Podzim v punčochách

06.10.11 | autor Ada

*

Tuhle se mě na formspringu nebo v mailu někdo ptal, jak na podzim a v zimě nosit a kombinovat punčochy. Příprava článku trvala trochu déle, prohrábla jsem totiž fotky z přehlídek a našla jsem vám inspirační obrázky přímo od profíků.

Bílé, šedé, černé

Silné černé punčocháče jsou v chladných dnech vidět na ulicích celkem často. Většina žen chápe, že jsou k nim vhodné tmavší barvy, pokud ovšem fikaně nevyužijete právě kontrast černé a světlých odstínů:

Zleva Jean-Charles de Castelbajac, podzim 2011; Etro, jaro 2007; Elie Tahari, podzim 2008. Zdroj: www.style.com

Jinak ale můžete černé punčocháče kombinovat všelijak. Přidejte k nim něco v některé ze sytých barev pro letošní podzim (modrotyrkysová, fialová, temně zelená) a černý doplněk, třeba květinovou brož; nakombinujte ji s bílou a pšeničně žlutou; nebo si vezměte barevné oblečení a nápadné lesklé boty jako návrhářka Veronica Etro. (Abyste mohly nosit nápadnou módu, nepotřebujete dokonale štíhlé pozadí, Veronica ho také nemá.)

Vlevo: Moschino, prefall 2010; uprostřed: Etro, jaro 2007; vpravo: návrhářka Veronica Etro na své přehlídce pro podzim 2011. Zdroj: www.style.com

Zleva: Elie Saab, podzim 2007; Jovovich-Hawk, podzim 2008; Gareth Pugh, podzim 2011. Zdroj: www.style.com

K šedé se výtečně hodí rezavá a zlatohnědá, trendy barvy letošního podzimu. Do této barevné skupiny ještě dobře zapadá tmavě modrá.

Elie Tahari, podzim 2010. Zdroj: www.style.com

Šedá v neutrálním provedení - v safari tónech (písková, khaki), s teple šedou a hnědošedou, nebo samá šedá s nenápadným barevným akcentem (zelené boty):

Zleva: Lacoste, podzim 2007; Donna Karan, prefall 2011; Givenchy, prefall 2010. Zdroj: www.style.com

Bílé punčocháče nejsou moc k vidění ani na přehlídkových molech, málokdy se podaří najít vhodnou kombinaci a často to vypadá divně. Nejjistější je nosit bílé punčocháče k celkově velmi světlému outfitu. A úplně nejjistější, zvlášť v Česku, je s bílou raději moc neexperimentovat.

Zleva: Gucci, podzim 2010; Givenchy, prefall 2010; Lacoste, podzim 2009. Zdroj: www.style.com

Jemné barevné

Už se má sice prudce ochladit, ale možná ještě užijete tenčí punčocháče. Zkuste oblečení v pastelových barvách, doplněné podobnými punčochami.

Abaeté, přehlídka jaro 2009. Zdroj www.style.com

Vše Philosophy, podzim 2011. Zdroj: www.style.com

Silné barevné

Silnější punčocháče jsou díky současné módě k dostání v mnoha barvách, a trend colorblockingu jejich nošení jen nahrává.

Červené lákají ke kombinování s černou a bílou nebo smetanovou.  Stejně tak k neprůsvitným černým punčocháčům se hodí červené oblečení:

Vlevo a uprostřed: Givenchy, podzim 2010; vpravo: DKNY, podzim 2009. Zdroj: www.style.com

Žluté vypadají dobře s teplými šedými odstíny, limetkově zelené zase s chladnější šedou a bílou:

Vlevo: Undercover, podzim 2007; uprostřed a vpravo: Lacoste, podzim 2008. Zdroj: www.style.com

Barevné punčochy mohou rozzářit jinak tlumeně barevný oděv - oranžové a sytě fialové k šedému, elektricky modré k hnědému:

Vlevo a uprostřed: Zac Posen, podzim 2008; vpravo: Jean-Paul Gaultier, podzim 2008 couture. Zdroj: www.style.com

Můžeme je kombinovat s neutrálními odstíny do spíše nenápadného celku: tmavě červená se má ráda se smetanovou, béžovou, šedou i hnědou, petrolejová s hnědavými odstíny, tmavě modrá s červenou a bílou.

Zleva: Undercover, podzim 2011; Moschino, prefall 2011; Moschino Cheap & Chic, prefall 2011. Zdroj: www.style.com

A pak jsou tu samozřejmě výrazné kombinace zářivých odstínů:

Vlevo: John Galliano, podzim 2008; uprostřed a vpravo: Lacoste, podzim 2006. Zdroj: www.style.com

Zleva: Vivienne Westwood Red Label, podzim 2010; Jean Paul Gaultier, podzim 2010; Undercover, jaro 2010. Zdroj: www.style.com

Vlevo a uprostřed: John Galliano, podzim 2007; vpravo: Moschino, prefall 2011

Dají se nějak rozumně nosit čokoládově hnědé punčocháče? Rozhodně! Černá barva se k nim nehodí (chcete-li kombinovat hnědou a černou, jsou nejlepší velbloudí nebo šedohnědé odstíny), ale dobře vypadají s modrou, petrolejovou, modrozelenou, s kombinací fialové a smetanové; z výraznějších barev se k nim hodí jasně modrá, tyrkysová nebo oranžová (nebo měděná - podívejte se na boty na prvních dvou fotkách). Dá se to zkusit i tón v tónu, to ovšem doporučuji jen ortodoxním milovnicím čokolády.

Vlevo a uprostřed: Ports 1961, prefall 2011; vpravo: Givenchy, prefall 2011. Zdroj: www.style.com

Vzorované

Mnohé ženy chápou vzorované punčocháče jako hlavní prvek oděvu, který nesmí být ničím rušen, aby se to netlouklo. Ve skutečnosti však kombinace např. černých vzorovaných punčocháčů s jednoduchými černými šaty vypadá naopak blbě. Vzorované punčochy potřebují vyvážit něčím podobně výrazným. Buď se hoďte komplet do pestrého bohémského stylu...

Anna Sui, vlevo a uprostřed podzim 2011, vpravo jaro 2010. Zdroj: www.style.com

...nebo zůstaňte u tmavých nenápadných barev, ale doplňte je výraznějšími prvky (pásek, dlouhý zip, krajka):

Vlevo a uprostřed: Karl Lagerfeld, jaro 2007; vpravo: Philosophy, podzim 2008. Zdroj: www.style.com

A je tu ještě jedna možnost pro odvážné experimentátory: když nadivoko, tak nadivoko.

Vlevo: Jean Paul Gaultier, podzim 2010; uprostřed: Jean Paul Gaultier, jaro 2011; vpravo: Jaeger London, podzim 2008. Zdroj: www.style.com

Vše Libertine, podzim 2011. Zdroj: www.style.com

Dvě barvy: stíny a návleky

Velmi hezké jsou stínované punčochy ve dvou barvách - jen bude asi problém je koupit (šly by ovšem určitě vyrobit). Oblečení pak ladíme do podobných barev, jaké mají punčochy, nebo do neutrálních odstínů.

Vše Issey Miyake, podzim 2011 a jaro 2010. Zdroj: www.style.com

Jinou možností je použití barevných návleků. Pruhovaný colorblocking v jemných odstínech a mladistvém sportovním stylu, velmi stravitelném i pro české ulice:

Vše Lacoste, podzim 2008. Zdroj: www.style.com

A co takhle punčocháče a ponožky? Zkombinujte jednobarevné silnější punčochy s ponožkami s barevnými proužky a oblečením ve stejných barvách. (A nemusejí to být zrovna odstíny Nebelvíru jako na fotce.)

Vše Lacoste, podzim 2008. Zdroj: www.style.com

Kde nakupovat punčocháče?

Spoustu barevných i vzorovaných punčocháčů koupíte v obyčejných galanteriích. V nákupních centrech zkuste obchod Calzedonia, ale i běžné řetězce - slušný výběr punčocháčů mívají na podzim a v zimě v H&M, Marks & Spencer, Reserved, Lindexu... skoro všude. Spolehlivým zdrojem punčoch a punčochových kalhot i v těch nejdivočejších barvách a vzorech je eBay. A samozřejmě můžete využít české e-shopy, stačí chvíli hledat a najdete všechny možné barvy.

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 17:39

Jako největší nevýhodu barevných punčocháčů vidím v tom, že si spousta lidí neuvědomuje, že opravdu zvýrazňují nohu - a pak se vůbec nesnaží zamaskovat, že mají nohy krátké, křivé, nebo obojí…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 17:41

Nevím jestli je česká společnost připravená na barevné punčocháče… Kdykoliv si je vezmu na sebe tak schytám spoustu udivených pohledů :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 17:42

nemyslím, že kombinace vzorovaných punčoch a černých šatů musí vypadat blbě…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 17:43

Hm, když ani modelky prý nemají pěkné nohy, tak kdo už?
Jinak děkuji Adě za článek, právě jsem si domů přitáhla 4 punčocháče, černé a šedé ;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 17:46

Barevné punčocháče nosím celou zimu již několik let a ještě jsem udivené pohledy nezaznamenala:)) asi si okolí již zvyklo


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 17:48

Děkuju! Jak já tenhle článek potřebovala… Už posledních pár let se totiž snažím odstranit mýtus, že se v zimě nedají/nemají nosit sukně a šaty a jít příkladem. Teď to půjde zase o něco snáz. :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 17:49

Ano, ano!
Punčochy jsou úžasný doplněk. Doufám, že jich budu letos potkávat zase o něco víc. Z článku se mi líbí ta druhá polovina počínaje těmi černými vzorovanými. Na začátku léta jsem podobné nakoupila v Tescu asi za 50,– a je to očolapka, zejména pro muže:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 17:50

Barevné punčocháče jsou super! Jestli není česká společnost připravená, tak se má čeho bát, já je vytasila už vloni a nehodlám se jich vzdát ani letos!

Akorát teda doufám, že nabídka v obchodech bude poněkud pestřejší než vloni, kdy jsem v Calzedonii urvala karmínovou a poslední kus jasně modré.

A pozor, snad budou i velikosti 42/44, mám jinak 40/42, ale punčocháče potřebuju pohodlné a ne, abych si padesátkrát denně popotahovala „mezistehenní blánu“ na patřičná místa ;-)!
(Stydím se, ale na e-bay jsem ještě nepáchla, mám strach, že bych neuměla platit - dolarové konto nemaje a tak… ;-))

JanaIII
38 příspěvků 1.11.12 12:41

Dobrý zdroj barev. punčocháčů v italské kvalitě a nebutikové ceně zde http://www.puncochyeshop.cz/…-satin-vel-4#… Pro plzeňačky možnost bez dopravného.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 17:51

Já bez barevných punčocháčů prakticky nemůžu žít. Nosím spíš ty divočejší kombinac, ale moje okolí mě už tak zná, že je nemůže překvapit prakticky nic. Co se týče cizích lidí, podle mě se spousta holek co by je nosily, nechá odradit prvním divným pohledem. Jednou se mi třeba stalo, že na mě nějací mladí kluci pokřikovali, že mám počůraný nohy (měla jsem sytě žluté silonky), ale naopak se mi stává, že mě i cizí lidé, nebo i taťkovi známí, či sousedé chválí, že se jim moc líbí, jak chodím barevně oblečená. Takže do toho pojďte taky!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 17:52

Achjo, neřešte křivé nohy (a jiné komplexy) a užívejte si barev. Mnohé barevné kombinace v tomto článku mě nadchly a inspirovaly. díky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 17:58

Existuje nějaká aplikace nebo web, kde se dají zkoušet různé kombinace barev a inspirovat se tím? díky :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 18:00

Taktéž nemívám problém s barevnými punčocháči, ale je fakt, že je obvykle nosím v Praze, kde je občanstvo asi tolerantnější. Mám na svoji postavu trochu silnější stehna, tak nenosím vzorované, a většinu zimních sukní/šatů mám v délce těsně nad kolena.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 18:01

dámy, vřele - VŘELE - doporučuji značku mondy star. mám od nich teď nově dvoje - červené a pošťácky modré.:) mají barev, že z nich oči přecházejí!!!! 40 i 60 den, a nejen barevné, ale i černé, prostě vše, co si pod pojmem punčocha představíte. nakupuju tam moc ráda. v praze mají stánek např. v bílé labuti hned u vchodu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 18:02

Přesně tenhle článek jsem potřebovala, díky :-)

Ty stínované jsou naprosto úžasné. S tím by se daly dělat věci!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 18:06

Jak by se daly ty dvoubarevné punčochy vyrobit? Která barva na punčochy dobře chytá? Moc se mi líbí!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 18:09

Ado, díky za radu. Barevné punčocháče nosím už dlouho, ale neuškodí si trochu rozšířit obzory.

V zimě nosím skoro jenom sukně, protože kalhoty se mi vždycky povede nějak zmáčet či zasolit (a to nosím dobrou délku a nevláčím je po zemi). A zastrkovat si kalhoty do kozaček nehodlám. Jak to řešíte vy?

billie
374 příspěvků 6.10.11 18:11

Farebné pančuchy sú úplne super. Najradšej mám žiarivožlté, červené a minule som zohnala dokonca šmolkovo-modré a hráškovo zelené na výšku 182! Dúfam, že konečne si nebudem mať „medzistehennú blanu“ ako napísala Tapa :)
Z tohoto dôvodu som k nim najčastejšie nosievam šortky a návleky nad kolená. Takto som to schopná nosiť celú zimu a je v tom oveľa menej zima než v dlhých nohaviciach :) Škoda len, že návleky mám len šedé, čierne a čokoládovo hnedé a zatiaľ neviem štrikovať natoľko dobre, aby som ich vedela upliesť sama :S


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 18:12

Vzorovanych a barevnych puncoch je sice vsude plno, ale pokud chcete opravdu spickovou kvalitu, doporucuji znacku Wolford. Ja manzelce nic jineho nekupuju.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 18:18

Krása! Miluju barevné punčocháče. Na podzim a zimu se vlastně těším snad jen kvůli nim :-) , až je vytáhnu ze skříně a začnu kombinovat k sukním a kabátům. Někdy je koupím i trochu bezhlavě, mám třeba jedny takové žlutooranžové, ještě jsem nepřišla na to, co k nim nosit, ale na něco časem určitě přijdu. Se vzorovanými jsem zatím neexperimentovala, ale hladké jednobarevné, to je fakt moje vášeň! Dobrou zkušenost mám též se značkou Mondy Star, jsou trochu dražší než běžné silonky, ale vydrží.

Karoleenah
2322 příspěvků 6.10.11 18:23

Juchů, punčocháče! Ty bych mohla nakupovat patery denně a stejně bych jich neměla dost. Zatím mám neprůhledné černé, černé síťované (ne klasické fishnet, ale se vzorem), pak černé s čtyřbarevnými cikcak proužky, tenké fialovorůžové proužkaté, dokonce i ty bílé neprůhledné nosím. Moje nejoblíbenější byly neprůhledné hořčicové, než mi je rozkousl pes, achjo. Aktuálně pátrám po hezkých tmavomodrých a šedých, docela ráda bych i nějaké silnější béžové, ale nenašla jsem žádné kromě takových těch „důchodcovských“ zdravotních.
Jo a malý tip, Reserved na punčochy moc nedoporučuju. Na jaře jsem si u nich pořídila za 120,– punčocháče s květinovým vzorem, píšou 40 den, ale to teda ani náhodou - je to úplný papírek, málo pruží, ale šíleně se vytahují a navíc jsou špatně nabarvené a co druhá kytka je nějak zprzněná. Fuj. Ani dvacku bych za ně nedala.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 18:25

Barevné punčocháče se mi moc líbí, ale mám poměrně tlusté nohy, takže nosím především tmavé - černé, tm. modré a na barevné si netroufnu… Co myslíte, mohou si barevnější punčocháče dovolit i dívky/ ženy se silnějšími lýtky?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 18:28

já bojuju s tím, že mi je v zimě v punčochách zima na kolena, sukně ani kabáty končící pod koleny nemám, mám krátké nohy, tak to moc nejde… ocenila bych nějakou ukázku kombinace návleků a vhodných bot :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 18:34

Díky za tipy :) Barvy Nebelvíru velmi pobavily :))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 18:49

asi se vám to bude zdát jako hloupá otázka, ale nemohl by mi někdo vysvětlit co to přesně znamená, to 40 den, 60 den?
jinak barevne punčocháče me nadchly! Vzhledem k tomu, že jsem ted v létě téměř pořád chodila v sukních či šatech (ano bylo to pod vlivem pekla :) ) ráda bych nosila i nějaké v zime, ale nějak nevim z jakého materiálu by taková „zimní sukeň“ měla být?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 18:49

TerezaJ. : Můžou. Mám i silnější sestru, která nemá štíhlé nohy/lýtka a nosí např. tyrkysové k černému oblečení s prvky krajky a temně červenými (až do růžova) doplňky a rtěnkou a vypadá to úžasně.

billie
374 příspěvků 6.10.11 18:52

TerezaJ, Petula: podľa mňa sa dá veľa vylepšiť pomocou optických klamov. Na kratšie nohy opasok v páse a vyššie opätky, na silnešie nohy zvoliť správnu dĺžku. Tento blog je venovaný správnemu výberu farieb a tvaru oblečenia a myslím, že je to dosť užitočné http://www.supervizaz.net/blog.php
Ja osobne nevidím dôvod, prečo by aj silnejšie lýtka nemohli byť pekné :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 18:53

Jej, článek (nejen) pro mě!! Punčocháče miluju, jak už tu kdosi psal, na podzim a zimu ideální (taktéž si kalhoty vždy nějak zamáčím).
Mám sytě žluté, červené, trávově zelené (úlovek!) a černou klasiku a už se strašně těším, až v nich vyrazím =)
Návleky sou taky bezva.

