Svatební devatero

30.12.10 | autor Ada

Nějakou shodou náhod jsem teď ve svém okolí a v diskuzích narazila na několik případů, kdy žena dostala pod stromeček kromě běžných dárků také žádost o ruku od svého milého. O Vánocích jsou všichni naměkko, zářící stromeček je romantická kulisa, prostě to jde samo. A jsem si jistá, že další ruce budou žádány na Silvestra nebo na Nový rok, poněvadž to je taky takové pěkné datum.

Pro všechny, které dostaly prsten a kývly, jsem porušila svou zásadu nekritizovat nevěsty a sepsala takové hezké devatero.

Šaty

Krásné šaty jsou základ. Musí být dlouhé, bílé a cena půjčovného musí být taková, aby všechny holky na beremku záviděly. Není třeba zatěžovat se vymýšlením nějakých originalit. Korzet a šlehačka to jistí.

Zdroj: rajce.net

Dámy, mezi nimiž nevěsta stojí, by taky zasloužily za ucho. Ta vpravo hlavně kvůli vzorovému květáku - jinak je oblečená vcelku vhodně k příležitosti i svému věku. Žena vlevo si ovšem oblékla něco podobného a úspěšně se zestařila nejméně o deset let, navíc zvolila blbý odstín (paní vpravo trefila chladnější šedobéžovou) a zcela zapomněla na doplňky.

Každá žena touží být princeznou. Protože v běžném životě jí být nemůže, neboť na nějaký lítání do města se hodí akorát džíny a mikina, je potřeba ve svatební den realizovat své princeznovské sny. Všechny najednou.

Zdroj: beremese.cz

Když už máte ty metly v ruce, našlehejte i drůžičky. Vkus je třeba budovat od útlého věku.

Zdroj: beremese.cz

Taky pozor, že korzet to jistí jedině v případě, že sedne.

Zdroj: beremese.cz

Zdroj: beremese.cz

Hodí se korzetové šatky i pro baculky?

Ale jistěěěě...

Zdroj: beremese.cz/bazar

S kily navíc sice není tak jednoduché vypadat stejně dobře jako se štíhlou postavou, ale vlítnout do půjčovny, sebrat tam tu jedinou rouru v osmačtyřicítce, kterou mají, a nasoukat se do ní za nadšeného přikyvování obsluhy ("moc vám to sluší, v tom korzetu jste štíhlejší, máte krásná prsa, tak je ukažte") není zrovna dobrý nápad.

Účes

Aby svatba byla skutečně romantická, chce to k princeznovským šatům také princeznovský účes. Lokýnky. Hodně lokýnek.

Zdroj: beremese.cz

Tohle je trochu lepší verze, a slečnu rozhodně chválím za to, že si nenechala učísnout "hoblinu" do obličeje. Kytičkám však neušla.

Zdroj: beremese.cz

I když na lokýnečky, copánky a pramínky není materiál, je vhodné se o ně aspoň nějak pokusit. Pomocí sponek, tupírování a zaplétání se nakonec jistě dosáhne úspěchu. Na účesu MUSÍ být vidět, že dal práci. Jo, a vícebarevné vlasy jsou in.

Zdroj: beremese.cz

Některé nevěsty naštěstí chápou, že nejhezčí a nejženštější je obyčejný drdol, pokud možno ne moc přeplácaný.

Zdroj: beremese.cz

Tahle nevěsta si neodpustila červenou, ale vzhledem k tomu, že je do červena laděná celá svatba, nelze nic namítat.

Zdroj: beremese.cz

Někdo si na tu červenou prostě potrpí. Nemusí se vám to líbit, ale mně je to milejší než bílá šlehačka z půjčovny a tisíce blonďatých kudrlinek. A ženich v žaketu? Vysekávám hlubokou poklonu!

Zdroj: rajce.net

Opálení

Bílá nejlíp sedí k opálené pleti. V dostatečném předstihu před svatbou začněte pravidelně chodit do solárka pro nachytání zdravé barvičky. (Poznámka pro ženicha: správně uvázaná kravata by se měla dotýkat pásku kalhot. Lopatka do půlky břicha je, ehm, neelegantní.)

Zdroj: beremese.cz

Svatebčané

Není nad svatebčany, kteří se umějí obléct. Této svědkyni se podařilo nejen být zcela nesladěná s nevěstou, ale dosáhla ukázkového nesouladu i sama na sobě. Tohle není na mírné poupravení. To je na kompletní převléknutí.

Zdroj: rajce.net

Nehtíky

Ukažte drápky, kterými jste toho svého ulovila! (*lehký smích*) Na detailech záleží a nemít v éře gelových nehtů na svatbě nějaký ten nail art na prstech prostě neexistuje.

Zdroj: modelaznehtu.cz

Zdroj: beremese.cz

Boty

Svatební boty musí být špičaté. Čím delší špice, tím lepší; hranatá špice výhodou. Odvážným nevěstám doporučuji mini a k tomu špičaté krajkové kozačky.

O nešpičatých botách ani nepřemýšlejte. Muži mají rádi ženy s pádly místo nohou.

screenshot z caxa.cz

Nezapomeňte se nechat vyfotit, jak ty popelkovské střevíčky obouváte. Nazouvání bot a nandavání podvazku je taková dnešní obdoba čepení nevěsty.

Zdroj: beremese.cz

Princ na bílém koni

Já vím, Jirkovi Pomejemu to na bílém oři tak slušelo. Co na tom, že tenhle ženich v životě na koni neseděl. Prostě se půjčí kobyla i s vodičem, místo sedla se raději použije voltižní pás, protože ten má madla, jichž se lze pevně držet. Menší projížďka po Husovicích pro pobavení místních Romů a šup před oltář. Romantyka muší bejt. (Zajímalo by mě, jestli to chtěl sám mládenec, nebo to vymyslela romanticky zaslepená nevěsta?)

Zdroj: beremese.cz

Kvalitní fotky na památku

Nezapomeňte si nechat podrobně nafotit přípravy - česání, líčení a hlavně oblékání. Až budete slavit stříbrnou svatbu, můžete si udělat pěkný večer spojený se vzpomínáním na oblékání svatebního podvazku. Nezapomeňte fotky vystavit na internetu, na hezký večer nad vaším spodním prádlem máme právo i my.

Zdroj: beremese.cz

Nejlepší na focení jsou strýčkové, bratranci a kamarádi, kteří věrně zachytí, jaká byla na svatbě prča. Třeba jak se nevěsta v sukních nevešla v hospodě Na Růžku na záchod. Opět to nezapomeňte šoupnout do veřejného alba, ať se zasmějeme taky.

Zdroj: beremese.cz

Šunková rolka s křenem

Zdroj: rajce.net

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.


Reklama

Líbil se vám článek?

Reklama

 Váš příspěvek
 
Lola  30.12.10 22:27

:D :D Umírám!!Ty boty??? :D Ale slečně s drdolem to moc sluší.

 
Lilly  30.12.10 22:27

o ano, hruza jmenem spicate boty, zdaleka ne problem jenom na svatbe…letos jsem shanela boty na maturitak a byl to vicemene nadlidsky ukol, najit neco ve zlate barve (cervenou - coz je barva mych satu - jsem vzdala rovnou, tam uz to nejde vubec) A PRITOM bez spicky pul metru za roh

 
Lesina  30.12.10 22:32

Měla jsem velmi jednoduché šaty, autoručně šité, ale i po letech použitelné :) A svatbu v ležérním stylu ve staré odsvěcené kapli, která pro nás měla osobní význam a do které jsme šli pěšky. Oddával nás náš přítel, starosta. Na svatbě bych nic neměnila (naštěstí ani manžela)…
A odpoledne grilování, povídání a příjemné odpoledne :)

Jo a šunková rolka byla taky, a polévka játrovými knedlíčky a děravá lžíce… (ještě ji mám schovanou…)

 
  30.12.10 22:32

Super!:) Koník s madly, fialovýma hvězdičkama a opicí na zádech to vyhrál!:D

 
Lesina  30.12.10 22:35

Jo a boty jsem si koupila nové, jenže tlačily, tak jsem vytáhla staré bílé z tanečních :D Já vím, hrůza :D Na svatbě má být něco starého…

 
loca  30.12.10 22:38

Tak ta šunková rolka mě rozsekala! Bez korzetových šatů to jde, bez kudrlinek taky, dokonce i bez opálení a gelových nehtů - ale bez šunkové rolky není svatby! Ado, pravdu díš.

 
Adriana  30.12.10 22:40

Pláču, brečím, slzím… ŘEHTÁM SE!!! „Prča na svatbě“, „oslava stříbrné svatby s fotkou podvazku“, „pobavení místních Romů“ a „ženy s pádly místo nohou“??????? Ada je prostě úžasná! (A baculka, co vypadá jako pštrosí vejce taky :D)

 
DifferenFromTheRest  30.12.10 22:42

Já brečím smíchy:D Nejvíc mě dodělal ten frajer na koni - Honza málem králem. Pokud jde o ten pornáč pod tím, asi by mi bylo milejší se po létech koukat na toto, než na klasickou svatební romantiku…

 
DifferenFromTheRest  30.12.10 22:43

Loca: Ta šunková rolka je na tom všem asi nejsympatičtější:)

 
Annie  30.12.10 22:54

:D :D Můj bože! Ten princ na koni… No, řekla bych, že je to spíš Hloupý Honza…soudě dle jeho výrazu…
Jinak patnáct z deseti hvězdiček pro Adu za tento článek! Takhle jsem se už dloouho nezasmála! :D

 
loca  30.12.10 22:56

Chtěla jsem sem na spravení chuti hodit obrázek dokonalých svatebních šatů (krajkové a zároveň nepřeplácané), co navrhla Hana Podolská pro svou dceru, ale nepodařilo se mi je vygooglit. Zato na mě z internetu vybafly další děsy, nevkus světem vládne. Jdu to zajíst šunkovou rolkou.

 
DifferenFromTheRest  30.12.10 23:04

Nechápu toho ženicha v bílém s krátkou širokou růžovou kravatou, co mu z pod růžové košile prosvítá opálený pupek. Vypadá jak nějaká animovaná postavička. Strýček Pompo za mlada nebo tak něco. Proč si ten chlap nemohl vzít normální oblek??

 
Jana2  30.12.10 23:06

ať je nevěsta hezká a sexy:
http://www.svadbaonline.sk/…ay/10808.jpg

http://sphotos.ak.fbcdn.net/…119573_n.jpg

!!!!! http://data.unisite.sk/…kat42_20.jpg

http://images01.olx.sk/…75583418.jpg

a ešte by som dodala, že správny český/slovenský svadobná dort nemôže vyzerať takto:
http://novelreaction.com/…ng-cake3.jpg
alebo takto:
 http://domacacukraren.sk/…orty/123.jpg

nene, treba dať predsa šancu malomestským umelkyniam, lebo jedine toto je to pravé:
http://www.najsvadba.sk/…%20torta.JPG
http://www.svadba.sk/…6a3e9a7a.jpg
 http://kuchar.mojerecepty.sk/…bne-auto.jpg

a zaujímalo by ma, či ešte stále existuje aj toto:
 http://www.mojstyl.sk/…DSC01824.JPG

a na záver: svadba rumunskej princeznej:
http://img.cas.sk/…nt-baron.jpg

 
Jarmilka789
1 příspěvek 27.03.15 09:48

Teď nedávno mě zaujal jeden svatební dort…nic přeplácaného…jed­noduchost a originalita. Nejsem zastáncem šlehaček, postaviček a přeplácanosti…:-/

http://www.cukrarna-hajek-hajkova.cz/…aha-a-okoli/

Mě osobně nejvíce dostal ten malinovo - boruvkovo - ostružinový…mňam, mňam, mňam

 
Pepper  30.12.10 23:07

nesnášim šlehačkový 3D šaty a ty rozný špičatý boty…naskakuje mi husí kůže jen to vidim…je fakt politováníhodné, že je to vzor krásy mnoha žen

 
Mabool  30.12.10 23:15

Ženich s cylindrem z červené svatby mě naprosto okouzlil! I slečna (ač uznávám klasickou svatbu v bílém) vypadá moc hezky, ale ten pán… no radost pohledět! Zajímalo by mě, jestli to byla jeho volba, zahrát si na šviháka, nebo partnerčina.
Zato slečna z červené svatby č.1 má stejné šaty, co jsem měla kdysivá v tanečních na věnečku a je to přesně ten typ levné šlehačky od našich vietnamských přátel s křivou obručí a „skvěle sednoucím“ korzetem. Snad mi budiž ke cti, že jsem je začala pokládat za poněkud špatnou volbu už rok po koupi v telecích 16 letech.

 
kurzatko
230 příspěvků 27.11.12 16:13

Tipla bych si, že u pána s cylindrem to byla partnerčina volba. Nevěstu od vidění znám a odjakživa se oblékala všelijak, jen ne nudně :-))

 
loca  30.12.10 23:30

Špičatý boty zahoďte, teď jsou v kurzu tenisky pro nevěsty:

http://www.webdelanovia.com/…-para-novias

 
Dáša  30.12.10 23:30

Článeček pobavil, potěšil, zavzpomínala jsem si:-) Jinak fajn, že se ženich s nevěstou sladí, ale jsem si jistá, že třeba já osobně bych ženicha do růžové kravaty a bílého obleku nenutila, některé barvy na chlapovi opravdu nevypadají dobře.

 
Coraline  30.12.10 23:30

No, ta druhá ,,lokýnková" fotka v sekci účes mi zase tak tragická nepřijde…výhodou je hezká slečna s hezkými vlasy. Já bych takový účes na svatbu nechtěla, ale hladký drdol už třeba vůbec ne. Mám dlouhé, hodně husté vlasy, s kterými bych v tento velký den jednou ráda provedla něco vkusně kreativního:). Jinak jsem se tedy u článku pobavila a ten pán ženich s krátkou růžovou kravatou mě tedy upřímně rozesmál. Slečna v hladkých červených šatech je opravdu stylová, nicméně i když rozhodně nemusím mít šaty vyloženě jak z reklamy na Lanzu (líbí se mi nějaké barevné detaily atd.), na svatbu bych přecijen preferovala světlé ladění. Ale proti gustu… :)

 
Dáša  30.12.10 23:45

A díky, Ado, že si se těmi alby prohrábla a vypíchla ty nejlepší skvosty, já vydržela nakouknout jen do tří alb a už mám mžitky před očima. Ale náhodou, nejsou tam všechny ty svatby špatné, od oblečení po dort, akorát jasně, ty sem nepatří:-)

 
Carneol  30.12.10 23:49

Při čtení článku mě napadlo, jak jsem ráda, že jsem po takovéhle svatbě nikdy netoužila. Naopak - svatbu jsem měla ve specifickém dobovém stylu, kterému se věnuji a kterému odpovídalo mé i manželovo oblečení. Svatebčané měli přísně zakázáno přijít ve formálním obleku, a i tak jsme si to všichni parádně užili. A hostina se s zcela obešla bez šunkové rolky, kterou nenávidím. .-)

 
bara  30.12.10 23:53

aha takže šunková rolka je něco jako modré džíny…

 
Iva  31.12.10 00:02

Proti šatům raději nepronesu křivého slova, protože nevím, po čem v ten výjimečný den zatoužím já, ale vím naprosto přesně, že budu chtít, aby mi to sedělo. Ten druhý účes se mi moc líbí. Je to takové nenásilné a zdá se mi to i vkusné. Co není rozhodně vkusné jsou ty boty s protáhlou špičkou. To bych ve svém botníku vidět opravdu nechtěla.
Když odbočím od nevěst, tak svého prince na bílém koni sice nemám, ale až se objeví, tak bych ho ráda viděla v tmavém obleku. Bílý totiž sluší opravdu málokomu a většinou v něm pánové (pro mě) vypadají směšně.

 
MaláMia  31.12.10 00:26

a víte, co je nejsmutnější? že jsem za poslední léta viděla asi pět svateb a kromě jedné všechny ty nevěsty nějakou tu verzi korzetové šlehačky a pádel na nohou měly…některé lepší, některé úděsné, ale kdyby si stouply vedle sebe, tak je od sebe nerozeznáte. Já zatím i přes svůj zdaleka už ne náctiletý věk po svatebním dnu nijak neprahnu ani ho neplánuju…ale jistojistě vím, že samotné šaty z půjčovny jsou zlo a za stejný prachy udělá šikovná švadlena větší parádu a nebude to mít každá Anča z Horní Dolní. A zatím si představuju, že kdyby to přišlo, bude to ve stylu Audrey Hepburn - perly a rukavičky:o) A vegetariánský!

 
feferonka  31.12.10 00:27

Což o to bílá šlehačka, tu si slečna (tedy paní) vezme jednou za život a děsí v tom pak už jenom na fotkách. Ale ty pařáty! Bohužel to není vymoženost maloměstských svateb, takové hrůzy vídám denně v civilu. Vždycky mě enormně zajímalo, jak se s tím (dámy prominou) vytírá pr…

 
rionka  31.12.10 00:42

cervene ladeni je velmi zajimave… jeste vice by se mi asi libila kombinace cervene s bilou. jake mate nazory napriklad na dlouhou hustou tylovou sukni? imho mnohem lepsi reseni nez slehacka, navic drzi ackovy tvar.

 
PetaB  31.12.10 00:57

Sranda, opravdu povedený článek, stejně jako všechny co jsem stihla prohlédnout. Autorce vzdávám hold za odvahu. Kolikrát se u PC řežu smíchy a přeposílám známým. České svatby to je něco. My se brali jednou v US, kde žijeme, manžel je Čech a jednou v ČR. Když jsem začala na netu pátrat po šatech, fotografech, atp v ČR tak jsem myslela, že mě trefí šlak. Takže to dopadlo následovně, šaty ze salonu Nevěsta v Nuslích, kde jsem měla hrozné štěstí, že ze 30 šatů měly jedny nekorzetové, obruč jsem i přes naléhání prodavačky odmítla, taky veškeré ozdůbky. Svatební kytice a výzdoba přes známou, které je 30 let = trochu menší hrozba nevkusu, dala jsem jí fotky toho co chci a stejně jsem musela polovinu ozdobných listů vytáhnout. Vlasy do drdolu, opět fotka pro kadeřnici a dlouhé odmítání různých kytiček atp. Svatební stůl -ozdoba opět podle fotkz z netu. Svatebni dort, vyroben dle fotky našeho dortu v US, velice jednoduchý, žádný máslový krém. Oblečení svatebčanů, haha- skoro všechny málem trefil šlak, když jim bylo oznámeno, že páni mají dorazit v tmavém obleku a ženy v sukních ne nad kolena a neodhalující ňadra, nám polehčující okolností byl fakt, že svatba byla v kostele. Fotografku jsem hledala přes 2 měsice,odmítla jsem sépii, pozování posazeni v trávě ala princezna apod. Můžu říct, že jsme všem asi dost zdvihly mandle, poněvadž jsme jim nadiktovali co bude jak přesne vypadat aby to nebylo kýčovité. Kategoricky jsme odmítli svíčkovou, byly steaky, kuchari málem dali výpověd :-), ale byla ona ROLKA poněvadž nebylo z čeho vybírat. Takže všechno jde, ale člověk musí mít odvahu a možnost strávit většinu pracovní doby brouzdáním po netu hledáním fotek, aby ti „čeští profesionálové“ věděli jak na to. Náš zákazník, náš pán…

 
Warholette  31.12.10 01:24

z hovna sa bic upliest neda, ked niekto zije v gycovo zariadenom dome alebo byte a oblieka sa do lacnych gycovych veci doplnenymi gycovou manikurou a trvalou, preco by mal mat svadbu elegantnu a vkusnu?

 
dasa  31.12.10 03:37

Wau, pefektní článek…jen tak dál v tomto duchu :)

 
sara  31.12.10 05:57

…ještě Ada zapomněla na oslavu v upoceném kulturáku. Já jsem taaaak ráda, že všem bodům jsem se kdysi dobrovolně vyhla, bohužel dosud jsme s manželem kvůli tomu za exoty a „škrty“ jak mezi mými přáteli tak mezi přáteli rodičů - toť daň za to, že se člověk svým pohledem na věc vymyká.

 
tralala  31.12.10 08:03

Musím uznat, že pro mě je největší šlehačka, že většina holek co znám se vdávala s tím, že když jím to nepůjde, tak se rozvedou…S takovými myšlenkami bych se ani nevdávala…Nemo­ralizuji, jen nechápu to povrchní řešení čehokoliv…než se snažit a hledat příčiny,následně nějaké řešení, tak to rychlé hodím za hlavu a čau pipi…jo, je to trochu mimo téma, sorry.

 
Sida  31.12.10 08:41

Souhlas s Coraline - busta v lokýnky mi připadá fajn, přiměřená příležitosti.
Zastala bych se i paní s „květákem“. To je obecná zkušenost, že masitým obličejům krátké účesy nesluší, ať zeleninově kadeřavé nebo rovné na ježka. Ale mikádo bych nikomu nenutila, to je nejnepohodlnější sestřih ze všech.

 
Sibyla  31.12.10 08:50

Warholette: přesně. Ony hypernevkusné svatby jsou vlastně zhmotněním mysli zúčastněných, tak co se divíme. Ale je to husté - vůbec se nedivím utrápenému výrazu mnohých ženichů: jsou ztraceni v superženském živlu, kde nepoznávají dívku, kterou si zamilovali. Oceňovala jsem známého, který výslovně nechtěl, aby jeho nevěsta šla k holiči, že si chce brát tu M., kterou zná. Holčina měla trochu myší, splihlé vlásečky, ale on aspoň sliboval věrnost jí a ne krejčovské figurině.

 
Snehurka  31.12.10 09:12

Zacinam pomalu taky tuhle udalost planovat, diky za inspiraci!:) Nejpohodlneji se citim v cemkoliv, co ma polodlouhe rukavy, ale vyber satu s timto kriteriem je desne maly. A korzetove saty, to uz vubec ne! Asi si necham usit.

No a kdybych chtela pritele nacpat do bileho obleku s ruzovou kravatou tak by asi bylo po svatbe!!

 
scully  31.12.10 09:19

Uzasny clanek, nejvic me pobavil ten zenich na koni - fialova hvezdickovana deka a ty udesne polodlouhe vlasy…hned mi naskakuje Miroslav Donutil jak ve filmu Pelisky napomina synka „nerikal jsem ti aby ses nechal na svatky vostrihat?!“ :-)) Tlusta nevesta v jedine roure velikosti 48 me rozsekala totalne, a sunkova rolka to dorazila! nemam samozrejme nic proti sunkove rolce, ani proti zvykum typu derovana lzice, ke svatbe to patri. Ovsem ty saty, nevkusni svatebcane a priserne druzicky, fuj, takhle to ja nikdy nechci!!! Jinak pokud nekdy dojde na svatbu me a meho pritele, tak to bude „prca“ urcite, partner je cizinec a neni z anglofonni zeme.

 
Oli  31.12.10 09:19

Mluvíme-li o nevkusných svatebních šatech, doporučuji shlédnout dokument britské Channel4 „My Big Fat Gypsy Wedding“ o svatbách britských Cikánů a „travellerů“. Je přístupná po kouskách na youtube, stačí dát do vyhledávače název pořadu.
Shléhnete a v duchu se omluvíte všem dosud vysmívaným dámám.

 
Oli  31.12.10 09:35

Ještě si dovolím jeden příspěvek. Taky se budu vdávat a řeším šaty. Mám vysněný ideál, který marně hledám. A tak brouzdám po internetu a zoufám. Asi nejblíž jsem se k ideálu dostala, když do kritérií hledání vložila slovo „modest“. Vypadla stránka plná krásných šatů, kde bych si opravdu vybrala. Bohužel, není to e-shop a lze koupit pouze přes jejich distributory v kamenných obchodech …v Utahu.
http://www.eternitygowns.com/index.php
Ach joooo. Nevíte o něčem v tomto stylu v Čechách. Tady se mi při zadání kritéria „skromné“ nebo „jednoduché“ vyrojiho hejno bílých neforemných hábitů… Šít umím, ale na tohle si netroufám.
Chtěla bych šaty z režného hedvábí nebo matného saténu, dlouhý úzký rukáv, vypasovaný živůtek se stojáčkem, propínací (drobné knoflíčky) a od pasu (fakt ne od boků) dlouhou sukni.
Něco jako byly svatební šaty Grace Kelly, jenom bych ubrala na krajkách. Poraďte prosím, kde to seženu.

 
Elč
2 příspěvky 26.11.13 15:25

Zkus mrknout na lightinthebox.com maj plno svatebnich satu, bot a doplnku za slusne postovne.

 
Coraline  31.12.10 10:02

Feferonka: Tak tohle Vám řeknu uplně přesně, neb před pár lety (v pubertě) mě toto gelové šílenství bohužel také na chvilku zachvátilo ( 1)než jsem si uvědomila, jak hnusně ty nehty vypadají už třeba po týdnu, když trošku poodrostou a 2)jaký šok-klukům se to vůbec nelíbilo :O, takže šly brzy zase pěkně pryč) no a k Vašemu dotazu - pr*** se s tím vytírá úplně normálně, obzvláště použijete-li toaletní papír. Ono po pár hodinách si na to zvyknete a opravdu s tím uděláte uplně všechno - od vytírání zadku po domácí práce, tyhle nehty totiž vydrží větší zápřah, než přírodní nehty (jsou mnohem tlustší a pevnější) a pokud nemáte deseticentimetrové drápy, zvyknete si na to velmi rychle. Tím se gelových nehtů nezastávám, opravdu je to ošklivé. Jen mi vadí, když lidi pořád křičí, jak jsou s tím ženy nepraktické, aniž by to kdy sami měli na rukou a zkusili si to.

 
kiwi  31.12.10 10:08

Jo, svatba jako řemen, to muší bejt!
Už se nedivím, že se pan ženich zpije jako dobytek a svatebčané se do krve servou :-)

 
Sab  31.12.10 10:19

ja jsem se vdavala nedavno a pres nalehani pribuznych sem si nenechala vnutit ,,velke,, saty s tim, ze nechci vypadat jako dort. Takze vsechno pod kontrolou, ja saty ve stylu anticke tuniky, uces primo podle antickych soch, kytku jsem si vazala sama, manzeluv oblek jsme vybirali spolu abych to mela pod kontrolou.....jen pripravu oslavy se mi nechtelo resit tak jsem to nechala na tetach jinych aktivnich pribuznych…a kdyz nam v pulce svatby dovezli sedmipatrovy dort s panackem a panenkou nahore, malem me kleplo. Taky na fotkach vedle toho dortu vypadame jakobychom se byli zrovna podivat na cizi svatbe. Kdyz se jim nepodarilo udelat dort ze me, tak si nechali dovizt opravdovou slehacku v me velikosti. Pribuzenstvo zjevne po velkych dortech prahne, at uz jsou produktem tvorby odevni nebo cukrarske.

 
Alena Čechová  31.12.10 10:19

Mně by zajímalo, na kolik (alespoň řádově) takovej cirkus přijde? Není lepší si to akorát nechat potvrdit na Úřadě a odjuchat do teplých krajin za ušetřený obnos? Zážitky jsou lepší a aspoň nemusí pár přemýšlet, jak naložit s těmi krámy, co obdržel jako svatební dary?
Já mám už děti dospělé a ačkoli ony (tedy oni) se snad ještě ženit nehodlají, nedotklo by se mne v nejmenším, kdyby mne na svatbu nepozvali a akorát mi sdělili, že jsou ženatí. Proč si dělat takové násilí pořád?

 
Sibyla  31.12.10 10:24

Oli: to je opravdu něco jiného, a řekla bych i víc nevěstovského. Jo, šaty Grace Kelly, to byla třída! Ale kde byste to sehnala, netuším, snad jen najít si dobrou švadlenu a jít za ní s obrázkem. Jen pozor na terminologii: režné hedvábí se používá spíš na indické, které připomíná silné hrubé plátno, a matný satén jsem ještě neviděla. Možná myslíte krepdešín: matná, plihnoucí látka různé tíhy. Ta je krásná. Jinak souhlasím s dlouhými rukávy: svatební symbolika zvednutí závoje ženichem a polibku nekoresponduje s poloodhaleným torzem. Ovšem, teď to je spíš tak, že otec nevydává chráněnou pannu muži. Ti dva spolu často už bydlí, takže róba připomíná spíš vdanou ženu na plese, kdy se muž chlubí její krásou a svými příjmy. Ale proč pak princeznovský styl?

 
Dahllie  31.12.10 10:25

Když už jsme u těch svateb, nemáte někdo typ na odsvěcenou gotickou kapli v ČR? Máme s drahým takový lehce zvrhlý plán a gotická kaple nám k němu chybí :-D

 
kacatko2004
8 příspěvků 05.09.12 19:45

Je už asi pozdě......ale možná jako inspirace pro ostatní. Tedy pokud nevadí, že je pseudogotická - Havířský kostelík v Poděbradech

 
Luciak  31.12.10 10:26

aaaaaaaa… somebody help me!
Gycove nevesty, to je (bohuzial) nas narodny standard (nesmejte sa tam za Moravou, aj vas), ale ten nastavajuci pan manzel v bielom, vysperkovany k dokonalosti cukrikovo ruzovymi doplnkami (na kravatu bolo malo latky???), to je des…ten ma bude strasit v snoch :O
No a efektne naaranzovany nevestin rozkrok (foto „podvazky“) nema chybu!

 
bludicka  31.12.10 10:27

Ado, děkuji za (další) skvělý článek, pobavila jsem se náramně :-)
K názorům na druhou olokýnkovanou nevěstu dodávám, že ten účes se líbí i mně (zaujal mě zapletený copánek nad čelem), ale ten příšerný oranžový „mejkap“ bych jí stáhla hadrem.

 
klaraT.  31.12.10 10:39

Mám jen jeden dotaz. Nikdyak jsem si nedávala nic šít u žádné krejčové, proto mám celkem obavy, že když ji ukážu krásnou fotku s vysněnými šaty, výsledek nebude stát za to a já budu mít v kapse o pár tisíc míň. Jak vůbec poznám dobrou krejčovou? Mám si nechat ušít jen něco na zkoušku?

 
Jiřina  31.12.10 10:42

Nechápu, proč nevěsty tolik touží po šlehačkové, pufované sukni. Již několik let není moderní, jen v českých salonech skoro nic jiného není. Ještě jsou na výběr šaty se „zástěrou“, které má ta silná nevěsta. Ta by lépe vypadala ve špičatém výstřihu a splývavém materiálu. Jen by podobné šaty musely být v nabídce a někdo rozumný by jí měl poradit, že korzetové šaty opravdu ne. Další nešvar českých nevěst je množství flitrů a jiných blejskátek, jednoduché, elegantní šaty z kvalitního materiálu téměř žádná nechce.
Pánské oblečení: Většina pánů ani v obleku neumí chodit, takže na svatbu se navlečou do bílého PES obleku, nejlépe s růžovou, příp. oranžovou košilí a kravatou, aby přece ladili s nevěstou! Daleko líp by vypadali, kdyby si pořídili vlastní kvalitní tmavý směsový oblek, který víc využijí na další příležitosti. K němu opět kvalitní bavlněnou košili, žádnou umělinu, která se nemusí žehlit! Ta košile musí mít i v létě dlouhý rukáv!

