Kolik barev máš na kebuli, tolikrát jsi člověkem

08.12.10 | autor Ada

*

České fušerky s jehlou a nití v ruce už to v Pekle schytaly mockrát, ale na ty ozbrojené nůžkami a barvicím štětcem se tak často nedostane - přestože vlasy mají velký podíl na vzhledu člověka a na tom, jak působí na okolí. A mezi kadeřnickým a oděvním uměním v Česku je ještě jedna specifická paralela: mnohé kadeřnice mají dojem, že čím víc kudrlinek, barev a asymetrií, tím je dílo úchvatnější, vkusnější a vůbec lepší. Můžeme jenom doufat, že i jim - a hlavně některým zákaznicím - časem dojde, že umírněně, ale kvalitně upravené vlasy jsou lepší, než přeplácaná účesová tvorba.

Začnu opět vzpomínkou na své dávné mládí. Když ještě vycházela Žena + móda (byly to, pravda, už poslední záchvěvy), občas se tam objevil report z nějaké kadeřnické show. To jsou ty akce, kde je naopak žádoucí zrychtovat modelku co nejkreativněji, takže si z její hlavy de facto uděláte vzorník různých inspirací. Pro normální použití se z toho pak vezme třeba barva, střih ofinky atd. - stejně jako u šatů z přehlídek. V jedné Ženě + módě z počátku 90. let byly účesy složené z asymetrických vrstev vlasů obarvených na hnědo, blonďato a ohnivo; kontrastní kombinace vanilky a čokolády; účes z jedné strany vystříhaný a z druhé dlouhý.

Čučela jsem na to tehdy jako puk, a asi to byl opravdu geniální a nadčasový styl, protože se udržel dodnes.

Zdroj: www.salonelisabeth.eu

Zdroj: web.quick.cz/instudio

Zdroj: kadernictvi-jenec.cz

To ale zdaleka nejsou všechny možnosti, jak můžete předvést své kadeřnické umění. Protože také platí:

Čím střapatější, tím lepší

Hladký účes je nuda. Veselé pramínky trčící na všechny strany to voživí ještě lépe než melírek, ale když se přidá i ten melírek, tak je voživíno dvojnásob!

A bonus: je to nesmírně praktické. Především ranní úprava je věcí několika sekund, že ano.

Zdroj: www.studio-vizaz.cz

Zdroj: www.studio-vizaz.cz

Zdroj: www.studio-vizaz.cz

Zdroj: web.quick.cz/instudio

Čím červenější, tím lepší

Červené, oranžové, nafialovělé a oranžové odstíny jsou nejlepší. Vnesou barvu do pobledlých líček, jsou vidět i z dálky, naznačují, že nositelka má šmrnc a je plná vášně. A taky, když zákaznice vyplázla za nový účes tolik peněz, chce vidět výsledky! A chce, aby si všimlo i okolí, včetně manžela - a ten by pouhé zastřižené konečky ani nezaregistroval!

Zdroj: salon-hanka.cz

Zdroj: rimmel.cz

Zdroj: zenax.cz

Zdroj: saloncarol.cz

 

Některým ženám to do červena sluší, o tom žádná. Ale to máte jako s těma džínama.

Čím asymetričtější, tím lepší

Ničím nevyjádříte svoji originalitu lépe. Asymetrie je nejvyšší meta, důkaz, že kadeřnice zvládá ty nejsložitější a veskrze precizní střihové techniky. Prostě kadeřnická mágyně, té se držte! Pokud umí originalitu ještě podtrhnout promyšlenou volbou barev, neváhala bych dojíždět i přes půl republiky.

Asymetrie je také velice praktická. Když si něco náhodou přeležíte jinam, nebo vám ležérně svěšený pramen nedejbože chytne nad sporákem, nikdo to nepozná.

Zdroj: zenax.cz

Zdroj: zenax.cz

Čím méně vlasů, tím líp

Nikdo nechce mít zbytečně husté vlasy. Proč mít na hlavě miliony vlasů, když jich stačí pět?  A proč asi byly vynalezeny prostříhávací nůžky? Protože dlouhé husté vlasy jsou dneska demodé, to dá rozum.

Zdroj: sumpersky-denik.cz

Dlouhé vlasy jsou akorát na vztek, nemluvě o tom, že v nich každá žena vypadá zbytečně stará. Krátký, provzdušněný účes omlazuje. A tu zase jedna nešťastnice s dlouhými hustými vlasy, tak copak s tím uděláme...

Autor: Dalibor Puchta, dostupné z: http://ona.idnes.cz/foto.aspx?r=ona&c=A101004_162610_modni-trendy_ves&strana=3

Autor: Dalibor Puchta, dostupné z: http://ona.idnes.cz/foto.aspx?r=ona&c=A101004_162610_modni-trendy_ves&strana=1

Prostě čím víc, tím líp, nejlépe všechno najednou. Kdo by stál o jednoduché účesy, jednobarevné vlasy, nudnou symetrii a hladké, neprostříhané tvary? Nenechte se vysmát!

Zdroj: lavida.cz

Zdroj: lavida.cz

Zdroj: lavida.cz

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 19:32

jasněěě… ženy nad 25 s dlouhými vlasy jsou přece fuj a starééé… bohužel znám opravdu málo holek, které mají OPRAVDU dlouhé vlasy.. tedy od pasu dál.. a nemelírované a nebarevné už vůbec (nesouvisí to?).. kdybych neměla šediny, tak se na tu hennu taky vyprdnu..;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.1.12 11:36

A co je špatného na šedinách? :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 19:38

Té holčiny z idnes proměny mi bylo opravdu líto. Přijít kvůli nějaké kadeřnici s mastným okudlaným melírkem o tak krásné vlasy…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 19:41

OPRAVDU dlouhé vlasy jsou vskutku nechutné. někomu sluší, ale maximálně do pasu, dál se z dívky stává odporná intoška/divoženka/alternativní magor. a 90% těch s vlasy po zadek nevidělo nůžky snad sto let a naprosto si ty roztřepený pačesy neumí upravit. fuj.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 19:46

V tom bude hrát roli taky to stejné, co se objevuje u flerových tvořilek: To MUSÍ být krásné, protože to dalo děsnou práci. Alespoň si myslím, že nabarvit každý pramen jinou barvou musí dát děsnou práci (a přitom taková blbost) :o)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 19:46

Existuje dost žen, které mají vlasy i delší než do pasu, upravené a jejich patrneři (pravda více či méně fetišisti) opláčou každé zastřinutí konečků …

http://dlouhevlasy.cz/


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 19:48

Sice jsem „keckový“ typ, ale o své, po taťkovi husté kudrnaté vlasy se starám (hlavně je nefénuju a zdravě jím) a jednou mě na ulici zastavila nějaká fiflena (taková ta omelírovaná, ohoz z hadrárny typu newyorker nebo terranova, obličejem jako natřený oranžovým balakrylem a s gelovýma nehtama dlouhýma jak špejle od lízátka) a chtěla vědět co mám za barvu, že je to zajímavý odstín atd.. No a když jsem jí řekla pravdu, a to, že jsou moje přírodní, tak se ušklíbla a nechtěla mi to věřit. No ta mě teda nasrala! Všeobecně trend barvení nechápu. Jasně, já jsem na tom dobře, před X lety bych se svojí přírodní barvou vynikala, ale mě se líbí i taková ta šedohnědá, znám spousty holek s takovou barvou vlasů, a jak hezky vypadají, určitě ne nezajímavě…hm.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 19:59

túto ,,modu" som nikdy nechápala, je to hnus najväčší…zvlášť kontrast blond+ čierna na hlave… blee


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 19:59

@Marcipánka: mám vlasy někam pod pás a kadeřníka neviděly někdy od začátku tisíciletí. Což pravděpodobně vede k tomu, že mi pod lopatkama nezačíná usmolený mastný odrbaný cucek.

To černé s červeným cuckem - tak podobný střih jsem kdysi nosila, ale v příčetnější verzi. Není to tak špatné, pokud se to neusmolí kilem gelu a nevyčuhuje z toho ta rudá věc.

Každopádně, kde je drůbežářská sekce s novými slepičkami?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 19:59

niektoré príklady sú fakt des a hrôza, iné my až tak nevadia…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 20:00

Nesnáším asymetrické střihy. Když na jedné straně trčí pramen vlasů, připadá mi to až nechutné. Dlouhé vlasy pod pas mi většinou taky přijdou fuj, ale to bude spíš tím, že když potkám slečnu se superdlouhými vlasy na ulici, je vidět, že se o ně moc nestará. Ale když tomu dá člověk tu práci, věřím, že i metrové vlasy mohou vypadat krásně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 20:01

Co dodat … ty strakaté komedie jsou prostě k pláči. Ta brýlatá lavida (uprostřed) se ovšem fakt vydařila, to musím pochválit :)

Mimochodem, brutálně mě na.írá, když jde do proměny obrýlená dáma, ze které vizážista v rámci „pozitivní“ proměny zaprvé serve brýle. Grrrrrr … zuřím …

Jako obrýlený jedinec, který do brýlí vráží obscénní peníze (u brýlí nejsem schopná jakéhokoli kompromisu, co se kvality týče), důrazně protestuji proti tomu, aby se brýle považovaly za něco jako lepra nebo hemoroidy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 20:03

Taky vám přijde, že po těch proměnách, co jsou skoro v každém časopise, vypadá leckdy ženská hůř PO než PŘED?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 20:04

Predstavte si ten zázrak, že moja kaderníčka mi odmietla urobiť melír, že ho nepotrebujem a viac mi bude slušať jednoduchá farba… Zlatom ju vyvážiť, lebo mala cit pre farby. Už aby sa z tej materskej vrátila, nemám odvahu zavítať nikam inam, odrast hnusný, na peklo! Neviete o niekom v Zlíne?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 20:06

Marcipánka: Moje šéfka má vlasy pod zadek a jsou fakt nádherné. Ale nenosí je volně (to už se asi takhle dlouhé vlasy ani nedají) - buď je nosí v copu, nebo si dělá drdoly. Ale sluší jí to :)
Já se s délkou vlasů nikdy nedostala pod pas, vzhledem k tomu že je mám husté, těžké a živé a jediný účes ve kterém vydrží jsou rozpuštěné vlasy (ani na ples jsem neměla drdol, kdyby měl totiž vydržet tak by bylo potřeba tolik laku a tužidla, že by se sundaval nůžkama :D ), takže délka pod pas už je pro mě nepraktická........
Ado, dík zapěkný článek :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 20:07

1. a 4. fotka jsou fajn. Nepřijde mi špatné mít prostřihané vlasy a někde kratší jinde delší, myslím, že je to na každém, co bude mít na hlavě, i kdybych tam měla barvy od bíle, přes červenou, zelenou a modrou až po černou, všem to může být úplně fuk, protože jsou to moje vlasy, moje hlava a já si s tím můžu dělat co chci a komu se to nelíbí, ať na mě nekouká a to samý si myslím s džínama-„modrákama“. Tak. Domluvila jsem. :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 20:12

Karolína: Já bohužel barvím už dlouho, respektive přelivuji, barvení sem odolávala a podlehla tak před rokem, kdy už byl přeliv na šediny krátký. Nesnažím se „zůstat mladá“ za každou cenu do 150 let, ale geneticky po taťkovi šedivým skoro od 14 a ve 33 se na šedivou hlavu ještě necítím, takže tak. Ale pokud by někdo vymyslel něco proti šedinám, ráda se vrátím ke své přírodní hnědé na kterou se teď barvím plus mínus jak se to povede :o)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 20:16

patrim k tem co maji vlasy dlouhe, pred par lety byly i po pas a dal, vzdycky zdrave, do okamziku, kdy jsem vlezla do radoby vyhlaseneho salon 5 avenue v Brne http://www.avenuegroup.cz/…avenue_brno/ v te dobe byval na Udolni, kadernice s centimetrovym peroxidovym jezkem i presto, ze jsem do telefonu pri objednavce upozornovala, ze mam dlouhe vlasy mi rekla s grimasou: Proc mate tak dlouhy vlasy, to jdete jako na nejakou soutez o nejdelsi vlasy? uz tehdy jsem mela hned utect, ale neco me prikovalo na zidli, melir mi na metrove vlasy delala tim stylem jak propichne sacek a pak vam to hackem vytahuje, kudlila me, tekly mi tam slzy, odesla jsem s jemnym melirem, ten se ji povedl pekne, ale i presto, ze mela za zadkem kosmetiku Kerastesse, nevim co za hnus na me pouzila, protoze pak mi cca pul roku padaly vlasy. Zpetne nechapu, jak jsem to mohla dovolit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 20:18

ty první fotky nevěřím, že jsou ze současnosti. když mi bylo 15, šla jsem poprvé ke „kadeřnici“ (do té doby mě stříhal tátův holič) a měla jsem na výběr přesně z těhle střihů! To byly devadesátý léta… To přeci dnes nikdo nemůže chtít.
Ale řekla bych, že slečně z idnes ofinka sluší.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 20:28

Monča: asi jsem divná, ale kdybych měla jako mladá šediny, nechala bych si je od kadeřnice zvýraznit, postavila bych na tom část svojí image. S šedých vlasů bych si nechala udělat stříbrné a zbytek nechala tak, jak by byl. Možná bych si je pak nechala ostříhat na mikádo. Ale je fakt, že by o to většina žen asi nestála a nestojí…a když se na šediny necítíš, kromě paruky je to jediný způsob jak problém vyřešit :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 20:30

Libor - ta první slečna zaklání hlavu
a ta druhá slečna je idolem pedofilů

ale k těm vlasům, preferuji delší než krátké


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 20:35

Tak u článku jsem slzela smíchy, tenhle se fakt povedl!

Mně se víc osvědčili kadeřníci chlapi, nemají taková nutkání melírovat a nekontrolovatelně prostříhávat.
Jinak dlouhý vlasy jsou super, když jsou kvalitní. Já před dvouma týdnama vyměnila dlouhý vlasy za kraťounký mikádo a la Amélie a chválí mi to i kluci, takže to asi nebude nejhorší.
Ale na červenou mi nešahejte, na tu su vysazená! :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 20:42

znám holky, co mají vlasy i po kolena..:) když už má někdo takový vlasy, tak jsou dost kvalitní..:) a většina dlouhovlásek se o vlásky hodně stará..:)

jinak nad fotkami od Libora jsem se docela pobavila..:D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 20:46

K tomu prostříhávání - to se nedá zavrhovat paušálně. Mám hodně husté, ne zcela, ale přece jenom vlnité vlasy, které si z valné části dělají to, co chtějí a těžko se zvládají. Jednou jedinkrát v životě jsem měla úžasnou kadeřnici, která mi nevnucovala ani barvy, ani žádné laky, tužidla a jiné odpornosti, jimž se bráním, a dokázala mi vykouzlit dlouhodobě udržitelný účes - mimo jiné i pomocí prostříhání, protože tehdy jsem měla vlasy ještě opravdu HODNĚ husté. Neměla jsem pak pět vlasů na hlavě, ale normální stále ještě nadprůměrně hustý účes, který nebyl tak „chlupatý“ jako obvykle. :o)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 20:47

Hanča: a co Vás na nich tak pobavilo?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 20:53

Jsem ráda za svou skoro-přírodní (henna.. stejně barevná jako moje vlásky, takže spíš jen vytváří odlesky) hnědou barvu. Asymetrii sice mám, ale jen omylem, protože jsem zakázala Klárce aby mi ty vlasy ještě zarovnala (přišla bych tak o další centimetr vlasů.. a to bych jí fakt neodpustila :D)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 20:53

Libore, Klára to docela vystihla..;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 20:55

Znám díky jednomu serveru docela dost děvčat s vlasy delšími než po zadek. Starají se o ně, je to jejich koruna krásy, kterou jim kdejaká okudlaná pipka může závidět. Že má žena extradlouhé vlasy neznamená, že se o ně neumí starat, ne?! Stejně jako je spousta krátkovlasých princezen co vypadají hrozně.

