Chlupatý míč

16.02.12 | autor Ada

*

Každý ví, že proti zimě je nejlepší zvířecí srst, ať už zpracovaná do vlněného svetru, nebo v podobě kožichu. Zakožichovat se doporučuje nejen tělo, ale i hlavu a především nožky, aby nezábly. Praktické návleky vám dovolí vyrazit i v mrazech v oblíbených sportovně elegantních botkách!

Fotila Teri

Nad chlupatým fotbalovým míčem jsem přemýšlela dlouho, ale důvod, proč si ho ta paní vzala, mě nenapadl. Chtěla dokonale ladit a jinou plyšovou kabelku doma nenašla? Je oddanou fanynkou kopané? Má to být recese? Nebo to koupila pubertální dceři jako dárek? (Proč by potom fotbalovou příšerku nesla na předloktí a nestrčila ji radši do tašky?)

Fotila Petra

Se zimou není legrace; i když jdete na ples, je nutné obléct se teple. Ale jako fakt pořádně. Okolí vzhledem k třeskutým mrazům pochopí, že to bez riflí pod sukní nešlo.

Fotila Mia

Na sníh a rampouchy je nejlepší koukat oknem z důkladně vytopeného interiéru, to ví i malé dítě. V teplíčku si můžeme pohodlně odložit a neřešit nějaké kožichy. A když jdete náhodou do divadla? Jako doma, moji milí, jako doma!

(pozn.: Pán nemá tanga. Jak mi napsala autorka fotky, je to jen stín. Pán má čistě holou prdel.)

Fotila Hanka

Takhle to dopadne, když se s dětmi doma nemluví o sexu. Zůstanou nevinné i na prahu dospělosti a klidně si půjčí průhledný obleček z maminčiny skřině a jdou v něm do školy, protože netuší, na co maminka (a ostatní ženy, kterým už to někdo řekl) takové věci používá.

(Dneska už se do školních řádů nedává ten odstaveček o vhodném oblečení?)

Fotila Simi

Pekelný kruh uzavřemež fosforovým exemplářem sportovně elegantní obuvi, zakoupeným prý v Číně. Vivat street style! Doporučuji kombinovat s ošoupanými džínami, tričkem a lesklou bundou.

Zaslala Carcassone

a

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 12:40

Ty prdeláči z divadla jsou boží :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 12:49

Spíš ďábelští. Pánská tanga opravdu nechápu…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.12 09:51

Je to stín. Kdyby pán neukazoval zadek světu, svět by neřešil, jestli pán má na zadku tanga :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 12:50

zda se mi to nebo ten chlap ma taky tanga? :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 12:52

No já bych spíš řekla, že má holej zadek a tím, jak je osvětlení zhora, stín ze svetru mu dělá moc hezký žlábek:D

Ada Pekelná
973 příspěvků 16.2.12 13:14

Nemá, je to stín (psala autorka fotografie).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 13:29

To je teda hodně zlomyslnej stín! (neměla jsem pochybnosti, že stín je to vodorovné šedavé a to tmavší trojúhelníkové tedy musí být oděv)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 12:52

lidi, vy tady kritizujete kde koho za to, co si obleče, ale vy snad ani neumíte číst? ( viz. debata o tom zda má pám tanga nebo ne)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 15:10

Já věděla, že to je Městský divadlo!!! :) Díky za potvrzení ;) Jinak pánská tanga jsou ještě otřesnější než bílý kozačky :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 19:07

Zrovna včera jsem v Městském divadle byla… a ve svém černém topu s korálky u výstřihu jsem se cítila nepatřičně..... v záplavě riflí, tenisek a palestin… a když už jsme u toho herci co zrovna nehrají a jdou se podívat na kolegy by si ty rifle mohli taky odpustit…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 22:07

Bílý kozačky jsou normálně vidět, ale pánský tanga jen někdy:-))
MDB - hudební scéna to rozhodně je, a jestli tam chodívají i takovýhle typy tak asi přehodnotím svou účast;-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 00:04

Radko_brno, když oni si asi myslí, že když jdou na muzikál, tak je s oblečením free. Nepředpokládám, že tam byli na operetě :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.2.12 19:52

…aneb vrána k vráně sedá ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 12:46

Na té fotce s džínami pod sukní je nejlepší ta paní co sedí naproti - má jen sukni a nezdá se, že by měla omrzliny.

A paní z první fotky by ty poslední boty určitě s radostí nosila.

(Ale ten chlupatý míč se mi líbí - pro pětileté fotbalové fanoušky.)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 12:52

To z fotky nejde poznat, jestli má nebo nemá omrzliny. Třeba je jí zima, třeba ne.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 13:01

No upřímně v -12 stupních bych si asi jen lodičky nebrala, v tomto případě měla 100% omrzliny :) ale z vlastní zkušenosti jsem minulý týden měla šaty a silonky v divadle, přepravovala jsem se mhd v kozačkách a telých ponožkách a světe div se nezcepeněla jsem a přežila jsem :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 13:05

bolo -10


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 15:53

napsala jsem, že bylo mínus 10, co je fakt, takže nechápu, co se na tom komu nelíbí
Ani mínus 30 neoprávňuje nikoho, aby šel na ples v džínách pod šatami!!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 14:22

Omrzliny nemá, ale teď se léčí ze zápalu plic:-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 16:10

V takové zimě nejde nic jiného, než vyměnit lodičky za kozačky a na plese se přezout. Pokud teda chce člověk zachovat alespoň trochu elegance…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.12 20:43

Anebo třeba si vzít taxík :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 01:04

Aha, to na první fotce je paní? Já už se chtěla radovat, že yetti existuje.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 12:46

Bezva pobavení :-) jen mě k tomu napadá otázka zda pravý kožich nosit či ne…jeden jsem podědila, je krásný a je v něm velmi příjemně…ale nějak pořád musím myslet zda ho vzít i do Prahy či ne…na Vysočině je k nezaplacení


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 14:56

Mně se kožichy líbí moc. Mám ho určitě v plánu pro příští roky, zatím se rozhlížím po sekáčích, na nový momentálně nemám. A budu muset pořešit svůj obvyklý problém - 152cm výšky a 48 kg hmotnosti. Na takové tintítko jsem ještě pravý kožich neviděla a i pokud ho nakonec seženu, možná v něm stejně budu vypadat směšně, jako kdyby ten kožich nosil mě.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 16:32

zkusila jste nějaké menší kožešnictví- ušijí kožich na míru. Moje mamka si tam dřív nechávala ušít čepici a límec a pak přešívat dva kožichy do kterých už se nevešla.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 18:09

Tedy, dívala jsem se na Aukro a byly tam úplně neskutečně krásné kožichy, někdy od korunky - až jsem zalitovala, že žádný nepotřebuji. Dokonce tam někdo „rozprodával sbírku kožichů“ - včetně stříbrné a modré lišky, norka a co já vím (což je na denní provoz nevhodné, nehledě na etičnost, v tom bych se necítila). O ty byl dost zájem. Ale jinak tam byl široký výběr a po opadnutí mrazů možná opadne i zájem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 19:59

Konvalinko, sehnat kožich v malé velikosti bude menší problém než sehnat na něj peníze:) Když nosí kožichy italky a s oblibou také rusky, ty bývají mladé velmi štíhlé, tak se určitě sehnat dá. Dokonce jsem viděla v Miláně v létě v kožešnicví za výlohou velké slevy, u nás je to podobné.

Sybilo, zrovna u nošeného kožichu bych byla při koupi od cizího člověka velmi opatrná. Možná jsem citlivka, ale kožich bych brala jen od rodiny nebo kamarádky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 23:56

Nevím, kdy se tato moje odpověď zobrazí, protože jsem tady od jisté doby na indexu a všechny moje příspěvky bez výjimky čekají na schválení, někdy i několik dní, přestože nespamuju a diskutuju slušně a k věci. Možná by Ada mohla vysvětlit, čím je to způsobeno a jak to napravit.
K těm kožichům, rozhodně žádný naléhavě nesháním, jenom se zatím nenápadně rozhlížím, co je kde k dispozici. U nás mladé štíhlé holky kožichy skoro vůbec nenosí, tak je výběr v menších velikostech zúžený. Kdybych ho opravdu chtěla a měla prostředky, sehnal by se nebo nechal ušít. Ale takhle po haluzi z druhé ruky je problém něco sehnat. Největší obavy mám z toho, že bych se svou postavičkou vypadala divně i v kožichu na míru, přece jen kožešina sama o sobě je děsně mohutná. No možná to vidím příliš negativisticky, poznalo by se to, až bych ho měla na sobě.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 01:08

Preco kozuch len od znamych/rodiny? Je tam nejaky problem s hygienou, ktory cistiarna nevyriesi? dakujem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 11:21

S tělesnými rozměry a problémy s tím najít odpovídající oblečení jsem na tom podobně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 13:39

Zkuste Karu. Když si u nich kožich vyberete a koupíte, upraví vám ho zadarmo. A tím, že kožichy šijí, tak to umí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.2.12 13:35

Konvalinko, na takové míry se nejlépe sežene nějaký kožíšek jako nový z druhé ruky, od někoho, kdo z něj záhy vyrostl. A výběr také je nej v této velikosti, co jsem viděla, tak se rozhlížej, čas máš do příští zimy;-)
Z Anglie jich vozí plno, tam to už není in je nosit, tak se zbavují i hezkých kusů, žádné nutrie a psi či králíci ;-) Navíc je tam nenutí počasí do kožichů, je tam spíš tepleji a mokřeji, na to jsou vhodné jiné svršky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 12:09

Já teda kožichy nemám vůbec ráda. Jak je mi jinak oblečení druhých lidí ukradené, tak při pohledu na ty chlupy trpím. Připadá mi to zbytečně obrovské, nehygienické, drahé a u pravých kožišin samozřejmě taky neetické. No, nevím, pořád čekám, až mi někdo vysvětlí, co je na tom pěkného nebo praktického…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 13:27

odpovím ti na to tak to, když bylo -20 a já už nevěděla co kolem krku,aby mi nebyla zima, vytáhla jsem starý šál z ocasů mongolského psa, který nosila moje mamka, moje babička a před ní nějaká prateta. Za prvé mi bylo maximálně teplo, za druhé k etice si myslím toto, dnes už bych si asi kožich nekoupila, aby k vůli mě zabíjeli nějaké zvíře, ale ten šál už je v rodině asi 60 let. To znamená, že byl maximálně využit a nepotřebuji si každou zimu kupovat nový šál, protože ten předešlý jelikož byl nekvalitní jsem musela vyhodit, toho plastu, té energie na výrobu a na dopravu a toho odpadu. A letos jsem k tomu přidala z babiččiného šatníku stejně chlupatou čepku z norka jako je na první fotografii a směji se zimě.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 14:33

Já mám šálu a čepici z vlny a směju se taky. Ale ok, 60 let využívaný ocas eticky beru, ale stejně mi nevadí, že já nic takového nezdědila :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 21:11

Proč SAMOZŘEJMĚ NEETICKÉ. Není to samozřejmé, je to věc názoru, či spíše ideologie. A nosí se proto, že je v nich nesrovnatelně větší teplo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 22:04

No, dobře, tak tedy zastávám ideologii, že je neetické zabíjet zvířata jen kvůli kožichu - protože mě pořád nikdo nepřesvědčil, že je to potřeba. Třeba kožené věci si kupuju taky, ty mi připadají ekologické a hlavně praktické. Ale kožešiny… To nesrovnatelně větší teplo bych snad ani nechtěla zažít. Mně je v mém obyč směsovém kabátě, který mimochodem nosím už několik let a je pořád pěkný a snadno udržovatelný, teplo až až. A to jsem teď v těch megamrazech pořád někde lítala. Takže stále nechápu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.12 20:05

Zcela s Vámi souhlasím. Nechápu, co je na tom hezkého a pravou kožešinu bych na sebe nevzala ani omylem, od té doby, co jsem si přečetla, jakým způsobem se ke kožešinovým zvířatům na farmách chovají a viděla pár fotek. Je smutné, že je tolika lidem úplně jedno a klidně si to na sebe oblečou:(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.12 13:58

BD: Předpokládám, že jsi vegetarián :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.2.12 13:29

Alena: A proč by měla být vegetariánka? Já třeba vegetariánka ani v nejmenším nejsem a pravou kožešinu bych na sebe taky nevzala. Kromě toho - i maso se snažím vybírat jen z ekologických chovů a o jatkách, kde jsou porážena, si zjišťuju všude možně, jak se tam ke zvířatům chovají. Mám proto hned dva důvody: jednak bych nesnesla, aby některé zvíře zbytečně trpělo. A druhak (a teď to bude pro některé možná trochu drsné): z vystresovaného zvířete to maso nikdy nebude tak dobré.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.2.12 13:21

No já kožešiny nenosím, ale může mi tu někdo vysvětlit, jakej zásadní rozdíl je mezi nošením kožešin a kožených výrobků?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.2.12 14:17

Třeba takovým Eskymákům či obecně lidem v pásmu krutých zim bych vůbec kožichy nevyčítala. A na zrecyklovaném kožíšku po někom, kdo jej skoro nenosil a přesto pro něj zemřelo nějaké zvíře také nic špatného nevidím, obvzlášť, když zahřeje. Skříň nadouvající se kožichy v různých variantách je něco jiného. Nicméně kuřata taky nemají v klecích příjemný život ani smrt, přesto mnoho dam nejraději kuřecí masíčko. Jde o to vidět věci šířeji, IMHO.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.2.12 14:59

Osobně mám větší problém s nošením umělé bundy, šité čínskou otrokyní v chemicky zamořené dílně, než s kožichem z poražené ovce nebo s botami z hověziny.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.2.12 11:57

Další kolo o etice/neetice kožešin??


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.2.12 18:41

pro Alenu: nejsem


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.2.12 19:27

a ještě pro Sybilu: Proti botám z hověziny tu nikdo neřekl ani slovo, naopak. A ok, na kožichy z ovcí a taky možná ze škodných lišek jsem zapomněla, měla jsem na mysli kožišinová zvířata.
Nechci se na tohle téma hádat. Upřímně, v prvním příspěvku mi šlo vážně jen o vyjádření údivu nad oblíbeností kožichů. Neměl to být žádný mravokárný útok lítostivé grínpísačky. hawk


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.2.12 00:24

Že neumím používat cizí slova je zas jiná věc. Pardon :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.12 10:02

V životě jsem neviděla na ulici ženu v kožichu, která by v něm vypadala hezky. Mám pocit, že kožichy přidávají 20 kilo a patnáct let, třicetileté v něm vypadá na padesátku, čtyřicetiletá na šedesát, všichni jako kredencovitá tchyně jednoho ze dvou poddruhů - první je ruský styl s bílými kozačkami, laciná za draho, druhý podruh je konzerva socialismu s květákem na hlavě. Pomsta velkého ruského bratra.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.12 14:23

Bohužel, drtivá většina kožichů, co vídám na ulici, na mě působí stejně. Materiál může být úžasný (dodnes vzpomínám na hnědou norkovou šálu, co měli za výlohou, achich), ale střih ala kredenc… A to jsem o kožichu (kvůli teplu) docela uvažovala. Hezké jsou buď kratší kožíšky, vypadají mladistvěji, jenže zas nejsou moc praktické (když už mrzne, chci mít v teple i zadek), anebo pak kožichy „chlupem dovnitř“, hezky projmuté… no zatím jsem si nevybrala. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.12 14:49

Georgino, na kožichy ležérně přehozené přes ramena při teplotě +10C si vždycky potrpěly Italky :-).
S výrazem " ruský styl " v hanlivém slova smyslu bych zacházela velmi obezřetně.
Tak jako Češky už nejsou osoby v plisovaných tesilových sukních a šedivých přezůvkách ( ano, takhle nás zaznamenávala Evropa šedesátých let ), když se pořádně rozhlédnete, ty nejpěknější outfity má na našich ulicích kdo?
Rusky,ať už se to mně nebo Vám líbí či ne.
Krom toho, blbá bota z mizerného materiálu je prostě blbá bota ať už je jakékoliv barvy.
Já jsem se produktivní léta svého života držela pořekadla " bílou botu jen komická figura na jeviště ", ale od té doby co tady čtu o bílých kozačkách mám chuť si nějaké luxusní koupit :-).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.12 15:06

Kožich mám, je to beran s chlupem vevnitř, dřív se tomu říkalo dubeňák. Naposledy jsem ho na sobě měla před dvěma roky a zcela vážně uvažuju, že se ho zbavím. I v těchhle mrazech mi bohatě stačí vlněný kabát. Mám jeden s délkou až na zem, je mi v něm tak akorát. Umožňuje volný pohyb a nezábne mi na nohy. Navíc to vlnění látky kolem nohou je při chůzi nesmírně elegantní (má dolů rozšiřující se „sukni“). V kožichu jsem si vždycky připadala neohrabaně a vidlácky. Ale třeba je to jen tím, že to neumím nosit.
Pravda je, že v Čechách jsem snad ještě nepotkala dámu, která by v kožichu na me působila elegantně. A to ani Rusku (žila jsem 8 let ve Varech, přímo v centru a Rusů jsem tam znala pomalu víc než Čechů). Rusky sice mají velmi vybraný vkus a umějí být neokázale elegantní, ovšem ani jim ty kožichy příliš nelichotily.
Ve čtvrtek jsem viděla v Kaře zkoušet si dvě dámy kožichy, chlupaté. Vypadaly v tom obě jak medvědice, nemůžu si pomoct. Já osobně jsem štíhlá, ale do kožichu bych nešla.
Nikomu to ale vymlouvat nechci, zima je zima a v tu chvíli bych eleganci tak neprožívala.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.12 15:21

No mne sa napríklad tento ruský štýl páči http://www.pluska.sk/…400-eur.html aj s tými bielymi kozačkami. :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.12 16:43

Před několika dny jsem šla po ulici a snažila se nezírat na jednu paní v kožichu, která byla opravdu elegantní a nádherná. Ale nutno říci, že někoho takového jsem potkala poprvé… Na mě kožichy prostě nepůsobí esteticky, i když nejspíš proto, že je nositelky neumí nosit a zkombinovat. Stejně jako já, takže zůstanů věrná svému kabátu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.12 21:10

bože dubeňák - toužím po něm již několi let - nějaký 3/4, takový ten jednoduchý až pánský styl, žádná panenka, ale jsem taky malá a štíhlá, takže když už někde něco objevím, je to skoro opravdu na chlapa. Nemáte někdo nějaký tip? předem díky

zhave
34 příspěvků 23.11.12 13:02

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.12 04:55

Taky uvažuju o kratším kožichu s chlupem dovnitř v pánském stylu a nejspíš si ho nechám ušít tady http://www.kreibich.cz Ale levné to nebude…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.2.12 14:39

To gulietta: Ten svatební kožich - podle mě ho kazí pohled na klínový kožíšek nositelky, přes ty bílé silonky. Tak si představuju drahou kurtizánu, ne bohatou nevěstu ;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.2.12 15:03

Já ano: jako dítě jsem vzhlížela ke slečnám v „panenkách“ - pamatujete? Krátké projmuté kožíšky z berana, s kožešinovým lemem na rozšířené „sukénce“, široký chlupatý límec, někdy byly povyšívané lidovými vzory. To byly opravdu slušivé, mladistvé kožíšky. Souhlasím, že střih almara přidává léta, nevím, proč se šije - snad aby kožešina vynikla?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.2.12 15:04

gulietta: Proti kožichu nic, to je věc individuálního vkusu. Ale ty punčocháče nahoře i dole bez jsou prostě peklo. Když oblečení bez sukně i bez kalhotek prezentují na módních přehlídkách, nemá smysl vysmívat se holkám na ulici, že považují punčocháče nebo tenké legíny za svrchní ošacení. Měli tu modelku radši nechat nahou úplně, aby bylo jasné, že prezentuje jenom kožich.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 12:48

ty posledni teniskopodpatky jsou hlavne padelek, nike nikdy nic podobneho nevyrobili. bohuzel jsou „nike dunk na podpatku“ velmi poptavane v cr a dokonce fotka jine barevne kombinace na fb propagovala nejaky nakupni klub. je to dost trapas a hnus, ble.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 16:41

Ty poslední zelené boty jsou supr úlet, já bych je brala :) Jsou tak šílené, že je nikdo nemůže brát vážně, a trocha provokace zaměřené na elegantní dámy by neuškodila. Ale jen v téhle barvě a s touhle výškou podpatku, jinak to nebude ono.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 20:10

K těm botám by taky ladila reflexní vestička s nápisem antikonfliktní tým.