 
Oli  31.12.10 10:57

Sibyla:
Máte pravdu, režné hedvábí jsem viděla poprvé v Londýně u své indické domácí. Mělo krásnou barvu a takovou hrubší strukturu. Myslím, že by mohlo být hezkou jednoduchou alternativou krajky. Matným saténem jsem myslela takový ten, co neklouže když se na něj jen podívám. Asi to není správný výraz. Prostě ne ten umělý polyester s vysokým leskem. Švadlenu jsem měla v plánu než jsem navštívila tento blog. Zde mě z toho vyléčili :-D

 
Zuzanka  31.12.10 10:57

Mně se teda nevěsta ze druhé „červené“ svatby moc nelíbí, ty černé rukavice plus vlasy už jsou na mě trochu moc brutální. Ale z těchhle fotek pro mě jednoznačně je nejhorší dvojka „mladá paní ze solárka“ plus manžel s bryndáčkem místo kravaty. To je něco! Ovšem viděla jsem i horší fotky, kamarádka mi ukazovala svatbu, kde svědkyně byla striptérka a přišla v pracovním, asi pak pokračovala někam na kšeft. Bílé kozačky na platformě, vestička na holém těle a minisukně sotva pod zadek. Takže tohle mě nechává naprosto klidnou:)

 
Sab  31.12.10 10:59

Ad Alena Cechova: Samozrejme pokud nemate i na svatebni cirkus i na tu dovolenou, pak je lepsi zvolit to druhe. Jsou lidi kteri ten cirkus ale chteji, a potom jim to prijde jako ta prava investice. No a pak jsou treba lidi, kteri velkou svatbu nechteji, ale chce ji rodina, protoze je to tradice, a tohle se neslusi, a tohle by se melo.....tak to bylo v nasem pripade a ja jsem rekla ze jim klidne tech par hodin budeme saskovat ale ze na to nemame. No a rodina si tu show nevahala zaplatit. No a pokud vam jako matce tato investice prijde zbytecna, proste je poslete na urad, poprejte hezkou dovolenou a az do nich budete chtit investovat, kupte jim treba pracku nebo sporak :)

 
Harfa  31.12.10 11:07

Není nad korzet, hlavně, když sedí http://www.beremese.cz/…vid/6036439/

 
Mája  31.12.10 11:14

Šlehačkové 3D sukně jsou hrozné, zvláště ty, které vypadají jako prošívaná sedačka.
Babička se málem nevdala. Ve svůj svatební den totiž místo s vlasy po zadek přišla s tehdy hypr supr módním květákem na hlavě (nosí ho dodnes, jak jinak). Děda to málem nerozdýchal. Ani se mu nedivím.

 
Maja  31.12.10 11:15

Harfa: Anebo opačný případ http://img593.imageshack.us/…sc00451d.jpg

 
kawi
16 příspěvků 05.10.12 23:04

Propána, to… je realita???

 
Alena Čechová  31.12.10 11:18

Sab: proč bych je měla někam posílat? Sami si řídí svůj život, takže osobně se do jejich svatby vložím pouze tehdy, budu-li výslovně požádaná. Bude to jejich svatba, ne moje, tu svou jsem si už odbyla před 20 lety a stačilo mi.
Poslední dobou kolem sebe pozoruji, že délka manželství je nepřímo úměrná sumě vložené do obřadu a následného cirkusu.

 
Harfa  31.12.10 11:23

a nezapomeňte také vybrat vkusné zařízení, kde Vám tu rolku s křenem připraví… http://www.beremese.cz/…chy/4146995/

 
JaSof  31.12.10 11:31

Harfa: šmarjá! Moc pěkná výzdoba, a co teprve ty luxusní židle! :))))

 
Sibyla  31.12.10 11:31

Harfa: to snad není pravda, ta pasačka koz! Ta se nadechne k: ano, a jsou venku! No, a on se bude panečku pyšně usmívat: tohle všechno je moje!

 
Alena Čechová  31.12.10 11:34

Teda Majo, to je skutečný bizár toto…

 
Harfa  31.12.10 11:36

Jasof…svatba v halyvódském stylu asi :-D

Sibyla: čekala jsem nějakou fotku, kde jí vyhřeznou :-) chudáci prsa, ty musely vypadat po vyslečení šatů

 
Alena Čechová  31.12.10 11:38

Ad Marie a David: by mne zajímalo, proč ty holky tak musí nutně mít šaty bez rukávů, když jejich ruce připomínají spíš šunkové kejty? O solárku už tady byla řeč, ženy, co se snaží přiblížit negativu (co nejtmavější obličej +co nejsvětlejší vlasy) taky upřímně nechápu.
Za deset let budou brečet a vrážet tisíce do kosmetiky proti vráskám. Ach jo.

 
Zanett  31.12.10 11:44

Specham, takze jsem (zatim) necetla diskuzi, tudiz nevim, jestli to nekdo zminoval, ale neda mi to: ty svatebni ucesy, to je mor. Ja chci na sve svatbe volne rozpustene vlasy bez jakychkoliv ozdob a tecka. Ty priserny vlasovy kreace akorat pridavaji roky a vsechny nevesty vypadaji pak stejne (viz ono popularni Beremko).
Nevim, odkud se vzal nazor, ze navlnene vlasy jsou jaksi slavnostnejsi nebo co, ale drzi se ho zuby nehty skoro vsechny nevesty (loni jsem byla na svatbe kolegyne, ktera ma vlasy rovne jak hrebiky, ale na svuj velky den si dala trvalou a hned vypadala jak dobre udrzovana 45-citka - ve skutecnosti ji bylo 30).

 
kolasice  31.12.10 11:46

úplně nejtragičtější je fakt, že si to peklo neuvědomí, ani při shlédnutí fotografií a vylípnou je na net všem pro zábavu…

nevěsta s decentním drdolem je krásná, takový drdol bych chtěla nosit i ve všední dny…

 
Harfa  31.12.10 11:47

alena čechová: si nemyslím, že by měla nějak strašný ruce… a důvod, proč si berou šaty bez rukávů? za prvé není výběr šatů s rukávy (fakt ne!) a za druhé: aby nevypadaly divně (!!), protože tak se to teď nosí, že jo…všechny holky z beremka to tak maj!

 
V.  31.12.10 11:53

Co je „beremko“?

 
kvítek medový  31.12.10 11:55

mě hlavně mrzí provázanost poptávky a nabídky…kde osoba mého formátu (43 kg, navěky prcek, zjev třináctileté holčičky) sebere (možná někdy v budoucnu) šaty krásné a nešlehačkové a za rozumnou cenu, je mi záhadou. asi mě ten krejčí nemine. některé z těch korzetových nevěst prostě berou, co je :)

 
kolasice  31.12.10 11:55

harfa: no…

hlavně, ať mi nikdo nechystá rádobyvtipné překvapení, neposílá srdceryvná přání a ať po mně nikdo nechce, abych se s milým motala do jednoho bryndáku…

 
JaSof  31.12.10 11:55

Pro pobavení přikládám můj oblíbený link:
http://milionkc.cekuj.net/…-fotografie/

 
Alena Čechová  31.12.10 11:56

Harfo, myslím drůžičky…ty dvě dámy po levo a pravoboku nevěsty.

 
Lenka  31.12.10 11:58

Mně se tedy červená nevěsta nelíbí ani náhodou. Hlavně ten účes! Půlka hlavy červená, půlka černá..??? wtf? Tedy tohle si udělat na palici, kor na svatbě… A šaty mají na můj vkus moc řvavou barvu. Ale ženich - docela mňam :-)

 
Marťas  31.12.10 12:06

Oli: zkus mrknout na šaty Jesus Peiro, jeden obchod je tuším i v ČR.. nepřeplácané, vkusné, jednoduché

 
Lenka  31.12.10 12:09

Sab: Vaše fotky bych opravdu ráda viděla :-D Obzvlášť ty, kde pózujete vedle sedmipatrového dortu :-D

 
Sida  31.12.10 12:09

Dahllie : kostely v areálu Anežského kláštera v Praze. Ovšem počítejte s tím, že Vám napaří tučné nájemné - z rautů, při nichž podnikatelé blijí na hroby českých králů a haptickou stezku má NG vejvar.
Jinak na gotiku zapomeňte, nespokojili byste se s pseudogotikou? (ne že bych o nějaké věděla, ale bude k mání spíš).

 
Sibyla  31.12.10 12:15

Jo, tak tam by se dalo vybrat.

 
scully  31.12.10 12:17

Napada me - co rikate na svatebni saty, ktere nemaji sukni az na zem? Rekneme treba ke kolenum ci tesne nad ne, neco ve stylu saty pro baletku? Mne vsechny ty maxisukne s obruci prijdou priserne okoukane, bez napadu, bez vtipu…Ja bych treba chtela aby moje svatba, az se jednou budu vdavat, byla alespon castecne venku, a k tomu mi dlouhe princeznovske saty a lodicky s podpatkem a spicema moc nepasuji…

 
kolasice  31.12.10 12:19

scully: ty ze Slunce, seno… ?:)

mně se to líbí…

 
Eliska  31.12.10 12:22

Supr tema, o Vanocich, pro mne aktualne. Slehacku jsem nechtela, hledala a nasla. Dokonce jsem nasla svatebni atelier na Fleru, kupodivu se tam daji najit i vkusne saty. Domluvila jsem se s navrharkou na hedvabnych, jednoduchych satech a protoze jsou bez vsech serepeticek, vyjdou dokonce jak za pujceni.

 
Lenka  31.12.10 12:24

V.: www.beremese.cz

 
Daniela S.  31.12.10 12:24

Nerada vam rusim vase presvedceni, ze „u nas na Slovensku, u nas v Cesku…“ Pred dvema mesici jsem se ocitla na svatebnim veletrhu v Cernobbio (u jezera Como, Italie, Como je tradicni hedvabnicke mesto, od Milana co by kamenem dohodil). Satu tam bylo mnoho a mnoho set. Na celem veletrhu se vyskytovaly dva, slovy DVA rukavy. A slo ovsem o jedinou svadlenu mezi vsemi salony zvucnych jmen.
Ja cekala svatebni raj, spojeni modni tradice milanske a hedvabnicke tradice comske, a ono prd. Latky casto i kvalitni, zpracovani zmrsene. A hlavne hodne flitru a blejskatek a peri a krajek a kvetin a jeste znova od zacatku. Svy krive, lemy zkroucene, snerovacky zcela nepochopene, hedvabi podsite nejhnusnejsi sustakovinou, ze se zpotite jen od pohledu. A to vsechno JIZ OD 3000 € s veletrzni slevou.
Navstevnost byla vysoka, ja jsem byla jedina, kdo ty nadhery obracel naruby. Ve vysledku tedy, az to na me jednou padne, usiju si saty sama a ani ja amater nezmrsim hedvabi tak jako ti fešondizajneeeeři.

 
Harfa  31.12.10 12:25

Scully: mně se třeba líbily tyhle http://www.studioavalon.cz/…y/SW%202.jpg
dost jsem o nich přemejšlela, seděly nádherně…styl Audrey Hepburn, ale ta průsvitná krajka na prsou byla moc, vzhledem k mému vybavení…ale pláču po nich ještě dneska…

 
scully  31.12.10 12:33

harfa: Ano, presne neco takoveho jsem mela na mysli! Prusvitna krajka na prsou by tam byt nemusela, ale jinak strih i provedeni se mi libi moc! A je to tisickrat slusivejsi nez slehacky a roury. S mymi 158 cm a 48 kilogramy bych se ve slehacce utopila, dovedu si predstavit, ze bych vypadala jako figurka nevesty co slezla z dortu:-//

 
Harfa  31.12.10 12:42

Scully: to máme podobnou postavu v tom případě…a měla jsem to stejně, hlavně nic šlehačkoidního… nakonec byl kompromis
jinak tyhle šaty byly k zakoupení v Č. Budějovicích, myslím, že za 3500,–

já sem nakonec měla šaty dlouhý
http://www.beremese.cz/…ann/4170064/

a myslím, že to nebyla ostuda :-D stále jsem spokojená s výběrem

 
Michelle  31.12.10 12:47

perfektní článek. dlouho jsem se tak nezasmála.
Nechce nám Aďo prozradit ty, jaké šaty by se ti líbily? :-)

 
Eliska  31.12.10 12:49

Kdyz jsem se o satech bavila s navrharkou, rikala, ze kdyz nevesty vsude vidi nacancane saty, tak je chteji take. Nebo si neumi predstavit, ze mohou byt jine. Proste princezna je slehacka s lokynky.

 
Harfa  31.12.10 12:57

Eliska: třeba ke kadeřnici musíš přijít už s jasně daným účesem, jinak tě stopro narve do lokýneček a podobnejch nesmyslů. Já sem měla jednoduchej účes reakce kadeřnice: „Aspoň okolo obličeje bych ti to natočila…co myslíš??“ „a co kdybysme tam daly skřipečky s kytičkama, takhle je to takový chudý“…

 
Andrea  31.12.10 13:02

A co je špatného na šunkové rolce(no ta na obrázku nevypadala dobře, ale jinak nic proti tomu)? Na Vánoce lidi jí bramborový salát a kapra a na svatbě třeba šunkovou rolku. Je to tradice.

 
Yarisse  31.12.10 13:07

Jelikož jsem sama novopočenou majitelkou štědroveřerního prstýnku, výborně jsem se u článku bavila. Detaily ještě nemáme, ale rozhodně vím, jak jako nevěsta (ne)chci vypadat.

 
Samantha  31.12.10 13:23

Supeer článek! Opět perla mezi ostatními.
Ale zase na druhou stranu, palce nahoru před červenovláskama (není to a nikdy nebude můj styl), ale jsou sladěné a vypadají spokojeně. A moc se líbí ty novomanželé před (hádám) orlojem, nevěsta má krásný drdol, vypadá dokonale a ženich ladí, moc pěkné.
Ta fotka by dojala snad i mě (absolutního antiromantika).
A jen pro info před nedávnem jsem byla také družička :)
Byla to čistě křesťanská svatba. A nevěsta (moje sestra) měla jen lehké, bílé, jednodílné šaty (bez šlehačky), květinu měla hoodně odvážnou, žluto-červenou (ale zázrak ona vypadala dobře, chytly jsme skvělý květinářství na Andělu). Všichni měli správné oblečení, tak prostě na garden party, bylo vedro, takže krása. Hostina ve Františkánský zahradě, co dodat, fakt perfektní.
Jinak ani rolka se nekonala, bylo plněné rajče ;)

 
Taco...  31.12.10 13:23

Ádo, lepší silvestrovské počteníčko bych těžko někde hledala. Děvčata, dámy, čtenářky, vše nej do nového roku, vykročte pravou, pokud možno nešpičatou nebílou kozačkou :-))

 
Sibyla  31.12.10 13:30

Andrea: co je špatného na šunkové rolce a čím se liší od kapra? Vánoční kapr byl odůvodněný: postní jídlo, ale co možná nejchutnější a nejbohatší. Protože vánoce liturgicky začínají až o půlnoci, předtím platil půst. Dnes to ovšem děláme z tradice, ale i ta má cenu. Kdežto šunková rolka vznikla za socialismu z chudoby materiálu a drží se z chudoby ducha. Je lehká, dietní, každý - kromě ortodoxních Židů a muslimů - ji může, nikdo se neptá: co to je, dá se to jíst (jako u krabů nebo krevet) Je laciná a nadělá parádu.

 
D  31.12.10 14:17

Fuj, šunková rolka s křenem není žádná tradice, je to sajrajt na svatbách, kde se pořadatelům nechtělo přemýšlet, co na ředkrm. Naštěstí na posledních několika svatbách, na kterých jsem byla, podávali něco jiného.

 
scully  31.12.10 14:24

Myslim, ze i ta sunkova rolka by se dala udelat kvalitni a dobra - pokud se koupi opravdova sunka z masa (ne nabobtnana soja umleta s kuzi a sadlem, co se prodava v supermarketech), pouzije se prava slehacka a nikoliv ve spreji, a vynechaji se zhuverilosti typu talir dekorovany posypanim paprikou. Koneckoncu jakekoliv jidlo se da udelat vkusne, chutne a zajimave, dokonce i koprovka nebo vepro-knedlo-zelo.

 
Pavlí. Ká.  31.12.10 14:31

http://www.beremese.cz/…-mam-a-chci/
Příklad toho, jak moc se dá hrotit příprava svatby..
hledaní inspirace na fotky, vybírání botek na přezutí(!), pouzdra na kapesníčky, kornoutky na rýži, která se na novomanžele hází a samozřejmě nehtíky.
Ale líbí se mi nápad snoubence v žaketu :)

 
Judita  31.12.10 14:48

Jistě, nevkus Českem vládne. Svatba je taková jeho koncentrovaná forma. Pak taky vysoké školy, zejména ty přírodovědného/technic­kého směru (dle mé zkušenosti – sice se to už dost zlepšilo, ale pořád je nutné na některé osoby ukazovat se slovy „toto je ženská“, aby nedošlo k trapnému omylu).

 
Pavlí. Ká.  31.12.10 14:53

http://www.beremese.cz/…oli-jelinek/
Ale toto se mi líbí. I fotky, i šaty, i účes, i ženich, i nevěsta :)
Ach, ty stránky, to je žrout času :)

 
scully  31.12.10 14:58

Olda Jelinek je muj dlouholety kamarad (a slusi mu svetly oblek, jako jednomu z mala), svatba to byla skutecne nadherna, saty nevesty splyvave bez slehacky, i fotky se povedly.

 
bara  31.12.10 14:59

to Judita - tu poznámku o přírodovědných/technic­kých směrech VŠ asi nechápu nebo mám jiné povědomí o studentkách takových oborů.

 
scully  31.12.10 15:03

Jinak doplnim, ze oba dlouhodobe ziji a pracuji v UK, do CR se v podstate prijeli jen vzit, takze urcite i diky tomu jsou usetreni ceskeho nevkusu (saty byly zakoupeny taky v UK, pochopitelne, a rekla bych, ze je to na nich videt).

 
Snehurka  31.12.10 15:04

Ja bych si chtela nechat usit neco takoveho: http://www.mimibazar.cz/foto.php?…

Mam des z vlecky, pripada mi ze s tim akorat tak vytrete vsechno smeti z podlahy! Kdo ma osobni zkusenost??

 
bara  31.12.10 15:04

Pavlí. Ká - až na tu strašnou kytici a korsáž

 
Pavlí. Ká.  31.12.10 15:12

http://www.beremese.cz/…chy/4147043/
A toto myslím je příklad jednoduchého svatebního účesu (i když je barva hrozná a lezoucí ramínka pekelná ;) )

 
Sibyla  31.12.10 15:24

Pavlí. Ká. - no, ve světě se s tím hodně vyblbnou, narazila jsem na celé stránky věnované doplňkům svateb v nejrůznějším stylu. Inu, když a) to holku baví, b) má na to - hlavně čas a fantazii, protože finančně se to dá sfouknout únosně, c) a HLAVNĚ: neotravuje tím ženicha a nestěžuje si, že není stejně nadšen jmenovkami nebo pytlíky na koláčky. Protože chlapi to velmi často neradi a nešikovná nevěsta dokáže vyhrotit dusno před svatbou k nedýchání.

 
koi  31.12.10 15:28

Já myslím, že kapitolou samo pro sebe je to posvatební pózování, ať už je „vtipně rozverné“ či „zatraceně romantické“ spojuje je ta křečovitost až k uzoufání.

 
Ell  31.12.10 15:30

Pro potěšení oka…snad jednou budu mit taky tak hezkou svatbu …

http://www.oncewed.com/…dresses-iii/

http://www.oncewed.com/…ses/page-15/

http://www.oncewed.com/…ses/page-39/

http://www.oncewed.com/wedding-ideas/

 
cipuska  31.12.10 15:46

zijem v Taliansku(vy­davala som sa tu pred 15 rokmi v nohavicovom komplete smotanovej farbu s prirodnymi zvlnenymi vlasmi.....sa­mozrejme bez sunkovej rolky ::ta sem este nedorazila…vidim ze sa tu zacinaju rozmahat pozicovne so starymi svadobnymi satami z rokov 1920-30.40,50.60 atd.
vola sa to VINTAGE svadobne saty…cez leto som sa zucastila prehliadky takychto siat a musim povedat ze som bola prijemne prekvapena ako tie saty vyzaraju super aj po 50-60 rokov

 
rjh  31.12.10 16:04

Tentokrát jsem asi nepochopil ironii. Všechny svatby mi připadají jako nechutné kýče, kterým je třeba se vyhnout.

 
Zanett  31.12.10 16:06

K te sunkove rolce, jak tu nekdo psal, ze krome ortodoxnich zidu a muslimu ji muzou vsichni. Tak nemuzou. Ja jsem vegetarianka a na me svatbe teda zadnou sunkovou rolku nikdo neuvidi.

Pavli.Ka. - no na beremese je to nekdy o zivot, pac tam se bere smrtelne vazne i barva lemovani na ubrouscich:-D Ja tam zacala nakukovat, kdyz jsme se s pritelem zacali bavit o svatbe, ale rychle me to vylecilo, pac i kdyz se clovek dozvi mnoho uzitecneho, nakonec stejne dojde k zaveru, ze spousta nevest (a tim padem inspirace) je na jedno brdo - stejne saty, stejne vlasy, stejne perlickove sperky, stejne gelove nehty, stejne boty, stejne kytice, stejne prostirani, stejna svatebni oznameni, stejne pozy na fotkach atd atd atd. Tech opravdu originalnich nevest, ktere se mi libily, tech je tam bohuzel pomalu. Prestala jsem tam chodit, mam dojem, ze stejne o nic neprichazim.

 
Zanett  31.12.10 16:10

A ted jsem si jeste vsimla - na te fotce s tim podvazkem, tam je neveste videt ‚az nekam‘…:-D To musi byt pro nevestu prima ukazat takove fotky dedeckum, tchanum, stryckum ha ha ha.

 
rjh  31.12.10 16:10

Co znamená fráze „na beremku“?

 
Mína  31.12.10 16:15

Asi se z toho pozvracim… české nevěsty jsou většinou neskutečně odporné, celá svatba je divadýlko a všichni se chovaj jako kašpaři. Shodou okolností, jsem se vdávala před 14ti dny, byli jsme jen čtyři, překvapivě já, manžel a dva svědci, měla jsem černé minišaty s velkou kytkou, na hlavě tvídový klobouk a bylo mi fajn. Jsem na to pyšná, i když jsem, pravda, zklamala obě svoje matky, ale na druhou stranu, ony ví, že jsem magor… :)

 
K.2 (když někdo ten nick   31.12.10 16:16

Posílám odkaz na jednu krásnou svatbu jedné krásné francouzsky :)

http://www.thecherryblossomgirl.com/boudoir/11498/

I když bych si já to kolem krku odpustila, jí to sekne i tak :)

 
aaa  31.12.10 16:24

Rjh: Myslím, že to znamená na beremese.cz.

 
Liane  31.12.10 16:25

K.2 tak to je nádhera.. tu věc kolem krku bych jí teda s radostí servala ale šaty samy o sobě jsou dokonalé. I když by do nic slečna snesla malilinko přibrat, ale předsvatební stres asi dělá svoje :)

 
rjh  31.12.10 16:26

Děkuji, Aaa.

 
Dahllie  31.12.10 16:26

Sido, děkuju za typ. Pseudogotiky se bojím. Když neseženeme kapli asi půjdeme na louku.

 
Liane  31.12.10 16:29

Dahllie: a musí to být kaple? Tady u nás v Kroměříži máme přenádherný gotický kostel Sv. Mořice. Jak nesnáším sakrální architekturu tak tenhle prostě miluju.. Svatby se tam konají ale otázka je, abyste to neměli moc z ruky :))

 
Mína  31.12.10 16:30

Šmarja, zas nějaká potrefená husa kejhá, že by ta šik Francouzka měla přibrat… při vší úctě k obtloustlej mandám, proč by měla přibírat???

 
Liane  31.12.10 16:32

Proč hned potrefená husa? :) Prostě říkám co vidím, jak se mi to zdá. A zdá se mi, že kdyby měla dvě tři kila navrch tak by jí seděly lépe. Neříkám zase že by měla mít o deset kilo víc, i když znám i „obtloustlé mandy“ které jsou velmi šik.

 
Dahllie  31.12.10 16:32

Liane, děkuju za typ, omrknu to, chceme stejně miminum lidí, takže když to bude v ČR, je to OK. I když, kdo ví co bude, že :D vánoční prstýnek jsem ještě nedostala

 
Sibyla  31.12.10 16:34

K.2: to je nesrovnatelný styl! Tu pláštěnku bych si taky odpustila, ale ty fotky! Ty šaty! A hlavně ten dům! A umíte si představit tu hostinu? S vínem, jídlem, sýrem…

 
Zanett  31.12.10 16:35

Liane - proc myslis, ze by mela pribirat? Ja jsem polovicni, a tak si blbej reci o tom, ze bych mela pribrat, vyslechnu vic nez dost a naucila jsem se obratem odpovidat: ‚Jo, ja bych mela pribrat a ty bys mel/a zhubnout‘. Protoze stihly clovek nikdy moji vahu nekomentuje, vzdycky komentuje jen cvalik. A ktera z tech dvou jses ty, Liane? (recnicka otazka pro nechapave).

 
loca  31.12.10 16:36

Tak jsem zkoukla svatební fotky rodičů a popsala bych to jako z nouze ctnost a díky bohu za ni! Ještěže za hlubokého totáče nebyly půjčovny se šlehačkou, solárka, gelové nehty a mamka neměla ani na tu kadeřnici a kosmetičku, aby ji řádně „vylepšily“.

Otec měl tmavý oblek a parádního černého motýlka (při představě mého otce v něčem bílém, nedejbože s růžovými doplňky, dostávám větší záchvat smíchu než u tohoto článku). Mamka měla obyč dlouhé bílé šaty s dlouhými rukávy (!) (i když materiál odhaduju na umělotinu, nu což na výběr moc nebylo) a přes ně krajkové bolerko z velkých kytiček. Dlouhé rozpuštěné a úplně rovné (!) vlasy a malou kytičkou za uchem. Ačkoli moje mamka byla taková kočka, že by si mohla oblíct pytel a všichni by na ní stejně mohli oči nechat. A obyč kytice z růží. Pravda, profi fotky jsou sépie, ale stejně to našim sluší stokrát víc než všem těm šlehačkoidním princeznám dohromady, i když by dnes vypadali jako jejich chudí příbuzní. Méně je více, to by mělo stát v záhlaví všech těch svatebních stránek!

 
Liane  31.12.10 16:41

Zanett, mám ten dojem, že to trochu přeháníš. Existují i lidé, věř tomu nebo ne, kteří když něco řeknou, nemyslí to jako jízlivost, jako poznámku s cílem ublížit. Možná kolem sebe zbytečně kopeš, nemyslíš? Ta francouzka je krásná, o tom žádná. Ale prostě se mi zdá, že kdyby měla trochu TROCHU plnější postavu, ty šaty by jí seděly lépe. Taky jsem to mohla formulovat tak, že by jí slušely šaty o číslo menší, to by tě taky tak deptalo? A mimochodem, já se nepovažuju ani za cvalíka ani za hubeňoura. Mám za sebou úspěšný konflikt s ppp a tak se vidím možná trochu jinak - dokud jsem zdravá, jsem spokojená ;)

 
K.2 (když někdo ten nick   31.12.10 16:58

Nejkrásnější svatební šaty má Vera Wang, sice je to jiná cenová kategorie, ale snít se musí ;)).

Příjde mi, že ženy na fotkách v tomto článku nemají vůbec žádnou soudnost, vypadají doopravdy směšně. Nechápu to, přitom mi příjde, že například na stránkách plesove-saty.cz se dají sehnat krásné svatební šaty a cena mi nepříjde strašná.

Mě se líbí tyto:
http://www.plesove-saty.cz/…c-80565.html
http://www.plesove-saty.cz/…c-80522.html
http://www.plesove-saty.cz/…c-80156.html
http://www.plesove-saty.cz/…c-80535.html
 http://www.plesove-saty.cz/…c-80611.html

Tuto stránku sleduji už dlouho a přemýšlím i o pořízení šatů na maturitní ples, šaty vypadají na obrázku moc pěkně, jak to bude s kvalitou to nevím. Máte někdo zkušenost a tímto obchodem?

 
Zanett  31.12.10 17:02

Liane - saty o neco mensi by byla lepsi formulace, pac nikdo (alespon nikdo z tech, ktere znam ja) nechce svou postavu prizpusobovat odevum, ale naopak. Deptalo me jako pubosku, kdyz jsem prisla do obchodu a prodavacka mi rekla, ze mi nic nesedi, ale kdybych pribrala, hned by toho na me meli kvanta. Ja nechci pribirat jen kvuli tomu, abych se do neceho vesla. To radeji zaberu ty hadry. Takze ano, jina formulace by byla lepsi. Mmch, jak vidis, nebyla jsem jedina, kdo se nad tvym navrhem pozastavil.

 
K.2 (když někdo ten nick   31.12.10 17:03

Nejkrásnější svatební šaty má Vera Wang, sice je to jiná cenová kategorie, ale snít se musí ;)).

Příjde mi, že ženy na fotkách v tomto článku nemají vůbec žádnou soudnost, vypadají doopravdy směšně. Nechápu to, přitom mi příjde, že například na stránkách plesove-saty.cz se dají sehnat krásné svatební šaty a cena mi nepříjde strašná.

Mě se líbí tyto:
http://www.plesove-saty.cz/…c-80565.html

http://www.plesove-saty.cz/…c-80522.html

http://www.plesove-saty.cz/…c-80156.html

http://www.plesove-saty.cz/…c-80535.html

http://www.plesove-saty.cz/…c-80611.html

Tuto stránku sleduji už dlouho a přemýšlím i o pořízení šatů na maturitní ples, šaty vypadají na obrázku moc pěkně, jak to bude s kvalitou to nevím. Máte někdo zkušenost a tímto obchodem?

 
Kočička  31.12.10 17:30

Důležité je vybrat si správnou obuv http://bruno1.rajce.idnes.cz/Nase_Svatba/#…

a neuškodí ani trochu solárka http://jitkand.rajce.idnes.cz/…se_svatba_2/#…

 
PAB's Anna  31.12.10 18:03

Maja: Odkaz na nevěstu-striptérku mě dostal :-) Doufám, že se vdávala v kostele, protože to boží nadělení, co má pod krkem, by mělo být posvěcené duchovním (a zaevidováno na patřičných místech jako možná vražedná zbraň).

 
Sali  31.12.10 18:14

Dahllie - Odsvěcená kaple je v Kostelci nad Černými lesy, tuším, že je gotická (nejsem si ale jistá). Také jsem se tam kdysi vdávala.....

 
kawi
16 příspěvků 05.10.12 23:11

A původně evangelický novogotický kostel - teď Síň Bohuslava Martinů je v Trutnově. Interiér Olbram Zoubek.

