Mladí + móda 2.

16.01.12 | autor Ada

*

Jelikož minulý díl článku o oblékání pro náctileté měl úspěch, pustila jsem se rovnou do dalšího dílu. A na úvod zase něco z historie, co vy na to? Třeba o legínách. Toto hříšné, nohy obepínající oblečení jsem kupodivu našla v Ženě a módě z března 1984. Akorát že tehdy se tomu říkalo spíš kamaše.

"Móda je zrcadlem společnosti, stálo v záhlaví písemné části diplomové práce akad. mal. Darii Vitvarové. Motto signalizuje, že mladá výtvarnice považuje módní tvorbu za neoddělitelnou část kulturní úrovně národa, cítí ji jako jeden z projevů krásy i radosti a chce se na ní v tomto smyslu podílet, chce vytvářet oděv pro současnou aktivní ženu." (citace z doprovodného textu k modelům)

Daria Vitvarová navrhla řadu pletených kousků, které se daly různě skládat k sobě. Na kamaše ještě návleky, aby netáhlo na nožky, na hlavu tehdy prudce módní čelenku a mohlo se jít. Jestli šly modely skutečně do výroby nebo ne, to už se asi nedozvíme. Dnes by si návrhářka mohla nechat udělat malou sérii a nabídnout ji do butiků či online, tehdy muselo bohužel všechno projít přes centrální plánování a ředitele státních podniků. Soukromé podnikání neexistovalo. I domácí švadlenky musely složitě získávat povolení národního výboru (tak se tehdy říkalo městským a obecním úřadům), že smějí někomu za úplatu něco ušít.

A móda jako neoddělitelná součást kulturní úrovně národa? Ha ha! Dneska by to paní návrhářce vysvětlili tak, že by zahanbeně utekla brečet do kouta!

Posledně jsme probrali džíny, takže pojedeme dál. Ale nejdřív...

Kde na to brát?

Být nezletilým studentem je na dvě věci. Rodiče šetří, kapesné je mizerné, na brigádu vás do osmnácti prakticky nikde nevezmou - a upřímně řečeno, v -nácti toho člověk svému zaměstnavateli většinou nemá moc co nabídnout. Kdo je v osmnácti (nebo dřív) vyučený nebo má za sebou odbornou střední školu a jde do práce, dostane plat sotva na vyžití a taky si moc vyskakovat nemůže. Na nějaké velké utrácení za módu prostě nejsou peníze. Jak na to?

1) Vybírejte opatrně. Často vídám ve slevách holky a ženy, jak stojí ve frontě u pokladny s náručí plnou velmi nesourodých kousků a doufám, že to nakoupily pro víc lidí. Nenechte se zaslepit nízkými cenami a přemýšlejte: hodí se mi to do šatníku? Mám co k tomu? Nechci to jen proto, že se mi to líbilo na modelce na plakátě? Doma nákup ještě pořádně vyzkoušejte, a když zjistíte, že to byl omyl, dojděte ho vrátit nebo vyměnit.

2) Využívejte slevy, outlety a sekáče. Pro sekáče platí totéž jako v bodu 1 - ačkoli je to levné, neznamená to, že musíte nadšeně skoupit všechno, co vás trochu zaujme. Trpělivost a rozum, toť podmínky sekáčového úspěchu. V internetových outletech hlavně koukejte, jestli je to vážně outlet a někdo vás jen netahá za nohu, viz Protivná blondýna a její rozbory obchodu Bigbrands.

Pozn. pro některé kluky: nenechávejte to na mamince. Dost, že vám vaří, pere trenky a sbírá ponožky po pokoji, nemusí vám snad ještě nakupovat. Kdo sedí na zadku a čeká, co mu někdo koupí, ten si vlastní styl v životě nevytvoří.

3) Hledejte zdroje levných doplňků. Nemáte peníze, ale máte tolik volného času, že se o tom běžným pracujícím jen sní. Kde mají levné čelenky do vlasů, hezké přívěšky, které nepolezou do peněz, barevné tkaničky, šály? Která prodejkyně na Fleru má pěknou bižuterii za pár korun? Objednejte si dohromady s kamarádkami a složte se na poštovné.

4) Exploatujte babičky a tetičky. Kdo umí plést, háčkovat nebo šít a má čas, protože už je třeba v důchodu, může vám vyrobit kulicha v nedostatkové barvě nebo ustřihnout staré kalhoty na sexy kraťasy. K narozeninám vydyndejte něco, na co sami neušetříte.

5) Naučte se vyrábět. Plést se za pár dní naučí i cvičená opice a budete moct přestat zoufale shánět limetkově zelenou čepici, kterou nikde nemají, neboť není in, a prostě si ji upletete (nabídka přízí je vždycky širší než nabídka hotových věcí v obchodech). Šála, jednoduchá pletená sukně, háčkovaná kytička na čepici, bižuterie, brož ze zbytků kůže, plátěná taška, doplněk z plsti, ozdoba na čelenku do vlasů, všechno se dá vyrobit. Jestli máte pocit, že by vás to degradovalo před hloupými spolužáky, pro které jsou ruční práce známkou sockovatosti, tak jim to holt prostě neříkejte.

6) Naučte se upravovat. V sekáčových výprodejích koupíte bílé nebo krémové džíny či jiné kalhoty za pár korun a pytlík barvy stojí asi dvacku. Na boty se dá malovat barvami, které koupíte v hobby potřebách. Kožené boty je možné obarvit lihovými mořidly na kůži, v nouzi lihovými mořidly na dřevo. Na lodičky můžete přidělat kytku ze zbytků kůže, na kabelku ozdobný řemínek. Na jednobarevné tričko se dá něco namalovat, našít nebo natisknout. Na obyčejný slamák nebo papírák, který se koupí třeba v Tescu za stovku, můžete běžnými akrylovými barvičkami z papírnictví namalovat barevné pruhy, nebo na něj našijte stuhu.

Nedžínové kalhoty

V létě je to celkem jednoduché: tenčí bavlněné kalhoty nebo lněné pláťáky, které mohou být střižené jako džíny, chinos nebo jednoduché ležérní kalhoty, jsou dobrá volba pro holky i pro kluky. Ale co v zimě?

Teplé tvídové vlněné kalhoty sice hřejou, ale stylově se dostáváme už někam jinam. Na vysoké by to prošlo, na střední asi těžko.

Z nabídky jaeger.co.uk

Jiná možnost je shodit "tesilky" vytahaným svetrem, zcela neelegantními botami a hipsterskými brýlemi. Jako doplněk doporučuji ruce v kapsách a výraz "cojekomudotohocojánosím", který je v tomto případě skutečně na místě.

(Polyvore)

Teplejší než džíny jsou kalhoty z látek sice také bavlněných, ale silnějších a s vlasem: manšestrové, kordové, dyftýnové. Kord vypadá jako manšestr s tenčími proužky, dyftýn je počesaná látka, která připomíná krátkosrstý samet nebo manšestr bez proužků. Nevýhodou těchto kalhot je, že se časem odřou a různě prosedí, a pokud koupíte nějaké tenké, z mizerného materiálu, brzo se vytahají. Výhoda pro ty, kteří umějí šít: manšestr není drahý a je k dostání ve spoustě barev.

Manšestráky nemusejí být jen divné hnědé kalhoty pro lesany. Ty si ani nekupujte, leda byste toužili nosit batikované tričko a trekové sandály. Manšestrové kalhoty se dneska dělají rovné i přiléhavé jako skinny jeans a v různých barvách. Pro kluky spíš v takových krotších: písková nebo šedozelená, černá, šedá, hnědá - ale i s tím se dá něco vymyslet.

(Polyvore)

V zimě můžete nosit i kraťasy, stačí pod ně dát silnější punčocháče jako pod sukni. Čímž se dostáváme k další kapitole.

Sukně

Milovnice sukní vám potvrdí, že vám v nich může být i tepleji než v kalhotách. Když mrzne, stehna obalená denimem a vystavená kvůli krátké bundě vší nepohodě začnou už po kratší procházce pěkně zábst. Silné punčocháče, sukně lehce pod kolena a případně delší kabát udrží všechno v teple.

Nošení sukní  je velkou příležitostí k barevném vyblbnutí bez zruinování rozpočtu, a to právě díky punčocháčům. Ty se koupí snad ve všech představitelných barvách a nebývají drahé. A mají je všude. V řetězcích, v levných krámech jako je Takko a Kik, v galanteriích, obuvích, speciálních obchodech, na eBay...

Na fotce jsou jednoduché kombinace, jejichž základem je pořád stejná černá sukně a hypoteticky dejme tomu stejný černý kabát. První je  kombinace studených a teplých barev (šála, která bude koukat ze zapnutého kabátu, případně čepice, by měly být také ve studených barvách); další je kombinace černé a šedé + jen jedné barvy, v tomto případě tyrkysové. Na krku může být třeba vločka, podobná motivu na svetru. Další doplňky? Šedé, tyrkysové nebo třeba barevné. Puntíkovaný svetr s červenou mašličkou doplňují červené punčocháče, tentýž svetr bez mašličky žlutozelené. K tomu přívěšek ve smaragdově zelené barvě a žlutozelený šátek, který sundáte s kabátem; nebo místo přívěšku na svetr připíchněte zeleného páva. Nebo co vás napadne.

(Polyvore a tak různě; obrázek je klikací)

Ke vzorovaným sukním se kombinuje dobře: prostě použijte barvy, které jsou na sukni. Pokročilí doplní i jinou barvu, která bude sedět.

Šedobéžová sukně má vzor, v němž je černá, oranžová, růžová a tmavěmodrá (jeden proužeček) barva. Můžeme zvolit kombinaci s černými punčocháčemi a černým tričkem, nebo se odvázat a zkombinovat růžovou a oranžovou, což je takový kontroverzní párek, který podle někoho jde dohromady a podle někoho zase ani omylem. Podle mě je to dohromady s černou perfektní colorblocking. (Sukně je Missoni, takže na cenu se ani neptejte, kupte si nějakou obyčejnou a pošijte ji stužkami a hádky.)

(Polyvore)

Áčkové sukně, zvlášť s květinovým potiskem, jsou hodně dívčí a vyžadují příslušné doplňky a taky chování, držení těla a chůzi. Kdo má pocit, že je mu omezována osobní svoboda, když musí stát rovně a chodit jako žena a ne jako námořník, pro toho sukně moc nebudou. Stejně tak se k následujícím kombinacím nehodí batoh nebo kecky. Úroveň divokosti barevného ladění volíme podle naturelu a odvahy.

(Polyvore)

Květiny, ornamenty, proužky, puntíky, geometrické vzory, výběr bývá u sukní docela široký. Jednoduchá áčková sukně je také poměrně snadná na ušití (silnějším postavám bych ale áčko nedoporučovala, spíš pouzdrové sukně, které se směrem ke kolenům trochu zužují).

Kombinace s puntíkovanou sukní a svetříkem (límeček je ocvočkovaný, ale budeme předstírat, že jsou to taky puntíčky) je už poměrně elegantní a na gympl se moc nehodí. Je to ale možnost, jak se obléct, když po vás tu eleganci někdo chce. Jinak můžete puntíkovanou sukni doplnit něčím méně upjatým a normálně ji nosit.

(Polyvore)

Když jsme u té elegance - měla by náctiletá mládež mít taky nějaké vyloženě elegantní oblečení? Podle mě určitě ano, protože občas je to potřeba (ples nebo jiná slavnost, pohřeb, maturita, přijímačky na VŠ, pracovní pohovor), a když v šatníku nic nemáte, dopadá to potom všelijak: minisukně diskotékové délky, narychlo sehnaná krabicovitá blůzička a maminčiny umělohmotné černé pantofle s deseticentimetrovou špicí. U kluků oblekové kalhoty a běžecké tenisky... Nemá zřejmě smysl kupovat malé černé nebo celý pánský oblek, ale holky by měly mít jedny umírněné tmavé kalhoty nebo sukni v délce po kolena, černé klasické lodičky (kupte nějaké kvalitní hned, jak vám přestane růst noha, a máte vystaráno na dlouho) a nějaký top nebo halenku - většinu z toho využijete v jiných kombinacích i v běžném provozu. Pro kluky aspoň jedny slušné boty a jedny "tesilky" s košilí, nebo rovnou nějaký levnější oblek, pokud ho využijete, např. na zkoušky na VŠ. Ve slevách se dají koupit obleky z horších materiálů třeba za 2500.

Sukně a jiné styly

Dá se sukně nosit se sportovním nebo street stylem? Jistě, do holčičích mašliček vás nikdo nenutí. Občas potkávám na ulici děvčata v pestrých snowboarďáckých bundách, které přímo vybízejí k tomu, aby si člověk pohrál s barvami. Ke sportovnímu stylu se hodí krátké úpletové sukně (můžou nosit i silnější holky, ale v tom případě raději přiléhavé, ne volné nebo nabrané), návleky na nohy, šněrovací boty, sněhuly/uggy, crossbody tašky, školní a městské batohy (Dakine, Chiemsee, Husky a další), na hlavu kulich nebo chlupaté klapky na uši. Jenom malé varování: v určitém věku je potřeba s tímhle stylem přestat, už na vejšce v něm člověk vypadá trošku směšně. Na druhou stranu ho můžou nosit i základkou povinné děti.

(Polyvore, bunda Nugget)

Styl "rockerka" se dá naopak nosit až do smrti. Ukecat rodiče na drahé martensky bude složitější, ale vyplatí se to, jsou to nezničitelné boty vhodné se správnými ponožkami do každého počasí. Křivák koupíme v bazaru nebo podědíme, aspoň bude mít tu správnou patinu.

(Polyvore)

Vyměněním křiváku za sametový blejzr, trička za romantickou halenku a martensek za kotníčkové boty na podpatku získáme dospělou chic eleganci, vhodnou třeba do divadla. Totéž s manšestrovým sakem a kabelkou přes tělo (halenku možno vyměnit za nějaké pěkné dívčí tričko) = studentská romantika.

(Polyvore)

A už je to zase nějaké dlouhé, takže... pokračování příště. Ještě nám zbývají doplňky, zavazadla a něco pro kluky, protože dnešní sukňový díl si moc neužili.

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 08:41

To je tak pozitivní čtení, jak to pěkně hraje barvama:-)
Myslím, že spoustě lidí to fakt bodne.
Prosím, odkud jsou ty punčochy na fotce s křivákem? Takové bych chtěla už moc dlouho. Na Polyvore jsem je nenašla, nebo jsem po ránu ještě slepá, dík:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 11:55

Přidávám se jako zájemce o zodpovězení dotazu. Punčochy mě fakt zaujaly. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.2.12 13:58

Tady mají i tartanové vzory, ale mě zaujala ta barevná škála punčocháčů - v podstatě by si tam mohl člověk vybrat tak, aby to opravdu sedělo k tomu, co má v úmyslu kombinovat…
http://www.mytights.com/…-tights.html?…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 13:47

jedy takové mám doma, od polské značky Gatta, model Carrie Ann, vzor nebo barva se údajně jmenují diane red

Ada Pekelná
973 příspěvků 16.1.12 14:43

Punčochy jsem vyrobila v grafickém programu, protože jsem na Polyvoru nenašla ty pravé v čelním pohledu :) Hledejte „tartan tights“.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 15:46

Pak to má člověk najít, když to neexistuje. :-)) Díky za tip! :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 19:33

Jo tak takhle jsem se zamilovala do punčoch s klaviaturou. Vyšťourala jsem je v jednom obchodě kdesi v Asii, budou v prodeji v dubnu, a nejsou tak krásné a už vůbec nejsou k podvazkovému pásu :( 


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 19:54

ty puncochy s klaviaturou jsou nakreslene, rekla bych


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.12 00:19

ja jsem si ted, v prodejne puncoch na v Praze na Karlove nam., koupila jedovate zelene a ruzove, zarive modre, zlute a oranzove … meli tam vzornik odstinu a bylo jich tam 20 (nepocitala jsem to) … jedny staly 99kč


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.12 23:29

Dneska jsem viděla množství barevných punčoch snad ve všech barvách v Tescu a v akci cenové rozmezí mezi 50 - 100 Kč. PS: tu puntíkatou sukni chci a určitě ji nebudu nosit jen do divadla :).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.12 12:39

Kdysi jsem takové podobné měla, černo-červeno-krémové káro, koupila jsem je tenkrát myslím na Brandlově ulici v Brně (zastávka trolejbusů Česká), je tam malý krámek s punčochovým zbožím a mají tam pěkné věcičky a prodává tam velmi milá a ochotná paní, která s vámi bez jediného křivého pohledu prorabuje celý obchůdek. Loni k Vánocům jsem tam sestřičce koupila pěkné černo-červené s puntíkama. A pokud vím, tak celkem pěkné vzorované a barevné punčochy mají v Brně i ve Fuseklárně na Maliňáku.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.1.12 01:01

Obchod na Brandlově má i e-shop http://www.e-puncochace.cz/, já tam nakupuji moc ráda, mám odtamtud jedny kárované punčocháče a jsou téměř nezničitelný. A prodavačka je opravdu moc fajn.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 08:51

šikovný článoček :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.2.12 14:06

Tu první fotku s šedými svetry si pamatuju z doby, kdy byla prvně otištěná. Tehdy mi bylo kolem 20ti a nějaký takový svetr jsem sháněla jak blázen - ovšem MARNĚ!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 09:03

Moc hezké :) Nejvíc mě zaujal oranžovo růžový colorblocking. To je ten správný odvaz ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 09:10

kdyby se tímto řídila alespoň část slečen… A když by ty slečny ve správnou dobu „přesedlaly“ na něco, co více koresponduje s věkem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 20:21

Myslím, že to není tak zlé. Tedy alespoň v mém okolí znám dost holek, co se obléká v duchu tohoto článku…sama jsem milovnicí sukní, ale hlavně punčocháčů :) a to jsem právě na zmíněném gymplu- třetí ročník :o))

MP Barbucha
3716 příspěvků 16.1.12 23:32

Přesně tak milá Ále, koukám kolem sebe a vidím spoustu moc pěkně oblečených dívek. Rozhodně jste na tom lépe, než jsme byly my před 10ti lety…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.12 16:21

Přesně tak, taky sem na gymplu ve třetáku a sukně (nosím jen minisukně, nejdelší sukni mám tak po kolena) a punčocháče nebo podkolenky zbožňuju. :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 09:11

Ty to s těma dětma umíš, Ado :-).
PS: slova krotší a zábst mě zahřála u srdce :-).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 11:52

co mě naopak nezahřálo je slovo „jestly“ :D

Ada Pekelná
973 příspěvků 16.1.12 13:28

A proto je dobré mít korektora, protože člověk prostě něco přehlídne…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 09:13

Super!! :)) Víc lidí by si mělo uvědomit,že v punčochách je větší teplo než v džínách.A když jooo tuhne,tak si vezmu pod ně ještě samodržky nebo tělový silonky silnější a můžu se jen smát pipinám v džínách :))

MP Pafka
185 příspěvků 16.1.12 09:20

Je to tak. A to se punčochy vyrábí i hodně teplé, takže do každé zimy se nějaké najdou. Džíny se do mrazu moc nehodí. Jedině další vrstvu pod ně, a to už je nepohodlné. Ale lidem v džínách se nesměju - každý má možnost volby.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 10:01

Já jsem se k tomuhle závěru tak nějak taky snažila sama sebe přimět, ale síla mysli na mě nefunguje. Jak klesnou teploty tak pod pět stupňů, tak v sukni prostě mrznu. A přitom bych ji nosila ráda. :( Mám punčocháče z Calzedonie s kašmírem, nic teplejšího asi neseženu, ale stejně je v nich prostě kosa, hlavně od kolen dolů. Když si vezmu normální kalhoty a bavlněné podkolenky, je to nebe a dudy. Akorát mě celá zima v kalhotech nebaví.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 10:21

A zkoušela jsi v Calzdenoii punčochy s mikrovláknem? S případným návlekem ke kolenům (nebo vysokými botami s kožíškem) a teplou sukní by to mělo jít, teda pokud nebude zrovna -20, já už takhle chodím třetí zimu a nemůžu si to vynachválit… jen ty udivené dotazy „tobě v to tom není, zima, v sukni…?“ No… není :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 11:09

Alysso, a nosíš kozačky? Já mám nejradši sukni ke kolenům nebo lehce pod a k tomu kozačky. Zima nemá šanci

A.C.
153 příspěvků 16.1.12 12:08

Punčocháče 200DEN, vevnitř s plyšem jsi zkoušela? Ty fungují velmi dobře.