Karin
3948 příspěvků 19.2.12 00:07

Já viděla nedávno někde na internetu, že nějaká firma dělá tyhle reflexní vesty pod názvem vesta proti smrti… nebo to bylo páska proti smrti? Já teď nevím, asi podle toho, co reflexního si člověk zrovna vezme… Tak možná vyráběj i tohleto jako „boty proti smrti“ :D

Karin
3948 příspěvků 19.2.12 00:14

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.12 18:40

…pak to není padělek, ale parodie. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 12:51

Ach jsem ráda, že se v pekle neobjevím. Neříkám, že jsem dokonale sladěná či nějak šik, ale když se tak na to dívám, tak mám ještě dostatečnou rezervu na to objevit se v hledáčku peklíčka :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 12:52

Chlupatá kabelka v designu kopačáku je sama o sobě boží! Na fotbal naprosto ideální. Ovšem v kombinaci s daným outfitem působí těžce jako pěst na oko.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 00:13

úplně si představuju, jak bych jí zkombinovala na fotbalový zápas s klapkami na uši, co jsem dostala někdy v pěti letech (stále mi jsou!) - na každém uchu polovina fotbalového míče, fotbalová taška přes rameno.. ach, to bych byla stylová! :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 01:56

takovouhle lehce praštěnou fotbalovou fanynku /snad jsem neurazila ;-)/ bych ráda potkala :D je supr umět si ze sebe udělat srandu :D:D a asi bych žádala i o společné foto :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 17:03

Kossovka: díky, neurazila, vubec ne, naopak :D tak na nějakém příštím zápase! :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.12 19:28

Pokud to byl dárek pro vnučku - no tak co. Pokud to dáma myslela vážně, je to spíš smutné… Pokud to dáma brala jako fotbalová fanynka nebo jako recesi, je u mě hrdinka všedního dne. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 12:53

Když si vzpomenu na některé módní kreace ze střední školy spolužaček (místo sukně omotaný ubrus z hospody se znakem Gambrinus, či jiného piva) a spolužáků (rozškubané kalhoty tak, že připomínali spíše střapatou havajskou sukni), tak myslím, že ten odstavec o vhodném oblékání, ve školním řádu už před pěti lety snad být ani nemohl, jinak by se jím minimálně naše třídní učitelka oháněla snad několikrát do týdne:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 14:07

Mě ti mladí ve stylu „ubrus Gambrinus“ docela baví. Kdy jindy si to můžou dovolit? V práci už to nepůjde.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 14:34

Nevím, ale podle mě by na půdě školy měla platit pravidla pro kultivované formální oblékání podobně, jako v zaměstnání. Po ulici a do klubů ať si mládež nosí, jaké kreace chce, ale škola je místo, kam se to poněkud nehodí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 14:44

Pro oblékání do školy by měla platit nějaká pravidla. Když chodí do školy, a to i na střední škole, studenti v rozervaných džínách a tričku bez rukávů a holky v létě v kraťáscích, z kterých jim leze kus zadku a shora pneumatika, k jejímuž hornímu okraji dosahuje průsvitné tričko, pod nímž prosvítá jinobarevná podprsenka, jak můžeme chtít, aby pak do zaměstnání chodili vhodně oblečení? Jenže ono těžko chtít po dětech, aby chodily do školy vhodně oblečené, když v létě přijde do školy v kraťasech i učitel a většina učitelek sotvakdy oblékne něco jiného než modráky. Ve škole by měla platit pravidla pro oblékání jak pro žáky, tak i pro učitele.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 15:07

Ano, ať se mládí vydovádí. Taky jsem chodila všelijak a hrozně se snažila odlišit. Ted o tom, co na sebe beru přemýšlím, páč nechci v svých třiceti vypadat jako hašašíra.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 16:00

Pro oblékání ve škole by podle mě mělo hlavně platit pravidlo nosit školní uniformy. Od základky až po střední. Jen aby je nanavrhnul stejný recesista jako advokátské hábity…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 17:33

Školní uniformy jsou fajn, na některých soukromých školách se u nás nosí, ale na státních by nejspíš vyvstal problém s financováním. Pro začátek by úplně stačilo, kdyby panovalo všeobecné uvědomění, že existuje jakýsi rozdíl mezi školou a hospodou nebo večerním klubem. Kultura odívání by se měla vyučovat v rámci estetické výchovy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 00:12

Jasně, ale ne do školy. To je snad pochopitelné, ne?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 09:23

Musím nesouhlasit s tím, že se většina mladých neumí obléci slušně do školy. Studuji VŠ a drtivá většina lidí chodí pěkně a upraveně oblečena. Samozřejmě se najdou výjimky, ale to je pár lidí z oboru.
Jde o to, že ty výjimky jsou do očí bijící, víc na sebe upozorní. Nedávno jsem byla na zkoušce, slečny(včetně mě) měly kostýmky a pánové samozřejmě přišli v obleku. Jen jeden kluk dorazil v roztrhaných džínách, červené mikině a zářivě žlutých teniskách. Je jasné, koho si všimnete jako první a začnete láteřit, že se ta mládež dneska neumí obléci už na ani zkoušku.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 09:46

Taky bych byla pro školní uniformy.
Vlastně jsem si je přála už na střední a vážně nevím, proč tady na většinu populace působí tak zle?
Uniforma zboří rozdíly (které ve škole prostě nejsou potřeba, tam jde sand o jiné věci, než o veřejnou ukázku, kolik mi dávají rodiče kapesné na drahé hadry), zároveň reprezentuje danou školu.
A možná je to jen můj pocit, ale uniformy jsou většinou náramně šik ;) Škoda no, třeba se někdy nosit začnou, i na běžnách SŠ :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 12:51

S tím souhlasím. Já taky nikde nepíšu, že bych byla proti, jen jsem uvedla příklady k tomu, že v dnešní době už se tento odstavec ve školním řádu opravdu asi neřeší (pokud tam ještě je). Protože naše třídní byla velmi estetický člověk v kostýmku a vždy vypadala že kdyby mohla, tak je za toto oblečení vyhodí ze třídy;)

Sekhmet
1918 příspěvků 17.2.12 13:18

Wild Thyme: Uniforma rozdíly nezboří, bohužel. Škola totiž uniformy nešije ani neprodává. Dostanete doporučení: Tmavě modrá sukně, bílá halenka, tmavě modré sako a černé podkolenky. Sežeňte si sama. Takže bohatí si nechají ušít na míru, chudí oběhnou sekáče nebo vietnamce. Ve výsledku to bude vidět a to tak, že hodně. Navíc uniforma nezabrání porovnávání trendových mobilů, MP3's, penálů a tašek s Hannah Montana a aut, kterým dětátko vozí rodičové do školy.
Ve výsledku akorát uniformy stojí spoustu peněz. Dítě potřebuje alespoň 4 (dvě zimní a dvě letní, aby se daly střídat, když je zaprasí), každý rok nové, protože dítě roste. Navíc se uniforma nedá vzít na ven, takže normální oblečení potřebuje tak jako tak.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.12 10:19

Jestli je ubrus Gambrinus jako sukně originální a vtipný můžeme řešit na VŠ, ale na střední by mělo být automatické, že se jeho logo výrobce alkoholu neobjeví nikde na chodbách školy, ani na oblečení žáků. I kdyby tomu, kdo ho nosí už 18 bylo, ostatním spolužákům, co na něj koukají ještě všem ne. To není otázka kultivovanosti a nastavení školního řádu, ale zákon, takže se tu nediskutuje. Bohužel se automaticky čeká, že puberťáci od 14 jsou v hospodě jako doma, ne že do 18 by neměli vědět, jak Gambrinus chutná.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.12 17:02

Přesně tak. Kromě toho, když je člověk na střední, tak kde jinde ukázat světu, že jsem androš, punk, kreativní každým coulem etc., než ve škole, kde stejně tráví většinu dne. Kromě toho, tuším, že styl"gambrinus místo sukně" bude častějším jevem např. na střední uměleckoprůmyslové škole, než na obchodní akademii. A na umělecky zaměřených školách se ty pravidla slušného oblíkání vždycky braly tak nějak volněji.
taky si vybavuju některé moje kreace, když mi bylo 16/17 let (a to jsem studovala „normální“ gympl) - hipísácká batika, roztřepené menšestráky, triko Nirvana, červený melír nebo napletené korálky a bavlnky ve vlasech - pro MP bych byla tehdy jako stvořená. Ale podle mě tohle k těm ne-mainstreamovým teenagerům podle mě patří. Bylo by spíš smutný, kdyby se všichni oblíkali od mala jako ze žurnálu a nedopřáli si sem tam nějakého úletu :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 16:07

Nezažila jsem jakékoli omezování v odívání ani v minulém režimu, kdy jsem chodila do škol já. Nosili jsme na sobě různé šílenosti. Ale nebylo to tak všude. Nevidím důvod, proč dnes děti a mládež omezovat. Omezila bych jen tím, aby byli umytí a měli oblečení čisté. Jinak ať si zkouší a vyjadřují svůj názor i v oblečení. Když u nás nejsou školní uniformy, ať si mládež klidně rozvíjí fantazii a předvádí se.;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 16:34

Já jsem bohužel na střední škole omezování zažila. V polovině 70. let jsme nesměly nosit do školy kalhoty… takže jsme si všechny pořídily potvrzení od gynekologa, že máme potíže a nesmíme se nachladit… ;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 16:37

Fler a komu preboha ste to potvrdenie predložili? :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 16:38

Si živě pamatuju , jak nás ředitel Kolomazník, když měl svůj den, na gymplu na Vídeňské vracel ze školy domů , když jsme přišli v džínách a to nemluvím o vyšisovaných, roztrhaných , špinavých, nízko posazených a pod.! Dnes by mu vstávaly vlasy hrůzou na hlavě, teda pokud nějaké měl, už si ho skoro nepamatuju.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 16:40

Naše třídní byla fajn ženská a neřešila to, ale když přišel na kontrolu ředitel, který to nařídil, musely jsme to potvrzení mít. Mně tedy sukně nikdy nevadily a celý život je ráda nosím, ale v té době jsem taky na truc chodila v zimě v kalhotách a ten cár papíru měla. Tenhle teror (těch věcí bylo víc) trval asi rok a půl, pak byl pan ředitel vykopnut směrem nahoru.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 00:03

No - já jsem teda za totáče oděvní omezování zažila:
Nesměli jsme nosit trika s nápisama ani džíny… Když někdo přišel „naboso“ bez podprdy byl taky průser.....


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 21:01

hele, já myslela, že se bavíme o tom, aby ty lidi nějak vypadali a ne o tom že se „smažou třídní rozdíly“, bože, puberťáci maj tolik rozličnejch vztahovejch prblémů, řešit zrovna tohle zrovna takhle radikálně… taky potřebujou vzdorovat, když už jsme u toho „je to pro jejich dobro“.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 16:22

Já jsem např. studovala na umělecké škole a tam jsme se doslova předháněli, kdo přijde divněji (tenkrát jsme si mysleli jak jsme děsně origoš a vyjadřujeme tím svůj názor na konzumní společnost std. :-) ) oblečený. Vlasy jste mohli potkat dredaté, růžové, modré i zelené a když si tak vzpomenu, co jsem tenkrát nosila za oblečení…běžně na mě pokřikovali lidé na ulici „punk's not dead“ nebo mě cizinci v metru zastavovali a fotili se semnou..no fakt .....pfůůůů…Teď už mám tohle období za sebou a konečně vypadám jako člověk. Netrpím, nedostatkem extravagantnosti a nekompenzuji si to červenými vlasy nebo ..já nevím třeba tetováním… Tohle si člověk musí prožít, dokud je mladý, pak už nebude moci kvůli práci. Takže co se týče uniforem do škol, jsem proti.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 16:38

Pokud jde o uniformy do školy, byla bych spíš pro. Do značné míry by to setřelo rozdíly mezi těmi, co mají na značkové oblečení a těmi, kteří se musí oblékat v sekáči nebo u vietnamců, ale taky by to nastolilo jakási pravidla v tom, že ne všude je možné vypadat jako trhan. Na experimentování a vyjadřování sebe sama je určitě dostatek prostoru na mimoškolních akcích a o prázdninách.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 16:43

Pro Fler
To s třídními rozdíli je hloupost. Bohaté děti budou mít zcela novou, na míru šitou uniformu, kdežto chudé, nepříliš padnoucí poděděnou. Zeptejte se někoho, kdo na podobnou školu chodil. ;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 16:46

Já se syna ptala, jestli je v jejich třídě důležité mít značkové oblečení, a prý ne, mají přece úroveň a takové blbosti jako kdo má drahé oblečení neřeší. Byla jsem ochotná mu něco pořídit, aby zapadl, ale když to není nutné… Ani se nedivím, když já byla na gymplu, taky se tohle neřešilo. Takže uniformy nejsou nutné, když to tu nemá tradici a sociální rozdíly nejsou nějak dramaticky tíživé.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 17:00

Já jsem ze školy 12 let a je fakt, že značky jsme tam taky neřešily. Muselo to být hezké a módní - to je fakt, ale největší king byla ta, co ulovila něco úplně super v sekáči.....(bylo to ekonomická škola mimochodem).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 17:25

Taky jsem chodila na uměleckou jako „jaja“, nosilo se všechno možné, morálka byla velmi uvolněná.:-) Existovali tam různé skupiny, někteří chodili v dovozovém či Tuzexovém, někteří tahali věci po babičce, někdo byl elegantní v kloboucích, pak třeba punkáči, zkrátka od jégrovek jako vrchního ošacení po holohlavé dívky. Tetování se tehdy ještě nenosilo.
Nezažila jsem problémy ani na základce, možná jsem měla štěstí na školy. A tak by to mělo být, děti mají mít možnost se vyjádřit i svým zjevem.

Něco jiného jsou učitelé. Pamatuju si na jednu třídní mého syna - starší dáma ovšem velmi neupravená, neučesaná, rozpárané oblečení, pravidelně chodila s utrženými knoflíky, nebyla dětem dobrým příkladem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 00:00

Já si zase pamatuji pana „profesora“ z gymnázia, který chodil vždy jako ze žurnálu, ale charakterově byl podlý, úskočný, nespravedlivý a prchlivý zakomplexovaný pitomec. Oproti tomu nejmilovanější paní učitelka měla sestřih na chlapce, chodila nenamalovaná, a nosila tričko a džíny, mikinu. Ale právě ona nás naučila nejvíc a opravdu se o nás starala - proto ani u nás na gymnáziu se ve třídě moc neřešily značky oblečení a podobně - upřímně jsem za to moc ráda, protože vím o tom, že mezi vrstevníky na jiných školách toto „značkové děti vs. socky od ťangů“ často probíhalo. Takže díky bohu, že jsem byla součástí třídy, kde se hledělo spíše na člověka, než na jeho oblečení :) Nicméně i tak si myslím, že projevit se v šílených oblečcích je fajn, i když některé (zejména) slečny to občas dost přeženou - šokovala mě slečna v bratrově třídě (14let) která vypadala doslova jako kuva a prohlašovala, že její vysněné povolání je „pornostar“ a „šuá“ už od třinácti.. bohužel to už je záležitost rodičů. A jsem moc ráda, že dnes se dostává do popředí právě ta slečna, která uloví krásný kousek v sekáči :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 09:58

Musím se usmát.
Zažila jsem hodnocení podle oblečení už na ZŠ a fakt to není příjemná zkušenost.
A to jsem si při tom nikdy nemohla stěžovat - naši mi kupovali krásné věci, jenže asi špatné značky, protože tehdy, kdo neměl mikinu Fishbone a boty od Pumy, byl prostě socka a jeho oblečení se řešilo každý den, v rámci vysmívacích „kroužků“ :D

Na střední to bylo to samé v bledě modrém (zdravka, takže dívčí kolektiv). Drbání o tom, kdo má dneska ránu a kdo je ucházející…bla bla bla…

A pokud můžu soudit, tak dneska to tak funguje už u malých druháků, kteří se trumfují jak s oblečením, tak s hračkama, botama, baťohama…fakt není hezké řešit v kolektivu byť jen jednu blbou poznámku na něčí svetr se žmolkama, protože i jedna taková poznámka může hodně ublížit a dotyčný už se jí nezbaví.
To ale dospělý člověk těžko pochopí (pokud to nezažil), protože dospělí lidé už se nad blbé kecy dokážou povznést (děti a puberťáci ale ne). Na to by se nemělo zapomínat. ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 10:13

Fler:
Ani na základce ani na gymnáziu jsme se nesetkala s tím, že by někdo řešil značkové × neznačkové oblečení. O tomhle se hodně psalo v médiích že je to jako argument proč je zavést, ale podle mě je neplatný. Však v dnešní době jsou soukromé ZŠ, SŠ a VŠ a hádejte kde se asi potkáte s dětmi těch opravdu bohatých. Navíc si moc dobře pamatuju, jak jsme se ve třídě dívali skrz prsty na naši spolužačku, která má bohaté rodiče. Ona byla v menšině, tudíž se často stávala objektem pomluv a podobně …


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 10:38

Jsem proti uniformám kamkoli. Právě proto, že smazávají rozdíly mezi lidmi, mohou vyvolávat kromě pozitivních pocitů i negativní - anonymitu, mizení v davu, stádovost, přehnanou příslušnost ke „klubu“, alibismus. Kromě pionýrského šátku v druhé třídě jsem naštěstí nikdy ani náznak uniformy na vlastní kůži nezažila, takže to víceméně jenom předpokládám, ale dovolím si vycházet ze svých odvěkých hlubokých nesympatií k jakýmkoli skupinám, které uniformy (hlavně ty dobrovolné) nosí - armády, vězni, skini apod. Patří do toho pochopietelně i nesmiřitelní vyznavači aktuálních módních trendů a značek a všemožní kádrováci podle stavovského vzhledu. S uniformami je to dle mého názoru z bláta do louže. Ty státem nařízené jsou nařízené právě proto, aby potlačovaly individualitu a aby se s takto vyrobeným davem dalo lépe manipulovat, a ty dobrovolné uniformy to dělají samy od sebe, aniž by to měly nařízené státem. Nahradit jedny uniformy druhými nikam nevede. Do uniforem bych navlékla za trest „posmívací kroužky“, protože si neváží vlastní svobody a pošlapávají svobodu druhých.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 10:53

Wild Thyme: Nařízení shora, v čem se smí a nesmí chodit do školy, je něco jiného než tlak kamarádů a spolužáků. Dnes to mají děti už ve školce, ne až na ve druhé třídě. S tím se musí každý vyrovnat sám, nakolik se má přizpůsobit a nakolik zvládne vyčnívat. Máte pravdu v tom, že děti umí být mezi sebou kruté.
Nemyslím, že by školní uniformy odstranily tlaky a třenice mezi dětmi o oblékání, které v některých třídách vznikají. Kamarádi a spolužáci obvykle vědí, jak na tom která rodina je. A kdo se bude chtít vyvyšovat, ten si způsob opět najde, třeba botami, drahými šperky, hodinkami, taškou či perem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 13:08

Školní uniformy neodstraní třenice dětí, které v některých třídách kvůli oblečení vznikají. Děti dobře vědí, z jaké rodiny kamarádi a spolužáci jsou. A kdo se bude chtít vyvyšovat, ten to bude dělat stejně - vezme si drahé boty, šperky, hodinky, tašku či pero.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 17:50

Aj ja som chodila na umeleckú a bola som na tom podobne ako ty Jaja : )
Niekady mám pocit, že triedne rozdiely a značkové handry riešia viac rodičia ako deti.U nás na škole bolo najviac cool, ak niekto vytiahol super kus po mame a prípadne sme si to prešívali a upravovali a potom v škole vymieňali, nejaká adidasová mikina bola úbohá.
Uniformy neuznávam, 17 ročné decko má právo sa trocha vyblázniť to, že by nemalo vyzerať ako šľapka z hlavnej stanice je druhá vec. Je to aj vec výchovy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.2.12 13:44

