Rozumné nakupování v praxi 1.

03.07.11 | autor Ada

*

Už několikrát jste mě žádali, ať vám poradím, jak nakupovat podle hesla "přemýšlím-li v obchodě, nemusím přemýšlet u skříně". Neboli, jak neutrácet tisíce a stejně nemít co na sebe. Příliš se mi do toho nechtělo, protože nejsem žádná stylistka a navíc se do takových rad logicky promítne můj vkus, což někteří z vás špatně nesou, neboť mají jiný.

Ale když teď vidím ty začínající slevy (nejen u nás, i v zahraničí včetně e-shopů), říkám si, že by se nějaké tipy hodily. Jestli chcete svůj pekelný šatník proměnit v nepekelný, slevová období jsou pro takové akce nejlepší.

Jako model si vezmeme člověka, který nemá vyhraněný styl, nechce být příliš nápadný, ale chce vypadat k světu. Na oblečení nemá nijak extra vysoký rozpočet. Začneme ženami. Ženy jsou dvojího druhu, "sukňové" a "kalhotové", přičemž těch druhých je víc; případně to střídají podle ročního období. Říkám to především proto, že je sice vhodné zkusit oba druhy oblečení, ale nemá smysl nutit se do toho, co vám nesedí, a základ šatníku by měl odpovídat vašemu hlavnímu naturelu.

Než půjdete nakupovat, je také nutné znát své barevné preference. Jaký neutrální odstín vám vyhovuje nejlépe - šedá, černá, béžová, smetanová? A jaké výrazné barvy?

Řekněme, že naší modelové ženě vyhovují šedé a světlé odstíny, z výrazných má ráda červenou, fialovou a oranžovou. Samozřejmě to neznamená, že se omezí jen na tyto barvy, ale bude je preferovat, protože se v nich cítí dobře.

Přemýšlení nad šatníkem by mělo začít od jednoho prvního kusu, ke kterému budete postupně přidávat další, jež se k němu hodí; až budete mít víc vzájemně kombinovatelných součástí, můžete zase vybrat další a kombinovat k ní. Raději si to ukážeme prakticky:

Zleva: Zara, Marks & Spencer, opět Zara, fialové tričko je z F&F


Modelová žena si koupila jedny světlé kalhoty ze směsi lnu a viskózy (taková směsovka nebo čistý len jsou ideální materiál na letní kalhoty), šedé džíny, fialové tričko a červenou blůzku (tato je z viskózového krepu). Může je klidně zkombinovat stylem všechno ke všemu:

Není to samozřejmě nic úchvatného, ale také je to teprve začátek. Všimněte si různého charakteru kombinací: červená halenka s klasickými kalhotami je veskrze slušné oblečení, doplněno vhodnou kabelkou a obuví by to bylo elegantní. Džíny s halenkou by se hodily třeba do školy, ale eleganci již postrádají. S tričkem je výsledek vyloženě na sobotní vycházku někde po lesoparku. Obyčejná trička mají v šatníku nepochybně své místo, ale chcete-li vypadat žensky a ne jako věčná studentka, neměla by trička ve skříni převládat, a už vůbec ne trička s obrázky, posázená třpytkami apod. V obchodě to může vypadat roztomile nebo supersexy, jenže kdyby si naše modelka takové tričko koupila a přinesla domů, co se stane? Přijde na to, že se jí v podstatě hodí jen k džínám, a když si včas neuvědomí, co se děje, džínová past zaklapne a vznikne další klon, který na ulici nepoznáme od ostatních.

Na příštím nákupu se modelce zalíbí třeba tyhle vršky:

(vše Zara, www.zara.com)

Než vytáhne peněženku, měla by se zamyslet, jak se hodí ke kalhotám, které již má doma:

(vše Zara)

(džíny Marks & Spencer, vršky Zara)

Všechny kombinace vypadají dobře. Růžová košilová tunika je stylem trochu podobná červené halence, takže nákup není nutný, ale proužkované tričko se určitě hodí - když už chcete střihově jednoduché triko,  nějaký výrazný vzor není na škodu. Se lněnými kalhotami vypadá uvolněně a přitom to není úplná nuda.

Pudrová halenka se hodí zvlášť k šedým kalhotám, ale kombinace dvou tlumených barev je fádní. A jen se na ni dívám, už slyším ten křik: "ale v tom budu vypadat vyblitááá!" Nevýrazně vypadá jen ten, kdo zapomíná, že má-li celkový obraz vyznít dobře, potřebuje ještě pár tahů doplňkovým štětcem (a také tím skutečným - lehké zvýraznění očí udělá divy). Pudrová a šedá si přímo říká o černé doplňky; kdyby šedé kalhoty byly normální a ne denimové, nebo kdyby na jejich místě byla šedá pouzdrová sukně, získáte eleganci ve veskrze klasické chanelovské barevné kombinaci.

kalhoty: M&S, halenka: Zara, kabelka a boty: Asos

Černé doplňky využijete i ke kombinaci s červenou či růžovou halenkou. Univerzální barvou kabelky a doplňků, vhodnou především ke světlejším odstínům (kombinacím se světlými kalhotami), je také světle hnědá:

Kalhoty a vršky: Zara, kabelka vlevo: Asos, kabelka vpravo: Dooney & Bourke, náhrdelník: Promod, šátek Charlote Sparre

Kabelka může být v trendy aktovkovém stylu, nebo klasičtější (ta vám samozřejmě déle vydrží); bižuterii na krk koupíte dnes prakticky všude a v nejrůznějších cenových relacích; k růžové haleně jsem v duchu letošní módy výrazných barevných kombinací zvolila oranžový šátek.  Bez doplňků to každopádně nebude nikdy ono. Kdybychom prohodili kabelky, máme vlevo ležérní dámskou eleganci, nositelnou v každém věku. Ale sundejte šátek a vyměňte kalhoty za modré džíny... a kde jsme? V háji. Českém.

Co když se naší vzorové ženě zalíbí světlá halenka nebo tunika, jako je tato?

Halenka: Zara

Se světlými i šedými kalhotami to bude hodně nevýrazné. Černé doplňky by byly velmi kontrastní a příliš by se k tomu nehodily, samotná hnědá kabelka to také nespasí.  Může si k tomu ale dovolit hodně výrazný doplněk, třeba velké tyrkysové korále. Proč zrovna tyrkysové? Protože tyrkysová se dobře kombinuje se šedou a tím pádem může naše modelka bez újmy na celku vyměnit světlé kalhoty za šedé džíny, které už má. Stejně dobře by se hodily korále červené nebo třeba žluté.

Halenka a kalhoty: Zara, kabelka: Topshop

Světlá halenka se navíc v šatníku stala kusem, k němuž je možné vybírat další věci, a protože má neutrální barvu, tak i výrazné. Třeba červené nebo oranžové kalhoty, které lze zkombinovat i s některými už koupenými věcmi, ač to bude nápadnější, nebo k nim zase kupovat něco dalšího. Žádná zakoupená věc by ale neměla být tak mimo, že se vám vůbec k ničemu nehodí a bude ve skříni trčet jako osamělé memento nepromyšleného nákupu.

Oranžové kalhoty: Promod, kabelka: Topshop, zbytek: Zara

Modelka má v tuto chvíli v šatníku troje nebo čtvery kalhoty, z toho dvoje v neutrální barevnosti; tři až čtyři halenky, dvě trička, dvě kabelky (černou a hnědou) a různé doplňky - šátky, pásky, korále, náhrdelníky s přívěšky, brože, připínací květiny (některé z nich si klidně mohla vyrobit sama). V botníku by jí stačily troje boty, černé a hnědé klasičtější (lodičky na nízkém podpatku, baleríny, mokasíny, oxfordky) a jedny sportovní, které si vezme k džínám a tričku, až půjde venčit psa. Není to mnoho (představte si, že máte ve skříni čtvery kalhoty a šest vršků... to by bylo místa, že), ale dá se z toho vytvořit nečekaně mnoho kombinací včetně takových, v nichž se nemusí stydět jít ani na pracovní pohovor nebo na rande s chlapem, který nestojí o zariflovanou slečnu do nepohody. A bude-li naše modelka nakupovat chytře (ve slevách, sekáčích, aukcích), nemusí ji to stát žádné velké peníze. (A to vůbec nebereme v úvahu, že určitě nebude začínat úplně od nuly, ale má ve skříni pár použitelných věcí.)

Co kdyby se modelce v obchodě zalíbil výrazný, limetkově zelený top? Normálně zelenou mezi oblíbenými barvami nemá, ale ten top jí učaroval, a hodil by se jí k šedým kalhotám... jenže by se nedal dost dobře nosit k ničemu jinému. Kdyby se nechtěla omezit jen na tuto kombinaci, musela by k topu pořídit ještě něco dalšího (šedou sukni, smaragdové kalhoty...). Moudřejší by bylo koupit si (nebo vyrobit) limetkově zelený doplněk, třeba kabelku, která by se dala využít ve více kombinacích:

Šedé džíny: M&S, červené kalhoty a světlý top: Zara, zelený top: Max Mara

Jinými slovy, dobře kombinovatelný šatník by se měl skládat spíš z univerzálnějších, jednoduchých oděvů a výrazných doplňků. Mezi oblečením, které jsem přiřkla modelové osobě, není nic divokého. Žádné potisky, flitry, cvočky, leopardí a krokodýlí vzory, žádná cingrlata na kabelkách a průstřihy, ze kterých věčně něco leze. Vypadat dobře totiž neznamená mít ve skříni co nejvíc divočáren. K vyřádění jsou určeny doplňky. Vyjde to levněji, nezabere to tolik místa, jejich případná výroba není tak složitá jako šití oblečení a celek nebude působit přeplácaně (ne že by nešlo přeplácat se doplňky - i pro ně platí, že méně je někdy více).

V druhém dílu článku se budu věnovat mužům.

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 11:52

Super :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 12:02

Díky za článek! Pod vlivem Pekla už jsem ze svého šatníku vyházela všechny nevhodné věci, což ale vedlo k tomu, že jsem na jedněch kalhotech a dvou tričkách. Alespoň teď vím, jak začít budovat v šatníku něco pořádného…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 12:11

Presne tak! Vzdycky jak si nevim rady, tak si vzpomenu na peklo


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 12:21

Jeden z nejlepších článků! Doufám, že na místě činu zůstanu příčetná a pořídím jenom praktické kousky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 12:39

Děkuju za prima článek. Trochá mi to otevřelo oči, mám ve skříni sice famózní kousky, ale některé jsem měla na sobě jednou- ve zkušební kabince. Asi jsem potřebovala od někoho slyšet nějakou motivaci formulku, abych měla důvod se toho zbavit. A je fajn, jak jsi zdůraznila význam doplňků, někdy mám pocit, že na mě lidé kvůli masivním korálům koukají jako na nějakou buržoazii :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 12:48

Pro mně jsou právě slevy cestou do pekel - přestanu se kontrolovat a koupím právě tu hloupost, kterou bych si jindy nekoupila :-) Jdu přemýšlet před skříň, díky Ado :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 12:51

Úžasný článek:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 12:56

Rady jsou fajn, pro mě sice nepoužitelné, protože mám dost vyhraněný styl, ale někomu to určitě pomůže :)…jen mi překvapilo, že jste Ado vybrala zrovna ty šedivé džíny - ty mi střihovně přijdou naprosto hrozné


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 13:01

mě úplně okouzlila kombinace světlé halenky ze Zary a zelených šortek


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 13:02

jo a šedivé džíny se mi taky hnusí, strihově hlavně


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 13:03

parada


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 13:03

zato ta světlé kalhoty a ty v teplých odstínech se mi moc líbí


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 13:18

Co vám brání si místo šedých kalhot pořídit šedou sukni? S bílou halenkou máte skvělé oblečení do divadla, s barevnou do práce.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 13:38

Ahoj,
děkuju za moc prima článek s názornými příklady! Už nějakou dobu se chystám pročistit šatník a konečně pořádně promyslet kombinace, protože stále nemám nic na sebe, ačkoliv skříň praská ve švech … Myslím, že jste mne, Ado, nakopla a konečně se do toho pustím.
Velice si vážím osvěty, kterou tady provádíte, ačkoliv ne se vším souhlasím (a to by byla nuda, kdybychom spolu všichni ve všem souhlasili), tak se tu velice ráda začtu a doporučuju web dalším …


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 13:46

a čo tie sukňové typy?
plánujem nosiť šaty aj na jeseň a v zime


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 14:00

Moniko, tenhle článek má č. 1, z toho soudím, že to bude mít víc dílů, takže č.2 asi budou sukně.......


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 14:01

Bezvadný článek, taky se snažím při nakupování uvažovat podobně. Škoda, že v praxi to není tak jednoduché. Když má nějaký kousek oblečení pěknou a pro mě vhodnou barvu či vzor, tak většinou mívá nemožný střih nebo materiál a naopak. Navíc měřím jen 152 cm a málo co mi sedí. Chce to v obchodech hodně přemýšlet a mnohdy se člověku těžko rozhoduje, jestli si halenku kvůli barvě vzít nebo nevzít, když na takovou pěknou a zároveň dobře padnoucí nemusím další dva roky narazit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 14:02

Díky moc za článek.

Bohužel se ale znám. Obchody mě milují, nakupuju totiž dost emotivně a veškerá teoretická znalost se většinou rozsype se vstupem do nějaké pořádné výprodejové hrabárny.

Loni jsem měla právě záchvat lásky k vtipným tričkům, koupila jsem jich snad třicet a dodnes tím v malých dávkách plním Aukro. Achjo :).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 14:06

Tipla bych si, že spousta pseudokreativců by prskala, že tohle je stádní, je to ve všech obchodech a časopisech, postrádá to originalitu. Zvláštní však je, že pokud se takto obléknu… a oblékám se takto… nepotkám na ulici mnoho podobných slečen. Skoro mám až pocit, že vypadat vkusně, normálně rovná se být originálnější než všichni ti pohrdači trendy. I když teď v letních měsících je to o něco lepší. Nejhorší je zima. To jakoby všichni rezignovali a oblékli se do džínů, černých bund a kabátů a pohorek. Ale to už tu Ada řešila. Nicméně jak se ochladí, vrátila bych se k tomuto tématu a udělala podobný článek. Mě osobně trápí, že dá hodně práce sehnat opravdu teplý kabát nebo elegantnější bundičku na zimu tak, aby to nebylo bezbarvé a hnusné a nepřipomínalo to spacák. Ale to by byl spíš apel na výrobce. Měla jsem zánět ledvin a hrůzné vzpomínky ve mě přetrvávají do letních dnů.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 14:15

Dovedu si představit, že to někomu pomohlo, ale já mám úplně jiný vkus. Kombinace růžová halenka a oranžový šátek přijde mně přímo pekelná a nic z ostatních modelů mě příliš nezaujalo.
Obsah článku se dá navíc shrnout jedním větným celkem - pamatujte na to, že to pak budete muset nějak kombinovat - a to není žádná novinka.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 14:17

Dobrý návodný článek pro začátečníky, aspoň teď vědí, od čeho se odpíchnout při nákupu. Troufám si tvrdit, že tohle „základní“ stadium už mám za sebou. Teď něco pro pokročilé bych si prosila… :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 14:29

Jojo, červená kaťata sháním už pěkně dlouho, ale já mám vůbec problém sehnat kalhoty, poněvadž nesnáším bokovky a do skinny se nenavlíknu přes lýtka a moc jiných kalhot v obchodech není:-) celkově, jak stárnu (ehm), mám nějak tendenci oblékat se víc elegantně a hodně jsem si oblíbila sukně. Myslím, že je to takový přirozený vývoj - na gymplu jsem jela ve stylu grunge, co jsem na výšce, klidním se:-) takže doplňuju šatník neutrálníma a romantičtějšíma tričkama, víc dám i těm doplňkům a eliminuju tenisky - vysnila jsem si šedé boty na mírném podpatky a má představa je tak specifická, že samozřejmě nemám šanci je sehnat.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 14:31

Docela fajn:)
Z kalhot mě ovšem nejvíce zaujaly ty 7/8 červené.Šedé kalhoty se mi líbí jen v kombinaci elegantní s černou broží a lodičkama…jinak působí fádně k čemukoliv…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 14:47

A proč konkrétně nemůže modelka zkombinovat limetkový top s červenými nebo oranžovými kalhotami? Moc crazy?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 14:59

Taky se mi člnek moc líbí, muselo dát poměrně práci to všechno podrobně sepsat…pochvala..
Jinak co mne se týče, tak období bezhlavých nákupů mám už dá se říci za sebou..samozřejmě, že čas od času koupim něco, co potom nevyužiju, ale to už je teď díkybohu vyjímka..taky je to ale tím, že chodím nakupovat opravdu hodně často a ve volném čase pořád pojíždím různé internetové stránky o módě atd…Ale u žen, které nakupují také často bych řekla, že se vyplatí klidně si koupit nějakou věc, kterou sice hned nevyužijí, ale po čase zjistí, že se jí k něčemu novému hodí a hned má outfit vymyšlený..hlavně bych to použila u doplňků, které se nějak využít dají skoro pořád, kdežto oblečení samozřejmě do módy přichází ale také vychází


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 15:05

Jani, právě proto máme v článku jednoduché, univerzální a především nadčasové oděvy… bez nich to prostě nejde, ať už nakupujete často nebo 1× ročně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 15:06

Katko, nejspíš proto:-):
„Jako model si vezmeme člověka, který nemá vyhraněný styl, nechce být příliš nápadný, ale chce vypadat k světu.“


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 15:37

Na můj vkus je to příliš uťáplé, nicméně kdyby se takto Češky oblékaly, byla by to skvělá startovní pozice pro sem-tam nějaký ten odvážnější outfit a vznik osobního stylu. Dík, Ado, za osvětu - snad se aspoň pár „pekelnic“ chytí za nos :D

Mně trvalo asi 5 let, než jsem si vybudoval šatník podle těchto pravidel, nicméně teď mám „vždy co na sebe“ a nestojím bezradně u skříně. Držím pěsti i ostatním, aby se jim to povedlo .-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 15:47

Príma inspirace, díky :)

To pruhované tričko a červené kraťasy chci… moc … strašně moc …


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 16:06

Pěkný článek. Sice je to základ, ale na ulici to opravdu často není vidět.
Asi jsem moc konzerva, ale barevná kombinace výrazného vršku (červená/fialová/limetka) a přírodního spodku (béžová/šedé) se mi nelíbí ani jedna.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 16:37

