Mimibazar ve větráku

13.10.11 | autor Ada

Anglicky se tomu říká "hodit lejno do větráku": něco uděláte a následky jsou děsivější, než jste doufali. I když tady v Pekle vždycky doufáme v nejhorší. Článek o odporných zákoutích Mimibazaru.cz přes noc zvedl návštěvnost Módního pekla z 10 000 na 30 000 a odkaz se začal volně šířit internetem, především po Facebooku. Přirozeně se dostal i na Mimibazar, kde jsem se o sobě vzápětí dozvěděla spoustu starých (komplexy, nudný život, nic lepšího na práci - znáte to) i nových věcí (třeba že jsem učitelka a propaguju lesbismus, ať už je to cokoli).

Protože článek tak zaujal, je potřeba k němu doříct několik věcí. Za prvé, pokud vás fenomén Mimibazaru fascinoval, navštivte klub Mimibazar fetišismus na Okounu, připravte se ovšem na mnohem větší a smrdutější dávku odporností než tady. Pro pořádek dodávám, že článek na pekle nevznikl pouhým vyrýžováním toho nejlepšího z Okouna. Jelikož jsem stejně potřebovala dohledat zdroje a texty receptů apod., nezbylo než také obout holínky a vstoupit do bažiny. Smekám před každým, kdo se v tom vydrží hrabat déle než tři hodiny.

V komentářích pod minulým článkem mi někteří z vás vytýkali, že jsem vykreslila jednostranný obraz Mimibazaru, který má i své světlé stránky. Byla by to pravda, kdybych ovšem vykreslovala vůbec nějaký obraz Mimibazaru. Článek se nezabýval tímto serverem, nýbrž kulinářským, salámovým, dekorativním a dalším hnusem, který se (nejen) tam hojně vyskytuje.

Můžeme to vzít jako příležitost k procvičení základní výrokové logiky. (Doufám, že se stále vyučuje na školách.)

1. Mám dvě červená jablka. Výrok "Všechna jablka na světě jsou červená" je na základě toho:

a) pravdivý

b) nepravdivý

2. Mám dvě červená jablka. Výrok "Na světě existují nejméně dvě červená jablka" je na základě toho:

a) pravdivý

b) nepravdivý

3. Na Mimibazaru jsou recepty na hnusná jídla. Výrok "Na Mimibazaru jsou pouze recepty na hnusná jídla" je na základě toho:

a) pravdivý

b) nepravdivý

Zabývání se oblečením můžete pokládat za povrchní, ale pojídání blafů a neúcta k vlastním dětem jsou svým způsobem na stejné úrovni jako nevkus v oblékání, neúcta k okolí a falešná tolerance (nebo už je to tolerantismus?) - jedno souvisí s druhým. (Všimněte si prosím, že nekladu rovnítko mezi oblečení a jídlo - jsem hubatá, ale nejsem idiot; bavíme se tu o něčem trochu jiném.)

Mimochodem, máte si prý koupit nový Maxim. Je v něm dvoustránka o salámových bůžcích plodnosti a o tom, jak redakce vařila podle profláklých mimibazarových receptů. Zájemci o další diskuze a články o hnusu na Mimibazaru nechť kouknou na Baby-cafe.cz, Emimino.cz, Dailymale.sk, na Cuketku, na blogy na iDnes, a to nebudou jistě poslední.

Problém českého nevkusu a hnusu je právě rozmazáván po celém internetu a Peklo je moc rádo, že k tomu mohlo přispět :)

(Taky jste mi psali, že jsem zapomněla na hlavní část Mimibazaru, totiž bazar, a tedy na oblečení pro děti, maminky i všechny nešťastníky okolo. Nezapomněla. Nebojte se.)

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 17:23

Základní výrokovou logiku by měli pravidelně procvičovat všichni.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 17:23

Ado - tomu se rika „pichani do vosiho hnizda“ a „chytremu napovez, blbeho kopni“:)
A uz mlcim ;ol


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 17:29

kruciš, ryba zas lekne


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 17:31

Nějakou takovou reakci určitě hodně lidí čekalo.Taky se o tom několik lidí zmínilo v reakcích pod minulým článkem.Že až se na minibazaru dozví někdo co o nich napsala Áda,bude frmol.Ale já vůbec nemám odvahu kouknout na ten odkaz Fetišizmus.Mně osobně bohatě stačil výtah od Ády.Víc ne!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 17:31

Článke o Mimibazaru byl pro mne asi tím nejzajímavějším tady…zase uplně něco jiného, ale peklo to teda rozhodně je
Já sem ráda chodím kvůli módě, ale občas si zde přečíst takovýhle článek, i když nebyl vtipný, ale to je prostě realita, je zajímavý


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 17:32

Na propagaci lesbismus (odnož homosexualismu jako nebezpečné neomarxistické ideologie podkopávající základy křesťanské evropské civilizace a tradiční morálky) pozor! To by se totiž mohl ozvat i sám pan president, případně některý z jeho hluboce konservativních kamarádů, ač snad nikdo z nich na mimibazar nechodí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 17:38

V tom případě Ať žujou lesby, učitelky a komplexy! Gratuluju k návštěvnosti.

PS: Zajímalo by mě, jestli jsou paní, co daly své děti nahé v nolita pocket a spol. do éteru pyšné, že je teď vidělo nejméně 30.000 diváků.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 17:45

Ahoj Ado, viděla jsi tento obšleh? http://michalsmutny.blog.idnes.cz/…mibazar.html


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 17:46

…ado, kdyby tady byl „smajlík“ jak tleská, dám sem tři .. minimálně


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 17:47

Tehree: Předpokládám, že ho viděla, sama na něj dává výše odkaz…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 17:49

no jo, potrefený husy se ozvou vždycky, takže negativní reakce ze strany fanynek mimibazaru a jejich paušalizování jednoho výroku se dalo čekat. Dobrá zpráva je, že každá potrefená husa časem musí skončit na pekáči:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 17:53

Vzpomněl jsem si, že o tom mimibazaru už jsem kdysi četl a dokonce se mi to podařilo najít: http://ona.idnes.cz/…t-/deti.aspx?…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 17:54

Tak pardon, předchozí post není přímo o mimibazaru, ale o obvyklém typu lidí, co se na něm a na takových webch schází.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 17:57

Mě ten lesbismus netrknul, můžete mě někdo nakopnout, kdeže ho ta Ada propaguje?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 17:58

Zajímalo by mě, proč autorka na takové stránky vůbec chodí. Mě by to ani nenapadlo :)
Každopádně levné jídlo jako gothaj a junior by se dalo ospravedlnit finanční krizí, rodiny se musí otáčet, je třeba hlídat výdaje apod.
ALe čím ospravedlnit falické klobáskové panáčky a dortová prsa a kýčovité alba? To je tak na vyliskání si před zrcadlem


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 18:08

Také jsem šířila odkazy na MP kde se dalo, protože ktitika je zapotřebí. Je dobře, když má někdo odvahu otevřít ústa a říct co si myslí (když se nad svým názorem nejdřív zamyslí a není to úplný tupec). Jedině tak se dá něco změnit k lepšímu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 18:12

Zuzi2: jen aby se na ten pekáč dostala ještě mladá, křehká a tak akorát sádelnatá (nebo pak tolik, aby se dala použít její tučná jatýrka)…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 18:21

jo, ten odkazovany blog na idnesu / http://michalsmutny.blog.idnes.cz/…mibazar.html / to je vazne dost trapne. nemuzu to nazvat plagiatem, ale pouha inspirace taky vypada jinak… nevztahuje se na MP nejaky copyright?? ten typek nedodrzuje zakladni eticke pravidlo

Frankie
213 příspěvků 13.10.11 18:22

.

Příspěvek upraven 12.11.12 v 14:01


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 18:32

To, co jsi psala Ado v obou článcích je logické a v pořádku. opodstatněná kritika konkrértních věcí.

To, co se strhlo v diskusi za paušalizaci, generalizaci už v pořádku není. Výsměch a sprostota - přičemž diskutující vyvádějí, jako kdyby mimibazar byl jen o těch výše popsaných hrůzách a na základě toho se k němu vyjadřují. zuzi2, že?
Píšu za všechny živnostníky, které mimibazar živí, protože skrze něj prodávají své zboží.

Tady vidíme ovlivňování lidí pomocí médií v praxi.
Jsem snad potrefefá husa? Ano, budu potrefená, až mi na základě téhle internetové negativní masáže klesnou objednávky. Pak totiž přestanu mít na tu šunku od kosti a nakonec dojde i na kečupovou omáčku a junior salám.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 19:12

A to já si ten článek přečtu klidně ještě třikrát, tak dobře byl napsán! Ale pan Smutný na idnes je spíš Trapný. Kdyby ten článek aspoň napsal po svém, svým stylem. V mnoha jeho formulacích jsem poznala komentáře odsud. Že mu to není blbý…?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 19:23

Za předpokladu, že má Ada dost silné nervy (a to musí mít, jinak by se hnusnosti obecné nevěnovala), je výsledek - pokřik potrefených, jakož i smutný blog - vynikající. Protože o co jde? Aby si co nejvíc lidí uvědomilo, že hnusnost obecná vůbec není norma. Aby si co nejvíc nejistých posílilo sebevědomí a dokázalo ji odmítnout. Ado, gratuluji a drž se!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 19:33

Lilip - na základě těchto článků sledovanost mimibazaru naopak velmi pravděpodobně krátkodobě dost vzroste. Takže naopak máte být ráda, že pokud máte kvalitní zboží a v rámci MMB snadno nalezitelné, tak by vám objednávky měly vzrůst.

Zvýšení návštěvnosti se udrží jen pokud jaksi obsah toho serveru bude stát za opakované návštěvy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 19:41

Chápu, že MMB je primárně obchodem s použitými věcmi. Dokonce této myšlence jako ekologicky uvažující a šetrný člověk velmi fandím - nevidím důvod, proč vyhazovat použité, ale stále použitelné věci, zvlášť pokud je po nich velká poptávka. Jako OSVČ naprosto rozumím i lidem jako Lilip, že se strachují o to, jak kritika excesů MMB negativně ovlivní jejich obrat. Nicméně podnikatel by měl vždy zvažovat všechny aspekty.

Já si například nedokážu představit, že bych jako zákaznice vešla do obchodu s dětským oblečením, a prodavačka na mě začala devótně šišlat, jak to bude mému mimískovi slušánkovat. V tu ránu bych se otočila a odešla hrdě středem. Ne, opravdu neumím a nechci umět konverzovat tímto způsobem a nepřeji si, aby mi obchodní partner tykal a oslovoval zdrobnělinami. Já se vaší zákaznicí na MMB tedy určitě nestanu, prostě proto, že nesnesu to (z mého pohledu) perverzní prostředí, ve kterém se tento byznys odehrává.

Pokud ale většina vašich zákaznic byla snažilkami, poté těhulkami a nyní jsou mamčami, je zcela správné, že váš byznys orientujete na MMB, protože tento typ klientely se sdružuje právě zde. Spolu se tam sice nepotkáme, ale to neznamená, že nebudete prosperovat.
A v případě, že by lidí jako já byla většina, a váš obchod skutečně upadal, není to důvod k trucovité konzumaci kečupové omáčky, ale spíše k zamyšlení, jak vylepšit prostředí na MMB, aby opět přitáhlo ty, jimž jde skutečně o obchod, a ne o brodění se redundantním balastem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 19:45

uz sem se na pekle pomalu zacinala nudit, ale mimbazar jej opet vystrelil v zebricku vyskoko :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 19:57

Moc děkuji, už dlouho jsem se tak nenasmála… dávám osm tleskajících smajlíků :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 20:00

Já už se těším na článek o oblečení z MMB. Ten bude asi taky výživný.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 20:06

Ado, prosím, nějaký článěk o hezkém oblečení. Nejlépe z ulice, nikoliv z přehlídky. Ať vidíme, že naděje umírá poslední. Že to lze. Osobně bych si třeba přála nějaké vkusně oděné maminky, děti, těhotné.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 20:09

Hehehehe. Mně se ten článek o jídle z MMB líbil. Bylo to zábavné a vůbec ne přehnané. Osobně jsem netušila, že takové hrůzy někde jsou. A z návštěvnosti a komentářů je vidět, jak výrazně více lidí „rozumí“ jídlu než se strará o oblékání, což je trochu škoda.
Celkově se mi články tady na webu zdají adekvátní, slušné, leč satiricky vtipné a (díky bohu za to) poukazující na to, co my Češi děláme špatně a že bychom se nad sebou měli zamyslet.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 20:16

Žerzej! Brokát! Leginy! Prosím!!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 20:33

Proboha mrtvého!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 20:37

Být na místě toho slavného idnes blogera, tak mě hanba fackuje. Ale on se v diskuzi pod plagiátem ještě hloupě obhajuje.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 20:39

proč všichni chtějí článek o něčem hezkém??? toto je peklo, a peklu se obvykle hezké a příjemné věci vyhýbají! já jsem spokojena se skladbou článků, tedy že se tu objevuje to nejhnusnější z hnusného a taky trocha teorie, abychom věděli, jak to má vypadat. pro hezky nastajlované obrázky bych se vydala na nějaký fashion blog.

JK
56 příspěvků 13.10.11 20:41

Ano mimibazar je casto hnus velebnosti, ale tento hnus ma jednu nespornou vyhodu.

Jakou?

Pokud se stanete prijemcem nejakeho hnusneho daru od pribuznych (zpravidla detske odevy/hodiny/chrastitka/zuzlitka aj.), mate na Mimibazaru garantovanou poptavku.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 20:50

Tak nevím kde se stala chyba.Možná výchovou,možná dobou.
Myslíte že kolik asi tak lidí má na to mít v šatníku hadry za tisíce? Spousta lidí žije od výplaty k výplatě.Jo jasně nekrmte svoje děti srágorama,ale kolik z vás ty děti má?Kolik z vás má rodinu?Kolik z Vás žijete z vlastní výplaty? Pokud je vás víc jak polovina a máte na „bio potraviny“ a na luxusní oblečení tak smekám.. asi jste se uměli narodit


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 20:52

Joop: A kde konkrétně byla o hadrech za tisíce či biopotravinách řeč…?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 21:01

Konečně.....díky díky .....no konečně!!!!!! Má dcera těhotenstvím zlbla. Dle jejího bratra momentálně trpí postporodní demencí.Bůh mne vyslyšel.....a seslal mi sílu .
Díky sestry ( řada tleskajícíh smajlíků)))-
Už jsem si říkala jestli nejsem ńáká divná jako ten vrchní když se mi z MMB zvedá žaludek. A Lilipip nebo jak,to jste skutečně tak mizerná podnikatelka že žijete jen díky MMB?
To bych to zabalila a šla do Tesca za kasu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 21:07

To Joop: nevím, kde jste četl/a o hadrech za tisíce a biopotravinách.
A „asi jste se uměli narodit“? Vždyť přece záleží na každém, jak žije a co má. Peníze se zdravým a rozumným stylem života rozhodně nejsou v přímé úměře.
Chce to jen nebýt líný, a používat selský rozum. A to se za peníze koupit nedá.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 21:07

Neucta k vlastnim detem..
Ano,protoze co do deti dame,to nam z nich vyroste.
Nestacim kolikrat valit oci,jak lidi setri na jidle,detem davaji parky(nofujtajbl),ale hlavne ze tatinek chodi na pivinko,oba kouri a maminka ma umelaky nehtaky.
Jste TO-CO JITE :)).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 21:08

RenaLange: a Vy, prosim, pracujete ve statnim sektoru?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 21:10

Joop: Krasny kalhoty se daji koupit v Tescu za stopade,protoze je nase deti maji na tri mesice,netusim,proc by mely mit kaťata za tisice.
Druha vec-biopotraviny… :))
Ono v Cechach to s nima zase neni nejaky zazrak :)).
Staci gothaj,eidam a kečup vymenit za neco stravitelnejsiho.
Inspiraci bych hledala treba tady:http://sjidelnicek.cz/…-jidelnicek/


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 21:14

No jo, tak ono by bylo divný, kdyby to sem nešly nějaký husičky z mimibazaru okomenovat:))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 21:15

Joop: a kdo tady mluví o luxusním oblečení a o bio potravinách?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 21:16

pro Joop
ano,mám v šatníku pár dražších kousků, mám tam i šaty z HM a kabát od Max Mary. Mám rodinu,tři dospělé samostatné děti žijící za své a platící své hypotéky z vlastních peněz . Ano, žiji ze svého platu a přispívám z něj svým devadesátiletým rodičům. A co se týče jídla, krajíc chleba k snídani a trocha žervé, hrnek čaje, k obědu trocha těstovin - nemusíte si je dávat v Kogu,můžete si je donést z domu v krabičce - k večeři kousek kuřete nebo trocha tuňáka z plechu a tři rajčata,to jsou fakt takový prachy?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 21:18

Joop, chyba sa stala mozno vo vas, ked viete len nariekat a lutovat, co vsetko nemozete mat.. Normalnemu cloveku stci k spokojnemu zivotu strasne malo. Tym myslim peniaze:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 21:20

@RenaLange: Mně se z MMB žaludek nezvedá a připadám si normální. Já bych do Tesca za kasu nešla, zas tak dobře neplatí a ty podmínky …


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 21:21

pro Hahaha
nepracuji ve státním sektoru,nic proti jeho zaměstnancům …vlastně jsem nikdy o státním sektoru ani neuvažovala .Tož tak.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 21:30

Máš můj obdiv za to, že dokážeš něco takového rozpoutat a ještě i vydejchat.
Doufám, že aspoň ty pyšné vystavovatelky nahých dětí se chytnou za nos a přestanou svoje děťátka nabízet pohledům kohokoliv na internetu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 21:32

milá Ado,
MP nečtu, tudíž o Vašich myšlenkových pochodech nic bližšího netuším, ale zodpovězte mi , prosím, následující dotaz - co jste chtěla říci následujícím vyjádřením:
Zasněné svatební koláže, hrající si děti, miminka spící na palouku, na pláži, mezi ovocem, na zahradní konvi, mezi kytičkami, obklopena nápisy „sweet dreams“ či „granny's garden“. Plač, vkuse. Kam se poděla normální alba, nevylepená mašličkami a starými botami???
Proč by měl vkus plakat?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 21:34

Lola - klidně se staňte mou zákaznicí, pokud máte malé děti - já zásadně všem vykám a píši emaily i popisky inzerátů věcně a fakticky.
Tady je odkaz na jeden můj zvlášť „perverzní hnus“ na mimibazaru http://www.mimibazar.cz/foto.php?… pokud se nebojíte rozkliknout.
Taky mě zaskočí výjimky, když mou osobu osloví někdo familiárně. Husy jsme spolu nepásly, říkám si a kroutím hlavou. Drtivá většina zákaznic ale píše své objednávky stejně věcně a neosobně jako já.
Vymýšlím a prodávám doplňky na kočárky, to, co v obchodech chybí - tedy platformou pro prodej je opravdu Mimibazar a podobné weby. Vlastně žádný jiný podobně rozsáhlý a tak navštěvovaný není.
A protože tímto padá má anonymita se stanu opět už jen tichou čtenářkou Pekla - možná…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 21:34

Ač na MMB nakupuji, tak mi článek přišel vtipný a v pohodě. Doposud jsem ani o této části MMB nevěděla, na živo nic podobného naštěstí neznám. Prostě nevycházím z údivu a zděšení. Nechci hájit MMB, i ta prodejní část je místy dost hnus a brodění „bombičkovými tričínky“ dost připomíná sekáč, ve kterém je na sto hrůz jedna perla, pro kterou se někomu stojí za to brodit (jinému ne).
Co se mě jako matku dotklo, byly spíš poznámky v diskuzi.
Generalizování:
matka = vykojený mozek, blbka, která přišla porodem o veškerý rozum apod.
To mi přijde hnusné a ubohé.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 21:39

Joop, RenaLange:

Taky si myslím, že jíst solidně neznamená nutně draze. Jenže místo abychom si užívali relativně levné zeleniny (co mají říkat chudáci Britové), pili obyčejnou vodu a za peníze ušetřené za cigarety a chlast si koupili sice dražší, ale kvalitnější maso nebo sýr, soustředíme se na kvantitu sraček koupených pokud možno v akci.