 
Loli  31.12.10 18:36

tohle chci ja!
http://www.google.com/imgres?… :)

 
Deli  31.12.10 19:26

Tak mě na beremku z poslední doby dostala tato nevěsta :-(
http://www.beremese.cz/…hal/6034274/
http://www.beremese.cz/…hal/6034808/
 http://www.beremese.cz/…hal/6035000/

 
Malatí  31.12.10 19:28

Dokonalé nevěsty, dokonalé fotky…
http://www.garimasinghblog.com/

 
K_ma  31.12.10 19:30

tak tohle mi v podvecer zvedlo naladu :)

 
Zuza2  31.12.10 19:45

LOLI, tys mi vzala inspiraci :-D :-D

Teda DELI, tak nevím, jestli ta"tvoje" nevěsta není ještě šílenější než tak kozatka emerická :-)

Já jsem měla tmavěmodrou sukni (asi falešný satén) a bílý vršek - dneska už taky docela out, ale tehdy to bylo moc pěkné a neokoukané. To bylo ještě v době před šlehačkama :-)

 
Lenka  31.12.10 20:28

Deli: Hrozné… Ale ženich je docela štramák :-)

 
Markéta  31.12.10 22:46

U těch bot jsem se chlámala asi půl hodiny a nahlas. Skvělý popis!!!:D:D:D:D:D

 
L.  31.12.10 23:23

Nejhezčí a nejženštější že je drdol? Tak nevím, zda to nebylo míněno ironicky :)… Nebo jsi myslela Ado spíš culík?
A proč vlastně ne rozpuštěné vlasy, nějak pěkně, ale do přirozeného tvaru upravené? To je nejženštější…

 
kitt  31.12.10 23:45

originalne http://www.rocknrollbride.com/…h-the-dress/

 
Maja  01.01.11 00:21

Kitt: To je nádherný! Sice tenhle styl není můj šále čaje, ale oni opravdu vypadají tak roztomile a spokojeně…skřítci:)

 
Carneol  01.01.11 00:35

Malatí: máš pravdu. Nemůžu se od těch stránek odtrhnout :-)

 
zuzi  01.01.11 00:40

taky občas mrknu na beremko a u některých alb nestačím zírat a přemýšlím, jestli ty holčiny někdy koukly do zrcadla-prostě korzet nosí všechny tak ho nosí všechny a je jim jedno že v tom vypadají jako ramínko nebo naopak jako sardinka. A že do toho nemají prsa?nevadí-když to bude 10cm odstávat, tak to udělá dojem plnějšího dekoltu (jak by řekla výmluvně prodavačka).K tomu tuny nesladěné bižuterie, čím víc, tím líp a hlavně korunku, aby byl dojem princezny dovršen. Na hlavně tuny motanců-člověk přemýšlí, jestli z těch vlasů na konci večera nevypadne zmatený netopýr. A některé šlehačkové sukně-nechápu jak to někdo vůbec může ušít a natož jak si to někdo může oblíknout. Naštěstí alespoň pár nevěst má zdravý vkus a řídí se heslem „méně znamená více“ a to je pak super podívaná:)

 
Žirafka  01.01.11 01:52

Věc, která jde zcela mimo moje chápání je svatební bižuterie. Svatba mi přijde jako slavnostní příležitost, která potřebuje adekvátní šperk a ne nějakou levnou bižu…

 
Nathalie  01.01.11 03:51

Ty fotky z indických svadeb jsou krásné. Já bych osobně chtěla (i když na to mám ještě dost času) něco jednoduchého, lehkého - ve stylu antických řeckých šatů. Mě se prostě líbí jednoduché, splývavé a vzdušné šaty, ale elegantní - zkrátka nic, co bych vídala v českých salonech bohužel. Podle toho, co vidím u nás, tak se budu must po hodně věcech shánět v zahraničí. Někdo chce být „princeznou“, já chci být bohyní :-D
http://weddinginspirasi.kopiblog.com/…in_baju1.jpg
http://www.bestbridalprices.com/…Acapulco.jpg
 http://www.culturebridal.com.au/…s-SYDBRD.jpg

Co se týče fotek v tomto článku … hrůza. Já jsem už doslova alergická na přesolárkované, zmalované slečny s plastovými drápy (hlavně ta domácí tvorba), které dennodenně potkávám na ulici. A k té červené svatbě - proti červené nic nemám, ale ty šaty jsou opravdu škaredé, takové tetkovské (jako bych v tom viděla svou starou tetu před 20 lety) a ty dvoubarevné vlasy?! :-D Často tady býva na vícebarevné vlasy kritika, zajímalo by mě, proč se tady neobjevila teď..?

 
Helena  01.01.11 08:15

já měla svatební šaty přivezené z ameriky, žila tam prateta mého muže. Byly z hedvábí, krémové se splývavou sukní a dlouhým rukávem, ala 20tá léta. Dodnes si myslím, že jsem před těmi 11lety dost vyčnívala z řady, protože už tenkrát se nic jiného než šlehačka nenosilo a mně to bylo odporné už tenkrát.

 
Sibyla  01.01.11 10:24

Tohle je elegantní svatba:
http://www.projectwedding.com/…ancisco-ca/1
A jak můžou vypadat dorty:
http://www.projectwedding.com/…kes-we-love/
Tedy, Ado, teď ještě ke všemu prolézám svatební weby! Ale musím si spravit chuť po těch fotkách z beremka. Ovšem smutné je, že i Kalifornie, podle nás sídlo nevkusu, má elegantní svatby, a často to nejsou žádní boháči.

 
Aya  01.01.11 11:12

Líbily se mi na fleru lněné svatební šaty - působí jako nová doba, noví lidi, ekologie…

http://www.fler.cz/…-lnu-1103397

Nebo by se mi líbily z bílého hedvábí turecké gatě s rozkrokem v půli lýtek a k tomu se širokými ramínky top z tlustého hrubého hedvábí.
Prostě něco nenuceného..

 
Ava  01.01.11 11:34

Deli,
nejlepší je ten dort, co vypadá, jak když na něj někdo vykrvácel! A jak hezky ladí s tou fialovou… :))

 
Ava  01.01.11 11:41

Mně se moc líbí tyhle (asi budu podle většinu z vás švihlá) : http://www.eternitygowns.com/bridal.php?…

samozřejmě na mladou slečnu s adekvátní postavou…

 
Alena Čechová  01.01.11 11:51

Srdečně děkuji za odkaz na ten svatební web. PObavilo mne to velmi. Jen doufám, že se nebudu muset něčeho podobně monstrózního osobně účastnit; to bych se snad raději hodila marod.
Napadá mne pár věcí, co Ada nezmínila:
1. Když má holka tlusté ruce (nebo ovadlé), neměla by nosit šaty bez rukávů.
Dotaz: neplatí náhodou takový úzus, že k šatům bez rukávů se nosí dlouhé rukavice? Ta ruská nevěsta s vyvaleným poprsím je měla…
2. Bílá je barva nevinnosti, u přiznaného mateřství nevěsty bych zvolila jinou barvu svatebních šatů. Totéž závoj - u viditelně starší nevěsty vypadá směšně.
3. Fascinuje mne ta křečovitost póz na svatebních fotografiích.

 
Ava  01.01.11 12:11

Tak tomu říkám hezká svatební fotka: http://www.beremese.cz/…tik/6063640/
Samozřejmě zveřejněná na netu… :)))))
Přitom jinak nevěsta celkem pěkná…

 
Jiřina  01.01.11 12:13

Jsem pro jednoduché šaty, dobře ušité, bez ozdob. Ale když je nevěstě nabídnu, 99% jich chce něco zdobného, s flitry a krajkou. Odkaz na návrhářské stránky: http://www.1001mariages.com/…de-createur/

 
Leni  01.01.11 12:27

Tak fotem nepřispěji, ale měla jsem kdysi možnost shlédnout pokus o „elegantní“ šlehačku, kde byla saténová sukně vkusně podebrána jen kolem dolního okraje a v zadní části do několika velkých vln. Vypadalo to, že nevěstu někdo tou špičatou svatební lodičkou kopl do onoho místa a sukně tam jaksi zůstala vězet. Pokud po něčem takovém někdo toužíte, koukněte se prosím v tom salónu do zrcadla i zezádu…

 
Sibyla  01.01.11 12:28

Ava: Krásné, jen se mi nelíbí střih rukávků, na těchto stránkách častý. Klidně bych je udělala delší, třeba až pod loket. Proč musí být současná nevěsta obnažená? Aby nebylo jó pochyby, k čemuže se vdává?
Alena: Souhlasím. U matky - nebo vůbec u starší nevěsty - bych volila krémovou nebo šampaň, bílou leda u velmi střízlivého střihu s kratší sukní. Po svatbě mé sestry byli oddáváni tak 40+ a nevěsta se mi velmi líbila: elegantní, sexy kostýmek z bílého žakáru s vetkaným vzorem, klobouk bonbónek. Vypadala jako šik, zkušená dáma, což velmi pravděpodobně byla, a neztrapnila se adolescentním oděvem.

 
Kajsik  01.01.11 12:42

Ava: slečna je velice krásná žena, fotka není vulgární a není na ní nahá, tak nevím proč by takovouto fotku nemohla zveřejnit, ono se totiž jedná o svatební boudoir fotografie, proto je má mladá paní ve svém svatebním albu.

 
Alena Čechová  01.01.11 12:45

Ty svatební budoir fotografie považuji za vrchol nevkusu. Když už je panna nevěsta takto zveřejní, proč se potom v tom prádle nenechá i oddat?

 
Kajsik  01.01.11 12:50

…proč by měly být tyto fotografie vrchol nevkusu? Je to dárek pro manžela, na tom nevidím nic zvláštního a proto že se to na webu dnes hodně řeší tak tam některé holky mají dočasně uveřejněno pár fotek jako prezentaci fotografky.

 
Monca  01.01.11 12:52

hehe, celkom fajny vtipny clanocek! Ta rolka to zabila :)
uz si nepamatam ze co sme my mali ako predjedlo, moznoze tiez bola rolka.
Inac ako som si to tak citala, tak moja mama bez okuliarov z obdalec pozrela na tie gelove nechty a spytala sa ze ci si to pozeram nejake choroby nechtov :D
no nebola daleko od pravdy, ze?
Co sa mna tyka, tak uz som bola predom varovana kamaratkami co sa vydavali v lete, ze cim jednoduchsie saty, tym lepsie, bo ze vydrzat pod tymi spodnicami do polnoci byva dost ze peklo. Tak som sa podla toho aj zariadila. Mala som decentny korzetovy komplet, ale len s jednoducho rozsirenou suknou a nejakou odlahcenou spodnicou, ziadne slahacky ani obruce a vystacila som si s okresnou pozicovnou.
Topanky bol ale dost problem zohnat tak aby vyhovovali mojim kriteriam. V pozicovniach bolo ako inak kopu spicakov, ale ja spicate topanky NEZNASAM, a bol teda problem zohnat nejake ine. Nakoniec som nasla jedny biele lakove s oblou spickou, s otvorenou patou a drobnym opatockom, ktore celkovo vyzerali (najma pri velkosti 36) skor ako na prve svate prijimanie alebo pre 10 rocnu druzicku ako na sobas, ale neriesila som, aj tak som mala dlhu suknu predsa ;)
Co bolo superacke na nasej svatbe, to bol jeden miestny fotograf, ktory nam urobil fakt nezabudnutelne krasne fotky v exterieri, pocasie vyslo idealne…

 
Ava  01.01.11 13:18

Kajsik: no, právě, jsou to fotky pro manžela, tak ať zůstanou pro manžela (a pro mě) a nedávají se na net. Nedávno jsme tu řešili nahé kalendáře a každý si může přečíst, že nejsem nijak prudérní a když jde o kalendář, tedy věc veřejnou, tak ok. Ale svatbu přece jen považuji (asi jsem staromódní) za něco, co by mělo mít aspoň lehký pel posvátnosti… a k tomu mi teda takové fotky na webu fakt nesedí.
Navíc, podobně jako u těch kalendářů, jde o provedení. A ta mnou výše uvedená fotografie je prostě tragická - styl, póza, líčení, prádlo, barvy… prostě jak reklama na escort. Přitom se to dá udělat třeba takhle:
 http://www.weddingbeepro.com/…-photo-2.jpg

nebo

http://bellafemmephotography.com/…dark-BW1.jpg

Taky to není nic super originálního, ale přece jen jiná káva…

Ale samozřejmě, je to každýho věc, co si fotí, bez ohledu na moje chytré řečičky :)

P.S. Nezpochybňovala jsem vzhled nevěsty, byla fakt moc pěkná, což jsem i psala.

 
Ava  01.01.11 13:20

To „pro mě“ bylo myšleno jako „pro nevěstu“… nějak jsem se do toho vžila :)

 
nela  01.01.11 13:21

A to je vkusný, pomlouvat cizí, reálný lidi? Pak se tu opravdu sešla elita,co se vyzná!
Jak si kdo udělá svatbu může být každýmu jedno a fotky na beremese určitě nikdo nedává proto,aby je pak hodnotila samozvaná módní policie:-(

 
Kajsik  01.01.11 13:31

Ava: ty fotky byly focené po svatbě takže ne vždycky je to „svatební boudoir“ já mám tyto boudoir fotografie také a fotí se vždy tak v pěti outfitech to znamená že ne všechny fotky jsou ve stejném duchu jako ta v Tvém odkazu (barevné prádlo atd), ty další co jsi teď zmiňovala fotografka také fotí, se závojem atd. mám je také ;o) takže v celém booku který vznikne jsou fotky opravdu různorodé ;o)

 
Ava  01.01.11 13:32

Když je uveřejnění, musí brát v potaz, že kromě nadšeného „achich, to je mocinky moc krásňoučký“ může být jeho fotografie i zkritizována…

 
Alena Čechová  01.01.11 13:34

KLasik: čistě hypoteticky může jednou nevěsta vyrůst a dospět, stejně tak s ní vyrostou a dospějí její ambice. Třeba bude chtít (ó hrůzo) i do politiky… Věřte, že se vždycky najde v tom našem malém rybníčku nějaký kutil, co ty fotografie někde vyštrachá.
Hmmm nevím, jak bych reagovala na takové fotografie Angely Merkelové (chtěla jsem uvést nějakou naši političku, ale bohužel žádná taková není, že paní Klasnová?).
Nejlépe o Moci obrazu psal Milan Kundera v románu Nesmrtelnost, vřele doporučuji.
Ale co bychom vlastně chtěla, ty hanbaté kalendáře přeci: aspoň je tady v reálu vidět, kam až ničivá síla takových počinů sahá. Až k oltářům prosím!

 
nela  01.01.11 13:35

Já se ptala, jestli je to podle Vás vkusný? O vkus jde přece v první řadě, ne?

 
Alena Čechová  01.01.11 13:36

Omlouvám se za zkomolení nicku, Kajsik.

 
Kajsik  01.01.11 13:41

Nela: já si třeba myslím že ta kritika v článku je oprávněná, nicméně nesouhlasím s tím že se tady prezentují něčí fotografie kde je všem vidět do obličeje atd. a pak se tady veřejně zesměšňují (jasně, jejich chyba že mají uveřejněny svoje fotografie) já taky tvrdím že každému se líbí něco jiného a každý má hold jiný vkus nebo nevkus ale někdy je to opravdu síla, spíše mě zaráží že pokud dotyčná osoba nemá tolik v kusu a soudnosti že jí to třeba ani nikdo z okolí neřekne, že takhle by to nešlo :o(

 
Kajsik  01.01.11 13:43

Alena Čechová: máte pravdu, souhlasím s Vámi, ale asi proto má tedy zveřejněnu jen tuto fotografii kde je oblečená nikoliv odhalená ;o) samozřejmě každý musí počítat z kritikou i případným zneužitím fotografií, pokud je někde uveřejní ;o)

 
A.C.  01.01.11 13:43

ANo, každý má jiný vkus, každému se něco jiného líbí.. ale jsou věci, které jsou obecně nevkusné. Zveřejnit na volně přístupném místě svou fotku, jak sedím na míse ve svatebních šatech… to je nevkusné.

Možná, že kdyby se každá nevěsta nejdříve zamyslela nad tím, jestli by stejnou fotku vyvěsila u nich v sámošce na dveře, tak by tolik materiálu ke kritice nebylo ;)

 
nela  01.01.11 13:49

kajsik: já taky souhlasím s tím, že ne vždy jsou nevěsty vkusné, ale jako stejně nevkusný mi přijde stáhnout cizí fotky, kde jsou ty lidi poznat a veřejně je pomlouvat. To je podle mě nevkus možná větší a hlavně je to dost zlý. Kdyby to tu některá z těch nevěst našla, tak jí to asi radost neudělá a vkus/nevkus stejně nezmění.
Když dělala podobné téma Mf Dnes, tak se vydali fotit do ulic, ale ty lidi nebyli poznat! Maximálně mohli poznat sami sebe. A tak by se dal udělat podobný článek s vkusem, ne takto.

 
Ava  01.01.11 13:52

Kajsik: protože lidi kolem mají ten (ne)vkus stejný… třeba já jsem letošní léto navštívila hodně hradů a zámků a všude vždycky byla nějaká svatba. Když pominu to, že všechny nevěsty byly jak přes kopírák (to je třeba věc toho osobního vkusu), tak drtivá většina mužů svatebčanů měla barevné košile s krátkými rukávy… kde to jsme?? na pláži u Nicka Slaughtera (seriál Vražedné pobřeží, 90. léta… )? Tohle prostě na takové události a do obleku nepatří a je to nevkus a tečka.

 
Kajsik  01.01.11 13:52

A.C. to je právě to, že si spousta lidí neuvědomuje jak je internet mocný ;o)

Jinak tento článek myslím hezky ukazuje, že všechno má nějaký vývoj a že to co se nosilo před XX lety už se třeba dneska nehodí a když to nevypadalo hezky ani tenkrát, nebude to vypadat hezky ani dnes. Hodně se tady kritizují „šlehačkové“ šaty, já je měla taky ale dovoluji si tvrdit že byly vkusné. Velký problém je to, že nevěsty bývají hodně přeplácané že chtějí mít všechno, já měla náušnice a to bylo vše, ale spousta nevěst chce náušnice, náhrdelník, náramky, korunku, ozdoby do vlasů atd. a to je pak zabiják celkového vzhledu.

 
Ava  01.01.11 13:54

Nela: ale ty fotky nikde nikdo pokoutně nestahoval - samy nevěsty je uveřejnily! i se svými jmény, obličeji, podvazky, sezením na wc apod. Nějak nechápu, co řešíte…

 
Kajsik  01.01.11 13:57

Nela: jj jak jsem psala, nemělo by být poznat o koho se jedná, alespoň bych rozostřila obličeje když už tady ty fotky musí být…upřímně říkám, že by tady nechtěla najít své fotky :o(

Ava: s košilema naprostý souhlas, dneska už se na nějakou etiketu hold moc nehraje no :o( to že jsou svatby jak přes kopírák je pravda a je to škoda, já nemůžu říct že jsem měla nějakou extra stylovou svatbu ale myslím že vše ladilo, vše bylo decentní a tak nějak to jako celek působilo fajn.

 
nela  01.01.11 13:58

Ava: já to vím a chápu, jenom si myslím, že někdo, kdo si sám o sobě myslí,že vkus má, tak je nestáhne (byť může) a pak je nepomlouvá, to je celé. Mně tohle chování přijde nevkusné a nevhodné inteligentního člověka.

 
Alena Čechová  01.01.11 14:15

Vycházím z toho, že zvěčněné nevěsty jsou zletilé a nezbavené svéprávnosti, zvěřejnění fotografií se pak dělo s jejich plným souhlasem.
Myslím, že spousta z nás si prostě neuvědomí, že tím, že to někde zveřejním, to dáváme úplně všem.
Vůbec se např. nedivím, že islám vysloveně zpodobňování lidí i zvířat zakazuje. Ty obrázky fakt „kradou duši“ a vsadím se, že spousta takzvaných celebrit by to jenom potvrdila.

 
Georgina  01.01.11 14:22

Svatební oděv z fleru (proč oděv? Ani autorka neví, co to je?) nápadně připomíná výtvor Donátové, co se v pekle už ohřál. Některým širokým nevěstám korzet skoro sluší, kdyby to byl opravdu korzet a ne rovná trubka, která pas dokonale ruší, natož aby ho nějak vyytvářela.

Díky za typ s drdolem, budu o podobném účesu (až na to přijde) přemýšlet. Touha po přírodně zvlněných vlasech se mi stejně splnit nemůže, tak budou vlnky pak v noci po rozpuštění drdolu alespoń nějaké;)

 
Maartinka  01.01.11 14:28

Tento článek je pouze zaměřen proti konkrétní nevěstám. Pochybuji, že autorka zveřejnila/zko­pírovala fotografie se souhlasem nevěst. Toto by asi soudný a inteligentní člověk nenapsal. Je to smutné a je mi líto zde uveřejněných nevěst. To že nám se to může jevit jako nevkus, stejně tak jim se jako nevkus může jevit náš styl apod.

 
kiwi  01.01.11 14:53

Mně je jich taky líto, neb vypadaj jak strašidla.

A k čemu souhlas, když ty podobenky (včetně polonahých postav) samy šouply na veřejné, opakuji: VEŘEJNÉ, veřejně PŘÍSTUPNÉ stránky, dokonce s vlastním jménem?!

 
bara  01.01.11 14:56

Nela - pokud narážíš na zdejší diskuzi, tak si pleteš pomlouvání s kritickým hodnocením. Také neplatí, že sem píší jen lidé vkusní. Jistě by se dala u leckterých postů myšlenka vyjádřit s větším vkusem, ale to je asi tak všechno. Umravňování diskuzí podle osobního názoru je také obecně považováno za nevkusné chování

 
Kajsik  01.01.11 14:56

Přijde mi, že některé příspěvky v této diskuzi jsou fakt zvrhlé :o( kritizují se tady nepadoucí šaty na boubelkách, ženy které nezakryjí silné paže a pak se tady objeví odkaz od KIWI ve kterém je silnější holčiny, která nemá šlehačkovou sukni, má hezky padnoucí šaty, silné paže zakryla bolerkem a stejně se jí tady někteří vysmívají, to už je fakt vrchol ubohosti, hold každý nemůže být hubený to je fakt a právo na svatbu snad mají stejně tak tlustí jako hubení ne??? :o(

 
Alena Čechová  01.01.11 15:17

Hele, já se fakt nemůžu udržet, sorry za grafomanii:
Co je pro nás svatba? Je to rituál nebo spíš právní úkon (smlouva)? Protože v případě rituálu pak bychom měly/i k němu přistupovat s nějakou znalostí všech podstatných okolností. Se znalostí symboliky a všech těch úkonů, co vlastně dneska děláme jaksi automaticky. Proč chtějí být i čtyřicetileté poněkolikáté už před oltář předstupující ženy princeznami? (BTW ten oltář je pochoptelně protimluv, jelikož církev vám dovolí jednou a dost!)
Která se dnes vdává jako panna? Která svatbou přechází z otcovského domu do domu manžela? Trofám si tvrdit, že žádná. Proč tedy ta šaškárna kolem? Vždyť je to jenom JAKO všechno.
Pojmeme-li to jako smlouvu s patřičnou společenskou událostí, pak se oblékáme jako do společnosti. Tlusté paže se zakrývají, obecně se nahé paže dam ve společnosti zakrývají, přečtěte si jakoukoli příručku etikety Odhalené paže se povolují jen velmi mladým dívkám, ne 30 letým manažerkám s nadváhou, tak to prostě je. Ale nemusíte se tím řídit, pak se ale připravte na kritiku a čelte jí s vlastní sobě důstojností dospělé ženy. Uff.

 
Sibyla  01.01.11 15:30

Přesně. Když uveřejním záznamy své, svých výrobků, svého divadelního projevu, dávám tím implicitně souhlas ke kritice. Nikdo jistě nečeká, že lidé budou cudně zavírat oči a předstírat, že nic neviděli - ne, čeká, že se dočká pochvaly. Jinak by to na web umístil s heslem a zpřístupnil jen přátelům. A čeká-li pochvalu, musí nutně riskovat kritiku. Však Ada lidem na ulici, foceným bez souhlasu, rozmaže obličej. Tady už souhlas byl dám. Já tento web pokládám za velmi užitečný. Nevím, jde-li o Mařku nebo Anču, neznám je a nepošklíbám se Mařce či Anče. Vidím nešťastné řešení šatů vzhledem k postavě a věku a zafixuji si to: bacha, tohle ne! A byla bych ráda, děkovala bych nebesům, kdyby si podobné poučení vzalo víc žen, protože celková kultura odívání v národě je zoufalá.

 
Snehurka  01.01.11 15:37

Ty „boudoir fotografie“, to je jako co? To je nejaky zvyk nafotit akty pro manzela? To vidim fakt poprve.

U toho odkazu od Ava na boudoir fotku slecny v tyrkysovo-cernem pradle me okamzite napadlo, jestli taky nafoti a zverejni svatebni noc s manzelem. No vite, jako inspiraci pro ostatni nee??

 
Ava  01.01.11 15:52

Abychom nepomlouvaly tedy ony „nebohé anonymní ženy z lidu“, tak největším nevkusem pro mne zůstává toto:http://revue.idnes.cz/foto.asp?…

Jak se může vdávat v kostele žena, která je v osmém měsíci, fotila porno a ještě si vzít šaty nad kolena, s odhaleným pupkem a vrškem jak od plavek (a ten je jí podle mě ještě velkej)???? Šaty by se mi nelíbily tak jako tak, ale to je tedy věc toho osobního názoru, jak se s ním tady mnozí ohánějí, ale v tomhle podání a situaci je to prostě nevkus jak řemen. Co myslíte?

 
Ada Pekelná
971 příspěvků 01.01.11 15:56

Maartinka: to se šeredně mýlíš. Článek naopak není zaměřen proti konkrétním nevěstám. Píšu někde, že má nevěsta velkej nos, pihu na bradě, tlusté ruce? Ne, všechno uvádím jako příklad nevkusného oblečení/bot/nehtů atd. Naopak si myslím, že všechny nevěsty jsou velmi hezké, většinou mnohem hezčí než já, a nepochybně jsou to sympatické ženy s mnoha přednostmi. Akorát mají holt blbý šaty.
A že bez souhlasu… když cituju z libovolného dostupného zdroje, ať už z knihovny, novin, časopisu nebo někde z internetu, nemusím se autora ptát na svolení. Fotka s uvedeným zdrojem je citace jako třeba věta z knihy.

 
Ada Pekelná
971 příspěvků 01.01.11 15:57

Ava: církev to nepochybně neschvaluje, ale jsem si jistá, že pánu Bohu je to jedno a má Evu rád stejně jako kohokoli jiného :)

 
Alena Čechová  01.01.11 16:03

Ava: u uvedené celebrity naopak vítám tu vzácnou shodu formy s obsahem.
Vzhledem k afinitě našich duchovních vůči komunistům bych jim tu paní ani nezazlívala…

 
Zuza2  01.01.11 16:14

KIWI, 2:01 – já myslím, že ke své postavě zvolila nevěsta šaty vkusné – vytvořit pas pod prsy je lepší než si dát na sebe pytel. Možná bych dala ještě rovnější sukni. A má rukávy, to se cení.

AVA, 12:01 – ale má něco modrého,klasika :-D :-D

 
Georgina  01.01.11 16:20

Její manžel je katolík, a nevadilo mu si jí brát takovou, jaká je a ještě jí udělat dítě o osm měsíců dřív, než svadbu.
Pan farář je taky katolík http://i.idnes.cz/…img_2226.jpg a oddával je s takovým výhledem před sebou.

Já nejsem katolík, nejsem ani pokřtěná, takže se tím rozčilovat nebudu a leda dobře bavit :-D

 
Zuza2  01.01.11 16:21

Tak dočítám komenty a koukám, že je dneska IN fotit se v prádle. Jak se tomu říká? Budoár???? Ty bláho, asi se budu muset vdát znova, protože tohle teda fakt nemám :-( :-( :-(

 
Ava  01.01.11 16:27

Ale já se nerozčiluju ani nemoralizuju nad jejím životem. To ani trochu. Jen mi přijde, že je to přesně ten případ, kdy je nesporné, že je něco nevkusné - a to když jsme oblečeni nevhodně k situaci. Na pohřeb nechodíme v jásavých barvách, na svatbu nechodíme v bílém, do divadla nechodíme v pohorkách, na církevní svatbu nechodíme jako (přirovnejte si sami)… atd.

 
dasa  01.01.11 16:31

No a k tomu opálení - svatby bývají často v letních/brzce podzimních měsících, kdy má člověk většinou za sebou dovču u moře…sem si teď přohlížela fotky ze svatby co jsem navštívila v září, pomalu měsíc po návratu od moře a vypadám tam černěji jak příslušnice naší oblíbené menšiny :-)
Takže svatba raději před dovolenou aby člověk nevypadal jako solárková lady? :-)

 
dasa  01.01.11 16:36

Ta Aichmajerová - to je konec…to je snad ještě horší než ta vykozená nevěsta, asi nejhorší ze všech, co jsem tu viděla…proboha to raději ta lesklá šlehačka!!!

 
Ava  01.01.11 16:37

Mimochodem, živá debata z „opačného tábora“:
http://www.beremese.cz/…tbam-vladne/?…

ach, ty internety… :)

 
D  01.01.11 16:40

Souhlas s Avou, přijde mi to nevkusné, šaty vyloženě hrozné, je to její věc, ale když už propíráme ty nevěsty…
A nesouhlasím s názorem, že drdol je nejženštější. Nevěstě v drdolu to moc sluší, ale vyadala by určitě ženštěji, kdyby měla rozpuštěné vlasy. A viděla jsem už hodně hezkých kudrlinek. Myslím, že natočené vlasy na svatbu jsou ok a vkusné, akorát je problém, když se to splácá se všim dohromady, pak kudrlinky, šlehačka a kilo šperků jsou už moc.

 
Samantha  01.01.11 16:41

Ava: zrovna jsem na to chtěla upozornit, debata o naší debatě :)
Spíš,… ach, jak jsou lidé různé, většinou však blbé… Článek se neskutečně povedl!

 
Kajsik  01.01.11 16:54

Není nutné se podivovat nad tou diskuzí z „opačného tábora“ o „Vaší“ debatě, sama Ada jí tam založila ;o)

 
Lenka  01.01.11 16:59

Článek se povedl a souhlasí s ním většinou i na tom Beremku. Jediný problém je to vystavení fotek, navíc bez rozmazání. Je to asi legální,ale vůči těm nevěstám dost necitlivé .

 
monca  01.01.11 17:01

mimochodom, na tejto tu stranke http://wedinator.icanhascheezburger.com/
je spusta svadobnych uchylacin, prevazne z poza oceanu, obcas ale aj nieco z coho cloveku padne sanka v pozitivnom zmysle slova

 
Alena Čechová  01.01.11 17:04

Ta druhá diskuse je jak závan z minulých časů: „konstruktivní kritika“, „…místo toho aby kritizovala několik nevěst bez jejich dovolení“ atakdále
My máme tu normalizaci teda fest zažranou; a já bláhová myslela, že jedna generace to spraví…
Máme svobodu. Máme svobodu se blbě obléct a taky máme svobodu to kritizovat.

