Styl & Kabo: vymeteme drobky

26.02.11 | autor Ada

*

Po velkých článcích ze Stylu mi ještě zbyla hromádka drobností, jimž nemá cenu věnovat samostatné články. Kromě toho už máte nejspíš veletrhu pomalu plné zuby, takže vymeteme poslední drobečky najednou, ať se můžeme vrátit k běžnému pekelnému provozu. Je potřeba zákeřně nafotit nějaké lyžaře, dokud mrzne, a taky jsem mailem dostala pár dobrých flerových tipů. Dlouho jsem tam nebyla, viďte.

Doplňky

Na Stylu byla k vidění spousta zajímavých doplňků. Zaměřila jsem se hlavně na pokrývky hlavy a prošla jsem pečlivě i oddělení bižuterie.

S klobouky dorazily tři velké firmy: Tonak, Anytra a Karpet. Anytra měla ve stánku stojan s vlněnými barety všech možných barev - v barevném vzorníku mají přes 200 odstínů. Klasické barety se na rozdíl od pletených hodí i k velmi elegantnímu oblečení, a protože nejsou tak drahé jako klobouky (barety běžně stojí kolem 200), můžete si postupně pořídit víc barev a šikovně dolaďovat neutrální oděvy.

Kromě baretů Anytra přivezla spoustu zimních plstěných kloboučků.Nejvíc mě zaujaly klobouky s plstěnými růžemi:

Na léto tu máme klobouky ze slámy, mořské trávy a papíru - teď ještě aby se je české ženy naučily nosit i jinam než na koupaliště (o mužích radši ani nemluvím). Úplně obyčejné slamáčky se dají vzít i k minisukni s pěkným letním topem; modře kostkovaný klobouk, který je poblíž pravého dolního rohu fotky, si umím představit i k džínám, třeba s bílou tunikou.

Škoda, že jsem zapomněla vyfotit nabídku pro pány, ta také zahrnovala všechno možné od klasických klobouků po různé čapky vhodné ke sportovnímu ohozu. I ke "sportovnímu".

Neméně pestrá byla nabídka Tonaku, ale nejvíc se chlubili abakovou klasikou, jíž jsou asi také nejznámější:

Takové klobouky ovšem na ulici nepotkáte.

Pletených čepic bylo k vidění dost, třeba na stánku českého Pletexu. Mimochodem, barevná škála nic moc, spousta odstínů chyběla, třeba jasně červená.

A až budete ke klobouku chtít barevné kožené rukavičky české výroby, zkuste to u pana Váchy:

Bižuterie

Co se týče skleněné bižuterie, jsme hotová velmoc - ale ve výrobě, nikoli v nošení. S doplňky to zkrátka ještě neumíme, případně je pokládáme za něco, co je vyhrazeno pro slavnostní příležitosti. Je pravda, že nápadnější bižuterie se špatně nosí s orvanými džínami. Proč si ale náhrdelník v duhových odstínech nevzít k jednoduchým letním šatům?

(výrobce: jablonecká firma Glass Motiv)

Nabídka firmy Kalipra byla široká, na ukázku jsem vybrala červené a neutrální doplňky:

Beadworld Jablonec:

Dalo by se pokračovat do aleluja, stánků s bižuterií bylo hodně, ale máme ještě jiné povinnosti. Třeba se dobře vdát.

Firma Venus Bridal jezdí na Styl už dlouho a vozí víceméně pořád to samé. Společenský a svatební lesk a třpyt ve všech barvách, aneb na co se můžeme těšit příští rok na maturitních plesech:

Sexy svatební šaty budou trendy i nadále:

Vyšívané růžové cukrátko je rozhodně použitelné na ples i na svatbu. Pokud ovšem bude některý český salon tak odvážný a vezme ho do sortimentu.

Oblečení pro děti

V poněkud jednotvárné záplavě sladkých růžových věcí pro holčičky...

...a drsných potištěných triček pro chlapečky...

...mě pozitivně zaujala firma Tulec Trend, která zná všechny barvy, ne jen některé (žlutá se nevešla do záběru). Oblečky jsou navíc takové jednoduché, normální, a pokud je na nich nějaký nápis, je často český.  Milé.

Sanu Babu

Best of Batik měla na veletrhu tvrdou konkurenci: Sanu Babu, známého dovozce "etnického" oblečení a různého harampádí z Nepálu, Indie a okolí.

K vidění byla i přehlídka, takže jsem měla možnost zjistit, jak ty věci vypadají na někom, kdo není lesana.

Verdikt: na upravené, učesané, lehce namalované holce, a pakliže by se to doladilo vhodnými doplňky (bižuterie, kabelky, boty), by to bylo možné prohlásit za určitý styl. Dejte něco z toho pryč a získáte jezinku ve flekatých hadrech. A obávám se, že málokterá česká vyznavačka tureckých kalhot a pestré batiky má odvahu do toho opravdu šlápnout. Ještě jsem takovou nepotkala.

A na závěr roztomilé retro, které se zřejmě spíš omylem ocitlo v jinak velmi strakaté a blyštivé nabídce butiku Paris:

To námořnické tričko s mašličkou u dekoltu chci. Jen doufám, že není z umělé hmoty.

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.11 19:41

Rukavice od pana Váchy jsem letos zkusila a už nechci jinak :) Skvěle propracované a kůže jemná, příjemná na nošení. Až je mi skoro líto, že zima pomalu končí.
Z klobouků jsem unešena. Jen… trochu mi chybí odvaha. A v létě - strašně se mi potí hlava a účes dostane na frak. To mě odrazuje :(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.11 19:46

Poradíte, jak správně nosit baret, aby v tom člověk nevypadal jako blázen?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 09:34

Zkoušejte, zkušejte a zkušejte před zrcadlem. Baret sluší snad každému, jen se musí najít správný způsob, jak si jej nasadit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.13 13:24
Jan nosit baret

Souhlasím s tím, že pokud si člověk umí nasadit baret vypadá v tom velmi dobře.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.13 13:27
jak nasadit baret

Hlavně by měl být trošku nabok.. Každému sluší něco jiného.. Někomu když si ho nasadí narovno a někomu kdo si ho nasadí šikmo :-). Pokud nepomůže kup si pletenou čepici :-)
A nebo místo obyčejného baretu - baret zdobený.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.11 19:54

Baret se bohužel nedá nasadit na mojí hlavu tak, aby vypadal dobře. A tak strašně se mi líbí..... někomu to prostě nesedí. A ještě k té bižuterii. Také jsem za černou ovci. Nosím perly. A často. A skoro ke všemu. Už jsem vyslechla mnoho poznámek od Alpinistek. Ale … ať si trhnou a jestli mají doma kocoura, tak ať si trhne taky. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.11 20:04

Wow, ty zelené šaty jsou jak dělané na mořskou pannu. :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.11 20:11

Tričko LETÍME NA VÝLET supéééér!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.11 20:18

Klobouky nosím už léta, každý rok si nějaký nový koupím. Trochu s v nabídce orientuji a to, co se u nás dá koupit, je pro mne už nudné. Výrobci nabízejí pořád to samé - asi mají jeden střih (nevím, jak se ta forma na klobouky nazývá) a nemají odvahu jej měnit. Kupodivu lepší klobouky nabízejí často řetězce (na podzim jsem koupila jeden v Nextu) a taky módní návrháři.
Všechno na těch fotkách už znám. Pokud nechce být jedna pořád za prvorepublikovou madam, má prostě smůlu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.11 20:52

Jo, až někdo zjistí, jak dostat účes z dlouhých vlasů pod klobouk, aby po smeknutí byl furt účesem…

Pro ty flitrové šupiny mám hroznou slabost, ale nemusí jich být kila a už vůbec ne na hnusném plastovém lesklém čemsi.

