O tempora, o mores

25.12.10 | autor Ada

*

Mikuláš - Nicolaus se nazývá podle nikos, což je řecky vítězství, a laos, což je řecky lid, jakoby vítězství nad lidem, to jest nad neřestmi, které jsou lidové a hodné opovržení, nebo také vítězství v pravém slova smyslu, protože svým životem a učením naučil mnohé národy přemáhat neřesti a hříchy

Jacopo da Voragine, Legenda aurea. Přeložila a uspořádala Anežka Vidmanová. ISBN 80-7021-272-1

O kousek dál se píše jeden z dobrých skutků řečeného Mikuláše z Myry: jakýsi chudý muž měl tři dcery a aby z chudoby vybředl, chtěl dcery učiniti nevěstkami. Mikuláš se o tom doslechl, zhrozil se, sebral hroudu zlata, zabalil ji do hadru a v noci do domu dotyčného hodil oknem. Což se opakovalo třikrát, dcéry měly na věno, ostuda zažehnána. O dalších zázracích a dobrých skutcích se můžete dočíst ve výše zmíněné knize.

Mikuláš byl biskup.

Má pallium, to je takový ten pás látky s kříži, nebo je to možná loros, zrovna na tomhle obraze to není vidět, ale to je jedno, prostě odznak svého důstojenství. Všimněte si, že ani stopy po županu lemovaném staženými zvířaty a opilecky červených tvářičkách, i když tváří v tvář církevním problémům své doby (Mikuláš zemřel v roce 343) by mu jistě bylo odpuštěno, kdyby si občas dal panáka.

No, a pak se něco stalo. Detaily možno dohledati zde. I ten nizozemský svatý Mikuláš, který už chodí v červeném, je pořád biskup s mitrou, i když přísně vzato nemá co nosit červený ornát, protože červená liturgická roucha přísluší ke svátkům souvisejícím s pašijemi, svátkům mučedníků nebo mším za zesnulé kardinály a papeže. Ten pátý prosinec je v adventu, takže klérus nosí fialovou. Nicméně.... ona ta svatomikulášská tradice vyhnila do tohohle.

Slabší povahy si před kliknutím prosím připraví kyblíček.
.
.
.
Ještě máte tři vteřiny.
.
.
.
Teď.

Pro tyto panny je s hroudami zlata už pozdě. Na Bleskově to možná zovou "sexy", ale já vidím oblečky ze sexshopu, péřové boa jako z nevěstince a ne příliš decentní ukázku spodního prádla. Co přimělo tři dospělé ženy nechat se takto nahnat před fotoaparát a jak rozvernou náladu měl fotograf, který je dirigoval, raději nebudu zkoumat.

U tohoto obrázku mám silné nutkání uvěřit, že grafik (používám to slovo ve velmi širokém slova smyslu, když jsou ty vánoce, tak vynechávám příhodnější výraz 'opilý nešika u fotošopu') si z katechismu a biblické dějepravy cosi pamatuje. Vo ňáký žencký, co tančila s něčí useklou hlavou. Ono to s tou Salome a Janem Křtitelem bylo trochu jinak, ale dávám bod za snahu, takže při Posledním soudu se vynechá to lití rozžhaveného olova do hrdla, ale pokud chce být grafik spasen, měl by se rychle dát na pokání a zapsat se do libovolného kursu na téma Jak neprasit cokoli, co děláme. A k těm bílým špičatým kozačkám... co si tady v Pekle myslíme o jejich sexovitosti už víte.

Celá galerie, nazvaná "Redaktorky Bleskově nafotily sexy fotky", je k vidění zde.
K případnému prohlížení doporučuju kyblíček i silnějším povahám, ne každý má žaludek zocelený žvejkáním těch malých pálivých papriček.

Jsemť povaha poněkud samotářská a zcela rozhodně nepromiskuitní, nedělala jsem si vlastní průzkum zahrnující sexy ohozy, takže nevím, jaké jsou charakteristiky skupiny, kterou ty červeno-bíle chlupaté variace eroticky vzrušují, mě vzrušují pouze pyromaniakálně (zničte je ohněm). Uvítám poučení p. t. čtenářstva. Výměnou jsem ochotná najít nějaký pěkný obrázek tančící Salome.

