Už máte taky svůj hanbatý kalendář?

25.12.10 | autor Ada

*

...ptá se Alena v komentářích k minulému článku a nevědomky mi dodává inspiraci k dalšímu hnusnému výlevu. Bože, jak já nenávidím ten sexy trend. Připadám si jako staromilec, protože za sexy považuju úplně jiné věci. Nebo snad i stejné, ale v menší míře na jednom člověkovi. Třeba vyzývavý dekolt stačí, nemusí k tomu být ještě vyzývavé břicho, zadek a nohy.

Ale o tom se bavit nechci, a nechci se bavit ani o tom, co připadá sexy mužům. (Protože víme, že muži mají rozdílné preference, a také si něco jiného myslí o polonahých slečnách a něco jiného o těch, které se odhalují s mírou.  Jinými slovy - ačkoli nejedna žena včetně mě se tomu vzpouzí věřit -, muži nejsou blbci.)

Chci se bavit o sexy kalendářích. Nebo nad sexy kalendáři. Protože mít kalendář s fotkami, jež dokazují, jaká jsem neodolatelná dračice, je dnes absolutně nezbytné, zvlášť když jste misska, modelka, attention whore nebo jiná celebrita.

Chrlením sexy fotek se donedávna vyznačovala playmate Kateřina Kristelová, jenže pak otěhotněla, porodila a asi už na to nemá čas. Poslední série byly takové něžně mateřské, s bříškem a miminkem a manžou, a na to není nikdo zvědavý.

Připomeňme si aspoň jeden originální, nikdy neviděný majstrštyk z letošního kalendáře:

Autor: Filip Matušinský, dostupné z: http://katerina-kristelova.cz/kalendar2010/web/images/kalendar2010/02-unor_resize.jpg

Vana plná mléka, okvětní plátky růží a v tom naložená blondýna se svůdným pohledem... Těžko hledat větší klišé.

Nejznámější je asi ten loňský. Sexy pózy jako odlepené z plechové skříňky v hornické šatně bravurně zparodoval Pavel Novotný. Kateřina se smrtelně urazila. Ale my, pekelné hyeny, to vyhlašujeme parodií roku.
Srovnejte si: Kateřina vs. Pavel

Originální (podle vlastních slov) sexy kalendář nafotila Agáta Hanychová. Originalita spočívá v tom, že se polonahá neválí na pláži nebo mezi kaktusy, ale pózuje na nádraží, v dílně, ve vlaku a tak dále. Najdete ji taky v téhle skvělé kalendářové galerii na Bleskově spolu s dalšími celebritkami. Jediné originální je snad to prostředí, ale pózy a množství odhaleného masa nikoli.

Zuzana Jandová na některých fotkách vypadá vážně dobře, ale jakmile se pustí do sexy žánru, je zle. Tak daleko jako Kobzanová ještě nezašla, to ovšem od erosenky v rudém budoáru už je do Lea jen krůček. Kritiku zaslouží nejen okoukané prostředí, ale i nesmělý prst v puse (další klišé) a nezvládnutý make-up - modelka se v obličeji umaštěně leskne.

Autor: neuveden, dostupné z: http://foto.osobnosti.cz/zuzana-jandova-235676

Blonďatá panenka Lucie Hadašová, která se proslavila tím, že si nedokázala vzpomenout, kdo je ministr spravedlnosti (já to většinou taky nevím a nepřipadám si jako idiot), se nechala nafotit do Playboye. Nahatá, ale vidět je akorát bradavka (a ještě to chce fantazii). A pózování s jinou slečnou - jistě, dvě ženy, to má pro šmíráky grády, to je sexy!

Autor: neuveden, dostupné z: http://foto.osobnosti.cz/lucie-hadasova-446737

Nově nás sexy kalendářem oblažila i Tereza Kerndlová.

Gábině Dvořákové taky nestačilo, že ji viděl nahou Leoš Mareš, a chce, abychom ji viděli všichni. Navíc tak vyleštěnou ve Photoshopu, že je skoro k nepoznání.

Kdyby měl někdo pocit, že mu scházejí ňadra Hanky Mašlíkové, doporučuji obstarat tento kalendář, tam jich je nejméně čtyřiadvacet:

Autor: neuveden, dostupné z: http://foto.osobnosti.cz/hana-maslikova-222791

Když řeknete Mašlíková, musíte říct i Mesarošová:

Je vaším erotickým idolem Lucie Borhyová nebo Michaela Ochotská? Na Nově mají svůj sexy kalendář i uklízečky!

Autor: neuveden, dostupné z: http://foto.osobnosti.cz/lucie-borhyova-306995

Autor: neuveden, dostupné z: http://foto.osobnosti.cz/michaela-ochotska-379715

Pokračovat by se dalo až do omrzení (jestli snad u někoho z vás ještě nenastalo). Žádnou ze zmíněných dam bych neoznačila za ošklivou, většinou jsou to pěkné ženské, ale proč trpí dojmem, že se národ chce dívat na jejich vykozené fotky? Chce se ještě vůbec někdo, kromě části mladé mužské populace, dívat na nějaké další sexy fotky? Nevím jak vy, ale já už jich mám tak plné zuby, že mi to začíná vytlačovat plomby.

Jestli ještě uvidím nějakou další celebritu v originální žhavé póze a s Photoshopem vyžehleným poprsím, začnu křičet.

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.10 22:08

Ado, podle tebe slečna Mašlíková je krásná ženská? Ups…

Ada Pekelná
973 příspěvků 25.12.10 22:17

Aailyyn: to tam někde píšu?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.10 22:12

Jo jo, máte pravdu. Nejvíc boží je na těch kalendářích ten super sexy pohled a la dračice, pootevřené a vyšpulené rty. Fakt nevím, proč se ty slípky stále všude tak hloupě špulí, vypadají úchylně. Poslední dobou moderní huby zvětšené injekcemi čehokoliv mne odpuzují, připadají mi hnusné. Z toho důvodu například nemůžu koukat na filmy, kde hraje Angelina Jolie. Je mi z ní zle …


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.10 22:16

no, tak na fotky aké nafotila Kerndlová, na také by mi nevadilo pozerať sa, z nich podľa mňa ide určitý glamour

ale to ostatné, no to sú jednoducho kalendáre do dielne nejakeho automechanika… inu, kurvy s tlustou peněženkou


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.10 22:18

Photoshop, že? Ty dámy osobně neznám, takže neodhadnu, nakolik jsou přifouknuté nebo vcucnuté, ale ta pleť, ó, to je 100% Photoshopová leštička! Jinak, protože, jak Ada píše, i uklízečky už mají svůj seksi kalendář, doporučila bych těm opravdu odvážným, aby napříště nafotily kalendář svých vnitřností. Ach, ta směle, nekonvenčně odhalená játra, ten bezohledně zjevený obsah žaludku, a dokonce i… střev, ach ty rajcovní vaječníky! I bez Photoshopu!
Jinak, člověku se pomalu zasteskne po muslimské burce. Jak svůdné jsou vedle toho všeho nabízeného masa dvě tmavé, pomalované oči mezi šátky, a líbezná chůze, velmi dobře tušená pod volnými záhyby.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.10 22:19

Ado, viz: „Žádnou ze zmíněných dam bych neoznačila za ošklivou, většinou jsou to pěkné ženské (atd.)“… Ano, přiznávám, jsem rýpal, slečna Mašlíková, to je… ehm… ne, nebudu to komentovat, než mi někdo řekne cosi ve stylu „ukaž sebe, ty nádhero“. Prostě chodící silikony, nic víc. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.10 22:29

Náhodou Lucka Borhyová má ten kalendář moc pěknej! Nic odhalenýho! Viděla jsem ten kalendář několikrát a jsou tam moc pěkné fotky. Lucka je krásná ženská. Viděla jsem ji nejednou osobně a je to vážně kočka. A Míša Ochotská má ten nový kalendář taky moc pěkný. Nemůžu si pomoct, ale Ty jim asi závidíš?!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.10 22:34

Karol ja si myslím, že v prvom rade ide o to, že co je to za debilitu, aby si kdejaká p*ča z telky davala robit kalendár, ja som na to takisto alergická a leze mi to hore krkem a celé sa mi to protiví a hnusí

a úplne „úžasný“ je aktualny morbidny kalendár slečny kobzanovej…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.10 22:34

Ado, a je to tady :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.10 22:37

Lucie Borhyová a pěkný kalendář? Vždyť tam na té fotce čumí jako stará Škopková když jí řekli, že Venca má dítě s jinou!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.10 22:53

jo jo, holky si myslí, že když otevřou/našpulí pusu a vyvalí kozy, budou ultra rajcovní.
Gábinu Dvořákovou by vážně neměli fotit bosou, má pařáty jako Harry Potter, když snědl žaberník. jestlipak má Gabka taky žábry? btw představte si, jak se po focení zvedla z toho stolu a na zadku měla nalepený žetony.
vyděšené plastové lesbičky a ostatní figuríny jsou k uzoufání nudné, zuzka jandová v epesních bílých punčocháčích už si zřejmě z nudy začala kousat nehty (možná si vyšťourává ze zubů zbatek listu salátu, co měla k obědu).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.10 23:01

Poslední dobou začínám mít pocit, že pokud chce někdo zaujmou, tak musí chodit zahalený víc než obvykle, protože ty nahatý prsa a zadky útočí ze všech stran, až se člověk stává do určité míry imunní. A když už si někdo musí nechat našít ty strašný silikonový balóny, tak ať je proboha ukazuje max ve spodním prádle, protože ve chvíli, kdy jsou vidět bradavky nepřirozeně nahoře a pod nima zbytek toho balónu vycpanýho jak krocan nádivkou, tak z toho je mi trapně i za všechny Mašlíkové a Mesárošové dohromady (a ano, strašně jim se svýma jedničkama závidím, že nemám na to, si nechat takhle zmršit tělo).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.10 23:14

ježiš fuj tak tá gábina má fakt hnusné nohy :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.10 23:20

Sibyla, Ryntyntýna: ;oDDDDD


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.10 23:21

Mě jenom baví, jak si o sobě myslej, jak moc jsou krasný a slavný. Bez retuše a makeupu ale nedaj ani ránu a upřímně řečeno - u většiny „dam“ naprosto netušim, o koho se jedná.
Je mi jich líto. V podstatě.
Ale spíš se jim směju. Škodolibě.
Kdyby za něco stály a v hlavě neměly vakuum, neměly by tohle za potřebí.
Borhyová vypadá jako transvestita. Všichni to tvrdí o Madoně, ale skoro bych řekla, že ta je na tom líp…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.10 23:58

Já půlku z těch sele-blit neznám…asi jsem kultůrně ochuzená či co :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 00:03

Mě spíš děsí kolik na sebeblbější vlnu naskočí lidí a kolik máme kalendářů nahých volejbalistek, basketbalistek, poslankyní Věcí Veřejných, až po tety z Horní Dolní, který takhle shánějí peníze na novou čističku odpadních vod.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 00:37

Ty kalendáře mě nijak nepohoršují ani nerozčilují, jenom tak nějak nudí. To si ty holky neuvědomují, že je to momentálně natolik „masová“ záležitost, že nahá prsa a lačný pohled už nikoho nedostanou na kolena? V dnešní době už asi nikdo nebude křičet nadšením u filmové scény kdy Rita Hayworth pohodila vlasy (Shawshank Redemption) Jediné, co by mě zajímalo je, kam se to vyvine dál, když už nahota nikoho nezajímá…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 00:46

Vzhledem k obsahu článku a všem komentářům v diskusi bezpochyby bodnu do vosího hnízda, ale co…

Jistě, kalendáře mají různou úroveň a některé nevypadají příliš reprezentativně. O lascivnosti některých póz nemluvě.

I přesto se nemohu ubránit pocitu, že tady bylo někomu šlápnuto na kuří oko a komlexy vyplynuly na povrch.

Zvláště zařazení kalendářů Terezy Krendlové a Kateřiny Kristelové nerozumím, jelikož oba mají velmi dobrou fotografickou i obsahovou úroveň. A ani v případě Lucie Borhyové (ač ji osobně nemusím) nemám pocit, že by ukazovala více, než se sluší a fotografie také vypadají velmi dobře. Prostě házet je do jednoho pytle s lacinými „kráskami“ typu Mesarošová a spol. mi přijde poněkud nešťastné.

Mimochodem kalendářů různých známých i neznámých tváří se každoročkě objevují desítky a tak je více než nasnadě, že se mezi nimi tu a tam nějaké odhalené bříško či poprsí objeví.

A nakonec ještě poznámka k Phostoshopu, líčení apod. Osobně pravda ani jednu z vyobrazených neznám, ale ze zkušenosti vím, že většina modelek se po focení ihned odlíčí a do ulic vyrážení nenalíčené, či jen lehce. Prostě to nijak extra nepotřebují. Nutnost se líčit, aby člověk vypadal lépe, je mnohdy jen dogma, kterým trpí především ty, které se chtějí slečnám za časopisu rovnat. Ostatně je hodně těch, které bez make-upu nejdou ani do sámošky pod barákem, ale pak pokrytecky mluví o těch, které ani neznají.

A Photoshop? Jistě, že se retušuje. Retušovalo se vždy, i v dobách analogové fotografie (ano, jde to). Nikoho nezajímá pohled na kruhy pod očima či na uhřík, který přes noc naskočil a druhý den tam zase nebude. Udělejte kalendář s ženskou od plotny s pokročilou celutitidou a nikoho to zajímat nebude. Ani vás ne. Natož, abyste na to celej rok koukali. Ostatně jak řekl Robert Vano (snad jej interpretuji přesně): „Na světě je tolik zlého, že je dobře, když někdo udělá něco hezkého.“

Konec konců, kupte si kalendář s kytičkama, krajinkama nebo pejskama a máte klid :)

Tak hezké svátky, vše nej do nového roku a slunce v duši ;)

PS: Jo, taky jsem letos nafotil „sexy“ kalendář s jednu slečnou, tak si do mě klidně kopněte :) Škoda, že neměla ani řasenku, postavu jsem ji neformoval, pleť nevyhlazoval a retuší jsem se vyřádil akorát na lehkých kruzích pod očima. To by se vám kopalo lépe :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 00:52

Náhodou Rita by všechny tyto lačné „krasavice“ úplně z fleku strčila do kapsy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 00:52

jen dva poznatky:
a, gábina dvořákková má hrozně, ale hrozně ošklivý nohy (myšleno chodidla)
b, nevím proč, ale vždycky mě překvapí, jak je ta mašlíková ošklivá. jako každé ráno vychází slunce, mě vždy překvapí, jak je hnusná…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 01:07

Většina těch slečen by se možná mohla inspirovat kamarádovým péefkem. Slečna tam byla zachycena pouze od pasu dolů, jak ji pánbu stvořil. Ne že by mě to uspokojilo nějak víc, než vidět jim i hlavu, ale stačí jen jeden obrázek na zalepení :-) (a břicha mívaj většinou pěkný)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 01:13

mě nejvíc vzrušuje představa Agátiny módní značky „AGÁTA FASHION“.
jedna sukně, v deseti barvách, velice v „originálním provedením.“
a pak to se to ještě musí vyfotit, to zrůdné cosi…
zajímala by mě kvalita.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 01:28

Proč se dívat na jejich vykozené fotky, když je internet přeplněný pornem?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 01:36

to Lukáš: šmárjájosef, už zas někdo vytahuje tu ohranou písničku, že když někdo kritizuje, tak si tím určo určitě léčí své vlastní komplexy. Ada si jistě vylívá zlost, protože těm sélebritám závidí dokonalá těla, fotogeničnost a svůdné pohledy. Já tedy ano a nebýt tak zakomplexovaná a tlustá s uhrama, tak hned taky nafotím ultra seksí kalendář a budu jím oblažovat širokou veřejnost.