Jinak některé fotky jsou opravdu odstrašující :-/ Vlasy, oranžové zbarvení pokožky…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 20:56

A kdyby měl někdo náhodou zkušenost s barvou, která OPRAVDU obarví šedivé vlasy, tak budu vděčná za tip.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 21:02

Karolína: Mě se šedá taky líbí, na někom a když to umí nosit, na sobě si jí zatím představit neumím, asi jsem na to málo odvážná :o) Na svůj věk nevypadám, tak bych si připadala jak šedivý dítě :oD nebo jako ta slavná holčička blogerka, viděla sem jí v šedivém mikádu, připadalo mi to divné… Opravdu dlouhý vlasy mi nikdy nenarostly, maximum je tak do půlky zad, což mám asi podruhé v životě nyní a chytají mě choutky je šmiknout, kdyby mi v tom nebránily mé dvě holčičky s princeznovskými manýry. Moje mamka měla vlasy až pod zadek a šmikla je úplně na krátko (jinak by vyplešatěla od sponky, kterou si každý den upevňovala drdol), když já byla ve druhý třídě a oba jsme to s taťkou obrečeli. … Nejvíc se mi nelíbí opravdu dlouhé prošedivělé vlasy nosené rozpuštěně :o/


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 21:05

Tak tohle se zas jednou povedlo… moc pekna galerie :). Nejvice me vydesil uces ze salonu Carol…ten blondato-mahagonovo-ruzovy strapaty…tak to je opravdu sila. Nevim proc, ale pripomina mi vanocni stromecek, snad kvuli do stran vytrcenym spickam, evokujicim symetricky rostle smrkove vetve…Vyslovene umelecke dilo :). A ta pani ze Sumperskeho deniku - ta taky dopadla. Na ni se tedy kadernice vyradila!!! Skoro to vypada, jako by ji ty puvodni vlasy nekde ohorely a kadernice se pak snazila zachranit, co se da :). A do tretice vseho dobreho i zleho - slecna z Lavidy (cerveny kabatek) - ten uces sam o sobe by spatny nebyl, kdyby ho ale nosil nekdo jiny :). Tuhle slecnu totiz zestaril tak o cca 20 let…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 21:06

Ta poslední fotka je v obličeji tak dohladka vyphotoshopovaná, že slečna vypadá, jako by ji přifoukli hustilkou. Obecně modely vypadají líp před, to mají určitou osobitost.
K dlouhým vlasům: kamarádka učí v Peru, a tam jsou ženy s krátkými vlasy pohrdány a litovány jako ne-docela-ženské. Že dlouhé někdo u nás může považovat za nehezké je tím, že v kultuře zaměřené na střihy neumíme s dlouhými zacházet a uúpravovat je. A možná, protože je různé lesany nosí rozpuštěné, zacuchané, plné smetí, což opravdu není apetitlich.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 21:08

Karolíno, s radostí bych ti věnovala pár šedin, abys je mohla hrdě vystavit světu :-) Jak píše Monča, taky šedivím už od puberty a deptá mě to, proto musím barvit na svou plus mínus přirozenou barvu - a rozhodně bez melírku, ne snad proto, že bych byla a proiori proti, ale protože jsem od přírody líný člověk a jeho udržování by mě nebavilo. A prostřihávací nůžky - no, kdo má vlasy jako já (neuvěřitelně husté a hřebíkovité), je za ně určitě šťastný. Nedám na ně dopustit :-)
Jo a k těm dlouhým vlasům - neviděla jsem jedinou (!) dívku či ženu s vlasy po pás, která by ty vlasy měla hezké. Vždycky byly - bohužel - jen dlouhé, jinak nic. Bez tvaru, bez lesku, lítaly všude možně, pletly se do batohů… Nic, čeho by se člověk chtěl dotknout.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 21:09

Já teda poslední roky pozoruju honbu za dlouhými vlasy. Každá holka si je nechává růst, až to hezké není, a pokud možno obarvit na černo/odbarvit na blond. Nebo prodlužují. Mladých slečen s krátkými vlasy potkávám celkem málo. U žen 40+ je to ale zase naopak:) Tak jsem zvědavá, jak to bude se současnou omladinou za 20 let.
Co se mne týká, v září jsem si nechala své pod lopatky dlouhé vlasy ostříhat na kluka. A asi už u toho zůstanu na věky, amen. Kromě mě byla v salonu asi 25letá slečna s dlouhými načerno vlasy a asi 50letá paní s drnem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 21:09

Tyhle melíry jsou ještě dobrý. Loni u nás na vesnici frčela móda, kdy na tmavých vlasech zel blonďatý flek asi v průměru patnácti centimetrů. Když jsem to viděla poprvé, myslela jsem, že se slečně na hlavu vylila plechovka s barvou.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 21:11

Loca: používám barvy Syoss, hnědé odstíny a jsem s nimi spokojená. Ale zase je fakt, že těch šedin nemám tak strašně moc - zatím :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 21:18

Je mi 45 let a vlasy mám cca 5 cm nad pasem. Pravidelně hennuji hnědou hennou od Lusch. Nechápu, proč by ženy nad 40 neměly mít dlouhé vlasy. Rozpuštěné je samozřejmě nenosím, nosím drdoly.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 21:19

Sima: Hele, já neříkám, že je něco špatnýho na tom, když si mladá holka šediny barví, ale kdyby to potkalo mě, tak si je zvýrazním, protože mi to připadá hezké. Jo a nezapomeň mi je popřát, jenom proto že bych z uvažovaného handicapu udělala přednost, super přístup!
Monča: já si ji na sobě taky neumím představit, a puboše neřeším…celá šedá hlava je o něčem jiném, to si žena potom musí nechat udělat odpovídající účes. Já kdybych měla šediny tak bych šla do toho mikáda protože mám vlasy hodně kudrnaté a mikádo člověka neskutečně omladí (tím by se vyrovnal dojem ze stříbrných pramínků) :) Však se barvi, nemusíš si to obhajovat, můj první komentář se týkal holek co to nemají zapotřebí ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 21:20

„Asymetrie je také velice praktická. Když si něco náhodou přeležíte jinam, nebo vám ležérně svěšený pramen nedejbože chytne nad sporákem, nikdo to nepozná.“ :-)
Je fakt, že kdysi jsem mívala vlasy kus pod zadek.
Pak jsem přes mikádo došla až k extrémně krátkým (tak krátkým, že za ně nejde ani chytit).
Nemelíruju, nebarvím, denně ráno myju a občas na ně dám nějakou tu masku - nic víc. Řekla bych, že člověk by měl umět přiznat, v čem se cítí být sám sebou. A jít si za tím (navzdory voživovacím úchylkám některých vlasoškubek).
K barvení mě nikdo nezviklá.
I když už taky proběhly takové náznaky… tak jsem šla příště jinam.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 21:26

Ty proměny od onaidnes nebyly vůbec špatný. A co když ty dámy samy chtěly změnu, protože je jejich dlouhý vlasy nebavily?
V Brně můžu doporučit Alexandru Michalas, která má svůj salón na Pellicově. I když není úplně levná (na druhou stranu v Praze jsou to skoro běžné ceny), jsem u ní vždy nadmíru spokojená. A barvy umí taky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.6.12 03:23

V Brně je skvělé kadeřnictví „Střihoruký Edward“ na Dominikánském náměstí. Pracují tam jen muži a s nůžkami v ruce jsou hotoví kouzelníci. Nic člověku nenutí, navrhnou, co by se dalo, když si vymyslíte účes, který váš typ vlasů „neunese“, tak vám to rozumně rozmluví, poradí s úpravou a údržbou… No a nemají sebemenší problém s tím, když má někdo opravdu dlouhé vlasy a chce jen zastřihnout konečky, na každý půlcentimetr se ptají, jestli ještě můžou nebo ne. Pravda, ceny jsou vyšší, ale to, co za ty peníze dostanete, nemá chybu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 21:30

Karolíno, co se proboha čílíš? Napsala jsem snad, že ti je přeju? Člověče, holka, nebuď tak vztahovačná… Vždyť jde jen o diskusi. Co když jsem to myslela tak, že bych se těch šedin naopak ráda já zbavila? Ale co, jdu radši spát, trochu jsi mě otrávila. Dobrou.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 21:34

Sima: Zase tak rozčílená jsem nebyla, ale na té vztahovačnosti možná něco bude, za tu se omlouvám. No, třeba si to přečteš ještě teď, nebo až ráno, i tak, dobrou..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 21:39

Taky jsem dlouhé vlasy nosívala, ale zbavila jsem se jich a jsem spokojená. Kratší vlasy mi sedí víc, účes drží tvar, vlasy neplihnou do podoby po… slámy, nechávám si vlasy i decentně prostříhat. V pubertě jsem si prošla červeným experimentem, nějak v duchu hesla „hlavně ať je to vidět“, potom jsem přešla do černočervené fáze, neb na černou nebyla tak naráz odvaha. Ale nakonec jsem do černé šla a jsem spokojená. A nejen já, ale i z okolí jsem zaznamenala velmi pozitivní reakce.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 21:40

No některé obrázky z článku jsou tedy opravdu nářez! Zejména salón Carol vytvořil supermodel:)) Ale já osobně jinak nemám vcelku nic proti barvení, pokud je uděláno s ohledem na barevný typ a nepřežene se to s voživováním. A pokud jde o prostříhívání, na to nedám dopustit. Já mám docela řídký, jemný vlasy a když je nechám jen tak růst, vypadá to prostě hrozně. Závidím všem, kdo můžou mít vlasy po zadek, já bych vypadala směšně. Ale pokud se prostříhají, délka k ramenům, není to zase taková trága:) Ovšem prostříhání jako u slečny ze šumperského deníku, to je peklo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 21:47

Ado, vždyť to bylo vtipné. Aby se pekelnice trochu uvolnily.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 21:49

A kruci. V pátek jdu ke kadeřnici. Vidím, že moje hladké světle hnědé mikádo, u něhož jsem hodlala zůstat, je mimo mísu, chce to ohnivobarevnoduhovotrendy ježka!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 21:49

Já bych tedy šediny na odiv nevystavovala, zvlášť u mladých holek to vypadá dost špatně. Nechápu slečny, co se ještě ke všemu barví našedo. Naopak obdivuju lidi, kteří šednou brzo (taky mám pár takových kamarádek) a o vlasy se starají tak, že o šedinách víme jen my, co je známe dlouho. S dlouhými vlasy bohužel fakt souhlasím s tím, že na ulici většinou potkávám vlasy pod pás, kterých bych se nechtěla dotknout, neučesané, zacuchané. Ze zahraničí vím, že to jde i jinak a to ani nemusí být ty vlasy sepnuté.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 22:03

Teda některé ty fotky jsou vážně z pekla! Nejvíc mě dostal salon carol a salon hanka. Tam musí pracovat umělkyně!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 22:23

Ten prvy melir mi vzy pripomina tchora (skunka) a myslim, ze na nas (jednofarebnych) ma aj rovnaky ucinok :-D. Niekto ide ku kadernicke s fotkou herecky, niekto s fotkou tchora :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 22:32

Hm, tenhle článek dost vystihuje. Mám přirozěně blond vlasy. Žádná špinavá blond nebo tak, prostě pěkná blond a lesklé vlasy. Nikdo mi nechce věřit, že je to moje vlastní barva a místy mě to i celkem štve - tak aspoň konečně vím, proč jsou ti lidi tak nechápaví :D Jinak vlasy do pasu jsem mívala - jsem z těch, kterým to bohužel nesluší. Hladké, rovné vlasy, které s vahou děsně zplihnou (i když se o ně řádně staráte, já totiž mastný drn nesnáším :D), takže moje fotky z několika ročníků střední jsou poněkud… horší :D Teď mám vlasy pod ramena a jsem spokojená. A své vlastní barvy od matky přírody se budu držet ještě víc než předtím - díky tomuhle vtipnému článku :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 22:33

Řekla bych, že kadeřnice (kadeřníci) stříhají proto, že z dlouhými vlasy neumějí. Sestra má celý svůj život dlouhé vlasy, minimálně po pás, a na svoji promoci se rozhodla využít kadeřnických služeb… Výsledek: asi tak 6 skřipečků a třpytky… za 400 Kč. Pravda, bylo to před 10 lety.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.6.12 03:30

Je to tak pořád - zejména mladé kadeřnice pěkný uzel z delších vlasů prostě nezvládají. Nedovedu si představit, jak pak třeba můžou vyhovět, když za nimi přijde dívka a chce krásný drdol na svou vlastní svatbu. Jo, to je pak kalamita, pane Jonáš! :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 22:33

Jsem na tom stejně jako Camp_Lucy. Co bych dala za dlouhé, husté, nesplihlé a nekrabatící se vlasy! Taky aby všechny zhruba stejně dlouhé a neměla bych po celé hlavě trčící pidivlásky..prostě ty co dorůstají a tvoří svatozář když se na mě díváte proti světlu. Navíc mi je 19 a vypadám tak na 14, v dlouhých vlasech bych zestárla a k obličeji by mi seděly. Střihů a la Amélie jsem se už nabažila dost :(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 22:34

Opět super článek, Ado. Ty dvou a tříbarevné střapaté kreace jsou fakt peklo. (úplně tam vidím ještě obrázek nějakého domácího zvířete) Dodnes jsem ráda a článek mi to potvrzuje, že jsem nešla „s davem“ a v životě jsem neměla na hlavě žádnou barvu. Mám kaštanově hnědé vlasy s kterýma jsem spokojená a do jiné barvy bych nešla.
K dlouhým vlasům - mám zkušenost, že jakmile mi dorostou pod lopatky, musím stříhat, protože čím je mám delší, tím víc mi padaj a tím větší chomáč vlasů si vždycky vyčešu. A taky jsem pohodlná protože s dlouhými vlasy je nějak víc práce…teď mám délku kousek pod bradu a spokojenost.
Tedy, vyrobit mi někdo na hlavě takovou příšernost jako paní ze šumperského deníku tak ho asi zakousnu! To, co vytvořili té mladé slečně na quick.cz/instudio je asi peklo největší. Celkem se mi líbí po proměně vypadá paní se zelenými brýlemi, jinak děsběs!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 22:47

Nemůžu si pomoct, ale proměna z idnes na mě působí jako návod, jak udělat ze sympatické, chytré a přirozeně hezké holky umělou discopipku, pindulínu.....jako by jí tou proměnou ubrali IQ nebo co…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 22:57

Na těch srovnávacích fotkách mě zaujalo, že některé ženy byly před proměnou, jak bych to řekla, zajímavě/krásně ošklivé a po proměně už jen ošklivé.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 22:58

Karolína: Celá šedá hlava se mi naopak docela líbí, když člověk zůstane šmrncovní, zrovna včera jsem viděla fakt elegantní pani a moc jí to slušelo (ačkoli byla hodně na krátko a měla to trochu asymetrický, což se mi většinou taky nelíbí, ale jí to sedlo). Manžel se vyloženě těší až bude mít šedivý vlasy, hrozně se mu to líbí a musím uznat, že hezky šedivej chlap fakt má něco do sebe! On si ty svoje první hýčká, já si je v kabince nebo ve výtahu se zrcadlem vyškubávám, když se dostanu do fáze, že už není radno v tramvaji si sedat :o))))) Zatím nejsem víc šedivá než hnědá, jsou to jen občasné vlásky ne pramínky, fakt si to nedovedu představit jak by se z toho dal udělat záměr na hnědých vlasech, já na pramínky nejsem ani tón v tónu. Taky mám kudrnatý vlasy a právě o tom šmiknutí na mikádo uvažuju, kousíček pod uši…a jednou, jednou to fakt udělam a půjdu na krátko, takový ten hodně krátký účes, ale ženský … a možná pak budu chodit v kulichu, protože budu vypadat jak špendlík bohatší o zkušenost, že kudrnaté a úplně krátké vlasy k sobě nejde :oD


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 23:25

Zrovna včera jsem se posilněna vínem, rozhovorem s kamarádkou a se zrcadem po dlouhé době rozhodla, že je na čase zajít zase do mučírny zvané kadeřnictví… Po přečtění tohoto článku mám ovšem lehce sevřený žaludek. Se svým posledním kadeřníkem jsem se nerozešla zrovna v dobrém (opižlal mě tak, že jsem byla vděčná za nadcházející zkouškové období, kdy jsem z bytu chodila akorát k Vietnamci pro chleba) a teď řeším zásadní otázku: kde se nechat DOBŘE ostříhat v Praze? Dost bych uvítala, kdyby tam poslouchali (znám své vlasy a nehodlám dělat velké kompromisy) a kdyby cena za stříhání nepřesáhla cca 800 Kč. Máte nějaké tipy?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.10 23:28

Šedé vlasy jsou super, pokud jsou silné a husté a pěkně upravené. Mám známou, která nosí husté šedé mikádo a vypadá skvěle, ale moje maminka s jemnými vlásky by se okamžitě změnila v babulku. Zajímavá je třeba britská herečka Phyllida Law, matka Emmy Thompson, která se třeba v Mnoho povyku pro nic objevuje s dlouhými rozpuštěnými šedými vlasy a slušnou dekoltáží (hraje shakepearovskou služku) a i jiných filmech je šedivá, ač by kolem té šedesátky měla na barvení nárok. Ale vypadá osobitě.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 00:09

U starších mi šedá přijde ok, ale i když se najde mladá holka, která s šedou hlavou vypadá dobře, jsem přesvědčená, že s barvou (tím myslím blond, hnědé, prostě normál) by vypadala líp.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 00:15

PAB's Anna - já takovou kadeřnici mám, je středního věku (sama si barví šediny ;) ) ale mě nikdy barvení nevnucovala (naopak říkala, že by to byla škoda) a ani experimenty se střihem mi nevnucovala (nechávám si vlasy stříhat klasicky do rovna. Já i mamka jsme s ní spokojené. Teď pracuje v kadeřnictví na Náměstí bratří synků v Nuslích (jestli znáš). Stříhání mých dlouhých vlasů do roviny někdy i o dvacet čísel (jednou za čas je radikálně zkrátím, aby si odpočinuli) mě u ní vycházelo do 200,– ale teď přešla do jiného salonua tam jsem ještě nebyla, tak uvidím :) Sama se k ní po Vánocích chystám ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 01:10

heh, ve Zlíně si dávejte bacha, ke komu jdete (někdo se ptal na začátku diskuze). naposledy mě vcelku mladá slečna ostříhala ve stylu 80-tých, max. začátek 90-tých let. krátký, sestříhaný účes. ale strašně!!! kde se sakra mohla inspirovat, žeby ta vracející se móda? nešla jsem pak k holičce projistotu rok :(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 01:15

ZuzkaOu: Díky za odkaz, registrace proběhla úspěšně :-)
Mám vlasy dlouhé, rovné, přírodní blond. Jednou jsem si je obarvila na červeno (pokus o melír, který se kolem pěšinky slil a směrem dolů se postupně ve vlasech ztrácel - neúmyslně). Až když se to jakžtakž vymylo, vylezlo z táty, že červenou už ale fakt víc ne.
Občas mě chytalo nutkání ostříhat to nakrátko, ale vzhledem k tomu, kolik holek má podobně dlouhý vlasy (minimum), tak si je hýčkám a stříhání div neobrečím ;-)
Kamarád mi svého času posílal rýmované SMS, dodnes mám v telefonu tu, kde píše „Jany vlasy - symbol krásy“ :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 07:31

Tak tento prispevek me tak potesil :)

Rano jsem jela v saline a strasne jsem se desila tech dam, co maji na hlave neco, co vypada jako kvetak na LSD. Des hruza a cizi deti! Nebo ty, co si nechaji prostrihat vlasy, nahore kratke a dole delsi, pracovni nazev vypelichany mop.

