Jedinečné šaty na míru

29.10.11 | autor Ada

*

"Ples, věneček, svatba, večírek nebo rande ve stylu Pretty Woman? A vy jen marně obíháte obchody, butiky a půjčovny, ale nic neodpovídá vašim představám? Nechte si navrhnout šaty odpovídající přesně vašim křivkám," láká text na facebookové stránce návrhářky Michaely Luníkové. Ta je podle uvedených údajů studentkou VOŠ oděvního designu a managementu (předpokládám, že jde o tuto školu), návrhům a šití se věnuje od útlého mládí (myslela jsem, že útlé mládí člověk prožívá právě na studiích, ale zřejmě to začíná dřív) a má za sebou již nějaké módní přehlídky.

O Michaele Luníkové jsem nenašla zmínku jinde než na Facebooku (tip na její Facebook jsem dostala od čtenářky), proto předpokládám, že jde skutečně o studentku a s profesionálním šitím a navrhováním pro lidi se snaží teprve začít. Je tedy ještě možné něco zachránit. Takže Michaelo, mám pro vás několik rad.

Pretty Woman byla prostitutka, to je pravda. Řekla bych však, že ženy vzhlížejí spíš k její druhé podobě, tedy k elegantní ženě, která z Vivian vznikla po zamilování do šarmantního milionáře.

Zdroj: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.189642507767446.46078.189633267768370&type=3

Červeno-černý úbor je z kolekce Moulin Rouge, u které není uvedeno, zda je určena na karneval, nebo pro nošení někam na večírky nebo plesy. Jestliže je to ten druhý případ, tak je to špatné, takové šaty se na ples absolutně nehodí; většina žen má však snad tolik soudnosti, aby to poznala. Odhalená stehna, divoké průstřihy, organzové a krajkové cáry, síťované punčochy - nic z toho na ples nepatří. Velmi krátké sukně a vzorované punčochy jsou vhodné jen na neformální večírky.

Jde-li o šaty na maškarní ples, pak je to v pořádku. Spousta lesku, volánky, hodně odhaleného masa, vykukující krajky punčoch a levnější materiál, aby se zákaznice ve víru karnevalu nemusely bát, že někdo něco utrhne nebo polije vínem. Nikam jinam ale tyhle šaty nedoporučujte. Myslím to naprosto vážně. Např. v těchto fialových by mohla být návštěvnice plesu či večírku vynesena v zubech za pohoršování veřejnosti. Krátké sukénky jsou fajn, ovšem všeho moc škodí.

Zdroj: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.189642507767446.46078.189633267768370&type=3

Stejně jako ostatním návrhářům, i vám, Michaelo, bych doporučila vzdát se levného polyesterového saténu a organzy; a když už bez nich nemůžete být, zacházejte s nimi tak, jak jim to přísluší (viz článek o saténu).

Víc přemýšlejte o konstrukci a pečlivěji pracujte. Týká se to většiny šatů, ale tohoto zeleného modelu zvlášť: jeho živůtek vypadá jako kousek hadérku, halabala přivázaný na modelku šňůrkami.

Zdroj: http://www.facebook.com/photo.php?fbid=189643024434061&set=a.189642507767446.46078.189633267768370&type=3&theater

A ještě obecně k celé kolekci. Zůstanu u předpokladu, že má jít o kolekci, na které jste se vyřádila, zapojila svoji kreativitu, prostě si udělala, na co jste měla chuť. Výsledek je ale nenápaditý, ucouraný, jako rychlé náčrtky dívenky, která si poprvé prolistovala katalog Beate Uhse.

1) Přestaňte si myslet, že váš mozek je jediným a jedinečným zdrojem úchvatných nápadů. Takových mozků je moc málo. Mozek běžného člověka získává inspiraci studiem a pozorováním.

2) Studujte historii módy. Pokud ji nemáte ve škole, studujte ji doma. Zaměřte se hlavně na tu novodobou (od konce 19. století).

3) Studujte tvorbu slavných návrhářů, vykrádejte jejich nápady a pracujte s nimi. Všímejte si materiálů, střihů a zpracování. Analyzujte, zkoumejte a zkoušejte napodobovat.

4) Studujte i další obory - architekturu, přírodovědu, malířství - a všude hledejte inspiraci, něco, co by se dalo zpracovat do oděvního návrhu.

Z hlavy, ve které nic takového není, nemůžou vzejít jiné než chudičké návrhy.

A teď ke galerii šatů do společnosti. Těm červeným nelze vcelku nic vytknout, jsou to jednoduché koktejlky bez ramínek, které dávají vyniknout výrazné barvě.

Zdroj: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.189644514433912.46080.189633267768370&type=3

Bílé minišaty mě svádějí k dotazu, do jaké společnosti jsou určené. Takhle superkrátké mini se hodí jedině na party, a i tam jsou hodně odvážné. Mám dojem, že je to spíš top než šaty. Máte-li slabost pro sexy šaty, zaměřte se raději na vypracování, aby šaty nemačkaly prsa a na břiše nedělaly nevzhledné varhánky. Bude to pak mnohem přitažlivější než sebekratší sukénka.

Zdroj: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.189644514433912.46080.189633267768370&type=3

Krajková aplikace přecházející v ramínko je pěkný nápad, šaty ovšem ukazují typickou bolest mnoha českých návrhů: nejsou promyšlené. Nápad, který se mi zrodí v hlavě, musím promyslet, zpracovat, dát mu nějakou podobu. Kolekce světových návrhářů, ale i obrazy slavných malířů nebo budovy slavných architektů působí dojmem, jako by si jejich autor sedl ke stolu, vzal tužku a během hodiny to ze sebe vysypal. Hotové, perfektní, připravené k prezentaci. Ne že by se podobný geniální zášleh nemohl dostavit, mnohem pravděpodobněji je však za novou kolekcí, obrazem či domem spousta přemýšlení a trápení.

Krajková muří nožka objímající modelku působí, jako by ji někdo ledabyle načmárnul na papír a dál se jí příliš nezabýval; ve vsazeném klínu a proužku na předním dílu sukně je zase jakýsi zárodek zajímavého geometrického členění, ale ani jemu nebylo dáno se vyvinout a narodit.

Zdroj: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.189644514433912.46080.189633267768370&type=3

Návrhářství je práce jako každá jiná. Musí se u ní přemýšlet. Jinak to dopadá, jak to dopadá.

Než článek vypustím na web, musím vám, milí čtenáři, promluvit do duše. Pod minulým článkem je tak nakecáno, že se do mysli nutně vkrádá filmová průpovídka o poblitých alejích. Nejen že přes veškeré prosby a výhrůžky offtopicujete, až se hory zelenají, také se vzájemně napadáte a do úmoru prořešujete každou pitomost, která vám utkví v mysli.

Takže prosím: méně diskutujte mimo téma. Neútočte na sebe. Nepředvádějte svou chytrost a psychologické schopnosti, nikoho to nezajímá. Vydolujte v sobě smysl pro humor (tvrdí se, že my Češi ho máme, ale já mám dojem, že to tak žhavé nebude) a pro nadsázku. Bavte se jako normální lidi. Bylo by fajn, kdybych zase začala dostávat méně mailů se stížnostmi, že diskuze pod články se nedají číst a berou chuť přispívat.

A ještě jsem chtěla pozdravit nové čtenáře, které přivábil rozhovor v magazínu Mladé fronty. Děkuji za všechny pochvalné a milé maily, které mi posíláte - a nezlobte se, jestliže nedostanete odpověď, nestíhám vyřizovat všechno, co bych chtěla!

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 19:11

jenom by mne zajímalo, jestli na fotkách je autorka tohoto veledíla nebo přemluvila svoje kamarádky, které se chtějí stát modelkama:-), aby pozovaly…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.2.12 17:24

Jelikož pár těchto jejich „modelek“ znám tak vím, že ony jsou ještě hrdé na to že mohli posloužit jako věšáky na tyhle hrozné šaty… :/

Januscha
2 příspěvky 18.3.13 23:45

Na fotkách si pozuje i sama návrhářka :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 19:13

Cenné rady podané mimořádně milým, až trpělivým přístupem. Ada ukázala, že má kromě té pekelné i lidksou tvář.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 19:14

Čekala jsem také nějakou poznámku k výběru modelek a jejich póz, ale jinak znovu dobrý článek.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 19:18

děsný. hele ale na candrbály v menším městě jako u nás jsou to luxus šaty, jelikož posledně tam někdo vydával za plesové oblečení lurexový obtažený svetr pod zadek+silonky+lodičky


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 19:19

Ty krátký červený se mi až na ty záhyby nahoře fakt moc líbí! :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 19:19

Nápady snad zajímavé, ale naprosto nezvládnuté - viz na prvních fotkách nakrčená jedna strana švu - tenhle lesklý levný materiál je sfiňa, jen tak se ušít nedá, chce to značnou zkušenost a řemeslnou dovednost… A ta zatím slečně chybí.
O „zajímavých“ pózách modelky raději pomlčím…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 19:24

PS: Ty bílé ultramini bych ještě o pět centimetrů zkrátila a přidala velmi široké kalhoty obtáhlé přes boky - a bylo by to mňam!
Modrý model bych rozvolnila přes boky a dala mi hladkou lehce áčkovou sukni bez černých nesmyslů - ten černý šlinc přes rameno by vynikl a model by vypadal promyšleněji.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 19:26

nedalo mi to, a podívala jsem se na celý facebook profil a musím říct, že se Ada ješte krotila ve výběru šatů. Vřele doporučuji projet celou fotogalerii na FB.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 19:28

Ty první šaty jsou neuvěřitelné! A ty ostatní nejsou o moc lepší. Rady jsou opravdu hezky napsané.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 19:29

Ježiš ty šaty jsou fakt strašné! Ale zase se mi hodně líbí ty jednoduché červené šaty. Tam je ten satén pěkně využit. Ale nějak se nemůžu zbavit dojmu, že zrovna na tej fotce je ta fotka smontovaná ve photoshopu. Nevidím stíny, kraje postavy jsou moc ostré a ty šaty jsou nějak moc lesklé … máte ten dojem taky?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 19:34

Ty fialové. Maso. A ta vyvalená vana! Nebo je modelka těhotná?
Ty jsou tak hnusný, že bych s nimi skoro měla chuť postrašit přítele. Nechat se někam pozvat a a pak se smrtelně vážnou tváří v nich přijít. Pokud neodolám, dám vědět, jak to dopadlo :D Moje jízlivá dušička se úplně tetelí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 19:35

No jo, plesová sezóna se blíží. Já bych jen doporučila ženám pod lesklé šaty tohoto typu stahovací prádlo, aby nevypadaly být v požehnaném stavu, např. jako modelka na první fotografii.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 19:35

Ale tak slecna je jeste mlada, az profesionalne vyzraje, treba nas jeste prekvapi, vzdyt kolik slavnych modnich navrharu zacinalo s kolekcemi, za ktere se po letech temer stydeli? Spousta (ne vsichni, samozrejme). Dejme ji par (desitek) let a uvidime, co bude. Treba se zlepsi, treba ne (koneckoncu, kdyz se podivam na sve fotky, kdyz mi bylo kolem 20 let, tak se nestacim divit, jake obleceni jsem nosila a povazovala za vkusne, a to si dnes - o nekolik let starsi- myslim, ze vkus mam mnohem vytribenejsi, ale holt zadny uceny z nebe nespadl a chybami se clovek uci, ze).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 19:37

K těm snesitelným červeným… Tam to alespoň zazdili kurvíma botama. Anální špička. Yummy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 19:41

No mi to připadá jako negližé…jako asi do ložnice bych si klidně něco takového vzala i s těma punčoškama. Připadalo mi, že skoro nikde to nesedí pořádně přes prsa kromě jedněch šatů se zavazováním za krk.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 19:43

Já si myslím, že ty šaty dole mají krajkovou vsadku kvůli tomu, že autorka neodhadla šířku a byly moc úzké. A krátké. Protože dole je ta krajka našitá taky. Z nouze ctnost. Fuj.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 19:43

Uf, niečo také ako na prvých fotkách som pred XY rokmi ešte na ZŠ doma vytvárala z pošpendelných zvyškov látky a šatiek čo sa povalovali na dnách skríń..A ešte pred nástupom na SŠ ma idea že to je pekné opustila :) Kašlat na to, že to vypadá /až na červené koktejky :)/ ako pre ľahkú ženu ( veľmi lacnú ľahkú ženu ), to by mohol byť pokojne umelecký zámer..ale že je to tak strašne zle ušité?Kašlat na to, že je to strašne zle ušité, keby to bolo v kategórii „moje trénigové pokusy“,ale ono to má naozaj ambície sa predávať?Čím nezhadzujem snahu onej snahy,ale chcelo by to trošku kritického oka a schopnosti sebareeflexie :)!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 19:43

Nechápu, proč trošku nezapracuje s jinými materiály, vždyť je tolik různých látek, textur, které se dají kombinovat, dá se s nimi hrát…satén je tak ožehavý, modelky mají pěkné postavy, ale zrovna k nakousnutí v tom nevypadají:/

A souhlasím s tím, že se tu v diskuzích každý bere strašně vážně…i dříve to tu byl samý offtopic, ale bylo docela fajn tu diskutovat, teď je to hrůza běs - změť lidí, co si na život a na smrt stojí za svým názorem/životním stylem a další změť, co se jim k tomu potřebuje dokola vyjadřovat…:/

Ameline
99 příspěvků 29.10.11 19:45

Tak, já myslím, že na začátek to není tak špatné. Svým způsobem jsem podobně začínala taky (ale na bárbínách a ještě na základce) a mám pocit, že člověk si tím projít prostě musí, tomu tvůrčímu nadšení je strašně snadný podlehnout, ono to v tý hlavě vypadá tak geniálně… a naučit se přijmout, že ne vždy je to s odstupem opravdu tak úžasný je zvlášť pro hrdou povahu dost těžký.

Časem ale má podle mě potencál


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 19:49

Tak neviem, ja si myslím, že navrhovať oblečenie, šiť ho a ešte predávať vyžaduje VKUS a tu som ho nikde nenašla, tak by bolo asi vhodné mladej slečne doporučiť, aby sa vrátila z krátkej cesty a našla si inú prácu. Ja napríklad zbožňujem Grace anatomy a vôbec si nemyslím, že by som mohla operovať, liečiť…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 19:52

Ty fialové mne skutečně baví. Z výstřihu se deroucí jakýsi chumáč mi neodbytně evokuje ochlupení, plus ta vyvalená vana. Korunováno přiznaným okrajem samodržících punčoch.
Co se té návrhářce asi honí hlavou??


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 19:56

Ježiši Kriste!!! Co to zas je? :D Ty červený krátký jsou v pohodě, ale zbytek je teda šílenej!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 19:56

K tomu bych ještě podotkla, že v každém obchoďáku mají ty šaty lepší. Vůbec netuším, proč by si něco takového kdokoli kupoval?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 19:57

Alena Čechová: Nechtějte vědět, co se honí v hlavě mně. Nutí mě to uvažovat jako řádně oplzlého chlapa.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 19:58

Alena Čechová: Protože je to přeci voriginální ruční práce a jedinečný kus :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 20:00

mne sa pacia tie s cernou krajkou. a tie na druhej fotke - neviem, ci je modelka tehotna alebo sa jedna o tak nelichotivý strih, že zvýrazní každé deko naviac


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 20:00

První troje „šaty“ mi přijdou dost na jedno brdo… Všechny jsou to výrazně barevné a děsivě krátké kusy saténu(myslím na semafor…), ze kterých se valí organzový bebech. Z něj se možná ještě vyloupne nějaký ten závoj…trochu mi to připomíná Popelčin oříšek… Napůl otevřený ořech, ze kterého sem tam čouhá kus látky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 20:01

Ach, plesy se blíží, ještěže na ně nechodím, to by byla přehlídka strašidel… Ale ty modré jsou fascinující… Autorka se zapomněla v dětských letech, kdy šila na panenky, použít 2 různé krajky bez ozdobného lemu, navíc téměř s pocitem - ono je to malý, tak to nastavíme - viz dolní lem. Vzbuzuje to ve mně dojem záclony. Barevný kontrast u takových šatů působí opravdu dojmem kurtizány ze saloonu, použitím krajky tón v tónu(nebo alespoň kontrastní modré) by jistě nevypadalo tak děsivě.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 20:02

K tomu čouhajícímu kusu látky… Připomíná mi to notně srstnatého chlapa, který si myslí, že mužnost zdůrazní porostem deroucím se z rozhalenky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 20:03

Do hampejzu dobrý.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 20:05

Ale dámy, kdepak má brát taková bordelmamá inspiraci pro svá děvčátka? Výstřihy, průstřihy, průsvity,síťování, srdíčka od palečku po prdýlku…
Jen nevím, jak se k tomu hromadnému pózování „nachomýtl“ chudák J.A. Komenský …
Těm krátkým červeným se omlouvám.