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.10 13:35

No velebnosti, chce se mi blejt. A to doslova… naše Vánoce holt už nejsou co bývaly, totiž ladovská idyla, tradice, zvyky… Každý si na balkón pověsí šplhajícího Santu, domek ozdobí miliony světýlek a celá rodinka se tetelí jaké to mají pěkné svátky…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.10 13:47

Krásný příklad, jak třem normálním pěkným ženským práce v bulváru vymyje mozky. Vypadají jako kdyby vypadly z porna s vánoční tématikou, fuj fuj fuj!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.10 13:53

gyc vo vianocnom prevedeni… co dodat


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.10 13:58

Svoboda, mír, lidi se dívají na americké (převážně) vánoční filmy, kterým vévodí červenkavý Santa Claus. Proč si tedy i k nám do Čech nepřinést trochu toho amerického zpestření? Třeba ve formě erotického prádla..Lid je hloupý. Byl a vždy bude..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.10 13:59

No, tak z tohohle jsem se málem zeblil… lidi už doopravdy ztrácejí soudnost.. PROČ, ptám se PROČ by se někdo na tohle měl chtít vůbec dívat??


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.10 14:07

Starořecky vítězství je níké (jde dokonce o vzor I. deklinace, tedy žádný níkos), jinak naprostý souhlas, tato kategorie ehm..žertovných oděvů pro mě zůstává zcela nepochopitelná.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.10 14:08

A já jen dodávám(znechuceně abych upřesnila),že osobně nemusím ani ty vánoční rodinné pohlednice a „profi fotky“ z ateliéru,když si všichni dají vyfotit svá miminka a dětičky v těch červených ohozech…to mě vždycky nevkusně vytočí…a dělají to i mí docela dobří přátelé a já přece nemůžu říct,že to je hrůza,vždyť to jsou „vánočně kouzelné děti“ a to je svaté…
Jo a dobrý článek …mě pobavil


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.10 14:37

Já to beru jako důkaz, že bílé špičaté kozačky se přece jen k něčemu hodí. :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.10 14:39

No já jsem asi nějaká pomalejší, ale hlavně jsem nepochopila motivaci pro nafocení těchto „sexy fotek“, které jsou sexy asi jako prádlo po mojí babičce… :-/ A je to vůbec celé pekelně pekelné, dneska asi hrůzou neusnu…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.10 14:56

Inac, my z opacnej strany Moravy sme mali pred rokom snad este pekelnejsie PFko od dnes uz exhovorkyne (mluvci) najsilnejsej politickej strany :D
http://www.expres.sk/…ne-pfko.html


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.10 15:11

jeste vetsi peklo, nez tohle, uz je jenom facebook, co se kazdorocne pred vanoci zaplni fotkami nactiletych pipinek, co se v oblecku santy foti v kabinkach new yorkeru - tam jsou k dostani cca od listopadu, takze zhruba v te dobe to silenstvi zacina - (naspulena kachni tlama, psi oci a vrasky na cele z toho ksichteni jsou samozrejme povinne i v tomto pripade, jedine, co se meni, je soudnost slecen, ktera v obdobi vanoc klesa do jeste zapornejsich hodnot, takze se do tech hadru narvou i ty nejtlustsi z nich, co by na to jindy v roce odvahu nemely a pak tento kyc jak bic vesele posilaji kamaradum coby roztomile a koketni vanocni pranicko)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.10 15:12

Mikulášsko kurví kostýmky:-) Bohužel, pořád je dost konzumentů, kterým se to líbí, proto budou podobné fotky vznikat i nadále. Červená a černá :-)) pro leckoho stále znamená „eroťyku“.
P.S.: A ano, vím, že se erotika píše erotika:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.10 15:26

Monca - ta fotka je špatná (to je smutné o to víc, že dotyčná tvrdí, že její manžel je fotograf:-)), vykukující ramínko od podprsenky, síťované punčošky, ruka v klíně, diblíkovský výraz - vše celkem nevhodné pro mluvčí jakékoliv strany(krom NEI:-), ale přesto mi přišlo divné, že ji tak veřejně rozebírali (myslím to posmívání se v rádiu a telefonování). Navíc na PF není o straně ani zmínky, asi jí jen nedošlo, že by tohle PF měla poslat maximálně kamarádům.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.10 15:54

