Přispějte do kasičky

28.09.11 | autor Ada

Delší pauza mezi posledním článkem a tímto novým příspěvkem nebyla způsobena tvůrčí krizí ani zlomyslným čekáním na vyšumění diskuze. Byla jsem na dovolené. Trávila jsem ji převážně couráním po horské přírodě, takže pekelné úlovky se nekonaly. Kupodivu jsem neviděla ani moc rejoicek, převládaly různé obyčejné pláťáky (bylo teplo), případně outdoorové kalhoty. Potkala jsem také skupinu německých důchodců, z nichž někteří měli pumpky doplněné barevně sladěnými podkolenkami. Takže pán v tmavě modrých pumpkách měl podkolenky tmavě modré se svislými černými vzorovanými pruhy, pán v tmavě zelených měl podkolenky tmavě zelené... Že by se to prodávalo už v takových setech?

Každopádně z mailové schránky se na mě po návratu vysypal kopec dopisů, dotazů a fotek. A z těch fotek vám udělám váš oblíbený multipeklový článek. Na nějaký praktičtější potřebuju víc času, takže ten bude až potom.

Kasička v jednom z minulých článků pobídla čtenářku Zdenku k zachycení této paní na Znojemském vinobraní. Bokovky by si asi zasloužily samostatný článek. Ovšem ty, kterých by se týkal, by si to asi stejně nepřečetly, takže... Možná by bylo lepší vymyslet nějaký bojkot slovanských prdelí v bokovkách, při němž by maskované pekelnice pobíhaly po ulicích a do odhalených čárek házely koruny. Nebo moučné červy.

Fotila čtenářka Zdena

A ještě jedny. Jestli ten článek napíšu, budu se v něm zabývat hlavně těmito body: pro jakou postavu jsou bokovky vhodné; jak vysoký by měl být sed, aby to neskončilo kasičkou (ne všechny bokovky, které se prodávají, jsou dobře ušité - překvápko, viďte); a jak si vybrat správnou velikost. Takhle například, milé děti, správná velikost nevypadá:

Fotila čtenářka Nevernetva

Foto z koncertu, pořádaného k zahájení školního roku na olomoucké univerzitě. Krásné počasí si žádalo letní tričenko a hlavolam šnůrek na zádech. To barevné, co vykukuje dole, jsem neidentifikovala (autorka fotky se domnívá, že je to pásek), ale dobře, že to tam je. Protože kdyby to tam nebylo, tak by tam nejspíš bylo to, co o fotku vejš.

Fotila čtenářka Betty

Partu šmoulů (patrně jedoucích na nějakou šmoulí akci - jestli to totiž nevíte, tak Šmoulové jsou kvůli tomuhle filmu zase děsně in) potkala ve vlaku další nešťastná čtenářka. Vůbec jí ten zážitek nepřeju, na druhou stranu díky tomu konečně víme, co má Šmoulinka pod sukýnkou. Jen jsem se domnívala, že pod bílé oblečení by ta tanga měla být tělová. Tedy modrá.

Foto čtenářka Lili

Tahle fotka mě zklamala. Od borce s ocvočkovaným opaskem a neonovýma teniskama bych čekala nějaký hustý spodní prádlo. Ne kostičkovaný trencle. Nebo to tak má bejt?

Fotila čtenářka Jiřina

Přemýšlím, že k formuláři na zasílání fotek asi přidám nějaké políčko, kde budete muset zaškrtnout, zda je fotografovaný objekt muž nebo žena. Tohle bude nejspíš chlap, ale uznejte, mohla by to být i tlustá dáma... v době, kdy se roští na hlavě a vorvaný hadry staly unisexovou uniformou, se občas těžko hádá.

Fotila čtenářka Anna

Každopádně je to moc pěkný exemplář. Takřka esence stylu "mnějeňákámódaukradená". Podobný úlovek je ten následující; podle sukně lze určit, že jde o ženu, jinak bych taky váhala.

Fotila čtenářka Theeres

Dá si někdo krůtí rolku?

Fotila čtenářka Lucie

A nesmí chybět další pekelná klasika, tlustá zadnice v průsvitných legínách (jsou-li to legíny?). Paní má přitom zřejmě (nevidím břicho) jeden z těch lepších typů tloušťky - má dobře rozeznatelný pas, není to krabice odshora až dolů. Mohla by se i přes kila navíc obléknout vkusně a žensky.

Partnera v teplákách raději nekomentuju. Někdo by se mohl ozvat, že jemunějakámódaukradená a má na práci důležitější, chlapštější věci než zabývat se nějakýma hadrama.

Fotila čtenářka Veruschka

Trváte-li na nošení nenápadné uniformy (džíny, bunda, batoh), neberte si k ní boty na podpatku. Moc vás prosím. Vypadá to strašně. Buď se k těm botám oblíkněte jako ženská, nebo se nežinýrujte a vemte si kecky.

Fotila čtenářka Alennai

Jde ovšem o velmi zakořeněný nešvar, který se bude těžko vymycovat.

Fotila čtenářka Geisha

Z podobného kotle je kombinace chlapského oblečení a dámské kabelky. Kdykoli nadávám, že Češky neumějí kombinovat, dostává se mi námitek, že to není tak jednoduché a každý to nemá v krvi; ale, hergot, takovéhle elementární věci je potřeba mít v krvi? Když si beru rifle a kecky, nevezmu si k tomu kabelku jako k šatům. Když jdu v bundě, neberu si k ní boty na podpatku.

Fotila čtenářka Geisha

A když si beru šaty a perly, najdu k tomu naopak nějaké slušné boty, ne univerzální české letní sandály. A když už si je musím vzít, neberu si do nich silonky nad kotníky. A když už musím ty silonky... tak aspoň v tělové barvě. Tip: každý člověk má jiný odstín pokožky, proto ne všechno, na čem je napsáno "tělové", se hodí pro každého.

Fotila čtenářka Geisha

Fotila čtenářka Klérka v Berlíně

Čtenářka Qai našla na Beremese.cz tyto fotky. Nekritické opojení vlastními sexy nožkami v punčochách a podvazku vedlo nevěstu k nadšenému rozcapování u stromu a vyhrnování sukně až k pasu. Při pohledu na podobnou fototvorbu se mi vždycky zasteskne po konci 19. století, kdy byla nevěsta zahalená od krku až po zem a její podvazky mnohdy neviděl ani manžel, protože se souložilo přes dírku v noční košili.

Foto je z beremese.cz

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.11 21:02

Ta předposlední fotka… Opravdu? :((


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.11 21:05

Šmarjá. Přestávám mít strach z toho, že se tady jednou objevím, protože ačkoli v módě tápám, přece jen mám alespoň špetku soudnosti. Nejlepší byla krůtí rolka.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.11 21:06

tak kruti rolka vede! :) a nevesta ma bod :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.11 21:06

Příšerné jako obvykle! Alespoň že jsem tam nebyla zachycena taky… :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.11 21:08

K těm fotkám není co dodat, zase jeden super článek, u kterého sleduji fotografie s masochistickým pocitem zadostiučinění. Hlasuji pro házení moučních červů do kasiček, i když je otázka, jestli to nebude ochránci zvířat bráno jako vyjímečně nechutný způsob týrání zvířete (přičemž mám na mysli toho červa).
To s tou dírkou v noční košili je skutečnost, nebo vtip?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.1.12 20:59

No tak to není vtip ani náhodou. :D Opravdu to tak bylo :D :D :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.5.12 21:04

A v někerých kostelech to faráři doporučují ještě teď:-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.11 21:11

Aďo proč nám to děláš? Strachem, že něco takového potkáme nebudeme moci usnout :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.11 21:15

Rolka :)))
Nevěsta je vynikající. Nenapadlo by mě, že si i náhodný divák bude moct na veřejně přístupných fotkách překontrolovat, že nevěstinka je panna.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.11 21:16

Aj ta krajta fotek desu je az az az. Maky na materske duchodci atd. chapu chybi energie. Ale ze je to volny i neveste a zenske na festaku to je tristni. Al ekureci rolka je fakt booombastic. :))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.11 21:16

Nevesta ma vskutku pekne bile kalhotky. Bezpochyby to vsichni shlednuvsi panove oceni. Opravdu ji to nikdo nerekl? A ona sama vazne, ale vazne nema oci a soudnost, ze to dala na internet?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.11 21:16

Kvůli kasičkám nenosím ani tanga ani bokovky, ale zásadně dobře padnoucí kalhoty. A když si sedám, stejně nenápadně kontroluju, jestli něco nekouká. (Vidím totiž na svém příbuzenstvu jak strašně to vypadá -stringy až u pasu a bokovky, byť u štíhlé ženy - to je snad horší než ta kasička. A já jí to nevymluvím a nevymluvím). S tou dírkou v noční košili, jsi to, Ado, trefila…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.11 21:17

Neneeeeeeeeeee. Tohle už snad fakt není možné. Přemýšlím, zda nevěsta nefotila či nefotí nějaké přisprostlé fotky a nezvykla si až moc ukazovat rozkrok. Můžeme být rádi, že má alespoň spodní prádlo…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.11 21:21

Nevěsta se prostě nedokázala smířit s tím, že by její intimní partie už měl vidět jen manžel. To je taková rozlučka, chápete?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.11 21:32

Nejhorší je,že moje mamka se obléká úplně stejně,nepadnoucí džíny,k tomu boty na podpatku,bunda do pasu,melírek,bříško po porodu jí visí přes kalhoty,tričko z Holešovic s ohromnym nápisem Replay přes záda a když si vezmu nedžínový kalhoty,tak na mě kouká jako na mimozemštana… :-/ :(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.11 21:33

Tak já se musím zastat slečen a paní v bundách a lodičkách. Sama jsem takto odchodila mládí, protože jsem v podstatě ani netušila, že existuje něco jako kabát. Asi se nějaké někde prodávaly, ale ze spolužáků a známých je nikdo nenosil. Bundu, samozřejmě nikoliv sportovní, ale přece jen bundu, jsem přes zimu nosila i do tanečních. Bratr tam nosil přes oblek bundu taky, což už mi teda přišlo divné, ale nevěděla jsem přesně v čem. Elegantní muži v kabátech se kolem nás prostě nevyskytovali (leda ve filmech).

Naproti tomu sotva jsem vyšla ze základky, začala jsem nosit boty na podpatku, protože sportovní obuv se mi nikdy nelíbla. Takže kombinace bunda a společenské střevíce u mně byla na denním pořádku a nemám pocit, že bych nějak vybočovala z davu. A protože starého psa novým kouskům nenaučíš, tato kombinace mě nepohoršuje dodnes, pokud tedy bunda není vyloženě sportovní.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.11 21:40

Tak ta nevěsta teda píše! Já být ženich, tak se na místě zabiju… A rolka… ta taky válí :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.11 21:42

@Olma: jenže teď existuje Peklo a NEZNALOST NEOMLOUVÁ! :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.11 21:45

V případě, že si někdo vezme k šatům trekové škrpály a batoh, dokážu aspoň pochopit důvod. Boty a kabelka jsou nejproblematičtější částí oděvu a dokáží způsobit největší nepohodlí. Z toho samého důvodu ale nikdy nepochopím, proč na sebe ženské navléknou rifle, sportovní mikinu a bundu a boty na podpatku s kabelkou. Už jsem se nad tím mnohokrát zamýšlela a nic. Prostě to nikdy nepochopím. Máte někdo nějaké vysvětlení?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.11 21:47

Moje mysl se vzpouzí uvěřit fotce s podpažím. Chvíli jsem si vytvořila i iluzi, že několik pramenů vlasů má přes rameno přehozené dopředu a silný dující vítr (i kolegyně vedle má vlasy divoce rozevláté) rozfoukal kadeře tak nešťastně, že když slečna zvedla ruku, vypadá to takhle…hned mě ta iluze opustila. Fník


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.11 21:51

Tak to je dnes opravdu pekelná porce. Mám módu moc rád a myslím si, že po každodenním pohybu po našem krajském městě už něco vydržím, ale tahle porce lidské tuposti, ženské asexuality a nevkusu je na mě opravdu hodně. Speciálně u nevěsty mám pocit, že se musela zbláznit a pan ženich k tomu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.11 21:57

To jsem si zas dala na noc.. :D ale jinak super článek-nad pokladničkama jsem přemýšlela už dávno dávno, že by tu měly být.Když jsem viděla fotku s tlustou nohou v páskových botech,tak jsem měla dost,no ale když jsem popojela o něco níž a zjistila jsem, že je tam na porovnání s opravdová krůtí rolka :D - tak to jsem šla do kolen :D No a ochlupení v dnešní době považuji stoprocentně za nevhodné!A co teprv u takovéhle mladé holky.No jen se podívejte, jak se na to neveřícně starší pán v povzdálí dívá :D :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.11 22:01

Ježíši kriste… Teda, už jsem si tu zvykla na ledacos, ale tohle je vážně masakr. Na druhou stranu, díkybohu za takový lidi (a pekelnice s odvahou to vyfotit /a nevěsty s odvahou to dobrovolně zveřejnit/), můžu si být jistá, že ani kdyby na mě Ada vystartovala při vynášení odpadků, nemůžu se tu ocitnout jako vzor módní negramotnosti.
Jen pořád přemýšlím, kde to berete… Chodím napříč Brnem, ale tohle jsem vážně jaktěživ nepotkala (díkybohu, jinak už mě odvezli s infarktem).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.11 22:03

páni, tím zíráním na chlupy v podpaží mi úplně unikla dramatičnost fotky. ta mladá žena je na nějaké demonstraci - nevíte o jakou událost se jednalo? skoro bych jí tipovala na nějakou neměckou feministku, vzhledem k tomu, že ani nemá podprsenku.

MP Loca
120 příspěvků 28.9.11 22:03

No, ale u neoholené slečny zase musíte uznat, že jí neleze podprsenka (neb očividně žádnou nemá - a zrovna v jejím případě by byla milosrdnější ta lezoucí ramínka než tohle), ani jí neleze zadek (bunda kolem pasu to jistí).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.11 22:04

Ty jo, radši si budu myslet, že to co je na fotce vidět v podpaží, jsou fakt vlasy. A možná nejpekelnější mi přijdou u toho chlápka ty zahnojené běžecké boty…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.11 22:09

Já prostě nepochpím, že v dnešní době se najde ještě ženská s tím… (ani se mi to nechce vyslovit) v podpaží. No ještě bych pochopila, že někdo nemá oholený nohy, ale tohle? Ať si to proboha aspoň přistřihne!!! :-)))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.11 22:10

„Rolka“ mě naprosto dostala:-)) Jinak všechny fotografie můžu shrnout pod název „kalamita“. Nechápu, proč se některé jinak třeba hezké ženy a dívky przní nepadnoucím či nevkusným oblečením. Vždyť je takový výběr a možnosti. Přijde mi, že je to snad tím naším českým heslem „nevyčnívat“, které má občas zcela opačný efekt…Stylizace nevěsty je vulgární, nehorázná-být ženichem, tak si o své drahé začnu asi zjišťovat, co je za „zboží“, protože poza ála pracovnice night clubu, patří opravdu jen tam…Je to sice nadsázka,ale mě se z těch fotek protáčí panenky i žaludek.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.11 22:11

Je to smutné, když ženy vypadají jako tlustí chlapi, či nevkusné hadrářky, nebo laciné/zanedbané coury (nebo kombinace něčeho/všeho) a je jim to fuk. Kamenujte mě, ale musela jsem to napsat :-(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.11 22:12

Illy, nazvala bych to v podpaží hnusodrnem ;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.11 22:14

poslední dvě fotky jsou dost zajímavý. Hlavně mě hrozně baví ty nevěsty:-) Normálně se to stydí svlíknout se to na koupališti do plavek, to je keců a všeho:-) Ale na svatební fotce klidně ukážou pomalu bobra, mě by z toho fakt švihlo:-) A yetti paní-no comment… Zbytek mě bohužel moc ani nepřekvapuje, takové peklo vidím dnes a denně na ulici. Ne že bych si zvykla, jen zrakové vjemy blokuju…:-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.11 22:15

Na fotce se slečnou v silon.ponožkách a sandálech......zaregistroval někdo tu amazonku v tílku a rozdrbaných riflích(či co je to za gatě)????? No ta mě naprosto rozštípla…:D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.11 22:19

Jana III: Jo, to je ono!! K hnusnosandalim se muzeme pridat i hnusnodrn:-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.11 22:22

Illy : plus hnusotanga, hnusotílka, hnusokecky, hnusodžíny, hnusofejky, hnusoprádlo, hnusostyl… :-(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.11 22:22

Teda Ado - gratuluju tohle je po dlouhý době opravdu mega porce pekelnosti :) teda vlastně asi musím děkovat čtenářům, co posílají fotky co? :)
Ale teda kombinaci bunda, džíny a podpatky taky nechápu. mamka m dycky vtloukávala do hlavy, že to vypadá strašně. A to je mamka taky nadšená džínobundařka, ale když chce, veme si i pěkné věci na sebe.
A ta krůtí rolka je teda fakt masakr :D jak si někdo může koupit takový boty? :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.11 22:23

Je jen málo věcí současného světa hnusnějších než silonové ponožky. Možná krůtí rolka.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.11 22:26

Bože, ten bobr je nechutnej, fakt hnus a ještě u mladý holky.
A ten ocas na hlavě u toho chlapa je taky něco a můžeme jenom doufat, že až bude plešatět, tak se ostříhá…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.11 22:27

Ufff. Teď jsem si všimla, že prdel na první fotce nepatří adolescentce, ale matce díděte! Chudák děcko.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.11 22:31

kamarádka ríkala chlupum v podpazi -kambodža :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.11 22:32

Zrovna dnes jsem na milé Peklo vzpomínala, neb jsem potkala známou, výtvarnici. Kreslí jemné a vkusné obrázky, s hloubkou a vtipem. Přitom je schopná na koncert vážné hudby vyrazit v pěkných lněných šatech a trekových… ne sandálech, ale takových těch klecích na nohy, co se tváří jako zavřená bota a přitom to má ze všech stran díry. Nechápu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.11 22:46

Vidím to jako dnes: je mi asi deset, sedíme všichni u televize a sledujeme Spartakiádu, cvičí ženy. Moje matka nadskakuje nevolí, když Ženy strkají své podpažní roští až do kamery Československé televize.
Dneska už to vůbec nechápu. Je to skutečně odporné.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.11 22:58

ja vazne neviem, co je najhorsie - smoulinka? kasicky? kozusina? nevesta?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.11 23:05

Silonky v sandálech jsou mazec, ale paní v roztrhaných kalhotech v pozadí je pořádný peklo.
Nevěsta na mě působí obscéním dojmem, patrně pozůstatek loučení se svobodou ( to jediné by jí snad omlouvalo :-) )


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.11 23:09

A teď si představte, že by všichni kolem byli bez výjimky krásní, štíhlí, čistí, učesaní a bezchybně oblečení tak, aby pozitivně vyčnívali z davu. A ten dav bychom přes veškerou upřímnou snahu tvořili my. To by bylo teprv peklo! Aneb opět něco panoptikální hrůzy jako rituální úlitba davům…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.11 23:18

Krůtí rolka je nejlepší :-D Ale ta nevěsta je taky drsná…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.11 23:27

Obézní paní v průhledných kalhotách asi nebude úplně ten typ „je mi jedno, jak vypadám“ - všimly jste si toho účesu? Možná jen špatně vidím, ale řekla bych, že má na hlavě vcelku elegantní uzel.
U „unisexové“ postavy nejspíšpána se zálibou ve vzorech mě nejvíc zaráží ty -ehm- boty. Proč nosit boty, když vám pata stejně strouhá o chodník?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 00:20

Tie „kasnicky“ sa musim priznat, sa stali zoparkrat aj mne, hlavne v dobach najvacsej mody bokoviek a kratkych triciek. Teraz si vsak uz davam pozor a bud si zoberiem dlhe tricko, ktore hoci aj ked si sadnem, zakryje odhalenu „medzierku“ :) Ale inak najlepsie riesenie hlavne ked je chladno su „body“ na zapinanie dole. Nemam problem hocijak si sadnut a nic nie je vidiet :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 00:21

Mně hlavně baví, jak tu všichni volají chlupy fůůůj a přitom 26% hlasovalo smířlivěji :))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 00:28

Tak včera se mnou jeli v trolejbuse 4(!) slečny se sportovním baťohem, a samozřejmě podpatky k tomu. Fakt nádhera.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 00:30

Jen doplním, že součástí vystajlované image takového „borce“ opravdu jsou lezoucí kostičkované trenýrky, ideálně značky styx :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 01:05

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 01:44

San: No jo, ale kde se teď dá body sehnat? Když jsem ho viděla naposledy, bylo to na jedné slečně servírce, v kombinaci s bokovkami, že kterých jí koukal „výkroj“ nad kyčlí :/ Taky moooc seksi.
Ska: Připomíná mi to dávný odkaz, pravděpodobně tamtéž, kde byla i fotka nevěsty na hajzlíku. Když fotodokumentace, tak prostě komplet, proč zanechávat v člověku bláhovou iluzi, že ta rozkošná nevěsta má nožky jako laňka a na nich střevíčky (s podpatkem, jak jinak) jako pro Popelku?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 01:45

Proboha, ta s těma chlupama v podpaží.. je to vůbec možný? Nejsou to vlasy někoho, koho ona sama zakrývá? Teda já vím, že ne, ale moc ráda bych tomu věřila.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 02:14

Kamarádka si neholí ani nohy ani podpaží, celá její rodina je taková přírodnější, ale stará se o sebe, chodí čistá a ty chlupy nemá takhle šíleně přerostlé, takže mě to u ní nepohoršuje. Tahle paní je ovšem úplně něco jiného - takhle přerostlé roští nesnesu ani na chlapech.