Linie
2020 příspěvků 29.10.11 20:09

Předpokládám, že autorka šaty tvořila asi v prvním ročníku jako školní práci. Proto ta nedokonalost návrhu i provedení. Ona má ovšem zřejmě dojem, že je již dokonalá a výrobek lze prodat.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 20:11

Tenhle post mi přijde jako docela zbytečné vynakládání energie .. obyčejná nactiletá nanda bez talentu, co si pro modely vytvořila facebook profil, takovejch je … prostě zcela neškodná a nezajímavá osoba, která si to tady stejně asi ani nepřečte, a i kdyby bude jí to stejně úplně fuk.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 20:14

Já se ptám jen: Proč? Proč takové šaty? Vždyť takové se nikam nemůžou nosit, působí strašně lacině… vždyť to musí i sama návrhářka vidět, když to vidím i já!
A jak je vidět: nejlepší šaty jsou ty nejjednodušší - tedy ty červené.
Aďa k tomu vlastně řekla vše a kdo se chce inspirovat nebo pokochat návrhy začínajících návrhářů, ať se koukne na Project Runway :)

Frankie
213 příspěvků 29.10.11 20:14

.

Příspěvek upraven 12.11.12 v 13:57


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 20:15

Bohuzial mam taky blby pocit, ze tejto „navrharke“ nepomoze ani dalsich 20 rokov praxe …


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 20:20

Víte nad čím přemýšlím? Z čeho si to milá studentka financuje, ne nadarmo se totiž říká „chudý jako student“ a látku vám nikdo zadarmo nedá, nemýlím-li se. A pokud je správná odpověď: „Z toho co utrží za prodané šaty.“ Tak si beru provaz a jdu se někam pohoupat, protože to na plesech nechci vidět. Buďte zdrávi.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 20:21

Mě rozsekala tahle věta: Pretty Woman byla prostitutka, to je pravda. Řekla bych však, že ženy vzhlížejí spíš k její druhé podobě, tedy k elegantní ženě, která z Vivian vznikla po zamilování do šarmantního milionáře.
Jinak ty jednoduché červené šaty mi připomínají jednu moji noční košili.. Znám jen jednoho módního návrháře osobně, a ten takhle rozhodně nezačínal. Nejdřív se naučil šít! A to věci, jako jsou košile, kalhoty, saka.. Pak se teprve vrhnul na vlastní tvorbu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 20:24

Myslím, že Ada chtěla být shovívavá, když tolika ten minulý hate přišel moc. Tipuji, že nikdo zabývající se módou může opravdu věřit, že tahle by se mohla zlepšit. Nebo dobře, zlepšit jo, ale ne tak, aby z ní něco bylo. Vždyť je to horší jak leckteré „tvořilky“ z fleru.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 20:25

/nemůže věřit tam mělo být


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 20:27

Kurví kroje, běda, kurví výrazy a postoje! Dejte mi s tím pokoj! Článek velmi hezký, božsky trpělivý.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 20:27

No… šaty jsou opravdu jedinečné.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 20:27

Anebo je v té jakoby trpělivosti notný kus ironie.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 20:28

Bože, chvíli jsem nad tím přemýšlela, a pak… Vždyť to jsou kostýmy na halloween! Vyděsíte zaručeně každého!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 20:29

Zkrátka, jak vidím, snad všem se nejvíce líbí ty červené jednoduché šatky. Takže platí rčení „V jednoduchosti je krása“. Není třeba se hned vrhat po hlavě do extravagantních modýlků, ve kterých většina dívek(žen?) vypadá jako děva z E55.
Mimochodem, také vám připadá, že ty krátké bílé šatečky vypadají jako roura od toaleťáku? Mně tedy ano…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 20:29

vazna otazka - tie prve tri saty su z kolekcie pre tehotne? inak tie zelene mi pripomenuli doby, ked som si ako mala sila saticky pre babiky :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 20:30

Uf, Peklo má před sebou evidentně ještě spoustu pekelné práce na šíření osvěty mezi (nejen) mladými lidmi!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 20:32

Ty první troje šaty jsou fakt nechutný a úplně mě mrazí představa, že si je fakt někdo koupí a vyrazí s nima do společnosti.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 20:33

Lara: no právě. Dovedu si představit, že začátečnice není zručná. Ale měla by být minimálně soudná, poznat, že tohle není kvalitně ušité oblečení. Když se mi ani jedny z těch šatů nelíbí, je to řekněme otázka vkusu. Ale že to nesedí, krabatí se to, tvoří faldy, podtrhuje nedostatky nositelek, místo aby lichotilo…to přece musí vidět každý!

monicka
566 příspěvků 29.10.11 20:35

Vůbec nechápu, proč návrháři používají na výrobu čehokoliv satén - ještě než se v tom dojede na ples, vypadají šaty jako by je vytáhli krávě z huby.

A ty první troje šaty jsou nejhorší: laciné a k postavě hrozně nelichotivé (a ty průstřihy, brr).

Ale bohužel se zdá, že pořád ještě platí - čím víc odhalené kůže, tím víc sexy. Škoda.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 20:36

Ježíši, ten první model je fakt strašný - navíc ta holčina v tom vypadá jako těhotná.

A jestli můžu tu, co nějaké tipy jak oblékat nás trošku prostorově jinak řešené? Tím mám na mysli velikost 44 výš.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 20:45

Bohužel se musím přidat, je to ošklivé. První a druhé šaty jsou tak lacině šlapkózní, že by se i šlapka zdráhala, střihem navíc oboje zdůrazňují dnes tak typický povolený špek na břiše dívek a těm, které by ho snad neměly, ho stejně vyrobí.
Držím slečně palce, aby si z vlídného a skutečně přínosného povídání výše dokázala v poklidu vzít co nejvíc.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 20:46

Nebuďte na ni tak zlí, třeba se opravdu teprve učí a prostě má jen omezenou fantazii, takže to stojí všechno za jedno brdo. Ty červené jsou ale pěkné a zajímavé.
Plesová sezona se vážně blíží a sehnat krásné a originální šaty je fuška (tím netvrdím, že jsou tyhle krásné). V obchodech je to pořád jedno a to samé a každý nápad se cení, i kdyby třeba jen maličkost. Třeba to krajkové ramínko.
A pokud si slečna dá poradit (třeba i od Ady) a dá si víc záležet, možná o ní v budoucnu ještě uslyšíme


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 20:50

Tak hlavně lidi, kteří vystudujou podobnou školu by nejdřív měli pracovat u lidí, kteří už mají nějaké zkušenosti a sami se mohli zlepšovat. Holka má tak akorát teoretické znalosti, možná i pár věcí ve škole ušila, ale člověk se učí praxí, takže to pak vypadá tak jak to ypadá.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 20:53

Jen zadnej OT proboha!

To se fakt tesim na 500 prispevku a la NO TO JE HRUZA.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 20:55

Prvni Katce nade mnou se omlouvam, jsem jina Katka a tohle byla nahoda.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 20:56

kdyz jsem videla prvni fotku tak jsem si pomyslela „to si dela pr.el“ tohle je pro me horsi, nez tlusta pr.el v leginach :D Jak nekdo, kdo tohle studuje ze sebe vyplodi takovej vytvor…by me zajimalo,koho tam berou:D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 20:57

Mne by docela zajímalo, co to je za školu, abych si na její absolventy radši dala pozor. Na ty stránky jsem koukala a tak tragické mi to nepřišlo. Takže buď je návrhářka ještě studentkou, a pak by ji měli ve škole pořádně skřípnout, nebo je absolventka a pak by jí měli vrátit školné.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 21:02

Michaela nemá cit pro materiál. Ty červené jsou dobré jenom proto, že mají širokou sukni. Ty ostatní šaty se snažila vytvarovat rafinovanými švy, u tohoto materiálu se to ale nepodaří, ten chce velkorysost. Měla by Adě poděkovat za chytré rady a začít studovat. Z prázdné hlavy opravdu nic úžasného nevyleze.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 21:04

No tak doufejme že když na to slečna přijde, že vezme Adiny rady v potaz, a že tu nezahájí flame war. Článek je hezký. Šaty mi připomínají takovéty pestrobarevné hadry z organzy a saténu které kdosi prodával jako plesové šaty, byl tu o nich článek asi před rokem (tyjo, to už je rok?!). A musím souhlasit s dojmy z fialových šatů - to ve výstřihu mi také připomíná chlupy :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 21:06

Teda koukám na fotky šatů na FB a Ada byla mírná. Slečna tam má ještě větší hrůzy než vybrala Ada.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 21:07

vietnamci mají hezčí šaty


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 21:09

Jsou tam jedny žlutočerné, kde jakoby modelka měla místo prsou kokosáky nebo je to šité snad z latexu. A taky jedna rozkošná vepřová pr… a jedna fotka u zdi, kde má modelka opravdu luxusní pózu ala čurající chlap.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 21:18

Podívala jsem se na FB slečny (snad ne) budoucí módní návrhářky a našla jsem tam tuto větu: "Byl by v tom čert, aby ten milionářský nápadník nezabral :o) " !! Teda normálního chlapa na tyto modely rozhodně nikdo nenabalí. Nikoho na to nikdo nenabalí. Maximálně tak některou nositelku sbalí mravnostní policie. Ale pobavila jsem se. To teda jo!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 21:26

Zdá se, že ta blondýnka v civilizovaných červených šatech a modré hrůze na konci je sama autorka. Hm. Taková celkem pěkná holka a takové hrozné šaty. Třeba čeká, že milionář zabere, serve to z ní a koupí jí hezčí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 21:29

Wow!!! …a dále bych řekla, že takový materiál chce míň pi…čandiček, mín stříhání a víc látky!!! A proboha neštepovat!!! (nebo blbě vidím?)

Beru
34 příspěvků 29.10.11 21:38

Ty první šaty musí být prostitutka po napadení násilníkem! Jinak si to vysvětlit neumím… Ale ty druhé červené se mi líbí moc


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 21:41

Nuž, oceňujem snahu a ehm nápaditosť autorky, ale na mňa je to moc..lesklé.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 21:43

Cerna Mura, souhlas. Plus subjektivne se mi nelibi lehce mentorovaci ton (ktery nekdo vyse nazyva blahosklonnou lidskou tvari nebo co :-D Kasat se na nejakou nahodne vybranou holku, ktera jeste nema soudnost a dostatecne zkusenosti, mi prijde trochu pod uroven, protoze Peklo ma na skutecne kalibry, jako jsou ti Klirove a jini :-) Ano, vim, jindy se resi tito. Ale tenhle prispevek mi nesedl. Proste vidim rozdil mezi Kaxou, Soukupovou a touto osobou.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 21:44

Takže se to jmenuje „Kolekce Moulin Rouge“… Já bych ty ukázané modely nazvala spíše takto(odshora): Bordelmamá, orvaná igelitka, Lahváč, Červená karkulka s oslími rohy, Roura od toaleťáku a Úchylná pracka. Jak vy?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 21:57

Je to všechno špatně (tedy ty oděvy), hodně, hodně špatně. A bohužel je to i celkem pochopitelné. Existuje totiž obří skupina lidí, kteří přesně toto považují za módní, luxusní, originální a já nevím jaké ještě. A to je ten skutečný průšvih, mnohem větší než těch pár nepovedených hadříků.
A pokud měla slečna to „štěstí“, že je takovými lidmi obklopena, je předvedený výsledek celkem logický. A při jejím mládí je dost pravděpodobné, že se ještě nemusela nějak vydatněji setkat s něčím jiným, co by ji inspirovalo a posunulo někam dál. A nemyslím tím, že by snad v životě neviděla fotky z přehlídky nějakého slavného návrháře apod., myslím tím osobní a intenzivní vnořování se do prostředí, kde panuje jiný estetický kánon než ten, který jí velí vypracovávat modely, které zde vidíme.
Třeba bude autorka jednou navrhovat opravdu dobré modely, třeba bude dobře dělat něco úplně jiného, co ji bude těšit, jasné však je, že tenhle článek dokazuje, že ta osvěta je zkrátka potřeba, ne že ne.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 22:12

Na vizuálnu šokovú terapiu som pri Módnom pekle zvyknutá, ale toto mi vyrazilo dych. Zvrátená tehotenská móda pre podnikateľky so sexuálnymi radovánkami? Ak slečna prestane čítať červenú knižnicu z 19. storočia a presedlá na Základy šitia pre začiatočníkov, nie je to beznádejné. (len škoda že sa nájdu aj také slečny, čo si to kľudne oblečú a narozdiel od modeliek si pod to dajú podprsenku kontrastnej farby s vykúkajúcimi ramiekami!) :o)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 22:15

Neinspirovala se slečna tady? Vzhledem k tomu, že se děj odehrává částečně v bordelu, by to bylo i celkem pravděpodobné…
http://www.dvdmise.cz/…i-motyl.html
A tady trochu sjeďte dolů na fotku z Nočního motýla
http://plajzka.blog.cz/…ina-mandlova
Holka, holka, tak se tak na tebe koukám a ňák se mi to nelíbí.Víš, ty mně připadáš, jako bys šla někam do tanečních a né do vinárny. Co bysme tak na tebe navěsili, aby to bylo trošku nápadnější… Počkej, zkusíme tam tyhle korále. Tumáš, podrž si to tady. No, prosim. Takhle - no, neni to šikézní? Úžasné. A dáme tam ty perle na ramena. Musíš bejt trošku nápadnější, to víš, tady si na skromnost a jednoduchost moc nepotrpíme. No! To úžasně šimrá a báječně to šmajchluje! Prosím - taková maličkost a jak to ty šaty zvedlo. Ještě bych to vylepšila touhle mašlí. Ták, tady ji přišpendlim… co tomu řikáš? Tohle se mi tady nelíbí… to odpáráme. Táák… a dáme to kolem krku. Hmmm, holka, ty budeš pikantní! Do vlasů ti dáme tyhlety kamélie… no, vidíš, jak ti to sluší - a za výstřih ti dám fialky. Holka, ty budeš pomalu elegantnější než já!
Viz http://www.youtube.com/watch?… od 46:55


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 22:26

Gratuluji Ado takhle slušně někomu vysvětlit, že je v podstatě nepoužitelný, se jen tak nevidí. Bohužel si nemyslím, že při sebevědomí dnešní mládeže to někomu dojde. Bohužel to, ale nemusí být jen její chyba. Byla jsem svědkem toho jak nějaké studentky vybíraly látky na podobné práce a dost hlasitě se bavily o své vyučující. O látkách neměly ani potuchy a nakupovaly na doporučení vyučující, ten nejlevnější šmejd. Na tom se bohužel šít nenaučí, protože kvalitní materiál se chová úplně jinak. Ona osvěta o kterou se zde snažíš je nezajímá i když musím na druhou stranu uznat, že jsem pár záblesků z řad mládeže zaznamenala na semináři u Kalců. I když i tam byla společnost rozmanitá a nejvíc mě dostala paní, která si ve Flextexu koupila za 9 Kč metr něčeho hedvábného a tvrdila nám, že to bylo levné proto, že to někde zmrzlo :-)) Fakt, co dnes ty obchodníci nevymyslí, aby prodali něco co dostali zadarmo. Protože i kdyby měl marži 9 Kč na metru tak z toho personál, nájem a ostatní nezaplatí. Podnikám sice v jiném oboru, ale hadry a boty jsou slevově úplně nejhorší. Copak si někdo myslí, že obchodník dá na novou kolekci hned 30 - 70 % slevu????A to přesně se děje v našich obchodech. Čím větší šunt tím víc polepený krám slevama. Možná by to mohl být i námět na článek. Jinak držím palce, ať Ti to Adi píše čím dál tím lépe. A slečna ať otevře oči!!!!!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 22:30

ježíši, to je hrozný. neviděli jste náhodou film Divnej týpek? tam matka hlavního hrdiny navrhovala noční prádlo a župany. protože to byla komedie, modely podle toho vypadaly a tyhle jsou myšleny vážně! Fakt se podívejte na face book této „návrhářky“ ale nelekněte se