Včera jsem náhodou (jako doprovod „scháněče“ konkrétní věci) navštívila pár písmenkových obchodů a nestačila se divit. Kde je výrazně růžová, zářivě oranžová, trávově zelená, sytě žlutá, červená a jiné výrazné zářivé letní barvy? Vše mi přišlo podivně mdlé, nevýrazné, vyblité - jako by nebyl začátek léta, ale obchody už zaplnila kolekce podzim/zima. Navíc jakákoliv průbojnější barva okamžitě utlumena nemožnou kombinací. Neprošvihla jsem náhodou letošní léto? Možná to byl blbý náhodný výběr obchodů, takže se ptám - je to tak všude?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 16:47

Doprovodné fotky slouží pouze jako ilustrace, nikdo tu neříká, že ty šedé neforemné džíny jsou nejnovější hit, bez kterého se letos neobejdeme. Stejně tak výše uvedené barevné kombinace nejsou pro nikoho závazné. V některém dalším článku se pravděpodobně posuneme do vyššího levelu a poučíme se o dalším. Těm z vás, které máte základy stylingu v malíku gratuluji, ale prosím pochopte, že někomu se ty rady třeba budou moc hodit a bude za ně vděčný. Máte-li nějaké další rady, podělte se s námi, ale ty věčné stížnosti a informace typu „mám jiný vkus“ nechápu…(?!)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 17:18

Lara - se zimními věci je to těžké. Barvy většinou stojí za houby, černá z toho obvykle vychází jako jediná nositelná barva (aspoň pro mě, cokoliv co zavání hnědou, béžovou, khaki apod. mě těžce nesluší). A když je venku zima a hnusně, člověku se ani nechce moc nějak strojit, nemluvě o tom, že praktické věci nebývají moc vzhledné a v těch hezkých občas hrozí umrznutí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 17:38

Ignis: No právě. To je to zapeklité. Proto bych Adu ráda poprosila, kdyby si udělala do kalendáře někde na podzim poznámku a trochu se tomu zavěnovala, vyfotila co kde v obchodech mají a poukázala na to, co je pěkné, ale i hřejivé, kvalitní. Obecně spáchat takovou zimní kombinatoriku… jak nenechat v obchodě majlant za něco hnusného, nepraktického… no však asi chápeš kam směřuji.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 17:39

Fíha! Jeden z nejlepších článků za poslední dobu.
Konstruktivní, psaný lehkou rukou, a přesto maximálně užitečný.
/Právě jsem se vrátila z nákupu ,–))/

Díky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 17:40

Krása, presne takhle bych chtela vypadat:) Bohuzel nemam uplne konfekcni velikost a treba shanet kalhoty je docela problem (jsem malá a tlustá:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 18:03

Síce zaujímavé, ale zisťujem, že vôbec nie pre mňa. Jednak by som vo všetkých modeloch vyzerala o 10 rokov staršia (aj keď tá pudrová halenka yzerá super, lenže by mi bohužiaľ vôbec nepristala :/) a navyše čo sa týka doplnkov, znesiem len prstene. Takže asi vždy budem nudná v rifliach a tričkách (a úprimne, je mi jedno, čo kto hovorí, na špeciálne príležitosti sa obliecť viem - čoho dôkazom by mohli byť promócie, na ktorých mala úplne nepochopiteľne väčšina dievčat nevhodné minišaty bez ramienok v žiarivých farbách - a v bežný deň chcem byť v tom, čom sa dobre cítim).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 18:22

Lara :Podzim je z hlediska barev kreativní, na ten se vždy těším. Zima - to je horší. Kvalitní kabát je celkem nákladná věc a tak také skončím vždy u černé.Snažím se ale u doplňků a bot. Jinak také bych raději velbloudí hnědou, smetanovou nebo červenou, ale to by dopadlo !!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 18:29

Mira: začínám být mimo téma, kor v létě, ale… No dobře, půjdu tedy s podmínkama níž. Kde sehnat teplý, klidně i černý elegantní kabát? Nebo aspoň přiměřeně elegantní. Tak aby to nebyla svrchní látka a pod tím hned podšívka. Prostě abych v tom neumrzla. Nechci chodit v buřtovém šusťákovém spacáku s kožíškem na kapuci, skejťácké bundě s grafickými vzory ani podobné prasárně v outdoorovém provedení. Fuj. A ještě jednou fuj.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 18:29

Nebo je nějaká jiná alternativa?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 18:34

zaromilec:chtěla jsem napsat přesně to co ty :) předběhla jsi mě


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 18:37

Lara : Podle mých zkušeností, je lepší kvalitní vlněný kabát, skvělé je když nemá příliš hluboko otevřené střihové řešení předního dílu a počet slupek pod ním řídit aktualně podle teploměru. Je to kreativní a přizpůsobivější než mohutný těžký kabát, extrémně mrazivé počasí je stejně v menšině.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 18:53

Ja sice kombinacni problemy nemam, chapu ale, ze tapajicim muze clanek pomoct… Pokud se modelka snazi vypadat slusne a nenapadne, proc ne, ale ja bych si v tom pripadala moc nudne a usedle.
Pokud nekdo shani pekne obleceni ve vyraznych barvach, doporucuju Promod, zrovna maji krasne kousky v jednoduchych a slusivych strizich (osobne touzim po kanarkove zlute sukni po kolena kterou jsem tam spatrila minuly tyden). I v M&S se da leccos najit, zvlast ted ve slevach.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 18:55

moc pěkně barevné modely!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 18:59

Díky za konstruktivní článek. S tím kombinováním je všechno pravda, ale úderem 18 stupňů Celsia a míň je bohužel všechno jinak. Nutno přidat svetr, sako nebo bundu, jiné boty, šálu na krk a neštěstí je hotové. V mém šatníku jsou letitým vývojem vlivem těchto komplikací šedé (černé) kalhoty (a sukně) a béžové (hnědé) kalhoty (a sukně) základem dvou nezávislých oděvních řad, které se, až na malé výjimky, prakticky nikde neprotínají. Má to tu výhodu, že o tom každé ráno před otevřenou skříní už nemusím moc přemýšlet. Těším se na další lekci. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 19:00

limetkový top na poslední fotografii (s šedivými džínami) mi přijde jako kus hadru ve kterém bych se styděla předklonit, ale barva docela dobrá


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 19:01

Skvělé :) Mně se hlavně moc líbí ten limetkový top i to psaníčko. Bohužel, jak už tu někdo zmínil, v obchodech není vidět normální jasná barva. Mohla jsem vypustit duši, když jsem sháněla jakýkoli sytě červený vršek.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 19:06

Velryba Gronská, já, pokud je to ještě únosné, nosím nějaký přehoz, pelerínu, nebo šátek (čtvercovitého tvaru, přeložený do trojúhelníku obvázaný kolem ramen, tak, že roh s úhlem 90° mám na zádech) v neutrální barvě, šátek pak jako levnější záležitost i barevně „ulítlejší“, ladící


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 19:10

Koukám že už jsem za „kus hadru“ dostala dva dolupalce, ale když se v tom někdo předkloní, všichni kolemstojící mu přes výstřih budou vidět prsa, přes břich až dolu k pasu, prostě to asi není 2× praktické, ale líbí se mi takhle na stojící postavě, to jo, ale nikoho „špehovat“ nepotřebuju


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 19:14

zaromilec: Musíš si přidřepnout. Ne ve všem se dá předklánět způsobem: nohy v kolenou rovné a řiť vystrčím do okolí. To jsou pak prsa vidět ve všem, co nepatří do intervalu tričko ke krku až rolák.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 19:36

Velmi užitečný článek,skvěle napsaný,líbí se mi i zvolený jednoduchý,ale ženský styl,který Ada


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 19:37

zvolila jako modelový a těším se na pokračování dalších praktických rad.
Pardon,komentář se mi nějakých zázrakem povedlo napsat ve dvou dílech.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 19:43

Když se nad tím zamyslím, tak je skutečně pravda, že takovéhle klasické kombinace se na ulicích vážně moc nevidí…tak když někdo umí klasiku zkombinovat s něčím výrazným, tak rozhodně ano, proč ne? problémem však je, že skutečně vše dobře sladit jak stylově, tak barevně umí málokdo..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 20:11

Super Ado ;) vážně moc pěkný :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 21:03

Skvělý článek Ado, snažím se budovat šatník na pevných základech, chybí mi k tomu však pořádné černé kalhoty, které nemohu nikde sehnat…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 21:13

Shodou okolností jsem pod vlivem výprodejů včera přemýšlela, že bych chtěla počítačový program, který by byl kapku jako vystřihovánky. Tam bych si uložila všechno své oblečení a doplňky a pak bych si to hezky virtuálně v klidu kombinovala, místo abych se furt oblíkala a svlíkala. Samozřejmě „naživo“ to je ještě o něčem jiném, ale určitě by to tak nějak usnadňovalo práci.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 21:20

Skvělý článek! Musel být časově velmi náročný, ale myslím, že se to vyplatilo :-) V zájmu objektivity dodávám, že subjektivní vkus nebo styl jsou jedno, protože dobře napsaný obecný základ lze uplatnit na všechny styly. Můj vkus je hodně jiný, ale přesto článek velmi oceňuji. I když i ve slevách mám opačný problém - vyrůstání v reálném socialismu a šikovná maminka mne naučily všímat si střihů, materiálů a barev, a vybírat čistě prakticky :-) Učím se tedy kupovat sem tam i nějakou nepraktickou věc za cenu přešlapů (ale tím si musí projít každý :-)

Jinak ale Ado, skvělé. Jen bych podotkla, že je vidět, že jsi vycházela ze své tonality a k ní se hodících barev, a myslím, že spousta žen je bezradná i v barevnosti. Tedy nevolila bych barevnou škálu jen podle toho, co se mi tzv. líbí, ale brala bych v potaz i to, co mi sluší. Díky a těším se na pánský článek, snad se mi podaří jej nechat nenápadně otevřený na stole :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 21:32

Super clanek, musim ale rict ze Zara posledni dobou hodne poklesla, bydlim v Londyne a kazda Zara do ktery jsem posledni dobou vkrocila uz je jenom jako dalsi H&M, vsechno levny tuctovy a bez napadu, jenom samy nehezky kytkovany vzory, pruhy a pytlovity mrkvace, takze jsem to vyresila, uz tam nelezu :) pocitam ze v ceskych zarach se to taky brzo odrazi.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 21:49

evko - takový program je na http://www.polyvore.com co ještě nemají v systému, tak to tam můžeš nahrát.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 21:57

Zaromilec: Mně se hrozně líbí ty velké šátky ležérně uvázané kolem ramen, ale neumím to nosit a vůbec nechápu, jak se dá docílit, aby to drželo správně naaranžované. …Takže v zimě v létě nosím nakonec na krk nejraději roláky a stojáčky. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 22:07

Ada je Bůh! Howk!… Tímto Ti pane Bože děkuji!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 23:47

Zaromilec, pokud se náhle trochu ochladí, tak kromě šátku je skvělá věc třeba bolerko, teď jich je všude spousta a z různých materiálů.
Adě děkuju za úžasný článek, určitě stál hodně času a energie, ale je to zase jeden z mých top článků na pekle.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 07:40

Výborný článek! Opravdu pro začátečníky jak dělaný. Sama za sebe musím říct, že snad už konečně základy kombinování barev a střihů ovládám. S čím mám ale problém, jsou doplňky. Neumím je nakupovat a už vůbec ne kombinovat a nosit. Mám doma všehovšudy pár šátků na krk (které využívám v zimě jako šálu), jeden černý „závěs“ na krk, asi pět párů náušnic, dvě další cingrlátka na krk a pár kabelek (velkých, praktických, jednobarevných). Miluju jednoduchost, nepřeplácanost. V šatníku mi převládají jednobarevné věci, které když si obleču, tak sice vypadám upraveně a snad i dobře, ale chybí tomu taková ta šťáva. V obchodě mě ale z doplňků máloco zaujme…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 08:05

jak je možné, že se vám zdá, že v obchodech teď nemají barvy? Zrovna minulý týden jsem byla s kamarádkou v obchodním centru Arkády Pankrác a všechny obchody hrály všemi barvami, až mi oči přecházely a já se radovala, jaký je to oproti šedé zimě rozdíl…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 08:13

Bravo!!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 08:14

Ráda bych si pořídila hezké vršky, ale na moje zbytečně velká prsa vzhledem ke zbytku postavy, lze koupit většinou jen tričko, které se přes prsa jakž takž vytáhne a přes břicho zůstane jakž takž obtažené. Jakýkoliv jiný vršek - halenka, tunika - je mi buď přes prsa a nebo přes pas (boky).....nevíte, kde se dá nakoupit s většíma prsama, ale normálním zbytkem postavy? Pls…V mém věku bych už potřebovala vypadat trošku solidně :-) a bavlněné tričko, už to nezachrání. Ještě mě napadlo sehnat si dobrou švadlenku,…ale to už se tu taky probíralo - nejsou :-(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 09:27

Kája mám ten samej problém. nedávno jsem svůj šatník probírala a zbylo mi tma jen pár věcí. U těch, co jsem na ně neávno koukalaj sem zjistila, že mi z nich leze pupek, obtahuje mi to celej pupek a ještě víc zvýrazní moje silný ruce, prsa vypadají ještě větší, než je mám…

Můj vkus je takovej, že mám ráda rafinované kalhoty a sukně, popřípadě šaty a k tomu nejlépe jednoduchá trika nebo halenky - s těmi mám problém. Jako „hlavní“ dominantní barvu volím červenou u sebe. Miluju červenou. A kolikrát nevím, co k tomu bych dala. ta béžová zní dobře. Mě se ještě osvědčila k ní dát šedou, nebo takovou athracitovou. Ty béžový kalhoty se mi líbí, ale já bych v tom vypadala jako buřt, protože jsem malá, široká :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 09:34

Kájo, to by mě taky zajímalo, kde se dneska dá nakoupit na takovou postavu. Od té doby, co zrušili rozdělení každé konfekční velikosti na tři typy podle poměru prsou a boků (řekněme A, H, V), tak zužuju a zužuju trička, halenky i saka, a když objevím kabát, který bych nahoře zapnula a dole by neplandal jako pytel, tak otvírám šampaňské. :-(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 10:38

Tina: Nedávno (tak měsíc nazpět) jsem asi po dvou letech zavítala na Novém Smíchově do Zary a byla poněkud překvapená. Přišlo mi, že jsem přišla do H&M v době výprodejů. Jednak bordel, všechno leželo všude a zmuchlaný jak onuce, potom z oblečení lezly nitě a hlavně vše totálně postrádlo šmrnc a šarm, který jsem měla se Zarou v paměti spojený. Budu-li chtít být hnusná, přirovnala bych to k Primarku. Takže ano, i v Praze stojí Zara za starou belu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 10:51

H&M, ZARA…musim se pripojit k ostatnim. V H&M jsem si naposledy koupila neco pred sesti lety, snad to byla podprsenka…v ZARA jeste nikdy nic. Za prve me to stresuje, protoze je vsechno chaoticky, rozhazeny, zmuchlany a kdyz se toho neleknu primo ve vyloze, leknu se toho ve zkusebni kabine. A kde nakupuju? Na OTTO, ZALANDO, YOOX.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 11:18

článek super…pro někoho, kdo se doposud svým oblečením moc nezabýval. Mám přesně opačný problém skříň plnou neutrálních spodků i svršků, ke kterým jsem si vypěstovala naprostý odpor. Můj plán je nechat si jen pár základních věcí - barevná tílka, bílá a černá obyčejná trička (jiné neutrální mi nesluší) a zbytek zaplnit úlety, které ale budu milovat. pár jich mám ze sekáčů, a nosím jen ty, svetříků a kalhot v různých barvách ve svém šatníku se ani netknu. na konci prázdnin se chystám do londýna, tam bych snad mohla něco najít (je to trochu off topic, ale kdyby někdo měl v tom londýně tip…:))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 12:10

Asi shořím v pekle… článek hezky napsaný, ale normální člověk podle mého kombinuje tak nějak intuitivně. A i „univerzální oblečení“ podle mě může mít nápad a šmrnc, ne jak ty příšerné kalhoty.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 12:27

někdo tady psal o Primarku, já jsem se teď vrátila z Anglie, kde byl Primark v každym městě a mam z něj dobrej pocit. Koupila jsem si bezva sukni (dokonce i drobný vzo ve švech navazuje, stala 5 liber), troje barevny puncochace (dohromady za 1 libru, 50 pencí), menší kabelku (2 libry)
Všechno oblečení se tam musí ale probírat.
S Primarkem jsem docela spokojený, v ČR asi neni, co :(?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 12:29

Ado, článek je povedený, těším se na další díl „vyššího levelu“ ;-)
Dle mého tu nemá cenu řešit ten divný střih šedivých kalhot, Ada je nadhodila zřejmě jen pro barevnou inspiraci (takže např. já si místo nich představím šedé slims či šedou pouzdrovou sukni a vše je OK ;-)

Btw, když si kupuji něco nového na sebe, tak už při zkoušení v kabince si v hlavě promítám kombinace všeho možného a nemožného z mé skříně, k čemu by se mi ta daná věc hodila.. Když mne nenapadne vůbec nic, nechávám věc v obchodě a hledám nějakou vhodnější :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 12:29

a taky obyčejný opasek (měly i na můj vosí pas), barva zatim drží, neloupe se, stál jednu libru


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 12:38

Zaromilec: Často z něj je něco v sekáčích. Mám asi pět šatů ze sekáče značky Atmosphere, jsou to moje nejoblíbenější šaty a je mi jedno, že původně pocházejí právě z „podřadného“ obchodu jako Primark. Střih, styl, kupodivu i drží několik let, krásné a mám jistotu, že v okolí nenarazím na nikoho v šatech stejných. Kdyby u nás třeba to H&M prodávalo alespoň z poloviny podobné věci jako Primark, byla bych šťastnej člověk. Jen se bojím, že v našich sekáčích jsou ty šaty často dražší, než původně v Primarku:D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 12:55

Majo, jsou. Narazila jsem na atmosphere kalhoty, byly skoro za tři stovky a ještě s originál visačkou, kde byla uvedená původní cena 5Ł.
Taky v Primarku nakupuju ráda. Sezóní oblečení a doplňky. Ale je fakt, že je to prostě hrabárna a je třeba se vyhnout tomu v Londýně na Oxford Street, protože tam jsou neuvěřitelný davy turistek :-D
Několik let jsem hledala levnější lakovaný červený lodičky na nižším podpatku a nikde nic. V únoru jsem si je přivezla z Primarku za 4Ł z výprodeje. Není to žádná kvalitní bota, ale na to vzetí 3× do roka jsou postačující.

