Cukrová vata

02.12.10 | autor Ada

*

Už jsem dlouho neviděla bělovlasou paní s pastelovým přelivem.

A růžové vlasy rozhodně nejsou hlavním pekelným motivem, který tu chci zprdnout, ačkoli jsem podle nich článek nazvala (prostě se nedalo odolat, no). Růžové, modré, fialové, ba i jiné barvy stále nosí babičky po celém světě a pastelové vlasy se pravidelně vracejí na módní scénu.

Lady Gaga:

Zdroj: greathairstyletips.com

Pink:

Zdroj: theage.com, hairboutique.com

Kelly Osborne:

Zdroj: life.com

Chanel Giles Deacon:

Zdroj: beautyfool.net

Chanel 2010:

Zdroj: style.com

Zdroj: style.com

Takže vlasy bychom mohli přejít s tím, že paní je prudce trendy (dneska se ta móda tak houpe a chodí různými oklikami, že stačí trochu zaspat a najednou jste übercool, ani o tom nevíte). Co mě ovšem dostalo, je kombinace kožichu a modráků. Mám jenom já pocit, že se to k sobě ale vůbec nehodí, nebo ten do očí bijící kontrast vidíte taky? Na zastávce stálo kromě nás hejno lidí v modrých džínách a sportovních bundách, pár žen v klasických kabátech a nedžínových kalhotách, jedna dokonce v zimní sukni; těm horolezcům bylo sice očividně tak nějak jedno, co mají na sobě, ale svého sportodžíno stylu se drželi do všech detailů (nechyběly kulichy a ucourané batohy). Tahle paní však pozvedla styl "je mi to jedno" do nečekaných výšin.

Ale možná tím chtěla jen vyjádřit, že v naší zemi se máme tak dobře, že i poctivě pracující dělnice odkázaná většinou na praktické pracovní kalhoty si může dovolit luxusní kožich.

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek
Eleanora
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 19:39

ty pastelový barvy na vlasech jsou náhodou perfektní když je ovšem kadeřnice umí „vyrobit“ že to pak nevypadá jako nehoda, ale jako dobře míněný umysl :-)

abigail
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 19:48

Kožich a modráky jsou děsné, ale asi pořád lepší porádný kožíšek než variace bund od vietnamců (vínová, zelená…) víte o čem mluvím…hnusná beztvará věc s různými šňůrkami a přezkami, z hnusného materiálu „dobře se to pere“..

eeek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 19:50

Na fialový paní mi nešahat! :-)

Háta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 19:51

Občas chodím Brnem trochu poslepu, abych to co vidím nemusela komentovat(trpím si takovou duševní samomluvou), ale rifle s kožichem pro jejich četnost už ani nevnímám…

Háta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 19:53

Čtyři komentáře v 7:12 :)

Dahllie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 19:59

Dneska ráno, když jsem jela do školy, jsem si na Adu vzpomněla právě kvůli barvičce hlavy jedné paní. Měla „úžasnou“ světlou fialovou házející odlesky, fakt to vypadalo jako metalíza a střih… samozřejmě drn.
A co se týče kožichu, „mám ho už 40let a je pořád dobrý, tak proč bych ho nenosila, když v zimě zahřeje nejlépe“

mia
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 20:00

čo ja viem…ten kožuch luxusne vôbec nevyzerá…a tie vlasy mi nevadia.oveľa horšie sú fialové, ako takéto pastelové…
inak súhlas, že kožuch a rifle k sebe nejdú.

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 20:05

me ty babicky s barevnejma vlasama prijdou docela roztomily… mama myho spoluzaka nosila vzdycky modrou (a to ji tenkrat bylo tak max. 50 :-)), byla diky tomu uz na dalku dobre rozpoznatelna… kozich s modrejma dzinama neni nic moc, asi to fakt hreje, ale z principu je pravej kozich no go.

MissSteamy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 20:11

moc nemám ráda hodnocení starších paní, protože se to podle mě nehodí. Paní na obrázku to podle mě sluší a na kombinaci riflí a kožíšků nevidím nic až tak hrozného. Kdyby byly rifle tmavé vypadalo by to dobře. Nad čím bych se spíše pozastavila je otázka jestli je kožich pravý a pokud není tak zbytečné utrpení zvířat. Nevadí každý s každým článkem souhlasit nemusím

ZuzkaOu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 20:15

Tak s riflemi v tomhle počasí především hrozí velmi snadné podchlazení - kožich, nekožich…

A paní Osbournová má drn v celebrití verzi. I s mahagonem!

Kai
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 20:20

To mi připomíná chvíle, kdy si na vlasech nechám silver šampon působit déle než bych měla :D Naštěstí se to teda hned vymeje.

ladylui
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 20:31

Také si myslím, že hodnotit starší lidi takto není moc vhodné, ale když koukám na vlasy té paní, brala bych v takové barvě kožíšek, ty vlasy i tak trochu vypadají, jen se zachumlat :-))

Lucka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 20:44

Zajímalo by mne, kdo s tím přišel!

MissSteamy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 20:45

a ještě co se týká modráků-pro mě je větším šokem potkat náctileté holčiny jak si to vykračují v bílých kalhotách, které jsou špinavé jak prase :-D brala bych článek o alternativě džín

adeeelka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 20:51

Ladylui: kožuch vo farbe tých vlasov je super nápad:-)) Inak, pri pohľade na tie vlasy som si spomenula na jednu bývalú spolužiačku, ktorá nejak prepadla pocitu, že si musí farbiť vlasy tmavšou farbou, no pri jednom pokuse jej to nejak nevyšlo a jej vynaliezavá mama jej poradila použiť nejaký tmavý roztok (názov si nepamätám). Vo výsledku jej svetlohnedé vlasy nabrali nejaký modrofialový odtieň, čo vyzeralo ozaj príšerne, a navyše si ich nejak podivne natupírovala…no jednoducho des!Oproti tomu vyzerá tá pani celkom nevinne)
A suhlasím že džínsy + kožuch nie je dobrá kombinácia

Alena Čechová
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 21:05

Já džíny dnes i včera měla, ačkoli je jinak vůbec nenosím. Nechce se mi totiž do těch sraček venku tahat kalhoty, co se musí čistit. Tímto vyjadřuju též své znechucení nad prací Technické správy komunikací.

Zuzka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 21:15

možná, kdyby měla paní aspoň nějaké elegantní boty, ale ty tenisky to dorazily… aneb trochu jinak pojatá sportovní elegance :D
co se týče barev vlasů starších paní, nikdy jsem nepřišla na to, jestli jim barva normálních odstínů na bílé či šedé vlasy prostě nechytla, anebo je to takto schválně :)

Malena
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 21:15

Dobře provedený účes v pastelových barvách mi příjde pěkný. Kožich je pořád lepší než oblíbená šusťáková bunda a džíny se sice ke kožichu moc stylově nehodí, ale… nemá náhodou paní na nohou tenisky? Myslím, že ty jsou k jejímu kabátu jako pěst na oko. Celkově si myslím, že paní se na její věk obléká docela solidně… v našich končinách to někde bývá o dost horší.

Helena
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 21:19

Počkat, ta absurní modrá, fialová nebo růžová zbarvení na hlavách postarších dam jsou záměrná? Já vždycky myslela, že jejich cílem bylo mít sněhobílou trvalou a drogistka jim prodala nekvalitní barvu. Tím je to (alespoň v mých očích) staví do úplně jiného světla!

Andrea
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 21:31

Jeansy a kožich dohromady? Rozhodně ano! Otázkou spíš je, jaký kožich, jaké jeansy, jaké boty a jaká kabelka.

Terry
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 21:49

„zprdnout“ se Ti moc nepovedlo, když už, tak sprdnout…

Pastelové přelivy u babiček se mi docela líbí, rozhodně je to známka toho, že o sebe dbají a nerezignovaly na svůj vzhled.
Ono barvit bílé vlasy na nějaký „opravdový“, tedy tmavý odstín taky nebude nejlepší řešení, ty bílé kořínky potom vypadají děsivě.

Dahllie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 21:51

Heleno, no jasný, fialový přelivy, teď už začíná převládat mahagon, ale do konce 90. let to bylo sakra častý, trvalá a modrá nebo fialová. Doteď se ty přelivy prodávají. Pamatuju si, jak jsme to kdysi s kamarádkou zkoušely, přírodní blondýnka s modrým přelivem ⇒ plesnivá šedivo-zelená a nechtělo to dolů :-D

Dia
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 22:00

Nejlepší je, když taková babka s růžovou hlavou v tramvaji nadává na mladé holky, co si barví vlasy a na pankáče a jejich barevné kreace:D

Georgina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 22:01

IMHO je k džínám, teniskám s proužky (adidos?) a igelitce lepší šuštákovka než kožich. Elegance žádná tak jako tak, ale aspo%n kvůli tomu neumírala zvířátka.

Nikola
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 22:10

Když jsem ve svých telecích letech nosila křiklavě růžové mikádo jako puberťácký vzdor proti většinové společnosti, přesně tyto cukrové babičky mě neustále zastavovaly a ptaly se mě, jak se mi podařilo mít tu barvu tak hezky výraznou :D

Lůca
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 22:15

Kelly má ty vlasy super!!! Kdybych mohla mít světlou barvu tak du do toho :)… Já bych v tom bohužel vypadala jak vod střelnice :D

MayB2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 22:17

Celý je to hrozný, dvě věci spolu neladí, třeba si odmyslete kožich uprostřed - zbudou růžové kudrnky a džíny, fůůůj! A proč by se starší paní nemohly oblékat hezky (normálně), už se třeba nemusí vymlouvat na náročný program (smýkání dětí do školky cestou do práce apod.)

Libor
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 22:31

Jeden trefný komentář z diskuze o vašich stránkách na lidovkách: hlavně je třeba rozhýbat obchody
Kdyby každému vystačily džíny a mikina, tak by módní byznys skomíral.

Proto je třeba stádu nabulíkovat, co všechno je třeba nakoupit,

aby bylo stádo „IN“ !

Samozřejmě na každý den něco jiného. Aby se kšeft pěkně rozjel.

Pokud se někdo nepoddá mediální masáži, tak je třeba řádně ho zesměšnit."

Jenom moc dobře nechápu jednu věc - různé slečny tady pořád bojují za originalitu, odvahu vybočit z davu, nebýt členem stáda a tak podobně, ale zkuste se podívát jak se oblékají nejinteligentnější a nejvzdělanější lidé světa, lidé jako Stephen Hawking, John Forbes Nash, Albert Hofmann, Tim Berners-Le, Richard Dawkins a další. To jsou opravdový lidé, kteří vybočují z davu, ale svými schopnostmi a inteligencí, ne blbinami jako dobře sladěný outfit:) protože tito lidé moc dobře vědí, že móda je zábava prostých a nevzdělaných, ovládaných mas.

Ann
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 22:33

Nechápu, proč se tu někteří rozčilují nad tím, že Ada kritizuje staré lidi. To, že jsem starý ještě neznamená, že se musím oblíkat tak odpudivě, že lidé ode mě znechuceně odvrací oči. Vůbec „módní“ styl našich drahých důchodců je kapitola sama pro sebe. Kolikrát jste při procházce městem potkali vkusně oblečenou babičku/dědečka? Já se přiznám, že asi dvakrát… Chtělo by to samostatný článek jak se oblékat vkusně, ale úměrně svému věku!!
Blog super, něco takového je tu potřeba jako soli, jen tak dál Ado!!

