Jsem módní návrhářka

25.01.12 | autor Ada

Nadpis neprozrazuje nějaké mé velké tajemství. Je to novinka: právě teď jsem se totiž rozhodla, že jsem módní návrhářka. Nemám na to žádnou kvalifikaci, nejsem nijak zvlášť zručná švadlena, nevystudovala jsem oděvku a nikdy jsem nic nenavrhla. Naštěstí to vůbec nevadí!

A co víc, už jsem se naučila záševky a taky většinou šiju rovně, takže mezi českými návrháři budu king. Pro jistotu bych si prosím dopředu zamluvila přezdívku "česká Jeanne Lanvinová", aby mi ji někdo nevyfoukl. Kdyby přece jenom, spokojím se s Coco Chanelovou.

V minulém článku jsem zkritizovala některé oděvy z Miss Haná. Pozorní čtenáři mě upozornili, že u nich je schováno jméno návrhářky, jen mi uniklo: Brigita Ročňáková. Pak mi napsal správce, že Módní peklo přetížilo servery, i podívala jsem se na návštěvnost a vzpomněla si na aféru Mimibazar. Mailem mi začaly chodit odkazy na Salon Brigita, na návrhářčin Facebook a na další miss a přehlídky, které si prý mám podat. Může se to hodit na další články, ale dneska se chci podívat na práci paní Ročňákové.

Většina její tvorby, a především pak hanácké missí extempore, je důkazem, že módním návrhářem může být vážně kdokoli. "Salon Brigita vytváří každým rokem dvě autorské kolekce luxusních společenských šatů zn. Brigita, které prezentuje na módních přehlídkách a festivalech po celé České republice a v zahraničí", píše se na webu. A dál: "Kolekce The best creation 2011 obsahuje mimo nových modelů právě ty nejúspěšnější z tvorby návrhářky Brigity . Mnohé z těchto modelů získaly ta nejvyšší ocenění v celé řadě mezinárodních vizážistických soutěžích, jiné modely pak oblékaly finalistky Miss ve finálových kolech soutěží krásy." Následují fotky.

autorka modelů: Brigita Ročňáková, fotograf neuveden, dostupné z: http://www.salonbrigita.com/pagedata/kolekce/thebestcreation_2011/1611.jpg

Autorka kolekci označuje za "démonicky smyslnou, dráždivou a sexy nositelnou extravaganci, která v nás probouzí fantazii a zdůrazňuje krásu a přirozenost žen". Ach bože. Dráždivé to rozhodně je, podráždilo mi to dávivý reflex, žlučník, žaludek i sedmý pekelný smysl na detekci průšvihů. Nositelnou... hm, obléct se to dá a z člověka to hned nespadne, to je pravda. Fantazii to neprobouzí, na to už není prostor, vše je vyzrazeno. Šaty ženy na fotce (holčička naštěstí dostala zahalenější verzi) jsou za hranicí vulgárnosti: předek kryje jen takový obdélníček, sukně je obtažená, rozparek do půlky stehna, k tomu křiklavá kombinace dvou třpytivých materiálů. Na další fotce je vidět, že sukně se dá dokonce sundat a pod ní se skrývá ultrakrátká mini. To nejsou sexy společenské šaty, ale úbor z porna nebo hodně odvážný clubwear.

autorka modelů: Brigita Ročňáková, fotograf neuveden, dostupné z: http://www.salonbrigita.com/pagedata/kolekce/thebestcreation_2011/088.jpg

Úsporný vršíček a sukně pospojované přes břicho šňůrkami korálků či kamínků? Jako fakt? Kde je proklamovaná originalita? Upachtěný efekt odhalující celé břicho se nehodí na žádnou slušnou společenskou událost. A také se mi zdá, že ten vršek a sukně nejsou nijak zvlášť dobře ušité.

autorka modelů: Brigita Ročňáková, fotograf neuveden, dostupné z: http://www.salonbrigita.com/pagedata/kolekce/thebestcreation_2011/33.jpg

Červenočerná trojice je celá špatně. Šaty uprostřed jsou víceméně kusem průhledného hadříku. Prosvítá všechno, a co neprosvítá, na to se můžeme kouknout rozparkem. Na velkých zahraničních přehlídkách také chodí modelky v průhledných věcech, ty se pak ale tak nenosí (nebo jen výjimečně). Jestliže tohle má být "nositelná kolekce", je to špatně. Na ples pod takové šaty patří podšívka. To chlupaté cosi na prsou je obrovské a nelichotivé.

Šaty vlevo - druhá ukázka viz dole - opět nejsou sexy ani fantazii probouzející, jsou vulgární. Nejsem prudérní, snesu ledacos, ale zkombinovat břicho zahalené toliko proužkem něčeho průhledného s rozparkem až po kalhotky je nevkus. Na ples opět nevhodné, na soutěž miss taky. Peří může na šatech vypadat dobře, pokud je extravagantním zdobným prvkem na jinak umírněném modelu. Pak ten kontrast funguje. V takovéhle kombinaci se stává proprietou pro bordelmamá.

autorka modelů: Brigita Ročňáková, fotograf neuveden, fotografie dostupné z: http://www.salonbrigita.com/kolekce/thebestcreation_2011

A třetí šaty? Návrhářka se zřejmě snažila dosáhnout tohoto nebo podobného efektu:

Zdroj: http://flywaygarments.en.busytrade.com/products/info/1492028/Sexy-Mini-Dress-Sexy-Babydoll-Lingerie-Babydoll-Lingerie.html

Odhlédneme-li od toho, že to jsou opět šatečky do filmu pro dospělé nebo oděv na odvázanou party, návrhářčino provedení za ním dost kulhá. Když něco šiju, nestačí upatlat to tak, jak si myslím, že by to zhruba mělo vypadat. Je potřeba zkusit to na modelce a kriticky se podívat, jak to vypadá. Model Brigity Ročňákové modelce zcela zakrývá pas (-1 sexy bod) a díly živůtku pod ním bezradně visí a připomínají hodně dlouhá visací prsa (-2 body). Démonicky smyslné šaty musí slušet setsakra jinak!

Prohlédnete-li si celou kolekci, podobných kousků najdete neúrekom. Laciné materiály, divné zpracování, zvláštní kombinace, odhalené pupky (na ty si návrhářka zvlášť potrpí), nohy, rozkroky.

Tyto šaty jsou čítankovým příkladem bezradného splácání různých prvků ve snaze vyrobit "originalitu". Pytlíčky na prsou jsou divně ušité, zřejmě nabrané z moc velkého kusu látky, protože podivně zvětšují poprsí a mění jeho tvar. To na břiše vypadá jako vyhrabané z pytle se zbytky ("jé, to se hezky třpytí, to tam dáme!") Poněkud zvláštní tvar má i sukénka. A vlnitý lem na šikmém okraji přímo volá: "zkoušela jsem to olemovat rovně, ale nešlo mi to". Samozřejmě, může to být schválně; dobrý návrhář by nicméně měl vědět, jak blbě to působí (zvlášť když má tendenci je nadužívat).

autorka modelů: Brigita Ročňáková, fotograf neuveden, fotografie dostupná z: http://www.salonbrigita.com/pagedata/kolekce/thebestcreation_2011/08.jpg

Další kolekce

Na webu najdete i starší kolekce. Nechci je to rozebírat podrobně, i tak bude článek dost dlouhý. Kolekce Vampiressa je taky dost odhalená a navíc dost blbá, promiňte, že to říkám tak nekonstruktivně: pod takovým názvem bych čekala něco démonického, třeba jako byla Muglerova kolekce na podzim 2011, místo toho se mi dostalo karnevalových masek, růžových šatů s volánky a kytičkami a svěšeného poprsí v pytlíčku ze žlutozelené krajky. Baile 2007 je barevně střídmá, ale zase jsou tam ty tylové proužky na břiše, vlnité okraje, cárovité asymetrie a tak dále. Jo, a Renata Langmannová. Tolik k tomu, že návrhářčiny kreace nosí významné osobnosti. Baile 2008 jsou polonahé holky v metalickém úpletu. A tak dále.

Zakázková tvorba

Salon Brigita šije i na zakázku. Na odhalení návrhářova umu či neumu jsou nejlepší kostýmy (nebo obleky). Tady je to vcelku ok: zákaznici vpravo sako sedí, vlevo vidím nějaké varhánky na prsou, nebo možná by to dole mělo být širší, aby si to lépe sedlo, ale může to být mizernou fotkou nebo postojem. Jinak vypadá sako dobře. Takže tady ok.

autor fotografií neuveden, dostupné z: http://www.salonbrigita.com/zakazkova_tvorba

Najdou se i pěkné, normální šaty:

autor fotografií neuveden, dostupné z: http://www.salonbrigita.com/zakazkova_tvorba

Jiné fotky však ukazují nekonzistentnost tvorby salonu. Přestože má Brigita Ročňáková podle webu dlouholetou praxi, v ukázkách zakázek je to ode zdi ke zdi. Zelené šaty vlevo by mohly být velice pěkné, kdyby se zahodila organzová šálička (přehozy z materiálů lesklých jako... vy víte co jsou jedním ze zatuchlých stereotypů, z nichž se naše salony nějak nemohou vymanit) a rozparek by se udělal pořádně; v tomto případě je vlnitý okraj velmi špatná volba. Slečna vpravo má k modrým šatům, jež by samy o sobě nejspíš také vypadaly ok, bordelové doplňky: černé rukavice + černé péřové boa, aneb další "sexy" stereotyp, nad kterým se už dlouho nikdo pořádně nezamyslel.

autor fotografií neuveden, dostupné z: http://www.salonbrigita.com/zakazkova_tvorba

Kreace na dalších fotkách jsou rovnou nepoužitelné. Spodní lem fialových šatů je zfušovaný, průsvitná vsadka v předním dílu tam nemá co dělat, nebo aspoň ne v takové délce (kousek pod prsa by stačilo!). Světle modré šaty mají nezbytnou průsvitnou vsadku na břiše (musím opakovat to o těch upocených sexy stereotypech?), sukně je divně nasazená, šikmý kanýr divně visí.

autor fotografií neuveden, dostupné z: http://www.salonbrigita.com/zakazkova_tvorba

Prezentace

Pro jistotu připomínám, že nesoudím postavu, obličej, povahové vlastnosti ani osobnost návrhářky (a byla bych ráda, kdybyste se toho v komentářích taky zdrželi). Zajímá mě toliko její tvorba a prezentace. A ta je velmi nešťastná:

screenshot z http://www.salonbrigita.com/novinky

Od módní návrhářky a majitelky krejčovského salonu bych čekala buď něco extravagantního, nebo by mohla pózovat v precizně vypracovaném kostýmu či šatech, zkrátka aby přilákala zákazníky, po jakých touží. Vyfotit se na web v neumělé sexy póze, síťovaných punčochách a průsvitných šatech mi přijde mimo, i když je to vlastně trefa: je to laciné, neumělé a vulgární jako návrhářčiny modely.

Facebook a tleskači

Jelikož nějaký dobrák návrhářce prozradil, co si Peklo myslí o jejích návrzích pro Miss Haná, došlo k reakci. Brigita Ročňáková dala odkaz na článek na svůj Facebook a vesele děkuje za reklamu (po zkušenostech s návrhářkami, které jsem kritizovala v minulosti, tiše počítám, jak dlouho jí to veselí vydrží). Přečtěte si však hlavně reakce v komentářích.

Dushick Hulman některým lidem by měl být zakázanej přístup k internetu za ty kecy co dokáží napsat!

Já si občas taky myslím, že by mi ten počítač někdo měl sebrat. Vo tom žádná.

Veronika Verka Stupková me by zajímalo, co to píse za ubozaky a co oni v zivote dokazali :-D Brigit neres, jsi stejne nejlepsí navrharka :-)

Ubožáci, kteří v životě nic nedokázali, píšu si do seznamu nadávek... vlastně ne, už to tam mám stokrát.

Mirek Soukup Brídžo , děláš nejlepší šaty co znám, a nějaká bezvýznamná internetová "diskuze" kterých se účastní většinou primitivní póvl, protože inteligentní člověk na tyhle pi.....y nemá čas, Tě nemůže ani rozházet, ani poškodit ! :-)

Primitivní póvl, který má čas na blbosti, že by... ne, to už tam taky mám...

Radka Kovářová no já koukám, jako blázen, tak bych řekla, že se ti snažil někdo ublížit ... že by konkurence, které ležíš v žaludku? to je síla, jak jsou ti lidi závistiví a co dokážou ...

Jasně, Peklo konkuruje všem českým návrhářům a chce si místní trh uzurpovat pro sebe. Jen čekám, až to po mé zdrcující kritice všichni zabalí, a v ten okamžik založím salón a vrhnu na vás své vlastní saténové a monofilové příšernosti. Máte se na co těšit.

A teď bez humoru: já ty hadry, které Peklo kritizuje, fakt nikomu nezávidím. Styděla bych se produkovat takovou hrůzu. Nechci nic takového šít ani nosit. Doporučuji vystrčit hlavu ze zadku a nahlédnout, že ty výrobky nejsou žádná krása hodná závisti.

Lada Rozehnal Myslím si,že ženy chtějí býti krásné a líbit se,je to prostě tak přirozené a normální.A proč by měli nosit něco co zakrývá jejich přednosti.Život není přeci klášter a celibát.ŽIVOT je o ŽIVOTĚ

A to je, vážení, závěrečné poučení a rada do života. Nenosme nic, co zakrývá naše přednosti. Odějme se do modelů Brigity Ročňákové, vystrčme pupky, stehna, rozkroky, zbavme se svazujících pravidel celibátu a užívejme života zahaleni síťovinou a proužky úpletu. Smrt zapšklým závistivcům!

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.


Reklama

Líbil se vám článek?

Reklama

 Váš příspěvek
 
Puzzle  25.01.12 14:46

Haha, Ado, těším se na ten Váš salon :-))

 
Kejt  25.01.12 17:20

Viď musim přijít! :D

 
Zuzik  03.02.12 15:30

Tak toto je ina kava! V zivote si niekto nemoze hovorit modny navrhar ked toto navrhne, vsak to nema hlavu ani patu. Myslim ze tie odhalene pupky a rozkroky mozu kupit! a nosit ! len ludia co nemaju sebareflexiu…Ved to akoze umelecke foto p.navrharky hovori za vsetko.

 
jaja  25.01.12 14:52

Teda to je rychlost s těmy články!

Ty růžové šaty si dost připomínají toto http://img.fdb.cz/…5092075m.jpg

 
jaja  25.01.12 15:04

Ale na tom přece není nic špatného, když přijde polonahá žena muži sexy. Špatné je, když to žena tahá někam, kam to nepatří (kdo je asi tak na plese zvědaví na její odhalené boky, stehna, pupky).

 
jaja  25.01.12 15:05

sakra, to mělo být k moničce

 
monicka
565 příspěvků 25.01.12 15:17

Pochopila jsem, že je to reakce na mě :).
Moje poznámka se ale vztahovala právě k tomu, že můžům tohle přijde sexy i na plese (jinak co si kdo nosí doma je mi celkem ukradené). Nedávno jsme s kamarády byli na plese a pánové nejvíc oceňovali slečny oblečené v podobných modelech. Což je očividně důvod proč se podobné věco pořád prodávají.

 
jaja  25.01.12 15:28

Nezoufejte. To oceňují jen hloupí muži, kteří by si nebýt maminky/manželky na ples oblékli džíny nebo tenisky. Nejspíš hodnotili ženskou postavu a né to, zda je oblečení vhodné k danné situaci.
Na ples přece nejdete šokovat nebo dělat dojem na muže. Sice se chcete se líbit, ale nechcete přece říkat „dneska bych si za****la“ každým kouskem svých šatů - nebo toho co znich zbylo. Že ne?

 
Martina  25.01.12 16:19

Jajo, myslim ze motate dve veci dohromady.
A) prvni odstavec je o NICH (muzich, kterym se to libi a zenach, ktere se tak oblekaji) B) druhy odstavec je o NAS (zenach, ktere to nechapeme a podobne prisernosti proste nenosime). Tady jsem rozhodne pro!
S prvnim ale musim nesouhlasit. Muj nastavajici je chlap se soudnosti, rozhodne neni hloupy (to bych si ho nevybrala :), oblikat se umi a ma spoustu dalsich skvelych vlastnosti. Ale to, ze je az takhle seksiii odhalene maso opravdu hnus fijalovej, to mu bohuzel vymluvit nedokazu. To lacine pozlatko na plesech a party proste laka na prvni pohled mnohem vic. To, ze vy (a ja a ostatni) takhle vypadat nechcete, neznamena, ze to tak maji nastavene vsechny a ze se to chlapum nelibi - viz opalcovany komentar jednoho z nich v minulem clanku. Je to beh na dlouhou trat a urcite to neni tak cernobile…

 
Julie  25.01.12 20:31

Muži jsou přece lovci. Polonahé masíčko se jim líbí, rádi se kouknou, popřípadě poplácají, ale domů by to nechtěli. Někteří na jednu noc.

 
atrix  03.02.12 11:40

Podle mého názoru chce být každá žena na plese za přitažlivou a půvabnou dámu, jen ne každé maminka vysvětlila, že ta hranice je velmi úzká a velmi snadno překročitelná ke kurvímu modelu á la E55, kde pracují ženy, jež se dámou nedají nazvat ani v pominutí smyslů…

 
Spíš jen snaha  25.01.12 19:15

Spíš snahu o ty šaty… :D

 
TheZdenyk  26.01.12 01:12

Taky říkám,že mužům se líbí odhalené maso i na vážném plese,ale běda,kdyby to na sobě měla jeho žena!!Jeho žena přece není žádná běhna!!

 
Adriana  26.01.12 12:50

Takto „oblečené“ ženy sú podľa mňa pre chlapov ako obchod s výkladom -90%. Zaujme vás - zareagujete, no niekto rýchlejšie, niekto menej rýchlo zistí, že tieto handry nechce ani s 90% zľavou. Toto „oblečenie“ kričí na chlapov: -90% lovu, - 90% snahy, -90% lásky, - 90% úcty, - 90% galantnosti … Takteda zareagujú. A stále je dosť poľutovania hodných žien, ktoré si túto reakciu zamenili s uznaním a ešte im to aj zvyšuje sebavedomie. A ten, kto sa odhodlá takto sa doobliekať, má moje poľutovanie. K pani Brigite sa nemá význam vyjadrovať. Keď nebude mať zákazníkov, dúfam že s tým „tvorením“ prestane.

 
To je ale sakra rozdíl!  28.01.12 16:22

Dobrý obrázek pro srovnání. Dvoje podobné šaty a tak rozdílné zpracování a výsledná podoba.
Ty od Brigidy jsou neforemné, dělají té dívce taková divná malá prsa - toho nahoře je tam nějak moc.

 
achjaj  06.03.12 15:44

keby to bolo aspoň z malinkej časti tak dobre ušité ako originál…

 
P.  25.01.12 14:55

Zdá se mi to, nebo Brigitka pohnula Adě žlučí jako ještě nikdo?

 
gulietta  25.01.12 15:08

P. to sa vám skutočne len zdá. Nemám pocit že by bol článok sarkastickejší ako ostatné pekelné články ktoré Ada písala predtým.

 
P.  25.01.12 15:16

Gulietto a další, kdo jste mne evidentně nepochopili, ne že by na tom záleželo - Právě, že ten článek sarkastičtější NENÍ. Je až pozoruhodně věcný, vodopádů z borůvek apod. je v něm poskrovnu. Podle mne je evidentní, že tohle Adě vyrazilo dech takovým způsobem (viz Miss Haná: „dostala jsem ji rovnou mezi oči“), že nechtěla/nemoh­la/dosaďte si, použít styl, kterým většinou píše.

 
Ada Pekelná
971 příspěvků 25.01.12 15:23

Zřejmě jsem se nějak podvědomě snažila Brigitě pomoct. I když je to marné. A nedokážu pochopit, proč jí tolik lidí tleská - jsou slepí? Opravdu to nevidí, nebo nechtějí, nebo to vidí a nechtějí zranit návrhářčiny city nebo jak to je?

 
slomic  25.01.12 16:01

Nejsou slepí, jen vychovaní dle hesla: Hezké holce sluší i pytel od brambor. Tady je pytlová celá kolekce. Takže jim to přeci sluší!

 
...  25.01.12 16:04

To by mě také zajímalo, já ten nevkus vidím i se zavřenýma očima.

 
Sandra  25.01.12 16:35

Tolik lidí tleská? Mě přišlo že jí tleskají všehovšudy tak 4 lidi, což je docela nepoměr vůči těm, kteří jí.. ehm… netleskají.

 
MayChild  25.01.12 19:45

Tak jsem mrkla na ten její FB a taky na kolekce a hrozně mě mrzelo, že nemůžu na její FB přidat komentář… no jo, to se pak nedivím, že jí tleskají, když jsou to všichni její „přátelé“. A nejlepší je, co se člověk v takových komentářích o sobě dozví, že? :)

 
Křížala  25.01.12 20:44

Nejsou slepí, jsou .. jednodušší. Netuší, jak by dobré šaty měly vypadat. Takže radostně skočí po těchto hadrech.

 
kiwi  25.01.12 21:21

Ja bych rekla, ze se ji bojej. Ja bych se teda bala urcite :-)

 
Loo  25.01.12 22:05

Slomic, pytel od brambor by byl ještě pěkný :o)

 
Kritika  05.02.12 23:32

Samozřejmě, že slepí jsou, protože tzo jsou v drtivé většině kamarádi a známí, takže odstup nulovej. Říct kamarádce, že to co produkuje je fialovej hnus a že by měla honem rychle najít něco jiného, v čem by se realizovala, vyžaduje víc, než slepičí mozek i geny. A sama autorka už dávno právě díky svým věrným kamarádkám, které jí ubezpečují jak je skvělá, ztratila jakoukoliv sebereflexi a zdravý odstup. Což je pro někoho, kdo něco vytváří, smrtící kombinace…

 
Jarka  25.01.12 16:43

Kdyby jenom Adě a kdyby jenom žlučí. Mně to, přátelé, pohnulo žaludkem.

 
Nekriticke fanynky  25.01.12 19:08

Tady je vtipny, jak Ada vlastne potvrdila to, co napsal P., ale jeden za to ma palce nahoru, druhy dolu. Holky, myslete trochu

 
Ada Pekelná
971 příspěvků 25.01.12 19:18

Stane se… diskuze je živel.

 
RenaLange  25.01.12 21:10

Zdá.
Dle mého názoru nějaká Brigita nemůže pohnout žlučí nikomu soudnému, protože je ubohá a směšná.

 
isko  26.01.12 10:28

Bylo by špatný, kdyby nepohnula.