Jeste kapitola sama pro sebe jsou ty trvale a ala „pudl s packou v zasuvce“, takove ty damy, co chteji vypadat jako Baby z Hrisneho tance, ale vypadaji jako nocni pracovnice z Perlovky.

Jeste, ze moje kadernice ma rozum :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 07:39

To já u nás ke kadeřnici chodit přestala. Co se týče barev, tak jsem vyzkoušela červenou, fialovou s černym podbarvenim, černou, černou s modrym odleskem :D a pak jsem to stahovala na blond. A právě po dosažení blond jsem kadeřnici přestala navštěvovat, protože po barvení na obyčejnou blond byl ten výsledek tříbarevnej (žlutá, bílá, modrá). Sice nemám svojí barvu vlasů (poch… sláma), ale zvolila jsem blond, je to z těch barev co se mi líbí asi nejblíž k mojí přírodní a už nikdy v životě bych si nenechala dát na hlavu dvě barvy, nenechala bych si asi ani melír a ostříhat se taky nenechám, stříhám se radši sama. Po zkušenosti, kdy jsem chtěla konečky a odešla a to nekecám s mikádem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 07:46

Proměny z Lavidy jsou povedené,účesy jednoduché,modelky vkusně nalíčené.Asymetrii nesnáším normálně,ne tak na vlasech a co jsem dosud nepochopila,to jsou ty melíry a lá slepice vlaška,nepřirozené a umělecky sestříhané do pejzů u uší,které se za pár hodin většinou zmastí a do pramínků na krku,které odhalují u žen středního věku vrásčitou rýhu půlící krk.
Půjdu proti proudu,ale princeznovské vlasy u žen nad 40 let se mi nelíbí,připadají mi jako snaha za každou cenu udržet mládí,vystříhat hlavu na kluka ne,ale přiměřeně vlasy zkrátit k ramenům je přijatelné řešení a nebo styl paní Medřická,která měla dlouhé vlasy,barvené natmavo,kultivovaný klasický uzel a vypadala pořád a vždycky krásně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 08:41

to DIna: souhlasím, rozpuštěné vlasy u 40+ jsou křečovité - ještě na na ramena. Já mám vlasy tak mizerné, že chodím s kratším mikádem, které si stříhám a barvím sama. Jednak úspora času a peněz, jednak odpor k té nafoukanině, kterou mi tam vždy vytvořily. Barvím se - kvůli šedinám - Garnier Fructis na svou původní tmavohnědou barvu. Nevím, jestli je ta barva škodlivá, samozřejmě tvrdí že ne, ale po barvení mám vždy vlasy nejhezčí - díky tomu balzámku, co je v balení.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 08:41

Tak tenhle článek se mně fakt líbil. Hlavně „nešťastnice s dlouhými hustými vlasy“ musíme jí odpomoct, to mi něco řiká.

Některých proměněných je mi až líto.

Já měla na palici taky všechno (platinablond, fialová, černá..), to bylo tak někdy po základce. Pak jeden čas nebyly prachy - resp.nechtělo se mně do toho dál cpát prachy - a lidi navíc začali komentovat, jaký mám pěkný „svoje“ vlasy.

(I když v tom hraje roli, že je mám přirozeně rovné a žehlení teď frčí!).

Takže teď si vystačím s šamponem a konďákem a sem tam volivolejem a vypadá to o 100% líp. Ale než na to puberťák přijde… :-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 09:03

No to je krása… zvlášť ta prachovka ze Salonu Carol! Víc takových paní a kadeřnic, ať je čemu se smát.
Já osobně nebarvím a nechávám růst, moje zkušenost s kadeřnicemi je tristní a tak jsem již deset let u žádné nebyla. Vlasy mám na zadek, ale není to poznat, protože je nosím v drdolu, v copu či culíku už je mám za prakticky rozpuštěné :). Dlouhé, zcuchané vlasy lezoucí všude se mi taky nelíbí, a z vlastní zkušenosti vím, že z běžných středoevropských vlasů, které jsou dlouhé a necháte je rozpuštěné, se stane fuj hnuj do deseti minut po umytí a vyfoukání.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 09:19

Dokud jsem mladá, neobarvila bych si celou hlavu jednou barvou, když už bych po barvě toužila, jedině přeliv. Tím celobarvením totiž vzniká odrost v barvě „myší šedi“ a pak už člověk musí barvit pořád.
Jinak asymetrickým střihům u krátkých vlasů fandím a zcela upřímně přiznám, že první paní z zenax.cz se mi střihově líbí. A do podobného účesu si ráda nechám dát fialový nebo modrý melír. Můžete mě odsoudit, ale k věku 20 let podle mě experimenty patří :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 09:23

Neidealizujte si předčasné šediny. Ony nenaskakují pravidelně, vytvářejí takové nevhodné prameny nebo fleky jako u skotu. A hlavně mají jinou váhu, jsou lehčí, takže z účesu trčí, krabatí se, prostě ho bojkotují.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 09:23

Eee ty kydy o „přiměřené“ délce k ramenům pro lidi nad 40 let a křečovitosti dlouhých rozpuštěných vlasů jsou fakt peklo (a ne, 40 mi ještě dlouho nebude, kdyby měl někdo blbé nápady o potrefenosti).
Jednak věk v občance vůbec nemusí korespondovat s tím, na kolik člověk vypadá, druhak co komu sluší či jaký je kdo typ nemá s věkem moc do činení. Pokud vlastní někdo kvalitní hlavový porost, nechápu, proč by se ho měl úderem určitého roku zbavovat.

A to o nechutnosti vlasů delších než k pasu, ehm…ne každý si samozřejmě může dovolit metrové vlasy (a člověk s vlasy slabými, řídkými a zároveň dlouhými vypadá blbě, wtz), ovšem nevím, co by mělo být odporného na hustých, silných, čistých a rozpuštěných vlasech dlouhých třeba pod zadek.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 09:26

Ado, mluvíte mi z duše. Ještě teď mám husí kůži, když si vzpomenu, jak mě kamarádka coby těhotnou maminu s ročním prckem na klíně vzala ke své sestřence vesnické kadeřnici. Ač jsem chtěla svoje dlouhé vlasy jen tupě zastřihnout, ta koza vzala nůžky - a v mžiku mi sestřihla horní prameny z temene na 20cm a ostatní postupně sestříhala. Co to udělá s jemnými hustými vlasy si dokážete představit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 09:40

Výše uvedené účesy mi připomněly, jak jsem nedávno míjela na ulici slečnu, jež na první pohled vypadala, že se jí na hlavě usadil skunk - vlasy dole tmavé a nahoře na temeni bílý smeták.
Ad dlouhé vlasy po čtyřicítce - najdou se i výjimky, jimž to (alespoň podle mého názoru, jenž se samozřejmě nemusí shodovat s názorem jiných) skutečně sluší - viz paní Olga Sommerová, než se nechala ostříhat. S těmi dlouhými blond vlasy se mi moc líbila.
A dokonce jsem kdysi viděla i dámu, jež měla rozpuštěné dlouhé šedivé (!) vlasy a vypadala naprosto báječně. Seděla před lety v jedné kavárně v Sieně, byla tam ještě s pánem a nedali se přehlédnout - oba velmi krásní lidé, zajímavě oblečení, kultivovaného vzhledu, on měl rovněž trochu delší šedivé vlasy. Ani jeden s těmi šedinami nepůsobil staře, i když jim bylo jistě hodně přes padesát. Jenže tahle paní byla opravdu výjimka, protože ženská s šedinami - co si budeme povídat, že?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 09:44

Některé jsou opravdu umělecká díla:) Ale asi jsme si tím všichni prošli, taky mám za sebou všechny typy barev a šílených účesů - když se zpětně dívám na fotky, nestačím se divit :) Teď jsem ráda, že mám pěkné hnědé polodlouhé vlasy. Někdy si ty ženy myslí, že čím víc zářivější barva na vlasech, tím bude pěknější, ale většinou ty barvy přináší víc škody než užitku. Neumí s tím pracovat a co je horší i ty naše kadeřničky nám to někdy nutí… za týden to vybledle, účes nedrží a stejně všichi vypadají jako vrabčáci :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 09:44

Moje obezni kolegyne ma sedou ofinu (ta seda je jeji vlastni:-D), platinove temeno a kontrastne cerny tyl. Naivne si mysli, ze divoka hlava odvede pozornost od jejiho mamutiho tela…

Jinak - me zvedne ze zidle kazdy, kdo se holedba, jak ma krasne vlasy, ze se o ne nemusi moc starat, na umyti staci brezovy/lipovy/hermankovy sampon, fen/kulmu/zehlicku na vlasy nevlastni a NECHAPE ty, kteri si sve vlasy NICI pouzivam fenu ci ‚silikonovych s*acek‘ (=samponu)…Ja mam totiz vlasy jemne, prirodne nestejne barevne a zoufale rovne, takze abych vypadala upravene, vlasy si denne myju + fenuju, jednou za mesic chodim na barvu a kvalitni strih je nutnosti (mam ovsem ‚jen nudne‘ blond mikado:-D)…Joooo, kdybych se byvala narodila s krasnou hrivou, o kterou neni treba se moc starat, tak by se mi to taky kecalo na netu (viz nektere prispevky) o tom, jak hrozne NECHAPU ty, kteri si nici vlasy, ale kdyz mam holt vlasy problematicke a chci zaroven vypadat dobre a upravene, tak je kazdodenni pece nutnosti (btw: po brezovem samponu se drbu jako pes s blechama, kdyz nepouziju fen, vypadam jak slameny panak, a sampon bez silikonu moje jemne vlasy zacucha tak, ze vyresit to muzou jen nuzky).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 09:48

priznam sa, ze ano, tie hladke ucesy mi pridu nudne. nie su zle, ale mna by napriklad nevystihovali. ja som trochu pochaba, takze nejake rozstrapatenie, asymetria, alebo zaujimava farba za mna ano, avsak s mierou, nie cely vzorkovnik na jednej hlave :-D zial, najst kadernicku, co toto chape, je sakra tazke.
co mi ale pride ako najvacsie peklo na tych ukazkach premien, je to priserne mnozstvo lepidla, co na tych vytvoroch tie stvory maju. to je katastrofa. mam rada, ked sa vlasy hybu, tak ako sa pohybujeme, ked z nich citit vzdusnost a lahkost. pokial tvoria zalaminovanu prilbu (duplom dorasovanu nevkusnym strihom, farbami, …), tak je to peklo, hnus.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 09:50

Panenka_Bohemica: Tohle mi neco pripomina :-) Taky jsem mela behem dospivani na hlave vsechno - vcetne blond barvy, trvale, par let jsem tvrdosijne barvila na zrzavou a posleze ohnive cervenou, mela jsem i ten cervenoblond melir. Pak jsem tak nejak vystrizlivela a zacala ztmavovat jakoby na mou prirodni barvu (ktera je tmave hneda, ovsem narodila jsem se cernovlasa po tatovi), chvili jsem to „vozivila“ fialovou, a dneska jsem uz rok a pul cernovlaska a jsem moc spokojena, i okoli tuhle zmenu chvali. Vlasy mam dlouhe pod lopatky, lehce sestrihane k obliceji, klasickou ofinu. Sice nejsem videt pres pul ulice, jako v ohnivych casech, ale zato mam hezke, upravene a normalni vlasy…Zpetne nechapu, proc mi nikdo nerekl ze k moji spise olivove pleti vypada cervena hlava jak pest na oko:-) No asi si tim musi projit kazdy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 09:52

Libore, musím tě zklamat, ale Miley nemá vlastní vlasy tak dlouhé. Jsou to prodloužené příčesky, což podlě mě vůbec není stylový.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 09:57

Jinak kdyz je rec o samponech, silikonu atd - nechci delat reklamu, ale co jsem objevila sampuky od firmy LUSH, tak uz nic jineho nepouzivam. nadherne voni, tuha konzistence je bajecna (sampon se vejde v pohode do kabelky bez rizika, ze se vyleje) a hlavne opravdu zabira. Nez jsem ho zacala pouzivat, musela jsem si myt hlavu kazdy den. ted je to kazdy druhy nebo treti. Plus jeden sampuk vydrzi 5 mesicu, coz je parada. Opravdu doporucuju!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 09:59

Zanett: vztahovačně předpokládám, že „viz některé příspěvky“ se týká i mě?

Já používám silikoňáky i březový točeňáky z drogerie a mám svý oblíbený.

A za sebe říkám, že čím víc „péče“ a stylingu, tím hůř pro vzhled mejch vlasů. Já je mám bezproblémové, když jim na problém nezadělám.

NĚKDO to má samozřejmě jinak.

Je to stejný jako když se ženská ptá: Která řasenka je nejlepší? Jako by všechny ženský měly stejný řasy…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 10:06

Tak tenhle článek mi mluví z duše. Úplně jsem si vzpomněla na svého kamaráda kadeřníka, který byl na kadeřnické soutěži a skončil poslední, protože jako jediný vytvořil modelce na hlavě něco, co se dá běžně nosit. Všichni ostatní udělali modelkám na hlavách takové krásy, že to ihned po skončení soutěže shazovaly.
Se svým kadeřníkem jsem naprosto spokojená, ještě donedávna jsem měla vlasy po zadek, nechala jsem ho, ať mi to šmikne na mikádo.
Proto se vrátím ještě k těm megadlouhým vlasům. Na mikádo jsem šla právě proto, že mě nebavilo se o ty vlasy starat tak, aby vypadaly pořád hezky. Mám opravdu hodně husté, vlnité hnědé vlasy a stačilo pár dnů horší péče a už bych spadala do kategorie nechci-na-to-ani-sáhnout. Šmikla jsem to na mikádo, vypadám teď sice jako ideální oběť pedofila, ale jsem spokojená.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 10:08

Scully: Mně to i říkali :-)) Jenže když je člověk nespokojenej s tím, co má, tak nad tím mávne rukou. Já odjakživa chci třeba pořádný osmdesátkový háro… jo, toho kritizovanýho pudla. Ale realizovat to nebudu, páč už vim, že by to nedopadlo dobře :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 10:17

Třeba hodně cizinek vyššího věku má delší vlasy a straně jim to sluší. Mikádo po ramena na sedmdesátileté paní- proč ne. Vlasy po lopatky na padésátnici- opět proč ne, záleží na celkovém vzhledu a kvalitě vlasů.
Někdy na začátku puberty se táta jednou rozhodl, že nebudeme utrácet za drahý šampóny a koupil devítibylinný šampon, bohužel jsem musela počkat na kapesné, než si budu moct koupit něco normálního a za tři umytí se mi udělaly lupy, kterých jsem se zbavovala asi 5 let. I když pro spoustu lidí je profesionální vlasová kosmetika zbytečně drahá, tak mezi ní a drogérkovou je propastný rozdíl. A když se nakoupí na netu, vzhledem k tomu, jaké množství je potřeba, není až tak drahá. (momentálně teď ujíždím na label.m)
Co se kadeřníku týče, tak mi to trvalo nějakých 10 let, ale našla jsem svého dokonalého :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 10:34

Ýmo - pre zdravie a krásu mojich vlasov, prezraď aspoň, kam teda v Zlíne určite nie! Díky


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 10:38

Ado, díky! Doteď jsem si myslela, že s dlouhými, hustými a nebarvenými vlasy jsem ve svém věku (26) divná já. :-)

Před čtyřmi lety jsem si své tehdy do pasu vlasy šla poprvé ostříhat do salonu. Franck Provost se mi na tom tak vyřádil, že jsem si to nechala rok a půl dorůst a popravdě mám dojem, že mě do podobných míst už nedostanou ani párem volů!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 10:39

No ono je to těžký. Jak nemají být ulice plné pekelných vlasových výtvorů, když tomu i české kadeřnice prd rozumí a samy mají na hlavně něco podobného. Sama mám svojí přírodní slovanskou světle hnědou, kterou dost lidí považuje za hnusnou a dlouhé vlasy asi do půli zad. Jediné s čím chodím ke kadeřnici je ofina a už několikrát jsem poslouchala, že by to chtělo melírek nebo voživit barvou. Jako mladá holka na barvy fakt kašlu, ale chápu, že to někomu v jeho nepřírodní barvě sluší víc - nejsem lesana:) A to, že kadeřnice mívají občas problém nepekleně ustřihnout i tu ofinu to je věc druhá.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 10:44

Panenka: Souhlasím, taky nakupuju dražší profesionální vlasovou kosmetiku a rozdíl je ohromný. Možná mám jen smůlu na citlivou pokožku a někomu jinému poskytne stejnou službu i lacinější prostředek, ale já mám po běžných šamponech problémy s lupy, vlasy se rychleji mastí a celkový dojem je prostě horší. Určitě mě tedy nespasí všechny „profesionální“ značky, ale většinou to bývá skutečně lepší volba, než drogerka…

Jak často střídáte značky šamponů?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 10:47

Nikdy v životě jsem neměla obarvené vlasy. Ne že bych o tom občas neuvažovala, ale nějak jsem se k tomu nikdy neodhodlala. Zanedlouho mě ovšem asi čeká premiéra. Nedávno mi bylo 37 a děti mi oznámily, že mám „spoustu“ šedivých vlasů. Nemám ale vůbec potuchy, jaký odstín zvolit. (Moje skutečná barva je taková střední hnědá.) Asi půjdu k nejlepšímu kadeřníkovi, jakého si budu moct dovolit… a nechám si poradit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 10:50

Zajímalo by mě, jestli je podobný rozdíl mezi dražším salonem a normálním kadeřnictvím. Chci si našetřit a alespoň jednou se nechat ošmikat v salonu. Doufám, že nevypláznu 2 tisíce a více za zmršenou hlavu…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 10:54

Královna Bitche: A není ten Tvůj úžasný kadeřník náhodou z Prahy? Taky mám přirozeně kudrnaté vlasy a když jsem je měla na mikádo, z 98% jsem z kadeřnictví odcházela jako vyfoukané páže :oP Prostě na rovnejch vlasech dokázali udělat trvalou, ale s kudrnatýma si nedokázali poradit jinak, než že je přes kulatý kartáč foukali do rovna a podtáčeli, většinou dovnitř, ale jeden mladík ze mě po 2hodinovém cvičení dokázal vykouzlit parádní kačátko, takže sem vypada fakt super a asi na 5 let. Jediný Angličan v T&G mě nechával vyset přes jeho koleno hlavou dolů a podobně a odcházela jsem kudrnatá a pak moje současná kadeřnice, ke které chodím už asi 8 let a od té doby co si založila salon v místě bydliště, tak za ní i jezdím 25km mimo Prahu. Ale docela bych zkusila někoho nového, kdo mě uvidí trochu jinak a byl by z Prahy. Jenže se fakt bojim jít k někomu jen tak na blint.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 10:56

Kolasice: měním to tak po 4 lahvičkách…

Barboro, radím zvolit hnědou o odstín tmavší, než je Vaše přirozená barva. Bude to vypadat přirozeně a barva bude intenzivnější.

