Kabáty: jaké, kde, za kolik

21.10.11 | autor Ada

Vyslyšela jsem vaše tklivé prosby o článek o kabátech a prošla jsem brněnské centrum, abych zjistila, jaká je situace. Kupodivu není tak špatná, jak jsem se obávala. Nejlépe se ovšem kabáty nakupují na místech, kam jsme díky řetězcům už odvykli chodit.

Řetězce

Jestli čekáte bědování, jak je to v řetězcích mizerné, čekáte správně.  Je to vážně bída. Po projití zmíněných zdrojů oblečení bych si zimní kabát v "písmenkovém" obchodě nekoupila.

Zara (Česká): mají zde levnější i dražší kabáty, přičemž "levnější" znamená kolem 2000 a "dražší" něco přes 4000. Tohle jsou ty levné:

Na materiálu je to hodně vidět. Je v něm sice špetka vlny, ale to je asi tak všechno, co se dá pochválit. O kabáty na stojanu se otřelo pár zákazníků a už je to vidět:

Je to škoda, protože kabátky jsou, odpustíme-li obvyklé bolesti v podobě odfláknutě obšitých dírek apod., docela slušně vypracované:

Šedý kabátek ve vojenském stylu je z lepší látky, bohužel ne příliš silné. Nespoléhala bych, že mě nějak extra zahřeje.

Nejdražší kabát v obchodě, pěkně ušitý, ale stejný problém: materiál dobrý akorát tak do španělské zimy. Směsovka vlny a polyamidu, ovšem poněkud tenká. Jestli se chcete naštvat, tak je to tento kabát: v anglickém e-shopu Zary asi tak o 700 Kč levnější než u nás.

Pak musím chápat, proč jsem v české Zaře nenašla tento kabát z kašmírové směsovky. Stál by tak 8000 a přirozeně by si ho nikdo nekoupil (bodejť taky, když za tu cenu můžete mít kvalitní klasiku).

Camaieu (Česká):  podobná situace, jen ještě o chlup horší. Ani tady nestojí látky za moc. Kdyby šlo jen o vzhled, tak by se možná vybralo, v béžové třeba tohle:

Odrbané kabáty ze škrabavé směsovky mají ovšem i tady. Za 1500. Škoda jich, radši přidejte do prasátka na pořádný kabát.

Terranova (Masarykova):  dámské kabáty jsem nenašla. Neříkám, že je nemají, mohla jsem je minout, ale nelituji: podle toho, jaké tu mají dětské a pánské kabáty, není o co stát. Světlý dětský kabátek je ze směsi s převahou polyesteru a viskózy, na pohled nevypadá špatně, je však tenoučký. Pánské kabáty na tom byly stejně.

Promod (Masarykova): na rozdíl od jiných obchodů se tu vyberou pěkné, barevné kabáty. Materiál je ale stejný jako všude jinde: tenká látka, buď bez vlny, nebo jen s nepatrnou špetkou. V kostkovaném kabátku, vhodném spíš na podzim, je jí 25 %:

Tento áčkový dvouřadový kabátek jsem viděla ve všech barvách, které jsou na webu Promodu - tyrkysový, fialový, melírovaný šedý, černý. Materiál ale opět není nic moc.

Zdroj: promod.eu

Esprit (Vaňkovka): černý pánský kabát, materiál obvyklý řetězcový, což mě celkem zklamalo, v Espritu bych čekala víc...

Na webu Espritu mají spoustu pěkných dámských plášťů i krátkých kabátků, v pobočce v Brněnské Vaňkovce jsem však nenašla ani jeden. Asi nemá cenu to do Česka vůbec vozit; nebo by to chtělo větší pobočku.

Zdroj: esprit.de

S.Oliver: béžový a černý kabátek, oba z látky na pohled pěkné, neorvané, ale zase poměrně tenké.

Tesco (u nádraží): zde jsem našla poměrně velký výběr, který se však jevil velkým jen do chvíle, než jsem začala kontrolovat štítky a osahávat látku. Většinou zase tenké šlupky. Kabát F&F, na kterém bylo zdůrazněno, že je "with wool", obsahoval celých 16 % vlny. Výhodou je ovšem dostupnost větších velikostí (50 a víc).

Kabát v černé, béžové a malinové barvě se zdál být OK...

...dokud jsem se nepodívala zblízka. Všimněte si, jak je kabát vlevo ožmolkovaný. Nevím, proč zrovna tenhle jeden, ovšem tomu, kdo ho tam dal, srdečně děkuji. Díky tomu víme, jak budou po chvíli nošení vypadat i ty ostatní. Aspoň že jsou za hodně nízkou cenu: 1350 Kč.

Spousta kabátů je zde zlevněných, některé stojí i pod tisícovku.

Benetton (Masarykova): nalezen jeden kabát vcelku slušné kvality, ale ne moc praktický (krátké široké rukávy nejsou do větrné zimy šťastná volba).

Tatuum (Vaňkovka): někdo v komentářích psal, že teplý kabát koupil právě tady. Možná to byl tenhle šedý (pobočka ve Vaňkovce je malinká a moc tam toho nemají). Je skutečně z poctivého materiálu a už na omak krásně hřeje. Stojí 3499 korun.

Peek & Cloppenburg: tady si určitě vyberete, jen je vhodné mít víc peněz. Ceny kabátů se pohybují cca od 2500 do 10 000 (jestli jste v P&C někdy byli, víte, že mají v nabídce různé značky, které se liší kvalitou a cenou). Prodávají i velké velikosti. Mají spíš klasické střihy a barvy (černá, šedá, béžová, červená, vínová).

Kabát na fotce stojí 6790 Kč, složení materiálu je 70 % vlna, 10 % kašmír, 20 % polyamid. Látka je na omak silnější, hřejivá.

Krátký kabát Marco Pecci, k dostání v několika barvách - viz fotka. Cena 2590, materiál vlna 55 %, viskóza 15 %, polyester 30 %.

Kabát Jake*s, cena 4190, materiál 100 % střižní vlna:

Sami vidíte, že situace v řetězcích je přímo děsivá. Proč je tak těžké najít kvalitní kabát? Proč je v českých pobočkách řetězců tak malý výběr? A proč zákazníci ty příšerné kabáty z tenké, nekvalitní, škrabavé, skrz naskrz umělé látky vůbec kupují? Pochybuji, že je to jen o penězích. Vsadila bych na nevzdělanost - spousta lidí nekvalitu kupodivu nevidí, ani když je doslova mlátí pěstí do nosu.

Na další obchody se podíváme za chvilku, nejdřív si dáme vzdělávací vsuvku.

Materiály

Když vybíráte zimní kabát, není důležitý jen střih, správná velikost a vhodná barva, ale také materiál. Především materiál. Na něm záleží, jestli bude kabát dostatečně teplý, jak dlouho vydrží pěkný a jak bude vypadat.

Kabáty se typicky šijí z flaušů, velurů, lodenů, případně efektních tkanin (tvídů, buklé). Jsou to vlnařské materiály, ale v praxi jde často o směsi vlny s jinými přírodními a umělými vlákny. Kašmír ve směsi přidává na hřejivosti a ubírá na váze; polyamid/nylon snižuje mačkavost, stejně tak polyester (ten snižuje i cenu). Můžete se také setkat s přídavkem mohéru, velblouda, alpaky, viskózy. V dobré látce by měla přírodní vlákna převažovat, například: 85 % vlny, 5 % kašmíru, 10 % polyamidu. Nebo 45 % vlny, 45 % kašmíru, 10 % polyamidu, to už jsme ovšem s cenou kapku někde jinde. Metr vlněné látky na kabát koupíte v obchodě třeba za 700 Kč, metr kašmírového flauše nebo veluru může stát dvakrát tolik.

Stejně jako u svetrů, i zde platí, že není vlna jako vlna. Nejkvalitnější, čistá střižní vlna, mívá (i když nemusí mít) značku Woolmark. Střižní vlna (anglicky new wool, německy Schurwolle) nebo vlna z mladých ovcí (anglicky lambswool, německy Lammwolle) je lepší než samotná vlna, ta bývá recyklovaná a méně kvalitní.

Flauš je látka, která vzhledem připomíná plst. Je to velmi oblíbený materiál na kabáty, od toho byl ostatně odvozen hovorový termín "flaušák". Podobný flauši je velur, který má kratší zastřižený vlas a podobá se spíš sametu než plsti.

Tenký, ale hřejivý kašmírový flauš:

(Ten nehet není okousaný. Zlomil se a musela jsem ho upilovat.)

Loden je hrubá látka s "kudrnatým" povrchem, odolná proti otěru a hřejivá, zvláště pravý tyrolský loden z alpských ovcí. Z lodenu se tradičně šijí kabátky a pláště bez podšívky.

Buklé je efektní látka se zatkanými smyčkami, takže je na pohled taky kudrnatá. Vlnitou hrubší strukturu mají také krepové látky tkané z kroucených nití. Krep na obrázku je tenký a s poměrně řídkou vazbou, hodí se proto spíš na podzimní kabát nebo sáčko.

Tenčí tvíd, ideální na podzimní sako nebo kabát:

Při zkoumání kabátu před koupí nespoléhejte jen na složení. Sáhněte na látku. Je na omak hebká, nebo hrubá a tvrdá? Pokud nejde zrovna o loden, což se vám v našich obchodech běžně nestane, měl by být hmatový vjem příjemný. Škrabavé kabáty z nekvalitní hrubé vlny najdete v řetězcích na stojanech s tím nejlevnějším - takže ve složení může být nakrásně 60 % vlny, ovšem k čemu to je, když je kvalitní asi tak jako odpad z výroby koberců? Lepší materiály jsou na omak měkčí a jemnější. Zkontrolujte také tloušťku látky, neměla by to být tenká šlupička. Jistým vodítkem je i váha, kvalitní dlouhý kabát bývá těžký - pokud není extra kvalitní, s vyšším podílem odlehčujícího kašmíru. Takový kabát ovšem poznáte na první dotek; platí zde úsloví "nemusíš vědět, jak to vypadá, ale až to uvidíš, tak to poznáš".

Hřejivost kabátu někdy poznáte i při zkoušení. V dobrém kabátu, ve kterém nezmrznete, se při zkoušení v obchodě většinou začnete potit během několika vteřin. U těch hodně mizerných zase můžete mít pocit, že ho na sobě snad ani nemáte.

Obchody a butiky

V obchodě a krejčovství Helena fashion na brněnské Jánské ulici nabízejí kabáty různých střihů. Zaujal mě tento jednoduchý kabát z měkkého lehčího flauše:

Zatímco kabátům ze Zary rozmazané mobilové focení spíš prospělo, tady naopak škodí; ale snad už na první pohled vidíte, že je materiál hladší a ne tak odrbaný. Na další fotce je kabátek z červeného buklé, a zase škoda, že není vidět pěkná struktura látky.

Kabát si tu můžete nechat ušít z flauše, který si vyberete ze vzorníku, na požádání vám všijí teplejší podšívku. Cena béžového kabátu byla kolem 3500 Kč.

Prakticky hned naproti tomuto obchodu je Prostějov Profashion, kde najdete dámské oblečení včetně kabátů. Většina oděvů je značky Yves Tanguy (jakou má spojitost s OP Prostějov, který zde také býval a má pořád vedle prodejnu pánských oděvů, jsem zatím neodhalila); kdybyste se mohli jít podívat na kabáty jen do jednoho obchodu, tak určitě sem. Najdete tu hlavně klasiku. Světle fialový kabát z výlohy je z vlněné směsi (vlna, špetka kašmíru, polyamid) a materiál pěkně hřeje.

Kabátů v odstínech fialové, malinové a růžové tu mají víc:

Šedomodrý s jemnou kožešinou na límci, která se naprosto nepodobá těm štětkám, které se našívají na laciné bundičky. Cena 6290:

Černá klasika...

...a zářivě barevné krátké kabátky s dvouřadovým zapínáním:

Kabáty jsou zde v cenách od cca 3500 do 8000 Kč. Ten fialový z výlohy stál tuším kolem 4000. Další výhodou je lepší výběr velikostí než v řetězcích, koupíte tu i velikosti 50 a výš.

OD Centrum:  v obchodním domě na Kobližné ulici v Brně je několikapatrová prodejna oděvů. Výrazně barevné kabáty jsem tu nenašla, mají spíš tradiční barvy (černá, vínová, tmavě modrá). Dlouhý kabát na fotce stojí 4200 Kč, je ze směsovky vlna/kašmír/polyamid. Materiál mi přišel o fous horší než u kabátů Yves Tanguy (řekla bych, že se rychleji odrbe), ale pořád je to poctivý těžký flauš, mnohem lepší než ty háemkové rohožky. Opět mají i velikosti 50 a víc.

Mají tu také použitelné nebuřtové bundokabáty:

Kratší kabát ze vzorované látky, s páskem a obřím límcem:

Dámská a pánská móda Volanski Group (Masarykova): výběr kabátů (i bund a bundokabátů) v této prodejně je obrovský. Mají tu především klasické střihy a barvy (viz horní fotka: černé, šedé, béžové, tmavě červené, tmavě zelené, tmavě modré...), ale i modernější kabátky. Ten dvoubarevný na fotce stojí 3990 Kč, materiál je vlna/polyester v poměru 80/20.

Dlouhý klasický kabát s límcem z pravé kožešiny zde pořídíte za cenu kolem 7500 Kč.

Co z toho vyplývá je snad jasné: neomezujte se na řetězce. Kabát, který nebude kvalitou a vypracováním na ostudu, pořídíte spíš v obchodech a buticích, na které už jsme skoro zapomněli, nebo žijeme v domnění, že do nich chodí nakupovat jen staré báby. Koupit za víc se vyplatí; má cenu kupovat si za 2000 kabát v Zaře, když za dvojnásobek už můžete mít jiný, hezčí a mnohem trvanlivější?

Jestli opravdu nemáte peníze, vydržte zimu ještě ve staré bundě a nakupujte na jaře ve slevách. Připomínám také secondhandy, je tu sice menší pravděpodobnost, že si vyberete, když se však zadaří, máte kabát třeba za stovku. A když se nepovede ulovit kabát? V sekáčích se dají běžně koupit velmi pěkné svetry z čisté vlny, často i kvalitní kašmírové, které zahřejí i pod tenkým kabátem...

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.11 22:27

Díky za článek, ale není na typicky zimní kabáty v obchodech ještě trochu brzo?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.11 22:31

Ja jsem si prave dnes koupila vanocni darek :-), kabat z Pietra Filipi ze 100% „virginwool“, krasne strizeny, sedi naprosto perfektne… 8 000 Kc, tak doufam, ze ho nejakou sezonu unosim.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.11 22:34

No…obávám se, že v honbě za kvalitním materiálem se tu trochu zapomnělo na estetiku. Po minulých fotkách z pěhlídek je ta česká nabídka fakt „pecka“.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.11 22:36

Mimochodem jsem se vcera celkem zasmala (i kdyz by to asi melo byt spise k placi…). Zadala jsem do googlu „vlneny kabat“ a vypadlo mi par odkazu, z nichz jeden odkazoval na vyzyvave znejici stranku typu „sexyodevy.cz“. Neodolala jsem a klikla… Drze nabizeli vlnene kabaty, ktere si oznacili s lehkym svedomim jako vlnene, prestoze v nich nebylo ani 0,001 % vlny. :-(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.11 22:40

Když já bych chtěla HEZKÝ, nápaditý kabát pro mladou ženu. Ten sv. fialový a ten velký límec dejme tomu, když hodně uberu ze svého snu inspirovaného předchozím článkem,
Tento článek super, až na ty kabáty.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.11 22:41

Ta poznámka o nehtu je milá, snad nebudou debaty o nesprávné výživě. A ten fialový dlouhý kabát z výlohy je krásný.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.11 22:42

Ještěže mám kabátů na tuhle zimu už zásobu, letošní nabídka je tristní.

Mimochodem, ten nejdražší ze Zary je de facto identického střihu jako jeden letošní od Moschina, zrovna včera jsem je oba zahrnula do svého kabátového článku jakožto téměř dvojčata.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.11 22:45

Mno … pomerne tezke si vybrat … (obzvlaste po predchozim, tak namlsavajicim clanku) … ale asi se zajedu podivat na ten dvoubarevny z posledni fotky: barevna kombinace je presne pro mne, ted uz jen zustava otazka, jestli maji i superprodlouzene delky rukavu pri zachovani normalni siluety postavy … (velikost 50, kdyz sice delka super, ale na sirku se vejdu dvakrat i s podnajemnikem, nic moc :X)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.11 22:46

Nemůžu si pomoct, ale ty kabáty z butiků a neřetězcových prodejen mi přijdou, že prostě nemají šmrnc. Světlá výjimka se najde, ale jinak jsou to opravdu kousku na starší dámy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.11 22:46

a v H&M jsi nebyla? Tam podle mně měli docela pěkné kabáty za přijatelné ceny.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.11 22:55

Souhlasím s Andreou, kabáty mají v Pietro Filipi hezké. Z loňska od nich mám jak kabát, tak bundičku a po sezoně a denním nošení jednoho nebo druhého vypadají netknutě. Jen je třeba počítat s větší investicí, která se ale vyplatí. Jinak si ale nedovedu představit na pětadvacetileté ženě např. dlouhý kabát bez vypasování, bude v tom jak v pytli..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.11 22:56

Když vidím některé ty ošoupané předražené exempláře, musím konstatovat, že nedám dopustit na kratší černý kabátek pěkného střihu od Vietnamců, který se mnou bez újmy a bez projevu zubu času v pohodě přežil již dvě zimy, a přitom stál oproti této nabídce opravdu pakatel..
V zimě stejně patřím mezi „černokněžníky“, jen ho oživím barevnými doplňky :)

Kerstin
516 příspěvků 21.10.11 22:58

Je to jasný. Píšu Ježíškovi. Sakra, já budu muset být ale hodná.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.11 23:00

Sbm, u nás jsou 2°C. Řekla bych, že je čas o nich začít přemýšlet :-)
Jinak k řetězcovým kabátům. Kdysi jsem se zařekla, že za žádný nedám víc než 500,–. Tak mám dva krátké z výprodejí. Jeden za 250,– druhý za 200,–. A kvalita odpovídá ceně (údajně 60% vlna, 20% polyester, 15% viskóza a 5% nylon).

MP Pampeliska
19 příspěvků 21.10.11 23:00

ten světle fialovej kabát chci!!! to je prostě nádhera. je dostatečně klasickej na to, abych ho mohla nosit i několik let aniž bych vypadala totálně démodé, a přitom působí svěže a mladistvě, aspoň podle mě.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.11 23:02

Sbm: v Rakusku maju bezne zimne veci uz zaciatkom septembra, podla mna teraz zhanat kabat je uz neskoro


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.11 23:05

Ha, fotky kabátů z řetězců mi připomněly má mladá léta na střední. Byla to oděvní průmyslovka a ve třeťáku jsme se v dílnách mořily právě s dámským kabátem. Musím říct, že i ty nejnešikovnější spolužačky, co si školu vybraly omylem a byly schopné si při ručním šití výrobek omylem přišít k vlastní nohavici, měly svůj kabát hezčí, než co je tady na některých fotkách.
V té době jsme si se spolužačkou vymněnily dva kabáty, které jsme vyštrachaly doma. Já ten její stále ještě nosím (19let) a ona ho měla tuším po své mamince, takže odhadem je ten kabát teď starý tak 40-50let. Ty jo, jak to teď po sobě čtu, je to vůbec možný? Cedulku se složením už jsem na něm nenašla, ale pořád vypadá skvěle. Myslím, že má kabát šanci jednou uspět i u mé dcery, až do něj doroste a být třeba 70let v provozu .-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.11 23:05

Ovšem jak sehnat kvalitní a hezký zimní svršek, když je vám 15 let a moc peněz do toho vrazit nemůžete? To je teprve problém! V lyžařské bundě se mi fakt nechce chodit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.11 23:05

Já jsem dnes vyrazila na nákup kabátku… a mám skvělý úlovek z Marks a Spencer… Krásný dvouřadý baloňák… velbloudí barvy, připadá mi kvalitní materiál a skvělá cena.. sleva ovšem… Takže na ten zimní budu čekat do jara???? Asi ANO, neb kabátky byli všude nepěkné a nekvalitníííííí


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.11 23:06

Po předchozím úžasném článku na mne padl z tohoto spíš smutek. Ale s výprodeji není třeba čekat až na jaro, mám zkušenost, že i velmi drahé obchody začínají s výprodejem již v týdnu mezi Vánocemi a Silvestrem. Možná se tedy spíše vyplatí počkat. V lednu a únoru bývá ještě pořádná zima …


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.11 23:07

Článek rozhodně zajímavý. Bohužel někteří z nás jsou limitováni nejen penězi ale taky velikostí. Poctivej kabát sháním už tři roky /tehdy mi odešel můj zázrak z Orsay/, vyzkoušela jsem si jich desítky. Většina na mně visí, protože asi nikdo nepočítá s tím, že člověk může být taky třeba od přírody hubený :-/. Takže velikosti nad 50 jsou sice super, ale co třeba takhle velikost XS, která bude reálně odpovídat velikosti XS a nikoliv M, jen aby si ženský připadaly dobře… Zkoušela jsem i dětský kabáty, ale ty pro změnu nezapnu přes prsa… jo, milý navrhovatelé konfekcí - existují i hubený ženský s prsama. A i ty chcou pořádnej kabát, ideálně takovej, co se jim bude líbit a nebudou v něm jak v pytli…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.11 23:07

Ado, jak to, že si nevyfotila takový, co byly v tom minulym článku? To je ňáký divný, to neplatí tohletooo…

(Mě už fakt zůstává rozum stát!)

Ada Pekelná
973 příspěvků 21.10.11 23:18

Kolasice: kde nic není, ani peklo nebere… popravdě z těch barevných Yves Tanguy jsem až nekriticky nadšená, protože u nás je to prostě úkaz. Kdyby tu byly takové kabáty normální, nevnímala bych je jako výjimečné.
Jenže to je dokolečka dokola: obchody to nenabízejí, protože lidi to stejně nekupují a chodí v bundách. A lidi chodí v bundách, protože v krámě o pěkný kabát nezavadí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.11 23:21

Nevidím tu ponuku H&M ani marks&spencer, tam by teoreticky mohli niečo mať, ale tiež by som počkala na zľavy..,
A vôbec, vyprdnite sa na tie reťazcové umeliny a zoberte útokom secondhandy- u nás napr. máme taký sekáčový reťazec, ktorý máva „nové kolekcie“ každý mesiac a tam sa dajú zohať kabátiky okolo 20 eur (500 kč?) prakticky nenosené, neodrbané, vlnené, kašmírové, značkové, jak je libo…stačí jedna návšetva čistiarne, a máte doma skoro nový kabát.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.11 23:22

Soonka: no jak. Říct rodičům, když si v patnácti člověk legálně vydělat nemůže;-). Pokud je kabát potřeba, tak snad koupí. Dá se nabídnout přispění z kapesného, výpomoc doma jako protihodnota…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.11 23:22

Ado: To byla ironie. Fakt.

