Lanvin & H&M

01.12.10 | autor Ada

*

Nadnárodní řetězec se spojil s módním domem Lanvin, respektive podepsal s ním obchodní smlouvu, jíž si vypůjčil slavné jméno pro účely reklamy, a představil v obchodech kolekci koktejlek nesoucích neklamný lanvinovský rukopis. Reklamní masáž byla důkladná a nádech exkluzivity podtrhl i fakt, že u nás se tato kolekce dostala jen do jediné pobočky (v Praze v pasáži Myslbek). Podobné šílenství vypuklo třeba kolem kolekce Jimmyho Chooa, na kterou se v Myslbeku stála fronta a koupěchtivé zákaznice byly dovnitř pouštěny po malých skupinkách. Nevím, jak to bylo teď, ale k okamžitému vykoupení veškerých zásob nedošlo. Ty šatky jsou totiž poměrně drahé, a co hůř, jejich kvalita ani trochu neodpovídá ceně.

Jinými slovy, je to katastrofa.

Jedna z pravidelných pekelných spolupracovnic se do H&M vypravila, aby si ten zázrak prohlédla na vlastní oči. Zvolila tyto šaty, které se u nás prodávají za 4499 Kč:

Zdroj: cocoandcreme.com

Foto: Jasmínová

Na první pohled možná ok... necháte se zaujmout zářivou oranžovou barvou (mimochodem, všimli jste si, že je prakticky nemožné teď koupit v našich obchodech něco oranžového?) a třpytivými kamínky. Ale kdo má profesionální deformaci nebo prostě pozorné oko, už vidí podezřelé detaily: jeden kamínek se páře, okraje té tělové části jsou nějaké divné, květina povadlá a nějak podezřele otřepaná.

Na postavě to taky není nic moc, i když si odmyslíte zšeřelé prostředí kabinky a ty kalhoty. Místo nedbalé rozevlátosti, která byla zřejmě cílem, se dostavila splihlost. I ta kytička je pořád nějaká smutná.

Foto: Jasmínová

Ale i tak by se s tím dalo něco dělat. Nápadné doplňky, nějaký extravagantní účes, vysoké podpatky a proč ne... S trochou šikovnosti by se z nositelky opravdu mohl stát zářivý střed pozornosti na nějakém večírku.

Jenže pak to přijde, a přímo mezi oči.

Šaty jsou z hedvábí, u nás pořád ještě ne moc známého a ne dost dobře chápaného materiálu. Většina lidí žije v zajetí různých mýtů, třeba že hedvábí je "fakt něco extra", že je strašně drahé a že jakékoli hedvábí je vzácné a hodné posazení na zadek (viz nekriticky uctívané šátkové pongé). Nicméně samotné hedvábí přešvihnutou cenu těchto šatů rozhodně neospravedlňuje. Všimněte si také, že část podšívky je z polyesteru (nevím, kolik ho tam je, ale jestli celá jedna vrstva, tak nechápu, co tam dělá). A šaty jsou pochopitelně made in China, prostě běžná sériová produkce.

Foto: Jasmínová

Zpracování šatů je strašné. Úděsné.

Foto: Jasmínová

Foto: Jasmínová

Pro pořádek, všechny fotky jsou z lícu - ano, i ta s tím zipem. Zip je na zádech prostě našitý takhle navrchu. Je pravda, že se to občas dělá, např. Hervé Leger mívá na svých slavných bandážových šatech zip také přiznaný, nicméně jeho vkomponování do šatů je mnohem lépe zvládnuté:

Zdroj: saksfifthavenue.com

To otřepané taky není z rubu. To je líc.

Foto: Jasmínová

Foto: Jasmínová

Foto: Jasmínová

Dokážete mi někdo vysvětlit, jak je možné, že se takovou hrůzu někdo opovažuje prodávat? Tady neobstojí ani argument, že je to schválně, že se nezačištěné lemy nechávají coby originální prvek. Možná, ale určitě ne na hedvábí, které je známé tím, jak rádo se třepí, a určitě ne na elegantních koktejlkách proslulé značky! Ten zip je také neomluvitelný. Můžete ho rovněž použít jako originální prvek, ale ne v tomto provedení, bez jakéhokoli zakončení a začištění. Ani ta barva není hezká.

Těchhle oranžových hrůz prý v obchodě zbylo nejvíc, takže ne každý zákazník se asi nechá opít Lanvinem. Ale úděsné zpracování se bohužel netýkalo jen jednoho modelu. Např. polská blogerka Anna si na fotce hvězdičky v háemkovském Lanvinu také všimla roztřepaného kraje:

Zdroj: math-geek-rock-chick.blogspot.com

A když navštívíte oficiální stránky a začnete zoomovat, nestačíte se divit:

Zdroj: hm.com

Zdroj: hm.com

Tyhle kupodivu olemované jsou, ale zase ten příšerný zip:

Zdroj: hm.com

S tím průkrčníkem se taky nikdo moc nemazal:

Zdroj: hm.com

A to jsem ještě nezačala o těch tylových, které přidávají tak dvacet kilo.

Kdo si i po tomto článku ještě bude dělat iluze, že slavná značka je vždy zárukou nejvyšší kvality, tomu už není pomoci.

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek
Sima
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 14:13

No nazdar… Nijak jsem se o tu kolekci nezajímala, ale teď mám skoro chuť se na ni jít podívat, jako na takový pěkný bizzárek :-))

Dadina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 14:16

Ještě,že jsou ty šaty tak drahé,aspoň to každého(soudného) odradí od koupě…ten tělový vršek s kamínky je ,řekla bych,skoro odporný......

Mala monkey
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 14:21

H&M jde s kvalitou dolů neustále, přesně ty vypárané nitky a nekvalitní švy jsou snad na všech oděvech. Ale dát za tohle skoro 5tis., to bych se musela zbláznit.

Barbora
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 14:23

A to prosím Alber Elbaz (návrhář Lanvin) v rozhovorech říkal, že chce přinést do H&M kousek luxusu (ve smyslu špičkové kvality a exkluzivity), ne jenom začít vyrábět levnější šaty…

MissSteamy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 14:23

Z celé kolekce Lanvin pro HM jsem nebyla nějak nadšená, výjimkou byly boty, ale když jsem viděla fotku slečny v šatech nevěřila jsem. Hloupí ale nejsou ti kteří to prodávají, ale ti co něco takového koupí!
Moc by mě zajímal tvůj názor na agatafashion :-D chtěla bys se zasmát

cuketka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 14:26

no konečně kritický kontrapunkt k úplně zmagořené až zmanipulované fashionblogerské scéně! stačilo pár pozvání do showroomu a H&M si z nich udělalo poslušné panáčky ;)) díky

Panenka_bohemica
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 14:29

Tuhle kolekci jsem naživo neviděla, no i z fotek mi to celkem stačí. Ta oranžová hrůza, ježiš… Sakra to snad i Rodriguez pro Lindex byl o něco lepší.

Jinak nemám nic proti řetězcům.

Innes
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 14:31

Možná příští kolekce bude ve spolupráci s „tvořilkami“ z Fler, dopadlo by to asi obdobně :D

RenaKarolina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 14:36

Lanvin pouze navrhl, H&M pouze vyrobilo a nikdo už se o nic více nezajímal. Výsledek podle toho vypadá, dost mě to znechutilo, čekala jsem něco na úrovni, ale to v podání H&M už zřejmě nelze. Škoda!

Jessie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 14:38

Tak jsem se konečně dočkala. Docela mi totiž už leze krkem opěvování této kolekce, protože já v tom nic krásného nevidím. Ty tylové šaty jsou rozhodně nejhorší (ty co tu nejsou).

ren.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 14:39

Já tomu moc nerozumím, všechny fashion bloggerky jsou z HM a jejich showroomů unešené, ale když se to vezme kolem a kolem, tak je to jen předražený krám.
Asi se zrovna taky neoblékám stylem který bys vynesla do nebes (málo barevnosti, džíny), ale s mojí postavou toho moc nevyčaruju :-)
A super web, pobavila jsem se!

