Nebeské Arkády

26.02.11 | autor Ada

Zdá se, že navzdory houževnatému odporu módních lenochů slaví hnutí za lepší oblékání svá první vítězství. (Ano, já vím, že takové věci, jako ta, o které vám napíšu, se konaly i před Peklem, ale dopřejme si trochu toho dmutí.) Předjarní akce v Arkádách Pankrác se bude značně podobat tomu, co já a mí věrní občas provádíme na ulicích - totiž lovu příkladně stylových občanů. S foťákem. Lovit oštěpem je u nás zakázáno, přestože některé pekelné exempláře by si to zasloužily.

Nejdřív odstaveček pro mimopražské, kteří netuší, kde jsou nějaké Arkády. Arkády Pankrác jsou nákupní centrum, umístěné, překvapivě, v Praze na Pankráci. Dostanete se tam autem, autobusem nebo jednoduše metrem - "céčkem" je to z hlavního nádraží v podstatě kousek, což je oproti jiným nákupákům, postaveným kdesi na kraji města, rozhodně příjemné. V Arkádách je kolem 140 obchodů a různé služby (hlídaný dětský koutek na odložení dětí, restaurace na odložení vyhládlého těla atd.). Skoukla jsem seznam obchodů a máme tu obvyklé podezřelé (H&M, Promod, Esprit, Reserved, s.Oliver, Orsay a další, viz seznam obchodů) i kšefty, které hned tak někde nejsou (kabelky a boty Beltissimo, Mango, Guess, samostatná prodejna bot Gabor nebo milovaný i zatracovaný Blažek pro pány, kteří nechtějí chodit jen v džínách).

A teď k tématu článku. 18. února začala v Arkádách soutěž o nejlépe oblečeného návštěvníka či návštěvnici centra. Bude trvat deset dnů, tedy do neděle 27. února (soutěž běží i o víkendech). Po centru se bude pohybovat malý tým ostřížů s fotografem, a pokud narazí na někoho stylového, zastaví ho a vyfotí. Každý den pak bude vybrán ten nejlepší a po deseti dnech z těch deseti nejlepších porota vybere vítěze. Na vítěze čeká balíček v hodnotě 50 000 korun.

Neuspějete-li tedy jeden den, můžete to druhý den zkusit znovu v lepším  outfitu. Aby si vás tým lovců všiml, doporučuju něco výraznějšího, ne rafinovaně nenápadný šedohnědý styl módních bloggerek. Ať máme na co koukat.

Fotky ze soutěže jsou k vidění na facebookové stránce Arkád, kde si je každý den můžete prohlédnout a okomentovat.

Pokud soutěžení a předvádění se nepatří mezi vaše srdeční záležitosti, navštivte některou z dalších akcí v Arkádách. Měsíc březen je koneckonců celý „V zajetí módy a designu“.

Od 7. března budeme mít možnost posoudit práce našich mladých módních návrhářů, které vznikají na VŠUP v Ateliéru designu oděvu a obuvi pod vedením naší špičkové návrhářky Liběny Rochové. Veřejnost si v tipovací soutěži bude moct srovnat své preference s tím, co ohodnotili jako nejlepší odborníci. Vystaveno bude 10 dámských modelů, 2 pánské modely a několik párů bot a kabelek. Těšte se na  koncentraci krásy, designu a umění.

Během této statické výstavy jeden den proběhne workshop Liběny Rochové, která vám spolu s některými svými žáky poradí, zda se ve vás skrývá návrhářský talent, co je potřeba pro to udělat, a vůbec... sami víte nejlépe, co vás konkrétně zajímá a na co se chcete zeptat. Termín workshopu bude oznámen na webu Arkád.

Pekelní kritici a komentátoři sice nemusejí být návrhářské hvězdy, ale máte-li přesto pocit, že se ve vás skrývá talent, termín workshopu si pohlídejte.