Jinak pokud by měl někdo zájem o tip na kadeřníka v Brně, který netrpí výše zmíněnými neřestmi a zároveň po jeho návštěve finančně nevykrvácíte, tak dobrý je Jirka Procházka, který pracuje v Original hair na Malátové. Barva+ střih dlouhých vlasů vyjde cca na 1100,–


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 10:57

Mně se tedy ta proměna z ona.idnes vcelku líbí. Paní vypadá dobře s krátkými i dlouhými vlasy. Jinak pro mega dlouhé vlasy až po zadek taky nejsem. Prostě se mi to nelíbí (není v tom závist), podle mě působí neupraveně. Asymetrie je hnus.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 10:59

Barbora: Neboj se toho, nech si poradit od profíka a třeba vystačíš jen s přelivem. Taky jsem se barvě dlouho dlouho bránila a odolávala, ale když už se mi po týdnu od přelivu začínalo v hlavě stříbřit (hlavně mám stříbrné vlasy nahoře u pěšinky…proč to není někde vespod, co?), tak sem usoudila, že už je na čase přejít na barvu :o)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 11:08

On je bohužel rozdíl i mezi jednotlivými dražšími a hodně drahými salony… Vyzkoušela jsem leccos, občas škoda mluvit. Aktuálně chodím sem, k jedinému kadeřníkovi, co tam je: http://www.studiohpdesign.cz/index.php
Měla jsem husté hezké dlouhé přírodní blond vlasy, než mi je poničily zdravotní problémy. Celkem ráda bych se od krátkého setřeihu zase vrátila zpět k hřívě, snad to někdy půjde.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 11:14

Eveli17: Hlavně nechoď do salonu Agáta na Kvítkové ulici. Jedna dotyčná zaměstnankyně mi při jedné návštěvě nadávala, že mám moc dlouhé husté vlasy, barví mne už hodinu a nestíhá. A to ještě není vše, co mne vytočilo.
Když se mne někdo zeptá, jak to dělám, že mám tak krásné dlouhé vlasy, tak odpovídám, že je to tím, že nechodím ke kadeřnici.
Dlouhé vlasy jsou velmi praktické. Stačí je umyt jednou týdně, každý den si člověk může vytvořit jiný účes, a když ráno nestíhá se česat, stačí smotat do drdolu a je elegantně učesaný raz dva.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 11:42

Jediné paní, která má po proměně zelené brýle a zrzavé mikádo to podle mě prospělo. Vlasy jí sluší. Ty brýle už méně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 11:44

Já se teda barvím snad od 15, protože moje vlasy ztmavly ze střední blond na, dámy prominou, pochcanou slámu. A chystám se na tenhle sestřih (ne barvu). A klidně ně za to sežerte XD.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 11:45

…zapoměla jsem přiložit odkaz http://theindiegeek.net/…m-ramona.jpg


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 11:52

Monča: Ten kadeřník, co o něm mluvila Královna bitche, bohužel pro tebe není z Phy, ale z Brna (naštěstí pro nás). Je to totiž i můj kamarád :) Zrovna se chystám taky ho přesvědčit, aby zaběhl i ke mně domů a zkrátil mi vlasy tak pod ramena, protože jsou teď už ve stavu, kdy to lítá všude možně, plete se mi to do kabelky a zipů a já nevím čeho a nevypadají hezky.
Jinak co se barev týká, taky jsem si v pubertě prošla vším možným. Moje přírodní barva je taková středně hnědá, v patnácti jsem nosívala černočervené vlasy střihu, jaký měla Uma Thurman v Pulp Fiction, pak jsem dala jenom černou (ve které jsem vypadala jako správná smrtka, protože jsem od přírody hrozně bledá), pak jsem dlouhé vlasy shodila a byla jsem úplně nakrátko, obarvená narudo. Když mi vlasy dorostly, vrátila jsem se zas na chvíli k černé, pak zas červené, až jsem zmoudřela a teď se barvím asi o dva odstíny tmavší hnědou, než je moje přirozená. Barvení jako takového se asi nevzdám, závidím bráchovi, že zdědil po otci černé vlasy, ale do těch šílených barev mého mládí už asi nepůjdu :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 11:54

Jo a zapomněla jsem dodat, že barvy řeším trochu úchylným způsobem - nosím paruky. Mám jich doma několik, různých střihů, barev, i jednu kudrnatou, a když chci ráno vypadat jinak, nahodím paruku. A v zimě navíc díky tomu nemusím nosit čepici :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 11:57

eveli17, Ýmo: ve Zlíně je snad nejšikovnější slečna Zuzka, netuším jak se jejich studio jmenuje, ale jsou nad divadlem v budově té katolické školy či co tam je. Bohužel objednací doba tomu odpovídá - měsíc a něco
Dokázala mi z divočiny co mi zbyla po ostříhání dredů, udělat neco co vypadalo k světu a nepotřebovala jsem kilo gelu…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 12:12

Přidávám se k Panence s doporučením Jirky Procházky v Brně. Byla jsem u něj párkrát, když ještě dělal v salónu Element na Lidické. Střih i barva vždycky perfektní, umí udělat přirozený účes.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 12:22

Makinka: to jste mi nemela rikat :-(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 12:29

Kolasice: ja to stridam podle tohoto schematu: ABAC


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 12:37

Helo: to je ale nahoda, na tento uces jsem zde jiz odkazoval, jen v jine souvislosti (a pod jinym clankem).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 12:47

Vystavené účesy jsou příšerné.
A přidávám se k většině - najít kadeřníka/nici, jenž umí ostříhat dlouhé husté vlasy bez použití efilačních nůžek - škub sem, škub, škub tam - no toho aby jeden pohledal. Fakt už nechci jít zas po roce sbírání odvahy ke kadeřnici, abych se místo bohatého účesu vrátila s pár camfourky na zádech. Nyní to řeším tak, že stříhá manžel. Je strojař, rovinu udrží a odhad 1,5 cm má taky super!!!!

Nemáte tip na někoho šikovného z Hradce Králové - kadeřník či kadeřnice, cena nerozoduje. Absence efilačních nůžek vítána!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 12:53

Nejlépe ostříhá konečky maminka. Je to bez keců (skoro), zadarmo a nemusím se bát, že místo 2 cm z toho bude „omylem“ 20 cm. (Houby omylem, svrběla tě ruka, kaj se, hříšnice kadeřnice.)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 13:00

milujem dlhe vlasy a posla mna nidky nebudu nemoderne, tiez sa mi pacia menej farebne ucesy a jednoduche strihy (co su jednoduche iba naoko kedze kazdy strih ak ma pasovat musi byt svojim sposobom sofistikovany a v tom ze vyzera jednoducho je ta jeho sofistikovanost) dokazom modernosti a krasy takychto ucesov je napr Carla Bruni, Monica Belucci ci Penelope Cruz


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 13:12

tak zrovna tu slecnu z idnes promeny znam a musim rict, ze z te fotky to poznat neni, ale zas tak razantne ji ty vlasy nezkratili. Ma je porad dlouhe pod lopatky a moc ji to slusi.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 13:17

Ty proměny jsou tak padesát na padesát.. já osobně se chodím na účesy koukat a občas inspirovat sem: http://www.vlasy-ucesy-kadernictvi.cz/

nejsou sice všechny nositelné ale některé se dají upravit pro potřeby nositelky a hlavně je na nich vidět, co je teď „in“ a černobílá hlava to rozhodně není :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 13:27

Jsem ta „promenena“ z idnes (ctvrta od spoda) a rada bych doplnila komentar. Ja jsem s ucesem naprosto spokojena, dlouhych vlasu jsem se zbavila dobrovolne, kadernice me k nicemu nenutila. Vlasy mam opravdu huste a dlouhe byly hodne tezke, proto je pro me kratsi strih mnohem lepsi. Uz ted vim, ze je tak dlouhe nikdy nechci. A autorku muzu uklidnit, barevnou hlavu jsem nikdy nemela, ani mit nebudu…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 13:54

Makinka vs. Libor etc.> Což mi připomnělo, jak chlapi často prohlašují, že mají rádi „přirozenou krásu“ nade vše, ale už nevidí, že to je pečlivě udělaný přirozeně vypající líčení atd.

Netřeba to chlapům předhazovat, stačí si to jen uvědomit a naučit se to, pak to hraje v prospěch ženskejch :-P


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 14:11

Už jsem teda byla všechno, kromě blond. Hnědá (aneb přiživený původní odstín), červená, černočervená, fialová, fialový melír a budiž mi omluvou, že to bylo v období puberty. V osmnácti jsem sebrala odvahu na černou a maximální spokojenost. :-) Asi jako Scully, červená jak pěst na oko, ale hlavněže je to pořádně vidět. :-) Tak ne každému je do vínku dána hustá zdravá kštice. Moje vlasy se před zkrácením mastily, plihly, prostě mám hrozně jemný vlasy. A taky se mi třepily. Takže dneska se barvím, jednou za čas si nechám vlasy u kadeřnice příčetně prostříhat a zkrátit konečky a nemusím se o víc zajímat. S dlouhými vlasy bych byla přesně ten případ zanedbané kštice.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 14:21

Nebo by to možná šlo, ale stálo by mě to daleko víc usilí než si obden vlasy mýt a jednou za pár týdnů barva a kadeřník. Černá má taky ten plus, že se to nevymývá a bůhví kolikátá barva chytá pořád stejně, jsou vidět jen odrosty. (Svou původní barvu teď nechci i když se k ní, plus mínus o nějaký ten odstín tmavší na oživení, možná vrátím časem, protože je mi dvacet a za pár let na mně černá možná bude působit příliš tvrdě.)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 14:46

Ke kadeřníkům nechodím. Přistřihuji si konečky a barvím se sama..vlasy mám celkem slušný a dlouhý.
Občas se pravda něco třeba nepovede..stává se to ovšem minimálně a jen když zkouším něco nového, ale jsem pak naštvaná jen sama na sebe a skoro nic to nestojí.
Těch x barev na hlavě a krátké střapaté střihy moc nechápu..musí se to pořád udržovat (barvy blednou, účes rychle přeroste) a neznám snad jediného chlapa, kterému by se to líbilo…ale je vidět, že dotyčná za to dala haldu peněz v salónu a kamarádky budou závidět:D..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 14:54

Já jsem nedávno konečně našla kadeřnici,která když jsem se zeptala CO BY NAvRHOVALA,tak neřekla,co chcete a co se Vám líbí,ale řekla památnou větu…nejdříve se podíváme na Váš barevný typ a nebudu Vám hned cpát rezavou s blonďatým melírem!!!!JUpíííí Takže jsem se ujistila v tom,že i má přirozeně popelavá(ikdyž to moc nezní) barva vlasů může vypadat hezky a zdravě a hl.že už nemusím působit (jak pronesl známý)jako Dalibor Janda:DD


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 15:02

Panenka_bohemica: já jsem to nikdy neprohlásil. Mám rád umělé věci, moje hrdinka je tato mladá slečna: http://www.youtube.com/watch?…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 15:13

Uff, tak pre mňa jednoznačne najhoršie dopadla tá pani/slečna s fotky salonu caroline, keď som to zbadala povedala som si aaaaa…:-/ Ja osobne mam tmavohnedé vlasy s dĺžkou pod lopatky.Mám za sebou pár viac alebo menej úspešných strihov, avšak sama mám pocit, že najlepšie vyzerá hladký prirodzený zostrih. Nikdy som si vlasy nefarbila a dúfam, že ešte dlho nebudem musieť:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 15:23

Libore, mně je celkem fuk, co se komu líbí a co ne. Psala jsem „což mi připomnělo, jak (někteří) chlapi často“ a né „Libor řekl, že..“..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 15:29

Panenka_bohemica: In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen. Je Vám odpuštěno.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 16:27

naštěstí mám kadeřníka s citem pro střih a barvu. Umí dělat přirozeně a výhoda je, že málokdy někdo pozná, že jsem u něj byla. Přirozenost už je v mém věku velmi žádoucí.
Ale na vlastní oči jsem od něj viděla super svatební číro se zakomponovaným závojem. Zná svý klientky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 16:27

Já jsem to s kadeřnicemi vzdala úplně. Nedokážu pochopit, že žádná nikdy nerozuměla slovům „ofinu rovně a těsně pod obočí“… VŽDYCKY jsem skončila buď s něčím asymetrickým a prosříhaným na tři chlupy nebo s kraťoučkým kartáčkem do půl čela. Přitom bych čekala, že zastřihnout rovně ofinu je nejjednodušší úkon na světě.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 16:33

Libore, s tím idolem si děláte srandu


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 16:52

Že vás pořád baví na Libora reagovat… si představte, který NORMALNI chlap vleze do babince, bavícího se o barvách na vlasy, délkách sukní a výškách podpadků, a začne na všechny strany prndat nesmysly. Žádný.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 16:53

podpaTků. paTTTTků. Božemůj :)))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 16:58

Kláro, nedělám. Ale nemohu se rozhodnout zda mám slečnu raději ve formě hologramu anebo robota HRP-4C: http://www.youtube.com/watch?…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 17:01

A.C.: máte pravdu, naštěstí tu máme i normální ženy jako jste vy, takže svět je zachráněn.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 17:11

TEREZA: jé, ty jsi ta proměněná. To nové ti taky sluší, ale já všechny okolo přemlouvám, at mají dlouhé -muže, děti…to je škoda dlouhých vlasů, v nich jsi byla krásná.

40+ a ŠEDINY: Až mi to maminka dovolila ( okolo 7 třídy ), že můžu mít dlouhé vlasy ( jsou nepratické, socialismus=vše střídmé+praktické ), tak jsem je měla a měla a žádné jiné jsem nechtěla až dodnes. Už to ani nemůže být revolta proti rodičovskému nařízení protože mi je 44.
( Když bych šla s kůží na trh, tak to vypadá takto-http://aya.webpark.cz/indextex2.htm a tam vlevo v menu šaty a sukně - 3.fotka
a halenky - 2. page, předposlední řada, uprostřed )
Myslím, kdo se cítí nějak mín civilizovaně nebo keltsky nebo konsky nebo nezmoudřel, tak může mít dlouhé žíně až do smrti. Má to Matragi, Knížák..

Ted jsem ale o ně přišla, že jsem si je zkazila při barvení, a to jsem si nejdřív připadala stará, příliš civilizovaná..ted už se mi líbí, nechám to ale zas růst, uvidím.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 17:19

A.C. - definujte slovo normální


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 17:21

TEREZA - Moc Vám to sluší !


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 17:33

Já bych to barvení tak neodsuzovala (nemluvím o melírech, ty u mě zůstanou navždy nepochopeny). Jsem přírodní blondýna, měla jsem hezkou barvu, žádná pochcaná sláma, ale už několik let se barvím. Taky jsem vyzkoušela snad všechny barvy, ale vyhrála tmavě zrzavo-červená, sluší mi mnohem víc, cítím se v ní dobře a už se mě každej furt neptá, jestli nechci omdlít, protože v s mou světlou pletí byla ta blond taková „nemocná“ kombinace.
Přirozenost je fajn, moc se nelíčím, v solárku jsem nikdy nebyla, mor a neštovice na každého, kdo by mi chtěl něco lepit na nehty, ale barvení vlasů a podpatků se nikdy nevzdám.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 17:33

Kláro, už jsme u vykání? Oblíbený jev internetových diskusí, přejde se z tykání do vykání, začíná flame ;)

ne, děkuji, nebudu se účastnit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 17:36

Eveli17: kadeřnictví na Dlouhé… http://www.mapy.cz/#… (salon Lídie - není to gramatická chyba, jmenujou se tak)
mívali i lepší časy, poslední dobou se zhoršili.
*na barvení v kadeřnictví jsem nikdy nenašla odvahu, mám zkušenosti jen se stříháním.