Khiria
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 22:33

tak mně to nepřijde tak hrozné u starších paní… Horší mi přišlo, když jsem včera viděla mladou holku obarvenou NAŠEDO! Jako fakt, prostě klasická šedá… Nechápu?! A jinak džíny prý jsou na zimu špatné, ale nikdo mi ještě neporadil adekvátní variantu - aby to působilo stejně ležérně(sorry, ale já džíny prostě miluju a dopustit na ně nedám :o)), sportovně/elegantně… atd. Když jsem sháněla jiné teplé kalhoty v rovném střihu, našla jsem jen podivné tvídové atd. podivnosti s pukem a děsně širokými nohavicemi, případně ne tak teplé nasrávačky, kapsáče nebo klasické černé kalhoty(oba typy zavrhuji, černé kalhoty nosím na zkoušky apod. mám je v kategorii „slušné“ a o kalhotech s X kapsami škoda mluvit…). Nic, co by bylo rovné, bez „ozdob“, otrhání, puků, kapes na nohavicích, rozkroků u kolen…, co by bylo nějaké přijatelné látky a barvy… O sukních nemluvím, ty nějaké mám, takže rady typu kup si sukni jsou mi nanic :oD

Camella
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 22:47

khiria: já třeba džíny neměla asi 7 let, ted jedny černé mám, ale jinak jsem nikdy neměla problem sehnat takové dle tvého požadavku…nakupuji třeba v debenhams..

medabeda
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 22:50

No, paní bych zrovna nekritizovala…ony ty starší dámy třeba nemají někoho, kdo by jim poradil, třeba je jí v téhle kombinaci prostě fajn, možná má pod riflema punčocháče, aby jí nezáblo. Já bych spíš na ní ocenila, že jde, jak je jí milo a nesnaží se kopírovat zběsile trendy.A k těm vlasům- jaké by teda měla mít?Pokud je má tmavé s melírem, tak ji zkrouhnete, že má drn…tato si evidentně dala doma práci s vodovou, mě se líbí, přijde mi v pohodě. Jo, a chodím v riflích, páč se mí líbí…a teď mě ukamenujte :-))

ýmo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 22:52

náhodou, moje babička chodí oblékaná vkusně. za dlouhé roky nashromáždila kupu oblečení a může si vybírat (kvalitní kousky vydrží dlouho)…

P.S.: na zimu mám mimo jiné kalhoty i rifle. z pevné, tlusté rifloviny, trochu volnější. vzduchová vrstva pod nimi je mi milejší nez sexy vzhled v upnutých elastických riflích. a vlezou pod ně teplé punčochy :)

Andrea
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 22:54

Tohle kritizování mi přijde docela nevhodný, spousta lidí v tomhle věku módu fakt neřeší( a říkejte si, co chcete). Jsou rádi za to, že se na ně něco najde v obchodě, mají na to peníze a není v tom zima. Tohle zbytečně zas podporuje škodolibost proti důchodcům. Sorry, mám články od Ady ráda, ale strefování se a vysmívání se starým lidem fakt netoleruju:(

Dia
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 22:57

Pokud je toto kritizování nevhodné, pak je nevhodné kritizování outfitu jakékoliv věkové kategorie. To, že někdo není důchodce, přece neznamená, že by nemohl preferovat pohodlnost, nebo že má někoho, kdo by mu poradil. Tak buď všem nebo nikomu a ne, že kritizovat důchodce je fuj a kritizovat ostatní ok. Mně osobně nevadí džíny, ale tyhlety odporné kabáty ano.

Jana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 22:58

V roce 1967 vydal Roland Barthes knihu Systém módy. Nezabývá se v ní semiotikou oděvu, ani módou coby společenským jevem, věnuje se módě psané«, vytvářené jazykem módních časopisů a reklamou. Píše: Industriální společnost, založená na výpočtech, je nucena vytvářet zákazníky, kteří se k výpočtům neuchylují. Kdyby výrobci šatstva a jejich zákazníci byli vybavení jedním a týmž vědomím, šatstvo by se nakupovalo a vyrábělo v pomalém rytmu, v jakém by bylo také konzumováno. Móda, jako všechny módy, je založena právě na odlišnosti těchto dvou vědomí, které si musejí být navzájem cizí. (…) Je tudíž třeba vytvořit něco, co by se skutečnému předmětu podobalo, ale nebylo jím, a vleklý čas opotřebování nahradit časem na čase nezávislým, ochotným rok co rok sebe sama zlikvidovat.« Barthesova kniha vyšla v době, kdy konzumismus ještě nevykukoval za obzorem a globalizace byla v nedohlednu. S jejich postupným příchodem se »čas nezávislý na čase« stal z módního časem tržním, zboží se skutečnému zboží začalo už jen podobat a samotný akt koupě začal převažovat nad potřebou, až se sám potřebou stal. Vzdálenost, která dělí chudé konzumenty od konzumentů bohatých se díky tomu stala nezřetelnou: jedni ani druzí si nekupují zboží, ale vlastní iluzi, kterou jim zboží poskytuje. Pravé je imitací nepravého, nepravé pravého a obojí se podobá zboží skutečnému, aniž by jím bylo. Zakoupená iluze má podobu konzumní slasti. Nedoprovází zakoupené zboží, zboží doprovází ji. Jako jazyk nepřipouští možnost jiné komunikace než sebe sama, tak i trh chce ze všech sil zamezit jakýkoliv jiný než tržní kontakt mezi potřebou a jejím ukojením. Nedopustí, aby něco nebylo zbožím a někdo nebyl konzument.

elesse
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 23:02

taky mi paní přijde celkem v pohodě, na hlavě je vidět, že jí není jedno jak vypadá. Akorát vkus má prostě takový jaký má. Tentokrát se moc nepovedlo, vídám po Praze mnoho šílenějších kreací… co bych dala za obyč paní

Alena Čechová
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 23:20

Jana: to je na tom hezké, že můžeme na všechno lidské konání pohlížet z různých úhlů. Já se přikláním k postoji „móda jako socioliogický fenomén“ případně „móda jako antropologická kategorie“.

Dělám si legraci, ve skutečnosti považuju módu za uměleckou disciplínu. A tak se podle mne snaží k ní přistupovat i autorky. Jako je málokdo je schopen a ochoten rozeznat umění od kýče, tak je zřejmě málokdo schopen obléknout se vkusně. Vlastně jde o to, že my skrze to, co oblékáme, promlouváme k okolí. A je jedno, jakou konzumní schopností oplýváme. Jde to dovnitř i ven. Dovnitř: co já si o sobě myslím, jak sám sebe hodnotím, jaksi cením svého ega. Ven: sociální status, popření či přijetí svého místa ve společnosti atakdále.

Velmi jsem se pobavila tou paralelou u Pollocka: nedávno jsem si koupila abstraktní obraz a téměř všichni, kterým jsem jej ukázala, tvrdili, že by to namalovali taky. „Tak to zkuste“, chtělo se mi zařvat už po dvacáté takové replice.

A teď: jak se mají oblékat důchodkyně? Je přípustné jim cokoli vnucovat? Je naše společnost dostatečně tolerantní? Není to nakonec ageismus?

Dahllie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 23:35

Kritika starších dam je špatná? Proč? Když se oblékají nudně a nevkusně, tak proč o nich nemluvit. Babičce je 85, ale obléká se elegantně, je stále sladěná a „za dámu“ (nakupuje v sekáčích, resp. posledních 10 let už nekupuje, a přešívá). Nejde o to, aby byl někdo in a trendy, ale o to, aby nevypadal tak jak většina české populace. To co tu Ada ukazuje je fakt, džíny, uniforma, nuda, nevkus. Místo toho abychom tu prskali, bychom se spíš měli všichni zamyslet, otevřít oči a podívat se kolem sebe. Já sama jsem díky tomuhle blogu začala přemýšlet o tom, co si na sebe vezmu. Nenosím žádné trendy, ale už si dávám pozor na vorvaně nebo barvy. A sama se tak cítím líp. Jak jinak se dostat dál než tím, že začneme sami u sebe ;-)

Evča
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 23:53

Když jsme u těch kabátu, dámy poraďte, potřebuju zimní kabát k sukni někdy ke normálním kalhotám:) ale nemůžu sehnat…chci nějaký ve kterým mi bude teplo, to znamená „flaušáky“, který jsou v obchodech, jsou většinou velmi slabý, stačí mínus pět trochu foukne a já umrznu někde na zastávce, dál moje velikost je 41-42 spíš to je vidět na pozadí, takže kabát kterým se přepásám v pase a na zadku se mi ukáže boule taky není super…tak mi poraďte prosím…cena do 2000kč max. Kč (když přidá maminka), přece jenom jsem studentka…:)

Lůca
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 23:53

Co se týče kožichu… i kdyby na sobě měla ňákej výkřik elegance vod Versaceho nebo kdo tydle hnusy vyrábí, tak je mi z toho furt slušně na blití… ze začátku zimy házim jenom nenávistný pohledy :D, ale jak jich přibejvá tak mám i na ty (většinou) báby blbý poznámky :D… no a jinak mi jako dost příšerná záležitost připadá ta - divim se, že dosud nezmíněná - lesklá vyxlajvantová čínská kabelka… nosí to každá druhá bez ohledu na věk a já to fakt nemůžu zkousnout… mně to příde tak vodporný, že neváhám to přirovnat k igelitce, což má tadle pani evidentně vyřešený :D

Evča
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 23:54

max 3000kč jsem chtěla napsat :)

Jana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 23:55

Alena Čechová: s tím uměním je trochu potíž, nevím, jestli je to úplně trefné přirovnání. Radikální umění má přece i tu funkci, že naopak nabourává a smazává tradiční opozici dobrého a špatného vkusu, rozrušuje hranice, zpochybňuje domnělé autority a tvůrce „dobrého“ vkusu - má obrazoboreckou funkci. Čili přeneso obrazně například na tento blog by naopak zpochybňovalo autoritu jako Ada a spíše kriticky poukazovalo na proces vytvoření takové autority a jakou funkci ve společnosti plní. Paní Ada někde psala, že Češi jsou národ řešičů, že pořád řeší, jestli nějakým oblečím nevybočí z davu, ale to je přece dvojsečné. „Rešičem“ se člověk stane i ve chvíli, kdy je „zotročen“ dikátem pravidel „toho jediného správného a vkusného oblékání“ a neustále řeší, co musí být kde s čím sladěno, jak má být přesně dlouhé atd. Stává se podřízený vůči pravidlům samozvaných autorit, který tato pravidla vytvářejí. Nevkus a hnus přece vždy i vyjadřoval nechotu podlehnout samozvaným autoritám a vzepřít se univerzálnímu diktátu, co je dobré. Což je něco, co si tady spousta dam IMHO neuvědomuje.

MissSteamy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 00:15

Dámy, chtěla bych se zeptat kde jste přišly na to že džíny=nevkus?

MissSteamy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 00:16

A ano, stále se domnívám že hodnocení starší generace není zrovna dobrý způsob. Připadá mi to jako: Tak do koho by jsme si rýpli?
Jinak opakuji že tento web mám ráda, stejně tak jako Adiny články

Panenka_bohemica
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 02:50

Za sebe osobně to vidím přesně naopak. To, že o někom řeknu, že se nezvládnul oblíct, neznamená, že jsem netaktní. Kdybych řekla, že ta bábrdle je hnusná jak pr.el, TO je neúcta k lidem!

Takže laskavě klídek.

A jestli sem někdo přijde s argumenty o chudinkách zvířátkách, tak se neznám.

  • Už zase rifle no… Kdyby si paní vzala aspoň jiný kalhoty, mohlo to už bejt jinde.
Panenka_bohemica
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 03:24

Mimochodem mě opravdu dojímá, jak vy, co pro samé vyšší intelektuální cíle něco tak přízemního jako je vaše tělesná schránka a to, co na ní navlíknete, neřešíte - ale pořád si dáte tu práci podrobně, vědecky a vehementně vysvětlovat, jak jsme primitivní a vy jak jste nad věcí.

Takže víte co, nezdržujte se tím vůbec, takoví primitivové jako my nad tím stejně akorát mávnou rukou a vy se akorát zdržujete od vašich smysluplných činností.

mimoon
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 05:33

Tipuju, že dámě je to fakt jedno - naopak má pocit, že je navzdory vysokému věku stále cool - zatímco pro nás 30-40 leté jsou džíny něco, v čem jsme vyrostli, a čím se cítíme (leckdy oprávněně) povoláni opovrhovat, tahle generace to měla jinak.
Nic to ovšem nemění na skutečnosti, že výsledný efekt je děsivý.