Karolina
193 příspěvků 4.7.11 13:13

já mám ze sekáčů dost věcí značky atmosphere (vršky a šaty) většinou z viskózy a jsem s nimi na 80% spokojená, mají hezký střih, jen to zpracování trochu pokulhává, ale nejde o nic, co by se nedalo během 10ti minut spravit. ale většinou jsem spokojenější se zbožím „značkovým“ mám třeba bílou lněnou sukni esprit s podšívkou a to se s mojí druhou lněnou sukní z H&M nedá porovnávat, střih je skvělý a zpracování taky, plus je to z kvalitní látky. a nikde nevisí ani milimetr nitky. za 70 Kč hříšně výhodná koupě. což se ale o těch hadřících atmosphere říct moc nedá :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 13:18

Nerada bych, aby můj komentář vyzněl špatně. Nemám nic proti Primarku. Taky mám z něj nějaké věci (a pozor, jedny krajkové kalhotky už 15let!!! asi jsou celý z plastu, nechápu). Mají módní věci za srandovní ceny. Nicméně, kdo tam byl, ví, jaká je to kultura nákupu. BOJ. BORDEL. Kvalita…no…může i mile přakvapit (viz výše). Když tam ale jdu, jdu tam pro šaty za 5 liber, takže mi nevadí, že u nich musím zastřihnout nitě a znovu přišít všechny knoflíky a budu si je muset vyhrabat zpod hromady plavek, pánských tenýrek a obalů od gumáků. Ovšem, pokud jdu do Zary, kde ty šaty nebudou 5 liber (150,–) ale 2000,– tak očekávám, že tam to bude vypadat krapet jinak a že odpadne ono zastřihávání nití a došívání knoflíků.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 13:25

Prima článek, díky za něj.
Jen jedna připomínka k botám:podle mě nejde ke stejným kalhotám použít jednou lodičky na vysokém podpatku, podruhé sportovní boty nebo jiné placky - s těmi lodičkami kor kalhoty do zvonu jako jsou tady jako příklad působí, že jsou krátké.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 13:26

Kája, Seznam.Mih a Velryba Grónská: připojuji se, také řeším problém co s bujným poprsím, navíc v kombinaci s úzkými zády. Ve většině triček si připadám jako pašerák dvou nedopečených pecnů chleba, halenky si už v obchodech ani nezkouším a šaty? Na ty můžu rovnou zapomenout. Mé pod- i přesměrečné tělo neodpovídá žádné české nebo „levnější“ konfekční velikosti, dokonce ani per partes (zato kalhotová sukně a tvídový kabát Burberry z druhé ruky vypadají a sedí, jako by je šili přímo na mě). Svou situaci řeším vymetáním second handů (časově náročné a málo efektivní), při zahraničních cestách výprodejů (nesystematické) a opečováváním použitelných kousků v šatníku (čiré zoufalství). Když už natrefím na něco použitelného, kupuji bez váhání.
Ad Zara a spol.: nechci být neuctivá, ale také mám pocit, že je to blešárna, zdaleka nejen u nás. Zjara jsme vyrazili na rodinný výlet do Vídně, obě dcery nutně potřebovaly shlédnout v obchodech s šatstvem „nové kolekce“ (toto slovní spojení v kombinaci s podniky typu H&M, Zara, Mango a podobně ve mně vzbuzuje určité rozpaky), a připravit své šatníky na léto. Shodou okolností k jednomu velmi spornému modelu byl jako nestranný sudí přivolán i můj muž, který obchody s oděvy téměř nenavštěvuje, leč má cit pro detail i materiál. Neohroženě vstoupil do prodejny Zara proti chrámu svatého Štěpána, vynesl zdrcující ortel a prchl. Venku se mi pak svěřil, že podle kvality materiálu i zpracování posuzovaných šatů, výzoru zákaznic a nepořádku, který uvnitř panoval, měl pocit, že propadl časoprostorovou dírou do nějakého bazaru na Ukrajině.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 13:29

:) Pro me to vyhrava Firetrap, Mango, Karen Millen, obcas All Saints, Bench je uzasnej na casuals a svetriky, Republic, Esprit, nekdy Next, taky jsem online nasla par peknych kousku od Veromoda. Klidne se podivam do levnejsich obchodu ne ze ne, ale ja si tam proste nevyberu, a odradi me kdyz vidim jak si deset lidi bere do kabinky stejnou vec, ne diky. Radsi zaplatim za kvalitni veci s napadem ktere nebude mit na sobe kazda druha slecna kterou potkam na ulici.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 13:54

Těším se na druhou část!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 14:07

Velmi bych stála o článek s radami pro určité typy postavy. Je to klasická problematika, ke které se ale nedá nikde najít pořádná rada. Nemáte tip, co k tomu načíst? Já bych si totiž třeba vůbec nemohla dovolit to prodloužené pruhované tričko (na mé široké boky k extrémně úzkému hrudníčku a pasu). A myslím si, že by se hodilo věnovat i barevné problematice. Mám totiž za to, že správný výběr barvy tvoří půlku úspěchu, ale zdá se mi, že tuhle problematiku Peklo úplně pomíjí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 14:11

Všechno velmi fajn, ale ty šedé džíny jsou jednoduše otřesné. To už bych dala přednost nějakým hodně tmavým, absolutně bez zdobení, s jednoduchými kapsami.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 14:34

Oli, všimla jsem si, že v UK je bordel skoro ve všech krámech. Oni po sobě totiž zákazníci neuklízí, tak jak to funguje tady. Hromady rozkopaných bot, oblečení na hromadách všude možně. Když jsem odnášela boty po zkoušení zpět do poličky, koukaly na mě Britky jako na exota.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 14:41

Betty J.: Teď jsem si vzpomněla - s těmi kabáty - na jednu příhodu. Normálně si kupuji velikost 46, protože menší je mi těsná v horní partii všude, kde to jde - přes prsa, v ramenou i na pažích. Jednou jsem sháněla co nejjednodušší kabátek a narazila jsem na jeden úžasný, bez límce, raglánového střihu, ale měli jenom velikost 38. Smutně na to koukám a paní povídá, však to zkuste. Nějdřív jsem nechtěla, ale pak jsem to zkusila. A koupila jsem si ho, protože mi byl akorát. To ten volný střih nahoře. Takže naše šance přijde až bude zase někdy v módě raglán a široké rukávy. Ostatně, pro netopýří rukávy halenek pod kabátem je to taky jediná šance. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 15:08

Hanee: ruzne typy postav jsou probirane na http://conasebe.blogspot.com/
barevna typologie zase tady: http://www.supervizaz.net/blog.php a neco k te postave se tam taky najde.
doufam, ze to pomuze :-) podle me jsou oba blogy dost uzitecne


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 15:32

Klára: hruznost strihu sedych dzin je otazkou uhlu pohledu. Trebas pro me je tento strih jediny , o kterem bezpecne vim, ze mi sedi, bohuzel. Co se tyce barvy, tak souhlas, seda na dzinach mi prijde dost silena (nemuzu za to ale evokuje mi plisnaky, brrr).
Ale zase na druhou stranu by mohly projit i dress codem u nas v praci, ktery modry denim dost striktne zakazuje.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 16:40

Pro mne dost fádní, ale na ostatních bych to viděla ráda ;o)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 17:14

Coralline, děkuju moc, hned na to jdu kouknout!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 18:18

teda, prave sem na fleru narazila na desivy vyber, to nekupovat - http://www.fler.cz/…na-top-vyber?…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 19:09

Zaromilec: to si nekdo udelal strandu ne? :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 19:17

Šedivý džíny jsou otřesný, ale ne kvůli barvě a střihu… spíš proto, že jakožto typ „do zvonu“ jsou o pár čísel kratší, než by měly být.
A jinak, Coralline - tvoje odkazy jsou velmi užitečný, nicméně mi tam přece jen něco chybí… jako původně tmavý, zimní, chladný typ jsem si přestala barvit vlasy a hrdě nosím svůj dočista stříbrný účes - a podobnými se už nikdo nezabývá… patrně v přesvědčení, že v rakvi nás už nikdo neuvidí :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 19:22

Dahllie: Když jsem začala chodit na VŠ v Praze (jinak jsem od Pardubic), tak jsem zůstala zírat s otevřenou pusou, jak zahraniční turistky nechávají vyzkoušené věci viset v kabinkách. Takhle byly ověšeny všechny volné kabinky, tak jsem se ptala prodavačky, jestli se tam ještě někdo vrátí nebo co to má být. Unaveně mávla rukou a jednu kabinku mi odklidila, že prý to je normální. No, mně to normální nepřijde.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 19:35

Ad bujné poprsí: mám 75F, takže radost nakupovat. :-) Ale zaručený je Esprit - trička, halenky, kabáty i šaty. Doporučuju ale nakupovat na e-shopu - posílají to z Německa, ale i s poštovným to stojí mnohem méně než v českých obchodech a navíc je tam asi tisíckrát větší výběr. Mají spoustu střihů triček přestřižených pod prsama a taky jakoby zavinovací, takže se prsa i opticky zmenší. Dál pak překvapivě s.Oliver, ale kolekce selection, kde jsou elegantnější věci. Košile sedí dobře. Marks and Spencer - včetně delších kabátů. Nedávno jsem objevila v Německu v Kaufhofu značku košil eterna (nevím, jestli je to private label, nebo se dá koupit i jinde) a sedělo mi asi 5 košil z 5 vyzkoušených. Zázrak, protože košile jsou podle mě největší problém pro větší poprsí. esprit, MS i s.Oliver vydrží rozhodně víc než jednu sezónu. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 20:01

Kiwi: to opravdu nemůžu sloužit :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 20:09

Zaromilec: já se vsadím, že tenhle výběr spáchala nějaká spolupekelnice, vidím tam naše oblíbené kousky :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 20:27

Cinkitoo - personál v obchodě je mimo jiné proto, aby ty vyzkoušené věci uklidil. V malých obchodech není problém vrátit se k regálu a zboží uklidit. Ale v megaobrprodejně nebudu bloudit jako slepé kuře a hledat, odkud jsem oděv sundala. Považuju za příjemný standard třeba v německých řetězcích, že nikdo nečeká od zákazníků úklid, prodavačky kmitají a oblečení vracejí na správná místa. Takže nebývají kabinky ověšené ničím, není důvod.

I pro obchod je pohodlnější, když personál dělá, co má a uklízí vyzkoušené věci do správných regálů. Než čekat, že zákazník se potáhne někam přes halu a bude hledat stojan, ze kterého svěsil. Nakonec stejně pověsí svetr mezi plavky, protože ho to přestane bavit :)

Ameline
99 příspěvků 4.7.11 20:33

Jinak, pro angličtináře tady - mohla by vás zajímat stránka www.thechicfashionista.com - probírá barvy (12 typů), tvary postavy (i vertikální), tvary obličeje, základy šatníku a celkově je to obsáhlá stránka o módě. Myslím, že je tam i zmínka o těch šedých vlasech.

Mayim
401 příspěvků 4.7.11 20:44

začínám třetí měsíc v nové práci v Praze a konečně na tom jsem finančně tak, že si ten šatník můžu aspoň trochu obnovit, takže Adě se budu klanět až k zemi…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 20:58

Coralline: super odkaz na barevnou typologii. Díky.

Ado, skvělý článek. A co kdyby těch pokračování byla celá řada? Zaměřeno na barvy - dnešní kombinace by slušely světlým typům, tmavým vůbec. Tak že by byly články s kombinacemi vhodnými pro ten který barevný typ. Jak už několik lidí zmiňovalo, je rozdíl v tom, zda se člověku určitá barva líbí a zda mu sluší. Dnes dostaly krásnou inspiraci světlé typy, tmavé zimní typy by tedy jaksi také byly vděčny…

V Promodu měli nedávno neuvěřitelně sladěné kombninace - všechno včetně doplňků, šlo hlavně o zelenou, khaki, béžovou, něco trochu do hořčicova. Zírala jsem na to - stačí vzít a jít, netřeba nic vymýšlet. Jenže tyhle barvy, jakkoli krásně sladěné některým typům prostě slušet nebudou. Nikdy. Budou v nich vypadat matně, nevýrazně. Stejně tak jako spousta lidí vypadá v černé vybledle až nemocně.

Mám pocit, že se vhodné barvy podceňují a že je to škoda.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 21:13

Kája - sorry, za stejnej nick - a jakou velikost si tam kupuješ? Teď jsem prošla jejich e-shop a věci opravdu hezké. Ale nikde jsem nenašla tabulku s velikostma - převod na cm :-) Já mám asi tak 75-80 G-GG …což jsem se naučila až v braexpert…u triumphu jsem leta nosila 85C…nedávno jsem se tam zas zašla podívat a furt mě ty krá.. rvou do této velikosti :-) a když jsesm řekla svojí velikost, tak ta prodavačka: TO UŽ JSTE ALE PŘEHNALA NE???? (přesně takhle nahlas :-) no už tam nevkročím.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 21:46

Denisa: Myslim ze tento clanok je zamerany tak vseobecne, nie iba pre svetle typ, napriklad ja som letny typ, svedci mi vela jarnych a letnych bledych farieb, ruzova, biela, marhulova, modra, bledofialova, ale co dala Ada farby ako cervena, tmavofialova, limetkova, to su skor farby pre zimne typy. A tiez tie nohavice cerneve alebo oranzove su krasne, vyrazne, ale kebyze sa mam drzat mojho typu, tak ich zladim jedine s bielou a s nicim inym. Myslim ze podla tohto linku http://www.supervizaz.net/blog.php sa da zistit svoj typ a najst vhodne farby a potom uz len skusat, co k comu pasuje. Ono ta farebna typologia je fajn vec, je fakt rozdiel aku farbu si kto oblecie, aj ja sa uz snazim riadit podla toho, na jar a leto som vo vytrzeni, lebo v obchodoch je plno farieb vhodnych pre mna, ale cez jesen a zimu pomaly nemam v com chodit, v obcdoch sama cierna, obcas aj pekne farby ako bordova, horcicova, hneda, v ktorych zial nevyzeram vobec dobre


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.11 21:56

v normálních obchodech typu triumph na mě koukaj jak na debila, když chci podprsneku ve velikosti 70HH nebo 70I podle košíčku. By mě s láskou rvali někam do 75G nebo 80D :D

Dahllie
2222 příspěvků 4.7.11 22:45

Seznam.mih to je bohužel normál v téměř všech českých obchodech. Mě s UK36J cpou do 95E s tím „že se to nějak vejde, protože větší neexistuje“.
Kájo, takové komentáře by si prodavačka dovolit neměla.
Cinkitoo: Je to tím, že ve většině světa na to mají speciální zaměstnance, kteří jsou jen na krámě či u kabinek. No a taky tím, že většina českých prodavaček je neuvěřitelně líná a přemýšlí, jak to co nejlíp ošulit. Před pár lety nám otevřeli „nové luxusní Tesco - MY“. První měsíc prodavačky příjemné, ptaly se zda potřebujeme pomoc při nákupu. Zboží zůstávalo u kabinek na tyči a ony ho uklízely, v případě potřeby donesly jinou velikost. Prostě krok do Evropy. A dnes? Otrávené ksichty opírající se o pokladnu s výrazem „comějakovotravuješ“


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.7.11 06:23

V nemecku vobec nie je normalne nechavat veci v kabinkach. dostavaju kartu s cislom a vsetky veci nosia predavacke na tyc. funguje je to tak v propmode, karstadte, pimkie, HM a pod. ked je v obchode naval, tak to nechaju v kabinkach a predavacky to uklidi, ale iba ked sa im chce, casto iba 1X za pol hodinu., Staci si zajt v sobotu do peek a cloppenburg alebo hm a vyzera to v Nemecku - konkr. Stuttgart a Berlin ako u ciganov


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.7.11 08:40

Ja by som sa len rada zastala tých šedých gatí ktoré Zaromilec a Klára označili za tak hnusné :) Mám ich doma / akurát v normálnej dlžke, nekončia mi 5 cm nad členkom ako modelke/ v skutočnosti sú omnoho svetlejšie a strih je pre postavu s výraznými bokmi úplné požehnanie :) A s čiernymi balerínami + čierno-červeno-šedou košilkou to vypadá tak úchvatne, že sa na seba proste nemožem vynadívat / a okolostojaci občas tiež nie :D / :) Nosím výrazne farebné zvršky a doplnky takže sa mi ani nestane, že v nich posobím fádne a „šedomyšsky“ :) Tiež vyzerajú perfektne s obyčajným tielkom..Hlavné ale podla mna je nosit ku gatiam so širokými nohavicami skor obopínajúce zvršky než nejaké rozviate aby sa to nejak vyvážilo- to potom človek vypadá často ako v mechu :)
Tak..tolko moja obšírna obhajoba šedých gatí :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.7.11 09:19

Dahllie lol se to nějak vejde, protože větší nemají … to je opravdu přístup hodný nějakou tu pěstovku přímo do obličeje .. to bych si taky mohla brát podprsenky ve velikosti 80A nebo jinou šílenou velikost pro mě s tím, že stačí, aby mi to zakrylo bradavky že je to přece seksííí!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.7.11 09:53

Lenka: je to otazka vkusu, ja som si raz kupila v Marks and spencer podobne rifle ako ma Ada na obrazku, len nie sede, ale modre, strih taky isty, bootcut a podla mna su otrasne, tiez mam vacsi zadok a silnejsie stehna a podla mna sa to tymto strihom nezakryje a navyse maju tu chybu, ze su v pase rovnako siroke ako na bokoch, pricom ja mam pas dost stihly, takze mi bez opasku dost odstavaju. Pre zeny so silnejsimi bokmi a zadkom je fajn rovny strih ako maju tie bezove nohavice, idealne tmavej farby, aby neboli vidiet faldy na zadku a stehnach


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.7.11 10:29

7catherine7 :
Hmm, ano s tým odstávajúcím pásom je to svatá pravda - tiež som výrazne presýpacieho tvrau a bez opasku to vypadá naozaj blbo :) No samozrejme,že nezakryje - v zmysle " schová" ale pre mna sú to po dlhej dobe jediné gate ktoré sa mi pod vplyvom výrazných kriviek nikde nekrčia, nepadajú, nerolujú..iste netvrdím, že je to najkrásnejší model ale zase by som netvrdila, že to je taký hnus ako vypadá na tej fotke a, že sa to nedá nosit aby to vypadalo pekne:)
Osobne preferujem rovný strih nohavíc,ale mám megaproblém na moju postavu nejaké vhodné nájst - zvlášt v prípade, že sa nechcem uspokojit s obyč riflami…a tieto šedé gate na mna vykukli na ramínku ked som už mesiac neúspešne „lovila“ rovné neriflovité nohavice, sadli a trúfam si tvrdit, že ja osobne v nich vypadám dobre a je to naozaj dobrá alternatíva :) Čo teda nevylučuje, že inému nesadnú a nebudú sa zdat hnusné..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.7.11 11:31

Kaja: eterna je samostatna znacka (myslim, ze je svycarska) a da se koupit ve vetsine „lepsich“ obchodaku nebo v samostatnych prodejnach. Kvalita je vyborna a spolehliva…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.7.11 11:37

Díky za odkazy na návody podle postav/barevných typů. Popravdě jsem takových návodů přečetla už nemálo a vždycky to ale na něčem selže. Zlo jsou v tomto módní trendy - hledej svůj střih nebo odstín, když v tu chvíli podle výrobců a magazínů nic takového neexistuje:( Takže pokud by článek na téma co na jakou postavu byl, mohl by třeba vyhmátnout konkrétní aktuální kousek oděvu, jehož genialitu nám výrobci zatajili.