Já jsem to pochopila - máme se juknout i do těch babskejch, protože oni pořád šijou a je to kvalitativně lepší. Mám zkušenost že na zpracování hodně záleží, to je ten faktor, který dělá parádu. Střih je samozřejmě důležitý, ale špatný materiál a fórové ušití do roka a do dne udělají z trendy kousku onuci. Ty barevný v YT mě překvapily, levandulovej by taky šel.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.11 23:26

A taky mám takový neodbytný pocit, že kdyby ty barevné a ten levanduláč visely někde v HáeMku, tak se po nich zapráší…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.11 23:26

ad.andrea tak dufam budes s kabatom od PF spokojna. Ja som si u nich kupila kabat naposledy v 2007, za necelych 6000Kc.Bol krasny, cierny,s Ackovym strihom z na omak prijemneho materialu.Nosila som ho malo, lebo mi v nom v skandinavskej zime bolo zima a nedalo sa v nom bicyklovat. Podsivka sa na viacerych miestach trha, gombiky uz po prvom cisteni nadobudli svetly odtien. Miesto do cistiarne poputuje tuto sezonu do Cerveneho kriza.Inak sa mi modely od PF stale pacia, ale dalsi kabat bude najskor od MaxMary( ak neinvestujem do dovolenky)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.11 23:28

Supr článek:) Kabáty jsem nikdy neřešila, ptž mi nesedí elegantní styl..Nedávno jsem našla ve skříni černý jednoduchý velký kabát po babičce, ze 100% vlny! Velmi příjemný a hřejivý vhodný i do velkého mrazu, dlouhý skoro po zem, pošetřený a nenošený.Střih rovný jako u vínového kabátu ze článku u „OD Centrum“.
Dřív bylo zboží mnohem kvalitnější a taky něco vydrželo,takže kabát vypadá hezky i teď. Mi zabírá místo ve skříni, je vhodný na menší a silnější paní, v sobotu dám na Aukro-pokud by někdo měl zájem, pošlu odkaz.Je mi líto ho vyhodit, takže v aukci bude od 1kč :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.11 23:35

Mám ráda kabáty se stojáčkem, aby mi nefoukalo na krk, ale hrozně mi vadí, když to zabíjí jím, že místo zapínání na knoflík tam dají hnusné obří patentky. Jeden takový kabátek jsem si kvůli tomu nekoupila minulý týden a tady na fotkách je jich takhle „pořešených“ taky několik.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.11 23:41

Když to tak čtu, jsem skutečně ráda, že jsem si nakupování kabátu odbyla už loni. A asi jsem měla skutečně štěstí, protože se mi podařilo ulovit v Marks a Spencerovi velmi teplý vlněný kabát z lodenu, a ani jsem dlouho nemusela hledat. A co víc - je v takové tmavší fuchsiově růžovo-fialové barvě, tedy přesně můj styl. Na výraznější barvy si prostě potrpím. Ano, má i své drobné nevýhody. Jako třeba to, že nemá pásek (mám silnější postavu, velká prsa a zadek, výraznější pas), ale člověk nemůže mít bohužel všechno. Výběry sice má, ale konfekční výběry jsou pro mě vždycky malé.
Budeme šít kabát ve škole, na to už se docela těším. Jen taková malá perla je, že na něm budeme pracovat až na jaře. Nejsem si jistá, jaký to má smysl šít kabát, zrovna když se má začít oteplovat, snad se to nepovedlo nacpat nikam jinam… Ale aspoň budu mít kabát, ve kterém konečně nebudu tak tlustá a může mít jakoukoli barvu. :-) (třeba tyrkysovou nebo zelenou…)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.11 23:43

„Nebuřtoidní bunda“ je buřtoidní až to bolí.
Za poslední kousek by se pomalu nemusela stydět ani BorůvkaTerka nebo její kámošky.
Co na srdci, to na jazyku.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.11 23:44

co je platný materiál, když snad 90% kabátů na trhu a 80% na módních molech má siluetu rovný válec nebo áčko, v nejlepším případě se stahují páskem? já bych tak moc chtěla najít kabát lichotivého střihu, projmutý, vypasovaný, to se mi nedaří.
a ten letos módní střih županovitý jsem zkoušela v Pietro Fillipi. Nebylo to špatné, ale vypadalo to jako … župan.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.11 23:56

martina: siroke sukne u kabatu jsou ted nahodou sehnatelne docela dobre :) jeste pred par lety to byl silne nedostatkovy sortiment


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 00:02

Dneska jsem proshlížela Olympii. V Nextu měli fialový a černý projmutý ze 100% bavlny. Těžký mi to přišlo dost a vedro? To mohlo být i kvůli zářivkám. Bavlna ale asi není to pravé, že?
Jinak NIKDE nic.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 00:02

Pro loli-goth alternativce můžu doporučit http://draculaclothing.com/…c-23_57.html Mám od nich troje šaty a jejich zpracování je (v porovnání s našimi řetězcovými kvalita x cena) bezvadné - kvalitní matroš, vše vypodšívkované, pevné… Kabát zatím ne, ale vážně nad tím uvažuji, slyšela jsem reakce, že na zimu jsou vážně teploučké. (A při nalezení odpovídajícího kabátu přímo na stránkách výrobce - http://www.fanplusfriend.com/…s/Categories - se lze kouknout na barevné alternativy, a kabáty jsou různě variabilní - šněrování, odendavací kožich, kapuce…) (Bohužel si díky české poště počkáte na balík přes měsíc plus clo apod…klasika) Ale třeba to někomu pomůže…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 00:03

tak já si tedy myslím, že ty kabáty vapadají jinak na ramínkách a jinak by vypadaly, pokud si je obléknete a pěkně „vystylujete“ :-) Jasně že nemůžou vypadat jako z minulého článku, když tam jsou ty úžasné barevné kombinace s doplňky! usedlé a válcovité vypadají jenom ty na těch dvou fotkách s řadou tmavých,stejných kabátů s límcem z kožešiny, jinak si myslím že z každého by se dala s trochou přemýšlení a kombinování udělat pěkná módní kreace :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 00:04

Tak já si pod tíhou kabátových článků prošla svoje kabáty a je fakt, že řetězce to zrovna dvakrát nevyhrávají :D

Můj nejoblíbenější dlouhý kabát je jakási značka Copellini, kupováno (stejně jako dva následující dlouhé) v prostějováckých výprodejích), je pěkně projmutý, hezky vypracovaný a opravdu teplý, 65% vlny, 25 polyamidu a 10 kašmíru celkem potěší a hlavně zahřeje.

Další dva (přímo prostějovácký), ne tak pěkné a ne tak teplé, oba s páskem, projmutí nikterak závratné, trochu víc kousací, jsou shodně 75 vlna, 25 polyamid… Nositelné i v mrazech, byť s teplejším svetrem…

Attrativo - krásný střih, dotažený do posledního detailu, maximálně lichotící postavě, dokonce je navzdory složení (převážně polyester plus něco navíc) i poměrně měkký, ale kdovíjak nezahřeje…

A pak jeden kousek z Camaieu, pěkný, dokonce velmi pěkný, ale ALE… 65% vlna, 30 viskóza a 5 polyester by ještě tak hrozné nebylo, nicméně nezahřeje a zdaleka není tak měkký, vlastně docela dost hryže… Nositelný spíš na podzim než na zimu… škoda toho…

Kabáty v H&M jsem zrovna minulý týden osahávala, nevybrala bych si ani jeden jediný…

P.S. Můj úplně poslední kousek je z velmi kvalitní vypodšívkované jehnětiny, a tu také vřele doporučuji… Sice vám všichni budou tvrdit, jak v tom zmrznete, ale opak je pravdou, pokud si vyberete vhodný kousek.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 00:05

maja: Presne tyhle kabaty maji i na ebayi a clovek si ho muze objednat i na miru. Parkrat jsem nad nim uz uvazovala (ty cerne jsou super).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 00:05

jo a ten kabát z benetonu s krátkými širokými rukávy je naprosto super! vzít si pod to přes svetřík ještě dlouhé rukavičky (ty co se dají vytáhnout až nad loket - mám dvoje krásně barevné,ale v kabátě s dlouhými rukávy je jaksi nevyužiji) super tip!díky moooc.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 00:10

a ještě :-) ten kabátek z promodu jsem ve fialové verzi zkoušela. Ale ten áčkový střih je až tak moc áčkový že od prsou dolu mi táhlo na břicho už snad v tom obchodě! stačilo se trochu ohnout a kábát se rozjel,že bych si mohla vzít klidně bolerko…prodavačky radili,ať si tam zevnitř našiju pár patentků. ale to si jako koupim kabát za 2500 a budu došívat patentky?díky nechci,radši zajdu jinam,koupím dražší,ale už hotový!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 00:10

ooo,ta hrubka :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 00:15

Docela mě zamrzelo že v tak velkém a propracovaném seznamu není H&M :) Sice mají taky většinou odfláklejší materiály, ale zato pěkné střihy a příjemné ceny.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 00:16

Ach, jak ráda bych si koupila pěkný kabát. Leč když už ani v Brně nejsou, tak co teprve u nás v Olomouci?
A není těžké sehnat pěkný drahý kabát, nebo si nechat ušít na míru. Jenže to si dovolím tak za dva roky nejdřív, dokud jsem na mateřské, tak za cenu jednoho pěkného kabátu musím obléct celou rodinu, takže si na nákup kabátu za osm tisíc musím nechat zajít chuť. Ale zas tak moc mě to nemrzí, stejně s miminem a batoletem je zkoušení jakéhokoliv oděvu v kabince téměr adrenalinový zážitek. A prosím, berte to jako úsměvné povzdechnutí, neposílejte mne na jiné maminkovské weby, že se to sem nehodí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 00:34

FOTKA č. 4 - šedý kabát zo Zary

vidím, že Zara opäť „nesklamala“, dámy, poctivo hlásim, že majiteľkou tohto kabátu som od novembra 2010 a kúpila som ho v Bratislave…

Takže Zara opäť, ako už je u nej zvykom, vytiahla staré ležiaky a vydáva ich za novinky

inak ak by niekoho zaujímalo, ako svoju úlohu daný kabát plní, tak nemám žiadne väčšie výhrady - zahreje ma, neprefukuje cez neho, zatiaľ nebadám nikde stopy žiadneho žmolkovania, po sezóne som ho dala do čistiarne a vyzerá prakticky ako nový


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 01:06

Díky tobě Ádo jsem prošla všechny své kabáty. Naprosto mě udivilo, že ty dražší a „značkové“ jsou na tom nejhůře. Čekala jsem víc no :) A potom jsem se schválně podívala na červený kabát, který jsem si koupila v second handu za neuvěřitelných 40Kč a koukala jsem jako puk na to „80%wool a 20%polyamid“! Teď jsem jedině šťatsná, že jsem ho tam nenechala :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 01:06

Majo, díky za ty odkazy. Nejsem gothic, metal, lolita (zatím), ale uslintla jsem si teda megakrutě moc!!!

Ado, měla bych pro tebe bojový úkol - kde nakupují modelky anóbrž chodící ramínka na šaty? Když pominu Vuitton apod. Mám celkem normálních 170, ale jsem prostě hubená, když objevím oblečení ve vel. 34, jásám a beru (bohužel většinou to bývá jen v sekáčích), takže mám šílené nároky na kabát - úzký střih, menší velikost (tady se ta 36 snese), projmutý pas (aktuálně mám už několik let kabát princesového střihu z H&M, ale už by to chtělo nový :/ ) a dostatečně dlouhé rukávy. Přemýšlím, že si jednou „na stará kolena“ splním svůj sen, pořídím si nějakého pracháče nad hrobem (to není ten sen ;) ) a nechám si ušít něco á la carevna, dlouhý, vypasovaný, s kožíškovými lemy. Ale nevím, co budu nosit do té doby.

MP Ann
215 příspěvků 22.10.11 01:21

.

Příspěvek upraven 12.02.16 v 12:28


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 01:22

Moc se mi libi kabaty a kabatky se vzorkem - kostka, kohouti stopa (ten z Promodu je ale silenej)… skoda, ze je jich tak malo a kdyz jsou, tak nekvalitne usite. :-(
Par kabatu se mi tady opravdu moc libi - ten s tim velkym limcem, ten cerveny od Heleny, kabatky v Cesku neprodejne od Espritu.
Ja jsem si v 17 koupila kabat hodne podobny tomu od OD centrum (ten prvni cerveny) - vypada sice usedle, ale ja jsem k nemu nosila sedy pansky klobouk, sedou salu a rukavice a kozacky, na kabat jsem pripevnila broz a jak mi to sluselo :-)))
Ovsem obavam se, ze ted, o tolik let pozdeji, bych si koupila ten sedomodry s kozesinou - ciste z praktickych duvodu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 01:22

Kolasice: neboj, pochopila jsem :-) To moje byl takový povzdech v reakci na tvoji ironii. Protože máš bohužel pravdu…

Janiiiv:netuším. Ale je to stejný případ jako vysoké ženy, malé, tlusté… U nás se prodává jen konfekcni zboží a ostatní se můžou jít klouzat.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 01:25

Mám kabáty dva a oba jsem je koupila v zahraničí. Letos bych si chtěla pořídit nový, ale jak tak koukám na tu nabídku, asi si nevyberu. Nejhorší je, když chodím každý den do školy a do práce kolem obchodu Max Mara - tam by se vybíralo (kdyby byly peníze).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 01:36

Dobrá práce, já bych na to neměla nervy. Prozkoumat tolik obchodů! Ale prosím prosím, příště svetry. Kabáty kupovat umím, ale kde koupit kvalitní svetr, to fakt nevím. (Většinou mi vadí obtažené rukávy a kupodivu hadroidní materiál.)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 01:53

Nevýrazný kabát oživíte nápaditým páskem. Jednak tím zformujete siluetu a taktéž hezká spona nadělá hodně parády…:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 02:45

Nejsem takhle náročná a asi ani nikdy nebudu. Kabáty v tescu jsem okoukávala, také mi nepřišly zrovna dobré poměrem cena výkon, ale tloušťka materiálu nebylo to, co by mi na nich vadilo.
Přijde mi totiž praktičtější mít kabát spíš tenký (ale pak si ohlídat ten podíl vlny), dá se pod něj vzít svetr. Do těch skutečně teplých kabátů svetr moc nejde, takže by mi byla zima hned, jak bych je sundala.
A pro kabáty 100% wool bych šla na ebay, etsy apod., fakt je, že to chce jakž takž konfekční postavu, a nějaké zkušenosti s nákupem přes internet.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 03:02

Jen tak namátkou, ať dám příklad (ne že to chci koupit, jen rychlý 5min search):
E-bay pro mě: http://www.ebay.com/…150596892851?…
pro přítele třeba: http://www.ebay.com/…200580071181?…
Etsy: http://www.etsy.com/…-winter-coat (ten už je dražší, ale krásný)
Nevím, jak říkám, asi jsem málo náročná, Ada by na nich jistě něco našla, ale pro mě je důležité mít slušný kabát za slušnou cenu spíš než dokonalý za 5000 a více. Už tak je to moc pokrok proti dřívějšku.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 05:38

Yves Tanguy je dobrá volba, doporučuju! Mám od nich kabát již třetí sezónu, pořád je jako nový (i po čistírně) a krásně hřeje. Ano, JE růžovofialový :o)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 07:31

Vy, co jste z Prahy, pláčete, že není výběr, a já vám věřím, zároveň ale musím říct, že tady v Ostravě je nabídka v obchodech daleko horší (když jsem byla v Praze, nestačila jsem se rozdílům v obchodech stejných řetězců divit.). Hold na Východ se vyváží šunt všech šuntů. V našem skvělém Avionu chodíte s brekem od obchodu k obchodu a už ani nedoufáte. Z oblečení lezou nitě, všechno je vytahané, předražené, žádný výběr, jedno jako druhé. Taky si chci koupit pěkný vypasovaný barevný a hřejivý kabát, a u nás to prostě nejde, ani kdybyste si to na vyčlenili celou výplatu. Letos si pro kabát jedu do Vídně. Je smutné, že lidé, když už se rozhodnou investovat do pěkného oblečení, musí se buď orientovat na zahraniční weby nebo si přímo za hranice vyjet. Doufám, že takových nespokojenců bude přibývat a řetězcům nezbude nic jiného než tady výběr zkvalitnit. Příští rok se tady v Ostravě má otvírat nové velké obchodní centrum na Nové Karolíně: schválně jsem se mrkla, jaké butiky tam budou: C&A, Marks & Spencer, H&M, Intersport, Lindex, KappAhl, New Yorker, Datart, Nike, Esprit, Puntanela …většina obchodů tady už aspoň jednou (spíše 2×) je, takže zase žádná konkurence, jen další odkladiště hadrů.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 07:32

U nas nekupuju, vse mi prijde vetsinou naprosto stejne. Proto kupuji obleceni z hlavne z asijskych zemi, kde je moda uplne jinde a u nas ji nema kazdy blbec… napr: http://www.yesstyle.com/en/splash.html


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 07:53

Víte, ty kabáty nejsou žádná haute couture, ale když není nic lepšího, soustředila bych se na kvalitu materiálu, a pak aby dělal hezkou postavu. Důležitější než zajímavý detail je, abych v něm nevypadala jako almara, případně věšák na prádlo či zaječí bobek. Barvu nějakou snesitelnou - a zbytek bych doladila doplňky. Kabelka, šála, pokrývka hlavy, pěkné kozačky… a outfit je o něčem jiném.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 08:53

Pokud vím, tak v Pietro Filipi je výprodej pro držitele jejich kartičky už o týden dřív, alespoň v létě to tak bylo. Jinak včele doporučuju jejich kabáty, mám celkem tři, dají se koupit i v jejich ešopu. Koncem léta jsem si u nich koupila přes internet kabát, byl mi velký, peníze mi vrátili bez řečí na účet do týdne. Když si koupíte za víc jak 1000 Kč, neúčtují si poštovné.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 09:07

kabát vypadající už na ramínku jako hadr, bude i naaranžovaný na člověku vypadat jako hadr, jen možná při pohledu z dálky trochu míň.
Jj, kabáty z butiků nemají šmrnc, člověka nehřeje ten pocit značky (hadrového řetezce) ;-)
Pokud budeme ochotné dávat za kabát maximálně 500,– tak brzo budou i na hrabačku v sekáčích jen tyhle šmejdy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 09:17

Mám kabát už asi patnáct let :D Kašmír a vlna. Stále je /až na detaily/ nositelný. Rozhodně doporučuji kupovat dráž a kvalitně, pokud jde o klasiku :)
/Ušili ho v Anna Style v Havířově. Myslím, že ještě fungují, kdyby někdo chtěl tip/


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 09:19

Martina (ad zupanoidni kabat u PF): jo, jo, ten jsem si zkousela taky. Prave ten jsem si totiz vyhledla, na strankach jsem se do nej zamilovala a rekla si, ze ho musim mit. Nechtela jsem kupovat zajice v pytli, tak jsem si ho sla vcera vyzkouset… Byla jsem tak zklamana, protoze jsem v nem opravdu vypadala jako v zupanu a diky te barve jeste jako po nemoci. Potila jsem se v nem pred zrcadlem asi 20 minut a porad zkousela najit nejaka pozitiva a vylepsit dojem okolo vystavenymi doplnky.

Marna slava, i prodejni asistent (v PF se jim tak da opravdu rikat, protoze se vam nesmirne trpelive venuji, alespon v tom na Narodni tride…) nakonec me zoufalstvi zakoncil konstatovanim, ze to neni pro me, ze mi to zkracuje nohy (taktni poznamka na misto pravdivejsi: vypadate v tom proste udesne, vubec vam neslusi), a nabidl mi nakonec to, co jsem si odnesla. Byl to obrovsky rozdil, moje telo melo i nejaky tvar a i barva nevyvolavala otazky ,jestli nahodou nemam nejakou zloutenku…

Jen ta cena, no, fakt moc doufam, ze mi vydrzi dlouho, kupovala jsem ho jako viceletou investici..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 09:47

Hlásím (jak jsem slíbila v jedné předešlé diskuzi), že jsem vyprala jeden svůj kabát. Loňská kolekce Benetton, 80%polyester, 17%viskóza, 3%elastan (vyprat vlněný jsem si zatím netroufla). Nejprve jsem ho počvachtala ve vaně v tekutém prostředku na vlnu (v ecoveru, vodu jsem napustila velmi velmi vlažnou). Původně jsem ho chtěla jemně dosušit a domačkat přes ručníky, ale byla to dost dřina, tak jsem ho lupla do pračky, nastavila nejnižší teplotu, program na vlnu- závěrečnou fázi (od aviváže dál) a dopadlo to dobře, HURÁ!:) Ale řeknu Vám, že když se začal při odstředění buben pračky roztáčet, bylo mi dost úzko…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 09:51

To znám, když jsem dávala kabát do pračky úplně poprvé, proseděla jsem u ní celý prací cyklus (asi 50 minut).:)
Ale je pravda, že mám kabáty vesměs ze sekáče za pár korun. U nějakého za deset tisíc bych si to asi rozmyslela.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 09:59

Pěkný článek! sOliver a Esprit teda zklamal, čekala jsem od nich víc. Taky jsem projela svoje kabátové zásoby z řetězců…maximum vždycky tak 40% vlny, některé ani ťuk. Pravda je, že jsem na to moc nekoukala,zajímal mě vždycky spíš střih a barva. Naštěstí jsem ještě nezmrzla, ale jsem zvyklá se pod ten kabát spíše přiobléknout. Příště budu chytřejší a budu pořádně číst cedulky!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 10:11

Já mám dva zimní a TEPLÉ kabáty od loňska a jsem ráda, že tuhle část svého šatníku mám na delší dobu za sebou. Po neúspěšném hledání v brněnských řetězcích jsem se na to vykašlala a při návštěvě rodičů jsme zajeli do maličkého obchodu v Jaroměřicích n. R. (Vysočina) a mám krátký tmavě béžový kabát , cca nad kolena, myslím, že byl za 2500-3000 Kč, to už si nepamatuju přesně. Složení: 75% vlna, 20% polyamid, 5% kašmír. Je v něm opravdu teplo :-) Je s ozdobným zapínám, dá se přidat kapuce. Nádhera!
A ve stejném obchodě se mi podařilo koupit i dlouhý kabát, hodně tmavě modrý, trochu do šeda, který měli ve slevách … za 500 Kč!! A víte proč? Protože jim tam visel celou zimu, možná už druhou, nejsem si jistá a nenašel se nikdo na velikost 40, komu by byla dobře i ta délka. Ze stejného materiálu jako ten předchozí.

Takže souhlasím s Adou, že je potřeba zajít do malých obchodů, i mimo Brno, kde jsou ještě zvyklí šít z kvalitních materiálů.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 10:29

Udělala jsem inventuru ve skříni, díky Ado, už jsi mě dokopala k lecčemu :-)
Je tady jeden nositelný exemplář z Benettonu, 65%vlna, 25% polyamid a nevím co ještě. Je fakt, že jsem při nákupu byla ovlivněná hlavně střihem, ona se totiž ve vztahu ke kabátům u mě láska na první pohled moc často nekoná. Ale tenhle mám ráda moc, i když je spíš na zimu italskou než českou. Prát ho teda nebudu, risknu čistírnu. A vypravím se na obhlídku obchůdků ( řetězce už jsem zvládla, situace tady na jihu je pochopitelně ještě horší ) než to definitivně vzdám a zajedu do Rakouska. Přes net bych nakupovala ráda, ale bez vyzkoušení to prostě nedám.

Maja díky za odkazy, ty kabáty jsou nádherný!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 10:34

Pro Pražandy radím Kotvu.. .) česká klasika, ale peněženku provětrá :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 10:42

Do menších obchůdků a butiků chodí nakupovat jen staré baby proto, že člověk se standartní pracovní dobou má jen 3 hodiny v týdnu na to, aby je obešel (např. Prostějov Profashion na Jánské: po-pá 9.00-18.00; so 9.00-12.00). Odskočit si tam místo oběda? Chachá, „jsem na obědě, přijdu za hodinu“. Aspoň jsem si předevčírem zaslintala nad světlýma nepytloidníma kabátkama v Peek a Clopenburg, už měli ale jen samé větší velikosti :-(

katango
1356 příspěvků 22.10.11 10:44

Ad Eleni a kabát po babičce: na jakou postavu konkrétně je? Dlouhé černé kabáty miluji.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 10:47

Achjo, jak to tak vidím, tak i letos budu chodit v lyžařské bundě. Fakt bych si ráda koupila hezký kabát nebo nelyžařskou bundu, když ale nejsem schopná objevit nic, co mi se mi aspoň trochu líbilo :( Už několik let obcházím obchody a marně. Každopádně děkuju moc za článek, aspoň nemusím vyrážet do Brna a obíhat to sama. Opravdu po tom předchozím namlsávacím článku je toto pěkná facka.
Tak až mě uvidíte pobíhat po městě v lyžařský bundě a pohorkách, tak mě nekamenujte. Poctivě obcházím každý rok obchody a každý rok odcházím stejně zklamaná s taškama prázdnýma…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 10:50

Černá Moora: Jo, to že šijí i na míru, jsem zapomněla napsat:) Je to bezva. Ale na ebay je nemůžu najít, vidím tam jen jejich korzety, nemáte odkaz?

Jinak, s tím čekáním na balík to nemusí být tak hrozné, jestliže člověk bude mít štěstí a zalíbí se mu něco, co mají na pražských skladech. Ale jestliže to bude na míru, tak to samozřejmě poputuje z Číny.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 10:51

Ja jsem si letos kabat koupila v sekaci - 250 kc z Benettonu, 80% vlny… Vypada jako novy, minimalne noseny.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 10:51

Tak mi to taky nedalo a šla jsem se podívat na ty svoje kousky..oba kabáty mám z Orsay,určitě nestály víc jak 1500 (omezený rozpočet ;-). Jeden 55% vlny, druhý neuvěřitelných 60%..mám jeden 3.rokem, druhý 4.rokem a žmolky nebo opotřebení na nich znát není. Vím, že to není „bohvie čo“, ale občas se dá zalovit i v těch „levnějších vodách“.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 10:54

Mam kabat od firmy Lantea, zohnala som ho v Debenhams na Vaclavaku. Vypracovany je krasne,, 80% vlny…a je to firma z Pardubic, ta keby ste mali cestu okolo… :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 10:59

Blair: A jak vy na to jdete? (na to praní)

Ewy: Jo, přesně. V Kotvě jsem koupila ve slevách vlněný, červený, vypasovaný. Původně za 7000,–, ve slevě za 2500,–, což není málo, ale je na mě ještě teď po letech vidět, že je to něco lepšího…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 11:04

Hehe, ten poslední kabát mám. Je skvělý, úžasný, měkknoučký a teploučký a obecně doporučeníhodný.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 11:08

A já se vždycky divila, jak jsem dopadla, když jsem vyrazila na nákup - přijdu do obchodu, něco se mi zalíbí, kouknu na příšerný materiál, zjistím, jak všude visí nitě a jak je to ušité a odcházím s prázdnou. Škoda, že střihy kabátů, které v tomto článku jsou kvalitní, tak jsou většinou k uzoufání nemoderní a nudné. Asi si zas nějaký ten kabát ušiju, i když, co si budeme povídat, loni jsem vyrazila do obchodu s látkami a našla jen látky černé a hnědé (a paní prodavačka mi povídá - Co chete, vždyť je zima!) a já bych tak ráda kabátek v petrolejové, hráškově zelené nabo žluté! Ach jo!