Anna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 05:43

„Šaty dělaj člověka“ je lidové moudro a lidová rčení mívají často pravdivý základ. Postava šíleného vědce, který je co do vzhledu obtížně odlišitelný od lidí s psychiatrickým onemocněním, bývá v komediích velmi oblíbená… Zatracovat módní tvorbu z toho důvodu, že některé geniální vědce nezajímá (Liborův příspěvek), mi nepřijde příliš logické.

Lidé se hodnotí, seznamují a sympatizují spolu z velké části na základě vzhledu. První dojem, při kterém lze těžko rozeznat výšku IQ a ryzost charakteru, bývá často nejdůležitější. To vědí sociologové, psychologové, personalisté i marketingoví odborníci a také všichni realisticky uvažující lidé. Ony opěvované vnitřní kvality holt nebývají tak zjevné, nápadné, zřejmé… Oděv hraje v životě lidském důležitou roli, a to nejen proto, že člověk nemá srst a potřebuje zahřát…
Je tomu tak již pěkných pár století, z čehož se dá usuzovat, že tomu tak ještě nějaké to století bude… Chápu, že někoho může frustrovat, že je posuzován podle vzhledu, může se mu to nelíbit, může proti tomu protestovat, ale to je asi tak jediné, co proti tomu může dělat…

Andrae
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 06:07

Vlasy, kozich i dziny mi prijdou OK. Ten kozich je spise „sportovni“, do elegance ma daleko a tak se k nemu dziny i hodi (jo, mam modraky rada).
Co ale je naprosto ale naprosto pro me out jsou boty. Ty jsou strasneeeeee.
ps: kdysi jsem pracovala s pani, ktera nosila vlasy pastelove modre. Mela jsem ji moc rada a kdyz vidim zenskou, ktera ma nejaky pastel na hlave, vzdycky si na ni vzpomenu a zlepsi se mi nalada. Takze za me OK.

Antoinet
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 07:24

Sportovní kožich? Tak to jsem ještě neslyšela:)

Taco...
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 07:33

Nejvíce mně vždy dostanou poznámky těchto „kouřových“ „dýmových“ „fialových“ „růžových“ přelivářek o tom, že „ti mladí nevědí co na hlavu“ a myslí tím červené, oranžové, či jiné pruhy ne vlasech slečen, nebo blahé paměti vybarvené pankáče. A nejlepší je, když to kadeřnice s přelivem přežene a paní je fakt fialová :-))

Sibyla
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 07:42

Zbohatlá řeznice s pokusem o glamour (vlasy), eleganci (kožich), mládí (džíny) - a boty opět prozradí tu řeznici. Klame mě zrak, nebo je na tom límci dokonce perzián? Třešinka na dortu.

Taco...
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 07:50

Moje babička měla také takový kožich. Prostě se takový střih asi šil. Jinak měla ještě další 3 kabáty. A bundu nosila jen na houby, byla to parka. Vzpoměla jsem si na babičku, byla moc hodná. Klasických kalhot měla spousty, v zimě pod ně nosila silonky. Šaty, sukně…ano, je pravda, za ta leta měla na důchod bohatý šatník! Zato její sousedka, také babča, ta jen džíny a džínové sukně, moderní babička ☺

loca
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 08:24

Moje babička nosí stejný účes ale se žlutým (!) přelivem (ne, opravdu to nepřipomíná blond), takže zlaté růžové a fialové, fakt. Marně se ji snažíme přesvědčit, že čistě bílá by byla mnohem hezčí.
U paní na fotce bijou do očí ty děsné boty, jinak mě nijak zvlášť ta kombinace neuráží. Myslím, že furt lepší modráky + kožich než modráky + šusťákovka. Lepší boty by to podle mě zachránily.

Marcela
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 08:26

Moje babička džíny nenosila, na hlavě mívala kouřový přeliv s modrými odlesky. Měla jsem ji moc ráda.
Ta paní už asi bude v důchodovém věku, s postupně chátrající tělesnou schránkou a mizerným důchodem je stále těžší starat se o upravený vzhled. Já bych jí ty džíny prominula.

Sibyla
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 08:32

Kdepak, ta chudá není a nechátrá, ta na sebe dbá - jenže neví jak na to. Nebo naopak: myslí si, že to ví až příliš.

Sida
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 08:46

Mě se kožich a džíny líbí, je to taková provinční verze stylu St.Moritz - norkové kožichy k lyžařským kalhotám. Pomiňme morální výhrady ke kožešinám, předpokládejme, že ho dostala od dědečka k stříbrné svatbě. Ty boty jsou nešťastné, ale staří lidé mají s botami (resp. s nohami) problémy.
Jednou přišla bývalá šéfka, přírodně do běla prošedivělá blondýna, na mejdan s fialovou hlavou a povídala: „No nekoukejte. Na krabičce bylo napsáno Hnědá střední.“
Vzpomínám, jak jsme si v 80.letech dělali jedovatě růžový melír hypermanganem, který báječně vypadal a na dešti se vymýval a stékal po obličeji :-)

Pepa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 08:46

Moje babička také nosí barevné vlasy a kožich. Vždy je upravená a sluší jí to. Jeansy tedy nenosí a tenisky také ne :-)
Paní na fotce vypadá, že o vlasy pečuje, a celkově působí čistě. Normální babička.
Nesrovnatelná s některými smradlavámi, špinavými vyžranými osobami v jejím věku. Když venku ještě trochu zmoknou, to je pak v MHD peklo!

Makinka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 08:53

Tak tahle paní těžce plave. Nejspíš někde četla, že v outfitu (taky to slovo tak nesnášíte?) by měl být aspoň jeden kousek kvalitní a kožich byl vždycky symbolem kvality a luxusu. Bohužel ta fotka dokazuje, že i pěkný a kvalitní kus se dá totálně zazdít, když se k němu přistupuje necitlivě - džíny (navíc nesedí), otřesná kableka, otřesnější igelitka, vlasy střižené á la random babka (i když barva dobrá) a je to snad teniska, co tam vidím vykukovat?

Barbora
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 09:27

Od pasu nahoru paní vypadá jako velmi elegantní babička. Kdyby si kupříkladu sedla do kavárny a nohy ukryla pod kavárenským stolkem, byla by na jedničku.
Pastelové přelivy se mi na starých paních líbí, připadá mi to jako známka toho, že nerezignovaly. Moje babička nosila ještě v pětaosmdesáti modré stíny a růžovou rtěnku. Perfektní manikúru měla ještě v nemocnici pár dní předtím, než umřela. Brala jsem ty její šminky a laky a přelivy jako výraz obrovské energie a chuti do života. Klidně bych taky jednou chtěla být taky taková zmalovaná stařenka :))

Marcela
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 09:31

Možná paní plave. Ale možná má ten kožich 20 nebo 30 let a ostatní kousky z tržnice. Jo, mohla si k tomu vzít jiné kalhoty, asi jí fakt chybí vkus. Ale fakt bych neodsuzovala důchodce, oni už se nezmění.
A k Pepovi - ano, někteří lidé páchnou. Jsem lékařka a až při práci s lidmi jsem si uvědomila, jak obtížné a bolestivé jsou pro některé staré lidi jakékoliv běžné činnosti. Včetně hygieny. Pokud potkám slušně a čistě oblečenou paní, jdoucí viditelně s námahou do města pro rohlíky, obdivuju ji. Je to pro ni totéž, jako pro nás mladé a zdravé vyběhnout po ránu na Sněžku.

A.C.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 09:47

VLasy jsou úžasný! Uplně vidím svou babičku, jak si dělá ten modrofialový přeliv a domácí trvalou :)
Myslím, že paní je poměrně „čuprbabka“, džíny jsou sice ke kožichu trochu mimo, ale jsou čisté, neodrbané a ve správné délce.

Pepa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 10:10

Jsem ta Pepa :)
nejsem lékařka, ale poznám handicapovaného člověka. Moje kritika míří na líné různých věkových kategorií. Hygiena je základní projev sociálního jedince. Když vidím a cítím v tramvaji 30 letou tlustou paní s mastnými (ne jen 2 dny nemytými !!) vlasy říkám si, že to není o penězích ani o handicapu.
Paní na obrázku se mi líbí. To, že vzala džíny je její věc. Jsou čisté. A barevné babičky mám ráda.

Alena Čechová
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 10:15

Je mi 45 a musím říct, že bych nečekala, kolik mne bude stát úsilí vypadat jakž takž normálně v mém věku. Proto jsem k paní smířlivá, čímž ale nechci říct, že to tady být nemá. Má! Je to pro nás, abychom si uvědomily, jak můžeme na okolí působit.
Fakt je, že já osobně do budoucna s cukrovou vatou a ani kožichem k džínám nepočítám. A ačkoli v sekáči nenakupuji, vím, že se tam dá sehnat leccos a v tom věku už na to budu mít čas, dožiju-li se.
Co ale člověk neokecá, jsou zuby, pohybový aparát, obecně zdraví. Může se stát, a to prosím každé/mu z nás, že budeme stát před volbou: zubař nebo kadeřník, boty nebo lázně, kabát nebo fyzioterapeut. Navíc ta paní zcela jistě vyrůstala v době, která sebeuvědomnění žen moc nepřála. Dnes se to mění a díky za to, ale některé lidi už nezměníme.

Bramborka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 10:24

Pastelový přeliv na vlasy dobrý! Šedivé vlasy bývají často „zažloutlé“ a přeliv to řeší. Rozhodně v něm seniorky vypadají podstatně lépe a upraveněji, než v „přirozených“ barvách. Vráskám dělají lépe světlé vlasy ale na to být habituální blondýna musí být odstín pokožky, který většina lidí postrádá. K tomu, aby byla paní vskutku šik, musí mít šmrncovní i zbytek, což tu úplně nemá. Ale díky Bohu za přelivy!

Paulína
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 10:29

Juu náhodou má super farbu!!!
Aj ja by som takú brala…a kožuchy milujem!
Rifle nenosím už strašne dlho a myslím si že su totálne nepohodlné nohavice ako také.
A v sekáči nájdeš najlepšie veci!

M.P.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 10:41

Já bych paní asi taky nechala být a nepsala o ní článek. Je vidět, že jí není jedno, jak vypadá, oblečení má čisté, vlasy má upravené, barvu bych fakt neřešila, to je každého věc, i když mi osobně se ta barva nelíbí, ale nijak mě neuráží. Jak už tady někdo napsal, je to taková „čuprbabka“ :) A mimochodem - že starší lidé módu neřeší, to není úplně pravda. Kdo byl zvyklý na sebe dbát celý život, ten na sebe dbá i ve stáří, a naopak! Moje babička mi dokonce ukázala (s ledovým klidem) oblečení, ve kterém chce být pochována, má to připravené a nažehlené na ramínku. Ale jak ji znám, tak věřím, že to tak jednou za dva měsíce vymění za něco echtovnějšího :)

kolasice
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 10:48

Tak bylo by hezký, kdyby čeští důchodci vypadali a voněli jako ti ze západního Německa, ale to už po nich vážně nemůžeme chtít. Většina z nich se prostě celý život ke slušnému oblečení nedostala, společenský status byl určován spíš vlastnictvím chaty, automobilu apod., než dokonalou vizáží. Mě úplně stačí, když jsou staří lidé upravení a čistí.
Na druhou stranu ale myslím, že právě tohle je podstata a úkol pekla - zkultivovat tu mladší část populace, která má víc energie a prostředků a taky informací.

Marcela
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 12:09

Pepo - ano, máte pravdu, vlastně jsme se shodly, omlouvám se za to, že jsem Vás považovala za chlapa.
Aleno Čechová - máte svatou pravdu. Zuby- naše výloha. Většinou se podle nich hned pozná, jak na sebe člověk dbá.