Na velká prsa teoreticky jsou zavazovací nebo členěné topy ideální, prakticky jsou šité tak, že v části přes prsa se mi nápadně nedostává látky i když už v ramenech plandám.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.7.11 13:09

Barevná typologie zažila boom v devadesátých letech. Teď už je, myslím si, dávno překonána. Nelze rozdělit všechny lidi pouze do čtyř, popř. více kategorií. Každý snad pozná, pokud néni barvoslepý, které barevné odstíny mu sluší a které ne! Užitečnější mi přijdou rady týkající oblékání různých typů postav. Nebo si snad dovedete představit dámu, která je sice „letní typ“ a náramně by ji podle „doktríny“ slušely pastelové barvy, ale která má sto kilo… Také záleží na povaze každého jedince. Introvert „zimního typu“ bude těžko tíhnout k výrazným a kontrastním barevným kombinacím.

Karolina
193 příspěvků 5.7.11 13:18

Andrássy - no, musím nesouhlasit v jedné věci - nemyslím si, že každý pozná, který odstín mu sluší, a který ne. Já jsem schopná objektivní kritiky u lidí v mém okolí, ale na své osobě nejsem schopná to aplikovat, a myslím, že nejsem sama. Navíc moje kůže mi někdy připadá zelená, jiný den žlutá, jiný den růžová…a barvoslepá vážně nejsem, mám na to papír, ha, ha.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.7.11 13:37

Andrássy - 4 typy nepopíší vše, ale právě ve zde odkazovaných blozích je rozdělení na celkem 12 podtypů podle os teplá/studená, světlá/tmavá, tlumená/kontrastní a to už se mi zdá smysl dávat mnohem lepší.

A jestli se každý pozná? Úplné úlety asi ano, ale vyladit barvy na nejideálnější odstín těžko, když většina lidí není schopná sladit odstíny ani na oblečení. On sám sebe člověk tak často nevidí a i když na sebe kouká v zrcadle, tak třeba ve zkušebních kabinkách je umělé světlo.

Anka F.
215 příspěvků 5.7.11 14:13

Andrássy: barevná typologie určitě není samospasitelná, ale každý rozhodně nepozná, které barevné odstíny mu sluší a které ne.
Absolvovala jsem BT a rozhodně jsem ráda, že jsem se dozvěděla, které barvy mi sluší víc (jasně červená, ze které bych jinak „měla strach“) a které míň (třeba černá). Bohužel problém je v tom, že se barevným doporučením může člověk v praxi řídit jenom tolik, co dovolí výrobci a prodejci… (opominu takové drobnosti, že záleží na druhu osvětlení, při internetovém nákupu na barevném ladění fotografie a kalibraci monitoru)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.7.11 16:15

Jsem vážně jediná, komu připadá, že je ten článek tak trochu o ničem? Nakombinovat klasičtější dražší kousky, které mají vydržet a přidat nějakou bižu nebo šátek k oživení, to snad není žádná novinka, o které by nikdo nevěděl. Měla jsem za to, že tohle pekelnice už neřeší a kdo to neví, ten na peklo stejně nechodí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.7.11 16:22

Evo ale na diskuzích to bylo žádané a bohužel v ulicích ani to základní často není k vidění. Jistěže pro pokročilejší už je to nuda, ale… víš jak.

Anka F.
215 příspěvků 5.7.11 17:21

Eva: jak už bylo řečeno, článek má v nadpise pořadovou číslovku, takže se dá předpokládat, že bude následovat další díl :-) - třeba kombinování doplňků pro začátečníky, nebo taky kombinování různých stylů pro pokročilé…
Já bych ocenila třeba rady na téma rozumné nakupování pro nekonfekční postavy ( co se ještě vyplatí koupit a dá se rozumně upravit, když třeba výška postavy není ani 160 cm, nebo velikost je přes prsa 105 a v pase 65 cm apod. )
Protože jsem malá a žádnou šikovnou švadlenu v okolí neznám, jsem odkázaná na konfekci. Koupit něco co mi padne je skoro zázrak a tak často koupím něco, co je SKORO dobré, že to nějak upravím (trošku šiju). Doma pak zjistím, že to tak jednoduché nebude a problémy se na oděvu přesunou jinam, nebo je úprava tak pracná, že ji odsouvám a odsouvám a za 3 roky zjistím, že tohle je vlastně už trochu z módy…
Ale díl s kombinováním doplňků, to bych ocenila - třeba takové šátky a šály, na druhých se mi to líbí, ale sama to neumím nosit a necítím se v tom dobře, mám pocit, že na mojí malé postavě mě to ještě víc zmenšuje.
Další díl by mohl být na téma věk a styl - když má člověk kolem 40 (možná i trošku dřív), zjistí, že v některých věcech už to asi nebude ono. Problém je, když mu ten oděv sedí, je docela hezký, není úplně mimo módu, ale jaksi by se ASI víc hodil pro mladší. Co nosit, aby byl šik, nepřipomínal klimakteriálního diblíka a zároveň se nepropadl ke stylu zachovalá důchodkyně z Horní Dolní.

Klidně bychom unesli i další rady (pro pokročilé?), jak rozumně nakupovat pro teenegery a nevyhnat tak dítě z domu, jak naučit rozumně nakupovat tchýně a babičky … :-)))

(všem dámám z obce Horní Dolní a všem babičkám a tchyním se omlouvám :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.7.11 17:35

Anko, jak rozumně nakupovat pro teenagery má jen jednu odpověď. NENAKUPOVAT. Můžeš usměrňovat, ale musí to být na ní (něm), styl, vkus a návazně šatník je něco, co si člověk buduje sám a postupně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.7.11 18:00

Anka F.: "Co nosit, aby byl šik, nepřipomínal klimakteriálního diblíka a zároveň se nepropadl ke stylu zachovalá důchodkyně z Horní Dolní.

Citovaná věta je dokonale výstižná - velmi, velmi bych rovněž ocenila článek na téma věk a styl. Vzpomínáte např. na hlášku: zezadu lyceum, zepředu muzeum? K vyššímu věku jakoby se najednou hodily dražší materiály, vypracovanější střihy, pravé šperky místo bižuterie, kůže místo koženky, pravé hedvábí místo umělého, méně odhalené pokožky…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.7.11 18:12

Rozumné nakupování v praxi první… řadová číslovka co by tam asi neměla být Pardon, já si nemohla pomoct =)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.7.11 19:25

Anka F.: K nakupování na nekonfekční postavu - a existuje vůbec někdo s ryze „konfekční“ postavou? Snad leda tak nějaká univerzální figurina, na kterou to všichni ti výrobci šijou, nebo co.

A k oblečení a věku: Čím jsem starší, tím se víc prodražím (takže musím být taky čím dál tím výdělečnější, ach jo). Není to záměr, prostě se mi to děje. Lepší materiály, lepší zpracování, lepší střihy… A čím dál tím míň holé kůže, byť jsem vlastně vždycky byla spíš stydlivější.

Na druhou stranu asi dělám čím dál tím méně přešlapů, už dávno jsem si např. nepořídila nic, co bych pak nenosila. Asi se člověk s věkem lépe zná a má se „naučeného“. Prostě se mi podstatně častěji než v útlém mládí stává, že prožiju den s pocitem: „Dneska mi to fakt sekne.“


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.7.11 20:59

Brm Brm Brm: S politováním musím říct, že v Ostravě je to podobné, barev jsem si včera všimla např. v Promodu, ale tam mají většinu věcí v hadrovitém provedení a v pro mě naprosto neslušivých střizích.

Lara: Barevné kabáty mají momentálně v M&S, ale teplých pomálu. Asi budeš muset ještě počkat.

Velryba Grónská: To je zvláštní, já mám právě radši, když je méně stupňů, ať už proto, že horko naprosto nesnesu a nerada se odhaluji, ale také proto, že když toho mám mít na sobě minimum, zdá se mi, že se musím opravdu hodně snažit, ať to vypadá zajímavě. Zato když můžu mít dvě vrstvy, kombinuje se mi to mnohem snadněji. Zimní počasí do toho už ale nepočítám.

Kája: Moje mamka má stejný problém – velká prsa a oproti nim celkem útlý pas. Sedí ji třeba pár střihů v M&S (na internetu se mi teď bohužel nepodařilo najít), jinak občas něco šitého nebo z malého obchodu od známé, ten je ale někde v Ostravě, tak nevím, zda by ti to pomohlo.

Anka F.
215 příspěvků 5.7.11 21:31

Lachenauerin: ano, asi máte pravdu, lidí s konfekční postavou bude podle zdejší diskuse malé procento.

Kvůli svojí výšce a některým prodavačkám se v obchodech někdy cítím jako malomocná („ne, na VÁS fakt nic nemáme“), jindy jsem naštvaná, když mi prodavačka tvrdí, jak mi šaty za dva tácy krásně sluší, jen " trošínku" zkrátit délku (kdo je malý, tak to zná - prsní záševky u pasu, pas na cestě k bokům … vypasovaná silueta v háji, bez úprav nenositelné, zkrácení délky rozhodně nestačí).
Dodnes ve vzteku vzpomínám na jednu odbornici, která mi před lety vnutila kostýmkové sako za 4 tisíce a nenošené mi visí ve skříni. Je to samozřejmě moje chyba, ale kdo nikdy nepodlehl nákupnímu svodu a odbornému pochlebování prodavačky?
S nákupy konfekčních velikostí to mám tak, že mi někdy docela sedí šaty a halenky prostřižené pod prsama. Dokud se nenosily tak hodně vypasované siluety a oděv seděl v ramenou, přizpůsobovala jsem některé věci úpravou svislých záševků nebo bočních švů (trochu šiju).
Nicméně, nejlepší asi je zvednout ramenní švy o cca 1-2 cm, to se mi osvědčilo nejvíc, ale je nutné nemít na původním oděvu příliš těsný průramek, navíc se musí párat rukáv a ten je pak nutné ještě upravit.
Před krachem OP Prostějov byla jakás takás šance koupit něco v odpovídající velikosti, teď jsem většinou při nakupování dost zoufalá :-(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.7.11 21:46

Anka F.: To by byl možná dobrý článek. Pokud už tu někde takový ovšem není… Co všechno jsou prodavačky schopné vychválit, aby prodaly zboží. Nebo naopak jejich moudré rady do pečiva, co by se nosit nemělo. Sice jsem vysoká, ale mám malé kamarádky, takže úplně vím, o čem mluvíte. Jsem na sebe hrdá, že jsem poslala k šípku prodavačku, která mi vymlouvala podpatky, že se k mé 174cm vysoké postavě nehodí. No zkuste zamávat bejkovy hadrem před čumákem. Na mě to má stejný vliv. A taktéž mám v blahé paměti, jak jsem kamarádku už v poněkud nepříčetném stavu táhla z čehosi typu ateliér donát, kde jí prodavačka vychvalovala jejich kabátky zejména vhodné silnější postavy. Nevím, jestli tu některá v dětství četla foglarovky. Já ano. Vzpomněla jsem si přitom na Hochy od Bobří řeky a Zelenou příšeru. Takto by ve slušivém kabátku asi kamarádka vypadala. Takže po vydatném pláči a ještě vydatnějším obědě jsme sehnaly díky bohu kostým v pánském stylu v OP.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.7.11 21:52

Mimochodem bacha, když má něco vzadu rozparek, např. kabátek, nesmí se rozjíždět. Stejně tak když má košile vzadu sklad… nevím teď, jak se to jmenuje odborně. Ada by mohla vědět. Podle toho se dá skvěle vyzkoušet, jak moc je prodavačka vyčůraná. Zkuste si vzít takovou věc, která se vám rozjíždět na zadku bude a promenovat se v tom před prodavačkou. Pokud vám bude s medovým úsměvem pochlebovat, nevěřte jí ani nos mezi očima. I kdyby v pravdě byronovský.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.7.11 21:58

Kdysi mi jedna pochlebující prodavačka vetřela červenočerné sako, výrazně zdobené, takové kolotočářsko-portýrské. :))))))))))) Jsem bledule nevýrazná, prý mi ta tvrdá „barevná kombinace dodávala výraznosti“. Doufám, že škytá ještě teď, když to píšu :D

Když jsem ho asi za čtyři roky dávala do kontejneru nenošené, nesla jsem ho tam ve tmavém pytli.

Od té doby prodavačkám nevěřím a barevnou typologii považuju za dobrého rádce.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.7.11 22:19

Mě zase fascinovalo, jak mi nedávno jedna prodavačka s mou postavou, na kterou se dokonale a asi jedině hodí pouzdrové šaty, pořád nosila do kabinky áčkové střihy nebo šaty nabírané pod prsy, ve kterých i se svými 60 kg vypadám jako tlustá selka - prý mi bude sedět jedině toto, haha.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.7.11 22:38

Mě nejvíc děsí nakupování prádla. V tom vážně tápu. Vybrat něco, co je hezké a zároveň to pasuje. A to mám normální nevisící trojky. Dřív i dvojky. Tehdy jsou pro mě prodavačky noční můrou. Bojuju s tím, že snad co značka, to jiná velikost. Nebo abych tak řekla správně Někde 85C, jinde 80 a tak podobně. Když ty jezinky požádám, že chci daný kousek ve více velikostech, vrazej mi do ruky jednu s tím, že mám vyzkoušet a pak mi eventuálně donesou jinej. Přičemž donesou jinej = rozkopnou mi kabinku a začnou hodnotit, jak to vypadá aniž bych je o to žádala. Peklo. Velmi si hlídám své kruhy, takže když na mě ještě začne prodavačka sahat, jsou to muka. Prožívám strašnej šok než se vzmůžu na obranu. Jasně, někdy někdo chce takto poradit, ale ať proboha aspoň vyčkaj nebo se zeptaj.
Také skvělý byl nákup první podprsenky. V té době nevalný výběr a prodavačka vytahovala snad ty největší hnusy, co měla na skladě. Když jsem nesměle pípla, že bych chtěla nějakou černou, modrou nebo něco s krajkou, bylo mi řečeno, že to se na mladou slečnu nehodí. Brrr. To jsem byla ještě hodná a nebránila se.

Anka F.
215 příspěvků 5.7.11 22:54

Lara: prodavačka a šahat?! Kde to nakupujete!? To je snad na žalobu :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.7.11 22:55

To známe… pro mě je největší lahůdkou kupovat boty a košile. Boty ve velikosti 44 jsou, ale většinou dvacet modelů na sezonu a v šíleném vzezření. Kvůli nepoměru prsa - pas je zase problém s otevírajícími se košilemi. Nakupovat chodím nejraději sama, pokud něco potřebuji, prodavače si vyhledám. Nesnáším, když za mnou někdo leze do kabinky a nedejbože se pokouší mi něco vnutit. To letí jak Lajka! Nakupovat při 185 cm výšky žádnej med, ale prodavačku za pérdelí k tomu fááákt nepotřebuji. :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.7.11 23:07

to Andrássy: no jo, ale co si má taková stokilová dáma letního typu obléci, když ne pastelové barvy svého typu? Má se navléct do černého? „Černá zeštíhluje!“ Jenže to pak bude tuplem vypadat jako bedna kytu, bude vypadat jako hora briket na pochodu.

Pro mě je barevná typologie strašně důležitá např. v tom, že jsem si barevně vyladila šatník. Držím se „svých“ barev a vím, že když nenakoupím nic mimo, tak to budu schopná jednoduše sladit dohromady i s tím, co už doma mám. Je to lepší než nakoupit báječný cihlově červený vršek a zjistit, že se mi k němu nehodí ani ta krásná růžová vesta, ani ty pěkné studeně zelené kalhoty, co jsem si koupila před týdnem. Ale o tom je tenhle článek.