Po celou dobu, co jsem si prohlížela Brigitiny modely, jsem přemýšlela, jestli náhodou Petrklíč nebo uniforma smutné ponožky (volná halena a tříčtvrteční béžové kalhoty, vše z trhu) není lepší.

 
monicka
565 příspěvků 25.01.12 14:57

Takže vlastně celé peklo je jen chytrá reklamní strategie, kdy Ada nejdřív pomluví konkurekci a potom založí vlastní návrhářský salón. Chytré, velmi chytré :).

A relativně smutné je, že znám poměrně dost osob mužského pohlaví, kterým podobné modely přijdou sexy

 
Girarde  25.01.12 15:12

U chlapů je to normální, horší je, když jsou o tomtéž přesvědčeny ženy!

 
Mih  25.01.12 15:58

Ne, to u chlapů rozhodně NENÍ normální.

 
Pohodarka  25.01.12 17:13

souhlasim s Mih, tohle u chlapu neni normalni.
peklo sem tam davam precist nekolika chlapum, ktere mam kolem sebe, ruzneho veku i „zamereni“ i sexuality a rozhodne jim toto sexy neprijde

 
Ifka  25.01.12 19:47

No, môj chlap by niektoré tie veci za sexi označil (napr. rozparky boh vie kam), ale keby som v tom chcela ísť ďalej než do kúpeľne, už by mu to moc sexi nepripadalo :D

 
MayChild  25.01.12 19:47

U chlapů je to smutné. Znamená to totiž, že normálně oblečená žena pak nemá šanci.

 
Greta  25.01.12 22:34

Dodala bych u českých chlapů je to normální, ti bohužel mají absolutně zdeformovaný vkus stejně jako stále hodně žen tady. Chtěla bych znát názor znalého Francouze, Londýnana či Itala na tyto … ani nevím jak to nazvat levné hnusné slepené cosi, co zřejmě po použití vzhledem k použitému materiálu může rovnou do plastu. Proč to paní „návrhářka“ nezkusí třeba na New York, Milano, London fashion weeku, třeba by ostatní návrháři padli na zadek…

 
Mih  25.01.12 22:59

Není to normální ani u českých mužů - bohužel je to běžné, ale ne normální. Přece nemůže jít jen o to, že kouká nějaká ta nožička nebo prsíčko, proboha. Ty hadry by jim prostě neměly připadat sexy a je mi špatně z toho, že to některým mužům sexy připadá.

 
karamelka  27.01.12 08:57

Já si myslím (a není to bohužel nic neobvyklého), že náctiletá holčina fintící se na svůj první velký bál přesně tak přemýšlí - jak se líbit ostatním a hlavně chlapům. Nějaký cit pro přiměřenost nebo rozum jdou v náctiletém mozku stranou, dívka si vizualizuje situaci kdy v průsvitných hadýrcích stane na schodišti vedoucím do sálu jejich kulturního domu a všem přihlížejícím chlapcům/mužům spadne čelist. Tak nejdřív přemluvíme rodiče (aby nás v něčem podobném pustili) za použití frází „Ty to nechápeš“ a „Vůbec nevíš co se dnes nosí“, utíká do salonu Brigita, no a ta pak „prezentuje na módních přehlídkách a festivalech po celé České republice a v zahraničí“ …

 
Mori  25.01.12 16:06

Tady bych ten problém viděla trochu jinde: smutné je, že jsou lidé (obou pohlaví), kteří nechápou, že sexy není totéž co hezké a že věci, které jsou primárně sexy, se nosí večer doma a se staženými roletami.

 
Martina  25.01.12 16:30

Ale vždyť sexy může být žena i přes den!!! Je to jen o tom, jaké jsme tomu slovu vdechli postupem času nádech… Sexy může být i hezké (viz spousta dílů What not to wear). „Sexy“ bohužel může být i vulgární (viz např. dnešní článek). A mezi tím může být ještě další široká paleta toho, jak „toošklivéslovo“ a vše okolo něj vnímáme.

 
Mori  25.01.12 16:40

A já myslela, že jsem se vyjádřila dobře.
Tedy „není totéž co“ neznamená „vylučuje se“.
A „věci, které jsou primárně sexy“ neznamená „hezké a ženské - třeba i v rozumné míře erotické, nevulgárně sexy - oblečení“.
Jo a produkce paní Bridžit je sice primárně (čtěte prvoplánově) sexy, ale tak ohavná, že ji nepovažuju za nositelnou ani za těma staženejma roletama a potmě.

 
Martina  25.01.12 16:46

ok, jsem rada, ze jsme se pochopily :)

 
MayChild  25.01.12 19:49

Naprosto souhlasím s Mori. Až na pár výjimek v kolekci 2005 a na zakázku je to ohavnost. Tady není pro závist žádný důvod :)

 
Kejt  25.01.12 17:22

Tak já si myslím, že jsou chlapi, kterým to sexy přijde, ale pak jsou taky ženy, co si myslí, že to chlapům sexy přijde :D

 
Sibyla  25.01.12 21:01

Jeden z mých přátel mi řekl: „Ale to víš, že se podívám, když se mi to tak nabízí, a zahodnotím, udělám poznámku ke kamarádovi. Ale to neznamená, že bych s takovou štětkou chtěl jít na kafe! Ty se taky projdeš Palládiem a ani tě nenapadne chtít kupovat!“

 
Ala  26.01.12 10:25

Kdyby to spoustě mužů nepřipadalo sexy, tak by se prostitutky oblíkaly jinak. Prostě šlapky mají vyzkoušené, že to na chlapy funguje, a některé jednodušší ženy jen tenhle kurví styl oblékání napodobují a nechápou, že vypadat jako šlapka (a přitom třeba ve skutečnosti šlapka nebýt) může přinášet určitá nedorozumění.

 
anicka  25.01.12 14:59

Uh, link na tento salon som nasla tusim predvcerom, ked som hladala stranku svojho svadobneho salona (ma zial podobne meno, Studio Brigit)…no, prave prijemne prekvapenie to nebolo %)

 
Káča  25.01.12 15:00

Jistě, Ada je závistivá zmije, Bridžit přece ušila kostýmy pro dva ročníky Broňa show! https://www.facebook.com/…320051434643

 
Clover  25.01.12 16:25

Říkala jsem si, že toho chlapa od někud znám, tak jsem si ho vygůglila… No řekněme, že scénka z Československo má talent je opravdu reklama hodná salonu Brigita.

 
MayChild  25.01.12 19:51

Tím se ovšem všechno vysvětluje!

 
lála  26.01.12 10:11

http://www.bronashow.cz/akce.php
No comment. Věnuji ke třicetinám své největší nepřítelkyně.

 
Káča  26.01.12 12:30

Co ti ta nebohá duše provedla? :-)

 
jit  26.01.12 13:12

snažila jsem se být nezaujatá, ale po tomto už to nejde… to je jak z jiného světa, pro mě nepochopitelné… darovat mi někdo toto, v životě s ním nepromluvím!

 
Julie  29.01.12 19:53

Středověké mučení je trestné!

 
děkuju  25.01.12 15:00

Jestli mi něco dokáže zaručeně zvednout náladu, tak je to příjemné ohřátí tady v Pekle. Dnešní článek mě fakt dostal. Ještě jednou děkuju :)

 
kačka  25.01.12 21:14

přidávám se, dneska mě fakt Áda rozsekala :D

 
MoMo Glamorous  25.01.12 15:00

„Autorka kolekci označuje za "démonicky smyslnou, dráždivou a sexy nositelnou extravaganci, která v nás probouzí fantazii a zdůrazňuje krásu a přirozenost žen“. Ach bože. Dráždivé to rozhodně je, podráždilo mi to dávivý reflex, žlučník, žaludek i sedmý pekelný smysl na detekci průšvihů. " tlieskam :D

 
Mařena  25.01.12 15:01

Kdysi jsem narazila na profil týhle paní na lide.cz a celkem ho sledovala - byla jsem fascinovaná tím, jak někdo dokáže dávat najevo svoji sexualitu. Pokud se teda sexualita dává najevo vystrčeným poprsím a přehnaným make-upem. Inu, proč se sexuálně nepromítnout i do navrhování…

 
Veronika  25.01.12 20:56

lide.cz nesleduji, ale kdybych hledala krejčovou a z hlavní stránky webu na mě vyskočil transsexuál, zcela jistě bych si tam nic ušít nenechala

 
Mad  25.01.12 15:01

Ha a teď jste se prozradila :D

Jinak bych chtěla říct jenom, že něco tak úděsnýho, strašnýho a nechutnýho jsem dlouho neviděla a to už sleduju Peklo nějakej ten pátek ;)

 
Soňa  25.01.12 15:01

Pro drahé tleskače jen jedno: Víte co to znamená „lhát si do kapsy?“ - popátrejte na internetu a zjistíte, že je to činnosti krajně nesmyslná.

 
Soňa  25.01.12 15:48

No tak pro „mínusáky“ polopatě: Lhát si do kapsy znamená něco si nalhávat, tzn. dobrovolně dělat něco, co Vám nejenže neudělá službu, ale ve finále Vám to uškodí, případně Vás to znemožní.

 
Soňa  25.01.12 15:02

Ještě si pro rozveselení smutného odpoledne představuji jak se zmiňovaná konkurence válí smíchy.

 
ch.  25.01.12 15:03

ZLO

 
pozdrav z modneho panopti  25.01.12 15:05

Saten treba zakazat. Nech to davaju do rakvi ako vystielku, ale nie na spolocneske saty. Okrem toho by pani najlepsia navrharka mohla obcas otvorit nejaky web a nakradnut lepsie napady.

Ja viem, ze som nudna a „usedla“, ale co sa s talo s obycanymi „peknymi“ satami? Preco musi byt dnes vsetko za kazdu cenu „sexi“ (= kozy von, nohy von, vsetko von, vsetko ukazat)??? Preco?!

 
Infected  25.01.12 15:16

Prý do rakví :D:D:D hahaha…to sedí :D

 
Velryba grónská  25.01.12 15:27

Jo! Přesně tohle jsem chtěla přesně v tenhle moment napsat. Copak existují jenom leské materiály, ze kterých se špatně šije?! Kdybych neuměla šít satén (jakože to neumím), tak si vyberu jakýkoli jiný z desítek dalších materiálů. V čem je problém? Řekla bych v představivosti. U ošatní návrhářky dost podstatný nedostatek. Z doložených fotek je zřejmé, že ne každý má schopnosti k volné tvorbě a měl by se radší plnu parou věnovat tomu, co umí - tj. zpracovat zakázku, která má dané nějaké mantinely (dodaný materiál, dodaná postava, dodaný účel).

 
Zuza  25.01.12 22:20

No nevím, ta zakázková tvorba je sice oproti jejím módním výtvorům výrazně lepší, ale jako taková tedy opravdu nic moc. Spíš nic.Vždyť nic z toho pořádně nesedí!

 
Velryba grónská  25.01.12 22:36

Zuza: Ale řemeslo se, narozdíl od kreativity, pílí zlepšit dá.

 
isko  26.01.12 10:34

Když ono je asi těžký přiznat sám sobě, že něco neumím, že neumím ten satén ani nic jiného blýskavýho, že neumím navrhovat…

 
prekla  25.01.12 16:18

Včera sem koukala na film, který byl zasazen do roku 1910…celou dobu jsme obdivovala kostými ženských postav - dlouhé sukně s vysokým pasem, kloboučky atd. Rozhodla sem se, že jakmile najdu švadlenu, která to ušije, rozhodně si něco takového nechám ušít…protože podle mě například toto dělá ženu dámou:-)…ale asi sem zamrzla na začátku minulého století…když já si potrpím i na přidržení dvěří a kabátů od můžu:-)

 
cryptoprocta  25.01.12 18:24

Zkuste www.simplydresses.com, tam se ještě něco nelesklého objevit dá

 
Velryba grónská  25.01.12 18:34

Nádhera. To si schovám na dlouhé zimní večery. :-)

 
petranevímkolikátá  26.01.12 19:04

K tomu není třeba dodávat nic víc…koho nepraští ten rozdíl mezi tvorbou a „tvorbou“, tak tomu už pomoci není a šaty ze salonu Brigita si plně zaslouží. Nááádhera,mít prachy a postavičku jako na těch fotkách,tak už mám pár těch šatů doma. I když asi ne,já bych si nedokázala vybrat :-).

 
Fler  26.01.12 19:25

Tak tam by se dalo vybrat. Ale mám trošku OT dotaz: Víte někdo o nějakém obchodu, i internetovém, kde mají společenské šaty vhodné pro starší dámy? Něco v délce alespoň ke kolenům a s rukávy, popřípadě šaty se sáčkem? Mám dojem, že s touto početnou věkovou kategorií dam, které také chtějí chodit pěkně a vkusně oblékané a dnes už na to konečně mají, tak nějak nikdo nepočítá.

 
Velryba grónská  27.01.12 12:38

Fler, včera jsem zkusila zadat „plesové šaty s rukávy“ a našla tohle: http://www.pujcovna-satu-pardubice.cz/…vy11111.html

 
katka.k  25.01.12 15:05

tohle už není ani k smíchu, to už je jen k zoufalému skoro až hysterickému pláči… :-D

 
Pohodarka  25.01.12 17:18

tak aspon k hysterickemu smichu, coz…at mame trosku nadeje v tom usmevu :)

 
katka.k  27.01.12 12:10

taky fakt :-)

 
hifiprincess  25.01.12 15:06

poslala som link na salon spominanej pani mojej kamaratke, ktora uci na jednej z univerzit v usa webdizajn citujem:
"Mala som nahodou pat minut a to stalo za to!!! Nevedela som, ze existuje miss porno :-)

Ukazem to deckam na webdizajne cez semester ;-)

Dik velmi

B.
A pani ADO ,dakujem, ani neviete ako ste mi vcera zlepsila den a doslova som sa tesila na dnesok, pretoze som vedela, ze clanku k danej teme neodolate :) . Vela zdaru :)

 
Tapa  25.01.12 15:06

Kromě průpovídek o potrefených husách, kuřích okách a lezení Brídže někam, mě napadá ještě: „Milí zákazníci, dobře vám tak!“ :-)

 
MUDr.Lant  25.01.12 15:07

Marně přemýšlím, jaku vadu zraku musí mít Ti, co tak paní Brigitu tak bezmezně chválí… Mám to, je to slepota.
Každopádně její tvorba je dost „různorodá“ její „společenské“ šaty vypadají jak pro levné společnice, ale světe div se, našla jsem tam jeden kabát, který byl celkem Ok.

 
Petrisha  25.01.12 15:28

přesně vím který, včera jsem si ho také prohlížela… ale jelikož se objevil v sekci „zakázková výroba“, je jasné, že hlavní slovo měl tentokrát zákazník a ne ujetá návrhářka.

 
MUDr.Lant  25.01.12 17:50

Ano, návrhářka asi nemohla projevit svou kreativitu. Mylsím si, že to bylo tak, že paní přišla s fotkou a řekla „toto chci“ a moc se toho zprznit nedalo, i když kdo ví, jaký byl originál :-)

 
Ach jo  25.01.12 15:08

Kdo nemá vkus, do toho se asi nevtluče ani palicí :)

 
chacha  25.01.12 15:10

Známé osobnosti, které tohle nosí, hovoří za vše! Namátkou - Regina Holásková, Renata Berousková, Anife Vyskočilová, Zdeněk Izer… stačí? :-)))

 
Infected  25.01.12 15:13

TREFA!!! :D:D:D:D kdo by nechtěl vypadat a působit jako „slavná pornoherečka Regina Holásková“ :D:D:D umírám

 
gulietta  25.01.12 15:15

No z vymenovaných poznám len toho Izera,lebo nám jeho meno oznámil predavač pri kúpe skylinku,že on učinkuje v ich reklame,ale nevedel si spomenuť na nič iné v čom ten pán učinkoval,tak neviem či je až taká známa osobnosť.

 
Infected  25.01.12 15:18

Jak to říct…pan Izer asi známý je…nicméně v oblasti vkusu a vůbec sebeprezentace bych ho spíš překvalifikovala na „nechvalně známý“…alespoň tedy pro mě

 
gulietta  25.01.12 15:23

Infected takže to by som mala začať čítať český bulvár,ak je nechválne známy,tak ho najdem asi tam. :)

 
Mallena Corleone  25.01.12 21:09

No Regina žije, tedy alespoň žila, poté co vypadla z VyVolených a přišla o byt po matce v brněnské městské části Bystrc, v téže m.č. v chatové oblasti u přehrady v jedné z chat.Prý tam žila ještě s nějakými dalšími lidmi a sousedé z nich byli dost nešťastní. Taky se poté soutěži snažila prezentovat jako malířka naprostých šíleností. Je to takové střelená excentrická postavička, která se k Salónu Brigita výborně hodí :-) Tím, že ji neznáte jste o nic nepřišla :-)

 
Frankie
213 příspěvků 25.01.12 19:04

,

Příspěvek upraven 12.11.12 v 13:46

 
MirkaP.  25.01.12 19:45

Frankie, pokusím se vysvětlit:
Regina Holásková - osoba z nějaké realityshow,
Renata Berousková - neznám, ale jméno je cirkusácké,
Anife Vyskočilová - Turkyně z Bulharska s čatým výskytem v Blesku,
Zdeněk Izer - vrchol trapnozábavných scének.

 
Sibyla  25.01.12 21:05

Taky neznám, ale Berouskovi, oj, ti se dřív psali Berosini a byli cirkusáci, ano!!! Jednu Berouskovou měl za ženu taťkův kolega. Dělala guláš v neckách, a pak ho jedli, dokud ho nesnědli…

 
RenaLange  25.01.12 21:21

Renata Berousková je dcera pana Berouska, majitele cirkusu Berousek. Nechala si rodné jméno.
Je to rodina s dlouholetou tradicí a pěkným vztahem ke zvířatům.

 
katango
1356 příspěvků 26.01.12 00:31

Jo, kdysi jsem slyšela, že Berousek umlátí každej rok medvěda (bez ironie!!). Toho myslíte?

 
RenaLange  26.01.12 00:41

Ježíš to ne?????? Berouskovi jsou rozvětvená rodina,ale umlátit zvíře......to proboha ne?!

 
katango
1356 příspěvků 26.01.12 20:48

No, agentura JPP - jeden příbuzný povídal…Já cirkusy a vůbec drezuru zvířat nesnáším, výjimka - výcvik psů.

 
Girarde  25.01.12 15:10

„Jste nejlepší návrhářka, jakou jsem viděla.“ …AU.
Pššš, pššš, malá malá, máma koupí slona a sežene lístky na Lagerfelda! (Nebo koupí poslední vydání časopisu Burda)

 
Infected  25.01.12 15:12

Mno…co dodat :) Na konec celého článku bych napsala asi jenom AMEN :) Je super vědět, že nejsem jediná kdo nad výtvory podobných rádoby „návrhářek“ kroutí hlavou. Mimochodem, máš můj obdiv Ado…tolik přívlastků na svou osobu jako máš v seznamu nadávek jsem ještě neposbírala…a že jich mám díky své prořízlé držce taky požehnaně :D:D:D

 
Addah  25.01.12 15:12

Nejlepší je:
Lada Rozehnal: A věř,že za pár let,dají lidé moc a moc peněz,aby jeden model od SALON BRIGITA mohli vlastnit.Povíme si to za nějakou dobu.

dost dobrý…už se nemůžu dočkat, až budu slintat u modelů od Brigity někde v Paříži…

 
Girarde  25.01.12 15:18

NESTRAŠ!

 
kolasice  25.01.12 15:50

Mně se ten fejsbůk neotvírá. Moc mě to mrzí, protože Laďa Rozehnal napsal jistě ještě další pěkné myšlénky a já teď o to přijdu:((

Nevíte někdo, jestli se tihle Humělci vyskytují taky jinde ve světě? Je to české specifikum? (Zdá se mi, že je jich tu nějak moc.)

 
Soňa  25.01.12 16:14

ale jistě - regretsy.com

 
Mori  25.01.12 16:17

Mi to taky nefunguje.

 
Ady  25.01.12 19:16

Tak se zkuste přihlásit a pak by se vám to mělo zobrazit.

 
Rena8  28.01.12 21:18

Další pochvalný komentář (nebyl od Ladi, ale od jiného kamaráda) byl v tom smyslu, že některé autorčiny výtvory sice nepobral, ale obdivuje ji za to, že si jde pořád svou cestou a nenechá si do toho mluvit… co k tomu dodat?

 
Lulu  25.01.12 15:51

Takáto nekonštruktívna kritika je najhoršie peklo, ale aby sa nepovedalo, zakladám si svoj osobný fond na kúpu šatov zo Salónu Brigita. Ani cigánky, čo nám vyhrabávajú koše, by si také niečo nedali, vlastne dali.

 
Pavlína  25.01.12 15:13

Chi chi, známe osobnosti -) přední česká malířka: Alena Ciková…omlouvám se za neznalost, ale doteď byl v mém žebříčku předních českých malířů zhruba Čapek, Kupka a ze žijících tak Kulhánek…Chápu, že mít na webu mraky „známých osobností“ není záruka vůbec ničeho, ale než si tam dát Reginu Holáskovou, to tam radši vyfotím našeho psa…protože oboje bude mít stejný marketingový efekt.

 
Infected  25.01.12 15:14

upřímně…náš pes (vlastně, kterýkoliv pes) je mnohem, MNOHEM atraktivnější než paní Holásková :D

 
Aivukus  25.01.12 15:40

http://www.obecsazava.cz/foto33.htm

To je ta slavná malířka, rozená ve znamení Vodnáře, přece…

 
Alys  25.01.12 16:38

Taky jsem neodolala a „přední českou malířku“ si vyhledala na googlu… AU

 
Mallena Corleone  25.01.12 21:19

Alys, děkuji z aodkaz na přední českou malířku za jejíž neznalost jsem se hluboce styděla ;-) Nyní jsem ráda, že jsem ji neznala a lituji toho, že jsem si pohledem na její díla zkazila večer. Sákriš, jako by nestačila ót kytýr z Olomouce :-)

 
Julie  25.01.12 20:57

Efekt určitě nebude stejný, psi jsou sympatičtí.

 
Hannelle  25.01.12 15:14

Pouze dokazuje to, jak je na tom česká společnost špatně. Jak se má změnit smýšlení lidí o oblékaní, když „návrháři“ neznají meze a paskvily prezentují jako své veledílo?! Marná snaha, bohužel.

