Vitajte, sestry a bratia!

24.08.11 | autor Ada

*

Vítám nové čtenářky a čtenáře ze Slovenska, které sem přivedl jistý článek. Jsem ráda, že mi píšete maily a tu a tam komentáře pod články, mám pro slovenštinu slabost. Některá slovenská slova bych s radostí přejala do češtiny a nahradila jimi nudné české výrazy. Třeba safalátka. Ta vznikne, jak si mi postěžovala jedna čtenářka, když přiberete a pokusíte se napchať do svého oblečení z hubenějších časů.

A na počest nových příchozích rozeberu již několikrát žádanou módní značku Nora Mojsejová Fashion.

Samotnou paní Mojsejovou se zabývat nebudu, myslím, že již bylo vše řečeno a napsáno a další si napíšete sami v komentářích (připomínám pravidla diskuze, především pravidlo č. 2 a 3, ať tu nemáme sprostej holubník). Koneckonců ji příliš neznám, párkrát jsem ji viděla v televizi nebo o ní něco četla v časopise. Z toho mála jsem předběžně usoudila, že je trochu na štíru s vkusem. Pak jsem si našla stránky její módní značky a zjistila jsem, že jsem se příliš nemýlila.

Převzato z: http://www.noramojsejovafashion.com/detail/189/bunda-znnmf . Autor fotografie neuveden.

Existuje nějaký ruský Fler? Představuju si, že takhle nějak vypadá produkce tamních oděvních výtvarnic. Křivákový střih v kombinaci s růžovou barvou a lemy z stužek pošitých, jestli dobře vidím, různobarevnými sklíčky nebo flitry či co to je, je očividně výsledkem snahy o originální myšlení. Drsný křivák + růžová (něžná ženská barva) + šutry (glamour) = prudká originalita! A aby bylo víc glamouru, namotá se na rukávy pravá kožešina. Chudák zvíře, které za tohle položilo život.

Z podobného soudku je tenhle podivnej bomber s pavím peřím na rukávech. Ne že by to byl tak špatný nápad, umím si představit něco podobného třeba na večírek, ale zpracování kulhá na obě nohy. Zip a stojáček jako na sportovní mikině se k luxusnímu materiálu nehodí, vhodnější by byl společenský střih, ideálně bolerko; a peří našít hned odshora a ne takhle vypelichaně.

Módní návrhář není člověk, který nepřetržitě chrlí nápady, podle nichž se se okamžitě šije. Ty nápady patří nejdřív na papír, kde se nad nimi dlouze, dlouze přemýšlí, aby nevznikaly podobné nedovary.

Převzato z: http://www.noramojsejovafashion.com/detail/192/bunda-znnmf/cat/170 , autor fotografie neuveden

Ani peřím posetý trup není zrovna ideální nápad. Bundička je na velikost 38, přesto dělá z hrudníku mohutnou krabici.

Převzato z: http://www.noramojsejovafashion.com/detail/192/bunda-znnmf/cat/170 , autor fotografie neuveden

Halenky jsou poněkud na jedno brdo a postrádají tvar. Pytel zůstane pytlem, i když je nakrásně z hedvábné látky Dolce & Gabbana.

Převzato z: http://www.noramojsejovafashion.com/detail/177/satenova-bluzka-znnmf/cat/170 , autor fotografie neuveden

Nora vůbec používá výhradně značkové látky a nezapomíná to u oblečení uvádět. Armani, Gaultier, Escada, v e-shopu to vypadá jako v luxusní nákupní galerii. Značkové látky už lze dnes koupit v kamenných obchodech a e-shopech, aniž byste se jich museli nějak zvlášť domáhat, třeba v pražském Par Excellence, pražsko-zlínském obchodě Evi látky, v brněnském Biltexu... Je fajn, že jsou halenky z kvalitního hedvábí, ale co je to platné, když střihy jsou jak z Petrklíče?

Pro bachratou úpletovou šatotuniku taky fakt nemusím do nóbl butiku a dávat za ni 96 eur. Pan Nguyen to jistí.

Převzato z: http://www.noramojsejovafashion.com/detail/162/strecove-saty-znacky-nmf/cat/188 , autor neuveden

Ale podívejme se ještě na web, kde se prezentuje kolekce večerních šatů a koktejlek. Kromě růžových divočáren...

