Slečno, kouká vám... ne, to už fakt nemá cenu

26.05.11 | autor Ada

*

Pro čtenáře, kteří nestojí o šicí návody, tu mám pěkný úloveček z dnešního dopoledne.

Vím, že se opakuju. Jenže módní faux pas na ulicích se taky opakují. Snad se opakování stane matkou vkusu.

To zkřížené jsou ramínka od šatů, ten zbytek podprsenka. Jasně, v létě je přece NORMÁLNÍ, že se nosí hodně odhalené šaty. Snad DÁ ROZUM, že tu a tam něco vykoukne. Co si jako má člověk počít, ne asi?!

Já se fakt nechci na ulici koukat na cizí prádlo. Ramínka podprsenky ne zcela překrytá  ramínky tílka v nějakém ležérnějším ohozu skousnu, tak fajnová zase nejsem, ale tahle paní zcela bezostyšně vystavuje skoro všechno. Můžu se nerušeně kouknout, na kolikátý háček zapíná, že jí levé ramínko vyhovuje o milimetr přitaženější než pravé, jaký dezén má její podprsenka (s jemnou obloučkovou gumokrajkou, půvabné) a jak jí sedí pod lopatkovými tukovými polštářky.

Pastor Camping měl pravdu. Konec světa se blíží.

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 12:24

To je hnus velebnosti.

Ale opravdu je hrozné, co se poslední dobou vyrojilo na ulicích. Toto je ještě dobré. Jsou i takové hvězdy, které tu podprsenku mají o dobrých 15 čísel výš a špinavou jak kolečko od hnoje.

Musím ale přiznat, že i mě občas trápí to, že najdu hezké šaty nebo top a pak přemýšlím, jak to udělat, aby všude nelezla podprsenka. Jenže když má člověk větší prsa, samodržící podprsenka nedrží a pak co? Nemáme nosit hezké věci? Co na příště přidat nějaké rady. Prosím, prosím :-).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 12:28

to je jen další ztracená duše…když vidím kabelku 1 a kabelku 2 , radši nechci ani vědět, co má obuto…

mimochodem, fakt nechápu, proč si takto naducané ženy s tlusťoučkými zády a buclatýma ručičkama berou takový střih šatů…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 12:30

hm…možná to nejsou šaty, má kolem pasu ještě slušivou mikinku :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 12:31

Peklo to je, ale horší by bylo kdyby se odvážila bez (i to jsem viděla).
Janča má pravdu, chce to návod.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 12:32

Všimla jsem si, že hit tohoto léta jsou barevné podprsenky pod šaty bez ramínek. Přičemž ramínka podprsenky musí ladit s oděvem, odvážnější nosí kontrastní barvy - ona pak ta ramínka přece vypadají, že patří k šatům, takže je to vlastně supr, jsem za šmrcovní dámu, nemusím utrácet za vhodnou samodržicí podprsenku. A největší bonus - když koupím podprdu s vyměnitelnými ramínky, můžu je měnit tak, aby mi ladily k ostatním doplňkům.

PS: je to ironie, nemá to žádnou výhodu, je to ošklivé a jenom nositelka si myslí, že není poznat, že ramínka patří k podprsence a ne k šatům


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 12:34

to Janča:
Je spousta hezkých věcí, ze kterých Ti nic nepoleze.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 12:38

já prostě nesnáším léto…

v tramvajích je často nesnesitelný puch, protože češi jsou prasata nemytá (což s oblibou přeráží politím se laciným parfémem v hojné míře), navíc bezdomovci smrdí echtovněji než obvykle. pořád musím koukat na něčí podprsenky a dokonce kalhotky (průhledné leginy s tričínkem do pasu rulezz), dobrý den kozy ven, ve vlaku se štítím si sednout, protože poté, co jsem už letos viděla dvě dvěstěkilové matrony, pod kterými na sedadle zůstalo několik litrů potu, zvedá se mi z toho pomyšlení žaludek.

a nedá se tomu vyhnout…ať koukám, kam chci, všude je něco nechutného :-(

sežerte mě klidně, ale potřebuju to někomu sdělit, nebo prasknu :o)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 12:41

Já včera potkala něco podobného, prvně jsem byla v šoku, ale pak jsem stihla i vyfotit, pohledám a kdyžtak Adě pošlu. Prvně jsem nechtěla, protože jak nadpis říká - „ne, to už fakt nemá cenu“, ale potkávám to pořád a vypadá to hrozně, i na úplně štíhlých ženách, natož pak na paní výše. A pokud se nepletu, paní, co jsem včera potkala, měla skejťácké boty. A legíny s kraječkou. Bílé. Sukni si vzít neobtěžovala (ne, že bych měla ráda kombinaci legíny + sukně, ale lepší než legíny + nic). Samozřejmě nějaké to kilo navíc - vhodně obepnuté, ať je vše vidět. Ach jo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 12:43

No jo, ale víte, jak zatraceně sexy si připadá?

Ada Pekelná
973 příspěvků 26.5.11 12:47

Tlapkoun: měla takové černošedé žabkové pantofle.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 12:49

Taky už jsem několikrát chtěla fotit, ale vždycky si řeknu, Peklo už je toho plné…

Posledně mi cukaly ruce s foťákem, když jsem potkala maminku s dvojčátky. Maminka měla nějaké normálně neslušivé džínové 3/4 na ne zcela štíhlých nohách a k tomu nadkotníčkové kozačky, aneb jak udělat ze svých nohou krátké tlusté sloupky. Ale holčičky, drobné blondýnečky tak osm roků, měly obě tmavé rifle dámského střihu, stříbrné lesklé baleríny a černé kožené bundičky s nápletem. Kdyby jim bylo patnáct, byla by to taková normální uniforma, ničeho bych si nevšimla, ale na malých slečnách to vypadalo jaksi nepřirozeně, ještě v tom dvojím vydání. Ani ten veselý růžový pásek to nevylepšil.

…kromě toho se bojím, že by si ten člověk foťáku všimnul. Jak vy to děláte?

Ada Pekelná
973 příspěvků 26.5.11 12:50

Janča: existují různé „multiway“ podprsenky, které je možno použít, nebo nenos takovéhle podprsenkově komplikované věci. Je spousta krásného oblečení i bez těchhle ramínkových a odhalovacích šaškáren. Já nic takového doma nemám a neřekla bych, že o něco přicházím.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 12:53

Aranel: Já fotím zezadu:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 12:54

Tlapkoun: léto miluju, bohužel musím říct, že výše popsané pocity mám taky. Bojím se sednout ve veřejné dopravě, dělá se mi zle ze smradu, který tam vládne. A nejvíc mě dostává, když páchnou už cestou ráno do práce, Co teprv odpoledne! Lidi, prosím, trochu ohleduplnosti by neškodilo. Ranní sprcha osvěží, antiperspirantů je naštěstí velký výběr…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 12:55

přesně tak. mě taky mrzí, že si nemůžu na sebe vzít některé typy oblečení a bot, které se mi na někom jiném líbí, ale už jsem se s tím smířila a říkám si, že než pak vypadat jako debil, radši zůstanu u toho co mi sluší


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 12:57

ještě se chci zeptat: máte některá zkušenosti s takovou podprsenkou, funguje to? http://www.tchibo.cz/…0008882.html


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 12:57

aranel: fot mobilnym telefonom…tak ako keby si za pochodu pisala sms-ku, nie tak ze natiahnes ruku meter pred seba. a ked uz aj fotakom, tak sa tvar, ze tam nieco len nastavujes. a ked si tam aj niekto vsimne, tak velmi malo kto ta oslovi, vynada ti, alebo tak donuti to vymazat


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 13:00

tak tohle fakt nechápu, já taky nejsem štíhlá, a tohle bych si na sebe nevzala ani doma, natož se v tom vydat na ulici mezi lidi


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 13:04

Verča: dle dostupných velikostí ty podprsenky zřejmě nebudou sedět téměř nikomu.
A k článku- i když je to stokrát obehrané téma, vždycky mě klasické peklo potěší.
A k všudypřítomnému smradu - problémem bude opakované nošení prádla bez vyprání, tady nepomůže ani hromada deodorantů.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 13:07

ale dobře, když zavřu obě oči, tak přežiju, že někomu čučí ramínka, dobře, přežiju i ten zadní vodorovný pás…

ale jak může někdo chodit tak, že mu vepředu lezou košíčky?!? a to jsem tak včera viděla hned dvě holky…

a vím, že kdybych jim něoc řekla, tak se na mě ještě obéknou, že máme svobodu a ony si můžou nosit, co chtějí…

Karoleenah
2322 příspěvků 26.5.11 13:09

Líbí se mi dnešní vyváženost Módního pekla. Ani opakování mi nevadí, já se ráda opakovaně pohorším. :))

Mimochodem, samodržicí podprsenka sice vyřeší většinu problémů s koukajícím prádlem, ale existuje vůbec nějakej způsob, jak zamaskovat podprsenku u moc širokých rukávů? Myslím tím třeba krátké „netopýří“, kterýma mi zboku kouká ta nejširší část podprsenky, kterou na rozdíl od ramínek odstranit nemůžu. V chladnějším počasí to ještě jde, to si vezmu tílko, ale v létě je každá vrstva navíc přítěž. :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 13:12

Maggie: I moje malá dcera ví, že je nutné se pravidelně převlékat, koupat a jinak zušlechťovat. Pominu-li bezdomovce či jiné menšiny vysvětlete mi, jak je možné, že v dnešní době se ještě najdou lidi, kteří chodí ve špinavém, zapáchajícím oblečení?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 13:16

ještě jsem si u té podprsenky vzpomněla na další oblíbený jev a tím jsou „sportovkyně“.

slečna si dá pěkně krátké tričko s velkým výstřihem, šortky (víceméně nízké) a …sedne na kolo.

výsledkem je, že vidím, jako má podprsenku, vylezou jí v podstatě celé kalhotky a ještě je jí vidět půlka zad. zejména pohledy na ony kalhotky a půl holého zadku jsou fakt „k zulíbání“…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 13:18

Verča: Myslím, že je to naprostá lenost a neúcta nejen k okolí, ale i k sobě.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 13:18

Verčo, tahle otázka je jako stvořená pro Fórum, téma: Podprsenky. Vlož ji tam, sprdnem Tchibo ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 13:20

Peklo na druhou: slečna v tričku s leopardím vzorem, ze kterého vepředu leze podprsenka taky s leopardím vzorem, ale úplně jinak barevným. Bohužel jsem ji neměla čím vyyfotit. Zaznamenáno včera v centru Prahy (předpokládám, že nejspíš turistka).

Pro úplnost dodávám, že leopardí vzory mi v zásadě nevadí, ale málokterá nositelka leoparda umí tento vzor příčetně zkombinovat.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 13:25

tlapkoun napsal…

ale jak může někdo chodit tak, že mu vepředu lezou košíčky?!?

Když „celebritám“ lezou z výstřihu leklé makrely (Cannes),
buďme rádi, že u nás ženským vykukují jen laškovné košíčky.. :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 13:29

GoMo:

proboha, cannes ani nepřipomínejte :-)

ale rádi být nemůžeme - člověk si nesmí říct, že menší zlo je lepší než žádné…

(samozřejmě vaši ironii chápu :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 13:31

Ja se domnivam,ze spodni pradlo je prave proto „spodni“,aby mi na nej kazdej nevejral :))).

Tohle triko-saty je tak na uklizeni doma…

Jizda v MHD je zazitkem…Tuhle jsem videla krasnou tak 16 letou slecnu,oblicej jak andilek.Gelovy drapky(asi budu jednou trapna matka,ale tohle s ebudu snazit holce zarazit),krasny vyfoukany vlasky,ale oloupany lak na prstech u nohou a fuj-tak spinavy paty nema ani muj trilety syn,kdyz se vraci z piskoviste.
A co doufam,ze se nase dcera nauci,krome obvykle hygieny,ze staci mit jeden parfem,drahy a kvalitni,co nezmeni vuni po hodine,jak lacina vonavka.
Obcas si pripadam,jak po zasahu kasrem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 13:32

kruciš, to jsem napsala nějaký blábol…

„menší zlo je lepší než velké zlo“ tam mělo být :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 13:32

Přesně tohle jsem včera potkala v bílé variantě! Normálně jsem měla chuť zopakovat ten puberťáckej vtípek, chytit ji za to zapínání, natáhnout a pustit. Ale pak jsem se za sebe zastyděla (ale stejně jsem to chtěla zkusit :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 13:32

GoMo, přesně tak. Já bych místním rejpalům ráda dopřála moji včerejší spolucestující - obdařenou stejnou figurou jako slečna nahoře (a předpokládám že takový čtyřky to jistěj), leč tříkrát tak starou, a BEZ podprdy. Zaplaťpříroda za košíčky…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 13:34

Tlapkoun: to nebyl pot…
Osobně jsem viděla, že si jedna taková…ehm… dáma… stihla pročůrat vatový kabát v tramvaji a pak odkráčela jakoby nic s obrovským mokrým koláčem vzadu a v mraku puchu pryč. Viděl to můj tehdy 10 letý syn, který si to pamatuje dodneška (je mu 20)
Inkontinence je svině. Někomu stačí zakašlat.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 13:36

alena čechová:
o_O hnus.

ale to fakt byl POT :-) protože jim teklo ze všech laloků a záhybů a mokré bylo i opěradlo. (zvracecí smajlík tu bohužel není)

Dahllie
2222 příspěvků 26.5.11 13:40

Jejdamane, a já řeším, že mi koukají trochu ramínka, protože mám tílko s ramínky vystupujícími z kulatého výstřihu, takže je prostě nedonutím, aby překrývaly. :-D že já se na to nevykašlu


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 13:42

Alena Čechová, Tlapkoun: prosím néééé


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 13:48

tak jsem se zase hezky pohorsila…myslim ze toto leto to bude stejne jako to minule: lezouci podprsenky,kalhotky,atd
Ja jakozto majitelka velikosti F jsem se jednoduse vzdala kdejakych prustrihu a odhalujicich topu a tricek. Da to sice vic prace,ale daji se najit normalni letne nositelne veci aniz by jsem musela saskovat s podprsenkou.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 13:49

To Dahllie: taky řeším podobné problémy s lehce vystupujícími kousky ramínek.. V porovnání s tímto módním peklem to jsou fakt ale jen prkotiny :-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 13:50

No co k tomuhle rict :-), je to casty a zrejme nevymytitelny nesvar… Proste je to k videni na kazdem rohu v ruznych variantach. Uz jsem vuci tomu uplne otupela, tedy v tom smyslu, ze nemam potrebu v duchu nositelku zkritizovat a zaroven se rozcilovat nad nevkusnosti nekterych lidi, jako jsem to delavala driv… Ja si proste reknu: smudla a tim to hasne.

Musim se ale priznat, ze jsem preci jen letos s temi vysokymi teplotami zpozorovala neco noveho (ale mozna to je tim, ze jsem si proste vloni nevsimla…). Opravdu hodne kratke sukne. Dneska slecna v tramvaji mela tak vysoko predek satu, ze jsem cekala, kdy se ji vyklube ven Venusin pahorek (vzadu byly ty saty delsi)… nicmene alespon mela pekne nohy a byla stihla.

