Slečno, kouká vám prdel

28.08.11 | autor Ada

*

Zlatý podprsenkový ramínka, řekla jsem si, když jsem vylovila z mailu (občas je to jako sahat holou rukou do žumpy - kam na ty fotky chodíte?!) slečnu/paní, která propadla legínové módě.

Fotil čtenář Martin

Milí džíňáci, kteří se oháníte tím, že je vám móda volná a je vám jedno, co nosíte: lžete. Člověk, kterému je jedno, co nosí, vypadá takhle. Natáhne, co mu doma první padlo do ruky (silonkové legíny, nějaké triko, co bylo na vrchu hromádky ve skříni, svetřík, co byl na věšáku v předsíni), a jde. Že se okolí pak dívá i na místa, na která vám normálně slunce nesvítí? No a co, tak ať se nekouká, když je tak outlocitný...

V nadpisu článku by mohlo být i jiné slovo.

Fotila čtenářka Hana

Slečno, je vám vidět na k... kalhotky. Je super, že jste odložila džíny a vzala si taky pro jednou sukni, ale pro příště si pamatujte, že to vyžaduje jiné sezení. Spíš takové dámské než s nohama za krkem, jak dovolují kalhoty.

Samozřejmě existuje možnost, že dotyčná moc kouká na anime filmy a udělala to schválně, aby zjistila, jak se ten chudák sedící proti ní bude tvářit.

Další čtenář poslal důkaz, že na Slovensku je to fakt podobné jako u nás a laciné sexy outfitky tam taky frčí. Zaříznuté ultrašortky doplněné krajkovými pumpkami, aby to bylo decentní, a trošku malé tričko neponechávající nic fantazii. Z dřívější doby si těch špeků tolik nepamatuju a pochybuju, že bychom je neměli(y). To bude spíš tím sexy trendem a špatnýma velikostma.

Fotil čtenář Michael

Tuto pekelnou klasiku vyfotil otec jedné čtenářky. Česká ležérní "kašlu-na-to" móda v celé své kráse: odrostlý peroxid ledabyle sepnutý gumičkou, racerback tílko z šedého hadru, ramínka, bokovky toho nejukrutnějšího typu, které dělají ze zadku hroudu, a náušničky, aby se to voživilo.

Fotil Lařin táta

A jedeme dál, dneska to bude samá pouliční erotika! "Ahoj, posílám čumící podprsenku dotaženou k dokonalosti (ne, nejsou to plavky)," píše zasilatelka této fotografie. "V jednu chvíli si slečna tuniku stáhla úplně dolů a začala na ulici upravovat podprsenku..." Jako doma, slečny, jako doma! Doba je tolerantní, máme svobodu vyjadřování, tak jakýpak copak. U kamarádky můžeme místo podprsenky obdivovat bederní vlnobití zabalené do průsvitného materiálu.

Fotila Vačice

Vlnobití pro změnu lopatkové vyfotila čtenářka Eva v metru. Ale chápu. Doba je fakt svobodná. Za chvíli přejdeme jen na fíkové listy a potom odložíme i ty - kruh se uzavře, ocitneme se zpátky v rajské zahradě.

Fotila čtenářka Eva

Je zde přítomen nějaký foot nebo nylon fetišista? Paní byla vyfocena v Palladiu, tak si tam počíhejte, třeba přijde znovu a nechala by se ukecat na nějakou masáž chodidel nebo olizování kramfleků.

Fotila čtenářka Sibiřanka

Bratři v triku malinko zestárli, ale pořád jsou nerozluční. Šedé ponožky v sandálech, dobře větrající kalhoty, játro zavěšené v podbřišku: jako dvojčata, a až vyjdou na ulici, budou to nejméně tisícerčata!

Fotila čtenářka Rybanna

Třeba je to kardiak, a kdyby nerozepnul, dostal by v příští minutě infarkt. Taky je to starší generace, a chlapi takhle dřív běžně chodili a nikdo se nepohoršoval, stejně jako nad roštím na ženských nohách a v podpaží. Ale bez panděra v MHD by dnešní článek nebyl kompletní, chápete?

Fotila čtenářka Eliška

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.8.11 22:55

Naprosto neuvěřitelné!Urychleně musím zdokumentovat ulice Ostravy, abych zde uveřejněný TOP trumfla.Budete čubrnět :)!
Ado, zdravím Vás!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.8.11 22:56

Šmarjapano. Z toho bych se zeblila. Ze všeho. Nejhorší, když takhle někdy padne oko a o tisícinu vteřiny později si ho radši vypíchli, než viděli, co bohužel již bylo viděno. Pak už jen zbývá podepřít dolní čelist a pomalu to rozdýchat…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.8.11 22:56

bože můj


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.8.11 22:57

.....ano, jen ještě k prvnímu fotu dodám:
„Aj velká riť, vie očariť!“ :))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.8.11 22:57

Příjemně jsem se pobavila, nejen fotkami ale i textem.
Jinak, na poslední fotce, všimli jste si že pán nemá pupík ?
Připomnělo mi to jeden film, kde dotyčný hrdina/ka neměla uprostřed břicha ten uzlík který tam my mamé. Byl to vlastně robot.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.8.11 22:57

Obdivuju čtenářku Elišku, že toho pána dokázala vyfotit, aniž dostala přes držku.

Ada Pekelná
973 příspěvků 28.8.11 22:58

KJ: řekla bych, že pupík bude pod převisem.

Karolina
193 příspěvků 28.8.11 22:58

Hahahaha tak tenhle článek se fakt povedl :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.8.11 23:00

„Slečno, je vám vidět na k…“ nééééééééé :-))))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.8.11 23:01

Pomoc, chce se mi blinkat.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.8.11 23:02

‚Pupik‘ (posledni foto) to jeste korunuje igelitkou a ponozkami v sandalech!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.8.11 23:05

ježišmarja. S těma slečnama, jak jim čučí spoďáry, na to jsme měla přísnou výchovu od mámy, ať si dávám nohy k sobě, at se narovnám, at si tu sukni upravím, když si sedám, aby se nezmuchlala, jsem přece v sukni za dámu… no maminko, ještě jsem dostala takovou výchovu a nikdo nečumí na moje bavlněné pohodlné spoďáry.

Ten zbytek článku mě už vážně nepřekvapuje, ale vždycky kroutím hlavou, jak je to na ulicích kolikrát děs …


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.8.11 23:07

jo a to je mi teprve 21. Nechci vidět, co bude ukazovat mladší generace …


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.8.11 23:08

@seznam.mih: to už se kruh uzavře :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.8.11 23:12

rada ze života: nečtěte módní peklo, pokud máte zrovna na obličeji masku, jinak se jí z toho smíchu půlka sloupe :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.8.11 23:12

Asi nejpovedenější komentáře za posledních x- článků. První slečna se pekelně začetla (kniha v ruce) a zapomněla si vzít sukni. Asi jí to ale nepomůže a zůstane knižní pannou, tohle snad nemůže ani nikoho rajcovat , nebo ano? Ta roztažená v tramvaji, to mi hlava nebere. Asi už vyzkoušela všechny seznamovací techniky a tohle je poslední málo doporučovaná. Jde rovnou s kůži na trh, jaký pak s tím fraky… Nejlepší komentář je u podprsenek a u vlnobití, to jsem spadla pod stůl. Některé fotky už začínají směle konkurovat People of Walmart. Díky bohu, že už ty horka skončily :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.8.11 23:17

Děs běs, o tom žádná. Ale ta první fotka je IMHO případ přemýšlivé „Ladislavy“, nikoliv typ „Vstala a šla“. Viz tyrkysový podpateček pod upnutou prasečí nožkou, proužky a sladěnost…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.8.11 23:24

Klony Homera Simpsona nemají pupík, ale to jen tak na okraj. Včera jsem navštívila jednu maloměstskou výstavu a to bylo peklo! Pánů, kteří nebyli uniformováni jako „bratři v triku“ bylo pomálu, o dámách ani nemluvě. Tolik květáků a hnusomelírů na jednom místě jsem snad za celý svůj život neviděla! A skoro každý si nesl dokonale kyselý (až nasr**ý) výraz. Snad se tam ty lidi šli bavit, inspirovat se nebo si pokoupit, tak proč koutky někde u kolen? A nebyla to otázka jen kategorie 50+…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.8.11 23:24

Kardiaci rulezzz… Micardis to jistí… :-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.8.11 23:31

No já myslím že ultrašortky s krajkovými pumpkami jsou jeden kus oděvu…hrůza. Ale myslím že paní z Palladia je oblečená vkusne a hezky v etno stylu, a tak se k tomu ty sandály hodí…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.8.11 23:33

Tohle vubec neni vtipny...........tak proc se nemuzu prestat smat???????

Camalin
27 příspěvků 28.8.11 23:34

mno, první slečna/paní je tedy odvážná :-D
ale nechtěla bych potkat to, co viděla mamka : čtyřicátnici v bílé halence po pupek a bílé průhledné zavinovací kalhoty pod kterými prý neměla nic :-/ (asi si někam odskočila a pospíchala domů)
Ne, naštěstí se ve městě tolik nepohybuji a takové lidi vůbec nepotkávám, maximálně čouhající ramínka, semtam sexy legínky s dlouhým šatotrikem s potiskem a cinkrlátkama…jo a čouhající břicha jsou taktéž na denním pořádku.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.8.11 23:35

Jsem za módu legín celkem ráda. Dost mi usnadnily oblékání v těhotenství, nemusela jsem tak nakupovat vůbec nic těhotenského. Takhle by mi ovšem koukal zadek jen v hodně velkém předklonu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.8.11 23:45

K prvnímu obrázku mě napadá akorát okřídlený výrok z Deníku Bridget Jonesové: Is skirt off sick?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.8.11 23:56

žila jsem dva roky v Anglii, na hodně echt maloměstě. A mohu zodpovědně říct, že tam je peklo daleko pekelnější než u nás. netýká se to starých lidí, to jsou drtivou většinou dámy a gentlemani. Ale od čtyřicítky dolů by se tam většina dala zfleku vyfotit pro tento článek. Mladé ženy tam chodily tak vymustrované, že jsem si zpočátku myslela, že mají tak vytříbený smysl pro humor - ale bohžel se ukázalo, že jim pouze zcela chybí jakýkoli vkus a soudnost. Základní normou zde bylo oblečení naprosto neadekvátní věku a postavě, takže kaskády špeků nad bokovkami (Angličanky nemají štíhlé pasy) a vlnobití kolem bolerek a podprsenek - to byl každodenní chleba. Šílené kombinace, hyperkurví kroje (tady by nikdo nevěřil, co všechno se dá taky obléct) účesy ala štětka z Ikea a mejkapy, jak když dostanou pěstí. Každá musela mít kérku a hadry s flitry… a tak bych mohla pokračovat. Takže mám pocit, že peklo není jen o české zaprděnosti. U nás jsme měli čtyřicet let diktaturu proletariátu, takže máme na ulicích montérkovitou a sportovní uniformitu a květáky. Ale dle mé zkušenosti v Anglii nejsou lidé lepší a vkusnější, pokud se člověk zrovna neprochází po nějaké londýnské high street. 90 procent obyčejných lidí tu nosí prostě záplavu hodně pokleslých rádoby trendy hnusných hadrů. Jsou díky zkušenosti života v svobodné zemi odvážnější, ale o to je to tam divočejší- koukajícím řitím by se tam asi fakt už nikdo nedivil. A jak vidno z těchto pouličně-pekelných fotek, s mladou generací nesvázanou diktaturou společenských konvencí to u nás spěje k témuž.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 00:05

no takze vykukajuca podprsenka je asi in!

http://www.topky.sk/…a-podprsenka--

:|

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 00:11

Mila: … čili, spěje to přesně tam, kam se kouknem při prvním pohledu na úvodní fotce :).
Mladé Angličanky nějak nemám v povědomí zavedené jako ultravkusné ženy, stejně ale potěší zjištění, že to peklo není ryze Made in Czech Republic.
Ale stejně mě z některých fotek běhá mráz po zádech :(.
Ta obnažená řiť, skororodící slečna v MHD i ta vycapená podprda na pátém snímku, to nejsou chuťovky, ale přímo kalorické bomby!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 00:20

Moje dceřátko je zarytý estét a sukňomil (je lahoda, že v šesti letech nemiluje cingrlátka, heloukity ani růžovou), ale občas si v dopravních prostředcích blbě sedá. Příště jí pohrozím Módním peklem, myslím, že to zabere líp než zmínka o divnejch pánech…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 00:21

Mila: myslel jsem, že v Anglii můžou navázat na nějakou historii, narozdíl od nás… Manga je ok, takže kalhotková dívka v tramvaji palec nahoru, zatímco pupíkový chlap tamtéž palec dolů. Mimochodem nevěřili byste, kolik chlapů nad čtyřicet k nám do obchodu přišlo v těch posledních tropických dne do půl těla, ech…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 00:34

Velice výživné :)
Moc se teda netěším na chvíli, až se „kruh uzavře a ocitneme se opět v rajské zahradě“, ale ten obrat mě dostal do kolen :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 00:38

Nechci vyznít rasisticky, ale podle mě se pátá fotka do úlovků nepočítá. Ulovit seksy šílenost totiž není v oblastech s početným zastoupením menšiny žádný problém. Stačí náhodně uchopit foťák a cvaknout.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 00:48

Milo - ano, tady v Anglii jsou videni hruzostrasne modni vyjevy, ale (a to je prave problem soucasne generace Cechu) je tu taky mnohem vetsi koncentrace tech elegantne oblecenych, kteri maji vkus - pravda, neni jich vetsina (to asi v zadne zemi), kazdopadne je jich zde vic, nez v CR. Coz je navic skoda, protoze myslim, ze Cesky maji obecne jeste stale hezci postavy a libivejsi obliceje nez Anglicanky, takze potencial tam je, jen neni dobre vyuzit. Kdyby se Cesky umely vkusne obleknout (a ucesat a nalicit), byla by to radost pohledet, protoze geneticky zaklad maji dle meho mineni lepsi, nez neprilis hezke veprovite Anglicanky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 00:54

No takhle to tu pročítám a napadla mě jedna věc. Nechci tu rozdmýchávat nějaké národnostní nebo jakési rozbroje, ale… dvojice slečen mi takhle připadá jako příslušnice jedné nejmenované menšiny,která se vyznačuje obzvlášť vytříbeným vkusem v oblékání.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 01:02

Zasmála jsem se, ale moje rachitická paní s prsama na břiše, co jsem viděla v pátek, by to všechno předčila. Neměla jsem ji čím vyfotit a ani bych si to nedovolila, protože bych se bála. Byla asi, chudák, nemocná.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 02:43

hm…ja se na tu rajskou zahradu docela tesim … spousta veci by se tim vyresila :)

Lara
208 příspěvků 29.8.11 02:50

Ado, Vy jste Ďábel. S velkým Ď! Ta prdel, ta teda je. Tohle je snad nejlepší pekelný výběr. Musím říct otci, až za mnou pojee do Brna někdy v zimě, ať blýskne jedno úžasné peklo na Cejlu. Modrý mor zastrkaný v kozačkách? Nuda! Že jsou to bílé kozačky s černou podrážkou? Také nuda. Pohoršují Vás na ulici v teplákách „čím víc pruhů, tím víc adidas?“ Obrňte se. Ty adidOsy se také dají do těch bílých kozaček zastrkat. A hned máte zimní outfit, po jehož zhlédnutí začnete džíny adorovat.