Ada Pekelná
973 příspěvků 9.12.10 17:37

Aya: U Terezy je hlavně podstatné, že je velmi hezká. Kdyby jí dali na hlavu mop, bude vypadat úžasně i v mopu.
Mě hlavně „pohoršilo“, že má vlasy nejen zkrácené - proti tomu žádná, věčně se starat o dlouhé vlasy není žádná výhra -, ale hlavně důkladně prošmikané a ohryzané do střapata. Pro české kadeřnice a různé novinové proměny je to na můj vkus až moc typické.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 18:19

A.C. píšu jak se mi chce a jak si pamatuji


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 19:27

Libor: Tak jsem si ten komentář našla. Neříká se tomu adolescentní krize, ale komiksový film a v mém případě geekování.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 19:57

Jak tady nekdo psal (uz nevim kdo, nechce se mi to zpetne hledat), ze je spokojeny/a s sampuky od Lush, tak na to muzu zareagovat jedine tak, ze ani ty vychvalovane sampuky nesednou vsem. Ja jsem je jednu dobu pouzivala v domneni, ze mi to ‚zachrani ci zlepsi‘ vlasy (mela jsem ten cerveny se skorici a pak ten svetle zeleny ‚travovy‘) a jedinym plusem bylo, ze vydrzely opravdu velmi, veeeelmi dlouho. Jinak mi strasne rychle vymyvaly barvu (ja vim, nejsou primarne urcene na barvene vlasy) a stejne jako vsechny sampony bez silikonu mi tak priserne zacuchavaly vlasy, ze jsem pak pri cesani kazdy den ztracela nervy - nepomohl totiz ani nejsilnejsi kondicioner. Takze ja zustavam verna kvalitnim samponum ze salonu, ktere obsahuji jen male mnozstvi silikonu (hodne silikonu ma za nasledek plihnuti vlasu), kvalitni kondicioner a vlasovou masku.

Jo a jak nekdo nekdy strasi, ze kazdodennim mytim a fenovanim se vlasy priiiserneee poskozuji, tak ja to na sobe vubec nepozoruju, takze to muzou byt pohadky typu ‚jedna pani povidala‘…pac si vlasy denne myju+ fenuju uz drahne let a vlasy mam porad stejny jako pred 15 lety, kdyz jsem je fenovala sporadicky a pouzivala prirodni brezovy sampon.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 20:10

Stříhat někde jsem se byla dvakrát (teď už jen doma) a jediná barva je kaštanová henna (na hnědé vlasy), to je pro mě zcela dostačující „voživení“. Taky nechápu ty účesy, co musí držet jen za pomoci spousty gel, tužidel a laků, je to na omak ohavné.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 20:39

ADA: taky mám zkušenost - byla jsem u kadeřnice za život 3× - 2× mě střapatili a ted naposled ne, jenom se to ufikalo, nevím jak to udělala, ale vlasy ted mají velký objem a když se vlasy připlácnou čepkou, tak ještě zhezknou, kdežto předtím tím účes zhnusněl :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 22:01

Já jsem ráda, že je v módě to strašné prostříhávání, melírování a prodlužka - moje rovně střižené dlouhé nebarvené vlasy pak totiž vypadají výstředně jednoduše:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.10 23:44

nikdo mě nepřesvědčí, češky povětšinou s dlouhými vlasy zacházet neumí.
to se nesmí stříhat jednou za rok a o dva centimetry, roztřepené konečky jsou problémem už zhruba po měsíci a když se nezastříhnout, porušuje se vla zevnitř čím dál výš, takže po roce šmiknout minimálně deset centimetrů je tak akorát, spíš mezní.
a rozpuštěné vlasy pod zadek, neprostříhané (ani trochu, stupňovitý sestřih těmhle vlasům sluší a provzdušní je, naopak je vyloženě odporné tolik milované rovné zastřižení), které nepotkaly masku nebo olivový olej po léta.. to je humus.
mytí není péče.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 08:24

Já dlouhé vlasy nosím už léta Páně, mám štěstí, že jsou opravdu hodně husté a rovné, nepotřebuji ani žehličku nebo prostříhavací nůžky :o) Obarvené je mám z důvodu mé nehezké myší barvy, která se mi nelíbí. Vlasy mám ale zdravé, silné a bez roztřepených konečků, tak nevidím důvod, proč by měla každá ženská chodit ohudlaná.

Jsem důkazem, že opravdu dlouhé vlasy (sama je mám téměř po pas) nemusí být nutně nezdravé a hnusně roztřepené - ono totiž stačí se o ty vlasy starat, ne si jich nevšímat a nechat jen tak růst.

Add. - u kadeřnice na zastřižení konečků jsem byla naposledy asi před rokem, před třemi měsíci jsem tam sice byla na dobarvení, ale kadeřnice mi řekla, že to nepotřebuji, tak je nestříhala.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 08:27

…tak já tomu asi nerozumím…mě se některé ty proměny docela líbí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 08:58

Zanett: Sampuky jsem chvalila ja, a myslim ze jsem jasne psala, ze se jedna pouze o mou osobni zkusenost a osobni spokojenost. Me vlasy mely tendenci hodne, hodne plihnout a sampon uplne bez silikonu je pro me spasa nade vsechno (plne chapu, ze s timhle se neztotozni clovek, ktery ma vlasy suche a silikon na ne potrebuje, holt kazdy jsme jiny a je to tak dobre). Najit vyhovujici sampon je zalezitost vyzadujici trpelive zkouseni, pokusy, omyly a odhodlani, vim to…

Pro leskle, hebke a zdrave vlasy ovsem doporucim jeste neco - pred rokem nebo dvema jsem si objednala profi kartac z pravych kancich stetin. Je velky, plochy, sice byl drahej jak pes, ale pro vlasy to je balzam. Neda se s nim rozcesat, to je jasne, ovsem dokonale vytahne vsechny odumrele vlasy, hrivu nalesti lip nez brilantina, fakt uzasny vynalez!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 09:11

Dlhé vlasy po štyridsiatke - hmmm, myslím, že závisí od typu ženy, niektorej pristanú, inej nie. Páčia sa mi napríklad na Zuzane Kocúrikovej (slov. herečka :-).

Aha, a niečo k vlasom dlhým pod zadok:
http://milk.blog.cz/…epsi-modelka


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 09:58

Vzhledem k tomu, že většina mých známých navštěvuje toto kadeřnictví: http://www.hell.cz/…rveni-vlasu/
(pokud se prokliknete do galerie, tak fotky nic moc), tak mě jen tak něco nerozhodí. Na střihy jedna strana krátká-druhá dlouhá a různé asymetrie jsem zvyklá a stejně tak na failovo-zářivě žlutou, tyrkysovo-blonďatou nebo tyrkysovo-růžovo-bílou (tu má teď kamarádka a moc jí sluší) nebo třeba oranžovo-modrou.
Na uvedených fotkách z proměn mě spíš štve, jak mají ty ženské vypadat ošklivě před a krásně po, jasně, když se jeden zmaluje, tak vypadá hned jinak… grr.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 11:22

Za celej život jsem už vyzkoušela všechno - černou, červenou, blond…do porodnice jsem šla s melírem, páč jsem se styděla rodit přírodně prošedivělá :-). No a po letech mi tehdejší novorozenec nakázal, ať koukám shodit babičkovský (blond!) mikádo a jít na ježka, kdo se prej na to má koukat… tak mám šedivýho ježka a všichni se mě ptaj, kde mi tak krásnej melír dělali :-) Ovšem co ušetřím na barvě, to utratím za kadeřníka - krátký vlasy se musej víc udržovat…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 13:31

to sou příšerný hovna ten článek je tak uboze udělanej a vůbec to je děs.Ten kdo tohle vyplodí možná umí stříhat,ale nemá mozek :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 13:34

TOM: úplně stačí, že se ted musíme přehrabovat v těch Vašich sračkách.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 14:12

Marcipánka: když za rok zkrátím o 10 centimetrů, znamená to, že zůstanu na stejné délce. Většině lidí vyroste ročně 9 - 12 cm vlasů. Takže tímhle způsobem se dlouhé vlasy vypěstovat opravdu nedají, leda udržovat.

Já tohle právě řeším, chci si nechat dorůst vlasy tak do půlky zad. Mám štěstí, že mám vlasy celkem kvalitní, nemusím žehlit ani kulmovat, nefénuju a nevadí mi silikonové přípravky (když se dobře vypláchnou). Chodím 2× ročně na obnovení střihu. Když je střih dobrý, tak pro delší vlasy to stačí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 14:53

Když někomu už ke tvorbě na těle nezůstane nic jiného, než ty vlasy…buďte milosrdní.

http://www.fotoradce.cz/…450D0068.JPG


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 19:04

Mé vlasy jsou světlejší špinavá blond (jo, taková ta pochcaná sláma, jak u nás říkáme). Když jsem byla malá, byly skoro bílé, ale holt s věkem tmavnou, no. Chci zůstat blond (zkoušela jsem i přeliv do hněda, ale to bylo příšerný), tak co s tím mám jako dělat?
Odbarvit to celé? To vypadá divně, nechci být celoodbarvená blondýna a ničit víc vlasů, než je třeba…
Poradíte něco lepšího než melír? Podle mě je teda melír nejlepším řešením (hodně hodně tenoulinké pramínky, aby člověk nebyl proužkovaný. a po celé hlavě, aby se to prosvětlilo - ne jenom fláknout na vršek).
PS: Mám vlnité vlasy těsně nad ramena, pěšinku na straně, šikmo sestříhanou ofinu do patky (líbí se mi podobně dlouhé účesy 30. let).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 19:12

Vybornej clanek!

Jestli se rozhodujete, zda zkusit sluzby nejakeho kader. salonu, ale nechce se vam vyhazovat tolik penez, doporucuju sledovat nabidky slevovych webu, kde balicky celkove pece o vlasy s cenou kolem 1000 Kc byvaji o 50 % zlevneny. Aktualne napr. http://www.berslevu.cz/akce/?… nebo http://rival.cz/…erslevy/5678. Prehled slevovych nabidek je kazdy den aktualizovan napr. na http://skrz.cz/.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 19:26

@Marcipánka: aha, milostpani povoluje, už to není každá, co má dlouhé vlasy, že vypadá jako lesana, už jsou to jenom Češka.
Nevím, jaké máš vlasy, ale prostě si připusť, že jsou lidi, co se jim vlasy netřepí, co je mají krásné i v délce pod zadek, co se o ně starat umí, i když o nich nevíš.

No, a já tvrdím, že prostříhané vlasy jsou hnusné a vypadají vypelichaně a protože jsem hezčí, mám větší pravdu, hé.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 19:29

Libore, vypadni.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 20:02

Klaro, moje prirodni barva je taky spinava blond (a taky jsem jako dite mela vlasy platinove blond az bile…presne jako ty;-) ja jsem driv chodila na melir, ale ten priserne vysusoval, vlasy trpely. Ted chodim na celo-barvu a nevypada to spatne, ale musi to udelat sikovna kadernice. Mne trvalo dlouho, nez jsem si tu svou nasla, ale ona opravdu vi, co dela a dokonce se me uz par lidi ptalo, jestli je ta moje blond prirodni (vypada totiz velmi realne - prirodne a nebyt odrostu za nejakych 6 tydnu po barveni, nikdo by mi neuveril, ze je to umela barva).

Co vypada velmi pekne je to, kdyz se udela slaby melir (jen vrchni vlasy) a na to se pak hodi trvala barva, ktera ten melir jakoby zjemni a vypada to taky velmi prirozene (tohle pry jednu mivala Jen Aniston alias Rachel v serialu pratele)…ale je nutne mit na tuhle proceduru kvalitni vlasy, ktere snesou tu chemickou zatez a take kvalitni a zkusenou kadernici.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 21:09

U článku o „knihovnické módě“ se někdo zmiňoval, že zná kadeřnici, co umí mačkané vlny - tak kdyby tu ten vzácný člověk byl, a byl ochoten doporučit…?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 21:15

Moje kadernice to umi, nechavala jsem si mackane vlny jak z prvni republiky delat na jeden ples k retrosatum…jmenuje se Jana Plodrova a pracuje v kadernictvi v Ceske Trebove, chodim k ni leta a jsem moc spokojena.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 21:32

K melírům - ono hodně záleží na tom, jak je kadeřnice šikovná a jak umí vnímat barvy. Mám stejnou už roky a když jsem k ní začala chodit, prskla mi do mých tmavě kaštanových vlasů pár blond pramenů kolem obličeje - to byl rok cca 1995 - a byla to tehdy pecka. Dnes už bych do toho nešla, postupem doby jsme zesvětlovaly až k mé nynější tmavší teplé blond s se světlejšími prameny. Místo klasického melíru jsem nosila i melírování ve vrstvách, měla jsem v těchhle svých dvou barvách i tmavší hnědé melíry, jen jsem chtěla poslední dobou změnu a zesvětlení. Výsledek byl vždycky velmi přirozený.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 21:40

Včera jsem v drogerii potkala paní (cca 50+), která měla účes ala skunk. Tmavá podkladová barva a na vrchlíku hlavy několik s čelem rovnoběžných pravidelných pruhů. Líčila jsem to s děsem v oku své kadeřnici a ta neskrývala své opovržení.
Kdyby byla dáma aspoň za punkerku nebo motorkářku, ale ona v klasické uniformě džíny-kožich handrkovala se vysloveně mrzce o slevu s nebohou prodavačkou. Byla jsem tak konsternovaná, že jsem ji ani nevyfotila. Klasické pekelné zjevení…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 22:03

Alena Čechová: Nebyla to sleva na řasenku, co ji řešily tři prodavačky? Jestli ano, byla jsem u toho:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.10 23:35

@Kultakutri: potrefená husa?
Zkus použít kvalitní šampón a kondicionér. Samozřejmě až po návštěvě dobrýho kadeřníka…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.10 02:53

Mám kolegu (a znám ho asi 15 let), který má opravdu silné, husté a rovné vlasy, navíc s ne moc pěknou hranicí na krku a čele. Kdykoli a kdekoli se dá v Praze či Brně ostříhat, vyleze z krámu a vypadá jako mentál. Jednou se dal ostříhat v Itálii (v prvním podniku, o který zakopl), a výsledek byl neuvěřitelně hezký, přirozený, korespondující s obličejem. Samo, stříhal ho chlap. Škoda, že to odrostlo (a že se vrátil do Čech)…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.10 04:21

Je mi nad 40 a život se mnou pořádně zatočil. Nemám peníze, ani na kadeřníka. Tak mám dlouhé vlasy, které srovnávám do stejné délky, nic jiného neumím. A že jsem předtím toho vyzkoušela, když bylo na kadeřnici. A tady byste nešťastnici, jako jsem já, snad považovali za elegantní dámu. Já si připadám jak bezdomovkyně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.10 06:11

InTheMidddle: Jojo, jizani to asi umi lip… ja jezdim obcas do Spanelska, tak se nekdy necham ostrihat tam, a vysledek je vzdy o dost lepsi (at uz jdu kamkoli…kde se zrovna nachomytnu), nez u nas. Strihaji tam moderneji a slusiveji.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.10 06:19

Tady lidi bojujou, jak kdyby někdo řek, že dlouhý vlasy jsou nejlepší a zaručená výhra… Každej je snad dostatečně soudnej a schopnej zařídit se podle sebe, ne..?