Jo a zjistila jsem zajímavou věc. Poté, co jsem začala chodit ve svých barvách, jsem začala být citlivější na to, jakou barvu mám na sobě. Jako kdyby tím, že si už nekazím pohled nevhodnými barvami, se mi vracelo správné vidění. Před rokem bych neviděla rozdíl mezi tím, když si na sebe vezmu tyrkysové a modré tričko, dnes vidím, že to modré mi vysloveně sedne a tyrkysové jakž takž.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.7.11 23:09

Anka F.: Jeden nejmenovaný obchod v menším městě. Naštěstí teď už se mi to neděje. Studuju ve větším měste :D Ale i MS se mi stalo, že prodavačka měla tendence rozrážet kabinku, ale když jsem důsledně držela dveře s tím, že to zvládnu sama, dalo se to ukočírovat :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.7.11 23:18

Jo, prodavačky… To jsme si takhle v šerém středoškolském dávnověku šly s kamarádkou koupit látku na jakousi blůzu či co. Obchod byl pultovka. Ukázala jsem na dvě proužkaté ruličky kdesi vzadu, že bych to jako ráda viděla, a prodavačka na to: " Ale to je PÁNSKÝ!" A normálně nám to neukázala. Tehdy jsme coby neotrkaná jelítka z toho krámu propadajíce se studem jely jak namydlený blesk, dneska by asi jela ta prodavačka.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.11 00:20

Vidím, že tu mnoho žen řeší problém s velkými prsy. Je tu někdo, kdo má opačný problém? Prsa S, pas M, boky L? Kde sháníte trička a halenky, aniž by Vám plandaly přes prsa a neobepínaly pas a boky? A co kalhoty? Z vhodných k nošení vedou zatím rovné, obyčejné roury.

Mayim
401 příspěvků 6.7.11 06:31

MK: hlásím se. Například košile: přes prsa bych bez problémů vzala S, ale k tomu mám ramena na velikost M. Pas M a boky L (jo a k tomu relativně normální, nechrastící stehna) mám taky; kalhoty, které by mi seděly, kupuju kdekoliv (naposled Marks and Spencer, šedomodré s bílým proužkem; u MS zatím velikost 8). Z toho plyne pokus o návrat k sukním do šatníku…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.11 09:28

Andrássy: Já např. jsem introvert zimního typu a opravdu ráda nosím výrazné a kontrastní barvy…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.11 10:58

Ado, procitala jsem znovu clanek o neutralnich barvach a narazila tam na poznamku, ze namornicky styl by si zaslouzil samostatny clanek. Bude?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.11 11:25

Jo, barevnou typologii jsem taky ještě nedávno považovala za vetřelce z devadesátek. A to se v práci s barvamai setkávám… Zdálo se mi to vše jasné a nakupovala jsem podle toho, co se mi zrovna za barvu líbílo (tady si nesedneme s modními řetězci, ale naštěstí je pár dobrých a kvalitních, které se moc trendy nestrhávají a základ ve slušné kvalitě se tam nakoupit dá, hlavně ve slevách.

Nicméně jsem se na typologii podívala trochu blíž, samozřejmě ne jako doktrína. Ani mi nejde o to, zařadit se jednou provždy a nutně do správného typu, ale pomocí vylučovací metody zjistit, co spíš ano a co už ne. Do určitého věku je to víceméně jedno, ale říká se, že do třicítky je jedno co máte v hlavě a co v ní a po třicítce už si máte v obojím umět udělat pořádek :-)

Podívala jsem se i na pár celebrit podobného typu, co jim stylistky oblékají a kdy vypadají nejlíp. Myslím, že pro ženy myších slovanských typů, kterých v našich zeměšířkách není zrovna málo, může být typologie fakt záchrana. (A jde to i amatérsky.)

Ten výše uvedený slovenský blog je moc fajn :-)

Karolina
193 příspěvků 6.7.11 11:48

MK: tak já sice nemám malá prsa, ale boky mám 115cm proti 70cm v pase a kalhoty které by mi nedělaly „lodičku“ jsem zatím pořídila pouze v charles vogele a ann christine. ale možná to bylo jenom štěstí, kdo ví.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.11 12:05

coralline: Námořnický styl by jistě vydal na jeden jízlivý článek. On je totiž super, pokud se to nepřežene a nestane se z toho obleček na maškarní. Tuhle jsem viděla slečnu v námořnických gatích s knoflíkama vepředu, k tomu pruhovaný tričko s kotvou a na krku další velká kotva. Už to bylo nějak příliš. S těmi styly je to vůbec ošemetné. Co myslíte? Není lepší jeden dva kousky a zbytek velmi velmi neutrální než ze sebe udělat námořnici, orientálku, knihovnici a kdoví co dalšího? Pak to vypadá jak kostým.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.11 12:21

Lara: na chození v „kostýmech“ nevidím nic špatného, je-li to na mladých holkách, které si to můžou dovolit. Na ulici se mi to líbí a vždycky mi to přivodí úsměv na rtech (ne výsmech, ale opravdu upřímný úsměv, prostě zpestření, že si to ten člověk umí užít). Zrovna francouzský námořnický mi tedy moc neříká, ale často nosím vojenské věci a v zimě zas chodím s buřinkou a celkově jak z 19./20.st. Někdy je toho dost, že už z toho ten kostým asi bude. Ale baví mě to, je to prostě hra. A chci toho využít, než mě zapřáhnou do pracovního procesu a budu mít po nošení.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.11 12:23

tak asi jedna z mála mám postavu téměř shodnou s konfekcí, ale zas jsem strašně vybíravá ve střizích (nechci své krásné dlouhé nohy zkracovat, nechci vypadat, jak když pas nemám), mám ráda výrazné barvy a těch moc není a ještě ke všemu mám svůj styl, který momentálněe není v módě :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.11 12:31

Maja: No je pravda, že to pobavilo… Uvažuju o tom. Máte pravdu, že na mladé hezké holčině je to zábavné. Vtipné. Ale pořád je to kostým. Nebo možná jak na kom? Je fakt, že je to velmi individuální. Ale obecně se mi to moc nelíbí. Já bych respektovala výjimky potvrzující pravidlo.
Na mladé, štíhlé, krásné je hezké ledasco. Ale spousta žen, dokonce si myslím, že většina, může být krásná. I když není mladá a štíhlá.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.11 12:33

Jen vědět jak a bezhlavě nekopírovat, co vidím na mladých a štíhlých. Respektovat svoje možnosti.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.11 12:45

Mayim na MS si připadám mladá, párkrát jsem opatrně nakoukla do kamenných shopů a míjela jsem dámy kolem padesátky, ceny i outfity tomu vcelku odpovídaly (myslím to v dobrém). Je pravda, že u kalhot je to asi jedno, asi mu dám ještě šanci.
Se sukněmi jsem na tom úplně stejně, po 10letech se k nim vracím(částečně vliv pekla:).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.11 13:25

Lara: Teď jsem si představila, jaké by to bylo, kdyby se lidé vážně jen tak oblékali do kostýmů. A líbilo by se mi to:D. Už by to byl tedy skoro jak nějaký flashmob, takový stroj času, v každé ulici jinak:) Napravo rockerka z osmdesátých, tamhle pirát, bankéř z předválečnýho, viktoriánská dáma, tu tulák, dandy atd.
S tím respektováním svých možností je to asi těžké, když není pořádně, kde brát inspiraci, v době, kdy je jen jeden prototyp, jak vypadat. V souvislosti s těmi kostými mě napadly lolitky, kdy je prototypem drobná křehká dívenka, ale v reálu se do těch věcí oblékají slečny většinou silnější, kterým to zrovna nelichotí. To je pak degradace obého, no, člověk musí znát míru.
Dřív jsem strašně ráda navštěvovala sartorialist, protože tam krom takového toho „oficiálního“ módního estetična byla i spousta výstřelků skoro až toho kostýmového typu (pánové, co připomínali bezdomovce a přesto byli šik), teď už je to tam skoro jen a pouze ta „oficiální“ vlna.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.11 13:36

Maja: No s těma lolitkama jsi to trefila. Mě by se ty kostýmy vlastně možná nakonec líbily, kdyby to nosili lidi, ke kterým se to hodí. Anebo se mi to líbí na jiné účely. Takový cross-dressing :D to není marné.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.11 14:06

Tak osmdesátikilové lolitky, ty jsou opravdu kapitolka sama pro sebe, peklo pekelné, sírou čpící.

Ono je to hrozně pěkné na drobných Japonečkách, 155 cm, 45 kilo živé váhy, úzké boky, drobná prsa. Ale když si nabíranou sukénku s růžičkami a tři spodničky navlékne na své slovanské pozadí mírně obtloustlá středoevropanka, to tak to není ani pěkné, ani roztomilé, ale obludné. Člověk by měl aspon mírně respektovat omezení daná tělesným typem.

Ale kdyby se lidi vážně oblíkali jenom do kostýmů, to by byla aspon zábava :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.11 14:14

ad 85kilová lolitka… To bylo loni, jak byla v dívce léta ta tlustá slečna. Lucie myslím. A tam měla takovou lolitkovskou fotku s křidélky. Nebo to nemělo být lolitkovské? Nejsem si jistá. Každopádně dole na fotce:
http://promuze.blesk.cz/…e-nekdo.html


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.11 16:05

Lara: no ja bych spis uvitala clanek s praktickymi radami, jak namornicky styl nosit, aby to jako kostym na maskarni nevypadalo :-) Ada uvedla namornickou modr mezi neutralnimi barvami, takze se da kombinovat nejen s trickem s kotvou. Mne osobne se treba libi kontrast namornicke modre s citronove zlutou.

Lolitkovsky styl pro me znamena daleko vyssi miru stylizace a vzala bych si to opravdu jen na maskarak (postavu na to mam, blizim se tem malinkym Japonkam). Namornicky styl rozumne zkombinovany si muze vzit treba ta 85-kilova dama do prace a vypadat normalne.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.11 18:31

Pěkné, na těch štíhlých modelkách to vypadá hezky.
Nicméně, i když autorky problém to jistě není, trochu jiné je oblékat postavu ve vel. 44 … tam si opravdu oranžové kalhoty a pruhované barevné triko neumím představit…

Ada Pekelná
973 příspěvků 6.7.11 19:47

Packa: a proč ne? Je 44 tak tlustá, že nemůže nosit barvy? Je jakákoli tloušťka překážkou barev?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.11 20:20

Tak třeba zrovna oranžové kalhoty pro velké pozadí a stehna (a krátké nohy) mi zrovna úplně úplně dobrý nepřijdou… Ale třeba mám jenom konzervativní předsudky :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.11 21:18

Ještě k těm dámám s nadváhou: autorka, která ty barevné typy definovala, píše, že pro ženy s nadváhou je jediná záchrana, totiž nosit barvy jejího typu. Jenom tehdy na sebe nestrhává pozornost oblečení, ale oblečení vyzdvihuje ženu.

K tomu mě napadá - víme, že černá ty tlusté boky nespasí. Lepší je obléct problematické partie do neutrálních barev (daného barevného typu). Proto jsou ty barvy neutrální, že na sebe nestrhávají pozornost, ne?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.11 21:25

Tloušťka není překážkou barev, POKUD člověku nevadí, že upozorní na své problematické partie, viz. výše zmíněné oranžové kalhoty plus tlustá stehna (už jsem tento případ viděla a nebyl to moc hezký pohled). Pokud má daná osoba hezký nebo ucházející střed těla, byla by, myslím si, vhodnější oranžová blůzka nebo jiný barevný vršek. Toť můj názor ;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.11 21:41

Místo oranžové doporučuji odstíny camel či hnědé - pískové. Oranžová, růžová nebo červená, to všechno jsou výrazné barvy, které samozřejmě upozorní na dané partie. Ale jsou i jiné možnosti než černá.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.11 21:46

Isko: nelze nesouhlasit


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.11 22:16

Právě koukám, že příspěvky o osmdesátikilových lolitkách mají naklikané dva minusy. Se přiznejte, které dvě (v konfekční velikosti větší, než XS) v tom jedete! :))))))))))))))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.11 22:21

A.C. Ale tak… vyrovnejme se s tím :D nechme i 85ti kilovým lolitkách křidélka a sukénky. Vždyť někteří pánové jsou gurmáni a my máme zábavu :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.11 22:23

Tyhle aféry každého jenom otravují, já bych všechny ty palečky a znamínka zakázala :P


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.11 22:31

Laro, se bavím, mě to přijde vtipný. A lolitky neškodí v žádné váhové kategorii, oko estéta se cudně odvrátí, ti ostatní se zasmějí :)

(křidélka, co by unesla 85kg.. Pterodaktyl??)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.11 22:34

Isko: Ano, cierna farba nespasi boky, ale v mojom pripade, nohavice velkost 44-46, mam tuk zhromazdeny na prechode zadku a stehien a cierne alebo modre rifle mi ho zamaskuju. Minuly rok som si kupila krasne pieskove 3/4 rifle, rovny strih a ked su obtiahnute aj na zadku, tak su vidiet tie tukove vankuse na bokoch a zadku, inak by som ich s radostou nosila, som letny typ, ale fakt mi velmi nepristanu, mozno zeny s nadvahou by si mohli dat aj svetle nohavice, ale volnejsi strih, pripadne vyskusat nejake volne sukne po kolena, treba skusat rozne strihy, farby a zhodnotit sa v zrkadle, co mi slusi a co nie


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.11 22:35

A.C. přijdeš mi umejt monitor :D nejlépe v sukénce. Asi ta křidélka pořídím i drahému a převléknu ho za lolitku.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.11 22:43

prej pterodaktyl… lol


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.11 22:59

Najděte dva rozdíly :)
A pak už nechám tyhle roztomilé úchylky klidně spát

http://www.lolita-fashion.com/…le-dress.jpg

http://petrie1784.files.wordpress.com/…-girl-01.jpg?…

Bingo, ta první nemá slunečník!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.11 23:01

A.C. ale no tak, nemá sice slunečník, ale třeba má krásnou duši :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.11 23:06

to 7catherine7: šedá teorie, zelený strom života:-((

Určitě hodně záleží i na střihu, sama píšeš, že volnější by byly v pohodě, a to si myslím, že máš naprostou pravdu. Asi se shodneme v tom, že by to neměly být volné pytle a hábity, jednoduše jenom něco, co vysloveně není přilepené na kůži.

Jo a letní typ nemá v paletě pískovou barvu! U letního typu ty neutrální barvy bych viděla spíše na šedomodrou, šedou, růžovobéžovou, růžovohnědodou, možná Tě napadne i další. Modrou, zvláště na rifle, bych u letního typu brala taky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.11 23:33

7catherine: koukni, co nosí Michelle Obama.. ta má hodně široké boky, ale maskuje to znamenitě ) - dle mého laického oka.

třeba, náhodně z netu:
http://mrs-o.org/…-review.html


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.11 23:49

to 7catherine7: ale jedná se o barvy, to se musí vidět, možná že kdybych viděla Tvoji pískovou, tak bych zjistila, že mezi letní vlastně patří!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.7.11 08:30

zdravim, tento web jsem objevila pred par dny a moc se tady bavim, clanky super, vsechno psano vtipne, autorce velke gratulace

jen tento posledni clanek je dost zklamani, umysl dobry, ale priklady, obrazky, strihy a barvy uplne spatne, jako zakladni rada pro nakupovani to jeste muzu respektovat, ale konkretni priklady fakt vyznivaji udesne

myšošedé a myšobéžové kalhoty dle meho mineni hnus, to radeji beru ty dziny - tmave modre, sede, cerne i klidne svetle, dziny a dzinove veci, tady tak hodne kritizovane, celozivotne miluji, da se s nima kouzlit, ze clovek vypada stale dobre, preferuji dziny pred obyc kalhotama, dziny lepe sedi a lichoti postave, samozrejme pokud si clovek umi vybrat strih

a co se tyce baculek nebo problematickych postav, mam kamaradku, ktera se snazi maskovat nedostatky taky volnymi strihy, zpravidla ve vsech provolnenych strizich vypada jak buldozer, kdyz si zkousi neco vice na telo, netvrdim, ze upnute vsude, tak vypada lip


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.7.11 08:46

Isko: tu pieskovu som myslela ako tie klasicke nohavice, co tam ma Ada, mozno trocha bledsiu, s nadychom do siva, nieco taketo

http://www.halens.sk/…m274979.html?…

http://www.halens.sk/…m267135.html

Nehovorim ze je to nejaka novinka, ale k letnemu a svetlym typom by sa to hodila, hlavne ako nohavice, ako tricko uz menej, pekne sa to da skombinovat s bielou a pastelovymi farbami, pipadne vyraznymi vzormi a nerobi to taky kontrast ako biele nohavice, ktore su v lete velmi popularne


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.7.11 08:57

Sukně a šaty Michelle Obama jsou maskující proto, že mají vyšší linii pasu, tzn. nezačínají se rozšiřovat na bocích (tedy v nejšiřším místě jejího těla), ale rozšiřují se mírně již od úrovně pasu. Rukávy bílého bolerka končí v úrovni pasu, takže opět upozorňují opět na její, myslím si, hezký pas. To samé metalický pásek. Musím uznat, sluší ji to! Ale běda kdyby si Michelle oblékla šaty, které si několik let nosily (nosí), jistojistě by měly posunutou pasovou linii do úrovně boků. V tomto střihu by měla první dáma, s prominutím, prdel jak štýrský valach. A barevný abstraktní a kvěvitinový vzor by tento dojem ještě více umocnil. Záleží HLAVNĚ NA správném STŘIHU, barvy mohou leccos zlepšit i zhoršit, ale korekce postavy pomocí barev je až na druhém místě. Možná na třetím. Na druhé místo bych zařadila materiál. Toť můj názor;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.7.11 09:24

překlep: „…šaty, které SE několik let nosily,…“


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.7.11 09:49

Andrássy: Jo, souhlas. Ona je dobrý příklad toho, že člověk má nosit to, co mu sluší a ne to, co diktuje moda.

Přestože má opravdu širokou pánev, viz. pouzdrové šaty

http://mrs-o.org/…02029397.jpg?…

tak se umí oblíknout tak, že vypadá jako velmi štíhlá a souměrná dáma :)
http://mrs-o.org/…RTR2K8QT.jpg?…

No a ten zvýšený pas jsem našla i na nějakém jejím kabátě, pěkná vychytávka
http://mrs-o.org/…/RTXX60Y.jpg?…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.7.11 10:04

nevim, no, ale Michelle Obama neni zrovna priklad nejak extra dobre oblekane zeny, zluta halenka a bile kalhoty a k tomu bezove doplnky, to mi zrovna neladi, a ten kostym - kabat nad kolena, hruza a des

Anka F.
215 příspěvků 7.7.11 10:31

M. Obama nijak nesleduju, ale uvedené příklady jako inspiraci pro korigování postavy oděvem se mi líbí. Zvýšený pas je opravdu dobrá vychytávka.