A kombinaci džíny/kabelka/boty na podpatku jsem ještě před pár lety taky nosila - a myslela jsem si, jak jsem úžasně elegantní :).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 02:28

Velebnosti, budu blejt! Proč římské sandály a jiné kreace nosí v Brně zásadně malé a obtloustlé přespadesátnice? Navíc křusky vypadají jako domácí výroby, pár pásků a zipy z galanterky, kdo by to poznal?
Nutrie v podpaží nebudu komentovat. Bobr leze skoro zase nevěstě. Šmoulinka ukázala velrybí ocas(tanga). V pekle najdu celou ZOO.
Silonové fusekle v sandálích a pantoflích nosila k sukni jedna bývalá kolegyně. Když jsem jí řekla, že by si je měla sundat, seřvala mě, že jí přece nebude zima na nohy, protože se mi to nelíbí…
To Levandule: Kamenování je z Bible, běžná praktika, která v muslimských zemích je udržována i dnes.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 02:44

Přítel to posla hezky: ona je tak hnusná, že je to fuk, jestli je vyholená nebo ne.

Ale abych teda napsala svůj názor, když jsem se výše posmívala: vyholené podpaží i nohy považuju za jednoznačně estetičtější. Ale trochu mi vadí, že je zatracována ta přirozená varianta jako společensky nepřípustná.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 05:41

Referee: U dívky s údajně neoholeným podpaždím bych si tipla na protipotratovou demonstraci - vzhledem ke křížům, které třímají ostatní účastníci. A je to někde v cizině, nápis na zeleném podkladě nemůžu vyluštit.
Nechápu ale, jak někdo může napsat, že ta holka je celkově hnusná - vy jí snad vidíte do obličeje?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 05:45

Rolka jasně vede:-)
I když šmoulí tanga ji statečně pronásledují. Můj obdiv všem, kdo fotí a nezvrací. Já pokud potkám podobnou hrůzu mám co dělat , abych zakryla svůj pohoršující výraz a nedostala od žen (které mají asi tak o 5O kilo víc než já) přes ústa.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 06:10

Při svém plánování budoucí svatby ve stylu 50. let jsem byla přesvědčena, že i další nevěsty kromě mě chtějí být na své svatbě „jako princezny“. Díky fotce výše jsem byla zase vyvedena z omylu…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 07:34

Krůtí rolka a nevěsta…?? Tak to vyburcovalo k příspěvku i mě. Obě lepé dámy by zasluhovaly pohlavek…ano, až tak!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 07:38

Kvůli znaménku v pase na boku nosím jen bokovky. Vyndání by mi způsobilo velkou jizvu, takže mi doktorka kdysi řekla, ať změním kalhoty. A pak z toho byla i móda. A mám je ráda. Nezatracujte je kvůli kasičkářům. :(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 08:20

Nevim proc nazyvate tu slecnu ve vlaku Smoulinkou, kdyz je to evidentne spermie v modrych tangach.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 08:23

zase jeden pekelně skvělý článek :) kamarádka se nedávno vdávala a měla opravdu nádherné šaty, co na ně říkáte? žádná odporná šlehačka :) https://picasaweb.google.com/…77258/Svatba?…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 08:25

Vevero, takové znaménko jsem si nechala odstranit a dnes ani nevím, kde bylo. Ale hlavně mám jistotu, že si ho nerozškrábnu při oblékání apod.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 08:36

Nevěsta má poprvé (a pravděpodobně) naposled samodržící punčochy. Tak z toho byla tak unešená, že to musela všem ukázat.

Neoholené ženy mi nevadí, pokud nesmrdí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 08:44

Janiiiv: Poměrně hezky vypadající body jsem viděla v M&S. (nenosím je, tak nemůžu zhodnotit víc)
Jinak článek velmi povedený, pekelných lidí vídám na ulici fůru, ale TOHLE..?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 08:56

Marco, bohužel mám tu zkušenost, že dost lidí s drnem pod rukou mají ten problém, že jim na těch chlupech ulpívá sůl z potu, která pouhým sprchováním nejde odstranit. O to hnusnější je to pak pohled a většinou i čichový dojem :-(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 08:57

K tématu není ani jedno ale:

1.TY SVATEBNí šATY CHCI!!! Prosíím.. kde je sehnala?:-O

2.Pracuji ze zdravotnictvi a znamenkum neverim nos mezi ocima! Pryc s nimi, co nejdriv, opravdu doporucuji.. (mimo jine i vlastni zkusenost).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 09:02

na tom zelenem napisu je jednoznacne Kind- tedy jo asi nejaka proti-interupcni demonstrace


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 09:05

U té poslední fotky s nevěstou si opravte zdroj. Správně má být Bertemě.cz.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 09:11

Tak už mě přešla chuť i na tu snídani co jsem si právě donesla…nechápu…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 09:19

V případě Dámy s ponožkami jsi Ado bohužel asi vedle, ona je totiž velmi in…
http://images.thesartorialist.com/…_3649Web.jpg


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 09:19

K té paní v legínách - tak ony to asi nejsou primárně legíny, ale vypadá to spíše na tepláky, ze kterých se vlivem tloušťky stehen legíny staly :(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 09:38

Jana III: ano, říká se tomu „krápníky“


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 09:41

Tož cérky to je hnusobraní, ale zas kdyby toho nebylo, byla by nuda. Pěkný den s úsměvem!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 09:42

Holka s neoholeným podpažím mě zas tolik nepohoršuje. Jezdí na kole, nebudu muset vedle ní stát v MHD. Protestuje proti nějaký náboženský akci. A vždyť je to Berlín! U nás by to byla zanedbanost, tam je to určitě subkultura…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 09:46

No tak dnes opravdu hnus zelenej…jak si někdo může na sebe narvat poloprůhledný tenký kalhoty přes celulitidní pr..l a kejty? to se neotočí k zrcadlu vůbec zády, než vyleze ven? A u té neoholené divoženy mě napadlo, jestli to pro změnu není tlustej chlap (ti taky mívají povolené dvojky-trojky)…jo a nevěsta už spíš byla pořádně upravená (alkoholem), když se fotila, ale kdo to tam za střízliva dával na web…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 09:53

neviem či by som chcela súložiť cez dierku v košeli ale tú nevestu nechápem,ako to si vážne chce vždy pri prezeraní vlastných svadobných fotiek užiť trochu kan-kan estrády??hlavne neviem či by som takéto fotky chcela ukazovať svojej babičke…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 09:56

Pritelkyne, co vubec mate proti neoholenemu podpazi bez podprsenky? Uvedomeni si hrdosti zenstvi vam nic nerika??? Muzi, vase sexisticka diktatura jiz skoncila!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.1.12 16:01

No, u mě se hrdost ženství projevuje tím, že chci - kvůli sobě - chodit voňavá a upravená a mít dlouho pěkná prsa, k čemuž vyholené podpaží a podprsenka výrazně přispívají.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 10:02

Uhm… uf.. no fuj.
Stejně mám tyhle články nejradši, ukájím si své horší já:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 10:05

Uff tak to jsem dvakrát utekla z pekelné lopaty, v Olomouci jsem byla na back to school a i na Znojemském vinobraní, tak to jsem ráda, že mě nikdo nevyfotil :-). Tyhle stránky jsou supr a měly by se povinně prostudovávat ve škole. Hezký den.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 10:06

Zajímavý je, že ze všech těch hrůz tady mě vlastně opravdu nejmíň pohoršuje to neoholené podpaží…najednou mi připadá, že to není nic proti krůtě (opět mám naražená žebra, jak jsem smíchy spadla z postele :D ), všem těm spořícím kasičkám a podpatkům se sportovní bundou (fuj, hnus!).
Ale zase je pravda, že nad panem „kostkovaný prádlo - neonový tenisky“ se dokážu tak nějak povznést…aspoň není vidět čárka, a to se cení! :DD


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 10:20

Levandule ad „kamenování“: Mě to trápí už dlouho. Zjevně se rozmohl názor, že mohu vyslovit nebo napsat jakoukoli nehoráznost, ale pokud na závěr uvedu, že se jedná jen o můj názor, je vše v pořádku. Nemohu se zbavit dojmu, že toto vyjádření je většinou tak trochu navíc. Čí jiný názor by to měl být? Nebo je snad fakt, že se jedná o mé nejvnitřnější přesvědčení, nutně anuluje případný omyl? Očas mám dojem, že úplně slyším, jak je ono „Omlouvám se, že si myslím, že osoba na fotce je hnusná a mívá pravidelně poměr s obecním kozlem, ale je to můj názor!“ vyřčeno s jistou agresivitou plnou očekávání, že by se mohl rozhořet pěkný flame, za který já nicméně nenesu žádnou odpovědnost, protože jsem jen vyřkla svůj názor.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 10:28

Hlavně nikdo neříkejte Jehova…au!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 10:34

Krůtí rolka je masaker.. Ale sestra má podobné topánky vyzerá to naj nej perfektne.. takže som chvíľu rozmýšľaľa, či je chyba v sestre, v pekle, alebo vo mne.. A potom som na to prišla - sestra má tie topánky z kvalitnej kože, v tmavohnedej farbe, v poctivom prevedení a má krásnu prirodzene snedú farbu a pekné nohy.. A keď si ich oblečie, vyzerá ako amazonka (teda aj so zvyškom oblečenia..)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 10:37

Kdo to řekl? Kdo to řekl? Kdo řekl „Jehova“? … au


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 10:37

Momentálně jsem taky adept na peklo, protože mám sportovnější mikinu, rifle, triko, nízké baleríny a kabelku. Barevně je to sladěné, ale mikina se moc stylově nehodí ke zbytku. A mám ji jen proto, že mám v práci zimu a ráno je taky chladno. No ještěže jezdím autem ;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 10:46

Tentokrát jsem se opravdu zasmála! často je mi při čtení těchto článků stydno a trapno za náš národ, ale tentokrát je to tak hustý, že se už jen směju … silonky v sandálech a nevěsta mě dostaly nejvíc!!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 10:53

ta paní ve svatebním mě dostala…u toho stromu vypadá postojem jak nefalšovaná štětka. nechápu, proč si takové kurtizány dávají na sebe na svatbu bílé šaty a ještě i závoj - tahle je fakt nevinnost sama…

zbytek je pro mě nekomentovatelný, prostě nevím, co na to říct.

myslím, že k riflím se boty na podpatku nosit dají - pokud nemáte jako zbytek mikinu a igelitku, a takové kreace jako výše. do práce nosím jednoduché džíny s volnější košilí, casual tvídové sako a k němu barevně ladící jednoduché jakoby „hrubší“ lodičky s kulatější špičkou, a podle mě to vypadá fakt dobře. všem se to zatím líbilo. jiné boty si k tomu neumím představit (než ty lodičky)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 10:54

Neholené podpaží bylo dřív normální. V mém útlém mládí by
mě ani nenapadlo, že je něco v nepořádku :) !
Problém je ale v tom odéru ! Bohužel ( nebo bohudík ) nemůžeme poslat fotky s odérem, který někteří lidé kolem sebe šíří.
Myslím by to bylo téma na několik článků ! Když cítím někoho čpícího potem, který přešel podél regálu v potravinách přede mnou ( a nevidím ho, protože ten odér tam „drží“), zvedá se mi žaludek a vůbec nevím , co jsem chtěla koupit, protože bych nejraději utekla. Asi to ale nebude odér jen z neholeného podpaží.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 10:54

Ren: Z toho bych si nic nedělala :-) Všimla jsem si na sobě párkrát, že některé dny jednou za čas jsou prostě džíny a mikina OK. Uvědomila jsem si to dnes ráno, když šla moje dcera (8) do školy - ač měla od večera pečlivě připravenou kostkovanou sukni, tričko a černý svetřík, ráno (pod vlivem momentálního rozpoložení) si vytáhla ty nejvolnější, téměř skejťácké kalhoty a na hlavu narazila kostkovanou čepici a byla spokojená jak želva :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 11:01

Levandule, KinderKuche: celkom by sa mi páčil článoček na tému módne peklo vo vyjadrovaní. Sú výrazy, ktoré keď počujem a nedajbože vidím napísané (ty kokso/kokos, kamenování, jdu blejt velebnosti, fasabuk, sa uvedom…) naskakuje mi husia koža ako rumové pralinky


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 11:14

Jsem ráda, že to čtu až po snídani, z krůtí rolky a slečny s chlupatým podpaždím se mi chce vážně zvracet. A ta nevěsta snad ani nemá na té první fotce kalhotky! Jo a bunda, batoh, podpatky, to je v Praze bohužel také oblíbené.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 11:17

K té slečně s chlupama - pokud to tu nezaznělo, tak ta demonstrace je zřejmě „Pochod pro život“ - pořádá společnost Pro Life. Někde jsem to tuším viděla, ale možná je to „jen“ nějaký náboženský průvod.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 11:18

to vevero:
měla jsem taky znaménko v podprsní rýze, tím pádem problém s podprsenkou, ale v měkké tkáni prsou, u chirurgického odstanění=velká jizva, která se špatně hojí » dokud jsem nenatrefila na lasrové odstranění v Asklepionu u paní dr. Třískové » vřele doporučuji, zákrok na cca 15 min, výsledek úžasný, nepoznáte, že by nějaké znaménko kdy bylo


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 11:21

Neee, já odmítám uvěřit, že to s tím podpažím je skutečně to, jako co to vypadá. Pořád doufám, že jsou to jen vlasy, který tam nahnal vítr a „neštěstí“ je na světě.

A nejlepší je stejně rolka :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 11:27

Rolka a políčko na zaškrtnutí muž/žena - nejlepší :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 11:40

To jsou teda úlovky! Smát se, nebo brečet? Osobně ještě za nejmenší peklo považuju mladého muže s kostkovanýma trenýrkama - aspoň mu nekouká „prdelní výstřih“ :)
Krůtí rolka mě dostala, než jsem zaostřila, myslela jsem, že dotyčná má nějaké ortopedické pomůcky.
Jinak jako klasiku (bohužel) českého nevkusu a rezignace bych vypíchla fotku pána v maskáčováých kraťasech (maskáče jsou vůbec kapitola sama pro sebe) a fotku ženy pod ním. U této fotky (ženy v elasťákách a beztvaré sukni) jsme si vzpomněla na svůj ( a sestřin) outfit, když jsme líčily vápnem chodbu a vzaly pro ten účel ze skříně pracovní hadry, ty nejhorší z nejhorších - aby nebylo škoda ihned po akci je vyhodit do popelnice.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 11:48

Šmoulinka má nad tangama chlupy? Nikdy jsem to takhle zezadu na nikom nepozorovala. Jinak teda pořádná pekelná nálož, asi odložím oběd. Mohl by jsem někdo dát tipy, kde koupit teplejší kalhoty na podzim a zimu, po prolezení obchodů jsem viděla jen ty, co by mi tvořili kasičku! Nechci se tu někdy potkat :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 12:10

Fotky husté, jedna vedľa druhej. Pokiaľ ide o podpatky k rifliam a bunde - mnohé sme si takto transformovali eleganciu v ranej mladosti. Pamatám si, že pred 20 rokmi som ako topánky mala tenisky na behanie, ale tie som inam než na šport naozaj nenosila! a potom dvoje lodičky, čierne a biele na nosenie. Mimochodom, akú tašku nosiť krifliam a bunde? (keď už mám rifle a bundu, tak vačšinou veci z kabelky dám do vreciek, ale i tak by ma zaujímal Váš názor)
Mimochodom, dodnes si pamatám svoje prekvapenie, keď som ako malé dievča bola svedkom, ako dospievajúcim dievčatám porota pri nejakom gymnastickom čísle vyčítala, že niektoré majú vyholené podpažie a niektoré nie. Brala som to (to už je prosím 30 rokov) ako samozrejmosť, že v dospelosti sú chlpy všade možne a nenapadlo ma, že sa smú a dajú oholiť. :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 12:10

Hm, třeba já taky nosím lodičky (nebo balerínky) k džínům. Mám jedny tmavě modré džíny s normálním pasem a normální šířkou a délkou nohavic, bez zdobení, šisování či „sexy“ dírek. Nosím k nim krátké bílo-modré proužkované sáčko z hrubšího materiálu a pod to ležérnější bílou košili. A sportovní kabelku - Lacoste bowling bag v modré barvě. Shodím většinu šperků (kromě hodinek a jednoho prstýnku) a vůbec si nepřipadám pekelně.

A ohledně dam s nadváhou… já bych rozhodně nešla blejt, velebnosti. Taky mám nadváhu. Asi tak pět - osm kilo, kolísá to. Snažím se jí zbavit, ale není to tak jednoduchý. Před dvěma lety jsem onemocněla, byla měsíc v nemocnici a pak měsíc doma (porucha imunitního systému) a od té doby se to se mnou vleče - štítná žláza, hormony. Moje tělo prostě není v pohodě a ta nadváha je vnější projev. A dokud se nedám dohromady s imunitou a stresem a těma ostatníma svinstvama moderního života, tak tu nadváhu asi mít budu. Tím neomlouvám obezitu, ale prostě ne každý může být v každém období štíhlý.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 12:11

Hned mi to nesecvaklo. Já si myslela, že slečna má dlahy… A ona krůtí rolka:-)) Bomba


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 12:27

KinderKucheKirche, Skarletka: Mně zase vadí vyjadřování pod pekelnými články: „chce se mi z nich zvracet, přešla mě chuť na jídlo, mám zkaženej oběd/snídani/večeři, budu mít noční můry, je to hnus a odpornost…“

Proboha, jsou to jen fotky. Živých, celkem zdravých a víceméně oblečených lidí.
Těm, co to píšou, bych naordinovala povinné prohlídnutí Povýšilovy Speciální patologie, Atlasu cévních onemocnění a archivu roumen.cz. Protože evidentně neví, co to jsou fotky, které vám fakt zkazí chuť.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 12:32

sekhmet:

ale on je rozdíl mezi nadváhou 5-15 kilo a tím, co nosí ta paní v elasťákách. je taky rozdíl mít nadváhu a aspoň trochu pevné tělo…a to, co má na sobě paní v elasťákách.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 12:35

Jako všechno bych skousla, ale ukazovat mezinoží na svatebních fotkách, to už je fakt moc… Nohy má sice pěkné, ale lacinou štětku ze sebe snad kvůli tomu nemusí dělat.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 12:51

Neoholené podpaží mě nijak zásadně nepobuřuje. Pokud není spojeno s nějakým nepříjemným pachovým vjeme, tak v tom nevidím problém, naopak spíš obdivuju ženy, které mají odvahu jít proti proudu a snášet pak hlášky, jaké padaly i výše.
Stejně tak kombinace džíny+nějaké hezčí střevíce/sandály na podpatku a kabelka mi nepřijdou jako zlo. Kdyby k nim byla pěkná halenka nebo nějaké lepší tričko, výsledek považuju za velice přijatelný. S nějakou šusťákovou nebo vyloženě sportovní budnou už teda trošku horší…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 12:53

Pěkně prosím, jestli bude článek o bokovkách, prosím, poraďte, jak obléknout běžnými kalhotami štíhlou ženskou, která má mezi pasem a boky rozdíl 35 cm. (Buď mám postranní zip až ke stehnu, nebo se při sezení vyvaluje volná látka na břiše.) Anebo jsou bokové kalhoty (nejen džíny) vhodné i pro dress code a oficiality (s dlouhým vrškem)?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 12:57

Francina: Kalhoty na zakázku od krejčové.

Ale pokud máte přes kalhoty sako a „neukazujete kasičku“ tak by mělo být jedno, co jsou zač…:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 13:07

Ó máj gád :D. Si mi chýbala normálne. No tak sa vyjadrím. Nevesta nemá doma zrkadlo alebo má a nehovorí jej pravdu. Inak sa dala. A tá zarastená pani. Nebola zarastená…to sú jej vlasy, ktoré jej tam fúkol vietor, ale zo zadu to vyzerá ako zarastené :D. K ostatným čo sa dá iba povedať je, že blé.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 13:11

Tina: Nepovažuji nutrii v podpaží za estetickou. To není diktát mužů. Holím si nohy, intimní partie i ty nutrie, i když s nikým dlouhodobě nechodím a je to schováno pod oblečením.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 13:12

Krůtí rolka je super. Škodolibá část mé duše se tetelí při pomyšlení na akci s moučnými červy :-))

Neoholené podpaží mě nijak neznechucuje, spíš překvapuje. Speciálně letitý drn u trika bez rukávů. No ale tak… - štvát mě to začne, až když dotyčné začnou vykřikovat, že právě holení je nepřirozené, deodoranty jedovaté, běžná kosmetika nevhodná a nejlepší je všechno přírodní (nejlíp s cenovkou třikrát tak mastnou).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 13:29

Tak nevesta u me dnes vede na cele care (nasledovana rolkou v tesnem zavesu). Nicmene musim se priznat, ze funkci toho podvazku (jakozto zatim svobodna) nechapu. K cemu to je? Puncochy ma slecna samodrzici, takze puvodni ucel podvazku zmizel. Mozna je to nejaka svatebni moda? Prijde mi, ze to ma na beremese.cz kazda druha, pricemz funkce mi nejak unika. A jestli je to moda, nema to byt trebas modre ( neco stareho a neco modreho)????