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 22:33

Já jsem se asi narodila ve špatné době… Jsem ročník 66, máma byla 31 a babička 1900. Nosily hezké, elegantní, ženskost zdůrazňující oblečení, máma na mě hodně šila asi do pětadvaceti, včetně tanečních. Pečlivě, slušivé střihy, kvalitní materiály. Dnes se nestačím divit, kolik lascívních prvků se na oblečení objevuje - trochu slavnostnější šaty musí odhalovat co nejvíc, kdepak zahalená ramena u nevěsty nebo u stařenky Vondráčkové, kdo nemá mini, není in… Není to náhodou o tom, že pokud by šaty nebylky třeskutě „sexy“, byly by o ničem? Bez nápadu, nudné, nechtěné…? To už nikdo neumí ušít šaty s rukávy, neodhalující půl hrudníku a 90 % nohou? A taky něco na nás slovanské postavy… prosím…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 22:43

Kolekce Moulin Rouge? Mám trošku podezření - v kraji, kde slečna působí, existuje podnik tohoto jména. Jeho pracovnicím by modely asi vyhovovaly…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 22:55

Da se ten rozhovor z MF najit i nekde na netu? Jestli ano nemela by nejaka dobra duse odkaz? :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 22:59

ad Křížala a červené šaty
Ano, mají širokou ale hlavně ŠIKMO STŘIŽENOU sukni - a ejhle - je to hezké.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 23:05

Nejhorsi mi na tom pripadaj ty „modelky.“ K tomu snad ani nemam co jinyho rict. Je mi trochu zle a smutno.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 23:10

Ach bože…tuhle školu jsem studovala i já, ale přísahám, takovýchle hrůz jsme se nedpouštěla!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 23:36

No jo, ona je to Kolekce Moulin Rouge, tak to jo, já jen, že by slečnu s takovou „kvalitou“ šití v tom tehdejším šantánu hnali bičem.
a ty hnědozelené jsou tady:
http://www.facebook.com/photo.php?…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 23:58

Je to decentně psané. Mě se článek líbí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 00:24

teda vzhledem k tomu, ze jde o studentku VOS a ne SOU bych cekala trochu tvrdsi kritiku. Na VOS uz by alespon neco meli umet, ne? Zvlast ty prvni dvoje saty vypadji jako kdyz slecna sila poprve v zivote a chce se pochlubit. Modelkam saty absolutne nesedi, a rekla bych, ze ty druhe ji pridavaji opticky nejake to kilo navic.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 00:28

Hm, satén jsem vždycky považovala za materiál jenom na spodničky a podšívky. A hluboce se omlouvám švadleně, která šila mé první plesové šaty, že ty „spodní“ šaty, saténové, se mi zdály špatně ušité.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 00:51

Jakpak asi na téhle vyšší odborné škole vypadají přijímací talentové zkoušky…?

Katie12
42 příspěvků 30.10.11 00:53

Tak nevím, jestli mne to mělo pobavit nebo rozplakat. Ta žluto-černá včelička v kolekci Moulin Rouge, co na druhé fotce vypadá, že má tři kšiltovky na sobě ke straně, nehezky přiznala malá nevypracovaná prsa v korzetu s košíčky. Ty lesklý serepetičky, co se tam na všech fotkách vinou kolem sexy těl a sexy póz, mě vytryskávají do vesmíru. Ta růžová věc, ano opravdu nevěřím, že je to člověk (tranďák možná), neni už ani k pláči. Tohle kdyby mi někdo přinesl jako malé k Vánocům na Barbie, tak to rozstříhám na plavky.
A takový detail, když jste na plese, stane se vám, že když máte klasické punčochy, že se vám občas rozkrok sesune? Mně teda jo… To pak slečny v takových šatečkách běhají pořád na WC se upravovat? Páč jinak to vypadá, jako když jsme si hráli ve školce v těch okrovejch punčocháčích a špičky tahali za sebou a rozkrok měli u kolem. to mi nervy drásalo!!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 01:46

Typicka rakovina ceskych navrharu, jak to popisovala Frantiska Cizkova - saten a tafeta, jedine to latky. Hodne lesku. Aby toho nebylo malo, hodne volanku, krajek a ozdubek, ale ne prace s detaily a se strihem. Modely pusobi hodne lacine. Zatimco Klir je mistr strihu u korzetu atd a da se parat jeho nadbytecne volany a aranzovane hruzy. tady se neda delat bohuzel nic.Ona ta kolekce dela z satu lacine modely a obcas fakt je mala nuance, kdy zenska vypada sexy a kousek dale uz jako k..rva, ale v tomto pripade je to o te Pretty Woman pred seznamenim s milionarem, a pro Pretty Woman:]] Ta ,delka' satu s prusvitnymi panely sukne? Dobry priklad je Thakoon a jeho vecerni saty s prusvitnymi panely. Co takto zkusit minikolekci na tema bila barva a prusvine detaily v bile a vytvorit z toho deset modelu. To se bude jen kombinovat a posunovat. Co s timto zkracenym modelem koncicim u zadku? Posunout delku, urcite. A to u vsech tri modelu, u toho jednoho urvat tu deku na zadnici, u ostatnich dvou vypracovat poradne detail snurek ve vystrihu a prustrihy nebo se na to vybodnout. Jinak damy, leskle tafetky a sateny pridavaji kila. Ta dama na prvni fotce neni tehotna ani tlusta, jen trochu vyvalila bricho a zapracovalo svetlo na leskle plose.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 02:36

Já se na to stále nemůžu vynadívat a tak jsem zapátrala na FB a ta paní v bílých něco jako minišatech, které připomínají ruličku od toaleťáku, je maminka slečny návrhářky. A ani při pohledu na fotky v civilu bych neviděla mnoho naděje, že jako návrhářka to někam dotáhne. Moc vkusu jsem totiž nezaznamenala. To i takové ty provařené blogerky, které se mi zdají přes kopírák, nějaký vykazují. Resp. jsou si ve podobné, jejich styl je podobný, ale není to nevkusné.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 04:03

Příšerné pózy jsou přinejmenším stejně hrozné, jako ty oděvní výtvory.
Zejména se mi líbí poslední dvě fotky, nejdříve „Tak, a já teď tu stěnu odtlačím, je za ní tajný vchod!“ a potom rozcuchané vlasy a opar na rtu.
Před časem se zde propíralo pózování různých módních blogerek a já navrhuji, abychom se jim všichni v duchu omluvili. Zlaté postoje japonských školaček!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 05:26

Tý jojo, to jsem nevěděla, že závěsy z IKEY mají tak široké využití…
FLYN LILL 300X60 cm jen za báječných 59,– Kč - no, nekup to. K tomu bych ještě přidala jako pokrývku hlavy plechový květináč SOCKER v barvě cool steel s ozdobnými proužky icy silver za neodolatelných 19 Kč a voillá, „seksi šatečky“ pro české cérečky jsou na světě ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 08:10

Dobře, tak slečna nemá vkus. To není tak vzácné, nemají ho ani jinčí klírové. Dobře, její mládí se domnívá, že kurví = přitažlivé + vzrušující. Ano, obvyklá iluze puberty. Ale co nepochopím, nepochopím, do smrti nepochopím, je, jak může kdokoliv, kdo dostal jedinou lekci šití, vyrukovat s takhle sprasenou prací! Proboha, co je to za školu? Tohle tolerují - a třeba to i pokládají za chvályhodnou aktivitu? Výše kdosi poznamenal, že tu školu studoval a že tohle je tam neučili - v to doufám zhloubi svého utýraného srdce.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 08:47

Přesně to jsem psala, milá Sibylo. Když už to neumí, jak to, že nepozná, že je to špatné po řemeslné stránce? Mě se ani jedny z těch šatů nelíbí, ale ta „kvalita“ zpracování mě praštila do očí hned, a to jsem v této oblasti úplný laik.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 09:10

Neviem síce čo sa učí na českých školách, u nás na umeleckej sme mali kostymérky a to bolo velmi podobné. v prvom ročníku, ked som tie vytvory videla prvykrat som nechapala. Jediné čo som našla:
http://www.zsus-po.sk/index.php?…
http://www.zsus-po.sk/index.php?…
skrátka sa snažia robiť „ťažké umenie“ a zabúdajú na spracovanie a kvalitu strihu, niekedy sa ani o strihu hovorit nedá..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 09:24

Tak jsem to pozorně pročetla, dokonce i facebookové stránky a pochopila jsem to. Tady nebude problém jen v mládí a nezkušenosti. Ta slečna kromě toho, že tu nekvalitu skutečně nevidí, nemá úroveň ani v jiných oblastech. Pominu třeba neskutečný nedostatek soudnosti při nabízení něčeho, z čeho leze okraj punčoch a co přidává kila tak moc, že to musí vidět i slepec. To by se dalo připisovat nezkušenosti a nekritické zaslepenosti autora, který si myslí, že jeho dílo dokonalé a všechny svoje výtvory miluje. Co už ale není o zkušenosti, ale o blbosti nebo o ignoranci je jak způsob prezentace výrobků (pózy, líčení/nelíčení modelek,…) tak kvalita doprovodného textu. Člověk, který nedodržuje pravidla pravopisu a který si to po sobě ani nepřečte aby opravil případné překlepy a chyby, by mi neprodal ani rohlík. Natož „šaty“ za dva a půl tisíce… Ač laik, odvážím se tvrdit, že z této slečny opravdová návrhářka nikdy nebude a zařadí se tak akorát na Fler. Nikdo soudný si od ní tohle nemůže koupit!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 10:14

no tak jsem se na ten Facebook podívala - to jsou díla. Evidentně se nad tím vůbec nezamyslela, ale rovnou začala stříhat - ono už z toho něco vyleze, a když to nebude sedět, tak se to ohne a zapošije :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 10:36

Teď jsem se podívala na ten její profil. Šaty jsou příšerné, přeplácané, hrozně ušité … to všechno už víme, ale te fakt, že za ty upatlaniny má někdo zaplatit od 2 500 nahoru, tak z toho je mi teprve na blití. Člověk, který si to koupí musí být naprosto slepý a hloupý.

MP ANNAMARIE
3 příspěvky 30.10.11 10:41

Ty červené koktejlky by byly v pohodě, kdyby měly rovnou délku. Co to tam uprostřed kouká? Že by mašle vzadu? Ale i tak se délka přes boky zkracuje.
Moje maminka uměla šít velice dobře. Když mi šila sukni, postavila mě v ní na stůl i v botech a laťkou odměřila délku od spoda. Potom teprve začistila. A bylo to jak laserem.
Jinak v těch bílých šatech se dá sedět? A na čem?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 11:23

Můžu se zeptat- to krpení je látkou nebo šitím? děkuji


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 11:30

Škoda práce i toho (byť očividně lacinýho) materiálu. To fakt autorka nevidí, jak příšerně v tom ty její modelky vypadaj?!
No, některý lidi nemaj kapku soudnosti.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 11:37

Proboha! Těm bílým šatům chybí sukně!:-DDD


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 11:44

Mám noční košillku podobnou těm červeným šatům v modrém. Jen jsem netušila, že jsem koupila něco, co najde využití i na večírku:)

katango
1356 příspěvků 30.10.11 12:02

Pro všechny, které/kteří omlouvají autorku mládím, nezkušeností, špatnou společností, nedostatkem podnětů: budiž. Ale to by platilo POUZE v případě, že by ty šaty NEPRODÁVALA!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 12:02

Šárko, jste mi připomněla situaci z hluboké minulosti 80. let 20. st. Tehdy oděvní podnik Jirex Písek začal šít bavlněné noční košile. To byste neřekla, kolik dam je nosilo jako šaty a ještě si libovaly, jak na to vyzrály. Třeba je to v nás a vždycky v příhodný okamžik to vypluje napovrch.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 12:08

Technická připomínka k modrým - jsou hrozně úzké! To musí vadit už při chůzi, natož aby se v tom někdo pokusil tančit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 12:23

Myslím, že trošku děvkoidní dojem je záměr. Moulin Rouge je, jak mi to vygooglilo (nemám osobní zkušenost), noční erotický klub. Tudíž název kolekce je naprosto jasný, když přihlédneme k výtvorům, které autorka ušila. Jen nevím, jestli se takovéto začátečnické pokusy dají považovat za prodejné zboží…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 12:36

Pokud šlo o ročníkovou práci na téma: „Vyjádři punkovým způsobem, co je na Josefu Klírovi trapného“, tak proč ne :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 12:41

Jůůů, ale tyhle jsou úplně nejšílenější! :D
http://www.facebook.com/photo.php?…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 13:16

Toto mě vážně dostalo:-))
Půjčovna a šití šatů na míru
Popis Ples, věneček, svatba, večírek nebo rande ve stylu Pretty Woman?
A vy jen marně obíháte obchody, butiky a půjčovny, ale nic neodpovídá vašim představám? Nechte si navrhnout šaty odpovídající přesně vašim křivkám. Vlastní návrhářku si můžete dovolit i vy. Michaela Luníková pro vás zhotoví model na míru, poradí, jak se vyrovnat s problematickými partiemi, co zvýraznit a co upozadit.
Byl by v tom čert, aby ten milionářský nápadník nezabral :o)
Kromě společenských šatů a koktejlek můžete objednávat i šaty, sukně nebo halenky na běžné nošení. Materiálům, barvám a střihům se meze nekladou. Cena po dohodě s návrhářkou:
Cena se odvíjí náročností střihů a spotřebovaném materiálu.
Např: Společenské šaty od cca 2500,– Kč
Půjčení šatů :
Kolekce Moulin Rouge - 700,– Kč/den/víkend (doručení po domluvě)
Takhle se milé dámy vydělávají peníze :-(((((
Až dnes jsem se odvážila kouknou na fcb oné ,,návrhářky,,
Její prezentace je fakt vrcholem drzosti. Max. pokud by to byla ruční práce :-)) u těch zelených šatů to zpracování tak vypadá, že buď jí vypnuli elektriku nebo nešel stroj tak to spíchla v ruce.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 13:17

Včera dávali „Obsluhoval jsem anglického krále“. Taky se Vám tak ohromně líbily šatičky těch přítulných slečen? Každá z nich by Pretty Woman strčila do podvazku :-).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 13:39

To nasoukané v toaletní rouře (chápej bílé minišaty) je maminka. Nedalo mi nepropátrat FB. Tady už ke zlepšení nedojde. Pokud v takovéto zrůdné kreativitě slečnu podporuje i rodina…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 13:44

Myslím, že ty šaty nevypadají tak dobře i tím, že jsou z blbé látky - tyhlety lesklé materiály, na ty se musí dávat pozor, jinak to dopadá takhle lacině…ale samozřejmě neříkám, že tyto šaty vypadají hnusně jen díky látce…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 13:50

Nechápu jak někddo tohle může vytvořit, natož si to pak za takový peníze koupit.
Jediný co jěště jakž takž vypadá (celkově se mi docela líbí i ta fotka) je toto (ovšem bez boa):

www.facebook.com/photo.php?…

No jenže zepředu to vypadá takto!!

www.facebook.com/photo.php?…

Takže ve výsledku taky katastrofa.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 13:58

Mě se to teda taky nelíbí,takové do stylu oblečená- noeblečená a v případě oblečená teda dost nehezky.Kdyby ty šaty, aspon seděly-to bylo první co teda mě upoutalo.Třeba je to začátečnice a ještě se to doučí.Pokud nic neprodá tak třeba pochopí co je špatně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 14:15

Nejesem zastánce vychrtlin, ale všechny dámy, které si chtějí tyto šaty pořídit by se nejdřív měly zamyslet nad tím jestli do toho mají vhodnou postavu, protože už i na „modelkách“ je vidět, že břicho se v těch „šatech“ neschová. Hlasuji buď pro stahovací kalthotky, jiný materiál, nebo pro lepší stravování.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 14:22

Mně zaráží, jak někdo, kdo se věnuje oděvní tvorbě a módě, může napsat do popisu svých modelů (což je vlastně jejich prezentace a vizitka) cilindr..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 14:56

To nasoukané v toaletní rouře (chápej bílé mini šaty) je maminka. Nedalo mi nepropátrat FB. Tady už ke zlepšení nedojde. Pokud v takovéto zrůdné kreativitě slečnu podporuje i rodina.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 15:01