 
Podporovatelé..  25.01.12 15:15

To jsou takoví ti věční podporovatelé, většinou autorčini známí, kteří, i kdyby sešila 5 umolousanejch pytlů k sobě a prostříhla díru na hlavu, ruce a nohy, budou tvrdit, že je to nádherné odění na bál! :))

 
Evka  25.01.12 20:22

Ano. Skoro to vypadá na výhodnou symbiózu ve stylu „jednou já tobě, pak ty mně“. Vzájemně se propagují a dohodí si kšefty.

 
Mayrien  25.01.12 15:16

Koukala jsem na fotky jejích šatů na facebooku. Najdou se (myslím, že jsem tam viděla jedny), které bych si sice na sebe nevzala, ale řekla jsem si „dejme tomu“. Ale jinak mi to všechno přijde moc lesklé, moc vyšívané, moc lacinné. Jasně, proč neukázat svoje přednosti? Takže od téhle chvíle budou ženy chodit do divadla, na společenské akce a tak v šatech ala dobrý den, kozy ven + vykoukne mi spodek zadku, a chlapi, pokud mají svaly, si nebudou brát pod sako košili, aby to vyniklo. To bude žůžo.
(Přesně o tomhle jsem se bavila nedávno s kamarádem a byl stejného názoru jako výše uvedený „Láďa“. „Když máš prsa, tak proč je neukážeš? - já nevim, jestli se my, ženy, chceme oblékat "slušně“ a decentně jenom kvůli nám samotným, když to muži vlastně nechtějí? Au au)

 
Sirelie  25.01.12 15:57

Ale jo, oni se muži rádi podívají, a i na jednu noc by nejspíše rádi zasunuli, ale nepředpokládám, že by tu dámu „dámu“, co ukáže všechny své přednosti chtěli za svou životní partnerku :-)

 
katango
1356 příspěvků 25.01.12 16:04

Přesně tak.

 
prekla  25.01.12 16:24

Na to má jeden známý oblíbenou prupovídku: „Na hraní dobrá, pro život nebrat.“

 
Fler  25.01.12 16:00

Většině mužů se to sice líbí… ale na cizí ženě. Kdyby si to oblíkla jejich vlastní manželka/partnerka, nejspíš by většina z nich protestovala.

 
Peetrsonka  25.01.12 15:18

A proč by měli nosit ......???? Snad měly, ne? Když už......
Právě jsem zjistila, že asi žádné „přednosti“ k ukazování nemám, bo jsem zahalená od hlavy k patě :D a nebudu to měnit :D

 
osoba  25.01.12 15:20

tie komentáre museli písať slepí ľudia , jej modeli sú nechutné a lacné a každý normálny človek to musí vidieť -_-

 
Se vší úctou...  25.01.12 15:20

Haha… tak alespoň komentáře mě pobavily, jsem prudce neinteligentní primitivní póvl a zatěžuji svou svobodnou mysl tím, že čtu, jak bylo řečeno pí****ny zde, na pekle… Tady bych řekla, je vidět inteligence obou stran. Já osobně být finalistkou miss a strčit mi takové šaty pod nos, abych si je oblékla, tak raději odstoupím. Je něco jiného být v šatech sexy a mít šaty vulgární. Velký rozdíl. A pokud ho autorka modelů nevidí, měla by prohlédnout přes svou originalitu a trochu se zajímat o světovou tvorbu… ale mám takový pocit, že to nemá zapotřebí, jelikož je přece dokonalá a šije nejlepší modely, co lidé znají - viz komentáře. Je smutné, že místo toho, aby se ona návrhářka zamyslela nad kritikou, ji začne pranýřovat…

 
Hannelle  25.01.12 15:52

Pokud bys toužila po soutěži krásy, tak bys rozhodně neodstoupila jen kvůli tomu, že na tebe navléknou nenositelné věci. Ostatně prací modelky je odchodit přehlídky v čemkoliv a tvářit se tak, jak stanovuje požadavek návrháře. V tomto případě bych jim tedy rozhodně nezáviděla. Pomsta za Sudety.

 
Nickoll  25.01.12 15:22

Řekněme, že chci ušít společenské šaty a hledám na internetu možnosti. Když jsem klikla na stránky této ehm „návrhářky“ měla jsem pocit, že jsem zabloudila na stránky prezentující spíš porno. Když už ze sebe dělám velkou návrhářku tak si alespoň na stránky nedám fotku, kde vypadám jako laciná- promiňte mi ten výraz- štětka. U této paní bych si nenechala ušít ani pytel na na věci na cvičení natož pak šaty- jestli se ty hrůzy dají takhle nazvat. Jó to je tak když někdo objeví pro svět svoje zlatý český ručičky, odhodí soudnost a inspiruje se bordelem. Achjo..

 
Evka  25.01.12 20:26

A já si říkala, jestli nárhářka nebyla zachycena v pozici při akutním záchvatu hexenšusu.

 
Lina-jiná  26.01.12 14:47

Nickoll - no, ale zase bys ten pytel mohla mít saténovej s peříčky a organzovým lajblíčkem…

 
Nickoll  26.01.12 17:47

Pravda, holky na józe by mi mohly závidět..

 
Infected  25.01.12 15:22

Mimochodem…Ado, když jsem se v článku dostala ke jménu mého vůbec nejoblíbenějšího návrháře (pro mě spíš parfémáře, bez jeho parfémů nedám ani ránu) Muglera, málem jsem se vyvrátila…to se snad ani nehodí, aby jméno takového formátu bylo napsáno v článku o „salonu“ p. Brigity,že :D nicméně, máš recht, ta podzimní kolekce byla naprosté porno (v dobrém smyslu a nadneseně, samozřejmě :), ostatně jako celá jeho tvorba…

 
Miru  25.01.12 15:24

Jo jo, všechny jsme ošklivé, zapšklé a závistivé řepy.
Paní Brigita má očividně sebevědomí na rozdávání a hodně zákazníků, co rádi nízkorozpočtové porno. Budiž jí to přáno. Pro nás ostatní taky dobře, smích totiž léčí.. :-)

 
El  26.01.12 11:22

Jeden „dislike“ ? Dobrý pokus, paní Brigito :D

 
Tleskám!  25.01.12 15:26

Výborný článek, u té diskuze na FB jsem se fakt pobavila!

 
Katie12
42 příspěvků 25.01.12 15:26

Áda ruleeezzz!!!!!! juhuu, jsi fakt nejlepší!!! :DDD ale obdivovatelům salonu bridžit se vážně nesměju, to je spíš k uzoufání, že mají někteří lidé pořád zatměno!! ale jinak skvělý článek, to je to pravý peklo!! :)))))

 
Mori  25.01.12 15:27

A co víc, už jsem se naučila záševky a taky většinou šiju rovně, takže mezi českými návrháři budu king
Jestli to není spíš kontraproduktývní nudnej oldskůl…

 
Soňa  25.01.12 15:42

Já „umím“ záševky taky - teda já se je neučila, prostě jsem se podívala, jak vypadá záševek a pak jsem ho ušila všude tam, kde jsem ho potřebovala. Vzhledem k tomu, že něčeho podobného nejsou schopní lidé, kteří se šitím oděvů živí, stojí to skutečně za zamyšlení. Nemyslím, že bych byla prudce inteligentní, spíš taková od přírody česká selka.

 
Lirael  25.01.12 15:27

Tohle je neuvěřitelné. Ne vždycky s Peklem souhlasím, ale tohle je vážně děs a ta naprostá absence sebekritiky u paní Ročňákové je fakt zábavná. Ale co já vím, jsem přece zkostnatělý moravák :D

 
pravda  25.01.12 15:28

S tím tvým posledním komentářem naprosto souhlasím. Vždyť žena nemůže být sexy pokud jí nekouká minimálně půlka pr… pozadí nebo nemá rozparek až ke kalhotkách. Jenže se obávám, že většina mladých dívek dnešní doby (je mi šestnáct a chodím na gymnázium, takže to mám z první ruky)přemýšlí přesně takhle a snaží se vystavit, co nejvíce masa.

 
Lenka2  25.01.12 15:51

Však taky časem příjdou na to, že méně je vždy více. A to zejména co se společenských šatů týče.

 
jaja  25.01.12 16:26

Noo…
Jednou jsem viděla dokument o dětech, o tom jak chápou svět kolem sebe, jak se formuje jejich myšlení vlivem okolí s tím, jak rostou atd.
Vzali dvě 8.-10. leté děti do obchodu, dívku a chlapce. Děti měli za úkol vybrat a obléct si cokoliv se jim líbí. Holka se měla obléknout žensky a chlapec mužně.
Možná by jste se ani nedivili, včem děti přišly. Holka měla na sobě boty na podpatku, síťované punčochy, minisukni, nějaké tílko a k tomu si vzala růžové péřové boa.
Chlapec měl kalhoty s rozkrokem u kolen, velké tričko, na hlavě kulicha a řetěz kolem krku (pistoli asi nesehnal).
A teď se můžeme zamyslet, co vede desetiletou holčičku, která by si klidně mohla hrát s panenkami a nikdo by jí to neměl za zlé, k tomu, aby se oblékla jako šlapka?
Stačí se podívat do televize, na obal časopisu atd. Dneska každá 14.letá holka kouká na Sex ve městě, seriál určený dospělým ženám. Určitě jste taky nepřehlédli články o šestiletých Američankách chodících pravidelně do kosmetických salonů. Pokud jste v 15ti ještě panna, jste na pomyslném dně popularity u svých vrstevníků. Tak to bohužel dneska je.
A jestli se mi někdy narodí dcera…no, to bude ještě sranda :-/

 
Pohodarka  25.01.12 17:30

:D
jo a narodili se mi dva kluci a stejne se bojim

 
Lenka  26.01.12 11:21

Nejspíš budu tak trochu OT, ale… Děkuju Bohu (ač jsem ateista), že můj šestiletý syn chodí rád (i do školky) v košili, manchestrových kalhotách a svetru. Pevně doufám, že mu to ještě nějaký pátek vydrží. Když šli se školkou do divadla (na nástěnce bylo důrazné upozornění, že rodiče mají děti obléknout do společenského oděvu), byl nadšený, že si může obléct košilu, kalhoty, vestu a motýlka!

 
Sibyla  26.01.12 12:01

Když ono je to o výchově! Když dětem ve tvárném věku Lenčina syna vštípíte zásady správného oblékání (jakož i jiných věcí) - a pokud je rodina funkční a milující, tak si sice v pubertě zarebelují, ale nehodí všechno za hlavu. Pamatuji si to z vlastní puberty, kdy jsem sice opovrhovala vším, co mamka vyznávala, ale její kritika mě zasáhla (byť jsem to tajila). A vidím to na dětech mé sestry, které propluly pubertou bez excesů, drog a sexuálních afér - i když se někdy tvářily a vyjadřovaly, že bych je s chutí odstřelila.

 
Radka  25.01.12 19:21

No ty holčiny ( snad ) samy časem pochopí, že lidi se k nim chovají podle toho, jak se oblékají a když se jim nebude líbit, že se k nim chovají jak ke štětkám, tak oblečení změní.

 
Infected  25.01.12 15:32

Ovšeeem…na stránkách salonu Brigita jsem našla EXTRA KURVÍ (prý že) svatební šaty…nic co by bylo více kurví jsem teda ještě neviděla, alespoň teda ne mezi svatebními šaty…pokochejte se také http://www.salonbrigita.com/…vatebni_saty (obrázek 6)

 
Infected  25.01.12 15:33

vlastně celá ta galerie doslova „bere dech“…šílené!! :-O

 
zelitschko  25.01.12 15:40

vau… ty rukávy jsou k tomu takový… Epesní :D

 
redgirl  25.01.12 15:58

Nemám to ve zvyku..ale po shlédnutí extra ku… šatů mě posedl hysterický smích:-)Je toto vůbec možné?..jinak na tvorbu této karikatury návrhářky jsem narazila díky Miss haná, které se účastní jedna holka z naší obce a říkala jsem si..to si snad dělají srandu..takové modely…no nedělají:-)

 
Kleofas  25.01.12 18:46

Tenhle odkaz měl být s varováním… udělalo se mi značně nevolno.

 
MP Barbucha
3716 příspěvků 26.01.12 12:25

nedávno jsem byla na společenském večírku tady v Praze a byl to děs a hrůza. Doslova ples příšer. Botox a silikony ze všech stran a zakryté jen to nejnutnější.

 
Markys  26.01.12 11:46

prosím Vás, vy na Olomoucku - opravdu chodíte v tom nejlesklejším a nejlacinějším materiálu a v modelech Salonu Brigita ? Mám z toho dojem, že na Olomoucku letí jen laciný satén - čím lesklejší materiál, tím lépe !

 
RenaLange  26.01.12 12:01

Na plesech jo.
Civilizace končí v Jeseníku, dál je jen bída, nedostatek práce, málo peněz......a lidé skromní,smíření s tím že musí vyjít s málem. Na nákupy se jezdí do Polska......a v Jeseníku je nejlepší nemocnice co znám, skvělí lékaři, nejhodnější sestřičky.

 
Ošklivé káčátko  26.01.12 12:31

Pozor- paní Brigita v rozhovoru uvedla, že nejvíce šatů prodala do Prahy!!

 
FoxInTheBox  26.01.12 13:03

Jo…tyhle.
http://www.salonbrigita.com/…aty/1469.jpg

Z náhledu jsem měla pocit, že to bude mít JENOM krátkou sukni (rozumně krátkou) a živůtek kombinovaný z bílého a oranžového materiálu (takového, z jakého jsou šaty 3).
Ale pak jsem si ten obrázek zvětšila.

A víte co? Myslím, že to vůbec nemají být šaty na normální svatbu, ale kostým na erotický role-play. Jako je sexy sestřička, sexy policistka, sexy požárnice, sexy vojačka - kostýmy, které to povolání připomínají jenom barvou prádla a služební čepicí - tak tohle je prostě erotický kostým Sexy Bride :)))

http://www.sexycostumes.com/…ostumes.html

 
Julie  27.01.12 14:43

Pro striptérky.

 
Cheorchia  27.01.12 15:49

Me prijde jako by se na nevestu vrhnul nedockavy zenich a saty „pocuchal..“ :))

Pak by me zajimalo,co na takove saty rikala madam tchyne :)))

 
Julie  29.01.12 19:57

Tchyně? Už nic. To nemohla žádná přežít.

 
Barbarca  27.01.12 17:43

No tak to je nářez!! Ty „šaty“ mi naprosto vyrazili dech !

 
jdu kolem  25.01.12 15:33

zejména facebook slečny návrhářky dost pobavil :D
ikdyž teda pozor, od tý doby co Rádio Haná kvůli vám(!) zrušilo hlasování o miss, tak už Brigika není jen návrhářkou a zarputilou bojovnicí proti neoriginalitě (a vkusu), děvče se pouští do politiky!
„Který , že se to píše rok ?? Jaj… děcka z intru, za mě, cinkaly klíčemi ve druháku… To už je dávno… Nebudeme a nebudete tedy spolupracovat s Rádiem Haná, nemůžem si dovolit výsměch… koho … ??? 23 let po tzv. Sametové … ???“

…chtěla jsem to ještě nějak okomentovat, ale na tohle asi slova nestačí :D

 
Lenka  26.01.12 11:25

Netušila jsem, že je o rok mladší než já. Podle fotek jsem si tipla, že jí táhne na 50 křížek…:o))

 
Flegmatik  25.01.12 15:33

Peklo čtu proto, abych se tu a tam něco zajímavého dozvěděla, ovšem vždy s takovým tím shovívavým pohledem - ať si každý nosí co chce , protože v životě jsou i věci důležitější než móda.
Nicméně co se Brídži týče, tady jde každá shovívavost stranou, dělá se mi fyzicky nevolno a to mě OPRAVDU jen tak něco nerozhodí.
To jsme na tom vážně tak špatně? Tak moc, moc špatně?

 
Flegmatik  25.01.12 15:39

A ještě jsem chtěla dodat co mi ukrutně pije krev (nejen) na webové prezentaci Brídži -ty otřesný fotografie cvaknutý mezi rolema látky… úplně vidím, jak pani vedoucí běží s natřásajícíma se loknama pro kompakt .
 Chjo.

 
Mia  25.01.12 15:33

Ne a ne a ne -já odmítám věřit, že žiju v jednom světě s lidma, kterým se TOHLE líbí. Co probůh mají ti nekritičtí tleskači za motivaci?(bojí se kriticky myslet? nebo jen myslet?) Oni mi vadí víc, než samotné „modely“. Nad těmi se maximálně nevěřícně pousměju, ale že se za to někdo někde bije a že dotyčná dáma získává kšefty (ač na lokální úrovni), to už mi trochu zvedá mandle.
P.S.Mae West řekla „žena která se musí svléct, aby byla sexy, není sexy“

 
Petrisha  25.01.12 15:40

Amen.

Dokonce i o Marilyn Monroe se říká, že před odchodem z domů mrkla do zrcadla, a co ji „bouchlo“ do očí nejvíc, to nechala doma. V případě paní Brigitty by člověk musel nechat doma celý šaty a jít radši ve spodním prádle, ne?!?

 
zelitschko  25.01.12 15:42

možná by to působilo méně vulgárně :D

 
Soňa  25.01.12 15:44

Třeba se bojí, že je Brižit zbije, nebo pomluví, já bych ji v setmělém podchodu potkat nechtěla.

 
termoska  25.01.12 16:00

…Oni mi vadí víc, než samotné „modely“.

Přesně.
Ty jejich komenty budu muset ještě hodně dlouho vytěsňovat, ještě teď mi běhá mráz po zádech …

 
Pohodarka  25.01.12 17:33

tak to vypada, ze se na ten fb budu prece jenom muset kuknout

 
agnes  25.01.12 15:36

Bohužel ty nositelné šaty nejsou dílem paní nábrhářky. Tak jen upravovala velikost, alespoň tak soudím z názvů a popisků fotek. Takže ani světlo na konci tunelu, nic, hrůza, čirá a krystalická. Nedokážu si představit člověka, který by si tohle dobrovolně oblékl.

 
Alena Čechová  25.01.12 15:36

Jsem si teď uvědomila, že v mém okolí nikdo podobné modely nenosí, ale ani po nich nebaží. Mám já to štěstí, žiju v kultivované společnosti. Jen ať produkci paní Brigity oblékají, aspoň budeme na první pohled rozeznatelní. Stop egalitarismu!

 
Slasca  25.01.12 15:36

A to chtějí všechny ty krásné dámy, vypadat v modelech této samozvané návrhářky jako sexuální pracovnice?
Proč? Proboha.....

 
Mathiola  26.01.12 13:34

Myslím, že je tohle všechno je problémem, který je u nás bohužel zakořeněný - nedostatek výchovy ke vkusu, vhodnosti oblečení atd. Před lety se jedni známí z Německa podivovali nad tím, proč u nás tolik žen chodí oblékaných jako kurvy (podotýkám, že to byli ještě poměrně mladí lidé a žádní puritáni). Dnes už takových mnoho nevídám, ale přece jen občas na nějakou narazím. Nejhůř to snad vypadá na paních, kterým je už minimálně kolem padesátky. Minisukně nebo minišortečky, kratičký topík, vše ve řvavých barvách a nejlépe lesklé nebo třpytivé, taktéž barevné vlasy, špičaté botky a vůbec všechny náležité atributy. Změnit to může jen výchova, dostatek příkladů, jak by to mělo být. Za to patří velký dík Adě, že se o něco takového pokouší. A myslím (doufám), že úspěšně.

 
Barbarca  27.01.12 18:20

tenhle popis „paní kolem padesátky“ přesně sedí na moji mamku! bohužel..

 
Monika  25.01.12 15:37

Trefa do černého Ado, máš můj obdiv za to, že se nebojíš říci svůj názor. V dnešní době to moc lidí nedokáže a pak to tady vypadá, tak jak to vypadá!
Paní návrhářka by měla začít hledat jinou cílovou skupinu - v nočních klubech by možná její snahu ocenili!!!

 
Ant.Nys  25.01.12 15:37

Přikláním se na stranu autorky textu. Opravdu si myslíte, že to oblečení je originální a kvalitní, bezvadné a perfektní, když se podobné modely dají sehnat na každém rohu za pár stovek? Autorka zde popsala celkem trefně zpracování i materiály a osobně s ní souhlasím. Kolekce jsou vulgární nevkus . Skutečně byste šli na firemní večírek nebo ples v těchto „šatech“?

 
:D  25.01.12 15:39

No to se povedlo :D

 
Barča  25.01.12 15:39

Ha ha ha při čtení diskuze na téma jak je peklo zlé a závistivé a že brigeta je best of na celým světě jsem šla pod stůl. Ještě teď se chlámu a ohýbám v pase… takovej fór jsem dlouho nezažila

 
Lola  25.01.12 15:42

Myslím, že prorok Mohammed vynalezl burku po spatření modelů tohoto typu, čistě v sebeobraně.

 
Loo  25.01.12 21:52

Po-o-o-om-oo-ho-oooc, u-u-u-mírá-há-hám smí-í-chy!!!

 
Lulu  25.01.12 15:43

Neznášam, keď niekto v takýchto prípadoch hádže slová ako závisť. Iný názor sa rovná závisť? Hlavne, keď nie je práve lichotivý? Inak komentáre na jej stránke sú funny, stádočko bez vkusu, čo nevytiahli päty zHornej Dolnej.

 
alibaba  25.01.12 15:47

Kromě dalšího pěkného článku se mi líbil i odkaz na diskuzi na facebooku paní návrhářky. A jak říká jeden z jejích fanoušků - „… bychom všichni muži a nebo ženy vypadali stejně?!?! To by byla síla,co?“ - jen ať si nosí holé pupky a odhalené boky a bobry. Vím, že se to míjí se záměrem Pekla, ale asi se mi líbí, že se na ulicích hemží i nevkus.
Ale srovnávat nepochopení tvorby Picassa s kritikou paní návrhářky - to je moc.

 
Soňa  25.01.12 16:07

Tak ať si to oblékne ten pán sám, ať ví jaký to je…

 
Aivukus  25.01.12 15:48

Tvorba „přední malířky“ Cikové do tohoto typu vkusu docela zapadá…
 http://www.cikova-art.tym.cz/gal/

 
Anne  25.01.12 20:35

Chtělo by to MALÍŘSKÉ PEKLO!
A k tomuto je údajně inspirací Muzika .........nebo Dalí.......