 
Ava  01.01.11 17:12

Kajsik: a on se někdo podivuje? (btw. pokud Váš nick tady v MP a na beremese.cz má stejná počáteční čtyři písmena, tak Vás můžu ujistit, že závistí jsem nebyla ani malinko nazelenalá… nebyl důvod).

 
Samantha  01.01.11 17:17

Ale to je dobře, že jí tam taky Ada založila!
Sice je to nezvyklé, značně si tím vším protiřečí, z obou „táborů“ má asi výbornou zábavu, ale asi jim chtěla jen pomoct a ukázat jak na to jít správně a trošku si ulevit na nás zlé.....
Je to tak smutný, že se musím smát i sama sobě, že jí to všechny (nevěsty a pekelnice) žeřeme :)

 
Samantha  01.01.11 17:19

pardon, chybička se vloudila…žereme!

 
Kajsik  01.01.11 17:19

Ava: To bylo jen pro info, že to tam Ada sama založila, když tady bylo psáno o té „Vaší diskuzi“ tak mi to přišlo jako kdyby se tam holky po této diskuzi opičily ;o)

 
Kajsik  01.01.11 17:22

Ava: a za tu poznámku se omlouvám, to byla prvotní reakce, trošku mě to za slečnu zamrzelo, ale myslím že jsme si to tady už vysvětlily o co šlo ;o)

 
Dita  01.01.11 17:22

Perfektní článek:-) Jen k těm rozpuštěným vlasům dle diskuze, Vaidišová je měla též rozpuštěné a vypadalo to dost neupraveně a ucouraně.

 
Kajsik  01.01.11 17:24

Samantha: já si taky myslím že je dobře, že tam ta diskuze je, ono všichni si tohle myslí a nikdo to neřekne na plnou pusu a když se snažíte někomu poradit nebo s něčím pomoct a řekne svůj názor tak jste tam kamenováni, takže když se nad tím někdo zamyslí, bude to jedině dobře ;o)

 
Lenka  01.01.11 17:27

Normalizaci bych do toho netahala. Co je to vkus, co je to už kýč. Každý to vidí v něčem jiném. Já s článkem souhlasím, kdyby byly ukázány jen šaty, nebo účes zezadu. Pro ty nevěsty, které se v tom asi cítily dobře je to zbytečné ponižování.

 
rjh  01.01.11 17:28

Napadá mě, jestli člověk může za špatný vkus. Vkus určuje hlavně inteligence, která je z větší části dědičná, a vzdělání, které kromě inteligence určuje sociální prostředí. Ergo kritizovat někoho, že si vzal hnusné hadry je stejné jako kritizovat ho, že je tlustý. Za tloušťku si přece taky člověk zčásti může sám, ne?

 
Zuza2  01.01.11 17:31

KAJSIK, a Ada se bude vdávat, jo?

 
Alena Čechová  01.01.11 17:32

Za dob normalizace taky frčela jen konstruktivní kritika. To, co jste mohla kritizovat a co ne, nebylo vaším rozhodnutím. Kdo to nedodržoval, dostal po čuni.
Asi si to lidi dobře pamatujou a nic jiného se zatím nenaučili.

 
Kajsik  01.01.11 17:33

Zuza2: to nevím jestli se bude vdávat, ale zaregistrovaná tam může být ikdyž se třeba zatím na svatbu nechystá ;o)

 
Lenka  01.01.11 17:36

Já už jsem postarší , si to taky pamatuji. Prostě nesouhlasím, že těchto pár holek to odnese za vícero jiných. Rozmazat obličeje by bylo řešení.

 
Varvana  01.01.11 17:52

Vzhledem k mému doktorátu z práv (nechlubím se, stejně mě neznáte) se dost divím názorům typu - nemůže přece vzít moji fotku z mého veřejného alba na netu a použít ji. Může drahé děvenky a můžete si za to sami. To co nemůže je vloupat se ke mě domů a ukrást z mého soukromí moje fotky a zvěřejnit je - na všem přístupném místě (tedy web) je totiž nemám. A je dobře že to Ada dělá, osobně její blog potřebuji jako sůl. Tedy nad zlato.
Oli : (aspoň myslím, že jsi to Ty) podobné šaty jsem měla na své svatbě, kamarádka ze Švýcarska mi je půjčila a byl to Pronovias z řady roku 2008.

 
Ada Pekelná
971 příspěvků 01.01.11 17:55

Prosimvás, ta Ada z Brna na beremese nejsem já :) Přece bych tam nepsala, jak „autorka vtipně vystihla něco nevkusného“, nebo kdybych to psala, tak určitě ne pod tak nápadným nickem. Ostatně i zakladatelka diskuze píše, že jde o podobnost čistě náhodnou. (A když si kliknete na její galerii, zjistíte, že je to nevyléčitelná romantička, žádný cynik.)

 
Lenka  01.01.11 18:03

Netvrdím, že nemůže. Jistě může.Jen říkám, že je to vůči těm kritizovaným necitlivé. proč to mají odnést zrovna tyto. Jsou tam i nevkusnější fota. Např. by se dalo polemizovat o úžesech. Proč vadí lokýnky –některým vysloveně sluší.

 
Lenka  01.01.11 18:03

oprava- účesech

 
Dahllie  01.01.11 18:07

Lenko, sama píšete „některým“, takže vám je jasné, že lokny nemůže mít těch 90% nevěst, jak je to dnes. Právě proto, že jim to nesluší, že je to přeplácaný. (to, že mnohé kadeřnice nic jiného neumí, o tom mlčím. Je přece jednoduchý to všechno natočit, smotat pátý přes devátý a zapinetkovat)

 
Ava  01.01.11 18:07

Dita: vidíte, a mně se zrovna líbily. Opravdu co člověk, to názor. Každopádně ty její šaty považuji za profesionálně a krásně odvedenou šlehačku. Jinak řečeno: pokud chce někdo šlehačkové šaty, tak podle mě takto. Pak jej nikdo nebude za tu šlehačku kritizovat (viz většina příspěvků na beremese.cz typu:"když se jim ta šlehačka líbí, tak ať ji mají, proč je někdo kritizuje…)!

 
Jiřina  01.01.11 18:08

Přestaňte, prosím, řešit konkrétní nevěsty a vraťme se k podstatě článku: Ada psala o tom, jak je důležité vybrat vkusné a slušivé šaty a nedělat ze svatby a ze sebe šaška pro okolí.

 
Kajsik  01.01.11 18:12

Ada: když ona se tam také rozepisuje o vkusu a o svých názorech na módu a všechno kolem svateb, tak jsem tomu fakt uvěřila.

Dahllie: Naprostý souhlas, je pravda že velká spousta kadeřnic neumí opravdu nic než Vám natočit vlasy a všelijak to smotat…pokud jim vyloženě neřeknete co chcete a necháte aby Vám něco sama vyzkoušela tak v 90% případů Vám vlasy opravdu natočí…

 
Samantha  01.01.11 18:17

Tak se rozmyslete kdo je vlastně kde ADA, docela by mi to k ní sedělo. Takový vtípek na Nový rok…

 
Kajsik  01.01.11 18:22

…no když tam autorka ve svém albu píše že nevidí důvod proč by měly být svatební šaty „dobrý den, prsa ven“ tak to mě právě docela nahlodalo že by to mohla být ona :D

 
Samantha  01.01.11 18:25

Kajsik: jo, jako bych jí slyšela!

 
Zanett  01.01.11 18:35

Mozna by pomohlo, kdyby nevesty venovaly svatebnim pripravam mene casu. Mely by mene prilezitosti to zkazit:-D Dneska kazdej planuje svatbu minimalne rok dopredu a ty holky tim ziji tak, ze se tvari smrtelne vazne, i kdyz vybiraji jen blbou kvetinovou vyzdobu (coz je o to komictejsi, ze temer polovina manzelstvi, ktere zacaly tou perfektne a do detailu naplanovanou svatbou, stejne skonci rozvodem. Tak nechapu nac ten stres).

 
kajiksuk  01.01.11 18:38

http://www.bridediaries.co.uk/…ng-dress.jpg
Příjde mi, jak oběť nějakého woodoo rituálu.

 
Varvana  01.01.11 18:40

Lenko - kritika se vždycky může někomu zdát necitlivá. Kdybychom šli do důsledků tak musí být zakázána a náhubkový zákon rozšířen na všechno. A pak si už nezkritizujete nic. Prozatím ale platí, že když jdu dobrovolně a veřejně se svojí kůži na trh, tak musím počítat s reakcí. A mě se to líbí, našla jsem nový web - beremese.cz který jsem neznala, stejně jako Fler a když se potřebuji odreagovat a mocinky moc se zasmát - tak mám kde.

 
kiwi  01.01.11 18:46

Zuza2: že má rukávy, je velmi záslužné…ale to je taky všechno. Skutečně MUSÍ každá panna nevěstinka být v upnuté bílé?!
Téhle by, podle mě, bylo daleko líp v něčem tmavším, a klidně v takovém (zde mnohokrát zmiňovaném) sárí…

A pořád nechápu ten povyk kolem veřejnýho fóra - je snad přístupný jen na základě předložení oddacího listu? Inu, není. Zatím.
A možná bude brzo jen pro lidičky s dobrým srdíčkem a sluníčkovou povahou :-)

 
V.  01.01.11 18:54

Cipuska: Je opravdu legracni, jak vetsina dam z diskuze ma nejakou nevkusnou kamaradku/znamou, za jejiz cest a pravo na nevkus bude do krve bojovat.
Ale neudelaly by lepe, kdyby misto horleni na diskuzku kamaradkam poradily, jak se obleci vkusne? :)

 
kami  01.01.11 18:57

Podívala jsem se na tu diskusi na beremese. Podle ní už tam některé ženy začínají promazávat to, co by nerady našly jinde. Za to by měl zde Adě patřit velký dík. Bohužel řada lidí nemá soudnost či dostatečnou porci chápání toho, co internet je. A zveřejní tam cokoli. Je proto strašně dobře, když na to budou upozorněny, byť možná trochu nečekaně, právě takovýmhle článkem. Lépe uronit slzičku jako „chudinka nevěsta, které se někde na těch internetech posmívaj, protože sou zlí“, Neboť to zdaleka není tak zlé, jako situace, kdy někdo dá na internet fotografie a texty daleko citlivější a důležitější, jejichž použití (ano, zcela v souladu se zákonem, není to žádná „krádež fotek“) může vést k opravdu závažným důsledkům. Pokud se současné nevěsty z beremese poučí takto, budou třeba opatrnější při zveřejňování dokumentů z práce, údajů o ceně vybavení své domácnosti, fotek svých nahých dětí …

 
kiwi  01.01.11 18:58

A vůbec, našla jsem tam něco docela hezkýho, skoro bych až řekla se šmrncem:

http://www.beremese.cz/…tin/4205312/
http://www.beremese.cz/…tin/4202155/

 
Zuza2  01.01.11 19:00

ADO, založ si taky na „beremku“ album a ukaž nám svoje šaty. Prosíííííím :-)

 
Zuza2  01.01.11 19:08

KAMI, přesně tak. Když začal boom miminovských serverů, tak se to tam hemžilo rozkošnými naháčky od 0 měsíců do deseti let :-( Pak pár lidí ale objevilo své děti na stránkách pedofilů a velice rychle začal každý tyto fotky mazat. Bohužel na některých serverech fotka i po smazání jakoby zůstala, takže sice nebyla vidět na tom původním albu, ale na stránkách pedofilů, kde byl vložem odkaz byla vidět pořád :-(

 
line  01.01.11 19:14

Stáhnout fotky z jednoho webu a s „konstruktivní“ kritikou je vystavit na webu zcela jistě zvýší návštěvnost. Internetová kultura a práva spojená s šířením obsahu (vč. obrázků) jsou v plenkách.
Mohu s názory napsanými Adou zcela souhlasit, nebo považovat za vkusné něco diametrálně odlišného, ale veřejně tady pranýřovat konkrétní lidi je minimálně nefér.

 
AdaZBrna  01.01.11 19:15

To je vtipný, že si myslíte, že jsem autorka tohoto blogu, nee, jsem jen fanynka:) Ale je fakt, že díky tomu stoupla návštěvnost mého alba na beremese.
Máme holt náhodou stejné jméno a jsme z Brna, když si jednou za sto let obleču rifle, bojím se, abych náhodou nebyla vyfocena:-D

 
Žirafka  01.01.11 19:15

Nevěstovské téma se mi od včerejšího přečtení článku nějak zažralo pod kůži. Krom toho, že mám celý den nehoráznou chuť na šunkovou rolku s křenem, tak jsem musela pohledat i svoje svatební fotky. Se šaty, kytkou i botama jsem stále spokojená. (Měla jsem jednoduché šaty z první půjčovny, co jsem na ni narazila. Místo závoje organzovou pláštěnku s kapucou.) http://farm6.static.flickr.com/…eda948_o.jpg
Jak se dívám na boty, přece jen jsou asi trochu hranaté a placaté, ale jsou to nejlepší lodičky, jaké jsem kdy měla: http://farm6.static.flickr.com/…044363_z.jpg
Jen toho ženicha jsem si tehdy nevybrala dobře…
Možná se budu v dohledné době vdávat znova. Nechám si asi ušít nějaké pěkné světlé koktejlky. Za princeznu může být nevěsta fakt jen jednou…

 
kawi
16 příspěvků 05.10.12 23:17

Ale vede Tě tatínek, že? Neděs mě!

 
Marta  01.01.11 19:16

Smutné, jak dokážou někteří lidé být zlý a kompenzovat si své osobní problémy zveřejňováním cizých fotek a jejich následnou kritikou.

 
Sibyla  01.01.11 19:17

Kiwi: ano, ta je originální a svá.
Kami: taky jsem se tam koukla a příjemně mě ta debata překvapila. Myslím, že je velmi záslužné podobné věci nakousnout a zkritizovat, protože když mladá holka přijde na beremko, usoudí, že to tak musí být, a byť se jí leccos nelíbilo, nemá dost sebevědomí se odlišovat.
Zanett: přesně. Dívala jsem se na fotoblogy, a přes polovičku jsou „jak si to představuji.“ Holčina sní nad krásnými zahraničními fotkami a vysnívá si dokonalou svatbu. Připomíná to Charlottu ze Sexu ve městě - a pamatujete, jak její dokonalá svatba skončila. Navíc - protože mám dost mužských přátel - mi naskakuje husí kůže za ženicha. Chlapům jsou tyhle hračičky otravné a nudné, a pokud nastávající trvá na tom, aby s ní vybíral a obdivoval vizitky a pytlíčky a kytinečky, je na malér zaděláno.

 
Marcicek84  01.01.11 19:18

ahoj, podle mě by byla aspoň základní etická slušnost, když u ty fotky odněku okopíruješ, tak rozmazat nebo zakrýt jejich obličeje, protože takhle mi to přijde jako lidský hyenismus, co když se některá z těch nevěst tady pozná, dokážeš se vžít do jejich situace, že je to může hluboce ranit? Počti si tady: http://www.beremese.cz/…tbam-vladne/?…

 
kiwi  01.01.11 19:26

Sibylo, ohledně těch představ a snů - někde na kanálu Spektrum, FLN nebo tak nějak býval seriál o nevěstách…to my jsme, oproti těm emerickejm fiflenám, ještě hotoví břídilové…ale organizátora svatby lze už najmout (a řádně prohnat) i u nás, myslím.

 
Zanett  01.01.11 19:37

Sibyla - no ty pripravny alba na beremku, to je taky sila. Ja jsem ale mluvila spis z vlastni zkusenosti, kdyz se vdavala kolegyne z prace (ano, to je ta, co si nechala na svuj velky den navlnit vlasy a vypadala jak vyslouzila ovce), tak o te svatbe mlela v praci kazdy den (opravdu KAZDY den); ‚A uz mam perlicky do vlasu‘, ‚Uz prisly ozdubky na stoly‘, ‚Ted vybiram naramek‘, ‚Ted mi kamoska vlastorucne vyrabi nausnice podle predlohy‘, ‚Ted nevim, jestli tyhle boty/korunku/nah­rdelnik, nebo radsi tyhle‘, ‚Zitra jdu na zkousku svatebniho ucesu‘ (uz podvacate, pozn.), ‚Porad nevim, jestli hovezi, nebo jehneci. Nebo rybu?‘, ‚Ted vybiram saty na prevlecni‘ atd atd atd. Se divim, ze jsem to s ni v jednom kanclu prezila (ona totiz potom uplne stejne basnila o svatebni ceste. No a ted rok a pul po svatbe si na to uz nikdo nevzpomene, tak nechapu, kvuli cemu byl vsechen ten cirkus).

 
Zanett  01.01.11 19:38

Jo, jeste jsem zapomnela napsat: pristi rok, vlastne uz letos jsou naplanovany ctyri (slovy CTYRI!) svatby mych ruznych znamych…jsem rada, ze se kamaradim spis s tem zenichama, nez s nevestama, to uz bych tu ted asi nebyla ha ha ha).

 
rjh  01.01.11 19:54

Co je špatného na těch kostech? Mně se na ženských vystupující kosti docela líbí.

Jinak musím souhlasit se Sibylou. Představa, že bych kvůli drobnému občanskoprávnímu úkonu musel absolvovat něco takového mě děsí.

 
Varvana  01.01.11 19:54

LINE : práva spojená s šířením obsahu (vč. obrázků) jsou v plenkách - nemáte pravdu, nejsou. Namátkou : Zákon č.121/2000 Sb. Autorský zákon, Zákon č.101/2000 Sb. Zákon o ochraně osobních údajú… atd.
I kdybyste považovala inkriminované fotografie za „jedinečné dílo“ ( a to opravdu mocinky moc ano), tak jeho užití jako díla trvale umístěného na veřejném prostranství je dovoleno ho dále šířit. A vzhledem k tomu, že Ada fotky nevydává za své, ale pod nimi je uvedený odkaz, tak je to naprosto v pořádku. A rozhodně ne v plenkách.

 
simona  01.01.11 20:05

Předpokládám, že zveřejnění fotografií nevěst u tohoto článku se dělo jen a pouze s jejich výslovným souhlasem, v opačném případě tu autorka porušuje zákon......

 
simona  01.01.11 20:07

Varvana, nemáte pravdu, pročtěte si zákony ještrě jednou.....autorka nemá nejmenší právo fotografie brát z jednoho zdroje a "přetiskovatL je u svého blogu!!!!! i v případě, že uvede zdroj!!!!!

 
Stemcells  01.01.11 20:10

No jo, tu šunkovou rolku jsme měli taky, chutná mi a - koneckonců, i ta svatba je v mnoha věcech o kompromisu, pokud je generační složení obou našich rodin takové, že jsme byli s mužem nejmladší účastníci vlastní svatby, nedá se moc čekat, že uspějeme se suši, které šedesátiletí rodiče ani neukousnou - na to si můžeme uspořádat soukromou párty a není třeba vyvolávat rodinné rozbroje. Jde o to, na čem snoubencům záleží a v čem a kvůli komu je člověk ochoten udělat ústupek… a z anonymně stažených fotek se to těžko pozná. Nedala jsem si mluvit do šatů, byť bych se tady za to pěkně usmažila - jo, byly bílé, byly se závojem, byly korzetové a s krinolínou z mnoha vrstev splývavého tylu a z půjčovny :-) A líbily se mi. Ovšem uznávám, že podobný styl můžu mít na sobě jen jednou v životě a znovu už nikdy více… :-)
Ovšem dokázat, aby mi kadeřnice utvořila hladký uzel, bylo úkolem téměř nadlidským. Jo, natočila to, ale argumetovala, že se s natočenými lépe pracuje. Když jsem odmítla obarvit a hobliny visící kolem obličeje, pomstila se mi výrokem, že mám nudnou barvu a řídké vlasy…

 
bara  01.01.11 20:16

Simona - pokud k fotce není připojen copyright a nebo není v podmínkách užití webových stránek alb kopírování zakázáno tak s citací zdroje, případně linkováním originálu nijaký zákon porušen není.

 
bara  01.01.11 20:25

Simona - ještě dodatek - kdyby tomu tak bylo, tak by většina těch alb z příprav zákony také porušovala … mimochodem si myslím, že právě tam by se nejspíš také přestupky našly nejsnáze, protože screenshotem lze řešit i k šíření blokované fotky a že jich na těch cizozemských svatebních stránkách je docela dost.

 
line  01.01.11 20:25

Pro počtení
http://www.e-advokacie.cz/…stranky.html
http://digiarena.e15.cz/…nu-osobnosti
Upřímně, kašlu na právní rozbory, stačilo rozmazat obličeje.

Malé děti se taky učí, že neukazuje prstem na druhé: Jé, ta paní má ale divné vlasy.

 
Samantha  01.01.11 20:26

No osobně zastávám jeden názor, svatba je především o těch dvou lidech!!! Jestli někdy (a Bůh ví, že ne), tak svatba v těchto šatech http://nevestinkynevesty.blog.cz/…tebni-saty-2 (ty šesté, dívka s květinou ve vlasech a zrcadlem za ní) a k tomu takovou květinu http://nevestinkynevesty.blog.cz/…ytice-z-bozi .
Jen jedno je jisté: jen my dva + svědkové a oddávající.
No a večer super párty, večírek měsíce pro všechny!
Takže šlehačka, směju se Vám všem, lokýnky znova. Vždyť je to jen jeden den, který je sice vyjímečný, ale pořád je to jen den, který je potřeba si pořádně užít, v klídku, pohodičce a spokojenosti pro OBA DVA!!!

Chápejte lidi, nejsou to jen ty nevěsty, ale jsou v tom oba!

 
Eiwen  01.01.11 20:30

Jak tak koukám na ty hrůzy, mně hrozí spíš kýč jiného typu…když už svatbu, tak nás s přítelem dost láká spíše ta odsvěcená gotická kaple, spousty svíček, korzetové šaty (ale opravdový korzet - tj. ocelové kostice, ne nesedící trubka!) z černé či tmavofialové krajky, volně rozpuštěné vlasy, růže, atmosferická hudba, symbolické asátruistické spojení krve a opravdu málo pozvaných…i když je mi samozřejmě jasné, že tohle také opravdu není pro každého.

 
simona  01.01.11 20:31

Bara, ja mam zdroje jine, ale nema smysl vas presvedcovat, na to nemam cas.....krome porusovani prava je to vrchol DRZOSTI, NEOMALENOSTI, NETAKTU a NESLUSNOSTI od autorky blogu!!!!!!

 
Zákon  01.01.11 20:38

Citace autorsky zakon c. 121/2000 Sb:

§ 31 Citace
ods.1b: užití bude v souladu s poctivými zvyklostmi!

mnoho zde uveřejněných fotografii asi nemá nic společného s poctivými zvyklostmi? hmmm?

 
Toffee  01.01.11 20:44

Kiwi (06:01): To jsou asi ty nejhezčí svatební fotky, co jsem kdy viděla, ale já bych v tom vypadala příšerně:)
Chtěla bych tohle: http://www.kleinod.cz/…-calypso.jpg
Nevím, jestli je to nevkusné, ale… prostě jsem se do těch šatů zamilovala.

Ještě poznámka k té druhé červené nevěstě: Je to moje spolužačka, která nosí jedině červené a černé oblečení, nikdy nenosí kalhoty, velmi často má klobouk,… - svérázná dáma se vším všudy. Rozhodně si ty vlasy nenechala obarvit extra na svatbu - nosí je takto už několik let.
Tvrdila, že nemá potřebu se oblékat do panenské bílé, kterou nesnáší… vlastně si ji ani v jiných barvách než v červené a černé nedokážu představit.
Věřím tomu, že vzhled ženicha byla věc oboustranné dohody, ačkoli jeho moc neznám.

Asi své kamarádce pošlu odkaz, třeba vám k tomu něco sama poví:)

 
Mandy  01.01.11 21:08

Dámy, jedna drobnost. Nic jako „odsvěcená“ kaple v reálu neexistuje. Svěcení pro kostel platí, dokud kostel stojí, žádný obřad „odsvěcení " není ani nikdy nebyl.
To že novináři občas píší zmatečně a pletou si "nepoužívaná s "odsvěcená“ je jejich neznalost.

Tak nevím, nic proti nikomu, ale mít jako nevěřící „gotickou“ svatbu s černýma krajkama a nevím čím vším v „odsvěcené“ kapli, neboli posvěceném liturgickém prostoru pavažuji za poněkud nevkusné a pózérské, nezlobte se.
Ohrnujete nosíky nad „hrady“ a „romantikou“ ale proč tedy hledáte „odsvěcené“ místo ??? :-(

 
Mandy  01.01.11 21:13

ještě p.s. , kdyby se někdo náhodou zajímal blíže

Žádný obřad „odsvěcení“ neexistuje.

Dokud stojí obvodové zdi, je liturgický prostor považován za posvěcený, pokud tedy u něj v minulosti probehlo posvěcení, což u kostelů, kaplí, skutečně proběhlo.
I když chybí střecha, tedy jsou jen obvodové zdi, tak je prostor stále platně posvěcen. A posvátný.

Ve chvíli kdy padnou obvodové zdi, tak již není, a pak lze pořádat jakoukoliv maškarádu, hru na „gotičku“ a „alternativku“ a cokoliv jiného. I hru na „gotickou svatbu“.....

Ale když někdo chce něco podobného pořádat v posvátném prostoru, nevím, ale trochu mě z toho bolí u srdce..... :-(((

Svatba před Bohem není o kostýmech.....:-))…není o převlecích.....a o barvě šatů.....

 
Mandy  01.01.11 21:15

Toffee, díky. Takto když nám kamarádku přiblížíte a když víme, jak je na červenou zvyklá a využívá jí.....vyřidte jí že jí to sekne a že to prostě má něco do sebe.
Chtěla být asi svá, není to obvyklá barva šatů, ale u ní je to určitě ta pravá barva šatů......

:-))
 
Ava  01.01.11 21:22

Luxusně vymazlenej kousek: http://nevestinkynevesty.blog.cz/…tebni-saty-4 (ty plamenné samozřejmě :-)

 
Varvana  01.01.11 21:26

Simono - pokud (stejně jako já) jste doktorkou práv, tak to jste Vy musela studovat práva v Plzni. A pokud s manýry tohoto blogu nesouhlasíte, tak stačí se řídit přáním Ady : cituji - Stránky obsahují mé kritické, nekorektní a netolerantní názory, podávané jízlivě a bez obalu. Pokud vás to pohoršuje, tak je prosím nečtěte. Nepište mi poučné komentáře, ve kterých se mě budete snažit napravit a vysvětlit mi, co je tolerance a že by život byl bez protivů jako jsem já mnohem hezčí. Vím to.

 
Elis  01.01.11 21:32

Line: Víš ono je to trochu jinak, právník mi říkal, že jakmile zveřejníš svojí fotku na internetu, tak dáváš automatický souhlas s případným šířením této fotky dál.. Dotyčný souhlasil, že bude focen, zveřejněním souhlasil, že se na to budou dívat i ostatní, tudíž musel počítat s následky ;)

 
Elis  01.01.11 21:33

A ještě bych dodala, že u fotek jsou uvedené zdroje, takže není co řešit ;)

 
Dahllie  01.01.11 21:35

Pokud nechci, aby mi každý okukoval frndu, nemám ji dávat na net. Dámy, co tu prskají, asi mají samy dost másla na hlavě. Netiketou by si měl každý projít dřív, než dostane připojení, pak by věděl, že to co se hodí do éteru je „veřejné“.
Ada neřekla křivého slova proti mladým paním, pouze komentovala běžné hrůzy českých svateb. A opravdu nechápu, proč by měla rozmazávat obličeje, když ty alba jsou zcela veřejně přístupná. To je stejné, jako kdybych v odborné práci během citace pozměnila jména vědců či hlavní myšlenkový proud… tzn. BLBOST!

 
Eiwen  01.01.11 21:37

Jestli jsem vás svými sny takto pohoršila, je mi vás líto.

Nejde o žádnou ‚gotickou‘ svatbu (jinak děkuji za škatulkování.), jde o svatbu před bohy, kterou jste zřejmě nevzala v úvahu právě kvůli barvě šatů a jiným nepodstatným rekvizitám (Kdo je tu pak pozér, že.)
Dovoluji si vás upozornit, že nemůžete vědět, v koho věříme a komu skládáme svůj posvátný slib…

Na hradech jako partnerka šermíře trávím povážlivou část léta a romantiku miluji, děkuji pěkně. To, že se má představa romantiky neshoduje s vaší, není směrodatné, nebo ano?

Akt „odsvěcení“ je velmi snadno dohledatelný u konkrétních příkladů, naprosto namátkou např. zde
http://www.uherske-hradiste.cz/cil/1407/detail (3.odstavec)
http://www.prague-catering.cz/…Socre-Coeur/
http://www.penziony.cz/…ion-v-kapli/ …

Hezký večer přeji.

 
Eiwen  01.01.11 21:37

Přechozí příspěvek byl samozřejmě směřován na Mandy.

 
Ava  01.01.11 21:46

asi mi byl smazán příspěvek… :(

 
Bonemína  01.01.11 21:52

Eiwen: Když teda svatbu před bohy ve které oba věříte, proř ji dělat na místě, které bylo postaveno pro úplně jiného b/Boha, ve kterého nevěříte? To mi přijde (s trochou nadsázky) podobné, jako kdyby vegetariáni dělali svatbu v nepoužívaných jatkách.

 
Eiwen  01.01.11 21:58

Bonemína: Ano, tento argument samozřejmě chápu…Kapli jsme chtěli proto, že z gotické arcitektury sem nám líbí asi nejvíc, navíc oproti případné svatbě na hradě je takováto mnohem soukromější. A ovšem také proto, že svatbám venku není vždy přáno.

 
Maja  01.01.11 21:58

Bonemína: Spousta křesťanských míst je postavena na původně pohanských posvátných místech, kam se církev natlačila, takže s tímhle bych to raději neviděla tak horce.

 
Bonemína  01.01.11 22:02

Maja: no a tam už ani náhodou nedohledáš, kterému bohu bylo zasvěceno, takže tím hůř :)

 
Maja  01.01.11 22:04

Bonemína: kdyby se to bralo takhle, tak je o hubu se oddávat třeba jen na louce, co když tam bývalo indiánský pohřebiště:D

 
A.C.  01.01.11 22:08

Ono si to místo pro kostel vybrala církev, ne bůh (libovolný). Takže bych nebyla tak žhavá v odsouzení těch, co si vyberou „odsvěcený“ kostel nebo jinou sakrální stavbu.

I dříve se kostely a chrámy rušily, budovy poté byly používány k jiným, často velmi světským účelům (sklady, ubytovny..) stačí zapátrat trochu v historii. A tím nemám na mysli v 50. letech min. století.

 
Pavlí. Ká.  01.01.11 22:10

Souhlas s Kiwi v tomto odkazu:
http://www.beremese.cz/…ta-a-martin/
Nadhera!
(kdyby tu byla možnost houfu tleskajících smajíků, tak je sem asi dám)

(ne, kecám:))

 
ciel  01.01.11 22:21

O svatební tématiku se moc nezajímám, ale když jsem v srpnu uviděla svatební fotky mé oblíbené blogerky, řekla jsem si, že pokud někdy něco tak jedině takto :) http://www.thecherryblossomgirl.com/page/26/ má šaty z této stránky https://mlh-shop.com/…ridal-by-mlh . Je to samozřejmě poněkud dražší záležitost, ale myslím si, že pro inspiraci je to skvělé!

