Oblékejme se vkusně

30.05.11 | autor Ada

Sledujeme-li oblečení našich žen, musíme přiznat, že mnohé z nich se dovedou vkusně a prakticky obléci, jejich oblečení a celková úprava tvoří pěkně sladěný celek. Je pravda, že někomu byl smysl pro vkusné oblečení dán již do vínku a nepotřebuje se tomu učit. Sleduje módní novinky nebo zalistuje v módních žurnálech a dovede si vybrat vždy to nejvhodnější. Stále však se ještě setkáváme s různými méně vhodnými kombinacemi.

V dnešní době si přejeme, aby všechny ženy, ať doma nebo v zaměstnání, ve společnosti i při sportu, byly vždy dobře oblečeny. Být dobře oblečen znamená být oblečen v souladu s účelem, pro který je oděv určen. Je proto důležité uvědomit si při výběru oděvu, k jaké příležitosti šaty potřebujeme. Jednoduché šaty jsou šaty vhodné pro celý den, společenské šaty nosíme do společnosti a do divadla. Pro práci doma neoblékneme odložené společenské šaty, ale pořídíme si praktické oblečení vhodné střihem i materiálem. Pro různé druhy sportu volíme oblečení účelné i praktické. Dlouhé kalhoty jsou vhodné pro určitý sport, rekreaci, k některému zaměstnání, ale nepoužíváme jich jako obleku k dennímu nošení.

Každá žena má být oblečena tak, aby působila příjemným dojmem na své okolí. Být vkusně oblečen není jenom osobní potřebou, ale je zároveň i společenskou povinností. Každá žena má možnost svým oblečením projevit svůj osobitý vkus ve střihu i v barvě, který je u každého z nás odlišný. Musíme si však být vědomy toho, že někdy jen nepatrnou obměnou doplňku nebo volbou nevhodných barev můžeme celkový soulad úplně porušit. Podstatou dobrého vkusu je dobře znát svůj typ, svou postavu a vybírat si šaty se zřetelem na své přednosti a nedostatky. Proto máme mít při volbě oděvů stále na mysli svou postavu, svou barevnost, svůj věk a účel oděvu. Chceme-li zakrýt případné vady a nedostatky, musíme použít různých malých lstí ve volbě střihu a využít optických klamů. Zjistíme-li, že máme krátké nohy a příliš dlouhé tělo, zvýšíme na oděvu pas, zjistíme-li opak, snížíme jej. Máme-li krátký krk, ušijeme si šaty s hlubším výstřihem, máme-li dlouhý krk, volíme výstřihy do šířky a límečky stojaté nebo polostojaté. Kulatá záda nezdůrazníme zapínáním živůtku na knoflíky, ale necháme je hladká; taková záda zdánlivě zmírníme živůtkem navolněným do sukně. Je-li pas vzadu propadlý, sukni do pasu nařasíme nebo složíme do záhybů. Silné poprsí zmírníme podélným členěním nebo nenápadnou ozdobou, kterou umístíme blíž ke krku, aby tvar poprsí spíše vyrovnala a odváděla pozornost. Má-li postava bříško, vyrovnáme siluetu halenkovým dílem nabraným do pasu a nesoustředíme ozdobu do pasu. Sukni volíme mírně rozšířenou. Pro silnější ženy souměrně rostlé volíme užší siluetu oděvu, která zdánlivě zeštíhluje. Štíhlá postava si může dovolit sukně bohatě řasená, skládané i zvonové.

...

Při kombinování šatů nebo sukní a halenek musíme zvlášť pečlivě dbát na soulad barev. Ke sportovním tvídovým a kostkovaným sukním volíme halenky a svetry jednobarevné, nevzorované. Nejvhodnější barva je ta, která se objevuje ve vzoru na sukni. K letní pestré sukni volíme rovněž jednobarevnou halenku, k pestré halence opět jednobarevnou sukni. Dnes již většina žen ví, že kostkovaná sukně a proužkovaná nebo květovaná halenka se k sobě nehodí.

Při kombinování různých materiálů se můžeme řídit tím, že lehčí materiál dáváme nahoru, tj. na halenky, těžší dolů, na sukně. Tento způsob kombinování je vhodný pro denní oblečení. Sukně vlněná — halenka hedvábná, sukně sametová — halenka krajková, sukně taftová — halenka silonová, sukně lněná — halenka bavlněná. Na společenské oblečení není nevhodná ani kombinace opačná, např. sametový živůtek s bohatou tylovou sukní. Pamatujme však, že s přibývajícím věkem máme zjednodušovat linii oděvu i barevnou kombinaci. Oblékejme se vždy přiměřeně svému věku a nesnažme se nevhodnou volbou dosáhnout mladistvého vzhledu, neboť bychom se jistě minuly účinkem a vypadaly bychom směšně.

...

A na závěr si ještě připomeneme, že nový kus oděvu si nepořídíme bez náležitého uvážení. Nová sukně se musí barevně doplnit s halenkami, které již visí v našem šatníku. Novou halenku, kterou potřebujeme do kostýmu, vybereme podle kostýmu i podle doplňků k němu používaných. Pro nové šaty zvolíme barvu a střih tak, abychom na ně mohly oblékat flaušový plášť, který jsme si pořídily loňského roku. Když před nákupem vždy dobře uvážíme a vybereme vhodný materiál i barvu, nemůže se nám nikdy přihodit, že bychom k určité příležitosti neměly "co na sebe", i když náš šatník nebude příliš bohatý. Též vhodně volený doplněk zpestří náš starší oděv natolik, že můžeme být vždy vkusně a dobře oblečeny.

Text je z úvodu ke knížce Učíme se šít, vydané v roce 1969; prohlédnutím starých časopisů snadno zjistíme, že tento přístup se držel i po celou dobu normalizace. Totalitní režim sice neměl rád výstřednost a hravost a na zahraniční módu pohlížel úkosem ("Budiž připsáno k dobru našim módním žurnálům, že dovedou vytvořit naši střízlivou módu bez extrémních výstřelků světové módy a přitom dodržují základní módní prvky i linii." - tamtéž), takže naši ustrašenost v v módě můžeme svést na komunismus - ale nedostatek vkusu a vykukující podprsenky jsou čistě moderním vynálezem.

Tu předmluvu bych tiskla na billboardy!

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 11:07

Amen.

(Ado, ještě si to pročti, máš tam sem tam nějaký překlep)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 11:34

Myslím, že vrstvení vzorů nemusí dopadnou vždycky špatně: 

Daazsun
1 příspěvek 30.5.11 11:40

Ado, nechtěla bys mi pomoci s domácím úkolem? Prosím! Po tom, co jsem se dnes do divadla oblékla jako jediná do divadla (včetně učitelů), mám pocit, je by bylo třeba udělit adoscentům pár rad co nosit a co ne


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 11:45

ann:
podle mě ta první slečna vypadá jek hastroš, co si ráno zapomněl sundat kalhoty od pyžama :o)

osobně mi to moc vkusné nepřijde, samozřejmě půlka lidí bude mít jiný názor.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 11:55

Moje mama byla panska krejcova…
Tenhle blog by milovala!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 11:56

Jako na zavolanou! Zlatý slova…
A mimochodem napsaný je to daleko líp (a bohatším jazykem), než svedou naše „módní redaktorky“ dneska.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 11:58

Mě se ta první slečna právě docela líbí, rozhodně jí nikde nic nepatřičného nekouká a je taková veselá, připomíná mi sluníčkového muže z článku Čtenářské úlovky


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 11:58

Tlapkoun: střihově se mi to líbí, ale kombinace pyžamovýho vzoru a hovnovejch doplňku mi taky nepřipadá zrovna košér…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 11:59

Většina z toho je pravda, ale jsou i některé bludy. Například svislé členění při vyvinutém hrudníku, které si módní časopisy tehdejší doby přetransformovaly většinou do drobného, zásadně svislého proužku, a do rozstříhaných předních dílů, které často vypadaly jako nedopnutý kabátek z hubenějších let. Každá prsatější žena v tom vypadala jako bedna. Naopak široké vodorovné pruhy a co nejjednodušší střih se mi osvědčily nesrovnatelně líp. :-) Také bych měla připomínky k těžšímu materiálu na sukni a lehčímu na vršek, protože velmi úspěšná (a dodnes) i hezká a přitom nikoli nevkusná se mi jeví například kombinace objemnější lehké vzorované (třeba kytičkované) sukně a volně pleteného „chlupatého“ svetru.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 12:03

ukazka povedeneho vrstveni vzoru: http://www.theglamourai.com/…bel/mixology
co vy na to?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 12:06

Ještě jedno (podle mě povedené) vrstvení vrzorů
http://2.bp.blogspot.com/…s1600/12.jpg


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 12:10

Ann: Kdyby měla ten svetr bílej a ne smetanovej (nebo šaty smetanový a ne bílý)…kdyby měla i černobílý botky…kdyby měla jinou tašku…tak řeknu, že to je povedený :-)

MP Vera
265 příspěvků 30.5.11 12:14

Jestli máte někdo tip jak se vyvarovat impulzivním nákupům sem s tím, často se v obchodě zamiluju do nějakého úletu který se za
a) přestane líbit tři dny po nákupu
b) nehodí se k ničemu co mám doma
c) po dvou nošení zjistím že se v něm necítím dobře
d) hodí se k nějaké specifické a přesně vymezené situaci/příležitosti, která nastává přibližně dvakrát do roka

  • to celé kombinované s neschopností se podobných věcí zbavit, když jsem do nich přece byla zamilovaná!


Výsledek je, že mám plnou skříň zajímavých, osobitých věcí a zároveň nemám co na sebe. Do budoucna bych uvítala manuál jak si má průměrně příčetná žena sestavit šatník.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 12:15

Mně se ten odkaz od Ann naopak líbí. Kdyby to bylo sladěné dokonale, přišlo by mi to až moc. Líbí se mi tyhle kombinace, boty jsou hezké, takové milé retro, vypadá to celkově mladistvě, kdyby to bylo celé sladěné, tak by to myslím slečně pár let přidalo..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 12:15

Já Ti Ann nějak nevím…ty sem hazíš odkazy na modely, ze kterých by bylo i několik hezkých kombinací. Tenhle styl „vezmu tohle a tohle a ještě přes to dám tohle hala-bala“ se mi vůbec nelíbí. (přičemž říkám, že jednotlivé kousky nejsou špatné)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 12:21

Jasné a výstižné. Jediné, co už dnes asi neplatí, je to o těch dlouhých kalhotách. Zaujala mě poučka o kombinování lehčích a těžších materiálů, o tom budu přemýšlet.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 12:28

Vera napsala…
„Jestli máte někdo tip, jak se vyvarovat impulzivním nákupům, sem s tím, často se v obchodě zamiluju do nějakého úletu který se za
a) přestane líbit tři dny po nákupu
b) nehodí se k ničemu co mám doma
c) po dvou nošeních zjistím že se v něm necítím dobře
d) hodí se k nějaké specifické a přesně vymezené situaci/příležitosti, která nastává přibližně dvakrát do roka“

Nesundávat hned po nákupu visačky a za dva dny, až hlava vychladne, věc vrátit


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 12:31

Vera: Jojo já mám přesně ten samý problém. Kámoška má mraky jednoduchých šatů, tunik, topů atd, které se dají báječně kombinovat s nejrůznějšíma kalhotama, výraznýma páskama a jinýma doplňkama a vypadá to prostě báječně! Zato já prostě kupuju jen věci, které jsou hezké a výrazné samy o sobě, ale pak jdou těžko kombinovat dohromady… No a diskotékových šatů a bot na vysokém podpatku mám taky celkem dost, a přitom je nosím opravdu jen párkrát za rok :-)
Bohužel se domnívám, že na toto žádná rada neexistuje a chce to prostě pomalinku zlepšovat svůj oblékací cit. V obchodě se soustředit na jednoduché a střídmé věci, v hlavě to nějak kombinovat s tím co už mám doma atd…Nebo chodit nakupovat s někým, kdo ten cit má…

MP Vera
265 příspěvků 30.5.11 12:37

Natálka: díky, o absenci citu to určitě není, ten si myslím že mám, problém je mj. i v tom že mám ráda nápadité, zajímavé oblečení/styl, který se mi pak ale do českých džínovo-bundových uniformních ulic nechce moc nosit, takže kolikrát vyměknu…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 12:38

Tak ja sama za sebe rikam,ze me se kombinovane vzory ale vubec nelibi.Zase jsem samozrejme ovlivnena maminkou,ktera mi rikala,ze vzory by se kombinovat nemely,protoze to pak vypada,ze si mlada dama na sebe rano vzala co ji prislo pod ruku a pri vyberu obleceni nepremyslela.
Jenze me je dneska petatricet,chapu ze na mladinke slecne to vypada mozna hezky :)).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 12:38