Marcipánka se plete, ale vzhledem k „nikdo mě nepřesvědčí“, nebudu se ani namáhat. Každopádně opravdu existuju, nejsem sci-fi.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.10 08:47

ono s tou dlzkou vlasov je to dost osemetne. Ja by som napriklad chcela dlhe, aj sa mi to velmi paci, ale mam smolu, lebo moje vlasy su limitovane kvalitou, mozem si dovolit dlzku maximalne tak po plecia, lebo dlhsie uz nemam sancu aj napriek pravidelnemu zastihavaniu vypestovat. A moja kamoska je na tom este biednejsie, teraz ma kratky uces a vlasy mala najviac tak v dlzke mikada a aj to sa jej uz strasne stiepili. Ja chodim podstrihavat raz za stvrtrok, pre mna je toto idealne.
Co sa tyka melirov, tiez som skusala, ale uz sa asi nikdy nedam nahovorit, mne to prosto nejde. Samotne kadernicky ma utvrdili v tom ze moja vlastna farba je unikatna (tmavohneda s cervenkastym odbleskom) a toho sa viacmenej po obdobi mladickych farbiacich pokusov aj drzim. Skoda len, ze uz mi zacinaju pribudat sediny a tak obcas musim zafarbit. Teraz by mnou modni znalci asi opovrhli a okamzite ma nahnali do salonu zafarbit, ale radsej budem chodit so sedinami ako krmit svojho buduceho potomka chemikaliami :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.10 09:41

Vidíte, já mám na hlavě přesně to, za co by tady byla pochvala. Dlouhé vlasy jednolité tmavohnědé barvy, skoro jednotné délky, lehce stočitelné a zauzlovatelné. Kvalitní a silné, jen to barvím kvůli šedivění. A přesto se necítím dobře, to proto, že vím, že to mám kvůli hmotné nouzi a připadám si jak vagabund.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.10 09:45

Tak se nestylizujte do role chudinky (jinak se nidky nebudete cejtit dobře) a udělejte z toho přednost, ne.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.10 09:48

Osminka: treba si z vlastneho hendikepu spravit vyhodu a nedat velmi na reci inych ;) Ved monzo mnoho strapatych jezatych vymelirovanych hlav je takych iba preto ze maju naprd kvalitu vlasov a v duchu ticho zavidia vsetkym dlhovlaskam…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.10 09:56

Osminka: Jenže hmotná nouze neznamená, že si člověk ty dlouhé vlasy např. ani neučeše. Jako vagabund vypadá ten, kdo si dlouhé vlasy zauzluje do čehosi, z čeho všude trčí konečky a pramínky. Pokud nosíte dlouhé vlasy pěkně učesané nebo třeba spletené (a tím nemyslím hippie cop, co se napůl rozpadá), tak určitě jako vagabund nevypadáte.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.10 10:18

Osminka: Jestli se cítíte jako vagabund a všude to říkáte, k tomu ještě přidáte to o hmotné nouzi a že ten účes máte proto, že na kadeřníka nemáte, tak na vás lidi budou jako na vagabunda opravdu pohlížet. Kdybyste si tohle nechala pro sebe a s hrdostí nosila to, co vám život na tu hlavu nadělil, pravidelně to myla a nosila učesané, nikoho by ani nenapadlo ,,bože, ta je jak vagabund, ta snad nemá ani na kadeřníka". Ale vy budete takový ten typ, který potřebuje litovat, ne? Nic ve zlém. Další věc je, že pokud máte peníze na připojení k internetu (asi nebudete v práci, když píšete o víkendu a i ve 4 ráno), tak se jednou za půl roku i těch pár stovek na kadeřníka jistě najde… ve skromnějších kadeřnictvích vás ostříhají za 300… A nemusí to i nutně znamenat, že špatně. Stačí se poptat známých ke komu a za kolik chodí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.10 10:30

Dia: Ale ty uzly, co z nich trčí konce, jsou nám předkládány jako nejnovější móda, to mají většinou manekýnky na přehlídkových molech.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.10 10:33

Coraline: Chodila jsem k té nejlevnější kadeřnici a ještě to stálo skoro 500, protože šedivím a barvení je taky potřeba. Teď si občas ušetřím na barvu a barvím se doma, konečky taky stříhám doma. Internet mít musíme, máme dvě děti na škole a v noci opravdu nejsem v práci.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.10 10:36

No tak on i hippie cop může bejt stylovej, nejenom ulíznitá elegance atd., že. Osminka chce ale asi hlavně říct, že má superkliku na krásný vlasy, za který ani nemůže, a je z toho chudák nešťastná.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.10 11:01

Mě ta Terezina proměna připadá jako typická ukázka těchhle časopisovejch proměn u nás, neboli „jak z docela pěkný (v tomhle případě dokonce velmi pěkný) a hlavně zajímavý ženský udělat univerzálně a nezajímavě vypadající "krásku“, která snáze zapadne do davu kolem, protože líp odpovídá nějakýmu „průměrnýmu univerzálnímu vkusu“. Je mi líto, ale opravdu mi to jako povedená proměna nepřipadá. A rozhodně to není jen o délce vlasů.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.10 11:19

Osminka: Tak já už chodila i k levnější, měla jsem stříhání opravdu většinou okolo tří set a byla velmi šikovná, ale možná je to tím, že měla salon na vesnici kus za městem, kde byl asi minimální nájem a ona neměla snahu dělat ze sebe nějaký ,,salon" spíše stříhala paní a babičky ze vsi, já za ní dojížděla. Je to asi kumšt najít hodně levnou, ale jsou takové:). No a i kdyby ne, jak říkám - nejlepší je přestat se litovat a častovat se slovem ,,vagabund", ale být pyšná na to, co máte. Jestli máte zdravě vypadající kvalitní dlouhé vlasy, tak vám to leckteré vypelichané kuře může závidět (a že takových je hodně, i když ke kadeřnicím chodí).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.10 11:37

Tak tohle je přesně ten důvod, proč má řada dam na hlavě střapaté účesy v x barvách.
Ony by měly třeba i pěkné delší „jednobarevné“ vlasy, které by jim slušely víc. To by ovšem kamarádky neviděly jejich pravidelnou docházku do salónu.
Osminka patrně touží po třeba i hnusném střapatém účesu z drahého salónu, který je dnes brán jako „známka punku“ dobře situovaných paniček.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.10 12:20

Jinak tedy v několika příspěvcích jsem se tu dočetla hanu na sestříhané, popřípadě efilačkami prostříhané vlasy, dále na fénování, žehličky, kulmy a nevím co ještě. Ráda bych k tomu řekla, že já osobně mám vlasy sestříhané, efilaček se má kadeřnice rozhodně nebojí a fén, žehlička, příležitostně i kulma, patří k mojí základní výbavě. Zároveň rozhodně nemám vlasy střapaté, trčící, ani nic takového. Mám dlouhé vlasy do půli zad a velmi, ale opravdu velmi husté. Takové ty ani kudrnaté, ani rovné. Kdybych je nechávala napospas osudu (nežehlila, nefénovala, nenechávala prostříhat), je ze mě pravověrná lesana. Takhle mám na první pohled obyčejné dlouhé vlasy (nežehlím je samozřejmě tak, abych z nich měla pravítko, ale pouze aby byly hladké, upravené a nekrepatěly), které ale vypadají hezky, nezanedbaně a pod kontrolou:). Někdo má možná na takové vlasy štěstí od přírody, jenže to snad neznamená, že musí hanět co sám nepotřebuje, ale jiní třeba ano.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.10 12:53

Tak já mám jemné vlasy, je jich dost, ale jsou fakt jemné, co se týče struktury, tak rovněž něco mezi vlnité - rovné (musí se jim pomoct, aby vypadaly hezky rovné, stejně tak, aby byly hezky vlnité). Dobrý střih je tedy pro mě základ, bez něj vypadám vážně blbě, účes typu stará sláma, co na ní leželo dobytče.
Momentálně mám vlasy sestříhané a prostříhané, a to dost, ale vypadá to stokrát líp než zarovnané do rovna (to mi vlasy plihnou), účes drží tvar, a to i když vlasy nefénuju a nechám je jenom volně uschout. Jenomže se to prostě musí umět, cílem prostříhání je, aby se účes zvedl a působil vzdušně, v případě mých polovlnitých polorovných vlasů je prostříháním docíleno volných vln (mám vlasy po ramena). Taky už jsem zažila, že mi kadeřnice zajela do vlasů efilačními nůžkami jen tak nazdařbůh, to je fakt k ničemu. Zato můj současný kadeřník fakt ví, co dělá a neprostříhává jen proto, aby ty nůžky použil, ale cíleně.
Jsem se nějak rozepsala, jen jsem chtěla říct, že prostříhání není nutně zlo. Což ostatně platí skoro o všem vlastně… A jsme zase u toho :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.10 12:56

Ještě k těm proměnám. Proměněná žena vždycky bude vypadat trochu líp než předtím, i kdyby ji bůhvíjak oškubali, protože ji také nalíčí. Na fotkách před jsou ženy schválně nenalíčené, s kruhy pod očima, aby vypadaly zbědovaně a aby bylo vidět, jak se pak promění. Kdoví, jak by to vypadalo, kdyby byly pořád nalíčené a změnily se jen vlasy?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.10 13:22

Osminka: přesně tak, tohle docela vtipně názorně ukázali v jednom dílu seriálu Dokonalý svět, kdy jim přišla do redakce čtenářka na proměnu… Na fotku ,,před" ji odlíčili, zakázali usmívat se. ,,Po" měla perfektní nasvícení, styling, usmívala se… To je pak velký rozdíl, i kdyby jí vlasy zůstaly stejné. Stejně tak mě rozesmívají fotky lidí v reklamách, kteří zázračně zhubli po nějakém přípravku… Na jedné fotce se hrbí, vyvalí pupek a zamračí se. Na druhé jsou narovnaní, usměvaví, ramena vzadu, břicho zatažené. Já mám břicho ploché, ale když ho cíleně vyšpulím a nahrbím se, taky umím vypadat jak ve čtvrtém měsíci :D.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.10 13:27

Kdyby se to jmenovalo „Proměna“ a změnil by se jen drobný detailík, tak byste prndali, jakážeto změna, dyť vypadá furt stejně :-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.10 13:41

Za tyto Adiny články jsem moc ráda.Musím říct,že mě strašně moc inspiruje,pokaždé se těším na nový článek.Jsem ráda,že jsem v sobě našla aspoň trochu vkusu a nenechala jsem se kadeřnicí přemluvit na podobné kreace.Vlasy si teď naopak nechávám dorůst a plánuju jen hnědý přeliv.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.10 15:16

http://www.ceskatelevize.cz/…22160520010/?…

Jsem si tu úplně vzpomněla na tuhle proměnu. Tý paní stačilo podle mě velmi málo, aby prokoukla.. Ten výsledek si jako jediný pamatuju dodnes.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.10 16:51

Hrůza a děs… ještě by se měly přidat obrázky barevných účesů s vlasy podtočenými ven, to je vrchol nevkusu, či diblíkovsky rozverná čupřina sestřižená na temeni hlavy, nejlépe u polodlouhého střihu, ideálně s nagelovanými konečky, aby vynikla odvážná osobnost majitelky… onehdá jsem tuhle nevkusnou hrůzu viděla u dámy středního věku a chtělo se mi zvracet…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.10 17:55

Vlasy si barvím 28 let, v podstatě na podobný odstín, jaký mi nadělila příroda, jenže trošku živější a bez šedin. Vlasy tím rozhodně nijak netrpí, mám je pořád pořád stejně kvalitní.
Moc se mi líbí ohnivé hlavy osmdesátiletých dam - Jaroslavy Adamové a Soni Červené. Jenže ty to s módou umí…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.10 17:59

Tak ja se teda kajicne priznavam ze je mi uz 24let, a mam delsi vlasy nez po pas-po zadek-nebarvim si je, cesu se :-D a striha mi je manzel jednou za 2 mesice…

vidam na ulici malo zen s prirozene hezkymi vlasy, to vyse mi pripomina jeden dil serialu Dokonaly svet, kdy muzi zmeni zenu v Promene, on je nadseny, ale kdyz se rano vzbudi, bez make upu s nevyfoukanymi obarvenymi pacesy ktere ztratily svih, tak si jde do redakce stezovat, nakonec vse dobre dopadne…no trochu mimo


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.10 20:45

ano ano, není moc věcí, na které mám větší alergii než na světlé a vespod tmavé vlasy!!! vrrrr brrrr. Ještě ty lesklý spacáky, to je taky děs…

líbám xxx


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.10 21:09

Uf, děkuji za příspěvek, už jsem se skoro lekla, že nejsem normální, když upřednostňuji jednoduché střihy a kvalitní barvy. Taky se mi z těch melírků alias pruhů točí hlava. Sama mám těžko definovatelnou barvu - něco mezi zrz, hnědou a blond. Na slunci se tváří jako zrz, na umělém světle jako hnědá, v létě mi slunce vyšisuje skoro do blond. Nicméně každá kadeřnice má tendenci mi vnucovat nějaké to oživení - přece to nemůžu nechat jen tak - přírodní. Jasně, proč mít svou barvu, netypickou, která mi sluší k obočí a barvě pleti, ne, budu mít na hlavě něco jako pomeranč, popř. červeného, aby všichni viděli, že mám barvené vlasy, které se budou vymývat do nějaké děsné podoby, ale bude to „živé“ a veselé a in, protože takový odstín nosí třetina rádoby zrzavých diblíků. A když přihodí argument, že barva chrání vlasy, že si je ničím, když jim nedávám ochranu (jen tak btw. částky, které vrážím do vlasové kosmetiky, nejsou právě zanedbatelné), otvírá se mi kudla v kapse. A co teprv odrůsty. Blééé, když nemám čas si je pravidelně barvit, tak je nebarvím! Ženy by si měly konečně uvědomit, že ne barva, ale kvalitní střih a upravené vlasy dělají pěkný účes, mastné neupravené vlasy jsou to pravé peklo!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.10 21:36

nejvíc zbožňuju, když se jim ty děsně invenční melirky zacnou vymyvat do nejake bile ci sedive (tmave vlasy musi odbarvit na bilo, uplne stahnout tu barvu, aby to chytlo), to je potom mnamka!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.10 21:38

to Červené Rty: světlé a vespod tmavé vlasy taky nesnáším, bohužel nosí to kde kdo a ještě všichni tvrdí, jak to vypadá krásně a přirozeně a sluší to prý každému :o


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.10 09:41

No, nářez. Taky mám zkušenost, že kadeřnice násobí počet udaných centimetrů ke zkrácení minimálně pěti. Jednou jsem měla tu čest vidět za provozu výuku budoucích kadeřnic - nadšení pro věc veškeré žádné, výsledky tomu taky odpovídaly. Ale ani se jim nedivím - vyučující i všechno okolo jakoby vypadlo z osmdesátých let. Pokud pak taková kadeřnice bere svou práci jen jako povinnost, není divu, že člověk po jejím zásahu vypadá hůř než přišel :-/ Možná i proto platí, že muži vesměs stříhají líp. Když už se nějaký touhle profesí živí, asi ho to i baví.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.10 10:10

Ahoj dámy, super článek, patřím mezi ty, jenž mají vlasy dlouhé po prdel a už nebarvím, naopak bych řekla, že dlouhé vlasy, s jednou barvou, jednoduchým střihem dělají z ženy mladší :D mě tipujou tak na 15 16 :D a to je mi 21, tak si řikám, až mi bude 40, budu vypadat na 20 :D ta asymetrie a melírky, je to děsný děsný děsný, podle mě ano, třeba se to někomu opravdu líbí, ale většinou spíš jen „chytré“ kadeřnice ukecají mnoho ženskejch, které se prostě ukecat dají a kadeřnicím věří, aby to „oživily“ :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.10 11:28

Přesně tak, nepochybuji o tom, že existují typy, které si mohou dovolit pastelové vlasy nebo punkerské číro, nebo klidně i tu vanilku s čokoládou, není vlastně až tak složité si na bláznivých účesech postavit svou image (ok, je dobré při tom přihlédnout k práci, kterou dělám a k věku - platinové číro bude jinak působit na třicetileté řekněme novinářce nebo majitelce módního salonu, a jinak na třicetileté úřednici na poště, to je jasný). Co je na těch červených asymetriích peklo je opět ta MASOVOST - copak těm lidem fakt nejde o to, aby vypadali pěkně a slušelo jim to, ale jen o to, aby měli na hlavě něco, co se považuje momentálně za „trendy“? Na druhou stranu, když lidi ignorují kouzlo doplňků, tak jak pak můžou přijmout fakt, že pro sledování tzv „trendů“ za každou cenu se nemusí kopírovat účes z kadeřnické show, ale stačí napodobit jen barvu, nebo jen část střihu? :-( KOneckonců i pro vlasy existuje spousta doplňků - šátky ,čepice, klobouky, čelenky, sponky, skřipce…a jejich použitím bude nositelka in, i v jednobarevném normálním účesu (jasně, že se o vlasy musí starat přiměřeně jejich kvalitě).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.10 12:38

Romanko, neber to prosim jako urazku, ale kdyz ve 21 letech vypadas na 16, tak to neni zase zadny echt zazrak, spousta mych byvalych spoluzacek jeste v 25 letech vypadaly jako stredoskolacky, myslim totiz, ze to neni jenom vlasama. Takze si troufam tvrdit (i kdyz te neznam), ze ve 40 na 20 vypadat nebudes (a pokud ano, tak to nebude o vlasech). Ja kdyz byla velmi mlada - treba v tvem veku - tak jsem taky moc nechapala tu hysterii kolem starnuti, pac jsem myslela, ze staci par jednoduchych triku a muze kazda vypadat mlada…ted je mi o par let vic (je mi 27, takze nejsem zadna stara skeble:-D), ale sama pozoruju, ze zub casu proste hloda…sice zatim velmi pomalu, ale jiste a ted vim, ze ani sebekrasnejsi vlasy nikoho neudelaji mladsim…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.10 15:43

Ten účes nahoře světlý a dole tmavý nosili členové skupiny Cinema Bizarre, ne? A nevypadali v tom špatně. Skupina ukončila činnost, ale možná se ještě vrátí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.10 16:07

A náhodou ten světlotmavý drdol se mi líbí. Je pěkně vidět, jak se ty prameny proplétají. Paní je sice dlouhovlasá, ale určitě dobře situovaná, ty dlouhé vlasy má opravdu z frajeřiny, není žádná chudinka.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.10 16:20

Zanett: jsem o dost starší, a mladě vypadám pořád. Spíš je to o postavě a genetice (než vlasech) Někdy bohužel - protože vzhledem k mé profesi mladistvý vzhled občas není terno, hlavně když se klient ptá, zda vůbec mám dokončeno patřičné vzdělání, když jsem tak mladičká /ale to nejsem :o / Z účesů si např. nemohu moc dovolit cop, který mi roky ještě ubírá. Ale říkám si, že za deset let možná budu tesknit, zestárneme nakonec všichni. Ale všichni v okolí tvrdí, že zlomová je pro ženu z hlediska stárnutí až padesátka. To je prý definitivní přechod ke stáří nejen vzhledem, ale i problémy zdravotními a nastupuje psychického vyčerpání, únava životem (toto je téma hovorů zejména se ženami, které už 50 let dosáhly) V okolí je tedy pro ženy magické číslo 50.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.10 16:33

Osminko - dobře situované dámy mají vkus a zaplatí nekřesťanské peníze za přirozený vzhled.