 
K.2 (když někdo ten nick   01.01.11 22:52

Já osobně nechápu, proč má někdo potřebu sdílet fotky ze svého svatebního dne na nějakém portálu. Dokonce tam dávat fotky jaké léky si s sebou bere na svatební cestu, včetně svatební cesty a dále třeba zkoušení šatů. Ale hlavně, že si tam ty nevěstinky a manželky pochválí svůj nevkus ze dne D. Příjde mi to zvláštní, ale asi jsem divná já.

 
Dita  01.01.11 22:57

Ava: Ještě k té Vaidišce, mohla si dovolit větší odvaz:-) S tou šlehačkou souhlasím:-)

Varvana: Sice nejsem doktorka práv, ale dle mého selského rozumu bych řekla, že by se v tomto případě teoreticky mohlo jednat o porušení § 12 občanského zákoníku. Ale je fakt, že by bez toho nevznikl takový suprčlánek.:-)

 
Bonemína  01.01.11 23:00

Maja: Myslím, že ve střední Evropě ta indiánská pohřebiště až zas tolik nefrčela :)

Kdo kostely stavěl a co se s nimi dělo, to pro mě není jádro pudla, spíš pokus o vý/omluvu. Nechápu, proč někdo s vírou v nějakého boha chce svatbu v místě, které bylo zasvěcené jinému bohu. Nechápu to, že člověk, který nějak prožívá svou víru, je kvůli kulisám ochotný jít „ke konkurenci“ (byť „odsvěcené“). Pokud by se muslim ženil v „odsvěcené“ synagoze jen proto, že se mu líbí, dost bych pochybovala o jeho víře v Alláha.

 
bara  01.01.11 23:02

K.2 (když někdo ten nick už má) - ve dvou se to lépe táhne, jsem taky divná (a navíc stará).

 
Pavlí. Ká.  01.01.11 23:16

Četl někdo z vás onu diskuzi na beremese.cz?Já sem se jí tak nějak proklikala a hlavně se mi líbí ten vývoj. Nejdříve všichni chválí, jak je tohle supr článek, potom se objeví jeden bručoun, že se tu mohly alespoň rozmazat obličeje a co je to vkus/nevkus a najednou všichni bručí, nadávají, foukají si na bolístky, ujišťují se, že všechny nevěsty jsou krásné a obviňují Adu z protiprávního počínání.
/a jak tak pročítám tuto diskuzi, zas tak se od nich nelišíme, dámy :D/

/ale alespoň v něčem jo/

Ou je.

 
kami  01.01.11 23:19

Bonemína: Souhlasím s Vámi, vyjádřile jste to moc hezky. Odsunout vlastní víru kvůli tomu, aby byla atmoška a fotky vypadaly líp… Ale připomněla jste mi tím jeden výrok mé kamarádky - evangeličky. Před svou svatbou si v žertu povzdechla, že je škoda, že není katolička - stačilo jít kousek vedle do jiné ulice a trošičku změnit víru a v katolickém Salvátorovi by se hned její šaty vyjímaly lépe než v tom Salvátorovi evangelickém:) (pro neznalé - kostel sv. Salvátora katolický je u Karlova mostu, ten evangelický u Staroměstského náměstí - jsou tedy od sebe co by kamanem dohodil)

 
Varvana  01.01.11 23:26

Dito opravdu nemohlo - fotky byly staženy z veřejně přístupného místa a tímto vlastním zveřejněním drahé nevěsty daly předpokládaný souhlas i s tímto nevinným posuzováním.. A to je jenom dobře. Dobrovolně daly kůži na trh. Nejvíc se mi líbí ta skoro nahá „budoárová“. Neuvěřitelné co všechno některé dávají k dispozici.

 
Dahllie  01.01.11 23:29

Proč si pořád myslíte že výběr místa je kvůli „atmošce a fotkám“ (ideálně na beremku). Sama chci svatbu v gotické kapli, protože gotický styl miluju, je to něco co mě provází už od dětství a mám k tomu vztah. I šaty chci s historizujícími prvky a jednoduché. A muž mě v tom podporuje. Jenže jakožto bezvěrci nemůžeme mít církevní sňatek (ani o něj nestojíme) a tím mnohá hezká místa padají. Proto hledám „odsvěcenou gotickou kapli“, abychom si s mužem mohli splnit naše představy.

 
Maja  01.01.11 23:29

Bonemína: Snad chápete, co jsem tím chtěla naznačit.

ad. dneska je spousta nových alternativních náboženství, nebo někdo vytahuje náboženství stará, která v tomhle jsou daleko volnější a svobodomyslenější. A nějaká kaple je pro ně prostě místem víry, má určitou sílu a je jedno, čí to místo bylo, komu je zasvěceno, jde jim je o tu víru, o to, že to místo má… eh, jak to říct, aby to neznělo exotsky…má prostě energii, je to chrám. Nevztahovala bych to jen na ty velká náboženství, co jsou v tomhle tak úzkoprsá.

 
Sibyla  01.01.11 23:32

MOji - jinak dost inteligentní - známí nafotili svou svatební noc: respektive to, jak sedí s upejpavým výrazem v posteli, nahá ramena viditelná nad přikrývkou. Ovšem nedali to veřejně na internet, ukazovali známým. Přesto se mi to nelíbilo.

 
Alca  01.01.11 23:33

Tak jsem to vydržela a dočetla diskuzi až do konce. Ado, tenhle článek se Ti povedl :) Jestli se někdy budu vdávat tak chci netradiční malou svatbu někde na louce v jednoduchých šatech, s rozpuštěnými vlasy a s pěknou kytkou růží - doufám, že mi to tak jednou vyjde, zatím (bohužel) nemám ani potenciálního ženicha :D Šlehačku a lokýnky nikdy :)
Co se týče přehnané rakce na zveřejnění fotek - vy, co tu tvrdíte, že Ada měla obličeje rozmazat, myslíte, že by se dotyčná nepoznala, kdyby měla rozmazaný obličej? Ona své fotky nezná? Stejně tak blízcí známí by jí jistě poznali ;) Takže dle mého by bylo rozmazání obličejů spíš alibismus, protože dané nevěsty by to v tom případě zranilo úplně stejně, jako je to může zranit takhle (byť Ada nekritizuje ty nevěsty, spíš obecné trendy a ty se těžko dají prezentovat abstraktně…). Holt si lidé už jednou budou muset uvědomit, že co dají na net na veřejné forum je v ohrožení a může to kdokoliv zneužít/využít. tak to prostě je.
S Adou v mnoha věcech nesouhlasím, ale na její styl už jsem si zvykla a přijde mi, že většinou nezesměšňuje přímo lidi ale uniformy, které nosí. Některé její články jsou i pro mě, vyznavatelku džínu a pohodlných bot (i těch proklínaných trekovek :) ), přínosné a děkuji jí za ně ;) Každopádně se tu obvykle dost pobavím. A na závěr přísloví: Potrefená husa nejvíce kejhá :D

 
Alca  01.01.11 23:36

BTW když jsem ta prohlížela jedno album s představam svatby, zarazilo mě, že tam má uživatelka i inspirace na fotky. Jednak jsou některé ty fotky typické a fotí je každý profík (výměna prstýnků, první polibek, odchod novomanželů, atd.) a těžko budou na té fotce vypadat stejně jako na „inspirativních“. A jednak si myslím, že nejhezčí fotky jsou nearanžované, improvizované, prostě jedinečné fotky vzniklé za jedinečného okamžiku. prostě fotky, které nějak charakterizují ten pár. To mi přijde hezčí než naaranžované pózy obšlehlé z fotek stažených z webu.......

 
Alca  01.01.11 23:41

to Dahlie: Chápu Tě, ono je pěkné vzít se někde, kde k tomu má člověk vzath. A zříceninu byste nebrali? Třeba zbytky gotického kostela.......Tam obvykle mohou být i civilní sňatky......Om­louvám se, jestli jsem totálně mimo ;)

 
Sibyla  01.01.11 23:44

Alco, máš pravdu, ale těžko to lidem vtloukat do hlavy. Já beremese neznala, dnes jsem to prolistovala, a zjišťuji, že VŠECHNY nevěsty mají stejné šaty - odchylky jsou nepatrné - a VŠECHNY fotky jsou stejné - až na pár trapnějších než je obecná trapnost. Tam opravdu vyčnívá ta červená nevěsta: můj styl to není, ale nikdy bych ji nekritizovala, protože ta má aspoň osobitost. A ženich si bere tu osobnost, ne figurku z dortu.

 
A.C.  01.01.11 23:51

Dahlie, a co Bezděz?
http://www.hrad-bezdez.eu/…jem-prostor/

 
Pavlí. Ká.  01.01.11 23:53

Sibylo, nemyslím si, že VŠECHNY fotky jsou na beremese stejné. A odchylky šatů nejsou zas tak nepatrné. Dle mého názoru i tam lze najít nevěstu, která je osobitá (krom té červené) a dokonce na některé byly i odkazy.
Možná už je to slovíčkaření, přesto bych raději byla u slova většina fotek, většina šatů.

 
Alca  01.01.11 23:54

Sibyla: Já když si vzpomenu na svatbu tety se strejdou před 8 lety, tak by taky byla jak přes kopírák. Jediná odlišnost byla, že jsme na obřad jeli najmutým autobusem (aby všichni mohli pít :) ). A třeba já bych tuctovou svatbu fakt nechtěla ;)
Myslím, že člověk by měl být i na vlastní svatbě svůj. je divný, když si holka co nosí víceméně jen kalhoty vezme na svatbu šlehačku (ne že by se měla vdávat v kalhotách, ale šlehačka je extrém ;) ), holka s rovnýma vlasama si je nakudrnatí, holka co se nemaluje se namaluje, atd. Já jednou chci být na své svatbě svá :D A naštěstí mám takovou mamku, která mi to vymlouvat nebude (ona sama měla velmi jednoduchou svatbu…)

 
kiwi  01.01.11 23:54

Tedy já nechápu tu touhu po „odsvěcené“ kapli. Vlk se nažral, ale koza zůstala celá?
Jinými slovy: Jde jen o tu vhodnou dekoraci? Proč v tom případě mluvit o kapli?! Alca má pravdu…i hradní sklepení by posloužilo.

 
Lily  01.01.11 23:59

opytala som sa priatela, ktora sa mu paci viac, ci ta prva zena s kuceravymi vlasmi, alebo ta s drdolom. jednoznacne ta kucerava. a mne tiez… nic nie je zenskejsie nez rozpustene vlasy, ci uz rovne, ci kucerave :) vsetky nevesty si davaju vselijake vycesane drdoly… urcite chcem na svojej svadbe rozpustene vlasy :)

 
Dahllie  01.01.11 23:59

Alco, stále hledáme, to místo, které nás „zasáhne“. I zříceninu. Ještě máme v seznamu možných míst zříceninu hradu Gutštejn, to místo mě okouzlilo, jen nevím, jak bych tam dopravila babičky, které asi budou chtít být na svatbě také. Úplně nejkrásnější by byla anglická katedrála (třeba Salisbury nebo Cambridge), ale to už je úplně mimo možnosti :-D

 
Lily  02.01.11 00:00

nepaci sa mi ze sa modnipeklo uz meni len na subjektivny nazor Ady… uz to nie je take to kritizovanie priserne oblecenych ludi na ulici, ale presadzovanie nazorov za kazdu cenu… najkrajsi uces JE drdol a tak to JE a nijak inak… lebo ADE sa to takto paci…

 
K.2  02.01.11 00:05

Bara > Tak to jsem ráda ;). Mě je sice teprv 17, ale odpor k takovýmto portálům (skvělé jsou i ty maminkovské, jednou jsem na takový narazila, když jsem hledala nějaký recept, našla jsem stránku o dítěti autorky, která popisovala každý den od jeho narození) mám už teď. Příjde mi to prostě uchylný. Nechápu, že lidi mají potřebu sdílet informace takhle veřejně … hnus.

 
Dahllie  02.01.11 00:07

Lily, ale pokud vím, tak módní peklo je od začátku jen a pouze subjektivní názor Ady. ;-) a jsem za to ráda, protože ona má oči otevřené a nemá potřebu komukoliv pochlebovat.

 
Pavlí. Ká.  02.01.11 00:07

Lily, to záleží na tom jak to budeš brát:
„nejkrásnější účes je drdol“ a nebo „drdol vypadá rozhodně líp a ženštěji než předimenzované nalokýnkované a na diamantovou tvrdost naalakované helmy“
A propo, módní peklo bylo vždy subjektivním názorem Ady a jeho dalších autorech, což?

 
Alca  02.01.11 00:07

to Dahllie: Tak snad to pravé místo najdete :) Máš pravdu, ono je třeba zvažovat i dostupnost pro příbuzné, to víš, jsem svatebními přípravami nepolíbená
to Lily: Ale narovinu, tady to bylo vždy o subjektivním názoru Ady (někomu s etaky třeba líbí džíny/černé kabátky/atd.), jen jsi s tím subjektivním názorem holt aý dosud souhlasila a tak Ti to tak nepřišlo ;) Já mám dost často názor odlišný od Ady, ale neventiluju to tady, jelikož je to její blog o jejích názorech. Ale už několikrát jsem tu našla docela užitečné rady ;)

 
Pavlí. Ká.  02.01.11 00:09

Dahllie-splynutí myslí přesně ve 12:01 ;)

 
Lavender  02.01.11 00:11

Clanek super, az bude vic casu, poctu i na beremese :-))) Spicaty boty mi prijdou odporny, stejne jako ty nehty, brr. Co jsem ale chtela napsat, ja byt tou slecnou, vyfocenou na zachode, tak se asi hanbou propadnu :-)))))

 
Alca  02.01.11 00:14

to Pavlí.Ká: navíc jsou tam ukázané extrémy, že ano. Ada tam třeba vůbec nepsala, co si myslí o rozpuštěných vlasech jednoduše upravených třeba pomocí čelenky :) Ty dámy co tam jsou jejich fotky musely s největší pravděpodobností strávit při vytváření lokýnek dost času v kadeřnickém křesle. I když znám holku, která má podobné kudrliny od přírody ;) Ada prostě jen napsala, že je (podle ní) uhlazený drdol lepší než ty rádobydrdoly se spoustou kytiček, perliček, lokýnek, které jsou nejčastěji k vidění ;)

 
Karolína  02.01.11 00:19

Ado, nedej se! Článek je super a každý soudný člověk pozná, o co v něm šlo a o co ne! Rozumu zdar a sluníčkům zmar!

 
Karolína  02.01.11 00:26

Jinak tedy, já mám dlouhé kudrnaté vlasy, a kvůli silně odstátým uším je nosím celý život rozpuštěné. Na svatbu bych si moc přála vlasy narovnané, a v drdolu (který kvůli uším ale mít nemůžu nikdy), sice takhle vypadá každá druhá, ale pro mě by to bylo něco tak vyjímečného … nicméně můj přítel moje kudrny naprosto zbožňuje a dostala jsem striktní zákaz s nimi cokoli dělat (kromě přidání nějaké ozdoby např.)…a přitom bych velice ráda aspoň jednou za život vypadala jako každá druhá…hm…:(

 
Alca  02.01.11 00:34

to Karolína: mě se kudrnaté vlasy strašně líbí, ale já mám rovné a anvíc těžké, takže jakékoliv nakudrnatění (bez tlusté vrsty laku což neprovozuju) prostě nevydrží. Holt je to tak, že každý chce to co nemá ;) Ale kudrny Ti fakt závidím ;)

 
Karolína  02.01.11 00:44

Alca: nu já mám své vlasy taky ráda a rovné nechci (ale to nic proti rovným! :D) ale jde mi spíš o to abych o slavnostním dnu vypadala jinak…a ono to prostě asi nepůjde :-/

 
Alca  02.01.11 00:49

to znám - já už se stím třeba smířila. Na maturiťák měly všechny kámošky drdol - já ne, neb by se muselo použít tuna tužidla a laku a následně by se drdol sundaval pomocí nůžek, aby vydržel ;) A nakonec jsem byla ráda za své rozpuštěné vlasy, protože drdoly na fotkách vesměs vidět nebyly ;) Ale naprosto Tě chápu.....Taky bych alespoň někdy chtěla vypadat jinak :)

 
Anna  02.01.11 00:51

to Karolina: jestli chces fotku s uplne odlisnou vizazi, doporucuji si k nejakym tem narozeninam prat den u vizazisty a fotografa. Dneska to i v CR kdejaka ta zazitkova agentura provozuje. Pritel/manzel na fotkach byt nemusi, muzes si na tech par desitek minut foceni udelat na hlave fakt cokoliv a fotky budou taky. A pritel si aspon na svatbe bude brat Karolinu, tak jak ji ma rad;)

 
Sonya  02.01.11 00:52

K šatům už otho bylo řečeno dost… Co takhle článek o pánských oblecích? A ani nemusíte na svatbu (i když i tam je to hrůza hrůz), stačí se rozhlédnout na ulici. 90% mužů má špatně padnoucí oblek. A pozor, nezáleží na tom, jak je oblek drahý.
Vzpomínám, jak před několiká lety jsme byli s přítelem vybírat oblek. Zjistila jsem, že jediný, který má, je maturitní (už se mu blížily státnice), a měli jsme jet na svatbu a navíc měl přebírat nějakou cenu. Ujišťuji vás všechny, že vysvětlit muži, jak má vypadat dobře padnoucí oblek je velmi těžký úkol. Několik týdnů jsem ho na ulici upozorňovala na to, jak kdo v obleku vypadá. A nejen na dálku kalhot, ale i na typickou „záclonu“ na zádech, nesedicí proužky, špatně ušitá ramena… Nakonec se to naučil poznávat sám a dokonce si pořídil košili na zkoušení obleků. Nakonec jsme vybrali v pro nás tenkrát přijatelné cenové „studentské“ kategii cca 8000 Kč (s přispěním jeho rodičů) trojdílný, a sám si k němu pořídil i nové boty a 2 košile s kravatami.

Ado, kapitolu obleku bych neopomíjela, ani spousta žen neví, proč jejích mužům nepadne oblek a myslí si, že má nějakou nestandardní postavu typu „opice“ (dlouhé ruce), „sud“ (bříško, krátké končetiny) apod. Málokdo ví, že obleky se musí po zakoupení ještě „dopéct“ u krejčího, jak dlouhý má být rukáv a nohavice atd. atd.

 
Anna  02.01.11 00:52

btw… ted me napada, ze by sis to mohla vylozit jedovate - to prosim ne. Jen me tak v kontextu clanku napadlo, ze svatbu vsichni automaticky berou jako ‚promenu‘ z casopisu a je to skoda. Ta promena se da udelat separatne a na svatebnich fotkach pak clovek muze vypadat slavnostne, ale zaroven svuj.

 
Anna  02.01.11 00:57

Ado, muzu se pridat k Sonye a taky tu zaprosit o clanku o oblecich. Nekolik pritelovo znamych ma sice vlastni krejcovskou dilnu, ale pritel sam (a natoz ja) fakt nevime, na co koukat a co pripadne nechat presit. Takze prakticky novorocni oblekovy clanek (prece jen se ted nekdy statnicuje, obcas se to nosi na plesy a tak) by se urcite hodil:)

 
Zuzanka  02.01.11 00:58

Až (pokud…) se jednou budu vdávat (snad přítel tuhle adrenalinovou zábavu se mnou jednou podstoupí), budu se snažit mít svatbu co nejlevnější, protože jsou to podle mě tak trochu vyhozené prachy. Neošidím rodinu o možnost se sejít a dopřeju babičce možnost vidět první svatbu vnoučete (ostatní svatby byly tak daleko, že to nešlo), ale všechno tak nějak light. Mám šikovné kamarádky - jedna šije, tak princes zvládne. Ta samá umí i krásně česat, drdol umotá. Další mě odjakživa maluje na plesy, no to je přece výzva :D Třetí je fotografka. Však já jim to oplatím (nebo zaplatím). A nebude žádný kočár, žádné holubice, žádná korunka, umělé nehty, sukně s obručí ani figurky na dortu ve tvaru nevěsty a ženicha (to tak, ještě by mi někdo schválně sežral hlavu…). Když se mi ženil brácha, jeho krásná paní si nechala vlnit vlasy, které v životě zvlněné neměla, měla dramatický make-up, který nikdy nenosí, v dešti vlečku ucouranou a špinavou a všichni jsme si říkali, že jindy se nám líbí víc. Bohužel. A stejně kvůli dešti všichni místní svatebčané nahodili vietnamské šusťákovky a tenisky. Takže si dovedete představit, jak fotky ze svatební síně s takovým krásným křovím vypadaly.

 
Sonya  02.01.11 01:04

Anna: díky za podporu :) Už jsme 2, snad nás bude víc.

 
Sonya  02.01.11 01:05

jiank k oblekům: zajímalo by mě, kde je konec paní vedoucí prodejny Sunset Suits, která kdysi bývala Na Příkopě v Praze. Ta tomu opravdu rozuměla. Ale prodejna už tam dávno není :(

 
Marcicek  02.01.11 10:25

pokud má autorka diskuze trochu slušnosti, tak rozmaže přítomným nevěstám se zde zveřejněných fotografií obličeje!

 
Sibyla  02.01.11 10:36

No, když jsme u oblečení ženichů, co říkáte tomuto?
http://www.beremese.cz/…rry/1710833/
Nic proti tmavé pleti, takový Denzel Washington strčí většinu bílých fešáků do kapsy, ale ten negativový efekt tady, zdůrazněný ještě cylindrem, je příliš. Nejdřív jsem myslela, že ho tam má jako ceremoniáře pro efekt.

 
Toffee  02.01.11 10:53

Sibyla: To mi připadá v pohodě. Jsem bílá celý rok a nosím většinou černé oblečení, takže ani naopak mi to nevadi:)

 
Iva  02.01.11 10:57

Sibyla: S tou bílou bych se i vyrovnala (ačkoli se mi daleko víc líbí jeho možná svědek vpravo - prostě muž v tmavém obleku má pro mě větší kouzlo), ale boty (http://www.beremese.cz/…rry/1710792/) se mi teda vůbec nelíbí.

 
kami  02.01.11 11:28

Sibyla: Mně se líbí. Připomíná mi můj milovaný film Divotvorný hrnec - jako bych ho slyšela zpívat zlaté střevíčky:)

Jinak jako mě teda Ada nasadila ukrutného brouka do hlavy, tak jsem šla vyštrachat své svatební fotografie:) A samozřejmě si gratulovat, že jsem je jakživo nedala takto veřejně, že. Škoda, že Módní peklo neexistovalo už před těmi pár lety - na svou oplácanější postavu jsem tehdy zvolila princes - a dnes díky Adiným radám mám nové plesové šaty se zvýrazněným pasem a vypadám v tom citelně líp (i když princes nebyla úplně tragická volba). Nešvary svatebního odění Adou uvedené jsou velmi přesné. Po pohledu na své fotky bych ještě dodala jeden prohřešek - nikdy pod svatební šaty bílé prádlo:) Měla jsem samozřejmě šaty vypodšívkované, takže na většině fotek nic vidět není, ale na některých - tipla bych použití blesku v protisvětle - mi to pěkně prosvítá. Ach, proč jen mi nikdo tehdy neřekl, že pod bílé šaty nepatří bílé (což jsem považovala za logické), ale tělové prádlo…:)

Tak nějak všeobecně k předsvatebnímu martyriu výběru šatů - ono je vážně těžké najít šaty bez korzetu (který jsem za žádnou cenu nechtěla). A to nejen kvůli mé velikosti (žádný superextrém to nebyl - 42 dole, 44 přes prsa). Jiné než korzetové na žádném ramínku nevisely v jakékoli velikosti v žádné z navštívených půjčoven.

Jo, a ještě je ukrutně zajímavá jedna věc - půjčovné svatebních šatů převyšuje cenu ušití vlastních šatů. Ale nějak se půjčovnám podařilo úspor dychtivým nevěstám vsugerovat myšlenku, že půjčení přece musí! být levnější, tak to přece chodí, půjčení brusky parket stojí přece desetinu pořízení brusky nové, tak to tak musí fungovat všude!! - . No, nemusí. Páč svatba jest tůze citovková záležitosť, žejó. A nadcházející roztoužené nevěstě odtéká rozum v slzičkách dojetí nad představou sebe sama v princeznové podobě. Půjčovné se (v Praze) pohybuje pokud vím (píšou to tam ty nevěsty na beremese) obvykle kolem 6000 za šaty z normálního materiálu (nepočítám záclony za 3000). Výjimkou není 10 000 i více. Mně stálo ušití šatů 2500 Kč. Dlouhých, i s vlečkou, u pražské krejčové. Látku jsem pravda nekupovala, měla jsem ji už doma pěknou řádku let - babička mi ji věnovala k patnáctým narozeninám, přece už skoro holka na vdávání, žejo:) Ale díky minulotýdennímu shánění látky na plesové šaty vidím, že ani teď by materiál nevyšel na víc než 3000 pro šaty kvalitou materiálu dosti předstihující ty šestitisícové půjčovnové.

 
Dahllie  02.01.11 11:29

Mně se taky líbí víc svědek :-D
Možná kdyby nebyl bílo bílý, ale nějak v tónu nakombinovaný, tak by se v tom tolik neztrácel.

 
coolkocka  02.01.11 11:32

no… mám vel. 42, takže v korzetu jsem vypadala jako vepř… naštěstí jsem měla soudnost. :-D měla jsem sice šaty podobného střihu, ale vůbec jako korzet nevypadaly.. navíc s rukávem, páč nikdo není zvědav na prasečí ramena… to byl problém největší. sehnat něco, co nevypadá jako korzet, nebo šlehačka. sice by jste taky k nim měli výhrady, ale byly jediné, co ušly. :-) jo a boty… klasické, lodičkové, s malou kulatou špičkou… unikum. :-) bohužel… s vlasy, když není materiál člověk moc nevymyslí… ale šunkovou rolku, ani svíčkovou, ani vepřovou se zelím jsme fakt neměli! ani rozbíjení talíře, či podobné trapárny. :-)) jde to i bez nich a hosté neumdlívali hlady. :-)

 
coolkocka  02.01.11 11:34

jo a … gelovky nebyly taky! :-)

 
Dahllie  02.01.11 11:37

coolkocko, s velikosti 42 a vepř? neřekla bych ;-) je to zcela průměrná česká postavička kterou je kde chytit a nelezou jí žebra ;-)

 
Sonya  02.01.11 12:35

to Sybila: lepší průměr. ALE! Kombinace smetanové a bílé není nic moc. Na černochovi navíc vypadá nudně. A taky má příliš velké sako

 
bara  02.01.11 12:51

Kami - nevím jak o půjčovnách uvažují mladé nevěsty teď, ale pokud vím, tak před pár lety se po nich začalo volat hlavně z důvodů co pak dále doma se svatebními šaty, které v 98% jsou vhodné jen na tu svatbu a už nikam jinam (a nejde jen šlehačkovité princeznovské ty­py).

 
Jas39grippen  02.01.11 12:59

Takový český sen.
"..chci manžu a dvě mimča, páreček. Na svatbu to chci mít jako Jaruna, korzet z půjčovny a našlehanou sukni! Jo a účes jako si tamhle Miluš vybrala do alba na beremku. Holky a mám na výzdobu použít oranžovou organzu? Mně se to tak líbí..
Strašně moc sním o domečku se snídaňovým oknem, v tý Anglii to maj moc pěkný.. "
No jo no. Originalita někde v tahu. Kdyby ta šlehačka nebyla, bylo by mi líto, že netrumfnu všechny ty závistivý spolužačky ze základky :-P Jasně.

 
Bonemína  02.01.11 13:21

Jaruna a Miluš už tolik nefrčí,spíš Péťa, Míša, Jája a Pája :)

 
kami  02.01.11 13:27

Bara: já je tedy do dvou týdnů prodala. A vzhledem k tomu, že jsem nekupovala látku, tak jsem na tom dokonce vydělala:) Takže je to jak vrátit je do půjčovny, akorát navíc nezaplatíte Vy, ale naopak zaplatí někdo Vám:)
Jo, vyprala jsem je sama žlučovým mýdlem - vlečka zespodu byla umolousaná, ale pustilo to jak nic. Jinak moje šaty byly (dle babičky - dávné dárkyně látky) z hedvábného žoržetu, takže praní i žehlení bez problému.
Samozřejmě pokud bych je musela dát vyčistit, něco by to stálo a asi by konečný finanční výsledek byl namísto výdělku plichta.

 
Salinas  02.01.11 14:26

Holky, neberte všecko tak vážně. Ať si má na svatbě a vlastně kdykoliv na sobě každý co se líbí jemu. Pokud je někdo ochoten utratit tisíce za „šlehačku“ ať si je utratí. Hlavně, že se sám cítil spokojený a dobře :-D .
Myslím, že pak každá nevěsta sama pozná jestli to mělo cenu se do toho navlíct. Při takovém nevinném házení rýže po novomanželích se na to dá přijít docela rychle. Rýže pomalu zapadává do každého záhybu šlehačkové sukně. Tu zrnko či dvě možná i víc zapadne do špatně sedícího korzetu a i lokýnkový účes pár čínských broků vstřebá. Pak nevěsta ještě dlóóóuho trousí kudy chodí…tedy pokud ji nechytne pár urostlých svatebčanů za nohy a neotočí hlavou dolů za účelem vytřepat z ní to zrní.

 
Lavender  02.01.11 14:42

Tak ve velikosti 42 by zenska v korzetu urcite nevypadala jak vepr ;-) Teda pokud korzet sedi a neni o dve cisla mensi.
Jinak ja se neskutecne bavim na tom „beremku“ (boze to je zase pojem.....). Je videt, ze spousta lidi proste kritiku nesnese, natoz ve svatebni den. Jeste vic me zarazi, ze se tam ty zensky vztekaj, jak si nekdo mohl dovolit takhle je pomluvit, ale zaroven ani jedna v klidu neni schopna napsat, ze si za tim, jak vypadala, stoji a ze je s tim nadmiru spokojena a nejaka cizi kritika ji nezajima. To me opravdu dostalo.
Jeste k tem fotkam, videla jsem i krasnou obezni nevestu, fakt muze vypadat krasne a mnohem stihleji, neni to zas takovy problem. Proto me docela dostala ta slecna v roure na fotce… ktera misto aby opticky rozsirila ramena a boky a tim naznacila projmuty pas, tak naopak zvyraznila ten pas.
A solarkova princezna, to je taky mazec, potkavam na ulici tyhle „pomerance“ (hneda po case zacne byt spis oranzova) a nestacim se divit, co dnes jeste lidi povazuji za hezky, kdyz uz v tom neni ani spetka prirozenosti.....

 
kkkkk  02.01.11 14:42

tak ytřeba tyto jsou moje vysněné http://www1.macys.com/…t/index.ognc?…
já osobně bych chtěla šaty které pujdou nosit i po svatbě další možnost je http://www1.macys.com/…t/index.ognc?… nebo http://www1.macys.com/…t/index.ognc?… nebo http://www1.macys.com/…t/index.ognc?…

 
Lenka  02.01.11 15:54

Levender–se zastanu tch holek na Beremku. S článkm víceméně souhlasí. Ale protože jsou to většinou čerstvé nevěsty, dovedou si představit a vžít se do těch kritizovaných. to opravdu nešlo napsa bez konkretních obličejů. ale šlo–a mělo by to větší účinek

 
Adel  02.01.11 16:24

já bych jednou chtěla svatbu v tomto stylu:
http://www.facebook.com/album.php?…!/photo.php?fbid=39­7810745668&set=a­.397810550668­.175515.85964110668
ale sehnat takovy šaty by bylo dost těžky a vyvětlovat okolí a rodině proč nemám na svatbě šunkovou rolku, polivku s knedlíčkama, svíčkovou a hnusnej máslovej dort s kytičkama to se radši na svatbu vykašlu a pořídíme si s přítelem mimčo :)

 
Zanett  02.01.11 20:48

Jo, Lavender, diskuze na beremku je uzamknuta. Ja tam v potu tvare hajila propagaci vkusu, ale presila byla velka;-(

 
Clar  02.01.11 21:08

Ty boty, ty boty… Sháněla jsem nějaké vhodné nešpičaté, s uzavřenou špičkou - a navíc jsem si dovolila je chtít v mé velikosti (37), jaká to drzost. Nesehnala jsem, nakonec zvítězila otevřená špička před bodci.