A.C.
153 příspěvků 16.1.12 12:59

Proč hned mínus? Tyhle punčocháče existují, mám je a nosím je, funguje to. Stačí hledat…
třeba tady:
http://www.modny.cz/…Micro-Plush/

http://www.modny.cz/…N-POLAR-800/


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 13:05

Vrstvit! A teplé boty, ideálně o velikost větší s teplýma ponožkama.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 13:30

Chce to teplé boty po kolena s kožíškem a teplou bundu/kabát pod zadek, nejlépe taky ke kolenům. Zateplené leginy jsou samozřejmostí (nosím je i pod kalhoty, jinak mi mrzne zadek i v bundě pod kolena). V případě velké zimy je možno přidat vrstvu a vzít pod sukni ještě nějaké úpletové kraťásky, aby pozadí bylo opravdu v teploučku. Myslím, že sukně je na zimu lepší než se brodit sněhem v nacucaných nohavicích.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 16:01

Také rada nosím punčocháče. Nedávno jsem koupila punčocháče z mikrovlákna 60 den a vevnitř s plyšem tady:

http://www.kalhotkypodprsenky.cz/index.php?…

http://www.kalhotkypodprsenky.cz/index.php?…

A dokonce byly dost levné :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 17:48

Andreo, ty plyšové barevné, krása :) A cena taky dobrá. Asi se rozhlédnu po netu.
Ty plyšové punčocháče ve 200DEN jsou silnější, než mé sportovní elasťáky, vypadají, že vydrží věčně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 17:58

Já jsem už tak 3 zimy v kalhotech nevyšla a teď jsem si navíc ještě pořídila teploučké kozačky po kolena a je to bájo. Nejenže mi není zima, ale navíc to i vypadá mnohem lépe než namáchané nohavice :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 18:25

Na tlustší barevný punčocháče natáhnu nadkolenky nebo návleky. Ty kašmírové mám taky, ale jsou v nich hrozně velké dírky. To snad ani není myšlené na nošení na holé nohy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 21:49

ANDREA: Páni, díky za ten odkaz! Já naivně myslela, že nic víc než 60den neexistuje. :) Asi zkusím něco odtud objednat, nějaké ty 140 den - 60% bavlna, 20% vlna plus nějaký ten elastan musí zahřát i zimomřivku jako jsem já. :) Díky!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 21:59

Mám vyzkoušené punčocháče od polské firmy Gatta, nebo italské Veneziana, obrovský výběr až do 200 DEN a je v nich krásně teplo. U nás v obchodě mají i zmiňované kostkované punčocháče.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 13:21

a nebo dvoje punchochace :) jedny se v praci vyslecou

katango
1356 příspěvků 16.1.12 14:30

Dřív jsem ve velkých mrazech nosívala vlněnou sukni, punčocháče a na ně pletené teplé legíny, tenkrát se jim arci říkalo kamaše, které jsem si po příchodu do práce sundala.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 18:41

Tak dík :-( Např. já možnost volby nemám. Tlustá lýtka a kolena mě prostě donutily chodit celý dosavadní život v džínách. Kdybych na své špalky navlíkla punčochy, to by asi všichni kolemjdoucí padli :-(

MP Pafka
185 příspěvků 16.1.12 19:22

A co zkusit nějakou delší sukni a tmavé punčochy? Džíny taky ujdou, ale byla by to změna …


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 20:44

Pokud zůstanu u kalhot, jsem nudná a neženská. Když vyjdu v sukni, dozvím se, že na ně nemám nohy. Takže jde vlastně jen o to vybrat si, odkud to schytám. Takže jsou dny, kdy bych radši nešla ven vůbec.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 22:01

Určitě by nepadli! Já si myslela to samé, ale co jsem sehnala konečně padnoucí kozačky na silná lýtka, už bych na sebe v zimě džíny nevzala ani omylem! Dá se najít spousta punčocháčů v tmavých barvách, nebo se svislými proužky a uvidíš, že budeš vypadat štíhleji než v kalhotech!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 22:05

Já nevím, nikdy jsem na sobě sukni neměla. Ani jako malé mi ji mamka nedávala, asi se za mé nohy styděla i ona. Neumím v tom chodit. Ale ty sukně vám všem, co je nosíte, fakt závidím.

MP Barbucha
3716 příspěvků 16.1.12 23:38

Saryvary: cítím s Tebou, mě taky moje maminka na gymplu vyrobila pěkné komplexy z mé tloušťky. Měřila jsem 170 a vážila 58kg… Teď mám o 10 kg víc a jsem se sebou naprosto spokojená:-) Ale trvalo to (je mi třicet) Nenech se rozkolísat, maminky nám někdy umí zatopit, věřím, že na tom s nohama nejsi zdaleka tak zle, jak si teď myslíš

MP Pafka
185 příspěvků 17.1.12 09:23

Ještě mě napadla nějaká pěkná dlouhá sukně. To by taky nemuselo vypadat špatně. Stejně si myslím, že sukně ke kolenům/pod kolena a třeba černé punčochy by šly. A v kalhotách žádná žena nevypadá automaticky nudná a neženská - záleží na tom, s čím to zkombinuje. Dámy, více si věřte!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.1.12 11:30

Také Vám všem ty sukně docela závidím, jsem ten samý případ jako Saryvary, kratší nohy ( těm pomohou podpadky) a silná lýtka. A po vyšších kozačkách se mohu jen dívat, zatím jsem padnoucí fakt neobjevila.Hermínko poradíš kde ?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 20:59

Já s dovolením nalepím dotaz k vám…
Trochu mě v e-shopech mate, jak vybrat velikost punčoch. Obvykle vybírám v kamenných obchodech podle výšky, tady ale je rozpětí jen S-XL. Máte někdo zkušenost, na jak velkou babu takové XL ještě sedí? Mám problém sehnat padnoucí velikost, když měřím 172 a mám vel. asi 46. Buď jsou mi dost široké, ale natáhnu je sotva do půli stehen, nebo je natáhnu na výšku, ale stehna se do nich nevlezou. Takže kde sehnat fakt velký punčochy?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 23:26

ze zkusenosti bych rekla, ze se to proste musi vyzkouset a pak se drzet te znacky, ktera sedi… V zime jsem videla puncochace vetsich velikosti od Esprit, bylo to na nich vyslovne uvedeno, ze jsou sirsi, nez ty normalni velikosti. To stejne u nejake znacky (myslim, ze je to jejich domaci znacka, ale jmeno jsem zapomela) v nemeckem obchodnim dome Galeria Kaufhof, coz Vam ale asi nepomuze. Patrala bych na internetu, mozna v britskych e-shopech, dobre rady se daji najit na www.tallwomen.org


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 23:50

Solidní prodejci mají na krabičce napsáno, jaký poměr výšky a šířky znamená která velikost. Ale zdaleka to není na všech. Někdy mají převodní tabulku prodavačky, ale to se týká jenom menších galanterek, v obchoďáku bych to nehledala.

Takže to chce spíš vyzkoušet a už nepustit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.12 12:36

U mne se osvědčily XL z C&A (vel. 46 při 184cm).
Viděla jsem tam i XXL. Ted tam měli 50% slevu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.12 12:40

Díky všem, jdu hledat :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.1.12 23:45

Tady jsou punčocháče které skutečně sedí i ve velikosti XL:
http://www.kalhotkypodprsenky.cz/index.php?…

a doporučovala bychom značku Marilyn. Mám to vyzkoušené.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.1.12 15:54

A já se s dovolením budu smát pipině v sukni… Protože jak vidno, ani sebelepší šatník z vás inteligenta neudělá.

P.S.: Jo, jsem potrefená husa - džínařka. :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.1.12 22:35

ja radostne kombinuju klidne i nekolikery barevne puncochy - daji se tak vytvaret vyborne odstiny barev i vzory - treba oranzove pod hnedo/telovo karovane, nebo tluste cerne pod tenke jasne cervene

a jako bonus mi proste neni zima (a to prosim uz treti zimu od te doby, co jsem v zime prestala nosit kalhoty). JUPI! :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 09:13

K tomu niet čo povedať iba ÁÁÁÁCH,…úplne nadšenie!!!
Veľmi pekne ďakujem Ado za časť o sukniach. Mám pocit, že veľa mladých slečien sa ich bojí nosiť a veľmi ani nevedia ako. Pre mňa tiež veľmi užitočné a inšpirujúce rady. Dala by som to ako povinné čítanie od nejakého magazínu pre -násť!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 09:14

Potesila me rada, aby se nactileti naucili sit nebo plest. Takto jsem za svych studentskych let resila tristni nedostatek financi. Je fakt, ze to nebranilo nekterym spoluzakum oznacovat me za socku, presto mi to doda(va)lo sebevedomi v tom smeru, ze si prece nejak poradim a nemusim dyndat u rodicu, aby mi neco koupili (no, ja bych ani nic nevydyndala).
V teto souvislosti bych ale upozornila, ze na beznem „domacim“ stroji neni uplne snadne usit manchestrove kalhoty (kalhoty z cordu). Zduraznuju, ze jsme nemeli zadnou plecku :-), byla to poctiva Husquarna, ale i tak - jakmile dojde na prositi vetsi vrstvy latky, je problem. Takze jsem u tech manchestraku musela casto improvizovat v oblasti pasu, rozloucit se napr. s poutky na pasek, atp.
Obdobny problem je s sitim upletu - na klasickem, tedy nikoli-overlockovem stroji se uplet sije blbe a nikdy nedocilite vlastnosti tricka z obchodu. Resenim je poridit si takovy stroj, ale cena neni zrovna nizka.
Kdyz jsme u stroju, jednu dobu jsem mela pujceny i pletaci stroj, to bylo super!!! Pokousela jsem se ho potom sehnat z druhe ruky, ale neuspesne. Dnes je ale na internetu kde co, takze doporucuju se po necem takovem podivat (a treba se slozit ve vice lidech). Je to o poznani rychlejsi pleteni nez po vecerech na jehlicich.

MP Barbucha
3716 příspěvků 16.1.12 09:57

Já jsem měla spolužačku, která si vyráběla téměř všechno oblečení a doplňky a bezmezně jsme ji obdivovaly a učily se od ní. Ale měla jsem štěstí, že finanční situaci u nás ve třídě nikdo neřešil, V jiných třídách to bývalo jinak a to je určitě v tomto věku velmi nepříjemné, být za socku…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 13:33

detaily jsem si šila na oblečení ručně (poutka). k áčkové sukni, jak radí Ada, jsem se dostala až na výšce, zato jsem si ji vypiplala k dokonalosti - je z 8 dílů. díky radám z MP jsem všechny díly zahýbala s přežehlováním, takže švy jsou rovné. rovnější než konfekce…

bratrovi sem tam opravuju džíny ručním šitím. poutka jsem vyrobila ze silné kůže tak, že jsem propíchala díry šídlem a pak to teprve přišila :) ale je fakt, že on je trochu alternativní jedinec a nestydí se za to. někdo by to možná nerozdýchal, místo nových riflí mít spravované :))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 17:21

K těm spravovaným oděvům: Můj syn, i když na oblečení šetřit nemusí, chodí ve věcech nejen do roztrhání. Když se mu začnou trhat, vnutí je babičce zdatné zna ruční práce (a na rozdíl ode mne ochotné mu oblečení spravovat, protože co by pro mazánka neudělala). :-)
Jsem z něj od doby, kdy odrostl a obléká se sám, mírně šílená. Když už si něco na sebe koupí (i boty), tak klidně utratí za jedny džíny a mikinu 5 až 8 tisíc, za zimní bundu i víc, ale používá oblečení mnohem déle než by sneslo. Takže jestli někdo spravované nerozdýchá, tak můj syn se v tom vyloženě vyžívá, je asi taky dost alternativní.:-) Říkám tomu spíš trochu švihlý, protože je to mimo moje chápání.

Za sebe jen tolik, že fandím všem, kteří se dnes věnují šití, háčkování, pletení a dalším ručním pracem, a obdivuju je. Jsem ráda, že už se těmto pracem věnovat nemusím. Tím, že všichni kdo jsme se chtěli lišit a mít cokoli lepšího a zajímavějšího než byla mizerná nabídka socialistických obchodů, vesměs hodně pokulhávajících za módností a trendy, jsme se těm ručním pracem museli věnovat. I když mi šlo lecos velmi dobře, ne vždy mě to bavilo. Jsem ráda, že už to dělat nemusím, že si můžu nakoupit hotové, co potřebuju. Možná se k ručním pracem někdy vrátím, prozatím stále ještě nemám potřebu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 17:18

Pletení nebo háčkování je dnes vhodné zejména na výrobu doplňků, které nikdo nemá, a kterými se dá pozvednout a ozvláštnit i naprosto obyčejné nebo ne zcela nové oblečení. A pokud jde o tu značku… Dcera měla na SŠ spolužačku, která by si prý nic značkového neoblíkla… čímž dost štvala spolužačky, které na značkové oblečení neměly nebo pro které nebylo značkové oblečení prioritou. Upletla jsem dceři čepičku se shetlandskými vzory, z pravé shetlandské vlny. Byla skvěle barevně vyladěná ke krátkému kabátku, v kterém v zimě chodila do školy. Spolužačky ji obdivovaly a dívka, které dosud tvrdila, že by v neznačkovém oblečení nešla ani vysypat odpadky do popelnice, si ji vyzkoušela a ptala se, odkud ji má. A dcerka briskně odpověděla, že si ji v sobotu přivezla z Vídně.

MP Jana
225 příspěvků 16.1.12 23:42

Ono záleží na stroji. Doma jsme měli Veritasku z roku 80 a ta si poradila s mančestrem nebo riflovinou v pohodě. Jediné, u čeho jsem dost sakrovala, bylo šití riflí takovou tou tlustší nití, protože se to muselo zapošívat ručně, zpětnej chod už chudinka nezvládla. Ale to nezvládá ani můj současný stroj, který je jeden z nej hobby strojů na trhu. Ostatně když jsem nedávno sešívala na kabátě límec s „tělem“a mezi to kapuci, všechny díly vyztužené organzou, zadní díl mušelínem, přední kanvasama, takže dohromady 7-8 vrstev látky, z toho 3 flauš a 1 flanel, tak jsem se na to taky musela psychicky připravovat několik dní :)

MP Pafka
185 příspěvků 16.1.12 09:18

Kombinace se sukněmi jsou povedené. Za chvíli jdu k zubaři, tak si aspoň zlepším náladu.:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 10:04

Já jdu k paní zubařce za 15 min :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 11:09

Já ve dvě:)

A asi si i tu sukni vezmu, mám tu jednu báječnou kordovvou, růžovou s vyšívanýma kytkama.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 11:21

No teda, já se od zubaře vrátila před chvílí!:)

Byla jsem ale ve vlněných kalhotách, protože na sukni bych si v těhle mrazech (alespoň pro mě netroufla). Navíc jsem ještě na žádnou zimní, která by se mi líbila tak, že bych ji musela mít, nenatrefila. Mám spoustu letních, s potisky květin, pár klasických elegantních, které se dají nosit na podzim atd. ale zimní žádnou.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 11:57

Módní peklo způsobuje kazivost zubů? Že vy se přitom čtení cpete čokoládou, abyste podpořili pozitivní prožitek? Stejně jako já. :-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 13:20

Taky dnes jdu se zubama ;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 18:01

Já třeba nosím letní sukně i v zimě, pokud nejsou extrémní mrazy, pod to punčocháče, kozačka a ještě nejlépe i ponožky (když se nevyzouvám) a je vše v pohodě a lidí to většinou chválí, když vnáším barevné věci do zimní „šedi“, vyhýbám se jen bílým sukním, ty mi k zimě nesedí, když je sníh nebo břečka :O)

MP Barbucha
3716 příspěvků 16.1.12 14:34

A já jdu k zubaři teď


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 16:55

A mně přijde zubařka domů :D
(Omluvou jí budiž, že je to vlastní tchyně)

Linie
2020 příspěvků 16.1.12 09:48

Báječné příklady! Pro začátek by stačilo, kdyby si dívky chodící celé v černé vzaly barevné punčochy a barevnou šálu s čepicí. Stojí to pár korun a hned se odliší.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 12:02

Cerna je dobra:-).
Sice uz taky nosim trochu vic barev, ale cerna porad vladne moji skrini. Nechapu predpoklad ze kazdej komu je -nact ma rad barvicky a mel by je uprednostnovat pred ‚civilnima‘ barvama. Mne je -nact, vetsina modelu vyse se mi libi ale neoblikla bych si je protoze bych si pripadala jako papousek na drogach:-). A neni to o tom ze bych neumela kombinovat, spis o tom ze proste kombinovat nechci. Jeden barevnej kus mezi cernym zbytkem taky udela svoje:-).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 16:58

Nemůžu než nesouhlasit, chápu, že většině lidí přijde černá/šedá jako klišé, ale ve svém šatníku mám také spoustu černé a s tím většinu svých barevných svetrů/triček/košil bez problémů sladím.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 19:51

Mám kamarádku (právničku), která tvrdí, že nejrychlejší kombinace oblečení je černá s černou. Výjimečně s šedou. Takže chodí jako Černá Máry, ale je to pro ni natolik typické, že si ji ani neumím představit v barvách. Navíc i při té jedné barvě se pořád dá vyhrát s materiály, vzory (vyšité kytky, vytkané proužky, …), střihy, …


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 09:49

huraaa!

ada se odusedlostila a je to fakt skvělé. křivák se skotskýma punčochama se mi líbí tak, že jdu shánět skotské vzory :o)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 10:02

Taky jsem z těch nápadů v článkách paf. Rozhodně půjdu trochu přebrat šatník, protože inspirace z posledních článků je parádní :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 11:11

Hm, ten článek ale rozhodně není o tom, že se Ada „odusedlostila“…

MP Barbucha
3716 příspěvků 16.1.12 09:53

Super kombinace, mě strašně pobavila intelektuálka v tvídových kalhotech, žlutém svetru a brýlých. Včera jsem ve městě koukala po těch teenagerech a musím říct, že jsem viděla spoustu pěkných a nápaditých outfitů. Byla jsem ve fitku a tam byla slečna, tipuju tak 16 let, která měla tak úžasný colorblockingový outfit, že jsem se za ní ohlédla několikrát:-).
Jen mám malou poznámku k těm radám o nákupech. Jsou to všechno dobré rady, kterými se já např. řídím velmi přísně. Ale myslím, že člověk k tomu musí trochu dojít sám a párkrát se spálit je normální. Mě přesně toto vždy kladla na srdce maminka, ale teprve poté, co jsem si koupila pár věcí, které jsem pak už nikdy nevytáhla ze skříně, jsem uznala, že měla pravdu


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 09:54

Ze srdce díky za sukňovou osvětu. Snad mi díky ní bude méně lidí říkat, že sukně přeci v zimě nosit nemůžu, neb mi pod ni bude táhnout :-)

Linie
2020 příspěvků 16.1.12 09:59

Pokud bude sukně užší, ke kolenům a z vlněného materiálu, bude určitě teplejší, než bavlněné džíny. Silnější punčocháče, teplé boty a zima na vás nemůže!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 10:05

Proti opravdové zimě mám výbornou vlněnou kalhotovou sukni. Pohodlně pod ni navléknu silné punčocháče nebo leginy, netáhne pod ni a hřeje. Zatím na ni bylo až příliš teplo…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 10:15

Sibylo, mám podobnou zkušenost s úpletovými šaty :o). Ve škole mi říkají, že jsem mrazuvzdorná, když chodím takhle „nalehko“ i v zimě. Ale mě je prostě v džínách zima, ty kalhoty studí a nedají se pořádně vyhřát.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 13:20

Taky jsem si letos koupila krásně teplé úpletové šaty - za 250 v New Yorkeru, ve kterém běžně nenakupuju. Vypadají hezky, je v nich teplo - dneska jsem je použila jako světřík pod sukni do pasu a po kolena, pod to punčocháče 100DEN, k tomu kabát s 73% vlny, který jsem ulovila za 800 v Tescu, obrovská šála, teplé ponožky do bot (kvůli většímu množství sněhu bohužel do sněhulí, protože do kotníkových bot na podpatku by se mi hned nasypal sníh a tál by mi dvě hodiny ve vlaku) a bylo mi krásně teplo. Až bude větší zima, přidá se k tomu ještě svetr , sníh se snad odhrne, tak si vezmu podpatky. Na colourblocking apod. pořád nemám odvahu, ale na 18 snad slušné.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 18:11

Miluju colorblocking, i když si občas říkám, jestli se na můj věk ještě vůbec hodí. Ale vzhledem k tomu, že mi každý hádá věk min o 7 let nižší, můžu si toho dovolit víc, aniž bych vypadala směšně :) A navíc mi to dovoluje krásně vrstvit barvičky a tak je mi krásně teplo i v té největší zimě. A ty barevné punčochy z obrázků bych brala úplně všechny!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 10:00

Víc takových článků! Nemají chybu :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 10:10

Zdravím Módní peklo,
jsem ráda, že tato stránka existuje a děkuji za ní. Nejsem sice nejmladší, je mi skoro 40 let, ale obracím se na vás s prosbou: „Poraďte mi jak se oblékat“
Vždy, když tady čtu vaše rady, všechny ty krásné dámské boty, sukně, šaty, to bohužel není nic pro mne. Bere mne akorát vztek, že si stejné vámi doporučené outfity bohužel nemůžu ze zdravotních důvodů dovolit a je mi spíše smutno. Musím se totiž denně takto bandážovat obvazy. Ráno než vstanu z postele a večer je sundavám. Můj problém je doživotní. Nesmím na sluníčko, do sauny, do teplé vody, to vše zvyšuje riziko ještě většího otoku - tzv. sloní nohy (lymfatické otoky).
**Boty **kupuji velikost 42 a pánské, aby se mi do nich vešly mé ovázané nohy. Takže v létě chodím v kroskách, v zimě v konverzkách nebo pánských botech s kožíškem, když mrzne. Letní žabky a sandálky už nemohu nosit třetím rokem.
**Sukně **mohu nosit maxi až úplně na zem, když ale foukne vítr koukají mi obvazy. Ono stačí, když si sednete na lavičku nebo v restauraci na židli. Nosím sice na bandáže silonky, ale to už bych se v létě opravdu upekla, protože pod obvazy nosím ještě kompresní punčochy.
**Kalhoty **si kupuji pouze pánské, protože dámské nepřetáhnu přes levé lýtko. Zkoušela jsem všechny střihy. Když už jsou to zvonáče, zase jsou to bokovky.
Budu ráda za vaši pomoc. Předem moc děkuji a přeji hezký den!