Jo, a takové léto, abych se hygienickou tyčí na opice dotkla letních šatů nebo letní sukně, ještě nenastalo a bohdá nenastane. Asociace letní oné = poloprůsvitná kytkovaná hadra je u mě příliš pevný.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.11 21:17

Barety jsou má krevní skupina, mám jich několik z různých materiálů, barev i tvarů. Nosím je asi na třicet osm způsobů - tzn dá se „nafackovat“ naprosto jakkoliv, jen to chce zkoušet a nebát se. Klubouky se mi vždy strašně líbí, mám však zásadní problém - v dětských velikostech se dámské klobouky nedělají a většina nelze snadno zmenšit, tudíž mám jen několik letních. V osmdesátých letech (to ještě bylo modistek poměrně dost) jsem měla podzimní a zimní čtyři - mám z té doby ale taky mnoho veselých příhod - např. o bílém dámském Borsalinu vykoupaném v největší louži na Jiřáku, o nahánění bordo širáku z Řep až skoro ke krematoriu v Motole atd ;-)
To co se ale dnes většinově prodává (a co je zde předvedeno) má imho do klobouků dost daleko - to jsou spíš jen hučky (nekvalitní materiál i zpracování, nedrží tvar). Slušná věc se v tom imho dá najít málokdy. (ty s kytkama mi zrovna přijdou dost strašné - jako pokus o prvorepublikové chudinské retro)
Bižu je všude spousta, výběr úžasný, ceny ovšem značně nemírné což mně často v nákupech hodně brzdí. (univerzálnějších kusů mám doma za léta nasysleno několik krabic, včetně pár náramných kousků předválečných)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.11 21:37

Moc hezký článek…polovinu odkazů ukládám do oblíbených a co nejdřív se k nim vrátím. Mimochodem - potkala jsem včera na tramvajové zastávce slečnu v černém kabátku a v modrých džínách…takže klasická nuda, ALE!.....slečna měla na hlavě jasně fialový baret a ten jí tak moc slušel a tak moc rozzářil zbytek outfitu, že jsem na ni pořád musela koukat…snad si to nevyložila špatně :) Takže já hlasuji všemi deseti pro barevné doplňky!!!!

Ado…mimochodem…já bych ta námořnická trika brala zleva doprava jedno po druhém :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.11 21:42

Ado, fotky z přehlídky jsou jen Sanu Babu? Chci se dostat k té červené kabelce, láska na první pohled :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.11 21:44

V Tonaku na Václaváku jsem byla nedávno poprvé a moc moc líbilo - představa, že se ty úžasné klobouky opravdu nosí v českých ulicích byla až příliš nádherná… Pár jsem jich zkoušela, protože ale nosím sárí, byl by to na mě už moc velkej odvaz… tak jsem odešla s jednou krásnou prvorepublikovou hučkou a v týdnu tam chystám další nájezd, zjistila jsem, že jedna rozhodně nestačí…

A díky za tip na Tulec Trend, zksuím vyzjistit, kde se to prodává… při nákupu na mimina dost často (i když velmi nerada) končím u Vietnamců, neb v normálních obchodech nic, co bych se na ně nestyděla navléknout…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.11 21:57

Klobouky a jiné pokrývky hlavy bych strašně ráda nosila, velmi mě mrzí, že zcela vymizely z ulic, ale bohužel - byť jak nekriticky hodnotím sama sebe já, tak i z reakcí ostatních, mi hodně sluší - když si ho vezmu, tak mám pocit, že na mě všichni čumí jak na vola… a na to zas mé sebevědomí není tak velké, aby to ustálo. Nemá to pak ten kýžený efekt, že si člověk připadá skvěle, ale právě naopak…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.11 21:58

Mam velike stesti, ze mi slusi kloubouky vsech tvaru a barety nosim moc rada. Na prehlidce bych si jich vybrala opravdu hodne.
A detske obleceni s ceskymi napisy je dokonale!!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.11 22:02

Miluju barety a klobouky…a neumím je nosit…skoda.
A velmi! pozitivne hodnotím Tulec Trend, obleceni je nejen pekne, ale i prakticke a hodne vydrzi, dobre se pere, a proste celkove super! U deti jsou ta hodnotova meritka esteticka trosku jinde, a tahle ceska firma je v oboru jednicka.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.11 22:04

Malatí: do Tonaku se chystám nakouknout taky, okouzlil mě už pohled přes výlohu. Takhle podle fotek bych si vybrala opravdu dost věcí (klobouků a podobných nesmyslů), ale nějak si neumím představit tu kombinace se svým účesem, tj. téměř vězeňskou délkou vlasů…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.11 22:14

Já bych tak nosila klobouky, ale mám pocit, že mi bohužel vůbec nesluší. Nicméně jsem odhodlaná pokusit se najít tvar, který mi sedne. (Podle internetových rádců by to mohl být klobouk s širokou krempou. Líbilo by se mi třeba i něco takového:

http://www.asos.com/…product.aspx?…

Ale taky nevím, co s účesem. Jak to Aleno děláte, abyste měla hezký účes, i když si klobouk sundáte?

Jinak tuto zimu poprvé nosím nějakou pokrývku hlavu, a to vlněný baret - mám dva přesně takové, jako jsou na fotografii v článku, jeden jasně červený a druhý černý. Nemůžu si je vynachválit, a protože jsou vlněnné, tak taky krásně hřejou.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.11 22:22

Plstěné zimní hučky vlastním dvě, ale popravdě nakonec v zimě vyrážím častěji prostovlasá. To už musí být jó pod nulou, aby mě to donutilo ničit účes. Ale prezentovaná nabídka se mi líbí, začínám uvažovat o něčem letním:) Přehlídka Sanu Babu mě nepřesvědčila, ani na namalovaných a učesaných modelkách.
Malatí: Tulec Trend můžu velmi doporučit, mají opravdu hezké a kvalitní věci. Shání se hůř, mívají ho spíš v menších (českých) obchůdcích s dětskými věcmi, přes internet sami neprodávají.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.11 22:27

Za „Letíme na výlet“ a retro trika určitě palec hore + bychom asi všechny uvítaly tipy jak a s čím nosit rozličné pokrývky hlavy - takže tip na další módně pekelný článek…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.11 22:34

City: Ten je fantastický!

Minulé léto jsem pořídila jeden pánský slamák, který mi prodavačka sešpendlila na míru. Ráda bych si ho nechala někde na upravit (ten špendlík není dobré trvalé řešení), ale nevím, jestli se takové úpravy někdo provádí (prodavačka taky nevěděla).

Baret taky vlastním, ale pravděpodobně příliš malý. Nesedí mi na uších. Nebo ho neumím správně nasadit…

Moc děkuju za „objev“ pana Váchy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.11 22:37

Tak moje první návštěva Tonaku dopadla tak, že jsem si odtamtud odnesla pořádný kýbl, přestože jsem si plánovala koupit nějaký menší decentní klobouček - prostě mi padl nejlépe a už ho prostě nešlo sundat. Dokonce mi ho nedávno v Praze okomentovala (pozitivně) jedna kolemjdoucí, to zahřálo na duši :) Pro ty, co uvažují o koupi, ale nemají odvahu nebo si myslí, že by jim neslušely doporučuji osobní návštěvu a vyzkoušení - myslím že naprostá většina z nás by byla příjemně překvapená. Mě samotnou dost překvapilo, že mi nejvíc padne klóbrc, u kterého bych to rozhodně nečekala. A už se těším až se konečně trochu oteplí, ve skříni na mě nedočkavě čeká (teda spíš naopak) rudý sisalový „anytrák“.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.11 22:46

Mimochodem jako opravdu drsné dětské oblečení si představuju tohle:

http://store.rock.com/…oddlers.html

Proč mají v Čechách jen pár kousků za příšerné ceny???


