Módní barvy podzimu?

08.09.11 | autor Ada

Titulek jsem si vypůjčila z článku na serveru Proženy.cz, kterému se také podívám na zoubek. Ten otazník je příznačný. Jako by si autorky nebyly úplně jisté, jak to provedou a co z toho vyleze.

První oděv, do kterého stylistka oblékla půvabnou Karolínu, se barevně povedl. Mořská zelená (ne, to není smaragdová, jak je uvedeno v článku) zrzce sluší, hodí se k safírově modré, a výrazný oranžový šperk sedne k oběma barvám jako svatý Václav na koně.  Že boty nejsou stylově úplně to pravé ořechové a prsten už je zbytečně navíc rozebírat nebudeme, to jsou detaily proti tomu, co nás ještě čeká.

Styling Janka Letková, foto: Mia Mirrelli, zdroj: http://www.prozeny.cz/magazin/krasa-a-moda/modni-trendy/27065-barvy-podzimu

Sytou růžovou mohou zrzky nosit také, ale tenhle ohnivý odstín se k nim většinou příliš nehodí. Obě sestry, které se pro článek fotily, jsou jemnější zrzky se světlou pletí, a ačkoli Magdaléna je, zdá se, o fous výraznější, není to na takovéhle barevné pecky. Odrbané džíny jako trend tohoto podzimu? Už ani ne, a když, tak s úplně jiným stylem, ale to je zase to prokletí české "sportovní elegance": džíny a sako. Všimněte si také zajímavého jevu: boty, které má modelka na sobě, se k vršku oděvu stylově vůbec nehodí, džíny však sehrály roli demilitarizované zóny a najednou se to všechno zdá ok. Otrhaniny coby výrazný prvek se tlučou s náhrdelníkem. Nic moc.

Styling Janka Letková, foto: Mia Mirrelli, zdroj: http://www.prozeny.cz/magazin/krasa-a-moda/modni-trendy/27065-barvy-podzimu

To pravé peklo ovšem čeká tady:

Styling Janka Letková, foto: Mia Mirrelli, zdroj: http://www.prozeny.cz/magazin/krasa-a-moda/modni-trendy/27065-barvy-podzimu

Jen se podívám na ten výtvor vpravo a ježí se mi všechny čertí chlupy: CO TO JE?! To má být inspirace? Džíny, bachratý svetýrek a lesklá bunda, jakou Češky nosí už x let a které už chybí jen vypelichaný kožich na límci? To si děláte srandu. Jediná věc, která na tom stojí za pozitivní zmínku, je barva svetru (sytá modř skutečně je trendy). Džíny s kapsičkami jsou aktuální libůstka, která pravděpodobně brzo zapadne, to nechme plavat, mnohem horší je, že se stylistka opět zmýlila ve výběru. Džíny totiž nejsou tak univerzální, jak vypadají; ne nadarmo existuje tolik střihů a barev. Zvonáče si žádají něco úplně jiného (hodně uvolněný, ledabylý styl, může být s nádechem sedmdesátkového retra), v kombinaci s bundičkou a propínacím svetrem vznikla česká mařka, která nosí zvonové bokovky už deset let, protože je přesvědčená, že jí to sluší.

Výtvor vlevo sice také ukazuje trendy barvy, ovšem na úplně špatné modelce. Bledá zrzka v tom hořčicovém kabátu vypadá vyloženě špatně - a ještě si představte, že si ho zapne a halenka tak nebude vidět. Skinny džíny opět zkombinované blbě, až budou štíhlé nohy modelky koukat z volného kabátku, tak budiž, ovšem halenka těsně pod pas? Vyrobila těžkopádné pozadí i dívce, která ho nemá (viz fotka v legínách a velkém svetru - takhle to má vypadat).

K dalším ohozům asi tolik: žlutá s černou a sytě zelenou je dobrá kombinace, chtělo to ale něco na oddělení té žluté od vlasů a pleti. Červená je pro zrzku odvážná barva, nicméně v této podobě může být. Oblíbeným trikem zrzek je vzít si k červenému oblečení výrazně červenou rtěnku, aby oděv nezahnal obličej do pozadí.

Styling Janka Letková, foto: Mia Mirrelli, zdroj: http://www.prozeny.cz/magazin/krasa-a-moda/modni-trendy/27065-barvy-podzimu

Které barvy k zrzavým vlasům ano a které ne? Posuďte sami, jak modelka vypadá v různých odstínech (obrázek se po kliknutí zvětší):

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
 Váš příspěvek
 
Sasa 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 14:21

boty su dost zaujimave a pozrite sa, oxfordky su tu konecne

 
Bullshitař BigLebowski 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 14:26

Proč jen mi připadá, že ty džíny s kapsičkami vypadají, jako by to nosila naopak?

 
Barča 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 14:27

chuděrky, co to s nima udělaly?

Docela bych brala, kdyby se tu víc objevovali tipy a triky v oblékání pro plnoštíhlé postavy. Já například bojuju každý den, abych vyšla vynést alespoň smetí :D

 
lachenauerin 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 14:28

Model na třetím obrázku vpravo:
Takhle jsem musela chodit oblíkaná na obecné! (Nástup do 1. třídy v r. 79.) A myslela jsem, že z toho chcípnu. Lautr ta samá bundička, snad i barva velmi podobná, lautr stejný styl svetru, lautr týž střih kalhot, jen to byly nějaké tesilky. Typický model „dítě z nalezince“. A teď to jako má někdo nosit znovu - a dobrovolně? Brr!

 
bára 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 14:29

Holky jsou krásný, vždycky jsem chtěla zrzatý vlasy :). Na první pohled mě na těch hadrech zaráží materiály. Tak třeba černý tričko na fotce 2 (vybledlý a zmuchlaný), halenka na fotce 3 (průhledná a zmuchlaná), no a žlutej svetřík je krásnej, ale už teď vypadá vytahaně a trčí z něj cucky.

Ty první botky a pak taky ty zelený jsou ozdobou samy o sobě, škoda, že je ty outfity tak zabily…

Jinak, na „špekáčkový“ bundy jsem alergická. Minulou zimu byly na ulici opravdu všude. Je to jak kdyby se ten panáček od Michelinu oblékl do odpadkového pytle, strašně nehezký pseudotrend.

 
hedvika 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 14:32

dřív, když jsem se o oblíkání nezajímala vůbec, a občas v časopisech viděla podobný článek, ze kterého na mě zíraly takovéhle hrůzy napadlo mě, že pokud tohle znamena móda, je lepší se s ní vůbec nekamarádit… ted to vidim spis tak, ze tyhle články píšou lidi, kteří nemají ani nejmenší ponětí, co je aspoň vkusne, natožpak hezke, nebo modni… jsou skoro jako ty kadeřnice, „oživeníčko“

 
Karolina
193 příspěvků 08.09.11 14:33

podle mne jí to nejvíc sluší v levém sloupci.

 
zelitschko 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 14:40

nejlepší barvy z výběru podle mě: šeříková, hned ta zelená pod ní a šedomodrá ve spodním řádku

 
Ifka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 14:41

Na zrzkách sa môže šíkovný stylista vyblázniť aj be prezentovania akože-kuul jesenných farieb.. A keď už, tak to mohli radšej spraviť tak, že ste zrka, milujete jorčicov, a neviete, ako ju nosiť? Len to by to najprv musel vedieť ten, kto ich obliekal..

A Barča - plnoštíhle podľa mňa nie su :) To bude skôr tými modelmi…

 
Ifka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 14:44

Pardon za tie chyby, mala to byť horčicová miesto „jorčicov“ (nová klávesnica..), zvyšok je snáď dešifrovateľný…

 
Janina 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 14:47

Ty zelený botky jsou úžasný a celá ta kombinace se mi zamlouvá. Ani se mi nechce věřit, že to tvořila ta samá osoba, které oblékala holky na třetí fotce.

 
Inka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 14:56

Ano a zase džíny a jejich pekelná kritika. Někdo mi tady nedávno psal, že proti džínům tento web nic nemá, tak nevím, jestli jsem zase ten článek nepřečetla či nepochopila špatně :) Vivat džíny, odrbané, neodrbané, úzké i zvonáče. Nechť jsou trendem tohoto i dalších ještě hodně příštích podzimů.