Celkově mám tenhle druh oblečení moc ráda, a díky Ado za článek, který mi byl v lecčem inspirací (dvoubarevné punčochy)..

Jo, a s udivenými pohledy jsem se ješte nesetkala =)

PS: kdo jste z Brna, doporučuju obchůdek „české fusekle“, je to u ulice Josefská. Je plný českých ponožek, podkolenek, a mimo to mají i celkem pestrý výběr kvalitních barevných i černých punčoch, 40 i 60 den, za příznivé ceny (kolem 200,–)

PPS: a jelikož mám 183cm, tak mám dost problém sehnat punčochy na svoji výšku. Teď si to nemůžu vybavit přesně, ale jelikož z Českých fuseklí mám všecky své punčochy a ani jedny mi netvoří „blánu“, tak to bude ok i na větší výšky =)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 18:58

Bombaaa! Na další článek jsem se těšila jak malá a v něco takového jsem ani nedoufala!
Punčochy jsou geniální věc, no uznejte, přece nebudem v zimě chodit v gatích :) Baví mě kombinovat punčochy s páskem stejné barvy přes šaty; jen si někdy nevím rady s obuví, poněvadž rozhodně nedisponuju kozačkama deseti barev, mám hnědé a černé a ty by se podle mého například ke kombinaci červené punčochy + bílé šaty nebo šedé punčochy viz výše absolutně nehodí…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 19:02

ja děkuju moc!! nosim již dlouho vzorované puntikaté srdičkaté…černé neprůhledné téměř pořad a mam bilé a červené ale přemýšlela jsem jestli si troufnout na oranžové a tak a po tomto članku vim že ano:) hlavně chci pořidit lahvové-s červenou vypadaji skvěle! a vinové…ty vypadaj skvěle s krémovou a béžovou:) tak moc děkujeme:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 19:06

Ado, ani nevím jak ti poděkovat neboť jsem alergická na jakekoliv hnědé (tělové) punčochy a podzim je pro mě skrz barevné punčochy spása… chce se mi brečet štěstím, že vidím, že to prostě jde :-)
Jen ten výběr v česku je tristní… to by jeden brečel.....

moc moc moc děkuji, konečně se v jiných než tělových barvách(z kterých bych se na měsíc osypala do červena a doškrábala do ruda) nebudu cítit tak trapně!
Jak osvobozující.....


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 19:24

v zimě nosím elektricky fialové :) v kombinaci s tlumenýma barvama sukně a saka, s výrazně barevnou čepkou (fialovo-modrá). vždycky mi to spraví náladu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 19:24

Nech žijú farebné nepriehľadné pančuchy! Ja ich hrdo nosím tiež (aj v tejto chvíli), a to mám rada skôr klasiku, s miernym nádychom retra- ale tie pančuchy tomu dajú tú správnu šťavu. Pritom pútajú pozornosť na nohy a dolnú časť tela (pre osoby spokojné so svojimi nohami, ako ja :-) a sú omnoho pohodlnejšie ako klasické tenké silónky.
Baby, nebojte sa toho a uvidíte, že nosiť sukne a šaty je úžasné!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 19:24

Také se musím přidat, punčocháče a sukně nosím velmi ráda a často. Mám ráda jak barevné, tak vzorované a v zimě podkolenky a návleky. Dneska jsem měla černé vzorované s květy k barevné sukni s květy, takže možná bláznivina? Ale mně to baví ;o) Kombinuji tak nějak podle vlastního citu, ale rady v článku se mi moc líbí, zvláště ty šedé a tmavě hnědé barvy, to je inspirace!
Mně osobně se moc nelíbí, když ženy se silnějšíma nohama nosí vzorované punčochy, zvlášť se v poslední době objevily kárované punčocháče, které jsou vidět hodně často, ale mě to trochu nudí. To třeba ty čokoládově hnědé, ty jsou perfektní.
Dneska jsem viděla slečnu v minisukni, měla jakési síťované punčocháče, no docela free, ale měla k nim sandály s otevřenou špičkou, a to vypadalo dost divně … A také vídám už více žen v sukních, ale většinou to jsou krátké džínové, taková škoda …


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 19:25

zdravím, na punčochy jezdím do německa -Galerie Kaufhoff - přízemí. Dokonalé punčocháče. Objevila jsem i obchod v Praze, kousek před Karlovým náměstím, ul. Spálená.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 19:26

Jó barevný punkocháče, ty já můžu. Před týdnem jsem sehnala moc pěknej kousek v petrolejový modrozelený, která mi tak sluší, už se těším na zimu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 19:28

Eves, souhlasím, právě v Galerii Kaufhof jsem si koupila ty svoje nejnovější. Vždycky mám pocit, že bych to nejradši vykoupila celý, pěkně od každý barvy po jedněch:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 19:33

No já nosím barevné punčochy skoro pořád…jasně fialové i červené a žádných udivených pohledů jsem si nevšimla, nebo je nevnímám. Nesmíte si každý pohled tak brát, někdo (jako já) se třeba dívá na lidi, jejichž oblěčení se mu líbí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 19:33

Já mám dva dotazy (na Adu nebo do pléna, to je fuk):

1. mám nějaký psychický blok ke kombinaci barevné punčocháče + tlumený zbytek, mám potřebu tam strkat ještě něco ladícího (pásek, brožku nebo aspoň náušnice). Na druhou stranu nevím, jestli to pak není moc :( Na tyhle věci nemám vůbec cit… jak je to správně? Ladit nebo neladit?

2. Jaká tloušťka punčocháčů je vhodná do jakých teplot? Teď jsem si nějaké objednala, ale ještě mi nepřišly, tak nevím… Mám tam rozsah od 40 den do 80 - to bude asi spíš jen na podzimní nošení, že? A jak vůbec to číslování funguje?

Jinak děkuju za inspiraci ve věci návleky/ponožky+punčocháče, určitě zkusím :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 19:37

Teď nevím, jestli se neztrapním, ale vzpomínám si, že jednotka „den“ má co dělat s jemností vlákna (a tím hustotou úpletu). Něco jako „kolik přaden se vejde do jednoho kilogramu“ nebo něco podobného. Čím vyšší číslo, tím tenčí vlákno.

Na podzim a v zimě miluju nošení sukní a teplých punčoch. Mám šedé, černé, kostičkované a se svislým bílým proužkem, a řeknu vám, že zvlášť ty poslední je umění „udat“, nehodí se skoro k ničemu, leda když jdu na večírek svých kamarádů muzikantů, kam se dá jít nadivoko a zapadnu:))

stern
41 příspěvků 6.10.11 19:42

Děkuji, děkuji, děkuji, děkuji!!!!! Zbožňuji punčochy! Tenhle článek mi TAAAAK kápl do noty…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 19:44

Super článek, opravdu mě baví. A bezva fotky, které skvěle inspirují. Díky Ado


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 19:46

Já tedy chodím už teď ve vzorovaných nebo bílých téměř denně, takže můžu jen podpořit :) A nemůžu vynachválit, jak krásně nohy můžou v bílé vypadat. Podle mě jsou bílé méně výrazné než černé a nechají daleko více prostoru pro spektrum barev. (A navíc vypadají dokonale s černým krátkým kabátkem!)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 19:46

den znamena denier a je to jednotka neceho, co jsem zapomela, ale myslim, ze sila vlakna nebo neco podobneho. Kazdopadne cim vic den tim silnejsi puncochace, od 50 den nahoru je to na zimu, na leto ke kostymu beru max. 15.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 19:52

tak jsem zacala googlit kde ze bych si koupila nejake pekne puncochace a narazila jsem na tento clanek, dost me pobavil :D
http://zena-in.cz/…egorie/krasa


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 18:20

to je skoro nechutné :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 19:55

dobry vyber puncochacu ruznych barev a castecne i vzoru je na topshop.com. Na bezne noseni se mi osvedcily puncochace z Tchiba, jsou levne, dobre vypadaji a dlouho vydrzi.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 19:58

Iveta: Pokud jsou bavlněné, tak například duha by měla chytnout. Ale raději je jednou vyper, než půjdeš experimentovat!.
Jinak barvu normálně zředíš vodou dle instrukcí na sáčku (nebo lahvičce), naliješ roztok do hrnce a přivedeš k varu. Punčochy tam nějak zavěs/pověs přes hrnec - to, co chceš syté, ať je v barvě, ono to bude vzlínat nahoru… taky můžeš udělat dvojbarevné - jeden konec strčíš do jednoho hrnce a vedle postavíš další s jinou barvou. Přechody jsou docela hezké, plynulé. S vyvazováním bych osobně byla opatrnější, ale rozhodně by šly vyrobit třeba žirafí punčochy! :o)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 20:03

Já bych to vzala jako výzvu pro Adiny fanynky, barevný punčochy by mohly být hlavní zimní poznávací znamení :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 20:18

Super článek, děkuji. Někdy příště, třeba na jaro, bych uvítala něco na téma „jak a k čemu nosit silonky“ - mám v tom totiž dost chaos, donedávna jsem si myslela, že nosit silonky v teplejších měsících nebo do společnosti se tzv. sluší, pak ale jakási celebrita kdesi prohlásila, že šla na nějakou akci v silonkách a ztrapnila se… tak jak to tedy prosím je?
Co se týče barevných silnějších pučocháčů, tak ty mám velmi ráda, protože moje stehna tedy nejsou úplně nejštíhlejší, ale v tmavších barevných punčocháčích se sukní těsně nad kolena se cítím velmi dobře. Vloni jsem se práskla přes kapsu a dokoupila jsem si k tomu úžasné kozačky, což pro holku s výraznými lýtky znamená až pod kolena. Z punčocháčů je tak pro veřejnost k vidění asi 10 cm, ale zato můžou být jakkoli barevné, nevypadám jako bečka a cítím se povzneseně, doporučuji.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 20:26

Hej tak já jsem punčochová královna! Zrovna nedávno jsem prala všechny punčochy, co mám doma a vyšlo mi to na plnou pračku :)
Ale pravda všechny jsou spíše v tlumeném odstínu, protože kvůli mojí malé a tlusté postavě jsem se bála toho, že budu jak hrom do police.
Letos, jsem si prvně pořídila barevné punčochy - červené a okrové. Chtěla jsem ještě čokoládově hnědou, ale tu zrovna neměli. Punčochy jsem kupovala v Lindexu a jako hřejou dle potřeby :D jsou pevné, nemám rozkrok u kolen :D takže spokojenost klidně tam nakoupím znova :)
Ale špatné zkušenosti mám s punčochy v Caldezonii (či jak se to píše) - jsem měla punčochy asi dva dny a potom se rozpadly :/ byly to bílé punčocháče určené na mojí maturitní práci :/

Potom ještě slušnej výběr mají tady v Plzni v Punčocha, ale 300 dát za punčochy mi příjde teda dost … nebo vám ne?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 20:29

Ani: rozhodne neladit… to uz se nedela.. ale pokud tam chces do toho pridat jeste doplnek ve vyrazny barve zvol uplne jinou vyraznou barvu nez ty puncochace… dneska uz se k sobe hodej vsechny vyrazny barvy :)

Karoleenah
2322 příspěvků 6.10.11 20:32

Seznam.Mih: Mně někdy přijdou dost i dvě stovky. Většinu svých punčocháčů jsem totiž nakoupila porůznu ve slevách, no name obchůdcích nebo i u vietnamců a tak jsem dost rozmazlená. Na druhou stranu, moje nejdražší punčocháče stály 500,–, ale ty jsou po všech stránkách natolik úžasné, že toho nelituju. :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 20:38

Život je příliš krátký na to, aby se člověk zabýval tím, zda má silnější lýtka nebo křivé nohy- což má polovina všech lidí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 20:38

Ani, Karo: já zase ladím, tedy, když si vezmu oranž punčochy k neutrál oblečení, tak na hlavu ještě oranž bekovku…je mi celkem jedno jestli se to nosí x nenosí, mě se to líbí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 20:44

Karoleenah: však já mám taky hromadu punčochů z různých slev a akcí a i u vietnamců a taky jsem dostala několik darem. U těch mám bohužel sed a rozkrok někde u kolen a to dost vadí, zvlášť s mými stehny, kdy není problém během půl roku rozdrbat všechny kalhoty neustálým nošenm, ať stojí stovku, nebo litr …

A nejdrařžší punčochy jsem kupovala asi taky za 300 právě v tej punčoše, ale to jsem potřebovala stříbrný punčochy na maturák (sem vypadala jak příšera, ale to je věc jiná) a pěkně kousaly ..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 20:48

Karo: „Neladit - to už se nedělá“? No, věc názoru. To, že nějaký módní kritik řekne, že něco není in, ještě neznamená, že v tom všichni vypadají blbě. A u oblíkání se přemýšlí a kombinuje proto, aby mi to slušelo, ne abych byla sice in, ale jako strašák.

„Vyladěný“ zevnějšek prostě působí jiným dojmem než „nevyladěný“. Kdo chce vypadat free a nespoutaně, toho ladění trochu zabrzdí. Kdo dává přednost uhlazenému, úpravnému zjevu, pro toho detaily vyladěné ve stejné barvě udělají velký kus práce. A pokud někdo kombinovat neumí, je lepší být sladěný do barvy než vypadat úplně blbě.

Ale abychom se vrátili k tématu, sláva barevným punčochám, ať už se nosí sladěně nebo v kontrastu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 20:57

barevný punčocháče, to je moje :) mám obecně ráda barevné oblečení, ráda kombinuju. nenápadný kabát nebo sako a tmavou sukni dokážou výborně oživit a nestojí to moc. silonky mám sytě červené, zelené a žluté. jsou z h&m, když je tam ještě prodávali (3 roky nebo možná i víc zpátky), teď mě mrzí že jsem jich nevzala víc… už je pomalu dodělávám :/ zničila jsem je zipem od kozaček a šlapky už jsou spíš hadříkoidní.. pak mám ráda v zimě a na podzim právě ty silnější, mám jedny tmavě fialové (tesco 30,–) , pak klasické černé, jedny šíleně barevně pruhované s černým sedem (ale je to dětská velikost takže mi spíš padají) a jeden super úlovek z newyorkeru asi za 30 korun - tmavě modré jako svetr vzorované, a ty jsou teda fakt super a hodí se snad ke všemu. akorát když jsem v nich celý den tak potom docela koušou, ale na druhou stranu seděj výborně a nikam nekloužou. zkušenost mám z obchodem ve spálené, takový malý krámek, nevím jak se jmenuje teď nahonem… taky jsem si asi jednou koupila v calzedonii, ale přijde mi to už docela drahé. v c&a, h&m, marks&spencer mají všude „hit podzimu“ hnědé, šedé, černé, maximálně petrolejové a to teda (pro mě) nic moc. ještě mám jeden velice oblíbený kousek - zářivě sytě růžové silnější silonky (tesco 30,.) jsou to teda legíny, ale dlouhé, vlastně jim chybí jen „kotník“ takže je dolaďuju barevnýma tlustýma ponožkama nebo je přetáhnu přes patu a upevním nějakou ponožkou. beru je jako variantu, když se mi nedostává vhodných barev..
TIP praha: kousek zpátky od zastávky tramvaje „arbesovo náměstí“ směrem k andělu (štefánikova ulice) je obchod s obuví. tady měli akci 69,– za barevné punčocháče v dost široké barevné i velikostní škále, ale nevím zda to pořád platí. můžu pro zájemce zjistit :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 21:19

Karo, to zhruba tuším. Ale spíš než „to se už nedělá“ nebo „dneska se k sobě hodí všechny výrazné barvy“ bych chtěla slyšet nějaké nadčasové estetické pravdy.
Nebo snad zítra se k sobě budou hodit jiné barvy než dnes?
A existuje vůbec nějaká fixní pravda v tom, co je estetické a co ne?