Monika
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 14:42

Konečně se to někdo odvážil napsat…

Jas39grippen
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 14:44

Jessie napsal… :
Já bych si i ty tylový vyzkoušela.. zbyly tam dvoje ve vel. 42, jenže..musela bych do tý vozíčkářský kabinky, aby vůbec šly vyfotit.. a prostě se mi nelíbily natolik, že jsem jsem na ně odmítla jenom šáhnout.
Mimochodem - ten tělový vršek je stejně „kvalitně“ zpracován jako u těch červených. Akorát na něm nejsou kamínky.
A kdyby to někoho zajímalo - ne, nekoupila jsem si je.

MissTaken
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 14:50

Jelikož jsem se do Prahy nedostala, jsem ráda za tyto detailní fotky. Pod tuhle kolekci bych se tedy ‚nepodepsala‘, vlastně ty zipy vypadají dost nechutně, stejně tak se mi nelíbí odrbané okraje. Za tu cenu se dají koupit lepší věci…

Monika
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 14:50

Také mám mírnou deformaci a z tohodle je mi na zvracení, doopravdy. Už podle fotek místních bloggerek z showroomu mi bylo jasné, že si to rozhodně nezaslouží to áchání, které uvedení této kolekce doprovázelo, ale toto je nechutné. Opravdu nevím jak si mohou dovolit toto za A, vůbec prodávat za hotový oděv, B prodávat to za tu cenu. A zajímalo by mě, jestli domu Lanvin nevadí, že je „podepsán“ pod něčím takovým…

loca
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 14:53

Tak ten zip mi vyrazil dech. Na takových hadrech (tomu se snad nedá říkat šaty) se pozná rub a líc jen podle našité cedulky. Jo, a všimli jste si symbolů na cedulce - pouze chemické čištění, takže s touhle hrůzou ještě chodit do čistírny, pche.

Elien
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 14:53

A já se tak těšila, že aspoň podívání bude stát za to.. Očividně to za to stojí, jen ne tak jak jsem čekala XD

Lanvin má letos vůbec podivné věci v kolekcích a ty tělové vršky jsou úděsné O_o

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 14:54

ale treba na Ivane Chylkovy ty tylovy saty vypadaji docela dobre (blesk.cz, ted nekdy). To zpracovani mi u tech spec. kolekci prijde horsi, nez u beznyho hm obleceni, ale to je jen muj subjektivni dojem.

Dahllie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 14:54

To fakt musí být otrhaný schválně, nebo nevím. Mrkla jsem na web a třeba černý kabát, ten je snad z půlky jakoby naruby a nezačištěný. Představa že v něčem takovým vylezu ven… i když k džínskám s vlečkou by to bylo dobrý, ne? :-D

Aailyyn
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 15:01

Tak nevím, co je bizarnější… Že to někdo pustí na veřejnost, že to někdo kupuje a líbí se mu to nebo že se to prodává za takovou cenu? :-)) Smutný je, že i naprostý amatér jako já vidí, jak šíleně to vypadá a to to není dílo „tvořilky“, která to prodává na Fleru.

Mountbatten
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 15:04

Vim, ze H&M je lacina konfekce a vetsinou jejich hadry jsou…no hadry! Ale nepobiram dve veci: 1)za takovy penize takto lacine usity? I „lacina“ konfekce, kdyz jde do tisicu, by se nemela ohanet konfekci, ale vypadat min…punkove b)Vlastne celkove si myslim, ze je jedno, za jake penize, ale CELKOVE konfekce by mela nevypadat punkove, ne?
Proste kdyz vidim zip venku, lezouci nite, parajici se svy apod. na akcich typu Codemode, tak taky biju hlavou o zed -vim, ze to ti frikulinsti tvurci svedou na punkovou opriginalitu, lec stejne… proste mi to prijde jako alibi pro neumětelství, neboť schvalne nezaentlovane casti se vetsinou delaj jinak (záchranná nit centimetr od okraje apod.) Nicmene v konfekci , za tezky prachy, to UZ JE FAKT VYSMECH!

Bramborka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 15:09

Když jsem kdysi přišla poprve do HMka, odfláknutost mi vyrazila dech. Pak jsem si asi částečně zvykla..... Ale tohle je běs! To musí být zmršené ze všech stran, vždyť i ten návrhář tuší, kdo to bude šít ......... tak proč zipy takhle?!?

Ewy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 15:11

no fuj !
Děkuju za článek !

Jana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 15:14

http://prozeny.blesk.cz/…mbinaci.html - tady je ta Chýlková a o kus dál Vaidišová, která to tentokrát opravdu nezvládla…

ošklivé káčátko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 15:16

To je škoda, reklamní video bylo tak krásné… A ten zip je úplně nejhnusnější.
Včera (?) byla někde na netu fotka A.Banášové, která byla v Talentmánii v okrových šatech na jedno rameno od Lanvin z HM a museli jí během pořadu ustřihnout trčící nitě. Takže to bude asi opravdu na všech šatech…

Rawi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 15:17

Voila, konečně to někdo sepsal!!! Skvěly a hlavně pravdivý článek! :)

coquine
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 15:29

Lanvin pouze navrhl, nikoli vytvoril! Urcite to nebyl marny marketingovy tah, nebot se mu jiste podarilo dostat do povedomi budoucich potencialnich (nactiletych)zakaznic.
Kvalita jen kopiruje standard HMka. Zadne velke prekvapeni se nekona…

pammahone
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 15:29

Jojo. Mě by se ty tylové šaty v červené (jako jediná věc z kolekce) docela i líbily, ale nesměly by mít ten odporný tělový vršek (proč je sakra neudělali jako korzetovky? Na normálním těle by to bez problémů drželo). Bez toho vršku, dobře ušité, se začištěnými lemy, bez toho odporného zipu (všechny fotky, které jsem viděla, ukazovaly jen předek - proč asi), v trochu kratší délce - takže vlastně by ty šaty byly úplně jiné :)
Jen tak mimochodem, četla jsem, že ty roztřepené švy byly údajně opravdu SCHVÁLNĚ, není to lajdáckost. Tak já už nevím. Vždycky jsem si myslela, že ty nekřesťanské peníze se platí za kvalitu, ale tohle zvládnu doma možná i líp…

mimoon
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 16:04

Ooops… kdybych si je ušila sama (levá jak šavle), nemohly by dopadnout hůř.
Smutné je, že na to, jak draze se prodávají, vypadají lacině i v reklamách (před pár dny ke mně doputoval letáček… možná ho ještě pamatujete - byl připojený k Metru..).
Za ty peníze by šikovná krejčová zvládla zázraky.

Pavlí. Ká
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 16:06

Pokud jsou roztřepené okraje na všech šatech (což jsou, když poctivě zoomujete), bála bych se toho, že se opravdu mělo jednat o originální prvek… o to víc je to možná pekelné…
Tak nebo tak, téměř 5 000 … ne, ne, NE!
To už opravdu připomína drahé a odporné korzety z Fleru (viz minulé pekelné články)

Eva Schon
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 16:23

Kto si myslí, že ide o nekvalitné a nedokončené prevedenie šiat, veľmi sa mýli. Ale to si snáď nemože myslieť nikto kto sa trochu do módy vyzná. Alebo sa predsa nájde niekto, koho napadne, že také mená ako Lanvin a H&M s dlhoročnou reputáciou a menom, so stovkami kreatívnych ľudí pracujúcich na tomto projekte, so silným PR a prepracovaným marketingom, naozaj dodal nedokončené šaty?! Robila som si rešerš na „unfinished hem of Lanvinf for H&M dress“ a potvrdilo sa mi to čím som si bola istá. Že to tak má byť a že to je pre Alber Elbazovu tvorbu charakteristické.. už sa to objavilo v Lanvin (ako high end brand) predtým. Ide o tzv. raw cut, ktorý sa v žiadnom prípade nebude strapkať ďalej ako bolo uvedené v príspevku. Nad tým je to predsa olemované!

Vačšina svetových návrharov je vyrábaná v Ázii. Pracovala som dlhšiu dobu pre ck Calvin Klein a kde pre nás vyrábali? V Číne. 90% módnej produkcie (aj tej vysokej) pochádza z Číny a na tom nie je nič zlé. Oni tiež vedia poskytnúť kvalitné spracovanie. Nežime v predsudkoch, že všetko Made in China je nekvalitné a zlé. Možno veci z čínskych trhov áno, ale my sa tu bavíme o vysokej móde. Svetové módne domy majú v Ázii svoje vlastné výrobné linky, vlastné postupy a štandardy výroby a pritom používajú lacnú pracovnú silu.