Převzato z: http://www.noramojsejovafashion.sk/ , autor neuveden

... jsou tu i nositelné věci:

Převzato z: http://www.noramojsejovafashion.sk/ , autor neuveden

Modré šaty mají krásnou barvu a dobrý vršek, ani tu aranž dole nemůžeme označit za standardní trapnou šlehačku. Dobře na mě působí i materiál. Na takové aranže se hodí tužší, mírně "papírové" materiály (zřejmě jde hedvábný taft?), ne plihlý satén. Šaty s velkým vějířem nejsou originální nápad, byl už zpracován mnohokrát a objevil se na přehlídkách i v Asosu, ale pořád má co říct. Pěkné jsou i modrošedé šaty, jen bych odpárala ten jedinečný prvek, který je stahuje kamsi do osmdesátých let. Efektní materiál nic jiného než jednoduchý, postavě lichotící střih nepotřebuje.

Převzato z: http://www.noramojsejovafashion.sk/ , autor neuveden

Pěkné a dostatečně aktuální jsou zelené šaty s řasením a páskem. Strakatou verzi téhož rozhodně doporučuji na "odpolední" nošení (svatba, návštěva, jen tak ven...), na večer (divadlo, ples, koncert, rande U Kastelána) se takové vzory nehodí.

 

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.8.11 18:01

Nechápu, nechápu, nechápu, že tohle někdo může kupovat.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.8.11 18:12

Východ rieky Moravy tá tvor(b)a už nešokuje. Zykli sme si, prechádzame to.
Berte, prosím, v úvahu, že Mojsejová, a potažmo Mojsejovci ako pár, sú ťažká recesia.
Ja totiž stále neverím, že tí dvaja niekedy mysleli akýkoľvek zo svojich projektov vážne. To nie je možné.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.8.11 18:22

Ada dávaj pozor hrozí žaloba za nactiutŕhanie :) Inak Nora je nekonečná studnica vtipov a bonmotov, to jej: „ta ona povedala, že ja ňesom dama? ta do pi… ja jej hneď ukažem jaka ja som dama!“ ma dostalo do kolien. Inak u nás mala veľmi dobré ohlasy na svoju kolekciu..ale to aj manželka Jana Slotu takže beriem to s rezervou


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.8.11 18:23

Prepanajana, to snad ani nie je mozne.Taka skoda materialu a prace na taketo hrozy.Cloveku sa vasne chce verit ze je to recesia, ale ja neviem.Myslim, ze skor nie, pani Mojsejova sa vyziva v takychto veciach..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.8.11 18:28

No keby mi tie obrázky z prvej časti niekto na ulici ukáže s tím, nech hádam odkiaľ to oblečenie je, tak dám ruku do ohňa za to, že z tej predajne „ALKOHOL-TEXTIL-CIGARETY“ ¨-zodpovedný vedpci Sinh Pham Le..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.8.11 18:36

Líbí se mi akorát ty předposlední zelené šaty. Ty jsou nositelné. Ostatní je čisté peklo a mrhání materiálem. Jak už píší přede mnou. Zřejmě je to všechno jen recese a Mojsejovci se pak dobře baví jak jim to lidi žerou. Nemůžu kvalitně posoudit, nežiji na Slovensku. Článek je napsaný výborně, ty popisy těch „veledíl“ sedí naprosto přesně !


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.8.11 18:39

A to paní Mojsejová šije doma,sama, po večerech a ještě na kolenou? Jinak si to nedokážu vysvětlit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.8.11 18:40

Hrůza a děs (krom posledních šatů), že by to nechtěl ani Juraj Herz do pohádky - a ten si v opeřených hororových kostýmech panečku libuje!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.8.11 18:42

Tak tohle jsem opravdu nečekala. Švihlá je dost, ale až tak, soudruzi?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.8.11 18:55

Ad černá bunda s peřím - takhle přesně vypadala naše kočka, když se vrátila z venku - umordovala tam nějakýho černýho ptáka a peří měla všude…:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.8.11 18:56

pri pohľade na modely zo strakatej - vzorovanej - pestrej - tarkavej látky som si znova uvedomila, ako ako takú látku priam bytostne neznášam


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.8.11 19:04

Ale veď ja sem chodím rada a už aj pomerne dlho,na základe tohto blogu/stránky som sa rozhodla vyhodiť,resp. dať všetky popísané tričká a rifle mojej staršej sestre ktorá je beznádejná discofilka:) ja mám čerstvých 18 čiže to nebolo až také strašne si myslím ešte…:D:D
A nerozumiem tomu prečo si to Nora nedala navrhnúť a ušiť od niekoho kto to naozaj vie a nerypla tam len svoje meno…lebo pochybujem že nejaký normalny návrhár by navrhol tu d&g halenu :X


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.8.11 19:04

Šaty s růžema růžová divočárna jsou náhodou super úžasný kýč, který překračuje hranice kýčovitosti a je až krásný…a pro to mám já, pipilotti z 11 koček, pochopení! A ani kapka ironie v tom není.