Jinak mým snem je jít mimo trendy, ale zároveň vypadat tak, aby si lidi řekli wow, ta je šik a zajímavá. Něco jako fotky na Sartorialistovi a s vlastním rukopisem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 21:25

ani: je jen hrstka nadcasovych pravidel, ktera budou vzdycky platit. jinak aspon kazdejch deset let se to obmenuje, stejne jako u toho ladeni. kombinovani barev bude v mode jeste dlouho. neni nutny kazdej pulrok se poddavat novejm trendum. a pokud chces vypadat modne a stylove tak tim ze sladisponcochy s cepici toho aspon podle me nedosahnes.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 21:26

Mně se líbí kroje a kdysi mě fascinovaly sytě červené punčochy ke kroji… a tím to začalo. Ušila jsem si modrotiskovou sukni (podle současného střihu teda), k ní nosím červené punčochy a vypadá to super (vršek už je normálně současný :). Pak mám fialové, žluté… Bílé mám od svatby, na kterou jsem si je koupila (svatba v zimě). Jsou teda spíš do smetanova, občas je nosím, ale připadám si dost extravagantně :). Ale líbí se mi to. Jednou jsem si vzala žlutou sukni, žluté punčochy a žluté boty… to už mi lidi říkali, že jsem jak síra :).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 21:32

Prozradíte mi někdo, jak dlouho vám tak průměrně punčocháče vydrží? Já si totiž zpravidla při druhém, nejpozději při třetím použití zaručeně udělám na silonkách díru… (vnitřkem boty, hranou psacího stolu, při manipulaci s kolem, vítající pes a tisíc jiných důvodů). Proto mě fascinuje, když někdo „má bílé punčochy od svatby a občas je nosí“… A proto také nosím jen tělové punčocháče - v práci mám náhradní a v kabelce taky. S barevnými by ta logistika byla složitější :-) Mám se snažit být míň nešikovná, nebo je trhání punčoch spíš standard?

zwedavka
1271 příspěvků 3.4.12 22:23

míň se trhají dostatečně velké punčochy, než když jsou těsnější a hodně napnuté.
(ozval se ten pravý, málokdy punčochy vůbec peru, neb je hned roztrhám)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 21:42

Aprikot, no, právě že jak jsou bílé, tak nemám odvahu je nosit moc často, a tak vydrží… a tuším, že jsem je na špičkách už zašívala. Jinak se mi taky dost dělají díry. Na těch silnějších punčochách míň, ale taky… Já to proděravím hlavně nehtama na palcích, bohužel. Pak se to snažím zašívat, pokud to jde s tím materiálem a díra není moc velká…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 21:47

Aprikot, já klasické silonky rozervu na jedno, dvě, max tři nošení. Počítám s tím, že ty silnější by snad měly být nezničitelné… aspoň jedny černé, co mám, nezničitelné jsou, ale ty jsou hodně silné, podobné legínám.
Taky mě zajímá, jaké mají ostatní zkušenosti, bylo by mi líto, kdyby to byly vyhozený prachy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 21:49

Nádhera!!! Hned ty první šaty jsou úúúžasné. A punčocháče? Ado, namlsala jsi mě. Asi i já neodolám a půjdu do nějaké pěkné syté barvy…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 21:52

Ještě se zeptám, jsou barevné punčocháče nějak omezené? Je někdo, na kom by vypadaly fakt blbě? Já jsem opatrná a bojím se, že budu vypadat jak strašák do zelí, takže mám jenom námořnicky modré a ještě jedny světlejší, melírované, ale na těch fotkách to vypadá tak výborně, že bych se pustila i do odvážnějších variací… ale jak se vyhnout tomu strašákovi… ?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 22:00

Ani, zimní punčocháče rozervu málokdy, to už musí být, je fakt, že kupuju kvalitní, hodně den. I když to někde zarvu, tak to málokdy ujede někam dál a většinou jde očko zachytit a spravit, pokud je to na místě, kde to nepůjde vidět nebo v samotném vzoru, kde se to ztratí. Mám nějaké, které jsem kupovala snad před 8 lety a pořád jsou OK. Je fakt, že jsou dost silné a já mám punčoch hodně a dost je točím.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 22:07

Levandule: já to dělám tak, že nechávám jednodušší, „neutrálnější“ vršek. Třeba barevné punčochy, vzorovaná sukně, a k tomu černý svetr, černé tričko… Dřív jsem byla schopná si vzít na sebe pět různých barev nebo nějaké zářivé protikladné barvy, ale jak stárnu, už mi to tak nesedí a jsem opatrnější :).

JK
56 příspěvků 6.10.11 22:19

Barevne a vzorovane puncochy jsou super, ale potiz mam v tom (a dle pohledu na ceskych ulicich nejsu sama), ze kdyz mam silna stehna a k nim dost hubena lytka, tak barevne puncochy na stehnech jsou pak o hodne svetlejsi nez na lytkach a vypada to spise blbe. Na tech modelkach to neni videt, jak maji stihle nohy, ja se budu muset spokojit se sukni po kolena.

Modre punchochy jsou zlo, to pak clovek vypada jako smloula.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 22:23

Pěkný článek, přidávám se k milovnicím barevných punčoch, nosím je skoro pořád. Brňačkám můžu doporučit obchod na Brandlové (u České, jak zastavují trolejbusy), je tam skvělá punčochárna, kde jsou vždycky milí, mají velký výběr, vždycky objasní z jakého materiálu punčochy jsou a co to bude při nošení znamenat…a není to tak drahé. Mají taky e-shop (http://www.e-puncochace.cz/) - ten se mi moc nelíbí, ale osobní návštěvu doporučuji:)

Jinak co se týká ladění, řekla bych, že už se ladit nemusí, ale může. Nechápu, co může vypadat špatně na například červených punčochách s červenou broží…řekla bych, že je to jeden z nejjednodušších způsobů, jak zajistit, že bude něco vypadat dobře… Ale třeba tomu vůbec nerozumím :D

A myslím, že barevné punčochy (aspoň ve městech) dnes nejsou žádné velká extravagance. Jednou jsem šla v malinových punčochách, sukni s puntíky a černém svetru a jeden starý pán mi řekl, že takovou sympaťačku si vždycky přál potkat - jeden z nejhezčích komplimentů, myslím :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 22:29

Barevny puncochace sou super vynalez, kdyz se mi nechce vymejslet co na sebe, obliknu se cela do cernyho a k tomu nejaky ze sve obri sbirky silenejch puncochacu a je to. Udiv kolemjdoucich a nedokonalost svejch koncetin fakt neresim, mam dulezitejsi problemy:-).
Mne se osvedcily puncochace z Tezenisu, hlavne ty zimni sou neznicitelny a je v nich teplo. Vyber barev neni tak akcni ale cernou, cervenou, modrou a hnedou maji vzdycky. Par kousku mam z Terranovy (modry, zeleny), z M+S hlavne sitaky. Nejgenialnejsi puncochace v pomeru vykon/cena sem koupila v Primarku, ten tady ale bohuzel nemame.
Zaverem otazka: co ma Ada proti cerne s cernou a cerne vubec? Vzdyt je to TAK super barva! Mozna su konzervativni ale dnesni trend ‚barvicky barvicky, hlavne ne nudnou cernou‘ mi leze na nervy. Snad se nedoziju dne kdy ulice budou tou zaplavou barev pusobit jako permanentni gay party;-). Vseho s mirou…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 22:30

Krásné fotky, výborný článek. Jen je mi líto, že já budu celý podzim a zimu v černých, musím nosit kompresní punčochy:-( Ale aspoň už je vyrábějí pěkné, černé vypadají normálně jako trochu silnější silonky. Ty tělové jsou ohavné, ale tělové se mi stejně nikdy nelíbily. Takže kdyby někdo měl tip na kompresní punčochy barevné, tak sem s ním!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 22:48

Já mám naopak dobrou zkušenost s punčocháčema z Calzedonie, akorát si musím dávat pozor na velikost a i přes rady prodavaček si kupovat tu největší, ne, že bych byla obézní, ale dlouhé nohy si to žádají ;o)
Aprikot: silné punčocháče určitě vydrží déle než slabé silonky, ale nezničitelné samozřejmě nejsou, ale mám i pár párů z Tesca, nevím, už za kolik, ale určitě nebyly tak drahé, aby se nedaly koupit znovu, když se roztrhnou ;o)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 22:50

Vever, napiš prosím, kde a od jaké značky jsi sehnala kozačky ke kolenům pro silnější lýtka. Celé léto jsem nosila sukně a šaty a ráda bych tak pokračovala i v zimě, ale prostě na sebe neseženu klasické kozačky. Žádné nedopnu až nahoru, a pokud výjimečně ano, tak je mám kolem kotníků krásně „nařasené“, protože tam je to zase volné. Přitom nejsem žádný tlouštík, mám velikost 36-38, ale prostě na lýtku „sval“ … Mým snem jsou elegantní kozačky zezadu na šněrování, aby se přizpůsobily lýtku, ale nikde nemůžu nic takového sehnat…:-(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 23:03

Hm, asi budu muset probrat skříň, co tam vlastně mám. Určitě černé a hnědé zimní punčochy a jedny úžasně bláznivě barevně proužkované nadkolenky, ale stálo by za to, to trošku rozšířit, docela mě tenhle článek navnadil :-). Ovšem nejdřív budu muset probrat „zásobu“ vhodných sukní a vůbec vršků, tu jednu černou sukni(kterou nosím k těm barevným) nemůžu nosit pořád…

mwich
115 příspěvků 6.10.11 23:04

Barevné punčocháče jsou skvělé, holky nebojte se experimentovat (mít při tom soudnost), hned bude na ulicích i ten pošmourný podzim veselejší :)

PS: K sytě růžovým punčocháčkům nepatří černé gumáky ;-) tolik dnešní postřeh z Náměstí Míru :((((


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 23:06

Aleee - mám stejný problém. Chodidlo cca 37, ale lýtko poměrně silné, takže téměř každé kozačky se mi zaseknou někde nad kotníkem. Takže si pořizuju takové, co jsou buď z trochu pružnějšího materiálu nebo mají třeba na horním okraji pružnou vsadku z gumy. A jedny zimní mám na šněrování. Všechno to je z Deichmana, takže bohužel moc nevydrží, ale aspoň si můžu častěji pořizovat nové :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 23:09

V HM jsem teď úplně omylem koupila takové světle růžové, silné, u kterých jsem až doma zjistila, že jsou vzorované, poskládané z různě se překrývajících srdíček. Nemám zrovna nejhubenější nohy, takže k balerýnkám vypadaly strašně, a to jak v kombinaci se sukněmi, tak s kraťásky. Někdo nějaký nápad s jakou barvou by to aspoň ušlo a co by se k tomu hodilo? Nosit je úplně schované v krutých mrazech pod kalhotami mi přijde škoda -_-


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 23:12

Wow ty stínované punčochy jsou skvělé! Ale nikde jsem neviděla..škoda. Jinak super článek,zrovna mi kápl do noty:))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 23:13

K té tloušťce - z vlastní zkušenosti doporučuju 40den do teplejšího podzimu/jara, 60 den jsou ideální podzimní/jarní a 80 a výš jsou tak akorát na zimu…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 23:31

Báro, firma Mediven ( německá) vyrábí barevné kompresní punčochy, velmi pohodlné, sama jedny mám, taky je musím nosit,já mám tedy ty nevzhledné tělové, ale mají celou paletu barev…stály asi 230 Kč přímo u lékaře. A rozhodně nejsi odkázána pouze na černou, ty béžové se dobře schovají pod jakékoli byť průhledné punčochy se vzorem…vyzkoušeno:)

http://www.maxis-medica.cz/…legance-.htm


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 23:39

Alee a Jancee, asi Vás zklamu, protože jsem si je docela složitě objednala z UK, je to značka Clarks, loňský model, jmenují se Kerry Trish a už jsou vyprodané, možná seženete na anglickém e-bay. Vidět jsou třeba tady http://www.ebay.co.uk/…170580199716?…
Já je mám v hnědé a když se dobře podíváte, tak ta věc, co je na zadní straně boty odshora až dolů, je široká pevná guma, která se naprosto fantasticky roztáhne podle potřeby. Je to udělané tak, že guma je přirozenou součástí designu boty a vypadá tam dobře. Boty byly drahé jako prase, přišly mě na něco přes 3 tisíce, ale fakt nelituju. Co jsem tak po městě zkoušela, vešla jsem se ještě do bot od Tommy Hilfigera, ale ta cena je zase někde jinde, nicméně krásné. Podotýkám, že nejsem extra vypasená, ale mám prostě hranatá lýtka, dost chodím a běhám, měla jsem problém sehnat i lyžáky. Letos mám zase takhle složitě objednané nízké zimní boty od Clarksu, čekám na ně už od července. Boty obecně jsou u nás naprostá katastrofa, uvažuju o výletu do Vídně, už mám naplánovaný Mnichov… jenže zas taková idyla to nebude, mám muže a dva kluky, takže spíš se do holčičích obchodů vůbec nedostanem, umřeli by na otravu vlastníma jedovatýma slinama.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 23:46

Bara Rektorova: koukni na http://www.kompressionsstrumpf-shop.de/

na leve strane bez na „Strumpfhose“, pak na znacku „mediven“ a druh „elegance“ - maji ruzne barvy. Ty ostatni znacky, ktere na te strance nabizi maji take barvy na vyber, i kdyz samozrejme ne tolik, jako normalni puncochove firmy. Koukala jsem na to jen zbezne, tak nevim, jestli dodavaji do Cech, ale treba ti to pomuze najit nejakou znacku, ktera se pak necha koupit i v Cechach… hledaci slovo do googlu je kompressionsstrümpfe nebo kompressionsstrumpfhose - treba najdes firmu, ktera posila i do Cech…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 23:48

jak vidim, tak Eva me predbehla - aspon to mas ze dvou zdroju :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 23:50

Teda, hned první komentář a schovaný. Ale já ho chápu:) Ano, spousta lidí má křivé/silné/neproporční nohy, ale ti o tom většinou vědí a pracují se střihem oblečení tak, aby na to zbytečně nestrhávali pozornost.

Modelka si ale nemůže vybrat, co bude předvádět, když je to minisukně nebo šortky, prostě v tom jde, i když má ikska nebo óčka čitelná na dálku. Takže to holt někomu připadá jako celek nepěkné.

A říct si „natruc budu nosit, co se mi líbí, ať vypadám jak chci“ chce velkou odvahu i velkou soudnost, aby to neskončilo totálním peklem.

Takže - JO, nosme barevný punčochy, jsou super! Jenom nezapomínejme, že chceme hlavně vypadat hezky:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.11 23:52

hromady ruzne barevnych, vzorovanych a buhvi jakych puncoch ma www.funnylegs.de, dodavaji (dost draho) i do Cech, ale treba jen pro inspiraci…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 00:13

Koukám, že se to tady docela rozjelo. To je fajn, že je tolik příznivkyň barevných punčocháčů. Já dost často kupuju z anglického e-bay. Pro ty, co neví jak na to, tak to chce: angličtinu a virtuální účet PayPal, který si vytvoříte online ke své platební kartě, stačí normální třeba Visa Electron. Když kupujete v rámci EU, neplatíte žádné clo. Vždy vybírám podle ceny poštovného. Nedoporučuji kupovat věci, které se odesílají třeba z Asie, trvá to věčnost a kvalita nic moc. Kupuju jen z UK, někdy to mám do dvou dnů doma. Našla jsem třeba tohle: http://www.ebay.co.uk/…270776069967?…
nebo tyhle puntíkované http://www.ebay.co.uk/…280714685751?…
super úchylné s jelenama http://www.ebay.co.uk/…380346410960?…
s copánkovým vzorem http://www.ebay.co.uk/…160514773800?…

Co do kvality a výběru se mi osvědčily punčocháče z Marks and Spencer, pokud možno ve výprodeji.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 00:19

Punčochy se mi líbí, ale problém s rozkrokem sklouzávajícím ke kolenům je pro mě prakticky diskvalifikoval - a to ani nejsem vysoká, akorát mám tlusté nohy. Snažila jsem se to řešit různými fígly - druhé kalhotky natažené přes punčocháče představují částečný úspěch.

Teď na podzim jsem zjistila, že jediné, co to opravdu řeší, je najít punčocháče tak o čtyři konfekční velikosti větší, než mám velikost kalhot. Tip: v C&A vedou balení jedněch černých a jedněch barevných punčoch asi za dvě stovky, do velikosti XXL. První punčochy po letech, co mi nebyly malé.