Minuly tyden zase nejaka zrejme stredoskolacka, ktera vystavovala sva macata stehynka v jakesi kostkovane minisuknicce, jejiz zadni cast se ukosem splhala po nemene macatem zadku az nekam k zadum… Ja jsem celkem vysoka, jeste jsem mela podpatky a sla jsem docela blizko za ni, takze jsem az „to“ nevidela, ale verim, ze ti ridici, co sedeli v autech v kolone vedle toho chodniku asi museli mit nevsedni vyhled… Fakt jsem se mela co drzet, abych za ni nesla a nerekla ji, at si to stahne a at se nad sebou proboha zamysli, nez si neco takoveho vezme.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 13:55

andrea:
ona by ti řekla, ať se jdeš zahrabat, že jsi nemoderní, staromódní, že máme svobodu a co je ti do toho :o) bohužel :-/

taky jsem si toho všimla. i moje spolubydlící nosí tak krátké sukně, že jí ve stoje (!) kouká zesílený sed punčoch. už jsem ji na to zkusila upozornit, ale byla překvapená - přece to je sexy, ne? a je PŘECE TEPLO, nebude se přece pařit v sukni po kolena, bože.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 13:57

já myslím, že je to všecko tím, že společnost naprosto ztatila jakýkoli stud.
cudnost a stud jsou věci považované za něco naprosto staromódního, trapného, nevhodného a hloupého, co brzdí pokrok, a je to přežité.

všude na plakátech a v médiích jsou nahaté ženské, takže když se někdo pozastaví nad koukajícím prádlem, je za debila :-(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 13:59

tohle se jeste da prekousnout, aspon to neni zaprana bila. potkavam mnohem horsi zrudnosti, nejhorsi jsou ty trznicovy tilka za krk s klasickou podprsenkou na 2 raminka, ktera leze az nekam za krk (to ani nemluvim o tom, ze cely to tilko se vyhrnuje nad boky a one dame jsou videt i stejne zaprany tangace..).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 14:02

Jo! Tohle je správně pekelný obrázek! Ať se usmaží!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 14:03

Jančo, pokud nevadí, že to píšu sem, a ne do fóra k podprdovému tématu, doporučuji zkusit Wonderbru bez ramínek - samozřejmě co nejtěsnější obvod a padnoucí košíčky. A dobře by měly sedět i ty podpsenky z M&S. Můžeš mi věřit, sama mám trojky až čtyřky a… ehm… pod bradou mi tedy rozhodně nedrží… a přesto i já už dnes díky tomu zmíněnému prádlu můžu nosit ty všelijaký topíky a šaty s úzkými ramínky. :)

Paní na obrázku to evidentně prostě neřeší. Stejně jako snad valná většina dam, které si na sebe musejí, prostě MUSEJÍ navléknout tílko s překříženými ramínky, zavazovací za krkem a podobně, aniž by je jakkoliv trápilo, že jim čouhají ta ramínka (a někdy stejně jako na fotce i zadní díl prádla). Taky vždycky přemýšlím, čím to probůh je, opravdu to těm ženským nevadí…??


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 14:04

Werus - F přece nejsou tak velká prsa. Já mám o košíček menší (i když taky záleží na obvodu) a jsme úplně normální holka, většina lidí zvyklých na pojašené číslování mě tipuje maximálně na B.

K tomu pocení - neřekla bych, že většina lidí jsou nemytá čuňata. Spíš bych řekla, že v tom hraje velikou roli nekvalitní oblečení, ve kterým sedí celý den. Ona už jen i ta bavlna se v horku propotí a zasmrádne. Natož pak laciné tričko s příměsí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 14:05

Tlapkoun: tak to jsem rada, ze si toho jeste nekdo vsimnul, vloni jsem to opravdu tolik nepozorovala… :-). To, co jsem popsala, jsou jen dva pripady z mnoha. Kazdy den se misto obeda chodim projit po centru Prahy a kazdy den vidim tyhle pripady. Je to fakt hrozne… Opet narazime na nedostatek soudnosti lidi. Jo, kdyby alespon mela ta devcata pekne stihle nohy, zadne krivaky, celkove peknou siluetu, jeste to u nactiletych preziju na nejake diskotece, kde se proste chteji blejsknout, ale ony to bohuzel rady i mandy s nohama jako slon…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 14:06

P. S. Promiň, M, nevšimla jsem si tvého příspěvku a nechtíc tě vlastně zčásti papouškovala… :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 14:07

janaEyre:

nevadí jim to. ony jsou jaksi slepé. neívm proč, nevím jak. ale třeba ta má spolubydlící šla ven s viditelně vyčuhujícím zesílením punčoch pod sukní, i když jsem jí to řekla. protože na tom přece nic není, a navíc si přece nebude dávat tu delší sukni, protože by jí v ní bylo horko.

nechci se s ní hádat, ale měla jsem chuť jí říct a´t jde nahatá, to je lepší než v sukni, ne…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 14:20

Tlapkoun, ale ona ta tvoje spolubydlící má v podstatě pravdu. Moméntálně se do módy dostávají vyčuhující podvazky. Skoro se bojím, že tenhle trend u nás zmutuje s trendem legín bez kalhot/sukně a slečny budou nosit jen trička a samodržící punčochy :D

Ale vážně, před nákupem legín by se mlěy dělat psychotesty, potkávám ženy, které mají legíny odrbané jako tepláky, ženy s legínami průsvitnými, ženy s legínamí a černými ponožkami (proč už si teda rovnou nevemou jen punčocháče???), ženy, které legíny nosí, ať už jim sednou nebo ne. Proč se to u nás tak rozmohlo? Protože je to levné! Proč nosit džíny za minimálně 600, když můžu nosti legíny za stopáďo? A smutný je, že potkávám i ženský, kterým by to jinak ohromně slušelo, mají na sobě třeba krásný šaty, ale pohled sjede dolů a hyzdí je… fffffuuuuuu. Já to beru. Legíny můžou vypadat dobře. Určitě jo. To jen já na něco takovýho čirou náhodou ještě nenarazila.

hanah23
2 příspěvky 26.5.11 14:21

Včera jsem cestou k metru viděla pekelný ohoz. Slečna přede mnou kráčela v poloprůhledných bílých minišatech empírového střihu, pod které narvala (možná si vědoma průhlednosti látky) bavlněné pěkně zaprané tričko a růžové kalhotky - ty rajcovně ladily s jedovatě růžovými balerínkami a kabelkou. Hrůza. Pak se otočila a bylo jasné, že může být hůř. Živůtek šatů z lehounké látky naditý velmi výrazným poprsím byl bohatě vyzdoben vlněnou kroucenou aplikací. Celé to vypadalo jako kupa moučných červů.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 14:23

makinak:
nejhustější jsou takové ty leginy a la ustřižené punčochy (tedy úplně průhledné) ty jednak vůbec nechápu jako takové (tedy jejich smysl) a potom nechápu, jak si k nim může holka vzít fakt jen tričko někam do půli zadku o_O

já už viděla několik holek, kteér měla sukni po kolena a pod ní jim čouhalo několik cm legín…(???)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 14:23

Celkem nedávno jsem byla s kamarádkou na letním filmovém festivalu, který navštěvují spíše studenti a batůžkáři, dost slečen tam mělo krásné a až výtvarně řešené šaty a skoro všechny je „zabily“ právě tímto způsobem - když jsme se ptaly kamarádů co tam byli s námi co na to říkají, nechápali na co se ptáme: buď tu podprsenku neviděli, nebo si mysleli že to prostě jinak s letními šaty nejde…

Totální peklo jsem ale viděla před několika dny v Praze. Slečna trochu při těle měla samodržící punčochy oblečené tak, že ten široký krajkový lem měla asi v polovině stehen a sukně začínala AŽ NAD PUNČOCHAMI. Nechutné to bylo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 14:26

Ano vykukující prádlo je mor, ale pořád menší peklo než žena s minisukní bez kalhotek. Zejména pokud je dané paní 40+, tak je to supernechutné.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 14:29

Malenka: mas nieco proti gynekologickej prehliadke?:-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 14:31

Co oko nevidí, srdce nebolí (tím chci říct, že slečně to nepříjde, jelikož na záda si přece nevidí a zepředu to jakžtakž naaranžuje).
Jinak si trochu myslím, že je to vliv asijské produkce - ta tílka prostě šije etnikum, které mívá vnady únosné i bez podprsenky a neumí si představit, jak to vypadá na vypasené bělošce. (no, možná si to umějí představit a jsou zlomyslní).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 14:32

Chodila jsem na oběd do jedné základní školy. My venkovní strávníci jsme seděli v učitelské jídelně. Byla vám tam jedna učitelka, která tak převelice páchla potem, že jsem kolikrát jen kvůli ní opustila nedojedené jídlo. Nedalo se to prostě vydržet, ona ta dáma totiž ani neměla žádné ponětí o osobní zóně, takže se ke mně vždy přiblížila zcela natěsno. Nechápu, jak tohle ty děti můžou vydržet.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 14:33

Sasa: nikdy nebylo mým snem stát se tramvajovou gynekoložkou


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 14:35

malenka:
teď jsem si poprskala monitor a málem se zadusila minerálkou :-D

Karolina
193 příspěvků 26.5.11 14:39

Sida: myslím, že jste naprosto přesně vystihla podstatu problému!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 14:40

Neco velmi podobneho jsem videla vcera a zustala jsem nevericne zirat, ze jsem ani nestacila zareagoval s fotakem
Slecna mela cerne tricko na zadech s kulatym vystrihem az do pasu a pod si dala bilou podprsenku, takze jsem si pradlo mohla prohlednout opravdu cele
Vzhledem k vetsimu poprsim dokazu pochopit, ze si nekdo dat pod tilko podprsenku, ktera ma stejne rozmisteni raminek a je stejne barvy jako obleceni a snazi se udrzovat raminka skryta, ale u teto verze nedokazu pochopit, co si myslela? to prece nemohla ani doufat, ze podprda nebude videt???


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 14:40

Tak nějak mi z některých komentářů vyplývá, že je-li člověk štíhlý, tak nějak se u něj podobný lapsus jako na obrázku skousne, zato když to má nějaká „manda“ (cituji), je to strašná nestvůrnost. Já si to tedy nemyslím. Je to ošklivé u jakékoli postavy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 14:43

Alena: jo, je to hrozne. Jak uz tu vice lidi zminilo, je s podivem, ze si to ti lide neuvedomuji (a neverim tomu, ze se neciti, ja, kdyz jsem byla nemocna a tyden jsem se bez koupani potila, jsem se teda sakramentsky citila…) a ze jim neni stydno z pocitu, ze si na ne nekdo muze ukazovat, pripadne se od nich v tramvaji odvacet a s pokrcenym nosem.

Mimochodem mne se to asi dvakrat stalo :-), ze si ode me lide v tramvaji odsedli :-). I kdyz jsem videla, ze to melo jiny duvod (lepsi misto po smeru jizdy a v druhem pripade pani chtela evidentne sedet sama v zadni casti tramvaje a kdyz videla, jak jsem si tam sedla primo naproti ni, s usklebkem se zvedla a odesla nekam jinam), preci jen jsem se zacala ocuchavat a byla celou cestu nesva :-).

U nas v praci teda take mame par smradochu, nejhorsi je asi ten nakysly pot jedne kolegyne :-(. Jit po nich treba na toaletu, to je zazitek…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 14:44

Včera jsem viděla rozkošný ohoz: celá v bílém, ale podprsenku černou - a ve výstřihu dva půlměsíčky pěkně viditelné, nikoliv nedopatřením - záměrem. No co chcete, když se v dívčích časopisech dočtete podobných dotazů JEDENÁCTILETÉ děvy: „CO si mám oblíct, abysem byla sexy? Holky řikaj, že dyž vykukujou ramínka od podprdy tak je to sexy a mi kluci budou chtět dát pusu.“ (Pro přesnost: cituji z článku, který podobné dotazy pranýřuje). Jinak jsem včera zahlédla svou oblíbenou pekelnou spolucestující: babičku-diblíka - osůbku nejméně sedmesátiletou, značně omšelého obličeje, ale barvené vlasy (dříve platina, nyní rajče) vyčesané do takového vodotrysku vysoko na temeni. Z pozůstatku obličeje je vidět, že mívala „pikantní“ typ. A včera si ještě oblékla těsné pružné bavlněné šaty (nebo noční košili) - bílé, s cizojazyčnými nápisy semo tamo. Okamžitě mi to připomnělo návštěvnici svatby Julie Roberts v Ocelových magnóliích, tančící naditá v těsných šatech. „Připomíná mi to dvě peroucí se prasata“, komentuje Olympia Dukasis její pozadí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 14:46

Efa: to jsem psala ja a nikde jsem nenapsala, ze to je u stihlych pripustne (ja jsem se tedy vyjadrovala k suni). Zahrnula jsem to do kontextu veku a urcite prilezitosti, kdy si to jeste tak nejak dovedu predstavit. A to s tou stihlosti, resp. stihlyma nohama, jsem zminila uz jako takovou rezignacni nadsazku: ze kdyz uz clovek ma odhalovat kdejaka zakouti tela dane divky, tak je alespon lepsi, kdyz ma hezkou postavu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 14:57

Vyobrazený model je samozřejmě děs.
Leč zůstává „otázka do pranice“: Co tedy sakriš s ramínkovým oblečením? Vůbec nenosit? Nemluvím tu o nějakých brutálních výkrojích na zádech a zavazovacích ramínkách za krkem. Ale o normálních, nehanbatých letních šatech na ramínka. Existují vůbec nějaká přijatelná řešení?
Popravdě, jsem z toho každoročně poněkud jelen. Jsem hubená jak lunt, padesát kilo i s postelí, ale košíčky mám DD až E. V šestnácti jsem si bez skrupulí vyrazila bez podprdy, ale teď už mi to přijde přece jen trochu trapné. Na druhou stranu - lezoucí ramínka mi přijdou trapná taky. Mám třeba černé šaty na široká ramínka, nosím do nich černou podprsenku koupenou speciálně k nim, takže rozestup jejích ramínek je de facto stejný jako ramínek od šatů, ale stejně se co pět minut kontroluju, jestli to někde neleze. A co se samodržících podpsenek týče, nějak jim nevěřím. Fungují? Nebo co sakra s tím?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 15:00

Skoro bych řekla, že u štíhlých a pohledných je podobný lapsus ještě horší - mají víc možností. Navíc, jsou-li opravdu hezké a dobře oblečené, signalizují tím, že tohle je trendy, to se teď nosí - a to je neodpustitelné. Nehezké osoby vypadají až dojemně trapně, člověku je jich skoro líto, že „nalítly“. Přehlédnu to - nerada - u uštvané maminky dvou batolat, ta zřejmě nahodila co jí pod ruku přišlo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 15:00

Sibyla: No nejvetsi tragedie je, ze mladi si opravdu mysli, ze to sexy je. Nekde v nejake diskuzi tady se objevil link na nejakou FB stranku s albem plnem fotek minisukni (nektere vypadaly opravdu jako sirsi opasky). Vetsina divek tam vypadala jako lacine k…y ovsem po obrazky komentare oslavujici jejich sexicnost. Jeste tragictejsi je, ze nejen nejaci patnactileti hoskove to povazuji za vrchol smyslnosti…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 15:01

Mám prsa DD, v M&S jsem si koupila bezramínkovou podprsenku s těsnějším obvodem, a pod šaty i tílka je to ideální. Když se ty ramínka nekrejou, vypadá to líp. K mému překvapení to ten silikonový proužek a těsné zapínání udrží na místě.

hanah23
2 příspěvky 26.5.11 15:06

Lachenauerin: měla jsem na jedné halence zděděné po babičce na ramínkách takovou vychytávku na připevnění podprsenky - na ramínkách měla halenka zespodu přišité kousky gumičky, které měly na jedné straně patentku. Ramínka se prostě zapla pod gumičku (asi by šlo použít i stužku) a nelezla kam nemají.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 15:09

lachenauerin, do šatů s širšími ramínky si nechávám přišívat proužek s patentkou, aby to drželo ramínka schovamá.
tenká ramínka nenosím, takže o žádném triku nevím.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 15:09

Jas39grippen - jojo, ty jejich podprsenky opravdu drží. Jaké bylo mé překvapení, když jsem si v kabince jednu z těch bez ramínek vyzkoušela - s tím, že uvidím, jak mi sedí alespoň košíček, protože ramínka k tomu nebyla, resp. byla zatavena v přiloženém pytlíčku - a hle, ono to na těle vydrželo, aniž bych to někde přidržovala, jak jsem měla v úmyslu… :)) A to znovu velmi nerada a ostudně přiznávám, že jsem neměla superpevná prsa ani v patnácti, natož dnes…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 15:10

uaaaaaah


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 15:18

Co se týče letního řešení oblečení, pod nímž prádlo z velké většiny prostě vidět je - asi to bude vhodnější spíš pro drobná poprsí, ale zahlédla jsem v C&A podprsenky tělové barvy bez ramínek, vypadaly spíš jako jakási bandáž na prsa, bez ozdob, jen elastický pruh látky, za sebe si to pod nátělníky, vykrojenými tričky i šaty určitě dokážu představit.
Vypadalo to přibližně takto
http://www.motherwear.com/…/55/sid/6191


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 15:21

Nevim jak vám, ale mně poslední dobou silně vadí, když osoby mající triko bez rukávů na veřejnosti zvedají ruce nahoru a odhalují tak svoje podpaží… Ne vždy jsou dokonale oholený, i když si to myslí, a po dni stráveném ve škole/práci/venku už ani ten deodorant nefunguje tak jak by měl… Neřekla bych že jsem příliš náročná, ale myslím že je elementární lidská slušnost nepřibližovat se v tomto stavu k ostatním na blíž než metr… Obzvlášť když to nedělají proto, aby si např. spravily vlasy, ale jen proto, že jim to snad přijde sexy nebo co.

MP Loca
120 příspěvků 26.5.11 15:21

Tohle je nad moje chápání. Nikdy bych si pod letní šaty bez ramínek nevzala podprdu, ani samodržící, protože mi přijde, že jak je víc natěsno, tak se pod ní v létě člověk hrozně potí. U šatů/triček s velkým výstřihem, které padají z ramen, nebo s velkýma průramkama to řeším tímhle:

http://www.aliexpress.com/…414/bra.html

Pravda, příroda mi nenadělila, takže nemusím řešit problémy s gravitací.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 15:34

Věra: o tom jsem taky jeden čas přemýšlela, ale asi to pro prsa není moc dobré, už jen tím, že je to nahoře přepůlí…a třeba podle téhle fotky už to nevypadá tak fajnově: http://ecx.images-amazon.com/…nTaHk0tL.jpg
A navíc v tom stojí bradavky…mám prsa malá, takže bych si to dovolit mohla, ale od podprsenky chci, aby mi hlavně neukazovala bradavky:D.
Zatím mám jen jedny šaty s tenkými ramínky a bohužel mi v nich ty ramínka podprsenky vyčuhují, protože nemůžu zaboha sehnat samodržku s šedesátkovým obvodem, co by nestála dva tisíce. Ale aspoň je to stejné barvy jako šaty a ty všechny šňůry jsou tak nějak souměrně. Ale štve mě to…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 15:43

Maja: dobré to určitě není pro dlouhodobé a časté nošení, ale příležitostně, proč ne…s půlením prsou nevím, záleží jak se to oblékne, jak pevný je lem a materiál asi.. ale každá to asi nosit nemůže, to je pravda. Co se týče bradavek doporučuju přelepky (třeba u Markse a Spencera).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 15:49

Maja: zksute samodržku od Wonderbra, mají hodně těsné obvody, jsem velikostně 60-65, ale musela jsem si koupit 70, jejich 65 samodržku jsem nezapla. Takže Vám by mohla jejich 65 sedět. Kupovala jsem tuto http://www.figleaves.com/uk/product.asp?…
Není problém vyměnit (mi posílali 4 balíčky, než jsem trefila velikost).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 16:07

Musím říct, že podprsenky pod šaty s tenkými ramínky nechápu (je to i o plesových šatech). Takové šaty by měly být ušity tak, aby funkci podprsenky nahrazovaly. Pokud jsou ramínka šatů aspoň o fous širší než ramínka podprsenky, už se s tím dá pracovat, ale chce to individuální přístup - jedna podprsenka k jedněm konkrétním šatům. Koupila jsem si nedávno jednu, kde se dají ramínka různě přepínat, ale moc to nefunguje - deformuje se tím tvar košíčků. Nejlepší bude prosazovat módu s širšími ramínky. :-) Návrat do „padesátek“ tomu docela nahrává.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 16:10

Dovolte mi prosím vyjádřit svůj osobní názor (pro vás pochopitelně nezávazný) na podobné outfity:
Námitka: je horko, co si mám jiného obléct? Podle mých zkušeností před horkem lépe ochrání taková bílá košile s dlouhým rukávem z kvalitní látky - len, hedvábí. Kůže se vám nepřipeče, pot se vsákne a mokré mapy nejsou na bílé látce tolik vidět. Bílá košile není drahá, mají ji snad všechny řetězce a zvláště ty lněné vydrží hrozně moc. Když se zaperou, Vanish to jistí, jsou zase krásně bílé. To, co má na sobě ta paní, je pro mne osobně zlej sen: je to černé a úplet je vždycky v horku úplnej mor, jak dusí a svírá. Přítomnost těch průstřihů je pak zcela zbytečná, protože to stejně nemá kudy větrat. Je to jen k vykouzlení apartních opálených míst, náhodně rozesetých po těle. Případně spálenin; i to jsem už viděla. A pak ty mapy, zprvu mokré, po vyschnutí lemované vysráženou solí, vykouzlí taky na šatech vysloveně psychedelické obrazce. Já bych toto prostě úplně vyřadila ze šatníku. Neoblékala bych to ani dětem, aby si nezvykaly.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 16:14

Ne tak tohle je vazne moc. Ja NEPOCHOPIM, proc si pani koupila saty s tak napaditym resenim na zadech, aby ho takhle zabila. Proboha. Takhle se resi zada, aby to bylo zajimavy a clovek nemel ty dve klasicky raminka - tak proc si je podto brat? Soudnej clovek by si bud vzal podprsenku, ktera pod tim nebude videt, coz je v tomhle pripade tezky, nebo by pokud nema na to jit bez podprsenky, kup tohohle modelu ozelel. Nebo by zajimave vrstvil - ale ne spodni pradlo! A nic proti nicemu, ale s takovejmahle spekatejma rukama a zadama je radno na takovyhle modely taky zapomenout, at uz si muzu z hlediska poprsi dovolit cokoli… Je mi spatne, z fotky a z pomysleni, ze nas to zase ted bude 2-3 mesice pronasledovat v ulicich…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 16:15

Tak to mám docela problém, protože jsem hubená a mám vypracovaná ramena, klíční kosti jsou decentně vystouplé, jen velikost košíčků mám E. Špagetová ramínka mi sluší, když vyčešu vlasy tak přítel obdivuje šíji. V širších ramínkách jsem jak stará mladá. Navíc střízlivý dekolt je vkusný.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 16:27

Osobně bych měla k tomuhle outfitu ještě spoustu jiných výhrad - opravdu dost jsem alergická na tenhle typ melíru (proboha, tohle se nosilo, když mi bylo dvanáct, tedy před osmi lety!), ta „šusťáková“ kabelka má taky grády…a třešinkou na dortu je mikina zavázaná kolem pasu (tohle se taky nosilo, když mi bylo dvanáct ale jen na dětském táboře v Horní Dolní!) …Leda že by slečna schovávala nějakou nehodu ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 16:50

Alena Čechová : Konečně někdo stejného názoru jako já! V létě jsem sice nešťastná neb se musím z větší části vzdát milované černé, ale nosím obvykle dlouhé prodyšné sukně, halenky nebo košile ze lnu nebo jemné bavlny a lehký klobouk a je mi pohodlně…přesto stále nechápavě poslouchám dotazy jako „heléé a tobě v tom jako fakt není vedró?“ (vyslechnuto od dívčiny nacpané v džínových (!) šortkách, obtaženém tílku s podobnou podprsenkovou kreací a samozřejmě skejťáckých botách.)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 16:54

Velryba Grónská: " Nejlepší bude prosazovat módu s širšími ramínky. :-) "

Já prosazuji šaty úplně bez ramínek ;-)) (bez ramínek na šatech i na podprsence - samozřejmě i bez těch igelitových „neviditelných“ :-) )
Ale je fakt, že příroda mi příliš nenadělila, takže případně se samodrž. podprsenkou není problém..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 16:56

Na léto je báječná viskóza - chladí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 17:10

V jednom úseku komentářů jsem narazila na diskuzi o minisukních, ráda bych přidala svoje hrůzné, či spíš vtipné zážitky (co jinýho, než se těm chuděrám ženským zasmát).

  1. To jsem tedy vyvalila oči, jak tu Tlapkoun psala, že její spolubydlící prohlásila, že spod sukně vylézající zesílený sed punčoch je sexy. Já se tomu musím fakt smát! :D Není to tak dávno, co jsem v Brně ve Vaňkovce, u jedné z těch drahých kaváren viděla přicházet slečnu, která měla velmi mini mini. Riflovou (to nic proti) a k tomu černé silonky - čili průhledné punčocháče. OK. Nesla se pyšně, měla peroxidní vlasy, push-upkou vyhnaná prsa až kamsi k puse.. a naprosto viditelně jí způlky lezl ten zesílený sed!


Je to fakt peklo, ale já se tomu musím smát :D
Myslela sem si, že to byl omyl, ale Tlapkoun mě vyvedla z omylu mého - jestli si někdo, kdoli, myslí, že TO je sexy, tak to jsem asi z jiné dimenze..

  1. Co se týče minisukní, viděla sem na podzim takovou výtečnici, která měla minisukni, postávala na zastávce, ťukala do mobilu, a ne že by jí lezl sed punčocháčí. Ne. Ony jí totiž lezly celý punčocháče, který se prostě sesunuly dolů. Takže „sexy“ slečna se sexy minisukní/páskem látky stála, minimálně 10cm pod koncem sukně teprve byl rozkrok punčoch.


Já teda nevím, ale když mám mini (a to mám mini nejmíň 2× delší než to co je dnes normálně k vidění), tak snad citím, když mi sjíždí punčocháče, a nebo - lépe - si kupuji punčocháče, který nesjíždí a jsou mi velikostně správně.

Takovým slečnám se musím smát :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 17:15

libový je, jak se jí zařezává do ramen.. fakt, no coment… i já už od pondělka viděla několik podobných modelů… prostě, fuj, fuj, fuj…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 17:16

Alena Čechová: ale samozřejmě! Oni Arabové a Indové vědí, proč chodí ve volných letních burnusech, a vědeli to i koloniální Angličané - nakonec naše pyžama je kopie indického pádžama - volných lehkých kalhot v pase na tkaničku.
K tomu svůdnému prokukování prádla: ono to není nic nového. Ono to bylo už ve středověku a renesanci: průstřihy na šatech ukazující bílou košili (pozor, ta košile byla děsně rajcovní!), i v baroku: prostřižená krinolina podložená látkou jiné barvy vlastně měla ukazovat spodničku. Prostě lidstvo je imrvére stejný!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 17:16

Tak já teda nevím, ale asi jsem staromilec. Jsem 15 holka a tohle bych si na sebe nevzala, ani kdybych měla nakrásnější postavu. Jednou jsem si zkoušela top. Byl úchvatný, prodyšný, chladivý..na léto jako stvořený. Ale pořád mi z něj vzadu lezla podprsenka. Mamka mi řekla, že to přeci nevadí. Jak nevadí? Já sem se s ní kvůli tomu pohádala. No, a po kom já mám mít vkus? :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 17:17

apropó, to kolem pasu je mikina?!? asi bylo ráno chladno…

Karolina
193 příspěvků 26.5.11 17:19

Hm. Hmmmm. Čemu se člověk diví? Ženské se žlutými zuby na sebe patlají karmínově rudou rtěnku, ženské s patami na kterých ZE DVOU METRŮ vidíte praskliny a šupiny nosí sandále, dívky se zády plnými uhrů nosí trička s výkrojem do zad, stejně jako ženy s ochablýma rukama a zády jejichž dolní část připomíná škvíru mezi půlkama.

„Jani, vezmi si tenhle topík, v tom budeš v létě sexy!“

Kam se podělo „Co blázníš, vždyť ten výkroj na zádech si nemůžu dovolit?“

Kam se poděla soudnost?

Asi tyhle lidi taky začnu na ulicích „terorizovat“ svým velkým pozadím a odstátýma ušima, na oplátku za tohle :-)

( poslední odstavec nadsázka. Ale vážně, copak to už žádná holka nestojí o to, aby jí to slušelo??)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 17:30

Ornela: Mám to taky tak…! Šaty a topy s tenkými (či chybějícími) ramínky se mi líbí, zvlášť když už je po nalezení vhodné podprsenky mohu konečně pohodlně nosit… :) Předtím jsem to občas řešila použitím jedné starší plavkové bezešvé podprdy, kterou jsem si nechala vzadu od manžela superpevně zavázat na uzel, ale teď s kvalitním prádlem je to samozřejmě o něčem jiném… bez otlaků apod… :) Každý se ostatně „chlubíme“ tím, co je na nás hezké - u mě jsou to myslím konkrétně ta ramena, krk, decentně odhalený dekolt, takže osobně na modely na ramínka apod. nedám dopustit…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 17:34

Karolina: Neboj, stojí. Právě tady je nás takových spousta, ne? :))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 17:43

Jsem na tom stejně jako některé předřečnice - v létě chodím v dlouhých, volných bílých košilích (plátno nebo len) a je mi rozhodně líp než v tílku… pot po mě neteče a v tramvaji můžu zvednout ruku :-) Mimochodem poslední takovou košili jsem si koupila nedávno v HM - vyšla na necelý tři stovky.

Karolina
193 příspěvků 26.5.11 17:53

tak to já se zvednout ruku v triku bez rukávu nebojím, v tomhle jsem velice sebejistá, že nikdo neuvidí ani náznak chloupku. v létě chodím v žensky střižených tričkách či tílkách, záleží na tom, která podprsenka se mi doma suší :-) ale něco volného bych moc chtěla -lněných věcí pár mám, ale dost mi vadí jak rychle se to během dne zmačká.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 18:00

Ty palce nahoru a dolů jsou docela srandovní. Moc by mě zajímalo, co má kdo proti tomu, že viskóza chladí. :-)))

MP Efulka
16 příspěvků 26.5.11 18:02

Dámy, ani nevíte, jak vám závidím, že můžete nosit v horku věci s jakýmkoliv rukávem… :) já mam odmalička nějaký blok, že jakmile je moc teplo a já mám zakrytá ramena, tak prostě odpadnu a je mi zle… takže MUSÍM nosit jen tílka a šaty bez rukávů… (naštěstí si to tedy zatím můžu dovolit…)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 18:13

Kiwi: Já taky, své nejoblíbenější košile a halenky mám asi z H&M (obvykle řada L.O.G.G, s její kvalitou jsem naprosto spokojená) nebo z Lindexu, kde občas mívají věci, které vyhovují mému lehce viktoriánskému vkusu. A samozřejmě ze sekáčů, ale to je často také pův. H&M :) A protože navíc nesnáším, když mám opálenou kůži, nosím oblečení s rukávem tím radši.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 18:42

Škoda, že slečna na fotce nechápe, že tou nezakrytou podprsenkou uplně zničí ta ozdobná záda…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 18:55

Jana: kdyby to chápala, tak tady ta fotka nebude…:)

MP Loca
120 příspěvků 26.5.11 18:58

No, ona ozdobně řešená záda na takových zádech by ani bez podprsenky nebyla žádná hitparáda.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 18:59

4 roky zpátky, Rakousko, slečna vymóděná na party: „No a musela jsem si vzít tuhle růžovou kabelku, ladí mi totiž k podprsence.“ Měla holt výstřih přes půl zad no (se středem přibližně na zapínání podprsenky). Ale nejsme v tom sami, tohle byla myslím Polka, toho času už pár let žijící ve Vídni.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 19:02

Že vás to dámy pořád baví, strkat všem okolo nos do toho, co mají a nemají nosit. Když se vám nelíbí, jak je někdo oblečený, tak se na něj nekoukejte, ne? Je velice pravděpodobné, že někomu jinému se zase nelíbí to, co nosíte vy, a taky vám do toho nekecá. Trocha tolerance by nezaškodila, hm?

MP Kristy
19 příspěvků 26.5.11 19:06

Trocha tolerance nevadí, ale moc jí škodí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 19:15

Je tolerance a tolerance. Nadbytek tolerance v názorech se projevil vznikem druhé světové a koncentračních táborů.

Karolina
193 příspěvků 26.5.11 19:27

Lol. Já bych do toho druhou světovou teda nezatahovala. Každopádně Táňo, já si myslím, že peklo není o zdrbávání. Je to pro lidi (ať už smrdící chlap nebo „striptérka na cestě mezi štacema“), kdo si o sobě doteď myslel, že to vůbec nevadí, že to lidi neregistrují, v horším případě že je to přitažlivé a žádoucí. Takový člověk přečte článek a komentáře, a MŮŽE SE STÁT, že ho SAMO OD SEBE napadne: ježiši! takhle působím na ostatní? ale to nechci!

…a malý zázrak je na světě.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 19:49

Hranice mezi tolerancí a lhostejností je nebezpečně tenká :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 19:55

Táňa: já jsem díky MP taky začala u oblékání víc přemýšlet, párkrát jsem se taky trošku „chytla za nos,“ jak píše Karolina… třeba se teď míň odbývám džínama nebo víc dbám na to, jestli mi sedí spodní prádlo… Vždycky si při pohledu do zrcadla říkám, jestli by si mě venku nechtěl někdo vyfotit do Pekla :)) MP holt není tolerantní, ale to je právě ta deviza. Upozorňuje na věci, které bychom neměli tolerovat. Tolerance nesmí být bezbřehá, aby se z ní nestala lhostejnost.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 20:03

heheehhheh


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 20:05

Karolina: Samozřejmě, jistý pozitivní efekt Peklu neupírám, to vůbec ne. Poučné články jsou bezva a i nad některými propíranými zjevy se s chutí zasměju. Reagovala jsem spíš na diskuzi pod články (pod tímto i pod jinými), které mi často přijdou hodně nekompromisní a netolerantní. Není povinností každého člověka se oblékat tak, aby vyhověl všem módním policajtkám a pekelnicím a jinak běda mu. Móda je koníček jako každý jiný a člověk, který nosí pořád stejné džíny a tričko, tím jen dává najevo, že on má koníčky jiné. V tom je ta tolerance - nevnucovat hned všem, že musí dělat to stejné, co vy :)

Karin: A co je špatné na lhostejnosti k tomu, co na sobě nosí lidé, které vidím poprvé a naposledy v životě někde na ulici?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 20:07

Tak nevím, co je nejhorší:
a) opraná porprsenka
b) rádobyneviditelná podprsenka ve stejné barvě jako tílko
c) kontrastní podprsenka (viděno: bílé triško ala foto v článku, pod ním zářivě růřová podprda dokonale ladící ke kabelce a keckám…)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 20:10

Heheh, čekala jsem, že do hodiny nasbírám aspoň deset mínusů a ono už jich tam mám dvacet :)) Koukám, že mluvit o toleranci se v pekle moc nenosí :))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 20:13

Tano, nejde jen o to o cem mluvis, ale taky jak o tom mluvis.

MP Kristy
19 příspěvků 26.5.11 20:15

Táňa: A není to spíš otázka míry? Slečna na fotce je prostě mimo, ať chci být sebetolerantnější. Určitě existuje hodně stylů, které se dají nosit a i když jsou vkusné a vhodné, někomu se třeba nelíbí. Ale to se tady nekritizuje, tady se řeší, že někteří lidé nemají ani minimální soudnost, výchovu, vzdělání… nebo co to je.
Jasně, že každý má svoji úchylku, já nesnáším růžovožluté kombinace, někdo zase trička bez rukávů nebo nalakované nehty, ale to už je svým způsobem detail.

Dahllie
2222 příspěvků 26.5.11 20:15

Táňo, tak když tolerance, tak z obou stran. Tolerujte, že s vaším názorem holt nebudou všichni souhlasit ;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 20:15

Makinka: Nojo, uznávám, byla jsem nakrknutá. To mám z toho, že ty diskuze vůbec čtu :))

Karolina
193 příspěvků 26.5.11 20:18

Táňo, jasně, já třeba chodím do lesa se psem v padělku crocsů, kraťasech a tomboy tričku, a jsem si na 100% jistá, že by se tu našlo plno diskutujících jež by mi rády vysvětlily že na vycházku jde jít i v sandálkách a sukni a klobouku. Ale kde jinde by si to ty ženský řekly? Já s tebou ve své podstatě souhlasím až na jednu věc - že diskutující něco vnucují…většinou řeknou…jé to nechápu jak si to může vzít na sebe, já to dělám tak a tak a tak, a je klid :-) musíš k nim být tolerantní :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 20:20

Kristy: Jasně, čumící podprda je neslušná, to dá rozum. Vždyť píšu, že jsem reagovala na diskuze, které se pod většinou článků dřív nebo později stočí na to, že se vám tady nelíbí, když někdo nosí džíny a tričko :)

A určovat, co je vkusné a co není, je taky dost subjektivní. Když pomineme jasné případy jako riflové kraťasy do opery, tak každému může připadat vkusné něco jiného :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 20:24

Táňa: práve si si odpovedala. každému pripadá vkusné a nevkusné niečo iné, takže každý bude kritizovať alebo chváliť niečo iné. na každom blogu sa postupne spojia ľudia, čo považujé určité veci za vkusné a na inom blogu ich zase budú povazovat za nevkusné. ÚPlne nechápem, prečo sa niekto rozculujem nad tým, že sa tu kritizuje. Ved práve od toho vznikli blogy - na prejavenie vlastného názoru. Ak sa to niekomu nepaci, moze zalozit vlastný


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 20:40

Táňo,
naše tolerance se projevuje tak, že tu osobu nestrhneme na zem, neserveme z ní ty příšerný hadry a nezavřem jí do blázince. My si jí jen vyfotíme a tady, na blogu, který nemusíš číst, si vysvětlíme, co je na tom špatně a proč to není případ hodný následování.
Ty si nos co chceš a neokřikuj nás, my podobně oblečené osoby taky necháváme žít.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 20:49

Ara: Teda, to chce opravdu velkou dávku tolerance, fyzicky nenapadat lidi, jejichž oblečení se ti nelíbí. Máš můj obdiv.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 20:51

Táňa: „Móda je koníček jako každý jiný a člověk, který nosí pořád stejné džíny a tričko, tím jen dává najevo, že on má koníčky jiné“ - to jsi ale vůbec nepochopila, o čem tenhle web je. …


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 20:55

Věra: Věř mi, pochopila. Tenhle web má učit lidi, jak se „správně“ oblékat. Jen mi vadí netolerance k tomu, co je a není správné :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 20:59

Ono je dobré, když člověka občas někdo vyfotí, protože 1.) na sebe nevidíš ze všech stran a 2.) při pohledu do zrcadla se člověk tváří přeci jen „nenormálně“. Možná by ta pani byla za fotku ráda. Mě tuhle muž zase po letech vyfotil (většinou fotím já) a když jsem to viděla, tak jsem se rozhodla, že už se opravdu musím líčit i na výlet do hor a přestat jíst sladkosti.
Ale jsem ráda, že jsem tu fotku viděla sama a nemohl ji nikdo propírat na webu. Fakt bych nechtěla skončit v pekle. ;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 21:01

Myslím si, že Módní Peklo není tak úlně netolerantní. Protože dle mého názoru, na ty hrůzy jen upozorňuje. Přece nikdo nešel za touhle dámou a nepřesvědčoval ani jí pravděpodobně přesvědčovat nebude o tom, co hroznýho na sobě má. Nekompromisní- tohle si myslím, že Módní Peklo je :-).
To že komentáře některých diskutujících lehce zavání upjatou povrchností je věc jiná.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 21:16

Hlavně jí to dělá druhou prdel v půli zad.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 21:36

Podobné věci vždycky moje maminka komentuje: „proboha, to se na sebe v tom zrcadle nemůže podívat alespoň z boku, když už se neprohlídne zezadu?“, bohužel mám pocit že spousta žen se obléká stylem „zepředu, když zatáhnu břicho a postavím se rovně, dobrý“, jak to vypadá zezadu nepřemýšlí (a to zatažené břicho a rovný postoj neudrží dýl než pár minut)…nebo si vážně myslí, že zaříznutá podprda přes „zádové půlky“ je sexiii a všichni by si toho pohledu měli užít…

Karolina
193 příspěvků 26.5.11 21:50

Nora: mě vždycky hrozně baví dívky a ženy které mají zepředu vlasy učesané a účes upravený, ale vzadu to mají rozčepýřené a mnohdy ani rozčesané, vypadá to komicky :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 21:57

Zbývá poslední možnost… Šířit Módní peklo a jeho poslání mezi co nejvíce lidí.
Jinak se z toho za chvíli z-b-l-á-z-n-í-m-e! :D

pixie
232 příspěvků 26.5.11 22:03

K tomu pocení v létě - přestala jsem nosit jakákoliv bavlněná trika s rukávem a to i v zimě - po jednom dni mi v podpaží vždycky zesmrádlo tak, že jsem se až styděla. Obvykle s sebou člověk nenosí věci na převlečení (nebo alespoň já ne), takže co s tím? nosím převážně tílka a pokud si kupuju něco s rukávem, dávám si pozor, jak je střižené, jestli je trochu volnější.
A pro spravení chutě po té paní nahoře - dnes jsem potkala paní ve žluté košili a šedých pouzdrových šatech. Proč to tak nejde častěji? Hned by se člověk nemusel bát rozhlédnout se kolem sebe…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 22:05

O tak ovsem toto je brutus! Preci to musi vedet, to je nosene asi uplne schvalne…to mi hlava nebere.

Kdyz jsem si to mohla v minulem stoleti dovolit, nosila jsem podobne veci bez podprsenky ( jen se samolepkama pres bradavky)

Pokud uz si to nemuzu dovolit bud si takove saty nekoupim popr to resim. Ted uz se i u nas daji sehnat treba v MS sady vychytavek ktere stahnou raminka u podprsenky aby nelezly z natelniku, nebo je stahnou dolu aby nekoukaly z velkeho vystrihu na zadech, atd. Nebo lepici pasky ktere zafixuji vystrih aby s nej nelezla raminka. A dokoce i podprsenka ktera ma jen kosicky a kratke silikonove „pasky“ na boku, takze zadna raminka ani obvod. A drzi!!

A pokud nechci silikon vzdycky je tu trik s nasitym poutkem s patentkou na zachyceni raminek( to mely uz vsechny babicciny hodobozove saty ze salonu prvni republiky)

UF…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 22:11

Taky mám ještě připomínku k tomu pocení a pachu… Ty lidi se musej cítit! Kdyby ne, tak přeci moje první cesta ve škole, v 7:45 ráno, nepovede denodenně na toalety, kde se nastříkám jakýmsi laciným hnusem! Znám právě jednu takovou. Není se co divit, když týden v kuse (možná i dýl, uvádím minimální dobu, kterou jsem si jistá) nosí stejnou vytahanou mikinu a nesvlékne ji ani když pronáší připomínky typu: „Fuj, mě je vedro!“ Nechápu tohle…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 22:41

tlapkoun (já prostě nesnáším léto…): konečně někdo slovně popsal moje pocity… v létě všechny moje smysly trpí více, než kdy jinydy. Všechno je ulepené, smradlavé, v zorném poli spousta nehezkých vecí a divnohudba („letní hity“) zní častěji a hlasitěji…snad jen chuťové buňky si užívají chuť čerstvého ovoce a zeleniny z vlastních zdrojů… Snad jedna rada na závěr - není špatné sebou tahat v kabelce pár papírů, kterým nebude vadit že se trochu pomuchlají pod pozadím při oddělování čistých kalhot od zbytku světa…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.11 22:41

Nedávno jsem se kouknula na stránky H&M, hledala jsem nějaká pěkná tílka a druhý den jsem se na ně šla podívat do obchodu. No, pěkná jsou, jenomže jejich střih je vzadu tak velký a i v podpaží, že je vidět skoro celá podprsenka. A to mě zajímá, jak se to má potom nosit ?

MP Loca
120 příspěvků 26.5.11 23:27

http://www.stream.cz/…daku-walmart

čas 0:49

komentář netřeba :/

Black Diamond
81 příspěvků 26.5.11 23:56

Američané jsou prostě největší pekelníci, co si budeme povídat! Ale musím říct, že je mi těch lidí až líto:(.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.5.11 00:28

Nikolivek, damy.
Predevsim zalezi na tom KDO a JAK…

Slecna na obrazku NO WAY!

‚Slecna‘ v odkazu http://www.instyle.com/…5609,00.html IN STYLE!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.5.11 05:30

no na tej fotke vyzera podla mojho nazoru(iba mojho) hrozne. Nic neladi k nicomu a nie je to ani stylove ani zabavne. Vyzera to ako keby nahadzala na seba veci zo skrinré. Keby ide niekto po meste v takomto outfite, asi by som nechavapavo krutila hlavou. A hlavne je rozdiel vidiet ramienka podprsenky a cely prsnik


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.5.11 06:02

Mám známého autobusáka a ten se na léto neskutečně těší, až se budou ženský držet jednou rukou madla na stropě a on jim v zrcátku uvidí kozy. Kdyby chlapi nebyli čuňata, možná že by se pár ženských začalo oblékat lépe.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.5.11 06:34

Jen pripominka k tomu, ze ve volne kosili ze lnu ci bavlny je mensi horko nez v tilku - potim se hodne a celel leto chodim pomalu jen bez raminek, protoze podpazi si clovek muze v pripade zpoceni i umyt a znovu nastrikat intipersirantem, ale zpocene obleceni v podpazi proste zacne smrdet :(
A to si opravdu denne myju a denne mam ciste obleceni :(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.5.11 07:11

Lezouzí podprsenka- strašný! Pach v MHD- strašný!
Tak proč má tolik komentářů nesouhlasné body!? S tím přeci nejde nesouhlasit!!!! Je to na blití!!!

P.S.: Ještě mě dostávají slečny bez podprsenek, ano, je krásné, že mají pěkná a pevná prsa, ale mě jejich bradavky fakt nezajímají! Já se taky nemám za co stydět, ale proč by to měl vědět (a vidět) každý kdo mě potká???

Karolina
193 příspěvků 27.5.11 07:45

Lucina: tak s tím teda nesouhlasím, mě viditelné bradavky vůbec nevadí. naopak si myslím že pokud není příliš odhalené kůže, tak si to dovolit můžou. než jim prsa vyrostou že se bez podprsenky neobejdou.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.5.11 08:27

Proti pocení v podpaží se mi nejvíc osvědčil klasický „deo-krystal“, neboli kamenec. Bezkonkurenčně. Vyhovuje mi i proto, že nijak nevoní. S obyčejnou kostkou se pracuje špatně, zpočátku škrábe a když už neškrábe, tak klouže a brzo skončí na podlaze sprcháče rozbitá na tisíc kousků, ale některé firmy ho vyrábějí přímo jako antiperspirant ve formě válečku ve válcovém pouzdře s víčkem. Účinek vydrží v pohodě celý den.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.5.11 08:29

K podprsenkám - koupila jsem v lindexu, má vyriabilní ramínka, která jdu i úplně sundat a podprsenka se dá nosit bez nich. Drží! Díky tomu jsem si poprvý v životě dovolila koupit top bez ramínek a jsem překvapená, jak to pěkně vypadá. Ramínka by to úplně zabily :-/

A díky za Módní peklo. Díky tomu získávám jakýsi přehled a inspiraci. Jsem si vědoma, že bych byla žhavou kandidátkou na zdrbnutí zde, kdyby mě někdo potkal na ulici:-)
Takže super, pokud aspoň pár lidí začne přemýšlet o oblíkání jako já, tak to splnilo svůj účel :-)

A ještě - kde koupit nějakou tu bílou halenku, košili?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.5.11 08:44

Zase mám inspiraci, co opravdu ne. Ale já osobně mám v létě šílený problém - jsem alergička a občas vůbec nic necítím, třeba 14 dní v kuse. Nedovedete si představit ty nervy - v práci nemám klimu ani možnost se osprchovat, v rámci pracovní doby musím občas na úřady, většinou jsou umístěné tak, že je lepší jít pěšky, jsem rudá jak před mrtvicí , potím se a jak se pak dopravit domů? Kdyby to šlo kanaláma, tak tama lezu. Když na mě v tramvaji někdou koukne tak hned přemýšlým, jestli smrdím… No prostě paráda.
Jana


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.5.11 08:45

přemýšlím, ne přemýšlým- pardon


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.5.11 09:00

Přidám se i já - tuhle jsem viděla slečnu, která seděla nahrbená v zahradní restauraci nad pivem tak, že jí šaty hezky sklouzly dolů a podprda vzadu vylezla celá ;o( Já bych se styděla teda …
A už nikdy nebudu v létě nakupovat! Už se mi několikrát stalo, že si vedle mě stoupl někdo, kdo strašně smrděl potem (ženy!) a když takovou osobu ani nemůžete obejít, to je potom něco!
U nás v obchodě pravidelně potkávám pána středního věku, kterému se snažím vyhýbat, protože smrdí na několik metrů v jakémkoliv ročním období … má mastné dlouhé vlasy a v létě nosí mini riflové kraťásky a pantofle … bléééé ;o(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.5.11 09:32

Dagmarka: Myslím, že tomu „lezení podprsenky vzadu, když si člověk přisedne šaty, by se dalo zabránit podobným způsobem jako lezení ramínek z širokého výstřihu - tj. odepínacími poutky přišitými z rubu na šaty vzadu pod ramínky, kterými by se šaty "zavěsily“ na podprsenku (ale vyzkoušené to nemám).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.5.11 09:42

Tak včera jsem se zděsila při nákupech ve Vaňkovce. V jednom obchodě s konfekcí tak do velikosti 42 obsluhovala prodavačka, která měla velikost minimálně 48. Měla mastné , neupravené vlasy, bez makeupu, ale nejhorší je to, co měla na sobě. Byla celá v červeném, firemní triko ji dělalo x pneumatik a k tomu měla červené tepláky!!! Myslela jsem, že se jedná o zákaznici, ale ta dáma tam pracovala. To nechápu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.5.11 09:48

Ehm ehm, je to trochu delikátní téma ale už jsem o tom několikrát přemýšlela - když si ráno dáte sprchu, použijete deodorant/antiperspirant, vezmete si čisté oblečení a přes den se více či méně zpotíte - myslíte si že je to okamžitě cítit? Pot jako takový je bez zápachu, ten se objeví až když se pot začne rozkládat (na oblečení, na kůži) - neobjevila by se „pachová stopa“ spíš až druhý den, pokud byste si vzaly to samé oblečení, případně vynechaly sprchu nebo deodorant??


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.5.11 09:59

Někdo tady psal, že jsme příliš povrchní a že máme být tolerantější. Mě je jedno,jestli někdo má na sobě tričko a rifle, ALE měl by být upravený, čistý, čisté vlasy, nehty, boty, nevykukující prádlo, neroztrhané, vyšisované rifle atd. Samozřejmě městské boty a kabelku a né botasky a batoh.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.5.11 10:04

Věro, myslím, že je to u každého a pokaždé jinak. Záleží na tom jak mu funguje metabolismus, a to momentálně i dlouhodobě. Jsou stavy, kdy člověk smrdí hned jak se zpotí. Mokrát se mi stalo, že jsem se musela ráno před odchodem do práce zase celá svlíknout, znova osprchovat a vyhodit všechno do špíny. Pak záleží na tom, z jakého materiálu je oblečení. Některé textilie páchnou okamžitě po zahřátí, některé ne, ale nedá se to jednoduše rozdělit na uměliny a přírodní vlákna. Záleží to nejspíš na tom, jak se ten který materiál snese s tělem. Třeba já si nemůžu na sebe vůbec obléct čistou vlnu a některý typ bavlny, zatímco 100 % PES nebo PAN můžu nosit tři dny a nic se neděje. A pak to taky záleží na tom, jak je prádlo vymáchané. Dávám standardně celý máchací cyklus dvakrát, přesto některé věci potřebují ještě vyráchat v teplé vodě. No a když to blbě schne, protože týden prší, tak to prádlo zasmrádne i na šňůře, ale pozná se to až to člověk na sebe oblékne. O deset minut později v tramvaji, kde se zpotí, už se s tím, bohužel, nedá nic dělat.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.5.11 10:08

Paris.prague - já tvůj příspěvek moc nechápu. V tom pidičlánečku vedle fotky přece tenhle vzhled nevyzdvihují, naopak. Nebo děláš reklamu módnímu časopisu?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.5.11 10:09

HanaB, ad prvni prispevek: nejak moc nechapu, v cem to bylo tak desive. Ze obezni zena pracuje v obchode, kde neprodavaji obleceni jeji velikosti? Ze byla oblecena do firemniho trika (velikost si pravdepodobne asi moc vybrat nemuze, ja jsem casto take dostala na brigade firemni triko, ktere mi bylo o dve cisla vetsi) a zrejme take firemnich teplaku?

Ze nemela make-up, snad prohresek neni, ja ho take vubec nenosim, vystacim si s rasenkou a nerekla bych, ze jsem neupravena a smudloidni. Ze mela mastne vlasy, to je uz horsi, nicmene mastnych hlav je vsude kolem (tim nechci rict, ze to schvaluju!).

Nebo vas pohorsilo, ze tak nereprezentativni dama dela vubec prodavacku?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.5.11 10:11

Bílé košile a letní volné tuniky mají v HM, Lindexu, Promodu, Orsay… ale ceny jsou na mě trošku vyšší (okolo 1000).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.5.11 10:14

Andreo, Vy možná bez makeupu vypadáte ok, tahle paní vypadala velmi neupraveně a šmudloidně ( jak píšete ) a prostě v obchodě s módou nemá co dělat, prostě nemůže prodávat krásné oblečení, když vypadá tak, že neví, co je zrcadlo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.5.11 10:15

Ále, jakýpak zápach potu - tisíckrát horší jsou „vůně“ špatně vymáchaného prášku, silné aviváže nebo laciné voňavky. Pot, ačkoli třeba nepříjemný, je aspoň přirozený (pokud se nemísí s umělinovými svršky). Za normálních podmínek nejsem žádná špindíra, ale u jiných mě to rozhodně nerozhází. Někteří lidi jsou v tomhle moc zpovykaní. Ať si zkusí jet na týden pod stan kde je voda jen na pití, když je velké štěstí je blízko potok, většina lidí běhá v tom samým oblečení celou dobu protože jedou na lehko, přitom je parno… Ke konci jsme potem a ohněm ovonění všeci, ale že by to znamenalo, že bychom se sobě vyhýbali na metry? Směšné.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.5.11 10:25

Hlavně co je šílená věc jsou antibiotika, vylučují se totiž ven kudy můžou- močí i potem. Nikdy se mi nestává, že bych sama sebe cítila smrdět (člověk je na svůj osobní pach zvyklý - tím nemyslím když se nemyje, ale takový ten přírodní), ale když jsem byla v nemocnici na kapačkách, bylo to strašné. Vysprchovala jsem se ještě i relativně hodně voňavým sprchovým gelem, do deseti minut rychna jak něco a mohla jsem jít do sprchy znovu. Bylo mi hrozně, už proto, že před doktorama a sestřičkama jsem musela vypadat jak největší smraďoch - ale sprchovat se víc jak dvakrát denně se fakt nedalo:-(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.5.11 10:34

Ameline - naprsto souhlasím, ale na puťáku jsou přece jen úplně jiné podmínky jak sama píšeš. Chápu, že pokud se někdo vrací z dlouhýho putování, bude špinavej, očouzenej, zpocenej a zabahněnej. Ale ve městě je to přecejen něco jinýho. Jako bys přirovnávala lodičky a pohorky. Já říkám svůj k svému.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.5.11 10:36

Můžu se zeptat co je tak špatnýho na kombinaci karmínové rtěnky a žlutých zubů? Rtěnku téhle barvy sice nevlastním, ale žluťáky ano. Barva zubů je přece geneticky daná. Dnes sice existují různý způsoby bělení, ale když jsem to zkoušela, tak sem pak nemohla jíst teplý, studený, sladký a kyselý jídla, takže pro mě bělení v úvahu nepřipadá. Mám dojem, že když má někdo žluté zuby a vezme si k tomu rtěnku do oranžova, tak je ještě víc zvýrazní. S tou karmínovou jste mi nasadily brouka do hlavy.

Karolina
193 příspěvků 27.5.11 10:59

Tasteless: to jsem řekla já, a řekla jsem to proto že se MI to nelíbí. Připadá mi to prostě nehezké, do očí bijící, jak to mám vysvětlit? Možná bych to mohla přirovnat k ženě s uhrovitou pletí, která na sebe napatlá make-up který jí ty uhry sice zabarví, ale také naopak ještě víc zvýrazní. Prostě snaha vypadat zdravě a žádoucně i když by člověk udělal lépe ve snaze vypadat decentně.

Jako, já mám třeba odstáté uši a nemám 10 tisíc na to abych si je nechala operovat, jsem s tím smířená a vlasy nosím rozpuštěné, protože chci vypadat co nejlépe. Nikdo mi nebrání je nosit v drdolu, ale když je tak nosit budu, podstupuju riziko že nebudu vypadat elegantně a žádoucí ale směšně jako skřítek.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.5.11 11:08

Třeba to bude znít divně, ale já se přestala nadměrně potit až po změně stravy. Netvrdím, že to funguje u každého, ale opravdu jsem na sobě zaznamenala velký rozdíl, když jsem si upravila jídelníček a přestala mimo jiné konzumovat velké množství živočišných produktů (zejména cokoliv s obsahem kravského mléka) a cukr. Bez ohledu na počasí, konzumace masa je u mě v rozsahu pocení hned znát, nepřeháním. Ale znovu zdůrazňuji, každý jsme jiný a máme to jinak… :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.5.11 11:09

tasteless:
mně se to taky nelíbí.

když má člověk žluté zuby, přijde mi odpudivé (nechci nikoho urazit) když na ně ještě upozorňuje výraznou rtěnkou. taky žluťáky mám, byť se chystám bělit, a určitě bych všem neříkala rudou rtěnkou „heč, koukněte, já mám žluté zuby“.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.5.11 11:19

Tastelles : souhlas, možná přesně nevím, čemu říkáte „karmínová“, ale fialová potlačuje, podle mé zkušenosti, žluť v pleti i v zubech.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.5.11 11:32

Ad pocení:
Jestli to už trochu nepřeháníme. Ze zkušenosti nevěřím tomu, že se tolik lidí nemyje, chodí v nečistém oblečení a nepoužívá deo. Špindírové se najdou, ale nemyslím, že jich jsou desítky procent.
Když vlezu v červenci v pozdním odpoledni do rozhicované tramvaje, samozřejmě něco cítím. Před odchodem z práce se lidi osprchovat většinou nemůžou a v horku se od rána prostě zpotí každý. Když se vykoupete ráno v 8 a domů jedete v 18 hodin, ten pot, myslím, už trochu cítit je - i přes opakované použití deo/antiperspirantu. Jeden člověk cítit ještě tak není, ale když je jich v té tramvaji padesát na malém prostoru, tak jako celek prostě pachuprostí nebudou.
Libě mi to samozřejmě nevoní, ale říkám si, že je to tak trochu daň za teplé počasí. Když vidím např. elegantně oděného pána v propocené košili, je mi ho spíš líto, vím, že je mu asi trapně. Já myslím, že se i tzv. kus od kusu pozná, kdo na tom jak je. Celkově hezky upravený a učesaný člověk s čistýma botama, leč viditelně zpocený, zřejmě nebude žádné čuně.

MP Loca
120 příspěvků 27.5.11 11:34

to Lucina: takže budeme dělat, že prsa nemají bradavky? Co je tak pohoršujícího na lidském těle? Já třeba taky nemám ráda, když mi jsou vidět bradavky, ale jen proto, že někteří chlapi blbě čumí. Přijde mi to normální, kor v letním oblečení, a je to přirozenější než nějaká hyper push up podprsenka.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.5.11 11:35

já nejvíc sama sobě smrdim po víně, to se člověk druhý den potí jako vrata od chléva:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.5.11 11:38

No pááááni…připomnělo mi to jedno vyprávění mého přítele..
Nedávno šel s kamarádem po Sedlčanech a proti nim si vykračovali čtyři slečny tak okolo 16 let. Každá z nich peroxidové vlásky, které byly jen tak ledabyle rozpuštěné, protože to je nejvíc sexy(nemám nic proti rozpuštěným vlasům), tunu makeupu, růžové brejličky, pusu zapatlanou krásně nepřirozenou barvou, upnuté tílečko s výstřihem alá „Dobrý den, kozy ven!“, podprsenku jiné barvi než to tílko, samozřejmě díky tomu výstřihu jim lezly košíčky ven. K tomuto ultra sexyyyy hornímu dílu přidaly minisukni, ale tak moc miny, že se dalo pochybovat o tom jestli to není jen proužek látky. No, a nakonec k tomu všemu svítivě růžové botičky na podpatku. Už jen z toho popisu se mi zvedal žaludek, nechtěla bych být v přítelově kůži, ale nejvíce mě dostal, když mi řekl reakci toho kamaráda..cituji „Dáňo, viděl jsi ty ku*dy? Neříkej mi, že by sis nedal.“ a na přítelovu zápornou reakci reagoval dosti podrážděně, jak jinak. Je smutné, že takovýmhle pubertálním slečnám, které vypadají jak laciné lehké děvy od silnice, propadne i normální muž okolo 20.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.5.11 11:41

ja tiez nevidim az taky strasny problem na vecer ked idu ludia z prace. ja sa rano umyjem, dam si deo a aj tak sa spotim a teda dost. a uprimne, ked idem z prace v MHD v Nemecku, tiez tu kopa ludi dost smrdi


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.5.11 12:02

Olinka - mohu potvrdit, po anitibiotikách smrdim jako prase 10 minut po důkladné sprše či koupeli, s tím se nedá nic moc dělat. Dost zapáchající pot dokáže „vyrobit“ též hormonální nerovnováha (štítná žláza), cukrovka atd. A taky je fakt, že pot určitých lidí ti bude nepříjemný vždy, zatímco u jiných ti nebude až tak vadit…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.5.11 12:11

Astaroth: Pardon, nechci se nikoho dotknout, ale podle mě muž, který označuje ženy hanlivým názvem pro přirození (ať už k tomu vzhled dotyčné vybízí, nebo ne :), není až tak úplně „normální“. :) Ale je mu teprve kolem 20, třeba z toho vyroste. A možná jsem příliš staromódní, to je taky možné… :))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.5.11 12:23

JaneEyre: Já ho osobně neznám, takže netuším, ale je to prostě, zvláštní..nechápu to. I mnohem starší muži se rozplývají nad hromadou vyčuhující kůže.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.5.11 12:29

Vlastně ještě. Souhlasím v tom s Vámi. Moc normální nebude. Mně říct přítel, že jsem kun*a, tak ho snad vyženu. Ale co by se dalo čekat od mladých mužů, kteří se očividně ještě hrabou ven z puberty. :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.5.11 12:33

JaneEyre: Myslím, že toto označení pro dívky a ženy je snad oficiální součástí místního nářečí. Už jsem kdesi slyšela, že když se v jižních Čechách narodí holčička, říká se jí kurvička, aniž by tím bylo myšleno cokoli hanlivého. Přesněji řečeno, když se narodí dítě a lidi se ptají co to je, tak řeknou, že kurvička (ne že by ji tak v budoucnu normálně oslovovali). Ale ano, zní to šíleně a nelíbí se mi to, i když jsem jinak pro zachování místních zvláštností v jazyce apod.

Ada Pekelná
973 příspěvků 27.5.11 12:35

Mně to neudivuje. Když se slečna podobně vymustruje, vypadá přesně jako ku*da určená k rychlému přefiknutí. Už se to tu probíralo mockrát, že muži zcela logicky reagují na signály, které jim ženy svým oblékáním a chováním vysílají.
(Koneckonců i obráceně to funguje, ať neděláme z chlapů nemyslící trubce.)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.5.11 12:35

JaneEyre: Podle toho popisu si ty holčiny o takové označení přímo říkaly, a to, že je onen mladík nazval, jak je nazval, je jen zákonitá reakce. Ony byly nadmíru vyzýávavé a on to nemohl nechat jen tak ležet ladem. Obojí je ale jen taková rozverná hra, resp. hraní jakýchsi zábavných předpokádaných rolí. Věřím, že kdyby skutečně „došlo na lámání chleba“, tak by z toho byla jak jedna strana, tak druhá, paf. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.5.11 12:44

Lachenauerin: Ale ty lidi se myjou, o to nemám strach. Akorát se nepřevlíknou, jak je tejden dlouhej. Do práce jezdím mhd a potkávám stejný lidi - přísahám, že mnoho z nich má v pátek to samý, v čem jsem je viděla v pondělí (a v úterý…atd.).
Takže to „mytí“ je jim platný co mrtvole zimník - páč pot se jim hezky vsákne do těch hadrů a v úterý, nejpozději ve středu, se spolucestující dočkají sklizně :-) A to bych se ještě vsadila, že mnozí se nepřevlíknou ani doma, čímž svůj osobitý odér obohatí ještě o nádech tu smažené rybky, tu česnekových karbanátků…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.5.11 12:52

No podle mě nejde o to,že těm mladíkům ty holky připadaly jako nějak hrozně kurvoidně,ale „kunda“ to je v současném teenagerovském světě to samé,jako před několika lety „kočka“.....prostě se jim líbily a v tomhle věku mají chuť přefiknout skoro každou…a mmch „muž ve 20“ na tom je pořád ještě dost podobně…

Karolina
193 příspěvků 27.5.11 13:13

no nevím jestli jste to postřehly, ale víte jaké je teď mezi pubertálníma holkama (těmi co používají muck, mocinky, upa supa kámoška atd.) nejpoužívanější slovo pro hezkého kluka? KUNDOLAP :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.5.11 13:31

Já se k obrázku vyjadřovat nebudu, stejně již bylo vše řečeno. Chtěla bych jen ocenit úroveň této diskuze, která se diametrálně liší od všech ostatních podobných internetových diskuzí, které vždy sklouznou do otravných hádek a nadávání. Tady se naopak v diskuzi vždy pobavím a načerpám spoustu poznatků a tipů. Takže díky, dámy, jen tak dál!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.5.11 14:43

Musím říct, že slečna prodavačka v nejmenovaném obchodě ve Vaňkovce mě zarazila také (a to nejsem žádný hnidopich a nestíhám civět po lidech, neb s sebou vždycky vleču jedno až dvě malé děti) a tak nějak bych očekávala, že v obchodě s normální módou se vyskytují prodavačky alespoň průměrně vhodně oblečené a upravené (v New Yorkeru by mě to asi tak nezarazilo..) Ale červené tepláky s jakýmsi červeným trikem..

Dahllie
2222 příspěvků 27.5.11 14:54

Kundolap (resp. kočkolap)? vždyť to snad bývalo označení auta nebo něčeho čím právě mladík lákal vilné děvy. Význam slov se posunuje.
Já se dneska od svého bratra (22) dozvěděla, že v jeho společnosti se dívkám, které budí zájem (ať už jakýkoliv) říká kobry.
Jsem jen o fous starší, ale stejně úplně mimo :-D

Karolina
193 příspěvků 27.5.11 15:53

„Paťo, supa fotečka, seš úplnej kundolap :-*“ tak to nevím, já se jenom svíjím smíchy při pomyšlení na ně, jak budou za 5 let obracet oči v sloup jak byly blbý :D něco takovýho napsat, nebo vypustit z pusy chce sakra velkej průvan v hlavě, hehe :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.5.11 16:01

S tím pocením je to marné, některé lidi nepřesvědčíte. A přitom je to docela prosté. Když se hodně potím nebo smrdím, tak se tomu přizpůsobím. Jak psal něco výše, mýt se nestačí. Většina lidí ve městě, které denně potkávám mívá dost velké zavazadlo (batoh, kabelku), do které se jistě vejde:
a. deodorant/antiperspirant
b. antibakteriální ubrousky
c. náhradní tričko

Provizorní omytí ubrouskem, použití deodorantu a převléknutí do čistého a suchého svršku se dá zvládnout na toaletě v každé kanceláři/ restauraci/škole/nákupním centru atd.

Já jsem zvyklá, že v největších vedrech spotřebuji dvě tři trička denně, když celý den běhám po městě. Potím se hodně a i když to nesmrdí, vadí mi to. Prostě víc peru a spotřebuji méně antiperspirantů.

A pak je tu ještě možnost podpažních vložek, které užijete na takové příležitosti jako zkoušky, pohovory, státnice… kde se předpokládají košile, halenky nebo šaty s rukávy, které to hravě skryjí. Také u pánů, obzvlášť těch větších v MHD by to bylo geniální, nemuset si dívat na ty koláče na tričkách.

Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce hledá výmluvy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.5.11 18:04

ano je teplo,ale preco by sa clovek takto mal obliekat???odhalovat pokozku slnku???a do cierneho??????rozmyslam takto by som sa neobiekla .....


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.5.11 03:24

Ada napsal…
Mně to neudivuje. Když se slečna podobně vymustruje, vypadá přesně jako ku*da určená k rychlému přefiknutí.

Nemohu si pomoci, ale mám velmi silné tušení, že napsat sem přesně tato slova osoba mužského pohlaví tak už u toho bude 168 zapornejch palců…

Mayim
401 příspěvků 28.5.11 08:29

ad bílé košile/halenky: občas se naprosto jednoduché dají sehnat v Jeans Clubu, v únoru jsem platila 199,– za jednu, kupovala jsem dvě a ještě minimálně dvě bych brala.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.5.11 08:47

Prozraďte mi kdo používáte jaký antiperspirant? Od té doby co přestali prodávat Secret Key jsem bezradná, vyzkoušela jsem už spoustu značek a žádný prostě pořádně nefunguje, po některých se sice potím, ale nesmrdím, ale po spoustě jsem prostě cítit pomalu než dojdu do školy. Máte nějaké tipy?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.5.11 09:20

Bara: Dove Invisible Dry ve spreji - s účinností i absencí nějaké řvavě umělé „vůně“ jsem naprosto spokojená.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.5.11 09:25

Bara: Balea deo-krystal.

LadyOfGallifrey
739 příspěvků 28.5.11 09:36

Bara - pouzivala som Adidas („gulicku“, modry), ale nejak predstal fungovat…tak na seba patlam priatelov Old Spice (gel) :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.5.11 09:36

No ty vole, až při druhým čtení jsem si všimla, že má kolem pasu ještě omotanou mikinu! LOL!

Karolina
193 příspěvků 28.5.11 09:44

Bara: já jsem na 100% spokojená Fresh od adidas z řady 3action. (tedy ve spreji, všechny roll-on co jsem měla jsem nekompromisně vyhodila) plní funkci a myslím že je vhodný pro lidi kterým se stejně jako mně ve vedrech dělá špatně z nasládlých vůní protože tato voní trochu kořeněně jako pánská a člověk má pocit že se právě osprchoval s použitím pánského sprchového gelu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.5.11 10:20

Nechápu, jak někdo může vůbec vylézt takhle ven mezi lidi. Já bych takto nechodila ani doma. Někteří lidé skutečně nemají ani špetku soudnosti.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.5.11 13:33

Bara: čistý kamenec od Oléanat. Naprostá spokojenost u mě i dalších 3 kámošek, co to ode mě „okoukaly“

MP Loca
120 příspěvků 28.5.11 14:04

Já jsem kdysi zkusila kamenec od Balei, ale nefungoval vůbec. Navíc by mě zajímalo, jestli není zdraví škodlivý. Kupuju si zásadně deodoranty bez hliníkových solí a ten kamenec jsou de facto jen hliníkové soli, nebo ne? Nemá o tom někdo nějaké fundované info?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.5.11 15:09

Loca, rakovinotvornost hliníku nikdo nikdy neprokázal, a že na to je hodně fundovaných studií. Je to tzv. hoax.

Já už pár let nedám dopustit na Driclor, je to sice dryák, ale funguje perfektně. Nanesu 2-3× týdně, nepotím se v podpaží, nesmrdím. A má výhodu, nemá vůni. Naprostá většina vůní mi páchne, včetně těch rádoby nenápadných.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.5.11 15:27

Loca? Obsáhlá debata o deodorantech a kamenci už tu byla, tak o nebudeme znovu rozvíjet :)

A ta hysterie okolo hliníkových solí mi už taky docela leze krkem. Žádná škodlivost hliníku ani hlinitých solí nikdy nebyla prokázána, a ani jedno nebylo identifikováno ani jako kacinogen. Jediné, na co si musím dávat bacha, je cokoli kyselého do hlinitého nádobí - to tam nesmí přijít. Ale to snad za ty generace každý ví.
Stejným způsobem, jakým inteligentní dámské magazíny „prokazují“ škodlivost hlinitých solí v deodorantech, můžeme prokázat třeba škodlivost chleba - 99% vrahů pravidelně konzumuje chleba, 98% dokonce denně. Zbytek populace jen z 70% (kojenci ho pochopitelně nejedí). Fakt mám pocit, že vzdělávací systém neplní svou funkci.
(konec není na tebe, je to jen takový obecný povzdech nad inteligenci davu, která je bohužel konstatní při libovolném množství lidí v něm)

MP Loca
120 příspěvků 28.5.11 15:42

to Moir: máš odkaz na nějakou tu fundovanou studii? Mě by to totiž vážně zajímalo. Btw. Dricol jsem zkoušela taky, fungoval tak max. první týden, ale to, co mi dělal s kůží, to už se radši budu potit jak čuňátko než tohle.

to Modra kocka: Já dámské magazíny nečtu, jako histerii to nevidím, ale z informací, co se ke mně dostaly, jsem nabyla dojmu, že to není úplně ok. Pokud se jedná o lékařské studie, tak i k těm mám docela výhrady (viz neustálá propagace horm. antikoncepce, očkování proti papilomaviru atd.) Zkusím se zeptat přímo na kožním a nějakýho doktora, co neuznává jen klasickou medicínu. Ale kolem a kolem, všichni máme jen zprostředkované informace, tak je těžké se dopídit pravdy, nesváděla bych to na vzdělávací systém.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.5.11 15:45

Spekulovalo se o souvislosti hliníku s rozvojem Alzheimerovy choroby, ale prokázáno to nikdy nebylo (takže i ten Alzheimer zůstává na úrovni těch vrahů konzumujících chleba).

Já používám Adidas 3action a Dove Invisible Dry, spokojenost. Nefunguje mi Rexona. A souhlasím, Secret Key byl super.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.5.11 15:48

Loca: pokud máš výhrady k lékařským studiím, zajímalo by mě, jaký jiný systém bys navrhla pro zjišťování účinnosti/toxicity/snášenlivosti etc… etc… kupříkladu léčiv.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.5.11 16:15

takže - všecky antiperspiranty fungovaly max 1 - 2 týdny, poté mix mého potu a naparfémovaného antiperspirantu vytvořil neuvěřitelné množství smradu. Takhle to skončilo vždycky. Teď používám už asi 2 měsíce tu baleu deo crystal, v chladnějších dnech ok, v teplejších nebo při sportu se dost potím, ale aspoň nesmrdím, takže jsem šťastná.

MP Loca
120 příspěvků 28.5.11 16:40

to Lola: problém těch studií většinou je, že nejsou nezávislé, ale jdou na ruku farmaceutickým firmám (ne nadarmo se říká, že farmaceutický průmysl je mocnější než válečný). V systému, ve kterém se točí takový prachy, asi nebude jednoduché prosadit názor, který není většině po chuti. Nevhodné informace se prostě neuveřejňují nebo bagatelizují. Doktoři jsou stavěni do pozice dealerů léčiv, bohužel. Mám s tím vlastní zkušenosti, které vedly až k rezistenci vůči antibiotikům bez vyléčení nemoci. Znám jen dva doktory, kteří se mi nesnaží pokaždé cpát nějaké prášky (vy neberete antikoncepci?, nechcete nějakou napsat?, nebo už plánujete děti?, to bych vám mohl napsat hormony, abyste mohla snáz otěhotnět) a z toho ten jeden už kvůli tomu nedělá klasickou medicínu.
Sakra, to jsem se zas zamotala do OT.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.5.11 21:17

Fůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůj


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.5.11 21:30

Loca, co se týče lékových studií, které se musí provést před tím, než je lék schválený k obecnému užívání a prodeji (zjednodušeně řečeno studie nezávadnosti a studie účinnosti), ty jsou pěkně drsné a velmi přísně kontrolované státními i nadnárodními kontrolními orgány. Síta jsou tak hustá, že zavést účinný lék od experimentální fáze do praxe trvá v současnosti čím dál déle, pět let, často i víc.

Jiná věc ovšem je, když už tím vším daný medikament projde a firmy se ho snaží prodat co nejvíce. To že se léky cpou někdy i těm, kdo je nepotřebují, a tak trochu se zamlžuje, že to jsou léky (které tedy mohou mít i nepříznivé vedlejší účinky) je ovšem problém lékaře, nikoli léku.

Co se týče studií o antiperspirantech a rakovině prsu, slušně metodologicky provedená studie z r. 2002, která souvislost neprokázala, je k nahlédnutí tady: http://jnci.oxfordjournals.org/…20/1578.full

Pěkný přehled celé problematiky je zde: http://www.cancer.gov/…/Risk/AP-Deo#r6


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.5.11 08:56

Chtěla bych zkusit Adidas Action 3, ten růžový, ale nevím jestli vybrat sprej nebo kuličku ? Nebo kombinovat ?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.5.11 09:52

nu, alespoň má barvu podprsenky sladěnou s barvou šatů, za to dávám bod plus :-D

LadyOfGallifrey
739 příspěvků 29.5.11 16:06

Hmm, videla som dnes slecnu, ktora mala tenke biele tielko (cize viecmenej priesvitne), pod nim zvyraznovacovoruzovu podprsenku…a s nou mala zladene nechty na rukach aj na nohach. Skoda, ze som to nestihla vyfotit :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.5.11 18:24

Holky, je módní faux pas chodit bez podprsenky? :) Zvláště, když ji v podstatě na nic moc nepotřebuju? :))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.5.11 18:26

Loca: Naprosto s tebou souhlasím - možná jsi některé věci napsala trochu laicky či „zjednodušeně“, ale rozumím ti. Vidím to podobně - a pro jistotu spoléhám jen na svůj vlastní rozum a prodělané zkušenosti. Nepotřebuji HA, nepotřebuji ani žádné jiné léky či očkování proti chřipkám, klíšťatům, HPV apod. Nepotřebuji už skoro ani ten deodorant, protože jsem se po přechodu na stravu založenou především na obilovinách, zelenině a troše luštěnin téměř přestala potit. :) Výzkum ohledně léčiv jistě podléhá mnoha přísným kontrolám, ale pořád je to farmaceutický průmysl. Čili byznys. Chápu, že léky mnoha lidem „pomohou“ - resp. dle mého názoru někdy dost dlouho úspěšně oddalují či zakrývají daný problém, aniž by ho vyřešily. Plno lidí se bez chemických léků prakticky neobejde - počínaje mladými dámami, které i při něčem tak přirozeném, jako je MS, lezou bolestí po zdech, takže se musejí nadopovat růžovými berličkami (místo aby se zamyslely, nehrapruje-li jim náhodou něco ohledně jejich stravy a životního stylu, když ty problémy mají). Já vím, odbíhám od tématu a píšu o věcech, které nejsou zrovna populární a nikdo je moc nechce slyšet. Jsou i tací, kteří je rovnou označí za kraviny, zlehčování, fanatismus, zaslepenost atd. Přesto mám důvod k tomu, abych si myslela, co si nyní myslím. Mimo jiné jsem překonala rakovinu - právě změnou životosprávy, nikoliv pomocí jakýchkoliv léků. V momentě, kdy šlo do tuhého, prostě člověk někdy prozře a začne chápat svět kolem sebe trošku jinak. Včetně zamyšlení, zda to s námi skutečně myslí farmaucetický a potravinářský průmysl (a velká část doktorů, na něž se s takovou důvěrou obracíme) dobře. :) Jasně, šílený OT, první a poslední, už mlčím, nedalo mi to. Ale když už to Loca nakousla… :) Sympatie za to nečekám, naopak. :)) Závěrem teda ještě zpátky k tématu - osobně vždycky volím to „nejjednodušší“. Ve stravě i kosmetice. Řiď se svou intuicí, Loco, a máš-li pocit, že ti třeba ten deo krystal vyhovuje, klidně jej použij. Samozřejmě se moc nepropaguje, ale proč by měl, když nějaké chemické avony, adidasy atd. vynášejí víc, že jo… :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.5.11 18:34

Ale když už to Loca nakousla… :) Sympatie za to nečekám, naopak. :)) Závěrem teda ještě zpátky k tématu - osobně vždycky volím to „nejjednodušší“. Ve stravě i kosmetice. Řiď se svou intuicí, Loco, a máš-li pocit, že ti třeba ten deo krystal vyhovuje, klidně jej použij.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.5.11 21:25

Loca, Jana: v podstatě s vámi souhlasím, ale nemám ráda když se člověk, který není vzdělaný doktor vyjadřuje jako by jím byl. Rozdohně bych neobhajovala doktory a farmaceutický průmysl, jen to na mě dělá dojem typického českého brouka pytlíka, který všude byl a všechno ví nejlíp. Já se řídím heslem: vystuduj a pak můžeš kázat. Ve zkratce - je lepší pokusit se ten moloch rozložit zevnitř než si přečíst pár „studií“ na internetu. Jestli se mi to podaří…uvidíme za 6 let :)

MP Loca
120 příspěvků 29.5.11 21:42

to Ann: já se nesnažila mluvit jako doktor :) Vím, že o tom vím prd, takže můžu vycházet jen ze svého úsudku a vlastních zkušeností - ty bohužel často dokazují to „dealerství“ léků. Taky každý člověk zná své tělo nejlíp a i bez patřičného vzdělání pozná, co mu dělá zle a co ne. Ale zas na obhajobu doktorů - myslím, že je to dáno právě tím systémem a vzděláváním, že je to učí jako jedinou variantu a moc jiných možností nemají.

Konkrétně to začlo mým dotazem na kamenec, a to jsem se ptala právě proto, abych zjistila, jak to teda s tou (ne)závadností je.

Každopádně hodně štěstí při rozkládání molochu zevnitř :)

MP Helena
85 příspěvků 29.5.11 22:11

No nevím, jestli byla škodlivost něčeho prokázaná nebo ne, ale připadá mi logické, že když se mají potem vyloučit nějaké věci (zjevně to není čistá voda) a antiperspirant jim v tom zalepením těch pórů zabrání, tak ty věci zůstanou v těle, což možná není zas taková výhra.

Sorry, to jenom hoax/nehoax, nikdo o tom moc neví, protože medicína je poněkud komplikovanější, takže všeho s mírou a mohlo by to fungovat. Myslím, že by bylo dobré, kdyby se lidi trochu víc myli a častěji prali.

(Nebojte, antiperspirant používám, voní mi okurkový od Dove, ale když sportuju, tak se prostě spotím a osprchuju.)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.5.11 22:29

Jana: riskuji, že dostaneme napomenutí od Ady za offtopic, ale nedá mi to: obecně s tebou souhlasím, je potřeba zachovat si zdravý rozum. A ano, léky jsou nadužívané, zvlášť léky proti bolesti. Na druhou stranu striktně odmítat moderní medicínu taky není dobrá cesta. Jako třeba očkování.
Zaujalo mne to, žes překovala rakovinu změnou stravy - nezlob se, ale tomu se mi moc nechce věřit. Změna stravy může nemocným pomoct, ale nádor po ní nezmizí. Dnes už je dobře známo, jak rakovina „funguje“, a tohle ji opravdu nevyléčí.

MP Helena
85 příspěvků 29.5.11 22:39

modra_kocka: k očkování nezabíhat! Taky jsem k tomu napsala připomínku, ale zase jsem ji smazala, protože to je příliš ožehavé téma a všichni přece vědí, že to mají jen farmaceutické firmy byznys. Tak se vrátíme k těm podprsenkám, ne ;-)

MP Helena
85 příspěvků 29.5.11 22:44

Sima: samozřejmě, že ne, pokud si to můžeš dovolit (z hlediska pevnosti a malosti) a nevezmeš si něco průhledného. Po dvou dětech už to někdy třeba není úplně ono…

Ameline
99 příspěvků 29.5.11 23:22

Helena: A co říkáš na velká ale pevná? Když je někdy až moc horko, uvažuju o tom, jestli to nebude už moc jít bez podprdy - moc se nehejbou, drží rámcově jak v podprsence, jen jsou holt větší, a tak nevím…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 07:22

Ameline, já bych asi chodila bez i s velkýma prsama. :)
Já takové tedy nikdy neměla a po dvou dětech je mám ještě menší (vypité :), ale drží si tvar, myslím, že si nikdo při pohledu na ně nemůže říct „fuj“. :)) Spíš si někdy říkám, jestli lidi nepohoršujou ty viditelné bradavky, někdy na mě tak divně koukaj. :DD Ale přijde mi to rozhodně lepší varianta, než viditelná podprsenka. :)
A samozřejmě tedy, že pokud jde o nějakou vyloženě společenskou událost, tak tam podprsenka být musí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 09:57

No tak tohle je snad už klasika, ale v busu jsem viděl větší šílenost. Jela tam holka cca tak 17-18 let, hezká postava, upravená, no prostě fakt hezká holka. Měla na sobě tričko bez ramínek, inu proč né, postavu na to fakt měla. Jenže pod tím tričkem měla normální ramínkovou podprsenku. Takže ji vepředu vykukoval pořádný kus podprdy (takový ten trojúhelník s ramínkem) … Nevím, tohle mi moc sexy nepřišlo :-) Nebo další případ co celkem pravidelně potkávám na zastávce. Holka má tričko bez ramínek, pod tím má i podprdu bez ramínek, jenže si myslí, jaká velká prsa má a má tak o dvě šísla větší košíčky, takže tričko nedrží na prsou, ale na horním rantlu podprsenky. Takže to je, jak kdyby tam měla dvě prázdné misky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 10:56

já teda nevím teda, ale mě připadá jít ven bez podprdy a s rýsujícími se bradavkami vulgární. Ok, když už jsou prsa pevná a hezká, a musí to nezbytně být, slečna se chce ukázatm, tak ok, ale alespoň přelepit bradavky (nemusí každý vidět tvar a třeba že je ni zima)))
Já vím, někdo tu namítal, že je to část lidského tla, tak na co to skrývat nebo se stydět… no ale po tomto argumentu můžeme rovnou chodit nazí… přece to co máme mezi nohama je naké část těla, tak proč to neukázat ne?.....přijde mi to dost podobné.
Bodejď by chlapi na takovou slečnu nečuměli, když jim to vlastně dává až pod nos…je to prostě jejich instinkt. Takže když už njaká takhle vyjde, tak ať se nevidí, že civí. Navíc asi by mi taky nebylo moc příjemné, kdyby chlapi do města nosili třeba kraťasy, ve kterých by se plně výsoval penis nebo varlata… to je přece to stejné jako bradavky.....
nejsem puritán, nahota je přirozená… ale proč tedy tady všichni kritizují malinko vyčnívající, čisté a ladící spodní prádlo a trčící bradavky a chzení bez příjde každému normální?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 10:57

omlouvám se za překlepy (((

MP Loca
120 příspěvků 30.5.11 11:24

to Tráda: chodit bez podprsenky a chodit nahý je dost velký rozdíl, ten argument je trošku mimo. A myslet si, že všechny ženský volí oblečení jen a jen kvůli chlapům, je taky docela daleko od pravdy. „nejsem puritán, nahora je přirozená“ aha, ale bradavky pod oblečením ne :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 11:32

Proč si asi myslíte, že má většina firem dress code? Jasně, že hlavně kvůli zákazníkům. Představte si, že za přepážkou banky sedí žena s viditelně se rýsujícími bradavkami. Většina mužů by v tu chvíli úplně přestala vnímat, co jim ta osoba říká. Já osobně bych nepovažovala takovou banku za seriozní instituci, kde budou s mými penězi nakládat s obezřetností, která je k tomu nutná.
Nebo takový mítink: projekt předkládá šéfka s vyrýsovanými bradavkami. Nikdo ji nebere vážně, chlapi se pochechtávají, ženské drbou.
Vystrčíte-li na okolí bradavky, to okolí přestane zajímat, co máte v hlavě. Je-li toto vaším cílem, dělejte to.

MP Loca
120 příspěvků 30.5.11 11:41

Ale já jsem už dřív říkala, že pod LETNÍ oblečení a normální nošení. Dress code a oficiální události jsou něco jiného, tam to samozřejmě vhodné není, stejně jako spousta jiných věcí, které jsou v běžném nošení normální.
Stejně by mě zajímalo, kdy vznikl ten trend, že budeme dělat, že ženský nemaj bradavky, a když se náhodou někde objeví, tak jsou z toho všici paf. Bylo to tak vždycky?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 11:59

No, tak je to přece jen trochu lascívní, ty trčíci dudlíky :-)

MP Vera
265 příspěvků 30.5.11 12:00

Je to děsně OT, ale na tohle téma doporučuju skvělou knihu Dějiny ňadra od Marilyn Yalom. Zjistíte že vaše prsa možná vůbec nepatří vám, ale jsou jakýmsi veřejným majetkem :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 12:02

A vám se skutečně všem rýsují bradavky pod oblečením? Já jsem podprsenku nenosila poměrně dlouho, tak do 24, a neměla jsem pocit, že by na mě někdo takhle koukal. Samozřejmě záleží na tom, co má člověk na sobě. Přeci se nedá jednoznačně říct, že bez podprsenky ženská nesmí ven, je potřeba soudnost. (Nedávno jsem viděla, jak DO ŠKOLKY přišla spolužačka mého dítěte V PODPRSENCE. Chápete to?)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 12:02

no vidíte… a mě by zase zajímalo, kdy vznikl ten trend chodit naostro s trčícími bradavkami a zdá se to normální...... ( a asi kdo má trochu jiný názor a nelibí se mu to tak je automaticky uplně mimo a puritán a nevím co jestě, soudě podle některých příspěvků tady).
A opravdu nevídim nikde, že bych napsala, že si tak ženy neberou podprdu jen kvůli chlapům… jen jsem napsala, ať se pak ony dotyčné nediví, že na ně chlapi prostě civí, s tím musí počítat.
A ano, nahota je pro mě normální ( myslela jsem jako před přítelem, manželem, dětmi - za tělo se nestydím, každý se narodil nahý), ale to přece proboha neznamená, že tu nahotu musím dávat na počkání na odiv všem.
Jak psala Alena: Vystrčíte-li na okolí bradavky, to okolí přestane zajímat, co máte v hlavě. Je-li toto vaším cílem, dělejte to. )))))

to, že to vypadá na veřejnosti vulgárně, je prostě můj názor, pokud ho nesdílíte, tak choďte, jak chcete )))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 12:03

Loca: Ne, třeba na starověké Krétě se nosily výstřihy pod prsa a bradavky červeně namalované.

Já bych si bez podprsenky, s prsama jen pod jednou tenkou vrstvou látky připadala, že už je vlastně ukazuju celýmu světu. Tvar prsou (včetně těch bradavek) už není decentně zvýrazněný, ale ukázaný do posledního detailu.
A před lidma, které neznám a nevěřím jim, se nechci ukazovat, ani cítit nahá. (bazény jsou vyjímka, tam jsme na tom všichni stejně a beztak jsem skoro furt ve vodě).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 12:07

jo a samozřejmě mám na mysli šaty,topy, a tílka kde to prostě vidět je… pokud to jsou šaty, které mají třeba dvojitě podšitý dí, korzetl a nebo nějaký rovnou podprsenkový díl, tak to samozřejmě nevadí… (tím se omlouvám všem, kteří měli na mysli toto, to je ok).
Bohužel ale pořád častěji vidím v měste i v barech prostě holky ve strečových trikách a topech a ty bradavky v tomto materiálu prostě trčí


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 12:15

Moje zkušenost s chozením bez podprsenky (dávno dávno tomu, byla jsem ještě mladá a…) : vždycky se pod tím vytrčely bradavky. Možná jsem přecitlivělá, ale čistě z toho, jak se o ně při chůzi aj. pohybu třelo tričko. (ale možná, že když si vezmete sakra těsné, přiléhavé tričko, které se ani nehne a nic netře, tak netrčí. Pamatuji doby, kdy nebyly mobily a elastan.).

MP Loca
120 příspěvků 30.5.11 12:16

Tak se asi shodneme, že se neshodneme :)

to Vera: dík za tip, ta knížka vypadá zajímavě, podívám se po ní.

to Helena: a to je jasný důkaz vesmírné nespravedlnosti, když už se dělají i podprsenky pro holčičky předškolního věku (to je trochu oxymorón, ne:) a já na svou atypickou postavu nemůžu žádnou pořádnou sehnat!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 12:35

Loca: je to nespravedlnost, zrovna z hlediska podprsenek naštěstí atypickou postavu nemám ;-)

Sida: možná taky záleží na tvaru a velikosti těch bradavek…

Asi je to případ od případu, ale trvám na tom, že chodit bez podprsenky není faux pas. Mně osobně třeba připadá, že blbějš vypadá rýsující se podprsenka. Třeba když má nějdo přiléhavé tričko a pod ním trčí rantly od push-upky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 12:45

Vzhledem k mé velikosti prsou si s jakkoli i lehce vyztuženou podprsenkou nakonec připadám nepřirozeně, protože mi prsa zkrátka podivně zvětší. A když si vezmu podprsenku tenkou, sportovní, tak mi se mi bradavky rýsují i přes ní. :))) A navíc, jak píše Helena, je pod tričkem vidět.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 13:04

A ještě k těm pohledům. To, že koukají chlapi je normální, já vím, mně spíš zaráží, když se na mě opovržlivě koukají právě ženské. :))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 13:12

Mně zas to chození bez podprdy (a při zavanutí chladného větříku s náhle vypučenýma bradavkama) připadá stejný, jako by chlapi chodili v přiléhavých, vyrýsovaných legínách či baleťáckých kamaších - a to se jim tam zpravidla (při dobré elasticitě zmíněného oděvu) ani nic nehoupe!…tak nějak nejsem ani na jedno ani na druhý zvědavá. Jsem pro zachování trochy toho tajemství :-)

Karoleenah
2322 příspěvků 30.5.11 13:26

Mně se moc to rýsování bradavek pod oděvem nelíbí. Se svojí velikostí 70D si chození bez podprsenky ještě můžu dovolit, ale dělám to jen v nejnutnějších případech, konkrétně u letních šatů, co mají zavazování za krk a přes prsa mají podšité „žabičkování“, tam se to podle mě snese.
Nedávno jsem viděla slečnu, která měla krásné šaty takového tunikového střihu s tím překřížením vepředu, ale docela velká prsa a šla bez podprsenky… a no, nevím, mně to prostě přišlo nehezké. Chápu, že to je přirozené, možná pro někoho i pohodlnější, ale já bych si připadala jak nahá.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 22:36

uplny grc. tiez neznasam, ked sa mi pride do vyhladu CUDZIE SPODNE PRADLO. BLE. GRC. odnaucte sa to, prosim. doma si behajte aj nahi.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.11 22:51

ja som o tom robila pracu na vyske, mam profesora, co je na to svetovy odbornik (on hlinik nema v laske). sice som nenastudovala vela konkretne o rakovinotvornosti, ale su studie, ktore potvrdzuju o dost zvysene riziko rakoviny(napr. prsnika - je pri pazi) ludi, ktori pouzivaju antiperspiranty ci deodoranty s hlinikom, tusim maju aj histologicke nalezy hlinika v oblasti podpazusia. ja osobne sa hliniku vyhybam, najma vo formach, ake sa v prirode bezne nenajdu. hlinik, co prijmeme v strave a vode, sa VRAJ zvacsa 98% vyluci z tela, ALE VEKOM sa akumuluje, okrem ineho aj v mozgu (!!!, je schopny prejst cez specialnu mozgovu barieru, lebo sa tvari ako zelezo, inak nema vobec ziadnu funkciu v tele). tento problem sa bagatelizuje, aj mnohe ine, podla mna sa aj naschval konstruuju niektore vyskumy tak, aby z toho visiel hlinik dobre. hlinik sa nachadza len tak napriklad vo vakcinach, ktore sa davaju do telicok malych deti. a hlinik vpichnuty do tela reaguje inak(hoci sa ani NEVIE PRESNE AKO!!) ako ten zjedeny, lebo nasa traviaca sustava je dobrou barierou pred absorpciou hlinika do tela. hlinik vo velkych mnozstvach je NEUROTOXIN. co sa tyka mna osobne, ziadne deodoranty nepouzivam, som akurat v UK ani mi to tu nie je vzhladom na klimu potrebne, inak sa viackrat za den umyjem v lete na Slovensku. vyhybam sa hliniku v kuchyni. ale ked s tym uz varite, prosim, dajte si pozor na popalenie sa napr. hlinikovym hrncom. cez popaleniny sa dostava velke mnozstvo hlinika do tela. no este by som vedela vela pisat ale tak uz musim koncit :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 08:58

Tak ono v podstatě cokoli se chová jinak, když je zkonzumováno a jinak, když je injektováno ať už do tkáně, nebo do krve. Tím není hliník nijak výjimečný.
Před pár lety se rituálně vyhazovalo hliníkové nádobí jako jedovaté, aby se po čase přišlo na to, že neškodí prakticky vůbec, na povrchu je totiž pasivováno „inertizováno“ vrstvičkou svého oxidu, která se odloučí jen v případě styku s velmi kyselým prostředím, takže nevařte v hliníkovém hrnci kyselé zelí a bažanta na víně a nic se vám nemůže stát.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.6.11 07:59

děs…denně vídám mnoho žen/dívek takhle…a často mají i opravdu hezké šaty/vršek a pak to zabijí něčím takovým…
ale aspoň jí má ve stejné barvě jako šaty…pro mě je to lehce „polehčující okolnost“


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.6.11 14:26

V sobotu jsem byla na fesťáku a vzpomněla jsem si na módní peklo a vůbec, tenhle článek. Obecně se taky děsím, jestli nebudu někdy vyfocena jako symbol všech hrůz (do školy nosím batoh, protože mi připadá praktičtější na tu hromadu věcí, co táhnu a nemám jiné kalhoty, než džíny - ačkoliv víc nosím sukně) - ale ta móda čumících podprsenek je na mě trochu moc. Na tom fesťáku jsem měla tričko s jedním ramenem a pod ním podprsenku bez ramínek, ale byla jsem zjevně jediná, kdo uvažoval tímhle směrem. Všude kolem byly holky v tričkách s vykrojenými rameny nebo zavazováním za krk a různobarevná ramínka od podprsenek bylo to nejmenší, co jim koukalo. Nejvíc mě asi dostala slečna v maskáčovém triku za krk, které lezl celý obvod (samozřejmě moc volný) černo-červeně kostkované popdrsenky. Sekundovala jí slečna v bílém triku, ze kterého lezla hnědorůžová puntíkatá podprsenka. Když jsem se rozhlédla kolem, skoro mě napadlo, že to asi „moc řeším“, když nechci efekt trika na jedno rameno kazit čouhajícím ramínkem. Totéž s tričky za krk, původně jsou myšlená, aby vynikla ramena - proč to ty holky proboha nosí, když pod to navlečou normální podprdu?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.6.11 14:28

Off topic, ale koukám, že tu nějak blbnou časy, předešlý příspěvek jsem rozhodně neposílala ve 2:06 :-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.6.11 16:03

PRE LOCA: Wikipedii umíš číst dobře :) Co se týče statistických výzkumů antiperspirant/deodorant vs. rakovina prsů - bereš taky v úvahu to, že antiperspiranty se víc používají na Západě, než v rozvojových zemích? Ono to spolu dost souvisí - máme nejen větší vzorek populace, která pravidelně používá deodoranty / antiperspiranty, ale taky lepší zdravotní péči, tzn. lepší diagnostiku různých chorob včetně rakoviny. A taky máme spoustu jiných faktorů, které mohou způsobovat nebo aspoň zvyšovat pravděpodobnost rakoviny prsu nebo jiných rakovin. Takže je to pořád jako s tím chlebema vrahy…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.6.11 18:41

Loca: Nejlepší rádce je tvá osobní zkušenost. Já jsem před pár lety taky narazila na pár článků, tu o přírodní kosmetice, tu o deodorantech a protože jsem člověk zvídavý, hledala jsem a hloubala, až jsem našla, co mi vyhovuje. Dnes používám také krystal - potím se, ale nesmrdím (potvrzeno muži), je to vlastně jen voda. Dodávám, že když jsem s tím začínala, pracovala jsem jako servírka, takže žádné posedávání, žádná klimatizace, uniforma s vlněnouv vestou a denní porce cca 25km za směnu. Ale krystal mi vyhovuje. V podpaží už mě nepíchá, není zarudlé a to ani po holení, ani když je tam ta „voda“. Takže zkoušej a najdeš. Dej na vlastní instinkt a pocit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.6.11 09:16

Ja raminka u podprsenek resim tak, ze si proste raminka odepnu. Ani mi nejsou mco prijemne…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.6.11 09:29

Tohle je určitě k tématu: http://www.blesk.cz/…rity/189247/ obrázek č.7, Iveto, smaž se!!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.6.11 09:32

vačice:
v jejím případě bych snad přežila i tu podprsenku, protože…co nám to čouhá z páskových bohiček? ano, punčošky…vzdych.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.6.11 15:18

Moje teta mi vyprávěla o nějaký holce co jela sní v metru že byla oblečená hezky a slušivě ale zabila to tím že neměla kalhotky a z kalhot jí vylézalo pozadí i (!) no prostě konec s takovými lidmi

billie
374 příspěvků 18.6.11 12:37

Rozmýšľam pri akej príležitosti by som si obliekla niektorý z modelov v galérii článku - a nemám na mysli tie svadobné šaty. To už nie ani „slečno, kouká vám ramínko…“

http://www.topky.sk/…cili-zadocky-

MP Vera
265 příspěvků 23.6.11 20:37

Slonbidlo: ten emotikon moc nechápu, mně to připadá jako konstruktivní a snaživý příspěvek k tématu…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.6.11 16:25

Vera, pardon, jsem se překlepla v rychlosti.. Mělo to být právě pozitivní.. Přijde mi to jako opravdu dobrý článek..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.6.11 15:36

Ahoj pekelnice, chystám se pro novou podprsenku, nemáte někdo tip, kam pro ni v Českých Budějovicích?
Děkuju :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.7.11 22:26

Narazila jsem na článek, který pojednává problematiku koukajícího prádla z trochu jiného úhlu :-) (Jaký je problém koupit šaty, ze kterých by podprsenka nečuměla). http://www.vitalia.cz/…chodu-nelez/


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.11 21:08

hm ale je to trend medzi hviezdami, takze nase deti ulice su vlastne in. Napr. Ex-Spice Girl to nosi: http://de.omg.yahoo.com/…0932470.html#…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.11 10:19

včera jsem si z nostalgie pustila namátkou jeden díl sexu ve městě. Je pravda, že o inteligenci carrie jsem měla jisté pochybnosti už když jsem to sjížděla poprvé, ovšem čeho jsem si všimla teď - snad u každého outfitu ji leze podprsenka. a když se teď koukám na odkaz u sasina komentáře - reformace bude muset začít odspoda.

Dahllie
2222 příspěvků 16.10.11 10:46

U Carrie to má být jakože součást outfitu. Černé prádlo, pod světlým průhledným topem a podobně. My, kterým to příjde nevhodné, jsme menšina. A běžná divačka si to vyloží podle svého. A sic, že ten sepraný hadr klidně může čučet ven, protože je to seksíí a in.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.11 18:09

Je nechutné, jak silnější ženy a dívky chodí oděné v úpletovém oděvu a jsou jim vidět všechny špeky, o čouhajících ramínkách ani nemluvím - to i u štíhlých.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.11 14:25

Ty čumící ramínka jsou už fakt hnusné.Na 100 kilovém hrochovi dvonásob..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.11 18:12

Lidi jsou tlusty. Je léto má šaty, ramínka sice strašný, ale co ty 2 kabelky, to je síla


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.11.11 14:56

Já sama problémy s váhou nemám, ale taky ne s tím, co jiní lidé nosí. Vždyť je to přece jejich věc, dívat se na ně nikdo nemusí, když jim to vadí, ne? Nikdo tu přece není od toho, aby se oblíkal podle mého gusta. Když jedete do ciziny, tam na vás nikdo takhle nekouká, každý si nosí co chce, tady kdo vyčuhuje z řady, tak hned do něj, že? A je jedno, že jde o vykukující podprsenku, no a co? Pro každýho není móda a oblíkání priorita.

Ada Pekelná
973 příspěvků 9.11.11 15:50

Veronika: právě že se na ně koukat musíme. Nebo ty chodíš po ulici se zavřenýma očima?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.11.11 16:25

Ono na uvedených zachycených případech nejde jen o ignoranci toho, co mám na sobě, ale o absolutní absenci soudnosti.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.11.11 17:18

Kdyby tak stacilo odvratit pohled jinam! Bohuzel v MHD napriklad casto ani neni kam. Je to jedno peklo vedle druheho. Nejde o to, aby vsichni lide byli modni fanatici. Tohle jsou zakladni pravidla etikety. Koukajici pradlo, kasicka a jine proste lidi v okoli obtezuji, je to nezdvorile, neuctive. A nejhorsi na tom je, ze dost casto to cloveka naopak nuti koukat na dotycnou osobu…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.11 15:00

A co chodit bez podprsenky? :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.11 18:42

Bludičko, zrovna u paní z obrázku bych řekla, že to není dost dobře možné. Každá žena nemá drobná pevná ňadra.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.11 22:39

Takže pokud mám malá a pevná ňadra, můžu si klidně vyjít nahoře bez? :-) Nebo se ocitnu stejně v pekle, protožeee.. nevím..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.3.12 19:16

Ahoj, nevíte někdo o podprsence bez ramínek 60A? docela by se na léto hodila… díky ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.3.12 20:05

28A multiway má na webu třeba M&S, ale pochybuju, že ji seženete v Čechách


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.3.12 11:25

zkusila bych Perfektnipradlo.cz, kupuju si tam 65F, ale mají tam i 60 celkem běžně :-)

Miluna Mia
194 příspěvků 27.9.12 20:46
Victoria´s Secret na druhou

Tady snad nemá smysl jakýkoliv komentář. Pán z People of Walmart u mě vyhrává první místo za nejhezčí spodní prádlo.

Příspěvek upraven 27.09.12 v 20:47

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Luděk Hanák, fashion designer

Autor: Ada

Protože už máte plné zuby Fleru, koukneme se dneska na profíka.... Celý článek

Oblečení pro těhotné - 1. díl

Autor: Channah

Pojďme si hned na úvod shrnout hlavní povzdechy nad těhotenskou... Celý článek