Takhle jste ji ještě neviděli!

01.06.11 | autor Ada

*

Internetový Super zveřejnil před pár dny článek s titulkem "Nádherná Andrea Verešová jako polonahá tygřice. Takhle jste ji ještě neviděli!" Co slovo, to perla. Co fotka, to drahokam.

Že jsme ještě neviděli polonahou Verešovou na úža sexy fotkách, o tom bych s dovolením pochybovala. Google mi na dotaz "Andrea Verešová" našel cca 57 000 fotek, z toho jich je asi tak půlka sexy, nechybí ani ten proslulý hřích z mládí, kdy se mladá Andrea povalovala  před fotografem ve vaně - úplně nahatá. Jak nás má dráždit příslib něčeho, co jsme viděli už tolikrát?

Jestli je Andrea překrásná kočka si rozhodněte sami, tím se v Pekle nezabývám a koneckonců to záleží na vkusu každého soudruha. Ale ty fotky s dovolením rozeberu.

Za tuhle, kterou v Superu oslintali se slovy "Andrea je neuvěřitelně sexy" (patrně zhypnotizováni pohledem vilné pandy), bych fotografovi asi jednu liskla, kdyby takhle zřídil mě. Chápu, proč to zlaté ladění, to je záměr, ale proč má chudák Andrea půlku obličeje světlou a půlku orestovanou? Špatné nasvětlení? Špatná práce s bronzerem? A proč to fotograf nedal aspoň trochu vyretušovat, když viděl, že má modelka začouzenou hubu?

Fotil: Roman Sluka; převzato z: http://www.super.cz/1788-nadherna-andrea-veresova-jako-polonaha-tygrice-takhle-jste-ji-jeste-nevideli.html

Pak je tu fotka "mladinké kubánské matky". Mladistvé matky na Kubě jsou, to je pravda; nějakou fotku usmívající se adolescentky s okatým miminem jste už určitě viděli, pro fotografy je to lákavý symbol bídy v rozvojových zemích. Nevzpomínám si však, že by některá z nich měla na sobě saténové šaty inspirované čínským oděvem (viz límeček a zapínání na stranu), špičaté kozačky a prameny umělých vlasů. Nejen celek, i jednotlivé kusy samy o sobě postrádají jakýkoli význam. Nejhorší je asi ten blonďatý chvost. U bot by mě možná i něco napadlo, kdybych usilovně přemýšlela proč a nač... u těch chlupů ne.

Foto: Roman Sluka; převzato z: http://www.super.cz/1788-nadherna-andrea-veresova-jako-polonaha-tygrice-takhle-jste-ji-jeste-nevideli.html

Pravé Kubánky jsou ostatně vidět na téhle fotce. Najdi pět rozdílů.

Foto: Roman Sluka; převzato z: http://www.sluka-photo.com/fashion/photo8.jpg

Zbytek kubánských fotek, jakož i další dílo Romana Sluky, najdete na jeho stránkách.

Je Roman génius, nebo Pepa Klír české fotografie?

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.11 21:27

No, podobně jako ona na té poslední fotce, jsem vypadala letos na Čarodějálesu :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.11 21:32

I my letos na maškarní. Zajímalo by mě, proč se poslední dobou fotí tyto kontrasty. Nepřijde vám to ponižující?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.11 21:43

Tak to je teda hnus.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.11 21:45

Možná za kubánskou matku může jen fotografova zeměpisná neznalost - mladá kolumbijská matka by to toiž byla jak vyšitá, včetně lesku, vlasisek a odstínu potomstva… :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.11 21:46

to je uz druhy clanok o vereske:-D fakt ju nemas rada, co


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.11 21:47

GOSH! Kam ten svět spěje?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.11 21:52

já asi moc nechápu význam přehnaného bronzeru na první fotce a marfušovité tvářenky na fotce druhé… no možná jsem na takové chápání málo sexi.

MP Vera
265 příspěvků 1.6.11 21:55

Sluka je kýčař jako prase a zjevná ignorance „redaktorů“ příslušného média snad ani nestojí za komentář… ach jo. Jestli je hlas lidu hlas Boží, jak říká maminka, tak si to nebe nechám ujít.

MP Loca
120 příspěvků 1.6.11 21:57

Roman Sluka JE génius, já si ho všimla v internetové šedi už před pár dny:

http://www.super.cz/…a-tohle.html

(super.cz jako novodobý arbiter elegantiae)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.11 21:59

Trb: Ty nevidíš, že na 1. fotce má obličej „rozpůlený“ na dvě poloviny(na světlou a tmavou)?A právě v oblasti brady a tváří má toho bronzeru až příliš.

MP Malenka
16 příspěvků 1.6.11 22:00

Nějak mi unikl účel těchhle fotek. To má být reklama na oblečení? promo verešové? oslava kubánské matky? nebo kampaň na záchranu pand?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.11 22:01

Vera: přesně tak, dívala jsem se na jeho portfolio a nejsem si zcela jistá, jestli ty trapné křečovité koláže a fotomontáže, na nichž je to patrné na první i druhý i třetí pohled jsou uměleckým záměrem, nebo si tady někdo na něco hraje. Mimochodem, pokud byste se chtěli naučit něco podobného, nabízí autor i 4denní workshopy v ceně 2.450,– ehm Euro…

kalivrata
502 příspěvků 1.6.11 22:06

A ty fotky ála tygřice mi taky lezou na nervy. Nahota mi nevadí(ukamenujte mě), ale když si pod kus hadru vezme podprsenku a tanga a snaží se, aby z ní bylo vidět co nejvíc, ale aby to nebylo moc, je to trapné. Staré dobré fotky ve vaně, které si alespoň na nic nehrají.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.11 22:27

na tej prvej fotke vyzera ako znacne nafetovana. a tento sposob bol aj pri nejakej slovenskej miss-kovskej sutazi. proste dokonale oblecena a namalovana zena a v pozadi chudobni domorodci. pride mi to netaktne, neslusne, urazlive, nevhodne a hlupe


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.11 22:28

Kalivrata: hezky vystizeno!!

ty barvy tehotne kubanky uplne prebyji tu veresovou..zalezi na uhlu pohledu,kazdy/a vidi,co chce..:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.11 22:39

Na super.cz neví, co je to objektivita… Je to až smutný, co si „novináři“ dovolí napsat… a ty fotky komentovat nebudu, to je další katastrofa…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.11 22:49

Roman je rozhodně Pepa Klír fotografie - skvělý postřeh. V článku mě dostalo tvrzení: „Sluka z ní dokázal udělalat sexy tygřici s odhaleným tělem, ale i mladistvou maminku dvou černoušků. V obou rolích vypadala neuvěřiteně přirozeně.“ Tedy, já nejspíš neumím česky. Myslí PŘIROZENĚ?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.11 22:54

bych se studem propadla být pod tímhle podepsaná. jako fotograf i modelka. že je hanba nefackuje

MP Loca
120 příspěvků 1.6.11 22:56

http://www.sluka-photo.com/glamour-photos

Nevím, jak popsat tuto fotku, chybí mi tu takový ten smajlík, co se válí po zemi a brečí smíchy. Ale že si vyhrál i s tím pozadím, pan fotograf!

MP Loca
120 příspěvků 1.6.11 22:57

je to ta druhá foto - pomerančová


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.11 22:58

:( děs běs


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.11 23:01

Loca no to snad už není možné. Mě fascinuje ta 17. fotka…to ořezání postavy, ořezání a bílá kontura, takhle umí ve photoshopu jen profesionál :D

MP Loca
120 příspěvků 1.6.11 23:04

Ado, proč mi to děláš, já si prostě musela prohlídnout celý ty jeho stránky. Teď, před spaním! Už vidím, jak mě v noční můře honí polonahá zmalovaná Verešová s Lounovou za šumění Karibského moře..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.11 23:17

k obrazku č. 3…Necestovala zase Saxana časem? Nebo jsou to halucinace studentky, ktera psychicky nezvladla nápor státních maturit?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.11 23:18

Už chápu, proč se o Jadranu Šetlíkovi píše jako o fantastickém fotografovi


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.11 23:46

„Andrea je neuvěřitelně sexy“ - to redaktoři myslí i ten roztomilý knírek?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 02:56
  1. Andrea Verešová: No, tahle vampýrka na mne vybafnout ve špatně osvětlený ulici, tak se kácím a v pitevně by už jen konstatovali zástavu činnosti srdeční a předčasné zešedivění hrůzou. A má oteklej ukazováček.
  1. Kubánská matka, kde jen začít… Jojo, pionýři, vítejte ve skazenu.Ten klučík napravo jednou bude vyprávět vnoučatům, jak jí dával čuchnout kytku a ona mu řekla „Fuck off!“, ale zato si šáhnul.


Rodina klučíka nalevo asi potajmu chytá televizní signál z Floridy, neb zná „Thumbs up!“.
Jo ty hadry vlastně. Hadry, no.
Cůpek blonďatý je určitě pomůcka na odhánění much v kubánské masně, když je někdy maso. Silně mi to připomíná trofejní sloní ocas, který visí v jednom ze šálů na Konopišti. Slon a FF jsou dávno pryč, ocas tam je pořád.
Omítka v pozadí: takhle to u nás bylo všude v dobách reálného socialismu - jen míň barevný.

  1. Řekl bych, že Kubánky, na rozdíl od kreatury v popředí, nikdo před chvílí nezfackoval.


Všechny kolemstojící/sedící stejně daleko víc zajímá něco na zemi, takže fashion model fail.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 03:21

No jo, na tý třetí fotce zjevně po zemi lezlo něco mnohem zajímavějšího, než zoufale vyhlížející Verešová…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 05:10

Je to génius. Určitě. Jenom doufám, že bude navždy patřit mezi ty nepochopené.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 06:36

Nad první fotkou mě napadlo: sicilská vdova, což by v jiném provedení nemusela být až tak marná inspirace.

Vlastně je mi Andrey Verešové líto. Je to hezká fotogenická baba a na modelku se hodí, ovšem aranžmá fotek z ní dělá fakt děsivou kreaturu. Pokud se ale do role sexy masa stylizuje ona sama záměrně, dobře jí tak.

A ta zvrácená potřeba místních nablblých kvazicelebrit fotit svou směšnou představu o luxusu na pozadí chudoby třetího světa snad ani nepotřebuje komentář. Ten, kdo to vymyslel, má sociální inteligenci shnilé řepy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 06:56

Tydlecty alegorie blahobytu a bídy by měly bejt zakázaný. A na pana fotografa si dám pozor, mám nový voči, tak si je nehodlám vošoupávat vo takovejdle kýč.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 06:58

Pohled vilné pandy :D :D :D
Mě na první foce přijdou její ruce a pleť takové zmazané…jé pardon ono je to profi líčení


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 07:04

Proboha. Začouzený obličej mi připomněl (ne)blahé časy dospívání, kdy jsem experimentovala se samoopalovacími prostředky. Po jednom z testovacích nátěrů jsem vypadala velmi podobně. Ty fotky na Kubě - no, to se asi ani nedá rozumně komentovat. Ti lidé nemají absolutně soudnost. A vyprávěnky o tom, že to Kubáncům pomůže? To ať jdou radši do ústeckého slumu, šířit osvětu mezi Romy, tam je na pomoc všeho druhu vždy místa dost. A ještě ušetří za letenku .-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 07:23

ona.idnes nekecala. Tupirovani je opet v mode (foto 3).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 07:44

Ten blonďatej chvost!!! Kristeježíši.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 07:54

By mne celkem zajímalo, co na TOHLE říkají lidskoprávní aktivisti. Jestli třeba Helena Houdová někde v koutku zvrací a posílá Sunflowerem najaté gorily, aby paní Verešové daly na budku… I když, ona je už asi zvyklá, že.
Já tohle parazitování, tu estetizaci mizérie chudých zemí odsuzuju a divím se, že jim ty „produkty“ někdo kupuje. Zasloužili by odsouzení a bojkot, celá tahle partička. Že je to jasný kýč jaksi vyplývá z řádu věci.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 07:59

No, mezi náma, Verešová sama o sobě je peklo…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 08:13

Ano, Verešová je peklo a česká fotografická „špička“ taktéž. Myslím, že se perfektně doplňují s našimi předními návrháři, kteří svoje umění předvedli třeba na miss. Strašný, strašný kýč.
Co se týče focení v chudých zemích, naprosto souhlasím s Alenou Čechovou. I když to už snad ani není kýč, to je zvěrstvo. Nechápu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 08:18

A hele! Takhle jsem vypadala, když jsem blbec usnula na sluníčku se slunečními brýlemi - všichni se mi smáli a na Verešce je to übercool, to je teda spravedlnost.

