Jak vznikaly šaty do Opery

01.03.12 | autor Ada

*

Psaní o sobě a o tom, co dělám, se na Módním pekle vyhýbám, neboť o mně to tady není. Ale protože jsem na Facebooku prozradila, že si chystám šaty na ples, udělám výjimku. Ostatně, kromě toho, že ukojíte zvědavost, možná najdete i nějaký užitečný tip.

Šaty bych si samozřejmě mohla koupit, nebo vytáhnout nějaké starší, jelikož jsou ale šití a další ruční práce mým koníčkem, byla bych hloupá, kdybych si nechala utéct takovou příležitost něco vytvořit.

Ušít šaty není žádný problém, s trochou trpělivosti a zkušeností zvládnete ledacos; mnohem těžší je nějaké vymyslet. Nejsem génius, aby ze mě padaly úchvatné návrhy jako žvýkačky z automatu, a kromě toho, jak prý řekl jeden z našich známých architektů, profesor František Cubr, na adresu některých studentů, jež učil: "Chtělo by to méně geniality a více tvrdé práce". Já bych to vytiskla na plakát a pověsila nejen do pracoven architektů, ale taky do dílen některých módních návrhářů.

Kde se bere inspirace? Ne nadarmo mívají úspěšní tvůrci všeho možného velké knihovny napěchované spoustou knih, a to nejen ze svého oboru. Módní návrhář upotřebí všechno: historickou módu, současnou módu, fotky staré architektury, atlasy zvířat, rostlin, literaturu o umění i mikroskopické snímky rozsivek. Takže i já jsem se položila do knih. Základní nápady byly tři:

  1. koupit hodně metrů šifonu a vyrobit trendy rozevláté šaty
  2. 50. léta s bohatým vyšíváním
  3. "rozstříhané" šaty, které by zaujaly pouze střihem

Třetí možnost byla příliš závislá na vhodném materiálu, který se mi bohužel nepodařilo sehnat (na dlouhé shánění nebyl čas). Takže někdy příště. Ušít podobně řešené šaty není tak těžké, jak se může na první pohled zdát, je ovšem potřeba pracovat přesně, protože chyby jsou hodně vidět.

Valentino, jarní couture 2009, převzato ze style.com

(Jestli se vám líbí barva těchto šatů, tak v Sartoru mají přesně takový šantung, ale už bohužel jen kousek.)

S přihlédnutím k faktu, že v rozevlátém šifonu nejlépe vypadají vysoké modelky, jsem zůstala u možnosti číslo dvě, která má také svou nevýhodu: nálepky nekritické milovnice usedlého retra už se nikdy nezbavím. Ale co už.

Existuje spousta knih a webových stránek, kde si lze prohlédnout šaty z té doby. Asi nemusím připomínat jejich typické znaky: široká sukně, přiléhavý pas, korzetový živůtek nebo živůtek s ramínky a velkým dekoltem. A druhá věc, která tehdy hodně frčela: výšivka. Ke správné haute couture, ať už od Diora, Balmaina, Balenciagy a dalších velkých jmen, patřilo i náročné zdobení, často z dílny Françoise Lesage, před čtvrt rokem zesnulého mistra výšivkářského umění.

Já a výšivka? No problemo. Volbě nahrával i fakt, že tématem plesu byla letos doba Rudolfa II. (je to 400 let, co císař zemřel), takže lehce historicky štrejchnutá výšivka nebyla úplně mimo mísu.

Materiál

Že budou šaty hedvábné mi bylo jasné od začátku, jen jsem váhala, jestli taft, dyšes nebo šantung. Rozhodla za mě nedostupnost prvních dvou zmíněných. Hedvábný taft je krásná látka s nenapodobitelným leskem a chováním při řasení a splývání, není ale běžně k dostání v tak široké škále barev jako např. dupiony. Koupíte bílý, krémový, černý... a to je asi tak všechno. Na objednávání z ciziny nebyl čas, potřebovala jsem látku hned, takže jsem skončila v Sartoru. Vysnila jsem si totiž kombinaci pastelové růžové či oranžové s modrou nebo tyrkysovou, a ty v Sartoru mají, navíc v jemné verzi bez výrazné dupionové struktury. Živůtek v teplejším odstínu, sukně v chladnějším, výšivka na živůtku v barvě sukně:

z nabídky obchodu Sartor, převzato z www.sartor.cz

Protože hedvábné látky, zvlášť šanžánové, fakt není chytré vybírat podle fotek na internetu, zašla jsem do prodejny radši osobně (a tímto ještě jednou děkuji paní prodavačce/majitelce, že mě nevyrazila, přestože jsem nestíhala a přišla jsem těsně po zavírací době). Dobře jsem udělala, podle fotek bych bývala vybrala špatně.

(A abych nedělala reklamu jen Sartoru, připomínám, že dobrý výběr hedvábí je taky v Apedu, v Boleně, v Marlenu, u Kalců nebo v brněnském Biltexu, ale kdo šije, ten už to stejně dávno ví.)

Zvolila jsem poslední kombinaci, tedy světle oranžovou (látka je tkaná ze zlatooranžových a smetanových nití) a mořskou zelenou. Člověk by neřek, ale je tkaná z azurových a žlutých nití:

Šantung se dobře šije i žehlí, ale hodně se třepí (verze s hrubší strukturou ještě hůř než tahle jemná) a je lepší ho nenapařovat, protože pak měkne, což by mi na sukni zrovna vadilo, ta vypadá lépe, když se zachová tuhost materiálu.

Střih a šití

Použila jsem základní střih na živůtek z tohoto článku. Abych si ušetřila nervy, ušila jsem živůtek nejdřív z levné bavlněné látky (mám doma pro tyto účely pár metrů téhle látky z Ikey; v akci bývá dokonce za 25 korun), což je také metoda z haute couture dílen: model se pro zákaznici nejprve ušije z obyčejné látky a teprve po zkoušce a potřebných úpravách se stříhá finální materiál. Teprve potom jsem živůtek střihla a ušila z hedvábí. Správně by se látka měla nejprve vyšít napnutá na rámu a stříhat a sešívat až potom, na to jsem si ovšem netroufla, navíc času bylo na takové piplání málo.

Sukně je ze šesti dílů, které dohromady dávají 3/4 kola. To už je dost na to, aby sukně pěkně splývala. Protože jsem stříhala z úzké látky (114 šíře), abych moc neprostříhala, kladla jsem díly tak, že jedna strana byla rovná a druhá šikmá. (V ideálním případě by měla osa dílu ležet přesně po látce.)