Moje fotka rel="nofollow


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 10:44

Je mi Vás strašně líto, já nosím „pouze“ kompresní punčochy a stačí mi to, máme v rodině křečové žíly. Moje sestra nosí kompresní punčochy od svých 20ti let, já naštěstí až teď „po dětech“. Dokud si je neobleču, tak mě bolej nohy a když je mám oblečené, začnou mě po pár hodinách strašně svědit…je to boj.
Protože nemám žíly vylezlé, doktoři měli podezření na poruchu lymfy. Mám takzvané vnitřní křečové žíly, absolvovala jsem různá vyšetření, včetně vyšetřování lymfatického systému. Ujistěte se, že Vás správně léčí, protože nevěřím, že takto obandážovaná budete opravdu muset chodit celý život. Nabídli Vám operaci? Ale předpokládám, že zdravotní rady tady nechcete slyšet.
Takže jak se oblékat? Asi bude nejlepší koupit si jedny dobré a pohodlné boty a nějaké neutrální a široké kalhoty. A vyřádit se na horní polovině těla. Podle fotky jste štíhlá a můžete si dovolit i kontrastně trochu upnutější top, který vyváží široké kalhoty. Co hodně široké kalhoty do zvonu a dělat, že je to schválně? Dlouhým sukním bych se vyhnula, spíš bych v létě volila vzdušné barevné maxišaty. Moc se mi líbí dlouhé šaty až na zem s výstřihem do V a s dlouhými rukávy, které se zvonově rozšiřují a vedou až k prstům u ruky. Dělají nádhernou postavu a v parnu je v nich mnohdy lépe, než v krátkých, protože jsou z chladivého materiálu. Pokusím se něco najít a hodit sem odkaz…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 11:22

Moc děkuji!!! Ráda jsem před nemocí nosila přesně co zde vkládáte, barevné punčochy a kárované sukně styl rockerka. Šetřím na nové „větší“ Martensky, snad se do nich vlezu a omlouvám se, že jsem nevhodně vložila dotaz sem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 19:59

Přesně: udělejte z nouze ctnost: co široké zvony? Dlouhou sukni střiženou rovně - tu vítr neodvaje - ale ne s rozparkem, nýbrž se skladem? Teď je výhoda, že se nosí prostě všechno, stačí zajímavé doplňky a drzé čelo. Moc držíme palce!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 10:51

To je teda nepříjemná nemoc, přeju hodně sil! Mám jeden nápad k obvazům, ale záleží na tvojí odvaze. Když se koupí už nový obvaz, obvykle vypadá (co já znám) už zapraný či jakoby opocený předem. Neprodávají se nějaké barevné? Prostě nesnažit se obvazy skrývat, ale povýšit je na součást oblečení? Případně na ně použít nějaké koupené či vyrobené návleky, které by barevně či vzorem pasovaly ke zbytku oblečení, a když by obvaz byl vidět, pěkně by to promyšleně ladilo…

katango
1356 příspěvků 16.1.12 12:11

Pokud vím, prodávají se barevná obinadla, drží sama a dají se prát. Před nějakou dobou mi takové hezky modré nabídli, ale na vyvrknutý kotník by to byla škoda nosit. Možná nějaké zdravotní potřeby, hledejte na netu…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 19:41

koko děkuji zkusím obinadla nějak nabarvit, mám speciální kompresní Lenkelast. Nová jsou nažloutlá a jak se perou jsou bělejší nebo lehce do šeda, ale zkusím jedny starší nabarvit! Díky moc za kreativní nápad ;-)

ZetKa
292 příspěvků 16.1.12 10:54

Co se týče kalhot, nechcete si je prostě nechat ušít tak, aby vám vyhovovaly? Ale stojí to peníze, bohužel. Levnější je naučít se šít sama, to je jasné, ale zase ne každý na to má trpělivost, čas, chuť.
K maxi sukním mně napadá jedno: co zkusit takové ty pletené návleky? Ty by nejen zahřály, ale při posazení by nebyly vidět obvazy. Akorát jsem to vždy viděla nosit pouze u kratších sukní, ty proporce vypadají dobře. Jak by to vypadalo s maxi sukní, nevím, ale vyzkoušejte to, třeba to vyřeší váš problém.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.1.12 16:36

Poraďte mi - souhlasím s tím, co píší holky- Mám tip na léto - fakt si nechte ušít úplně jednoduché - třeba šifonové kalhoty, široké, v pase do gumy a ty obvazy pod nimi obarvěte tak, aby spolu ladily.! udělat z obvazů spodní barevnou vrstvu v odstínu kalhot. Obvazy by měly jít s přehledem barvit - recykluji takhle hodně věcí.. Hodí se jakékoliv lehounká látka, která splývá a je vzdušná - krepy, např.. Tyhle jednoduché kalhoty jsem si šila i sama - do gumy. nebudou ani drahé na ušití. A na zimu nechat ušít zvonáče nebo typ Marlen Ditrich jako jsou na obrázcích nahoře. Do těhle širokých typů se vejdete spolehlivě.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 10:56

Čas od času mě trápí ekzém. Proti tomu, co píšete je to prkotina, navíc čím jsem starší, tím méně se to objevuje, ale i tak je nepříjemné nesmět si vzít tričko s krátkým rukávem nebo tílko kvůli slunku a blbým pohledům lidí okolo. Takže rada je, když už se musíte zahalit od hlavy k patě, tmavší nebo v létě tlumenější barvy, klasické střihy, použít k tomu výrazné doplňky. Šátky, kabelky, náušnice, klobouky. Pokud jste starší, je jasné, že nejspíš nebažíte vypadat jak diblík s mašličkama, ale zkuste ze začátku zařadit na doplňky výraznější barvy, pak už záleží na tom, jaký jste typ, na co vše si troufnete. Dejte si záležet na účesu, líčení, podtrhněte, co je hezké. V základu jako kalhoty, halenka, triko, boty asi zázrak nelze vymyslet, ale když už musí být toto jednoduché, je třeba hledat jiné možnosti, kde se realizovat. Držím palce každopádně, nevzdávejte se hezkých věcí, i když to dá víc práce.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 19:45

Laro, přeji pevnější zdraví a děkuji ;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 11:07

Stálo by za to dát dotaz na fórum, tam Vám budou lidi odpovídat průběžně:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 11:41

Nevím, zda Vám dokážu aspoň trochu poradit, ale snad aspoň k sukním… Sama velice ráda nosím dlouhé sukně, mám kde co od jakoby country stylu přes lehce goth po elegantní a myslím, že je to dost slušivá záležitost i když se to moc v obchodch nevede. Moc ne-lesan v tom v mém věku nevídám, pravda, ale holt jejich škoda. Vím, že se schánějí dost blbě aby člověk nebyl za hipíka nebo babičku (mě je 22), já někdy mívám štěstí v sekáčích a lepších obchodech pro nadměrky i když nosím normálně eMko, svépomocí je to ale samozřejmně nej. Ideální (aspoň na mě) je když kopírují linii pas-boky, případně ještě kousek pod buďto splívavou látkou nebo střihem, a pak se teprve rozšiřují. Asi bude celkově nejlepší si to (dát) šít, bude to alespoň přesně jak to chcete, ať kalhoty nebo sukně.

A pak se vyřádit s vrškem a v doplňcích, jak bylo pode mnou řečeno. A třeba co nějáké ty martensky nebo něco takového? To by snad mohlo být je-li to Váš styl.

katango
1356 příspěvků 16.1.12 12:12

Mně je 57 a dlouhé sukně miluju a nosím.

A.C.
153 příspěvků 16.1.12 12:26

Dlouhou sukni a martensky nosím, náctka už dávno nejsem.

Pro „Poradtemi“: zkusila bych široké kalhoty se splývavého materiálu, nebo dlouhé sukně. Obojí může být z letních i zimních materiálů, dá se s tím vykrýt celý rok.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 12:21

Co třeba zkusit palazzo kalhoty?

http://www.asos.com/search/palazzo?…

Jsou úzké jenom v pase, rozšiřují se už na stehnech. Tuhle sezónu jsou v módě a v anglických eshopech je jich plno. Obvazy by se do nich určitě vešly. V kombinaci s nějakým upnutějším vrškem dělají hezkou vyváženou postavu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 19:58

No super, takové jsem si koupila na podzim v sekáči za pár drobných :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 12:31

Zkuste nějaké volnější střihy kalhot. Nebojte se objednat v e-shopu. Pokud nebudou sedět můžete je do 14 dní vrátit zpátky. Tady něco málo pro inspiraci.

http://www.bonprix.cz/bc/offer.htm?…
http://www.halens.cz/…m417740.html
http://www.otto-shop.cz/…-london.html
http://www.otto-shop.cz/…kalhoty.html


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 14:05

A co byste říkala tomuhle? http://www.facebook.com/!/photo.php?fbid=10150658200074838&set=a.10150658199524838.489218.51610689837&type=1&theater
Když teda odhlédnete od toho, jak se ta modelka tváří:) Mně se tohle vždycky strašně líbilo a přijde mi to i dost sexy (nevím teda, co na to chlapi). Jenom ty kalhoty bych klidně vyměnila za zvonový nebo široký a ten salvar třeba s rozparkama. S tím se dá ještě leccos dělat, tohle je prostě jen tak pro inspiraci…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 17:28

Ve vašem případě bych si rozhodně nechala ušít kalhoty na míru v nějaké tmavší neutrální barvě. Švadlena zohlední bandáž, udělá vám jednu nohavici o nějaký ten centimetr širší, ale ve výsledku to nebude vidět, kalhoty vám dobře padnou a budete se v nich cítit líp. A barevně se můžete vyřádit na horním díle, čímž odpoutáte pozornost od problematických nohou. Obecným pravidlem je obléct problémovou část těla do tmavší nenápadné barvy a barvou nebo zajímavým doplňkem připoutat pozornost k tomu, co je pěkné a co chceme zdůraznit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 18:26

Nemáte to lehké. Být vámi, zkusila bych ty doporučované široké kalhoty, nějaké splývavé. A k nim zajímavé vršky na tělo - svetříky, trika, sáčka, a klidně vzorované, něco efektního, aby to upoutávalo pozornost a vašich nedostatků na nohou nebo botách si nikdo ani nevšiml.
Na léto bych zkusila nějaké dlouhé šaty. (Asi před 2 lety jsem si koupila v Takko za „pár šupů“ dlouhé úpletové šaty se vzorem a dole s kanýrem; nebyly široké, a přesto se v nich pohodlně chodilo, vítr je nezvedal. Koupila jsem si je původně jen na dovolenou a pak jsem v nich odchodila skoro celé léto. Doplnila jsem je nápadnou bižuterií. Měly velký úspěch, nikdo mi nevěřil, že jsou to laciné šaty. Loni jsem si pak koupila úplně stejný střih, stejný materiál jen jinou barvu a vzor. I když nemám křečové žíly, měla jsem poměrně dost těch drobných žilek po nohou, je to sice jen kosmetická veda, ale ty moje už místama vypadaly jako modřiny, tak jsem zvolila jejich „rozpuštění“ laserem. Po zákroku mi vznikly opravdové velké modřiny a mizely za avízované 2 měsíce, ale trvalo to skoro půl roku, takže celé léto. Tyhle šaty splnily přesně maskovací úkol, aby mi nebyly vidět nohy).
Ještě mě napadlo, že by se dalo vyzkoušet sárí. Spodek je dlouhá sukně a když k tomu vezmete jednobarevné tričko a do vršku se nezamotáte, ale přehodíte jen jako šál, vypadá to zajímavě. Je to sice odvážnější, ale chce to zkusit. Někdo v tom vypadá velmi dobře.
Přeju vám hodně štěstí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 19:44

Moc děkuji všem za nápady. Jsem za vaše řádky velmi ráda, protože časem člověk zapadne do oblékacího stereotypu. Mám chuť si vylepšit šatník a dlouhé kalhoty si budu muset ušít. Zaměřit se na trup a vršek, to by mne vůbec takhle nenapadlo. Díky moc!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 20:02

Široké kalhoty, upnuté svršky.
Jinak si nemyslím, že by ty kalhoty musely být tmavší a jednobarevné, možná by mohly být i barevné a příp. i se vzorem (s jednobarevným vrškem). A doplňky.
Ale to všechno tu už padlo.
Držím Vám palce. Ta lidská schránka je někdy hrozně bídná a potrápí nás:-((


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 20:10

Napadá mě ještě zkusit sárí. Prodává se jich spousta a moc krásných. Výhodou je, že jsou dlouhá a nikoho nenapadne, že vlastně něco „schovávají“. Záleží samozřejmě na Vašem stylu, ale polosárí je taková maxisukně, tak by se dalo vybrat. A překvapivě ne všechna sárí vypadají „indicky“. :-) http://www.sari.cz/page_3.php?…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.12 00:07

To sárí je skvělý nápad, přinejmenším na léto nebo ke společenským příležitostem. Chce to poprvní najít odvahu. A pokud nejste zrovna švadlena, tak si kalhoty raději nechejte ušít, nebo si alespoň nechejte od profesionální švadleny udělat střih. Aby vám dobře seděly i s tou bandáží.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.12 09:03

Sari holcicky - Mireckove v kroji. Nemluve o tom, ze cesky na to nemaji vetsinou postavu a ani toneumi nosit. Smesne.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 20:39

Také jsem z důvodu onemocnění musela jeden čas bandážovat, proto vím, jak se cítíte.
Volila bych ale spíše než kalhoty asi dlouhé sukně..

Nicméně…správná náhrada pružných obvazů jsou, dle mého názoru, zdravotní léčebné kompresivní punčochy http://www.zdravotnicke-potreby.cz/…na-komprese/
nebo punčocháče http://www.zdravotnicke-potreby.cz/…na-komprese/ .
Vím o čem mluvím, sama je mám doma, protože je mám nosit…
Neděste se ceny, není to spotřební materiál, neuletí na nich očko. Navíc je možné nechat si je předepsat lékařem a pak je můžete mít zcela zdarma.
Vím, že nejsou nejkrásnější, ale nic nebrání nosit přes ně třeba ještě barevné..
Nestálo by za to, poradit se o tom s lékařem…?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 21:10

Jen mě tak napadlo, co do spodního lemu sukně všít takový ten pásek se závažíčky, jaký zatěžuje závěsy? Vylepšila jsem si tak jednu sukni, která se při chůzi vyhrnovala nahoru. Zezačátku je to divný pocit, že je sukně tak těžká, ale na to se dá rychle zvyknout a proti ne moc silnému větru by tomohlo pomoct.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 10:11

DÍKY DÍKY DÍKY DÍKY!!! Po minulém článku jsem se na tenhle moc těšila a nezklamal. Kombinace se mi moc líbí. Všechny :o).
Klobouk dolů, Ado :o).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 10:12

Ado, pozor na „jestly“.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 10:15

Opět skvělá práce, Ado :) tohle jsou přesně články, kvůli kterým sem ráda chodím… (vím, že umíte česky, jen doporučuji opravit to „jestly“ v třetím odstavci)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 10:17

Skvělé! Tak snad nebudu sama co chodí v barevných punčocháčích a sukni (a to mi táhne na 30:-)! Musíme trochu rozjasnit ty šedivé dny. Je to tak depresivní, minule jsem sledovala lidi na ulici a všichni byli černo-šedí..:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 11:46

Matyldo, ja barevne puncochace k sukni nosim taky a to mi 30 uz pred nejakym tim rokem bylo:) Jinak mam sklony k cerne a jeste cernejsi, tak jsem si takhle zacala „vybarvovat“ svoje kombinace. Ted jsem si treba oblibila cerno/cervenou - cerna sukne, tmave cerveny svetrik, cervenocerne puncochace. A k tomu cerveny kabat a cerveny golfky s dcerkou v cervenem kabatku.
A ja si rikala ze se okolojdouci na nas nejak „zvlastne“ usmivali.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 17:34

Jejda… já barevné punčocháče nosím celou zimu a to mi je hodně přes padesát… samozřejmě v tmavých barvách, hodně tmavě vínové, tmavěmodré nebo tmavě lahovově zelené… podle toho, jakým svetříkem nebo šálou je doplním.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 10:30

Kvůli těmhle článkům sem chodím. Díky
Já sama jsme teď v přechodu z kalhot na sukně a potřebovala bych poradit. Jaký střih sukně pro mamuta ( snažím se s tím něco dělat)? Přes boky 110 v pase něco kolem 85. Mám tlustá stehna, která se o sebe třou, tak i se silonkami potřebuju, aby to pod sukní aspoň trochu větralo.
A jsou oxfordky na podpadku přijatelný kompromis mezi pohodlím a vzhledem? (myslím k sukni)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 11:33

Janko, zkuste sukni v délce ke kolenům, která se dole rozšiřuje (zvonová?), většinou bývá střižená ze 6 nebo 8 dílů, nebo podobný tvar.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 11:40

Proč pro mamuta? Teď jste mi nasadila brouka do hlavy! Mám jen o maličko menší míry a jako mamut se necítím… Máte prostě hezké přesýpací hodiny:-) Kýžených 60 v pase má moje sedmiletá dcerka (vím to, teď jsem jí šila sukýnku), takže tím bych se neřídila.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 12:09

Já se už vlivem různých diskuzí i zde na fóru bála napsat oplácaná/baculka bych nebyla nařčená z nějaké mega obezity..
Přesýpací hodiny by to byly hezké, kdybych neměla po obou rodičích poděděnou lordózu, takže se mi vystrkuje břicho. Dokonce i přes prsa to mám kráně vyrovnanýh, nějakých 106 (34GG).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 12:43

Já se vůbec nedivim, taky jsem čekala kdy se tady na to ozvou rady typu nejdřív zhubni, nežer a cvič apod., jak bývá u některých zvykem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 18:21

Já mám v pase 63 a sedm už mi dávno není ;) akorát, že přes boky mám 97 a sehnat sukni je umění…v pase mi to je dvakrát takové :(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 20:04

zimonka: Tak já mám v pase taky asi 60, přes boky teda těch cca 90 (jen přes prsa mi toho do „ideálu“ dost chybí), a ani za zlatý prase na sebe nemůžu sehnat pouzdrovou sukni. Ty dvě, co jsem ulovila v sekáčích, kamarádka označila jako nepouzdrové, protože jsou moc krátké - asi je šili na to sedmileté děvčátko. Takže když je sukně dost dlouhá, tak to zase všude vlaje.

Hopskulka
58 příspěvků 16.1.12 20:29

janiiv: já jsem si nedávno vybírala sukni v orsay, a měli tam střih, který mi dělal za zadkem lodičku, tak třeba je to střih na vaši postavu? Byla černá, s jemnými, téměř neznatelnými proužky, za 500, v „office“ sekci.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 23:24

janiiiv: no a to si vem, že mám ještě větší rozdíl než ty mezi pasem a boky :) ani kalhoty neseženu, nejradši nosím legíny, protože rifle se v pase vytahají a hrozně mi to odstává a to si nekupuju žádná velká čísla, ale 36/38…už vážně nevím…ale stejně nosím dlouhé svetry nebo tílka, takže k tomu asi legíny pasují lépe :)
Co se týče prsou, tam mám 92 cm, takže to je takový ideál…ale zase, ten rozdíl mezi pasem a prsama je velký, obvykle mi vychází pas XS a prsa M nebo dokonce L…potom třeba kabáty, to je taky problém :)

katango
1356 příspěvků 16.1.12 12:13

Jakej mamut?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.12 19:17

No tedy já mám po 4. dítěti stejné míry, boky 110, prsa 100, pas 85 na 174 výšku. Sice nic moc, stále bojuju a snažím se to shodit… ale jako mamut se necítím a ve velikostech 42/44 je dost výběr. Na Aukru jsem koupila cca za pětikilo 5 parádních zánovních sukní (á 89 Kč) a cítím se v nich bezvadně. Ani mě tolik netrápí, že mi moje staré kalhoty ještě nejsou.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 17:36

S tím mamutem jste mne dostala. Mám prakticky stejné míry.
Osobně nosím úpletové sukně od Navarily a jsem s nimi naprosto spokojená.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 18:36

mamutko :-)- mám ještě o 10 přes boky víc a přijdu si jako pěkné zaoblené přesýpací hodiny. A jak psaly holky, sukně zásadně do tvaru tulipánku - šikmo střižené, přes boky přiléhavé a dole do zvonečku. Nosím jen tyto dílové a bezva. Nic nabraného v pase, rozšiřuje to. Všechno vypasované do úrovně boků a z nich už jen nechat padat. Elastické, lehčí látky, splývavé. to mám z k knížky Jaká barva mi sluší a dost jsem se naučila.
Stehna mi taky dřou o sebe, v létě už v šatech bez legin nemohu vylézt, u moře jít s mokrými plavkami po břehu nemožné. Buď se mi podaří zhnubnout ten tuk :-( nebo půjdu na liposukci těch vnitřních partií :-). Jinak to nevidím. Fígl: nakoupila jsem laciné bavlněné bílé „leginy“ ke kolenům v CaA, ustřihla je, obšila a mám z nich takové delší nohavičkové kalhotky pod šaty, když je fakt vedro a ani slabounké legínky se nedají snést.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 20:04

To jsou krásný míry!

Hopskulka
58 příspěvků 16.1.12 20:25

lol, žádnej mamut! Já mám sice o pár cm míň v pase, ale boky úplně stejný, stehna se mi dotýkají, a žádnej mamut teda nejsem! Jach :D nejlepší jsou sukně do pasu, ale ne mini, naopak těsně nad kolena. Teda pro mě.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 22:41

Mamut?? Šmarjá, tak jsem se teď po několika letech (nekecám, já se ani nevážím) přeměřila a mám v pase 85 cm. Přes boky 100 cm. A jako mamut se tedy rozhodně necítím. Oblékám velikost 38 až 40, podle výrobce. Někdy je výrobce nepřející a já mám 42. No a co? Já si doteď říkala jakou mám bezva postavu :-) Jestli opravdu chcete vidět mamuta, tak nekoukejte do zrcadla a zajeďte do Brna. Tam mají v muzeu mamuta v životní velikosti :-) To pak uvidíte velikost :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.12 18:47

K problému silných stehen - v létě používat kvalitní antiperspirant na místa, která se třou. Vyzkoušeno.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.12 23:12

Míry mám dost podobné, v pase trochu víc a nosím prakticky jedině sukně (a šaty) a to všechny možné typy. Pravda, spadám do věkové kategorie, pro kterou byl psaný tenhle článek, takže si říkám, že excesy typu moc krátká sukně mi snad budou prominuty, navíc v zimě to s tmavými punčochami není takový problém.
Co se týče střihu, nekoukala bych se tolik na míry, ale na proporce nohou. Sukně dělá divy s postavou a když tušíte, jaká dělá jaké, můžete si s tím dost hrát. Střih, do kterého si promítám své naděje (tzn. kdybych ho vídala častěji na ulicích, byla bych štěstím bez sebe) je ke kolenům (ale spíše mírňounce nad, pozoruju to na dámách ve svém okolí, postava krásná, trochu mohutnější pozadí a s tím sukně pod kolena pracuje docela nemilosrdně) a holčičkovsky rozevlátá. Koupila jsem si teď přesně takovou ve výprodejích v Promodu, snad teď nějakou půjde sehnat. Ale univerzálnější rada bude asi zkoušet, zkoušet, zkoušet. Až budete mít sukni na sobě pak teprve uvidíte, jestli v ní vypadáte tak, jak chcete nebo ne.
Btw, co šaty? Tam se s určitým střihem můžete na míry přes zadek úplně krajvajc. Když přecházíte na sukně, tak počítám, že žensky asi vypadat chcete, takže v tom nebude překážka (sukně nemusí vždycky vypadat totálně žensky, ale šaty vždycky). Přeju hodně štěstí se sukněmi! :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.1.12 20:03

No já bych překážku viděla v 34GG, trička apod. seženu normálně, protože jsou natahovací, ale do upnutejch šatů bych si netroufla…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.1.12 23:09

Janka: nechtěla jsem příliš šaty rozvádět, kvetla tu diskuse o sukních, přišlo mi to jako mírné off topic. Samozřejmě máte pravdu, tyto míry už se u šatů řešit musí, ale budu hnidopich a odvolám se na své předchozí prohlášení „míry přes zadek nemusíte řešit“.
V mírách, které jste tu popsala se docela poznávám, přes prsa mám něco přes sto a podle mých zkušeností se šaty sehnat dají, i za cenu toho, že některé musím občas v obchodě nechat, protože je nepřetáhnu úřes hrudník. Moc se mi na běžné nošení nelíbí uplé, takové, co by se uplými nazvat daly, mám jedny, zbytek je veskrze střih do A, od prsou se více či méně rozšiřují, a umí udělat postavu, mají definovaný pas a schovají zadek. Po takových se doporučuju kouknout. Snad jsem odpověděla a uhájila šaty :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 10:56

Poraďte mi napsal:
16.1.2012 v 10:10
Zdravím Módní peklo,
jsem ráda, že tato stránka existuje a děkuji za ní. Nejsem sice nejmladší, je mi skoro 40 let, ale obracím se na vás s prosbou: „Poraďte mi jak se oblékat“
Vždy, když tady čtu vaše rady…

Směřujte to možná spíš do dotazů, tady je velká šance, že si toho nikdo nevšimne.
Jinak, moc se těším na zavazadla. Už delší dobu přemýšlím, že bych ten školní batoh vyměnila za nějakou větší kabelku, tak třeba načerpám inspiraci.