Akorát mě teda hrozně mrzí, že naprostá většina punčoch vůbec se dělá v rozsahu S/M/L. Nechce se mi věřit, že by se nevyplatilo prodávat víc než tři velikosti.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 01:05

No, tak já teda nosím jedině černé punčocháče, protože na barevné nemám odvahu, ale líbí se mi hrozně!
třeba takhle v kombinaci s černou bych se možná odhodlala: http://drops-of-my-life.blogspot.com/…f-today.html připadá mi to odvážné, ale ne vyřvané


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 01:52

Tak jednobarevné mám zelené a oranžové (typ silonka), modré a šedé (typ pletenina), pak hromadu proužků a sítí, a bohatou zásobu pod- i nadkolenek. Jen mě štvou dvě věci: 1. mám hubené nohy, takže nadkolenky neustále musím vytahovat (uprostřed Brna se to dělá fakt dobře a nenápadně), 2. už se mi podařilo dvoje drahé vzorované krasavice nějak poškodit (podkolenku suchým zipem ortézy, samodržící punčochu o židli) :(
Já teda jsem zastánce kombinování a ladění barev, ale zase né usedle ;) Moje oblíbená kombinace posledních měsíců je černobílé oblečení + černé síťované punčochy + boty/šperky/hedvábná mašle na kabelce ve žluté + černobílá kabelka se zajochem ;)
Co se týče obchodů, v Praze můžu doporučit na rohu Vodičkovy a Školské (podařilo se mi tam sehnat ťapky do balerínek, které fakt nekoukají, jsou z asi 80% bavlněné a paní bych za ně zlíbala ruce). V Brně už zmíněné krámy na Brandlově a u Janáčkova divadla. Jen upozornění na Brandlovu - mají e-shop, ale ne všechno, co je v e-shopu, mají přímo v obchodě (a pravděpodobně také naopak), takže doporučuju objednat přes internet s osobním vyzvednutím a případně se porozhlédnout ještě přímo v obchodě (takhle jsem si něco vyhlédla a neobjednala, přijdu tam a paní se strašně diví, co to po ní chci, že nic takovýho v obchodě nemá).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 02:15

Vzhledem k tomu, že kalhoty vlastním jen jedny, nosím punčocháče od podzimu do jara každý den, ale na vzorované si většinou netroufám (jsem relativně hubená, ale stehna jsou přeci jen o dost tlustší než lýtka a ten roztažený vzor vypadá blbě).
Nejraději mám neprůhledné černé a poslední dobou se mi strašně líbí kombinace černé boty-černé punčocháče-světlá sukně nebo šaty. Ale nevšimla jsem si, že by to moc lidí takhle nosilo, což je docela škoda.
A asi je to pozůstatek z dětství, ale v bílých punčocháčích si připadám jako když je mi pět a měla bych jít do školky a ne do práce …


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 07:17

uzasna inspirace, diky
Ja osobne mam s barevnymi zimnimi puncochacemi ten problem, ze mam porad pocit, ze musi k necemu ladi, takze kdyz mam petrolejove, dam si k tomu bezovosedou sikni a petrolejovy svetr, takze se musim na tyto obrazky dele divat a terba vymyslim zajimavejsi kombinaci
jinak jeste k puncochacum, i kdyz ne barevnym a zimnim - onehdy jsem videla na videnskem letisti pani v „little black dress“ a k tomu mela neviditelne telove puncochace s cernymi punticky a vypadalo to naproso skvele, od te doby takove puncochace shanim a nenachazim, tak kdyby nekdo vedel, dejte vedet :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 07:48

Monička:Já nosím ráda černé neprůhledné k bílé manžestrové sukni. A teď jsem sehnala na Aukru svetrošaty Zara (116 Kč - no nekupte to!) v barvě bílé kávy - tak to budu taky nosit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 07:48

Krása, moc pěkný článek. Miluju punčochy, jsou tak ženské, lichotivé (tedy alespoň ke mně) a myslím, že i dostateně přitahují pozornost, což ocení především mužská část populace.
Ale mám na vás na všechny otázečku, která i lehce souvisí s článkem (abych nebyla hned smazána):
Mám teď plánu jít do státání opery v Praze, protože prostě miluju Aidu, Nabucco, fantoma opery,… jen mám prosbičku, jsou vhodné tyto šatečky: http://images.votocvohoz.cz/…aty1__2_.jpg?… k tomu čokoladově hnědé punchochy a nahnědlé, asi bych si vybrala, oxfordky na podpatku. Je ok a vhodné takové příležitosti, nic tím neporuším?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 08:10

V knize Velká kniha etikety pan Špaček píše, že tak jako muži nosí kalhoty ve vedrech tak ženy by měli nosit punčochy, muži to v nich taky musí vydržet. Spíš bych se držela Špačka než co kdo vypustí z pusy.

The sheep
30 příspěvků 7.10.11 08:19

Já mám barevných punčoch hafa. Jednou jsem si koupila světle modré v Anglii a když jsem si je vzala na Tintagle Castle, tak mi řikali Šmoulí prdel, ale neodradilo mne to, a nosím je dodnes.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 08:20

Barevné punčocháče - ano! Přijde mi, že se člověk může odvázat (barevně), ačkoli je jinak trochu konzerva a starej. Takže se těším na sukně a kozačky, které zakryjí slovanská lýtka. Barvy (jasně že i černá) - čokoládová, šedivá, tmavě fialová, modrá, rezavá, zelená. Docela jsem byla spokojená s nákupem v Calzedonii i Punchochacha.
P.S. Bílé punčocháče mi evokují paní Janžurovou.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 08:24

Evo diky moc!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 08:46

Vilemina: já mám dojem, že kozačky silná lýtka rozhodně nezakryjou, naopak ještě zvýrazní, navíc kozačka tu nohu ještě opticky zkrátí… Mnohem víc se mi líbí, když si holka se silnějšíma nohama vezme nízké boty.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 08:55

Karin: moje osobní zkušenost - kozačky a sukně těsně nad kolena mi sluší (neskromné, ale je to tak), když bych si vzala nízké boty vypadá to podivně a necítím se v tom, ale to je asi u každého jinak. V každém případě se těším na ochlazení.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 09:02

Barevné punčochy a legíny jsou super! jenom díky nim nosím kratké sukně… Aktualní objev jsou tyto legíny (achjo jsou nadherné, ale to mít tak o 15 let/kilo mín) http://www.youngprimitive.cz/…log/leginy-3
Nemam modelčí nohy- tj. stehno stejně tlusté jako lytko, tak jsem se dlouho vyhybala vzorovaným, nebo strukturovanému materialu. Ted si říkám proč ty tvary neukazat? Když jsou punčochy jediný vyrazný prvek, nemusí to vypadat lacině


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 09:13

Tak z tohoto článku jsem opravdu nadšená! Poslední dobou nosím téměř stále jen sukně, kraťasy nebo šaty ale kombinovala jsem je jen s černými punčochy. S barevnými jsem si moc nevěděla rady. Toto je výborná inspirace.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 09:33

Punčochy a sukýnky jsou fajn, pokud nejezdíte ráno do práce s dětmi. Vždycky když se ti malý lidé nacpou do autobusu, nesundají si tašku a pokřikují na sebe, točí se tam jak holub na báni, tak občas, když sedím musím rychle uhnout, abych nedostala aktovkou do hlavy, ale hlavně, když si vezmu punčocháče, mám skoro 100% zaručeno, že mi je nějaké to dítě svou nepozorností roztrhne. Což při cenách punčoch od 50,–kč/kus není zrovna láce. Navrhuji začít vychovávat děti k ohleduplnosti a sundavání tašek v MHD :D … ale to už je jiná kapitola.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 09:38

Vever, mám také silnější nohy, od shora až dolů :-) . Takže mám docela problém sehnat kozačky. Kde jsi je koupila ty? Jinak se také přimlouvám za článek o zimních sukních a materiálech. Díky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 09:50

Reagovala jsem na první příspěvek od Vever a nedočetla až do konce. Uží vím. :-) Omlouvám se.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 09:53

Nosit vzorovane puncochace muze byt fajn, ale zrovna tak by meli zeny posoudit tvar svych nohou. Cim jasnejsi a svetlejsi farbu si vyberou, tim budou jejich nohy vyraznejsi, a teda i jejich pripadne nedostaky. Puncochy mohou byt pomocnikem, ale taky nas zazdit.
Diskuse na mne pusobi, jakoby ctenarky pochopili clanek ve vyznamu „noste vsichni barevne puncochy, cim barevnejsi, tim budete veselsi!“. Podle mne to neni tak jednoduche a nejde jen o barvu ale taky o tvar a proporce.
Mozna by bylo uzitecne kdybi v clanku byli taky doporuceni ktere barvy jsou vhodnejsi pro silnejsi nohy a kdo si muze dovolit vyrazne barvy. Pripadne s jakou obuvi puncochy kombinovat.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 09:54

Sorry za preklep, samozrejme „kdyby“ :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 10:00

Vever, děkuji za odkaz na kozačky. Jsou krásné!!! Takové bych brala všema deseti.
Janceee, zkusím se podívat i do Deichmana, kterému jsem moc nedůvěřovala a vyhýbala se obloukem. Ale třeba něco najdu. Já mám také malou nohu, velikost 36-37, vysoký nárt a krásné lýtko! :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 10:02

Kéž bych měla nohy na barevný/světlý punčocháče…držím se černý, od tenkých a průsvitných, po skoro-jako-legíny silné. A funguje to vždycky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 10:02

Karin, no taky záleží, jaký typ kozaček si dotyčná obleče. Mám silnější lýtka a spolehlivě mě „zabije“: natahovací elastické kozačky, kozačky do půl lýtek (=typ selka), masivní ozdoby atd. A spolehlivě to zazdí barevná kombinace světlé punčochy a černé kozačky. Nebo v mém případě kozačky bez podpatku, jsem dost malá. To mě uzemní ještě víc. Ideální jsou dost vysoké kozačky (ne nad koleno:-), hladké, bez ozdob a s nějakým podpatkem, žádné placky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 10:05

Díky moc za typ, kde sehnat v Brně barevné punčocháče.
protože mám silné nohy, Calzedonia pro mě nění. Koupila jsem si velikost 4, ale i tak pořád rozkrok u kolen !
Potřebuji velikost 5. To je problém. Jinak vzory nebo krátké sukně není nic pro mě, ale strašně se mi to líbí , pokud je to tak sladěné, jak tady píšete ( s páskem, s broží, mašlí nebo pokrývkou hlavy ). Už se těším, že na ulici někoho takového potkám !


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 10:09

oddie: já to dělám stejne, velikost mám 36, ale punčochy si kupuju klidne XXL, jelikoz jso pak krásne pohodlne, a neklouzaji. jinak já jsm zastánce i bílých, nebo smetanových punčocháčů, jelikoz mi kdysi jedny koupil pritel a sam rikal, ze prodavacka na nej koukala, jako by je chtel koupit sve prababicce, ale teda musim rict, ze krasnejsi jsem jakteziv nemela, jeste ke vsemu byli typem upletu krasne jemne vzorovane a navic hebounke a velmi hrejive… je pravda, ze nosit se to nedalo ke vsemu, ale kdyz uz to slo, stalo to za to…

Naoko
118 příspěvků 7.10.11 10:12

Barevné punčocháče taktéž miluji, mám jich okolo 10 :-) A stále to není dost. Jinak, k tě omezením - ženy se silnějšíma/kratšíma nohama by se měly vyvarovat žluté a sytě růžové - opravdu to hodně zvýrazňuje a nevypadá to ani za mák dobře (postřeh ze sobotního alternativcního koncertu). Naopak jim budou slušet tmavomodré, borůvkově fialové a hnědé, černé, prostě spíš tmavší tóny. Štíhlé nožky (naštěstí i mé) si mohou vybírat víc, svět zkrátka není fér :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 10:13

Mishabv: Puntiky na neviditelnem podklade - letos je ma v kolekci Wolford. Pokud si je potkala na videnskem letisti, tak to byla s nejvetsi pravdepodobnosti tahle znacka. Ja jsem je shodou okolnosti pred nekolika dny zahledl take na letisti - v obchode Wolford. Puntiky me ale moc neoslovily, i kdyz je to pry letosni trend. Maji i rafinovanejsi vzory. Myslim, ze tahle kolekce je pomerne draha, priprav si min. 35€. Ale stoji to za to. Myslim, ze do krasnych puncoch se investovat vyplati. My chlapi to rozhodne ocenime.

Priznam se, ze me docela desi myslenka, ze si ctenarky MP budou na zaklade inspirace ziskane z Adina clanku barevne puncochy vyrabet samy a ja pak jejich nozky oblecene do techto vytvoru budu potkavat na ulici. To bude peklo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 10:17

Jéé, koukám, že sem dal někdo odkaz na můj blog, návštěvnost mi stoupla asi o tři sta procent :D (sice není čistě o módě, ale snad se vám líbí) :) …moc děkuji, Moniko!
Já tedy barevné punčocháče miluju, jsou mojí srdeční záležitostí! Nejen tyhle pískové, ale i žluté vzorované, šedé, černé, červené, všelijaké - jsou nejlepším prostředkem pro zpestření (mimo jiné) formálnějšího oblečení. Jste vidět, ale přitom si můžete uchovat eleganci. Skvělý čánek, tohle je trend, který MUSÍ VEN! :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 10:29

Když jsem si před dvěma lety pořídila tyrkysově modré, oranžové a sytě fialové punčocháče, tak se na mě dívali jak na blázna, vloni už si asi všichni celkem zvykli a letos jsem svou sbírku zatím rozšířila jen o okrové, ale doufám, že se rozroste.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 10:32

Super článok, asi sa konečne odhodlám na tie farby..doteraz som sa toho fakt bála a ticho závidela tým, ktoré tu odvahu nabrali a vyšli do ulíc s modrými , oranžovými a inofarebnými nohami :-) Ale mám otázku, dajú sa v takýchto farbách zohnať aj tzv. samodržiace pančucháče ? Mám problém, lebo vždy ma z normálnych pančúch až po pás bolí brucho a to som pritom vcelku chudá, ale vždy sa mi tá gumička totálne vcucne do brucha…ďakujem


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 10:35

Oddie-ten sklouzavající rozkrok jsem taky řešila-punčocháče musejí být od rozkroku až nahoru zesílené(asi jsou v tom místě jinak i ušité ,nebo utkané?) a mít vyšší jakoby ten pásek aby se ti ještě navíc nezařezávaly do kůže.Jednou jsem měla štěstí na prodavačku v CALZEDONII na FLOŘE V PRAZE a perfektně mi dokázala poradit Měla totiž běžnou postavu a tak zřejmně chápala o co mi jde.Jinak to jde ještě vyřešit punčochami- samozřejmě samodržícími dokud není uplně zima.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 10:37

Jinak mě se teda líbí nejvíc ta fotka kde je modelka celá v bílém.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 10:42

A ještě do třetice- zapoměla opět pochválit Adu.Opravdu se tím aspon já dokážu řídit když nevím.To popisování barevných kombinací mi vyhovuje.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 10:43

Adam: Máš naprostou pravdu… Holky vážně, vykašlete se na Háemko a investujte do Wolfordů, nic lepšího neexistuje, vážně! V ČR je ovšem tato značka nesehnatelná. Cena těch punčocháčů je poměrně vysoká, ale až si je oblečete, tak přesně pochopíte slogan značky: Never without my Wolford ;) Nejen, že vypadají absolutně skvěle, ale ještě přilnou jako druhá kůže, celý den vás jakoby hladí a ať je venku kolik chce, drží příjemnou teplotu. Nějaký překroucený švy apod. - neexistuje. Takže hurá na nákupy k našim vyspělejším sousedům! P.S. První tři modelky z tohoto článku mají stoprocentně Wolfordy, tak si srovnejte ten rozdíl s tím, co máte doma v šuplíku!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 10:46

Tiež milujem pančuchy, mám fialové, čierne, tmavomodré, na jeseň mám 100 denové, tak neviem ako to vyriešim v zime, jednoznačne sa ich nevzdám


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 10:47

Aleee zkus značku Gabor a Salamander.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 10:47

Díky za článek plný inspirace. Barevné a vzorované punčocháče nosím už asi devět let, zezačátku se lidé dívali trochu divně, ale už si na to asi zvykli (v Praze je nosí dost slečen). Baví mě kombinovat výrazné barvy, třeba fialové punčocháče, černá sukně a fialové tričko ve stejném odstínu, nebo naopak tyrkysové punčocháče k fialovým šatům :-)) V tomto článku se mi nejvíc líbily ty dvoubarevné punčocháče a pak pastelové kombinace.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 10:51

Ellis: Samodržící punčochy se vyrábějí i barevné, ale pokud jsou silnější, připadají mi trochu nepraktické. Mám doma jedny švestkově fialové a jsou sice nádherné, ale v teplý den je v nich horko a když se ochladí, tak mi pod sukní zase mrzne zadek a ledviny. Zatím jsem je ocenila jenom v několik málo dnů, kdy byla teplota „tak akorát“.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 11:02

Ještě jak tady některé z vás píšou, že jim punčocháče vydrží na pár nošení, tak moc nevím, co dělám jinak, ale díru se mi podaří vyrobit málokdy (většinou na palci…). Silnější punčocháče mi vydrží několik let a vyhodím je, až když jsou moc odrbané nebo někde prořídlé. U tenkých mívám občas problém s vytaženými nitěmi (takové ty příčné tmavé proužky). Přitom jsem jich většinu nakoupila v Calzedonii, o které tu někdo píšete, že se vám punčocháče z ní rozpadly.
Taky se ale občas zadaří - měla jsem na sobě poprvé úplně nové punčochy za 300 a upustila jsem nůžky - samozřejmě spadly špičkou přímo na nehet palce a díra byla na světě :-(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 11:15

Fantazie!:) Přitom taková blbost, žejo…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 11:36

Oddie: zkus punčocháče Mondeluz (kupuji v běžné galanterce), mají je do velikosti 182/116 v různých barvách buď 40 nebo 60 den, pokud nejsi extra vysoká, tak co se nenatáhne do výšky zbyde do šířky. Mám doma už troje a dají se natáhnout hezky nad pas i na tlusté postavě, takže je pak jako bonus teplo i na ledviny. Mám metrák a žádný pas a nesjíždějí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 11:52

UU, prepac, ale to na tom prvom obrazku su obycajne kvalitne(!) cierne puncochace, take som schopna kupit o dost lacnejsie nez za 35€.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 11:53

Mám dotaz: jak je u silných punčocháčů důležitý materiál? Všimla jsem si, že některé „puckují“ a jiné skoro vůbec. Jsou lepší spíš z bavlny nebo spíš z umělého vlákna?