Po ukončení této akce  budou Arkády nadále plně v zajetí módy – začínají jarní módní přehlídky. Jarní módní exploze vypukne od pátku 25.3. do neděle 27.3., a to vždy od 12.00, 14.00,16.00 a 18.00 hodin. Abychom se nesoustředili jen na módu, bude celá akce doplněna o designové kousky nábytku z obchodu byDara. Ano, ta Dara. Dara Rolins, která celou akci zaštítila svým jménem, je nejen zpěvačka a žena proslulá tím, že se ráda stylově obléká, ale také tvůrčí osobnost. Její spolupráce s mladými začínajícími umělci nám ukáže nové trendy, nové přístupy ve vnímání barev a souvislostí, zkrátka nový pohled na módu. Design je samozřejmě v souladu s kvalitou a praktičností.

27. 3. 2011 přijde chvíle pro fanoušky Dary Rolins (nefanoušky prosím, aby komentářích drželi ústa, protože nás ostatní celkem nezajímá, co se vám na Daře nelíbí). V rámci přehlídky módy a doplňků je čeká dárek: vystoupení a autogramiáda, kde budete mít šanci získat singl z nové desky s Dařiným podpisem. Autogramiádu bude moderovat Pavel Cejnar a začíná v 17 hodin.

Až módní akce v Arkádách skončí, budete se ještě moci pokochat výstavou kousků značky byDara a případně se inspirovat - však jaro bude tou dobou už v plném proudu.

(Článek vznikl ve spolupráci s Arkádami Pankrác.)

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.11 08:17

prohlídla jsem si fotky módní policie arkád na fb a často mě napadlo akorát: nic moc…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.11 08:36

Raklama vládne naším mediálním světem. Z tohohle příspěvku jsem hodně zklamaná. Velmi nepodařený vtip. Koukala jsem na ty fotky té tzv. modní policie. A to je ještě hloupější vtip. Opravdu to jen dokazuje, jak většina čechů nemá naprosto žádný styl. Skoro vše je tam tuctový, nudný, neupoutá. Ach jo!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.11 08:48

Ea? Začátek čánku, jak někdo zmínil, slibný, ale ta reklama je na můj vkus příliš násilná. Kdyby to bylo kratším upozorněním, asi by mi to tak nevadilo. Nicméně respektuji fakt, že na svůj blog si může každý dát, co sám uzná za vhodné…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.11 09:59

Dáša: Vzhledem k tomu, že je blog veřejný, má na kritiku právo skutečně kdokoli. Pletete si kritický ohlas s příkazem. Je to stejně legitimní, jako když Módní peklo kritizuje oblečení, ve kterém se lidé objeví na veřejnosti - má právo na svoji reakci, ale to neznamená, že těm lidem něco přikazuje.
A nemyslím si, že by Ada měla komerční nabídky odmítat. Ale je dobrým zvykem promo obsah označovat a nemíchat s regulérními články.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.11 10:04

Koukala jsem na FCB Arkád, to nebude asi příliš povedená akce, vybrané outfity jsou tak nějak nezajímavé, nudné a zdá se, že opravdu stačí vzít si jednu část ošacení barevně odlišnou od černé(nejlépe červenou).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.11 10:12

Nejdřív jsem si řekla, že to je zajímavá akce. Pak jsem se podívala na fotky a…to jim jako opravdu přijde např. ta slečna v leopardích teplákách stylová? Mně spíš připadá tak trochu „lehká“. Jak se má oblékání v ČR změnit, když podobné soutěže podporují onen zde kritizovaný „ruský“ styl? Takže pro mě je soutěž velkým zklamáním, z finalistů nevzešel ani jeden opravdu zajímavý outfit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.11 10:34

… mě by strasně zajímalo, jak chodí oblékaní všichni ti, co tady tu módu tak strasně kritizují…neříkejte mi, že pořád chodíte všebarevně kromě černé…? Vždyť tu v příspěvku u podpatků 99% komentářů bylo v to stylu, že nedokážou nosit vyšší než 2cm. To nosíte baleríny a tenisky i když tím tady pořád opovrhujete jak je to tuctové????