Zaujal mě odkaz od Heleny na asijské stránky, hned jsem tam viděla krásný svetr, ale nejsem si jistá - nakupujete v asijských obchodech? Přece jen asiati mají jinou tělesnou konstituci než my… bojím se, aby mi věci byly… Poradíte?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 11:10

Můžu mít zřejmě hloupý dotaz? Co je to „lavsan“? Na jednom z mých kabátů je o tom zmínka, ale strýček google neporadil. A kabát je víc než příjemný a hřejivý…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 11:13

Kolasice: Myslím, že už jsem to někde psala. Program na vlnu, nejnižší otáčky, prací gel na vlnu.

Ada Pekelná
973 příspěvků 22.10.11 11:15

A.: stačí googlovat. Měl by to být nějaký druh polyesteru.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 11:17

Blair: Aha, pardon, to jste byla Vy a Melissa. Děkuji, řídila jsem se Vašimi radami.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 11:20

Není vůbec zač, jen nezaručuji, že se třeba po desátém praní nerozpadne.:)
Tolikrát jsem zatím žádný ze svých kabátů neprala.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 11:21

Ja mam svoj kabat od 18stky, ked sa rodicia rozhodli, ze je cas, aby som ako cerstva dospelacka mala svoj vlastny cierny elegantny kabat. tak sme ho kupili na nejakej nakupnej akcii u nas v Kulturnom dome, za pomerne vysoku cenu, od normalnej firmy (bolo to pred 10 rokmi, odvtedy sa uz aj u nas v meste daju kupit v obchodoch kabaty), ale nelutujem. Je dlhy, s kapucnou a s krasnou jemnuckou kozusinkou a aj ked ho nenosim az tak casto, stale vyzera ako novy a myslim ze daslich 10 rokov ho budem moct nosit bez problemov, pretoze z mody nevyjde a stale bude pekny…Niekedy je naozaj lepsie poobzerat sa po malych predajniach, mozno aj po vyrobcoch, mozno tiez najdete svoj poklad v podobe vecneho kabata :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 11:51

Muzu mit zrejme hloupy dotaz?
Proc se tmave modrozelene (teal) barve rika petrolejova, kdyz petrolej (letecky lih, kerosin) je bezbarvy a ciry jako voda?
Ma voda, vodka nebo gin petrolejovou barvu?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 11:53

Zimní kabát si nechám ušít!…a jinak ty nejlepší mám ze sekáčů a výprodeje:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 11:53

Ado, technická: Marks and Spencer byl vypuštěn záměrně či nezáměrně?

A pro ty, co tolik touží po vypasovaném kabátě bez pásku. Jeden takový vlastním, 100% vlna, vzor - nepravidelná rybí kost, dlouhý pod kolena, dvouřadý, princess střih, obrovský límec, 900 Kč ve slevě Reserved (asi 6 let nazpět, kdy ta ještě neprodávali hadry na podlahu za litr). Kábát má pěkných pár kilo, mě v zimě zahřál a dělá neuvěřitelně kásnou postavu, perfektně vypasovaný i bez pásku. Chtělo by se jásat, ale pokud by to byl jediný kabát, který vlastníte, žádná výhra. Zimomřivý pod něj už žádný tlustý svetr nedají a já (zvyklá denně nosit saka) jsem také nepochodila. Takže ještě zvažte ten hon na vypasovaný kabát bez pásku.

  • poslední dva roky slaví návraz „osmdesátky“, proto ty široké „župany“ všude kolem.

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 11:55

pardon za tu hrubku :(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 11:56

Po přečtení článku se mé zoufalství prohloubilo. Již třetí zimu sháním kabát/bundu a smiřuju se s tím, že prostě budu patřit do pekla. V ČR (navíc v malých městech, ale ani na netu) nelze sehnat kabát/bundu dle mých kritérií: aby zahřál i v Podkrušnohoří!!!!, byl pod zadek a aby taky nějak vypadal (nechci ve třiceti vypadat na šedesát) a abych za něj nedala tři čtvrti výplaty. Takže opět beru cokoli, v čem neumrznu - i tu buřtíkovou bundu, je mi líto, Ado.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 11:59

Alizze s tím souhlasím. Mám krásný vypasovaný kabát, ale pod něj dám jeden rolák a hotovo. Je super,ale jako jediný není ideální.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 11:59

Já šla taky prozkoumat své dva vlněné kabáty - Modini má 50 na 50 vlnu a kašmír, ten druhý má přímo název Casmer a je také takový. A to jsou z mimibazaru za 500,– pořízené. Ten Modini nosím dva roky a kožešinu má kolem kapuce jako novou. V řetězci bych nekoupila žádný kabát.
Před 10 lety jsem v českém kamenném obchodě koupila úchvatný šedý dlouhý vypasovaný kabát za pět tisíc (strašná ceny tehdy), měl 70 vlna 15 kašmír, když jsem ho po třech letech prodávala, byl jako netknutý. Ale fakt s tím kašmírem hřejí více, to mám ověřené.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 12:08

to Jarka: já myslím, že petrolejová je odvozena od barvy plamene…

Ada Pekelná
973 příspěvků 22.10.11 12:12

Alizze: do Marks & Spencer jsem se prostě nedostala (je to na úplně druhé straně Brna, než bydlím, a nechtělo se mi tam trmácet).

Jarka: modrá barva se (v USA) do leteckého petroleje přidává, aby byl poznat na první pohled. I v historii se někdy modré značkování petroleje používalo, třeba v Indii.

The sheep
30 příspěvků 22.10.11 12:18

Je to mizerné, ale líbí se m třeba toto :

http://modnipeklo.cz/…kabaty10.jpg

nebo toto:

http://modnipeklo.cz/…/kabaty7.jpg


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 12:38

Jak už tu někdo přede mnou psal, jsem taky ráda, že jsem si pořídila kabát už vloni; a nekoupila jsem u nás. Bydlím blízko hranic, takže na kabáty jezdím do Polska, a musím říct, že ten rozdíl jde vidět na první pohled - mám oblíbený obchod, Top Secret (jde snadno vygooglovat) a nemůžu než doporučit. Mám jak zimní (60% vlny), tak podzimní kabát právě odtud, a i když je nosím skoro v kuse, jsou pořád v parádním stavu. A cena lidová.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 12:55

An, já jsem taky malá, mám úzký záda. Dobrý kabáty na moji velikost se vždycky najít v benettonu. Já vím, je to dražší… ale koupila jsem si tam kdysi kabát za 6000. Byl zelený (nechci černý kabát), vevnitř měl teplejší pročívanou vložku a nosila jsem ho 8 let, ještě teď je v podstatě bez poškození, jen ty řukávy se přeci jen už po tolika letech trochu ožmolkovaly. Kamarádka si tam koupila někdy v lednu ve slevách tmavěmodrý vlněný kabát za 1500 a už na pohled bylo vidět, že je z dobrého materiálu, krásný, hladký, splývavý, nechytá se na něj smetí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 13:00

Souhlas s ovcí.
Z kabátů u mě vzhledem vede Desigual. Bohužel je to klasická čajna, která nemá s kvalitou nic společného :(
Za ty prachy by to mohlo mít aspoň lepší provedení…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 13:06

Já si koupila kabát - respektive dlouhou bundu - v Geoxu za 6 tisíc a musím říct, že fakt krásně hřeje. Sice v tom člověk vypadá trochu jako ve spacáku, ale lepší než mrznout..

Btw, nevíte kde by se daly sehnat nějaké kvalitní kožené rukavice? Myslím tím opravdu kvalitní, teplé, klidně i dražší, ne takovéty šunty, co se obvykle prodávají..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 13:11

Andreo, díky za tip, prošla jsem katalog Pietro Filipi a kdyby ten bílý kabátek byl delší, asi bych nemohla jinak a postě bych ho musela koupit. Připomíná mi ten, co nosí Káťa Windsorů a šílí po něm celá Británie.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 13:20

Možná by se našlo, ale stejně mi v nabídce chybí nějaké ty vzorované „všední“ kabáty z hrubě tkaných látek. Rvu si vlasy, že jsem loni vyhodila tři třicet let staré zimní kabáty (z nichž dva jsem si šila sama) v domnění, že si pořídím něco profesionálněji ušitého. …tak jsem si aspoň včera koupila za pětistovku ve výprodeji šedý tvídový vypasovaný podzimníček, který zapnu přes prsa a zároveň mi neplandá kolem boků, což je vzácný úkaz. Šili ho sice nejspíš nějací učni z nějaké smotané vaty (nesmí se na to moc sahat a prohlížet blíž než ze dvou metrů), ale na lítačku snad vydrží aspoň do Dušiček.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 13:44

koupil jsem si podzimní vydání Esquire s černou knihou (tam dávají tipy na pánskou módu) a zalíbilo se mi tam sako od Marks & Spencer Stormwear.
tak jsem si zajel do Ostravy do M&S a comyslíte?
jasně že ho tam vůbec neměli..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 14:02

S Marks and Spencerem ušetřím brněnským cestu, když řeknu, že tam kabáty barvami taky nehýří. Ty černé a šedé jsem moc neprohlížela. Mají akorát slevy na nějaké trenčkoty, ty mají i barevné. Na zimu ale nic zajímavého.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 14:06

Mám kabát Desigual, cca 7 000, na složení jsem se koukla až teď (64% polyester, 29% bavlna, 5% vlna, 2% hedvábí… mizerné, já vím). Na tohle počasí je ovšem ideální společník, nadělám s ním parádu a v zimě si prostě vezmu teplejší svetr. Druhý můj kabát je klasický černý ze Zary, složení 100% viskóza. Mám ho od tanečních a teď chodím na vysokou. Takže mi dobře slouží už 6 let a zima mi v něm není :). A podotýkám, že krom protržené kapsy, nemá kabát jedinou známku opotřebení.
http://www.mimibazar.cz/foto.php?… ale na mimibazaru jsem ho skutečně nekupovala :D.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 14:19

látky pro Vás: já nevím, já asijskému textilu nevěřím, mám pocit, že to bude šmejd. Možná jsou to předsudky, ale zatím jsem se nepřesvědčila o opaku.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 14:39

Článek pěkný, ale mně se taky zdají všechny usedlé. Ještě že jsem na jaře ulovila v sekáči béžového Max Maru za 10,– Kč. Nikdo ho nechtěl jen proto, že je volnějšího střihu, bez pásku, bez zapínání a s 3/4 rukávy. S úzkými kalhotami vypadá výborně a na zápěstí mám šedé návleky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 14:52

Misa: rukavice jsem kupovala zrovna nedávno, takže se můžu podělit zkušenostmi. Po prozkoumání trhu jsem koupila černé, jehnětina + podšívka z umělého hedvábí, od českého výrobce. V Debenhams za 1100. Prodavačka mi doporučovala ještě jiné, visely na jném stojanu - špatně vydělaná i nabarvená vepřová kůže, mizerné zpracování, za 700-800… Takže bylo jasno :)

Moje jsou od firmy Rukavice Papež (upozorňuji, že jejích web esignově i technicky zamrzl někdy na počátku 90. let :) ).
V brzké době se chystám ke Kreibichovi - přítel taky potřebuje rukavice, takže půjdu prozkoumat terén. Pak můžu poreferovat.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 15:12

Tak já jsem pod vlivem Adiných článků zatoužila posílit svůj kabátový výběr (zatím mám jeden klasika černý a jeden tmavomodro-fialovo-červeně károvaný z Mustangu, takový sportovnější). Zabrousila jsem na mimibazar a našla nádherný oranžový, OP Prostějov (60%vlna, 5% kašmír) za 200,– a béžový Marco Pecci (kašmír) za 350,– Oba nové, nenošené. Tak to risknu i bez zkoušení:)
Z tohoto článku se mi nejvíc líbí šedomodrý z Helena fashion, je moc pěkně střižený,jen tu kožešinku bych tam nemusela mít.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 15:16

Jo a když už tu někdo zmínil Desigual - viděla jsem tam prodávat i nové zimní kabáty Desigual kolem 2500,–


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 15:23

Takže kabáty jedině v mém oblíbeném Peek & Cloppenburg.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 15:30

Lidi, vy nemáte vůbec smysl pro humor. :-))) Nicméně: Beru zpátky všechny pomluvy svého nového kabátku, neb jsem jej právě vyzkoušela na cestu na nákup a musím říct, že po patnácti letech mikrovláknových saunovacích pytlů, které vesměs všude prodávali místo kabátů, jsem skoro zapomněla, jak blaze se žije takhle k podzimu v přiměřeně tenkém (nebo přiměřeně tlustém?) kabátě látkovém. (Jo, a to složení je na třetiny akryl, vlna, polyester.)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 15:40

A co kožené kabáty podšité kožešinou ze sekáčů? Já když jsem včera a předevčírem vymetala sekáče snad po celý Plzni, jsem nenašla žádný pořádný dlouhý, teplý a pěkně vypasovaný (a když už, byl mi velký - taky jsem hodně štíhlá) zato jsem našla spoustu krásných kožených, hezkých střihů a s kapucou, různých barev (i v mé velikosti, avšak kožený kabát pod zadek mám po sestřence, jenže ten se k sukni a elegantnějšímu oblečení nehodí). Jedniný kabát, který mi sedl a i se mi dost líbil (opět ze sekáče za 460 kč), jenže velké mínus má v tom, že vypadá jako opotřebovaná zimní srtst nějakého starého zvířete (ale není to tak strašné) a je krémově bílý, zato je však teplý. Tak váhám, zda do něj jít nebo ne, ještě v podnělí půjdu omrknout složení.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 15:50

Do prodejny OP jsem se dívala. Světle fialový byl myslím poslední velikost 36. Ty krátké barevné byly vypasované, dvouřadé. Ty klasické rovné, dlouhé bez vypasování byly myslím jen ve větších velikostech. Z fialového jsem byla taky nadšená, přesto se budu asi dál dívat po neutrální barvě pro lehčí sladění s punčochama.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 15:52

Mne sa najviac paci ten sivy benetton. Predvcerom som si kupila kozene rukavice az po laket v tescu za 6 eur. Robia mi taku chudu a dlhu ruku:-) ale vedela by som si vybrat, i v obchodoch pre tety sa daju najst krasne kabatiky. Pre mna je aj suma 100 eur za kabat nepredstavitelna.. Nakupujem len v second handoch a mam ulovky za 5eur, ale i za 30centov.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 16:28

Prosim prosim kde v Brne jsou nejake schopne sekace? Diky


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 16:42

Já jsem svůj nejkvalitnější kabát koupila kdysi ještě na vejšce, to mohl být tak rok 2002…sranda je, že je z C A (nejde mi napsat ten prostřední znak) od značky Yessica…stál tehdy závratných 4.000,– Kč. Pamatuju se, jak mi mamka nadávala za rozhazovačnost :-) no teď jsem se mrkla - 80% vlna. Je černý, dvouřadový, s páskem, lehce pod kolena, pozvolna rozšiřující střih, šálový límec s odepínací kožešinou…těžká klasika. Dlouho jsem ho nenosila, připadála jsem si v posledních letech, že bych to s klasikou přeháněla a taky jako dáma v letech :-), ale teď se k němu vrátím. Pak mám kabát taky ze studentských let, z Kenvela, kratší černý s páskem, matroš nic moc. A pak jeden bílý, matroš aušuš, ale je jak pro Popelku, se stříbrným zdobením v pase a na rukávech. Radši ho moc nenosím, tuším, že bude cuflikatět, tak si chci tu zimní pohádkovou nádheru co nejdýl užívat. Jo a další z C A, červený kostkovaný, z loňska, střih 60.léta, velký límec a snížený pásek…oproti tomu letitému černému je materiál humáč, už je odřený. Takže všechny ochody šly s kvalitou hodně dolů.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 16:48

ja som si kone4ne dopriala môj sen a kúpila si niečo značkové. Max Mara sivý kabát - 70% vlna, 30% polyester za prijemnych 200e, takze menej ako napr. Pietro Filipi


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 17:06

… já dostala loni k narozkám nádherný černý Gil Bret (40% cashmir, 60% wool)… trošku se odřel kolem kapes (moc odpočívat jsem ho minulou zimu nenechala), ale jinak bude letos ještě vzbuzovat závist :-)
Až jsem si ho teď šla vytáhnout ze skříně a pokochat se…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 17:08

Tenké kabátky jsou v obchodech proto, že je podzim a tedy podzimní kolekce.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 17:36

Martyrium se kupovanim kabatu moc dobre znam. Zrovna jeden shanim, cernej, hodne vypasovanej (mam typ figury presypacich hodin a navic uzky ramena), nejlip presne po kolena, s paskem a kapsama a navic trochu satovej strih, kvalitni slozeni samozrejmosti… No a necekane zadnej takovej sehnat nemuzu. Nadeje vkladam do sve brzke cesty do Londyna.
Rozhodne ale muzu doporucit tolik diskutovany sekace. Prolizam je pravidelne a vzdycky se vztekam, protoze potkavam super kousky, ale vzdycky sou vsecky moc maly nebo velky, a kdyz uz najdu osmatricitku, tak mi plachti kolem pasu. Ale nevzdavam to. Pred par tydny sem mamince ulovila v sekaci kabat z Harrods, krasnej tmave modrej, vlna a vembloud, jen ji uplne nesedel, tak si koupila skoro stejnej, jakasi italska znacka, vlna a kasmir, 80:20. Je nadhernej, asi i novej a stal 600. At mi po tehle zkusenosti nikdo netvrdi, ze s velikosti nad 42 se neda dobre nakupovat:-). Zvlast v tech sekacich je podmerna ci nadmerna velikost vyhodou. Dulezity je obchazet je pravidelne.
Na retezce sem zanevrela uz davno. Snad krome par vyjimek uz se ani nesnazim v nich neco najit. Je evidentni jak obchody na nas trh kaslou, tak kaslu i ja na ne:-).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 17:40

Ješt


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 17:41

Nabídka kabátů je opravdu slabá. Přiznám se, že cena 5000-8000 je pro mě vysoká a v nižší cenové kategorii toho moc není. Já si vybrala letos v Orsay. Materiál obsahuje vlnu a je ve své cenové kategorii nejteplejší.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 17:43

Ještě mě napadá, že jsem loni viděla krásné kabátky v brněnském IBC - byl to takový malý butik v přízemí, název nevím. Měli vcelku velký výběr barev (spíš výraznější - fuchsiová, žlutá, hrášková, tyrkysová…) i pěkné střihy - klasické fazóny anebo takový jako chanelovský styl. Ceny byly kolem 3000,–


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 17:58

Sasa: kde je k dostani Max Mara za 200€? V te outlet village u Stuttgartu? jestli jo, tak si tam udelam vylet… Nebo jste mela stesti ve vyprodeji? Vsechno od MM, co jsem doted videla bylo pres 800…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 17:58

Tak jsem to dneska byla taky omrknout a jsem maximálně zklamaná. Odhlédla jsem od barev i střihů, vždy jsem se zarazila už na doteku - materiály hrubé a kousavé až hrůza. Jediný na omak příjemný kabát měli v CA, béžový (dva odstíny - teplý a do šeda). Cena kolem 1100,– ale nebyl moc teplý, takže zase nic :/


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 18:04

Souhlas Fidunka, Tapa a dalsi. Peklo je, ze cesky zakaznik se musi proste omezit na jedno kriterium vyberu a hotovo. Kdyz bude jakztakz rad za kvalitni material, pak at zapomene na neco zajimaveho, jineho, napaditeho. A ano, ta zajimavost pro mne spociva i v necem jinem nez veselem zabarveni porad stejneho dvouradaku. Nabidka je tristni a v te dane kvalite se neda hovorit o nadcasove eleganci, protoze nadcasova elegance, co vydrzi sezonu, je na pytel. Ja bych si bohuzel nevybrala (coz nesouvisi s propracovanosti a uzitecnosti clanku), jen mne vytaci konzervativnost nakupcich. Viz treba i ten Esprit, to je trefny komentar. Zaver? Teply bundokabat na loni jsem poridila pres net (pismenkovy, ale za zlomek ceny a na pismenkach netrvam) a letos mozna pribude dalsi, opet pres net. Pri tech cenach se to vyplati, i kdyby to clovek vracel.

Co se tyce probiranych sekacu, zrovna u kabatu bych byla opatrna.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 18:24

já si nemůžu pomoci, ale vůbec si nedokážu představit mladou dvacetiletou holku v některém z těchto kabátů + nějaké kalhoty. Zbytečně by jí to přidávalo na věku. Tak by mě zajímalo čím elegantně na věku ubrat, když je holka mladá, přece nemusí vypadat na třicet. Měla jsem spolužačku, která se oblékala elegantně, i kostýmky, kabátky, rifle nenosila, ale prostě jí to přidávalo věk, vypadala na 28 a více. Jinak jsou všechny typy a rady Ády dobré, ale podle mě uplatitelné hlavně pro ženu třeba po třicítce.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 18:38

Mě je 21 a myslím, že elegance mi na věku nepřidává, spíš mi okolí někdy hádá i míň. Podle mě hodně dělají i různé doplňky (brože, šátky, náušnice, čelenky, spony do vlasů) a účes.

Nosíte vlněné kabátky a kabáty už teď (na podzim)? Já si je ještě pořád schovávám ve skříni až se ještě více ochladí, ale co jsem viděla tak různě po městě, lidé už chodí docela dost v zimním oblečení, připadá mi, že je na to ještě brzy, co si obléknou třeba v lednu, kdy bude -10 stupňů (nebo i míň), když už koncem října nosí vysoké kozačky a teplé kabáty (nebo bundy)?

modra_kocka
903 příspěvků 22.10.11 18:45

Risti: někdo tady dával odkazy na e-shopy s oblečením ve stylu gothic. Ty jsou opravdu hodně vypasovanéá :) A je tam pár modelů, které jsou nositelné, i když nejsi skalní vyznavačkou tohoto stylu


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 18:46

pro L.
Hloupost, jiné kabáty už tam nebudou. Je vidět, že moc zkušeností s nakupováním nemáte. Teď se prodává ZIMA.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 18:48

Na nákup kabátu je dost dobré třeba aukro nebo e-bay, slušný výběr, fajn ceny a dobré vyhledávání /např podle střihu nebo barvy).
S mizernou kvalitou kabátů z HM musím souhlasit, ale mám jeden kabát z New Yorkeru, nosila jsem ho jednu sezonu a stále vypadá jako nový:-)
Ale zase je dost nudný, barva šedá a střih klasický…
Pokud hledáte lehkou extravaganci, tak doporučuji značku Paris Cat, mám od ní jeden kabát a prostě ho miluju :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 18:59

Brňákům doporučuji nakouknout do Charles Vogele v kampusu. Dnes jsem tam měla v rukách jeden krásný tříčtvrteční kabát v barvě velbloudí srsti, strašně příjemný nekousavý materiál (nevím bohužel složení), cena tuším dva a půl tisíce.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 19:02

ALJA: prosimtě - jaký obchod v Jaroměřicích n/R. ? Prosím, prosím. Mám to tam kousek.
Snad si to přečteš:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 19:04

*tedy Ajla :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 19:15

Jo a ještě jedna prosba a výzva. Vzhledem k hluboké depresi z tohoto článků - nebo spíše z nabídky v obchodech jsem se rozhodla resuscitovat svůj starý kabát. Pamatuji se, že to byla nejmrazivější zima za posledních x let. Ráno bylo i -16.
Potřebovala bych ho zabrat, zmenšit…

Neznáte v Brně nějakou šikovnou a levnou švadlenku?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 19:17

Tohle martyrium s kabatama jsem si prozila loni, taky jsem chtela kvalitni, ale zaroven ne moc usedly, vhodny pro 20-ti letou holku. V retezcich to bylo presne jak rikate, vetsina vhodna spis na podzim nebo na hodne mirnou zimu a navic ne moc pekne. Sehnala jsem nakonec v butiku naproti Gabine Paralove (nebo Zelene kocce :), jmenuje se Janina moda, vetsinou ma veci spise pro starsi, ale sehnala jsem tam prave od Yves Tanguy, kralovska modr, velmi vyrazny, 70 procent vlna a vyborne sedi. Meli tam spoustu krasnych kabatu, sice drazsich, ale stoji to za to. Tento byl okolo 5 000 . A prave jsem si k nema koupila vyrazny tmave fuchsiovy sal, to bude divocina :) Tady je :) http://nigge.rajce.idnes.cz/kabat/#…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 19:20

Díky Ado,za ušetřený čas! Po přečtení článku nebudu tuto drahocennou komoditu ztrácet u nás a radši si udělám rovnou výlet do Drážďan,myslím,že tam budu s nákupem barevného kabátu úspěšnější. Je to k vzteku,že se k nám většinou dostane nezajímavější zboží a navíc v horším výběru,za to za vyšší cenu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 19:21

GreatSusan : dnes som bola v Metzingene - MAx Mara ma za 195e, potom vela za 280e. V Escade su kabaty pod zadok za 240e. Nezdalo sa, ze je to nejaka akcia.zajtra je inak otvorena nakupna nedela


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 19:27

Snahu sehnat kabát v některém řetězcovém obchodě jsem vzdala ještě před vydáním článku. Prolezla jsem jen ty levnější (holt peněz není nazbyt), ale prostě za ty prachy bych čekala kvalitu opravdu lepší. Takže jsem po delší době zavítala na vietnamskou tržnici… a výsledek? Dva kratší kabátky (cca do půlky zadku, mně to vyhovuje) dohromady za 1400 Kč. Červený a tmavě šedý. Materiál na omak příjemný, nekouše, přestože je to umělina. Ale sedí krásně, mají prošívanou podšívku a teplo v nich bude. Se na tu zimu snad i těším :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 19:30

Mě fascinuje, jak tady všichni nadávají na řetězce. Zkuste sekáče! :-) často za málo peněz hodně muziky. A seženete kabát. Za pár korun. Vlněnej. A bez žmolků.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 19:31

no, a čím to asi bude, že ty kabáty nejsou nápaditější? bych řekla, že za to pravděpodobně nemůže autorka, ale ubohá nabídka v Brně.. třeba ve Vidni je to o moc lepší..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 19:38

Clotho: viem, ze top secret sa snazil rperazit v CR, mal siet na sev. Morave a Hané, ja som si tam v roku 2005 kupovala tricka v Olomouci a mam ich stale. Bohuzial sa potom stiahli:/


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 20:04

Vyčerpávající nálož kabátologie, děkujeme!
Před pár dny se mi podařilo pořídit z druhé ruky moc krásný semišový třičtvrťák klasického střihu. Je šedohnědý, zn. Bershka, velmi slušivý a je něčím, co jsem sháněla už dlouho. Samozřejmě vím, že kožené kabáty v zimě nijak extra nezahřejí, ale fandím jim alespoň pro jarní a podzimní nošení. Máte také rádi kůži?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 20:07

Vlněný kabát mého manžela kupovaný v roce 1998 v Hypernově!, vyrobený v Polsku, cena 1990 kč. Složení: 70% vlna, 25% polyester, 5% kašmír. Za těch 13 let se ani nehnul, a to ho manžel nosí vždycky celou zimu. Jaktože dřív to šlo a dnes to nejde?

