Fešn šou

06.05.11 | autor Ada

*

Vedeny instinktem pekelnic vypravily jsme se se Zu a Evou na fashion party v brněnském Rozkvětu. Plakátek totiž sliboval všechny potřebné elementy pekelného zážitku: značky s názvy jako Mondo Jeans a Cipo Baxx, tanec u tyče, nagelovaného moderátora a dva živé rappery. Ou jé.

Dějiště bylo v přízemí a sedět se dalo buď přímo u něj, nebo na terase nad ním. Zvolily jsme ptačí perspektivu a dobře jsme udělaly, protože moderátor se cítil ženami  v přízemí nějak neodolatelně přitahován a pořád za nimi chodil s nějakými vtipnými otázkami. Nejvíc se mu líbily tyhle, asi proto, že se tak pěkně třpytily.

Mě spíš zaujala ta paní v divných žlutých kozačkách, ale chápu. Chtěla žluté boty. Taky jsem nedávno po nějakých toužila, takže jsem měla tu možnost zjistit, že žádné nejsou a musíte brát, co je.

Apropos, boty.

Všimněte si také těch džín. Na módní party se chodí zásadně v uniformě (moc nedžínařů tam nebylo, a když už, tak to moc nevylepšili, viz dál), ovšem v její sváteční variantě: víc vyšisovaných míst, víc děr (mládence v úchvatném modelu, který měl od kolen ke kotníkům jednu velkou díru, se mi bohužel vyfotit nepodařilo), víc prošívání. Zvlášť když jdete na přehlídku Mondo Jeans, která jiné než übercool džíny v sortimentu nemá.

Z nabídky firmy Mondo, zdroj: http://www.mondo-jeans.cz/jeans-panske-m/

Někde mezi tím vlevo a tím vpravo je ten normální, ležérně elegantně oblečený muž, kterého bych chtěla potkávat na českých ulicích. Najde se, nebo jsou na tom čeští chlapi stejně jako ženy: ode zdi ke zdi?

Jediná zajímavě oblečená účastnice - kromě nás tří, pochopitelně - byla slečna v pruhovaných šatech a zcela střízlivých černých lodičkách.

Pánové zaujatě sledují kulturní vsuvku, ze které jsme z našeho bidýlka místy viděly víc, než jsme chtěly:

Mimochodem, šlo o prezentaci studia, kam můžete chodit na hodiny pole dance a naučit se to samé, co předváděla tanečnice. A nemyslete si, je to pěkná makačka. Postava tanečnice o tom svědčila každým chybějícím gramem tuku.

Přehlídka, zlatý hřeb party, jím ani moc nebyla, protože modelů se předvedlo pár, všechny byly na jedno brdo a modelové a modelky se oblečením v podstatě nelišili od diváků: džíny, trička, něco třpytivého na krk. Leopardi, bílá saka, zvednuté límečky, flitry, glitry a dokonce i jedna holá hruď (ověšená šperky od další předvádějící firmy). Zkrátka "osobitý a unikátní styl", jako když vyšije.

Zájemci o větší porci pekla nechť navštíví http://www.mondo-jeans.cz. Doporučuji zvlášť sekci triček a sak.

Rapper z El'Nina měl spoustu kérek, tričko od Gucciho a pásek s taštičkou od Vuittona, což vypadalo dohromady vážně zajímavě. O čem hoši rapovali bohužel nevím. Zvukař to dal, jak je na podobných akcích zvykem, asi tak na 120 decibelů, takže jsem vystoupení přečkala se zacpanýma ušima.

Pocity z večírku (který měl podle programu pokračovat ještě after party po desáté hodině, ale po skončení přehlídky se všichni zvedli a odešli) nejlépe shrnula Zu. Doufám, že taky ublogne. Mám dojem, že by tentokrát byla krutější než já.

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.11 13:58

Holky, voblíct sukně, šaty, ale fofrem!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.11 14:06

ženy co UMÍ tančit na tyči obdivuju. věděly jste že existuje soutěž miss pole? já se to dozvěděla nedávno a čučela jsem s otevřenou pusou co ty ženy dokážou (držet se ve výšce tyče a akorát prací zad a břicha dostat nohy ze svislé polohy do…no, zase svislé, ale vzhůru nohama…pfííí, to bych chtěla taky umět! soutěžící mají nádherné postavy, přesně takové ženy by měly být najímány jako modelky, ne ty dívky co akorát nejí. Z toho, co je vidět se mi líbí kalhoty na fotce party8, nic jiného. vážně, všichni vypadají naprosto stejně. ale lidi v trekovkách a softshellkách mi připadají menží zlo než tohle (přeplácanost, glitry, cvočky, nápisy, gely atd.).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.11 14:07

Ty červený pánský boty jsou šílený…pán chtěl být asi originální…
Nejhorší je, když se ti chlapi sice snaží, ae oblečou si různý růžový věci, tuny různých řetízků atd a chtějí být prostě styloví......nemůžu si pomoct, vypadá to prostě úchylně…i když občas musím říct, že některému ta růžová sluší, ae musí to být decentně zkombinované…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.11 14:11

Ach jo, proč já se vždycky tak těším na novej pekelnej článek, když si po jeho dočtení říkám, že tohle jsem snad ani nechtěla vidět.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.11 14:12

Mondo ẗrika jsou vážně peklo. Doteď jsem si myslela, že nápisy typu „National Porn Association“ patří tak akorát do obskurních e-shopů s „vtipnými“ předměty.
Kam si chlap může takový tričko vzít? Na swingers party?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.11 14:17

Na poslední fotečce, slečna s izolepou na ruce je fakt peklo.

stern
41 příspěvků 6.5.11 14:43

Vědma: s jakou izolepou? To myslíš ten černobílý náramek? Co ti na tom přijde pekelný?

Ada Pekelná
973 příspěvků 6.5.11 14:48

Prostě si chtěla kopnout, smysl nehledej.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.11 14:53

No… hezký. Ale mě už po dnešní cestě městem nepřekvapí nic - většina lidí ve mě vyvolávala gesto ne nepodobné reakci Zuzky (třpyt, nevkus a bojkot zdravého životního stylu vládne). Jinak věřím, že tanec u tyče je makačka a může to být i zábavné (ráda zkouším nové druhy tanců a cvičení)…nicméně nemůžu se zbavit dojmu, že bych si na takových lekcích připadala jako kus kašpara, nehledě na to, že bych o svém koníčku nemohla ani nikomu říkat, protože by si všichni mysleli kdovíco. No nic :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.11 14:56

Co mě nejvíce zaráží jsou ceny těchto „vysoce kvalitních a originálních HADRŮ“.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.11 15:04

No pán/kluk v těch kraťasech a kostkované košili a teniskách..skutečně vhodný oděv na fešn šou.I když ani ten zbytek nestojí za moc,kromě slečny v pruhovaných šatech.Ach jo…začíná se nám venku oteplovat takže budu mít (bohužel) čest potkávat v ulicích manekýny ve zmuchlaných kráťasech vyblitých barev a tričkách/tílkách,pod nimiž se bude rýsovat pivní pupek.To bude hell street fashion show.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.11 15:18

Jak nazvat „kurví kroj“ na chlapíkovi?
Ta slečna na tyči…asi to super tvaruje postavu,ale jinak to působí tak nějak nepatřičně…ale asi je to to jediné ,co mě z této nabídky zaujalo…
Holky choďte někam ,kde můžete nafotit i něco inspirativního…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.11 15:19

Mňa najviac „uchvátili“ topánky osoby (bohužiaľ, neviem rozoznať, či sa jedná o ženu, alebo muža) na fotke s tanečnicou. Tie biele s pásikmi. Celkom mi pripomínajú na tomto blogu kedysi spomínané športové lodičky s číslom:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.11 15:24

„Rapper z El´Nina..“ to není skupina, to je jen jeden člověk..jako třeba Eminem, Rytmus a tak.. ale to jsem si taky chtěla jenom „kopnout“ ;).. jinak vidím, že jsem o nic nepřišla.. fuj fuj fuj..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.11 15:25