Inka:ta žlutá halenka byla patrně ve skutečnosti spíš limetkově zelená (nebo v podobném odstínu) a kalhoty spíš do šeda. Takže i béžový odstín pásku byl ve skutečnosti asi trošku jiný, každá fotka lže…

Kabát (http://mrs-o.org/…/RTXX60Y.jpg?…) sice v zachyceném pohybu vypadá podivně, ale zase - je to jenom fotka.
Myslím, že to hodně zkresluje jak úhel, ze kterého je focená, tak ten pohyb, nijak ženský a nelichotivý. Dále si dovoluji upozornit, že ačkoliv vypadá velmi dobře, má 47 let a v roli prezidentovy ženy musí taky dodržovat dress code… :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.7.11 10:43

Aka, at uz limetkova nebo zluta, proste tato kombinace cela je na ranu a kdyz teda derss code, tak nejprijemnejsi je sahnout treba po chanel kostymcich, ty zkoriguji kazdou postavu

mam znamou s podobnym problemem, nahore nic a siroke boky, kdyz da na sebe zvyseny pasek, je to jeste horsi, slusi ji vice, kdyz si horni linii trochu protahne a siroke boky potlaci barvou a stihlym strihem, jen ve zvysenem pasku korekce neni


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.7.11 10:43

promin, Anka - vypadlo mi pismenku v tvem nicku


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.7.11 12:56

Inko, dovolím si nesouhlasit s tím, že kostýmek zkoriguje každou postavu. Když máš „kobylí prdel“ (mám taky, takže mám ozkoušeno na vlastním těle), úzká sukně z tebe udělá tlustý sloup.

A když už jsem tu Michelle O vytáhla, tak ji znovu použiju jako příklad - kostýmek s úzkou sukni, podle mě dost nelichotivé.

http://michelleostyle.blogspot.com/…arrival.html

Šaty s rozšířenou sukní, schovávající velký zadek v šikorém střihu. Stažená je v nejuzším místě, t.j. někde ve spodní části žeber.
http://michelleostyle.blogspot.com/…-london.html

A limetkový top ještě jednou, pro změnu s tmavými kalhotami a stříbrným páskem.
http://michelleostyle.blogspot.com/…us-move.html


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.7.11 13:01

bezvadný článek! P.S. Ty černé oxfordky z ASOSu mám doma, jsou kožené, pohodlné a ve slevě mě přišly v přepočtu na 680,– Kč. Akorát odst klouže podrážka, nevíte, co s tím?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.7.11 13:02

Tak Michelle Obama mi nepřijde nějak tlustá, jen má větší boky no…
Mně by spíš zajímala nějaká ta fotka ženy s krátkýma silnýma nohama v oranžových kalhotech :-)

LadyOfGallifrey
739 příspěvků 7.7.11 13:05

Ja som tiez hrdou vlastnickou „kobyli prdele“ a este aj sirokych stehien a lytok, a kazdy pokus nacpat to do puzdrovej sukne/siat skoncil vydesenym pohladom do zrkadla a okamzitym vyzliekanim sa. Takze nosim vacsinou plusminus Ackove sukne a typy siat, ktore aspon vzdialene zvyraznia pas. A chystam sa aj na nejake sukne do pasu, ale to bude chciet krajcirku (mam pas 62 a boky 97 :-/)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.7.11 13:14

Alex: 97cm přes boky je houbeles kobylí prdel, s 62 cm v pase je to krásná postava. Nedejme si vnutit, že cokoliv přes objem 90 cm je nějaký maxizadek.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.7.11 13:20

Ono nejde ani tak o absolutní rozměr, jako o vyváženost postavy. Mám přes zadek o 20cm víc, než přes prsa, rozdíl pas-zadek ani nezmiňuju…
Jsem sice drobná, ale postavu vám nesouměrnou a je dost typů oblečení, ve kterém jsem jako dobře živená tažná kobyla. Zrovna ty kostýmky jsou zářný příklad.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.7.11 13:55

..Ovšem nejúžasnější jsou ty červené šatičky, které zvýrazní krásnou linii X. Jsem přímo unešena :-) http://i76.photobucket.com/…/x610-41.jpg

LadyOfGallifrey
739 příspěvků 7.7.11 14:01

No, pri 160 cm to nie je prilis vyhra :-D Cez prsia mam 90 (co je vcelku fajn, nie su velke, ale zas su trochu vidiet :-)), ale stehno v najsirsej casti ma skoro 60, tak to nevyzera nejak uzasne, co si budeme hovorit. A teda ani nahodou mi nevadi, ze mam uzky pas a siroke boky (mam aspon nadej, ze budem mat nejaky pas aj po detoch :-)), ale je mi jasne, ze keby som mala mensiu prdel, tak si mozem kupit mensie veci, ktore nebudu odstavat na pase :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.7.11 14:03

Velrybo, tak to je pěkné! Líbí se mi, jak je to jakoby nahmoucané, že to není všechno přísně obtáhlé, kde by vynikla jakákoliv oblejší část…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.7.11 15:07

Perfektni clanek pro"normalni"lidi
sama obcas tapu-tredy je to spise tim ze jsem drive kupovala ve stylu-to se mi lbi a ne to mi slusi, nebo tohle bych si vzala na sebe i vickrat nez jednou :-D

U nas ve meste nejvice obdivuji jednu zenskou kolem 50let. Vzdy je absolutne stylova (vypada trochu jako Tereza Maxova v 50:-D), nosi bezove, pudrove a safari barvy, prirozene vlasy, slusivy make-up, kvalitni kozene doplnky.

Ja zatim prisla na to ze mi slusi barva jablka granny smith, takze asi budu jarni typ (zlutohnede oci, hnedozrz vlasy, svtele zluta plet), tak ted jen vyhazet ty tri policky cerneho obleceni :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.7.11 15:09

Evvv,
podbit u dobreho sevce jeste jednou podrazkou


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.7.11 19:14

Kde se dá Ada najmout a kolik stojí?:-))) že by mi překopala šatník - stěhujeme se, byla by to ideální příležitost…:-))

Tohle kombinování umí úžasně moje máma - ale bohužel jenom v barvách, který slušej jí - teplý podzimní. Já jsem zimní typ, takže její věci si vážně oblíct nemůžu a ona nedokáže zkombinovat můj šatník:-(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.7.11 19:24

Housewife - díky za radu. Ve měst obuvi snad nějakýho dobrýho šveca najdu :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.7.11 20:15

Klasický kostým mi přidává roky a vypadám jako přísná paní profesorka. Ještě štěstí, že ho nemusím nosit. Takže teorie, že sluší každému, je zcestná.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.7.11 20:28

Obvykle nekomentuji, protože se dostanu k článku pozdě a většina už je v komentářích řečena, ale klíďo píďo to řeknu znova: super článek. Jen jestli jej zvládnu uvést v praxi. Tento víkend jsme jeli na výlet, a ač nejsem moc krášlící se typ, musela jsem si vzít (na dva dny!!!) troje spodní díly a troje vrchní díly (i přes to, že jsem plánovala strávit většinu času na koupališti), protože se mi nic k ničemu nehodí. Divoké vzory a barvy, které ani neumím kombinovat… pomoc!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.7.11 20:29

to Andrássy: nezbývá než souhlasit:-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.7.11 20:31

Žlutohnědé oči - jak já jsem ráda, že je také někdo má :-) už jsem si začínala připadat jako exot. Asi před pěti lety jsem absolvovala BT a paní vizážistka byla na rozpacích…žlutohnědé oči, domodra ústa, porcelánová pleť, oříškověhnědé vlasy…no a teď babo raď. Do „typu“ mě sice nezařadila, ale doporučila studené odstíny barev ne příliš kontrastní. Kontrastní stejně nemám ráda, takže spíš potvrdila mé pocitové vnímání (sluší mi to, v čem se cítím dobře). Realita -moji oblíbenou šedou halenku nedávno „zhodnotil“ manžel slovy:„hmm, oblíbená barva jisté německé armády…“ :-( takže nic…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.7.11 20:36

to 7catherine7: jasně, beru, pěkná barva, u letního typu je důležité, aby se to hodilo k modré a růžové (základní barvy) a jinak v pohodě.

Jinak dneska jsem viděla dámu v 3/4 kalhotách, pointa je v tom, že měly fialovo-šeříkovo-šedou barvu, nebyly úplně nejtmavší a zadel nebyla úplně nejmenší, ale i tak v pohodě, vůbec to nevypadalo zle. Jakmile to není černé, tak to vypadá trochu „odlehčeně“. Ale to už na tomhle webu zaznělo hodněkrát, asi si rozumíme.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.7.11 21:35

Všimli jste si, že na této fotce, kde je Michelle Obama u královny, má boty s otevřenou patou? Viz http://michelleostyle.blogspot.com/…-london.html

Nevypadá, že by měla punčochy, ty by přece ani do takových bot nešly. Otevřené boty bez punčoch na audienci ke královně…Není to těžce faux pas?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.7.11 21:58

Verčo, já se sobě líbím :) Můj partner je také spokojen a vyjadřuje se pochvalně.
Píšu v nadsázce, ono to v písemné podobě nevyzní tak, jako řečené. Bylo to v uvozovkách, přišlo mi to jako dostatečné zdůraznění toho, že to není myšleno až tak vážně.
Nemám se svým rozměrem problém, ani s jedním, jen ty kalhoty si na sebe prostě nekoupím.

No a čistě prakticky je vážně zajímavé sledovat, jak různým oblečením ze sebe můžu mít křehkou ženu s útlým hrudníkem nebo „dobře stavěnou selku“ (ať vynechám tu kobylu a příslušenství).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.7.11 22:10

A.C.: Tak to je všechno v pořádku :-) Nechtěla jsem tě urazit. Já jen, že se s tímhle postojem často setkávám, tak jsem se z toho potřebovala vypsat :-)

Taky mám za to, že správnou volbou oblečení se dají zakrýt nedostatky a zvýraznit přednosti. Stačí jen najít ten správnej střih a barvu. „Jak jednoduché…:-)“


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.7.11 22:22

@Verca - jasne, ze to bolo pisane s nadsazkou :-) Nemyslim si, ze by som si seba nevazila, a partner sa tiez nestazuje…akurat viem, ze nie som dokonala a snazim sa to co najlepsie maskovat :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.7.11 00:13

Průšvih je, když se člověku líbí něco jiného, než co mu sluší. Že mi sluší modrá, na to jsem přišla až nedávno, protože se mi nikdy nelíbila a vyhýbala jsem se jí. Ale nemůžu si pomoct a vyhýbám se jí dál. Je to prostě silnější než já. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.7.11 06:56

Velryba: ach ty konzerva. Ale presno to poznam, mne vyslo podla tych roznych farbotypov nieco uplne ine ako nosim. ale v tom, co by mi malo slusat podla farby sa necitim dobre


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.7.11 06:58

Denisa: nebrala by som to tak, u nas sa este vyucuje celkom striktny diplom. protokol ale zalezi, kde si. Zacina to byt uvolnenejsie a na akciach, kde som sa zucastnila, to nie je uplna nutnost


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.7.11 10:05

Velmi variabilní šaty. Nevíte někdo, kde je prodávají?

http://www.youtube.com/watch?…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.7.11 10:21

Vevero: Tak ty jsou parádní. Akorát by mohly být kratší, ke kolenům. Takové dlouhé šaty mi přijdou na běžné nošení nepraktické.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.7.11 10:39

Díky Ado. Je to velmi užitečný článek, těším se na sukňový typ - zbožňuji sukně a šaty.

pixie
232 příspěvků 8.7.11 11:03

Vevero: tak šaty jsou nádherný, pod tím videem je odkaz, ale ta cena … ale když jsem na to koukala, tak by asi nebyl moc velkej problém ty šaty ušít, vypadají, že toho na nich k šití moc neni - ale možná se pletu, moc tomu nerozumim…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.7.11 11:07

Super, čeká mě zásadní čistka ve skříni! :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.7.11 11:07

vevero> ty saty jsou uzasnej napad,moc se mi libi, velice zajimave,brala bych je hned v delce po kolena


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.7.11 12:26

Uvítala bych článek o letních „lehčích“ nedžínových kalhotách, případně i nějaké odkazy a tipy, kde pořídit. Pokud možno, aby to nebyl moc sportovní styl s tisíci a jednou kapsou. Bohužel nikde nic vhodného a slušného nemohu sehnat. Myšleno vzhledově, materiálově a s rozumnou cenou.
Nemáte někdo tip?

Karolina
193 příspěvků 8.7.11 12:50

Ally: no, když projíždím regál v sekáči tak nejhezčí plátěné kalhoty jsou od značek next, esprit, promod a camaieu (u téhle značky jsem si všimla že hodně často bývají z tenoučké pevné bavlny s takovou zvláštní úpravou, že jsou hebounké jako peříčko). Bohužel akorát k nasrání jsou mi vždy o velikost menší. Ale mám jedny, které jsem si kupovala v 15 v tescu, stály mě 300, obyčejné pláťáky se dvěma sedlovými kapsami zn. cherokee. Já myslím že kalhot je všude dost a dost, otázkou je jaké obchody a cenovou relaci máte k dispozici.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.7.11 12:53

Lehčí nedžínové kalhoty mají poslední dobou ve spoustě obchodech. Z těch levných je to např. Takko Fashion (a dokonce z docela kvalitního materiálu, hezký střih, jen velikosti mají nějak špatně popsané) nebo třeba Tesco, značka F&F.
Dále určitě Promod - sice trošinku dražší než výše zmíněné obchody ale furt kolem cca. 500Kč (teď ve slevách). Mají na výběr ze spousty barev od sytě růžových po béžové.
Rozhodně doporučuji i Vero Modu - platí asi totéž co u Promod, jak cenově, tak kvalitou (pokud je budeš nosit hodně, příští sezónu budeš potřebovat nové). V Reserved se dají taky pořídit relativně kvalitní kalhoty (v porovnání s cenou) za dobré peníze.
K zahození není ani Peek a Cloppenburg ve Vaňkovce.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.7.11 12:55

Ally, tuším Camaieu - tam jsem viděla celkem slušné plátěné letní kalhoty za cenu cca 500,–


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.7.11 13:01

Lara: Baculka je podle mne takové to typické zlehčující deminutivum z rodu „mimísek, manža, človíček, lásečka…“ Analogie: Říct někomu „miluji tě,“ je totiž docela dost hrdé, dospělé prohlášení. Tak se prostě řekne: „Láskuju tě (miláčkuju tě, milískuju tě…)“, abysme jako nevypadali trapně a že to jako myslíme moc vážně.
Dříve byly dámy plnoštíhlé, kypré, korpulentní, silné… dnes máme baculky, protože jsme všichni strašně roztomiloučce infantilňoučcí a dospělá hrdost je v háji.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.7.11 14:02

Mě docela vyhovuje to samouklízení zkoušeného zboží v ČR, protože jsem tak už několikrát narazila na kus, který bych jinak nenašla :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.7.11 14:13

Inko, ale ty slečny/ženy, co jim z tílka kouká celá podprsenka, s tím mohou velice jednoduše něco udělat, a měly by, protože SPODNÍ prádlo se tomu neříká nadarmo.
Naproti tomu nechápu, proč by se sebou měla něco dělat žena, která je kypřejší, aniž by se vyžírala (ano, i takové ženy jsou - nerodíme se všechny s předpokladem ideální modelkovské postavy, kterou je třeba jen udržovat a na kterou je možno se kdykoliv prostě vydřít). Nebavíme se tady o vyšší nadváze ani obezitě, která je nežádoucí už ze zdravotního hlediska, ale o tom, co odlišuje ženu od ženy, postavu od postavy. Když má někdo pánev tak širokou (třeba), že rozdíl mezi pasem a boky je markantní a náběh na kobylí pozadí je zjevný, tak si může na běžícím pásu klidně utrhnout nožičky a stejně mu to bude prd platné. Je hezké a obdivuhodné, že ses dokázala vymakat, ale netvrď, že je to řešení pro všechny kobylí zadnice. Skutečně není.

A tvůj komentář nečeká na schválení proto, že by nesl vadný obsah. Ada už tady, myslím, jednou vysvětlovala, že systém vyhodnocuje komentáře ke schválení sám (podle počtu znaků, četnosti příspěvků atd.) - opatření proti spamům.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.7.11 14:19

Lachenauerin, dík za váš jazykový koutek!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.7.11 14:21

2. díl by mohl být o plavkách, je to celkem aktuálnía i „plavkových hříšnic“ je veliká hromada :(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.7.11 14:32

Zaromilec: plavky mi prijdou ke kritizovani dost nevyhodne, protoze to nutne sklouzne ke kritizovani (i neprimemu) postavy. Na jednu stranu sice pomerne nerada koukam na polonahe cizi lidi (proste se dozvim vic, nez jsem kdy chtela vedet :-), na druhou stranu chapu, ze na plazi si chce proste kazdy uzit svuj volny cas, dovolenou a pocit urcite prirozenosti a jednoduchosti (lezet polonahy v pisku, poslouchat vlny a nechat na sebe palit slunce), takze zabyvani se tim, jestli mam neco zakryt nebo upravit, je to posledni, co mne zajima…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.7.11 14:33

Super článek k přemýšlení. já vždycky nevím, jak a co dál prokobinot, ci se týká oblečení.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.7.11 14:49

Odkaz na návod na variabilní šaty (zahrabány hluboce v diskuzi):
http://rowena.typepad.com/…y-dress.html


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.7.11 18:55

To já by som sa nežinírovala obliect oranžové gate..akurát by teda asi nemali byt 3/4…To jedine s nejakými fakt vysokými a masívnymi toopánkami..na vrch nejakú tuniku a opasok cez pás-teda nie cez boky..
Onu „prdel“ sa mi zatial vypláca obliekat do oblečenia mojej skutočnej velkosti / čo znie banálne ale vídam kopu ženských ktorým to zrejme ješitnost nedovolí a potom im to zbytočne leze a robí hnusné faldy /..ideálne rovný strih nohavíc a držím sa zásady " keď niečo nevypadá dobre prepolte to" ktorú som už neviem kde počula ale asi to funguje :) Takže nenosím zvršky do pása ani pod zadok,ale v polovici bokov a vypadá to tak nejak štíhlejšie :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.7.11 19:47

Pro ty, co chtěly ty oranžové (oranžovočervené) kalhoty vidět na oblých až širokých ženách…

http://www.curvygirlchic.com/…t-pants.html

http://rhapsodani.com/…bottoms.html

tady už o něco umírněnější rozměry

http://searchingtheinnerme.blogspot.com/…g-y-day.html

No a tady na štíhlých
http://cocokelley.blogspot.com/…e-pants.html


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.7.11 19:50

Videla som dnes (mimochodom cestou do Stromovky na korcule) slecnu/pani ktora mala jednoduche saty pod kolena, cierne, a zlty „opasok“ (asi skor nejaka tenka satka, proste nie kozena vec s prackou), ktoru mala prave tesne nad pasom…a vyzeralo to fakt skvelo. Verim tomu, ze keby s oblecenim takto „nekuzliila“, tak by vyzerala uplne inac, pretoze mala plnsiu dolnu cast (aj v porovnani s vrchom). Pekne :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.7.11 03:27

Dobrý Den, Namaste,
Můj Otec Brit a maminka Indka, žiji zde od dětství a moc mě mrzí diskuze zde o „kobylím zadku“, který také asi mám jako mnoho Indek, je to vrozené, úzká ramena široká pánev-kosti, nejde to odcvičit. Jako zde lidé píší paní Michelle Obama-to samé, i když tam je ohledně černé rasy jiná stavba zadku pak nahoru, úplně jiné od Indických žen ale, široká pánevní kost zůstává.
Sárí nezakrývá nic, naopak ženám vynáší boky nádherně což Indickým mužům působí příjemně..