A fotky Kristelové mají dobrou fotografickou (obsahovou - to už je snad čiré sci-fi) úroveň??! Ten vzhled plastikové barbie je jako nějaká úroveň? Bežím do optiky pro nové brýle, protože už asi vážně slepnu.
Retušovat ano (nikdo fakt není zvědavej na něčí uhry), ale všeho s mírou, když z toho vyleze vyžehlená pleť vzhledu voskové figuríny, tak to už si rovnou může grafik místo Photoshopu otevřít program malování a obejde se i bez živé modelky. To je jak rozdíl mezi nalíčit se a zmalovat se. Tož tak.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 02:07

Tohle možná nebylo na kalendář, ale fotit se s mrtvým zvířetem hozeným přes rameno, nebo položeným v klíně, to je opravdu veleseksi…
http://bleskove.centrum.cz/…clanek.phtml?…

Možná by z toho kalendář pro zaměstnance kafilerky být mohl.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 02:19

Kejta jako kejta… ;)
Ale kdo by to chtěl mít dobrovolně pověšené na zdi?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 02:20

Lukáši - nemůže to být třeba ilustrace nespokojenosti nad tím, že kalendáře (např. velice známý Pirelli) můžou dělat jen ženy které jsou skutečně krásné, a přitom toho využívají i právě ty nezajímavé, ne nepodobné nám…no a u těch ostatních jde pak právě o to peklo? Hm?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 02:27

Kobzanová na zabíjačce je náhodou dost vtipná. Budu věřit tomu, že z porno fotek přešla na recesi, protože můj mozek odmítá připustit, že by něco takového mohlo být myšleno vážně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 03:38

Karolíno, úplně si nejsem jist, jak to myslíš. Každopádně mi například Kerndlová či Kristelová nepřijdou nezajímavé.

A že fotí kalendáře kdejaká komerční cuchta? To mne vskutku nepřekvapuje, spíš bych se divil, kdyby tomu bylo naopak. Nakonec já jsem vůči tomu tolerantní. Ať si každý fotí co chce a pokud je s výsledkem spokojen, pak ať to klidně i vystavuje. Ostatně jde na trh se svou vlastní kůží.

Mimochodem ty fotky s Kobzanovou mi přijdou docela vtipné. Proč si z toho taky občas neudělat legraci? ;)

Loca: Kvalitu retuše bych z mrňavého obrázku raději neposuzoval. Na papíře to může mnohdy vypadat jinak, i když se to takhle na pohled nezdá. Mimochodem hezké fotky může mít myslím každý. Jen na to mnozí nemají odvahu či sebevědomí. Zbytečně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 04:16

Méně je někdy více. Zlaté pravidlo nejen u fotek. A tyto dokonale krásky ala PhotoShop je děs a jen to vymyva mozky holkam .. nereálné, vydělení, todle opravdu chceme?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 04:33

no, hele, ked si chce nejaká tv kozička nafotit kalendár, tak nech si ho pokojne nafotí a ked si ho chce nafotit trebár aj moja 150kilová susedka, tak takisto nech si ho klidne nafotí, ale odmietam sa k tomu postavit tak že „nech si to aj klidne vystavuje, ona sama predsa ide s kozou na trh“

a to kde sme?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 09:59

Lukáši, Vy jste příjemný závan normálnosti a tolerance. :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 10:06

Lindiste: Ach, Rita! První záběr v Gildě, jak hodí vlasy a vztyčí se… „CIlda? Are you decent?“ -„Me?“ a ten úsměv - to bylo TAK sexy! A ten tanec… Ne,o tom nemají tyhle ani ponětí. Ale to bylo vždycky- mnoho povolaných, málo vyvolených.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 10:31

No, podle mě si skutečně může každý fotit co chce, ale je třeba trošku poznat míru… Klidně bych se nechala nafotit v prádle s výrazem kachní držky, v síťovaných punčocháčích a lodičkách, ale pravděpodobně bych se tím výsledkem potom pokochala sama, řekla si „bože, já su tak seksi“, pak dala jeden výtisk příteli a tím by to bylo uzavřeno. Jak se znám, neukázala bych to ani nejepší kamarádce, protože ta na mě v takových pózách fakt není zvědavá. Natož abych ty fotky šoupla někam na net nebo svolila k tomu, aby se to prodávalo (kdo by to koupil, je věc druhá, ovšem lidé jsou různí). Nahoty je dneska všude tolik, proč chodit s další troškou do mlýna?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 10:32

Lukáši - jako že když na malém obrázku vyžehlení nápadně připomíná svůj redial vzor, tak ve větším formátu a na papíře to nebude vypadat jako přetavené pvc, ale jako přirozená, hebká kůže?

A růžová bloncka ve vaně s plátky růží či šedivá u auta nebude vypadat jako stokrát ohrané klišé, ale bude to obsahově kvalitní fotografie?

Týjo - to chci taky umět, dělat takovýhle fotky, který v malém vypadají tragicky a ve velkém přichází s nabídkou kvalitínho vizuálního toho, zážitku.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 11:00

Lukáši…dík za tip,já určitě půjdu do těch krajinek,protože na tohle se opravdu dívat nemusím…a prosím o vysvětlení té„obsahové úrovně“…to mě dost pobavilo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 11:08

Tak většina z nich se živí tím, že svoje tělo ukazují celý rok, tak samozřejmě součástí je i lascivný kalendář a co je to jejich práce…mě to nijak nepohoršuje, každopádně některý fotky jsou i zajímavé a pěkné


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 11:12

http://www.russianarts.org/…s/loren2.jpg

Já nevím , ale dáma v mém odkazu je podle mě tak sakramentsky přitažlivá (schválně nepíšu sexy) , že jí není zapotřebí víc vidět :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 11:18

Tady z těch ukázek mě osobně přijde zajímavá jen fotka Kerndlové, má šmrnc, jinak to jsou nudné a stokrát ohrané záběry.Ale v podstatě je mi uplně jedno, kdo a kde se fotí nahatej. Jednou třeba někdo bude šokovat fotkama na WC, co já vím…Tyhle kalendáře snad stejně nikdo nekupuje, podle mě důvod jejich vzniku je ten, že se pak může s velkou pompou jakože pokřtít, tímžtopádem hvězdička dá o sobě vědět, žeano.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 11:42

Je to furt na jedno brdo, stylizace fotek už je taky předvídatelná až to bolí a vzhledem k tomu, že nefandím ani jedný zmíněný slečně, je to celkem na uzívání.

Ovšem za fotku pana Novotnýho a čtyřiadvacet ňader dík :-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 11:44

Já jenom napjatě čekám, kdy vyjde kalendář katedry gender studies. Tyhle holky totiž mají přímo v popisu práce toto stírat, jsou za to placené, z našich i evropských grantů. (Ada vlastně dělá jejich práci!) Pokud ony se neozývají, nejspíš souhlasí (no třeba pekly cukroví a neměly na to čas, že…) a taky by byl další logický krok jejich vlastní kalendář. Jen doufám, že paní Šiklová do toho nepůjde, i když je to pohledná paní.
Zdánlivé logické zdůvodnění těchto kalendářů je dobročinnost. Představuji si filantropa, jak má ve sklepě tuny těchto publikací a přemýšlí, jak je ekologicky zlikvidovat. Jen mne napadá: to ty holky vážně na nic jiného nemají? Nemohou svou lidumilnost demonstrovat nějak jinak, třeba odklízením sněhu před domovy důchodců, pletením ponožek a čepic pro bezdomovce, přijetím děcek z dětských domovů ke štědrovečerní večeři nebo společným výletem do Špindlu (že, paní Verešová)?
Asi mají strach, že by si zlomily nehet, pletení je out a grázlíky z děcáku by žádná ke svým dětem nepustila nejspíš.
To je fakt lepší vyvalit kozy. Co budou dělat, až budou staré a opotřebované?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 11:46

Jo, a miluju ty větráky! Jak není větrák, není pořádná fotka.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 11:51

Né, že by takový kalendář nemohla mít každá z nás. Mohla. Nakonec vizážita a Photohoshop jsou velmi mocné. To je kouzlo dostupné každé z nás, nikoli jen plastikovým modelínám. Fakt nemám mindráky z toho, že takhle nevypadám. (Reálně bych jako figurína vypadat nechtěla a ten kalendář může mít stejný naprosto každá. A když už by vznikl, měla bych maximálně radost z povedených fotek a ukázala je tak partnerovi. Když každá druhá vystavuje svůj zadek veřejnosti v kalendáři, koho to má bavit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 11:52

Všechny tady hrozně víte a jste nejlepší, poslední dobou mi je z diskuzí v modním pekle na blití, dřív se tu aspon člověk něco dozvěděl, dostal radu. Škoda slov, doufám, že Ada se aspoň vrátí k článkům, ze kterých si člověk něco odnes a bulvár nechá bulváru…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 11:56

Jo a ještě teda nechápu o co jde panu Lukášovi v diskuzi, že tu musí dopodrobna vysvětlovat, proč v hanbatým kalendáři asi uvidíme nějakou obnaženou kůži a na co se používá make-up a retuš - když předmět kritiky v článku by se dal shrnout slovem „klišé“.

Jestli Vám vadí, že někdo přiřadil kalendáře které se Vám líbí, k těm, které se Vám nelíbí, no je to pech, no.

Mě to teda nebere, ale taky nejsem cílová skupina že jo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 12:03

Příště musí být praktický článek. Intelektuálové už mají absťák. :-) Tohle je přeci pod tvoji úroveň, Ado!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 12:06

A já říkám, že nejlepší obrana je útok, a autorky a nejaktivněji diskutující čtenářky Módního pekla by měly nafotit taky jeden.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 12:06

Co se vlastně s těmi kalendáři děje poté, co jsou slavnostně představeny bulvárnímu tisku? Znáte někdo osobně někoho, kdo si podobnou věc koupil?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 12:11

Já bych jim ty kalendáře odpustila, nikomu to nenutí. Kdo se chce na jejich vykozené fotky dívat, musí se k nim proklikat, nebo si ten kalendář koupit. A komu se nelíbí, nejsou mu nuceny na billboardech a pod. No prostě je velmi snadné se jim vyhnout.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 12:52

Panenka_bohemica: to neni o tom, jestli má nějakej intelektuál absťák nebo ne, ale spš o tom, že ještě nedavno bylo peklo fakt o něčem, sice byly některý články a komentáře u fotek hodně drsný, ale bylo to vtipný, a bylo to o tom, že sme si všichni dělali srandu z toho, jak je někdo příšerně oblečenej, a zárověň u toho Ada napsala jak ne a jak jo, kdežto poslední dobou mi přijde, že jí docházej nápady..já souhlasim s tim, že zrovna z tichle konkrétních fotek je vidět, jak je to všechno na jedno brdo, ale ani jedna z nás tady určitě nejsme cílovka tichhle kalendářů..
A mimochodem, pořád se smějete fanouškům tvořilek na fleru, jak jim strašně pochlebujou a jakmile někdo proti konkrétní tvořilce řekne něco špatnýho, tak se na něj sesypou, ale tady je to uplně to samý.. jakmile tu někdo jakkoliv nesouhlasí s tim, co Ada napsala, tak ho hned všechny začnete strašně pranýřovat a děláte z něj debila.. Nemá náhodou každej právo na svůj, a to i nesouhlasnej, názor?

Ada Pekelná
973 příspěvků 26.12.10 13:16

Myrthie: můžu si psát praktické, nepraktické i zcela blbé články podle libosti a podle toho, jakou mám zrovna náladu. Nejsi první ani poslední, kdo začal pískat, že „docházejí nápady“, „upadá kvalita“ a podobně.
K dokreslení dobré pohody nad podobnými komentáři doporučuji čtenářům tuto prostou lidovou melodii: http://www.detskestranky.cz/…lo_dobre.pdf


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 13:01

Ježišmarjá, jsem si dovolila jeden ironickej komentář je smajlíkem, to je pranýř jak prasa a totální zdebilnění! Tak to teda sorráč :-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 13:09

No jo, čelem k masám…pro takovýho upocenýho impotenta v zamaštěnejch modrákách to musí bejt vpravdě závan luxusu! Dle zobrazeného výrazu dotyčných ani nehrozí nějaká vysoká, pročež arogantní, inteligence…tak si kdejakej pepíček jistě přijde na svý.

Ale aspoň ty tetiny nejsou březí :http://www.samuraj.cz/…ha/foto/7153

Mimochodem, viděl jste někdo film Holky z kalendáře? To je jiný kafe :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 13:26

Tak já teda chci článek o módních blozích a fashionistas. Už to myslím Ada zmiňovala, že ho chystá.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 13:33

jedinej kalendář co bych si opravdu chtěla prohlídnout od začátku do konce je ten s Pavlem Novotným:-D
A mimochodem - proč vlastně nefotí sexy kalendáře chlapy?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 13:37

Já bych se na nějaký sexy fotky i rád podíval, problém je, že ty skutečně sexy se dost blbě hledaj, všude jen samá pornografie nebo podivný „rádobysexy“ fotky jako v tomhle článku…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 13:47

Bludička: Co s nimi dělají? Rozdávají je jako reklamní přeměty
nikolli: proboha, jen to ne! Však existují a jsou otřesné - krasavci v různých stupních svlečení s unylým výrazem čtyřprocentních panenek. Jen počkejte, až to dorazí k nám a různí sámerové nám začnou pózovat, to bude teprve pochutina!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 14:28

Myrthie: Alebo sa všetci Ady boja antoľko, že sa začali obliekať „tak, ako treba“ a už nie je koho kritizovať…:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 14:31

Inu, jak vidno, stále platí, že každý nejlépe ví, jak má žít někdo jiný. Do nového roku tedy přeji více nadhledu a nečtěte bulvár, když vás to rozrušuje ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 14:46

Katka: „Alebo sa všetci Ady boja antoľko, že sa začali obliekať „tak, ako treba“ a už nie je koho kritizovať….:)“
Ale určitě. Já jsem se tu před časem zmínila, že všichni, nastupující do autobusu v Roztokách (cca 20 osob) měli džíny a černou bundu, a že je to fuj. A co myslíte? Když jsem tudy jela příště, vynořily se manžestráky a bundy různých barev, dokonce i pár kabátů. Nepochybuji, že mají z Módního pekla smrtelný strach :-)))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 14:51

Kdybyste se tím vaším novoročním přáním řídil sám, ta diskuze by vůbec nevznikla :-))

Jsem si nevšimla, že by se tu konala nějaká uzurpace, jenom mi přišlo, že obhajujete něco, proti čemu vlastně v článku nepadlo ani slovo…

Babrat se v tom ale už nebudu, dobrý světlo přeju.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 15:23

A nevzknikly náhodou ony odporně protáhé, blánovite nožky Gábiny taky špatnou prací ve Photoshopu? Zdá se mi nemožné, aby skutečně měla takovéto nohy..
Ale kdo ví… :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 16:31

Taky mě tenhle „fenomén“ štve. Jedna jako druhá, stejné pózy a pohledy typu „lehká holka“… No ale co naplat..chlapům se to líbí..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 16:58

To Bludička: Co se vlastně s těmi kalendáři děje poté, co jsou slavnostně představeny bulvárnímu tisku? Znáte někdo osobně někoho, kdo si podobnou věc koupil?

  • řekla bych, že od druhého ledna budou k mání v Levných knihách po 29 CZK ,–))

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 16:59

sak tie kalelndare si aj tak kupuju len chlapi, co v realnom zivote zenu nemaju a pri tychto obrazkoch potom masturbuju na zachode…a pre tento ucel su perfektne:D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 17:28

na tej fotke mi borhyova pripomina Jennu Jameson, a to je teda kocka :) a dokonca je tam Lucie oblecena, a aa tak vyzera sexy.
aj fotka Kerndlovej sa mi paci.
ostatne je vsetko odpad… hlavne ta Maslikova a Mesarosova… netusim , kto to je, ale vyzeraju dost hrozne. Ta Jandova vyzera na tej fotke ako alkoholicka a ta blondina z tej lesbickej fotky je hnusna.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 17:39

Jo, jo, než celoročně něco podřadně umělohmotného fujovního ze skříňky soustružníka, raději na zeď pracovny něco mimořádně pořádně uměleckého z dílny umělecké umělkyně..

http://www.fstop.cz/…va/untitled/

Tato dáma fotí i různé módní kreace a jiné krásy, kterým GoMo nerozumí - a tudíž zahanbeně přiznává, že je patrně kulturním barbarem až idiotem.
Ovšem kdyby si ta dílka Ada prošla, třeba by mi pak ty nesrozumitelné krásy vysvětlila tak brilantně, že prozřu a tím tápajícím idiotem přestanu býti.. Ach, to by bylo báječnéé!
Ado, prosím o pomoc! :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 17:54

Proc mi prijde, ze tenhle clanek a diskuze je jenom o zavisti? O tom, ze autorka a mistni diskuterky zavidi celebritam dokonala tela, pekna prsa, hezke zadecky a dobre obleceni?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 17:56

Ale samozřejmě, Martine, jak jinak. A na to jste přišel sám?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 17:58

GoMo, to je totiž UMĚNÍ :-))
A pro Martina dodávám, že i těmto umělcům závidím jejich kreativitu a odvahu. Nemusíte se tedy již vyčerpávat nějakým odhalováním mé motivace.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 18:10

Já to chtěl napsat už k minulému příspěvku se špekatými redaktorkami, ale nakonec jsem se rozmyslel. Když je řeč na tvrdku o nahých kalendářích, napíšu to sem.