Katka- téda..bod za všímavost ;) máš pravdu ;) podle mě je to chlap

Ada Pekelná
973 příspěvků 6.5.11 15:28

Michaelo, El'Nino tvoří dva pánové a oba na vystoupení byli. Moderátor je tak výslovně uváděl a myslím, že to bylo i na plakátku.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.11 15:37

Buranství obsahem a formou, netřeba nic dodávat.
Btw po žlutých botkách jsem ( pro mě překvapivě) zatoužila taky, ideálně balerínky, klidně i na jednu sezónu. Máte někdo tip?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.11 15:53

Vera - žlté balerínky sú u Baťu


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.11 15:57

Coraline: můj sen je se to naučit a přítelovi nahrát video s hudbou white stripes…jakože ne striptýz ale prostě jen svůdný tanec, a dát mu to k výročí nebo narozeninám…začala jsem tím, že jsem začala chodit do posilovny, je na to potřeba síla :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.11 16:11

Aduš to je ta škaredá na balkóně? Tak to byla hrůza hrůz.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.11 16:25

A já si říkala, kde ti Vietnamci berou inspiraci pořád :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.11 16:40

Grete: To je ještě dobrý. Před pár lety prodávali v pánském New Yorkeru tričko s nápisem „suck my d*ck“. Bylo to sice zakódované do podoby 5uck my d1ck nebo tak nějak, ale i tak. No bylo toho plné Brno. A nejlepší bylo, když jsem v tom potkala postaršího pána a jednou i dámu v letech, kteří zjevně netušili, co na tom tričku mají za sprosťárnu. :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.11 16:40

No fešn šou…vetsina fešn šou, co jsem takhle zachytila v mestech, firmach atd.....se nese v podobnem duchu. Dziny,flitry, tygri, leopardi a jine zvery…divne potisky, hlavne at je to cooooool. No hnus.
Jinak, co ja tedy hodne ale fakt hodne nesnasim to jsou zvednute limce u polokosil,kosil, tricek. Nechapu jak si muzou chlapi myslet, ze je to nevim jak modni a super. Kdyz vidim takhle zvednuty limecek, tak jsem schopna k tomu „panovi“ prijit a opravit mu to. Mozna je to jen moje „uchylka“ ale nemuzu si pomoct.....


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.11 16:46

Při pohledu na stránky Mondo Jeans začínám být ráda, že můj chlap nosí oblečení, které jinak nesnáším - zásadně rifle a černé nebo šedé tričko.

Už tu někde padlo, že to maj chlapi težší, že nemají takový výběr jako ženský. Já si zas myslím, že to mají naopak lehčí - stačí si vzít normální nemodro-riflové kalhoty a košili, a když se k tomu i vkusně navoní (vkusně chce říct, že není cítit až za roh), tak se po něm musí většina ženských otočit. Já teda když někoho takového potkám, tak se přiznám, že úplně nepokrytě civím :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.11 17:03

Jen k tanci u tyče, to si fakt nedovedu představit, jaký musí mít holky svaly:
http://www.youtube.com/watch?…
Akorát jsem slyšela, že jak jsou polovyslečený lépe jim tělo přilne k tyči, nevím ale co je na tom pravdy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.11 17:23

Podobné tričko si na sebe oblékl můj (čtyřicetiletý) bratr. Na výlet do lesa. Jenom tam kromě výrazného potisku byla ještě nějaká ta kapsička, zipík a trháníčko. Na moji ironickou otázku „Vážně jdeš v tomhle?“ vykulil oči „Vždyť to triko stálo tisíc korun!“

Ada Pekelná
973 příspěvků 6.5.11 17:29

Ameline: slečna na akci si při šplhání pomáhala pásky u bot. Měla striptérské pantofle na platformě, které jsou k noze připnuté průhlednými pásky, a když se botou opřela o tyč, tak se na ni v podstatě přilepila - a mohla se držet nohama a dělat různý skopičiny.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.11 18:16

Na fotce, kde je (předpokládám model) v růžové košili s řetězem a vedle něj slečna v leopardím topu to vypadá jako pasák a jeho ku*va. Nemůžu si pomoct, ale přijde mi to tak…ostatní pánové nejsou o moc lepší:(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.11 18:17

Se mi ale zas líbí, jak byl kulturní počinek celkově vkusně sjednocen: uboze oblečení návštěvníci…uboze a lacině působící předváděný modely.
Hezká diskotéka v Horní Dolní.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.11 18:21

Zaujal mne výraz ublognout, odvozeno snad od slovesa ublinknout? Jen taková asociace… :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.11 18:23

…už je to víc než dvacet let, ne každá z vás si to bude pamatovat.....ale .....neříkalo se tenkrát typově podobným chlapíkům, jako jsou zachyceni na fotografiích, veksláci?????
Prostě je sorta lidí, která nutně musí vypadat tak, jak zachyceno na fotografiích a chovat se velice specifickým způsobem ve společnosti stejně smýšlejících a vypadajících jedinců. To bylo, je a nejspíš i bude. A my se máme čemu divit. Letos i před pětadvaceti lety.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.11 18:24

Napadlo mne to samé, co Marii: přehlídka pracovních oděvů pro běhny a jejich pasáky.
Kdo z vás chce vidět opravdu vtipnou ukázku tanečku u tyče, zajděte na poslední film Sofie Coppoly Odnikud někam. Dlouho jsem se tak upřímně nezasmála.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.11 18:27

Tak toto je opravdu ďábelsky pekelný report. Když jsem najel na čtvrtou fotku, vyšlo ze mě jedno velké „FŮJ“ a moje ruka už rapidně, ač ladně, mířila k mým citlivým očím, aby je ochránila od naprostého zneuctění. Nejhorší je, že když něco takového vidím na ulici, tak si to ani neuvědomuji, a to právě proto, jak je to běžné. Ale budu upřímný. Sehnat jednoduché, kvalitní, dobře padnoucí a ne zbytečně předražené jeans, je téměř nadlidský výkon. Nevím jak vy, ale mě se to velmi, velmi nedaří. :-(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.11 18:46

Slečna v pruhovaných černobílých šatech a černých lodičkách se mi líbí a má ode mne pochvalu za jednoduchost a odlišení od ošoupano-modro-riflo-tričkového davu..
Netušíte někdo odkud tak mohou tyto šaty být? ;-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.11 18:48

Já viděla triko s nápisem Blowjob is better then no job. Skvěl se na prsou asi 60 leté majitelky restaurace v jednom z dílů Pohlreichovy série Ano, šéfe!
Paní žila dlouho v Německu, tudíž se nedalo předpokládata, že nápisu nerozumí. Proč to na sobě měla je mi dodnes záhadou. Pak jsem si řekla, že to je jakýsi pokus o performaci…ale stejně by mne to zajímalo, co ji k tomu vedlo. Viděl to někdo z vás? Napadá vás něco?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.11 18:49

Matka Pluku: Jo, veksláci! Vyznačovali se vzhledem upocenýho mafiánskýho poskoka (v socialistické variantě). A řekla bych, že pro většinu botek, zvěčněných na fešnšou, by bývali byli ochotní zahlušit vlastní babičku.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.11 19:25

To je mi teda záhada, jak to ta slečna nebo paní v odkazu Ameline provádí, moc pěkné. I když pochybuju, že vystoupení na „fešn párty“ bylo na obdobné úrovni, ale třeba se pletu.
Nejhnusnější je katalogová fotka džín, probůh za tohle šestnáct stovek po slevě? A nejkrásnější jsou ty červené třpytkové boty, jak z Alenky v říši divů:D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.11 19:47

úplně nejhorší na tom všem je, že minimálně polovina všech těch strašidel tam byla určitě přesvědčena, že jsou děsně trendy, sladění, sexy, módy znalí a prostě dokonalí :-(

slečna v pruhovaných šatech vypadá parádně, ale co ten šampónek ve slimečkách a gelíčkem na hlavě vedle :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.11 19:54

Celá tahle akce měla jednu výhodu: příslušníci samozvané čecháčkovské zlaté mládeže se rádi srocují na společných parties, takže předpokládám, že ten večer měly ulice Brna přece jen trochu větší koncentraci vkusných lidí, protože když to rozředí tahle partička, hledá se těžko.