A můj názor na tenké barevné punčocháče: nohy v nich vypadají divně. Tedy ty moje rozhodně. Neprůhledné barevné punčocháče jsou super, ale ty průhledné nosím jedině tělové, černé a velmi výjimečně bílé.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 12:24

Peklo čtu pravidelně, ale dnes poprvé píšu: díky za skvělý článek! A teď se svou troškou do mlýna: k černým punčochám vždycky vypadají blbě bílý boty - možná se pletu. Ada by nám mohla vysvětlit, jak to je s kvalitou punčoch - nejen v materiálu, ale taky ve způsobu pletení - ten rozdíl vidím, ale neumím popsat. A ještě postřeh z obchodů - všimli jste si, že mnohdy ani prodavačky neví, jaký je rozdíl mezi punčochama a punčocháčama?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 12:45

A co lesklé punčocháče? Měla jsem za to, že NIKDY, ale zdá se mi, že modelky na fotkách je nosí…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 12:55

pancuchy nemam rada. vzdy ma totiz po nich svrbi koza


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 13:04

V Prahe som posledne kupovala farebne pancuchy v malom obchodiku pri Namesti Miru - myslim, ze to je ulica Slezska. Zatial drzia tvar, vyber dobry (z kazdej farby tak 3 odtiene), jedny stali tusim 180 Kc (a myslim, ze maju aj cislo 5 :-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 13:35

„A úplně nejjistější, zvlášť v Česku, je s bílou raději moc neexperimentovat.“
Podstata toho, proč na českých ulicích je ona „šeď“, kterou mj. peklo tak kritizuje. Nebo je ta věta myšlena ironicky?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 13:35

Mmě na těch fotkách nejvíc šokovalo, jak vyzáblé jsou modelky, nohy kost a kůže jako z koncentráku. Stojí s nohama od sebe, aby se udržely vůbec na nohách. A na těch hubených tyčkách příšerné chůdy - se nedivím, že na těch molech každou chvíli upadnou.
Nejhezčí pohled byl na návrhářku ve žluté sukni. Vypadal z nich nejvíc v pohodě a zdravě.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 13:47

Díky, Ado, za skvělý článek. Občas tady zabrousím, ale nikdy jsem si rady nedokázala moc přenést do svého šatníku, ale tenhle popis punčocháčů a taky které barvy se k sobě hodí, mi moc pomohl při výběru oblečení.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 13:50

Nevím, jestli jsem jediná, kdo má tenhle problém, ale proboha vás prosím, poraďte mi..! Nakoupila jsem si na léto spousty a spousty sukní, které byly naprosto dokonalé - až do té doby, než jsem si vzala punčocháče… Nosím totiž spíš volnější, rozevlátější sukně ke kolenům a ty se mi po punčocháčích prostě sunou nahoru… Takže mi teď zbyla na nošení jen jedna sukně - černá pouzdrová. Tak co s tím? Přece všechny ty ostatní nenechám ve skříni…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 13:58

wow, wow, wow, brala by som skoro vsetky!
BTW puncochace - Ada, zaujimal by ma tvoj nazor na puncochace v topankach s otvorenou spickou. Kedysi neodpustitelne faux pas, dnes tolerovane… ja si nemozem pomoct, vadi mi to a pride mi to nechutne, obzvlast, ak je tam este aj sev a vykukaju spod nich tmavonalakovane nechty…

MP Jana
225 příspěvků 7.10.11 14:04

Nanynka: bavlněné se vytahají, ale ty z umělých materiálů zas tak nehřejí. Nejradši nosím punčocháčové leginy- takové ty tlusté, neprůhledné, ale bezešvé, z umělého materiálu, jsou teplé a do kozaček ideální.
Nikouka: asi se zeptám blbě, ale zkoušela jste to jiným druhem punčocháčů? Já nosím hodně v zimě i vyloženě letní šaty, líbí se mi kombinace pleteniny a jemných látek, ale nikdy se mi nic nestěhovalo. POkud to dělají všechny punčocháče, tak byl měla pomoct spodnička - takové věci mají v M&S, z tezenisu mám úzkou úpletovou košilku na tělo, která je do půl stehen a má ještě ten bonus, že zahřeje.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 14:11

Všem slečnám a paním, které mají problémy s podle výrobců tlustým lýtkem, zaměřte se na značky Gabor a Ara, přičemž Ara je cca o polovinu levnější, než Gabor, Ara vyrábí kozačky s obvodem lýtka S až XXL a ve slevě stojí kozačky ke kolenům, kožené, s vnitřkem zatepleným kožíškem 2500 Kč, což mi připadá více, než přiměřené a jsou i celkem hezké. V běžné obuvi nezapnu žádné kozačky, nebo jen o dvě čísla větší a to nemám nijak tlusté nohy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 14:12

Ad Wolford: V Praze se da tahle znacka koupit v obchode Liska v Zelezne ulici. V Brne se bohuzel asi sehnat neda. Pritom ve Vidni je Wolford na kazdem rohu.
Chapu, ze jejich ceny se muzou zdat na prvni pohled astronomicke. Na druhou stranu, je lepsi investovat do jednech wolfordek nez do nejakeho hadru z haemka. Nekvalitni puncochy dokazou spolehlive shodit i ten nejlepsi outfit a sebekrasnejsi nohy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 14:12

Nikoulka - odpověď na váš problém se jmenuje spodnička z klouzavého materiálu, bohužel mnoho výrobců šetří na materiálů, tak už spodničky do sukní nevšívají.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 14:22

No konečně článek, který jsem si přečetla s chutí :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 14:24

Punčošky se mi moc líbí. Děkuji za skvělý článek. Mám ovšem problém s obuví. Mám tenká lýtka, nohu velikosti 42 a líbí se mi nízké kozačky. V těch ovšem budu vypadat jako Ferda Mravenec. Jaké boty v sukni na podzim, zimu kromě kozaček? S botama jsem měla odjakživa problém…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 14:36

HH: Co je na nějakým obrázku je celkem fuk. Samozřejmě, že seženeš levnější punčocháče, než jsou wolford. V tom svým příspěvku jsem psala hlavně o nesrovnatelný kvalitě a komfortu, kterej tenhle značka poskytuje. Jejich cena je od 25 eur výš.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 14:46

Občas opravdu žasnu, nad tím kolik žen si neumí ani koupit punčochy a vybrat k tomu boty…Možná by vás Adela mohla chodit domů kontrolovat a nebo rovnou oblíkat…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 14:54

Marika: Ty šaty jsou krásné, říkají „v nich jsem nelítala celý den po Praze“. Vím asi, jaké myslíte ty boty, já osobně jim říkám „jako pro čarodějnici“ a strašně si je chci pořídit ;) Upřímně, asi jsem konzerva, mně by se k těm šatům líbily černé punčochy a černé nebo stejně zelené lodičky.

Ad Wolford: Co znamená „astronomická cena“?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 15:13

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 15:39

Adame, punčocháče bych si v obchodě, kde dolní hranice ceny činí 600 Kč, koupila možná jedny, pro zváštní příležitosti. Obyčejné každodenní punčocháče prostě nejsou věc, za kterou bych byla schopná a ochotná vyhazovat sumy tohoto druhu - a nemyslím si, že za 150 Kč se dají pořídit jen „hadry“.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 15:39

Janiiv: 25€ a vice jiste neni cena astronomicka, ale rade ctenarek tak muze pripadat. Soudim podle prispevku, kde se objevuji doporuceni, kde sehnat silne puncochy za 60 Kc nebo stiznosti na to, ze puncochy za padesat vydrzi jen nekolik pouziti. Nejsem tak netaktni, abych primo rekl, ze asi nosi pekny sunt. Nekdo si holt drazsi dovolit nemuze, a to je v poradku. Nekdo ale o kvalitnejsich moznostech ani nevi, protoze na ne v beznych ceskych obchodech nenarazi. Ada posle ctenarky nakupovat puncochy do obycejnych galanterek, Calzedonie atd. a je vymalovano. Pro jistotu jim jeste decentne rozmluvi bilou barvu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 15:44

Punčochy Wolford jsou pěkné, ale drahé. Ano, je lepší investovat do kvality a kdybych na to měla, tak to udělám. Obávám se však, že spousta lidí na ně nemá - ani na jedny, natož na více kusů (aby je mohli střídat, že?).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 15:45

A ti, co na ně mají, už si je dávno našli a koupili.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 15:51

Je vidět, že tenhle článek musel fakt dát práci, povedl se, jen se mi pořád zedá kombinace hnědé a šedé…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 15:51

*nezdá


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 15:52

Olma: tim hadrem jsem myslel nejake obleceni, halenku, sukni. 150 Kc za puncochy je v pohode, ale nebude to zadnej zazrak. I kdyz moje zena nosi wolford prave na denni pouziti, protoze rika, ze jsou naprosto neznicitelne a hrozne pohodlne.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 16:06

Adame, a co Vaše paní dělá?

Pohodlné jsou mi každé punčocháče, když si vyberu správnou velikost (je třeba se nebát koupit si L, i když máte velikost M) a nezničitelné punčochy neznám.

I ty nejsilnější zimní spolehlivě poškodí zip od kozaček, když si „šikovně“ přehodím nohu přes nohu, nebo suchý zip na baťůžku spolucestujícího v MHD.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 16:12

Adame, vy pro Wolford pracujete?
Vaše obeznámenost se světem punčoch a punčocháčů je neobvyklá ..... až podezřele neobvyklá .........


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 16:20

@Brambora: taky mě to napadlo …

Skutečnost, že firmy vysílají své zástupce i do různých diskusních fór, kde pod běžnou přezdívkou „diskutují“, a tím dělají dané společnosti vlastně reklamu nebo pomlouvají konkurenci, je známá věc. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 17:23

Je, to me tesi, ze si myslite, ze pracuju pro Wolford. Asi jsem fakt dobrej. Ze bych pravnicinu povesil na hrebik? Asi budete damy prekvapeny, ale existuji mezi nami ceskymi muzi i takovi totalni exoti, kteri s partnerkami nakupuji a kupuji jim darky. Puncochy jsou jako darek idealni, nezkousi se. Navic butiky te znacky, pro kterou udajne pracuji byvaji casto na letistich. A v tech buticich pracuji vetsinou moc pekne a prijemne prodavacky zpravidla oblecene v jejich kolekci. Je to cele pomerne minimalisticke, ale pritom neskutecne sexy. Tech par euro tam vzdycky necham rad.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 17:37

Rekla bych, ze Adam nepracuje pro Wolford (jak ostatne sam rika), ale proste si rad honi tricko na internetovych diskusich. Je to takovy predstupen trolla :-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 17:37

Adam: Máte pravdu, že třeba pro mě jsou ty ceny dost vysoké (momentálně na pracáku a bez přítele). Uznávám, pokud ty punčochy opravdu vydrží, pak je třeba výhodné si je pořídit. Kdyby mi je muž dovezl ze služebky, rozhodně bych neprotestovala ;) Zajímal by mě názor Vaší partnerky, protože opravdu nevěřím tomu, že Vy máte stoprocentní přehled o počtu a stavu jejích punčoch.
K Adině poznámce na bílé punčochy a jejich nošení v ČR - měl byste si pročíst víc Adiných článků, pak byste pochopil ten drobeček cynismu, který utrousila. Ano, v našich končinách se to nenosí, on už jenom fakt, že 1. mám sukni, 2. mám NEdžínovou sukni, 3. mám barevné punčochy! to je tady prostě těžká mimostádnost.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 17:37

Pracovat pro ni můžete nejen jako prodavač, ale i jako obchodní zástupce, jednatel a třeba i jako právník :-). Ale to je jedno, zda pro ni pracujete nebo ne.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 17:48

Já jsem před pár měsíci koupila hezké tmavomodré punčochy v Tezenisu a zatím fungují bez problémů.
A možná jsem škrt, ale 600 Kč bych za punčochy vážně nedala. Jednou jedinkrát jsem totiž měla na sobě hodně drahé punčochy (od Kate Spade) a samozřejmě jsem je při první přílěžitosti roztrhla v kanceláři o třísku ze stolu (skoro jsem to obrečela). Takže od té doby jen levnější, u kterých mi nebude líto, když se s nimi něco stane.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 17:55

Adame, tak už víme, co děláte Vy, ale pořád nevíme, čím je Vaše paní. :-) Že jí není líto nosit punčocháče za 30 Euro, navíc z lásky darované, běžně do práce. Já si to u sebe představit nedokážu… ani to, že by můj muž měl přehled o mém „punčocháčovém portfoliu“.

Nakupování na letištích je fajn, pokud tím letištěm není Ruzyně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 17:55

Hezký článek docela jsem si početla…
Třeba já nosím barevné punčochy(modré, růžové, žluté) a také bílé. Nejsem si jistá, jestli jsem to správně pochopila, ale myslím, že bílé punčocháče se dají hezky nakombinovat. Navíc jsem teď dostala kupu bílých a šedých punčocháčů, takže je budu muset nějak využít. A ještě k té diskuzi o Wolfordu-mě se líbí punčocháče Falke, které jsou podle mého taky kvalitní.
P.S.:Minulou zimu jsem našla v Takku teplé bílé jako „háčkované“ punčocháče. Zhruba za stovku a nosím je pořád…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 18:13

Nikouko, vyřešíš to spodničkou, prodávají je v obchodech se spodním prádlem. Jsou ale poměrně drahé. Levnějším řešením je udělat nájezd do babiččiny skříně, určitě se jí tam bude krčit nějaké to kombiné. Jenom bacha na délku, vykukující okraj budí nechtěnou pozornost :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 18:17

Tolik barev je na těch obrázcích, ale v zimě zase budou všichni nosit černé bundy a kabáty. V tom depre marastu by se měla nosit žlutá, oranžová, červená, růžová, jablíčkově zelená atd., aby se ten svět rozsvítil !!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 18:24

Vždycky se mi líbily vzorované punčocháče, mám dvoje silnější, černé a čokoládově hnědé, ale moc je nenosím. Mám velký nepoměr mezi silnějšími stehny a hubenými lýtky a hlavně mám neskutečně útlé kotníky, tak moc, že obvod punčocháčů je větší než obvod kotníku a to vypadá fakt příšerně. Tak je nosím pouze do vyšších kozaček, ale tam zase nevyniknou, protože z nich není moc vidět. Tento problém mám se všemi silnějšími punčocháči, ať je jejich velikost sebemenší. S normálními silonkami takové potíže nemám, ty bývají užší a víc roztahovací.
V článku mě zaujaly nejvíce ty šedé, pokud je seženu ve správném odstínu, tak si je pořídím. Ráda kombinuju šedou s výraznými barvami.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 18:32

koupila jsem si v sekáči za 200 skvělej zelenej (asi jako vařenej špenát) „těžce mimostádní“ kabátek a víte co? Vypadá skvěle se svítivýma růžovočervenýma punčochama :) já se takhle vždycky vymódím, když mám špatnou náladu, docela to zabírá :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 19:18

Pro Nikoulka - nevím z jakého materiálu jsou sukně , ale zkuste antistatický sprej - drogerie cca 40 Kč a nastříkat punčochy. Mám vyzkoušeno - funguje


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 19:19

Ad Nikoulka - nevím z jakého materiálu jsou sukně , ale zkuste antistatický sprej - drogerie cca 40 Kč a nastříkat punčochy. Mám vyzkoušeno - funguje


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 19:29

Proč by Adam nemohl mít přehled o punčochách či punčochových kalhot manželky přehled? Aktivní muž ví, že již několik let existuje český e-shop s tímto zbožím.