Jestli si někdo myslí, že jedinou alternativou k párkům z kostní moučky a syntetickýmu kečupu jsou biopotraviny a lahůdky ze specializovaných prodejen, tak se plete.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 21:39

Strašidlo z vikýře napsal… Mě se článek taky líbil, obecně mám raději ty jedovaté, odstrašující, ale tentokrát výjimečně bych chtěla, aby bylo ukázáno, že to lze dělat i pěkně, aby pořád někdo neargumentoval, že matka je vytížený tvor, bez peněz a času. Tedy nemyslím, že by tím tady někdo hojně argumentoval na pekle, ale často to tak slýchám jinde.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 21:46

Dodatek: za kasu do Tesca bych šla, kdybych nenašla nic lepšího. Nic proti pokladním, jsou potřeba, sama jsem byla kdysi na brigádě na kase v Delvitě.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 21:56

Koukám, že Mimibazar je něco jako TV Nova. Samozřejmě to VŮBEC nikdo nesleduje, ale když na to přijde, tak všichni ví, co tam dávaj :-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 22:00

Když už jsme u těch výroků, tak v prvním a třetím případě nelze o pravdivosti výroku rozhodnout :) (ano, jsem matematický hnidopich). Jinak to radši nekomentuju, stále ještě je mi blbě z receptu na kečupovou polívku.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 22:07

Mila Lilip, nerozumim Vam. Pisete Ade, doslova: To, co jsi psala Ado v obou článcích je logické a v pořádku. opodstatněná kritika konkrértních věcí. Zrovna v tomto clanku Ada pise, ze lituje lidi, kteri se museji mimibazarem prokousavat dele nez 3 hodiny. Me jste kritiku MMB vycitala v minule diskusi, kde jsem psala, ze tam nenakupuju nic. Ja na to opravdu nemam cas ani nervy. Kvalitni veci z druhe ruky, nebo i nove, lze koupit i na jinych webech. Me napr. usila pani z Fleru super veci pro deti, spacacky, hracky, fleezove obleceni. Levne, kvalitne a jeste jsem podporila jinou pracujici mamu. To vzdycky udelam rada. Fler zde byva taky kritizovany, me se tam spousta veci nelibi, ale je prehlednejsi a ne tak jednostranny jako mimibazar. Pro sebe si tam veci nekupuju, jsem typ spis Promod, Orsay… no a hlavne sekace kamenne.
Pro me je MMB ztelesnenim toho, kam se jako rodic nechci dostat. Cilene se tomu vyhybam, tak jako bych nevesla do preplacaneho obchodu, kde na me infantilni prodavacka zacne sislat… Proste se chovam jako zakaznik.
Ale protoze jsme obe pracujici mamy, verim, mame hodne spolecneho a neni duvod jit proti sobe. Jen se zamyslete, jestli jako podnikatelka chcete byt spojovana s takto nevkusnym webem. Lide si to proste spojuji, tak funguje marketing. Ja verim, ze vyrabite kvalitni veci, uz proto, ze ctete peklo:-) Tak se vykaslete na mimibazar a vemte to do svych rukou! Me pomohl ohromne s rozjezdem podnikani muj kamarad a guru Robert Vlach, majitel portalu www.navolnenoze.cz Za minimalni poplatek pomuze s propagaci na internetu, poradi…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 22:17

„Nezapomněla. Nebojte.“ To zní zlověstně…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 22:27

Lilip: Tak jsem se mrkla na ten Váš odkaz a presne neco takoveho mi v obchodech chybi, jen bych to brala bez kyticky, spis s nejakym tim autem (pro kluky:-))
Nevidim jediny duvod, proc byste s tim, co umite a jake mate napady, musela byt zavisla na MMB. Mimo jine zbytecne pomahate budovat dobre jmeno nekomu cizimu, kdo vam za to neplati, naopak Vy platite jemu (nebo ne, nevim jak to obchodovani funguje) Spokojena zakaznice rekne kamaradkam: Tohle jsem koupila na MMB, misto toho, aby rekla : tuhle uzasnou praktickou a hezkou podlozku jsem koupila na www.lilip.cz treba :-)
Tak a tim koncim, doufam ze jsem Vam vysvetlila muj pohled na vec.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 22:31

Rena Lange: Nemůžu si pomoct, výrok „Má dcera těhotenstvím zlbla“ mi přijde podobně citlivý a ctící důstojnost vlastního dítěte jako veřejně vystavované fotky rozcapených nahých batolat.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 22:35

Její dcera je ale dospělá. Její zblbnutí je akt dobrovolnosti. Navíc tu její dcera není jmenována ani vyfocena.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 22:38

Báro Rek. - ale problém je v tom, že na Mimibazaru prostě seženete vše. Takže pokud chcete podložku do kočárku, oblečení pro děti, hračky (včetně nových), atd atd… jdete tam, protože víte, jak to funguje.
Sama na mmb prodávám a živí mě to. Kdybych si udělala stránky, tak se to vůbec tolik nerozšíří, to je prostě fakt.

A nestydím se za to, že prodávám zrovna tam. Na diskuse nemám čas, dorty péct neumím a nevadí mi to…
Prostě jako vám přijde do obchodu ženská, která se rozplývá nad „úžasňáckým kabátečkem“, koupí ho a zaplatí, tak stejně vydržíte pokud vám někdo napíše - „Milá Puzzlíku, mocinky děkuju.“
Hlavně když platí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 22:45

joop: to jsou kecy… prostě jste nic pořádně nepřečetla a chtěla jste hodit jedovatou slinu. ad junior: ani v době nedostatku jsme ho nejedli, bez uzenin se dá totiž obejít úplně. chleba, brambory, tvaroh… he?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 22:49

chacha, ten odkaz na blog Michala Smutného mě dostal… „manža má hlad, ale v lednici na něj číhá salámista s kondomem“ :D. díky za tyhle články… weby jako mimibazar mě trochu míjí. kamarádky mi radily tam nakupovat, ale dost rychle mě odradilo to příšerné prostředí, smajlíky, slepičí diskuze…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 22:51

http://www.webdio.cz/o-nas/ Kdopak je to dole?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 22:54

Jano a kdo vás nutí lézt do slepičích diskusí a používat smajlíky?

Já třeba na mimibazaru nakupovala asi dva roky, než jsem zjistila, že je tam něco jako diskuse a že se tam vkládají i recepty, případně fotky jiné, než prodávaných věcí.

Jako článek Ady byl vtipný, s určitou nadsázkou, ale ten fenomén „pojďte si kopnout do Mimibazaru“, kdy každý musí vyjádřit, jak tím opovrhuje, to je už trochu trapné.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 22:56

Ajvngou: a co my s tim tady máme dělat?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 22:58

Puzzle: chápu Vás, ze si nevybirate zakazniky. Ale ja jako zakaznik si vybiram, kde nakupuji. A MMB to nebude, za stejneho duvodu, jaky uvedla Jana v predchozim komentari. Vetsinu veci sezenu v obchodech nove a hezke, mam tu v okoli nekolik vybornych sekacu, takze ja nez na MMB radsi zase zabrousim na modni peklo:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 23:01

Já se na ten web snad budu muset už konečně taky podívat, když je to téma č. 1 posledního týdne na českém internetu. Vždycky jsem byla přesvědčená, že je to nějaký sekáč pro maminy, a to nevyužiju, takže nemám proč tam chodit, ale teď jen zírám :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 23:04

No, já předpokládám, že to, co se tady už pradávno řešilo, že tato Ada není tamta Ada, stále platí:-) A ne, že by to nebylo jedno, většina z nás osobně nezná ani jednu:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 23:05

Puzzle: nikdo mě samozřejmě nenutí… taky tam nelezu. Sorry, vlezla jsem do téhle diskuze a řekla něco proti mimibazaru, jako spousta jiných tady… Občas jsem třeba klikla na nějaký odkaz na recept a vyjely na mě ty smajlíky, a úplně mi to zkazilo chuť se tím dál zabývat… Nechci zbytečně rýpat do mimibazaru, nebo něčeho jiného, ale třeba někoho napadne, že by to šlo dělat líp, atd.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 23:07

Báro Rek. píšete „Vetsinu veci sezenu v obchodech nove a hezke, mam tu v okoli nekolik vybornych sekacu,“

Jednak na Mimibazaru se neprodávají jen věci staré a hnusné :-)). ale i nové, jak hračky, tak oblečení pro děti, dospělé, kosmetika, bylinky, ikea, jánevímcovšechno…
A sekáče máte v okolí vy, ale je hodně míst, kde nejsou a kde ject do sekáče se nevyplatí - časově, finančně. Na Mimibazaru objednáte z domova, je to v podstatě jako z eshopu.
Na diskuse chodit nemusíte, smajlíky posílat nemusíte…

Tím Vás samozřejmě nenutím k nákupu tam :-)) Jen jsem chtěla nastínit, že to není černobílé, jak by se možná z některých komentářů mohlo zdát.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 23:10

Taky by mě zajímalo, co je myšlen ten lesbismus a kde ho ty ženský vidějí. Docela by mě zajímalo jaké nejzajímavější komentáře a mejly si dostala :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 23:14

klobuk dolu za obidva clanky! asi to bude celkom mrazivy pocit takto viest coraz viac ludi k tomu aby sa zamysleli nad sebou, svojim okolim a nad tym s cim vsetkym su zmiereni..a sa to siri aj von napr na mmb a ine vyznamne spravodajske portaly (tu je smajlik taky co zmurka)
gratulujem a dakujem. mna cely tento blog inspiruje
k predchazdajucemu postu v diskusii k predch clanku: hmmm tak hlboko som sa neponorila vlasntne to bola len nahoda o ktoru sa postaral google..tak nic


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 23:28

Nemůžu za to, ale mám neodbytný pocit, že výraz „manža“ muže jaksi degraduje, kastruje, a dělá z něj roztomilého medvídka, víc či méně ladícího se super bydleníčkem.

Parwi Nawari
353 příspěvků 15.7.12 18:51

Kdybych svůj protějšek oslovovala manža nebo příťa, asi by mi dal rychle kopačky:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 00:23

„Jo jasně nekrmte svoje děti srágorama,ale kolik z vás ty děti má?Kolik z vás má rodinu?“ Sakra vy jste mě vytočila. Když si ty děcka pořídíte, tak se hergot už kvůli nim chovejte jako máma!!! Tyhle trpitelky, co předhazujou ostatním, jak to maj těžký fakt miluju. Víte co? VAŠE VOLBA, tak si ty radosti i strasti pěkně užijte VY! Snad neni pravda..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 00:23

Ado…začínáte být nudná…a navíc laciná :-( A o čem bude další článek…o Fleru? Už dlouho nebyl :-)))

Ada Pekelná
973 příspěvků 14.10.11 00:44

Nezačínám.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 01:01

Kdyby byla nudná, nebyla by zde taková diskuze. Laciný je pouze Váš koment. Byla jste snad potrefena? Když dojdou rozumné argumenty, začne se vytahovat lacinost, nuda, trapnost, to vše bez nějakého odůvodnění. Proč? Je to snadné. Zkuste mi říct proč laciná? To mě zajímá. Že Vás nudí, to bych ještě brala. Mne sice nenudí, ale chápu, že je to individuální. Ale ta lacinost.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 01:12

Ne, Levandulová je troll. A já jsem zvědavá. Jestlipak se zmůže na argument. Si ráno počkám :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 01:40

Ježíš, aspoň jedna diskuse, kterou jsem se prokousala celou do konce :) Ado, já ti strašně fandím. Jak to má kamarád na facebooku (a netuším, odkud to vzal) - JEN HOUŠŤ A VĚTŠÍ KAPKY! Nějaký bláznivý ženský kdysi bojovaly za možnost studovat, za právo volit - pojďme udělat něco s touhle společností!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 01:44

Mimibazar fetisismus vznikl nedavno, ale puvodne byl diskutovan v klubu Babica, protoze dost receptu z mmb je jak z panvicky Babicovy. Jak na nyxu, tak na okounu postupne dostal vic a vic prostoru samotny MMB.
Vetsinu prace udelali vsichni, kteri postupne davaji ruzne fotky z MMB na net, at uz je to Okoun nebo Nyx. Smutny to udelal po svem, neni to plagiat, je to jenom jinej „vejtah z vejcucu“ z okouna. Clanek na toto tema muze napsat kazdy, kdo chodi do ruznych klubu na tema blafy na mmb.
Dalsi clanek na toto tema
http://marieke.pise.cz/…botomie.html


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 02:51

Pro živnostníky? Docela by mě zajímalo, jaké procento lidí, kteří přes mimibazar prodávají nějakou živnost vůbec má. Netipoval bych to moc vysoko…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 06:59

Peklo je čím dál pekelnější.
Miluju to tady. (pekelný smajlík cmuky cmuk)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 07:28

Ad lesbismus: napadlo mě, že pisatelka nejspíš míní feminismus, jakési mužatství (lze-li to napsat), nikoliv tuleníčko s příťulkou ženského rodu („Fuj, to je to hnusný!“ - Cimrmanův Záskok). Že jako Ada nechápe a zesměšňuje ty nejvlastnější podoby ženské duše, překypující nevyslovitelnou něhou a roztomilostí, jež teprve činí tento svět hodný života, a nutí jí jakousi prušáckou strohost. Mně z té roztomilosti naskakuje kopřivka - být chlap, asi se osypu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 07:55

SIbyla: Z nějakého důvodu jsem si vzpoměla na „traumata“ ze základky, kdy se každá holka, když zdravuila svojí kamarádku, líbali na schodech, objímali se, když si sedli spolu, tak se drželi za ruce, a to nebyli lesby … tohle je pro mně nechutný, jak to někdo vyžaduje po mě. Naštěstí jsem si na střední našla kamarádku, která s emnou sdílí stejné pocity, ale prostě takový to, jak někdo příjde a dávají si pusu, objímají se a říkají si mezi sebou, jak jsou to nejlepší přítelkyně… To sem v tom případě feministka, nebo chlap? :) přitom nepodporuju feminismus.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 08:04

Já bych teda MMB nazvala jako projev estrogenismu. Jako jeden z projevů. Řekla bych, že to má něco společného s hormony, protože všechny ženy se takhle nechovají. Sama ovšem nevím, jak bych dopadla, existovat internet v době mého mateřství. Vzpomínám si ale, že takovým těm mateřským sedánkům jsem se snažila vyhýbat, protože trumfovat se s ostatními ženami, čí potomek nejdříve usednul na nočník a co z toho bylo, se mi nějak nechtělo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 08:05

Ano, a taky sem patří to, když se kamarádky (v amerických filmech) setkají, případně se dozvědí, že se druhá vdává nebo čeká dítě, začnou ječet a poskakovat, a to i v restauraci. No není to roztomiloučké a spontánní? A význam toho všeho? Brilantní dialog z Julie+Julia (omlouvám se za jazyk, překládám zpaměti.):
Po setkání, kdy se čtyři ex-spolužačky ohubičkovaly -
Julie: „Nejsem divná, když nesnáším své přítelkyně?“
Sarah: „To je normální. Každý nesnáší své přátele.“
Eric: „Muži své přátele ne-nesnáší.“
Obě: „Kdo mluví o mužích?“


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 08:11

sybila: výraz manža mě taky fascinuje… jednak slovo manžel vůbec nezkracuje a jednak mi opravdu připadá degradující. Přijde mi to jako máti. Nikdy bych tak svojí mamince neřekla, protože mi přijde, že je to dětský pokus být nad matkou povýšený, navíc to mám spojené s výrazem-ale prosííímtě mááti… má sestra v době puberty tak oslovovala naši maminku a i když k ní mluvila zdvorile, mezi kamarády o ní mluvila velmi nehezky ve tsylu, ale, zase máti, je úplně blbá… protože prostě byla v pubertě a bylo in nenávidet vlastní matku. Jen podotknu, že své sestře tohle nikdy neodpustím, ano, i já jsem jednu dobu se svou maminkou moc nevycházela, ale tohle bych si mikdy nedovolila, protože moje láska vůči ní by mi to proste nenechala přejít přes jazyk. je to smutné.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 08:54

Tady mluvíte o věcech, kterým moc nerozumíte - asi vás tu základní výrokovou logiku špatně učili:
výrokovou logikou NELZE hodnotit běžně psaný text, protože je to pouze formalizovaná forma vyjádření nějakého stavu - v běžném jazyce se nedá používat.