Karin
3948 příspěvků 16.1.12 11:09

Když tak v článku vidím, kolik je možností (a to jich je určitě ještě víc), tak se divím, že většina holek zná jen tu jednu. Ačkoliv… vlastně to není zase tak moc divné. Když si vzpomenu, jaké to bylo, když mi bylo šestnáct, tak je to jednoduché: za prvé od maminky jsem nic moc v odívání pochytit nemohla a za druhé jsem se od ostatních prostě nechtěla lišit, chtěla jsem být jako ostatní holky. Takže kdyby mi bylo šestnáct dnes, určitě bych taky nosila džíny a triko a černou bundu… :-) Ale slíbila jsem si, že svojí dcerce se budu snažit ukazovat ty jiné možnosti. A jakmile půjde do puberty, tak jí ukážu i Módní peklo. (Jsou jí čtyři.)

MP Barbucha
3716 příspěvků 16.1.12 11:24

jsem takový módní maniak, že je možná dobře, že mám kluky:-) I když holčičku bych si moc přála! Třeba to ještě vyjde.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 11:45

Krásné barvy! Taky je ráda nosím (35), líbí se mi tyrkysová, vínová, zelená… Teď zrovna ujíždím na barevných punčocháčích. Ale vídám je i na starších ženách, než na náctkách, pro které byl tento článek, co myslíte, dokdy můžu?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 11:50

Ja bych rekla do te do by, do kdy na to maji vhodne nohy:) Taky je rada nosim, ani ne tak jednobarevne ale barevne s nejakym vzorkem (je mi 33) a neresim to.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 12:00

Když to nebudete kombinovat se skejťáckou bundou, trikem s nápisem pretty bitch, mikinou a mašličkama, pak klidně na doživotí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 12:16

prosim ta, v 35 sa pytat dokedy mozes nosit farebne pancuchy! :) samozrejme, ze ich mozes nosit!!! v 35 si jednak stale mlada, navyse, pokial si nekonvencnejsi typ, budu na tebe dobre vyzerat stale

katango
1356 příspěvků 16.1.12 12:16

Dokdy chcete, třeba do té doby, než vás položí do rakve. Noste to, v čem se vy cítíte dobře a ne to, co se „hodí“ pro váš věk. Kdo určuje, co se hodí a co ne??? Jistě se starší dáma nebude cítit dobře v bokovkách, z kterejch jí poleze kasička, a v tričku s třpytkama a nápisem Sexy girl. Ale kdyby jo, ať si to klidně nosí.

A.C.
153 příspěvků 16.1.12 12:22

Ve 35 už by žena měla nosit jenom černou, šaty bez výstřihu a na hlavě šátek? :))
Do kdy se budeš cítit, do té doby to můžeš nosit. Nikde není řečeno, že žena po 20 odkládá růžovou, po 30 oranžovou, po 40 červenou, vínovou a tyrkysovou a po 50 odloží vše a navleče si pytel od brambor.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 17:42

V pytli od brambor bude dobře vypadat dvacítka, ta totiž vypadá dobře od přírody. S přibývajícím věkem je právě potřeba ty pytle od brambor odložit a začít se oblékat šik.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 20:05

Cituji: „Ve věku, kdy se Francouzka vzdává barev a obléká holubičí šeď a perly, navléká Angličanka sladkou růžovou a bleděmodrou.“ Jen se podívejte na barvy, které nosí královna, a které nosila i Queen-Mom! Klidně noste limetkově zelené a oranžové punčocháče, jste mladší než světové filmové sexbomby!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 20:52

Odkud je ta citace?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.12 12:02

Tak mám dojem, že díky větveným komentářům se odpovědi asi nedočkám.:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.12 18:51

A jakmile je malý i ten pytel od brambor, vrátí se k růžové.
Ale vážně - v odstínu starorůžová klidně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.1.12 08:50

Ano, Blair, kvůli větveným komentářům jsem vás přehlédla. Zápisník majora Thompsona, napsal Pierre Daninos. Laskavě vtipné úvahy Francouze o Angličanech.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.1.12 10:48

Děkuju!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 14:42

Hmmm, na co cekate? Na pochvalu za to, jak jste odvazna?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 20:06

Na ujištění, že ještě může…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 23:59

Ha, muj prvni „skryty“ komentar :-))

A stejne si za nim stojim, nemam rada fishing for compliments…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 17:40

Já nosím barevné punčocháče celou zimu a je mi hodně přes padesát! Ač nejsem zrovna štíhlá, mám štíhlé nohy a ty punčocháče nosím v decentních barvách… tmavě modré, hodně tmavě zelené,, tmavé vínové. A taky černé s velmi jemným nenápadným vzorečkem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 22:31

Do smrti smrťoucí :-) Já mám 41 a nosím je a nosit budu a to pěkně výrazné. Musí k tomu být, ale sladěné celé oblečené, aby to bylo elegantní (já mám eleganci ráda) a nepůsobilo to trapně diblíkovsky. Zrovna tuto zimu mám oblíbenou kombinaci črný kabát s persiánovým lemováním, černá kabelka, černé kozačky na podpadku, černá sukně,sytě červené tlusté punčocháče, červený pletený rolák, červený klobouček a na tom kabáte brož ze dvou červených látkových kytek. Kdo mě vidí, ríká jak mi to sluší :-) A komu se to nelíbí, ať se na mě nedívá :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 12:00

Holky, mám trochu opačný problém. :-) Kde sehnat manžestráky v článku připisované lesanám? Prostě pořádný zvonáče. Člověk aby pohledal.. Díky! :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 12:05

Na fleru. Tam seženete ohavnosti všeho druhu. I hezké věci, abych nekřivdila.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 12:15

To jo, ale to je problém se zkoušením. Každopádně díky. :-) Já se svojí postavou (velký zadek, velký stehna a naopak žádný lýtka a celkově nohy od kolen hubený) právě zvonáče dost oceňuju. Pořád je to i známka jisté alternativy, zvlášť manžestráky. Cítím se v nich jako skutečně „já“.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 23:12

Co zkusit nějakou šikovnou švadlenu ve tvém městě. Střih si zvolíš podle své představy, kalhoty budeš mít na míru a navíc tě možná vyjdou levněji než kvalitní konfekce.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 16:49

zvony jsou ted celkem in, tak by mohly byt i v klasickych retezcich - HM, mango, zara, MaS..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 20:10

Klasika - sekáče. Ale chce to pořádnou dávku nervů a času. Snažím se sehnat nějaké kloudné (sedící na zadku a v pase, dostatečně dlouhé, ideálně do zvonu), narazila jsem na jedny, ale dávná majitelka byla menší a udělala z nich vorvaně :( Hodně mě to mrzí, bylo to někdy v listopadu a od té doby jsem ulovila jen jedny tvídové kalhoty.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.12 12:14

Viděla jsem pěkné v trojím barevném provedení (tuším, že červené, zelené a hnědé) v Promodu, ale už je to nějaký čas zpátky a myslím, že už je bohužel nemají:(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 12:04

Nevím, jestli to bylo někde zmiňováno, ale na am. kanále TLC běží pořad ‚What not to wear‘ (co nenosit), dá se dohledat na youtube. Spočívá v tom, že nějakou (ne)šťastnici přihlásí kamarádi nebo rodina, protože se jim nelíbí, jak se obléká, a odborníci ji pak úplně promění - účes, make-up, ale hlavně styl oblečení. Neustále dokola se tam probírají úplné základy, ale jsou doplněné praktickými ukázkami na jednotlivých ženách (a časem jsou zastoupené snad všechny věkové katgorie, typy postav i styly - geek, seksi, mámy od dětí). Rozhodně stojí za skouknutí (v angličtině, ale myslím, že je to pochopitelné i bez ní).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 12:08

Ještě dodatek: proměnou dokonce prošla i Mayim Bialik (aneb Amy Farrah Fowler z The Big Bang Theory), která se obléká i v běžném životě téměř jako Amy:
http://www.youtube.com/watch?…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 12:50

Tak vidím, že Mayim Amy moc hrát nemusí:-) Měla jsem velký strach, co z ní vytvoří - poučena našimi proměnami ve stylu hodíme voživeníčko, vlasy zkrátíme a střapatě sestříháme, zmalujeme a oblečeme jak šlapku a voilá, žena jako nová. Musím uznat, že v tom americkém pořadu respektovaly její naturel a ta proměna byla velice vydařená, vlasům pouze dodali tvar, líčení velmi velmi decentní, u oblečení poradili, jak zvýraznit figuru, přesto zůstalo docela usedlé (dle jejího stylu). Když bude čas, zkusím projet i ty ostatní, protože je to opravdu velmi poučné:-)
Mmch, mám podobně jako Mayim problém s břichem (a to nejsem po dětech), ty poslední šaty na ní byly docela úplé a bříško se poněkud vykulatilo ven. Asi už jsem tak zblbá těma vychrtlýma modelkama v časopisech, že mi to přijde nepatřičné; na druhou stranu, když se zamyslím, i mé velmi štíhlé spolužačky, pokud si podobné šaty dají, tak to břicho hold jde vidět. Tak si nejsem jistá, kdy je to ještě ok a kdy už by to přes pás chtělo něco volnějšího…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 16:06

ty šaty, co si vzala na tu oslavu, jsou prostě boží :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.1.12 16:09

Podobný pořad jsem ráda sledovala na BBC Prime - stylistky Trinny a Susanna to dělaly dobře, hodně se dalo přiučit. Škoda, že to přestali vysílat.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.1.12 19:57

Je moc sympatická a vypadala dobře i před tím. Jsem ráda že jí skoro neměnili vlasy. Je to pěkná holka. Oblečení, které jí vybrali je pěkné, takové klasické, neurazí, ale zase ani vyloženě nenadchne.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 13:04

Už to běží nadabované..
V poslední době tam bylo hodně afroameričanek prostorově výraznějších, libujících si v děsivých „sexy“ modelech a jejich sbevědomí bych chtěla mít…Rady jsou tam trefné, kadeřníci i kosmetička skvělí, co jim ale nejvíc závidím je neskutečný výběr šatů, kalhot a kostýmků pro plnoštíhlé , ale je to holt natáčené v New Yorku…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 15:43

A kde se to prosím dá sledovat?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 21:26

Tento serial uz chodi aj v Ceskom zneni - vola sa to Módní proměna. Obliekaju tam skutocne rozne zeny od plavkyne, boxerky, vojacky az po dentalnu hygienicku atd.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 12:07

Modely jsou hezké, ale s tím, že punčocháče stojí pár korun rozhodně nesouhlasím. Barevné punčocháče (a to je kupuji ve výprodeji kolem 70 kč) jsou téměř nejdražší složkou šatníku, co kupuji (po spodním prádle). Zbytek v sekáči za 10 nebo 20 kč. Takže kalhoty jsou podle mě mnohem levnější varianta, než sukně a punčocháče, i když to druhé preferuji a nosím téměř výhradně. Ale levné mi to nepřijde, navíc se punčocháče rychleji zničí.. Tím si ovšem nechci stěžovat, jen myslím, že pro náctileté to není nezanedbatelná položka, když si vzpomenu na svoji finanční situaci v tomhle věku.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 12:40

No, Mončičando, obávám se, že za 20Kč to hodně muziky nebude. Těžko čekat, že se obleču za částku, která mi nestačí na deset rohlíků…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 14:26

Jak komu se co líbí, mě ty věci vyhovují, světříky z vlny (merino, woolmark), sukně taky pěkné, s vysokým podílem vlny nebo bavlnu, len (moje oblíbená je bílá benetton), trička se taky dají občas sehnat pěkná, téměř nenošená. Pro manžela tam kupuji košile, vypadají skoro jako nové, občas i lepší značky jako S. Oliver - vše za max. 22 kč.
Ano, musí se hledat, chodit tam častěji a vybírat, ale nabídka je větší než to co stihnu unosit.. Neříkám, že tam kupuji úplně vše, ale většinu věcí ano a jsou pěkné, jsem s nimi spokojenější než s těmi, co se většinou nabízejí v obchodech a splňují můj finanční limit.

Dahllie
2222 příspěvků 16.1.12 15:47

Když je čas běhat po sekáčích, tak se to dá. Sestřenka takhle obráží pravidelně a přináší si fakt krásné kousky za pár korun.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 16:17

Takový sekáč bych chtěla znát :o) (a to myslím vážně, ne jako výsměch).
Já jsem částečně z finančních důvodů přešla z kalhot naopak k punocháčům. Je pro mě výhodnější koupit si šaty za 300 a k nim punčocháče za 70 kč, než kalhoty za 500 a tričko za 200. Pravda, na ty punčocháče musím dávat větší pozor. Navíc mi málokteré kalhoty sedí a nerada je nakupuju. Punčocháže mi sedí vždycky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 12:09

Ta první řádka sukní mě nadchla!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 12:09

nádhera :-) perfektní článek, který opět rozšířil mé obzory


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 12:30

Vytahaný svetr, zcela neelegantní boty a brýle - úplně se v tom ve svých šestnácti letech poznávám! :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 12:48

Já taky!

Astraia
2 příspěvky 16.1.12 12:44

Trochu OT (ale zkousela jsem bez povsimnuti i na foru): Muzete mi nekdo doporucit dobry secondhand v Olomouci?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 16:35

já chodím do unimody na tř. Svobody - naproti červenému kostelu, potom do toho britskýho na Nám. Hrdinů a pak Billtexu (nebo jak se to přesně jmenuje) v ulici 8.května (Prior) nebo u nádraží


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 12:45

Krásné modely! :)
Akorát je tu jinej problém - holky na základce a na střední se nechtějí moc odlišovat od svých spolužaček. Spolužačky mají akorát blbé kecy a ptají se :„Proboha co to máš na sobě?!“
Pořád pamatuju na sebe, jak každej nosil akorát džíny, trička. Já taky spíš nosila obyčejné klahoty - v tu dobu jsem džíny nesnášela. A někdy na konci základky jsem začala víc nosit sukně. měla jsem jednu takovou šedivou koženkovou sukni do pasu. To bylo keců od holek a ještě si ze mě dělali srandu, že nemám co na sebe. K tomu všemu jsem nebyla typicky hubená, jako jiné holky ze třídy - vždycky jsem měla tak o 10 kilo víc, než ostatní a i hodně měli kecy na to, že mám velká prsa. Když kouknu na fotky, tak bych brečela, pač ve 13cti jsem měla postavu jako normální dospělá štíhlá žena menšího vzrůstu a s dětským obličejem.
Největší pokrok v odlišnosti bylo, když sem se jednoho dne rozhodla vzít si sukni a kalhoty najednou. Hrozně se mi to v tej době líbilo a tak jsem si vzala červenouz sukni a čenré široké kalhoty, k tomu nějakej upnutej hořejšek (ten si nevybavuju, co sem měla) a bylo mi tak dobře do té doby, než spolužačky otevřely tlamu … to bylo řečí typu jestlůi jsem se nemohla rozhodnout, jestli si vemu sukni nebo kalhoty. Ty kecy jsem slyšela pouze u těch holek, co nosily jen džíny, triko, mikinu.
O financích tam však vůbec nešlo. Sme snad všechny nakupovali u vietnamců a pro nás byl drahej i to Takko, Orsay nebo NY.
Na střední už ty finance byli horší, zato mi nikdo nekecal do toho, co nosím a byli sme skvělá parta …

Nevím, jak je na tom dnešní mládež, ale aby se mohlo odívání u mladuých holek změnit, tak by bylo potřeba, aby se odlišit chtěla ta holčina, či kluk, kterej je jakýsi leadrem třídy, aby ji ostatní mohli chtít kopírovat…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 13:12

Váš problém nebyl s oblečením, ale se sebevědomím a sebepřijetím. Kdybyste tehdá neměla mindráky ze své postavy a měla více držku proříznutou, možná byste právě Vy byla tím leadrem, kterého všichni napodobují. Jenže sebevědomí je sviňa a děti (a teens zejména) na to mají naprosto přesné radary. Na mne taky měly spolužačky na základce blbý kecy a já se trápila. Až mnohem později mi při prohlížení školních fotek došlo proč. Byla jsem překrásné dítě s obrovskýma očima a nádhernou hřívou vlasů až pod kolena. A to se neodpouští. Ale jaké já tehdy měla mindráky, že jsem škaredá, protože mi to spolužačky denodenně opakovaly.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 22:08

Ze základky mám stejné vzpomínky :-( Zlatá střední… A vysoká ;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 13:18

Pokud ta slečna/chlapec není opravdu slabé povahy, dá se to ustát. Stačí vyzařovat dostatečné sebevědomí a nikdo si ani nedovolí vám něco říct. A kdyby přece jen došlo na hloupé řeči, stačí udělat ze svého stylu či postavy přednost, obrátit role. Věřte mi, děti na ZŠ (případně i SŠ) se dají manipulovat lehce. Jestliže ani toto nezabere, potom si jich prostě nevšímat, když za to stejně nestojí. Nesouhlasím, že toto průměrná dívka v 15 letech nedokáže, pokud to myslí s odlišením se od vrstevníků vážně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 13:30

Stačí vyzařovat. Hezké. Člověk bohužel není rentgen. Nedá se na něm naprogramovat, co bude vyzařovat. Se sebevědomím má obrovské problémy překvapivá spousta dospělých žen a co potom děti. Jak sebevědomou je taková žena schopna vychovat dceru?
Jsem lektorka orientálních tanců a vidím to na našich open clases. Přijdou, choulí se do sebe, na sobě džíny, tričko. Svléknout se do přiléhavého (potřebuji vidět jejich tělo v pohybu, aby si neublížily) je pro ně obrovský problém.
Ale miluju pohled na to, jak mi ty ženský potom postupně rozkvétají. Jak se narovnávají, jak se začínají usmívat. Pak přijdou změny oblečení (začíná to kupodivu nejčastěji náušnicema). To je prostě k nezaplacení.

MP Barbucha
3716 příspěvků 16.1.12 13:36

Musím se přiznat, že na gymplu jsem z průměru nevybočovala a připadala jsem si tlustá… Vážila jsem 58kg a měřila 170..Ach jo


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 14:15

S tim sebevedomim to je vec. Vzdycky me prekvapilo, ze kdyz se jednou za rok delala tridni fotka, tak spousta (i velmi hezkych spoluzacek) z toho byla nestastna. A posleze jim bylo od maminky nebo jine zenske pribuzne receno, ze na te fotce vypadaji blbe (kecy typu „proc si koukala tak a ne jinak, proc mas na sobe to a ne neco jineho, jak sedis, jak se hrbis“ atd.). Moje matka mi vzdycky rekla, ze jsem nejhezci holcicka ve tride - nebyla jsem, to vidim dneska, kdyz je mi to uz jedno, ale tenkrat mi to hrozne pomahalo. Je to jen detail, ale z takovych veci se sklada dojem male holky ze sebe a kdyz ten dojem je mizerny, tak se neda ocekavat sebevedoma reakce na kritiku okoli (ktera je kolikrat spis jen neomalena, nez opravdu zle myslena a stacil by na ni jen jeden sebeironicky vtipek).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 22:19

Jenomze kdyz tam to sebevedomi neni, neni nic co by vyzarovalo. A mnoha holka se proste mnohdy odlisovat NECHCE, uz tak si vyslechne hloupych poznamek dost. A deti dokazou byt pekne neprijemne. Me rodice chvalili, nijak oskliva ani hloupa jsem nebyla a stejne jsem jako nactka mela to sebevedomi nulove. Jake ho potom ma holka, ke ktere maji negativni komentare i vlastni rodice a nejake ty chybicky a odlisnosti ma.