 
Šárka  26.01.12 11:58

Myslím, že psala že je jako mladá zkoušela kopírovat, nejsem sice malířka, ale vím, že se to dělá, aby si člověk ujasnil technickou stránku věci. (Jak to vypadalo v případě téhle paní by mě docela zajímalo:)))
Z toho vyvozuju, že tyhle věci už nejsou inspirované Muzikou a Dalím, ale je to výsledek toho, že „vidí dál“. :)

 
Bára  26.01.12 18:50

Tak tohle patří k věcem, které jsem se nechtěla dozvědět.

 
Veronika  25.01.12 15:48

Většinou se zdržuji jakýchkoliv komentářů pod internetovými články, ale tentokrát mi to nedá… Musím se přiznat, že výtvory, které prezentuje paní návrhářka mě opravdu dostaly. Nicméně komentáře jejich příznivců, tak ty mě doslova usadily… Abych to zkrátila, jsem mladá (ve 23 letech se za stařenu opravdu nepovažuji), se svojí postavou si také mohu ledasco dovolit, ale opravdu je nutné rozlišovat mezi odvážným a vulgárním… Nečekám, že místní salon bude srovnatelný s haute couture, ale očekávala bych vkus, který zde jasně chybí. Jaký kontrast tohoto v porovnání s novou kolekcí Dior, na kterou jsem na Pekle našla odkaz. Fandím Peklu, protože kdo se má na podobné se už opravdu nedá dívat!

 
Soňa  25.01.12 16:06

Naopak bych očekávala že místní salón bude ještě malinko zdrženlivější, než světová přehlídková mola. Už se nebudu vyjadřovat, paní návrhářka je mentálně na úrovni 13 leté holčičky. Reakce, že jí MP dělá reklamu, typicky trapná na úrovni 7.A. Ta baba mě nebaví. Kdybych chtěla být zafačovaná v lurexu zajdu do sekáče.

 
Lay  25.01.12 15:51

Super članek, nechci se tady opakovat. Ale když paní Brigita Ročňáková tak děkuje za reklamu, tak by si to měla dat na svoji www stranku do sekci Napsali o nás, néé?? :D To by teprv byla ta prava reklama :)))

 
Kazdá moda ma své publiku  25.01.12 15:51

a soudě podle příspěvku opěvujících Brigitu, i tato. Já jsem si ušila něco podobného, když mi bylo 14. Blbě jsem to ustřihla, takže zavinovací sukně zavinovala jen stehna… ale co, bylo to aspon vic sexy, ze joooo? Čtrnáctileté puberťačce toto asi přijde origiální a provokativní… Ale pokud mám soudit za sebe… i moje noční košile je víc sexy a líp ušitá.

 
Kota  25.01.12 15:53

Ty napletený copánky v tomto století jako dělají co?

 
jaja  25.01.12 15:57

Marně hledají tanečnice makareny :-D

 
Soňa  25.01.12 16:03

Ona celá ta tvorba je tak nějak neintýs.....

 
Hrůza a děs  25.01.12 15:56

Nevím, co je smutnější… zda to, že někdo takové ohavnosti tvoří, či to, že je někdo kupuje a obhajuje. A Lada Rozehnal by si za svůj velice inteligentní výrok měl dát facku.

 
An.  25.01.12 15:57

Na ty její stránky jsem se dívala s pocitem, s jakým se lidi dívají na autonehody… že jako je to děsné, ale nemůžu od toho odtrhnout zrak, i když se mi z toho zvedá žaludek. Jdu si pustit Gossip Girl bez zvuku, jen ať si uzdravím oči. An.

 
Aja  25.01.12 19:45

„Ať si uzdravím oči“..:D…vtipné a trefné:D … je to fakt KAKAstrofa

 
Sibyla  25.01.12 21:13

Přesně! Já si včera pustila Le Divorce pro zlepšení chuti z Miss Haná. Když je takových fotek hodně, člověk se opravdu začíná dusit, takže honem, honem, Paříž a oblečení se šmrncem: ano, jsem normální. Ano, celý svět není zbrigitěný.

 
Eva  25.01.12 15:58

Ado, bozí! Osvěta s vtipem. Směju se nahlas… Dík za ty články.

 
Harri  25.01.12 15:58

Tak jsem se teď koukala a po celé „missí“ akci už není vidu ani slechu :D A při hledání jsem narazila i n fotogalerii loňské Miss, kterou oblékala také paní Bridžita - http://vecernikol.cz/…olomouc.html
Já říkám - chudery holky.

 
Fler  25.01.12 16:10

I vloni to stálo za … doplňte si sami. Ale je vidět, že se paní Brigita lepší… ;-) Jen by mne zajímalo, co na to sponzoři… vždyť si vlastně platí reklamu…

 
Markys  26.01.12 11:58

Dívala jsem se na všechny fotky a je evidentní, že i krásné dívky z Moravy s krásnou postavou vypadají hrozně v těchto šatech. Paní Brigita byla i členkou poroty !!!
Nemáte na Hané někoho lepšího ??? Opravdu je tam jedinou expertkou na módu ?!

 
Harri  26.01.12 17:35

Já teda z Olomouce jsem, pár zakázkových krejčovství tady je, ale přehled o nich moc nemám. Rozhodně si ale myslím, že nic tak strašnýho tady není … :)

 
Katka.V  25.01.12 16:04

Ado, máte naprostou pravdu. Právě jsem zhlédla autorčinu kolekci Vampiresa a nemohu než konstatovat, že jsem v životě neviděla tolik zk…eného materiálu pohromadě. Je to parodie na módní přehlídku, nic víc. I hadry do bordelu vypadají líp než tohle.

 
XX  25.01.12 16:04

Zcela bez závisti se válím smíchy.:-))))))))))))))))))
A to jak nad modely - červená chlupatá prsa mě úplně odrovnala, u mě mají jednoznačně první cenu za největší příšernost na hodně dlouho.
A ještě lepší jsou výlevy z facebooku - zažila jsem nedávno něco podobného, v jiném oboru, ovšem kecy úplně stejný.

 
katie  25.01.12 16:06

musím říct, že po přečtení článku jsem se hned šla podívat na stránky veleúžasného salonu Brigita ! Jestli mě dnes něco rozesmálo tak je to titulek k tomuhle článku :
http://www.salonbrigita.com/…ny%20009.jpg … no prostě to člověk musí mít v sobě :D

 
Hannelle  25.01.12 17:12

A právě tam se stala chyba. Stála ve špatné frontě. :-)

 
Frankie
213 příspěvků 25.01.12 18:45

,

Příspěvek upraven 12.11.12 v 13:46

 
AimeeDee  25.01.12 16:13

Me docela zaujala sekce zname tvare. Cekala bych tam zname osobnosti, ktere „navrharka“ oblekla. Misto toho mi spis prijde, ze je potkala nekde na ulici a poprosila je aby se s ni vyfotili :D

 
fabiola  25.01.12 16:13

Tak jsem si tak vzpomněla jak jsme si v létě o dovolené vyšli na promenádu a v jednom obchůdku jsme zahlédli paní - dlouhé zrzavé vlasy, černé šaty až na zem s dlouhým rukávem. Jedním slovem nádherná, démonická a sexy. Určitě nejsem daleko když řeknu, že látky měla na sobě víc než pět modelů paní Brigity dohromady. Přesto o i pánské části výpravy přišlo přitažlivější, než výběr modelů na Miss Haná a další.
Ok. Každý si myslíme o tom co je sexy něco jiného. Máme svobodnou volbu a většinou si nemusíme kupovat co se nám nelíbí. Ale na celé věci je prima to, že někde můžeme vyjádřit děsivé pocity, které zažíváme, když vidíme něco nelibého.Nikdo mně neplatí za to abych otvírala někomu oči a přesvědčovala ho, že má zabalit krám když to neumí, ale můžu svů děs ventilovat. Díky módní peklo.
Prima a jen tak dál.

 
Calwen  25.01.12 16:19

Jojo, přesně to mám na mysli, když jsem psala o „zakryté módě“ !! (vaše zmínka o démonické paní)

 
Calwen  25.01.12 16:16

Jejda mane! Právě jsem lehce pod vlivem dočtené knihy od Jane Austen (má oblíbená, mnohokrát omílaná dokolečka Pýcha a předsudek) - jsem si jistá, že i bez tohoto vlivu by se mi modely paní/slečny Ročňákové nelíbili ani za mák!

  1. jak už kdosi psal, odhalenost je na místě ve strip klubu, k tomu určené párty, či v ložnici. Ne na plese! Nejsem zas taková cíťa, ale tohle je vážně moc.
  1. I můj přítel, který má samozřejmě rád ženy, a sexy modely na nich (i když má naštěstí dost vkusu aby to považoval za nevhodné na plesech apod.) řekl při pohledu na fotky šatů „Brigita“: „ježišmarja!“ a rozesmál se. Že prý jestli to paní návrhářka myslí vážně, a že ty „šaty“ by mu nepřišli sexy nikde, ani v ložnici, natožtak někde na plese.

nechápu fandy této návrhářky, nechápu jestli jsou slepí, jestli sou blbí, nebo jestli prostě nemají vkus…? Brrr. Vždyť to ani není o názoru, vkusná věc může vypadat na milion způsobů jinak, ale tohle prostě není vkusný v žádným univerzu!

Zpět k úvodu - někdy si přeju aby ony dámy poznaly eleganci dob Jane Austenové, tu přitažlivost toho, že na pány-gentlemany dámy hned neukazovaly při prvním setkání mezinoží, pupky a vykukující prsa. A přesto byly půvabné, někdy až neodolatelné. (I když jsem v té době samozřejmě nežila, opravdu si to myslím). Něco na té „zakryté“ módě prostě je! Sice už v té době nejsme, ale jestli se nemýlím, tak i dnes existují elegantní, a přesto velmi šik alternativy oblíkání! =/

 
Jarka  25.01.12 16:22

Ahoj Ado, gratuluju k zaslouženému úspěchu, články jsou trefné a výstižné a jsem ráda, že je tolik lidí co souhlasí s tvým názorem a tvými připomínkami. Jen tak dál :-)

 
Janamarie  25.01.12 16:23

Kolik ta její nádhera vlastně stojí?
Je smutné, že leckteré lingerie je víc zahalující než šaty na ples: http://froufroufashionista.blogspot.com/…11-2012.html

 
Mallena Corleone  25.01.12 21:31

To prádlo je nádherné.

 
maya  25.01.12 16:23

neco je spatne,… ta … ublizenost, neochota prijmout radu,… vzdyt co fotka, to pravdivy komentar.

 
zuzi  25.01.12 16:31

Ježiš, to je neštěstí:-) Přitom některé šaty by mohly být tak krásné, nebýt toho jednoho pekelného nápadu je ozvláštnit něčím strašně sexy…Třeba ta divná šedá věc co má přes břicho jen šňůrky-kurnik, taková pěkná sukně by to byla. Bože, pomoc! škoda látky… Ty pudrové šaty na zakázku jsou ovšem moc hezké, ale je vidět, že je navrhovala sama slečna nositelka…:-)

 
S.  25.01.12 16:31

FB diskuze je opravdu vtipná, zvlášť jsem se bavila těmi „babičkami“, co tu diskutují, a přirovnáním zmiňovaných šatů k Picassovým obrazům - taky je holt třeba pochopíme až za půl století. Podle všeho má asi paní Brigita svoji práci fakt ráda a když si najde zákaznice, tím líp pro ni. Na maturitních plesech se to asi ujmout může, podle komentářů se to pánům líbí, slečny si užijí démonický večer - stejně si ale věřím, že časem většina odloží cancourovaté šaty do skříně a oblečou si něco, v čem si pánové všimnou i toho, že mají kromě těla i mozek..

 
Loo  25.01.12 21:46

Ou, škoda, že na FB už nejsem :o).
Navíc mi začíná být líto, že lidé tak rychle stárnou. Být babičkou v jedenadvaceti, hihihi :-D

 
Ado,  25.01.12 16:33

fandím Vám každý den víc a víc!!!

 
Arvari  25.01.12 16:33

Hele, lidi, zas ty bránící komentáře chápejte. Třeba za to dostanou nějakou slevičku, nebo tak něco. Kupříkladu by jim ona slovutná návrhářka mohla dát šaty za takovou cenu, jaká je jejich skutečná hodnota. No kdo by je za tu dvacku nebral?

 
IrenaK  25.01.12 16:43

Například já. Nechtěla bych je ani zadarmo. Vždyť tam nejsou jediné ze kterých by dal psovi udělat slušný pelech.

 
Arvari  25.01.12 16:48

Vidíte, já bych to nastříhala a našila z toho parádní myšky kočkám na hraní. Je to lesklý, občas i třpytivý, ručím Vám za to, že by jim nedaly pokoj… XD

 
Sibyla  25.01.12 21:17

Kdepak, já bych to zvířatům nedávala, je to umělé a jedovaté! Oni to poznají, nemyslete, moje kočka mi vytahovala hedvábné šátky škvírou a válela se v nich: jenom hedvábné. K tomuhle by čichla a mňoukla by: „mněě néééé!“

 
Arvari  25.01.12 23:36

Sibyla: No zas s jedovatostí bych to nepřeháněla. ;) Ta naše jedna, co na hraní ještě není moc velká, není ani v nejmenším vybíravá. Hraje si prostě s tím, co je zrovna po tlapce… =D

 
katango
1356 příspěvků 26.01.12 00:35

Takový myšky bych ani našemu kocourovi nestrpěla.

 
Jarka  25.01.12 16:52

No ani kdyby mi dala 10 tisíc, tak to na sebe nevezmu. Blééééé.

 
Karolína  25.01.12 16:35

za co panebože za co, trestáš tento prostý lid, za co panebože za co…Klus si myslí, jakej nesložil báječnej protestsong a přitom to je hymna našeho Pekla :-))

 
Jana  25.01.12 16:41

Prigito, pokud si tuto diskuzi přečtete, chci Vám vzkázat jedno. Neznám Vás ani Adu, takže na Vaše modely koukám nestranně. Jsou opravdu ošklivé, špatně ušité a laciné, naprostou většinu z nich bych se styděla prodávat nebo na sebe obléct.

 
Veronika  25.01.12 16:44

Ty komentáře :'DD jsme se zasmála :))

 
Černá Moora  25.01.12 16:45

Co oči mé dnes viděly, pláčem zkrvavěly.

 
Lape  25.01.12 16:45

Připomíná mi to modely, které prodávají vietnamci na tržišti. Možná je mají vkusnější.
Bohužel, to vypovídá o estetickém cítění tohoto národa :-(

 
Velryba grónská  25.01.12 16:49

Ježíš! Co furt máte, lidi s tím národem! Z jedné ženské, která má zbytečně vysoké sebevědomí a z dovozu luxusu z Číny usuzujete na vlastnosti „tohoto národa“? Nebo máte na mysli ten vietnamský?

 
Soňa  25.01.12 18:43

Tak snad je srozumitelné, že estetické cítění tohoto národa je někde jinde - stačí si přečíst tuto diskusi.

 
Loo  25.01.12 21:42

Velrybo, Soňo, vřele souhlasím! Říkejte mi klidně teta Kateřina, ale dovolím si dvě přísloví - sousedova tráva se zdá vždycky zelenější a všude je chleba o dvou kůrkách.

 
Radka  25.01.12 16:50

V pátek jdu na ples… asi bych měla své usedlé puntíkaté šaty po kolena trochu prostříhat a zkrátit… :)

 
Jarka  25.01.12 17:07

A hlavně si TAM a rovnou i ONAM nezapomeňte došít červený chlupy, popř. péra jak vidíte na čtvrtém obrázku. Třeba vám to přinese vítězství v soutěži Miss Haná.

 
meda  26.01.12 17:13

Prostříhat, přilepit netopýra a jde se na věc!

 
Evi  25.01.12 16:56

http://www.salonbrigita.com/…aty/1469.jpg

Tak z těchto svatebních šatů jdu do kolen. Chudák kněz, kterému by v tomto nevěsta vkročila do kostela, ještě týden poté by plakal ve zpovědnici a omílal otčenáše…

Nehledě na to, že ten materiál, ze kterého jsou nastříhané ty cáry jakože vršek šatů, vypadá jako ta polopropustná tkanina, kterou se přikrývají záhony.

 
MM  29.01.12 12:32

no dop…:D :D tohle je neuvěřitelný :D

 
Černá Moora  25.01.12 16:56

btw. já vždycky věděla, že ta věta MÁ ještě pokračování:

„Až v pekle nebude místo, budou mrtví chodit po zemi … a nosit modely ze salonu Brigita“.
(dAWN OF THE dEAD, 1978)

Jako mi tyvole neříkejte, že kusy látky sešitý tak strašidelným způsobem jako viz výše, nejsou jasný ďáblovo znamení :D I ten si musí zakrývat oči hrůzou.

 
cryptoprocta  25.01.12 18:50

tak toto mě sundalo :-DD

 
Loo  25.01.12 21:38

Mě též - ta poslední věta :DDD

 
Andrássy  26.01.12 11:55

Nestraš. Máme tu apokalyptický rok 2012 :)) ještě, aby se ta tvá prognóza splnila :))

 
Černá Moora  26.01.12 16:04

Heh, tak víš jak, Mayové možná měli vizi modelů od Brží a logicky si řekli, že vsadit si na fallout v takovým roce je předpověďová tutovka.

 
sissi  25.01.12 16:57

nejlepší je Lada Rozehnal: ŽIVOT je o ŽIVOTĚ :))

 
Ver  25.01.12 17:00

ÁÁÁ bože moje oči!!!

 
jane  25.01.12 17:03

Tak tohle se k dokonalosti v podstatě blíží , jenom to není z té vkusné strany :-).

 
Lay  25.01.12 17:11

tak to je fakt luxus : http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/…078542_n.jpg
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/…085194_n.jpg

z těhlech šatů fakt nevím, ktere jsou horší : http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/…171501_n.jpg

 
Velryba grónská  25.01.12 17:17

Z kterých myslíte? Já tam žádné šaty nevidím.

 
Mayim  25.01.12 22:32

„dámy“ na jedné straně fotky vypadají, jako by právě proletěly roštím. „Dámy“ na straně druhé vypadají, jako by během šití došla látka… tak, a co je lepší? Přitom ty orvané šaty s „dlouhými“ rukávy mohly být tak pěkné…

 
Calwen  25.01.12 22:03

No to si děláte KOZY! Co to je ty gatě s průstřihama v mezinoží… ????????!!!!!!!!!! CO TO JE?!

 
katjes  26.01.12 02:12

to jsou takzvané „gaťky samoserky“ :-) do lesa na hříbky ideální :-)

 
FoxInTheBox  26.01.12 13:16

To je pomůcka pro modeling spodního prádla. Cože? Že máš na stehnech celulitidu? Že to v prádle neodchodíš?

Tady máš futrál na nohy a šup na molo!

 
Andrássy  26.01.12 13:28

to je „sexy nositelná extravagance“ :))

 
Katka.V  31.01.12 14:16

katjes: skvělý komentář, Vaše gaťky samoserky mě dostaly do kolen:D směju se už dva dny v kuse:DDD

 
Fler  26.01.12 13:31

Pokud jde o ty šedé modely, na rej čarodejnic dobrý…

 
Kristýna  25.01.12 17:14

Vsadím se, že tenhle článek si na svý stránky do rubriky ‚Napsali o nás‘ asi nepřidá :)

 
Alys  25.01.12 17:19

No jo.. ale bedlivě jsem prošla stránky salónu Brigita (a zadělala si tak na pěkných pár nocí nočních můr), ale nenašla jsem téměř žádné potvrzení, že by tyhle fujtabl seksí kousky a kousíčky někdo OPRAVDU nosil. Fotky na mole teď nebudu počítat.
V zakázkové tvorbě je to umírněnější (svatebky a la původní šaty mi roztrhala žárlivá sokyně a nic jiného s tím narychlo nešlo provést jsou focené taky na mole), navíc úsměv některých děvčat v sekci společenské šaty je dost zaražený až strnulý, takže je otázka, jestli ty šaty venku provětraly aspoň jednou. Ňešťastné missky počítat nemůžeme. Žádné - naši spokojení zákazníci v šatech z nové kolekce nebo tyto modely jsou k mání tam a tam.
Naskýtá se otázka - není to jen masážní akce přebujelého ega? Dejme tomu, že obchod s látkami paní designerku uživí tak jako tak, takže z čisté radosti ze své tvořivosti, originality a smyslu pro to, jak co nejlépe předvést ženské vnady svoří dvě, tři kolekce ročně, které potom nosí sama doma? A protože je to ženská - až na potřeby svého ega - v podstatě šetřivá, používá co nejlevnější materiály, protože to stejně nikdo nekoupí? A organizátoři missích soutěží ji mohou vítat třebat jen proto, že za zapůjčení svých šatů ještě sama tučnou sumičku zaplatí - konenců, jak je vidět, vítá každou reklamu.
Strašně moc chci věřit, že prostě nikdo tak nesoudný není, že by v takových „šatech“ jel i třeba jen na nějakou tancovačku přes město …

 
Kristýna  25.01.12 17:27

Brigita Ročňáková
Já Té , která nemá jméno a píše pod přezdívkou opravdu za reklamu neplatím ! :) Takže koho to ještě nenudí, ať si přečte její nový, rádoby žurnalistický výplod …

http://modnipeklo.cz/2012/01/​jsem-modni-navrharka/

Ona to fakt nechápe.

 
Ada Pekelná
971 příspěvků 25.01.12 17:29

Oh yes. Nemohla jsem se dočkat.

 
jaja  25.01.12 17:34

Rychle rychle sehnat všechny kamarádky, ať naklikají líbí!
omg Kristýno, Brigito nebo kdo …

 
Kristýna  25.01.12 17:40

:) je to zkopírované z jejího profilu na který jsem se dívala. ‚Ona to fakt nechápe‘ je můj komentář, dá se číst i jako ‚Brigita nechápe, že jí chce Ada pomoct a bere to jako útok na svou osobu‘

Jinak tu vaši reakci nechápu.

 
jaja  25.01.12 18:19

aháááá, já to nepochopila, pardon, stydim se:-) bez ironie

 
Arvari  25.01.12 17:56

Protože je krutej fakt, že ti nejhorší autoři (čehokoliv), jsou taky ti zdaleka nejvztahovačnější a nejpřecitlivěji reagující na jakoukoliv, byť i dobře míněnou kritiku. A nikdy, ale NIKDY nepřiznají, že někdo, kdo nesouhlasí, by mohl mít třeba jen MALIČKO pravdu…

 
Eva  25.01.12 17:29

V těch komentářích píší že její šaty jsou vždy VKUSNÉ ! Aha takže ženy ve filmech pro dospělé se oblékají vkusně…:D

 
Sára  25.01.12 17:40

Eva napsal:
25.1.2012 v 17:29
V těch komentářích píší že její šaty jsou vždy VKUSNÉ ! Aha takže ženy ve filmech pro dospělé se oblékají vkusně…:D
a není to náhodou překlep, nechtěli napsat místo VKUSNÉ - HNUSNÉ?