Tak to je fakt síla, když už opominu nepochopitelnou posedlost santovskejma „sexy“ oblečkama, tak proč proboha se v nich nafotí redaktorky kde dvě ze tří jsou takle voplácaný? Jakože jesli si v tom připadaj sexy, tak s nima asi neni něco v pořádku.. Čímž nechci odsuzovat boubelatější dámy, sama nejsem žádnej hubeňour, ale taky bych si nikdy nic takovýho na sebe nevzala, natož to takle zveřejnit..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.10 16:24

Fotky jsem rychle přerolovala, protože červená v kombinaci s bílou chlupatinou mi každoročně notně zvedá krevní tlak… Nejsem patriot, v žádném případě, ale Santu si laskavě strčte do prdele (když už jsou ty Vánoce, tak mi to ostřejší slovo promiňte :-), děkuji. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.10 17:16

Buďme tolerance sama, jak pravil klasik J.W. - vždyť nad tímhle by jistě dodal:
Hle, hle, hle… alespoň že ta vánoční kurva první zleva vypadá docela pohledně! :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.10 17:38

ak sú tieto fotky „sexy“, tak som zrejme doteraz nesprávne chápala význam tohto slova…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.10 18:00

Též se mi hnusí Santi a sobi.
Proč bychom se měli na to násilně roubovat.
Taky nechápu, kdo je na ně u nás zvědavej, aspoň pro mě z toho žádné světlo nevychází.
Co se týká vánočních symbolů, dobře :-)) si s tím poradil letos obchodní řetězec hyperAlbert - ten má letos pro vánoční nákupy symbol zlatého muže - ženy- prasete - snad jako symbol mamonu a konzumního slavení - přijde mi to jasné a upřímné - že do toho necpou amerického Santu, ale ani dobrého muže a borce na nebesích - Ježíše. Mám ráda upřímnost. Je to jako milujeme vaše peníze a slavíme svátky jejich utrácení. To by měl mít na čele napsané každý politik. Možná když leze do prdele Americe, tak i tu santí čepičku ( třeba Parkanová ), i jiní by měli mít špičaté čepičky - to se hodí - každý leze někomu do prdele a zaprodává lid - a na nich odznáček komu.
Vcelku se držím tematu - ne? - i když jsem odbočila k politice.
Paní redaktorky asi nikam nelezly, jen chtěly být ROZ-VER-NÉ .....


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.10 18:18

Sákra, zrovna si tu u pekla pochutnávám na vánočním dárku - uheráku, a takhle si zkazím chuť! :/

Hnus, hnus, hnus!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.10 18:22

…a ty KOZAČKY!!!!!!!!! Neeeee, pomoc!! :(((
Ty bych normálně zakázala, demokracie nedemokracie!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.10 18:31

Může mi někdo objasnit proč se každá, která má prsa a není ji zrovna 60, musí nutně nechat zvěčnit v pokud možno vulgárním takzvaném kalendáři? Co to je, toto? K čemu to slouží?
Tady u těch bleskových dam pouze k tomu, abychom zde mohly konstatovat nadváhu u dvou ze tří, což koneckonců odpovídá celonárodnímu průměru. Blesk je prostě lidový…
A co vy? Už máte taky svůj hanbatý kalendář?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.10 19:36

A tyhle fotky jako mají být sexy? :-O:-D:-D:-D asi nějaký vánoční vtip…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.10 19:51

Som rada ze sa tento clanok objavil…kazdorocne akonahle zacne mania vianocnych sviatkov tak vsade vidim len cervenobiele capice, priblble vyrazy a deti Mikulasom nazyvaju tych chlapov v cervenych oblekoch s bielou kozusinou…hnus:-)Mna uz vytacaju aj mamicky ktore svojim malym ratolestiam veselo nasadia „mikulassku capicu“ (rozumej cerveny trojuholnikovy tvar s bielou kozusinou)krasne sa vyfotia a hodia to na FB.....o radoby sexy fotkach tych „redaktoriek“ ani nehovorim…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.10 21:10