Taky jsem si všiml v poslední době trendu fotit akty. Knihovnice myslí, že lidi nečtou – vyfotí se nahé. Matky (!) z ČVUT postrádají školku – vyfotí se nahé.

V zásadě bych proti tomuhle trendu nic neměl. Nevím, jestli se dám ještě počítat mezi mladou mužskou populaci (je mi 28). Nahá baba mě vždycky zaujme. Pokud je ovšem pěkná. Aby se nahá fotila, musí být hodně pěkná. Ale opravdu hodně.

Většina ženských, které aktovému trendu podléhají, na focení aktů nemá.

Další věc je, že dobrý musí být i fotograf. To se ale stává čím dál méně. Už jen proto, že dobrých fotografů je málo, kdežto aktuchtivých bab hodně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 18:11

Milá Ado, ještě jsi nepovšimnut nechala kalendář Kobzanové: http://revue.idnes.cz/…amodelky.asp?…
Když jsem viděla upoutávku v televizi, uvažovala jsem o zneuctění mé TV bedny :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 18:14

Aháá, děkuji, Bludičko..
Takže nyní si nafotím kalendář (se svou přírodní sestrou a její přírodní ďolíkytídou a jejími dvěma přírodně vygravitačněnými třiceticentimetrovými lachtany),
který pak mohu bez obav šířit mezi kamarády, neb TO už bude to pravé UMĚNÍ.
A proti TAKOVÉMU ODVÁŽNÉMU SYROVÉMU MÓDNÍMU UMĚNÍ nemůže pak snad ani Ada něco ceknout, že. :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 18:24

No GoMo, ona je ta Lucie Michová opravdu krásná… ........
Jinak jsou její fotky fakt hustý.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 18:25

Mě vždy pobaví to, jak tyto „modelky“ uvedou svůj kalendář. Prý „originální“jak řekla Agáta. Jsem jediná, která tu originalitu nevidí? Bohužel u nás je jen pár modelek,které jsou skutečně něčím zajímavé, pro mě je to třeba Kuchařová.
Taky by mě zajímal článek na AGATA FASHION :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 18:33

Martine…noo hlavně to dobré oblečení závidíme,ale že ho tu na těch fotkách je,co?Já osobně ještě závidím těm slečnám,že na něco takového vůbec mají povahu .
Ovšem musím napsat,že Kerndlová má hezké vlasy..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 18:39

Koukám podle počtu komentářů, že zase Ada ťala do živého, to je dobře:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 19:03

Alena Čechová: V některém z minulých článků jste se mnou v diskuzi souhlasila, když jsem se vysmívala genderovým stereotypům. Ano, jsem studentkou sociologie a gender studies. Ano, myslím, že dobře vypadám. Ano, jsem ráda, když mi to sluší, ne nejsem obětí módního průmyslu, ano vydělávám si na svá dálková studia sama, ne nikdo mě neživí, ano chci dítě, ano chci důstojnou kariéru. Senior, žena, Rom, Árijec, Černoch? Pořád lidé, kteří mají nárok na důstojnost a mají na výběr… Na kalendář se nechystám, s paní Šiklovou neházejte do jednoho pytle celou sociologickou obec v ČR, laskavě a všechny feministky do jednoho pytle taky ne. O lidech z genderu, placených z peněz nás všech si nechejte zdát. Znám ty lidi, dokážu si představit jejich příjem a rozhodně to nedělají pro peníze. Ovšem jak kdo, každý má právo na svou důstojnost, jak s ní naloží (vyjadřováním oblékáním, focením se…) , i feministky. Děkuji za prostor, feministka Beena, Howgh!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 19:09

Beena: shodneme se.
Na můj vkus jsou u nás feministky zbytečně krotké. Buď něco dělají, a pak jsou málo slyšet, nebo nedělají nic.
Nebudu se s vámi hádat o množství prostředků, které do GS tečou z různých grantů, ale jdou tam a za ty předvádějí ty dámy fakt málo muziky. Sorry, to je můj náuzor. Podle mne jaksi zpohodlněly, což je škoda.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 19:26

Hlavně aby dámy předváděly něco jiného, než jestli se má říkat studující místo studenti a hosti a hostky. Nebo jestli se má „vykastrovat“ lev na švédské standartě.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 20:17

Taky znám docela dost lidí z gender studies a z toho, co znám, můžu říct, že to jsou dámy, které jsou v GS, protože nic jiného neumějí, nemmají užitečné znalosti ničeho a jedinou jejich šancí na obživu je sosání peněz z eurofondů. A pro prachy to rozhodně dělají, to vypadlo i z úst jedné zaálené feministky. Myslím, že v dnešní Evropě už feministky ani nic velmi užitečného dělat nemohou, akorát tak kafrat o panáčcích na semaforu a závádět nám tu Newspeak z Orwellova 1984.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 20:19

A jen aby bylo jasno - tímhle nechci říct, že pro mě Ada s tímto článkem upadla do škatulky příznivce GS. Já nejsem feministka a na tyto kalendáře mám podobný názor, i když mě neohoršují, jen nudí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 20:44

Mým rodičům celý minulý rok visel na záchodě kalendář od Mountfieldu - byli na něm nazí kulturisti v zahradách tu s traktůrkem, tu s pilkou či jiným nářadím, které vždy cudně zahalovalo jejich vlastní „nářadí“ :) Tož, fotky to byly pěkné, ostatně Mountfield má asi prachy jak na kulturisty, tak na dobrého fotografa, a pobavily by mě, kdyby si je máti tak na týden z recese vystavila ve spižírně, ale ne… Víc nevkusu už bohužel mí rodičové předvést nemohli…a když jsem na to máti upozornila, samozřejmě se urazila a nepochopila, co mi vlastně vadí. Šmarjá, co já bych dala za nějaký takový kalendář, který tady Ada haní, místo těch chlapů z Mountfieldu! Aspoň by to bylo menší zlo… Teda kromě Kobzanové, to se snad ani jako recese nedá brát :( A vůbec, vy fakt máte problémy…nikdo vás nenutí na ty kalendáře koukat, mě jo :(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 20:44

Lukáš, Line - tohle ale není web pro usměvavý, sluníčkový, tolerantní a „normální“ lidi. Tohle je pro nenávistné, cynické a netolerantní pekelnice, které mají neukojitelnou touhu dělat si z těch „normálních“ lidí ošklivou a ponižující legraci. Ale můžete založit nějaký normální web a oni Vám tam tu Kristelovou třeba pochválí. Tady se „obsahové úrovni“ říká hnusnej lacinej kýč a zajímavé ženy jako Kateřina Kristelová jsou tu označovány za hloupé seksi fifleny. Tak běžte jinam.
K těm gender studies a feministkám - musím bohužel souhlasit s Alenou. Za hodně peněz málo muziky…s granty mám své zkušenosti a dostávat teď peníze na nějakou tu rovnost pohlaví je dost v módě. Ale ty publikace jsou pak povětšinou nesmysly. A je to veliká škoda, já bych taky nějakou pořádnou akci ocenila. A náhodou kalendář se Šiklovou bych si koupila a pověsila ho hned vedle Pavla Novotnýho!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 21:10

Líbí se mi jen fotka Borhyové, je decentní, jinak je to vulgární hrůza.Jak si vůbec může dovolit Ochotská jakožto zprávařka nechat se fotit v plavkách, umíte si něco takového představit u CNN?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 21:19

No největší hrůza je Mesarošová - oplácaná není, ale břicho (na poměry modelek celkem vypouklé) zatáhnout mohla. Vždyť Novotný umí pózovat lépe než ona…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 21:53

Nazí kulturisti s traktůrky… :) To náhodou mohlo být celkem zábavné. Přinejmenším to není omšelé klišé.
Vaši rodiče, M.P., umístili onen kalendář na čestné místo na WC. Myslím, že se o jejich vkus obávat nemusíte… :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 22:41

A už jste viděly úvodní znělku reklam na Nově? Ty dvě nahatý Mikulášky?! Boha jeho!!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.10 23:05

Martine, ale no tak…vazne mate pocit, ze tohle je o zavisti? Sama jsem mladsi nez vsechny ty holky, ani s postavou nemam nejmensi problem a nic to nemeni na nazoru, ktery mam v podstate stejny, jako vetsina diskutujicich tady. A to, ze mi unika pointa, proc najednou kazda ceska radobycelebritka (slovo osobnost nebo celebrita mi moc pres prsty nejde, vzhledem k tomu, ze vetsina tech holek dokupy nic poradneho nedokazala, jen maji potrebu byt neustale videt pomoci takovychhle blbosti, kdyz to jinak neumi) musi mit vlastni übersexy kalendar. Kdyby se radsi vsechny sebraly a nafotily dohromady jeden, co by mel poradnou uroven, kdyz uz maji potrebu, aby je cely cesky narod videl tak, jak je panbuh (a obcas taky plasticky chirurg) stvoril. Ale kupa stejnych, tuctovych a lascivnich klise, to prosim ne.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.10 09:59

Ano, také by mě ze svěho nejvíc zajímalo, kdo takové kalendáře kupuje, nebo v čem tedy spočívá charitativnost proklamovaná u většiny těchto edic - rozdávají to do věznic?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.10 10:48

GoMo: díky, moc pěkně jsem se zasmála (mimochodem lachtany mám taky). :)))

Já tedy těm nahatatým Barbínám nejvíc závidím to ohromné množství takto získaného spermatu po celé republice. Možná dodávají kalendáře zdarma i do Fertility center. :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.10 11:08

Já jsem feministka. Dovedl mne k tomu sám život, kdy jsem poznala, že jako žena jsem skutečně považovaná za méněcennou bytost, a to nejen muži, ale dokonce samotnými ženami. To, co mne zajímá na tomto webu, je takové probublávání tohohle problému do módy. Sama to vídám taky: ženské mého věku, jak se s rezignovaným výrazem potácejí s těmi narvanými igelitkami po městě, na hlavě ten drn, v černohnědošedotmavěmodrých šatech neurčitého střihu a nepadnoucí velikosti. A říkám si: kdo jim řekl, že na nich osobně nezáleží? Jak to, že se na sebe úplně vykašlaly, přitom jejich děti nejspíš studují a jejich manželé (pokud existují) jsou asi veselejší, než ony jsou? Proč vrážejí všechnu energii do domácnosti a rodiny a své potřeby odsouvají?
No, a pak vidím ty kalendáře, ty volby miss, ty šovinistické filmy, tu atmosféru v politice, společnosti a vůbec a říkám si, že to dá sakra práci nenechat se tímhle semlít. Máme státem placené feministky, které se dle mého soudu vyžívají v teoretizování a takovej pravěkej veleještěr, jako je Joch, radí premiérovi! Kde to sakra jsme?
Jo, a doktorka Valdrová mne učila na gymnáziu němčinu, znám ji osobně a nechápu tu démonizaci její osoby téměř veškerými médii.
Omlouvám se za offtopic.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.10 11:17

Ada má pravdu. Všeho moc škodí. Tyhle kalendáře jsou slizké. Mně nejvíc otrávil kalendář vědkyň, který - byť s dobrým úmyslem - nafotily loni. K tomu se prostě snížit neměly. Ukázka např. zde http://zpravy.idnes.cz/…-/domaci.asp?…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.10 11:32

jo a ten kalendář z horní dolní ( nevím už jaké vesnice ) se mi taky moc líbil.
Neházela bych to do jednoho pytle.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.10 12:58

Dadino - otevrela jsem si ten tvuj odkaz a velice me pobavila zalomena (nebo vylomena?) poza Jany Dolezelove:-D Za chvili jdeme s pritelem na kafe, tak si v kavarne tu seksi pozu vyzkousim a pak poreferuju, kolik hladovych muzskych pohledu na mne spocinulo. Spis to ale tipuju na kontakty na chiropraktika:-DDD


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.10 13:25

Já si nemyslím, že by Ada tímto článkem nějak poklesla. Naopak se mi líbí, že dokáže ukázat na všechno, co jí vadí. Nejsem cílová skupina držitelů zmíněných kalendářů, nicméně na zprávy o různých jejich křtech narážím pořád. Těchhle kalendářů je už snad víc jak dní dní v roce a všechny jsou proboha tak stejné!
Upřímně a od srdce jsem se zasmála nad titulkem, ve kterém Agáta Hanychová označovala svůj úplně stejný kalendář za úplně jiný. A taky když Diana Kobzanová údajně rozlítila ochránce přírody fotkama ze zabíjačky.
Podle mě je tu klíčové slovo klišé. Jako by bylo pět šablon podle kterých se každý rok nafotí sto mediálních těl, o kterých se napíšou aspoň dva články.
Kvalitní obsah to povětšinou nemá, protože inovace prostě zoufale schází. A přidávám se k otázce, kdo si to proboha kupuje, případně dostává.
Ale hlavně že se o holkách zase trochu mluví.

A ještě jednou uslyším, že slečna autorka asi těm krasavicím závidí, tak na dotyčného pisálka sešlu hromy a blesky!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.10 13:38

ježiši, těď jsem zabrousila na pár komentářů, které jsem před tím vynechala.
Dokud budu číst názory na to, že už feministky (a feministy - ano, i ti existují) nepotřebujeme, tak je vidět, že ještě leží velký kus práce před nimi a před námi všemi.
Stačí si přečíst platové statistiky (například vysokoškolačky dostávají u nás - v roce 2010 - průměrně 75 % platu svého stejně vzdělaného kolegy, v Británii, která je v tomhle podstatně dál, se mají podle výpočtů mužské a ženské platy setkat za 57 let), zaměřit se na způsob výuky ve školách (a dohledat výsledky typu „holky jsou od nadpřirozena slabší v matice“), podívat se na slaďování pracovního a rodinného života a zkusit si představit, co asi tak slyší muž, který chce pracovat jako učitel v mateřské školce.
Ne, muži a ženy si nejsou rovní, v něčem to asi nikdy nepůjde - a dobře tomu tak, ale někdy se prostě jedná o pytel sraček, ve kterém je potřeba se pohrabat a vyřešit ho. A řeči o tom, že máme volební právo, a proto už feminismus nepotřebujeme jenom do těch pytlů přidávaj.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.10 13:50

Mně zas přijde fascinující, že když se o něčem člověk vyjádří nelaskavě nebo že to je nuda, tak podle spousty automaticky závidí :-))

Podle tohohle principu si teda uvědomte, že pokaždý, když třeba přepnete program na telce, páč Vás nebaví, jste pěkná závistivá svině.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.10 14:02

Mně tedy spíš zaráží, že se to rozšířilo z těchto kruhů a dámy mnohem inteligentnější to přijaly také jako jakýsi druh charity a svlékání v jednom. Stačí se podívat do vybraných italských a francouzských měst, kde rychle pochopíte, že elegance (a s ní ruku v ruce jde i decentní zahalenost) je úplně o něčem jiném a může být přitažlivá (óó jak lacině zní slovo sexy) mnohem více. Přestaňte toužit být sexy. Výsledek je často děsivý a mně se nebaví na dívat na ty děvkoidní výrazy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.10 14:03

Tady se fakticky mažou komentáře?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.10 14:06

Argumenty o závisti mě baví. Fakt moc. Che che. :-) Jestli někomu něco závidím, tak grafikovi schopnosti vládnout Photoshopem, ne těm modelínám. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.10 14:07

Nějak se můj komentář vyloučil- asi nebyl k věci, tak to zkusím znovu.
Líbí se mi názor LUKÁŠE.
Kalendář Borhyové se mi líbí - má ducha a oslavuje krásu. Je to rozdíl, než Hanychová, která je umělohmotná a podbízí se.
Je škoda, že Borhyová nechodí do telky taky tak přirozená a je tam zmalovaná jak řepa a má uplácanou nějakou budku na hlavě. Kdežto v kalendáři vypadá jak ŽENA.
Protože se mi líbí nahatí lidé, brala bych i kalendáře, kde by byli nahaté ženy i muži. Třeba jak staví stan, tlačí porouchané auto, loví ryby u řeky, vkusně souloží - asi by to nemusely být celebrity - ale jen tak někdo, kdo má v sobě vitalitu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.10 14:29

Nazí lidé vypadají jako olysalé opice. Proto se taky ty fotografické akty rutinně upravují.