 
Eva  26.01.12 16:17

Je to dosti možné :)

 
Mallena Corleone  25.01.12 21:38

Ony tam jsou oblečené??? ;-)

 
Nyuszi  25.01.12 17:37

Vše ohledně nevkusu a hrůzostrašnosti této návrhářky již bylo 1000× vyřčeno, já bych se ale ráda rozepsala o tématu článku - „Jsem módní návrhářka“.
Nevím, zda znáte americkou show Project Runway, je to velmi zajímavé a inspirativní pokoukání, ve zkratce je to o tom, že tým módních odborníků vybírá mezi nadějnými módními návrháři toho nejlepšího. Kandidáti musejí umět nejen originálně navrhovat, ale také šít, v průběhu soutěže si své modely totiž sami vyrábějí.

Takže, PANÍ BRIGITO A VŠICHNI, KTEŘÍ NEVIDÍTE TEN KENTUS NA JEJÍCH MODELECH, doporučuji shlédnout aspoň jednu sérii, tuším, že ta první vyšla na DVD s českým překladem - viděla jsem ji na stáncích. Na přebalu bude Heidi Klum a několik pro vás nejspíš neznámých tváří. Kdybyste pořád tápali, Heidi Klum je ta, co se teď rozvádí s tím černošským zpěvákem, co mají 4 děti, je toho plný Blesk…

..Už u minulého článku o Klírovi jsem se bavila představou, jak by mu to v Project Runway natřeli, za to bych i zaplatila, abych to mohla vidět.. :-D

 
Bebe  25.01.12 18:55

Díky za tip! :-) „Project Runway“ neznám, ale už googluju a hledám, bo mě to zaujalo.

 
Nyuszi  25.01.12 22:39

Možná jsem ještě měla varovat, že to je návykové. :-)

Psala jsem to tady hlavně proto, že v této televizní show se člověk podívá na skutečnou práci návrháře - je to dřina a kromě té je pak třeba tuny talentu. Zajímavé je, že poslední sérii vyhrála holka, která se k návrhaření dostala, když soutěžila na Miss Universe - naučila se šít 4 měsíce před soutěží a byla tak dobrá, že i to jí stačilo.

Brigity a jí podobné můžou šít celý život a bude jim to houby platné :-(

 
Soňa  25.01.12 19:36

OK, taky to zkouknu. (snad to bude dobré jako terapie k léčbě posttraumatického šoku z paní Brigity). PANÍ BRIGITA ROČŇÁKOVÁ JE NEJHORŠÍ ČESKÁ PROFESIONÁLNÍ NÁVRHÁŘKA.

 
Karolka  25.01.12 21:44

Viděla jsem asi 3 série a doporučuji. Návrháři tam dostanou zpětnou vazbu bez servítku. A je tam k vidění i spousta pěkných šatů.

 
Sára  25.01.12 17:37

Tak to jsi nám zase po dlouhé době předložila pěkný hnus Ado, podobný kalibr jako byl mimibazar - to jsem skoro hrůzou nemohla spát, komentáře pochlebovačů madam návrhářky jsou fakt vtipné, tohle není ani cool ani šokující, je to jen prostě hnusné v navíc vulgární, nehodí se to ani na břišní tanec (i tam se vyžaduje na profi kostýmu jistá dávka vkusu) ani do veřejného domu (zač by zákaznik platil, když je téměř vše již odhaleno?)

 
Katka.V  31.01.12 14:28

Přesně tak. Orientálnímu tanci se věnuji dlouho, a ani tam se vulgární kostýmy typu Brigita nenosí. Občas se ale najde tanečnice, která to trošku nevychytá a kostým působí lacině až vulgárně. Doporučuji stránku http://uglycostumegoddess.blogspot.com, je tam spousta různých obrázků bizarních až vulgárních kostýmů. Navíc některé tanečnice tančí naostro a při vysokém rozparku a otočce mají diváci doslova kino… O tom že takový kostým snižuje kvalitu vystoupení a úroveň tanečnice není sporu.

 
Dík  25.01.12 17:40

Ado, vy mi vždycky spravíte náladu. :-) Prosím příště proberte zase nějakou návrhářku, které to fakt jde.

 
Terez  25.01.12 17:42

ježiš to je humus! zakažte jí to dělat, prosím!! tohle je urážka všech módních návrhářů a návrhářství obecně!

 
Bebe  25.01.12 18:51

Dokud se najdou lidi, kteří podobné šaty budou chtít a budou je kupovat… najdou se i lidi, kteří je budou tvořit. Bohužel, teda :-)

 
Mayim  25.01.12 22:38

kdysi jsem po studiu návrhářství pokukovala taky… nakonec jsem na tu školu nešla jen proto, že jsem neuměla šít (a neumím dodnes). Když na paní B. tak koukám, mohla jsem u toho snu zůstat a dneska být slavná. :-)))

 
katango
1356 příspěvků 26.01.12 00:37

Mayim, vy byste stála o takovouhle slávu?

 
Mayim  26.01.12 07:43

Katango: zapomněla jsem na uvozovky… a stejně si myslím, že něco takového vytvořit bych ani neměla odvahu :-)

 
dadina  25.01.12 17:42

No dobře, najde se spousta lidí, kterým to připadá děsivé a nepochopitelné, stejně jako mně.Jenže ona je asi úspěšná, jak je to možné???? A pozor, otevřela i kurzy šití, takže se to množííí.Nerozumím, nerozumím, nerozumím tomu!!!
 http://vecernikol.cz/…zy-siti.html

 
Fler  25.01.12 17:52

No jo no, člověk se musí pochválit sám, nikdo jiný to za něj neudělá! ;-) Naštěstí je tam to foto z minulého ročníku, které alespoň někoho odradí!

 
Soňa  25.01.12 19:33

Líbí se mi jak tato levoruká osoba nazývá potenciální účastnice svých kurzů blahosklonně švadlenkami - to sedí. Škoda, že i ona není alespoň ta malá švadlenka.

 
Sibyla  25.01.12 21:22

Ale, to že má někdo web, neznamená, že prodal jedinou věc! Ty kurzy taky nemusí trpět tlačenicí. Nakonec, i pochvaly si člověk může posílat sám, nic není snazšího než vystupovat na webu jako několik osob. Co já vím, nežije se u nás růžově ani zavedeným návrhářkám.

 
XX  26.01.12 00:14

A není náhodou „úspěšná“ jen v Olomouci, protože tam nikdo jiný není???
Místní by se měly ke své návrhářce vyjadřovat.

 
jestli ada zacne sit  25.01.12 17:44

jestli ada zacne sit pripadne si zalozi „atelier“, tak u ni zacnu klidne nakupovat. navrhy co sem tam v pekle hazi sou krasne a clovek bude mit jistotu ze veci co kupuje nejsou krive usita sexy organza. s tim bych fakt problem nemela(teda kdybych se dostala sem tam do brna)

 
Martina  25.01.12 17:50

Já vím, co by paní Bridžita mohla navrhovat - soutěžní kostýmy na sportovní tanec. Zvlášť ty latinsko-americké ukazují hodně masa a jsou barevné a korálkové. I když ne, kostýmy mají poměrně striktně určené, co musí být zakryto, a to by mohlo paní návrhářku omezit v tvůrčím rozletu. Chudinku. A kromě toho většina tanečních kostýmů vypadá líp…

 
Jana  25.01.12 18:11

A hlavně ty kostýmy musejí být dobře ušité. Marná sláva, paní Briketa neumí šít.

 
petrula  25.01.12 23:50

Briketa, hehe, dívala jsem se na není web…neuvěřitel­néééé…a někdo si to koupí a vezme na sebe !!!!

 
Zlopočasná  25.01.12 18:15

No sranda je ale v tom, že tie tanečné šaty musia sedieť dvakrát tak dobre ako normálne, tým pádom musia byť precízne vypracované. Si predstav tanečnicu pri ráznom ča-ča ako jej rupnú švy a ona tam zostane stáť ako tá oná ééé deva poveterná. Takže k tomu by som pani Bridžitu radšej nepúšťala…

 
zelitschko  25.01.12 18:17

no tak ceny jejích šatů by těm kostýmům možná odpovídaly… Ovšem ty kostýmy musí být ušité pořádně, žádná tanečnice nepotřebuje, aby jí šaty spadly.. :)

 
Katka.V  31.01.12 14:35

I kvalitní profi kostým na orient (raks sharki) si tanečnice ještě posichruje zavíracím špendlíkem nebo dvojitým zapínáním:-)

 
Sára  25.01.12 18:24

ony totiž ty kostýmy na profi tanec jsou především z kvalitních látek a jak někdo psal, musí být velmi kvalitně vypracované, většina pokud není přezdobených tak jsou opravdu nádherné a nejdou za hranici vkusu, všívají se tělovky aby nic nevykouklo.

 
Martina  25.01.12 18:39

Já s váma všema souhlasím. Řekněme to takhle - mohla by je možná navrhovat, ale rozhodně ne šít. Nikdy jsem závodně netancovala, ale kostýmy navzdory jejich přezdobenosti obdivuju , hlavně to, že připomínají hadýrky paní Brižity, ale navzdory tomu drží na místě.

 
Iva  25.01.12 17:51

Hahaha! Sranda musí bejt :D

 
Gertruda  25.01.12 17:54

Ach, máloco tak potěší jako zžíravá pekelná kritika. Ty fialovo stříbrné šaty se sexy štítem proti vkusu jsou prostě perfektní.

 
aussigerin  25.01.12 18:30

asi překlep, ale nedá mi to - Sžíravá kritika…
BTW: 3. a 6. pád: mně x 2. a 4. pád: mě
Tolik jazykové okénko:-))

 
Gertruda  25.01.12 18:52

Překlep to nebyl, zkrátka to tam naskakuje. Asi že ty žíraviny člověka tak nějak…úplně…ze­žerou.

 
zajímavé téma  25.01.12 17:57

Upřímně řečeno, já se nedivím, že Brigitě tleskají. Takové 15 leté i starší v lesklých časopisech vidí podobné modely a přijdou jim tedy normální. Já si v takových časopisech listuji u kadeřníka, takže jsem tedy poučená!Haha.
Paní Adě jsem vděčná za osvětu.Díky ní jsem si uvědomila, že „i ty hadry jsou důležité.“ Protože, marná sláva, šaty dělají člověka. Můžeme nesouhlasit, ale nezměníme to.

 
Lina  30.01.12 15:39

Prosím Vás a v jakých časopisech si to listujete? Já si u kadeřnice taky ráda počtu, ale tohle jsem ještě opravdu nepotkala…

 
kiki  25.01.12 17:59

Celá tato zvrácenost stojí na špatně pochopeném slovu ,,sexy''. (Což má nejspíš příčinu v klesajícím vkusu lidí. ) Chci zaujmout, ale nemám peníze. To nevadí! Stačí když to bude laciná látka a bude ji málo, ušetřím a odhalím -zaujmu!

 
Marie Annie  25.01.12 18:07

Tedy Adélo, musím říct, že tenhle článek je naprostá pecka:). Myslím, že jste to opravdi vystihla a ten poslední odstavec mě opravdu odrovnal…ještě že tu máme stránky jako ty vaše:P

 
pixie
232 příspěvků 25.01.12 20:54

Proč Adélo? Ada přeci nutně nemusí být zkráceně Adéla.

 
Mickiela  26.01.12 00:46

To nemusí, jenže „Ado“ je moc krátký na to, aby se tam vešly všechny ty emoce… :-)

Mě ovšem dorazilo oslovení „Brídža“.

 
Zlopočasná  25.01.12 18:10

No, zase na druhej strane, keby všetci odvádzali tak dobrú prácu ako dealer pani Brigity na svete dávno panuje blahobyt. Odmietam uveriť tomu, že táto kolekcia sa netvorila po zvlášť krutej opici :-DD

 
D'oh  25.01.12 18:12

„Mirek Soukup Brídžo , děláš nejlepší šaty co znám, a nějaká bezvýznamná internetová "diskuze“ kterých se účastní většinou primitivní póvl, protože inteligentní člověk na tyhle pi.....y nemá čas, Tě nemůže ani rozházet, ani poškodit ! :-)"

Spíš si myslím, že inteligentní člověk nemá čas na to aby šil takovýhle „šaty“…

 
Ness  25.01.12 18:17

Huhl… prolistovala jsem návrhářčiny stránky na FB - a asi taky budu návrhářkou, modely, co jsem si čmárala v patnácti do sešitu, mi totiž připadají výrazně lepší. Ale abych nekřivdila, část by se dala využít, i když jen jako rajcovní prádlo pro intimní chvilky. A našla jsem dokonce asi troje výtvory, které vypadaly nositelně!

Stránky salónu, evokující od prvního pohledu sexshop, komentovat nebudu, jen se divím, že se zde v přehledu nejvíc „sexi“ hrůz neobjevily tyto rajcovní kalhoty https://www.facebook.com/photo.php?… díky kterým rozparky po pás vypadají téměř cudně…

 
iron board  25.01.12 19:03

No, podobná nehoda se mi stala kdysi - rozjel se mi vzadu zip a vypadala jsem dost podobně. A já, hloupá, jsem myslela, že se do země propadnu studem, když jsem na to byla upozorněna cizí paní a uvědomila jsem si, že vlastně vůbec netuším, kdy se mi ten zip rozjel a že jsem tak možná dělala parádu půl dne na ulici. No nic, příště budu chytřejší a budu to vydávat za přednost.

 
katango
1356 příspěvků 25.01.12 19:13

Aspoň se nemusí svlékat na WC…

 
Jana  25.01.12 18:18

Na FB najdete nejen její osobní profil, ale i stránku jejího salonu - http://www.facebook.com/…115055225242

 
Bebe  25.01.12 18:46

Dívala jsem se, a pekelníci se do ní pustili teda zhusta :-)
Na jednu stranu je mi té paní líto, bo než takovou „popularitu“, to radši chodit kanálem. Ale zase na druhou stranu… někdy je kritika potřeba. I když trochu drsná. Pokud má kolem sebe jenom lidi, co jí všechno pochválí, ať to vypadá jakkoli… to taky není dobré. A zvlášť v tomto případě je kritické oko myslím víc než vhodné :-)

 
Ann  25.01.12 19:01

Líto mi jí teda rozhodně není. Podle mě je to ten typ, kterému naprosto chybí sebekritika.

 
Trubyčka  25.01.12 18:20

Koukám, že Ada to nemůže rozdejchat. :-))) Několik měsíců píše a snaží se nás naučit o tom, jak je to špatně a jak je co dobře a stejně to nemá budoucno :-( Ale mezi námi - když vidíte jaký typy to nosí, tak se není čemu divit.
A propo - kdyby to kritizovala protivná blondýna, bylo by to ještě vostřejší. Dnes nám s manželem tekly slzy nad jejími komentáři o scrapbooku :-))))

 
Mallena Corleone  25.01.12 21:49

Ano, scrapbook se Blondýně povedl :-)

 
Inspire me  25.01.12 18:33

Tentokrát Ada fakt zabodovala, smála jsem se celou dobu, co jsem to četla. Nechápu nesoudnost některých lidí, já bych se styděla vzít si za takové šaty byť pětikorunu. A vydávat to za luxus? Ten vypadá jinak. Líp jsou oblečené i prostitutky z E55.
A že Ada závidí? A co by asi tak měla závidět? Zprzněnou kolekci šatů? Ada vlastní dva weby, které jí musí slušně vydělávat, je zasloužená odbornice na módu a parfémy, navíc má literární talent. A troufám si říct, že by se nikdy nesnížila k tomu, aby psala články na zakázku, aby pokořila něčí konkurenci. Pouze poukázala na skutečnost, že nevkus Českem vládne.

 
Martina  25.01.12 18:42

Ada myslím s parfémy nic společného nemá, potvrzené je jen to, že se živí překládáním.

 
Mori  25.01.12 18:47

Na Arome se ženské usnesly, že „jejich“ Ada je Ada z módního pekla. Ovšem na módním pekle se tvrdí opak:-)

 
Coraline  25.01.12 21:44

Ale jistě, že je to ta samá Ada…někde na netu už byl rozhovor s fotkami Ady z Arome, a kdo viděl Mladou Frontu, ví, že je to ona:)

 
Bebe  25.01.12 18:38

Muhahaaa, tak to bylo drsné čtení :-)

 
Terka  25.01.12 18:38

poslední „modrý komentář“ mě pobavil nejvíc - protože to slychám dnes a denně :) na FB stránkách místního týdeníku (nebo jak často ty noviny vychází) začala „plesová módní policie“ - většina nehodná komentáře - hnusné dortíky, hnusné vlasy, hnusné boty, hnusné postoje (chápu, že maturák není ples ve Vídni, ale tak nějaká úroveň by být mohla), tak jsem si k jednomu modelu dovolila poznamenat že jako krátké šaty OK - ale aby z nich lezl jak zadek tak prsa (určitě víte jaký styl mám na mysli - takové ty obepnuté, co nesluší vůbec nikomu a leze z toho všechno i když má holka 40 kilo :D) tak to mi i na maturák přijde trochu nevhodné…a hned se servala diskuze, jak jsou holky mladý a proč nebejt sexy a proč to schovávat - PROBOHA, MŮŽETE BEJT SEXY I V DELŠÍCH ŠATECH - viz. blog mezi nebem a zemí - jasnej důkaz, že i sukně ke kolenům může bejt ukrutně sexy

 
Bebe  25.01.12 18:42

No průšvih je, že pod pojmem „sexy“ si nemálo lidí představí rozparek až ke krku a výstřih až… no čím větší, tím lepší.

 
Gabi  25.01.12 18:58

Radši bych se obalila alobalem než si na sebe navlíknout něco z toho hnusu…

 
Calwen  25.01.12 22:30

Haha, to jste mi teď něco připomněla!

Na táboře jsme se s dvěma dalšími vedoucími převlékli na maškarák za „Slunečnici, Větrnici a Měsíčnici“ - modely vlastní výroba, použito vše co bylo po ruce.

Jako Měsíčnice jsem byla pěkně bílo-stříbrně (spousta alobalu) naparáděná, a myslím si, že to opravdu vypadalo líp než modely paní Brigity! :D

 
Frankie
213 příspěvků 25.01.12 18:59

,

Příspěvek upraven 12.11.12 v 13:46

 
gábina  25.01.12 19:11

Nedalo mi to a slečně Brigitě jsem napsala mail.
Dostalo se mi vysvětlení toho, proč všechno vypadá stejně a jak pro lehké děvy:
„Osobně bych si neodvážila nikoho z oboru komentovat,
natož kritizovat, jelikož každý návrhář má svůj styl a dle něj je lehce
rozpoznatelný , což je snad podstata sama.“ Dále mi ještě psala, že kritiku si přečte, ale nemá naštěstí na její tvorbu žádný vliv.
Takže tak, Brigita má jasno.
Nicméně musím přiznat, že v mailu byla celkem milá :).

 
Soňa  25.01.12 19:28

Naštěstí pro nás - když je zlo pojmenováno, snáze se mu vyhýbá.

 
Křížala  25.01.12 20:55

Brigita má velkou sebedůvěru !

 
petrula  25.01.12 19:12

Milá Ado, jak panu Klírovi, tak paní Brigitě chybí vkus a inteligence. Jenom pan Klír umí líp šít. Existuje umění a náhražka umění…slaboduchý, podbízivý kýč…výtvory obou mi přopomínají discopísně Michala Davida a reklamu z rádia Beat…i netopýr ři poslechu jeho písní spáchá sebevraždu nárazem do zdi…má totiž nejen dokonalý sluch- ale i vkus. No- já jsem právě spáchala uměleckou sebevraždu :-)

 
lilip  25.01.12 22:00

teď jste mě s tím netopýrem teda dostala. úplně se cítím být v jeho kůži:-))) Klíra nijak zvlášť neznám, ale Davidovi se člověk nevyhne.

 
Tohle je to pravé peklo..  25.01.12 19:14

Ano, tak přesně tohle je to pravé módní peklo. Neřešila bych starší lidi nuzných sociálních poměrů, ale přesně tuhle zjevnou zaostalou lacinost. Nepředpokládám, že by se podobná hrůza objevila nebo dokonce uchytila třeba ve Francii…Vítejme v Česku.

 
Nikouka  25.01.12 19:16

Za posledním ostavcem už chybí jen: Amen! :D
Jsem vážně ráda, že máme v Čechách někoho, kdo se nebojí otevřeně zkritizovat místní „návrháře“. Možná že Ada vystupuje částečně anonymně, ale vezměte si tu neuvěřitelnou návštěvnost Modního Pekla a to, že se nebojí před tolika lidma vypustit do světa !konstruktivní! kritiku tvorby konkrétní osoby. Šplhat někomu do řiti před dalšími tisíci lidí umí u nás kde kdo, ale nenapadá mě jediný český web, který by se aspoň přiblížil tomuto. Možná Protivná Blondýna, ale ta ještě nemá tak velký „vliv“. ;)
Kéž by to tomu našemu návrhářskému božstvu trochu otevřelo oči, ono božstvo přestalo poslouchat jásot svých (p)oddaných fanoušků, podívalo se na svojí tvorbu střízlivým okem, vzalo si z toho ponaučení a zapracovalo aspoň na provedení…

Long story short: Ado, smekám.

 
katango
1356 příspěvků 25.01.12 19:16

Lemplovství a neumětelství vydávané za UMĚNÍ prostě nesnáším.

 
Velryba grónská  25.01.12 19:24

To je ten hřebík na hlavu! …A můžeme to tady zapíchnout a jít v klidu večeřet. :-)

 
Soňa  25.01.12 19:26

Celkem jste to vystihl. Autorka shitů by se měla chytit za nos a ne ještě trapně prskat. Naštěstí mě nikdo nenutí utrácet moje těžce vydělané peníze za její WTFmodely, ale i tak mě to její opovržení zákazníkem docela nadzvedlo.

 
OMG  25.01.12 19:19

nektery ty jeji saty mi pripominaj, kdyz jsme si jako desetilety s kamoskama hraly na princezny a ovazovaly se kouskama latky, co jsme ukradli matkam… ty nase „saty“ byly zhruba na stejne urovni

 
Soňa  25.01.12 19:20

Ano, vyvolalo mi to ty samé vzpomínky.