Lara
208 příspěvků 29.8.11 02:53

Ten Ďábel byl myšlen jako kompliment samozřejmě.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 05:01

Tyto fotografie dokazují, jak to dopadne, když člověk začne v určitém směru stagnovat. Netýká se to jen oblečení,ale bohužel myslím,že právě na něm je to nejvíce znát. Šortky se síťovanými legínami jsou opravdu otřesné a vystavená podprsenka-toť postrach pro kardiaky…Nejen z horka může člověka klepnout…Čouhající ramíka, míchání stylů-u nás na vesnici samozřejmost. Při nedávné akci jsem nebyla jedinná v nátělníku,ale zaručwně jedinná, která pod ním měla podprsenku bez ramínek… Holt jsem asi u nás za „divnou“, protože jsem tam také zaslechla výrok jedné kamarádky " Mně je jedno jak vypadám, já jsem už vdaná…" o tom jen svědčí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 05:22

zvracim


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 06:26

Teda to jsou zase perly! :D Ovšem pro mě vítězkou je paní/slečna v těch echtovních tříčtvrťáčcích. A to jsem si myslela, že už jsem viděla rozličné hrůzy…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 06:37

Myslela jsem,že nic horšího než první fotka není.Ale ta pátá ji silně dotahuje.:D

Mayim
401 příspěvků 29.8.11 06:45

ach jo, tohle si otevřít po ránu, když se člověk má obléct a jít do práce… sedím, konsternovaně zírám a přemýšlím co na sebe :-/
PS: můj šatník je sice ještě pekelný (na odstranění pekelností se pracuje postupně), ale TAKHLE pekelný tedy ne :-))))))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 07:14

Není možné, že se té dívce na první fotce stalo to, že jí narychlo přehozená kabelka vytáhla svetřík i sukni do pasu?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 07:24

Halelujah,že k nám kráčí podzim,na cizí zadky ani předky,ba dokonce ani na pupky, nejsem zvědavá.V létě je peklo fakt pekelnější a horko dělá svoje,jak rádo spočine v chladnějších dnech mé oko na bundě ze Sportu,vorvaných džínách a keckách,to bude mana,mana nebeská.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 07:25

na tej fotke zo Slovenska - to je už iná móda -tie šortky su s tymi leginami zošité- To je vysoká ód kutúr:-D

Frankie
213 příspěvků 29.8.11 07:33

,

Příspěvek upraven 12.11.12 v 14:28


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 08:02

V MHD je to fakt peklo, asi zacnu jezdit do prace autem.

Je fakt, ze posed je treba uzpusobit odevu. Nicmene moje kolegyne tuhle prisla do prace ve svetle sukni a presne jsem ji mohla spocitat, kolik ma na prdeli kyticek. Na mou poznamku odvetila, ze jeste se ji v tom blbe sedi, protoze si nemuze sednou pohodlne a ze co mi je do jejiho pohodlneho spodniho pradla, ze ona je pracujici matka a nema na modu cas. Prosim mile pekelnice, jestli se nekdy rozmnozim a budu tohle provozovat i jako matka, prijdte mi dat par facek.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 08:07

Ach běda, že mi utekl záběr macaté maminy, která se vřítila s macatými dětmi do metra. SUkně: spodničkový materiál kaskádového střihu (rozpáraný šev), lemovaná prádlovou krajkou. Veeeliká povolená prsa ve veliké povolené podprsence, a to všechno vypadávalo jedno z druhého… ale nemá cenu psát, to se muselo vidět. Škoda, přeškoda - i když tady jste se namlsaly dost.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 08:19

Vulgarismus v nadpisu a vytečkovávání slov? Proč?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 08:22

No, já taky kolikrát nemám co na sebe (po dvou dětech jsem nabrala 18 kilo, která nejdou dolů. trochu se utěšuju, že až přestanu kojit půjde to líp, naštěstí jsem před tím byla vloženě hubená, tak teď mám jen nadváhu), ale trochu soudnosti mi zbylo a v tomhle bych fakt nikdy nevylezla. na co ty lidi myslí?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 08:31

Já jsem teda v pátek večer viděla jet v trolejbusu chlápka, co to pojal minimalisticky a zahalil si jen půlku těla. Naštěstí tu spodní použitím bermud. Na horní polovině jsme si mohli povšimnout krásně klenutého pivního bříška, které posouvalo pás bermud proklatě nízko. Ale uznejte, přece si nebude mačkat bachor.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 08:36

MŇAU. Já, pipilotti z 11 koček, se více než nad nevkusem v českých ulicích pozastavuji nad dezénem tohoto blogu.

Prodávají se tu kovosoučástky? Můžete tu konzultovat rekonstrukci terasy, zakoupit septik? Bohužel.

Též jsem ráda, že žiju ve svobodné zemi, kde je možné nosit si, co se mi zlíbí a být tolerována ostatními.

Cože, tohle je blog módní gestapačky? S autoritou v oblasti vkusu? Jdu si pro svůj zvracející pytlík jako ostatní komentující…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 08:37

Článek se moc povedl..myslím že budu muset poslat také nějaké pekelné Plzeňačky:-). Jinak s tou Anglií dávám mnohým za pravdu. Nějakou dobu jsem tam tak žila a většina mladých holek vypadala často mnohem hůř než u nás. Ty se toho opravdu nebojí:-). V prosinci běhali po ulici v sexy šatičkách bez ramínek a bez punčoch a my nevěřícně kroutili hlavou a choulili se do kabátů:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 08:45

joo tak játro zavěšené v podbřišku mě fakt pobavilo…ale nejvíc seksi je samozřejmě slečna v tunice…achjo


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 08:47

Možná se pletu, ale kalhotková slečna má famózní šedesátkovej drdol… jinak si dát tuhle palbu v pondělí ráno znamená vážné ohrožení produktivity.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 09:04

Ad obr. 1 - dáma si zřejmě není vědomá skutečnosti, že se jí zadní okraj topu vyplazil nahoru. Podle mne vycházale z domu v předstvě, že má ultra mini. Asi taky netuší, že jí ty gaťky prosvítají, což by se asi i hubenější ženě nestalo. jenže tady ty rozměry testují úplet už za hranicí pružnosti. Vlastně může být ráda, že jí to nepovolilo úplně a materiál zůstal vcelku.
Ad obr. 2 - minulý týden jsem ve stejném posezu spatřila na té samé sedačce slečnu taky. Měla minišaty a v ruce taštičku s nápisem GUESS by Marciano. Kalhotky měla ostře růžové. Měla jsem co dělat, abych na ni necivěla, což teprve přítomní muži. Pak jsem si řekla, že to asi dělá schválně.
Koukám, že je to oblíbená kratochvíle mladých žen. Tohle nemůže být nedopatření.
Jinak celkově musím konstatovat, že jsme vyžraný a trend sílí. Já vím, už se opakuju, asi se s tím nedá nic dělat. Asi musíme fakt všichni zchudnout, abychom si opravdu nemohli spoustu těch poživačných kratochvílí dovolit. Asi musí být cena benzínu nad 100 Kč za litr, šiška chleba za dvě kila a maso si bude moct taková rodina dovolit jednou za uherák, auto bude nedosažitelným luxusem a MHD bude jezdit 2× za den - ráno a večer, aby se lidi dostali do práce. Jinak nás ten blahobyt zahubí, Číňani můžou klidně zůstat doma, odrovnáme se sami a oni pak akorát obsadí prázdné území. Ach jo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 09:14

K prvnímu zadku,teda vlastně obrázku,nemyslím si,že je to případ někoho,komu je jedno,co nosí,BOHUŽEL.Tato žena nejdřív dlouze přemýšlela,pak před zrcadlem kombinovala a dopadlo to,jak to dopadlo.Buď nemá soudnost nebo špatně vidí,nebo…co já Vím,co k tomu ty holky vede,takhle se vyšnořit?Chtělo by to průzkum!

Pipilotti…a co si představuješ pod pojmemem…být tolerována osatními?Jakože ti ti ostatní neřeknou pravdu do očí,ale jak se tady s oblibou používá,„pozvracejí“ se z Tvého outfitu až za rohem?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 09:20

No, já si myslím, že slečna z prvního obrázku se při oblékání trošku zamyslela. Všimněte si, že botky barevně radí s tričkem… ;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 09:23

Alena Čechová: Asi jsi to myslela s nadsázkou. Nicméně zamyslíme-li se nad tím podrobněji, tak dnešní chudoba se spíše projevuje obezitou než hubeností. Bohužel se v obchodech najde spousta hnusnejch polotovarů a nejdivnějších křupek, které lze pořídit ve velkém množství za přijatelné ceny. A na to mnoho šetřílků slyší. Kdepak čerstvá zelenina.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 09:26

Ano, přesně!!
Ta první slečna je dokonale sladěná! Ona vůbec netuší, že jsou ty legíny takhle průhledné.. Má pocit, že ji opticky zaštíhlují a proto si k nim může dovolit krátkou tuniku.. Tedy ..krátkou.. vepředu ji má dlouhou dost, ne?! Kdo by čekal, že vzadu se vysouká pod pas..
A kdo by hleděl zpět..?
Nakonec..buďme rádi, že si nevzala tanga..ne? ;-)))

Proboha!! Proč se lidi nepodívají do zrcadla, než vyrazí do ulic?!?!?!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 09:26

Vera: Taky jsem si to při prvním pohledu myslela ale má obyčejný culík a za ní jde vidět jiná hlava, která jí dělá ten drdol.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 09:30

Druhá fotka…to je děs. Jak si proboha může některá TAKTOsednout?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 09:30

Jinak co se týká legín, tak mě přijde, že zatímco se zezačátku oblékaly pod sukně nebo šaty, teď začaly nahrazovat kalhoty a nosí se k nim jenom trička. Pohled na takto oblečenou děvu je pak opravdu výživný. A to nejenom zezadu a na silnou! Ale není to jenom u nás - nedávno jsem byla v Budapešti a tam to byla uniforma náctiletých (kromě riflí samosebou).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 09:31

p.s.: OMLOUVÁM SE ZA překlep. Nějak mi blbne klávesnice a já taky. Asi i z těch dam, které si upravují podprsenku na ulici…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 09:35

Mystery, taky si myslím. Dnešní holčiny totiž neumějí minišaty nosit. Naše generace, kterou to zastihlo v šedesátkách, byla zvyklá spodní okraj šatů pořád kontrolovat kvůli podvazkům punčoch. Minisukně takovým problémem nejsou, ale minišaty jsou zatraceně zrádné. Onehdy jsem viděla v obchodě mladou paní s bříškem, která měla kouzelné minišatičky, bohužel zadní okraj o dvacet centimetrů výš než přední (ještě jí nic nekoukalö). To se prostě musí pořád hlídat. Ale mohu vás ujistit, že i v šedesátkách kolovaly po časopisech fotky zpod minišatů vykukujících kalhotek, resp. prdelek. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 09:39

Už asi od mých šesti let se mi občas zdává noční můra, že jsem si zapomněla vzít sukni a mám jenom silonky, nebo že se mi sukně za silonkama vzadu zachytila a já jdu po městě s holým zadkem. A teď moje noční můry ožily - naštěstí ne přímo na mně :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 09:44

Janina, leginy sa nosia pod suknu alebo saty. Pod tuniku si treba dat skor treggins. Leginy s trickom to je proste ludova tvorivost, nie moda


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 09:45

Hrůza největší je, že to všichni tihle nešťastníci považují za NORMÁLNÍ. Tj. všechna ta čumící ramínka, vyvalené špeky, koukající zadky apod. Ono by jim třeba i bylo trapně, ale pak si řeknou: „Ale, co bych se žinýrovala, dneska jsem potkala stovky takhle oblečených lidí, tak se to asi smí, vlastně to asi ani jinak nejde.“ Vídají to kolem sebe od puberty, všechny spolužačky tak chodily, možná tak chodí i máma a ségra… A šup, a už se vezou taky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 10:00

Bač bač JUCHARÉÉÉ!

(Víc mě nenapadá:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 10:07

Pro ty, co mají čas a chuť- názornou diskuzi na téma ponožka v sandálech můžete sledovat zde. A vůbec je pkěné vědět, že jsou lidé takoví „sví“.
http://www.novinky.cz/diskuse?…
Hlavně že například manýra nošení polokošil se vztyčeným límcem se tak masově ujala.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 10:10

K tomuto iba..Ou Shit!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 10:11

ti lidé jsou svým způsobem šťastní jedinci… netrápí je takové povrchnosti, jako je hlídání si ramínek, kontrola sukně, jestli se nehrne, někdy bolestivé dny v elegantních botách… netrápí se jak já, kdyz se neustále kontroluju v zrcadle, jestil mi „nepadají prsa“ v podrpsence bez ramínek, jestli se mi nehrne sukně, jestli nemám mastné vlasy…

Frankie
213 příspěvků 29.8.11 10:17

,

Příspěvek upraven 12.11.12 v 14:28


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 10:21

Mila o tom uz písala ale napíšem aj ja…,,už" 3 mesiace žijem v Irsku v druhom najväčšiom meste…no a poviem Vám že na uliciach stretávam dva…nie tri typy ľudí.
1,krásne oblečených írov a írky…ako vystrihnuté z lookbook-u
2,turistov-čechov,slovákov,poliakov…kedže sa sem rútia za handrami tak sú vačšinou normálne oblečený…normálne rozumej riflová kultúra..čiže normálne česko-slovensky :(
3,no a potom klasických írov akých je tu najviac…no a to milé dámy už niesu len bokové rifle a vlnobytie,nie-nie-najčastejšie sa jedná o kombináciu teplákov-mikiny-hunatých farebných ponožiek-takých tých papučovitých látkových topánok-lesklích kabeliek a oranžového make-upu,obrie kruhové náušnice výhodou…a to už od útleho veku…(14-15)…čižéé niesme v tom sami čo trpia každý deň po ceste do práce:D:D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 10:32

Krásné zpestření pondělního rána :) Od snídaně mě to neodradilo, ale do mastné tyče mě nikdo nedostane.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 10:33

Janina: jaj, máš pravdu… jsem to v té rychlosti přehlédla..budiž mi omluvou že ta rychlost byla v zájmu zachování duševního zdraví. Je fakt že samotné mi to moc nesedělo - nahoře dáma se zálibou v retru, dole buranka.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 10:34

tie leginy s prdelou su dost caste, pretoze slecny kupuju leginy za 5 e, ktore su maximalne pouzitelne ako pancuchy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 10:42

Jak už tu padlo, jsme opravdu čím dál tím vyžranější. Včera jsem měla v ruce českou Mezinárodní kuchařku z roku 1979. V přemluvě se píše v podstatě to stejné, co popisuje dr. Cajthamlová v magazínu Mladé fronty: že mechanizace a automatizace nás zbavují nutnosti fyzicky pracovat, a přitom vaříme jako v 19. století, plus přetrvaly některé nezdravé zvyky z války, takže nezadržitelně tloustneme. A že je třeba si vzít inspiraci třeba z Francie nebo Bulharska. A to bylo před všemi fast foody! Dost mě ta kniha překvapila, nečekala jsem, že za normalizace něco takového mohlo vyjít. I když recepty jsou jedna věc a praktické sehnatelnost ingrediencí (čerstvé krevety) druhá.