U šatů jsem si ale splnila svůj „princeznovský“ sen - převládající černou barvu. :o)

 
Karolína  03.01.11 11:26

u mě vede ta s podvazkem, moc mě pobavilo kam až se dá podívat u cizí nevěsty.. :-D no doufam, že to poslali všem tetičkám a babičkám a strýčkům!

 
Ada Pekelná
971 příspěvků 03.01.11 11:57

Článek je opravený… na vině bylo příliš mnoho komentářů. Musela jsem je rozstránkovat, sice je to méně pohodlné na čtení, ale v tomto případě jediná možnost.

 
GreatSusan  03.01.11 12:08

Clanek o tom, jak vybirat pansky oblek by mozna fakt neskodil. Z nejakeho duvodu je to u ceskych muzu skutecne problem, pritom i v pomerne levnych retezcich se daji koupit obleky (ja vim, ze nejsou ze super materialu!!!), ktere nevypadaji jak z prodane nevesty. Protoze velka cast muzu oblek potrebuje jen vyjimecne, rekla bych, ze na to neni nutne zruinovat rodinny rozpocet. Na druhou stranu nechapu, proc je bezny cesky chlap schopen navleknout se do evidentne nepadnouciho pytle s rukavama, v podezrele barve z roku raz dva (k tomuhle poznatku me vedlo shlednuti svatebnich fotografii ruznych kamaradek - zenichove obcas i ujdou, ale pribuzni a svedci jsou vetsinou jedna velka katastrofa).

 
Daniela S.  03.01.11 13:58

To mate ty trendy, nejen v ceskych pujcovnach je to samy korzet, jak jsem psala, i v Italii jsem mezi 56 vystavujicimi salony na veletrhu nenasla JEDINE nekorzetove saty. Nemluve o katalozich zvici telefonnich seznamu. Peclive jsem prosla dva, kazdy o 380 stranach. Byly tam JEDNY saty s rukavy.

 
eveli17  03.01.11 15:21

Ja som sa v záplave šľahačkových spolužiačok vydávala v šitom kostýme. Krásny, krémový… potom som ho ešte nosila, kým som ho nevyrástla. Mala som malú svadbu (ja, manžel, jeho, moji rodičia a jeho súrodenci) a dodnes sa na tie fotky možem pozerať bez studu (pokiaľ ide o oblečenie). Len sukňu by som možno skrátila. Inak mi princeznovské šaty samy o sebe nevadia, len mi prídu všetky na jedno brdo, preto by som ich asi nechcela ani dnes. No a fotky som si nechala urobiť farebné aj čiernobiele, mne sa to páči, tie čiernobiele majú inú atmosféru.

 
Mandy  03.01.11 15:46

pro Eiwen
Eiwen, to že někdo nějaké místo vydává na webu za " odsvěcené" ještě neznamená že je doopravdy odsvěcené Žádný obřad „odsvěcení“ totiž neexistuje.

Je to úplně stejné jako v zoo nebo u časopisů.
Sice se v zoo občas „křtí“ nějaké zvíře nebo v časopisech se „křtí“ nový produkt nebo CD, ale nejde o reálný křest / zvíře nejde pokřtít/, ale jen „jako“.

Stejně tak, když je jednou kaple posvěcena, svěcení platí pokud stojí obvodové zdi. I kdyby se nadále nepoužívala a používala jako cokoliv, to svěcení je platné.
Tzn klidně si dělejte pohanský obřad v kapli, i když to není moc vkusné, a nedává to smysl, ale pokud chcete nějaké „neposvěcené“ místo, raději si kapličky nevybírejte.
Snad si rozumíme

:-))
 
scully  03.01.11 15:55

Tak tenhle odkaz http://www.beremese.cz/…ta-a-martin/
(tusim, ze ho davala Kiwi?) je celkem pastva pro oci, rozhodne tedy ve srovnani s devadesati procenty beremese maji saty a celkove ladeni smrnc, vypada to, ze si zenich a nevesta svatbu uzili, ba co vic, ze se v te „stylizaci“ citi naramne dobre a prirozene, coz se o vsech tech princeznach, ktere se navleknou z dzinu do sukni s tuctem spodnicek rict neda…

JInak co moc nechapu (ale nechci nikoho urazet) je touha nevest brat se na zamku ci hrade, oblecena v kycovitych princeznovskych satech. Proc, kdyz z dejepisu z ery baroka a rokoka a mody obrich sukni vetsina lidi vcetne mne zna akorat Ludvika XIV a to jeste spis ze sagy o Angelice? Kdyz uz historie, tak mne osobne je mnohem blizsi antika, z CR pak doba prvni republiky. Stylizovat se do toho ovsem nejspis nebudu chtit - mam rada prirodu, tury, posezeni u ohne s kytarou a proto moje idealni svatba bude spis v tomto duchu - pod sirym nebem, neformalni udalost (pokud si budu brat soucasneho pritele v jeho zemi, tak bude obrad v kostele a saty budou vypadat podle toho, a pak bude ten neformalni piknik, nejspis na plazi, jelikoz zijeme v primorskem state).

Dovedu si predstavit svatbu dvou motorkaru, nekdo tu zminil sermire, tam je ten hrad adekvatni, kamarad kytarista mel obrad na radnici a zbytek svatby se odehral v klubu, jini znami meli svatbu na zahrade a prijeli hasicskym autem (on je celozivotni dobrovolny hasic)…Vsechny ty zamky (napr Nove Hrady), ktere z poloviny ziji ze svateb, kterych udelaji i patnact denne, jsou dukaz totalni absence fantazie, konicku a osobitosti novomanzelu.

 
Mandy  03.01.11 15:56

p.s. píšete o nějakém Sacre Coeur. Jestli myslíte ten pražský, ten dříve využívaly řádové sestry. V roce 1918 nebo těsně později byly „odejity“ a kostel i klášter byl státem zabaven.
Ten kostel taky nebyl odsvěcený, to jestli o něm nějaký novinář nebo majitel PR agentury napíše že byl odsvěcený ještě neznačí že to je pravdal. Žádný podobný obřad neexistuje, stejně tak neexistuje obřad odkřtění člověka. Klidně se zeptejte v nějaké farnosti, třebas i mailem ---- vím že znalost těchhle věcí není u nás velká......

 
Mandy  03.01.11 15:58

Scully. Možná je to proto, že to je v módě, dříve něco podobného nebylo, ty svatby zde byly možné jen na úřadě a nevěsty neměly dostupné žádné extra šaty, extra líčení, nic…

Možná prostě chtějí romantiku, nevím. Já se na hradě nevdávala, ale klidně se zeptejte někoho kdo to měl na hradě, proč to měl zrovna na hradě …:-))

 
VLT  03.01.11 16:01

Vaše starosti…že je objekt původně určený k nějakému účelu naprosto neznamená, že je na ten účel monopol, tím spíš, když už k tomu účelu není využívaný.
Pokud někdo chce svatbu v gotické kapli a věří třeba v Šivu nebo v Matku přírodu nebo v nic a líbí se mu gotická kružba, tak mu do toho nemá nikdo co mluvit, natož se pohoršovat.

Přece svatba v původně církevním objektu není automaticky svatbou před bohem, pokud v něj účastníci nevěří. Když budu parafrázovat poslední větu předchozího úryvku, tak „svatba v nepoužívané kapli není o svatbě před bohem“.

 
scully  03.01.11 16:05

Kamaradka se na hrade vdavala - normalne je presne ten typ co se nelici a nosi dziny a mikinu a vysnila si princeznu. Nemela slehackovou sukni, ale rovnou s vrstvou tylovych podsivek, s cervenymi vysivanymi kvety a brala se prave na Novych Hradech. Nevypadala jak vykynuta buchta, je celkem vysoka a ma stihlou postavu, ale proste to byla priserna krec…jak muze clovek predstirat romantki, kdyz ve chvili kdy opousti oddavajici sin, uz se do dveri tlaci dalsi svatba s dalsi princeznou, a na zahrade pri foceni jich potka dalsich pet?

 
Kata  03.01.11 16:07

Scully: já měla třeba svatbu na zámku, ale nebyl to žádný klasický zámek, ale malý zámeček, soukromé sídlo a svatba tam byla z toho důvodu, že jsme chtěli soukromí. Svatby na úřadech mne děsí, když tam přijdete, před Vámi je jedna svatba a za Vámi v zástupu dalších 5. Také jsme chtěli mít vše na jednom místě, takže obřad, hostina i ubytování.

 
Kata  03.01.11 16:09

…předběhla jste mě ;o) přesně to tlačení nevěst jsem myslela, takto jsme měli celý zámek jen pro sebe od čtvrtka až do neděle.

 
Diana  03.01.11 16:27

Nenávidím šunku s křenem a velké gelové nehty…Ale ta nevěsta v červeném č.1 je moc pěkná .)

 
Hanča  03.01.11 16:44

tak já půjdu s kůží na trh no.. vdávám se baj voko za půl roku..

šaty v salonu jsem si vybrala v říjnu, protože se mi to potom nechtělo řešit.. vyzkoušela jsem jedny, sedly, líbily se mi a cítila jsem se v nich dobře.. jsou to tyto: http://www.salonchantal.cz/…s10/2836.jpg
jinak vlečka se dá připnout..:)

cena nic moc, ale ušít šaty se mi dost příčilo, natož následné prodávání.. to za mě prosím tedy ne-e..

s botama jsem měla strašný problém.. chtěla jsem zavřené s kulatou špičkou.. prohlídla jsem toho milion.. a ani bílé obyčejné lodičky jsem prostě nenašla.. nakonec jsem si objednala tyto:
 http://www.roub-boty.cz/…tin-ecru-175

svatební účes.. mám docela dlouhé vlasy, takže chci mít polorozpuštěné.. jinak týden předem na ně plácnu hennu a bude..:D

svatba na radnici.. u nás je hezká. jediný výstřelek je ten, že jsme si s mužem vymysleli, aby na můj „pochoďák“ hrála naše oblíbená písnička.. už máme noty..:D

máme malinkatou svatbičku.. co máte proti svíčkové? mně napadla, protože ji máme rádi, neurazí a nemusíme složitě přemýšlet na kořeněnými jídly (děti a osoba, která kořeněné nemůže).. vůbec jsem nevěděla, že je to tak „trapné“..:)

jinak jsem na „beremku“, získala jsem tam v bazaru závoj za 3 kila, jednoduchý, po zadek.. viděla jsem stejný za ticku..:)

pro mě moooc výhodný server…:)

tak se do mě pusťte no..:) já se ovšem na svatbu těším..:)

 
Hanča  03.01.11 16:45

jo a gelové nehty prosím nemám.. cvičím fran. manikůru..:D

 
JaSof  03.01.11 17:03

Hanča: mně se ty šaty docela dost líbí, ale záleží na to, jak ti sedí… To chce velice štíhlou a vysokou postavu a menší prsa. Všechno ostatní už bude navíc. A taky pozor na doplňky, nepřeplácat, výšivka na šatech je dost výrazný detail. Držím palce, ať všechno dobře dopadne.

 
Hanča  03.01.11 17:13

šperky mám v tomto stylu: http://www.utrimamy.cz/detail.php?…

:)
 
Agrafína  03.01.11 17:38

K tomu jestli je či není vhodné vdávat se v odsvěcené kapli, i když budoucí novomanželé nejsou křesťani…mám pocit, že ať věřím, v co věřím, bude moje svatba stvrzená před Bohem nebo Bohy jen, když to tak budu brát já sama. Pokud budu mít čisté úmysly a po obřadu nebudu mít pochybnosti, že jsem se vdala, tak jak jsem chtěla a kde jsem chtěla, bylo to správné. Navíc stejně je celkem pravděpodobné, že nad námi není nepřeberné množsvtví nadpřirozených bytostí, ale spíš je mnoho způsobů jak ty, co jsou, uctívat a věřit v ně, protože lidé jsou různí a různě k věcem přistupují. Třeba stačí chovat se dobře a dělat to, co mi přijde přirozené, než řešit, jestli se holka, co není křesťankou, smí vdát v kapli :)

 
kašpi  03.01.11 17:58

Hanča: Jestli můžu říct svůj názor, když už jsi šla s kůží na trh, na krk bych nic nedávala, vzala bych si jen náušnice…šaty jsou dost výrazně zdobené a tlouklo by se to.

 
Hanča  03.01.11 18:04

Kašpi: ony naživo vypadají lehce jinak.. přece je to fotka nastylizovaná a tak nějak se mi zdá přehnaná..:) šperky jsou hodně jemné..

no jak říkám, snad to nějak dopadne..

jinak mi stále nebylo vysvětleno, co je špatného na dobré svíčkové?:)

 
Marinne  03.01.11 18:09

Zalezi od toho, kto obrad robi. Ak je kaplnka vclenena do kompexu hradu/zamku, ktory patri statu, je mozne v tejto kaplnke mat civilny sobas vedeny uradnou osobou. Pokial patri cirkvi, nie som si ista, ci to cirkev ako majitel a spravca povoli. Na Slovensku sa civilne obrady v cirkevnych budovach nezvyknu robit, ja sama som o takej ani nepocula. Pravdou zostava, ze Ceska republika sa za vyse 20 rokov nevysporiadala s rimsko-katolickou cirkvou a hodnota tohto majetku je okolo 100mil Kc, neviem ako ostatne cirkvi. Sice to je hanba, ale pre Eiwen to znamena vacsiu sancu mat civilny sobas v gotickej stavbe :)

 
A.C.  03.01.11 18:11

Hančo, šaty vypadají nádherně. Na tvém místě bych si zkontrolovala, jestli má závoj a šaty stejnou barvu, aŤ nevypadáš jako nevěsta v zapraných šatech s bílým závojem (nebo naopak).

Svíčková mi přijde jako taková hotovka ze třetí cenové, z mého pohledu to není sváteční jídlo. Ale každý to máme jinak :)

 
Snehurka  03.01.11 18:14

Mne by zajimalo, proc si vsechny mysli, ze musi mit korzetove saty. Zvlast baculky!! Pokud mate silnejsi a povolene paze tak proc je nejak decentne nezakryjete? Ja nosim 36/38, tedy jsem stihla, ale stejne se citim mnohem lepe alespon s polodlouhym rukavem. A to neni nesvar jen na svatbach, hlavne v lete vylozene trpim a je mi trapne za ty kyprejsi slecny, ktere mi tresou rosolem pred ocima. Je to skoda a sluselo by vam vice neco jineho, jako treba teto, jinak sympaticky vypadajici novomanzelce: http://www.beremese.cz/…nek/3154802/

 
Marinne  03.01.11 18:19

Svieckova nemusi byt jedlo 3. cenovej, zalezi od toho, z akeho masa je pripravena. Pokial je to z ozajstnej svieckovej, vobec by som sa nehanbila ju ponuknut na svadobnej hostine, o to viac, ze ju zboznujem :) Takato svieckova sa Vam cenovo do 3. kategorie urcite nevmesti :) Vo vseobecnosti, akekolvek jedlo pripravene z lacnych surovin (v zmysle nekvalitnych, lacne mozu byt aj zabijackove klobasy od stryca, ale rozdiel oproti kupovanym je markantny) je pre mna peklo, vid sunkova rolka v clanku. Sunka u nas je totizto zmes pomleteho masa (20-30%), dalej koze, kosti, muka a voda a to podla mna nie je ani sunka, iba akasi zmeska. Pokial by to bola ozajstna sunka: http://www.chlebicky-online.cz/…na_kosti.jpg nemam ziadne namietky.

 
Marinne  03.01.11 18:22

@Snehurka: ked uz mam formalnu svadbu (korzet, velka sukna je podla mna hodne formalny odev), zenich v koseli s kratkym rukavom a fotenie na miestnom fudbalovom ihrisku su ako past na oko.

 
A.C.  03.01.11 18:23

Marinne, souhlasím. Jenom mi knedlík s omáčkou nepřijde jako slavnostní jídlo. Je to můj pocit, že je to taková obyčejná kombinace.

 
Hanča  03.01.11 18:24

Sněhurko, viděla jsi výběr svatebních šatů nad vel. 40?:-/ už moc výběr tedy není.. natož když je nevěsta ještě prsatá.. navíc najít bolerko, které k šatům ladí není sranda.. já chtěla taky, ale vypadalo to naprosto příšerně.. no a taky v létě je většinou vedro..:) jo a ještě jsem experimentálně zjistila, že bolerka jsou šita na veeelmi útlé slečny v ramenech..

 
Sibyla  03.01.11 18:30

Mandy: Sacre Coeur na Smíchově je normální kostel v provozu, spadá pod farnost sv.Václava na Smíchově. Je to pseudogotika, uvnitř unikátní beuronské malby z konce XIX století - to asi není to co hledá… (zapomněla jsem kdo a nechce se mi to hledat.)

 
Superstar  03.01.11 18:38

Hi hi, mně by asi ty šlehačkové nevěsty pomluvily.Vdávala jsem se totiž v černých koktejlkách, které jsem si koupila z francouzkého butiku.

 
Ava  03.01.11 18:40

Hanča: mně ty šaty taky přijdou celkem fajn, ale jestli bych mohla navrhnout - fakt zvažte ten náhrdelník… myslím, že třeba maličko výraznější náušnice a holý krk by byly mnohem hezčí… třeba něco jako toto http://www.solarnavigator.net/…te_dress.jpg
nebo drobnější http://www.splendicity.com/…te-dress.jpg
(tak aby vám ty naušnice ladily s výšivkou)
Ale je to samozřejmě na vás…

A svíčková podle mě není sice zrovna originální, ale není to špatné jídlo a rozhodně ne žádná 3. cenová… Když si pohlídáte, aby byla prvotřídní…

 
Hanča  03.01.11 18:47

holky dík za rady..:) uvidím, jak to bude vypadat dohromady pak.. což.. sundat to můžu dycky…;)

jinak co říkáte na módu perliček? mně se to příčí, dřív se tvrdilo, že to přináší slzy (pověry no), ale já jsem taková, že bych si je prostě nevzala.. to je taky umění najít šaty, kde není taková hezká perla.. chjo.. nemluvě o špercích..

 
Ava  03.01.11 18:49

Sněhurka: já jsem ani na první fotce nepochopila, že vedle nevěsty je manžel, protože podle oděvu to tak fakt nevypadá… jak si může vzít takovouto košili? prosím vás, vysvětlete mi někdo, jak je to možný? ten člověk nikdy neslyšel a nepotkal ani jednoho člověka, který by mu řekl, jak vypadá formální mužský oděv? tohle prostě nepochopím! jsem z naprosto obyčejného prostředí, žádná high society, ale vím, že krátký rukáv u košile fakt ne! a k partnerce je jak pěst na voko…

 
Eiwen  03.01.11 18:50

Sibyla (a Mandy, Marianne…):
To jsem byla já :)
To není, u nás byla ta gotická kaple spíše alternativou k hradu, který je příliš velký (tj. nic moc soukromí) a navíc zařídit svatbu na hradě je obvykle nejen složité ale také se to prodraží. Ale uvidíme, této myšlenky se také zcela nevzdávám :)
Jinak k těm fanatickým odpůrkyním nekřesťanských svatebních obřadů v původně křesťanském objektu - upřímně, radši nechci ani vědět, kolik křesťanských staveb ještě stojí na pobořených posvátných místech náboženství našich předků.
Jinak každému co jeho jest a myslím, že s patřičnou tolerancí (k bohům i lidem) by ani svatba ve stále používané kapli nebyla ničím nemorálním či nevhodným, i když osobně bych o ni nestála.

 
Anna  03.01.11 19:08

chjo holky… clovek vleze na modni peklo, zasmeje se, zdesi se a pak klika na vsechny ty odkazy v diskuzi a zacne si taky hledat saty :D ty internety jsou strasny… kazdopadne uz asi prestanu, protoze http://www.vintagestyleclothing.com/…wivory11.jpg a http://www.hadleighhats.co.uk/…at%20625.jpg :)

 
Harfa  03.01.11 19:12

Sorry za OT, ale to mi fakt nedá: Ježiš svíčková není dostatečně slavnostní jídlo????!! jak často jí jíte? Jak často si doma tu 3. cenovou skupinu uvaříte? Svíčková, jako maso je nejkvalitnější kus z celý krávy! Nehledě na to, že svíčková, je pravděpodobně jediný tradičně český jídlo.
Nikomu svíčkovou na svatbu necpu, ani knedlíčkovou polívku (já měla oboje, bez rolky), ať si má kdo chce třeba česnečku a k tomu kuřecí plátek s broskví, ale svíčková rozhodně není jídlo 3.cenový kategorie..viz třeba jídelní lístek Cafe Imperial!

 
A.C.  03.01.11 19:19

Tak než mě někdo tou svíčkovou přetáhne přes hlavu ještě jednou OPAKUJI: já osobně nepovažuju svíčkovou za slavnostní jídlo, kus masa s knedlíkem a omáčkou, no. A ta třetí cenová - talíř s knedlíkama, omáčka, vedle půllitr.. tak se na mě nezlobte, přesně tohle se mi vybaví při pomyšlení na běžnou hospodu.

Pro mě, za mě, každý si ji mějte na své svatbě dle libosti, pomlouvat vám ji nebudu, s chutí si ji sním. Ale dále to nebudu považovat za slavnostní jídlo. To je celé.

KOlik třešní, tolik višní. Kolik lidí, tolik chutí.

Na své svatbě jsem neměla ani knedlíčkovou polívku, ani svíčkovou, ani rolku.

 
Kajsik  03.01.11 19:24

A.C.Já si třeba taky potrpím na „jiná“ jídla, svíčkovou mám ráda, na svatbě jsem ji neměla, ale přijde mi to jako česká klasika, měla jsem na svatbě babičky, dědečky, celou rodinu normální, obyčejné lidi, kteří si nepotrpí na nějaké speciality na servírování obřích talířů, kde je uprostřed načančaná hromádka něčeho, to ocením já, ale oni určitě ne, takže z toho důvodu má hodně lidí svíčkovou na svatbě. Já bych měla ráda na rautu lososa, kaviár, ale když si hosté dají radši tatarák nebo řízky, tak proč dávat něco jiného ;o)

 
Hanča  03.01.11 19:27

chi.. já jídlo nepovažuju na svatbě za nejdůležitější.. pokud budeme mít s mužem chuť na stejk, dáme si ho další den.. a pokud většina rodiny bude chtít rolku, no bože, tak ji objednáme.. nemáme hostinu v imperialu, ale v myslivně, kam chodíme rádi.. navíc nebudu většině hostů (pouze rodina), která má věkový průměr 60 let, nutit něco, co neznají, neví, jak se jí..:-) prostě co člověk, to chuť.. co už..:)

 
Snehurka  03.01.11 19:28

Hanca: Ja jsem zatim jeste ani poradne nezacala vybirat saty pro sebe, protoze do svatby mam tak rok a pul (jasne, podle holek z beremka uz bych asi mela zacit planovat;)), ale to co jsem zatim videla me dost zklamalo. Ja bych si i pro sebe predstavovala saty s rukavem, minimalne polodlouhym. Navic je to prece symbol panenstvi ne, tak proc siji takovehle kur**ske kroje? Chtela jsem si vzit saty po mamce, uplne jednoduche s dlouhymi rukavy, moc pekne, jenze jsem asi o 10 cm vyssi a asi o 10 kg tezsi nez ona kdyz se vdavala:DD

Marianne, Ava: Ten zenich, to je samostatne tema. Asi se mu taky nelibily nevestiny saty a tak chtel vypadat, jakoze k ni nepatri.

 
Mayim  03.01.11 19:28

Nevím, jestli mě tady spousta lidí neukamenuje (diskuzi jsem zatím nečetla), ale obě fotky „červených“ svateb mě prostě okouzlily…

 
Karolína  03.01.11 19:28

moje babička argumentuje tím, že svíčková je slavnostní protože je hrozně těžká na přípravu…bejvávalo, ještě když se zelenina musela pasírovat přes síto B-) takhle je náročnej i piškot, když si žloutky s cukrem musíte utřít vařekou a sníh našlehat spirálou :-D naprosto souhlasím s A.C. . Já na své svatbě vůbec nepočítám s obědem, budou švédské stoly. A kdo bude frfňat, tomu nakopu zadek, protože pozván byl aby byl svědkem spojení životů dvou lidí a né aby si napchal pupek. Bohužel někteří lidi (i v mé rodině) zastávají ten názor, že jediná správná oslava je ta, kde je tolik žrádla že se pak musí vyhazovat. přijde mi to ubohé.

 
Hanča  03.01.11 19:28

s Kajsikem jsme se nezávisle na sobě shodly..:)

 
da  03.01.11 19:28

šunková rolka mi křičí z duše! :))

 
A.C.  03.01.11 19:35

No a to ještě zapomínáte na chvíli, kdy všechny babičky a tetičky ochutnají tu přinesenou svíčkovou a pak se dozvíte, že v ní bylo málo toho, hodně onoho, že byla husná, nebo řídká, kyselá nebo sladká… :)))))

Už si jídelníček na svatbě nepamatuju, hlavní jídlo byl nějaký kuřecí závitek + brambory na více způsobů + zelenina. Nevšimla jsem si, že by některý ze starších rodinných příslušníků měl problémy s orientací na talíři, nebo že by nepoznal brambory od zeleniny ;)

 
Hanča  03.01.11 19:39

chi a taky někteří nemají rejpavé příbuzné ohledně jídla..:)

je zbytečné o tom debatovat.. já zas vím, že bych bramborama a kuřecí rolkou zase nenadchla já..:) proti gustu..:)

 
A.C.  03.01.11 19:39

Hančo, vždyť jo. Jídelníček je to poslední, co je na svatbě důležité :)

 
Kajsik  03.01.11 19:42

Hanča: ještě jsem chtěla napsat, že se mi taky tvoje šatičky líbí, ale souhlasím s holkama nedávala bych šperky, jen nějaké výraznější náušnice a bude to super, já jsem si taky říkala že holý krk bude vypadat divně ale vzala jsem si jen náušnice, nic jiného, žádný náhrdelník, žádné náramky, korunky atd. a myslím že to bylo tak akorát ;o)

 
Hanča  03.01.11 19:42

já myslím..:) akorát jsem poučena, že gulášovou polévku nebrat.. můj tatínek mamince prý na šatech udělal flekanec..:D holt šikovnej.. takže my budeme mít světlá jídla..:D

 
Sibyla  03.01.11 19:51

My v rodině nesnášíme hostiny, kde se cpe a cpe, tak jsme na sestřinu svatbu objednali hostinu v čínské restauraci. Tehdy jich bylo v Praze jen pár a ženichova rodina je vůbec neznala. A udělalo se to, jak děláme vždycky: velké porce, každá jiná, a každý si naložil trochu ode všeho. Bylo to takové uvolněné, zobalo se a ujídalo, nebyla řada chodů, kdy se při dalším vzdychá: já už nemůžu! Švédský stůl jako Karolína bych taky brala.

 
Dadina  03.01.11 19:53

http://ona.idnes.cz/…1-/styl.aspx?…

 
Moir  03.01.11 19:53

jestli se budu vdávat a pozvu příbuzenstvo na oběd, bude veselo, neb já mám ráda exotičtější/méně tradiční věci, rozhodně neoblibuji českou klasiku, ač si ji sem tam ráda dám a většina příbuzenstva nejí, co nezná, což se jednu dobu u strýčka omezilo na buřty…

 
Baru  03.01.11 19:58

Dahllie: Mám pro tebe tip, zajeď se podívat na nedostavěný gotický chrám v Panenském Týnci (je to nedaleko Loun). Když jsem tam v létě byla, místo na mě hodně zapůsobilo, je to tam uklidňující a inspirativní zároveň, tajemné a poetické :-)

 
Anka  03.01.11 20:08

tak jen tak trochu k tématu…

prohlížela jsem nějaké svatební šaty a tady je pár kousků, kvůli kterým bych se šla hned vdávat :))

pro romantičky

http://i-weddingdresses.com/…resses-2.jpg

ležérní
http://www.oncewed.com/…20ideas1.jpg

vintage
http://www.bridalbuds.com/…ng-dress.jpg

:)
 
Dahllie  03.01.11 20:39

Baru, děkuju, mrknu na to :-)

a pro ostatní ohledně jídla, my plánujeme venkovní raut, kejta a obložené mísy. Nechci tam víc jak 15 lidí, takže to nevýjde ani moc draho

 
scully  03.01.11 20:46

Nesouhlasim s tim, ze svickova automaticky rovna se ve omajda, knedlik a vedle pullitr piva.

TOHLE rel="nofollow je taky svickova. Zmrsit se daji i krevety, kaviar a creme brulee, zalezi na sikovnosti kuchare a lidi, kteri jidlo aranzuji…

 
Bobina  03.01.11 20:49

Venkovní raut jen v tom případě, že je krytý. Jinak ryskujete, že vám po šunkové rolce s křenem a podobném, polezou mouchy. A to je trošku fuj. Svatbu v přírodě jsem absolvovala a už nikdy.

 
scully  03.01.11 20:53

Nevesty se tydny rozhoduji o sirce lemu na ubrouscich, ale zajit za kuchem do restaurace nebo hotelu kde hostina bude a ukazat kuchari fotky jak chci, aby to vypadalo a nechat si treba zkusebne dve porce z vysneneho menu pripravit, tak jako se jde na zkousku satu ci liceni, to dost casto opomijeji (a jako milovnice dobreho jidla bych zrovna ja tohle povazovala za jednu z nejdulezitej­sich veci).