Hopskulka
58 příspěvků 16.1.12 22:56

Black Diamond: To jsou přesně ty rodičovské řeči, které když děcku řeknete, tak vám to všechno odkejvá, jenom abyste mu dali pokoj. Moc dobře si pamatuju pubertu, kdy jsem mámě všechno odkejvala a říkala to co chce slyšet jenom proto, „aby už byla konečně zticha a přestala udílet rady“. ZŠ a některé SŠ jsou podle mne tím nejdrsnějším nevyhnutelným obdobím, kterým si průměrný člověk v životě projde. Děcka dokážou být neuvěřitelně krutý kvůli šíleným pitomostem, proto zapadnutí do davu je spíš právě ochrana sebe samého. Já osobně pro to mám pochopení.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.1.12 22:52

Rady do zahrady.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 14:09

no je to individualni :) ja jsem chtela byt oblecena jinak nez spoluzacky … nesmi se soudit lidi jen podle sebe


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 14:18

Na mem gymplu byli prave ti, kteri meli svuj zvlastni styl, mezi tema, co se s nima chtel kazdy kamaradit. Cim zvlastnejsi a originalnejsi, tim lepsi…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 14:40

seznam.mih mne moja mama v detstve oznámila že na otázku preboha čo to máš na sebe je najvhodnejšia odpoveď „to čo by si si ty s tvojou postavou a financiami v živote nemohla dovoliť obliecť“. A fungovalo to perfektne. Aj keď je pravda že nám so sestrou celú mladosť a detstvo celá rodina na čele s babičkou opakovala že sme nádherné a krásne a ja tomu dodnes verím,veď babička bola múdra žena,ta by predsa neklamala. -:)
Takže je to aj o sebavedomí toho dotyčného,nie o tom čo bude robiť líder a že sa možem opičiť.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 14:56

„to čo by si si ty s tvojou postavou a financiami v živote nemohla dovoliť obliecť“
Skvělá odpověď :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 16:32

Pohádka o petrolejovém ponču:
Pravda, teď si vzpomínám, jak jsem jednou přišla do školy v ponču se širokým límcem. Nebylo dlouhé a dodnes si myslím - a teď mě Ada prokleje - že je šik. Jedna kamarádka mi řekla, že vypadám jak Francouzka a já se dmula pýchou jak holub. Ovšem jen dod doby, než to druhá kamarádka zazdila slovy „Jéžišmarjá, vždyť v tom vypadáš jak stará bába“. Od té doby jsem ho 4 roky nevytáhla ze skříně, osmělila jsem se až letos (loni) na podzim a v jiném kolektivu.
V kombinaci se skinnama a botama na podpadku vypadá moc pěkně. Je mi jen líto, že muselo tak dlouho čekat, než bylo opět vzato na milost.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 17:21

Podpadek podle vzoru odpadek?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 13:19

Clanek fajn. Jako zaryta celorocni suknarka ale upozornuju na jeden problem, na ktery narazi i moje obdobne zatizene okoli: puncochace ohromne lezou do penez. V teplem pocasi je nenosim vubec (mam radsi delsi sukne, kde je to jedno, a barevne nohy se mi stejne nelibi), ale i ty zimni zadne nevydrzi ani sezonu. Vetsinou se za chvili vyklube jeden nebo druhy palec, a to si nehty v jednom kuse striham a nemam zadne anomalni prsty. Po par kolech stupovani je to na vyhozeni. Chce to rozhodne investovat do solidnich tlustych bavlnenych, jake se driv nosily pod oteplovaky na lyze, ty jedine vydrzi rozumnou dobu, holt ovsem nebyvaji nijak extravagantni. K Vanocum jsem dostala krasne smartwoolove z RockPointu za 800 Kc, velikost byla moje, nicmene po trech(!) dnech kancelarskeho noseni se udelala dira podel svu v rozkroku, kde jsou oka nejvic namahana v tahu. Opravdu pozor pri vyberu, nektere materialy se na puncochace proste nehodi, coz ale vyrobce nijak netrapi.

A.C.
153 příspěvků 16.1.12 13:28

A nekupuješ si jenom moc malou velikost?
Jsem taky celoročně sukňová, a letošní zimu tahám některé punčocháče ještě z loňska. Přijde mi, že v rozkroku se mi roztrhly jenom ty, u kterých jsem usoudila, že esko je mi dobrý, ale nebylo :))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 14:42

Nene, byly mi dobre a podle tabulky od vyrobce to byla moje velikost dokonce velmi s rezervou :) A pokud jde o ty palce, k tem dochazi u vetsich i mensich, uz jsem vyzkousela vsechno mozne.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 14:49

Mně se takto taky udělala díra a bylo to zrovna na těch, které jsem si koupila o několik čísel větší, protože mám ráda když nejsou tak moc natažené a potom více hřejí. Takže velikostí to asi být nemusí. Ale jinak ano, punčocháče jsou drahá záležitost, zejména pokud chci nosit různě barevné k různým modelům.
Navíc, vzpomenu - li si na svoji střední, tak tam se trhaly punčocháče o staré židle skoro pořád, což je asi taky problém, který musí náctileté slečny řešit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.12 10:10

S punčocháči je kříž. A o to horší, když má ženská ženskou postavu (žádné kozí nohy, ale pořádná stehna). To se ty výrobky občas spíš prodřou, než aby se vyklubal palec :-(
Jediné řešení jsou snad opravdu bavlněné punčocháče. Já je nosím téměř celoročně (v létě se s punčocháči vůbec nezalamuji). A když už někam potřebuju silonky, tak kupuju ty nejlevnější , protože cokoli dražšího je pro mě zbytečné (maximálně po druhém oblečení je prostě o něco rozervu). Do peněz to zase tak moc neleze, nosím převážně dlouhé sukně bez rozparků (a to někdy ještě v sadě spodnička - spodní sukně - vrchní sukně), takže punčocháče nejsou vidět - nemusím hledat nějaké prudce moderní za tisícovku.
Co se týče velikostí, občas se mi zdá, že ta tabulka je vtip. Krásně se do daného políčka vejdu a stejně nakonec zjistím, že jsou mi malé (jednou dokonce i velké). Řekla bych, že došlo k zabalení do špatné krabičky, kdyby se mi to nestalo již tolikrát. Nejvíce mě to však rozčílilo u bavlněných punčocháčů za 300, to jsem se ještě zvlášť radila s prodavačkou (a nejhorší je, že jsem si zapomněla vzít lístek, abych je mohla reklamovat). Takže to asi chce vyzkoušet různé značky, kde Vám ta tabulka opravdu sedí.

kajiksuk
143 příspěvků 16.1.12 14:57

Mě se často udělá oko na místě, které není namáhané, jako by se uvolnila pletenina (nárt, schovaný v kozačkách). Ale zjistila jsem, že nejodolnější punčochy má Tesco. Když jsem ve škole zavadila o výstupek pod stolkem, tekla mi krev, ale punčoše se nic nestalo. Říkáme tomu Tesco kosmický výzkum. :D Když jsem si koupila troje za 115 korun, neroztrhly se žádné, jen se vyžmolkovaly mezi nohama. Punčochy z galanterie byly hned roztržené, ani nevím jak.

Moir
2531 příspěvků 16.1.12 15:05

Mám punčocháče různých značek a barev, od 40 DEN výše, jediné, co jsem vyhazovala byly ty, co se mi roztrhly na koleně, když jsem zakopla. Pravda, ty chlupatější se mi obvykle vyšustí na palcích, ale ty nosím dál, jako podvlečené pod jinými, když si počasí žádá více vrstev.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 15:57

A to máš štěstí, že jako já nejezdíš MHD v době, kdy jdou děti do školy. Jejich neopatrné zacházení s batohy také umí zanechat následky na punčocháčích :-(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 16:59

Ad díry na palcích - loňskou zimu jsem měla palec vyklubaný snad každý den, kdy jsem se večer vyzula z kozaček. :( Samozřejmě jsem pěkně střečkovala, ale taky zkoumala, čím by to mohlo být (boty, styl stříhání nehtů apod.). Nakonec se mi osvědčila jedna malá „finta“: když si nehty ostříhám a opiluju je horizontálně, u palců pak ještě pilníkem párkrát přejedu vertikálně (pod úhlem cca 45°). A děr o 95% ubylo!
Bohužel jsem ale zjistila, že je taky někdy dělají boty, hlavně ty na podpatku. Když jsou volnější a noha sklouzává dopředu. :(
Barevným silonkám zdar!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 20:22

Doporučila bych Calzedonii. Mají 5 párů základních barevných za lepší cenu. Mám je už druhý rok a roztrhli se mi jen jedny lehce v rozkroku, po zašití drží.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 23:25

To já ne. Tam jsem si koupila krásný punčocháče asi za tři stovky a hned po prvním nošení díra na noze, nevím, jak k tomu došlo, ale nejsem si ničeho vědomá. Musely do koše.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 20:29

Bane, ty silné - nad 200 DEN jsou nezničitelné. Kupuji je buď na Aukru nebo v Hák+Hák (děsivá šuntárna, ale mívají tam třeba kalhotky S.Oliver ve výprodeji) - tak za 40 Kč - silné, černé - a nosím je několik let.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 21:21

já si pamatuju, že manželova babička ( berte mne s rezervou,bylo to cca před 40.ti lety ) si přes punčochy na chodidla natahovala ještě takové ty ťapky z materiálu jako punčocháče ( dnes už je zase prodávají řetězce napč. Hm, Lindex jako neviditelné ponožky do lodiček ), právě kvůli tomu palci.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.12 10:46

Nosím sukně i v zimě. Souhlasím s tím, že punčochy můžou být pěkně drahé … takový jako jsou Kunert, Falke, Oroblu, Pompea, Sissi, Venezia apod. se ale vyplatí. Sice dáš za punčochy v případě Kunerta šest stovek ale není problém aby vydržely bez újmy i tři čtyři roky, to mně dřív přestanou bavit než je stihnu zničit.
To co popisuje vypadá jednoznačně na špatně vybranou velikost.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.12 10:50

Jo a ještě dodám… že s barvami není problém, někdy jsou naopak v designu docela šílené. A nedávno jsem si dokonce koupila punčochy s jelenama (Cronet - 20 euro). Jediné čemu bych se při nákupu přes internet vyhla je asijský výrobce. Jakmile je na obrázku číňanka nebo to posílají z asie tak rozhodně nebrat. Mají chyby v číslování nebo mám nechutně dlouhé nohy. Ačkoli mám nohy jak dráty do betonu a žádný zadek, všechno z číny je mi i při odpovídající výšce v tabulkách děsně krátké.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.12 12:11

To jsem ráda, že punčocháčový krize řeší i někdo jinej.:D já nosím sukně a šaty celoročně, (kalhoty v podstatě nikdy) většinou v dýlce trochu nad koleno. Nejsem zrovna štíhlá takže se barevným punčocháčům celkem vyhýbám, přijde mi to jako zbytečný zvýrazňování a kupuju černé… Jenže… To je takovej porod ?? :D Sehnat padnoucí, černé , neprůhledné puncháče je děsivý, vždycky zapomenu jakej to byl materiál, kde to bylo koupený…pak mi to přijde moc pevný, málo pevný, moc průsvitný…uááá.:D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 13:24

Díky Ado, budu shánět nějakou vhodnou sukni na běžné nošení. Mám jednu tenkou letní, květovanou (v té je teď fakt zima) a jednu opravdu jen společenskou. Nikdy jsem se v nich necítila úplně pohodlně, ale k dívce sukně patří a basta! Takže sekáče, těšte se!

Dahllie
2222 příspěvků 16.1.12 15:41

A další dušička, která díky Peklu obleče sukni :-D já si takhle v říjnu koupila perfektní cihlovou. A přitom před rokem bych se na sukni a ještě ke všemu v téhle barvě ani nepodívala. :-D

MP Pafka
185 příspěvků 16.1.12 19:55

Já jsem si dnes koupila šedé pletené šaty (umělina, 160 kč) - v sekáči, můj první úlovek ze sekáče. Zítra otestuji s teplými punčochami.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 13:26

Ado, skvělé. Udělalas mi radost těmi dlouhými svetry s kamašemi. Ještě je mám schované. Svetr s vysokým patentem, který jsem si v roce 1984 upletla podle vlastního návrhu na pletacím stroji Dopleta, nosím poctivě pořád (do velkým mrazů), jen ten patent jsem zúžila, když vyšel z módy, a prodloužila rukávy, protože se mi při jednom nešetrném praní srazily. Na zateplení nožek v mini, když je mínus dvacet, není nic lepšího než vlněné kamaše. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 22:12

Kde se dají sehnat vlněné kamaše? Něco podobného jako jsme nosily jako děti před 89? Máte tip na normální obchod? Na netu nakupuji nerada, jak si to zboží naosahám a nevidím na vlastní oči, tak to prostě nekoupím :-(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.12 01:31

To teda nevím. Já jsem si je pletla (dvě hladce, dvě obrace) z vlněné příze zvané Marika na mašině i tehdy, a to se nosily! V dnešní době jsem takové ještě na nikom mladém oblečené neviděla ani jsem je nepotkala nikde v obchodě, takže bohužel neporadím.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.12 02:14

Majú na esprit.eu teraz v zľave..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.12 02:25

Doplňujúce info, stoja 14,90 eur, 42% vlna, 6% kašmír:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 13:45

Kombinace pěkné, ovšem já celá v černé (z tak 90%) chodím ne kvůli nedostatku invence, ale prostě se tak cítím nejlépe :)
A obzvlášt pod ty nákupy z druhé ruky se podepisuji, z bazaru mám úžasné martensky za asi 600, téměř nenošené a teď mám na cestě klasický poctivý křivák. Ale i z obyč secondhandu u nás u domu mám velkou část šatníku - ted např. dlouhou manšestrovou sukni Marks&Spencer, s takovými barokem inspirovanými vzory, 90 Kč.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 19:17

Vás černokněžníky prostě nechápu… jak může někdo chodit celý jen v jedné barvě? Co když mám oblíbenou tyrkysovou, nebo růžovou? Kdybych chodila po ulici od hlavy k patě v růžové, tak mě bude většina lidí považovat za Chocholouškova uprchlíka, ale pohřební průvody v ulicích jakoby nikdo nevnímal :-o Dokonce i matky s miminkycelé v černé si kupují černé kočárky co pak vypadají jako rakvičky na kolečkách… a stále to lidem nedochází… :-(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 19:39

Tak to potom není o tom, že nás černokněžníky nechápeš, ale o tom, že nechápeš, jakto že to nepřipadá divné ostatním lidem. Já taky chodím prakticky jen v černé, a to počínaje spodním prádlem a konče náušnicemi, ale je to můj styl, cítím se v tom dobře a když si výjimečně vezmu něco barevného, sice je to fajn změna, ale brzy se zase ráda vracím k černé. Asi je v tom kus pozérství, ale přiznejme si to, kdo není aspoň trochu pozér? :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 19:59

A co je spatnyho na rakvickach na koleckach;-)?
Jak uz jsem zminila vyse, barvy se precenujou. Velka vyhoda cerne je ze se hodi ke vsemu, vsem slusi a je vhodna na kazdou prilezitost. O tyrkysove a ruzove to rict nelze. Stokrat radsi uvidim „pohrebni pruvod“ nez „pruvod magoru v tyrkysove“.
A koneckoncu, vsichni sme uplne mimo - cetla sem o jakymsi mnichovi kterej prohlasil, ze barveni odevu je hrich protoze kdyby Buh chtel, abysme nosili barevny obleceni tak by stvoril barevny ovce. A mate to:-).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 20:59

Tak to nechápejte klidně dál, chodím tak do svých cca 12, s velmi občasnými barevnými detaily (eh, barevnými - bílá, pudrová, občasná šedá, fialová nebo rudá. Nebo smaragdově zelená :D) a prostě se tak cítím nejlíp. Zkoušela jsem už kde co, ale nikdy to nejsem opravdu já a cítím se pak celý den nesvá. Holt divoké kombinace „optimistických barviček“ ráda přenechám jiným slečnám či dámám.
A lidé se nad mým oblékáním podivují dost často, a to už jsem vážně dlouho nechodila po centru města s černou rtěnkou nebo prakticky corpse paintem místo make-upu. (aneb i puberta může být svérázná)
A kdybych potkala osobu celou v růžovém či tyrkysovém, což se mi už několikrát stalo, maximálně se lehce pousměji a ocením tu příjemnou a osvěžující střelenost. Zkuste to taky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.12 10:32

Mě spíš fascinuje, když jsou lidé z řad té záplavy modré z všelijakých riflí, celí paf z toho, že někdo je záplava černé (když jednou za sto let vytáhnu kalhoty), a nebo nosí dlouhé sukně. :D
O tom, že je černá smuteční barva a černý kočárek rakvičkou, můžeme velice dlouho polemizovat. Z historického pohledu jsou barvy oblečení také zajímavou věcí. Existovali barvy, které mohla nosit jen ta nejvyšší šlechta. Musíme si uvědomit, jaké kultury zdejší kraje ovlivňovali, a že mnoho našich zvyků pochází od křesťanů. I mnoho zarytých ateistů slaví Vánoce a podobné svátky a nemohou pochopit, že jiný ateista to nedělá. Připadá jim divný, mají tendence ho litovat (neslaví je, protože určitě nemá s kým) považují ho za zlého člověka (dobrý člověk přeci o Vánocích rozdává dárky, …)a podobná vysvětlení. Jsou kultury, kde je smuteční barvou bílá, ale řeknete si to konkrétně Vy o dívce oblečené do bílé? Ještě jedna historická perlička, Anna Marie Františka, velkovévodkyně Toskánská, milovala černou barvu a velmi ráda se do ní oblékala (hlavně na slavnostní příležitosti jí přišla vhodná). A jaká to byla úžasná osobnost a co pro své statky a poddané udělala :-)
Cítění barev je čistě subjektivní záležitost estetických představ každého z nás. Polemizovat o nich můžeme jedině, pokud se bavíme o záležitostech nošení moderních věcí – do toho nošení jediné barvy opravdu nepatří. Konkrétně černá barva je záležitostí subkultur a jak už toto napovídá, jde o jedince, jejichž cítění v tomto směru je jiné než cítění většiny. Netřeba je chápat, stačí je akceptovat (oni dělají to samé vzhledem k mainstreamu).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.12 18:20

Hm. Zdá že jsem tak trochu píchla do vosího hnízda…ehm pardon… vosy jsou moc barevné :-)
Aria udělala moc pěkný historický rozbor černé… a není v něm nic s čím bych nesouhlasila. Jen podotýkám, že vzhledem k tomu,že žijeme ve střední Evropě a konkrétně v naší zemi je naprosté minimum přistěhovalců z jiných kultur než je ta křesťanská, můžu si dovolit tvrdit,že tady černá prostě JE za elegantní, slavnostní a smutnou barvu. A když si někdo vezme černé džíny a černou bundu a černé boty,tak není ani slavnostní, ani elegantní, jen jde z pohřbu.
A proti černým subkulturám vůbec nic nemám, naopak „gotiků“ na ulicích vídám zoufale málo, byli by skvělým oživením. Podle mě jsou jediní kdo berou černou opravdu vážně, u ostatních mi to přijde jen jako lenost nebo nedostatek odvahy obléct se jinak. Například využít hodně tmavých odstínů jiných barev. Tak a můžete lynčovat.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.12 18:34

Smuteční barva byla v Evropě dlouho bílá, protože jakékoliv barvení bylo velice drahou záležitostí až do vynálezu chemických barev v XIX. století. V Japonsku je tomu tak dodnes. To jen na doplněnou. Pokud jde o oblibu černé, teď je prostě v módě, je to základní akord, uvidíme, jestli se ulice prosvětlí, až dozní.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.12 21:23

Tím jsem narážela na absordnost předsudků, kterých se mnoho lidí nehodlá vzdát :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.12 21:24

Omlouvám se za překlep. „Absurdnost“ samozřejmě.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.12 21:35

Barevná symbolika je absurdní předsudek… jo, tak jo. :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 14:20

Inspirujete se nekdy modou nejakych znamych lidi ? Líbi se vám oblekani nekterych znamych českých lidí? Já padla na jednu MLADOU českou kapelu, jejichž sladěná MÓDA a celkové vystupování se mi strašně líbí .
http://www.nmnl.cz/…lie_straight
http://by-adel.blog.cz/…anocni-darek
http://www.lewronmusic.cz/…-2009/foto32


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 14:55

Přesně, Charlie Straight mám ráda. Nejenom, že jejich oblékání opravdu spadá pod „mladou módu“, což se o většině zde navrhovaných modelů říct nedá, ale jsou to i vážně milí lidé :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 14:59

Přesně, mě v článku chybí kostkované košile, trička s logama kapel, Ada zase vytáhla uplé sukně a decentní vršky


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 18:06

většinou ten, kdo nosí trička s kapelou, tak už přebere další znaky dané subkultury, tudíž si umí víceméně s oblečením poradit a o další rady moc nestojí…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 14:55

Článek pěkný. Ada si ovšem libuje v barvách, které já nesnáším (limetková, oranžová, tyrkysová, fialová) takže pro mě je ten článek jen na pročtení, moc inspirace nepoberu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 18:42

On je obrovský problém si to oblečení představit (když pominu tu možnost v nějakém grafickém programu předělat) v jiných barvách! Celá ta Adina snaha ukázat nám, co teda nosit, přišla vniveč jen proto, že ona je TAK zaslepená čtyřmi barvami, které figurují v KAŽDÉM obrázku. Možná bude lepší už se na peklo nedívat, když ti teda nic nedává…

Ada Pekelná
973 příspěvků 16.1.12 19:11

Až přijde den, kdy se ti zavděčím, zavolám z balkonu „hurá“ a Peklo zavřu, protože jeho poslání bude naplněno.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 19:15

A ja sa pojdem utopiť na najbližší strom s brokovnicou,keďže prídem o zábavu. :-)

MP Ann
215 příspěvků 16.1.12 20:02

.