To, že sa táto kolekcia niekomu nepáči a nedal by za šaty taký veľký peniaz beriem. Len prosím, žiadna prehnaná a hlavne nepodložená negatívna kritika.

http://evaschon.blogspot.com/

Ada Pekelná
973 příspěvků 01.12.10 16:26

Já vím, že je to schválně. Ale v tomhle provedení je to hnus a ne originální prvek.

Beena
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 16:27

Nezačištění je schválně a ačkoliv téměř vždy souhlasím, tady si dovolím částečně nesouhlasit. Ten zip se mi nelíbí, nevěděla jsem , že tam je ani. :) Nicméně mi ty kousky připadají nádherné, když jsem viděla „lákací video“, trošku jsem si slintla. :D Ale cena mě zase vrátila do reality, utřela jsem slinu a žiju dál. Nicméně boty, tak jak je zakomponovala adél z heels jsou dle mého názoru krásný a celá kolekce feotografií teruny balzámem na duši a kapičkami pro oči. :D

Adie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 16:29

Adéla Banášová nám kvalitu těchto šatů přiblížila také. Zmíněný článek je na:

http://www.blesk.cz/…jim-lem.html

ZuzkaOu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 16:33

No základní nevýhoda „raw-cut“ (a teď nevím jestli používám ironii a nebo výraz z cizího prostředí) je fakt, že se to kapánek páře, zejména pokud to je hedvání.

Takže by to teoreticky šlo použít jako jednorázové šaty na nějakaou nepříliš významnou záležitost (protože večerní róby to prostě nejsou) ale jaksi to potom nemá moc co dělat mezi konfekcí, u které se předpokládá třeba i opakované nošení, proto to je konfekce.

Ale že se HM povedlo PR a marketing - o tom není nejmenších pochyb.

Mountbatten
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 16:42

EVA: mate pravdu, kdyz se koukam na ty ruzove saty, myslim,ze tam tu zachrannou brzdu (tj. „lem“ -vsitou nit cca centimetr od okraje) vidim.
Ale u minimalne vrsku tech oranzovych mi prijde, ze tam neni a skutecne to v celkovem dojmu vypada hodne humpolacky.
(mam sukni s timto „raw-cut“, taky lowendovka typu H&M, jen uz nevim znacku:-)) a pusobi teda mnohem zacisteneji, nez toto, co vypada jak hadr sity klientama z denniho stacionare pro lidi s dusevne-mentalni poruchou)

Monika
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 17:01

No dobře tak můžeme všichni pochopit, že ty okraje jsou tedy schválně a nezotřepí se. Ale co ty zipy?! Konkrétně ten na těch jinak pěkných fialovo-květovaných vypadá jako ten nejlevnější plasťák za 30 Kč z obyčejné galanterie. A ten na těch oranžových s kamínky to už je bez komentáře ten je prostě ohavný. Ještě mě pobavila ta černá velmi „dekorativní stužka“ visící z toho jezdce zipu, ta měla asi zachránit celkový kontejnerový vzhled šatů. Osobně mi přijde, že kolekce Lanvin for HM se líbí pouze fashion bloggerkám, a proč asi, že?

Kultakutri
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 17:05

Musím dodat drobnost: ty žluté šaty jsem si prohlížela a ty otřepané konce jsou podšité jakýmsi popruhem, aby volán držel tvar. Na podolek jsem nekoukala, málem jsem se poblila, když jsem si všimla vrchem přišitého černého!!! zipu.
Takže se to votřepí a vodrbe pouze půldruha centimetru, po ten šev. Nevznikne tedy vorvaň, jenom vorváněk. Fakt náááádhera.

Ty oranžové šaty jsou navíc z nějakého šifónu - to žluté připomínalo variaci na stanové plátno - a otřepí se pouhou manipulací. Ani to, že je to schválně, ovšem neomlouvá prasecké zpracování - kamínky se uvolňují po pár zkouškách v kabince? Celé je to nakřivo? Tohle s

A paní Eva Schon se může jít zahrabat. Její argumentace o dlouholeté reputaci a týmech odborníků je falešná - i kdyby to byl prach opadaný z andělských křídel, tak ta kolekce je blbě řemeslně provedená. Nadto si za trest zjistí, jak se správně skloňuje Alber Elbaz a strokrát to napíše.

Dadina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 17:30

Paní Evo…vy to píšete,jak politik…tak dlouze a rozumně a o ničem!!! TA výzva ,nebo prosba"hl.žádnou nepodloženou negativní kritiku,prosím"…to jako má být ,co?KDyž se mi něco nelíbí ,tak to nemůžu napsat,že je to hnusné,ale nejdřív si mám ověřit,jestli to je DOOPRAVDY hnusné,nebo jak?
Ať už se to bude nebo nebude třepit dál(nebo se to někde zázračně zastaví),tak já tvrdím,že je to NEPOVEDENÉ!!!…A NEŘÍKEJTE MI,ŽE JE TO NEPOVEDENÉ ZÁMĚRNĚ A JÁ TOMU NEROZUMÍM..NO TO JE JEDNO,PROSTĚ BYCH SI TO NIKDY NEKOUPILA:)

adeeelka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 17:55

fotky z onej kolekcie Lanvin and HM som si pre zaujímavosť pozerala pred pár dňami a úprimne povedané našla som len zopár kúskov, ktoré sa mi ako-tak zapáčili. Pravda, nenapadlo ma tie obrázky zoomovať, zdiaľky to vyzeralo dobre…preto vďaka za tento článok. Všade som počula len ohlasy aká je kolekcia úžasná, luxusná a exkluzívna. No keď vidím REÁLNE fotky…fuj. Chápem že ten raw-cut môže byť naschál a ma to vzbudzovať dojem originálnosti…ale aj tak to vyzerá ako nejaké lacné handry od vietnamcov.A neverím tomu žeby sa to nezačalo párať a rozstrapkávať ďalej. V kombinácii s tým zipsom je to fakt hrôzostrašná kombinácia o tom divnom telovom zvršku nehovoriac…
Ak sa to niekomu páči a je ochotný dať za to tie tisíce, prosím. Ale ako tu už niekto písal, každá šikovnejšia krajčírka by to spravila stokrát lepšie…

Kate
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 17:56

PANE CUKETKO, BOD PRO VÁS!!!
Mimochodem, už z reklam jde vidět katastrofální zpracování těchto hadrů. Bohužel se tohleto jinak nazvat nedá.

mia
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 18:13

musím súhlasiť. toto je to najhoršie, čo kedy v HM bolo…

červené rty
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 18:21

Souhlasím, kolekce nic moc… v H&M občas nakupuju to ano, ale prostě to je levná konfekce a nemá na to dělat si reklamu skrze luxusní návrháře… špatná kvalita odpovídá tomu, že to prostě levný krám…

červené rty
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 18:22

P.S. opravdu mi přijde, že levnější „hadry“ v H&M, než tato kolekce, jsou lépe zpracované…

Karoleena
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 18:34

No konečně!!! To je jen chvála našich fashionblogerek, které jsou stejnak zmanipulovaný vymejvárnou H&M.. Mě osobně se celá síť jejich obchodů už před několika měsíci tak nějak „zhnusila“, že je cíleně bojkotuju.
Bezva článek!

eeek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 18:39

hell yeah! .-D

a blogeryny atypicky mlcej, asi zacina kruta pravda hitovat domu .-))) na tomhle cirgusu mne nejvic zaujalo PR zneuzivajici detske pracovni sily. neni to nelegalni, nebo neco?

katy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 18:50

souhlasím s tím, že kampaň byla opravdu masivní!já jsem je teda viděla v HM v Letňanech, byly tam i nějaké bundičky a ze všeho trčely nitě takovým způsobem, že jsme s mamkou jen protočily panenky…nicméně je zajímavá debata o zdejších „módních bloggerkách“ (pár jich taky sleduju) - nestály by za článek třeba…?osobně nepobírám např. Sandru L.

Lucka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 19:02

Cuketka to vystih! :-)

Karoleena
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 19:05

ještě bych dodala: hledám českou fashionblogerku, která se obléká originálně a bez H&M.