 
Micha(e)la 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 14:56

Sama jsem bledá zrzka, bledší než modelky, ale vlasy mám naopak tmavší, článek jsem četla na ženě na seznamu a musím říct, že bych si nevybrala. Maximálně tak bych brala tu červenou barvu, ale už ne ty šaty.
A moc se mi líbí ten poslední obrázek, je na něm vidět, že i zrzka může nosit v podstatě všechny barvy, ale hodně záleží na odstínu. Myslím si, že oproti ostatním barevným typům to mají zrzky trochu těžší právě kvůli té výrazné barvě vlasů. Vždycky mi přijde, že i s tou zrzavou musím počítat, když si ladím oblečení, takže nenosím mnohobarevné vzory, protože bych si připadala jak od kolotoče.

 
Janina 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 15:03

Ano a zase Inka a její pekelná kritika :)
A Vám se snad konkrétně tyhle kritizované džíny a jejich kombinace líbí?

 
Baby Lee 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 15:06

Už nějakou dobu jsem se tajně těšila, kdy dojde i na portál prozeny.cz :))

 
Evka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 15:07

Inko, zkus si znovu přečíst, co se v článku píše o džínách:
Džíny s kapsičkami jsou aktuální libůstka, která pravděpodobně brzo zapadne, to nechme plavat, mnohem horší je, že se stylistka opět zmýlila ve výběru. Džíny totiž nejsou tak univerzální, jak vypadají; ne nadarmo existuje tolik střihů a barev. Zvonáče si žádají něco úplně jiného (hodně uvolněný, ledabylý styl, může být s nádechem sedmdesátkového retra), v kombinaci s bundičkou a propínacím svetrem vznikla česká mařka, která nosí zvonové bokovky už deset let, protože je přesvědčená, že jí to sluší.

Chápeš rozdíl mezi naprostým zavrženým džín a jejich nesprávným kombinováním s „vrškem“?

 
Inka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 15:15

Janina, no mně se právě na těch „modelkách“ líbí jen ty džíny. Jo a ještě možná ty černé kalhoty se žlutým svetříkem. Další kusy oděvy vypadají vytahaně a odrbaně jako by byly sesbírané někde v second handu (pardon!). A na housenkové bundy jsem alergická, těch zas mají navezeno v každém shopu mraky, že by jeden zaplakal.

 
Baby Lee 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 15:17

A článek nekritizuje džíny, ale to jak jsou použity, celkový styling outfitu:

„…Džíny totiž nejsou tak univerzální, jak vypadají; ne nadarmo existuje tolik střihů a barev. Zvonáče si žádají něco úplně jiného (hodně uvolněný, ledabylý styl, může být s nádechem sedmdesátkového retra…“

„.....Odrbané džíny jako trend tohoto podzimu? Už ani ne, a když, tak s úplně jiným stylem.....“

 
Inka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 15:19

Evka, sedmdesátkové retro není jen uvolněný styl, ke zvonáčům se v 70. letech nosily právě těsná trička nebo roláčky do pasu a krátké těsné bundičky. Ale pravda je, že to co je na modelce ve zvonáčích od pasu nahoru, je špatné.

 
Inka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 15:23

Baby Lee, džíny byly použity správně, špatně byl použitý ten zbytek :)

 
Arry 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 15:26

Hmm, a mně se ty zvonáče líbí (teda ty kapsičky na nich už trochu méně). Ale počítám, že v Zaře(odkud podle zrdoje jsou) asi nemají nějaký extra rozpal velikostí včetně zkrácených délek, co…? :(

 
Alena Čechová 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 15:28

Já Tohle včera četla a skoro jsem si ukroutila hlavu.

 
Inka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 15:31

Arry, mně se ty zvonáče taky líbí, ty nakládané kapsičky jsou právě sedmdesátkový retro, kdysi dávno jsem takový měla od Levi's

 
aquabelle 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 15:31

to je strasne, to vytvorili stylistky? hmmm … mne sa nepaci ani jedna kombinacia, avi v jednej by som nesla von. teda to Zu sa asi oblieka lepsie aj do pyzama :)

 
Maruška 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 15:39

Co chcete od stylistky, která si dolní polovinu postavy umí představit jen v džínech, nebo nahou (u těch trikošatů s vestou). Sukně, šaty, kraťasy, klasické kalhoty s pukem, nic takového asi ještě nepotkala.

 
Frndolina 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 15:58

k tej cervenej igelitovej bunde - zial, kukla som namatkovo na nove prirastky Mexxu a tie bundy su presne taketo. takze, zial, moda podzimu->igelitove vetrovky… :(
a este jeden tip (uz sa to tu parkrat v komentaroch objavilo) - farebna typologia je pekne rozobrata tu: http://www.supervizaz.net/blog.php su tam vhodne farby podla farebnych typov, vhodne odtiene vybratych farieb pre rozne farebne typy, aj rady, co robit, ak sa mi paci farba, ktora sa k mojmu farebnemu typu nehodi, plus analyza vizaze celebrit. odporucam, je to inspirativne

 
M.P. 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 16:00

Mě se na celém článku nejvíce líbí to barevné srovnání…je super vidět, jak člověk nějakého barevného typu vypadá v různých barvách i jejich odstínech. Že by tip na článek pro další typy? Mimochodem já na sobě tak velké barevné plochy obvykle nenosím, mívám to „rozbité“ různýma šáličkama, ve kterých si libuju, ale i tak si to v nějakém tom Fotokrámu vyzkouším. Sice tak zhruba vím, jaké barvy mi nejvíc sluší, ale třeba mě nějaký nezvyklý odstín ještě mile překvapí…? :)

 
Baba Jaga 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 16:09

Inko, už zase? Ale asi tě přakvapím, protože s tebou mimořádně souhlasím ve dvou věcech: sedmdesátky si taky představím spíš jako zvonáče (popř. zvonové lacláče) s upnutým tričkem a bundičkou než s volnou halenou. A rifle s kapsičkami se mi taky líbí a jeto opravdu pravý relit ze sedmdesátek. Měla jsem jedny takové manžestráky po mamce. Takže žádný nový módní výstřelek. O zbytku radši nemluvím. Nuda.

 
Baba Jaga 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 16:12

je to opravdu pravý relikt

 
Aranel 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 16:15

Inko, nechceš si založit vlastní blog? Napsat kritický komentář pod každý článek tady je… zajímavý, ale jenom chvilku. Určitě by se našlo čtenářstvo.

 
Velryba grónská 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 16:24

Uf, to je děsné… Když i stylistky mají pocit, že se dá nosit cokoli s čímkoli, tak co potom chudáci lidi.

 
Oddie 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 16:26

Není zrzka jako zrzka - pozor na to, nejde to zgeneralizovat na jednu barevnou paletu, stejně jako nejde hodit do jednoho pytle všechny blondýny. Všimněte si už třeba rozdílu mezi těmi modelkami a Christinou Hendricks. Mě třeba hořčicová sedne (mám kontrastnější vybarvení) a červenou můžu taky, pokud je teplá, do rajčatova.

 
Samantha 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 16:32

Článek jsem nedávno četla, a přesně jsem si říkala, co by asi Ada??? :) Slečny jsou obě kouzelné, jsem také zrzka, takže jsem se už od titulní fotky moc těšila, ale článěk mě jako vždy moc zklamal (myslím ten článek na prozeny.cz), ale kdyby se Vám Ado někdy v budoucnu chtělo, zkusíte nám tu zase udělat něco jako barevnou typologii, co se ke komu hodí (vím, že je toho plný net, ale…;)

 
Anča 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 16:39

Zvonáče s kapsičkami se mi taky moc líbí.
A mám k tomu dotaz. Občas někdy vidím kritiku, že něco k sobě třeba jde barevně, ale nejde stylově. Nebo tvrzení, že džíny napodobující sedmdesátky potřebují i sedmdesátkový vršek.
To je špatně, kombinovat kousky z minulosti jinak? Vzít to, co se nosilo tehdy, je kopírování stylu, nikoli kreativita. Myslím, že vzít retro džíny a nosit je jinak může být velmi oživující.
(Aby nedošlo k mýlce - kombinace v článku není oživující, ale děsná. A tenisky k sukni také nejsou oživení :) i když sartorialist to občas komplikuje.)

 
Aailyyn 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 16:41

Obě slečny jsou opravdu krásné, ale to oblečení teda vypadá, jako poslepu vytahané ze skříně.

 
Ul 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 16:44

Víc škody než užitku aneb kdo všechno si dneska říká stylistka, že.