Příspěvek upraven 12.02.16 v 12:19


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 21:24

Ada právě málem zabila stařenku,téměř jsem se zadusila večeří:-).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 21:26

Ada právě málem zabila stařenku, vo chlup a udusila jsem se večeří:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 23:15

No jo no, nějaký breptal v této diskuzi chyběl.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 23:23

můj předešlý komentář určen Ann


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.12 00:12

Jojo věčně nespokojený breptal. Ale šatník mám barevně postavý úplně jinak a trvalo mi 3 roky než jsem z něj oranžovou, zelenou a fialovou vytěsnila, protože mi tyto barvy nesluší a ani se mi nelíbí. Tak sorry, že nejásám když je Ada použila.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 15:12

Ja mám 16 rokov a môj štýl obliekania sa za posledný polrok zmenil. No bolo pre mňa veľmi ťažké zobrať na seba „prvú“ sukňu, šaty alebo nedajbože opätky, lebo som sa bála čo povedia ostatní. Keď som bola ešte na základnej škole, tak deti odsudzovali každého, kto sa obliekol trošku elegantne. No na strednej je to už trochu iné, a len pochvalné slová na moju adresu ma utvrdili v tom, že rifle nie sú nič pre mňa. :) Postupne badám, ako aj moje kamarátky menia štýl. Ja som na sebe nemala botasky minimálne polrok a mikiny som zavrhla už niekedy v máji. A konečne sa cítim ako žena. Fakt odporúčam všetkým mladým :)

AJ keď možno nie každému to pôjde, veľmi to závisí na rodičoch. MOja mamka už do mňa veky hučala, aby som dala preč tie rifle a obliekla si sukňu a opätky. Ona mi dodala asi najviac odvahy. Prosím všetky mamičky, veďte dcéry k elegancii.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.1.12 21:11

Já ti nevím, ale kdyby mě osobně mamka v 15 nebo 16 směřovala k eleganci, asi bych se honem rychle zatvrdila a přeorientovala úplně jinam. Myslím že mnohem lepší by bylo, kdyby rodiče podporovali děti, aby si našly vlastní styl, ten chybí českým ulicím mnohem víc než elegance, IMHO. :) Jo a k té eleganci jsem časem (teď je mi 19) došla i sama, ale cítím se v ní až teď, dřív mě prostě nebavila. Teď si v ní připadám jako já, tehdy by mi přišlo leda že ze mě chce okolí udělat tvora víc dívčího, který by ale byl někdo úplně cizí. Kromě toho, člověk si musí trochu zablbnout, než se najde…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 15:15

Ještě k tomu nakupování a nedostatku financí. Nabídka v našich obchodech se mi zdá čím dál tím mizernější, přesedlávám na internetové obchody. ALE žádný bonprix nebo neckermann…
http://www.asos.com/Women/
http://www.topshop.com/…oriesDisplay?…
http://www.newlook.com/
http://www.modcloth.com/
http://www.monki.com/Start/383222.1

všechny zasílají co ČR, nabízejí kvalitvní oblečení, nejsou to žádné pochybné čínské eshopy, na poštovné se složte s kamarádkou (ale na ASOSu je zrovna teď zadarmo), a hlavně mají momentálně SLEVY

Dahllie
2222 příspěvků 16.1.12 15:32

No New Look a Top Shop bych teda mezi kvalitní moc neřadila. Kupuju si tam věci v UK a kvalitou je tak na úrovni H&M. Najít se tam dá, ale je třeba hodně hledat. To už mi příjde lepší BHS, ale to myslím do Čech neposílá.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 15:35

Moje oblečení z Topshopu se řadí mezi nejkvalitnější v mém šatníku, samozřejmě že každý má jiné zkušenosti.

Dahllie
2222 příspěvků 16.1.12 15:39

Tak oproti běžné české nabídce kvalitní určitě bude :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 15:41

A jakým způsobem se přes ty stránky dá nakupovat? Pořád mi to nějak nedošlo.

Dahllie
2222 příspěvků 16.1.12 15:45

Je to běžný eshop. Vybrat si, dát do košíku, zaplatit po netu a počkat si něco málo přes týden než to příjde. Dost zahraničních obchodů umožňuje mezinárodní dodání.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 15:47

Musíte se zaregistrovat (umět malilinko anglicky), mít na vaší kartě aktivované platby přes internet, popř. mít i PayPal http://www.zive.cz/…default.aspx
Pak už to je odklikáte. Podrobnosti ohledně platby přes internet vám sdělí v bance. Já jsem taky byla před první objednávkou rozklepaná a nevěřila jsem, že to funguje, ale teď už bych se nebála.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 16:05

Děkuju Ann :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 22:02

v neckermanne sa daju nakupit normalne znacky ako s.oliver, esprit, tom tailor atd. tak neviem, co mas proti neckemannu


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 15:17

Milá Ado,
tyhle články mě zatím z celého pekla zaujaly nejvíc!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 15:32

Ado, oba články se moc povedly! Máte pravdu, že jako chlap jsem si z toho tolik neodnesl, ale četly se dobře. A když jsem si představoval, že by v těch modelech chodily dívky/ženy, tak i potěšily. A myslím, že je fajn, že jste ukázala, že i džíny nebo ta snowboarďácká bunda jdou nosit.

Za mne: obávám se, že i vlivem módního pekla jsem si za posledních 14 dní koupil béžové, červené, zelené, modré, dofialova, hnědé a černé kalhoty. Chybí snad už jen žlutá (neměli mou velikost). Zajel jsem na výprodeje tentokrát do Drážďan a opět jsem zaplakal: nad výběrem a pak doma nad výpisem z kreditky (pro OT mám i historku z uzenářství, kdyby někdo chtěl pokračovat ve stylu článků pod Vídní, haha).

Ale co chci sdělit především: Kdo nemáte zkušenost s martenskama, pár nás v nich odchodilo celý gympl a nějaké roky potom, neb jsme byli strašně drsní. Já nenosil ani žádný jiný boty, měl jsem 3 – 4 páry. Když jsem si po letech koupil jiné boty, tak jsem zjistil, že existuje i pohodlná obuv (marteny jsou dost tvrdé). Dále nejsou nezničitelné, v tom místě, kde se při chůzi prohýbají, za dva tři roky prasknou. Podrážka se sjede ještě dřív, takže pak dost kloužou (ale kloužou i nové). A v zimě je v nich dost zima. Tak radím promyslet.

A.C.
153 příspěvků 16.1.12 15:56

No nevím, martensky nosím, mám i jiné boty. Martensky jsou boty z tvrdé kůže, zpočátku jsou nepohodlné, ta kůže musí povolit. Ale rozchodí se do měkké a pohodlné obuvi, přesně podél nohy. Je to kůže, chce to péči. Takže krémovat. Pak nepraskají.
Na zimu to chce zimní boty :) Nebo silnější ponožky do martensek.

Pochopitelně jiná chůze je v martenskách, jiná v balerínkách, ale to si snad tady nemusíme vykládat.

katango
1356 příspěvků 16.1.12 17:00

Jedny nosím už dvanáctým rokem. Podrážky jsou trochu ochozené a na jedné botě v ohybu naprasklá kůže. To jo. Taky mají odřené špičky, protože po prodělané mrtvici občas zakopnu. A taky jsem musela 2× měnit tkaničky!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.12 12:01

Teda já mám svoje Marteny už 9 let (je to možné?:) a vůbec nic jim není. Žádné naprasknutí, sjeté podrážky nebo tak. Fakt je, že jsem je intenzivně nosila „jen“ asi 5 let, teď už je využívám jen na hory apod. Tkaničky jsem měnila jednou (vyplatí se investovat ty 300 Kč do originálů:). Ale souhlasím s tím, že na sněhu/ledu už od začátku dost klouzaly. A vyžadují péči, samozřejmě - což by si někteří jejich náctiletí nositelé (nebo jejich rodiče) měli uvědomit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.1.12 16:21

Já mám martensky čtvery - jedny lehce zateplené na podzim/lehčí zimu, polobotky, „balerínky“ a na léto něco jako festovní žabko-pantofle a musím říct. Všechny mám od tří let dýl a pořád vypadají super. Sešlapané ani popraskané nejsou, ale rozhodně se o ně musí pečovat. Ovšem to, že v mokru dost kloužou, je pravda pravdoucí… Pokud jde o rozchození - ty zimní i letní jsou z měkoučké kůže, rozcházet netřeba, jsou jako papučky. Polobotky i balerínky jsou sice z tvrdší kůže, ale rychle se přizpůsobily. Pantoflím jsem tedy musela už nechat přilepit odlepenou podrážku (postupně na obou), ale vzhledem k tomu, že je nosím už nějakých šest let, tak mě to nijak nepohoršilo, kůže přes nárt je pořád jako nová.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 15:49

Já teda nevím, ale některé uvedené barevné kombinace mě přímo děsí!!!

Dahllie
2222 příspěvků 16.1.12 15:52

Možná právě proto, že jsou barevné a u nás se stále sází spíš na šeď a „hlavně nevyčnívat“.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 16:31

Nemyslím, že hned musíte někoho nařknout z toho, že nechce vyčnívat. Výrazné barvy se nehodí ke každému. Já a moniii naprosto souhlasím. Pěkné barevné kombinace si představuju jinak:http://2.bp.blogspot.com/…DSC_0707.jpg
http://www.maddinka.com/…r-night.html
http://www.maddinka.com/…elieved.html
http://www.maddinka.com/…0/girly.html


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 20:23

to Ann: černá JE výrazná barva.
Kombinace, které jsi dala, jsou pěkné, ale ne např. pro letní typ (všechny tři letní typy).

MP Ann
215 příspěvků 16.1.12 21:20

.

Příspěvek upraven 12.02.16 v 12:19


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 23:24

Ann, já nikoho nenařkla, ale komentuju hlavně ten trend, který vidím všude kolem sebe.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.12 00:06

Vyčnívat může i člověk v šedočerné kombinaci, ale máte pravdu, že v mém okolí nikdo moc oblečení neřeší. V podstatě je peklo moje jediná šance jak si s někým o módě pokecat…smutné


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 16:35

ked ma clovek v mode strach z farieb, tak prichadza o vela…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 15:53

Opet dokonale!

Ado, napadla me jedna drobnost - slo by uvadet nazvy materialu i v anglictine? Hodne lidi dneska objednava z anglickych obchodu, pripadne v anglicky mluvicich zemich rovnou zije, a tohle by jim urcite ulehcilo zivot (dyftyn je moleskin, je to tak?). Mozna by stalo za to i ruzne prvky obleceni taky prekladat, nebo vytvorit slovnicek - doted netusim, jak se ‚peak lapels‘ jmenuji cesky. Kdyz jsem s tatou resil usiti jeho obleku na svatbu, nazval jsem to ‚spicate klopy‘ a doted nevim, jestli ho krejci nemel za uplneho idiota :)

Mimochodem, k tomu slusnemu obleceni u stredoskolaku - chodi se jeste dneska standardne do tanecnich? Tam je preci oblek podminkou, a vydrzi potom na ruzne plesy, divadla, maturity a podobne prilezitosti v clanku zminene.
Jak takovy univerzalni oblek vybrat? Musi byt nadcasovy a hodit se temer ke vsemu. Jednorade sako na dva knofliky, ‚notch lapels‘ - proste nespicate klopy, nijak moc uzke, nijak moc siroke. Nenapadne kapsy. Barva navy nebo jiny tmavy odstin modre. Bez vzorku, pripadne pro silnejsi ci kratsi mlade pany s ridkym pinstripem (rekneme prouzky takhle daleko od sebe: http://bit.ly/ABgy84). Dvojity, no zase jsme u toho nazvoslovi, ‚vent‘ - prostrih na zadku. Zadne kontrastni obsiti a podobne modni detaily. Kalhoty rovne, bez samku (tohle slovo si nahodou pamatuju!), sedici v pase a ve spravne delce - coz je na samostatny clanek.
Idealne 100% strizni vlna, neni-li dostupna, tak holt nejaka vlnena smesovka, neni-li ani ta dostupna, tak at je v tom polyesteru aspon nejaka viskoza, pusobi to pak neskonale lip. U obleku vic nez u jakehokoli jineho kusu panskeho obleceni strasne zalezi na tom, jak sedi, klasicke pravidlo pri nakupu v CR je nechat si doporucit velikost od prodavacky a potom o jednu ubrat, to vetsinou funguje slusne. A varianta ‚regular‘ se hodi komukoli mezi 175 a 190 cm, tedy naproste vetsine panu. Sako nema koncit u kolen.
Existuje-li moznost nechat si oblek usit, stoji jednoznacne za zvazeni vysoke pruramky, kor, chce-li v onom ‚kvadru‘ mladenec tancovat.
Kde nakupovat? Mene bezne velikosti jednoznacne ve slevach, protoze pak si muzeme dovolit jit o uroven obleku vys za stejnou cenu. Jinak vsichni klidne v H&M, Zare a podobnych obchodech, materialy nic moc, ale strihy jsou pekne a ceny priznive. Vyhybat se polskym radobyluxusnim oblekum (Sunset Suits a podobne) jako cert krizi.
Jak to cele nosit? Na vecerni, pripadne slavnostni/smutecni prilezitosti cerne oxfordky, bila kosile, decentni kravata, bily lneny kapesnicek slozeny do ctverce. Na denni prilezitosti (‚business‘, coz bude i maturita, pohovory…) podle troufalosti nositele bud tradicne cerne oxfordky nebo derby, nebo hnede oxfordky. Bila, ruzova, svetle modra, svetle seda kosile. Kontrastni kravata. Bily lneny nebo barevny hedvabny kapesnicek. Na bezne noseni hnede oxfordky nebo derby, bila, ruzova, svetle modra, svetle seda, pripadne i jina pastelova kosile, pletena kravata nebo vyrazny motylek, hedvabny barevny kapesnicek. V teto variante je mozno obleci pod sako svetr (nejlepe pletenou vestu s nebo bez zapinani s v vystrihem), v predeslych dvou variantach pokud neco, tak jedine treti dil obleku - vestu ve stejnem vzoru a materialu.

…a treba si to nekdo precte a bude o jednoho hezky obleceneho pana v Cechach vic :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 21:57

A Morava zase utře nos, ách jo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 22:15

Na Moravě máme okrojovaný chasníky s koštýřem :-) Ať si v Čechách nechají nudný kravaťáky :-)))))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 16:22

Potkala jsem před chvílí hezkou, štíhlou mladou žabičku. Černé kozačky, černé punčochy, černá minisukně, černý kabátek, černá šála, černá taška, bledý obličej. Říkala jsem si, jak by se hned rozsvítila, kdyby měla třeba ty punčocháče barevné, k tomu barevně sladěnou šálu, kabelu a třeba nějakou ulítlou čapku na hlavě…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 16:24

Opravuju, tu sukni měla šedočernou kostkovanou :-)

MP Pafka
185 příspěvků 16.1.12 20:03

Nemám nic proti černé, ale je pravda, že k použití veselejších doplňků černá barva přímo vybízí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 16:24

DÍKY!!! Sice mi už dávno není -náct, ale 30, ale článěk ve mě vzbudil touhu nosit sukně. Neskutečně mě tenhle článek inspiroval, ta puntíkatá sukně s modrýma/červenýma punčocháčema, to je prostě bomba! To by prošlo i u mě v práci. Neříkám, že každý den, ale pátky určitě. Ze svého divočejšího (barevného) období ve mě čas od času převládá touha zase si tu divočinu obléci (namísto neutrálních tónů oživených jen broží či šátkem)…

Hopskulka
58 příspěvků 16.1.12 16:27

Achjo. Článek je moc pěkný, ale podobné téma mám rozpracované na svém blogu, tak druhý díl budu muset napsat nějak, abych se vyhnula tomu, co už zmínila Ada, abych se vyhnula napadání z plagiátorství. Fíha.

Ada Pekelná
973 příspěvků 16.1.12 19:16

Jen to napiš, Peklo přece nemá patent na módní rady.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 16:33

tento clanok by si mali povinne precitat vsetky mlade baby, ktore nosia len cisto tlmenne a tmave farby, nechapem, ako niekto nemoze mat rad farby, hlavne v mladom veku, asi nemaju odvahu experimentovat, ale nemaju dostatok sebavedomia, aby nosili vyraznejsie oblecenie…hlavne, ze stretavam zeny v zrelom veku, ktore sa obliekaju az privelmi mladistvo (napr. kriklavo ruzova hello kitty mikina-z vlastnej skusenosti) a hned ma pri pohlade na nich napadne, ze toto su prave tie zeny, ktore v mladom veku nosili tlmene farby a ked zistili, o co prisli, bolo uz neskoro…
samozrejme, ze dnesne zeny v strednom veku, nemali v mladosti tolko moznosti, ale to co som napisala moze platit aj o buducnosti, kedy sa moj rocnik stane ‚stredno-vekovym‘


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 17:15

Myslím si, že je to dobou. Jen se podívejte, co nosili např. vyznavači hip-hopu začátkem v 80. a 90. letech http://i1.squidoocdn.com/…_fashion.jpg nebohttp://www.polyvore.com/cgi/img-set/BQcDAAAAAwoDanBnAAAABC5vdXQKFm5DOTlxYnluM2hHRHdRREJjQVpRNVEAAAACaWQKAXgAAAAEc2l6ZQ.jpg (pamatujete fresh prince?). A podívejte, co nosí teď http://i.telegraph.co.uk/…_639366a.jpg. S příchodem cyber punku(no představte si třeba matrix nebo blade runner)chtějí být všichni temní a cool. pak taky nemají fantazii a nechce se jim u toho myslet. A takovým tím černým náctiletým obdobým si prošel snad každý, někdo z něj bohužel nevyrostl.
PS: černou mám moc ráda a taky ji hodně nosím, zásadně však v kombinaci s pestrými barvami.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 21:09

tak je rozdiel, ked je niekto hip-hoper alebo emak (ti byvaju vacsinou ‚cerni‘) a ked niekto nosi neidentifikovany styl resp. nema styl a kazdy kusok oblecenia je tlmeny, nechapem takych mladych ludi, je to dost smutne :/

ciernu s pestrymi farbami nosim aj ja, taka kombinacia je fajn (;


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 17:21

Jestli muzu mluvit za sebe tak jsem jako nactka taky nosila (krome letnich mesicu, to jsem byla vzdycky „za divnou“ v kvetovanych satech) tmave barvy, nebylo to ani z nedostatku sebevedomi (i kdyz to bylo hodne v minusu) … o experimentovani jsem v tom veku moc nepremyslela (hlavne najit neco levneho co mi bude sedet ke zbytku satniku a bude to uchazejici) ale dobre se mi to kombinovalo s bidnym zbytkem satniku a hlavne se mi to v tom veku libilo. Myslim ze hodne lidi proslo „cool cernym obdobim“ a u vetsiny casem odeznelo i bez Hello Kitty experimentu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.1.12 20:50

Tak to já jsem nosila nejradši oranžové punčocháče, krátkou černou sukni, okrové tričko s dlouhým rukávem, na to tílko přecházející z oranžové do žluté s černou výšivkou a zrcátky u výstřihu a spodního lemu, případně na to ještě oranžový svetr. Jednou mi jeden kluk řekl, že vypadám jako pomeranč a to mě hrozně potěšilo :-D Klidně bych tak chodila i dnes, všechny ty věci pořád mám (ostatně je to jen 5 let zpátky), ale připadám si na to už stará, což je možná škoda, protože staré budem po zbytek života…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 17:48

Nosím tmavé a tlumené barvy( šedou, černou, béžovou, hnědou, narůžovělou, světle modrou, jedinou pestrou barvou v mém šatníku je červená, protože tu miluju už od dětství.) Nosím je protože se mi prostě líbí a cítím se v nich dobře. Nikdy bych si na sebe nenavlíkla nějakou veselou kombinaci(zelenou, žlutou, oranžovou), protože bych to prostě nebyla já. Každý jsme jiný a každý máme jiný vkus, nevím co je na tom nepochopitelného.

MP Pafka
185 příspěvků 16.1.12 20:09

Souhlasím. Nezáleží na barvách samotných, ale jak se použijí. Nelze říct: tyhle barvy ano, tyhle ne. Každý má své oblíbené. Já černou moc nenosím, ale líbí se mi šedá, tmavě modrá apod. Ale mám ráda i barvičky, záleží na oblečení.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 21:12

s tym „kazdy sme iny“ velmi suhlasit nemozem, pretoze, ked si vsimam okolie, tak malo ludi je odlisnych a nielen oblecenim, ale aj osobnostou, atd…neviem, preco sa hovori, ze kazdy sme iny, ked popravde su skoro vsetci rovnaki…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.1.12 16:48

Takže pro vás je každý člověk, který ve vašem životě hraje nějakou roli nahraditelným? Docela pochybuju, že za každého vašeho kamaráda či rodinného přislušníka bez problému najdete náhradu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.1.12 21:06

ja som to necharakterizovala nhraditelnosotu, ale tym, ze ludi, co stretavam (nemusim ich poznat blizsie, ani osobne), ide o to, ze co vidim, tak vacsinna su vsetci rovnaki (povaha, mentalita, zivotny styl hodnoty, nazory, vkus…)
nechcem nikoho zovseobecnovat, ale len mi vadi, ze malokedy vidim ludi, ktori su niecim originalni a vynimocni

a ked ide o tu nahradu, mojich ‚kamaratov‘ by som kludne vedela nahradit za inych a lepsich, prave preto som pouzila tie uvodzovky
rodinu by som nikdy nechcela nahradit, ta aspon za nieco stoji


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 17:11

Poucny clanek, byt jsem vekem jiz teto kategorii vzdalena, povzbuzuje me, ze barvy lze nosit i v zime. Prave podnikam pokus: na mesicni dovolenou do lednoveho Ceska jsem si nevzala ANI JEDNY KALHOTY. Zatim jsem to v satech a suknich zvladla od hospitalizace po operu, od plus osmi do minus peti.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 17:17

Bezvadný článek!! Opravdu tleskám!! Skvělé kombinace, obzvláště sukně, zelené punčochy, šátek a páv. A pak taky hnědorůžová sukně, růžové punčochy a hnědý svetr!! Fakt moc hezké…hergot, já bych tě někdy s sebou potřebovala na nákupy Ado!!! :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 17:22

Jéé, zrovna dneska mi poštou došly světle šedé, růžové a červené punčocháče :) ještě nějakou pěknou obyčejnou pouzdrovou sukni by to chtělo :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 17:27

Kde se dá sehnat ta halenka z poslední fotky prosím? Nebo nějaká podobná, třeba i v jiných barvách? :) Jestli víte tak to přede mnou netajte :D

Ada Pekelná
973 příspěvků 16.1.12 19:19

Mně se zdá, že jsem halenky s vázačkami viděla všude možně, Tatuum, Peek & Cloppenburg, Orsay - zkus něco procourat a hledej.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 17:39

Více podobných :-)

MP Pafka
185 příspěvků 16.1.12 20:10

A více žen v takových modelech na ulicích.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 17:56

zrovna včera jsem si koupila malé černé ve výprodeji za 400 korun. využiju je dostatečně, do divadla, na lekce tanečních a podobně :) myslím si, že se vyplatí si je pořídit hned po tom, co přestanete růst a pokud budou v nějakém klasickém střihu, tak vám vydrží dlouho :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 17:58

No vida. „Styl „rockerka“ se dá naopak nosit až do smrti.“ Já si to taky ve svých jednapadesáti myslím, i když se snažím poněkud mírnit… Ale že to uslyším od Ady mě nenapadlo… :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 18:17

Moc díky za super článek. Jelikož spadám do cílové skupiny, určitě mi pomůže trochu rozzářit můj šatník. Hlavně díky za nápady s čím kombinovat áčkové sukně, ty totiž nosím moc ráda.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 19:07

Na bižuterii na fleru doporučuju http://www.fler.cz/elegant-elefant


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 19:42

Miluji sukně a díky za článek…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 19:48