Je to hnus a nevkus. Nejlepší, co by se s tím mělo udělat, by bylo vzít si inspiraci ze začátku filmu RED, kdy vražedné komando, jdoucí odstřelit Bruce Willise, místo něho na hadry rozstřílí celou tu činanou svítící vánoční americkou výzdobu u předměstského satelitu: svítící soby, blikající sněhuláky, Santy. Tu pasáž jsem si ze srdce užila.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.10 21:22

Nečetla jsem všechny příspěvky, ale nejsou slečny oblečeny spíš ve stylu ala Santa Klaus? Což je úplně jiná postava než Mikuláš?
A ta červená barva - není to z dob prvních reklam na Coca-Colu?

K „estetice“ asi nemá cenu se vyjadřovat…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.10 21:37

Kateřino - současná cocacolová verze amerického Santy je zpotvořenina svatomikulášské tradice.
http://en.wikipedia.org/…/Santa_Claus


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.10 21:51

Ach ty „sexy bílé ŠPIČATÉ určitě-z-pravé-kůže naleštěné botky“ :]] Plakala bych nad tím hnusem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.10 23:49

Nemohlo to být tak, že ty dámy jsou v redakci nejmladší, případně nejpohlednější, šéfové dostali vtipný nápad a ony, aby sobě udržely místo „novinářky“, poslechly…? Ze stejného důvodu, (z důvodu obživy) pravděpodobně poslechl i onen grafik. Pohoršovat se nad stránkami Blesku, Bleskově, Super, Aha a tak všelijak podobně je marnost…
Jinak mám pocit, že většina obchodníků letos, prý na základě průzkumu, od prosazování amerického Santy Clause v Česku ustoupila. V průzkumu se prý zjistilo, že většinu lidí tato postavička irituje a obchodníci mají obavy, že by si tím odradili zákazníky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 00:31

Moc nechápu tu nenávist k Santovi. To tu snad máme mít Ježíška? Copak je snad křesťanství česká tradice? Taky nám to sem navezli z politických důvodů, jenže to si už nikdo nepamatuje. Dejme tomu čas a jednou se bude bránit Santa jako krásná česká tradice:) Taky by se nic nestalo. Možná by dávala větší smysl nějaká původní forma oslavy zimního slunovratu. I když nejlepší by bylo neslavit nic. Každopádně pokud se Santa změnil v sekularizovaný symbol rozdávání dárků, tak jeho přítomnost zde dává větší smysl, než páně Ježíškova.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 01:18

Libor: Veškerá česká státotvorná tradice je postavená na křesťanské vzdělanosti, kdyby se na území Čech nerozšířilo, tak si tady doteď lovíme jeleny a odlíváme bronz. Ježíšek k tomu patří, je takovým malým výrazem kulturní kontinuity a nezbavili se ho ani komunisti. Santa je obézní hroch a součást amerického snu. Santa má i jako sekularizovaný symbol příběh a tradici, která nemá s Čechami nic společného. Nechtěl byste slavit třeba Independence Day neboli den výrobců pyrotechniky? Možná, že si za pár let ani nevzpomenete, že je to nesmysl.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 08:38

Ty fotky jsou opravdu odporné. Nejen slečny, ale i fotograf a grafik by se měli za takovou fušeřinu stydět.

Jinak napruženost některých lidí na Santu je legrační. Já jsem odjakživa ježíškovské dítko, ale vůbec nevidím důvod, proč by si každý nemohl oslavovat a velebit „toho svého.“ Zvlášť sympatický mi je Santa v takové té homerosimpsonovské verzi - bodrý, buclatý chlapík, který mi pomáhá ve sváteční iluzi, že se můžu alespoň pár dní flákat a přejídat ;-).
No a taky si myslím, že ten článek je o něčem jiném :-).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 09:34