Můj vlněný kabát Orsay, kupovaný v roce 2001 ve výprodeji, cena 10 eur:-) (tehdy cca 340 kč). Složení 80% vlna, 20% polyamid. Za 10 let se ani nehnul. Jaktože dřív to šlo a dnes to nejde?
Jaktože šla kvalita materálů tak strašně dolů????


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 20:07

Nemáte prosím typy na sekáče v Praze?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 20:09

Audrey:
Tak poraď sekáče v Praze nebo Olomouci. Díky


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 20:11

Sasa: dik :-))

Karoleenah
2322 příspěvků 22.10.11 20:18

Jde na mě oděvní deprese. Nejen, že je nabídka dost mizerná (mám za sebou tříhodinové zuření v brněnské Olympii nad sortimentem obuvi, takže čerstvá zkušenost), ale ještě ke všemu za pro mě naprosto astronomické částky. Ono se to hezky řekne, že mám raději zainvestovat a koupit si pořádnej kabát, ale přidávejte peníze do kasičky, když není z čeho. Takže letos budu zřejmě obíhat sekáče do umření a doufat, že se něco vyskytne tam. Už abych ta chudá studentská léta měla za sebou… i když kdoví, jestli pak nepřijdou chudá léta pracovní. :)
Jo a mimochodem, v Tescu jsem byla včera a ty malinové kabáty už nestojí 1350,–, ale 935,– (nebo tak nějak, prostě pod tisícovku). A kupodivu mi na omak připadnou výrazně příjemnější, než ty z Promodu - ty z Tesca bych přirovnala k plyšovému medvídkovi, ty z Promodu k zátěžovému běhounu, fuj.
Podobně malinové kabáty, krátké střižené do áčka, mají i v brněnském M&S, ale jsou o něco dražší a už jim zbyly samé veliké (od 14 nahoru). Taky tam mají ve výprodeji moc hezké dlouhé trenchcoaty v ceně mezi 400-800Kč v asi pěti barvách (i v lila a korálové, mimojiné), škoda, že už je na ně zima.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 20:54

Verčo, seznam pražských sekáčů zde: http://dl.dropbox.com/…3/sekace.txt
Neřeknu ti, který je dobrý, neřeknu ti „běž tam a seženeš super vlněný kabát pod stovku“, protože tak to nefunguje. Ale obecně čím větší sekáč, tím větší šance a nižší ceny.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 21:10

Co říkáte na tento?:
http://www.fler.cz/…abat-1098825
Mně se jeden čas hrozně líbil - ve fialové nebo i tmavě růžové…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 21:15

kdo hledá, najde, loni jsem natrefila na (sice černý, ale mně naprosto vyhovující) krásně měkký, Gerry Weber, nepřeplácaný, a HŘEJE! http://img534.imageshack.us/…19/kabat.jpg a zima v něm není ani když je kolem nuly a do divadla si pod něj vezmu jen šaty :) koupeno ve Vaňkovce v DZM, který tam ale před pár měsíci zrušili :(

sasha
171 příspěvků 22.10.11 21:34

moj skromný úlovok: http://imageshack.us/…cf3154d.jpg/
musim sa podelit, aj ked vyzera jednoducho


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 21:38

Sasha krásný, gratuluji!!!!!Jaké botky si k němu obujete?
Hodí se všechny, je úžasný!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 21:40

Mně se líbí ten s velkým límcem a ten světle fialový.
Vloni jsem si pořídila kabát v Tatuum, 80% vlny a nebyl ani kdovíjak drahý (něco kolem 3 tis.).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 21:50

Před dvěma lety jsem trochu zariskovala a koupila kabát bez zkoušní z internetového obchodu Otto. V té době tam měli řadu Apart, sice dražší, ale některé kousky vážně moc pěkné. Bohužel, leod letošního jara už tu řadu nenabízí, jenom v německém Ottu…

Tak aspoň odkaz na ty německé stránky, třeba to k nám zase začnou dovážet. Aspoň doufám

http://www.apart-fashion.de/…xxxxxxxxxxxx?…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 21:51

Já se pokouším najít něco kvalitnějšího v řetězcích, protože v 15ti prostě na kabát za (ještě v tom lepším případě) 3 500 nemám a ani mít nebudu… nezbývá mi holt nic jiného, než si vzít tu starou bundu nebo si koupit nekvalitní kabát.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 21:54

modra_kocka: jj, uz sem se koukala, nastesti vyznavackou jsem (v ramci moznosti) :-). Jenom nerada nakupuju naslepo, vsecko si potrebuju poradne prohlidnout a osahat, sice to jde urcite vratit kdyby kabat nesedel, ale to sou prece jenom komplikace navic… Tak doufam ze me neco ceka bud v UK nebo v tech sekacich.
Tip: kvalitne vypadajici kabaty ve vetsich velikostech (44 a vic) pravidelne nachazim v Bellitexu u zastavky Tabor.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 21:58

Yves Tanguy mohu pochválit, z loňska či předloňska mám červený kabátek s kašmírem. Prodávají je také v Neo. Je úžasně lehký, přitom teplý a zatím nejeví známky opotřebení. Cena byla ovšem vyšší, přestože jsem ho jakožto XS drobek sehnala se slevou.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 22:07

Děkuju za tipy, přišly právě včas. Už mám doma nový kabátek - vsadila jsem na dvouřadý, šedý, trochu ve stylu army. Velké lesklé knoflíky ozvláštní i obyčejnou šedou barvu a dobrý střih to jen podtrhne. Celé odpoledne jsem osahávala látky a zkoumala složení, tak jsem snad nesáhla vedle. Děkuju!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 22:27

Melissa: Tehdy to šlo a dneska to nejde proto, že tehdy ještě „lapali ptáčka“. Dneska už ho mají v kleci. :-(

sasha
171 příspěvků 22.10.11 22:45

RenaLange: jezisi boty:D netrapte ma. Teraz skoncila misia Kabát. Som psychicky na dne. Vidim to na nejake kozacky - cierne alebo cervene. Ale kedže mam siroke lytka, to bude akcia na rok minimálne:-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.11 22:50

Nevím, mně ale teda červený nebuřtový bundokabát Elen moc použitelný nepříjde…

sasha
171 příspěvků 22.10.11 22:54

B: no možno pre moju babičku:-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 00:08

To je děs, když ty řetězce začínaly, měli tam poměrně kvalitní věci, tak tam prostě lidi chodí dál. Menší obchody už právě kvůli řetězcům zanikly. Vzpomínám na obchod „Svět kostýmů“, bylo několik prodejen v Praze a asi i v jiných městech. Měli tam pěkné věci, ovšem ne úplně levné. Pak se rozmohly obchodní centra, řetězce, a Svět kostýmů už není. Kabát odtamtud mám už skoro 15 let a vypadá dobře. Je to napohled jiná kategorie než ty z HM apod. Problém je, že mě prostě nenapadá, kam pro ty hadry jinam chodit (tedy pokud nevyrazim do second handu, ale tam taky nechci kupovat všechno).
A vlastně mě obtěžuje to modu a obchody nějak úporně řešit - povinná uniforma by pro mě byla spásou…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 01:11

Já sem prozatím skončila u černého kabátu z H&M z řekněme nižší cenové kategorie. Na zimu se moc hodit asi nebude, ale na podzim jsem zrovna potřebovala, měli ho v 34ce, je dvouřadový, má docela projmutý střih a opasek, což jsou základní věci, co jsem po vzhledové stránce požadovala. Což o to, líbil by se mi kabát např. v takové té myslivecké zelené s výše uvedenými vlastnostmi, ale to asi zas nikde nemají, nebo bych na to neměla já.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 01:19

Jinak můj prozatím nedosažitelný ideál je nějaký vkusný, poněkud historizující, pořádně vypasovaný gothic kabát, ať už dlouhý nebo kratší.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 01:59

Kabáty nosím na podzim, a když přituhne vytáhnu dubeňák


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 02:30

Tak na začátku jsem si říkala,že článek o kabátech v obchodech ani nebudu číst,neboť Áda určitě napíše jen o kabátech pro svou věkovou skupinu a my dámy starší jen ostrouháme a budeme se litovat.Ó jak jsem se potěšila,že jsou skoro všechny vyfocené kabáty na nás dámy starší i širší.Díky.Teď jen abych si zajela do nějakého velkoměsta a několik dní se tam ubytovala,abych našla to pravé na sebe.U nás na maloměstě nic není.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 07:40

Ani, barvy sice pěkné, ale jinak mi přijde dost špatně vypracovaný. Na modelce se všelijak krabatí a očividně jí nepadne, i když je to štíhlá holka. Já bych do toho nešla, přestože barevný věci zbožňuju.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 07:47

Po všech těch letech co hledám vypasovaný zimní kabát ke kolenům jsem letos rezignovala na obchody a nechávám si jej šít na míru. V běžné konfekci mi byl kabát příliš volný na zádech, vepředu naopak škrtil. O střizích a barvách ani nemluvě. Vzhledem k cenám kvalitnějších kabátů, kde se mi nemusí líbit provedení kabátu (mám na mysli střih, různé doplňky, atd) jsem zvolila možnost využít krejčové. Už se těším až budu mít svůj modrý kabátek ušitý.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 09:09

Tenhle kabát neprodávám já ale našla jsem ho v jednom bazaru. Podle složení vypadá vcelku kvalitně, tak by možná někoho mohl zajímat.
http://www.votocvohoz.cz/…r-vel-dot-38


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 09:11

Při čtení článku a jak tu někdo říkal, že teenageři, co chtějí kvalitní kabát, si musí říct rodičům … teda já jako nevím, ale naši, kdybych jim řekla, že chci kabát za 3000, tak by na mě koukali jak na vola, co si to vymýšlím za blbiny, ať i vyberu ten za 700 že je stejně hezkej taky … takže jestli máte rodiče, co vám koupí kabát za 3000+, tak to vám závidím, takové štěstí nemám, neměla jsem a nikdy mít nebudu ;)

Jinak když tu ada říkala materiály, tak jsem si otevřela vzorník látek, co jsme dostali (teda napůl vyrobili :) ) u paní Kalců a je mi to jasnější ;))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 09:17

Zdravím, myslíte si, že by takovýhle nějaký kabát slušel i ženě větší velikosti, třeba 44?
http://www.halens.cz/…m406563.html

MP Jezinka
101 příspěvků 23.10.11 09:36

Seznam.mih: po absolvování semináře u p. Kalců vím, že rozhodně chci kabát, který má minimálně 5% kašmíru. I kdybych si ho měla ušít nebo nechat ušít.
Koukala jsem orientačně na netu po látkách, u jednoho obchodu jsem narazila na látku 60% vlna, 40% kašmír (920 Kč za metr). Kabát z takovéhle látky musí být prostě úžasný.
Jojo, to je daň za to, když si člověk sáhne na kvalitu :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 09:46

Janina: Odemat veci sú náhodou veľmi dobré. Tých sa musím zastať. Moja mama ich kupuje, fungujú asi od roku 1994. A sú vážne šité na Slovensku


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 09:47

vsetkym, ktori sa stazuju, ze nemozu najst vypasovany kabat: to je taky problem kupit zaujimavy opasok a kabat stiahnut?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 09:48

Seznam.mih: presne:-D U mna sme isli nakupovat s rodicmi, otec pozrel kabáty, pomudroval a ked som si vybrala nejaky drahsi, tak ma zrusil, ci nie som normálna:-D Budget bol tak od najlacnejsieho po dve stovky drahsi a bolo vymalovano. NA druhej strane v 16 rokoch mi kabat vydrzal jednu sezony, lebo som na dalsi rok mala vacsie prsia alebo boky a uz som ho nezapla

MP Jezinka
101 příspěvků 23.10.11 09:50

Moje komentáře jako tradičně čekají na schálení, takže než si to přečtete, bude diskuze zase jinde. Ale nedá mi to stejně nepřispět znovu.

Mně osobně by se líbil takovýhle kabát:
http://www.burdastyle.de/…70_5675.html
V petrolejové barvě. Už k němu mám klobouk, což je asi trochu předčasné, uznávám… :).

Je na to potřeba cca 2,5 metru flauše, takže pořizovací cena cca 1200 Kč. K tomu podšívka, tj. dalších 300 Kč. Knoflíky, nitě apod. to je cca 100 Kč (ale možná víc, nevím, kolik stojí velké knoflíky). Výztuha počítám tak 50 Kč. Takže to jsme jen na materiálu za 1650 Kč.
A teď ještě ta práce … Vzhledem k tomu, že si netroufnu šít rovnou z drahé látky, budu to muset napřed ušít z něčeho jiného (bavlna, manšestr). Takže počítám, že příští zimu bych ten kabát mohla nosit :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 09:51

Jano P., myslím, že ano!
Bio, to myslíš vážně?

Eiwen
134 příspěvků 23.10.11 09:58

Obzvlášt u kabátů mám poněkud nemoderní a nereálné požadavky (ke kotníkům, černý, teplý!!!), proto jsem si koupila na bazos.cz dlouhý černý kabát se složením 75% vlna, 5% kašmír a zbytek polyester, i s odepínací kožešinkou okolo krku, český výrobce Vodenka v Novém Boru - i s poštovným za 500. Další takový jsem koupila kdysi na MMB za 300, není tak kvalitní ale co se týče složení a vzhledu tak velmi podobný. Říkám si, že nejsem tak bohatá, abych nakupovala v řetězcích - z loňska mám kabát do půli stehen ze Zary za bratru dva a půl tisíce a už teď vypadá dost žmolkovatě a to ho rozhodně nenosím celou zimu, spíš si ho nechávám jen do divadla ke koktejlkám. Takovou chybu už nikdy neudělám…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 10:27

Včera som videla v Tescu asi 50-rošnú tetu ako si skúšala nádherný vypasovaný kabát, v páse stiahnutý a dole rozšírený, taký sivý šprickatý, vlkost asi 46. vyzerala v nom nádherne, len sa tak pozrela do zrkadla, skritizovala, že jej všetky špeky vidno a kupila si nakoniec čierny voľný, ktorý krásne všetko „zakryl“ a urobil z nej skriňu. tak ma to zamrzelo, že mohla byť z nej krásna šik teta i ked s trvalou na temene, u nas to volame karafiát:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 11:02

No, nevybrala bych si… žádný šmrnc… Navíc mi všechny přijdou jako podzimní kabáty, v zimě bych v nich zmrzla.
Loni jsem si koupila krásný, hodně teplý kabát v peek & cloppenburg a stál cca 4000 Kč.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 11:09

Julia, teď jsi nádherně popsala fenomén stylu nakupování oblečení českých (nebo i slovenských) žen… je to škoda, že to tak je. Někde za tím prostě stojí to, že si nevážíme sami sebe. Jako zákazníků, jako lidí, kteří za svoje peníze chtějí dostat něco pořádného. Pořád se chováme jako oběti, s nepochopitelnou pokorou. Sakra!!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 11:10

Já mám s kupováním „ne úplně klasických“ (pánských) kabátů dobrou zkušenost v Peek & Cloppenburgu - je mi 28 a rozhodně se v nich necítím nijak staře. Ceny jsou tam sice trochu vyšší, ale dobře se dá vybrat i ve výprodejích.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 11:23

Nestihla jsem pročíst všechny komentáře, takže se omlouvám, jestli už to někdo napsal. Z vlastní zkušenosti:
a) Flaušové kabáty jsou krásné, ale jestli je pro vás vlněný kabát velká investice na pár let, kupte si raději tvídový, ten víc vydrží. Flaušové se často časem ošoupají na okrajích rukávů a u zapínání. Pozor na moly! Rádi vlněné kabáty mimo sezónu žerou na skrytých místech, třeba pod knoflíky.
b) Jestli nechcete moc mrznout (tady, sorry, není nic nad péřovku/péřový kabát pod prdel do pořádného mrazu), kupte si kabát vypasovaný nebo s páskem. Do volných palet zespoda táhne.
Můj obdiv patří Adě za exkurzi po řetězcích, že z toho nechytla těžkou depresi a ještě to dala na web.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 11:28

Neví někdo, kolik přibližně stojí ušití kabátu v krejčovství?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 11:30

>>sasha napsal… >>RenaLange: jezisi boty:D netrapte ma. Teraz skoncila misia Kabát. Som psychicky na dne. Vidim to na nejake kozacky - cierne alebo cervene. Ale kedže mam siroke lytka, to bude akcia na rok minimálne:-D

Letošní barva kozaček: černá, šedá, hnědá, koňaková. Červené kozačky ani nehledej.

Jinak k tématu… Už chápu proč mám ve skříni „elegantní“ kabátky a bundy z Kary a Infinite.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 12:06

jak tu nekdo psal o kvalitnim kabate od firmy Vodenka v Novem Boru - pan Vodenka sije i na zakazku, znam nekolik jeho velice spokojenych zakazniku…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 12:12

Ze zobrazených kabátů bych si nevybrala ani jeden. Skříňové střihy zdůrazňující ramena a šedočernobéžovohnědé matrice pro vojenské uniformy nejsou pro můj věk úplně to ono (není mi ještě ani 40 :D). Ale materiály taky nenadchly, co na tom, že je něco z vlny, není vlna jako vlna, záleží taky na použitých chemikáliích při barvení a zpracovávání, atd. To všechno je v tom samozřejmě vidět. Věřila bych tomu, že jsou to ty nejlepší z obchodů, které pisatelka prošla, což je skutečně na nějaký metál, mě by do něčeho takového po posledních 3-4 letech už opravdu nikdo nenaverboval - výsledek se dá předem očekávat, nač se tedy zbytečně stresovat a přivádět do depresí. Nebýt internetu, tak kabáty prostě nejsou, a neplatí to zdaleka jenom o nich. Ale i všude mimo ČR se nabídka tak ztenčuje do všepřítomného zoufalství (pochopitelně, když je špatné hospodářství, tak to nejvíc pocítí konec ekonomicého řetězce), že si myslím, že by tenhle web měl být spíš o tom, jaký si koupit šicí stroj a kde se dají sehnat dobré látky. Worldwide, pochopitelně. U nás v tomhle nabídka taktéž není nikterak lákavá. A bude hůř. Jo a PS - kabát z čisté vlny v sekáči jsem neviděla už mnoho let, od té doby, co se do sekáčů (aspoň v Praze) přestaly dovážet věci z Německa, Itálie, ale i USA, a vozí se sem jenom trendy anglický šunt, jsou sekáče jenom samá syntetika, ještě ke všemu sezónní. Je-li to v Brně jinak, máte štěstí :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 12:19

Jana P: Rozhodně ano, pokud má pas… Záleží na typu postavy! Projmutý vypasovaný kabát nepatří na postavu s bříškem. :-)

Koukla jsem na jeden svůj stařičký zimní kabát…a už se nedivím, že vypadá stále skvěle.. 100% vlna..Já už si dávno říkala, že je snad nezničitelný..teploučký a měkoučký a navíc krásný nadčasový střih a barevnost :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 12:21

Musím říct, že jsem teď velmi ráda za (výhodné) nákupy kvalitních kousků před lety. Např. krásný tmavomodrý kabátek (70 % vlna, 20 % polyamid, 10 % kašmír) mám již cca 7 let a je stále jako nový. Díky kvalitnímu ušití, materiálu a střihu jej snad ještě pár let využiji.

Taktéž mám pár kousků oblečení, resp. doplňků po prababičce (kabelku, rukavičky, brože apod.) a ty jsou výstavními kousky, které mi každý chválí.

Díky, Ado, za tento web, snad i díky němu budeme moci časem nakupovat kvalitní věci a ne je hledat v obchodech jako jehlu…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 12:26

V Praze se dá kvalitní kabát sehnat v obchodě Van Graaf, což je německý řetězec, takže se zde dají sehnat německé značky. Vloni jsem si koupila kabát s čamary do půli stehen, áčkového střihu s kapucí (takže celkem i mladistvý vzhled).
Je pravda, že většina kabátů vnabídce je černá, ale asi člověk nemůže chtít včechno…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 12:30

mám kabát z manga tak jsem se tesila co se o nem dozvím a nic tu neníí :P


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 12:49

možna by stalo za to porovnat nabidku kabatu u wietnamcu možna bysme se divili jestli tam nemaji lepši nabidku než ve zminovanych řetězcich


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 13:13

pokud stojíte o klasické černé kabáty po kotníky nebo dražší, tak letos jsem viděla jen v obchodě Habitus - www.habitus.cz, je to v praze a v jihlavě, paní se tam snaží mít věci spíš klasičtější a elegantnější, tak si třeba někdo vybere


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 14:24

Seznam.mih a Sasa: psala jsem to já a rodiče mi nikdy nic takového nekupovali, chodila jsem zásadně v buřtobundě po ségře od Vietnamců („za hadry přece nebudeme vyhazovat“). Od 16 jsem už chodila na brigády.

Protože jsem byla v okolí jediná taková, dovolila jsem si tipnout, že takových lidí moc není. A že poprosit v 15 letech o kabát do tanečních, divadla, časem na maturák atd. …je prostě investice, kterou by většina rodičů mohla nějak skousnout.