Makinka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 12:19

Nedá mi to, musím reagovat na Libora. Takže LIBORE: Ano, některé věci se prodávají, aby se prodávaly. Vlastně je to tak u většiny věcí, protože žijeme v tržním hospodářství. Ty se ho taky více nebo méně účastníš a určit jsi rád, že si můžeš koupit chleba. Možná ti nesejde na tom, jestli to chleba plnej fosfátů, zlepšujících a kypřících přípravků, ne už tak mouky nebo poctivý kváskový chleba droždím nedohnaný. Ale jsi rád, že máš co jíst. Po určité době ti možná i dojde, že jíst kvalitní jídlo je dobré pro tvoje tělo. A protože nejen chlebem živ je člověk a žijeme ve společnosti, ne jako poustevníci, chceme se před lidmi nějak prezentovat. Samozřejmě je v pořádku, pokud dbáme na to, abychom byli lidé takříkajíc kvalitní - byli inteligentní, slušní, pracovití a společnosti něco přinášeli. Bohužel oko našeho bližního ze všeho nejdřív spočine na našem zevnějšku a až později se dopátrá dalších kvalit. Ty, jako muž, bys především měl vědět, že fyzická krása je prvním sítem pro výběr lidí, které chceme mít ve svém okolí. Nebudeme si hrát na askety a přiznáme, že to tak je, i když často zcela podvědomě. Takže když uvidíš miláčka Steva v reálu a nikdo ti neřekne, o koho se jedná, bude to pro tebe v první řadě chlápek na vozíčku.

Kuli
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 12:36

Moje babi měla vlasy do modra, fialova, pak ji malý bratranec řekl, že má na hlavě modrý obláček, od té doby už je babi jen sivá =)

Jinak myslím, že i v tomto věku se dá oblékat slušně, babičce je 83, za život nasbírala spostu kvalitních kousků a teď už jen kombinuje, přešívá, nebo dokupuje obyč věci jako podvlíkací trika, nebo lehké svetry. V džínách jsem ji nikdy neviděla, když je hodně zima tak maximálně v manžestrákách. Jinak je pořád šik, spousta kostýmků a hodně často v sukni, jediné za co utrácí jsou boty, jelikož nohy nejsou už co bývaly a chce to kvalitu. Takže věk neomlouvá, to je myšlením a nejspíš taky výchovou.

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 12:55

Nechapu, co je spatnyho na bilejch vlasech…kdyz uz jsem tak u tech babicek, tak ta moje, dej ji pambu vecnou slavu, chodila pravidelne ke kadernici, ktera se obcas rozparadila a babicka prisla na modro…ale je to spis zaliba tech tetin (v ramci voziveni zakaznice) nebo pouzivaji nekvalitni prelivy. Sama uz pouzivam sampon pro stribrne vlasy (ach jo), ale nikdy nejsem ani fialova, ani jinak vesele barevna, coz by me patrne zabilo.
Jak jsem podotkla kousek vedle, dlim v soucasne dobe mezi sobama :-) … a uz jsem prisla na to, jakej je dalsi rozdil mezi Cechem a cizakem: tady jsem nevidela jediny voziveni, vsichni maj svoje vlasy (barveny jsem videla doslova jedny), a to perfektne cisty a umyty, zadny ucesy jedna strana dlouha druha vystrihana, ktere cini dojem ze nositelka prave dostala facku… panove bez vyjimky cerstve ostrihani a take bez vystrelku - ani na ksichte nemaji roztodivne vytvory ze strniste…
Takze to jde, vypadat upravene, a prosim bez velkych financnich nakladu. Nemusi byt tetina kazdy tri nedele na barve, staci koupit sampon a pouzivat ho…mladenec zas jednorazove investuje do strihaciho strojku a v cem je problem?!
Slusne obleceni je vec jina a zalezi na koupeschopnosti dotycnych, ale kdyz uz utratit penize, proc ne za nadcasovou (nemyslim nutne drahou) klasiku? Tady jsou vsichni v perovkach (cernejch) nebo normalnich kabatech (pro zmenu cernejch), dziny jsem videla tak na ctvrtine lidi…ostatni to resej vlnenejma, tvidovejma ci podobne nohavicema…a evidentne je casto perou, tot vse.
Abych se vratila k babicce - do devadesati si prala sama, a to mela pradelnu s prackou v pomerne nehostinnym sklepe, nebo si obcas par kousku premachla v ruce: nemela zadny drahy modely, byt vetsinu na miru od svadleny, ale zcela zasadne vzdycky cisty a nazehleny! Byla radost se na ni podivat…

Kuli
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 13:08

Souhlasím s kiwi, taky teď přebývám za hranicema (akorát víc na jihozápad) a je fakt že barvení tady nefrčí vubec a krátké vlasy tady připisují straším lidem (takže já s mikádem jsem trochu mimo svou věkovou kategorii). Každopádně vždy čisté, upravené a vůbec nevadí že jsou třeba úplně šedivé.

A k tomu oblečení starších: tady je třeba úplně běžné, že starší lidé chodí v kostýmku/obleku a když je to pár často je potkáte pěkně sladěné: třeba kravata stejné barvy jako její halenka apod. No a to je pak paráda!

mishabv
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 13:09

podle me je to OK, jen kdyby mela trochu podpatek na tech botech (nevidim je teda dobre)
vlasy ma na cesky standard hezke, upravene

Evucha
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 13:19

Tak to mi připomnělo historku z rodinného alba, která se mi přihodila minulý víkend. Klevetím si takhle se svou babi, která rozhodně nevypadá na svých 75 let. Cukrová vata ji nehrozí a postava v rámci možností dobrá. A jak tak klevetíme, tak v nestřeženém okamžiku babi vytasí svou ÚŽASNOU NOVOU BUNDU. Ano ano. Vínově červený hnus od Vietnamců!!! Ale bacha, má odepínací podšívku, tož je v podstatě třísezóní a ten krásný kožíšek kolem kapuce!!! No, za 800 Kč, nekup to! Málem mě trefil šlag a babi navíc čekala, že ji za ten skvělý nákup pochválím. Ještě teď se potím, když si na to vzpomenu. A to, přísáhám, ji pravidelně bereme sebou nakupovat do všech možných obdchodů, ukazujeme, doporučujeme… Já nevím, čím to je. Ale nemyslím si, že naše generace ukáže v seniorském věku více vkusu. Jen na sobě budeme mít místo modráků a kožichu modráky a michelinku (rozuměj takovou tu hnusnou naducanou asi péřovou bundu).

Sida
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 13:25

Makinka, Libor: kdybychom kupovali JENOM věci, co NUTNĚ potřebujeme k životu - šaty, abychom nezmrzli; jídlo, abychom se zasytili (alkohol, cukrovinky netřeba); vybavení bytu, aby bylo kam lehnout (sedět netřeba), tak tenhle ekonomický systém fofrem zkrachuje. Že si radikálnější letora může myslet, že by to bylo jedině správné, je druhá věc.

scully
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 13:38

Psala jsem to ted nedavno u clanku „Az se budete blizit do zraleho veku“. Prebyvam v reckych Athenach a malirovana hlava je tady naprosta rarita. Asymetricky sestrih ma v nasi open-space kancelari jen jedna ukrajinka, ktera i jinak vypada jako kdyby si porad myslela, ze je zavrena nekde v hampejzu - vcetne brutalnich jehlovych podpatku a prasatkove ruzove rtenky. (ale mezi 50 lidmi se vzdycky najde nejaky ten exot:-) ) temer vsechny zeny tu umi kouzlit s doplnky a maji jich spoustu - pasky, satky, celenky, bizuterie…Kolikrat dovede zajimavy nahrdelnik udelat paradni kus i z obycejneho nic moc trika…nechci se opakovat, takze kdo bude chtit at si muj pohled na balkanskou kulturu oblekani prohledne u clanku ;-)

Makinka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 14:25

Sida: Přesně to říkám, asi jsem se nevyjádřila dost srozumitelně.

Marcela
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 15:11

Sida: Jistě to není jediné správné, ale pro některé lidi jediné možné.

Edeltruda
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 15:14

Khiria: Co manžestráky? Řekla bych, že jsou nejen teplejší, ale i pohodlnější než džíny.

Libor: Tento web na mě působí úplně opačně než na pisatele uvedeného příspěvku. Tím, že často radí, jak si pořídit kvalitní a nadčasové oblečení, jde naopak proti trendu tzv. rychlé módy a „špatných nákupů“. Já si teď díky němu (pro Vás možná paradoxně) pořizuju dost oblečení v sekáči, protože je mnohdy kvalitnější a neokoukanější než to nové v obchodech. :-)

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 15:40

Mimochodem si tak predstavuju Mistra Libora, kterak si zhnusene uplivuje nad vnadnou, slusive oblecenou a (nedejboze) vonavou larvickou, aby vzapeti odtancil ruku v ruce se zapranou smudlou ve vyboulenejch teplakach. A v jeji utahany poprde pak hleda to IQ…

Colour
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 15:45

Kožich a modráky hrůza, e mi ani ta hlava tak nevadí. A u celebrit se mi moc moc moc líbí Kelly

scully
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 15:55

No, mne se pani takz nahodou celkem zamlouva - ze ma obarvenou hlavu znamena, ze na sebe dba, kozichu se nedivim - moji babicce bych taky nevnutila nejakou teplou bundu a podle postavy by na sebe v nasich koncinach tahle zena z fotky shanela kabat ne uplne snadno…(zvlast pokud bydli v malem meste). Dziny bych taky klidne odpustila, i kdyz se k tomu moc nehodi. Neprestat na sebe dbat i v duchodovem veku neni sranda.

Frndolina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 16:02

ja toto az tak tragicky nevidim. vzdy mi pride ten kozuch lepsi nez nejaka lyziarska bunda do mesta. navyse uvazujem takto - pani ma asi iba jeden zimny vrchny odev - tento kozuch. cize ked si ho kupovala mohla rozmyslat aj tak, ze chce „nieco, co sa hodi ku vsetkemu“. takze si mohla kupit kabat, nejaku bundu alebo kozuch. bunda so suknou vyzera este otrasnejsie nez toto. takze bunda univerzalna neni. ano, mohla si kupit kabat, ale kupila si kozuch. Nie som ziaden fanda kozuchov, nepoznam zenu, z ktorej by kozuch nespravil Lubicu-medvedicu. Ale kedysi sa to kupovalo ako investicia, mozno ho ma uz 30 rokov…

aya
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 16:24

mě se bílý vlasy líbí - je to vznešené, ale obličej tím zestárne. Mím už taky šedý ( 44 ), chtěla jsem to nechat odrůst a pak do toho nějaké hnědé melírové proužky ( je to moc hezké - četla jsem o tom článek - netřeba pak celého šedého člověka barvit a vypadá moderně ) Ale všichni mi vynadali, že chodím oblíkaná mladě a hlava vypadá staře ( hlavně ti, co ji vidí svrchu a vidí odrosty) Ale jednou budu šedivá na znamení moudrosti, ke ketré dospěju :-)