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.11 22:47

Lindiste: dřív jsem si myslela, že mi chybí odvaha na té hlavě nosit cokoli - letošní zima mě naučila nosit vlněnou pashminu (konečně jsem se ji naučila vázat tak, aby mi nepadala… aneb ať žijí youtube návody), ale myslím, že k tomu, abych něco nasadila na hlavu i mimo zimní sezónu, budu potřebovat ještě nějaký čas.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.11 23:06

Vzhledem k těm zimám, co momentálně panují, bych bez něčeho na hlavě asi ani nevystrčila hlavu z domu. V létě předpokládám nastane opačná situace, tak se slamák bude hodit. To jen tak čistě prakticky. A čistě esteticky - já bych ty širáky nosila snad pořád… Vždy, když se dívám na nějaký prvorepublikový nebo němý film, tak vždycky slintám nad těmi klobouky, co tam vidím, všeobecně nad tím, jaká to byla dřív samozřejmost nosit je a jak to krásně vypadalo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.11 23:06

Nejlepším způsobem, jak si na zvyknout na příliš výstřední doplněk, je vyzkoušet ho na dovolené. Nejlépe někde hóóódně daleko od domova. Nebojíte se, že vás zahlídne někdo známý a taky se v davu lépe ztratíte…:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.2.11 00:52

Z barevných vlněných baretů jsem nadšená! Proč se něco takovýho neprodává v běžných obchodech? :-/ Zatím jsem viděla barety pouze dva (!). Jeden -v petrolejové barvě- jsem si v HM koupila asi za 180 Kč. Po týdnu jsem viděla naprosto stejný, i ze stejného materiálu… takový sladce růžový za 300 Kč v CA. :-O


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.2.11 01:35

klobouky já miluju! nicméně příliš nenosím, vzhledem k tomu, že se mi pod tím strašně rychle mastí vlasy a vypadá to pak blbě :( a kromě toho, pokud to není vyloženě hučka, kterou jde narazit až na uši, mám problém s tím, že mi to na hlavě pořádně nedrží, furt abych si to popotahovala a přidržovala… zajímalo by mě, tak to dámy ve třicátých letech dělaly, zvlášť když se dívám na obrázky jako třeba tohle: http://www.fashion-era.com/…hatmulti.jpg


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.2.11 01:47

Klobouk mám, z mořské trávy, zakoupen léta Páně 2006, byl se mnou i v Itálii a má italská „matka“ na mně mohla oči nechat (holt její pubertální cca osmdesátikilová dcerka měla trochu jinej styl… takovej vietnamskej, bych řekla). Barety mám dva, a v posledních měsících jsem obohatila zásobu ještě o „bekovky“ (nejnovější v sekáči za krásných 70,– z tvídu).
Dětské oblečení: mám tyhle oblíbence (ač bezdětná) a brala bych je klidně i v dospěláckém provedení :-)
http://www.fler.cz/…totny-943987
http://www.littlerockstar.cz/index.php/
Sanu Babu a jejich přehlídka vypadají super, moc se mi líbí ty zelené šaty s kolečky (ty červené kazí ty kalhoty). Šperky miluju, takže to radši ponechám bez komentáře… snad jen že tenhle krasavec je MŮJ:
http://www.fler.cz/…laide-263979 (ne, váha nevadí, ale nelíbí se mu schovávat se pod svetrem, chytí se za vlnu a chce spadnout, takže společně trpíme zimou a třeseme se na jaro :-) )


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.2.11 07:22

Klobouky v zimě nosím - přijde mi to lepší než kulichy a něco na tu hlavu prostě potřebuju. Barety a bekovky mi objektivně nesluší. Můžu doporučit prodejnu klobouků v Praze v Lidické ulici, kde dělají i úpravy. Je fakt, že výběr třeba v porovnání s modiststvím ve Strasburku je velmi krotký a málo elegantní, ale zaplaťpámbu za to. Přijde mi, že v Praze nebo v Brně na mě nikdo divně nekouká, když mám černý klobouk, obdobně by asi prošel i béžový, ale barevné klobouky dost pohledy přitahují, to je pravda. Ale většinou se mi zdá, že ty pohledy jsou pozitivní…
Co se týká účesu, mám mikádo s dlouhou ofinou, na tom není kloboukem moc co zničit, v práci si projedu vlasy hřebenem (v případě příliš velkého slehnutí by stálo za úvahu použít nějakou tužící pěnu ke zvednutí od kořínků) a je to. S dlouhými vlasy bych pod klobouk uvažovala o připlétaném copu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.2.11 07:57

Já si letos koupila barety v Tonaku dva, každý jiného tvaru - mají snad deset druhů, od 150-300, a dotónovala jsem si je barvami na hedvábí (napařovacími, ne zažehlovacími!) do tyrkysovo-fialové a duhy. K jednomu mám i sladěnou šálu. Nosím je na stranu, když je hodně zima, tak stažené na obě uši. A jsem přesvědčená, že jsem ohromě šik. Pár známých mi to pochválilo, ale pokud lhali a já jsem za strašáka, kašlu na to - beztak jsou pražské ulice strašáků plné! Ale tak zlé to jistě není, je to standartní výrobek, žádný extravagantní tvar. V téhle zimě je to božské, ale hodlám je nosit i na jaře k ponču, případně si ještě přikoupit. Jinak můj sen je plstěný klobouček ve stylu dvacátých let z maďarské prodejny v Rytířské (věčně zapomínám jméno), jenže ten stojí 2500 - minimálně deset baretů.

MP Milli
47 příspěvků 27.2.11 08:06

Díky díky díky. Moje srdce při té záplavě baretů a klobouků zaplesalo! Ke slamákům v létě se hrdě hlásím.
Barevné kožené rukavice se taky hodí, jen jestli budou mít na moje dlouhé prsty. Většina kožených obchodech bývá na malé macaté dlaně a krátké široké prsty :-(.
Jinak šaty děs běs, hlavně ty ala malá mořská víla.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 08:49

Děláme na zakázku rukavice s dlouhými prsty. Můžete se na nás obrátit.www.rukavicevacha.cz


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.2.11 08:25

Krásný, krásný, všechno krásný. Jenom já mám hlavu jak vodňanskej starosta a i většina pánských klobouků je mi malá. Navíc nosím drdol, takže je to úplně ztracené.
BTW, ráno jezdím s postarší dámou metrem, která nosí v létě zde vyfocené klobouky Tonak (má fialový) a v pátek jsem jí viděla v elegantním černo - krémovém čísle.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.2.11 08:53

Sibyla: Nejsíš myslíte Iparos, je to tak?
http://www.iparos.cz/


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.2.11 09:01

Lenka: Nevím, odkud jste, nicméně já jsem teď v Brně objevila úžasný obchod na ulici Josefská. Je ve stejném vchodu, jako drogerie DM, nicméně je jakoby pod ní. Barety tam najdete ve všech barvách a velikostech. Připadala jsem si jako v ráji. Nehledě na nepřeberné množství jiných pokrývek hlavy (ať už dámských nebo pánských). Vřele doporučuji ;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.2.11 09:32