Paní na prvním obrázku se nemohu smát. Svoji první zkoušku na vysoké škole jsem absolvovala v perleťově bílých elasťácích a lahvově zeleném (naštěstí delším) saku. Bez sukně. Legíny byly teda o dost silnější než ty na obrázku a nic z nich (doufám) neprosvítalo, ale když si na to dnes vzpomenu, tak jsem rudá až za ušima. Jedinou omluvou je, že byl rok 1993 a zcela vážně jsem byla přesvědčená, že vypadám dobře.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 10:43

Ádo, nezapomínej, že nás je tu i pár ve věku, kdy je infarkt naprosto běžnou záležitostí, tak prosím tě, pro příště, prvně začni čouhajícími ramínky a nakonec slečna na obrázku jedna. Fakt jsem myslela, že mě klepne.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 10:47

Pracuju na Smíchově a často jezdím tramvají domů přes zastávku Anděl (pokud to ale počasí a další okolnosti umožňují, chodím raději domů pěšky, pobyt v MHD je pro mne skličující). Poslední dobou sedává na Andělu na kryté zastávce pán, který je dle výrazu tváře a zavazadel zřejmě bezdomovcem, nejspíš i mentálně postižený. Bývá vždy pečlivě oblečený, má košili a kravatu, viděla jsem ho tam i v poměrně drahém obleku. Viděli jste ho někdo taky?
Další smíchovskou figurkou je paní, která často sedává v Kinského zahradě, viděla jsem ji tam i za 20 st.mrazů v závějích sedět na lavičce. Ta nosí za každých okolností sukni a ačkoli je její úbor takový trchu starodávný, je pečlivě upravená. I ona je trochu na hlavu, zdá se.
A tak přemítám nad tím, že když se můžou tihle zřejmí vyšinutí podivíni oblékat přiměřeně, proč to nedokáže ta tzv. normální většina?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 10:49

A ja se tak tesila na obed.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 11:21

Keď už tu niekto spomínal Írov. Tak tí, čo boli tento rok na Seneckých jazerách či kde to zabili. Tie handry, čo mali tie baby na sebe som v živote nevidela, resp. videla..v cirkuse na klaunoch. http://tvnoviny.sk/…azerach.html


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 11:27

Slečna na první fotce si tu sukni URČITĚ zapomněla. Já jednou takhle taky skoro vyrazila, ale přítel mě zadržel :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 11:35

Já nevím, ale tohle už se snad nedá svést ani na naprostou módní slepotu. Jemitojedno člověk se obleče do džín a trička a minimálně vypadá jako civilizovaný tvor, neb mu tričko není o tři čísla malé, džíny nemá zařízlé a neukazuje spoluobčanům své spodní prádlo. Taky nejsem žádný módní expert. Taky nosím džíny (byť modré mi zůstaly jedny a ty nosím leda na doma), ale vypadat TAKHLE bych nesvedla ani kdybych se ukrutně snažila. Tak nevím. Absence sebekritiky? Totální absence soudnosti? Rezignace?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 11:35

Ach, jak nesnáším (nejen) v MHD odhalené pupky (ale i vypracovaná těla)…přijde mi to naprosto nevhodné, ať má jedinec jakékoliv tělo…
tentokrát u mě vedou ty pumpky…to je opravdu skvost (můžeme být rádi, že nejsou úplně celé dírkované)

A proti nedbale uvázanému culíku vůbec nic nemám…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 11:43

Černé leginy!! To je prokletí.
Kdo nakukal obtloustlým ženám, že když si obtáhnou macatá stehna a širokou zadnici elastickým materiálem, budou vypadat štíhleji?

Koukající ramínka jsou jenom koukající ramínka, nelíbí se mi, ale to je tak všechno. Kdežto tyhle klepající se zadnice a sloupy místo nohou v elasťákách, to je nechutnost. Ať v tom cvičí, jezdní na kole a běhají. Ale ať to nepovažují za oděv vhodný na ulici.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 11:48

Ha,ha.Tak tohle jsem nečekala.Ta první fotka-to je snad nejhorší z celeho pekla.Ještě že má ty pantoflíčky na podpatku,to je pravá dáma.No a ty vaše komentáře to je další vtipná část.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 11:50

Nejspíš budu OT, ale musím se podělit o něco, čím jsem se bavila na kamarádčině svatbě.
Kamarádka žije v malém městě (2000 obyv). Hostů bylo asi tak 60 a více jak polovina z nich byly ženy (20 - 45 let). Na tom by nebylo nic divného, až na to, že byly všechny jak přes kopírák. Děsně tmavé od solárka, uhlově černé vlasy do půl zad (po bližším zkoumání jsem zjistila, že ve vlasech mají třpytky, nechápu) a všechny měly černé mini šaty pod zadek (fakt nekecám, všechny) a vysoké boty (chůzí některých jsem se bavila, chodily jako by měly mezi nohama plenu:). Byly všechny tak stejné, takové kopie bývalé milenky Leoše Mareše. Ty vlasy jsem si odůvodnila jednou kadeřnicí ve městě. Připadala jsem si divně v šedorůžových šatech, já blondýna…všude jsem vyčuhovala. Nevypadalo to jak na svatbě, ale jak na pohřbu. V jednu chvíli mě i napadlo, jestli to tak není domluvené a mě zapomněli říct, ať taky přijdu v černém a já kazím partu. Dvě hodiny po obřadu se běžely domu převléci. Do čehopak? Áno. Slim džíny, pásek (na výběr byly – s velkým G, Levis, Diesel, LV), triko, botasky (halové, na běh) nebo baleríny a pouťová kabelka. Všechny vypadaly hrozně směšně. Nechápu, že jim to nevadí, nebo že si toho nevšimly. Teď mě zbičujete, ale…..holt maloměsto.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 11:51

Nevím, jestli nekecám, ale nejsou legíny spíš spodní prádlo stejně jako punčocháče?

Andrea333
6 příspěvků 9.6.12 22:31

Ale ne, existuji aspoň 2 druhy legín, jeden druh se dá definovat " legíny k šatům" - tento druh se dá zařadit do spodního prádla jako druh punčochových kalhot. Jiný druh se dá přiřadit k oblečení, a to jsou legíny sportovní, imitace různých druhu kalhot (džinu, koženého vzhledu atd. přečetla jsem nedávno užitečný článek „Jak nosit legíny“: http://www.kalhotkypodprsenky.cz/index.php?…
Dříve jsem o legínách také moc nevěděla.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 11:57

Jak nosit neprůhledné legíny, to je mi celkem jasné: dát k nim mikinu, botasky, vlasy do culíku a alou běhat do lesa kvůli fyzičce.

Ovšem zatím jsem nepochopila záměr výrobce (návrháře), jak zkombinovat a k jaké příležitosti nosit ty průhledné legíny, krajkové legíny a také špičaté tenisky na podpatku. Nemá to náhodou mimozemský původ?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 12:04

Milé dámy, místo otázek „Jak to můžou udělat, copak to nevidí? Proč se nad sebou nezamyslí?“ se zamyslete také jednou nad sebou a svými komentáři a přestaňte k nim na konci dávat dovětek typu:

„Teď mě ukamenujte.“ „Teď mě zbičujte.“ „Teď mi asi dáte co proto.“

Mám z toho stejně špatný pocit, jako z té slečny s vlnobitím!

Karoleenah
2322 příspěvků 29.8.11 12:05

Lola: Průhledné legíny, tedy ty z první fotky, jsou spíš produkt low-end oděvních řetězců (typicky Takko, kde vím, že je mají), na obalu je sice napsané „leggings“, ale jsou slaboučké, laciné a jako legíny nepoužitelné.
Krajkové legíny jedny sama vlastním a nosím je tak, že je (obvykle v zimě) navleču na punčochy v jiné barvě, dělá to docela zajímavej efekt. Samotné jsou ale k ničemu, protože většinou nepruží a tudíž se různě rolujou a vypadá to hnusně.
Ale o tom to je, nad každým kusem oděvu je potřeba se trochu zamyslet a ne natáhnout na sebe ty sotva 20den papíráky s tím, že na krabičce přece psali, že jsou to legíny, tak je tak budu nosit.
Nehledě na to, že já sama nošení legín místo kalhot (tedy s nezakrytými jistými partiemi) neuznávám, ale pořád je to ještě snesitelnější, pokud jsou legíny neprůhledné a nohy jejich nositelky hubené. Ale nejsem zase tak radikální, abych razila názor, že legíny jsou dobré akorát do tělocvičny. :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 12:06

Ado, ja se hlavne obavam, ze oni resp.ony by se do skupiny „kaslu na modu“ nezaradili/y. Vetsina tech dam si urcite mysli, ze na sebe dbaji a vypadaji upravene-sportovne.

Lara
208 příspěvků 29.8.11 12:06

Pipilotti: Nechápu, na co si hraješ? Na tolerantní? Kdyby tu byl někdo gestapák, slečnu by donutil převléct. že jí z toho leze prdel a ještě taková, je hnus. Ať si každý chodí v čem chce. Já si o tom stejně tak můžu myslet říkat svoje. Svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého. A myslím, že její svobodu nikdo nenarušuje. Nikdo ji nejmenuje, nikdo neukazuje obličej apod. Na fotce je hnusná rozkydlá prdel v leginách, o které si valná část diskutérek nemyslí, že je pěkná.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 12:29

ne, ze by to byla omluva, ale napadlo me, ze ta prvni slecna asi nema triko, ale nejaky hadrovite saty pod zadek, ktere ji vylezly moc vysoko..?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 12:35

Tie legíny by možno neboli priehľadné, keby ich dotyčná nenarvala na tú svoju veľkú riť. Ešte šťastie, že nemala tangá.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 12:36

Ado, tohle je pekelné peklo, dneska se nemůžu udržet smíchem! Naprosto luxusní výběr… Sama nejsem žádný drobek, ale zásadně si vybírám prádlo, které postavu zpevní a nedeformuje, oblečení, které neupozorňuje na to, co má být skryto, nenalíčená nechodím ani k popelnici s košem a i když jsem vysoká, nosím zásadně podpatky. Co takhle udělat některé peklo o takových ženách, jak by naopak měly vypadat, i když nemají postavičku jako lusk? Nevkusných „mařek“ s vlnobitím, voživením, květáky v kurvích krojích atd. jsou totiž plné ulice.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 13:05

Teda, po shlídnutí těchto fotek mě přešla chuť jak na jídlo, tak i na návrat do ČR:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 13:06

Karoleenah: díky za osvětu :)
Ano, dejme tomu, že to, co navrhujete (krajkové legíny navlečené na punčochy), může fungovat: neviděla jsem to, takže to nebudu odsuzovat. Dokážu si to představit na nějakém -náctiletém pružném poupěti s postavičkou, kterou já už nikdy v životě mít nebudu.

Nicméně čím dál víc nad tím přemýšlím, tím víc docházím k názoru, že nošení legín v kategorii 35+, do které patřím já, by už snad mělo být trestné (a to i přesto, že jsem štíhlá a mám ploché břicho). Velmi bych váhala vzít si je i na to běhání do lesa (náhodné setkání se srnkou by mohlo být považované za týrání zvířat).

Ale pokud se někde najdou tipy, jak zakomponovat legíny do šatníku ženy ve věku 35+, aniž by přitom vypadala jako debil, ráda se nechám poučit a oživím svůj šatník - přiznám se, že fantazie v oblékání mi naprosto chybí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 13:15

Něco podobného jako je na fotkách jsem nedávno potkala na parkovišti. Dotyčná mně dvakrát otitulovala s pičo jen protože jsem zaparkovala auto vedle toho , ze kterého zrovna vylézala a s tím měla potíže jelikož nemohla vytáhnout svou dobře vykrmenou zadnici ( omlouvám se všem co jsou majitelkami stejných, přičemž netituluji podobně někoho jen tak na potkání ) . Takže za mně, ať si ty slečny chodí oblečené jak chtějí ( jelikož tím nejvíce ubližuji sobě)…nějak tu hrůzu přežiji, ale prosím, ať na mně nemluví.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 13:33

Lola: myslím, že 35+ si klidně může dovolit jeden ze způsobů, jak nosím leginy já. Nejumírněnější verze bývá ta, že si vezmu černou rozevlátou sukni po kolena (mám od Marks and Spencer, ale už ji asi mít nebudou) a k ní černé leginy až po kotníky, barevné tričko. Další verze u mně je s barevnými leginami či punčocháči.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 13:34

Tak slečen sedících nevhodně v tramvaji je k vidění dost a dost (asi jsou přece jen zvyklejší na kalhoty), ale daleko lepší je vidět sedící slečně nejen na kalhotky, ale i na křidýlka od vložky a to už jsem také viděla několikrát, to je potom pokoukáníčko.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 13:34

Můj ty smutku, už aby bylo léto za námi. MHD je fakt výživné, v pátek se mnou z Podolí jela také slečna v sukni, která ukazovala světu kalhotky na obdiv. Myslela jsem, že se mi to jen zdá, že mám úpal, ale jak tak koukám, začíná to být asi nenormálně normální.

DanielaS
5253 příspěvků 29.8.11 13:36

Lolo, no jak zakomponovat: uplne stejne jako puncochy, s vyhodou, ze na chodidla natahnete ponozky a nebude vam zima, jak by bylo v puncochacich. Bavlnene ponozky jsou pak oproti nylonovym puncocham peknym hygienickym bonusem.
Ja legin nekolikero vlastnim a pouzivam je presne takhle, misto tlustych puncoch.

Karolina
193 příspěvků 29.8.11 13:42

Lola: co třeba legíny+dlouhé tričko/trikošaty a přes to delší cardigan?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 13:45

Lola: já občas nosím dlouhé legíny, košilovou tuniku do půli stehen přepásanou úzkým páskem a k tomu oxfordky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 13:47

Ceho je moc, toho je prilis. Kam na to chodite? Minuly tyden jsem se potulovala starou Prahou a potkala celou spoustu hezky oblecenych jedincu…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 13:49

Tak bederní vlnobití mě málem zabilo :-D Možná i proto, že se mi taky pomalu ale jistě začíná rýsovat :-) Ado díky!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 13:55

:Stella
přesně to bych potřebovala. mám nadváhu (nehodlám ji mít do konce života) a hledám slušné oblečení, ve kterém nebudu vypadat jak v pytli. navíc nemám typickou postavu typu hruška, ale mám navíc tukové polštářky na stehnech (ty jsem měla i s 56 kily), takže kalhoty si nechávám šít, mám domluvené i šaty a sukni, líbí se mi 40. léta, ale nevím, co si se svou postavou můžu dovolit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 14:07

Lolo, legíny nosím k hodně krátkým šatům. V těch se obvykle špatně sedí (lepíte se stehny ke křeslu nebo na nich pak máte vzorek), taky člověk neví, kdy se bude muset předklonit… Nosím buď světlé pod kolena nebo černé do půli lýtek. A v zimě jsou legíny super do kozaček. Vypadají jako teplé punčocháče, ale můžete si k nim vzít bavlněné ponožky, což má dvě výhody: 1. máte chodidla ve větším teple a pohodlí 2. nemusíte tak často prát (praní teplé punčocháče dost ničí). Perete totiž hlavně ty ponožky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 14:11

To mi připomíná holku, kterou jsem dneska viděla-cca 12let, hodně tlustá, krátké kýčovité modré tričko, zařízlé bílé tříčtvrteční legíny, ze kterych byli jasně vidět červené kalhotky. Cestou se škrábala na zadku. Škoda, že než jsem stihla vyhrabat mobil, zmizela.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 14:16

Cituji: „Styl oblékání podléhal vždy dobové módě. U výběru šatů ale vždy platilo, že musí být v první řadě uctivé, elegantní, musí vyjadřovat osobnost, podtrhnout její originalitu, ale nezastiňovat ji.“ Co se to proboha stalo těm lidem na fotkách?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 14:23

K legínám obecně:
Já bych apriori nezavrhovala žádný kus oblečení jako takový. Záleží na tom, jak ten který konkrétní kousek vypadá, a na tom, jak se co nosí a kdo to nosí. To je jako s těmi tříčtvrťáky nebo tureckými kalhotami a já nevím čím ještě. Nemusí se mi ta která věc líbit, nemusím ji nosit, ale šmahem to odsoudit jako hrůzu an sich mi přijde přehnané.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 14:35

To neni mozny, to neni mozny, to neni mozny, to neni mozny, to neni mozny, to neni mozny. Reknete, ze jste ty lidi nainscenovali. Prosiiiim.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 14:35

Řekla bych, že legíny na první fotce vypadaly jako neprůhledné, než se do nich slečna oblékla. Jediný problém je, že nechápu, jak mohla odejít z bytu, aniž by se na sebe koukla do zrcadla.
A poslední dobou podobných modelů vídám spoustu - krátké tričko, legíny a boty na podpatku. I ženy s normální postavou v tom vypadají oplácaně, většině jsou zezadu vidět kalhotky a zepředu camel toe …


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 14:45

k legínám se však hodí dodat, že je to kus oděvu poměrně problematický a vychytat pohlednou kombinaci je velmi složité. Zvláště s tukovými polštářky a přibývajícími křížky na hrbu. Bohužel v naší populaci zřejmě dost převládá názor, že když je to poměrně hodně elastické, že to estetice prospěje. Podle mého okna nikoliv


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 14:48

Ave M.P.,

oživuji svůj pohřbený komentář a dodávám, že české společnosti více než nevkusné odění škodí fašizující tendence a netolerance.

Pošlete mě na smrt, nebo to tentokrát necháte bez cenzury? Jste tolerantní, nebo jste gestapo?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 14:51

Pipilotti: co se týče módy se cítím být více gestapem, pokud by nebýt gestapem znamenalo, že musím být 100% tolerantní :P


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 14:58

To Lara: připadá ti projevem tolerance, že má oběť na fotce rozpixelovaný obličej?

To není svoboda, ale fašounství. Mě se celý tohle donášení a pokoutný focení lidí, protože jsou „fuj“ zdá nevkusný mnohem víc než malý legíny. Třeba bysme ty lidi mohli nahnat někam do ghetta, abysme se na ně nemuseli koukat.

A co ten dezén blogu M.P.? Fakt se vám to líbí? Jsou to stránky šrotovny, nebo blog arbitera vkusu?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 15:11

Pipilotti - imho mezi tolerancí a gestapem je prostor pro dost záporných palců pro podobné posty


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 15:13

Ad Pipilotti: ano, mně se dezén Módního pekla velice líbí. Je to tady přehledné, nevyskakují na mě okna s reklamou… Nerozumím Vašemu srovnání se šrotovnou. Pokoušela jsem se nějaké stránky šrotovny vygooglovat, ale nepodařilo se. Nerozumím ani slovům o fašismu a gestapu, tenhle blog snad nemá nic společného ani s politikou, ani s policií?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 15:13

Pipilotti…tvůj názor ti nikdo nebere,jen nechápu ,proč tady na stránkách,jejichž účelem nebo spíše náplní je(mimo jiné) komentovat oblečení lidí na ulici,chodíš,proč tu ztrácíš svůj drahocený čas?

Dezén? řekla bych,že tady žádný není a mně osobně teda nechybí…vyznat se tu vyznám a pičičinky k tomu nepotřebuju…To hlavní nacházím v jedn.článcích..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 15:26

Nekrmit, nekrmit, dobře vám radím!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 15:26

To Dadina: zaujala mě disproporce mezi vzhledem tohoto blogu a jeho cílem, kterým patrně je obohacovat nevkusnou českou veřejnost svými estetickými pravidly

Karoleenah
2322 příspěvků 29.8.11 15:31

Ada už kdesi, možná na formspringu, psala, že nový vzhled blogu + nějaké další funkce jsou už v procesu příprav a že se brzy dočkáme. Ale to já jen tak na okraj.

Lara
208 příspěvků 29.8.11 15:39

pipilotti: Přijde mi projevem tolerance, že stejně jako si každý můžeme nosit co chceme, můžeme si i myslet, co chceme a psát, co chceme. Váš komentář výše lze rozkliknout a přečíst jej. Pod určité množství minusových bodů se skryje pod odkaz automaticky. Ale není nečitelný. Demokracie neznamená, že nesmíme vyjádřit názor. A díky rozmazaným bezejmenným fotkám tím nikoho neuražíme a nenarušujeme soukromí. Vážně nevím, jak si demokracii představujete Vy? Že když se nebude něco líbit, tak raději zavřeme oči? Pštrosík? Proč hned gestapo? Nechápu. Přijde mě to stejně nelogické, jako bych Vás teď označila za socialistku. Blbost. Je tu vyfocená prdel. Já napíšu nelíbí se mi, je to hnus. Vy napíšete třeba, že je to frajerka, má odvahu. Každého věc.

Lara
208 příspěvků 29.8.11 15:40

Aleno, máte pravdu. Poslední sada rozumných argumentů. Už nad tím lámu hůl.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 15:50

Leginy (jakoze opravdove, ne ty ze silonu) jsou odev na sport, teda leginy nosim ja do fitka a na behani po lese, dcera do skoly na telocvik.

Neni to odev vhodny k vystaveni na ulici.
S primhourenim obou ocí se da pouzit misto puncoch pod sukni (sukni, ne tuniku), v pripade, ze ma dotycna nohy a ne dve praseci kyty.

Bez primhoureni oci mohou nosit leginy holcicky pod sukni na detska hriste - aby jim nebyly videt spodary, kdyz litaj a vesej se na prolejzacky.

Ale i moje sedmileta dcera dostala ode mne drzkovou, kdyz jsem zjistila, ze jela vlakem a sla pres centrum mesta oblecena pouze do tricka a trictvrtecnich legin (bavlnenych, nepruhlednych). Doprovazela ji tchyne a ta shledala sukni za zbytecnou, uaaa.

Tot muj nazor k leginam:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 15:56

a co tak urobit pomnik …aspon 4 metrovy ponozky v sandaloch......uz by si tyo zasluzili


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 15:56

Co znamena „dostala drzkovou“?

Jako ze „pres drzku“ (sedmilete dite) nebo jako ze „prednasku“ z Vasi dr… ehm pusy? Nemela by drzkovou dostat spis Vase tchyne?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 16:01

sice žijeme ve svobodné zemi, ale někteří chápou slovo svoboda jaksi zkresleně pro sebe :-)

svoboda jendoho totiž vždycky končí tam, kde svoboda jiného začíná. a já (stejně jako milion jiných) nechci čumět každý den na holé zadky, holá prsa, holá břicha, špeky, a jiné propriety.

navíc kromě hodnoty „svoboda“ existují také jiné hodnoty, které je třeba bránit, protože nás odlišují od zvířat. například soudnost, ctnost, cudnost, morálka, pravidla, řád. v souhrnu tvoří pojem „civilizace“ (spolu s jinými pojmy) pokud budeme upřednostňovat jen některé z nich, tak civilizace zanikne.

osobně se mi zdá, že chování lidí na ulicích se stále více blíží chování tlupy opic. ženy se drbou na zadnicích jak opice, řvou jak opice, ukazují zadky jako opice, mají postavy jako opice…a pak prý že evoluce.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 16:01

MP čtu už dlouho, ale nekomentuji. Nyní se konečně odvážím :-) Někteří jedinci se zde ohánějí slovy jako demokracie a tolerance, ale řekla bych, že příliš neznají význam těchto slov. Tolerovat můžeme drobné prohřešky, které nejsou proti dobrým mravům. Uveřejněné fotky a to, co vídáme na ulicích čím dál častěji, už je děs opravdu mimo rámec dobrých mravů. Jsem sice tolerantní mladý člověk, ale ukazování spoďárů, podprsenek, špeků apod. je společensky nepřijatelné. Od sametové revoluce si všichni myslí, že v demokratické společnosti si můžou nosit, co chtějí… A bohužel to pak tak v těch ulicích vypadá :-( Naše demokracie v oblékání se změnila na dekadenci a úpadek.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 16:08

Dnešný trefný komentár mi urobil náladu :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 16:10

GreatSusan: dostat držkovou znamená dostat vynadáno.

Dlouhé tuniky s legínami mi u velmi mladých a štíhlých holek nevadí. Teda když nejsou průhledné :) Sama takto oblékaná nechodím. Mám silnější stehna, tloustnu jen na těchto místech, takže bych si podobný úbor nevzala, protože by to vypadalo směšně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 16:13

Nemi: I kdyz se mi spousta veci taky nelibi nebo dokonce prijde priserna a nevkusna, tak si taky myslim, ze si muzu nosit co chci (a v demokraticke spolecnosti obzvlast). Pokud se nekomu me obleceni nelibi, nikdo ho nenuti se se mnou spolecensky stykat a stanu se pro nej spolecensky neprijatelnou (a on pro mne snobem :-). Pouzit vyraz „spolecensky neprijatelny“ ve vseobecnem rozmeru ve mne totiz vyvolava obavu z reseni te neprijatelnosti. Lide, kteri takova reseni navrhuji nebo provadeji jsou totiz vetsinou dost spolecensky neprijatelni pro me…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 16:15

Ýmo: diky :-) asi je to nejaky lokalnejsi vyraz nebo je moje rodna viska vyloucena komunita, vubec si nevzpominam, ze bych to uz nekdy slysela…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 16:21

greatsusan:

a kdybch se třeba rozhodla, že budu po ulici chodit nahá (jsem přece v demokracii) tak co? můžu? co byste řekla, na nahaté bachráče?

jaký je rozdíl mezi nahá, a to, co je na fotkách výše…?
už skoro žádný :-(
(samozřejmě to zakazuje zákon, jde o přestupek - ale o tom to je, že lidstvo nemá morální pravidla, a takovým excesům je nutno dokonce bránit zákonem)

demokracie není - můžu, co chci. to je přesně ono její zvrácené vnímání, které jste vyjádřila, bohužel. demokracie znamená třeba - můžu se vyjádřit, můžu se snažit o změnu, můžu odjet, můžu se kdy chci vrátit, mám svá práva---ale i své povinnosti, pravidla.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 16:24

Tak to je fakt síla… Ty lidi opravdu nemají doma ani jedno zrcadlo? A nebo soudnost? Nebo obojí?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 16:27

stále mě zaráží, že se macaté slečny rvou do věcí, ze kterých jim všechno leze.
vždyť se přece dá oblékat vkusně i s vyšší váhou..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 16:28

mne ani tak nevadi to spodne pradlo ako tie speky. predsalen je rozdiel nejaky mlady sexi sportovec a tamten pupkac v autobuse.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 16:29

Jéžiš.Nechte toleranci kde chce být,nebo nebýt.Komu se MP nelíbí,ať to nečte.Ať čte třeba modní policii třeba v blesku(nebo kde to je).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 16:32

GreatSusan: jo, vynadano. Tchyni jsem taktez rekla, co si myslim o pobihani v leginach v centru mesta. Nicmene obavam se, ze tchynin vkus uz tezko zmenim. Dcerin doufam ovlivnit jeste muzu.

Ja dostavala odmala taky od moji mamy kapky, jak se sedi napr. v sukni na verejnosti, tudiz posez, co predvadi slecna na obr. 2 bych nikdy nezaujmula.
Moje sedmileta dcera jeste ano. Doufam, ze az ji bude jako slecne na fotce, tak uz ji to taky nenapadne, prave diky vcasnemu „drzkovani“ z moji strany.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 16:36

to Abla: sandály, které nosí paní z Palladia nejsou obuví do města a ani „český etno styl“ není omluvou. z vlastní zkušenosti vím, že není jednoduché najít pohodlnou elegantní a kvalitní letní obuv, ve které vydržíte běhat celý den po památkách nebo po nákupech, ale najít se dá, a to i cenově dostupná. Nešvar nošení výše zmíněných sandálů ke všemu (i k romantickýchm šatkům, z pod kterých vyčuhuje tylový lem; bohužel jsem to nestihla vyfotit) a kdykoliv je v Čechách bohužel dost rozšířen.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 16:36

Ach, ty pojmy…
Demokracie je jeden ze způsobů státovlády, nic víc nic míň.
Druhá je věc je pluralita - opak totality; ale pořád politologický pojem.
Třetí je svoboda slova, tj. můžu si říkat co chci, aniž by mě za to někdo zavřel (ale na druhou stranu se s tím nepojí nárok, že to, co si myslím, musejí např. uveřejnit sdělovací prostředky, nebo že je někdo povinen to poslouchat).
A tolerance znamená, že např. snesu (a tohle slovo podtrhuju) pohled na něčí vylezlou podprdu bez toho, abych ho např. udala na policii nebo si to s ním vyřídila ručně. Ale neznamená to, že se mi to musí líbit a že se mu nemůžu třeba hlasitě posmívat, když na to přijde (což ale nedělám).
A konečně svoboda bez přívlastků - neplést s nevázaností, popř. s nárokem projevit se, jak se mi zachce. Tenhle nárok skutečně má své hranice. Ale pozor - svoboda je mnohem, mnohem širší pojem, svoboda „bezpřívlastková“ totiž nekončí nikde. Bez ní všechno ztrácí cenu, bez ní totiž není možná ani ta soudnost a tak dále. Jo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 16:39

Kdyby si ten děda nebral fusekle do sandálů, nemusel si rozepínat košili. Začarovanej kruh! Jinak bratři v triku nemaj chybu…mohla bych k nim (bohužel) postavit svýho dědu. Vypadá to na Dr.Max lékárnu, tam on taky chodí, neb je u Kauflandu (a kruh se uzavřel).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 16:43

Obrana … : chodit nahy (coz je skutecne asi zakazano) a chodit v hnusnem, neladicim, nevkusnem a kdovijakem obleceni je rozdil, oni totiz nazi nejsou, jsou jen blbe obleceni. Tem lidem se jejich obleceni asi i dokonce libi. Demokracie je, ze si z nich muzem delat zlomyslnou srandu a taky, ze jim to nikdo nemuze zakazat (max. je nepusti do lepsi restaurace nebo klubu). Nemyslim, ze je to zvracene vnimani, kdyz si neumim predstavit, predepisovat jinym lidem, co si maji obleknout. Kdo by tyhle „zakony vkusu a moralky“ mel vydavat a kdo kontrolovat jejich dodrzovani a prestoupeni?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 17:07

Parádní článek!! :-D Dneska jsem běhala po Č. Krumlově a Č. Budějovicích a koukala mezitím po lidech… hrůza a děs… škoda, že jsem v Krumlově sebou neměla mobil a zapomněla ho doma - vyfotila bych jednu „nádhernou“ paní - bydlela dřív u nás na vesnici a pak zmizela nevím kam - vlasy vystřihané na ostrůvek, okolo krátké, oblečená celá do krajkových věcí neustále nejlépe zkobinované černá, bílá, růžová tak šíleně moc přeplácané(minimálně 65let jí už bude)… no koukal na ní celý obchoďák… pak další hrůza a děs všude až jsem v ČB zahlídla hrozně krásně oblečenou slečnu, nádherně sladěné barvy…chtěla jsem jí vyfotit a slečna se mezitím pootočila a došlo mi, že je to ta, která píše blog „mezinebemazemi“ … takže asi není žádný „smrtelník“ co by měl na sobě něco normálního…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 17:19

NEKRMTE je. Nikdy! I když škemrají a dělají smutné hladové oči, jako paní Pipilotti. Nekrmit, nekrmit nekrmit! Článek mě moc potěšil. Za poslední rok jsem pod vlivem Pekla provedla radkální změny v šatníku. Za prvé tam toho teď mám mnohem víc, za druhé jsem postupně vyexpedovala všechny (troje, proboha!) modré džíny, zařadila víc sukní a šatů a dokonce došlo i na podpatky (Jak jsem bez nich dřív mohla žít? A proč, když dělají tak pěkné nohy?), kabelky (baťůžek se mnou už chodí jen na výlety a na velký nákup) a doplňky (je to zábava, díky Ado!). Ovšem teď mám v ruce jasný důkaz, že doopravdy pekelná jsem nebyla NIKDY :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 17:30

panenka, alena čechová & spol.: nemyslím si, že by pipilotti byla ukázkový příklad trolla. nebo má alespoň nějaký point (?). mně třeba na ulicích stejně jako holé pupky a velrybí špeky obtěžují nudně oděné paničky, pro někoho snad ‚vkusné‘.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 17:31

Ještě bych dodala k té slečně s holou,tou,no,zadnicí.Legíny byly v sáčku v obchodě evidentně neprůhledné,jenže velikost selhala,slečna se nasoukala do trubek o tři čísla menších,ty teda povolily,dole dobrý,má celkem štíhlé nohy,až ke kolenům,takže to furt vypadalo neprůhledně,výš nekoukla a to triko mělo svou délkou suplovat sexy mini šaty,když stála,dobrý,furt dobrý,že by na krátkou délku pomyslet neměla,na to nemyslela,je to přece sexy a je to horko,tak co,první krok,dobrý,druhý furt dobrý,dobrý,dobrý,pak hodila kabelu přes rameno,krok zrychlila a kabela ve spojení s bochníky na bedrech začla působit záškodnicky,trikošaty se vykasaly nahoru a huž to bylo a že je ten hic,tak jí na tu sedínku netáhlo a tudíž to prošlo.Pokud neneí choromyslná,tak jiné rozumné vysvětlení nemám.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 17:44

K té slečně s holou,tou,no,zadnicí, je třeba taky dodat názor, že má teda prdelku moc pěknou a jestli v něčem selhala, jsou to boty, ty se mi nelíbí. Esteticky bílé kalhotky do průhledného nic moc, ale slibné to je, mně se líbí:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 17:46

Pipilotti: Vy jste si nevšimla, že nežijeme ve svobodném světě? Každý z nás tu svobodu ve Vašem podání porušuje. I Vy, zcela jistě. Jen si toho nejste, očividně, vědomá.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 17:49

Tak k té společenské nepřijatelnosti. Společnost si v průběhu vývoje definovala určité hodnoty a pravidla svého fungování. Ty nejvýznamnější zakotvila v zákonech a zajišťuje jejich vymahatelnost (právní normy). Pak jsou další pravidla, a to morální, etická, náboženská a mimo jiné taky pravidla společenské etikety (definují určitou úroveň chování ve společnosti - tedy na veřejnosti, mezi lidmi). Kdo porušuje pravidla etikety (ať už stolování, komunikace nebo odívání), chová se v rozporu s hodnotami a pravidly společnosti (byť ne s těmi závaznými), a tedy chová se ze společenského hlediska nevhodně a nepřijatelně (jistě, je to bez sankce, maximálně si můžeme o daném člověku myslet své). Je pravda, že pravidla chování (tedy i odívání) ve společnosti se v průběhu času mění a vyvíjejí (a co kdysi bylo tabu - jako třeba ženy v kalhotách - je dnes standard), ale jestli jsme dospěli k bodu, že je pro nás společensky přijatelné vystrkovat na ulici řitě, tak teda už už opravdu nezbývá, než čekat ten konec světa…nebo se vrátíme zpátky na stromy, vždyť opice na sebe taky vystrkují…víte co.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 17:52

Legíny jsem kdysi taky nosila (ne moc), většinou do chladnějšího až zimního počasí, a to k nějakému svršku sahajícímu do půl stehen nebo alespoň kousek pod zadek (klasicky dlouhý svetr zakončený dole vysokým patentem). K tomu vždycky kozačky do půl lýtek, byly-li boty nižší, tak doplněné pletenými návleky. Takže vidět byly nohy v legínách od půli lýtek do půl stehen. Co naprosto nechápu, je nošení legín, které končí nad kotníky a dole jsou holé nohy v balerínách, v létě pod sukni nebo šaty. Není v tom horko? Pokud se omezím pouze na koukání, nemá taková kombinace dle mého názoru estetické proporce. Navíc šaty z lehčích látek a pletenin musejí po legínách šplhat, pokud aspoň jedno z toho není z nějakého leského hladkého materiálu. Nebo ne?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 18:27

Rozumíte někdo těm litaniím na téma demokracie a svoboda? Já ne. Tady si zas někdo plete pojmy s dojmy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 18:44

Ten odkaz, jak sem nekdo hazel (http://www.novinky.cz/diskuse?…) - ta diskuze je teda vyzivna, ja jsem si od jisty doby cesky diskuze pod clankama na netu zakazela cist, ale beda, neodolala jsem a je mi z tech ceskych krovaku spatne. I kdyz to asi neni reprezentativni vzorek, tak dost vypovida.

„Hlavní je, aby člověk nesmrděl a byl čistej. Do toho jak je kdo oblečenej je druhejm velkej exkrement. Mě taky připadaj krvaťáci jak troubové a neřikam jim to.“

„A neplatí ta hlavní zásada, že modní je vše v čem se cítíme dobře a pohodlně?“

„Nesnáším nějaký přitep…ý návrháře kteří si něco vymyslí že je moderní a všichni se musí takto oblékat. Snažím se oblékat tak v čem se cítím nejlépe a nemusí to být předražený Gucci. A to s těmi ponožkami v sandálech že je vrchol nevkusnosti? To je pěkná blbina !!! Nikdo mi nebude diktovat co mám nosit !!!!!!!!“

A asi uplne neujobozejsi jsou neustaly utoky na homosexualy, tenhle muzskej pud fakt nechapu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 18:50

Mafinka: Není divu, jak to na ulicích vypadá, když mají lidi v hlavě takové názory.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 19:19

Každý, kdo tady omílá demokracii, neví vůbec, o čem mluví. Ono je to hodně populární v poslední době..ohánět se demokracií vždycky, když se to člověku hodí, aby ospravedlnil něco, co okolí obtěžuje, popuzuje, irituje..

Demokracie je politický termín, systém vlády.
Tady nejde o politiku ale o vkus, kulturu vystupování, soudnost, o to, jak člověk působí na své okolí.
Tedy věci, které se systémem vlády nijak nesouvisí.
A pokud se má někdo právo oblékat nevhodně a odpudivě, mám já právo mít na to svůj názor.
A s lidmi, se kterými sdílím názory si o tom povídat.
Komu se to nelíbí, ať si založí vlastní blog a tam stejné „outfity“ velebí…
Uvidíme, jaký bude mít úspěch …


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 19:48

hahaha,… tak místo obličeje té druhé holky by tam mohl být ten můj. Hodně jsem nosila kalhoty, a když ted do práce nosím sukně a šaty, tak nějak zapomínám na tu délku sukně:-))))). Na slušný sezení si vzpomenu tak pul na pul.. Když na mě někdo blbě civí.....Radši stojím, protože ten impulz opřít si nohy o ten rantl na boku je neskutečně silný.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 19:54

Toto sú nejaké trendy podla mňa vyzerať, prepáčte zle.
To už je moc čo si ludia na seba dajú, horšie, že mladé slečny si myslia aké sú super a tiež sa dokážu dogabať, viac a viac :(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 19:55

Jako slečna v silonkách jsem taky mohla být vyfocena (dokonce v Brně). Když jsem v půl šesté ráno vycházela z domova (z Prahy), nevěděla jsem totiž, že se na teplotě 15°C už nic nezmění. V půl desáté jsem se s pocitem neskutečné slasti oblékla do silonek, co jsem si právě koupila (přímo v obchodě). Na to si jít koupit ladící boty jsem už neměla čas/chuť/peníze. Ale neumrzla jsem ;)
P.S. Ano, nosím trekové sandále do města (http://www.hudy.cz/…t-women.html). K sportovnější sukni na tom nevidím nic odsouzeníhodného.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 19:58

Šaty dělaj člověka. Asi tolik k fotkám. Když bude slečna vypadat jako lehká děva, tak si to o ní taky budu myslet a chovat se k ní. Že se radí chodit na pracovní pohovor slušně oblečený, má svou logiku. Horší je, že je to mimo tuhle situaci někomu jedno :-(
Add design MP - líbí se mi. Je jednoduchý a minimalistický. Nesnáším hromadu obrázků, hejbátek, divokých barev a dezénů. Diplomová práce (a vlastně jakýkoli důležitý dokument) má mít ucelenou podobu a styl, tak proč by mělo jít zrovna MP s dobou módních blogů, jejich autorky nezvládají ani shodu podmětu s přísudkem, zato jejich blogy vypadají jako malá webová blikající barevná diskotéka?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 20:11

Všimněte si, že slečna na 4. obrázku má překroucená ramínka podprsenky. To ji přece musí dost tlačit, ne?

Karoleenah
2322 příspěvků 29.8.11 20:20

Janiiiv: Myslím, že mezi touto bezpohlavní wordpressovou šablonou a blikající diskotékou je dost prostoru pro decentní a osobitý design, tak akorát pro blog módní kritičky. :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 20:33

Lucie: já si tedy taky myslela, že to bylo spíš tak, že dotyčná šla z nějaké akce (podle barvy např. pohřeb) a ještě potřebovala běhat po městě a tak formální lodičky vyměnila za tyhle trekovky. Ale ta taška k tomu příliš nesedí.
Sama jsem se tuhle po pohřbu potácela na jehlových podpatcích celý den a jen má ješitnost mi zabránila se přezout. Trp, parádo. Ale těch obdivných mužských pohledů! To byla pravda jistá satisfakce.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 20:57

Ještě k holému pánskému pupku: dnes jsem měla tu čest s jedním 18-20letým, štíhlým a mírně pěkně osvaleným a mírně… toto… ochlupeným. Pozoruhodné na něm byly dva kríže, zřejmě z drahého kovu, jeden nad, druhý pod pupkem se bimbající.

Zajímavé bylo, že zbytek pána, jakož i doprovázející slečna, působily dost kultivovaně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 21:21

Že někdo ráno vrazil hlavou omylem do futra, zatmělo se mu a od té doby nosí PRŮHLEDNÝ (panenko Maria, proč) kamaše jako kalhoty - tomu se můžu zasmát.

Daleko víc se mi chce křičet a naříkat nad tou českou klasikou s názvem Nepadnoucí tílko, bokovky od Vietví, ramínka od podprdy, tekoucí faldíky přes záda až ke kotníkům.

Bek, smrk, ach jo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 21:47

To Lucie: Odsouzeníhodného na tom není vůbec nic, jen to zkrátka není moc vkusné, to je vše.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 21:48

Ale áno!!! Na Slovensku máme rovnaké peklo!!! :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 22:27

Pár dní jsem nenakoukla, a teď nemůžu popadnout dech. Prasečí nožky, špekobití, uf uf uf… nemůžu se rozhodnout, co je nej. Že by slečna, která evidentně neví, že vod pasu dolů by měla mít gatě nebo sukni, neb průhledný legíny fakt nestačí…? wow.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 22:30

Buď jsem slepá, nebo mám špatné rozlišení monitoru, ale silonky na paní z Palladia nevidím.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.8.11 06:07

Ahoj, fotil jsem tu první fotku a opravdu to nejsou šaty ale triko do pasu :) A taky se nestalo, že by se kabelkou něco shrnulo. Přišla takto už z metra, potom jsme spolu jeli autobusem a následně šli kus stejnou cestou, za celou tu dobu to vypadalo stejně, chvílema i hůř :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.1.12 16:46

Hůř?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.8.11 07:22

A Martine, jak to vypadalo zepředu? Pořád chci věřit, že o tom průsvitu netušila…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.8.11 07:23

Tak v tom případě je slečna pravděpodobně teda choromyslná a veškeré mé ohledy jdou stranou.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.8.11 07:51

Někdy potkám slečnu se sukní přes kalhoty a tady nevidím ani sukni, ani kalhoty…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.8.11 09:00

@Alena Čechová:

No, ony ty leginy byly spíš lehce do hněda (mobilní foto zkresluje), takže těžko říct, jestli i vpředu prosvítalo. Jinak si všimněte, že slečna jde v předlonu, kdyby se nehrbila, tak by možná bylo vše jakž takž OK :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.8.11 09:14

to je tak - člověk se dívá doma do zrcadla, stojí krásně rovně, vypadá úžasně, pak vyjde mezi lidi, vystrčí prdel, vyhrbí záda, a je to kde? :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.8.11 12:56

trefné komentáře,tvůj blog mě prostě baví a díky tobě se snažím přemýšlet co na sebe než ráno vypadnu z baráku,jinak už jsem taky ulovila pár úletů,tak snad pošlu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.8.11 13:49

Pěkně se nám tu stádečko rozrůstá :) Peklo mam moc rada, ale z poslednich pekelnych udalosti cucham, cucham neprijemnosti…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.8.11 15:28

ako vzdy bohovsky smiesne komentare nad bohovsky smutnym oblecenim. dakujem Ada


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.8.11 15:32

Ad: sezení v sukni. Někdy žasnu, jak málo si na ně dávají pozor i zralejší ženy a divím se, že se trochu nekontrolují. V práci máme smíšený kolektiv, a když někdy vidím kolegyně v kratších sukýnkách, jak ukazují svoje ne vždy vzhledná stehna a dávají nohy od sebe tak, že dokážu určit design jejich kalhotek, je mi za ně docela trapně a přemýšlím, co to dělá s mužskými protějšky. Na to, abych jim něco naznačila, nemám „odvahu“, jsou to přece jen velké holky. Stalo se mi to ale i s kamarádkou, ženou středního věku, která si na oblečení dává pozor a je to vůbec docela estétka. Nohy má pěkné, což o to, je teď v létě i hezky opálená. Ale! Seděly jsme v kavárně, ona v krátké sukni a to prádlo jí bylo tak „pěkně“ vidět… jsme dobré kamarádky, možná jsem jí to měla i říct, ale zase, nějak jsem na to neměla tu kuráž.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.8.11 17:07

SAKRA, KDE TEN POSLEDNÍ PÁN MÁ PUPEK?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.8.11 17:12

Lavando, co jste to za dobrou kamarádku, když jí něco takového neřeknete?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.8.11 17:29

vždycky mě totálně rozsekáš :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.8.11 18:19

dle mých odhadů pánovy anatomie by měl být pupek někde nejspíš pod tou „kožní řasou“ :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.8.11 21:13

Na Novinkach.cz jsem našla velmi zajímavý článek: http://www.novinky.cz/…trapasy.html << „Muži a jejich módní trapasy“.

Tento článek mě až tak zdaleka nepřekvapil, jako diskuze do níž jsem nahlédla. Jak si tam pánové hájí svojí módu „sandále v ponožkách“ a jejich urážlivá ega se tam naparují, jak je to pohodlné a praktické. Velmi mě to pobavilo! A proto si myslím, že přes veškeré rady, naznačování, či publikaci článků o nevhodném nošení obuvi atd atd. je tato móda u nás velmi hluboce zakořeněna:D!
Mimochodem u článku jsem se velmi pobavila, jako vždy;)!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.8.11 21:22

Janča: článek, pokud se nepletu, psal autor blogu Muži v Česku (Ada tu má i odkaz na jeho stránky), myslím, že článek byl jen menší náznak a chudák už schytal tak neoprávněnou kritiku. Jsem moc ráda, že objevil Adin rozhovor v HN i jeho na Novinkách. Když už změna tak pro všechny;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.8.11 22:39

O slečně/paní z první fotky si nemyslím, že by jí bylo jedno, co si na sebe vezme. Jen to prostě nevypadá pěkně. Černé legíny a svetřík s bílomodrým tričkem a botami, k tomu bílá kabelka. Je sladěná (i když vím, že to slovo nepatří na tomto blogu k nejoblíbenějším), přemýšlela před tou skříní. Odhalený zadek je ale samozřejmě nechutný na každý pád. Vyfotografovaná asi taky očividně patří k té skupině trochu silnějších žen, které mají potřebu některé špíčky ještě zdůraznit upnutými kusy oblečení.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.8.11 23:52

Mimo mísu, ale: nemohla by si ta druhá Marianna (tady první) pozměnit jméno? :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.8.11 07:21

Mě by jen zajímalo, na základě čeho se autorka stránek staví do pozice jakéhosi módního guru, jehož názor a vkus je ten jeden jediný správný.

Jasně, při pohledu na ty fotky se ušklíbne leckdo, ale mnohdy mi přijde, že se zde lidé uráží jen kvůli tomu, že na sobě nemají okrové, hnědé a červené oblečení s korálky na krku a baretkou na hlavě. Co kdyby to bylo naopak a v ulicích by převládaly nudné podzimní barvy, ale hlavně že by slečny měly sukně, punčochy a všemožné kabátky, sáčka?

Občas to tu zachází za hranice slušnosti a já silně pochybuji, že autorka je v oblékání tak bezchybná, jak se zde prezentuje. (A spolu s ní všechny ty antidžínové uvědomělé filozofky…)

Možná někdo nosí celé dny džíny a trika s potiskem, ale v hlavě může mít více než všechny čtenářky tady dohromady. O čemž nasvědčuje fakt, že se autorka a celé pekelné stádo ukájí nad něčím nevkusem a dokážou to řešit neustále dokola. Je mi vás líto, milé dámy v sukních. Snad někdy budete schopné rozpoznat, jak je život krásný, když se neřeší zbytečnosti. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.8.11 07:58

Ad sandále a ponožky.
Dovede mi někdo osvětlit, odkud se vzalo pravidlo, že do sandálů ponožky nepatří?
Osobně to pravidlo dodržuji, ale nemyslíte si, že kdyby někdo v minulosti přišel s tím, že do sandálů jedině v ponožkách, myslím, že bychom se pak možná pozastavovali nad těmi, kdo je nenosí?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.8.11 08:22

Někdo se tu ptal po původu tohoto typu oděvu (průsvitných legín). Není z Marsu, ale pokud vím, ze Skandinávie. Vidíte je na ulicích dnes a denně a jsou půvabné. Ovšem jako letní varianta punčocháčů (protože v zemi, kde je v srpnu 15 C, to prostě je potřeba) nošená pod sukní něho šaty. Tak se tam mimochodem nosí i legíny neprůhledné. To, jak je vidíme u nás, tedy bez sukně, nebo šatů to je prostě naše inovace.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.8.11 10:22

Alex: mně to prostě jenom nedává smysl. Je zima a mokro = vezmu si uzavřené boty. Je vedro = vezmu si sandály.
Obyčejná ponožka před větrem, rosou nebo deštěm stejně moc nechrání. Pokud se během dne mění teplota (jako teď - ráno kosa, odpoledne vedro) tak to tu chvíli ráno vydržím.

Pokud ovšem nejste jako můj šéf, který nosí do trekových sandálů neprůstřelné ručně pletené ponožky od babičky:))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.8.11 10:58

Já myslím, že mnoho spoluobčanů má prostě jenom dva druhy bot: zimní a letní. Letní jsou sandále a pokud se ochladí, vezmou si do sandálů ponožku. Protože na zimní boty to ještě není. Viz. někteří mí příbuzní v důchodu. Jim je těžké vysvětlit, že do bot se má investovat, že se to bohatě vrátí ve zdravějších nohách a vůbec (nechci tady vypisovat všechny neduhy, které pocházejí od nohou). Oni něco vyhrabou v diskontu z koše, zkontrolují velikost a cenu (áááno, 99,–, to beru) a jsou v oukeji. Utrácet za boty je pro ně hříšné, asi něco jako incest.
Běda, kdyby se dozvěděli sumu, kterou za boty utrácím já. Běda, běda. Tajím to jako ty nejintimnější intimity. Nevymlátí to ze mne!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.8.11 11:47

Alex: já souhlasím s FoxInTheBox - sandály jsou obuv do vedra, kdy k nošení ponožek není důvod, a pokud počasí nedovoluje sandály, je čas na uzavřené boty.
Dále je to i věc estetická. Stejně jako není vhodné ukazovat světu spodní prádlo. Ponožka, to je (s rezervou) spodní prádlo do bot.
Podobně je to s punčochami: do otevřených sandálků ne, do uzavřených lodiček - žádá-li si to etiketa nebo počasí - ano.

FoxInTheBox
278 příspěvků 31.8.11 11:53

Lolo, teď jste mi konečně vysvětlila, proč mají kreslené japonské lolitky ty shrnuté ponožky a podkolenky a proč má několik mých kamarádů úchylku na silné bílé ponožky (ne na nohy…jen na ty fusekle).

Spodní prádlo do bot! No jo! :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.8.11 11:57

K té toleranci. Domnívám se, že je opravdu každého věc, co si vezme (či nevezme) na sebe. Pokud se vám to, jak je někdo oblečený, nelíbí, koukejte se jinam. To je věc osobní svobody. Dokud nejde o veřejné pohoršení, mravní ohrožení mládeže či jiné výtržnictví, ať si lidé dělají co chtějí.
Na druhou stranu má zas každý právo říct: „tohle se mi fakt nelíbí, je to hnusné,“ a to i o jiném člověku (zda mu to řekne i do očí, je zas otázkou taktu). Ada (a ostatní pekelnice) tím, že fotí módní prohřešky jiných lidí, nikomu neškodí. Rozostřuje jim obličeje, aby je nešlo poznat a nenaváží se do nich osobně, ale do jejich oblečení.
Ano, jde o prkotiny a život je hezký i bez řešení detailů v podobě oblečení a doplňků. Stejně tak je život hezký i bez řešení, jestli tu stovku dneska uběhnu pod patnáct, nebo jestli se mi konečně podaří vyfotit toho motýla, co na něj mám už delší dobu pifku. O tom jsou koníčky. Někdo houbaří, někdo sbírá známky, někdo se zajímá o módu. Já osobně jsem ráda, že mi Ada představila svět džínařek a Ladislav. Líbí se mi učení metodou špatného příkladu, protože si moc ráda říkám, že na tom nejsem zas až tak špatně. A co se holé prdele týče, jsem prostě a jednoduše škodolibá. Mám právo být škodolibá, když tím nikomu neubližuju. A zkuste mi říct, že někomu ubližuju tím, že si prohlídnu obrázky holého zadku nějaké slečny, případně o ní napíšu, že má holej zadek a že holej zadek na veřejnosti je fuj.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.8.11 12:18

Mně nevadí ponožky do sandálů, ačkoli je nenosím, pokud je to „uvědomělé“, t.zn. ne z nedbalosti nebo flancu nebo tuposti. A stejně tak je to i s ostatním. Moje babička, ševcova žena, nás maličké nutila nosit ponožky (podkolenky, punčocháče …) naprosto do všeho, jako ochranu nohy i ochranu boty a myslím, že v podstatě měla pravdu. Fakt je, že jsme také do relativně pokročilého dětství (5 let) nenosily sandály, ale kotníkové zavazovací botky, aby se nám v sandálech nožka nedeformovala. Jak já jsem si první sandálky užila!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.8.11 15:44

Ad legíny. Přišla jsem jim na chuť teprve asi před měsícem. Prvně jsem si totiž koupila ve výprodeji něco takového co má slečna na prvním obrázku a hlava mi nebrala proč bych něco takového měla nosit. Pak jsem přišla na ten rozdíl… ty byly totiž ze stojanu s punčocháčema. Dala jsem legínám druhou šanci, koupila si pořádné, NEPRŮHLEDNÉ. Jsem sice poměrně štíhlá, ale při pohledu na má stehna dostane leckdo chuť na pomeranč. S těmahle legínama můžu nosit i poměrně krátké sukně a neděsím okolí. A taky není toliko potřeba se pořád hlídat.
A k HUDY sandálům. Taky takové mám. Do lesa. Proč si ty lesany k etno sukním neberou třeba kristusky nebo nějaké páskované sandálky kterých je všude habaděj a stojí pár korun (narozdíl od HUDY sandálů) a k tomuto typu oblečení se hodí mnohem lépe! Já v nich mám pocit, že mám místo nohy kopyto a k sukni bych si je nikdy nevzala.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.8.11 20:00

no, upřímně, pod módním peklem žiju asi dva měsíce a můj šatník doznává podstatnější změny. Vyšla jsem si doknce v sukních, kterých mám nespočet, ale nikdy nepatřili mezi mé oblíbené kusy v šatníku (už se to mění), vyházela jsem všechny botasky, vyhazuju podivné hadrovité mikiny z teplákoviny a jiné příšernosti, ale jde to pomalu, takže doteď mám v šatníku modré rifle a klasická trička a pokaždé mě hrozně mrzí, když v tom musím jít a děsím se, že mě někdo vyfotí:D Snažím se to vylepšit, ale jsou to vážně špatné kusy oděvu, které o třídu nepovýší vůbec nic:D a mé konto zase nedokáže jednorázově povýšit můj šatník, takže dejte mi čas:D Ikdyž alespoň vidím, že nevypadám tak hrozně jak oni hříšníci na fotkách, což mě uklidňuje. (A zjišťuju, že také méně utratím za oblečení, protože začínám odlišovat hadry od kvalitních kousků) Díky, že jste.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.9.11 01:38

když jsem prohlídla pár článků v Pekle tak mě ještě mnohem víc mrzí, že jsem nevyfotila pána na koupališti minulý týden:/ měl na sobě trenky ze šusťáku nebo něco podobného, v bílé barvě a po namočení byly průhledné..navíc z nepochopitelných důvodů klečel většinu doby na čtyřech s vystrčenou prdelí..no nedalo se to nekomentovat, asi jsme ale nebyly dost potichu a pán nás slyšel, tak se šel projít kolem bazénu, abysme krom prdele viděli i předek (radši jsme se teda nepodívaly), větší hnus jsem neviděla, to ani prosvítající kalhotky ve Vašich článcích na tohle nestačí:D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.9.11 06:54

Margot: ja som si všimla, že na kupalisku si vela chlapov mysli, ze ked si da spodné prádlo, ze si to nikto nevsimne. Uz som videla ludi kupat sa iba v slipoch. alebo boxerkach


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.9.11 13:22

Sophie: Také uznávám legíny jedině k řádným sukním nebo šatům (ne kratším než do půli stehen, k delším samozřejmě také). Zajímalo by mě, zda ženy a dívky ve Skandinávii mají k těm legínům bosé nohy nebo nosí nějaké ponožky (průhledné tělové nebo v barvě legín, pokud je 15 stupňů).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.9.11 14:20

Cherry (a mnohé další): Jinými slovy říkáte, že jste žena, které odjakživa bylo totálně putýnka, co má na sobě. Až teď Adou osvícena vyhazujete beztvaré mikny a vyjdete si „dokonce v sukni“. Božínku, jak vám závidím! Vás čeká v životě ještě hodně objevů!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.9.11 14:35

Leginy jsem nosívala jako těhotenské oblečení s dlouhými volnými halenami / tričky / svetry, délka do půlky stehen, potom ani předtím nikdy. Jo vlastně doma na úklid a na jaře či na podzim jako podvlíknutí pod cyklokraťasy.
Ponožky v sandálech .. chápu všechny, kteří křičí NENENE, ale ještě víc chápu ty, kteří to tak nosí a patřím k nim. Zpocené nohy (protože bosé nohy v sandálech se potí, i když jsou kožené či bůhví jaké, kupodivu se potí i když zebou!) a pouliční prach vytvářejí cosi, co se nedá vydržet, aspoň moje nohy prudce reagují puchýři a otlaky. Sandále po zpocených nohách zapáchají, takže je nutné je mýt, ale i když si ráno vezmu umyté sandále, večer již sandále smrdí a moje nohy od nich též.
Ponožka ochrání mé nohy od puchýřů, sandále od zpocení a vzájemně obé od smradu. Snažím se nosit ponožky decentních barev (ani bílé ani černé) a s nízkým okrajem, ale je mi jasné, že potkat mě nějaká pekelnice, jsem tu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.9.11 14:37

Jo a punčocháče nosím nejen do lodiček, ale i do otevčených páskových bot, protože jinak okamžitě otoky oktlaky puchýře … prostě už můj táta měl na voj.cvičení povolenu civilní obuv s vyjádření NOHY NESTANDARTNÍHO VZORU, CIVILINÍ OBUV DO KONCE CVIČENÍ.
A bohužel tyto cimprchlich nožičky mám po něm.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.9.11 14:41

A s těma cimplich nožkama jsem došla až do Prčic, ale měla jsem sebou na výměnu 1 boty a troje ponožky, protože jak se ponožka zapotí, opět vznikají otoky otlaky puchýře … a jak mě noha v botě začne jakkoli bolet, je zle, musím se přezout.

Lara
208 příspěvků 1.9.11 15:07

Existují peodoranty. A pokud vám nohy smrdí, ohoblujte si suchou kůži z pat. V drogeriích na to mají speciální škrabky. Nejsou drahé. A je to i velmi příjemné mít hezké hladké plosky, ne náškvarce žluté smrduté rozpraskané kůže. Péče o nohy by měla být součástí běžné hygieny. Kdyby se Ada chtěla vrhnou na opravdové peklo, ať začne v MHD fotit nohy. To je chuťovka. Chápu, že chytit plíseň není problém. Ale neléčená plíseň, roky zanedbaná? Nezlobte se na mě, ale tak nedostupné zdravotnictví stále nemáme. Nehty není už nutné vždy vytrhat. A i kdyby, pokud se to dobře umrtví, nebolí to. A když už to nechcete řešit, noste teda raději ty ponožky. Já jich nejsem fanoušek, ale nenavaluje se mi z nich, jak z těch plesnivých pařátů a škvarků na patách.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.9.11 15:42

Lara: Naprostý souhlas. Pocit z hladkých plosek nohou je k nezaplacení. Vrstvy suché, zažloutlé, staré kůže na patách jsou doslova hnusné, ale bohužel v létě jsou jich v pražské MHD k vidění spousty. Vrcholem jsou ženy, které k chodidlům s takto „ozdobenými“ patami nosí kolem kotníku řetízek. Pedikúru si provádím sama, již jsem léty zkušená, dělám si ji pravidelně a světě div se (i když mně to přijde jako normální péče o nohy) i v zimě, zkrátka po celý rok rok co rok. A nohy opravdu nezapáchají.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.9.11 15:42

Lara: nohy mi nesmrdí, pokud jsou v ponožkách. Smrdí od sandálů na boso, myslím, že jsem to výše popsala srozumitelně.
Pokud si myslíte, že mnou popisované cimprlich nožičky mohou existovat bez pravidelné kvalitní pedikury, pak víte prd o cimprlich nohách.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.9.11 15:45

Dodatek k mému předchozímu: A pak se lidi diví, že jim kůže na patách praská a že je to bolestivé a co s tím. Pokud by si ty nánosy na patách pravidelně likvidovali a nenechávali to léta vrstvit, paty by jim prostě nepraskaly. Já osobně nic jako byť i jedinou praslinu na patě neznám.

Lara
208 příspěvků 1.9.11 15:51

Mirko já Vám věřím. Spíš mě napadlo, že někteří by se toho mohli chytit a vidět v tom důvod zápachu nohou. Tedy v absenci ponožek. Pokud Vás to trápí, fakt ty fusky noste. Opravdu říkám, pokud je to menší zlo, jen houšť. S peodorantem a škrabkou to berte jako možná ráznou, ale dobře míněnou radu. Zápasila jsem se suchýma patama dost dlouho. Buď jsem suchou kůži ostříhala a pak nemohla dva dny chodit bolestí, nebo jsem vykonala marný pokus pemzou. A suchá kůže na patách opravdu k zápachu přispívá. Neříkám, že je tím hlavním činitelem, někdo má prostě tuhle nevýhodu. Ok. Ale tu škrabku fakt vřele doporučuju. Rozhodně by člověk musel být hodně šavloruký, aby se tím řízl a hodně se tím uleví. Neříkám Mirko, že Vy máte neudržované nohy, ale kolik lidí ano. Není to vábný pohled a něco se s tím dělat dá. To je podstatné. Omlouvám se, pokud jsem se Vás dotkla v předchozím příspěvku, nebyl to úmysl.

Lara
208 příspěvků 1.9.11 15:55

Jo a škrabka je od schollu. Stojí dvě stovky. Možná ani to ne. Dávají se do toho menší žiletky a bere to hodně tenké vrstvy kůže. Určitě si tím neublížíte. Mě ji koupila po mých nůžkových hokus pokusech kamarádka, kterou tímto zdravím a děkuji. Na plesnivé nehty netrpím, ale co vím, řešit to lze. I když to trvá. A rozhodně to vypadá méně hrozně, když se to léčí než když se to nechá být.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.9.11 16:05

Já bych se bála škrabky na žiletky, že se říznu, já mám škrabku s brusným papírem nebo co to na ní je, na jedné straně je hrubší a na druhé jemnější. Mám dvě už několik let a jedna stála asi 40 korun, made in Oriflame. A kůži z pat odstraňuje dobře, ale šetrně, žádné říznutí nehrozí. Já už bych neměnila, dokonce i dlouho vydrží.

Lara
208 příspěvků 1.9.11 16:10

Ivory: Fakt se tím neříznete. Také jsem se toho původně bála. Každopádně kdo tam má už pořádná náškvarec, brusný papír mu nepomůže. Ten co popisujete jsem měla právě taky, ale nestačil. Používám ho spíš na dohlazení.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.9.11 16:16

Hele, Laro, vy tu sprdáváte tak do foroty. Mirka popíše své nohy, vy ji a ostatní v podstatě obviníte z nedostatku hygieny, Mirka se brání a vysvětluje, vy blahosklonně přitakáte a opáčíte, že to tak preventivně, aby se nedejbože někdo, nějaký prasík či prasice, jimiž se to tu hemží, nevymlouval. Docela by mě zajímalo, co studujete a jestli tu preventivní péči o obecné blaho uplatníte ..... Jste žena mnoha tváří, často tak vtipná … :-)

Lara
208 příspěvků 1.9.11 16:25

Bramborka: Máte pravdu toto bylo možná zbytečně do foroty a už jsem se Mirce omluvila. Tak jo. Zasloužím vynadáno, ale když vidím na ulicích některá chodidla, nenechává mě to chladnou ještě hodně dlouho. Kdybych měla vybrat nejpekelnější věc na zevnějšku lidí, dlouho bych váhala, ale tohle by mělo jistě vedoucí pozici.

Preventivní péči moc neuplatním. Studuju analytickou chemii. Už jsem to tu někde i psala.

Vy jste vtipná. Prasík je krásné slovo. Nevím, zda tam nemělo bát prasák, ale ode dneška budu zarputile používat prasík. Okouzlila jste mě :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.9.11 16:27

Právě že já si pedikúru provádím pravidelně, tak mi silné vrstvy na patách nestačí vyrůst a škrabka od Oriflame naprosto stačí. Nedopustím žádné silné náškvary, obtěžovaly by mě, asi jsou už moje nožičky zhýčkanější…

Lara
208 příspěvků 1.9.11 16:32

Ivory: To máte štěstí. Já se snažím také, ale čas od času to chce hrubší zásah :) No je to jednoduše jedna z mnoha variant. Třeba to někoho inspiruje.
Víte, když už se tu dopouštím takových projevů, musím se snažit, abych taky nebyla uvařena v pekelném kotli.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.9.11 17:26

Ženy a dívky ve Skandinávii mají k těm legínám bosé nohy a i nosí ponožky… pomohlo? A bezsukňová varianta rozhodně není jen naše inovace…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.9.11 19:52

Laro, omluva se přijímá, ale naučte se rozumět psanému textu. Pokud nevíte, co to je kvalitní pedikúra, bojujte se škrabkou. Tyto pokusy mám 20 let za sebou, dnes jedině pravidelná přístrojová pedikúra, žádné máčení a řezání, výsledky luxusní, patičky jak miminko. např. http://www.salonsarka.webpark.cz/…edikura.html


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.9.11 21:01

@KJ: Co je to za film?

Lara
208 příspěvků 1.9.11 21:10

Nebojte Mirko, já to zvládám, jak potřebuju. Vy se zase nechytejte všeho.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.9.11 23:28

no a tohle vídám úplně běžně v ulicích Prahy :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.9.11 23:30

Oj, tak ta lezoucí prdel z legín tak to už je teda moc… To teda dámy bez urážky, ale já když jdu z domu v punčochách, což si myslím, že se dá s tak průhlednými legínami klidně srovnat, tak si teda nějaké kraťasy nebo sukni rozhodně vezmu a nečekám, že to tričko celé zachrání a to jsem jak žingla… To mě teda dorazilo…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.9.11 05:30

Debata o patách mě dost pobavila:-) Jsem vlastníkem nohou, které pokud nemají za normálního stavu (nyní jsem těhotná) pedikúru co 14 dní, tak bych se snad s nánosem kůže nevlezla do bot:-D Teď to potřebuju každý týden. Pedikúru myslím namočit, odrbat skalpelem, zabrousit do hladka škrabkou. Než dojde na skalpel, brousím v průběhu týdne škrabkou. Know how mám od příbuzné pedikérky, zvládám dělat doma sama, pravda, od 8. měsíce to jde již ztěžka, ale jde to. Teď v létě každý den odrbávám chodidla na sucho škrabkou, neb chození v otevřených botech je pro mě peklo, mám pocit, že mám nohy neustále ulepené od prachu, vysušují se x krát rychleji než normálně, krémuju skoro každý večer. I přes tuto péči nikdy nebudu mít krásné růžové patičky, jak má snad většina lidí (nebo měla by při normální péči;-), ale vždycky to bude lehce do oranžova, což mě celkem vytáčí, ale to je tak jediné, co s tím asi udělám. Těším se vždycky na podzim, až obuju plné boty a punčochy:-) Nohy trpí nesrovnatelně míň a vydrží hladké déle.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.9.11 12:35

Kde ty na tieto fotky chodíš! =D Úplne sa smejem. Ešte som babu chodiť po ulici s holým zadkom nevidela a to žijem už nejaké to desaťročie. =D Fail. =D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.9.11 20:32

To ne že výše uvedeným vyfoceným je jedno, co na sebe ráno hodí. To je promyšlený a rafinovaný vyjádření toho, jak jsou in!
A k tomu vlnobití - jedna z našich dvou vzácných babiček říká - co fald, to půvab - a nemyslí to teda pochvalně…
Peklu zdar!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.9.11 22:15

no ponožky v sandálech to je asi věčný téma:D já nikdy nepochopila, proč když je teplo si lidi berou ponožky, sandály nosím přece proto, že je teplo, že chci mít nohu volnou, když je zima, vezmu si uzavřený boty a ponožky samozřejmě:) (já teda sandály nenosím, do žabek fusekle nacpat nejdou a do páskových bot by mě to nenapadlo).
ale je fakt, že mě je pořád zima, ani když pracuju nebo jdu na túru tak se mi nohy nezpotí, naopak teď v létě je mi příjemně, že mi konečně nohy nemrznou..jestli se teda někomu tak strašně potí nohy, že by se mu spolu s prachem boty zašpinily, tak snad radši ty ponožky, některý lidi nejsou soudný, já vždycky poznám, že přichází léto spolu se smradem, kterej se line od podlahy v autobusech:/:D a jestli má někdo plíseň a popraskanou kůži, tak to radši koukat na ty ponožky


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.9.11 22:18

jinak jak tu někdo píše, že nosí ponožky proto, že bota pak smrdí nebo co, tak snad boty se musí taky očistit! a to kdykoliv, když to je potřeba, když mám boty od bláta nebo prachu, očistím je hned, ne až se to začne samo odlupovat, tak i když někomu tak strašně smrdí boty, že kvůli tomu nosí do sandálů ponožky, tak to taky může mít jinou příčinu, třeba by stačilo je po nošení prostě umejt.) je teda fakt, že plno lidem, co nosí ty klasický sportovní sandály, tak ty že smrdí extra, jestli to je nekvalitním materiálem bot nebo čím, ale je to docela síla, ne že bych to nějak zkoumala, očichávala, ale někdy to je smrad, že to člověka praští přes nos:/


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.9.11 22:42

K tvrdým patám, aneb zcela mimoděk učiněná zkušenost:
V čem chodíte doma? Já zatvrdlé paty mívala taky, tedy nebyla to žádná tragédie, ale musela jsem změkčovat apod.
Pak jsem si takhle předloni místo obligátních pantoflí z rozmařilosti koupila saténové bačkůrky s pevnou patou. A po několika měsících jsem si najednou uvědomila, že mám paty jako mimino. Tak jsem přešla na pevné bačkůrky definitivně a záměrně, a problém se od té doby nevrátil. Až se mi tomu samotné nechce věřit, ale jiné vysvětlení prostě nemám.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.9.11 22:47

Lachenauerin: To je zajímavé. A je fakt, že mně to asi momentálně dělají nejvíc sandály, kde se mi šoupe noha. Že bych taky přešla na bačkory?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.9.11 14:05

Já sem alergická na panděráče bez trička nebo s takto „rozhalenou“ košilí v MHD nebo v obchodě. Přijde mi to neslušný… připomíná mi to komunistickou partu ze slunce sena :/


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.9.11 18:37

@ margot: „do žabek fusekle nacpat nejdou“
Dovolím si nesouhlasit. Už jsem měl tu čest vidět kluka (cca 20letého) v žabkách a na nohách měl prstové ponožky :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.9.11 19:47

Nosím žabky podoma a s přehledem do nich nacpu jak normální ponožky tak normální silonky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.1.12 17:04

Vyrábějí se i speciální ponožky pro ty, kteří je chtějí nosit do žabek:
http://www.incrediblethings.com/…-flop-socks/


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.9.11 22:10

Taky se mi už párkrát stalo, že jsem v létě vyrazila do světa v sandálkách a tak se zkazilo během dne počasí, že jsem ve dvě odpoledne už mrzla. Tudíž jsem si normálně koupila ponožky. Všem se omlouvám, ale trpím na záněty močového měchýře a mám zkušenost, že přesně tohle mi ho způsobí. Takže stát se může opravdu cokoliv!
Co se týče kritiky chodidel, každý máme jiné tělo a já bych si neodvažovala někoho odsuzovat. A věřím tomu, že v kožených botách, byť otevřených se mohou dělat otlaky jedna radost. Sice tím netrpím, dokonce chodím pravidelně na pedikúru, ale dokáži si představit, jaká je to bolest.
Ovšem já už po zkušenostech životních vím, že je pro mě důležitější zdraví a pohodlí, než móda za každou cenu.
Navíc si myslím, že vše má být konáno s mírou…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.9.11 22:30

dneska před Obecním domem jsem potkala slečnu/mladou paní, která lezla prdel…nebo spíš prdelka. Slečna vypadala, jako kdyby si opravdu zapomněla sukni - měla na sobě nějakou košili, červené korále, černé punčocháče a červené lodičky…kdyby měla legíny, tak to nějak pochopím…ale PUNČOCHÁČE?!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.9.11 09:22

Shrnu všechno, co mě zaujalo v komentářích. „Vyžranost“ opravdu nemusí být pouze z přejídání, ale velmi často z nekvalitního jídla. Pokud musíte obracet dvakrát každou korunu, skutečně nakupujete hlavně podle ceny a toho, jestli vás to či ono jídlo dokáže zasytit, ne podle kvality, i když byste rádi.
Ponožky v sandálách… kdo prosím vymyslel, že je to snad vrchol nevkusu? Čtu o tom tolik diskusí, že to snad už můžu srovnávat jen s prkénkem na WC - nechávat zvednuté nebo dole. Mimoto, ponožky po ránu, kdy je ještě chladno, jsou fakt nejlepší odzkoušené řešení. Přece nebudu hodinu mrznout, než dojedu do práce nebo do školy, a tam další dvě hodiny rozmrzat. A také jsem vlastnila několikery páskové sandály na podpatku, které se bez silonkových podkolenek prostě nosit nedaly, protože dřely jak čert, ale to už je asi o něčem jiném, to už je náhrada za punčochy. Maminka nosila ty ponožky taky, protože jí i při pravidelné pedikůře při chození naboso praskala kůže na patách, takže vím, že i to může být pádným důvodem pro.
Někdo tu vyjádřil přání, že by se mohlo udělat jedno Peklo i pro ty z nás, které nemáme zrovna postavičku jako lusk. Za to bych se přimlouvala, protože pro mě je také docela problém, co si na sebe obléct. Mám nadváhu, viditelnou v oblasti boků a stehen, a navíc zdravotní problémy s kyčlemi a nohama obecně - když stojím, nepoznáte nic, ale při chůzi vypadají jako klasické x-ky a navíc se všechny klouby podivně protáčejí dovnitř, takže sbohem krátké sukně a legíny, něco jako lezoucí zadek z legínek nebo vystavené kalhotky na odiv ze sukně mě tedy skutečně potkat nemůže :))). Tedy potkat ano, ale na někom jiném. Bylo by fajn najít dobrou radu, jak se při takové postavě obléct a nevypadat jako pytel nebo přetékající hora špíčků a povolené kůže, jak se k tomu obout, když kvůli bolestem drobných kloubků na noze nemůžete podpatky vyšší než 3 cm a v plackách se vám rozjíždějí prsty a záprstní kůstky do stran a bolí to.
Je fakt, že také často žasnu nad tím, co jsou lidé schopní na sebe navléknout - viz všechna ta obtažená trička a zřetelně se rýsující špeky (ano, taky je mám, ale neukazuju je), všechny ty bokové kalhoty, ve kterých, když si ženská sedne, je jí vidět až mezi půlky… Ale vyfotit to bych si netroufla, to je o přesdržku :).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.9.11 09:51

Eva P. třeba s těma ponožkami v sandálech mi mluvíš z duše. Za prvé mně to nepřijde zas tak hrozné, pokud člověk má normální ponožky a nemá je zas vytažené až ke kolenům, za druhé je spousta lidí,co má nějaké zdravotní problémy a to se v létě mají kvůli nějakým slepičkám, které z toho padají do mdlob potit v plných botách? Např. můj otec má lupenku, která se mu projevuje na chodidlek a dlaních nebo moje maminka, které praskají paty do krve, když se vemou inteligentní ponožky, tak to takové peklo není! Jinak samozřejmě špinavé, roztrhané nepadnoucí oblečení je peklo. Taky už mě nabaví koukat na holé zadky a břicha…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.9.11 21:32

Nemůžu si pomoct!!!
Je to děsný, když vyčuhuje podprsenka z trička, šatů nebo čehokoli.......ALE!!!Nedávno jsem se koukala na Sex ve městě a několikrát jsem tam viděla S.J.Parker, jak jí z krásných šatý vyčuhuje podprsenka!!!!
Ono to je asi v kurzu, ne???? Nechápu to, na jednu stranu se tam ohání luxusními věcmi…boty, kabelky, šaty, a na druhou stranu jí prostě lezou ramínka…NECHÁPU TO!!!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.9.11 21:56

kimdes: kostymerka sexu v meste z toho urobila Carriine poznavacie znamenie. Dávala schválne ciernu podprsenku pod cokolvek a extra tak, aby to bolo vidiet.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.9.11 00:39

Těším se na ZIMU, moc se těším až ovadlá nahá těla zmizí kamkoliv…třeba do oteklé péřovky s vlajícíma nitěma a ,,kožíškem".


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.9.11 10:51

Eva P., Evča, Martina aj. „omlouvači“ :-) ponožek v sandálech: jasně, že máte pravdu! Vzdychání nad tím, jaká je hrůza mít v sandálech ponožky beru jako místní folklór. A taky není ponožka jako ponožka a sandály jako sandály, že.

Přemýšlela jsem, jak vzniklo spojení - ponožka v sandálech = fuj. Jestli to nebylo tak, že kdysi, když léto bylo jen pár dnů v roce, pánové různého věku a postav vyměnili polobotky za sandály a dlouhé kalhoty za šortky. Ostatní oblečení zůstávalo, včetně šedých, hnědých a jinak neurčitě nebarevných ponožek, s jejichž vzhledem se nijak netrápili, protože většinu roku byly bezpečně schované.

Na bosé nohy se lidem raději moc nedívám. U nás na severní Moravě je bohužel hodně rozšířená plíseň na nohou (souvisí to s tím, že horníci nosí holiny, a pod zemí je teplo a vlhko). Některé nohy jsou tak zanedbané! S hrozitánsky zdeformovanými odpudivými nehty. Lidé kupodivu moc neví, že plíseň nemusí být jenom kosmetická záležitost a kašlou na to. Mnozí snad ani neví, že zažloutlé nehty jsou projevem plísní, neřeší to a vesele tak můžou nakazit nejen své příbuzné, ale na koupalištích a v bazénech i další lidi. Přitom kožní lékaři dnes mají opravdu účinné prostředky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.9.11 11:02

Paty praskající do krve nejsou kosmetický problém, ale projev nemoci, zanedbané hyperkeratózy (zrohovatění) kůže na chodidlech. Neřeší se to nošením ponožek, ale spojením sil medicíny a pedikúry…

Pokud nemá člověk těžké cévní onemocnění, diabetickou nohu atd., dá se to ve většině případů hodně zlepšit až odstranit a zbavit se nejenom „škaredých“ chodidel, ale hlavně bolesti… doufám, že to čím dál víc pacientů ví a zvolí jiné řešení, než schovat do ponožky. Totéž platí pro plíseň…i když u některých lidí je bohužel úspěch dosáhnout toho, aby si ty nohy aspoň myli :-/


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.9.11 12:04

to EvaP.: péče o nohy je samozřejmě náročná na čas, ale funguje. Nohy je třeba denně večer mazat a případně navléknout bavlněné ponožky na noc, profi pedikúra je jednou za 6 týdnů nezbytná. Plíseň vyřeší jedině lékař, babská rada: denně oplachovat nohy i vnitřky bot octem, přidávat ocet i do posledního máchání ponižek a punčoch. Boty je navíc třeba denně umývat a pravidelně střídat!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.9.11 12:12

Čtu hodně článků o oblékání, nadváze, sebevědomí a soudnosti..často mě napadá, kde je ona pověstná hranice mezi sebevědomou ženou a nesoudnou tlusto** . Jedni říkají, nos co chceš, je to jen o tobě, je to jen o tvém sebevědomí, když se v tom budeš cítit dobře, budeš i dobře vypadat..No druzí oponují, nesmíš nosit to a to a to, vzhledem k tvé váze, protože to je už za hranicí soudnousti..Někdy se v tom už vážne nevyznám :-/


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.9.11 12:58

Ivo, jestli se v tom nevyznáte, buďte dvojnásob opatrná v tom, co si obléknete.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.9.11 13:11

Anka F. podla pravidla - pokym to neboli, nie je treba s tym nic robit. Napr. ta plesen na nehtoch - proste, pokial to iba nechutne vyzera, nikoho to netrapi, az keby mali kazdy den ukrutne bolesti, zacali by sa zamyslat, ze s tym treba nieco robit. Inak maju pocit, ze vsetko, co sa tyka vzhladu je zbytocne


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.9.11 15:02

Iva, oblékání a nadváha je problém. Baculatá, silnější a tlustá ženská vždycky bude mít problém s tím co si vezme na sebe, vždycky bude prostě ve všem tlustá. Nejjednodušší řešení je ty nadbytečné kilogramy zhubnout. Určitě teď mě zasse místní diskutérky opalcují do záhuby, ale to je můj názor na věc.

Sama jsem kdysi řešila tento problém, a když jsem se viděla v zrcadle, že si nemůžu oblíknout pomalu nic v čem bych jakžtakž vypadala, radikálně jsem změnila svůj způsob života a během půl roku sundala dolů 15 kilo. Je to už dobrých pár let a stále si váhu držím a vím co dělat kila znovu nenabrat.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.9.11 15:08

Inko, jednoduché to je, když se to podaří. Zhubla jsem za poslední rok šest kilo, ale ne proto, že jsem chtěla zhubnout, ale proto, že jsem konečně přišla na to, že nesnáším lepek. Rok držím bezlepkovou dietu. Hledala jsem na internetu v diskusích podobné zkušenosti a našla jsem naopak lidi, kteří s nasazením bezlepkové diety za rok dvacet kilo přibrali. Takže každá rada drahá a nic se nedá zevšeobecňovat.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.9.11 15:16

Velryba Grónská, jednoduché jsem to ani já neměla zpočátku a mám to tady řešit?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.9.11 15:32

Cituji: "Nejjednodušší řešení je ty nadbytečné kilogramy zhubnout. " …Takže bych to viděla, s dovolením, následovně: Neřešit, neradit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.9.11 15:45

Velryba Grónská, ano, Podle mého názoru je jednodušší zhubnout než řešit co si na tlustou figuru obleču, když ve všem vypadám blbě.
Jistěže není jednoduché hubnutí samo o sobě, hubnutí je složitý proces pro téměř každého.

Oblékání baculek aby jim to slušelo JE složité, za jednodušší považuju oblékat štíhlou normální postavu.

A nikomu neradím, mně je spánembohem jedno, kdo tady v této diskuzi je obézní, tlustý a baculatý a jak si řeší oblékání. Nikomu neradím!!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.9.11 17:59

Lehce OT: včera jsem viděla skutečně velmi tlustou paní z nižších vrstev, nějaké triko a cosi, ale měla SKUTEČNĚ PADNOUCÍ podprsenku. Muselo být nesmírně těžké ji na ty rozměry sehnat, ale nesla prsa hrdě před sebou, ne v klíně. A víte, že vypadala, no, ne štíhleji, ale jaksi zformovaně?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.9.11 18:55

Inko, jednodušší je taky zbohatnout než každý den přemýšlet, jak uživím rodinu, když nemám peníze. :-) Ale asi bych hodně lidí naštvala, kdybych jim to řekla.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.9.11 20:32

Nevím jak vy, ale každý den, kdy se od Inky nedozvím, že jsme všichni idioti, považuji za ztracený.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.9.11 21:43

Inka: to bych o sobě neřekla, ani kdyby to mělo spasit svět ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.9.11 10:35

Příspěvek podepsaný Inka 13/Zář/2011 at 09:09 jsme nepsala já

Není problém někomu ukrást nick.

A že mne to tady v této diskuzi vůbec nepřekvapuje…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.9.11 10:50

Mě to překvapuje dost. Chodím na Peklo skoro od začátku a tohle se tu nikdy nedělo (nebo ano, ale bylo to hned mazáno).
Inko, máte tu hodně nesouhlasných reakcí, ale to je tím, že provokujete (určitě si to uvědomujete, pokud to není rovnou záměr). Ale porovnejte ty !slušné! reakce s touhle epizodkou:)

Nikdo ze stálých návštěvníků by se takhle (doufám) nechoval a nevyjadřoval, vynalézt takhle obdivuhodně debilní slovní spojení není jen tak:)
Provokace od kolemjdoucího trola, nic víc…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.9.11 11:16

FoxinTheBox, nechcu tady rozpitvávat nějaké osobní záležitosti, ale budiž: Pokud bych já si všimla, že někdo v diskuzi používá nick, který je můj běžný, volila bych jiný nick. Taky bych se asi nesnížila k tomu, psát pod jiným nickem nějaké kraviny. K takovému chování já třeba nemám důvod. Jestli někdo ten důvod má, degraduje sám sebe a vlastně - je to jeho věc. Já se mohu k tomu vyjádřit a uvést to na sorávnoiu míru, nic víc se dělat nedá.

Taky mne nijak netrápí, že moje názory jsou palcovány dolů. Respektuju názor ostatních se i k mému názoru vyjádřit. Respektuju i to, že je někdo může brát jako provokativní, ale není pravda, že to co píšu je provokativní prvoplánově. Nechodím tady provokovat, nechodím tady radit jak je mi občas podsouváno. Prostě tady chodím a občas něco napíšu.

Nemám ve zvyku diplomaticky vážit slova, to je fakt. Nemám to zapotřebí ani v běžném životě a nemám to zapotřebí ani tady, na webu, který se od počátku jeví jako velmi kritcký a s nějakou empatií si starosti sám nedělá.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.9.11 11:17

Nechci vám kazit iluze, ale s tím, jak se MP stává stále známější budou přibývat takového útoky. Frustráti se prostě musejí nějak realizovat. Je to daň za popularitu. Čím známější web, tím nutnější jeho obrana před tímhle.
Já bych každého za tohle nemilosrdně zabanovala na věky věkův.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.9.11 11:27

Velryba grónská napsal… Inko, jednodušší je taky zbohatnout než každý den přemýšlet, jak uživím rodinu, když nemám peníze.

Velryba Grónská, ano, jednodušší je zbohatnout než být na dně. Ovšem to tvé „zbohatnou“ bych poopravila na „jít pracovat a vydělávat peníze“ To opravdu může každý.

Jinak ten tvůj argument dost dobře nechápu. Zastáváme se zde obézních lidí a lidí na sociálních dávkách, pro které je „složité“ být štíhlý a zdravý a být soběstačný?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.9.11 11:28

Inko, ale to jsem přece přesně psala:) Napsal to frustrovaný trol, který nechce přispívat pod svým nickem, ale přilívat olej do ohně.
Věřím, že jste si to o sobě nenapsala vy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.9.11 11:32

Jinak, Inko, fakt není vždycky snadné být štíhlý a zdravý. Ve většině případů za tím stojí psychika, mizerná životospráva je způsob, jak si člověk něco nevědomky kompenzuje nebo řeší.

Leckdo se snaží a snaží, ale dělá něco blbě a zeptat se stydí. Jiný má problém v sobě najít sílu hubnout, dokud se nevypořádá s okolnostmi, které ho k tomu dohnaly.

Je hezké a obdivuhodné, že vám se to povedlo. Ale není to precedens jako u soudu - co šlo v jednom případě, musí jít v každém…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.9.11 11:39

FoxinTheBox, v pohodě, vím co jsi psala a díky. Potřebovala jsem se k tomu vyjádřit. A ještě něco - já nevím zde ten co to psal je frustrovaný, neznám ho, a asi ani bych ho neoznačila za trola, nepoužívám toto slovo, i když vím, co v diskuzích znamená. Tamten člověk napsal co napsal, já jsme to okomentovala, toť vše. Možná se tady objeví zas, možná ne, možná napadne jiný nick. Akorát se divím, že mu zrovna já stojím za to :) a mělo by mne to spíše těšit, že :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.9.11 12:07

Inko, že nějaký náhodně zbloudilý pitomec ukradne někomu nick a napíše pod ním nějakou nehoráznost, to se stává, a myslím, že celkem každému došlo, že tohle je právě takový případ.
Jinak bych nespojovala automaticky lidi tlusté a lidi závislé na sociálních dávkách. Není to totéž.
Musím říct, že s mnohými názory, které tady prezentujete naopak souhlasím a dávám vám palce nahoru, ale s některými zase ne. Co se týče hubnutí nebo nehubnutí, myslím, že to nejvíc záleží na nastavení metabolismu jednoho každého člověka, a to je velmi složitý systém. (Moje endokrinoložka se například divila, když se mi podařilo dvě kila shodit i při snížené funkci štítné žlázy.) Už jsme se jednou kvůli štíhlé línii chytly a myslím, že to stačí. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.9.11 13:03

Velryba Grónská, sníženou funkci štítné žlázy mám taky, bohužel. Beru na to vytrvale ženšen. Okej, další diskuze na téma hubnutí jsou zbytečné, jen si za sebe nejsem jistá, že zase nevystartuju s nějakou svou teorií, když se tady objeví nějaká baculka s problémem do čeho zahalit své baculaté tělo :)

Nicméně - když jsme u těch baculek a jejich oblíkání - existuje jedna, která mě nesmírně baví, líbí se mi a fascinuje mne. Je to představitelka role analytičky v seriálu Myšlenky zločince Kirsten Vangsness.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.9.11 13:17

Tak tu v akci neznám. Podle pár fotek soudím, že by ale fakt mohla zhubnout, když chce nosit dlouhé blonďaté háro a hrát ve filmu. :-))) …Mám dojem, že vás spíš vytáčí lidé, kteří to moc řeší, než baculky. Ale nebudu pátrat, proč. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.9.11 13:52

Snížená funkce štítné žlázy, na kterou stačí ženšen, je ještě dost v pohodě. Jsou i lidé odkázaní na docela vysoké dávky syntetického tyroxinu, aby vůbec mohli fungovat.

DanielaS
5253 příspěvků 14.9.11 15:02

Ja to chapu tak, ze tlusty clovek prozre, pohledne na sebe, rekne si „takto ne!“ a jme se hubnout. Jenze do neceho se musi oblekat i behem tech mesicu, kdy hubne do pro sebe esteticke miry.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.9.11 09:16

Nevhodné oblečení o člověku také mnohé vypovídá


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.9.11 15:26

Uá, zlaté podprsenky, nad těmi čouhajícími zadky už jsem se jen smála, až mi tekly slzy :-)) Jestli po argumentech „Koho můžou pohoršovat ramínka podprsenky (případně celý obvod)?!“ přijdou výkřiky „Koho můžou pohoršovat moje kalhotky?!“ a „Zadek máme všichni stejný“, tak se máme opravdu nač těšit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.9.11 20:33

Ona ta nekulturnost v oblékání souvisí s celkovým úpadkem kulturnosti a kultivovanosti ve společnosti. Je tu světová tendence (zvlášť nápadná v civilizovaném světě Západu) přizpůsobovat se ve všem nižším vrstvám (ne-li doslova chudině) a jejich nízkým hodnotám (vyplývajícím z jejich nízké vzdělanosti, pologramotnosti). V minulosti tomu přitom bylo právě naopak, lidé z nižších vrstem se spíš chtěli dostat na úroveň vyšší. A vyšší úrovní se nemusí automaticky rozumět hromada peněz, mám tu na mysli hlavně hodnoty duchovní, v prvé řadě kvalitní vzdělání, které rozšiřuje obzory a umožňuje člověku se vymanit z duchovní (i materiální) bídy. Namísto tradičních hodnot se šíří ideje bezbřehého liberalismu a absolutní tolerance vůči všemu. A tak vzrůstá nejen nekulturnost a nekultivovanost včetně úděsného a nesoudného oblékání zejména mladých lidí, ale i kriminalita apod.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.3.12 11:36

To mi fakt mluvíte z duše. Dnes je tak populární se ohánět liberalismem, že nejsou sdíleny zásadní hodnoty, na kterých naše civilizovaná (řekněme euroamerická) společnost a kultura vyrostla a je postavená. Řečeno v dnešní době politicky nekorektně - nižší společenské vrstvy měly odjakživa k těm vyšším jakousi úctu a obdiv (už třeba jen pojem „dáma“ měl vždycky určitý obsah) - a mohlo je to vyburcovat ke snaze se z těch svých poměrů vymanit a vyšvinhout, pokud na to měli (v hlavě, ne ve štrozoku). Málo platné, společnost bude rozvrstvená vždycky, a nezmění to ani Marx s Leninem, ani dnešní „politicky korektní“ přístup.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 11:53

Juj tá druhá je super, bodaj bolo viac takých, nechápem ženy, čo sa oblečú sexy a potom sa ošívajú, či im náhodou niečo nevidno. Stačí si obliecť čisté nohavičky a niet sa za čo hanbiť. ;-) Samozrejme, iba v rámci istých kilogramových medzí :=)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.11 21:37
MP ANNAMARIE
3 příspěvky 1.11.11 23:00

V létě jsem byla v akvaparku jednoho okresního města. Bylo narváno, ale pozornost všech strhávala na sebe mamina dvouletého chlapečka. Asi tak 25 let, minimálně 100kg živé váhy, zadek a stehna na kterých by se dala klinicky demonstrovat celulitida i pro mediky s mínus deseti dioptriemi… Tato osoba ten den oblékla tanga a co chvíli se předkláněla k synkovi cachtajícímu se v brouzdališti. Vyvalené pozadí svítilo přes celé koupaliště a okolostojícím tatínkům slabších povah evidentně navozovalo celkovou nevolnost. Silnější povahy se bavily a všechny ostatní maminy si nutně musely připadat jako miss universe.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.11 13:46

HHHHHHHrŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮZaaaa!!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.11 23:01

tie priesvitné legíny som videla aj naživo, avšak na nádejnej recepčnej, ktorá k nám do firmy prišla na pohovor. mala nadváhu ako tá slečna na foto, o to to bolo len horšie.. neprijali sme ju, a vedeli sme to už predtým, než otvorila ústa:P


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.5.12 08:32
Jejkute...

…nestačím valit voči, co jsme schopni si obléct… těžko říct, jestli to je národní zvyk nebo pouze dílo okamžiku… ale asi spíš to první, vzhledem k tomu, kolik fotek v podstatě téhož se tu objevuje… od teď se prohlížím v zrcadle ze všech stran, abych případnou podobnou hrůzu eliminovala na minimum. Krásný den!

kiara23
1 příspěvek 20.10.12 00:26

:-) vážne som sa zabavila na ženách, čo zabudli čo je vkus a ešte únosné pre naše oči :-)))) opomenula by som hlavne pani na 3.fotke s legínami s tržnici v hodnote 1,50e v super luxusnom výpredaji u čínskeho spoluobčana. Na pani už zdialky vidieť vek hlavne podla pokožky a velkou snahou zaujať snahou…„stará mladou chcela byť“.
Prekrásny komentár dala hlavne pani šéfredaktorka, kde zhodnotila o 3 čísla menšie tričko s nohavičkami natiahnutými na legínach :-) kde zbytočne pretrčajú špeky. Neviem čím sa živí daná žena, alebo čím chce zaujať, ale pre mužov je zaujímavejšie byť zahalená aspon sčasti :-) nie lacný predaj, ktorý volá iba po jednom.....poj.b ma. No hanba niektorým ženám, čo nám slovenkám robia zlé meno. Dúfam, že pani takto v červenom tielku a od pol pása skoro nahá neopúšťa hranice SR. Povolanie asi nepustí :-)

Příspěvek upraven 20.10.12 v 00:32

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Blbnutí z tepla

Autor: Ada

Původně jsem chtěla napsat článek o kalhotách s obrázky, jako byl... Celý článek

Staří známí

Autor: Ada

Bývá zvykem na konci roku bilancovat. Jak se dařilo, co se... Celý článek