2 ZuzkaOu
děkuju :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 09:58

V Americe má Santa jakousi náplň: opravdu se vzdáleně odkazuje ke sv.Mikuláši, jak Ada píše, ovšem v protestantismu se svatí neslavili. Claus je holandská podoba jména Mikuláš (New York byl původně New Amsterodam). Poprvé se postava Santa Clause jako bodrého stařečka v červeném vyskytla ve vánoční básni někdy v půlce XIX stol - koho to zajímá, ať si to vygooglí - a velmi zpopulárněla. Čili pro Američany je to tradice a reminiscence, ovšem k nám už ta figurka dorazila zcela vyprázdněná, jako komerční produkt obchodních řetězců a těžko si k ní najít vztah. Ježíšek naopak - i pro nevěřící - je pevně svázán s celou naší tradicí, se vším, co nás formovalo po generace: Babička, Baar, Lada, kocour Mikeš, české vánoce, Rybova mše… to se nedá odstranit bez amputace něčeho v nás. Moomi má hlubokou pravdu.
Ovšem k těm hrůzným, rádoby pikantním módním kreacím: právě pro to všecko jsem ráda, že se ty pindulíny strojí po santovsku a nepózují v plence v jesličkách. Tohle mě neuráží, to je jen blbé.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 10:01

Asi budu divná, mně to nechává ledově klidnou.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 11:39

AD SANTA - JEŽÍŠ - SLUNOVRAT
Jestli se nezlobíte, napíšu o svém vztahu, k vánočním symbolům, protože mě to moc zajímá.
AD SYBILA: To je přesné označení - vyprázdněná figurka teda pro nás.
AD LIBOR a MOOMI: pro mě vychází z Ježíše nádherné světlo, zvlášť o vánocích, ta doba kdy byla na nebi kometa a všichni lidé u ohňů byli rozrušení, cítili, že přichází nové srdce,–prorok srdce- něco nového. Mám to ze zážitků, co mě v životě potkaly - takové deja vu- že se začnu třást a prochází mnou energie, jaká byla tehdy - kdysi, když jsem tam někde byla.
Takže to má cenu - slavit vánoce.
Křesťané a jejich tradice jsou mi ukradené i přes Mikeše atd., nenávidím církev, zmrzačila duševně tolik lidí a ženám vsugerovala myšlenku, že jsou špatné. Myslím, že církev Ježíše zneužila pro svou moc a z jejich obviňovatelských kydů mi je vždycky na blití.
Líbí se mi keltský motiv - slunovrat - že se den bude zase prodlužovat. Z té doby se dochovalo prý zdobit jabka hřebíčky - i když se to dnes už moc nedělá.
Z Keltů vychází velké světlo, protože byli poslední, kteří milovali Zemi - cítili ji a ctili ji a Boha milovali srdcem a věřili mu více než „věřící-křesťané“. To nejsou věřící, ale spíš „stašící a obviňující“. Jsem ráda, že žiju v Zemi, kde církev už není silná, prý vyhnije, že už lidem nemá co říct a prý budou obnoveny posvátné háje a menhiry na starých keltských místech. To bych byla moc ráda, kdyby se to zase obnovilo. Taky jsem viděla v meditaci nějaký válečný konflikt Keltů proti takové hoře zla - to byli možná křesťané - ale fakt jsem nenašlo, co to mohlo být za bitvu, protože dějiny neznám. Jenom tehdy už byli nějací slabí a nemohli se soustředit - přišlo mi, že bojovali spíš soustředěním se před bitvou…Tak to pro Libora, že taky křesťanský odkaz pro mě je jen nutné zlo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 12:22

Libor se zbláznil


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 12:37

Jakožto staršímu ročníku mi to ještě ke všemu připomíná nenáviděnýho dědu Mráze - jen se nám pro změnu, místo polodementního pederastickýho staříka, dostalo pár prvoplánových kurev. No jo, pokrok nezastavíš. Ještě že jsem nevěřící pes, takže si můžu jen, poměrně v klidu, odplivnout.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 14:22

mě osobně nejvíce fascinuje na první fotce prostřední slečna - konkrétně polovina černé podprsenky vylezlá ze santího oblečku. to je jako co? hlavně mi neříkejte, že nějaký seksiii prvek. to nemohla mít jiný střih oblečku/jiné spodní prádlo?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 16:43

Děkuji id. Aya za něco tak skvěle napsaného! Nejen o zlatoprasečím mamonu, ale hlavně o santích debilkách..pardon..čepičkách!