Sara
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 19:06

Ty růžové, co má bloggerka jsem si také zkoušela v černé barvě, ale čuměly z toho nítě a chuchvalce a když jsem je chtěla odtrhnout, začalo se to párat kolem dokola :D

Taco...
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 19:10

Jedním slovem… hadry!!! Ostuda pro firmu, ale proč?

Lucator
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 19:11

Je to hnus, ani jsem se na to nesla podivat…

Housefly
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 19:13

jak se může být originální prvek když se něco páře, čouhaj z toho nitě v cuccích, je to kostrbatý, nezapošitý a zip je přišitej na líc? seksi poblitý kameny na tom tělovým hnusu, kterej má znamenat vlastně co? mě to normálně nasralo.
neuvěřitelná drzost prodávat tenhle hnus za takovej peníz. já bych si to nevzala ani ze sekáče.
jsem laik. jméno lanvin jsem doteď neznala a vím, že ho chci rychle zapomenout

Lucator
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 19:26

Eva Schon: Teda, chci znit slusne, tak se to budu tak take snazit podat. Jakypak je argument, ze H&M ma „reputaci“? A jakou vubec reputaci? ze se jedna o velice levne obleceni vetsinou podprumerne az prumerne kvaliti.
To ze maji silne PR, marketing a reklamu nerika nic o kvalite vyrobku. to rika, ze jsou proste dobri v reklame a vyse zminenem a tudiz vic lidi podlehne a vyrobek si koupi.
Na detailech je proste znat vysoka nekvalita, je to ostuda mit na sobe parajici se saty se zipem, jez vypada, jakoby ho tam nalepilo male decko. A co je zahnuto-olemovano( vazne nejsem zadna svadlena a ani kreativec) je udelano krive.
Jak na to reaguji lide ze znacky lanvin, by me vazne zajimalo. jestli jsou tak uplaceni- at uz penezi ci touto formou reklamy anebo si rvou vlasy na hlave..Pokud nekdo vi vic, jak to v techto pripadech chodi;spoluprace levnych znacek s celebritama, at da vedet. Vazne me to zajima.

marcipánka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 19:59

mně se ty šaty nikdy nelíbily a ohánění se většiny bloggerů, jak jsou ty roztřepené kraje originální, mi přišlo spíš trapné.
tuplem ale nedokážu pochopit, proč bych měla investovat do šatů, které, ač je pod nimi podepsána značka, jež něco znamená, jsou stále jen produktem H&M.
za stejnou cenu lze koupit šaty, u nichž si je člověk skoro jist, že je v tomto státě, jediný, kdo je má a jsou kvalitně udělané.
navíc mi přijde více než úsměvné, že v posledních dnech plní stránky módních policií z velké části obrázky „celebrit“ právě v těchto šatech. další nevýhoda H&M.

zkrátka: když vrazím šestku do šatů, chci být na akci/plese/ulici alespoň jediná. a chci, aby ta šestka, což už není zas tak málo peněz (a pro koho je, ten ať jde do Simplu pro skutečného Lanvina), byla na šatech vidět.

tak. (je dost možné, že je tam pár stylistických chybek, je to jen neučesaný a po dlouhé době konečně vyřčený proud myšlenek.)

Lucien
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 20:10

no KONEČNĚ někdo napsal, jaká jsou ty šaty hrůza! velmi výstižný článek. za sebe ještě dodám, že mně už vadí ta tělová hrůza, na které visí ten chuchvalec látky, ehm tedy šaty
a vidím, že v diskuzi jsou i trefné názory o fešnbloggerech…

Klér
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 20:21

Neuvěřitelné… i na tržnici seženu lepší šaty :-! :D

V.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 20:23

Souhlas s panem Cuketkou!

AnnaA.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 20:56

Mně se navíc zdá, že šaty z téhle kolekce jsou dokonce pod úrovní běžné produkce HM. Já u nich nakupuju poměrně často a nemám ve skříni jedinou věc, která by se takhle rozpadala. Pravda, že většinou sahám do těch klasičtějších labelů jako je L.O.G.G. než např. do Divided, navíc si cíleně vybírám ty méně šuntózní produkty (což se většinou pokrývá s menší trendovostí)… Na tohle jsem opravdu ještě nenarazila.

Panenka_bohemica
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 21:21

Jó reputace..

Jako dát placku BMW na vyblitou polívku a lidi vám urvou ruce, páč je to značkový. Nebo jak to tenkrát hoši prezentovali v BBC :-))

Ty otřepeniny a zipíky můžou bejt klidně originelní prvky vyvrhnuté geniálními šedými buňkami. A pokud se to někomu líbí, a prachy za to dá, ať do toho jde. Je to ale spíš dotyčnýho blbost.. a mimoch. „helejte mám značkovýho Lanvina z HáeMka, heč“… mně to přijde k uchechtnutí. Zní to poněkud trapně, ne.

Za hodně peněz skřípnutí houslema.

Christabel
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 21:50

No dikybohu, ze to Ada takhle sepsala! Kdyz jsem v posledni dobe projizedela fashionblogy, myslela jsem si, ze ztracim veskery vkus a stale jsem hledala, jestli prece jenom nekdo nesdili muj nazor, ze to az tak super cool podivana rozhodne neni. Ani nevite, jak se mi ted ulevilo :-D
Nicmene, nektere kousky v te kolekci byly opravdu krasne (predevsim ty ne tolik proflaknute…)

Beena
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 22:13

Taky mě napadlo, že šaty, který jsem si nechávala šít taky přišly na „šestku“, ale nikdo jinej je nemá. HM-Lanvin jsem viděla jen na tom videu a přišlo mi to krásné. Krásné pro oko, prostě. Prostě jo. Neinvestovala bych do toho peníze, to je pravda, ale šaty z videa se mi líbili a to video taky a nechápu, proč módní policie cupuje Banášovou, že jí zradil lem. Nezradil. Každopádně dle mého jsou ty kousky hezké, příjemné, nápadité, nositelné, dle mého taky ztratily lesk tím, že jsou k dostání v HM, a dle mého v neposlední řadě stále určitý lesk mají, protože je vidět, že za nimi stojí jiná ruka, než za věcmi, co jsou standardně v řetězcích k dostání. Myslím, že Lanvin prostě umí. Provedení je věc druhá…marketing třetí… Ale všechny tyhle věci musí být v souhře… Jinak to nehraje. Jako Marcipánka, taky neučesaný proud prosím pěkně.

Panenka_bohemica
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 22:37

„protože je vidět, že za nimi stojí jiná ruka, než za věcmi, co jsou standardně v řetězcích k dostání“

Můžu se zeptat, kde je to, kromě ceny a cedulky, vidět? Nebýt to prezentováno jako superluxusík, nepoznáte, jestli tuhle oranžádu navrhoval nějakej Svensson z Bullerbynu.

Panenka_bohemica
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 22:49

Čímž neřikám, že návrhář neumí.

Ale pokud chcete šaty ala Lanvin, zajděte prostě do jinýho řetězce, který módní návrháře beztak kopírujou a nebo se pohrabte na netu.

Kvalitativně na tom budou podobně, za zlomek ceny. Akorát asi nebudete mít ten pocit z pseudoluxusu kvůli nezvučné cedulce za krkem.

Anna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 22:54

Ano, bod pro pana Cuketku!

to Eva Schon: ráda bych Vás upozornila na jednu věc ohledně značkových produktů kupovaných ve značkových obchodech:
 http://havlik.blog.idnes.cz/…-Ningba.html

to Marcipánka: Proč teď tak často můžeme vidět na celebritách (tak jak je chápe dnešní zejména bulvární tisk) tuto kolekci? Osobně si myslím, že je to jen další úspěšný krok marketingu a PR této společnosti. Nedokážu si představit, že tyto celebrity stojí od rána v dlouhých frontách, aby si za 5000 koupili tyto šaty. Spíš byli pozvány do showroomu, kde jim byly šaty s velkorysostí věnovány či zapůjčeny.

Mně se návrhy líbí, i zip na líci a otrhané okraje, ovšem provedení to celé zkazilo…

A trochu škoolibě bych to shrnula parodií: „Úžasná Káťa a Káťa mě přivítaly v showroomu a nabalily mi plný kufr nádherných věcí, za což jim neskutečně děkuju!“

Fatabuna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.12 21:50

Ještě ohledně značkových produktů kupovaných ve značkových obchodech:
Roberto Saviano, kniha Gomorrah (česky asi Gomora nebo Gomorra), konkrétně kapitola nazvaná Angelina Jolie. Velmi poučné, doporučuju.