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.11 10:42

Trochu opožděné PR, ne? Jinak výběr finalistů nic moc, ale kdo normální by si nechal ukrást duši za pár poukázek a nějaké zbytečné služby (platí zvláště pro muže).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.11 10:57

tak jsem se koukla na fotky na fb a musím říct že je to děs!!!! hrůza až na jednu slečnu ve fialovém kabátu která vypadala jinak než ostatní co ddennodenně potkávám na ulicích. bože kdo to soudí kho vyberou nebo tm opravdu není nic lepšího? DĚS! ti finalisté


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.11 11:15

Trosku odbocim, ale pokud by se ti lidi meli obliknout na Arkadach (aspon co se beznych obchodu tyce, ne tech drahych typu attrativo apod) tak mi prijde ze ani hezky obleceni byt nemuzou, zrovna vcera jsem tam chvili probehla par kramu a nenasla jsem vuubec nic co by me nejak zaujalo.. Chtela jsem si koupit treba jen naky hezky tricko, nic velkyho, ale fakt nic.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.11 11:18

No ty fotky z Arkád…nevím, nevím…Co je proboha na tom mladíkovi v růžové košili tak stylového?!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.11 11:42

pokud jsem správně pochopila web Arkád

  1. vítěz NEDOSTANE 50 000 korun. absolvuje focení na přední stranu jakéhosi časopisu (z těch méně známých) v ceně 50 000 korun
  2. je tam napsáno, že tu komisi musíte najít a PŘESVĚDČIT, aby vás vyfotila. Nevím, co vy, ale já bych teda nelítala po obchoďáku, abych nakonec našla jakousi komisi a těm začala vykládat, jak jsem stylová…

a jistě by se toho našlo víc

Jistěže má Ada právo dát si na blog, co sama uzná za vhodné. A já jako čtenář mám právo být z toho velmi zklamaná…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.11 11:45

Já snahy Arkád chválím. Už na podzim tam byla akce s vizážisty a stylisty. Dostala jsem se tam na seznam a bylo to velice pěkné odpoledne, stylista zadarmo hodinu chodil s vámi po krámech a říkal co ano, co ne, co s čím kombinovat. Já se dostala do rukou známému pražskému kadeřníkovi Rickymu a poradil dobře. Jen nabídka obchodů na Arkádách není nic moc. Kromě těch H&H, Orsey a jiných hadráren tam je jako slušný snad jen P&C.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.11 12:05

Motylka → V tech 50 tisicich je jak to foceni, tak poukazky na nakup obleceni. Zadnou komisi presvedcovat nemusis. Po Arkadach chodi fotograf s dvema policajtama a foti nahodny lidi. Vyfoti KOHOKOLIV ;)

Jinak ta akce me bavi. Tohle spatne napsany PRko nikoliv. Kdo to sesmolil? Lidi z Arkad? To je na vyhazov :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.11 13:12

No tak nebuďte tak odmítavé a odmítaví. Fajn, Arkády udělaly akci, která má přitáhnout pozornost lidí k tomuto obchodnímu centru a Ada o tom napsala článek. No a? Akce je v souladu v myšlenkou adina blogu, mohla by o tom klidně psát i bez spolupráce s Arkádami.
Připojuji se k Dahlii s chválou snahy Arkád o zajímavé a netradiční akce.
Smiřte se s tím, že obchodní centra jsou jeden z pilířů naši civilizace. Před stovkami a tisíci let byly středobodem života tržiště - lidé tam trávili čas, potkávali přátele, seznamovali se, odehrávaly se tam kulturní akce (divadlo, cirkus, představení pouličných zpěváků), vyhlašovala se tam nařízení vládců a jiné důležité informace, a byly i reklamní akce. Dnes jsou takovými místy nákupní centra.
Odmítat tuto skutečnost je stejně hloupé, jako odmítat tankovat u benzinové pumpy nebo se vzdělávat ve škole.
A stejně tak hloupá by byla Ada, kdyby nepoukazovala na akce a nespolupracovala s organizacemi, které mají podobný cíl, jako ona - poukázat na to, jak se Češi a Češky oblékají