Příklad:
Detektiv:Udělal jste to?
Podezřelý:Nic jsem neudělal!!!
Detektiv:Výborně, mám ho, přiznal se!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 08:55

Výborný článek ! Nechci se navážet do Mimibazaru, protože
jsem objevila strašné recepty i jinde. Jednou jsem chtěla udělat nějaké těstoviny " jednoduše a chutně " a měla jsem čerstvý špenát a čerstvou ricottu. Po přečtení mnoha receptů na recepty.cz;labužník.cz a dalších , jsem pochopila, že se v českých kuchyních jednoduše nevaří, že musí být do všeho mnoho a mnoho různorodých ingrediencí.Vůbec nevím, jestli byly recepty dobré , protože se mi zdály přeplácané.
Co se týče vaření pro děti, přesně si vzpomínám, že v devadesátých letech nebyl tolik internet, ale v televizi byly pořady pro maminky, kde radily vařit „zdravě a makrobioticky ". Pořad jsem přestala sledovat v momentě, kdy "uvědomělá“ matka vařila a kombinovala staročeské koření se sójovou omáčkou, worcestrem atd.
Prostě „zdravý mix ". Dřív se dostaly koupit s bídou jen základní potraviny a pochutiny, dnes se dá koupit všechn o možné, tak proč to "nesmíchat“ :))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 09:00

Článek o Mimibazaru byl super, už dlouho jsem se tak nepobavila.(až na ty chudáky děti) Sama mám registraci na MMB už několik let a výtvory a slepičí diskuze šly nějak kolem mě, ani jsem nezaregistrovala, že tam podobný bizáár je :-) Mám tam obchůdek s oblečky na Barbie a musím říct, že je to prima místo pro inzerci a pohodové obchůdky.Tak bych MMB zase tak nezatracovala..jen kvůli několika praštěným uživatelkám.Aspoň je nějaká sranda, ne ? Víc takových článků ! :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 09:07

Shrine: Protože zasněný svatební alba (zejména takový ty šílený absurdní koláže) a mimina v květináčích obklopený nápisama „sweet dreams“ jsou příšerně nevkusný a Peklo je web poukazující mmj na český nevkus. To, že v minulém článku autorka vypíchla i neúctu k vlastním potomkům oceňuji, konečně někdo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 09:09

Janiiiv: ty, co bojovaly za právo žen studovat a volit a tak podobně, se v hrobě obrací, když vidí, co je gramotné a místo nějaké užitečné činnosti to akorát běhá po světě s tavnou pistolkou, savem a vegetou.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 09:14

A ještě bych ráda podotkla, že když někdo vyrobí strááááášně roztomiloučkej scrapbook, nebo mocinky moc krásňoučký svatební albíčko, vrzne to na net a dvacet pochlebovaček mu na to v komentech (pardon, v komentíkách) pošle padesát tleskajících smajlíků a dvacet srdíček, neznamená to, že jsou ty věci pěkný a vkusný. Znamená to pouze, že těch dvacet ženskejch taky postrádá vkus. Kapišto?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 09:29

Bára Rektorová - mluvíte jako podnikatelka, jsme opravdu na jedné lodi. Jsem vděčná za vaše vyjádření. Děkuji moc za odkaz, oslovím pana Vlacha.
Mám své stránky, etikety na výrobcích na ně odkazující a taky razím heslo, že „nejlepší reklama je spokojený zákazník“. A značná část zákaznic jde už na dobopučení kamarádek.
Ale je to pořád málo, má-li mě to uživit - mám nápady, ale nejsem takový byznysmen (původem publicistka), živnost jsem rozjela jako přivýdělek na MD, když byl synkovi rok bez tušení, že se to takto uchytí… takže opravdu díky za odkaz. MMB přestává stačit…

Jo, a pro kluky mám kolečka. Auta a zvířenu neumím - navíc to je na čemkoliv :-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 09:29

Ado, bravo! Klaním se až k zemi.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 09:41

Ado, na www.rodina.cz se o Pekle občas živě diskutuje a tento článek o Mimibizaru tam jedna diskutující uveřejnila skoro celý. Některé to pohoršilo - tedy to strefování se do vkusu. Diskuze se nakonce ale točila hlavně kolem nekvalitního jídla a fotografií dětí na netu.
Mě článek bavil, jenom mě napadlo, že by neškodila vážně míněná inspirace na „domácí tvořeníčko“ v rámci dobrého vkusu. O jídle nemusíš, na to máme pana Cuketku. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 09:43

„Problém českého nevkusu a hnusu je právě rozmazáván po celém internetu a Peklo je moc rádo, že k tomu mohlo přispět :)

A co si Peklo od toho slibuje? Pokud to prostě mělo být ukázání hnusu, nevkusu a nesoudnosti a následná spontánní radost, že se to rozpatlává málem na půlce českých webů, tak to beru. Ale předpokládám, že nikdo tu není tak naivní, aby si myslel, že tím něco spraví.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 10:02

Je to spíš dáno tím, že se maminky cítí na MMB bezpečně, jakoby si povídaly s kamarádkou u kafe, proto tam dají i fotky nahých dětí. Já na MMB chodím ráda, když jsem byla těhulka, tak jsem se cítila nějak jinak, zjihle, i já používám smajlíky a nestydím se za to. Můj syn se na to koukl a řekl, je vidět, že to píšou holky. :-)
(nemluvím teď o salámistech a prsatých dortech, na receptech je 36 položek a každý ať si tam najde co chce, já jsem tam našla dobré recepty pro mimi, zelenina, ovoce, grilování… co se mi nelíbí, tak na to nejdu. Je to jako v autobuse, když se mi nelíbí paní vedle, tak na ni nemusím koukat a ukazovat prstem jak je hrozná..)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 10:09

Já nevím, mám-li se radovat nebo bejt na Adu rozezlená - po Fleru mi ukázala další hlubiny, o kterých jsem neměla tušení…
Kdyby se jednalo o pranýřování jednotlivejch nevkusnejch tetin, budu se s chutí pošklebovat. Ale prokristapána, vono jich je TOLIK? To už mi úsměv tuhne na pysku…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 10:22

Kultakutri: o tom poslední dobou přemýšlím často. Spousta lidí se chová, jakoby o to volební právo ani nestála a že obecně ta svoboda je mnoha lidem spíš naškodu a ničí je v důsledku. A snad jsem paranoidní, ale zdá se mi, že je jich čím dál víc.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 10:29

Ado, děkuji za Vaše články.

Doufám, že někomu pomůžou k tomu, aby si uvědomil, co je důležité… Jestli tisíc smajlíků a pochvala od cizích ženských, který vlastně ani neznáte nebo doma Váš spokojenej chlap po dobré večeři, kterej když někam jdete (i třeba jen na nákup) Vás pochválí, jak Vám to sluší… a to rozhodně nebude za kečupovou polívku a vytahaný tepláky s ponožkama v sandálech, že…

aknela: a proč si nezajít se skutečnou kamarádkou na to kafe???


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 10:29

Hm, mě ty recepty tolik nešokují a ani neznechucují (silný žaludek), zejména z toho důvodu, že v současné době se mraky lidí krmí ve fastfoodech typu mekáč a kfc a lijí do sebe hektolitry „nápojů“ jako je coca-cola atd., takže mě nepřekvapuje, že sračkožrádlo se vedralo i do českých kuchyní. Mámy chodí do práce, nemají čas a tak to řeší takovými blafanci. Vzpomínám si, jak vařila máma mě… A k odpadu tomuhle kalibru to mělo míle daleko…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 10:32

Ada a jej revolúcia :D.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 10:34

Alena Čechová: Tak teď se už (v souvislosti s tím volebním právem) nedivím, jak někdo může volit Jyrku… manža si počvachtá u kečupový polívky, zakousne kousek prsatýho dortu, dá pár lahváčů a pak se odebéře splnit svoji občanskou povinnost :-(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 10:36

Babic, toto meno som si všimla v minulej diskusii a skloňovalo sa tam dosť často. Otázka znie, že kto to je.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 10:44

arry: len prizerat sa nesuhlasit a mlcat to sme tu uz mali.. Na to, aby zlo zvíťazilo, stačí málo: aby dobrí ľudia nerobili nič. (Edmund Burke)
mozno sa tema ktorej sa clanok tyka zda nepodstatna, no ked to nazveme ohrozovanie zdravia a mravnej vychovy deti osveta stoji za to, ci nie? 


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 10:58

bravo Ado, tohle je na smeknutej klobouk :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 11:11

úžasné zakončení Ado: „nezapomněla, nebojte se…“ nebojíme, těšíme :D na mimibazaru obchoduji, ale Tvůj článek mě opravdu v ničem neurazil, naopak velice pobavil. díky za zpestřování podzimních dnů


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 11:15

Sibyla, Kultkutri: JO! (To bude ono, myslely feminismus. No, to se stává:)

Lulu: Babica je slavný český gurmán a gastronomický mág…
http://dobroty.nova.cz/

Kikazz: Kéž by to BYLA revoluce! Ale…změnilo se něco na fléru?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 11:15

„manža“, co to je za slovo?? to bolí, fyzicky bolí..nehraničí to s domácím násilím?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 11:28

urcite je spravne na takove hruzy, co se deji na mimibazaru (i jinde) poukazat, ja jenom doufam, ze na rozdil od nekonecne diskuse pod predchozim clankem a od jinych webu, ktere se v tom rypou porad dokola opravdu s fetisistickym potesenim, se tady tak nestane. Takovych lidi, ktere tady kritizujeme, je na svete hodne. Nejdriv je to v tipny, protoze to snad ani neny mozny, pak nam dojde ze to mozny je a ze je to pravda a je to desivy…ale pak uz je to nuda. Co s tim? Je to docela kruta zasada demokracie, ale kazdy ma pravo mit rad jine veci. Ja osobne si myslim, ze podobni lide jsou hloupi a nemaji vkus. Kdybych byla tyranem ve svem vlastnim state, nakrmim jimi medvedy. Jenomze oni sou takhle proste stastni a at se nam to libi nebo ne, my je nezmenime, nevzdelame, nezuslechtime. Je dobre vedet, ze takovi lidi jsou a ze to podle nas je spatne, a neskouznout k tomu byt taky takovy, ale to je tak vsechno. Stejne tak ja jim je jedno, ze jejich zivotni styl nam zveda zaludek, budiz nam jedno co se svym zivotem delaji, pokud jsou tak stastni. A chtela bych poprosit Adu zase o nejaky modni clanek, ze ktereho se inspiruji, nebo neco noveho dozvim…panc rypat se v techhle srackach to se fakt neda dlouho…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 11:35

Lulu: Babica je vyhlášený spatlanou kuchyní: „když nemáte limetku, dejte tam citrón. Když není ani citrón, dejte tam cibuli.“ Ale MMB Babicu ještě trumfne.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 11:36

Kolasice: a to varí tak zle, že ho prirovnávajú k receptom z MMB?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 11:37

Sibyla: takže kuchyňa „Čo dom dal“.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 11:40

Lulu: Někdo tu psal, že na MMB vaří podle Babici. Já osobně nevím, nic z jeho receptů jsem nezkoušela, nezkouším a zkoušet nebudu. Ale je to tady u nás vdečné téma…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 11:43

Kolasice: Dost možná, že Babica vaří podle MMB :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 11:46

kiwi: Nebo tak:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 12:01

Kiwi : Jirka je taky jasný prototypový vzor pro salámisty, akorát u bílobydlenek se imho vůbec nechytá


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 12:06

Lilip: to jsem rada, ze jsme nasly spolecnou rec. Ja Vam uplne rozumim, jsem na tom stejne. Obchodnice nejsem, ale za tech 6 let co podnikam jsem pochopila, ze nejlepsi je nechat si s tim, co clovek neumi pomoct. A soustredit se na to, co nam jde nejlepe, ve Vasem pripade vyroba kvalitnich vyrobku pro deti atd. Na portale navolnenoze.cz jsem i potkala spoustu podobne naladenych lidi, takze clovek nema pocit, ze je v tom sam!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 12:14

Uplne souhlasim se Sab:
„A chtela bych poprosit Adu zase o nejaky modni clanek, ze ktereho se inspiruji, nebo neco noveho dozvim…pac rypat se v techhle srackach to se fakt neda dlouho…“

Chodim sem proto, ze se zaujimam o modu. Uz pri clanku o MMB jsem si pomyslela co taovy clanek dela na modne zamerenem blogu s nazvem MODNI peklo. Taky se mi nelibi vsechny ty uvedene kreace z MMB, ale myslim ze Ada ani my to nezmenime. A cim ostreji bude Ada proti tomu vystupovat, tim vic si tito lidi budou hajit sve.
Nemyslim si ze Ada dela revoluci, je rozvirila hystericke diskuse, ktere za par dni utichnou a nic se nezmeni.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 12:18

Mě osobně se nejvíc líbí, jak tady spousta lidí nadává a ohání se „trapností a nudností apod.“ autorky, přítom si neuvědomují, že tady nejde o žádné atakování Mimibazaru, ale o konstruktivní kritiku NĚKTERÝCH dnešních matek a lidí, atd. atd.
Zopakování principů logiky, to bylo Ado to nejlepší, co jsi mohla udělat. Pokud to někomu nestačilo k tomu, aby pochopil, o co tady jde, tak už stejně nepomůže nic.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 12:26

hm kazdy uspech sa rata napriklad dieta ktore pre zmenu dostane pricetne jedlo
aj ja sa tesim na zabavnejsie citanie o modnych vychytavkach z mmb
neverim ze sa par ludi co obdivuju veci na fleri pripadne tam nakupuju v domneni ze budu stylovi a zaujimavi sa nespamatalo


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 12:32

z takejto pseudointeligentnej kritiky si netreba nič robiť


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 13:04

Taky vám připadá ta dnešní doba trošku absurdní?
Obchody jsou narvány textilem, ale čím dál víc lidí chodí v hnusných hadrech…supermarkety překypují potravinami, ale čím dál víc lidí jí blafy, máme všechny možné technické vymoženosti (autom.pračka, myčka, mixéry, auta, internet, mobil, satelit…), ale máme stále méně času.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 13:06

A víte, proč kečup?

Měla jsem dřív kamarádku, v té době už přes 50, která říkala, že nejtěžší omáčka v kuchyni není svíčková, ale rajská. Tam je toho hodně na doladění. Kyselost, sladkost, slanost, další koření - bobkový list, nové koření, pepř, tymián, skořice, jo a když dáte masox, tak je ta chuť taky úplně jiná než z vývarů… to všechno se dá s tím základním - protlakem, ale on ten kečup už tak nějak ochucený je, takže se tím hodně toho ladění a přemýšlení ušetří. S kečupem vlastně není „nic jednodušší“!

A když taková holka se od mamky nenaučila a najednou je vržená do reality života a prázdné plotny - čemu se divit?

Já se do nikoho navážet nebudu. Jen mám pocit, že to je problém všeho - nikdo nic neumí a vlastně ani neví, že by to lepší měl chtít, a už vůbec neví PROČ by to měl chtít, vždyť žít se dá i z mála. Proč myslíte, že smutné ponožky chodí oblečené tak, jak chodí? Že by chtěly? Ne, neví co, neví jak a neví proč.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 13:26

KATE: A kde jste vzala, že je to pseudointelektuální kritika? :) Mě to přijde jako prosté poukázání na nešvary naší společnosti… Jestli je tohle bytí pseudointelektuálem, budu jím ráda.
Mimochodem, co za člověka vůbec používá výraz „pseudointelektuální“ a co to slovo vlastně znamená? Vysvětlí mi někdo povolaný?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 13:31

Báro, to by měly vysvětlit tetiny z MMB, jejichž vyslancem Kate nepochybně je :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 13:47

Útok proti nevkusu, „sluníčkování“ a „co je komu do toho, když se mi to líbí“, už se rozmazal opravdu celkem zdařile a já z toho mám vyloženě radost.
Nedávno jsem totiž z jedněch stránek odešla, hlavně proto, že jsem nebyla dost sluníčková a chudákům „sluníčkovým“ lidem tak kazila náladu. Takže přeji více trpělivosti, než jsem měla já, ve vytrvalosti v „boji“ proti „sluníčkovým“ lidem, kteří vše chválí, nebo mlčí a když náhodou jim někdo řekne, že to co dělají není úplně dobré, nebo je dokonce rovnou hrozné, dokážou být dost nepříjemní, protože: „Každý má přeci jiný vkus a i to hrozné se může přece někomu líbit, tak co to vlastně jako kritizuješ a jaké máš na to vůbec právo to soudit ect.“


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 13:48

Yourcandy: „pohodové obchůdky“?!? Proč ne obchody???

Aknelo: těhulka?!? Co je špatného na slově těhotná?

Kdyby to nebylo tak smutné, bylo by vtipné, že ani na místě, kde se takové výrazivo smaží v kotli si ho neodpustíte. To to máte tak zažrané? Ach jo…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 13:55

Aha: nic jsem neudělal, podle mě znamená jasný zápor, protože logicky v tenhle „dvojí zápor“ je stále záporem. Když už ale chcete byt doslovný, tak nic jsem neudělal přejde jakoby v něco jsem udělal, tudiž detektiv nic nevyřešil, protože něco děla každý.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 13:57

v tenhle "dvojí zápor… mi vypadlo slovo v češtině, takže to mělo být: v češtině tenhle "dvojí zápor…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 14:02

Za par let taky planuju dite. A obcas si rikam, ze vetsi strach nez z problematickeho tehotenstvi a porodu mam z toho, ze takhle podobne zblbnu…

Ale, mela bych takovy navrh (pokud uz to tu nebylo), kdyz uz se toto tema rozebira - co udelat nejaky clanek o kvalitni/nekvalitni tehotenske a kojenecke mode - tam je to obcas taky katastrofa


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 14:09

panama právě proto, v češtině není zápor záporu klad. ve výrokové logice ano. Existují formalizované texty, které se píší právě podle pravidel formální logiky, ale to není obecná čeština, kterou píšeme do diskuzí.

Detektiv to bral jako částečné přiznání = nic jsem neudělal = něco jsem udělal. Což v konextu otázky znamená že udělal něco z toho na co je dotazován. Ve výrokové logice věta: Nic jsem neudělal vede k paradoxu - minimálně jsem pronesl větu: „Nic jsem neudělal.“, což v češtině nevede.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 14:17

onni: nezblbnes, pokud nebudes chtit. Tehotenstvi, materstvi ani kojeni nema zadny primy fyzicky ani psychicky vliv na to, jestli zacnes lepit po byte hvezdicky, slunicka a venecky nebo se paktovat s ostatnima matkama, obzvlast kdyz ti predtim pripadaly dost divny.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 14:18

Když už koketujete s logikou (v čemž dost plavete, jak už Vám napsal Aha) tak něco málo statistiky:
na heslo dort vyjede na MMB 1021 odkazů. Projížděla jsem záhlaví receptů s fotkama, dorty prsatice jsem našla 3, dort s pozadím 1. 4 z 1021 to není ani půl procenta. Lze předpokládat, že po Vaší třeskuté kritice někteří své recepty stáhli, ale bylo jich alespoň jedno procento? Pochybuji.

K diskutovanému heslu „manža“: V diskusi je minimálně 38.220 příspěvků (hledala jsem příspěvky obsahující a). Slovo manža je obsaženo ve 168 případech, tedy opět ani půl procenta.

Ty lidé na MMB jsou fakt hrozní - 300 000 registrovaných a celé 4 obscénní dorty.

A ještě bych ráda řekla, že mě doma učili, že když něco kritizuju, tak bych měla být schopná ukázat, že to umím lépe. Jsou někde k vidění/přečtení Vaše recepty, Vaše alba, Vaše návody na konkrétní výrobky? (Pokud ano, ráda se podívám).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 14:31

Uršula:

Kritika je svébytné povolání a kritik nemusí nutně umět to, co kritizuje.
Nemusím být odborník na hudbu, abych poznala falešný tón, nemusím být krejčová, abych viděla křivý šev… A nemusím být odborník na estetiku, abych dokázala rozpoznat nevkus.

Co vás doma učili, je, s odpuštěním, alibismus, protože potom by nikdo nesměl kritizovat nic a svět by byl plný odborníků na všechno.