:-) to je sranda, ten model se žlutým vytahaným trikem jsem prakticky stejný nosila na gymplu. akorát svetr byl tyrkysový a kalhoty s proužkem a k tomu vínové glady a na očích lenonky :-) a pak jsem plynule přesedlala na minule ukázaný boho styl. pěkný a moc inspirativní přehled. kombinace růžová/oranžová a ta strakatá sukně se zelenými punčocháčemi a tyrkysovým vrškem nejnej úžasná!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 20:03

Myslím, že uvedené kombinace oblečení nejsou ani tak pro náctileté, ale spíš asi pro dvacítky. Ale to nevadí, každopádně děkuji za článek, protože mám neodolatelnou chuť vzít si zítra na sebe sukni. Akorát si musím koupit nějaké ty barevné punčocháče, ty doma ještě nemám.:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 23:42

Nechci být protivná, ale… já se tu tak pojmenovala dřív! Ne, kecám :) Jen je v tom trochu zmatek :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.12 00:35

ahá, tak to jsem si nevšimla. Tak jo, už jsem si změnila přezdívku, tu snad nikdo nemá. Tak mi říkala maminka :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.12 11:11

Jééé, Radmiška… To jsem ještě od nikoho neslyšela :) moc hezké!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 20:19

Milujte svoje menžestráky! Sú to najlepšie nohavice na zimu! Úplný univerzál - čierne s vyšším pasom sa dajú nosiť kedykoľvek a k čomukoľvek!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 20:27

Máte nějaké zkušenosti s pletenými vlněnými sukněmi? Narazila jsem na jednu, která se mi strašně líbila, ale nekoupila jsem si ji, protože jsem si hned představila, jak mě bude kousat do zadku, když v ní budu dlouho sedět. Fakt pletené sukně koušou, nebo je to jen mylná představa? Díky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 21:01

Záleží na složení materiálu těch sukní, ale obecně bych řekla že koušou. Pořiď si pod ni spodničku z podšívkoviny. Ani ji tam nemušíš všívat, stačí ušít obdélník, v pase na gumu a navlíct to pod sukni.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 21:06

Záleží na materiálu, většina umělin nekouše, ale i kousavost se dá ztlumit punčocáči a spodničkou/podšívkou. Kousavé zimní sukně bych se nebála, nepřijde na tělo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 21:22

Mám bezvadnou pletenou sukni od Martiny Nevařilové. Je zimní, takže ji nosím přes punčocháče a nekouše vůbec.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 22:18

Já jako pracovní oděv nosím vlněné kalhoty a vlněné sukně a nekoušou. Mají super výhodu, nemačkají se. Proto nám je jako pracovní oděv dali.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 22:51

Mám vlněnou pletenou sukni, kouše :) Ale když mám spodní prádlo, tlusté silonky a tričko zastrčené dovnitř, dá se to. Když se mi tričko vyhrne, nedá se to.
Ale já jsem na tohle cíťa přecitlivělá.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.12 02:01

Úzkou pletenou sukni jsem měla podšitou saténem ve stejné barvě. Kvůli kousání a taky proto, že by sukně drhla na punčochácích a vytahoval by se zadek. Ten sešitý obdélník, jak radí Křížala, jsem prostě ručně přišila zevnitř k pásku sukně a bylo vystaráno napořád. Jevilo se mi to tehdy jednodušší než oblékat spodničku a sukni zvlášť. Kupovanou spodničku (nebo kombiné - pojistka při vyhrnutí trika) bych brala nějakou úplně jednoduchou, která nemá dole krajku (některé zatrhávají punčochy).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 20:58

…doufám že to nakoupily pro víc lidí :-) :-) Bohužel ne, Ado, v sobotu jsem v Ann Christine koupila čtyři vršky ( ach ty slevy ) a doma teď přemýšlím co s tím. Díky za chytrý článek, měla bys publikovat v některém módním časopise. Aspoň by tam bylo něco pořádného ke čtení.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 21:10

Pro všechny, které nosí v zimě sukni - doporučuji stránky firmy Evona. Mají tam jednak výběr různých punčocháčů, ale hlavně jsem si tam koupila v listopadu termopunčochy, které jsou určeny právě na zimu pod sukni…Jsou teda v černé barvě, ale teplo v tom je parádní.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 21:25

Díky za pěkný článek.. moc se mi hodí, jelikož se už od maturity a začátku studia na VŠ snažím vytvořit si nějaký elegantní styl pro mladou dámu (teď je mi 22) a tyhle články mi moc pomáhají v hledání a v přemýšlení a jsou zdrojem nepřeberné inspirace a mnoha „odstrašujících“ příkladů :o) Jen u té části s punčochami a sukněmi řeším opačný problém.. Jelikož mé nohy mají širší lýtka než bych si přála, snažím se na ně moc neupozorňovat a kamuflovat je černými hladkými punčochami a botami na podpatku a zatím mám jen černé, nebo tmavé sukně a občas si přijdu, že jsem od pasu dolů moc černá… Neměla byste nějaké typy, jak ještě jinak kamuflovat širší lýtka? Jistě nejsem jediná, která má tento „problém“ a i ostatní dámy vaše typy ocení. Ještě jednou moc díky za přemíru inspirace :o)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 21:49

Mám prakticky stejný problém (plus krátké nohy celkově), a fundovaná rada, která mi celkem funguje, zní: od pasu dolů spíš tmavší, nevýrazné barvy, od sukně přes punčochy až k botám ztmavovat. Brát spíš hodně vykrojené boty, nebo naopak vyšší kozačky (bez nabírání, kontrastní kožešiny a jiných serepetiček, upozorňujících na šířku lýtka), nikdy kotníkové nebo polovysoké. Podpatek taky pomůže.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.12 19:12

Přidávám se do party - stejný problém. Určitě i na nás časem dojde řada s článkem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 21:51

Ak by ste chceli tip pre ešte viac inšpirácií, tak skúste sem tam pozrieť na televíznu stanicu Disney Channel. Tie herečky obliekajú neuveriteľne. Napr. film Lemonade Mouth: http://www.imdb.com/…e/tt1648204/
http://popcrush.com/…onade-mouth/
http://disneyslemonademouth.wikia.com/…e_Mouth3.JPG
alebo taká Selena Gomez, Demi Lovato:
http://allselgomez.webs.com/…photos/photo?…, a perfektne oblečená je aj v klipe „Hit The Lights“
http://www.mymostwanted.com/…photo/449142
http://www.celebrityinspirations.com/…ay-bans/625/ Áčkové sukničky, svetríky, halenky, farebné pančuchy, neuveriteľné šaty - viem, v našich končinách nemáme k dispozícii to čo oni, ani nás neobliekajú odborníci, ale ako inšpirácia pre všetky dievčatá a ženy, ktoré chcú vyzerať ako ženy je toto pohľadenie a námet, čo hľadať v terajších výpredajoch.
Kiežby sa tak obliekala aspoň polovica dievčat. Našťastie v mojom okolí, a to som z dediny, sa to už začína dosť zlepšovať. Žeby svitalo na lepšie časy a farby?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.12 00:29

Disney Channel je, podle mě, peklo pro děti, sorry!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.12 23:31

nechcela som tým povedať, že by ich mali deti nasledovať alebo kopírovať, ale násťročný by sa mohli iba inšpirovať farbami, strihmi, aby bolo všetko veselšie.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 22:30

Tohle je vážně bomba, taky bych to takhle chtěla umět! A hlavně díky za Polyvore, teď mi to nedá ani spát :)

MP Barbucha
3716 příspěvků 16.1.12 23:30

Jdu se zastat černokněžníků. Nechte ty puberťáky chodit celé v černém. K tomu věku to patří, aspoň já a moji kamarádi a kamarádky z té doby jsme si tím prošli všichni. Dospívání prostě je depka a dost drsný zátah na psychiku.
Napadá mě k tomu parafráze slavného výroku o komunismu. Kdo nechodil nějakou část mládí jenom v černém, ten nemá srdce. A kdo v tom pokračuje i po třicítce, ten nemá rozum:-)

hedvika
275 příspěvků 17.1.12 07:37

Přesně tak, já si vybavuju své černé období, to mi bylo tak 13-15 a opravdu barevné věci jsem začala pomalu nosit až kolem 18 let. Až na to, že u mě to nebylo z nějakého depkovitého rozpoložení, ale prostě proto, že jakákoli jiná, než černá barva na mně mi přišla, že příliš svítí, že mi nesluší, že ze mě dělá někoho, kdo nejsem, jen černá se tak nějak podřídila mé osobě. V mládí se člověk hledá, zjišťuje, co rád nosí a co ne, já v pubertě hledala především střihově dobré oblečení, kdybych tehdy měla hledat i ideální barvy, rovnou bych to zabalila, bylo by toho na mě zkrátka moc. Určitě jste někdy byli minimálně svědky toho, jaké to je nakupovat s puberťákem, nic se mu nezdá dost dobré, nic se mu nelíbí. Je to proto, že se hledá a neví, co vlastně chce. Jediná vyjímka je sorta puberťáků, co tíhnou k určitému hudebněsociálnímu stylu (jen si spočtěte, kolik potkáváte kluků ověšených řetezy, v kalhotech pomalu u kolen, v obrovských tričkách s nápisy a s kšiltovkami, které by jim záviděl i samotný pan Pompo, kolik potkáváte dreďaček a dredařů ve vytahaných, nebo batikovaných tričcích, kolik kopií Hanny Montany atd.), který jim ulehčuje v tom, že nemusí vymýšlet příliš vlastní styl, jen se přizpůsobí nějakému, který je jim z nějakého důvodu sympatický. Já osobně bych mladé lidi nesoudila hlavně proto, že si sama pamatuju, co mi tehdy připadalo boží a co trapné a co jsem byla schopná si obléct.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.1.12 11:53

Jojo, taky jsem chodívala v černé, toužíc býti femme fatale… Jenže ještě v osmnácti jsem vypadala na třináct (při koupi alkoholizovaného zmrzlinového poháru po mně chtěli občanku), tak jsem musela být famfatalka k popukání. Asi by mi slušel ten svěží dívčí styl, který se mi na teenagerkách teď tak líbí, jenže to jsem nechtěla, já chtěla být osudová žena. No, je to věk, který má na blbost nárok!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.1.12 16:13

Barbucho, hezky řečeno. To by snad ani nebylo mládí, aby se člověk hned začlenil k mainstreamové eleganci…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 23:34

Tak ja som sa teda dala do toho, že tú moju čiernu oživím. Obehla som všetky obchody čo tu máme. Dalo mi to celkom zabrať. A ono, mi to všetko bolo malé. Ako obyčajne. Čiže to znamená jediné… schunúť, alebo štýl nemeniť :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 23:37

Velmi poučný článok, vďaka zaň


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 23:38

Díky za polyvore! Nevím, proč mi to docvaklo až teď prozkoumat tyhle stránky (možná díky barvitosti tohoto článku), ale je to super pomocník. Nemám moc velkou představivost co se týče toho, jak různě barevné kousky půjdou k sobě, ale díky polyvore si to snadno můžu snadno vyzkoušet. Sice třeba nekoupím či v kamenném obchodě neseženu stejný střih, ale už budu vědět, jaká barevná kombinace by byla dobrá. Plánuju probrat šatník, protože bohužel je to u mě pořád jeden velký chaos, co nejde vzájemně moc kombinovat. Díky polyvore už budu snad vědět, co za kousek oblečení a jakou barvu konkrétně můj šatník potřebuje a nebudou to zbytečné nákupy, kdy zjistíte, že halenka sice super, ale že ji máte možnost zkombinovat jen s jednou sukní… Ado, díky! Rozšiřuješ mi obzory a to je super. Člověk má tendence bát se zkoušet nové věci, nové styly či barevné kombinace, ale je to spíš ze strachu, aby to uměl nakombinovat a výsledek nepůsobil divně nebo přeplácaně… Polyvore je dobrá pomocná ruka.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.12 23:56

Článek pěkný, ale podle mého každodenního pozorování (a poslouchání) v Brně je většina náctiletých velmi konzervativní a směje se (pubertálně) něčemu proto, že to tu jen neviděla. Až bude mít více než jeden kluk ze 100 v zimě kabát, pak se něco změní…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.12 00:25

Ó Ado, skvělý článek!
Až na to, že mám jako náctiletá času, že se o tom běžným pracujícím jen sní (hahaha!), souhlasím téměř se vším. Díky!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.12 03:43

Ul napsal:16.1.2012 v 11:11
Hm, ten článek ale rozhodně není o tom, že se Ada „odusedlostila“…

Hm, možná o tom ten článek není, ale Ada se opravdu trochu odusedlostila.
Jinak bych řekl, abyste už konečně tak nějak kolektivně nechaly Adu, ať se bije(má-li to zapotřebí) za sebe samou, proboha. Fakt mně tu nic nevadí víc než to, když nám zde někdo začne vykládat, jak to Ada myslela, nebo že to tak nemyslela, nebo že si tu může psát, co chce, protože to přece je její blog a blablablablaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

Tento článek pro mlaďochy je obsahově řekl bych o stupínek výše, než ten minulý. Ale ještě víc - je to prostě takové hezké počtení.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.12 13:08

Dobré rady pro ty, co tápou :) Z vl. zkušeností vím, že na střední se všichni spíš snažili splynout s davem - před 6-10lety na malém městě toho k sehnání opravdu moc nebylo, samí Vietnamci, od kterých měla tričko a rifle každá druhá. Mé sebevědomí bylo také na nule, asi do 18 let, kdy e to začalo díky zájmu kluků zlepšovat :D To jsem byla poprvé v New Yorker :D a nakoupila si zářivě barevné mikiny a trička a k tomu i barevné boty, prostě konečně trochu pěkné věci. A drží se mě to dodnes, miluji barevné, vzorované oblečení, cvočky, flitry, obrázky (ale záleží co je tam vyobrazeno abyste si zas nemysleli :D),doplňky, atd., jediné, čemu se vyhýbám a nesnáším to jsou klasické „elegatní“ jednoduché věci jako kalhoty + košile a tak.Asi i proto, že jsem si té strohosti užila na škole až až, když tenkrát jsem nic lepšího neměla. Některé holky chodily krásně vyoblíkané, ale na těch matky nešetřily..:D Dnes to tak nějak doháním a i když pořád nemám dost peněz, umím nakoupit třeba přes net k mé spokojenosti.:) A souhlasím se slovy v minulém článku, že by si fakt děcka měla vážit, jaký mají dneska výběr! I když totálně rezignované holky potkávám na ulici furt..Asi je to tím sebevědomím, ke kterému nás v Česku moc nevedou.:(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.12 13:45

k oblekum za pusu - da se poridit i mnohem levnejsi, na obcasne noseni, i za 500,– modaprostejov.cz (neplest s OP Prostejov - existujou jeste?). Za ty prachy nositelne i koukatelne


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.1.12 19:25

Jé, oni nedělají dámské:-((


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.1.12 19:25

Aha, dělají:-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.12 13:50

Ado, co jsou to prosím sněhuly? 1 sněhule, ne 1 sněhula ⇒ ty sněhule. (Na Seznamu mají sněhuly 263 odkazů a sněhule 172 000)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.12 16:23

řekněte mi někdo, jak to mám udělat, když se sukně po punčochách vyhrnuje nahoru? úplně to nesnáším a nosím tedy jen svetrové šaty, které samozřejmě podšívku nemají. narazila jsem na tolik krásných sukní, ale prostě punčochy a podšívka nejdou dohromady, jak to řešíte?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.12 16:48

Jsou dvě možnosti… špatný materiál… optimální je vyměnit punčochy nebo nosit spodničku … a nebo statická elektřina, na to pomáhá použití větší koncentrace aviváže při praní případně antistatické spreje.

kajiksuk
143 příspěvků 17.1.12 16:49

Já myslela, že se hrnou jen nepodšívkované sukně, alespoň u mě to tak funguje. Slyšela jsem, že se mají natřít punčochy aviváží.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.12 17:00

S podšívkou to až tak moc nesouvisí, i podšívkovaná sukně může elektrizovat… tam se ale k nohám většinou právě přilepí ta podšívka takže to není tak vidět.
Natřít aviváží punčochy moc nedoporučuju, to je opravdu lepší spíš namočit ve vícekoncentrovaném roztoku tu sukni, protože pak zůstávají na silonkách fleky a navíc to snižuje jejich pružnost a tím životnost. Sukni (šatům) to nic neudělá a bude se míň mačkat. Pokud někdo opravdu nechce namáčet do aviváže tak je nejlepší koupit ten antistatický sprej… ale prodraží se to.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.12 21:21

díky za rady, je pravda, že aviváž nedávám, jelikož ji nesnesu, ale na sukni to zkusím, do styku s kůží nepřijde.

já to vypozorovala u těch sukní, co jsou podšité takovým tím hladkým lesklým matrošem, prostě to hrozně klouže a vyjíždí nahoru. zkusila jsem u více druhů punčoch


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.12 16:27

Jo, a potvrzuju - ty pletený modely skutečně do výroby šly - měla jsem téměř identickej. Materiál hnus umělohmotnej, a „kamaše“ se vytlemily na kolenou za tejden.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.12 17:12

Neví někdo, kde by se daly sehnat podobné manšestráky, jako jsou ty zářivě modré z článku?
Jinak opět super článek, upřímně mě pobavila kombinace žlutého svetru, kalhot a velkých brýlí. Dovedu si ale představit, že to někdo umí nosit, akorát, že u nás je asi ještě brzo na takovýto módní vtip :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.12 17:42

Ado neblbni, chodit slušně oblečená do divadla? Ty máš horečku, to přece nemůžeš po mojí generaci rozhodně chtít. Přece nebudu za cvoka, ne? Škoda, že si nevzpomenu jak to vyjádřila moje spolužačka a to je sama umělkyně. Další spolužačka mi zase oznámila, že když se hraje divadlo v kině, tak to vlastně není dovadlo. Ne oni tam vůbec nehrajou živí herci, kteří se musí dívat na bandu buranů… A to by člověk na gymnáziu očekával trochu inteligence.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.1.12 06:22

Dneska už je to lidem jedno. Když posledně jelo několik tříd z našeho gymplu do divadla od nás kupodivu přišli slušně oblečení všichni (i kluci). Celé divadlo bylo v džínech ale to už mě snad ani nepřekvapuje. Ale to co jsem si vyslechla nedopatřením o přestávce na záchodech od holek z jiné třídy mě dostalo. Z komentářů o tom že jsem se nějak vystrojili když jedeme jenom do divadla a že ony si příště vezmou teplákovou soupravu a budou in jsem měla divný pocit ještě asi dva dny.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.1.12 15:05

To nám třídní učitel zařídil, že jsme mohli jít do divadla za polovinu. Když jsem tam došla, potkala jsem dva kamarády, oba v obleku, já černé sukni, lodičky, no prostě za dámičku. Potom se otočím a co nevidím? Pan profesor a jeho přítelkyně oba v riflích a tričkách.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.1.12 16:19

U nás to bylo taky tak. Stáli jsme s jedním spolužákem v divadle na chodbě kolem chodili lidi v džínách a dívali se na nás jako kdybychom přišli z Marsu. A jeden náš profesor tam taky byl v džínách a ve flaušovce.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.12 17:48

…tak mi Ada vymyslela program na celý večer…jak jsem viděla úvodní foto,vzpoměla na,tuším,86.rok.Měla jsem od E-Daniely(to byl takový trochu svěží věttřík v tehdejší módě)žluté kamaše,sukni a k tomu úžasný kabátek s velkými černými knoflíky…takže teď budu přemýšlet,kam jsem tenhle model zašantročila.Jinak punčocháče a punčochy a vtipné ponožky-nedávno jsem v těch haldách slev koupila šedé tygrované,šedé s černým puntíkem a černé se stříbrnými hvězdičkami v Calzedonii,vše kolem 100 kč.A dámy vel.3-4 narvu v pohodě na mou vel.46.Potřebovala bych tip,kde koupit punčochy(samodržící)na silnější stehna.Vždycky mi to udělá dva krásné buřtíky,ble…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.1.12 11:49

Samotné je mi 18 a vidět slečnu mého věku nebo mladší v ,,outfitech''co jsi tady vymyslela, tak nevím co si pomyslet, že vypadá jako stará mladá?? Jestli chtějí trochu inspirace, stačí se podívat na blogy jako rockdress, pavlina jagrova, czech chicks, sandra leopardová a ze zahraničních Andy Torres.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.1.12 12:34

Celkem souhlasím :)) Středoškolačka oděná v Adiných výtvorech asi bude vypadat trochu starší, jako Vš nebo pracující. I když pořád lepší než rezignované holky v hnusných modrých riflích, černé bundě a černém batohu co jako by vypadly z 90.let.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.1.12 13:13

článku si vážím. považuju ho za důležitý stupeň ve vývoji vkusu a módy.

myslím si, že pro dobře oblečené čechy dnešních dní je typická určitá křeč. je na nich vidět, jak se snaží, jak dlouho doma přemýšleli, jak to všechno sladí dohromady.

další stupněm je podle mého „lehkost“, která převáží nad chtěním. slečna, co si vezme první, co jí padlo pod ruku a vypadá skvěle. mnohdy lépe než slečna, co tak dlouho kombinovala, až překombinovala.

tenhle článek pomůže ve snaze a chtění. lehkost a přirozenou eleganci nás nikdo naučit nemůže.)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.1.12 19:21

Jj, přesně tak. To pak jsou takové ty dámy, na kterých je ta urputnost vidět. Ještě horší jsou mladé holčiny, které poprvé objevily eleganci a nosí se jako pávice s takovým tím napůl pohrdavým, napůl blahoskloným výrazem. Zrovna jsem dneska potkala takový zjev, měla moc hezkou sukni, solidní kabát, divné punčochy a růžové kozačky na hodně vysokých podpatcích. Myslím, že úmyslem byla snaha vypadat elegantně, zajímavě a žensky, ale kazily to ty růžové kozačky (a byla to taková ta nekompromisní růžová) a hlavně arogantní výraz, co měla ta dívčina na obličeji. Ale na chlapy to třeba funguje.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.1.12 17:51

Taky jsem potkala elegantně oblečenou „dámu“ (sukně, kabát, kozačky) a tvářila se dost nafoukaně … Věřím, že to byla výjimka.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.1.12 14:01

Ohledně tření stehen o sebe v létě - střádejte si punčocháče, kterým zdrhlo vočíčko od kolen dolu.Pak se jen vemou nůžky a fikne se to dva- tři prsty nad kolenama ( delší se rovná lepší-nerolujou se nahoru po nohách). Punčocháče musí být ale klasické-nejde to dělat u punčocháčů s lycrou. Odzkoušeno, chodim takhle léto co léto hoooodně dlouho.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.1.12 02:14