Omlouvám se prosím promiňte, jesltli toto není možné k diskuzi už dál napsat, snad nebudu smazána. Děkuji.

Někdy bych ráda napsala ale nevím, jak bych mohla přispět, v Indii jsme hodně a je to úplně jiné než tady.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.7.11 06:46

Kaala Vardikaarnata: já si často říkám, jak nádherné ženy Indky jsou, právě pro jejich tvarovanou postavu. Ani indické modelky nejsou anorektické jako v Evropě. Však kůň je ušlechtilé zvíře!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.7.11 08:20

Kaala Vardikaarnata: Indky jsou krásné ženy a sárí je nádherný oděv!

Zdejší diskuse o velkých zadcích je hloupá.
Každý snad ví, že lidská pánev je kost a ta, jak známo, se nedá cvičením zhodit.
Nehledě na to, že opravdu nechápu rady dokonalých žen, které všechno ví - jak se oblíkat, jak cvičit, co jíst, jak žít …

Mě se na tomhle blogu líbí, že ačkoliv Ada nekompromisně a sarkasticky komentuje oděvní prohřešky, nebo rozdává rady, je natolik nad věcí, že neřeší postavy svých „modelů“.

Netolerantní dokonalost je pěkně nesnesitelná.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.7.11 10:59

Vevero: podobné šaty se dají koupit tady http://www.halens.cz/…m392616.html
mají různé barvy, i se vzorem


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.7.11 11:30

na tej slečne z curvygirlchic.com vyzerajú tie nohavice pekne :)
Ale udivuje ma, ked vidim aziatku s nadvahou, stale si myslim ze u nich sa to akosi neda :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.7.11 14:39

Já sháním barevné boty. A výběr? Bílá, černá, šedá, hnědá … A chci normální sandálky, ne ty „kozačky“ z proužků bez podpadku - nebo jsou na jehle a to je ještě horší! Ach jo!

Ada Pekelná
973 příspěvků 9.7.11 15:43

Už dost. Chcete-li pokračovat, založte si téma na fóru.

Karoleenah
2322 příspěvků 9.7.11 16:06

A když už jsme u těch administrátorských zásahů, nebylo by možná od věci dát do pořádku timestamp, číslování komentářů po hodinách (2:07, 3:07, atd.) mi připadá jakési nepřehledné, i když je to detail. :) Ale to já jen tak mimochodem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.7.11 18:02

Tak jo. Mějte se tady hezky.

Ada Pekelná
973 příspěvků 9.7.11 18:14

To nevydržíš :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.7.11 18:31

Udělám si konkurenční blog. Zatím jsem měla zábrany. :-) A zatrhnu diskuse předem. :-)))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.7.11 19:36

Někdo tady dával odkazy na různé obchody, kde si kupuje boty a oblečení - třeba goertz, buffalo, zalando (asi to bylo smazáno, nemůžu to najít). Jelikož německy skoro neumím, chtěla bych se zeptat, zda opravdu výše zmíněné e-shopy zasílají do Česka, nerada bych se do nějakých bot zamilovala a pak si je jako vždy nemohla koupit. Díky moc za odpověď.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.7.11 20:27

Zrovna nedávno jsem byla nakupovat… chci sehnat nějaké pěkné plátěné letní kalhoty, šaty + nějaké tílka/topy nejlépe bez ramínek (nepatřím mezi typ žen co mají zapínání až za krkem a všude čouhající ramínka - jsem na to háklivá) ale jaksi jsem zase krutě narazila… sehnat pořádně dlouhé kalhoty nebo šaty, ve kterých bych si připadala normálně a ne těhotně je pro mě nadlidský úkol… jsem hodně hubená a vysoká- mám to v genech + ještě jsem něco zhubla po operaci a za 2 roky jsem nepřibrala ani deko i když jím pomalu za dva lidi - měřím 178cm a vážím 54kg - dlouhé nohy, dlouhé ruce… v pase mám nějakých 62cm už začínám být fakt docela zoufalá - sehnat něco co má pořádně dlouhé nohavice/rukávy, nebo šaty, které by nebyly staženy v pase… hrůza… přijde mi, že vůbec nemyslí na vysoké a štíhlé slečny… nemilosrdně jsem vyhodila více jak polovinu mého šatníku a zaboha nemůžu sehnat nové oblečení :( není tady někdo s podobnou postavou co by měl ověřenou nějakou značku oblečení nebo přímo obchody??


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.7.11 21:00

Omlouvám se, nebylo to zde, ale na fóru.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.7.11 10:37

Hanc: 178 je jeste docela normalni vyska :-) (ja jsem mnohem a mnohem vetsi…) - zkus Zaru a Mango, mivaji dlouhe kalhoty, musis ovsem zkouset a zkouset, na jejich velikosti se neda spolehnout. Dalsi relativne spolehlivy zdroj je www.topshop.com, sekce tall, sice to neni nejak obrovsky vyber, ale jejich obleceni mi spolehlive sedi, musis se jen poradne zmerit. Dobra stranka je www.tallwomen.org, je zajimava i pro zeny s vetsi velikosti bot. Dalsi me nepada jeste next - v e shopu maji i dlouhe velikosti…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.7.11 10:45

Ado, díky za pěkný článek - snad na mě bude mít brzdný účinek ve zkušebních kabinkách :)

Zmínka o slevách v zahraničních e-shopech mě přiměla se podívat na Dorothy Perkins - už dřív jsem tam nějaké věci okukovala, ale přec jen se mi ceny nezdály úplně nízké (no, spíš manželovi se nezdály;) ) na to, že člověk nakupuje bez zkoušení, takže s rizikem nepadnoucího oděvu. Ale s těmi slevami bych to chtěla zkusit. Nikdy jsem ovšem takhle neobjednávala - nemáte někdo zkušenost, jestli velikosti D.Perkins odpovídají velikostem Marks Spencer? Tedy jestli to padne nějak stejně a dá se risknout objednání markspencerovské velikosti? A opravdu ten dovoz stojí pouze na stránkách uváděných 6 liber? Chtěla bych se konečně odhodlat :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.7.11 11:23

GreatSun - děkuji za typ ale moc mi bohužel nepomohl:( tady u nás asi není ani jeden z obchodů, nebo o nich nevím… hold České Budějovice a Český Krumlov je co se nakupování týče hrozná díra… budu muset někdy vyrazit směr Praha…kde jsem byla jednou v životě a to mi bylo 10 let a navštívila jsem Zoo… :-D mám teď jediné nositelné dlouhé kalhoty a to tyhle http://imb.lide.cz/…75000200.jpg?… (na ostatní oblečení nekoukat - ani ty boty ani pásek ani tílko červené k nim nenosím - jen jsem to měla zrovna na sobě, když jsem si kalhoty koupila a narychlo je vyfotila pro kamarádku co je chtěla vidět, takže jsem se nepřevlíkala)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.7.11 11:23

Black Diamond: je mi lito, ale musim Vas zklamat - goertz a spol. nedodavaji do Cech, bohuzel jsem to nevedela…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.7.11 11:23

Omlouvám se za zkomolení přezdívky - GreatSusan mělo býti:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.7.11 11:27

Hanc: topshop tall a next tall jsou JEN na internetu, takze dosazitelne i z Krumlova. Dalsi je Dorothy Perkins, ta ma taky tall oddeleni. Pokud se v ceske verzi techto obchodu budete shanet po prodlouzenych vecech, tak si oni budou myslet, ze jste cvok a vy se dostanete do agresivniho rozpolozeni :-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.7.11 11:35

Hanc: hm, ted jsem na tu topshop stranku koukala a je fakt, ze uz toho tam meli vic :-( No, chce to trpelivost a hledat. Ja mam 187, rekla bych podobnou postavu jako vy - najit kalhoty je utrpeni, ale necha se to. Jeste mne napadlo - S.Oliver dela u nekterych modelu prodlouzene delky (nevim ale, jestli to prodava i v Cechach nebo dodava do Cech).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.7.11 11:45

na asosu maji take prodlouzene delky kalhot,pokud mate napr. velikost 40,staci napsat do jejich searcheru 12L a vyhodi to vsechny prodlouzene 40citky, ovsem vyber se lisi sezeno od sezony.....


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.7.11 12:47

a.c.
no maze se tu o sto sest,bohuzel,mas pravdu,je to o nicem


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.7.11 12:54

A přitom stačí málo - držet se tématu článku. KDyž se zde já rozepíšu o tom, že jsem byli o vínekdu s rodinkou na Okoři a že mě zase rozbolela hlava, tak to (i následné rekace) ponecháme jen proto, že jsou v rámci slušnosti a rozvíjí se tím barvitá diskuze?

Sorry, ale problematika kobylích zadků se výběru základních kousků šatníku, o které je tento článek, nedotýká ani zdaleka.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.7.11 13:12

Dámy, už znáte facebookovskou odnož Praktické ženy Holky v akci? http://www.facebook.com/holkyvakci?…!/holkyvakci Nápadně mi to připomíná Fler!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.7.11 14:03

Malatí D.d: Máte pravdu, ale od dotyčné, která tuto debatu rozpoutala to vyznělo tak, že pokud máte dobrou postavu, nemusíte oblečením nic maskovat, vylepšovat atd.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.7.11 15:15

Kami: na DP nakupuji poměrně často (mají neustále nějaké akce nebo slevy) a ano, poštovné je pouze 6 liber, musí se platit hned kartou on-line. Zásilka přijde od objednání nejpozději do 10 dnů a chodí mi jako obyčejná.
Velikosti odpovídají Marks&Spencer.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.7.11 16:12

MarieS: Chápu, já na OT taky často reaguju a někdy i vytvořím, ale pak neremcám, když mě někdo smázne.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.7.11 16:14

.Zdena: Díky, už vybírám :) A snažím se řídit radami článku výše, protože, achjej, internetový obchod se slevami, to je desetkrát horší nápor na sebekázeň než zkoušení v kabince :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.7.11 17:31

Tak jsem se taky rozhodla pro obnovu satniku. Dokonce jsem se predesle tri dny namlsavala na blogu What I Wore. Dnes jsem vyrazila do olympie, prostla asi 7 obchodu a … muzete mi sakra rict, kam chodite nakupovat?

Mdle vyblite sedobezovocerne barvy, priserne nekvalitni, vsechno bud lehounka bavlna, co se hned vytaha a ztrati tvar, nebo umele, mackave materialy. O napaditosti strihu ani nemluvim. A to jsem si nedala nesplnitelny cil. Chtela jsem jednoduche barevne saty, pres to na zavazani v pase bilou lehkou kosili, nejake doplnky, boty na klinku. Odesla jsem po dvou hodinach v totalni depresi a nenavisti k letnim slevam :(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.7.11 17:31

A podotykam, ze jsem vynechala vsechny pismenkovy obchody :(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.7.11 18:58

Tes: naprosto výstižný komentář! :-) nebo spíš :-(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.7.11 19:12

Tes, pokud chci nakupovat podle toho „co si předem vymyslím“, tak musím jedině do Londýna. U nás ve městě jsem se už naučila nechodit pro nic konkrétního, protože pak odcházím stejně naštvaná a otrávená. Resp. většinou to, co si vymyslím najdu v krámech tak o půl roku až rok později, tedy v době, kdy už to nechci :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.7.11 19:28

Dahlie: Přesně, má-li člověk konkrétnější představu, co chce, je to vždy problém. Prodejci evidentně počítají s tím, že ženské prostě koupí to, co v tom krámě zrovna najdou, protože je to momentálně módní a nosí to všechny, takže ony přece nezůstanou pozadu. A bohužel se zřejmě nemýlí, tedy ti obchodníci.
A to už vůbec nemluvím o tom, že si v létě vzpomenete a chcete si koupit třeba tlustý svetr. „V létě? Svetr? Ste se zbláznila, slečno?“
A - to už trošku zacházím dál - co mě štve a čeho si všímám rok co rok zejména v dětském háemku, je fakt, že tam vždy několik sezón po sobě prodávají naprosto stejné oblečení jako loni, předloni, předpředloni. Bez jakékoliv slevy. Jasně, dítě nemusí být za každou cenu übertrendy, ale dávat tři stovky za tričko, které se jim tam válí už tři nebo čtyři roky, to vážně nehodlám.

Mimochodem, Ado, článek o nakupování oblečení pro děti by možná taky nebyl od věci. U dětského totiž podle mne daleko více než u dospěláckého platí, že pořád ještě sháníme, místo abychom nakupovali.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.7.11 19:46

Vevero: Ty velmi variabilní šaty - http://www.youtube.com/watch?…- jsou naprosto úžasný! To je kombinací! Naprosto mě nadchly. Taky se mi zdá, že by se ušít celkem daly - obzvlášť podle toho návodu, co se tu objevil. Jen nevím, který materiál konkrétně by se na to dal použít. Poradíte někdo? Asi bych to vyzkoušela - mám kamarádku švadlenu, tak můžu konzultovat pak s ní :-) Díky.
Jinak Adin článek jako vždy bezvadný. ;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.7.11 20:40

Mně teda ty šaty přijdou všechny stejný…nudný.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.7.11 20:43

Janko, šila bych to jedině z pružné látky - žerzeje.
A střih mi skutečně přijde velice jednoduchý, takže do toho klidně jdi!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.7.11 20:47

Ne, opravdu, prosím, žádné články o dětech, to bych asi vyletěla z kůže!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.7.11 21:21

Chtěla bych článek moc pochválit. Už od dětství miluju ty vystřihovací panenky, které se daly převlékat a kombinovat. Dneska vyrábí stříhací panenky Zora jako retro edici na obalech čokolád. Zábavné a poučné ! Díky


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.7.11 21:46

Tes: Na zlavy sa tazko spoliehat, niekdy sa tam daju najst fajn veci, ale vcera som tak bola v obchodnom centre a skoro nic pre mna som nenasla a ak aj ano, tak to boli veci nove, nie zlacnene. Tie zlacnene veci boli uz dost popreberane, vacsinou veci, ktore tam mali od zaciatku jari a dopredavali posledne kusky alebo ak tam aj nieco mali, tak sa to nehodilo na moju postavu, nesedelo farebne. Inak pekne legantne veci a spominane saty som videla v Promode, ale tam maju teraz posledne kusy a fajn veci maju aj v Reserved, Camamieu, obcas sa nieco da najst aj v Tescu. Len teraz uz tazsie nieco pekne kupit v obchodoch, aj ked je to nepochopitelne, je sotva prva polovica leta a obchody uz pomaly vypredavaju posledne kusy a za mesiac uz asi nabehne jesenna kolekcia. Tak taketo spravanie obchodov sa mi zda odveci, lebo kedy inokedy ma clovek nakupovat letne veci ak nie v lete, nebudem snad v marci skupovat letne tricka, sukne, saty, ked vtedy si potrebujem kupit svetre, kabat, dlhe nohavice


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.7.11 22:02

7catherine7 jenze to je prave muj problem. Ja jsem ve sleve nic kupovat nechtela! :) I z tech satu jsem potom slevila a hledala jsem cokoli, co by mohlo rozsirit letni satnik. Jenze slevy uz jsou v obchodech mesic a mesic se neda nic koupit :((((

Vse meli bud ve sleve, nebo to byla uz nova kolekce na podzim. Nekdo psal, ze chce v lete svetr … bez do reserved :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.7.11 22:18

Lindiste: články o dětech mě taky nezajímají, ale Adin pohled na dětské oblečení ano! :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.7.11 00:33

Když jsme u těch základních kusů v šatníku, mým ideálem je mít dvě, ale raději jen jednu naprosti univerzální, koženou, drahou, ale zato „věčnou“ kabelku. Ještě donedávna jsem měla takovou po babičce (věřte nevěřte, i po cca 25 letech denního nošení vypadala dobře a dala se nosit), ale už dosloužila a bylo to v dobách, kdy jsem veškeré doplňky nosila černé. Momentálně mi jako univerzální barva vhodná i ke studeným barvám připadá koňaková, viz http://www.thesartorialist.com/…_0677Web.jpg.
Co vy na to?

Black Diamond
81 příspěvků 11.7.11 01:24

Tereza: No, mé oko mi právě říká, že to není barva univerzální, já osobně ji u studených odstínů nerada vidím. Sice záleží na mnoha faktorech, ale tak či tak mi k nim prostě nesedne, mám pocit, že mi je nějak nabourává a pak nevyniknou. Ale to je můj pohled, nikomu ho nevnucuji. Kabelka je to ale velice pěkná. Obávám se však, že jedna kabelka nestačí, pokud člověk nosí více stylů a studené i teplé odstíny, ovšem tomu přání velmi dobře rozumím:).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.7.11 03:27

Kdyby Ada mazalka trávila míň času mazáním a víc psaním, už zde dávno mohl být slibovaný článek pro muže.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.7.11 09:35

Black Diamond, máš pravdu, taky nevidím koňakovou barvu kabelky jako extra univerzální a kombinovatelnou. Já jsem zimní typ, proto musím chladné barvy a jako univerzální barvu pro kabelku mám černou barvu. Ale co se mi dost líbí a co hojně využívám hlavně v létě je - jaká sukně, taková kabelka, pak si už boty a vršek můžu doladit. Třeba lehká šedá sukně s kapsama a k tomu látková kabelka-vak-pytel z podobného materiálu, ostatní dokombinuji už lehce, buď výrazné studené barvy - fialové triko, fialové sandály, anebo černé triko a černé letní lodičky.