A co se týče ceny, pro někoho je 600 Kč moc, pro někoho ne. Nejvyšší cenu jsem zaznamenala u jednoho páru samodržících punčoch (+ jedna náhradní) za cca 5000Kč.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 19:52

Říkala jsem si, že by to spodnička mohla spravit, tak děkuju za potvrzení :) Jen jsem jich teda v obchodech zatím moc neviděla a taky se mi za ní nechce dávat peníze, který mi jinak vystačí na celý týden…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 20:12

Nikouka - spodnička není vůbec drahá záležitost - je to látka s gumou kolem pasu - já jich mám několik - nějaké i z mimibazaru a stála třeba 40 Kč. Nová asi 150 - kombiné je kapku dražší, ale nic devastujícího peněženku. V obchodech s prádlem se dají koupit. Myslím, že spodnička pod sukni či šaty patří určitě, pokud nosím punčochy a sukně není vypodšívkovaná.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 20:42

Móóóc pěkné modely. Nejoriginálnější mi připadají punčošky+šatky Libertine.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 20:50

Prosím Vás, těch 25 euro stojí např. v Paříži průměrná večeře. Dobrý dárek, také bych ocenila…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 21:01

Pro jistotu doplňuji: tím vůbec nechci říct, že je zahanbující, na to nemít. Taky na to nemám. Ale kdyby mi je partner vozil ze služebních cest, měla bych radost, vy ne? Za dárek se mi ta cena nezdá mimo…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 21:16

Zelitschko: jezisikriste. tohle je presne duvod, proc to na ulicich v CR vypada tak, jak to vypada. cast lidi (vetsi) cernosedy mor, a pak ta druha, ktera se navlece absolutne nevkusne, ale hlavne, ze to je barevne a radoby „mimostadni“. Byt pekne barevne (!!!) oblecena neznamena navlect se jako klaun!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 21:42

Gorila - aktivní muž? Spíš fetišista:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 22:07

Miluju barevné punčocháče. Nosím barevné punčocháče a stejně barevný šátek a jinak jsem černá nebo riflová. Nebo barevné punčocháče a k nim barevnou halenku..a pak už jen černou nebo tmavě modrou. mám fialové, zelené, 2 barvy žlutých, 2 modré, červené a všichni koukají. Právě jsem si koupila oranžový deštník a k tomu vezmu něco žlutého a otočí se jistě celá šalina. Když je zima a prší…bojuju barvama.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.10.11 00:02

Sarah123: myslím, že vkus je individuální, a já jsem podivín skoro ve všem :) takže v tomhle nevidím nejmenší problém, nosím to, protože se mi to líbí a ne aby se to líbilo někomu jinýmu :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.10.11 00:18

Zbožňuji barevné punčocháče! Vlastním oranžové, žluté, tmavě zelené, světle zelené a fialové. Teď si chci pořídit červené k šedé sukni. Fialové nosím s šedo-žlutou sukní, oranžové s hnědou zelené s červenou a žluté s fialovou. Nejraději nosím žluté tričko, tyrkysové šaty, oranžové punčocháče a červené boty. Barvy to je moje :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.10.11 00:39

Kolasice, vidíš, za večeři klidně přes 500 dám, zvlášť když bude stát za to. Za punčochy ale leda tak stovku. Z praktického důvodu, že je lepší jich za tu pětistovku mít pět různých, než jedny.
Až budu vydělávat víc, tak se priority změní, a pak možná luxusnější značky zvážím. Ale aktuálně potřebuju za málo peněz co nejvíc muziky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.10.11 01:10

GARETH PUGH! Yes!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.10.11 08:30

Omlouvam se vsem, kterym moje pritomnost v teto diskusi prijde nepatricna. Proste jsem si naivne myslel, ze by nekoho mohl zajimat muzsky pohled na vec. Misto toho jsem si precetl o sobe, ze jsem zastupce jedne rakouske firmy vyslany infiltrovat modni peklo. Mezitim mi nektere ctenarky kladou celkem nemistne ironicke otazky, co dela moje zena, kdyz nosi do prace tak drahe puncochy. Muzu si za to sam, do internetovych diskusi v zasade vubec nepisu. Tady me k tomu vyprovokoval opravdu povedeny Adin clanek. Nominace na Kristalovou lupu je zaslouzena.
Jo a jeste posledni poznamka k tematu nez se definitivne rozloucim a necham diskutujici vest plodnou debatu o otravnych trolech, nedostatku financi apod:

Nekdo zminoval znacku Falke, tu mame doma pry take v portfoliu. Je levnejsi nez ten zpropadeny W, v Cesku asi ale taky neni bezne k sehnani.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.10.11 09:26

Tak já barevné punčochy nemusím, nevím proč, ale nikdy mi nepřirostly k srdci. Teď jak bylo krásné babí léto, nosila jsem černé, hnědé, béžové… Chystám se na šedé. Do barevných by mě nikdo nedostal a to jinak u ostatního oblečení mám barvy ráda.:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.10.11 09:29

Pro Brňačky doporučuju www.e-puncochace.cz Oni teda samozřejmě i rozesílají, ale v Brně mají obchod na Brandlové, což je hnedka u České a máte to bez poštovného. Barev (a odstínů) mají hodně. Barevný punčochy jsem vídala už loni, kombinované především se šálami a šátky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.10.11 10:15

Adame, ale no tak chlape, tohle ženské rýpání musíš ustát. Souhlasím s váma, mluvíte o kvalitě, přednostech, možnostech… to ovšem neznamená, že si tu nutně musí druhý koupit. Ani já to tak nechápu.
Já si koupila dvoje leginy z Favab prodejny, krátké a dlouhé, každé stály 600,– ,protože materiál je fantastický a něco úplně jiného, než z háemka za 200,– Mít jich za tuhle cenu mraky bych taky finančně nezvládla. Mám jedny na zimu jedny na léto, kvalitní, drahé. Mimoto prostě budu nosit víc kalhoty.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.10.11 10:29

Zelitschko: no vyborne, a zase se tocime v kruhu. Argument „nosim to, protze se to libi mne a ostatni mi muzou…“ uzivaji i lide, co se do krve biji za fusekle v sandalech, crocsy, dziny s cernym trikem a mikinou, pneumatiky vytekle z bokovek atd. Takze jestlize tenhle argument ma posvetit tak hroznou kombinaci, jako je ta vase, pak nemuzeme kritizovat vlastne nikoho. A modni peklo by tim padem ztratilo duvod existence.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.10.11 10:44

Nikouka: Dle mých zkušeností sukně nad kolena bývají problémem i se spodničkou, protože buď je spodnička dost dlouhá, aby zabránila okraji sukně šplhat po punčocháčích nahoru, ale pak je nebezpečí, že se to občas neuhlídá a spodnička někde trapně vykukuje, nebo je spodnička kratší, aby nevykukovala, ale pak nestíhá zabránit okrajům sukně ve šplhání… Osvědčilo se mi u některých takových neposlušných sukní podšít jejich okraje širokou (cca 5 cm a víc) klouzavou stuhou. Docela to fungovalo. Ale záleží na tom, co unese základní materiál.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.10.11 11:06

Když se budu řídit tím, co chtějí ostatní, nastává problém. Kým se mám řídit, když každý „ostatní“ má rád na lidech jiné oblečení?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.10.11 11:08

Adame: ono jde o to, že nejste typický muž :-) můj muž neví, kde si kupuju punčocháče a ani netuší kolik jich mám. Neříkám, že je mu úplně jedno jak chodím oblečená, ale jakým způsobem si to zajišťuju je mu úplně fuk. A tak to má asi většina diskutujících, tak se nedivte, že jste podezřelý.

Díky za článek, vždy když se budu na našem maloměstě cítit trochu divně v barevných punčocháčích, tak si na něj vzpomenu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.10.11 11:59

Ani: Tak já za průměrnou večeři v průměrném podniku tedy pětistovku nevysolím s klidným srdcem, ale to je vážně otázka priorit.

Když jsem četla první Adamův komentář, bylo mi jasné, že s tímhle tady nepochodí. Luxusní dárky a ještě je kupuje sám?!! Pche, to určitě! Buď je to obchodní zástupce nebo fetišista.

Trochu divný názor:(

Dle mé zkušenosti, muži fungují takto: jednou nějaký výrobek koupí (někdo jim ho doporučil nebo viděli reklamu), žena to ocení, příště jdou na jistotu. Žádná velká kouzla v tom nejsou. Podrobný přehled o celém arzenálu (v tomhle případě punčoch) mít nemusí, stačí se ženy zeptat, jestli má zase koupit to co minule, nebo jestli se to už omrzelo. Hotovo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.10.11 13:01

Tie dvojfarebné! Tie som moc chcela a stále chcem, ale nejak sa necítim na to, že by som bola ochotná za ne dať 70dolarov. A navyše najväčšia veľkosť bola L, sa mi vidí, čo ja určite nie som. Tak som rozmýšľala, že si ich vyrobím. Ale zohnať čisto biele bavlnené pančuchy, ktoré nie sú pre deti, ale pre vyššie slečny (mám 180cm, čo nie je zas tak veľa, ale 80% pančúch hore nevytiahnem, keďže nie som zase ani najchudšia) Alebo všeobecne bavlnené je u nás dosť problém… teda na mňa. Neviem ako to majú chudšie a nižšie slečny…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.10.11 13:09

Minulú jar som sa pokúsila zaexperimentovať. Vzala som si sýtofialové punčochy k čiernej skladanej áčkovej sukni nad kolená. K tomu som mala púdrové tielko a krátky čokoládový svetrík, ktorý som ale po čase odložila. Punčochy sa však nestretli s veľkým nadšením, lepšie povedané mi ich radili vyhodiť.

Čo myslíte, čo som skombinovala zle? Alebo je Slovensko nepripravené na farebné punčochy? :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.10.11 13:32

Když už se tu objevil Gareth Pugh, tak na doplnění video z šou pozdim/zima 2011: http://www.youtube.com/watch?…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.10.11 14:08

no ja som tento rok zacala vo velkom nakupovat farebne pancuchy-zlta,modra,cervena,zelena a k tomu hrubsie cierne alebo sede nadholienky,podla mna je to dobre ozivenie mojho satnika pretoze nakupujem veci hlavne cierne a nejake sede,tmavomodre a bezove…takze sa vyblaznim na doplnkoch:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.10.11 15:26

Nadkolenky nosim taky (shrnute tak, aby nekoukaly z kozacek) - zatim jedina metoda na kterou jsem prisla, ktera zabrani zniceni puncoch zipem nebo svem kozacek hned po prvnim noseni. Ma nekdo lepsi napad?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.1.12 18:53

Já často punčochy při odchodu z domu přelakuji lakem na vlasy(v některých místech i v několika vrstvách), trhají se potom méně/vůbec.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.10.11 15:35

Denisa: bez obrazku je tezko radit, ale rekla bych, ze tech barev proste bylo moc najednou. Uz jen cerna a fialova je dost tvrda kombinace. Cerna, pudrova a hneda mi prijde taky obtizna a kombinace toho jeste s fialovou je dost nezvykla. Fialova se kombinuje dost tezko, vzala bych k ni spis tmave sedou nez cernou a drzela bych se jedne barvy nebo jejich odstinu. Napr. antracitova sukne, svetr a boty plus fialove puncochace. Taky by to asi dobre vypadalo s fialovyma botama, ale muselo by to stylove a barvou fakt sedet a to se tezko organizuje (aspon teda predpokladam, ze delate i jiny veci, nez shaneni bot v barve puncochacu)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.10.11 16:25

Kolasice: a kolikrát do týdne večeříte v Paříži? :-)

Napsala jsem přece, že bych si takové punčocháče koupila taky - ovšem pro výjimečnou příležitost. Třeba na takovou, jako je pro mě ta večeře v Paříži, kde jsem byla jednou v životě. Ale že by mi jich bylo fakt líto na každenní použití. Což je právě to, co mě na Adamově postu zaujalo: že je jeho paní nosí NA DENNÍ POUŽITÍ (i když, pravda, nenapsal, že do práce. Možná je v domácnosti, což by vysvětlovalo tu nechuť prozradit její povolání).

Jestli jsou nebo nejsou punčocháče za 600 Kč dobrý dárek ze zahraniční cesty je úplně jiná otázka. Když vysvětlujete, že ano, myslím, že přesvědčujete přesvědčené.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.10.11 16:27

Gratsusan: no přece koupit si Wolfordy. Ty jsou přece nezničitelné, kdepak na ně zip od kozaček :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.10.11 16:34

Olma: to bych se musela vdat za Adama a ten uz je zadanej :-)) krome toho by me asi nevydejchal, podle jeho reakci se zda, ze ma citlive (na pravnika az precitlivele) ego…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.10.11 17:18

Sarah123: no tak se asi nedohodnem. Já možná vidět vaše kombinace tak se třeba rozesměju nebo pozvracím, co mi momentálně přijde vhodnější :) Jen upozorňuju na to, že chodím v příjemně sladěných barvách, špeky nelezou, kasička nikde, vlasy nepekelné (i když podle vašich měřítek nejspíš jo) a nemusím mít víc holé než oblečené kůže, abych se cítila přitažlivě. A to jsem myslela, že právě tohle je cílem pekla.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.10.11 18:42

Pasithea - můj muž si ani nevšimne, co mám na sobě, natož aby znal značku nebo cenu. Sotva si všimne, že jsem přišla od holiče. To je typický chlap. Muž, co vybírá manželce nejkvalitnější oblečky je něco jako mimozemšťan o kterém si většina žen může nechat jenom zdát :-)) Pokud teda není latentní gay.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.10.11 19:09

Lilip:moj dedko taky je,babke vzdy len tie najlepsie topakny a kabelku kupi,aj ked ona protestuje ze je to drahe…minule uvidel bluzku a povedal ze tu musi mat :D:D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.10.11 20:12

v Tenezis(např. Vaňkovka) mají za 79,– alespoň 2 krásné barvy punčoch co jsem zahlédla…za tu cenu luxusní… (vím o pekelně oranžové, tlumeně žluté). Je to 60 DEN.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.10.11 22:15

GreatSusan: naprosto souhlasím. Kdyby měla Denisa k punčochám ještě něco fialového, možná by Slovensko aplaudovalo. Takhle to mohlo vypadat jako přehmat. Mohlo - jak píšete, těžko soudit bez obrázku. Ale fialová je skutečně velmi obtížná barva - Deniso, zkuste příště valér, ne kontrast - doplnit světlejší fialovou nebo šedou, možná zazáříte.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.10.11 23:43

Když vidím ty palce, pro úplnost dodávám, že můj manžel je taky právník. ;-) Opravdu nejde o to, že bych „neměla“ na punčocháče za 30 Euro. Jen mi přijde - je správné slovo „zvrácené“? - zvrácené přesvědčovat mladá děvčata, že mají nosit na den punčocháče za 30 Euro, protože jinak se prý pozná, že mají na nohou šunty.

Moc ráda tančím, a proto mám doma několik fakt pěkných plesových šatů. Ani náhodou nelituju peněz, které jsem za ně dala, protože mi to prostě stálo za to. Ale k těm šatům jsem vždycky nosila úplně obyčejné punčochy - kdo na plese tančí, dobře ví proč.

Kdo dělá zrovna z punčocháčů snobárnu, je u mě buď fetišista nebo konzumem vymaštěnej magor.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.10.11 07:44

No, já na to prostě nemám, klidně přiznávám.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.10.11 08:37

Já jsem si u nás v galanterii musela objednávat černé silné punčocháče kus za 130Kč. V obchodě je neměli, protože by je za tyhle peníze u nás ve městě nikdo nekoupil, jen barevné tam mají takhle drahé :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.10.11 09:52

Ahoj. Článek je skvělý, ale mám drobný dotaz - co by se k tomu dalo nosit za boty? Baleríny? A co potom ve větší zimě? Na těch fotkách to byly většinou boty s podpatkem, ale mě v mých čtrnácti letech rodiče podpatek schválí jenom miniaturní…
Budu ráda za každý nápad :).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.10.11 10:08

Hunter: Mně se vždycky k silnějším barevným punčochám líbily masivnější boty s širším podpatkem, které jdou výš na nárt nebo až skoro ke kotníku (šňůrkové, mokasíny nebo s širším páskem přes nárt). Vypadají dobře „k sukni“, i když mají nižší podpatek (cca 4 cm), což je ve čtrnácti určitě možné nosit, navíc je to poměrně pohodlné. Někdy jsem nosila boty s úplně nízkým podpatkem, ale necítila jsem si v nich příliš dobře. Baleríny mi přijdou k silným punčochám moc subtilní.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.10.11 10:09

Dá se k tomu nosit cokoliv - vysoký, nízký podpatek, kozačky, prostě cokoliv rodiče schválí. V tom je právě ten vtip, že barevné punčochy ozvláštní nohy, čímž skoro jakékoliv boty vypadají jako úmyslně vybrané - pokud se nápadně netlučou - ale v tvém věku může i to působit jako úmysl.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.10.11 11:18

Zelitschko: no to se opravdu nedohodnem, hlavne v tom prvnim bode, tedy prijemne sladenych barvach. to spenatova a cervenoruzova opravdu nebyva, navic v kombinace kabat - puncochy. krome barev je treba ladit i struktury a silu materialu. ovsem vzhledem k tomu, ze za meritko sve modnosti povazujete to, ze vam z kalhot necumi zadek, se nedivim, ze tomu nechcete rozumet. cilem modniho pekla muze byt treba odstranovani speku z kalhot, ale vasim by melo byt alespon vkusne oblecena.
lehce OT, ale modni kralovny vaseho druhu me na ulici fascinuji snad jeste vic, nez cernosedy dav. o sve vyjimecnosti a „mimostadnosti“ presvedceny hastros.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.10.11 11:22

Tak to mě je 10× sympatičtější nějaká taková střelená Zelíčková, co si pro radost doladí zelený kabát růžovými punčocháči, než paní Dokonalá bez chybičky ve vkusu a s nosánkem vysoko nahoře nad černošedým davem :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.10.11 11:45

No jasně, hlavně když není tak moc sebevědomá. S tou se můžu identifikovat. Se Zelíčkovou ne, že A.C.? Ta má moc sebevědomí, tak jí hned musíme srazit hřebínek, aby si moc nemyslela, že? Z., nedejte se.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.10.11 11:50

NoLady, chybí ti porozumění psanému textu - zkus přečíst znova, co jsem psala.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.10.11 11:51

Zelitschko: nenechte se odradit, špenátově zelená a červenorůžová JSOU barvy, které se k sobě hodí. Tahle kombinace mi připadá velmi šťavnatá…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.10.11 11:59

jo tak, už mi to došlo, jsem mezi ženami: „střelená Zelíčková“ není nadávka, ale pochvalný výrok o někom, kdo si střeleně dělá, co se mu líbí.