Roman Sluka je teda patlal první kategorie, při pohledu na jeho fotky je mi fakt smutno z představy, že si tím asi vydělává nemalé peníze. Řekněme, že někomu sedne ta postprodukce, je pravda že něco z toho je docela originální a nefotí takhle každý druhý. Jinak je to ale všechno dost špatný. Sama fotím (naprosto amatérsky) a z kompozice těch jeho fotek se mi chce regulerně brečet…ta poslední fotka čarodějnice a v pozadí domorodci nainstalovaní jak na školní fotku…Napadá mě jedině, že na některých fotkách se snaží navodit dekadenci postprodukcí a na jiných zase nezvládnutím estetických a kompozičních kvalit…což se mu teda fakt daří :/


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 08:23

Chudák Andrea, to si nemůže jet ani zalyžovat? ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 08:25

Fotky načančaných manekýn někde ve slumu nesou naprosto jasnou výpověď: hle, jak jsou ti domorodci chudí ekonomicky, zatímco my jsme chudí duchem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 08:33

Lola - myslím, že se do toho stylizuje ona sama, protože potřebuje pozornost médií. Aspoň tak na mě vždycky působila ze všech rozhovorů.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 09:02

Verešová.....ta holky v tom"pekle" umí chodit.Je tvárná a udržovaná. A ,nevím,jak to napsat,ale u nás se říká,že je jednoduše „vychcaná“…ona vlastně má takovou pozici,že si může dělat,co chce a nebo,že nemusí dělat vůbec nic…to,že pak fotí takové ubohosti je asi odraz českého světa celebrit…ten je,podle mně tak nehorázně směšný,jako jeho propagace v médiích.
Pan fotograf snad své řemeslo ovládá,ale z většiny fotek mám dojem trochu opačný… a to,že se fotí takové kontrastní dílka v chudých oblastech,tak to mi musí někdo vysvětlit,já odmítám uvěřit tomu,že to nemá nějaký hlubší smysl…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 09:14

hlavně ty fotky jsou několik let starý, ne? :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 09:43

achjo, jeden velkej photoshopovej kýč........:/


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 09:43

S photoshopem umí fotit každej. Když si prohlídnete tu galerii, co postla Loca, je to krásně vidět. Sluka se nežinýruje, na jedné fotce vybarví Andree oči do modra, na druhé do zelena a klidně ty fotky hodí vedle sebe.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 09:45

Mně zas kdyby někdo provedl něco podobného s vlasy, tak ji lísknu kadeřníkovi. To už se pak rovnou musí ostříhat, ne? I když se mi líbí samotná sukně, celek je jak nepovedená parafráze Yennefer z Vengerbergu. Parafráze, protože ani ona by si asi nenechala udělat něco takového s vlasy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 09:52

Přiznám se, že Yennefer z Vengerbergu neznám. Mě namísto toho napadla Rozina sebranec.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 10:09

Mé oči! Mé krásné oči! Po zhlédnutí těchto fotek jsem asi definitivně oslepla…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 10:14

Píše se rok 1983, normalizace běsní na všech frontách, po článku v Tribuně „Nová vlna se starým obsahem“ (podepsán Krýzl) zakazují novovlnné kapely, náš gympl jede do Prahy. Prej exkurze. Bydlíme v hotelu Solidarita ve Strašnicích. Třídní trochu stresuje, že Solidarita je zvlášť na Ostravsku, odkud jsme, zakázané slovo. V hotelu bydlí také zájezd západoněmeckých středoškoláků, kteří jsou víceméně na hadry kteroukoli denní i noční dobu. Jejich zájezd se jmenuje „Za tajemnem Kafkovské Prahy“ a podle informací těch studentů, co jsou schopní ještě artikulovat, je zvláště tento typ výletů za železnou oponu mezi jejich vrstevníky velmi oblíben. Nic se totiž nevyrovná té ponuré atmosféře omlácených fasád, nasranejch obličejů a všudypřítomné buzerace. Koření tomu dávají místní veksláci a laciné pivo. Byli jsme pro ně něco jako safari nebo skanzen.
Mezi mými spolužačkami byli tito chlapci oblíbení, pod záminkou procvičování německé konverzace chodily s nimi na pokoj a vracely se s dárky. Jedna dostala dvoje silonové punčocháče(!).
No, čas oponou trhnul, asi jsme se dostali mezi takzvané vyspělé a blahobytné země, tak jezdíme do skanzenů taky. Však oni jsou ti černoušci (severokorejci, barmánci etc.) tak dekorativní, a ta atmosféra!
Všechny bych je za to bičovala, když už chtějí trpět, tak pořádně!
Konec OT.

MP Coraline
119 příspěvků 2.6.11 10:16

Ach :/…právě jsem otevřela na Slukových stránkách složku Portraits a krásně jsem se u toho nachlámala (vyjma Saudkova portétu, u toho jsem si ublinkla). Ale vše je vysvětleno - ten člověk musí brát drogy nebo něco, to není možné jinak :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 10:29

Stemcells: Yennefer by ho hlavně rozplácla po stěně za to, že z ní udělal takovou příšeru.

Jinak když jsem ty fotky viděla, musela jsem se štípnout, jestli nespím a nemám noční můru. Co to má jako být??? Je to cílené, nebo ten fotograf jenom v něčem jede?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 10:39

A nezdá se vám to být nadsázka až parodie na současnou fotografii? Mě ano, zvlášť po shlédnutí zde postované galerie ze Slukových stránek. Řemeslné zpracování fotek se mi nelíbí, nemají ani žádnou myšlenku, nic, co by mohly nebo chtěly vyjádřit. Je to prostě jenom napatlané pro efekt. Photoshopové nedokonalosti jsou natolik do očí bijicí, že to nemůže být náhoda. Vlastně mi Slukovy fotky docela připomínají Warhola. Jeho obrazy taky nemají žádnou myšlenku ani cíl, je to jen experiment pro experiment, jen prvoplánový efekt a žádná myšlenka. Pokud v tom někdo myšlenku vidí, je to jen v jeho hlavě. Protože Marylin v odstínech zelené a růžové žádnou myšlenku nemá. ani elektrické křeslo v červené a žluté. A už vůbec ne obrázek plechovky.
Nemohu se zbavit dojmu, že fotograf si prostě dělá ze všech srandu a baví se tím, jak to všichni berou vážně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 10:55

Modra-Kocka…já se právě obávám,že pan fotograf si myslí,že našel tu správnou a jedinou cestu,jak zaujmout a jak zhodnotit všechen foto um…a spousta lidí,co se od něj nechává fotit se tak může domnívat,že se stávají součástí něčeho výjimečného.....(teda dle mně výjimečně hnusného)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 11:06

Ano, vypadá to celé nesmírně přirozeně.
Přirozeně od slova „přirození.“ :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 11:19

Modra-Kocka: znamená to jen tolik, že p. fotograf chce být známý a bohatý, ač k tomu postrádá schopnosti. Takového plevele všude je, dneska vyraší, zítra zvadne! Verešová je prostě Verešová, myslím, že tu v dřívější diskusi proběhl slovenský příspěvek, že Volopich se od jejich svatby jmenuje Kravopich.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 11:19

Příkaz doby je vyniknout nad všechny ostatní aspoň v něčem. Z té poslední fotky bych s dovolením vyčetla, že kubánské holky jsou krásné, i když se o to nijak nesnaží. Snahu přijít na to, co svým dílem chtěl (kterýkoli) dnešní umělec říct, jsem vzdala už dávno, neb si myslím, že srandu si z nás dělají jeden vedle druhého všichni. Fotky, obrazy apod. dělím na pro sebe koukatelné a nekoukatelné a tím to končí. Tyhle fotky by se mi líbily, kdyby na nich nepřekážela ta marťanská modelka. Ale jestli právě tohle chtěl fotograf říct, to mi nejspíš neprozradí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 11:20

No hnus velebnosti

MP Coraline
119 příspěvků 2.6.11 11:36

Modra_kocka: eeee, Warhola? :( Warhol v dílech myšlenku má, a ne malou…a ta myšlenka není v hlavě diváka, ale on ji objektivně vyjadřuje… celkově reflektuje (degraduje) myšlenku amerického snu, vlivu reklam a idolů… a to otevřeně, není to nic skrytého, co by si z toho nějakej kritickej pisálek vydedukoval. Ve Slukových fotkách by se možná dala najít myšlenka nějaké parodie na současnou módní fotografii, možná chtěl tou fotkou Verešové s kubánskými obyvateli parodovat ty zrůzdné fotky slovenských Missek. Hledat a nacházet to tam nějaký optimista může. Ale já se bojím, že on to všechno myslí naprosto vážně jako umění, ne jako parodii.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 11:55

Tak nejak jsem zacinala s photoshopem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 12:06

si hraje na La chapella …


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 12:16

Alena Čechová: nemůžu kolem toho OT jen tak projít, fakt jsem jezdili puboši ze západu na vejlety? Jako prohlídnout si Hradčana a tak? A dozorující na obou stranách povolovaly..éé..společenské styky? To je pro mě úplně nová informace…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 12:20

Kravopich mě hodně pobavil! :o))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 12:23

Věro, dozorující na západě povolovali jakékoliv styky, tam nebyla totalita. Tady jednostranné styky také povolovali, protože valuta nesmrděla. Tu a tam nějakého zápaďana na hranicích zbuzerovali, ev. poslali zpátky, ale konkrétní případ nevím.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 12:23

Mám takový pocit, že moje fotky ze školky, vytvořené kýmsi, před pohádkově malovaným pozadím, někdy v polovině 90. let vypadají mnohem přirozeněji a umělečtěji, než tohle…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 12:24

Coraline: ve Warholovi spatřuji jedinou myšlenku (a nejsem si vůbec jistá, že je to to, co chtěl vyjádřit) - podívejte se, co jsme postavili na piedestal, jakým malichernostem se kláníme, co vyzdvihujeme, na čem stojí naše doba. Není to myšlenka, věda, umění, ale jsou to pomíjivé věci a pomíjivé tváře, které ani nevnímáme reálně. Možná je to tím, že neviděl ve světě víc, než právě tu pomíjivost. Ale nezapomínejme, že byl duševně nevyrovnaný a mám sklon si myslet, že myšlenku do jeho obrazů vdechly až masy, nikoli on sám.
Takže ano, slukovy práce mi připomínají Warhola. Rozdíl je jen v tom, že u Sluky je ten kýč prvoplánový, zatímco Warhol se snaží z kýče dělat Umění.