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 13:31

Aha, tak ono je to modre, jenom mi monitor trochu zkreslil barvy… Takze neco modreho, uz to chapu, heureka! Kazdopadne je to divne a ukazovat to na fotkach spolu se spodary i nevkusne…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 13:36

U všeho jsem se usmála, ale u „nevěsty“ mě mrazilo. Je to opravdu jen z neškodného „beremese“? Pokud chtěla navnadit ženicha, určitě to šlo i jinde a jinak. A pokud chtěla ukázat že má nohy v těch"hříšně" drahých punčochách fakt pěkné, tak něka zvolit jiný okamžik, než právě konanou svatbu. Ta druhá fotka je trochu jako z travestishow. Roztrhaná záda na tričku, jinak zřejmě pěkné slečny, jsou také dost děsná. A to co leze dole bych tipla na opasek nebo umělecké zakončení riflí. Lodičky k mikině a batůžku fakt nejdou. Já teď většinou potkávám opačné odění. Večerní taneční mládež se plouží v oblecích a keckách. Tady, předpokládám, je kostým v batůžku a boty nemají propíchnout záda.:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 13:39

Janiiiv: pradlove body jsem koupila loni v Intimissimu, meli telovou, bilou a cernou barvu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 13:40

Ještě jsem si vzpomněla, že kluci tomu podpaží říkají „mončičák“. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 13:44

„Krůtí rolka“ mi připomněla Forrest Gumpa, ale ten se chudák za takovouhle ozdobu styděl.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 13:50

Rejcka: uplne s tebou suhlasim, ze je to nevkusne. ale asi je to nejaka moda ci co zavesit vsetko na net, vid napriklad aj tuto nevestu: http://www.beremese.cz/…tej/4041582/

inak nevesta z adinho clanku mi velmi zivo pripomenula fotoserial z casopisu leo :))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 13:58

vím že těhle fotek s „kasičkou“ už tu bylo plno, ale tyto dnešní jsou úplně eklhaft fakt na blití nechutné a ty boty ala rolka… to nechápu že to někdo koupí a nikdo mu neřekne že je to hnusné. Jinak k podpaždí: sleduju na TV Barandov starý komunistický filmy a pozoruju jak se herečky změnili k lepšímu. Sice zestárly ale mají podstatně lepší zuby než v mládí a taky nemají ty odporný bobry v podpaždí. Jednou byla ukázka z 6 rad do klobouku a házela tehdy mladá M.Steimaslová a to roští v podpaždí bylo příšerné. úplně jsem cítila ten pot z televize. tehdy se to tak nosilo..no

kurzatko
230 příspěvků 29.9.11 14:01

Ta nevěsta je opravdu děs, vždyť na tom hrozném výsledku spolupracovala ona a fotograf - to ani jeden z nich neměl trochu soudnosti? Zvlášť, když jsou pak fotky volně ke stažení, kdyby si je aspoň nechala pro sebe - to šlo určitě taky domluvit: „Vyfoťte mě jako lehkou holku, manželovi se to líbí, ale na internet to nedávejte.“ Připadá mi, že je až dětinsky nadšená z toho, že má (asi poprvé v životě) samodržící punčochy a že je v nich tak děsně seksí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 14:23

ad nevěst(k)a:

když někde poznamenám, že ženy ztratily cudnost, stud a trochu ženskosti, tak se mi okolí buď posmívá, nadává nebo palcuje dolů (podle místa toho nemístného výroku :-) výsledkem tohoto trendu jsou potom takovéto krasavice…stejně jako ta s tím podpaždím a kasičkou. podle mě má všecko původ právě ve ztrátě cudnosti a nějakého ženského tajemství.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 14:25

Jeeeejda,neviem či si niekto všimol ale pri neveste na pravej fotke tuším stojí aj ženích (je tam vidieť kúsok akoby mužskej postavy v bielom obleku).Och,tak to je važne zléééé…

Frankie
213 příspěvků 29.9.11 14:26

,

Příspěvek upraven 12.11.12 v 14:06


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 14:32

Už tady bylo hodněkrát řečeno, že nevěsta je epesní, nicméně jsem pozorně zkoumala fotku, kde je jen půlka ženicha. Nebo spíš třetina ženicha. A on ten jeho postoj je taky takovej divně rozcapenej, takže kdo ví, co tam vůbec ukazuje :D :D Ani bych se nedivila, kdyby to byla recese do manželského alba, kde paní ukazuje pipinku a pán pindíka, aby měli vzpomínku na krásná mladá léta, kdy byli ještě neopotřebovaní :D LOL


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 14:37

tak nevěsta je teda hard core kategorie (já být ženichem, tak okamžitě běžím za matrikářkou, ať sňatek anuluje), ostatní mě už jaksi nechává v „klidu“

jen se teda musím zastat silnější slečny… jak je vidět, tak džíny a nebo jiné podobné kalhoty z pevné látky asi těžko oblékne, takže nic jiného než kalhoty z pružného materiálu nemůže nosit, a jak víme, i pro nás „normální“ je težké sehnat kvalitní kalhoty z kvalitního materiálu (plus beru v potaz to, že normálně třeba kalhoty průsvitné nejsou, foťák taky umí své)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 14:40

vole ta předposlední fotka je nějaká montáž, ne? To ani neni možný toto :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 14:40

Dnešní článek mě trochu zmátl. Chápu správně, že v oblékání je hlavní uniformita a nikoho neurazit a že vkus je jenom jeden (že jo?). Problémové je pro mě pravidlo, že by se ženy měly oblékat jako ženy a muži jako muži (proto, aby se vědělo, jak se jim správně genderově vysmát až ho/jí vyfotíme do pekla?). Přirozeně jsem si novinku hnedka zapsala do deníčku, ale moc tomu nerozumím.
Dosud jsem si myslela, že „cross-dressing“ je děsně kůl. Já toho Davida Bowieho tak zbožňuju! Znamená to, že musím teď svýmu muži vyhodit jeho sukni od návrhářky, která mu tak sluší? Teď jsem naprosto bezradná. Prosím pomozte, milé pekelnice, odhoďte své zvracející pytlíky a poraďte, co mám dělat, když se prostě jako žena oblíkat nechci!!!
P.S.: škoda, že se u nás neoholený podpaží nenosí. Mně to chybí. Jako je to už pár let zpátky, ale trampská kolekce značky LEEDA (Leeda Chic Tramp) mě docela povzbudila v tom být taková jaká chci (neoholená). Letos už je to ale zase out, tak se holím, je to fakt těžký, držet krok s těmi trendy…

vaše arogantní a umňoukaná kočka z 11 koček

Frankie
213 příspěvků 29.9.11 14:40

.

Příspěvek upraven 12.11.12 v 14:06


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 14:43

K tomu ochlupení v podpaží i jinde… Ono se to tak kdysi ne „nosilo“, ale prostě nikoho nenapadlo, že by se to mohlo nebo dokonce mělo holit. Naopak propaganda varovala, že když se oholí chlupy kdekoli, rostou pak o to silnější a delší, zvlášť na nohách (a něco na tom je). Dělat cokoli jiného s porostem nad rtem než odbarvovat ho peroxidem, to bylo prý snad přímo životu nebezpečné. A kdo by chtěl být za chvíli za chcíplého orangutana, že ano.

Frankie
213 příspěvků 29.9.11 14:50

,

Příspěvek upraven 12.11.12 v 14:06


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 14:54

Frankie 11:
ad Spartakiáda - já to tehdy nechápala, měly to všechny maminky mých kamarádů, kromě té mojí ovšem. Za mého dětství panoval mýtus o škodlivosti ženského holení. Tehdy kolovaly zkazky, jak ty nebožačky, které se holení (zvláště nohou) odvážily, dopadly: chlupy jim rostly stále hustší a delší a rychleji a rychleji, že pak skončily zarostlé dočista jako opičky. To žádná uvědomnělá soudružka nechtěla dopustit; stejně to byl trest za ty buržoazní choutky!
Já se teda holení taky bála, argumenty své matky jsem jako správná puberťačka pohrdala, chlupy mi ale ani nerostly, takže jsem z toho bez boje vyklouzla…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 14:57

No já nevím, asi (určitě) budu znít některým moc radikálně, ale já považuju holení podpaží za jedno z naprosto základních pravidel hygieny… neoholené podpaží mi přijde stejně nechutné jako např. nečistit si zuby. A u ženy tím tuplem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 14:58

nad tou svatební fotkou se mi chce brečet=(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 15:07

Pipilotti, něco na tom vašem příspěvku je. Já bych například chlapům naordinovala podprsenky, někteří to vážně potřebují a jejich počet roste. Kdo se má na to koukat?
Rovnoprávnot, žejo!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 15:07

Ta krůtí rolka je fakt „jedlá“!!!!!!!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 15:18

Já mám tenhle web ráda, ale myslím, že nás Ada všechny jednou dožene k psychiatrovi, všechny, hlavně v Brně, vycházíme do ulic a podezříváme každou holku, že je to ona a že nás chce vyfotit, když zrovna nemáme svůj nejlépe oblečený den :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 15:24

Jste dneska nějaké netolerantní, ne?

Sama si podpaží holím, ale jedině proto, že je to aktuální socální norma. A tiše obdivuju (mladé) ženy, které se jí nepoddávají. Jsou to pro mě stejné hrdinky jako ty, co v 19. století odložily korzety a oblékly se do pohodlných reformních šatů. Mají odvahu jít proti proudu.

Holení/neholení přirozeně rostoucího porostu není otázka hygieny, ale módy. Ve starém Egyptě si každá slušná žena holila hlavu, jak by Vám bylo, kdyby o Vás mluvila jako o špindírách, protože si ji neholíte?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 15:27

Proboha živýho, to je hrůza! To je hrůza všech hrůz pod všemi hrůznými sluncemi, jako něco tak hroznýho jsem na Pekle dlouho neviděla. Tomu se snad nejde ani zasmát.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 15:30

Nanynka: Holení hlavy a podpaží je teda fakt rozdíl. Jo, ta hlava, to je otázka módy, to je fakt, ale podpaží? v podpaží se člověk nadměrně potí a na těch chloupkách to prostě zůstává a JE to cítit. Takže to JE otázka hygieny (a to hlavně v létě, kdy člověk těm mokrým flekům v podpaží prostě neunikne, nejde to. pokud není upír :)).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 15:43

Hm, zase tohle holení…
Osobně holím, protože mi to připadá hezčí, ale fakt bych to nedramatizovala. Člověk se v podpaží nepotí „nadměrně“, potí se tam (není-li nemocný) tak, jak se člověk v podpaží prostě potí.
Taky považuju holení za otázku módy, nikoliv hygieny. Pokud by ochlupení bylo opravdu takové „blé“, že by se z toho každému zvedal žaludek, snad bychom se vůbec nenarodili, protože naši otcové a dědečkové by se prostě nepřemohli a s našimi matkami a babičkami by to té postele nešli.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 15:48

ta pazucha??? to je des…skutocne


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 15:49

hlavu si holily prave kvuli hygiene :) a ja obdivuji kazdou ktera se neholi :) nevsimla jsem si ze by tu nektere kricely, jak jsou ti chlapy nechutni, kdyz se nedepiluji po celem tele


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 15:50

Pozor, tento příspěvek není pro slabé povahy! ...............................................................
Zkratka „Holení podpaží = občanská statečnost“ je bizarní. Za chvíli budeme statečné tím, že se vykašleme na vložky a tampóny a budeme volně krvácející demonstrovat své pohrdání vůči zkostnatělým normám?
(no jasně, raději si necháme nastřelit antikoncepční implantáty, že)

Klidně si buďte chlupaté, vaše volba a váš boj, holení je jen jednou z mnoha možností, jak elegantně vyřešit hygienicko estetický problém. Jiná řešení jsou také přijatelná: třeba nikam nechodit, mít neustále dlouhé rukávy…mýt si podpaží 10× denně atakdále. Jistě něco dalšího vymyslíte. Buďte kreativní, však nic tak nesvědčí o přemíře volného času Zápaďáků jako to, že vymýšlejí vymyšlené. Do toho.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 16:03

„Nadměrne“ - tím jsem myslela více než na jiných částech těla (a když si vzpomenu na nedávnou diskuzi, jejíž polovina se nesla v duchu „používat driclor nebo trpět pocením“, tak se musím nad tímto trošku pousmát, protože evidentně zrovna pocení v podpaží ženy trápí více než na jiných částech těla). No každopádně je to jen můj názor, hádat se tady rozhodně s nikým nehodlám (akorát bych ještě podotkla, že holení POUZE v podpaží považuju za pravidlo hygieny, nikde jinde, takže ani holení nohou, to je opravdu také otázka módy). A co se týče otců a dědů, to byla přece jenom jiná doba (kdysi přece také nebyly různé jiné kosmetické vychytávky, bez kterých si to už dneska nedokážeme představit, a taky spolu spali), zkuste se poptat aktuálně mezi muži, co říkají na dámské neholení, i když myslím, že netřeba se ptát, je to asi jasné :) Takže tím končím svoje příspěvky ohledně holení podpaží a přeji vám pěkný den.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 16:07

Ještě bych ráda dodala, že jsem se domnívala, že jsme se u těch gender témat posunuly už na vyšší level, než je holení nohou a podpaží. Já bych raději se starala o to, aby se mě u pohovoru neptali, kolik mám děcek a kdo mi o ně bude pečovat, až ona ochoří. A aby strany zohlednily počet žen v základně při sestavování kandidátky. No, a jestli bude kandidátka politické strany skotačit v televizi se zarostlým podpažím, pomyslím si o ní, že je čuně. Jedno, jaký program představí. To myslím upřímně.
Já si fakt ženské hnutí nepředstavuju jako boj o to, abychom mohly vypadat (a chovat se) jako coury nebo cuchty.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 16:16

Holení/neholení přirozeně rostoucího porostu není otázka hygieny? Hele nanynko, když už sem taháš tu historii, udělej si tam výlet ještě jednou a zeptej se tehdejších štětek, proč se začaly holit..

Frankie
213 příspěvků 29.9.11 16:23

.

Příspěvek upraven 12.11.12 v 14:05


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 16:27

tak krutí rolka mě totálně odrovnala! Jinak k těm legínům : já potkala nedávno v trolejbusu čtyřicátnici, silnou jako ta paní s legínama akorát o berlích a měla na sobě toto : černé latexové legíny, přes to cosi fialového hadrovitého (vypadalo to jako pytel), žmolkovatý a vytahaný. K tomu měla trekové sandály sandály (ale zda v tom měla silonky či ne, si nepamatuju),


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 16:28

jo a ještě jeden malý detail - ta paní měla na hlavě blond květák


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 16:29

Panenko, OT - ale ten exkurz do historie by tu zjevně potřebovalo více lidí včetně tebe;o)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 16:35

Ale samotné oholení přece pocení nezabrání. Alespoň tedy když se výjimečně zapomenu natřít manželovým Old Spice Whitewater (já mu něj chodím, protože mi vyhovuje nejvíc), tak se mi mokré fleky v podpaží udělají tak jako tak. Pocení brání až ten antiperspirant.

Mimochodem, je můj manžel s hygienou na štíru, když si podpaží neholí? Myje se denně, antiperspirant používá, hezky voní, ale kvůli chlupům je čuňátko?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 16:38

Panenko, prostitutky se holily asi kvůli muňkám, vším a jiným breberkám. Ty dnes lidi nemají, ale předpokládám že nikoliv díky holení. Nebo podle Vás ano?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 16:43

des č.1- neoholené podpazušie, to je fakt nechutné a odporné. A zástupcovia eko-fundamentalistov nech nežijú medzi menej-eko väčšinou.
des č.2- šmoulinka. Na to sa nedá nič povedať. Akurát, ze ten kto to fotil musel mať fakt traumu na dlhú dobu
des č.3- nevesta pri strome. Pardón, vyzerala ako z lacnej reklamy pre dievčatá na telefóne. Fuj

Frankie
213 příspěvků 29.9.11 16:47

,

Příspěvek upraven 12.11.12 v 14:05


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 16:50

A já ráno trnu před zrcadlem, jestli se mi tahleta košile hodí k těmhletěm kalhotům … sem věděla že sme na tom v česku né moc dobře s oblíkánim a tak, ale TOHLE?! … to nevim jestli se mam smát, nebo brečet!
PS: rolka vede :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 17:10

Frankie11, souhlasím s Vámi 100% ohledně tolerance, ale moc souhlasit nemůžu, že oholení „vypadá na ženách líp“. Tyhle normy se v místě a čase mění. Dámy v 18. století si přilepovaly na obočí pásky z myších kožíšků, aby působilo hustěji. My si ho naopak vytrháváme. Staletí si pudrovaly si obličej na bílo a lepily si na něj taftové mušky, aby ušlechtilá bledost vynikla. My se naopak opalujeme, protože máme za to, že nám to tak sluší víc. Bohaté ženy v Číně mrzačily dcerkám chodidla do pahýlů, protože „zlaté lilie“ byly považovány za půvabné a něžné. My se při tom pohledu nebo i jen pomyšlení třeseme odporem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 17:13

Nedávno jsem četla dobrou hlášku…

Je to strašně nespravedlivé, ženské prostě potřebují víc peněz, než chlapi!!! A ty, které nepotřebují…vypadají jako chlapi… ;-)))))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 17:14

Mám chuť na krůtí rolku… pečenou a s bramborama, samozřejmě :).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 17:46

citala som o vasej stranke v nejakom nasom casopise dobre som sa zabavila aj zasmiala ale niekedy mi prislo az nevolno…ze tolkym mladym ludom chyba sudnost aj ked s tymi dzinami je to komplikovanejsie ako sa zda,,,,,mala som s nimi dlho rovnaky problem a nemam pri tom ani 100kg ani nebazim po tom aby mi kazdy vzhliadol na ciarku v zadku ale v dnesnej dobe je udesne a dost namahave vlastne niekedy az nad sily cloveka kupit v nasich obchodoch dziny s normalnym pasom a sedom,bokovky su vlastne diskriminujuce oblecenie lebo tie mozu nosit len zeny bez zadku a bokov-paradoxne!aby im nebolo vidno tu povestnu ciarku:o) dnes sa proste normalne dziny za normalnu cenu nedaju kupit hlavne nie na Slovensku,to jedine keby sme siahli po mrkvacoch:o)ja som to vyriesila velmi dlhymi topmi trickami a tunikami vlastne nemam v skrini koli tomu ani jedno kratke tricko!;o) ale viac by sme sa mali asi hnevat na dovozcov a vyrobcov dzin,lebo ani znackove za 3000 alebo 5000 KC nemaju proste normalny sed!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 18:15

Ad nadměrné pocení - v podpaží, stejně jako v kterémkoli místě na tělě, kde se pokožka potkává (např. v ohbí loktu a ano, i v podpaží) samozřejmě dochází k pocení většímu než např. na obličeji.
Problém podpaží je ještě jeden - zde a ještě kolem pohlavních orgánů potní žlázy vylučují pot s příměsí tuku a také pachovou složku, takže udržet neholené podpaží bez odéru mi připadá jako nesnadný úkol. I přes všechny antiperspiranty se člověk stejně potí, jen méně a holení podpaží považuji za jeden ze základních úkonů hygieny. Na druhou stranu mě tolik nepobuřují slečny s „nutrií“, jako diskutérky, které dotyčné s poznámkami o zvracení apod. posílají do horoucích pekel…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 18:16

já přes tu rozcapenou nevěstu zapomněla na zbytek… a že to byla zase nálož! ale tak… aspoň má bílé prádlo…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 18:25

Kasičky jsou odporné. A dneska jsem jednu takovou, pěkně hlubokou viděla na své (dosti kypré) žačce. Z druhé třídy! Jak jí to vůbec rodiče mohli koupit. Copak asi bude nosit v patnácti, když v osmi jí leze půlka řiti.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 18:29

Fakt si myslím, že mončičák jsou vlasy, protože chlupy v podpaží snad ani nemůžou být takhle dlouhé. Nosila jsem neoholené podpaží dost dlouho (narozdíl a řady zdejších přispěvovatelek jsem holt z doby, „kdy se to tak nosilo“), pamatuju podpaží svých polužaček z hodin tělocviku ještě na VŠ a opravdu takovou délku neměl nikdo.
PS: první oholení bylo úžasné, ta solná ložiska byla pryč a konečně jsem si sama sobě nesmrděla. Ovšem potom! Než si kůže zvykla, dost dlouho protestovala. Dnes protestuje, pokud jsem s holením ve skluzu …


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 18:31

No a která se holit v podpaží nechce, budiž, ale aspoň by nemula nosit trika bez rukávů.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 18:52

jen nechapu par veci … v nasem podnebnim pasu je tak 14dnu vedro … takze vykriky o poceni jsou podle me prehane … neni prece mozne, aby sem chodila tak velke procento nemocnych lidi trpicich nadmernym pocenim


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 19:18

Kvůli tomuhle sem už týden klikám a čekám na egomasáž. Jo, pokaždé, když vidím pokladničkové zadnice, mám dobrý pocit, že do tohohle stadia jsem nikdy nedospěla.
K anketě o neoholeném podpaží - ještě nedávno bych to zarytě odsuzovala, ale zkuste se podívat na tohle video http://www.youtube.com/watch?… Amanda Palmer je podle mě velmi přitažlivá žena, neoholené podpaží mi u ní nepřipadá vůbec odpudivé a na kráse jí neubírá. Ovšem žena na fotce, u té se vracím ke svému původnímu názoru. Takže výsledek? Tak jako někomu nesluší bokovky, tak jinému naopak ohromně seknou chlupy :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 19:18

Narodila jsem se ke konci 60. let. Většina žen na venkově se opravdu neholila, ale mám z té doby několik vzdělávacích knih o péči o krásu a všechny jednoznačně uvádějí, že V šatech bez rukávu či s krátkým rukávem jednoznačně holit! V naší rodině jsme se holily i tehdy. To Františka: mně osobně se hnusí specielně neoholené pánské podpaží v MHD apod!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 19:19

Dlouho jsem cekala na clanek a ono se to vyplatilo…

Ja furt nevim, ale to tem damam, co je videt pulka zadku a triko konci nad pasem, neni zima na zada? Nemaji nastydle ledviny? Ja se takhle projit, tak druhy den chodim v predklonu, navic je mi to neprijemne, kdyz mi tahne na zada.