GoMo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 16:56

Milé dámy, účes té paní neřeším, jelikož se zákeřnostmi a po(s)tupnými změnami vlasového porostu se každá dříve či později seznámíte sama, a dobře tomu tak, neb pak pochopíte..zapláčete, v duchu se omluvíte.
Ale chci Vás upozornit na pár skutečností, které zatím chválabohu neznáte, ale některý člověk v letech (nebo žijící se stařičkou maminkou) už o nich dobře ví:
Třeba.. že babičkám už se tak neprokrvují končetiny, jak se hezky krvily v mládí, tudíž je jim permanentně zima. Rády by teplé něco, ovšem nechtějí chodit nabalené jako pumpa (nebo Veliká medvědice) v něčem dlouhém, širokém a bystrozrakém, tak si koupí u stánku teplou fujbundu. Pročež jim nějaká dobračka z rodiny vyshání něco tříčtvrtečního, polovičního…a pak dotáhne alespoň tu výše předvedenou drahou chlupatost a za čas se ptá:
„Drahá příbuzná, proč chodíš pořád v té prošívané hnusnosti z tržnice a nevezmeš si ten báječný kožíšek, co ti přines Ježíšek a ve kterém vypadáš tak elegantně, há?“
No tak si ho teda ta babička jednou odevzdaně vezme. Je v něm celá nesvá, neb se cítí daleko lépe v jednoduchém odění než v čemkoliv údajně elegantním, vždyť vyrůstala v šedesátých letech = džíny, trika, květované hadry, rozpuštěné vlasy… (a čím hrneček navře, tím smrdí, milé dámy!!! ) Pramenům vlasů volně ve větru již odzvonilo, ale těch džínsů, kdysi tak těžce sehnatelných a vzácných (a té lípy) se teda nevzdá! Nehledě k tomu, že jejich plechové nohavice vítr jen tak neprofoukne a pevným okrajům břečka se solí tolik neublíží (vždyť ani ty mapy není tolik vidět). Taky mají jednu nezanedbatelnou přednost: dodají babičce pocit jistoty tím, že pevně přilnou k bokům a nikdo nepozná (až třeba v čekárně odloží svršek), že nosí pemprsky pro babičky! Dovedete si někdo z vás, milé dámy, jen tak představit ty obavy, aby se člověk před ostatními neshodil tím, že mu kdesi cosi leze, posunuje se potměšile, v rozkroku se vzedme jako bůhvíco a je pod tenkou látkou běžných kalhot rozpoznatelné? A to nejste mladý hoch, zdůrazňuji, ale žena v letech! (Nikoliv v Letech u Prahy, poz. red.) Kdybyste znaly obavy a potíže starých dam, nechaly byste je i s jejich džínsy..
A k té obuvi: Po tom, co maminčina kamarádka zničila ve slaných břečkách městského terénu troje kozačky, prohlásila, že konečná, už se jí nevyplatí pořizovat si každou zimu za dva tisíce boty na odpis. Jedny vietnamské „křusky“, za které na podzim vyhodí tři stovky (a na jaře je proběhané vyhodí celé) jí docela postačí. Načež se moje maminka a další kamarádky zařídily podle toho taky. Dvě či tři z nich pak děkovaly, že konečně se jim chodí lépe (našlapuje se měkčeji) a že se cítí v té sportovní obuvi stabilnější a nebolí je prsty. (Akorát nekupují tmavé, neb ty jsou černé i uvnitř a špiní ponožky, takže raději co nejsvětlejší..)
Tak už si je nefoťte, ať si pak za pár let někdo nefilmuje či jinak rafinovaněji nesnímá vás - v barvách, třech rozměrech a i s vaší typickou vůní.. třeba.
Jo, k té vůni: Ne všechny babičky kašlou na hygienu.
Průšvih je v tom, že se při užívání kvant všelijakých nutných svinstev, tedy léků, mění složení potu, a nikoliv k dobrému, s tím počítejte.. Tehdy vám (hlavně v létě, když se potíte jako vepřova žena), nepomůže ani putýnka parfému na před čtvrt hodinou důkladně osprchované tělo! Páchnete (i sama sobě) jako kafilérka! (Toto jest autentický výrok jedné z babiček, tak se na mne nezlobte za hrubost.)
A to jsem vám ještě zatajila rozmilé pikantnosti, související se změnami vůní tekutin, které vás budou i samovolně opouštět ve větším množství, než jen ten pot či slzy zoufalství.. Na tohle pomyslete, když potkáte moji maminku.. Nebo svoji babičku.. Případně v budoucích letech JAKOUKOLIV starou osobu.. Můžu si to tam vedle vás totiž tiše smrdět i já..:)
Zdravím všechny, co to dočetli až sem a mají rádi své maminky, babičky, lidi vůbec…a taky sebe.
Rok od roku staršího. :)

Anežka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 17:06

U důchodců to vidím tak, že vážně záleží, na co byli doposavaď zvyklí - například švagrova babička, co pochází z města (sice menšího, ale města, ne vesnice), se o sebe starala, dokud mohla… Hezky se oblíkala, přešívala věci apod. Moje babička pochází z vesnice, na vzhled se tam nedbao, do města se jezdilo jednou za čas a to jen do toho nejbližšího… Takže doteď oblečení vybírá podle ceny a fuknčnosti, jak to vypadá je jí de facto fuk…
Tahle paní ještě jde, džíny byhc ji odpustila, boty ne, ale přijde mi, že se o sebe ještě nějak stará…

Daniela S.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 17:07

Pani od hlavy az do pasu dobry, je videt, ze do sebe investuje (cas a peci), moderni ani slusivy mi sice uces nepripada, ale ji se to tak jiste (uz dlouho) libi. Kozich muze byt jeji jediny opravdu teply svrsek a podle tvaru soudim, ze uz takovych dvacet - tricet let ho ma. Rifle bych odpustila, kdyby pak nasledovaly funkcni, velmi teple boty. Ve smyslu: byl opravdu mrazivy den a pani se potrebovala vybavit na cekani ve snehu. Jako kabat ma balonak, prosivanou bundou nedisponuje, zvolila proto kozich. Do brecky nepujde v silonkach, tedy teple jegrovky a na to pevny denim. Jenze ty kecky tuhle teorii popiraji.

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 17:08

Aya: No prave, sedivy odrosty jsou neco strasnyho…Moje nocni mury sestavaji z velke casti z predstav, kterak se mi neco stane a nebudu schopna dojit k holici nebo se dobarvit sama…procez si pro jistotu vlasy uz nekolik let proste nebarvim. Vsak to dozenem tim mladistvym oblecenim ve stylu zezadu lyceum, zepredu muzeum :-)

slečna Hořcová
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 17:11

A proč by mělo být hodnocení starší generace nevkusné? Předpokládat, že kdokoli nad pětapadesát je starý, nemocný a žije z důchodu pod hranicí životního minima, a proto ho musíme chránit před jakoukoli kritikou, aby k materiální bídě ještě neutrpěl poraněný cit, je akorát jiné vyjádření názoru Jsi už k ničemu, babo plesnivá. Když bych omluvila kohokoli v důchodovém věku, že je už starý a možná taky senilní a zcela určitě chudý, tak by pak bylo nutné cokoli odpustit mládeži bez vlastního příjmu, lidem nevzdělaným, protože oni přece nemůžou za to, že nechodili do škol, kde by si byli kultivovali vkus, matky s dětmi, protože nemají čas a peníze na fintění se… a skončíme u toho, že libovolná a jakkoli definovaná skupina obyvatelstva je přísně chráněná a nesmí se jí nic vytknout, protože by to byla diskriminace.

Prostě, pani má pro mě ošklivou kabelku a kožich z nějakého nesympatického zvířete.

Daniela S.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 17:28

Proc je to zvire nesympaticke?

K.Lee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 17:54

No, nechci byt puntickarka, ale toto je trochu vetsi preslap, ta posledni fotka neni Chanel ale Giles Deacon, to je hodne velky rozdil… Na fotce jde videt Gilesova Triceratops kabelka, ktera byla velkym hitem minuly rok…
Chanel sice taky ve sve predesle kolekci pouzil modry preliv na vlasy, ale jeho ucesy vypadaly neco ve stylu Minnie the Mouse

maat
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 18:50

Rozhodně si nemyslím, že by se staří lidé neměli zajímat o to, jak vypadají a jak se oblékají. Naší babičce bude brzo 80 let a obléká se daleko vkusněji než většina o polovinu mladších ženských. Radši si pořídí jednu kvalitní věc než tři šmejdy z tržnice, které stejně vydrží jen do prvního vyprání. I ve stáří se v tomto chová úplně stejně jako byla zvyklá celý život - chodí ke kadeřnici (nebo jí vlásky naondulujeme doma), nevyšla by na ulici neučesaná, bez rtěnky a nenavoněná, lakuje si nehty (bezbarvým lakem) a přemýšlí o tom, jestli jí oblečení ladí. Určitě to není jen o penězích, babička je průměrný český důchodce. My ji v tom rozhodně podporujeme, takže klidně i v tomto věku dostane od nás jako dárek parfém nebo kvalitní krém atd. Když vidím některé její vrstevnice, přechází mě zrak (bohužel někdy i čich) - ale to už není jen nedostatek dobrého vkusu, ale naprostá rezignace na to, že přes svůj věk jsou pořád ještě ženami.

Mája
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 19:58

Moje babička taky hledí na to, jak se obléká. Dokonce odmítá absolvovat návštěvy, když nemá „udělanou hlavu“. A co je špatného na kožichu? Máme doma krásný králičí, přece ho nevyhodíme, když už přes 30 let dobře slouží. Teplo je v něm úžasně. Já spíš nechápu, jak může někdo v momentálním počasí chodit po venku v lehké bundičce do pasu, tenkých riflích a teniskách? O_o To já si vedle něho v dlouhé teplé bundě, sukni, punčocháčích, vysokých zimních botech a čepici připadám jak ze špatného ruského filmu.

Pírek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 20:47

GoMo: děkujeme za nastínění naší možné budoucnosti. Když ale porovnáme vzhled babiček před padesáti lety a nyní, vidíme jisté změny. A nejsem si jistá, jestli k lepšímu. Peklo, Ada a její kolegyně jsou zde proto, aby naše stáří za x desítek let, které zřejmě bude taky jiné („pokro“ nezastavíš), bylo pokud možno vkusné a příjemnější, než jak nám ho nabízíte Vy.

GoMo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.10 02:39

Pírek: Jejda, nic nenabízím, to chraň Příroda! Jen na základě zkušeností z okolí nastiňuji určité možnosti z těch negativních, aby si je i ty nejmladší čtenářky (plné elánu) mohly v souvislostech uvědomit. (Rozhodně ta různá trápení na nikoho nepřivolávám - a taky netvrdím, že se jim částečně nelze vyhnout.)
S těmi změnami babiček s Vámi souhlasím, taky mě to napadlo zrovna nedávno, při sledování filmu Vojtěcha Jasného Touha. Byla tam postava paní učitelky (malé, šedivé, kulaté a unavené paní), která v brzku měla mít (údajně, protože nevím, kolik bylo její představitelce) šedesáté narozeniny. Když si člověk uvědomil, kdy se narodily a jak dosud skvěle vypadají např. paní Rottrová, Vondráčková, paní Hlaváčová či Šiklová, tak ho to donutilo se srovnáváním zaobírat; vždyť ten svět z filmu byl jen (zhruba) tak šedesát let starý! A takové změny… Dříve, hlavně na vesnicích, musely ženy zvládat obrovská kvanta fyzické práce, doslova dřinu (ale i ve fabrikách si užily své, že), takže i teprve čtyřicetileté paní vypadaly mnohdy jako dnešní sedmdesátnice..
Dostat se k nim dnešní šedesátky, to by bylo pěkné překvápčo! Chlapi by jistě obdivně zírali, ženské záviděly, ale dohromady by se asi všichni domnívali, že přijely cirkusačky nebo kolotočářky. Takže jsem vlastně rovněž v nejistotě, zda jsou různé ty změny k lepšímu..
V současnosti se na jednu stranu vyhazují ze zaměstnání čtyřicítky, že už jsou „staré“ (např. naše pěkná sousedka), na druhou stranu lítá po pódiu jako utržený vagon nádherná babička Tina Turner, je ďábelsky sexy a publikum nad touto pracující dámou nadšeně řve.. (Což je dobře, protože je úžasná.)
Ale jinak, celkově, vážně nevím.. Protože právě ten obecný vkus je to, co je proměnlivé úplně nejvíc.

zorča
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.10 06:52

Hehe, sem čekala že tu budu na fotce já :-)
Prodávám teď na vánočních trzích a mám vypadat prý prvorepublikově, tak mně maminka půjčila kožíšek. Tak ho vesele nosím, k tomu rifle vycpanéň minimálně jedněma punčochama a pohorky - nejlepší obuv co mám (nejdražší, nejpohodlnější a nejteplejší). Vypadám vskutku pekelně, ale co. Aspoň je v tom teplo.

zorča
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.10 06:54

Jo! a moje babička na sobě nenosí žádnou obludnou barevnou kombinaci. Chodí v pěkných kalhotách (žádné modráky ani nemá!) a je šik. A to je jí 85. Elegantně to jde asi v každém věku :-)

Ingrid
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.10 09:17

Mne sa takýto preliv na babičkách páči.....v detstve som plánovala, že až raz budem babičkou ja, budem tiež nosiť snehobiele vlasy (s ružovkastým alebo modrastým nádychom), budem nosiť pekné dlhé šaty a perly a používať parfém s vôňou fialiek:-))))

Iva
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.10 09:32

Naprostý souhlas s GoMo, lépe bych to neřekla. Myslím si, že hodnotit paní nám prostě nepřísluší. Kožich je pořád lepší než teplé zimní bundy, které tu byly mnohokrát zmíněny, a které já, jakožto dívka z vesnice, vídám na každém kroku několikrát denně. Jsem ráda, že moje babča pastelový přeliv nenosí, ale je to proto,ž e měla vždy tmavé vlasy, takže si na ně dává tmavý šampon. Tahle paní měla třeba světlé vlasy a tmavá by jí neslušela, chce „oživit“, tak proč ne. Věřím, že materiálu do pekla se najde dost a staré lidi bych nechala žít.