 
Ala  26.01.12 13:01

Takže je to vlastně takové docela milé retro :-)

 
Gaga  25.01.12 19:23

WTF! Co to je za módní návrhářku? Fakt, ať se nechá zaměstnat jako kostýmní výtvarnice (spíš údržbářka pracovních oděvů) pro nějakej lacinější bordel… Z těch jejích „kreací“ je mi fakt špatně a navíc nechápu, jak se jí lidi můžou zastávat. Je mi jasný, že to jsou ty typy, co si neuměj namalovat oči, který maj stejně věčně přilepený na mimibazaru!!

…a líbí se mi reakce Ady na Mugler Fall/Winter 2011-12, to je skutečně vampiristická kolekce zároveň oživující všechno dědictví po tvorbě samotného Thierry Muglera. Nešlo sice o žádné zázračné invence, ale mezi skutečně sexy outfity z šifónu (ne organzy nebo jiné záclony), latexu, silikonu a neoprenu se objevila i spousta modelů nositelných.

 
Anna  25.01.12 19:27

tak jsem koukala na ty kolekce (tedy… sem tam par fotek, moc dlouho se to vydrzet nedalo) - a nahodou jsou tam dobre napady - v jedne z tech kolekci je strasne pekna zlata latka (teda ten vzor a barva myslim, ne ta latka jako takova), v dalsi super strukturovana ramena satu (aspon na pohled), a ten perovy vrsek kolem ‚krku‘ na tech cervenych satech je taky super napad podle me. JENZE
ona na ty spore zajimave napady (jsou vubec jeji?) naplaca vsechny ty hruznosti okolo
ona neumi sit :(
ona kupuje jen lacine plastove materialy (a to je videt tak strasne moc na prvni pohled i na tech fotkach :( )
ona necha holcinam koukat pulku zadku a pulku predku a k tomu jeste cele nohy, ruce, bricho, prsa, … sakra, mluvime tu vubec o obleceni? :(
ona dala na svuj web TUHLE svoji fotku :(

chjo… chjo… chjo.. (da se tomu vlastne nejak pomoct?)

 
J.S.  25.01.12 19:39

Ado, jste prostě skvělá!!! Módní peklu čtu pravidelně už asi rok a půl (trošičku závislost, přiznávám) ale málokdy reaguji, přijde mi, že i beze mě je tu komentářů až dost a často na jedno brdo …teď už se ale královsky bavím několik večerů za sebou, jak rychle se tu objevují nové, na sebe navazující a stále výživnější články, tak jsem Vám to jenom musela napsat :)

MP může za to, že se žehlení kupí, že večeříme chleba, že po večerech okupuju noťas, ale perfektně mi zlepšuje náladu :) Přeju návštěvnost jako v těchto dnech a pište pište, jde Vám to!

 
Svatební kolekce :-(  25.01.12 19:43

Opravdovou pozornost si zaslouží svatební šaty zmíněné paní návrhářky Brigity. Ježíši kriste, to by fakt někdo na sebe oblékl?!?!

 
Sibyla  25.01.12 21:26

Třeba holka, která už neví, jak dotěrného ženicha odradit.

 
RenaLange  25.01.12 22:03

Ale jo, na venkově se třeba šetří ale svatba musí být vidět…a vždyť je to módní návrhářka,žádná půjčovna. Takhle nějak ti lidé asi uvažují.
Přiznám se že chodím šmírovat stránky městečka kde jsem vyrostla a zlomyslně se chechtám fotkám z plesů,ty hadry se od hader paní Brigity moc neliší.
Satén, na to krajka, hnusné boty, vše umělé z Polska, pruhované vlasy,starostová trojbarevný melír takže vypadá jako dikobraz v útoku.....Je­senicko.

 
Světluška  25.01.12 19:50

Tak jsem přišla votrávená z práce a ejhle: celé mé dětství se mi vybavilo,když jsem viděla tu úúúžasnou kolekci nebo jak se to jmenuje. V pěti letech jsem vybrabčila babičce skříň, půdu a truhlu a ověsily jsme se s kamarádkou šátkama, starým kombiné a zbytky látek a běhaly po zahradě jako za princezny. Nepochopila jsem bohužel to puzení bytosti, já mohla bejt módní návrhářka, celej život jsem mohla sešívat něco k něčemu a hele, kam jsem to mohla dotáhnout!
A až bude mít Ada salón, chci od ní šaty na cokoli.

 
Nigge  25.01.12 19:54

Tak už si tam pani Brigita hodila odkaz i na tento článek a Láďa Rozehnal už to začal rozjíždět:
„Škoda že ta paní rádoby ,,znalkyně módy,vkusu atd.“nevystoupí z utajení a nepochlubí se něčím,co by nás vše zaujalo a nadchlo.Alespoň z 10% tak,jak nás zaujímají a okouzlují módní návrhy a UMĚLECKÉ výtvory SALONU BRIGITA" Ten caps lock tam dal on, ne já! :D

 
Lola  25.01.12 20:59

Nevím jak Láďa Rozehnal, ale nevystavuju to, co mě zaujme a nadchne. Já si to prostě koupím.
Peněženka se nezakecá. Kam jdou peníze, tam netřeba klaky.

 
kiwi  25.01.12 21:26

Co je to Rozehnal? Otrok ty dominy?

 
RenaLange  25.01.12 22:06

zaujímají…Laďa nebude intelektuál.

 
Calwen  25.01.12 22:38

Já prostě nechápu, že se tímhle někdo ohání.

Když má člověk vkus, a je-li kritika konstruktivní, nemusí snad dokazovat že umí práci líp. Jakože když je nějaká hudba hrozná a falešná, a člověk řekne „ne, to se nedá poslouchat!“ tak je snad jasný, že sám nemusí být super zpěvák.

To mám fakt nejradši „…nepochlubí se něčím,co by nás vše zaujalo a nadchlo“ - to si myslí, že kritizovat může jen ten, co to umí líp? Něco na tom je, ale mám takovej dojem, že každej nemusí umět všechno, já si třeba netroufám kritizovat kvalitu ušití, protože šít (zatím) neumím, ale to, jestli je to estetický, vkusný, pěkný a zajímavý, to teda můžu hodnotit z fleku, a bez studu! =/

Pardon jestli jsem napsala nesrozumitelně, ale úplně to ve mě bublá, z blbosti některých lidí! =/

 
isko  26.01.12 10:55

Ale Ada už ukázala - umí kritizovat. UMÍ kritizovat. Umí KRITIZOVAT.
A to je dobře. Tleskačů je dost.

 
Ala  26.01.12 13:06

No tak tady právě máte jasný důkaz, že existují i určité typy mužů, kterým se takové šaty líbí a považují je nejen za třeskutě sexy, ale dokonce za umění. Pan Láďa patří mezi ně a zřejmě má radost, že se tyto modely rozšířily i mezi běžnou populací jeho obce a nemusí za ukojením své touhy po umění oblejzat bordely.

 
Andrássy  26.01.12 14:26
:))
 
Andrássy  26.01.12 14:37

zajímalo by mne, od kdy se laciné porno považuje za umění…?

 
Vždyť je to "hnusný"  25.01.12 20:05

Hezký článek nejen pro pobavení.
Musím uznat, že ty modely jsou skutečně většinou „hnusný“.
A také asi nejsem moc v obraze,jelikož by mě ani nenapadlo, že si tvůrce něčeho takového může říkat módní návrhářka.
Jaj,že by opět naše česká-moravská specialita :-(.

 
Niky  25.01.12 20:55

Proč " naše česko-moravská specialita"? Myslím si, že většině se to nelíbí a ani většina tak naštěstí nešije, tak neglobalizujte, prosím.

 
Vždyť je to "hnusný"  25.01.12 21:52

No právě,většině se to nelíbí, ale vidět to je na přehlídkách apd., a všichni tam tomu tleskají (viz.odkazy na videa). Udivilo mě, že u nás je prostě možné něčemu takovému tleskat.

 
Elizabeth  25.01.12 20:40

Hezké, jak se paní brání, že jakási „bezejmená“ blogerka, samozvaná „znalkyně módy a vkusu“ jí nesahá ani po kotníky.
Ada - v čele žebříčku nejvlivnějších Čechů za rok 2011 (v časopise Týden to bylo?)
Paní návrhářka Brigita - má fotku s Reginou z VyVolených!!
Hmmmm?? :-)

 
Substantia nigra  25.01.12 20:46

Opět kvalitní materiál na noční můry…vlastně ale celkově dobře zapadající do kontextu českého pojetí módy, takže nic šokujícího.
Nebohým obětem z Miss Haná se vůbec nedivím, že neucukly před nafocením předložených „modelů“, asi jim v rámci soutěže nezbýval prostor na vyjádření vlastního názoru, ostatně tam byly jen jako modelky. Překvapují mě spíše dámy z fotek, které si záměrně objednaly něco ze salonu paní Bridget, i když předtím shlédly její tvorbu. Vlastně se obdivuji jejich odvaze a sebevědomí, něco takového si vzít na sebe vyžaduje obojí v notné dávce.
Trochu to asi svědčí o tom, co zde Ada psala již několikrát - nevkus, lacinost a vulgárnost nás již převálcovaly natolik, že je považujeme za módní a slušivé, nutné pro společenský úspěch.
Došlo k naprostému vytěsnění citu pro hranice, co je ještě přijatelné a co už nikoliv. Pokud je nám řečeno, že paní návrhářka je úspěšná, světová, exkluzivní, sklopíme oči a stádně si u ní objednáváme, neschopni vlastního názoru, který si nemáme jak utvořit - nic jiného neznáme, nikdo nás to nenaučil, nikdo nám neukázal jak to dělat jinak, neumíme poznat kvalitu. Trochu jsem tohle vyjádření záměrně přehnala, ale skutečnost o moc růžovější není, stačí se na ulici či v mhd rozhlédnout po lidech kolem.
Jsem vážně ráda za Módní Peklo.

 
Tuhirangi  25.01.12 20:54

Proč všichni pořád blemcají o Adě jako o anonymní zapšklé ženštině? Kdo je jenom trochu v obraze, tak si nemohl nevšimnout např. článku v příloze MF Dnes, takže až taková anonymita není. (Samozřejmě, neznám její jméno, ale vím, že je to žena z masa kostí, která pracuje a ve volném čase bloguje.) Ale chápu, že zákazníci paní Brigity asi nemají na čtení novin čas/sílu/intelekt.

 
Křížala  25.01.12 20:54

Milá Ado, tvůj článek ve mně vzbudil dojem, že u nás kdokoliv může dělat cokoliv. Stačí najít nějakého příznivce, který si to pak koupí. A protože u nás úroveň odívání není příliš vysoká, tak není divu, že nám tu vyrostli takoví pěkní módní návrháři.

 
seznam.mih  25.01.12 20:56

Teda … studovala jsem módní návrhářku. A kdybychom tam navrhli podobné kreatury, tak by nás mlátila bičem a stokrát by nás nechala opravovat o milimetr nepřesnej záševek. Spíše naše učitelka, která nás učila konstrukci oděvu, zároveň byla naše třídní a zároveň jsme jí měli na praxi, měla tendence přehánět. A my jako návrhářky sme jí furt mírnily :D Ale stejně to bylo hrozně přeplácaný.

 
Ameline  25.01.12 21:01

Salón znám, leckdy tam mívají kupodivu celkem zajímavé látky. Nicméně nevím proč, když jsem se dívala na fotky ve článku neodbytně jsem myslela na „signaturní“ šaty Elviry (http://www.iballer.com/…/e12_jpg.jpg) Taky poměrně laciné, taky prvoplánově sexy… a jako takové udělané a ve své kategorii narozdíl od šatů z článku fungují. Po pravdě do správného settingu se mi vážně líbí. Ovšem šaty od Brigity mě spíše matou než abych nad nimi slintala jako nad něčím, co by ta exhibovská lehká děva ve mě ráda oblékla kdyby jí to prošlo. Za mě total fail na všech frontách.

A asi si taky udělám salon, se záševky vycházejícími ze střihu podprsenky bych zřejmně fakt těžce bodovala :D

 
karolina  25.01.12 21:07

Znáte ten pocit, že byste rádi něco do komentáře napsali, ale slov se jaksi nedostává......???

 
katango
1356 příspěvků 06.02.12 13:09

Mně se slov dostává, ale nepublikovatelných.

 
Evaa  25.01.12 21:17

Jéj, většinou se v Pekle pěkně zasměju, procvičím si krk tím, jak furt musím kroutit hlavou a zase odejdu. Ale tohle mě fakt dostalo! Ještě víc mě ovšem odrovnaly komentáře příznivců „pí návrhářky“. Ty lidi to opravdu nevidí? Nebo proč ty modely tak hájí, chválí a pí Brigity se tak zastávají? Já to opravdu nedokážu pochopit, to musí být příbuzní nebo co. Já mám taky „skoro příbuznou“, která je majitelka krejčovství a taky se jí stalo, že zaměstnankyně (návrhářka, švadlena) „ujely“ a vytvořily nepěkné modely (které se ocitly i tady v Pekle), ale vím, že se to opravdu nepovedlo a proto mlčím a za nikoho se nebiju.
Chtěla jsem po dobrém a bez zášti objasnit pí Brigitě proč se její modely objevily v Pekle, co je na nich špatně a doporučila jsem jí ať vloží sílu do nějakých „jednoduchých šatů“. Můj příspěvek na FB zdi jejího salonu samozřejmě ihned zmizel (což jsem předpokládala) a nemám jí to za zlé, kdo by chtěl mít na svých stránkách takové příspěvky, že?
Ale stejně, fakt to nechápu, ačkoli myslím, že jsem inteligentní člověk - tohle prostě pochopit nedokážu.

 
kiwi  25.01.12 21:23

Ale, co uz. Hlavne, ze to holkam slusi, no ni?!

 
Jana  25.01.12 21:28

Hodím to i sem, kurví modely na videu: http://www.youtube.com/watch?…

 
Rewsy  26.01.12 17:25

„A díky jeho šarmu měla soutěž důstojný průběh.“ střih a už to vidím!!! :D

 
Marianna  25.01.12 21:29

Je to sice trochu mimo mísu, ale nejvíc se mi na jejím fejsbuku líbí album „Rockový ples“. To je něco pro Čechy, pane! Konečně si můžu vzít na bál svý oblíbený džínsy a černou košili, originální kostým jak stehno! A ženský zase 3 kilogramy mejkapu a špičatý kozačky. Juch!! :D :D

 
Loo  25.01.12 21:30

Ty polonahé šaty…
1, je tam málo materiálu → míň to stojí
2, chlapi maj na co čumět a nemusej utrácet za bar s polonahou obsluhou

 
Eva  25.01.12 21:38

Vážený paní Brigito, jsem dostatečně mladá (26) a mám vnady na ukazování, přesto bych si váš plesový model nezvala ani za trest, na plese totiž chci v chlapech vzbuzovat potřebu mi pomoct do kabátu a otevřít dveře, nechci v nich vzbuzovat naději, že mě můžou přefiknout někde na záchodcích, což vaše modely pro „ženu, jež si sama sebe neváží“ přesně nabízí… A snad i vy musíte vidět, že s materiálem neumíte pracovat, že máte švy nakřivo, že modely modelkám nelichotí, odstávají, trčí a čekala bych, že tuhle ADinu konstruktivní kritiku spíš oceníte a poučíte se. No, chtěla bych někdy v životě prožít jeden den s vaším sebevědomím. Inu, jak říkají v Číně: „kdo mě chválí, je můj nepřítel, kdo mě kritizuje, je můj učitel“. S přátelským pozdravem jedna stará, zakomplexovaná doktorka, která nemá na práci nic lepšího, než hanit vaše umění a číst tento blog a řešit s ostatníma starýma a zakomplexovanýma ty pí****ny…

 
Zvlastni...a pritom to ta  25.01.12 21:58

Navrharstvi musis mit prece v sobe: http://www.salonbrigita.com/…ny%20009.jpg

 
Any  25.01.12 22:16

seběvědomí neuměrné tvorbě

 
Pavluša  25.01.12 22:04

Ado, ty budeš v příštím životě módní návrhářka…a Brigita bude podle její stránky na FB novinářka :D Takže vás asi čeká výměna rolí.
Jinak díky za super další článek, člověk to skoro nestíhá číst, jak to ze sebe chrlíš. Chápu, někdy je to opravdu třeba. A kdo tvoje články zná, tak pochopí a rozumně pouvažuje, kdo není soudný, bude dál plácat utěšující komentáře na FB. Palec nahoru pro Adu!

 
zuziku  25.01.12 22:10

Jsem taky profík a tuto sezónu jsem šila několik maturitních šatů, všechny holky chtěly bez vyjímky korzet a vlečku, snažila jsem se je usměrnit, něco se mi povedlo :)) nasměrovat trochu správným směrem. Spíš mě zaskočily jejich matky, které samy neměly ponětí o tom, co se pod tyto šaty nosí a co k nim, jak se to pak mají naučit ty holky? Ještěže existuje internet a Peklo:))!!
Paní Brigitu obdivuju:)), není to celé myšleno jako ironie? To přece nemůže myslet vážně?!!

 
Any  25.01.12 22:11

docela by mě zajimalo kolik ty oblečky stojí, ale našla bych pro ně využití, vyhastrošila bych tak strašáka na babiččinu zahrádku, žádné zvíře by se nepřiblížilo

 
Karin
3563 příspěvků 1 inzerát 25.01.12 22:45

Hned první noc by ti ho zneuctili chlapi, co by šli z hospody…

 
Evaa  25.01.12 23:18
:-D
 
Any  26.01.12 00:24

tak to si chudák nezaslouží :D, dobře teď už to vidim maximálně jako hadry na podlahu

 
katango
1356 příspěvků 06.02.12 00:06

Any, byly by to hadry na prd; ty látky určitě nesajou.

 
hnus velebnosti  25.01.12 22:19

Takové šílenosti by nestrpěli ani na škole, kde se tohle učí a ona že má diplom?????? Sakra to dneska vážně dají každému..A ty komentáře v jejím profilu mně dorazily.Jeden větší negramot než druhý.Madam je z buranova, kde se možná takový model nosí.Ale s timhle jít na ples, tak bych je vyrazila hned u dveří.To je vulgární, na ples se to naprosto nehodí a hned bych dámu v takových šatech nasměrovala do nejbližšího night clubu.

 
Rena  25.01.12 22:22

Božebože, už dlouho jsem se tak nepobavila:-) Mimochodem plesové nebo vůbec společenské šaty je kapitola sama pro sebe. Když jsem tuhle přišla do jakéhosi „specializovaného“ obchodu, měli tam šaty, které nosí někdy mladé dívky na operu a vypadají tak hrozně, že jsem je ve své nevědomosti považovala za vietnamské zboží z podřadných tržnic.
Jak má potom mít člověk nějaké povědomí, jak vlastně mají pěkné šaty vypadat?
To se pak nevidím, že za vrchol elegance se považuje lesklý polyester. Než takovéhle šaty, to je snad lepší nějaký pěkný kostýmek - oko to neurazí, i když do divadla (na operní představení) to asi taky není nejvhodnější.

 
Agnes  25.01.12 22:23

Ado, držím palce, ať ty kritiky ustojíte a neberete si to osobně! Jen tak dál, díky čtení Vašich článků se mi budou tvořit vrásky pomaleji. Díky

 
Tengron  25.01.12 22:23

Hele, je to fakt spatny… nemuzu rict, ze uplne vsechno, koukal jsem se na webove stranky zminene navrharky a jako tak 10% prima, 20% jde to a zbylych 70% bych nesahl ani tyci na skadleni pavianu:D

Btw, slecnu Reginu Holaskovou mohla vynechat..to popularitu nezvedne :D

 
Janča :-)  25.01.12 22:29

Musím říct, že tohle je snad to nejhorší, co jsem na peklu viděla. Některé jiné „návrhářky“ byly strašné, ale u této osoby je smutnější to, že ona si o sobě myslí, jak je super a ještě to takhle cpe lidem a pozor, celebritám. Navíc sama návrhářka je k … zblití. Vzhled stránek celkově působí jednoduše odporně, uboze a odráží tak toho, koho prezentuje. Prostě tohle je modní průjem. To už bych si raději nechala vylejzat tanga z kalhot a podpsenku z tílka, než si na sebe vzít jeden z těch děsů.

Opravdu, díky Ado za to, že díky tobě mám příjemnější dny, spoustu srandy a nejlepší přehled ve světě mody :-D:-D:-D.

 
Monika  25.01.12 22:30

Je to vážně katastrofa, asi je zbytečné k tomu cokoliv dalšího psát, většina už byla řečena. Škoda, že si stále hodně žen/dívek myslí, že čím víc ukáže, tím větší ovace to bude mít…

 
Ev  25.01.12 22:34

Ádo obdivuji tvou inteligenci a zároveň moudrost, tím myslím schopnost umírněně a hlavně slušně reagovat na některé komentáře. Módní Peklo je pro tebe opravdu posláním.

 
Evka  25.01.12 22:35

Ještě by se dalo pochopit, že se ty modely někomu líbí např. jako pracovní oděv do některých řemesel…nahota zvedá tržby nebo když slečna trpí nedostatkem tělesné lásky, tak prosím toto oblečení je vhodné použít jako signál, ale co nepochopím je to, že ti co ji brání nevidí to nekvalitní zpracování, dyt to musí vidět každý vlnkovité okraje, nesednoucí a špatný materiál … o bóooože btw. jsem 22ti letá babička :-D

 
Karin
3563 příspěvků 1 inzerát 25.01.12 22:37

No co, každej návrhář prostě šije pro určitou klientelu… Jako třeba, já nevím, Chanel šije pro elegantní dámy, Vivienne Westwood zase pro milovníky extravagance… tak jsou prostě návrháři, kteří se našli v tvorbě pro lidičky z night clubů, městských privátků, escort servisů, travesti shows a okrajů vozovek první třídy v německém pohraničí… Klienti jsou spokojený, Brigitka je spokojená, takže co tady řešíme? Proč by měla dělat vkusný a kloudně ušitý věci, když to její zákazníci očividně nevyžadují?

 
Calwen  25.01.12 22:49

No, řekla bych, že i vkus pracovnic erotického průmyslu je snad větší. =/ Ještě bych tak možná tipla ty transvestity… ale jak tak přemýšlím, i oni mají větší vkus.

 
Mgd  26.01.12 00:58

Však jednoho ve svých facebookových komentářích má - prý až ona mu dokázala ušít šaty přesně podle jeho představ… Když jsem si prohlédla ty fotky, už se nedivím.
Někde nahoře už odkaz byl, tak jen pro připomenutí: https://www.facebook.com/…320051434643!/pages/Bro%C5%88a-show/11932005­1434643
Vlastně něco takového už někdo v diskusi psal. Co se dá dělat, když ono se o tom něco jiného snad ani napsat nedá.