Tak já jsem ve škole (na osmiletém gymnáziu) zažila kvůli oblékání peklo. Naše rodina nepatřila k těm movitějším a úšklebky nad mým oblečením (neměla jsem nic Nike, Puma ani Adidas!!!) byly na denním pořádku. Úplně nejhůř mi ale bylo ve chvíli, kdy jsem do školy přišla ve vážně značkoví Adidas mikině, kterou jsem zdědila po sousedčině dceři a byla jsem na ni děsně, ale děsně hrdá. Kdo to nezažil, nepochopí, s jakým vítězoslavným pocitem jsem dorazila do školy, že JÁ JI MÁM TAKY. To mě přešlo ve chvíli, kdy mi moje spolužačka s ošklivým úšklebkem a výsměchem sdělila, že jsem fakt ubohá a trapná, když si odpárávám čtvrtej pruh, a že něco tak zoufalýho v životě neviděla. Zasmála se skoro celá třída… Na vyšším gymplu už se to naštěstí docela ztratilo a zrovna tahle holčina začala chodit oblékaná jedině ze sekáčů a byla děsně punk (což jí vydrželo dodneška, jen tak mimochodem!), ale stejně jsem si užila peklo…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.2.12 15:38

Janina,ale to nie je o tom že ste na tie značkové veci nemali,ale o sebavedomí. Že ty si sa za to že to nemáš hanbila a davala si to najavo. Ja mám kamarátku ktorá je najmladšia zo šiestich deti a tých 5 súrodencov sú bratia. Nosila všetko po tých bratoch,čo sa im nepodarilo zodrať. Aj slipy namiesto nohavičiek. A tá aj napriek tomu bola líderkou ich ročníka. Bola oblečená ako hastroš,ale ako sama povedala niektorí z jej spolužiakov si to uvedomili až po rokoch keď pozerali fotky a nikto jej nikdy o tom čo má na sebe nič nenaznačil ani slovom. Asi ju zocelil život so staršími bratmi. Takže všetko je o sebavedomí a nie o handrách.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 16:31

No on ten režim, co se tohoto týče, byl už před těmi pěti lety notně uvolněný.
Naše generace na základní a střední škole ( 80.léta) měla odstavec o vhodnosti oblečení a účesu jasně daný. Vybavuje se mi případ spolužačky ve vedlejší třídě, která krátce před maturitou schytala důtku za to, že si dovolila jít v tričku na volno ( rozuměj bez podprsenky).Jistý soudruh kantor to prostě nepřekousnul ( dělaly jsme si potom se spolužákyněmi potichu šoufky, že ho to nejspíš přivedlo do „fyzických rozpaků“ v oblasti kousek pod pasem , páč ona nešťastnice byla ztepilé postavy a bujných vnad). Tričko s potiskem? ( podpultové zboží nebo Tuzex) „Už ať tě v tom zítra nevidím! To si nech na dvorek!“ Dlouhé vlasy u kluků? Nelze! To zavánělo rebélií.Lajzly jsme si tak akorát řasenku, a to bylo potřeba mít solidní prospěch, jinak jak byly známky slabší, hned to dotyčné měly na talíři: " Hlavně, že máš podmalovaný voči, ale jinak seš dutá jak bambus! Místo šminkování se uč!"
Dneska zírám, co si žákyně dovolí v úpravě zevnějšku obecně. Kdyby to alespoň bylo pěkné…:-(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 16:37

Sice jsem se v 80. letech narodila, ale taky si pamatuji ze základní školy: „Si zmalovaná jak indián! To ti rodiče dovolí?“ - na spolužačku, která si dovolila černé linky.
A když už slušné oblečení do škol, tak začněme u kantorů. Všichni totiž nechodí jako pí.uč. Hejlová ze seriálu ulice. Těch vašich oblíbených džín a mikin je tam taky dost. Navíc, kdo jiný by měl jít dětem příkladem, než učitel, že?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 16:46

To Jaja:
Souhlas. Je to i o vkusu toho kterého kantora, který, bohužel, vysoká škola nezaručuje do hlavy dostat.
Sama jsem „milovala“svoji paní učitelku ve druhém ročníku základní školy, která měla vždy šaty, lodičky, náhrdelník a krásně voněla.Ještě ke všemu byla vlídná a laskavá. To se nezapomíná. A pak třeba na střední ruštinářku, která byla elegance sama a za všech okolností dáma.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 16:58

To Chany:
Bohužel si pamatuji opak:-( Naše třídní nosila džíny a pánskou mikinu, navíc smrděla, protože přestávky trávila v kuřárně (místnost, kde byl zcela žlutý strop). Jediný, kdo na mě zanechal kladný dojem, byl fyzikář, kterého jste neměli šanci potkat jinak, než v blejzru a kravatě.
A taková klasika je tělocvikář v tílku a šusťákách :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 19:01

Pro Chany:
Studuji pedagogickou fakultu a vždycky jsem se těšila, že až budu učit, budu nosit sukně, halenky a prostě se budu nažit být elegantní. Jenže nyní, když chodím na praxe na 1. stupeň ZŠ, tak vidím, že jednoduché to určitě nebude. S dětmi se často sedí na koberci a to je v sukni nebo třeba v podpatcích celkem obtížné :D. Ale doufám, že jen džíny nosit nebudu :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 19:08

Nějak se mi ztratil komentář, než jsem ho stihla odeslat, tak se omlouvám, jestli se objeví podruhé.
Pro Chany
Studuji pedagogickou fakultu a vždy jsem se těšila, že až budu učit, budu chodit elegantně oblékaná - sukně, halenky, podpatky. Jenže nyní, když chodím na praxe na 1. stupeň ZŠ, tak vidím, že to vůbec nebude jednoduché. S dětmi se často sedí na koberci a to je v sukni nebo v podpatcích dost obtížné. Tak doufám, že nezpohodlním a že se mi podaří najít nějaký přijatelný kompromis :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.2.12 19:23

Já učím ve 4.třídě na ZŠ a mám ve třídě žačku, která má každý den namalované černé linky na očích a rtěnkou ústa, k Vánocům jí matka nadělila černý přeliv. Ale úkol nemá nikdy a vědomosti též žádné. Děvče má normálně světlé vlasy, takže vypadá staře a dělá jí to tvrdý výraz. Dívky používají rtěnku již od 3. třídy, některé i oční stíny. Nehty mají již nalakované všechny. Jediné co jsem mohla zakazát je to, že pokud s žáky jdu na mimoškolní akce, děvčata nebudou mít krátké sukně pod zadek a boty na podpatcích.

NA 2.stupni nosí děvčata nátělníčky, ze kterých jim koukají podprsenky a půlka prsou, tanga jim vystupují z bokových kalhot, je jim vidět půlka hýždí… Na pohled je to strašný, v zimě musí trpět i jejich močový měchýř a vaječníky, ale je to jejich volba a svoboda…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 17:57

anoooo, sukně z ubrusu, zavěsu nebo potahu… Já měla sukni ze závěsu z vlaku, na prujmově hnědém podkladu byly o něco tmavší mala loga českých drah… před patnacti lety :)

Karin
3948 příspěvků 19.2.12 00:20

Jo, to byla pěkná látka :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 21:19

Jája,

příkladem dětem chodí v prvé řadě rodiče, rodiče a zase rodiče …pak celý zbytek rodiny…pak škola…pak zbytek světa


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 10:07

No tak když jsme se bavili o oblečení ve škole, tak ve škole jsou prvním příkladem učitelé ;-)
Nejhloupější jsou ty řeči o smazání třídních rozdílů. Děti nejsou tak hloupé a podobné blbosti se řeší možná tak na prvním stupni základní školy. Nepamatuji si, že by si v mém okolí kdy někdo dokazoval vyjímečnost značkovým oblečením…
V minulém režimu se nejspíš koukalo po těch, kteří měli nějaký kousek od tety ze západu. Po revoluci zas musel mít každý džíny a adidasky. Ale teď?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 10:30

Mallena: Děti se spíš chtějí odlišovat. Doma se naučí tak v čem se chodí do divadla, v čem na ples, ale do školy nebudou chodit v něčem podobném jako jejich rodiče do práce.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 12:53

…hehehe, sportovně elegantní botky.....a ony tam jsou růžové špice…heheh


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 22:36

copak je špatného na komentáři, že jsou tam ty palce dolů??? Jen pro zajímavost????


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 12:11

Já jsem ti ho nedala, ale tipuju, že někomu mohlo vadit to, že končí i začíná „heheháním“, není to věta s „hlavou a patou“ a že vlastně ani moc nedává smysl.
Musela jsem si fotky znova pořádně projít, abych pochopila, ke které se vyjadřuješ a co chceš říct…

(a u toho druhého komentáře za 3 otazníky za každou větou. Nadbytečné otazníky, vykřičníky a tečky nacpané kam se jen dá jsou jednak chyba, jednak působí tak nějak…nesympaticky?)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 12:15

protože ten komentář vypadá jako kdyby byl autor idiot a ještě ke všemu sjetej.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 16:40

Je to tady samý lingvista. Duše citlivé na jakoukoliv chybičku či ujeté vyjadřování.

Autor způsobem svým vlastním vyjádřil/a jak moc ho zmíněná fotografie pobavila. A někomu to prostě vadí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 18:02

Kdepak, to je marné. Se slečnou „…“ už jsme se tady u jiného článku trošku dohadovaly. Teda vlastně spíš s nějakou její zastánkyní. Byla jsem poučena, že to je její osobitý písemný projev (jako jej mají i mnozí spisovatelé!).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 22:31

třítečko, to máte jako s těmi neónovými botami. Není to podle šablony, tak je to peklo a basta. To by tak hrálo, psát si, jak se vám to líbí.

Karin
3948 příspěvků 19.2.12 00:31

třítečko… … aniž bych mohla nebo chtěla být vykladačem Adiných myšlenek, tak doufám, že jsem správně pochopila, že když Ada řekne o růžových špičatých lodích s bílým proužkem, že jsou sportovně elegantní… tak je to… i r o n i e … protože tento pastyl je masově považován za sportovní eleganci - lidmi, kteří nevědí, co to je sportovní elegance, a domnívají se, že jsou to třeba lodičky, které vypadají jako kecky :-)

Doporučuji vaší pozornosti Adin loňský krásný, názorný a zevrubný článek Sportovní elegancehttp://modnipeklo.cz/…ni-elegance/


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.12 23:49

Lálo, spolu jsme se o ničem nedohadovaly. Obvykle sem přispívám pod svým jménem, ale tentokrát mi to nějak uteklo a zbyly jen tři tečky. Tak už jsem u nich tedy zůstala i u druhého příspěvku.
Dobrá tedy, vynasnažím se psát lingvisticky velmi správně, ač jsme na blogu o módě, řeší se tu dost pravopis, tak slibuji za kluky, slibuji za holky, že už nebudu tečkovat, ani psát víc otazníků než jeden ;)
A ten můj prvotní výkřik se týkal komentáře nad první fotkou, že je to ironie, bylo víc než jasné, jen jsem nečekala, že vykouknou ty apartní botičky.
Malleno a mujercito, děkuji za pochopení


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 12:53

Palec nahoru, pokud jste už někoho osobně viděli v těch posledních botách.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 12:54

Ne konkrétně v těchto, ale i v podobných (prostě v teniskách na podpatku).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 13:59

Já jsem jednou slyšela v tramvaji nějaký dvě asi čtrnáctky, jak strašně řeší, jestli si je mají koupit, nebo ne, jestli jsou hustý, nebo hnusný, a měly je vyfocený v mobilu. Už jsem tenkrát četla Peklo, tak jsem nevěděla, jestli se uchichtávat, nebo ušklíbat.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 14:52

Ovec: A kdybys „už tenkrát nečetla Peklo“, tak by ti ty botky přišly v pořádku??? Kde je vlastní názor?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 15:08

Ovec: Podle mě jsou HUSTÝ, protože něco tak HNUSNÝHO na sebe může vzít prostě jen hustá mařka.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 21:00

Nachty: Myslíš, že čekám, jestli mi něco Peklo schválí? Ne. Ale netušila jsem, co jsou tyhle boty za fenomén a nebyly by mi přišly k smíchu, jenom k tomu pláči.

Karin
3948 příspěvků 19.2.12 00:41

Nachty: cožpak je špatné, když něco/někdo formuje náš názor? Neexistuje žádný vlastní názor, názor se vám nevylíhne v hlavě z ničeho, každý názor vzniká vlivem něčeho… Čili rozhodně není důvod se stydět za to, že něco/někdo ovlivnil můj názor nebo že jsem se k určitému názoru přiklonila pod vlivem něčeho/někoho… Nota bene pokud se někdo pod vlivem Adiných textů přikloní třeba k názoru, že sportovně elegantní kecky na jehlách jsou nevkusné…

Ne, fakt to není tak, že Ada je bohyně, a proto jí tady všichni přitakávají a přejímají nekriticky její názory. Spíš je to tak, že prostě není blbá, umí svůj pohled na věc dobře podat, ví, o čem píše, a na jejích názorech prostě něco je, a proto si ledaskdo při čtení jejích textů uvědomí, že je mu její pohled na věc blízký, a nad spoustou věcí se vlivem toho zamyslí…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 17:05

Jedna bývalá kolegyně takové podobné boty nosila, jenom chlupatá část byla nahrazená částí - a teď pozor - šusťákovou, prošívanou a opásanou koženkovými pásky - to vše v sytě růžové tón v tónu. Samozřejmě nechyběla dlouhá špička, černý úzký podpatek.....Byl to jeden z lidí, u kterých můžu s lehkým srdcem konstatovat, že „jí nebylo z hůry dáno“, co se týče vkusu. Spousta lidí na kombinace kašle, protože třeba mají opravdu málo peněz a než mít dva černé outfity, radši to neřeší, ale u té zmiňované kolegyně jste si mohla být jisté, že kousek, se kterým se vytasí bude vypadat umělohmotně levně a ošklivě a jakoby vyrobený v 90. letech.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 22:49

Je to fotka jedné holky od nás ze školy,docela si na takovéhle kousky potrpí…ale abych pravdu řekla,přímo v těchto botách jsem jí neviděla :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 12:59

Supr čupr fotbalová kabelička. To musela být manželka fotbalisty, jinak si to neumím vysvětlit :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 14:30

Dovedla bych si dost dobře představit, jak takovou fotbalovou kabeličku koupí fotbalový fanoušek - tatík - své desetileté dceři. U dospělé ženy mi to nepřipadá vtipné ani jako recese.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 17:46

Já bych skoro řekla, že si neuvědomila, že je to míč.
Pro mě je to na první pohled pěkná kytička.

Karin
3948 příspěvků 19.2.12 00:43

Kdyby si aspoň vzala džíny a třpyťavej topík…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 13:14

Ta první fotka mne dojala, fakt. A chlupatý míč je snadno vyměnitelný se stejně chlupatou čepicí, čili za cenu jednoho outfitu dva. A to se vyplatí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 13:35

Ty modráky pod plesovkama - to je pekelně nechutné peklo!!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 12:59

Ani ne tak nechutné jako zbytečné. Já mám pro různá nouzová řešení před plesem pochopení, ale tímhle se toho imho moc nevyřešilo :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 13:42

Hlavně by mě zajímalo, kdo vymýšlí tyhle módní trendy. Myslím hlavně takové věci jako ta průsvitná trička a různé hnusoboty. Zrovna jsem projížděla nabídku v newlook a různých průsvitných triček a šatů tam bylo hejno, ještě víc mě vyděsily šaty s různými průstřihy. Opravdu kouzelné jsou zejména ty s dírou přes celá záda. Jestli se to ujme ve velkém, tak to zas bude koz na zádech a čouhajících podprsenek.
Taky se divím té příšerné módě válenek a všelijakých holin. Vždyť je to hnus a v nabídce jich mají všude tolik (zrovna včera jsem se dostala po nějaké době do města a válenky se válely všude). Já fakt nechápu, kdo tyhle trendy zavádí a komu se tím chce mstít.. http://www.newlook.com/…resses_10019?…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 14:33

Ty šaty s holými zády z odkazu mi připadjí pěkné… ovšem na maldé holčině, která si může dovolit chodit bez podprsenky. Jenže u nás i mladé holky s nulkama mají pocit, že musí světu ukázat, že podprsenku už nosí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 15:18

Na maturitním plese jsem byla bez podprsenky… Á, to bylo tak krásné. No jo, je to už dvanáct let :/


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 14:43

Bych řekla že něco podobného válenkám se nosí na severu, někde hodně na severu, například v Laponsku a jím podobných zimních kulturách. Narazila jsem před časem na „válenky“ s pravé kůže, vevnitř s kožešinou, no byla to kvalita na první pohled/dotek.. a cena odpovídala. Řekla bych, že takový boty pak jsou skutečně užitečný, když si to někdo zvolí za svůj eskymo-styl, a snad se ani tak snadno neprošlapou.

Ovšem CO jsou zač ty hnusoboty zešmajdaný, který často vidím na ulicích, to nechápu..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 21:14

V Rusku nosej hodně hodně hodně podobný věci navrch tušim z plsti a vevnitř kožíšek a že je to těžce tradiční. Nějak mi přijde, že to docela jde.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 13:48

Ten holozadnicový páreček spolu pěkně ladí, oba mají tanga nebo co to je.
Opravdu je to v divadle?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 15:19

Být to někde jinde, mávnu nad tím rukou… Ale takhle nemám slov. Normálně bych do divadla zavedla „módní policii“ a takovéto vemena bych prala ven, lístek nelístek.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 16:53

Souhlasím, měli by se stydět, mě vůbec nezajímá něčí holý zadek a počínající obezita. To, že někdo vezme džíny do divadla jsem schopná akceptovat v případě, že to bude nějaký epesní značkový a kvalitní kousek a zbytek outfitu bude evokovat ležérní eleganci - např. košile, šála, baret.

Teda upřímě - v takovýchto džínech bych nešla ani k popelnici, zajímalo by mě, kde tyhle kalhoty ti lidé kupují. Já teda za džíny utratím od 800 do 1600 Kč dle značky - takže jak vidíte, žádný závislák na luxusníxch značkách nejsem, ale tohle MI NEUDĚLALY ANI JEDNY MOJE DŽÍNY, CO JSEM KDY MĚLA - tak nevím, co s tím ti lidé dělají.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 11:56

Na svém blogu (omlouvám se za reklamu sebe samé) onehdá psala o tom, co je a co není vhodné do divadla, v tomto případě na večerní představení Labutího Jezera do Národního… Člověk by řekl, že když je to BALET a VEČER a v NÁRODNÍM, tak přece nikoho nemůže napadnout vzít si něco jiného než šaty, sukni, halenku lodičky, balerínky, oblek, kravatu, blejzr a společenské kalhoty, možná i večerní róbu či smoking…
Ne, ono je to napadne…
http://paraplee.blogspot.com/…dnim_11.html


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 21:48

Přesně tak. Zírala jsem na fotku několik sekund a říkala si: „to není možné, oni si vzali do DIVADLA rifle?“. Ale pak jsem si hned zpětně uvědomila, že mě to asi nemá (bohužel) překvapovat. S manželem se snažíme každý druhý měsíc chodit do divadla. Zejm. do JD v Brně, na operu a balet, a tam jsem už dokonce také viděla pár „riflí“ a ne jednou :-/. U těch malých scén to ještě možná chápu, pokud si k tomu dotyčný/á vezme nějaký ucházející svršek, ale pokud jdu na operu nebo na balet, tak by měly být snad rifle tabu či ne? Chápu, že je teď zima :-). Taky jsem měla „lenoru“, a tak jsem si „jen“ vzala při poslední návštěvě tvídové šedé kalhoty, elegantní černý top a nějaký ten šperk. Bylo mi teplo a zároveň jsem (doufám :-)) vypadala patřičně oblečená do divadla, takže to jde i bez riflí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 13:53

No, minulý článek o literatuře jako dobrý, ale pro mě, která umí akorát tak chirurgický steh, nic moc. Ale dneska, to se moje duše tetelí blahem a zlomyslně se tlemím :-). To je jedna z věcí, proč sem chodím a klidně to přiznám i bez mučení.
Jinak chlap v divadle v pruhovaným svetru a džínách?… vzpomněla jsem si na Pažouta! :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 14:03

Bohužel jsem v divadle viděla na vlastní oči podobné modely, včetně spodního prádla a holých špeků vystavených na odiv ostatním divákům. Jelikož šlo o představení mezinárodního souboru, moc jsem doufala, že na diváky a jejich modely není příliš vidět a že si tedy zahraniční herci neodvezou z Čech otřesný dojem o naší kulturní úrovni.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 14:09

I na koncertě ve filharmonii jsem potkala příšerné rifle a špinavé běžecké boty, bohužel ne jedny. Nechápu, že tam ty lidi v takovém oděvu vůbec pustí


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 14:59

Jj, také mám podobnou zkušenost. Na večerním představení baletu v ND vedlě mě seděla skupinka týpků v džínách, svetru a báglem na zádech. Opravdu uvažuju, že napíšu dopis do divadla. Bylo by fajn, kdyby alespoň národní vyžadovalo dress code. Nemyslím, že je to nějaký extra problém.
Pokud je to turista, přece musí vědět, že má v programu zájezdu dovadlo. Pokud jede sám, musí přece vědět, že chce jít do divadla. Tak jako tak ví, že chce jít za kulturou. Ať to tedy dělá kulturně.