Wanna be your monster
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.10 10:02

Vlasy v poho, kdyby měla ke kožichu jiné šaty, boty a tašku, vyleze z ní movie star.

Marcela
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.10 13:45

GoMo - konečně někdo, kdo vidí dál, než za roh nebo k výloze nebližšího butiku! Dík za ten dlouhý, ale pravdivý příspěvek.

Jiřina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.10 15:35

GoMo: A co teprve tetinka Pa ve filmu Eva tropí hlouposti! Taky slavila šedesátiny!

Pírek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.10 15:39

Nemyslím si, že lidi, kteří si dovolí říct výhrady k oděvu straších lidí, mají nějak omezený rozhled (duševně či fyzicky). Naopak, znám několik případů, kdy (převážně) slečny, které se zajímají o svůj oděv, překonají rozhledem hloubaly, kteří jsou nad takové triviálnosti povzneseni. Příspěvek GoMo sice pravdivě ukazuje, jak můžeme ve stáří dopadnout, ale příbuzní ostatních diskutujících dokládají, že to tak být nemusí. Co se týká paní na fotce, nemám ale dojem, že by některými neduhy GoMo uvedenými trpěla. Je to otázka osobního přístupu a zvyků. Peklo je pak prostor pro ty, kterým není vzhled lhostejný. Je pravda otevřený všem, i těm, kteří na svůj look vyloženě dlabou, a ti sem můžou volně napsat vlastní komentář. Jejich názory jsou poučné, to je mnohdy fakt, ale v některých případech bohužel i urážející a netolerantní. Ano, Marcelin příspěvek se mne dotknul. Rozhodně nejsem žádná tupá módní oběť a troufám si říct, že to není nikdo, kdo Peklo čte.

ema
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.10 15:47

Tenhle blog jsem objevila nedávno při angíně a musím říct, že při čtení půlky článků jsem se výborně bavila, zato druhá půlka mě nadzvedávala ze židle. Nedá mi to, abych pár věcí neokomentovala:

  1. modráky - když jsou dobré pro Annu Wintour nebo Kate Moss, nevidím důvod je zatracovat. Samozřejmě záleží jaké a s čím zkombinované. Většinou skvělá inspirace je třeba na blogu www.theblondesalad.com. Naopak bych řekla, že můžou být základem netuctového a stylového šatníku. Příkladů mraky - od www.harpersbazaar.com až po vogue, elle atd.
  2. kritika oblečení Čechů - rozhlédli jste se někdy v Londýně, Miláně, Paříži nebo nedej bože v USA po ulici, co mají lidé na sobě? Většina úplně stejný styl nestyl jako u nás, pár lidí nevkusné kombinace a pár krásné… 90% lidí prostě nemá estetické cítění, je to vidět i na domech, nábytku atd. Už mě štve to naše bezdůvodné národní sebemrskačství. Teda pardon, v Itálii mají styl nestyl v černé, v Řecku s nevkusnýma bílýma botama, zbytek států jako u nás.
  3. hodnocení lidí - jasně, modnipeklo.cz není fashion blog, vtip je v neotřelé a čtivé kritice nevkusného davu. Většinou se záměr daří, ovšem při prohlížení půlky plesových šatů, doporučovaných jako vkusné, jsem se fakt bavila. Navíc se to tu začíná zvrhávat v a priori statementy o džínách, bundách… Takže milá Ado - i ve tvídových kalhotách a vlněném kabátu lze vypadat neelegantně a nevkusně, stejně tak jako v džínách a péřovce stylově a netuctově. Vždy záleží na provedení. Btw nejvíc mě baví komentáře těch, kteří články ani nepochopili - viz zaměňování šedi a uniformity v ulicích s málo barevným oblečením. Vážení, pastelové barvičky to samy o sobě nevytrhnou a i od hlavy k patě v černé můžete vypadat super. Kritické komentáře mě fakt baví, pokud jsou na úrovni. Ale občas už to zavání stylem „sám/sama vypadám hrozně, nevím, co s tím, tak aspoň nakydám hnůj na ostatní a budu se možná cítit líp“
  4. malá pomsta za nebohou důchodkyni v příspěvku výše - už vím, proč Ada brojí proti džínám. Jelikož má docela vkus, je jí jasné, že momentálně existují jen 2 stylové varianty: boyfriend's, ze kterých podzimní, popř. zimní outfit fakt nenakombinujete a nebo skinny. Jenže, jak vyplývá z příspěvku o kozačkách, kvůli skinny džínám by bylo třeba nejdřív podstoupit liposukci, viď? Já vím, hnusná poznámka, ale babču v kožíšku jsem prostě musela pomstít. Protože ona řešila následující: aby v kalhotách nebyly vidět inkontinenční vložky (proto džíny), aby jí bylo teplo (proto nejteplejší a nejelegantnější kabát, který si může dovolit a už 40 let vlastní), aby se jí do bot vešly ortopedické vložky a nezabila se na náledí (proto kecky)


Zkrátka touhle kritikou jinak čisté a úhledné babičky jsi mě, Aduš, fakt nasrala!

Ada Pekelná
973 příspěvků 04.12.10 17:12

Ema:

  1. „Samozřejmě záleží jaké a s čím zkombinované“ - JISTĚ! A o to taky v Pekle celou dobu jde. Stačí číst.
  2. Ve světě je ale zároveň víc lidí stylových, nebojácných až extravagantních, kteří tu šeď vyvažují. U nás tahle vrstva prakticky neexistuje.
  3. Opět souhlasím s tím, že záleží na provedení. A dodala bych, že i na čistotě, udržovanosti, správných mírách a kvalitě oblečení.
  4. U skinny džín by bohatě stačilo, kdyby výrobci pochopili, že žena velikosti 40 má nejen větší obvod boků než 36, ale také silnější stehna a lýtka. Ale závada může být i v tom, že nemám ráda ultratěsné věci, nebo nejsem tolik marnivá, abych byla ochotná se do toho soukat - a že ženy byly odjakživa ochotné pro alespoň pocitové zmenšení rozměrů dělat ledacos.

Celkem mě udivilo, kolik lidí se postaví na stranu nevkusně oblečené ženy, je-li vyššího věku, a co všechno jsou ochotní vymyslet na její obhajobu. Jak už psal někdo přede mnou, takhle bychom mohli nakonec omluvit každého, vlastně rovnou celé Česko, a Peklo můžeme zavřít.

Daria
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.10 16:01

Emo, Tvůj komentář je víc než výstižný a se vším s Tebou do puntíku souhlasím!

ema
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.10 16:08

a ještě k „voživení“ - je to stejné jako s džínami. Hrozné i krásné (obzvlášť při jemném provedení lowlights), vždy záleží na konkrétním provedení. Pokud má tenhle blog trochu kultivovat vkus čtenářů, bylo by lepší místo odsuzování „šmahem“, uvádět, co konkrétně bylo nevkusné (skoro všichni na fotkách skutečně byli, ovšem ne kvůli melírům, riflím a absenci barev, ale kvůli míchání stylů, levným materiálům, nepadnoucím střihům) A pokud má i pobavit čtenáře, tak zase piš vtipně jako na začátku a netrefuj se do lidí, kteří si to nezaslouží (viz babča :-))

ema
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.10 16:17

Samozřejmě, že konkrétní rifle i kožíšek, které tahle starší paní má na sobě, nejsou to pravé ořechové, tedy nazíráno z perspektivy lidí mladších šedesáti let. Jenomže ona už je v trochu jiné lize a je vidět, že se fakt snaží. Konec konců i podle toho, že v tomhle počasí vůbec vyjde ven… Nějak jsem se rozjela, radši už toho nechám. Nebo mě spíš „rozjel“ nejnovější článek ;-)

ema
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.10 17:03

Inspiraci na hezké kombinace kožíšků a džínů, dokonce i na vkus neurážející péřovky, najdete třeba na www.burberry.com. A věřte nevěřte, zatím každý rok se mi po jediném projití obchoďáku v ČR podařilo v běžné konfekci mezi „hadry na podlahu“ najít za cca 1500 Kč téměř totožné budičky, parky i kožíšky, které ani materiálem ani provedením neřvaly do daleka „jsme levné“

Izodora
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.10 17:15

Oblečení spatřené na této paní považuji u lidí v babičkovském nebo dědečkovském věku za výjimku. Mám za to, že většina dnešních seniorů se, na rozdíl od většiny lidí spadajících do kategorie středního věku, nebojí klasické elegance, protože za jejich mladých časů funkční sportovní móda nebo denimová móda neexistovala, navíc bylo přísně vyžadováno chodit ve společnosti ostatních lidí tvz. naslušno.

aya
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.10 18:18

KIWI:díky, Kiwi, to je vtipný. Tudle se mi to stalo, že mě předjížděl na kole nějaký mladík a asi jsem ho zaujala, jak vypadám zezadu ( podpadky, štíhlé nohy ) a chtěl vidět, jak vypadám zepředu a to muzeum ho tochu překvapilo cha cha.
GOMO : To je fakt pěknej a citlivej komentář
EMA a ADA: mě se peklo fakt líbí - na rozdíl od modních článků třeba na Ona Dnes a tak je to autentické a živoucí.
Pořád to nevidím jako sebemrskačství nebo shazování, ale abychom měly více svobody, odvahy a úcty k sobě než má dav, abychom se postrojily jak chceme.
Je to z mojí zkušenosti, kdy jsem se do něčeho experimentálního oblékla a maminka mi vynadala, že se chci odlišovat od davu a to že je pýcha a špatná vlastnost nebo tak něco. Jako že mám mít pocit viny, když nechci zapadnout.
Ale já jsem se nechtěla za každou cebu odlišovat, jenom mě to alternativní oblečení lákalo. Třeba turecké kalhoty se sníženým sedem v době, kdy se nosily mrkváče. Nějak mi to nevadilo, že to nikdo nenosí, akorát mi přišlo nesvobodné, že si třeba klepou na hlavu. Tak fandím různorodosti a svobodě v oblíkání. At si lidi chodí v riflích, ale aby to bylo ještě něčím proložené, aby z nich pak nebyli klepači na hlavu jakože je to povinnost.