Line : Jo. Pes napsal, že jsme frigidní čůzi, co těm pěkným holkám z kalendářů jenom závidí. Já bych tohle nemazala, tihle trolové snadno nabydou dojmu, že jsou mazáni ne proto, že otravují, nýbrž proto, že vyslovují nějakou nepříjemnou pravdu. Rozumím, že se vždycky se vždycky někdo nachytá, začne polemizovat a diskuse zajde na zmatečnost, nevím…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.10 14:38

S tím já se setkávám celý život.Když něco nepochválím nebo nedejbože i zkritizuju,tak jsem hned závistivá ,nepřejícná ,nevyrovnaná a sama se sebou nespokojená osoba…chjo


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.10 14:47

Ty fotky sou předvším nudný a na jedno brdo. Je mi fuk, jeslti sou upravený, nebo jeslti tak ty holky vypadaj, a je mi fuk, že je toho teď tolik. Jediný, co by mi nebylo fuk, kdyby mi to viselo doma, a to se neděje.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.10 15:14

Ts. Ty kalendáře jsou odporný. A ještě musí bejt každej z těch plátků slavnostně pokřtěn. To mi vadí snad nejvíc. Křtění CDček a klipů..no budiž, ale kalendářů s hanbatýma fotkama? Nabízí se nějaká fetišistická asociace..

A tahle diskuze je žumpa, co se nedá dočíst. Jasně, závidíme silikony, závidíme liposukce, závidíme peníze, závidíme ty plešatý dědky co maj v posteli, závidíme ty sešlý ksichty… pche.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.10 15:18

Jak jsem vděčna za tento článek! Už mi začalo pomalu připadat, že ta dnešní překozenost je naprosto normální, ba co víc, vkusná a sexy a jen já jsem nějaká divná, protože jsem jediná, komu to přijde laciné a stupidní a cokoliv jiného než pěkné.
Nerozumím argumentům „Když to někdo chce dělat, ať to dělá“ - to by se pak mohl založit jakýsi blog s názvem „Ať si každý dělá, co chce“, zajímala by mě návštěvnost. Já jsem ráda, že se nad tím někdo aspoň pozastaví.
Opominu sexy pózy a rádoby svůdné kachní pohledy, to už se tu rozebíralo mnohokrát, fascinuje mě ale práce fotografů, která má na výsledku nezanedbatelný podíl, když to vidím, mám chuť dotyčného „umělce“ skolit stativem fotoaparátu, protože originalita a umělecké cítění, kterým se vykazují, se nedá popsat slovy. Růže ve vaně, nadýchaná postýlka, vykřičená ulička, zakouřený bar, pláž u moře, vyvalit pysky (rty)! Ach … sakra kde je ten stativ!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.10 16:01

Zatím jsem tu komentář nezanechala, ale k tomuto se musím vyjádřit. Nechápu tyhle odporné samozvané celebrity! Kde se tu vzaly? Mašlíková a Mesárošová se svými tuctovými xsichty, nafouklými kozami a absolutně nesouměrnými postavami, které si údajně za svoje „přehlídky“ účtují spoustu peněz (:D)! Odporná Hanychová též s velkými kozami (to nesmí chybět) a nastřelenou držkou! Bezkrká zrůdka Hadašová! Kristelová se svými krásnými tričky Ed Hardy! Jediná pěkná je Jandová, sice se neubránila touze vlastnit kalendář, ale je to pěkná, ZAJÍMAVÁ holka. Nechápu, že tu všichni opěvujete Borhyovou s tou svojí nastřelenou držkou a kozami ze silikonu rovněž. Já osobně jsem ráda, že tu máme krásky jako je Maxová, Kurková, Dvořáková, Houdová, Krainová, Herzigová a obě Němcový. To je pro mě symbol krásy. Né tyhle velký hlavy s obříma kozama a nesouměrnýma postavama.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.10 16:06

Ado, sorry za OT, ale neuvažuješ o možnosti registrace, aby se dalo předejít tomu, že pod jedním nickem píší nevědomky dvě (či více) různé osoby? Je to poněkud matoucí, a popravdě, nově příchozí za to kolikrát nemůžou - procházet všechny diskuze, aby zjistili, jestli už náhodou jejich nick není použit někým jiným, to se vážně nedá.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.10 16:15

K. - opatrně s těmi nafouklými silikonovými zrůdami, nebo budeš nařčena ze závisti!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.10 16:21

Přiznám se, že já jsem závistivá mrcha. Závidím Adě ty její slovní obraty a pekelně mne štve, že např. na formulaci „závěs v barvě hořících zvratků“ jsem nepřišla sama. Pak ještě závidím Marii Curie ty její dvě Nobelovy ceny a kdyby ta mrcha žila, tak jí napíšu něco do plic na její blog.
Jinak mne už nic nenapadá.
Co závidíte vy? Pochlubte se, nebuďte zbytečně skromné, vyndejte to ze sebe konečně…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.10 16:34

Myslím, že to je off topic, a navíc to vůbec nikoho nezajímá.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.10 16:46

ja zavidim tem lidem, co tyhle kalendare nasich radobycelebrit a vlastne veskere predmety kritiky Modniho pekla povazuji za „krasne“ „sexy“, pripadne dokonce „luxusni“ a vubec jim tohle staci ke stesti…musi mit spokojeny zivot, protoze takovychhle sracek je vsude hojnost


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.10 17:39

K. prosím, zvol si jiný podpis, K. už tu dávno používám já. Díky K.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.10 19:06

Kalendář Kobzanové mi přijde vtipný…

K otázce co se děje z kalendáři - většinou se někde draží a výtěžek jde na nějakou charitu…což není tak úplně blbé, na druhou stranu…sice se těm modelínám pindulínám furt něco vyčítá, jak si jen nechaj dělat kozy a nehty a přišívat vlasy a pak nafotěj jako jedna z mnoha kalendář…
Tak mě napadá, kdo z těch, co mají jen za komplem takové blbé kecy, nějak na charitu přispívá :)
Ať klidně holky ukážou kozy, když to jde na dobrou věc :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.10 19:07

*s kalendáři, překlep :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.10 19:08

Vybrala bych si kalendář s Kerndlovou. Viděla jsem sice reportáž z focení, a v ní byla stejně nesympatická jako vždy :))), ale grafici si mákli a v kalendáři je z ní fakt kočka.

ne, nejsem chlap. na tom kalendáři se mi totiž líbí to, jak je decentně zahalená. chlapi by dali přednost pořádně obnažené krasavici, když už investovali těžce vydřený peníz do kalendáře s (polo)nahýma fotkama :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.10 19:11

Dasa: jj, peníze na charitu jsou patrně jediným přínosem těchto kalendářů.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.10 19:52

Dasa: Na dobročinnost přispívám 2% ze svého hrubého příjmu, jde mi to rovnou z účtu.
2/3 z té sumy jde na tuzemskou a 1/3 na celosvětovou.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.10 20:22

Ne, nechci tu moralizovat ale tohle si neodpustím.Trošku mi naše společnost připomíná římské období úpadku - s kulturou a vůbec s lidmi to jde pěkně z kopce a projevuje se to všelijak - rozežraností, korupcí, rádoby zábavou v televizi a celebritkami, které umí jedině…však vy víte co..tak jsem zvědavá, jestli tahle fáze skončí taky zuřivým vpádem nějaké barbarské společnosti anebo lidi stihnou ještě dostat rozum…Když srovnáte tyhle počiny s kulturou 20. let, zůstává rozum stát, jaká změna se stala za necelé století…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.10 20:34

nejlepší je fotka G.Dvořákové…to je do sekce photoshop disasters…nechtěla bych mít tak obrovsky dlouhé prsty :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.10 20:58

Agrafína: za zamyšlení to stojí a myslím, že nás brzo převálcují muslimové, což není zas tak ojedinělý názor, ale málokdo se odváží ho vyslovit:-/
K hanbatým kalendářům: každý si může dělat co chce, ale každý se k tomu taky může vyjádřit! (a není to závist). Mně spíš vadí ten kurvoidní trend (jak se ten pojem hezky ujal), rozšířený i mezi mladé holky - viz článek s fotkama ze stužkové. Kde je antické oslavování krásy člověka? Osobně mě víc zaujme polonahý chlap, který vypadá zdravě a směje se, než nějaký model s výrazem: teď na tebe skočím a ojedu tě (stejně to mám s nahým ženským tělem: decentní kalendáře zpodobňující krásu a zdraví si prohlídnu ráda, lascivní fotky nikoli). Co se týče sl. Hanychové, která umí vykouknout nejen ze zcela prvoplánově bulvárních periodik, já být její matkou, tak se hodně stydím. Ale paní Žilkovou to asi netrápí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.10 20:59

Tyhlety sekci kalendáře to je skutečně prazvláštní lokální fenomén, moc to nesleduju, přesto mám pocit že se tady fakt chrlí. Zajímalo by mě to ale z druhé stránky a to: Kdo je proboha ten spotřebitel???


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.10 21:19

Olinka: Není to nepravděpodobné :(To pak bude teprve změna - všechny holky skokem do burek…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.10 22:30

Tak Novotný mě dostal:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.10 23:48

Martin, Pes a další, které jsem přehlédla: Nejsem frigidní, nezávidím těm slečnám a paním nahoře postavu. Vlastním štíhlé nohy, celkem pěkné bříško a dlouhé přírodní blond vlasy. Tím se nechlubím, tím konstatuji skutečnost. Rozdíl mezi mnou a těmi dámami je především ten, že já vystavuju svoje tělo jen před přítelem. Nemám dojem, že být přitažlivá = prodávat svou nahotu veřejně.
Neodsuzuji ty fotky, ale hranice vkusu je dost relativní, a mně se nelíbí. Jak se mi víc líbí ženské tělo, tak nic z toho, co tu Ada vybrala, bych si ani na ten hajzlík nepověsila.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.10 00:52

Pamatuju doby /ne, nejsem penzistka/, kdy kalendáře s nahatými ženskými byly doménou především pánských časopisů. Inu proč ne, tam se tak nějak rozumí samo sebou. A s postupem doby doby se opravdu zmiňovaná nahota, která by měla - jak si stále ještě naivně myslím - představovat jakousi intimitu neurčenou lidovým masám, objevuje už všude. účel mi uniká, nafotit krásné ženské lze i oblečené.
O tom, kdo to kupuje… tato myšlenka se mi vynořuje každé ráno, když probíhám kolem trafiky na Staroměstské, kde již několik měsíců visí zmíněná Gábina Marešová se svým domácím hlavonožcem přes rameno a zvlátě v prosincových mrazích už její nahota nevzbuzuje zřejmě ani v mužích vilné myšlenky ale soucit. Chobotnice nehřejí a ty nahé fotky zas tak netáhnou…
A že jde udělat pěkný kalendář i bez nahoty? no jistě :-)
http://www.kalendarpromeny.cz/


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.10 07:38

Nazí kulturisty s traktůrky, že není klišé? Oh. Našel bych nespočet podobných příkladů. Co je však na takových kalendářích (jako je ten z Mountfieldu) daleko horší než klišé, je jejich rádoby originalita a navíc jsou nanejvýš trapné. Tudíž mi to, že se tu některé pekelnice pohoršují nad kalendáři modelek a rozplývají se nad něčím takovým, přijde vskutku dojemné.

Vícekráte se tu zopakovala myšlenka, že kdejaká pseudocelebrita má sexy kalendář a kdo na to má koukat. Dle čeho se, milé pekelnice, určuje, kdo smí či nesmí mít vlastní kalendář a jak moc se v něm může odhalit? Vlastně třeba Borhyová se na kalendáři ukázala max. v plavkách, ale stejně si plivneme, což?

Napadlo tady někoho, že se od modelek takové kalendáře prostě očekávají? Povšiml si někdo charitativního účelu některých kalendářů? A jen tak mimochodem, kolik z vás si vygooglovalo kalendáře, o kterých se tady bavíme? (Já si je našel, všechny.)

A vůbec výborné je, když prohlášení „Kdo se na to má koukat.“ doprovází odkaz na článek v Blesku. Tedy pokud trpíte při pohledu na takové fotky, nesnesete pseudocelebrity a zároveň čtete takový laciný bulvár, pak musíte mít velmi krušný život. Skoro bych čtení bulváru v takových případech přirovnal k sebemrskačství :) Pokud si to navíc dávkujete denně v práci, kde vás pro změnu sere šéf či kolegyně, tak to musí být docela slušná soda :) (O hustopekelně oblečených lidech v metru ani nemluvě.)

Že peklo není pro sluníčkové lidi? A že je to tu hlavně o kritice? Ale jistě, prosím. Jen i kritik by měl mít jistou míru soudnosti. Mnohým diskutujícím ovšem plamenný hněv zcela zatemnil mysl. (To si zas slíznu…) A tak mne dosti baví, že pekelnice mohou plivat na cokoliv, ale jakmile někdo přijde s názorem, který se neshoduje s tím jejich, tak začnou kopat nožičkama :) Přitom je to jen „pekelná“ reakce na jejich „pekelné“ řeči :)

Tak přiložit pod kotlem a zase mě můžete za nesouhlas s vaším jediným správným názorem pěkně provařit :)

PS: Jo, souhlasím s tím, že takové kalendáře jsou klišé. To ano.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.10 07:41

*kulturisti


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.10 09:08

Lukáš zřejmě dychtivě čeká na reakce,aby mohl začít opět mentorovat.....
Lukáši,mě jen zaráží,že se snažíte o obhajobu podstaty své práce na tomto webu.Došlo Vám vůbec,že názory pekelnic jsou většinou názory menšinové(bohužel), a že ty kalendáře se zřejmě obvyklému člověku líbí a považuje je za povedené a že většině primitivních chlapíků u nich zaslintá a mladé slečny vezmou nafocení něčeho podobného jako svou životní touhu a poslání? Pokud chcete souhlasné přikyvování ,pak si běžte ukojit své ego na jiný blog,tady už jste své dobrodinní učinil,stejně jako kalendáře,které jsou podle Vás pro charitu ten nejvusnější počin,na který se jen dotyčné zmůžou…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.10 09:14

Opravuju"většina chlapíků zaslintá"a nemusí být nutně primitivní…to je prostě tak…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.10 09:27

Lukáš souhlas:) taky mě podivuje to, že i když jim to přijde nevkusné, trapne atd. (což taky je většinou, zvlášť u těch „bezejmenných“ slečen) i přesto to vyhledávají a čtou. Ja třeba neznám polovičku těch holek a vůbec mně to nechybí. I když třeba ta fotka Kerndlové je pěkná, ale neviděla sem celý kalendář, nemůžu soudit. Kromě toho je to jejich práce ukazovat tělo, tak bych jí jim nebrala…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.10 09:45

Lukasi, tady ale plati jednoduche pravidlo…kazdy si smi delat v podstate, co se mu zlibi, dokud je to v mezich zakona, tedy i nafotit nahaty kalendar. Nicmene pak se k tomu taky kazdy smi vyjadrit, a pokud ty kalendare vypadaji vsechny stejne a lacine, tak je celkem logicke, ze se najde par lidi, kterym se to libit nebude. Vadi mi tu hlavne ten pomer kvality a kvantity, pricemz to druhe nekolikanasobne prevazuje to prvni.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.10 09:47

