Styl & Kabo: XXL

18.02.11 | autor Ada

*

Velkým tématem tohoto Stylu byla móda pro plnoštíhlé. Bohužel jsem nestihla přehlídky, nicméně oblečení na přehlídkách předváděné patřilo vystavujícím firmám, konkrétně těmto: Abea, Draps, Inter-Ria, One-O-One Paris a Tolerantní móda. Výjimkou byla jen kolekce Chic Plus od studentů z VŠUP, jejíž prošvihnutí mě mrzí - ale třeba se fotky někde najdou, při každé přehlídce stála před molem skutečně početná banda fotografů a fotila jako o závod.

Přesto pro vás mám dostatek pekelného materiálu. Pohodlně se posaďte a připravte se na líbezné fotešky.Plus Size Forum byla výstava, na níž představily své modely přítomné firmy vyrábějící oblečení v nadměrných velikostech - některé až do velikosti 64 (tomu odpovídá cca 150 cm v pase). Běžný sortiment je zpravidla 44-52, což jsou, s výjimkou horní hranice této škály, vcelku normální postavy (myslím z krejčovského hlediska), které se mohou obléct pěkně, nepytlovitě. (Blog s tipy už znáte.)

Z Francie přijela firma One-O-One s něčím, co my už tady dávno vesele provozujeme a ještě to umíme umělecky nabatikovat.

Můžete se zase sbalit a poroučet se, Frantíci, jsme dávno napřed.

 

Z katalogu One-O-One, podzim/zima 2011/2012

 

 

Z katalogu One-O-One, podzim/zima 2011/2012

Jedy stranou, přece jen si něčeho všimněte: žádné ukrutné zelenavé, hnědé, šedohnědé a další lesní a polní odstíny. Žádná batika. Žádná zbytečná psychedelie ve vzorech. Šedá a černá je kombinována s červenou, limetově zelenou či jasně modrou, modelky jsou upravené (namalované, bez voživených drnů), mají podpatky. I volnou, hadrovitou módu lze dělat tak, aby to mělo určitý styl, a ne to plácat páté přes deváté podle momentální fáze menstruačního cyklu.

Libuše Trösterová, Tolerantní móda. Koukněte na web. Většinou průměr, tu a tam peklo, tu a tam slušný kousek. Očividně to reflektuje vkus české tlusté zákaznice.

Zdeňka Kuřitková, oděvní výtvarnice. Velikost prezentovaného modelu je 44 a zakoupit jej můžete zde.

Zlatica Magátová, Mag Móda Plus. Konečně něco slušného, vytvarovaného, nepytlovitého a normálně nakombinovaného.

Mag Móda Plus také dováží německou značku No Secret, která nabízí takové normální oblečení pro větší velikosti. Fotky z katalogu vám možná přijdou trochu usedlé, ale to už je věc kombinování a doplňků:

 

Z katalogu No Secret, léto 2009

 

 

Z katalogu No Secret, léto 2009

 

Z katalogu No Secret, léto 2009

 

 

Z katalogu No Secret, léto 2009

A jeden typický český ateliérový výtvor. Nechybí primitivní střih, originální šůsky ani mizerné šití. Jméno návrhářky jsem raději zapomněla.

Tolik Plus Size Forum a jdeme mrknout na stánky. Někteří čeští výrobci se poznali už zdálky.

LSD úplety kupodivu nejsou jen naše specialita (přestože jsme v nich nepochybně světovou velmocí). Hle, Kingsland Woman, nejnevkusnější móda z celého Stylu. Psychedelické vzory, jedovaté barvy, leopardi, blýskavé kamínky a tenký polyester v jednom balení, cena za kus kolem sedmi stovek.

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.11 13:33

Ta věc..Zdeňky Kuřitkové..ta mě skoro urazila. Než se mi podařilo zhubnout, velikost 44 jsem měla a fakt si nemyslím, že jsem v té době potřebovala stan v maskovacích barvách!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.11 13:36

Bleah. Ještě tak některé kousky těch Francouzů.

Blog zaměřený na velké velikosti a aktuální zahraniční tvorbu
http://thecurvyfashionista.mariedenee.com/


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.11 13:37

A zlatica tam mopžná má záševky, ale je na fotce to vypadá hnusně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.11 13:41

Ten Kingsland vypadá jak Comtessa pro prostorově náročnější :)Uf. Asi šijou ve stejné fabrice.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.11 13:42

Já, jakožto téměř dvoumetrová sošná majitelka velikosti 50-52 jsem právě utřela zaslzený vobličej a myslím, že zůstanu u svého pana Neckermanna, Halens a milovaného Lindexu. V čemkoliv strakatém například od Kingslandu, opepřené o silonou šálku bych vypadala jako transvestita bez kousku vkusu. Ale ten první modýlek od Frantíků by mi myslím slušel. :-) Díky za článek.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.11 13:42

to je hrůza…já se fakt nedivím baculkám s nízkým sebevědomím…kdybych měla tohle na sobě, chodím kanálama! kde jsou linie, které zaštíhlují?vkabátky do áčka, zdůrazňující pas a poprsí?to snad není tak těžké!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.11 13:48

Hmmm… a proč to předvádí hubené ženské? Neměly by být modely pro silnější postavy oblečené na silnějších modelkách? V pytli se to třeba ztratí, ale v „nepytlech“ moc ne.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.11 13:51

Areliér Ina + fotky pod ním- vypadá to jako od Vietnamců! Hlavně ty troje šaty- barva, střih a myslím, že i ten materiál (i když, kdo ví…)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.11 13:56

Řekněte mi někdo lépe znalý prosím jednu věc. Proč používají tyhle příšerné obrovské vzory, které barvou a tvarem působí, že se člověk hodlá zamaskovat v džungli? Pamatuju je z devadesátých let od stánkařů, později jsem to viděla ještě v CaA, ale tam už taky dlouho ne. To jsou přebytky, které rozprodávají majitelé čínských továren, protože se to už nenosí, nebo co ty lidi pudí z toho šít?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.11 13:57

Fuuuj, normálně mi z toho naskočila husí kůže. Zpocená paní mající na hlavě květák a na sobě divoce barevný umělohmotný komplet..k tomu boty+ kabelka z tržnice a někdy gelové nehty.. Uaah. Tam co jezdíme na chalupu, je takových paní docela dost..
Tak si říkám: je vnější, viditelná, prezentace člověka, včetně barev, tvarů, zdobení a všeho, co si na sebe vezme, obrazem duše, která v těle přebývá…?
Proč jsme světovou velmocí v hnusných úpletech?
Václav Cílek tvrdí, že krajina, ve které žijeme, a způsob jak ji přeměnujeme k obrazu svému, ovlivňuje duši člověka..i národa, takže charakteristiku jeho vlastností je nutné začít popisem krajiny, ve které žije.
Jsou tyto paní v krabicoidních úpletech a voživených květácích hnusné a blbé? To přece nejsou..Nebo jim se to zdá pěkné a oduševnělé..?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.11 14:20

To vypadá, že někteří návrháři módu pro plnoštíhlé chápou jako bojový úkol: „oblečme hubenou modelku do hábitu tak, aby vypadala, jakože maskuju stopadesátikilovou postavu“


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.11 14:24

Nevena, Abigail: To jsou myslím dvě zcela zásadní otázky: „Co ty lidi pudí to šít…“ a „Co ty druhé lidi pudí to nosit…“

Záhada…

První model od francouzské firmy se mi líbí. Překvapilo mě, že je to z Francie, tipla bych Německo…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.11 14:27

tsive, stanek „atelieru“ INA mi teda vopravdu vyrazil dech. WTF??


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.11 14:40

Ono sehnat něco hezkého na plnoštíhlé nebo baculky je problém, ale vždycky se aspoň něco málo najde. O to horší je sehnat něco na menší (kratší) plnoštíhlou postavu cca 160cm nebo menší. Mamka byla vždycky drobnější postavy a teď když překročila 50let se její drobná postava trochu víc „oplácala“. Vliv hormonů a nemoci při které zadržuje víc vody. Její velikost je cca 44 ale všechno oblečení v této velikosti je jak na matrony s velkýma prsama a navíc dlouhé tak že to má až pod zadek. Navíc výstřihy typu „kozy ven“ a to nemluvím o širokých výstřizích u krku. Paní v letech by se už tak odhalovat neměla a mamce je to nepříjemné. S posledními zbytky naděje jsme vešly do butiků pro ženy a už od pokladny slyšíme. „Paní na vás nic nemáme“…Zbývá ušít halenky nebo trička u švadleny ale samy víte jak to dneska chodí. Najít švadlenu je horší než oddyseova výprava.
Když se dělají velikost pánských obleků např. s prodlouženou délkou, šířkou…proč se nedělají takové velikosti i pro ženy? To samé je s botami. Délka si můžete vybrat snadno ale co šířka?? Ne každý má botu jako popelka úzkou. Ach jo :(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.11 14:47

Jakožto cílová skupina (vel. 48 podle CA) říkám jediné: Ježišmarjá! už se vidím jak povlávám s hnědém pytlu. I i ti Francouzi jsou na mě moc pytlovití a špagátkovití…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.11 14:53

Jejej… mě už uráží to, že je velikost 44 prezentována jako nadměrná. Myslím, že to odpovídá 170cm ženské s 5kg nadváhy, což je ještě pořád naprosto normální postava obzvlášt když je ona nadváha uložena na hrudi a na zadku. Průměr je 40, takže pokud je 44 nadměrné (a u některých již 42), tak je 36 podměrečné a jako normální nám zbyly celé 3 velikosti! Úžasné… jsem zvědavá, kdy a jestli vůbec se tu začne koukat na to, jak lidi vypadají místo toho jak by měly vypadat…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.11 15:03

Hanka: Moje máma řeší obdobný problém. Celý život byla štíhlá až hubená, teď trochu přibrala a má povolené svaly, protože nikdy moc necvičila. Je menší, takže se optimální vkusné oblečení shání těžko. Navíc má hrůzu z toho, že by se musela v krejčovství svléknout, myslí si, že nic tak příšerného ještě nikdo neviděl…(Má velikost 38, ale malé sebevědomí:)

Zbývá jediné - že se naučím šít já. Už jsem se na to nachystala, ale předešlý článek mé nadšení trochu zchladil… Doufám, že v kurzech šití se učí ŠÍT a ne navrhovat…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.11 15:04

K otázce proč to předvádí hubené modelky - tipuju, že ty modelky mají tak velikost 40/42. Podle mě je to naprosto normální zdravá postava, podle výrobců a módních „diktátorů“ je to tlustý hnus a nejvyšší možná hranice, která ještě dovoluje vyfotit ženu do katalogu.

Co máme dělat my, s velikostí 44/46, s velikostí prádla 80G/H a s rozdílem mezi pasem a boky 30cm? Podle nich nám pravděpodobně nezbývá nic jiného než zalézt do houští a čekat až pojdeme, protože TAKHLE nemáme nárok chodit mezi lidi. A když už se objevíme, tak nás chtějí zahalit do pytle, abychom vypadaly ještě víc kredenciózně. Popřít křivku postavy, z tvaru, na který jsem hrdá (jsem šťastná, že mám pas a můžu ho ukázat!) udělat netvar a vzbudit dojem obřího břicha, to je to o co jim jde.

Loni na Stylu jsem měla jejich model podobný těm šedým vrstveným. Střih hrozný, vypadala jsem tak na 100 kilo, vršek byl sice z příjemné látky, zato spodní vrstvy byly z uměliny, takže se to nedalo pořádně obléct, člověk se v tom potil a pak to ani nešlo pořádně vysvléct. A byl to oděv na léto!!! Děs běs, jedním slovem bleábr!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.11 15:09

Kolasice: Taky už jako 160 cm vysoká, oplácaná, ale po hezkém oblečení toužící ženská, uvažuju o tom, že se naučím šít. Mám ale jen obrovský problém. Jsem manuálně absolutně nezručná. Mám nápady, přesné představy, ale ty výsledky jim nikdy neodpovídají. Prostě marnost nad marnost - oblečení u nás nekoupím, neušiju, jestli jsou všechny švadleny tak dobré jako ty z předchozího článku, tak to si taky nechám zajít chuť, v sekáčích na mou velikost většinou nic není,… Zbývá jediné - vozit si věci ze zahraničí. Poslední dobou jsou jediné použitelné kousky v mé skříni dovezené z Anglie nebo Francie. Tam se nebojí šít na nás hezké věci…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.11 15:14

Och…to je nálož:
OneOone-kdo miluje vrstvení,ten si asi přijde na své,akurát že ani jedna ta vrstva mi nepřipadá jako část slušného oděvu,ale zmuchlaná hadra…naše babičky taky vrstvily a ikdyž byly třeba plnoštíhlé,tak v těch krojích anabíraných sukních na poli vypadaly stokrát lépe…
Zdeňka Kuřitková-oděvní výtvarnice…jo jo,na Fleru je několik podobných se skalním fanklubem,bohužel…výtvarno tam trochu vidím,ale estetično ne!