Nebo třeba přispět babička, děda, teta…nevím. Fakt jsou rodiny dnešních patnáctiletých tak chudé? Když potkávám holky, co jedou do tanečních, na sobě snowboardovou bundu Nugget, na nohách tenisky Horsefeathers a lodičky na přezutí ve Vans batohu…tak mi to tak ani nepřipadá.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 14:26

Tedy, nevím jak dnes, ale před sedmi lety byl Yves Tanguy skutečně kvalitní, mám dodnes bundokabátek s falešnou kožešinou v kapuci a na zápěstích - kabátek je na boku ošoupaný od kabelky (dvě zimy jsem neměla žádný jiný, a ani pak jsem to moc nestřídala) a tak byl vyřazen z denního provozujako výletový - ale kožešinka je NESEŽMOLENÁ, po těch letech!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 14:37

viem, že oftopic, ale padlo tu par zmienok o topánkach, nedavno som dostala lodičky tieto: http://www.sklep.wojas.pl/…411-438.html?…
sice polske, ale maju krasne topanky, na zimu by som si vedela vybrat hned niekolko krasnych čižmičiek:
http://www.sklep.wojas.pl/…ska-438.html
teto su naživo oveľa krajšie
http://www.sklep.wojas.pl/…411-438.html?…
u nás ich maju v nákupnom centre, taky zastrčený obchodík, ale ked som tie lodičky ovoňala, tak to bola presne taka kožená vôňa ako z detstva v obuvi.. to u baťu nezažijete:)

MP Cheorchia
1 příspěvek 23.10.11 14:38

Jsem moc rada,ze mam uzasnou krejcovou.
Za kabat,co ma zmolky bych nedala ani petikorunu v sekaci.
Saty,kabat nechavam nasi sedmilety dceri sit taky..
Z tech Hallo Kitty a podobnych nestvur se mi dela mdlo :).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 14:47

Kabátky jsou sice pěkné, ale v čem chodit v kruté české zimě, když je venku -10 (nebo ještě míň) a člověk musí čekat na zastávce třeba 20min?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 15:03

K: pokud jedeš přímo z domova, tak 20 minut na zastávce se zdá zbytečných a pokud je to při přestupu, tak v okolí můžou být otevřené obchody, zastávka a pokud nefunguje nic z toho, za 20 minut máš iglú, který ti bude krásně sloužit celou zimu :)

modra_kocka
903 příspěvků 23.10.11 15:11

K: třeba v zimním, myšleno tím opravdu ZIMNÍM kabátu. Opravdu teplé kabáty mají navíc i teplou podšívku. Ano, tady se asi koupit nedají, musí se nechat ušít nebo vyměnit podšívka (někdo tady psal, že to nechával dělat) - holt místní zima je krutá tak posledních pár let, takže poptávka nebyla příliš velká. Na takové zimy mám jeden opravdu zimní kabát, s zateplenou podšívkou, dlouhý skoro na kotníky. V -20° jsem chodila jenom v obyčejném akrylovém svetříku a v tomhle kabátu a bylo mi teplo :) Případně teplé boty s vložkou do bot, vlněné kalhoty s podšívkou, košilka, tričko, vlněný svetr, šála, něco teplého na hlavu, rukavice, kabát… Vtip je ve vrstvení, a teplé prádlo u těla + teplé boty se zimní vložkou jsou ve velké zimě fakt základ. Jak se říká, svléknout se můžeš vždycky. Vyrůstala jsem v trochu jiném klimatickém pásmu, zimy byly kruté, takže vím, co říkám.

Ovšem, je zde jedno ale - v Česku jsou vlhké zimy, a ve vlhku je člověku subjektivně větší zima, než v suchém. Takže i ti pověství Sibiřani, co mají doma běžně -35-40°, tady mrznou při -3° (nepřeháním). Stejně tak vlhké horko se snáší hůř, než suché.

A v čem v takových zimách chodíš ty?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 15:18

Pro K. a všechny zimomřivé pár tipů:

http://www.durduin.com/…va-kosa.html


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 15:20

Zase mi to nedá. Děkuji Adě, že mi takhle vyzjistila, že můj první kabát v životě ( zatím taky poslední ) není laciný šmejd. Je to zmiňovaný Yves Tanguy. Materiálově 80% vlna, 20% polyamid, podšívka 100% polyester, nesmí se prát ( nic, co obsahuje více než 60% vlny by se nemělo prát ), bělit ani sušit v sušičce, smí se jen žehlit na nejnižší teplotě a chemicky čistit fosforem ( P ). Výrobce je tu uveden IBC Brno spol. s r. o., www.yt-fashion.com. Dostala jsem ho loni od Ježíška ( sama od sebe ), stál mě 4 100,– Kč, má tmavou fialovou barvu, je lehce projmutý a má pásek. Vím, že existují i lepší a kvalitnější kabáty - za kašmír, který je lehký a velmi teplý, dáte cca 1 500,– Kč za metr o šířce cca 150 cm. Směsi s vlnou jsou levnější. Podšívku můžete mít z pravého hedvábí atd., ale to už je pro mě vyšší krejčovina, proto asi ty luxusní kabáty z předchozího článku vypadaly jako z jiného světa. Kdyby k nim ale Ada přidala ceny, vypadaly by komentáře pod minulým článkem asi takto: A kde na to asi máme brát. Srovnejte laskavě výplaty žen ve Francii, Německu, USA… a u nás. A to je vždycky. Tady v Čechách se chce vždycky za málo peněz hodně muziky. Kašmírový kabát s hedvábnou podšívkou vám za 500,– Kč prostě nikde nenabídnou. Uvědomte si, dámy, slečny, pánové… , že tady v tuzemsku se dříve vyráběly látky, šilo se tu. Dnes se tu nic nevyrábí, všechno vytunelované, zkrachované… Všechny látky, i ty nejobyčejnější, se dováží ( odrazí se to v ceně ), evropské látky jsou mnohem kvalitnější než jiné ( pokud chcete evropskou látku, stejně se k nám musí dovézt a i ta vyšší kvalita se odrazí v ceně ), nešije se to u nás, poněvadž my potřebujeme na výplatní pásce vyšší částku než pákistánský školák ( odrazí se to v ceně ), můžete si to samozřejmě nechat ušít u nás ( v Evropě, v ČR ), ale opět se to odrazí v ceně. Hedvábí také není běžný středoevropský vývozní artikl ( připočtěte k ceně ), chcete ho zpevnit kupř. vlizelínem? Musíte si opět připlatit. Když to sečtete, zjistíte si, že opravdu luxusní kousek vás prostě vyjde nad 10 000,– Kč. Že máte na sobě opravdový luxus ale půjde poznat už z dálky. Vy, co se spokojíte s nižší střední třídou ( jako mám já a jakou jsem já ) si můžete koupit dle libosti. Ten můj Yves Tanguy vážně není hrůza ani materiálově, ani vzhledově a moje babička kabáty nikdy nenosila. Jenom takové příšerně páchnoucí, příšerně ušité jakože sako s jakousi smradlavou podšívkou a vycpávkami v ramenou.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 15:21

Vy sa sťažujete na nelákavý výber kabátov v ČR…tak potom čo máme povedať my na Slovensku?:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 15:22

Nákup kabátu mě letos čeká a už teď mě to děsí (a to mě nákupy baví!). Nákup kabátu také letos čeká mého přítele, a to mě děsí ještě víc (hádejte kdo bude vybírat a kdo bude bezradně postávat kolem). Vidím to na výlet do Vídně nebo podobného civilizovaného města, kdo máte tipy, uvítám.
Dodatek: pánský kabát jsme před dvěma lety vybrali v Zaře, cena šest tisíc korun, životnost právě ty dvě sezony, s tím že ta druhá už byla pro ostudu. Nemám problém dát za zimní kabát podobnou částku, ale chci sakra nějakou kvalitu!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 16:46

to Modra_kocka:
zimní kabát bych chtěla, ale nevím, kde ho sehnat… měl by být delší (lehce nad kolena), hooodně teplý (když z nějaké důvodu člověk prostě musí být venku dýl než minutu), nepytloidní, pěkného tvaru a s kapucí. Prostě takový, do které se člověk může krásně zachumlat a je mu teplo a ikdyž mrkne sebevíc:-)
Krásný kabát jsem viděla v Kotvě v Praze (cena 7 000Kč), cena docela vysoká, ale teď lituju, že jsem si ho nekoupila.

Jinak nedám dopustit na kozačky z Ary. Dlouho vydrží, jsou pěkné, pod kolena, uvnitř mají kožíšek, takže krásně hřejí a hlavně mají neklouzavou podrážku a přiměřený podpatek:-)

modra_kocka
903 příspěvků 23.10.11 16:56

K: mě se kdysi dobře osvědčil kabát z umělého materiálu s kožíškem dovnitř. V podstatě umělý kožich „vlasem dovnitř“. Už je to hodně let, co jsem v něm dělala parádu, ale občas uvažuji, že si pořídim něco obdobného. I když dneska už bych raději pravý kožich :) Kamarádka měla tehdy něco pobodného, jako výše popisovaný umělý kožich, jenom pravý. Nějaký beran to byl, tušim… Byl vcelku těžký, ale hřál krásně. Měla ho z nějakého zásilkového obchodu. Já jsem ten svůj později dala kamarádce - mě už nevyhovoval. A ta ho má, tuším, ještě pořád.

modra_kocka
903 příspěvků 23.10.11 16:58

jen pro úplnost - ani jeden z nich nestál víc jak 2500. My jsme byly ještě studentky… Už je to tak 7-8 let zpátky, ale nemyslím, že dnes by ceny byly někde jinde. Ono se to nezdá, ale ceny oblečení se příliš nemění. A podobné modely se prodávají pořád.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 17:34

Díky moc Adě za oba články o kabátech! Zrovna sháním, takže všechno se mi hodí. Ale ráda bych věděla od ostatních,jak to řeší s velikostí…Pokud si kabát např. objednáváte z netu,berete si svoji obvyklou velikost? Nebo vzhledem k tomu,že pod kabát se nosí někdy svetr nebo více vrstev (zejména u těch,které nejsou z takových materiálů,aby prohřály), tak objednáváte o číslo větší? nebo je s tím u kabátu počítáno?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 17:39

ja teda konfekčná 40 mám kabáty od 36 až po 40, každý sadne úplne inak. Ten najdrahší mám 36, je to vlna/kašmír a v nom bolo rátané určite so svetrom, tescove lacne, tak tie skor vačšie kupujem, tak 38-40. ale ak je kabat i vaščí, tak sa dá stiahnuť opaskom


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 17:40

Chci se zastat buřtoidních bund a bezpráví, které je na nich zde pácháno. Chápu, že účelem kabátoidních článků bylo hlavně informovat veřejnost o tom, že existují i alternativy v oblasti zimního odívání, nicméně hanět je zase taky nemusíte. Pro určitý typ lidí (zimořiví) jsou prostě v té nejtužší zimě jedinou možností jak přežít.
Ke sportovnějšímu městskému stylu (který spousta lidí má a mít bude, protože se v něm zkrátka cítí příjemně, ať už se to Adě a dalším klasičkám líbí či ne) prostě patří lépe než kabát. A záleží taky na střihu, některé typy se dají zkombinovat vskutku „dámičkovsky“ (např. jsou-li přepásány páskem a disponují-li třeba kožešinkou na kapuci).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 18:09

souhlasím s Natálkou!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 18:14

teď jsem na netu narazila na vcelku slušné (a možná i teplé) kabáty z Orasye. akorát mě teď všichni ukamenujete, že Orsay je hadrárna, ale ono to fakt nevypadá špatně:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 18:30

Díky za inspirativní web :) Objevila jsem pár hezkých kabátů zde:http://pontus.byznysweb.cz/…-camel-6762/
tento http://pontus.byznysweb.cz/…kladem-5349/ asi to risknu a objednám, snad budou i jiné velikosti…

pixie
232 příspěvků 23.10.11 18:38

K: kabát z orsay jsem si předminulou zimu koupila a odchodila v něm dvě zimy. A možná budu muset i tu letošní (nebo v něm přečkám alespoň do slev). Sice teď už je na něm vidět, že má něco za sebou, stál asi jen 1800, což se mi nezdá tak moc, je v něm asi 60% vlny… A další kabát si klidně koupím v orsay zase, jsem studentka a víc než 2000 za kabát nedam… A když počkám do slev, tak snad ani tolik ne:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 18:42

Jeste se nabizi moznost koukat se na material a barvu a jen zakladni strih, doma kabat rozebrat na prvocinitele a presit si ho na miru. To asi spis s ulovky ze secondhandu, ale jakozto majitelka nekonfekcni postavy si KAZDY zakoupeny odev upravuju, a cim drazsi porizovaci cena, tim min se mi chce investovat navic svou praci.
Z bazaroveho, velmi tepleho, kasmiroveho, ale pytloviteho kabatu se stojackem jsem vytvorila projmuty model v domacich podminkach (sici stroj, zehlicka).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 18:45

burtoidné bundy volám spacák a nedám na ne dopustit. Mám jeden dlhý a keď naozaj mrzne, vždy ho vytiahnem. Kabát je skôr na ukazovanie

Karoleenah
2322 příspěvků 23.10.11 18:50

K: Ano, Orsay je sice hadrárna, ale v praxi to znamená pouze to, že si tam musíte dát mnohem větší práci s detailním zkoumáním oděvů a čtením lístků, abyste vyfiltrovala hromadu hader a našla pár kusů, které jsou vhodné ke koupi. Já zrovna před chvilkou taky listovala jejich online katalogem a našla tam dva kabáty (camel a korálový), které bych si klidně pořídila. Střihově moc hezké, složení ucházející (camel 60% vlny, korálový 75% vlny), cena pro mě tak akorát (1700,–). Když si vezmu, že v Promodu chtějí za 100% polyesterový kabát 2.200,– tak to už raději aspoň trochu recyklované vlny z Orsay a ušetřené pětikilo na šálu a punčochy. :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 18:55

Natálko - nic proti buřtům, ale pokud je mráz jako na Sibiři, tak žádná sebevícbuřtoidní bunda, která končí někde pod zadkem, nikdy nemůže zahřát tak, jako dlouhý, péřový, prošívaný kabát až třeba do půli lýtek. Prostě bunda je je krátká a kabát může být až na paty a od toho se odvíjí udržení tepla na těle. Když teda argumentujete teplem.
To je prostě jednoduchá logika.

K - totéž - když je takhle, tak pak péřák - ale neprošitý napříč, ale svisle, lehce vypáslý, kapuce s kožešinou - vypadá dobře a je v něm jak ve spacáku. Jeden takový vlastním z Markse a Spencera. Do -5 mi stačíí vlňák - dlouhý, kolem nuly mám vlňák krátký.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 19:01

Modrá kočka - já si nechala vyměnit tenkou podšívku za prošívanou zateplenou a je to bombastické. Mám ji v rukávech i v kapuci. Vypodšívkování mě stálo 1000,–, ale kašmírový značkový kabát jsem pořídila v sekáči, takže celkem slušné peníze.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 19:14

Karoleenah: Trochu OT, ale kde tam cetete to slozeni? Tedy predpokladam, ze se pohybujete na http://e-shop.orsay.com/ Jsem asi pocitacovy negramota, ale ja tam vidim jenom pokyny k prani a barvu …
Rada bych si taky udelala studijni vecer, vyrazim na putovani po kabatech zitra, tak abych pak v krame nestravila mladi ctenim cedulek … :)

Karoleenah
2322 příspěvků 23.10.11 19:44

Meri: Pokud máte stejnou verzi e-shopu (já ho mám v němčině), tak složení se mi zobrazuje po kliknutí na kabát - vpravo vyskočí fotka, pod ní popis, složení a prací symboly a dostupné velikosti. V české verzi stránek mi to blbnulo, po kliknutí mi to vyhodilo něco jako „zboží nenalezeno“, kabát se zobrazil kdesi v rožku a složení pod ním nebylo…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 19:46

Věra: Pánské kabáty kvalitní a také poněkud dražší koupíte u Blažka nebo něm. firmy Stones,můj manžel už několik let od Stones kabát vlastní je z vlny a kašmíru a pořád perfektní a toho docela dost nosí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 19:50

Karoleenah: Mate pravdu v nemecke verzi to funguje, ja se pohybovala v anglicke a tam to buhviproc proste neni. Dekuju, jdu studovat:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 19:55

FoxInTheBox: Však jsem taky od 16cti chodila na brigády. Ale nikdy jsem nebyla člověk, co by uměl šetřit. Moje chyba. Chtěla jsem vše (a stále chci :)) ) co mi bylo odepřeno a co měli ostatní. Buřtobundy jsem nosila taky, ale mám takovej dojem, že kabát jsem začala nosit už na střední. A i ty levné polyesterové do litru mě v zimě v klidu zahřáli. Možná hodně topím (stačí na pár minut vlézt pod peřinu, abych jí od sebe odkopávala, jaký mi je v ní vedro, a i mladej, když mi vleze do rozehřátej postele, tak říká, že hřeju šíleně) nebo nevím.

Jako kdybych hodně žadonila rodiče o kabát, tak bych ho asi dostala, ale ty ksichty, co by u toho pronášeli a pak bych neměla dlouho nic od nich. No radši si na něj jednou našetřím sama i z mizernýho platu ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 20:04

ja som teraz prvy krat kupovala kabat za svoje a bez asistencie mojej mamci,pretoze som v irsku aaa je mi do placu…kupila som si kabatik v H&M,
http://www.hm.com/…roduct/93377?…
strasne sa mi paci..mam podobnu poctavu ako modelka a vyzera dobre…kurnik ale ani ma nenapadlo pozriet sa na to z coho je a proste v nakupnej nalade a kedze som v nom vyzerala fajn som si NEVSIMLA???? ze je tenky…je mi v nom zima no :((((
ano mozte sa mi smiat :(

sasha
171 příspěvků 23.10.11 20:05

Nikola: no, aspon človeka poteši, ze v irsku to tiež nie je o moc lepsie


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 20:06

Já mám zimní kabát ze sekáče. Je šedý, pánský, má rovný střih, sám o sobě vypadá dost vožundrácky, ale s punčochami, vysokými botami a tlustou šálou je to krása. 80% vlny. Cena: 30 Kč. Zajímalo by mě, kolik musel stát v Anglii původně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 20:10

Sasha:no ono keby sa mi za ten kabat chcelo dat viac ako 60eur tak by som si mohla kupit krasny,teply a vsetko…noo ale ja tu nepracujem cize asi moc nie:(

hedvika
275 příspěvků 23.10.11 20:10

Tak já ted mám taky splín, ale ne z silene slabeho výberu v ostatnich obchodech, ale z obchodu Kara. Zkusila jsem si tam tři Bundy, v délce po kolena, všechny s krásnými kožíšky bud na kapuci, nebo na rukávech a teskním! připadala jsem si v nich doslova královsky. Krásne mi sedely, ani jeden z tech trí, nemel vadu. Prvni stal 16 000Kč, druhy 11 000Kč a posledi 12 000Kč. Z obchodu jsem odcházela s plánem, jak předložím rodině návrh, že by mi na něj mohli přispět na Vánoce a zbytek bychom splatili s přítelem, nejvic se mi líbily spis ty levnejsi, takze bychom s přítelem zaplatili teoreticky 9 000Kč. Ale ted si rikam, ze to je na mě zkrátka moc drahé. takze asi zustanu u plánu koupit si látku a ušít si strih podle burdy, na který budu moct být i hrdá, že jsem ho ušila sama… blbý rozpočet! http://www.burda-strihy.cz/…a-cislo-7279


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 20:42

Muj deda mel zimnik, jak se rikalo tem kabatum z 30.-40.let, co jsou videt ve filmech pro pametniky, ktery mel tloustku vlnene latky jak nejaka deka larisa. Taky ze byl kabat objemove velky, tezky jak blazen a oblekal pod to uz jen oblek a bylo to OK.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 20:53

Tak já jsem loni objevila u mamky ve skříni trávově zelený flaušák, který si kupovala, když jsem chodila do tanečních. Je to 33 let a pořád vypadá skvěle. Je sice trochu těžší, ale proti tomu, co vidím v obchodech je super. Takže letošní zimu (a myslím, že nejen tu) mám vystaráno :-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 21:24

Já asi budu trochu mimo téma, ale dnes jsem se byla podívat po nějaké barevné šále (do těch kabátů) v brněnské Vaňkovce (v sekáčích se mi nedaří na žádnou poslední dobou narazit) a málem jsem nevěřila vlastním očím. Za viskozovou šálu (která nevyžaduje nijak moc práce) chtěli skoro všichni 400 korun a to jsem jim tedy odmítala dát. Nakonec jsem koupila fuchsiovou v kenvelu za 150 a ještě mi to přišlo hodně. Taky se Vám to zdá předražené?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 21:38

Co se týče kabátu, musím bohužel souhlasit, že za normální cenu se v ČR nedá sehnat kabát se slušnějším procentem vlny. Já mám krátký kabátek z Lindexu, stál mě 2 tisíce a má 50% vlny, naštěstí. Jenomže hned při zkoušení se „urval“ jeden knoflík. S povzdechem jsem ho pověsila zpět a našla jsem si tu samou velikost ještě jednou, jelikož jsem neměla náladu na hádání se s prodavačkou. Doma jsem pro jistotu všechny knoflíky přešila. Kdyby byl někdo zvědavý, co je to za kabátek, tak zdehle: http://www.lindex.com/…08072458.jpg


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 21:48

Já si koupila minulý rok kabát v Mangu, stál mě asi 5000 a jsem naprosto spokojená :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 22:28

Já jsem si předevčírem koupila hezký kabát v HM (a to jsem nad tímto řetězcem skoro zlomila hůl). Černý, zajímavý střih (takový balonový,lehce nad kolena, dole jakoby trochu utáhlý manžetou, s hodně vysokým límcem). Na ramínku vypadal nic moc, ale po vyzkoušení super - jsem typ postavy jablko, takže dobrá volba pro větší prsa+nevýrazný pas+dlouhé nohy. Cena necelých 1200Kč.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 08:11

Já mám kabát jeden jediný (a bohatě si s ním vystačím), a to již několik let: černý z Orseye, jednořadový, s menším límcem čili naprosto klasický, jaký jsem léta chtěla. Složení: 80 % vlna, 20 % polyamid, cena: 1390 Kč. Jsem ráda, že jsem ho vůbec sehnala ve velikosti S. Loni měli ve stejné značce pěkné jarní kabátky v několika barvách, ale chyba lávky, nejmenší byly v 36; být ve vel. 34, byl by jeden tmavě šedý určitě můj. Takto nemám nic, letos jsem všude viděla jen hrozné, rok od roku jsou kabáty šité z horších materiálů, podivných střihů (nejsem sice už nejmladší, ale nechci ze své drobné, štíhlé, mírně tvarované postavy udělat krabici). Tak mi zbývají aspoň dvě slušné, lehce tvarované bundy z minulých let. Co nadělám. Ono u kabátu nestačí eventuálně zkrátit délku, ale chce to zkrátka od začátku při šití přemýšlet petite, čehož se člověk v obchodech zde nedočká. Kdo není dle průměrných konfekčních velikostí, může rovnou na nějaké běhání po obchodech zapomenout. Aspoň zbytečně neztrácí čas. Že leckde mají velikosti nad 50, mě opravdu nepotěší.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 08:43

Včera jsem si v Orsay všimla, že vůbec nesedí velikosti. U sukní např. mi byla velká vel. 36, přičemž mám 70 v pase a 100 přes boky. To je přinejmenším 38, ale v Camaieu 40.
To nám chtějí lichotit?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 08:57

Femme22: čistenie fosforom? Vygugli si, čo znamenaju symboly chemickeho čistenia. nechces predsa svetielkovat…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 09:26

pozdrav ze slovenska - ja sem si na tuto zimu koupila bajecny kabatek za cca 2000 czk, u nas v Makyte - obdoba Prostejova, vypada jako z jineho sveta - absolutne zadny se mu nepodoba :) skoda ze nejde pridavat foto, ma uzasne ujety strih, snad nic na nem neni rovne :))) ale je nadherny


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 09:40

Teď budu asi malinko OT, ale s popletením velikostí jsem se osobně setkala před pát lety i v jednom obchdě OP Prostějov v Praze. Vybírala jsem si tam černou sukni a měli kupodivu i zkrácené základní velikosti. Byla by mi měla sedět K 17, ale nakonec jsem musela vzít K 18 (dle cedulky), jelikož ta byla užší než K 17 – asi nějakým nedopatřením při výrobě cedulky vyměnili .


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 10:03

Děkuji za varování, jdu se podívat do sekáče …


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 10:14

Malá poznámka pro Risti.
Taky jsem přesvědčená, že v secondhandech se dá sehnat skoro vše a v lepší kvalitě než v obchodech. A někdy docela nenošené, jen to někomu leželo ve skříni. Není pravda, že z Německa už se textil nedováží - tam, kam hodím, mívají svetry a trička i německých značek. Když je řeč o kabátech, zajímalo by mě, jestli někdo má podobný problém jako já: silnější ruce (t. paže), takže koupený kabát nebo sako podle současné módy má příliš těsné rukávy. Tak ráda bych nosila saka, ale to bych si je asi musela ušít. Ještěže sekáče nabízejí i šatstvo z 80.-90. let s volnějšími střihy. Proč doprčic nové svršky velikosti 44, 46 mají dnes tak úzké rukávy?? Možná nepočítají s českým typem tloušťky (t.j. hruška.)