Tož Zelíčková, fandím tobě i tvým punčocháčům :) (lze si to vyložit nějak jinak??)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.10.11 12:16

…jako rozkrojený meloun


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.10.11 12:28

Olma: Jste trochu mimo. Ne, vlastně docela dost mimo.

Kdyby Adam vozil ze služebky své ženě luxusní spodní prádlo, tak by vám to bylo taky proti srsti? (Jinými slovy: jde o ten perverzní (!!) výrobek?)

Kdyby váš typický muž neváhal pustit korunu za cokoliv, co vy hodně ráda, tak by to byl taky problém?

Vždyť si utrácejte, za co chcete, to je vaše věc. Tuším, že se vás dotklo něco, co vůbec nesouvisí s punčochama za 600,–.

A k té Paříži… Fakt nevím, co na to říct, ale vy jste asi chtěla být jen „vtipná“, že?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.10.11 12:36

Olma: Pardon, přiřkla jsem vám některé výroky, které jste nenapsala (typický muž vs. latentní homosexuál), to se omlouvám.

Radši toho nechme. Každopádně je mi prdlajs do toho, za co kdo utrácí, co dělá něčí žena apod.. Ta diskuze prostě postrádala úroveň, chtěla jsem podpořit Adama (a jiné muže, co to případně čtou), protože chlapa, co se o svou ženu zajímá považuji za naprosto normálního.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.10.11 12:39

Olma: Wow, ty teda jedeš :) (ironie)

Co je prosím tě zvrácenýho na tom, že si některé (mladé) ženy rády dopřejí na každodenní nošení špičkovou kvalitu? Že by tu někdo nevinná mladá děvčata přesvědčoval o tom, že pokud nedají za punčochy 30 eur, nosí šunty, toho jsem si tedy v celý diskuzi nevšimla… Adam akorát psal, že pokud se někdo diví, že mu punčocháče za 60 korun nevydrží, že nosí asi šunty. Možná v jeho slovech čteš spíš to, co tam číst chceš, než to, co tam opravdu je.

Pokud tedy MÁŠ na to, aby sis koupila ty punčochy za 30 eur (jak ses nám tu pěkně pochlubila), tak to prosím udělej a jedny dobré 40 nebo 50 DEN wolford si kup. To abys věděla, o čem s prominutím mektáš. Wolford totiž nejsou předražený, ale jinak „vlastně obyčejný“ punčocháče. To vlákno je dělaný úplně jinak, je tam vysokej podíl elastanu a různý příměsi (třeba saténový), a to není zadarmo. Nikdo to tady tobě nebo komukoliv necpe jako jedinou možnou variantu punčoch. Než se ale pustíš do debaty ve stylu: „nevím, v čem by mě mohl přesvědčit kvalitní pafrém, když broskvový fáčko taky voní“, tak si prosím o tom nejdřív dopředu něco zjisti a nejlíp vyzkoušej na vlastní kůži :)

Jinak absolutně nechápu tvojí obsesi ptát se po tom, co dělá adamova žena. To by tě nějak vnitřně uklidnilo (nebo naopak znepokojilo), kdybys zjistila, že dělá v tescu na pokladně? (nebo je třeba právnička). Podle mě si každá žena zaslouží cítit se každý den výborně a jestli má zaměstnání takový, makový nebo třeba žádný, je v danou chvíli jedno.

Wolford punčochy znám a můžu je každé ženě jen doporučit. To neříkám proto, abych se na někoho povyšovala (co bych z toho asi tak měla?), ale opravdu nechápu, proč bych do diskuze na módním blogu pod článek o punčochách nemohla napsat svoje zkušenosti s nějakou značkou. Jasně, že ne každý hned nadšeně poběží shánět wolfordy, ale je to prostě tip. Třeba nějaká žena řekne doma před Vánocema: Miláčku, víš co? Vykašli se na ty dove a palmolive kazety a kup mi radši jedny pořádný wolfordy, dík.

Ad kozačky - wolfordy vydrží opravdu mnohem víc a dýl než jiný punčochy, ale nejsou nezničitelný. Pokud kolem nich budeš hoblovat zipem kozačky jak když máš v sobě tři promile, tak je samozřejmě poškodíš. Pokud se ti punčocháče pravidelně trhají kvůli kozačkám, tak možná bude problém i v těch kozačkách, resp. jejich zipu.

Konec výlevu :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.10.11 12:43

Pořád se mi potvrzuje, že se bojíme barev a nechceme za žádnou cenu vystoupit z davu. Často potkávám ženy tak harmonicky sladěné, nejčastěji v odstínech černi, šedi, stříbra (či zlata), že je to velmi nicneříkající - žádný nápad, vtip, žádný vlásek nakřivo, žádná osobitost, nic z toho mi neuvízne v paměti - prostě sterilní dokonalost. Je to taky jedna z cest a není to nic vyloženě špatného. Může to dokonce vypadat pěkně, ale já si dám radši zelňačku…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.10.11 12:50

Ke „cause“ Adam:
Já nevím, pořád (nejen tu) huhláme, jací jsou muži div ne nesvéprávní analfabeti, co se odívání týče, a když se objeví exemplář, o němž to evidentně neplatí, tak je „nějakej divnej“? I toto…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.10.11 12:56

Lachenauerin: No, přesně!!! Muž, kterej čas od času koupí svý ženě dobrý punčochy, je podle některých zde přítomných hned fetišista :))) Případně se tu dočteme argumenty typu: Adame, jste divnej, protože MŮJ muž se chová úplně jinak…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.10.11 12:56

Uu: trochu to hrotite, mozna se tu obcas vsichni trochu pohadame, ale vetsinou se to obejde bez hystericko-arogantnich vylevu - btw.
a)drahe wolfordy si dovolit muzu, ale nekoupim, neb mi to pripada za puncochace moc, proste z principu.
b)Kozacky, at se zipem nebo bez, se proste vzdycky (z podstaty veci) trochu otiraji o puncochace a narusuji tim v kratsi nebo delsi dobe jejich vlakna a strukturu.

Zelitschko: spenatova a ruzova je urcite bomba a radsi potkam Vas (a otocim se za Vama) nez nekoho nudne vyladeneho. Kdyz nic jineho, tak to ma aspon originalni napad a smysl pro humor…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.10.11 13:14

GreatSusan: A v čem je můj příspěvek arogantní? Místy je v něm nadsázka (třeba ten příměr s fáčkem), ale arogance opravdu ne. Wolfordy už nechme wolfordama, kolem nich se svět jistě netočí. Mě jen vytočila neskutečná omezenost tý Olmy, která sice vůbec neví, o čem je řeč, ale zato na to má jasný názor.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.10.11 13:16

Dobrý den,
Chtěla jsem se zeptat,jestli nemáte njaký typ na vzorované a vážně vyjímečné punčochy? Ráda se oblíkám výrazně, barevné sukně, šaty, stříbrné a zlaté oblečení, gumové i kožené boty a kabelky od barevnách oilily ,až po neutrální kožené aktovky. často se mě lidi ptají ,odkud mám oblečení, mám ráda české návrháře,hlavně ty neznámé, z cizinců nejvíce vivienne westwood, ale to si díky svému věku (16 let) nemůžu dovolit příliž často,proto mam nejvíc pokladů ze sekáčů apod… punčochy miluju víc než kalhoty, když jdu někam,kde se nemusím svlékat, ráda si beru jen kabát/parku a punčochy.. Neumím být zrovna skromná,proto jich mám ve skříni opravdu dost, ale pořád mi to nestačí… moje nejmilovanější bílé, se vzorem rozpytých „kaněk“ se mi roztrhly a stříbrným leze spousta nitek, a já bych si je tolik přála sehnat znova..
nevíte o obchodech kde je sehnat???
ps: ráda přijmu i typ na nějaký sekáč,apod,kde mají zajímavé věci. Nebo obchod,kde se dá sehnat méda Pavla Brejchy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.10.11 13:25

Podívejte se na Aukro - mají tam spoustu pěkně divokých a levných


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.10.11 13:41

Vzorované punčocháče se vzorovaným vrškem jsou super.
Nedávno jsem viděla vzorované - do pruhů, oblečené tak, že na jedné noze to bylo rovně a na druhé stočené do spirály. Nemohla jsem urvat oko (zděšením), takže BACHA při oblékání.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.10.11 15:06

děvčata, děkuji za podporu ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.10.11 15:23

no jo, no. tim, jak se tu navzajem podporujete v tech katastrofalnich kombinacich a jako jedina alternativa vam prijde nudna cerna a prehnana elegance (co to vlastne je?), se dostavame k memu puvodnimu prispevku. ze na ceskych ulicich existuji jen dva druhy obleceni - cernosedy dav a hastrosi. ale nez se rozloucim, jednu poznamku: verte, ze se da obleci i barevne a vkusne zaroven.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.10.11 15:26

Sarah: nejake obrazky na podporu tej poslednej vety by neboli? Resp.co si predstavujete ako „farebne a vkusne“?

Zelitschko - tiez podporujem, nepripada mi na tom nic nevkusne a predstava tych dvoch farieb k sebe mi sedi :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.10.11 15:45

Zelitschko + její kritičky:
Věřím, že zelená a růžová může krásně ladit, je to kombinace v přírodě dost oblíbená. A v přírodě bavy vždy ladí. Lze totiž kombinovat prakticky všechny barvy - ale ne všechny ODSTÍNY. To je toiž to tajemství - najít ty správné.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.10.11 17:16

Sarah: myslím, že soudíte, když jste ještě neviděla a to je chyba. Tudíž já si nadále budu stát za tím, že hastroš nejsem a že se to líbí mně i větší části mého okolí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.10.11 17:35

Kupuju punčocháče (barevné i oybč černé, tělové) buď v Tescu nebo v galanterkách, mívají občas zajímavé slevy, jednou měli hezkou výprodej Bellind v dm drogerii. Teď mi mamka dovezla šedé, 20 DEN z rakouského Sparu - dva kusy za ojro (a to nebyly ve slevě), takže příště tam budu koukat i po barevných. Co se týče té ceny - když punčochy roztrhnu, což se stává dost často, ještě je zašiju a nosím opravdu až do doby, než mi uteče oko před celou nohu (popř. se rozpáře celá pata). Stejně bych za ně ale nedala víc jak 80-100 Kč - už z principu, protože vím, že ty dražší se roztrhnou úplně stejně jako ty levnější. Ale i za tyto prachy jsem schopna sehnat pěkné a barevné.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.10.11 17:48

Sarah, já absolutně nechápu, jak můžeš soudit něco, co jsi neviděla, jen z informace „špenátová+růžová“. To přece může vypadat totálně božsky i katastrofálně… asi na sobě nemá jen tyto dva kusy oblečení, tak jak to může někdo soudit?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.10.11 18:20

Mám jeden zvídavý dotaz - pokud jsou punčochy vzorované do svislých pruhů, oblékly byste si je tak, že by to byly svislé pruhy, nebo stáčející se spirály? Já si totiž šíleně hlídám ty pruhy, ale šla jsem v týdnu Vaňkovkou a viděla jsem ty spirály na slečnách i na figurínách ve výlohách (a to jim je dělá nějaká „stylistka“).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.10.11 18:27

Jak docílit toho, aby se punčochy neroztrhly hned při prvním navlečení (což mně se stalo mockrát, nejsem zrovna jemná k předmětům):

tip mojí kolegyně je punčochy / -áče nově zakoupené napřed vyprat nebo namočit a nechat uschnout a pak teprve si je vzít na sebe. Prý to zaručeně pomůže těm případům, kdy se rozervou natošup.

Ovšem to zřejmě platí pro ty tenké, ne pro ty zimní tlusté, protože ty jsou odolné. Já mám dobrou zlušenost se zimními Marks+Spencer; nejsou nejlevnější, ale vydrží léta. Mám jich hromadu. Překvapuje mě, že v diskusi nikdo nemluvil o pruhovaných punčocháčích a nadkolenkách; těch mám taky spoustu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.10.11 18:29

… měla jsem na mysli vodorovné tenké proužky, ne svislé.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.10.11 18:59

Janiiiv, žádné spirály bych si nevzala, podle mě to deformuje tvar nohy nežádoucím způspbem - a lesklé punčochy taky, poněkud.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.10.11 19:07

Liška Ryška - já jsem o nich psala ve svém prvním příspěvku. Proužků mám hromadu a skoro všechny nadkolenky jsou pruhované ;) Jen mám problém s asi hubenýma nohama - já ten dojem nemám, ale neustále se mi nadkolenky sunou níž a níž :(
Díky za názor. Mně se to právě dost příčí to vidět, samotnou by mě to vůbec nenapdlo, tak se ptám na hlasu lidu ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.10.11 19:17

Svisle pruhované punčocháče si netroufnu vzít, stejně tak výrazné vzory… mám hodně tvarované nohy a ty deformované vzory na punčocháčích mi dělají na nohou psí kusy.
Vodorovně pruhované nadkolenky nosím ráda.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.10.11 20:04

Janiiiv,
mně připadá, že nadkolenky se sunou níž a níž všem, tvar nohou roli nehraje (?)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.10.11 21:12

Obvykle téměř slepě hltám veškeré Adiny názory, ale zde si dovolím lehce nesouhlasit s tou částí o bílých punčochách. S trochou cviku se dají sladit velmi jednoduše i tak, aby „divně“ nevypadaly. Bílé punčochy jsou extravagantní, ale elegantní prvek, začala jsem je nosit, když jsem je viděla v Gossip Girl sladěné s barevnými kabáty a přesně tak je i používám. Skvělý je i kontrast s černými lodičkami nebo minišaty. Vypadá to neobvykle, ale divně určitě ne.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.11 09:33

Moc hezký článek, se vším souhlasím, sukně a punčochy rozhodně ano, vypadá to žensky a elegantně.. ale nemůžu si pomoct, občas mi připadá, že se to s těma barevnejma punčochama přehání. Stávalo se mi minulou zimu celkem často, že jsem potkala na ulici mladou holku navlečenou do zářivých barevných punčoch v kombinaci s neelegantníma těžkýma botama, hadrovitou sukní (nejlépe batikovanou) a na horní polovině těla divoké barevné vzory. Nemusím dodávat, že křiklavé punčochy zdůrazňovaly nepěkný tvar nohou. Chci tím vším říct, že se to dá dost překombinovat a není to vždycky krása nesmírná.. občas se na to nedá koukat. Berte to prosím jako názor, který jsem tady ještě nečetla, proto přispívám.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.11 10:35

Skvělý článek. Letos jsem poprvé obohatila šatník o pár kousku. Jenom už ne legíny, tenhle „módní“ prvek bych nechala minulosti…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.11 11:28

barevné, nebo prostě silnější tmavé punčocháče nosím už od střední(cca 20 let) a pořád mě to nepřešlo, přes řeči že v červených mám čapí nohy v pruhovaných jsem utekla z blázince a ve vzorovaných z bordelu. Ikdyž sehnat pěknou barvu a příjemný matroš je umění, měla jsem skvělé smetanové, no už nepřežily, mám modrý, ale nenosím protože hryžou, marně sháním petrolejové a tmavě růžové, lahvově zelené a krásně tmavě modré asi se vrhnu na net- jenže tam to neošahám. Jinak bych jen upozornila na menší rozdíl mezi slovy punčochy a punčocháče. Punčochy jsou na podvazek- nebo chceteli samodržící , ale prostě končící v horní polovině stehen. Punčocháče ( nebo punčochové kalhoty) jsou do pasu( máte oblečený i zadek)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.11 12:20

K čemu prosím pěkně oranžové punčochy? Koukám do šatníku a nemůžu nic vymyslet…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.11 12:24

Aqui: V článku jsou barevné kombinace i s oranžovými punčochami.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.11 13:08

asi jen dvoje, ale nic podobnýho v šatníku nemám :-(

MP Jezinka
101 příspěvků 10.10.11 14:12

Aqui, podle obrázků vypadají oranžové punčochy výborně se smetanovou a/nebo zelenou, s tmavě šedivou. Já jsem i pro kombinaci s tmavě hnědou (nebo chcete-li čokoládovou) a nebo možná i modrou. Ale hodně hodně záleží na konkrétních odstínech.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.11 15:48

No, mám problém s punčocháčema, málokdo je umí nějak sladit a málokdo má na ně pěkný nohy… takže jo, já taky na holky ve fialovejch punčocháčích koukám občas dost blbě, ale to je proto, že prostě v tom vypadaj hrozně, nemaj postavu na celkovej model, co maj na sobě a nemaj nohy, na který by zrovna musely takhle upozorňovat… když to ale umí dát holka dohromady a má k tomu hezký nohy, vypadá to dobře :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.11 17:24

ne,každý má geniální nohy,jako ty


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.11 18:44

Amy, naučte se alespoň gramatiku… Ta věta vyzněla opačně než měla, o obsahu se raději nevyjadřovat.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.11 20:18

pro OLMa :
díky za hezká slova o „snobismu“ a punčocháčích
už jsem se začínala lekat, že pokud nevysolím 500 či více za punčochy, nosím šunt
Jsme oba zdravotníci a tak dát takovou sumu za punčochy je pr mě osobně něco jako sci fi a asi to tak bude i napořád…pokud tedy chleba nebude stát 300 korun......:-(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.11 20:25

yummy:) letos jsou na highstreet zne: temne modre, cerne, sede s krasnym tmave sedym psychovzorem, ostre ruzove a cervene, cihlove, oranzove, zelene v asi 4 odstinech, pastelove modre … vsechny uz mam ve skrini a zurive kombinuji… kazdopadne tenhle clanek je super suma napadu, jak je pouzit v jeste vice kreacich. diky Ado!!!