Adel
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 22:57

„Svensson z Bullerbynu“ :D :D :D

Anna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 22:58

*omlouvám se za celebrity s měkkým I v přísudku…

evvv
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 23:21

Mě taky napadlo, že se jedná o umělecký záměr. Jenže - ono to totiž nevypadá jako záměr, ale jako odfláknuté hromádky hader. Roztřepané kraje jsou možná cool, no na společenských šatech moc ne-e. Nevím, jestli bych v tom chtěla bejt někde na večírku a vypadat, jako bych projela sekačkou na trávu. Možná kdybych byla třeba Milla Jovovich a byla za „originální“. Když to má na sobě nějaká necelebrita, budí jen dojem odrbanosti. A ty boty s roztřepanou mašlí jsou prosě hnus.

evvv
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.10 23:22

Pardon za chyby, klávesnice mého ntb už má něco za sebou …

Frndolina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 01:23

teda mam jeden upletovy blejzer alebo co to je s naschval rozstrapkanymi okrajmi, ale takto priserne to rozhodne nevyzera.
cele H&M je pre mna konfekcia pre deti, myslim, ze sa tam da nakupovat fakt len maloletym, ale ked uz ma clovek viac rozumu a sudnosti, hlada za svoje peniaze nieco ine…

V.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 02:28

Tak už jste snad pochopili(y), že ty lemy a zipy jsou tam schválně tak jak jsou. Pokud stále nevěříte, podívejte se na nějakou kolekci Albera Elbaze pro Lanvin a uvidíte i zipy na rubu či otrhané okraje. Já jsem šaty viděl, osahal si je a podle mě jsou krásné, elegantní, vystihují Lanvin a je to tak možnost, jak mít doma šaty jako od Lanvin za relativně levnou sumu. A ještě k tomu z hedvábí. (V o mnohem lepší kvalitě než to, co se prodává v obchodech s uměleckými potřebami, aby to ty příšery z Fleru prznily).

Aby mě zas nějaká hnidopiška nekamenovala: nezkoumal jsem materiály všech šatů, co jsem ale viděl, byly hedvábné. Spíš mě zajímala pánská kolekce, která je podle mě skvěle provedená, obleky jsou z vlny, motýlky z hedvábí a svetry z merino vlny. Skvěle padnou a jsou velmi pohodlné. Ty věci už nějakou dobu nosím a musím říct, že alespoň ty pánské jsou velmi pohodlné a nikde se nic netrhá ani nepárá.

Karoleena: Víš, proč tak rádi oblékáme věci z H&M? Protože kopírují trendy a návrháře. Oblečení vypadá dobře a celkem odpovídá tomu, co bylo předvedeno na týdnech módy v Paříži, New Yorku a podobně. A pokud vím, žádná bloggerka ani blogger se nikdy nevyjadřovali o kvalitě těch věcí. Prostě dobře vypadají, i když kvalita pokulhává. Ale když tam koupíš tričko za 200, tak taky nemůžeš počítat s tím, že přežije ještě tvoje vnoučata. Ale pokud na sobě chceš mít něco, co připomíná kolekce slavných návrhářů za cenu, která také odpovídá době „trvanlivosti“, zajdi do H&M nebo Zary.

Panenka_bohemica: Vážně si myslíš, že si někdo koupí „šuntózní šaty za 5000,–„ aby s nimi machroval? A Elbazova ruka za nimi vidět jde… Podívej se někde na jeho kolekce…

Markéta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 02:37

Ten zip je dost neskutecnej. Kdyz bych prehlidla tu barvu, tak potom to jak je tam nasitej je uplne desivy

GoMo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 02:43

Laciné dětské síly v Číně moc šít neumějí, chudáčci, takže se dílo přizpůsobí jejich schopnostem, aby se zvýšila rychlost práce, tzn. větší množství ušitého šuntu a snížená výrobní cena na minimum. Zoufalá kvalita šití se pak pro nás - trubky v Evropě - prezentuje jako umělecký záměr.. a vychází to: Mnohá trdla si ten roztrhadr koupí, ač by si to při troše snahy určitě spíchly samy - a jen za cenu materiálu. I kdyby šít moc neuměly, tak by to při troše pečlivosti zcela jistě dopadlo lépe!

Panenka_bohemica
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 04:44

V: No upřímně řečeno nechápu, proč si někdo koupí šuntózní šaty za 5000. To, že se to tváří jako Lanvin v levnějším provedení chápu, volánky, zipíky atd.
A chápu, že lidi chtěj „něco jako z mola“. Stejně jako tohle byl Balmain, že

http://www.polyvore.com/cgi/img-thing?…

Až pocaď OK. Ale proč když teda někdo chce šaty, který vypadaj jako od Lanvina, vyplázne několik táců za šunt, když si stejně nebo podobně vypadající šunt „inspired by Lanvin“ můžou koupit někde jinde za odpovídající cenu? Pokud nejde o to, že to nemělo oficiální požehnání pana návrháře, tak o co teda jde?

Tyhle šaty jsou z obyčejnýho řetězce
http://yfrog.com/mvginafj

a vůbec ani vzdáleně nepřipomínaj Prorsum

http://www.polyvore.com/cgi/img-thing?…

Stojej pár šupů a kvalitou jsou na tom hůř než HMko. Samozřejmě proplítání je zjednodušený, u pásu není čas na piplání.

Mánie se ale nekoná. Kdyby ovšem někdo zařídil mediální seance, nechal vyíbejovat originální skicy atd., věřím, že by se taky prodaly za tisíce.

Už jsem tu psala, že mám řetězce ráda právě kvůli tomu, že si člověk může pořídit trendovní věc levně. Tohle není ani levně ani pěkně, to je všechno…

bába
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 08:14

Dámy prominou silnější výraz, ale… s těma zipama si snad H&M dělá prdel, ne? Já se z velmi pochopitelných důvodů živím hlavou, ne rukama, a vsazovat zipy umím nesrovnatelně líp. Chudák bangladéšské dítě, kdyby vědělo, za kolik se to, co mělo za dvě minutky hotové, prodává.

Sida
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 08:31

Mimoběžné světy. Zákazníci Lanvinu nenakupují v HM a naopak. Takže Lanvin se nemusí bát komerčního dopadu na svou reputaci, když prodá licenci bez dalších výhrad řetězci; HM ty šunty z robotárem zaštítí slavným jménem. Kapsu si namastí oba. Tohle by se mělo bojkotovat jako tuňákové konzervy.

Alena Čechová
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 08:55

Za tu cenu koupíte dobře ušité avšak spíš nudné šaty u Pietro Filippi, jako luxus mi to nepřijde. Do tohohle bych nešla, ale nejsem ctitelka trendů. Ani hedvábí nepovažuju za materiál pro horních 10 tisíc, spíš je problém v tom, že se to u nás moc neprodává.
Jak to vypadá se štím oděvů v Číně (a Indii) dobře popisuje blogger Havlík na iDnes. Takže ani toto mne nepřekvapuje.
V HM měli svého času pěkné lněné košile, nakoupila jsem si jich několik a pořád drží. Bohužel jsem od té doby je tam neviděla… asi si řekli, že nemá cenu prodávat lidem něco, co dlouho vydrží.
Obecně mám vůči řetězcům rezervovaný vztah, protože kvalita slabá, ceny (za tu kvalitu a provedení) vysoké, jistá monotematičnost je taky nevýhodou. Nakupovala jsem u Jacpottu, než se ta kvalita zřítila do pekel. U HM akorát doplňky, jinak je to celkem ubohé.
Upřímně řečeno nechápu, jak si TOHLE může někdo koupit a s koro se cítím chováním řetězce uražená. U mne si tím řetězec pověst nevylepšil.
Děkuji Adě za to, že mne tak nenásilně vzdělává.