Nebo jste snad vidělat na někom, jehož fotky se pravidelně vyskytují v médiích podobnou zhůvěřilost?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.10 17:06

Ally - no vsak presne to rikam. Vypada-li nekdo na svuj vek dobre (nebo spatne), tak to neni o vlasech, i kdyz samozrejme spinave, neudrzovane a nekvalitni vlasy vek spis pridaji a naopak, ale jenom na vlasech nezalezi. Asi vsichni zname pripady z okoli, kdy zena v letech ma krasne hustne, kvalitni a udrzovane vlasy, ale pokud ji je pres padesat ci vic a ma vrasky, povadlou kuzi a starecke skrvny, tak jako dvacitka proste vypadat nebude, ani kdyby ty vlasy mela ze zlata a na hlavu se treba postavila. To je treba pripad me sefove, ktere bude 60, ma krasny husty a dlouhy vlasy, ale porad vypada jako velmi zrala (nekdo by rekl stara) zena, prave proto, ze ma vrasky, svrastelou kuzi, stary hlas atd…jeji sebekrasnejsi vlasy to proste nezachrani.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.10 17:08

zuzkoOu - ja bych si dovolila nesouhlasit, ze dobre situovane damy maji vkus. Nektere ano, nektere ne. Svagrova meho pritele je velmi dobre situovana dama a vkus proste nema. Nakupuje sice draze, ale nevkusne. Za penize si vkus proste nekoupis (ale sel by za ne zaplatit zkuseny stylista, to rozhodne ano;-D)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.10 17:52

Zanett - Přesně tak, zrovna dneska jsem v drogerii stála za paní, která na pult dávala dětské výživy, okolo běhal tak 10 letý kluk a postával muž kolem 35 - 40 let. Viděla jsem ji zezadu: bohatě načechrané jakoby husté mikádo kousek pod ramena, barva neurčitá od řezavé až po téměř bílou, každý vlas jiný a tím jakým způsobem to měla načechrané nebo natupírované byly ty vlasy zcela bez lesku, krepaté, nevím jak to popsat, ale odtušila jsem, že to bude toho muže matka a když se otočila, tak jsem na ni musela pořád zírat, protože v obličeji byla mladá, hezky upravená, namalovaná, víc jak 40 bych jí neřekla, na sobě měla kožíšek, v ruce značkovou kabelku (neřekla bych že by to byl fake, ale nezkoumala jsem to, to je každého věc) a vypadala velice příjemně, škoda těch chemlonovitých barevných vlasů, podle nich vážně budila dojem starší dámy, fakt sem se musela držet abych na ni pořád nezírala jaký to byl kontrast.
A s bohatstvím vkus opravdu nepřichází…přesně s tím momentálně bojuji a je to boj marný v tomto konkrétním případě.
Moje maminka i babička také vypadají mladší než je jejich věk a zvláště pak v tom pozdějším věku to je hodně znát. Zdědila jsem to po nich a opravdu hlavně vůči klientům to je někdy na překážku, zvláště když jsou už ze své podstaty nedůvěřiví… ale jinak je mi to šumák a co si kdo myslí neřeším :o)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.10 18:17

Zannet - No to pak nejsou dámy ale zbohatlice, ne? Ale tipuju že ani sestřenice skunka na hlavě nemá ;-)

Vkus je nejčastěji určen tím, v čem člověk vyrůstá a k čemu je veden. A nebo tedy u těch estetičněji nadanějších i odporem k tomu, v čem vyrůstali ;-)

Ale myslím si, že při troše sebereflexe jde přeučit i nás běžné smrtelníky k tomu že sebeprezentace bude přiměřená zdrojům, okolnostem, vlastnímu vzhledu a představě jak chci na okolí působit a nějak bude všechyn tyto aspekty harmonizovat. Tak nějak představuju náplň pojmu vkusný.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.10 18:50

Skvělý článek, fakt jsem se zasmála. : ))

Šumperském deníku jsou i další „super“ proměny, třeba tahle. Líbí se mi, jak je voživení rafinovaně provedeno tón v tónu. (Mimochodem, paní znám od vidění, a tu hrůzu dávno nenosí).

http://sumpersky.denik.cz/…nickova.html

Nebo tohle „…Pro Michaelu vybrala jako základní barvu čokoládovou, kterou prosvětlila melírem a pro efekt ještě své dílo doplnila fialovými prameny…“
http://sumpersky.denik.cz/…0100608.html


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.10 18:56

Já vidím problém v tom, že spousta ženských si neví rady, neví, co by jim slušelo a svěří se do rukou kadeřnic… S myšlenkou, že se vyznají, že jim poradí a pak odcházejí s barevným, pruhovaným, oškubaným a voživeným účesem… A ono než člověk najde příčetnou a dobrou kadeřnici, tak to prostě trvá, no…
Sama ještě pořád hledám. Mám jemné vlasy a nemám jich moc (ale zase ne nijak tragicky málo) Nejdelší vlay jsem měla cca po lopatky, ale už se mi strašně třepily, lámaly, i přes veškerou péči, tak jsem nechala střihnout na mikádo… No a taď hledám nějakou, co mi to mikádo uvede do dobrého tvaru (mám právě rovně střižené) a ráda bych aby byla trošku sestříhané (aspoň malý rozdíl mazi horními a dolními vlasy) a nějak se bojím ke kadeřnici jít, nevěřím, že udělají to, co bych ráda… Kdybyste věděli o nějaké dobré v Liberci?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.10 20:43

Chce to u toho přemýšlet, jako u všeho. Krásné přirozeně zdravé (nebo patřičně opečovávané, je-li na to chuť a čas) vlasy můžou být fajn a příčetně ostříhané nebo barvené vlasy taky. Někdo unese dokonce i tu mnohabarevnou extravaganci. Dlouhé vlasy nemám, nemám na ně kvalitu, bez patřičné péče by to nešlo určitě a kdoví, zda i s ní. Ale to neznamená, že si nechám na hlavě vyškubat oranžovoblonďatočerveného ježka a budu tiše závidět dlouhovláskám. Taky mi to (doufám :-) sluší. Je pravda, co už tu padlo. Občas odcházím od kadeřnice rozladěna, protože si říkám, že jsem mladá, chci nějakou změnu a svěřím se kreativitě dotyčné. A mnoho z nich prostě klientky univerzálně opižlá.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.10 07:55

A vy jste slečny ze svojí kadařnicí nikdy vůbec o svých vlasech a celém tom procesu, co tam běžně podstupujete, co je pro vlasy dobré a co ne, nemluvily? Potom byste vy, co haníte v rámci maximální „přirozenosti“ barvení věděly, že barva tón v tónu vlas tou barvou obalí a posílí - což samozřejmě vylučuje jakékoliv melírky a zesvětlování. Já sama mám v délkách vlasů pár pramínku, které jsou ale od mojí základní barvy světlejší max. o dva odstíny, zřejmě si toho ani moc lidí nevšimne, ale vůbec mi to nevadí, líbí se mi to :-) takže on i melír se dá udělat vkusně a příčetně. Nicméně barva nebarva, vlasy mám vlnité a lámavými konečky trpím od nepaměti, pouze kvalitním barvením a dobrou vlasovou kosmetikou, se mi daří udržet permanentní obdiv okolí :-)))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.10 08:52

Připadá mi, že ne každý pochopil ironii výroku, že v dlouhých vlasech vypadá každá zbytečně stará. Ale fakt je, že dámy v letech to mají těžké - na dlouhé háro už nemají kvalitu a vysloveně krátký sestřih masitým obličejům s povolujícími rysy obvykle velmi nelichotí. A kompromis mezi krátkými a dlouhými, tedy mikádo, je nejnepraktičtější sestřih ze všech - rychle odrůstá, elektrizuje, leze do obličeje a přitom se nedá sepnout.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.10 09:02

Vlasy a já …nekonečný problém…když to shrnu svým laickým popisem - jedna kudrlinka vedle druhé, málo vlasů, poletují sem tam jako zelektrizované.....Když si je nechám uschnout bez fénování - jsem beránek, když si je vyfoukám…vypadám upraveně, ale jen do té doby než mě ovane trocha vlhkého vzduchu.....
Navštívila jsem několik kadeřnic -levné i drahé, poslechla hodně „skvělých“ rad, vyzkoušela „zaručenou“ vlasovou kosmetiku od nejlevnější po velmi drahou......nic jen kecy jak mi to pomůže..... nepomohlo… jsem ze Zlína…jak najít dobrý kadeřnický salon a hlavně se zárukou? Existuje vůbec „doktor na vlasy“ ?????
Záruku vidím v tom, že mi pomohou a nejenom slíbí a nechají mě nakoupit spousty výrobků, co reprezentují a výsledek nikde…???? :-(((


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.10 09:51

sida - pokud vlasy elektrizuji, tak to neni strihem, ale samotnymi vlasy. Elektrizuji jak dlouhe vlasy, tak kratke, tak mikado atd.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.10 11:25

OK, ale když elektrizuje 2cm ježek, je to fuk. Kdežto elektrizující mikádo se furt přisává na obličej jak chobotnice (vlastní zkušenost).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.10 12:14

mám dlouhé vlasy s občasnými přestávkami celý život . poprvé jsem ostříhala po narození synka - vlasy ztratily barvu , lesk a neskutečně mi padaly. Navíc mi prostě překážely … Dnes mám zase dlouhé - ne teda uplně do pasu - to už mi nenaroste . Bez prostřihávácích nůžek bych byla ztracená - při rovném zastřižení vlasů totiž vypadám jak vodník , vlasy se divně rozžiřují do tvaru A a fakt to vypadá debilně a nepomůže ani fén - že to jako podtočíte . Prdlajs akorát , dozadu si člověk nedosáhne , a když je přehodíte pro upravu dopředu vlas stočíte a z jakékoliv upravy máte trčící konce pramenů na různé strany .
Díky tomu protenčení , moje vlasy vypadají jako normálně rovné .....
Ad barva - moje je lehce hnědá popelavá barva , není to pěkné ani upravené . V jednolitých barvách vypám jako bych měla helmu …takže ano mám decentní melír -ale teda ne půlhlavy blonďatou , nebo rudou …

a k tomu mikádu - rozhodně si nemyslím , že je to účes který omlazuje , měla jsem a bylo to děsný , je to strašně „tvrdý“ účes , připadal jsem si v něm stará a přísná .

A nejvíc nesnáším umělé vytváření kudrlin , když jsem se vdávala chtěla jsem jednoduchý drdol a do něj jen saténovou stužku ( při zmínce , že bych chtěla jemný diadém na mě všichni čuměli a v době bez internetu jsem volila něco co byli schopni pochopit a já sehnat …)Maminka obracela oči v sloup , proč nechci ty kudrlinky trčící ze spánků a proč nechci závoj - který v té době zahrnoval taky kudrlinky - z tylu - DĚS .
Boj jsem vyhrála měla jsem jen velký hladký drdol se stuhou …


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.10 12:24

No, mikádo bůhvíjak neomlazuje. Ale většinou sluší. Na rozdíl od krátkého zástřihu „na kluka“, který sluší výrazným rysům nebo alespoň suchému, užšímu obličeji.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.10 14:36

tak je jasne, ze kazdy uces je vhodny pro jiny typ obliceje. To se neda takhle zobecnovat. Ja treba mikado mam a slusi mi ze vsech ucesu nejvic (ale tim myslim delsi mikado, tak po ramena, v kratouckem pod usi vypadam starsi). Nekdo nemuze zit bez efilacek, ja je naopak nenavidim, pac mi na hlave udelaji paseku. Holt kazdy jsme z jineho testa.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.10 14:59

Ty priklady jsou hnusny asi vsechny a souhlasim, ze milion barev na hlave je odporny vynalez. Na druhou stranu nehapu, proc tady tolik lidi haji vlasy pod zadek?!! Copak jsou zeny tretiho tisicileti princezny, co touzi po prirodnich a co nejdelsich vlasech? To je z extremu do extremu, muzete mit krasne, upravene a kadernikem casto zastrihavane vlasy a to je podle me nejlepsi.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.10 16:37

Potlesk pro autorku, je to tak, nic mě nevyděsí tak jako kadeřnice, co má na hlavě vzorník:D když mi ta má ( dnes už bývalá )nabídla růžový melír, věděla jsem, že mám prchnout:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.10 19:33

Pavlo, víc mě vyděsila kadeřnice, která měla na hlavě blonďatý chemlon cikánského typu, s temnými odrosty, délka do půl zad, natupírované, celkově to vypadalo jako špatně naaranžovaná zavlhlá koudel. Když se zeptala na přání, řekla jsem, že jenom vyhlížím, jestli u nich není kamarádka a vycouvala jsem :)))))))))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.10 07:59

Nalezla jsem opravdový proměnový skvost. Sice je z oblasti make-upu, ale nemohu se nepodělit: http://ona.idnes.cz/foto.aspx?…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.10 08:56

Uááá, moje dvanáctiletá sestra se namaluje líp s malovátkama pro princezny!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.10 13:03

LOLA: taky vždy přemýšlím, proč vizážisti jako první servou brýle. Kdyby tak někdo spíš těm lidem poradil - zajímavé brýle můžou člověka doladit jako každý jiný módní doplněk…jenže to je jako se vším - pěkné barvy a nápaditý tvar plus aby to plnilo praktické požadavky a nezruinovalo rodinný rozpočet … to je jak když peklo hledalo zimní kozačky


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.10 13:46

Ado, co říkáš na údajně nejlepší salon v Portugalsku?

http://www.flickr.com/…port_lisbon/


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.10 15:21

O Portugalkách se obecně říká, že moc krásy nepobraly. Ovšem s těma výtvorama, co má většina těch slečen/paní na hlavě, je dost těžký vypadat dobře :))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.10 16:48

Je to rozvojová země, měli tam dlouho diktaturu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.10 18:31

Kdyby se Češi upravovali v průměru na podobné úrovni jako Portugalci, tak by žádné módní peklo nemuselo vůbec vznikat.
Navíc teda vidím obrovský rozdíl mezi fotkama v článku a ze salonu. V tom salonu češou a barví převážně lidi toužící po extravaganci, ale umí i delší a přirozeně vypadající vlasy. Asymetrie je podpořena maximálně jednou výraznou barvou nanesenou plošně, žádnej pětibarevnej melír se tam nekoná. To je jak srovnávat Galliana s mystickou extravaganzou.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.10 18:50

Panenka: souhlas, žiju tu celkem dlouho a málokdy potkám někoho s nabarvenýma vlasama a když už tak jedna barva a hlavně dobrý sestřih. Ale zase je fakt, že ty holky tady mají mnohem kvalitnější vlasy…těžká závist!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.10 18:55

to Panenka: fakt se bavíme o tom samém odkazu?? Extravagantní to je, o tom žádná, ale to nic nemění na tom, že v tom většina těch lidí vypadá blbě. Melíroidních barevných kreací je tam taky dost. Mně to nepřipadá o moc míň pekelný, ani když se to schovává za skoro profi fotky a „přesně takhle hnusně má ten účes vypadat“.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.10 22:58

Kuli: vy žijete v Portugalsku? ráda bych tam na erasmus,jaké to tam je? napiště kdyžtak prosím na mail: nukleozom@seznam.cz
děkuji


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.10 09:45

Martina: šišmarjá!!! Takhle vypadá moje noční můra. To je otřesný…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.10 20:22

Jsem mamča na mateřské a rozhodně bych nevydala příliš peněz za kadeřnici. Prostě, když mé rovné a dlouhé vlasy potřebují zkrátit, tak vezmu malou dcerku a obě vyrazíme do učňovského kadeřnictví, kde na nás mají spoustu času učenky pod dohledem své mistrové. Stříhání nás vyjde na 30 Kč u dcerky a 55 Kč stojí mě. Podotýkám, že pečlivé a pomalé stříhání a prostříhání k naprosté spokojenosti.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.10 07:53

Protože už jsem slušně šedivá, ale bohužel zase ne tak moc, abych byla platinová, tak to nějakou barvu chce. Odrosty nesnáším a tak ve svých prošedivělých vlasech mám ještě světlý melír. Většinou si všichni myslí, že je barva jsou mé normální vlasy a šediny, že jsou melír.
A celý život nosím krátké vlasy a nejlíp střihali vždycky na pánském. Chodila jsem k jednomu starému pánovi - vždy perfektní střih, nic se nedohánělo při foukání, po prvním mytí jsem nikdy nenašla špatně ostříhné prameny.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.10 10:25

Mně se ti Portugalci docela líběj (akorát to barevný voživení moc nemusím)… mám stejný vlasy jako tahle tetina: http://www.flickr.com/…/5266277902/
nosím je taky nakrátko a klidně bych se dala i na něco podobnýho - u nás je spíš většinou problém ukecat kadeřníka, aby se nebál větší extravagance - mají asi pocit, že šedivý vlasy si žádaj usedlej styl, což je právě zásadní omyl.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.10 17:53

Výborné stránka a je nutno s Vašimi postřehy souhlasit!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.10 00:03

z tech drdolu se mi jezi chlupy na tele, budu z toho mit nocni mury!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.10 02:58

Martina: Jestli tohle je portugalský salon nejlepší, jak potom vypadá ten nejhorší? :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.10 14:35

Jak se Vám líbí tato proměna?
http://ona.idnes.cz/…-/krasa.aspx?…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.10 16:31

Loca, bavíme. Jen mi přijde docela rozdíl, když něco extravagantního dělá člověk, kterej ovládá základní techniku(což kadeřníci z toho salonu ovládají, jak je vidět na „normálních“ účesech) a když někdo rádoby extravagancí zakrývá svoje nedostatečné schopnosti(jakože kreslím obrazy typu cákance na zdech, protože nezvládnu zátiší).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.10 18:09