 
XY 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 16:44

Nejvíc to slečně sluší podle mně ve druhém řádku, poslední fotka

 
hedvika 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 16:45

mě osobně se na mě- bledá plet, tmave zrzave vlasy-podobne jako na fotce líbí tmavě modrá barva http://www.prozeny.cz/…29833330.jpg

 
Fashionista 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 16:46

stylistku prozeny.cz zbičovat a posadit do báně. fakt utrpeni :)

 
Janiiiv 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 17:00

Hmmm, když už se to dostalo i sem, tak by se na tom webu mohli zamyslet a trochu tam rozvířit stojaté vody osazenstva. Při troše dobré vůle by se mohli prokousat komenty zde a přečíst si i ten můj. Takže zkusím hledat práci opačně, než bývá zvykem - jsem na pracáku, hledám práci a vážně ji chci dělat! Mám vkus a nebojím se ho použít! Chcete mě?

 
cryptoprocta 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 17:08

Nechte Inku plavat, je to troll vyvedený v zářivých barvách :-)
Mořsky zelený svetr je super.

 
kiki 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 17:17

Ať se to těm stylistkám líbí a nosí si to, ale aby to předhazovaly veřejnosti, která třeba s módou začíná a není imunní vůči takovým „trendům“ a ještě za to dostávat plat…tahle se nikdy nezbavíme špekatých bund a „oživeníčka“. Jinak model 1. a s hořčicovým kabátkem bych si klidně oblékla(po záměně bot a oddělení šálou). Možná je to tím, že jsem poslední dobou alergická na džíny, zvláště ty světlé. Vlastně jsem je nenosila už aspoň půl roku. Co se týče barev, tak na zrzkách miluju zelené a magické odstíny (smaragdová, sytě fialová, tmavě modrá..) a syté barvy, které se ale musí hodit k barvě vlasů. Vyblité a přírodní barvy jim moc nesvědčí. (viz 4 fotky vpravo dole a hnědá nahoře). Z vybraných odstínů se mi nejvíce líbí zelená, fialová, purpurová modrá a původní barva svetru z 1. fotky. Šeříková se mi moc líbí, ale k modelce je příliš do šeda. Přírodní zrzky (zvláště se světlejší pletí a vlasy), by se opravdu měli červené vyhýbat, ale na výraznějších (s červenou rtěnkou :) to je super.

 
Inka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 17:19

Frndolina, odkaz na Supervizáž http://www.supervizaz.net/blog.php jsem tady dávala v diskuzi někde u minulých článků a bylo mi nějakou chytrou pekelnicí sděleno, že jsou to téměř stupidní stránky. Podle mého názoru neexistují lepší stránky, kde je barevná typologie rozebrána do posledního detailu. Na Supervizáži najde radu každá, která má problém se svými barvami. A nemyslím, že je třeba nabádat Adu aby se vrhla na barevnou typologii, nic lepšího než je na Supervizáži by ani Ada nevymyslela :)

 
Malatí 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 17:20

Ubijte mě k smrti, ale pro mě je ideálně oblečená zrzka Bree Wandenkampová ze Zoufalých manželek. Ta snad nikdy nebyla mimo, barevně i stylově.

 
Olinka
2582 příspěvků 08.09.11 17:29

A já tak doufala, že móda slimek odeznívá a vono se to snad rozrajcovalo ještě víc. V době, kdy je má opravdu každá průměrná holka, je trochu neproduktivní cpát je neustále do módních inspirací.
Podobné zvonové džíny jsem měla i já, jen o něco širší. Nosila jsem je na gymplu a připadala si cool:-) Jinak mi to oblečení přijde nehezké i jednotlivě, nedajbože v kombinacích.
Jó, a řekla bych, že kromě fialové (kterou bych volila docela nalevo) vypadá slečna nejlépe v pravém sloupci.

 
hedvika 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 17:40

malatí: souhlas :)

 
DanielaS
4794 příspěvků 08.09.11 17:42

Je to se mnou asi marny, ja v tech ruzne barevnych fotkach nevidim ZADNY rozdil ve slusivost.

 
Cinkitoo 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 17:47

Malatí: Je naprosto dokonalá! Ale kdyby se podle ní nikdo oblékal, vrazila bych mu do ruky košík muffinů, protože ten je u Bree jako třešnička na dortu :)

 
Zuzanka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 17:49

Zase samé džíny :( Ale co bych chtěla, dneska mám super džínový zážitek z návštěvy jedné notářské kanceláře na Praze 1 - notářka měla džíny, její dvě asistentky džíny, koncipient džíny, ba i dvě džínové návštěvnice se našly :)

 
monicka
566 příspěvků 08.09.11 17:59

Je to sice klišé, ale na zrzkách se mi nejvíc líbí zelená :).

A už několikrát jmenovaná Christina Hendricks je sice krásná, ale daleko víc jí to sluší jako Joan Holloway v „Mad Man“, kde by její postava mohla sloužit jako návod jak se oblékat s ne úplně konfekční postavou: http://www.myallnaturalweightloss.com/…holloway.jpg

 
kiki 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 18:01

jeden z názorů čtenářky :D : Mě osobně se líbí pouze 4 obrázek,jak je paní hezky sladěná s těma děrovanýma kalhotama,parádně ji barvičky jdou i k vlasům Ostatní věci mi příjdou takové nevýrazné,ale neříkám,že bych si to časem neoblékla ;) / …mě to přijde jako by koupili pěkné sako, náhrdelník a zajímavé boty, nezbylo jim žádné oblečení kromě riflí, které koupily pro jistotu a černé tričko si zapůjčili. To se přece hodí ke všemu. Z 95% zrovna nemusím když se kombinuje oranžová/růžo­vá/červená. A kombinování elegantních bot/saka s riflemi nebo naopak sukně s teniskami ještě více.

 
Katka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 18:04

No jo, na servru prozeny.cz je spousta perel, už jsem jenom čekala, kdy se taky objeví v pekle:) (a zkuste si tam někdy něco kritizovat na diskuzi, okamžitě se tam na vás všichni sesypou, at si jdete teda dělat stylistku sami:))
A další věc, která mi vadí jsou i hrozně přepálené fotky, ale to už je jenom detail…

 
Kateřina 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 18:10

Tak jsem shlédla na supervizaz.net článek o barevném typu Carly Bruni a tu bych tipla na výrazný letní typ (nebo kontrastní letní typ, jak se na supervizaz.net píše). Teplou hnědou na vlasech by měla vyměnit za tu chladnou hnědou, kterou má na té mladší „nahaté“ fotce, omládla by a měla by nosit barvičky jako vévodkyně Kate (chladné pastelové atd. - prostě barvy letního typu). Takhle by se mi opravdu líbila. Carla není zimní typ, o jarním bych taky pochybovala. To je můj názor podle toho, co mi nabídl monitor :-))

Co se týče článků na prozeny.cz, tam jsem často dost překvapená, co mají modelky na sobě :-(

 
Mína 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 18:21

Na serveru Pro ženy řádí stylistka/y, které jsou zřejmě stylistky samozvané, protože už delší pozoruji, jak šílené kreace vytvářejí a troufají si tvrdit, že je to módní. Servírují prapodivné záležitosti a často do toho ještě oblečou nějakou obézní slečnu, aby demostrovaly, jak je to nositelné. Někdy bych u toho plakala…

 
Sulamith 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 18:28

Potřebuju zvonáče… Nutně! A zítra jdu nevyhnutelně do zrz. :)

 
Anna 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 18:54

zrovna dneska jsem si zkousela ty ?bezove? boty z posledni fotky… za £10… dela je Zara kozene, ze to prodava za 899CZK? :D

 
Katka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 18:57

Celekm by mě zajímalo, jak se člověk stane stylistiu, protože to evidetně může dělat každej…

 
isolda 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 19:49

Nic proti, ale mně to dneska tak hrozný nepříde…( až na tu Mařku :-D) Žádná sláva to sice není, ale viděla jsme v časopisech 100 krát horší věci vydávané za módu…

 
Víla Amálka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 19:59

Dlouze jsem se zadívala a slečna se mi nejvíc líbí v zářivě modré úplně vlevo, v zelené úplně vlevo, v červené a v hořčicové. Nejhorší je to podle mě v růžové a fialové uprostřed, tyto barvy mi na ni přijdou příliš chladné. Mám ale tendenci nadržovat sytějším barvám - zajímalo by mě, ve kterých z těch „vyblitějších“ se vám slečna líbí nejvíc? Ve variacích zelené? Co myslíte?