A čemu se vlastně divíme? Chybí nám vzory. Tedy, vzory by byly, ale nám chybí schopnost si vzory vyhledat. Nevíme, jak se učit, pokud nám někdo nepřinese vědomosti na stříbrném podnose. Představovala jsem si, že slečna „skoronávrhářka“ odebírá vešekré módní časopisy, vyzná se v aktuálních kolekcích světových špiček, zná jejich vývoj a důvody, proč tvoří co tvoří. že se prostě zajímá. Ale to by nemohla vzniknout její „kolekce“, protože by v ní něco z načerpaného muselo zůstat.
Včera v noci (vlastně dneska ráno) mne vzbudil brácha telefonátem z hospody, že to trochu přehnal se slavením a jesti bych pro něj nemohla přijet, že je mu zle a asi ztratil peněženku (ta se nakonec našla). Vstala jsem z postele, oblékla první co mi přišlo pod ruku a sedla do auta. A v hospodě jsem slavila nesmírný úspěch se svým „outfitem“ u přítelkyň a manželek bráchových kamarádů. Když jsem se na sebe podívala - dlouhý svetr přepásaný páskem, legíny do kozaček. Peklo. A peklo nejpeklovatější byl ten fakt, že ty legíny měly na lýtku aplikaci z třpytivých kamínků (kdysi jsem je koupila pro jejich nádherný materiál a bláhově myslela, že ty kamínky se schovaj do kozaček - neschovaj, lezou ven). Přítomné dámy však kamínkový nápis Angel považovaly za vrchol seksi módy. Doufala jsem, že jsou jen tak našrot, ale vzhledem k tomu, jak se na onu oslavu oblékly ony samy...... a oblékat se musely za střízliva, ne?
Je-li rozcuchané nenalíčené individuum v legínách a třpytkách považováno za „fakt sexy, kdes to koupila, zajdu tam taky“, je to velice, velice smutné. A nemůžeme se divit tomu, že naši „návrháři“ tvoří to co tvoří. Lid to žádá, lid to dostane.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 15:16

Eh… Nechce se mi věřit, že by tato slečna studovala zrovna na VOŠ a SUPŠ v Brně. Tuto školu mám vystudovanou taky a něco takového by nám tam neprošlo ani ve snu :) (dokážu si naprosto živě představit reakci tamnějších kantorů, kdyby tohle viděli :D)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 15:32

Ado, pokud již nejsi, nechceš být pedagožkou? Rady, které jsi tady udělila, byly naprosto namístě. Konstruktivní kritika, která neurazí, ale donutí se nad sebou zamyslet.
Snad si je dotyčná přečte a vezme to nikoliv jako útok na svou osobu, ale jako cennou radu (a zadarmo, podotýkám!).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 15:43

Teď už chybí jen aby se toho chytla Asie, zkopírovala to a máme toho plné tržnice :-((((
Nebo, že by do toho vlítl nějaký řetězec a dal na to pořádnou slevu tak 99% by bylo ideál.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 16:01

Obdivuji vasi vcerejsi trpelivost a dobre minene rady pri psani clanku - beru to spise jako navod pro dalsi podobne snazive slecny a damy. Jinak si totiz myslim, ze radit teto slecne bude jako hazeni hrachu na stenu (coz mimochodem provozoval muj tata jako beznou vychovnou metodu - kdyz mu dosla trpelivost, zasel do spajzu, vzal krabici hrachu a hazel - kterou jsem docenila az v dospelosti :-)). Ne ze bych nevidela vetsi zverstva, ale komu neni zhury dano… Kreativite bych povolila uzdu az pote, co zvladnu zakladni techniky siti, naucim se neco o materialech…Ale hlavne, nekdo, kdo se chce zabyvat sitim, modou, navrhovanim, musi mit cit, vkus, smrnc nebo tak neco a to se fakt naucit neda. Pocinaje amaterskym sitim, desnymi latkami a v neposledni rade „modelkami“, ktere nam slecna nevaha prezentovat, postoj, vlasy…ta predposledni v bilych mini-to je mozna snad recese… Holka, holka, nevim, nevim…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 16:44

Když o tom tak přemýšlím, přistihuji se, že bych nechtěla, aby takové hrůzy vymizely úplně, ale aby nebyly brány jako norma. Kdyby vymizely úplně, neměla bych na čem ukájet svou jedovatou slinu. Nemůžu se na to vynadívat. Prostě to nejde. Je to hnusný, perverzní. Asi něco jako když opijete abstinenta. Ztříská se do němoty většinou. Mám ráda minimalismus, ale pak se najednou nemohu odpoutat od takové zhůvěřilosti. Kdyby to nebylo drahé, snad bych si to i pořídila na jisté aktivity. Takové módní porno nejhrubšího zrna.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 17:01

Lara: Myslím, že těch 2500 za šaty je psáno jako tzv. katalogová cena, ale vzhledem k tomu, že slečna asi moc kšeftů mít nebude (proč asi, že), tak jí zkus napsat a myslim, že by ti mohla dát slevu, třeba aspoň tisícovku dolů. No a 1500 Kč za funkční erotický doplněk, to už není tak strašné :)

Oli
97 příspěvků 30.10.11 17:01

Já si nemyslím, že by ta slečna byla totálně ztracený případ. Spíš to vypadá, že je tak trochu ztracená. Má představu, co by asi chtěla, ale nějak jí nejde tomu dát tu správnou formu. Podívejte se třeba na ty červené šaty. Někdo, kdo nemá o šití páru, by byl stěží schopný je vyrobit. Stejně tak ty bílé nebo tyrkysové. Že jsou moc krátké nebo se nám jinak nelíbí, to je jiná. Takže potenciál tu je, jen by to chtělo na něm víc pracovat. Asi jako když jste na lekce kreslení, máte pocit, že přetékáte tvůrčími nápady a přitom vás už pátou hodinu nutí stínovat jabko. Taky potom přijdete domů, navrhnete monumentální plátno a ono nějak nestojí za moc…Prostě autorce chybí pořádný teoretický základ, ale o tom vlastě je i vyznění článku.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 17:22

Uu: Micha(E)la má pravdu. Mí rodiče bydlí cca 2km od nejbližší „civilizace“. Dokud jsem neměla auto, jezdil pro mne brácha ve všelijaké možné i nemožné hodiny k autobusu. Oslava byla výjimečná událost a platil ji celou jeho kamarád, protože den předtím mu brácha pomáhal se stěhováním. Jeho kamarád zas bude na jaře pomáhat nám s vyklízením. Tak to u nás chodí. Pomáháme si. Kdykoli, kdekoli a vzájemně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 17:31

Oli: Já se obávám, že tady toho moc zlepšit nelze. Tohle je ztracený případ: dryáčnický přístup k materiálu, dryáčnický vkus, dryáčnická práce, dryáčnická sebeprezentace. Z téhle namyšlené osoby bude buď zatrpklá zneuznaná takyumělkyně, nebo s tím praští a najde si toho milionářského ženicha (při úrovni milionářů v ČR se jí to i může povést). Víte, kdyby tu byla nezkušenost nebo nezralý vkus, ale pokora, byla by naděje, ale tahle bohorovnost…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 17:45

Zdravím všechny, tak jsem si pročetl všechny informace na FB prezentaci. A jak jsem si přečetl tady ty komentáře, hodně lidí si to asi nepřečetlo. Moulin Rouge je opravdu bordel, takže nevím proč se tady navážíte, že kolekce vypadá jak pro prostitutky, když je to tak přesně myšleno - já to tak alespoň pochopil. Mimoto také vidím, že šaty ani neprodává…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 17:57

Hm. ještě že sem někdo překopíroval ten úvod z FB, protože autorka zřejmě kritiku neunesla a je to smazáno :-(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 17:58

Jézus, mám jediné vysvětlení - ospravedlnění. Dívka zpracovala ročníkovou práci a byla svými kantory za předvedený výkon ve všech hodnocených hlediscích potrestána tím, že musí své práce veřejně vystavit a pokusit se je prodat za cenu materiálu, práce a podílu na hodinové mzdě vyučujících. Pokud neprodá alespoň 80% modelů bude přeložena na spřátelené odborné učiliště obor pekař/dráteník


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 18:07

ještě dodatek - pózovat v šatech musí všechny spolužačky, kamarádky a rodinné příslušnice, které dívku, byť jen v duchu omlouvaly


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 18:18

Komentáře u fotek taky vymazané. Tak to se slečna předvedla. Co příjde dál? Ubrečený článek na nějakém blogu, o tom jak je ta Ada odporná a zlá, že si dovolila kritizovat nedotaženou práci? Nebo naopak časem příjde nová a propracovanější kolekce šatů? Chci věřit v tu druhou možnost, ale nějak mi to nejde.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 18:19

Michal: Sice nejsem v tomhle oboru zrovna dvakrát doma, ale měla jsem vždy pocit, že šat lehkých děv bývá značně přiléhavý a zdůrazňující tělesné tvary. Po spatření modelů se mi neodbytně vtírá myšlenka, že osoba obdařená proporcemi, jež by bezezbytku šatky vyplnily, nebude materializovaným snem úspěšné bordelmamá…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 18:32

A nad tou fotkou všech výtvorů před Muzeem J. A. Komenského nezbývá, než politovat J. Amose, který na to vše musí ze své výše shlížet.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 19:14

Bohužel musím souhlasit s komentáři, které dávají vinu škole. Ihned mě napadlo, že pochvalné komentáře dostala
„návrhářka“ na škole, takže je přesvědčená, že nám ukáže
co je "avantgarda v módě ". Tipuji na jedničkářku z prvního ročníku.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 19:14

Musím se slečny trochu zastat, když to nikdo jiný neudělá. Neznám ji, ale zřejmě dostali ve škole nějaké téma a ona ho zpracovala podle svého nejlepšího svědomí. To, že se jí to nepovedlo je jiná. Moulin Rouge je opravdu bordel a podle toho i modely vypadají (teď to má na FB správně napsané) Vůbec se jí nedivím, že smazala nějaké popisky nebo co, pokud si tohle přečetla. Někteří jedinci prostě hůře přijímají kritiku (jsem jedním z nich). Sama jsem jednou dělala projekt do školy (nestudovala jsem oděvní, ale stavební, ovšem smysl je podobný). V duchu jsem si říkala, jak jsem všechno perfektně navrhla, jaký mi to dává smysl a jak je všechno dokonalé, ale pak stačil jeden člen komise, který mi to tak zhatil, že jsem se přede všemi skoro rozplakala. Vážně jsem tehdy uvažovala, že s tím seknu.
To opravdu chcete zničit sen jedné holce, která se chce stát módní návrhářkou? Žádný učený přece z nebe nespadl a chybami se člověk učí. Třeba se teď nad sebou holka zamyslí a dá si víc záležet na detailech a pečlivosti provedení. Ale je nutné do ní pořád rýpat? Myslím, že stovka komentářů na její zpackanou práci už stačilo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 19:15

Sice nejsem nějaký odborník na návrhy,ale co tady se do té holky narážíte. Sama bych chtěla s těch co tady kritizují jestli by tohle udělali.Není s tím žádná sranda udělat takové věci. Vůbec co sem viděla nějaké módní přehlídky,nestačila sem se divit co to bylo za „módu“. Dobře je to něco jiného co jen tak někdo neudělá a chce to přijít s něčím jiným. To co bylo před 30 rokami nedostupné teď to máme. Má to trochu cudnosti a dnešní doba je tak zkažená že jim to dojde úplně normální. Ta holka je mladá a ještě nemá v tom takovou praxi chtěla něco udělat nové a vy jste ji třeba jestli to četla,zhusili neděli.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 19:24

Janaaaaaa, Verunka:
Nikdo by jiasi práci nehaněl, kdyby se prezentovala, jako někdo, kdo se učí, ale její sebevědomé vystupování a prezentace si nic jiného nezaslouží. Když pominu to že už měla 28.10. přehlídku této hrůzy a plánuje asi pro obrovský úspěch další…aspoň pokud to ještě nesmazala. Tak nabízet někomu služby a vychvalovat se do nebe za tuto práci si zaslouží asi víc, než zkaženou neděli.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 19:29

Ježišná ty z toho naděláš :DD Hold chtěla ukázat něco nového být tebu tak zavřu pusu a nevyskakujem si ! Každý je jiný a každému se něco jiného líbí. ;) Tak bud v klidečku jen sem řekla s Verunka svůj názor.Ten nám nevezneš. Navíc tebe to asi vážně štve že ? Že ona aspoň neco originálního navrhla ty bys podle mne nanavrhla ani masku na helloween ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 19:39

dobře, možná má až přehnané sebevědomí, ale myslím, že v tomhle oboru je to nutností. Návrhář si musí stát za svým, musí vidět svoje výrobky jako ty nejlepší, protože se vždycky najdou tací, kterým se to líbit nebude a s takovou by se člověk za chvíli sesypal. Nejsem žádný přehnaný odborník na módu, ale mě se taky nelíbí každá kolekce ani od toho nejlepšího a nejznámějšího návrháře a ti už mají za sebou třeba i desetiletí praxe v oboru.
A přehlídky jsou od toho, aby se návrhář dostal do podvědomí ostatních. A pokud to byla tématická přehlídka, tak v čem je problém? Vždyť tak osmdesát procent věcí (pokud nejsem až moc milá) z módních přehlídek se nosit nedá


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 19:47

Tady nikdo neříká nic proti tomu jestli se dají věci z přehlídek nosit nebo ne. Tady je to o tom, že tato dívčina nabízí něco šíleně zpracovaného za nehorázné ceny. Místo toho, aby napsala,že se teprve učí, se pasovala do role skoro světové módní návrhářky, která splní jakékoli přání.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 19:49

Omlouvám se za přízemní křupanskou a podúrovní reakci, ale spěchám :FUJJJJJJ, HAHAHAHAHHAHA.
(škoda že ta slečna na foto se tak hezky a upřímě směje, nemám to srdce napsat co si o těch šatech a těchto šatech na ní upřímě myslím, tak si radši nebudu myslet nic).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 19:59

Verunko: Nejde o to, co zpackala nebo nezpackala, jestli se učí nebo neučí a jestli se poučí…ale o to,že ona tyhle výtvory NABÍZÍ nebo NABÍZELA (dřív než to tam smazala) za nehorázné peníze + nabídka návrhů,ušití a pod…prostě absolutní nesoudnost. Člověk by to opravdu „bral“, kdyby to bylo všechno „jakoby“ fiktivní školní projekt (ať už by byly ty šaty jakékoliv,od toho je snad škola,aby se to naučila a žádný učený z nebe opravdu nespadl),ale bez vystudování,bez praxe,bez umu (zatím) tohle nabízet za peníze? To svědčí leda tak o tom,jenom si bez práce nahrabat…nebo o hodně přehnaném sebevědomí. Kéž by se poučila.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 20:03

Verunko, hlavně jestli návrháře vidí jako nejlepšího zákazník! A kdo by si tyhle zmrskliny koupil? I zadarmo je to drahý.

Mimochodem, snad se ani nemusí dostat do podvědomí (nerada bych, aby mě zrovna tyhle modely strašily v bezesných nocích), ale do povědomí. Když už.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 20:04

dobře, tak nabízela, zřejmě je to chudá studentka, která si chtěla přivydělat. To je zločin? Nikomu to přece nenutila s pistolí u spánku a záleží snad na soudnosti případných zájemkyň, protože pokud je nějaká ženská tak…nevím ani jaká…a tohle se rozhodne podle „návodu návrhářky“ obléct na nějakou formální akci (ples nebo slušnější večírek), pak to přece není vina návrhářky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 20:05

omlouvám se za chybu podvědomí - povědomí


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 20:10

Ano, nabízela. Veřejně, na internetu. Je pak zločin na tu nabídku jakkoliv reagovat? Včetně kritiky?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 20:16

kritika i negativní je rozhodně prospěšná, pomáhá v rozvoji jakékoliv tvůrčí činnosti, ale aby se tady do ní každý strefoval hlava nehlava, to už není normální. Dejme tomu, že prvních několik kritických komentářů bylo oprávněných, ale když pak další a další návštěvnice MP jen přihazuje pod kotel a v podstatě opakuje to samé, musím si položit otázku proč? To vás baví někoho urážet? Posmívat se mu? Dobře, můžu si to myslet, ale psát to sem po sto padesáté?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 20:18

Janaaaaaa, Verunka:
Ta holka prostě nemá vkus. Z někoho takovýho se nemůže stát úspěšnej návrhář. Takže v jejím vlastním zájmu jí radím, aby se radši ohlídla po jiný práci, která ji bude bavit a přinejlepším takovou, ve které nebude muset nic tvořit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 20:27

No, tak nám tady psaní bez OT moc dlouho nevydrželo.