Hezký den.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 14:32

Děkujeme Uršulo za lekci z fulltextového vyhledávání, šacuju, že dvojhmat ctrl+f a ctrl+h tady málokdo ovládá.
To, co učili rodiče vás, nikoho k ničemu nezavazuje. Dovolím si podotknout, že vás to doma učili špatně, ale pokud to zůstane v rámci vaší rodiny, nemám s tím problém.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 14:37

Uršula: to je sice záslužné, ze poukazujete na statistické údaje, protože kritika z opačné strany je potřebná k nadhledu, ale protože čeština nemá pouze 1. pád, nenašlo vám to příspěvky, ve kterých je toto slovo vyskloňováno ;). Když do něčeho dloubat, tak pořádně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 14:41

Jajj
Tak je zkuste najít, čeština má pouze sedm pádů.

Bára
„Kritika je svébytné povolání a kritik nemusí nutně umět to, co kritizuje“

Ano, to opravdu dost vysvětluje.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 14:44

Uršulo, klidně přiznám, tohle není z mé hlavy… :) Tohle tvrdil už F. X. Šalda, Karel Havlíček Borovský a jiní. Tohle vám potvrdí každý kritik z povolání.

Ale dobrá, když už vám doma tvrdili, že musíte být schopná umět dotyčnou věc lépe: prosím, předložte nám svůj vlastní návrh, jak by tedy měl článek podle vás vypadat. Ukažte, že byste ho napsala lépe. V opačném případě, přestaňte s kritizováním , protože to sama líp neumíte a porušila byste tak, co vás učili doma. Díky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 14:54

Pominu párky propagující bezpečný sex a fotky nahých dětí, to je jasné peklo. Zaujaly mě ty příklady domácích dekorací a scrapbook, označené jako kýč. S tím označením bych v těchto případech souhlasila. Myslím však, že ve všech oblastech, kde je hlavním hodnotícím kritériem přítomnost či nepřítomnost dobrého vkusu (tedy například móda nebo zařízení bytu), existuje něco jako „šedá zóna“, kdy pro někoho je už daná věc kýč a nevkus a někomu se to líbí. Záležitost osobního stylu - pro vyznavače minimalismu bude pravděpodobně kýčem množství etno šperků a africké masky na stěně. Kde je podle vás ta hranice? Kdy je to objektivní nedostatek vkusu a kdy už jsou to jen rozdíly dané osobními preferencemi?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 14:54

Uršula: to je podobná logika, jako říct, že v populaci není ani 0,5% vrahů, tak proč to vůbec máme řešit? Většina lidi se přece chová normálně.
Nepřirovnávám pranýřované výtvory (a nedejbože jejích autor(k)y k vrahům, ale poukazuji na zásadní chybu v tvém uvažování - to, že něco nemá statisticky velký výskyt, neznamená, že to nestojí za řeč.

Tys nepochopila jednu zásadní věc - článek (vlastně už články) nejsou o tom, že MMB je špatný, a že na něj přispívají divné, zvrácené a obscénní lidi. Článek je o tom, že na MMB se vystykuji lidé s tak katastrofálním nedostatkem vkusu (salámové panáčky, masové miminko), sebereflexe (než dítě umyju od hovínek, nejdřív ho vyfotím), úcty k hodnotám (zničený kancionál a knihovna), úcty k vlastnímu dítěti (všem ukážu, jaké má přirození nebo vyrážku, ideálně jakou má vyrážku na přirození), úcty k vlastnímu manželovi (dám mu těstoviny s omáčkou z vody a mouky a ohřátý kečup s vodou. Jestli z toho dostane vyrážku na zadku, tak ho taky vyfotím a vystavím všem na obdiv), že je vhodné na to poukázat.
Ano, opravdu si myslím, že to je vhodné.

A víš, Uršulo, když už to někdo vystaví, tak musí počítat s tím, že se to nemusí všem líbit. A stejně jako ty máš právo všechny ty hrůzy vystavit, všichni ostatní se mohou svobodně rozhodnout, zda se jim to líbí nebo ne. A jedné skupině lidí tady na MP se to prostě nelíbí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 14:56

OFF TOPIC: lidičky, tuleníčko, mimísek apod. jsou děs. Ale třeba slovo „snažilka“ se mi líbí. Přijde mi výstižné a potřebné. Čeština totiž nemá odpovídající výraz pro ženu, která chce dítě a moc se jí to nedaří.

Leda snad ohavné slovo „neplodná“. Nedivím se, že snažilka dostala přednost.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 15:05

Olmo, a proč je nutné někoho takto označit? Pominu-li tedy skutečnost, že žena, co se pokouší otěhotnět nemusí být neplodná! (Když už tepeme tu logiku).
V kontextu MMB to ale chápu, protože tam se ty holky definují jedině svou reprodukční funkcí a všemi s tím souvisejícími okolnostmi. Já nevím, co by se mi muselo stát, abych se označila za snažilku, manžela za manžu a naše dítě za mimíska. Já jsem vyšilovala i ve chvíli, kdy můj syn po mě chtěl jít ze školy poó. Fuj. Za chvíli se budeme dorozumívat neartikulovanými zvuky?
Regrese jak vyšitá.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 15:05

@ AHA: Mno, není pravda, že se nedá výrokovou logikou nahlížet na běžný text. I na našich univerzitách se učí teorie argumentace, která je na výrokové logice založená.
To, že jiní ovládají umění interdisciplinarity, milý Aha, není chybou, nýbrž předností!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 15:10

Když už tu padlo jméno F.X.ŠAldy, vzpomněla jsem si, že na atmosféru MMB se výborně hodí slovo, které použil jako titul jedné povídky: Vajbvirčoft. Znalé němčiny pochopí, neznalým nedokážu přeložit, babinec není přesný. Ale už zvuk toho slova evokuje obsah.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 15:17

Uršula: doporučuji ten okouní fetišismus - tam si ale budete u těch prsatých dortů muset dělat čárky. Statisitika výskytu na zadaný dotaz je pěkná věc, ale taky je třeba zapřemýšlet na specifikací toho dotazu (dortík mohl být pojmenován např Miláškovi k narozkám)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 15:26

Baconeba: k narozeninkám, zásadně k narozeninkám! :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 15:37

Olma: čeština má odpovidajicíc výraz pro ženu, která chce mít dítě, a nedaří se. Taková žena je „ta, co chce mít dítě, a nedaří se ji to“ :)
Já s tím dokážu docela dobře žít. Stejně tak nepotřebuju jednoslovný výraz pro „kulatý asi jako kokosový ořech, jenom větší“ (na Nové Guinei existuje) nebo pro toho, kdo rád běhá s divokými koňmi za úsvitu. Ty ano? :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 16:13

Mně osobně tedy snažilka evokuje octomilku, kutilku apod.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 16:17

Mně strašilku. Pořád jsme v říši hmyzu, koukám…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 16:28

Alena + modrá kočka: ořechy větší než kokosové a osoby běhající s divokými koňmi jsou vzdálené jevy, o kterých člověk mluví tak zřídka, že je klidně popíše deseti slovy. Když ale musí častěji odpovídat na dotazy ohledně přírůstku do rodiny, snažilka se hodí.

Asi to nevysvětluji úplně srozumitelně :-) ale podle mě lidi potřebují jednoduchý výraz, kterým by definovali svůj status. Studentka, manželka, maminka, snažilka… Manža nebo mimísek se dají říct normálně, snažilka nemá jednoslovný ekvivalent.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 16:45

Používání zdrobnělin (pokud nejsou lascivní) pro mne nejsou na takto orientovaném webu problém. Je třeba si uvědomit, že těhotenství a mateřství zvýší citlivost ženy a to všechno v zájmu dítěte. Zdrobněliny jsou vedlejším efektem. Příroda to tak prostě zařídila. To, že některé matky místo, aby prckovi uvařily čerstvou polévku, otevřou skleničku a ohřejí ji v mikrovlnce jenom proto, že byly celé dopoledne v obchoďáku (kde je vzduch jen z klimatizace) a tudíž večer živiteli uvaří šlichtu, je jiná … a komu vadí slovo živitel pro partnera archaické (feministky to musí až bolet), ten ať si uvědomí, že jen z příspěvků by se žít nedalo a vydělává-li partner i za ženu (záměrně nepíši pracuje, protože ženy na MD pracují stále zadarmo), státá se vlastně živitelem. Žena by mu tudíž alespoň měla uvařit (ocení-li to muž). Která to chápe jako otročení a návrat do prefeministického období se nemůže divit, že partner jde jinam. Muži jsou totiž stále stejní - sex a jídlo berou jako ocenění sebe sama. Doufám, že na tento příspěvek budou reagovat pouze ženy, které už mateřskou zažily. Ty ostatní prominou, ale s jejich nulovou zkušeností …


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 16:53

Ado, moc prosím, jen ne článek o vkusně či nevkusně oblečených maminkách, dětech a budoucích maminkách „těhulkách“. Na to mají specializované stránky. Jen to ne prosím.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 16:56

Jen technická: váš odkaz k prefeministickému období implikuje, že se snad nacházíme ve:

  • feministickém
  • postfeministickém


období.
Které jste přesně myslela? A jak jste to vůbec myslela?
P.S. Děti už nemám, pouze potomky, snad se se mnou budete chtít bavit?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 17:08

Alena Č. - feministické hnutí v americké verzi považuji až za extremismus, slovo prefeministické jsem vytvořila z vlastní vůle bez návaznosti na -ismy. Myslela jsem tím, že ženy před feministickým obdobím to uměly s muži mnohem lépe než dnes, protože používaly více tzv. soft skills (volně přeloženo jemné metody), a těmi jídlo a to ostatní rozhodně jsou. Jinak nepochybuji o tom, že dřívější doba nebyla jen růžová. Pokusila jsem se vžít do muže, co přijde po práci domů (unavený, naštvaný šéfem …) a žena mu „uvaří“. Já být mužem (který má jazyk), urazím se, že mne má žena za blbce.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 17:14

Malvína: Mateřskou právě prožívám, zdrobněliny používám výhradně v rámci nejbližší rodiny a přátel. V životě by mě nenapadlo implementovat je do konverzace s úplně cizími lidmi. Z těhulek, manžů a animovaných smajlíků se mi dělalo fyzicky nevolno před otěhotněním, během těhotenství i po porodu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 17:30

Malatí - mám to také tak. Na Mimibazar nechodím, ani do mateřských center a s ostatními mamkami se stýkám omezeně (právě proto, že nechci řešit cizí bobky, když mám svých dost a nezajímá mne, že ostatní děti už od půlroku umí násobilku - nadsázka). Každý den vařím, protože pak nemusím nic chystat večer pro manžela a vařené jídlo může být levnější a zdravější, než studená večeře a jsem s dítětem venku průměrně 2 hodiny. Zároveň si přivydělávám výukou jazyka. Ale přesto mamky neodsuzuji právě proto, že MD je těžké období a každá se s izolovaností potýká jinak - pořád lepší, než alkohol. A navíc, jestli-že matka musela na dítě dlouho čekat a ledacos překonat, nelze ji odsuzovat, že je až přecitlivělá. Proto si myslím, že ženy, které to nezažily, nemají čím přispět do diskuse na toto téma.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 17:44

HOLKA : to je teda úroveň chytat se každého slova a dělat chytrou, už asi nevíš, čím by jsi do diskuze přispěla, že ? Ano píšu obchůdky, protože rozhodně by bylo k smíchu psát o mém podnikání , že uzavírám OBCHODY. O těch mám poněkud jinou představu.Taky šiju OBLEČKY na panenky a ne OBLEKY.www.barbie-yourcandy.blog.cz a co umíš ty kromě toho , že prudíš po diskuzích ? Ne každý kdo chodí na Mimibazar má místo mozku masoxu kostku.Převážná většina uživatelů jsou normální lidi a exoti se holt najdou všude.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 17:55

Yourcandy - to reagujete na mne ? Jestli-že ano, pak Vám v mých příspěvcích asi něco ušlo … je-li tomu tak, nevím, že bychom si potykaly …


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 17:57

Ad scrapbooking: může to vypadat taky takhle: http://www.twopeasinabucket.com/…-most-liked/.

Je to hnus? Je to kýč? Zajímá mě, co si o tom myslíte.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 17:58

Trochu mě děsí, když se klade rovnítko mezi „být něžná“ (ať už v důsledku záplavy hormonů nebo prostě protože je to hezký pocit) a „vyjadřovat se se špoustou loštomilých zdrobnělinek, používat miliony bombičkových smajlíků a dávat fotky svých posraných..eh..pokakinkaných dětišek na netík“.
Snad je možné milovat své bližní a něžně se k nim chovat i bez zrobnělinešek, nebo ne?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 18:00

Krása je v očích toho, kdo se dívá.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 18:00

„Komentář čeká na schválení“, tak ho napíšu mezitím znovu a zjednodušeně: Copak není možné milovat své bližní a být k nim něžná, aniž by člověk používal zdrobnělinky a mazlíky-smajlíky?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 18:09

Malvína: ve své horlivosti JSTE přehlédla, že komentář byl určen uživateli HOLKA.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 18:11

Em: Tak hnus bych vysloveně neřekla, ale nelíbí se mi to. Kýč to už poněkud pro mě je. Asi bych se raději naučila dobře fotit než se věnovat tomuto. Ale jsou horší způsoby, jak se zabavovat na mateřské. Určitě je to lepší než ničit knihy.
Pokud bych to nebrala jako zábavu - tedy cestu, ale dekoraci - cíl, preferovala bych kvalitní černobílou fotografii.
Nakonec dětem je sice potřeba trochu kýče popřát, ale u rodičů by jej myslím vidět neměly. Rodiče by měli jít příkladem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 18:13

Ještě jinak. Ať si dítě vyrábí kýče samo, to ho časem přejde, ale není myslím účelné, aby mu ty kýče rodič vyráběl sám.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 18:17

Tohle je opavdová ukázka spodiny CZ jěště jejich komenty v diskusích to je horor,,člověk je chtěl neházet do jednoho pytle,ale bohužel,díky jejich chování to nelze,článek Adi byl jen slabý odvar mmb a měla by jít hlouběji,napsat o lidech co se denně na mmb dávají vidět na diskusích,o jejich životě,který veřejně prezentují,dokonce se mi zdá že některé od doby diskuse na okounovi a zde na diskuse mmb ani nelezou,asi mají strach,ony maminky totiž dělají hrdinky jen na mmb,ale pokud byse měla některá z nich konfrontovat na okounovi tak by utekla jako trapný prašivý pes tak se už i stalo… a nedej bože konfrontace v realu chuděrky!!FANDÍM ADĚ A OKOUNOVI PROTOŽE UŽ JEN TOHLE JE NEHORÁZNÉ ALE HLAVNĚ ŽE JE NA MMB ŠVANDA ŽE http://www.mimibazar.cz/…nne_foto.php?…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 18:23

mmb hruza: Proboha co to je! Myslela jsem, že až budu chtít zahnat přítele, řeknu mu, že bych chtěla, aby byl můj manža protože ho milískuju a chtěla bych s ním mimíska. Nejlépe říct mu to u večeře skládající se z kečupové polévky a eidamových špízů. Kdybych přebalila knihy do bílé, mohl by mi zavolat záchranku a nestihla bych mu nic říct, tak to už raději ne. Ale ty návleky! Bože. Já nemám slov. Za to by mě zabil. I kdyby byl svobodný a nebylo by kompromitující zveřejňovat jakékoliv naše fotografie, by mě zabil. Věřím tomu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 18:44

Olma napsala: Ale třeba slovo „snažilka“ se mi líbí. Přijde mi výstižné a potřebné. Čeština totiž nemá odpovídající výraz pro ženu, která chce dítě a moc se jí to nedaří.

Gratuluji, geniálně jste vystihla podstatu problému. Já slovo „snažilka“ například vůbec nepotřebuji, protože si nedokážu ani ve snu představit, že bych statisícům anonymních uživatelů internetu popisovala svoje reprodukční funkce, a můj gynekolog slovo „snažilka“ nezná.
A pokud někdo nadšeně vylepuje na veřejnost detaily svého intimního života, cítím se nad tím natolik trapně, že nějaká snažilka se v tom snadno ztratí.

Mimochodem, pokud budete chtít zahubit nějakého gynekologa tím, že ho přinutíte umlátit se smíchy, popište mu „prstíčkovou metodu“ z MMB. Smutné je na tom ale především to, kolik nešťastných žen se takové třeskuté hovadiny chytí a budou v ni vkládat svoje naděje.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 18:50

No ta prstíčková metoda je také chuťovka. Obvykle moc s muži soucit nemám, nejsou zrovna nesobečtí, ale v takových případech chápu jejich trávení veškerého času raději v práci, s milenkou nebo na golfu, než s prstíčkově a mimískovsky postiženou partnerkou. I když… zas kdoví, jaké partnery takové ženy mají. Aby to nebylo spíš „jaký šel, takovou potkal“ a těch pár normálních, co udělalo životní omyl, nebylo v menšině. Je fakt, že muži občas dojíždí na to, že nejdříve koukali a pak mysleli, ale taky je spousta mužů, kteří nemyslí stejně jako tyhle čekanky, těhulky …


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 19:07

Mimochodem, když už jsme u těch mimísků, také tak nesnášíte, když má někdo v mobilu jako vyzvánění to spratčí hýkání nebo smích? Normálně bych proti dětem nic neměla, taky jsem byla dítě, ale tohle ve mě vyvolává averzi, která mě málem katapultuje do no kidding klubu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 19:13

mimibazarové a módní peklo se spojilo - 2v1:

http://www.mimibazar.cz/scrapbook.php?…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 19:18

Loca: Ne, to ne, prosím, prosím ne. To je hnus. A až řeknu, že takovými lidmi pohrdám, někdo mi vyčte, že jsem netolerantní a zlá. Když to se nedá. Já tomu vážně nerozumím. Jak se to někomu může líbit? Vysvětlete mi to někdo. Existuje nějaký důvod? Nějaký popis myšlenkových pochodů? Nebo se vyvinul nový živočišný druh?

MP Jezinka
101 příspěvků 14.10.11 19:28

Loca, teď jste mne svým odkazem na Džínovou lásku rozesmála, konečně něco veselého v této ponuré diskuzi! :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 20:14

Já na ten MMB párkrát koukla. Zarytým obhájkyním, které tvrdí, že ty hnusy jsou jen jedno promile jinak příčetného a užitečného webu, bych chtěla vzkázat: ať jsem nakoukla do jakékoli kategorie, tak nejpozději na třetí stránce na mě vyskočila větší či menší zhovadilost (včetně onoho do krve obhajovaného bazaru, pardon, bazárku). Člověk se ani nemusí namáhat hledáním.