 
Piggy 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 20:01

Ad první fotka: Ačkoli v zásadě zastávám názor, že se dá kombinovat cokoli s čímkoli, tyhle dvě barvy se k sobě podle mě absolutně nehodí. Navíc je to celé naprostá nuda (to se stává často, když se k sobě dají dva jednobarevné kousky), a kdyby tam nebyl ten prsten, byla by to ještě mnohem větší nuda. Takováhle jednobarevnost si žádá výrazných doplňků několik, ne jen jeden. A ať se ty doplňky klidně tlučou, hlavně ať to není nuda, nuda, nuda…!!!

 
baconeba 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 20:07

Při pohledu na fotky mne napadá, že ten článek vytáhli z nějakého historického archivu z konce sedmdesátek. U nás na gymplu byla dokonce i móda rozedraných džín (díky tradičnímu specifickému rituálu na dočesné). Ty zvonáče jsou úplně přesná kopie tehdejší produkce místních textilek pokoušejících se vyrobit džínovinu. … já to furt říkám, všechno už tu nejméně jednou bylo ;-)

 
Pafka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 20:10

Mně se kombinace saka a džín docela líbí, ale nezvolila bych k němu ty roztrhané džíny.

 
Panenka_bohemica 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 20:13

Jó smaragdy :-)) Paní stylistky se buď inspirují v ulicích, nic lepšího neznaj a nebo vědomě splácávaj módu podle vkusu předpokládanýho cílovýho průměrnýho čtenáře… Modelka se mně osobně nejvíc líbí v těch tlumených no a spíš studenějších barvách. Červená nahoře, modrá dole a ta fialová uprostřed jsou nejhorší - uplně překřičí její obličej.

 
Rena 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 20:14

Teda ten první model se mi velmi líbil, jenom by to k tomu chtělo asi jiné kalhoty. Ta lesklá bundička, no, no - na druhou stranu nutno podotknout, že lesklá černá bunda je poznávací znamení italských turistek, takže asi nejsme jediný národ, co ji masově nosí. Štve mě jenom, že jednu dobu nebylo v obchodech nic jiného, takže pokud člověk chtěl bundu, ve které mu nezmrzne prdel, musel nosit buď bundu sportovní, nebo kabát.
Ale jinak ty kombinace nejsou žádné peklo, prostě jen trochu nudné a ne úplně povedené.
Kam se hrabou na slečny, kterým leze pozadí z gatí.

 
Víla Amálka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 20:15

Pro mě jsou roztrhané džíny peklo vždy, s výjimkou nějakého silně ironického a bláznivě kreativního outfitu.

 
Pafka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 20:15

K barvičkám: dnes jsem byla v plzeňské Plaze a byla tam paní s výstavním květákem pěkně oživeným výraznou růžovou. Jinak byla oblečená průměrně, tak nevím jestli to byl záměr …

 
Rena 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 20:21

Mě to příde jako bílé nášivky, ale možná to jsou díry, nevím. No ne sebe bych si to nevzala, ale osypky z toho taky nedostávám…

 
Rena 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 20:28

BTW, docela by mě zajímalo, co si myslíte o tomhle:http://fashionandtrends.blog.cz/…-a-leto-2010
respektive ne o té stránce samotné, ale když se posunete na stránce dolů, jsou tam různé fotky většnou známých lidí v džínách.
Mě se tyhle kombinace většinou líbí.

 
Frankie
213 příspěvků 08.09.11 20:41

,

Příspěvek upraven 12.11.12 v 14:12

 
Frankie
213 příspěvků 08.09.11 20:46

,

Příspěvek upraven 12.11.12 v 14:11

 
Betty J. 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 20:58

Rena: o tom si v tuto dobu a po dni stráveném ve škole mezi mládeží zjevně čerpající oděvní inspiraci v těchto vodách nemám sílu myslet už vůbec nic…

 
Malatí d.d. 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 21:32

Ty zvonáče by se mi líbily s nějakým hnědým či medovým semišovým sáčkem…

 
Rena 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 21:39

Betty J: Aha, takže nelíbí. I já jsem unavená, takže příště prosím napsat rovnou.

 
kiwi 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 21:47

Co to jako má bejt? Návod, kterak se slušivě obléci ze zdrojů kontejneru na odpadky?

 
Ajla 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 21:54

Na barevnou typologii taky doporučuju www.supervizaz.net, podle mě jsou to nejlepší stránky, které jsem v češtině/slo­venštině našla.

Vizážistky holkám nevybraly moc dobré barvy, podle výše zmíněného webu bych je tipla na teplý jarní typ, stejně jako Aňa Geislerová.

To, že všem zrzkám nesednou stejné barvy, bude v tom, že existují čtyři skupiny, kam se dají zrzky zařadit. Teplý jarní typ, a pak tři podskupiny podzimního. Akorát že všechna média, když už řeší barevnou typologii, mluví už 20 let jen o původních čtyřech skupinách a víc je nezajímá.

 
Ajla 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 22:36

A z posledního obrázku ve svetru v různých barvách jí nesedne ani jedna, všechny barvy jsou na slečnu moc tlumené nebo kontrastní. Barevně jí nejvíc sedí červené šaty.

 
Ani 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 23:28

Já nad tím furt musím přemýšlet, takže se to sem ještě vracím napsat:
Ty obrázky se svetry jsou podle mě kravina. Je to montáž, ne? Proto obličej vypadá na všech fotkách stejně. Aby to mělo smysl, musela by se modelka v každém svetru fotit znova a obličej a pokožka by na každé fotce vypadaly malinko jinak.
Nebo se pletu?

 
baconeba 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.11 23:42

Ani - nepleteš se ani trošku

 
Lara
208 příspěvků 09.09.11 00:45

Na barevné typologii něco je. Nezavrhuju ji. Ale zrovna tyhle zrzky… Jsou krásné. Mám pro zrzavé slabost. Na takových mladých hezkých holkách se barevný i stylistický ústřel víc snese než na starší ne příliš atraktivní ženě. Já vím, říká se, že každá žena je něčím krásná. Hodně ale dělá osobní kouzlo a věk. Zrzečky dobře kamuflují stylistovu totální neschopnost. Ta by ještě lépe vynikla, kdyby mu předhodili starou silnější dámu, která o sebe nepečuje. Taková smutná ponožka. Tam ať se server prozeny.cz předvede. Tam bychom to viděli v plné pekelnosti.

 
Carrie35
52 příspěvků 09.09.11 00:46

Že ony ty zrzky přebraly autorce článku chlapa a ona se jim takhle pomstila?

 
Umi 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.11 01:20

Já nemám pro barvy moc cit, ale na té montáži se svetry se mi nejvíc líbí poslední dva řádky, a potom ta vpravo úplně nahoře. Barvy v druhém řádku se mi k zrzce naopak hodí nejméně. Trefil jsem se aspoň trošku? :-)

 
Lara
208 příspěvků 09.09.11 01:48

Obecná barevná typologie moc pracuje s principem ladění. Vzala bych v potaz i kontrasty. Já si tu zrzku umím představit ve všech svetrech pěknou, kdyby se tomu přidalo vhodné líčení. Líčení myslím jako vkusné líčení. Ne přemalování na plakát. V přirozeném podání se mi nelíbí ve fialových svetrech a v červeném. Ale dejte jí k červenému červenou rtěnku s leskem a bude to OK (jak Ada píše - častý trik). K fialovým hnědou výraznější linku a taky by to bylo už o něčem jiném. Nejméně by se mi líbila v černém svetru nenalíčená. Dovedu si představit, že by vypadala nezdravě. Leda tak s kouřovým líčením, ale to by zas podle mě trochu zbytečně přebilo její svěžest. Jenže poněkud zápasím s primitivním chlapem ve mně. Kdyby kolem mě prošla v pytli, líbila by se mi.

 
Lara
208 příspěvků 09.09.11 01:59

Vyloženě hnusná mi přijde kombinace černých saténových gatí a žlutého svetříku. Hnusná na zrzavé slečně. Kdyby k tomu byly nějaké jiné kalhoty. Béžové by asi? byly usedlé. Možná spíš hnědé, nevím, ale ne ty černé. Zaniká v nich. Tady to není ani vůči zrzce kontrast. To je mimo. Kombinace spíš na brunetu až černovlásku. Ještě zavírám oči nad viditelnou nekvalitou daných kusů. A to jsem z vlastní zkušenosti, kdy občas bojuju s penězi, shovívavá.