Ja si taky svou potencialni hostinu predstvuji jinak, videla bych to na klasicky obed (nebranim se ani te svickove, ale protoze ryze ceska svatba me temer zarucene neceka, stejne to bude nejaky kompromis) a pak presun ven pod sire nebe, kde vecerni hostina bude ciste grilovana (nejaka rybka co morska potvurka, maso, zelenina pro pripadneho vegetariana, atd.) aby si vybrali vsichni…

 
scully  03.01.11 20:56

Bobina: Kamaradka mela druhou cast svatby po hostine na chate, s opekanym selatkem a burty, a bylo to naprosto super, uvolnena zabava pro vsechny vcetne deti, ktere maji tendenci se ve formalni hospode nudit a otravovat, kdo by byl spolecensky unaven, mohl si jit normalne lehnout, nemelo to chybu. Ale chce to mit stesti na pocasi, to je pravda.

 
coolkocka  03.01.11 21:00

to Dahllie: no, nemám zrovna pevné paže… takže fakt to byl hnus. paní prý..: to přikryjeme bolerkem a hleď! z vepřové princezny byl stěhovák. :-D no i nekritická matka prohlédla ty lži paní z půjčovny. :-)
to Clar: já mám taky 37 a v pohodě.. je fakt, že jsem bílé sehnala náhodou ve výprodeji za 300kč v deichmannovi asi rok přes zásnubama - jen se mi líbily a jako když najdeš. :-)

 
Dahllie  03.01.11 21:08

Scully, přesně tak - prase, buřty, oheň, a sud vína a kofoly. To je moje představa :-D jen nevím, co na to babičky, to bude asi o infarkt, ale co, jejich svatba to nebude :-D

 
loca  03.01.11 21:22

Tak u diskuze na beremku jsem se pobavila ještě víc než u téhle. Chudinky nevěsty, někdo si dovolil zkritizovat jejich nevkus a ani jim nerozmazal obličeje! Sodoma gomora! Já mám jednu kamarádku, která mi vždycky řekne pravdu, když si vezmu něco, co mi nesluší, mám blbej účes, chovám se jak jelito apod. Na plnou hubu a bez servítků. Ze začátku jsem ji za to nesnášela a postupem času jsem zjistila, že v jistých chvílích to byla jediná opravdová kamarádka, protože mi nemazala med kolem huby, a vždycky jsem jí nakonec musela dát za pravdu. Každá tahle princezna z beremka by jednu takovou kamarádku potřebovala jak sůl.

Jo, a ještě představa, že nějaká ženská žije rok plánováním svatby, mi přijde fakt děsivá. Já být ten chlap, tak uteču, dokud je čas!

 
Kajsik  03.01.11 21:28

Loca: většina holek v té diskuzi na beremese s tímto článkem naprosto souhlasila, jen jim nepřišlo fér, že ty fotky tady jsou prostě v plném znění, to bylo celé jádro té diskuze a těch hádek co se tam vyrojily. Taky se mi nějak nechtělo věřit že se v okolí dané nevěsty nenajde nikdo kdo by jí řekl že jí to či ono naprosto nesluší nebo nesedí, ale ono je to v mnoha případech opravdu dáno prostředím ve kterém člověk žije, pokud jsou kolem dotyčné všichni takto vkusní tak opravdu není kdo by jí to rozmluvil.

 
loca  03.01.11 21:40

to Kajsik: souhlasím. A to je právě to smutný. Že není nikdo, kdo má tu odvahu to říct, nebo že prostě není nikdo, kdo to vidí. A když se konečně najde někdo, kdo to řekne veřejně, tak se mladé paní stráášně pohoršují, že někdo někomu nerozmazal obličej (o používání VEŘEJNĚ přístupných fotek už tu bylo řečeno až až, netřeba znovu opakovat, že Ada neudělala nic protiprávního a neetického a nevěsty si můžou za případnou ostudu tak maximálně samy).

 
kami  03.01.11 21:46

Loca: Dokonce by mohlo být protiprávní to rozmazání fotek - protože by byly změněny proti originálu, který je citován, a vyvolaly by dojem, že citovaný autor je nešika neschopný zaostřit fotoaparát;) Obvykle to tak se změněním obrázků v citacích bývá, maximálně se z nich může dělat výřez, ale ne je nějak měnit.

 
Kajsik  03.01.11 21:46

Loca: máš naprostou pravdu, ale já bych se tady také nechtěla najít :D Spíš šlo o to, že některé příspěvky tady jsou fakt ostré, že to člověka zamrzí, v jednom případě tady byl i odkaz, který byl kritizován dle mého neprávem…fakt škoda že není nikdo kdo by holkám kolikrát poradil, já jsem samozřejmě také na beremese a také v té diskuzi, snažila jsem se to tam směřovat, aby se tam opravdu řešilo na co si dát pozor, že méně šperků je více atd. ale holky se tam tak rozjely až to uzamkly a bylo :D jedna slečna mi pak napsala že díky diskuzi si uvědomila že když má zdobené šaty nebude si krom náušnic brát žádné šperky ať není přeplácaná, tak si myslím že i za tu jednu holčinu to určitě stálo ;o)

 
Warholette  03.01.11 21:49

to Eiwen: Po prvýkrát sa v minulom roku uskutočnil civilný sobáš v odsvätenom kostole Klarisiek, čo je kultúrna pamiatka.

Čítajte viac: http://bratislava.sme.sk/…0-parov.html#…

co ty na to? je to sice kostol, nie kaplnka, a na Slovensku, ale je goticky a odsvateny :)

 
loca  03.01.11 21:58

to Kami: no to je fakt, to už by pak vlastně nebyla citace, ne? A parafrázovat obrázky snad nejde (ale jestli jo, tak se ráda nechám poučit).

to Kajsik: najít by se v tom článku nechtěl nikdo, ale krom silně labilních povah to nikoho zásadně nerozhodí - buď se z toho poučí, nebo si je jistý sám sebou a na tuhle kritiku zvysoka kašle. Urážlivé komentáře mi taky nepřijdou správné, proti ostrým nic nemám. Ono ale ani v té diskuzi se neobjevovaly jen lichotivé nárážky na Adu a zdejší diskutérky a myslím, že se z toho nikdo nehroutí.

 
Sibyla  03.01.11 22:10

Loca: „Jo, a ještě představa, že nějaká ženská žije rok plánováním svatby, mi přijde fakt děsivá. Já být ten chlap, tak uteču, dokud je čas!“
Tohle přesně citím, tyhle tisíce holčenčích hračiček, které ho omotají jak Gullivera, takže si kluk říká zděšeně: „A tohle si uvážu na krk? Kam se poděla ta fajn holka, se kterou jsem chodil?“ Většina to ustojí a ono to někam vyšumí ve všedním životě, ale bojím se, že určitý stín tam zůstane. Aspoň u někoho. Ona jedna věc je zavázat se druhému - a druhá celý ten cirkus okolo. A málo platné, chlapi to vnímají jinak, zatímco holky se na svou svatbu těší už v pěti letech. A jestli nevěstinka prudí: „co myslíš, tyhle ubrousky nebo tyhle?“ v domění, že tím tvoří intimní sdílení u nejkrásnější chvíle života, je zoufale necitlivá. CHlapi ne že by nechtěli, oni prostě rozdíl nevidí. Jak stálo v jakémsi desateru: „Běžný chlap vnímá 48 (?) barev - jako základní nastavení Windows. Broskvová je šťáva, ne barva.“

 
Kajsik  03.01.11 22:10

Loca: mi to povídej, já měla „šlehačkové šaty“ :D a věšet se kvůli tomu rozhodně nebudu, protože jsem to tak prostě chtěla ;o) Ikdyž s tím co je zmiňováno v tomto a předchozím článku o šlahačce myslím neměly mé šaty moc společného ;o) člověk se nad to musí povznést, mě zase napsala nějaká paní „proboha kdo Vám dělal tu svatební tabuli“ dělala jsem si jí sama, protože kdybych to nechala svému osudu na zaměstnancích, tak by to nedopadlo dobře. Paní byla profesionální dekoratérka svatebních tabulí a myslím že se tímto tedy nezachovala moc profesionálně, taky jsem si z toho nic nedělala, protože jsem dělala co jsem mohla. Když jsem jí napsala co že jí tam tak pohoršilo tak mi napsala že obrazy na zdech v místnosti kde byla hostina, takže kdo chce psa být… ;o) diskuze na beremese byla taky místy dost ostrá, s tím souhlasím, chvilkama jsem si říkala, ještě že je to jen internetová diskuze, na živo bych to vidět nechtěla :D

 
Kajsik  03.01.11 22:14

Sibyla: já tedy rok dopředu neplánovala, ale je pravda že některé věci je potřeba zařizovat hodně dopředu, třeba termíny na matrice, místo hostiny případně fotografa. Já jsem se hodně divila když jsem začala tak cca 8 měsíců před svatbou obvolávat, že si zjistím co a jak a ono bylo všude plno, fotografka mi vyšla asi na pátý pokus.

 
kami  03.01.11 22:28

Loca: Pokud vím, tak parafrázování někdy jde, ale někdy ne, netuším, čím se to řídí. Když si nevím rady s citacemi obrázků, chodím se radit s naším právníkem. Určitě jsem už někdy někde psala „Upraveno podle..“ - třeba když popisky přepíšu do češtiny nebo změním barvy nebo tak něco.

Kajsik: rok předem už je asi moc. Ale my jsme zjistili, že méně než půlrok to nešlo:) Přesný termín nám byl dost lhostejný (teda musí být teplo, protože jsme měli velkou party venku - skautská svatba - 2 oddíly). Ale stejně to vyšlo až za ten půlrok. Zajištění areálu na onu party (140 lidí se všude nevejde, že), termín v kostele, který se nekryje s nějakým svátkem, absolvování předsvatební přípravy, čekání na biskupský dispens pro smíšené manželství … prostě to zabere čas. Tím vymýšlením blbinek už si člověk jen krátí dobu čekání, jelikož je to tak dlouho, tak má postupně roupy, no:) Já jsem, třeba vyráběla krabičky na výslužky (viz. počet zúčastněných), nebo si třeba dobu pomalovávala veliký hedvábný šál, co jsem měla na ramenou, a stuhu na kytici (teď čekám na pranýřování tvořilkovských pudů;) - a strašně mě to bavilo a těšila jsem se a tohle mi to těšení zpříjemňovalo. Manžel, ehm, ženich, se pochopitelně neúčastnil - samozřejmě, to by dostal osypky:)
Zajišťoval plně pouze svou předsvatební rozlučku. Dlooouho předem!

 
Zanett  03.01.11 22:29

Sibyla - precti si taky nejaky rozvodovy diskuze na tom slavnym beremese, uvidis, jak to casto konci a ze ti chlapi asi zase tak blbi nebudou.

Scully (tusim, zes to byla ty:-) - prima, ze myslis i na vegetariany;-) Ja byla na svatbach, kde se snad ani v jednom pripade neservirovalo vegetarianske menu, takze jsem pak u obedu byla misto nevesty stredem pozornosti ja, pac babky a tetky nezapomnely komentovat, ze nejim maso a proc a jak je to mozne a bla bla bla.

 
Zanett  03.01.11 22:32

kami - tak to teda klobouk dolu, zes mela na to vsechno cas. Ja jsem od rana do vecera v praci, do nedavna jsem jeste studovala pri zamestnani, ale volny cas sotva najdu (pokud si teda chci udrzet meho konicka - gymnastiku - na odreagovani se). Neumim si predstavit, ze bych jeste mela planovat svatbu, jsem zvedava, jestli se vubec vdam s takovym:-D

 
Sibyla  03.01.11 22:34

Kajsik: ano, je s tím plno starostí, já vím, a je dobré, když se starají oba. Ale některé vypilovávání detailů na beremku na mě působí jako hra, v níž se vyžívají holčiny (a čtyřprocentní menšina možná), ale která chlapy dusí. Já jsem výtvarnice, takže vím s jistotou, že bych se snažila mít výzdobu své svatby dotaženou, ale dala bych si zatracený pozor, abych tím ženicha nezahltila. Jeden známý se mi o podobných dívčích posedlostech vyjádřil, že se cítí, jako by ho ta jeho svazovala vlákny cukrové vaty. A on sladké nerad. Ale to už jsme daleko od tématu.
Jinak, jak jsem na beremko koukala, naprostá většina nevěst je tam nadprůměrně krásná, fotky většinou velmi profesionální, princesové šaty a účasy slušivé. Některé svatby měly opravdu úroveň. Jenže když tam jsou všechny stejné!!! Našla jsem jen jednu červenou a jednu ve středověkých šatech - ty měly osobitost. Jinak to bylo všechno jak ze žurnálu - až na pár nevkusných. Ani jedny krátké šaty. Co myslíte: to se nikdo nedává oddat v krátkých, nebo to je typ lidí, kteří na beremko nechodí?

 
Kajsik  03.01.11 22:35

Kami: to zní jako opravdu originální svatba, tolik lidí, muselo to dát hodně práce ;o) A ještě k tomu co psala Sibyla, tak můj manžel se také příprav neúčastnil, chlapi na takové věci fakt nejsou a je jim to v podstatě jedno co a jak bude, takže si absolvoval akorát svoje nákupy obleku, bot atd. a to bylo vše, občas jsem nahlásila co kolik bude stát a tím to zhaslo.

 
Sibyla  03.01.11 22:37

Zanett: ne, nemyslím, že jsou blbí. A nenechají se zblbnout. Právě proto mě to holčenčí trojčení tak děsí a je mi holek líto, že to nakonec bude kontraproduktivní.

 
Bonemína  03.01.11 22:38

Tak to já měla kliku :) Muž zařídil dobře přes půlku věcí. A svatební šaty jsou sice velice princeznové, ale byly šité s druhotným cílem - jako spodní prádlo pod historiš kostým na půlku 19. století :) (a ano, polovička k tomu měl žaket, takže nakonec pro znalé oko jsem já ta, která je nedostatečně ustrojená ;) )

 
Kajsik  03.01.11 22:39

Sibyla: naprostý souhlas, popsala jsi to naprosto přesně, proto jsem do toho přítele (teď už manžela) fakt vůbec nezatahovala. Navíc jsem svatbu zařizovala na dálku, vždycky jsem tam jela sama si vše zařídit, pak mě potěšilo když vše pochválil, jak to všechno hezky klaplo a byli jsme spokojení oba dva ;o) ono se to tam řešilo už několikrát že někteří chlapi měli před svatbou krizi, kdy chtěli vycouvat a já si právě myslím že to je způsobeno tím co jsi popsala, pak mají pocit že toho je na ně fakt moc a děsí se té svatby jak čert kříže.

 
Kajsik  03.01.11 22:43

…ještě k těm krátkým šatům, já si myslím že pořád převažuje ten názor, že se vdáváš jen jednou za život (v nejlepším případě) tak by měly šaty být pořádné, pokud jsou šaty krátké nebo prostě jednoduché tak okolí řekne „v takových šatech můžeš chodit normálně ale ne na svatbu“

 
kami  03.01.11 22:43

Kajsik - nebyla to práce, protože to byla radost. Chtěli jsme mít na svatbě všechny lidi, které máme rádi (zdaleka se to nekryje s množinou příbuzných, ti byli spíš v menšině a rozhodně ne všichni, které by se zvát „slušelo“:) , ale zas na druhou stranu ti lidé mají rádi nás a pomáhali nám se vším možným. Na odpolední oslavu holky z oddílu napekly, kluci postavili altánky a gril, darovali nám jako svatební dar všechno pivo, přivezli pípu… kamarád kuchař griloval, kamarád bubeník přivedl kapelu … Prostě tak, byla to nejúžasnější oslava, jakou jsme, já i manžel, v životě zažili.

Měli jsme na svatbu velmi málo peněz, takže pečlivé plánování a počítání do koruny za každou blbost bylo nutné i kvůli tomu, že jsme dělali strašně moc věcí sami. Večer před statbou jsem já vařila guláš z 8 kg masa a patlala 8 kg pomazánek, manžel s mým bratrem fritovali asi 700 miniřízečků… a nejmíň stovku jich sežrali..:) Svatba může být vážně krásná i se vším dlouhým staráním okolo, protože to prostě chystáte proto, aby se ti, které chcete mít ten den kolem sebe, cítili co nejlíp.

 
Sibyla  03.01.11 22:46

Kajsik: to je přesně ono. Tak to má být. Moudrá to žena.

 
Kajsik  03.01.11 22:51

Kami: tak to zní fakt úžasně, hlavně že Vám vše klaplo podle představ a že jste byli obklopeni těmi kterými jste obklopeni být chtěli a ne jen proto že se to sluší ;o)

Sibyla: Díky ;o) Já jsem třeba chtěla úzké šaty, líbí se mi spodek „ala mořská panna“ ale jsem prcek, vypadala bych v tom jak blázen, pak jsem zkoušela „moderní“ jednodušší šaty od Jesus Peiro, ale když se pak nakonec rozhodlo že svatba bude na zámku tak jsem to ladila do tohohle stylu ale ne aby bylo vše za každou cenu princeznovské ;o) manžel tenkrát pořád chodil a říkal mi že by chtěl abych měla „obrovské šaty“ nevím kde na to přišel, ale tak nějak jsem hledala šaty samozřejmě i pro něj, aby se mu líbily ;o)

 
Zanett  03.01.11 22:57

Sibyla - jak zminujes ty kratke saty. Prave ja bych je volila (pokud to teda dotahneme az do svatby), pac si nektriticky priznam, ze mam hezky nohy a pripada mi skoda je schovavat pod dlouhou sukni (kratkymi saty nemyslim mini koncici az nekde 20 cm nad kolenem). Na Beremko obcas zabrousim, ale svoje svatebni fotky bych si tam nevystavila a hned ti taky reknu proc. Protoze ja bych chtela trochu netradicni svatbu a to nektere uzivatelky tezko stravi a na pomlouvacny reci tech, kteri nemaji spetku vkusu, na to nejsem zvedava. Jednou, tam byla velice originalni svatba, kdy nevesta mela sexy upnute saty (ale ne kurvoidni sexy, ale velmi, velmi elegantni + mela hezkouou postavu, takze ‚se prodala‘ vyborne a s gracii) a k tomu mela rozpustene dlouhe zrzave vlasy a vypadala nadherne: vkusne, elegantne a kapku sexy (ale takovym tim nobl svadivym zpusobem, zadna lehka deva). No a jak myslis, ze to dopadlo? Vsechny ty slehacky s kudrlinkama ji to album priserne zkritizovaly a nenechaly na ni nit suchou, az na par vyjimek. Takze ja bych tam s kuzi na trh nesla (joo, az tam bude vladnou vic vkusu, pak to bude jina, ale jak to tam budou drzet uniformni slehacky, tak tam fotky nedam).

 
Kajsik  03.01.11 23:01

Zanett: ono to tak bohužel funguje, vždyť jsi to tam včera viděla, holky tam vložily odkazy na ty zahraniční svatby a viděla jsi ty reakce. Mě se ty svatby líbily moc ikdyž něco takového by mi asi neslušelo, ale pochválila jsem, někdo tam pak psal že je to hrozný kýč…kolikrát rozkliknu fotku šatů které jsou naprosto špatné a pod tím je řada reakcí jak jsou ty šaty úchvatné a podobně…

 
Zanett  03.01.11 23:05

kajsik - presne tak. Na beremese je skoda plytvat dobrym vkusem.

 
kami  03.01.11 23:08

Zanett, Sibyla - Krátké šaty na svatbách nejsou přece úplně dávná minulost, ne? Nějakých 25 let zpátky? Možná ani to ne, neměla třeba Vendula Svobodová krátké?
Chce to pěkný nohy:))
Ale jinak mi pocitově přijde, že do kostela by se to nehodilo. Když třeba do Opery jdu jedině v dlouhých z úcty k umění a příležitosti, tak do kostela, kde pociťuju daleko větší úctu, v dlouhých určitě také.

 
Zanett  03.01.11 23:13

Kami, kratky saty by se do kostela asi opravdu nehodily, ale vsimla jsem si v nekolika albech, kde byla svatba v kostele, ze sice nevesty mely zakryty nohy, ale zato mely hrde vystaveny skoro cely hrudnik…asi aby se mel farar na co divat…a nebo hoodne odhaleny zada (coz je katastrofa taky v pripade, kdy nevesta ma zada plna faldiku).

 
nika  03.01.11 23:16

Hoja holky, ne vždy chlap o přípravy nejeví zájem…mám pocit, že můj manžel je asi docela romantik, dokázal to už mockrát, včetně žádosti o ruku…na přípravy svatby jsme měli 8 měsíců a bylo to tak akorát vzhledem k zamlouvání termínu, místa obřadu přesně podle našich představ (nechtěli jsme nic, kde to jede jak na páse) a pak hlavně fotograf a restaurace…opravdu je docela vhodný na tyhle věci myslet zavčas, pokud vám na nich žáleží…pokud ne, pak chápu, že je vám to šumák…:-) no a co se plánování a příprav týká - musím říct, že jsme byli s mým manželem sehraný tým a já mu za jeho podporu moc děkuju…věděl, že mi na tom záleží, a tak se i on snažil, koneckonců byla to NAŠE svatba, ne jen moje a i on ji chtěl mít pro nás tou jedinečnou a krásnou…;-) vše jsme řešili dohromady a s výrobou některých blbůstek nám pomáhal i můj HETEROSEXUÁLNÍ bratr se svou přítelkyní a taky moje mamka např., prostě jsme všichni celkem tvůrčí a bavilo nás to, nikdo to nebral jako otročinu nebo, že ta nevěsta vyšiluje…:-) takže i tací muži jsou…;-)

 
kami  03.01.11 23:22

Zanett - pravdaže, pohled na odhalený ženský kotník mohl by knězi přivoditi psotník. Ale maso nahoře už se zřejmě nepočítá. Je to jak v Adině článku o plesových šatech.
Došlo mi, že krátké svatební šaty jsou asi doba svatby mých rodičů - 70. léta? Nebo se pletu? Podle fotky vlastních rodičů to nepoznám, ti se brali v kostele, takže máti měla i závoj přes obličej a byla celkově značně zahalená. Ovšem na tehdejší dobu byli v kostele rozhodně spíš výjimkou, takže svatební móda se podle nich asi posuzovat nedá.

 
nika  03.01.11 23:28

Jinak - článek je podle mě moc dobrý, co se těch fotek týče, to je možná k oněm nevěstám trošku pokus o „léčbu nevkusu šokem“ :-D možná mohly zůstat v anonymitě, aby neměly ten jejich „princeznovský“ den pošramocený…ne­věstám budoucím by to mohlo poradit i bez zveřejněných obličejů…je sice pravda, že ony samy ty fotky zveřejnily, i já ty své na beremku mám, ale tohle by mě určitě zamrzelo a hlavně - nečekala bych to, až tak přímočarou kritku…i když teda v podstatě se všemi body v článku plně souhlasím a něco je děs běs…:-) každá nevěsta by měla vycházet holt z toho, co je pro ni přirozené, ne se snažit automaticky pasovat do jakési „role“ a dělat jen to, co vidí okolo nebo co se od ní očekává…ale to je na každým…;-)

 
Janiiiv  04.01.11 01:50

Wow, po X hodinách pročteno!!! :-D
Ke zveřejněným fotkám a odkazu na beremese - pod fotkami není konkrétní odkaz na konkrétní album, málokdo z nás ví, kdo je ta jedna slečna, takže mám pocit, že jejich anonymitě bylo učiněno za dost. Daly ty fotky na net, jsou veřejně přístupné i neregistrovaným, jejich problém.
Sestra se vdávala v květnu 2008 (její sen od mala, svatba v květnu), hostina obsahovala šopák, sangrii, krůty, miniřízečky, něco cukroví a alkoholu… Toť vše, co si pamatuju. Kamarádka měla oběd jen pro nejbližší členy rodiny v restauraci, večer byla chlastačka pro všechny u nich na chalupě, s luxusním guláškem a možností noclehu ve spacáku. Super akce.
Co se týče svat. oznámení, nejvíc jsem ocenila kamarádovo - červený vlnkovaný papír, na něm bílý a na něm zlatou gelovkou a fixou vlastnoručně napsané oznámení - stejně tak i pozvání na večerní oslavu, to dokonce i s oslovením. První a jediné, které mi přišlo poštou.

 
Janiiiv  04.01.11 01:59

Moje vlastní představa svatby se mění v závislosti na aktuálním příteli :-) Čím jsem starší, tím je „divnější“ - u toho posledního jsem si vysnila obřad v Central Parku v oblečení á la Audrey Hepburn, s piknikem :-)
Současný přítel je z Liberce, a protože jsem blázen a milovník neobvyklé architektury, je mým přáním (pokud tam do té doby vydrží), vdát se v sauně na přehradě: http://liberec.idnes.cz/…c-zpravy.asp?… Problém je spíš v tom, že on je vášnivý klavírista (doktorand na HAMU) a svatbu si představuje spíš jako jeden velký klavírní koncert… :-/ Nevím, moc se mi to nezamlouvá.
Jídlo už mám lehce vymyšlené - u přehrady je Bílý mlýn, vřele doporučuju. Rozhodně trvám na knedlíčkové polévce (oba ji milujeme). Ve Mlýně dělají naprosto famózní noky s hříbky, ty to asi vyhrají. Někdo tady zmínil jako předkrm plněná rajčata, ještě jsem to nikdy nejedla, ale mohlo by to být dobré. Větší problém než vegetariáni je přítelův případný svědek, má alergii na lepek :-(
Jo, a šaty… Hm… uvidíme, kde to nakonec bude (do tý doby uplyne ještě hodně vody), tomu už se pak nějak přizpůsobím.

 
Sibyla  04.01.11 07:22

Zanett, díky za informaci o beremku, však jsem si to myslela.
Krátké šaty do kostela: proč ne, když se vdává věřící, pro kterou jiný obřad není závazný, a dejme tomu 40+, nebo prostě typ, který se v dlouhých necítí. Elegantní koktejlky nebo kostýmek jsou naprosto na místě - na rozdíl od šlehačky s holými rameny. Jednak je to do kostela nevhodné - když jsem byla v Damašku v mešitě, musela jsem si obléct jejich hnusný černý svetřík, jinak by mě tam v letních šatech nepustili - jednak je to po 3/4 roku prostě utrpení. A představte si, že má svatbu v březnu a při mši, takže tam mrzne hodinu. a slib odříkává mezi drkotáním zubů. Nebo si pořídit i svatební kožíšek. Nebo to nějak sflikovat svetrem…

 
scully  04.01.11 08:26

Zanett: No, kamaradka mela na svatbe veprovy nebo kureci rizek s bramborovym salatem nebo bramborovou kasi, v dostatecnem predstihu kazdeho pozvaneho poprosila, at si vybere jaky druh rizku chce a jakou prilohu, aby mohla pocet zadat kuchari. Nevidim proto problem v tom, aby v dostatecnem predstihu lide ohlasili ze nejedi maso/ryby/maji alergii na lepek/drzi zlucnikovou dietu. Jasne, ze se neda pocitat s kazdou blbinou jako ze nekomu chutnaji maliny vic nez jahody, ale tyhle celkem zasadni veci neni az takovy problem vzit na vedomi. Kdyz griluju 30 platku masa, neni problem vedle prihodit na alobal deset platku lilku nebo polentovych placek (teda pokud se chce,ze…)

Kami: Presne takovou svatbu jakou jsi popsala si predstavuji i ja - neformalni, plnou lidi, ktere mam rada a kteri maji radi me. Spoustu veci zvladnout s pomoci pratel. Ubrousky sladene s rukojeti priboru si nikdo pamatovat nebude, ale bezva obcerstveni a prijemnou atmosferu nepochybne ano :-) Mimochodem - tusim ze jsi psala, ze jsi to zvladla i coby smisene manzelstvi - partner je cizinec, nebo je cech, jen z jine cirkve nez ty?

 
Zanett  04.01.11 09:38

Scully - njn, kdyz ja jsem doposud vzdy byla pozvana jen na svatby, kde to frcelo stylem: nevesta vsechno naplanuje dopredu a pozvani hoste maji jen povinnost se dostavit a nebrblat, kdyz se jim neco nelibi. Dokonce pamatuju, ze na te svatbe, kde jsem obedvala jen bramborovy salat (byl s nejakym rizkem, ktery jsem samozrejme odmitla), tak tam nikdo ze svatebcanu az do posledni chvile nevedel, co se vlastne bude servirovat. Bohuzel mi nikdy zadna nevesta nedala dopredu navybranou a vzdycky to bylo tak, ze svatebcane maji povinnost snist to, co se zrovna servirovalo…je ale fakt, ze na echt ceske svatbe jsem uz par let nebyla. ale na jedne anglicke jsem byla v r. 2009 a tam to bylo ultrich to same…

 
Dahllie  04.01.11 09:45

Janiiiv, nechci hanit Bílý mlýn, ale já na něj moc pozitivního v případě soukromých akcí neslyšela, že prý za hodně peněz málo muziky.
A pokud se nepletu, saunu už nám zbourali

 
Jani.cka  04.01.11 11:33

Hihi, vdávám se za dva měsíce a výborně se článkem bavím! :)))) Šaty mám vybrané, (nepřezdobené a bez šlehačky) Prstýnky od kováře Hynka Kalisty.
Oba jsme muzikanti, budeme mít svatbu v divadle, spoustu kamarádů - muzikantů, bez oběda - po obřadu a focení rovnou na párty, kde bude raut a každý si vezme na co má chuť…tchyně, ačkoli se snaží moc nám do toho nekecat, občas jí ujedou perly typu „Dort vám samozřejmě upeču, přece za to nebudete dávat tisíce, musí být pořádnej máslovej, ten mají všichni nejradši…a postavičky navrch, protože je to přeci hezký“ (pomoooc!!!!)
Jinak pro nevěsty: výborný nápad svatební videoklip (taky budeme mít!)
zde originál
http://www.youtube.com/watch?…
a tady velmi zdařilá verze česká
 http://www.youtube.com/watch?…

 
A.C.  04.01.11 11:59

eghr.. ten videoklip? To je nějaká nová, technicky zdatnější obdoba velevtipného chomoutu a koule na noze?

 
kami  04.01.11 12:36

Scully - manžel je Čech, ale není křtěný, já jsem katolička. Takže náš oddávající pro nás musel vyžádat dispens, abychom mohli mít církevní sňatek. A hlavně pak manžel musel podepsat tu ohavnost, takový ten formulář, že nebude bránit katolické výchově dětí a podobně. Je to velmi ponižující a strašně mi to vadí. Proto jsem církevní sňatek nijak nepožadovala, počítala jsem s občanským. Ale manžel věděl, že bych si ho přála a že to pro mě hodně znamená. Sám mi to nabídl a byl to od něj nádherný dárek. Navíc samotný obřad si přál i on - protože princip církevního svatebního slibu je mnohem bližší tomu, jak my svatbu vnímáme. „Odevzdávám se tobě, a přijímám tě za manžela“. Oproti „Berete si“. To sice asi líp koresponduje s dobou, ale já prostě nechci brát, brát, brát. Naopak chci sama obdaroavt. Moje vnímání je přesně opačné. A manželovo také, i proto mu samotný církevní sňatek (kromě těch lejster) byl mnohem bližší. Teď jsem se tu zcela OT zamotala, no :)

 
Salinas  04.01.11 12:44

Já na jedné své svatbě měla černobílé letní princesové šaty, část vlasů sepnutou v polovině hlavy sponou, po obřadu jsme se zastavili v hospodě za městem na oběd a po jídle jsme se jeli rovnou koupat k řece. Manželovým rodičům se do restaurace nechtělo tak se byli najíst doma a sešli jsme se u té vody. Přijeli trochu později než my a moje máti si z nich dělala při příjezdu legraci:„Co vy? Ženíte syna a jdete se koupat k vodě!“
Ale jednu šlehačkovou svatbu jsem měla. Utrpení veliké. V každém volánu zašitý silon, a konce toho silonu mě píchaly jako jehličky. Okolo krku jsem měla ještě dlouho červenou čáru, protože mi krk rozedřela krajka, boty jsem si taky musela přezout…Tak kolem třetí odpoledne jsem rezignovala a jela se převlíct. Šunková rolka nebyla, ale dorty jo. Stejně je pak sežraly slepice. Kedlubny v zeleninové obloze šílený kuchař zabarvil potravinovým barvivem na modro. Knedlíčky do polívky nastavil slezinou (fujtajbl). Hlavně, že bylo veselo.