Díly se pak sešívají vždycky rovnou stranou k rovné a šikmou k šikmé; každý šev se potom chová jinak. Kdybych dala dopředu na střed rovný šev, sukně by byla rovnější a směrem k bokům by se skládaly záhyby; když se dá dopředu šikmý, sukně se zřasí hned tam, kdežto směrem k bokům bude rovnější. Po pečlivém vyzkoušení v klidu i v pohybu jsem zvolila druhou možnost.

Při sešívání vždy rovné strany k šikmé by se sukně skládala k jedné straně a vypadala by asymetricky.

Vyšívání

Ani při vymýšlení vzoru výšivky není dobré si jen tak sednout a něco nahodit. Pokud samozřejmě nejste Lesage, který to ovšem také běžně nedělal - stačí se podívat, jak měl napěchovanou knihovnu!

Jako inspiraci jsem si zvolila typické barokní a viktoriánské ornamenty. Renesanční ornament mi příliš připomínal historické kostýmy.

Vzor jsem kreslila na papírový střih, pochopitelně je potřeba ho rozstříhat podle záševků a dbát na to, aby vzor navazoval:

Na látku se pak vzor tradičně přenáší tak, že se papír propíchá jehlou, položí na látku a přes perforované linie se přetře křídovým práškem vhodné barvy.

Samotné zdobení je kombinací aplikace a výšivky barevnou nití (v tomto případě vyšívací příze DMC, jedna nebo dvě nitě) a korálky (aby se šaty ve večerním osvětlení trošku třpytily).

Celé šaty:

(Fakt se omlouvám, ale znova už tu obří sukni žehlit nebudu :| )

Že je výšivka z velké části v barvě sukně jste si jistě všimli; náušnice jsem měla se smaragdy, které také ladily, a šál byl ze stejného hedvábného šifonu, který jsem použila na aplikace na živůtku. Dlouhé bílé rukavice, které do Opery správně patří (ne černé, ne krátké, ne příliš dlouhé nad loket a bez šperků! - viděla jsem na balkoně dámu, která to zvládla porušit všechno), se k celku tím pádem skvěle hodily.

A jeden tip: máte-li sukni, do které se to schová, všijte si kapsy. Moje plesovky je mají ukryté v bočních švech. Psaníčko jsem tím pádem měla jen na ozdobu a nemusela jsem se příliš starat, jestli ho mám s sebou, nebo zůstalo ležet někde na sedadle.

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 13:16

Tak tys neměla dost času na vybírání látky a proto ses rozhodla pro úmorné vyšívání? :D

Ada Pekelná
973 příspěvků 1.3.12 13:24

Právě proto, abych měla čas na vyšívání, jsem potřebovala látku co nejdřív.

hedvika
275 příspěvků 1.3.12 13:51

A nemúžeš nám ukázat fotku na tobě? klidně s rozmazaným obličejem. prosím! Na té figuríně to přece jen není ono.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.4.12 22:57

.......pohádka o princezně husopasce :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 13:28

Sedím tu s otevřenou pusou a zírám. Super je slabé slovo. Ado to jsi vyšívala ručně? Vyšívám též, ale takhle dokonale tedy ani náhodou. Látka je úžasná. Z nějakého podobného hedvábí jsme šily i tam, kde jsem pracovala. Usuzuji jen podle vzhledu, název látky jsem tehdy neznala. Nesmělo se napařovat, pak už se nedalo nikdy vyžehlit. Všechny chyby tam zůstávaly vidět. Myslím, že moje bývalé šéfové by udělaly dobře, kdyby používaly metodu s obyčejnou látkou napřed. Cokoli se vypáralo, bylo navždy vidět. Takže ještě jednou…tvoje šaty musely být jedny z nejhezčích šatů na plese.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 13:32

Chceš říct, že tohle jsi vyšívala v ruce?! No tak za mne jednička z pracáku. Škoda, žes tam nepadla do sítí některé z erudovaných módních policistek, to bychom se jistě dobře pobavily!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 13:35

Pěkné a zajímavé!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 13:43

Ado, klobouk dolů, ta výšivka je precizní a vůbec jako celek jsou ty šaty parádní. Škoda, že na figuríně tak nevyniknou.
A musím říct, že na kritiku máš opravdu nárok, když někdo umí, mže si to dovolit. Úžasná práce.

V sobotu se chystám na ples já, sice to nebude až taková sláva, ale po asi 5 letech do větší společnosti, už se nemůžu dočkat.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 22:25

uznávám, že výšivka je velmi precizní, subjektivní pocit z šatů však velmi rozpačitý. Výšivka mi připadá příliš velká, takže pod ní nevynikne tvar ani barva šatů.

katango
1356 příspěvků 3.3.12 17:05

Jo, máte pravdu. Možná taky proto někomu ty šaty připomínají kostýmy z TV pohádek.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 13:45

NÁDHERA!!!! A ten ptáček!!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 22:15

ty holubičky Venco, jako živý :-).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 12:39

Musím se smát, ale napadlo mě to samé…hhhhhhhh ten ptáček! :-D Holt zvířátka zaberou vždycky :-)

hedvika
275 příspěvků 1.3.12 13:49

Mě fascinuje ta výšivka. Respekt.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 11:14

Na tu výšivku jsem taky koukala s bradou až na kolenách! Ado, fakt klobouk dolů a pořádně jím pozametat podlahu. Žasnu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 13:53

Teda Ada, to je ǔžasné dielo! Ja šijem občas, ale len nenáročné veci. Tie tvoje šaty sú umelecké dielo! Môj obdiv ku krásnej výšivke! Krásne!

MP Barbucha
3716 příspěvků 1.3.12 13:57

Hurá! Když jsem včera koukala na hromadnou fotku, hned mě zaujala krásná tyrkysová sukně, která ovšem byla vidět jen jako malá tečka. Hned jsem si říkala, doufám, že je to Ada a že ty šaty tady ukáže. No a hned dnes se mi to splnilo.
Šaty krásné, líbí se mi barevná kombinace a klobouk dolů, ta výšivka je super, vypadá úplně profesionálně. A oceňuji, že Ada šla s „šaty na trh“, když už ne s kůží:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 14:01

OMFG! Ta výšivka mi bere dech! Ado, prosím sekni s peklem a začni se plně věnovat krejčovině, přísahám, že budu tvou doživotní zákaznicí.

Frankie
213 příspěvků 1.3.12 14:02

,

Příspěvek upraven 12.11.12 v 13:45


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 14:02

Já vím, že by stačilo dát palec nahoru někde nahoře, ale: nádhera!