 
Zmijewski 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.11 02:40

Ad leskla faldikova bunda - je nanejvyse smutne, ze i letosni podzim a zimu bude pseudotrendy chodit v lesklem kondomu…

 
Víla Amálka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.11 07:16

Lara: Na tom, co říkáte o líčení, něco bude, ale nemělo by se i to líčení řídit barevnou typologií? Tj. když jí dáme nesednoucí oblečení a k tomu nesednoucí líčení, aby to spolu mluvilo, tak pořád přebíjíme to hlavní - jí samotnou. Ten trik s červenou rtěnkou možná není ani tak trik jako vědomí slečny, že je kontrastní typ, a v tom případě jí ta rtěnka prostě sluší.

 
Víla Amálka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.11 07:20

Prostě pokud přemýšlíme o barvách, tak si myslím, že bez supervizaz.net tp nepůjde. Nejlepší dělení. Ovšem taky máte pocit, že až tak názorné to není - přece jen by autorka byla raději, kdybyste k ní osobně přišly a zaplatily :). Ale nic proti tomu, je to její živobytí.

 
Inka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.11 08:45

Ještě k těm Barvám tohoto podzimu - hořčicová barva - ten hořcicový kabátek:

Nevím přesně kde jsem to viděla, tuším, že v New Yorkru a pak ještě někde, mají navezeno fůra oblečení v této barvě. Takže se dá čekat, že budeme na podzim potkávat spoustu slečen oděných do hořčicové barvičky. Docela se na to škodolibě těším, protože právě hořčicová je barva, které skutečně sluší jen málokomu.

 
Inka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.11 08:51

Zmijewski, těm bundám říkám housenkové. Jsou tady snad pět nebo dokonce osm sezón a upřímně se divím, že se tak dlouho drží nad vodou. Mně se nelíbí ani ty housenkové vestičky s kapuckou, protože i velmi štíhlá ženská v tom vypadá tlustá a neforemná. Dokonce i kdysi v jednu chvíli mě trhalo, že si něco takového koupím, když je to tak módní :)

 
Johana 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.11 09:00

Zrovna včera jsem na tohle koukala a měla jsem z toho pocit, že mám o tom co nás má inspirovat úplně jinou představu… takže teď jsem fakt ráda, že nejsem sama :-)

 
johanka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.11 09:19

Vše již bylo asi řečeno…ale zabloudila jsem na stejném serveru o něco dále a narazila na podobný velmi nezdařilý přehmat, kdy se nebohou čtenářku pokusili nacpat do krajkového… http://www.prozeny.cz/…-sexy-krajce

obzvlášť pekelné mi připadají ty bílé podkolenky v lodičkách…módní redakce je asi dost „mimo“…

 
Lavanda 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.11 09:26

Ten článek na serveru Proženy.cz jsem si včera přečetla a prohlédla a hned jsem si řekla, že by mě zajímalo jak by to rezebralo modní peklo. Vidím, že podle očekávání, ty módní barvy podzimu nepřinášejí nic objevného. Navíc je podle mě trochu nedomyšlený sám fakt, že článek pracuje s jedním typem ženy; kde jsou blondýnky a černovlásky?

 
Jani.cka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.11 09:27

Které barvy k zrzavým vlasům a které ne? Mně se na zrzkách líbí tyrkysová a pak hlavně přírodní barvy, kromě obligátní zelené i tmavší cihlová, hnědá (různé odstíny, tón v tónu) i ta hořčicová. A vůbec všechny ty podzimní tóny, které umí příroda vyrobit…další barvy, které jste tu na zrzkách chválili (červená, modrá) si umím představit na doplňcích - např. šperk na druhém obrázku super. Nejvíc se se zrzavýma vlasama tluče ta fialová, fuchsiová a žlutá.

 
seznam.mih 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.11 09:37

Z těch obrázků barev, co sluší tej zrzce, si dle mě myslím, žýe jí sluší barvy z toho prostředního, nebo levýho sloupku. Ten sloupec napravo se mi moc nezdá.

 
dagmarka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.11 09:48

Uf, jestli tohle má být inspirace a rada ženám, jak se oblékat, tak nás na ulici a v přemýšlení žen nečeká zase žádná změna. Můžeme se divit, že si mladé ženy kupují pořád jen džíny, když ani nevidí žádnou jinou alternativu? Mně se třeba nelíbí ani ty boty na první fotce, ještě s těmi shrnutými ponožkami …

 
jana 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.11 09:50

Mně se moc líbí v tom hořčicovém kabátku… neřekla bych, že se to s vlasy nějak tluče. Tahle barva je vůbec moc krásná… Celkově asi nedokážu být objektivní, ty krásné zrz vlasy modelkám tak závidím, že se na to oblečení ani nedokážu soustředit :).

 
dagmarka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.11 09:53

Johanka: k tvému odkazu: mně kupodivu ty kreace s krajkou nepřipadají tak hrozné, některé se mi dokonce líbí ;o)

 
Meri 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.11 10:54

Tez sem zrzka, ale tmavsi nez slecny ( http://www.becomegorgeous.com/…sonality.jpg ) Kdyz sem videla clanek na prozeny.cz a pak variace barev se svetrem, hlasite sem zajasala - konecne mi nekdo poradi jake barvy ano a jake ne … A sakra:D Ctu tu same - nej je levy sloupec, nej je pravy sloupec, fuchsiovou rozhodne ANO, fuchsivou rozhodne NE … A ted babo rad;)
Mohl by mi aspon nekdo prozradit, jak se to da udelat? Asi jsem sto let za opicema, ale tu barvu svrsku nejak zmenit neumim … Photoshop? Neco jineho?

 
PAVLINA 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.11 10:56

Pro mě to žádná inspirace teda taky není.Je to absolutně obyčejný na to že to vymýšlela stylistka.A navíc některý kombinace mi připadají žě nejsou moc štastný.třeba ty slimky s nízkými botami.Kdo je to vůbec stylista?Řekla bych že kdokoliv,kdo si zaplatí nějaký kurz a řekne že se zajímá o modu. A stačí ale jen tak povrchně.To samé vyzážistky.Několika- možná ani to ne-týdenní nebo v´íkendový kurz a je z vás vyzážista.Nebo právě stylista.

 
PAVLINA 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.11 11:04

No a co mi připadá skoro nepřípustný a nechápu to, jsou ty shrnutý ponožky na prvním obrázku.A zrovna tohle se vyskytuje často na těch" VYSTAJLOVANÝCH AUTFITECH".Vždycky si vzpomenu na ŠTRUPNY co se nosily na earobic.

 
Frndolina 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.11 11:11

Podla mna horcicovu by mohli zvladnut vsetky zeny (pokial je samozrejme zaujem ju nosit), zalezi len na tom, v akom mnozstve a kde ju pouziju. Snazim sa to takto robit s farbami, ktore sa mi sice pacia a mam ich rada, ale nejdu k mojmu farebnemu typu - pouzijem menej a/alebo v kombinacii s farbami, ktore mi viac pristanu a potom je aj vlk syty, aj ovca cela. Tiez horcicovu nemam moc rada, ale je pravda, ze s urcitymi farbami vie vytvorit pekny kontrast (napr. s tmavou tyrkysovou/pe­trolejovou) , takze toto by mohla byt cesta aj pre ine…
A ta zrzka v roznych svetroch - celkom sa mi paci prvy riadok, potom ta najvyraznejsia zelena a modra. Len by mala mat vyrazne pery, mozno vo farbe toho cerveneho svetra, a aj trochu farby na lickach, inak ma strasne mrtvolnu tvar.

 
Nachty 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.11 11:16

Taky bych byla pro podobbný barevný pokus i s ostatními typy. Já jsem například černovláska, ale s bledou pletí, a máma mi vždycky říkala, že i tak vypadám v křiklavých barvách jako..příslušnice jisté menšiny :o) Takže také prosím o článek o barevných typech!

 
Lara
208 příspěvků 09.09.11 11:17

Víla Amálka: však jsem nic odporujícího typologii nenavrhla. Jen zvýraznění.

 
Lara
208 příspěvků 09.09.11 11:24

Jako hnědý linky nebo červená rtěnka ve vhodném odstínu snad nejsou nic co by odporovalo typu zrzky. Nikde jsem nenapsala dejte jí modré linky a růžovou rtěnku. Myslela jsem to tak, že při volbě nevhodné barvy svetru bude bledá. A pokud by na té nevhodné barvě vysloveně trvala, je třeba tu bledou tvář trochu zvýraznit. Světle hnědá kajalová tužka snad není co by ji přemalovalo.

 
bellatrix 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.11 12:34

o tych hnusnych lesklych hnusobundach som citala ze idu zase do mody. precooooooo????