Karin
3948 příspěvků 19.2.12 00:56

Hanelle: ND vyžaduje dress code, na internetových stránkách píší: „Prosíme diváky o zachování konvence společenského oděvu.“ Takže naprosto nechápu, proč ty nevychovance nevyhazují. No, nevyžadují ten dress code zase tak nekompromisně. Měli by působit výchovně… Vrátila bych těm buranům vstupné a vypoklonkovala bych je z divadla, a ještě bych jim přidala na cestu brožurku o etiketě. Když je nevychovala maminka… :-(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 21:15

Hannelle, KAŽDÉ divadlo by mělo vyždavat dress code. Už pro ten prostý důvod, kterým je úcta k divadlu, hercům, autorům…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 12:27

To určitě. Ale přece jenom, když srovnáme ND a třeba Divadlo Na Zábradlí, tak tu určitý rozdíl je. To je bez debat. Samozřejmě pro mě je celkově nepřijatelné, abych šla do divadla a nebyla náležitě načančaná. Už jenom pro ten pocit. :-) A událost si to žádá.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 21:22

Někdy jsem dělala uvaděčku v opeře a s těma pitomcema je to těžký - pokud hned nezmizej, tak vám nadřízenej vždycky třeba řekne ať se vykašletete na to obtěžovat diváka že de vo peníze nebo tak něco. Koukat na nike air mezi cizincema ve psích dečkách a panima v kimonu (a mimochodem bílejch ponožkách v žabkách, jinej kraj…:) ) je leckdy o zdraví.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.2.12 19:09

Divadla jsou benevolentní k takto oblečeným divákům, protože se jedná ve většině případů o cizince. Ptala jsem se na to v ND.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.2.12 19:19

Tak to jsou novinky! Akorát, že část těch cizinců mluví česky.:)))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 13:57

To fakt není fér, v jednom z ninulých vstupů jsi vyhlásila amnestii pro všecky, ať si v mrazech nosí, co chtějí, že jo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 22:08

Ale už nemrzne, Ada psala: po dobu mrazů.

Kralovna Bitche
382 příspěvků 16.2.12 23:35

tak já teda nevím, ale u nás mrazy ještě neskončily…

Karin
3948 příspěvků 19.2.12 00:59

Nevíme, ze kdy je ta fotka :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 14:00

Nejspíš se mnou nebudete souhlasit, ale ty poslední boty se mi tak hrozné nezdají, pokud se s nimi nositelka nebude pokoušet o ,,sportovní eleganci." Dovedu si představit i vtipnou a vkusnou kombinaci :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 14:28

Napadlo mě totéž. Sice by, doplněny oděvem v podobném stylu, byly vážně strašlivé, ale když si je představím na nějaké střelené slečně, u níž bude na sto metrů patrné, že je to recese, tak proč ne :-) Mám ráda humor v oblékání.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 19:54

To si přesně myslím, snad není nutné odsuzovat všechno co je ulítlé. Jak už Ada někde psala, Česku takoví módní pošahanci chybí :-) A nemyslím tím, že se každodenní vezmou džíny a tričko a tyhle boty, které jakože samy dodají outfitu vtip a originalitu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 14:49

Jo-o, napadlo mě totéž. Když bude zbytek nějak hezky vyladěný (fakt nemyslím tak, jak popisuje Ada), můžou ty boty být prostě bezva úlet. Jasně, asi ne na ženský po čtyřicítce, ale ve dvaceti si snad nějakou tu potrhlost holka dovolit může, ne? Když v tom teda nepůjde zrovna na ples…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 16:56

Na asijské lolitce se stejně neonovou parukou, v síťových punčoškách a anime makeupem někde v tokijském klubu není co řešit - ty boty totiž byly pro tento účel navrženy. To jen některé české děvuchy to nepochopily a nosí tento vrcholně samoúčelný kousek třeba do práce a straší s ním kolegy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 18:15

Jóó, už jsem to psala, boty ve mně vyvolávají zvrhlou touhu - mít je navzdory věku, vkusu, rozumu a tak. No jo, sakra, ale přece jen jsem stará rašple a co kdyby mě potkali sousedi. A já bych si k nim vzala oranžové šaty a bílé punčocháče.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 20:00

Ty botičky jsou vtipné. Kdyby mi bylo o dvacet míň, asi bych vůbec neváhala.

Sekhmet
1918 příspěvků 16.2.12 14:10

Canga: Prosím, pochlubte se s tou kombinací. To myslím vážně a bez ironie. Mně nějak selhala fantazie. Jako barva bot dobrý, ale ten střih…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 19:50

Tak nějak mi připadá, že ta vaše reakce je poněkud ironická :-) Právě proto, jak je ta barva dostatečně šílená, tak mi připadá, že to ,,ospravedlňuje" i ten střih jako by si to říkalo o recesi a hravost. Chtělo by to outfit podobně křiklavých barev, třeba jasně zelenou sukni a oranžovou mikinu. Nevím, opravdu to není můj styl a ani já takovou fantazii nemám, ale podle mě to nepatří mezi ty vyloženě nenositelné kousky, které vypadají blbě za všech okolností. Podle mě nositelnost podobných šíleností je vždycky o kombinaci - když už je to střelený, tak pořádně! Kdo si umí s módou hrát, nemusí se nutně držet konzervativních kombinací. Ale přiznávám, že já bych si na to netroufla.

Kralovna Bitche
382 příspěvků 16.2.12 23:52

Já jsem si ty boty dokázala přesně představit na mojí švagrové. Je šíleně ztřeštěná a tohle by jí sedlo jako pr.el na hrnec :-)

Představuju si k tomu černou tylovou sukni, razivý svršek jiné barvy a navrch něco jako třeba tohle: http://1.bp.blogspot.com/…a+lolita.jpg
s odpovídajícími barevnými detaily.

A k tomu některá z plastových kabelek od S.T.A.M.P.S nebo Iron fistu…
http://dobry-veci.cz/…31808ceb.jpg

http://img.zoznamtovaru.sk/…3e51ef47.jpg

Sekhmet
1918 příspěvků 17.2.12 13:30

Canga: Díky za reakci. Ačkoli Vám můj příspěvek připadal ironický, nebyl. Fakt. Mně právě taky líbila barva bot, jen bych fakt nevěděla co s nimi. Nemám na ně odvahu a můj styl to není, ale někdo výš navrhoval asijskou lolitku s neonovou parukou, někoho takového potkat by se mi docela líbilo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 14:10

Ty boty na poslední fotce jsou tvarem strašné, ale ta fosforová barva se mi líbí. Kdysi jsem si koupila v podobné barvě svetr, ještě ho mám, ale na sobě jsem ho už léta neměla, vkus se věkem trochu mění. I když barev se nebojím, přece jen jsem ve výběru už o něco střízlivější. Myslím, že Ada by mohla mít radost, že začínám nesměle brát na milost kombinaci šedé a hnědé, proti níž jsem se loni zde v jedné diskusi ohradila. Jenže u mě když hnědá, tak to musí být hnědá s šedým nádechem, a nejlépe navíc temně hnědá. Přes například takovou koňakovou u mě vlak nejede a neprojede, tu prostě ráda nemám.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 14:27

Ivory ja sa riadim heslom Coco Chanel : hnedú farbu prenechajme nábytku. :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 15:23

Já vlastně hnědou ve svém šatníku také nevedu, mám jen jeden temně hnědý došeda doplněk, nic víc. Hnědá zkrátka není do mého rázu, ale spíš šedohnědá proč někdy nepatrně ne. A co se týče nábytku, také ho nemusím mít v klasické hnědé, spíš mám ráda takové odstíny jako světlá/bělená bříza, bělený dub, jasan, javor apod., zase spíš odstíny došeda a/nebo lehounce s narůžovělým nádechem.

Sekhmet
1918 příspěvků 16.2.12 15:38

gulietta: Jakou škodu si děláte. Víte jak úžasně vypadá tmavá čokoládově hnědá v kombinaci s cukrátkově světle růžovými akcenty? Mám čokoládově hnědé šaty s růžovým lemováním a jsou naprosto úžasné. Nebo v kombinaci s bledě modrou?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 16:44

A co třeba tyto šaty?? http://www.ebay.co.uk/…160636337847?…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 16:56

To Sekhmet:
Když ona není hnědá jako hnědá. Sama ji taky moc nemusím,protože mi nesluší a když už, tak odstín hořké čokolády ( studený). S tou růžovou si to umím představit, to musí vypadat báječně. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 20:26

Hnědá je oblíbená, protože vypadá usedlá, což někdo chápe jako klasická. Ovšem málokomu sluší. Záleží na barevném typu, většina odstínů hnědé je totiž vyloženě teplá. Ale jsou i studené odstíny hnědé.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 21:40

Já mám ráda modely CC, ale černou barvu mám jen na tzv.malé černé a divadelních šatech. Jinak v černé vůbec (opravdu) nechodím. Ale mám hodně tmavohnědé. Podle barevné typologie jsem letní typ.

Sekhmet, ty šaty Vám závidím :-) Je to moje oblíbená kombinace.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 11:33

Sekhmet: Kdepak hnědá, já jsem na šedou ve studených odstínech (jsem taky výrazně studený typ, spíš do zimy než do léta a dle Adou doporučované knihy, kterou jsem si pořídila, jsem typ studený a skutečně spíš ten kontrastní než jemný, sluší mi třeba temná černá a skutečná bílá, i když vlasy mám ne úplně tmavě hnědé), případně stříbřitě šedou, antracitovou. Jsem ochotná akceptovat skutečně jen hnědou do šeda.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 14:20

Pro tu fotbalovou kabelku si dokážu představit omluvenku - maminka nebo babička na chvíli podržela „roztomilou“ taštičku dcerce nebo vnučce, která už se s ní nechtěla tahat. Občas se taky někde krátkodobě vyskytnu s růžovou Barbie kabelkou a lidi by si o mně mohli pomyslet cokoliv;-) Pro ostatní fotografie ovšem omluvenky nalézt nelze.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 20:29

Omluva je to pěkná, ovšem paní nemá jinou kabelku, takže bude asi její. Ale pro puberťačky je hezky střelená.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 22:27

Mně přijde ta paní módně vtipnější než ty boty. Ale myslím tím vážně vtipnější.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 14:22

No o tom oblečení v řádu je ale už jsem pár „kousků“ zkusila i viděl v okolí a asi by člověk musel přijít v sadomaso oblečku aby ho postihli :D. Škoda, podobné tílko mám :D jen je střižené jako normální s křížením a nosím pod něj sportovní podprsenku.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 14:34

Ooooh, o kolik je každý můj den lepší, když Ada vydá nový článek! :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 20:31

O kolik? O hodně! I u mne.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 14:39

Po prostudování obrázku s míčokabelkou mě jímá strašlivé podezření, že ji dáma nosí, protože se jí líbí. Vím, že jí možná krutě křivdím, ale při péči, jakou jinak věnuje svému zevnějšku, je takřka nemožné, aby si podobnou… věc vzala jinak než úmyslně. Možná je to počátek duševní poruchy. Ubohá… a tak jí to jinak slušelo!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 14:40

Eh? To je myšleno vážně, že ta čtvrtá fotka byla pořízená v divadle? To se vážně najde někdo, komu není trapné vzít si něco takového do divadla? Komu pocit studu nedovolí týden vylézt z baráku jen proto, že ho něco takového vůbec napadlo? Protože pokud ano, tak to vážně otřese mými ideály… (a je mi celkem jedno, jaké dotyčný nosí spodní prádlo)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 14:51

Bohužel jsem potkala podobně oblečené diváky i v Národním divadle.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 21:11

Okamato, a kdy jste byl/a naposledy v divadle? Že se divíte? Já tam povětšinou trpím jako zvíře, tedy než se usadím v hledišti a to pokryje milosrdné šero, téměř tma.

A nejúžasnější jsou vždy ty fronty u WC a na pití a jídlo. To mám pocit, že návštěvníkům divadla snad doma nefunguje WC nebo, že by šetřili vodou a šli až v divadle? Jo, a po první dějství taky vyhládne, takže si prostě musíme ten chlebíček dát. Jinak hrozí smrt hlady :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 00:02

Je mi vcelku líto vašich ledvin, když vydržíte 2-3 hodiny nejít na záchod ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 00:09

Tak v Národním divadle v Brně vídám většinou slušně oblečené lidi (takže ti, kteří nedokážou dodržovat ten nejprimitivnější dress code tam buď nejsou, nebo se mi nějak daří je ignorovat :) ) Ale s těmi záchody jste to vystihla přesně. xD


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 00:17

Evo, nejsem průtokový ohřívač a ani pejsek co musí značkovat každých 5 minut :-) A do močového měchýře se vejde cca 500 ml tekutiny. Takže něco vydrží. Pokud jeho majitelka chodí na malou častou, tak ho netrénuje, on zleniví a ta žena si koleduje o problémy s únikem moči. Brrr. Tuhle jsem to četla v jednom chytrém časopise.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 00:39

Tak vzhledem k tomu, že člověk by měl vypít každou hodinu 3 deci, ledviny by měly víceméně to samé množství za stejnou dobu přefiltrovat.
Pokud vyrazím do divadla půl hodiny před začátkem, přestavení trvá 2,5 hodiny a po 1,5 hodině je přestávka, tadá moje ledviny přefiltrovaly 6 deci. Užijte si své ledvinové kameny :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 00:53

Eva veta : Užijte si své ledvinové kameny :) ani smajlikom zakončená vtipne nevyznieva. A všetky ženy na predstavení aj tak tú toaletu nepoužijú,možno 1/3,takže 2/3 má podľa vás ľadvinové kamene.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 14:45

wtf? Nevhodne obleceni je jedna vec, ale jako kdyz dostanu hlad nebo chut na chlebicek, tak si ho nepujdu dat jen aby nahodou nevznikla fronta a pro nekoho to nevypadalo, ze „mi hrozi smrt hlady“? Co je spatneho na tom si dat o prestavce neco k piti? Od toho tam ten bufet je, ne? Vam pripada divne, ze se chce lidem na zachod? Kdyz se vam nechce, tak muzete byt rada, ze do te fronty nemusite. Kapacity jsou divadelnich bufetu i zachodu jsou male, o tom zadna.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 16:32

Eva, a to je právě to. MĚL BY vypít, je to pouze doporučené množství, které je u mnohých odborníků již dávno překonané. Každé tělo je dobře fungující stroj, který má své odlišné potřeby. Takže buďte tak laskava a nechte mé ledviny na pokoji. Děkuji.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 21:33

proklínat se navzájem inkontinencí a ledvinovejma kamenama …? o_O


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 22:15

Fakt, kritizovat i lidské potřeby jako nestylové a pekelné, to je úlet. Neměly by se ty záchody a bufety třeba zrušit úplně, aby neurážely vaši útlocitnou dušičku?
Ne, fakt. Jsou lidi, co mají potíže s močovým měchýřem. Jsou lidi, u kterých potřebu toalety ovlivní hormony před menstruací. A někdy má člověk prostě jenom větší žízeň. Má se jít zahrabat a nelízt do divadla?
A jak už tu padlo, jen proto, že o přestávce dostanu chuť na chlebíček a podobně, jsem špatná? No tak pardon, propříště si to zapamatuju a určitě si do kabelky sbalím řízek s chlebem… ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.12 22:11

Pokud si někdo nezastrkuje podolek až na chodbě před WC nebo se necpe chlebíčkem jako neandrtálec, nevidím ani jeden důvod, proč tyto „vymoženosti“ hanět. Ono taky se občas stane (u mě je to tak na 90 procent) že jdu například do divadla rovnou z práce, takže ano - občas si ten chlebíček jako formu malé večeře dám - a na WC chodím taky vcelku často, nějak bych se nedokázala vžít do děje, kdybych u toho musela křížit nohy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 14:44

Mně je teda trochu líto hanět paní s tou fotbalovou kabelkou. Jinak má úplně dokonalý outfit, vkusné kozačky, kožené rukavice.. Pro tohle se mi líbí ty mrazy, ženské vytahují krásné dlouhé kožichy - konečně se na ulicích objevila trocha elegance. Kabelku za sebe odpouštím, ba naopak chválím, podle sladěného zbytku usuzuji, že to měla být nejspíš recese. Ostatní je Peklo, o tom žádná.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 15:01

Na ulicích možná, často se pak ale v práci nebo kavárně / restauraci / úřadě apod. krásu odloží a je to stejný pohled jako v jakoukoliv jinou roční dobu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 20:33

Ta kabelka není peklo, jen se nehodí ke zbytku oblečení.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 19:55

Asi jsem zbytečně přísná, ta kabelka se sice k oblečení dámy nehodí, ale možná ji opravdu jen drží.
A rozhodně není ošklivá, je zajímavá, nebo taková - srandovní.
A děvčata, upřímně - že vlastně závidíme dámě ten nádherný kožuch!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 15:09

Velmi pěkná sbírečka. Akorát teda nevím, jestli se mám spíš smát, nebo brečet…

Ado, budeš pokračovat se články o různých materiálech? Jako začínající „hobby šička“ jsem je vážně ráda četla.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 16:10

Na materiály musíš jít na seminář k paní Kalců tam se dozvíš víc než z knížek a obrázků. Já jdu teď v sobotu ve 13h a už se moc těším…galanterie byla vynikající, vůbec jsem netušila co vše se dá k šití sehnat, aby to ulehčilo práci.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 15:12

já bych třeba i snad přežila, že si ta plesová slečna dala pod šaty kalhoty (nebýt to rifle), ale to, jak sedí, jak nějaká rozvalená stará fuchtle, to prostě neskousnu nikdy. buranka si na sebe může vzít i pléd s diamanty a stejně to bude pořád buranka.

kde jsou ty matky, které učily své dcery chovat se jako něžná stvoření? hezky sedět, hezky se smát, hezky mluvit…

hodně mě překvapuje (soudě dle palců nahoru a dolů), kolik z vás souhlasí s tím, aby si děti do školy chodily prakticky v čemkoli…jsou přece mladé, ať se vyřádí, no ne? pokud je jejich rodiče (tedy možná i někteří z vás) učí od mládí tomu, aby vypadali jako štětečky, špinavá prasátka, umolousanci, roztrhanci apod. i ve škole, tedy ve státní instituci určené ke kultivaci člověka, kdy a kde se potom naučí, že v životě existují i pravidla oblékání a že ne každého na ulici zajímá barva jejich kalhotek a krajka na podprsence? je to fakt smutné.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 15:44

Nehledě na to, že jednou dospějí/odmaturují - a jak se pak naučí co nosit? No, podle pohledu na pražské ulicé ulice se to zřejmě nenaučili - ani minulá a předminulá generace.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 18:12

Jiná realita: Jedna věc je výchova ke slušnému oblékání a druhá je revolta mládí, které se často chce lišit od starých pořádků. Tak je to co svět světem stojí a stejně dlouho si staří stěžují, že svět už není, co býval. /Nic ve zlém, dámy.;-)
Děti se potřebují vyřádit. Pak se většina zklidní a jsou z nich normální lidé a tak je to stále dokola.:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 22:02

666: Revolta mládí se může směle odehrávat na jiných místech, než je státní vzdělávací instituce. Ve volném čase ať si mládež chodí, v jakých převlecích libo. Ale přijít do školy v negližé není revolta, nýbrž trapas a nevychovanost. A také mi přijde smutné, kolik dospělých je ochotno to tolerovat, nebo jim to snad ani nedochází.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 22:38