Aya napsal… 25/Pro/2010 at 06:12

„Co se týká vánočních symbolů, dobře :-)) si s tím poradil letos obchodní řetězec hyperAlbert – ten má letos pro vánoční nákupy symbol zlatého muže – ženy- prasete – snad jako symbol mamonu a konzumního slavení – přijde mi to jasné a upřímné – že do toho necpou amerického Santu, ale ani dobrého muže a borce na nebesích – Ježíše. Mám ráda upřímnost. Je to jako milujeme vaše peníze a slavíme svátky jejich utrácení. To by měl mít na čele napsané každý politik. Možná když leze do prdele Americe, tak i tu santí čepičku ( třeba Parkanová ), i jiní by měli mít špičaté čepičky – to se hodí – každý leze někomu do prdele a zaprodává lid – a na nich odznáček komu.“PASÁŽ O ČEPIČKÁCH JE BOŽÍÍÍÍÍÍ! :) Špičaté čepičky pro rektální alpinismus, něco úžasného, název hodlám šířit po vlastech českých!:D

A ještě něco k těm fotkám a „vánočním rekvizitám ze sexykurníkšopu“:
Santa je hezká přesmyčka slova Satan, který je přece zobrazován především v červené a černé, tudíž ty bleskové vánoční kurvice - santice mají to pradélko barevně pěkně a správně vyvážené..
Navrhuji, aby se pro příští svátky ty erotické Erotky odebraly eroticky fotit na brněnské erotické náměstí Svobody před černý erotický vánočně vztyčený Satanův časoměrný falus, čímž to bude ještě vánočnější a stylovější.. :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 16:48

Npřekvapuje mě míra nevkusu - jinak ´by se tyhle opusy do pekla ani nedostaly. Šokuje mě, že všechny tři „dámy“ jsou univerzitně vzdělané a nepracují někde v Tescu u pokladny či ve vykřičeném domě jako animérky, byť se to podle jejich prezentace mlže zdát…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 17:41

No, zase na druhé straně, zrovna od Blesku by mě ani ve snu nenapadlo čekat něco vkusného, šmrncovního nebo nápaditého. I když ty holky mají nějaké vzdělání, je jim to nanic. Kdo dělá v syrečkárně, po čase taky nasmrádne…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 18:51

Jaben, checheche, o té syrečkárně je to taky moc pěkná hláška.. :D
Tady si pročítat nejen adovinky, ale i následné komentáře je skoro pokaždé velmi zábavné..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 21:07

Mě je obvykle o Vánocích dost smutno, když vidím ten konzum kolem sebe :( Obchoďáky jsou ověšené světýlky už od konce října a to je taky doba, kdy tam začínám chodit jen tehdy, když opravdu nutně musím. Letos byla Vaňkovka v Brně nacpaná soby v santovských oblečkách, což je další trend, který nechápu - viděl snad někdy někdo z vás v České republice v přírodě živého soba? Myslím volnou přírodu, ZOO se nepočítá. Proč je tedy sob jeden z nejčastějších vánočních symbolů? No protože to Čechům nutí velké mezinárodní obchody. A jelikož lidi jsou fakt blbí, tak to všechno samozřejmě bezmyšlenkovitě přejímají. Se mě zeptal nedávno i jeden přítel, když jsem si na to stěžovala, co je teda pro mě vlastně český vánoční symbol - on fakt nevěděl! …Mikuláš, čerti a andílci, Ježíšek, zlaté prasátko, vánoční stromeček, zvířátka v zasněženém lese, sněhulák, chytání kapra ve vysekané díře na rybníku a ryby vůbec, vánoční kometa, betlém, figurky ze šustí, skořápky se svíčkou…tohle má pro mě kouzlo Vánoc a tím se taky každé Vánoce hodlám obklopit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 23:37