Faktem ale je, že je mnohem zábavnější číst o ožralém bráchovi, než už posté jeziiiiis-to-je-hrůza-jak-to-někdo-může-nosit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 20:40

Verunko, měla by Ada zavést strop pro příspěvky? A kolik by bylo maximum?

Jinými slovy: Když je něco tak příšernýho, jako tyhle „modely“, a návštěvníků je třeba třista, určíme povinnost buď po sto prvém příspěvku debatu zamknout, nebo od sto druhého MUSEJÍ být pouze pochvalné?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 20:47

není nutné nastavovat strop, ale ti, co komentují, by se měli zamyslet, jestli je jejich komentář opravdu konstruktivním příspěvkem do diskuze nebo jen zbytečným omýláním toho samého. Přesně jak napsal Honza.
Nechci bránit nikomu vyjádřit svůj názor (pozitivní, negativní), ale přečetla jsem si pravidla pro diskuzi a tam je to jasně napsané. Dávejte palce k příspěvkům, se kterými (ne)souhlasíte nebo se (ne)stotožňujete. Není to tak lepší? Když pak někdo přijde a chce si to pročíst, tak mu to zabere celý den a stejně se nic nedozví (maximálně tak padesát způsobů, jak říct, že je něco horzného)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 21:06

Řekla bych, že na vině za naprostou ztrátu soudnosti a ničím nepodložené sebevědomí, mohou být i zkušenosti ze studia podobných škol. Většinou, pokud vím, se tam dělají různé ročníkové práce a „přehlídky“.
Na takovou přehlídku samozřejmě dorazí široké příbuzenstvo „přijďte se podívat, jaká je Anička umělkyně“ a svým nekritickým obdivem, který je ovšem u příbuzenstva pochopitelný a omluvitelný, vzbudí v mladých a perspektivních módních tvůrkyních (které tak samy sebe samozřejmě vnímají), dojem, že jsou dokonalé a že jejich modely mají dostatečnou kvalitu pro módní přehlídky.

I proto si myslím, že normální, kritický pohled na takové výtvory potřebují jako sůl, protože jim pomůže začít se dívat na svou práci realisticky a když už nic jiného, aspoň nedávat k prodeji něco s křivými švy a odfláknutým zpracováním.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 21:09

To zkrátka bude tím, Verunko, že Ada najde vždycky něco tak fascinujícím způsobem šíleného, že čtenářky se pak nemohou ovládnout…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 21:38

Reakce čtenářů jsou vyjádřením každého jedince na článek, nikoliv dalším článkem. Proč by měly přinášet nové informace? Sto lidí tu opakuje, každý svými slovy, že se mu věc líbí nebo nelíbí. Je to poněkud nudný, ale nesmírně cenný průzkum veřejného mínění, marketingové agentury by byly šťastné, kdyby se jim něco podobného povedlo získat k recenzi nového výrobku. Pokud opravdovému profesionálovi napíše deset lidí: fuj, pokrčí rameny. Udělá-li to tři sta lidí, zamyslí se nad svou kolekcí.Lepší upřímné nadávky než neupřímný potlesk.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 22:00

Teda Soňo, vy jste ale škodolibá…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 22:07

…nuž…tu ma napadá len jedno…v najbližších dňoch uctievame pamiatku zosnulých, tak tuším zapálim jednu svieščku na pamiatku tej úbohej zničenej látky a zabitému nápadu venujem tichú spomienku…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 22:37

nemyslíte že už to stačilo? Nikdo vás nenutí si ty šaty kupovat atd.
taky reaguju na :" ahoj ( mámo, ségra, jé ahoj maminko! ),ty ještě nespíš?" ( spím, je půl třetí)." Sem se trošku zdržel /a, hele nevodvezla bys mě von/a by měla řeči a nechci ho/ji budit přece jen je noc…tak přijedeš pro mě a za jak dlouho to stihneš? jo a vzala bys taky Honzu ( Vaška Míšu Lucku ) když už sem jedeš "?
Přiznávám že čím jsem starší tím jsem pekelnější, naposledy jsem měla na sobě pyžamo, džíny a fleecovou vestu s reklamou na psí žrádlo a teď se smějte!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 22:40

No zprasený to má holka pěkně :-). a sebevědomí dobrý - to se jí bude jednou hodit, bez něj je život nuda. A za pár let se téhle práci snad zasměje. Tak přemýšlím kdo je na škole učí šít??? Ukáže jim tam vůbec někdo jak na materiály? Moje sestra byla taky na návrhářce - ukazovala jsem jí to a ona se smála - no jo to je klasika vem co nejlevnější materiály a zkus z toho něco udělat. Jednu jejich přehlídku modelů jsem viděla na fotkách byla to sranda. Ale jinak se to brát nedalo - jsem si tak představila, že by ty šaty vzala a zkoušela je prodat - jejky… :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 22:46

A ještě ke všemu ten úvod: „Nechte si navrhnout šaty odpovídající přesně vašim křivkám.“ - to je jako myšlený vážně, když tak znova koukám na ty fotky?! No ty vole.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 22:51

Mno, doufám, že se kromě toho, že se slečna lépe naučí pracovat s materiálem, bude taky příště inspirovat něčím jiným… snad to dopadne lépe :) na fb má napsané, že šaty inspirované Moulin Rouge jsou do tematické soutěže a nejsou k prodeji, ale ty bílé ultra krátké prý do společnosti jsou… mno, možná tak na nějaký „erotický“ ples někde na vesnici…
Jinak myslím, že by více čtenářek a čtenářů (viz. formspring - dotaz na oblečení na jazzový koncert a do divadla) stejně jako já ocenili článek o vhodných oděvech na různé společenské události, zejména na ty více oficiální. Vhodné materiály, střihy, ale i vychytávky jako doplňky, účesy… A tipy na blížící se zimu: jak se obléci na slavnostní příležitost, na koncert, do divadla, aby nám po cestě nebyla zima? Na šaty by se to dalo řešit asi nějakým svetříkem, který si pak na místě můžeme sundat, ale co boty? Asi není vhodné být v divadle v kozačkách, ale nebude divné se přezouvat až na místě do střevíčků? :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 23:04

Šatů se zastávat nebudu, ale ty vyvalený vany, vyvalený špeky a narážky na těhotenství byste si mohli nechat od cesty. Zvlášť ty, co už mají těhotenství za sebou a ví, jak to doopravdy vypadá;-)

Vyvalená vana podle mě není zdálky neviditelná měkčí křivka na břiše, vytažená do extrému superhnusným materiálem, ale tohle: http://www.flickr.com/…59/lightbox/


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 23:09

Nahota na prodej…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 23:13

A bílá nemoc k tomu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 23:22

Michale, ano, Moulin Rouge je bordel a všichni to tady víme. Ale i obleček do bordelu je možné ušít kvalitně, aby dotyčná děva nevypadala lacině. Tečka.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 23:39

Verunka: pokud si chce opravdu uskutečnit svůj sen a stát se návrhářkou, pak ji jakákoli kritika, tady podaná perfektními radami, prostě nepoloží. Ten, kdo si chce skutečně splnit svůj sen a ne si jen nechat zaplatit několik tisíc za hadr, který spíchl na koleně ve snaze jen vydělat, ten si za tím snem půjde, přijme kritiku, buď se podle ní zařídí, když uvidí, že kritika je konstruktivní, nebo nezařídí a tím pádem později pohoří, nebo odpadne a zmizí úplně rovnou. To už je na ní. Tady jí sen nikdo nebere. Ať si sní a jde si za tím, já jí fandím. Ale ať to udělá pořádně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.11 23:56

Moulin Rouge není bordel ale kabaret, proslavený Lautrecovými plakáty. Kankán, lechtivé písně, šansony. Čili styl pikantní, vyzývavý, velmi erotický, ale ne „honem mi to svlíkni a dej se do toho.“ Pařížan velmi dobře tomu rozdílu rozumí, Středoevropan ovšem nechápe. Co všechno by se dalo vytvořit s použitím prvků kostýmů La Goulue nebo Jane Avril! Dobrá, nevíme nic o historii umění, známe jen film s Nicole Kidman. Ale i tam se dala najít inspirace! A hlavně - já vím, opakuji se - kdyby to nebylo TAK mizerně ušité!!!! Jak má svádět osoba, která vypadá jak po porodu?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.11 00:28

Zuzka B. Já jsem párkrát přesně tohle udělala, vzala jsem si do divadla nebo na formální akci s sebou lodičky a přezula si je na místě. Tašku s kozačkami jsem pak dala do šatny. Je to dost „opruz“ ale jiné řešení nevím, hlavně když je sníh a člověk nechce jet obě cesty taxíkem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.11 00:31

Jak se tím může někdo prezentovat? Vždyť je to děsný, bez trocha vkusu, krásy…Myslím si, že ani štětka na E55 by v tom vypadala dost bídně a ohrozilo by to její kšeft!!! :-D
Prohlídla jsem si fotky na FB a je to fakt síla…a ty bílé šaty do společnosti???? No, to je pravda…leda tak na tu výše zmíněnou silnici:-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.11 00:31

Možná Ada myslí brněnský Moulin Rouge. To bordel je a vůbec ne špatný. Kostýmy tam mají děvčata ovšem poněkud jiné.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.11 00:32

Také jste si při čtení někdo vybavil ty úžasné černé koktejlky, které si kupuje Julia Roberts v Pretty Woman, když ze sebe začne dělat dámu? Ach… Kdyžtak tady :-) http://www.youtube.com/watch?…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.11 00:34

Pardon, teda ne Ada, ale Michal a další…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.11 01:21

To Verunka a spol.: Já doučuju angličtinu, ale ani po 5 letech praxe si nedovolím říct si o nějakou horentní sumu (a že je takových, co si o ni řeknou bez praxe!) a to proto, že nemám pedagogické vzdělání, nejsem profík, takže by mě hanba fackovala. Proto je na místě kritika slečny, která nabízí špatné věci za vysoké ceny…
Jinak děkuji za pěkný článek, aspoň pro mě oproti minule moc příjemná změna!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.11 02:15

Pokud se i čtenářům MP při vyslovení názvu Moulin Rouge vybaví brněnský bordel anebo nevybaví vůbec nic a musí si to googlovat, tak to je smutné…

oskarina
266 příspěvků 31.10.11 02:40

to Anna: že by nízká vzdělanost současné mládeže pronikla i do těchto oblastí?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.11 08:04

Anna: je to smutne, ale je to tak a uprimne me to skoro ani neprekvapilo. Nejsmutnejsi pro me byla zkusenost, kdy jsem koukala na Superstar (ta rada, kde byla Konvickova, Smajda atd.) a ptali se jich, co se stalo 17. 11., proc je to statni svatek. Ani jeden nevedel (mozna jeden, ale kdo, to si nepamatuji). Pak jsem masochisticky zabloudila na diskuzi k Superstar a svete div se, i tam se nasli max. 2 lide, kteri to vedeli a kteri se pohorsovali, ze to ostatni nevedi, a co hur, je jim to srdecne jedno… Vzdelanost upada, hlavne ze tu chce kazdy na VS a verejnost se jeste pohorsuje nad tim, ze VS by mela vytvaret elity (tudiz byt opravdu pro ty nejlepsi), nikoliv houfy budizknicemu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.11 08:50

to Elwara: je to mimo téma, ale musela jsem se ozvat. To že se podceňujete je ale jen vaše vina. Nezáleží na vzdělání, ale na znalostech a zkušenostech (a zvlášť u cizích jazyků) Já měla angličtinu jen na střední a ani jsem z ní nematurovala. Strávila jsem však téměř dva roky v anglicky mluvících zemích, kde jsem se anglicky naučila mnohem lépe a rychleji, než ve škole. Proto si troufám říct, že bych mohla doučovat. Vím, že to není jen o jazyku, ale i schopnosti něco vysvětlit, podat to srozumitelnou formou, ale už dřív jsem doučovala (ne angličtinu). Nemám pedagogické vzdělání a klidně bych si za to nechala zaplatit částku odpovídající dejme tomu průměru v nejbližším okolí. A hanba se mnou netříská.
Co se slečny návrhářky týče, nechtěla jsem obhajovat její práci, protože mě se ty modely (až na červené koktejlky) nelíbí, snažila jsem se ji pouze podpořit jako člověka a začínajícího „návrháře“, když se tady do ní všichni strefovali. Nemám ani potuchy o švech a kvalitě provedení (tomuhle oboru moc nerozumím), ale pokud je to tak jak tu všichni tvrdí, byla chyba to nabízet za tak vysoké peníze (za vůbec nějaké peníze), ale byla to chyba a chybami se člověk učí. Jsem si jistá, že už to příště neudělá (pokud má ovšem nějaké svědomí)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.11 11:02

Opravdu mě točí, že autorka Módního pekla podá celkem kvalitní kritiku pramenící zřejmě z dobrého úmyslu poradit a nezakřiknout a některé zcela nablblé čtenářky jdou na FB návrhářky a zdrbou jí na hromadu. Máte mozek?! Ta slečna začíná, má dobré nápady a jde jen o to, aby se zdokonalila v práci a usměrnila. Jaký směr asi najde, když se na ni vrhne desítka vrán a uklove ji? Přece k začínající studentce nemůžete přistupovat stejně kriticky jako k zběhlé návrhářce. Nebuďte bezohledné:( Vás jistě při studiu taky někdo podporoval, i když jste se ne vždy vydaly správnou cestou. Nesrážejte tak mladého člověka, může mu to opravdu hluboce ublížit.

Frankie
213 příspěvků 31.10.11 11:22

,

Příspěvek upraven 12.11.12 v 13:57


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.11 11:40

Pokud je tahle „návrhářka“ studentkou VOŠ, není už jí patnáct let, je to dospělý člověk s maturitou, který se přihlásil na další studium s výtvarným zaměřením a byl přijat. V takovém případě, možná proto, že jsem sama absolventkou umělecké VŠ, bych předpokládala alespoň určitou minimální úroveň. Zjevně marně…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.11 11:41

Frankie11, Andrea: pokud cítíte potřebu lkát nad úpadkem vzdělanosti, doporučuji vyzkoušet si, jestli jste samy schopné popsat, jak se dostanou písmenka z Vaší klávesnice sem na Adiny stránky.