PS: Jak se ta látka kolem výšivky jako krčí, to se na těle vypnulo, nebo to nevadí, protože se tomu u výšivky nedá vyhnout? To jediné mne trochu zarazilo. A pak to, že jestli se takovéto šaty dají spíchnout doma, proč vídáme ty „profesionální“ hrůzy?

Ada Pekelná
973 příspěvků 1.3.12 14:12

Tomu krčení se nikdy úplně nevyhneš, zvlášť když vyšíváš v ruce. Je dobré průběžně žehlit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 11:18

Ado, kdysi mi jedna paní občas něco ušila, byla to krejčová ze staré školy, a ta vždycky tvrdila, že žehlička je polovina šití, že jak se průběžně nesežehluje, tak výsledek stojí za pendrek, i kdyby dal bůhvíkolik práce. Asi věděla, o čem mluví. A tys to tady teď taky potvrdila. Šaty jsou nádherné, to je bez debat. Módní „tvůrci“ by k tobě mohli jít do učení.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.12 12:24

se látka nejdřív vyšije vypnutá na rámu. Jestli tu není zakopaný pudl. Co myslíš??? Mám vyšívané svatební šaty ( smetanové s výšivkou pouze v tónu, žádná divočina a taky jsem si je nevyšívala sama, jen vzor jsem nakreslila) a krčení se nedostavilo. Asi vyšívačky věděly jak na to.

MP Barbucha
3716 příspěvků 1.3.12 14:20

No právě proto, že se to dá spíchnout doma. Nic na tom vlastně není, jen ty prachy za to hedvábí, to už by paní umělkyně nedala, proč vlastně, vždyť umělý „satén“ je vlastně to samý, ne? Tady se to trochu krabatí a tuhle zase odchlipuje, na sukni není dost látky, tak holt paní nebude dělat delší kroky. Těsný vršek - stačí nedýchat. Nějak takhle si tu tvorbu představuji.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 12:50

no neřekla bych zrovna, že „nic na tom není“. ono na tom je dost. spousta poctivé práce, piplání a přemýšlení. přemýšlení jak známo bolí a poctivá, pečlivá a neošizená práce zase smrdí. to je snadnější ušít hadr ze psího saténu, nějaký blbec to stejně koupí, protože je to šekšííí, tak proč se s tím piplat, aspoň takových pokladů vytvoříš víc a vygeneruješ větší zisk než kdybys měla vytvářet takovéhle vymazlené šatičky


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 14:09

Výšivka fantastická, střih krásný. Osobně bych zvolila pro živůtek stejnou barvu jako pro sukni, ale to už je věc osobního vkusu. Rozhodněs byla asi jedna z mála, kdo respektoval rudolfinské zadání.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 14:14

Žádné seksi průstřihy, prudce originální barevné kombinace a výrazný „rukopis“ návrhářky za každou cenu. S klasickým střihem se dá udělat nejvíc parády. Děkujeme, Ado.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 14:16

pááááni, ty jsou krásné!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 14:20

Zvolené barvy mně osobně nesedí (což ale vůbec není podstatné), ovšem celkově - velký obdiv a respekt!!! Krásná práce.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 14:24

Ty jsou peckový !! :)) Úplně úžasný a dokonalý .. :)) By ses tím mohla , Ado , živit ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 14:26

A vsadím se, že Ada byla jedna z mála (jediná), která se u tvorby šatů (resp. výběru) zamyslela nad tím, že ples měl být ve znamení Rudolfa II.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 14:36

Moc krásné, závidím zručnost a trpělivost. A nápady.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 14:38

Ještě by mě zajímalo, kolik času jste tím strávila? Dá se to vůbec spočítat? Výsledek každopádně stojí za to.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 14:58

Tohle by mě taky moc zajímalo - jak dlouho jste se, Ado, s tou výšivkou nimrala?
Já si kdysi šila všechno sakumprásk od blůzek až po kabáty, ale svetr jsem slavnostně upletla jen jeden (a pietně ho už přes dvacet let uchovávám coby důkaz, že jsem to přece jen zvládla), to už na mě byla moc pomalá práce, a kdybych měla vyšívat, nadto něco takto propracovaného, vyletěla bych z kůže.

Hopskulka
58 příspěvků 1.3.12 14:39

Ha! Tak tomu se říká důkaz!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 14:40

Na mě barevně nezvyklá kombinace, přesto však precizně provedená práce. Trochu mi výšivkou připomínají kroj (nic ve zlém), proto škoda, že nejsou oblečeny s rukavičkami s šálou, to musela být hotová jacqueline kennedy


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 14:41

Smekám před šikovností autorky, výšivka je precizní, šaty určitě odpovídají rudolfinskému zadání i když mě z nějakého důvodu napadla pohádka Mrazík. Nelíbí se mi a na ples bych si je nevzala, natož na Ples v opeře. Tím nechci říct, že jsem nadšená z krinolín a hrůzných šatů, které se tam také objevily.

lindiste
348 příspěvků 5.3.12 11:01

Nad kostýmy v Mrazíkovi pokaždé hrozně slintám… až mám z toho rampouch u pusy! ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 14:41

Skláním se. Především před tou výšivkou, ale i šaty jako celek jsou krásné. Máte můj velký obdiv, Ado.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 14:48

Jste vážně velmi šikovná, naprosto mne ohromila výšivka - je to krásná práce. Možná mi na šatech chybí nějaké viditelnější zvýraznění pasu, ale zase si říkám, že potom by to jako celek mohlo působit přeplácaně, což určitě nebylo žádoucí. Vážně kloubouk dolů!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 14:50

Hezký, Ado… Jen by mě zajímalo, jak to vypadalo i s rukavicemi - přijde mi, že by se hodily spíš nějaký do barvy (snad by se to nezbláznilo, že nejsou bílý).
A spousta tý výšivky mi až moc připomíná historickej/historizující kostým (i když se to krásná práce!)… možná bych tam toho dala míň, aby to působilo modernějším dojmem. Ovšem to říkám já, starej minimalista!