Bohužel nebo naštěstí se můj názor na některé umělce dost liší od toho všeobecně přijimaného. Mám sklon si dělat vlastní závěry a neřídit se davovým šílenstvím. Takže ano, otevřeně přiznávám, že Warhol je podle mne kýčař bez myšlenky. Což z něj paradoxně udělalo umělce - není-li společnost vychovávaná k citu ke kráse, nadšeně oslavuje kýč a vyzdvihuje ho na úroveň umění. Příjde doba, kdy kýčem bude to, co je dnes uměním, a umění bude tím, co je dneska kýč :) Ve světě není nic stálého.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 12:30

Kýč je umění (nebo vlastně cokoliv)
vytržené z kontextu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 12:31

Věra: já nevím, jestli Solidarita ještě stojí, ale tehdy to byl takovej věžák, kde bydleli většinou tyhle zájezdy. Byl prolezlej veksláky a běhnami, právě z těchto příčin. Naše třídní nás nijak nehlídala, myslím, že ani nekontrolovala, jestli jsme večer na pokoji (já byla). Větší starost jí dělalo spíš, abychom se neztratili ve městě. S těmi Němci jsme se normálně potkaly na chodbě, oni se tam motali v objetí ode zdi ke zdi. S některými byla docela řeč, jejich spolužačky byly teda spíš střízlivé. Můj spolužák se jedné té Němky zeptal, jestli čte Bravo - napřed se na něj nechápavě podívala a pak propukla v hurónský smích.
Pro mne osobně to byl silný kulturní šok, pamatuju si to ještě dnes. Jak se oni sem dostali, jsem nezkoumala, jejich pedagogický dozor byla ale ještě laxnější než ten náš. Zřejmě u školních zájezdů byli naše orgány benevolentní, navíc potřebovaly každou marku jako sůl. V té době byl vstup na naše území podmíněný povinnou směnou valut, kdy oni za každý den pobytu si museli za koruny vyměnit minimálně x marek - už si napamatuju, kolik to bylo. Oficiální kurs byl 1 DM za 4 Kčs, neoficiální pak cca 1/12. Zde je kořen vzestupu veksláckých elit, které zřejmě dodnes ovládají náš stát.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 12:33

Kravopich je evidentně chlapík statečný. Na mě někdo takhle „sexy“ kouknout, tak utíkám, co mi nohy stačej…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 12:35

Ad Warhol:

Zásadní problém je v tom, že Warhol byl skutečný podvratník (ve filozoficko-uměleckém smyslu, ve smyslu toho, jak chápal umění a společnost, jak k němu přistupoval a co se opovážil představit jako umění) a skutečný cvok a ujetina, zatímco pan tenhleten fotograf si na podvratníka a cvoka jenom hraje. Ono je hrozně pohodlné a efektní hrát si na šílence, když nevím, jak skutečné šílenství vypadá a jak je mučivé. A pak taky nejen v umění platí úměra, že na jednoho člověka, jenž je mocen skutečné revolty, bývá tři zadky rádobyrevolucionářů.

A je tu ještě jedna věc: M. Duchamp si u svých objektů (umyvadlo apod.) přikázal, že dílo v takovém duchu vytvoří maximálně jedno ročně, protože cítil nebezpečí profanace a kýčaření. A moc dobře věděl proč.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 13:01

Alena Č: Hotel Solidarita stále stojí, i když se jmenuje jinak.
K fotografiím pana Sluky. V té zde inzerované galerii jsem jednu fotku, která se mi líbí našel. Takže to není zas až takový propadák. Jak tu někdo psal - doba si žádá se odlišit, zaujmout. To pan Sluka zvládá myslím velmi dobře. Proto je zřejmě dost úspěšný a možná i vyhledávaný. Podívejte se jen jakou diskuzi vyvolaly jeho fotky tady. Nebýt takové, jaké jsou, nestály by vám ani za řádku. Nehodnotím jejich „uměleckou“ kvalitu, ale komerční hodnotu jistě mají. Nemusí se nám líbit. Mně se až na tu jednu (je to ta třetí v galerii, za nějakou síťovinou) taky vesměs nelíbí, ale asi ho dost dobře uživí a nemusí být každé ráno v osm v „kolbence“.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 13:19

A co takhle článek o českých blogerkách?:D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 13:26

to Zdeněk: mnohem větší diskuze tu vyvolala i spousta „umělců“ z Fleru, Aukro, e-shopy… Já bych počtem reakcí či emocí nehodnotila ničí kvality.

MP Coraline
119 příspěvků 2.6.11 13:28

Modra_kocka: Nejde o to, co je kýč a co je umění - Warholovo umění je kýč a je tím kýčem záměrně - on na něco upozorňuje (evidentně víš na co, sama to píšeš). To, jestli se s ním ztotožňuješ, jestli se ti líbí - to je celkem jedno, jde o to, že on má v historii umění nezanedbatelnou váhu. A tu myšlenku on měl - nevdechli ji tam až diváci - na tom je založený celý pop-art, nejen Warholovo dílo - je to umění, které čerpá z masové popkultury, komerce, konzumní společnosti - to těžko vdechly masy, to už vycházelo z umělců prostřednictvím děl. Srovnávat s tím tohohle Sluku je mimo, protože on možná může působit jako naprostý inovátor a génius s geniální myšlenkou, ale sám o tom asi ani neví - měl by oládnout základní řemeslo a pak se pouštět do skopičin.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 13:36

Coraline to vystihla vcelku trefně. Všimli jste si, že všichni ti inovátoři v dějinách umění (ať už na ně má člověk jakýkoli názor, vidí v tom jasný záměr nebo myšlenku, kterou tomu dali až hodnotitelé) prostě a jednoduše vždycky ovládali své řemeslo?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 13:40

Alena Čechová: „Solída“ ještě stojí, otec měl dokonce v tamní restauraci první svatbu, shodou okolností jsem nějakou dobu bydlela nedaleko… každopádně díky za rozšíření obzorů, myslela jsem že mám celkem přehled ale tohle mě překvapilo, třeba že se kapitalističtí taťka s mamkou nebáli pustit děti do říše zla…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 13:42

Simča: článek to sice není, ale aspoň něco

http://aktualne.centrum.cz/…clanek.phtml?…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 13:44

loca:
umění bylo umění do doby, dokud to ještě bylo skutečné, složité řemeslo.

dneska takzvaní malíři ani neumějí namíchat tělovou barvu (poměrně složitá záležitost). od dob, kdy stačí nalít na zem barvu, pošmatlat v tom a nazvat to dílem, mě umění nezajímá.

MP Coraline
119 příspěvků 2.6.11 13:49

Loca: přesně tak - každý, i ten, co byl/je považován neznalými za totálního patlala ve smyslu ,,no to bych zvlád taky" ovládal kresbu, anatomii atd. perfektně…Malevich nedělal černý čtverec na bílém poli proto, aby dokázal, že to umí a jiní ne…do těhlech věcí se vždycky umělci pouštěli až po pořádný praxi a vzdělání, jenže to se o Slukovi říct nedá.

MP Coraline
119 příspěvků 2.6.11 13:57

Tlapkoun: ,,dneska takzvaní malíři ani neumějí namíchat tělovou barvu" tak to je dost povrchní generalizace imho. Ono taky záleží, co divák od umění očekává - pokud je pro někoho vrcholem umění zobrazování skutečnosti, uvíznutí v realismu a nechápe posun a vývoj umění, jeho symbolické a skryté výpovědní hodnoty, o hodně se ochuzuje. To, že malíř nemíchá tělovou barvu, neznamená, že to neumí. Patlalové samozřejmě byli, jsou a budou, ale stejně tak byli, jsou a budou ti, kteří potenciálně umí, jenomže nemají důvod opakovat dokola to samé… Dám ruku do ohně, že Pollock by zvládl namíchat tělovou barvu a zvládl by i anatomii, jenže to nebyl figurální malíř


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 14:10

coraline:

ale já nepsala o pollockovi :)

jde mi o to, že dneska je za umělce označován každý, úplně kdokoli, většina z nich neumí nic.

asi jste mě (vzhledem k rostoucím negativům) nepochopili. nejde mi o zobrazování skutečnosti (byť ano, obdivuju fakt, že někdo dokáže zobrazit portrét téměř živoucí) osobně např. skoro nejvíc oblibuju impresionisty, z nichž mnozí měli k realitě skutečně daleko. ale i kubisté obsahovali ve svých dílech určité řemeslo, ducha, třebaže osobně je zrovna nemusím. dokonce i surrealisté.

ale pokud se dnes za umění považuje krychle, pošlapaná podlaha, dva dráty trčící z květináče…apod. potom se hrdě hlásím k uměleckému ignorantství. a na nějaký posun a vývoj umění kašlu.

takové věci nemají žádnou vypovídající hodnotu, jsou výsměchem, někdy prostředkem, jak v podstatě zadarmo získat nějaké finance, protože nějaká bláznivá ženská z galerie v tom spatřila záchvět génia a začala ony kostky či květináče všude chválit.
jakési jejich „poselství“ jim vdechlo zbožné přání určité skupiny lidí, kteří v tom „cosi“ spatřují. a autor se směje pod vousy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 14:13

Věra: doporučuji dokument Lindy Jablonské Vítejte v KLDR. Tam je krásně vidět, co ty lidi vede k takovým zájezdům. Oni to považují zřejmě za svého druhu adrenalinový zážitek, nechat se trochu zválcovat tou totalitou a pak zase rychle zpátky do bezpečí kapitalistického konzumu a liberální demokracie, machrovat před ostatními, že „tam“byli a s očima navrch hlavy líčit ty bizarnosti, které v takových zemích panují. Podle mne stejný důvod měli tenkrát ti Zápaďáci - teda kromě levného piva a ochotných žen.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 14:14

podle mě je skutečné umění cosi, co budou lidé, nebo aspoň určitá jejich část, obdivovat ještě za sto, dvě stě nebo dokonce tisíc let.

protože je to krásné. od toho umění je - má být krásné, povznášet ducha, budit vášně, touhu, strach,nepokoj nebo neklid.

ok, nemusím muncha, ale jeho výkřik budí děs. uměl to znázornit. a ten obraz bude znepokojovat i za sto let, jsem si tím jistá. vystavený záchod za sto let určitě nikoho neznepokojí.
zajímalo by mě, jaké procento současného „umění“ by bylo za dvě stě let považováno stále za cosi krásného, a ne za odpadky či smetí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 14:15

No, ty fotky v sekci Portraits…to si snad dělá pr*el!!!!

Já jsem asi někde mimo, že mi todle přijde jako ten největší ekl.

MP Coraline
119 příspěvků 2.6.11 14:16

Tlapkoun: no tak Pollock se docela nabízel: ,,…stačí nalít na zem barvu, pošmatlat v tom…" protože http://www.offcity.cz/…-510x551.jpg :D. Mimochodem impreisonisti zobrazovali realitu v podstatě reálněji než realisti, a to naprosto dovedenou k dokonalosti zachycením i dojmů a pomíjivých těžko zachytitelných vlivů…ale nebudeme slovíčkařit, no:). Nebudu ti tedy brát tvůj názor na současné umění, beztak už začínáme být velmi offtopic.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 14:19

Tlapkoun: a co takový Yves Klein a jeho výstava Epoca Blu? Patlal nebo umělec? Nebo jen provokatér? Pravda, zrovna on tolik vášní, jestli to je nebo není umění, nevzbuzuje, protože je aspoň vtipnej.

Ale pro mě je vtipnej i Sluka, ale asi aniž by to byl jeho záměr.