Já sama to nedokážu. I když je to naprosto základní věc. Mám hlavu plnou detailů o Habsburcích, souřadících spojkách atd., takže jsem v českém pojetí „vzdělaná“, ale v podstatě netuším, jak svět kolem mě funguje. V tomhle ohledu je na tom líp kdejaký týpek, který říká pernamentka, bizardní a protěžovat.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.11 11:42

http://micimathonka.blogspot.com/ tohle je podle mě jeden z příkladů, které zaslouží chválu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.11 11:44

obzvlášť tohle je podle mě příklad jak i asymetrie může být udělaná dobře, uvědomění si, kde je pas nejlichotivější, a materiál vypadá velice dobře.http://farm7.static.flickr.com/6120/6216399633_743ac35ceb_z.jpg jinak blogerka je i zajímavou inspiraci pro nositelky velikosti větší než 36, jak se zajímavě obléct.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.11 11:49

Nedočetla jsem celou diskuzi, tak se omlouvám,pokud opakuju něčí příspěvek..Dřív nebo později se ona slečna na MP najde, nebo se už našla. Určitě je dobře, že si přečte, co je na jejích výtvorech špatně a dostane nějakou radu co s tím. Ale i pokud má chuť se zlepšit a přesto, že sebevědomě prodává a vystavuje špatně odvedenou práci je schopná se chytit za nos a pustit se práce na odstranění chyb, tak je možné, že některé zdejší komentáře jí tu chuť můžou vzít. Milé/milí diskutující, jde o studentku! Není to hotová návrhářka, která má pocit, že už je nejlepší z nejlepších. Ano, ty šaty jsou strašné. Ale kdo se bojí udělat chybu, nic se nenaučí. Možná, že slečně bude Adina kritika fuk. Možná, že ale ne a pro ten případ je nefér jí tady sdělit, že z ní nikdy nic nebude.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.11 12:07

Andrea:
„Nejsmutnejsi pro me byla zkusenost, kdy jsem koukala na Superstar (ta rada, kde byla Konvickova, Smajda atd.) a ptali se jich, co se stalo 17. 11., proc je to statni svatek. Ani jeden nevedel (mozna jeden, ale kdo, to si nepamatuji). Pak jsem masochisticky zabloudila na diskuzi k Superstar a svete div se, i tam se nasli max. 2 lide, kteri to vedeli a kteri se pohorsovali, ze to ostatni nevedi, a co hur, je jim to srdecne jedno…“

Naprosto souhlasím. Je smutné, kolik lidí nemá ani základní povědomí o událostech z podzimu devětatřicátého.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.11 12:24

Hanee napsal…

Opravdu mě točí, že autorka Módního pekla podá celkem kvalitní kritiku pramenící zřejmě z dobrého úmyslu poradit a nezakřiknout a některé zcela nablblé čtenářky jdou na FB návrhářky a zdrbou jí na hromadu. Máte mozek?! Ta slečna začíná, má dobré nápady a jde jen o to, aby se zdokonalila v práci a usměrnila. Jaký směr asi najde, když se na ni vrhne desítka vrán a uklove ji? Přece k začínající studentce nemůžete přistupovat stejně kriticky jako k zběhlé návrhářce. Nebuďte bezohledné:( Vás jistě při studiu taky někdo podporoval, i když jste se ne vždy vydaly správnou cestou. Nesrážejte tak mladého člověka, může mu to opravdu hluboce ublížit.

Studence VOS je minimalne 19 let a uz nejake studium pred tim absolvovala…tak hned nerozhazujte mozky


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.11 12:52

Ráda bych zdůraznila to, co už bylo v některých příspěvcích výše naznačeno: JE NUTNÉ PROZKOUMAT ÚROVEŇ ŠKOL, ZABÝVAJÍCÍCH SE ODĚVNÍ TVORBOU. Slečně švadlence/návrhářce nenadávejte, žádný účený z nebe nespadnul. Zajímalo by mě ale zcela vážně, co se na takových školách učí, protože si nemůžeu pomoct, ale to, co zde Ada sdělila zdarma v blogu, měla slečna slyšet od někoho, kdo je za to placen.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.11 13:28

Jooo, tak tohle patří do módního pekla!!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.11 13:40

Lolo, znám několik žen, které nemají žádnou oděvní nebo návrhářskou školu a jejich ušité výrobky jsou moc pěkné, dobře zpracované a vypadají stokrát lépe, než tyhle nádhery.
Většina z nás trochu starších víme moc dobře, jak se kdysi dřív těžko sháněly modely do tanečních, na plesy a hezké věci vůbec. Šít si vlastní byla nutnost, když člověk chtěl něco jiného, než se nabízelo v obchodech. Krimplenové kalhoty a diolenové hrůzy - to byly časy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.11 13:42

Tragédie - o víkendu jsem lehce kriticky komentovala na FB slečně „grupáčovou“ fotografii před muzeem, a dnes jej dotyčná smazala, stejně jako ostatní kritcké komentáře, ponechány jsou jen pochvalné … to je hnus velebnosti, ať žije český národ arogantní a samolibý!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.11 14:29

ty červené šatky celkem ujdou, ale ten zbytek, to si fakt někdo koupí??


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.11 14:31

Eve04:

  1. hnus je hláška „hnus velebnosti“
  1. vy byste si nechala na svém fb profilu, který chcete použít k prodávání a propagaci, negativní komentáře? Není to možná vzor ctnosti, ale chápu ji. Taky bych nechtěla mít pod svými věcmi na prodej hodnocení od některých pekelnic („Myslím si, že ani štětka na E55 by v tom vypadala dost bídně a ohrozilo by to její kšeft!!! :-D“, případně „FUJJJJJJ, HAHAHAHAHHAHA“)

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.11 14:46

Já si dovolím být on topic (nebo jak se to…) - Kromě toho, že jsem tvůrkyni škaredě zhodnotila první šatečky, mám z její kolekce pocit, že tam nějaká snaha o pečlivé zpracování je. Slečna se pouští do zajímavých prvků, živůtků a pod. Bohužel ani jedny šatky, kromě těch pupurových koktejlek, modelkám absolutně nesedí - asi ušito bez ohledu na nositelku podle nějakého střihu ve smyslu „tričko dobrý, pani malá“ S klidným svědomím bych všechny ty průstřihy a minisukýnky-maxikukýnky označila za mladickou nerozvážnost (tedy až na to fialové cosik, co modelce končí kdesi na úrovni stydké kosti - to vážně ne). Srovnám-li tuto kolekci s prací paní Anglemar (vari) a některých jiných amatérských (i profesionálních) návrhářek (viz. kategorie módní návrháři), myslím, že je to na dobré cestě (oproti některým je toto hotová ótkutýr). Takže vydržet a přestat motat holky do lesklého polyesteru (stejně na to nemají postavu).

Někde jsem tady četla dotaz, co že nám to vychází z učilišť a oděvních škol. Právě jsem viděla reportáž z přehlídky absolventek textilní školy v našem kraji a povím Vám - nebylo to vůbec špatné - některé nápady a zpracování by mohly závidět i vyhlášení návrháři - proto nechápu, kde se všechny ty Angelmar a Caxy berou a kam se ty talentované holky po maturitě ztrácejí…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.11 14:48

Proč neustále ty kurví pózy? Kdo to těm holkám řek? http://www.facebook.com/…ela.Lunikova!/photo.php?fbid=1437816482938&set=a.1002546081450.59.1758780988&type=1&theater


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.11 14:49

Btw., ještě má každou botu jinou..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.11 14:50

TO Fox - však já se taky předem omluvila, to byla naprosto spontánní reakce na šatičky ve stylu „kašpárkova rolnička“, pořád lepší, když to sdělím takto nevybíravě někde na fóru, než aby v tom nějaká nebohá vyrazila kamkoliv za dveře svého příbytku a musela to poslouchat na živo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.11 14:52

Soňo, nebohá, která se dostane k tomu, aby si to tu přečetla, bude dost zocelená Peklem na to, aby si takové šaty nekoupila;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.11 15:25

Překvapuje mne tak málo invence. Od studentky oděvního designu bych čekala invenci a vkus jako předpoklad pro tenhle obor vůbec.
Oděvy jsou nevhodné, nesedí. Jen červené koktejlky též shledávám ňamkózní.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.11 15:38

Ty modrý šaty s tou krajkou se mi líbí, ale jen ta první půlka. Škoda, že to tvořitelka nedomyslela až do konce, mohlo z toho vzniknout mnohem víc…

hedvika
275 příspěvků 31.10.11 15:54

ne, že bych měla něco proti tomuto blogu, ale tohle fajt sedi- tatabojs 2031

ráno mě sebrala módní policie
dalo se to čekat měl jsem indicie
na stanici mě pak připoutali k topení
a teď mi zatopí myslím bez prodlení
začalo to pozvolna 2026
nenápadně šířilo se to z měst člověk se nestará a najednou zjistí že už mu vládnou jen vizážisti …vizážisti a fašisti

stačí když máte nesprávný doplňky
nevhodnou šálu a starý hodinky
zmlátěj vás a do ran nasypou sůl
když nevypadáte dostatečně cool
krásky a krasavci převzali moc v zemi
oškliví lidé jsou dávno za mřížemi člověk se nestará a najednou zjistí že už mu vládnou jen vizážisti …vizážisti a fašisti

staví tábory pro lidi co nemaj vkus
aby je učili co je krása a co hnus řídí to mladý dynamický tým
a těm co nejsou in pouštějí plyn
http://www.youtube.com/watch?…

Ada Pekelná
973 příspěvků 31.10.11 16:00

Ani ne. Peklo po nikom nechce, aby byl cool, a proti ošklivým lidem tu nepadlo ani slovo. Mně ten text přijde spíš jako další výtrysk pózy „jásimůžunositcochci“

hedvika
275 příspěvků 31.10.11 16:05

Tak já to beru jako nadsázku. To neměl být příspěvek-styďte se,ale pobavte se, me se tahle kapela moc libi a i trocha sebekritiky neuškodí, někdy mi to tu totiž-tedy spíš v diskuzích připadá jako v té písničce. přílišný extrémismus.

Karoleenah
2322 příspěvků 31.10.11 16:11

Hedvika: Taky jsem si při prvním poslechu téhle písničky vzpomněla na Peklo, i když ani ne tak na Adu samotnou, jako spíš na některé komentující. :))
(Zcela OT dodatek: Ale musím říct, že podle textů z alba se mi Mardoša zdá tentokrát až příliš světem ukřivděnej nebo co.)

hedvika
275 příspěvků 31.10.11 16:14

myslíš? já tohle album poslouchám, už týden pořád dokola a teda jsem nadšená, spíš v tom vidím to, že už jsou chlapci dospělí, mají rodiny a jaksi bojí se, v čem jednou budou žít jejich děti, a aby to nebylo úplně OT, tak Milan Cais podlě mě patří k takové té lepší sortě oblíkaných chlapů ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.11 16:29

Tu písničku jsem neznal, ale je vynikající, hlavně poslední odstavec. Koukám, že tyhle paralely napadají víc lidí. Jinak furt nechápu, proč si namlouvat, že móda a vkus nejsou otázkou kulturní moci. A že lidi, co na to upozornují budou jen modráci, co chtěj obhajovat status quo. Zkuste třeba mytologie Rolanda Bartha ;-) často rozebírá třeba články z Elle.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.11 16:34

Libore, myslíte tuhle Mytologii z roku 1957? To už byla Elle? http://en.wikipedia.org/…s_%28book%29

hedvika
275 příspěvků 31.10.11 16:34

Já si spíš myslím, že kritizovat si každý může co chce, stejně tak ale třeba tata bojs můžou kritizovat snahu diktovat lidem, co mají nosit. I když v jejich případě je to zkrátka taková myšlenka, jak by to mohlo dopadnout. Souhlasím s autorkou blogu, že lidi chodí oblíkaní hrozně, ale není to konec světa.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.11 16:39

FoxInTheBox: Elle vychází od roku 45. Viz google viz wiki ;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.11 16:41

Libore, díky, to jsem nevěděla. Ale připadá mi, že jak pojetí Elle, tak role módy, vzhledu a určitého luxusu se od té doby změnila (viz třeba to, že trickle down princip vystřídal bubble up - nízké společenské vrstvy nechtějí vypadat jako ty vysoké, ale naopak) a tak už to nebude moc aktuální.

Ale díky za tip, rozhodně si to přečtu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.11 17:00

Po zhlédnutí prvních fotek jsem čekala nějaký pekelně pekelný článek a ono nic. Ada holt ukázala svou nepekelnou tvář :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.11 18:05

Diskuzi jsem pročetla téměř až do konce, ale to co chci napsat, jsem ještě nenašla, abych mohla dát like, takže:

Objevily se tu názory „slevněno o litr, bylo by to skvělé erotické prádlo“ - musím říct, že vzhledem k přeplácanosti a HLAVNĚ kvalitě ušití, tohle by snad žádnýmu chlapovi sexy nepřipadalo, a to ani v případě, že by mu to bylo předloženo v ložnici.
Minimálně tomu mému ne.
Protože sice to má inspiraci ze stylu, který zdůrazňuje sexy křivky a je vyzývavý, ale autorka asi na tuhle pointu zapomněla (znovu se obracím na kvalitu ušití).

Ostatní již bylo řečeno.

PS: snad ještě musím přizvukovat těm, kteří naprosto trefně poznamenali, že skvělé nápady se z „prázdné“ hlavy rodí jen málokdy. Studuju architekturu, a opravdu jsem už na vlastní kůži poznala, že bez toho, abych se dívala kolem sebe, prostě nic smysluplnýho, pěknýho a funkčního navrhnout nejde. (ano, jde, ale jde to mnohem hůř)
Jak nám říkají na škole - v těchto branžích není ostuda odkoukat nápad někoho jiného. Protože někoho něco napadne, ale tím mu to končí, už není schopen ten nápad více rozvinout. Ale někdo jiný to může vzít a udělat z toho naprosto světovou věc.
A to ani nemusí člověk odkoukávat od jiných, stačí se porozhlídnout po světě a jiných oborech (jak už tu též bylo psáno). Jo, dá to fakt práci, ale hold to k tomu patří.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.11 19:03

Verunka: Já se nepodceňuju, já jsem realistická. Sama o sobě vím, že učení AJ není to, čemu se chci v životě věnovat, takže i když mám zkušenosti, nemám motivaci se zdokonalovat. Dělám to prostě do té doby, než seženu jinou práci. Kdybych měla našrocenou metodologii, neodflakovala přípravu apod., řeknu si klidně víc, to byl jen příklad. Já vím, že jsem asi děsně naivní a šidím sama sebe, ale já prostě nemůžu něco prodávat za nadnesenou cenu jenom proto, abych vydělala. S čímž jsem asi v dnešním světě hodně mimo, narozdíl od slečny z článku, která se zjevně neztratí a dokáže vydělat na lidské blbosti. Bohužel nevěřím tomu, že ji kritika nějak poznamená, i když by to bylo dobře…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.11 19:24

Každý nějak začínal. Přeji slečně hodně štěstí. :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.11 19:27

Normálně jsem se fakt cítila blbě, když jsem si četla tenhle článek o přestávce ve škole na laptopu - kvůli těm fotkám jsem se trochu bála, že si lidé budou myslet, že se ve svém volném čase kochám soft-pornem v nevideové podobě. Samozřejmě přeháním, ale pořád ty „nemravné“ modely jsou až groteskně nevkusné (co je to proboha za díru na břiše u modelu č.1??)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.11 19:35

mno vyplodit kolekci, která by byla zajimavá a zároveň měl aspolečný prvek, není sranda, vím o čem mluvím, tky jsem studovala návrhářství. Ještě ke článku Mša nevyhrála mám takový pocit ani jednu soutěž teda aspoň né na střední :D nevím jak je na tom na vysoké. A k pozám pan fotograf si většinou do póz nenechá mluvit a sám si diriguje co chce nafotit, což je někdy škoda :(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.11 19:37

Přesně to mě teda napadlo. A jaj, do seriózního portfolia (nebo do pokusu o něj) začlenit film Pretty woman? První, co se mi vybaví je to, že hlavní hrdinka byla prostitutka. (Pak jsou ty šaty vlastně celkem adekvátní, to sice jo…)
No a samozřejmě Ada má pravdu. Ve všem, ať je to móda, ať je to architektura, ať je to literatura nebo výtvarné umění, hraje roli talent, ale pak samozřejmě taky cvik. Nerozvinutý talent je v zásadě k ničemu. Ledaže byste byli fakt géniové, ale takových se teda moc nerodí. A, světe, div se, třeba výtvarné umění je svým způsobem řemeslo jako každé jiné, musí se to umět, do jisté míry se to lze naučit a nedá se to jen tak plácat semo tamo, jak mi to vyjde a doufat, že každý pochopí, že záblesky mojí geniální mysli spasí všechno.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.11 19:45

Slečny na první a druhé fotce jsou těhotné? :) takže vhodné i pro maminky, huh?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.11 19:47

@FoxInTheBox som jedna z tych, co narazali na potencialne tehotenstvo modeliek.. ak sa dobre pamatam, tak navrharka slubuje dokonale padnuce saty.. objektivne treba uznat, ze hoci modelky nie su obezne, tak vdaka strihu siat a typu latky (plus absencie kvalitneho pradla a zenskeho drzania tela) vyzeraju ako v druhom trimestry.. otazka, ci je to kolekcia pre tehotne je teda legitimna a vobec nie ofenzivna voci modelkam, tehotnym, obeznym (a tak dalej)..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.11 19:54

Abych nebyla úplně hnusná, jak to z mého posledního příspěvku vyznělo… Když koukám na celou galerii na facebooku a ne všechno je děsný, třeba fotka č.7 a 8, resp.ten model, v albu Moulin Rouge, se mi moc líbí, to téma je z toho poznat a je to takové méně přehnané než ten zbytek a také mnohem vkusnější. Zato co následuje hned potom, č.9, tak to je hrůzostrašná opičárna:( takže myslím, že se slečna návrhářka začne časem navrhovat hezké věci.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.11 20:28

Verunka: ona navrhne pouze ohyzdné šaty, ty pokud bys tohle převedla do stavařiny, tak ti to spadne na hlavu


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.11 21:33

clanek je objektivne pravdivy, bohuzel musim poukazat na pripominky ohledne delky. ziji jiz nejaky cas v anglii a jeste stale nedokazu skousnout modni styl zen zde. uprimne jit tady v patek nebo v sobotu ven je v podstate za trest. nevkus, kratke saty, neumerne vysoke podpatky a priserne postavy


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.11 22:09

modely otrasné, článok výborný. podľa mňa to zverejnila zo srandy, nie je možné, že tie šaty myslela vážne, taký nedostatok súdnosti a sebakritiky nepredpokladám, či?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.11 22:42

Madeleine: To je pravda. Módní návrhářství je ještě docela bezpečný obor, pokud opomenu infarktové stavy některých zdejších pekelnic při pohledu na kolekci slečny Michaely. To já kdybych odvedla zfušovanou práci a odflákla nějaký svůj projekt, šlo by v nejhorším případě o život. Naštěstí mám nad sebou spoustu lidí, kteří mi řeknou, že to mám špatně (zatím jen profesory, ale později statiky, materiálové inženýry a v neposlední řadě i stavební úřad) Takže můžu být v klidu. V mém oboru můsí být projekt dokonalý než se zrealizuje.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.11 23:10

tak to je brutus, nevedela jsem, ze mame na skole takhle „nadanou“ slecnu. pac ja na tu vosku taky chodim a musim se priznat, ze me celkem mrzi ,ze nevim o koho jde, jmeno mi nic nerika.. nejhorsi na tom je, ze si nekdo takovouhle slapkostrasarnu na sebe oblikne..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.11 00:17

Mici, a vedou vás na škole k dotažené práci, nebo dovolí, aby ročníkové práce byly takhle zfušované? Docela mě to zajímá, před časem tu byl článek z veletrhu: výtvory studentů některých oděvních škol byly perfektně zvládnuté, zatímco jiné byly velké nafouknuté smradlavé nic.

MP Jana
225 příspěvků 1.11.11 08:52

K písničce: když vypukla aféra kolem Galliana, tak v nějakém časopise typu Elle(nevím, který to přesně byl) vyšel článek na tohle téma, repektive o tom, že svět módy je svým způsobem fašistický- nepřipouští nic jiného než vzhled(včetně postavy), který je zrovna in.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.11 09:04

Verunka Napsal…: Že projekt musí být dokonalý? Bohapustý omyl.. Počkej na tu dávku neznalosti a lhostejnosti co budeš potkávat.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.11 09:14

To jsou otázky ohledně vzdělání :-D To mně pobavilo… a jestli vedou slečnu k dotažené práci? Jako rozumná studentka bych akorát na místě slečny neřekla nic, proč taky ;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.11 09:21

ano, teď nám vtloukají do hlavy, že naše projekty musí být perfektní, ale nejsem naivka a vím, jak to na úřadech chodí a že na to každý kašle. Ale jako projektant bych si nevzala na triko, že navrhnu špatný projekt. Kdyby se na to všichni vyflákli, mohli by umírat lidi (takových případů už bylo). V tom lepším případě bych jen zaplatila mastnou pokutu a musela projekt přepracovat. Ale když už něco vypustím do světa, chtěla bych, aby to bylo co nejlepší. Možná jsem ještě naivní, ale když už jsem si ten obor vybrala, pracně ho vystudovala, tak si dám tu práci, už jen proto, že každý další projekt je mojí vizitkou a přitáhne další potenciální zákazníky (to se dá dost dobře vztáhnout i na módní návrhářství)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.11 10:50

Verunko, problém je nejspíš v tom, že ten, kdo cokoli uvádí na trh, je určitě nezvratně přesvědčen, že to nejlepší je. Bohužel, staří a zkušení odcházejí a nastupují noví, kteří se to musejí učit, ale o zkušenosti přitom nemají zájem. Je to vidět všude. Čím je člověk starší, tím víc neumětelství vidí. A na trh jde dneska bezostyšně každý s čímkoli, aniž by znal základní zásady. Chybí pokora před řemeslem. Nevím, snad to tady zůstalo z těch krušných porevolučních dob, kdy nefungovalo nic, a prakticky od píky, na koleně a bez peněz začínali skoro všichni, mnozí ve zcela jiných oborech než ve kterých pracovali dosud. Někdy mi připadá, že ti mladí snad ani nevědí, že jejich rodiče a prarodiče mají nějaké vědomosti, schopnosti a zkušenosti, a že mnohé věci jsou dávno vyřešeny a byly po generace běžně používány.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.11 11:21

Problém je v tom,že tyhle „umělkyně“ si myslí,že když jim to pochválí třeba jen jeden člověk z okolí,tak je to vhodné na prodej.A může ukázat svou kreativitu.Já osobně si myslím,že první výtvory nebyly až takhle strašné,jen to do této fáze postuoně zašlo,aby se autorka ukázala.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.11 11:28

Ada Napsal…
„Ani ne. Peklo po nikom nechce, aby byl cool, a proti ošklivým lidem tu nepadlo ani slovo. Mně ten text přijde spíš jako další výtrysk pózy jásimůžunositcochci“ "

ne, peklo chce jenom osvětu, aby Ada a jiní lidé nebyli obtěžováni pohledem na nevhodně oblečené, nebo nedej bože nevhodně oblečené tlusté lidi. Já si všímám, jak Ada všude píše, že se do nikoho nenaváží, že ji jde jen o vzdělávání ostatních, ale její vzteklý článek s posledními fotkami z ulice tomu moc nenasvědčuje. Navíc jde vidět, že už je na jakoukoli kritiku téměř alergická(viz rekce na vtipnou písen), ale sama kritizuje kde se dá. Já neříkám, že tenhle blog nemusí být zajímávý a přínosným, ale čím déle ho znám, tím méně se mi líbí. Jedíný důvod, proč je tenhle blog tolik oblíbený, oproti módním blogům je ten, že většina lidí se shodne na tom, co je špatně ale jakmile se mají shodnout na tom, jak by se to mělo řešit, je oheň na střeše. Zkrátka ne každému se může líbit, jak se která blogerka obléká a co je, nebo není hezké z jejich úlovků v obchodech, ale češi si všeobecně raději stěžují, proto je tu tak veliká základna obdivovatelek. Nechybí tu sťouralé, kteří danému tématu nerozumějí, ani věční vlezdoprdelkové, pak i lidé, jako já, co si zkrátka neodpustí přidat svů názor. Ale nelíbí se mi, jak Ada všude říká, jak je slušná a nikoho neuraží, když poslední důkaz opaku není ani týden starý. A fotky z ulice jsou příosné jenom tehdy, neopakují-li se pořád dokola. Co na tom, že uvidím 100 příkladů toho, jak mají všichni džíny, stačilo by to jenom jednou, to, že tomu tak stále je poznám už sám z vlastního pohledu do okolí. Poučit, že nechat koukat prdel je hrůza stačí taky jednou. 10× to tu být nemusí. Prostě rozumíte mi? chce to něco nového, jinak je to jen ukájení se na tom, jak jsou ostatní trapní, zatímco já ne. Jinak jsem zvědavý, jestli příští článek nebude jen vykradená, zde recenzovaná knížka. Doufám, že ne.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.11 11:39

„Někdy mi připadá, že ti mladí snad ani nevědí, že jejich rodiče a prarodiče mají nějaké vědomosti, schopnosti a zkušenosti“ to mají - ze světa, který už neexistuje. mně zase připadá, že staří si furt myslí, jak si z jejich „rad“ musí každý automaticky jen tak sednout na prdel a nemůžou se smířit s tim, když je někdo s jejich mentorskou rolí, na kterou se tak těšili, pošle do háje. Ale chápu, že někdo pořád žije ještě uzavřen v bludu stařešinského řádu :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.11 12:00

Tak zdejší osazenstvo je vůbec plné rozporů. Když tady Ada zveřejnila fotky, které zaslaly nějaké bláznivé holky, aby si došláply na svou spolužačku a zaznělo několik hlasů o tom, že Ada nevědomě podporuje šikanu, tak se tu kdekdo zaklínal, že holka musí něco vydržet, a že za ty vyčuhující tanga si to stejně zaslouží apod. A co se nestalo? Dámy si založily na forech vlákno, kde se svěřují jak byly jako malé šikanované a proč to ti zlí lidé dělají :-)))))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.11 12:04

Tak nevim, jestli to tam nepřipsala až dodatečně a ani nechci obhajovat - na kvalitě zpracování to nic nemění, ale u kolekce Moulin Rouge je napsáno, že to je vytvořené do stejnojmenné soutěže a že tyto šaty se neprodávají…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.11 12:06

to LIBOR:
neřekla bych. že si to malá sexy lehká školačka zaslouží, protože se tak obléká zcela vědomě a záměrně, jsem psala snad jen já, a byla jsem za tento názor roznesena v zubech. minimálně 90% ostatních ji chudinku politovalo, jak to má v životě těžké :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.11 12:12

Tohle je docela sranda, občas si prohlížím v čekárnách u doktorů a tak různě takové ty ženské časopisy a nestydatě se bavím nad hláškama jako „Zamaskujte to - i ženské křivky mohou být sexy!“ nebo „Sex takový, že se do vás zamiluje!“
Ty časopisy mi přijdou jako esence naivity, blbosti a promyšlené manipulace davem. A ráda si z nich dělám srandu.

Libor, Zdeněk a Honza ovšem nechodí na gyndu, takže se chodí bavit sem. A komentují to tady poznámkama, které mě napadají nad Cosmopolitanem.

Nutí mě to představovat, jací asi jsou, že je tohle baví:)

MP Jana
225 příspěvků 1.11.11 12:18

Zkušenosti jsou nenahraditelné. Ale příznakem mládí je i to, že chce být samostatné a samostatně si párkrát namlít.

„Tak zdejší osazenstvo je vůbec plné rozporů.“ To je pravda. Posledně, když si někdo dovolil kritiku na autorku, tak jeden z argumentů, proč si nezaslouží být kritizována byl: Není přece důležité, co má na hlavě, ale v hlavě. Dokonalá argumentace ponožkářů v sandálech.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.11 13:58

Jano, ale to byla „kritika za každou cenu“. Že nemá dlouhé vlasy, dlouhé nehty, že není klon Daniely Peštové (jak to někdo trefně napsal). Prostě někteří si zjevně mysleli, že aby mohla kritizovat, musí vypadat jako ideál z jejich představ.

A víte co? Nemusí.

Na blogu sama sebe nijak vizuálně neprezentuje, nedává se za vzor. V jiných médiích se fotky objevily, ale ani na nich neporušuje svoje zásady. Takže je zbytečné vylívat si na ni svůj kyblíček špíny za trest, že nesplňuje něčí představy;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.11 14:50

pro Libor : myslím si totéž, jen s tím rozdílem že mne to od autorky tohoto blogu nemile překvapilo…není hloupá a moc dobře ví co činí, takže…?
Mám ráda detektivky, takže , byla to neteř autorky tohoto blogu kdo ji upozornil že slečna M. potřebuje dostat za vyučenou?
Ten článek je zlý a krutý,ano, tohle je peklo ale to co udělala autorka blogu slečně M. je… (pro mne dostatečně výstižný výraz je nepublikovatelný) .
Minimálně velmi,velmi podlé.
Nechodím si sem číst články ,ty už většinou jen přeskakuji, málokdy dočtu do konce.
Zajímavé jsou některé příspěvky pod nimi…a taky se moc ráda zúčastním semináře paní Kalců o galanterii.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.11 15:22

Libore, ano, to jste vystihl naprosto přesně. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.11 15:25

…aneb proč používat trapný a zastaralý typizovaný šroubek, když to můžeme umělecky zatlouct kladivem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.11 15:25

Pachole - významná poznámka o rukávech na večerních šatech. Momentálně jsem zakoupila jedny z druhé ruky, šité na míru, na mě pasují absoludně dokonale. Mají top krajkový a dokonce dlouhé krajkové rukávy, výstřih nepatrně širší, mělký a na něm mají našitou jakousi pelerínku, široký límec. Mně se líbí tou nekonvencí - jsou hodně jiné. Široká sukně je sametová.

Ale - právě jsem dumala nad těmi dlouhými rukávy. takové moc usedlé. Váhala jsem, zda je mám zkrátit po loket. Na druhou stranu v zimě je na prodloužených zima, jdu se synem, tancovat tedy moc nebudu,
A když jse si přečetla váš povzdech - just je nechám dlouhé !! dilema vyřešeno. Budu rozhodně jiná, temně modrá, neblýskavá a s dlouhými rukávy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.11 15:34

Ado poslala Jste ji to aspon na FB? At vi na cem ta holka stoji? Ach jo, jeste se ma opravdu hodne co ucit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.11 15:39

FoxInTheBox: A to snad mění něco na nesmyslnosti toho argumentu?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.11 15:52

Poměrně dost:) Nadávat, že někdo nevypadá tak, jak jsem si ho představovala, totiž není kritika. Není to něco, co by mohl a měl napravit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.11 17:45

citace:
Půjčovna a šití šatů na míru
Popis Ples, věneček, svatba, večírek nebo rande ve stylu Pretty Woman?
A vy jen marně obíháte obchody, butiky a půjčovny, ale nic neodpovídá vašim představám? Nechte si navrhnout šaty odpovídající přesně vašim křivkám. Vlastní návrhářku si můžete dovolit i vy. Michaela Luníková pro vás zhotoví model na míru, poradí, jak se vyrovnat s problematickými partiemi, co zvýraznit a co upozadit.
Byl by v tom čert, aby ten milionářský nápadník nezabral :o)
Kromě společenských šatů a koktejlek můžete objednávat i šaty, sukně nebo halenky na běžné nošení. Materiálům, barvám a střihům se meze nekladou. Cena po dohodě s návrhářkou:
Cena se odvíjí náročností střihů a spotřebovaném materiálu.
Např: Společenské šaty od cca 2500,– Kč
Půjčení šatů :
Kolekce Moulin Rouge - 700,– Kč/den/víkend (doručení po domluvě)
Toto byl citát z fcb stránek oné dívčiny, který smazala po prvních kritikách zde. Jasně z toho vyplívá, že si hrála na hvězdu světového formátu. Prosím všechny, kteří se dostali na fcb stránku, až po včerejším obědě a tudíš o původní prezentaci nemají ani potuchy, aby se do Ady nenaváželi. Její kritika byla velmi slušná!!!!!!!!!

katango
1356 příspěvků 12.4.13 14:27

Rande ve stylu Pretty Woman? To jako šlapat ulici?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.11 17:46

omlouvám se za vyplývá .-(((((


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.11 17:51

FoxInTheBox: takže záleží na tom, jak člověk vypadá nebo ne? Jestli ano(=smysl tohoto blogu), tak ten argument byl prostě nesmyslný, toť vše.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.11 18:11

Jana: záleží na tom, ale spíš v tom smyslu, že se v oblečení člověk sám musí cítit hezky, když si tak připadáš, máš lepší náladu a zvedáš ji i svýmu okolí. A to je to správný. Myslím, že Ada sama ví dobře, v čem se cítí nejlíp a její vlasy se mi líbí, působí individualisticky. V jedný knížce, kterou jsem viděla u kadeřnice psali, že jen opravdu silná žena si může dovolit velmi krátký účes a myslím, že je to pravda (nemluvím teď o babčách s květákem, tam jde o pohodlnost).
Schválně se jen zkus zamyslet, zda budeš mít lepší náladu z někoho, koho potkáš na ulici a bude se cítit spokojený sám se sebou (a k tomu přispívá i oblečení), než když vidíš rezignovanou paní, které je to prostě jedno - oblečení, život, vychovala jsem děti, teď už jsem k ničemu, nikdo mě nepotřebuje. Jakmile tenhle přístup ucítí její manžel, tak mu to začne vadit a možná začne i utíkat. Ono je to jedno s druhým, když se člověk cítí špatně tak prostě chce zapadat, tak si vezme to, co okolí, chce být neviditelný.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.11 18:42

no ked som minule videla modeli co pradvadzali na sutazi MISS tusim aj tato slecna to v Cesku alebo aj na Slovensku moze dotiahnut daleko......


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.11 21:24

Ach jo, Jano. V kontextu Pekla záleží na tom, jestli je ten vzhled slušný, vkusný a zajímavý, řekněme. Ne na tom, jestli je to největší a nejúžasnější ideál, co si umíte představit. Opakuju - Ada se tu nedává na vzor, netvrdí, že se máme snažit vypadat jako ona.

Nebo se zas dostaneme do nekonečné smyčky „abys mohla kritizovat, musíš to umět/ vypadat líp než kritizovaní“? To už tu snad bylo mockrát…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.11 21:57

„Schválně se jen zkus zamyslet, zda budeš mít lepší náladu z někoho, koho potkáš na ulici a bude se cítit spokojený sám se sebou“ tak to by mě fakt zajímalo, jak tohle dokážete poznat, hmm? Když teda pomineme fakt, že se tu lidi v šedomodrých uniformách automaticky považují za lidi, kteří „nežijí, jen přežívají“ jak to Ada jednou poeticky nazvala.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.11 22:34

zelitschko: to o krátkých vlasech říká moje kadeřnice taky, málokteré ženské sluší a málokterá je umí nosit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.11.11 02:18

zelitschko: Pravda pravdoucí. Žena s krátkými vlasy, natož nebarvenými, musí být zatraceně silná, aby unesla, že se na ni každá namelírovaná pracovnice v každé provozovně obchodu a služeb dívá jako na pohodlnou socku. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.11.11 08:38

Libor: to se pozná, z toho, jak dotyčný/á jde, nese se, tváří, i z pohledu. Někdo se radostně nese, někdo se plouží. Je to vidět už na siluetě zezadu, na držení ramen. A souhlasím, že to není často vidět na modrošedých polovypuštěných michelinech, ti se vláčí jak měkká pneumatika. A - druhý extrém - na smažených mrtvolách, balancujících na chůdách. Takové se musí tolik soustředit, aby vypadaly, že už na život nemají čas.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.11.11 11:07

Jsem zklamaná, u Dorothy Perkins jsem si vyhlídla bílou Tuniku, rozčarování přišlo z toho škaredého černého zipu vzadu. Může mi někdo vysvětlit důvod našívání kontrastních zipů u jinak pěkného modelu?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.11.11 12:39

Tak jsem si projela celou galerii od slečny „návrhářky“. Většina modelů opravdu působí jako nová postmoderní a chudičká varianta oděvů z luxusního veřejného domu za první republiky. Tato atmosféra je hojně podpořena svádivými a rádoby svůdnými pózami modelek. :-)

modra_kocka
903 příspěvků 2.11.11 13:34

Oldyn: protože kontrastní zipy po mnohá letech konečně doputovaly z přehlidkových mol do oděvných řetězců


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.11.11 15:37

Pánebože, mně je zle!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.11.11 17:04

Ty šatky jsou fakt strašně nelichotivé! Modelky přitom mají vcelku hezké postavy - a jak blbě v tom vypadají.

The sheep
30 příspěvků 2.11.11 17:19

mě se nelíbí, že i opravdu hubené modelky v tom budou vypadat jako by měly špek na bříše, ty modelky na kterýchfotila jsou hubené a přesto tak navypadají. Ta sukénka na fialovách šatech by podle mě měla začínat výš.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.11.11 17:23

Velryba Grónská: i když mě paradoxně krátké vlasy dodaly sebevědomí :) takovej ten pocit, že je to konečně tak jak to má být


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.11.11 17:36

zelitschko: Já mám zkušenost takovou, že většině žen, které nejsou právě ideální něžné krasavice, krátké vlasy výrazně pomohou k ženštějšímu zjevu. Zdá se to paradoxní, ale odhalením větší části obličeje, brady a krku oproti různým mikádům a ofinám, se výrazné nosy brady a tak jaksi opticky zmenší. V delších vlasech do obličeje mi některé ženy (včetně mě) připadají jako převlečený chlap. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.11.11 17:57

Navíc ten rádoby tyl je závěs z Ikei ! :D (ano já ho mám doma, ale na oknech, ne v šatníku)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.11.11 17:58

FoxInTheBox a Zelistchko: vidím, že na tomto blogu se empatie a vnímání druhých extra moc nenosí. Proti Adině vzhledu nic nemám. Nenapsala jsem, že lidi mají vypadat jako ze žurnálu, sama tak nevypadám, občas mám blbé dny, ale přesto vstanu a udělám si make-up, ačkoliv chodím na sedmou do práce, vstávám každé ráno dřív, abych si umyla a vyfénovala vlasy a chodím v šatech i přesto, že se v práci převleču do „uniformy“. Všichni by přežili můj culík, nenamalovanou tvář, ani bych nikoho nevyděsila, ale prostě je to hezčí, když upravená jsem, proto to dělám. Na to, aby mi někdo vysvětloval postoje, které sjou mi z větší části vlastní, jen proto, že jsem projevila minimální stupeň nesouhlasu s něčím, co se týká Ady, fakt nemám nervy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.11.11 18:03

velryba grónská: já vypadám vcelku žensky a asi i vypadat budu, když se podívám na mámu nebo babičku, nos i bradu poměrně malé, ale cítím se tak líp, je to ok

jana: jen to prostě tak vyznělo, když si postla svůj příspěvek vyznělo to, že opravdu proti jejímu vzhledu cosi máš, ale pokud neumím číst, tak je to moje chyba :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.11.11 18:55

Velrybo gr., z vlastní zkušenosti: nemusí být až tak silná, stačí si sundat brejle nebo pořídit slabší skla a nebrat si nic (ani výraznější grimasy, jež zachytí i silně krátkozraké oko) osobně. A navíc, nevidíte ten melírek protějšku a nezachytíte tak své sockovství.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.11.11 21:51

Já se teda v módě nějak nevyznám, ale ani jedny šaty se mi nelíběj, a od prvních šatů po 4. jsou docela katastrofa…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.11.11 21:51

Není to nějaké /Laciné/?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.11.11 23:02

To Libor:
obávám se, že poctivé řemeslo není „stařešinový řád“. Cokoli vyrobíme můžeme vyrobit díky tomu, že někdo někde před nějakou dobu získal informace a zkušenosti a předal je někomu dalšímu. Auta, boty, domy, oblečení… Pokud už předci před staletími zjistili a spočítali, jak postavit most, tak proč to řešit znovu? Samozřejmě když přicházejí nové technologie, tak nám asi staří kameníci nepomůžou a tam je na místě novátorský přístup. Ovšem ledabyle ušité šaty asi to pravé ořechové a novátorský přístup nejsou.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.11.11 08:04

Isko:
Tohle je sice hodne teoretická situace, ale kdyby každá mladší generace ve všem absolutně poslechla tu předchozí, tak žádné mosty možná ani nemáme, protože bychom se přes řeky jen brodili :D Nové věci právě většinou vymyslí lidé, kteří si chtěli najít vlastní způsob.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.11.11 11:29

Já to klidně zopakuju: „když přicházejí nové technoloogie, tak nám asi staří kameníci nepomůžou a tam je na místě novátorský přístup“. Cituju sama sebe prosím, nikde neříkám, že se ve všem musíme dívat do historie. Jenom říkám, že poctivé řemeslo není „stařešinový řád“, což je výraz, který v daném kontextu tak trochu zavání pohrdáním.

Vlastní způsob určitě neznamená, že zahodím veškerou řemeslnou zručnost, které mě naučili předci, a budu si všechny věci patlat podle svého. Nevadí, že neumím šít, nevadí, že neumím vařit, hlavně když to mám originální? Co třeba řeknete na origilní kečupovou polívku? Myslím, že kdybych ji dostala, tak se mi bude hodně stýskat po staré dobré rajské z protlaku.

Tohle je totiž strašně důležité rozeznávat a o tom ten můj příspěvek je. Novátorský přístup neznamená automaticky zahodit všechno staré. Úcta ke znalostem předků přecii neznamená rezignovat na všechno nové. Pokud chci dobře vařit, nemusím vařit starou dobrou svíčkovou. Ale něco z toho starého přístupu - pečlivost, výběr dobrých surovin, znalosti jak to v kuchyni funguje a ochota se věci věnovat se mi bude určitě hodit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.11.11 16:15

Tak ty červené šaty jsou fakt hezké :) Ale jinak je to bohužel taková klasika mladých českých návrhářek…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.11.11 21:06

Té první slečně bych podlehnul. Je neuvěřitelně sexy a vůbec by mi nevadilo, že má podle zdejších odbornic strašné šaty. Mně přijdou sexy. A teď mě umínusujte :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.11.11 22:18

Co na to rict, slecna neumi strihat, to je prvni vada. A neumi sit, a bohuzel ani vybrat vhodne materialy. Jsem vnucka svadleny,ktera se vyucila u Podolske. Takze jsem na tom skoro jako Ada. Mam tik, skoro porad :) kdyz potkavam lidi na ulici. A uz vubec se nedivim, ze se je nekdo schopny prezentovat necim tak hroznym. No slecna by mela investovat do celeho valu levne latky (napr. platno na povleceni) nejlepe v bile barve. Nejdrive usit mamince povleceni (aby zvladla rovne svy, naucila se delat dirky a entlovat svy). Hned v zapeti by se mela naucit udelat sukni, kosili, kalhoty etc. treba podle strihu z burdy. Nez to dobre nastriha a nauci se to kvalitne vypracovat, tak nekolik pokusu i vyhodi :). Ale nakonec si neco pekneho na doma usije. No a pak muze zkusit neco slozitejsiho, udelat strih jen podle mir pokusne osoby. Zopakovat siti zakladnich kusu obleceni. A kdyz to zvladne muze se pokusit o lepsi kreace. Ne, ze bych to sama umela, prece me jenom zivi IT, ale jak se mi babicciny rady hodily, kdyz jsem mela na zacatku 90.let male deti. Tech nepodarenych kosilek a kalhot ze starych panskych kosil bylo hodne.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.11.11 01:43

Tomáš: Neboj, do jisté míry tě chápu. Jistou f-ci ten obleček plní. :D Ovšem pokud se ti to líbí na dobu neurčitou, nezbývá než vidět to pozitivně: Každé zboží si najde svého kupce. Aneb: Jaký šel, takovou potkal.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.11.11 12:03

Tomáš+ Lara:
Já Tomášovo okouzlení chápu.Slečna je natolik mladá a krásná, že to nelze přehlédnout ani v nepadnoucích šatech. Navíc červená jí sluší a odhalené nohy má hezké. Zdánlivé nedostatky postavy vytvořené špatným střhem chlap přehlédne. (Laro - nezapomeňte, že muži jsou poněkud jednodušší bytosti.)
Ovšem dobře ušité šaty by nejenže neměly nedostaky postavy uměle vytvářet, ale naopak ty skutečné skrývat.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.11.11 13:34

Julie: No já jsem tak trochu muž :) Nebo spíš mám slabost pro ženy. Nicméně potkat nějakou v tomto „kroji“… asi byla trochu jednodušší bytost :D Z dlouhodobého hlediska mě ale tahle brunetka moc nezaujala. Líbily se mi zrzečky z článku Módní barvy podzimu? Tam bych operovala se slovem krásná. Tady spíše hezká. Možná po určitých parkových úpravách krásná, ale ne takto a na této fotce.

Každopádně jsem chtěla Tomášovi vyjádřit trochu empatie :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.11.11 16:31

Myslim, ze onen „kroj“ te prvni slecny je vhodny zejmena pro soukrome postelove hratky. Prijit mi v tomto slecna do loznice, tak bych se vubec nerozpakoval. Na ples bych s ni v tomto asi nesel. Chlapi by mi ji tam vykoukali :-D nedostatky postavy neresim, nikdo neni dokonaly a navic se mi baculky libi. btw. zrzky byvaj strasne pihaty a to ja nerad


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.11.11 19:22

Tak zdejší osazenstvo je vůbec plné rozporů. Když tady Ada zveřejnila fotky, které zaslaly nějaké bláznivé holky, aby si došláply na svou spolužačku a zaznělo několik hlasů o tom, že Ada nevědomě podporuje šikanu, tak se tu kdekdo zaklínal, že holka musí něco vydržet, a že za ty vyčuhující tanga si to stejně zaslouží apod. A co se nestalo? Dámy si založily na forech vlákno, kde se svěřují jak byly jako malé šikanované a proč to ti zlí lidé dělají :-)))))

To Libor - to ale plácáte zcela nespravedlivě a zcela OT dohromady dvě zcela odlišné věci a diskutující. Docela se mě dotýká, že mě tady házíte do pytle s někým jiným a podsouváte mi nějaké chování, které tady vykazoval někdy kdysi nějaký jiný diskutující. Jak jste mi chvíli připadal v poho, teď si myslím opak.

Pár dam tady ve zcela spontánní reakci na můj příspěvek o tom co může, nebo nemusí být šikana pod článkem Elegantní peklo, rozvedlo diskusi na toto vážné téma a následně aby nezabíraly prostor si založily vlákno ve fóru. Je to v pořádku, aspoň teď vědí, že v tom nejsou sami. Zajímalo by mě, zda jste si opravdu exaktně zjistil, že to byly ty samé dámy, které tady kritizovaly onu dívenku s tangami (netuším, nebyla jsem tu, nevím o čem ten článek byl) - no osobně myslím, že asi těžko.

To že si Vy Libore myslíte, že do diskuse na módní blogu nepatří vážná témata, je Váš názor, já mám jiný. Každopádně vývoj diskuse ovlivní tak maximálně administrátor. Takže se do budoucna Vy i já budeme muset smířit s tím, že si tady bude každý říkat co chce - usuzuji, že s tím mám mnohem menší problém než Vy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.11 13:01

Veľmi dobrý článok (niektorí „návrhári“ by sa mohli do svojich modelov najprv obliecť a až potom ich ukázať či neukázať verejnosti) a súhlasím s tým, čo tu už bolo povedané - naozaj trpezlivo napísané :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.11 11:07

Súhlasím, že autorka bola veľmi láskavá. mňa najviac zaujala veta"šaty odpovídající přesně vašim křivkám". Ani jedny totiž nesedia ani len tým modelkám. Chce to ešte veľa-veľa práce :)))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.1.12 17:43

Podívejte se na www.salonbrigita.com … taky tedy velice slušivé modely. Šaty číslo 5 ze zakázkové tvorby…to je peklo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.1.12 18:41

Šaty číslo 5 jsou taneční kostým na flamenco. Mají takhle vypadat. V čem je problém?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 13:18

odhliadnuc od siat, dovolim si navrhnut, ze pani navrharka by bud mala aspon trocha retusovat fotky alebo vyberat modelky bez tak skaredych otlakov a odrenin na nohach - vid. predposledne foto v tych bielych ultramini.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 13:25

jeeeeho voci, az teraz som zistila, ze ta modelka s otlacenymi nohami je matka navrharky …


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.4.12 15:49
Reakce na článěk

Jako příšernej článek…umět kritizovat to umí každej, ale jako pochválit něco nebo někoho to už jde každému ztuha. Co si mám jako z toho článku odnést…cítím z toho obrovskou negaci :"(

Ada Pekelná
973 příspěvků 17.4.12 16:51

Spíš naopak, chválit a mazat med kolem huby umí kdekdo, ale zkritizovat to špatné si troufne málokdo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.4.12 21:36

Nechápu, proč musí být všechny společenské šaty nutně z nějakého lesklého nateriálu, pokud možno nařaseného a ještě ozdobené štrasem. (Ano, jsem zoufalá ze shánění vkusných šatů do tanečních.)

Chae_von_Cocaine
1 příspěvek 30.12.12 10:41

Ježiši, to je moje známá v tom fialovém :D upřímně netuším, jak se k tomuhle nechala přemluvit, ale ty kreace fakt stojí za to :D

fčelička
20 příspěvků 12.4.13 13:24

Slečna ve fialkových šatech je těhotná, silnější v oblasti břicha nebo je ta vypouklá boule tvořena dokonalým střihem šatů? Každopádně to vypadá dosti otřesně a být danou modelkou, doufala bych, že to nikdy nikdo neuvidí.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Kouknu nalevo, kouknu napravo

Autor: Ada

Tedy ne já, ale moje oblíbená pekelná kolegyně, která mívá štěstí... Celý článek

Milady mode

Autor: Ada

"V současné kosmopolitní době, době rychlosti a informací, se... Celý článek