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.11 13:20

a jen tak mimochodem - soutěžicí v akci nejsou zas tak špatně oblečení. Ano, umím si představit zajímavější oblečení. Ale uvědomte si, že tohle je TO NEJLEPŠÍ, co v Arkádach bylo (jo, možná někdo zajímavěji oblečený fotografům unikl, to nevylučuji. Ale pořad je to to nejlepší, co člověk v obchoďáku potká).
Pořad je to jiné, než běžná šeď, je vidět snaha a někdy i odvaha.

Škoda, že na tomhle blogu není nějaká část, kam by člověk mohl postnout svoji fotku v takovém oblečení, které považuje za nejlešpí a nejvíce stylové. Zajímalo by mě, kolik fotek a jakých bychom mohli ohodnotit ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.11 13:39

Teda, čekala bych aspoň pár šťavnatě trefných rýpanců na adresy těch ulovených outfitů, ale třeba na ně ještě dojde, já doufám.
Jinak pokud se nepletu, tak ta akce končí zítra, ne? To už je ten článek skoro zbytečný… aspoň ta část s tou soutěží o „nejlepší“ oháknutí.
Mimochodem, vybrané úlovky originalitou a stylovostí přímo přetékají, myslela jsem, že nevěřím vlastním očím, když jsem viděla tu galerii na facebooku. Nic, co by se mi opravdu líbilo, pár věcí, které celkem ujdou a zbytek nuda nuda, šeď, šeď, navíc podle stejného vzoru - triko, džíny nasoukané do kozaček, kolem krku něco visícího či vlajícího, k tomu fešná kabelka (kostkovaná jak jinak) a kdo nemá na peníze na to, aby si pořídil vuittonku nebo žaludek na to, aby si pořídil fejka, tak musí mít aspoň šátek. Jestli tohle je to nejlepší, co se na ulici vyskytne, tak potěš koště…
A už chci sakra nějakou pořádnou porci kritiky, ironie, nadsázky, humoru, jízlivosti, pošklebků… i kdyby další článek měl být třeba o mně!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.11 14:01

Já se musím zastat těch lidí…pracují v nákupním centru a tohle jsou opravdu ty lepší a povedenější modely. Neříkám, že to nějak extrémě „hajpuju“, ale narovinu, stylish lidé většinou nenakupují v NC.
Ale líbí se mi ta idea, že by sme si sem sami posílali fotky na posouzení, kolikrát by mě to samu zajímalo, co by si mysleli ostatní.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.11 14:37

Sarka: Ja jsem jedna z tech, co se podpatku a chuze na nich velmi zastavaly, protoze je opravdu nosim a naprosta vetsina meri 8 a vic cm :-))

Proti reklame nemam nic, pod clankem je uvedeno, ze vznikl ve spolupraci s Arkadami, takze oznacen jako reklama urcite je. Plus ho beru jako ulitbu vsem tem co Adu neustale posilaji „neco delat, misto pomlouvani ostatnich zpoza klavesnice“. Pokud jsem to tedy spravne pochopila tak, ze se na tomhle projektu nejak podili…Ale nejaky stavnaty pekelny clanek by to chtelo jako sul, ted na jare zacnou kratke sukne, leginy, boty Crocs (zrovna na tyhle tri veci by me nazor Ady opravdu zajimal (je to peklo, nebo neni?), ulice zaplavi vykukujici raminka, tenisky, bundicky do pasu…materialu tedy bude urcite habadej.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Hlavní města módy: Tokio

Autor: Kateřina

Obrovské mikiny navrstvené na šatech, tričkách i košilích. Výrazné... Celý článek

Open Space Market Brno

Autor: Ada

Tento víkend se v Brně konala akce Open Space Market. Mladí... Celý článek