Svatá pravda je, že je to daleko lepší model, než ty fru-fru hrůzy od tzv. renomovaných návrhářů.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 14:51

Klobúk dole!! Tá výšivka je nádherná, nechce sa ani veriť,že je to ručná práca a šaty sú proste krásny originál. Mna by teda takáto neklasická kombinácia asi nenapadla ale vo výsledku je to neprehliadnutelné…tlieskam!!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 14:56

… nemám slov… nádhera - teď bych sem klidně strčila i tleskajícího smajlíka ;) protože tyhle šaty si potlesk zaslouží a jejich tvůrkyně teprve!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 15:01

Ja neviem, ale mne sa tie šaty nepáčia…pekné by boli, keby sa nebila farba látky na sukni so živôtikom…nesedia mi k sebe… a výšivka je pekná, ale nepáčia sa mi nite…prídu mi také obyčajné…ale netuším, či existujú aj nejaké iné nite z nejakej ,,lepšej" priadze…z dialky to vyzerá ok, ale z blízka by si to zaslúžilo nejakú luxusnejšiu priadzu :)
môj názor :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 17:19

Existují z hedvábí na výšivku typu „malba jehlou“: http://www.sartor.cz/…hedvabi.html
Pracuje se s nimi obtížněji, ale výsledný efekt je krásný - hedvábí má takový jemný lesk a celkově ty nitě po přežehlení do sebe jakopy zapadnou a vytvoří souvislou hladkou plochu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 10:49

Zuzu, naprostý souhlas.
Na hedvábí vypadají nejlépe výšivky z pravého hedvábí a z pravých perliček.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 15:06

Mě se moc líbí střih těch šatů, možná bych k nim viděla ještě nějakou šerpu kolem pasu, ale to už by se tříštilo s tou výšivkou, která je samozřejmě precizní a musela dát mnoho práce, ale mě přijde už tak nějak přes čáru, nevím jak to říct, použít slovo přeplácaná by už možná bylo moc, ale na mě tak působí. Ty nitě mi přijdou na první pohled hrubé, tvrdé, silné… Mě by se líbily jemnější. Jak už bylo zmíněno někde výše, evokuje ve mě kroj.:) Což samozřejmě není nic negativního.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 15:06

Famózní šaty! Nebude článek o vyšívání? Když to vidím, chci začít vyšívat:-)
A uvítám tipy na literaruru o vyšívání, nejlépe z Amazonu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 15:11

Promiň, ale ty šaty jsou podle mě příšerné !!! Upřímně nechápu ty předchozí komentáře!! Ano výšivky jsou krásné a jistě velmi pracné ale tohle je to pravý modní peklo. Ani na vesnický ples bych si netroufla jít v těchto šatech! Omlouvám se za upřímnost !


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 15:43

Možná kdyby tam nebyla ta bílá kvítka a ptáčci, vypadalo by to třeba líp…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 16:42

Jano, můj styl to taky není, to však neznamená, že bych musela křičet, že jsou příšerné. Jsou propracované, barevně sladěné, krásně stylové a dokonale vhodné na onu společenskou událost, takže tím pádem jim není co vytknout. Prostě dobrá práce, a k Adě se určitě hodili.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 16:59

Na ples do opery ? jako vážně ??? Museli tam na ní koukat velice zvláštně !!! Je to jen můj názor. Jako jiné tu vykřikují že jsou uchvatné, nádherné, nejlepší… tak můj názor je prostě, že jsou příšerné!! Nikomu svůj názor nenutím !! Každý máme právo se vyjádřit !!

Moir
2531 příspěvků 1.3.12 17:02

Jano, a proč jsou příšerné? Špatně ušité, nevhodné dle dress code, Adě nemohly slušet, nebo se nedokážete povznést nad to, že se Vám jednoduše nelíbí a není to Váš styl?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 17:21

Moir : Práce to musela být pořádná a za to ji obdivuji. To nepopírám Však takový to typ šatů možná tak zařadit do kostymérny barandovského studia na natečení pohádky !!! Můj styl to opravdu není, ale určitě to také není styl dnešní doby a navíc vzít si takové šaty na událost takového formátu !!! To je značná odvaha!! :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 20:25

Jano, a co je styl dnešní doby? Kozy ven a kuk na rozkrok?

Já tedy raději doufám, že se plesové róby většiny zveřejněných účastnic dnešního stylu netýkají, jinak bych se musela jít oběsit…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 21:20

Jana: Ne, značná odvaha je si vzít na událost takového formátu, jak jste to popsala, šaty s rozparkem až ke krku, jako jedna naše slavná rádobycelebrita. Ada psala, že ples měl být ve stylu Rudolfa II. - a tyto šaty ze všech, které jsem z té událost (kterou někdo označil za maturiťák na steroidech) viděla, sedí nejvíc.

A mimochodem, píšete, že šaty by se hodily do pohádky - šaty jako z pohádky by přece chtěla každá, ne? A Ada si takové ušila :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 21:24

Hopla, jsme tu dvě Zuzany. Zdravím spolujmenovkyni s opačným názorem :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 21:25

no, narozdíl od Ady to kritiku nemohou unést fanynky zdá se :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 21:57

ano z pohádky, ale to neznamená jako princezna v tomhle případě jako holka od husiček či z venkova. Připomínámi to šaty z pohádky "S čerty nejsou žerty " Nebo další takové pohádky …


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 22:07

pardon : Myslela jsem Hrátky s čertem !!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 23:59

muj salek kavy ty saty taky nejsou. proste nevim… to je samozrejme jen muj nazor. ale uznavam, pred vysivkou klobouk dolu!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 11:05

jana: A zas ty berličky v podobě otazníku a vykřičníků, což? A jaké šaty byste si oblékla vy na tento ples? Zkuste popsat nebo vložit fotku, fakt mě to zajímá.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 20:17

Upřímně řečeno jsem z těch šatů rozpačitá a nevím, co si mám myslet. Předesílám, že nejsem žádný módní expert a patrně tomu rozumím jako koza petrželi. Nicméně můj dojem je podobný tomu Janinu. Šaty jsou krásné a skvěle vypracované, jen mi přijde, že sukně dělá široké boky. Na ples v Opeře bych si je ale asi vážně - čistě teoreticky (nebýt tématu Rudolfa II.) nevzala. Opravdu bych si je dokázala spíše představit spíše jako kostým do filmové pohádky, či vzpomínku na doby dávno minulé a oděv na čistě historicky laděný ples než jako krásné šaty na ples v Opeř, který je podle mě přeci jen o něčem jiném. Přijde mi, že podobné šaty jsem viděla v muzeích s lidovou tvorbou. Tak teď nevím. Ale krásné jsou, o tom žádná.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 22:02

Heh, Renato:D Fanynky či nefanynky, říkáme tu svůj názor na věc. Miluji názor,, co se mi nelíbí, je prostě hnusné a hotovo! Docela chápu, proč jsem Ada nedává fotky svého stylu. To by se to tu totiž zvrtlo na dvě skupiny lidí, jedni co tleskají, druzí co řvou fůůůj, a to co je opravdové peklo, by šlo stranou.

Kralovna Bitche
382 příspěvků 1.3.12 22:50

Nechápu proč všichni Janu hned sjeli.