Nesnáším, přímo nenávidím tuhle módu, co sem přinesla v ČR tak oblíbená hnusňácká odnož značky Guess. Třpytivý nápisy typu „Prom Queen“ vyvedené v kudrlinkatém fontu, ghettokurví džínečky bokovčičky s kamínky, nápisky, třepením, roztrháním, obrázky, bléééé, to by jeden zvracel, ale fakt!

A všimněte si „trendu“ (deset uvozovek), že holky vyznávající tenhle styl volí zásadně mezi dvěma odstíny vlasů: blond až do bezvědomí nebo černočerná (stejně levně vypadající a cirkusácká) , za kterou by se nemusely stydět ani uhelné doly.

Hnus, hnus, hnus.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.11 20:12

Hups, někam mi zmizel příspěvek. Tak ještě jednou. Pole dance se začíná v kraťasích a na boso, ale pak musíte do prádla, aby jste se udrželi (např stehny kolem tyče - prostě si sednete. Děsně to bolí.) Myslím, že je to krásná a náročná gymnastika. Letošní vítězka U.S. Pole dance má choreoagrafii na Černou labuť - dokonalé. Nejde o striptýz! Jsem stydla a veřejně bych to nepředvedla, ale moc mě to baví. Omlouvám se za mimo příspěvek :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.11 21:04

To triko 5uck my d1ck u nás jednu dobu nosili 13letí mládenci. Taky dobré pokoukání. Rodiče zřejmě netušili, co ten nápis na tričku znamená, jinak by jim ho určitě nekoupili (teda doufám).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.11 21:57

Zdá se mi to, nebo má na sobě ty červené třpytivé boty chlap?
No, chlap…nazývat osobu v červených třpytivých střevících chlapem se mi dost příčí, byť by měla v občance napsáno, že se jedná o osobu mužského pohlaví :-D

Horší jsou snad u ž jen růřové polokošile se zvednutým límce a ooobřím diamantem v uchu (a slušivé patce přes oko a melírku nemluvím) :-(

Stýská se mi době, kdy muži byli muži a malá chlupatá stvoření z proxima centauri byla malá chlupatá stvoření z proxima centauri :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.11 22:00

pardon, mě celý ten zjev tak vykolejil, že z toho neumím česky :-)

oprava: horší jsou snad už jen růžové polokošile se zvednutým límcem a ooobřím diamantem v uchu (o slušivé patce přes oko a melírku raději ani nemluvím)

konec opravy :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.11 22:09

proč mi nedošlo, že když kliknu na ten poslední odkaz, budu potřebovat blinkací pytlík?!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.11 22:35

nuz, ale musite uznat, ze na tom tretom obrazku tie cervene boty krasne ladia s kabelkou:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.11 23:23

A sakra, žlutý boty… To abych co nejdřív vytáhla svý kožený balerínky z loňských slev, než v tom budou chodit všechny brněnský pekelnice :)
Uff, no… ne. Prostě ne. Vracím se zpátky k ideálnímu světu Ženy a život, kde sice možná chodí na fotkách z mol ramínka na šaty, ale podobám se jim víc než zde zachyceným. Tvarově a snad i stylově.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.5.11 00:52

Ada: Tak to moderátor špatně zjišťoval… El´Nino je jakt jen jeden člověk…má solový album a byl členem skupiny Disgrafix.. jestli pořád je, to nevim, já ho neposlouchám.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.5.11 01:53

Žasnu, jak pekelník je ochoten trpět za nás hříšné…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.5.11 03:11

Alena Čechová napsal…
Já viděla triko s nápisem Blowjob is better then no job. Skvěl se na prsou asi 60 leté majitelky restaurace v jednom z dílů Pohlreichovy série Ano, šéfe!
Paní žila dlouho v Německu, tudíž se nedalo předpokládata, že nápisu nerozumí.

To jsem nevěděl, že v Německu se mluví anglicky…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.5.11 07:47

ad červené boty ze třetího obrázku:
dostali jsme se do nové dimenze módy - partnerovi boty musí za každých okolností ladit s kabelkou partnerky :-D
aby bylo vidět, které páry patří k sobě :-)
výraznější obuv a výraznější kabelka ulehčují indentifikaci páru a tudíž jsou prostředkem zamezení nevěry…

vítejte v 21.století :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.5.11 09:34

Ze zvědavosti jsem se koukla na jejich stránky a docela mě zarazila fotka dámských riflí (http://www.mondo-jeans.cz/damske-jeans-m/ - ty poslední a předposlední na 1. stránce) Kalhoty samy o sobě docela normální, ale PROČ to má tam natáhlé přes podpatek?? :/ Kdo si koupí džíny, které má i hubená dlouhonohá modelka o 15 čísel delší? ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.5.11 09:44

Suze: jé a zrovna ty šedé s bílými švy jsou hezké…ale nohavice tak nízko vypadá už hodně divně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.5.11 12:29

A Honzo, byl jste někdy v Německu? Jestli ano, tak jste si možná všimnul, že prakticky všichni Němci (a kromě nich taky Holanďani, Švédové, Norové, Dánové etc.) hovoří plynně anglicky. Nesetkala jsem se tam s nikým, kdo by anglicky neuměl, i paní přes 80 let anglicky uměly (otázka je, jestli znají slovo „blowjob“).
Co vy ostatní, setkaly jste se někdy s Němcem, co neuměl anglicky??


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.1.12 18:51

Ano. Jsou jich plné Krkonoše.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.5.11 13:02

ježiš tie ceny!!! a pritom to vyzerá ako oblečenie tržnice v Lanžhotě


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.5.11 13:33

Ad trika s „vtipnými“ nápisy: někdy mi taky zůstává rozum stát, co ti lidi „hrdě“ nosí na prsách - a leckdy ani neví, co to znamená. Copak by někdo nosil triko (když te teda řeknu na plnó hobo) „vykuř mi ptáka“? Oproti tomu jsou „Sexy girl“ docela roztomiloučké :-P
(Já mám ze sekáče jedno tričko s veverkou, oříškem a nápisem „I'm nuts of you“, což mi teda oproti většině tričkových výtvorů přijde opravdu vtipné:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.5.11 13:50

typický stejnokroj, vhodný tak akorát na diskotéku v nějakým zapadákově


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.5.11 14:14

Jo, znám nějaké Němce, se kterými se lze bavit pouze německy, anglicky nerozumí vůbec. Když jsme v Německu bydleli v rodinách, tak někteří kolegové byli docela ztracení. Německy neuměli a angličtina jim vůbec nepomohla.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.5.11 16:11

Nečekaně na mě z těch fotek padla depka. Zvlášť tedy růžový pán a tygrovaná slečna na třetím obrázku od spoda mě zaboleli.

Nevím, čím to je, že tolik lidí v post-socialistickém bloku vnímá jako módní vše, co je výrazné, blyštivé, vulgární, povzorované a seksy. Ani ti lidé, co si tenhle pseudostyl vyberou, jej neumějí nosit a už se mi v Česku párkrát stalo, že jsem viděla dámu či pána s kombinací oblečení přesně dle figuríny ve výloze nějakého obchodu nebo podle komerčního snímu v katalogu či reklamě.

Čím to je, že u nás by The Sartorialist nevznikl, ani kdyby trávil nějaký nadšenec s foťákem 24 hodin denně? Je to proto, že jsme netolerantní k jinakosti a vyjít si ven v něčem nestandardním je heroický výkon? Nebo je to ještě nějaká snaha o nevyčuhování z minulosti? Chjo…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.5.11 16:45

Doposud jsem si nemyslela, že tento styl má i svoje módní přehlídky…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.5.11 18:28

hustý… ale jestli chcete vidět něco opravdu pekelnýho, mrněte na http://www.prozeny.cz/…rky-nocnicek
mě se z toho udělalo nějak nevolno…

Ada Pekelná
973 příspěvků 8.5.11 11:35

Čekala jsem, že to přejde, ale nepřešlo, naopak to bylo pořád horší, proto jsem přistoupila k radikálnímu řešení.
O tanci u tyče už prosím ani slovo, a pokud má někdo potřebu ohradit se proti „cenzuře“, tak prosím mně do mailu, ne tady.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.5.11 12:12

No, schválně jsem se vrátila k té Adině fotce pole dance a snažila jsem se přijít na to, proč třeba mně to při prvním prohlédnutí přišlo skutečně „bordelózní“. A přišla jsem na tohle: 1) osvětlení fialovým světlem v pološeru jako v bordelu; 2) šperky a náramky bordelózního stylu - nikdy mě nenapadlo si na sport vzít šperky, možná tak na břišní tance; 3) obecenstvo vypadající jako ruská zlatá mládež ve strip baru v 90. letech; 4) „kurví“ styl předváděných oděvů na jediné fotce tyto modely ukazující. Přitom všechny tyto znaky nemají příliš co do činění s podstatou tance u tyče jako sportovní disciplíny. Nutnost spíše spořejšího oblečení kvůli přilnavosti kůže je nejspíš pravda, i když nevěřím že mezi dnešní nabídkou materiálů by se nenašel alespoň jediný přilnavý, aby dámy mohly být trošičku více oblečeny. S výše uvedenými čtyřmi znaky by mi ovšem na takovéto přehlídce nejpíš přišla jako „bordelózní“ třeba i ukázka samby (no dobrá, beru zpět šperky, ty by mě u samby asi tolik nepřekvapily).