MP Coraline
119 příspěvků 2.6.11 14:20

Tlapkoun: aha, a jsme doma :). Pokud se ti náhled umění scvrknul jen na to, co má ,,být krásné", pak chápu :). Ono umění má i výpovědní hodnotu a já si třeba myslím, že se o Duchampově pisoáru bude učit i za 200 let. To, že tenhle druh umění neobdivují masy, kterým doma visí obrazy z Hornbachu (nemyslím tebe, nevím co ti doma visí), s tím se tak nějak počítá.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 14:24

coraline:

ty nečteš :-)

píšu nejen krásné, ale i jiné vášně vzbuzující. než začneš být lehce jízlivá, přečti si prosím celé moje věty :o) to chudák munch.

ale nepopírám, že od toho pisoáru už pro mé vnímání je toho až moc, a fakt se mi to nelíbí.

MP Coraline
119 příspěvků 2.6.11 14:26

Tlapkoun: No ale evidentně i pisoár a dráty trčící z květináče v tobě vzbuzují vášně (ač záporné), takže to nakonec úlohu plní :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 14:27

loca:
pro mě provokatér, pro coralinu by to třeba byl umělec.

mně tohle už prostě přijde jako výsměch. co to má přinášet? tento typ umění mi přijde jako císařovy nové šaty - nic v tom není, ale nikdo se to neodvažuje říct nahlas, aby nebyl za ignoranta (jako teď já :)

MP Coraline
119 příspěvků 2.6.11 14:34

Tlapkoun: odkázala bych tě na texty Clementa Greenberga, Leo Steinberga, Waltera Benjamina a George Didi-Hubermana…nejde o přejímání názorů kritiků, stejně má každý z nich ten názor celkem jiný, ale pochopila bys, že moderní umění není prázdné samo pro sebe, že svůj význam má…jde tam hlavně o otázku aury. Ale pokud si už předem myslíš, že je to stejně blbost, tak to nečti a měj dál tenhle názor… koneckonců je to taky názor ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 14:37

coraline:
a to já si to klidně přečtu, ale nevím. myslím, že stejně nemůže mít každý všecko rád, a ať si přečteš cokoli, nejaký vnitřní příklon nebo odklon to spíš nezmění (aspoň já žiju pocity, logické zdůvodnění většinou nic nezmění :) a tak já prostě nemám ráda moderní umění a obdivuju gotické lomené oblouky a mayský způsob vodních staveb, a někdo je zas nechápe a kouká na cleina.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 14:40

Loco, Sluka není vtipnej, ale ty máš smysl pro humor, proto tě rozesmál .......

MP Coraline
119 příspěvků 2.6.11 14:43

Tlapkoun: tak to já taky mnohem víc obdivuji staré mistry třeba, i ten impresionismus a realismus… Maleviche ani Pollocka bych si domů fakt nepověsila, taky se mi to nijak zvlášť nelíbí. Jde spíš o to, že umění prostě má svůj přirozený posun a vývoj, každá epocha nějakým způsobem reaguje na tu předchozí a tak to došlo až k moderně a postmoderně… ale pořád to považuji za umění a uznávám jeho význam na poli umělecké tvorby.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 14:45

Vzhledem k tomu,o čem píše Ada v článku…tedy Verešová,fotograf R.Sluka jsou veškeré Vaše komentáře o UMĚNÍ teda úplně nejvíc OT :DD…ale pište,ono vlastně o výše zmíněných už není moc,co říct.....


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 15:00

tak hlavně tlapkoun se už skoro blíží k nacistické rétorice odsuzující moderní umění jako zvrhlé a degenerované:))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 15:03

No tak to je komédia :)

MP Coraline
119 příspěvků 2.6.11 15:06

Ale tak Libore, važ slova. Ať se to tu nezvrhne jak onehdá u Šebrleho, kde jsem já zas byla za antisemitu, už ani nevím přesně proč :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 15:09

Já se obávám že „půlka orestovaného obličeje“ (ksichtu - jak říkáme u nás) je autorův umělecký záměr. Bohužel.

MP Vera
265 příspěvků 2.6.11 15:10

AČ: o tom dokumentu vím, ale právě z důvodů o kterých se zmiňujete se mi na něj nechtělo dívat- rozjívenej ostravák s pivem v Kim Čong Ilově pekle, to nedám… ale očividně je to téma které rezonuje - viz Verešová na Kubě, slovenské Miss v Thajsku nebo kde a komentáře tady.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 15:17

Hm, Libore, nebyla bych tak kategorická… Četla jsem rozhovor s jedním stařičkým profesorem kunsthistorie, kterého rozhodně nelze podezřívat z toho, že by někde ustrnul nebo odsuzoval moderní umění. Tento pán velmi moudře prohlásil, že skutečnou hodnotu umění odhalí pouze čas, takže počkejme si sto let, a pak si řekneme, do znamenal pro dějiny umění takový Daniel Hirst a jemu podobní.
Ostatně, ve stejném duchu mluvil nedávno v novinách i mladý galerista, který se zaměřuje na obchodování se současným uměním. Ten odhadl, že z nyní adorovaných mladých umělců přežije mlýn času přinejlepším 10% z nich.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 15:19

Coraline: tak já to zmiňuju tak žertem, vybavil jsem si totiž program Ďelnické mládeže, v němž stojí: „Umění má z našeho pohledu zušlechťovat lidskou bytost, nikoliv ji záměrně deformovat a představovat dekadenci, ošklivost a úpadek.“ :))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 15:29

To já zase někde četla, že prý Nikita Chruščov nad moderním uměním prohlásil něco v tom smyslu, že „to i osel umí líp malovat vlastním ocasem“
Pro Pollocka bych se přetrhla, obecně se mi moderní umění líbí a úplně ze všeho nejvíc mám ráda abstrakci.
Barevný fleky, to je moje!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 15:29

Tlapkoune, nic si z toho nedělej. Já tzv. moderní umění také většinou nechápu a emoce ve mně nevzbuzuje. Tedy kromě jedné výstavy, na které jsem byla, kde mě popravdě vytočilo hlavně to, kolik si řekli za vstup, když bych to měla na každém sběrném dvoře zadáčo. Poučila jsem se tedy a když mám chuť na něco moderního, jdu domů kolem sběrny.
Ostatně, pan Sluka taky dělá šunt, na tom by nebylo nic špatného, jen když vidím za jaké prachy to provozuje a kolik lidí mu na to skočí…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 15:36

Já mám tohle:
http://www.danielkrejbich.net/dk2008005.php?…
je to ten 3. obraz, jmenuje se Halda (Ostraváci vědí, je to ta za Hrabůvkou).
Ve skutečnosti je ten obraz asi svítivější jaksi.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 16:18

Už se tu probrala Verešová, Ochotská i Dvořáková. Ted už vskutku chybí jen Hanychová.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 16:33

Jsem největší fanynka této stránky..tyto stránky jsou velice dobrá a prospěšná věc absolutně se se vším co Ada napíše ztotožňuji ale řekněte mi prosím že todle není pravda http://relax.lidovky.cz/…6l-/foto.asp?… :-/ jestli je to strašidlo v džínech (aspoň mi to jako džíny připadá) Ada tak mě prosím zastřelte…nemohla by se k tomu samotná Ada vyjádřít prosím?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 16:42

K fotkám se vyjadřovat nebudu. Jen bych ráda řekla, že to, co redaktoři považují za tygra (sexy tygřice??), bude spíš gepard nebo tak. Už dle toho jsem si odvodila, že to nebude mít valnou úroveň..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 16:44

Marina: sama jsi strašidlo a navíc slepé strašidlo:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 16:49

Marina: Strašidlo v džínech? To si děláš srandu, ne??

No, co říct na fotky Verešový? Asi vlastně nic, nechci se opakovat. Jen prosim vás, z jakého roku je ten kalendář - cca 1999?? Jinak si neumim vysvětlit ty odporný boty se špičkou dlouhou tak, že jí viděj i na Floridě.

Navíc se mi to nějak celý zdá nechutný…přijet si s nosánkem nahoru na Kubu, vystavit si tam jako kontrast „krásné“ Verešky opravdové Kubánky žijící v bídě nebo minimálně chudobě, hrát si na kubánskou krásku, přičemž kdyby jí opravdu byla, měla by téměř zaručeno, že ostrov nejspíš nikdy neopustí…ježišmarjáá a ještě ten pedofilní vzhled a blond příčesek…ach jo!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 16:53

Marina: to vis, kovarova kobyla :-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 17:02

ja vetsinou neprispivam, ale ted uz myslim,ze u nekterych diskutujicich se to uz zvrhava..nema to byt predevsim o mode,umeni,??!prijde mi mimo si tady navzajem „zvrhavat“ sve vnimani


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 17:03

Lola: Yennefer z Vengerbergu - in Zaklinac, Andrej Sapkowski - vyborna fantasy :)
Jenom to prirovnani Stemcells trochu nedomyslel(a) - dle knihy to byla femme fatale, tedy zadna rozcucha


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 17:03

Já nechci nic říkat ale moje fotky tu nevidíte tak nevím proč tu na mě řvete:D
Mě se opravdu zdá slečna na té fotce hrozně oblečená a zdá se mi to jako džíny..stačí mi říct ano je to Ada ne není to Ada..tento blog budu mít stále ráda ale aspoň se zbavím představy že to píše dokonalá osoba…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 17:13

Přesně jak jsem viděla tudle fotku http://mm.denik.cz/…blekani5.jpg tak sem si pomyslela že takhle nějak bude vypadat Ada (myslim oblečení, opravdu si nemyslim že tento blog píše Dagmar Havlová) a pak vidím na facebooku-modní peklo a tam dotaz jestli někdo ví kdo je Ada a tam tento odkaz..netrpělivě jsem čekala a těšila se na tu krásu a tam takové strašilo v divných teniskách (? asi) džínech (nebo divných lesklých kalhotách) tričku na kterém je další tričko přes něj je přehozený divný hadr k tomu šílené korále a nijak zvlášť upravená žena…:-/


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 17:23

Marina: Adino obleceni sice neni uplne muj salek kavy, ale na druhou stranu mi pripada nezdvorile nekoho drbat na jeho vlastnim blogu. Koneckoncu, tenhle blog se sice jmenuje modni peklo, ale ve skutecnosti kritizuje spis nevkus a pod., zadna modni dogmata nevydava - takze od Ady nelze nejakou velkou modnost ocekavat, mozna jen nekoukajici raminka padnouci podprsenky, ciste boty atd. a tyhle pozadavky naprosto splnuje…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 17:25

Marino, já snad založím vlastní módní blog, ať je na té fotce kdokoli! :-)))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 17:39

GreatSusan: Myslím, že bych očekávala spíš návrat ke klasice, ale čisté boty a nevykukující ramínka jsou skutečně velmi málo na to, že tady byla kritizována například náhodně vyfotografovaná cestovatelka v tramvaji za to, že se netrefila barvou čepice a šály do barvy bot a kabelky, jakkoli to může být barva někomu nesympatická. …Ten smajlík na konci mého předešlého příspěvku vypadá blbě. Chtěla bych říct, že to není výsměch tomu, kdo je na té fotce, ale úlevný smích, že není až tak pekelně zle. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 17:39

GreatSusan: ano to máš pravdu ale já stále nemůžu věřit tomu že by tu Ada byla…jakékoliv oblečení (hrozné ne tolik hrozné modních blogerek) kritizovala tak sem opravdu čekala nějakou bombu…minimálně krásný čistý kostýmek a elegantní lodičky na podpatku:-/ Omlouvám se Adě jestli jsem jí nějak urazila..ale na druhou stranu já zase přišla o iluze:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 17:41

A to jsi ještě neviděla její svatbu. V zimě se tu navážela do nevěst a sama měla obatikovanou tetku, či to byla tchýně? Družičky fialové šaty, flitry,glitry a na nožkách obyč. sandále a v nich barevný! pestrý! ponožky. Mám fotky, celá Lipnice se bavila. Ada je peklo sama.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 17:42

Velryba: naprosto souhlasím…tak až bude blog založen hned dej link:D
Great Susan: prostě jsem čekala něco extra když se Adě nic ale opravdu nic nezdálo..a zase drbání jejího oblečení na jejím vlastním blogu..ona zase drbe ostatní aniž by ukázala svou pravou tvář a ta evidentně není tak dokonalá jak všichni čekali:-/


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 17:46

škopková: pokud to není jen nějaký naštvaný výkřik tak bych uvítala ty fotky…a myslím že nejsem jediná…zase Vy ostatní Vám se líbí že tu obyčejné lidi ač občas je to opravdu hrůza hrůz kritizuje někdo kdo je na tom docela podobně? Kdo kritizuje džíny a sám je nosí?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 17:52

Fotky mám, ale sem je dávat nebudu, protože už na jednu IP mám band, ona Ada ráda kritizuje druhé, ale sama kritiku nemusí. Navíc o fotky projevil zájem jeden bulvár a je to ve fázi domluvy, takže čekám jak se vyjádří. Ale jestli čekáš krásnou nevěstu, tak zůstaň v klidu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 17:55

Marina: nikdo neni dokonaly a kazdy si na svem blogu muze psat co chce. Nikomu neni braneno zdvorile napsat svuj nazor, ale myslim, ze tady to uz zachazi za hranice dobreho vychovani…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 17:58

Marino, proboha, vždyt vy se chováte jako puberťačka, která právě v bravíčku zjistila, že její vysněný idol je homosexuál. A začne hned všude zběsile pobíhat, každého tahat za rukáv „no věděla jsi?! no věděla jsi to?!“


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 18:01

Greatsusan: pokud vim tak nikomu sprostě nenadávám:) nebo se Ti snad zdá že nejsem dostatečně zdvořilá? Jen proto že projevuji svůj názor? Strašidlo není rozhodně sprostá nadávka…Milá Ado pokud by ti snad vadily mé komentáře klidně je smaž a já už nikdy nic komentovat nebudu tento blog mam ráda hlavně mi nedávej ban:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 18:01

Napsat názor může, ale vyfotit se někoho na svoboďáku ani se nezeptat a potom jej kritizovat. No podle mého to o dobrém vychování moc nesvědčí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 18:02

Libor: to říká někdo kdo začal sám první vykřikovat ne to ne ona to ty si to strašidlo to ty to ty!!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 18:02

Libor: ale zase se tolik nemýlíš Ada opravdu byla můj idol;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 18:05

Alena Čechová: ten Krejbich vypadá fakt dobře. Vybrala bych si.
Sama dělím umění do 4 kategorií: 1. tohle chci mít doma!, 2. úžasné (nápad, myšlenka, zpracování), 3. nepochopila jsem, 4. hnus. Obávám se, že zde zmíněný pan Sluka je ve čtverce. Například ten nejzprofanovanější nejprimitivnější kýč - velmi barevný západ slunce nad mořem, potetovaný jakože Ježíš a dvě nahaté hanbaté plačky - no to si fakt musí dělat pr*el.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 18:09

Marina: a ted jste se usvědčila (ale tím prvním příspěvkem):))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 18:11

Marina: Mně se ta fotka líbí! Není to můj styl, ale jako oblečení do města mi to přijde naprosto v pohodě, nechápu, nad čím se pohoršuješ… A jestli to je nebo není Ada, netuším a je mi to i celkem jedno. A pokud je, tak naprosto chápu, proč chodí takhle oblíkaná, protože jí to imho stylově sedne. (V tom, co má na sobě na další fotce Havlová, by člověk s touhle postavou a obličejem imho vypadal divně, stejně jako naopak třeba já v tomto) Škopková: Počkej, ty jí vyčítáš batikovanou tetičku? To myslíš vážně? Předpokládáš jako, že někdo vydává dresscode ke svojí svatbě příbuzenstvu? Už družičky mi přijdou poměrně málo ovlivnitelné, protože holčičky si to chtějí užít a v určitém věku k tomu růžovosti a flitříky patří, ale pokud bych nechtěla svatbu do žurnálu ale takovou, ať si to všichni užijem, tak tam určitá míra flitříků muže mít své místo… záleží na přístupu. Každopádně řešit, že někomu se nějak oblékla tetička, mi připadá naprosto nevkusné.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 18:20

Plus ty kalhoty na té propírané fotce imho nejsou džíny, ale o tom to asi nebude…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 18:22

Zu: ano psala jsem že si nejsem jistá jestli to jsou džíny nebo ne…ten model mi opravdu přijde pekelný a nejsi náhodou blogerka http://sueinsocks.blogspot.com/ ?:)
Vážení už se nechci hádat;)

Katy
98 příspěvků 2.6.11 18:24

celá tahle debata začíná být nevkusná. myslela jsem, že přístup „tak se ukaž sama a pak kritizuj“, popř. „nekritizuj ostatní když to sama neděláš“ už se vyřešil v rubrice O webu. i kdyby to Ada na té fotce byla, no a co. ráda čtu její články a je mi vlastně jedno jak vypadá


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 18:33

Katy: presne tak, je jedno, kdo je autorem. Je to perfektne napsane, trefne, zabavne, casto dokonce i prakticke a poucne (viz hackovane plavky a strihy). Kazdy at si tu sahne do svedomi, kazdy kdo tu kritizuje. Chodite opravdu stale jako ze zurnalu? Nemeli jste na sobe nikdy pekelny model? Ja jsem take velky kritik, ale priznam se, ze teda uplne vzycky se sebou spokojena nejsem…

Proste v kostce: zrovna tady otrepane kdos bez viny, hod kamenem neplati.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 18:35

Marina: Ne, jsem divně oblíkaná pančelka a holka od krav https://picasaweb.google.com/…/2008Moosalp#… (a tuhle krávu jsem fakt nezdobila já, to je švýcarský kolorit)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 18:35

Nevyčítám, ale ať si zamete před vlastním prahem, když je se nechce dívat na „nevkus v ulicích“.
Marina- JO


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 18:42

To nejsou rifle, už jste někdy na riflích viděli nažehlené puky+ten ohyb dole? Taky to nejsou „divné tenisky“, ale oxfordky (mimochodem módní hit :)). A tenhle blog má přece pomáhat odstranit nejenom hrůzy, ale i šeď v českých ulicích. A oblečení na fotce každopádně není fádní a nudné. Jestli to je Ada je mi taky fuk, ale vzhledem k tomu, že byly se Zu na nějaké přehlídce je divné, že popírá, že by ji poznala/nepoznala, ale třeba je to „jiná Zu“ :) Ale i kdyby to Ada byla, není to jedno?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 18:42

Jinak k Veresove: fotky jsou hrozne, Veresova je hrozna… Kdyz ji vidim, vzdy si pokladam otazku, jak je mozne, ze nekdo v tak kratke dobe muze tak hrozne moc zosklivet.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 18:46

Týna: ano proto jsem se ptala jestli je to ta samá Zu a není:)
Mě ta fotka sama padla do rukou…no přemýšlela jsem jestli to nejsou oxfordky ale spíš jsem si myslela že jsou to tenisky na té fotce to moc poznat nejde…stejně jako džíny
Zu: kráva je vtipná:D ale není to spíše býk?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 18:48

Marina: já tě chápu, mně se Adino oblečení na té fotce a vůbec celkový vzhled taky nelíbí. Ale píše skvěle.

Co tedy ale naprosto nechápu, je Škopková. Z lidí, kteří nabízejí fotky bulváru, je mi na blití. Paní Škopková, možná Ada neměla dokonalou svatbu, ale vy jste zlý člověk! Proč to děláte?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 18:57

No, já se s Adou v něčem taky neshodnu (ty prokleté džíny! :-)), její styl bych taky nemusela, jak vidím (nevím, jak bych to popsala, abych neurazila, což nechci: takový brněnsko intelektuálský, asi), nicméně: tenhle blog nemá chybu - je prospěšnej, většinou se dá podepsat každý slovo a ještě je vtipnej.
A strašidlo pro mě představuje Verešová a ostatní smažený mrtvoly.

LadyOfGallifrey
739 příspěvků 2.6.11 18:59

Hm, asi mam divny vkus, ale to Adino (?) oblecenie na fotke sa mi paci. Nie je to nudny mainstream, a celkom pekne to k sebe sedi. Do divadla by som v tom sice nesla (Ada asi tiez nie :-D), ale inac je to ok :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 19:04

City: proste chce vybocit ze sveho bezutesneho ziti a byt taky jednou dulezita :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 19:07

Mám dojem, že kdybychom je mohly navzájem vidět, odsoudíme spoustu toho, co mají ty druhé na sobě, protože jsme rozdílní lidé s rozdílným vkusem - a dobře tak. Tento web je geniální v tom, že nevydává směrnice (protože ty by oslovily jen příbuzně naladěné duše) ale ukazuje zápory, a tím osloví množství. Je dobré, že nám pomáhá zbavovat se chyb v oblékání, tak se prosím, prosím vyvarujme útoků na styl těch druhých! Pěstujme si svůj vlastní a buďme rády, že nám v tom Ada pomáhá.

Ada Pekelná
973 příspěvků 2.6.11 19:10

Upozorňuji diskutující, že tento blog má své téma a tím nejsem já. Takže diskujte o módě a ne o mně.

K družičkám ve fialových šatičkách a sandálech jen uvedu na pravou míru, že to nebyly družičky, ale dcerky sestřenice, která se na svatbu přijela podívat. Družičky jsem neměla, svatba byla malá. Teta se skutečně pekelně předvedla, ale to už se holt stává. Brala jsem to jako vtipnou náhodu hodnou svatby autorky Módního pekla…

Škopková, tvoje zarytost při šíření zákona a spravedlnosti je příkladně fanatická. Všimni si, že už prudíš i ostatní čtenáře, kteří ti dávají najevo, že je to nezajímá.
Focení lidí na ulici a jejich uveřejňování s rozmazaným obličejem nezákonné není. Zveřejnění fotek v bulváru by mohlo, protože nejsem politička ani herečka. Doporučuju rozmazat obličeje a zdrbnout jenom šaty, jako to dělám já.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 20:04

Pokud na té fotce je opravdu autorka tohoto blogu - tak mě se její styl líbí. Vidím ležérně upravenou mladou dámu se šarmem, vkusnou a s vlastním stylem. Je to něco úplně jiného než většinový nevkus v našich ulicích.

MP Vera
265 příspěvků 2.6.11 20:25

Jen úplně na okraj - myslet si že módní blogerka bude mít kostýmek a lodičky považuji za poněkud…omezené.

MP Loca
120 příspěvků 2.6.11 20:30

Teď jsem si všimla, kolik schytal můj první příspěvek negativů. Mně přišlo, že je to tak jasné a donebevolající, že netřeba připisovat tučně IRONIE nebo milion smajlíků. No, asi ne..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 20:31

Diskuzi o Adě moc nechápu. Její oblečení taky není úplně můj styl, ale k jejímu typu to sedí, je to osobité a nezpronevěřuje se ničemu, co na webu kritizuje. Takže je to o.k. ne?

A diskuzi o umění mi taky hlava nebere. Porovnávat Sluku s Warholem je asi totéž jako porovnávat Verešovou s Marilyn Monroe.
Obojí je to populární umění určené masovému publiku, obojí je to kýč. Ale jak Warhole tak Marilyn jsou úplně jiná liga než Sluka a Verešová.
Holt není kýč jako kýč…

Frankie
213 příspěvků 2.6.11 20:34

Ať je ta osoba na fotce, kdo chce, její styl se mně osobně líbí. A i když není klasická kráska, podle mě má svůj půvab a vypadá sympaticky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 20:39

Loca: Ptala ses, jestli se nám to líbí. Odpovědí je 66 NE :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 20:45

Myslím stačilo:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 20:53

Dívejme se na to pozitivně: kdyby snad čirou náhodou osoba s nickem Škopková nabídla bulváru svatební fotografie autorky tohoto webu a ten bulvár by je přijal a zveřejnil, znamenalo by to co? Že je autorka tohoto webu celebrita.
Otázka zní spíš, jestli autorka tohoto webu chce být celebritou? Protože na svatební fotky nějaké neznámé ženy není nikdo zvědavý, že. Takže co by asi tak mohla Škopková s těmi fotkami? Mohla by si je kupříkladu nabouchat do trenek, třeba. Nebo se s nimi nechat vyfotit, třeba. No, nic dalšího už mě nenapadá, co by taková Škopková mohla s tím dělat.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 21:09

Chachá, to se to tu ale zvrtává :D

Já VÍM, že se tu nemá řešit autorka blogu, ale nedá mi to, poslední poznámečka: Nevím už, kdo to sem napsal, ale nahlas jsem se rozesmála, když jsem se dozvěděla, že by Ada měla být dáma ve slušivém kostýmku :DDD

Jo jasně, protože kostýmek je jediný oděv hodný toho, kdo kritizuje oblékání, že jo? To si děláš (autorko této myšlenky) asi srandu…v tom případě už vím PŘESNOU IDENTITU této bloggerky - královna Alžběta! A je to! :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 21:19

Mě by snad jen zajímalo, kdy už se tu konečně přestane řešit, co Ada nosí a jak vypadá. Literární kritikové také sami nemusí z pera vypouštět strhující romány, hudební kritikové nemusí skládat opusy.
Ostatně ani já jako obyčejný člověk nemusím umět vařit, abych mohla v hospodě říct: „To je ale hnus!“


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 21:33

Jéje, mně se při pohledu na tu první fotku vybavil film Déjavu… konkrétně scéna s krásnou mrtvou černoškou… nemůžu si pomoct, fakt ne.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 21:38

zu: konečně se tu ozval někdo, kdo snad někdy slyšel o „kapitole o kritice“ od KHB… nebo jen není zakyslý hlupec…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 21:58

Tak tento blog čtu už hodně dlouho, baví mne, je to lehké, vtipné a trefné, i když ne vždy se vším souhlasím, ale co člověk, to názor, že :)) Vždy jsem si myslela, že Ada může být pro nás inspirací a „modlou“…je to samozřejmě její věc, co nosí, ale já teda psát tak super blog, tak se snažím vypadat jinak. Ale proti gustu. :)

MP Loca
120 příspěvků 2.6.11 22:14

Už tu Adu nechte, sakra, poďte radši drbat Verešovou :))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.11 22:59

Modlu si ze mě nedělejte. To by nutně skončilo zklamáním (a další zhrzené ctitele už bych asi neunesla).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.11 00:21

Zpátky k tématu: četla jsem zhruba půlku příspěvků Adina blogu, ale tohle je pro mě poprvé čistá hrůza PRAVÉHO PEKLA. Nejspíš proto, že s pouličním hnusem, kolotočně-aukrovým luxusem, jakož i s flerovským tvořeníčkem se můžu, kouskem osobnosti, identifikovat…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.11 00:55

Radši potkat Adu v tom ohozu z oné fotky (mimochodem, podle mě jí to tam fakt sekne), než některé zde zmiňované dámy, počínaje Verešovou a pokračuje přes Marešovu Gábinu po people of Walmart. A do umění já nefušuju, můj největší odvaz jsou krom tvořeníčka z fleru kalhotky ve stylu pop art :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.11 06:57

Ad Verešová a Sluka a jeho série ‚Portraits‘: obávám se, že Sluka někde zahlédl fotografie Anny Leibovitz a pokusil se o něco podobného. Ale protože nemá vkus, cítění a vlastně ani neumí moc fotit a promýšlet kompozici, tak mu z toho vyšlo něco strašlivě nevkusného, barevného až kolotočářského. Některé série Anny Leibovitz jsou také v podstatě kýč, ale kýč přiznaný a v tom je ten rozdíl. Její fotografie mají nápad, atmosféru, vtip a jsou dokonale řemeslně zvládnuté. Je to asi jako by Leibovitz šila pro Burberry a Sluka pro Top Shop. Podívejte se sami: http://funguerilla.com/…les-to-life/


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.11 07:14

ZdenaS: bingo!!! Obdivují vás za váš přehled, já znám Annu Liebovitz jen do té míry, že existuje a je to slavná fotografka, ale to, že se ji Sluka snaží napodobit, to bych neodhalila. Ale máte pravdu, je to do očí bijící - viz např. ta scéna s Donatellou Versace a spol. u jakési lesní tůně či co.
Upřímně řečeno mě tento styl neoslovuje ani u Anny L., ale nutno jí přiznat, že s fotoshopem to umí podstatně líp než Sluka.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.11 07:37

Všem bych teď ráda poděkovala za krásný flame. Možná by bylo dobře, kdyby se lidi naučili rozlišovat obecný vkus a osobní preference. Obecný vkus, kterému se věnuje tenhle blog, řeší například jestli oblečení ladí, padne, je vhodné pro danou příležitost, jestli někde něco nečouhá, nevykukuje, nepadá a tp. Osobní preference jsou potom „mně se líbí, mně se nelíbí“. Jak už tu někdo moudře zmínil nahoře, jsme každý jiný a je to dobře. A ještě lépe bude, až to všichni pochopíme a budeme se navzájem respektovat. Přestože něco není můj styl, nebo se mi to vysloveně nelíbí, neznamená to automaticky „peklo“, protože i takový model může beze zbytku splňovat požadavky obecného vkusu. Právě tenhle přístup, že cokoliv se odklání od osobních preferencí, je zavrženíhodné, vede k uniformitě, kterou tu většina z nás kritizuje. Osobně jsem spokojená, pokud vidím, že si někdo oblékl dobře realizovaný nápad a přála bych si takových vídat víc.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.11 07:43

ZdenaS - mám OT dotaz k těm fotkám - kdo je Alenka? V Dorotce jsem poznala Keiru Kinghtley, v Popelce zase Scarlett Johansson, Alenka je mi povědomá, ale stejně tápu :(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.11 08:02

Alenka je ta slavná mlaďounká ruská supermodelka - ale Alzheimer asi pracuje, jméno mi vypadlo :(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.11 08:17

Vodianová? Ta teda zas tak mlaďounká není a má tuším už taky několik dětí…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.11 08:22

Makinka: měla by to být Natalia Vodianova. Tato série se mi líbí hlavně tím, že většinou ta druhá postava na fotografii je návrhář modelu, který má ‚Alenka‘ na sobě (J.P. Gaultier, Lagerfeld, Marc Jacobs, Lacroix, Galiano). Na fotografii u jezera sedí ‚Alenka‘ s Donatellou Versace a ten chlapík v černém je Rupert Everett (herec, UK - kdo nezná).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.11 08:24

A ještě dodatek - tato série (Alice in Wonderland) byla focená pro amrické vydání Vogue (prosinec 2003).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.11 08:34

Jo, je to Natalia Vodianova, a pamatuju si ji z doby, kdy začínala jako velký objev, to jí bylo asi 14, tak ji mám asi navždy zafixovanou jako děťátko.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.11 09:08

Mimochodem, nedá mi to sem šoupnout tento OT: http://www.exposay.com/…2006/v/9948/

Jasně, že je není ošklivá, ale hlavně ta první fotka mi přece jen vlila trochu naděje do žil, že když sama na sebe se zděšením pohlédnu ráno do zrcadla, mohu mít pocit, že šikovný vizážista a trocha kosmetiky udělá použitelný materiál v podstatě z každého :))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.11 09:12

Když už jsme u těch fotek - připadá mi, že u nás se každej přehnaně snaží, aby neprojevil ani náznak provinčnosti. Přitom tam právě ta provinčnost je. A. Leibowitz při stylizaci využívá témat, která nemá možnost ten zaprděnej Čecháček schopnost ani jen pochopit. Takže u nás jsou to akcenty zbohatlictví, komunální takzvané satiry a podobně. Je to prázdný a falešný, jak by řekl VK. Zůstává jenom ten kýč a křečovitý pózy a ksichty. Tam, kde Leibowitz běhá Diana za srnkou po lese, by ji oděnou v kurví kroj u nás honil úchyl v zasranejch montérkách.
Obecně tady postrádám schopnost využít objekt takový, jaký on sám je, bez těch různejch pičičundin a stylizací. Tono Stano teď vystavuje na Národní, na vernisáž přišly davy, ale je to prázdný, plácnutí do vody, jenom hříčka bez myšlenky, vydávaná za Umění. Asi snobům stačí, že to fotil na dřevěnej foťák od Anny Fárové a obecenstvo hned sere magi v kostách, ach Bóže!!
Asi nejvíc mne sebrala fotka jistého pana Tesaře (fotí pro Reflex) na posledním Czech Press Foto. Je to opět z jeho celebritní sekce. Jedna fotografie zpodobňuje nějakého známého gynekologa, jak sedí na stoličce před vyšetřovacím lehátkem, zpola otočený do kamery, lascivně vědoucně se usmívá a z hlavy mu vyrůstají modelkovské nohy do praku, obuté v páskové boty s proklatě vysokými jehlovými podpatky. Jo, všichni si tu vaginu za jeho hlavou prostě představí, nelze jinak. To, že ženské na to lehátko v botách nelezou, je zřejmě nepodstatný detail. Já bejt jeho pacientka, zahrnu ho svým nejhlubším opovržením a už mne (a moje orgány) v životě nespatří.
Každej nemůže být Koudelka, já to chápu, ale toto?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.11 09:32

Alena Čechová: souhlasím. A pidioprava - ta Diana se srnkou je Pocahontas (herečka Jessica Biel v sérii Celebrity Disney Dream Photo).
Já jsem třeba nikdy nepochopila to běsnění kolem Jana Saudka - nemůžu za to, ale připadá mi, že ten člověk fotí neustále jedno a to samé a pořád stejně, nikde žádný posun a vývoj. Kdysi byly jeho kolorované fotografie asi pecka a objev, ale dnes? Pro mne už je to jen vilný, oplzlý a zcela sebestředný stařík s neskutečným egem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.11 09:34

Všem děkuju za Vodianovu - a opravdu vyloženě mlaďounká není (1982), ale má štěstí, že je ten typ, který mladě působí (podobně jako třeba Helena Bonham Carter).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.11 09:35

Teda, Aleno Čechová, vy jste se rozjela! Svělý! Škoda, že vám tu nemohu dát víc palců nahoru, než 1.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.11 09:43

No vidíte, ZdenoS, jak jsem si krásně potvrdila svou českou zaprděnost. Jak taky jinak, jsem Čechová. Já vidím Dianu, bohyni lovu, a ona je to Pocahontas! No toto. Díky za osvětu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.11 09:43

A mimochodem, Ado! I když seš tajemná jak hrad v Karpatech, a prakticky si to nezasloužíš :-), tak blahopřeju!

katango
1356 příspěvků 3.6.11 10:02

Odpusťte mou zabedněnost, ale kde jsou ty fotky ze svatby k vidění? Neptám se proto, že bych chtěla kritizovat, jsem prostě zvědavá.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.11 10:56

Katango: sleduj bulvár, přece :)))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.11 11:27

Do výčtu českých Humělců bych ještě zařadila pana Kodeta a možná malující herce, zpěváky a jiné baviče (Gott, Hüttnerová), ze sochařů jednoznače Annu CHromy.

Leibowitz na to má a ví moc dobře, že je to kýč. U Sluky tedy pochybuji…

Jinak tedy podle mé zkušenosti, když se někdo umění zabývá profesně (umělec, teorretik, historik, galerista), tak většinou fakt tuší, co má nějaký potenciál a co je rovnou blbě. A že je dneska každá blbost považovaná za Umění, vám jenom tak připadá, protože se taky o každém upšouknutí referuje na internetu. Je spousta braku a vaty, ale i v tuto chvíli má něco větší cenu, než zbytek a větší možnosti, že hodnota té věci bude zřejmá ještě za padesát let. Fakt jo. Ale když se v tom člověk nepohybuje a skončí (tradičně:) u expresionistů a dělí umělecká díla na libéXnelibé, tak je pak každá diskuze zbytečná. Ale je to pochopitelné, já nikoho nesoudím.

Škopková: :(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.11 11:29

Prohlídla jsem si ty hustý sexy fotky od Sluky - cestou z práce koupim zlevněný pomeranče, večer si z nich udělám podprdu. To bude Karel čumět - a může si mě i vyfotit!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.11 11:39

Kolasice, neotírej se mi o Pana Kodeta!!!
Každej přece ví, že je to Umělec, protože nosí na krku šátek!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.11 11:44

Kiwi: Já vím, podle toho jsem ho taky jako Umělce identifikovala:)

Slukovo portfolio mě naprosto rozběsnilo! Zlatá Vereška, ale ta sekce, pardón „project“ Absolut Paparazzi?!!! Ten člověk je estetické prase:(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.11 11:58

Když už je tady ta debata o umění … nerozumím tomu a nehraji si na znalce, ale zajímám se o to jaksi z přirozené zvídavosti a zájmu o okolí. Vím, že sochy Anny Chromy brutálně zkritizoval Milan Knížák. Podle mě jsou hezké, ale tak nějak … až moc hezké, takže Kolasicino zařazení mezi Humělce naprosto chápu.
Na druhou stranu, brněnskou sochu Spravedlnosti, kterou kdosi velmi trefně přejmenoval na „Exekutor zabavující bidet“, bych s chutí vyměnila, a to klidně i za nějaké svěží dílko Anny Chromy. A to i přesto, že veřejností často a s chutí kritizované Edisonovy žárovky u Centrumu považuji za vtipné a povedené, a líbí se mi i obecně nenáviděné falické hodiny na Svoboďáku (jen kdyby na nich šlo snadněji poznat čas, achjo …)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.11 12:13

Chromy pro mě osobně spadá do této kategorie:

http://www.reon.cz/

http://www.angeltherapy.com/

Vím, že by mě to bavilo, kdybych byla malá holka, připadalo by mi to magické, zvlášť pokud bych to viděla vystavené v nějaké zapomenuté staré pražské zahradě. Rozumím tomu, že se někomu zdá hezké, avšak…je to přímo esence kýče - nekonfliktní, líbivé, stále dokola se opakující, eklektické…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.11 12:57

Kolasice: Uááááá, utpěla jsem menší nervový šok…to mrkání nelze zastavit. Asi si půjdu lehnout.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.11 14:12

Já vím,že to už asi nikoho nezajímá a že se to probralo stokrát a že je to nezdvořilé a že tento web o tomto úplně není a že nejde o to,jak kdo vypadá,ale jak vkusně nebo nevkusně se umí prezentovat,co zněj vyzařuje…a tak…no zkrátka tak úplně s Marinou nesouhlasím,ale docela chápu tu ztrátu iluzí.....
Jen příklad od nás doma…chlapy zajímalo,co mě tak zajímá na tom klábosení o módě…v rychlosti jsem jim ukázala pár kritizovaných outfitů a pak to foto autorky…
Jaký myslíte,že je výsledek? Teď už mě nechápou vůbec a ať už prý to nečtu,nebo cituju"dopadnu stejně"…chlapi jsou strašné hovada v tomhle směru…vkus nevkus,hl.ať je na co, se dívat…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.11 14:37

Já myslela, že Ada vypadá takhle:
http://www.topzine.cz/…elne-hlasky/

nebo takhle:
http://fashion-modes.com/news/cambridge/

A byla jsem fakt dost zklamaná, že je to normální ženská a asi na Peklo přestanu chodit, protože žádná Taková mi nemá co remcat do oblečení…

Ada Pekelná
973 příspěvků 3.6.11 14:45

Už toho fakt nechte. Že jste si o mně vyrobili nějakou iluzi a teď se vám nenaplnila, to je váš problém, ne můj.

Ještě někdo to bude pitvat a komentáře zavřu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.11 14:47

Zapomeňte na oblečení, ukázka buranství je toto, když už: http://www.youtube.com/watch?…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.11 14:47

Na té první fotce mi připomíná zpěvačku Rihannu. Kdyby měla obličej „opálený“ i v horní části, tak by ta podoba byla ještě věrnější :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.11 15:21

Na Rihannu sa teda nepodoba, Rihanna je krasna na kazdej fotke, Vereska tu vyzera naozaj hnusne.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.11 15:21

Teda Libore, to je běs.Vždycky jsem v takových situacích ráda, že blbě vidím a proto neřídím. Uffff.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.11 15:34

Sice tu púřihřívám offtopic..ale na druhou stranu to sedí za všech okolností.
Ad video nehody - nejhorší je srážka s blbcem.
Ani se to nedá dokoukat.

Ad komentáře ke vzhledu Ady, její svatbě a podobně - To snad nemyslíte vážně.. připomenula bych, že v pravém horním rohu je takový malý červený křížek a venku čeká život a zábava. Běžte si je najít.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.11 15:38

Andrea: Souhlas Vereska fakt zosklivela. Ale po pravde, znala jsem jich nekolik takovych - ve dvaceti pekne holky, po tricitce des bes. Ale neco je vsechny spojovalo: byly to vesmes zavistive, pomlouvacne slepice, ktere ( obzvlaste jedna z nich) mely zivotni napln v pomlouvani druhych (ona dotycna mi svymi pomluvami dokazala znicit celkem slibne se rozvijejici vztah a zdaleka nejen me). Myslim tedy, ze drive ci pozdeji se povahove rysy nejakym zpusobem promitnou do vzhledu. Aspon u tech slecen to tak fungovalo - same pomluvy, zavist, vecne hledani chyb druhych, to se proste nekde podepsat musi. Tak nevim, ale kdyz jsem Veresku videla trebas u Krause, prislo mi, ze je to take jedna takova podobna slecna. Ale treba se pletu, ono i nadmerne chozeni do solarka dela s pleti sve…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.11 15:40

Jen pro upřesnění, můj koment výše byl míněn jako ironie. Adin vzhled je jedno, peklo čtu dál!:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.11 15:44

Lily: Připomíná mi ji tam :) http://www.zkracovatko.cz/QYmFdU . Nemyslím, že by to bylo proti Rihanně. Verešová má i pěkný fotky. Tím nijak neposuzuju její vkus, charakter nebo cokoli jinýho. Je mi popravdě celkem u zadku, ale podobu, hlavně v očích, tam prostě vidím :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.11 16:03

Libore, za odkazy na takové hnusy bych vám normálně dala ban. Na poblití. Nechápu, kdo je viník a kdo oběť, ale každopádně tímto způsobem nadávat ženské, pověsila bych toho chlapa za koule do průvanu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.11 16:06

Kolasice: sorry dala jsem ti mínus, než mi v mém převařeném mozku docvakla ironie. Dost dobrý! :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.11 17:03

Nejdřív jsem myslela, že jí na první fotce visí z krku rafinovanej sametovej řetěz. Pak jsem zjistila, že je to jen nudný zapínání. Škoda, řetěz by tomu dal teprve grády!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.11 17:07

Mno, Rejcko…jestli Verešová JEŠTĚ zošklivěla, tak bych nechtěla vidět vskutku aktuální foto. Od začátku, kdy nám je prezentována jako vzor všech sexic, se snažím přijít na to, kde na očním udělali chybu: ty příšerný, odstávající plachty? ten křivej ksicht a úsměv? ty vovodý voči? nohy jak dráty do betonu? Jo, já zapomněla na kozy ven… nicméně zas taková světová hvězda, jak se nám snažej namluvit její PR manažéři (za peníze Kravopicha), to není…
Jsem si zrovna vzpomněla na nesmrtelnýho Jerome Klapku: „Vaši krásu lze označit jako prchavou…a v tomto klobouku (zde: na fotkách zmíněného Umělce) ji propásnete zcela určitě.“ :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.11 17:43

Libor: to video je fakt zlej sen, ja myslela, ze takovy lidi existujou jen na RTL 2 kolem pulnoci :-)

pro nemecky mluvici s absurdnim humorem: http://www.youtube.com/watch?…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.11 18:08

Lola: Žárovky u Centrumu jsou super! A mají myšlenku, narozdíl od „orloje“ (kdo ví jakou, má bod a podle mého malého soukromého průzkumu spousta jinak vzdělaných brňáků neví jakou a proto je odsuzují). Ale je to zase ozázka vkusu (líbí x nelíbí) jak tu kdosi popisoval. Takže je to čistě jen můj názor.

Ad Verešová: Už jsem psala, že ona je peklo sama o sobě. A jen bych k tomu dodala, že nejpekelnější jsou asi ty jeji oči. Připomíná mi mimozemšťana. Ale chápu, s tím se tak narodila a asi s tím nic moc neudělá…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.11 19:24

Já musím říct že mě se Verešová v obličeji líbí…podle mě jsou ty její zelené oči zvláštní a krásné… http://img.aktuality.sk/…veronika.jpg třeba tady jí to velice sluší ale fotky výše se mi nelíbí:-/


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.11 21:10

souhlasím s tím, že Andrea je hezká a zajímavá, škoda, že se tak prčí a necháván se prčit i jinýma lidma…ale tak je plno hezkých bab, které to pokazí, protože nemají ponětí, co je kýč a co je chic…
a k fotkám se ani vyadřovat raděj nebudu, vždycky mě neuvěřitelně naštve, co je někdo schopen vytvořit. Ať raději poskytne své foto vybavení někomu, kdo je normální.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.11 21:14

EDIT: spíš jsem měla použít minulý čas…byla hezká.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.11 21:21

Andrea je jistě pěkná ženská, ale mě ten její pohled a úsměv přijde falešný. Nemůžu si pomoct, ale pokaždé jak ji slyším mluvit nebo vidím její fotky, přijde mi, že v tom je faleš a vychytralost.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.11 21:52

Fotografie Anny Leibovitz se mi líbí (náhodou jsem dnes u kadeřnice v časopise viděla Krásku a zvíře z této série a říkala jsem si, že bych chtěla vidět i zbytek a pak kouknu sem a vida… :)
Jinak k Liborovu videu - myslím, že někteří lidé by neměli mít děti


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.11 22:06

osobne si myslim, ze je velmi velmi pekná. je to jedna z najkrajsich slovenskych misiek. Ako zena je krásna. Ale nepaci sa mi to, do akej pozy sa stylizuje. Skoda jej


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.11 22:27

Ona je miss? co já se tu všechno nedozvím :-D já myslela, že to je jen slovenská verze Mašlíkové a apod. nebo se aspoň tak chová :-DDD


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.6.11 05:44

Tak já nevim, nejsem fotograf ani nic podobnýho, ale z některejch těch fotek mám pocit, že je Verešová focená někde v atelieru a pozadí přidáno ve photoshopu. Třeba ta s tim pánem na korbě dodávky, nebo ta černobílá…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.6.11 08:03

motherenvy: viďte! Mně to připadá na té, jak má v pozadí Kubánky a Kubánčata: ti jakoby si žili vlastním životem, netušíce, že před nimi pózuje Miss. Má sice na dlažně stín, ale to není ve Photoshopu problém.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.6.11 08:31

Myslím, že rozebírání toho, jestli je někdo krásný, ošklivý, nesympatický či neupřímný, do módního pekla absolutně nepatří. Tady je to pouze a jen o hadrech, případně o jejich vhodnosti pro tu či onu postavu a ten či onen typ.

S diskuzí typu „Verešová zošklivěla“ apod prosím běžte na Super.cz…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.6.11 11:31

na té poslední fotce je stylizace jaká se dělala „když byl čert malé pachole“ Totálně zastaralé.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.6.11 12:38

Fotky: peklo, radoby originalni, vysledek peklo.

Veresova: nemuzu si pomoct, ale je mi strasne nesympaticka. Ty jeji oci na me delaji zlej a falesnej dojem, casto se oblika dost lacinym ruskym stylem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.6.11 19:08

Mě osobně přijde hrozně hloupá. On ten „laciný ruský styl“, symbol luxusu pro někoho, našemu celebritímu rybníčku vyhovuje, tak proč se namáhat se vkusem a dobrým kombinováním. I takhle se dá vydělat.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.6.11 23:49

miluji Kubu.. takhle jí zohavit? tady bych čekala všechno, ale toto už je opravdu vrchol..ty boty! achjo..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.6.11 06:52

Výraz „vilná panda“ mě dost pobavil…jsem téhož názoru jako Ada…nicméně mě znepokojuje, že mému příteli a i řadě jiných mužů, které považuju za kultiované a inteligentní, by se na ulici po takovéhle vilné pandě otočili…ale běda, kdybych v něčem takovém vyrazila do ulic já…postrádá to pro mě logiku. Takže se nadále hodlám oblékat podle svého vkusu, který s vilnými pandami nemá příliš společného…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.6.11 06:58

…omlouvám se za ten anakolut: chtěla jsem samozřejmě říct, že „příteli a řadě jiných mužů…by se tohle líbilo A na ulici by se otočili“…doufám, že se na mě teď nesnese pekelná kritika češtinářksá…:), počastovala jsem se hned sama…:). Na obsahu výpovědi to ale nic nemění: „pandí výraz“ je prostě děs…a trochu nevhodné mi připadají i fotky modelek na pozadí kubánského zátiší - není to trapné? Co tím chtěl autor vlastně říct?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.6.11 11:17

Ale Ado, první fotka je přeci nádherný kosmetický, ba i umělecký skvost! Bronz skvěle potlačí druhou bradu, protože čím tmavší tím menší a božsky to zvýrazní Andreiny zelené kočičí oči.

Bože, chce se mi blejt. Kosmetička a fotograf tu odvedli vážně.. nepopsatelnou práci.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.6.11 13:44

až mi tohle někdy můj fotograf provede, tak ho s radostí opustím a najdu si novýho, blé


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.6.11 16:01

její oranžová barva se mi jeví jako špatný samoopalovací krém… Hnus. A další fotky postrádají vkus, chvilku jsem musela přemýšlet, co je vlastně ten blonďatý silon a odkud vede. Fuj


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.6.11 22:30

Jak je vidět, je nás s podobnými starostmi víc. Toto jsem našla v diskusi pod videem Alanis Morisette You oughta know:
„When I was 9, this woman was my hero!! I started wearing boys' shirts and never combed my hair in her honor. Now, seems like if you're not dressed like a 10 dollar slut at 12 years old, you're doing something wrong. ANARCHYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY­YYYYYYYYYYYY!!!!“


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.6.11 14:01

Nijak zvlášť mě to nepřekvapilo, plzeňská právnica Volopichová fotí povětšinou takový kýč… :) Fotografa podle jména neznám a zjevně o nic nepřicházím. První fotka by strašně strašně moc potřebovala retuš (očouzená huba!), na té druhé fotce vypadá modelka spíš jako nevlastní sestřička těch děcek, a ne jako jejich matka (natožpak kubánská), ta třetí fotka snad ani nestojí za komentář.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.6.11 14:35

Neříkejte mi,že se Vám Verešová zdá ošklivá!! Může pro někoho být nesympatická,namyšlená,laciná,hloupá,nepřitažlivá…ale je prostě pěkná a dokonce bych řekla,že né tuctově…
Na druhou stranu jsem ji ještě neviděla oblečenou tak,aby to vkusně upozorňovalo na její přednosti,vždycky to tak nějak násilně „křičí“…porovnejte třeba s tímto…Salma Hayek (ta bez pořádného výstřihu snad nevychází,ale je to prostě o něčem jiném…)http://www.ouchpress.com/salma-hayek/images/70562.html


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.6.11 15:51

Nenafotil pan fotograf náhodou i tohle?Je to takové podivné…aneb,jak udělat z normální mladé holky starou voskovou ošklivou ženskou…ufff http://ona.idnes.cz/foto.aspx?…

MP Loca
120 příspěvků 6.6.11 15:54

to Dadina: no ale ty oči - modrá nikdy nebyla modřejší :))

MP Vera
265 příspěvků 6.6.11 15:57

Fotograf nevím, ale editora by měli na hodinu vyrazit, i naprostý laik vidí jak je to neskutečně zprasený… Kočí moc krásy nepobrala, ale normální fotky jí udělat snad mohli.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.6.11 16:32

WOW, to je názorů! Zírám!

Existuje v Česku někdo, kdo by na ty fotky neměl názor? Pochybuju… :D

Karoleenah
2322 příspěvků 6.6.11 17:55

Dadina: Moment, to jde, aby byla ženská laciná, nepřitažlivá a netuctově pěkná zároveň? :) Jinak já samozřejmě nemůžu obecně Verešovou prohlásit za ošklivou, ale mně se nelíbí. Ty její škvírkovitý oči mi připomínají hada a já hady nerada.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.6.11 18:44

Karoleenah: Já hady miluju ale zrovna na Verešové vážně nic přitažlivého (natož sympatického) neshledávám :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.6.11 20:13

Karoleenah..ano jde,mluvím o fyzické kráse…osobně bych se nezlobila,vypadat,jak Verešová(nemluvím o tom,jak působí)......oči má zvláštní a má na nich dokonce jeden učebnicový příklad degener.znaku,který není tak běžný a bývá u lidí s Dow.Syndromem----to jen tak pro zajímavost).....

MP Frantiska
1 příspěvek 7.6.11 10:49

podle me je pekna :) to jak se prezentuje nic nemeni na tom, ze je hezka … a jak na koho pusobi, to je prave problem ve vnimani … casto je to podmineno, tim jak vypada ten co se diva … verim tomu ze mit upjate saty min malovatek porad bude hezka mozna jeste hezci :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.6.11 11:15

Adu už někdo předběhl:

http://www.worn.cz/…ion-blogger/

:))

Pro Adu: Chtěla jsem to, jako poslušná holčička, napsat do fóra, jenže se tam musim pořád přihlašovat, heslo mám na mailu a to mě neba, nešlo by to zpraktičnit?

katango
1356 příspěvků 7.6.11 12:38

Kolasice, je tam přece možnost zaškrtnout „pamatuj si mě“ nebo jak se to jmenuje. Mne si tedy pamatuje.

kalivrata
502 příspěvků 7.6.11 14:06

Katango: To zaškrtnutí tam je, ale sem třeba píše i moje sestra, takže si to pamatovat nemůže. Já bych třeba ráda, kdyby se tam dalo vymyslet vlastní heslo, protože to vygenerované si nepamatuji.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.6.11 14:33

Dadina: Který?

Abych nebyla úplně OT, mně se Verešová na force s malými pionýry líbí, ta fotka je trapná, ale jí to tam sluší. Všude jinde je to o dost horší.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.6.11 14:58

Kristy:Epicanthus(kožní řasa při vnitřním očním koutku.)proto ty tak trochu mongoloidní oči) a taky nízká vlasová hranice…to jsou jen taková stigmata,drobné odchylky,které jsou samostatně zela neškodné,jen mohou na něco ukazovat…pardon za OT


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.6.11 15:10

blon'datého chvostu jsem se taky zděsila, ale už vůbec nechápu, proč by měla mít Kubánka kulatou koudelovitou kouli na hlavě a neonově oranžovou tvářenku?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.6.11 16:02

pro Dadinu
Dadi, Verešová epikantus nemá, je jí normálně vidět vnitřní koutek. Epikantus má tuším Bjork  – Vereška určitě ne. :-))
zde je typický epikantus, např.
http://en.wikipedia.org/…thicfold.JPG


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.6.11 08:07

Katango: Mě si nepamatuje. Stačilo by, kdybychom si mohli/y zadat vlastní heslo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.6.11 08:25

Heslo si můžete editovat v podrobnostech svého profilu. Onecně nedoporučuji nastavovat systém na zapamatování hesel, je to nešvar, kterej zhusta využívají různé nekalé živly.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.6.11 08:32

Alena: Děkuju:) Nevšimla jsem si…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.6.11 10:11

Mandy: Epikantus nebo ne, na plzeňský práva ještě stačí :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.6.11 12:05

poloosmažená mrtvola :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.6.11 17:54

Našla jsem an tomto bulvární stránce taky něco podařeného:
http://www.super.cz/…-pobavi.html
Nechápu na co mám zírat…Prostě klobouky,které ladí jsou možná na naše zvyky a poměry praštěné,ale mě se to líbí. A paní(drbně) jna super.cz pravděpodobně došoly zajímavé historky a fotky Pippy a Kate,tak šáhla na panovnici…Ach,bože…
A navíc na „superu“ se najdou i lepší články.
A přiznávám,sama tam někdy chodím. Ale né snad proto,abych se smála SPOLU s autorkami …


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.6.11 18:02

Klobuciky kralovnej sa mi pacia snad vzdy, ma dobry vkus a dobreho „stylistu“ :-) Len z tej sietky na poslednej fotke som trochu rozpacita… :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.6.11 22:58

TAK to je ten největší shit


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.6.11 08:50

Johanko, autorka článku je moje sestřenice, takže trochu vím, jak to na supru chodí. Nemůže si vybírat o čem bude či nebude psát a jak ten článek bude laděný. Překládá z angličtiny, takže dostává tyhle články. Bohužel nemá ani možnost nebýt pod článkem podepsaná, i když se o to snažila. Jenže jako studentka si moc vyskakovat nemůže. Dřív psala do slabšího odvaru na novinkách (rubrika koktejl), ale prostě ji jednoho dne přeložili a basta.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.6.11 18:50

Do háje, tak Kuba nějak frčí - http://www.super.cz/…ejte-se.html


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.6.11 17:49

Ježíši… tak tohle Sluka posral!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.6.11 14:33

A máme tu další kalendář žhavých fotek v Africe…těžko soudit,asi je to trochu „o něčom jiném“ ale je to opravdu nezbytně nutné? Ta fotka na kole je povedená…i některé další vypadají dobře,ale zase jsme se nevyhnuli jistému kontrastu a sexy pohledům pod pověšeným prádlem…a le snad to bude na dobrou věc http://www.super.cz/…ejte-se.html


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.6.11 15:33

Dadina: to jsou fotky, jako by je cvaknul turista… Aspoň to přeexponované nebe by se snad dalo v Photoshopu opravit, než z toho budu dělat kalendář a chtít za něj peníze…

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

"Skvosty" v obchodech: Slunce seno je zpátky

Autor: Andrea

Bez "nudného" basicu se neobejdu a obejít se nechci. Po vyzkoušení... Celý článek

Katalog zoufalství

Autor: Ada

Kdysi jsem si u jedné zásilkové služby objednala tričko - a od té... Celý článek