Pokud v pozitivních komentářích zaznívá, že „šaty jsou krásné“, proč by v negativním někdo nemohl říct opak? Proč musí v negativním komentáři být „toto se mi nelíbí“ a ne „tohle je hrůza“ ?

U negativních komentářů v jedovatých článcích je to v pohodě a najednou to nelze?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 11:58

Jana: a mimochodem, víte, kdo navrhoval šaty pro pohádku Hrátky s čertem? Zkuste si to vygůglit… A překvapivě to nebyl žádný oděvně-ateliérový rádoby umělec.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 17:55

S tím nesouhlasím, šaty na ples v opeře jsou přesně ve stylu Rudolfa II. Jsou krásné a není to přece o tom, ukázat co nejvíc holého těla, zkuste se také podívat na webové stránky do zahraničí, nikde nevidíte tolik předváděné nahoty jako u nás. To je vrchol nevkusu, obléci se na ples do kousku látky, abych předvedla silikony, odsátá stehna a ještě se kroutila jak ještěrka.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 22:38

a jsme zase u toho. Prostě jediná další možnost než tyto (ač krásné, tak trochu dejme tomu „přeplněné“) šaty, jsou šaty, které nezakrývají tělo. Dokážu si představit šaty téhož střihu, jedné z obou barev, bez ptáčkové a zvonečkové výšivky - pokud už výšivku, tak třeba nějaký jednoduchý tenký ornament s tu a tam našitou perličkou. Proč hned bych měla říkat, ať si Ada, či kdokoliv jiný, obleče kurví model?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 22:46

Myslíš, že by si Ada ušila šaty, které dělají široké boky? Vždyť je to focené na figuríně. A myslím si, že si málokdo umí představit k tomu další doplňky a jak to celé vypadalo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 05:37

Bože, byla jsi někdy na vesnickém plese?
Výšivka se používala v tradiční lidové kultuře, to s dnešními vesnickými plesy nemá nic společnýho. Že šaty využívají některé tradiční prvky je na nich to „retro“ ne?
Do módy se vrátilo už ledacos, výšivky se ještě neobjevily na titulní straně módních časopisů, tak holt milovnice poslední módy brblají. Šaty jsou stylové, originální a mě se moc líbí :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 13:33

Jani, nic proti Vašemu názoru. Zamyslete se však nad naměrným používáním vykřičníků a otazníků, který celý příspěvek snižují v hysterický výkřik a tudíž na sebe strhává taktéž expresivnější nebo prudčí reakce. Rozumně uvažujícímu člověku postačí vykřičník či otazník jeden. Pro silné zdůraznění je možní použít dva. Ale tři a více je známkou hysterie, nevyrovnanosti a většinou jimi autor přebíjí chybějící slovní argumenty. Z normálního názoru se tak lehce stane hanlivý výkřik, i když tak vůbec nemusel být myšlen. Nic ve zlém.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.3.12 11:36

souhlasím s tebou, nejde o propracování apod., ktré je určitě dobré vyšívka skvělá, ale celkově se mi ty šaty nelíbí :( je to stejné jako když se tu kritizuje oblečení někoho jiného taky se neřeší jestli jsou ty příšerné šaty skvěle ušité :)

Je to jen můj pocit, já bych je nebrala ani zadarmo :(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.3.12 13:38

Když začala číst tenhle článek, hned se mi vybavily tyhle šaty - 50. léta a výšivka - http://closetmelbourne.blogspot.com/…sabrina.html
O to více jsem byla zklamaná z toho co jsem pak uviděla. Výšivka musela dát spoustu práce, připomíná mi ale nejvíc jeden vyšívaný polštář po babičce. Kdosi tu psal že je to jako kroj - ke kroji se to blíží, ale v krojové výšivce vidím více smyslu. Adou mnohdy kritizované chyby v preciznosti sešití též vnímám (různé bloule a odstávající a kroutící se látky).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.3.12 12:39

Jak uz tady nekdo psal tematem plesu byla doba Rudolfa II takze toto kriterium saty splnuji, nevim proc by se nemeli hodit na ples do Opery… Ja osobne davam satum palec nahoru!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 15:55

Výšivka je úžasná, klobouk dolů.

Nicméně šaty jako celek se mi už tolik nelíbí. Nesedí mi rovné napojení živůtku na sukni (dovedla bych si představit véčko nebo něco takového), a bohatě vyšívaný vrchní díl se k úplně hladké sukni bez ozdob taky moc nehodí, vypadá to jak nedodělané. Jó, udělat takhle vyšívaný lem sukně ve stejném vzoru, to už by bylo něco :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 15:59

súhlasím, až na to Véčko…to nemôžeš myslieť vážne…v 50. rokoch sa to nenosilo, to po prvé a po druhé by to vyzeralo desne


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 16:02

Hlavně že všichni na plese byli oblečeny ve stylu toho plesu, že ?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 16:10

Taky mi přijdou poněkud… zvláštní. Hezké a určitě pracné, ale stylově spíš do televizní pohádky než na ples do Opery.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.3.12 21:56

No, já si k tomu zase neumím představit nějaký zdobený spodek. Přijde mi, že by se to tlouklo. Jinak, šaty se mi líbí, ač bych si je sama neoblékla (se svými blond vlasy a světlou pletí bych vypadala jako bledule, mám to vyzkoušené)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 16:05

sorry ale od kritičky tvojho formátu som čakala viac. mne sa tieto šaty hodia tak na moravský bál, alebo na ples vodníkov v čechách, nie na ples v opere. fakt sorry ale hnus kombinacia farieb.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 16:26

Tyto barvy spolu naprosto ladí, stačí se podívat do spektra. Na šatech je snesitelná jen jedna část výrazného zdobení. Když je to živůtek, sukně už nemůže být nic než čistá, hladká, střihově co nejjednodušší. (Šaty s napojenou špicí jsem dala přešít, protože to vypadalo fakt hrozně. Nechala jsem sukni napojit ronvě a výše. Typ sněhurka už fakt dnes neé.) Jinak by z toho byl přeplácaný bordel a titerná práce by zapadla. Přestně takovu jsem měla představu na svých šatek. Vyšít precizně živůtek u empírového střihu a zbytek hladký.
Jestli jste si nevšimli, tak ples měl téma, což jsem nevěděla, takže opravdu zapadaly tyto šaty přesně na tento ples. Jsou výrazné, originální, barevné.A na venkovskou tancovačku či ples vodníků bych si je nezvala, protože by byly příliš luxusní a nepatřičné a mou postavu by příliš rozšiřovala ta široká sukně. Jsem spíš na míň materiálu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 16:54

já bych si tedy dovolila podotknout, že právě k tomuto tématu plesu by se ta špička velmi hodila :) viz dobové odívání.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 17:02