A pani s neoholenym podpazim - jako necht si kazdy holi co se mu zachce, eventuelne neholi nic, ale toto snad neni mozny, ze by ten porost tam mohl vyrust do tak dlouhatanskeho rozmeru. Ja myslim, ze to tam ma treba cast vlasu, co ji ulitly zleva - ze strany, co neni videt, proste pramen z culiku.

Ale co fakt nepochopim - rad zen proste nema upraveny vlasy. Ja nerikam, ze maji cesat drdoly (mimochodem - silnejsi pani v „elastakach co maji byt teplaky“ ma fakt pekny uces, pokud dobre vidim), ale hrabnout po ranu hrebenem a pak teprve udelat culik, tak by to nevytvorilo takovy chuchel. A i kdyz mi treba neprijde pani v tramvaji (rifle, podpatky) tak pekelna, tak na hlave ma priserny rousy, navic melirovany. Tak at si kazdy navlikne na sebe cokoliv, kdyz je to cisty a clovek je umyty a ucesany… - treba ten mladik s kostkovanejma trenkama mi zrovna prijde jako jeden z tech, co o sebe pecuji, tak mi v podstate vykukujici trencle nijak zvlast neva.

Nevesta je k placi, snad si fotky z netu stahne driv, nez zacnou jeji deti chodit do skoly.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 19:29

jako kdyby mi vetřelec do duše nahlédl…to nejde toto!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 19:32

V souvislosti s těmi svatebními šaty mě napadá, že to by mohlo být téma i na samostatný článek, mám se příští rok vdávat a tak jsem jen tak zkusmo začala procházet svatební salony a ke své hrůze jsem zjistila, že jediný typ šatů, který se teď nosí, je podle mě úplně hnusný…to co vidíte snad na každé nevěstě, korzet, ze kterého vylézá podpažní špek, v horším případě i ten zádovej, bohatá kolová sukně, ve které se slovanský zadek stává prdelí pivovarního valacha v krinolíně…no offense…navíc šílené, laciné, hnusné materiály, plus nějaké to zdobeníčko, aby to nebyla jen bílá nuda…jsem zoufalá, navíc bohužel nemám ani žádnou inspiraci, jak bych chtěla aby ty šaty vypadaly, právě proto, že jsem opravdu hezké už roky neviděla, takže vlastně ani nevím, co bych řekla švadleně…začínám být zoufalá…any help?:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 19:50

Zrovna dnes jsem viděla hocha, který -aby mu kalhoty nepadaly moc- (frajersky měl v zadní kapse velikánskou peněženku) se držel za jednu zadní kapsu


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 19:52

Kay :
Som na tom rovnako, akurát mám času ešte trošku viacej..ale keď vidím čo je " k mání" ježia sa mi vlasy a derú slzy do očí..Vidím jedinú možnosť v ušití,ale zase kde nájsť krajčírku od ktorej svatobné šaty nebudú ako kostým na maškarný..To je otázka.. :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 19:52

Kay, radím zamyslet se nad tím, v jakých šatech se sama sobě nejvíc líbíte. A stejný střih použít na těch svatebních. Pokud šaty nenosíte, tak prostě začněte, máte na to rok :-)

A ještě radím soustředit se při plánování svatby na úplně jiné věci: hlavně na průběh obřadu (civilní obřady jsou zoufale krátké, je potřeba je nastavit, a to si musíte domluvit) a program celého dne poté, aby to nebyla nuda. Nevěstiny šaty v podstatě nikoho moc nezajímají.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 20:08

„Sexy“ nevěsta mi připoměla současný trend, kdy přítelkyně nebo manželky fotí pro svého partnera sérii uměleckých aktů a doma si je pak vystavují. Fakt, nekecám, už jsem to viděla ve třech domácnostech.
Chlupaté podpaždí mě přeneslo o pěkných pár let zpátky a rolka mě skvěle pobavila.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 20:10

Trencle se mi líbí, jinak vše pekelné. Nevěsta a rolka smrtící.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 20:12

haha, tak tohle bohuzel vidim kazdy den v praci - fabrice: fuj podpazi, univerzalni obleceni - u nas jsou to prave jeany nad kotniky, prestize! a hnusny modry plast, no jo jih cech. jo a deka na krku - proste usec ala Jagr pred 20 lety:) hotovy slunce seno. nafotim a poslu:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 20:15

Krůtí rolka - Ado, děkuji za grandiózní výtlem u počítače, to mě dostalo:) Tyhle boty opravdu někdo navrhl k nošení, nebo je to součást rekvizitáře středověké mučírny?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 20:19

Tina: prosim prosim odkud jsou ty svatebni saty Tve kamaradky? :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 20:27

Neee, mne je spatne.. To je mimoradne odporna serie!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 20:35

K tomu jaký si vybrat ten správný druh a barvu džín podle postavy vyšel docela slušný článek v nové Ženě a život, která vyšla tento týden. Doporučuji přečíst :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 21:00

Fúha, na Slovensku je to asi dosť podobné, ale ja sa v tomto blogu vyžívam aj preto, že všetko čo dlhé roky odmietam sa mi tu potvrdzuje ako víťazstvo zdravého rozumu.
Ak si niekto nechce holiť podpazušie nemusí, ale existujú rukávy, tak svojho bobra nemusí vystavoovať svetu na obdiv, prípadne to hniezdo ostrihať na krátko.
Nevesta vyzerá ako reklama na bordel a naozaj súhlasím s niektorým z komentárov predo mnou, že ženy strácajú ženskosť, súdnosť a akýkoľvek stud.
Ak sa chce niekto oháňať rovnoprávnosťou a emancipáciou, žena svoju rovnoprávnosť ukáže najlepšie vtedy ak vyzerá ako dáma a prezentuje sa svojou inteligenciou a šikovnosťou.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 21:22

Ahoj, osobně si myslím, že toto je absolutní fraška a pubertální výstřelek nějaké slečny, která si myslí jak prorazí svět tím, že bude fotit v Brně seniory a dávat jejich fotky na web a vysmívat se jim. Všichni příznivci této stránky by se měli stydět. Řekl bych, že ti lidé kteří věří těmto blábolům co tu píší radši anonymní lidé jsou inteligenčně absolutně nevyspělí lidé. Možná kdyby autorka tohoto webu aspoň ukázala svoji identitu, tak by mnoho lidí neposílalo takovéto stížnosti. Tímto jde vidět, že autorka je akorát, budu se znovu opakovat, PUBERTÁLNÍ SRAB! :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 21:29

Ad kasička a co do ní vhazovat: já bych moučné červy netrápila. Já bych tam sypala svědivý prášek.
Milli, k autoaktům: v jedné epizodě Sexu ve městě má bývalá rebelka v koupelně vlastní akt ve vysokém stupni těhotenství, aby jó každý viděl. A mí jinak vcelku rozumní známí nechali kolovat fotky ze svatební noci (totiž jak se upejpavě culí z postele před vlastním výkonem, nic obnaženého) Ale stejně mi to připadalo trapné.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 21:29

Milé Anti Peklo… jaký pak je asi průměrný věk zobrazených právě u tohoto článku? Je ti méně než deset, že ti připadají jako senioři?
A myslím, že poslední článek, kde se skutečně o seniory jednalo, byl naopak pochvalný…
Takže si povytáhni bokovky, schovej kasičku a hoď se do klidu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 21:34

Já jsem si teda docela jistá, že holení je módní a estetická záležitost, ale s hygienou nemá nic. Pokud to dokonce není naopak. Ty chlupy tam přece z nějakého důvodu jsou.
Je fakt, že se v nich pot více drží, ale zase netvoří tekoucí kapičky, kulaté fleky na oblečení apod. Já bych nevyšla ven v tílku nevyholená, ale v zimě, kdy třeba 14 dní nevytáhnu kratší tričko, to většinou nechávám být, a nic nehygienického se neděje.
Nohy jsou čistě estetická záležitost.
A intimní partie, to už je vyloženě uchylný extrém dnešní doby. Tmavý klín je za prvé součástí klasické estetiky, za druhé žena nevypadá jako pornoherečka/nedospělá a za třetí účinně ta místa chrání.
Jsem docela ráda, že tu na to přišela řeč, protože dnes je holení nejen norma, ale je i jakési tabu o tom mluvit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 21:40

koko: nasa sekretarka v Stuttgarte sa neholi a nosi tricka bez rukavov. Je evanjelicka a tvrdi, ze v jej komunite si to nikto neholi, lebo je to od boha:-/nema ani 40rokov a uprimne, niekedy mi je z toho fyzicky špatne ked napr. spolu jeme


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 21:43

Pro Františku - no, vedra jsou spíše pocitový ukazatel. Pro mě a poměrně dost známých je vedro od května do půlky září (jako letos), kdy potím jak kůň. Sotva opustím chlad domova, mám v podpaží kola jak Tálínské rybníky. Smrdí to dost samo o sobě, musela bych se sprchovat co 10 minut. Vzhledem k tomu, že jediná funkce ochlupení spočívá v udržení tělesného pachu jako vábničky pro opačné pohlaví, musím chodit vyholená, pokud se nechci o svou tělesnou „vůni“ dělit s okolím:) Vzhledově se mi to nelíbí, ale jinak proti „drnům“ nic nemám, je to každého věc, pokud nepáchne. Párkrát jsem pouze zaregistrovala (tyč v MHD), že chlupy byly pokryty jakýmsi světlým nánosem (pravděpodobně solí) a ačkoliv majitel byl čistý a nepáchnoucí, působilo to značně odpudivě. Asi to nejde vyprat. Jinak z ostatních fotek mě zaujala krůtí rolka a paní v těch řídkých spodkách - zde nazvaných legíny…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 21:46

anti modni peklo zrejme nesleduje tlac, kedze o Ade v poslednej dobe vyslo dost vela clankov, niektore dokonca aj s jej fotkami. o par clankov dozadu Ada dokonca aj menovala, kde si mozeme s nou precitat rozhovor, tak preco sa to tejto „studijnej literatury“ nezahlbit a nenabrat vedomosti o jej identite a veku? :))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 21:46

Mimochodem, to holení… mě naopak překvapuje, že je to stále námětem k hovoru (a k některým fotkám!). Holila se již moje babička, moje matka (a to jsem sama již bábou :-))… nikdy jsem v tom neviděla nic pozoru hodného - než jsem začala chodit do školy a shlédla pár matek mých spolužaček. Uf. Až jsem se začala cítit dekadentně…
Ale následně mě uklidnila četba Bettynky McDonaldový - jistě si někdo z vás pamatuje, kterak její dcery používaly holicí nástroj jejího manžela (kde vždycky běžela, v rámci klidu v rodině, vyměnit žiletku) - a to bylo prosím pěkně v čase druhý světový…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 22:02

Koukám, že v diskutujicí na MP mají další téma pro každou příležitost - holení :)))) Juchů, dřív to byly jen podprsenky, sláva bohu za další díl :)))))
V zásadě nikdo nikoho nenutí se holit. Stejně jako nikdo nikoho nenutí si třeba čistit zuby. Je to na osobním rozhodnutí každé (-ho). Jen je potřeba se smířit s tím, že neoholené podpaží může někomu přijít odpudivé, v extrémním případě může skončit až zcela zjevnými fyzickými projevy nelibosti, projevujicími se polotekutým obsahem žaludku, tekocím ústním otvorem ven.
Na druhou stranu určitě jsou i lidé, kterým příjde stejně odpudivé vyholené podpaží…
Take it easy :)

Trochu offtopic k tomuto článku, ale Ado, tvůj boj s džínami je asi marný :( Prapodivný internetový vítr mne zavál na stránku oblikacky.cz, kde jsou výhradně oblékací hry pro holky a dívky (nic sprostého, prostě jen kombinujete oblečení na namalovanou postavu kluka nebo dívky). Všechno je o tom, jaké džíny k jakému triku…
Kdo první najde 3 hry, které ke kombinaci nenabízí džíny, džíny a džíny s tričkem a tílkem, má u mě kilo jablek.

Jo a aby to bylo k článku - to nedefinovatelné barevné cosi na džínách v záplavě šňůrek z trička je IMHO našitý barevný sed na džínách


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 22:10

AMP- zase ukazování identity? Jéžiš, to je nuda…mě osobně absolutně nezajímá, jak se Ada jmenuje doopravdy, jak vypadá, kolik váží, do čeho se obléká…atd atd…Tyto údaje nepotřebuji k tomu, abych se pobavila, nebo poučila nad články, které dává na tyto stránky…A jak už tu bylo mnohokrát řečeno…PEKLO se to jmenuje z určitého důvodu!!!!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 22:13

Ani:
„Tmavý klín je za prvé součástí klasické estetiky…“ ???
Při svých častých toulkách po evropských galeriích jsem viděla spoustu klasických nahotinek, ale většina z nich teda bobra neměla.
Jeden příklad za všechny:
http://www.artchiv.info/…a-hudbe.html

A když jsme zase u toho podpaží: podle mě je to i otázkou hygieny. Aby člověk nesmrděl, musí většinou použít antiperspirant. No a napatlat ho přez vzroslé křovisko až na kůži, kde působí, je teda dost oříšek.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 22:14

Modra_kocko, už jsi tu dlouho nebyla… Holení a smred z podpaží je teď nové univerzální pekelné téma :-) Jsem ráda, že tě zas vidím.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 22:17

Baba Jaga: já sem koukám pořád, jen mě nějak přestalo bavit účastnit se diskuzí :) A taky jsi sem přestala psát, tak jsem si neměla s kým plácat po ramenou ;) Bude to znít možná divně, ale chyběla jsi mi


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 22:20

Baba Jaga: to je zrovna špatný příklad, modelka je blonýna a taky jim často stály prostitutky… ale co třeba takový Gustave Courbet?:D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 22:22

To není nevěsta, ale nevěstka!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 22:31

Rolka. Uf. Vzdycky si myslim, ze uz to nemuze byt horsi. A s kazdym dalsim clankem se objevuji vetsi a vetsi perly. Kde se to zastavi? Ani si netroufam pomyslet:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 22:33

Hej decka, myslim, ze muzu vysvetlit kruti rolku. Nedavno jsem neco podobneho videla na sve kamaradce z Horni Dolni, trochu to se mnou zamavalo, coz kamaradka neomylne povazovala za obdiv. Vysvetlila mi, ze jeji nove boty jsou super modni hit, protoze skoro stejne mela Carrie v Sexu ve meste. Zmohla jsem se jen na poznamku, ze nevim jestli to opravdu byly takoveto boty s TEPLAKY zastrcenymi dovnitr. Pry ano, neb byly drahe, staly 2000. Kdyz jsem podotkla, ze k tomu ty teplaky…no nevim, tak mi rekla, ze tady na vsi je to jedno. Proc si tedy tady na vsi bere tyhle boty vubec na sebe? Aby si je mela kam vzit prece! Dalsi vec, na ktere by si peklo smlsnulo byla, ze mela melir odrostly zhruba 10 cm! Ceka az ji to odroste, chce se vratit ke sve prirozene barve. Je to moje kamaradka, rekla jsem ji na ty kreace svuj nazor, byla jsem za trapneho Prazaka, nastesti to nebrala osobne. Jen je mi lito, ze je to hezka holka a na ‚paradu‘ vyda celkem dost penez a energie, mohla by vypadat skvele


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 22:35

Jojo, nevěstka je poměrně trefné.

A k té prolife demonstraci. Kdo pozorně kouká, tak nějaká prolife demonstrace zřejmě JDE KOLEM oné zarostlé dámy a dáma jim vyjádřuje svůj nesouhlas a dáva jim okatě palec dolů.

Takže rozhodně nejde o prolife aktivistku naopak, bude to nějaká genderka či feministka která je pro potraty.

Na druhé straně, má jistě ráda zvířata, zejména bobry…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 22:42

jeste ad holeni. Nevim, jestli je to hygienicka nutnost nebo ne. Me bohate staci esteticke duvody k tomu, abych si podpazi holila. Proc by estetika mela byt nedostatecny duvod?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 22:43

Holení je více estetická než hygienická záležitost.
Hygiena je o tom umýt se a převlíkat se, ne o tom, holit se až nevím kde.....jde spíše o estetiku.

Neoholený klín je možné úplně stejně udržovat čistý než oholený, naopak snáze se chytí infekce nebo zánět vlasového folikulu při neustálem holení.....

A bokovky ? Aktuálně máme ordinaci plnou močových infekcí…ano ano.
slečny v bokovkách s koukající.....:-))

ráno jdou v pěti stupních nalehko, nastydnou a druhý den se mi již svíjí v ordinaci s močákem.....:-(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 22:44

pro Bara
myslím že estetika je samozřejmě dostatečný důvod, proč by nebyl?
Ty chloupky mají v záhybech těla svou funkci, proto tam jsou.....


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 22:49

Ty nevěsty ukazující na webu kalhotky jsou stejně neskutečné......
Kde se to v těch holkách bere ?
To jim to fakt nedochází ??
Ví o tom ten chlap ?
Asi ne, jinak by si asi své ženy nemohl vážit......váží si ty holky vůbec samy sebe když mají tohle zapotřebí ???

Nebo jim jen prostě nebyl dán vkus…nevím


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 22:55

Ad holení.
Pot páchne, pokud člověk jí hnusný věci (tučný a masitý hlavně), pije alkohol a kouří cigára. Taky páchne pot zažraný v umělých látkách.

Pokud si člověk mění denně tričko, necpe se výše zmiňovanýma věcma, dostatečně pije vodu a nemá nějakou nemoc, pak jeho tričko bude večer možná mokré od potu, ale ne smrdící. Taktéž jeho podpaždí, byť zarostlé chlupama a mokré od potu nebude smrdět (předpokládám, že se člověk jednou denně vykoupe/osprchuje).

Ale protože většina lidí se cpe hnusama a je obézní, tak jim pot smrdí, tudíž se vyholujou, v domění, že odstraní příčinu smradu - podle nich chlupy.

Což ovšem neznamená, že nebudou smrdět, protože to, že nemají chlupy, neznameá, že se nebudou potit smrdutým potem, ale společenskému úzu bylo vyhověno.

Takže můžete potkat vyholenýho smraďocha stejně jako nevyholenýho voňavce. Chlupy jsou v tom nevinně. Uznávám, že je to dneska nezvyklý pohled, vidět někoho s chlupama v podpaždí, ale to je jenom zvyk. Kdybyste neznaly nic jiného než zarostlá podpaždí, tak by vám na tom pohledu na roští nic divného nepřišlo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 22:57

Noo, ten výrok o prostitutkách měl být stejně mimo jako argument o starých Egypťankách, ale nějak mi to očividně nevyšlo, nebo to fakt berete moc vážně. - Mám dotaz. Co teda vlastně zabilo českou módu? Ve třicátých letech jsme byli vyhlášení, o několik desetiletí později „nic nebylo“ a sehnat se nic nedalo, tak se šilo doma, jak nejlíp se umělo atd. Proč když je dneska takovejch možností, je takovej nezájem a lezoucích pr.. na ulici..? (Neberte to jako ódu na „starý dobrý časy“ i když staromilec jsem). Se jen ptám.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 22:59

Maja: jeden černý detail bobří kolonii nedělá :-)

http://www.google.cz/search?…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 23:00

To Mandy: takže si jistě netrháš obočí, protože má funkci v takovém rozsahu, v jakém narostlo. Stejně tak si nestříháš vlasy, protože to přece má nějakou funkci. A tvůj muž si jistě neholí tváře, protože je to přece ochrana! Ještě bychom si mohli přestat stříhat nehty a obrušovat paty a byli bychom 100% chránění. Great idea!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 23:29

pro Mandy: myslela jsem tim to, ze z diskusi to vypada, ze pokud chloupky maji funkci a nejsou nehygienicke, tak je nesmysl je holit. Me se nevyholene podpazi u zeny nelibi, at smrdi nebo ne. Takze ja holt risknu nejake to ohrozeni meho oholeneho podpazi :-). U chlapu se mi vyholene podpazi naopak zda divne, vetsina chlapu, ktere znam, si podpazi neholi a pouzivaji deodorant a v beznem provozu nesmrdej…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 23:34

Maja: v případě Tiziana se právě o prostitutku nejedná. Je to pravděpodobně jeho životní družka. Ale i kdyby to prostitutky byly, copak by byl problém si pořádné bobřisko přimyslet a zvárnit, pokud by se jednalo o ideál krásy? Takže tento OT ze své strany končím konstatováním, že jsem si prostě na svých toulkách galeriemi nevšimla mohutně zarostlých klínů, ať už byly modelkami prostitutky, blondýny nebo kdokoliv jiný. Tím ovšem nekonstatuji, že tam zobrazené genitální porosty nebyly. Možná jsem je jen vytěsnila do nevědomí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.11 23:38

Holení je, myslím si, celkem každého věc, to mě nijak extra ze židle nezvedá. Taky jsem spíš za estetické cítění každého, než za hygienu (jinak by tam ty chlupy asi původně nebyly, ne?) Diametrální rozdíl bude ale v tom, že na fotografované osobě to evokuje vzhledem ke zbytku zanedbanost, zatímco v klipu, který sem někdo linkoval je nepopiratelně ŽENSKÁ (pěkná, musím uznat). To si asi posílat do míst nejtemnějších nezaslouží.
Zato nevěsta je tedy „nářez“. S tou opravdu snad netřeba mít slitování. Nafotit to, v nějakém zmámení smyslů, dobře. Ale dát to na internet? Není to laškovní, vyzývavé a sexy. Je to trapaaaaas.
Nejsem si úplně jistá, jestli se mám poplácat po rameni za svoje úvahy „když si vezmu tyhle kalhoty, musím si vzít delší tričko, mají nízký sed, poleze mi zadel“ anebo se na to vykašlat, anžto je to tak ňák šumafuk… By z toho jeden… rezignoval. Když to tak vidí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 00:38

docela bych uvítala ban na výraz „jdu blejt, velebnosti“, protože moje jemnocitná rysí očička už by to pětkrát pod dalším článkem asi nemusela přežít ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 00:46

Jo, poloprdelacky, to je jak rakovina. Ja bych to udelala jak Konias - na hranici jak on s knihami, shrabnout ze vsech skladu a obchodu a spalit. To je hrich takove poloprdelacky,ale ze to nikoho nenapadne. Dnes jsem se zasmala, kdyz se mne znama ptala, zda jsem sbalila jednoho playboye, protoze jsem vedela jeho barvu spodaru - vzdy bile, i kdyz by to clovek do nej nerekl. Bohuzel ne tak tezke, protoze pan playboy, az nenosi katata s rozkrohem rappera u kolen, ma poloprdelacky v panske verzi.Na pul zerdi, spodary venku.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 07:36

Tak mi to už přijde nějaké smutné… -raději bych tady viděla fotky, které insirují, poukázat na povedené kombinace. Plagátování fotkami lidí, kteří nejsou ustrojení vábně mi přijde už smutné. Nic se tím nevyřeší, ti lidé si to neuvědomí… Na tohle by tu mohla být jedno samostatné oddělení, kam by se posílali tyto fota, ale opravdu už nevidím důvod, proč to samé stále opakovat dokola a pak se nad tím hromadně pohoršovat. Peklo mám moc ráda, proto jsem k tomu i cítila potřebu se vyjádřit. Hezký den


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 08:29

Niečo také naozaj existuje? Kam na tie fotky chodíte? ??