Takže pindulíny celý rok utrácejí za stylisty, kadeřníky, manikérky, poradce přes výživu a trenéry, aby byly ve formě, až budou fotit kalendář, pak focení s placeným fotografem, v exotické destinaci, pak raut, kde kalendář pokřtí a vydraží a výtěžek pošlou na charitu? A proč ty peníze od stylista až po raut nepošlou na charitu ROVNOU?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.10 10:11

Lukáši a tobě nepřijde smutné, že právě pro nadace neumí vymyslet nic jiného, než klišé prsa-prsa-zadky-zadky, to se prodá? Když se nafotila Hanychová, co by se nenafotila moderátorka z televize? Jestli tohle považuješ za umění, je mi tě snad i líto. Ale zas musíš být nadmíru spokojený, těchto beznápadových kalendářů se prodávají mraky.
Tyhle módní vlny nebaví, obtěžují mě. Když skončí vlna Vondráčkové (kdy se bojím i otevřít skříň, jestli na mě nevypadne), začne vlna rádobysexy kalendářů a v rádiích a na webech masírka zumbou. Grr…

Poslední dobré akty, co jsem viděla, byla Geometrie nahoty.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.10 10:12

Sida> no protože by nebyly in, neměly by ten kalendář přece!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.10 10:26

Proč se na podobné pindulíny na tomto webu tolik nadává? A nadávalo by se i na jejich mužské protějšky, nebojte se, k tomu dojde). Protože se nám ze všech stran prezentují jako jediné české celebrity k mání. Podívejte, v Anglii hltají prince Williama a Kate, dřív hltali Lady Di, ve Švédsku královskou svatbu. Nestojím o hltání kohokoliv, ale masy to potřebují, a toto jsou dobře oblečené, distinguovaně se chovající dámy, které se dívčiny pokouší dostihnout a napodobit. U nás se jim servírují kurevsky oblečené, kurevsky svlečené silikonové androidky s prázdnou hlavou. A jinak není nic, žádná společnost, protože manželky politiků nemají ani úroveň ani appeal. Dámy, odpusťte mi silná slova, ale tohle mě s…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.10 10:46

Vrchol kalnedářové perverze byl ale vztyčen v Rusku, kde se nechaly nafotit ruské studentky pro kalendář věnovaný Putinovi. I na větráky došlo…
Pokud to někoho zajímá, pěkný kalendář se zdařil Metrostavu pro rok 2007. Ten kalendář oslavuje mužnost v tom nejlepším slova smyslu. Bez jediného kulturisty prosím.
Doporučuji ke srovnání, jak se to dá taky dělat, na webu jsem jej ale nenašla (ale mám ho doma)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.10 10:52

Sibyla:Ale tak máme tu Lívii a Helenku.. :-D
Máš pravdu. Výrazný vzor, který by utáhnul plebs chybí.
Málo odvahy a léta nošení silonových šatovek s praktickýma kapsama plnýma bordelu udělaly svý..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.10 11:24

Sida, díky :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.10 11:36

Dadina: Ponechám stranou to, zda obhajuji, či jen podávám jiný pohled na věc. Proč tak ale činím právě tady je prosté. Začal jsem blog sledovat proto, abych zjistil jaké chyby lidé v oblékání dělají, potažmo jaké chyby dělám já. Páč tomu osobně příliš nerozumím a většina připomínek a poznámek mi přijde dobrá a trefná, nemám důvod nesouhlasit.

Jakmile se však načne téma, o kterém něco vím a přináší zjednodušený, jednostranný pohled, tak se prostě ozvu. Zvláště, když hned začnou v komentářích přizvukovat další pekelnice a svým zjednodušeným pohledem kvokat jedna jak druhá to samé.

Mimochodem nikdy jsem nemluvil o vkusnosti či nevkusnoti takových kalendářů. A nakonec jediným, kdo tady očekává souhlasné přikyvování jsou pekelnice samy. Jakmile se jim toho nedostává (tentokrát ose mne), ihned plivou oheň a odkazují dotyčného (či dotyčnou) pryč.

Postoj typu „My si můžeme říkat o čem chceme co chceme, ale opovaž se to dělat taky.“ je vskutku úsměvný :)

Lilly: Otázka kvality a kvantity je věčný problém a snaha s tím bojovat připomíná boj s větrnými mlýny. Snaha tu je, ale vždy bude více těch, kteří budou chtít hodně, ale levně (kvantita) než málo, ale pořádně (kvalita).

A ano, s tím, že se každý smí k takovým kalenářům vyjádřit, souhlasím. Stejně tak já se mohu vyjádřit k těmto vyjádřemím. A pak zase může někdo komentova mne a já jen a on mne a já jej a tak dtále dokolečka. V tom spočívá princip veřejného fóra a svobodné diskuse :)

Vlaďka: Smutné? Toť otázka a nelze se na to dívat jen z jednoho úhlu pohledu. Jedna věc je obsahová stránka a druhá věc je například cíl, který je tím sledován. A ač to mnohým přijde smutné, nemyslitelné či cokoliv jiného, tak nahota prodává. Věřit tomu nemusíte, můžete lamentovat a plivt oheň, ale tak tomu prostě je. Pokud k tomu charita přistoupí, tak tím docílí efektu, který potřebuje = publicita + peníze. Osobně s tím nemám problém. Cíl je pomoci potřebným a to je pro mne zásadnější hledisko, než to, jestli se nad tím bude pár pekelnic pohoršovat. (Těch hledisek je samozřejmě více.)

A že by charita neuměla vymyslet nic jiného? Ale jistě, že uměla. Jen by mne zajímalo, kolik z vás ví o kalendáři 12plus12, který fotil Robert Vano pro o.s. DebRA (http://12plus12.cz). Pokud 10% z vás, považoval bych to za úspěch. Pořád by to však bylo mnohem méně, než v případě těch obnažených kalendářů, nad kterými tady lamentujete. A ve finále by bylo jistě velmi zajímavé srovnání výnosnosti kalendářů mezi odhaleným a neodhaleným. Sázet se myslím nemusíme.

A o umění jsem tu tuším nemluvil. Ani o vkusnosti. O tom jsem ochoten se bavit, ale pouze o jednotlivých kusech, nikdy ne obecně. A spokojený mohu být, pokud nadace budou moci díky vysokým prodejům kalendářů pomoci těm, kteří to potřebují. Já z toho žádný prospěch nemám.

Akty? Ne ne, mezi výše uvedenými kalendáři jsem žádný akt neviděl. Ani nemyslím, že by se o to kde pokoušeli.

A že je člověk neustále něčím masírován, momentálně například zmíněnou Zumbou? Vítejte v komerčním světě. Osobně televizi nemám, rádio neposlouchám, bulvár nečtu a je mi fajn. Zkuste to taky :)

Sida: Zjednodušeněji to už nešlo? :) A výživoví poradci? To mne pobavilo. Nejlepším úplatkem pro modelku je tabulka čokolády a na večeři si velká část z nich dá klidně steak, aniž by měly výčitky svědomí. To jen tak mimochodem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.10 12:19

#

Sibyla napsal… ( 28/Pro/2010 at 10:12)

„.....Podívejte, v Anglii hltají prince Williama a Kate, dřív hltali Lady Di, ve Švédsku královskou svatbu. Nestojím o hltání kohokoliv, ale masy to potřebují, a toto jsou dobře oblečené, distinguovaně se chovající dámy, které se dívčiny pokouší dostihnout a napodobit. U nás se jim servírují kurevsky oblečené, kurevsky svlečené silikonové androidky s prázdnou hlavou. A jinak není nic, žádná společnost, protože manželky politiků nemají ani úroveň ani appeal.“

Hezky shrnuto.. :)
A co naše (domácí) političky samotné; jak ty se Vám, dámy, jeví jako vzory pro masy, ha?
Ta hromadná fotografie našich političek, to byl taky bonbónek! Divím se, že to tu Ada neprobírala.
Nebo ano a mně to uniklo? :) Jauvajs.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.10 12:23

Lukáši, jde právě o to, že nahota prodává, že svět je komerční a že lidi už nemají soudnost. Hanychová se na Silvestra údajně svleče donaha a televize to bude přenášet celému národu (jestli to není drb). Kde to jsme a kam to až zajde?
Stádo to žere a Peklo se mu za to posmívá. Nikdo netvrdí, že se to nesmí. Já jenom koukám a nestačím se divit.
(Někdo tu psal o tom, že je to tu jako v Římě před rozpadem. Takový úpadek bývá většinou předzvěstí konce nějaké společnosti, civilizace, viz například právě ten Řím a jiné) A charita? Je škoda, že se musí někdo vysvléct donaha, aby charita fungovala. Ale chápu, že zmíněné dámy kudy chodí, tudy přemýšlí, jak by pomohly, a odhodlávají se i k oběti nejvyšší - pro spásu lidstva se vyfotí na pláži s holymi cyckami.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.10 12:30

Lukáši to, že vy osobně o tom něco víte, ještě neznamená, že je váš postoj objektivní. Jako insider, jeste-li jím, budete proklatě subjektivní. Bohužel pro vás je zde publikum, kterému se to nelíbí a vaše zasvěcené komentáře to nezmění. Názory zde autorkami vyjadřované jsou v českém mediálním diskurzu zcela marginální a jejich význam neodpovídá míře vašeho snažení uvést je takzvaně na pravou míru.
Omlouvat však cílem prostředky je minimálně eticky velmi sporné. „Nahota prodává“ je skutečně licoměrné tvrzení, stejně jako „čím víc krve, tím lepší sledovanost“. Musíte přeci sledovat oba konce příběhu charity, nejen ten jeden, výdělečný. Koneckonců si myslím (tedy doufám), že i nadace se starají, odkud jim ty peníze přišly. Myslíte, že by Konto bariéry přijalo výtěžek z prodeje kalendáře s obnaženými vozíčkářkami, modelkami s Downovým syndromem? .......
Před pár lety zemřela mému známému osmnáctiletá dcera na anorexii. Nepřála bych vám zažít tu bezmoc rodiče, jemuž jeho děcko schází a chřadne doslova před očima, z vlastní svobodné vůle a záměrně. Nechci tady tvrdit, že je to vina jen módního průmyslu, je to celý komplex vlivů a příčin. Jen bych si přála, aby každý člověk, který se na tomto podílí, byl schopen aspoň minimální sebreflexe. U vás ji nevidím. Smiřuji se s tím, že spoustu skutečností individuu dojde až ve chvíli, kdy se ho to osobně začne týkat. .......
Práce pana Vana se mi hrubě nelíbí, jeho výstavy obcházím širokým obloukem. Obdivuji jej ale za jeho píli a houževnatost.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.10 12:52

Lukáš: Sluníčkový idiot - jinak se to říct nedá. Já se TAK STRAŠNĚ bavim:D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.10 12:56

Tohle pohoršování nad stádností mas je pro mě příliš pozérské a stejně stádní. Skvělé na tomhle světě je, že vždy máme možnost volby. Buď se budu pohoršovat nad xtým nahotinkovým kalendářem, nebo ocením, že minimálně část z toho jde ve prospěch dobré věci.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.10 13:56

K tomu výtěžku - o něm nejsem moc přesvědčená - v prvé řadě - kdo si to opravdu koupí? Navíc k tomu vždy dělají promo, pozvou „VIP“, catering, pronájem prostor, grafik, tisk. Ti to zadarmo pro dobrou věc určitě dělat nebudou.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.10 14:10

S tou charitou taky nevim, no…kdo chce přispět na charitu, asi nebude čekat až se někdo svlíkne a nafotí, ale přispěje sám podle sebe. Vzhledem k tomu, že nahota už fakt není nic vzácnýho, nemyslím, že tyhle kalendáře půjdou nějak extra na dračku,leda že by byly opravdu kvalitně a neobvykle udělané. A ne, neobvyklostí nemyslím maso na nádraží místo na pláži. Ač to rozhodně případ každého nahého kalendáře, spíš ta charita slouží jako velmi dobře přijímaná zástěrka pro další reklamu..když se nemůžu chlubit něčím, co opravdu umím, ať aspoň každej ví, jaký mám prsa…Nebrojím tu proti aktům jako takovým. Jen proti těm, co jsou nafoceny nesmyslně, blbě a lacině.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.10 14:46

prepačte, nechcem nikoho uraziť,ale nemôžem si pomôcť… to len mne sa zdaju chodidla Gabiny D. take škaredé na tejto fotke? (pardon,pardoooon)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.10 15:40

Nevěřím účinné charitě podobných módních akcí. Náklady jsou tak vysoké, že na skutečně potřebné zbyde málo. O tom píše už Dostojevskij v Běsech - buď uspořádat nenáročnou slavnost a vybrané peníze dát potřebným, nebo uspořádat slavnost okázalou, po níž ale peněz moc nezbude. Hádejte, jak to dopadlo. No ovšem. Ale účelu bylo dosaženo, že, říká se: XY se věnuje charitě!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.10 16:09

Pochopte, že charita tady není prvotní záměr, prvotní záměr je nafotit svůj vykozený kalendář a zviditelnit sama sebe. Tou charitou vytváří jakýsi oficiální účel a hlavně aby zavřeli huby všem, co by jim chtěli případně nadávat do laciných šlapek apod. Pardon, ale pokud chci skutečně přispívat na charitu a nic jiného, tak to dělám diskrétně, pokud chci tahat peníze z jiných lidí pro charitu, tak je 1000 jiných způsobů, jak toho docílit.
Mimochodem, napadlo někoho, že když chce z lidí tahat prachy za účelem charity, tak by měl vymyslet něco, co by kupovaly ženský?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.10 17:26

Něco co by kupovaly ženský? Kupříkladu na mě zabírají děti, které v ulicích prodávají plyšové magnetky, přívěsky apod. Hodnota není nijak závratná, částka, kterou přispěji je drobná, ale ten malý předmět, který si pověsím na klíče nebo hodím na ledničku mi udělá radost nejen proto, že je to roztomilá drobnost, ale protože se za ní také skrývá jakási (i když nepatrná) pomoc. Další co mi teď přišlo na mysl je káva pro Afriku. Je zbytečné říkat, že se má vymyslet něco pro charitu, co by kupovaly ženský, protože se stačí rozhlídnout. Je to o přístupu lidí. Někdo si raději koupí kalendář, jiný nějakou tu hovadinku, ale možností jak přispět je spousta a na pohlaví nezáleží.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.10 18:09

Kdo touzi po NETRADICNICH, ORIGINALNICH A SEKSI kalendarich s OPRAVDOVYMI MUZI, necht se poohledne po popularnich bauernkalender (vydavanych nemeckymi, svycarskymi, irskymi… zemedelskymi druzstvy). Pry velice popularni. Samozrejme existuji i zenske verze. Napada me jedine slovo: fascinujici.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.10 18:15

Nad timhle se velice pravdepodobne pozastavite na dele nez nad Agatou u lokomotivy. To… je… proste.....

http://www.onewoman.it/…b6a931d2.jpg

http://www.tuttouomini.it/…ustria10.jpg

http://www.onewoman.it/…d352e512.jpg


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.10 19:04

Daniela S.: Jo, tak tohle je hodně moc agropeklo.

A kalendáře v článku - jsou úděsně nudný, charita je mi ukradená a upřímně řečeno, většina těch vyfocených ženských mi přijde ošklivá nebo nezajímavá, líbí se mi jiné typy. A ne, fakt jim nezávidím/nemám mindrák, že mi podobná typka nedala.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.10 22:09

Vlaďka: Geometrie nahoty je dokonalá!!! Nedávno jsem velice nerada vracela mamce velkou knížku s fotkama a lituju, že jsem tu výstavu propásla.