Jo, to ano, ale fakt to nevypadá v reálu dobře. Koupila jsem krásné šaty z druhé ruky, krajkový živůtek, velký límec a špička v pase vypadala fakt blbě. prodlužuje to trup a zkracuje spodek. Hodilo se to stylově k těm šatům, ale nebylo to slušivé. Takže zase není nutné použít z historie to, co nevypadá dobře. Navíc na širokou sukni už vůbec ne.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 17:11

Tématem plesu byl ovšem Rudolf II., kdežto šaty jsou (podle autorky) inspirované 50. léty 20. století. Možná to dohromady dává smysl, ale mě teda ne. A ani zvlášť: dvorské šaty z doby Rudolfa II. by musely být mnohem složitější a zdobnější a šaty z poválečné éry zase víc šik.

Slova o venkovské tancovačce zní tvrdě, ale mě ta výšivka taky evokuje venkov. Takové ty kulisové pohádky na motivy Lady nebo Drdy, princezna Kačenka nebo Dišperanda, čerti a spol.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 18:24

Jen detail, protože šaty se mi líbí - špička je boží věc právě proto, že protáhne trup a některé (s větším poprsím a vyšším výrazným pasem) to oceníme, silueta vypadá šťíhleji a prsa prostě mají víc prostoru. Obzvláště nezačíná -li přímo v pase, ale tak palec níž aby tam byl náznak rozšiřující se křivky v živůtku. Mě je naprosto ukradené, co se nosí či nenosí, hlavně, že se to líbí a pas do špičky je jedna taková věc. Na špičičky mi nesahejte :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 10:38

Všem, kdo tu mluví o venkovské tancovačce - můžete mi prosím dát typ, kde se (dnes) nosí na tancovačkách šaty tohoto stylu s takovou výšivkou? Tam se opravdu ráda podívám, jinak mám dojem, že něco vzdáleně podobného je k zahlídnutí tak možná ve skanzenech.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 15:35

4 Nanynka: možná asociace 50. let a RudolfaII je Pekařův císař a Císařův pekař.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 11:36

šaty samé o sebe ok , aj tá výšivka. ale tie farby a tá kombinácia ich tak dogabali. Viem si to predstaviť v jednej farbe s vyšívkou v rovnakom farebnom tóne len o pár stupňou svetlejšou alebo tmavšou. napríklad v rubínovo červenej alebo vínovo červenej, proste niečo decentnejšie. Nevim ako u Vás bratov Čechov beriete ples v opere ale u nás je to udalosť. a mnohé dámy sú tiež ostro kritizované. jednoducho sú príležitosti kde sa partí isť oblečený s mierou a radšej moc nevytŕčať. proste ples v OPERE.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.3.12 19:57

Kombinace barev není špatná, ale jeví se mi jako nešťastný ostrý kontrast s přeříznutý pasem.
Doporučuji se podívat na přehlídku christian dior haute couture spring summer 2011. Zde dokonce v retro stylu 50 let je několik šatů s podobnou kombinací barev a vypadají samozřejmě úchvatně.
Např: http://huggymonster.com/…-monster.jpg


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.3.12 12:52

Líba: ty šaty jsou krásné.
Co se týče Adiných šatů, přemýšlela jsem dost dlouho, co mi vadí, a dospěla jsem k závěru, že ty dvě barvy. Kdyby byly celé oranžové nebo snad ještě lépe celé tyrkysové, líbily by se mi. Střih sám o sobě je hezký, výšivka taky, široká hladká sukně taky, ale nějak mi to nejde dohromady.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 16:08

Ado, mohla bych u vás zadati zakázku? Myslím to vážně.
Eva


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 16:15

Ty jovka, vypadly mi oči ze všech důlku. To je úžasná výšivka, celé to krásně ladí , v jednoduchosti je krása a k Rudolfovi rozhodně ladí. Když ti pošlu své tmavě fialové saténovky, nepřivydělala by sis výšivkou živůtku? :-))

Až když jsi psala, že ples měl téma jsem to netušila - z těch ostatních rób tomu odpovídala snad jen ta obří červená nepraktická toaleta s vlečkou - ale jak vidím, aspoň snaha byla.¨


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 16:18

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 16:22

*jen


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 16:35

všimněte si profilových fotek diskutujících na Omlazení. Vypovídající, ne?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 20:59

Hlavně jsou všechny nejspíš útlounké a štíhlé kočky focené profi fotografem. Kdo by to byl řekl…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 16:42

Preletela som tú diskusiu a najviac ma pobavilo, že zrazu - keď ide o ich kritiku Ady - dievčatá vravia: veď to nemusím ovládať, aby som mohla kritizovať, je to len moj názor :). Konečne dámy uznali, že na kritizovanie nemusíte byť pevnejší v kramflekoch ako je kritizovaná osoba a lebo vec. Samozremje ak ste, dodá to názoru váhu a Ada predvedenou prácou dokázala, že si može dovoliť v pekle smažiť kohokoľvek. A pretože to robiť nemusela, ďakujem, že to urobila.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 20:55

Omlazeni.cz? Teď jsem se vážně zasmála. Je to akorát opačný extrém k mimibazaru


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 22:19

A už je diskuze smazaná, to by mne zajímalo, kam se ta diskuze zvrhla, že ji smazali.

MP Dragon
17 příspěvků 1.3.12 16:18

Moc nechápu, co dámy výše kritizují. Šaty se mi líbí moc, důležité je představit si v nich člověka, pokud je Adin vkus takový, tak se v nich cítila dobře a o to přece jde. Samozřejmě, že některé z Vás by si je nevybraly - vkus máte jiný, nicméně to nic nemění na faktu, že ty šaty jsou dobře ušité a ta výšivka mě dostala (já bych to tam tak maximálně nalepila:-)) ), je pěkně vyšitá a musela dát hrozně práce.
Berte to tak, že jsou to Adiny šaty a ne vaše a tedy musí se líbit hlavně jí. Nejde tu o to, jestli se vám líbí nebo ne, ale zda splňují nároky na šaty na ples, jestli jsou dobře ušité a nositelné, což dle mého názoru splňují.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 16:33

to je všechno určitě pravda, ale zase na druhou stranu každý z nás může vyjádřit názor na ně, pokud už je ada jednou vystaví.