 
RenaLange  26.01.12 04:31

Chaaaa…jednou jedinkrát jsem nepřepla TV a tohoto pošuka jsem viděla,ale nejlepší bylo hodnocení Lucie Bílé " Trapný, hnusný, NE! A ven!! "

 
Karin
3563 příspěvků 1 inzerát 25.01.12 22:42

Ty komentáře na Fejsku přece naprosto jasně ukazují, že Brigitčin zákazník prostě není člověk vyžadující nekompromisní kvalitu zpracování či člověk s nadčasovým vkusem pro hezké oblékání… Těmhle lidem to přemejšlí přímočaře: bejt sexy znamená „esli to máš, tak to vokaž!“ Bříško, stehýnka, kozičky, zadeček, jooo, to je vončooo… :D

 
mitrid  25.01.12 22:47

Přijít na ples v těchto modelech, přijdu raději nahá… a pokud bych nutně musela mít péří, strčím si brka do zadku… :--D

 
madeleine89
5 příspěvků 26.01.12 00:27

Představila jsem si jak kráčíte na ples s brky v zadku =D a polila se čajem.Každopádně je to přijatelnější představa, než šaty paní „návrhářky“ .

 
RenaLange  26.01.12 00:31

A není to nepříjemné? :-)Myslím ta brka, ta představa je skvělá!

 
mitrid  26.01.12 01:48

To se omlouvám. Doufám, že čaj byl jen vlažný. ;--)

 
mitrid  26.01.12 01:57

Brka by v zadnici jistě byla nepříjemná, jenže mnohem větší osinou zadku by byla hanba nosit über-bordelózní šaty. Dámy ze Soho jsou jistě oblečené vkusněji a praktičtěji. Což mě přivádí na myšlenku, proč se lidé inspirují „E55-dálniční“ módou? A proč si myslí, že v přísloví méně je někdy více, slovo „méně“ je zkrácený pojem „méně zakrýt?“

 
Mery  26.01.12 21:07

Děcka, takhle jsem se už dlouho nezasmála.

Tahle diskuze je zatím nejlepší, co jsem četla

 
Andráyssy  25.01.12 22:47

Paní „návrhářka“ Brigita v rámcí své sebeprezentace na svém webu uvádí že: pořádá přehlídky po celé České republice, obdržela již mnoho nejvyšších ocenění v celé řadě mezinárodních soutěží a její modely můžete v současnosti spatřit na osobnostech osobnostech z výtvarného, kulturního a politického života,…
Hmmm, opravdu zvláštní je, že jsem o takto významné české fashion dezajnérce nikdy předtím (než se ocitla v plamenech Módního pekla) neslyšela!

 
Karin
3563 příspěvků 1 inzerát 25.01.12 23:19

A já chci vidět minimálně jednu osobnost z politického života oblečenou do šatů od Brigity. Jo! Chci vidět Jyrku Paroubka v tom borůvkovým průjmu!

 
Markys  26.01.12 12:41

Milá Karyn,
viděla jsem na Markíze záběry z předávácí cen "Žena roka ". Paní Paroubková tam měla šaty od její oblíbené návrhářky ( jméno neuvedla), které vypadaly hodně podobně - několik druhů barevné krajkoviny, nesmyslné volánky, průstřihy atd.atd. Jen ten Jyrka je pořád v obleku. Ale borůvková by mu šla k pleti :)))

 
katango
1356 příspěvků 26.01.12 15:18

Markys: oblíbená návrhářka pí PP je Jana Berg. Této umělkyni taky už Ada v MP věnovala pozornost. Podle mne je její tvorba dost podobná Briketině, jen o pár levelů výš, ale hnusná je taky.

 
Miko  25.01.12 22:59

Já ultimátně miluju tohle házení hoven do větráků. Vždycky se pak tak škodolibě uchechtávám. Bude to tím, že jsem frustrovaná, hloupá a bez vkusu.
Hlavně se nikomu neostpravedlňuj, Ado. My tě milujeme, my tě chápeme a my jsme tvoje armáda.

 
Karin
3563 příspěvků 1 inzerát 25.01.12 23:10

Jo, jsme armáda zapšklých, vošklivých a nešťastných starých panen, co nikdy nic nedokázaly a uměj akorát kritizovat a skrz větrák házet hovna na šikovný lidičky, který dávají do svojí tvorby srdíčko a proto je všichni milujou!

 
jana III  26.01.12 16:11

Podle stylu těch modýlků do nich nedává jejich tvůrkyně srdce, ale jiný orgán ;-)

 
Sussanah  25.01.12 23:06

No páni! =D
Já prostě žasnu, jak jsou někteří lidé schopni si kolem sebe vytvořit bandu vlezdoprdelků, kteří mu sežerou každou pitomost, kterou vypustěj do světa…
Nechápu, že ta banda slepic kolem jedný slepičí královny, nevidí to všechno pitomý, co „královna“ vypustí do světa O.o

 
Elizabeth  25.01.12 23:06

Takže paní Brigita působí dokonce v „olomoucké módní policii“?! Uhm.

http://www2.vecernikol.cz/…itelnji.html

 
Karin
3563 příspěvků 1 inzerát 25.01.12 23:16

Jo, perfektně „rozebrala“ tenhleten páreček: http://www2.vecernikol.cz/…_policie.pdf muhehe, to je panečku policajtka…

 
Sibyla  25.01.12 23:22

„Nezoufejte - s Olomouckým Večerníkem budete vždy in! Poradí
vám módní návrhářka Brigita.“ To jistě: co nenosit. A ta šelmovská salutující fotka: jak z předválečného kabaretu. Barevné ladění té stránky (řvavá žluť a písmo) evokuje masivní slevy. Lidi, to je bída!

 
Karin
3563 příspěvků 1 inzerát 25.01.12 23:25

Předválečný kabaret? To ne… Já jsem si spíš bůhvíproč vzpomněla na Playgirls

 
Evaa  25.01.12 23:32

ty vo*e! Já teda nedokážu zhodnit technické zpracování, ale na první pohled tam vidím 5 „nedostatků“ … Hlavně, že má pí Brigita reklamu :-)

 
Andráyssy  25.01.12 23:45

Koukám že „Pavel v šik obleku, kterému néni co vytknout“ má nohavice kalhot tak dlouhé, až mu opticky pokroutily nohy. …Ale to paní modní policistce a „návrhářce která si potrpí na kvalitu zpracování“ asi uniklo…

 
Mallena Corleone  26.01.12 10:28

Proč má na hlavě čepici dopravního policisty i se znakem??To nesmí, odporuje to zákonu o Policii ČR! Dopustila se minimálně přestupku.

 
Lenka  26.01.12 12:21

Přece nezkritizuje svoju vlastní tvorbu, ne?

 
alka  26.01.12 12:42

Je to tehdejší šéfredaktor olomouckého večerníku, v kterém byl onen článek vytištěn a jenž na oplátku tuto svoji kamarádku cpe kam se dá. Já na Petra, Petr na mě......Tady začíná cesta ke zviditelnění.

 
Ovec  26.01.12 22:23

To je ale montáž, ne? Někdo si musel udělat srandu, protože tohle svět neviděl a pes to nežral. „Deseti dílná“ sukně si rozhodně vyžaduje „méně výrazný náhrdelník“, protože jinak by to asi bylo vulgární.

 
lindiste
348 příspěvků 28.01.12 14:04

Když pominu obsahovou stránku, tak nad tou grafickou úpravou by jedno oko nezůstalo suché…

 
Lucie  28.01.12 13:39

„… materiály jsou VÍCE A VÍCE NOSITELNĚJŠÍ“ ! :))
Tvůrčí potenciál té dámy čouhá naprosto ze všeho, čeho se dotkne. S češtinou zachází stejně bravurně, jako s organzou a saténem!

 
Skrolew  25.01.12 23:11

Já nevím, čím to je, ale mě tahle Miss Haná a ty šaty naprosto vyrazily dech. Přijde mi naprosto pobuřující, že se může taková fušeřina prezentovat na nějaké společenské události, no dejme tomu, že společenské události v uvozovkách. Jde o to, že ta soutěž je určitě pod něčím patronátem (města? kraje? mýlím se?), na soutěž jsou určitě pozvány osoby, které se (jakýmkoliv) způsobem považují za (jakkoliv) významné. Jaktože je něco takového možné?! To se všem líbí, nebo se to většině nelíbí, ale všichni se zdvořile usmívají, protože je to přece tak malicherné, že na tom nezáleží? kdy tohle skončí? To není záležitostí rodičů, ani těch holek, ani toho, že si Brigita Ročňáková s někým domluvila kšeft. Jaktože to my jako společnost vůbec strpíme? Nějak moje trpělivost vůči tomu, co se děje ve veřejném životě v ČR, v těchto dnech dosáhla svých hranic a myslím si, že by se proti takovým věcem mělo veřejně protestovat a normálně by se na ně měly psát veřejné stížnosti. Jak je možné, že se nekvalitní věci prezentují jako kvalitní a úchvatné? Jak je možné, že si třeba většina, která se toho přímo účastní, myslí opak, ale nikdo to ani pozdvižením obočí nenaznačí? Jaktože obsáhlá kritika na Módním pekle je považována za něco okrajového? Módní peklo je naprosto seriózní kritická názorová platforma, která má regulérní dopad a sílu.

 
katango
1356 příspěvků 26.01.12 00:44

Jo, je to podobný nákupnímu vozejku, co přetejká jídlem v akci, opékáčky, sojovými párky, gothajem, 30% eidamem, majolkou, kečupem, tatarkou, vegetou, podravkou, pytlíkovýma polívkama a naprosto umělejma oplatkama s náplní z umělého tuku.

 
Ara  26.01.12 23:48

Kladu si úplně stejné otázky. Myslím, že bychom museli znát vztahy mezi pořadatelskou agenturou (tedy tím jedním strejcem, kterému patří), návrhářkou Brigitou a firmou Výstaviště flora Olomouc. Budou zřejmě velmi pevné a osobní jak už to tak bývá, protože nevěřím, že by se na Olomoucku nenašla Brigitina konkurence na nějakém vyšším levelu.
Vulgarita modelů a jejich prezentace mi přijde neúnosná už s ohledem na možnou spodní věkovou hranici účastnic soutěže - to je 14 let dovršených v den finále!!!
Takže je teoreticky možné, že pro tyhle lascivní fotečky zneužili třináctileté holky. To je prostě za hranou nejen dobrého vkusu, ale i zákona.

 
:)  25.01.12 23:21

Nějak mi nejde do hlavy, že se to vážně někomu líbí.. Je fakt, že ty dvoje šaty měla pěkné a tohle odhalování se mi taky nelíbí.. Pochopím to na nějaké techno párty,ale na ples? Co říkají rodiče těm mladým holkám? ( Je mi 20) Čekala bych od paní návrhářky dospělejší čin než plácnutí odkazu na zeď na fb. A komentáře dospělých žen typu urážek,nepochopení a tak? To bych čekala od své pubertální sestry.. Chm..

 
Bee  25.01.12 23:52

Příšerný šaty…všechny…nic hezkého, vkusného a není to ani sexy.

 
Francois  25.01.12 23:56

kdyby někoho zajímalo kolik ty výtvory stojí ?

V jakých cenách se pohybují tvé modely?
Od pěti tisíc korun – záleží na materiálu a střihu. Každý model je originál.

celý rozhovor, zajímavé čtení :) http://hranicky.denik.cz/…0080428.html

 
katango
1356 příspěvků 26.01.12 00:46

Kolik chce za ty díratý kalhoty? Že bych se připravila na stařeckou demenci již nyní?

 
Julie  27.01.12 15:23

A vy nemáte doma staré nepotřebné (třeba už malé) gatě a nůžky?

 
Andrássy  26.01.12 00:13

http://olomoucky.denik.cz/…0070615.html

http://hranicky.denik.cz/…0080428.html

 
RenaLange  26.01.12 00:19

Ludmila - proč, takoví/ý jsou v každém provinčním městě.
Jde jen o to udržet si úroveň a nezabřednout, ale to platí o všem. Já pocházím z toho nejubožejšího městečka na okraji Ol. kraje a žiju jinak než se žije tam.

 
Nevkus kam se podíváš, pr  26.01.12 00:22

O vybraném „vkusu“ této paní a jejích přívrženců sem se přesvědčila i tady: http://www.facebook.com/media/set/?… Jedná se o fotografie, které pí Brigita 3 HODINY fotila s nějakou svojí kamarádkou. Nevím jak vy, ale já si fotografie nastávající matky, která se těší na příchod dítěte představuji trošku jinak.

 
N.  26.01.12 09:16

ježiš…to som zas ani nemala vidieť…milujem tieto fotky typu: cez gauč hodíme plachtu, zoberieme rádoby séééxy doplnky, vyvalíme prsa…tá pani si mohla zobrať aspoň nohavičky ladiace k podprsenke (za ladiace nepovažujem, že má čiernu podprsenku a nejaké obrázkové nohavičky s čiernym podkladom)…no ale myslím, že to dokonale odráža celý salón a pani „návrhárku“ (przniteľku látok???)

 
zelitschko  26.01.12 11:35

nejlepší fotky typu - budoucí matka s pistolí, budoucí matka s pilou, budoucí matka - svářečka :(((

 
Andrássy  26.01.12 00:23

Myslím, že Brigita se stane na Módním pekle pojem :-))

Tohle stojí za přečtení:

http://zena.centrum.cz/clanek.phtml?…

 
Elizabeth  26.01.12 00:40

Připadá mi, že paní Brigita si opravdu žije v jakémsi vlastním světě :-D
„Tím, že jsem se před pár lety přestěhovala do Olomouce, abych mohla rozšířit firmu, se mi naskytly nové možnosti. Postupně jsem se vypracovala na uznávanou návrhářku nejen regionální, ale i celorepubli­kovou.“ (rozhovor z deníku)

 
katango
1356 příspěvků 26.01.12 00:48

Celosvětovou, ba co dím, nejlepší v celém známém vesmíru!

 
Andrássy  26.01.12 00:28

Návrhářka Brigita z Olomouce oblékla dívky do neuvěřitelně ženských outfitů. Atmosféra v sále se rázem změnila, ženy vamp na sebe obrátily veškerou pozornost. Okolo předváděcího mola se vzduch naplnil sex appealem a rafinovanou svůdností. Nebylo divu, však tato kolekce Brigity si nesla název „Vampiresa“.
Svůj zasloužený prostor dostali i mladé návrhářky Vendula V & Lenka H z Hranic, které hrdě prezentovaly své svébytné pojetí módy pod názvem „Monmartre”. Jednalo se o skvělé, nadčasové a energické modely, ve kterých se vzhlédnou ženy s vlastním názorem na módu. Ženy, které mají svůj nepopiratelný vkus a styl.

(Zdroj: http://www.facebook.com/note.php?…)

 
katango
1356 příspěvků 26.01.12 00:48

Jo a chlapi, ruce na stůl!

 
Andrássy  26.01.12 00:57

Ježkovy voči :))

 
Mallena Corleone  26.01.12 10:11

Ženy wamp???? Bože, za co??!! Žena wamp je všechno jiné jenom ne lehká holka. A to ty její šaty z žen dělají. I když, některé jsou jako z filmů o salemských procesech nebo řádění španělské jezuitské inkvizice za Isabely Kastilské, když ty chudinky po dlouhém mučení skončily na hranici.

 
chris  26.01.12 00:30

tie červené sú čistý BORAT!

 
Dede  26.01.12 00:36

Na to jaký hnusy vyprodukovala ty tělovorůžové šaty jsou ale vážně krásne moc se mi líbí ale ostatní hnus! modní návrhářkou může být vážně každý když má šicí stroj a hnusnou látku !!

 
Markys  26.01.12 12:51

Omyl ! Má přece výběr těch nejkrásnějších látek na Moravě ! Ó Moravo, Moravo, Moravěnko zlatá !!!!!

 
Ala  26.01.12 00:37

Docela peklo.

 
Blue  26.01.12 00:57

To je HNÚÚÚÚS! Jak to někdo může šít a ještě to ukazovat na veřejnosti? A ty komentáře na konci jsou nejlepší! :D

 
RenaLange  26.01.12 00:59

90ti letá teta původem z Ol. mi povídá ( ptala jsem se jestli to jméno nezná ) : " Ona ta bláznivá baba je ze Šternberka?
Šak tam je blázinec......asi ju už všeci znali tak se přestěhovala, Olomouc je větší bude chvilku trvat než na ňu přindou :-)."

 
Mery  26.01.12 21:22

poučena předchozími zážitky, u čtení diskuze nepiji ani nejím. A ještě že tak, protože teď by nastal okamžik, kdy bych buď ohodila počítač, nebo se zadusila :-)

 
Thea  26.01.12 01:21

Haha, tahle pani me hrozne bavi i s celou svoji fejsbuuk pejdz, se vsim souhlasim a neprestavam se udivovat, co za nevkus tady na tom svete existuje :)

 
Mickiela  26.01.12 01:34
  • Přichází za vámi častěji zákaznice s již poměrně přesnou představou, anebo teprve společně vytváříte podobu jejího modelu?
    • Většinou vybereme barvu a materiál a zbytek nechávají na mně. Některé přichází i s přesnou představou, ale často po osobní konzultaci se odchází s úplně jiným výsledkem. Samozřejmě spokojené (zase smích).

No to jsme viděli…

 
Lizzy  26.01.12 02:35

Wau…
deset minut rozdýchávání
Podlé té fotky na webu se dá vlastně usoudit mnohé. Hodila by se spíš do proma nějaké dominy, než na stránky módní návrhářky…
Ale…
I ty šaty k tomu sedí. Pokus šokovat? Nevím… omotat se ve spodním prádle do záclony, připíchnout si na prsa nějakou zdechlou vránu, vypadalo by to dost podobně. A spíš než extravagantně bych si připadala zatraceně blbě.

 
Lizzie  26.01.12 06:23

Děs a hrůza, vůbec k tomu nemám slov.V sebeobraně jsem si vypíchla oči hned u třetí fotky.

 
Komentáře na FB  26.01.12 09:03

Článku tleskám, naprosto trefně napsané. Z čeho je mi ale blivno, jsou komentáře na FB na stránkách „paní návrhářky“.

 
jajj  26.01.12 15:31

To jo, kdyby „paní návrhářka“ byla co k čemu, tak se nad tím minimálně pozastaví a nenechá se balamutit a poplácávat hrdinsky po rameni svýma pochlebovačema. Nikdo z nás nepřijímá kritiku rád, ale existuje kritika a pak konstruktivní kritika. Nad první se může mávnou rukou, protože ne každému je všechno pochuti a většina lidí kecá i do toho, čemu nerozumí.

Ale pokud se člověk nenaučí přijímat konstruktivní kritiku, kdy vám člověk znalý oboru řekne co asi děláte špatně a vysvětlí vám svůj názor a pohled a co a proč se mu nelíbí, pak je to ta nejlepší cesta k dokonalosti.

 
K pláči  26.01.12 09:18

Ty šaty jsou tak ošklivé, že se mi chce plakat :-((((((((((((((((((((((( Proč nám to někdo dělá, jakoby nebylo na světě utrpení dost :-DD

 
Ver  26.01.12 20:25

„Nic v tomto světě není trvalé. Ani naše utrpení.“ (Charlie Chaplin)…a proto rychle vypnout ono to přejde :)

 
Sasha  26.01.12 09:24

toto je asi nieco podobne: http://www.blesk.cz/…na-miru.html

 
Sibyla  26.01.12 10:34

No, to je taky něco, byť ne tak infernální jako Brigita. Jen nevkusné a amatérské.

 
katango
1356 příspěvků 26.01.12 11:40

Komentáře Františky miluju.

 
RenaLange  26.01.12 11:53

Až mne mrazí protože ta dáma zprivatizovala zavedený salon s tradicí co přežil i bolševika, jen jsem měla dojem že to byl salon v němž za totáče působila Inna Arnautová která u ní první roky zůstala. Nu což, mohu se mýlit.
Pamatuju si začátky téhle dámy, byl počátek devadesátých let , převzala ty nejlepší střihače, šičky, původní klientelu na kterou se nabalovala nová - ( Versace přišel tuším jako první luxusní značka až v roce 93 a do Celetné..... tehdy se ještě moc nelítalo na nákupy, letenky byly drahé, málo lidí by schopných se v zahraničí domluvit a neznali značky ), to se to podnikalo v hadrách!
Je nechutné co z toho dokázala udělat, jak promarnila příležitost.....

 
XX  26.01.12 22:09

Jen drobná poznámka:
Honosný Versace v Celetné byl až druhý obchod této značky u nás a byl otevřen až nějakou dobu po prvním, mnohem skromnějším, U Prašné brány - ten otvírali v roce 1995 původní majitelé Lenka Vejvalková spolu s Ivo Ritigem (dnešním lobbistou).
Nebo tak nějak. Na váš příspěvek to nemá samozřejmě žádný vliv.;-)

 
Markys  26.01.12 13:00

Zlatá Františka ! Dovolila si zkritizovat i pražskou návrhářku celebrit ! Tady se ale asi nepohybujeme v cenové úrovni 5 tis. Kč !
Jinak jsou zde zprzněny hezčí látky a švadleny dělaly co mohly, aby „modely“ dobře vypracovaly.

 
Ou ou...  26.01.12 09:26

… tady se někomu šláplo na kuří očko. Nerozumím ale jedné věci. Pokud je paní Brigita skutečně taková mistrině, jak může připstit aby na jejích stránkách viselytakové modely, jejichž ucamranost a celkovou odfláknutost, pozná i úplný laik z deseti metrů?

 
Blue  26.01.12 09:45

Kéž by si paní „návrhářka“ přečetla tyhle komentáře a porovnala názory pěti jejích přátel se všemi lidmi tady…možná by jí pak svitlo, ale to se asi nestane.

 
marusa  26.01.12 09:49

Najmusmutnejsie na celom je to, ze tato pani z toho celkom slusne vyzije…a prw mnhych je toto luxus hlavne,ze za yo vela zaplatia, tak to musi byt dobre..:) bleee

 
Sibyla  26.01.12 10:39

Já myslím, že se v zakázkách netopí. Možná se jí občas podaří přesvědčit nějakého nejistého tuneláře, aby zasponzoroval. Zbohatlíci nejsou nevyčerpatelní, a i oni radši sáhnou po předražených značkách, než po předražených brigitách - těmi se nelze tak účinně chlubit.