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.10 18:26

A ja mam takovej neblahej pocit, ze kdyby to tady ta pani cetla, tak ji rani mrtvice - ne z kritiky jejiho outfitu, ale z tech jejich obhajcu, zaryte ji oznacujicich za starou pani, dokonce za babcu…

ema
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.10 23:38

Můj děda byl elegán ještě v 89-ti letech. Měl všechny možné nemoci od artrózy, přes otoky nohou až po cukrovku, přesto se vždycky zvládl vkusně upravit. Díky němu jsem dlouho žila v iluzi, že stejně jako on to mohou udělat všichni ostatní staří, byť ne úplně zdraví lidé. A sorry, paní na fotce míň jak 70 není. Poslední 2 roky obvážím babičku, tátu i mámu (87, 66 a 62 let) po všech možných ortopediích, onkologiích, vyzvedávám vložky na inkontinenci… Kdo zblízka neviděl, kolik energie může stát jen zavázání si bot, neuvěří. Tyhle zkušenosti jsou asi nepřenositelné. Zkoušeli jste někdy pro někoho z rodiny vybrat boty, do kterých by šly narvat kompenzační pomůcky na ostruhy na nohou? Jde to jedině do kecek na aerobic nebo do monstrózních ortopedických bot. Nepředstavujte si jakž takž akceptovatelné boty, které jste viděli za výlohou zdravotní prodejny, ale skutečná monstra. Bylo by to fakt na dlouhý povídání… I lidi, kteří mají problémy, si občas chtějí dokázat, že se zvládnout sami bez pomoci obléct a dojít do obchodu přes ulici. Lepší než kdyby v depresích čekali doma na smrt. Takže pokud na poslední chvíli před zrcadlem zjistí, že oblečení zkombinovali blbě nebo prostě nevyjde něco jiného (flek na bundě, nedoschlé oblečení, co já vím co ještě…) a oni už prostě nemají sílu se znovu bolestivě převlékat, měli bychom být tolerantní. Jasně, i při kritice blbě oblečené dvacetileté holky se můžete trefit do někoho, kdo zrovna jede z onko z chemky a je rád, že se oblékl jakž takž funkčně, ale ta pravděpodobnost je o dost menší než u osmdesátileté paní. Může to být nevkusná cirkusačka, která považuje kombinaci nemožně střiženého kožichu a kecek za super ohoz, ale taky máte minimálně padesátiprocentní šanci, že jde o člověka, pro kterého je natahání čehokoliv na sebe a jití ven s úsměvem na rtech heroický výkon. Proto mi právě tahle fotka v módním pekle přišla tak strašně sprostá.

Dovolenkář
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.10 23:50

No na mě ta barva působí dost uměle a vůbec se mi styl barbie nelíbí.. Tím nemyslím tu starou paní, ale hlavně tu Lady Gagu. Ale styl je styl :-)

ema
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.10 23:51

jo, k módním zrůdnostem Čechů a cizinců: u nás má v létě na vesnici každý druhý Franta Vomáčka fusekle v crocsech, v centru Paříže zase polovina slečen plastový skřipec ve vlasech… Taky masakr, no ne? :-))

jazpha
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.10 01:07

Paní s růžovou hlavou (65-85) by jistě mohla vypadat i o dost lépe. Nijak katastrofálně ale taky nevypadá, evidentně o sebe pečuje a snaží se vypadat přiměřeně věku a zdraví. Možná by si ráda pořídila nějaký nový módnější obleček, ale je jí líto drahého zachovalého kožichu ve skříni a na nový vlněný kabát důchod nestačí. (problém shánění vhodného modelu ani nezmiňuji)
S barvením bílých vlasů je to složité, běžné barvy na ně chytají někdy opravdu velmi špatně a přírodní barva nemusí být vždy ta pěkná bílá. Pak je samozřejmě ještě ten problém s odrosty, protože i v poměrně světlé barvě je bílá linka odrostu jasně vidět už po 14. dnech. (zkušenost na vlastní hlavě) U déle starších je pak ještě problém s vybledáváním obočí a změnou barvy pokožky, takže i barvení na původní přirozený odstín tluče do očí. Z těchto důvodu tolik starších žen volí barvení na blond, generace dnešních sedmdesátek z malých měst a vesnic pak jede v těch kouřových a pastelových chemických „přelivech“. Ono toho taky na výběr moc není ani v dobrých kadeřnictvích.
Pokud zrovna nenosíte třícentimetrového ježka, tak je přechod z šedivějících barvených vlasů na bílé taky poměrně zábavná záležitost.
Zdejší kritika mi nevadí ani v tomhle případě, kdy je i podle mého názoru poněkud mimo mísu. Naopak je to docela zábava číst.

Marcela
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.10 07:50

Děkuju Emě a Gomo za příspěvky k oblékání ve stáří.
Za mě: Módní peklo se mi líbí, má šmrnc, jen navrhuju, abychom se strefovali do lidí mezi 15-ti a 60-ti a vynechali i lidi zjevně duševně nemocné, což je podle mě případ jedné slečny v jednom článku tady.
K těm inkontinenčním vložkám - Proč si Pírek myslí, že paní netrpí neduhy typu inkontinence, diabetická noha atd? Má to mít paní napsáno na čele?
Prostě trefujme se do lidí soudných a mohoucích, jinak je to podpásovka.

Libor
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.10 19:10

Makinka: pardon, že jsem Vám neodpovědl, ale Ada mě jednak zablokovala (příspěvek musel projít jejím schválením) a jednak mi napsanou odpověď, poměrně dlouhou smazala a přiznám se, že se mi to už znova sepisovat nechce, tak se omlouvám:) možná později až nebudu mít co na práci:)

Pally
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.10 19:53

Kdyby ty džíny byly tmavý, tak mi to tak hrozný nepřijde. Nejhorší jsou ty křusky.

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.10 21:01

Me zas pripada nefer, ze se vytahujou vsechny tyhle historky s inkontinenci, vlozkama do bot, straslivyma bolestma atd.. Jasne, ze jsou lidi, ktery to vsechno postihlo, je mi jich lito a doufam, ze me a me blizke to nepostihne. Troufam si tvrdit, ze to same by podepsala i Ada a vetsina lidi, co sem pise. Ale - o to tu vubec neslo, slo o starsi pani na zastavce, ktera ma ruzove vlasy, nevkusny kozich, nepadnouci dziny a tenisky. O nic vic nebo min. To je jako ta diskuse u Cecha v Louvru, ktery chudak sedel celou noc v autobuse, ma malo penez, ktere vydava radsi za kulturu, nez za hadry a krome toho se v tom buse musel starat o dve otravne deti. Tyhle z palce vytahane omluvy jsou trochu mimo. Mozna ten clanek neni uplne fer, ale to je zivot. Nekteri by meli najit trochu humoru a nebrat to vsechno tady tak smrtelne vazne…

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.10 21:19

Libor: ja o voze, ty o koze…

Libor
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.10 21:25

GreatSusan: proč? vždyt to s tím souvisí, tedy alespon s tím, o čem mluvila Ema a Gomo, tedy jak různé zdravotní problémy mohou mít velký vliv na vzhled oblečení (v mém příkladu účesu).

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.10 21:33

Libor: jo, jenze o to v tomhle blogu nejde. Proste se tu obcas kritizujou lidi z ulice a spravne, nic o nich nevime a nikdy se to asi nedozvime. A az mi budes oponovat, tak nezapomen, ze jsem sirotek a takovy lidi se nesmej kritizovat, protoze to meli v zivote tezky…

city
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.10 21:37

Marcela výše napsala:
Za mě: Módní peklo se mi líbí, má šmrnc, jen navrhuju, abychom se strefovali do lidí mezi 15-ti a 60-ti a vynechali i lidi zjevně duševně nemocné, což je podle mě případ jedné slečny v jednom článku tady.

Pod to se podepisuju, je to i můj názor. Včetně toho, ýe se mi Módní peklo moc líbí.

city
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.10 21:40

A k tématu: džíny + krátký (!) kožich se mi nezdá být nejhorší kombinace. Určitě lepší než džíny a dlouhý flaušový kabát, což je opravdu peklo. Co se mi nelíbí, jsou takové ty středně modré džíny, které u nás má 90 % lidí, kteří nosí džíny. To nechápu, nesluší totiž nikomu.

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.10 21:44

City: me se (fake)kozich a dziny zdaj taky ok, ale spis na nekom jako Kate Moss (nebo na nekom, kdo ji zdarile kopiruje :-))

Libor
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.10 21:45

GreatSusan: však kdybyste byla nevkusně oblečná, tak vám, jako sirotkovi, neřeknu ani slovo a pozvu vás na kakao a sušenky:)) jestli jsem ale pochopil Emu a Gomo, tak jim jde zase o to, že bychom mohli uvědomit, že důvody, proč na sobě lidé mají nějaké konkrétní oblečení, jsou velmi rozmanité a nelze tedy generalizovat.

Marcela
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.10 23:21

Libore, taky pracuju ve zdravotnictví. Ano, je běžné, že pacienti, které přivezou, mají pos..né spodní prádlo. Je to důkaz, jak ZLE na tom monentálně jsou, nic víc! Oni by tak nikdy dobrovolně nezůstali, kdyby byli mladí a zdraví.

Panenka_bohemica
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.10 23:43

A já navrhuju, aby se peklo strefovalo hlavně do pracháčů a vynechalo puberťáky, intelektuály, rodiče, svobodný matky, lidi, co procházej krizí středního věku, lidí, co procházej krizi pozdního věku, lidí, co procházej krizi mladýho věku… a vůbec, kritizovat jen sama sebe.
Koukám, že většinu lidí urazí jen inteligent a ten případ nastane, jen když trpěj samomluvou…

city
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.10 23:53

Panenka_bohemica: ten tvůj návrh je nesmyslný. A ta tvoje průpovídka zbytečná.

Libor
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.10 23:59

Panenka_bohemica: té krizi mladého věku se říká adolescentní krize a zde je jeden z typických symptomů: http://cdn.blogs.sheknows.com/…airstyle.jpg

Já bych se naopak pustil i do homelesáků. Například u tohoto modelu s netradičním, přesto výrazným doplňkem, si lze si všimnout velmi obyčejného a nestylového fontu: http://blog.lib.umn.edu/…omeless1.jpg

GoMo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.10 02:05

Re: Ada: Celkem mě udivilo, kolik lidí se postaví na stranu nevkusně oblečené ženy, je-li vyššího věku, a co všechno jsou ochotní vymyslet na její obhajobu. Jak už psal někdo přede mnou, takhle bychom mohli nakonec omluvit každého, vlastně rovnou celé Česko, a Peklo můžeme zavřít.
Odesláno: 4/Pro/2010 at 05:12

Můj příspěvek nevznikl ani jako omluva, ani jako výcuc z prstu. Pojednává o skutečných potížích reálných lidí z okolí; a byl napsán proto, aby si právě velmi mladí lidé (kteří o „vymoženostech stáří“ nemají ani šajnu), ty souvislosti (a perspektivy) uvědomili. K napsání mě poňoukla právě ta fotografie, připomínající moji maminku, tedy až na ty vlasy, neb mamince po ozářku slezly tak hojně, že se raději nechala úplně oholit na skina. Kdybyste pak viděli tu paruku, zaplačete hlasem - a rozhodnete se pro stejné kloboučky, čepice (a hučky vůbec) tak jako ona. Některé nejsou zrovna z nejkrásnějších, ale nepadají, není v nich zima, ladí barevně..a taky sem tam mají nějaký nezanedbatelný původ: „Tuhle si vezmu, tu mám ráda, tu mi koupil děda k výročí..!“
Zkuste to pak takové vlastní rozhodnuté mamince rozmluvit.:)

P.S. Ze stylu psaní mých předcházejících příspěvků je snad dostatečně patrno, jak jsem na tom s humorem (že nejsem zapšklík, který by si přál, aby Módní Peklo zamrzlo - to v žádném případě!), akorát že dnešní téma není zrovna k popuku.