můj je takový, že výšivka je krásná, šaty precizní, mají určitý styl…ale…prostě moc těžké. něco jim chybí. to něco, co postrádám i třeba v adině osobním oblékání. nevím, jak to vyjádřit…určitou mladistvost, čerstvost, svěžest, lehkost? pro mé oko. pro ples v opeře.
zejména představím-li si je s rukavicemi a ještě šálou, pro mě osobně je to těžkopádná variace.

ta výšivka je krásná, ale na ples v opeře bych si ji nevzala. ehm..něco podobného s krátkou sukní nosím někdy do práce.

nijak tím nepopírám adiny kvality ohledně kritiky, nebo její rukodělnou zručnost, ale šaty jsou takové, jaké jsem čekala.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 16:46

Nechtěla jste říct, že Vám připadají poněkud… ehm… usedlé? (a contrario k mladistvé). Musíme tímto výrazem udělat Adě radost. Ale aby bylo jasno. mně usedlé nepřijdou, plní zadání plesu, jsou (asi) precizně ušité, líbí se mi.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 17:56

prostě to nemá šmrnc. To se vydřít nedá.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 21:32

tak někdo se cítí dobře v džínách, černém tričku, černých keckách a s voživínem na hlavě, to pak můžeme seknout s kritizováním, ne?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 15:11

Svatá pravda, tak se mi nějak zdá, že většina čtenářek módního pekla zatím nic nepochopila. Jakákoli inovace, neobvyklost, originalita jim připadá usedlá, mimo, přes míru a já nevim co ještě. Otevřenost veškerá žádná.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 11:57

To je to volání po fotce Ady v šatech, na té figuríně vypadají jak z muzea, na živém člověku by to zase bylo něco jiného (navíc s bílými rukavičkami, šálem a kabelkou). Mně se třeba moc nezdá ta barva živůtku, ale tak já obecně nemám ráda cokoliv podobného žluté, takže jsem trochu zaujatá. Jsou to bezesporu hodně výrazné šaty a potřebují nositelku, která je zvládne. Pokud se v nich však Ada cítí dobře, je všechno v pořádku, na ples rozhodně vhodné jsou a proč ne na ples do Opery.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 16:32

Perfektná práca, blahoželám k Vašej trpezlivosti a precíznosti.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 16:34

No tak tohle je můj historicky první komentář na modnim peklu…už jsem to nemohla vydržet..ty šaty jsou hrozníé..:Dpardon..ale buzerovat ostatní,že přišli v peří..a jiné že meli šaty po kolena…to by ti šlo..ale moc fantazie tedaopravdu nemáš…To už jsem si já vymyslela pěknější šaty,které jsem si nechávala šít na obyčejný vesnický ples..a neudělaly by ostudu ani v opeře..:D:D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 16:44

Hrůůzo, prosím, predveďte, nech sa necháme inšpirovať.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 16:53

hrůůzo, ukaž nám svůj výtvor, ať posoudíme míru tvé sebekritiky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 18:58

Mně se nezdálo že by Ada to peří skritizovala, jenom toho pána který nedodržel dresscode.
Ach jo, ty šaty hrozné nejsou, i když se mi osobně taky nelíbí. Jsou dobrě spracované a ani trochu kýčovité. Hrozné jsou ty komentáře, které nechápou, že co člověk to jiný vkus, a neumí odlíšit co je špatné a dobré bez předsudků typu co se mi nelíbí, je automaticky otřesné.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 19:00

Také bych je ráda viděla..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 19:01

Kruci, nějak se to přeplo, patří to k hrůůza


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 19:20

Něco si pleteš anebo chceš plést. Ada nikoho nebuzerovala, že přišel v peří. Napsala, že ji pár zaujal a že pán si měl místo bílého vzít černý frak.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 12:01

Na peří zareagovalo už víc lidí, já si neodpustím ty krátké šaty - na ples do Opery prostě patří šaty na zem, nic jiného! Kritika krátkých šatů byla ve smyslu „nedodržení dresscode“, na němž pořadatelé hodně lpěli.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 19:00

tak nam ich teda ukaz, aj s topanockami…ci z teba naozaj bola dokonala vesnicka princezna?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 16:47

Jak už bylo napsáno několikrát.Pěkná práce…šití i vyšívání.

Vidím tu potenciál pro tvorbu dobových kostýmů.

Jako celek mě ale tyto plesové šaty neoslovily.
Každopádně netvrdím, že bych nešla raději v tomhle, než ve většině toho v čem se ukázaly naše „celebrity“.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 16:49

Docela se bavím, že tu jsou nejdřív samé pochvalné komentáře, a první negativní s sebou strhl lavinu :-D
Za sebe se úplně nemůžu rozhodnout, jestli se mi líbí nebo ne - tak, jak jsou, bych si je na sebe nevzala, ale možná klame jen to, jak vypadají na figuríně. Nicméně moc by se mi líbily jednobarevné (v barvě sukně nebo třeba ve zmiňované královské modré) a se šerpou kolem pasu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 13:53

Nu, jestli to nebude tím stylem psaní. :-) On je dost velký rozdíl mezi tím, když někdo napíše příspěvek ve smyslu „Mně se nelíbí, protože…, nepřipadají mi pěkné, vkusné atd.“ - což je názor, klidně k diskuzi, ale normálně vyřčený názor. Když se ale vyjádří výkřiky „Fůůůj!!!!! Hrůza!!!!!! Jak si to mohal vtít na sebe????“ a podobně, zavání to hulvátstvím, odsouzením a napadáním. A hned se strhne mela :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 16:50

Také smekám před šikovností autorky, výšivka je nádherná a precizní a protože mám doma koupenou starožitnou krejčovskou pannu, hned bych Vaše šaty, které určitě odpovídají rudolfinskému zadání, na ni vystavila, abych si tak krásný kousek krejčoviny užila. Ano čtete dobře, onu figurínu používám jako „umělecký objekt“ v hale, tzn. nastylizuji na ni oblečení a bižu a nějaký pátek se tím kochám.
Ale zpět k plesu, s tou šálou a rukavičkami to musela být úžasná róba, ale tím jak byla netypická v té „šedi“ tuctových modelů, musíte mít Ado velkou odvahu jít do společnosti jako solitér a ne jako součást stáda stejných ovcí. A to na Vás obdivuji


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 17:06

Do prkýnka to je dobrý nápad :-)) Takhle se aranžují i obrazy do stojanu tuším?. Pannu (teda obyčejnou) mám v dílně - skvělá inspirace - takhle chodím občas vybalit své plesové šaty a koukám na ně. Tak si je vystavím na panně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 16:53

Tak jsem si právě sedla na zadek. Ado, jsou překrásné. A pochybovačům to opravdu vytřelo zrak. Tady mluví mistr.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 17:05

Ještě bych chtěla říct, že to, proč se některým zdají DIVNÉ nebo HROZNÉ je proto, že jsou prostě příliš jiné. Nejsou to šaty z červeného koberce z CANNES ani šaty z módní rubriky časopisu Blesk. Jsou jiné. Originální. Autentické a zcela ladí především s osobností jejich nositelky. A tak to má přece být. Podívejte se na ulice, jak vypadají dívky, které se snaží vypadat, jako NĚKDO.
Ado, jste jedinečná a originální a to většinovým ženám VADÍ. Protože ony toho nejsou schopné. Nejsou schopné v sobě najít své já a odpoutat se od věčného napodobování.Kašlete na to. V těch šatech je odraz vaší křehké duše. Jsou nádherné.