Vero, ad a) komu se tohle nikdy nestalo, ať hodí kamenem :D. Ad b) je potřeba dokoupit další věci, které se k tomu hodit budou. Aneb, mám k téhle skvělé halence hodící se kalhoty? Ne? Můžu si dovolit koupit další kalhoty? Ano? Výtečně, halenku kupuju ;-). Ad c) žádná pomoc. Ad d) u plesových šatů a lyžařských kombinéz je to normální. Ale jinak je potřeba zvážit obsah peněženky a případně si najít jiné odreagování od stresu, než je impulzivní nakupování ;-).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 12:39

Vera: chod do obchodu bez penazi. ked objavis „uzasnu“ vec v obchode, vrat sa tam za tri dni a kup si ju az potom, odfot sa v kabinke mobilom a popripade to niekomu ukaz, alebo neskor sama zhodnot. ked kupujes, zamysli sa nad tym, ci to skutocne potrebujes. mas doma cierne nohavice? mas, vyborne, dalsie nepotrebujes. tiez sa v obchode zamysli nad tym, s cim to budes nosit. napadli ta hned tri veci? alebo ziadna. nikdy nekupuj bez skusania. a ked skusas, skus sa v tom prejst, poohybat do vsetkych stran, sadnut si, ci ta to nikde netlaci a netaha. ak je to oblecenie na specialnu prilezitost, uvedom si, ci ti stoji za to vyhadzovat za to peniaze, ked mas doma dalsie kusy oblecenia na specialne prilezitosti.

ale inak u mna je to jednoduche, tento problem nemam. totiz nemam peniaze a oblecenie si kupujem az vtedy, ked sa mi jedny z tych dvoch nohavic, ci z tych 5tich triciek, ci 5tich parov ponoziek roztrha a nemam si co obliect


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 12:39

Vera: no rozhodně nejsi sama :) Já taky občas nakupuju impulzivně, no vlastně…celkem často… Sice vyrážím nakupovat (když už se k tomu dokopu) s pevnou vůlí, ale jak někde uvidím něco, co mě na první pohled zaujme, dokážu se od toho jen těžko odtrhnout. Na druhou stranu - kamarádky jsou pak nadšené, protože to, co fakt vím, že už nosit nebudu, a je mi líto vyhodit, rozdávám :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 12:42

Holky, buď to tam je a nebo to tam není. Pokud to tam není, tak je každá rada drahá.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 12:49

Tak nevím - většinou z Adou výše uvedených rad se řídím již dlouhá léta a přesto si v ulicích českých a moravských měst a městeček připadám stále víc nepatřičně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 12:49

Doufám, že to není moc OT, ale když se tady bavíme o té vkusnosti x lacinosti, buranství… Koukali jste včera na Superstar???!!! Já na to předtím moc nekoukala, tak nevím jak to tam bylo předtím, no ale včera to bylo naprosté fiasko, co se týče oblékání.
Moderátorka Tina na sobě měla legíny s barevným potiskem, které nejen že vystavovaly na odiv její pozadí, ale zároveň nepěkně rozšiřovaly její normálně-stavěné nohy. K tomu měla krátkej super-upnutej kabátek do pasu zdůrazňující její boky a samozřejmě výstřih, z kterýho jí lezly kozy i podprsenka!
Jako kdyby měla jen jeden z těchto prvků, tak to dejme tomu může působit sexy, ale takhle dohromady to bylo fakt moc…
No a soutěžící Gábina Gunčíková na své vystoupení dostala přidělené tyrkysové minišaty - takové ty opravdu mini, které jsou stáhnuté těsně pod zadkem gumou. V nich měla výstřich, z kterého musely mužům opravdu oči přecházet, poněvadž její (pěkná) prsa se téměř celá drala ven. No a k tomu „kurví“ kozačky končící nad koleny. Opět, cokoli z tohodle by pro mě stačilo abych ten outfit nazvala laciným, ale všechno dohromady to bylo naprosto PŘÍŠERNÉ.
Na další písničku měla Gábina oblečené něco jako černé body, překryté poloprůsvitnými „šaty“ ze zlatých třásní a k tomu síťované punčochy.. Jako já z toho nemůžu. Jestli ste to viděli, tak víte o čem mluvím.
Vždyť snad zaprvý, ty hadry musí vybírat nějakej „módní stylista“, který by měl mít alespoň základní módní vkus. A za druhý, pokud teda ujede, tak snad i samotní účinkující by mohli mít nějakou soudnost a daný outfit třeba pozměnit či odmítnout…

Fakt mě štve, že televize, která má takhle masivní zásah sledovanosti takhle hrozně podporuje nevkus a vulgárnost, obzvlášť u malejch dětí, který tohle z většiny sledujou. A taky mě (trochu) štve, že si ve svých dvaadvaceti přijdu jako prudérní bába, která by všem kolem sebe nejradši řekla ať se zahalej…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 12:52

tak ja zase tak myslim na mozne kombinovani, ze mam prakticky vse jen bile, cerne nebo cenrobile :))
ale podle vlivem techto stranek jsem si letos koupila petrolejovy kabat zimni a limetkovy kabat jarni a protote vse ostatni mam bez barev, ani to neva :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 13:04

Natálka: Já tu Superstar taky chtěla zmínit, poprvé jsem se na ten pořad koukala a hned taková „módní přehlídka“. Co na tom, že moderátorka měla legíny od McQueena, když je měla „bez ničeho“ a ještě naprosto příšerně zkombinované.
A navíc, pak se divme, že „náctky“ chodí v kurvích krojích, když má na sobě soutěžící minišatičky těsně pod zadek, vysoké špičaté kozačky a porota ji ještě chválí, jaká je krásná a jak dovede ukázat své fyzické přednosti. A že tenhle pořad sledujou především dospívající holky. Uf.
Tumáte fotogalerii: http://www.blesk.cz/…-vabily.html

LadyOfGallifrey
739 příspěvků 30.5.11 13:05

@Natalka - vcera som na Superstar zhodou okolnosti bola, a nad tymto som sa tiez zamyslala. Videla som sice z tejto serie len 3 casti (vratane tej vcerajsej), ale pri kazdej som si kladla otazku, preco tu mladu peknu sutaziacu musia vzdy obliect ako…ehm, lahku devu. Ved je pekna, a spievat tiez vie - a ano, nohy a prsia ma tiez pekne, ale naco ich cele vystavovat vzdy?

A fascinovali ma v hladisku aj deti (cca 10 rokov), ktore mali na uplne plochom hrudniku tielko „s vystrihom“. A ze ich nebolo malo…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 13:17

Tak jsem se koukla na tu fotogalerii, abych neumřela hloupá…Bohajeho, jak to že dávaj v televizi přenos ze sjezdu prostitutek a pasáků, a před desátou večer?!

MP Vera
265 příspěvků 30.5.11 13:18

Chtít od Superstar vkus a úroveň je mimo, to je show která z podstaty má být kolotočářská a laciná a tohle k tomu prostě patří- což ovšem nic nemění na tom že je to děs a deformuje to vkus, doufám že soudný matky si o tom s dětmi dokáží promluvit.

MP Loca
120 příspěvků 30.5.11 13:24

Je to už bůhvíkolikátá řada Superstar, rozpočet již očividně není největší, tak jim prostě letos nevyzbylo na kalhoty, no.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 13:26

Jsem ráda, že jste tu nakously včerejší Čuprstár. Šeps byl oblečenej jako děvče, děvče bylo oblečené jako kurva a Tina byla v divnejch punčocháčích, nad kterýma onlajn osazenstvo panáčka kroutilo hlavou, tudíž v přenosu nezapomněli sdělit národu, že je to Alexandr MekKvýn, volové. Teď si z toho sedněte na zadek. Aha, aha. Alexandr MekKvýn, ale vypadala v tom jak šílená kolotočářka s absencí domácích zrcadel.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 13:27

K tomu nakupování - já myslím, že tu žádné rady nepomůžou. Buď si člověk umí vybrat nebo ne, buď se umí krotit nebo ne. U sebe myslím, že vkus mám, ale nejsem schopná ničemu odolat, takže v obchodě uvažuji zásadně v ose „libí se mi to“ - „je mi to“ - „mám kreditku“ - „beru“. Výsledkem jsou tuny málo nošeného oblečení, ze kterého ani ráno nemám čas nijak pořádně vybírat a promýšlet kombinace (nedej bože zkoušet různé varianty!), takže výsledek nic moc. Opačným případem je kamarádka, která má pár jednoduchých věcí, ale vždy si pečlivě promyslí, co a jak a k čemu si vezme, no a nakonec vypadá samozřejmě mnohem líp.
K Supestar: včera jsem žasla podobně jako vy… legíny od Mcqueena se mi líbí strašně, ale přece k tomu nemůže mít kabátek jen do pasu?! Výstřih ok, ale na jinak zahalených šatech, ne v kombinaci a la E55. Fakt to bylo tragický. Přišlo mi to jako přehlídka všech základních chyb, kterých se nevkusní lidé dopouštějí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 13:30

Akorát teda myslím, že snad v přenosu neříkali, od koho ty legíny jsou…? to už by bylo fakt trapné.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 13:34

Avo, říkali. :-) A ještě jsem zapomněla na Gábinku v tý zlatý folii, jako krásná děvenka to je, vo tem žádná, ale proč nám ji rovnou nenaservírovali hambatou, to mi hlava nebere. :)

Karoleenah
2322 příspěvků 30.5.11 13:36

Ava: Ale ano, říkali. A já se pořád divila, proč je tu na Pekle taková protilegínová liga, když se podle mě legíny dají nosit i hezky a vkusně. Teď už to začínám chápat… ono těch příšerných kombinací je poslední dobou asi víc, než těch vkusných. A díky Superstar podle mě těch obeplých zadků v ulicích ještě přibude.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 13:37

i mě by zajímalo, jak si efektivně vytvořit pěkný šatník, ocenila bych nějaký manuál, jak na to :D
(třeba tipy na základní kusy oblečení a podobně)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 13:38

zííííív


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 13:39

Karoleenah: obeplá perdel mě neděsí tolik, jako legíny zařízlý ve fifině. To to ty holky nevidí, že jim to dělá dvě buchty? Z toho já mám teda záchvaty paniky, zlatý velký zadky. :-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 13:42

Elena: ja osobne si myslim, ze kdo nema vkus, tak mu nepomuze ani manual… Neberte to jako utok na sebe, myslim to vseobecne a celkem se musim usmivat nad nekterymi zdejsimi sebemrskackymi prispevky se zadostmi o radu v celkem banalnich vecech…

Ano, da se poukazat na zvlaste ostentativni prohresky, s nimiz se jeste da neco delat (treba uvedomovat si, jakou barvu podprsenky se budu snazit nacpat pod jaky vrsek), ale kombinovat vas nikdo nenauci…

MP Vera
265 příspěvků 30.5.11 13:42

Ava: ale z vlastní zkušenosti se s tím dá pracovat… za sebe doporučuju si občas vyhradit večer, vytahat obsah skříní a zkoušet kombinovat, budeš překvapená kolik možností objevíš. Někdo radí zbavit se všeho co jsi nenosila více než rok (s ohledem na sezónní oblečení samozřejmě). Nebo svoje nakupovací puzení soustředit na doplňky, které s tím co už ve skříní máš to kombinování usnadní - já je docela podceňuju a zjišťuju že je to škoda.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 13:45

když vzpomínáte modely ze Superstar, tak jsem dneska viděla slečnu, která taky byla oblečená jako veřejná pracovnice - peroxidové vlasy, tygrované minišaty (bez ramínek, obepnuté, těsně pod zadek), k tomu jako třešnička silikonová ramínka … ukázka nevkusu (aspoň pro mě)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 13:50

Andrea: nebojte, nejsem přecitlivělá a vztahovačná :) myslím si, že úplně bez vkusu nejsem, ale jsem „zatížená“ na vzorované sukně, bohužel ke každé mám zhruba dva vršky, a tak je mi líto, že je více nemůžu využít na různé kombinace - měla bych nakupovat více jednobarevných kusů :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 13:51

Elena: Nejhorší je, že ta děvčátka neví, že je to špatně. Silikonová ramínka považují za vrchol rafinovanosti, o tygrovi v mini se dočetla někde na super webu jako tvojenejlepsikamaradka.cz a není pomoci, protože místo toho, aby jim třeba tévé byla příkladem, tak jim servírují to, co třeba předvedla včera.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 13:51

Sofa, Karoleenah: Aha, to mi uniklo. Asi se potřebovali pochlubit. Aby se nakonec neukázalo, že je měli jenom půjčený od Marešů z domu http://img.blesk.cz/…/842550_.jpg :)) Btw. povšimněte si i velmi přirozeného makeupu slečny Svobodové…
A odhalený zadky mi nevadí zdaleka tolik, jako odhalený předky…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 13:56

Elena: no tak hlavne je tezke radit, protoze kazdy ma opravdu jine citeni, jine financni moznosti, jine „produktove“ moznosti. Mne treba pripada jako vrchol nevkusu to, co vyse postnula Ann (ty otresne „pyzamove“ kalhoty), ovsem je to uz skoro na kazdem modnim blogu, tak je to asi tezce moderni, in a nonkonformni (byt, jak jsem psala, uz je to az uniformni). Zato se rada oblekam jednoduse (napr. modre saty ve stylu 50. let, cerne lodicky, cerne malinke nausnice, cerny naramek a jednoduche psanicko), coz by tady zase schytalo oznaceni „nuda, nuda, sed“.