Pátek večer, kvůli zlomené noze musím trčet doma, přemýšlím, jestli prubnu i tu mimi diskuzi (vlákna věnovaná sexu mě upřímně děsí), nebo raději popadnu dvousvazkový slovník či roličku papíru a začnu pracovat na zútulnění bydleníčka.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 20:19

hele, každýmu co jeho jest, někdo nemá prachy a šetří na jídle a někdo má fakt nevkus ( což je taky otázka, jak to má kdo nastavený a co komu přijde jako nevkus). Co mě vytáčí, jsou kecy typu Áá Čecháčkové, Češi se zase předvedli, český nevkus..... To někoho fakt baví tohle říkat, když je sám Čech.
(Jinak polévka z kečupu atd, je mi jedno, scrapbook technika se mi nelíbí, párkový sprostý panáci a jedlý prsa se mi nelíbí a přijde mi to opravdu děsný, nahatý děti na zveřejňovaných fotkách jsou mi ukradený)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 20:32

Já si stojím za tím, že na mmb jako v každém jiném sekáči se dají najít skvělé kousky za příznivou cenu. Jak jsem psala jinde, pro mě není problém utratit naráz pár tisíc v IKKS nakoupením oblečků pro dceru, ale dojet se dvěma dětmi do jejich nejbližšího obchodu už problém je - a na mmb jsem už několikrát pár módních kousků sehnala. Sice z lonské kolekce ale to je mně úplně jedno, tříletá dcera tomu fakt nerozumí. A spousta mamin na MD které mají známé případně půlku rodiny v zahraničí si přivydělávají tím, že zprostředkovávají dovoz nových věcí za lepší ceny než u nás. Jedná se většinou o značky NEXT, GEORGE nebo MOTHERCARE, které se sice někomu mohou zdát tuctové,ale dítě tam vkusně obléknete bez toho abyste strávila půlku dne v OC.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 20:33

Loca: to je fakt něco, to je horší než ty nahatý děcka :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 20:52

Ach ta matematika. :) Ádo, Vy jste ďábel!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 20:52

Musím souhlasit s Musím… Pláč Čechů nad tím, jací že jsou Češi hrozní, pravděpodobně mnohem horší než jiné národnosti, čili oblíbené české sebemrskačství, považuji rovněž za nevkusné…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 21:12

Některé fotografie nahých dětí považuji nevkusné, jiné ne. Ty představy o tom, že dětem z fotografií hrozí nebezpečí ze strany pedofilů, mi připadají poněkud paranoidní. Vždyť snad ani ta nejtupější matka nezveřejňuje u fotek jména a adresy, nebo ano…?
Námitka, že dítě si nemůže rozhodnout o tom, zda jeho podoba bude či nebude zvěřejněna, to snad by se chápat dalo, ale jen s mimořádným úsilím a zas mi to připomíná paranoiu… :) Většina lidí chodí na veřejnost s odhaleným obličejem, kdejaká mateřská školka má na svých stránkách skupinové fotografie dětí, pravděpodobnost, že by některé dítě právě kvůli takové fotografii mohlo dojít k úhoně, mi přijde nepatrná až zcela vyloučená.
Navíc podoba malých dětí se rychle mění, za pár let už člověka na fotografii z batolecího a předškolního věku pozná jen málokdo…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 21:18

Muj komentar asi neprosel schvalenim, tak jeste jednou pro Lolu, pani Alenu a ostatni: skutecne me nepoburuje slovo snazilka. Prijde mi mile, jaksi povzbudive a na rozdil od mimisku, manzu a po-o i spravne cesky vytvorene. Jsem na cestinu dost citliva, ale na nem mi nic nevadi: kdo se snazi, je proste snazilka. To slovo samo o sobe prece nijak nesouvisi s tou trochu slepici komunitou a la Mimibazar a Modry konik, tak proc delate kratke spojeni s vystavovanim intimit na internetu? Ja na tyhle servery nechodim, ale snazilku pouzivam. Kdyz nemuzete nekolik let pocit, ptaji se vas kamaradky a pribuzne ucastne, co je ‚noveho‘. Nejjednodussi je odpovidat, ze jste porad snazilka. Tj. ze se zatim nedari, ale ze to nevzdavate. Mozna az se s timhle problemem setkate u nekoho, kdo je Vam blizky, taky zacnete hledat nezne a pritom vystizne slovo, kterym by se dala popsat osoba v tehle situaci.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 21:30

Jděte do zadku i se snažilkama a podobným sinstvem z mimibizaru!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 21:31

Díky Adě za zajímavý článek,módní peklo mám ráda,a to co jsem viděla na MMB to je fakt síla,hlavně ty fotky dětí.Jak to tam ty matky můžou dát?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 21:54

Ta diskuse na Okounu a Minibazar jsou fascinující… Na druhou stranu, to zdejší rozhorlení, tak potřeba se v diskusi pohoršit, distancovat, dát najevo rozhořčení, pohrdání a ohlásit, že můj vkus a stravování jsou bez chybičky, to mi přijde zajímavé skoro srovnatelně… :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 21:55

Mimibazar, ne mini…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 21:56

Ano, něco je nevkusné,něco nevhodné, kýčovité, méně chutné atd atd…Ale at to čtu , kolikrát chci, kterými směry chci, prohlížím Mimibazar křížem krážem - pořád v tom vidím jen odpornou českou/lidskou netolerantnost…posmívání se , ukazování prstem, jak jsou lidé k sobě hnusní…že si někdo vyrábí vánoční věnce z odličovacích tamponů - A NO A CO JAKO?????? ..nechápu…žít a nechat žít..když z toho má někdo radost, když to někomu chutná…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 21:59

Mmb Hruza: Četla jste diskuzi pod Čeňulkou? Bože!!!

http://www.mimibazar.cz/…nne_foto.php?…

už ty ikonky…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 22:01

Musím, Anna: souhlasím, už jsem to chtěla napsat dřív. My nejsme mimořádně nevkusný národ. Ty hnusy z MMB by se daly najít na jakémkoliv webu podobného ražení, včetně babytalku - kdybychom uměly konkrétní jazyk natolik, aby se nám nad tím udělalo špatně. A několik hrůz, na které tu byl odkaz, jsou přímo západní nebo orientální provenience.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 22:02

ach jak jsou všichni najednou mistry v kuchyni, jak by najednou nikdo nevzal do huby eidam, jak jsou všichni v jedné vteřině náhle rodiči na úrovni,jak by si nikdo nikdy ani nepostavil doma židli ke stolu bez bytového architekta, jak nikdo nikdy nic .......já jen zírám v jaké úžasné a uvědomělé společnosti já žiju…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 22:12

Sirael: Máte pravdu. Je to jenom setkání s jiným vesmírem. Vyvolalo to šok. Stačilo…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 22:13

fakt jak stádo hyen, jak typické- odraz dnešního světa…mmch ted jsem věnovala cca deset minut pročítání antimimibazarové diskuze na okounu - promiňte, ale má snad někdo pocit, že tam to má úroveň ??????? :)))))))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 22:16

Anno, možná že byste si měla přečíst Úmluvu o právech dítěte, když se tady oháníte tou paranoiou. Mnohokrát policie upozorňovala, aby rodiče nedávali na net fotky svých nahých dětí. V NSR je zakázáno fotit nahé děti na plážích. Myslíte, že je to jen buzerace? Jak by Vám bylo, kdyby se fotka Vašeho dítěte objevila na nějakém pedofilním fóru . Chování žen na MMB i jinde těmhle lidem nahrává, dostanou se bez problému k materiálům, které by jinak těžko pořídili a hlavně zadarmo !


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 22:19

Kolasice - mě to nešokovalo, mě šokují v životě a na lidech mnohem jiné věci, než že si někdo sesmolí s párků panáčka i s penisem…jsou to malichernosti, které já přecházím s tolerantním úsměvem…

Parwi Nawari
353 příspěvků 15.7.12 19:18

Když už tak z párků (z koho čeho), z podobných hrubek mě bolí oči…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 22:20

Jo klidně budu hyena. Olejový eidam nejím, s nahatými dětmi nesouhlasím, scrap považuji za nevkus a dokonce jsem tak namyšlená, že na byt ani architekta nepotřebuji, abych ho neprasila podobně nechutnými výtvory jako jsou knižní dekorace. Já jsem vůbec zlý človíček, ale jelikož nejsem šeredná, sluníčkovou dušičku nepotřebuji, tudíž mohu být hyenou. A nikdo s tím nic nenadělá :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 22:24

SIM a proč vás to tak žere??? Mám dvě děti, a nahé si je nefotím, natož abych je tak zveřejnovala, takže váš dotaz jak by mi bylo , kdyby se foto mého dítěte objevila tam a tam je bezpředmětný…váš problém to není - je to problém a hloupost té které matky…každá z nich má snad svoji zodpovědnost a svůj rozum či nerozum …( samozřejmě, že mi to taky nepřipadá ok- ale jsou plnoleté)…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 22:26

Nepřipomínají Vám uživatelky mimibazaru stepfordské paničky ?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 22:31

ander: Tam nebyly ošklivý, ne?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 22:33

Anna> Ty představy o tom, že dětem z fotografií hrozí nebezpečí ze strany pedofilů, mi připadají poněkud paranoidní. Vždyť snad ani ta nejtupější matka nezveřejňuje u fotek jména a adresy, nebo ano…?
/ No tak když se jim nehnusí představa, že si nad fotkama její rozkošný holčičky třeba honí brko nějakej úchylák a představuje si, co by s tou maličkou dělal.. a vůbec jim to nevadí - dyť se vlastně nikomu nic neděje, tak je to asi normálka co. Hmmm. Vlastně tím ještě udělaj někomu radost, tak hurá do toho! Kristovanoho..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 22:33

Lara: Nebyly ale smyslem života bylo starat se o domácnost a manžela.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 22:34

..ještěže ta kokokokodárna na okounu je na vysoké úrovni…:))))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 22:38

„Padá na mě splín a je mi blbě.“ (Holy, Červený trpaslík).
Ty scrapbooky mi v mnoha případech připomínají parte. To (snad) spinkající miminko v botě pod rozcestníkem připomínajícím kříž na hrobě mě opravdu dojalo.
Je mi z toho všeho tak nějak na nic (a umocňuje to ten svařák, co jsem si udělala, aby mi nebyla zima).
Jímá mě nevolnost z představy, že si po milencově vyvrcholení snažím nacpat prsty (svými, nebo jeho?) jeho sémě co nejdál s nadějí, že toto je nejzaručenější recept, jak počít („Mami, kde se berou děti? Kde jsem sa vzal/a?“…??!!) Už jsem slyšela i o tom, že ženy dělají stojky, či stoj na hlavě, a partner je při tom podpírá, aby gravitace pomohla spermiím dosáhnout svého cíle. Nebylo by fajn vymyslet a na mimáči prodávat nějakou pomůcku? Představuju si to jako takovou umělou vagínu v kombinaci s pumpou, do které muž ejakuluje a zčerstva to do snažilky napumpuje.

Zaznělo tu, že výraz „manža“ je pro muže ponižující. Pro mě nepochybně ano. Ale ty ženy neponižují jen své muže. Ale i své děti vystavováním jejich intimních partií umazaných exkrementy. Ale hlavně ponižují samy sebe. Ať se vrátíme k oblečení, módě a stylu: navléknou se do džínotrikobundotreko uniformy, protože je to na mateřské nejjednodušší a nejpohodlnější, na hlavě udělají květák. Taky se zabývají „vařením“ blafů, protože na nic jiného nemají čas a peníze. Protože staré knedlíky, tatarka, kečup a hořčice nezůstaly bez účinku, proloží to dietou „zatýdenjsemzhubladesetkiložranímpufovanérýře“. Zničí několik knih či vzácných starožitných předmětů k tomu, aby vytvořily hnus, co dostanou u pana Nguyen za pár šupů (ale za ty přece pořídí dvě večeře,ne). Jsou uhnané, nasrané, na netu rozněžnělé a rozpatlané, protože si kompenzují svůj život na h… Manža už na to nemá žaludek, a tak hledá rozptýlení u nějaké bezstarostné sexí smaženky v kurvím kroji…

Je mi z toho fakt zle.
Je to naprostá degradace člověka. Otřáslo to mou vírou v to, že každý člověk má svou důstojnost a ať už je jakýkoliv, je třeba mít úctu k jeho individualitě a lidství. Jak můžu mít úctu k takovým lidem, když oni sami ji k sobě nemají?

Ano, ten módní hnus v ulicích je pouze symptomem naprosté neúcty k sobě a k lidské bytosti obecně, projevující se v mnoha aspektech života a na mimáči v uvedených případech v celé své obludnosti.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 22:39

…je to jejich blbost- těch matek, ne??… budete snad za někoho trpět ??? pochybuji…
LARA - víš, taky nevypadám zrovna špatně, akorát to nemám obyčejně potřebuju zmiňovat..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 22:39

Existují vůbec pedofilní fóra? Mám za to, že takové věci se policie snaží potírat.
Já ale měla spíš na mysli zveřejňování veškerých fotografií dětí. Některé dámy se tu rozhořčovaly a tvrdily, že fotografie svých dětí zásadně nezveřejňují.
Já také nezveřejňuji, jelikož syn je už dospělý a pohledné, zcela neodolatelné batole byl v době předinternetové. Kdyby byl batole dnes, je možné, že bych nějakou tu fotografii, se vší pravděpodobností v oděvu, zveřejnila, abych svět o jeho půvaby neochudila… :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 22:42

Ander: Obávám se, že jim je i ten manžel už nakonec lhostejný, že čekají jen na ty tleskající smajlíky. Manžel už bude nežádoucí. Co kdyby nedej bože chtěl, aby byly hezké, zábavné nebo dokonce ten odporný sex :D Ale jo, je fakt, že ony se tak možná vidí, jako vzorné ženušky a maminky. Asi záleží na úhlu pohledu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 22:43

VÍTE, co je lepší než dbát vlastní rady :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 22:44

..snad ta rozhořčená dáma nejsem já…občas fotky svých samozřejmě nejúžasnějších dětí zveřejním , ale pouze takové, u kterých jsem si jista, že by mi nevadilo - a ani jednou jim- že je uvidí třeba i celá planeta…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 22:47

LARA , dovolím si vás citovat - .." obávám se , že JIM je i ten…že ONY…" - můžu se , prosím,zeptat o kom vlastně mluvíte???? Kdo jsou ONY ????


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 22:53

ONY…? To je přece jasné, Sirael.
Ony, ty hrozné, ošklivé, hloupé a bez vkusu, od kterých se Lara tak diametrálně liší, nad které vyniká a nemá s nimi nic společného… :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 22:55

Přesně tak Anno, já mám chloupky, fleky, žeru mršiny a směji se.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 22:57

Lara: Tak ony dělají vše pro blaho rodiny a domácnosti a nejsou schopny udělat krok stranou a vidět, že to všechno nemusí být tak skvělé. A nemůžou si připustit sebemenší kritiku z okolí. Zbortil by se jejich sluníčkový svět. Ale nechci se pouštět do psychohrátek.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 23:01

Ander: Mě by ti jejich manžové ale fakt docela zajímali. Jestli jim to vyhovuje nebo to tiše trpí. Vážně jsem zvědavá, ale asi se to nedozvím.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 23:02

Anno spíš si představte, ze jste tím dítetem s vystrceným zadkem z clanku-mimibizar že je vám třeba 13 let a ve třídě to máte celkem v pohodě. pak jednoho dne vaši spolužáci objeví vaši fotku, kde poznali, ze se jedna o vas (je milion zpusobu, jak na to nahodou prijit-jako ze poznali vas obyvak, nebo je maminka na serveru podepsana a vy jste zrovna na potvoru jedinacek atd.), je jedno, jak je to nepradvepodobne, proste vy mate tu smulu a vasi spoluazci vas najdou. A se socialnim klidem se muzete rozloucit, staci, aby se mezi spoluzaky nasel jediny blbecek, co se vam bude posmivat, treba si vasi fotku i vytiskne a nekde ju nalepi a popise, zkrátka co se detské zlomyslnosti tyka, mám predstavivost velkou, zname to asi vsichni… verim, ze pro díte, ktere tohle zazije to musi byt peklo.moji zname naprikald vadi zverejneni jakekoli jeji detske fotky, jen proto, ze se za ne stydi. u ni mi to vzdycky pripadalo jako docela prehnane, ale chapu to, kazdy to respektuje. to, ze matkam samotným nevadi, ze si fotky jejich deti muze stahnout kdejaky clovek neznamena, ze to jednou nebude vadit samotným detem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 23:06

Lara: Manželům to asi vyhovuje. Kdo by chtěl emancipovanou kariéristku, která po porodu hodí dítě stranou a jde dělat byznys :))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 23:06

LARA a co vám dává právo se nad někoho povyšovat ? úžasná vlastnost…

Já jen , že kolem nás je tolik věcí o kterých my se mělo či mohlo psát, že pohoršovat se nad tím, že si někdo maže knedlík kečupem mi silně připomíná jednu velmi se nudící důchodkyni ve vedlejším vchodě…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 23:28

Fetišismus na Okounovi je super! A Maxim taky nezklamal - všude ti smajlíci kolem.
Miluju ten pocit, když mi něco přijde megatrapné, hloupé, či úchylné a pak najednou objevím jednoho či více lidí (v tomto případě opravdu hoooodne lidí), kteří to cítí podobně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 23:31

Jo a taky mě baví číst ty příspěvky na super mňamky, které se hemží pravopisnými chybami, překlepy, špatným hláskováním jakékoli trochu exotické ingredience.. Když to člověk bere jako vtip, tak je to fakt dobrý.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 23:36

:) Já nepotřebuji dostávat povolení na to, abych směla říct, že císař je nahý. Je to mé právo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 23:39

Vy by jste neřekla , že císař je nahý. Vy by jste řekla, že jste nahatější…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 23:44

:D Já nevydávám nahotu za oděv ani naopak. Ale obecně, co řeknu si zase tak moc dopředu neplánuji. Určitě na to nemám pětiletky, takže nevím, co řeknu až zase nějakého císaře díky Adě uvidím. Nechte se překvapit, zda budu nahatější.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 23:46

Ale upřímně jste mne rozesmála.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 23:57

Evidentně jste mne nepochopila, a proto jste na oplátku upřímně rozesmála zase vy mne…:) Mmch mě už hned tak něco nepřekvapí. Ani přehnaně sebevědomé dámy a už vůbec ne recepty z MMB. Jsou to malichernosti.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.11 00:23

Ale pochopila. Chtěla jsem se jen vyhnout obvyklým klišé. Tak hlavně, že máte také smysl pro humor. Vypadala jste poněkud rozčíleně :D Já věřím, že ženy z MMB se umějí hájit samy, když jdou na promenádu s eidamem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.11 00:45

Sirael, proč mě to žere? Protože těch dětí se nikdo neptal. Rodiče v návalu čehosi, neodvažuju se říct rodičovské lásky je vláčí internetem místo aby je chránili. Podle mě jsou tyhle fotky ponižující a na hraně zákona.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.11 00:54

Sim: Souhlasím. Někomu prostě není stav společnosti lhostejný a není na tom nic špatného.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.11 02:00

Ach jo. Tak text dopřeložen, Sirael nic. škoda. Samozřejmě, že „bysem“ takovou hovadinu vykřikovala leda tak v úděsu ze série dalších takových blbek s „mimísky“. To je jak když jsme si s kamarádkou vystřelily z jednoho hluponě a on si pak chudák myslel, že jej chceme. Jen si říkám, zda ta Vaše hovadina je záměr, nebo kouzlo nechtěného.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.11 04:16

Uršula: Tak to vás doma učili blbě :-))

Aneb pokud neumím udělat řízek, nemůže kritizovat, že je špatnej. To je mi teda logika. Ach!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.11 07:59

Olma napsala: Kdyz nemuzete nekolik let pocit, ptaji se vas kamaradky a pribuzne ucastne, co je ‚noveho‘. Nejjednodussi je odpovidat, ze jste porad snazilka. Tj. ze se zatim nedari, ale ze to nevzdavate. Mozna az se s timhle problemem setkate u nekoho, kdo je Vam blizky, taky zacnete hledat nezne a pritom vystizne slovo, kterym by se dala popsat osoba v tehle situaci.