Anett, je to jistě o jednom každém. Někdo je ulítlý a je to zajímavé, vtipné, má to švih, zkrátka něco na tom je. A pak jsou ti děsní, a ti bývají vidět často zde. Někdo má vkus odjakživa - od pánaboha, někdo se k němu propracovává, někdo se nepropracuje nikdy. K mládí jsem nejtolerantnější, mají na omyly mnohem větší právo než starší. Mladí se chtějí ukázat všude, od rána do večera. Ve škole vám to vadí a na ulici, v MHD ne? Zákazy byly v minulém režimu, dnes máme demokracii.
Negližé do školy mě nepohoršuje, to se nosilo už před 30ti lety, na tom není nic strašného , opět záleží jak to kdo pojme.;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 13:29

666: Demokracie neznamená, že vše je dovoleno. To je takový častý omyl: máme přeci tu demokracii, tak mě nikdo nesmí omezovat a mohu si dělat, co chci. Jenže každá společnost funguje na základě nějakých pravidel, i ta demokratická. Vyjadřovat demokracii tím, že se do školy obléknu jako zaměstnankyně nočního podniku, je poněkud pomýlené chápání svobody. Vkus je určitě individuální záležitost a u dětí se teprve formuje, v tom s vámi souhlasím, ale to, že jsou určité hranice, to by děti chápat měly, a pokud nechápou, měli by jim to vysvětlit dospělí ;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 14:20

Anett, chápu, že jsme každá na opačné názorové straně, co se odívání mládeže týká.
Demokracií rozumím to, že jsem ráda, že dnes už nevítězí nesmyslné socialistické pokyny na některých školách, kdy byla mládež persekuována za džíny, dlouhé vlasy a další.
Nevím, kolika svým dětem jste vysvětlovala, ale některé děti trpí obdobím vzdoru, kdy jim toho moc nevysvětlíte, a třeba nosí schválně to, co rodičům není příliš po chuti.
Neumím si představit, jak to vysvětlování zařídit. Třeba rodiče, kteří sami na úpravu a vhodnost oděvu moc nedbají, a že je jich dost, toho svým dětem moc nevysvětlí. Nebo se obrátíme na školu, a bude to jako s tolik diskutovanými otázkami sexu, protože doma na to nestačíme nebo neumíme? Co všechno by měla škola ještě suplovat? A nebo myslíte, že ti, co si na vzezření zakládají nebo je móda jejich profesí, že by měli zastavovat mládež na ulici a vysvětlovat jim, v čem se na ulici chodit nesmí?
Nevím, zdá se mi, že vaše teorie má mezery. Nevím, jak se dá vnucovat lidem, v čem mají chodit. Pravidla na oblékání snad žádná obecná nejsou, jen doporučení.
Vždycky budou lidi, kterým záleží, jak vypadají a oblékají se v souladu s příležitostí a pak ti ostatní. Mládeži dávám největší volnost, ať si vyzkouší různé a najdou svou cestu, příkazy stejně nebývají k ničemu.
Pokud máte nápad na úspěšnou osvětu, tak to je bezva, těším se na to. Mám radost pokaždé, když vidím, že to někomu sluší.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 16:28

666:pokud by bylo v demokracii vše povole nastává anarchie. Jedno z prvních pravidel politologie a učí se to iv sociologii.
Demokracie znamená, že si sice mohu dělat co chci, ale jen to co není zákonem zakázano a to co je dobrými mravy tolerováno. A přitom musím dbát toho, abych svým jednáním neomezovala ostatní na jejich právech. Zjednodušeně řečeno, deomokracie je velmi omezující.
Chtělo by to trochu více znalostí. A hlavně je nutné je čerpat z kvalitních zdrojů.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 20:57

666: Pravdu díš. A upřímně, komu z vás by se dnes líbilo, jak jste chodili oblékaní v 15?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 21:48

Já vim že peklo je o tom „oblíkejte se vy kolem jako lidi ať se mi z toho nechce blejt“, ale taky podpořim spíš 666. Puberta je dle mého stav co stejně nejde ze strany nikoho příliš korigovat, ať už rodičů nebo školy - tím myslím upozorňování na to že dcera vypadá jako štětka. Pasivně puberťák přijímá vkus celýho svýho okolí, i vás, dámy, potkáte-li ho na ulici. Krom toho mám pocit, že kdybych si nevyzkoušela fialový vlasy, pokoušelo by mě to pak v době, kdy bych asi prej měla bejt spíš „úctyhodná“ a „solidní“.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 21:54

Problém je v tom, že někdo si myslí, že může nosit, co chce (třeba do divadla nebo do MHD holý zadek) a jiný nemá vyhnutí, než se na to koukat. Svoboda končí tam, kde omezuje svobodu někoho jiného!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 21:59

666: persekuce v dobách totality byla v jakémkoliv ohledu špatná, s tím samozřejmě souhlasím (a mohla bych vzpomenout i vlastní humorné zážitky z té doby, gymnázium jsem vychodila ještě před r. 1989). Ale mohu jen zopakovat, že dodržování jistých společenských norem je něco jiného a patří i do demokratického režimu. V zemích, kde má demokracie delší tradici než u nás, jsou společenské normy obvykle mnohem striktnější a pečlivěji dodržované, než zde. Bohužel, země bývalého „východního bloku“ jsou směrem na západ proslulé mimo jiné právě tím, že zde často není na první pohled k rozeznání slušná žena od prostitutky. Snad se to od devadesátých let posunulo k lepšímu, ale evidentně stále dost mladých dívek netuší, jaké signály o sobě vysílají. A co se týče vysvětlování společenských pravidel, myslím, že o tom, co se hodí a co nehodí, by měli být mladí lidé poučeni mnohem dříve, než se dostanou do věku rebélie ;-) Formovat jedince v období bouřlivé puberty je obtížné, s tím souhlasím ;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 22:36

hele, v pubertě fetujou lidi, co to třeba potom nedělaj. radši budu koukat na holku ve fetišistickym tílku než aby mi ukradla kabelku. Hadry hrozný, dobrý, tomu se klidně zasměju, ale psychologický řeči si myslim rozhodně nejsou na místě…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 23:14

Mallena: Myslela jsem, že už jsem toho napsala dost. Možná mám špatné zdroje a znalosti. Nejsem právník a tak se domnívám, že nevkusné oblečení není mimo zákon a nevím o nikom, kdo by byl souzen za to, že omezuje např. souseda oblečením, nebo že je oblečen proti dobrým mravům, pokud není nahý. Mimochodem, kdo o těch dobrých mravech, co se oděvu týče, rozhoduje?

Anett: Stále nechápu, jak chcete formovat ty, kteří nemají v rodině příklad a kde vysvětlování chybí, když je potřeba dělat to odmala. To, co napíšete zde, mnoho nezmění.

Také nerozumím, proč vám vadí špatně oblečená mládež, ale obráceně, proč se má mládež koukat a brát za vzor špatně oblečené dospělé, nevadí? Jak oni k tomu přijdou? Oni se mohou omezovat pohledem na pekelné příšery z řad dospělých?:-)))

Takže já si ponechávám vůči mládeži toleranci.
Nedostatky v oblečení mladých mi vadí asi tisíckrát míň než divadelní páreček na fotografii k článku. Bokovky jsem nevymyslela - neměl by sedět ten, kdo to byl?:-) A míň mi vadí vykukující zadek náctiletých než cetiletých.
Neberu vám váš názor, jen mám jiný.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 12:25

Teda já bych nechtěla vypadat jako štěteček :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.12 00:19

Já zde komentuji oblékání mládeže do školy. A nevhodně oblečená mládež mi samozřejmě připadá úplně stejně nepatřičná, jako nevhodně oblečení dospělí, ale o dospělých jsme momentálně nediskutovali.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.12 00:22

… patří jako odpověď 666 - špatně jsem příspěvek napojila.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 15:29

No, ono i do divadla je možné se obléct v mrazu slušně . V pondělí jsem byla v Rudolfinu na koncertě a většina lidí z publika byla oblečena přiměřeně situaci (samozřejmě, že se pár mikinových a riflových výjimek našlo). A protože jsem zmrzlík, natáhla jsem si pod dlouhé šaty termoprádlo, které normálně nosím na lyže a bylo mi blaze. Myslím, že je to řešení použitelné i na cestu na ples :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 19:24

uffffffff. to je dobrý peklo. kdybych na sebe pod večerní šaty navlíkla lyžarský termoprádlo, tak bych se cítila hůř, než kdybych se dostavila v džínách a teniskách.

(ano, radši budu tu chvíli mrznout, dámy to nikdy neměly lehké).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 20:19

Šaty jsou pletené s dlouhým rukávem, takže z termoprádla nebyla vidět ani nitka a nikdo to nemohl poznat. Trpím nerada a jen je - li to naprosto nutné. Na druhou stranu chápu, že někdo by prostě nesnesl ten pocit, že se to dohromady normálně nenosí. Já zas nesnesu pocit že mrznu, přestože nemusím ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 22:01

aha,takže to nebyly klasické večerní šaty. potom asi jo - myslela jsem, že zpod nějaký saténový nádhery vylejzaly jégrovky :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 22:46

:D to vážně ne. Byly to úpletové tmavě modré šaty s ozdobnou aplikací, s dlouhými rukávy a sahaly až na zem. Termoprádlo bylo černé, přímo na tělo a krásně se schovalo. Fakt si myslím, že je to rozumná volba, když člověk předem ví, že bude cestou tam a zpět mrznout. A nejsem padlá na hlavu abych měla vylézající jégrovky třeba pod plesovkama :D Myslím, že kdybyste mě v tom Rudolfinu viděla, ani vás nenapadne, co se skrývá pod povrchem. Prekérka by mohla nastat leda kdyby se z návštěvy Rudolfina vyklubalo nečekané rande ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 15:42

Milá Ado,
vím, že je třeba mít sledovanost a tu asi moc poučné články nepřinášejí (jasně je to vidět podle počtu komentářů pod nimi), ale dát tento příspěvek, hned dva dny po krásném o knihách, mi přijde dost kontraproduktivní. Vím, že mě bude mnoho lidí zde kamenovat, ale osvěta v Adině podání je příjemná a pro mnohé zde, by měla být povinná. Ale to by pak bylo, čím dál tím míň pekla a nebylo by koho pomlouvat :-)

Ada Pekelná
973 příspěvků 16.2.12 15:43

To není kvůli sledovanosti. To je proto, že část čtenářů má zkrátka ráda to a druhá část ono, a já tak nějak ráda píšu oboje.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 15:54

Mohu se tedy přimluvit za tu část vzdělávací, aby jí bylo víc a vydržela na prvním místě déle :-)))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 15:50

Ano, protiklad tech dvou clanku je az zarazejici… jako kdyby ani nebyli z jedne stranky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 16:12

Ale tohle je přece také vzdělávací. Učíme se co rozhodně ano, co ještě ano, co spíše ne a co rozhodně ne. :-) Každý si z toho vezme, co potřebuje.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 16:56

To, co rozhodně ano, mi v tom nějak chybí :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 16:58

Já ve střídání témat vidím přínos, udržuje to čtenáře v napětí, co bude tentokrát hozeno do placu…:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 18:51

Mně to přijde fér. Po jednom poučném článku následuje článek bulvární nebo jak to nazvat. Prostě vy čtěte každý druhý článek a spokojení budou všichni:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 22:59

Momentalne travim max. casu tim, ze si cpu do hlavy ruzna moudra u nechavam se poucovat az do aleluja. Sem se chodim bavit. Adiny poucne clanky mi prijdou rozhodne zajimave, dobre (a pro ni jiste casove narocne) zpracovane a povedene a pro spoustu ctenaru jiste velmi cenne - ja je ale nepotrebuju, oblekam se podle sveho. Troufam si tvrdit, ze nejsem sama, kdo tu hleda spis zabavu, nez mravokarne pouceni. A trochu nevinneho pomlouvani a posklebovani se nad fotkama k tomu proste a pekelne patri.

Kalcu
164 příspěvků 17.2.12 02:03

Ono to mravokárné poučení a nevinné pošklebování je sice hezké, ale jen do té doby, než se některá z Vás na té fotce pozná. A nedej bože, aby Vás poznala celá vesnice. Osvěta je nutná, když ve školách a asi i doma na to kašlou. Za nás bylo v osnovách šití tuším i pro kluky, dnes bohužel to nemají ti mladí kde pochytit. Proto naprosto s osvětou a naukou vyrovnanou s pošklebováním souhlasím a počty záporných hlasů u některých komentářů mě přivádějí spíš k pláči.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 12:44

Myslite, ze ti chudaci mladi kluci nemaji kde pochytit jak se sije? To je opravdu nestesti.

Kalcu
164 příspěvků 17.2.12 13:21

Abych pravdu řekla, k nám chodí možná víc krejčích než krejčových. A pokud mohu posuzovat kvalitu jejich práce, tak chlapi jasně vedou.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.12 16:41

tak na co si teda stezujete?

A.C.
153 příspěvků 16.2.12 15:42

Té holčině, co jí vyfotila nějaká milá spolužačka ve třídě, by to taky chtělo rozmazat obličej. Neznám ji, ale podle té druhé fotky je podle mě v pohodě k poznání.

Ta divadelní fotka, to je koncentrované peklo. Do divadla v páru s holou perdelí. Ale jsou sladění :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 15:49

Ado, proč jsi mi smázla příspěvek? Nebyly tam žádný sprostý slova, kromě „prdel“, což byla citace z článku že pán má „holou prdel“ a ne tanga.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 15:51

tá lopta je geniálna!!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 15:59

Ty zelený botky by nepochybně pasovaly ke slečně nad nimi - dost by jí to voživilo outfit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 16:32

Mne tedy nejvíc sebraly ty zvířecí hustonávleky, to je skutečný bizár. Možná to má být koncept „leopard v utajení“ nebo něco podobného.
Obnažený prdele vidím kolem sebe každý den, to je už mainstream, propadám apatii ze zoufalství, jinak bych musela být pořád pohoršená a to mi nedělá dobře. No a to jak ty ženy demonstrují pokleslost svého ženství každým svým gestem - sezením, hovorem, chováním u jídla - nejen oblečením - to už ani nehodlám komentovat.
Mám zážitek: minulý pátek jela se mnou dvojice dívek cca 13-14 let, pěkně a čistě oblečených podotýkám, které se hecovaly na nějakou večerní párty u společného asi kamaráda v bytě jeho rodičů. Ta jedna něžná bytost pravila: „Já musím jít nejpozději v deset domů, já se znám, já bych tam zase s někým mrdala!“ na celou tramvaj. Jejich vzhled byl přitom vysloveně nordický, upřesňuji (asi zbytečně zrovna tady)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 17:34

taky máte občas pocit, že „ženství“ už snad úplně vyhynulo? já když jezdím v brně mhd, tak bych pořád brečela, jak se ty holky chovají jak tupé hrubé stádo nějakého dobytka (a to křivdím dobytku, i kravka umí být hodně něžné zvíře).

je mi 28, ale připadám si na tuhle dobu nějak strašně stará (asi tak na 200 let).

když si představím, že třeba taky někdy budu mít děti, je mi úzko. pokud je budu chtít vychovat podle zásad slušnosti, z dcery ženskou ženu a z kluka chlapského muže, budou z nich totální outsideři…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 19:53

Nebudou.Nebojte se. Stačí se v rodině chovat slušně jeden ke druhému. Ty děti to nasají jako houba, budou takové prostředí vyhledávat a vytvářet kolem sebe a nebudou mít kamarády totální burany. Prostě jim nebudou takoví kamarádi vyhovovat. Ženství nevymizelo, ono si pořizuje někdy mimikry. Ovšem přiznávám místopřísežně, že neškodí, když ,, dáma jako ze švýcarského penzionátu použije vůči buranovi slovník poddůstojníka z povolání". Takhle mi jednou zalichotil kolega.:) Jde o to ta slova znát… ne se jimi dorozumívat s bližními.:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 16:41

K těm chlupatým čepicím…potkala jsem paní která měla černou, a v ní bílé chuchvalečky (nevím jak jinak to popsat). Až když nastoupila do vyhřátého autobusu a chuchvalečky neroztály, došlo mi, že sníh to asi nebude.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 17:09

Ty botky jsou super peklo :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 17:19

Šla jsem na ples, koktejlky ke kolenům, přes ně kabátek (nikoliv bundokabát), silonky tělové barvy a lodičky. Venku bylo -8 stupňů, kolik bylo, když jsem se z plesu vracela, netuším. Cestu jsem zvládla, aniž bych si brala návleky nebo snad rifle pod sukni, ba ani kozačky ne. Ano, nadávala jsem, zima byla, ale chtěla jsem aspoň pro ten jeden večer vypadat hezky a elegantně, i po cestě, péřovku a kulicha jsem nechala na další dny. Cestu i ples jsem přežila ve zdraví. Asi jsem fakt divná…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 18:02

Tak to máte můj obdiv. Já bych si to asi netroufla. Minimálně bez těch kozaček(v divadle se samozřejmě přezouvám). Taky záleží na tom, jestli jedete až před divadlo autem, nebo musíte absolvovat cestu mhd s přestupem a čekáním na spoj. Moje močové cesty by se mi pořádně pomstily.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 23:02

Nu, jela jsem MHD, což obnáší i čekání pár minut na zastávce a čtvrhodinku pěšky ke kulturnímu domu. Zpátky zas čekání na taxíka. Já nevím, něco jiného je jít půlhodinu pěšky, ale vždycky se to dá vyřešit třeba i taxikem, jednou za rok mě ty peníze za tágo nezabijou. A prostě ano, spousta ženských to tak dělá, že na plese se přezují, sundají silné punčochy atd., ale pro mě jít na ples znamená jít elegantně už z domu, bez přezouvání, převlíkání atd., vždyt je to jen jednou do roka, kdy opravdu chci být za tu královnu od začátku až do konce. Ne že bych jindy chodila jako vagus, ale ples je prostě ples.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 19:33

ne, nejsi divná, udělala bych to úplně stejně!

ještě teď jsem v šoku z jednoho výše napsaného příspěvku, kdy se paní/slečna chlubila, že si na koncert do rudolfina pod slavnostní večerní róbu natáhla lyžařský termoprádlo…
a když vím, že jsem chabrus na močák nebo hysterka a nevydržím přeběhnutí z/do mhd nebo auta v mrazu, tak si nekupuju lístky na únorovej koncert, ale jdu třeba v květnu.
pardon, děvčata, asi jsem děsně netolerantní a můžete mi nasázet červených palců kolik chcete, ale myslet si, že jégrovky + velká večerní nejsou peklo, to je prostě na mě nějak moc :))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 19:37

pokud to byla velká večerní, tak asi nebylo vidět co je pod ní, ne?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 19:40

Jasně, nejlepší je kupovat si lístky na plesy na červen, když se konají v zimě.:))))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 19:48

To, co není vidět, bych neřešila, to ať je podle potřeb každé soudružky. Dost zlé je to, co vidět je.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 20:04

Termoprádlo nejsou jen jégrovky. Pokud si vzala termotílko a např tmavé termo kalhoty pod kolena, nemohlo být nic vidět. A o moc hnusnější než stahovací spodní prádlo to tedy není :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 20:25

Už dávno jezdím autem, takže tyhle problémy mi odpadly, ale dobře si pamatuju na dobu, kdy jsme chodily za zábavou pěšky. Když jsem chodila na střední napadlo rodiče se se mnou odstěhovat až na samý kraj Prahy. Obnášelo to cestu až na konečnou metrem, v zimě večer v prázdném není žádné teplo, a pak ještě autobusem, který měl interval 1,5 hodiny. Když mi ujel nebo odjel poslední, jela jsem oklikou a pak šla tak půl hodiny pěšky. No žůžo.:( Takže cítím s těmi, kdo po zábavě v noci v mraze stepují nebo dobu cestují. Ať si každý vezme pod a na společenské oblečení, co uzná za vhodné a v čem nemrzne. Každý jsme jinak zimouřivý. Kamaše nebo legíny se na toaletě svléknou. Všechno oblečení je lepší než jakýkoli zánět.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 20:34

Termoprádlo, jež není vidět, peklo opravdu není. Zánět ledvin ( a vím, o čem mluvím) peklo oproti tomu je…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 21:46

Kde jen o to, aby nikde nic nevykukovalo. Když vím, že v divadle bude chladno, podvléknu si pod společenské šaty tenoučké sportovní tričko z merina, jen musím zvolit šaty tak, aby se to tričko nikde neprozradilo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 04:00

Mimojiné ale taky v tom příspěvku dotyčná psala, že to byly dlouhé šaty, nikoli velká večerní. Pod pojmem „dlouhé šaty“ si představím i jiné věci, než korzet + šlehačka a variace na něj. Třeba pod ty, které mám doma, bych si mohla vzít i tričko s krátkým rukávem a nebylo by to vidět.
A co se týče výběru koncertů - nevím jak Vy, ale já nechodím na koncerty podle počasí venku, ale podle programu a účinkujících. Holt Rybovka se hraje před Vánoci, pašije a Stabat Mater před Velikonoci, plesy jsou po Vánocích v největší zimě. Nebudu obhajovat slečnu ve večerních šatech s podvlíknutými džínsy, ale nelíbí se mi, jakým způsobem to všechno šmahem odsuzujete. Zánět močáku totiž není nic, co bych si toužila zopakovat, takže se holt musí snést, že mám cestou na ples či do divadla kabát, kulicha, dvoumetrovou šálu a boty s pořádnou podrážkou. A upřímně, sice netuším, co všechno se dá koupit pod pojmem „termoprádlo“, ale věřím tomu, že byste třeba ani nepoznala rozdíl mezi takovými punčochami a klasickými silnými.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 10:34

A vy chodíte na koncert jen jednou za rok ?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 22:24

Už nevím, v kterém to bylo románu, jsem četla, že žena se nikdy nenachladí v šatech, které se jí líbí :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 22:27

V románu a filmu je všechno možné.:)))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 11:26

V Sáze rodu Forsythů, nějak jako: „Touha zářit chrání hrdla žen od sedmnácti do sedmasedmdesáti.“ Když James bručí, že se Emily v dekoltu nachladí.
Ale já osobně zářím v tomto počasí radši v teplých punčocháčích a vlněné kalhotové sukni.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 13:58

Víte čemu se říkalo „mušelínová nemoc“? :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 16:22

Sido, zánětu vaječníků :-(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.12 13:07

To ty lodičky musely být pěkně zadělané…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 17:47

Ano, divadelníci jsou pekelní. Ale zjevně je to současný trend, protože moji noví spolubydlící byli naprosto vážně rozhořčeni, na co že si to v Brně hrajeme. Prý šli do Mahenova divadla! a tam byla většina návštěvnictva v oblecích a šatech, no a podržte se, prý si dokonce kupovali na baru Martini. Prostě snobárna jak Brno. Milí spolubydlící totiž i do národního divadla vyrazili v riflích a teniskách!!! Příště je pošlu do Městského, protože tam se chodí v riflích bez skrupulí.