 
Andrássy  26.01.12 11:31

No, když se nad tím člověk zamyslí…

Myslím, že je určitě více ženštin s totálně pokřiveným vkusem, které šijí, popř. by rády šily podobné „modely“. Ale Brigita je přírodní úkaz. Na svých webovkách vydává své nekvalitně zpracované - kurví - velké večerní za démonicky smyslnou a nositelnou extravaganci !s důrazem na perfektní zpracování oděvních materiálů!… Inu, nad tím lze stále ještě mávnout rukou, lidí co nadhonocují své schopnosti je plno… Ale co už je opravdu na pováženou, že celkem úspěšně cpe své modely na nejrůznější béčkové missí soutěže, na přehlídky do kulturáků, do regionálních novin. Rozum mi to nebere… Buď se to těm lidem líbí a v tom případě v tom vidím metaforu o tristním duševním stavu české společnosti:)) nebo má známé kamarády (sponzory soutěží) a kamarádky (redaktorky obecních novin). Či snad zafungovala její „filozofie značky“, kdy jsou její výtvory prezentovány jako umění?… znáte to úsloví: stokrát omýlaná lež se stane pravdou"…

 
baconeba  26.01.12 10:48

Nemám sílu číst všechny komentáře, možná to tady tedy už padlo, za což se případně omlouvám :
Zakázkovou výrobu salonu Brigita jsem důkladně projela už po článku o miss. Zábavné je na ní též to, že vypadá jako portfolio obyčejné švadlenky, kam si člověk donese svou látku, obrázek či představu a vydá rozkaz tohle mi ušijte, což švadlenka v rámci plnění principu služby do puntíku plní. Ani jí nenapadne korpuletní dámě namítnout, že ten tahavý úplet pro její kila nebude ten pravý, že bledule ve vyblité bude ještě smrtkovatější, že střih je k věku a postavě nelichotivý, že dezén látky byl moderní tak před 30 lety atd.
Zajímavé jsou též fotografie s odrazem v zrcadle - většina jich prozrazuje, že to co ještě vypadá celkem slušně z ánfasu, má závažné nedostatky vzadu, na boku.
Každý má právo na místečko na slunci a je fajn, že paní Brigita asi není závislá na finanční podpoře státu. Já jsem ale především ráda, že ve svém „portfoliu“ příbuzných, kamarádů a známých nemám nikoho, kdo by tahle strašlivá díla nosil, že svět je natolik velký, že nikoho takového ani nepotkávám.

 
notrends  26.01.12 10:57

výborný článek. Hlavně ten konec jak se staví Ada k diskuzi. Velmi profesionální. Peklo není žádná drbárna kde je někdo pomlouvá. Tleskám

 
Matka Pluku  26.01.12 11:17

Zlatá Donátová!

 
FoxInTheBox  26.01.12 13:31

A co Kaksová? :)))

 
Otrasné  26.01.12 11:27

Neviem, či som niekedy videla väčšiu znôšku vulgárnosti a ako píšeš Ada, lacinosti.
Tie šaty, zovšeobecňujem, občas sa našli aj „svetlejšie“ modely, sú 95% zle ušité, nepadnúce modelkám, z lacných a priesvitných materiálov, prekombinované, príliš odhaľujúce, len kusy látky naaranžované na modelkách.
 FUJ.

 
Rupa  26.01.12 11:37

No, ty modely jsou ubohé, o tom žádná. Pokud by byly produktem kroužku šití pro mládež školou povinnou, snad by se to zpracování i ta naivní představa o tom, co je sexy, dala omluvit…
Mě spíš překvapuje dlouho již tahle paní tvoří.Také to vypadá, že to skutečně někdo občas kupuje. To mě osobně děsí nejvíc.

 
miluju bublinky  26.01.12 11:43

moc dobrá recenze, neumětelství z Brigitiných modelů stříká na všechny strany, jediné šaty co mi přijdou ok jsou ty ze stříbrného brokátu, ale ty se mi zdají jako kdyby byly úplně odjinud, jinak je to ubohost od a až do zet, rozuměj od návrhu až po provedení, naprostý souhlas s Adou

jen nesouhlasím s tím, že šatky jsou vhodné pro k..vy. Nejsou! v takových šatečkách by si holky nevydělaly ani na slanou vodu

 
zdenka  26.01.12 12:03

Uff, takové šoky! Jdu zvracet..

 
Agrafína  26.01.12 12:40

Je dobře, že se lidi ozvou, když někdo vyprodokuje podobnou hrůzu a prodává jí. Ale obávám se, že donekonečna diskutovat o tom, jak je to hrozně hrozný nic nezmění. Pokud se chceme bránit nevkusu a nekvalitním věcem (a myslím teď i to, že v České republice je v obchodech s oblečením k dostání o dost horší zboží než ve stejných obchodech v jiných zemích), zbývá jen nekupovat si to. Neškodilo by, kdyby si každý předem promyslel, do čeho dává peníze, jestli je to kvalitní atd. a ne jít si koupit věc jen pro to, že to vypadá dobře na modelce, že to má Máňa, že to je naprosto originální a naopak to nemá vůbec nikdo, že se mi snaží reklama vnutit že to potřebuju, nebo že to nosí Miss (ne, opravdu si nemyslím, že české Miss a všemožné známé osobnosti jsou zárukou vkusu ). Kdyby to lidi nekupovali, tak to návrhářky jako je tato dáma mohou zabalit a jít se věnovat něčemu, co jim půjde.

 
Markys  26.01.12 13:16

Tento měsíc jsem řešila, v čem na ples. Výběr ubohý, ceny více než přemrštěné za šaty
ze 100% polyesteru. Takže chápu, že žena s průměrným platem je nadšená, když si může dovolit nechat si ušít šaty na míru od slavné návrhářky a ještě jí návrhářka odborně poradí !

 
Agrafína  26.01.12 13:43

Nojo, s těma cenama je leckdy problém, jsem studentka, takže to znám:) Jenže se obávám, že paní Brigita si za šaty nechá taky pořádně zaplatit. Dobrá švadlena je taky drahá. Holt to chce se pídit, poptat se po známých, dát na doporučení někoho osvědčeného a nevzít první věc, co člověk vidí. A že je to někdy pěkně otravný a zdlouhavý, když chce člověk koupit něco, co by vypadalo dobře a nestálo majlant…

 
Ann  26.01.12 14:12

Ano, poslední dodbou tak přemýšlím. Nakupuju hlavně v sekáčích a i v mých oblíbených obchodech převracím každé tričko. A co se mi stává úplně nejčastěji: neseženu svoji velikost. Vzhledem k tomu, že je dneska tolik obézních, některé obchody už prostě moji velikost (XS-34) nemají, z posledních třeba lindex. Ráda bych si občas koupila něco kvalitnějšího, ale v těch „lepších“ obchodech je všechno od 36 výše, což jsou pro mě sloní velikosti a mám to jako stan. Achjo.

 
FoxInTheBox  26.01.12 14:57

Za to nemůžou „obézní“, probůh. Ostatně na nás, obézní lidi s velikostí nad 42 tyhle obchody taky nic nemají. Je to o neochotě objednat víc velikostí, když by se tady u nás třeba neprodaly.

 
Jana12  26.01.12 18:30

Mám taky 34 a nakupuju dost často v Orsay a ve výprodeji M&S velikost 6 (teda jen svetříky apod., kalhoty jsou mi tam vždy velké).

 
Fler  26.01.12 22:42

Všude mají velikosti 36 až 40, občas ještě 42, ale větší velikosti, 44 nebo 46, se už zase špatně shánějí, mají je sice v CaA a HaM, ale často ve střizích, které se na tyto velikosti moc nehodí a o kvalitě se taky mluvit nedá. Výrobci (nebo nákupčí???) nás chtějí mermomocí unifikovat… proč?

 
RaisinBoy  26.01.12 13:02

Ano, u nás může být skutečně návrhářem každý. Problém vidím v tom, že se něco takového vydává za módu - většinou to s ní nemá co dělat ani po řemeslném, uměleckém nebo komerčním slova smyslu. Nejhorší je však ten fakt, že takovíto lidé nejspíš dobře prosperují a těch pár dobrých návrhářů, co tu máme, se jen tak tak drží nad vodou a nikdo je nechce nosit.

 
Velryba grónská  26.01.12 13:15

Hele, teď mě tak napadlo, že jsem vlastně taky módní návrhářka. Navrhla, střihla a ušila jsem za svůj život stovky kusů všeho možného. Bohužel jenom na jednu postavu. Mám ji tak v oku, že dneska vezmu látku a nůžky, a podle představy, kterou si často ani nemusím nakreslit, vyměřím pár důležitých bodů a jedu. …Ale skromnost stranou, vždyť i ti nejslavnější návrháři také šijí jenom na jednu postavu. Rozdíl je jen ve velikosti. Na předvádění šatů logicky větší lidi neberou, a dělat cokoli pro ně odmítají. Mezi námi děvčaty: Nedalo by se to náhodou taky nazvat neumětelstvím?

 
Fler  26.01.12 13:28

I já se tedy hlásím mezi módní návrhářky. Dřív jsem si navrhovala a šila všechno (a v pondělí byla v práci za hvězdu, mezi těmi socmodely, které byly v obchodech). Formální oděvy si dnes nechávám šít, protože nade mnou prodavačky v drahých buticích ohrnují nos, neboť jsem trošku žensky narostlá a nevyhovuji představě oblečený smeták, věci na běžné nošení si opět šiju sama, protože za ta léta to umím provést precizněji, než náctileté čínské šičky.

 
Velryba grónská  26.01.12 15:18

Měla jsem babičku švadlenu, která mě některé základní věci naučila. Šaty do tanečních mi šila ještě ona podle mého návrhu, v osmnácti jsem dostala k narozeninám od našich kufříkový šicí stroj LADA (ještě funguje) a bylo vymalováno. Dneska už mám jiný, který umí i nějaké jiné stehy než rovný a klikatý, ale není to o moc větší pokrok. Některé funkce zase měl ten starý stroj vyřešeny elegantněji. A co se týče prošití několika vrestev denimu, není nad babiččin šlapací. :-)

 
murphy  26.01.12 14:12

V pohode, ze jste to okomentovala, mne z toho taky bylo spatne.

Tem lidem to clovek stejne nevysvetli, ale mne se udelalo dobre, ze nekdo to vidi tak, jak ja.

Jestli to neni to nadseni z neobvyklych materialu. Vsichni chodi v dzinach a trickach. Kdyby se udelal kurz, kdy by se ucastnikum navezla spousta latek, ruznych barev, vzoru, potisku, lesklych, pruhlednych, krajek, kazdy by dostal jednu slecnu, na kterou by to prispendlil, nebo prilepil izolepou (na volanky kancelarskou sesivacku) a pak jeste svadlenu, ktera by to za nej sesila, tak by snad nektery z nich pochopil, ze se muze postavit vedle pani Brigity. Kdyby snad nevedel - dame fotku modelu - at udela neco podobneho. Ve vysledku bychom byli vsichni stejne napaditi navrhari. A vsichni, kteri ji obdivuji, by si meli uvedomit, ze venovat se tomuto 5-6 let, zvladli by to same taky.

Nektere modely jsem povazovala za dobre. Ne vsechno je spatne.

 
Sibyla  26.01.12 22:48

A víte, že jste to nejspíš trefila? Ada cosi podobného psala v článku o nevhodných svatebních šatech: holky, co nosí jen džíny, nejsou schopné v záplavě princeznovských oděvů volit s rozumem. A když k tomu přidáme nedostatek obecného vkusu, je to jasné.

 
Lenka  26.01.12 14:17

Ado, tak tomuhle já říkám výzva (mám na mysli komentář Broňka Přikryla, alias Broňa show)!

http://www.facebook.com/profile.php?…

Brigita Ročňáková
Já Té , která nemá jméno a píše pod přezdívkou opravdu za reklamu neplatím ! :) Takže koho to ještě nenudí, ať si přečte její nový, rádoby žurnalistický výplod …

http://modnipeklo.cz/…i-navrharka/

Jsem módní návrhářka
modnipeklo.cz
Nadpis neprozrazuje nějaké mé velké tajemství. Je to novinka: právě teď jsem se totiž rozhodla, že jsem módní návrhářka. Nemám na to žádnou kvalifikaci, nejsem nijak zvlášť zručná švadlena, nevystudovala jsem oděvku a nikdy jsem nic nenavrhla. Naštěstí to vůbec nevadí!

Broněk Přikryl: Super reklama, škoda že ta paní nechce psát i o mě rád jí udělám vystoupení grátis!

 
Klára V.  26.01.12 14:48

Tak jsem se dostala na Facebook slečny Brigity R. - a to je opravdové peklo. Nemůžu dostat spodní čelist zpátky k té horní… to si opravdu dělají srandu? Já teda mám tři dioptrie, ale vidím dobře!!!! Narozdíl od přátel slečny „návrhářky“, kteří jí smutným způsobem pochlebují!!! Líbí se mi věta: „musím říct, že všechno, co jsem od tebe viděla, se mi líbilo, máš krásné návrhy, a že jsou zrovna tyhle odvážnější, proč ne, ty holky si to můžou dovolit při své postavě a o to jde …“ Viděla? Proč to nekupují, když je to tak úžasné? :)

 
Klára V.  26.01.12 14:49
:D

Lada Rozehnal: A věř,že za pár let,dají lidé moc a moc peněz,aby jeden model od SALON BRIGITA mohli vlastnit.Povíme si to za nějakou dobu.

 
Mery  26.01.12 21:31

Já si nemůžu pomoct, ale mám pocit, že Láďa očekává za své pochlebování odměnu v „naturáliích“.

 
jajj  26.01.12 15:03

mám filozofickou otázku: když už tohle autorka nepovažuje za vrchol vulgárnosti a nevkusu, tak kam až sahají její hranice? Dokážete si představit ještě nevkusnější a vulgárnější šaty? Já teda už ne. Snad jen ty císařovy (nové šaty). Ale i ty byly jenom vulgární.

 
Chany  26.01.12 20:07

Já jo! Takový ty čupr spoďáry (co vypadají jako vložka) s vlečkou!! :-D

 
Lena  26.01.12 16:09

Opravdu hnusne saty, hnusne materialy a navrharka muze byt rada, ze ji nekdo poradil, aby se sebrala a zacala konecne poradne sit, kdyz uz to o ni tolik kamosu rozhlasuje.

 
Markys  26.01.12 16:10

Když jsem teď v rychlosti přelétla fotky na hlavní stránce Modního pekla a porovnala poslední příspěvky s těmi, které se řešily před 14 dny, tak musím zvolat : Ó jak jsme usedlé, ó jak byla Ada usedlá :)))
Ty pravé inspirace teprve přicházejí s nástupem
plesové sezony a větších společenských akcí ! Ulice je slabý odvar toho, co se nosí, když se chceme opravdu předvést ! To je teprve to vytrysknutí originality a kreativity !

 
Lara
208 příspěvků 26.01.12 16:12

Myslím, že pseudonávrháři leží v žaludku více lidem. A je dobře, že se konečně ozývají hlasy, že toto je děs.

http://www.blesk.cz/…na-miru.html

 
Andrea  26.01.12 16:21

Je to hrůza a nevkus!! A udivuje mě, kolika lidem se ty její příšerné modely líbí! Někdo tady psal, že mužům se to i na plesech může líbit - tak dobře, ať si nějaká odvážná slečna na ten ples přijde polonahá ale pořád existuje tolik šatů, které nevypadají jako kdyby je moje poloslepá babička šila po nocích z látek ze smeťáku.. Takže velkolepá módní návrhářka Brigita by se měla trochu zamyslet a pořádně si prohlédnout, co za hrůzu to prodává a představuje veřejnosti!!To samé platí pro její nadšence.

 
Nevěřím..  26.01.12 16:26

že si skutečně někdo může myslet, že je tohle krása..:-D Ti co jí píší na FB si z ní musí dělat srandu. Já sama souhlasím s tím, že je to paskvil a děs (a prolezla jsem poctivě všechny její kolekce). Byla by mi hanba přijít do společnosti jako princezna Koloběžka. Ta aspoň plnila úkol, takže musela přijít oblečená/neoble­čená.
Stokrát radši půjdu do Camaieu, H&M atd a budu nosit to co většina lidí okolo mě, ale slušně a vkusně zahalená, než vypadat jako prodejná žena.
Takže Ado určitě jen směle dál. Někteří návrháři si jistě rady vezmou k srdci (aspoň trošku) a některé dámy budou prostě stále trpět dojmem, že ony ví, jak se móda dělá..:)

 
Chany  26.01.12 19:58

Myslím, že se jí nesmějou, jen mají stejný „VKUS“…

 
svatební?  26.01.12 17:42

http://www.salonbrigita.com/…aty/1469.jpg …a tyhle svatební šaty?…Kdo by si to na sebe vzal?

 
Adivey  26.01.12 19:34

Nechápu, kdo by si na sebe vzal většinu toho.. I když halloweenský kostým z minula by v Americe měl své využití. Ale toto? Odstřižky, kterých je povětšinou málo a kde by to třeba mohlo stačit, je pro jistotu nařasíme. Taky nechápu.

 
Mallena Corleone  27.01.12 12:20

Evokuje mi to Erbena. Tu jeho baladu o mrtvé nevěstě :-)

 
El  26.01.12 17:52

http://www.youtube.com/watch?…

..supr pořad :) Amíci jsou sice přehnaně sebevědomí, ale také umí přijmout kritiku. A o to tady jde..8-)

 
svatební?  26.01.12 18:01

By mě zajímalo co by řekli na šaty naší Brigity xD

 
!!  26.01.12 18:51

Ado! Peklo jsem objevila nedávno a otevřelo mi očiska!! A jak!!! :) Jsem ráda za všechny články, odkazy, rady a tipy!!! A prosím, jen houšť!!! :) Je to potřeba. :)

Terez

 
Adivey  26.01.12 19:31

Vím, že můj příspěvek tu asi zapadne mezi hordou dalších, ale to nevadí. Aspoň paní „návrhářka“ Ročňáková uvidí, kolika lidem se její tvorba opravdu nelíbí a třeba jí něco dojde. Jen jsem chtěla upozornit na to, že mi šaty ala povislá prsa připomínají jedny, v nichž byla k vidění Keira Knightley ( http://media.2011.super.cz/…ry/15024.jpg?… ). Žeby navíc nedostatek vlastní invence? Ale to už je ve výsledku opravdu jedno.

 
Chany  26.01.12 19:56

Tak ta Keira má sice prsa á lá lentilky pod kobercem, ale aspoň pevná. Horší je pohled na madam, která si takové šaty obleče a přitom má prsa jak psí uši ( ne jak vlčák, jak jezevčík!!) :-)

 
N  26.01.12 22:17

Keira má prsa? To je pro mě nová informace.

 
666  26.01.12 22:27

N: :-)))))))))))))

 
Sibyla  26.01.12 22:41

No, má, aspoň po zásahu Photoshopu. V časopise Font, věnovaném počítačové grafice ukazovali photoshopovou práci na jednom jejím plakátu, aby měla aspoň trochu ženskou siluetu. Což píšu jen pro zajímavost, když na to přišlo.

 
anna  26.01.12 20:03

dokonaly clanek, dokonala stranka, dokonale komentare - fakt vtipne…
tohle je muj prvni prispevek do jakekoliv internetove diskuze tim chci teda vyjadrit jak moc se mi vase stranky libi

PS: v mlade fronte dnes Vam to moc sluselo

 
Francois  26.01.12 20:14

pani briketa pátrá na fb co že je to Módní peklo zač :)
 http://www.facebook.com/profile.php?…

Brigita Ročňáková
Jen tak, pro zajímavost… Registrace web. domény " modnipeklo.cz " . Takže zase nějaký ten zajíček, který se schovává za spol. s.r.o. :)

ID: GR-JANZAJIC-ED373
Jméno: Jan Zajíc
Název firmy: Webdio, s.r.o.
Ulice: U Půjčovny 952/2
Město: Praha
PSČ: 11000
Stát: CZ
Telefon: +420.603911792
Fax:
Email: jan.zajic@webdio.cz

 
Andrássy  26.01.12 20:53

Konečně! Pravá identita Ady vyšla najevo! Mladá Brňanka se jmenuje Jan Zajíc!

 
Evka  26.01.12 21:24

a píše taky, že kolekci prodala během tří dnů místo šesti měsíců, buď je to výkřik zoufalství a nebo je to s námi ještě horší než jsem si myslela…

 
Andrássy  26.01.12 21:28

Pro všechny koho zajímá, jak Ada/Honza Zajíc vypadá, házím sem odkaz:

http://www.webdio.cz/…ama/emimino/

:))
 
Elizabeth  26.01.12 22:48

udělala by mnohem líp, kdyby si radši pár článků tady přečetla :-)

 
Ada Pekelná
971 příspěvků 27.01.12 13:33

Představuju si, jak Brigita Honzovi zavolá a začne mu spílat, že jí anonymně a v přestrojení za nějakou Adu pomlouvá šaty. To by bylo super.

 
Andy  26.01.12 20:18

Trochu mě na Pekle mrzí, že se tady zapomíná, že svět je různorodý, každému se líbí něco jiného, někdo rozumí módě víc, někdo méně a to je na tom skvělé, ta různorodost!

 
Jana  26.01.12 21:35

Jenže on je rozdíl mezi různorodostí a (ne)vkusem.

 
Velryba grónská  27.01.12 13:20

Ono s tím vkusem-nevkusem je to těžké. Já bych to tak nezdůrazňovala, protože vkus je skutečně dost relativní záležitost, a co sluší jenomu, nemusí slušet druhému a naopak. Mně ale připadá důležité, aby šaty vzhledu člověka neubližovaly. A to se u mnoha těchto modelů děje. Věřím, že některé vypadají docela zajímavě a nadějně na věšáku, ale nesmí se do nich nikdo obléct. Tenhle efekt znám, taky jsem si pár takových nenositelných kreací omylem ušila …a vyhodila. Od té doby šaty pokorně přizpůsobuji postavě a ne naopak, i když sortiment návrhářských „vymyšleností“ jsem si tím podstatně zúžila.

 
miňo  27.01.12 12:53

Neřekla bych, že se na to na Pekle zapomíná. Pokud vím, uveřejňují se všechny názory, každý má možnost se vyjádřit, klidně i pohádat. A že se ve většině případů diskutující shodují s Adou? Je na tom něco divného, když téměř každý např. modely výše uvedené „návrhářky“ považuje za děs a hrůzu…?