 
Barbora 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.11 12:34

Jo, zvonové džíny (tmavěmodré bokovky bez vyšisování) nosím už opravdu spoustu let a budu nosit i dál (pokud se mi podaří je shánět v obchodech)

. Je mi totiž úplně jedno, jestli je to nebo trendy. Já se v tom cítím dobře a dobrou náladu mi udělá především moje vnitřní přesvědčení a nikoliv názor autorky tohoto blogu :D.

Holt 100 lidí, 100 chutí.

 
Da_aa 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.11 12:48

A jaká je správná odpověď k poslednímu obrázku?

Málokdo se do toho v diskuzi pustil, z toho soudím, že se všichni bojí vyslovit to, co si myslím: že jí sluší všechno :)

nebo?

 
Liška 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.11 12:56

Ať se koukám jak se koukám, zrzce na posledním obrázku nesedí ani jeden z těch dvanácti odstínů. Je to tak spávně? :-)

 
Lara
208 příspěvků 09.09.11 13:14

Da_aa: Sice jsem to snažila nějak zhodnotit, ale… U toho obrázku je problém, že je měněna jen barva svetru. Focené je to na šedém pozadí. Hodnotit objektivně by se to dalo, kdybychom viděli zrzku face to face navlečenou do svetříků.
Na barvy mám takovou strategii… Mám zelené oči a vlasy takové neurčité medové barvy (nebarvené). Jelikož mám pravidelnou a klasickou tvář, nosím i výrazné barvy, i když vím, že neodpovídají mému barevnému typu, ale nalíčím se k tomu a vyčešu vlasy do drdolu. Líčení pak volím ve stylu šedesátek. Linky, neutrální rtěnka. Barva pak sice vysloveně nesedí k vlasům, ale ty jsou zčesané a pozornost tak upoutají rysy obličeje a barva oblečení. Pokud mám tlumené teplé barvy, nemusím se moc líčit, nechám si rozpuštěné vlasy a bude pak asi více vnímána ta teplá záplava vlasů a vynikne barva očí. Takže spíš si každý všimne harmonie barev, ne mých rysů. Stejně bych to viděla u zrzky. Akorát ta její barvu vlasů je natolik krásná, že u ní by možná víc stálo za to zaměřit se na barvy. Ale člověk občas potřebuje změnu. Proto nejsem zastáncem barevné typologie za každou cenu. Na druhou stranu, když u tu změnu chci, tak ne formou, která mi už výslovně ubližuje. Nikdo by mě nedostal do ledově růžové a modré. Myslím, že když to takto popíšu, není to snad nepochopitelné, co se snažím říct.

 
aquabelle 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.11 14:17

ak je moda jesene igelitova vetrovka tak ZAS nebudem IN.
strasne toto :))))))))

 
Sia 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.11 14:24

Já v tom vidím tři linie:

  1. Ty holčiny jsou krásný a slušel by jim asi i pytel na odpadky, některej pytel víc a některej míň
  2. Barvy těch horních dílů jsou krásný a bylo by pěkné tak potkávat víc lidí
  3. od pasu dolů došly „stylistkám“ peníze nebo co :-D
 
Aprikot 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.11 14:26

Oblečení: rifle, svetr, bunda; účes a líčení: vstanu a jdu; lokalita focení: šedé pozadí v ateliéru; nuda na n-tou.

 
Inka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.11 14:53

Da_aa napsal… A jaká je správná odpověď k poslednímu obrázku?
No mně se zdá, že zrzce na obrázku sluší barvy v 1. a ve 3. řadě. Druhá a čtvrtá řada barev jí nesluší.

Taky jde o to, jestli je zrzka mladá nebo starší, u mladší holky se dají snést rozličnější barvy, kdežto u starší už je i ple´t trochu poznamenaná věkem a ve vyšším věku to chce fakt hodně citu pro barvy aby se s nima mohlo experimentovat. Kdo tady vzpomněl Bree van de Kamp? To je zrzka par excellence, úžasná.

Já už prostě to mám tak, že s barvama moc experimentovat nejdu a budu se držet své černošedobílé stupnice s oživkem fialové, zelené a modré, eventuelně červené. Momentálně sháním v signální modré barvě - takové jakou má ta slečna ten svetřík pod tou igelitovou červenou bundou - teplejší punčocháče na zimu a nízké, nejlépe semišové kozačky na nízkém podpatku. Kdybyste náhodou věděly o nějakém eshopu, kde by se daly hlavně ty kozačky koupit a daly mi tip, byla bych vděčná. Prošla jsem pár shopingů v rúzných městech, ale buď ještě nemají navezené zímní boty, anebo mají boty zase jen v obligátní černé a hnědé barvě.

 
Marinne 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.11 15:09

Web prozeny je typicky priklad toho, ako sa robi lajfstaj pre „normalnu zenu“…teda z toho nic ine ako Marena z vesnice nemoze vypadnut. Neprekvapilo.

 
Víla Amálka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.11 15:54

Lara: souhlasím s tím, že je třeba ty holčiny vidět naživo.

Jinak si nemyslím, že výrazná hnědá linka může zachránit paseku, kterou nadělá špatná barva (na velké ploše). Slečna třeba už nebude vypadat nemocně, ale stále bude nepřirozená.

 
Erika 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.11 19:54

Pozrela som sa na tú čipkovú inšpiráciu na „Proženy“. (Link uviedla Johanka.) A aj keby ma mučili tak jediné, čo mi utkvelo v hlave sú tie neožehlené džínsy. To musí byť naozaj štylista na „úrovni“, keď pri fotení zabudne na takýto skutočne neprehliadnuteľný detail.
Oblečenie pokrčené na pouličnej fotke pochopím, veď človek celý deň nestojí ako socha. Ale dokázať niečo takéto pri oficiálnom fotení na uverejnenie - ak všetci zúčastnení mali čo i len jedno zdravé oko a sú aspoň poloamatérmi vo svojom odbore, tak ospravedlnenie neexistuje.

 
Ruby 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.11 20:46

Tak jediný model. který je jakž takž trochu šmrncovní je právě růžové sako s džínami, byť jsou trošku „last season“… Stačilo by vyměnit boty, a klidně třeba i ty z toho prvního příšernýho modelu.. Zbytek jsou opravdu neforemný hadry, kterých je v českých obchodech mraky..

 
lyla 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.11 23:30

Dobre duse, neporadite mi? Neviem prist na to, aky som farebny typ… Mam ohnivocervene nafarbene vlasy (povodne boli take mysacohnede, cervene sa mi hodia viac) a velmi svetlu plet skor doruzova (bez pieh).
Dobre vyzeram v cervenej, zelenej, tmavomodrej a ciernej…a dalej ani neviem. Snazim sa kupovat si oblecenie, kt sa mi farebne hodi, uz som zavrhla ruzovu…ale chcela by som to skombinovat este s niecim a ani neviem s cim :)
Na vsetkych strankach s farebnou typologiou su len prirodzene farby vlasov, ale ja v mojej prirodzenej farbe vyzeram strasne nevyrazne :/

 
lyla 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.11 23:35

a oci mam take zelene s modrym okrajom a zltymi „zilkami“…takze na niektorych fotkach vyzeraju ako tmavomodre :)

 
MP Baba Jaga
13 příspěvků 10.09.11 00:20

Lylo, takhle jen podle popisu to nejde moc identifikovat. Barevný typ se ale kromě jiného rozpoznává právě podle přirozené barvy vlasů, ne podle nabarvené. Podle toho, co píšeš, bys mohla být tlumenný typ buď letní (pokud převažují studené odstíny a sluší ti spíš stříbro), nebo podzimní (pokud ti sluší spíš zlato a převažují spíš teplé tóny). Tlumenný typ může být i na pomezí těchto dvou, s neutrální barvou pleti (tenhle typ jsem právě já - světle hnědé vlasy, šedo-cihlovo-zelené oči, snědá pleť s neutrálním tónem). Nasvědčuje tomu i to, že máš asi zálibu ve výrazných barvách, ale připadneš si v nich nevýrazně a tak to kompenzuješ sytě červenou barvou vlasů. Nebo to může být úplně jinak, protože jsem tě neviděla a navíc nejsem odborník :-)

 
MP Baba Jaga
13 příspěvků 10.09.11 00:22

Tlumený, samozřejmě. Nechci otravovat opravami, ale tole fakt bije do očí.

 
femme22 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.11 03:24

Prosila bych taky Adu o článek o barevné typologii, protože to, co je k sehnání na netu, stojí za prd. Já znám jen dvě ženy jarního typu. Sluší jim zlatavě blond vlasy a mají krásné, jasně modré oči a přesto nevypadají nevýrazně, i když jsou obě velmi bledé. Jedna je moje bývalá spolužačka a ta druhá je tchýně. Sluší jim oběma i zlaté oční stíny, ve kterých já vypadám jako mimozemšťanka. Já bych podle informací o barevné typologiig snad měla být letní typ, ale znám spoustu holek, které jsou také letními typy a sluší jim úplně jiné barvy než mně. A podržte se, manžel má zrzavé vlasy a modré oči a rozhodně není podzimní typ. Ve všech těch hnědých, červených, khaki a zlatých barvách vypadá jako krab. Naopak mu moc sluší studené modré, zelené, tyrkysové a šedé barvy. A mám i bývalou spolužačku, která má hnědé vlasy, hnědé oči, tmavou pleť, aleabsolutně jí neslušela černá barva vlasů, naopak jí moc slušela právě ta její hnědá. Nejvíc jí slušelo zlato a oranžovozlaté oční stíny nebo hnědozlaté lesky na rty. Neměla pihy a nedovedu ani určit, jaký typ byla. Připadá mi jako nějaká zvláštní forma podzimního, ale všude čtu jaro- blondýnky, léto- myší šeď, podzim- zrzky ( a to má spolužačka nebyla a zrzavá jí ani neslušela, jen ta její neobvyklá středně hnědá teplá barva, jinak nic ), zima- tmavé brunetky ( tady alespoň odlišují Sněhurku a jižanku ). To jsou tedy odborné informace. K nim bývá obvykle připojen 1 000 + 1 odkaz na to, kde sehnat barevné papíry a šátky a další blbiny. Já vím, Ado, že jsi zahlcena, ale nějaké vodítko, jak na to by se hodilo a ne pořád dokola takové primitivní blbiny. Já jsem se hodila na letní typ, ale přesto mi sluší i některé barvy jara, je fakt, že hrozně vypadám v podzimních barvách, ale sluší mi i pár zimních tónů. Jen mi nesedí ani jeden zelený tón a to mám takovou tu permanentní červeň ve tvářích. Myslela jsem, že mi to právě ta zelená zneutralizuje ( to se v těch chytrých radách taky píše ). Kam patří slovanské myšošedé vlasy, hnědošedozele­nožluté oči, v zimě velice bledá, v létě rychle se opalující do šedohněda ( vypadám díky tomu dost často jako Andrea Verešová na těch pandích fotkách se začouzenou hubou ) s permanentní červení ve tvářích, i pod tím opálením/začouzením je to vidět ( ušetřím na zdravíčkách, fakt dost často vypadám jako Marfuša, hlavně v zimě, kdy mi tváře ještě promrznou )? Patřím vůbec někam a existují pro mé nehezké probarvení ( ta červeň se mi vůbec nehodí k barvě očí ) nějaká pravidla?

 
Katuliena 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.11 07:19

zaujimave ze mne sa paci ta modelka najviac v tej vyraznej modrej. Nikdy by som si nemyslela ze to cervenovlaskam pristane. A v tlmenej zelenej mi pripada nesmierne unavene. Kombinacia saka a rifli sa mi paci. Dokonca aj ta ruzova podla mna tej modelke pristane. Ale v tomto pripade by to chcelo rifle skor cigaretoveho strihu a tie topanky sa mi teda nepacia vobec. Zvlastny styl. Ta spolocna fotka s dvoma modelkami fakt nepotrebuje iny komentar nez ktory dala Ada. Nie je to esteticke ani pre cloveka, ktory nie je modny expert

 
Lucia 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.11 10:27

Niektoré kúsky sú ok, ale veľmi zle dokombinované… a „zrzkám“ určite najviac sekne zelená :) normálne sa divím, že toto sú fotky, ktoré majú inšpirovať …

 
Rena8 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.11 10:29

Lyla, Femme22: http://www.supervizaz.net

 
Lessss 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.11 10:37

femme22 - mám velmi světlou pleť, žádné pihy, nevýrazné obočí, hnědé vlasy a šedomodré oči. A přesto jsem velmi výrazný podzimní typ. Podle popisu barevných typů bych neměla mít s podzimem nic společného.

 
Velryba grónská 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.11 10:47

Jak tak koukám na ty svetříky, na první pokus jsem si vybrala (po řadách): 1, 3, 1, 3. Pak jsem si přečetla názory jiných diskutujících a začala brát jednu barvu po druhé každou zvlášť. No a nakonec mi vyšlo, že ta holka je vlastně plus mínus stejně pěkná ve všem, i když ke každé barvě bych měla jiný komentář. Tak nevím.

 
zelitschko 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.11 12:39

já se ani na té supervizáži nenajdu :) v tomhle určování jsem asi vážně nemehlo :) mám světlou nažloutlou kůži, odstín se mění s ročním obdobím, opaluju se špatně, vždycky do prasátkova, tahle barva postupně zežloutne. Šedomodré oči, docela výrazné oproti kůži. Středně hnědé vlasy se sivými odlesky. Zlato působí poněkud nepatřičně. Sluší mi chladnější barvy, hodně výrazné, nesluší mi šedá, světle hnědá, svítivá růžová, ani moc černá. Dobře vypadám v tmavě modré, fialové, tyrkysové, citronově žluté a červené. Vlasům sedí zrz a chladně tmavě hnědá (vážně, odstíny mezi tím jsou úplně mimo). Tak co teda jsem,?? :D

 
femme22 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.11 13:13

Pro Renu8: Já na to koukala. Malilinko jsem zaváhala, jestli třeba nejsem chladný letním typu, ale zase mi nikdy neslušely zesvětlené vlasy. Já mám ale ten problém, že se řídím tím, co se mi líbí. Proto kolikrát vyjdu z obchodu a vypadám hrozně. Nedokážu určit, které barvy by se ke mně mohly hodit. Líbila se mi Farah, tak jsem se koukla na ten chladný letní a to je to moje prokletí. Snažím se jakoby vecpat tam, kde se mi líbí představitelka a připadám si s ní v něčem podobná a tam, kam třeba správně patřila, se nedokážu najít.

 
slomice 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.11 13:15

z těch fotek na mě dejchnul totáč!

 
Ajana 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.11 15:14

punčocháče pro Inku: http://www.dorothyperkins.com/…oductDisplay?…

 
Josephine 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.11 16:31

Jak takové břídilky můžou být nazývány stylistkami asi nikdy nepochopím. Nejstrašnější je první model a pak ten s tou červenou bundičkou. Saténové kalhoty jsem také nikdy nemusela… Naopak se mi celkem líbí model s hořčicovým kabátem.
Jemné zrzky zrovna nejsou ideálními modelkami pro oblečení výrazných, zářivých barev. Z těch svetrů bych vybrala všechny tlumenější odstíny (nepřebíjí barvu vlasů a pleti) chladnějších barev (hezky kontrastují s vlasy). Pak je také pěkná ta hnědá, která s vlasy sice nekontrastuje, ale hezky s nimi ladí.

 
S. 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.11 17:36

Mohla bych poprosit o článek, který by říkal s čím se džíny nosit dají a mají? Vzhledem k tomu, že jsem zhubla jsou to momentálně jediné kalhoty v mém šatníku a byla bych moc vděčná za radu!

 
Velryba grónská 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.11 18:06

Už jsem na to kápla. Ta holka je hezká NAVZDORY všem těm svetrům. :-) Ale všechny ty svetry (červený nebrat) a bižuterie by mi úžasně pasovaly k bělovlasé starší dámě.

 
Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.11 19:28

Trošku OT, ale mám tu tip: jestli se někdo doma nudí a rád kouká na módu, zkuste Project Runway s Heidi Klum. Je to o začínajících módních návrhářích, kteří dostanou každou epizodu jiné téma a jejich úkolem je na toto téma navrhnout oblečení. Samozřejmě vyhrává ten nejlepší :).
Já dokoukala právě osmou řadu, ta mi příjde celkem dobrá, i když jsem zatím další neviděla, ale chystám se. Je fajn koukat konečně na reality show s lidmi, kteří jsou talentovaní a něčím nadaní :).