Lindiste: ano, to je on! Vloni tam měli přenádherně barevný klobouček, přechody od smaragdové přes modrou k fialové - jenže jsem na něj neměla. Teď mají tlumenější odstíny, které se mi nehodí, tak aspoň ušetřím.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.2.11 10:19

Iva: Bohužel do Brna to mám přes 200 kilometrů… :-(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.2.11 10:22

Pár postřehů ke kloboukům: Účes - to je asi největší problém. Sama mám jemné vlasy a tak to často tzv. řeším. Mám takové jakési mikádo, klobouky si kupuji trochu volnější. Problém mají ty s velkou hlavou, ale podle mých zkušeností se vždycky dá najít takový, který vám nedrtí hlavu. Jak kdosi psal, v Lidické vám paní zadarmo přinesený klobouk „roztáhne“. Klobouk má ale i účesové přednosti - když si nestihnete umýt hlavu případně dobarvit odrosty, nikdo to nepozná. Moje známá si v tramvaji nikdy nesedá, aby jí nebylo vidět na vrch hlavy, což já s kloboukem klidně můžu.
Typ klobouky - jste-li malá postavou, nekupujte si širáky, vypadala byste trochu jako hříbek.
Přednosti klobouků:

  • nepotřebujete sluneční brýle. Nekrčíte na slunci čelo. Navíc obličej nevystavujete tolik slunci, což se vám v budoucnu vrátí v podobě lepší pleti oproti vrstevnicím. Když se na něco nechcete dívat, stáhnete si klobouk do čela a v tu chvíli máte po starostech. Klobouk vás může udělat i mladší - narazíte si ho do čela a pak posunete dozadu, díky čemuž se vám kůže na obličeji trochu vytáhne.


Moje zkušenost je, že se ke mně lidi chovají lépe. Na přechodu mi zastavují, do tramvaje mne pouštějí, chlapi jsou jaksi zdvořilejší.
Ze začátku je to těžké, nepodlehnout touze po každém nástupu do tramvaje ze sebe klobouk okamžitě servat, protože máte pocit (mylný), že vás všichni pozorují. To brzy přejde, nakonec si budete (jako já) bez pokrývky hlavy připadat nehotově jaksi. Ale děláte to pro dobou věc - pěstujete si totiž sebevědomí, což my tady v naší kotlině všechny potřebujeme jako sůl. A čím víc nás bude, tím menší pozornost budeme vzbuzovat.

MP Milli
47 příspěvků 27.2.11 10:23

Lindiste - ta maďarská prodejna vypadá skvěle!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.2.11 10:27

Pro inspiraci ke kloboukům doporučuji poslední film bratří Cohenů „Opravdová kuráž“ (True Grit), kde má ta hlavní hrdinka super klobouk. Lituju, že nemám dlouhé vlasy…
Vůbec celé to její oblečení mi připadá velmi inspirující. Nedivila bych se, kdyby se to objevilo i na ulici (ale u nás asi ne)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.2.11 10:30

Klobouky? Já mám pocit,že na tej mojí kebuli nic nesluší. Sestra mi sice věčně říká, že mi závidí mojí „velkou hlavu“ ale jakkýkoliv klobouk bych si vzala na hlavu, mám pocit, že nahoře mi tu hlavu zcvrkne a pak dole pokračuje ta moje velká hlava … jediný, co ráda nosím jsou bekovky. barety mi nějak nedrží na hlavě a s mejma hustejma vlasama bych si to tím taky nějak divně připleskla :))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.2.11 10:45

Honě moc doporuču ty ukavice. Sama jsem jich v Dobříši (nevím jestli přímo od tohoto pána) nakoupila několik a chystám se tam znova. Mají i bezprsté a bezpodšívkové - dají se v pohodě nosit i v létě. Koho to zajímá koukněte tady do eshopu http://www.e-rukavice.cz/…e/7-2-Damske

V létě je to s nimi ale trochu jako těmi s klobouky, chce to trochu sebevědomí, jinak je budete taky pořád sundavat.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.2.11 10:52

Pampeliška : k upevňování klobouků - to co jste linkovala se přidržuje jehlicí (jednou či dvěma - ozdobnou nebo skrytou), případně mají nenápadnou gumičku, která se zachytí vzadu pod ten vlasový uzel. Proti větru je nutno minimálně hlavu adekvátně natočit. Do metra a nacpané MHD to podobně jako širáky moc není - prvorepublikové dámy jely tak akorát tramvají, kde bývalo proti dnešním dopravním špičkám poloprázdno


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.2.11 11:08

nojo… klobouk…
vloni jsem sháněla slamák, jenže všechny, které se mi líbily, mi byly jaksi malé. mám velkou hlavu po tátovi (onehdy na vojně musel tejden čekat na helmu). nakonec jsem teda pořídila takovej papíráček, ale jeden mi pochopitelně nestačí. kam mám jít?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.2.11 11:14

Pampeliška, Baconeba: Podobný jsem viděla včera v jednom filmu pro pamětníky. Ferbasová ho měla připevněný širší stuhou kolem drdůlku. Druhá věc, která mě v takových filmech vždycky fascinuje, jsou ty malinkaté kabelky do ruky a samozřejmě rukavičky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.2.11 11:25

Na podzim se mi konečně podařilo najít ten správný klobouk, po kterém jsem toužila už léta, za přijatelnou cenu a dokonce padnoucí. Taková jednoduchá dámská cylindro-buřinka od Tonaku za osm stovek, které jsem vykřesala ze studentského stipendia. A celou zimu si to nemohu vynachválit! A potvrzuji, že klobouk zvyšuje sebevědomí (pochvalné pohledy -pravda, většinou starších- dam na ulici a i ta slušnost s otevíráním dveří, dávání přednosti na přechodech atd., jak už někdo psal). A teď bych byla schopná jít i do odvážnějšího klobouku. Teď ale budu shánět slamák na léto, už jsem se po něm koukala dva roky předtím a bez úspěchu, pořídila jsem si jen jeden provizorní ve Francii, ale ten je mi o hodně větší. S mým obvodem hlavy těžko něco shánět (dnes neseženu ani sluneční brýle, všechny jsou mi velké jak autosklo a obecně i pěkné oblečení XS je dost náročné hledat). Ty menší slamáky (dětské oddělení, haha) jsou poseté infantilními mašličkami a kytičkami a z těch dámských se mi líbí máloco, a když jo, je to tak o číslo dvě větší. Holt, pánskej styl a malá hlava nejdou dohromady.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.2.11 11:38

Pěkný článek. Jak se tak dívám na nabídku od Anytry, říkám si, jestli není nedostatek klobouků v ulicích také důsledkem toho, že je lze sehnat převážně v hrůzostrašných barvách a s kolotočově kýčovitými aplikacemi.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.2.11 11:53

Řidičské rukavice - jo ty se dělají většinou z té nejlepší kůže, ale bohužel nemám žádné cabrio, veterána ani velorex, v tramvaji bych si v nich přišla poněkud mimoňsky (navíc umrzávám od konců, tudíž bezprstovky leda tak kdybych v letním průvanu ručně počítala peníze z tržeb)

MP Hel
2 příspěvky 27.2.11 11:57

K Tulec Trend: krásné, praktické věci na dětičky, ale jak psala Camp_Lucy, v eshopu na http://www.tulectrend.cz/ bohužel nic nekoupíte, je to jen velkoobchodní prodej. Nevíte někdo o něj.obchůdku v Pze, kde Tulec Trend prodávají? Jinak dětské/kojenecké oblečení je děs běs … můj mimíšek má teď sníženou imunitu, tak s ním moc nemůžu brouzdat po městě … tak kupuju přes net nebo v centrech (maj o víkendu otevřeno). Jenže přes net = méně kvalitní polské (tenká bavlna) s mnohdy sprasenými anglickými nápisy …a taky neodpovídajícími velikostmi … a centra = drahé oblečky z HaM, Next, Tesco … s celkem zběsilými (podle mě moc hrubými) vzory. Next z toho vychází asi nejlíp - aspoň má kvalitní bavlnu. Jo a btw. cca od 3 měsíců v nabídce samozřejmě nechybí rifle (riflové oblečky) a s přibývajícím věkem je pak riflových věcí většina. Nemáte někdo tip na dobrý eshop? Dík.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.2.11 12:12

Navrhuji pro Adu Nobelovu cenu za osvětu! Nejen že jsem začala díky ní víc přemýšlet o tom, co na sebe natáhnu, ale taky se mi nesmírně rozšířily obzory. Těch možností, odkazů, obchodů. A těch barev, co existuje! Sice to trošku leze do peněz, ale černý kabát není o moc levnější než zelený a místo větrníku (vlašáku, uheráku, oříšků v čokoládě…) rukavičky, baret, kvalitní podprdu.
Jediné mínus Módního pekla - pořád čumím na lidi a hodnotím. A vidím věci…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.2.11 12:16

prodejny v Praze, kde mají barety - takové ty klasické, vlněné, se „šťopkou“ uprostřed: jedna prodejna je na Újezdě, když jedete 9 nebo 6 od Národního divadla, tak vystoupíte přesně před ní. A pak jsem taky hromadu baretů viděla v prodejně Galex v některé z bočních uliček kolem Pařížské.

Malá perlička: já jsem si svoje barety koupila loni v Kalifornii a když jsem je přinesla domů, našla jsem v nich štítek „Made in Czech Republic“ :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.2.11 12:17

Hel: mrkni na výrobce jmmoda na „milovaném“ Fleru. Šijí úpletové věci pro dětičky z kvalitní bavlny, občas i v bio. Vzory nejsou nijak extra nápadité, ale vkusné. Mám s nimi dobré zkušenosti.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.2.11 12:18

Kloboukový článek bych uvítala taky. Odhodlala jsem se klobouk nosit a nedám bez něj ránu i když jsem dlouho žila v přesvědčení, že na pokrývky hlavy nejsem typ. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.2.11 12:24

Má známá z Adamova má eshop s tričky, dělá i věci na děti a mimina:
http://www.trika-jinak.cz/…miminka.html
Ale ceny nehodnotím, nemám v tomto přehled, kolik to kde stojí. Materiál zdá se mi být kvalitní.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.2.11 12:31

Btw. koupila bych si klobouk i v jiných barevných variantách, ale co se týče toho, co bych byla ochotná nosit, tak něco takového. http://www.joha.cz/…e-72246.html Nemáte někdo typ, kde takový styl klobouků shánět? Nechci ani barety, ani slamáčky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.2.11 12:39

Aailyyn: Tak takové jsou snad v každém nákupním centru (nebo alespoň bývaly, ještě na podzim a celý minulý rok), většinou v těch obchodech pro náctileté typu H&M, NY atd. Pěkně mě tam otravovaly, nikde jsem neviděla nic jiného.:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.2.11 12:41

Aailynn: klobouk z Vašeho odkazu mi připadá podobný, jako bitch klobouček (slova Ady) z článku o Tally Weijl, tak co to zkusit tam? Eventuálně podobné obchody jako Ann Christine, Reserved, HM, New Yorker…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.2.11 12:45

Hel: Do Tulec Trendu jsem psala, aby mi poradili nějakou prodejnu či eshop, kde mají velký výběr jejich sortimentu, tak uvidíme.

Chození po obchodech asi vážně nemá cenu, na podzim jsem měla požadavek na klučičí mikinu s kapucí. Neexistuje. Po prochození celého centra Chodov měli jediný kus v Marks and Spencer a to v lahvově zelené s hořčicovými a fialovými pruhy.

Jinak tě můžu uklidnit, rifličky jsem viděla i ve velikosti tuším 54 (novorozenec) :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.2.11 12:52

Pudrový náramek s růžemi od Kalipry by mi stačil…

MP Jitulka
3 příspěvky 27.2.11 13:03

Hel,moc neporadím,kupuju pro holky buď přes kamarádky,nebo hodně na mimibazaru,tam seženu vždy,co chci.

Miňo,naprosto souhlasím,už jsem kvůli Adě překopala své rifle,dvoje jsem si nechala:) a nakoupila jsem kalhoty a opravdu,cítím se v nich líp:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.2.11 13:09

pro Hel: zkus http://www.hwkids.cz/


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.2.11 13:37

Poradil by mi prosím někdo obchod, kde mají rukavice velikosti 6? (tedy podle všech tabulek, které jsem viděla, nejmenší dámská velikost). Chci „univerzální nudné černé“, ale stejně mám smůlu, nikde v běžných obchodech jsem je nepotkala.
Procházela jsem i e-rukavice.cz, ale nejmenší vekosti v nabídce bývá 6,5. Tu jsem si půjčila zkusit od známé a není to úplně ono.
Jak tak pročítám diskuzi, objevuje se tu víc dam řešících problémy s XS velikostmi, třeba měla některá víc štěstí než já :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 08:55

Rukavice velikost 6 neni problém. Vyrábíme i prstové dětské od velikosti 00. www.rukavicevacha.cz


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.2.11 14:25

Ado, díky za tip na kloboučky. Nikdy jsem je nenosila a co hůř - nikdy mě nenapadlo si nějaký zkusit. Nedávno jsem si ale jeden jen tak na zkoušku nasadila na hlavu v nějakém obchodě v nákupním centru a náherně mi padl! Navíc mi prý slušel a i mně se moc líbil! Takže se jdu probírat těmi odkazy a dělat si radost :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.2.11 14:37

City - jo, to můžu potvrdit, na Újezdě mají rádiovek dost (ty s anténkou). Klasické barety (bez anténky a s koženým rantlem) jsou už snad absolutně nesehnatelné. Kdysi v šerém dávnověku jsme si je objednali přímo z Fezka. Ale Fezko už není a to, co z něj zbylo, šije jen autopotahy.

Jinak tedy ty klobouky Anytra mi připadají takové „chudá služtička, co vytáhla panin klobouk z popelnice“, nemůžu si pomoct. Minulý týden jsem jeden z nich objevila nově na hlavě své máti a zblízka to je fakt volezlinka (myslím klobouk, ne matka). Špatně slisovaná plsť, lezou z toho chlupy, no, nenadchlo mě to. Zdálky to ujde, ale oproti normálním plstěným kloboukům, které se na matčině hlavě obvykle vyskytují, to i zdálky vypadá divně, udělalo jí to hrbatou hlavu, jak se to bortí.

Co se týká účesu v klobouku - klobouk nosím právě tehdy, když chci účes maximálně uchovat. Čepice se přece na hlavu připlácne po celé vlasaté ploše a jakékoli snahy o tvarování účesu odsoudí k zániku. Naproti tomu klobouk se hlavy dotýká jen v tenké linii kloboukové stužky, temeno nechá zcela neupláclé, neb se klene nad vlasy. Pokud klobouk vlasy uplácává všude, tak je nejspíš malý.

Jinak mohu potvrdit to, že lidé se na osoby v klobouku dívají. V barevném klobouku obzvlášť. Ale já si vždycky řeknu, že mi můj parádní klobouk závidí, a traumátko z potenciálního výsměchu je pryč:)))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.2.11 14:42

>Coralline
Pro veškeré kožené zboží včetně rukaviček chodím do prodejny Česká kůže v Truhlářské (Praha kousek od Kotvy). Mají veliký výběr, našli dokonce rukavičky i na mé extra dlouhé „zlodějské“ prsty. Velikost 6 není žádná anomálie, sama mám dlaň 6, jen ty prsty k tomu neúměrné a v 8, kam nacpu prsty, mám kolem dlaně kachní blánu. A samozřejmě mají i výběr barev:) Některé věci u nich jdou rovnou předělat či objednat, třeba pásek s jinou sponou nebyl problém.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.2.11 15:12

Achich ouvej, klobouky se mi moc líbí, ráda bych je nosila. Jenže mám velkou hlavu - těžko pak hledat styl, který mi bude slušet, když cokoliv vyzkouším, tak v tom vypadám jako debil, protože mi to nepadne:(

V Sanu Babu mají zrovna v pondělí poslední den slevy 50% na zimní zboží, hlavně pletených čepic a rukavic. Původně jsem si nedělala moc naděje, ale vybrala za 100-120 kč dokonce tři kousky, přesně v barvách, které jsem sháněla.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.2.11 15:35

Kami, na klasický baret s koženým rantlem jsem před časem narazila tady:

http://www.kangolstore.com/…E-Beret.aspx?…

Ale u nás jsem takové neviděla. Taky by se mi líbil.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.2.11 15:40

Mayim: mohla byste prosím napsat ten odkaz, jak nosit tu pahminu, aby nepadala? Díky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.2.11 16:15

City, no, tak takový jeden mám doma ve skříni:) Ale už jsem je opravdu neviděla prodávat léta. Sedí na hlavě mnohem líp než rádiovka, protože v tom koženém rantlu je šňůrka a tou se upraví přesně na velikost hlavy, takže drží. Díky tomu se dá nosit i víc sesunutý na stranu, což já sama na své velké kulaté hlavě považuju za pohlednější než typ „lívanec na zemském pólu“.
Takže je-li na výběr mezi baretem a rádiovkou, doporučuju volit spíš baret:) Bývával zhruba dvakrát dražší než anténa.

Ale po studentském baretovém období jsem už stejně přešla na klobouky a ty vypadají dobře vždycky. Akorát jsem chvíli hledala vhodný typ, naštěstí vhodný typ existuje na každou hlavu:) Nejlíp mi radila paní v kloboučnictví ve Vodičkově. Paní na Újezdě mi pořád cpala moc široké krempy. Na Letné se se mnou moc nechtěli bavit, když jsem nevěděla, co přesně chci. Ale už je to déle, třeba už mívají vstřícnější náladu. Takže těm, kdo píšete, že nevíte, jaký zvolit - v té Vodičkově mi opravdu dokázali poradit a neměli problém se mi věnovat víc než hodinu (s tím, že mezitím paní obsloužila jiné zákazníky kupující třeba obyčejné čepice a nechala mě probírat se klobouky dosyta), tak třeba můžete taky zkusit tuhle prodejnu.

Velikost klobouku se upravuje na počkání, na takové té formě buď roztáhnou, nebo zapošijou kloboukovou stužku uvnitř.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.2.11 16:23

O-HAV-NE!!!
Od shora az dolu.
Mam pocit, ze Ada posledni dobou zkousi, jak moc jsme ostrazite…

MP Hel
2 příspěvky 27.2.11 16:45

Holky, moc dík za tipy!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.2.11 16:52

Koukám, že jsem v diskuzi asi jediná, která barety z duše nesnáší. :D Vypěstovala jsem si k nim averzi v dětství, kdy mi jednu odpornou škrábající rádiovku neustále někdo (byla to určitě mamka nebo babička) rval na hlavu, protože mi přece hrozně sluší, já si připadala jak idiot a všechny děcka ze školky/školy se mi smály. Doteď je nemám ráda a nelíbí se mi na nikom, takže už nemůžu použít ani tolikrát omílané „když to někomu sluší, tak proč ne…“. Takže tentokrát maximálně „když se to někomu líbí…“. :)
Ale abych tu zas nebyla za úplného vyvrhele, klobouky jsou super. Zatím mám ve své skromné sbírce jen dva slamáčky, protože ty pořádné klobouky, co by se mi líbily, jsou cenově dost jinde. Ale dají se hezky dolaďovat různýma stužkama a ozdobama… Až vyrostu z finančně nepříznivých studentských let, nakoupím si i nějaké fešácké klobouky na zimu, pletené čepky mě trošku nudí a na tu chlupatou čepici s králičíma ušima už začínám být stará. :D
Každopádně díky za článek, sice má tuzemská nabídka ke kreacím z Ascotu daleko, ale bylo by hezké občas vídávat na českých ženách alespoň tohle…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.2.11 17:10

Tak to pročítám komentář po komentáři v naději na odkaz na eshop, kde by měli tulcovo, a nic; alespoň navedu Malatí a podobné na českého výrobce oblečení pro děti - mají mikin s kapucou BEZ potisků, nápisů a jiných vylepšovadel a zamaskovadel křivě střiženého úpletu přímo mraky - farmers.cz.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.2.11 17:18

Levule: díky, ty vypadají moc hezky. Tulcovo najdeš když zadáš název firmy do zboží, tak ti vyjedou eshopy, kde to maj, ale vždy jen pár kousků…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.2.11 17:41

Karoleenah>nejste jediná. Já vypadám v baretu jak retardovaný námořník.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.2.11 18:18

Paris.Prague: O-HAV-NÁ je hlavně ta prezentace. S tou jsou naši výrobci 1000 let za opicema. Většina e-shopů má tak otřesný design, že i ty výrobky (kolikrát ne tak špatné) pak nevypadají dobře. Proč třeba Tonak nemá klobouky vyfocené na modelkách?!! Pan Vácha jakbysmet. Už i na tom fléru spousta tvořilek pochopila, že bez kvalitní prezentace jsou jejich výtvory neprodejné.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.2.11 19:06

Kolasice: přesně. Anytra má v katalogu zajímavé kousky, jenže zřejmě vůbec nemají kamenný obchod - to čekají, že si žena koupí klobouk bez zkoušení, emailem?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.2.11 19:08

na bižuterii jsem vyloženě „ujetá“, mám doma mraky bižu(a ozdob obecně) v různých barvách, tvarech, velikostech, materiálech… :o)) a nevím, nikdo na mě snad jako na blázna nekouká :o) leda kdyby viděli, kolik toho mám a přesto pořád něco potřebuju :oD kde se ale dá koupit bižuterie Kalipra? Na stránkách jsem nic nenašla…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.2.11 19:12

Sibyla : Anytra je velkoobchod


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.2.11 19:23

Klobouky bych od podzimu do jara nosila, bohužel mi je naprostá většina (nebo spíš všechny) malá. Takže nic, čepice to jistí:D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.2.11 19:23

Taky si nepotrpím na vítr ve vlasech.
Barety, řekla bych, se musejí vybírat. Oni na to nemají žádné normy, některý baret má minimální krempu, tedy malý rozdíl mezi průměrem té díry na hlavu a celkovým průměrem. Pak sedí jako helma. Jiný baret, ač značen jako stejná velikost, má takový takový pěkný houbovitý převis, se kterým se dá pracovat.
V prodejnách klobouků vždycky vzpomínám, jak Onassis údajně nabádal Callasovou, že má nosit klobouky, jejichž krempa přesáhne její nos. Klobouky s šířkou krempy větší než délka mého nosu bere vítr. I za úplného bezvětří.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.2.11 19:25

Malatí: drsné české oblečení pro děti můžeš koupit tady: http://www.littlerockstar.cz/


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.2.11 19:43

@Mája: barety je nejlepší nosit s nedbalou elegancí Lidových milicí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.2.11 19:57

Bertulka: začala jsem pashminu vázat dost podobně jako muslimský šátek (ale bez veškerých doplňků jako jsou špendlíky, aby to drželo, a podkladové šátky, aby to neklouzalo); no a první zátěžové testy proběhly u nás doma, tj. vesnice + malé město (lidi na mě koukali jak na vraha), ale bylo mi teplo (pashmina vlněná, kdysi dávno investice do dárku k narozeninám) a navíc mě bavilo provokovat :-D
jeden základní postup je tady, přes ten se pak dostaneš dál; to vázání chce trochu cviku a ze začátku spíš před zrcadlem. Jo a lepší je vázat předtím, než oblékneš kabát.
http://www.youtube.com/watch?…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.2.11 22:31

Klobouky, které se u nás dostaly v poslední době do ústraní se u nás stále vyrábějí v malém ateliéru v Praze na Letné v ulici Milady Horákové. Když tento obchůdek v prvním patře nejdete, dostanete se do jiného světa. Dýchne na Vás doba jiného století, zapomenutého klidu a pohody. Každý klobouk, který zde objevíte, je originál a můžete si nechat zhotovit klobouk na zakázku ve velikosti, jakou potřebujete. Vybrat si barvu,zdobení, tvar. Můžete přijít s vlastním návrhem, nebo klobouk zkombinovat z několika modelů. Nejen, že si v klidu a pohodě klobouky můžete vyzkoušet, ale za výrobu klobouku na zakázku nezaplatíte víc, než za klobouky, které jsou již vyrobené. Další předností jsou klobouky na léto, které se vyrábějí z přírodních materiálů, jako je panama, nebo sisal. Sisalová síť je navíc ještě materiál, který se dá obarvit do barvy vašich šatů, či doplňků. Ale nejen ručně vyrobené klobouky objevíte v tomto obchůdku, ale i barety v široké škále barev, krabice a kufry na klobouky a jiné doplňky. Prodávají se zde i pánské klobouky z Tonaku, ale hlavně je to svět žen a jejich rozmarů. Mohu jen doporučit návštěvu tohoto tajemného obchůdku. Nenechte se odradit klopotnou cestou do průchodu a schodů do patra.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.2.11 00:57

Coralline, nevím, jestli Ti to pomůže, ale tato holandská firma dělá kožené vycházkové rukavice pro ženy i v malých velikostech (od velikosti 5). Ale pozor na jejich systém měření velikosti rukou - jsou tam trochu jiné míry v cm u jednotlivých velikostí, než na které jsme zvyklí u nás.

URL:
http://www.inesgloves.com/…d_Gloves.htm

M.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.2.11 07:42

Hel - ještě dobrý dětský věci má třeba veselá nohavice.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.2.11 10:22

Plstěné kloboučky a trička na poslední fotce… hmm, vybrala bych si hned :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.2.11 12:47

Rukavice od českého výrobce Napa z Dobříše můžu rovněž doporučit. Kvalitativně se mi zdají na vyšší úrovni, než od pana Váchy. Dvoje, které jsem na Stylu zkoušela měly viditelně křivé švy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.2.11 12:55

Svatá pravda, jsme světová velmoc ve výrobě bižuterie! České skleněné šperky se vyvážejí do celého světa, přitom paradoxně Češky nakupují šperky nejvíce u zahraničních značek, škoda :( Myslím si ale, že chyba je na obou stranách. Čeští bižuterní výrobci by se měli probrat a přispůsobit svoji tvorbu více současným trendům (stačí přizvat mladé návrháře) a české zákaznice by naopak měli dát české bižuterii druhou šanci. Pakliže se něco nezmění, obávám se, že česká bižuterie dopadne stejně jako české sklo :(http://www.salon.cz/…foxtrot.html


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.2.11 13:12

v zimní kolekci 2009 měl Dior baret, do kterého jsem se zabouchla a musela jsem ho mít, tady nebyl k dostání, takže dovoz z Itálie, je to jediný baret jaký mám a je to můj neutrální šampion kombinovatelný takřka s jakýmkoliv stylem, a dokonce i s džínama, :-) http://3.bp.blogspot.com/…iorBeret.JPG
tento v černé barvě :-) jinak barety nemusím, a ženy které je obvykle nosí taky zrovna nejsou moje krevní skupina, ale tento baret jsem musela mít ať to stojí co to stojí :-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.2.11 13:22

jo, a mám nápad, chtělo by to článek na téma kožešiny (mluvím o těch pravých samozřejmě), ten bych uvítala, protože tyhle chlupatý věci miluju a nakupuju každým rokem alespoň jednu chlupatou věc, „na chlupy jsem úchyl“ :-))) howgh.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.2.11 14:27

Společenské šaty na mě dle fotek dělají absolutně otřesný dojem..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.2.11 14:39

Kupovala jsem si klobouk na Václaváku, paní prodavačka mi ho ihned zcela zdarma roztáhla. Navíc byla velmi milá, s dobrým vkusem, tím myslím naprosto soudná, zboží nevnucovala a opravdu dobře poradila. V tomto smyslu rozhodně důvěryhodnější, než kdokoli druhý a vzhledem k pohledu zevně naživo i než já.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.2.11 17:06

Klobouk z Anytry mi dnes přišel. Absolutně vynikající cena a perfektní model. Jsou fakt světoví.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.2.11 19:31

Tak mně to tak navnadilo, že jsem dneska zavítala do jediného obchodu v Ústí, o kterém vím, že má klbouky a vybrala dva barety (myslím, že mi sluší) a jeden manšestrový klobouček. Vypadá naprosto super! Škoda jen, že neměli i víc plstěných, v těch jsem si nevybrala.
Těším se, až je vyvětrám. Díky za ten svěží závan inspirace, po přečtení článku mám vždycky náladu zase jednou zkusit něco nového :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.2.11 21:13

Tulec Trend mne nadchl, ale končí u velikostí na 4 leté, škoda… Mé děti jsou už starší.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.11 10:56

Už tu někde zazněl názor, že všechny klobouky na trhu vypadají stejně. Já s tím vážně souhlasím, navíc jsou dělané pro dámy 40+. Nic proti, ale ve své věkové kategorii bych taky ocenila něco víc, než slamák a fedoru.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.11 11:23

Makinka: souhlasím. Včera jsem si vzpomněla, že v dávných časech vybrané elegance nebylo pro dámu většího pokoření, než potkat druhou ve stejném klobouku. Modistky a vzory se tajily.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.11 11:36

Sibyla - já teď potkala slečnu ve stejném kabátě a bylo to trochu nepříjemný. To je prostě konfekce, no.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.11 12:18

Ta Co - nezoufejte. Já mám dítě čtyřleté, jenže po rodičích vysoké, takže nosí běžně velikosti pro šest let.

Mmch. tohle označování podle věku je podle mě na nic od nějakého 12-18 měsíce.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.11 13:17

Ve výrobě „bižu“ jsme vskutku světové velmoc, bohužel je neumíme nosit a vkusně kombinovat, osobně mně zaujala výroba jednoho pána !!! z ústí, kterého jsem viděla na výstavě.
Pojal celý proces obráceně NEkombinoval dva hotové výrobky (šaty – šperky), ale podle hotových šatů vyráběl originální šperk přesně, padnoucí k šatům dokonce v několika variantách za velice přijatelné ceny. Neprodané kusy čas od času prodává na www.majdadesign.cz , ale stojí za to vidět ho v akci, jak ty „kusy“ navzájem ladí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.11 22:21

makinko, jsem 40+ a taky bych ocenila něco víc než slamák a fedoru. Ve věku to není :-)))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.11 22:47

Nevím, jestli jsme světová velmoc ve výrobě bižuterie, protože na žádné ze zmíněných webových stránek (vč. e-shopu Kalipry) jsem se nezdržela déle, než půl minuty. Děs běs je to - ta prezentace!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.3.11 19:49

Hel, Ta Co: Zkuste už výše zmiňovaný Farmers. Mám s nimi výborné zkušenosti, materiály jsou velmi kvalitní, po spoustě praní pořád jako nové. Velikosti mají i pro větší děti a na přání ušijí jakoukoli barevnou kombinaci nebo atypický rozměr. Doporučuju hlavně mikinky s kapucí, ty jsou u nás bezkonkurenční. I bez zapínání se výborně oblíkají a kapuce nádherně sedí na hlavičce, klidně i místo čepice.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.3.11 20:07

Kolasice: Kalipra je sice firma z Jablonce, ale zboží má z Asie! Je to pouze velkoobchod.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.3.11 15:13

Jaká je tak cenová relace těch kloubouků z Václaváku? S chutí jsem otevřela stránky výše propagovaného salonu v ul. M. Horákové a z cen kolem dvou a půl tisíc se mi protočily panenky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.3.11 17:59

Tonak, Václavák, dnes: od tohoto článku a diskuzí pod ní to ve mně hlodalo, že jsem dneska vypadla z práce dřív s tím, že si koupím klobouk. Tak nějak jsem si představovala, že se mne ujme prodavačka a poradí, který tvar, barva… Uprostřed prodejny stálo nějaké trdlo, které se vybavovalo o firemních věcech s týpkem za kasou. Na mne oba kašlali jak na placatý kámen, ani bú nebylo při otevření dveří. Tak jsem si bez jakéhokoliv zájmu ze strany personálu vyzkoušela asi dva tvary a zase vytočila a odešla.
Zkusím objednat na e-shopu Anytry a doufat, že padnou. Tonak už nee :-(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.3.11 18:35

Zdena: jojo, to je des, ty prodavacky a prodavaci dnes… Uprimne se raduji, kdyz vejdu do obchodu a je tam nejaka starsi pani, protoze pak mam pocit, ze jdu nekam, kde veci rozumi a pripadne mi poradi. Ty mlade divciny jsou proste, jak jste napsala, trdla. Cumi, casto ani nepozdravi, kdyz se jich na neco zeptate, nevi… Skoda mluvit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.3.11 19:56

Zdena: Do Anytry jsem před pár dny psala mail a na požádání mi poslali tipy na obchody v místě mého bydliště a ještě mi po mé poznámce, že hledám obchod se zkušenou prodavačkou, poradili, kam mám nejlépe zamířit. Zkuste se jich taky zeptat.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.3.11 20:40

Andrea: přesně. Nevadí mi mladá prodavačka, vadí mi prodavačka zcela bez zájmu. To už je pak spíš ‚podavačka‘. Ale podle nadšených reakcí nade mnou, jsem možná jen dnes měla smůlu.
Micha(e)la: díky moc za tip, zkusím jim napsat.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.3.11 22:58

Ty barety jsou ve skvělých barvách! Hned bych si jich vzala plnou náruč. Akorát mám jeden problém - několikrát jsem zkoušla baret nosit, ale nikdy mně nepadl. Nevím, jestli mám nějakou divnou kebuli, nebo jestli si ho nějak blbě nasazuju, ale vypadala jsem v něm jak blbec, přitom těm ostatním to v baretech vždycky tak sluší…!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.3.11 21:39

Kami, díky moc za tip. Dneska jsem navštívila Českou kůži a konečně mám rukavice. Hurááá. Sice velikost 6 neměli, prý se skoro neprodává a berou jen pár kousků, ale našly se vhodné 6,5. Vypadají dost kvalitně ušité a jsou příjemné.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.3.11 19:46

nevie niekto kolko asi stoja tie rukavice? dakujem:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.3.11 08:45

Kik: predstavu si muzes udelat tady http://www.e-rukavice.cz, v Ceske kuzi maji mimo jine rukavice od vyrobce Napa Dobris, ktery je i v tom e-shopu (pres e-shop jsou samozrejme levnejsi, ale ja jsem ocenila moznost je vyzkouset, ruzne modely ve stejne velikosti mi sedely jinak). Neni to nejlevnejsi, ale myslim, ze kvalitni kozene rukavice jsou dobra investice.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.3.11 10:04

Jitushko, ceny zhruba stejné. Co se prodavaček týče, říkám si, jestli na Václaváku nejsou 2 kloboučnictví, já jsem tam zastihla paní po 40cítce (přesněji odhadovat věk si netroufám), když jdu občas okolo, vídám tam jen ji. V pasáži.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.3.11 10:36

Velký výběr kožených rukavic české výroby mají i v Michalské ulici na Praze 1 - prodejna Kreibich. Mimo jiné i z Napy Dobříš.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.3.11 11:03

Bramborka: Na Václaváku jsou dvě kloboučnictví - Tonak je paláci Koruna v dolní části, malá prodejna Model Praha (myslím, že je to stejná firma, která má dílnu i prodejnu na Milady Horákové na Praze 7) je zhruba uprostřed v pasáži, která vede k Františkánské zahradě. Kdysi mívala vchod přímo z Václaváku, dnes je posunutá dál do pasáže.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.3.11 11:24

Doporucuji spis dojit primo do dilny k pani Vesele, dobre poradi a ma tam i vzory klobouku. Mam s ni osobni zkusenost, je skvela. Ovsem perfektni prace je drazsi, zase klobouk se nekupuje kazdy den.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.6.11 12:40

Děkuju zdejší diskusi o kloboucích, díky ní jsem se dneska odhodlala, vešla do obchodu a nechala si prodavačkou jeden vnutit. Říkám vnutit, protože původně jsem měla úplně jinou představu, které jsem se ještě nějakou dobu zarputile držela. Než jsem uznala, že má pravdu a pak jsem odkráčela vstříc slunečnímu dni s něčím úžasným. No na ulici jsem byla trochu nápadná, ale nevadí, já si zvyknu ;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.8.11 23:04

No fuj asi sa poblijem :D:D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.4.12 11:11

STYL a KABO jak já se vždycky na ten veletrh těšila. Sice pracovně to bylo náročné, ale vždy jsem si koupila super věci co nikde nebyly. Shopaholikův ráj.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Devadesátky jako retro?

Autor: Ada

Většinou máme za to, že hranice použitelného retra je někde na... Celý článek

Růžová kabelka

Autor: Ada

Dostávám tu sice pravidelně vynadáno za to, jak se jízlivě posmívám... Celý článek