Ještě teda co nemusím, jsou kabelky se dvěma ušima, preferuji s jedním páskem řes rameno, ať už s krátkým nebo s dlouhým, nastavitelným.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.7.11 09:39

Souhlasím s Honzou, nesmyslné diskuzi může Ada předejít novým článkem. Ale na druhou stranu chápu, že je okurková/prázdninová sezóna.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.7.11 09:44

Pro Honzu
www.muzivcesku.cz/


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.7.11 10:30

Ahoj, doufám, že to nebude bráno jako nevhodné, ale doporučila bych dámám s většími přednostmi internetové obchody astratex a leontýna. Sama kupuji 90I-J a jsem velice spokojená.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.7.11 10:35

Inka, Black Diamond: Já si tím také nejsem jistá, ale protože z duše nesnáším přendávání věcí z jedné tašky do druhé (zmiňované slaďování sukně s taškou by mě zabilo, to bych těch tašek musela mít… a plátěné už vůbec ne, musí to držet tvar! - ale to nekritizuju, jen mluvím o svých preferencích), tak se té myšlenky na jednu tašku ještě nehodlám vzdát. Nechci se vracet do doby, kdy jsem nosila jen černé boty a tašku, v létě mi to ke spoustě věcí připadá moc tvrdé, ale zase mi v šatníku převažují tzv. studené barvy, protože mi prostě sedí. Ještě by tak šlo mít jednu kabelu koženou a na léto k šatům a casual oblečení nějakou tkanou, lýkovou či co. Vzhledem k tomu, že v práci se převlékám a nemusím tudíž dodržovat určitý dress code, tak by to snad šlo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.7.11 10:46

Tereza, no tkaná, lýková nebo látková, to už je věc vkusu, lýkovou tašku taky mám oblíbenou, já na taškách a kabelkách dost ulítávám, sice se už teď krotím, ale i tak :) ale s přendávaním věcí problém nemám, řeším to tak, že v kabelce mám ještě jednu lehkou taštičku a tam všechny věci, takže stačí vzít prázdnou tašku ze skříně, přehodit taštičku do ní a je to.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.7.11 10:51

Tereza : Ja osobne sa síce v tom aká farba sa k čomu hodí vyznám ovela menej ako by som si želala :) Ale to podstané čo chcem povedat, že som celá stelesnený zimný studený typ a nosím výhradne oblečenie s chladných odtienoch a kedykoľvek som si skúšala koňakovú kabelku okamžite som sa ako šmahom čarovného prútiku zmenila na vyblitú nemocne vypadajúcu príšerku, takže som to vzdala aj keď sa mi tá farba sama o sebe páči..Proste to vypadá zle..ale neviem či to je tím, že sa to bije so studeným oblečením, alebo so mnou ako takou :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.7.11 11:12

Terezo, moje řeč, taky nesnáším přehazování předmětů mezi kabelkami :D
A taky mám potřebu kožené kabelky, nemám ráda látkové, lýkové ani nic podobného, prostě kůže muší bejt - holt pradědeček byl švec, asi ve mně ta láska ke kůži zůstala :)

A teď ještě, aby ta kožená kabelka byla kvalitní - to znamená, že je následně obvykle dost drahá a nemůžu si dovolit vlastnit moc kusů.
Zatím to řeším tak (protože mám, možná už poněkud zastaralou, vnitřní potřebu ladit barvu kabelky a bot), že mám kabelky tři - černou , hnědou (takovou tu chladnější, odpovídá barvě mých vlasů) a takovou studeně smetanovou (není to čistě bílá). A většinou přehodím věci jen jednou za delší čas, protože boty mám taktéž jen kožené a většinou dost drahé, takže na jeden typ počasí mám obvykle jen 1 - 2 páry, s čímž kabelku sehraju snadno.

Inčina rada s taštičkou na hlavní kabelkové předměty je moc dobrá - taky to tak dělám, doklady+peněženka+klíče v minitaštičce. Ale já s sebou tahám podstatně víc věcí, které musím přehazovat, a to už tak snadno nejde - deštník, léky na akutní zdravotní problémy atd. A to už znamená přehazování několika menších předmětů a zapomínám je mezi kabelkami. A pak se děsím, kde bídně zmoknu či zahynu a nebudu si moci zavolat pomoc, když léky, deštník a mobil zůstaly v druhé kabelce :D

Ale na jiných se mi líbí moc, když dokážou zvolit nějakou naprosto neotřelou kabelku (i látkovou, pohledově se mi líbí, jen je nemám ráda na omak) a podtrhnout jí zbytek výzoru…třeba jak to Ada ukázala v článku limetkovým psaníčkem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.7.11 11:26

Kami: Asi tak. Vzhledem k pobíhání mezi dětmi a několika zaměstnáními chci ráno jen popadnout tašku s tím, že v ní mám vše co potřebuju a nemusím nad tím přemýšlet. Momentálně mám jednu černou koženou, kterou nosím od podzimu do jara nejraději „na pošťáka“ a pak takovou studenou smetanouvou od jara do podzimu, není kožená, ale naštěstí ani nevypadá moc vikslajvantově.

Pokud jde o ladění bot ke kabelce, bezproblémové to je snad jen u černé, u ostatních barev mi připadá, že nikdy netrefíš barvu a styl tak, aby to k sobě šlo, takže je lepší se o to ani nesnažit. A dost mi vadí, jak se poslední dobou přemnožily takové ty umělě napodobeniny dřevěných podpatků (nebo jak to popsat), takže i šedé boty mají teple hnědý klín a jinak pěkné červené lodičky kazí divný podpatek.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.7.11 11:41

Terezo, tak nějak. Nechce se mi večer balit si „kabelku na druhý den“ a ráno ve spánkové opilosti přehazování věcí prostě duševně nezvládám :)

Ladění takto jednoduchých barev kabelek a bot mi problémové nepřipadá, ale jsem v kabelkoobuvní záležitosti barevně a stylově vyrovnaná a kupuju si boty v barvách odpovídajících svým třem hlavním kabelkám, takže nad sladěním dumat nemusím. Boty jsou levnější a sezónnější záležitost než kabelka, tak se musejí přizpůsobovat ony :)

Ovšem s těmi divnobarevnými podpatky je to fakt - štve mě to třeba na mých „střednězimních“ (nad kotník) hezky chladně hnědých botách, pasujících ke kabelce, které ale mají kdovíproč teple zlatohnědý podpatek. Poměrně vysoký a masivní, takže to fakt vypadá poněkud zvláštně. Ale stačí se projít bahnem a je po problému :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.7.11 14:25

k tem stiznostem na probrane vyprodeje: ja to docela chapu, ze se prodejci snazi zbavit letniho zbozi - spousta lidi je na dovolene nebo uz po dovolene a letni hadry nepotrebuji, skutecne leto je uz jen par tydnu, od pulky srpna je uz zacatek podzimu (v obchodech). Ja se na leto vybavila uz nekdy na jare, ted uz mne letni veci nezajimaji, naopak jsem v sobotu koupila boty na podzim. Rada z clanku, ze vyprodeje jsou vhodne na prekopani satniku, mi neprijde moc dobra. Ve vyprodejich je sezonni a trendove zbozi, z toho se zaklad satniku vytvari dost tezko…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.7.11 15:04

Stejně jako vy GreatSusan se vyhýbám výprodejům, mám pro to svůj důvod. Nicméně musím připustit, že letos se třeba v Promodu urodilo tolik věcí (a nikdo to nekupuje, viz. OC Smíchov), že IMHO tam akorát stojí za to letos zajít.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.7.11 16:11

Takže rada, jak nepropadnou do módního pekla zní: oblékat se do nudných šedých/béžových věcí a k nim si pořídit obyčejné barevné trička jako oživení, v případě že toužíme po extra super úletů, můžeme sáhnout po tričku pruhovaném.

Zůstaň raděj u své trefné a vtipné kritiky Ado. Články jako je tento jen zbytečně upozorňuješ na své slabší stránky ;)

Karoleenah
2322 příspěvků 11.7.11 16:18

Zuska: Doporučuji přečíst si znovu úvod, konkrétně třeba toto:
„Jako model si vezmeme člověka, který nemá vyhraněný styl, nechce být příliš nápadný, ale chce vypadat k světu.“
a taky toto:
„Řekněme, že naší modelové ženě vyhovují šedé a světlé odstíny,…“


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.7.11 16:44

Alena Cechova: ja ty veci mam proste radsi prehledne vyrovnane, nez na hromadach a obklopene houfem kupujicich… cimz nechci rict, ze se vyhybam vyhodnym cenam, naopak bych rekla, ze jsem typicky lovec (jenze na to se mi zda lepsi lovit v outletech nez ve slevach). Pri vyprodejich mne rusi take to, ze clovek ma sklon koupit veci, ktere nepotrebuje, prip. ktere uplne dokonale nesedi, jen proto, ze jsou levne a na konci jsou to jen vyhozene penize. Ja vetsinou zreviduju muj satnik pres sezonou, rozmyslim si, co dokoupim a pak hledam uz jen konkretni veci. Samozrejme se obcas necham „uhranout“ necim neplanovanym (vetsinou kozackama :-), ale vseobecne jsem dost resistentni a jen tak neco nekoupim.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.7.11 17:07

Já to taky nesnáším, ty hromady přeházených věcí, ty tlačenice a strkanice, jak vám kdejaká horlivá lovkyně funí za krk, a pak ty fronty u kabinek. Tady se nic z toho nedělo. Buď jsou lidi ještě na dovolené nebo fakt nemají peníze. Nebo jsou ty slevy ještě nízké.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.7.11 17:17

Alena Cechova: jo, to u nas na konzumnim Zapade jsou to docela boje (hlavne ted, kdyz vypuknou prazdniny a teen-age girls dostaly - pravdepodobne predem - penize za vysvedeni) :-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.7.11 17:23

samozrejme vysvedCeni - jinak to ma tak trochu zvlastni konotaci…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.7.11 17:34

Super článek, jen přemýšlím - U dámské módy je opravdu dost doplňků, kterými to lze „oživit“ nebo „zvýraznit“, ale u pánů to není tak lehké. Nechtělo by se udělat ještě jeden článek, podobný tomuto, ale s pány??
Děkuji :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.7.11 18:20

Super článek, díky moc! Tež se chystám udělat čistku, tak aspoň budu o něco moudřejší… mě se velmi často stává, že se mi v obchodě něco líbí a pak mi to leží ve skříni, protože k tomu nemám co nosit… :-)
A vůbec, skvělý blog. Držím palce, ať to tak jde i dál!!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.7.11 23:42

díky! hned mrknu do skříně a snad něco vymyslím, dnes před odchodem mi to totiž dalo celkem zabrat :-) doufám, že si na tento článek příště v obchodě vzpomenu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.7.11 11:57

pane Bože díky za to peklo!!! Konečeně to někdo rozumě sepsal teď jen aby někdo uměl přečíst a využít. Pro tentokrát máte mé uznání jinak moc nesohlasím s vaším arogantním přístuoem když na to nemáte právo. Hezký den a děkuju :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.7.11 23:37

Tak jsem přehodnotila svůj kabelkový postoj a zůstávám u dvou barev - černé a studené smetanové. (S tím, že dosavadní opřezkovanou kabelu co nejdřív vyměním za něco klasičtějšího. Co nejdřív… budu ráda, když v našich končinách naleznu vyhovující kus dříve, než se ten stávající naprosto rozpadne…) Moje láska ke koňakové zůstane platonická - na jiných se mi líbí, na mě by vypadala děsně a taky bych ji téměř k ničemu nesladila. Teď ještě nabrat inspiraci, jak ladit doplňky tak, abych se vyhnula obligátní kombinaci boty - taška ve stejné barvě.

Mmch.: dnes jsem pobíhala po Brně v marné snaze sehnat několik věcí podle mých představ a napadlo mě, že musím Peklu poděkovat za to, že mě naučilo o oblečení opravdu přemýšlet (a vzít na milost mnoho babiččiných rad, nad kterými jsem dříve ohrnovala nos). Můj šatník sice spíše zeštíhlel, ale zato se v něm začíná objevovat čím dál víc těch správných kousků, a méně tápu v tom, co kam a proč vzít.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.7.11 15:45

Nádhera, suprovní článek, těším se na pokračování :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.7.11 19:06

Všechno moc pěkné, zvlášť se mi líbí to pruhované tričko, ale ty šedé džíny jsou fakt příšerné! Ale to je o osobním vkusu, no, mně se prostě nelíbí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.7.11 09:35

Ado, kdy bude k dispozici článek Rozumné nakupování v praxi 2? Prosím, prosím, prosím… smutně koukám… a určitě nejsem sama… Ado, no táááááák… :-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.7.11 15:40

Nedávno vydala Jessica Quirk z blogu What I Wore, na který tu má Ada odkaz, knížku, která se týká právě toho, jak kombinovat oblečení, které kousky jsou základem šatníku ve všech 4 ročních obdobích apod. Včera mi přišla poštou a vřele doporučuju!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.7.11 20:15

Ado, díky za článek. Jenom malé povzdechnutí - nedávno jsem sháněla rozumné elegantní kalhoty, a to se snad šije pro trpaslíky. Takže ano - zase džíny. Dneska jsem si pro změnu snažila sehnat sako - buď jsou moderní krátké rukávy, nebo mi je všechno malé. Navštívila jsem Marks Spencer, Reserved, Orsay, na H&M jsem dneska neměla masochistickou náladu.
Prosím, nebyl by článek, kam mají chodit nakupovat dlouháni?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.7.11 21:04

Nesnáším Adu. pod vlivem tohoto článku jsme si koupila základ šatníku - čokoládově hnedé džíny. A s hrůzou jsem zjistila, že se k nim hodí úplně všechno, co se mi líbí. A kdo to bude platit?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.7.11 00:23

Rena: koukni na www.tallwomen.org, tam je seznam vsech moznych obchodu s prodlouzenyma velikostma po cele Evrope a USA, musela by si to ale objednat pres internet…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.7.11 00:40

Rena: a nebo na www.topshop.com, sekce tall. Jsou tam nekolikery cerne kalhoty a jedny moc hezke bezove, ktere jsou dokonce ze 100% vlny. Za velmi prijatelne penize.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.7.11 12:07

GreatSusan: Děkuji za užitečné odkazy a inspiraci:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.7.11 14:00

tak to já zas mám pocit,že se šije pro dlouhány… merim 162 spoustu kalhot musím doma zkracovat :-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.7.11 15:24

Ado, moc prosím, nebyl by nějaký článeček pro teenagera-holku ( klidně i kluky), co má tvořit šatník, aby to vypadalo:

  • mladistvě
  • moderně
  • NE vulgárně
  • a aby nebyla ve třídě za úplnýho exota
  • co na večírek nebo diskotéku


Ráda bych to dceři vytiskla a dala na nástěnku. Díky


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.8.11 08:46

Skvelý článok, skvelé rady. Moc ďakujem. :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.8.11 09:16

Bertulko, stejně tě nebude poslouchat. Čím větším množstvím šílených období si projde, tím lepší bude mít přehled o tom, co sluší a co se dá jak nosit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.9.11 00:35

Výborný článek! Perfektní blog! Jsem novým oddaným fanouškem!

Chtěla bych se zeptat (s nadcházejícím podzimem a zimou ej to velmi aktuální!), jakým způsobem se kombinuje oblečení v zimě - když jdu

do práce, mám na sobě kabát, ten si po příchodu sundám a jsem ve svetru, který si sundám, když je vedro. Většinou umím sladit jenom

jednu možnost (třeba i když je rozepnutý kabát a jsou vidět všechny vrstvy:o), ale když se svlékám, tak mi sladěné věci odpadávají a

nezbyde nic:o(

kikatka
1 příspěvek 4.9.11 15:47

toto je úplne fajnový blog, už dávno som sa tak dobre nepobavila…:) ešteže nosím v práci monterky, tak sa obliekam vyložene len na cestu z a do práce…:) a tie monterky by si veru nechcela vidiet..:)))))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.9.11 16:19

Aneto, a teď si ještě k tomu představte, že v osmdesátkách se nosila široká vycpaná ramena i na halenkách (určitě to zase brzo přijde do módy). A teď nastávají ta dilemata: mám strčit vycpávky do halenky, do svetru, nebo do kabátu? Když si vezmu vycpanu halenku, nemůžu už vycpat svetr nebo sako, páč by mi to už u krku odstávalo. Když si vezmu vycpané sako a pod to nevycpanu halenku a sako sundám, nebudu v halence vycpaná podle módy. A když si ještě k tomu obleču vycpaný kabát, půjdu po ulici jako krabice s rameny až pod ušima. Přitom je to tak jednoduché: vycpat spodní prádlo a dál nic. Ale na to, pokud vím, žádný výrobce podprsenek nezareagoval. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.9.11 18:50

Hahaha,o)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.11 13:11

ahoj, hezkej z praktickej článek. připomnělo mi to jednoho super stylistu, jmenuje se Gok Van a v Anglii má v televizi už několikátou sérii pořadů, kde radí jak správně nakombinovat oblečení, aby to bylo zajímavé, ladilo a zároveň sedělo podle typu postavy. nevím, jestli jeho videa na youtube půjdou pustit i v Čechách, každopádně zkusit můžete, jeho profil se jmenuje Gok's Fashion Fix a adresa je http://www.youtube.com/show?…
fakt inspirativní :-)

Lenicta
2 příspěvky 12.6.12 07:54

Díky za super článek i inspiraci. Ještě trochu tápu v doplňcích, ale snad to s pomocí pekla taky zvládnu :-)

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Červené Camaieu

Autor: Ada

Podle Camaieu bude podzim červený. I v jiných obchodech nachystali... Celý článek

Jak fungují slevy (a obchody bohatnou)

Autor: Kamila

Jak to, že je všechno oblečení pořád ve slevě... a nám to nepřijde... Celý článek