No, Olmo, ehm… víte … kamarádky a příbuzné se by se vyptávat neměly. Kamarádky a příbuzné by totiž měly být taktní.

Ačkoli mám jednu takovou kamarádku, stále nerozumím tomu, proč bych ji jako inteligentní, vzdělanou, krásnou a úspěšnou ženu měla degradovat na „snažilku“. Nemáte pocit, že zvlášť ode mě, jako matky dvou krásných zdravých dětí, by to bylo jen bezohledným sypáním soli do rány? Pro její rodinu, přátele a kolegy je stále Eva, protože její problémy s početím z ní neudělaly pouhý živý menstruační kalendář.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.11 08:51

Lolo: mate naprostou oravdu. O tom o cem pisete vim mnohem vice nez bych chtela ale i v tech nejtezsich chvilich jsem se snazila nerezignovat . Na sebe. Jsem vdecna, ze jsem zvykla hledat cesty a ne litovat se. Zivot je krasny ( mam krasnou praci, skvele lidi kolem sebe atd – bylo by toho hodne :-D ) i kdyz je obcas pekne hnusny. Nikdo nema vsechno. Osobne mam kamarady, kteri se neptaji. Protoze toto se tyka jen tech partneru a nikoho jineho. Opravdu nikoho jineho.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.11 09:34

Lilip: myslím, že jste to asi nepochopila úplně tak, jak to bylo myšleno… Ale to nevadí:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.11 09:38

Lilip: A nemějte strach, že byste byla nějak potrefená negativní reklamou zde na pekle. Troufám si říct, že 90procent lidí zde na mimibazaru nikdy nebylo, tudíž od nich ohrožení nehrozí. A ti kdo tam chodí, si to rozhodně nenechají rozmluvit jedním článkem a diskuzí pod ním… Ke zbytku jsem se už vyjádřila v předchozím příspěvku:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.11 09:42

Stále jsem nepochopila, proč se potřeba něžného vyjádření dá realizovat výhradně příšernými šišlavými patvary a hopkajícími smajlíky.
Slovo „snažilka“ mi připadá asi stejně něžné a roztomilé, jako kdyby dáma, která má problémy s nadýmáním, odpovídala těm, kdo se ptají co je nového, že je stále „prděnka“, protože čeština pro ten výraz nemá žádný něžný jednoslovný ekvivalent.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.11 10:37

Reaguji na diskusi, ne na článek. Připadla jsem si, že sedím u PC a za zády mám bandu šmíráku. Já chodím denně na MMB, používám zdrobněliny i smajlíky..

  1. MMB je určen pro „profesní skupinu“ maminek, kde zdrobněliny jsou jsou „profesní slang“ Z češtiny víme, že zdrobněliny jsou citově zabarvená slova a ta k této „profesi“ patří. A že je škála od nepoužívání až do nadužívání. Když tomu jevu nerozumím, tak se mu alespoň neposmívám a neodsuzuji to.
  1. Emotikony v diskusích nahrazují neverbální komunikaci - grimasy, povzdechy, úsměv. Diskuse na MMB nejsou oficiální mailová komunikace, je to kamarádská řeč..Já si ve smajlících na MMB libuji a tato diskuse mě naopak osvobodila k jejich většímu užívání.

Suma sumárum - diskuse na MMB jsou neoficiální, kamarádské prostředí a pro ty, kteří se sdílejí se svou bolestí, že nemohou otěhotnět, je to až intimní.
Posmívat se někomu, že o sobě řekne „snažilka“ a degradovat někoho, že píše emotikony a zdrobněliny, na „vykojený mozek“, mi připadne trochu úchylné.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.11 11:00

VLT: skvělé! Mně osobně slovo snažilka evokuje žákyni-šplhounku, takového Hujera „Trošku švestiček ze zahrádky…“


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.11 11:18

Aknela: nedalo mi to a překopírovala jsem jeden vzkaz z MMB…
„…všem muchlíčkovým mamynečkám, hobylkám, hubnulkám, bydlenkám, tehulkám, snažilkám, pivenkám, hulenkám a hijenkám přejíčkuju klidňoučkou pohodovou nocánku, slaďounké sníčky a veseloučké probuzeníčko a sluníčkový dníček…“

Vám tohle opravdu přijde normální????!!!!
všeho moc škodí-zlaté pravidlo č.1
A profesní slangy byly, jsou a budou ale mít zdrobnělý výraz pro vše co se hýbe-ježkovy voči… A kdybych byla chlap a moje manželka by mluvila o sexu jako o „tuleníčku“ (viz.článek) tak už by si holka se mnou nikdy nevrzla. Musíte to brát i z té druhé strany. Ne všechno kolem dětí je svatý.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.11 11:19

pro rejpaly-je to ironie-vím to:-) jde o jednotlivé výrazy, které se tam používají dnes a denně…a naštěstí nějaká rozumná žena tam snad prozřela:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.11 11:25

K tomu, proc vetsina Cechu nepochopi, co tu Ada pise a jsou z toho pohorseni ( a proto musi hned psat zaveru typu „stara panna“ „nema co na praci“)- je to tim, ze vetsina techto lidi nema potchy o tom, ze i moda se da nejakym zpusobem studovat, ze i pro oblikani kalhot a trik jsou urcita „kriteria“ A uz vubec nevedi, ze na modu mohou byt nejaci odbornici a mysli si, ze tomu rozumi sami nejlip, protoze „na tom prece nic neni“ Sama jsem nutricni terapeut a lidi se me ptaj, jak zhubnout neco jim o tom povi a zacnou mi tlachat o tom ze to tak neni, ze je prece „vseobecne znamo, ze to je jinak“ a pod. Proste si lide o takovych beznych vecech (jako je moda, jidlo apod…) mysli, ze to zvladnou v pohode sami, ze na to odbornici nejsou potreba a hlavne odborniky neuznavaji. A tak misto toho aby se poucili a uznali, ze tomu asi fakt tolik nerozumi, budou delat ty nejchytrejsi a vas radsi nazvou „hezkymi“ prezdivkami. Lidi (hlavne Cesi) by meli pochopit, ze ne vsemu rozumi a hlavne ze kdyz tomu nerozumi, tak to nemaj hned shazovat!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.11 11:38

Nic, přátelíčkové, já utíkáčkuju na obídeček protože tady na peklíčku už se to trochu zvrhlánkovalo a já mám hladík jako vlček. A papů do bříška je mocinky důležitý, abych dobře rostlánkovala. Takže se tu mějánkujte a mějte supr čupr sobotní deniček.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.11 11:42

Foxik: To co píšete je pravda a nejhorší je to s jídlem, protože jde i o zdraví. Jakoby bylo špatné stravování pomalu normou. Rozčiluje mě, že kdejaký blb si může otevřít restauraci a podávat náhražky a blafy. Někdy se dívám na pořady pana Polreicha. Jasně je to show. Ale fascinuje mě sebevědomí některých provozovatelů a kuchařů. Přijde mi, že vyloženě hrají na rezignovanost lidí, že by někde mohli dostat kvalitu, nebo na zkaženost a nevkus v jídle a ještě se debilně usmívají, když jsou jim ty zhůvěřilosti vytýkány. Nevadí mi zaplatit vyšší sumu za jídlo, když je kvalitní. Ale on je to často předražený shit. A dost lidí na to evidentně přistupuje. Je to smutné.
Možná je to pro někoho pavlač povyšovat se v diskuzi na eidamové matky, ale myslím, že je potřeba, aby to tak bráno nebylo a bylo to chápáno jako nutnost ukázat, že něco není v pořádku, že to někdo vnímá a vidí a vadí mu to. Ono se totiž dost lidí neozve, právě proto, že se jim to zdá povýšené, ale pak jsou všude vystaveny jako norma právě tyto zhůvěřilosti, protože eidamové matky se zjevně nestydí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.11 11:45

zuzi2: ještě bys nás měla mocinky mucinkat milášku :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.11 11:50

Malvína: paráda, akorát že feministické hnutí v americké verzi prostě neexistuje. To pouze my neustále mentálně vytěžujeme Škvoreckého porevoluční objev, kterak feministky ovládly Ameriku. Spolu s harašením je to toho pána nehynoucí příspěvek k sebepotvrzení českých prosťáčků, jak to u nás dobře postaru funguje.
Nehlásím se ke všem proudům feminismu, ovšem zaostalost v povědomí o tom, co feminismus je (a není) mne uvádí v neustálý úžas.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.11 11:56

Alena Čechová: Já Vás mám strašně ráda. Doufám, že se jedou propracuji k tak dobré a výstižné argumentaci.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.11 12:41

Myslím si, že máme svobodu vyjadřování. Kdo chce, ať čte Módní peklo, kdo chce ať čte Mimibazar. Každému se líbí něco jiného, ale Peklo je prostě lepší! Ádo, směle do takový článků! Nemyslím si, že by se tito lidi chytli za nos, ale aspoň jsme my „normální“ pobavili…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.11 14:04

Náhodou, Mimibazar je skvělý - kde jinde můžete koupit chlapeckou bundu světového výrobce ‚KEEP AWAY FROM FIRE‘?
http://www.mimibazar.cz/foto.php?…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.11 14:15

to Zuzi 2 .. na druhou stranu na MMB chodí i jiná individua než maminky, to bych tipovala spíš na ně…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.11 14:16

KEEP AWAY FROM FIRE je neuvěřitelné. Ale opravdu to tam mají, dala jsem si vyhledat nabídky s touto proslulou značkou a vypadlo mi jich 15. Co takhle prodávajícím napsat dotaz, jesti je to opravdu originál značka KEEP AWAY FROM FIRE? Jsem zvědavá, co by odpověděli (ly).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.11 14:25

já tedy nemám moc možnsost porovnat, jestli ej to tu horši, nebo lepší a zda-li za to tedy může češství, ale dnešní příhoda mě zaskočila. Věším si tak prádlo na balkoně a jde kolem náš stary soused, komunista. a normálně se mi víceméně vysmál, že peru tolik prádla! při tom to bylo tak na jeden prumerny vešák a bylo to prádlo ze necelý týden. Jako nevím, ale jestli je to jenom v česku, že i z potřeby mít čisté oblečení každý den, někdo může udělat něco nestoudného a hodné vysmechu, tak se za to češství musím stydět taky…pokud je to tak všude, tak je to mezinárodní ostuda.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.11 15:01

Líbo, to bude zaručeně pravej orygynál!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.11 15:23

Panamo, asi bych na tvém místě opáčila, že nechceš smrdět (jako on). Někteří lidé jsou čuňata a myslí si, že vyprat tričko jednou za měsíc stačí. v horším případě, že je potřeba prádlo prát, až když je na něm viditelná skvrna. Takoví pak často nosí jedny spodky týden - a těm bych se zase vysmála já.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.11 15:36

pro VLT,Zuzi2,Aknela
přesně tohle jsem nazvala zblbnutím své starší dcery ale zdá se že hladina estrogenů se u ní vrací do normálu, nebo aspoň v mé přítomnosti omezila mimískování ,dělala jsem pokaždé příšerný ksicht:-).
pro Panama : za totáče jsem byla ve stejné situaci, sousedky se pravděpodobně obávaly že přetížím balkon a poškodím statiku paneláku. Na to jsem měla odpověď „jsme větší čuňata než vy“.
Všudypřítomná kontrola a počítání prádla na balkoně, jak já jsem ráda že už je ten socializmus v pr… no tam:-).
Ještě jsem si vzpomněla jak rozebíraly mou obrovskou spotřebu vody " ten můj se meje v práci a to stačí".


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.11 16:14

To Joop, no jasně jen zopakuju to, co všichni ostatní - Mám děti, nekrmím je hnusem, snažím se vařit zdravě a kvalitně a BÝT DOBRÁ MATKA, která je nebude učit SVÁDĚT SVOJI NESCHOPNOST A SITUACI NA OSTATNÍ howgh.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.11 16:18

to Liba a Zdena - kdyby to nebylo tak strašně trapné, tak je to vtipné. Snad poprvé v životě napíšu, že je mi někoho líto…Je mi té prodejkyně líto. Myslíte, že jí to ještě nikdo nenapsal?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.11 16:32

RenaLange..vidím minimální rozdíl mezi tím, rozebírat něčí spotřebu vody versus co kdo vaří doma a z čeho…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.11 17:02

Jo Soňo a ještě vynechte to debilní howgh a budete dokonalá. Fakt nechápu, kde se tahle prasečina vzala. Si tu hrajeme na indiánské babičky či co? Trapas.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.11 18:06

Děkuji za poklonu paní Nori, dokonalá bývám málokdy, o to více potěší, když si toho někdo všimne - srdíčkový smajlík pro Vás. (Jo app - přečtěte si nejdřív, na co svým příspěvkem reaguji, ano? Já si zas myslím, že je prasečina nezjistit si souvislosti a prskat jen tak zbůhdarma - ještě tleskající smajlík pro Vás - jo a .....sluníčkový den.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.11 19:02

Sirael: „rozdíl mezi tím, rozebírat něčí spotřebu vody versus co kdo vaří doma a z čeho…“

Ano, taky pokládám za vrcholně nevychované, obtěžovat už na pohled nechutnými blafy veřejnost.
Slušnej člověk, když už se mu něco podobnýho přihodí, to vyleje do záchoda - a nevyvěšuje to na internet.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.11 19:40

pro Sirael
Nejmenujete se Helena? připomínáte mi jednu spolužačku ze základní školy. Když člověk vytvořil něco nového a holky obdivovaly Helena loupla očima a prohodila něco hnusného…jen tak, mimochodem , potichu a slyšitelně,tak aby to zamrzelo.
Měla jsem tehdy po prváku VŠ, bylo září a já ještě u rodičů a koho nevidím u sámošky, omlácenou 3kodu stopět jedno cca dvouleté dítě a druhé menší ( tehdy jsem rozlišovala jen chodící - nechodící - velké (rozuměj školák).„Ahoj Heli“, těch pár let mezi tím zastřelo vše hnusné. „Co? joto seš ty,máš děti? " sjela mě Heli pohledem. Nemám, zavrtěla jsem hlavou. " A seš aspoň vdaná? " Nepřátelksý pohled. No nejsem…pokrčila jsem rameny. " Na co čekáš sim tě…“ sjela mě Heli opovržlivým pohledem.
Bylo mi to líto, zrovna jsem s nikým nechodila…
Po cca 25 letech kdy 2 z mých dětí studovaly v zahraničí a nejmladší dcera byla na střední zeptal se mě otec jestli si pamatuju Helenu…kdo by si nepamatoval? „…takové chudák, jeden byl ožrala,druhý ji bil,pak měla děcko s jedním co jí ani neplatí…takové chudák to je! A ani nemože zehnat prácu, s třema dětma…“ Joooo?
V tu dobu už jsem měla taky tři děti a postavený už druhý dům …když ale ona je Helena takové chudák !
Tak si říkám Sirael, nejste Helena, za svobodna So.....ová,taková věčně nas*aná?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.11 20:34

Ty předlořené recepty a domácí tvořeníčko byly opravdu hodny pekla, o tom žádná. Ale ten houf vždy vkusných a dokonalých žen v diskusi mi přijde opravdu neuvěřitelný.
Já se samozřejmě taky snažím vařit dětem dobře a zdravě, vést je k dobrému vkusu atd. … a přesto přiznám, že jednou za čas mám chuť na chleba obalený ve vajíčku, nevyčistím si večer zuby nebo jsem doma v teplákách. Zdá se ale, že zde jsou jen dva extrémy - zpustlé maminy z MMB a dokonalé vše zvládající ženy z MP :)
Anebo si jen někdo nechce něco přiznat?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.11 21:04

Já třeba jím samozřejmě i nezdravý věci, protože mi chutnaj, trávím děsnou dobu u počítače, společnost malejch dětí je mi nepříjemná a rozhodně ji nevyhledávám, takže o příkladný matce nemože bejt řeč. Nevim, čím vám to ale pomůže, když to tady někdo veřejně přizná. - No jasně, přeci tím, že pak budete moct odpovědět „tak drž pec a podivej se na sebe“ :-)) Jupí


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.11 21:11

Přiznání oceňuju. Nepomůže mi to samozřejmě v ničem, jen se mi tyto ženy stanou jaksi reálnějšími a sympatičtějšími. Věrohodnějšími, to je to správné slovo. Co mi pomůže, jsou Adiny články ohledně odívání:)
Mrkněte třeba sem:
http://www.cuketka.cz/forum/topic.php?…
A to je, prosím, na Cuketkovi!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.11 21:13

Nic takového říkat nechci, nepatřím k potrefeným husám, neb MMB nenavštěvuji. Ale ani neoceňuji nafrněné příspěvky neomylných žen postrádající kapku smyslu pro humor.
Mimochodem, hezká diskuse o guilty pleasure v jídle (ano, na webu pana Cuketky!) - hledejte pod „jídelní hříchy“


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.11 21:26

Výživná diskuze na tom fóru, se mi líbí! Nejlepší byly ty zabijačkové prasárny typu aorta :-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.11 22:52

Ado,
palec nahoru zejména za výrokovou logiku :) Kdyby holt někteří lidé při té ošklivé matematice, která přece nikomu nejde, dávali alespoň trochu pozor, neměli by pak problém s chápáním psaného textu........Mimochodem, je to dobrý argument proti tezím o tom, jak matematiku člověk v reálném životě vůbec nevyužije......Minimálně výroková logika se evidentně hodí ;) Díky moc, Ado


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.11 23:32

MMB je takové Aukro zaměřené na těhotenství, mimina a školní věk dětí - spíš ten mladší. Využila jsem jej k prodeji hraček, oblečení a pod. po svých dětech. Občas tam něco koupím, ať už u prodejců nebo „nehvězd“ ale značka oblečení: Keep Away From Fire mne tedy rozsekla :-))