Lukáš: Pokud by se mě někdo zeptal na můj názor na kalendáře a předložil ony fotografie, zamyslela bych se a řekla bych, že je škoda svůj půvab, osobnost, originalitu… zaházet haldou plastik, makeupu, retuší a kdo ví čeho…pokud tam tedy v prvopočátku něco k zahazování bylo, že… jinak mám všechny výše uvedené obrázky slité v jeden, nedokázala bych říct kde která byla focena a co měla na sobě či v jaké póze (jediné co mi s hrůzou utkvělo v paměti je ta plastiková slečna s prdkou na žetonech a děsnýma nohama), ale co si ještě chvíli budu pamatovat je ten kalendář slečny Báry, který jste fotil…být tak krásná, tak se také fotím i bez řasenky nebo jen s řasenkou, ovšem jen pro soukromé účely…no dobře, ani tak ne, protože bych stejně zůstala tolik stydlivá jako jsem a k takovému focení bych se nepřesvědčila (i na blbé fotky na řidičák jsem se přemlouvala víc jak měsíc a šla až dnes, protože jsem už vážně musela). Prostě je focení a focení… a vám gratuluji.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.10 22:12

Líbil se mi názor SIDY, že jim ty prachy mohly dát rovnou.
Asi bych nikdy nedala prachy za kalendář, že je na charitu, spíš se mi líbí podrobně rozepsaná činnost té organizace a nějaké soucitné příběhy lidí.
DANIELA S. - nevěděla jsem, že i fotky mužů můžou být tak pitomé. Jsou to chlapci a při pohledu na ně bych si připadala jak pedofil. Určitě někde na světě ale nějaké dobré fotky mužů jsou. Jakožto i žen.
I blbé kalendáře mi tak nevadí, oblečky jako korzety a jiné neotřelosti mě nezajímají - spíš nahota - aby byla v pohybu, a když je vidět, že focený člověk si sebe váží. Vadilo by mi akorát, kdyby se v ala Hanychová zhlédlo moje dítě a napodobovalo by to :-)
AGRAFÍNA a OLINKA: ta srandička o tom, že půjdeme do burek - nějak se mě to dotklo. I když si o sobě myslíme národně, že se před každým ohneme, tak to si myslím, že už by bylo moc a zrovna by se češi narovnali a proti tomuhle postavili..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.10 23:05

Aya: srandička to nebyla, spíš jedna chmurná možnost vývoje…a o české národní hrdosti - jo, pokud o něco jde, držíme spolu..ale já nemluvila ani tak o Čechách jako vůbec o nynější evropské společnosti, které jsme součástí a která jde tak trochu k šípku. Nějak se tu vytrácí vyšší smysl čehokoliv, kdežto národy lpící na tradicích ( a teď už je na každém, zda se mu ty tradice zamlouvají či ne) jsou mnohem soudržnější a stabilnější. Je to trošku trolismus, ale móda a vše kolem úzce souvisí s kulturou…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.10 23:28

Agrafína: souhlasím.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.10 23:38

Ad Lukáš: nikdo Vám nebrání se na těchto stránkách ke kalendářům s nahatými slečnami vyjadřovat. A osobně Vás chválím za upřímnost, se kterou jste se přihlásil mezi jejich tvůrce. Musíte se ale smířit s tím, že Vaše komentáře my ostatní bereme jako komentáře lišky, která chválí svůj ocas. Navíc poměrně prostoduché lišky, vzhledem k frázím o svobodě dělat co kdo chce a víře, že cílem je pomoc potřebným.

Sama se mezi pekelnice neřadím. Ale Ada si všimla zajímavého fenoménu, že dnes má každá starletka potřebu nafotit vlastní kalednář, jako kdyby byla megahvězda. Že ty slečny nechápou, že nejdřív musí být něčím OPRAVDU zajímavé, a pak má smysl fotit vlastní kalendář… který si lidé budou právě kvůli té zajímavosti kupovat. Což je něco úplně jiného než kupování fotek bezejmenného masa, byť i dobrých fotek.

Trochu mi to připomíná „cargo kult“ ;-)))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.10 01:33

Mončo, děkuji za komentář, beru jej jako kompliment.

Víte, já si myslím, že se v tomto ohledu spousta lidí zbytečně podceňuje, nicméně chápu důvody, z kterých to pramení. (Jen pro pořádek raději uvádím, že nic z toho, co uvádím níže, nemyslím nijak nadřazeně, pejorativně a podobně. Jen se snažím zobecnit běžné zkušenosti s fotografováním.)

Prvním faktorem je naše zkušenost s tím, jak vypadáme na fotografiích. Nejčastěji máme zkušenosti s focením na občanku/pas/řidičák, kde ať se snažíme sebevíce, málokdy vypadáme tak, abychom byli s výsledkem zcela spokojeni. Ono vzhledem k přísným pravidlům, kterým takové fotografie podléhají a rychlosti, s jakou se tyto fotografie pořizují, ani moc velké kouzla očekávat nelze. Já na takových fotografiích vypadám jako pitomec taky. Co naplat.

Druhou nejčastější zkušeností jsou fotografie z různých rodinných oslav, večírků, dovolených a momentek všeho druhu. U takových focení jde často řekněme o reportážní fotografii, která má za úkol jen zaznamenat nějakou událost, bez zvláštních nároků na fotografickou kvalitu. Přeci jen kompozici, světlo, výrazy a další detaily, které ovlivňují výslednou kvalitu fotografie, si obvykle hlídá jen málokdo. Výsledky jsou pak tu lepší, tu horší, ale obecně vzato jsme málokdy spokojeni. A to platí i v případě zkušených fotografů. Na párty nikdo neřeší nějaké úžasné estetické kvality a snaží se jen zdokumentovat danou událost. (To platí i pro zkušené fotografy.) Že nám to pak na takových fotografiích mnohdy nesluší, tedy není žádným překvapením.

Tak, a teď výše uvedené popřu. Ono to mnohdy není tak černé, jak se nám to jeví. Jistě to znáte, že koukáte na nějakou svou fotografii, hodnotíte svůj vzhled a v tom vám někdo říká „Co blbneš, vždyť ti to tam sluší.“ - Říká, ale my nad tím jen mávneme rukou a myslíme si své.

Vtip je v tom, že sami na sebe koukáme celý život v zrcadle, známe každý detail svého obličeje a jakmile se vyskytne jakákoliv sebemenší nedokonalost v kvalitě pleti, výrazu, účesu či čemkoliv jiném, máme tendenci ji zveličovat do neuvěřitelných rozměrů a dělat tak z komára velblouda. Z detailu, kterého si okolí často ani nevšimne děláme katastrofu nejvyššího stupně. Zbytečně. Právě proto jsme na své fotografie z výše uvedených situací nesmírně kritičtí a máme pocit, jak tam vypadáme hrozně, i když nás okolí utvrzuje v opaku. Ale to je normální, mám to také tak. Možná jsem sám k sobě ještě kritičtější a to i přesto, že vím, jak se věci mají.

Tak, to bychom měli situace, s kterými se běžně setkáváme a snad jsem srozumitelně popsal, proč se na nich mnohdy vidíme v daleko horším světle, než jak nás na nich vidí naše okolí. A jak říkám, naprosto tomu rozumím. Zvláště, když podobným problémem „trpím“ také :)

A teď, v čem je to jiné, pokud se jde fotit kvůli fotografiím a proč se toho nebát.

Zásadním, a troufám si říct, rozdílem je právě to, že se jde fotit kvůli fotografiím. Jak to myslím? Jde o to, že obě (dvě, tři, čtyři…) strany jsou na focení právě kvůli fotografiím a soustředí veškerou činnost a mysl na to, aby ve výsledku byly co nejlepší fotografie.

V tento moment není podstatné, zda do focení zasahuje vizážistka, stylista, retušér atp. Podstatné je soustředění na výsledek. Udělají se desítky fotografií, aby se vybraly jen a jen ty nejlepší. Ty, na kterých to člověku, který je focen, sluší nejlépe. To je věc, která takové focení diametrálně odlišuje od výše uvedených obvyklých zkušeností s fotografií.

Již z tohoto je myslím zřejmé, že se takového focení není potřeba obávat. Zvláště, pokud si vyberete kvalitního fotografa, pak si můžete být jisti, že nevzniknou nekvalitní fotografie. Pokud se do procesu zapojí retuš, vizážistka a případně stylista, pak se to na výsledku samozřejmě také podepíše. A rozhodně v takových případech nemusí jít o přestylizované, přeretušované a pře… (nevím co) fotografie, aby to zase někdo neviděl moc zjednodušeně. (Byť nepochybuji, že si zase někdo plivne.)

No… Chtěl jsem to vzít v krátkosti, ale asi je lepší se rozepsat trochu více, než podávat zjednodušené pohledy. Napsat by se toho jistě dalo mnoho, ale pro tentokráte to myslím stačí.

(A ještě jednou raději uvádím, že jsem to nepsal kvůli tomu, abych si tu honil triko či přihříval polívčičku a podobně. Jen mám prostě pocit, že fotografie, na kterých se bude člověk sám sobě líbit, může mít prakticky každý a nízká sebedůvěra je v tomto ohledu zbytečná. Pokud jsem tímto textem aspoň částečně rozptýlil obavy některých, pak jsem rád. Nic jiného jsem tím nesledoval.)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.10 01:45

Tak jo, Lukáši, přesvědčil jste mě, já ten kalendář teda taky nafotím! A klidně hambatej nejhambatější, hlavně když děti v Africe budou mít co jíst!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.10 01:54

Olma: V tomto bych si dovolil nesouhlasit. O mne a mou práci zde nešlo. Na svou práci jsem zde tuším nijak nepoukazoval a jediné, co jsem se snažil bylo přispět vlastním názorem a jiným pohledem na věc. Jediným důvodem, proč je mé jméno zde prokliknutelné na můj web je to, že se nestydím za svou identitu a za svými názory si stojím. (tím rozhodně nechci říct, že by to u jiných mohlo být jinak. To ne.) A klidně si nasypu popel na hlavu, pokud mne někdo přesvědčí, že jsem někde napsal blbost.

A fráze o svobodě apod? Řekněme, že jsem svobodomyslný bohém a spousta věcí je mi buřt :) Víc bych to asi nepitval :)

A znovu se pozastavím u toho, že by někdo měl být „extra třída“, aby si vůbec mohl dovolit nafotit vlastní kalendář. Proboha proč? Ptám se s naprostou vážností. Může mi to tu zde někdo rozumně vysvětlit bez používání kudrlinek o laciných cuchtách se silikonovým poprsím? Pro mne to zavání kádrováním, různými -ismy a podobně. Když si chce nafotit kalandář Máša z Horní Dolní, tak ať si jej nafotí. Že si Máši bulvár nevšimne, ale Mašlíkové jo, je věc jiná, ale to by bylo zase na jinou diskusi. Jediné, nad čím se celou dobu pozastavuji je „Ty kalendář fotit můžeš, ty taky, ale ty ne.“ Já se skutečně necítím na to, abych takhle lidi soudil a posuzoval.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.10 01:58

Loca: Ale o tom to přeci vůbec není. Svádíte má slova do úplně jiných mezí, než jak byla míněna. Komentář pro monču nebyl vůbec o focení kalendářů, ale o focení obecně. A už vůbec ne o nahotě. O tom tam nepadlo ani slovo. Zahoďte, prosím, zášť a zkuste se dívat na to, co píšu, trochu s nadhledem. Já se tady o to poukouším celou dobu.

(I když je to boj s větrnými mlýny a stejně si do zase řada pekelnic vyloží po svém. Inu, kdo chce psa bít…)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.10 02:00

Nejhorší hambatý děs který jsem letos držela v ruce byl reklamní kalendář Hasičské vzájemné pojišťovny… a že nám jich do autoservisu koncem roku doputuje…Nejen že děvčata posbírali co šlo zrovna kolem. Neinvestovali ani do kvalitního fotografa, takže to působí, jakoby si s děvčaty vyběhl na dvorek syn generálního ředitele vyzkoušet nový kompakt. Retuš? Co to je? Ale holky mají sexiii boty a sexii po sobě píšou logo firmy a sexii se zahalují do šerpy, též s logem…Takže podle mého největší peklo je hambatý módní kalendář, odvedený amatérsky a křičící do daleka „nízké pořizovací náklady“ - výše uvedené kalendáře jsou ještě nádhera, fakt


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.10 02:10

sibyla 28/Pro/2010 at 10:12 - souhlas


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.10 02:16

to Lukáš: ano, svádím vaše slova do úplně jiných mezí, do mezí ironie. Zahoďte, prosím, přehnanou korektnost a zkuste se dívat trochu s nadhledem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.10 02:27

Ah, komentář Sibyly, na který odkazuje Iva.Cz jsem přehlédl. Také s ním víceméně souhlasím. Snad jen… Ano, dejme tomu, že se tak prezentují. Sluší se však dodat, že jim s touto prezentací notně pomáhá bulvár, kterému jdou na ruku. Řekněme, že je to taková bulvární symbióza. Nicméně v době, kdy je Blesk a podobné plátky nejprodávanějším periodikem a lidi to hltají horem dolem, se nelze moc divit, že je jim dáváno tolik prostoru. A pak vznikají Mašlíkové a jiné hvězdy, které vám tu tak pijou krev.

Já prozměnu kupříkladu nechápu, koho baví neustálá mediální masírka o Bartošové. Snad není týdne, aby se o ní někde něco nenapsalo. Zde mi zůstává rozum stát podobně, jako vám nad některými kalendáři, které jsou uvedeny výše. Ale zjevně to lidi čtou, jinak by toho tolik nebylo.

Loca: Ironii jsem pochopil. Ale nechcete mi namluvit, že bych snad někoho nabádal k focení k focení hambatých kalendářů, že ne? :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.10 02:43

Lukáš: díky, za příspěvek o focení obecně, pěkně se to četlo. Nemyslím, že každý, kdo odsoudí kalendáře výše uvedených dam jim závidí/ má pocit že by se fotit neměly atd. Spíš vadí schovávání této činnosti za charitu,( jo ono to určitě i něco vydělá, ale primární důvod to asi není a určitě to nevynese tolik co jiná propagace pomoci) a potom fakt, že je divné a znepokojující, že z holek, co je na nich zajímavé fakt jen to, že mají dost odvahy a sebevědomí se svléknout, jsou tolika lidmi přijímané hvězdičky. Nesoudím teď jejich vzhled, každému se líbí něco jiného, o tom to zas tak moc není a jak už bylo napsáno, dobrý fotograf , kadeřník a stylista zvládnou udělat krásnou holku snad z každé..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.10 03:04

Agrafína: Děkuji. Aspoň jsem to nepsal zbytečně :)

A charita by asi zasloužila samostatnou diskusi. Klidně bych se k tomu vyjádřil znovu, ale už vidím, jak bych si to zase slíznul :)

Vůbec mám pocit, že se zde řeší více věcí najednou. Jednak se tu řeší téma kdo smí a nesmí fotit kalendář (což mi přijde absurdní), pak se řeší lascivnost protagonistek a úroveň kalendářů a nakonec to, zda je nahota ve spojení s charitou ok. To se pak diskuse hned komplikovanější. O (ne)ochotě diskutovat nemluvě.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.10 09:12

Oj oj, máme tady pravého a nefalšovaného grafomana! :)

Jinak děkuji všem za rozšíření obzorů, posurfovala jsem si a velice pěkně se od srdce zasmála.

http://bleskove.centrum.cz/…y-kalendar-/

http://bleskove.centrum.cz/…clanek.phtml?…

http://bleskove.centrum.cz/…clanek.phtml?…

Peklo, peklo, peklíčko, je tu pěkně teplíčko… :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.10 09:21

Lukáši, k tomu výše uvedenému („Udělají se desítky fotografií, aby se vybraly jen a jen ty nejlepší. Ty, na kterých to člověku, který je focen, sluší nejlépe. To je věc, která takové focení diametrálně odlišuje…“) bych jen podotkla, že v dnešní době i amatér může nasekat fotek tisíc a vybrat z nich jen jednu jedinou…to by v tom byl čert :-)

Co se lascivnosti týče, ještě není tak zle. Laťka je nastavena poměrně vysoko a dámy mají co dohánět (varování ministra zdravotnictví - jen pro silné žaludky!): http://www.sexkompas.cz/…a-brezinova/