Linie
2020 příspěvků 24.10.11 10:37

Pokud máte trochu volnější kabát, je možné do něj přidat teplou vložku. Buď z prošívané podšívky s vatelínem nebo z tenkého plyše. Není to nic složitého ani drahého. Vloni jsem si takto ušila odepínací vložku z nízké umělé kožešiny do staršího baloňáku a kabát je velmi teplý. Investice asi 1000kč a několik hodin práce.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 11:00

Děkuji, že aspoň někdo si z mého semináře odnesl něco pozitivního co se týče kvality materiálu. Bohužel ve druhém případě bych byla obezřetná u materiálového složení, které uvádíte (60%vlna,40% kašmír) mi připadá cena neadekvátně nízká. Jak se říká papír snese všechno a zde na blogu jste se už několikrát mohla přesvědčit, že ne vše co je na visačkách v obchodech musí být pravda(technologická zkouška materiálového složení stojí v ČR cca 60tis. Kč, takže tímto způsobem správnost uvedených hodnot z důvodu finanční náročnosti nikdo nenechá zkoumat. U materiálů na zimní plášť se také zajímejte o gramáž na m/2, která je důležitá pro hřejivost a u této plášťovky by měla být určitě vyšší než 500g/m/2. Zkoušku na umělotinu jsme si včera předvedli, tak by to pro Vás neměl být problém poznat zda je vše přírodní. Přeji úspěšný nákup a spokojenost.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 11:05

Ara - u Orsay strašně moc záleží na střihu té sukně, ale to platí obecně. Sukně do A si tam kupuju vel. 36, kalhoty 40/42 (ale plandají mi v pase).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 11:18

Zatím jsem tuhle stránku považovala za skvělou, ale „propagovat“ (záměrně píši v uvozovkách) kabát s pravou kožešinou jako něco kvalitnějšího považuji za hodně smutné. Pravá kožešina opravdu není znakem kvality, ale spíše lidské lhostejnosti k utrpení zvířat. To už raději opravdu tu ošklivou umělotinu nebo ještě lépe vůbec nic. Ta rádoby super móda totiž někoho hodně bolela, a člověk to rozhodně nebyl.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 11:57

Ver souhlasi. Prave kozesiny jsou neeticke a spousta navrharu uz je nepouziva. Napada me Stella Mc Carthy napr. Me se stejne kozichy nelibi, ani kozesinovy lem. Ale i kdyby se mi to libilo janevimjak, tak budu proti kozichum.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 12:07

já nevím, mně se kožešina taky nelíbí, ale nebyla bych tak proti. koneckonců maso jím a kožený boty/rukavice/pásky/kabelky mám, a kožešina se má jako zahodit? nemluvím teda o hranostaji nebo polární lišce, ale na kožešině z běžně chovaných zvířat (výše zmiňovaný králík nebo beránek) fakt nevidím nic špatnýho.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 12:09

Myslela jsem, že ohledně řetězcový módy už hůř bejt nemůže a evidentně může - jak můžou proboha nabízet věci, který jsou ožmolkovaný už na stojanu v obchodě?!?!?!?!?! A netýká se to jen kabátů, všimla jsem si toho u spousty dalších věcí. Bohužel zhadrovatěla i moje jinak oblíbená VERO MODA, odkud věci vždycky vydržely. Teď je to hadrárna jako všechny okolo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 12:30

Ver, fakt nemáte doma ani jedny kožený boty?! Docela závidím… mně se v umělohmotnejch strašně potěj nohy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 12:41

to KIWI:
já taky nevlastním žádné kožené :-) právě proto, že se mi otřesně potí nohy a na kožených mám okamžitě mapy a navíc se mi roztáhnou minimálně o jedno číslo. investice do kožených bot, které mi vydrží maximálně jdnu sezonu, někdy třeba jen pár týdnů, nemá naprosto smysl. naopak vyhledávám umělotiny.

nicméně proti kožešinám a kůžím nemám nic, jsou příjemné a hřejivé. pojud se zvíře pro kožešinu chová…tuleně nebo polární lišku bych si na sebe nedala. vlastně kožešiny nenosím vůbec, krom jednoho králičího lemu.

a všem pokrytcům, kteří jsou proti kožešinám - doufám, že nikdo, kdo fňuká na tím děsným utrpením chudinek zvířátek, nepoužívá žádné léky, krémy, mýdla, prášky, kapky, čistidla a podobně. protože, drazí pokrytci, při tom všem, jak se to testuje, ta zvířata trpí mnohem mnohem víc, než tím, že je někdo klepne a stáhne z nich kůži. jestli cokoli z toho používáte, tak tady laskavě nekažte o děsivém utrpení a o tom, jak jsou lidi, co nosí kožešiny, trapní. stačí jediný krémík a jste už jen pokrytci.

já mám zvířata ráda, velmi, ale prostě musím brát jako nutné zlo jejich utrpení, abych sama mohla brát třeba kapky do oka, nebo roztok na čočky. zabití na koženinu je proti tomu fakt nic.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 12:52

VER:
naprostá většina věcí, které používáte v běžném životě, pokud nejste lesní víla, bolela ta zvířata mnohem víc, než jeden kožešinový kabát.

doufám, že stejný postoj máte k tekutému mýdlu, jaru, krému na vyrážku, čistidlu na podlahu, pracímu prášku…a všecko jste to už vyhodila a všem svým známým vykládáte, jak jsou lhostejní k utrpení zvířat, když to používají. taky byste asi neměla nosit barvené prádlo, protože i barvy na oblečení se určitě testují na zvířatech. možná i barvy, které vám obarvují jídlo. no fuj. jak vůbec žijete, když nic z toho nepoužíváte…

určitě mnohem lepší život prožije opečovávané zvíře na kožich, než zvíře, kterému celý život kapou do očí třeba kapky na oči.

tím nijak nehájím utrpení zvířat nebo špatné zacházení s nimi, a sama se snažím všechno, co přináší zvířatům bolest, minimalizovat, jen by mě zajímalo, jestli si tohle všichni ti pseudoochránci kožešinových zvířat uvědomují.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 12:55

Kůže , kožešiny - jako všechny přírodniny halily naše předky od pravěku. Pralidé nic jiného než kůži ze zvířat neměli.
Jaký je rozdíl - etický- v nošení kožených bot, kabelek, kabátů a pravých kožichů?
Možná spousta návrhářů nepoužije pravé kožešiny, ale rukavičky a pásky, kozačky kožené ano, že? Je chlup sand něco jiného než kůže?
Neetické je rozhodně použití kožešiny a kůže z divokých zvířat ohrožení vyhynutím. Tygr, krokodýl atd.
Myslím, že proti jatečním zvířatům a těm, co se pěstují na farmách a jejich maso je dále zužitkováno snad nemůže být námitek. Pokud chováme zvířata, zužitkujeme vše, co nám poskytnou. Opak by bylo plýtvání.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 13:06

To je pravda,co píše Ada v úvodu.Poslední dobou jsem spokojená s nákupy v obchodech které jsou"z mody".Ty samozřejmě nenajdeme v obchodních centrech.A taky mi připadá že pokud něco právě scháním tak v OC to neseženu. A Když už se tam konkrétní obchod vyskytuje tak má omezenou nabídku.Navíc se mi líbí vejít do obchodu z normalního chodníku.Mám dojem že za chvíli budou všechny města pod střechou,aby jsme proboha nechodili na vzduchu.K čemu potom ale schánět kabát,když od rána nemusíme vyjít ven.Sedneme do aut,vjedeme do práce do garáže......Není nad to pěkně se projí třeba v mraze v pěkným kabátě,s čapkou,šálou a v rukavicích po Václavském náměstí třeba k Batovi pro kozačky,občas zalést do kavárny......Tenhle požitek v OC teda není.Jen většinou nekvalitní hadry hadry hadry,vedro i když je venku zima a suchý vzduch.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 13:09

Na tento web jenom nakukuju jako módní analfabet, ale kabát mám super. Loni jsem si v UK koupila toto: http://www.debenhams.com/…010524779_-1?…
Spokojenost největší. v minus 10 je v něm teda zima, ale pro tu parádu to vydržím:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 13:15

Teda myslím suchý vzduch v OC.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 13:18

jsem vccera vytahla ze skrine svuj stary kabat, ktery jsem si v roce 2008 koupila v HMku za 1800 korun a prekvapila me cedulka, kdyz jsem na ni objevila 60 % vlny:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 13:23

to Jiná realita & ostatní: Samozřejmě jsem tuhle reakci čekala :-) Maso není pro mě, kožené věci mám ještě z dob, kdy jsem do té problematiky tolik neviděla, ale nové už si nekupuju. Šampon a podobné věci si kupuju jedině od značek, co mají certifikát HCS (a že jich opravdu moc není) o potvrzení na netestování na zvířatech. V případech, kde to můžu ovlivnit, tak to ovlivňuju. Léky neovlivním do té doby, dokud farmaceutické firmy nezačnou používat jiné způsoby, a že existují. Každopádně kožešina je naprosto zbytečné utrpení pro zvířata, k ničemu to neslouží, je to jenom pro hloupé paničky, které se chtějí ukázat, že na to mají. A představa o tom, jak si kožešinová zvířata žijí „lépe“, je dost naivní, v malé kleci celý život a pak… ráda sem hodím link, jak ti špinavci v Číně stahují psa zaživa jenom proto, aby si někdo koupil kabát s pravou kožešinou. A pak mi ještě povídejte o tom, jak musíme zvířata do posledního puntíku využít.
Takže vaše přednáška je mi úplně jedno, protože já se alespoň snažím, o ostatních se to říct nedá. Umím přiznat, že všechna odvětví neovlivním, ale kde to jde, tam se tomu vyhýbám. A u kožešin se tomu člověk prostě vyhnout může.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 13:44

A ja bych zrovna velice rada vyrazila na turu po brnenskych sekacich, sice je to hledani ale zas kdyz uz clovek neco ukoristi tak je to bomba. Jenze - nemam poneti kam zajit jelikoz nejsem rozena Brnanda a zatim o zadnych dobrych sekacich nevim. Pokud by ses, Ado, timto chtela v budoucnu na svych strankach zabyvat, byla bych vice nez stastna :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 14:17

Dobry clanok, konecne som sa dozvedela nieco viac o tom z akeho materialu maju byt usite kvalitne a teple kabaty. Taketo clanky ma fakt bavia.
Zaujimalo by ma ci niekto nepozna nejake lepsie sekace v Prahe. Popravde som to este hlbsie neskumala. Na ulici ich sice mame hned 2 ale tak pre stare babky a smrad jak v opičinci. Velmi rada by som sa v nejakom osvedcenom pohrabala :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 14:19

Ver: ach ty predsudky! Jsem ta hloupa panicka, ktera nosi kozichy protoze smyslem meho zivota je lidi kolem sebe presvedcovat, ze na to mam, hahaha!

A je dost naivni verit kdejakemu certifikatu…ale jako alibi je to asi dobre pouzitelne.

Spinavci v Cine? Koukam, ze ucta ke vsemu zivemu z vas cisi na vsechny strany.

PS: kozichy jsem podedila po mamce a babicce, stale v perfektnim stavu…ehm…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 14:24

Ver: Upřímně je mi jedno, co jsi čekala, ale rozhodně nepřestanu jíst maso, protože mi chutná a kožichy a kožené kabáty zbožňuji, je mi v nich příjemně, protože víc hřejí a navíc to působí velmi přitažlivě. Jediné, co mě na tom možná tlačí, je cena. Ale pokud už na to mám, nebo mi kožíšek někdo koupí, hřeje víc jak kabát. Mimochodem, doporučuji přečíst novelu Venuše v kožichu :) Klasika a příjemné počtení.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 14:27

davat kozusinu na limec mi pride ako hlupost iba pre ukazovanie. Nevidim dovod davat si na limec kozusiny, len preto aby to vyzeralo a nejake zviera kvoli tomu zomrie. To mozem nosit aj salu. Som proti akymkolvek kozenym a zivocisnym vyrobkom, dnes ma clovek dostatok moznosti aby sa tomu vyhol - ja nejem maso, pouzivam kozmetiku bez zivocisnych produktov(nie je o moc drahsia) atd. Nekomentujem tu kozene boty a podobne alebo napr. kozuch zatepleny kozusinou, ktory ma nejaku funkciu, aj ked sama by som to nenosila. Ale proste veci na ozdobu ako sala z lisky alebo ozdobna kozusina na rukavoch je nemoralne. Zivy tvor kvoli tomu umieral v neskutocnych mukach a bolo by mi zle mat nieco take na sebe


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 14:29

lilip: nasi predkovia nemali zvieracie farmy, kde boli zvierata zavrete v klietke velkej asi ako A5. A z lisok nie je zuzitkovane mäso, mozno tak na masokostnu mucku takze o efektivnosti mozeme polemizovat


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 14:30

Ziadne zviera nie je primarne urcene k tomu, aby trpelo


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 14:30

Heh, jako když vidím, co dá práce sehnat slušný kabát, co člověk musí oběhat a kolik to pak stojí, je mnohem snazší koupit si ten kožich. Je mi jasné, že pro studentku nebo někoho, kdo nemá moc peněz, to není jen tak, ale pokud na to máte, je to lepší než trápení se lítáním po obchodech s kabáty. Navíc kožich tak nějak pasuje snad na všechny postavy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 14:32

Vlastním beránka - vlas dovnitř a rozhodně jsem si ho nepořídila jako hloupá panička abych ukázala, že na to mám, ale pro jeho funkčnost. Je v něm teplo i v -20C a stačí pod něj tenký svetr.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 14:35

Cesta není v tom bojkotovat kožešiny a kůže nebo dokonce maso. Kvůli tomu se to produkovat nepřestane. Cesta je spíš v legislativě a většímu hlídání, jak jsou ta zvířata zabíjena. Pokud trpí, zpřísnit tresty za toto. Zákony donutit firmy, které testují na zvířatech a existují alternativní metody, aby je používaly. To, že pár ekoteroristek nebude jíst maso a nosit rostlinná vlákna, to nezachrání. Ostatně jíte chleba? Víte kolik srnek poseká kombajn? Nebo jak je škodlivá řepka olejka na které možná smažíte? Co dělá s ekosystémem hnojení a pesticidy?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 14:40

Ahoj Ado,
díky za článek. Jen mi bohužel potvrdil to, o čem se už několik posledních pár let přesvědčuji sama. Před pěti lety mi dosloužil můj dlouhý vlněný kabát a nedaří se mi koupit nějaký podobný do 5 tisíc. Dlouhé kabáty se v našich obchodech téměř nevyskytují. Když už na nějaký narazím, tak je buď málo teplý, nebo má neslušivý krabicoidní střih. A to nemluvím o chybějících velikostech. Letos jsem si na webu vyhlédla tři kabáty s vysokým podílem vlny, které sice nejsou úplně dlouhé, ale jsou alespoň ke kolenům, takže v sukni neumrznu. http://www.next.co.uk/x482044s4#… a http://www.next.co.uk/g4768s3#… a také http://www.hm.com/…roduct/93316?… Jenže když jsem pro ně došla do obchodu, byly hrubé, tenké a studené, jako kdyby byly jen polyesterové. Napadá tě důvod? Že by nekvalitní vlna? Nerozumím tomu.
Díky za odpověď


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 14:43

V sobotu jsem neodolala, inspirovaná místní diskusí, vyrazila do sekáče Bellitex na Pavláku. Ale ouha, měli inventuru. Tak jsem dnes o polední pauze výlet zopakovala. Byl to shon, ale z práce to mám blíž než z domu. Kdo shání levné kabáty, melír, šedé, i kohoutí stopa, můžu jen doporučit. Kolem 500, Kč a solidní kvalita. Kábáty mám 4, tak jsem brzdila , ale jeden se mi fakt moc líbil, buklé, černá s bílou. I vlněné kalhoty bych našla, ale chvátala jsem do práce. Jinak výběr je opravdu rozmanitý.
Boty sice v sekáčích nikdy nekupuji, ale tady jsem neodolala, kůže, koňaková barva, ke kolenům a skoro vůbec nenošené, cena 390, a podpatek široký 6 cm, ideál na pražskou dlažbu, jsem z nich nadšená a plně mi to vynahradilo zklamání ze sobotní inventury. Mám to totiž z ruky, ale rozhodně jsem tam nebyla naposledy. Kolegyně , která tam byla se mnou, byla zklamaná, že jsou tam jen větší velikosti, má 34, což už je podvyživenost, ač jí jako zjednaná. Tak odešla jen se šálkou fuksiové barvy za 120, Kč.
Takže, dámy, vřela doporučuji, lidí tam bylo už dopoledne hafo a ještě teď mi zní v uších jedna paní, co se u pokladny rozplývala, že ušetřila na kabátu 1500, Kč, někde tam natrefila na původní vysačku.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 14:47

Liško, výrobci lžou. Bavila jsem se s jednou konzervátorkou textilu, sháněla čistou vlnu k nějaké své práci. Objednávala to někde v Itálii, kde jí zaručovali, že to je čistá vlna. Udělaly se analýzy a nebyla.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 14:53

Ver, kožešiny nejsou jen pro bohaté paničky. Ono je v nich teplo, na objem oblečení mnohem větší, než v kdejaké funkční bundě do hor.
Mám krásný kožíšek z odpadní kožešiny, liščích čelíček, už to bude tak 15 let, koupený za tisíc korun v sekáči. Teď ho už dlouho nenosím, protože potřebuje opravit, má prodřené rameno od kabelky a vytrhaná poutka (asi to bude hodně staré). A přísahám, že je lehounký a neuvěřitelně teplý. Podobně teplou mám kabátobundu, jenže ta váží asi 5× víc a vypadá asi tak 10× hůř. Jaká bunda z umělého vlákna vám vydrží funkční (byť s pravidelnými opravami) tak dlouho? Bundu byste za tu dobu měla minimálně třetí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 15:22

Loli: no ja si myslim, ze cesta je prave znizena poptavka. Dnes sa predava omnoho menej kozusin ako v case mojej mami alebo babky. Aj preto, ze je nizsia poptavka. Kozusiny nie su tak in


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 15:26

Vyrazila jsem do sekáče jako Jitka… a měla jsem štěstí víc než rozumu, protože jsem koupila kabát přesně na mně - lehce vypasovaný, nadčasová klasika, 50% vlny, jako nový a za hubičku! Akorát teda černý, no ale co bych za ty prachy chtěla, i tak jsem šťastná jako blecha a barevně to už nějak doladím. Na nový v takové kvalitě bych totiž neměla.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 15:28

Já se naopak domnívám, že uskromnění se, tj. méně jíst maso, nenosit kožichy, je správné. Takový kožich z tuleního mláděte považuji za zvěrstvo.
Nepotřebuju lem z pravé kožešiny, ta umělá vypadá taky dobře. Darovaný kožich z perziánu od babičky jsem dala k popelnici, protože nosit bych to nedokázala. Jinak kožené kabáty považuju za esteticky odporné, většina lidí v tom vypadá jako gestapo nebo podnikatelka z bývalých zemí Sovětského svazu. (zvláště ty černé lesklé jsou fakt vrcholem nevkusu)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 15:29

Noste si, co chcete, je to vaše svědomí. Je vidět, že se ani z poloviny nezajímáte o to, jaký proces za tím je, slyšet křik psa stahovaného za živa, to se vám sakra vryje do paměti (a proto ta lehčí averze k Číně, víš?). Ale pardon, ono to vlastně hřeje a ono se to finančně vyplatí, tak to potom jooo. Však si všichni popláčeme, až přijde zase nějaká tsunami, oni ti lidi jsou prostě chudáci.
Každopádně díky za tuhle diskuzi, protože mě v Čechách opět nic nepřekvapilo. Možná mě jenom šokuje, kolik lidí je schopno to obhajovat, but ignorance is bliss. Každopádně nemá cenu v tom pokračovat, protože se stejně budeme přeargumentovávat a nikam to nepovede.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 15:31

Jak já jsem si včera v tom hnusném pražském mrazivém mlhavém nechutně podzimním dni hvízdala, že mám kabát Yves Tanguy :) Zima mi nebyla a ještě jsem byla za kočku :D A když vidím ty jejich barevné, asi začnu škudlit na další, protože jsou pořád díky bohu levnější než Burberry (ááách, jdu si koupit sportku, třeba na něj pár drobných vyhraju), kvůli kterým bych nemohla jíst a chodila bych pár let nahá :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 15:34

ja jsem dneska v sekači koupila kratky silnějši manšestroví kabatek MAX MARA WEKEND za 99 zajimaloby mě kolik by stal noví ?a je jako noví


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 15:41

petaSk napsal…
Dobré odpoledne, zdravím všechny, ale nejvíce Ádu. Už mockrát jsem se chystala jí poděkovat za tu neuvěřitelnou osvětu, co tu pro nás dělá. A ani nevíml zda si vůbec čtenáři uvědomují, co musí všechno znát - od perfektní češtiny - gramatiky, přes slovní zásobu, orientuje se v mnoha oborech, je sečtělá, inteligentní, oduševnělá, nesobecká … Moc Vám, Ádo, děkuji. Takovou kamarádku bych chtěla mít. Její blog je pro mně úžasné čtení, a to je mi 58. Pracuji jako asistentka ředitele společnosti a hledám zde inspiraci i pobavení. Ale jsem z Ostravy, proto ten odkaz „Peťa“. Tady v Ostravě je to děs, předražné staré nekvalitní šunty. Mým snem je už dobrých 30 let klasická Max Mara 101801. A k tomu adekvátní doplňky. Ach jo. Tak a už odcházím - jdu na přednášku o Provence - je zde měsíc francouzské kultury, bude i degustace delikates …


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 15:59

Kožich z tuleního mláděte bych také nechtěla. Ale proti kožichu ze zvířat, která jsou na to chovaná, nic nemám. Jednou jsem dostala umělý kožich, ale nebylo to ono. Moc nehřeje, nevoní, není to ono.

Ada Pekelná
973 příspěvků 24.10.11 16:06

Neofftopicujte o kožiších, nebo budu mazat.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 16:13

Sasa - ale kde stojí psáno, že používat kožešiny znamená nutně utrpení zvířat? Proti utrpení jakémukoliv se postaví samozřejmě každý.
A víte jak jsou dnes přísné normy na chov zvířat od EU, kde kdo do toho kecá? Dneska už mi to připomíná spíš Kocourkov, kdy moucha má větší právo na život než já na najedení (nadsázka, ale záměrně přehnaná)
A pokud považujete šálu na límci za adekvátní kožešinovému obšití, tak to pardon. Já třeba šály nenosím, ba nesnáším - leze to, padá to, vlaje to, chytám se za to.
Kožešina hřeje krk, plece, celá ramena, která jsou náchylná k prochladnutí. Na kabátě koukám právě na to, jak bohatý je nahoře, jak široký límec, abych se vyhnula prostydnutí trapézových svalů. Na kapuci jednoho vaťáku jsem si i našívala širokou kožešinu - umělou - a mnohem líp hřál na zádech. Praktickou stránku kožešin na límci jsem poznala na vlasní záněty v ramenou.