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 08:37

Nečetla jsem všechno, není čas, ale 100 bohů Šmoulinka!!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 08:55

ach jo! jsem se zařekla, že u podobných článků už NIKDY nebudu snídat..dost se mi párkrát zvedl žaludek - ti lidi jsou dneska fakt už úplně mimo..díky Bohu za moji maminku s vytříbeným vkusem.. :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 08:58

zelitschko: áno, áno, áno, prosím aj ja


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 09:36

Krůti rolka, Šmoulinka, nevěsta, prdel v legínách, … Moje sebevědomí letí vzhůru rychlostí světla! :o)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 09:46

Už se to tu několikrát objevilo, ale proč si to nezopakovat: I já se u podobných článků a fotek neskutečně bavím, Ada dokáže nejrůznější modely velmi trefně okomentovat, diskutující mnohdy také. Ale je zarážející, jak často se objevuje oddychnutí, že „jsem se na fotce neobjevila“. Mám dojem, že část diskutujících se obléká podobně, ale tady se jen ukájí na nešťastných, na které to padlo tentokrát. Posiluje mne v tom i značný výskyt doporučení na Háemka a podobné krámy. Objeví se tu článek o podzimní „kolekci“ a všichni (všechny): hurá do promodu! Nic proti těmhle hadrárnám, z HandM mám dvoje kalhoty, ve výprodeji stály tři stovky a i po pár praních vypadají celkem dobře, v CandA mají (hlavně v řadě Westburry) docela slušné pánské košile i obleky (pokud nejste nároční), zejména v zahraničních prodejnách těchto řetězců se něco dá koupit, ale přeci jen bych tu čekal doporučení na jiné obchody. Docela bych je uvítal, protože jako muž mám problémy u nás nakupovat a na Pařížskou nemám. Včera jsem prošel ZARU, samé hadry, ale cenami nešetřili. Cottonfield a ESPRIT – nuda. Běžné oblečení nakupuju už jen na dovolených. Když procházím v Belgii Galerií Inno (podobné, ale ne tak dobré mají i v Berlíně, kde ovšem doporučuji KaDeWe), vídeňským Peek and Cloppenburg atd., kde na velkých plochách visí oblečení, kvůli kterému byste u nás museli v nákupních galeriích do těch pitomých malých obchůdků se znuděnými a/nebo otravnými prodavači/podavačkami, tak si říkám, proč to u nás nejde? Jinak na něco originálnějšího je u nás lepší si najít nějakého nejlépe mladého návrháře/návrhářku (čímž nemyslím někoho, kdo už pár let batikuje) a nakupovat u nich.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 10:49

Prosím o odkaz na ten fotoalbum na beremese!!! :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 10:53

Ad krůtí rolka: všimněte si i elegantní obuvi pána vlevo a paní(??) vpravo od rolek (teda pokud to není cestou na koupaliště, to pak pardon). Ta drsňačka za paní v silonkách je též stylová, i když její foto asi nebyl autorský záměr…a nevidím u ní podprsenková ramínka (anebo žeby jo??). Zadky v bokovkách komentovat nebudu, to je marné; místo toho se budu snažit šířit osvětu ve svém nevirtuálním okolí…

Ada Pekelná
973 příspěvků 30.9.11 10:58

Podpažďová diskuze už vážně stačila. Myslím, že toho bylo řečeno dost - berte ohled na čtenáře, které to nezajímá. (V článku je sice jedna fotka s nedepilovaným podpažím, diskuze se ovšem rozrostla do neadekvátně obludných rozměrů.)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 11:03

Fuj. Já už vím, co tady mám čekat, ale stejně je mi z těch fotek vždycky úzko. A bylo mi úzko i dnes při cestě do práce - muži a chlapci v neforemných bundách s batohy na zádech. Sakra, vyšlete české muže do Paříže a ukažte jim, že existuje i kus oblečení s názvem sako nebo kabát!!!!!!!!!!O tom, že z nich polovina strašně nevoněla ani nebudu mluvit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 11:05

Panenka_bohemica - já si myslím, že nás načal výrazně odlišný vývoj od světové módy. Potom padla opona a my jsme chtěli všechno, co jsme nikdy neměli. Češi s nadšením a vervou přijímali všechno, co jim západ mohl nabídnout. A západ nebyl blbej a nabízel, co nikdo jinej nechtěl. Po téhle nadšené devadesátkové éře pak nezvratně muselo přijít veliké zklamání. A taky přišlo, ne jen v módě. Liidi byli zklamaní z toho, že jejich snahy nepřinesly kýžené ovoce. Nadšení a naivita prostě nejsou tak plodné jako nadšení a profesionalita. Takže momentálně jsme zklamaní, naštvaní a rezignovaní. A do toho přichází nová generace lidí, kteří to mají těžce na háku, narodili se do konzumu a vědí velmi dobře, jak si s ním poradit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 11:12

Blanche, já dneska taky měla štěstí - potkala jsem jednu slečnu v budně a sandálech, jednu paní a jednu slečnu v bundě a sandálech s ponožkama a mladý pár, který se bavil přes sluchátka. Ano, normálně měli oba na uších sluchátka a povídali si. Mně to přijde víc než nezdvořilý a to na etiketu zrovna dvakrát nedám. Ale asi jsem divná.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 12:05

Tentokrát se Adě výběr skutečně povedl. Taková koncentrace pekla tu snad ještě nebyla. To už snad není ani k smíchu. Jediné, co mi celkem nevadí, jsou ty lezoucí trenýrky u kluka s neonovými teniskami. Myslím, že jako celek to nemusí být zlé (alespoň v případě, že si stoupne a trenky se mu schovají pod kalhoty).
Stejně jako P. nechápu občasné výroky typu „ještě že nevyfotili mě“. Pozitivní sice je, že lidé, kterých se peklo týká především, tuto stránku objevili ale vzbuzuje to ve mě dojem, že výchovné účinky bohužel nemá.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 12:08

Je to prostě hrozný,strašně nevkusný,ale už mě to snad ani nepřekvapuje-myslím ty čumící prdele,sandály a ponožky.Co jsem ale ještě neviděla je ta krůtí rolka.Přece když je to podle poslední mody tak NEMŮŽU BEJT VEDLE-si asi říkala ta slečna.Tak to teda jseš vedle jak ta jedle a vypadáš hrozně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 12:25

Dobrý den, prokousala jsem se registrací, ačkoliv Peklo už čtu nějaký měsíc…Osvobozující pocit, že někdo se neostýchá říct na plná ústa Král je nahý a neschovává se za klišé „svobody, demokracie,jetokaždéhověc“ , politické korektnosti a konstruktivně Kritizuje v tom nejlepším slova smyslu a užitečnosti.
Z tohohle Adina příspěvku vyplývá víc než kdy jindy, že jí nejde o to ,že někdo není oblečen IN, podle móódy, (jak se tu jedna maturantka vztekala) ale že je oblečen nevkusně, , hnusně, nesouladně, nevhodně, lajdácky ať se momentálně nosí cokoliv.
Já jsem nikdy nenosila nutně to, co frčí - buď jsem usoudila, že mi to nesluší, nehodí se na mou postavu a věk, nelíbí se mi to. Ale ladit to musí - pobavily mě džíny a podpadky - nikdy jsem nad tí nepřemýšlala, ale šlo to vždycky intuitivně. Džíny jsem ovšem nikdy nenosila - první jsem si koupila před rokem v C A a jsou jediné, které sedí a jsou nositelné - mají pas opravdu v pase. :-) Nosím je jen v zimě.
Věčné téma bokovek, nepřestávám žasnout a cudně odvracím zrak - jednou jsem měla sto chutí říct dětsky boubelaté servírce na přelomu adolescence a dospělosti , ať mi s jídlem nestrká pod nos i své vyhřezlé bříško s vylézajícím ochlupením, které hrdě vystrkovala. Lolitka servírka, ale já jsem bohužel na chlapy a z tohohle se mi chtělo zvracet. Dodnes na to vzpomínám - před očima bílé třaslavé bříško a kuřecí prsa na talíři - mám z toho téměř gastronomické trauma.

Adiny trefy do černého vyřčené s grácií, fundovaností, nahlas a zvesela mě ho snad zbaví. Jako všech traumat z dnešní mediální scény…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 12:28

>>Panenka_bohemica napsal… >> Mám dotaz. Co teda vlastně zabilo českou módu? Ve třicátých letech jsme byli vyhlášení, o několik desetiletí později „nic nebylo“ a sehnat se nic nedalo, tak se šilo doma, jak nejlíp se umělo atd.

Porovnej filmy z první republiky a filmy po roce 1945 až do 1989/99. Všimni se jak jsou ustrojení chudí, jak bohatí. A pak to porovnej s postavama následné doby.

  • Bylo po válce, ČSR vytunelovali němci.
  • Bylo potřeba obnovit obecně průmysl.
  • Kvůli odsunu němců nebyla pracovní síla v zemědělství v bývalých sudetech.
  • Byl nástup socialismu a směřování ke komunismu.
  • Nastal obecný morální úpadek. Příčina? Můžu jen hádat (změna systému, změna morálních hodnot/žebříčku).
  • Exclusívní módní salony zůstaly, ale běžný člověk se málokdy do nich odvážil.

A nakonec si porovnej postarší herečky z filmů první republiky a postarší herečky z filmů 70-80 let. Nikdy jsem neviděla knírek u té první skupiny. U té druhé skupiny to byla naprosto běžná záležitost. Dalo by se říci, že kdo nedbá o svůj zjev, nedbá nejen o oblečení ale i zbytek těla či duše.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 12:36

gorila: ano, a pak do dorazil celkový ležérní styl současné módy. Čím se post-socialistické dívčiny mají inspirovat, když i hvězdy stříbrného plátna mimo červený koberec vidí jen v džínách? Panenka bohemica zmiňuje třicátá léta - jo, ale tehdy byla nejlíp oblékanou ženou světa Wallis Simpsonová. A dnes? Na dvanáctém místě je malá dcerka Toma Cruise! A podívejte se, jak se obléká její maminka:
http://www.dailymail.co.uk/…nappies.html
Pak hledejte někde inspiraci!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 12:46

No, mazec je všechno, osobně mě asi nejvíc dráždí „pekelné prdelnice“. Nedalo mi to, prolezla jsem beremko…a řekla bych, že tam ta teď už paní, má hustých fotek víc…Je to každýho věc, ale osobně bych to nazvala trezorovkou…

kurzatko
230 příspěvků 30.9.11 12:50

Připadá mi, že tu na jednu stranu máme děsnou šeď vypěstovanou komunismem, takže když opona padla, nikdo už se neodvážil vybrat si ze západní módy to nápadité a barevné. Ty dámy, které si jako mladé v šedesátých a sedmdesátých letech doma šily hezké oblečení, už jsou asi unavené a mají pocit, že se k jejich věku nic „výstředního“ nehodí. Na druhou stranu jsme celí nadšení sáhli po džínech a mikinách adidas, protože to tady předtím nebylo a každý to chtěl. Pamatuju si zážitek asi ze 4. třídy (rok 1996), kdy jsem jako jediná z naší partičky neměla modré džíny a samozřejmě se mi za to vysmívali. Měla jsem přitom džíny - vínové lacláče tkané do vzoru rybí kosti, které mi maminka sehnala kdoví kde, ale spolužákům už tehdy připadaly nepatřičné, protože jedině modré byly správné.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 12:57

Módu u nás zabila umolousaná totalita a na ni navazující zběsilý 90. léta, kdy jsme se předchozí šeď snažily dohnat. A jelikož jsme Slované a k ruskému vkusu tak trochu inklinujeme, šáhli jsme po glitrech, nápisech a kočičím zlatě.

Kamarádka studuje starý film a dělá mi občas screenshoty prvorepublikových hereček (i herců). A tím nemyslím jen všechny ty Mandlové a Baarové, o kterých se všeobecně ví, že byly kočky. Ten propad je tristní.

Jinak k debatě výše - slečna s bobroidním podpažím očividně protestuje proti náboženskému protestu. Takže nejspíš feministka, pro niž by byla podprsenka a žiletka symbolem šovinistických okovů :).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 13:11

a najhoršie na tom je, že oni nesrandujú, všetci do jedného to myslia vážne! V tomto si fakt pripadajú normálne a prirodzene!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 13:32

pro pana P, zkuste marks a spencer ikdyž tam modní výstřelky nebudou, spíše kvalita, ale ta je někdy taky potřeba. A dávám za pravdu že zahraniční ZARY, Promody a pod. jsou mnohem lépe zásobeny než u nás. Stačí přijet z Brna do Prahy už tam je rozdíl.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 13:45

při pohledu na tyhle vystrčený zadky jsem si vzpomněla, že jsem kdysi v jednom baru šla požádat slečnu, která seděla na proti mně otočená zády, aby na nás laskavě přestala vystrkovat prdel, že je to fakt nechutný, seděla na barový stoličce, takže byla nepřehlédnutelná! Bléééé, Asi se stím setkala poprvé, že ji někdo upozornil, byla dost v trapasu! je to nechutný!!! proboha lidi seberte se!!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 13:49

Ale teď vážně, proč se tu hájíte, že vy si teda k džínám boty na podpatku berete a vy v tom rozhodně tak blbě jako majdy výše zmíněné nevypadáte? Nikdo tady přeci neřekl, že kombinace džíny-podpatky jsou špatně. Špatně jsou podpatky se sportovní bundou, batohem atd. (a upřímně, jestli tomu pak dáte korunu riflemi nebo pláťáky, to už je fakt jedno).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 13:50

To: Nelze se nevyjádřit :-)

Zcela přesně. Pro většinu dnes znamená „ženskost“:

  1. být oblečená jako kurva


b) být přeplácaná růžová princeznička

MP Vila Amalka
14 příspěvků 30.9.11 13:50

K tomu feminismu, cross-dressingu a tak.

Ti lidé na fotkách jsou těžko „crossdressaři“, většina z nich oblékání vůbec neřeší, to je snad jasné…cross-dressing vyžaduje PŘEMÝŠLENÍ, tj. výsledek může být třeba pro někoho šokující, ale rozhodně bude nějakým způsobem estetický. Mimochodem mě se pánský styl na ženách líbí moc.

Ale trochu mě znepokojuje názor, že pokud je někdo žena/muž a obléká se jako žena/muž, tak je okamžitě v zajetí genderových stereotypů. Rovnost přece nespočívá v tom, že budeme stejní. Rovnost spočívá v respektu a těšení se z rozdílů. Jinak naprosto souhlasím s tím, co k tomuhle tématu řekla Alena Čechová.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 14:13

zrovna dneska jsem si vzpomněla na Módní peklo, viděla jsem maminku s kočárkem v super mini (džínové), kdyby se předklonila bylo by jí vidět až (víte kam), k tomu měla strakaté tričko nebo halenku nebo kdoví co a vrchol všecho byly neoholené CELÉ! nohy, mám pocit, že ta žena si je snad v životě neholila, protože to v žádném případě nevypadalo, že si je zrovna dneska náhodou nestihla oholit… fakt síla


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 14:18

Myslím, že už jsem tu psala, že to není o módě nebo o trendech… To je buď o snaze otrocky trendy být (koupím si bokovky, protože „se to teď nosí“), přestože na to nemám figuru a nemám vkus, abych si to uvědomila nebo je to o totální rezignaci, ale ne na módu, ale na sebe sama. Což nechápu. Jsem sice módní analfabet a trendy nesleduju, ale to, co na sebe natáhnu, dovedu rozlišit na úrovni „dobrý, můžu v tom na ulici“ nebo „blbý, převlíct“. A pokud je to na převlečení, tak si neřeknu, že „to přece stačí“. Nestačí. Určitá míra zájmu o sebe sama je pro mě standard.

kurzatko
230 příspěvků 30.9.11 14:25

Jinak nevím, co je na tom pravdy, ale ty partie, které tu na nás dámy na fotkách vystrkují, prý o to víc obrůstají špekem, jak jim je na ně zima. Mně je teda zima i za ně, bokové kalhoty mám doma jedny, zdaleka nesjíždí tak nízko, ale už k nim nosím jenom dlouhé tričko nebo košilku, asi mám oproti vyfotografovaným moc citlivé ledviny.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 14:32

Vílo Amálko, ale to že si v naší kultuře ženy holí nohy a nosí sukně, zatímco muži si nohy neholí a sukně nenosí, skutečně je genderový stereotyp, ne?

Když si u nás chlap vyrazí v sukni, lidi na něj budou divně koukat, protože se takový outfit u mužů nepřepokládá. Ovšem nemá to nic společného s biologickými rozdíly, protože v jiném prostopru a čase muži sukně klidně nosili. Takže je to genderové (kulturně podmíněné) a je to stereotyp (představa, jak má správný muž/žena vypadat).

Brambora
42 příspěvků 30.9.11 14:32

Omlouvám se Adě, která se o konci ochlupení v diskusích jasně vyjádřila, i ostatním, které se (ne)vyjádřily, ale neodpustím si svůj jediný přípodotek: ač je slečna na fotu nepříliš pečlivě upravená, chlupy v podpaží nejsou její, ale jsou to vlasy postavy před ní. Slečna není účastnice demonstrace, ale namíchnutá cyklistka, jíž demonstrující brání v cestě dále, což ji štve a vyjadřuje se k tomu znakem veta.
Ochlupení v podpaží i mezinoží a přilehlém okolí, jakož i kdekoli jinde je otázkou estetickou (pokud není vyholeno před operací, porodem, či dalším zásahem v místě, či při zavšivení a spol., kdy se stává otázkou dejme tomu zdravotní, či zdravotnickou).
Proč nemají ochlupení v mezinoží starými mistry vyobrazené modelky? Je možné, že se ho zbavily, ale i kdyby ho měly, tehdy se takto, čili sakumprdum malovaly ženy pouze pro potřeby pornografické. Pubické ochlupení dodávalo (a řekla bych, že to ještě poněkud trvá) příliš silný sexuální náboj na to, aby takovýto obraz mohl být zavěšen v normálně přístupné místnosti.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 14:42

Marks and Spencer je super. Teď jsem si tam koupil košili a to je úplně jiný level. Manželka ji vytáhla z pračky a ta byla téměř nepokrčená, taky kvalitní střih, švy. No a taky jsem tam narazil na parádní „chinos“ (kalhoty ze 100% bavlny), už dlouho jsem je sháněl. A cena? 600kč, takže úplná paráda.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 15:04

Souhlasim s Bramborou, taky si myslim ze to vubec nejsou chlupy v podpazi, ale vlasy postavy stojici pre ni. Myslim ze mnozi se tady vzrusuji nad necim co vlastne vubec neni :-).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 15:06

Brambor(k)o, o vztahu západní výtvarné umění + bobr jsem sem už dvakrát dála text z Wikepide, ale byl pokaždé smazán. Včetně úchvatné historky o viktoriánském kritikovi Ruskinovi, jehož o svatební noci k smrti vyděsilo zjištění, že jeho novomanželka chloupky v klíně (jako tehdy každá pořádná žena) má. Z obrazů ho neznal a porno si asi neprohlížel, tak ji měl za zrůdičku.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 15:08

K tomu rozdílu mezi prvorepublikovými a socialistickými herečkami - co se divíte, když před válkou byla vzorem upravená, pěstěná dáma, a po válce Jiřina Švorcová?!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 15:11

Úlovky jsou to pěkné. Teď jsem se přestěhovala do Brna a nevím, jestli je to tím, že bydlím ve městě, nebo že prostě po lidech více koukám, ale je tu docela dost módních exotů (zrovna včera jsem potkala pána celého oděného ve stříbrných věcech…fakt STŘÍBRNÝCH).
Jinak nejvíc jsem se lekla fotek nevěst.....jak se s tímhle chtějí pak chlubit dětem a tchýním??? To vážně nepobírám.