Myslím, že v případě kalendářů nikdo neřeší ani tak vyzývavost a sexuální podtext (pche), jako spíš jejich smutnou pitomost…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.10 09:30

Přesně ,jak píše Kiwi…mně taky nejvíce štve ta jejich obyčejná pitomost,nepotřebnost,trapnost a to,že se v tom mladé holky vidí a upnou se k tomu ve smyslu,kdo nemá podobné fotky ,jakoby nebyl.To pak ,podle mého,vede k těm amatérským fotkám holčinek na FB s kachnímy ksichty a psíma očima a když už jsme u toho i k samotné kultuře oblékání na maturitní večírky a prezentací své osoby.A jsme u těch sexy fotek dračic,zmalovaných,osolárkovaných s gelovýma nehtama…a je to furt dokola…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.10 09:39

Mě je to vcelku úplně ukradené, jen mi vrtalo hlavou, kdo přijde do knihkupectví a tváří tvář mysliveckému kalendáři, Muchovi, krásám Čech, štěňátkům a koťátkům (ne že by nebyly pitomé všechny) usoudí, že si radši koupí kalendář s celebritou. Takže kalendáře jsou pro ty, kdo nejezdí sockou a nejsou tak snadnou obětí „přispějte nááá…“ obdoba všech těch plyšáčků, magnetků, samolepek, tužek, svíček, přáníček, odznáčků aj.blbin, které vnucují pouliční predátoři nám? - A to jim přeju!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.10 09:52

Jo, dokola…a pak slyšíme, že lid si to žádá a taky něco o zákonech trhu. Vypadá to, že náš lid se skládá z nadrženejch hovad s IQ slimáka, co vyžadujou na TV H@vna dvakrát měsíčně Kameňák…

Takže jim každej rád vyhoví - kdepak nějaká výchova, na tý se nic nevydělá. Úplně souhlasím se Sibylou. Je sakra rozdíl, jaký vzory se lidu předložej. Osobně bych radši potkávala na ulici samý Kate Middletonový, než sexy (!) Mašlíkový…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.10 10:57

„A znovu se pozastavím u toho, že by někdo měl být „extra třída“, aby si vůbec mohl dovolit nafotit vlastní kalendář. Proboha proč? Ptám se s naprostou vážností. Může mi to tu zde někdo rozumně vysvětlit bez používání kudrlinek o laciných cuchtách se silikonovým poprsím?“

Zkusím to ještě jednou s tím slovem „cargo kult“ - to je výraz, kterým se označují náboženské rituály melanéských domorodců, které vznikly po kontaktu s moderní civilizací. Domorodci viděli letadla na amerických základnách, jak přistávají na letištích a jak z nich personál vykládá náklad (cargo) jídla a ijných úžasných věcí. No tak si postavili atrapy letišť, něco jako signalizační věže, mávali po sobě palmovými listy místo signalizace, a čekali, že jich duchové také pošlou „cargo“ jako Američanům.

Vy se teď vlastně ptáte: proč by to ti divoši nemohli dělat? Proč by je sociologové měli „soudit“ v učebnicích, proč by se jim novináři měli „smát“?! Vždyť postavit si letiště není privilegiem vyspělých civilizací.

Pointa je v tom, že některé věci mají svůj vnitřní smysl. Napodobováním vnějších znaků tohoto smyslu nedosáhnu - a ještě riskuji, že si ze mě lidi budou dělat srandu.

Takže máte samozřejmě úplnou pravdu, že kalendář pro charitu si může nafotit kdokoliv. Ovšem Ada má zase nezadatelné právo vařit vodu v kotli, když to hromadně dělají „osobnosti“ typu Mašlíkové.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.10 11:22

Hahaha, další perly! :)
Ošklivka Katka:
http://revue.idnes.cz/…amodelky.asp?…
A pěkný kurví look Agáty:
http://revue.idnes.cz/…-policie.asp?…

Můj milovaný internete, bez tebe byl můj život tak nudný! :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.10 11:43

Olma, myslím si totéž, ale jsem také přesvědčena o tom, že člověk se vyvíjí, co já vyváděla ve dvaceti, za to bych si dnes dala pár facek :) Prostě jsem si musela dojít k tomu, že vyzývavý styl mi nesedí. Zkušenost je nepřenostitelná. A dokud tady bude možnost výběru Agáta versus Pirelli, Mesárošová versus DebRA, je to v pohodě.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.10 11:47

Lukáš: Olma má naprostou pravdu. Technicky samozřejmě takovej kalendář může nafotit každej, komu bylo 18 (možná i od 15 se souhlasem rodičů, tím si nejsem jistej, já akty fotil vždycky jen s lidma, kterejm už bylo 18 a nechystám se to měnit.) Musí ale počítat s tím, že pokud to bude tuctová slabota a sám není tak výrazná osobnost, aby to zachránilo výkon fotografa a štábu, kterej je v lepším případě jen dobře odvedený řemeslo, bez čehokoliv navíc a v horším ani to ne), že to budu kritizovat. A Ada a ostatní pekelnice očividně také.

Za sebe říkám, že se mi ty příklady kalendářů uvedený v článku nelíběj a připadaj mi laciný a lascivní. A ne, není to o množství odhalené kůže v procentech povrchu těla, ani o tom, která místa jsou a nejsou odhalena. Je to o celkovém vyznění, pózách a výrazech. Nevzpomínám si teď na jméno autorky, ale viděl jsem (myslím na nějaké výstavě fotografických aktů na hradě) velmi zajímavé dílo - pár stránek z pornočasopisu s nějakým fotoseriálem, kde autorka všem postavám domalovala lidové kroje, takže teoreticky to najednou byly slušné obrázky, protože nebyl vidět ani kousek genitálií, prsou, prostě nic takového. Z výrazů ve tvářích ale stále bylo na první pohled jasné, o co jde… A zrovna tak se dá nafotit akt tak, že bude vidět celé nahé tělo a přitom nebude jen prvoplánově lascivní (i když samozřejmě pro puritány bude stále nepřijatelný, ale ti mají holt smůlu).

kiwi: s tím nasekáním tisíce fotek je to tak, že samo o sobě to bohužel nestačí - pokud nepříliš dobrej fotograf (nepíšu amatér, protože to pro mě nesouvisí s kvalitou, ale jen s tím, zda se někdo focením živí) jen nacvaká tisíce fotek, těch pár dobrejch se tam objeví jen náhodou a velmi málo kdy. Ta kvantita je opravdu při fotografování lidí a ostatních pohybujících se námětů užitečná pomůcka, ale nutnost umět fotit nenahradí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.10 11:54

Lenka Klodová - jméno té umělkyně


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.10 12:18

Lukáši, další téma, které se vine celou diskuzí je politováníhodná skutečnost, že se k podobným nesmyslům uchylují i docela normální ženské jako k poslední instanci - viz příspěvky o nějakých matkách a dětském hřišti nebo vědkyních.
Vaše fotky se mi líbí - nejsou totiž lascívní:)
Poučný příspěvek o cargo kultu je velice trefný.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.10 12:35

A já si furt říkám,jak víte,co Lukáš fotí…no konečně mi to došlo a taky jsem mrkla.
Lukáši máte krásné fotky a fotíte nádherné holky(samozřejmě nejen je)…a to je další důvod nesouhlasit a podivovat se nad vaší obhajobou těch kalendářů v článku.Nemáte to za potřebí a zdá se,že pes je zakopaný né tak hluboko,kam až vy ve svých úvahách zacházíte,je to ,bohužel,prostější:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.10 13:32

Matne si vzpominam kdysi na nejakou akci nekolika americkych policistek nebo hasicek (nekdy na konci 90.let), ktere se nechaly nafotit na kalendar aktu aby tusim pritahly pozornost ke svemu povolani a ziskaly nove zajemce. Sokujici novinka, ktera tenkrat asi opravdu splnila ucel. Jenze se sexy kalendari to je stejne jako s trendem fotit tehotne bricho - poprve a podruhe to sokovalo, dneska uz to jen nudi.

Osobne proti kalendarum ani erotice nemam ani to nejmensi, ovsem polovicatost je vzdycky tak nejak na houby. Bud chci vazne nahaty kalendar a v tom pripade se nebudu schovavat za trapne sukynky a pustim se do umeleckych aktu (na zajimavy a skutecne poutavy akt nejsou potreba ani silikonove petky, ani vyfoukana blond hriva), nebo zkusim neco obleceneho a odpustim si kurvi vyraz. A pokud uz teda chci byt za kurvicku, tak se vsim vsudy, kalendar ve stylu Pretty Woman, ktery by tohle tema uchopil s nadsazkou a vtipem by nahodou vubec nemusel byt spatny. Tyhle slecny a pani jsou zase bohuzel „kure a la bazant“ - chci aby bylo videt hodne kuze, ale ne zase uplne vsecko, chci pusobit jako sexice, ale do kostymu slapky si netroufnu, tak tam hodime nejakou jakoze trosku cudnost. Vysledek nic moc, pusobi to na me jako kdyby chtely udelat radost partnerovi a nejak omylem ty fotky prosakly ven…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.10 14:13

Čistě můj osobní názor, jelikož si na rozdíl od mnoha jiných přispěvatelů nehodlám dělat nárok na všeobjímající pravdu :)
Kalendář Kuchařové a Kerndlové se mi líbí (byť ten druhý mi trochu kazí to, že slečnu osobně znám a je… no, nebudu pomlouvat). Všechny nahé kalendáře jsou opravdu klišé operující na genderovém rozdělení společnosti. Ale když je to dobře udělané, tak mě to prostě nepohoršuje, především proto, že každá z těch slečen si to vybrala sama a určitě je s výsledkem spokojená. Upřímně, kdybych si mohla nechat takový kalendář udělat taky, jdu do toho a v 70 letech se ráda podívám na to, jak jsem dobře vypadala jako mladá. Myslím, že ve většině žen je totiž ukryta touha mít svůj obrázek jako přitažlivé a žádoucí. Bohužel, většina těch produkovaných kalendářů je opravdu blíže fotkám z laciných kalendářů z 80. let… A právě ta absence jakékoliv originality a kvality je podle mě problém. Nahá ženy se totiž portrétovaly odjakživa. V tomto smyslu mi přijde asi nejhorší kalendář Jakuba Ludvíka (který je údajně uznávaným fotografem, ale nechápu proč) pro nejmenované kasino, které fotí každý rok (odkazy si dokážete najít sami, něco je i výše) a je to naprosto otřesné! prostě osmdesátky v „plejboji“ jak vyšité. Kalendář Kobzanové je podle mě originální a vtipný, i když osobně bych takový nechtěla, a hned i to je předmětem kritiky.
Co mi přijde celkem nevhodné, je focení kalendářů vědkyněmi, političkami a spol. V tomto směru se dost pozastavuji nad Andreou Verešovou, která tak ráda prezentuje své právnické vzdělání, přitom je furt někde polonahá… myslím, že kdyby skutečně někdy přemýšlela nad tím, že bude právnička, tak by takové fotky nefotila, protože by si prostě nikdy nikdo nenajal.
přeji všem krásný konec roku!
Lukáš: vaše fotky se mi moc líbí!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.10 14:20

no tie kalendare su vsetky upravene PHOTOSHOPOM a ako to tu autorka pise nie len poprsie ele cele damy .......je to cele jedna velka iluzia tie tela..........vivaaaaaaaa ADOBE.....


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.10 14:29

Danka: šminky jsou iluze, účesy, móda, barvy na vlasy, obrazy, fotky… všechno jsou to iluze. A co je na tom špatného? jen málo lidí se chce dívat na svůj každodenní život…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.10 14:42

Me by treba ohromne lakalo prave zkusit nafotit treba nejaky ten zajimavy akt - vcera na letisti jsem si koupila novy special Instinktu, ktery se zaobira prave vysledky jakesi souteze na toto tema. Naprosta vetsina fotografii se mi libi - ma napad, modelky a pozy jsou zajimave, dokonce bych rekla ze krasne, presto (nebo snad prave proto?), ze nemaji postavu jako Hana Maslikova, photoshop je pouzit tak jak by se to melo, tedy k retusi a ne k iluzi plasteliny, a vyraz pornoherecek nenasadila ani jedna, pokud to nebylo ve tvurcim zameru. Priznam se, ze mit vic odvahy, a znat nejakeho sikovneho fotografa, hned bych do neceho takoveho sla!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.10 14:47

len som chcela povedat ze tie fotky su riadne „upravovane“
jedno je upravena zena a druhe je vylestena s Photoshopom …mam moznost vidiet ako sa vyrabaju podobne veci…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.10 14:52

Scully: nešlo třeba o AktyX? protože konkrétně tam jsou krásné fotky. A souhlasím s vámi, znát dobrého fotografa (odvahu spraví dobrý panák:))), jdu do toho taky a nebudu mít pocit, že se ponižuju pod úroveň svého ženství (jak by mohly některé feministky tvrdit)…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.10 14:59

AGRAFÍNA : Nemyslím si, že by se nic nedělo a jenom to upadalo. To, co je vidět je jen povrch. Myslím, že mnoho lidí pro to něco dělá, meditují za mír pro celý svět a jde z nic velké světlo ( to znamená, že když se jim to povede, tak sem nepřijdou burky!) I existuje jedna skupina za pozvednutí vědomí nás čechů. Těch lidí je asi - vím, že 1000 určitě a jestli teď zase víc. Není to jednotná skupina, ale různé, nejrůznější, ale mají společné to, že ví, co se může stát a chtějí to změnit k lepšímu. Hodně jich je právě od nás z Čech a Slovenska, ale taky z Japonska a šamani z Jižní Ameriky, o dalších nevím.
Chce to jen ne nadávat, že přijde něco hrozného, ale sednout si a stahovat pozitivní scénáře pro vývoj na zemi. Ony ty scénáře jsou různé a nastane to, co si lidé myslí..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.10 15:16

AGRAFÍNA: nedávno jsem ve škole (!!!) viděla porno z 20.-30. let a věřte, bylo úplně stejné jako to dnešní… stejně tak mám poměrně podrobnou znalost latinské kultury a nevnímám žádnou zásadní změnu oproti dnešním dobám, resp. maximálně jsme dnes mnohem konzervativnější (pod vlivem křesťanství) než v dřív (jen dříve šlo o zábavu vyhrazenou vyvoleným vrstvám). Nemá smysl myslet si, že jsme nějaká přelomová generace… všechno už tu bylo, od odívání přes změny myšlení. Jde jen o to se z historie poučit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.10 15:17

Ava: AktyX neznam (i kdyz vzhledem ke sve prezdivce bych urcite mela :-))) ale jinak mate pravdu. Na normalnim nahem lidskem tele neni nic pohorsujiciho nebo oskliveho, a ani nemusi byt tzv. dokonale. Viz napr. tvorba pana Saudka - nazory na nej se budou urcite ruznit, ted uz se celkem opakuje, ale minimalne jeho tvorba z prelomu 80 - 90. let je uznavanou klasikou fotografie. A jsou na ni naha tela, dokonce i obezni naha tela, a jsou na nich kriklave barvy leckdy i za hranici kyce, tu a tam se objevi nadech lehke pornografie. Kolorovani a retus je na nich otevrene priznana. Presto z tech obrazku jde primo hmatatelna zivocisnost, pribeh, ty fotky maji „ducha“, maji naboj. Neni to vykostena, sterilni sexy fotka sterilne vyzehlene krasotinky, svym zpusobem ukazuje Saudek lidskou nahotu a telo v mnohem prirozenejsi podobe nez vsechny ty kalendaricky dohromady.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.10 15:22

Aya: to jsme se dostaly pěkně od tématu, ale proč ne, ona ta kultura vždycky stojí v pozadí…samozřejmě že nadávat a bát se je na houby; totéž ale platí i o tom, že pár jednotlivců nebo skupinek bude mít pocit, že soustředěním a meditací všechno spasí. Myslím, že je důležité, aby lidi něco stmelovalo, nemusí to být náboženství, ale spíš zdravý rozum a slušnost. A to mi tu chybí. Možná by stačilo začít v rodinách a ve škole, povídat si s dětmi, ne je jen posadit před počítač a dát jim slušný příklad a správné vzory. Naše společnost pomalu míří k tomu, že být slušný se nevyplácí a něco umět taky moc ne, protože za tím je kus dřiny, kdežto zviditelní se i ten, který dostatečně provokuje, ať už nevědomostí, drzostí nebo tou nahotou.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.10 15:24