Proste jsou urcite veci, ktere opravdu pripustne moc nejsou, ale jinak si myslim, ze ve vetsine pripadu nelze lidi skatulkovat na vkusne a nevkusne, pro kazdeho to je totiz neco jineho…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 13:57

Elena: blbe jsem to napsala, myslela jsem ten styl, ktery prezentuje slecna s temy pyzamovymi kalhoty :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 13:59

Vera: jako mnoho jiných i já jsem takto léta nakupovala a pak skuhrala, že nemám co na sebe :)
U mne zabralo přemýšlet nad každou věcí v obchodě 2×, položit si otázky:

  • opravdu mi to sedí tak, jak bych chtěla?
  • stojí za to ty peníze, jaké za to chtějí?


(tyhle 2 otázky okamžitě vyřadí asi tak 70% věcí)

  • vezmu si tento konkrétní kousek ještě tuhle sezonu? (přestala jsem v létě kupovat zimní svetry, v říjnu letní šaty apod. - většinou jsem si takové věci už na sebe nevzala)
  • vzala bych to zítra do práce/do společnosti (podle toho, o jakou věc se jedná)
  • OPRAVDU TO NUTNĚ POTŘEBUJI? Potřebuji druhou růžovou sukni, když nenosím ani tu první? Je to můj styl nebo si to kupuji proto, že v tom vidím na ulici každou druhou a chci být in?

No a taky jsem začala dělat čistku skříně. Cca 1× za 1,5 roku proberu poctivě celou skříň včetně bot a to, co nemohu zkombinovat, nesedí mi, nelíbí, nebo jsem to tak 2 roky nenosila a ani nechtěla vzít na sebe, nemilosrdně vyhazuji. Předněji nevyhazuji, ale buď dávám kamarádkám nebo do kontejneru na charitu.

Musím říct, že po mnohá letech se mi loni konečně povedlo sestavit šatník, se kterým jsem spokojená a už se mi prakticky nestává, že ráno zoufale koukám do skříně a nevím, co si vzít na sebe.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 14:01

Andrea: tady padesátky frčej, to by určitě za nudu a šeď označeno nebylo!

Teď trošku odbočím. Neviděly jste některá Šinkorovou v pátek u Krause?? Ta žena přišla do večerního pořadu v riflích, tričku a teniskách! Já teda nésu cimprdlich, ale na tohle asi jo. Přijde mi to jako totální neúcta. Jak kdyby si odběhla z venčení psa.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 14:22

Ann: moc nechapu ty tve odkazy na fashion bloggerky. Ono je obecne znamo, ze ty se ukazuji proto, ze delaji neco jinak (umi neco delat jinak) nez je normalni/bezne. Takze bezne je nekombinovat vice ruznych vzoru - viz clanek (taky proto, ze to malokdo umi) Ale samozrejme, ze to delat lze.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 14:22

Že mají pekelně hluboký výstřihy holky, to se dá překousnout, ale to, že kluci mají ty výstřihy snad ještě hlubší, to už je fakt moc.
A opravdu se stylistovi povedlo úspěšně zdůraznit všechny chyby Tininé postavy. Očividně má talent…
No škoda, že se při oblékání superstar neřídili návodem v tomto článku.

MP Vera
265 příspěvků 30.5.11 14:24

Kočka: s většinou určitě souhlasím, i když třeba to kupování šatů v zimě a svetrů v létě se mi docela osvědčilo - je to podstatně levnější a když pak udeří nová sezóna tak jsem připravená a netáhne mě to kupovat z nových (předražených) kolekcí… problematický je pro mě argument „opravdu to potřebuju?“ (jakkoliv má samozřejmě logiku) - protože když jsem v tu chvíli „zamilovaná“ tak to samozřejmě potřebuju :) ale jak vidno tak v tom občas jede každá..:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 14:33

Prirodka: chtěla jsem ukázat, že vrstvit vzory je možné a dala jsem sem odkazy na bloggerky, protože sama blog nemám a tudíž sem své oblečení dát nemůžu.
Snažila jsem se vybrat to, co se líbí mě. Chápu, že má každý jiný vkus, ale celkově mi připadá, že zde diskutující jsou ženy spíše středního věku (abych to zase neschytala za výraz „zralé ženy“), trošku se bojí experimentovat atd…
Hodně se tu kritizuje styl teenagerů a mladých obecně, ale málokdo dokáže nabídnout jakoukoli alternativu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 14:40

Ann: tak samozrejme, ze to muze souviset i s vekem, preci jen ctyricatnice v nejakych navrstvenych hadricich na extra vysokych podpatcich by vypadala smesne (coz se ostatne pise i v tom clanku, ktery je presne dle meho gusta, proste obleknout se adekvatne veku). Ovsem nemusi, ja jsem se ani jako -nactileta neoblekala nejak zvlastne (ano, obdobi moji nactiletosti spada do poloviny 90. let, kdy moznosti byly trosku jine…), to je proste o osobnosti. Jsou lide konervativni, jsou lide experimentujici… tak nechme kazdemu, co jeho jest :-).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 14:41

ann:
asi ano, ženy tady mají zralejší styl, ale zrovna konrétně ta slečna na prvním obrázku vypadá neupraveně, pomuchlaně a skutečně jak v pyžamu.

osobně taky spíš tíhnu ke stylu „what i wore“, i když je mi 27:o) což ale neznamená, že bych nedokázala ocenit např. jednu nejspíš vietnamku, kterou už jsem párkrát potkala ve vlaku. měla jeggins, takovou zvláštní dlouhou balonovou mikinu a pod ní volné tílko s nějakým obrázkem, už nevím, jakým, a kotníkové takové volné boty.

nemám moc ráda ani jeggins, ani ty boty. ale jí to slušelo, dělalo jí to pěknou postavu, nějak to sedlo jejímu obličeji, i barvy…prostě já bych si to nevzala, na ní skvělé.

to, co má třeba tvoje první bloggerka, bych si nevzala a i na ní to vypadá strašně. prostě pytle. ani to nelichotí její postavě, ani obličeji, ani duchu, vlastně to ani ducha nemá. není důvod si to potom oblékat - jde jen o to, vypadat tak, jak ještě nikdo nevypadá.

samozřejmě záleží na tom, co pro tebe oblečení znamená. pro mě má dokreslovat osobnost a podtrhovat ji. to tedy mundúr oné slečny nepslňuje, proto se mi nelíbí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 14:57

Jsem od přírody škrťa a každou koupi si dost rozmýšlím, ale mám převážně dobrou zkušenost s věcmi, do kterých jsem se zamilovala na první pohled a koupila jsem si je, i když jsem je momenálně nepotřebovala ani se mi k ničemu nehodily. Mnohé z takových „srdečních“ záležitostí se staly impulzem k nějaké změně, postavila jsem na nich budoucí šatník a užila jsem si jich nakonec podstatně víc než většiny věcí, které jsem si kupovala do počtu k tomu, co už doma mám. Většinou špatně dopadlo, když jsem si koupila víc věcí zároveň - uplatnila se jedna a ostatní zůstaly viset ve skříni. …Takže proti neuváženým nákupům doporučuji koupit při jednom nákupu jen jednu věc.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 15:16

V Superstar té paní, co zpívala s Mekim Žbirkou, lezl vzadu ze sexitrička s holými zády celý spodní pásek podprsenky :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 15:17

S tím oblečením a Superstar mi mluvíte s duše…
Já jen nevěřícně koukala na Tinu a přemýšlela jsem ,jestli to opravdu myslí vážně…
Pak jsem zůstala u televize s otevřenou pusou,když jsem se dozvěděla,že Gábina má teprve 17 let …a oni z ní dělají zachovalou pětatřicátnici bez vkusu,která ,jako by neměla čím ohromit,tak ohromuje tělesnými vnadami…přitom je to moc pěkná holka a talentovaná…
No pak si stačí taky prohlédnout fotky z večírku po přenosu…Marešova dívka oblečená ,jak já někdy vyrazím na zahradu-otrhané riflové kraťasy,volné tílko a bez podprsenky…
Gábina opět vykozená…
Zeťová má taky podobný styl sebeprezentace…zvířecí vzory,pushupky,kterou lezou a minimini…
Já si snad začnu myslet,že nejlépe oblékanou ženou v superstar bude asi paní Gábina Osvaldová… ::.možná OT a možná Ada brzo zakročí,ale sem se musela taky vypsat…
http://superstar2011.nova.cz/rubrika/foto


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 15:18

…né S duše ale Z duše,pardon…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 15:27

Vera: slevy začáínají cca měsíc po začátku sezony, takže opravdu není důvod se zásobovat letními šaty v zimě - v tu dobu většinou vyhodí na pult to, co se neprodalo během posledních 2 let, protože potřebují uvolnit sklady. Navíc zlevněné zboží mají v obchodech prakticky pořád, a není problém najít v zimě zimní oblečení se slevou.
Co se týče toho, zda to fakt potřebuješ - to je právě o té sebekontrole. Říct STOP! emocím a nastartovat zdravý rozum. Pokud se takhle nebudeš ptát, nikdy nedocílíš toho, že si nekoupíš každý barevný hadřík, který se na tebe usměje.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 15:57

Musím se přiznat, že mám se záchvatovitým nakupováním těžký problém a jednu dobu to už vypadalo, že normálně navštívím terapeuta. Naučila jsem se to zvládat pomocí různých vychytávek - např. absolutně si zakazuji vstup do nákupních center v období slev, mám pevný malý týdenní limit na kartě apod.
Je to kompenzační záležitost a je vážně dobré zamyslet se, co tím člověk řeší.

MP Loca
120 příspěvků 30.5.11 16:14

Milé dámy, nakupovací záchvaty mi přijdou u ženských normální (ačkoli já nakupování z duše nesnáším), ale u chlapů je to ještě větší horor. Můj chlap musel jet do Vídně, strávit tam celou sobotu (proboha, víkend, léto a trávit ho po obchodech??!), aby si nakoupil dle jeho slov „lepší a levnější oblečení, než je u nás“ (s tím nelze moc polemizovat) a koupil si, hádejte co - dvoje rifle a svetry (léto, vždyť už je tu proboha léto!) v šedé a černé barvě (ale značku to má, to jó). Nejsmutnější na tom je, že kromě kalhot k obleku má asi dvacet párů riflí (nekecám) a trika a svetry JEN v šedé a černé barvě. Já když to slyšela, tak myslela, že mě omejou. A to se vydává na nákupy i do Milána, kde dřív žil, a samozřejmě si doveze to samý. Na to je můj rozum krátký.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 16:16

Takze nákupní centra to jsou a né knihkupectví a galerie :))

MP Loca
120 příspěvků 30.5.11 16:16

dvacet párů riflí je kravina - má to být dvacet ks :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 16:23

Honza dobrý!!!! Ale pochybuji, že pochopila.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 16:29

hezkej článek :-)

jsem ráda, že styl kurví kroj už začíná být docela široce kritizován, a to i mladšími ženami (kritiku od chlapů slyším zřídkakdy), dokonce mojí pubertální dceři se to taky nelíbí…
donedávna jsem měla pocit, že jsem asi děsná puritánka, když preferuji dlouhé sukně a výstřih mírný, ze kterého nelezou prsa ani v náznaku

MP Loca
120 příspěvků 30.5.11 16:32

Pochopila. Ale „knihkupectví a galerie“ (u nás se teda říká studovna a knihovna) mi přijde jako lepší alternativa než opravdová nákupní centra.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 16:45

Ad příčetné nakupování:

Já jsem se to (taky až časem a po opakovaných vlastních chybách) naučila řešit takto:

Oblečení nakupuju zásadně jen třikrát až čtyřikrát do roka. Vyhradím si na to dva až tři dny nebo půldny za sebou. Předem si vyčlením určité, řekněme vzhledem k mé peněžence celkem podstatné množství peněz, které za žádnou cenu nepřekročím. A nakupuju na danou následující sezónu (léto, podzim…), a to v podstatě komplet všechno, resp. to, co mi chybí: nějaký ten vršek, sukni, šaty, boty, kalhoty, kabát/kabátek, tašku atd.

Ale než „vyrazím do terénu“, pečlivě prohlédnu domácí zdroje a zvažuju, co už je z toho kterého sezónního oblečení od loňska zničené, vytahané či seprané (boty okopané apod.). Zbytek, tedy to, co je nadále nositelné, se v podstatě našprtám, abych to měla stále před očima a nové věci kupovala tak, aby se k tomu hodily. A při samotném nákupu pak utrácím nejdřív za to, co potřebuju nejnaléhavěji. Tedy pokud vím, že opravdu nemám jediné zachovalé letní boty, jdu nejdřív po nich, a nekupuju např. trička, protože by mi už na ty boty nemusely zbýt peníze.

Mimo tyto „nákupní dny“ pak už do obchodů s módou prakticky nevstoupím (což mi nečiní bůhvíjaké problémy, protože nakupování v podstatě nesnáším). Výsledkem je, že mám sice vcelku málo oblečení, ve srovnání s kamarádkami mám de facto prázdné skříně, ale přesto chodím každý den jinak oblečená a rozpočet zas tak moc neúpí. Snad ještě upozorním, že peníze na tyhle kvartální nákupy střádám postupně od jedné akce k druhé.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 16:51

Lachenauerin: dobrá strategie…jen poznámečka, je opravdu nutné chodit „každý den jinak oblečená“?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 16:53

Chaje: je mi 22 a ani mně se takové „sexy“ (=šlapkovské) oblečení nelíbí, netvrdím, že chodím oblečená jako viktoriánská dáma, ale trocha decentnosti neškodí


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 16:57

Chaje: Tož, nutné to není, ale mě to baví :) Možná si tím léčím nějaký komplex z dětství, pocházím z relativně chudé rodiny a jako dítě jsem co do oblečení (množství, materiál apod.) opravdu dost trpěla.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 17:16

Lachenaurin: tak to chápu, já jsem z průměrné nebohaté nechudé rodiny…právě že já spíš mám málo oblečení a hodně nosím totéž, prostě si ráno natáhnu stejnou sukni, stejné sáčko, pod to samozřejmě pokaždé jiné triko nebo halenku, ale podobného stylu, jedny boty pro jedno roční období, jeden ze dvou klobouků (pletených)…jsou to spíš dražší kousky (teda lehce dražší, ne luxusní), ale fakt jíich nemám moc
sáčko jsem ted měla tři roky totéž, nedávno jsem si koupila ještě jedno a mám dvě, sukně mám pěkné taky jen dvě, boty pěkné jedny, halenku jednu, asi šest triček


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 17:18

na zimu mám jeden dlouhý a jeden krátký kabát, jednu pěknou sukni, kterou nosím celou zimu (značkovou, po sezoně jde do čistírny), tři pěkné čepice, dva svetry


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 17:25

Tak nějak jsem doufal, že bigotní křesťanské morálky a jejího náhledu na dress code spořádané počestné dívky se nám už podařilo zbavit, ale koukám, že ne.

Sice se často mluví o tom, jak muslimové utlačují ženy, když je nutí chodit kompletně zahalané a stačí jen odhalit a jsou cejchovány jako děvky a společensky zdiskreditovány a ona koukám stejná mentalita panuje i v tom našem Česku. Kdo by to byl řekl, asi se toho jen tak nezbavíme.

Fakt si představím jak babky sedí na lavičce a jen remcají: „no vidíte to? to je děvka, co asi dělá, ta se musí kurvit se Satanem. Ježíši chraň nás! Tato děvka je ďáblovo stvoření! Muže svádí! Na hranici s ní!“

Ještě by to chtělo nějaké vyřejné lynčování pro tyto děvky.

Tmářství a bludům zdar:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 17:28

Libore, ty seš magor :-)

Ada Pekelná
973 příspěvků 30.5.11 17:32

Libor: mírni se, nebo zase dostaneš ban.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 17:54

Vysvětlí mi někdo proč?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 18:07

Vera: Tak já nakupování oblečení nijak extra neřeším. Teda pokud jde o vzory a kombinovatelnost, protože mám ráda jednoduché věci, vzorovaných mám jen pár, spíš mám hodně jednobarevných. A miluju nejrůznější doplňky, takže většinou mám na sobě velmi jednoduché oblečení typu - bílá sukně, modrá halenka, výrazná bižuterie. Takže si kupuju jednoduché věci, které se dají vždycky dobře zkombinovat, navíc mám docela přesnou představu o obsahu svého šatníku a tak při pohledu na dotyčný kousek okamžitě vím, jestli se mi to k něčemu hodí nebo ne. Víc se pak vyřádím s bižuterií, botama a kabelkama (na ty mám úchylku a v práci se mě vždycky ptají kolikátá že už to je… :o). Jsem zastáncem teorie „jednoduché oblečení, ničím nevýrazné, které každý den vypadá jinak díky obměňování doplňků“. Co řeším víc, jsou padnoucí halenky nebo kalhoty velikosti 44/46… :o)

MP Pampeliska
19 příspěvků 30.5.11 18:13

Tak to já s nakupovacími záchvaty zas takový problém nemám. Naopak mám zkušenost, že věci, do kterých se na první pohled zamiluju a koupím třeba přesto, že k nim musím dokupovat další kusy ke kombinování nebo že jsem původně šla pro něco jiného, pak nosím ráda a často, i několik sezon za sebou pokud vydrží v nositelném stavu. A jsou to spíš ty kousky, nad kterými jsem dlouze váhala nebo k jejichž koupi jsem byla někým přesvědčena, které se mi válí nenošené na dně skříně.

Je pravda, že mám (asi dost cennou) schopnost poznat, kdy mi daný kus oděvu nesedí nebo zbytečně hyzdí postavu a okamžitě se odmilovat, ať se mi předtím líbil jakkoliv. Ve jménu kombinovatelnosti kupovaných svršků jsem dokonce svého času zašla tak daleko, že jsem všechno kromě triček a halenek měla v černé barvě. Za poslední cca rok se to snažím napravit, ale to zase často dopadá tak, že mám pár „dokonalých“ modelů, jejichž jednotlivé součásti se ale dalšími způsoby kombinovat nedají.

K superstar: Mně se z tohohle a podobných výplodů dělalo špatně už ve třinácti, (díky čemuž jsem byla mezi svými pubertálními kamarádkami za exota), a teď to jde zcela mimo mě, kdybych si to tady nepřečetla, tak ani nevím, že to ještě existuje. A podle těch fotek, na které jsem velmi nemoudře klikla, jsem pochopila, že o nic nepřicházím :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 18:16

Líbí se mi, jak některé tady řeší, že nakupují moc oblečení. Já spíš mám problém si něco vůbec koupit, většinou se mi oblečení nelíbí nebo je mimo mé finanční možnosti. Takže místo „Opravdu to potřebuješ?“ si říkám „Opravdu to potřebuješ!“. Nejsem nadšená z nového bílého trička, ale vím, že za dva dny budu moc ráda, že jsem se překonala a koupila ho, že mám v čem vyrazit ven. Místo „Tyhle kalhoty jsou dokonalé, musím je mít“ si říkám „Tyhle kalhoty si koupím, protože lepší už neseženu.“ Nějak poslední dobou ztrácím radost z nakupování, mám pocit, že všude mají to stejné. A do Prahy daleko. :(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 18:28

Pěkné – ale má to jednu chybu. Dobovou.
Tehdy nebylo v obchodech nic k sehnání, oblečení bylo vskutku tragické, materiály dvojnásob.

Pokud někdo šil, měl vyhráno, pokud ne, měl prohráno.
Já byla malá, ale marnou snahu maminky opatřit něco hezkého a nositelného v obchodě pamatuji velmi dobře.

Takže podobný článek dnes vyznívá rozumně, ale v té době myslím více čtenářek akorát naštval, než potěšil a inspiroval.....:-(((…v dobovém kontextu je k naštvání…

/ jestli jste nebyli z krejčovské rodiny, nebo neměli osobně blízkou známou krejčovou, tak víte o čem píšu.....:-)/


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 18:35

No já vám nevím, i když to Libor napsal docela vyhroceně tak s ním vcelku souhlasím. V poslední době si tu všímám, že by tu většina všechny nejradši zahalili od krku po kotníky… Jasně kurví kroje jsou kurví kroje, ale nevidím důvod aby mladé holky chodily oblečené jako babky. Já nosím ráda kraťasy i krátké sukně a rozhodně mi nepřijde, že bych v tom vypadala jako kurva a ani, že bych tím měla někoho pohoršovat. Já chápu, že většině lidí tu už není dvacet, ale stejně mě to dost zaráží.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 18:42

Bara: Proti krátkým sukním a velkým výstřihům bychom nic neměly, kdyby to ty holky nenosily zároveň. Takže buď krátká sukně a vršek s normálním výstřihem nebo naopak. Obojí dohromady je to opravdu kurví kroj. A nikdo ani nechce, aby se mladý holky oblíkaly jako babky, ale ať aspoň nevypadají jako štětule…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 18:42

Bara, zahalují se jen ošklivé a křivé. Módní peklo je plné ošklivek.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 18:44

Baruš mezi kurvím krojem a zahalením po paty je poměrně velký rozsah normálního oblékání do kterého se vejde i 16 letá i 56 letá a ovšemže i 86 letá. :-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 18:47

odhalují se nesebevědomé zakomplexované, které si myslí, že kromě prsou, zadku a nohou na nich není nic, co by stálo za povšimnutí


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 18:48

Tak já taky docela lituji, že jsem se na ty fotky koukla, nejhůř dopadla Tina a chudák ta mladá holka, je jí 17 a oni z ní dělají 30 dopělou ženskou.. Tohle se třeba nelíbí vůbec mě.
A k tomu složení čtenářek, já nevím, ale mě je 19 a se všemi články vesměs souhlasím, oblečení je součástí společenského chování. Kupuji si některé věci často, pokud mám zrovna peníze, pokud ne, tak prostě ne a radši si vyrobím nějaké pěkné doplňky, nebo investuji do kabelky. Třeba dnes se dělala písemná maturita a jedna maturantka na naší škole přišla v odraných riflích a jakési neforemné mikině. O mastných vlasech ani nemluvím. Pokud já se k tomu příští rok dostanu, tak takhle teda ne..To mi připadá dost neuctivé a nevhodné..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 18:48

co to je s tím schválením? Ado, můžeš nám to prosím vysvětlit?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 18:49

ad Libor: Neurážejte katoličky ;-). Ale mě fascinuje spíš to pokrytectví… Najednu stranu se dámy pohoršují nad výstřihy a krátkými sukněmi, ale na druhou stranu do diskuzí sází jeden odkaz z bulváru za druhým, o jejich způsobu vyjadřování, které by si mnohdy nezadalo s mluvou lehkých žen, nemluvě…
P.S. Čistému vše čisté.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 18:54

Loca: To co jsem napsal byla reakce na Alenu Čechovou, po odeslání se tam mezi tím objevil tvůj příspěvek a tím se vse trochu popletlo:)

Takže nepochopila, ale ne vlastní vinou a grafiky a obrazy se nakupují v prodejních galeriích a knihy v knihkupectví, AČ bude vědět o čem je řeč…:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 18:56

odhalují se nesebevědomé zakomplexované, které si myslí, že kromě popředí, pozadí a nohou na nich není nic, co by stálo za povšimnutí

Karoleenah
2322 příspěvků 30.5.11 19:03

Pasiflora: To dá rozum, že fotogalerie ze Superstar bude právě v Blesku a ne v Literárních novinách (příklad, ne že tu někdo bude diskutovat o kvalitě Literárních novin, proboha). Nevidím na tom vůbec nic pokryteckého. Achjo, čeho Vy se nechytáte.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 19:03

A další komentář mi čeká na schválení? Cenzura jak za komančů.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 19:07

no mě taky čeká komentář na schválení…zkusila jsem vyměnit slušné názvy částí těla za ještě slušnější, ale stejně opět čeká na schválení…Ado, promiň, ale snad radši připustit vulgarity a pak je mazat, než tu diskuzi takhle zablokovat…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 19:15

Pasiflora: hlava mi nebere, proč by člověk, který čte bulvár, nemohl kritizovat vulgární oblékání. A kde tady vlastně bylo vůbec řečeno, že se člověk má zahalovat od hlavy až k patě?

Ada Pekelná
973 příspěvků 30.5.11 19:19

Komentáře zadržuje spamfiltr, který má vlastní rozum. Řídí se obsahem zpráv, IP adresami, přezdívkami, odkazy, jejich počtem a zněním, frekvencí přispívání a spoustou dalších věcí.

Nicméně s člověkem, který kolem sebe bezstarostně pohazuje cenzurou, komančema, totalitou a dalším výrazivem nevzdělaného burana, se bavit nebudu, sorry.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 19:21

A taky je zajímavé, že u někoho jdou dávat jen kladné palce, záporné jaksi néé. To je úroveň, asi se očekává jen souhlas a chvála. Jiný názor je nežádoucí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 19:21

Malenka: Mě rozhodně přijde morálně problematičtější podporovat lháře (tím, že si kupuji bulvár) než nosit minisukni… Takže mě zase hlava nebere, že někdo kritizuje vulgrání oblékání, ale nevadí mu, že někdo (jen kvůli prachům) ubližuje zcela cíleně lidem, která ani nezná…

MP Loca
120 příspěvků 30.5.11 19:41

to Honza: :DD teď už teda chápu správně :) ale sedlo by to i na můj příspěvek.)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 19:55

Ada: promiňte, v tom horku se člověk snadno rozvášní.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 20:14

chaje: to jsi mě potěšila, já taky ráda nosím pořád stejné věci. Když mi něco hodně sedí, tak to hodně nosím - cítím se dobře a mám pocit, že jsem to já. Někdy se mi zdá, že takové ty hadříky, které si ženy na sebe vezmou jen párkrát a pak odloží, jsou nekvalitní a každodenní nosení by vlastně nevydržely. A to nemyslím jen tak, že by se to rozpadlo, ale když chcete nosit něco často, tak to musí mít opravdu dobrý střih a materiál. U některých věcí si nedostatků všimnu, až když si je vezmu víckrát.

Tím nechci říct, že všechny ženy, které nosí „každý den něco jiného“, nosí nekvalitní kousky, jistě se najdou i takové, které na to mají a mají plné skříně kvalitních oděvů. Mně osobně by ale bylo moc líto, kdybych hezkou věc pořádně nevynosila.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 20:20

Když ono je to těžké..i v oblékaní u mě platí, že s jídlem roste chuť. Čím víc věcí mám, tím víc mě napadá kombinací a tím věcí opravdu potřebuju a chci! Ale mám naštěstí velkou zásobu z „mamashopu“ a jsem královna výprodejů, takže mi to do peněz moc neleze :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 20:29

Pasiflora: v tuto chvíli mi nejde mi o morálku, ale o estetičnost. Minisukně a spol. jako oblečení neodsuzuju, záleží mi ale na celkovém provedení a co člověk svým oblečením říká do světa. Spatřuju rozdíl mezi tím, když člověk v minisukni vypadá šik, a tím když primárně zdůrazňuje svojí sexualitu. (Tím ovšem neříkám, že lidská sexualita je špatná).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 20:36

Malenka: Mluvila jste ale o vulgaritě. Ta se dle mého názoru dotýká obého. Jak morálky, tak estetičnosti…Osobně ji mám ale spíše spojenou s morálkou (Studovala jsem estetiku a „vulgarita“ rozhodně jedním z jejich důležitých pojmů).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 20:40

Omlouvám se vypadlo mi slovo není; poslední věta má znít: „Studovala jsem estetiku a vulgarita rozhdoně není jedním z jejich důležitcýh pojmů“


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 20:47

Zrovna nemám co na práci a koukám, že se tady zase řeší nesmrtelnost brouka chrousta :) Tak jsem využila služeb strýčka googla a ejhle: není minisukně jako minisukně (hledání bylo věnováno asi tak 3 minuty):
http://www.mini-skirt.ws/…kirt-WOW.htm

versus

http://static.prozeny.cz/…zasponca.png

versus

http://www.fashionclothingtoday.com/…-Skirt-1.jpg

versus

http://www.salon.cz/…nisukne.html

Není to o tom, zda minisukně jako taková je dobrá nebo špatná. Je to pořád o celkovém vzhledu, kombinacích , míře citu a vkusu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 20:52

btw teĎ jsme si všimla, že ten první odkaz je něco jako módní peklo v minisukni. Doporučuji proklikat. Pánové, jestli tohle je to, co byste chtěli potkávat na ulicích, tak začínám pochybovat o příčetnosti českých mužů :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 20:55

když budu parafrázovat Libora, očekávám že při návštěvě Indie řekne :
„Tak nějak jsem doufal, že bigotní hinduistické morálky a jejího náhledu na dress code spořádané počestné dívky se nám už podařilo zbavit, ale koukám, že ne…“

a v Japonsku řekne
„Tak nějak jsem doufal, že bigotní japonské morálky a jejího náhledu na dress code spořádané počestné dívky se nám už podařilo zbavit, ale koukám, že ne.“

a u beduínú.....řekne.....:-))

a u Eskymáků …řekne…:-))

víte Libore, vono to že normální žena nemá potřebu jít za kurvu je tak nějak vcelku normální a celosvětový jev…

A jen jistí " Liborové" mají z toho mindrák.
A nadávají na morálku.

Normální muž , neLibor je naopak rád když jeho ctěná či vyvolená nejde za veřejnou kurvu.

:-)))

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 20:55

K tematu clanku… ja jsem nekde cetla, ze clovek se ma oblekat (a potazmo tedy nakupovat odevy) podle toho, jaky JE, nikoli podle toho, jaky by CHTEL byt. Potiz je v tom, ze clovek casto vidi jen to, jaky by chtel byt a nekriticky se za tim zene.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 23:00

Všetky vyššie uvedené " blokátory" nákupovania viac-menej fungujú, a ja pridám ešte ten môj .Tiež som si uvedomila, že niekedy kúpim niečo, čo som asi nemala, ale už je pozde. A tak som už niekoľkokrát zvíťazila sama nad sebou tým, že som proste vyšla z obchodu na čerstvý vzduch, alebo do iného obchodu, alebo niečo si vybaviť. Mala som tým pádom trochu čas si rozmyslieť, či to, čo som videla skutočne musím kúpiť. A aspoň u mňa to asi funguje . Ale napríklad dnes som sa po polhodine aj tak vrátila do obchodu s látkama a tu krásnu letnú kytičkovanú bavlnenú látku na šaty som si kúpila .


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 00:41

:D Musím říct, že tohle já mám naprosto naopak. Teď si už dva roky slibuju béžové tričko, hnědé kalhoty, černé sáčko a šaty na jaro. Ty šaty si vlastně slibuju už 3 roky. A 4 roky dlouhou sukni. Vždycky před skříní sním o tom, jak si přesně tu určitou věc koupím, aby mi ladila s tím, co už mám. Před dvěma roky jsem si naposledy udělala den čas a zašla nakoupit. Nemám problém, že bych neměla peníze. Já jen prostě nesnáším nakupování - spousty lidí, občas nepadnoucí oblečení, nevhodné velikosti, prodavačky, tašky, vedro. A především mám pocit, že určitá věc musí být supervýjimečná, abych si ji z obchodu odnesla. Takže žádné „půjdu se projít a pak uvidím, že tu věc vlastně nechci“. Třeba boty jsem kupovala tak, že jsem prošla všechny možné obchody (Zličín, Chodov), abych se vrátila pro ty druhé, protože prostě akorát nikde lepší neměli :) Takže buď jsem asi moc náročná, nebo jsem moc nerozhodná anebo prostě jen lakomá :D
Z pohledu mého šatníku vám tu relaxaci prostřednictvím nakupování snad i závidím ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 03:14

Já mám zase opačný problém - ty tam jsou doby, kdy jsem přišla do obchodu a nevěděla, co koupit dříve. Bohužel bydlím v Ostravě a tady je to prostě hrůza. Jsem vděčná, když se mi vůbec něco líbí a jakž takž to sedí. Mám sice na pohled normální, ale díky pár drobnostem celkem nekonfekční postavu, takže variantu „perfektně sedí“ téměř ani nezažívám. O dobré švadleně z okolí stále nevím a šití žel není moje parketa. Oblečení se mi ale poslední dobou nelíbí ani na internetu, většina současných trendů není nic pro mě. A když už je tam něco hezkého, po přiblížení zjistím, že z nevhodného materiálu nebo rovnou vidím, že bych v tom vypadala jako debil. Kéž by se tak dalo oblékat pouze do kabelek, bot a rtěnek:D! Pro ty mám slabost a musím říct, že dle mého gusta se občas sehnat i dají.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 06:50

U určité skupiny lidí mne fascinuje, že jsou ve své nevkusnosti konzistentní: ať už je příležitost jakákoliv, oni se oblékají pořád stejně.
Včera jsem se zase jednou donutila k pohybu a jela se projet na kolečkáčích na Ladronku (Praha). A jak jsem se tak potila a snažila se udržet ve vzpřímené poloze, všímala jsem si okolobruslících a toho, co mají na sobě. Mezi různými variantami sportovního oblečení vynikali jedinci spíše nákupně-centrového odění. Holky ve skinny jeans, upnutá trika/tílka s lesklými aplikacemi, které se za ruku držely a komíhaly s podobně oděnými chlapci - typickými šampony. Hlava mi vůbec nebere, co tam vlastně někdo takový dělá - bruslit se v riflích nedá a když už, tak opravdu se jen opatrně ploužit, protože by se okamžitě zpotili a nedejbože, kdyby spadli a obleček si nějak ušpinili nebo natrhli. Asi je teď bruslení in. Anebo jsem stará a zapšklá a vůbec tomu nerozumím :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 07:13

ZdenaS: já Ladronkou akorát procházím a mám z toho taky nehynoucí zážitky. Někdy mi přijde, že tam ta děvčata loví vhodný protějšek. Pořád ale lepší, než v baru, že.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 07:27

Já teďka ukájím svou nakupovací mánii výborným fíglem. :-)) Jdu do obchodu, zkusím si hromadu voblečení, pak si řeknu, že to stejně nemám kde skladovat a že už toho mám doma dost, vrátím to zpátky a děsně si libuju, kolik jsem ušetřila. :-)))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 07:46

Upřímně občas závidím těm, pro které je nakupování oblečení radost tak velká, že nevědí, kdy přestat. Mám postavu natolik nekonfekční (dmoucí ňadra, okrouhlý bok, navíc úzká záda a nemodelkovskou výšku) a názory na to, co se mi líbí (nevtíravá elegance, decentní vzory a kvalitní materiály), tak vyhraněné, že nákup čehokoli kromě ponožek mi působí psychickou újmu. Mé tělo si navíc žádá záševků, přestřižení a dalších fint nebo aspoň pořádného střihu zohledňujícího jeho ženskost. Protože však většina u nás nabízených oděvů ničím z výše zmíněného neoplývá, odcházím z obchodů tu roztrpčena, tu zhnusena, nicméně vždy bez oblečení, které bych potřebovala.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 07:52

@ZdenaS - ja sa teraz pomerne casto vyskytujem na korculiach v Stromovke, a tiez nechapem, ako moze niekto korculovat v rifliach. Ale ked som sa nad tym zamyslela, tak u slecien 13-17 to este celkom chapem (toho frajera - sportovca je treba na nieco ulovit, a dokonaly styl korculovania to nebude), a je to stale lepsie ako sediet v mekaci s pretekajucim sadlom a lovit podobne typy 8-) Ale u 40-50 rocnych pani-diblikov to fakt nechapem…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 07:57

to kiwi: A mimochodem napsaný je to daleko líp (a bohatším jazykem), než svedou naše „módní redaktorky“ dneska.

Problém je a) jak rozeznat blůzku od halenky
b) lidi netuší jaký je rozdíl mezi krajkou a madeirou, tveedem a flaušem…
c) lidi chtějí takový ten „text plný topíků, stajlingů, bootcutů“ a podobně protože pak si připadají, že jsou světoví když tomu nějak orientačně rozumi.

ps: zná někdo odpověď na A) ?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 08:45

Ado, ani nevíte, jakou jste mi udělala radost:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 08:47

Blůzka je dámská košile, rozdíl je ve straně zapínání(knoflík vlevo, dírka v pravo)
Halenka je vrchní oděv a může být i bez límečku, což blůzka nemůže.

MP Vera
265 příspěvků 31.5.11 08:48

Já jednou viděla ve Stromovce viděla bruslit slečnu v krátké sukni a punčochách, vyloženě na mě působila tak že si šla na chvilku zasportovat cestou z práce a bruslila parádně, mohla jsem na ní oči nechat - ale to je asi výjimka, myslím že ty puberťačky to berou jako sociální aktivitu a ne jako sport a úměrně tomu se obléknou…

Modrá kočka: ad ty výprodeje měsíc po sezóně - nesouhlasím, asi chodíme každá po jiných cestách, vysledovala jsem že objeví-li se nová kolekce dejme tomu v dubnu, je oblečení komicky předražené, během května až června se objeví časově omezené slevy (třeba 10 dní) na určitou část zboží a až v červenci je (většinou) hromadný výprodej, kdy se ceny všeho snižují průběžně až do začátku podzimu, takže jednoduchý letní top který stál v dubnu směšných 800,– je na konci srpna za polovinu a méně (což bývá často pořád dost peněz vzhledem k typu a kvalitě zboží).
Ale asi do značné míry záleží na místě a způsobu prodeje - tuto strategii jsem vypozorovala v pražských obchodních centrech u řetězců, jinde a u malých prodejců to může fungovat jinak.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 08:50

Olga: „Bluza (lat. belosius, franc, blouse, blaude, starofranc. bliaut), halena, u krku uzavřená, jinak volná, dlouhá, obyčejně přepásaná vrchní košile…“ Ottův slovník naučný, čtvrtý díl.
Z výše uvedeného by vyplývalo, že blůzka a halenka jedno jsou. Můj osobní postřeh: inkriminovanému kusu oděvu říkala „blůzka“ moje babička narozená v roce 1904 v Čechách, „halenka“ pak druhá z babiček, narozená o šestnáct let později na Moravě. Dnes setrvávají ženy z naší rodiny u označení „halenka“.
Možná by téma stálo za hlubší průzkum, ať už historický nebo sociologický (smajlíky nesnáším, proto do textu nevkládám).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 09:09

Bruslím na kolečkách už skoro 17 let a dobře a stejně bruslím ve starých riflích. Je to proto, že když kolikrát vidím, jak někdo spadne a podře se, nechci riskovat, že se to stane mě, i když si ani nepamatuju, kdy jsem spadla naposledy. Říkám si, že ty rifle, jak jsou tlusté, by ten dopad zmírnily. A když jsou elastické a stářím přizpůsobené postavě, tak mě to nijak nebrzdí. Určitě ne víc než chrániče, které taky nosím. Naopak šílím, když vidím holky oblečené v tílku a minikraťáskách. Až spadnou, bude po parádě.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 09:09

Já tak trochu Libora chápu, mně osobně taky poněkud irituje, když mi někdo vnucuje, jak se mám oblékat. Tady v Pekle nejde ale ani tak o veřejné mínění a svatouškovské pohoršování, jako spíš o míru vkusu a přiměřenosti (postavě, věku, typu, příležitosti a tak). Když jsem jako mladá a nezkušená dívka chodila po Istanbulu s kudrnatými blonďatými vlasy do půli zad, necítila jsem se vůbec dobře, ačkoli mé oblečení nebylo podle mých vlastních kritérií nijak odhalující - sukně až na zem a tričko s krátkým rukávem. Zabloudila jsem do uličky u přístavu, kde seděli jenom samí pánové venku před čajovnami, všichni mne mlčky sledovali a nebylo to nic příjemného.
S odkazem na muslimský svět bych tak striktní nebyla: spousta feministek naopak zahalování vítá, poněvadž to zbavuje ženu nutnosti se přizpůsobovat estetickému ideálu, takzvaně líbit se. Ono vůbec se některé proudy feministického hnutí až zázračně shodují s těmi nejtemnějšími výrony totalitních ideologií (aniž by to feministky původně zamýšlely). Když perský šach Reza Pahlaví zakázal nošení čádorů ve snaze pozápadnit Írán, vyvolal v zemi sérii protestů žen. Ony si ten oděv nechtěly nechat vzít, mnohokrát z velmi praktických důvodů.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 09:10

Olga: To jste trefila. Procházím teď ze studijních důvodů staré (20., 30. léta) ženské časopisy a je to zážitek.

Nicméně tento článek je z roku 69 a podle mé mámy tehdy rozhodně nebyly takové možnosti, jako se píše v textu. No, zas asi jednotlivé modely vydržely více let aktuální, tak se to možná poskládat dalo…?

My říkáme halenka, babička ze „Sudet“ blůzka:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 09:29

Mandy: no, tak jelikož si tu dost lidí stěžuje, jak se „kurví kroje“ rozmáhají (třeba mezi mladými holkami, případně jsou medializovány jako vhodné a slušivé oblečení pro ženy, čili jsou tak veřejně normatizovány) a dejme tomu, že normální - norma - průměrný, tak normální žena takovou potřebu očividně má:) můžeme se sice ptát, proč takovou potřebu má a vlivem čeho, ale to se můžeme i u vašeho „vkusného“ oblékání, které, kdyby takto nebylo normatizované určitými dohodami či autoritami, tak taky nebude mít nikdo potřebu se tak oblíkat:) jinak si někdy zkuste nahlédnout do knihy sociologa Briana McNaira Striptease Culture: Sex, Media and the Democratisation of Desire;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 09:44

Dnes jsem třeba v drogerii potkala paní alespoň šedesátiletou, oděnou v krajkové minišaty, v páskových jehlách. Na té dámě byl její věk velmi znát, i když byla štíhlá a (opět) dohněda opálená. Bijou se ve mně vždy dva pocity:
1. Jéééééééééžííííííši, to je hrůza, copak nemá zrcadlo? Kolik jí je?? To nemůže myslet vážně!! Nevěřím.
2. Ať si každý nosí co chce, mne neobtěžuje, nemusím se na ni koukat, nazapáchá, nepřekáží, neprudí. Naopak baštím její vitalitu, já už třeba v jejím věku budu šmajdat s hůlkou a bez pomoci se ani nedostanu do tramvaje. Žádný z těch pocitů nepřeváží.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 09:49

Libore: Nedaří se mi to rozklíčovat. Tímto příspěvkem vysvětlujete ten předchozí? Protože já žádnou souvislost nevidím.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 09:55

kolasice:
taky nechápu, jak má předchozí příspěvek libora navazovat na příspěvek od mandy…(?)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 09:56

Kolasice: to je reakce na toto „víte Libore, vono to že normální žena nemá potřebu jít za kurvu je tak nějak vcelku normální a celosvětový jev…“


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 10:10

Vera: já nevidím rozpor v tom, co píšeš ty, a v tom, co jsem psala já. rozdíl je imho jenom v tom, jak která z nás vnímá začátek sezony. Pro mne sezona začíná, když začne příslušné počasí. Takže letní kolekce se začne prodávat v dubnu, ale nosit ty věci začneš tak v květnu/červnu (podle toho, jaký je rok. Letos začalo být teplo o dost dřív, než v posledních několiká letech). Takže sezona začíná v květnu/červnu. A jak sama píšeš, to už začínají slevy. V červenci (tzn. cca měsíc po začátku sezony) už začínají výprodeje :)
Takže první měsíc / měsíc a půl klidně odchodím v tom, co mám z předchozích let. Kousky, specifické pro tohle konkrétní léto, si prostě koupím o něco později, a užiju si v nich tak půlku sezony. Pokud akutně potřebuju něco pořídit už na začátek sezony, tak si to prostě koupím za plnou cenu. Nebo taky nemusím - v každém obchodě je oddělení se zlevněným zbožím a prodávají tam třeb ai poslední kusy z nějaké řady. Občas má člověk štěstí a natrefí na svou velikost.
Takhle jsem si cca před 2 měsíci pořídila dlouhé hedvábné šaty na 50% ceny - v obchodě, který se specializuje na doprodej posledních kusů oblečení rlzných značek.

Možná je můj způsob o něco časově náročnější, protože se chodím koukat do obchodů skoro každý týden. Ale zase mám přehled o tom, kde co nabízí, nestrávím tam 2 hodiny probíráním veškerého zboží, ale jen zkouknu, co je nového (takže stačí tak 20-30 minut, mnohdy ani to ne). Nemusím dělat zoufalé celodenné hony na konkrétní věc, kterou zrovna teď sháním, protože buď vím, kam pro to zajít, nebo už ji vlastním - ano, musím mít představu, co by se mi asi tak hodilo do šatníku.

Já ti nebráním dělat to jinak, než to dělám já, jenom jsem se podělila o svůj způsob nákupů, který funguje. Není tvou povinností se jim řídit. Nemusíš ho využít vůbec, nebo si z něj můžeš si z něj vzít jenom něco. Mne se prostě zdá být zbytečné kupovat v zimě čtvery letní šaty na poloviční cenu, protože za půl roku se mi už nemusí líbit nebo už mi nepadnou. Můžu přibrat nebo zhubnout, můžu otěhotnět, může se stát cokoli. Raději si koupím jedny šaty třeba i za plnou cenu (když není zbytí), ale vím, že je budu nosit, padnou mi a budou se mi líbit. Nebudou mi zbytečně zabírat místo ve skříni, nebudu příští rok řešit, co s nimi, když mi nepadnou.
Navíc - před zimou vždycky přiberu a před létem zhubnu. Tak proč kupovat letní oblečení, když v léte budu mít třeba jinou velikost? :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 10:12

Libor: Čili vy říkáte, že má (potřebu jít za kurvu), alespoň některé mají, a že obliba v kurvím kroji je důsledkem společenských dohod atd. atp.

Oka, jenže Mandy reagovala na Váš komentář, kde se pozastavujete nad tím, že se tu diskutující pozastavují nad tím, že některé ženy nosí kurvní kroje. No, to jo, já to taky nechápu a je celkem jedno, jestli je to nějaká současná norma, není to pěkný, ty osoby v tom nevypadají ani dobře ani důstojně a už vůbec ne přitažlivě. Takový názor přece není důkazem bigotní morálky a já nevím čeho všeho ještě…

MP Vera
265 příspěvků 31.5.11 10:23

Kočka: proč bych taky měl povinnost se řídit tvým stylem? jen jsem se podělila o své zkušenosti které se rozchází s těmi tvými, toť vše, tón tvého komentáře vnímám jako zbytečně konfrontační. Tobě se něco zdá zbytečné, já s tím mám dobrou zkušenost - přesně o tom tady ta debata je, vyměnit si názory a úhly pohledu, a říkat někomu že se tím nemusí řídit je snad zbytečné. A mám za to že oficiální sezonu skutečně určuje kalendář a ne aktuální teploty. Howgh.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 10:24

Jen k těm nákupům ve slevách. Je určitě fajn, počkat si na slevy po sezóně, protože to zboží je opravdu předražené a když si uvědomíme, že i po slevě na tom obchodníci pořád vydělávají, je to ta nejlepší možnost. Ovšem ne pokud chcete nosit aktuálně ty nejmodernější věci, aby bylo vidět, že to je ta poslední kolekce. Komu nesejde na tom, že znalec značek a člověk, který je v obchodech s hadrama jako doma, na první pohled pozná, že máte na sobě něco z loňska, ten je v klidu a může si klidně nakupovat slevněné věci o stošest (sem bych se řadila i já). Má to ovšem ještě jednu podmínku. Nesmíte mít větší velikost než 38! Z mé vlastní zkušenosti z Brna: vejdete do (jakéhokoli) obchodu, podíváte se na nové zboží a zjistíte, že mají tuny hader velikosti 34, 36, asi jednu tunu hader velikosti 38 a pár set kilo hader velikosti 40. Větších velikostí je tam jako šafránu (řekněme asi tak 3ks 42, 2ks 44, 1ks 46). A to je všechno. Těch šest kusů oblečení, které prodejna objednala a které by potřebovala většina ženských, je vykoupeno raz dva a pokud máte tyto trochu větší velikosti, nekoupíte si ve slevě vůbec nic. Leda hadr na podlahu. Proto se spolíhám na dovoz ze zahraničí, kde se nebojí šít víc velkých HEZKÝCH, NEHADROVITÝCH, NEPYTLOVITÝCH věcí. Jediný případ, kde měli habaděj velkého oblečení, bylo C&A, kde jsem objevila i plnej štendr slimek velikosti 52!!! Nekecám!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 10:33

Monika: no vidite, ja mam zase zkusenost opacnou :-(. Kdyz shani neco ve vyprodeji ve velikosti 36, tak nenajdu, vsude se zacina od 38… Asi zacnu jezdit do Brna :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 10:34

Vera: přečetla jsem to znovu a nevidím na svém příspěvku vůbec nic konfliktního (podotýkám, že „konfrontační“ a „konfliktní“ jsou synonyma). Pokud to tak vnímáš, je to škoda.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 10:36

@Monika - ja mam 36/38 vrch a 38/40 spodnu cast tela, a vo vypredajoch zasadne narazam na krasne veci vo velkosti 44 a vyssie (co by sa sice dalo s uspechom pouzit ako pyzamo, ale nie je primarne mojim cielom :-))

(btw, slimky velkosti 52 ma zlahka desia…ked si predstavim gate podobneho stylu na mojim zadku, tak uz to je hruza, a dat to este o par cisiel vyssie…no, neviem, existuju aj ine typy oblecenia)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 10:36

Kolasice: Čili vy říkáte, že má (potřebu jít za kurvu), alespoň některé mají, a že obliba v kurvím kroji je důsledkem společenských dohod atd. atp. /// správně.

Oka, jenže Mandy reagovala na Váš komentář, kde se pozastavujete nad tím, že se tu diskutující pozastavují nad tím, že některé ženy nosí kurvní kroje. /// no, já se hlavně pozastavuju nad cejchováním kurvami, což prostě implikuje charakterové vlastnosti a dehonestuje tak ostatní, jen na základě výběru oblečení. Je to obdobná zkratka jako dřívější implikace tetování - kriminálník atd. Absurdní je to hlavně proto, že míra odhalení, při které už je ve společnosti žena považována za kurvu se v různých dobách a kulturách dost mění. Prostě take it easy a trochu nadhledu:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 10:55

libore:

moje zkušenost (skutečně jen osobní, aby mě zase někdo nenařknul ze zobecňování) —
asi tak 98% slečen, které nosí mini, velké výstřihy, laciné vzory a vůbec vše, o čem se tu diskutuje jako o kurvím kroji, které znám osobně, jsou ženy skutečně hodně přelétavé a své ženské tělo jaksi v životě mohutně v svůj prospěch využívající. případně jsou hodně hloupé. nebo kombinace obojího.
neznám ani jednu ženu, která by se oblékala do alternativy kurvího kroje, a byla inteligentní, schopná, milá, přívětivá, a nepromiskuitní.

proto mi označení kurví kroj moc dehonestující nepřijde. protože většinou jde o pravdu. když mi někdo dá příklad ženy málem nahé oděné v kraječce se cvočky na jehlách s platinovou hlavou a mohutným opálením, a ona to nebude aspoň trochu své tělo využívající partnery k dobru své peněženky a dovolených střídající nebo hloupoučká barbie, budu o změně názoru přemýšlet.

samozřejmě máte asi jiné zkušenosti.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 11:15

Ten příklad slimek velikosti 52 jsem sem nedávala proto, že by se mi to líbilo, to jen tak pro srovnání na jaké hrůzy a šílené výkyvy z extrému do extrému můžete narazit v brněnských obchodech. Vidím, že u mého píspěvku se pěkně začínají střádat negativní hlasy. OK, asi se vám to moc nelíbí, ale moje zkušenost JE prostě taková. V každém obchodě bych brečela nad pěknými oblečky, které jsou ale našité jako na panenky. Jsou obchody, kde s velikostmi opravdu končí na čísle 38! Samy prodavačky mi to řekly, když jsem se sháněla po kalhotách velikosti 42! A nebo je pes zkopaný jinde - chodím asi po špatných obchodech. Nebo bych měla začít nakupovat od vietnamců, protože ti jsou schopní našít všechno fakt veliké (druhá věc je potom vzhled materiál, vkus, zpracování apod.)…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 11:42

Ad nakupovani:

Veci, ktere jsou zakladem satniku, se nijak zvlast nemeni a uz byly tak 250 krat proprany ruznymi modnimi casopisy (a urcite budou vyjmenovany i v te Adine chytre knize). Ten seznam vypada nejak tak:

http://www.topzine.cz/…i-nikdy-vic/

Za me dodavam - kdyz mate pocit, ze se vam ne vzdy dari hezke kombinace - tak si do satniku postupne porizujte: jednobarevna (nesportovni) tricka a kosile s dlouhym a kratkym rukavem, jednoduche cerne kalhoty urcite taky, jednoduche nesportovni boty (treba balerinky) a kabelku ve stejne barve. Proste vsechno jednoduche, bez nadpisu, volanku a dalsich „vylepsovaku“. Kdyz pak do outfitu z jednoduchych kousku pridarte jednu divokou vec, tak to bude ok:)

A taky je dobre nakupovat v akcich, tim se usetri spousta penez. Kdyz je nekdo z maleho mesta, tak by si mohl udelat 1 nakupovaci den v Praze v druhe pulce srpna nebo v druhe pulce prosince - to je totiz vyprodejove obdobi a slevy jsou ve vsech obchodech, v nekterych vice, v nekterych mene.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 11:44

Monika: já mám velikost 36, ale ty slim kalhoty jsem si koupila vel. 42. Mám z nich takové pěkné roury teď. Takže si umím představit i slimky vel. 52 a nepohoršuje mne to, protože kreativita přeci!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 11:54

„Vkus je nepritelem kreativity“ Pablo Picasso


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 11:58

to Natalka: mate uplnou pravdu.Superstar jsem sice nevidela, ale zda se mi prima, ze ma nekdo ve vasem veku takovy nazor! me se to taky nezda normalni a je povzbuzujici, že tolik ctenarek s vama souhlasi! :-)

to Bara: myslim, že vetsine zdejsich „puritanek“ jde o miru obnazeni a o prilezitost, ke ktere se obleceni nosi, pripadne o vek a kapku soudnosti. Super kratke a dekoltovane saty jsou na plazi ok, ale ne v praci ci ve skole. Kratasky a kratke tricenko nad pupik je prima na vylete, ale hloupe v restauraci. Když chce žena ukazat, ze ma pekne prsa a ma vetsi vystrih, bude napadna, ale nemusi vypadat jako kurtizana, pokud si ovsem nevezme super kratkou mini v šířce opasku, vykukující podprsenka není sexi atd. Je jasne, ze kazdy ma hranici kurviho kroje posunutou jinde.
Ale kupodivu i mnozi muzi, ktere znam, mi potvrdili, ze kdyz je zena oblecena moc vyzyvave a obnažene, neni pro ne predmetem zajmu. Jeji snaha upoutat je totiz tak napadna, ze nepusobi pritazlive, ale podezrele. Normalni muzi chteji chodit s normalnimi zenami a ne s lehkymi holkami. Je ovsem pravda, ze chlapi, ktere mam na mysli, jsou ve vekove kategorii 30+( ale pozor, nejsou to zadni neknubove). Nejvic ty pány irituje nepatřičné obleceni v praci a ve skole. Tam jsou svym zpusobem „prisnejsi“ nez vetsina mistnich „puritanek“.

to Alena Cechova (a Libor): kdyby byl Libor holka, tak bych taky byla schopná pochopit, že si nechce nechat mluvit do svých minisukní a výstřihů, predpokladam vsak,ze je Libor chlap :-)
jinak je to hezky a vystizne napsane, jako vzdy :-)

musim lezet v posteli, takze si ulehcuji psani bez diakritiky, zároveň dekuju za prima blogg a zajimave prispevky!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 12:02

adam:
picasso měl asi pravdu.

bohužel v důsledku toho vznikají zrůdnosti. možná děsně kreativní, ale zrůdnosti (viz děsně neokoukané místnosti polité sýrem, chleba nalepený na obraze nebo vystavený záchod…a blbci a snobové se můžou uslintat - stejně tak je to o módě)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 12:14

Já mám jiný oblíbený citát: „Ornament je zločin.“ Kdo pozná autora jako první, pošlu mu pytlík bonbonů. …
Piccasso se mi vůbec nelíbí, tudíž mne i jeho citáty nechávají ledově klidnou. Kubismus (já vím, modré období…) snesu akorát ve 3D, jinak je mi víceméně volnej a poněkud křečovitej. …
Víte, že většinu citátů ty takzvané osobnosti ani z pusy nevypustily?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 12:21

Adolf Loos? (google.com :-D) Ale pytlik si neprosim :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 12:25

Adolf Loos :-)

(google)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 12:30

Přesně tak, přitom je to vlastně název jeho eseje „Ornament a zločin“. Je to velmi zajímavé čtení, doporučuji. .....
Jinak citáty považuji za užitečné, nahrazují bezbolestně absenci vlastních originálních myšlenek. Každej nejsme Mark Twain, že.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 13:07

Jeden komentář OT: Nedávno jsem četla článek o architektuře Adolfa Loose. Moderní architekturu sice nemusím, ale tohle bylo fakt dobrý… A bez ornamentů :o)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 13:29

Za mě teda Loos bez googlu, heč :-).

Odkaz na nadčasové oblečení - to je klasika, to je opravdu v každém časáku (jen teda nevím co si mám představit pod: „…jeden pár klasických elegantních černých kalhot…“ :-)

Je fakt, že tím by se měla řídit každá žena, i dívka. Je ale otázka, jestli nejsou perly, šedý cardigan, béžový kabát pro mnohé moc „nudné“. Vždyť oblečení, které je sexy, mini, flitrované, jeansové, trendy daleko efektnější. Vynikne v něm postava, přiláká víc pohledů… Hlavně nebýt za šedou myšku nebo za starou mladou. No?

(Ironie samozřejmě).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 13:53

No, já bych to taky tiskla na bilboardy, ale na ty s claimem UŽ NIKY VÍCE! Se vkusem asi nemůže nic moc nadělat žádné státní zřízení. Ale protože oblékání považuji za výsostně osobitou věc, která rozhodně souvisí i se svobodou, vnitřní svobodou každého, musím tu zmínit, že bolševik pokřivil to jak vypadáme, co stavíme za domy a jak si to v nich zařizujeme na mnoho a mnoho let. Bude trvat generace, než se zbavíme umělých hmot, atrap, nápodob a celého toho povrchního přístupu k těmhle věcem v duchu věty z článku: „Každá žena má být oblečena tak, aby působila příjemným dojmem na své okolí. Být vkusně oblečen není jenom osobní potřebou, ale je zároveň i společenskou povinností.“ To už si doufám myslí jen Fidel.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 14:02

garderobe:

já si naopak myslím, že být oblečen tak, aby okolí nemuselo hledět na tvoje spodní prádlo, špeky, pot, chlupy a jiné věci, společenskou povinností je.

je to slušnost. nemá to skoro nic společného s módou.

svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda jiného, což je pravidlo, které se úplně vytratilo, zůstala jen ta půlka - já mám svobodu a kdo na mě může, můžu si nosit co chci a nikdo mi nemá právo do toho kafrat.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 14:03

Libor: Kdybyste to napsal rovnou takhle, tak asi nikdo nic nenamítá. Akorát si tady asi nikdo nemyslí, že žena v kurvím kroji je automaticky erotická pracovnice nebo něco podobného. U mladších dívek si myslím, že jsou navedené u starších, že jsou s prominutím jednodušší nebo naopak velmi mazané. Zjednodušující, ale to je má první instinktivní reakce…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 14:23

Daniela: "Jeden pár (několik párů) kalhot je bohužel jeden z ukázkových kalků při překladu z angličtiny.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 14:25

Tlapkoun:
Přesně tak, nejde o módu, ale slušnost. Navíc jsem přesvědčená, že za abnormální výskyt všeho, o čem píšete, je rovněž spoluzodpovědná ta čtyřicetiletá kulturní průrva. Ale o tom jsem nepsala.
Nedokážu se asi pregnantně vyjádřit, ale k tématu jsem našla krásný citát (na blogu Evy Schon), je to druhá fotka shora http://evaschon.blogspot.com/…i-modni.html#more


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 14:58

Moniko, to mi prozraďte, kam chodíte nakupovat. Mám velikosti 34-36, ale rozhodně nemám dojem, že by v obchodech visely moje velikosti.
Superstar je tragédie. Nedivím se českým tvůrcům, že jejich oblečení se tam neobjevuje a místo nich má Tina legíny od McQueena - pro ty, kteří tvoří pod jeho značkou (McQueen je mrtvý), je česká Superstar asi jako pouťová zábava v Horní Dolní. Být českou návrhářkou, taky bych se totiž asi hanbou propadala, kdyby se něco z mé dílny objevilo v souvislosti s touhle „zábavou“.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 15:12

Tak já souhlasím s Monikou, ve výprodejích zásadně nenacházím velikost 42 (XL) většinou jsou tam menší nebo naopak zas ty větší :-D to samé to mám u bot ve slevách prostě boty 41 - 42 (to spíš) nemají, a když mají, tak je to ošklivé nebo absolutně nevyhovující mé postavě…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 15:17

Když už tu byla nakousnutá ta Superstar, nesledujete někdo také VIP zprávy? Modely, co mají někdy moderátorky na sobě, jsou mnohdy také hrozné.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 15:20

kolasice: „Kdybyste to napsal rovnou takhle (…)“ /// to bychom ale přišli o všechnu tu zábavu;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 15:39

Tak jste mě tu „zaklady šatníku“ a „skříní nepřeplněnou věcmi typu "nemám co na sebe“ nahlodaly (tedy pardon, Libore, nahlodali;) ), že jsem zčerstva naběhla k šatníku a třetinu věcí (již nepadnoucích či nikdy tak docela nepadnoucích, byť kráásných, že) vyřadila - slušná kupička do charita kontejneru.

Samotný úvodní text je výstižný, jak kdybych slyšela svou babičku (byť ta to doplňuje ještě radami z dob prvorepublikových).
Kde hledat zlom ve zhoršení odívání v Čechách - to nevím. Vlastní zkušenost nemám tak dlouholetou. Ale co tak soudím podle oblékání ve filmech, největší propad od vkusu k nevkusu bych viděla někde na přelomu 80. - 90.let, ve „veksláckém“ období. Některé kombinace označované na Módním pekle jako „kurví kroj“ mi evokují právě tuhle dobu, jako by zastydly v džínoflitrocizotričkonápisové době.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 16:24

Hehe teď jsem přečetla ten článek z blesk.cz o té superstar a dostává mě jak je to tam psané všechno hrozně pozitivně, jako „Super, Gábina ukázala výstavní dvojky… Helena skoro ukázala zadeček..“ :))) Nikde ani náznak toho, že by zde bylo něco přes míru či nevkusné. Ale je to Blesk, uznávám, asi není důvod se nad tím hlouběji zamýšlet..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 16:30

Když jsme u tech citátů: „Less is bore“ (http://en.wikipedia.org/…bert_Venturi)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 16:42

Fronta protidžínového odboje mohutní:
http://www.ceskapozice.cz/…-pohodlnosti

MP Vera
265 příspěvků 31.5.11 16:43

Alena Čechová: teď jsem to sem chtěla poslat :) Další ostrůvek pozitivní deviace, hurá!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 17:01

A nevím proč sem pořád někteří pletete morálku, ta s oblečením podle mě nemá nic společného. Vždyť přece perfektně oblečený elegán může být pěkná sv*ně a támle holka od sousedů, která prostě nebyla vedená k nějakému vytříbenému vkusu, nemá nic moc vzdělání, a občas omrkne leda tak módní tipy v Blesku, chodí prostě hodně nalehko, ale může přitom mít úžasnou povahu, být skvělá matka, a přítelkyně, která vždy pomůže. Jenže zkrátka je nevkusná a člověku s normální mírou estetiky, sebekritiky a bůhví čeho, to prostě bije do očí a tak si tady o tom popovídáme.

Tenhle blog řeší svým způsobem povrchní záležitosti – to jak se lidi oblékají. (místo toho, aby se zde řešily světové problémy…) Nicméně když už si na ty povrchní záležitosti najdeme čas, tak je aspoň rozebírejme pořádně, nazývejme věci pravými jmény a nepleťme do toho morálku a podobné záležitosti ne?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 17:21

Alena Čechová: Tak k tomu se hodí článek na blesk.cz, kde Alice Bendová popisuje, jak ji k hubnutí donutil fakt, že se nevlezla ani do jedněch z třiceti džín, které má doma, a musela jet do města v teplácích.....:)
No jo, buď džíny anebo tepláky - jiná volba prostě není…

sarus
5 příspěvků 31.5.11 17:57

…je mi to líto, ale mě tohle fórum už prostě nebaví číst, na všechno se tu snad jen „fluše“ a divím se, že se ještě tahle diskuze nezvrhla k podprsenkám jako hodně jiných.

Mějte se tu fajn


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 18:09

Ošklivé káčátko: Nebyla ona 2× těhotná? To neměla nic volnějšího? Jo aha vlastně, byly to ty džíny, do kterých už se nevlezla… I když uznávám, podařilo se mi rozervat si „za provozu“ elastické džíny pěkně napříč, jak Lenka Kořínková v Létu s kovbojem, jen už jsem tam nedávala srdíčko, ale pořídila si nový.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 18:12

(Poznámka pod čarou - bylo to na střední, kdy největší a taky jediný sukňoidní odvaz v mé skříni byl sarong.)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 18:20

Podle mě nejsou džíny vlastně ani moc pohodlné. Ale jedny ve skříni mám.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 18:25

Alena Čechová: ad článek - až po jeho přečtení a těsně před zavřením stránky jsem zaregistrovala tu šílenost vpašovanou doprostřed fotky a málem mě to porazilo :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 19:40

Natálko, v modelu „kozy (a přilehlé okolí) ven“ se ovšem asi těžko bude vyskytovat stydlivá Matka Tereza, již jen z důvodu nepraktičnosti :-)

A oděv je to, čím působíme na okolí jako prvním - a pochybuju, že si toho někdo NENÍ vědom (pokud se nebavíme o chovancích ústavu pro choromyslné).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 19:52

Striptease Culture: … teda tu knížku neznám, ale řekla bych, že prudérností tu striptýzovou kulturu právě udržujeme. Striptérka nevchází na scénu UŽ nahá. Aneb přírodní národy nahota nevzrušuje.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 20:34

Sido u nás již žádná reálná prudérnost není. Dlouho. :-)

Přírodní národ, co to je ?
Beduíni, Pakistánci ??
Mongolové ?? Malajci ??? Eskymáci, Indové ?
Obávám se že definice „přírodního národa“ neexistuje…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 20:46

Mandy: Tipuju amazonské indiány.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 20:48

Chraňbůh, přírodní národ jsou třeba křováci (korektně Sanové) nebo australští aborigins, pomiňme, že dnes prakticky civilizací neinfikovaný kmen neexistuje, možná někde v Amazonii. Reaguji na Libora a říkám prakticky totéž co Mandy: prudérnosti není, striptýzu není.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 21:03

Mandy, jaj! Vy jste ve škole neměli Lévi-Strausse (ne, fakt to není jenom značka jeanů)?

Sida: abych pravdu řekl, moc nevím, co chcete říct. Každopádně kniha je pozitivním příspěvkem k sexualizaci veřejného prostoru, nikoli jeho kritice, pokud Vás to zajímá, tak: https://rapidshare.com/…_Culture.pdf Hádám, že Vás asi bude zajímat zejména kapitola „Women, known your limits!“ (název kapitoly je odkazem na parodické video http://www.youtube.com/watch?…, tak se neděste)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.11 03:55

Libore, rádobyintelektuální masturbace plná jazykových neobratností (Lévi-Strausse, jeanů, Women, known) mě nebaví. Až budete mít něco skutečně k tématu, ozvěte se. Ale bylo by fajn, kdyby to bylo z Vaší hlavy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.11 06:07

Ad: Kiwi: A oděv je to, čím působíme na okolí jako prvním - a pochybuju, že si toho někdo NENÍ vědom.
Ale samozřejmě - ty kurví kroje na patnáctkách na nás možná působí tak odpudivě právě proto, že dívenky usilují o vysílání zcela jednoznačných signálů, aniž zcela chápou co vysílají. Nejde o nahotu. V plavkách je větší a nikomu nevadí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.11 09:31

Nezávislý návštěvník této diskuze by rychle získal dojem, že všechny patnáctky chodí jako malé šlapky anebo spíše, že pisatelky této diskuze jsou upjaté staré pany, které chodí v dlouhých suknicích a halenách. A víte proč? Z toho věčného lamentování nad špatným morálním stavem mládeže, který se zrcadlí ve způsobu jeho odívání. Nevím jak vy, ale když jdu po městě, tak vídám většinu náctiletých slečen, které tady tak horlivě propíráte, oblečeny jako většina ženské populace (kalhoty (většinou džíny), trička nebo nátělníky, kecky popř. balerinky, podle počasí bunda nebo mikina). Samozřejmě sem tam člověk potká i vyzývavě oděnou patnáctku, ale stejně často, ne-li častěji seksí oděnou „zralou ženu“. To už je smutnější pohled.
Ty mladé holky totiž, teprve své zkušenosti s módou získávají, některé zatím neví co jim sluší, hledají svůj styl, mnohdy i metodou pokus omyl, což je přirozené, navíc mají čas na to, že se svých nešvarů v oblékání zbaví. Také je třeba uvést, že některé z nich jsou však oblečeny zajímavě a s nápadem, některé elegantně, některé v retro stylu. Jiné na sebe radši výrazně neupozorňují a nosí jednoduché oblečení a neutrální barvy. Zkrátka a dobře: všechny nejsou stejné! V této diskuzi jsou bohužel všechny házeny všechny do jednoho pytle a to jako malé kurvičky. Zamyslete se.

Katy
98 příspěvků 1.6.11 09:40

myslím, že naopak Vy jste si přečetl/a jen příspěvek od Sibyly…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.11 10:00

Providence: no, já chápu, že když něko neví coby, tak začne hledat překlepy a jazykové chyby, aby se mohl zapojit alespoň nějakým způsobem. Jinak skloňování „Lévi-Strausse“ je naprosto běžné, stačí se podívat na diplomové práce, které jsou mu věnované, anotace jeho knih atd.

Ale bylo by fajn, kdyby to bylo z Vaší hlavy. /// A tohle fakt nechápu. To má být reakce na ten odkaz na knihu?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.11 10:17

Andrássy: Jenom pro upřesnění. Kdybych byla prudérní stará panna, tak mě odhalená kůže mladých krasavic bude dráždit, protože mi bude připomínat, že už nikdy nebudu tak svěží. Pokud ve mě vzbuzují soucit nebo pobavení, je to proto, že ze sebe zbytečně dělají světem protřelé dospělé ženské a ono to nefunguje.

Ale jo, většina mladých holek je oblečená normálně a jsou krásné, protože jsou mladé a to samo o sobě stačí, netřeba to kazit kurvím krojem:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.11 10:46

Andrássy, já bych oddělila diskusi od článků. V diskusi se projevuje vox populi a s tím nelze nic dělat, leda se s tím smířit.
Tady tu podle mne taky kolikrát přepjatou reakci na „mladé kurvičky“ spíš považuji za celkem pochopitelnou odpověď na naši zahlcenost sexualitou a vulgarizaci veřejného prostoru.
Já sama nevím, jestli mne poloobnažené mladé slečny pohoršují. Spíš asi ne, protože předpokládám, že z toho vyrostou (většinou). Já myslím, že tenhle blog se spíš takovým nepatrným příspěvkem do snahy o naši mírnou kultivaci v mezích zákona a pro spoustu holek je to velmi dobré už z toho důvodu, že najdou takzvanou spřízněnou duši. Je to jenom fórum, nikdo nikoho nenapadá pěstmi ani nezakládá milici dohlížející na mravnost. Ani se nikdo nechystá běhat po městě s dekou, do níž by zahaloval ty necudné hříšnice. Jen si povídáme. Vlastně je to terapie.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.11 15:15

Článek je napsán velmi hezky a hlavně srozumitelně až polopaticky. Až při zmínce o tom, že dlouhé kalhoty se nehodí na denní nošení mi došlo, že to bude něco staršího data. Ostatní pravidla jsou víceméně aplikovatelná i v současnosti.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 00:07

Já si myslím, že hlavním problémem většiny Čechů je pohodlnost. Nerozlišují příležitosti, ke kterým se oblékají.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 07:02

Libor : aha, tak si možná porozumíme, když tu knížku přečtu.
Mínila jsem, že v letním davu mám občas pocit, že se blížíme k oděvnímu stylu přírodních národů, které díky klimatu, v němž žijí, znají náhrdelníky, tetování, no a pak eventuálně bederní roušku, což je absolutně neslučitelné se striptýzem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 20:15

Pěkný návod, vypadá to jednoduše, ale jednoduché to vůbec není! Copak se dá v těch našich obchodech takto vybírat? Když už se mi nějaký kousek líbí, můžu být ráda, že mají mou velikost, když bych si chtěla diktovat ještě barvu, vzor nebo látku, to už bych si fakt nekoupila vůbec nic. No, ale snažím se ;o)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.6.11 13:41

Ivetka by si taky měla občas něco o vkusném oblékání přečíst…taky by se to hodilo dát pod článek o trčící podprdě,ále to už se mi ani nechce…fuj…
http://prozeny.blesk.cz/…kove/189358/


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.6.11 22:51

Mám problém, podobný jako slečna na příspěvku v pořadí třetím. Na imatrikulaci jsem se oblékla do černé zvonové sukně, končící v nejužším místě nohou těsně pod koleny, vínový top, uzavřené lodičky, menší kabelka. Většina spolužáků/spolužaček dorazila v džínách a nanejvýš košili. A pak se vyskytlo malé procento lidí, jdoucí na tuto událost ve velké večerní. Vzhledem k tomu, že začíná být aktuální téma oděvu vhodného promoce, by mě po tomto imatrikulaním karnevalu zajímalo jaký oděv je vhodný na tyto příležitosti. V gatích ani tak jít nehodlám, i kdyby to bylo schválené v zákoníku…

DanielaS
5245 příspěvků 24.6.11 11:06

Nemam problem s impulzivnim nakupovanim, mam problem s jakymkoliv nakupovanim, protoze nenakupuji, nybrz SHANIM. Vim, co chci, zhruba tusim, kam pro to jit (bohuzel do jine zeme), a jelikoz se sortiment naprosto neslucuje s mymi pozadavky… nouze me naucila sit.

TO JE VAM TAKOVA ULEVA!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.7.11 10:48

no já výše popsaný problém řeším tak, že když mám náladu vypadnout z domu, jedu do Ostravy nebo Olomouce, obcházím obchody a když najdu něco, co se mi fakt hodně líbí a sedí mi to, neváhám a beru, mám zkušenost, že když to nevezmu (protože to nutně nepotřebuju) a půjdu to koupit až v době, kdy to potřebovat budu, tak to neseženu a budu nucená si koupit něco, s čím nejsem spokojená bez výhrad… takže kolikrát ty obchody obejdu a nekoupím si nic a když na něco natrefím, mám z toho opravdu radost, nevím, asi jsem moc náročná ;-) …třeba kozačky na podpatku jsem nemoha sehnat 3 roky a radši jsem si nekoupila žádné, čímž jsem tedy zúžila možnosti oblékání (k určitým věcem mi chyběly boty), ale nekupuju módní výstřelky a oblečení nosím několik let, nemám na každou sezónu nové, takže tak je to se mnou


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.9.11 22:01

Pro silnější ženy souměrně rostlé volíme užší siluetu oděvu, která zdánlivě zeštíhluje. - tuto vetu by si mali vytetovat na paprcky ludia co navrhuju oblecenie 42+. a nie navrhovat vrecia, stany atd :)

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Správná délka rukávů u saka a kabátu - dvě cesty agenta Smithe

Autor: Channah

Za inspiraci k tomuto příspěvku vděčím diskusi pod svým článkem... Celý článek

Khaky

Autor: Ada

A ještě jedna hádanka. Jak vznikl tento apartní kostýmek? Zdroj:... Celý článek