 
Klaris 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.11 19:44

Přidávám se k Femme22 :-) Taky mám tendence řadit sama sebe k typu, k němuž patří některá má oblíbená celebrita, než abych objektivně rozpoznala, která skupina je pro mě ta pravá. Supervizáz.net je sice super stránka, která může pomoct, ale přesto bych spíš uvítala, pokud by někdo dal do placu kontakt na nějakou podobnou (ozkoušenou) odbornici, protože jak už psal někdo výše, něco jiného je to hodnotit podle toho, co monitor nabídne, a něco jiného je to face to face :-)

 
Mallena Corleone 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.11 21:02

No, mě přijdou absolutně příšerný ty boty na první fotce. A pak ty zvonové rifle s kapsičkami vpředu. Je to, takové, nehezké. Chudák holka.

 
Mallena Corleone 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.11 21:11

Ještě k té „špěkáčkové“ bundě, jak báječně pojmenovala Bára. Kromě tohoto modela má averzi také na kombinaci: krátká bílá zimní bundička a rifle. Takto chodily v Praze Václavském náměstí oblékané bulharské lehké děvy a já to mám zafixované jako něco absolutně ordinérního, laciného a degradujícího.

 
Lucpuc 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.11 12:39

S. -džíny se MAJÍ nosit ideálně s flanelovou košilí, kanadama a přilbou páč prapůvodně jde o odolnější verzi montérek :) Jak všichni víme dnes se nosí se vším, ale vždy je možnost vzít k nim misto mikiny svetřík, místo kecek mokasíny či lodičky apod. a vypadat k světu :)
Mallena Corleone : do takového modýlku ráda vklouzne má tchýně.. :P

 
iva-mamka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.11 12:43

Při zhlédnutí této zrzky jsem si vzpoměla včera na VIP zpraávy a vlastně to bylo i na Super, že Aná Geislerová má novou kolekci nááádhernou. Zajímalo by mně, co na to Peklo, protože hned potom začala Angelika a ten četník od Sorbona měl podobný kabát s přezkama jak model od Geislerky. A ty barvy akorát pro zrzky , zvláštní.

 
Armajn 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.11 14:42

To mam len ja pocit, ze tie zvonove rifle maju okrem ineho nahovno strih,alebo sposob usitia, ze vyzeraju ako keby sa tam narvala po velkom boji do mensieho cisla. Alebo to je sposobene hroznou fotkou a postojom modelky o.O

 
kaatja 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.11 17:30

Jediný co mně jakž takž oslovilo je ta třetí fotka s hořčicovým kabátkem. Po pár modifikacích: nahrazení bubi límečku stojákem/klasickou fazonou, nahrazení raglánu klasicky vsazeným rukávem, prodloužení haleny, záměny oxfordek za chelsea boots, přidání něčeho co oddělí kabát od obličeje plus klobouku bych to vzala i na sebe.

 
chlpate botky 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.11 14:27

Ahojte:) prosim potrebujem radu… nosi sa este taketo nieco?? neviem ake boty na zimu:)) http://www.iffka.sk/…dukt/83-0136

 
Katuliena 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.11 20:10

mne to pripada tak ze clovek sa aj tak najlepsie citi v tom co mu pristane. Teda vacsina ludi podla mna ten cit ma. Ja som zimny typ a fakt je ze v nejakej oranzovej alebo teplej zltej sa dobre necitim. S ruzovou pletou to vyzera zle, takze sa obliekam do studenych farieb. V obchode idem instinktivne po takych farbach

 
Erko 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.11 09:49

Já úpřímně šílím z kombinace zrzka & modrá barva.

 
Oddie 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.11 12:34

Erko: tak tak, jsem zrzka a jediná přijatelná modrá je pro mně petrolejová. Někdo možná ještě unosí námořnickou.

 
Mallena Corleone 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.09.11 20:15

Dnes jsem zašla v Brně ve Vaňkovce do HM, ne že bych tento řetězec kdovíjak preferovala, ale mají tam oddělení tzv.lepší módy a tam se občas dá najít něco zajímavého a z kvalitních materiálů (ovšem musí se opravdu hledat). Ovšem to, co jsem našla ve Vaňkovce, to se dá nazvat pouze jedním slovem, a to hadrárna. Bylo to opravdu strašné, barvy připomínající zvratky, oblečení sežvejakané, materiály otřes…když jsem z toho obchodu po pár minutách odcházela, tak jsem se přistihla, že se šklebím odporem.

 
Dv 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.09.11 21:19

Džíny s kapsičkama, zvonáče, odpočívají na chalupě určeny na polní práce. Nejsou ze 70. let, ale tak 7 let staré. Dokone několikery. Popravdě řečeno, sluší to ale jen opravdu štíhlým a mezi ty se už moc dneska nepočítám. Jinak si zoufale potřebuju koupit nové kalhoty na běžné nošení, a všude vidím jen džíny či polyesterové ke kostýmu…

 
Baba Jaga 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.09.11 00:27

Chlpate Botky: tak toto už je několik let out. Pokud se to teda znovu nevrátilo a já to nepostřehla :-)

 
Cherry Stella 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.09.11 08:47

N E N Á V I D Í M lesklé bundy.
fuj. my ich voláme, s prepáčením, ošťané… a myslím že nežnej zrzke by sa omnoho viac hodil nejaký naoko vintage kabátik, než ošťaná mišelin bunda…
inak ja ako ex-zrzka som sa najlepšie cítila v šedej, čiernej, a rôznych odtieňoch fialovej

 
Ošklivé káčátko 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.09.11 09:27

Cherry Stella: Můžeš, prosím, přeložit co znamená „ošťané“? Myslela jsem si, že rozumím slovensky dost dobře, ale to fakt vůbec netuším, co by to mohlo být za slovo. Díky.

 
MP Jezinka
101 příspěvků 16.09.11 10:09

Není ošťané něco jako „ochcané“? :-)

 
Ošklivé káčátko 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.09.11 10:24

Jezinka: Aha, to by mohla být..Je to vlastně dost podobné.

 
Mikibar 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.09.11 08:41

Super:-D A jak ale teda nosit tu hořčicovou, komu sluší?

 
femme22 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.09.11 14:13

Já jsem díky supervizáž. net zjistila jen toto: že nejsem jarní kontrastní typ, že nejsem ani teplý jarní typ, že nejsem ani ani světlý jarní typ ( to, že nejsem jarní typ jsem věděla už dřív ), že nejsem světlý letní typ, že nejsem ani tlumený letní typ, že nejsem ani tlumený podzimní typ, že nejsem ani teplý podzimní typ, že nejsem ani tmavý podzimní typ ( to, že nejsem podtimní typ jsem taky věděla už dřív ), že nejsem ani tmavý zimní typ. Jsem buďto chladný letní typ, chladný zimní typ nebo kontrastní zimní typ. A to mi tedy věru pomohlo. Předtím jsem váhala mezi dvěma a teď váhám mezi třemi podkategoriemi. :-)

 
Ošklivé káčátko 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.09.11 15:06

Femme22: Možná bych se na ty podkategorie vyprdla. Pokud víte, že jste letní nebo zimní typ, sluší vám tedy studené barvy. Teď jenom zjistit, jestli mají být ty barvy tlumené nebo ostré. Nevím přesně, jestli jste to psala vy, že vám nesluší černá barva, ale pokud by to tak bylo, přikláněla bych se u vás k letnímu typu.

 
Ceady 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.11 11:56

Jen se mi moc nezdá, že by slečna na těch posledních fotkách měla zrzavou barvu vlasů. (i když světlo při focení dělá divy) Potom je těžko soudit, která barva by byla k zrzce nejpřijatelnější

Ralph Lauren je rytíř! Získává britský šlechtický titul

Americký módní návrhář Ralph Lauren získává britský rytířský titul,... Celý článek

Poslední článek:
Mami, fakt dík aneb Pekla dětských šatníků

Autor: Janča

Říká se, že maminka má vždycky pravdu. Před pár dekádami let jsem o... Celý článek

Cukrová vata

Autor: Ada

Už jsem dlouho neviděla bělovlasou paní s pastelovým přelivem. A... Celý článek

Americký Fler

Autor: Ada

Abyste si nemysleli, že batikované hadry, originální kreace a... Celý článek