M.P. - máte absolutní pravdu a mě jen těší, že Češi většinou reagují na tenhle import negativně. Však české obchody tu výzdobu nepřejímají, to jsou všechno mezinárodní řetězce, které se přece nebudou obtěžovat, aby výzdobu přizpůsobovali národnímu svérázu! Sobi táhnou Santovy sáně, tak proto, americké děti je dokonce znají jménem. OK pro Ameriku, ujeté pro nás. Ale pořád na tom jsme celkem dobře, to všechno má vztah k našim svátkům. Známý z Izraele byl těžce otrávený, že v telavivských obchodech se Santové rovněž vyskytují, přestože se tam vánoce vůbec neslaví. No ale, co by se manažeři obtěžovali, co?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.10 00:00

M.P.: a viděla jste někdy v České republice v přírodě živého lva?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.10 16:54

Lib0re, lev je naše milované HERALDICKÉ zviřátko, ti santovi potróblí sobáli jsou symbolem komerce!
My přece už dávno jak lvové bijem o mříže, jenže ti nadnárodníci by si patrně přáli, abychom spíš mlčky tatááhli, co nám kdy kde kdo do saní naloží.. a hlavně abychom ten jejich šunt především řádně ZAPLATILI.. :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.10 17:26

Lib0r: Natož dvouocasého lva? :D
Jinak je to ale trochu mimo, lev je starý heraldický symbol vyjadřující jiné hodnoty než že se jen prostě v té které zemi vyskytuje.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.10 18:05

Hm, tak takhle videt kamaradku z mladi…tedy jednu z tech tri santich kurev…taky to mohlo byt naopak, ja sem mohla propadnout kouzlu medialniho sveta a posleze ztratit pricetnost a komplexy a pozovat tam misto ni…dekuju ti Boze ze je vsechno jinak, kdyby pro nic jineho, tak cervena mi neslusi.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.10 00:06

Libore, neznáte snad starou pověst českou o Bruncvíkovi???


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.10 11:56

GoMo, Sůva: já vím, ale jde mi hlavně o to - jak jsem se dočetl například zde http://www.ptejteseknihovny.cz/…tatnim-znaku - že lev je dnes ve znaku Čr, protože ho kdysi do erbu dostali čeští králové za „odměnu“ od německých císařů. Prostě cesty jakými se něco stane „národním milovaným symbolem/tradicí“ jsou nevyzpytatelné:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.10 12:34

Libore, nevyzpytatelné cesty někdy ano, ale jak vidíš, přece jenom trochu vyzpytatelné..
A je rozdíl, když něco důstojného dostaneš jako vyznamenání (a přeješ si to a vážíš si toho),
a nebo když něco jiného (nechtěného - nemilovaného) je ti cpáno ze všech možných stran
do všech možných smyslů a otvorů,
a když se proti tomu bráníš, jelikož to ne a nechceš, neb máš dobré svoje,
vleze ti ten cizí rudý šunt komínem!:(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.10 17:37

Neposlechla jsem, nedošla jsem si pro kyblíček a teď jdu pro velký kýbl a pro hadr…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.10 09:58

..achjooo..je to jak s temi kalendari..„mam sexy fotky, tedy jsem!“

MP Kultakutri
34 příspěvků 30.12.10 15:52

Ve své naivitě jsem netušila, že se to tu zvrhne v takovou pěknou dišputaci o národních symbolech, o tom, jak je křesťanství nečeské, že tady vyleze nějaká romantická keltofilka… to jsou věci.
Jdu si udělat chleba se sobím salámem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.1.11 14:01

A teď tě ty padlé panny budou chodit strašit, když už si hrdé, bleskové sexice vydupaly odložení fotek do odkazů.

Ale stejně si myslím, že Ada vyměkla a že pohoršená paní editorka společenské rubriky by se kolegům z marketingového a právního oddělení nepochlubila, kterak je na těch internetech dehonestována za nesoudnost a absurdní kombinaci nepadnoucího oblečku a čouhající práskačky.

http://img.aktualne.centrum.cz/…-grafova.jpg

Tohle jí prostě nesedí, nesluší a má blbou velikost té podprsenky.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Témata článku

Historické kabelky

Autor: Ada

Výstavu historických kabelek jsem navštívila v muzeu v Karlových... Celý článek

Jablonec: muzeum bižuterie

Autor: Ada

Dostanete-li se někdy do Jablonce, určitě navštivte zdejší muzeum... Celý článek