Diskusí se tam neúčastním, fotky dětí nevkládám a pro recepty si chodím na renomované servery!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.11 23:38

No, diskuse je tu dlouhá, já si myslím kdo čte MP ví, o co jde, kdo sem nakoukl je zřejmě mimo mísu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.11 00:17

Heretical: ale ty příspěvky nejsou nafrněné. Je přece obrovský rozdíl mezi guilty pleasure (což znamená někdy, občas) a téměř denním vařením šlichet. To, co kdysi moje babička dávala jako zbytky prasatům, kočkám nebo házela slepicím, se zde poleje kečupem, smíchá s worchestrovkou, obalí v trojobale a ještě se tomu blivajzu říká mňamka, ňamina nebo bezva papáníčko.
Každý přece někdy ujede - taky si občas v odrbaných teplákách, neučesaná, nenamalovaná sednu s krabicí zmrzliny a šlehačkou ve spreji na zem před telku a hltám nějakou slaďárnu. Ale nevydávám to za standard a rozhodně u toho nepoužívám infantilní slovník.
Mimochodem: ta žena, co tak ráda przní knihy, si ty ostatní v knihovně obalila všechny do bílého balícího papíru, aby jí ty mrchy nenarušovaly barevné ladění obýváku. viz: http://www.mimibazar.cz/…nne_foto.php?…
A v okamžiku, kdy jedna dáma například zcela vážně píše, že aby měla zdravý řízek, tak ho po usmažení strčí pod teplou vodu a pak vysuší ubrouskem… na to už nemám slov.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.11 00:36

Mimoto, dival se nekdo i na ikonky? http://www.mimibazar.cz/bazar.php?…
Divala jsem se na zde odkazovanou diskuzi a nejdriv jsem si myslela, ze jde jen o opticky klam zpusobeny malym displejem…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.11 00:37

A ještě jedno snad ne moc OT: už jsem četla, že v právních přích se běžně používají jako usvědčující důkazy fotky z Facebooku. Až bude takový typický MMB-manža stát u soudu za obzvláště brutální ubití manželky a bude mít výpis jejích postů z mimibazaru (i se všemi těmi smajlíky), musí ho osvobodit i ty největší feministky.
Aneb jak praví staré německé přísloví: Ďábel se skrývá v maličkostech.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.11 02:47

Klidně se zařadím jako máma dvou dětí do „vašeho“ zástupu blbek, jak tady párkrát padlo. I když nemám registraci na mimibazaru. Jen proto , že mám ráda lidi, že chápu, že si někdo myslí, že obalený knedlík může někomu chutnat, jen proto, že si myslím, že lidi by se neměli pohoršovat nad takovými maličkostmi…(ne, nelíbí se mi fotky nahých dětí a ke scrapbooku nebo jak to je, a jeho tvořitelkám mám úctu, jako ke všemu co neumím a někdo jiný ano.)…To není vůbec špatný web, má me určité sympatie, ale pokrytectví , které zde vyvěrá na povrch mě velmi mrzí…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.11 04:52

No, a máme zde opět další howgh.

Všímejte si toho. Karl May nemá ponětí, co v českém národě zasel…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.11 07:58

Pokud jde o mě, je mi srdečně fuk, zda mé spoludiskutérky, odsuzující MMB, mají dokonalý vkus, či zda si uvědomují, že by ho mít měly. O TO UVĚDOMĚNÍ TOTIŽ JDE! Není hrůza, že někdo smaží knedlík v trojobalu, hrůza je, že to dav aplaudujících dam pokládá za ohromný nápad a hodlají to napodobovat. Že se z hnusu stává norma. Hodně z nás má jistou stupnici hodnot, ale hodně prostě nedostalo tu výchovu, nebo jsou příliš mladé či nejisté, takže začnou žumpu pokládat za normální místo k bydlení. Za záchranu těchto duší Adu chválím, ne za to, že se tu zasmějeme něčemu, čemu jsme se smály vždy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.11 08:30

mě zas tak nepřekvapuje, že je tu tolik diskutující-podle vás skoro se svatouškovským přístupem ke všemu. Tohle je totiž blog, kde se řeší lidské-převážně módní nešvary. Takže to samozřejmě přitahuje určitou skupinu lidí. Stejně jako pod článkem z blesku se najde zase jiná skupina lidí a pod články z mimibazaru zase jiná. Ada je hodně chytrá žena a její články přitahují k pozitivním reakcím lidi, kteří s ni souhlasí, nebo mají podobný náhled na věc, negativní komentáře zase lidi, co podopbný názor nemají ani zdaleka. A málokdo chce sdílet svůj komentář ve smyslu- nemám na to žádný názor, nepřijde mi to téma zajímavé. Jistěže komentáře tady nejsou průřezem české společnosti. je to průřez lidí, kteří z větší časti-se zajímají o módu, nebo vůbec o to, jak se oblékají lidé, pak je tu skupina lidí, co se přijdou podívat ze zvědavosti, že o tomhle blogu slyšeli, sorta trolů, kteří se najdou všude a pak samozřejmě nakrknutá skupina, o které článek pojednává, nebo si to ta skupina alespon myslí (viz mimibizar.kdy některé maminky, ač nevaří blafy a nefotí nahaté děti, nedělají přisprostlé dorty a neničí knihy, měly pocit, že ten článek se naváží i do nich) A není divu, že lidi, kteří mají s Adou podobný alepson náhled na svet, v mnoha případech krome módy se zajimaji i o to, co ji, jak se chovají ke knihám a přistupují k výchove dětí-at uz je mají, nebo nemají- zodpovědně, protože samozřejme hlavně inteligentní člověk, který se zajímá i o lidi, ve svém okolí a dohlédne dál než na špičku svého nosu ví, jak je i to důstojné oblékání důležité. Protože všimněte si, že Ada tu nikdy neřešila, co je in, co je out, ale hlavně to, jakou mírou slušnosti vůči ostatním lidem vyfocené objekty disponují. protože člověk, který nechá svůj zadek vystrčený na všechny směry-s úsměvěm, že je to jeho svatá osobní věc a nikomu by do toho být nic nemělo-je ten největší sobec a hulvát. oblečení je zkrátka komunikační prvek. Stejně jako někteří lidé nosí dredy, jamaijské obečení a mají potisky boba marleyeho, vysílají ostatním signál o tom, co je zajímá a jaký mají přístup k životu, strejne tak to, že máte vytahané tričko, tesné minibokovky a špinavé tenisky-vysílá signál- jemi všechno fuk. když takhle někdo zanedbavá svůj vzhled, odradí mě to s navazáním kontaktu s ním, jelikož už na první pohled mi dává najevo, že se s ním minimálně v jedné věci neshodnu. a to v tom, že být slušně oblečen je minimální lidská slusnost, v mém případě je to i radost a konícek.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.11 09:21

pro Zdenu:
OT - „Trik“ s opláchnutím usmaženého řízku ve vodě používají lidé držící (krátkodobě i celoživotně) jaterní dietu. A i já jsem byla za tento tip - v době, kdy jsem se léčila s mononukleózou - ráda.
Je jednoduché něco odsoudit a nevidět další souvislosti.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.11 09:51

Lasičko- já mononukleózu měla taky a teda myslet si, že opláchnutím v řízku ve vodě je z něja rázem dietní, tedy netučná záležitost je s prominutím hloupé. Nemluvě o tom, že to pak musím chutnat divne, když je to pak oslizlé.Všechen ten tuk je stejně nasáknutý v obalu, když mám jaterní dietu, tak zkrátka nesmažím, ale koneckonců ať se každý ke svým játrům chová, jak sám uzná za vhodné. Já jsem například ráda, že jsem měla mononukleozu, i když mi to způsobilo různé zdravotní obtíže, protože mě to právě naučilo vařit netučně a stravuji se tak dodneška. cca 5let. A víte co? když u jsem někde s rodinou v restauraci, kde si tedy musím něco dát(jinak v restauracích, kvůli nedostatku opravdu zdravych věcí a hlavně neochotě personálu připravit mi jen ty blbé vařené brambory bez másla-asi si kuchař myslí, že to ta kráva nepozná-nejím vůbec)je to jídlo vždycky trochu mastné a už mi to tak vůbec nechutná. Vím, že v tuku se chutě jakoby uvolňují, ale pro mě už dávno ne, jak je to mastné, jediné, co cítím je pachut toho tuku a z jídla nemám nic. Například včera jsem se zamilovala do kopru. Upekli jsem si k obědu Hranolky-z červených brambor, podusili květák a z měkkého tvarohu-0,5% jsem si udělala dresing-přidala jsem menší lšičku soli-nesmi se to přehnat!- a velké množství čerstvého kopru- výborné! Někdy místo kopru přidám čerstvou petrželku, nebo pažitku a je to znamenité! jednoduchá, při tom tak úžasná chuť! nebo je velmi dobré smíchat bílý jogurt se šťávou z citronu, záleží, jak moc to chcete kyselé- já tam klidne vymáčknu půlku z jednoho citronu(do jogurtu o váze 125g) a trosku dosolím a je to vnikající. zkrátka mám trochu puritánké chuťové bunky. Nepotřebují mnoho, ale musí to být čerstvé!http://pospechova.blog.ihned.cz/c1-52932080-restartujme-svoji-chut


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.11 09:51

Lasička: to jsem nevěděla, děkuji. Na mou obhajobu uvádím, že to bylo také podáno bez jakéhokoliv vysvětlení. V době, kdy jsem to psala, se mi už míhaly mžitky před očima z ‚čín‘ z točeňáků, pokynů ‚ochuť vegetou nebo podravkou‘, gothajů a juniorů. Jakoby použití skutečného koření nebo slušné uzeniny, opravdových bylinek bylo zakázáno nějakým nepsaným pravidlem.
Ale také uznám, že jsem tam našla i pár velice dobrých receptů, které pravidelně používám.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.11 09:57

Tulpa: fakt díky za zpříjemnění snídaně pohledem na zázrak zrození. Příště prosím varování, protože mi to nějak zadrhlo v krku. Nechci si příště zaneřádit klávesnici.

Lasička: to si děláš srandu? Dietní řízek? Není lepší si dát maso bez trojobalu, než podstatu řízku naprosto zničit a udělat z toho blivajz? To si nedokážeme představit, že se dá jíst i něco jiného, než řízek? Tos tomu teda nasadila korunu.

Ale teď už chápu, že potrefené, které se nám sem přijdou rozčílit, prostě nepochopí, o čem je řeč. Jsou prostě najednou v jiném světě. Tak jako my jsme se ocitli v jiné dimenzi nahlédnutím na MMB.

hedvika
275 příspěvků 16.10.11 10:00

lasičko, můj komentář čeká a schválení, tak jen ve zkratce napisu znova, co se mělo týkat vašeho příspěvku- mononukleozu jsem mela taky, ale tím, že smažený řízek opláchnete ve vodě ho příliš tuku nezbavíte, vetšina zůstane v trojobalu! Za rady jak udelat z tucné veci méne tucnou. jako radu pro nemocneho cloveka-by se melo strílet, vase játra i z toho opláchnutého řízku musela mít šok!

Eset
127 příspěvků 16.10.11 10:16

Já doufám, že velká odezva na Adin článek bude dobrá minimálně v tom, že matky na mimibazaru přestanou veřejně vystavovat fotky svých nahých „mimísků“, když je tak snadno může doma mít pomalu celý národ a jako bonus se možná i zamyslí nad tím, co jim podávají k jídlu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.11 10:31

Nori, Honza: howgh sa bezne pouziva v internetovych diskusiach v zmysle dohovoril som… http://www.urbandictionary.com/define.php?…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.11 10:35

A nejsou na jaterní dietu náhodou jiné recepty, než oplachovat řízek? Nejde jenom o tuk, jde o samotné smažení, které zatěžuje organismus!!!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.11 11:43

Lolo, ale me nevadi, kdyz se me mi blizci na tyhle veci zeptaji. Prislo by mi divne, kdybychom o tomhle treba s mamou nebo svagrovou zaryte mlcely, mame zdrave a fungujici rodinne vztahy, tak mluvime o vsem. A i kdyby mi to vadilo, rada, ze lidi ‚by se nemeli ptat‘ je k nicemu… lidi by taky by nemeli krast a zahybat a prejidat se, a presto to delaji. Pointou je, jak jim odpovedet, a ja termin ‚snazeni se‘ v tomto kontextu pouzivam. Nenutim Vas to delat taky, vsimnete si. Jen konstatuji, jak je to u me a ze na tom slove zadnou vadu neshledavam. Neni to neartikulovany skrek, neni to zkomolenina, je to spravne cesky vytvorene slovo. Nevidim duvod se nad nim ofrnovat.

katango
1356 příspěvků 16.10.11 12:08

Dámy, co se snažíte otěhotnět, nepropadejte panice! dělejte pro to všechno, ale nemyslete na to. Léčila jsem se pro neplodnost deset let. Několik let jsem si každé ráno měřila bazální teplotu (měří se ve vagíně), žrala prášky, prodělala bolestivá vyšetření a cvičila podle paní Mojžíšové a pak jsem si pořídila kočku a citově se upnula na ni a bylo hotovo. Děti mám dvě. btw omlouvám se za OT.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.11 12:44

Katango: dik :-D,ale po 8 letech je panika ta tam! Mam skveleho partnera, skvele vztahy v rodine,kocku, psa,bydleni, super praci, kamarady/ky jsem omezila na ty co za to stoji,cestuji, uzivam si sveho satniku :-D, dobreho jidla, stale se vzdelavam a pokud nebude biologicke dite, tak adoptovane. Proste ziju! A mam se moc fajn!
PS: diky tomu jsem se naucila zvladat v zivote vse s klidem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.11 12:45

TO Renalange - to nemusí být vaše Helenka, divila byste se kolik takových Helenek (jo hnusných, zlých a závistivých) po světě běhá, ani je nepoznáte - máte štěstí, že na Vás taková Helenka svýma dlouhýma prstíčkama nedosáhla - já jsem měla taky svoji Helenku, co měla prstíčky velmi dlouhé - dlouho jsem se z toho otřepávala (trochu aby to bylo k tématu - mám pocit, že konkrétně na MMB je koncentrace Helenek ještě o něco vyšší).

To Honza - co na to říct - abyste se nepo…Nechápu co Vás na slově, které jsem použila poprvé po dvou letech v diskusi může tak vytáčet?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.11 12:47

TO HH, dík za obranu, příště přijde na řadu WTF?, MMCH, a BTW a nakonec uživatelé jako takoví…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.11 13:10

Omlouvám se za tapetování, ale příspěvek Baby Jagy ze 14.10 10:10 hod. doporučuji přešíst si všem, kdo se zde na diskusi vyskytli - síla a pravda. Naučme se odolávat tomu nevkusu, malosti a agresivitě všedního dne. Ze svých zkušeností vím,že ti nejagresivnější a nejukdákanější lidé mají skutečně komplexy jak mrakodrapy. Nenechte se jimi umlátit. Mějte rádi sebe, rodinu, život a dobrý vkus a braňte je za všech okolností.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.11 13:11

Souhlasím se Sibylou: „Není hrůza, že někdo smaží knedlík v trojobalu, hrůza je, že to dav aplaudujících dam pokládá za ohromný nápad a hodlají to napodobovat. Že se z hnusu stává norma.“
A dodala bych, že místo co by MMB frekventantky vlítly hromadně na Peklo, aby zde přítomným vysvětlily, jak jsou povrchní, měly by se spíš chytit za nos a být za Peklo vděčný. Evidentně neměly matku ani babičku, která by je naučila normálně vařit a dala jim základy trochu lidskýho vkusu… tak aspoň tady se můžou naučit, že kýč a blaf NENÍ norma.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.11 13:17

Po přečtení článku jsem dala na doporučení nakouknout i na diskuze zabývající se fenoménem mmb. Zvláště článek na baby-cafe mě pobavil svou trefností a vystižením podstaty inzerce na tomto serveru. MMB občas navštívím, když potřebuji něco koupit, ale naprosto mi dosud unikala existence výrobce: KEEP AWAY FROM FIRE!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.11 13:24

Pro Hedviku:
Klidně střílejte (jak jednoduché). Napsala jsem jen svou zkušenost.
Samozřejmě, člověk - pokud je opravdu nemocný - si „tento“ řízek nedá každý den, ale opravdu jen výjimečně. A pokud má játra nemocná dlouhodobě, moc dobře pozná, co si ještě může dovolit a co už ne.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.11 13:46

HH: Jen proto, že to někde je vysvětleno, neznamená, že to není stupidní. Není zase takovej problém poznat, kde vyjádření dotyčného končí. Necítím se být Squaw a nic to nezkracuje.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.11 14:26

Nori: je jedno ako sa citis, fakt je ten, ze sa to proste bezne pouziva…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.11 15:27

Mno, ohledně těch řízků mi to nedá. Já sama ho neměla roky a včera jsem na něj náhodou dostala chuť. Obalila jsem kuřecí prsa ve vajíčku a pšeničných klíčcích. Pak jsem je asi pět minut osmahla na teflonové pánvi s minimem oleje a položila na ubrousky, aby vsákly mastnotu. Řízky jsem potom na sucho hodila do remosky (troubu nemám) a dopekla. Bylo to večer, takže jsem místo přílohy dala jen zeleninu a jednu lžičku light tatarské omáčky. Já vím, je to pořád řízek, jen není z vepřového a nesmažím ho ve friťáku přepáleného rostlinného oleje. Maminku pořád přesvědčuji, ať friťáky vyhodí, má tři :-(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.11 21:27

pro Lasička
rozumím vám, ve chvíle kdy mne začal zlobit žlučník měla jsem strašnou chuť na čerstvý chleba se škvarkama a cibulí:-).Taky pro rodiče takhle vařím,vedle pánvičky hrnec s vařící vodou, šup tam s řízkem z pánvičky ,osušit a nechat dojít v teple. Je to fajn trik a funguje,mastnota zůstane ve vodě a pochutnají si na řízku aniž by měli Cholagol jako dezert:-).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.11 21:35

Baba Jaga to je těžký, mým rodičům je devadesát…a největší lahůdka je pro ně dvacka nugget z mekáče se sladkokyselou omáčkou:-).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.11 00:19

Olma: Já nevím, ale když se takové ženy někdo ptá, co je nového, může přece klidně říct „pořád se snažíme“, a ne že je snažilka. Zajímalo by mě, proč mají někteří pocit, že je potřeba vymyslet nějaký jednoslovný výraz, když se to dá říct jednoduše, krátce a přitom česky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.11 08:54

To HH - to asi nemá řešení

MP Jezinka
101 příspěvků 17.10.11 09:30

Nová slova, která se nezúčastněným zdají nesmyslná, se objevují snad ve všech oborech. Jazyk pracuje, není to mrtvá věc. Ačkoliv i mně se nelíbí slova typu „mimísek“, „tuleníčko“ apod., tak nechápu, proč šmahem zatracujete všechna nově vytvořená slova s odůvodněním, že se to dá opsat větou. Nejsem jazykovědec, ale myslím, že právě zjednodušení mluvy vymýšlením nových slov, která lépe opíšou situaci, že je naprosto běžné a děje se tak již mnoho staletí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.11 12:16

ako by som to…
pre jedalenskych puristov: to sa na tomto webe este niekto doborvolne prizna, ze robi rezen z brabcoveho alebo kuracieho? spravne ma byt telaci (jedlo vymyslene vo Viedni)

pre jazykovych puristov: moj byvaly manzel bol talent na jazyky a prave on to bol, co si rad vymyslal slova. a v scrable to vzdy vsetkym natrel. moj sucasny chlap je dysgrafik ako remen a nove slova vymysla zasa on (ja teda ani obcas neviem, ci je to nove slovo, pretoze cestinou natolko nevladnem, aby som to posudila - takze mame zaprdenky a zebatky). v tomto pripade je teda dost mozne, ze snazilku vymyslel tiez nejaky chlap a zenske (nie z MMB, ale skor z emimina, si ho prevzdali)
takze pani manzelia s tym mozno nemaju az taky problem ako tu prispievajuci puristi. uz vobec nechapem, preco vam tak vadi snazilka, ked tymto slovom oznaci niekto sam seba a nie ste to vy.

deti samozrejme mam a MMB navstevujem, takze som potrafena hus.

v com prosim chodite doma? mne dochadza inspiracia, u nas doma sa chodilo v teplakoch odjakziva. a moj muz bozeuchovaj, tomu je takmer neustale teplo, tak ten chodi v tricku a trenirkach. tak nam poradte nejake oblecenie, s ktorym sa da lezat na gauci a liezt stvornosky za detmi a pritom by netlacilo. pre toho mojho to musi mat kratke nohavice, lebo by mi vypol kurenie uplne.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.11 12:36

Děkuju za radu, Ajlo, ale to byl jenom příklad. Představte si třeba situaci, když své mamince dopodrobna popisuji, jak probíhá IVF, co se s člověkem děje v Centru reprodukční medicíny nebo co jsem našla na webu Mayo Clinic. Fakt se mi nechce stopadesátkrát po sobě opakovat „žena, která se snaží otěhotnět a nejde jí to“. No tak prostě řeknu „snažilka“.