INa ateliér-ta první fotka mi připomíná něco,furt na to čučím a čekám,kdy mi z toho jakože něco vystoupí,ale to asi nebude jeden z těch trojrozměrných obrázků,co?

No secret-na to se dá koukat i opakovaně:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.11 15:16

Moniko, soucítím s tebou… Rozdíl mezi pasem a boky 35cm, takže bych měla asi vážně zalézt do křoví. Ale dnes jsem ulovila podprsenku 75F, v Tescu možná začínají přicházet k rozumu :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.11 15:28

Osobně bych s květákovitými ženami v polyesteru měla spíš soucit a porozumění, než přemýšlela jestli jsou blbé a uvnitř ošklivé tak jako věci které nosí… samy vidíme že jednak výběr moc není a hlavně - kdo je to měl učit? jejich matky, které vyrůstaly za totáče a měly úplně jiné starosti (čest výjimkám)? matky jejich matek, kterým režim vnutil tepláky a traktor? už se to tu mockrát objevilo - je to věc celkové kultury společnosti i výchovy jednotlivce v nejširším slova smyslu a ve srovnání s Evropou máme půl stoletý deficit a ten se nedožene za jednu generaci. Ani za dvě.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.11 15:36

Jestli tenhle blog čte někdo z vystavovatelů nebo pořadatelů Styl a Kabo XXL: FUJ! STYĎTE SE!!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.11 15:38

aha, už jsem zas chytřejší - ležérní elegance tkví v podivných cípech (Kuřitková), při pohledu na foto stánku atelieru Ina jsem začala koktat a o fotku níž se mi začaly dělat mžitky před očima. Značka Kingsland tam asi zabloudila ze Sapy v Praze Libuši, ne ?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.11 15:41

Mně spíš uvedená prezentace ponouká k otázce: „To tam fakt pustí vystavovat úplně každého???“. Představovala jsem si, že existuje nějaký výbor, který zkoumá prezentace vystavovatelů a teprve pak rozhodne, jestli to tam chtějí nebo ne. Nebo tam poustí každého, kdo si zaplatí stánek? To už by skoro vypadalo na nějakej blešák, že.
A třeba výbor existuje a toto je to nejlepší, co se mu naskytlo k posouzení. Takže asi fakt na víc nemáme, to je ta naše domácí vepřoknedlozelová pohoda a estetika v jednom. Ach jo, nevím, co je horší.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.11 15:49

Jsem vysoká štíhlá žena, která od dětství sportuje a rozumně se stravuje. Většinu oblečení si musím nechávat šít, protože prodloužené délky se v této zemi - se třetím nejvyšším obyvatelstvem v Evropě - nevedou. Na tlusté lidi oblečení ale je, byť často příšerné. Přitom obezita je hnus, který obtěžuje okolí a zatěžuje zdravotní systém. Nejen, že by se na tlusté lidi neměla šít konfekce - ať si platí služby krejčovství, ale tlusťoši by měli platit i vyšší zdravotní pojištění a dražší jízdenky. Tato kritika se netýká toho nepatrného promile osob, které mají nějakou těžkou metabolickou poruchu. Howgh


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.11 16:09

Nesmysl, vel. 44 rozhodně není ženská se 170 cm a pěti kily nadváhy. Mám 170 cm a vel. 44 jsem nosila v době, kdy jsem po porodu vážila 83 kg. A to není 5 kg nadváhy ani omylem. Samozřejmě záleží na typu postavy, nicméně při své výšce i přes „slovanské boky“ a nijak podměrečnou váhu cca 60 kg mám velikost 36.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.1.12 12:47

Ono to hodně záleží na tom, jak je člověk stavěný. Já mám 176/68 a velikost 44-46 před hrudník mi zůstala i po zhubnutí ze 74 kg, stejně jako velikost poprsenky 85D. (obojí pro horní obvod 104 cm).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.11 16:23

Kingsland a Atelier Ina spolu s eterickym modrym modelom no name vytvarnice mi sposobili popoludnajsi prudky pokles tlaku. Ble…
Vidim, ze moda pre plnostihle a tucne zeny sa stale nesie v duchu „habits rules“… A ako najlepsie vylepsit habit? Batikou a ked este z jednotlivych vrstiev visia neidentifikovatelne cary, to je vonco…

BTW, ja meriam 180 cm, rozhodne nepatrim medzi plnostihle a napr. vel. 42 niekedy uplne bezne nosim…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.11 16:24

Zdeňka Kuřitková nejspíš nesnáší silnější ženy, jinak si to neumím vysvětlit. Proboha, něco takového se může uživit? Měla by to kupovat armáda pro vojandy, bezva maskáčová, pohodlná a asexualní moda.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.11 17:08

One-O-One mi připomíná modely z časopisu „Žena a móda“ z osumdesátých let. Škoda, že je mamina nedávno vyhodila. Stálo by za to neskenovat pár stránek.
Co se týče modelů od Kingsland tak by za to zasloužili zavřít. Proč proboha ta umělotina? Proč si má někdo kupovat modrého leoparda s hnusnou výšivkou a vypadat jak od kolotoče? Proč mi má jeden prs překrývat kolotočářská kytka obrovských rozměrů? Příliš mnoho otazníků aby se mi to líbilo. Jediné přijatelné je pro mě No secret teda až na ty roláky ;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.11 17:09

Aliana: nee, ona je jen neinvenční. Nějak jí uvízlo v hlavě, že 1)batika je originální, 2)asymetrie je originální, 3)roztodivné nášivky jsou originální. I děla k sobě v dobrotě srdce svého: „Tak to těm nudnejm tlusťoškám trochu voživíme!“


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.11 17:10

Judita: zajímalo by mě, do kterých obchdů chodíte nakupovat. Já měřím 165 a mám velikost 42/44 (záleží na značce) a necharakterizovala bych se jako tlustá. Přesto mám problém sehnat oblečení, které se mi líbí, v mé velikosti. Mimichodem, má kolegyně je taky vysoká (velmi) štíhlá (spíše hubená) žena a oblečení má tuny. V pondělí se jí zeptám, kam chodí nakupovat a napíšu vám pár tipů.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.11 17:18

To je ale nevkus! Je mi těch holek a žen z cílové skupiny opravdu líto. Mám velikost 38 a stejně jsem občas na nákupech nešťastná. Jak si v tomhle mají proboha vybrat?!?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.11 17:38

Ok, někoho to může být 10kg nadváhy na 44, u někoho 5. Každopádně to není nic co by bylo hodno pytle… Určitě to bude o typu postavy, já nosím s těmi 5 kg nadváhy čtyřicítku ;-) Zase je pravda, že co jsem začala sportovat, oblečení se smrsklo rapidně a váha téměř neklesla… takže nevím, nemám odhad a byl to ilustrativní tip :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.11 17:45

mám 157 cm, 85 kg a jsem ženská, která má velká prsa, zadek, a pupek a ikdyž si myslím, že se oblíkám tak, že bych se tady jednou mohla taky objevit, tak se dokážu obléct líp, než by mi nabídla výstava Styl a Kabo. Alespon z toho, co je v tomhle článku.
si asi radši zaplatím 6000 za kurz šití (jsem objevila v Plzni leták ohledně kurzu šití) než si kupovat takovejhle hnus …


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.11 17:49

ten modrý kabát se mi ale docela líbí.. až teda na ty visící věci.. to tam vážně patřilo i na nošení?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.11 17:52

Ten No Secret se mi líbí. Jen ta modelka vypadá jaksi štíhle. To bude tím, že je jistě hodně vysoká.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.11 17:53

Kuřitková?! Chudák ženská:D
Agneta: Svaly jsou těžší než tuk, tak proto:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.11 19:10

Mám 176 cm, 65 kg a lehce slovanské boky (98 cm). Velikost nosím 40/42. Fakt mě uráží, když ve většině obchodů visí moje velikost až úúúúúúúplně na konci regálu (dál už je jen vzduchoprázdno) a já mám neodbytný pocit, že se mi tam někdo snaží vsugerovat mindrák, že jsem těhotná slonice.
Ne, opravdu nechodím do obchodů pro puberťačky. Představa, že bych ztloustla a musela jít do obchodu 44+, kde by na mě jukly batikované stany, je pro mě tou nejlepší motivací hýbnout tou svou línou prdelí a cvičit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.1.12 11:37

Zajímavé, mají fakt hezký věci. A v tom outletu skoro i zaplatitelný.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.11 20:04

Esisak: Něco je fakt pěkný. Jen je mi smutno z toho, jaké modelky jsou prezentovány jako ty silnější. Tyhle by měly fotit normální konfekci!!! Vždyť o takové postavě hodně ženských jen sní. A tu tlustou módu ať předvádějí tlusté ženské, ne. Ach jo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.11 20:08

Jo a kult štíhlosti je mi ukradenej. Ani etický problém s ním nemám, poněvadž jsem dostatečně vyrovnaná a sebevědomá. Jen prostě chci vidět, jak to má opradvu vypadat.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.11 20:33

Tohle oblečení je pro mě dalším důvodem proč nebýt xxl.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.11 20:33

Já jsem byla na Stylu v létě a vzhledem k tomu, že nejsem žádnej hubeňour, tak jsem se šla schválně podívat na přehlídku oblečení pro plnoštíhlé. A musím říct, že mi z toho byla ZLE!!! Pytle a odporné barvy, to úplně stačí k tomu, abych vystihla všechny značky až na studenty z VŠUP. Oblíkli modelkám korzety a mě spadla čelist, protože najednou tam byli nádherný ženský plných tvarů. Byla jsem ráda, že aspoň někdo přišel na to, že baculatá žena nemusí nosit jen pytel.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.11 20:44

Judita: Drsně řečeno, proto ty mínusy. Ale v podstatě je to pravda. Obezita způsobuje minimálně stejně závažné zdravotní problémy jako kouření, lidí v důsledku obezity zemře víc, než kuřáků. Kuřáci ale platí horentní daně, takže si svoje léčení vlastně zaplatí (nejsem kuřák). Většina tlustých Čechů není tlustých proto, že by byli nemocní, měli to v genech nebo se nacpávali hromadou kvalitních delikates. Jsou tlustí proto, že šetří na jídle a cpou do sebe levné pekelné sračky. Stejně jako je škodlivý kult štíhlosti, je škodlivé i nadměrné omlouvání obezity. Na jednu stranu je to každého věc, na druhou stranu opravdu zatěžují zdravotní systém. Taky mi nepřipadne vtipné, když prostorově výrazný člověk zabírá mnou zaplacený prostor v letadle, autobusu apod. Je taky pravda, že vlastníci jinak nekonfekčních postav mají problém se sháněním oblečení. Mají tam taky módu pro mrňousy, dlouhány atd.?
Třeba jsou tyhle hrozné hadry motivací pro tlusté, aby zhubli :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.11 20:50

Baba Jaga: žádný extrémy nejsou dobrý. Anorexie, Bulimie či Obezita by se nikdy neměla podporovat. A každá ženská je ráda bud hubenější, či plnějších tvarů. A navíc hubená holka může mít horší zdraví než my tlušťošky, kteří do sebe cpeme ty odporný sračky, jak říkáš. stejně jako hubená ženská může mít lepší zdraví než ta tlustčí. Není nikdy automatizováno, že čím tlustčí,tím horší zdraví.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.2.12 01:34

tlustčí:-) Ó ty vyštudované módní návrhářky:-)-


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.11 21:10

V našem menším městečku jsou jen dva obchody s oblečením, kde neprodávají vietnamci a v jednom najdete přesně to, co tu ukazuje Ada u Ateiléru Ina… je to smutný, ale je to tak :-(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.11 21:51

JUDITKO..... tak třetí v Evropě počtu obyvatel… to je docela síla :D
Upřímně řečeno… Když napíšeš takovéhle nesmysl a ještě nazveš obezitu jako HNUS a celou dobu se vyjadřuješ tak, jak se vyjadřuješ, tak si Tě nedovedu představit jinak než jako nafiflenou slepici, co má v mozkovně ledatak napěchované piliny. Opravdu hodně pilin. ;)
A na tlusté lidi by se neměla šít konfekce? Proboha. :D Koukni se kolem sebe, kolik takových lidí tu chodí. To je klasický systém trhu. POPTÁVKA-NABÍDKA. Lidé jsou tlustší>chtějí větší oblečení>obchody se musí přizpůsobit a nabízet větší velikosti. Jinak půjdou do zelí. Tomu se říká tržní ekonomika. KONKURENCE. Nemají prostě na výběr.
A dražší jízdenky? GENIÁLNÍí!!! Zaveďme další úřad na kontrolu našich BMI indexů! Ono je tu podobných kravin málo! Každý měsíc dojdeme, změří nám poměr váha-výška, vytvoří pěkný papír s resumé do jaké kategorie patříme a podle toho si potom půjdeme koupit legitky do hromadné dopravy. A budeme pořádat speciální lety jen pro tlusťochy! JUCHŮŮŮ
A to že na Tebe nemají oblečení? No… od toho se to taky rozděluje na konfekci s normální, krátkou a dlouhou délkou rukávů/ nohavic (+samozřejmě další přizpůsobení sukní atd). To už je jen Tvoje blbost, že si neumíš najít obchody, které to nabízí. Ve všech obchodech taky nemají módu XXL.
Ale abych Ti nekřivdila… vyšší zdravotní pojištění by určitě mělo své opodstatnění. Jenže se dost těžko odděluje, co je způsobeno „určitě“ obezitou. Některé zákroky zapříčiněné nadváhou by pak například byly z části hrazené pacientem. Hezká idea. Můžeš to prosadit v zahraničí. Jen jsem si tak vzpomněla na film Pravá blondýna :D
A nakonec- myslím, že netolerantní a protivní lidé jako Ty obtěžují společnost daleko více než usměvavá paní kyprých tvarů.
Toť vše ;)
Příště ale začni trochu myslet. Obezita není krásná ani zdravá věc. Ale tento pouhý fakt z lidí nedělá někoho, kdo je hodný odsunutí ze společnosti.
To co propaguješ Ty už jsou silně radikální nenávistné národy srovnatelné kupříkladu s vnímáním židů německým obyvatelstvem za druhé světové války. Rozlišuj lidi podle toho, co mají uvnitř sebe. Pak by se Ti taky mohlo stát, že se budeš spoléhat na svou superštíhlou barbie kamarádku, která Ti ukáže ledatak dlouhý nos a odmítneš upřímnou pomoc boubelky. Nejde unifikovat skupinu lidí podle vzhledu. Pouze podle přesvědčení, které nevzniklo zpod nátlaku

Mysli Judit, mysli. Dej tu zášť pryč ze sebe.

/jinak.. kdyby jsi mne chtěla třeba náhodou napadat, že jsem určitě obézní alfasamice… tak jsi totálně vedle. mám 36/38. ale naučila jsem se nerozeznávat lidi podle vrchní slupky. zakousnout se dovnitř je mnohem účinnější ;) /


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.11 21:53

Baba Jaga: souhlasím, že obezita je fuj a škodlivá, ale problém je, že dnes začíná (v myslích mnoha žen) obezita už na 50 kg. Vždycky mi přeštíhlé dívky připadaly éterické a produchovnělé a zvláštní, ale poslední dobou, co se s anorektičkami roztrhl pytel, se mi doopravdy začaly líbit ženy s tvary a oblinami. Na některé hollywoodské hvězdy se už nemůžu ani podívat. Žebra na hrudníku, vychrtlá stehna, ruce jak pařáty… Navíc, pokud jde o muže a milostný život - jednou jsme se na čísi svatbě všichni objímali. Objala jsem mladou hubenou příbuznou, a po ní postarší tlustou. Dámy, to byl rozdíl! Jako ležet na holých prkýnkách postele - a pak si lehnout do peřin. Přílišná štíhlost je opravdu jen pro věšáky na šaty.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.11 22:32

suhlasim s juditou v tom, ze obezni ludia by si mali priplacat, rovnako ako kuraci pri zdravotnom poisteni. ale to uz nie je tema moda.cvicit, cvicit, cvicit - menej ako10% ludi s nadvahou ma nadvahu z choroby.no a bolo by fajn, ak sa niekomu pacia nejake veci a maju ich iba v malej velkosti, ist sa veducou alebo majitelkou obchodu a spytat sa, ci sa velkost neda objednat. na 1× povie, ze taka velkost sa nevyraba ale som presvedcena, ze keby tak prislo 100 zakaznikov, uvazovali by obchody nad tym, ze zadaju objednavku na vacsie velkosti


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.11 23:13

Taktéž s Juditou v něčem souhlasím. Úplně mi to připomnělo článek, který jsem kdysi četla ve zprávách na internetu. Šlo tam o to, že letadlem letěla mladá holka, která byla tak tlustá, že se nevešla na jedno sedadlo - a místo toho, aby ji vyhodili, tak vykázali paní, co seděla vedle, aby pro ni uvolnila místo. Nevím, do jaké míry je to pravda, přece jen se to stalo v Americe :)), ale je to přesně ten případ, kdy by si tlustej člověk měl bez keců připlatit za letenku, pokud nemá nějaký zdravotní potvrzení…
Já bez problémů toleruju oplácanost i lehkou obezitu. Některým ženským fakt sluší, zvlášť když to umí prodat. Bohužel, takových u nás moc nepotkávám. Buď se halí do pytlů, nebo se naopak cpou do oblečení o dvě čísla menšího a „přetíkají“. U chlapů mi ten menší pupík taky nevadí, koneckonců je to prý spolehlivý ukazatel spokojeného vztahu. :))
Na druhou stranu, všechno má svoje hranice a pokud někdo je tak tlustej, že mu čouhá visící špek zpod spodního okraje trika, tak je to fakt k poblití a ano, takový lidi já považuju za zavrženíhodné a vůbec se tím netajím. Prznit si dobrovolně zdraví takovým způsobem a nedělat s tím NIC (a nejlíp se vymlouvat na geny), to je vážně vrchol. Vůbec nechápu, že to těm lidem nevadí, dyť se nemůžou pořádně hýbat, akorát funí a hekají, nadměrně se potí a nedej bože, aby jim něco spadlo na zem, protože nějaký ohýbání se je bez šance.
Takže sečteno podtrženo, vhodně oblečené ženy plných tvarů můžou být mnohem krásnější než kdejaké křehké víly. Ale v momentě, kdy jde o skutečnou obezitu, je potřeba s tím něco dělat (proboha!).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.11 23:17

pro Judit, Judit, tak vám nevím.
Prodloužené délky se nevedou ? Fakt?

Měřím 170, mám velikost 38, někdy Ke 40.
Kalhoty si v běžné konfekci nemám moc šanci koupit, protože vše povlává a i ta 38 je dělaná na nohy 140 cm dlouhé, mám pocit…

pokud si kelhoty nenechám zkrátit, tak nemám šanci, osobně mi přijde, že vše dneska dělají prodloužené a nic pro normální, obyčejné, středoevropské tuctové nohy.....

:-(

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.11 23:55

Co se týče obezity, nešla bych na ni s nějakým zvýšeným zdravotním pojištěním atd., ale spíše nějakou účinnou motivací lidí, proč a také jak obézní nebýt. Protože souhlasím s tím, že obezita obtěžuje - jak okolí, tak i samotné „nositele“! Nejen, že si ničí zdraví (klouby, tepny, atd. atd.), ale i celkově se jim hůře žije - zkuste si představit například neustále chodit s batohem naloženým nějakými kily navíc. Už při deseti kilech by vám byl obtížný. A co když má někdo nadváhu třeba 50 kg? To je jako byste na sobě vláčeli skoro dalšího (ok, malého :) ) člověka!!! O co náročnější je pak každý obyčejný úkon. Proč to těm lidem nevadí?
Mě osobně obezita vadí z estetického hlediska, na hodně tlusté lidi se mi opravdu nehezky dívá. Argument se zabíráním většího než jednoho místa v dopravních prostředcích také není vůbec od věci. V jiné diskusi zde se probírala hygiena. Takový obézní člověk se mnohem výrazněji potí a tedy dost často přispívá k onomu diskutovanému pachu v MHD apod.
Pořád se argumentuje tím, že zhubnout není snadné. Ne, není to snadné, ale zdaleka to není nemožné. Vloni jsem měla období, kdy jsem pro samou práci a starosti jaksi přestala kontrolovat svou váhu a začala více jíst. Došlo to tak daleko, že jsem nabrala během pár měsíců nějakých 15 kg. Sama sobě jsem se přestávala líbit, přestala mi být většina oblečení. Když jsem si pak jednoho dne stoupla na váhu a zjistila, o kolik to mám více, velice zdravě jsem se naštvala a od onoho dne začala držet dietu. Samozřejmě jsem si ovšem ze všech možných, pokud možno seriózních zdrojů zjistila, jak na to, abych si více neublížila než prospěla. Během necelého půlroku jsem nakonec místo kýžených 15 kg shodila 20 a jsem nyní se svou postavou (165/58) naprosto spokojená. Je to úplně jiný pocit a váhu se mi prakticky bez problémů daří držet, jo-jo efekt se nekoná. Chce to prostě velký kus vůle, zjistit si, jak správně na to (to je velmi důležité!), ale výsledek pak za to rozhodně stojí!!
Třeba tato moje zkušenost bude motivací pro někoho dalšího, kdo se k hubnutí chystá, ale zatím tak nějak ještě váhá :).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.11 23:57

Mandy: Naprostý souhlas! Já mám snad víceméně průměrnou ženskou výšku - 165 cm - ale prakticky nekoupím kalhoty, které bych nemusela zkracovat, a to dost výrazně!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.11 00:49

tady jde spíš o to, jak to paní Judita podala. nenávistně a povýšeně.
taky mi to není sympatické. ale je tloušťka a tloušťka. někdo chodí slušně oblečený, hezky upravený a voňavý a potom už vůbec nevadí, že je tlustý. alespoň z estetického hlediska.
ano-určitě se více potí. pokud se ale zamyslíte, tak nejde jen o množství potu, ale také o jeho složení. někomu se z těla potem vyloučí víc látek, jejichž rozkladem smrad vzniká. nepříjemné čpavé složení potu můžou mít i hubení lidé. a že jich je také požehnaně. stačí se pravidelně mýt a používat antiperspiranty, což- přiznejme si- čechové příliš nedělají. hromadná doprava se tak často stává velmi děsivou záležitostí. na druhou stranu bychom pak mohli mluvit o tom, že je špatné neholit si podpaží. a ono to z hlediska „smradu“ tak je. vylučované látky se chytnou na chlupech v daleko větším množství…
a zhubnout pro takové lidi určitě snadné není. záleží samozřejmě na zdroji jejich obezity.
můžou být kupříkladu závislí na glukóze, kterou přijímají. obyčejný monosacharid a co nadělá paseky. tuhle závislost můžete skvěle vidět na dětech. zvyknou si na příjem bonbonů, glukózu tak mají mají v krvi v nadprůměrném množsvtí, ale když se jí nedostává, tak jsou unavené, nekoncentrované… a tělo ji jednoduše začne chtít. a protože se glukóza v ledvinách sice dostane do nefronů, ale potom se zase nazpátek vstřebá do oběhu, tak se musí spotřebovat- což je problém, protože se VŠICHNI málo hýbeme… ale ještě větší problém při jejím nadbytku, neboť se velmi ráda promění na tuk, který se potom ukládá všude možně.
otázkou však je, kolik lidí je obézních z příjmu cukrů a kolik z příjmu tuků popř. sacharidů, které se stejně nakonec na tuky taky přemění. určitě to je téma na velmi dlouhou diskuzi.
ale na druhou stranu… vznikají neustále nová centra pro léčbu obezity, úpravu jídelníčku… agentury, co vám dovezou na míru sestavené dietní jídlo… takovéhle věci dřív nebývali.
jde však o ten začarovaný kruh- moc velký příjem, moc malý výdej. když se podíváte do televize, tak nedělá nic jiného než lže. počínaje lživou reklamou na vyhlazení vrásek /ano-pleť je sice z kolagenu, ale jeho molekuly jsou tak velké, že skrz pokožku prostě neproniknou. existují sice krémy, co vaší pleť vyhladí, ale efekt spočívá v napnutí./, léčbu celulitidy /bože můj… čím asi dostanete tuk pryč z těla? že by cvičením a dostatečným příjmem tekutin?/… léky na hubnutí „NEMUSÍTE CVIČIT A PŘESTO HUBNETE/… žijeme ve lži.. ale málokdo si to uvědomuje.
myslím však, že je to celé dáno českou kulturou. počínaje "poctivými jídly“ a filosofií vykrmování. vláda s tím taky nic moc nedělá… v podstatě je to pro ní výhodné. obézní lidé mají špatné zdraví, odejdou tedy na onen svět dříve než ti s normální váhou, což znamená méně peněz na důchody. aby se neřeklo, tak občas investují něco do boje proti obezitě, aby „jakože byla vidět činnost“. to samé s kouřením. obrovské daně, jakási pasivní činnost proti… ale nikdy vyloženě aktivní kroky. kuřáka nepřiměje, aby si krabičku nekoupil to, že mu ji o pár korun zdraží. státu to však přinese miliardy navíc. když to udělají postupně, tak bude vše v pořádku.
vlastně je to celé obludnost. čím dřív umřeme, tím jsme „lepší“ občané. proto i ta neaktivita ze strany vlády. všechno je to velký byznys. kosmetické firmy, poradkyně zabývající se váhou, daně státu..... ale je to pořád dokola.
a NE. tohle NENÍ obhajoba tlustých lidí. souhlasím s tím, že si z naprosté většiny můžou za svou tloušťku sami… na druhou stranu jim k tomu dnešní svět šíleně pomáhá. přemrštěné nároky /viz. KAŽDÝ CHCE NA VYSOKOU ŠKOLU, PROTOŽE TO FIRMY PROSTĚ CHTĚJÍ/, spěch, stres… nepravidelné stravování. je to dost složité.

čecháčci jsou prostě takový nenávistný národ. každá skupina lidí si myslí, že doplácí na tu druhou. nemůžu si pomoct, ale určitě to z velké části pramení i z komunismu. poskytování výhod, které vedli jen k dalšímu zadlužení státu. to si ale hrozné množství lidí vůbec neuvědomuje. že jdeme do čím dál tím většího bankrotu. potřebujeme reformy, ale je to tak nepopulární krok, že ho nikdo nechce dělat. nebyl by znovu zvolen. a výsledky takovýchto kroků se ukáží až po několika letech. avšak dotyčný reformátor už bude naprosto někde jinde. to jsem ale odbočila jinam. chtěla jsem jen říct, že lidé vychovávaní za komunismu teď ty výhody nemají, volí jiné strany, jiné ideály než mladí. /týká se speciálně starších lidí/… TEDA… TO JSEM ALE ODBOČILA ÚPLNĚ JINAM.
jednoduše řečeno- jako se dá stárnout s noblesou, tak se dá být macatý/á. co z toho pramení za zdravotní rizika je jiná věc.
když vyhodí paní, kvůli tlusté holčičce, tak je to ostuda. ale skutečně… potřeba brát ohled na to, že je to Amerika. :D
ale rozhodně souhlasím s tím, že si lidé przní zdraví. avšak opět- čechové jsou neuvěřitelní šmudlové… a jak už tady Vera o pár řádek výše řekla, že naučit oblékat se je neměl kdo, tak stejné je to i s jakousi estetikou. západní státy nebo i taková Itálie jsou proti nám módní mola. tady to ale vždycky všem bylo tak nějak jedno, jak vypadají a i to, co jedí.
vyústilo to v to, v co to vyústilo.
takže odhalené špeky a obtažené sudy nejsou nic jiného než touha českých žen oblékat se moderně a hezky… bohužel s abscencí špetky vkusu… a co je horší… SOUDNOSTI

sumárně: Judita se vyjádřila hnusně a proto měla tolik negativních reakcí. a taky napsala řadu nesmyslů… ale už dlouho jsem se nenasmála jako u jejího výroku, že jsme třetí nejlidnatější stát Evropy :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.11 01:18

Severin: V mnohém máte pravdu, ale připadá mi (i když možná jsem to jen špatně pochopila), že víceméně říkáte, že „to ty lidi nemá kdo naučit“. Ale o tom to přeci není! Lidé se nemají chovat jako tupé ovce, nemají čekat, až nějaký bača přijde a zvolá „hybaj“. Každý má přeci svůj mozek. Jen je třeba ho používat!! A na to je mnoho lidí líných.
Co se týče toho rozdílného zápachu potu: Máte pravdu, ale ono většinou ti obézní lidé se právě stravují dosti nezdravě, vylučují více škodlivých látek a tedy i mají horší zápach potu. Stačí trochu přemýšlet při sestavování jídelníčku (nebo si na internetu najít, jak na to, dostatečně kvalifikovaných pojednání je na internetu přehršel), a pak nikdo k tomu, aby zhubnul, nepotřebuje agenturu, která mu doveze na míru sestavené dietní jídlo. To je snad opodstatněné pouze v případě nějakých metabolických či zdravotních poruch atd. Ale „normálně“ obéznímu člověku stačí „normální“ zdravé dietní jídlo.
Ta kosmetika, to je kapitola sama o sobě. Podle mě velká většina různých krémů a kosmetických zázraků nemá své opodstatnění, jsou to jen taháky peněz. Při zdravém způsobu života a dostatečném pitném režimu (čímž nemyslím litry Coca-Coly :) ) bude dostatečně zdravá i pleť a pokud ne, dá se jí pomoci přírodními prostředky (třeba výborné na péči o pleť je čisté bambucké máslo). Málokdo ví, že v různých kosmetických „zázracích“ krom většinou desítek druhů chemických látek jsou i takové věci jako rozemleté zvířecí mozky atd. Něco takového si dávat na pleť? Děkuji, ani náhodou!!
Všechno prostě souvisí se vším. A prvopočátek jak špatného stravování, tak špatné péče o tělo a ošklivého, nevkusného oblékání je nezájem na tom, jak vypadám, jestli dělám něco pro zdraví nebo naopak, prostě apatie, stádovitost a neochota používat trochu více vlastní mozek. Dokud tyto základní kořeny všeho zde diskutovaného „zla“ nevykořeníme, nic se nezmění. Vždy je třeba léčit příčinu, pokud se zaměříme jen na následek, naše snažení nebude mít dlouhého trvání, protože ona neléčená příčina se dříve či později nějakým způsobem znovu projeví.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.11 01:19

Nic proti smíchu, je zdravý, ale Judita měla asi na mysli evropské pořadí, co se týče průměrné výšky občanů. Během krátkého pátrání na netu se mi to nepodařilo ověřit, ale možné to je.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.11 01:51

severin: když už jste grafomanka, naučte se taky číst :-P (omlouvám se za oftopic)

k tématu: zahraniční vesměs ujdou. ad strakaté látky, barevné leopardí potisky… ách, moje oči :( kdy už to konečně vyjde z módy?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.11 01:53

esisak: třeba tyhle jsou super :)
http://www.asos.com/…product.aspx?… krásně zvýrazní pas.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.11 02:08

Čím to je, čím to je…že pod skoro každým článkem na internetu, zahrnujícím téma nadváhy/obezity (i když jde třeba o nové album zpěvačky, která má nadváhu, ale s její prací a kvalitou muziky to nesouvisí, a teď nemyslím profláklou bojovnici Beth Ditto) se strhne obrovská a vyostřená diskuse, kde si znepřátelené skupiny občanstva nadávají do vychrtlin a prasnic a kde má kdekdo potřebu napsat, jak on sám je štíhlounký a když jemu šlo zhubnout, tak to musí jít každýmu?

Proč nás téma „kolik má kdo kilo“ tak mocně popouzí? Víc než třeba „jak se kdo chová“ nebo, když zůstaneme u vzhledu, kolik dbá na hygienu?
Tlustí jsou odporní, ale plešatí, kníratí, drnovití, pupínkatí…ti ne?

Ti hnusní tlusťoši si za to podle hlasu národa můžou vždycky sami, a jako vyjímka z pravidla se berou jenom těžká onemocnění metabolismu…jenže stres, tlak okolí na výkon, a hlavně rodina, která už od dětství zakořeňuje pitomé stravovací návyky (a později na nich trvá: „Maruno, přece nebudeš držet nějakó dietu, máma si s tim gulášem dala takovou práci“!), to jsou skutečné věci, ne výmluvy.

Ještě tu zaznělo to o tom složení potu, že tlustí špatně jedí a proto více smrdí a v kombinaci s tím, že se víc potí, je to peklo.
No, pravda je taková, že jídlo je jenom jedna z mnoha věcí, které se na pachu potu podílí. Jsou tu i hormony (aneb jak se voňavé děťátko najendou změní v páchnoucího puberťáka, když začne dospívat), přirozené rozdíly mezi lidmi - např. mužský pot je obecně ostřejší, léky, které berete, zdravotní stav (pot nemocného je „cítit nemocí“) a dokonce i typ kůže - na jejím stáří, typu a třeba promašťování závisí složení mikrobů, které vám na kůži žijí a ten pot rozkládají…

Tak zkuste prosím odložit to zhnusení nad „línými velrybami“, které „necvičí a jenom žerou levný svinstva“. Kdo to nikdy mockrát neúspěšně nezkoušel, neví, jakou práci to ve skutečnosti dá, hlavně člověku, co nemůže veškerý čas mimo práci věnovat sobě. Neomlouvám obezitu. Ale jsem pro toleranci:)

No a nafocené oblečení?
Kéž by vyšlo najevo, že si Ada spletla pavilon a nafotila výstavu „Oblékání ve střední Evropě 90. let“:) O většině nafocenejch elementů jsem doufala, že už je neuvidím - od vzorů přes igelitoidní polyester po nervyderoucí dílo madam Kuřitkové…to mi připomíná ze všeho nejvíc maškarní kostýmy holčiček, které jsou za ježibabu a mají kostým spíchnutý maminkou - taťkův starý nátělník a na něm porůznu našité hadříky, co se tak doma našly:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.11 02:46

FoxInTheBox: Pokud si myslíte, že pouze obezita vybízí k intenzivní diskusi, přečtěte si třeba diskusi k nedávnému článku „Muž může taky II.“. Tam Vámi zmiňovaná hygiena rozpoutala ještě ostřejší diskusi, než je tato zdejší „obezitová“. Jinak nevšimla jsem si, že by si zde „znepřátelené skupiny“ (pokud tu vůbec něco takového je ??) nadávaly, jak říkáte. Prostě tu každý říká svůj názor, a o tom diskuse je. A když někdo napíše, že se mu podařilo zhubnout, což místo rýpnutí si to spíše vzít jako inspiraci pro ty, kterým se to ještě nezdařilo? Jako pozitivní příklad, který může táhnout?
Ano, většina obézních lidí si za to může sama, ne že ne. Výjimkou jsou právě ti zmiňovaní nemocní či s poruchami metabolismu atd. Ale ruku na srdce - kolik % obézních lidí je obézních z těchto důvodů a kolik zkrátka proto, že se k obezitě „projedli“??
Jako jakési odůvodnění obezity uvádíte stres, tlak okolí, rodinou vštípené špatné stravovací návyky. Myslíte, že ti, kteří zhubli nebo se snaží úspěšně udržovat si zdravou váhu, nejsou nikdy stresovaní, okolí na ně nikdy netlačí a všechny své dobré stravovací návyky si už přinesli z rodiny? A co když si dobrou váhu udržují proto, protože jim na tom prostě záleží? Nejen proto, jak vypadají, ale i protože jsou tak zdravější? Mamince, která vaří vydatné guláše, se dá vysvětlit, že obden je jíst nebudete, protože to nesvědčí vaší linii ani zdraví. Možná i dobře uděláte, když mamince nenásilně vysvětlíte, že to nesvědčí ani její linii a zdraví. A pokud vám maminka vaří domácí gulášek dvakrát do měsíce, pak jeho konzumace z vás kouli zcela jistě neudělá. Ty „pitomé stravovací návyky z rodiny“ jsou prostě výmluva. Co komu brání je změnit?? Možná neovlivním tlak okolí, ale to, co si dám na talíř, určitě ano!
A pokud má někdo za sebou několik neúspěšných pokusů zhubnout, pak by stálo za zamyšlení, jestli není chyba v aplikované „dietě“? Protože ten, kdo netrpí poruchami metabolismu či jiným zdravotními poruchami, které hubnutí znesnadňuje, prostě při správné dietě a zdravém stravování MUSÍ zhubnout. Takže když se o to dvakrát, třikrát pokusím a zjistím, že to nefunguje, tak co? Vykašlu se na to, nebo se spíš budu snažit zjistit, kde dělám chybu?
Píšete: „Kdo to nikdy mockrát neúspěšně nezkoušel, neví, jakou práci to ve skutečnosti dá, hlavně člověku, co nemůže veškerý čas mimo práci věnovat sobě.“ Pro zhubnutí není třeba žádné několikahodinové cvičení apod. Úprava stravy postačí. Možná to půjde pomaleji, ale půjde. A příprava zeleninového salátu či lehkého jednoduchého jídla opravdu nezabere „veškerý čas mimo práci“.
I kdyby všichni byli úžasně tolerantní, pořád obezitou lidé škodí nejvíce sami sobě. Nehubnu přeci pro ostatní, ale hlavně pro sebe!! Ale to si zřejmě ti, kdo svou obezitu omlouvají, neuvědomují :(.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.11 09:56

Jsem tolerantní, mám ráda všechny hodné, slušné lidi. Nezáleží mi na národnosti, vzdělání, vyznání, zaměstnání, postavě, vlasech… Ale když vedle mě sedí spolucestující několik hodin v autobuse nebo v letadle a jeho šířka si reálně klade nároky na minimálně dvě sedadla, trošku mě to omezuje.
Nemyslím to ironicky, ale vážně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.11 10:09

judita napisala - tretie najvyssie obyvatelstvo. nenapisala nic o lidnatosti. prvy najvyssi su holandia, treti cesi - priemerna vyska naroda. zase ju tu neupalujte


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.11 10:53

Nevidím moc velký rozdíl ve stylu mezi Zlaticí Magátovou a návrhářkou, jejíž jméno bylo raději zapomenuto. Vlatně mi to připadá uplně stejný, jen jedno je růžový a druhý modrý…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.11 11:02

Viděla jsem už dost „boubelek“ (jak se samy něžně označují, ťuťuňuňu), chystajících se na bypass nebo bandáž žaludku - před kýženým výkonem jest jim držet přísnou dietu, a světe div se, všechny výrazně zhubly už jen jejím dodržováním! To mi jen potvrdilo dlouho chované podezření, že (kromě vzácných výjimek metabolické poruchy) se jedná o prostou rozežranost…jakkoliv si to omlouvají nešťastným dětstvím :-) a, dle amerického vzoru, dělají z nouze ctnost - ne, na otylou slonici není opravdu pěkný pohled, milé dámy! A pozor: krásu vaší duše v oblečení stylu Kabo XXL okolí propásne zcela určitě :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.11 11:16

já prostě nechápu jednu věc. Proč existuje vůbec něco jako MÓDA PRO PLNOŠTÍHLÉ??? To prostě nestačí ty hezké věcičky ve velikosti S - L prostě UŠÍT VĚTŠÍ?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.11 11:54

Milá L, tím nadáváním jsem nemyslela tuto diskusi (a taky jsem si říkala, jestli to nemám napsat do závorky, že to na mě určitě někdo vytáhne. Moje blbost.)

Hubnout bez cvičení nejde, pohybuju se mezi profesionálními trenéry a pro ně je názor „stačí trochu upravit stravu a kila půjdou dolů“ oblíbenej vtip.Ta úprava stravy by musela být na úrovni toho, co dělají kulturisti před závody, když se chtějí vyrýsovat.

A já sama obézní vážně nejsem, nemám si co omlouvat.
Jak už jsem psala, jde mi o to pochopení, ale zřemě se jen tak snadno nenajde.

Tak hezký den:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.11 11:54

Je hezké, že se tu zase horuje za hubnutí a kritizují hory sádla. Ale je mnoho žen, které jsou prostě jen takříkajíc konstrukčně větší. Některým se nemůže povést se vejít do 44 ani kdyby zhubly na anorektické stavy. Jsou tu přece i somatotypy atletické, sportovní s rozložitou a mohutnou kostrou. Já sice nejsem tak veliká a rozložitá, ale přesto svých 168/54 vecpu často jen do velikosti 40/42 a to mi lezou žebra a chrastím kostma.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.11 11:58

no lepší je stejně zhubnout, než se snažit tlouštku schovat…ale ja pravda, že ty francouzský modely vypadaj líp. Nejlepší je takový ten český trend, tlustá žena oblečená v divokém kusu polyesteru z tržnice, na hlavě fialo-hnědý přeliv na krátko…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.11 12:32

To je opravdu ZLO.
Věková skupina: víc než 60, požadavek: žádný vkus. Příležistost: na chatu.
Ble.
Mám kamarádku, která hrdě nosí velikost 44 i větší a jsem přesvědčená, že nic z toho by si na sebe nevzala ani na doma.
Je pravda, že takto výrazné ženy mají menší prostor experimentovat s výstřelky, protože na nich všechno tak nějak víc vynikne… :-D ale obléct se elegantně, sexy a luxusně mohou. Ona slečna to dokládá.

Návrháře, kterým na to představivost nestačí, bych poslala tvořit vzory na závěsy (některé výše uvedené by jistě měly úspěch).

K horám sádla musím jen říct, že velikost 44 nutně neznamená vysoký stupeň obezity. Někdo si drží mírnou nadváhu i když cvičí a relativně rozumě se stravuje. A tato mírná nadváha potom nemusí znamenat problém - oproti hubeňourům, kteří jí jednou denně, pijou, kouří a cvičí z donucení (já) na tom mohou být zdravotně o poznání lépe. (k extrémům vyluxuju-ledničku-jdu-na-liposukci nebo ležím-žeru-nadávám nemá smysl se vyjadřovat, to je jasný:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.11 12:38

k módě pro plnoštíhlé - na ulici Panská (ta ke Špalíčku) je malý obchod (dřív v něm bývalo spodní prádlo), který alespoň dle výloh (vevnitř jsem nebyla, nespadám do cílové skupiny) má oblečení slušivé, tzn. diametrálně odlišné od toho, co je na fotkách výše.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.11 12:46

FoxInTheBox: ,,Hubnout bez cvičení nejde, pohybuju se mezi profesionálními trenéry a pro ně je názor „stačí trochu upravit stravu a kila půjdou dolů“ oblíbenej vtip" …tak asi jsem zvláštní případ, ale mě nepomůže k hubnutí nic než úprava stravy. Od dětství jsem závodně sportovala, teď na vysoké už jen rekreačně, zato intenzivně - alespoň třikrát týdně (aerobik, zumba, trampolíny, posilovna, běhání, brusle, kolo - na co mám zrovna náladu). Bohužel už se mi v jistém stresovém období zadařilo vyžrat se na 80kg (ano, pořád při tom sportování, a navíc jím poměrně zdravě, jen jsem si halt neuvědomovala, že jím víc než bych měla) a svou původní váhu jsem získala zpět až výrazným snížením kalorického příjmu. Víte, někteří lidé se můžou přetrhnout v tělocvičně a stejně nezhubnou nic. Jediná změna váhy, kterou mi sport kdy přinesl, byl příbytek na váze, když jsem se dostala do závodního týmu a měla častější a intenzivnější tréninky (narostly mi svaly). Vím, že se tu asi bavíte spíše o stokilových lidech, kteří nikdy nehýbli ani palcem u nohy a takovým pohyb jistě pomůže, ale nedalo mi to se tu nevyjádřit, že sport taky v oblasti váhy není vždy všespasující. Já ho beru spíše jako příjemně strávený čas a zdraví prospěšnou činnost.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.11 13:43

jinak co se týče článku… to je opravdu hrůza. Člověk se orosí už jen když to vidí někde ve výloze, ale že se takové věci prezentují ještě někde na veletrhu, no to by jeden zvracel. Naštěstí se mě tohle netýká. A netýkalo ani v době, kdy jsem měla výše zmíněných 80kg. Vždycky jsem v konfekci zvládla najít slušivé oblečení, i když u kalhot to dalo větší práci, často jsem se styděla, že musím v normálních obchodech sahat do největších velikostí a i ty mi kolikrát byly tak tak. Ale alespoň jsem se zastyděla, něco s tím udělala a teď už nakoupím všude. Nechci se tím chvástat, jen poukázat na to, že pokud se někomu nelíbí malá nabídka nadměrných velikostí, ať se zkusí přizpůsobit těm menším. Jistě mu za to i jeho zdraví poděkuje.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.11 14:26

FoxInTheBox: ,,Hubnout bez cvičení nejde…" taky nechápu, to myslíš vážně?
Jinak bych ráda věděla, vy tolerantní, která z vás měla obézního chlapa v posteli. A jestli vám byla co platná jeho krásná duše.
K modelům: včera byl na ČT pořad o nějaké farmářce, bylo vidět, že si před příjezdem štábu dala záležet: čerstvá venkovská tuhá vodová, strakatá blůza (na kredenciózní postavě, samozřejmě) jistě ta nejlepší. Smutný pohled, tohle jen tak nezmizí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.11 14:34

Mám velikost 44 při výšce 179 cm. Naštěstí mám možnost si nakoupit v Německu a když jsem byla pracovně v Liverpoolu ta jsem měla na zpáteční cestě v letadle „nadváhu“ - 25 EUR. Ale ženy které nemají možnost nakoupit venku jsou opravdu většinou odkázany na ty hrůzy. Nepřipadám si tlustá, ale možná si to jenom myslím.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.11 14:38

Esisak: To oblečení z odkazu je v drtivé většině naprosto příšerné. Proč z těch hubených holek udělali neforemné mařeny? Hrůza!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.11 14:58

Coraline: je vám zřejmě něco málo přes dvacet, sportujete „už jen rekreačně, zato intenzivně - alespoň třikrát týdně (aerobik, zumba, trampolíny, posilovna, běhání, brusle, kolo)“ - a k mírnému zhubnutí vám stačí pouhá úprava jídelníčku. Mně ten váš příspěvek vyloudil úsměv na tváři (díky za něj). Asi jste to myslela dobře, ale myslím, že tak úplně ten problém obezity nechápete. Počkejte, až vám bude 40. Z toho, jak lehce jste při vašem mládí přibrala, když jste jídlu nevěnovala pozornost, se mi zdá, že s váhou budete bojovat tak jako většina žen (těch štíhlých :-)). Já říkám, že jediný způsob, jak vypadat dobře, je jíst zdravě a málo a hodně se hýbat - a mít radost z toho, že jsem fit a obléknu 40 (vychrtlé starší paní, které se kvůli svému vzhledu permanentně stresují a na nic jiného nemyslí, stejně nevypadají dobře).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.11 15:13

City: Máte pravdu, je mi 21 :). Ale myslím, že problém obezity chápu docela dobře. A rozhodně máte pravdu, že s váhou budu bojovat celý život, mám to v genech (nemyslím to jako výmluvu, ale jako krutý fakt, bohužel). A je určitě možné, že v mládí se hubne asi trochu jinak než ve starším věku. Nicméně mám maminku, která má s váhou taky problémy. Ve svém věku 51 let také sportuje, obvykle dvakrát týdně, někdy i více, ale má úplně stejný problém jako já. Jediné, co jí pomůže zhubnout, je změna jídelníčku. A upřímně nepozoruji u ní zase takové diametrální rozdíly v tom, jak jí to jde a jak to jde mně. Když hodně chce, taky zhubne. A samozřejmě tady nechci propagovat, že ke zhubnutí stačí pouhá úprava jídelníčku. Tedy já myslím, že je to pravda, ale určitě je vždycky lepší k tomu ten sport přidat, protože budete zdravější a také ta postava bude mít hezčí tvar. A s Vaším výrokem ,,Já říkám, že jediný způsob, jak vypadat dobře, je jíst zdravě a málo a hodně se hýbat - a mít radost z toho, že jsem fit a obléknu 40" naprosto souhlasím, jen jsem prostě poukazovala, že co člověk, to jiné potřeby, jiný metabolismus, jiné reakce na sport a jídelníček. Nedá se to tak generalizovat jako to udělala Foxinthebox.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.11 15:15

Dámy, vůbec to sem nepatří, ale nebudu čekat na vhodný článek, abych se s vámi mohla podělit o super retro módní přehlídku! Je libo výlet do minulosti? http://www.youtube.com/watch?…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.11 15:55

Coraline: já jen že na jednu stranu tvrdíte, že vám vždycky stačí úprava jídelníčku, a na druhou stranu tak nějak samozřejmě třikrát týdně „intenzivně“ sportujete :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.11 16:03

Zdeňka Kuřitková, oděvní výtvarnice… 1260,– za tu hrůzu?!? Panebože PROČ!?!?!?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.11 16:09

City: Aha, tak jsem asi úplně nepochopila, co se Vám na mém příspěvku nezdálo, díky za osvětlení:). Já jsem se právě snažila říci, že sice třikrát týdně sportuji (někdy i víckrát, když je čas a chuť, klidně každý den), ale na mou váhu, hubnutí a přibírání to právě vliv vůbec nemá. Už jsem se snažila zhubnout sportem, přidala jsem více kardio-cvičení, běhala v pro-hubnutí-ideální tepové frekvenci…a nic. Jediné, po čem jsem kdy zhubla, byla změna jídelníčku. Sportuji opravdu jen proto, že mě to baví a také pro dobrý pocit, že dělám něco pro své zdraví a kondici. Omluvám se, jestli se pořád špatně chápeme a mluvíme jedna o voze a druhá o koze:).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.11 16:14

a omlouvám se taky Adě za ten offtopic, který tu šíříme, už jen čekám, kdy tu na nás vlítne a půjdeme na hanbu :D
Bohužel u kontroverzních témat, jako je obezita (XXL oblečení), se tomu asi nejde vyhnout O:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.11 16:17

modrobile: no třeba proto, že se tu razí to, že bychom se my tlustý neměly oblékat vyzívavě a moderně, abychom na sebe náhodou neupozorňovaly. A u těch „přemýšlejících“ firem třeba i proto, že máme různé proporce. i když to je celkový problém konfekce. Sama s tím bojuju už nějakou dobu, přes prsa mám konfekčně tak 52 (víc jak 120cm) ale jinak tak 44-46, takže kupuju klidně o dvě tři velikosti rozdílné oblečení pro vršek a spodek a i podle toho, co to je za materiál. A mnohé věci mi jsou zcela odepřené, třeba teď stále tak moderní přestřižení a pásky pod prsy… všechny mi končí tak v polovině. Co mi je přes prsa mi plandá všude okolo, co mi jinak sedí, mi je přes ně malé. Zadek to samé, v pase všechny kalhoty odstávají.
Jsem tlustá a mám slovanskou postavu. Můžu si za to sama, protože když jsem ve stresu žeru a neumím si to zakázat. Snažím se sportovat, měnit jídelníček.
Ale sakra, to bych měla do té doby, než se mi opět povede se vrátit k mým původním 60kg chodit v pytli a nebo pro jistotu nevycházet vůbec mezi lidi, aby na mě náhodou nenarazila Judita a jí podobné?!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.11 16:18

jé, a omlouvám se za tu odpornou hrubku hned na začátku


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.11 16:26

Coraline, asi jsem to neřekla dost pochopitelně… Samozřejmě sport A úprava jídelníčku. Jedno bez druhého moc nefunguje. Rozhodně jsem něchtěla říct, že stačí sportovat a člověk bude hubnout, i když po každém tréninku zblajzne celou Milku:)
(jéžišmarjá, a tím samozřejmě nemyslím vás osobně, ať to zas nevypadá špatně:)

No a máte pravdu, pěstujeme offtopic, tak odteď už jen o Kuřitkový:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.11 16:36

Může mi někdo vysvětlit, proč se ten veletrh jmenuje STYL??


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.11 16:51

Loca: ne. to je totiž nemožné :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.11 17:00

Tak ty šaty jsou fakt síla. Všechny. Nevyžehlené francouzské modely a pak to psycho…
Tohle bych si na sebe nevzala ani v rauši, proboha!
Mám oněch pět kilo nadváhy a zbavovat se jich nehodlám, protože sídlí na prsou. :). Pro nejmenované odpůrkyně čehokoliv ve velikosti větší než 38 podotknu, že ani s ideální váhou dle tabulky BMI jsem se neoblékla do velikosti menší než 42, protože ani žebra, ani ramena se zhubnout nedají. Nyní mám o dvacet kilo víc a jsem nejen méně hladová, ale i jsem si přestala připadat ošklivá. Jo, já vím, je to neuvěřitelné, ale mně příjdou holky, kterým jsou vidět žebra ve výstřihu a o jejichž pánev by jste se mohli pořezat, ošklivé.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.11 17:43

Leni, tleskám! Důležité je cítit se dobře ve svém těle (samozřejmě nemluvím o extrémech 100+ nebo 36-) a zamyslet se nad oblečením - a pak je žena krásná. Drastické hubnutí nevyváží ztrátu pohody.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.11 17:55

Čekala jsem, kdy někdo prohlásí velikost 34 za extrémní:) To je totiž tentýž rasistický přístup v bleděmodrém…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.11 18:18

akoze je to fakt nechapem ako si niekto take nieco moze obliect? ved to nikdy nebolo nieje a ani nebude moderne.A ako by aj mohlo ked to na kazdom vyzera otrasne! ktora normalna zena sa da dobrovolne zosmiesnit, odkrivkovat a oskaradit?To je fakt take tazke zacat sit (alebo aspon privazat) normalne oblecenie len vo vacsich velkostiach?
tym myslim nieco taketo: http://www.newlook.com/…-sizes_30099?…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.11 18:21

FoxInTheBox, jsem ráda, že jsem Vám milá :)).
Píšete: „Hubnout bez cvičení nejde, pohybuju se mezi profesionálními trenéry a pro ně je názor "stačí trochu upravit stravu a kila půjdou dolů“ oblíbenej vtip."
No, co na to říct - možná si tito trenéři daným tvrzením shánějí cvičence? :) Protože stejně jako Coraline, i mně se bez problémů podařilo zhubnout „pouhou“ úpravou stravy. A bez jakéhokoli cvičení (nedostatek času a ano, také lenost :) ). A určitě ta moje úprava stravy nebyla „na úrovni toho, co dělají kulturisti před závody, když se chtějí vyrýsovat“. :)) Ono je to totiž logické: I necvičící člověk má za den určitý energetický výdej, nejen na běžné úkony, ale také pro samotné fungování organismu. Tento výdej se dá +- snadno zjistit (opět, internet) a potom stačí, když náš denní příjem bude o něco menší, než ten výdej. Pak organismus musí sáhnout „do vlastních zásob“. Je to jednoduché jak facka.
A abychom nehubli místo sádla svaly, když necvičíme (což by sice bylo určitě zdravější, ale dá se i bez toho), stačí přijímat dostatečné množství bílkovin. Nu, a je to. Takže nevěřte všemu, co Vám trenéři říkají :).
A co se týče diskutovaného označení „obézní“ - to není o těch vel.44 atd. Jako obézní se označují ti, kdo mají více než nadváhu. Prostě prostorově opravdu velmi výrazní lidé. Většinou velcí jedlíci. A na ty - alespoň pro mě - je opravdu nepříjemný pohled.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.11 19:13

Pro Ava: Ano, ano, na Panské je oblečení s italskou módou pro vobézy. Nejlevnější kousek je kolem tří tisíc a hezké věci mají pouze ve výloze. Když sem se vyjádřila, že je to volné a pytloidní, paní mi řekla, že v Itálii by si NIKDO nad velikost 50 NIC obtaženého nevzal. Měla jsem na sobě ten den přiléhavé černé šaty se sáčkem a její pohled mi vypálil díru někde po levé ňádro, takže mi málem vyrvala srdce. :-)) Slušně jsem poděkovala, votočila se na baleríně a vod tý doby se tomudle čupr supr kůl butiku vyhejbám. Nebrááát. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.11 19:47

kolasice: Mně příjde velikost 34 resp. ty ještě pod ní celkem extrémní, zvláště na dospělé ženě, která má víc jak 160cm. on je prostě každý extrém nezdravý, jak obezita, tak vychrtlost


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.11 20:01

Jsem lékařka, bohužel v oboru, kde většina mých pacientů jsou obézní, řada z nich má BMI 40-55. Jen u minima z nich je obezita daná nějakou chorobou, naopak si svým životním stylem sami řadu nemocí navozují.
Nedávno jsem dělala vyšetření pánovi pro sociálku - posouzení stupně a závažnosti obezity - aby mu prodloužili invalidní důchod. Ten člověk je vyžranej, díky svýmu životnímu stylu si přivodil další komplikace - jako nutnost operace - endoproteza kolene, vysoký tlak, cukrovka, vysoká hladina tuků v krvi. My všichni platíme nejen jeho léčbu, ale i jeho důchod.
Mě to prostě nazdvihne.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.11 20:05

Sofa: aha, tak to je mi líto, jak říkám, znám jen z výlohy (se svými 175 cm a 50 kg bych tam asi nenakoupila…) a ta mi přišla fajn. Omlouvám se za plané tipy:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.11 20:14

Ava: Netřeba omluv, já jen, že zkušenost mám, tak jsem se chtěla podělit. Výloha je lákavá, taky se mi líbila. :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.11 21:54

Tak u modrého kabátu do áčka s kapucí jsem doslova zavyla jak šakal - ten bych si koupila hned, je úžasný. Rozevlátý zelený sice taky nevypadá špatně, ale kabát do chladu by měl být zapínatelný, jinak to neplní základní službu - tj. aby hřál. Patlaniny druhu nahoře jaguár, dole pruhy, nechápu pro koho vyrábějí, to bych si neoblékla ani do rakve. Stejně tak nechápu, proč pro velké velikosti vůbec šijí oděvy bez rukávů, on na takové macaté paže není pěkný pohled ani u mladé holky, natož u ženské už v letech, která má paže už i povolené.
Kdosi tu psal o tom, že chybí obuv i v širších velikostech, to můžu podepsat, s přibývajícím věkem mi trochu spadla příčná klenba, a tím pádem jsem se dostala z vel. 5 a půl až 6 na vel. 7 až 7 a půl, ale jen proto, že co chybí na šířce, musím nahradit délkou, abych do boty vůbec tu nohu dostala.
Pamatuji si na tenhle veletrh ještě za hlubokého totáče, kdy tam Španělé vystavovali boty. Jeden model lodičky byl hned v několika provedeních: bez podpatku, se středním podpatkem a na vysokém, kombinované s různými šířkami: úzký, normální, široký. Přišlo mi to tehdy skoro jako sen - že se nemusí noha přizpůsobit botě, ale bota se přizpůsobí noze.
(je mi 52 a vel. nosím tak 52, 54 - každý výrobce to číslování bere jinak - ale krom toho modrého kabátu bych si z nafocených věcí opravdu nevybrala vůbec nic)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.11 22:57

Dahllie: Nevím, jakou ženu si pod velikostí 34 představíte, ale troufla bych si tvrdit, že „extrémní“ bych Vám nepřipadala, natož ošklivá… Je to o tom, kde konkrétně se tuk v těle ukládá a v jakém poměru, tedy o proporcích. Problém s muži nemám ani náhodou, spíš je musím odhánět (teď si trochu připadám jako vychloubač Pepin:).

Drobné ženy jsou taky lidi, občas mají i „krásnou“ duši a představte si, že se dokonce mužům líbí!

Já jsem se sebou spokojená a vy?:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.11 23:46

Ten černobílý svetr s páskem je boží :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.2.11 09:48

Kolasice, asi takhle, podle rozměrů bych velikosti 34 a níž (s výškou 160+) viděla spíš na dívenkách do puberty (tzn. dětské velikosti), ne na dospělé ženě.
Ovšem když jste spokojená, tak proč ne ;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.2.11 10:30

Dahllie: A jak to chcete zařídit? To jsou geny, víte. Nevím, jak těžké je zhubnout, když je člověk macatější, ale přibrat nelze, když to tak příroda zařídila.

Když mi někdo chce tvrdit, že jsem snad nezdravá nebo dokonce eklhaftní, jen proto, že mi nikde nic nepřebývá, tak se musím smát…

Posílám jeden odkaz (nejsem to já) na jednu velmi pohlednou 34. A že by to byla vychrtlá dívenka, o kterou by si nikdo neopřel ani kolo, to mi snad tvrdit nebudete… A takových je, jéjé…:)

http://www.fler.cz/…tinou-960446


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.2.11 11:49

kolasice: A opravdu má ta vyfocená dívka přes prsa 80 cm, v pase 56 cm a je vyšší než 160 cm? To se mi nějak nezdá.

Jinak samozřejmě nemám nic proti hubeným lidem, nikdo není ideální. Navíc je opravdu individuální, jak kdo při určité váze vypadá. Já mám třeba takovou postavu, že mi vyšel BMI 24 a sestra na to lékaře upozorňovala, že už se to blíží hranici obezity, a lékař se na mě podíval a řekl, že to je nesmysl a že si nemám dělat starosti :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.2.11 11:57

BMI 24 na hranici obezity? Vždyt to je 30. 25 je, myslím, normální váha.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.2.11 11:58

Aha, nebude to obezita, ale nadváha. Já se tím moc nezabývám, tak jsem to popletla, jen se mi vybavila ta 10 let stará příhoda :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.2.11 12:35

Citi: BMI a hranice obezity? To fakt ne, souhlasím s Kajiksuk. Já mám BMI 26,1, což je už zcela jasná nadváha. Přitom když se na mne podíváte, nadváhu neuvidíte. Vzhledem k posilovně tvoří ta přebytečná kila navíc hlavně svaly. Kdyby mi nějaká sestřička řekla, že jsem obézní, vystřelila bych jí s chutí na Mars. Podobnou úchylku mají i ty slečny z Herbalife, co občas zdarma měří procento tuku v těle. Ačkoli mám v těle cca 23% tuku, což je naprosto v normě, u těch přístrojů, co se drží v ruce, mi pravidelně vychází kolem 60 - 70% tuku v těle, což odpovídá dámě kolem 200kg živé váhy. A tyhle Herbalife dámy, aniž by se jen obtěžovaly prohlédnout si mých 73kg, kouknou do tabulek a začnou meldovat o bandáži žaludku :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.2.11 13:00

Kolasice: Já ti docela věřím, mám známou, která má díky genetické výbavě cca 50 kg při 174 cm váhy a nic s tím neudělá. Má ale i drobné kosti (podprsenky nosí 60 A) a tak nevypadá nezdravě vychrtlá, jako některé dietářky - anorektičky. Léta se snaží přibrat, což se jí začalo dařít až teď, je už jí přes třicetpět.
Celé tohle tabulkově - normativní šílení mi příjde ujeté. Dokud je člověk zdravý a cítí se fajn, proč to řešit? Skutečně obézní lidé zdraví nebývají, mají spoustu problémů, stejně tak anorektické podváhy. A ano, i ti tlustí s těmi hubenými mají nárok chodit po světě oblečení.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.2.11 13:38

Hubnutí bez cvičení samozřejmě možné JE - podstata hubnutí je pouze v tom, že je třeba mít vyšší kalorický výdej než příjem. Jednoduchá matematika. Tzn. buď jím méně, než moje tělo potřebuje při zachování současného stylu života, nebo jím stejně, ale víc se hýbu.
Kromě toho pro vyloženě obézní se cvičení vůbec nehodí, škodí kloubům, srdci… cvičení je fajn při mírné nadváze nebo na formování postavy, ale jít se 120 kg do posilovny je asi tak stejně chytré jako si zapálit cigáro u benzínky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.2.11 16:23

Monty: Souhlasím. Moje máma se nikdy nehýbala, přesto před čtyřmi lety zhubla 25kg pouhým vynecháním koblihy ke každému kafi. Bohužel, hubnete-li bez pohybu, jdou zároveň s tukem dolů i svaly, neboť oragnismus se tukových zásob nerad vzdává a radši pustí to, co nepotřebujete - logicky když se nehýbete, jsou vám svaly k ničemu a zbytečně žerou drahocennou energii, jejíž zásoby ve formě tuků je nutno zachovat pro případ hladomoru. A protože tím, co spotřebovává energii, jsou právě svaly, logicky když se jich zbavíte, nemáte toho míň, čím byste spalovaly. Ergo lépe přibíráte. Moje máma má už z těch 25kg asi 7kg zpět. Logickým výpočtem mi vychází, že do devíti let je zpět na své váze, jen s menším množstvím svalů, než začínala


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.2.11 16:24

A mimochoem i se 120kg se dá chodit do posilovny, např. Medispo má posilovnu se speciálním vybavením pro lidi nad 100kg (některé stroje totiž mají nosnost jen do 90kg) a také speciálně vyškolený personál - lékaře, dietní sestry a osobní trenéry se specializací na léčbu obezity.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.2.11 16:28

dobre se necha zhubnout i prostym vynechanim alkoholu, bylo mi to nekolikrat receno i dokazano. Sama potvrdit to nemuzu, neb piju zridka az nikdy, ale treba muj kolega, ktery neni alkoholik a pil treba jedno pivo po veceri a v sobotu dve, tvrdi, ze jen tim nepitim piva zhubnul cele bricho…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.2.11 18:21

Sekhmet: Podle toho co jsem nasla na webu v ruznych pojednanich o hubnuti (ruzne odborne zdroje, pojednani od lekaru, takze to beru jako bernou minci), tak vsude pisi, ze telo „hubne“ svaly pouze v tom pripade, ze mate nedostatecny prisun bilkovin. Pak si ty bilkoviny ktere telo potrebuje pro svuj chod bere prave ze svalu. Ale pokud mate bilkovin prijem dostatecny, tak i pokud se nehybete, toto by se dit nemelo. Docela problemem je, jak pri snizenem prisunu jidla (napr. pro rozumnou dietu doporucovanych 5000 kJ denne) to potrebne mnozstvi bilkovin dodrzet. Ja protoze jsem vegetarianka a maso nepripadalo v uvahu, jsem to resila jednak zarazenim do jidelnicku pripravku Smakoun (je vyrobeny z cistych bilku, velmi vysoky obsah bilkovin na prakticky zadne kalorie, takze pro dietu idealni a je to velmi zdrava potravina), a pak take cistou vysoce hodnotnou sojovou bilkovinou (pripravek urcene pro sportovce/kulturisty). Je to prasek, dela se z toho napoj, nebo se to da zamichat treba do tvarohu (podle me lepsi reseni, protoze ve vode se to docela spatne rozpousti). Tak treba tenhle muj tip bude nekomu k uzitku :).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.2.11 18:29

K článku: Předváděla jsem Plus Size loni i letos, ráda poslu fotky, pokud budete mít zájem. Mimochodem letos byly modely jeste horší než v létě, jediným plus jsou autorské práce studentů, kteří nám šijí modely na míru. Letos to byly modely od prof. Ťapťucha a loni od Petra Kaloudy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.2.11 18:30

City: Asi úplně nerozumím, čemu konkrétně nevěříte. Dotyčnou osobně neznám, ale podle fotek soudím, že má zhruba stejné proporce jako já. Chtěla jsem podat důkaz, že velikost 34 je zcela normální a že je na takové ženy (tedy bavíme se o těle, že…) hezký pohled.

Leni: Přesně tak, je to vždycky o konkrétním jedinci. Někdo je hezký hubený, jiný macatější, ale takovéty jedovatosti, že pod velikost 36 (nebo naopak nad např. 42) už je člověk nezdravý a kdesi cosi… to nemám ráda…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.2.11 18:43

Jedno horší než druhé, dle mého názoru. Ženy při těle nemusí nosit oblečení jako ženy nad 60 let!!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.2.11 19:15

A ženy nad 60let nemusí nosit oblečení jako ženy při těle!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.2.11 08:14

Mám velikost 44 (britská 16), k tomu skoro 180 cm a rozhodně si XXL nepřipadám. Mám křivky (ale ne vyloženě špeky) a široká ramena. Když jsem zhubla na 40, ztratila jsem jakýkoliv pocit že jsem ‚sexy‘, podle manžela jsem byla protivná (pořád jsem myslela, co můžu a nemůžu jíst), zhoršila se mi pleť. Už nikdy víc! Jsem zpět na 44, kašlu na doporučení o BMI, jsem spokojená, ale dle nabídky v obchodech někde na okraji společnosti, protože mám podle nich nadváhu a jsem mimo české/dovážené konfekční velikosti. Bullshit!
Ad dnešní Daily Mail, jak vypadá modelka mé velikosti (16) v šatech: http://www.dailymail.co.uk/…glamour.html


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.2.11 08:26

Zdena: Modelka vypadá fantasticky. A ty šaty. Nechce se mi věřit, že má velikost 16. Já jsem klasická 14 a když se na sebe podívám do zrcadla, vidím velrybu :). Ale zjistila jsem, že mám na sebe zkreslenej pohled, protože tuhle jsem koukala na jednu paní a říkala jsem si, že má asi tak stejnou postavu jako já. Paní byla o 5cm menší a o 30kg těžší :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.2.11 08:27

Zdena: pěkná holka. Měla jsem spolužačku podobné postavy a kluci na ni letěli, až jsme měly vztek. Já tehdy byla ta menší a hubenější, a když jsme šly spolu, nikdo si mě nevšiml.
GreatSusan: pivo určitě kila přidává, víno a tvrdý alkohol spíš tuky spaluje. Jeden z mých oblíbených vtipů:
Stojí pán s velikým břichem před školkou. Vykoukne učitelka a ptá se: „Čekáte dítě?“ - „Ne, to mám z piva.“


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.2.11 08:28

Mimochodem, v komentářích pod odkazem také nikdo modelce šestnáctku nevěří.
Asi jsem přišla na to proč. Modelka nemá skoro žádná prsa. Když máte větší prsa, hned vypadáte tlustá, i když ve skutečnosti nejste.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.2.11 09:07

Sekhmet: přesně, prsa dělají strašně moc. Ačkoliv jsem sama něco mezi B a C, přesto v některých tričkách (šatech) vypadám, že bych mohla kojit medvědy.
Ale podle těch modelčiných rukou a nohou věřím, že je velikost 16. Tuhle jsem si v M&S vybírala nějakou tuniku a slečna vedle mne sáhla po stejné velikosti a přitom byla tak o 20 cm menší. A sedělo nám to oběma - já měla delší triko, slečna minišaty. Ona není 16 jako 16 a štvou mne generalizace typu: kdo má 44 je už tlustej a kdo má 34/36 chrastí kostma.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.2.11 09:25

Asi je hnusné co napíšu, ale je zajímavé, že v době světové války žádná obezita nebyla, není to náhodou tím, že se lidé zkrátka nemohli tolik přežírat?? Tak nechápu, nač se některé ženské vymlouvají na „geny“, to je možná pravda tak u 3% populace, u ostatních je to obyčejná lenivost a nutkání našťouchat do sebe kde co. Uf. Sice také nepatřím k nejštíhlejším, při 170 cm 58-60kg, cvičit mě také nebaví, ale ono bohužel nic jiného nezbývá, buď makat, nebo fňukat, a každý ať si zvolí sám.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.2.11 09:26

Zdena: No a teď si představte, že já nosím velikost 75F.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.2.11 09:27

Ahoj holky, prozradím vám pár „intimností“ ze zákulisí. Jsem jedna z modelek co na veletrhu Styl a Kabo předváděla ty „úžasné“ modely pro plnoštíhlé. Měřím 180 cm a mám velikost 42. A jak správně tipujete všechny modelky zde měli velkost 40/42 maximálně 44. Větší nebrali :)… Modly One O One Paris nejsou z Francie, ale z Polska a jsou pouze inspirovány Paříží. Jinak všechny modely z nás dělali ty boubelky, místo aby nám zvýrazňovali naše krásné křivky, tak jejich cílem bylo nás omotat co nejvíce pytlem, aby zakryly všechno co je na nás krásné a ještě nám přidalo o 5 velikostí. Opravdu ti návrháři vůbec neví jak na naše „xxl“ velikosti. Tak nás mimochodem nazývali :)… Jediné co se povedlo tak byla kolekce mladých návrhářů z Prahy-ti nám přivezli nádherné modely, ve kterých jsme se cítili báječně :) ..doufám, že v létě se předváděné modely aspoň o trošiku zlepší. Hold se ještě všichni musí učit…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.2.12 01:25

češtinu?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.2.11 09:55

Kika: díky za ‚vhled‘, nepotěšil :-) Budu se dál držet Spencera a Dorothy Perkins. Oboje anglické značky, kde ví, že moje velikost 16 (44) je průměrná velikost britských žen a mají k tomu i nabídku.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.2.11 10:11

Zdeno, můžu se zeptat, Vy objednáváte oblečení D.Perkins z Anglie? Nevíte náhodou, jak to bude s objednáváním od 1.4. v souvislosti s clem a DPH? Vím jen, že z USA se to má pak strašně prodražit. Ale z Anglie netuším. Nemáte o tom přehled?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.2.11 10:26

Kami: citace z tisku: …mění dosavadní limit pro osvobození od DPH u zásilek ze zemí mimo EU. Nově bude tento limit snížen na 22 EUR…
Takže Anglie (Amazon, Javari, DP) a ostatních evropských obchodů by se to nemělo týkat. Teda tak jsem to pochopila.
Jo a do Čech začal posílat i NEXT (130Kč poštovné), stránky mají i české rozhraní, ale ceny jsou úplně stejné jako tady v obchodech. Takže pořád nic - ale třeba začnou reagovat na UK výprodeje.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.2.11 12:05

Zdena: pokud měříte 180 cm, i kdybyste měla mírnou nadváhu, na té výšce se to ztratí. Malé ženské prostě vypadají víc naducaně, byť mají velikost třeba 38 a naopak. 155cm slečna s velikostí 44 bude vždy mnohem tlustší než 180cm při stejné velikosti, problémy se sháněním vhodného oblečení budou mít obě…
Kika: tak to jsou opravdu XXL modelky :-/ jinak řečeno, normální ženské, oproti věšákům na šaty vel. 32 ovšem nadměrné :-(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.2.11 12:22

Já tomu maličko nerozumím. Podle všeho jsem nadměrná, ale nikdy jsem neměla problém sehnt oblečení v normálním obchodě, nikdy jsem neměla problém sehnat oblečení v normálním obchodě do nějž bych se vešla dvakrát. Konfekční velikost vám neřeknu, protože něco takového zřejmně nemám, v centimetrech to je 105-72-110/165. Většinou kupuju 48 protože tam mi přední díl sedí přes prsa a zadní přes zadek, a pak svědomitě zabírám Akorát pak přes ramena to pak není ono. Nikdy jsem v neměla problém tuhle velikost nebo její špatně načíslovaný ekvivalent sehnat třeba v hloupém Olomouckém Globusu. Tedy nevím, co ženy vede k tomu nakupovat v obchodech XXL kde vesměs nabízí takovéto hrůzy. Taková žena co jde s velikostí 44 do XXL prodejny i když sežene s trochou péče v úplně normálním obchodě musí mít strašně malé sebevědomí. A neříkejte mi, že nakupovat větší velikosti je složité. Zkuste schánět podprdu 70I/J s malinko neobvyklým tvarem a cokoli jiného bude hotová selanka.