Ava: není nic divného na tom, když si lidé na svatbu pozvou profesionálního fotografa, aby ijm udělal hezké snímky (na které se amatér strýček Lojzík nezmůže). Ti lidé ale taky nebudou svoje svatební fotky publikovat, a dokonce s žvásty o charitě. Prostě je mají doma v albu, pro sebe a pro rodinu, aby mohla koukat, jak jim to zamlada slušelo. S nahatými snímky mi to přijde dost podobné.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.10 15:30

Scully:jde o fotografickou soutěž časopisu Reflex, např. http://www.aktyx.reflex.cz/
dají se tam najít fakt pěkné fotky.
Osobně Saudka ani trochu nemusím, ale to bude spíše tou jeho provařeností za posledních cca deset let. Rozhodně kdysi přišel s originálním nápadem (znáte ten příběh, jak jeho kolorované fotografie byly v počátku jen omyl? znáte někdo pravdu nebo naopak víte podrobnosti? ráda si poslechnu…), ale nedá se mu upřít to zásadní, když má někdo „voko“, tak podle mě nahý kalendář celebrity nemusí být trapný, ale krásný… osobně miluju fotky BB, MM, CC (holky si to s těma iniciálama uměly zařídit:)), ať si o klišé říká kdo chce, co chce…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.10 15:34

Dvě jména: Taras Kuščinskij a František Drtikol


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.10 15:35

Olma: jasně, já bych svoje fotky taky nikde neprezentovala, ale víte přesně, co byste dělala, kdybyste byla známá a mohla takový kalendář zužitkovat? já ne, proto nesoudím…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.10 15:42

Dost me mrzi, ze slovo „amater“ ma punc neceho nekvalitniho, ba primo sprosteho…amater podle me neni clovek, co do neceho fusuje, amater je nekdo, kdo neco dela proto, ze ho to bavi, pouze se tim nezivi. Coz o kvalite nevypovida vubec nic. Vetsina slavnych krasobruslaru typu Elvis Stojko nebo Alexei Yagudin zakoncili karieru tzv vstupem mezi profesionaly. Tudiz se ze soutezi presunuli do vselijakych lednich revue a show. Predtim byli taky tzv. amateri. Takze prosim uzivat tohoto terminu s rozmyslem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.10 15:45

Ava: ale ano, taky jsem srovnání dneška s dvacátými lety nemyslela tak, že v té době nikdo netušil, jak vypadá lidské tělo. A pokud jde o porno tak to bylo je a bude, navíc se jedná o dost specifický žánr, kde se kultura společnosti neprojevuje nějak moc viditelně. Jen mi přijde, že lidi byli tak nějak kulturnější, a byli více schopni rozumného úsudku a výběru s troškou citu pro to, co je kýč a co není. A pokud tisíce mláďat špulí pusu do zrcadel za účelem vytvoření té správné fotky ( a vsadím boty, že oslavování podobných narychlo vytvořených missek a hvězdiček v tom hraje roli), je něco špatně a možná jsou lidi čím dál línější přemýšlet sami za sebe a radši jednají stádně. A to vůbec neznamená, že by nahota byla špatná nebo ošklivá. Jen dobře zneužitelná, jako plno věcí, které lidi přitáhnou.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.10 16:01

Agrafína: ale oproti těm tisícům mláďat, o kterých mluvíte Vy, stále stojí skupina těch, co se tohoto nezúčastní a tato mláďata jim přijdou max. k smíchu… nikdo nikoho dnes nenutí, aby se podřizoval nějakým trendům, pokud tak nedělá na základě vlastního rozhodnutí. Dle mého názoru v každé historické etapě existoval ideál krásy, kterému se většina lidí nepodobala (bílá přepudrovaná pleť, vysoká čela, 30 centimetrové pasy atd.) a stejně tak je to i dnes…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.10 18:27

AGRAFÍNA: společnost - společnost - člověk se nemůže schovávat za to, že společnost je taková a maková…
A jestli myslíte, že nespasí - tak ano - když jich bude dost, tak spasí! Sama jsem to zažila, když vláda v Peru schválila zákon, který těžařským společnostem umožnil vytěžování pralesa a vláda sama střílela z vrtulníků do nahých indiánů a jejich dětí, kteří se jim postavili - tehdy v té vaší zkažené Evropě mnoho lidí meditovalo za prales a vláda ten zákon nakonec neschválila. Tolik ve zkrácené verzi. Možná vám to přijde k smíchu, ale já jsem to zažila - i tu sílu myšlenky tolika lidí. Skupinová myšlenka nemusí jen decimovat.
Náš známý tam v roce 2009 byl a zabili mu tam přítele - šamana. Taky si nesed a něřekl si : ach ta špatná společnost…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.10 18:27

opravuju - vláda ten zákon chtěla schválit..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.10 18:30

Agrafina: ja myslim, ze ty mladata neprevazuji, oni jsou jen vic videt. Je to trochu takovy opticky klam, ve skutecnosti je prevazna vetsina lidi relativne normalni, ale kdyz si prectete Blesk nebo nejaky podobny blabol, tak to na prvni pohled vypada jinak…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.10 18:42

Aya: my ale v podstatě mluvíme o tomtéž. Vám se nelíbí výraz společnost, tak si za tím prostě představte lidi, jednotlivce..Neodsuzuju ani nezesměšňuju meditaci a sílu myšlenky. Naopak, jsem přesvědčená, že vůle zmůže víc, než si sami umíme představit. A vůle většího množství lidí, kterým jde o dobrou věc zmůže víc, než snahy jednotlivců. Ale to větší množství lidí musí mít na čem stavět a z čeho čerpat a zas jsme u výchovy, vzdělání, dobrého srdce a i těch vzorů. Copak šaman není pro lidi vzor a autorita? Jinak nemusíte se naštvávat, že jen sedím a nadávám jak je všechno špatně. Pravda je, že se mi mnoho věcí nelíbí, ale taky se snažím přispět k tomu, aby bylo líp. Studuju na pajdáku a chci se věnovat dětem, abych jim pomohla vybudovat nějaký základ. myslím, že je důležité, aby byl člověk schopný udělat si vlastní názor na svět, ne jen tupě přijímat hodnoty. A k tomu může dopomoct třeba učitel nebo šaman, pokud dělá svojí práci odpovědně a rád :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.10 18:55

wow, tak objev roku jsou tlapy Gabiny Dvorakove :-O To je nejaka deformace z bot?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.10 19:14

AGRAFÍNA: tak jo, tak jo - už k tomu nemám co dodat, jen popřát štěstí v práci - sama takovou už asi 18 let dělám :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.10 20:18

Aya: děkuju a totéž přeju i Vám; ať Vás to pořád baví :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.10 21:46

Ava: kdyby byla kterákoliv z těch škeblí opravdu ZNÁMÁ, tak by ten kalendář měl smysl. Třeba kdyby se pro charitu svlékla Libuška Šafránková. Jenže ony je fotí akorát rádobycelebrity, které o moc víc než to svlékání neumějí.

Scully: teď Vás asi unudím k smrti, ale odpusťte mi, miluju etymologické výklady! :-) Slovo amatér pochazí od latinského „amare“, milovat. Amatér je tudíž člověk, který určitou činnost dělá rád, jako koníčka - v protikladu k profesionálovi, tj. člověku, který tutéž činnost dělá z profese neboli za peníze. Pokud jde o sportovce, mám za to, že dělení amatér/profesionál mělo původně odlišovat gentlemany, sportující pro radost, od chátry, která si tak vydělávala na živobytí (třeba boxováním). Na Olympiádu nebo veslařské závody v Cambridge měli samozřejmě přístup pouze gentlemané: označení za „amatéra“ tedy nemělo nic společného s hodoncením výkonu, a bylo dokonce přízviskem lichotivým. A zůstalo tak tomu dodnes, i když dneska se sportem živí i ti amatéři (aspoň mně to tak jako sportovnímu analfalbetovi připadá).

Pokud jde o jiné obory lidské činnosti, tam dnes amatér opravdu funguje jako synonymum pro někoho, kdo do věci „fušuje“. Oon to dává smysl - amatér se může svému koníčku věnovat pouze když může a chce, zatímco profesionál v oboru maká každý den. To samozřejmě nemusí vždycky znamenat, že profík odvede lepší práci… ale podle mých zkušeností to tak většinou dopadne.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.10 11:00

Stejně jsou největší kočky kočky. Třeba na prosinec nám vyšla modrá britka ;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.10 14:33

Musím říct, že fotka Mašlíkové na mě působí tak, jako by se jí někdo na ty prsa prostě bezostychu vys*al…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.10 14:38

Oli: to je tedy pravda. Tolik půvabu jako kočky má málokdo (nikdo? Jen jiná kočka)

MP Kultakutri
34 příspěvků 30.12.10 16:03

Kdybych potřebovala pornofotky, tak si najmu Arakiho. Ten je takový magor, že dotyčná nemusí být ani nijak zvlášť obnažená, aby bylo jasný, odkud vítr vane.

A ano, taky patřím k těm hnusným, tlustým, zamindrákovaným a blbým, co tyhlencty kalendáře považují za zábavu slepic. Předpokládám, že existujou i takové, které jsou kvalitní, originální a dámy na nich nevypadají kurvoidně a mileráda se nechám poučit. Nic z toho, co sem nalinkovala Ada, to není.

Jo, a moje kočka Placka taky patří mezi ty prudce elegantní.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.10 18:11

Ach, ten Photoshop. Dvořáková má vážně roztomilé prstíčky u nohou, příležitostně s nima může vyškrábávat oči.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.1.11 21:41

Prave jsem shledla celou halerii na Bleskove. jdu si dat pullitr plzenskeho, protoze to fakt byla drina. IMHO na pouzivani photoshopu za ucelem prezentace nebo fotek, ktere budou nejakym zpusobem zverejneny by se mel davat zbrojni pas. Takovych dobrych 80% snimku by si zaslouzilo misto na webovkach Photoshop disasters. Minimalne Katerina Prusova na fotce cislo 30, tu sukni by zvladl udelat kterykoliv pocitacovy nadsenec amater i ve windowsackem Malovani lip, nez tahle prisernost…jak se rika, dobry sluha, ale zly pan…Heh, mozna si k tomu pivu naleju i panaka.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.1.11 22:07

Abych tedy jenom nehanila - mela jsem na mysli hanbate kalendare, projekt Promeny, ktery bezi uz nekolikatym rokem me naopak nadchl, i Art for live na tema laska se mi libi moc. Nadace DebRa je takova klasika, ani neokouzli, nai neurazi. Sara Saudkova je sice uz trochu porad dokola, ale aspon ma v kalendari zajimave osobnosti a nesazi na maso…Koneckoncu i ta Diana Kobzanova, i kdyz tam je masa hodne, tak aspon zkusila neco noveho - v dnesni dobe uz to, ze fotka vubec vzbudi nejakou reakci mezi sirokou verejnost (i kdyz treba negativni) vypovida o tom ,ze to neni tak uplne k zahozeni. Ovsem vsechno od DebRa a Promen smerem k fotce jedna je prusvih. Jako „ezotericky prusvih a mozna i pozemsky“ :-))))))))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.1.11 23:42

Já jen nechápu, proč mám koukat na polonahé cosi, jehož jedinou kvalifikací je, že sbalil někoho slavného… Za mlada jsme tomu říkali „chlupatá peneženka“ - promiňte mi ten výraz, ale lepší nemám.
A teze o tom, že se to chlapům líbí, také není úplně v pořádku - odmítám muže degradovat na blbečky zmítané svým chtíčem a ženy na kus masa…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.1.11 23:47

Scully: Saudkovy fotky jsou úžasné - dodnes jsem nepotkala krásnější fotku chlapa, než je ta, kterou fotil se svým synem - neuvěřitelně sexy záležitost (nezaměňovat s vulgaritou)

http://esperanza.blog.cz/1012/jan-saudek


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.1.11 17:28

Kacaba: ja mam taky Saudka a hlavne jeho tvorbu z obdobi 80 - 90 let rada moc, tehdy to bylo neco uplne jineho a porad ty fotky maji atmosferu, i kdy byly videny stokrat. Pamatuji si na kalendar z riku 1994 nebo mozna 1995, tak nejak, ktery jsme meli doma, na fotky jako „krasne sestry Bromovy“, „slovanska divka“, atd. (neco malo tady http://www.photography.ca/…hers/saudek/)…tehdy neco nevidaneho, ja jako desti, jedenactileta holcicka na to koukala a strasne se mi to libilo…Nejsem schopna posoudit kvalitu tvorby dnesni a ani nechci, ale tyhle attention whore kalendare je des bes, co se dneska dela, a obzvlast s temi photoshop zavislaky, co to retusuji.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.1.11 22:16

Přiznávám, že jsem nečetl všechny příspěvky, ale tak tři čtvrtiny jo. Od začátku musím souhlasit s Lukášem. Je vidět, že ví o čem mluví, o čem to celé je. Zajímavé je, že se tu mnoho pekelnic nad tím tak pohoršuje, ale všechny si pro jistotu ty hrozné fotky prohlédly. Napadlo někoho, kolik lidí si takový kalendář koupí a kolik jsou ochotní za něj dát? Když je nebude nikdo kupovat, nebude je nikdo fotit. To je zákon trhu. Pomineme-li to, že výtěžek z prodeje jde na dobročinné účely tak popravdě vám řeknu. Nabídnout mi někdo půl milionu za nafocení nahýho kalendáře, jdu do toho i jako starej, ošklivej chlap.
Napadá mě, že je to stejné, jako v tom článku o vykukujících podprsenkách nad kterými se mnohé „čtenářky“ tak pohoršují. Ruku na srdce milé dámy. Kolik z vás tak chodí?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.1.11 22:19

Ještě dodatek. Nikde jsem v těch kalendářích neviděl jediný akt. AKT vypadá zcela jinak, má úplně odlišná pravidla, zákonitosti.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.11 14:21

On nekdo tvrdil, ze v tech kalendarich je nekde akt? Ja jsem napr. napsala, ze kdyz u bych chtela fotit hambaty kalendar, tak by to byl prave akt se vsim vsudy, opravdovy, ne neco ve stylu lezim ve vane v mliku a platcich ruzi a jakoze vsichni vi, ze jsem nahata, ale nic neni videt. To je tak nejak na houby…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.11 17:16

V jednom z odkazů: http://bleskove.centrum.cz/…rova-nebo-a/
je kromě výše zmíněných fotek zařazen i, dle mého názoru, zajímavější kousek „kalednář Proměny 2011“ pánů Kurečky a Škarpa (v galerii fota 71-78) nejvíc mě nadchla Adela Banášová a Chantal Poullain.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.8.11 21:07

Ále co, taky bych to nafotila, kdybych za to dostala tak pěkně zaplaceno :-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.8.11 21:22

Mne by mohli platit za to ze sa neodfotim :-))) nebudem ohrozovat zdravie z roznych dovodov:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.3.12 21:30

panebože, borhyová vypadá jako nazlobená kachna… fuj…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.4.12 18:13

Taky jsem jednou vyrobila hanbatý kalendář, výhradně pro soukromé účely mého přítele (foceno v mém pokoji na samospoušť:-))) a ten se stal po letech trvalým zdrojem mého rozčarování, neboť mám na těch fotkách asi tak o deset kilo míň…

ethera
1 příspěvek 30.1.13 22:07

Iba tolko som chcela dodat https://m.facebook.com/?_rdr!/profile.php?v=photos&id=146467708795917&cps&album=a.317733828335970.74439.146467708795917&__user=1624846596

Příspěvek upraven 30.01.13 v 22:09

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Tak se nám ochladilo...

Autor: Ada

...a pánové vytáhli šusťákové bundičky, plandavé džíny a dlouhé... Celý článek

Caxa aneb vzorník omylů

Autor: Ada

Pod nedávným článkem o maturitních plesech kdosi šikovný v... Celý článek