rada bych jeste dodala - nebojte se kombinovat - tenci puncochy ve dvou vrstvach tvori zajimave barvy nebo treba barva + pres to nejake vzorovane (treba ‚krajka‘) a jsou z toho zajimave (a teplejsi) kreace na vetsi zimu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.11 23:01

Clanek vynikajici a pro me jakozto (donedavna) maleho odpurce barevnych puncoch i edukativni, za coz velke diky.
A neodpustim si komentar. Chudak Adam…chtel se podelit s zenskymi o tip a hadam ze po dnesku si bohuzel „nedovoli“ uz na podobnem foru neco napsat :) Kazdy chlap ktery chape co jeho zene dela radost a proste ji to koupi - i kdyz se jedna napriklad o neco tak „zenskeho“ jako puncochy - by mel dostat metal. Kdo to neumi ocenit tak si muze najit jednoho z priblizne 75% ceskych muzu ktere by toto v zivote nenapadlo :) Nicmene jadro pudla asi bude v ruznem razeni lidi: [1] kvalita neco stoji a proto za ni nevaham priplatit vs. [2] i levne veci jsou fajn ci proste je to mimo moje financni moznosti… z cehoz by mimochodem mohla byt dalsi celovecerni debata. Vuittonku za desitky tisic ci kabelku z Deichmanna? Byt ci nebyt? :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.11 14:59

Docela koukam… ze to nekdo takhle resi… :) Ja kombinuji barevne ci krajkove puncochy/punc. kalhoty asi 7 let a prilis jsem se nijak nepozastavovala nad tim, jestli mam nohy prilis hubene (tehdy jsem jeste mela :D), jestli na me nekdo na ulici kouka vic, nez-li je zdravo, ci jaka presne barva se hodi k tomu a tomu odstinu… Takze jsem ted velice prekvapena, i tim, ze nekomu prijde skoro jako ´ostuda´vzit si barevne puncochy. Musite se preci citit dobre, mozna staci jen se premoci - poprve a pak Vam to uz ani neprijde.. Nebo premahani nema cenu? Tezko rict, ale kombinace se daji taky lehko vycitit, vsak to poznate, v cem vam je dobre… A kdyz se tak budete tvarit, nezaskoci Vas reci typu pocurane nohy (:D to me fakt pobavilo, krasne receno… ;), protoze to budete Vy a budete sva a pro sebe krasna :) Jinak si taky nemyslim, ze vzorovane/krajkove vypadaji zle k obyc cernym satum… kdyz se to vyparadi nejakym doplnkem (satek, sacko, rtenka, nahrdelnik, pasecek), muze to pusobit mnohem lepe nez kombinace s silenejsim outfitem. A Galerii Kaufhof taky vrele doporucuji, az budete nekdy v Nemecku :)
Hodne stesti a srandy pri kombinovani :)

PS: Omlouvam se, ze nepisi s diakritikou, ale mam tu nemeckou klavesnici a sotva na ni pisu…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.11 19:50

ty stínovaný zkusim! a mrzí mě, že jsem si nedavno nekoupila bílý, když jsem je viděla. šak já už bych s nima něco vymyslela!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.11 22:56

Vážené dámy, všechny dotazy ohledně materiálů, velikostí, síle, vzorech a firmách, vyrábějících punčocháče a punčochy vám rádi zodpovíme na e-puncochace.cz
P.S.Wolford je jedna z nejkvalitnějších firem na punčochové zboží a spodní prádlo. Klidně si představte, že kupujete auto: mužete jet Mercedesem,Škodovkou nebo Trabantem…všechny vás dovezou a všechny se můžou porouchat,ale každé má něco do sebe, ne?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 09:27

barevných punščocháčů si myslím že je u nás docela výběr. My jsme to dříve řešily tím že se napřed navlékly černé a na ně třeba modré nebo červené, docílilo se nejen tlumené barvy ale i speciálních efektů - morouhání nebo jak to nazvat. Já dnes spíše sháním punčocháče tělové bez příměsy toho šíleně lesknoucí se lykry nebo co to je. Prostě jen jemné pleťové co na noze téměř nejsou vidět. Tady mi nabízejí bud krepsilonky! kdo neví co to je tak takové matné téměř krycí hnusy, nebo ty s lykrou. Možná je to tím že jsem na malém městě. Ráda si připlatím ale dejte mi prosím typ kterou značku koupit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 03:24

Skoro celú zimu nosím sukne, moja zásuvka je na prasknutie od punčoch rôznych farieb. Len prečo je to zimné oblečenie v obchodoch väčšinou také šedivé a nevýrazné a niečo veselé a pritom elegantné je skutočne umenie zohnať :-(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 08:42

Notrends:mám stejný problém. Sehnat punčocháče bez lesku je zázrak. A to se pohybuju ve větším městě. Nejvíc mě pobaví, když na obalu punčoch je napsáno „matné“, rozbalím je a co vidím - lesk jako blesk. Moje představa lehkých jemných punčoch je asi sen.
Ovšem teď jsem se vrátila z dovolené v zahraničí, kde jsem si šla jedny punčocháče do obchodu koupit a jsou úplně senzační! Koupila jsem pak ještě troje, ale tady je asi neseženu. Je to turecká výroba zn. Penti.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 15:35

Kolasice, Vy mě pořád nechápete.

Nejde ANI TROCHU o to, jestli je dobré kupovat manželce dárky. Ani zda je dobré dávat přednost kvalitě před nekvalitou. Jde jen a pouze o to, že punčocháče jsou spotřební zboží, které se nosí každý den a VELMI rychle se ničí.

Má smysl investovat do kabelky, má smysl investovat do plesových šatů, má smysl investovat i do spodního prádla, které zmiňujete… Ale tvářit se, že je normální běžně nosit punčocháče za 600 Kč, to je 1. nesmysl 2. pozérství. Možná jsou punčocháče Adamova osobní libůstka… pak ale viz výše moje slova o fetišismu.

Ostatní Vaše výroky moc nechápu. Vážím si ale toho, že jste se omluvila, a nebudu je pitvat.

PS: UU je zcela nepochybně Adam pod jiným nickem. Na právníka má ten chlapec velmi slabé nervy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 16:00

Jen pro jistotu: Na povolání Adamovy paní jsem se ptala v souvislosti s těmi punčocháči. Třeba zdravotní sestry se v práci převlékají, takže logicky nemají tolik příležitostí si punčocháče zničit.

Duševní stav člověka, který tu otázku pochopí „třídně“ a začne kázat, že i prodavačka z Teska má právo dostávat od manžela dárky, je asi zřejmý.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.11 08:02

nelenila jsem a vyrazila na lov. OC CHODOV obchod Lindex - mají červené, oranžové, modré,fialové, černé až do velikosti 52/54 a navíc akce kup 3 zaplat 2
Jsou perfektní i na moje dloooooouhatanský nohy!!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.11 14:40

Olma: Adamovo alter ego opravdu nejsem. Asi to bude pro vás překvapivá informace, ale občas se stává, že v diskuzi, kde se spolu baví 200 lidí, se občas najdou dva s totožným názorem (který je opačný tomu vašemu).

Jediný, kdo v této diskuzi dělal z těch (již radši nejmenovaných) punčoch snobárnu jste byla vy, když jste prohlásila něco ve smyslu, že byste si je na sebe posvátně natáhla max. jednou za rok na večeři do Paříže… To vámi vysmívané každodenní nošení nebylo možná myšleno tak, že je ta žena nosí 365 dní v roce, ale když si - dejme tomu modelová situace - dvakrát týdně vezme sukni, tak si v tyto dny bez problémů i na pracovní den natáhne punčochy značky X, protože je považuje právě za to spotřební zboží, nikoliv za tu EXKLUZIVITU, kterou si celá vyklepaná obleče jednou za rok, protože kdyby to uděla častěji, 9 z 10 závistivých Čechů jí označí za pózérku :))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.11 19:57

Díky za tento článek, konečně mě vybičoval k „akci“. Naběhla jsem do galanterie, koupila si jasně červené silonky a druhý den si je vzala k temně modré (skoro černé) sukni s bílými puntíky, bílému tričku a červenému bolerku. A cítila jsem se v tom naprosto skvěle :-). Takže sbírka barevných punčocháčů se určitě brzo rozroste, doteď jsem měla akorát černé, hnědé a jedny barevně pruhované.

Brambora
42 příspěvků 19.10.11 20:53

Sarah123, mám šátek hedvábný, zeleno - růžový, a vypadá velmi dobře, moc se mi líbí.
Samozřejmě, že jde o odstíny! A ty popsala Zelitchko tak (poněkud mlhavě), že vaše odsudečná reakce je přinejmenším předpojatá. Nota bene, vařený špenát je, jak si vybavuji, dosti tmavě zelený, takže si myslím, že je hodně červenorůžových, které k němu pasují.

Brambora
42 příspěvků 19.10.11 21:01

Uu, já myslím, že tahle debata o firmě Wolford se už kdesi na začátku nesmyslně vydala. Bohužel jsem k tomu přispěla nechtěně i já svou poznámkou.
Mám dojem, že si zde mnohé škrábeme na tomto své bolístky. Adamův příspěvek, ačkoli teď vím, že je muž, právník a spol. pro mne přesto zůstává neobvyklý. Ne tím, že by se o svou ženu nestaral a nezajímal, ale tím, jak to dělá. A ještě spíše, jak to prezentuje. Ale proti gustu žádný dišputát.
Jestli to Wasp napsal správně, hádám, že většina střední třídy v cizích krajích nejezdí mercedesy..... Tak asi tak.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.11 21:05

UU, Olma: Mam podkolenky za 400 Kc a nosim je bezne behem kterehokoliv pracovniho dne ( a dokonce i v CR ). Nekdo to prochlasta, prokouri…sve vydelane penize at si kazdy utrati za co chce.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.11 11:20

Ahoj, potřebovala bych poradit-dlouho sháním punčochy, jakékoli-klidně obyčejné silonky, barevné, cokoli (každá rada se hodí) na výšku 192 cm. Nevím, jestli se vůbec něco takového vyrábí a propadám zoufalství z délky svých nohou :D Myslím, že jsem dobrým příkladem „proč nechtít dlouhé nohy“-téměř rok sháním kalhoty a pořád neúspěšně, sukně bohužel moc nenosím (mám zároveň nekonfekční velikost obuvi a proto si k sukni nemám co obout). Za jakékoli rady budu MOC vděčná :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 15:57

Barevné punčochy se dají celkem lacino (kolem 140Kč) pořídit i např. v Baťovi. Taky je nosím ráda, ráda kombinuju s šaty, sukněmi, dlouhými svetry, tunikami. Je to příjemné oživení do pozimní/zimní šedi.
Ne tak široký, ale fajn výběr je i na www.stockinghq.com, kde kupuju i klasické silonky/nylonky, podvazky aj. Maj prima ceny a levné poštovné do ČR. A často slevy a akce.

JanaIII
38 příspěvků 1.11.12 12:51

Ještě levněji barevné kval. silonky 40 DEN zde http://www.puncochyeshop.cz/…-satin-vel-4#…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.11 16:20

Prodávám punčochové zboží jedné zde zmiňované značky, proto bych ráda přispěla několika mými postřehy:)

Budu teď trochu hnidopich…:) Punčochy=samodržící, tedy se silikonovými pásky, punčocháče=klasické i s klínem. Já jen, že se to tu zaměňuje… to samozřejmě pro tuto diskuzi není podstatné. Já jen pro úplnost:) DEN je označení hustoty vlákna (od anglického density -hustota). Čím více DEN, tím silnější a méně průsvitné.

Na zimu už to chce punčocháče 100 DEN, a to ty z tzv. mikrovlákna. Jde o materiál, který je velice pružný, není tolik náchylný na zatrhnutí, jako běžné silonky. Nicméně materiálově je složení v podstatě stejné, jde pouze o jiný způsob zpracování vlákna.
Zahřejí punčocháče s příměsí kašmíru, ty mohu vřele doporučit:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.11 12:17

Hlásím, že v Boskovicích jsem narazila na galanterii, kde se mi nabídli objednat 60DEN punčocháče libovolné vyráběné velikosti (sháněla jsem 170/124) v kterékoliv z asi 15 barev. Pro Boskovačky - na 17. listopadu vedle hraček.

Jsou to tyhle barvy:
http://www.aries-shop.cz/bannermondy.jpg

Neboskovačky - zkuste se poptat v galanteriích, jestli neobjednávají, třeba tak snáze seženete to, co hledáte.

JanaIII
38 příspěvků 1.11.12 13:33

Tihle mají ještě větší škálu barev, kvalita vs. cena super
http://www.puncochyeshop.cz/…-satin-vel-4#…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.11 17:04

Beru zpět, co jsem napsala. Prodavačka mi dnes poslala SMSku:
Dobrý den, máte tady ty punčocháče. Barvy, co jste chtěla, neměli, tak jsem vám vzala čokoládové.

Jak se dělá smajlík bouchající hlavou do zdi?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.11 17:54

Já jsem si pořád říkala, že mi ty barvičky něco připomínají… V šedesátých letech se vyráběly přesně v této kombinaci vybarvené skůtry (barvičky byly jen o fous pastelovější). Staší generace padaly do mdlob. :-) :
http://www.elle.cz/…CZ/Barvy.jpg


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.1.12 12:50

Vlastnim zlte, olivove, cokoladove panuchy. Na cierne si netrufam, nikdy neviem, ako ich kombinovat a cierna nie je moja. Teraz som sa ulakomila v obchode na smotanovobiele, tak mi , citatelky, poradte, co k nim. Paci sa mi sivobiela kombinacia, sive cizmy, kockovany sivo-tyrkysovo-cierny kabat, plus cierna kabela. Ale co navrch? Ada, si tam niekde? Napis.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.1.12 04:01

moc se mi líbí barevné punčocháče a tahle diskuze, mám také hodně barevných nejvíce bílých, ale bohužel jsem kluk a nosím je jen v zimě pod kalhoty jinak bych se styděl, ale moc rád se podívám na holky paní co nosí barevné punčochy moc jim fandím kdo se má koukat na tu ostatní fádnost díky za toto povídání jsem váš fanoušek

Scarlett Hills
3 příspěvky 15.8.12 23:06

Já ty barevné nikde nemohu sehnat. mám jen černé. hold se budu muset více snažit :)

Andrea333
6 příspěvků 15.9.12 22:00

Ahoj, koukni se tady punčocháče barevné
mě se libí barevné z mikrovlákna.

Bartucha
6 příspěvků 9.10.12 21:35

Kupovala jsem si nadkolenky na Puncochomanii.cz a barevnych puncochacu tam maji docela hodne - http://www.puncochomanie.cz/…-c-8_11.html.
Nektere fakt hodne ulitle barvy - treba nenonove zelene uz mi pripadaji fakt moc, davam prednost barevnym puncochacum v temnejsich odstinech. Koupila jsem si jedny v odstinu denim a jedny svestkove fialove - super netradicni odstiny a pri tom docela lichotive.

btw: super clanek

Příspěvek upraven 09.10.12 v 21:41

Lála_druhá
471 příspěvků 10.10.12 10:37

Podobný obchod: http://www.kalhotkypodprsenky.cz/index.php?… (zrovna mi přišel od nich balíček). V našem okresním městečku sice jsou nějaké galanterie, ale buď není poptávka (tudíž ani nabídka), nebo mají majitelé malou fantazii.

Aloevera
2 příspěvky 12.11.12 23:42

Mrkni na www. puncochyeshop.

Aloevera
2 příspěvky 12.11.12 23:37
Barvy

Milé dámy, slečny, nad cobaltovými, zelenými, žlutými kabáty se dnes nikdo nepozastavuje. Proč? Jsou delší dobu na trhu a oko si zvyklo na pohled barev.
Je otázkou času, kdy si Vaše okolí zvykne na Vaše barvy. Jak dlouho budete chodit v šedi, tak dlouho si okolí bude zvykat na Vaše změny. Tak čím dříve tím lím lépe. Naučte okolí dělat změny, tím, že vy sama budete dělat změny na sobě. Souhlasím, že když mám 150 cm výšku, tak s barvou musím vynalézavě. Pokud si koupíte červené punčocháče, tak je při této velikosti vhodné, mít červené boty. A hned je noha delší. C o vy na to?
Zkuste eshop : www.puncochyeshop.cz Tam je barev asi 30. Každý si vybare tu oblíbenou a nebo méně nápadnou.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Česká Vivienne Westwood: Miluju červenou a extravagantní brýle

Autor: Dominika

Lidé se za ní na ulici otáčejí a není divu – Anna Olšanská působí v... Celý článek

Puntíkované nohy

Autor: Ada

Fotku slečny v puntíkovaných punčocháčích, krátkém kabátu a baretu... Celý článek