Jinak tedy podle fotek obecenstva ani modelů nemůžu uvěřit, že toto byla „fešn šou“. Proboha, jaká móda? Vždyť tohle vidím na každé figuríně ve výloze obchodů typu Tally Weijl a Jeans Club! Od módní přehlídky očekávám něco zajímavého, nápaditého, nového, i když se mi to třeba nemusí líbit nebo to nemusí být okamžitě nositelné… přehlídka má ukázat trendy a novinky…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.5.11 12:13

Promiňte Ado, odeslala jsem to před tím, než mi naskočil Váš vzkaz. Tož howgh.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.5.11 12:51

Ahoj Ado,
chtěla jsem se zeptat, psala jsi/slyšela jsi někdy o „kůl stránce“ www.japan-style.cz
Můžu tě upozornit, že vychrtlými asijskými modelky to začíná, pěknou porcí photoshopu to pokračuje a cenami 199,– (z toho je 150, poštovné) to končí. Ale samozřejmě že jsou výsledné produkty té nejvyšší kvality.
Já, hloupá naivní dívčina, jsem si nevědoma oděvního pekla nakoupila pěknou porci oblečení. Ano, tak hloupá jsem byla. Došel mi takový aušus, že bych si s tím ani nevytřela podlahu. Podle zákona jsem oblečení vrátila a slušně žádala o navrácení peněz.
Pan Florian, provozovatel a majitel obchodu (mimojiné má živnostenské oprávnění na cukráře), mi odepsal že navrátí peníze do 14 dnů. Jsou už to 4 měsíce a pořád nic. Psala jsem mu i oficiální dopis, ale vůbec nekomunikuje. Nevím, co dál.
Pokud by se našel někdo, kdo by mu z provozování „čupr obchůdku“ udělal náležité peklo, zulíbám mu nohy.
Díky,
Tereza


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.5.11 13:10

Olinka: Na střední jsme měli učitelku němčiny, která chodila oblékaná, no, řekněme že trochu volnomyšlenkářsky. Abych to řekl stručně pro představu, něco mezi flower kids a bio farmářkou. A vždy to doplnila nějakou pořádnou „cetkou“ na krku. Ale když na ní tak zpětně vzpomínám, tak její styl byl poměrně nápaditý. Nicméně vzpomněl jsem si na ní právě proto, že při hodinách si vždy všímala lidí, kteří měli trička, nebo jiné kusy oblečení, právě s nějakým převážně anglickým nápisem. Pokaždé poprosila danou slečnu nebo chlapce, aby tričko narovnal, aby to mohla v klidu přečíst celé třídě, a potom to s tím dotyčným překládala. Ti lidé většinou ani nevěděli, co se tam píše, ale žádný vulgarity to nebyly. Jednalo se o takové ty běžné trapné blbiny, to víte, obchodka. Tento komentář nemá nijak pobavit, jen jsem se chtěl podělit o své nostalgické vzpomínky. Mimochodem, byla to jediná doktorka na škole.
Naproti tomu třeba můj starší bratr, který se taky vyjadřoval skrz takový „homeless“ styl (nikdy jsem nepochopil, proč si kupuje boty za tři papíry, když vypadají jako ze smetiště), si na tričkách zakládal tak, že si vždy pořídil nějaké jednobarevné, většinou bílé, potom si vymyslel nějaký originální a vtipný potisk, nechal ho vyhotovit, a poté i natisknout, a to občas i na záda. Jednalo se o nápisy, obrázky. Nakonec z toho byli jeho nejoblíbenější kousky oblečení. Za málo peněz,…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.5.11 15:38

to Alena Čechová: setkala jsem se s mnoha Němci, kteří neuměli ani slovo anglicky…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.5.11 16:21

Christy: Obrat se na Ceskou obchodni inspekci www.coi.cz, ti by meli vyresit vsechny Tve problemy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.5.11 17:12

Dobry den, mohu se zeptat o koho prezentaci pole dance studia slo? (nevzpominate si na jmeno studia?) Pole dance lektorky a studentky totiz normalne nevystupuji v tangach, ale v kratasech. Diky


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.5.11 19:17

Přísahám, že už mě nikdy víc tak blbý nápad jako tahle přehlídka nenapadne, slibuju!

A nejlepší byl jeden elňíňův rým: „tričko Gucci, pásek Gucci, každý čučí.“ :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.5.11 19:58

Katka: ne, nenašel, jak jsem psala, kůže se občas i stříká lakem na vlasy, aby neklouzala, kdo to nikdy nezkusil, tak to asi moc nepochopí, tyč svaly a kůži táhne dolů vahou těla.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.5.11 07:04

Po shlédnutí fotek i bez čtení článku bych většinu návštěvníků akce charakterizoval slovy „špinavé gaťky“.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.5.11 07:07

A mimochodem: Netušil jsem, že Radovan Krejčíř je už zase zpátky v ČR, v růžové košili a vymetá módní přehlídky. :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.5.11 08:42

Ještě jednou bych se vrátila k těm stránkám http://www.mondo-jeans.cz/damske-jeans-m/ Když se totiž člověk nezaměří na nohy, ale na boky (nebo pas), uvidí, jak příšerně tyhle (všechny) džíny deformují ženskou postavu. I štíhlé modelce z nich „tečou špeky“, jak se to dneska odborně nazývá. Tohle nikdy nikomu nebude slušet. Holky, co to nosí, by si měly uvědomit, že jen proto, že tyhle kalhoty tohle dělají každýmu, to není v pořádku. Pokud vám něco nesluší, tak to NENOSTE, i když je to v módě!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.5.11 12:04

Christy: Promiň ale mám opačnou zkušenost, na stránkách jsem si objednala několik věcí a jsem s nimi absolutně spokojená. Vše je kvalitní, zboží mi sedí, fakt si nemůžu stěžovat a už jsem si objednala další.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.5.11 12:33

>Někde mezi tím vlevo a tím vpravo je ten normální,

ležérně elegantně oblečený muž, kterého bych chtěla potkávat na českých ulicích. Najde se, nebo jsou na tom čeští chlapi stejně jako ženy: ode zdi ke zdi?