Já sama třeba zrovna necítím zvláštní potřebu hubnout, nebudu tu alibistcky tvrdit, že mám jen silné kosti protože mi BMI hlásí skoro 29, nicméně se mi rýsují žebra, rameniska mám širší než průměrný muž a jen děkuji Bohu že mám i stejně rozložité boky. Pokud bych celý život nepřibrala, dovedla bych si předsavit, že takto prožiji krásný a normální život.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.2.11 13:02

Loren: - vy, že nepatříte mezi nejštíhlejší?! Vzdyť podle BMI jste téměř na spodní hranici normy! :-)

A máte pravdu, je hnusné, co jste napsala :-)
Moji rodiče válku pamatují jako děti, prarodiče zažili hlad a strach. V rodině mého muže tohle po válce vedlo k tomu, že otec dával dětem nepochopitelně velké porce, které se musely dojíst. Děti odmítaly jíst, dojídaly na večeři, nebo další den, nebo propašovávaly jídlo od stolu v kapsičkách a punčoškách :-) Divné, že. Můj muž se stal otylým chlapečkem a metabolismus mu funguje tak, že se podívá na jídlo a přibere půl kila. Protože cvičí a jezdí na kole, vypadá skvěle. Ale je to dřina a hlavně to chce čas, který každý zaměstnaný člověk nemá.
A ještě k tomu tlaku okolí - vy se nepamatujete na porce ve školní jídelně? Vzpomínám na kopce rýže, hory promaštěných brambor a řady knedlíků a všechno se muselo dojíst! Moje děti dostávají ve školní jídelně kuřecí čtvrtky, ze kterých já udělám dvě obědové porce. Doporučuju trošku tolerance a omlouvám se za OT.
Opravdu nechápu, když velikost 42/44 je prezentována jako nadměrná. Přece záleží na výšce postavy! Žena s velikostí 44 a 180 cm výšky bude mít samozřejmě jiné proporce a jiné množství tuku než žena téže velikosti ale vysoká pouze 155 cm.
Mám několik kamarádek, které jsou vysoké ženské a nosí vel. 42-46. Tlusté v žádném případě nejsou, po porodu jim zůstaly jen trochu větší prsa a boky.
A jak už tady bylo řečeno jinde, nezáleží až tak na absolutní váze ale na tvarech a na držení těla. Moje maminka má to štěstí, že i když má 160 cm a přibrala na vel. 42/44 vypadá stále velice dobře. Asi je to tím, že dříve pravidelně cvičila. Ovšem nenosí pytlovité pytle, šílené vzory ani vycpávkovité haleny.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.2.11 17:45

Ameline: „pokud bych celý život nepřibrala…“. Moc bych vám to přála, ale pozor, s přibývajícím věkem kila naskakují, pokud pozvolna neubíráte na kalorické hodnotě jídla a nehýbete se. Ono stačí kilo za rok a je z toho za deset let slušný „batoh“… Ale dá se tomu jakž takž bránit, stačí si dávat trochu pozor. Vlastní zkušenost :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.2.11 17:56

Nic proti, ale tahle přehlídka One-O-One je strašná http://aktualne.centrum.cz/…yt-beztvara/


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.2.11 18:45

No na té přehlídce si spíše prohlédněte modely zde tolik diskutované Zdeňky Kuřitkové :). Schválně, co na ně povíte :))).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.2.11 18:49
  • to nejlepší nakonec…(pořád ta stejná přehlídka).


Kolekce Oversize Femme fatale. Vypadá to spíše jako aprílový vtip, nebo možná byli jejich návrháři zhulení… :). Speciálně doporučuji růžový chlupatý kabátek nebo pak o tři obrázky dál bundu, která vypadá, že ji navrhli pro asi tak 2,5 m vysokou ženu, ale nesehnali k ní modelku :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.2.11 18:54

Loren je magor… a navíc out of topic


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.2.11 20:41

Hm, kromě toho červeného kabátku a zn. Hepel jsou to beztvaré pytle všechno… Nebo přinejmenším dost odporné modely. Ta strašná bunda (kabát?), kterou je modelce vidět dělící čára přes pupík - to se snad jedná o záměr? Kulím voka…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.2.11 22:32

Ameline: Mám cca vaše míry (98/76/108 na 165), nosím 40/42 a BMI mám kolem 26… Takže tomu už naprosto přestávám rozumět…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.2.11 13:16

teď jsem našla na netu videozáznam celé Plus Size přehlídky: http://www.metoo.cz/stylkabo?…
Tak se „kochejte“ a jsem zvědavá na vaše reakce,zda se oblečení líbí a nebo ne.
přeji krásný den, K.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.2.11 14:17

Já chcu hned ty první gatě na fotce od No secret! Gosh ty jsou parádní…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.2.11 14:35

Agneta: Mám přesně vaše míry, akorát kolem boků mám „jen“ 104 cm. Do 44 se většinou nevejdu (výška 170cm). BMI mám 26,1. Taky tomu nerozumím :) Asi závisí na zemi původu výrobce. Evropská (Německá) 40 je totiž francouzská 42 a italská dokonce 44 :). Odpovídá to britské 14.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.2.11 16:03

Mila Sofa, ja te jiz jen pohledem tady od pracovniho stolu muzu ujistit, ze damy s velikosti nad 50 si v Italii obtazene odevy oblekaji casto, rady a s hrdosti. To jen pro nas tady z Mitteleuropy je to nezvykly pohled. Ty psychedelicke pytle tam pak samo neprodaji a poslou do Brna do suprmegakchul butiku.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.2.11 16:20

Ono se cislovani taky lisi jak mezi vyrobci, tak samozrejme podle zeme. Proto rada nakupuju nemecke odevy, tam mam 40, zatimco v Italii jsem to dotahla i na 48!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.2.11 17:01

Copak podprsenky, tam se ještě nějaká ta „géčka“ seženou, i když to dá práci. Ale plavky? Děs. Pokud mám velká prsa, jsem povinná mít i obrovský zadek…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.2.11 17:10

Pardon, ujela jsem v kategorii. Šup s příspěvkem k podprsenkám.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.2.11 12:25

Agneta: Tak 42 jsem si teď koupila sáčko s hlubokým výstřihem (takže prsa nestahuje). Běžně v elastické konfekci kupuju M, mám i pár divně očíslovaných eSek, ale nepružné beru volné na zabrání - nemám třeba ráda, když se mi třeba kalhoty při sednutí sunou dolů, tedy beru větší kvůli hloubce sedu, a taky mám takovou úchylku že boční šev má být naboku a ne v půli prsou. Ty tři bodíky v BMI jsou divný s podobnýma mírama, mohly by to být tak moje paže a nohy, ale zas až tak silný je nemám a ani zvlášť neposiluju aby to byly svaly… Divnost.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.11 09:59

Já teda chápu tu nadměrnou pytlóznost. Mám velikost asi 46 a rozdíl mezi pasem a boky asi 9cm, protože jsem nepříliš pyšnou vlastnicí lavóru na břiše. Někdo zase tloustne na zadku, na stehnech atp., kdežto hubení jsou všichni ne stejně, ale rozdíl mezi dámou, co má špek na stehnech a dámou, která ho má jinde, je u hubených pár centimetrů, kdežto u tlustých třeba dvacet.

Citlivé duše prominou, že nepoužívám politicky korektní výrazivo typu plnoštíhlá, baculka, sošné postavy atp.

No, prostě je pro výrobce snazší naflákat model typu jeden pytel padne všem, než mít linii pro prsaté, linii pro prdelaté, linii pro mě bez pasu…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.11 10:13

Kultakutri: jo, to je prostě konfekce. Musíme bohužel počítat s tím, že to lepší nebude - zvlášť, pokud se všechno šije v Číně. A protože velcí návrháři se na konfekci orientují, není divu, že navrhují linii Pytel, linii Provšechny a podobně. To když do domu docházela domácí švadlí slečna Koníčková, válečný sirotek, šila přesně na tělo a už věděla, jak nelichotivé partie zakrýt. Nemluvím o lépe situovaných, kteří měli míry uložené u Podolské. Hm, ale proč nemají dnešní producenti módy tolik filipa jako středověké selky? Kroj slušel i tučné buchtě - stáhla šněrovačku a byla k nakousnutí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.11 23:56

Poctivo a so záujmom som prečítala všetky príspevky .Téma je to , aj podľa ich počtu , stále živá.Dodám len toľko, že je rozdiel medzi silnou mladou a silnou starou . Som krajčírka s dlhou praxou, niečo o tom viem . Nespočítam už koľko žien, pri pohľade na seba pred zrkadlom spustí sebaľútostivý monolog na tému - … ale keď som mala 20, vážila som 45 kg !
Je ľahké mladým posudzovať - a odsudzovať - tie " nezaujímavé, fádné, staré,tlsté . Mohlo by byť pochybnou útechou pre tieto silnejšie dámy vedomie, že zrejme aj na tie mladé chudé/ nedajbože ešte aj vysoké ! / dievčata raz dojde ? Ja, z pohľadu mojej profesie môžem ale s istotou povedať, že aj tie silnejšie, a tým pádom často aj neforemnejšie postavy vyzerajú o dve triedy lepšie v dobre ušitom kostýme, či v šatách ľahko kopírujúcich ich postavu. Zvlášť upozorňujem na nohavice, na tom sa fakt pozná, o čom to je .
Môj problém nadváha nie je, pretože vo veku 62 rokov mám stále pas 66 cm a váhu 61 kg, ale mám veľké pochopenie pre silnejšie ženy , a odkazujem pre všetky moletky len to, že fandím tým, čo to nevzdávajú, a aj pri svojej nadváhe sa snažia vyzerať dobre. Ide to


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.3.11 15:48

Dadina: Juchů:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.3.11 08:18

No tak na tuto stránku jsem narazila náhodou při hledání vhodné značky pro plnoštíhlé ženy do budoucího butiku…nestačím se divit.....a nemám slov…nechápu, že lidi, kteří se tímto živí navrhují takové kousky.Snad první model je ještě jakš takš, ale ostatní rači ani nemluvím…vzpamatujte se proboha!!!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.5.11 13:04

No když se tak na to koukám, tak bych vám ráda doporučila www.valinashop.cz
Myslím si, že tam mají docela pěkné věci na to, co vidím zde.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.11 10:47

Mandy, kde, kde? Kam chodíte nakupovat? Já mám teď velikost 44, mívala jsem 40 - 42, je mi 26. A sehnat kalhoty, které mi nebudou krátké, bývá nadlidským úkolem


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.2.12 00:32

Na těchto stránkách
http://www.kalhotkypodprsenky.cz/index.php?…
našla jsem něco pro plnoštíhlé zvlášť se mě libí halenky a trička.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.9.11 18:18

Jeeejda … rada pre plnostihle zeny, dobry vyber je aj v Takko Fashion aj ked je ohranicny do velkosti 52/54 a este Tesco (F&F):P Inak, ja osobne mam 170 cm a nosim velkost 40/42 a niekedy siaham aj po 44 (hlavne pri koseliach ) a myslim si, ze tato velkost ani z daleka nieje nadmerna!!!
Tiez nechapem zeny, ktore sa tak strasne „deptaju“ svojim vyzorom… ked sa pozriete na modnych navrharov
( hovorim o chlapoch) tak su to zvacsa tucny bravkovia (napr. Sasa Jany).
A myslim si, ze zeny chudnu hlavne pre zeny , pretoze chlapom je to aj tak jedno! :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.9.11 23:49

jedine slovo ktore ma pri tomto napada je hnus!!!! ked ma zena viac kil nemoze vyzerat dobre??? zijem v anglicku kde je vela stranok a obchodov ktore ponukaju chick modu aj pre objemnejsie osoby ci uz maju rokov 18 alebo 60. na slovensku bohuzial len do vriec na odpadky :( smutne


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 08:38

Toto je hnus hnusovatej. Ani jediný kousek z těchto modelů bych v životě na sebe neoblékla, vždyť jsou to jen příšerné vzorované pytle příšerných barevných kombinací. Měřím 173 cm a vážím 93 kg, takže podle tabulek obezita, nicméně vršky nosím velikosti 44-46 a kalhoty obléknu 42. V těchto pytlích bych měla opticky tak 100 kg a 50 let navíc. I objemnější žena má snad právo obléknout se hezky a svůdně. Já osobně preferuji zhruba toto http://ivasimanovska.rajce.idnes.cz/Fotky_od_Jany/ Takže se vzorovanýma pytlema pro tabulkově obézní ženy, kterou já tedy tabulkově rozhodně jsem ať se jdou klidně vycpat tito rádoby návrháři.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.1.12 13:17

Uf, tak jsem si radši honem spočítala svůj BMI index, je v normě (180/75). To mám přitom někdy velikost 40 a někdy 44 nebo i třeba 46, tolik o vypovídací schopnosti velikostí. Stejně potřebuju zhubnout takových 5-6 kg. Ale jsem ráda, že mi případný doplatek za MHD nehrozí.

orangekatty99
8 příspěvků 25.5.13 12:38
Dokud je čas

!!!SPÁLIT!!!
Nebo si z toho české ženy udělají vzor a budu je zas potkávat při cestě do školy, jak si to sebevědomě kráčejí, nacpané v batikovaných příšernostech.
Celý problém je v tom, že se neřídí svojí velikostí. Ony ví, že mají velikost 44 ale nacpou se do 38, protože to magické číslo je pro ně důležité, nikoli to, jak v tom vypadají. Hlavně že se mohou pochlubit kamarádce jakou nosí velikost. Božeee!

Faix
25 příspěvků 28.11.13 21:01

Modrý kabát je prima a ta psychedelická asymetrická růžová tunika či jak to nazvat se mi taky líbí…To hnědošedo orvané mě…jak to říci slušně..no naštvalo no. tohle by si na sebe někdo dal jo? tomu se říká návrhář-fashionista? sešiju záplaty na pytel a mám to zadara! Nškdy si říkám jak vlastně tito věhlasní návrháři vznikají. skutečně studovali a navrhovali různé typy stylů? nějak tomu totiž nemohu uvěřit…

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

V plné nahotě

Autor: Ada

Legíny, legíny, kde bychom bez vás byly? Nikam bychom nedošly! Na... Celý článek

Styl & Kabo: Top Styl Designer

Autor: Ada

Jedním ze zlatých hřebů Stylu byla soutěž Top Styl Designer. Do té... Celý článek