Kdybych měla na pravou kožešinu , koupím ji. to je smysl obšívání


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 16:18

lilip: sranda ako su vsetci stale prechladnuty a chori a hlavne v CR, kde je priemerna teplota tak -5 a clovek stravi vonku max. hodinu ked ide na zastavku alebo zo zastavky:-D Ale jasne, stoji to za to. ved su to iba zvierata


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 16:23

Sasa - Veru, pardon, ale mluví z vás obou akorát hysterie. Jestli to je nějaké vaše osobní téma, chtělo by to řešit někde jinde
A pokud nemáte iaktuální nformace, mrazy v posledních letech klesají běžně i v Praze k mínus 20. Od prosince do února. O sněhových kalamitách ani nemluvě.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 16:23

Sasa: Já bych vám přála řádnej zánět ledvin. Ona by vás sranda přešla. Někdo si také nevozí prdel v autě a v MHD není vždy nejtepleji. Loni jsem jeden takový vydatný schytala. od té doby nosím v chladnu ledvinový pás. I dnes si ho vezmu. Někdo je ta prostě náchylnější.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 16:26

JOP - zánět močových cest mám právě nyní a vytáhla jsem zimní boty a péřák, když jdu se synem na procházku :-(( pardon za nechutnost, ale tohle taky nikomu nepřeju zažít.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 16:29

Taky sháním kabát a netušila jsem,že to bude taková věda .-( Skoro 20 let mi věrně sloužil můj oblíbený béžový kabát po babičce : vypadal stále skvěle, moderní střih, kapuce, kapsy, neměl knoflíky ale kožená poutka - absolvoval se mnou nejedno podzimní randění i ježdění s kočárky. Vypadal elegantně se šálou i se šátkem, dal se nosit k sukním i kalhotům. To že mu bylo minimálně 50 let na něm vůbec nebylo vidět ! Jediné co mi na něm vadilo bylo, že byl dost těžký. V létě jsem ho tedy dala k popelnici, ihned zmizel tak doufám, že slouží a bude sloužit dalších 50 let .-))) a myslela si, že v prvním obchodě najdu něco podobného. Bohužel. Matně si vybavuhe že trochu podobný jsem viděla vloni za výlohou Max Mara Na Příkopech, ale tam jsem se vejít neodvážila. Snad bych i ty peníze s vidinou že budu mít na padesát let klid, dala, ale tyto obchody mě zkrátka děsí, ráda si vybírám v klidu a ne se třema prodavačkama za zády, tak hledám dál …


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 16:29

To není nechutné, v klidu. To je docela běžná nemoc žen. Pokud má sasa to štěstí a nikdy ji neměla, pak se jí to mluví. Mě se v obchodech moc líbí krátké kabátky a nevím co, ale není to na českou zimu. Máloco se pořádně zatepluje anebo to zas není nejlevnější. A tyhle nemoci jsou tak děsný, že si klidně omotám kolem pasu něco, co dříve bylo kočka a oběhám obchody po celém městě, abych měla teplý kabát a kožichem také nepohrdnu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 16:40

JOP - no tak taky uvažuju. Ale kriticky jsem koukla do skříně, a mám fakt tři zimní kabáty - jeden krátký , ve kterém jen vlezu do auta vylezu v kryté garáži a dva dlouhé - zmíněný péřák a zateplený vlňák. Tyhle tři snad se mnou dojdou až do důchodu a předám je jednou svým snachám :-))
Ale krátké kabátky jsou fajn tak maximálně do podzimu. Prostě pod ně fouká. Ale je fakt, že jsou nejhezčí a nejelegantnější. Všechno ovšem nejméně alespoň pod zadek. A projmuté. Ty pytle, nebo krabice co někdy vidím - no, to na ženskosti moc nepřidává.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 16:44

Ado, nebyla debata o kožiších lepší, než debata o nastydlých ledvinách? :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 17:51

Tak jsem si po cestě ze školy skočila do sekáče. No a odešla jsem s šedým svetříkem 100% merino za celých 60Kč. A černým dlouhým, vypasovaným kabátem složení 80% new wool, 20% polyamid. Je krásný neožmolkovaný a jemný na omak. No…cena 105Kč. Takže jsem si dnes udělala obrovskou radost. Celkově doporučuju prolézt sekáče měli tam třeba i směsovky z 65% vlny, 30% kašmír zbytek polyamid. Některé měly dvojité podšívky, nebo byly ze saténu-podšívky. Různé barvy a velikosti teda převažovaly 40-44 ten můj byl v 36 vyjímka. Hodím ho do čistírny a mám funkční teplý kabát za pár stovek…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 18:11

JOP: nemám auto a chodim iba MHD. Ale jasne, samozrejme, iba kozuch ochrani od zapalu ledvin:-D co tak si skusit dat tielko, nebokove kalhoty. A uprimne nechapem, co ma kozusina na rukavoch a golieri spolocne s dlhym kabatom s podsivkou. Ja mam bez kozusiny a nikdy mi v nom zima nebola. Maminka ma ucila, ze sa mam poriadne obliekat. Ked som bola mladsia, nenaucovala mi kozuch:D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 18:16

Že já sem lezu… včera jsem, naočkovaná, prošmejdila ebay a objednala sobě tvídovej kabát Tommy Hilfiger.
Kdo tady sháněl Max Maru? Viděla jsem jich tam několik!! (akorát že camel barva fakt není pro mě)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 18:24

Zdravím, jen se chci podělit se svou dnešní praktickou zkušeností. Můj švadlenkově šitý červený flaušák měl na zadku 3 skvrny asi od čokolády nebo sušenky nebo od čeho (to je tak, když si sedáte do auta k někomu, kdo má děti). Dost mě to naštvalo, protože ten kabát je nový, opravdu velmi slušně ušitý, a z velice kvalitní italské látky (taky že jsem přivírala nad těmi tisícikorunami obě oči). Jenže jsem zrovna u rodiny v maloměstě, a pokud tu vůbec máme nějakou čistírnu, nesvěřila bych jí ani děravou punčochu. Takže jsem zatajila dech, nastavila pračku na velmi krátký program na 30°, a vsadila na babský recept použít v této nouzi šampon na vlasy místo prášku. A víte, co se stalo? Vůbec nic :-) Skvělé! Kabát je vyčištěný, voňavý, nesražený, nikde ani čokoláda, ani žmolek! Ale příště dávám rozhodně bacha…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 19:16

Já bych měla technický dotaz - pokud je u kabátu uvedeno složení 100% bavlna, asi na zimu nebrat, že? Chtěla jsem si objednat z e-shopu manga, ale absence vlny mě dost zarazila… Díky za odpověď :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 19:18

Mám trochu jiný problém. Potřebovala bych pěkný kabát velikosti 34. Všechny kvalitní kabáty jsou tak od 38 a víc.:(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 19:21

Tak ten malinově červený jsem si v Tescu koupila taky, stál mě 750,– (nějaká akce). Jsem zvědavá, jak dopadne byť jsem smířená s tím, že to bude tak jednu max. dvě sezóny. Ale pořád ještě vypadá mnohem lépe, než to, co jsem viděla v řetězcích (Camauie, Promod). A je mnohem příjemnější na omak. A hlavně ta barva! Ta mě uhranula:-).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 20:09

Hranatá Kočka: Jaké je složení toho tvého kabátu, prosím tě? Teď právě přemýšlím, co se svým kabátem, nemám ráda pach čistírny, strašně mě dráždí, radši bych si ho vyprala sama v pračce, ale stále jsem nesebrala odvahu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 20:29

Pro Hm… : Reaguji trochu později, ale snad si to přečtete. Proč by měl mít člověk úctu k někomu, kdo se chová krutě a odporně k živému tvorovi? Číňani a ostatní asiaté jsou tím pověstní. Pochopila jste vůbec, co Ver sděluje? Jak se zachází s ŽIVÝM tvorem, který cítí stejně jako Vy?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 20:38

bavte sa tu o kvalite kolko chcete, aj tak neverim, ze niektora z vas uprime chce nosit rovnaky kabat 15 rokov :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 20:40

Kabatiky zboznujem, myslim si ze spravny vyber kabatu dokaze spravit aj z obycajnej zienky krasavicu:) odporucam stranku ASOS kde su aj modely ake u nas v obchodoch nevidat…a to aj pre drobne a stihle zienky. Aj ked co sa tyka kvality materialu, je vzdy lepsie vidiet nazivo…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 20:52

Dnes jsem navštívila Pietro Filipi, viděla jsem tam khaki kabátek z opravdu poctivého materiálu, kabátek, po jakém jsem VŽDYCKY TOUŽILA, cena 7000,–. Rozplakala jsem se a šla jsem domů.
Co jsem to psala výš o té skromnosti?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 21:12

pro Pražáky: OD Kotva, první patro, Prostějov - celkem výběr; hned vedle butik „Elegance“, nebo tak nějak, mraky kabátů, VŠE VE SLEVĚ, vždy jen dvě tři čísla v konkr. střihu a barvě, ale vybrat se dá. Spíš klasika, žádná divočina, usedlejší barvy, jen dva tři druhy červené a mezi dlouhými kabáty nějaký světlý. Vesměs kvalitní. Např. krátký kabát pod zadek, zn. Lanteo, 70 % vlna, 10 % kašmír, zbytek umělina za 3 a půl (původně o tisícovku dražší).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 21:14

oprava k předchozímu: LANTEA, ne Lanteo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 21:58

Micha(E)la: Tak to složení ti bohužel nepovím, tu látku mi švadlena kupovala už v lednu, takže papírek se složením se jaksi vytratil, ale je to měkoučký kašmírový flauš, tenký, velice hřejivý a naprosto nekouše. Dost možná je podobný tomu, co má Ada na obrázku. Když jsem ho vyprala, tak z toho obsah vlny byl skutečně cítit, ten typický pach vlny, jestli mi rozumíš. Umělina takhle nevoní.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 21:58

Dnes jsem s manželem vyrazila na druhé kolo nákupu kabátu. V neděli jsme prolezli opravdu poctivě celou Metropoli Zličín a byla jsem z toho znechucená a zklamaná. Chtěla jsem temně fialový nebo petrolejový kabátek. Chvíli jsem myslela, že jim snad teprve dorazí zboží… Pak jsem byla ujištěná o tom, že letošní módní barvy na zimu jsou černá a šedá… Fotky u tohoto článku sedí, kvalita zoufalá. Poctivý kabátek ani jeden. Vyrazili jsme tedy do OC Bílá labuť a tam mají v prvním patře kabátky Yves Tanguy. Vybrali jsme nádherný šedomodrý. Moje velikost (40) tam byla poslední a svlékali jsme figurínu. :-) Krásně ušitý, 70 % vlna, 20 % polyamid, 10 % kašmír. Cena 3890,–. Jsem maximálně spokojená. Díky za tento článek, protože přesně vystihl moje původní zoufalství.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 22:01

Myslím, že kožená bundička je velmi sexy, a jediné, co zahřeje zimomřivce, byť ve střední Evropě, je pravá kožešina. Takže i když mám zvířátka vesměs ráda, tak proti kožešině nebrojím. Mě nic jiného nezahřeje, když jde skutečně „do tuhé zimy“. Zděděný kožíšek jsem sice dala mamce, čehož zpětně trochu lituju, protože už mi ho nechce dát zpátky…
Dva roky jsem žila taky v Norsku u Laponců, ti by v něčem jiném než pořádném kožichu - včetně speciálních botek - nevylezli…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 22:14

Nemyslím, že do Módního pekla patří diskuze o tom, jestli a co je „drahé“ a „kde na to máme brát“, resp. hromadné si stěžování, že na to nemáme…jednak má asi každý z nás jiné priority, někdo za oblečení nechce zbytečně utrácet, ale chce být oblečen pěkně, někdo zase třeba šetří jinde a střádá si na kvalitní parádu…a myslím, že i tady platí „nejsem tak bohatý/á, abych si mohla kupovat levné věci“…teď si nevzpomínám, kdo to prohlásil, tak mi to někdo doplňte…díky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 22:35

Andrea: a ještě bych doplnila, že sem ani nepatří diskuze o tom jestli nosit kožich je vražda a nebo ne. Na to jsou jiné stránky a diskuze a tady to akorát zabírá místo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 23:28

Dobrý večer, zejména dámy. Já vím, že si Vás pohněvám, ale jakým stylem nakupujete? Když tvrdíte, že u nás nedostanete za normální cenu pořádný kabát, ve kterém by Vám bylo v zimě teplo… (co třeba zkusit si pod něj vzít svetr? Dobrá víla mi tvrdila, že už to v komentářích je, ale nemám sílu je číst úplně všechny). A taky se pochlubím s tím, co mám doma (i když si také - viz minulá diskuse - myslím, že to nemá moc velkou informační hodnotu): Jeden kabát mám od Slobody (jako jeden z mála návrhářů /návrhářek šije jen pro chlapy), 100% vlna, podšívka bude nějaký hedvábí nebo něco jinýho lesklýho, haha, stál okolo 6000, mám ho z výprodeje za necelý 2000. Pak mám jeden dlouhý ze Zary, nic moc podle Vašeho měřítka „vlna je můj cíl“ - 11%, ale stál 999,– (PC 2999,–), dál jeden starší z Tesca, to ještě neměli tu svoji superbrand FandF, 60% vlna, 16% kašmír - koupeno za původní cenu 900,– A taky jeden ze superdesignstore CandA, manšestrový (velbloudí, ty v…, já mám velbloudí kabát!!! Fakt jsem si to uvědomil až teď, protože je ještě v bedně se zimním oblečením, hurá, dostanu od Ady pusu!) s umělou kožešinou uvnitř - a v něm se pařím i ve vánici. Stál okolo tisícovky, ale je z Rakous. Tak mi neřikejte, že něco slušnějšího -protože ty moje modely slušnější jsou, haha - za rozumnou cenu neseženete, když dámská oddělení jsou v průměru dvakrát – třikrát větší než pánská a další půlka obchodů je jen pro Vás!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 23:29

V C&A mají slevy už teď, některé kabáty jsou totiž tak strašné, že už zřejmě začali s výprodejem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 23:29

Ještě trochu OT: Odjakživa máme doma králíky. Dostávají čerstvou trávu, seno, ječmen, dvakrát za den vodu, nikdo je nijak netýrá, nekrmí je hnusnou směsí. Jen prostě když dorostou, tak máme oběd. Kožešiny se schovávaly, mamka z nich pak měla krásný kožich, jeden stříbrný, druhý dohněda. Má je dodneška a to už je určitě 20 let a jsou pořád stejně krásné a použitelné. A nemám pocit, že by to bylo nějaký strašný vraždění zvířat. Je to přirozený. Stejně jako zabijačka nebo slepičí polívka.
Samozřejmě vybíjení divokých zvířat pro kožešinu je úplně jiná kategorie, tam jsem jednoznačně proti.
Jen jsem to chtěla zmínit pro všechny, co tu tak vyšilují kvůli kožešinám. Je potřeba rozlišovat :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 23:34

zdravim v pekle! teda tieto fotky mi fakt pripominaju peklo, (okrem asi troch zvladnutelnych kabatov, ostatne ciste peklo!) takmer vsetky odfotene kabaty su nudne. chapem, ze v nasich koncinach to s vyberom nie je bohvieco, ale preboha toto?! pri tomto clanku mam pocit, ako keby ada hadzala flintu do zita, ze sak toto sa da este zvladnut, toto tiez ujde… NEUJDE! JE TO CISTA HROZA a najhorsie na tom je, ze sa s tym zakaznici zmieria a kupia si niektory z tychto kabatov. a potom to tak vonku aj vyzera.
a este k tym „pouzitelnym neburtovym bundokabatom“ - to dufam ze komentar a fotka nepatria spolu, lebo to co tam vidim, to je cisty otrasny nevkus, k dokonalosti ktoreho chyba uz len slepaci melir a „kvetak“! to radsej akakolvek „burtova“ bunda, napriklad z tohtorocnej uniclo kolekcie.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 23:47

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 00:08

Damy, netusite nektera, co znamena

fleese wool (pani opsala za stitku na kabate -asi ma byt fleece wool?)

podle slovniku jehneci vlna, co by slo, ale nevite to nekdo presne?

diky


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 00:57

P.: řekla bych, že máte konfekční postavu, jste pohledný a přiměřeně urostlý chlap, cca 30-+5 let. Dále bydlíte ve velkém městě (nebo tam často jezdíte), jste svobodný, bezdětný, nemusíte se o nikoho starat, máte slušný (i když ne třeba závratný) příjem; vzdělání VŠ (min. Bc.). Mám aspoň zčásti pravdu? :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 01:59

Bara Rektorova napsal…Prave kozesiny jsou neeticke a spousta navrharu uz je nepouziva. Napada me Stella Mc Carthy napr.

Americký politik Joseph McCarthy nebo jeden z Beatles Paul McCartney?
Pravá kožešina nebo umělá (když už), je to všechno jedno…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 02:44

„Alena Čechová napsal…
Darovaný kožich z perziánu od babičky jsem dala k popelnici, protože nosit bych to nedokázala.“

No, a ještě se touto hloupostí chlubit…
Ovečky uz stejně zemřely a představ si, cos za to mohla mít knih - nebo dokonce i záclony!

Vsadím se, ze kdybys jinde četla článek o tom, jaké poklady se dají najít v popelnici, tak budeš okamžitě brojit za to, abychom se ještě více uskrovnili, neb jsme prožraní a rozmazlení a co vůbec vyhazujeme.

Nosit bys ten peršan nedokázala, tak to šlo do popelnice. Co to třeba někde prodat a peníze darovat na nějaké dobročinné účely, někomu z toho výdělku dát najíst? To ne, jen tady pořád kaž o uskrovňování a sebeobětování.

Už ani nemluvím o tom, že bych si takto vůbec nedovolil naložit s dárkem od babičky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 04:08

ludia, prosim vas, prestante sa uz stazovat na nedostatok tovaru a vykuknite trochu poza humna svojho mesta ci statu :) za nakupmi cestujte, alebo si objednavajte na internete. obchod old navy dovaza aj do ciech a na slovensko, maju tam kabaty s obsahom 39% a viac vlny za $70. farebne, vzorovane, kratke, dlhe. rovnako aj GAP dovaza aj do europy. rovnako aj obchodny dom Macy's posiela tovar do nasich krajin, a ak si nevyberiete zo znaciek tam ponukanych, tak to uz ozaj neviem… netreba sa stazovat a fnukat, ale rozsirovat si obzory a nakupovat inde ako doma.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 06:34

Iloveglass : rekla bych, ze P. jednak vlastni vsechny atributy vami pripisovane a druhak si z vas dela legraci.

Honza: Taky me vyhozeny perzian hodne zarazil. Pani ma plnou hlavu mody, na dalsi uz nezbylo :-(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 07:10

Iloveglass: Trefila jste úplně všechno, kromě fyzických parametrů – mám nějakou divnou postavu a opravdu „sedne“ mi poměrně málo věcí. Také asi nevědomě zapracoval pražský etnocentrismus, ale z několika příspěvků se mi zdálo, že část diskutujících je z Brna a několik z Prahy, tak se mi nezdá, že by v těchto městech nesehnali(y) kabát s vlnou do 2000, aspoň ve výprodeji. Což by mohlo nahrávat tvrzení, že Brno není město, jak někteří u nás (v Praze) tvrdí, haha. Ale není mi moc jasné, jak manželství nebo vzdělání (na rozdíl od příjmu) ovlivní koupi kabátu, dítě dejme tomu, ale alespoň pražské matky jsou otrlé a s kočárem si razí cesty kamkoliv hlava nehlava, nicméně nechci sklouzávat k OT no kidding řečem. Taky je mi jasné, že při rodičovství není peněz na rozhazování, ale já neradil k nákupu v Prada.

Dagmar: trochu legraci jsem si dělal, ale ať mi ty všechny „stěžovatelky“ netvrdí, že vlastní všechny opačné atributy než přisoudila Iloveglass mně.

Jo, a taky mám jednu Horsefeathers bundu a někdy – když je velká zima – ji nosím i ve městě, pochopitelně s džínami a teniskami, tak doufám, že mě někdo vyfotí a pošle Adě k publikaci.

pixie
232 příspěvků 25.10.11 07:40

Honza, Dagmar: ale Alena Č. přece nenapsala, že kožich vyhodila DO popelnice, ale že ho dala K popelnici. Takže ho pravděpodobně někdo potřebný našel. Možná díky tomu nějaký bezdomovec neumrzl, kdyby ho dala do ČK, možná by se k nikomu potřebnýmu ani nedostal… Takže nejdřív bych si pořádně přečetla, co kdo píše…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 07:44

Perzián je letní kožešna, on ani nehřeje. Je to vysloveně na parádu, je to hnus a perverze, nechápu, že to někdo nosí, uvážíme-li, jak se ta kožešina získává.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 07:59

NO Ada mne asi smaže:
Ani nevíte, s jakým gustem jsem to k té popelnici dávala, žádnou vinu jsem necítila a ani necítím. Protože můj vztah k babičce je komplikovaný, dostala jsem to jako úplatek vlastně. Ta osoba téměř rozvrátila manželství mých rodičů a mne si taky jako dítě slušně podávala. Když jsem vyrostla, pochopila asi, že mě ztrácí, tak se začala tzv. snažit.
Stejně tak můj známý odmítl žádat o restituci po svém otci. Když se s někým rozejdeme, nechceme od něho nic, je to tak, ne?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 08:18

Pro Marii:
také jsem se stala majitelkou malinového kabátku z Tesca a také jsem ho brala tak na 1-2 sezony-za ty prachy… :-D a vím , že při tom složení materiálu bude spíš na přechodné chladnější období než do kruté zimy. Trochu tu uliční šeď obarvíme!
Někdo tady psal, že nemohl sehnat barevnou šálu, tak mě napadlo, co takhle koupit něco světlého (bílá, ecru, šedá) a obarvit na požadovanou barevnost a k tomu šupnout do barvy i rukavice.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 08:39

V tomto se k Aleně Čechové přidávám: perzián jsem zdědila po babičce (černý, téměř ke kotníkům a neuvěřitelně těžký). Nejdřív jsem ho z čisté nostalgie chtěla nechat zkrátit, ale nakonec letěl z domu úplně stejně - K popelnicím, ne DO - a během chvilky byl pryč. A babička se kvůli tomu určitě v hrobě neobrací, byla dáma s prvotřídní výchovou, ale ten kožich nenáviděla (dostala ho od dědy, sama by si ho nevybrala a nosila ho jen občas a kvůli němu).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 08:56

To Evik, já jsme si před třemi roky ke svému černému kabátu s pepřasůl kožíškovým límcem z CaA koupila v Tescu dlouhou šálu na konci s velikýma bambulema - pruhy v kombinaci malinová, červená, oranžová - no prostě oheň. Na tom usedlém kabátě je to maso, vždycky když vidím tu barvu a hlavně ty bambule, hned mi to zvedne náladu.Tuto šálu nosím v obzvlášť hnusné a šedivé dny, abych si je trochu rozsvítila.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 09:00

P. - kvalitu oblékání neovlivňuje kromě vkusu jedince vůbec nic - já mám ty nejdražší kousky samozřejmě ze sekáče, protože se svým příjmem mohu nakupovat buď za 800 nové věci v Orsay, nebo za 150,–- Kč Mexx, Kookai a další v sekáči - paradoxně, díky tomu že nemám peníze jsem nucena kupovat některé kousky v sekáči, tudíž můj šatník se hemží luxusními značkami:-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 09:06

Soňa: no jo, Vy se máte, Vy můžete nakupovat v sekáčích. Mně přijdou hrozně genderově nevyvážené a neuspořádané, pánskou sekci většinou nenajdu nebo se začnu omylem probírat halenkama, protože ta vrchní vypadá jak košile - a pak jsem za uchyla. A když už, tak v pánském je toho málo a nic moc. Vlastně už jsem kvůli tomu v sekáči několik let nebyl. A zase off topic.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 09:56

P.: Jeden zásadní opačný atribut vlastním. Jsem ženská. To byste se divil, jaký je v tom rozdíl. Mohu to srovnat, když jdu nakupovat oblečení s manželem. A nestačím valit bulvy, jak se mohou všechny prodavačky samou ochotou přetrhnout, aby vyhledaly ve skladu ten jediný kus, který mu padne. Zatímco když jdu nakupovat sama pro sebe, dozvím se nejspíš hned u dveří, že na mě nic nemají a že nemají ani žádný sklad. Co si přes odpor personálu nevyhledám sama, to nemám. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 10:10

ZdenaS: Taky jsem nedávno vyhodila jeden kožich do popelnice, i když jsem člověk šetřivý. Černý beran „do divadla“. Taky ho kdysi koupil otec matce a taky ho měla na sobě celkem asi čtyřikrát, naposled před třiceti lety. Vážil asi tak dvacet kilo a smrděl jako bolavá noha. …Udat někde tyhle věci je těžké. Bezdomovci to nepotřebují a na parádu by si to nikdo nekoupil, takže je to neprodejné. Ale to zjistí člověk většinou až když likviduje pozůstalost.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 10:35

musím se pochlubit, ale v charitě nakupuju všechny svoje kabáty, tj. mám široký kabátový park; počínaje Jil Sander (100% vlna, podšívka hedvábí), přes 2 kabáty od Max Mary - vlna, kašmír, po Timour et Group anebo šitý na zakázku - ; každý kus do 500 Kč a člověka pak nemrzí, že ho ušpiní, ale chce to pravidelně chodit :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 10:49

Pixie:

Ooooo maj gád, moje nervy!
Dobře teda: kožich by nosit nedokázala, tak to šlo ___K___popelnici. Změnila se tím ale nějak podstata toho, co jsem napsal?

„Takže nejdřív bych si pořádně přečetla, co kdo píše…“ To bych teda rovněž doporučoval a taky bych doporučoval pokusit se o pochopení významu napsaného textu.