Narazila jsem na tohle: http://www.petrklic.cz/…ove-kalhotky


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.1.12 16:24

Já nevím jestli se plést naučí za pár dní i cvičená opice. Zkoušela jsem to několikrát ale výsledek vždycky připomínal všelijak zapletenou změt vláken s vytahanými oky neurčitého tvaru. Ještě štěstí že mojí mamku pletení a šití baví a občas jí uprosím aby mi něco upletla nebo ušila. Jinak mi přijde dost smutné že pro některé mé spolužáky jsou ruční práce opravdu známkou sockovatosti jak to píše v článku Ada.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.1.12 20:35

S pletením jsem na tom taky bledě. Dva roky jsem se snažila o šálu pro přítele, pak jsme se naštěstí rozešli, tak jsem ji nemusela dokončovat :-D Ale šít umím snad celkem dobře a spoustu věcí už kupuju s vidinou různých úprav, protože najít něco skutečně padnoucího a cenově přijatelného … no známe to. Na tu sockovatost nehleďte. Je fajn umět něco vyrobit. Možná až změníte kolektiv a přijdete mezi lidi, se kterými toho budete mít víc společného, ocení to. Letos na Vánoce jsem byla bez peněz a jak se mi hodilo, že jsem mohla jen nakoupit materiál a vyrobit obaly na knihy a náušnice … a spolužačkám (VŠ) se moc líbily ;-) Pravda, že barbienky ze střední by to taky nebraly.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.1.12 21:11

Třeba moje sestra má 15, chodí na gympl a jsou s kamarádkami ze třídy domluvené, že všechny dárky, co si na Vánoce dají budou vlastní tvorby. Jednak je to pro ně dobré v tom, že nemusí utrácet a pak taky v tom, když vidí, co kdo dostal. Ti zručnější právě něco takhle vyrábějí, někteří něco upečou a přijde jim to normální a žádná sockovatost :) A to se jedná o běžný gympl v Brně :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.1.12 06:21

Letos jsem taky spolužačkám dala vlastnoručně vyrobené náušnice. Netvářily se nějak naštvaně, některé dokonce obdivovyly tu práci ale ještšě jsem je na nich neviděla. Kdybych měla každé koupit něco v obchodě tak by mě to zruinovalo ale takhle nakoupím jen pár tub korálků, nylon a náušnicové háčky a mám vystaráno. Na základce jsem vlastnoručně vyrobené dárky zkusila dávat jednou a se zlou jsem se potázala.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.1.12 09:27

Jo, ono záleží na škole. Já chodila na výtvarku, takže cokoliv rukodělného bylo váženo, ale ovšem i přísně kritizováno. Na běžném gymplu je to někdy jedna výrazná osobnost, která dokáže změnit přístup celé třídy - mladí jsou stádní, ale ovlivnitelní.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.1.12 20:29

Moc hezký článek. Studuji historii (tak se mi líbí i ty historické vsuvky, ačkoli „usedlé“ nás učili jako „osedlé“ :-) ) a u příjmaček jsem byla nešťastná. Zas tolik mi nevadí lidé ve sportovním ve městech, když jsou aspoň čistí atd. U příjmaček v Praze na první písemné kolo měli oblek cca asi 2 kluci, u holek to nebylo o moc lepší. Zkoušející se zmínil, že dotyční slušně odění jistě půjdou i na práva, že je to z oblečení poznat. U druhého ústního kola už to bylo lepší. U příjmaček v Ústí n. L. bylo jen jedno kolo - ústní, a oblek tam měli opět jen 2 kluci a z holek jsme tam byly „ve svátečním“ taky jen 2. Slečna s propoceným vytahaným tričkem zastrčeným v opraných džínách neurčitého střihu byla nejhorší. Studuji teď 3. rokem a u zkoušek to je už sice lepší, ale pořád se najdou tací, co přijdou v džínách, keckách a mikině a rozčilují se, když starší zkoušející vyhazují za neslušné oblečení. Pro mě nepochopitelné. Přitom slušně se obléct, když už se člověk neučil a chce udělat aspoň trochu pozitivní dojem je to nejmenší.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.1.12 20:39

No vidiš já jsem na vysoké škole již 4. rokem a ještě se mi nestalo, že bych u ústní zkoušky nebo státnic potkala někoho nevhodně oblečeného. Vždy kluci oblek a holčiny společenské kalhoty/sukni a vkusnou halenku a sako, některé chodí v kostýmku.Sice žádný odvaz,ale normy to splňuje. Co se týče přijímaček pokud to jsou písemné přijímačky,tak to nepovažuji za nutnost, obvzlášť když jsou to masové a anonymní přijímačky, kde třeba s 1000 lidí berou 100…u těch písemných zkoušek bych použila to typické klišé: hlavně jde o pohodlnost, stačí že ti lidé mají nervy v háji…já třeba chodím hezky oblečená i na písemné zkoušky, protože mrazím heslo, že když už mám pocit, že nic neumím, tak aspoň dobře vypadám :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.1.12 21:01

S tím heslem se ztotožňuji :-) No ono asi taky bude záležet na oboru. Mám kamarádku na politologii a to je vrozená elegance vždy a všude. O nás z fildy se říká leccos a ne vždy je to úplná lež :-) Na historii jsme všichni šáhlí, to je fakt, ale jsou i jiné obory, kde holku doslova zavrhnou za podpatky.
Ale jsem ráda, že se v článku na výhodu vlastnění elegantnějšího kousku poukázalo. Dalším tématem co mě dost pálí na lidech okolo jsou nerozpárané křížkem sešité rozparky kabátů.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.1.12 21:15

Přesně si nepamatuju, v čem jsem před těmi 4 lety byla na příjimačkách, ale jsem si jistá, že jsem byla oblečena slušně (tedy žádné rifle a vygajdané boty, i když kostýmek a lodičky to taky zrovna nebyly). A to nebylo MP:-) Písemných zkoušek máme minimum, ale vždycky jdu taky oblečená slavnostněji, byť ne úplně tak vyfiknutá jako na ústní. Na druhou stranu, podle stylu mého oblékání si spolužačky myslí, že jdu na zkoušku, i když nejdu:-)
Spíš mi vadí někteří zkoušející, kteří dress code totálně ignorují (džíny a volné triko, však co). Naopak jsem naprosto nadšena některými staršími profesory a docenty, kteří chodí v obleku dokonce i na přednášky. Jeden se nás dokonce ještě ptal, zdali nám nebude vadit, když si odloží sako, že má nějaké bolesti zad a necítí se v něm dobře! No zažili jste to někdy? Na jednu stranu je fajn, že máme takovou volnost v chování i oblékání, na druhou stranu mě lidé ze starré školy fascinují a docela lituju, že nejsou už na základní škole nějaké povinné kurzy společenské výchovy. Přiznám, že i já bych to leckdy potřebovala, i když na to, že jsem z plebejské rodiny, jsem vychována docela slušně:-) :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.1.12 22:52

Chtivá pracka moj otec hovorieval ,že ak si dá muž v prítomnosti ženy dole sako tak je to rovnaký prehrešok ako keby si dal dole nohavice. A aj na svadbe v kulturáku na dedine to dodržiaval aj napriek tomu že niektorí si hneď po príchode dali dole nielen sako ale aj kravatu a rozopli horný gombik. -:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.1.12 21:50

Na přijímačkách jsem byla teda snad jediná ve společenském. (Aktuálně studuju druhák, takže to není nijak dávno.) Byly teda písemné, na ústní by si to asi zas nikdo nedovolil. Na škole držíme takový nepsaný úzus, že k testu civil, ústní zkouška společenské. No, je pravda, že občas to teda někomu ujede i tak, že holky si ke kostýmku prostě vezmou kecky… Nikdo se asi u zkoušky necítí nijak extra pohodlně, tak proč si dělat násilí… Taky to mám tak, že když jsem vynervovaná, nemám touhu se hezky obléct, to mi nepomůže, protože vizáž je to poslední, co řeším. :-) Jinak článek potěšil. Teda v mikinách a džínách nepotkávám ani kluky, ani holky. To by si asi nedovolili, přece jen. A pokud jo, kantor určitě má právo je ze zkoušky vyrazit.

Článek se mi líbí. Nejsem zrovna prototyp ultimátní elegance, řeším to tak, že si kupuju neutrální kusy typu černá trička a čas od času doplním kouskem z rockově/metalově laděného stylu… O křiváku tajně sním, těžké boty už mám. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.1.12 22:56

Zase skvělý článek, už jsem si na zítřek nachystala sukni a červené punčochy :)
Ta sukně s puntíky je úžasná:) Mám doma lila s tmavě modrými srdíčky z HM a nosím ji normálně do školy ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.1.12 23:43

Musím napsat, že se mi články o módě od této autorky moc líbí. Je to opravdu tak uklidňující,když někdo má šmrnc a vkus. Radost pohledět. Přeji mnoho úspěchů v dalším psaní. Vždycky si ráda přečtu tyto články.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.1.12 01:18

Jednoznačně jeden z nejlepších článků, co jsem kdy četla na módním webu. Zítra si to v klidu projdu ještě jednou. Díky!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.1.12 10:28

Martensky NEBO botky na podpatku? Takto ta volba nestojí. Správná možnost je: martensky na podpatku.

Dee: http://www.youtube.com/watch?…
Darcie: http://www.youtube.com/watch?…
Marcie: http://www.youtube.com/watch?…

Hlavně se toho nebát. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.1.12 19:17

Jo, je to jedna z možností. Mám černé Darcie, v mé malé velikosti vypadají jemně a popelkovsky, přestože o běžných martenskách to říct nejde :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.1.12 10:35

Ahoj Ado, článek je dobrý, ale musím říct, žes mě naprosto vyvedla z míry těmi snowboard bundami. Nebo to byla jen nadsázka? Ty, která funkční oblečení do města naprosto odsuzuje doporučí sukni+snb bundu+tašku přes rameno?! vhodné i školáky? Přiznávám, že mně z toho vstávají vlasy hrůzou.
Sukně a kombinace úžasné, sladěné punčochy a detail na vršku je geniální. Škoda, že to bývá schované pod kabáty.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.1.12 18:18

Mně se ta kombinace bundy se sukní líbí, ale nositelce by nemělo být víc jak patnáct, šestnáct.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.1.12 11:16

Ado, diky za clanek, mam ovsem dotaz: kazda sukne, kterou si koupim, se mi po par krocich vytahuje az nekam pod prsa, pretaci a celkove zlobi. Kupuju si pouzdrove, protoze v jinych se svymi sirsimi boky vypadam jak amina, a vsechno je stejne vzdycky spatne. Porad prosim…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.1.12 18:16

Pouzdrová sukně musí perfektně sedět, nejlepší je ušitá na míru. Když je přes boky moc obtažená, vylézá nahoru, když je volná, přetáčí se. Mám stejný problém, konfekční vůbec nemohu nosit. Nechala jsem si udělat u švadleny střih na míru a podle toho si šiju. Na takové sukni není co zkazit, chce to ale trošku zkušenstí s látkama.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.1.12 11:50

Mno, já bych to viděla na špatnou velikost.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.1.12 13:59

To bych si taky myslela, ale normálně je dopnu. Ve větší už plavu a vypadá to blbě.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.1.12 21:14

pokud je správná velikost a přesto se přetáčí, je to nepadnoucí střih bez ohledu na styl. sukně se musí v pase lehce „zaříznout“ a na bocích přesně sedět, jinak zlobí. z vl. zkušenosti mám ten dojem, že je to potíž spíš u štíhlých žen, kde není do čeho se „zaříznout“ a pak pokud je pas jen o malinko níž pod pasem, motá se to dokola a čék je z toho nervózní:-) Pokud si nechceš nebo nemůžeš nechat sukni přímo ušít, je dobrý zkusit si zakoupenou přizpůsobit přesně na postavu (dá se i v ruce), nebo hledat takovou, která je v pase trochu stažená gumou nebo pevně sedí ve výšce tvého pasu a dál je volnější. s pouzdrovkama je to myslím vůbec nejtěžší. neklouzavá látka a v zimě hrubší punčocháče taky trochu pomůžou.
nejsnáz ovšem problém řeší šaty bez rukávů, pod které se dá vzít tričko nebo halenka, aby se nemusely tak často prát a daly se obměňovat vršky, stejně jako u sukně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.1.12 17:49

Miluji puntíky, odkud je je ta puntíkovaná sukně, naprosto super kombinace, přesně podle mého gusta!!!!!!!!!!!!!! Musím ji mít


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.1.12 19:06

Bohužel, Ada už je zřejmě generace, která opravdu neví, co je vhodné vzít si na sebe do divadla. Škoda.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.1.12 19:11

Z čeho tak usuzuješ?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.1.12 20:13

Myslím, že Ada jenom zapomněla v textu „vyměnit“ kárované punčocháče za černé. Ale z následujících obrázků je to patrné.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.1.12 20:14

Ovšem že je to vpodstatě „oslí můstek“, páč pak z toho modelu nezůstane kámen na kameni, resp. zůstane jen černá sukně, to je jiná věc. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.1.12 21:34

Opravdu inspirující. Je mi 22, prošla jsem si také obdobím vzdoru-černý šatník, ale nejen díky Modnímu peklu přicházím na chuť barevnějším, nápaditějším modelům a barvám. Obzvlášť si potrpím na kvalitní(v rámci možností)materiály. Mimojiné dnes jsem v Ostravě narazila na nepřekonatelný second hand(nejvíce mě ovšem zaujaly jarní věci v kterých bych teď nejspíš umrzla, ale i tak jsem si něco prostě musela odnést) Je to moje srdeční záležitost, každá věc má svůj příběh…ach. A když jsme u těch sukní, dnes jsem jednu skvělou ulovila v Promodu(ze 700 zlevněna na 200, tak jsem ji tam prostě nemohla nechat).A ačkoliv nechápu všechny ty lidi kolem mě kráčející s taškami z CA(této značce jsem nevím proč zatím nepřišla příliš nachuť), dnes jsem se přidala mezi ně(přítelovi jsem pořídila tričko za směšnou cenu, poměrně ucházející materiál).
Nevíte někdo o dobrém second handu v Ostravě či Uherském Hradišti?
Jen tak dál, Ado.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.1.12 11:18

To co tady, milá Ado, shrnujete, by se mělo učit na základní škole! Já zažila nedávno peklo horoucí na vánočním koncertu Lidušky. Se snahou o trošku elegance nebo „svátečního“ ohozu se nikdo nepáral. Obecenstvo (tátové) v riflích s mikinami, přímo v hledišti ve sportovní lyžařské bundě, apod. Snad jen babičky učinkujících měly snahu o nějaký „svátečnější“ ohoz. Peklo pekelné. Učínkující snahu trochu měli, ale pohorky k sukni s bílou blůzou jsou pastva pro oči.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.1.12 16:17

myslím že jsem zažila horší peklo na vánočním koncertu pardubické filharmonie: 3 náctileté dívenky- 1. bílé jeansy, bílá mikina se zelenými kruhy, 2. minisukně a roztrhaný rozkrok punčocháčů lezoucí až někam mezi kolena, 3. jeansová minisukně s módními dírkami, bílé tílko, lezoucí podprda s jedním ramínkem bílým (zapraným) a druhým černým, škoda že se mi to nepodařilo vyfotit


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.1.12 15:16

Noo bereš tu všechno jen s džínami popřípadně s punčochami. Zajímalo by mně jak bych měla kombinovat oblečení s legínami:).. Kombinuji legíny s delšímy triky, svetry, šaty , sukněmi apod. Ale zajímal by mě i Váš názor:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.1.12 13:18

Ahoj Ado,
s tím, že je úžasné umět si něco sama udělat, naprosto souhlasím. Ale vlastně o šití nevím absolutně nic, akorát to, že to asi nebude jen něco vystřihnout a sešít. Mohla bys, prosím, věnovat pár řádek např. vlastnostem některých běžných látek, na ce se jaká látka hodí, kde levně nakoupit, tipy na šití-např. jak pracovat se směrem tkaní látky atd.? Věřím že nejsem jediná, kdo tohle řeší.

kajiksuk
143 příspěvků 22.1.12 13:34

Na horní liště: Rozcestník → Články o látkách a materiálech… chce to trochu hledat. :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.1.12 12:56

Chtěla bych poprosit :) nešlo by do dalšího dílu třeba přidat něco o


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.1.12 12:59

Chtěla bych se zeptat jestli by do dalšího dílu nešlo přidat něco o kalhotách se sníženým sedem tzv. Nasrávačkám :) Já je nosím s delšími tričky protože jinak se mi zdá že to vypadá „divně“ občas k tomu přidám vestičku ale stejně by mě zajímali třeba další nápady :) Jinak skvělí článek !


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.1.12 14:16

Zelené, žluté, oranžové punčochy… VÁŽNĚ?!
Peklo čtu dlouho a jsem za něj vážně vděčná. Nemůžu si ale odpustit komentář k některým „módním“ doporučením zmíněným např. v tomto článku. Vím že zarytě bojujete proti té české šedi, ale NĚKTERÉ výše doporučované kombinace jako např. " modré triko dlouhý rukáv, přes něj světle modrý svetr krátký rukáv, černá sukně a oranžová punčocháče" mi připadají minimálně stejně děsivé jako outfity, které tu kritizujeme. Barevné punčocháče (obzvláště nekteré barvy - žlutá, zelená, oranžová) opravdu nejsou CHIC, nehledě na to, že si je může dovolit nosit opravdu jen majitelka perfektní postavy. Ale ani té bych to nedoporučovala. Výsledkem je pak často český pseudo styl, barevný až běda, ale s módou toho moc společného nemá.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.1.12 23:19

asi jsi ještě neslyšela o colorblockingu… ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.2.12 20:36

Náhodou jsem zabloudila na jeden blog a nalezla tam tohle http://www.nikachic.com/2012/02/12.html#… .
Myslím, že je to dobrý příklad toho, na co dávat při upravování oblečení podle svých představ pozor. Ze dvou různých kusů svrchního oblečení zde byl udělán jeden tak, že rukávy od jednoho byly přišity namísto odpáraných rukávů k druhému, aniž by byl brán zřetel na to, že každý kus byl dělán podle jiného střihu, a tudíž mají průramky poněkud odlišný tvar a velikost, že je uvnitř nějaká výztuha, vycpávky… Na první pohled je jen trochu zkušenému oku (nikoli těm, které tam v komentářích našeně jásají) patrná ta všechna hrůza. Je to nakrčené, varhánkovaté, nerespektuje to ramenní vycpávky… A navíc je ten kabát evidentně v prsou těsný. Škoda, barevně i proporčně se mi to celé docela líbí, ale tyhle „drobné“ detaily to zazdily.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.2.12 20:45

Opravuji překlep: nadšeně :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.2.12 23:54

Nevím jestli nejsem divná, ale mně se ta historická fotka docela líbí (až na tu čelenku)… :o)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.2.12 19:42

Moc hezke,prosim dalsi clanky pro mlade o mode, treba vyssi level. a das sem prosim treba i tipy na nejaky diy veci?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.2.12 05:32

Omlouvám se, neprocházela jsem všechny příspěvky v diskuzi, tudíž nevím, jestli mě někdo nepředběhl s otázkou: Jak může autorka článku napsat, že legíny jsou totéž co kamaše v časopise z r. 1984? /jak mi z článku vyplynulo…/ Copak fakt nevidí rozdíl?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.2.12 10:09

Jen skoda, ze tak malo holek nosi sukne, ja jsem do nich blazen a nosim je temer porad. S barevnymi puncochaci. Sukne se taky daji seknat hodne levne ve vyprodejich a second handech, a moc pekne, takze nelente a bezte se nejakou zajimavou koupit!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.2.12 16:55

včera jsem byla oblédnout situaci v českých obchodech a jsem upřímně zděšena. Švédskou značku HM jsem doposud považovala za relativně přívětivou mezi všemi ostatními(poměr kvalita, krása, nositelnost). Poslední návštěvy zmíněného obchodu mi ale otevřely oči. Hrůza hrůza hrůza. Dříve jsem vždy odešla přinejmenším s jedním kouskem domů, včera to prostě nešlo.
Z HM mám spoustu triček, které na první pohled vzbuzovaly dojem, že po prvním vyprání se nerozjedou do všech stran. Do slevových hrabáren vždy nahlédnu, zděsím se kvalitou a odejdu. Nedám však dopustit na výrobky LOGG této značky(momentálně můj nejoblíbenější jednoduchý bílý nátělník-základ šatníku je z poměrně kvalitního materiálu, po několika vypráních je téměř jako nový.(95 procent bavlna, 5 procent elastan)oproti jiným výrobkům hodnotím tedy velmi kladně.(spokojena jsem byla rovněž s jeansami). HM mě poslendídobou přijde spíše jako secondhand(posuzuju jen dle úsudku v menších prodejnách na Moravě, nevím zda v Čecháchje na tom s kvalitou lépe)achjo.
obecne mě nabídka všech navštívených značek přijde velmi obdobná-HM, Lindex,CA,Reserved, Cameiau, Orsay, New Yorker aj. Spousta barev, návrat do let minulých, hravost.
Promod má pěknou barevnou jarní kolekci, ale s jejich kvalitou jsem také dost na vážkách(nové lehounké tričko s dlouhým růkávem jsem po dvou nošeních téměř nepoznala). A cena nikdy nikdy nikdy neodpovídá kvalitě.
Poslední dobou jsem rezignovala a podlehla second handům. Chce to jen trpělivost a hledat hledat hledat.Každá věc má svůj příběh a proč se nestát součástí toho příběhu sám.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.3.12 17:49

What not to wear s šestnáctiletou dívkou: http://www.youtube.com/watch?…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.6.12 19:40

No jak to tak vidim, potrebovala bych nekoho, kdo by mi nakupoval obleceni. To, co tu je, se mi moc libi, ale pak prijdu, nic z toho mi nesedi a koupim uplne neco jineho:( ale ucim se, sekace zboznuju, jen s tem upravama-jsem leva jak savle..Pak zkusenosti s ma, ovanim na textil a to je vse:) Pleteni skoncilo v zarodku, kdy me to pravacka ucila (a ja jsem levacka:D)

janiiiv
781 příspěvků 15.1.13 16:33