P.S.: Přijďte se mi mrknout na blog…jsem chudák začátečník bez sebevědomí a tak potřebuju čtenáře :).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 15:38

I když miakarina z jedenácti koček psala, že nemáme být tak kritičtí a „nekecat“ lidem do oblékání-tohle je strašné. Prostě je to nevkusné. Rolka, Šmoulinka a vůbec to celé…To vůbec není hezké…

MP Vila Amalka
14 příspěvků 30.9.11 15:39

Nanynko, já v žádném případě nevyvracím existenci těchto stereotypů. Reaguji na to, že ne všichni, kteří stereotypům odpovídají, jsou v jejich zajetí. To je rozdíl, ne?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 15:59

Amálko, tak tomu moc nerozumím. Výrazem „být v zajetí stereotypu“ chápete jinou situaci, než když člověk stereotyp prostě dodržuje? Jako že ho k tomu musí nutit násilím?

Já myslím, že podstatou sociálních stereotypů je naopak právě to, že si je lidé zvnitřní a drží se jich automaticky. O kousek výš třeba jedna čtenářka říká, že To-jehož-název-nesmíme-vyslovit pokládá za estetické u žen, ale vyloženě se jí nelíbí u mužů. A věřím jí, že to tak opravdu cítí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 16:17

Ty Ada, vies kolkokrat som uz vytahovala mobil, ze zvecnim nejaku tu zrudu? Ale potom si poviem, cert ich ber, nech im vidno az na uzliny.. ale ked je nieco huste peklo, tak sa mi zatmi pred ocami.. nevesta je bomba.. kde je ta pomyselna hranica medzi rozsafnostou a oplzlostou? A este jeden povzdych: Kedy uz bude konecne minus 20, aby sa vsetky tie roztecene, nevkusne odete kusy masa zakryli???

MP Vila Amalka
14 příspěvků 30.9.11 16:28

Tak samozřejmě máte pravdu Nanynko v tom, že když to vezmeme tvrdě na rovině podvědomí, tak jsme od dětství formováni vším okolo a jsme „naprogramovaní“ tak, že si od toho těžko můžeme pomoct.

Já jsem to spíš myslela tak, že se člověk může zamyslet nad oběma variantami (a) stereotyp b) nekonečné množství „alternativ“) a po zralé úvaze se rozhodnout, že mu ta momentálně stereotypní varianta prostě vyhovuje víc. Ale pozor, s vědomím, že má SVOBODU rozhodování (manipulaci médii apod. z toho teď vynechávám).

Ježišmarjá už tu zase filozofuju. Asi by to chtělo nový článek :).

Brambora
42 příspěvků 30.9.11 16:30

Ona Nanynka chce asi říct, že výraz genderový stereotyp je bez kladného, či záporného znamínka. Vzhledem k tomu, že furtum furt stereotypy odsuzujeme a z výrazu džendrtety také obdiv (nakonec ani neutralita) nečiší, může v myslích nás některých dojít k posunu.
Teď, když výraz „nepřizpůsobivý“ znamená všechno a nic, ale přesdržkovou vám přinese snáze, než co jiného, bychom se mohly/i snažit alespoň ve vlastní mysli posunům nepodléhat (a nebo si to aspoň nebrat na sebe :-) )

MP Vila Amalka
14 příspěvků 30.9.11 16:30

A to-co-nesmíme-vyslovit mi u mužů i u žen přijde stejně mírně neestetické (tj. chlapa v nátělníku na ulici ve městě prostě nechci potkávat za žádných okolností), ale nehroutím se z toho.

MP Vila Amalka
14 příspěvků 30.9.11 16:32

Aby bylo jasno, můžu ho potkat třeba na plovárně nebo v posilovně, tam je to samozřejmě ok.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 16:52

Kiwi, musím vám oponovat. Paní Švorcová rozhodně nebyla vzorem. Troufnu si říct, že byla takovým trpěným modelem socialistické ženy. Neznám žádnou ženu, která by se s ní tehdy chtěla ztotožnit, která by se chtěla kupř. oblékat tak jako ona. Ona byla spíš tím odrazem, ale v křivém zrcadle. Byla vlastně odrazem normalizační ženy z lidu, která si ale svůj úděl užívala! A to byla na tom to perverzní - představa, že ženské si to tady užívají.
Lid, čučící na ni v bedně, se s ní smířil, asi jako se smíříte s hemeroidy, ale jako žena byla spíš pro srandu.
Zajímavé je, jak její odkaz dodnes žije a kolika stereotypům dal vzniknout. Já bych tyhlety normalizační opusy nejraději zakázala, je to vlastně Zlo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 16:54

Amálko, Vám připadá hladké podpaží u žen mírně neestetické? Tak to jste asi první :-) Evidentně musíme věci nazývat pravými jmény, jinak se ztratíme v překladu.

Brambor(k)a moji myšlenku vyjádřila mohem šikovněji než já. Skutečně mi šlo o to, že když se sukně+podpatky+makeup+holení chloupků označí za genderový stereotyp, nemusí to nutně znamenat výzvu k jejich odstranění. V zájmu rovnoprávnosti.

Jenom je dobré si uvědomovat, že spousta věcí, které máme za přirozené (a jako přirozené je vnímáme) je ve skutečnosti kulturně podmíněných. Urozený Číňan by před 100 lety dělal „fuj, to je ale hrůza“ nad našimi neženskými, nezmenšenými chodidly. Tedy on by to nedělal, protože byl příliš slušně vychován, ale myslel by si to. ;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 17:03

Prej krůtí rolka :D Tak to je po mně!!!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 17:07

Docela se obávám doby, kdy bude z důvodu dodržování hygieny naprosto nutné vytlouct si zuby, vytrhat nehty, nahradit klasickou výživu intravenózní, a vyoperovat pohlavní orgány neb z hygienického hlediska snad neexistuje fujtajblovější záležitost než je párový sex. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 17:18

Bohužel se nemůžeme divit, že potkáváme takovéto přízraky, když se budoucí krev v oboru krejčovství a návrhářství, zde na diskusích chlubí tím, jak chodí nakupovat látky pro své výrobky do Flex-texu nebo k Mrázovi, místo toho co by je pedagogové nutili šít z kvalitních materiálů nejen co se týče kvality, ale i barev a vzorů. Co potom z těchto škol vychází je opravdu hrůza. Stačí se podívat na kvalitu zpracování u některých modelů i na přehlídkách, natož u konfekce. Když jsem se učila šít já, bylo kvalitního materiálu mraky i když to bylo za komančů. ČSSR byla oděvní velmoc. Dnes po krachu většiny textilních továren se každý snaží sem jen vozit šunty z Asie, které jsou barveny všelijakými jedy a jen málokdo je ochoten si koupit nějakou kvalitní látku, která zase v porovnání se značkovými oděvy nevyjde tak draho a něco si stvořit. Věřím, že to donutí mnohé přemýšlet o tom co si potom na sebe vezmou a hlavně, že při výrobě najdou i nějaké módní časopisy, nebo weby a naučí se základům oblékání.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 17:24

Velrybo - jasně, přeháníte - jinak vážně se váš výkřik brát nedá. :-))

to Alena Čechochá - to se velmi pletete, že Žena za pultem nebyla vzor - v té době bla populace tak proočkovaná, prosáknutá, zmasírovaná socialistickým pojetím ženy a kultury, že fakt tyto postavy a představitelky brala jako vzor. Jiný na výběr totiž nebyl.
Když dnes ty vykopávky vidím v televizi, ježí se mi chlupy a pamatuju si, jak coby malá holka jsem jsem koukala na Śvorcku za pultem a líbila se mi. Jsem ročník 69, takže v socrealismu jsem dospívala. Moc dobře si pamatuju, k čemu se průměrná žena chtěla rovnat. nemám jim to za zlé= televize byla a je mocný nástroj :-( a bolševik toho mohutně využíval…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 17:32

Lilip, tak to vidíte, já měla za to, že se nelíbí nikomu. Nikoho takového jsem totiž neznala.
Nejvíc si pamatuju tu scénu, kterak Anna Holubová leží v s panem Munzarem v posteli (to bylo fakt hnusný), moje paměť ji kdovíproč nechává i při aktu na hlavě tu krajku, tehdy pro prodavačky typickou. No a pak si pamatuju, jak zákazníkovi prodala Anna Holubová normálně kakao, jako by se nechumelilo. V celé ČSSR tehdy bylo kakao akorát v Tuzexu…a pak v samoobsluze Anny Holubové.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 17:43

Opět skvělé, kouknětě ale taky na Sartorialistu, jak si s ponožkami poradili v Miláně (taky došla tělová) http://images.thesartorialist.com/…_3649Web.jpg :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 17:45

ALeno Čechová - z dobrých zdrojů vím, že tyhle staré seriály se vysílájí pořád dokola právě proto, že mají velikou sledovanost - brr - . Nostalgie po starých hrdinech vymře až s posledním pamětníkem. Sebe teda nepočítám, ale pořád nepřestávám žasnout, kolik lidí po těchto sochrdinech teskní. Pocit při záběrech na plné Holubovic pulty mám podobný jako vy , chápu… Tehdejší móda se v těch seriálech ovšem odrážela mohutně. Ble.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 17:47

Celkem vzato by se k vytvoření souhrnného komentáře ke všem fotkám dala použít matematická operace „vytknutí před závorku“.
Před závorku by se v tomto případě vytknulo konstatování, že dnes již není pro většinu lidí žádnou hodnotou být dámou (gentlemanem).
Dáma a gentleman nevystavují na veřejnosti holý zadek.
Dáma a gentleman nevystavují veřejně dokonce ani spodní prádlo.
Dáma nenastrkuje spoluobčanům před obličej podpažní ochlupení (ani jakékoli jiné).
Dáma nevěsta neroztahuje na veřejnosti nohy (dnes již opravdu není nutné zkoumat, zda je nevěsta stále panna, a už vůbec není nutné zkoumat to veřejně).
Dáma a gentleman chápou, že dodržování nepsaných společenských konvencí, včetně pravidel stylu oblékání s ohledem na danou situaci, je jedním z atributů civilizované společnosti, přestože tato pravidla nejsou nezbytně nutné k holému přežití jedince.
Dnes již ale není ve většině společenských vrstev žádnou hodnotou být dámou či gentlemanem, a to je ten důvod, proč je tolik příležitostí k pořizování výše uvedených fotografií.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 18:27

Teda, Ado, Vy se s tím mazáním nemažete - a já už myslel, že jsem prošel!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 18:28

Rozcapena nevesta, to me fakt pobavilo :)) skvely clanek…a jak pravdivy, bohuzel…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 18:47

Alena Čechová: ptala jsem se na tu „Annu Holubovou jako vzor“ své maminky, protože já jsem byla v té době ve věku „po večerníčku vyčůrat, vyčistit zuby a spát“, a musím souhlasit s vaší verzí vzpomínek.
Dozvěděla jsem se, že pro ni ta prodavačka žádným vzorem nebyla, a to z mnoha důvodů: maminka měla vyšší vzdělání, byla přírodní blondýna a držela si styl oblékání i účesu přibližně jako z 60. let, protože tehdy „byla fakt kočka“. Navíc jí neskutečně lezlo na nervy přesně to, co popisujete s tím kakaem: bylo mimořádně iritující vidět v TV obchod plný zboží těsně poté, co se člověk v místní sámošce div nepopral s jinou zákaznicí o poslední balíček rozinek, protože přivezli jen 4 kusy, na dlouhou dobu poslední.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 20:10

No máte bod, Nanynko. Samozřejmě jsem myslela neoholené podpaží :).

Po přečtení vašeho posledního příspěvku si v podstatě myslím, že máme stejný názor.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 20:19

Ešte k tej „neveste“, konečne viem prečo sa kedysi bordelu hovorilo nevestinec.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 20:22

Lola, naprosto trefné - já jsem třeba klobouková - mám jich několik, v zimě v létě, mám elegantnější i sportovní, neutrální a zahradní variace (v klobouku pleju a ryju - jako pravá dáma). Nosím je už 15 let. Ale reakce jsou z velké většiny stejného typu: ty/vy jste jako za dámu, žejóoo(řečeno s výrazem jako urážka, přezíravě). Být „dáma“ je jako být hybrid - buržoázní zhýčkanec. -mám je ráda, líbí se mi, bez přikrývky hlavy si přijdu nedooděná a patří ke mně :-))

Stejně tak je to s perlami, které nosím - prý staromódní - ovšem pořád se prodávají,že…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 21:21

Bokovky jsou teda za mě druhá nejlepší věc na světě po krájeným chlebu a vodovodu.
Já totiž nemám pas, takže volím s oblibou délku těsně nad střed dolního tukového kroužku, protože pas v pase ze mě činí žok přeštípnutý vejpůl a prostě vypadám jako debil. Nicméně, juž dávno jsem přišla na to, že bokové věci mají být bokové, ne prdelové (Ada by věděla, jak to správně střihnout), a že taky existují i bokové kalhotky.

Než házet drobné do kasičky, zalepovala bych štěrbinu montážní páskou: Pani, začínáte praskat, já vás slepím.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 21:56

Alena Čechová: souhlasím, Švorcová byla v mém prostředí odstrašující příklad. Jako vzor byla vnímaná Šulcová, Šafránková… vidíte, už jsem to všechno zapomněla. Dřív asi Brejchová, ale tu já už jsem mladou neznala. Švorcka byla taková režimně spořádaná, nudná, příkladně šedá slepice. Jediné, kde se mi líbila, byla Věc Makropulos - v rozhlase, tam nebyla vidět. Ale hlavně jsme vzhlíželi k západním hvězdám, jak ty se oblékaly a bydlely!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 22:40

Boty na podpatku k víceméně sportovnímu oblečení, to je věc, která mě dnes a denně děsí ve snech:D K anketě- taková věc, jako holení, je otázka osobní hygieny, takže ať si jí každý udržuje dle svého uvážení, ale není nic lepšího, než stát v tramvaji vedle paní, která se drží madla, druhou rukou si „decentně“rukáv stáhne, aby měla větrání a vyvalí slušnou dávku odéru, který je díky roští chlupů ztrojnásoben.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 22:46

Sibylo, ona právě vůbec nebyla špatná herečka. Jenže se, slovy Milana Kundery, prostě skryla za svým obrazem režimní umělkyně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 22:50

Kultakutri: krájený chleba snad neeee… S vodovodem souhlasím a přidávám rychlovarnou konvici, ale chlebem jsi mě zklamala.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 22:55

2 Alena Čechová: Švorcová BYLA špatná herečka (resp. měla jen jednu polohu), k tomu předsedkyně SDU, takže jí brzy nechtěli ani prorežimní režiséři. Ženu za pultem totálně zničila, protože to původně měla být komedie a její role byla určena pro úplně jinou herečku, ale o tom se tu nebudu rozepisovat, protože se to asi netýká tématu jako můj příspěvek k úpadku módy po válce a já nebudu házet perly Adě k delete. Hezký večer!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 23:02

Dnes jsem stravila dopoledne s detma v nemocnici na chirde a rhb a po prvnim zahlednuti rolky mi automaticky naskocilo „a hele, dlahy s obinadlama!“ :)
Skoda ze nositelka neni sadelnatejsi, to by byla teprv prava rolka! :)

Borec s culikem to fakt neresi, miri zjevne na nejakeho lahvace na stojaka (vidim kastly s pivama a napis ALK…) a ma nejake modni peklo v pazi :)

Ale tedy mne dostala ta kocka s perlami a sandaly. Jak jsem rolovala dolu, tak napred sepnute vlasy, perly, naramkove hodinky, saty… rikam si pekny! Pak sjedu na tu sedivou dedkovskou sitovku… hmmm! a silonky me dorazily.
Ale zda se mi to, nebo je tehotna? ;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 23:06

Mně se v Čapkově Matce dost líbila, bylo to hodně vášnivý, ona mi vlastně pomohla pochopit tu matčinu trýzeň, jak přichází o jedno dítě za druhým.
V Televizi byla strašná, to jo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.11 23:24

Ad nevesta - ono to neni jen o soudnosti nevesty, pripadne paru, ale minimalne pulku viny nese aj fotograf :) Verim, ze tyhle pozy mohl klidne navrhnout on. Nedavno jsem zrovna koukala na tohohle fotografa, sikovnej, o tom zadna, ale ma tam spoustu s odpustenim „sukacich“ fotek, tj. evidentne k nim novomanzele nabada :)
http://svatebnifotograf.com/galerie_s/ a treba foto c. 20, 99 (ta je vostra!!!), 105 :) 109 nebo 124 (uf!) a dal se mi uz hledat nechce…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.10.11 00:26

Brňačko - eek.. fotka č.98, kde nevěsta vypadá, jako by močila v houští… to bych taky měla mít ve svatebním albu. Možná i v rámečku nad gaučem :))))))))))
371, 372… to je PEKLO. Pravé, nefalšované, hluboké. Nechápu, že tohle někdo je ochoten vystavit. Dobrý den, babičko, když už jsi tu sedíme nad kafem, nechceš si prohlídnout fotky ze svatby?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.10.11 01:32

Lilip: náhodou perly jsou zase docela dost in. Soudě podle zkušeností z fleru a z trhů, kde mi po nich lidi jdou (i když teda tam už se vyskytují takové ženy, které mají rády šperky, tedy ne úplně ty obyčejné džínomikinové ženské). Na co jsem ale alergická, je výraz „pravé perly“, když o nich mluví někdo, kdo je nenosí. Sakra není to nic drahého ani těžko sehnatelného ;) takže do toho :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.10.11 05:28

Holeni v podpazi a pouzivani antiperspirantu JE modni zalezitost a jsem presvedecena, ze za takovych 10 - 20 let budeme ty bobry zase vidat. Ja se v podpazi holim, protoze se mi to libi, mam rada tu hebkost. Ale nepouzivam antiperspirant.
Proc? Protoze vim, jaka to je obrovska bolest zanet potnich zlaz, ktere antiperspirant zpusobuje. Mela jsem ho jiz 3× a NIKDY NIKDY NIKDY vice. Nemuzete dat ruce k telu, nemuzete se samy najist, napit a vlastne ani zadek utrit. (samozrejme se nikde o zanetu potnich zlaz v souvislosti s pouzivanimantiperspirantu nepise, to by spolecnosti, ktere je vyrabeji, nikdy nedovolily)
Moje kamaradka ma dokonce od doktora primo zakazano antiperspiranty pouzivat. Mela rakovinu a dostavala do tela hafo jinych jedu, takze hlinik si do tela uz vtirat nechtela a ani nesmela.
Vim, ze existuje spousta druhu, ktere nejsou na zaklade hliniku - nevim jak vam, ale u me nefunguji.

A jeste neco - vzdycky jsem se vic potila na hlave nez v podpazi a vlasy si kvuli tomu neholim.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.10.11 05:30

Mimochodem - vsimly jste si, kolik lidi si myje hlavu jen 1-2× tydne? A pritom byva v lete spocena az beda.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.10.11 06:03

kruti rolku bych si ted dala moc rada!.) jinak ta obezni pani nejspis neni v leginkach protoze jsou u kotniku rozsirene! nebo vytahane? nebo, sakra, co to je za kalhoty kdyz prosvita pulka zadku??


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.10.11 08:29

To jsem se zase nasmála: nejvíc kasičce…co mě naopak vyděsilo, byla nevěsta s vyhrnutou sukní (opravdu není nikdo zvědav na její podvazky) a chlupatá slečna…Ach jo…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.10.11 09:46

modra_kocka napsal…
Trochu offtopic k tomuto článku, ale Ado, tvůj boj s džínami je asi marný :( Prapodivný internetový vítr mne zavál na stránku oblikacky.cz, kde jsou výhradně oblékací hry pro holky a dívky (nic sprostého, prostě jen kombinujete oblečení na namalovanou postavu kluka nebo dívky). Všechno je o tom, jaké džíny k jakému triku…
Kdo první najde 3 hry, které ke kombinaci nenabízí džíny, džíny a džíny s tričkem a tílkem, má u mě kilo jablek.

Zkus hru Lady Popular.

Kerstin
516 příspěvků 1.10.11 10:59

Holej zadek, podvazky a neoholený podpaží je nic.. Včera jsem byla s kamarády v hospodě, kde seděla u baru slečna, co měla minisukni :) ! Viděli jsme všechno!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.10.11 11:02

Tak jsem přijela z dovolené z civilizované západní Evropy.Je mi jasné, že všude na zeměkouli se najdou lidé,kteří nemají žádný vkus.Jen mi nějak přijde,že v česku je jich více než kdekoli jinde. U nás je z nějakého nepochopitelného důvodu převaha lidí ve sportovním oblečení na ulicích.Bohužel postavy těch dotyčných nějak nenasvědčují o jejich zálibě ve sportu.Většina nosí tenisky.To taky nechápu proč.Většina nepoužívá parfém/toaletní vodu atd. Taky nechápu českou zálibu v melírech,gelových nehtech..No češky jsou fakt „originální a své“…Jako přes kopírák a ještě si myslí,jak nejsou trendy.Jak uboze u nás vypadají i lidé,kteří jsou v důchodu je taky smutný pohled…Byla jsem v několika státech během pár týdnů,ale takovou zanedbanost a rezignaci na vzhled jsem skoro nikde neviděla(kromě bezdomovců).Není to jen o penězích.Ale o vkusu a stylu.A ty si za peníze nekoupíme.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.10.11 11:04

A k článku…Co fotka,to perla.Neuvěřitelné,co je možné vidět v ulicích. A zároveň smutný obraz dnešní kultury oblékání.