Fakt někdy jak u blbejch.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 10:59

…Tedy koukám, že bych to měla upřesnit. Neházím tyhle věci do popelnice mezi slupky od brambor (to byla zkratka), ale do kontejneru na tříděný odpad ve sběrném dvoře. Vím totiž, že tam chodí lidé, kteří si ty věci probírají a berou si, co by se jim mohlo hodit, takže pokud nějaká věc ještě vůbec někomu k něčemu může být, tam nazmar rozhodně nepřijde. (V Charitě to nechtěli, stejně jako pánské lakýrky a sváteční obleky.)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 11:13

Je celkovo problem darovat nositelne oblecenie. Mam vela veci, aj zimnych, cos u vo vybornom stave, niektore nosene 2-3×, pretoze su mi male. Ale Charita to v nasom meste nechce. Jediny, kto bolz a to vdacny, je krizove centrum pre matky, ktore nie je financovane statom, takze su vdacni naozaj za vsetko co by mohlo zenam a detom pomoct. Viem, ze detske domovy neberu nic, tie dostavaju vsetko nove alebo nakupuju


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 11:38

Veronika: ja tu bundu z Uniqlo mam, tu s dl. rukavama a bez kapuce - je vyborna, protoze je (hodne) uzce strizena a lehounka a je v ni opravdu dost teplo. Nosim ji pres tricko nebo halenku a pres ni teprv svrsek - ted staci pletena vesta nebo tenka kozena bunda, az se vic ochladi, tak ji planuju jako vyhrevnou vrstvu pod kabat. Muzu jen doporucit…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 11:41

Doporučuji všem sekáče, lépe ty dražší výběrové :) Dnes jsem byla v Českém Krumlově a sehnala jsem nádherný červený a teploučký kabát lehce nad kolena - co víc, není to žádný pytel ale je nádherně vypasovaný a skvěle ušitý… + krásné sáčko v petrolejové barvě a dvě nové šály dohromady za 1100Kč :) Kabáty bych si vybrala vzhledově asi všechny co tam byly… jeden byl nádherný střihem ale zase v také tmavší růžové co já neunosím…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 12:01

Řešíte tu elegantní kabáty. A prý podle šéfa dopravní policie by měli chodci nosit ve tmě reflexní vesty. Už vidím, jak má někdo kabát a na něm svítivou vestu :)
http://www.novinky.cz/…y-trzil.html


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 12:17

Evka: já vím, že tady je to offtopic, ale tohle se nedá… Takže řidiči, chudáci, mají vysvícená světla, zablácená světla, sjeté pneumatiky, brzdy ve špatném stavu, a policie radí „berte si reflexní vesty, ať vás řidič lépe vidí“? A ano, taky budou hlídkovat u přechodů a dávat slušivé reflexní pásky. Mohli by je udělat oboustranné - z jedné reflexní, z druhé černá, ať ji mohou využít i pozůstalí.
Dát stejné hlídky na silnice, aby kontrolovali stav projiždějicích aut, šéfa dopravdní policie nenapadlo? Uaaa, napadá mě spousta krásných nadávek!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 12:26

Modra Kocka: ja ten clanek ted nemam cas cist a chapu, ze Vas napadaji nadavky, ale zas tak uplne od veci to neni - moje auto je v poradku, sviti jak zbesile a gumy jsou taky ok a ja jsem fakt zkuseny a tim velice opatrny ridic, presto by me potesilo, kdyby i chodci obcas zapojili hlavu a snazili se nejak „zviditelnit“. Nemyslim centrum mesta, ale osamelejsi kouty, kde se nic nedeje a proto je prekvapivejsi, kdyz se Vam najednou objevi pred kapotou clovek nebo jeste lepe dite (protoze tak prece nic nejezdi). Takova mala svitiva paska na obleceni by ulehcila zivot obema stranam. Posledni dobou jsem vickrat videla male deti (hodne male, v doprovodu rodicu) s ruznyma lampickama pripevnenyma na obleceni, muzu jen doporucit - to dite je videt a nebezpeci, ze ho nekdo prejede je mensi…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 12:29

Foto sekáčového kabátku, kdyby se chtěl někdo kouknout :) http://imb.lide.cz/…314d0100.jpg?… a to upozorňuji, že mám extra dlouhé ruce a všechny kabáty z obchodů co jsem zkoušela nebo si bohužel koupila mají rukávy k zápěstí (v lepším případě). Co jsem letos procházela obchody tak je to vážně tragické…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 12:34

tak ku kabátom. pozrela som zloženie HM kabátu, ktorý som si kúpila vlani 60% wool, 40% viskoza…kabát mango, ktorý mám už asi 6 rokov neviem, odstrihla som visačku, bola moc dlhá a v rozopnutom kabáte ju bolo vidno…ale vyzerá na omak lepšie ako z HM , bol dosť drahý, aj po 6r. vyzerá perfekne a to ho nosím prakticky celú zimu (dlhý, čokoládovohnedý, vypasovaný strih, od pása jemne do A) a vyzerá stále super, tak myslím, že zloženie je tam ešte o niečo lepšie :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 12:35

GreatSusan: mimo obec to beru. Kdo se pohybuje po silnici mimo obec, má být viděn, ať už je to chodec, cyklista, auto, vozíčkář nebo třeba traktorista. Ale reflexní vesta v obcích na osvětlených přechodech je už trochu přehnanná, nemyslíte? Zvlášť když šéf dopravní policie argumentuje špatným stavem aut.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 12:49

Mám modrý kabát z Reservedu. Kupovala jsem ho tenkrát v akci asi za 500Kč a letos v něm budu chodit třetí zimu. Každopádně letos to vypadá na poslední chudou studentskou zimu a příští rok plánuju nákup něčeho dražšího. Ve srovnání s tím, co je zde na fotkách vypadá stále relativně dobře. Ale vytkla bych mu jednu nevýhodu. má poměrně široké rukávy a když venku hodně mrzne, tak je v něm zima.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 13:00

Modra Kocka: ja to necetla, tak nevim, cim argumentuje. Ty osvetlene deti vidam v moji ctvrti, kdyz jedete po ulici mezi obytnyma domama, treba v 8 vecer, kdyz je tma a moc se toho nedeje, tak nekoho v cernym, kdo se najednou vynori mezi parkujicima autama, proste nevidite. Dite uz vubec ne. No a s tema reflexnima vestama - je jedno, ze argument o spatnem stavu vozidel je pochybny. Spousta lidi jezdi naprosto silene a pokud je sance, ze me prejedou, mensi, kdyz si natahnu vestu - tak si tu vestu natahnu. Muj manzel jezdi do prace na kole (a to ve meste, kde jezdi na kole temer kazdy a vsude tu jsou stezky pro cyklisty) a stejne je omotany reflexnima paskama a v zime nosi i vestu - je to proste bezpecnejsi…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 13:05

Hanč: No závidííím :-) Krásný kousek (i když já bych přešila kapsy), gratuluju. Já s těma sekáčema nějak nemám štěstí,nebo tam chodím v blbou dobu :-(

Ještě dotaz ke kabátům: Pokud nesedí (ale nemyslím tím třeba v pase,nebo délka), je velký problém pro švadleny přešít např.záda,pokud je to tam velké, nebo když to nesedí v ramenou apod.? Je to realizovatelné? Švadlena nejsem a ani jsem jejich služby nijak nevyužívala,tak v tomhle tápu…

sasha
171 příspěvků 25.10.11 13:36

modra_kocka: mozno argumentuje spatnym stavem auto, ale cielom je znizit umrtia chodcov. pomohlo by to hlavne chodcom, aby nekoncili pod kolesami aut. Ci je to vina sofera alebo chodca je potom uz jedno.

sasha
171 příspěvků 25.10.11 13:37

Hanc: velmi pekny


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 13:43

V Pardubicích jsem se setkala v několika řetězcích (Camaieu, Orsay, H&M) s tím, že vystavené zboží je příšerně pomačkané, obzvlášť to trhne očima u kabátů. Nevím co s tím zbožím provádějí, ale je to dost hrozné. Je to tak i v jiných městech ?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 13:46

Je to bohužel asi všude stejné, taky si občas říkám co s tím zbožím dělají…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 14:31

V ČR je taková bída a kabát jde jedině koupit v sekáči ? Nebo všichni chtějí super kvalitu skoro zadarmo ?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 14:34

Kerstin, Blair: Oni se v těch obchodech, zdá se mi, snaží narvat na stojany co nejvíc kusů oblečení. V mém akčním radiu tím vyniká zejména HM, CA, Orsay a Promod. Mě osobně tenhle jev velmi často spolehlivě přiměje udělat čelem vzad a jít jinam. Nejen proto, že je to pak zmačkané, ale že na mě takový obchod působí tuplem jako naprostá hadrárna.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 14:37

U kabátů mám systém „koupím,když náhodou narazím“. Takže mám dva krátké kabáty a jeden dlouhý. protože sehnat něco, co vypadá elegantně a nejsou mi krátké rukávy a celkově nevypadám jakože jsem z toho vyrostla (holt metr osmdesát), je rovno zázraku. Paradoxně podzimní bunda, která je dovezená a je to součást korejského lidového kroje (fakt) a je krásná červená, prošívaná, áčkový střih a veliký límec, je mi akorát, přičemž nemám dojem, že by Korejky běžně měřily metr osmdesát, že… Když se chce… Je to holt u mne takový socialistický systém, tehdy jsem věděla, že bude náhoda na něco narazit a teď to vím taky, akorát je těch hader opticky víc.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 14:48

to ander:
mně by stačila průměrná kvalita za průměrnou cenu. nepotřebuju kabát zrovna kašmírový nebo z nějaké panenské jehněčí vlny, který bude úměrný hodnotě použitého materiálu, a bude stát nad 4000.
ale 3000 za kabát, který je bez nápadu, už na stojanu jak kus hadru, ušil ho stroj, nikdo neobšil dírky a navíc je z víc jak 50% polyesterový, nikomu dávat nebudu. proto chápu, že se hledá i v sekáčích.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 15:04

lachenauerin: Přesně a nejhorší je to podle mě v době výprodejů, to se leckde oblečení válí i po zemi a kapitola sama pro sebe je jak se ke zboží chocají ostatní zákaznice, to je někdy fakt síla.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 15:05

blair:
tak to jste asi ještě nebyla v primarku :-D

tam mají na oblečení napadané po zemi po desítkách kusů přímo takové obrovské smetáky, kterými ho tu a tam smetou ke kraji prodejny…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 15:20

Sasa: pokud nejde ve vašem městě darovat oblečení na charitu, zkuste třeba zburcovat pár známých a oblečení si vzájemně občas povyměňovat, nebo najít kamarádku s podobnou velikostí, co by ho chtěla…

A pak mám jeden rouhačský tip, na mimibazar.sk je sekce „věnuji“, pokud tam dáte inzerát, že za poštovné někomu pošlete balík oblečení ve velikosti XYZ, ruce vám utrhají. (pokud neunesete pohled na to hnízdo nepravostí, snad existují i jiné online bazary, situaci na slovenském internetu moc nezkoumám).

Já už jsem takhle pár balíků v ČR poslala (právě zbytky po vyměňovacím bazárku mezi kamarádkama) a spokojenost byla na obou stranách veliká. Těm ženským na MD to kolikrát dost pomůže a já mám fajn pocit, lepší, než když to házím na anonymní (a u nás výborně zásobený a nijak nestrádající) charitní šatník (tam teda taky dávám).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 15:29

Kabáta si léta letoucí nechávám šít. Je pravda, že se delší dobu dívám po látkách a zvláště v zimních výprodejích se dají koupit úžasné materiály za polovic. Cenově se vejdu do 4 tisíc.Model se dá vybrat na internetu nebo např. včera jsem viděla v televizi „Četnické humoresky“, kde „hrály“ minimálně 3 nádherné kabáty a vůbec by v nich člověk vevypadal retro.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 15:30

Nevypadal retro- dnes mi jde všechno nalevačku.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 16:03

To Riema ani, kabát dámy vcházející do divadla (Táňa Wilhelmová ? netuším) s tmavým lemováním my včera vyrazil dech - nu což, už vím, co pořídím.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 16:11

Taky jsem se včera koukala. Nejvíce se mi líbil ten světlonce růžový (měla ho Klaudie) a pak Ludmilčin béžový. Dlouhé kabáty si na sobě nějak nedovedu představit, ale tyto byly skvostné. A pak ještě jeden 3/4 s kožešinkou kolem výstřihu a na dolním lemu (měla ho Čvančarová), ten byl taky kouzelný.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 16:14

Taky jsem našla pár fotek, bohužel to nejsou celé postavy.
www.ceskatelevize.cz/…wbig.inc.php?…

www.ceskatelevize.cz/…wbig.inc.php?…

A pak ještě kožešinka kolem krku, krása.

www.ceskatelevize.cz/…wbig.inc.php?…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 16:18

Na stránkách české televize jsou i nějaké fotky, ale bohužel ne celé postavy. Jinak měly překrásné kožešiny kolem krku.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 16:25

Ander - chodím hlavně do jednoho sekáče. Je to napůl výběrový secondhand a napůl handmade šperky a oblečení (sama tam šperky dodávám a majitelku znám dobře)… Oblečení tam není za klasické sekáčové ceny ale na úkor toho, že všechno zboží vypadá jako nové, hodně jsou tam i nové věci, které shání myslím v zahraničích… Červený kabátek z fotky mě stál 550Kč a vypadá, že je nenošený. Pokud by se takový kousek dal sehnat v obchodě i za x tisíc tak budu šťastný člověk. Jakékoliv kabáty co jsem si zkoušela byly různé pytle s krátkými rukávy a vypadali ošuntěle hned na ramínku v obchodě. Tak proč by ne věci ze sekáče. Všechny nejhezčí a nejkvalitnější kousky z mé skříně jsou právě od tud. Např. kalhoty mám pouze z toho sekáče, protože jinde jsem na sebe žádné nesehnala…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 17:07

Hanč: Jo tomu rozumím to je jiná. Snad se jednou dočkáme v ČR kvalitního oblečení ve střední třídě v odpovídající ceně. Protože bud je tady řetězcová hadrárna, kterou lidé viditelně nemají problém koupit. Nebo předražená střední třída (viz Boss, Ralph Lauren, atd).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 18:12

Já si dneska koupila krásný tmavě fialový kabát v Tescu. Je ze 70% vlna, celý vypodšívkovaný. Stál mě tři tisíce a je perfektní, takže bych kabáty z Tesca nehanila všechny (ten můj však není F&F). Stačí se pořádně dívat a „ošahávat“, dost jsem se řídila radami ze zdejších článků :-)
Je vypasovaný, dlouhý po kolena a i když mám velký zadek, vypadám v něm skvěle. A to jsem se bála, že si letos žádný krásný kabát nevyberu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 18:22

Ado (a ostatní), co říkáte na kabáty tohohle typu: http://image.made-in-china.com/…-Paypal-.jpg ?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 18:36

Johanna: to je presne, ja mam 187, takze pokud nekde najdu neco, co mi bezvadne pasuje, tak to ve vetsine pripadu koupim (do urcite miry i bez ohledu na cenu)…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 18:42

Kristýna: promiň, nepovažuju to za kabát, ale dlouhou bundu a s těmi tak nějak nesouhlasím


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 19:09

Tak to se musím tedy pochlubit…minulého podzimu jsem šla kolem sekáče a protože jsem neměla naspěch, vlezla jsem dovnitř. Odnesla jsem si klasicky střižený černý kabát (NEXT, woolmark blend, myslím 80%vlna, 10 nylon a 10 kašmír), že byl už nošený bylo vidět pouze trochu na podšívce, trošku mě teda štve že je na zip (mám radši knoflíky, přijdou mi estetičtější), ale teď to nejlepší- stál 10 korun :D no octla jsem se v Jiříkově vidění…Je jako šitý pro mě na míru, možná že kdybych si vyrazila jen v něm, riflích a pohorkách tak budu zralá na peklo, ale mám ráda jednoduchý neutrální základ a výrazné doplňky, takže já si v obyč černém kabátu vůbec pekelně nepřipadám. :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 20:03

tie kabáty sú hrozné, obzrela by som sa jedine za tým s veľkým golierom.
ja som si tento rok uchmatla zeleno-čierny, tesne nad kolená s opaskom, v zľave a neviem si vynachváliť-zatiaľ. dokonca sú mi dosť dlhé aj rukávy, som dosť vysoká a s nimi som mala zatiaľ pri kabátoch skoro vždy problém.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 20:27

souhlasim s Adou a ostatnima, ze s kabatama a vubec celou podzimno-zimni kolekci u velkych retezcu to je uplne ke zvraceni, dnes jsem si je obesla a uplne jsem litovala ztraceneho casu. na nakupy vyrazim do Vidne, v souvislosti s planovanou navstevou vanocnich trhu. chci se jit podivat i do Komolky, tak vam poreferuji, jake latky se mi libily :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 20:31

jinak jeste pridam do diskuze - kabat jsem si koupila v Timoure et Group, je sice hodne drazsi, nicmene porad si rikam, ze kvalitni kabat a boty jsou zaklad satniku. uz ho mam asi 3 sezonu, ale je porad krasny, drzi tvar a zmolkovani neexistuje. pripadne lze vycihat slevy v Pietro Filipi, ale je potreba zareagovat hned, jak jsou slevy, jinak je vhodna velikost hned fuc.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 21:06

Jako muži mi přijdou všechny kabáty v tomto zajímavém článku - ano všechny! - velmi konzervativní a ve své většině vhodné na procházku pro 70letou paní do kostela nebo do cukrárny. Je mi z toho smutno a mít to na sobě 20 - 50letá holka, tak se asi neotočím :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 21:54

P: Všimla jsem si, že pánká moda je někdy levnější než dámská - u bot rozhodně. Nechce se mi věřit, že bys potkal dámský kabát vlna/kašmír za 900,– Kč.
Ale jestli ano, tak to sem okamžitě dej:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 21:55

Nemáte někdo tip, kde koupit pěknou umělou kožešinu v metráži?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.11 21:56

Platýz: u Kalců, mají pěkné přirozeně vypadající i úlety:)

MP Jezinka
101 příspěvků 25.10.11 23:26

Platýz, FoxInTheBox: Souhlasím, u Kalců jsem jich na semináři viděla spoustu. Úžasné na omak, mají spoustu druhů a barev!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.11 06:43

mám tu jeden „mocsevtomnevyznám“ dotaz: jsou značky-esprit, madonna a spice -spíše řetězcové, nebo takové ty malé značky s pár obchůdky? ptám se jen proto, že věštinu oblečení ve zdejším sekáči vídám nejčastěji pod touto značkou(alespon těch veci, nad kerými přemýšlím, jestli je koupím, či ne). tak si říkám, co to o tom sekáči vypovídá. Odkud to asi dováží. Páč poslední dobou, pokaždé, když tam přijdu, tak už mě tam nic nezaujme. a to chodím v den, kdy dostávají nové zboží. závidím vám, dámy, které máte ve městě na výběr z mnoha sekáčů, tady jsou jen dva :/


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.11 07:03

Panama: esprit a madonna su retazcove, predavaju sa hlavne v Nemecku. a napr. esprit ma obrovske obchody. Spice nepoznam

Linie
2020 příspěvků 26.10.11 08:49

Včera jsem v Máji /Tesco na Národní v Praze/ viděla plno anglických! kabátů, všechny se 70% vlny, většinou i s kašmírem, zlevněné max. na 1300, střihy různé, barvy také, i velbloudí. Sama jsem si koupila modrý dufflecoat za 1240.
Pozor na jejich značku F-F, kabáty byly z mnohem horšího materiálu, prkenné a většinou i dražší.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.11 09:39

Nejpoužitelnější kabát co mám mi byl koupen do tanečních někdy před 15 lety v prostějovském H&D. Stál tehdy něco přes tři tisíce, byl z těch levnějších. Nosím ho doteď. I po těch 15 letech nošení vypadá stokrát líp než ty nekvalitní hrůzy v řetězcích. V C&A nebo v Promodu kvalitní kabát nekoupíte. Za patnáct set kvalitní kabát nekoupíte. Fakt. Smiřte se s tím.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.11 10:02

Petraněkolikátá: Úprava kabátu u švadleny určitě realizovatelná je. Včera jsem jeden nesla švadleně aby mi ho přešila - zúžit rukávy, ramena, prostě celkově zúžit, je mi asi o 2 čísla větší. Tak jsem zvědavá na výsledek, každopádně se švadlena netvářila, že by to měl být nějaký extra problém:-) Stačí najít dobrou švadlenu. Držím palce.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.11 10:03

Minulý týden jsem si koupila na Národní v Praze kratší kabát vlna (85 %) + kašmír + alpaka (!) za 5000. S liščím límcem. Vypracování perfektní a hřeje úžasně, třebaže psáno „made in China“. Je černý, kdybych nešla na pohřeb, zřejmě ho nekoupím, ale už teď vím, že to bude láska na dlouho. Krásně hřeje a ta liška je neskutečně příjemná. Ten obchod je po pravé straně, když se jde od Perštýna ke Slavii. Zřejmě ho vlastní Rusové.

Kalcu
164 příspěvků 26.10.11 11:05

Dnes ráno nám dorazily pekelné flauše s nebezkým kašmírem až ze slunné Itálie a z levandulí provoněné Francie dorazila dlouho očekávaná dodávka umělých kožešin.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.11 11:30

Kalců: Budou umělé kožešiny i ve fialových příp. růžových barvách? Sháním je pro výrobu kožešinových bambulí na dětské čepičky a nemůžu nikde sehnat. kožešina by rovněž měla být prací.

Kalcu
164 příspěvků 26.10.11 11:32

dorazily

Kalcu
164 příspěvků 26.10.11 11:37

Umělé kožešiny lze prát pouze jemně v ruce, nejlépe šamponem


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.11 12:03

Prošla jsem nedávno všechny nové obchody na jedné ulici v naší čtvrti, kde už jsem se dlouho neprocházela. Jakože do sekáčů zavítám výjimečně jen ze zvědavosti, zašla jsem do Bellitexu, protože jsem tenhlel název zaznamenala tady v některé pekelné diskusi. Byl tam puch jak v hokejové šatně a na ten sběr, co tam nabízeli, byly ceny poměrně nesekáčové (ve stovkách). U pokladny dvě dlouhovlasé atraktivní kosti, mezi uličkami prošel Vietnamec, evidentně na vyšším postu. Radši jsem rychle vypadla na vzduch. Zlaté tržnice.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.11 12:17

Kalcu: Tak to je dobrá zpráva. Byla jsem v sobotu na Běhounské a umělou kožešinu si nevybrala. Takže vyrazím znovu, neb je čerstvé zboží :-)

Kalcu
164 příspěvků 26.10.11 12:25

Platýz: Zatím jen Praha, Brno v pondělí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.11 12:29

Ado, koukám, že uvažujeme podobně…taky hrabu po materiálech, taky jsem proběhl obchodů při výběru kabátu, že by to vydalo na články 2 (nakonec sytě tmavě modrý trenč s podšívkou z geoxu)…a přítelkyni jsme právě vybrali také v Tatuumu - pěkný v zajímavém odstínu béžové.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.11 17:22

Som stastna, ze mam mamu, ktora mi vie usit presne to, co potrebujem vratane kabatov:) zatepleny s kozusinkou, kvalitna latka, ktora sa nezmolkuje=na nezaplatenie
A co sa tyka tych kabatov- neskutocne ceny, nedala by som za ne viac ako 50€ ked vidim tu kvalitu ..podla mna su to vsetko jesenne kabaty, ktore v zime vobec nezahreju…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.11 18:31

dneska jsem si koupila kabat ze 100procentni vlny v sekaci za 270 kc a jeste s nadhernym napaditym strihem


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.11 19:28

Nejlepší kabát jsem před lety koupila ve výprodeji v sekáči za 5 Kčs (tenkrát ještě), byl geniální. Super tmavá hnědá barva, jednořadový, byl mi akorát (tenkrát jsem byla hrozně hubená) a vydržel všechno. Nikdy nepromoknul. Už jsem v životě nepotkala tak kvalitní materiál. Když jsem ho koupila byl jak nový.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.11 19:43

Problém v tom, že ženy u nás moc nenosí kabáty mi příjde v tom, že jsou tady k dostání jen ty tenké a když už není tenký tak je zase hnusný nebo moc drahý. Některé kabáty, které tu jsou se mi opravdu vůbec nelíbí a nedala bych to na sebe. Raději půjdu v zimní bundě, krásně zelené a teplé. Kabelka ani hezké boty se k tomu nehodí, ale bude mi teplo, což je pro mě podstatné. Protože čekat v 5 ráno na vlak a mrznout u toho ale vypadat skvěle mi nepříjde lepší než vypadat tuctově ale být v teple a nemarodit. Sorry
CAF ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.11 20:34

Super, článek o kabátech jsem si přála. Jediné co mi teda opravdu zkazilo dojem, tak propagace pravých kožešin, to už bych si radši vzala ty umělé hnusy (ne, že bych je nosila..) než aby kvůli mě umíralo zvíře.. FUJ!

Linie
2020 příspěvků 26.10.11 20:47

Všechny umělé kožešiny snad nejsou hnusné, existují již velmi hezké, nemám nic ani proti barevným /zítra se běžím podívat k paní Kalců na novinky/. Hnusné bývají ty, co dávají /v Číně/ k levným bundám kolem límců.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.11 00:48

P. : koupi kabátu partner většinou neovlivňuje, to máte pravdu.

Tak já taky přidám výčet svých kabátů.
Protože mám velmi nekonfekční postavu (155 cm) je koupě kabátu pro mě martyrium. Bohužel jsem kdysi podědila po mé matce nezničitelný kabát OP Prostějov, který pamatoval ještě předsametové časy a docela dobře seděl a od té doby srovnávám a hledám stejně kalitní látku, ale s aktuálním střihem - a ono nic.
Každý kabát je po stránce kvality materiálu velké zklamání.
Před cca 13-ti lety jsem koupila OP Prostějov (sleva z 9000 na 6000 Kč), brzy začaly žmolkovatět rukávy a byla v něm zima. Před cca 8-mi lety krátký kabátek za výhodnou cenu 2000 Kč, kvalita odpovídala ceně.
Před necelými 3 lety jsem si koupila krátký kabát za 5500 (vlna 70%, nylon 20% kašmír 10%). Kabátu ve drahém obchodě zadarmo a špatně zkrátili rukávy, po necelém roce začaly žmolkovatět, hrany rukávů a okraje kabátu jsou už viditělně obnošené. Nosím ho sice často ale ne každý den, protože si ho šetřím, neboť jiný nemám. Takže mě to přijde jako velký podvod. Když si za takovou cenu koupím kabát, jsem naiva, že chci aby vydržel ve slušném stavu aspoň 5 let?
PS: schválně, zkusíte si Vy, podle výčtu mých svrchníků, tipnout něco o mě?