Najde se :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.5.11 13:08

OMG. Tak jsem se mrkla na tu jejich website a cumim. Kdo by si chtel koupit panske tricko za 890Kc s gramaticky spatnym anglickym napisem „hello, is it me your (you're) looking for“!!!!! A v prepoctu za necelych £30! V Britanii by to vse bylo tezce neprodejne…
ROFL


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.5.11 13:33

Dodnes me pronasleduji vzpominky na paradni tricko meho znameho - neapolskeho zelinare (kdyby to byl holandsky reznik, na veci by to nic nemenilo): zarive ruzove, obepnute, s flitrovym napisem I'M BIRTH. Co kdyz to melo nejaky hluboky filozoficky vyznam?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.5.11 13:36

Tak jakou gramatiku taky očekávat v sekci TRIČKA PÁNSKÉ, že…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.5.11 13:46

Připomíná mi to čínské (existují snad už i jiné?) výrobky, u kterých se vybere nějakých deset oblíbených anglických slov a ty se vytisknou na oblečení bez jakékoliv návaznosti.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.5.11 14:38

Vypadá to jako setkání prostitutek a pasáků.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.5.11 14:53

věřím, že u nás by mohla být značka Mondo jeans úspěšná… Češi se vám do něčeho podobného navlečou s radostí. navíc kdykoliv zmerčím někoho podobně vyhlížejícího v cizině, ani se nedivím, že z 90 procent následně zjistím, že mluví česky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.5.11 15:11

Aleno Čechová, setkala. Také jsem se setkala se vzdělanými Němci, kteří anglicky mluvili neradi, když mi to vrtalo hlavou (alespoň odbornou literaturu číst museli), zjistila jsem, že jedním z důvodů je, že aktivně prakticky neumí. To tričko by si rozhodně nepřeložili. Já asi taky ne, taky čtu hlavně odbornou literaturu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.5.11 19:13

Bohužel tenhle typ mody potkávám v Praze velice často a vždycky se mi chce brečet. Dneska jsem si oblékla hezké jednoduché šaty, bolerko (vkusné!), přidala podpatky a perly a v metru jsem byla za naprostého exota. Praha nebo horní dolní, to je úplně jedno.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.5.11 19:58

Všechno špatně :-( A je zlé, že tento styl /nebo jak to nazvat/ není nějakou marginální úchylkou skupinky výstředníků, ale že je prezentován a bohužel i přijímán jako zlatý etalon trendy módní vlny. Viz dnešní pražské ulice. Elegance a vkus jsou v řiti.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.5.11 19:59

Mimochodem, mám pocit, že v tomhle na západ od našich hranic chodí mladí Arabové.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.5.11 20:11

Jako souhlasím s tím, že české ulice pekelné jsou velice a Češi se neuměj oblíknout, ale když se v centru Práglu rozhlídnu, tak zdaleka nejpekelnější jsou kohorty turistických opic všech národností. Taková grupa Italů je k rozeznání hodně zdálky: modročerná kombinace přerušená pruhem spoďárů.
Jinak fotky z fešn šou na mě působí tak nějak… dusivě: přiznám se, že vůči takto přifrknutým lidem mám velký předsudky :-(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.5.11 21:32

jsou nekde prosim vas fotky elnina z monda?on ma vzdy dobrej styl,udava modu podle nas.dekuji


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.5.11 21:46

:D Mondo jeans - peklíčko jak má bejt… i když tohle http://www.glam.cz/…eni/Novinky/ je taky luxus… nejhorší na tom asi je, že některý ty trička dělají tlustou i tu modelku co to předvádí… a co teprv my normální holky :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.5.11 23:01

Lůca: tak tohle je mega peklo :-o Skutečně si to někdo koupí a nosí? Ven mezi lidi? To se snad nehodí ani do bordelu. Bože na nebi, za co nás trestáš? :(

btw, jen tak pro zajímavost - kam, děvčata, chodíte na tyhle pekelné e-shopy? Do doby, než jsme začala číst Módní peklo, jsem znala tak akorat zásilkový obchod Quelle (a ani si nejsem jistá, jestli ještě existuje) a e-shop vůbec žádný


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.5.11 23:03

Lůca: tohle mi nedá: elegantní dámské šaty, LOL http://www.glam.cz/…e-saty-11156


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.5.11 05:51

Alena Čechová: V Německu jsem byl mnohokrát. Německy umím dost málo, základní obraty. Anglicky mluvím mnohem líp, a tak vždy po pozdravu v němčině zkouším angličtinu. _Velmi často_ jsem zcela nepochodil. Spíš ale než ty naše individuální zážitky mně zarazila logika vašeho prohlášení ve smyslu „paní žila v Německu a tak bude rozumět anglickému nápisu“, toť vše. To, co popisujete s všeobecnou znalostí AJ od dítěte po důchodce naprosto platí pro Nizozemí, tam zcela určitě, ale u Němců bych za tu všeobecnou znalost angličtiny ruku do ohně opravdu nedal.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.5.11 07:05

Modra_kocka - jen by mě u těch prvních šatů zajímalo, co je to společnost nad prsa.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.5.11 07:22

Já myslím, že je jedno, jestli někdo umí anglicky nebo ne. Ale pokud neumí, nechápu, proč si pořídí tričko s nápisem, kterému nerozumí. To chce dost odvahu… :o)

Na jejich místě bych si to nechala aspoň pro sichra od někoho přeložit a vysvětlit, jestli tam nejsou chyby a nebudu tím pádem za hlupáka.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.5.11 07:35

Jen bych chtěla přidat k pole dance.

Sama cvičím a je to opravdu makačka, to může říci každá, kdo si vyzkoušla aspoň jednu hodinu.

A oblečení? Čím méně tím lépe. Opravdu se držíte jen „kůží“. A boty? Tyto boty jsou přímo určeny na pole dance.
Hodně lidí zaměňuje striptýz a tanec u tyče. Pokud se podíváte na historii, tak tanec s tyčí, na tyči a u tyče používali jogíni jako typ meditace a cvičení. V 19. století se dostal do Evropy a udělalo se z něj to co se udělalo. Dnes, tedy asi posledních 10 let, se stává sportem. Slečny předvádějící pole dance se nesvlékají, ale jen „tančí“ kolem tyče. Ono nejde ani řící, že je to tanec, jako spíše gymnastika.

A hodiny, kde se to učíte? Veřte nebudete si připadat divně. Na první hodině budete rády, když se vydrápete na tyč a udržíte milisekundu. Za první točku na tyči se budete chválit aspoň dva dny a po prvním invertu (jste hlavou dolů) nevím :-)

Má kamarádka si fotí to co zvládne na tyči, občas to dá na sociální síť. A ohlasy? Někdo nechápe, někdo chválí.

Zkuste lidičkové třeba jen obdivovat to umění se udržet na tyči hlavou dolu pouze jednou rukou a u toho dělat rozštěp.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.5.11 09:20

Triiss, coz o to, to JE obdivuhodne, ale i gymnastka muze predpokladat, jaky bude na ten rozstep vyhled z galerie a obleknout si neco, co bude v rozkroku rekneme aspon 5 cm siroke. Ja se priznavam, ze kvuli vyhledu na stydkou krajinu od tanecnic odvracim zrak, at jsou sikovne jakkoli.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.5.11 09:40

Triis, Daniela S.: Ada jasně řekla, že už tady nechce číst ani slovo o pole dance. Bylo by nanejvýš vhodné její slova respektovat


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.5.11 10:42

Osobně si radši přečtu zajímavé příspěvky o pole dance, přece jen to s článkem i trochu souvisí, než o tom, kdo je agresivní, komu je 15 a podobně - viz pokec a některé smazané komentáře tady. K tomu by snad mohlo stačit líbí/nelíbí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.5.11 12:03

Rahja: smazané příspěvky nebyly v Pokecu, ale tady, a týkaly se právě pole dance :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.5.11 12:41

Honzo:
Tak já asi měla štěstí, protože všichni Němci, co jsem se s nimi potkala, mluvili anglicky obstojně (koneckonců je jim angličtina asi tak blízká jako nám polština, kterou shodou okolností vládnu zase já a nepřijde mi to nijak těžké). U té paní v triku s nápisem jsem si říkala, že jako hoteliérka žijící v Německu prostě angličtinu potřebuje a tak jsem jen přemítala, co se nám tím nápisem vlastně pokoušela sdělit?
Rozhodla jsem se to považovat za svého druhu performaci, asi takovou, jako by si byl u nás byl Někdo ochoten a obléknout třeba toto:
http://www.doxprague.org/cs/designshop?…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.5.11 12:44

A tím jsem fakt zklamaná, to bych tu nečekala :(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.5.11 12:56

to tričko je dílo ze série umělecké skupiny PodeBal. jmenovala se Flagellant T-Shirts.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.5.11 14:40

Kulturní vsuvka -Pole Dance-byla součást článku,takže to,že se mažou příspěvky k tomuto tématu mi hlava nebere.Ano Ado máš plné právo si tu s tím dělat,co se ti zlíbí,já jen,že tohle jsem nepochopila…ono to totiž bylo jedinné diskutovatelné téma,které jsi touto podivnou „reportáží“ otevřela…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.5.11 14:41

Teda to je sebemrskačství chodit na takové akce. Obdivuju že jste se tam vypravily.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.5.11 14:45

Dadina: Taky si říkám, jakto že nám prošlo u Šebrlovic rodinky dostat se až k antisemitismu a tady se mažou příspěvky, které se článku přímo týkají… to snad mohlo být jasné, že tak kontroverzní fotka na sebe strhne pozornost… :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.5.11 14:54

A zlatej hreb - ta pipka na posledni fotce s ofinou a s tim silenym suntovym radobynaramkem :-)))) Fakt peklo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.5.11 14:58

A tak nebudou příště u článků konečné instrukce,k čemu (ke které fotce) se vlastně můžeme vyjadřovat? :-) Tohle jsem taky nepobrala, to BYLO součástí té reportáže (nečetla jsem to sice celé,takže nevím,jestli někde nebyly sprosté nebo nenávistné příspěvky, ale tak snad stačilo smazat jenom ty). Ale je to Adin blog,může si tu dělat co uzná za vhodné. No a tak dobře, abych se vrátila k tématu, ta „fešn šou“ je hrůza hrůz a ta paní,co se obrací na té tyči je nechutná. V jiné souvislosti mi tyče a osoby na nich nevadí, ale raději to už rozvádět nebudu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.5.11 15:23

no peklíčko už není, to, co bývávalo..((( mazání příspěvků pro nic za nic ( třeba na pokecu nebo kde jinde se dokonce řešily i menstruační potřeby a daleko ožehavější témata a to Adě nevadí a najednou Ada puritánka snaže to, o čem se v posledním článku vybízelo bavit… )… navíc tady začíná být s těmi články docela nuda - pořádný článek už ani nepamatuju..... když už hodně řveme, tak sem hodí něco, co napíše za pět minut i s hledáním fotky a na dalších 14 dní je vystaráno ))). asi Adě dochází inspirace??
Ach jo a takové to tu bulo inspirativní a zábavné čtení ((((

Ano, vím… je to Ady web ( kdyby mě zase někdo chtěl okřikovat a poučovat), ale toto je můj názor…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.5.11 15:52

No, já se přiznám, že mě ta debata k pole dance otravovala, takže mi úplně utekly zajímavé postřehy o nápisech na tričku, jak jsem stránku rychle zavírala. Přece jen, má to tu být o módě (souhlasím, že OT se rozbujel i jinde).
Nápisy: pracuji u Staroměstské, tak jsem vloni zajímavé nápisy na triku „sbírala“. Někdy byly opravdu vtipné, zjevně vlastní invence studentů místních i cizích - ale bohužel většina komerční čínský produkt ap. Škoda, nevím, co tím demonstrují. Snad to, že umí číst latinku?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.5.11 15:55

Alena Čechová: No a vidíte, nějaký Němec by taky mohl napsat: Paní žila dlouho v České republice, tak bude rozumět polsky. Prostě Honzu zarazila zvláštní formulace a mne také…:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.5.11 16:11

Ja bych treba rada vedela, kde se tento divny styl v panskem i damskem obleceni vzal. Neni pohodlny, neslusi, a prece ho nektere skupiny hrde nosi.
A k pole dance a mazani: myslim, ze toho bylo opravdu dost a ze by bylo snad fakt lepsi resit to jinde…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.5.11 16:44

No. Mně debata o pole dance taky nepřišla kdovíjak hodnotná, zvlášť když se to pak zvrhlo v dost přízemní kecy, ale zrovna od Ady bych čekala, že bude mít dost rozumu na to, aby takovému řádění předcházela. To, že se to ve flame o pole dance zvrhne, mi bylo nad slunce jasné už když jsem napsala svůj první příspěvek - je čtvrtý shora. Chápu, že si tu Ada může dělat co chce, ale přece jen princip „já si o tom psát můžu, ale vy držte ústa“ mi přijde trošku moc. :)

A teď k nápisům - taky někoho tak rozčiluje ta všudypřítomná „tržnicová“ taška s nápisem PINK BAG, která je vyvedena v různých veselých třpytivých barvičkách, ale skutečně růžová není skoro nikdy? Prolhaný hadr je to! :))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.5.11 16:47

Alena Čechová: Zrovna proti tomuhle nápisu bych neměla ani to nejmenší…mimochodem, byla jste někdy v kavárně Švanda? Tam je ten nápis na skle už delší dobu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.5.11 16:54

Víte, já mám ale pocit, že Ada o pole dance nic hanlivého nenapsala… to až ostatní (někteří) v komentářích.
Ada: „Pánové zaujatě sledují kulturní vsuvku, ze které jsme z našeho bidýlka místy viděly víc, než jsme chtěly: (fotgrafie)“ a dále pak „Mimochodem, šlo o prezentaci studia, kam můžete chodit na hodiny pole dance a naučit se to samé, co předváděla tanečnice. A nemyslete si, je to pěkná makačka. Postava tanečnice o tom svědčila každým chybějícím gramem tuku.“
Kde je v tom jaká urážka? Na mne to působí spíš jako pochvalný komentář, který bych si přeložila následovně: Jako heterosexuálku mě nikterak nerajcuje nasísat tanečnici do rozkroku, ale uznávám,že ta slečna umí a má parádní figuru. Kde je v tom jakej pejorativ?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.5.11 17:02

Karoleenah: já vídám tmavomodrou tašku s nápisem GreenBag - ale předpokládám, že má být vyrobena „zelenou“ technologií…? Přesto by mohla být zelená - ale možná se na sebe tak rafinovaně snaží upozornit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.5.11 17:09

Ups, moc se omlouvám, nevšimla jsem si, že na to téma už bylo uvaleno tabu. Celkem to chápu, taky jsem na svém blogu začala mazat příspěvky. Když přispěvatelé začali remcat, prostě jsem ji připoměla, že to je můj blog, moje království, kde vládne osvícenský absolutismus, který běžně užívá cenzury :-D A byl klid.
Já mám pocit, že tenhle článek prostě přitáhl pozornost specifické sorty čtenářek (stejně jako články o batice a tvořeníčku, o gelových nehtech a pod.) a že Adu jednoduše štve, kam se diskuze pod tím náporem vnějšího vlivu posunula.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.5.11 23:58

Týýý jo, co to máte v Brně za mejdany? :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.5.11 00:06

Koukla jsem se na sakové a tričkové peklo na mondo jeans… No u Kristovy achilovky!!!! To je děs běs a peklo nejhorší!!! Zu si jen drží čelo, já jak se znám, bych měla hlavu omotanou hadrem namočeným v ledové vodě…

Co se týče triček s nápisem, svého času na to koloval takový zadřený vtip:
„Dřív se tomu říkalo kozy, dnes se tomu říká… (dosaď nápis z trička - např. http://www.trucksamolepky.eu/…uo-napis.jpg )“ :-))))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.5.11 06:21

Panenka: „Plakátek totiž sliboval všechny potřebné elementy pekelného zážitku: … tanec u tyče…“ Hned v úvodu. Takže někteří začali pole bránit. Nic víc.
Ale tu nikam nevedoucí diskuzi o jazykové vybavenosti němců tu můžou řešit do nekonečna :( To je snad ukázkové trolování!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.5.11 07:27

Panenka - já vím, že za to tady schytám spoustu mínusů, ale už od chvíle, co sem chodím, jsem si všimla, že Ada píše články, které jsou sice jedovaté, ale konstruktivní a férové. A pak se v diskusi strhne neobjektivní „jedinějámámpravdu“ plivání. Ani se nedivím, že o nás chlapi mluví jako o hejnu slepic, i když to zdaleka nedělá ani většina holek tady. Diskuse tady mám ráda, občas někdo dá link, někdo jinej poradí a tak podobně. Ale tenhle aspekt škrábání očí mi leze na nervy.

Jestli se chcete bavit o pole dance, navrhuju přidávat svoje přísěvky na tohle téma do Pokecu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.5.11 09:13

Vevero: Každého v debatě osloví něco jiného a podle toho se vyjádří. Já jsem napsal svůj názor ohledně AJ/NJ k příspěvku Aleny Čechové, zatímco pole dancing je mi šumafuk. Vy máte potřebu se k lezení po tyči vyjádřit a zrovna tak bych mohl říci o Vás, že trolujete - koneckonců nebyl pole dancing ono zakázané téma?!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.5.11 09:36

Alena Čechová: U Němky s Blowjob tričkem si myslím, že prostě neměla ponětí, co tam je natištěné.

To české tričko ve Vašem odkazu mi bohužel všeobecně na Čechy připadá mnohem lépe pasující než to, že každý Němec umí anglicky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.5.11 10:51

Honzo, já bych si triko s Blowjobem dokázala představit jako feministickou performaci, která upozorňuje na to, že někde jsou ženy opravdu nucené věnovat se prostituci, protože jinak se uživit nedokážou.
Taky jsem přemýšlela, kdo by dokázal nosit to triko od Podebalu? Jestli bych já dokázala tohle triko někomu dát jako dárek? A naštval by se nebo by byl rád, že dostal vlastně umělecké dílo? Taky mne napadlo, jestli je v mém okruhu někdo, koho bych chtěla podobným darem naprosto vytočit?
Tyhle věci mne velmi zajímají, často nad tím a podobnými skutečnostmi přemýšlím, tudíž v případě té Němky mě moje úvahy zavedly do těchto konců. …
Omlouvám se všem, které jsem svými nejapnými poznámkami o nápisech rozhořčila, diskuse je diskuse a ubírá se nečekanými cestami. Snad jen jedna připomínka: nenoste nápisy, jimž nerozumíte. Já teda nenosím ani adidas, bo přesně taky nevím…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.5.11 11:31

Honzo, já jsem zase přesvědčená, že paní věděla, co má na tričku a přišlo jí to vtipné.

Alena Čechová - to tričko z Podebalu bych nosit nemohla, protože jsem druhou světovou a většinu komunismu nezažila. Myslím, že takový triko by mohli nosit jen důchodci, když si ho vezmu na sebe já, bude jasné, že to nemůžu myslet vážně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.5.11 11:33

Ach jo, další článek o ničem. Ado, poslední dobrou to tu nějak upadá=(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.5.11 16:30

Nápisy na triku nemusím, ale překvapila mě kamarádka z Francie která mě učí francouzky a já ji česky. Ona mi tvrdí, že šifon je po jejich vlastně hadr. A já ji donekonečna vysvětluji, že jejich „chiffon“ s tím našim nemá nic společného.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.5.11 04:02

Aleno tyhle věci mne také zajímají a všímám si jich. Jde o to, ze v drtivé většině lidé asi stejně nemají ponětí, co že to mají na hrudi/zádech za nápis. Zároveň zrovna tak i když to ví, tak v tom jiném jazyce nám to vždy bude znít daleko mírněji, jaksi v podstatě neutrálně. Myslím, že plno holek by to tričko „Blowjob is better then no job“ klidně nosilo, ovšem na nápis „Vykouřit mu ho je furt lepší než bejt nezaměstnaná“ už by si asi troufla málokterá:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.5.11 04:17

Aleno, a co tetování v jakýchsi orientálních znacích? Vždy, když vidím někoho, kdo má nějaký klikihák vzadu na krku si představuji, jak mu v tetovacím salónu namluvili, že je to v Japonsku symbol života, štěstí a blablabla a on přitom permanentně všechny Japonce posílá do prdele…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.5.11 08:58

Ado, nechcem vašej skupinke kaziť radosť, ale škaredo ste naleteli!!! Proste súdiac podľa tých zdvihnutých límčekov, reťazí od byciklov na holej hrudi, chlapských verzí kurevských topánok a iných neklamných ukazateľov mi nikto nenahovorí, že to bola módna šou a nie zraz oblastných pasákov a ich obchodných partnerov a partneriek :-D !!!!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.5.11 10:43

Honza: tohle tvrzení o tetování mě vždycky spolehlivě pobaví :). Asi žádný tatér by takovou blbost neudělal, protože většině tatérů jde o dobré jméno a takovéhle věci by dost rychle vypluly na povrch. Je to taková milá legenda o tom, jak má na sobě polovina tetovaného lidstva napsáno ,,kachna se sladkokyselou omáčkou", ale myslím, že tohle se alespoň v průměrně inteligentní vrstvě fakt neděje ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.5.11 10:50

Honza: to s tím tetováním je vysloveně zdravý přístup, o každém kdo má podle vás „klikyhák“ si představovat, jaký je to povrchní hlupák…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.5.11 10:52

Coraline: přesně to co popisujete bylo v reklamě na Sprite :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.5.11 11:06

Karkulka: řekni kamarádce „mušelín“, to pochopí :) „Chiffon“ je francouzsky opravdu „hadr“, přesněji „látka“, té hedvábné látce, které Češi říkají „šifón“, říkají Francouzi „mušelín“.
(znalci látek nechť mně opraví, případně vysvětlí, zda je mezi šifonema mušelínem nějaký rozdíl)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.5.11 12:32

Karolína: Vím :)…možná ta reklama tenkrát přispěla k rozšíření tohohle bludu :)…v dnešní době není problém, aby si gramotný a alespoň trochu vzdělaný člověk nápis ověřil… ačkoliv je pravda, že když si ani taková Hanychová neověří správnost anglické věty ,,In God i Trust" tak je asi možné všechno…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.5.11 12:50

Já bych to možná přložila, že je to lepší, než se nudit nebo votravovat. A to by myslím některé nosily.
Teď mě napadá, jestli pohlavně a pracovně nediskriminuju a není to triko pro členy odborové organizace filmových dramatických umělců menšinových erotických žánrů.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.5.11 13:21

Coraline, Honza atd.: Já bych si naopak čínský nápis „nudlová polévka“ nechala vytetovat schválně :)))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.5.11 13:41

Coraline - třeba to je iTrust, nový výrobek od applu :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.5.11 13:44

Makinka: Nový výrobek od Applu v Bohovi :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.5.11 16:15

zavisi v akom studiu sa date tetovat :) muz ma cinskymi znakmi vytetovane svoje meno na predlakti a mozem potvrdit, ze v kazdej cinskej restauracii, v ktorej sme boli, ho po rychlom pohlade na ruku casnici hned zacali volat menom.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.5.11 19:52

Warholette: nic proti vašemu muži, ale připadne mi trošku směšné se na sebe podepisovat v jakémkoli písmu. Představte si, že by si Číňan nechal vytetovat jméno v latince, protože se mu to písmo líbí a nic lepšího než vlastní jméno ho nenapadlo. Osobně bych pochopila kaligraficky vyvedený citát, úsloví, báseň nebo jiné moudro, se kterým se dotyčný identifikuje, a to v nejrůznějších písmech (mně se třeba moc líbí arabské kaligrafie, ale i s latinkou se dá kouzlit). Ale vlastní jméno?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.5.11 20:46

Protože si myslím, že to je jenom slovní hříčka a ne příspěvek do diskuse o obchodu s bílým masem, tak bych to přeložila: Vykouřit mu ho je lepší než nemít do čeho píchnout.
Paní byla celkově divná, když to řeknu hodně opatrně (dokonce si na ni pamatuju, to na málokoho z majitelů), ta to určitě nemyslela tak, že by tím chtěla něco ŘÍCT.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.5.11 21:39

Baba Jaga: bol mlady a hlupy :) jeho tetovania sa rokmi pekne vyvijaju a dokonca uvazuje o tom, ze si to s menom necha zakryt. tiez totiz zistil, ze mat vytetovane cinske znaky bez akehokolvek ineho spojiva k cinskej kulture je trochu cudne.
este k tetovaniam - v poslednej dobe sa rozmohol trend tetovania odtlackov ruk, noh a datumov narodeni deti. ma to myslim ze niekolko ceskych celebrit, ale na jednej plazi v USA som stretla pani, ktora mala na pravom lytku vytetovane odtlacky noh, datumy narodeni a mena svojich STYROCH deti. od kolena k clenku tak mala natlacenych kopec veci a vobec to nevyzeralo pekne ani ako dostojna spomienka. ale asi zavisi od vkusu…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.5.11 22:41

No, tak zase to časem může pomoct v boji s Alzheimerem…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.11 04:10

Karolína: 私のホバークラフトは鰻でいっぱいです


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.11 07:20

Honza 私はこのレコードを購入する必要はありません、それは傷が付いている


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.11 08:23

Makinka: Tak si kup nepoškrábanou…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.11 08:45

Honza: V trafice? :-o


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.11 15:20

http://www.kissies.se/page/5
trocha inspirace, ze i v zahranici se najdou pekelne typy a modely


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.11 16:41

Evelyn: Jejda:-) Ta slečna je živá nebo plastová???:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.11 16:53

Evelyn: Tak ta má těžiště proklatě vysoko :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.11 17:50

Slecna je ziva, podle hovadin, co na blogu pise, ale vzhledove je opravdu jako nafukovaci :)))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.11 17:52

http://myshowroom.se/…pt/image.php?…

timhle se nechala vycpat


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.11 17:58

Ano, nabídka žlutých bot je vskutku ostudně malá. Přitom černé boty jsou hotová uniforma. :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.11 18:06

Waltewr: zajímavý lifestylový magazín :))))) Zvlášť ponožky v sandálech, které na mne vykoukly jako první :))))))))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.11 18:35

Evelyn: nějak se mi nechce věřit, že TO je švédské národnosti… nechci být zlá, ale ta slečna je fakt karikatura sama sebe, to už snad musí být psychická porucha, jinak nechápu…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.11 18:38

Coraline: cistokrevna, vazne. Je mezi mistnima pubertackama desne popis, jeji blog je nejvic navstevovany.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.11 18:50

Evelyn: Tak to je mazec, já vždycky obdivovala severský vkus a styl nejen v oblékání, ale i třeba v designu… No a jestli něco takového má být vzor pro dospívající generaci Švédek, tak to je fakt úpadek. A oblečení je v jejím případě asi to nejmenší peklo, tohle se snad ani chlapům nemůže objektivně líbit?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.11 18:53

a docela mě mrzí, že nepíše i anglicky, ráda bych si přečetla, jaký styl smýšlení má :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.11 19:07

Coraline: asi nouzi o obdivovatele nema, ja to teda nectu, jen jsem to nahodou nasla na jednom drbacim servru, tak jsem zvedave nakoukla a zirala. Pise tam samy kraviny pro pubertaky, co si kupuje na sebe a jaky sminky, kam jde vecer, kam jede na dovolenou, ze si nechava odsat tuk, vycpat rty a kozy…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.11 19:16

Evelyn: Já nejdřív hledala stopy po photoshopu co se týče těch jejích ,,křivek"…a žádné nenašla…takže taky jenom zírám… a divím se, že jí tohle doktoři vůbec udělali, měla jsem za to, že do nějakých extrémů oproti postavě ani nejdou, kor ve Švédsku…ale zaplatit se dá asi všechno.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.11 20:06

Coraline: samo ma i dost odpurcu, kteri maji stejnej nazor jako ja, ze je to na psychiatra, nicmene podle navstevnosti jejiho blogu, diskuze tam, darecku, co dostava od obdivovatelek a obdivovatelu, ma spoustu priznivcu.

http://www.youtube.com/watch?…

http://www.youtube.com/watch?…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.11 21:33

Evelyn: Ale tak na těch ,,kecacích" videích vypadá jako taková ,,běžná peroxidka", jakých potkáš i tady na ulici spousty a nijak už mě ze židle nenadzvedávají…asi že tam nevynikne její monstrózní make-up a rozdíl obvodu prsou a pasu :)… Co jsem ale viděla, a vidět nikdy nechtěla, je toto: http://www.youtube.com/watch?… D:


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.11 17:13

Coraline, ten rozdíl bude tím, že ta videa jsou z roku 2009, našla jsem její video ze současnosti a ona musí mít plastiku obličeje…má i špičatější bradu…
http://www.youtube.com/…fferenttaste#…
bohužel nerozumím švédsky (nebo bohudík)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.11 18:32

tohle snad nemůže nikdo myslet vážně udělat ze sebe něco tak hnusnýho :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.11 18:50

Super je ten komentář pod videem:

„Fake hair, fake nails, fake tan, fake boobs… Girl, are you sure you weren't made in China?“


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.5.11 14:08

Sali: Aha, tak tohle už je, pravda, o něco horší:). Zřídila se pěkně, to se jí musí nechat. A ani nechci vědět, co ji ta autodevastace musela stát peněz. Původně jsem si říkala, jakto, že ji rodiče neproplesknou, ale pak jsem objevila tento článek: http://revue.idnes.cz/…mavosti.aspx?… a už neříkám radši nic :/


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.5.11 08:35

Taky jsem čekala spíš něco jako „Omlouvám se všem, které to urazilo, nebylo to tak myšleno. A dál už to nebudeme řešit.“ než tohle…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.5.11 17:42

Jjj, souhlasím s Vámi. Je tu morálka jak u Čingischána, pár věrných pochlebovačů a jen souhlasit. Vlastní (jiný) názor=zatracení.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.5.11 17:54

Odkud se vlastně vzali ty „zvednuté límečky“? Přijde mi směšné, když vidím skupinu přegelovaných šampónů co vypadají jak drákula a myslí si, že jsou king.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.5.11 18:03

Tak to vím přesně. V roce 1953 hrála Audrey Hepburn ve filmu Prázdniny v Římě. Tam měla na sobě bílou košili s vykasanými rukávy a zvednutým límečekem.

modra_kocka
903 příspěvků 17.5.11 18:28

Kamila: zvednuté límce se nosily už v raném baroku. Okruží nahradily krajkové límce, které ve Francii nosili u krku zvednuté a s hlubokým výstřihem.
Ve 20. století vrátil zvednutý límec do módy Yves Saint Laurent. Hlavně teda u kabátů. Nejsem si jistá, jestli to bylo v 60. nebo 70. letech, ale tipuju, že to bylo před rokem 1965 (legendární kolekce Le Smoking, která přinesla do dámského šatníku kalhotové kostýmy). Přesněji - zvedl límec u kabátů, nicméně poté, co přinesl ženám pánské prvky oblečení, byl to jen krůček k zvednutým límcům košil.

Blbečková: jsi si jistá? Našla jsem nějaké fotky z Prázdniny v Římě, a límec zvednutý nemá…

modra_kocka
903 příspěvků 17.5.11 18:31

Jak nad tím tak přemýšlím, tak to mohlo přijít právě s Le Smoking. Stačí se podívat na frakovou košili, která se nosí do smokingu - malý vysoký límeček s rohy dolů. Když se zvedne normální límec košile, vypadá to na první pohled dost podobně


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.5.11 18:35

Jsem si jistá, ten film znám nazpaměť tam i nazpátek.

http://myshowroom.blog.cz/…/bila-kosile

modra_kocka
903 příspěvků 17.5.11 18:37

zajímavé, díky za odkaz!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.5.11 20:30

Modni peklo s Mondo. Ja nevim, na me ta jejich moda pusobi tak nejak jak z americkeho gheta, takovy americky rapper riznuty americkym bikerem (motorkarem). Mondo bych nekupovala, je zajimave, ze maji dost nizke ceny na tu jejich exkluzivni znacku a na to jak jsou svetovi, tak nemaji online obchod… teda s vyjimou Ceska, ze? :)

Zlute boty, rifle, rifle, dziny, dziny, ach jo. Kde je obycejny clovek oblecenen slusne, ciste a elegantne? Styl neni o penezich, v dnesni dobe je tech rifli a teplaku az moc.
Ad Tanecky na tyci
Tanec na tyci nechapu. Neni to striptyz, neni to balet, je to jakasi gymnastika, namahava, ale … takovy kockopes, proste nic pro mne, at uz jako divacku ci ucastnici se.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 09:05

Tak to byla tedy přehlídka.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.6.11 23:07

Chvíli zpátky jsme tu řešili lidi, co nerozumí nápisům na vlastním triku…pokochejte se:))

http://www.jenpromuze.cz/…dnymi-tricky?…

Mariahh
53 příspěvků 11.2.13 18:22

Napadajú ma dve slová: jersey shore

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Zázraky techniky

Autor: Ada

V dnešní počítačové době lze vymazat z fotky toho kreténa, co vám... Celý článek

Ramínko!

Autor: Ada

Pani, prosimvás... Foto Terrynka (A to prej máme být ještě rádi,... Celý článek