The sheep
30 příspěvků 1.10.11 11:48

Vidíte, co má ten ženich na hlevě?
http://www.beremese.cz/…tej/4076092/

Ano, jsou to brýle vhodné na kolo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.10.11 12:27

Docela mě šokoje kolika lidem připadají normální neoholené nohy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.10.11 13:01

Blair: nápodobně. Ještě víc mě tedy šokuje, kolik lidí je schopno něco odsoudit, jen proto že je to „módní, výmysl současné společnosti, vynález dnešní hrozné doby..“ I kdyby bylo holení nohou, podpaží, atd. opravdu naprosto moderní vymožeností, proč by to mělo být něco špatného? Naopak bych řekla, že je to rozhodně jedna z nejlepších moderních vymožeností. Odstraňování ochlupení u žen je logické, stejně jako malování nebo hezké obleční.. kvůli estetice.. chlupy jsou spíš testosteronová, mužně působící záležitost a proto se jich ženy zbavovaly nejen dnes ale v mnoha dřívějších kulturách. Mě osobně to přijde i hygieničtější, ale to už je vedlější. A že tam jsou z nějakého důvodu? No to asi bezpochyby, z nějakého důvodu se nám i mastí vlasy a přesto si je myju. Ne všechno co nám nadělila příroda je naprosto nepostradatelné.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.10.11 13:09

Blair…co je na tom šokujícího?? Je to otázka nikoliv hygieny,ale estetiky. Já napřiklad mám chlupy na nohou blonďaté a jemňoučké, sice si je holím, ale nijak zvlášť to nehrotím, když mi nevyjde čas, tak nevyjde, stejně pouhým okem není nic vidět a kdekoho na sebe šahat nenechám…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.10.11 13:12

The Sheep:

Fakt nechápu,proč je nutné mít na svatební fotce brýle na hlavě.A cyklistické o to víc…Že by další sportovec ? :-)

Tip pro Adu na další článek: Rádoby romantické,rádoby umělecké( čti kýčovité)svatební fotky.
To by bylo materiálu :-)))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.10.11 15:03

Evčo, já jsem tu ženu samozřejmě neošahávala, pouhým okem to vidět bylo a docela dost, když už si vzala to co si vzala.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.10.11 15:45

Alena Čechová: Samozřejmě existovaly ženy (jak píše i Lola) s vyšším vzděláním a rozhledem, či s lepším vychováním (ke vkusu, nebo jak to nazvat), pro které byla Švorcová ukázkou čistého hnusu. Nicméně byla na obrazovce neustále, jako vzor správné socialistické ženy (včetně kníru). Národ nesestává jen z distingovaných, sečtělých dam… a, jak už se taky někdo zmínil, opakování těch děsnejch soc-seriálů potvrzuje, že spousta diváků si to stále žádá. A „vkus“ se formoval i takovouhle nalejvárnou… v prostředí, kde klobouk nosila jen kapitalistická fiflena, kožich měl jen zloděj (s výjimkou Martičky Gottwaldový, samozřejmě, ta si ho zasloužila) a do opery bylo záhodno odskočit si od soustruhu rovnou v montérkách.
Spolu s mizernou nabídkou v obchodech, sečteno a podtrženo mi vychází, že i za tenhle úpadek můžou komunisti.
Těch pár snaživek, pídících se i v té mizérii po slušným oblečení, to fakt nevytrhlo…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.10.11 16:09

Velryba: „bude z důvodu dodržování hygieny naprosto nutné vytlouct si zuby, vytrhat nehty, nahradit klasickou výživu intravenózní, a vyoperovat pohlavní orgány…“

Ano, představa je to stejně tak bizarní, jako když přišel Semmelweiss s požadavkem, aby si porodní báby myly ruce.
Jinými slovy, pokrok nezastavíš.

Navíc, nejen hygienou živ je člověk - co takhle estetické hledisko? Pochybuju, že ty, které zde volají po návratu k přírodě (tj. k bobrům, krtkům a opicím :-)), v životě nepoužily třeba rtěnku. Pryč s dekadentní kosmetikou a podvodnickými líčidly!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.10.11 17:52

Kiwi: No právě. Ono totiž k těm jmenovaným (dnes zdánlivě bizarním) zásahům je podstatně víc „hygienických důvodů“ než k holení porostu ausgerechnet všude jinde než na hlavě. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.10.11 18:54

Může být. Leč protože moje zuby ani nehty nikoho nepohoršujou, zákrok by byl na můj vkus poněkud drastický a v neposlední řadě mi ho ZATÍM nedoporučuje ani jeden z deseti lékařů - zůstanu raději u obyčejného holení.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.10.11 21:02

Milé dámy, a vidět kasičku u chlapa, bože mne chraň, že jsem to zahlédla. Chlupatá zadel je fakt peklo!!! Bylo to na pískovišti, tatík plácal s kloučkem bábovičky na bobku. No, holt se nám tento nešvar rozrůstá… PS: maminy kupodivu s dětmi bábovičky neplácají, ale drbou a drbou a dítka okřikují - ale to je z jiného soudku…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.10.11 21:12

Já dlouho nezapomenu na slečnu, kterou jsem potkala v létě. Čekala jsem na tramvajové zastávce a proti mně si vykračovala slečna v tenoučkém bílém tričku. Logicky ji krásně prosvítala bílá podprsenka, ale vzhledem k tomu, že jí byla o dost menší a slečna byla obdařená, prsa ji z košíčků prostě vylezla a všichni tak mohli obdivovat její bradavky :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.10.11 09:26

Je dobře, že se v pekle bojím? Tohle budu rozdýchávat minimálně týden.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.10.11 10:27

„Z podobného kotle je kombinace chlapského oblečení a dámské kabelky. Kdykoli nadávám, že Češky neumějí kombinovat, dostává se mi námitek, že to není tak jednoduché a každý to nemá v krvi; ale, hergot, takovéhle elementární věci je potřeba mít v krvi?“

Bohuzel si toto myslim i o oboru, ve kterem delam ja. Rikam si, ze prece pochopit procenta musi kazdy. Omyl. Nekteri lidi to proste v krvi nemaji, a musi se to nejak naucit.
Proto tu chodim i ja. Snazim se neco naucit, a vyhnout se riflim. Nemam je rada, ale nosim je, jelikoz to je nejcastejsi vec na ulici, a ja modu proste okukuji. Kdyz zvolim neco tradicnejsiho, nemam stetsi a vypadam starsi nez jsem… Takze se drzim klasiky, pouzdrovka a kosile, ackoliv se mi kupa veci libi (mam rada romanticke prvky v mode, ale nejak je neumim kombinovat…).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.10.11 12:52

Na zajímavé řešení tvorby „kasiček“ přišli výrobci těchto kalhot (http://worldsfashionsstore.com/…loads/26.jpg), kteří nechali z horního okraje přímo houkat jakoby vršek bikin, takže pokud se někde něco shrne mělo by být zabráněno odhalení zadních i předních částí. Jak to ale funguje na silnější osobě v ohybu?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.10.11 12:56

Fialovy.Puntik: Sorry, ale tyhle kurví kalhoty jsou peklo i na štíhlých


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.10.11 13:06

Ahoj Ado mohla by jsi, prosím napsat článek o ruském stylu. Celkem často ho tu zminuješ. Myslím ruský styl, české ulice nebo i ruské návrháře. Moje kamarádka z Moskvy tvrdí, že ten styl známe jen z mrazíka a v Rusku je to jinak. Já o tom pochybuji tak bych uviítal článek na toto téma . Díky Andrey


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.10.11 13:50

Sekhmet: Vždyť jsem to taky myslela jako příklad vylepšení, co vše jen zhorší:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.10.11 16:39

Alena Čechová, Lilip: . Proč se lidi koukají na totalitní seriály? Třeba proto, že i když třeba Žena za pultem je někdy dost vtipná (Anna Holubová s Haničincem - ne Munzarem - v dece, večery otázek a odpovědí, plný regály apod.), tak jednak ti herci uměli hrát a jednak se do dvanácti dílů vešel příběh hlavní hrdinky plus v každém dílu příběh nějaké další postavy. Co se mě týče, pořád lepší Švorcová v plátěných šatech než řekněme štětina Bendová a spol ve VKV.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.10.11 16:46

A k tomu holení - jednou jsem viděla fotku někdy z konce 19. století, nevím, jestli byla pravá, nebo stylizovaná. Byly na ní asi čtyři ženský jenom ve spodních kalhotách, trochu při těle, jak bylo tenkrát v módě, ale byly všechny moc krásný. Některý pózovaly s rukama za hlavou, samozřejmě nebyly vyholený - a jakkoli se mi to u ženských na ulici nelíbilo, na těhle to bylo krásně ženský.

Na závěr bych se přimluvila za ban na formulace „poprskala jsem si smíchy monitor“, „jdu si pro kyblíček“, „jdu si vypíchnout oči“ a „hezký den“. A nešlo by to udělat tak, aby odkazy vyskakovaly v jiným okně? Nebo si to můžu nastavit sama (jsem počítačovej analfabet)?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.10.11 16:47

Predstavte si, ako budú tie svadobné fotky raz ukazovať deťom. :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.10.11 22:00

Kiwi, ale kdež, nikdo tu za nic nebojuje. Ať si každý holí co chce. Jen si myslím, že by nemělo být odsuzováno, když volí jinak než většina… nebo snad už jsme tak daleko, že za pár let odsoudíme i lidi, co se nemalují? Každý má trošku jinde mez toho, co dělá se svým tělem a co nechává přírodní. A dokud je to hygienické a neobtěžuje to okolí, tak je to jeho věc.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.10.11 00:33

kultakutri: krájený chleba má nejradši děda Simpson?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.10.11 09:57

Ovec:
taky hlasuju pro ban. A obzvlášť na tu „velebnost“.

Otevřít odkaz v jiným okně si nejspíš (závisí, co máš za systém+prohlížeč www) můžeš sama, když na něj klikneš opačným čudlíkem myši – např. v internet exploreru vyběhne nabídka, a hned první možnost je „otevřít v novém panelu“.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.10.11 10:08

No tak to podpaží je ovšem hustec na tisícátou. Když jsem zahlídla ty trčící chlupy ku světu, zvedl se mi kýbl.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.10.11 10:19

Švorcová byla dobrá herečka a DOKONCE to byla pěkná ženská. Otázkou je, co ze sebe udělala a nechala udělat. A jestli zkazila Ženu za pultem, která měla být komedií, tak díky jí za to (i když si myslím, že se na těchto serailech nic zkazit nedá).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.10.11 10:40

Ovce, máte pravdu, omlouvám se panu Munzarovi, ten se mi docela líbil… Ale už jsem od toho televizního světa natolik odtržená, a vzpomínky občas klamou, že se dopouštím těchto politováníhodných lapsů.
Nevím, kdo je Alice Bendová, ale kdybych to věděla, jedovatou slinou bych jistě počastovala i ji :-) (a googlit si ji nechci)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.10.11 10:41

Sakryš, Ovec, sorry


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.10.11 11:07

Přimlouvám se za otvírání odkazů v novém okně…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.10.11 11:19

Ado, slibovala jste příspěvky o holení mazat. Tak to prosím udělejte na prvním místě u fanatiček Brie a Martinky, které tu názor odlišný od toho svého nálepkují slovem „nenormální“.

To už je snad trochu za hranicí, ne? Považovat sebe sama za jedinou „normální“ a ty, kteří mají k nedepilovaným lidem tolerantnější přístup za „nenormální“.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.10.11 11:25

Brambora: i s rizikem, že mi to Ada smaže - jistě, hodnotit herecký výkon je věc značně subjektivní, ale dovolím si tvrdit, že Vaše tvrzení, že Švorcová byla dobrá herečka, je výrazem Vašich nízkých roizlišovacích schopností, podobně jako její „pěknost“, pomineme-li dobu, kdy byla velmi mladá. Pusťte si něco z Ženy za pultem a vnímejte, jak hraje, jak jen pronáší ty věty.
A k tomu kažení a co z toho mohlo být: Holubová byla psána pro Jiřinu Bohdalovou a měla to být hlavně komedie. Pro soudružku Švorcovou se však role musela přepsat, občas tam ale něco zůstalo (a s tím si většinou neuměla poradit). Původní žánr je docela dobře pozorovatelný na vedlejších postavách, třebé te holčině v podání Hany Maciuchové.

Abychom se vrátili k té modě: někdo mi radil Marks and Spencer a že tam mají hezké chinos za 600. No, nic moc (materiál), ty za 1200 (mají dva druhy) jsou lepší, ale hrozně široké. BTW: proč mají všechny jen v tmavě modré? Možná proto, že jsem byl jen v menší prodejně v Praze na Andělu. Taky jsem vlezl do NEXTu, kde mne nemile překvapila další nálož červeno-modře-bíle kostkovaných košil. To už se jich nezbavíme nikdy? Kalhoty jen džíny nebo do obleku. Ach jo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.10.11 11:50

kiwi: v socialistických časoch chodili ľudia do opery slušne oblečení, určite si tam neodskakovali v montérkach, aspoň ja som nemala to šťastie niekoho v nevhodnom oblečení vidieť, na rozdiel od súčasnosti, keď je divadlo plné džín, mikín, tenisiek a dokonca aj bermúd a flip-flopov
blanche: viem, že som mimo ale včera som bola na koncerte Richarda Mullera a okrem výborného koncertu som si užila aj pridanú hodnotu, všetci hudobníci boli oblečení v oblekoch a vyzerali úžasne. Dan Bárta, hosť večera jediný nastúpil bez saka vo vzorovanej košeli a tým ma dosť sklamal, práve jeho by som v obleku rada videla.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.10.11 12:57

Skarletko, to je vidět, že nepamatuješ padesátá léta :-) Tehdy se oblečení na úrovni pokládalo div ne za podvracení socialistickýho zřízení… a cíl byla skutečně ta rádiovka a ty tepláky… šátek místo klobouku… oni se jim na to lidi částečně vykašlali, neboť starší generace si ještě pamatovala první republiku, a mladší zas dychtila po zcela jiných vzorech než Sovětským svazu… takže to nedopadlo až tak zle, nicméně pokus tu byl.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.10.11 13:54

Souhlasím s Kiwi - Ludvík Vaculík třeba vzpomíná, že pěvecké soubory v padesátých letech vystupovaly zásadně ve svetrech bez saka, a oblíbené byly svetry zadní stranou dopředu, aby se demonstrovalo, jak pohrdají měšťáckými přežitky. Ale my už asi pamatujeme spíš soumrak socialismu, kdy většina lidí zoufale toužila vypadat co „nejzápadněji“. Pamatuji, jak o venkovské pouti dorazila k sousedům příbuzná rodina, všichni v háčkování jedovatě cukrátkových barev - matka a dcery šatečky, otec se synem vesty, papírovou růži v knoflíkové dírce, a široký úsměv: „Co říkáte? Američani, co?“


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.10.11 15:11

kiwi: pravda je, že som ročník 1960, takže pamätám časť rokov 60-tych, ale vtedy som riešila nanajvýš dĺžku svojej minisukne a to, či mám pod ňou také modré trenky z telocviku, lebo v našej štvrti vtedy slušné dievča do 10 rokov bez treniek pod sukňou
na ulicu nevyšlo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.10.11 16:48

Skarletka: pravda, úplne sa mi vybavilo, že trenky boli ako na telocvik, tak aj na „von“ najlepšie oblečenie! (teraz myslím na lietačku, nie pod sukňu, to som už nezažila - ale keď som mala trenky, bralo sa to ako kraťasy, to si spomínam)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.10.11 17:16

Alena Čechová: Klidně Ovce, to je totéž:) Bendová je jenom příklad, ale když si jí nevygůglíte, o nic nepřijdete:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.10.11 17:53

Malá poznámka pod čarou…
60. léta = 1951 - 1960
Skarletka si může pamatovat léta maximálně sedmdesátá :-)
Ono si to hodně lidí plete… ;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.10.11 18:16

Markrom: promiňte, ale nepletete se Vy? U dekád tak tomu přeci není: např. 20. léta jsou 1920-1929. A tato „roaring twenties“ ukončila krize. Rok 1968 byl v šedesátých letech. Pokud je tomu, jak tvrdíte Vy, pak se plete - tipuju - 99,9% lidí, včetně odborné literatury.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.10.11 18:29

markrom: 60. léta není matematický pojem, spíše společenskovědní, je to něco jiného než 6. desetiletí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.10.11 19:20

Swinging Sixties neboli šedesátá léta jsou sedmá dekáda 20. století. Léta 1960 až 1969.

Striktně matematicky sedmá dekáda začala až v roce 1961, tak jako 21. století začalo až v roce 2001… ale rok sem rok tam. Že se Pražské jaro neodehrálo v sedmdesátých letech je na beton.

Mallindy
1 příspěvek 3.10.11 22:54

Člověk kromaňonský žije! :-))) Ta předposlední fotka je teda pořádný retro :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.10.11 07:59

Markrom: než schytáš dalších pár pohoršujících se komentářů. Z logického hlediska máš pravdu, skutečně 1. desetiletí např.: ve dvacátem století je 1901-1910 a třicátá léta by logicky měla být také 1921-1930. Ale bohužel, jednou je to ustálený pojem a všichni vědí, že 60. léta, jsou podle nich 1960-1969. Z logiky to nevyplývá, ale to spousta věcí.Takl to neřeš a určitě nemá cenu tady někoho opravovat;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.10.11 12:17

ja stale nemozem uverit vlastnym ociam!to fakt tolko ludi v cechach povazuje neoholenu zenu za nieco uuuuuuplne normalne?nechcem nikoho odsudzovat ale toto je uz fakt sila!bud tu pisu sami starsi ludia generacia ktora nepoznala este poriadne ziletky alebo velmi lenivi ludia ktorim sa nechce obatovat 5 min.kazdy den v sprche na vyse!lebo ja to tak robim kazdy den to beriem ako samozrejmost!ved sme v 21.storociiiiiiii!haloooooo ludia!v zivote by som si nedovolila obtazovat okoloiducich ludi tym ze mam bobra v podpazusi a v lete samozrejme aj v bikinach!podla mna to patri dnes k samozrejmej hygiene!neviem preco ale u nas by taku zenu na ulici ukamenovali!(obrazne)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.10.11 12:26

@Sely - nie ze by som nesuhlasila, ale ja zas nemozem uverit tomu, ze tolko ludi nevie, okrem ineho, ze za interpunkcnymi znamienkami ma byt medzera a na zaciatku vety je velke pismeno…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.10.11 15:10

Ad Alex: a všimněte si toho měkkého „i“ ve slově „ktorím“. Taky vykřičníků za každou větou (asi odkoukaných z titulků Blesku) i zmnožení samohlásek: uuuuuuplne, storociiiiiiii a haloooooo.

Někdo si prostě může chlupy holit každý den, a stejně ho ostatní budou mít za barbara ;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.10.11 15:46

Sely: ja zas nemuzu uverit kolik lidi se zacvakne v puberte a nikdy z toho nevyroste.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.10.11 16:46

OT otevírání odkazů v novém okně: no stačí klliknout na kolečko na myši a ejhle…ono se to otevře v novém okně..to je div,co???


