Obchody s látkami: Praha, Brno, internet

06.09.11 | autor Ada

Hned na začátek podotýkám, že nejsem prago- ani brnocentristka, ale obchody z jiných měst bohužel neznám. V Brně a v Praze mám většinu prochozenou osobně. Tipy na obchody s látkami v ostatních městech můžete dát do komentářů.

Stručně jsem popsala i sortiment obchodů, abyste si mohli vybrat podle toho, co si chcete ušít. Pro začátečníky jsou lepší levnější obchody, na kvalitnější oblečení, které má reprezentovat a vydržet, se můžete plácnout přes kapsu.

Praha

Aped: velkosklad, kam je možný přístup jen se živnostenským listem (mohou sem také studenti oděvních škol), minimální odběr je však jen 1 m.  Osoba se ŽL s sebou může vzít jednu osobu bez ŽL (zákazníka). Výběr je tak široký, že si prakticky nelze nevybrat, látky všech druhů a za všechny ceny.

Prodejna Aped v Praze

Bolena;  Budečská 16 (na rohu křižovatky ulic Budečské a Moravské) - dobrý obchod se slušným výběrem látek včetně dražších (hedvábí, krajky), také tu najdete nápadné látky vhodné třeba na kostýmy (třpytivé a duhové organzy) a galanterii vč. drahých zlatých port, krajek, labutěnek apod.

Elis; Na Smetance 20 - speciální obchod s látkami na taneční kostýmy. Prodávají také kameny, peří, třásně, korálky apod.

Evi Látky; Bořivojova 1 -  běžnější i méně obvyklé látky na jednoduché i "lepší" šití.

Látky Červený; Budečská 14 - oděvní a dekorační látky, dobrý výběr, možnost nakoupit větší množství od jedné látky (prodejna funguje i jako velkoobchod).

Látky Fiala; Korunní 28 - výběr látek, technických tkanin a galanterie za přiměřené ceny.

Flex-tex; Jateční 31 - zde koupíte velmi levné látky (od 9 korun za metr), často sice podřadné kvality nebo s divokým dezénem na hranici použitelnosti, na druhou stranu tu můžete najít i zajímavé špeky. Část sortimentu je klasika za dobrou cenu (bavlny, tyly, úplety atd.), v běžné kvalitě.

Heller Dance; Vladislavova 9 - speciální obchod s látkami na taneční šaty a kostýmy. Nabízejí i příslušnou galanterii (flitry, ozdoby, kameny, peří atd.)

Pražská prodejna Heller Dance Sport

Kalců; Žitná 30 - široký výběr levnějších i dražších látek (hedvábí, drahé krajky, kašmírové látky, umělé kožešiny), velký výběr galanterie.

MarLen; Karolíny Světlé 12 - zde koupíte skutečně krásné látky (hedvábí, brokáty, svatební vyšívané tyly), ale počítejte s vysokými cenami. Velký výběr pletacích přízí včetně vlněných či hedvábných.

Mráz; Haškova 10, Sázavská 34, Košická 27, Veletržní 43 - největší pobočka a zároveň výdejní místo e-shopu je na Veletržní. Výběr je tu užší a je potřeba látku při koupi pečlivě kontrolovat, některé mají kazy. To je ovšem vyváženo nízkými cenami. Nabídka zahrnuje také potahové a dekorační látky.

Par Excellence; Jeruzalémská 11 -  výběr značkových, kvalitních látek, sice za odpovídající ceny, ale když chcete něco, co fakt jinde nemají, tak tady to mít budou (vlněné a hedvábné úplety, krepdešíny, kašmírové látky, vysoce kvalitní oblekovky).

Sartor; Karmelitská 14 -  obchod, který se specializuje na prodej hedvábných látek, nabízí však i lněné látky, krajky, stuhy nebo pravé našívací perly.

Z galerie obchodu Sartor: šaty z hedvábného dupionu

Šicí centrum Haišman; Poříčí 14 -  zde prodávají především galanterii, potřeby k šití a také šicí stroje, ale mají tu i menší výběr látek.

Textil Forum;  Uruguayská 11 - široký výběr levnějších i dražších látek a látek vhodných na historické či divadelní kostýmy. Nabízejí možnost objednat podle vzorníku to, co právě nemají.

Brno

Biltex; Gajdošova 38 - pestrý výběr různých látek, i ty lepší (hedvábné) jsou za dobré ceny. K tomu velký výběr galanterie.

Dům látek a galanterie; Palackého 20 - poměrně velký obchod s látkami a galanterií. Velmi pěkný výběr běžných i dražších látek a také krejčovských pomůcek.

Elis; Lidická 30 - brněnská pobočka obchodu specializovaného na taneční sortiment. Koupíte zde i společenské látky.

Mamtex; Lidická 24 - menší obchod převážně s levnějšími látkami, především úplety, kostýmovky, satény, šifony, flísy.

Heller Dance; Údolní 29 - brněnská pobočka obchodu specializovaného na taneční sortiment.

Kalců; Kobližná 21 - platí totéž, co pro Prahu: velký výběr látek včetně těch dražších (krajky, kožešiny, vlny) + velmi dobře zásobená galanterie.

 

Jedna místnost z brněnské prodejny Kalců

Kars; Cejl 66, Cejl 3, Benešova 2/4 - materiálový sortiment není tak velký (dražší látky tu většinou nemají), ale mají dobrý výběr běžných látek za nízké ceny (bavlna, len, tyly, podšívky, polyesterové a směsové látky, samety atd.). Nabízejí také potahové a dekorační látky. Pobočka na Cejlu 3 nabízí pouze technické a potahové látky, je zde spíš sortiment pro řemeslníky (kůže, koženky, kování, silné zipy, filc, lepidla apod.)

MarLen; Palackého tř. 44 - výběr spíše dražších, ale pěkných látek. Nabízejí také pletací příze vč. kvalitnějších.

Terry Moda; Panská 12 - menší, ale zajímavý výběr pěkných zimních látek, úpletů, tenčích i pevnějších bavlněných látek.

E-shopy

Amwa Organic - bio látky a textilní výrobky

Batani - přestěhovaný obchod s metráží z Pattistudio

Bellet Fabrics - tištěné bavlněné látky. Opravdu široký výběr těch nejnepředstavitelnějších vzorů.

Cathy Fashion

Dům látek - e-shop firmy Látky Mráz

Evi Látky

eZet

Flex-tex

Kroje.cz -  všechno, co můžete potřebovat při výrobě krojů: látky, stuhy, doplňky.

KSK

LadyW - kamenná prodejna a e-shop v Olomouci, dobrý výběr všeho možného.

Latka.cz -  nelekněte se nekvalitního překladu stránek, jde o e-shop německé firmy FabFab; najdete tu ovšem velmi pěkné látky (např. tyrolský loden, umělé kožešiny, kvalitní podšívky, čínské brokáty).

MarLen

Metrový textil.cz

Moraviatex - úplety (vč. bambusových, bio a speciálních)

Par Excellence

Rozalia -  úplety bavlněné, viskózové, coolmaxové, antibakteriální, bio apod.

Sartor

Šijemdětem.cz - zde koupíte speciální látky (převážně úplety) z bambusového vláka, bio bavlny, merinové vlny a konopí

Terry Moda

 

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
První příspěvek v tématu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Průvodce šitím: Jak na hedvábné látky I

Autor: Jana

Splývavé a jemné látky dělají krásný efekt, dokáží se elegantně... Celý článek

Minimalismus: Je v jednoduchosti nuda?

Autor: Kateřina

Neustálé nakupování nových módních trendů, produktů a objevování... Celý článek