Omlouvám se za spamování, ale s tímto jsem se musela podělit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 21:05

Kometo, do Městského NIKDY! To je jedna z nejlepších scén v republice. Nedovolte ji devastovat takovými KŘUPANY. Tak skvělé divadlo, to mu nemůže udělat.
Ať jdou k Bolkovi, tam se ztratí všechno a když tam jdete společensky oblečená (je to přece divadlo a jdete třeba na Balzerovou, že), tak si tam připadáte nepatřičně, většina lidí ma rifle!a tenisky!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 17:34

Zakázat jim to nemůžu, ale kopnout do vosího hnízda ano :-) Je to těžké, když jsou rifle brané téměř jako společenský oděv. Když jsem s dětmi na ZŠ probírala pravidla společenského chování, s čímž souvisí i oblékání, tak mi řekly, že nejvhodnějším oblečením pro kluky do divadla jsou rifle a bílá košile. Chodí tak i rodiče. Co k tomu říct víc.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 20:02

Co k tomu říct. Pravdu. Rifle nejsou vhodné. A opakovat a opakovat a opakovat. Nepřidá Vám to na popularitě, ale někde v koutku hlavičky se jim tento poznatek usadí. A i když se jím většina nebude řídit, časem si třeba vzpomenou.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 18:01

A proč se nesmí nosit taška, co vypadá jako míč?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 18:05

Protože je to nevkusné. Hlavně vzhledem k ostatním věcem, které má paní na sobě.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 18:13

Já už jsem to sem psala, ale Ada mi ten příspěvek nevím proč smázla. Myslím si, že ta paní tu fotbalovou „kabelku“ jen drží (a proč by nemohla, zřejmě má k tomu nějaký důvod). A jen proto, že Adu nenapadl žádný důvod, proč by ji měla držet (jak píše), tak jí sem zařadila, a pár kusů z hejna se honem přidá, aby nám o paní sdělily, že je zřejmě psychicky nevyrovnaná, možná manželka fotbalisty, protože nikdo normální by nikdy nic takového v ruce nedržel, případně že to nemůže být ani recese, protože to vůbec není vtipné u ženy takového věku apod.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 18:16

Jo a teď ještě je to nevkusné vzhledem k tomu, co má jinak na sobě. 8-((( Tak to abych si dávala bacha, až příště třeba budu chtít svému dítěti podržet baťůžek ve tvaru pejska, abych se náhodou neocitla rovnou v pekle, u osoby mého věku totiž držení takového zavazadla nutně dokazuje značnou psychickou nevyrovnanost.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 18:37

Kdyby ten vzorek nepřipomínal zrovna míč, tak by to nevadilo? Nebo kdyby to nebylo černé ale hnědé? Nebo se ke kožichu může nosit jen kožená kabelka? Já nevím, mě by totiž vůbec nenapadlo si tohohle všimnout. Třeba tu tašku nosí, protože ji od někoho dostala, a kožich si vzala, protože byla zima. (Taky nosím starou peněženku s medvídkem Pú, protože to byl dárek do dcery).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 00:20

A k jejímu věku :-) vypadá jako diblík…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 23:23

Malleno, jen tak mimochodem (tohle náhodou není provokace ale skutečně otázka), kolik byste řekla, že té paní je? Já si to podle špičky rozmazaného nosu netroufám odhadnout, ale nemůžu se zbavit dojmu, že je celkem mladá. Ten kožich samozřejmě dělá dojem úctyhodné matróny, ale ono jí může být třicet stejně jako padesát devět.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 23:46

Mujercito vsadím své krásné kozačky že té paní je víc než 50.
Příšerné, tohle bych neoblékla a jsem 60+.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 23:57

Mujercito 30 jí není ani omylem,tohle jsou ruce ženy 50+ .
Má hnusné boty a asi se dřív ( za totáče) mívala líp:-).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.12 00:21

Tak snad máte pravdu. Já fakt nevím (koukám na vlastní ruce… no radši nic).
Ten kožich se mi taky moc nelíbí. Mít něco takového doma je svým způsobem prokletí. Venku je zima, kožich mám, přece nepůjdu v tenkém kabátě. A přece si nebudu kupovat nový kabát, když mám ten kožich.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 21:14

Ale smí se nosit, smí… akorát je to směšný.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 11:28

Obávám se, že takhle to často dopadne, když dámě, která na sebe jinak drží, připadá příliš odvázaná červená nebo jinak barevná kabelka. To mě tak napadá, když vidím tu smetanovou monochromii. Možná smetanově bílou kabelku nesehnala nebo jí to připadalo už příliš sladěné, tak chtěla něco decentně barevného. „Figurální zavazadla“ jsou problém vždycky, o jakéhokoliv návrháře.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 11:35

Pamatujete na tu kachničku v Sexu ve městě?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 11:56

Nemám televizi. Ale umím si představit, že kdyby má venkovská matka dostala na výběr mezi černou taškou ve tvaru kytičky apod. a barevnou hladkou taškou, tak zvolí to prvé.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 20:05

Ale smí se nosit! Není to špatné ani nevkusné, jen neobvyklé.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 23:53

Julie je to nevkusné a je to hnusné. Je to v tom že moje generace uvažuje „aby se to hodilo ke kabátu = podobný materiál se hodí“.
Příšerný papacha a hnusný umělý kožich + plyšová kabelka
= elegantní luxus sedmdesátých let v socialistickém Československu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.12 07:10

A tak asi máte pravdu. Já bych to také na sebe nevzala. Ale neodsuzuju, rozhodně to není v té třídě pekla jako holé pozadí a rifle v divadle a pod plesovými šaty.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 18:10

Upřímně musím říct, že dnešní peklo mi prodloužilo život nejméně o sto let!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 18:12

chcela som napísať nuda…nuda…nuda…ten článok od Ady…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 18:27

Bohužel, takové fotky mě už vůbec nepřekvapí. Nedávno jsem byla na koncertě vážné hudby v Rudolfinu a slečna, odhadem tak 15-18 let, se pro tuto příležitost oblékla do legín a vykrojeného tílka, jaké se nosí do posilovny - čouhající sexy ramínka byla samozřejmostí a i pohled zepředu nabídl kolemjdoucím možnost důkladně zhodnotit podprsenku oné slečny. Asi si koncert spletla s akcí u nich v kulturáku..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 21:01

Vsadím se, že slečna byla z Prahy, tam narozená a celý život žijící. Pozor na to škatulkování ve stylu Praha má vkus, zbytek a hlavně vesnice (jelikož ve velkoměstech kulturáky nemáme) jsou tzv. Mařeny bez vkusu. Pozor na to! Volte svá slova opatrně.
Možná si slečna myslela, že pak půjde do ulice Ve Smečkách :-) Tam by takový oděv uplatnila…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 18:42

Neříkala jste Ádo, že na zateplení je v období mrazů módní hájení? :-) Ale co je moc toho je občasmo příliš


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 19:25

Mně to naopak chybělo: člověk na ulici myslel prakticky jen na počasí - a ejhle, z orákula ani ň. Nemusel to být jen výsměch, snesla by se i pochvala. Při těch šílenostech, jaké jsem viděla (nízké boty, krátké bundičky, džíny, kapuce místo čepic - promodralé tváře k tomu) by bylo nanejvýš vhodné těm ubohým, zbloudilým mláďatům prozradit, co jim zřejmě maminka zapomněla říct: že totiž v zimě se nosí teplé oblečení, a že navíc to teplé oblečení může být slušivé.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 20:10

Ale Ada psala: Noste, co chcete, hlavně ať vám není zima :)
Taky nekritizuje, jak chodíme zateplení. Ale například to růžové špičaté na prvním obrázku asi moc teplé nebude, ani s těmi návleky. A což teprve na náledí! Opravdu bezpečná obuv na zimu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 18:44

Mně se ten kopačák líbí! Ano, tak, jak je :) Nevím, jestli je to skutečně záměr, nebo to ta dáma pouze na moment někomu drží, pokud to bylo ovšem myšleno jako celek, působí to na mě ve smyslu "Tak tohle byste u mě asi nečekali, co? . Je to, pravda, možná trochu na hraně, ale mě takovéhle úchylky dokážou vykouzlit úsměv na rtech - v tom pozitivním slova smyslu.
Snad se nemusíme brát zas tak moc vážně, ne?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 18:51

Já bych si ho sama od sebe nepořídila, protože nemám moc ráda chlupaté věci. Ale jinak na něm taky při nejlepší snaze nedokážu vidět nic pohoršujícího a jak jsem psala výš, kdyby mi ho třeba někdo dal jako dárek, tak bych ho nosila docela klidně, přece někomu nezkazím radost jen proto, že je to prý peklo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 19:07

Já bych si konkrétně ten míč taky nevzala (k fotbalu mám chladný vztah) a chlupatosti mi taky nějaké potěšení nepřinášejí, jde mi o přístup a o to, že ráda vidím, že si někdo dovede ze sebe trochu vystřelit v každém věku. Ale jak říkám, kdo ví, jak to v tomto případě ve skutečnosti je…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 23:25

Ten kopačák mi přijde srandovní. Je čistý, nevypelichaný, srst má upravenou. Je to úlet, ale o nic horší, než ta chlupatá koule, co má paní na hlavě :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 19:12

Nosím i teď v zimě sukně. Dlouhé sukně a pod ně spodničky - podle stupňů pod nulou přidávám/ubírám vrstvy. Není to absolutně poznat, vypadám pro okolí jako velký otužilec, ale mně je opravdu teplo, jako by se nechumelilo :-) K tomu kabát a vypadá to celkem… No stejně jsem si oddychla, že jsem se tu nenašla :-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 19:17

Čirou náhodou jsem právě narazila na jiné pořádné chlupaté peklo: http://moda.aukro.cz/…6509291.html


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 19:21

Styl výrazně připomíná nedávný článek o módní návrhářce.:D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 20:35

Proboha! A co to tam ta paní má?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 20:38

Spíš u čerta co to tam ta paní má!? :DDD


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 20:39

?: Pravda! Jinak prodávající má v nabídce další krásné kusy. Luxusní (jak by jistě řekl/a). Spěchejte, aukce končí za 7 dní!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 21:31

Ňadra dmoucí… :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 21:52

P.: hahaha:D Tam nespěchám.

Malllena: Spíš ňadra umělohmoucí.:D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 20:53

Myslíte, že to co „nastrkuje“, je v ceně?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 21:53

Šílíš?? S náplní by to nestálo 500.:DDD


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 19:30

Já si taky myslím, že tu plyšovou kabelku jen někomu (vnučce?) drží. Co ale nechápu, že jí není v tom co má na sobě horko. Já být na jejím místě, v obchodě bych padla vedrem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 19:39

Nevidím dobře, co se tam prodává, ale vypadá to taky na tašky, ne?. Třeba ji zrovna koupila.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 19:42

Ta první je od nás z vesnice! :DDDD


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 19:46

Já padnu.. tu paní na první fotce jsem zahlídla na nádraží minulý týden a hrozně mě mrzelo, že jsem ji nestihla vyfotit.. Jsem ráda, že někdo z vás byl pohotovější než já.. :-)))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 21:29

Zde je opravdu divné, kde se bere palec dolů - asi někdo nesouhlasí s vesnicí, ze které ta paní pochází. Nebo nevím.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 21:32

brebarbora palec dolu,alebo hore ma na týchto stránkach znamenať : bol som tu,videl som,opalcoval som. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.2.12 01:13

Nevím jak paní vypadala a působila ve skutecnosti,ale nechápu,proč se ocitla pod palbou Adiny kritiky, mne přijde její „outfit“, pokud to promyslela do detailu, úplně skvěle ujetý, originální a vtipný, a i kdyby to nepromyslela,tak porad lepší než černo-modrá uniforma všude kolem,a před botkama v těch mrazech smekám!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 20:03

Takhle to dopadne, když se vyhlásí tepelné hájení a přitom je kachní sezóna prásk! Ještě že nebydlím v Brně :) A ještě že jsem byla i v mrazech obezřetná a bdělá :)
Co se týče holoprdelníků, džínáčů a mikináčů v divadle, to bych mohla vyprávět o tom plzeňském. Stála jsem, zírala nevěřícně a úpěla: ,,Peklo, peklo…" A můj muž povídá:,,Hrozný, co?" A já: ,, Peklo, peklo…" prostě mi došly myšlenky a to jsme byli na opeře! Co bych viděla na činohře, nechci domyslet!!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 23:31

Souhlasím, když jdu v Plzni do divadla, tak také nestačím zírat. V komorním nebo v těch klubových bych to tolerovala, ale ve velkým? Také náležitě všechny „džíňáče“ spaluji pohledem - a ne nenápadně, ale hezky jim do očí a klidně u toho kroutím hlavou, možná se někteří z nich zastydí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 12:47

Výchova je pěkná věc, ale pochybuju, že pochopí, co tím myslíš. Pro ně je jejich oblečení normální a ty jsi podle nich ta, co se chová divně - pohrdavě někoho provrtává pohledem a kroutí nad ním hlavou…

Mě teda pěkně štve, když mi někdo cizí dává na veřejnosti najevo, jak děsně jsem podle něj přes čáru. Třeba tím, že jsem si dovolila předejít ho na ulici, čekám na přechodu, když on jde na červenou, nebo mi něco upadne…i když pochopím, co že se mu na mě zrovna nelíbí, just se mi nechce kvůli němu měnit.:))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 20:16

Tak já jsem se hodně těšila na další pekelnej článek, ale po téhle náloži mě nenapadá nic jinýho než „Ty vole!“


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 20:56

Ten pán v pruhovaném s holým zadkem v divadle, není to, náhodou, v Městkém divadle v Brně?Jinak, je to přesně to, o čem jsem se tady kdysi zmiňovala. KŘUPANSTVÍ A NEÚCTA. Jednak odhalovat holý zadky, u obou, je hnus, jednak chodit takto oblečení do divadla je také hnus. To jim nikdo nevysvětlil jak vypadá společenský oděv??? Ach jo…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 21:55

Ty holé zadky jsou hnus kdekoliv… nejen v divadle. Na takové věci se opravdu nechci nikde dívat, ani v MHD, natož v divadle.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 21:07

Ty poslední boty mě pobavily!=D Já bych si je na sebe snad i z recese vzala, ale obávám se, že jen jednou pro tu srandu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 20:17

Kdyby je udělali bez toho Nike háčku, aby neřvaly fake, možná by byly i použitelné. Ulítlé, ale pro mladé, extravagantní celkem nositelné.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 21:33

Fotbalový míč má z nějakého nepochopitelného důvodu moje sympatie, možná pro svojí plyšovou nevinnost…zejména v konkurenci obnažených pozadí působí jen jako milá libůstka, možná sloužící k zahřátí kolemjdoucích (smíchy - aspoň já si při prvním shlédnutí lehce prskla na monitor:-)).
Holé zadky no comment, tohle by bylo stravitelné tak možná u sebe doma na gauči před tv v deset večer při stavu totální únavy a rezignace (a i tak bych si připadala divně…).
Jinak ale moc kritizovat mrazuvzdorné oděvy nemůžu, i já minulý týden zalovila v útrobách šatníku a vytáhla některé vcelku příšerné leč velmi teplé kousky (koneckonců jsem stejně pobyt venku omezila jen na školku, obchod a nejnutnější vyvenčení malých lidí, tak snad nikdo kulturní šok neutrpěl)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 21:43

S tím fotbalovým míčem/plyšákem/kabelkou bych si hlavu nedělala. Doufejme, že si ho paní vybrala, protože má smysl pro humor. Na ulici pobaví, a jinak byla oblečená docela slušně. Raději víc takových míčů a míň holých zadků v otrhaných džínách a ve „sportovní obuvi“ na podpatku.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.12 23:07

U tech holoprdelniku se mi hned vybavila lonska Magnesia Litera a nekteri jeji navstevnici v - chytnete se neceho - REJOICKACH! Des bes…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 01:01

Mně stačila ta první fotka s leopardími návleky…smála jsem se tak, až se přišla dcera zeptat, jestli jsem si něco „nestřihla“…jo…říká se…z ostudy kabát…chácháchá…božínku…to mě pobavilo !!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 01:41

Proč mi jen přijde, že (zejména) pod pár posledními Adinými příspěvky se objevuje někdo (nebo někteří?), kdo je její zapřisáhlý odpůrce (nejspíš nějaká slečna, co bere vážně outfity z miss Haná, laciná tílka jako v tomto příspěvku či jí vykukující kalhotky přijdou seksi apod.) a dává ke všem komentům „nelíbí se mi“? No tak, ani já nejsem vždy oblečená jak bych chtěla a jak abych měla (a i se děsím toho, kdy se tu objevím a chytím se za hlavu :D) ale beru tohle jako velmi dobrou inspiraci, cenné rady, poučení a hlavně: kam se podělo ono umění udělat si občas i sama ze sebe srandu? Tak když už vím, že jsem byla blbě oblečená, někdo mě vyfotil, no, a co, kouknu se jak to vypadalo blbě, zasměju se, a pro příště vím, že i mě si někdo na ulici všimne - ať už jsem oblečená blbě nebo dobře, a to je hlavní. Chytré dámy ví, poučí se, přečtou si, a obléknou se lépe. A to je vítězství. Ne tady dávat „dislike“ na všechny strany a myslet si že „já jsem ta nej, já vím vše líp!“. Neberte vše až tak moc vážně a negativně.. bude vám lépe ;-)

ZetKa
292 příspěvků 17.2.12 11:21

Někdy mám pocit, že to like a dislike si dávají lidé jako zarážky, aby příště věděli, kde přestali diskuzi číst. Je tedy pravda, že s příchodem odpovědí na komentáře tahle teorie trochu pokulhává, protože nové příspěvky se objevují i mezi těmi již přečtenými. Ale když byly ještě diskuzní příspěvky řazené pouze pod sebe, tam to i smysl dávalo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 11:34

Ona to bude někdo jako ten, kdo poslal mail, že „Jste hlupáci, bílé kozačky nic nenahradí. Hnus jsou hnědé či černé. Kdo to ještě nepochopil, je opravdu zaostalý v modě.“ Taková módní znalkyně musí ovšem být zdejšími názory pohoršená, i mínusuje, mínusuje…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 12:13

S oběma souhlasím, a cítím se velmi out, že nenosím bílé kozačky. A není bílokozačková slečna mažoretka? odtud bych její lásku chápala.. ale slečna jistě bude ještě na ultrašpičky, na samotném konci uskenuté do hranta.. A červené palce u mého příspěvku mi to bohužel jen potvrzují… :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 16:18

Já si nemohu pomoci, ale od jisté doby mám bílé kozačky a bílé krátké bundy spojené s bulharskými prostitutkami, které svého času postávaly na Václavském nám. Od té doby na sebe nic takového nevezmu a každá, která si něco takového navlékne pro mne, díky této negativní asociaci, klesá.

A to se nezmiňuji o faktu, že bílá bunda je hned špinavá, umolousané rukávy jsou fuj. A bílé kozačky? Proboha, k čemu se to hodí? K modrým odrbaným džínám, samá díra, samá záplata? K černým legínám? K čemu…?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 16:38

Kossovka: tak, ty červené palečky u toho mého příspěvku mi to též jenom potvrzují :)
Mallena: přesně, a pod bílou bundičku nezbytné vykukující břicho, tričko ani není potřeba, stačí bílá podprsenka, nebo tedy v lepším případě tílko které podprsenku velmi těsně kopíruje.. taková uniforma laciných děv.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 09:05

dávam len jeden velký hlasný a dlhý vzdych. človeka až chytí kŕč v hrudi keď toto vidí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 10:16

Ado, kdy bude slibovaný hlasování o ne/moderovaný diskuzi, bude-li?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 10:48

http://www.fashionologie.com/…012-20801352?… tieto šaty chcem a oželiem aj termoprádlo pod ne,len ešte musím vyriešiť kam odložim špeky. :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 13:05

na to se tak hezky kouká! Jen bych si v polovině věcí připadala naprosto nepatřičně.
Velmi ráda chodím do divadla nebo na koncert vážné hudby, ale prostě opera a balet se mi nelíbí. Už odmala jsem k tomu měla odpor, když jsme jednou za rok vyjeli na Louskáčka nebo Labutí jezero. Myslela jsem si, že se to věkem změní a bohužel. Navštívila sem mnoho takových představení a prostě mi to ni neříká. Ale to jsem hrozně odbočila :)
Moje otázka: Kam byste si ty šaty chtěla vzít? (to je opravdu čistá zvědavost).
Protože já když jdu v Praze, nebo teď chodím často v Brně, do divadla, opery, tak často potkávám ženy v „malých černých“, pouzdrových sukních, halenkách, většinu opravdu slušně a decentně oblečených. Ale nedokážu si tam představit ženy ve „velké večerní“. Dokáži si je představit na plesu typu vídeňský ples v opeře, tam mi to nepatřičné nepřijde.
Já nevím, rozhodně kdyby ty šaty byly krásné, tak se na paní ráda podívám a neřeknu ani zbla
já už ani nevím jak to mám formulovat. Snad mě někdo pochopí )


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 13:30

MM no predsa na ten ples do viedenskej opery. Mať to telo ktoré by v tých šatách vyzeralo dobre,tak tie lístky do opery budú maličkosť ktorú zoženiem ľavou zadnou. :-) Som oplácana maminka na materskej a ešte len mesiac nekojím,tak sa do formy túto sezónu nedostanem,tak snívam. Ale chápem Vás,aj keď ja by som kľudne nakráčala vo veľkej večernej toalete aj na detské predstavenie o Janíčkovi a Marienke.:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 13:32

MM no predsa na ten ples do viedenskej opery. Mať to telo ktoré by v tých šatách vyzeralo dobre,tak tie lístky do opery budú maličkosť ktorú zoženiem ľavou zadnou. :-) Som oplácana maminka na materskej a ešte len mesiac nekojím,tak sa do formy túto sezónu nedostanem,tak snívam. Ale chápem Vás,aj keď ja by som kľudne nakráčala vo veľkej večernej toalete aj na detské predstavenie o Janíčkovi a Marienke.:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 13:19

Překrásné na koukání. Bohužel nepraktické, málokdo využije šaty s vlečkou.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.12 18:54

Ty šaty jsou krásné, až na jeden „detail“ - modelce je vidět bůhvíkam, takže já bych se za takové šaty styděla. Kdyby je aspoň přizpůsobili modelce (nebo zvolili modelku podle šatů)!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.12 07:10

Skvele. Vsechny.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 12:10

Ach jo, malomestanda Ada..
Panim na prvnich dvou obrazcich tleskam za odvahu. Ja bych si to na sebe sice nevzala mam trosku jiny vkus, ale urcite mne pohled na podobne oblecen zeny potesi.. A ty zluty boty jsou taky super..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 12:59

Žluté? Myslíš ty světle/svítivě/neonově zelené?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.2.12 01:21

Souhlasím, konečně někdo s neomezeným uvažováním,ta první paní si s tím dle mého dala i dost práce,aby jí to barevně ladilo v černé a bílé,a fialové kozačky celý outfit barevně příjemně rozsvěcují.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 12:42

Nevyhlašovala ada na FB na dobu mrazů pekelnou amnestii?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 12:45

mně se paní s plyšovým fotbalovým míčem moc líbí!!! paní, kdyby byla bez míče, je dokonalá, kopačák je megasupr úlet - balada :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 13:18

Ptáte se, kde se ty šílený chlupatosti berou ? No přeci v NY. :))))
http://www.super.cz/…c-korun.html


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 16:39

ježiš, tyhle chlupatiny to už je tuplem síla. Což o to, když je to čistý apod. tak se to dá ještě zkousknout, ale úplně žeru ty slečny, co se v tom brodí v 20-ti cm sněhu a bláta, z chlupů jsou pak podivné odporné umolousané dredy které neviděly jakékoliv čištění od dob jejich koupě…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 23:15

Si zapomněla oholit nohy, ne??

Kerstin
516 příspěvků 17.2.12 13:21

Ten míč jsem už někde viděla, na omak musí být určitě bezvadný. Ale próč má někdo potřebu nosit plyšovou tašku, navíc jako kopačák? Plyšový polštář budiž, pelíšek pro zvířátko taky, župan - proč ne. Ale taška? …

Karoleenah
2322 příspěvků 17.2.12 15:25

Já mám plyšovou tašku. Docela obyčejnou černou, velikostně i tvarově cca jako sešit A4, crossbody. Líbí se mi, jaká je hebká na omak a navíc je možné ji alternativně využít právě jako ten polštář, třeba na nezáživné přednášce. :) Ovšem do kopačáku bych asi nešla, i když na něm by se jistě podřimovalo taky fajnově.

Kerstin
516 příspěvků 17.2.12 19:18

Není to nepraktické? Drží ta plyš třeba i něco těžšího? Asi bych se bála, že se to prorve..

Karoleenah
2322 příspěvků 18.2.12 16:59

Neprorve, je tam podšívka, samozřejmě. I se všema těma vnitřníma kapsičkama na klíče, telefon a tak. Nic významně těžkého (třeba netbook) v tom netahám, ale knížku, půllitrovku s pitím, peněženku, pouzdro, diář a nějaký ten sešit snáší v pohodě. Jinak s praktičností nemám problém, možná jen že se na ni dost chytají psí chlupy, ale to na jakékoliv tmavé věci, které vlastním. :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 13:31

„pán nemá tanga, pán má čistě holou prdel“ :-D
Jinak, nejhorší byl podle mě chlupatý míč :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 16:36

paní s chlupatým míčem je podle mě viděna s tímhle exemplářem pouze náhodou, i podle typu obchodu v kterém je to vypadá, jakoby ho zrovna kupovala a ještě se dívala na různé serepetě. Doufám:-) Jinak tenhle článek je extra pekelný. Mě spíš rozsekala slečna s džíny pod šaty. I když je minus dvacet, není problém si vzít kozačky, tlusté punčocháče na silonky, teplé ponožky a udělá to mnohem větší službu než ty hrozný a ještě k tomu ohrnutý džíny s podivnejma keckama, v kterých mimochodem musí být teplo jen omylem když se člověk naleje…děs běs. Tak ať na ty plesy ty holčiny sakra nechodí, když nemají co na sebe ne?!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 20:23

Já myslím, že kdyby se doma podívala do skříně, URČITĚ by našla něco (cokoliv) vhodnějšího než ty rifle.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 16:39

Podle mně je ta paní s fotbalovým míčkem nejlepší, oproti holým zadkum teda vede! Celkem jí ta kabela sluší a radši vemu fotbalovou chlupatinu, než ty divný leopardí návleky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 20:25

Určitě. Je oblečená krásně. A ten balon neurazí - jen pobaví.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 20:56

Možná to není fotbalový míč, ale kytička :-) A ani ty návleky nejsou až tak hrozné. Obě paní jsou čisté, úhledné, jenom mají vlastní vkus, který nemusí každý sdílet. Neházela bych je do stejného pytle s tou dvojkou v divadle, to si fakt nezaslouží.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 16:48

Sice to nesouvisí až tak s tématem článku, ale stojí za to si odkaz přečíst.

http://doma.nova.cz/…blizuji.html


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.12 07:17

Díky, stálo za to. Ráda se poučím.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.12 11:47

Přidám taky něco k poučení. V souvislosti s úmrtím Zeldy Kaplan (americká módní ikona, 95 let) jsem objevila jeden její zajímavý výrok:
„Přála bych si, aby více lidí nosilo oblečení, které si sami ušijí nebo nechají ušít. Ale mnoho Američanů, a nejen oni, chce vypadat jako všichni ostatní. Nesnáším mít na sobě něco, co mají všichni. Nechci, aby si lidé mysleli, že jsem něčí klon“.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.2.12 15:57

Nejkrásnější je ta fotka o čtyři čísla větších lodí na konci. Vídívám to často na fotkách modelek i různých celebrit (herečky apod.) a připadá mi to legrační a trapné (tedy kromě toho, že se v tom určitě takhle nedá chodit. Tady je to možná schválně, ale v jiných případech nechápu, proč ta ženská nevrazí do špice kus vaty aspoň na to focení. :-) O vbočených palcích a překřížených prstech by mohly vyprávět naše matky a babičky, my už jsme se tak zmasírovat nenechaly, resp. měly jsme štěstí, že „za nás“ (šedesátky, sedmdesátky) se nosily boty i když také s vysokými podpatky, tak aspoň s širokou špicí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 17:39

Zelené botky nike jsou boží, na maškarní karneval značka ideál.:-) Jinak si myslím,že i muzikál si zaslouží alespoň společenskou halenku,sukni nebo kalhoty a lodičky. V mrazech, které panovaly jsme asi všechny spíš hleděly jak se zabalit a estetično šlo mimo, proto nechápu kozačky s tenkou podrážkou. Kolem lýtek chlupatý obal,ale chodidla promrznou za pár minut.
Taky vlastním kožich, koupila mi ho maminka když mi bylo asi 22, dnes ho v mrazech nosí dcera. K němu kostkovanou sukni, pod ní punčocháče a legíny.A vysoké kozačky na silnější podrážce. Hlavu zabalí do šály. Vzít si ušanku ze stejné kožešiny se stydí. Vůbec bych se nestyděla koupit si kožich z kozy nebo králíka-jsou to vykupované kůže od chovatelů. Jenže mě je přes 50 a neřeším,jestli mě spolužačky pomlouvají,že ano. :-)Myslím si že Kara Trutnov by byla schopná ušít i ve velikosti 34 nebo 36. Bundy a saka v těchto velikostech mívá.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 18:44

myslim, ze slecna v epesni krajce se citi sexy pro sve vrstevniky :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 18:48

Ještě ke školním uniformám: Dcera absolvovala mezinárodní gymnázium, šlo o soukromou školu v anglosaském duchu. Ještě před nástupem do školy musela podepsat souhlas se školními pravidly včetně „dress code“. Zahrnoval přirozenou barvu vlasů, nepřipouštěl divoké účesy, extrémně dlouhé či krátké vlasy, tetování, piercing atd. Uniformy se prodávaly přímo ve škole a sestávaly z z bílé či světlemodré halenky či polo trička, šedých kalhot či šedé skládané sukně pro dívky, tmavěmodré mikiny či svetru s véčkem. Chlapci mohli nosit kravaty, senioři(poslední ročník) saka se znakem školy. Punčochy pouze tělové či černé, ponožky černé bez nápisů či obrázků, boty černé s kulatou špičkou. Dress code byl pravidelně kontrolován, ale také učitelé nosili(y) formálnější oblečení. Nevzpomínám si, že by dcera měla s oděvěm jediný problém, dřela tak, že měla úplně jiné starosti. Nicméně si zvykla na to, že chce-li být součástí„firmy“, musí respektovat pravidla a reprezentovat. Navíc jim to dle mého slušelo!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 20:06

Děti našich přátel v Anglii také nosí školní uniformy. Když jsem se jejich čtrnáctiletého syna zeptala, zda mu to vadí, řekl mi, že naopak, že je hrdý na to, že může chodit do dobré střední školy. Myslím, že žáci ZŠ i středoškoláci se mohou vyřádit na oblečení ve svém volném čase, ale ve škole by mělo být minimálně stanoveno, co do školy nosit nesmí. Tím nemyslím zákaz kalhot pro dívky, jak jsem to zažila já, ale minimálně by nemělo nikde koukat spodní prádlo, z kalhot lézt půl holého zadku a zpod trička vyčuhovat pneumatiky. Také se domnívám, že by se alespoň základní věci, týkající se oblékání, měly učit ve škole.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 22:11

Naprosto souhlasím, to je přesně to, co jsem měla na mysli ve svých příspěvcích i já. Naše chápání demokracie jako „cochcárny“, kde si každý může bezohledně dělat, co uzná za vhodné, a bořit společenské normy je považováno za hrdinství, je hodně vzdálené vyspělému, odpovědnému přístupu v zemích, kde má demokracie tradici.

hanabanana76
160 příspěvků 18.2.12 10:46

Ono to s tema uniformama v Anglii taky neni tak jednoduche…podle loga na blejzru se pozna privatni skola od statni a jsme tam, kde jsme nechteli byt …

Jinak pubertalni divenky si taky upravuji uniformy - sukynka vyrolovana o 15 cm smerem nahoru a jde videt spodni pradlo, kosile zapnuta snad jen na jeden knoflik, kluci nosi kravaty zasadne uvazane uplne jinak, nez by se melo…ona ta trocha rebelie k dospivani proste patri :-)
Musim se priznat, ze kdyz ja se divam na sve fotky ze stredni skoly, tak se mi chce plakat a nechapu jak jsem takhle vystafirovana mohla vyjit z domu…no, v te dobe jsme si rozhodne myslela, ze jsem mladicka Vivienne Westwood - ale na mou obranu musim napsat, ze spodni pradlo vystavovano nikdy nebylo!

Jinak k vyuce oblekani na skolach - rozhodne to neni spatny napad, jen bych se trochu obavala prakticke stranky veci, kdo by to mel ucit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.12 14:37

Společenské normy bořící rebelové ovšem prostě byli, jsou a vždycky budou, a to i v těch vašich zemích s dlouhou tradicí demokracie. U některých je to póza, někteří tím skutečně dávají najevo své přesvědčení. Každopádně kde bychom byli, kdyby nějací ti rebelové nebyli? Kdyby kdysi feministky nezačaly bořit společenské normy, tak tady nesedíme na zadku u počítače a nevyměňujeme si názory, ale denně poslušně stojíme u sporáku a čekáme, až se vrátí náš manžel-živitel… ;)
Každopádně, jasně, demokracie. Můžu dělat to, co neomezuje nebo neohrožuje ostatní. Myslím, že zrovna pokud jde o oblečení, omezení nebo ohrožení ostatních vážně není pravděpodobné. ;)
Ehm, ale mimochodem, ono je stejně jedno, co si o rebelech myslíte, protože, no, jak jen to… Jim na uznání většinové společnosti stejně nesejde. Kdyby ano, asi by nebyli rebelové, že…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.12 23:20

To: Arvari: „Myslím, že zrovna pokud jde o oblečení, omezení nebo ohrožení ostatních vážně není pravděpodobné. ;)“ Myslím, že nemáte úplně pravdu. Když kupříkladu sedím v MHD a nade mnou stojí někdo v džínách, jako má pán ze snímku v divadle, nemohu se v podstatě dívat jinam než na jeho holou p-del. Pokud nade mnou stojí dívenka v hodně nízkých bokovkách a tričku nad pas, docela se bojím, co na mne vykoukne. Já jsem jinak docela tolerantní a v MHD mi vadí hlavně bezdomovci a jiná individua, která poněkud zapáchají (a že jich jezdí hodně), ale kromě toho se taky nechci dívat na číkoliv holou p-del ani břicho.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.12 12:41

Fler: Vzhledem k tomu, že většinou ten efekt holé prdele vzniká až při dosednutí, u stojícího pána, který navíc vestoje bude nejspíš mít přes prdel i kousek trička, nevidím velkou pravděpodobnost toho, že ji ve vámi popsaném případě uvidíte. A i kdyby, no… Vážně vás to OMEZUJE? Omezilo by vás to, kdybyste byla tím pohledem tak zděšená, že by vás přimrazil k sedačce a vy jste nemohla vystoupit. Ohrožená byste byla, pokud byste snad chtěla samou hrůzou za jízdy vyskočit z dopravního prostředku, případně rovnou dostala infarkt. Jinak se obávám, že je to maximálně tak pohoršení, a obávám se, že na pohoršování tohohle druhu zákony ani v demokracii nemáme. Ono nakolik by to pak ještě byla demokracie. Pokud vám se nikdy, NIKDY nevyhrnulo tričko výš, než bylo záhodno, nebo vám pásek prostě neudržel trochu nesedící kalhoty, tak tedy upřímně tleskám.
Jasně, taky by se mi líbilo, kdyby lidi chodili oblékaní podle MÉHO vkusu. Nelíbí se mi hopeři. Nelíbí se mi dívky v Barbie stylu. Nelíbí se mi důchodci ve svých šusťákovkách, co zažily ještě minulý režim. Může se mi to nelíbit. Může mě to pohoršit. Může mi to připadat směšné, cokoliv. Ale fakt, FAKT mě to neohrožuje ani neomezuje…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.2.12 15:37

Nejde přece o žádné omezování nebo ohrožování. Jako drbani nechodíme proto, že přece ctíme určitá společenská pravidla a máme vkus :-) A ta společenská pravidla (právně nezávazná, pravda) jsou tu jenom proto, aby se nám tady spolu lépe žilo. Pohled na chlupatou pr*del nebo zaříznutou kačenu mě neomezuje. Akorát mě znechutí a já budu ještě hodinu muset přemejšlet, co člověka vede k tomu, že se na veřejnosti takhle ponižuje.
Taky se tomu říká společenský takt. Schopnost neurážet estetické cítění jiných lidí. Ale jak se říká - Někdo má, někdo holt nemá.
Někdo nemá problém se adekvátně obléknout, jiný holt musí nosit holou řiť. Aspoň se od sebe poznáme ;-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.2.12 17:35

No já jsem se asi špatně vyjádřila. Pravda, neomezuje mne to, ale otravuje, na takové věci se opravdu nechci na veřejných místech dívat. A divím se, že jsou lidé, kteří klesli tak, že jim nevadí, aby se na jejich intimní místa díval kdejaký kolemstojící v MHD. Bylo by na světě mnohem příjemněji, kdyby lidé dodržovali alespoň nějaká pravidla, byť nezávazná. Narozdíl od přemíry holé kůže včetně téměř intimních míst, koukajícího spodního prádla a smradu mne nijak nepohoršují důchodci v šusťákovkách, které pamatují socík, ani mladí muži s rozkrokem mezi koleny. Ani jedno se mi sice nelíbí a nikdy bych v něčem takovém nešla dál než na vlastní zahradu, pokud vůbec, na druhé straně ti lidé jsou oblečeni a nevnucují svému okolí své holé tělo. Že se mi jejich vkus nelíbí je jiná věc, ale na druhé straně dost možná se jim zase nelíbí můj kostýmek a dušovali by se, že v něčem tak příšerně formálním a staromódním by nikdy nikam nešli oni. To už je věc individuálního vkusu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.2.12 13:23

Ale to, že mi něco vadí, ještě neznamená, že to není v souladu s demokracií. Ten člověk se svobodně rozhodl, že se tak obleče. Já se svobodně rozhodla, že se mi to nelíbí a nebudu na něj čučet. Je to jednoduchý…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.2.12 13:50

Já jsem asi poněkud tupá, ale nechápu pořád ty odkazy na demokracii, toto přece nesouvisí s politickou situací a státním zřízením, vždyť je to čistě o osobním vkusu, estetickém vnímání, etiketě, společenském taktu… Tak co pořád demokracie, demokracie… ? :-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.2.12 15:44

Karin : O demokracii jsem začala psát já ve smyslu, že už nemáme socialismus, kdy se nám mnohým nesmyslné zakazování ve školách nelíbilo. Ale že dnes máme demokracii a já jsem ráda, že dnešní mládež se se zákazy minulého zřízení nemusí potýkat. Jiné se toho chytly a začaly rozvíjet nesmyslné teorie o tom, jak je ani v demokracii nikdo nesmí omezovat svým oděvem. - to jen na vysvětlení, někdy je nutné číst i zpět.;-)

Co má druhý na sobě se mi může nelíbit, i když je to školák či student, ale to je tak vše. I když to vypadá, že některé by nějraději toho, kdo není oblečen podle jejich gusta, zavřely.:-)))
Stavím se za názor, že kdo se mi nelíbí, na toho je nejlépe se nekoukat, nekazit si takovým pohledem náladu. Aspoň já to tak dělám, se zalíbením se dívám na pěkně upravené lidi, ty nepovedené kreace si odpouštím.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.2.12 16:09

Karin má naprostou pravdu. Cílem vyspělé každé společnosti a veřejného zájmu je kultivace lidí po všech směrech. Fasády se opravují a malují proto, aby to bylo krásné. Domy se renovují, chodníky se čistí, záhony se osazují květinami, lidé se pěkně oblékají, chodí do parků. Kdyby na tom obecně nesešlo, žili bychom v takovém hnusu, svinstvu, které by nás morálně úplně sežralo. V zájecké zahradě se budu cítit šťastnější než v počmáraném podchodu metra. Člověk vnímá své okolí i podvědomě – je-li krásné, cítí se lépe. Je-li to hnus, je frustrovaný a zdeptaný. Takže pokud se na něco na ulici musím dívat, protože se to ne mou vinou ocitne v mém zorném poli, nemám šanci se tomu vyhnout, (nechci-li si nasadit černé brýle a pohybovat se se slepeckou holí), tak mi na tom záležet musí, protože to narušuje moji svobodu. Svoboda druhého končí tam, kde začíná moje svodoba. Nutí –li mě někdo koukat se jinam, abych nemusela hledět na jeho zadnici, „když se mi to nelíbí“ – tak to je ta hranice, kterou dotyčný překročil. Nemluvím o stylech oblečení a vkusu, který má každý jiný.
Chodíme na výstavy se dívat na krásu – na staré věci, kostými, artefakty. Nechodíme se kochat hnusem, špínou, zničenými věcmi.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.2.12 22:58

lilip: Tak třeba zrovna vůči mnoha novým domům, předvším rodinným a vilkám/vilám mám velké výhrady. Fajn, že se renovuje a nemusím se dívat na ten šedivý oloupaný socialistický hnus, ale na druhou stranu, aby si stavěl každý na co mu peníze a úplatky stačí, je zas na mě moc. Mám z toho mnohem horší pocity než z oblečení lidí. Oblečení se mění a může časem vylepšit, ale na nepěkné stavby nerespektující místo, velikost pozemku, lokalitu, sousední domy v ulici, atd. se budeme muset dívat nejméně do konce našich životů a naše děti si pohled budou kazit také a možná i jejich děti… O příšerných skladových halách, polích solárních elektráren, které jsme vyměnili za pole se zemědělskými plodinami a další radši nemluvě. To jsou podle mne teprve hrůzy, na které se nerada dívám a nejdou tak snadno přehlédnout jako něčí zadek, na který se budu koukat jen do doby než tahle ošklivá móda skončí. Stavební úřady nám moc nefungují, zrovna tam má ta vámi zmiňovaná vyspělá společnost, veřejné zájmy a kultivivanost velké mezery. Z rodinných domů některých lidí čiší arogance, sobectví a nevkus mnohem víc než z oděvů.
Z výstav mne také každá nenadchne, bohužel tam moje oko ne vždy plesá, i když tam s tím záměrem jdu. Ale to je také věc názoru, jiný je z výstavy nadšen. Subjektivní názory na krásné a ošklivé se hodně liší. U moderního umění to platí dvojnásob.
Zkrátka každý má svou pravdu. Ti, kterým leze zadek, jistě mají také tu svou.:-)

MP Pafka
185 příspěvků 25.2.12 15:33

Nevkusně oblečený člověk narušuje vaši svobodu (jste nuceni se dívat jinam) a vy zase narušujete svobodu toho, kdo se nevkusně obléká (musí si na sebe vzít to, co chcete vy). Všechno je to o hranici, do jaké míry bude bude chráněna vaše svoboda a jeho svoboda.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.2.12 21:55

Kde jste vzala, že já narušuji jeho svobodu? On si kvůli mě nevezme něco jiného - jak je vidět z fotky. On si neřekne: můžu v tomhle vyjít? Není to blbé, nebudu pohoršovat? Já mohu jedině zpětně kritizovat a volat po větším estetickém cítění. To není ničí omezování. Což přesně MP dělá.
To, co vy nazýváte svobodou je maskovaná ignorace.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.2.12 23:48

Taky nechápu ty útlocitné duše, které neuvěřitelně pohoršuje něčí vzhled natolik, že jim přináší obrovskou estetickou újmu, jsou z něj otřeseny a ještě se z toho nedokážou hodinu vzpamatovat. Dámy, nepřeháníte to už trochu? Já se podívám, pomyslím si, že ten člověk není soudný a pustím to z hlavy. Ten pohled se mnou nic nedělá. Viděla jsem už tolik ošklivých a smutných věcí, že se mne toto nemůže absolutně dotknout.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.12 14:55

Bavíme se akademicky. Když mi servírka zrovna necpe do talíře svůj podbřišek, újmou taky netrpím.

MP Pafka
185 příspěvků 26.2.12 18:44

Já vím, že nevkusně oblečený člověk fakticky omezen není, nikdo mu to nemůže zakázat. Pokud nepočítám situace, kdy je odněkud vyhozen kvůli nevhodnému oblečení. On si to vědomě zakazuje sám právě tím, že si řekne, že nechce někoho pohoršovat. Nebo se mu to oblečení vůbec nelíbí. Ten, kdo na něj kouká a vadí mu to, se může koukat dál, nemusí se dívat jinam. Člověk se rozhodne sám, že se bude dívat jinam. A pak si třeba na MP zanadává.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 22:42

já vám nevim, nechci bejt zarytej odpůrce. vám se líbí to a mě zas tamto. jen že bych to teda nechtěla zažít na vlastní kůži.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.2.12 01:59

666 několikrát jste zmínila rodinné domky a mně to nedá.
To, co se stavělo, zhusta lepilo nebo hnalo do výšky ( typické šmoulí domečky ) za totáče bylo strašné.
Volné plácky zastavěné sem tam " šumperáky" , Okaly nalepené často na dvou zděných patrech, rovné střechy nařízené na Valašsku a jejich nešťastní majitelé, raději nepřipomínat.
Ano, všechny nové domy měly stejnou hnusnou šedivou fasádu ( bílá se začala objevovat až v osmdesátých letech) a tvořivost českého člověka i tady neznala mezí.
Barevné pruhy, i monogram z barevných luxfer jsem viděla !
Dům ve stylu alpského seníku na předměstí Olomouce jsem taky viděla, to všechno za souhlasu Stavebního úřadu.
V každé epoše se objeví i nevkus, krásných domů se ale dnes staví mnohem dřív než za totáče.
Dnešní haly a skladiště......no, ono silážní věže s nápisem „Vítkovice“ taky nebyly moc pěkné na pohled, ani omlácené strojní a traktorové stanice zemědělských podniků mne nikdy nebraly,dnes je všechno aspoň uklizené .
Za totáče byl všude nepořádek a chaos, stavebnictví nevyjímaje a bez úplatků člověk neopravil ani kozí chlívek .


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.2.12 11:35

Rena Lange : Ale já nechválím socialistickou zástavbu, to jste špatně pochopila. Líbí se mi věci starší.
Dnes máme jiné možnosti než v socialismu a leckdy to dopadá hůř.
Jedna hala Vítkovice se snad se stovkami a tisíci halami, které jsme si nechali vystavět a zdevastovat tím krajinu, nemá srovnání. Rozhodně se nezastávám socialismu, to ani náhodou. Ale šumperák nepovažuju za největší zlo. Dnes si umí lidé postavit i mnohem horší.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.2.12 18:57

RenaLange, ono je to takové relativní. Uvědomila jsem si to před pár dny, kdy se mluvilo o tom, že dálnice D1 dožívá, že by bylo potřeba postavit nějakou novou jadernou elektrárnu nebo radši dvě, a že na přesun brněnského nádraží zase nebudou peníze, jako nejsou už asi osmdesát let. Je fakt, že za minulého režimu vypadaly obytné domy a ulice děsně. Fasády ve městech byly mnohde ještě rozstřílené z války, všechno bylo zaprášené a špinavé, opadané omítky, stará auta (ale moderní tramvaje, třeba). Ale stavěly se takové ty velké „celonárodní“ stavby - dálnice, elektrárny, pražské metro, občas i nějaké to divadlo, muzeum, kulturní dům, a taky nějaké ty fabriky. I když jsme k tomu mohli mít jakékoli výhrady, byly to stavby za naše peníze, a i když jsme to jako jednotlivci nijak nepociťovali, patřily nám, byly součástí „národního bohatství“. Dneska jsou obytné domy a fasády opravené a barevné, ale fabriky patří někomu jinému, velké stavby, které v „národním vlastnictví“ zůstaly, se v podstatě jen udržují při životě, a peněz na stavbu nových je ve státní pokladně jaksi pořád míň a míň. I když mě starý režim štval z tisíce důvodů, když se podívám na ten dnešní, nemůžu si pomoct, ale napadají mě často rčení typu „navrch huj…“


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 22:58

No, tak to vaši dceru teda upřímně obdivuju… Já se svojí svobodomyslnou povahou bych se na takovou školu rozhodně radši vykašlala. Nejde ani tak o to oblékání, jde o ten zbytek. Protože to, jestli se nechám tetovat nebo se rozhodnu nechat obarvit, to je moje rozhodnutí a nemá mi do toho nějaká škola co kecat…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.12 12:27

Anett,
„cochcárna“ je výborný výraz. Hezky jste to popsala. Problém je, že hodně lidí si plete demokracii s anarchií :-(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.12 15:59

Černé ponožky (nuda!)? Tak to bych umřela. Miluju barevné proužky na ponožkách. =)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.12 11:26

uniformy na gymplu á la anglosasko, prosim, ale tohle mne zarazilo: „…nepřipouštěl divoké účesy, extrémně dlouhé či krátké vlasy…“
a kdo určil hranici „extrémně dlouhých vlasů“? je extrém po pás? po kolena? po lopatky? a co je špatnýho na vlasech po pás, že by se měly zakázat? spíš by tradicionalistům a konzervativcům měly vyhovovat, nosily se po tisíce let do velmi nedávné historie ;-D
a které jsou zas příliš krátké? po ramena? (nějaký hodně tradicionalistický jedinec by to takhle klidně mohl vnímat) k uším? 5 cm? a opět, co je proboha tak špatného na účesu na kluka? nebo holé hlavě?
jako tetování, piercing ještě pochopim, že se konzervám holt nezdaj, většina lidí je stále vnímá negativně, ale dlouhý/krátký vlasy?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.2.12 01:07

Promiňte, nevyjádřila jsem se přesně. Jednalo se o délku vlasů pro chlapce: ani příliš dlouhé ani příliš krátké, zde šlo především o
to, aby chlapci nepřipomínali svým vzhledem extremisty. Škola vždy kladla velký důraz na rovnost všech ras a národů a vylučovala jakékoli extremistické názory.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.2.12 14:52

Krista: takže v Anglii maj taky „máničky“ jako za my za komunistů?
dobrá, holohlavost je hodně spojována se skinheady, ale s čím jsou spojovány dlouhé vlasy? co znám různé subkultury apod., tak se dlouhé vlasy u mužů objevují hlavě v goth, steampunku, popřípadě u romantických či historii milujících jedinců, kteří nějakými nekalými živly příliš nejsou…?
A kam až je chlapci mohou mít? Může si romantická duše dovolit háro po ramena, nebo je to už extremista?
nemyslím teď svůj příspěvek nějak ironicky nebo tak (občas dojde ke komunikačnímu šumu ;-) ), ale nikdy jsem podobné gymnázium neviděla ani z dálky, takže pro mě se jedná o dost zajímavé neznámé vody ;-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.2.12 21:53

Zdravím, chlapci nesměli mít vlasy dlouhé přes uši. Vaše otázky v žádném případě neberu ironicky. Já jsem střední generace(44) a
osobně jsem pravda spíše konzervativní, ale myslím si, že striktní pravidla dodržovaná v mladém věku, jistý drill a výchova k discip
lině a respektování řádu a tradice vybaví mladé lidi do života silnou vůlí a zdravým sebevědomím, které jim umožní cítit se samozřejmě
mě a komfortně v každé společnosti. Začtete-li se do pamětí šlechticů, jejich výchova byla vždy velmi tradicionelní a přísná. A myslím
m, že je to na nich vidět! Ale to už je jiná kapitola a věc životních hodnot a postojů. Hezký večer a klidně se ptejte, předám Vás přímo
dceři. Kristina sorry, zlobí mě řádkování


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.2.12 18:23

Kristo, to rozhodně nemá být nějaká osobně míněná kritika - ale z tohohle mě mrazí. Ta příslušnost k firmě, dril, disciplína a sebevědomí v každé společnosti. A myslím že výchova budoucích byznysmenů je dost okrajová věc na to aby se o tom dalo mluvit nějak souhrnně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.2.12 13:54

Hezký den, dcera a většina jejích spolužáků, kteří mimochodem pocházeli z celého světa včetně Mexika, USA, Estonska a Ruska nez
amířili do byznysu. Nicméně jsou to mladí lidé(pár jich znám osobně), kteří nemají zapotřebí vyjadřovat své postoje a názory berličk
ami v podobě tetování, oděvu a podobně. Vyrostly z nich zajímavé a různorodé osobnosti, jimž nečiní problém dodržovat rozumně
nanastavená pravidla a přitom si obhájit a jasně formulovat své názory. Je to trochu mimo tuto diskusi a také spíš téma pro hezké povídání u káv
y nebo vína. Fakt ale je, že já osobně jsem skutečně zastáncem spíše přísnější výchovy k respektování pravidel, osobní disciplině a
ohleduplnosti k ostatnímu světu. Sorry, to řádkování mě rozčiluje.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.2.12 14:55

Krista: děkuju za reakci :-) pokud někomu tenhle systém školy vyhovuje, v pořádku, ale pro mě by to nebylo :-D
v mé rodině se na slušnost, respekt k ostatním a podobné věci též klade důraz, ale nepřenáší se to do oblékání, vlasů a tak, v tomhle jsme benevolentní a sice já sama přirozenou barvu vlasů mám, piercing a tetování nevlastním, ale stejně bych se na té vaší škole cítila strašně sešněrovaná :-) šlechtice bych sem radši příliš netahala, u některých vedla striktní výchova v mládí a drill k tomu, že se v dospělosti utrhli ze řetězu, u některých zcela pohřbila osobnost a stvořila z nich neurotiky, povýšeneckých arogantních blbců nepřispůsobivých čemukoliv jinému, než své vlastní tvrdě aristokratické společnosti, se velké množství také našlo… zkrátka, každému sedne něco jiného ;-) (k dnešním šlechticům máme blízko, vlastníme zámek, takže se s nimi hojně setkáváme a přátelíme, a z historie se člověk taky hodně dozví)
holt, každý jsme jiný a vyhovuje nám něco jiného, štěstí, že si u nás můžeme svobodně vybrat ;-) přeju dceři hodně štěstí v budoucí kariéře, mě čeká ještě dlouhá cesta :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.2.12 16:12

Krista a spol.
Teorie o Anglii, šlechtě a manažerech je jinde než skutečnost na ulicích. Pokladní v marketu nebude chodit oblečená jako madam a automechanika taky těžko potkáte v obleku, když jde do práce. Uhlazených kravaťáků a vyfiknutých dam bude vždy menšina.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.2.12 18:36

móda jako nežádoucí způsob vyjadřování názoru…? který vyspělí lidé nemají zapotřebí…? To je možná ten důvod, proč to od začátku nechápu…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.2.12 18:42

to Doda: ano, zaplať Bůh, že máme dnes možnost žít si dle svého! Přeji hodně štěstí a šťastnou ruku při výběru školy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.2.12 16:18

Miluju škoní uniformy - je to hrdost nad příslušností k určité skupině, veřejné přiznání se k nějaké obecně uznávané kvalitě. . Děti jsou vedeny ke vkusu odmalička, i ten dress code má kultivované požadavky. Když vidím, jak chodí školáci u nás, jak se chovají, je to otřes na třetí. Vědomí mé svobody mi dají právě ty hranice, které musí někdo nastavit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 20:01

Jedine, co mi neprijde jako apriori peklo, jsou ty zlute botky. Dobre si je umim predstavit na nactilete rebelce, ktera nechce nosit hnedo-bezovo-cerno kecky, a zarivymi botami doplni dziny a fosforovou kosili nebo triko, pripadne svitive zlutou kabelku. Pro nikoho jineho se to asi nehodi, ale pokud by to bylo dobre nakombinovane, tak je to presne (pro mne) ten styl „uchylnosti a nesoudnosti“, ktery k telecimu veku patri jako zadnice na hrnec.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.12 22:53

Nejdřív jsem myslela, že bude řeč o těch „kočkách“ co nosí starší ženy na hlavách, ale je pravda, že ty už pomalu ale jistě z ulic asi mizí.
Nechápu, že se Vám nelíbí ta dvojka v divadle, vždyť jsou tak krásně sladění a to je přece in :-).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.12 07:20

Závidíme tu sladěnost :)
A co máš proti čičinkám?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.12 14:31

Proti kočkám nic, dokonce mám jednu doma, ale na hlavě ji nosit nebudu


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.12 14:39

Tak to jsem ráda.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.12 12:39

Čínský Nike na podpatku! Tak to tu ještě nebylo :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.12 14:37

Všem obráncům paní s míčem - Ada nikde nepsala, že ta kabelka je špatná („peklo“), ale že nechápe, proč si ji paní vzala (tj. proč si ji vzala ke zbytku outfitu). Takže mně se kabelka taky líbí, ale k naprosto jinému stylu (evokuje mi to článek o teen módě); myslím, že chápu, proč je tu fotka zařazena. To, že dvojice z divadla je těžší kalibr, je ale taky pravda, peklo zkrátka má víc odstínů. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.12 14:41

Jo, a jen dodám, že si paní prohlíží náušnice v Bijou Brigitte, kde už podle názvu kabelky nevedou. O tom, jestli ji zrovna drží dceři, diskutovat nechci. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.12 19:05

Zajděte si tam někdy - podle názvu sice nic nepoznáte, ale kabelky tam prodávají (i když řekla bych, že plyšové ne :-))-


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.12 15:24

Mě spíš než pánův holý zadek děsí to, že šel do divadla v džínách. Chodím do divadel ráda a to, co tam občas vidím za kreace. Mé srdce krvácí, když holka mého věku přijde ve flitrovaném vršku a kluk v kraťasech. A to i v takových těch „lepších“ divadlech, v maloměstkém bych to snad i odpustila, ale ve Stavovském ne. Až půjdu příště, asi si taky vezmu foťák:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.12 19:30

Beldaran,
neodpustitelné je to v každém divadle. Všude jde o úctu k samotnému stánku umění, k hercům autorům..... Není rozdíl mezi divadlem na malém městě a třeba Stavovským, jde vždy o DIVADLO.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.12 00:27

dneska jsem byla v Národním na Prodané nevěstě… Desítky svetrošatů a dokonce holá prdel v legínách :( i když to byla nejspíš cizinka..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.12 17:23

Řekla bych, že slečně v sexy topíku to dá okolí vyžrat a uštědří jí nějakou nemilou přezdívku.