Frndolina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 08:56

urcite aj ten odparany kamienok je tam tak naschval… :-D

toto je proste fuserina, co sa snazi tvarit. z celeho toho slavneho navrhara to ma tak akurat skice, zvysok sa robi presne tam, ked cela H&M produkcia a ma zjavne rovnake kvalitativne „standardy“

a neviem, ja nejako styl „dosla-mi-inspiracia-tak tam-otrasne-nasijem-zips-a-necham-z-toho-trcat-nite-a-bude-to-umenie“ nechapem. aby to bolo umenie, nesmu tie zipsy a nite byt preboha uplne bezucelne

zara
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 09:44

@EvaSchon: nechapem tu bezbrehu „adoraciu“ tejto kolekcie. technicke prevedenie je proste katastrofalne, odflaknute a nepekne. bodka. a je uplne jedno, ze je to (akoze) Lanvin. a je tiez jedno, ze aj CK one je vyrabane v Cine. invalid argument, ako sa hovori.
v istych ohladoch mi tieto nekvalitne h&m goes haute couture tahy asociuju kupu fake LV kabelky: bude to vzdy len „akoze“

loca
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 10:44

Drahý V., Vítězslave, pokud bys byl slečna, opravdu by sis takové šaty koupil? Už to vidím, vypláznu 4 a půl litru za šaty a první co udělám, když si je přinesu domů, tak vytáhnu jehlu a nit a začnu si přišívat odpáraný kamínek a zastříhávat trčící nitě, co trčí víc, než je trendy. Nechat si něco takového ušít u švadleny, tak jí to člověk omlátí o hlavu, a tady v HMku si to jako má koupit? Každý soudný člověk musí vidět, že jediné kvalitní na této kolekci je marketing.

Monca
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 11:21

ozaj, a bolo toto vobec v Slovenskych HMkach? niezeby mi to chybalo…

MayB
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 11:33

Já myslela, že ty tělové trikoty se používají jen na krasobruslařské dresy. Reklama je mocná čarodějka. H&M se mi oškliví celkově, prostě ty hadříky na mě v obchodě působí odpudivě, takže proč by tahle kolekce měla být výjimkou?

Blanche
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 12:15

Ado, díky za ty fotky. Nestačím se divit, myslela jsem, že ty šaty mají jen nezačištěný ten spodní lem, ale tohle mi docela vzalo dech. Škoda, mě se jinak ty šaty líbí (zdálky :-). Ale takhle bych si je nekoupila ani za pětikilo, takže tu cenu prostě nechápu, ať je to Lanvin nebo ne.

p
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 12:34

pred par lety jsem si koupila obri svetr od stelly mc c. pro HM. ale pak jsem si chvili nadavala, ze jsem dala za neco „trendoveho“ takovou castku, a ze stejne vydrzi jen jednu sezonu… Ale bohudik to dopadlo jinak, uz ho taham radostne ty 4 nebo 5 sezon, protoze je fakt kvalitnejsi nez bezna konfekce (uz jen diky materialu vlna - hedvabi), drzi tvar i pres „maxi“ pytlove rozmery a nakonec spis nez trendovej je nadcasove „jinej“. v takovehle podobe ma myslim spoluprace navrharu a retezcu smysl - priplatit si nejen za navrharskej styl, ale i kvalitnejsii material a zpracovani, coz ovsem u tenhle lanvinovske kolekce postradam…

Anka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 14:24

konečně to někdo řekl. děkuju!

Venduli
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 15:46

Eva Schon: to je teda argument, že i CK šije v Číně… Už vidím, jak za to ta šikovná Číňanka dostane víc peněz než za něco pro tržnice… Podle mě to značky jako CK naprosto degraduje.

miňo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 16:46

Dočkáme se úmyslných umělecky zamýšlených mastných fleků? Nebo už to tu bylo? Nějak se nechytám…

ella
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 18:25

to SIDA - si to vystihla..krasne..

ichos
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 19:02

Souhlas. Všimla jsem si, že celkově šla úroveň oblečení z hlediska kvality v poslední době hodně dolů. Obchody běžné konfekce (HM, Next, Orsay…) začínají připomínat pěknou hadrárnu a podle mě tak před 5 lety tam bylo možno nakoupit dobře a za přijatelnou cenu. Zaplavuje nás produkce šíleného oblečení, které se tváří, že je trendy a má značku :-/

Nicol
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 19:28

jsem ráda, že nejsem jediná kdo zastává názor, že ty otřepané konce s čouhajícími nitěmi jsou strašné…a o zipech nemluvim…

souhlasím s každým slovem, který si napsala:)

didi and natie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 19:33

tradá! konečně někdo kdo se o tomhle také zmíní!!! Natie

Alexandra
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 19:39

PŘESNĚ MOJE SLOVA
souhlasím ve všem

ms.burnes
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 20:15

eva schon: „Postupy a štandardy výroby“ v Číně bych opravdu nechtěla zažít. Jestli si myslíte, že cK zaručuje čínským nádeníkům lepší pracovní prostředí, to se šeredně pletete. Doporučuju vám knihu „no logo“ od Naomi Klein. Na faktu, že většina oděvní produkce pochází z Číny, mi přijde zlé všetko.

Loli
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 20:36

Timhle clankem jste me strasne zklamali. Tak prizemni nazor na roztrepene okraje satu sem od vas ODBORNIC necekala!!! Mela jsem to stesti, ze jsem pro znacku Lanvin cca pred rokem pracovala a mela na sobe celou jejich kolekci. Vyrazny zip a trepici se okraje jsou nedilnou soucasti saticek LAnvin a jsou stejnou „poznavaci znackou“ jako asymetrie a urcite barvy - zejmena ruzova.
BOZEEEE!!!!

Dadina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 20:53

Loli…a co to jako mění na tom,že ta jejich poznávací značka je hnusná a kolekce příšerná?????
PANENKOMARJÁÁÁÁ!!!!

Lůca
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 22:29

Ježiš to je vostuda, to až člověk žasne co sou schopný prodávat - kolikrát vlezu do krámu a připadám si jak v sekáči… bohužel teda s desetinásobnejma cenama… materiály humus a vo střihu snad kolikrát rači ani nemluvim… Za ty prachy je stokrát lepší si to nechat ušít… a navíc máte jistotu, že v tom nepotkáte deset dalších…

Loli
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 23:12

proste to je schvalne a to meni spoustu veci! a uprimne receno, kdyz si nechas neco usit u svadleny a bude to talentovana svadlena, ktera to navrhne tak, aby vam to sedelo a jeste si koupite kvalitni latku, moc do tech $199 neusetrite ;) ja mam tyhle strapate lemy rada a vyrazne kontrastni zipy taky…jinak souhlasim, ze kolikrat si pripadam v obchodech jako v hadrarnach, ale tohle nebyl ten pripad.

Loli
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.10 23:18

kazdy ma pravo na nazor, ale fascinuje me, ze se tady poplacavate po zadech, ze jste OBJEVILY, ze nekdo formatu Albert Elbaz zapomnel olemovat saty, to proste nepochopim…vim, jakym zpusobem tyhle lidi pracuji a v zivote by se jim nestalo, ze by do sveta vypustili kolekci, kterou ZAPOMNELI neco…to je opravdu nesmysl

Michellka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 08:38

Loli… To chce klid. A přečíst si to celé ještě jednou…
Tady si skutečně nikdo nemyslí, že by ty šaty šil sám Albert Elbaz ani že by na něco zapomněl :-)))
To že ty roztřepené okraje jsou schválně a trendy taky není objev Ameriky.
Ale musíš připustit že má Lanvin s čínskou produkcí asi pramálo společného, a taky s celou touhle kolekcí, ať už nám ta reklama tvrdí cokoli.....
Doporučuji tenhle článek: http://modnipeklo.cz/…anvin-trepi/

loca
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 08:39

Loli, myslím, že sis spletla článek, tady se neřeší kolekce Lanvin, ale kolekce Lanvin pro HaM, což asi bude nebe a dudy, ne? Ruku na srdce - ty by sis tu oranžovou nádheru oblíkla i jinde než doma se staženejma žaluziema??

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 12:05

Jelikoz se zrovna pohybuju v domovske zemi HM a jejich provozovny jsou doslova na kazdem rohu, par z nich jsem prosla.
Muzu rict, ze neco tak strasnyho jako u nas vubec nemaji…podobny modely nevypadaji jako vytazeny z popelnice a tam kde to neni zahodno, se nerozpadaji…kvalita je proste o nekolik trid vejs. Bodejt, pac by to tady nikdo nekoupil. Nemluve o zcela jinych zde nabizenych sezonnich kolekcich…I pojala jsem podezreni, ze ceske pobocky slouzi co odkladiste pro zfusovane a demode hadry, se zcela vedomou a zamernou snahou podstrcit tem buranskym Cechum tretirade obleceni z davno minulych sezon, ovsem za beznou cenu. Nekupovat!!

loca
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 14:41

to Kiwi: to bohužel není žádná novinka, že jsme takové smetiště Evropy:/ Ale třeba Zara a Bershka jsou na tom úplně stejně ve Španělsku jako tady, teda až na to, že tady jsou dražší. A jejich výprodeje jsou opravdu výprodeje, člověk si nakoupí klidně od 2 eur a ještě si libuje, jak se svou slovanskou postavou na něj všude zbyde jeho číslo.

scully
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 15:44

Loli: Je mi uplne jedno, jestli je to neolemovane zamerne, nebo na to zapomneli, a jestli ten zip prisival samotny Lanvin osobne, nebo za asistence Blanky Matragi, nebo to spichly cinske deticky. Proste nemam zapotrebi chodit vorvana jak samice v satech, ktere se parou v kazdem svu. Obzvlast to neocekavam u satu za pet tisic.

I neonove leskle elastaky nekdy nejaky navrhar vymyslel, stejne jako hranata saka s vycpavkami v ramenou z 80. let. I mrkvace nekdo predstavil prvni a lidi nad nimi dozajista sileli. Coz nic nemeni na faktu, ze stejne nikomu neslusely a byly to proste divny kalhoty. A dneska se nad nimi deset z deseti modychtivych zen a divek bud hystericky rozesmeje, nebo ohrne nos. A jakej to nebyl hit…

scully
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 15:48

A i kdyby nakrasne schvalne byly nezacistene oranzove partie, tak fotka lanvin7 a lanvin8, kde je detail bezoveho vrsku, tomu nasazuje korunu - tam neni zadny zamer, to je proste odflaknute. A to by se u satu za tolik korun stavat nemelo.

Evča
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 15:59

Kiwi, musím s tebou souhlasit, strávila jsem léto v Británii a HM tam byl mmnohem lepší, kvalita tam odpovídá ceně (na rozdíl od nás) a kousky, které se u nás vůbec neprodávají jsou výborně…

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 16:06

Loca: byla jsem i v Zare (do ktery chodim nepomerne castejc nez do HM, tedy doma), a podezreni, ze k nam chodej veci po sezone, vydavany za horky novinky, se moc nezmensilo. Jen o fous…Leda by zrovna tenhle tejden navezli fungl novy zbozi…no, skocim to po navratu zkontrolovat a porovnat.
Tahleta politika mi dost pije krev, pac se nemuzou ani vymlouvat na rozdilny ceny (jakoze nizsi pro nas zebraky, ktery si proto nic jinyho nez ausus nezaslouzej), stoji to plusminus vsude, i u nas, stejne. A zase - az na ty slevy…u nas za dva euraky nekoupis pomalu ani jednu ponozku…to by me zajimalo, na jaky bazi u se nas ty vobchody vubec provozujou (franchising ci co?).

Lůca
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 19:21

Jako v zare nebo v bersce se obcas daji sehnat slusne zlevneny veci (treba kabat z 1900 na 300 nebo z 2800 na 700) ale chce to hodne trpelivosti a taky je fakt, že to sou většinou maly nebo obři velikosti…

V.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 22:38

S tím, že v H&M mají u nás jiné= věci nebo „demode“ kolekce nesouhlasím. Ve Francii, Itálii, Rakousku a Německu mají stejné věci jako u nás a ve stejnou dobu. A pak je tu kolekce Trend, kterou k nám nedováží. A kvlaita je podle mě všude stejná. A nechápu ty vaše řeči o tom, jak se vám všechno z Háemka rozpadlo a jak tam mají amé šmejdy. Já mám od nich některé věci třeba už i tři nebo čtyři roky a pořád drží jak mají…

Evča
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 23:04

V.: hele kvalita je stejná. To nepopírám, až na to že jsem tam koupila obyčejné tričko (ještě trochu střižené šejdrem) v přepočtu za 150kč a nebylo ve slevě, tady jsem na to samé narazila za 300Kč ale jinak myslím, že HM odpovída kvalitou ostatním obchodům jako CA,Orsey,cameuy atd…ale jinak říkám co sem viděla na vlastní oči, půlku hadrů z britských obchodů sem prostě tady neviděla a to sem české hm navštívila hned po příjezdu, abych měla porovnání…

Veronika
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.10 23:37

Pro V. od V.:

Tak nevím - mají u nás vše, co v zahraničí, jen ta kolekce Trend se nedováží = neznamená to, že první část věty je popřena? Nevadí.

Ad šmejdy: kdyby se každému rozpadlo pokaždé všechno, pak by asi HM nepomohla ani svěcená voda. Mně osobně se ´občas´ rozpadne ´něco´, konkrétně: u několika jemných trik se udělaly ďourky na opravdu nenamáhaných místech (…peru všechno na program dětský, čili jemnojemné praní), pár svetrů zežmolkatělo, čepice „volezla“, rukavice protenkaly. (Nejsem horník ani v nich neodklízím sníh. Držím se jen tyče v tramvaji, beru z kabely peněženku, občas v nich něco držím a občas mávám). U šály to samé - že s ní nemáchám po perónu je asi nabíledni. Přítel si v HM kupuje podkladní trika s dlouhým rukávem pod košile, spotřeba je velká: nejdřív se začnou párat lemy u rukávů, pak se udělají ďourky u lemu u krku. (Kupuje vždy cca po 10 kusech 1 za 3 měsíce). Nenosí na zápěstí boxera, na krku nemá řetěz.

A teď k podstatě věci: mám HM poměrně ráda, byť fascinace, kterou vidím na různých blozích, mě začíná dráždit, ale co; zajdu tam, vždycky něco koupím.

ALE.
Vadí mi všeobecně se rozšiřující trend věšení bulíků na nos a tichá manipulace s nakupujícím. Triko za 300, které si můžu vzít 5×, JE pro mě drahé. Čepice a šála za i nízkou cenu (do 500,– za kus neřeším) vydrží do prvního vyprání (peru je, prosím, už jen v ruce, v šamponu. Hu.)

Vzkazod zboží (či od firemní filozofie) zákazníkovi: Jsem nekvalitní (dírky, lemy, cuckatění = to kvalita věru není), ale budem dělat, že to nevidíme, jo? Hodíme přes štendry baldachýn s názvem snadnodostupnémódníkousky, ty přivřeš oči, a u pokladny se na tebe hezky usmějou…

Jako kdyby ti kámoška říkala: Jsem fakt hodna tvé přízně a pozornosti! Ale občas ti lžu a sem tam tě pomluvím; budeme ale dělat, jako že ne, jo? Jednou za čas tě pozvu na luxusní večeři, budeš si moct dát všechno, na co si ukážeš prstem, a ještě ti nechám zabalit domů!
 (…)

A to, co bylo s lanvinovskou kolekcí, to mi už připadá jako hozená rukavice do ringu. Ukažte, jak velké bulíky se vám na ten raťafák vejdou! Nastavte nosy, teď! Inu, zabrousila jsem k tyči s probíranýma šatama, abych to všechno viděla na vlastní oči. Vítku, já nejsem hvězda salónů, nemám přehled, neznám víc než pár návrhářů, neoblíkám se jako královna. Ale tak trochu rozpoznám, co je jen HRA. A ta barevná povadlina s nedbale poházenýma démantama, to není opravdu něco, co by stálo za peníze. Koupě pocitu, že mám doma šaty (skoro) z dílny slavného návrháře - to možná jo. Ale realita smutně se koukající z věšáku, ta za to nestojí. (Ovšem chápu, že „ten pocit“ si člověk snadno zamění za kýženou kvalitu. Je to opojný.)

Mám HM ráda - a zároveň mi vadí, kam až se odvažuje zajít. Svůj čas, proměněný za peníze, chci dát za něco, čím se nebudu cítit podvedena. To je vše. Nemá to pro mě sice velkou důležitost, i proto, že jsme si na šuntovost (to se týká i mnoha věcí z topšopu) prostě zvykla. Možná mě na to všem štve hlavně tohle: Jak člověk postupně na tenhle byznys přistoupí.

Vše :).

MaláMia
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.10 05:15

Veronika: naprostý souhlas. Mám to s HM úplně stejně - většinou si tam vyberu, ale občas by se na těch blozích mohlo objevit něco jiného (a i na těch, které mám fakt ráda). A občas se na sebe naštvu, že jsem jim na tu hru přistoupila a mám vytahaný tričko za tři stovky. A přesně o tom to je, přesně jak píšeš. Já bych to tak pěkně vysvětlit neuměla:o))

Khiria
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.10 11:43

Veronika: hezky napsáno :o) dřív jsem v HM nakupovala daleko víc, teď už tam skoro ani nechodím, zajdu tam jen v případě opravdu velké krize, kdy nemůžu něco sehnat, a většinou po shlédnutí prvních pár kusů vezmu nohy na ramena. Některé věci se mi tam i líbí, ale už mám vyzkoušeno, které materiály triček se tamodtud okamžitě operou a vytlemí do všech stran, a je to cca 90% sortimentu. Ten zbytek je hnusně ušitý, podivně vypadající atd. Líbí se mi tam tak max. pár věciček z celé nabídky a ty jsou zase většinou předražené(na to, jak vypadají). No, kabátky mají i hezké, ale už v obchodě je vidět, že se na to bude všechno chytat, nebo je materiál mačkavý, tvrdý, svetry koušou nebo žmolkovatí, ze sáček lezou nitě… Mám odtamtud akorát dvě sukně, které jakžtakž drží. Takže nevím, buď jsem já strašně nemožná a neumím tam nakupovat nebo je ta fascinace HMkem prostě nepochopitelná…

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.10 18:34

No, jestli si nekdo chce hrat na to, ze ma doma model od Lanvina… at si k tomu este koupi i diamantovej prsten na rohu v bizuterii, at to ma poradny grady!

Tereza
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.10 00:04

Doufám, že mě teď neukamenujete, ale mě se ta kolekce líbí narozdíl od kolekce Jimmy Choo, která vypadala…no…prostě kurvoidně.

Teď obecně - materiály a kvalita jsou problémem všude, nechápu, proč je takovej problém vyrobit triko z bavlny a ne z viskózy a proč jsou všechny svetry v obchodech akrylový a ne aspoň s příměsí vlny, připadá mi to jako hroznej výsměch, no a když už náhodou natrefím na něco vyrobenýho z ucházejícího materiálu, je na tom nějaká volovina (flitry, potisk, apod.), která to úplně zmrší. Pomoc! Hodně na materiály dbám, ale ve většině případů mám prostě smůlu.

Když jsem předevčírem našla v jednom secondhandu hebounkej vlněnej svetřík, málem jsem se roztekla blahem

aya
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.10 22:54

DADINA : vystihla jste to pěkně

V. :
proč by si měl proboha někdo kupovat něco, co vypadá jako od předního návrháře? Přeciž si koupím něco krásného, co mě přitahuje?
A pak „prznitelé na fleru“ mají krásné věci. Třeba podobně princeznovské sukničky jako jsou ty šaty- ale krásnější a lépe zpracované od Pampelišky
http://www.fler.cz/…ukne-1151064
nebo od Yaxi Taxi
http://www.fler.cz/…sukne-816639
Můžu vám říct, že taková sukýnka dá práci - aby se látka netřepila, tak jsem kusy látky vyřezávala pájkou, nevím jak to dělají tihle autoři - drbačka. U hedvábí by to nešlo.

Sestudovala jsem všechny blogerky a pochopila jsem, o čem tu píšete, to je fakt na pováženou, jak je to stejné.

všichni znaj
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.10 17:28

mně osobně se to moc moc líbí sou too úžasný šaty hlavně ty růžový a oranžový jsou fakt k sežrání moc se mi líbí

dafné
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.10 17:30

fúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúj to bych na sebe nikdy nevzala je to na poblití už bliju bléééééééé

V.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.10 18:02

Veronika: Dobře, asi jsem tu první větu špatně formuloval: Chtěl jsem prostě říct, že u nás mají všechny věci, kromě té kolekce Trend. Občas tu něco nemají, ale to se stává všude.

Já jsem ty věci nechtěl jen proto, že byly od předního návrháře. Líbily by se mi i kdyby tam byl jen štítek HM. Teď mluvím o pánském oblečení.

Tereza: I v Háemku mají spoustu věcí z přírodních materiálů…

4girls
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.10 17:13

Mě se ta kolekce vyfocená zdálky na modelkách docela líbí :-). Ale ten pohled zblízka je tristní. Nemám nic proti záměrně vytřepeným okrajům, chápu i že zip všitý naruby může být rebelský prvek. Ale musí to být opravdu vidět, že to je záměr!!! Na těchto šatech to vypadá jako totální fušeřina, nitě vytahané až bůhví kam, no hrůza

Barbara
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.11 12:32

Za pár korun, dobře…ALe za tu cenu je to opravdu…směšné! Pěkné to je a moc, ale ta kvalita je opravdu zklamání na plné čáře!

Kačka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.11 00:39

Cha, chá… takhle blbě ušít bych to zvládla taky a možná i líp :oD

Katie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.05.11 15:43

Šaty jsou to opravdu nádherné ovšem ta kvalita kazí celkový dojem.Vybrala by sem si a je velká škoda že to zbytečně zkazily.

trend
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.12 15:59

Zaujímalo by ma koho učili ,,módni odborníci"? Vedzte, že na módnych školách do vás hučia, že pekne vypracované kraje už dávno nie sú v trende. Ja viem, že je to strašné keď všetko vyzerá neupravene. Ale taký je TREND.
A neviem čo očakávate od Číňanov, keďže nemajú na výber a chcú uživiť rodinu. Pustia sa do takej práce, ktorú im my sprostí Európania dovlečieme lebo nám je jedno, že u nás ľudia nemajú prácu. A navyše ani vám by to nebolo jedno keby ste mali kopu práce v hrozných podmienkach za haliere. Tiež by ste nevypárali ten zle ušitý oblúčik.
Druhá vec kto si to kúpi, my čo nemáme peniaze na ozajstný módny salón a pravé hodvábne šaty.

katango
1356 příspěvků 25.03.12 22:57

I kdybych si koupila to nejdražší hedvábí a šaty nechala ušít, nestálo by to o tolik víc a užitná a estetická hodnota by byly nesrovnatelné.

Jinými slovy: neučurávám blahem jen proto, že jde o ZNAČKU, ale udělám si názor vlastní.

Lizzinque
7 příspěvků 08.04.13 18:50

Ty první oranžové šaty by mě nenalákaly ani za 200 kč jak hrozně vypadají.. páni!!!

Jan Bačák
3 příspěvky 28.01.15 00:11

Ono záleží na kvalitě, z jakého úhlu se na ni podíváme. Značka Lanvin je sama o sobě bezpochyby už 120 let zárukou kvality. Myslím, že spojení natolik luxusní značky jako je Lanvin s řetězcem H&M opravdu nebylo šťastným krokem. Za ty šaty se mi zdá 4499 Kč opravdu docela dost. Sbírám vintage oblečení a od firmy Lanvin se mi podařilo ve Francii koupit za zlomek ceny šatů vintage dámský kostým Lanvin ze začátku 90. let, na kostýmu je vidět dokonalá krejčovská práce (skvělý padnoucí nadčasový střih propracovaný do nejmenších detailů, všechny švy jsou dokonale začištěné) je to sice klasický kancelářský kostýmek a není tak převolánkovaný jako ty šaty, ale je to naprosto nesrovnatelná kvalita práce. Kostýmek stál v jednom francouzském obchůdku s vintage oblečením 59 eur (1500 Kč)… http://files.mymuseumcollection.webnode.cz/…230efd/4.jpg
http://files.mymuseumcollection.webnode.cz/…58765557.jpg
 http://files.mymuseumcollection.webnode.cz/…94619-49.jpg

Příspěvek upraven 28.01.15 v 00:13

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Poslední článek:
Jak vypadá módní deziluze

Autor: Kamila

Spousta lidí by vraždila za práci u předních značek haute couture.... Celý článek

Timeout, no nekup to!

Autor: Ada

Klikla jsem na reklamu Slevomatu, která lákala na 25% slevu na... Celý článek

Nekoukejte na fotky

Autor: Ada

Nemyslím tady v Pekle. Tady můžete (jestli to vaše zdraví unese).... Celý článek