Jen do mě, všechny vy vkusné, sladěné dámičky oblečené vždy vhodně k příležitosti v elegantních oděvech bez hravosti a nadsázky!

Hlavně uměřeně, neurazit, ani nenadchnout!

Pusťte se do mě za můj nevkus!

…a já si jdu koupit ty šaty a natužit k nim oranžový ČÍRO!

http://jedenactkocek.blogspot.com/


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.8.11 19:16

Hurá, tvořeníčko. To už tu dlouho nebylo. Musím říct, že střihy posledních dvou modelů se mi dost líbí a kdyby nebylo té otřesné, kolotočové látky (byť je sebedražší)u těch druhých, uznala bych i nějaký vkus. Tak se očividně netvořilo, ale vydělávalo :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.8.11 19:16

Muhehe, ten křivák je hnůůůsnéééj! To je neuvěřitelné. Já nemám slov. Jen pouhá jeho existence je esencí nechutnosti. Na to ani nemusím vyvinout jízlivost. Určitě by se mi líbil v mém batolecím věku, kdy jsem byla nadšená ze všeho lesklého, třpytivého a chlupatého (zejména v trojkombinaci) a moje milovaná vkusná maminka mi to nechtěla dopřát, takže jsem o Vánocích oholila stromek a ozdoby navěšela na sebe. Noro, kde jsi tehdy byla?!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.8.11 19:17

Muhehe, ten křivák je hnusný! To je neuvěřitelné. Já nemám slov. Jen pouhá jeho existence je esencí nechutnosti. Na to ani nemusím vyvinout jízlivost. Určitě by se mi líbil v mém batolecím věku, kdy jsem byla nadšená ze všeho lesklého, třpytivého a chlupatého (zejména v trojkombinaci) a moje milovaná vkusná maminka mi to nechtěla dopřát, takže jsem o Vánocích oholila stromek a ozdoby navěšela na sebe. Noro, kde jsi tehdy byla?!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.8.11 19:19

zelený šaty se mi taky celkem líbí, mám však jíné, stejné barvy :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.8.11 19:21

Šaty s růžovým vzorem jsou tak kýčovité, že překračují své hranice a stávají se něčím krásným v mém šatníku. Pro takový barevný kýč mám já, pipilotti z 11 koček, velké pochopení. A ani kapka ironie v tom není!

Jen do mě, vy všechny dámičky, správně sladěné, oděné bez hravosti a nadsázky vždy vhodně k příležitosti, do tlumených barev, hlavně neurazit, ani nenadchnout!

Jen do mě!

A já si půjdu koupit ty šaty růžová divočárna a budu v nich pobuřovat s oranžovým čírem na hlavě a těžkejma černejma martenskama!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.8.11 19:25

tak si choď :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.8.11 19:28

Co by ne? Když se to pojme jako recese a kýč. Horší by bylo, kdybyste se v tom snažila být za vyladěnou dámu. To by pak byla hrůza.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.8.11 19:42

Ada thumbs up. Čo sa týka Noriky, škoda slov. Tie jej handry, by som nenosila ani keby mi ich dajú zadarmo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.8.11 19:50

U článku chybí hned na začátku varování, že bude nutně potřeba mít přistavený kyblíček.
Díky těm pár spodním modelům se mi poněkud ulevilo, ale jen do té míry, že jsem si pro něj stihla doběhnout.
Ten začátek měl prostě příliš velkou razanci, než aby ho těch několik bratelných věcí zvládlo vykompenzovat. Stejně stále doufám, že až si PC otevřu zítra ráno, to peří a růžová flitrokožešina už tady nebude, to je totiž něco, se mi nutně muselo pouze zdát.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.8.11 19:54

Jupí! Tak to je opravdu peklo všech pekel:))) Pominu-li ty modré šaty, které se tam zatoulaly asi nedopatřením.. Nedalo mi to a zkoukla jsem její stránky - tohle píšu až poté, co se mi podařilo oči vylovit na zemi z hrůzou spadlé sanice. Díky Ado. Nevěřícně zjišťuji stokrát ověřenou pravdu, že vždycky může být ještě hůř a škodolibě mě to baví:).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.8.11 19:54

Obávám se, že ta barevná rusko-vietnamská hrůza je čistá ‚made-in Nora‘. Ty nositelné kousky budou dílem tvůrčího týmu v pozadí.
Nora by se se svou jedinečnou invencí a nevšední kreativitou mohla spojit s podobně naladěnou Agátou Hanychvou a holky by pak založily módní ótkutýr dům Ha-Mo (podobnost s H&M čistě náhodná).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.8.11 20:05

Jinak se domnívám, že outfit navržený pipilotti je k té růžové ektoplazmě skutečně jediný možný.

Ode mě máte za tu kombinaci s čírem a martenskami palec nahoru.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.8.11 20:27

Mně snad ze všeho nejhorší přijde ta prezentace. Než jsem se začetla do článku myslela jsem, že je to zase nějaké Aukro-hell…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.8.11 20:41

Ty zelene saty se mi libi moc, jak barva, tak strih a styl (byt jsem studeny typ a tahle spis lesni tepla zelena mi neslusi), umim si treba velmi dobre predstavit vit si tyhle saty na nejakou podzimni akci typu sraz se spoluzaky po letech, nebo rande, doplnit to porad jeste letnimi drevenymi sperky a slamakem…presne pro babi leto. Ty bundicky pro kurvicky jsou ovsem des, to je fakt. Ale pani ocivine sit umi, kdyz se ji chce, opet je to (pro me) celkem sikovna svadlena, ktera by rad torila extravaganci, ale nevi jak na to…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.8.11 20:51

Tie zelene saty su skvostneeee. Fakt krasne. Ale Norika je Norika a my Slovaci ju berieme ako ,,atrakciu,,. Viem si predstavit ako by pri precitani kritiky ,,vazila,, slova a aj to co by povedala. Nadavky by lietali vzduchom. Proste je STYLOVA a nikto, ani Ada jej usilie nezmari:-D Tak sa dobre zabavme a nad niektorymi jej peknymi vytvormi si zavzdychajme. Tak ako som si vzdychla ja pri tych zelenych vydarenych. Dakujem za blog, potesil ma


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.8.11 21:07

Kdyz jsem se podivala na fotky na titulni strane, myslela jsem, ze jsou to oblecky na Barbie!!! Az na dalsich fotkach mi doslo, ze jde o obleceni na skutecne lidi!!!????


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.8.11 21:20

Ale Norika je predsa nasa Barbie. Sice trosku starsia, sice trosku plnsich tvarov. Ale oblieka sa ako Barbie (vela vzorov, vela ligotu a musi to byt drahe) a presne take saty navrhuje :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.8.11 21:21

Já třeba nechápu, jak někdo, kdo utvořil tu trojici mohl stvořit něco jako ty první tři „modýlky“. To je asi z dob, kdy paní bylo tak 10? Nebo to snad viděla na panence Barbie a dala do větších rozměrů?
Proti těm růžovým šatům bych nich neměla, kdyby byly růžové (a né s tím potiskem, růže?). Dalo by se to. (i když né na mě, mám medovou blond a tlouklo by se to.) Ale ty modro-šedé šaty? Ty se mi hodně líbí :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.8.11 21:27

No nazdar! Budeme mít Noru v Praze!!! http://noramojsejova.bloger.cz/…t-desatrocia


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.8.11 21:30

Sestra studuje na FaVU v Brně a pár jejich spolužáků chodí přesně takto oblíkaných - ale na večírek a obleček je vyjde na pár korun. Třeba to nešije Nora, ale oni a mají z toho pr… Tohle nikdo prostě nemůže myslet vážně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.8.11 21:35

A vobec! Vy vobec neviete co je to styl!:-DDD


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.8.11 21:49

Počkejte jak to půjde na dračku až otevře obchod v Karlových Varech… Možná se v tom pak předvede i paní Verešová ve Špindlu. V nabídce chybí už jen pozlacená beranice a je vymalováno…mazec!!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.8.11 22:07

Holky, už jste to všechno napsaly, takže nemám co dodat…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.8.11 22:31

Milá Ado, to je tak super, že je tu konečně někdo, kdo těm návrhářům napíše, jaký to jsou nevkusný hadry…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.8.11 22:36

Skvely clanek, moc me pobavil......a to FAKT nekdo nosi? A kdo???


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.8.11 22:46

Dobry vecer vsem, mam pocit, ze ten obchod, pardon butik, na zamocke v bratislave uz neni. nebo tam meli vsechno vyprodane, ale aspon se nemusim koukat intenzivne na druhou stranu, kdyz jdu okolo.
skvely blog, je vas zeru, kazdy den vyhlizim netrpelive nove clanky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.8.11 23:11

Víte, těch ruských „rukodělnic“ se musím zastat, právě na ruských stránkách a fórech se nejčastěji dá najít něco normálního (tzn. originální, kvalitně ušité/upletené/uháčkované), a opravdu se nevyžívají v takových hrůzách pekelných jako tady paní Nora :) Možná ruské turistky v centru Prahy vás přesvědčují o opaku, ale to jsou většinou „vidláci“ (nic proti lidem z vesnice…)

Jinak ze všech modelu se mi nejvíc líbí ty zelené šaty a pak (sama jsem se sobě divila) to růžové květované šílenství.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.8.11 23:17

ty kokos!
http://www.noramojsejovafashion.com/…nnmf/cat/186

To je jak kdyby se někdo přejedl cukrové vaty a pak si poblil bundu :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.8.11 23:39

Jajj.....teď jste mě fakt dostala :-))) Málem jsem si učurla :-)))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.11 00:08

Ty modré a zelené šatečky jsou krásné. To jako bez legrace.

Slovenským bratřím závidím Noriku! My máme jen nudnou Bartošovou a nechutnou Agátu. Noričiny křiváky narůžovo jsou futurismus, že? :)))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.11 02:32

hviezda z nudy ludu…co uz


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.11 04:34

Tak tohle fakt ani do rakve!!! :-))))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.11 04:36

pro Jajj: To sedí!!!! :-DDDD


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.11 06:09

Mojsejová se nesnaží být žádným Petroniem Arbitrem.
Jde jí o to, vydělat co nejvíc těch jejích oblíbených $$$ (nevím, proč ne Euro) a tím pádem chce oslovit co nejširší okruh (zámožných?) zákazníků v co nejširší škále vkusu/nevkusu.
Můžeme si sice myslet, že je to smutné, ale kdybych vlastnil kino a stále jen promítal Bergmana, tak bych asi brzy zkrachoval.

Ze všech modelů v článku bych dal hlas těm šatům s vějířem, jsou takové Art Nouveau.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.11 06:52

Taky jsem si nejdřív myslela, že jde zas tvořeníčko na fleru. Modely jsou hrozné a ta sytě modrá róba velmi případně naznačuje, kam by si je měla ona dáma strčit :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.11 07:46

Ano Ado, ty modrošedé šaty vůbec nejsou špatné, když se odpárne ta nádhera na pravém rameni. Jinak docela legrace.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.11 08:03

A to si vážně někdo kupuje ??? a ještě za ty prachy ???


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.11 08:06

fůůj , to je hnus , velebnosti........

Jajj,už si asi nikdy nedám cukrovou vatu. Jenom nevím, proč za toto musela položit chudera liška :-(((


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.11 08:33

úplne s tebou súhlasím ;) :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.11 09:07

položit život… tam mělo být


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.11 09:39

Honza: To je zbytečná nelogická polarizace. Neexistuje jenom Bergman versus poslední seagalovky (ty dřívější jsou jiná liga :), stejně jako neexistuje jenom nevkusné oblečení a haute couture. Dobře vypadající a kvalitně ušitá může být i střední třída (nebo prostě ta, do které Mojsejová cenově míří).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.11 10:10

No, jedine, co sa k tomu da povedat: Aj keby to bolo najlepsie usite, z najuzasnejsej latky sveta, najlepsieho strihu, ze by som v tom vyzerala ako etericka vila, aj tak si to nekupim, lebo nosit nieco od Mojsejovej by som nerozdychala. Ano, tie saty su fajn, ale jednoducho nie, nie a este raz nie.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.11 10:16

Já jsem si u toho vzpomněla na svou dovolenou na Krétě. V celém městečku bylo hned několik obchodů s kožešinami, tedy hlavně s kožichy. Ty kožešinové výtvory byly pojednané přesně v duchu toho byzantského vkusu, v němž se snaží uchytit i tahle tvůrkyně.
Například temně rudé paleto, dlouhý lesklý chlup, s vyšívanou aplikací na předním dílu. Výšivku doplňovalo velké množství opravdu třpytivých velkých skleněných kamenů. Z jakékoli dámy se oblečením tohoto kabátku stala bordó medvědice. Obchody byly klimatizované, plné mramoru a zrcadel a chodily do nich výhradně rusky mluvící zákaznice. Každé zboží má svého kupce.
Jen trochu nechápu, proč si Rusky vozí akorát z Kréty kožichy? To jich doma nemají dost?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.2.12 00:58

Alena Čechová:


Jen trochu nechápu, proč si Rusky vozí akorát z Kréty kožichy? To jich doma nemají dost?


Taky mi to tam vrtalo hlavou a dozvěděla jsem se zhruba toto: kožichy jsou z kanadských zvířat, šité v italských salónech a na Krétu se vozí právě jen kvůli ruské klientele, která tam začala jezdit. Cenově jsem je nezkoumala (cenovky viditelné nikde nebyly a že bych se ptala, to fakt ne), ale místní tvrdili, že jsou hodně drahé, ale kupované hlavně kvůli stylu zpracování, v Rusku nestandardnímu.
Totální absurdita.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.11 10:20

Jak už tu někdo napsal, vypadá to jako tvorba několika návrhářů a Nory. Ostatně předpokládám, že tak to obvykle funguje, když „navrhuje“ někdo slavný - v pozadí za ním je někdo nebo celý tým jiných návrhářů, kteří zkorigují šílené nápady toho „slavného“ …


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.11 10:27

Paní Nora sice nakupuje značkové látky, evidentně si potrpí na „luxus“, ale fotky oblečení jsou přesně podle zaklínadla: Postav figurínu ke zdi, nastav na kompaktu automatický blesk a abrakadabra foť! :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.11 10:30

Výkřiky typu „fůůj to je hnus“ a „tohle bych si nekoupila“ na mne tady působí tak nějak humpolácky, stádně a puberťácky. Já sama bych si modely od NMF asi taky nekoupila, ačkoliv, kdoví, třeba ty modré šatečky bych si i koupila.

Ostatně - koupily bychom si třeba některé modely od jiných světových, italských, francouzských atd návrhářů zvučných jmen? Co ti dokážou někdy vymyslet a navěšet za kreace na modelky a předvést na přehlídkách!

Ani Ada tento článek nepojímá jednoznačně, že je to hnus. A to se mi líbí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.11 10:35

Alena Čechová, od Vás, jako od inteligentní diskutérky, bych čekala rozhodně něco jiného než plytké navážení se do příslušnic jednoho národa.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.11 10:41

Do nikoho se nenavážím, tak to prostě bylo. Sami ti majitelé obchodu nám řekli, že to mají kvůli ruským zákazníkům a že oni jediní to tam kupují. Já se jich zeptala, protože mne to samotnou zajímalo.

DanielaS
5252 příspěvků 25.8.11 10:41

Mne nepripada, ze by se navazela do Rusek, ale do fenomenu dovazeni kozichu do Ruska (aka drivi do lesa). treba jsou pro ne na Krete levnejsi? Neni tam nejaka danova uleva treba?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.11 10:42

Jo, a inteligentní nejsem ani trochu. Nemůžu za vaše vnitřní pochody, já je nezpůsobila, jsem v tom nevinně.
Jsem hloupá, plytká a sebestředá osoba.
Tak.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.11 10:54

já myslím, že pí Mojsejová je pro Slováky něco jako pro Čechy pí Bartošová… :-D nekonečná studnice nablblosti :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.11 10:57

IrenaK - to máš pravdu, fotky v jejím eshopu jsou naprosto otřesné. Ale teď se mi vybavil pořad Čápi s mákem, dávali to někdy vloni v tv, točilo se u Nory v domě a součástí byla minipřehlídka Nořiných modelů. Šaty vynesly profesionální modelky a docela to šlo :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.11 11:53

Při zmínce o neforemných blůzách ale petrklíč jsem hned googlila fotky její osoby - co po ní chcete, za tvarované oblečení, když její trup je beztvarý. Na velká prsa by musela mít padnoucí podprsenku, aby je neměla spadlé na už i tak dost objemném břiše. Teprv potom se půjde bavit a řešit o něčem takovém jako prsa-pas-boky a hledat je i ve střihu oblečení.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.11 12:18

Norika mně nikdy nepřestane bavit :-)))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.11 12:52

A nesjou ty její stránky v první řadě myšleny jako prodejna maškarních kostýmů?
Jinak, peklo je všude, i na Slovensku.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.11 13:01

Ty úvodní exempláře potkat někdy na ulici, tak okamžitě zešílím :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.11 13:04

Ado, proč ve fotkách nejsou ty koktejlky, co jsou na webu Nory třetí od konce??? Výborně by se hodily k článku o módě s motivy zevních pohlavních orgánů - jsou to jasné píčošaty :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.11 13:05

Ja musím stále premýšľať, či je to naozaj jej stránka. Že sú (s výnimkou večerných) tie šaty hnusné, to je jedna vec. Ale že si so svojimi peniazmi nevie zaplatiť normálneho fotografa, ktorý by jej to nafotil aspoň trochu profesionálne, to nepochopím.
Detto popisky k produktom, otrasné, niektoré dokonca s pravopisnými chybami, viď. parfém Braňo Mojsej:
Vôňa je určená pre mužov, ktorí sú orientovaný na trendy a módu, sú multikultúrne orientovaný a žijú vo väčších mestách, žijú originálnym spôsobom a držia sa zvolených životných princípov. "
Ak chce takto prezentovať luxus, tak neviem, neviem. Je to amatérske po všetkých stránkach.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.11 14:09

jééj na Noriku sa ešte nezabudlo. Ada, urobila si jej obrovsku reklamu, som ani nevedela, ze ma online shop, ale takto bude mat asi o 1000 navstev viac. Ako tu uz niekto pisal - je to naša BArtošová. A vy v ČR sa modlite, aby Bartošová nezačala navrhovať módu. BTW šaty na konci sú fakt pekné