 
Sibyla  04.01.11 13:07

Kami, církevní obřad je určitě smysluplnější a hlubší než na úřadě, i ten manželský slib, a je skvělé, že to manžel vycítil. Mě položilo, když ta asistentka oddávajícího při sestřině svatbě je uvedla: Pane ?předsedo? představuji vám slečnu nevěstu inženýrku… a pana ženicha inženýra… To bylo, jak když jim chtějí dát Řád práce. A mám dojem, že se jich pak s těmi tituly ptali, jestli si toho inženýra bere etc. Jeden kamarád si na úřadě zakázal všechny projevy o manželství, tak tam přišli, řekli: ano, a zas vypadli jak cukráři.Ale samozřejmě, podstatná je dispozice snoubenců, co k sobě cítí a jak manželství berou. Kde podstata chybí, nepomůže sebekrásnější obřad, a kde to je, je všechno vedlejší.

 
kami  04.01.11 13:15

Sibyla- nevnímám církevní obřad všeobecně jako smysluplnější z podstaty toho obřadu. Pouze pro sebe ano, protože mu ten význam sama přikládám. Protože sňatek má pro člověka právě tak velký smysl a význam, jak velký smysl a význam mu přikládá.

Velký rozdíl - vlastně opak - vidím pouze ve smyslu těch slov - „braní“ je mi strašně proti srsti.

S tituly na svatbě musela být pěkná sranda :) Viděla jsem, že si to lidé docela často píšou na oznámení, ale oslovovat tak?

Salinas - jé, já bych chtěla vidět modrou kedlubnu, nemáte fotku? Můj otec takhle na škole (VŠCHT) za studií občas blbnul, dělali si barevné večírky - modré zeí+zelené maso + růžové knedlíky. Ale na svatbě…

 
kami  04.01.11 13:16

Salinas - teď to po sobě čtu, prosím, neberte to jako výsměch nepovedenému obědu, jen mě ta modrá kedlubna fascinuje.

 
A.C.  04.01.11 13:21

Svatba je (pro nás! Než mi opět někdo bude flákat o hlavu tu svíčkovou :)))) jenom veřejné potvrzení toho, co jsme si spolu slíbili sami. Lidi se dohodnou, že se vezmou, takže to „slíbení“ by už v sobě měli mít, měli by už vědět, že ten druhý je ten v dobrém i ve zlém.

No a pak se domlouvá to kolem - ten obřad, tance kolem ohně, gotické kaple, ladící okraje ubrousků s podvazkem nevěsty, barva kytky pro matky, náušnice pro družičky… Jo, má to všechno význam, ceremoniály a rituály hrají v lidských dějinách obrovskou roli.. ale ta opravdová svatba, to opravdické zaslíbení jeden druhému, to proběhlo mnohem dřív :)
Nikdo z vás přece nejde k oltáři (ke stolu oddávajícího, pod památnou lípu…) s tím, že si na místě ještě promyslí, jestli joooo, nebo néééé. Už je rozhodnuto, už je dokonáno. Jenom se to strzuje v lidské tlupě a na vědomost se dává.

 
Luciáš  04.01.11 13:21

K pánským oblekům:
mám méně standartního manžela: vysokej hubenej. Samozřejmě že kdybychom si dali práci, tak by se slušnej oblek našel. Ale protože on k smrti nenávidí obcházení obchodů (v tý době jsme ještě bydleli v Praze), zvolili jsme variantu oblek na míru - Vývoj Třešť (jsme z Vysočiny) a maximální spokojenost. Byl tam s mojí babičkou (rozumí krejčovině), vybrali spolu jednu z lepších - dražších látek, oblíkli ho do univerzálního obleku a našpendlili si to na něm a pak si jen oblek vyzvednul. Sedí perfektně, cena 10 500Kč (bez vestičky). Má ho dva roky, vytáhne ho tak 3-4× ročně a je stále jako novej.

Jinak moje sestra má velikost 42-44 a půjčila si šaty s korzetovým vrškem „za krk“ , jen jemná výšivka, sukně nenačančaná a moc jí to slušelo, postavě to moc lichotilo

 
Marinne  04.01.11 13:25

@Jani.cka pomoooc! Posledne na co sa tuzim na stare kolena kukat je banda pribuznych v strednom veku juchajucin na Michala Davida.
Btw. Slovenske svadobne peklo: http://www.youtube.com/watch?…

 
Kajsik  04.01.11 13:45

…škoda že mi v práci nejde youtube, nemůžu na ty odkazy mrknout, to jsou svatební klipy nebo předsvatební?…sva­tební videoklipy jsou dnes celkem běžná věc, předtím než jsme dostali hotové svatební video, dostali jsme hned asi 3 dny po svatbě svůj svatební klip, někdy jsou to nejlepší záběry z celého dne, někdo zase dělá záběry jen z focení a pózování atd. nic nového pod sluncem ;o)

 
scully  04.01.11 13:51

Take bych se radsi obesla bez svatebniho videa - bohate mi staci fotky a jsem rada, ze nasi rodinu manie devadeatych let a „kamerovani“ minula obloukem (minimalne tak byli pribuzni a znami usetreni nekolikahodinoveho nuceneho obdivovani zaznamu z nasich dovolenych, oslav narozenin atd.)

 
Salinas  04.01.11 13:58

:-D „Šlehačkovou“ svatbu manžel přetočil fotbalem. Vůbec mu nebylo divné, že je to v načančaném obalu a jmenuje se to SVATBA.
Kami: fotku modré kedlubny nemám…

 
Kajsik  04.01.11 14:02

Scully: já jsem si říkala to samé, nechtěla jsem nějaký šílený několikahodinový záznam z celého dne, na který se stejně nikdo nebude chtít koukat a video jsem prostě nechtěla, ale našla jsem profíka s velkým P, máme z toho opravdu originální hodinový film, nikoliv nudný záznam a jsem za to ráda, je to hezká vzpomínka ;o)

 
Adéla  04.01.11 14:37

To Jani.Cka: ten Michal David to je peklo! stojí mi z toho chlupy na chlupech :D a ty kreace a ksichty, které tam dělají…POMOC…já bych se tak styděla

 
Dadina  04.01.11 14:40

Janic.ko…ježiš­marjááá,píšeš,že jste oba muzikanti a líbí se ti takové hrozné pitvoření na MIchala DAvida?To je pekloooo…

 
Iva  04.01.11 14:54

Jani.cka: Mě se ty svatební videa - zpívaná moc líbí. Ale myslím, že to chce hodně šikovného kameramana a někoho, kdo to pořádně sestříhá. Ve svém okolí nikoho takového nemám, takže do takové tvorby bych se nevrhla, ale moc se mi to líbí.
Marinne: Nějak mi unikla souvislost tvého odkazu se svatbami, to se na Slovensku pouští jako tanec novomanželů nebo co?

 
Janiiiv  04.01.11 15:16

Dahllie: Ale néé :-( Mám pocit, že byrokracii vládnou androidi bez špetky smyslu pro humor. A mně se to tak líbilo… Co se týče Mlýna, zatím jsem tam jen jedla normálně z lístku, takže těžko soudit. Ale ono je ještě času dost, tak uvidíme.

 
Baba Jaga  04.01.11 15:17

Já jsem se vdádala vloni a ráda na to vzpomnám. Poněvadž je u nás na radnici dost hnusná oddací síň, brali jsme se na blízkém hradu v zahradách (nechtěli jsme to mít kvůli babičkám a taky nákladům nikde daleko a to místo máme rádi). Protože jsem přes koně a otec mé kamarádky má koně a bryčku, proběhla i „pohádková jízda kočárem“. Přitom to poslední, o co jsem usilovala, byla pohádková svatba, ale prostě to nějak vyplynulo. Oznámení a pozvánku jsme měli reprodukci originální perokresby, kterou jsem dříve dostala od jedné malířky, ty sladké vzory s primitivními verši a citátem johna Lennona mi lezly krkem. Dost moderní, jednoduchý, nešlehačkový, nemáslový dort podobný těm, co už se tu objevily v odkazech, jsem si radši upekla sama. Kytici jednoduchou z pivoněk (žádné kaly!), na hlavě hladký drdol zdobený pivoňkou. Jen za šaty bych se tu jistě smažila. Korzetové s ošizenou šlehačkou :-( Mám postavu hrušky a jsem poměrně drobná, tak to nebyla katastrofa,ale kotzet mi stejně moc neseděl. Den před svatbou jsem státnicovala, tak jsem předtím na řešení šatů už neměla moc energie, prostě jsem vzala levné šaty z Polska, co se mi celkem líbily. Teď docela lituju, že jsem si nenechala ušít empírové šaty, které by se na hrad hodily stejně jako ta nepovedená šlehačka, a o kterých jsem předtím snila, jen nebyly jednoduše k sehnání. Ale šaty nejsou všechno a svatbu mi to nezkazilo, naštěstí jsem to tak strašně nežrala, příbuzní stejně vzdychali, jak že mi to sluší. Na beremku nejsem, ale mám dost soudnosti a kdyby Ada někde vyštrachala mou fotku, tak bych nebyla nadšená, ale můžu si za to sama, že jsem rezignovala.

 
Baba Jaga  04.01.11 15:25

Jo a k videu: výslovně jsem si nepřála, aby naši svatbu kdokoli natáčel, protože taky nesnáším několikahodinová, neskutečně nudná videa a navíc mě strašně znervózňuje, když na mě někdo zamíří kamerou a nějaký pošuk během obřadu bobíhá kolem oddávajícího, aby měl co nejlepší záběry. No a těsně před obřadem jsem si všimla, že budoucí švagr na přání budoucí tchyně a tchána pobíhá s kamerou z devadesátých let a asi nemusím zdůrazňovat, jak mě to nas… a že jsem video ještě neviděla. Ale oni jsou nadšeni, že mají „krásnou vzpomínku“ a já jistě po letech změním názor.

 
Hanča  04.01.11 15:30

docela mě rozesmálo, jak se tu řešil ten rok předem.. my jsme šlo zamlouvat konkrétní datum, shodli jsme se, že se vezmeme na chlup stejného července jako moji rodiče.. u nás se to může zařizovat až od října na příští léto… šli jsme tam druhý týden v červenci a UŽ tam byla jedna hodina zamluvená.. bohužel ten čas, co jsme chtěli, kvůli tomu být nemohl..

stejně tak hospoda, co máme.. sice tam určitě nejsou obvyklé svatby, ale konference teda určitě ano.. ta se zařizovala v listopadu.. stejně jako fotografka.. protože na fotkách jsme šetřit nechtěli..:)

jo jinak snoubenec strašně prskal, když se něco zařizovalo bez něj..

myslím, že se tady ženichové (aspoň můj subjektivní pocit) dávají jako pouhé doplňky k nevěstám..

OT: s tím vdáváním od malička.. jj, já jsem snila že si vezmu prince z Popelky (Trávníčka) a muž se onehdá zase přiznal, že se chtěl oženit s Libuškou Šafránkovou z téže pohádky… a prej že kucí nesní o svatbách..;)

 
Kajsik  04.01.11 15:30

Baba Jaga: u nás tedy nenatáčel z rodiny vůbec nikdo a ani bych jim to nedovolila, přesně jak píšeš. Aby tam pořád někdo někde pobíhal a překážel. Kdežto o naší fotografce a profi kameramanovi jsme skutečně skoro nevěděli, nebylo je vidět, hezky splynuli s celou svatbou a tak by to mělo být ;o)

 
Hanča  04.01.11 15:36

ani my jsme nechtěli kameru.. vidím na sestřiné svatbě.. nikdy se to nevytáhlo..:) jinak paní fotografka řekla, že pokud na obřadu bude chtít někdo fotit, tak ať mu řekneme předem, že nesmí.. jinak že si ho zpucuje na svatbě sama.. :D

 
Marinne  04.01.11 15:36

@Iva: Nie ako tanec novomanzelov, ale vramci „volnej zabavy“…ale keby to mne niekto pustil na svadbe, uz by sa dnu nedobil, za to rucim. :)

 
JaneEyre  04.01.11 16:15

Ach, ta svatební témata… :) Nakukuji už sem mlčky nějaký čas - a jak přijde řeč na nevkusnou šlehačku, volánky a spol., nikdy mi to nedá, abych si s hloubavým výrazem neprohlédla pár svých vlastních svatebních fotek (ještě relativně čerstvých :))… Ještě že jsem je na beremku vystavila jen na nějaké tři čtyři dny, říkám si… :) Měla jsem rovněž „dlouhé bílé“, s vcelku mírně rozšiřující spodnicí, lehce vlnité vlasy (ale efektu bylo docíleno pouze předchozím francouzským copem nošeným po jeden den a noc, prosím pěkně, a navíc jsem tehdy měla vlasy po pás, přírodní barvy, neboť jsem pro jistotu neriskovala zásah žádné kadeřnice, co se moderního střihu a cool barvičky týče), čelenku a nenápadný náhrdelník či co to přesně bylo (v náušnicích bych už se necítila dobře, bo je normálně nenosím), saténové uzavřené lodičky s kulatou špičkou… No, tak jsem na tom možná nebyla zas tak zle, ne? :)) Věci ke kritice by se zajisté našly, ale právě proto jsem tehdy čerstvě po svatbě uveřejnila jen pár fotografií a vzápětí je pro jistotu zase stáhla. Nějak mi to nedalo. Ale sama si je prohlížím ráda - a nic bych zřejmě neměnila. :)

Beremko je kapitola sama pro sebe. Najdou se tam nevěsty, které něčím originálním upoutají, jakož i takové, které se za každou cenu být originální jen SNAŽÍ. Přitom by možná udělaly líp, kdyby šly cestou „klasiky“. Nevím. Každý má svůj vkus. Pokud mohu připojit své postřehy ze svého někdejšího „pobytu“ na daných stránkách, získaných z několika diskuzí a zhlédnutím mnoha alb z příprav i samotného dne D, napadá mě krom již zmíněných šlehaček, korzetů, z nepochopitelného důvodu odhalených „silných“ paží a krků, otřesných špičatých bot atd. především následující:

…časté „momentky“ v sexy prádýlku (ale to už tu patrně zaznělo), stokrát viděné pózy z příprav typu „nasazuji si se zamyšleným pohledem náušnici“ nebo „svůdně hledíc si roluji modrý podvazek po ztepilé nožce“, popř. umělecký záběr neobutých bot s rozmazanou nevěstou v pozadí, popř. opačně, ukázky vlastnoručně vyrobených oznámení či svatebních novin (nic proti tomu, kdyby nebylo těch velmi častých příšerných pravopisných i jiných chyb, které se tam zbytečně skví - vždyť by nebyl problém dát příslušnou tiskovinu někomu češtinářsky zdatnějšímu zkontrolovat, popř. zaslat profíkům ke korektuře, ne?) - např. toliko rozšířenou formulaci „…nedbaje rad starších jsme se rozhodli…“ asi netřeba připomínat, dále fotky všeho mocinky rozkošného v albu příprav (peříčka, srdéčka, medvídci, holubičky, svíčičky, …), chybět nesmí ani velevtipná kartička s veršovanou prosbou o peníze, která se taktně přikládá ke svatebnímu oznámení a následně fotografie zachycující bujaré svatební veselí - kterak nevěsta osahávala se zavázanýma očima zadnice všech strýčků, kamarádů a dědečků, aby po hmatu poznala svého vyvoleného, jak se pařilo ostošest (zvlášť povedené jsou snímky, na nichž tančí a blbnou malé děti neboli roztomilí svatebčánci, kteří prý na svatbu neodmyslitelně patří -, zahaleny oblaky cigaretového dýmu) atd. Omluva za off topic, ale když už se tu to svatební řádění probírá ze všech stran, nedalo mi to. Šunkovou rolku asi netřeba nějak zmiňovat - nic proti ní, ale proč si tolik nevěst hrdě vystaví i návrh svatebního jídelníčku, který je úplně stejný jako to notoricky známé menu (rolka - knedlíčková polévka - svíčková s knedlíky), to moc nepobírám. Zbytečnost, ne? :) Naše menu by asi mnohé nenadchlo, masa v něm třeba bylo minimum (jen krůtí medailonky v hlavním chodu, pak už „jen“ pokrmy z tofu, šmakouna, obilné karboše, suši aj.), cukru jakbysmet (a fakt to jde i bez něj - se zachováním sladkých chutí :), navíc jsme nepodávali ani žádný tvrdý alkohol, ale kupodivu měl námitky jen jediný člověk (tchánovci jich měli spoustu, např. tvrdě prosazovali myrty, které jsem nechtěla, klasicky ozdobené vozy, zatímco já trvala na jediné bílé růži na kapotě každého auta, atd., ale nakonec se jim svatba myslím líbila taková, jaká byla :). Nu, každému dle jeho gusta. Někdo by se na naší svatbě třeba smrtelně nudil, když jsme třeba nepořádali ani osahávací orgie, ani neblbli na hity jako Jede jede mašinka, ani jsme si nezajišťovali rodinné štěstí rozbíjením nádobí atd. Tak konec sebeprezentace a pro jistotu už i konec příspěvku, opravdu je víc off topic než topic…

Jednoduše, zábavný článek, Ado, a některé komentáře rovněž. Mnohé velice potěšující. I když by na beremko fakt nezapadly, no… :)

 
Raděnka  04.01.11 16:29

Milujuj lokýnky a šlehačku. A určitě je na své svatbě mít budu :)

 
Mayim  04.01.11 17:32

pokud se někdy budu vdávat (jako že o tom v tuhle chvíli silně pochybuju), tak by se mi hodně líbily šaty ala balet Sylphides (spousta tylu na sukni a superhladký vršek, možná s jednou kytkou na ozdobu). Vlasy už posledních pár let nosím hodně nakrátko, takže lokýnky a podobné věci nehrozí (nehrozily ani v době, kdy jsem vlasy měla delší; bez tuny laku plihly do půl hodiny) - takže jediná ozdůbka by byl jednoduchý věneček z kytek, možná perlové náušnice… a teď ještě toho ženicha :-D

 
Jani.cka  04.01.11 17:53

Ta svatební videa jsem tu dala jako příklad toho, jak udělat trochu akční video, protože přesně jak říkáte - na hodinová nudná videa nikdo nechce koukat… rozhodně to nebyla óda na Michala Davida (brrrr), jak jste to některé pochopily…ale hrozně se mi líbí ten nápad - zapojit do toho rodinu, kamarády, tohle je podle mě typ videa, na které se lidi rádi podívají za 10 let, trvá to pár minut, v kostce je tam celý den, je z toho znát ta atmosféra, lidi co se přišli bavit......a k těm konkrétním písničkám - ani nevíte jak je těžké najít tu správnou svatební písničku…aby byla česká, pokud možno známá, rychlejší (ideálně našláplá asi jako ti Queeni), tématická (když už né o svatbě, tak aspoň o lásce) a né, s prominutím, sračka.
Takže kdybyste o nějaké takové písničce věděli, sem s ní :)

 
Baba Jaga  04.01.11 17:55

Pokud jde o tradice, tak zas nevidím důvod se všeho stranit. Třeba zmiňované rozbíjení a zametání talíře mi nepřipadne tak hloupé, ani když jsem ho podstoupila. Zase to nechce brát se tak vážně. Nakonec svatba se stejně dělá víc pro ty babičky, maminky a jako přechodový rituál má něco říci spíš okolí. Však jako partněři jsme si užili a užijeme krásné chvíle i bez přihlížejících. No a snaha o originalitu za každou cenu mi taky přijde trochu křečovitá. Pokud má někdo osobitý životní styl, koníček atd., tak mi připadne přirozené, že v tom stylu má i svatbu. Ale za každou cenu se do něčeho stylizovat jen proto, abych byla originální… no nevim. Šunkovou rolku jsme neměli, prostě jsme předkrm vynechali, protože za předkrm považujeme polévku a navíc bychom to stejně všechno nesnědli. A knedlíšková polévka a svíčková jako tradiční české jídlo mi na české svatbě taky nepřipadne jako zlo. Takže všechno šmahem odsoudit, že to není originální, je podle mě taky nedostatek vkusu.
A většina těch novinek, co jsou opravdu zlo (kromě šunkové rolky, slehačkového dortu, nepadnoucího obleku ženicha, nevhodného oblečení svatebčanů apod., ty jsou opravdu naše, tradiční české přežitky) jako je princeznovství obecně, posedlost nepodstatnými detaily a vystavování šílených fotografií na netu, tak ty k nám přišly z anglofonních zemí (tam ovšem netvoří většinu) a některé nevěsty se toho jen tak nevzdají.

 
Marinne  04.01.11 17:55

A preco by mala byt tematicka? :) Proste si pustim, co sa mi paci, inak nieco ako svadobna piesen som pocula 1× vo filme svadby podla Mary, u nas novomalzelia tancuju ako prvy spolocny tanec valcik.

 
Jani.cka  04.01.11 18:11

Marinne - myslím písničku pro svatební videoklip
 http://www.youtube.com/watch?…

 
jana  04.01.11 18:14

jak se vám líbí tohle? http://nikachic.blogspot.com/search?… mně moc :-)

 
Sibyla  04.01.11 18:19

Baba Jaga: ne, samozřejmě že svatba může být 100% konvenční, zvlášť když snoubenci berou slavnost kolem jejich manželského slibu jako poděkování rodičům a rozloučení, takže se přizpůsobí jejich vkusu. To je hezké a ohleduplné. Myslím, že co tu napadáme, je přehnané trojčení a vyšilování některých nevěst kolem svatby, která se nakonec ničím neliší od jiných. Ne přiměřenou, radostnou péči.

 
Moir  04.01.11 18:23

Jana - ladění svatby pěkné, šaty by byly dobré, ale vůbec, ale vůbec jí nesedí, rozpláclá prsa někde na břiše, ač je nemá vůbec velká, vůbec se mi nezdají ty tmavé punčocháče, ale asi je pravda, že tělové by vypadaly blbě.

 
Baba Jaga  04.01.11 18:34

Sibyla: V některých příspěvcích mi to už ale připadalo jako odsuzování konvenčnosti a tradic. Jinak stoprocentně souhlasím.

 
kiwi  04.01.11 18:39

Hančo, já teda ženicha jako doplněk neměla… toužila jsem, po zkušenostech z první svatby a vzhledem k zralýmu věku 37 let :-) po rychlým obřadu v civilu, ale pan ženich trval na tom, že JEHO první (a poslední) svatební veselí musí bejt tip top - pročež mě nelítostně honil po půjčovnách, zakázal prostý kostýmek a nekompromisně osobně vybral kýžený model: dlouhý jednoduchý šaty v champagne barvě, přes ně krajkový pouzdro… když jsem protestovala, že se mi to nehodí k účesu (ježek!), promptně mě zatáhl do kloboučnictví a zakoupil úžasnej klobouk a la dvacátý léta v tý samý barvě. Pro sebe trval na smokingu… A když se tak po letech koukám na fotky, měl výjimečně :-) pravdu.

 
makepeace  04.01.11 18:48

Přidávám jedno méně tradiční svatební album http://www.beremese.cz/…tka-a-ludek/. Co vy na to?

 
Mayim  04.01.11 18:58

Makepeace: tak to rozhodně! zvlášť ten dort se mi hodně líbí…

 
Mandy  04.01.11 18:59

dámy, jen jedno malé off topic čistě pro Eiween …
pokud nevěří mě, může se poinformovat klidně u znalců liturgie…snad to zde najde :-)))))

Mýtus o odsvěcení „Jedná se o dávno odsvěcený kostel,“ zdůrazňuje manažer Pražské křižovatky Vangelis Zingopis, když padne slovo o bývalém kostele svaté Anny jako o sakrálním prostoru. Pojem „odsvěcený kostel“ uslyšíte stejně tak třeba z úst ředitelky muzea hudby a v zásadě při každé náhodné diskusi na toto téma.

Termín je to však stejně problematický, jako je dnes frekventovaný. „Je to jen konstrukt,“ míní Zdeněk Demel z Teologické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Termín podle něj totiž navozuje dojem jakéhosi speciálního církevního obřadu, který místu odebere jeho určení posvátného prostoru pro bohoslužbu.

Kostely mohou být podle církevního práva pouze předány k jinému „počestnému“ využití. Tím ale i podle dalších odborníků na liturgii (existuje například podobné vyjádření k případu kostela svatého Michaela) nepřestávají být posvátným prostorem, kde by obratem bylo možné zprovoznit například nevěstinec, střelnici nebo podnik s hracími automaty.

Stavby zůstávají sakrálními památkami i nadále, byť nevyužívanými. Posvátný prostor zaniká až s narušením obvodového zdiva a i následné činnosti jej v tomto smyslu mohou „znesvěcovat“.

Původní posvátný účel ovšem není jediným specifikem, které alternativní využívání bývalých sakrálních objektů doprovází. Alespoň katolické kostely byly odjakživa také pietními místy vzhledem k přítomnosti pohřebišť a krypt s četnými kosterními ostatky.

Opět příklad kostela svatého Michaela ukázal, že novým uživatelům mohou být kosterní ostatky na překážku a končit v kontejneru nebo zazděné kdesi v pytlích od cementu. Ohledně ochrany ostatků je však současný památkový zákon bezzubý. Ostatky nejsou součástí památkové ochrany a toto právní vakuum umožňuje zacházení s nimi jako s věcí nebo jako s odpadky.

toto je z článku z www.katyd.cz, což je křestanský časopis, více vám pak řeknou kdekoliv jinde, pochopitelně ne v běžném bulvárním deníku

zdravím :-)))

 
harfa  04.01.11 19:05

makepeace: já bych převlíkla ženicha (když už se ptáš) ;-) jinak pohodička a zbožňuju nevěstiny botičky

 
Hanča  04.01.11 19:09

Kiwi, tak aspoň někdo..:)

jinak, když už se tady kritizují ty lokýnky.. znám docela dost holek, které mají přesně takové prstýnky.. také budou odsuzovány? a já mám vlnité vlasy.. tož to budem strašně trapný..:P většina lidí nepozná, co je pravé a co ne.. a mnohem horší mi přijde prodlužování vlasů na svatební účes.. to je teprve peklo..

 
Mayim  04.01.11 19:15

Harfa: taky bych ho převlékla (aspoň trochu)… ale v jednoho inspiračního alba téhle uživatelky jsem objevila tohle: http://static0.asmira.com/…0890_720.jpg a ty bych brala všemi deseti…

 
scully  04.01.11 19:21

Jeste jsem si vzpomnela - kamaradka (ta, co si brala anglicana tudiz meli smisenou svatbu, kde se vecer pobyvalo u nich na chate za doprovodu piva a opekanych pochoutek) mela s manzelem super napad - krome najateho fotografa, ktery udelal oficialni fotky dala kazde skupince hostu jednorazovy fotak na 30 fotek. Svatba se konala v roce 2007 a v dobe digitalu to bylo necekane osvezeni - navic to poskytlo spoustu momentek z ruznych uhlu pohledu, kazdy se diva jinak a foti jine veci…

 
harfa  04.01.11 19:23

mayim: mně se tohle třeba moc nelíbí: hlavně ten bílej korzet spolu s tou ivory sukní (aspoň to tak vypadá), ale hlavně to jde úplně mimo mě, mám 160 cm, vypadala bych v tom jak Vochomůrka
ale líbí se mi to napojení rukávů na korzet, lahůdka

 
Mayim  04.01.11 19:28

Harfa: ze mně by ty šaty 100% spadly, korzet mi totiž nemá absolutně na čem držet :-))))

 
Ava  04.01.11 19:46

Makepeace: když se ptáš :) Myslím, že ženich není moc v pořádku… především kalhoty jsou zmačkané, na některých záběrech vypadají i jako krátké a hlavně - všimli jste si, jak se mu tam rýsují otlaky od nošení mobilu v kapse (pevně věřím, že na obřad ho tam skutečně neměl)… ? A taky se mi nelíbí, jak se nevěstě rýsují kalhotky pod šaty. Ale jinak hezké… takové v pohodě.

 
mia  04.01.11 19:55

mne sa tiež svadba tej blogerky nepáči. Tie šaty jej nesedia, robia jej hrozný vršok, prsia má až na bruchu…

keby som sa ja vydávala teraz, tak tiež krátke šaty po kolená, sukna do A, a rukávy by mali po lakte…
a vlasy do banána alebo drdol a malý klobučik so sieťkou cez tvár…:)

na mojasvadba.sk som kedysi chodievala, ale už je to tam na jedno brdo, nič originálne.

baby, ale chystám sa ples, šaty jednoduché, čierne, obrovské náušnice a drdol asi nechcem…už som ho mala a na plese ho bude mať každá…normálne nosievam vlasy natočené žehličkou, ale neviem, či to nebude už moc k tomu…čo poradíte?

 
miňo  04.01.11 19:55

Pracuji s malými dětmi. Téměř polovina z nich má rozvedené rodiče. Hrozně by mě zajímalo, jaký měli svatební jídelníček, kolik času věnovali výběru toho správného polštářku pod prstýnky a zda neodflákli solárko…

 
Sibyla  04.01.11 20:02

Miňo: ale to víte, že většina neodflákla nic, naopak se na to připravovali jako na zlom v životě: teď začne to pravé! A samozřejmě přišel všední život s kompromisy, jak jinak… Tohle je něco, co neumíme dobře ustát, nevím, je-li to komerční kulturou, která nám neustále vtlouká do hlavy: vy přece máte právo na… nebo ne-výchovou k zodpovědnosti. Znám tolik lidí, kteří opustili partnery, povolání, závazky, které na sebe vzali, s prostým:„Mě to nenaplňuje.“ Ve skutečnosti měli vykřiknout jako malé děti: „Nebaví, nehraju!“ Jenže život není io hře. Ale to už moralizuji, omlouvám se.

 
Mayim  04.01.11 20:09

ze zvědavosti jsem zabrousila na stránky Emmimarriage…
http://www.emmimariage.cz/index.php?…
http://www.emmimariage.cz/index.php?…
http://www.emmimariage.cz/index.php?…
http://www.emmimariage.cz/index.php?… (ano, jsou takové princeznovské, ale aspoň ne našlehané…)

 
kami  04.01.11 20:13

Mia - co je to „vlasy do banána“?

Sibyla - jedna z věcí, která v poslední době silně zvýšila rozvodovost (a zároveň nepatří mezi s