Stejně to dělají ženy na „snažilkovských“ internetových fórech. I když tam sama prakticky nechodím, mám pro ně pochopení. IVF je fyzicky, psychicky i finančně velmi zatěžující procedura, přičemž pro normální ženskou je obvyklou metodou odbourávání stresu komunikace. Prostě se potřebují vykecat. A když mluví pořád dokola o tom stejném, tak krátký a výstižný výraz pro sebe sama prostě potřebují.

(Mimochodem, Vy sama říkáte „taneční“ a „prodloužená“? Nebo zásadně jenom celé termíny?)

Při nejlepší vůli nerozumím, co tu některé lidi tak irituje na tom, jak si my samy říkáme. Proč se nám snažíte vysvětlit, že se tím nějak degradujeme a podobné blbiny. Asi by se mi nelíbilo, kdybyste mě jako „snažilku“ označila Vy nebo jiný cizí člověk. Pro Vás jsem paní doktorka. ;-) Ale od sebe sama, od svých blízkých nebo na netu od žen, které jsou se mnou na stejné lodi, to slovo beru a dokonce mi připadá milé.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.11 13:02

Olmo, ja te chci jenom podporit. protoze jsem to zazila, tak tu situaci dovedu pochopit a pokud by bylo jedinym problem jeji oznaceni, tak by to bylo pro ty zenske skvele.

drzim palce a at to brzo vyjde a hlavne at si v pohode.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.11 14:12

Rekla bych, ze fashion vox populi z ceskych ulic v te sede prumernosti, ponozkach v botach, pohorkach, fitness combat kapsacich gatatech, peti meliry hiricimi hlavami atd atd je stale lepsi nez nektere modely ceskych navrharek aka Natali Ruden, Jana Berg [nektere], Josef Klir atd. Hlavne nechapu jejich sateny, volanky a u poslednich dvou ty jejich fabory. Mozna je mohli prisit na lidi, co nosi poloprdelacky, aby to zakrylo ,kasicku.'


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.11 17:00

Děkuji, Conny, opravdu jste mě potěšila.

V pohodě snad celkem jsem, a protože v ní hodlám i zůstat, budu nadále používat krátkou a optimistickou snažilku namísto dlouhé a emocionálně poněkud stresující „ženy, která chce otěhotnět a nedaří se jí to“.

Ale pokud si někdo myslí, že je známkou dobrého vkusu říkat předplacená časová jízdenka městské hromadné dopravy namísto „tramvajenka“, já mu to neberu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.11 17:47

Čenoušek už tam není… :(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.11 18:13

Ad Baba Jaga: „Jímá mě nevolnost z představy, že si po milencově vyvrcholení snažím nacpat prsty (svými, nebo jeho?) jeho sémě co nejdál s nadějí, že toto je nejzaručenější recept, jak počít (“Mami, kde se berou děti? Kde jsem sa vzal/a?„…??!!) Už jsem slyšela i o tom, že ženy dělají stojky, či stoj na hlavě, a partner je při tom podpírá, aby gravitace pomohla spermiím dosáhnout svého cíle. Nebylo by fajn vymyslet a na mimáči prodávat nějakou pomůcku? Představuju si to jako takovou umělou vagínu v kombinaci s pumpou, do které muž ejakuluje a zčerstva to do snažilky napumpuje.“

Nechci Vás děsit, ale Vaše poslední věta je poměrně věrným popisem jedné z metod asistované reprodukce (IUI). A „prstíčková metoda“ je v podstatě její domácí verzí. Metoda IVF je pak ještě šílenější - ani jeden z rodičů u početí dítěte není přítomen. Tatínek předtím obcoval s kelímkem a maminka byla v narkóze po vůli panu doktorovi.

Rozumím, že si (zatím) nedovedete představit, že byste něco tak ohavného podstoupila. Každá z nás pokládá za samozřejmé, že stráví noc plnou vášně a výsledkem bude zdravé miminko v kočárku. Bohužel tato „vkusná“ cesta selhává u čím dál tím vyššího procenta párů. A ti se pak buď musí uchýlit k těm nevkusným metodám, anebo zůstat bez dětí. Já bych jim nevyčítala, že volí první variantu - s rozmnožovacím pudem se bojuje jen velmi těžko.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.11 18:16

Conny: Řízek může být z lecčeho. Pouze nikdo nemůže tvrdit, že to bude VÍDEŇSKÝ řízek, když nemá telecí…

A jinak upřímnou soustrast - taťka, dovádějící v trenýrkách je opravdu chuťovka. To bych snad radši zmrzla.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.11 20:39

Kiwi, rekla bych, ze to hodne zavisi od figury. ja zas nesnasim zimu, a s dovolenim radsi teda budu memu chlapovi rikat manza (ale nejsme bohuzel sesdani), nez tatka.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.11 22:02

Anna: diskuse a blogy pedofilů existují a policie je nepotírá, protože samotná orientace není trestná, trestná je její realizace v reálu. Naopak honění si nad materiály na babywebech je, jak se na těchto diskusích dočtete, pro touto orientací postižené lidi běžnou aktivitou. A nelze jim to vyčítat, protože je to neškodná a snadno dostupná kompenzace zdarma. Koho nepochopím, je člověk, který toto s fotkou svého dítěte umožní, protože riziko tu vždy je.
Tímto se Adě omlouvám za offtopic, ale ty opakované řeči různých přispěvatelů o paranoi mě naštvaly.

katango
1356 příspěvků 17.10.11 22:12

2 Conny 12.10 : V čem chodím doma? T.č. mám na sobě černou vyšívanou galábiji. Jinak nosím pandžábí, dlouhé šaty a někdy staré o dvě čísla větší pánské džíny a triko. Tepláky nikdy!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.11 22:22

Co na to říct… Až bude chtít některá mateřská školka zveřejnit fotografie z vánoční besídky na které bude vaše dítě, vnouče nebo neteř, vysvětlete paní ředitelce, že je to nebezpečné, jelikož kvůli zástupům pedofilů jde dítěti o život…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.11 22:38

No a pod tou ga- tim hábitem máte co, Katango…? :)

katango
1356 příspěvků 17.10.11 23:49

Prádýlko.

Dahllie
2222 příspěvků 17.10.11 23:53

Když už řešíte to uveřejňování fotografií. U nás ve škole musíme každý rok dávat rodičům podepisovat souhlas s uveřejněním fotek jejich dětí na webu školy. A samozřejmě jsou fotky pečlivě hlídány co do obsahu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.11 00:02

Tak to je mi, Katango, zima jen při tom pomyšlení…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.11 00:24

No a kolik tak rodičů souhlas nepodepíše, Dahllie…? A jak to pak řešíte? Obličeje těch dětí na skupinových fotografiích rozostřujete?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.11 00:45

conny napsal:
„deti samozrejme mam a MMB navstevujem, takze som potrafena hus.“

Ono je samozřejmé mít děti? Ono je samozřejmé navštěvovat MMB? Nebo je samozřejmé dokonce obojí?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.11 01:25

No, vzhledem k tomu, že bezdětné zůstává jen malé procento lidí, dalo by se říct, že mít děti je běžné, tedy normální a při troše snahy by se dalo chápat i použití slova samozřejmě.
Pokud snaha není, je možné se v internetových diskusích chytat za slovíčka a donekonečna se dohadovat kvůli blbinám…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.11 05:46

Ad „howgh“:

Odkaz na Urban Dictionary je absurdní. Ono nebohé howgh se v Čechách bohužel jako mor už od šedesátých let zažilo z románů/filmů o Vinnetouovi a jeho pokrevním bratru Old Shatterhandovi, které napsal pro mládež Karl May. Žádné howgh v jazyce indiánského lidu Lakota neexistuje, vymyslel si to Mayův Klekí-petra.

Pro mě je tohle howgh něco jako ta všeobecná horolezecká oděvní výbava v městských ulicích.

Fascinuje mě, že někteří evidentně inteligentní lidé jsou schopní zcela normální příspěvek do diskuze najednou ukončit „howgh“. Stanou se tím pro mě okamžitě jaksi infantilní, nemohu si pomoci.

Existuje také jakási česká obdoba howgh, a to je „tož tak“. Napíše se příspěvek do debaty a závěrem se nalepí „Tož tak“, aby se tomu všemu dodala jakási vážnost, veritas, aby všichni pochopili, ze právě bylo napsáno něco zvlášť duchaplného.

Nejzábavnější na tom je, že většinou ti, kteří pronesou ono závažné „howgh - domluvil jsem“ vzápětí nejsou schopní ten zobák zavřít a píšou ostošest pořád dál.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.11 10:17

Nedá mi to: vám se „snažilka“ fakt zdá jako správně česky utvořené slovo?
Už pár let žiju v zahraničí a cit pro jazyk mě bohužel trochu opouští, a odjakživa jsem bývala co do novotvarů trochu konzervativní, tak je možný chyba ve mně, ale já tam jasně slyším zdrobnělinu, a to pejorativní zdrobnělinu. Vždyť je to ženská obdoba slova „snažílek“, a tam snad ta familierní pejorativnost je objektivně, ne?
Je fakt, že dvojice „snaživec“+„snaživka“ taky nic moc.
Pokud, až se s přítelem rozhodneme, že je čas založit rodinu, to hned nepůjde, pevně doufám, že se mě nikdo nepokusí označit za „snažilku“. Ne, díky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.11 10:18

Katango, diky za tip, ale taky mi je zima jen na to pomyslim.
nemluve o tom, ze pandzabi neni srovna strih lichotici me postave (jsem vzorova hrusticka - ted trochu vylepsena kojenim, ale jak nemam zvyrazneny pas, vypadam jak koule)

MP Jezinka
101 příspěvků 18.10.11 12:14

Conny, i to pandžábí se dá vyřešit uděláním záševků a pak to naopak dělá velice hezkou postavu. Ale uznávám, kalhoty od pandžábí (salwar) asi na postavě typu nebudou vypadat úplně úžasně. Ale ty kalhoty samotné se mi dost oškliví, tak jsem možná jen zaujatá :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.11 15:01

..víte co pane Honzo.. ten Váš monolog už taky začíná být úrovní někde mimo…snad abych se Vám ještě omluvila za těch pět hlásek co jsem napsala..Váš problém tuším někde jinde. Jestliže jsem pro Vás po použití tohoto nevinného slova již totálně pod úrovní, co kdybyste se mnou již dále nezabýval - je to přece pro Vaši úroveň a mě to hlava nebere.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.11 16:35

..snažilka je sice nepřístupná, ale blogísek je v pořádku ? :) ..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.11 13:08

No nevím. Výtvory z mimibazaru absolutně nejsou můj šálek čaje, ale předpokládám, že nebyly dělány se zlým úmyslem a spíš jen odrážejí poněkud jednodušší povahu jejich nositelek. Proto mi zdejší pohrdavé články vůči nim přišly trochu nedospělé, asi jako když se rockující adolescent vysmívá dechovce…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.11 02:00

koukam, ze je to tak rozvireny, ze uz se toho chytil idnes
http://zpravy.idnes.cz/…/domaci.aspx?…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.11 16:01

Taky mi z přehnaného používání zdrobnělin vstávají vlasy hrůzou. Ono to je myslím často je uvědomělé - když je máma doma s malým dítětem nebo s dětmi, mluví „dětsky i s dospělými.Známá mi vyprávěla, jak jela s manželem v autě, zastavili před železničním přejezdem a známá řekla: "podívej, vláček!“ a všimla si, že manžel se na ni podíval skoro vyděšeně. Tak si uvědomila, že nemluví s dítětem.
Mně osobně kromě „těhulek“ strašně vadí „baculky“, které se vyskytují i v nebulvárním tisku. Stejně jako oslovování starých - cizích - lidí „babi“ a „dědo“. Vdí mi, že se poslední dobou stírá rozdíl mezi soukromým a veřejným.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.11 16:33

Conny, já jsem starší paní v letech, mám velký dům v kterém pobíhají dvě dogy které šmajdají sem a tam ,slintají, plivou a padají z nich chlupy,takže na pobyt
( úklidové práce ) doma mám nejčastěji treggins a delší triko nebo košili, popřípadě neprůhledné leginy a tuniku. NIc mi nepadá, nemusím povytahovat džíny, hbitě jdu do podřepu a utírám packy, popřípadě lovím pod sedačkou zatoulaný balonek ( pískací hračku, žvýkací kost atd.). K tomu lehké nazouváky s plnou špicí aby se mi dobře běhalo po dlažbě ( vloni jsem si koupila crocsy s chlupatou podšívkou, něco neskutečně ohavného ale to pohodlíčko …hafani asi četli MP a zlikvidovali mi je).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.11 20:32

ad snažilka - to je přeci jen obecné označení v názvu diskuse pro jednodušší identifikaci tématu. Nikdo o sobě ale neřekne „jsem snažilka“. K tomu to slovo není ani stvořené. Prostě novotvar, čeština je tvárná. Navíc obvykle toto slovo sdržužuje ženy, které se dlouhodobě snaží otěhotnět, mají problém a tudíž si potřebují popovídat se stejně postiženými kolegyněmi.
Prostě jen zkratka za dlouhý název…

Jinak zdrobněliny - ono s malými dětmi je to tak nějak instinktivní. Jak rostou, přestávají se používat. Ale zvyk je železná košile. Kdo má pořád doma nějaké malé děti, už si ani neuvědomuje, kolik zdrobnělin používá.

Ale musím říct, že jsem teď z té naší diskuse tak naočkovaná, že jsem zrovna vyrobila další z aplikací na vložky do kočárku, které vyrábím www.lilinka.com a mám „barevné kytičky“, „bublinky“ a vyrobila jsem krásnou kulaťoučkou rybu a říkala si, jak ji něžně nazvat, aniž by to pobouřilo nerodičovskou komunitu: nějak mi k té okaté veselé rybičce ale nejde napsat „veselá ryba“ -je to prostě rybička - možná použiju název „rybka“. Je to snesitelné?

Nicméně taky mě irituje „boubelky, baculky“ při velikosti 44 a výše - šmarjá, co je na mě boubelatého?
A zdrobnělin je na MMB kopec. Ovšem zase: když se použijí tam, kde jde o odlišení obsahu, tak to je ospravedlnitelné. Prodávám „návleky na botičky ", ale i "návleky na boty“. Je jasné, které jsou které .


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.11 21:22

VLT: „Slovo "snažilka“ mi připadá asi stejně něžné a roztomilé, jako kdyby dáma, která má problémy s nadýmáním, odpovídala těm, kdo se ptají co je nového, že je stále „prděnka“, protože čeština pro ten výraz nemá žádný něžný jednoslovný ekvivalent."

Rozumím dobře, že pro VLT (a ty lidi, co jí naklikali palce) je vulgární výraz „prdět“ normálním slovesem??? Normální součástí konverzace?

Tak to jsou teda rozhodně ty správné perzóny, které mají ostatní poučovat o vkusu. Fuj.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.11 14:18

Tak pokud by se vám víc líbil výraz „nadýmalka“, tak prosím, proti gustu žádný dyšputát :-)))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.11 17:11

mimibazar- vytvoříte octovou modelínu obarvenou tankem a rovnou si uvaříte polívku


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.12.11 12:15

A co kdybyste vy zhýčkaní městští viktoriáni začali něco skutečně dělat místo švejkovštiny s intelektuálním pathosem? Připadám si tu, jak v hospodě použitýho vkusu, místo pivka bez ředění. Pokud vám není lhostejná kvalita českého národa, jak se tu holedbáte, tak proč pro to místo žvanění a urážení něco neděláte? Stačí se přece zamyslet a nechovat se stejně, ovšem místo v opovržené materiální rovině pokakaných gatí, v rovině duchovní, co je mnohem zákeřnější, ne?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.2.12 22:52

Jistě, madam žere jen saláty z biozahrádky a vůbec nekaká!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.5.12 09:22
Pokud Vás taky stresuje, tak tam nechodte

Nechápu co na tom mmb maminky vidí :-) Má hrozně chyb, nepřehledný, bezpečnost je na nejnížší úrovni. Platíte tam za každý prd a přitom jsou i lepší bazary. Napadá mě třeba babybazarek.eu , bazos.cz. MMB má určitě i světlé stránky, ale ty jsem za 5mint mé návštevy nepostřehla. Víc času bylo už nad mé nervy.

Smekám před lidma co tam dokážou bloudit více jak 5minut.

zuzaroza
729 příspěvků 23.2.13 15:33

Bez komentáře.

Parwi Nawari
353 příspěvků 24.2.13 20:41

Hádám, že se má jednat o kostým na latinu…

zuzaroza
729 příspěvků 25.2.13 07:54

Není…

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek