Ples v Opeře 2012

29.02.12 | autor Ada

*

Vím, že se těšíte na spoustu fotek, ale bohužel vás zklamu. Na plesu se nesmělo fotit, takže spousta hezkých šatů vám zůstane utajena; v médiích se točí nějakých deset celebrit, z nichž některé se ani moc nezdržely. Jejich šaty si můžete snadno prohlédnout v různých internetových novinách, nebo přímo v galerii na stránkách plesu.

And yes, když si nasadíte pořádně silné brýle, uvidíte tam i mě!

převzato z http://plesvopere.cz/galerie/index.php

Mám na výšku asi tak 30 pixelů, což mi nevadí, protože kdo ví, co by z fotky někteří z vás vymudrovali, kdyby jich bylo třeba 100.

Prohlédnete-li si fotku pozorně, uvidíte, že prohřešků proti dresscodu opravdu moc nebylo. Pánové přišli ve fracích a smokinzích, zahlédla jsem jen jednoho výtečníka v kravatě; stejně tak mezi ženami jsem objevila jednu, která měla jednoduché party šaty po kolena. Ve smokinzích dorazili i novináři, opět s jednou výjimkou: fotografkou, která přišla v džínové minisukni a tričku. Musela být zřejmě hodně důležitá, protože pár vyhastrošených novinářů prý bylo vyhozeno hned od vchodu. V tomto ohledu jsem tedy byla spokojená.

Šaty

Dámská část společnosti byla velice pestrá. Zahlédla jsem jedny fialové korálkové šaty od Blanky Matragi, Pavlína Němcová měla šaty od Elieho Saaba; a taky jsem viděla šlehačku jako vystřiženou z půjčovny, ale jenom jednu. Laciné šaty ze dvou metrů saténu se prakticky nevyskytovaly, což mě taky potěšilo; už tak jsou všude, člověk si od nich rád odpočine! Libuše Šmuclerová měla přiléhavé šaty ze zářivě fuchsiového (zřejmě) hedvábí, kdykoli se ocitla na parketu, nešlo ji přehlédnout; tak nezářily ani šaty Kiery Chaplinové (stejná barva, tlumenější odstín) a Romany Vítové, která mimochodem po půlnoci, kdy se společnost trochu rozjařila, tančila bosá, což dáma nikdy neudělá, ani kdyby jí měly nohy upadnout. (Máte si koupit boty na tanec, děvčata, a ne tvrdé křápy na jehle, patří vám to.) Zábavnější však byla "dáma" v hnědobílých šatech, která, též bosa, poskakovala přímo před kapelou tak rozevlátě, až uklouzla na staniolové konfetě a plácla sebou na zem. Kdyby dovnitř po půlnoci pustili anarchisty, kteří před plesem venku trochu mimomísně protestovali proti dluhům, snobům a nevím, čemu všemu ještě, pohled na rozjařené paničky by jim zřejmě přivodil infarkt.

Jedna z mladších účastnic měla červené tylové šaty se sukní zhruba těchto rozměrů:

Třpytily se. Měly celkem dlouhou vlečku. Byly podepřené obručí. A pokoušela se v nich tančit. Sledovala jsem z balkonu toho nebožáka, který se s ní motal po parketu a po každém kroku ho obruč odmrštila do dáli; při otočkách přeskakoval vlečku, a když se slečna otočila málo mrštně, musel ji z vlečky nejprve rozbalit a pak teprve pokračovat v tanci.

Zaujal mě také pár, který jsem nakonec nedokázala nevyfotit, i když výsledek je samozřejmě prachmizerný:

Dáma má na sobě korzetové šaty se sukní z peří (jako že celé je to z peří, ne jen sem tam pošité nebo tak), pán bílý frak. Do Opery jedině v černém, mladíku, bílý si obleč, až si svoji drahou budeš brát.

Zahlédla jsem také šaty, které byly - na 100 % - z nějakého oděvního ateliéru; byly ušité z ne moc dobrého saténu, měly taková neumělá a neslušivá široká ramínka, krátký živůtek nabraný mezi prsy a lehce beztvarou dlouhou sukni, na níž byla dole "umělecky" namalovaná květina s jakýmsi lupením.

Šaty nositelce neseděly, nahoře byly volné, ramínka nějak ujížděla, a ta rrrůční malba to dorazila. Vaše ateliérová pseudonávrhářka se může zaklínat, čím chce, stejně všichni uvidí, odkud šaty máte.

Ze zářivých barev se ještě ojediněle vyskytovala zelená (viděla jsem jedny krásné smaragdové šaty), hojněji červená a hodně také modrá, tedy moje oblíbená královská modř; i ředitelka plesu měla modré šaty z jemného saténu, doplněné úchvatnými visacími náušnicemi s kameny pastelových barev. Šperky, to by ostatně byla kapitola sama pro sebe - uši a šíje přítomných dam se třpytily všemi barvami. Zpěvačku Gábinu Gunčíkovou, která vážně vypadá jako hollywoodská hvězda, jsem mockrát potkala v přízemí v pudrových šatech s péřovou aplikací, koukněte třeba tady. Šaty zpěvačky Dashy mi malinko připomínaly kostým na soutěžní tanec (zpěv to ovšem vynahradil). Jitka Válková byla v černé róbě zbytečně smutná, ale na šaty nejspíš nikdo nekoukal, protože Jitka je opravdu krásná ženská, v reálu mnohem víc než na fotkách.

Vím, že se třesete, kdy už konečně dojde na Verešovou. Tak včil. Andrea nezklamala, přišla se dvěma melouny v náruči a ukázala obě nohy i kousek rozkroku. Nejblběji oblečenými celebritami bych však s dovolením vyhlásila miss Jitku Nováčkovou v sukni s podivnými... ééé... přídavnými kanystry? A blyštivou šerpičkou. A živůtkem posetým průhlednými flitry. Aby nebyla na stupínku sama, přidám k ní dvě kámošky, jednu v divném leopardovi, který vypadá jako ze sekáče (stáří kolem 30 let) a zároveň odhaluje takovou fůru masa, až je mi stydno; a druhou v jakési volánkové aranži, která vystavuje pro změnu opačnou stranu trupu.

převzato z http://plesvopere.cz/galerie/index.php

Ten zbytek

Tak, to bychom měli  módní drby, a o co jste ještě přišli? O demonstraci už jsem psala; demonstranti obklopovali (za dohledu policistů) příchod k Opeře a jedině dobře, že si s sebou nevzali ta shnilá rajčata, přicházející dámy v blyštivých róbách na ně působily jako štangle špeku na smečku dobrmanů. Těžko říct, proti komu demonstrovali, politika jsem na plesu neviděla ani jednoho, Tereza Maxová toho pro charitu udělá víc než sto anarchistů, a my, plebs z druhého balkonu, státní dluh nezmenšíme, jakkoli se o to svými daněmi a odvody snažíme.

Jídlo a pití bylo excelentní. Mlsné jazyky můžou závidět. To, co na talíři vypadalo výborně, se po vložení do úst většinou ukázalo být ještě lepším. Dobře, mohli jsme něco poslat bezdomovcům. Nebo do Afriky. Sice by to k ničemu nebylo, ale aspoň bychom udělali radost těm demonstrantům.

Program, tedy jednotlivá taneční či akrobatická vystoupení mezi bloky tance pro návštěvníky, byl povedený, s výjimkou úvodního tance; proč český ples v Opeře zahajovalo paso doble, a když už to teda bylo nutné, proč stálo za starou belu? Zhnusený výraz mého tanečního parťáka mluvil za všechno, a ani by nemusel, viděl to i laik.

Hudba byla skvělá, prvním valčíkem počínaje (zatančila jsem si v Opeře na Modrý Dunaj! Škrtám si jeden splněný životní sen! Nový cíl: zatančit si ho ještě jednou, až budu ten valčík pořádně umět.) a kolempůlnočními populárními šlágry konče.

Příště chci jet zase!

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek
janiiiv
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 02:53

Ado, přiznám se, jediné, co ti závidím, je to jídlo a Na krásném modrém Dunaji. Když vidím ty naše selebrity, tak nějak nemám chuť, jakkoli jsem plesotancechtivá (když tedy pominu cenu za vstupenku). Ale strašně by mě zajímalo, v čem jsi tam vyrazila ty ;)

Klárka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 02:55

Souhlasím :) Chceme vidět Tvé šaty!!!!

hedvika
275 příspěvků 1.3.12 14:02
hedvika
275 příspěvků 1.3.12 14:04

a je, to se omlouvám , to je lonske :D ale teda ta s kohoutim perim to je neco :D

koukám, koukám Adu nevidí
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 10:29

No já to zkoukla oči jsme si mohla vykoukat a ono je to loňské??:-))) No to jste mě pobavila hedviko:-) Ale dobrý.

Iveta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 03:10

jo taky bych chtela videt tve saty

Jan!cka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 03:54

Ten Dunaj v Opeře je i můj sen, závidim ti každou buňkou! :)

Tereza
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 07:29

Taky se přiznám, že bych opravdu chtěla vidět Vaše šaty, Ado. Už jsem to psala někde na fb, tak se trapně opakuju. Ne z důvodu, abych mohla kritizovat, šití sama vůbec nerozumím, ale zkrátka mě zajímá, jak se obléká a jak tvoří autorka Módního pekla, když už radí ostatním. Ado, zmiňovala jste se, že šijete nějaké komplikované šaty..tak by nebylo od věci se „pochlubit“.. Určitě nejsem sama, koho by to zajímalo.

Sibyla
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 08:42

No, tak jsem se koukla na oficiální stránky, kde je fotek šatů víc, a je to, žel, takové středoevropské. Neurazí, nenadchne. Aspoň že neurazí! Asi je to logické, ale postrádá to šarm některých účastnic Oscara: http://ona.idnes.cz/…lecnost.aspx?…
A proč, prosím, visí v tom nádherném prostředí ten předimenzovaný pytel do vysavače - má nějakou funkci?

káča
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 10:20

protože tam hodně lidí luxuje! (viz fotka č.5 z oficiálních stránek…) :))

Jiřina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 08:51

Šatů, jako jsou popsané ty tylové červené, je v pražských půjčovnách plno. Většinou si je půjčují děvčata na maturitní ples, zvláště ty, které sukni vůbec nenosí. Na plese ovšem chtějí být za princeznu, což je v rozporu s jejich chováním, chůzí a tancem. V takových šatech se dá snad jen postávat, ale i chůze s krinolinou nebo dokonce tanec je problém. Dopředu je třeba nacvičit i chůzi do schodů, je třeba elegantně nazdvihnout lem sukně, nedržet ji jako hospodyně zástěru. Toto vše si dívky neuvědomí, jsou oslněny třpytivými šaty, ale jejich chování je prozradí. Na argumenty, že se v tom nedá tančit vůbec neslyší.

Mariahh
53 příspěvků 21.1.13 20:39

Snáď by to na nich vyzeralo lepšie, keby aspoň v tom vedeli chodiť :/ inak celkom sa i páčia šaty princeznovského typu, ale nie tie v štýle „á la vietnaec“

K
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 09:04
Venku neprotestovali anar
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 09:17

To jen tak na okraj.

Katrina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 09:39

Smokingy s pridlhými rukávmi, málo slávnostných účesov, priveľa vulgárnych šiat.

Sida
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 09:51

je to subjektivní, nejsem si jistá, že bych nenašla horší modely než Nováčkovou v „architektonicky“ řešených šatech a ty dvě choco & latte krasavice.

Meky
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 10:03

ty šaty z peří jsou líp tady:
https://www.facebook.com/photo.php?…

  • jsou sice takové princeznovské, ale mě se líbí - dokonce má paní i rukavice podle dress-code a ty jsem jinak na fotkách z opery moc neviděla… jo, jasně - partner to poněkud shodil tím bílým frakem…
Peta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 10:41

Podle dress-code je bílá barva vyhrazená debutantkám, tedy těm, které vstupují do společenského života. Paní vypadá už pokročilého věku, takže mi to přijde směšné i bez pána. To že bílá patří na svatbu, popřípadě věneček, ví každý člověk nehledě na to jestli vůbec ví co slovíčko dress-code znamená. Někteří lidé mají takový pocit, že v módě je dneska už vše dovoleno a pak dopadnou jak Andrea Verešová, zjev, který i někteří „odborníci“ dokážou ohodnit na jedničku.

Nanynka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 12:00

Ach jo, diskuse na Módním peklu začínají být plné rozumbradek, co cítí potřebu poučovat druhé o své jediné a nevyvratitelné pravdě.

Že by bílá barva patřila jen na svatbu je výmysl. Koneckonců nevěsty nosí bílou až od půlky 19. století, předtím byla bílá barva jako každá jiná. Skutečným faux pas je leda Váš výrok, že ta dáma je „pokročilého věku“.

Peta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 21:27

To že bílá barva patří jen na svatbu, není výmysl můj, ale společensky uznávaný zvyk (pravděpodobně většinově, vzhledem k věkovému průměru populace a zkuste se zeptat maminky, babičky, co si o tom myslí), který pramení zejména z pověry, že pokud si dívka oblékne svatební šaty ještě před svatbou tak se nikdy nevdá. Věneček už se dnes příliš nedodržuje, ale taky to není novinka, dříve byla bílá barva vyhrazena dívkám, které se poprvé představili u dvora (debutantky). Vzhledem k tomu že již od první republiky monarchii nemáme, můžeme tento zvyk vnímat spíše v cizích kulturách, ale vzhledem ke globalizaci vedenou anglofoní kulturou se věci jako etika přibližují k mezinárodním měřítkům.
Výraz dáma pokročilého věku není faux pas, ale hyperbola (záměrné zveličování). Fotka je špatné kvality, ale jako dvacetiletá dívenka rozhodně nevypadá.

filosofické zamyšlení:
Tvrzením: „Že by bílá barva patřila jen na svatbu je výmysl.“ dokazujete svou potřebu poučovat druhé o své jediné a nevyvratitelné pravdě. Věty, které sami sebe NEpovažují za absolutní pravdu, začínají většinou: myslím si, předpokládám, podle mě, popřípadě „Takže mi to přijde…“ (Použité hned v druhé větě mého úvodního příspěvku) A z toho plyne poučení: Ddo tady vlastně koho poučuje?

komentáře
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 11:36

a ty komentáře pod fotkou jsou docela k popukání, od „exceletní“, „nádherné“ až po „bože ty jsou nádherný moooooc“

Sulamith
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 17:48

Jsem myslela, že rukavičky na ples by měly být až nad loket na paže. Tyto k lokti jsou spíš na svatbu.

P.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 10:05

Ado, už nás trochu štvete (ironie). Jeden článek po více než týdnu, předtím knížky… Proč sem nedáváte něco častěji? My sem taky chodíme několikrát denně! (humor).

Ošklivé káčátko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 19:40

Náhodou, knížky byly výborné!

i
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 11:28

i bez humoru

siky
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 10:09

Proč nikde v bulváru neukázali Gunčíkovou? Svým modelem, účesem i líčením mě překvapila. Moc pěkné a oproti těm odhaleným kostrám poměrně přiměřené události.

A Ado, bude komentář k Oscarům? :)

Sibyla
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 10:22

Na Oscarech mě okouzlila Jennifer Lopez - nebo její šaty, geniálně ušité, aby zdůraznily její proslulý zadeček. Předpokládám, že jsou z lyonského hedvábí (šifonový základ, saténové nebo mikrosametové pruhy). Pleťová barva ubírá na možné vulgaritě, zůstává dráždivost. Dokonalé. Vyděsila mě vychrtlost Angeliny Jolie.

prekla
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 11:14

Tak zrovna u Lopez sem si říkala, že opět nezklamala stejně jako Verešová…tak trochu jí řadím do stejné kategorie…překvapilo by mě, kdyby se někde ukázala v šatech, které neodhalují záda, prsa a nezdůrazňují ten její „čupr“ zadek..slovíčko „wow“ mi z úst vypadlo u jiných osobností:-)

MP Barbucha
3716 příspěvků 1.3.12 14:08

Gunčíková měla šaty od Lukáše Lindnera, měl na plese modelů několik, ještě třeba Renata Langmannová a její červené šaty, a myslím, že strčil do kapsy Dolce Gabanna a ostatní:-) Jeho šaty prostě vedly.
PS: Je to můj kamarád, ale myslím, že v tomto případě nejsem zaujatá, stačí se podívat:-)

Coctopusmaka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 10:13

Věřím, že je Jitka válková krášná žena, ale její šaty zkrátka ani v nejmenším nelichotí její postavě. Je to dost škoda.

Lena
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 10:15

Ado, na fotce vam to opravdu slusi-skoda ale, ze jste mrkla!

držet se svého kopýtka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 10:19

vaše články jsou výborné, o módě toho víte nepřeberně, ovšem o demonstraci před divadlem evidentně netušíte nic. K dostudování nabízím alespoň tyto dva odkazy:
http://jelinkovavladka.blog.respekt.ihned.cz/…a-ples-upiru
http://www.ceskatelevize.cz/…m-politikum/
nešlo tam o zesměšnění plesuchtivých módních nadšenkyň, ale o něco jiného a když nevíte o co, tak si to buď zjistěte nebo se prostě v článcích držte toho, v čem se vyznáte.

slomic
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 10:36

dala jsem omylem dislike! NEEE! měl to být palec nahoru

Peta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 10:48

Viděla jsem spousty fotek demonstrantů a jejich plakátků, nebo jak se tomu říká. O nějakých škrtech ani vidu ani slechu, zmínku o kultuře jsem také nepostřehla. Podle fotek mi to přišlo spíše jak pochod komunistů bojujícím proti buržoazii. Pokud má mít demonstrace alespoň trochu smysl, měla by také jasně dát najevo, co se jí nelíbí, tuto úlohu jasně nezvládla, tudíž Ady komentář byl naprosto v pořádku.

Ooola
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 11:16

Souhlasím s předchozím komentářem, demonstrace, u které není na první pohled jasné, za co demonstruje je akorát tak k smíchu

Lea
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 11:18

Já nevím, ale odkazy jsou na demonstraci v Brně, kdežto tahle byla v Praze…možná už jsem slepá, ale souvislost v tom nevidím :)

Souhlas!!!
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 11:22

Díky za doplnění, hned během čtení mě napadlo: proč by proboha anarchisti protestovali proti PLESU!? Že by se snad také přidali do Adininy války proti levným šlehačkám a superhypersexi šatkům s průstřihy?

Martin
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 12:11

Pro „Držet se svého kopyta“:
No jako pokus dobré, ale píšete o zcela jiné demonstraci. V BRNĚ se V LEDNU (= před měsícem) protestovalo proti omezení peněz, které město dává na kulturu. Naproti tomu V PRAZE se V ÚNORU protestovalo proti „plýtvání peněz v době krize“ a konání „rozhazovačných akcí buržoazie, když část světa nemá co jíst“.
Jinak zcela souhlasím s tím, že některé celebrity udělaly pro charitu mnohem víc než těch sto demonstrantů a navíc to byla chaoticky organizovaná (pokud se vůbec dá o nějaké organizaci hovořit) akce, která vůbec žádný názor nevyjádřila!

Jutka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 15:51

Tak já to napravím, když teda měli ty špatné texty na plakátech: hnutí bojuje za změnu ústavy, za to se totiž demonstrovalo a jde o problém celospolečenský. Bojuje se o svobodu slova o kterou jsme už přišli a o svobodu i Vaší, i o Vaší svobodu slova… vy si myslíte že jsou to střelení anarchisti a cvoci a že se Vás to netýká. Mýlíte se, týká a to velmi. No prosím, když se bojovat nebude tak za chvíli přijde cenzura a nejenomže Vy nebudete psát komentáře na Módním pekle, ale ani Áda nebude MP psát. Cvak a Módní peklo nebude…

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 19:58

…„rozhazovačné akce buržoazie, když část světa nemá co jíst“ - kdo to pořádal?! Milouš Jakeš? :-))

Peta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 21:36

Jutko, co byste chtěla na ústavě měnit? Je v ní obsažena základní listina práv a svobod, kde je jasně napsáno že každý člověk má právo na svobodu slova. V módním pekle je to asi offtopic to řešit, ale ani z vaší výpovědi mi není vůbec jasné za co bojujete. Světový mír? Cyrila nebo snad Pavla Svobodu?

VasekN
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 10:25

Ty dvě na poslední fotce vypadají jak průměrná pozvánka na privátek :-)

VasekN
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 10:26

Že by placený doprovod s pozdějšími výhodami? :-)

Malatí d.d.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 10:33

Přiznávám, že i róba od anonymní tvořilky vypadá na Adině nákresu nádherně :-)

Martin
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 12:15

Trošku víc postavě lichotící tvar a v tomto Adině zpracování je to fakt moc pěkný kousek. :)

Kamor
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 10:34

Podle oficiální fotogalerie na stránkách Plesu v opeře a v různých médiích si dovolím tvrdit, že 95 % dam přítomných na této společenské události nebylo oblečených dle dress code, který je pořadateli plesu vyžadován. Viz: http://plesvopere.cz/…resscode.php anebo již zmíněný článek Protivné blondýny.

D.A.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 11:07

Překvapilo mě, že podle toho článku z odkazu není nutností se líčit. Ladislav Špaček naopak říká, že na ples to nutnost je. A já se k němu přikláním.

Arry
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 10:41

No, zase těm bezdomovcům by to jídlo určitě aspoň na chvíli udělalo radost, to ne že.
Jinak nechápu přitažlivost takovéto formálně svázané akce, ale taky se tam samozřejmě nehrnu, a přeju Adě, aby se jí ten příští líbil ještě víc;o)

Ada Pekelná
973 příspěvků 1.3.12 11:31

Sakra, ty máš čuch… Jo, je to prakticky totéž, jen v lidově tvořivém provedení!

Jupí
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 14:17

http://www.hezke-saty.cz/…-dlouhe-saty
Lepší jsou tyhle, společenské se vzorem (hezký oxymoron) :-)))

eveli17
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 17:06

panebože! to som nemala vidieť!

Mery
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 12:12

Mně se líbí, jak mají ty modelky useknuté hlavy.
To asi aby bylo na první pohled jasné, co je na ženě to důležité :-)

Lada
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 10:57

Když je Ples v opeře tak významná událost, vrchol sezóny atd., nekonal se ve špatný termín? Popeleční středa byla letos 22. února a po ní plesy končí, nastává období půstu. U nás „na dědině“ se to dodržuje (i když nejsme věřící). Že by to organizátoři tak „prestižní“ akce nevěděli? Požadovat dress code a odvolávat se na tradice se mi pak jeví jako úsměvné.

Sibyla
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 13:20

Ale to víte že ano, to je součást obecné nevzdělanosti. Před pár lety se umprumka vypravila na masopust do Benátek. Moc se jim to líbilo, tak to napřesrok zopakovali. Jenomže nikdo z nich netušil - a neobtěžovali se zjistit - že postní doba začíná každý rok jindy (řídí se podle velikonoc a ty podle prvního jarního úplňku), a dojeli do Benátek v postě. A masky nikde!

Marika
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 14:13

Jéé, to je vtipná historka. Ani se nechce věřit tomu že by byla pravdivá v dnešní informacemi přesycené době .

Lenka2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 14:38

:-D :-D Tak to jste mě pobavila! Taková vemena :-D

Sibyla
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 15:09

Je, a oni sami to zveřejnili, dotčení, jaktože to nebylo ve stejný den, jak je to k turistům bezohledné.

Peta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 10:58

Já bych tu Keiru Chaplin zas až tak nechválila, šaty sice pěkné byli, nicméně na ples se dle mého názoru příliž nehodili. Fotku ukazující její valčík, kdy jí partner musel nadzvedávat šaty, aby se v nich vůbec mohla pohybovat mluví za vše. I když oproti jiným dámám tancujícím bez bot a pod. to asi bylo ještě snesitelné. http://www.tyden.cz/…_226352.html

Lenka2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 14:39

TY šatY bylY a nehodilY

Peta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 21:42

Máte bod, děláte to co google nezvládá, měl by Vám poslat šek. :D (Za svou chybu se všem češtinářům, kteří nemají rádi hrubky omlouvám.)

hedvika
275 příspěvků 1.3.12 11:06

A co to tam visí nad všemi za kokón?

Kerstin
516 příspěvků 1.3.12 11:16

Ta první fotka se šipkou mi vykouzlila na tváři nejdřív úsměv a pak se z toho stal takový škleb - sakra, Ado, nedělej si z nás srandu! :D

Žanet
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 12:02

Ukaž nám své šaty, prosím:)

lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 12:05

Ado, vzala jsem silnou lupu a fakt máš skvělou manikúru.

Jinak ty šaty kanystry mi připomněly opasek pro řemeslníky, který používám na zahradě a zastrkuju si do nich zahradní náčiní - nůžky proklatě nízko.

Příští rok se chystám vyrazit se svým synem na ples v opeře, valčík a walz má nejraději, na Dunaj jsme spolu zatím netančili, tak to napravíme.

Martin
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 12:24

Jenom dotaz: co je špatně na těch červených tylových šatech (2. obr.)? Mně přijdou celkem OK, hlavně vzhledem k tomu, že ples měl být v duchu rudolfínské doby. Samozřejmě se v nich nedalo moc dobře tančit současné tance, ale s tím asi na přelomu 16. a 17. století nepočítali…

návrhářka šatů
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 12:36

Šaty Denisy Domanské, na poslední fotce mezi miskami stojí vedle slečny v tygřím modelu. Tak vím naprosto přesně, že její šaty jsou od Beaty Rajské. …U které začína cena šatů na 35 tisících.....a to se vsadím, že tyhle byly ještě dražší.....

Světluška
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 12:36

Někde jsem četla, že ples měl být ve znamení Rudolfa ( Kolikátý jsme? Druhý, Milosti!). Ale marně hledám v róbách dam a oblecích pánů náznak renesance… A takové to mohly být modely! Ovšem tanec, toť esteticky zvládnutý pohyb. A nastalé temnotě, Sirael, mohla vypuknout rudolfínská doba!

Hmmm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 12:37

Pekelnice byla na plese, fotky absolutně hrůza, informace tím pádem nula nula nic.

jaja
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 12:24

Přece psala, že se nesmělo fotit. Takže fotky budou nejspíš na tajňačku z mobilu (bez blesku a pořádného zoomu ;-)

Zuzka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 12:38

K dresscode patří i rukavičky…ne, že bych nějaké zahlédla. A opravdu mě překvapuje, že si někteří nejsou schopni (ochotni) pořídit šaty a boty vhodné k tanci když: a/ví, že jdou na ples, b/případně ples zahajují.
A pssst, valčík bych si v Opeře taky ráda zatančila :-)

Karoleenah
2322 příspěvků 1.3.12 12:47

Mohli byste mi, prosím, někdo vysvětlit, jak na fotkách poznám smoking od obleku? Tedy, nedávno jsem se v tom trochu rýpala a hlavní odlišností od běžného obleku by podle všech webových stránek, co jsem pročetla, měly být lesklé klopy + lesklý lampas na kalhotách. Ale ve fotogaleriích z tohoto plesu je lesklých klop minimum a připadá mi, jak kdyby někteří pánové měli prostě černý oblek a jen kravatu vyměnili za motýlka. Tak nevím, ono to jen jde blbě na fotkách poznat, nebo už jsou hedvábné klopy dávno demodé? A kdyby se tedy už lesklé klopy nenosily, je tam kromě toho motýlka ještě vůbec nějaký rozdíl? V dámském dresscode pro různé příležitosti se orientuju, ale v případě pánů jsem ztracená (i když frak ještě poznám…).

MP Barbucha
3716 příspěvků 1.3.12 14:13

Ano, také by mě to zajímalo, jsem na to jako Vy

Katrina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 17:07

Nielen iný typ /strih/ goliera a motýlik, ale aj pás. A počet pruhov na nohaviciach a ich šírka ku smokingu a ku fraku je rozdielny /1-2/ takže nemôžete mať jedny nohavice k smokingu aj k fraku.

Karoleenah
2322 příspěvků 1.3.12 19:34

Díky za odpověď, ale jak jsem psala, frak poznám, přece jen rozdíl mezi smokingem a frakem (a vlastně frakem a čímkoliv) je celkem výrazný. :)
Problém mám v rozlišení smokingu a obleku (toho slavnostnějšího, večerního).

Katrina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 17:09

A ešte som zabudla rozdielny typ vesty a košele.

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 12:57

Kdepak, smetánka společnosti se nezapře. Kočkovi letos nebyli?

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 22:20

kiwi:-)

Em
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 12:58

Tak nějak je mi smutno z toho, že na plesu v opeře se baví tuzemské rádoby celebrity, které nejenomže se neumí obléci a předhánějí se v tom, kdo bude větší šlapka, ale navíc se i neumí chovat, viz romana vítová, která se svým bosým tancem ztrapnila tak, až je mi za ni stydno.

Když se podívám na předávání oscarů, je mi jasné, že do opravdového vkusu a elegance mají ty české šlapky ještě hodně daleko…

Dejnicka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 13:05

Ado, zdá se mi to, nebo jste nějak vyměkla? Výjimečně se mi článek protivný blondýny zdá trefnější.

Judita
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 13:39

Přiznám se, že tímto článkem jste mě poněkud zklamala, Ado. :)
Beru, že se přímo na plese fotit nesmělo a že publikované fotky ukazují jen nejznámější české celebrity a kvazicelebrity, ale i tak bylo o čem psát. Šaty byly krásné i děsivé.
Těšila jsem se na říznou kritiku. Tereza Maxová přišla oblečená jako Ištařina chrámová prostitutka a ukázala prso i kalhotky. Andrea Verešová, která je exhibicí intimních partií proslulá také nezklamala. Ples v opeře je hodně konzervativní záležitost, kde se s prominutím kozy a kunda neukazují za nic na světě. Všimla jsem si, že některé dámy neměly punčochy. Nepřijatelné! Modrofialový leopard Gábiny Partyšové mi vyrazil dech asi nejvíce. Nepochybně drahá značka, ale celkový dojem otřesný. Tahle bych ještě chvíli mohla pokračovat.

Wanna be your monster
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 23:27

Tak leopard vám vyrazil dech, mně zas vyjadřovaná „dam“. Já rozhodně nejsem nějak prudérní, ale tohle mě vážně pobavilo, to snad radši i tančit bosa.

FashionLoca
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 13:48

Myslím si, že v Praze neexistuje snad ani jediný butik, kde by prodávali důstojné večerní róby, je jedno za jaké prachy. Proto není divu …

Atlacoya
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 14:13

V pokynech bylo, že mají mít rukavičky, na to se většina hostů vykašlala. Navíc asi žiju v bludu, že na ples by neměly být rozpuštěné vlasy (pokud nejsou extra krátké). Nebo mohou? A jak zaznělo výše, stopy po Rudolfu II. jsem také marně hledala.

Andrea
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 19:01

Suma sumárum, dozvěděli jsme se, že Gunčíková a Válková jsou opravdu krásný ženský, Romana Jákl-Vítová tančila bosá, Dasha opravdu umí zpívat, jídlo chutnalo ještě lépe než vypadalo a Ada si splnila jeden sen. Opravdu super-mega-informativní článek.

Zuzana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 19:18

Asi jsem buran ale mě se šaty Andrey Verešové a Terezy Maxové moc líbily. Jsou to krásné štíhlé ženy takže chápu že se chtěly ukázet v tom nejlepším světle. Oproti tomu ty šaty s pěří jsou vážně hrůza, asi model ala oškubaná husa :( Jinak rádoby vtipný komentář že Aďa tady má psat častěji.. ehm.. taky má svůj život nejen modní peklo a dobrý článek taky chvíli trvá napsat ;) Jinak se přikloňuji k většině a chci Aďo tvoje šaty taky vidět!! :)) A článek o Oskarech by mi taky udělal radost, né že né ;)

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 19:23

V nejlepším světle se ovšem těžko dáma ukáže, pokud je jí vidět až do krku …

Jsem asi staromódní, ale až dosud jsem žila v domnění, že krásnou postavu lze uplatnit i oblečenou :-)

Zuzana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 19:31

To je jasný kiwi ale přece jen ty celebrity a hlavně modelky uvažují trochu jinak ;) Já myslím že to stejně berou jako snobskou přehlídku kde se ukáží ;) Jinak jsem ani neveděla že Ples v opeře je veřejný :/ Můžu se zeptat kolik vyšel lístek na tu parádu? :)

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 19:45

Jasně že se musejí ukazovat - jde o další kšefty, a mnoho se jich dohodne při podobných příležitostech… Nicméně zmíněný modelky už jsou natolik známý, že nemusejí případným zájemcům dokazovat, že skutečně mají prsa a dvě celý nohy.

Kolik stojí lístek netuším - já tam nebyla…

Sibyla
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 20:20

Četla jsem o cenách článek od J.X.Doležala, nejlevnější asi 2000-. Udělal srovnání, že ceny byly nižší než na mistrovství ve fotbale, a proč prý demonstranti proti luxusu neprotestují před Spartou. Má pravdu.

Zuzana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 19:50

To je taky pravda :)

Ziriath
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 19:53

V každém hodnotícím článku na Módním pekle je aspoň jedna hláška, která mě rozseká. Tady to byl popis tance slečny s obručema a přídavné kanystry. :D

Johanka-k
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 22:16

Já už se tak těším, až se naučím pořádně tancovat…A pak hurá na plesy! myslím, že některým dámám to opravdu slušelo, jiné se „sekly“…Ostatně jako vždy.
Adiny šaty jsou povedené, ale já si vždy, když se řekne ples představím toto:http://enchantedvintageclothing.com/…ld_dress.jpg
toto:http://weddingness.files.wordpress.com/…5/grace2.jpg či tohle: http://images.fineartamerica.com/…-everett.jpg

Zuzana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 14:24

Bože oboje zlatý jsou hrozný :/

Zuzana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 14:34

Všechny ty zlatý šaty jsou hrozný :/ Sorry

Johanka-k
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 19:06

No, a mně se líbí. Vím, že tyto by mi neslušely, ale na Grace Kelly vypadá všechno dobře. Navíc už jen pro to, že je navrhovala Edith Head…

Sibyla
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.3.12 11:01

Pozor, ale ty šaty jsou na maškarní ples ve stylu Ludvíka XIV!!!
http://fineartamerica.com/…everett.html
Běžné večerní šaty má v tomto filmu takovéhle:
http://clothesonfilm.com/…iffon/18884/
Pokud jde o zlaté šaty, co říkáte Julii London?
http://nopoboho.blogspot.com/…archive.html

Ziriath
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 22:29

Jinak, zajímalo by mě, a možná by na to někdo více vzdělaný v historii dokázal odpovědět- proč ženy mohou, (ovšem v rámci dress code té které akce) nosit prakticky cokoliv, kdežto chlapi se musí zglajchšaltovat, tedy navléci se do úplně stejných obleků? Má se za to, že jinak by si muži nebyli schopni pro sebe vhodné oblečení vybrat, kdyby jim konvence daly tu možnost?

mujercita
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 14:44

Přibližně od nástupu romantismu se význam muže prezentuje nikoliv jeho vlastním zevnějškem, nýbrž zevnějškem jeho ženy. Patrně to souvisí s tím, že muži se již nestávali významnými díky bitevním polím ale především díky obchodním aktivitám.

sida
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 18:56

Je to jak píše Mujercita, byl to takový těžko zachytitelný souběh vlivů. Až do konce 18. stol. se muži strojili podobně barvitě jako ženy, a někdy i barvitěji. V bedřichovském Prusku se hodně uchytily uniformy a to nejen vojenské, ale i úřednické, profesní apod., jak se pak v 19. stol. užívaly i v c.k. monarchii. Ve Francii parádivost uťala revoluce. Za následných napoleonských válek se do uniforem navlékla značná část evropského obyvatelstva. Souběžně vzestup měšťanstva, které se vždy prezentovalo solidněji než rozmařilá a tou dobou již prokazatelně úpadková šlechta - černé šaty s bílým límcem byly jakýmsi protestantským dresscodem v době reformace a zachovaly v kapitalisticky nejvyspělejších krajinách jako např.Nizozemí. Zkrátka od 19. stol. řádný muž nosil buď uniformu nebo tmavý střízlivý oblek. Ale konvence zpochybňující dandyové také existovali, na našem malém plesu se holt neobjevili.

Sibyla
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.3.12 10:51

Francouzská revoluce ještě ne, to muži nosili bílé kalhoty a švestkové kabáty, viz Vojna a mír, černo-bílou vnesl do pánského odívání anglický dandy Brummel, který měl ohromný vliv kolem r. 1820. Nepřipouštěl taky pánské korzety (dřív se šněrovali i dragouni) doporučoval časté koupele a z líčidel dovoloval jen lehké přepudrování. Tehdy se také stal arbitrem pánské módy Londýn, zatímco dámy vzhlížely nadále k Paříži. Určitě je tu vliv změněné společenské situace - vzestup měšťanstva - a patrně i to, že Anglie byla po Napoleonově porážce vůdčí evropskou a vlastně i světovou mocností, zatímco francouzští muži octli v jakési morální kocovině, v politických zmatcích (a dodnes se nevzpamatovali, že už nejsou dějinny určující mocností)

sida
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.3.12 20:38

Ano, vzestup měsťanstva a militarizace. Ale za francouzské revoluce, kdy i většina jakobínských intelektuálů nosila ty krátké kalhoty, existovali http://cs.wikipedia.org/wiki/Sansculoti
kteří napodobovali oděv manuálně pracujících (pokud jej nenosili z profese), k němuž patřily dlouhé kalhoty. Pak samozřejmě přišla určitá protireakce apod., ale ty dlouhé kalhoty se jakožto praktické ujaly. Samozřejmě nepřijal je každý a hned, v Buddenbrookových se hned v první kapitole, na první straně píše, že starý Jan Buddenbrook „dlouhé nohavice neoblékl co živ“ cca ve 30.létech 19. stol.

KaCZFi
128 příspěvků 2.3.12 12:51

Nemam moc casu cist vsechny komentare, ale nechapu, proc tady nekteri Adu odsuzuji za to, ze sla na ples v opere? Pro cloveka, ktery miluje modu je to prece uzasne pokoukani, inspirace, je to neco co se jen tak nevidi, clovek si udela obrazek, jak na tom vlastne s oblekanim jsme, protoze tady se to fakt ukaze. Navic, pro cloveka, ktery ma modni blog, ktery si bere na paskal prave ty, kteri se oblekat neumeji ci si to o sobe pouze mysli, je to uzasna prilezitost a ja osobne bych si ji tedy ujit nenechala a divala bych se a divala a kritizovala bych a kritizovala.

Zuzana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 14:29

Já ji neodsuzuju, taky bych šla :)) Ale za tu cenu plesu fakt néé :/ Má můj obdiv že tolik pěněz za lístek vyplázla :))

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 14:29

Hlavně chudoba ducha. Už teď lituju, že jsem si před přečtení tvého příspěvku nevzala roušku.
No, snad mám dost protilátek.

notrends
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 15:28

já mám k plesům vůbec výhrady. Podle etikety by to měl být vrchol sezóny. Přitom se při návštěvě plesů setkáme nejen s různými neslušivými ale i nevkusnými šaty. Ale nejvíce mě derou šaty typu úřednice : černé normální kalhoty s barevnou volnou halenou. To fakt nechápu jak tento oděv může někdo povýšit na plesovou róbu. Ale není ještě nevhodnější tancovat ve róbě na písničku Když se u nás chlapi poperou (fakt ta se u nás na plesech hraje často) nebo na Jede jede mašinka? Závidím Adě že se setkala s Modrým Dunajem, už jsem si myslela že se J.Strauss snažil nadarmo.

JanKa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 18:01

Tyhle slaboduchý cajdáky se hrajou někde na plesech?! Kristova babičko!!!

sida
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 18:42

U nás se to hraje na hasičském a je to úplně nejlepší, já nic než Jedejede mašinka a Já jsem malý kominíček tancovat neumím :-)

Doda
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.3.12 16:57

Většinou po půlnoci, kdy jsou všichni duševně a fyzicky unaveni, alkoholem naopak posíleni a jednoduché rytmy vypalovaček vás nahodí do raufu - přiznávám se, že na našem vesnickém plese si s kamarádkami tuto poskakovací a vyřvávací část užíváme stejně jako tu předpůlnoční, ovšem na plese v Opeře apod. akcích se tahle část skutečně nehodí…

Lanevra
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.3.12 00:27

Když jsme měla jít na stužkovanou, tak si mně učitelka vzala stranou, aby mi řekla, že by bylo vhodné kdybych se oblékla jinak, než normálně chodím. Tedy že mám své viktoriánské oblečení nechat ve skříni a přijít v něčem moderním. Když teď ale koukám, že do Opery pustí někoho, kdo vypadá trochu jak z bordelu (viz leopardí slečna), tak jsem měla učitelku asi poslat k šípku.

Markys
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.12 11:17

Shlédla jsem odkazy na fotky šatů a pořád se mi nejvíce líbí Tereza Maxová.

jaja
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.12 14:35

A co šaty na Českém Lvu? Líbily se mi téměř všechny. Vadila mi akorát ramínka Lucie Bílé. Nejspíš to byl záměr, ale mě to provokovalo. http://img.ahaonline.cz/…1205280_.jpg

Adéla
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.3.12 12:02

Třeba ty co měla Halina Pavlovská byly naprosto „unikátní“…Mě osobně se líbily šaty Dagmar Havlové,Marty Issové a Lejla Abbasová v sukni a halence.

kabelka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.12 22:01

A co třeba kabelka? Tu neřešíte? Já si myslím že je taky potřeba. Já mám tuto http://www.hezke-saty.cz/…nska-kabelka a hodí se mi ke všemu i ke kalhotům nebo i jen sukni.

I/Y
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.3.12 13:54

v pátek jsem byla na plese ve Španělském sále Pražského hradu. Naprostá většina dam by zasloužila pochvalu. Ale palec dolů dávám Katce Neumannové za kozačky ke krátkým šatům.

Altekvida
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 00:26
.

Přiznám se, že mě šaty leopard i volánek přijdou zajímavé a pokud mají slečny dobrou figuru, tak nevidím důvod proč ji neukázat. Navíc mají obě menší prsa u kterých nevypadá výstřih nevkusně, ale stylově. Netvrdím, že nešlo vybrat lépe, to jistě ano, ale našla bych tam podstatně horší modely než tyto. Odhalená kůže u pěkné postavy je v pořádku, jen jí musí být přiměřené množství, tedy nebrat si k výstřihu mini. Tady mají obě slečny sukně dlouhé. Připadá mi to v pořádku.

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek

Jsem módní návrhářka

Autor: Ada

Nadpis neprozrazuje nějaké mé velké tajemství. Je to novinka: právě... Celý článek

Historie trendů: Proč se stále mění kolekce

Autor: Kamila

Výlohy se mění každý měsíc a co týden najdeme v obchodech nové... Celý článek