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.11 14:35

To snad ani nestojí za komentář… ale jak snadno se na tom sbírají body…!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.11 15:18

No ale ten růžový folklórní křivák to je přece pro Tublatanku:) Tak nějak si představuji jak by vypadal kříženec Nory a Braňa…takové růžové chlupaté mládě…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.11 15:19

Sasa mne přivedla na zajímavou myšlenku - co všechny ty Agáty a Nory pudí k tomu, že „navrhují“ vlastní šaty? Mají snad pocit, ze TOHLE nikdo kromě nich nedělá? To asi ne, leda by nikdy nešly kolem tržnice nebo různých ezo hadráren. A nosí to vůbec samy na sobě? Nebo mají pocit, že kromě jiných svých činností by měly dělat něco bohulibého pro blaho svých spoluobčanů, tj. umožnit jim se vkusně a originálně obléci do kolekce jejich oblíbekyň?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.11 16:45

Nemôžem si pomôcť, ale nechce sa mi veriť, že by tá istá osoba navrhla opelichané bundičky s hnuszipsom a zelené koktejlky. Som snáď jediná?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.11 18:09

To kto robil? Ako je mozne, ze svadlena pri takej praci nezdochla od hanby? Ospravedlnuje sa, mode nerozumim, iba dokazem rozoznat, co je pekne a co nie. Kvalitu latky opomijam, ved aj v rici sa da najst kvalitny produkt…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.11 20:34

to asi nie je len tak nieco navrhovat. Mat na to vzdelanie asi nie je na skodu. Uz len preto, ze ak vidim nejaku peknu latku tak na konkretny odev nemusi byt vobec dobra, prave kvoli tomu, ako sa latka bude na usitej veci spravat. A takto to vyzera ked si niekto zajde ku krajcirke s latkou a da si nieco usit podla svojho gusta. Tak to robi asi aj Norika. Ale niektore veci su naozaj pekne. Tie ,,seksi,, bundicky si radsej nevsimam:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.8.11 00:32

Midori: Psal jsem, že se Mojsejová snaží podchytit co nejširší okruh zákazníků a jsou v tom modely jak vkusné, tak i nevkusné. Zákazníci s absencí vkusu mají právo na ten svůj model zrovna tak a oni by jistě rovněž prohlásili o jiných, jak hrozně vypadají.

P.S. Když už ale byla nakousnuta otázka nelogických protipólů tak bych si dovolil podotknout, že je-li něco na zakázku navržené a ušité naprosto nejkvalitnějším způsobem z nejlepších materiálů ještě neznamená, ze to není nevkusné.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.8.11 00:51

Jak se ty bundičky jako perou? :-D To snad ani nejde dát do čistírny..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.8.11 11:19

hm a ak nejaka celebrita nezvlada oblecenie, navrhuje kabelky alebo slnecne okuliare - PAris Hilton, Monika Lewinsky atd


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.8.11 12:38

No a pak se divme stavu našich ulic…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.8.11 13:07

Honzo, nelogické protipóly u Nory mě vůbec ale nepřekvapují. Nora JE nelogická a kontroverzní jako snad nikdo jiný :)

Noru podle mne nelze pochopit, je to osoba, kterou buď přijímám anebo nenávidím. Mne na ní fascinuje třeba to, jak dokáže být na jedné straně vulgární a necitlivá a na druhé straně jakou projevuje lásku ke zvířatům. Tím nemyslím její mnohdy úchylnou péči a oblíkání jejich naháčů, ale to, že je schopná a ochotná se ujmou i zatoulaného psa bezdomovce a dát mu co potřebuje.