JAko všechny proměny: udělají z pěkné, neupravené holky panáka. Ale na té malé je to hřích. Ovšem tvrzení, že ji nepoznala, je přehnané, nejspíš se před dítětem bavili, pozná-li ji či ne, a dítě ovšem zareagovalo, jak si přáli. Já v první třídě poznala svou učitelku i v plynové masce.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 09:21

Mně teda jako největší peklo, co se „moderních“ účesů týče, přijde asymetrie (a nemyslím tím pěšinku na straně…)! Švagrová mívala dřív krásné mikádo, ale nevím, co ji to popadlo - teď má na jedné straně vlasy úplně krátké, vystříhané nad ušima, prostě „na kluka“, a na druhé straně jí dlouhý cár sahá až k rameni. Vypadá jako po útoku násilníka, nemůžu si pomoct.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.10 08:49

Poprvé jsem odcházela od kadeřnice skutečně spokojena až v 31 letech. Tehdy jsem se dala ostříhat za 80 Kč (je to 2 roky) v učňovském středisku. Krásné jednoduché mikádo. Prostě jsem řekla, co chci a co v žádném případě nechci a bylo to tak. Narozdíl od předchozích salónu, kam jsem nosila fotky, složitě popisovala a zdůrazňovala, co v žádném případě NE a nakonec odcházela s tím, „co v žádném případě NE“ a vypadala na 12. Brrrr. Kdy kadeřnice pochopí, že někdy je to skutečně zákazník a ne ony, kdo ví líp co a jak? Ať probůh přestanou být zbytečně tvůrčí a dělají to, co po nich chceme.
Jednou v životě se mi taky stalo, že mě na ulici zastavila dáma a ptala se, kde mi udělali tak úžasný účes. Bylo v Londýně, za mého aupairkování, kdy jsem neměla peníze, takže veškerá péče se svcrkla na umýt, kondicionér, nechat uschnout a na noc uplést cop. Rok jsem neviděla kadeřníka ani fén. Dáma byla nadšená. Asi mi nevěřila, že to není profi účes.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.12.10 00:56

Btw. u nas rikame „kvetakovym“ hlavam „helmovci“.
Jinak pokud jde o dobreho kadernika v Plzni, po mnoha omylech, co mi spachali v Klieru, jsem se zarekla, ze tam uz ne a zkusila jsem Portrait by Michal Zapomel v Plzni. Ti kluci tam opravdu vi, co delaji. Radsi si domluvte navstevu po telefonu a ne pres net. Jsou velmi vytizeni a po netu vam nejspis neodpovi.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.1.11 21:47

2. foto: „Maminko, ty nám celá hoříš!“


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.1.11 14:43

asi takhle - donedávna jsem měla vlasy po ramena poněkud nudné, vyměnila jsem je za krátké, které kadeřnice dokonale oškubala, ať to přece není nudné, nová kadeřnice postupně napravuje škody. Bývalá kadeřnice se zas rozhodla, že bych se měla obarvit chemií - vždyť přece jsem mladá, musí být vidět že jsem obarvená, že :D což jsem nepřipustila, tudíž mám na hlavě svoji klasickou hennu, která dělá moc pěkný přirozený odstín na mých vlasech a navíc nemám problémy se svým atopickým ekzémem.

A pokud jde o superdlouhé vlasy - jak já bych je chtěla mít! Ale mně narostou maximálně do půl zad a dál ne. Ale líbí se mi jen ty, o které je dobře postaráno a mají aspoň nějaký objem - vlasy po zadek mojí kamarádky myté maximálně jednou týdně, připlácnuté k hlavě a povětšinou svázané do nudného drdolu nějak u tak pěkné a supr holky nemůžu vydýchat. Je perfektní, že si nechala svoji přírodní barvu - má nádherné čokoládové vlasy a když se o ně trochu stará, tak vypadají skvěle.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.1.11 15:06

KAMÍK:
ne každá si může dovolit vlasy rozpuštěné - já např. bohužel nikdy, nemám na to kvalitu. taky nosím jen drdoly, a jsem ráda, že vůbec nějaké vlasy mám.
přijde mi blbý rýpat do někoho, že nenosí rozpuštěné vlasy. mi přijdou spíš hnusné rozpuštěné vlasy, jak je nosí 80% českých žen = rozpuštěné neupravené neučesané roztřepené chumle na hlavě, rádoby sexy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.11 00:02

ja mám dlhé vlasy pod zadok, žiadne dobrovoľné ničenie vlasov ako farbenie, fénovanie, kulmovanie, a kdejaké ďalšie neslýchané blbosti, ktoré ľudia dokážu spraviť pre chcenú krásu…a mám vlasy kvalitné, nerozštiepené, hustotu mám takú priemernú…
a čo sa týka článku, tak … je mi pravdupovediac z tej smutnej skutočnosti dosť zle, ako sa ľudia dokážu dokaličiť/alebo ako ich dokaličia :(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 18:26

SIsi foto 2 vystihla :D :D Pekne fotky


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.7.11 18:31

Nevěřila bych, že je něco takového možné (podezřívám občas Adu, že si tyhle obskurnosti tahá až z paty a dá jí to dost práce :-), ale potkala jsem včera přesně takhle voživenou slečnu. Jako je ten účes s červeným pramenem ze zdroje ženax.cz… Jenom slečna měla teda takový žlutooranžový (jak tak o tom přemýšlím, tak možná tam ta červená dokonce původně byla, akorát už se jí to smylo). Jaj. Fotku jsem z toho překvapení a okamžité vzpomínky na Peklo, nestihla pořídit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.7.11 19:13

Pche. To JÁ dneska viděla paní s šedivými (dobře 4-5cm) odrosty - po těch pár šedivých centimetrech začínaly na ZRZAVO nabarvený vlasy, v nichž se skvělo mnoho ostře FIALOVÝCH voživů. Mě to teda spíš umrtvilo…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.8.11 10:06

já jsem uslintla blahem, zase nemohu nez souhlasit s clakem, vsechny ty promeny jsou strasne, ja mam vlnite dlouhe vlasy, spinave blondate, kadernice mi cpou jen meliry… hruza, tak uz si asi 5 let barvim vlasy hennou ajsem spokojenou, vlasy jsou krasne zdrave, hebke, hezky se lesknou… navic ja si vlay radeji ztmavuji, nez zesvetluji, byt prirodni brunetam jsem stastna jak blecha… v jednoduchosti je krasa!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.8.11 15:32

Všimla jsem si v zahraničí, že všichni nosí jednobarevné vlasy ! Na dovolené u moře jsem ihned rozeznala Češku-podle „papouškové“ hlavy - většinou na krátko, ale o to víc barevných kombinací ! Pokusů s melírem a pramínky jsem zanechala a požaduji jednolitou barvu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.8.11 15:43

Ono je to o tom, jak je melír udělaný. Já třeba melír mám, ale to že ho mám vím jen já a má kadeřnice, protože je přirozený.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.9.11 18:15

Kudrnaté, krepaté, husté, silné vlasy, které nedorostou dál než na delší mikádo (pokud se nestarám) nebo pod ramena (pokud se starám). Co já bych dala za opravdu dlouhé vlasy…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.9.11 21:20

teda šumperský deník je nejhorší, chudák slečna..změnu by ty dlouhý vlasy chtěly a i nalíčit, ale to co z ní udělali, to bych se asi rozbrečela, kdyby mi takovou proměnu udělali jinak článek je podle mě o ničem - střapaté vlasy se mi nelíbí, nicméně byla to móda jeden čas, stejně tak jako vícebarevné melíry nebo červené vlasy (ty jsou krásné, ale déle jak týden barva nevydrží a když není ženská zrovna kadeřnice, aby si to barvila pořád dokola, vypadá to docela nehezky a neupraveně ta smytá červená)..já mám po srandě, i kdybych nakrásně nějakou barvu chtěla, se svou čokoládově hnědou=skoro černou a předešlých pokusech o odbarvení několika proužků a následné přebarvení bych asi byla holohlavá:D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 23:45

já bych zkracování vlasů a prostřihávací nůžky nezatracovala úplně, i když každá věc v nepovolaných rukou… mám poměrně husté vlasy a můj účes spadá do kategorie „dlouhé vlasy“. pokud mi to ale odroste, vlasy ztěžknou, rychleji se mastí, zplihnou a žádné foukání do nebes tomu nezabrání. pak pomáhá jen zkrátit a prostříhnout.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.11 20:31

nechapu co proti tomu mate?! dyt je to hezky ! kdyby byl každej na světě hnědovlasej tak si ty lidi budou tak podobný že je člověk ani nerozezná


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.11 20:49

Loo: Vždycky chceme to, co nemáme :) Mám krásné dlouhé husté vlasy, to sice ano… (a jsem na ně patřičně hrdá!) Ale je s tím hrozně práce a starání. Hrozně se mi líbí krátké sestřihy, to mi ale vůbec nesluší… Nevybereš si :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.11 21:01

vždyt ty lidi vypadaj jak papoušci :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.11 03:20

Vyskytuje se tu hodně názorů „barvit či nebarvit“. Jsem typická zrzka, světlá pleť, hodně pih… A v mé přírodní středně hnědé jsem byla dost nevýrazná. Dlouho nosím červenou/zrz a sedí mi mnohem více. Navíc na dlouhých vlasech to působí jinak, než na květáku… Někomu barva pomůže, někomu ne. Nedá se to jednoznačně odsoudit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.11 08:31

Moje kamamrádka má vlasy barvy „pochcané slámy“ a barví si je nazrzavo. Vůbec to na ní nevypadá blbě vypadá to jako, že ta barva je její přirozená ale to taky asi záleží na typu toho člověka. Já jsem nikdy žádný „chemický pokusy“ se svými vlasy nedělala. Mám dost blbou barvu, světle hnědou se zrzavými odlesky a dost se děsím toho jak bych vypadala kdybych si na hlavu napatlala nějakou barvu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.11 08:51

Majla: no, to taky je smysl melíru - odlehčit jednotvárnou barvu tak, aby nikdo nepoznal, že není přirozená. Gratuluji vám ke kadeřnici.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.1.12 00:20

Nejlepší na tom je, že většina z nich nakonec stejně skončí se stejným účesem, s jakým do těch velkolepých proměn šly. Obzvlášť je to vidět u těch v oddílu „čím střapatější, tím lepší“. Většinou je spíš učešou, než ostříhají, a v nejlepším případě je ještě nějak neotřele nabarví. Nechci nikomu křivdit, ale žena, která dokáže někam přijít takhle totálně neupravená jako tyto paní a slečny na obrázcích, se těžko najednou začne zabývat stylingem, ať už jde o to, si požadovaný tvar vyfénovat, nebo snad dokonce, nedej Bože účesu věnovat pár minut po probuzení. To už ne, to přece praktická žena, matka od rodiny nedělá, protože má přece jiné starosti než se fintit… „a ten muj to řikal taky!“… kouzla a čáry prostě neexistují


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.1.12 09:13

Ado proc takova generalizace? Ne vsechny ucesy, ktere zde uvadite, jsou tak udesne jak to taky prezentujete.
Mozna to nevite, ale kazdy z nas ma v tvari asymetrie. Proto pro nektere lidi jsou symetricke ucesy vyslovene nevhodne, protoze jeste vice zvyrazni jejich nedostatky. Jasne ze nektere kreace vlasovych stylistu jsou hruza, ale ne vsechny asymetrie jsou v principu zle.
Taky melir neni takovy mor, nekterym zenam muze velice prospet, protoze jinak by vypadali jako mysi.

Nemam rada generalizace vseho druhu a Peklo generalizuje jedna radost. Ado, tenhle a dalsi Vase clanky pusobitak, jako ze ten kdo ma na hlave umelou barvu, melir, nebo prostrihani, pacha silene hrichy a je nemoznej. Neni. Vam mozna vyhovuje prirozenost a nevyraznost, pro nekoho to ale muze byt nuda a usedlost, malo tvorivosti a konzervativimus.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.1.12 10:09

Ahoj „Proti generalizaci“, já bych ráda viděla nějaké fotky ilustrující tvé tvrzení, že melír může prospět nebo že asymetrický střih může vyrovnat asymetrie v obličeji.
A já vám pak třeba na oplátku ukážu, že přirozenost rozhodně nerovná se nevýraznost a myšovitost ;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.1.12 11:35

Ok Karin, napriklad Dara Rolins, ktera ma sve prirozene vlasy nevyrazne barvy. Hezky melir je napriklad tady:
http://media.novinky.cz/…o1-dm6l4.jpg
a nepekna jednolita barva tady:
http://video.cas.sk/…ac_image.jpg
Podobnych pripadu je na mraky.

A asymetrie: najdi si napriklad fotky Leighton Meester s ofinou dlhou a nabok a porovnej s ustrizenou, symetrickou a kratkou. Ma uplne jiny vyraz a neni tak jemna.

Nepsala jsem, ze prirozenost rovna se nevyraznost, jen ze ne kazdy by mel zustat taky jako ho stvorila priroda a ze nekdy je vhodne neco trochu zvyraznit, nebo ozivit (jakkoli Ada tento vyraz ironizuje, opet to je jen generalizace, ktera nema dokazatelne opodstatneni).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.1.12 11:47

Proti generalizaci - naprostý souhlas, že vy budete profík? !
( Proč jen se mi dere do klávesnice věta o házení perel…)
A k těm šedinám - no, ono ty líbivé " hezké šedivé vlasy " bývají většinou zvýrazněné přelivem aby byly hezky šedostříbrné.
Přirozenost - často v tom je schováno " vím že vypadám jako šedivá myš ale furt lepší než vystajlovaná čůza a stejně na to nemám prachy".


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.1.12 12:18

S asymetrickým účesem si nejsem jistá, ale sama jsem vystačila s přirozenou světle popelavou barvou do nějakých 38.Po druhém dítěti mi pak totálně zešedivěly skráně, mám je úplně bílé, že jsem přistoupila na totální platinovou barvu, kde jedině ty bílé plochy schovám. Ono se nešediví většinou symetricky - a co s tím pak, že? Když máte nad ušima bílé fleky.Mám krátké, platinové, bohaté a vlnité vlasy, nestěžuju si. Barvím se posledních pět let a papouch nejsem.

proti generalizaci - jo, ten Dařin melír je fakt zajímavý - není příliš vidět, jakoby tón v tónu? To se mi líbí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.1.12 13:07

Ne, přirozenost neznamená „kašlu na sebe, nestarám se o to, nechávám to volně růst a pustnout a rozhodně s tím nic nedělám.“ Přirozený vzhled rozhodně není v rozporu se stříháním ani barvením! Vypadat přirozeně totiž nemusí nutně znamenat, že vypadám přesně tak, jak jsem se narodila, nýbrž to znamená, že vypadám, jako bych se tak narodila (a že o sebe navíc pečuju) ;-)
Asymetrie a pestrobarevnost a vůbec tvořivost prezentovaná tady na těch fotografiích prostě dobře nevypadá a vzhledově těm dívkám a ženám naprosto neprospívá. Tohle praktikují omezené a netalentované kadeřnice, které nejenže nemají přehled o aktuálních trendech, ale především nemají žádný estetický cit a vkus, nemají „oko“ pro to, co té které ženě vizuálně prospěje nebo naopak ublíží.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.1.12 14:48

omg… „kdybych jako mlada mela sediny, tak si je zvyraznim“ tak tuhle vetu muze napsat jen clovek, ktery tyto problemy neresi. nevim ktera dvacitka nebo tricitka by chtela po meste chodit se sedivou hlavou, taky si nemyslim ze muzi by takovouto divou zenu kdovijak ocenili pro jeji schopnost sve sediny priznat. . btw. taky uz nachazim sedive vlasy, a to je mi 23. bohuzel to mame v rodine, takze nejpozdeji do 5 let budu muset zacit barvit. podle me zenska pod 40/45 vypada se sedivymi vlasy extremne divne, tecka.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.4.12 22:32
To bych blil

Tenhle clanek snad autori nemohli myslet vazne. Z tech uprav tady je mi blivno. Vzdyt je to naprosto tragicky pristup. Kdyz ma zenska vlasy tak to oskubou jak slepici, napatlaji barvama a vysledek? Hnus. To se nemuze zadnymu chlapovi libit, musel by byt slepej nebo bez jedinyho zbytku pudu..

Naopak cim delsi a min sezrany barvama ty vlasy mate, tim lip..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.5.12 09:27

to je hodně dobrej nadpis článku,směju se ještě teď

Ronya
50 příspěvků 28.2.14 20:03

Jak tý holce ze šumperskýho deníku dávají hlasy jako že dopadla v tý proměně nejlíp :)
http://sumpersky.denik.cz/…balicek.html

barcala
1 příspěvek 31.10.16 15:26
Ufff

Jak může kadeřnice kazit ty hezké dlouhé vlasy? A hlásat takový nesmysl, že postaršují.
Ty hrůzy, které vyrobila, se hodí tak na maškarní a děvčata s tím musí chodit, dokud jim zase nenarostou. Mám pocit, že jim nepřeje to bohatství a naschvál z nich dělá oškubané slípky.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Slečno, kouká vám... II.

Autor: Ada

Ach, čouhající podprsenko, pekelný evergreene! Vždycky se zařeknu,... Celý článek

Plísňáče

Autor: Ada

Když přemýšlím nad názvem článku z pouliční pekelné kategorie,... Celý článek