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.10.11 18:11

krůtí rolka, rozcapená nevěsta a dírka v noční košili si zasluhují zvláštní cenu za tvůrčí invenci!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.10.11 20:41

Alex: když už si všimne, že je 21. století, tak by z toho měl vyvodit, že používání počítače s sebou nese nějaká obecně respektovaná pravidla. Přitom těch základních není zas tak moc. Každý má mezery někde jinde, někdo v holení, někdo v typografii.
Jinak původně mi ten článek přišel dost vtipně napsaný. Ovšem s každým komentářem, ve kterém je jediným obsahem jásání nad fenomenálními obraty krůtí rolka a spol, mi přijde vtipný míň a míň.
Akorát že jsem zase OT, takže opět aspiruju na smazání.
Mimochodem, kde se lze vyjádřit k tomu Experimentu s moderovanou diskusí?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.10.11 06:52

Alex, Nanynka, Hahaha, Marťas, Levandule - souhlasim.
Sely - také je možnost, že sice žiletku používáme, ale tolerujeme , že někteří ne. Pokud jsou čistí a slušně oblečení, nevidím důvod se pohoršovat.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.10.11 07:17

Ty polední dvě fotky nevěsty by bylo možno zařadit i do článku Svatební devatero - k bodu Kvalitní fotky na památku.
Nejleší je fotograf, který se touží právě s vašimi fotkami ucházet o místo v časopisech pro pány…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.10.11 08:14

Navrhuji autorce také napsat krátký článek, který by dámám vysvětlil, jak krutě si může s proporcemi postavy pohrát výběr kabelky. Možná už tady takový článek je, ale zatím jsem na něj nenarazila. Já vím, že není lehké sehnat k zadku o objemu 120 a více centrimtrů přiměřeně velkou a tvarovanou kabelku, ale kombinace obří pr**e a malinké hnusokabelčičky mě vždycky spolehlivě omráčí (viz. druhé nebo třetí foto), podobný efekt má obrovská kabelka na velké ženě, vyvolává to ve mě dojem valící se laviny.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.10.11 08:26

Čím víc na to koukám, tím míň mi jde do hlavy fotka „podle sukně lze určit, že jde o ženu“. TO je vážně SUKNĚ? Ne hadr na podlahu? Ne triko od vietnamců, který následně požmoulal v tlamě nějaký přežvýkavec a paní si ho pak uvázala kolem pasu, aby ho jako dopravila domů, kde z něj ten hadr na podlahu udělá? Fakt jako sukně?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.10.11 10:04

Ella: Spíš je div, že někde jsou ty nový okna vyskakovací samy od sebe a někde ne. Nevím proč, tak se ptám, no.

lindiste
348 příspěvků 5.10.11 10:20

Jo jo, Ello, tos nám to natřela :) A já jsem ráda, že jsem se dozvěděla nejen něco nového o klikání myší, ale i to, že jsem dokázala udělat radost jedné egohoničce. Zajímavé, jaké jsou možnosti odpovědět na normální dotaz, či prosbu.
Mimochodem, na kolečko se kliká fakt docela blbě.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.10.11 10:28

@Lindiste - na klikanie na kolecko sa da zvyknut, tiez mi to na zaciatku vobec neslo, a teraz si bez toho pracu na PC ani neviem predstavit :-) A dalsia moznost je mat pocas klikania na odkaz stlacene Ctrl, otvori sa to potom na novej zalozke (alebo Shift a otvori sa v novom okne).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.10.11 10:34

Ještě, že se nedá fotkou zachytit antizápach mnoha lidí !!! To by byl článek kompletní.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.10.11 12:25

Lindiste: nemusí se klikat nutně na kolečko, stačí na pravé tlačítko myši, tam je ten výběr taky. Je to vlastně jedno kliknutí navíc, mně to nevadí a otvírám tak odkazy i na těch stránkách, o kterých vím, že tam se to do nového okna otvírá automaticky.

lindiste
348 příspěvků 5.10.11 13:30

Ok, tak radši zanechme klikání, jinak budeme obviněni(y) z oftopinkování. Uvedené možnosti samozřejmě znám, ale nějaké línější řešení bych uvítala :) Já si potrénuju s myškou a třeba to půjde.
Ale k tématu, jedno se mi jeví jako nepochopitelné - samotná existence bokovek. Přijde mi, že kasička musí vzniknout snad pokaždé, když se člověk nosící bokovky ohne. Navíc u džínoviny, která se po chvíli nošení roztáhne, jak si vzpomínám na zkušenostmi před mnoha lety, když jsem je ještě nosila. Každý módní trend jednou přejde, tak proč zrovna tohle se musí sakra tak držet? Mají bokovky nějaký zvláštní účel? Já už kalhoty x let nenosím, tak se v tom vážně nevyznám.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.10.11 13:34

Lindiste: no co je tohle za otázku? Bokovky jsou přece sexiii!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.10.11 14:24

Bokovek se teda musím zastat, ostatně někdo už to psal. Jsou typy postav, kterým docela sednou (nemluvím teď o takovém tom úplně nizoučkém extrému), na rozdíl od kalhot s vyšším pasem, které pak někoho jako já přeštípnou jako vosu a nevypadá to nic moc… Stačí nosit delší vršek a „kasička“ nemá šanci. Samozřejmě, pokud je někdo nesoudný a bere si k nim trička pomalu nad pas, tak to je jiná.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.10.11 14:51

No hlavně kalhoty se přece nedělí na „kalhoty do pasu“ a „bokovky“. Je tam postupné spektrum, od extrémních bokovek (že by skoro mohly být vidět jisté chlupy) až po jen mírně bokové kalhoty.
A kalhoty klasicky do pasu už jsem snad deset let nikde v obchodech neviděla. I dvoje slušné kalhoty mám mírně bokové.
A pokud si vzpomínám na džíny do pasu, co mi jako malé holce vnucovala maminka, které končily ve skutečném pase, tedy nejužším místě trupu, bylo to dost nepohodlné. Ale pasové sukně naopak preferuju, sluší mi víc než bokové ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.10.11 14:57

já bych označila fakt, že kalhoty do pasu udělá s postavou to, že jakoby zmizí pas. Koukala jsem třeba na sebe, když mám docel avětší bříško, tak i když by dámy plnoštíhlejm holkám doporučovaly kalhoty, nebo sukně do pasu, tak opticky zmizí pas, i když se říká, že do pasu naopak zvýrazní. Já ať kouká,m.,, jak koukám, tak potom vypadám spíš jak hrom do police. Ale pokud si k sukni do pasu vemu delší tričko, tak je to fajn. nevím mám divnou figuru a opči já, nebo ne? :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.10.11 14:58

Lindiste: bokovky rafinovaně, sexy a originálně odhalí bříško / pneumaticku / tukovy val / strie / chloupky na zádech (nehodící se škrtněte).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.10.11 15:11

Dámy, na ten poslední obrázek se čeština připravila už dávno. Proč by jinak byla příbuzná slova NEVĚSTA, NĚVĚSTKA a NEVĚSTIT NIC DOBRÉHO.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.10.11 15:15

Já bokovky nosím; resp. nemůžu nosit kalhoty do pasu. Nosím tedy ty, které mi drží na výčnělcích pánevních kostí. Mám totiž chlapeckou postavu a nemám pas, tudíž mne kalhoty, které mi na bocích sedí, v pase škrtí, nebo mi ty v pase sedící vytvářejí v místech boků nehezké boule. Můžu nosit pánské, ale ty se v mé velikosti nedělají a taky mají obráceně zip, což mi vadí. Zadek mi ale nikdy nevylezl nebo si toho nejsem vědomá.
Podle mne člověk, jemuž ta zadnice leze, má špatnou velikost kalhot, tedy jsou mu malé přes boky. Ono se to tam nějak vměstná a nacpe, ovšem při prvním sednutí si vyhřezne pravda najevo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.10.11 15:17

ad bokovky: taky se jich musím zastat. Samozřejmě ne těch, jaké nosila Britney Spears. Pro mě jsou nejpřijatelnější a nejpohodlnější kalhoty končící zhruba na výběžcích pánevní kosti za předpokladu, že mají dost látky na zadku. Pak kasička nevzniká. Mám štíhlý pas a větší zadek a kalhoty do pasu se v požadovaném tvaru špatně shání. Navíc podle mě opticky zadek ještě zvětší, o což teda nestojím. Navíc mi připadne, že se sezením vymačkají na břiše, čímž ho škaredě zvětší, i když ho nijak vyvalené nemám. A navíc mi jsou kalhoty do pasu hrozně nepohodlné při sezení, i když mi nejsou těsné. Takže prosím neházejte fanaticky všechny bokovky a jejich nositelky do jednoho pytle.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.10.11 15:20

Aleno, zrovna jsem dopsala a koukám, že nosíte stejně vysoké gatě. Já mám postavu výrazně ženskou a stejně se mi líbí víc bokovky. A taky mě kalhoty do pasu. Takže to asi nebude postavou, ale prostě tím, že kalhoty do pasu nevypadají dobře (nebo aspoň nám se na nás nelíbí) a prostě škrtí :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.10.11 15:21

Chtěla jsem napsat: A taky mě kalhoty do pasu škrtí.

DanielaS
5346 příspěvků 5.10.11 16:55

Nejlepsi jsou kalhoty vepredu na urovni vybezku panevni kosti a smerem k zadnimu stredu se zvysujici tak, aby zamezily kasickovemu efektu a zaroven netrpely estetickymi neduhy dopasovych kalhot. Nedam na ne dopustit. (A ano, siju si je sama.)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.10.11 17:46

(pozor, offtopic! Prosím urputné hodnotitelé, aby tento vzkaz nechávali bez povšimnutí, je určen jen jedné osobě. Děkuji :))
Baba Jaga: jestli někdy bude nějaký sraz pekelnic, tak bych tě ráda poznala osobně. Líbí se mi tvůj přístup a názory. (a už dlouho jsem neslyšela žádnou čerstvou průvodcovskou veselou historku ;) )


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.10.11 19:31

Tak asi by se měla ujednotit terminologie, co to jsou bokovky. Když jsem si kupovala svoje poslední džíny (tak před dvěma lety), vytahovala prodavačka na pult samé takové se zipem max. 5 cm. Nesměle jsem poznamenala, že bych potřebovala „nějaké vyšší“, a ona vytáhla jediný model kalhot - které končily na těch pánevních kostech, se slovy, že vyšší se už nedělají:) Holky, kterým leze zadek, podle mě nosí ty „podbokovky“, ne to, co tady popisuje DanielaS, Baba Jaga a Alena Čechová.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.10.11 19:53

Podbřiškovky!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.10.11 20:45

DanielaS: napadlo mě taky bobrovky, ale to by si někdo mohl myslet, že mluvíme o střešních taškách:))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.10.11 21:23

Modra_Kocka: nápodobně :-)

FoxInTheBox: gratuluji k vymyšlení geniálního terminu technicu. Myslím, že je naprosto vystihující a pomůže nám rozlišit slušné kalhoty od těch nižších.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.10.11 21:24

Jo, co kdybychom sepsali Peklopedii se všemi našimi užitečnými termíny?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 00:33

Baba Jaga: nestačilo by napsat na Wikipedii příslušná hesla? ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 08:24

no já mám jedny kalhoty s cca 5cm dlouhým zipem, ale zadní díl je přitom odhadem o 8cm vyšší, oblečené přitom vypadají jako bokovky, takže zase jsme u střihu ;-), já bych neškatulkovala, chce to věnovat trochu času zkoušení více střihů, co nám sedne. Mimochodem kalhoty tohoto střihu jsem dost ocenila v těhotenství, netlačilo mě břicho :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 08:40

Kalhoty (i ty do pasu), pokud vím, ze vždycky stříhaly tak, že šly vzadu „dokopečka“, aby pásek na těle seděl. Takže bych to viděla taky nejspíš na nějaký nedostatek ve střihu. Ale možná, že Číňani to mají jinak, jenom my jsme jim jakasi zapomněli říct, jak to chceme ušít.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 08:49

Zajímal by mě, jak má vypadat střih bokovek a vůbec, jak mají bokovky sedět, aby mi nelezla celá zadnice a zároveň, aby mi to netlačilo do břicha a neměla od knoflíku odřený břicho, protože břicho mám vyvalený a při cvičení mám pocit, že ještě víc nafoukne … No je pravda, že ve škole jsme se učili konstrukci bokových kalhot.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 09:02

Skvělý článek! o typicky českých nešvarech v oblékání :o)) Neříkám, že i já se občas neustřelím, ale když vidím tohle, tak si ještě můžu gratulovat, že to není zas tak hrozné…ponožky a sandály k šatům bych si rozhodně nevzala, to budu radši trpět v podpatkách x)) a co se týče „bobrů“ - v přírodě jsou chránění, ale v podpaží je prosím nechovejte :o))
Těším se na další článek


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 09:19

Modra_kocka: tak to by bylo dokonale pekelné, infiltrovat tam naše hesla … muhehe… vzhledem k tomu, že čím dál víc lidí bere Wikipedii jako seriózní vědecký zdroj hodný diplomky … mmmuhehehe

DanielaS
5346 příspěvků 6.10.11 09:44

Jasne ze strih musi jit vzadu do kopecka, jenze vite, co usetrite latky, kdyz to fiknete rovne?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 10:08

Myslím, že u těch kalhot je hrozně důležité, jak to ošidil/neošidil výrobce. Včera jsem byla v obchodě a měla jsem na sobě pár nižších (ještě níže než výčnělky pánevních kostí), ale zadní sed měly vyšší (střih do kopečka), a zadek to pěkně schovalo a celkově to bylo docela pohodlné. Jenže to byly rifle za cca 1600,– Kč a ne za 300,– z tržnice.

Dále: řekla bych, že ani kalhoty do pasu nemusí ten pas schovat. Jenom by asi měly být vytvarované a ne ošizené. Aby to na těch slovanských „kytarách“ opravdu sedělo. Ten pas se pak neschová, ale obtáhne. Ale… nikdy jsem neměla kytarovou postavu a už dlouho jsem na sobě neměla kalhoty do pasu, takže se můžu mýlit.

to Alena Čechová: mám spíš chlapecké boky a včera mi luxusně seděly jedny pánské džíny. Ale skutečně luxusně, tak, jak mi NIKDY žádné jiné (ani dámské) neseděly.

Jinak taky hlasuju pro výšku kalhot na úrovni výčnělku pánevních kostí.

MP Jezinka
101 příspěvků 6.10.11 10:34

Ženské v naší rodině máme bohužel všechny rovnou postavu, tedy celkem neznatelný pas. Máma mi vždycky říkala, že když si vybírám džíny, tak jedině pánské a že mám kašlat na to, jak na mně prodavačky budou koukat, když tam přijdu. Má pravdu, pánské džíny tomuto tvaru postavy sluší nejvíc.
Určitě se dá najít vhodný střih i u dámských, ale je jich málo a upřímně, nechce se mi tolik času věnovat výběrů džínů …


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 10:52

Měla jsem kalhoty do pasu, které mi seděly, pas neschovávaly, naopak mi dělaly skoro ploché břicho. Ale byl to sekáčový úlovek nedžínových kalhot se zipem na boku. Džíny jsem nikdy do pasu neměla.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 11:23

DanielaS: Pravda. …Teď mi došlo, proč se na zadních dílech těch kovbojských montérek začalo dělat sedlo: Ušetřili 10 cm látky na celkové délce a nastavili to sedlem, které šmikli z prostříhaných zbytků.

DanielaS
5346 příspěvků 6.10.11 11:44

No dyk. Aby jim v sedle netahlo na zada.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 12:52

ja mám slovanskú gitarovú postavu a krátky driek, som zvyknutá len na nohavice do pása, takže občas mám problém, lebo pás mám až niekde na žalúdku, takže musím prácne upravovať výšku sedu a to teda párať pás a zips, upraviť dĺžku a objem v páse a znovu to našívať je toľko roboty, že je tuším jednoduchšie ušiť nohavice celé. Ale minule som bokovky rehabilitovala, lebo som skúšala také vyššie bokovky, horný okraj mi bol práve po pás, a keďže boli bez opaska, iba s takým založením, stačilo iba upraviť obvod, takže čo sa mňa týka, všetko zlé je na niečo dobré


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 12:55

To Lindiste - lehký OT o klikání:

ještě je možnost nainstalovat si prohlížeč Operu. Tam se dá zvolit možnost „Gesta myší“. To se pak např. klikne na odkaz pravým tlačítkem myši, drží se, sjede se trochu dolů a zpátky nahoru a odkaz se otevře v novém okně. Nebo se kdekoli na stránce podrží pravé tlačítko, lehce se cukne doleva a načte se stránka, která tam byla předtím.

Na Google Chrome se dá nainstalovat doplněk s podobnou funkcí. Na Internet Explorer a Mozillu prý taky, ale to jsem nezkoušela.

Standardně funguje (ve všech prohlížečích) to, že se klikne na odkaz levým tlačítkem, podrží se a odkaz se „přetáhne“ na horní lištu, tam, kde jsou otevřené záložky/panely. Ale to se pak taky táhne přes celou obrazovku, zas tak pohodlný mi to nepřipadá.

Některé odkazy se po kliknutí otvírají ve zvláštních oknech kvůli tomu, že to programátor - html-kodér tak nakódoval.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 15:38

Babo Jago, wikipedie není seriózní vědecký zdroj, je to sekundární zdroj, jako takový jde někdy použít (v oborech, kde nejsou lepší primární zdroje), ale hlavně je výborným rozcestníkem na primární zdroje (zvlášť anglická je výborně ozdrojovaná). A jedním z nejlepších informačních projektů všech dob. Učitelé na vysokých školách informačního zaměření jí fandí (což samozřejmě ale neznamená, že na ní jde postavit diplomku, kde má být několik desítek různých zdrojů).

(a nevím, co jsem provedla, ale od včerejška mám stále neschválený příspěvek :()


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 17:56

Ani: Jasně, díky za poučení. To jsem opravdu nevěděla. Cítíš se líp?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.10.11 17:49

Jsem tu dnes prvně a moc se mi líbí, že někdo hledí na svět tak, jako autorka. Denně vídám tyhle hrůzy
ve všech věkových kategoriích, je to smutné. Je třeba být tolerantní, ale hygiena se tolerovat nedá, natož vulgarita. Cit pro estetiku chybí u nás kdekomu. Jistě není náhoda, že cizince (zvláště důchodce) poznáváme na dálku. U starších lidí je to zřejmě doznívání socialistického věku, ale mladí zase nevědí, že s volností by měli používat i sebekorekci. Ale co, ulítnou i osobnosti,
moc mě mrzí, že jsem si nestáhla fotku Carla Lagerfelda k příležitosti jeho narozenin psali, jak je dokonalý a detailista - přitom mu na fotce koukaly z nosu centimetrové šedivé chlupy! Každý by měl asi začít u sebe, ale zcela určitě ti nejpekelnější tyhle stránky nečtou.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.11 23:09

To Kay:
Nevím, jestli je můj příspěvek ještě aktuální, týká se to dotazu ohledně svatebních šatů. Ale stejně přispěju svou trochou do mlýna :-). Před měsícem jsem se vdávala a při přípravách jsem se tehdy zařekla, že NIKDY si na sebe nevezmu svatební uniformu, tj. stažený korzet a velkou sukni. Mám ráda (a údajně dle ostatních i mé drobné postavě sluší) empírový styl, a proto jsem si nechala ušít bílé empírové svatební šaty s vínovou stuhou; ušít proto, že sv. salony „překvapivě“ nabízely většinou jen tu šlehačku s korzetem. A výsledek naprosto dokonalý. Bylo to pohodlné, elegantní a také originální. Každý mi pak upřímně říkal, že konečně vidí něco jiného na nevěstě, než tu sv. uniformu a že je to velmi pěkné. Takže, v jednoduchosti je krása :-). Toť můj názor.
Jinak ta nevěsta (či spíše tanečnice ze strip baru?, v tom lepším případě…) mě dostala. Takhle se veřejně ukazovat s podvazkama. Co je to za „módu“. Hm, asi jsem konzervativní, ale tohle by mě vážně nenapadlo :-).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.11 07:45

To podpaží… POMOOOOOC!!!! To už jsou úplné třásně, skoro bych čekala, že se na tom začne tvořit i plíseň! Ale rozcapená nevěsta mě už ani nepřekvapuje poté, co si holky dávají na různé chaty a jinam po netu dobrovolně fotky, na kterých vypadají jako reklama na vykřičený hampejz. Asi si myslí, že tak jsou „upe nejvíc seksiiiii, tyjo“, tak proč by taková neměla být i nevěsta, ne? :-)))))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.11 07:47

Elen: ráda věřím. A vsadila bych se, že to možná bylo levnější než obnošená šlehačka z půjčovny.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.11 11:34

MYslím, že nevěsta na posledním obrázku chtěla odcílit tohoto efektu… http://digiarena.e15.cz/…eImages.aspx?…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.11 20:17

žišmarja, vy jste boží :-D čtu sotva třetí článek a stávám se věrným čtenářem!! :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.11 01:13

Nelze se nevyjádřit :-):
Co je to ženskost?!
Je to součást genetické informace, která přináleží jen ženám?
A nebo si takovýhle pojem kdysi dávno někdo vymyslel? Tak dávno, že pro nás už přešla myšlenka ve skutečnost…?
Nevěsta je nevkusná, o to nic, ale více než takováhle fotka mě zraňuje boj za ženskou cudnost.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.11 09:21

Velmi vydařené kousky…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.11 17:03

Hihi, nevěsta je fakt ftipná, se jí ty vlastní nohy tak líbily, že zbytek obrazu naprosto ignorovala… navíc ty pózy sou strašný.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 11:42

Nevesta super, kiež by bolo viac báb, čo nemá komplexy a nebojí sa čo-to rafinovane odhaliť! ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 12:32

Zjevně v tomto státě děvčata nedokáží pochopit, že kalhoty o tři čísla menší opravdu NEJSOU sexy… o nevěstě a podpaží radši ani nemluvím.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 17:26

Krůtí rolka je dokonalost sama!!!!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.11 11:10

No co… která nevěsta by na svatebních fotkách netoužila ukázat sněhobílé kalhotky při póze á la já jsem malá nevinná nevěstinka a myslím to ironicky… Hm, nikdy mě nepřestane udivovat nevkus některých českých žen. Vykouknuté ramínko jsem ještě schopná pochopit, ovšem ponožky v sandálech?? Podpatky ke sportovním hadrům?? Nebo naopak úúúžasný elegantní look zabitý teniskama od Rákosníčka… hm…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.11.11 18:41

Krůtí rolka!! :D Ta je fakt moc..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.1.12 22:53

Já také opravdu nechápu, nechápu, nechápu, co ty ženy vede ke kombinaci batoh-bunda-podpatky. Vždyť už je na první pohled patrné, že to jaksi „nešmakuje“ ! Ach joo..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.2.12 20:49

Ta chlupatá, fuj… Připomíná mi moji učitelku biologie ze střední. Nudná divná blondýna, která o žiletkách snad neměla ani ponětí a i přes tu houštinu v podpaždí nosila výhradně trička bez rukávu, u kterých v létě sahala kola až do pasu. O existenci deodorantu taky ani tucha, neboť v létě byl pot nejen vidět. Kdyby to bylo někdy před třiceti léty, budiž, ale tohle je asi tak pět let nazpátek :@

Vendy123
2 příspěvky 20.7.12 14:48

Krůtí rolka = the best! :D

Čírina
566 příspěvků 15.12.15 20:33

Ta nevěsta… Hlavně mě irituje, že očividně nemá na takovou pózičku rozsah a proto má půvab skládacího metru, který celou tragédii ještě umocňuje. Když se na ní podívám, úplně mě začnou bolet vazy v podkolení. A na druhé fotce stojí jako chlap. Hm, po kratší úvaze je na ní nejhorší, že vypadá jak transvestita.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Labutí jezero

Autor: Ada

Balet v Národním, to není žádný muzikál pro turisty ani komedie v... Celý článek

Jarní ulice, pekelné jsou velice

Autor: Ada

Z jara každý ocení poetické odění: okopané křusky v jarním blátě... Celý článek