DanielaS
5252 příspěvků 26.8.11 13:16

Co by je k tomu pudilo, penize. Znacka si chce udelat reklamu, oslovi znamou osobnost, pinduliny to kupujou a je byznys. Ne ze by se snad nejak projevoval tryskajici talent.
(Tuhle v Italii mel obrovsky uspech odsouzenec za vrazdu, navrhl pro znamou znacku slunecni bryle. A to predtim NEBYL v civilu designer ani nic podobneho. Svet jde do zahuby.)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.8.11 14:11

nedá mi…niektoré slovenské devy sme tu už dávno!!! pre mňa to rozhodne nie je žiadna novinka ja som verná už dlho :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.8.11 23:35

Tak jsem dočetla a ještě teď se směju.Já mám Noru jen pro zasmání.Když se chci skvěle bavit tak ona mne nezklame.Nezklamala ani teď.A ty komentáře jsou taky super.Už není co dodat.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.8.11 00:30

Je taky pravda,že hodně Noru obdivuju,jak ten svůj kolotočový vkus dokáže zpeněžit.Ona se do toho kvůli kšeftu totiž stylisuje.Vyděl někdo fotky jejího domu?Obyčejný dům vybavený replikama ve stylu Donald Trump(nebo jak se to jméno píše).Prostě kolotočová a cirkusová „nádhera“.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.8.11 00:31

Modrosede saty jsou prekrasne. Nebyt toho divneho raminka… ale spral to cert, vzala bych si je i s nim :) Urcite by slo odparat…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.8.11 16:26

Už to tady napsal někdo přede mnou, ale stejně si neodpustím. Nepříjde vám že některé modely jsou opravdu hezké a nositelné a hlavně dobře provedené a pak jsou tam věci pro které je peklo ještě lichotivý výraz. Hrozný materiál, hrozný střih ale především neuvěřitelně odfláknuté provedení!?
http://www.noramojsejovafashion.com/…nnmf/cat/186
http://www.noramojsejovafashion.com/…nnmf/cat/186
nebo to má být jako schválně? A to jsou jen jedny z mála.
Obecně se myslím dá říct… co je na figurínách = peklo, co je bez je pěkné a pravděpodobně od jiného návrháře a jiné dílny.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 18:38

Nejde mi do hlavy, že by ty krásné zelené šaty vymyslel stejný člověk jako ty horory nad nimi.
To prostě nedává smysl.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.11 20:05

A to Nora ma krajčírky a vyškolené a úžasne, usilovné.....
Skôr by som povedala, že to ten jej pes Kusaj šil, prepáčte ale tá peria halena ani do koša nieje vhodná, kto si toto kúpi musí byť sfetovaný, alebo Nora mu dá ešte k tomu nejaký ten príplatok. Nie som , krajčírka, moje krajčirske schopnosty skončili pri kozmetickej taštičke , ktorú som sa sanažila spraviť keď som malá dvanásť, ale toto zvládnem ľavá zadná a aj lepšie, a ešte to nebude také haky-baky cez hrudník, Nora by si mala zobrať svojho manžela a pobrať sa spoločne na liečebnu, alebo do telky ešte raz slovenský národ sa môže opäť dobre pobaviť.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.8.11 12:03

Koľko vám trvá, pokiaľ urobíte návrhy?

Mojsejová:Ale to je raz dva. Sa hrajú všetci. Keď robím nejaký návrh, ani to nejakým spôsobom nekreslím.
Hneď sa rozprávam so strihačmi, krajčírkou a oni mi to hneď urobia.
Veď vidno…

The sheep
30 příspěvků 30.8.11 21:00

Ty dvoje modré, šedé a zelané šaty na konci jsou ucházející


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.9.11 11:15

Ty zeené šaty se mi líbí moc, měla bych ovšem strach si je koupit když vidím ty hrůzy kolem, protože bych se bála o provedení nebo toho, že mi na ně potají přišije kus nějaké zvířecí mrtvolky. (obvzlášť mě nadchl tento kousek http://www.noramojsejovafashion.com/…63969078.jpg )
Jak je možné si návrhy nekreslit nebo je nechávat vyfotit tímhle způsobem, to vážně nechápu…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.9.11 15:51

akosi tomu nerozumiem.. pred niekoľkými mesiacmi som pozerala na topkách fotografie z jej prehliadky večerných šiat a až som sa divila, aké pekné a jednoduché boli, no keď pozerám na tie bundičky, mením svoj názor znova, vraciam sa k podobnému a to, že z noriky nikdy poriadna návrhárka nebude


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.9.11 20:46

Aneb hadr hadrem zůstane. Když někdo nemá vkus, ani drahá látka nepomůže. Já nakupuju spíš levné látky, ale to naštěstí nikdo nepozná, protože se snažím o nositelné a jednoduché věci ke kombinování a ne takové hrůzy. Proč si každý myslí, že když začne šít modely a prodávat, je z něj hned návrhář…? Návrháře dělá hlavně talent, vize a dlouholetá praxe…

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Témata článku

Komu se nelení, tomu se Zelení

Autor: Ada

Narážím poslední dobou nějak často na jméno módní návrhářky Marie... Celý článek

Berg jede do světa

Autor: Ada

Protože mi nedáte pokoj, dokud o tom nenapíšu, tak tady to je.... Celý článek