Panenka_bohemica
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.10 02:18

Ano, můj návrh je nesmyslný. A ta moje průpovídka je zbytečná.

Libor
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.10 08:17

Panenka_bohemica: měla byste chodit dřív spát, pak budete odpoledne unavená.

jazpha
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.10 08:27

Panenka-bohemica : nebylo to zbytečné, u mně jsi vyloudila mnohem širší úsměv ;-)

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.10 08:48

Panenka bohemica: thumbs up!

marinka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.10 09:52

krmíte trolly!!!

Panenka_bohemica
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.10 11:12

Děkuju za radu, Libore, nicméně můj životní styl mi maximálně vyhovuje a cizí péči nepotřebuju.

Slibuju, že odteď se budu do diskuzí pouštět už minimálně, nějak už mě to neba. Nicméně jsem tady tím absurdním výrokem chěla říct, že je „paráda“, jak někteří diskutující tady krásně dělí lidi na lidi a lidi.

U modelek, pohledných dvacítek, pracháčů atd. si člověk milerád bez skrupulí otevře pusu a dám jim to pěkně sežrat, páč si to určitě zasloužej, že jó, kdežto u jinejch skupin, jako třeba tady pani, už se vytahujou štíty, bují ochranářské pudy a pojďme si hrát na virtuální matky Terezy módního pekla..!

Za mě už všechno, dík za pozornost.

Can
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.10 11:17

Pastelový přeliv je roztomilý, vlasy umyté a sestříhané. Kožíšek byl evidentně před desetiletími drahý, je neošoupaný a zajisté teplý. Nevidím důvod, proč by ho paní měla vyhazovat, když je módní strefovat se do kožichů. Džíny lze v mrazu pochopit, asi se pod ně vejde teplé prádlo. Ale co ta příšerná kabelka!? Nehodí se vůbec k ničemu, láce z ní řve na sto honů. Nelze ji omluvit inkontinencí ani problémem s nohama.

city
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.10 11:42

Panenka_bohemica: tys mě vůbec nepochopila. Návrh vyjmout z kritiky děti, staré lidi a duševně nemocné má smysl, tvůj návrh byl nesmyslný. Prostě nechceš chápat, ve všem vidíš útok, ale to není nutné.

Za mě už taky vše.

Miriam
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.10 11:48

Ráda bych odporovala názoru, že u nás neexistují styloví, extravagantní a nebojácní lidé, např. Harajuku komunita u nás je již docela velká a utěšeně roste - od pestrobarevných až šílených kombinací decory po elegantní viktoriánské dámy a pány. A nemusím sem ani tahat alternativní módu, například v našem okresním městě (Rychnov nad Kněžnou, chcíp zde pes) se pohybuje docela dost dam i dívek, které se snaží si s módou hrát (občas to sice přeženou, ale tak, móda je hra ;-) ) a jsou stylové i originální. Mám zřejmě štěstí na bydliště. ;-)

Panenka_bohemica
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.12.10 02:48

Tak teda ještě (pardon)…

  • Tady se nepoukazuje na nic jinýho než na výběr oblečení. Ať už dotyčnej vybíral sám, nebo někdo za něj.

Vy tu chcete preventivně hezky mluvit o nemocnejch… takže co když chudák duševně nemocná po nocích porcuje a pojídá sirotky? Kdyby to tady lidi věděli, outfit jí většina chválit určitě nebude, i když to se sebou nesouvisí.

Proto je zbytečný podobný věci a možný situace lidí řešit. Když můžu o někom říct, že je hezky oblečenej, můžu říct i že není… Hadry, hadry, hadry, nic víc nic míň, přeci.

Marcela
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.12.10 13:39

No panenko, náš outfit s duševním a tělesným zdravím jistě souvisí. Moje babička se třeba k stáru neučelala, nezvedla ruku nad rameno - artóza. Taková blbost, že. Nebo ostruha na noze - vem si pak balerínky. Diabetikům chybí často i více prstů na noze - vyber si pak botu - i s ohledem, abys nepřišel o další. Inkontinenční vložky nosí i ženy kolem padesátky - do jakých kalhot se pak nacpat?
Duševně nemocní pak můžou ztrácet kontrolu nad svým zevnějškem, protože jaksi nemají cit pro přiměřenost. Jistě to ale neplatí pro všechny.

Agnes Knoblochová
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.12.10 14:14

No, já nevím, já bych se asi tak moc nerozvášňovala - ani na jednu stranu. Beru tento web jednak jako hromosvod pro přetlaky zoufalství nad nevkusem a neumětelstvím světa, jednak jako projekt, který pomocí pozitivních i negativních podnětů vkus a vnímání kultivuje. A to se mi líbí. Fotografie lidí z ulice nevnímám jako výsměch konkrétním osobám, ale jako názorný typový příklad toho, co se podle názoru autorek děje správně a co špatně.

Neškodilo by skutečně víc porozumění na obou stranách. Zastánci nebožáků - tady jde opravdu jen o sladění tvarů, barev, látek, stylů, prostě o módu. Posměváčci - ano, ne každému na módě záleží, ne každý na to má zdravotně, psychicky, finančně, jakkoliv. Slušel by tomu větší odstup a skutečně zaměření PŘEDEVŠÍM na módu, ne na osobní hodnocení a posměch. :o)

Panenka_bohemica
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.10 09:15

Marcela> JÁ TO SAKRA CHÁPU! Je mně jasný, že v devadesáti nebo s Parkinsonem je to problém atd. Já už fakt nevím, jak to mám napsat.

Nejde mi o to ignorovat handicapy v životě, ale tak buď se tady budem bavit o stylu, nebo tu budem donekonečna fabulovat.
U modelek se taky radši řešilo, jakej asi vedou život, než aby se lidi koukali na oblečení předložený k inspiraci.

A prostě nemůžete vědět, jestli tady nějaká pěkná osmnáctka na fotce netrpí nějakou skrytou chorobou (protože pak bycom ji nekritizovali). Jenže u ní by to člověk nečekal, že jo, takže pak by se to okeclo „no jó, ale kdo to moh tušit u tak mladý holky?“.

Jasně že je nefér se na to takhle koukat, ale tak buďto na Módním p. okomentujeme/pokecáme o vzhledu a nebo se pro všechny možný příčiny nikam nedostanem.

Neříkám, že to s tím nesouvisí a ani mi nejsou starosti lidí totálně u zadku, jak jste si tady asi vyložili, ale to bych do toho taky mohla začít tahat i globální oteplování nebo obl.téma - politický pindy.

Je nesmírně fajn číst si pod každým druhým článkem něčí chorobopis vymyšlenej třetí osobou a hlavní téma nechat ladem.

Doufám, že teď už se chápem?!

A to už jsem měla dávno skončit :-))

Panenka_bohemica
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.10 09:45

A poslední řečnická otázka na konec (jojo, už vážně sklapnu):
V článku padla na adresu paní jediná kritika a sice: rifle a kožich se k sobě zrovna moc nehodí.

Co je na tom přes srdce k nepřenesení..?

L.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 02:20

Dneska jsem se docela zasmala v Tescu. Narazila jsem tam na nejake zbozi firmy Desigual (nejsem si jista, zda to je pobocka te firmy - spise ne, pripadalo mi to ze nejaka jina firma prodava cast jejich sortimentu). Veci od Desigualu se mi libi, protoze maji opravdu smrnc, jsou hodne barevne a nemuze byt rec o tom, ze by nebyly originalni. Ovsem ty ceny jsou ponekud vysoke. To jsem si alespon myslela vzdy, kdyz jsem si jejich zbozi prohlizela v obchodech ve Spanelsku. Hadejte, jake byly ceny na jejich zbozi v Praze? Tipujete spravne - jeste mnohem vyssi :). Kabaty, ktere mam silny pocit, ze nebyly z letosni kolekce (nejen, protoze vypadaly docela osuntele, ale i proto, ze jsem je letos u Desigualu proste nevidela), staly vsechny okolo 8500 Kc plus minus par korun. Tedy 340 E. Mnohem hezci kabaty z letosni kolekce stoji ve Spanelsku 200-250 E. Viz
http://www.desigual.com/…category.jsp?…
Tehle trend neskutecne premrstenych cen u nas me uz vazne vytaci, takze si obleceni z 95% kupuji uz pouze v cizine. Ale co ti, kdo do ciziny nejezdi a tuto moznost nemaji? Nezbyva, nez se pekne placnout pres kapsu… :(

Jas39grippen
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 09:27

L. napsal…
Ale prd, nikdo nikoho plácat se přes kapsu nenutí ;-) Většina nakupujících je dospělých a svéprávných, tak je nechte.

iveta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.10 19:58

Ja teda nevim, ale ja osobne klasicky modry dziny nemam ani jedny, jsem na ne jaksi alergicka, mam uplne svetlounce modre-az do bila, bile a hodne tmave modre, ale dalo to brovskou praci najit v „Klasickych“ obchodem neco, co nevypada jako kdyz to sily nekde ve strasakove…radove mesice

iveta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.10 20:00

Panenka_bohemica napsal…

A poslední řečnická otázka na konec (jojo, už vážně sklapnu):
V článku padla na adresu paní jediná kritika a sice: rifle a kožich se k sobě zrovna moc nehodí.

Co je na tom přes srdce k nepřenesení..?

// To vam nikdo nevysvetli, kdyz to nevidite :D

iveta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.10 20:05

Marcela napsal…

No panenko, náš outfit s duševním a tělesným zdravím jistě souvisí. Moje babička se třeba k stáru neučelala, nezvedla ruku nad rameno – artóza. Taková blbost, že. Nebo ostruha na noze – vem si pak balerínky. Diabetikům chybí často i více prstů na noze – vyber si pak botu – i s ohledem, abys nepřišel o další. Inkontinenční vložky nosí i ženy kolem padesátky – do jakých kalhot se pak nacpat?
Duševně nemocní pak můžou ztrácet kontrolu nad svým zevnějškem, protože jaksi nemají cit pro přiměřenost. Jistě to ale neplatí pro všechny.

// To je hezke, ze se umite tak vcitit, ale tady se hodnoti celkovy zjev, hodnoti se zde moda, tady neni zadny prostor pro inkontinenci, atrozu, revmatismus ci demenci,

a vubec- kdybyste vsude mela takhle spekulovat, tak nemuzete ohodnotit prakticky nic

Karin
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.11 12:56

Viděla jsem z té fotky nejdřív jenom horní polovinu, do pasu, a říkala jsem si - vždyť je to docela dobrý - ale pak jsem sjela na ty džíny… Božemůj, kdyby měla sukni nebo aspoň nějaké jiné kalhoty, tak je to šikézní lejdy, ale toto…

Martinazzz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.11 13:28

Tak tomu jsme interně říkali „bába modráček“

Brambořinka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.11 16:30

Kelly Osbournová vypadá skvěle!!! Nemůžu si pomoct, ale i sestřih jejích vlasů je pěkný a celkově jí tahle barva moc sluší- víc než platinová blond, kterou nosívá normálně. Ale každý má jiný vkus že ano ;)

Vinni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.11 20:34

A nejšeš modni peklo nahodou ty, autorko?! A náhodou, nezávidíš těm celebritam že maj lepsi vlasy nez ty? Chtěla bych vydět jaký vlasy máš ty! tak ukaž se chytračko! Lady Gaga je náhodou hezká holka a vlasy si umí udělat dokonale! tak newim co tady řešíš za krawiny!

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.11 00:50

GoMo , Libore a všem kteří nejste krutí k nám starým DĚKUJI.
Děkuji za celého srdce za mou generaci 60 +.

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek

Kabáty: barvy, kombinace, inspirace

Autor: Ada

Minulý článek, v němž figuroval kabát ve velbloudí béžové, měl... Celý článek

Elegantní sandál

Autor: Ada

Tip na "dámský elegantní sandál", který je "vhodný i pro manažerky... Celý článek