MP Pafka
185 příspěvků 1.3.12 18:12

Třeba se někomu prostě jen nelíbí.

MP Barbucha
3716 příspěvků 1.3.12 18:23

Pafka: přesně, to, že se někomu nelíbí šaty, ještě neznamená, že útočí na křehkou duši nositelky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 22:01

barbucha: toje fakt protoze na tomto webu se nikdy na nikoho neutoci kvuli obleceni:D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 19:04

Ehm… ty pindy o originalitě a závistivých kriticích jako by vypadly z komentáře nějaké obdivovatelky návrhářky Brigity Ročňákové.

Ada tenhle vlezdoprdelismus nemá zapotřebí, aspoň doufám.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 19:28

S projevem osobitosti bych souhlasila. Jen to trochu popírá druhá část komentáře, kdy tvrdíte, že ostatní dívky pouze někoho kopírují a své pravé já neprojeví. Proč by ale nutně projevem pravého já muselo být to, že se jim budou líbit zrovna Adiny šaty? To by pak mohlo být v pořádku i to, že Adiny nápady nekriticky přijímají a zase někoho napodobují.
Já osobně šaty považuji za pěkné, ale sama bych si je nevzala, nějak bych se v nich necítila či co. A troufám si říct, že to není tím, že bych byla obětí trendů. A je tu víc takových, které to patrně vidí obdobně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 21:29

Nikdo nechce, aby tady všichni chválili. Názor lze vyjádřit slušně, například: Tyto šaty mne neoslovily. Není to můj šálek čaje. Nikoliv: Šaty jsou hnusné, hrůza.
Slyšíte snad ten rozdíl.
Ahoj.

ifoun
338 příspěvků 1.3.12 22:20

Paráááda: chudák Ada aby teď kritizovala pekelné modely slovy „tyto šaty mě neoslovily“ :-D Bo když řekně, že to je hnusný, tak to nebude slušné, muhehe.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 15:14

amen


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 17:06

Ty šaty jsou příšerné.Halucinace z truhly po prababičce a skladu kostýmů pro televizní natáčení.
Jedním slovem hrůza a to i barevně!Pro ples tohoto formátu fakt módní peklo!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 17:19

Obdivuji tu šikovnost. A také odvahu jít v něčem „jiném“. Sama bych si je hned vzala, mít tu výšivku nějakou jinou. Nelíbí se mi její motiv a barevně mi to také připadá takové „vyblité“.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 09:26

já bych řekla že efekt kazí právě to, že jsou jen na panně. Kdybyste viděli, jak vypadali na Ade, s makeupem, rukavičkami, s psaníčkem a botami, vypadalo by to jinak. A souhlasím s tím, že na pekle by se nemělo někomu zazlívat to, že to shrne trochu hruběji, třeba slovy hrůza, protože by to bylo hodně pokrytecké. Když tu v komentářich bývá: fuj, to je ale hnus
a nekdo se tu nad tím pozastaví, že to není hezké, býva velmi rychle uzemněn tím, že tohle je peklo a ze se to tu smí. Proto bych, pakud nedochází k vulgarismům v tomto negativní komentáře neomezovala. Fair play!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.12 13:26

Médea: mám víceméně stejný názor. Ta výšivka je na můj vkus moc velká, barevná a, hm… figurální, já bych se v něčem takovém nikam neodvážila, ale když se v tom někdo cítí, proč ne? Osobně se mi velice, velice líbí střih a kombinace barev.
No a samozřejmě obdivuju (a závidím), že si Ada dokáže něco takového ušít a ještěktomu vyšít.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 10:05

To televizní natáčení zní jako kompliment, btw.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 17:11

Neumím si představit, že bych kvůli něčemu tak efemérnímu, jako je pár chvil juchání na parketu, podstoupila tohle. Mé pocity jsou protikladné: musím se sklonit před vaším rukodělným umem a nekonečnou trpělivostí, na druhou stranu musím konstatovat, že mi ta příležitost a tenhle druh zábavy nijak neimponuje.
Vaše výšivka je překrásná, šaty velmi povedené, snaha se zařadit se je ale křečovitá. Potřebujete to?
Vaše nezávislost skončila, a stačilo tak málo: pár chvil trdlování na parketu, blízkost VIP a dobrý catering. No jo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 17:16

A jaký druh zábavy Vás imponuje?Klasický tanec nás provází už staletí. Kvůli tomu, že se na plesech scházejí pofiderní celebrity, bychom měli zůstat zavření doma?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 17:16

Vám překlep v první větě


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 17:52

Aleno Čechová, každý má svou cenu a žádný gentleman není až takový gentleman. Já bych to neviděla jako ztrátu nezávislosti. Můj muž říká: Budem vidět. A já se odporně materialisticky ptám, jestli bude občerstvení. Jak není raut, nestrojím se!!! :) I přes kaviár zůstává však ve mně svoboda názoru.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 19:28

Tak jo, vysvětlím:
mně je tenhle polosvět prostě odpornej, oč mu schází na skutečném glancu a nonšalanci, na noblese a ušlechtilosti, to mu přebývá na vulgaritě a falešném pozlátku. Na normální akci takového významu si to nějaká diva přihasit oblečená jako madam Verešová, ani ji nepustí do sálu (pokud by nebyla maskotem akce). To, že se někdo takový stane Celebritou večera, je dostatečnou vizitkou téhle akce. Naše blogerka svou účastí se svezla prostě s nimi, přestoupila na stranu Zla.
Možná jsem to špatně pochopila, já žila celou dobu v představě, že chce tyhle lidi kritizovat a ne s nimi plesat. No tak jsem se spletla, moje chyba.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 20:38

S názorem Aleny na ples vřele a z hloubi srdce souhlasím. ("mně je tenhle polosvět prostě odpornej, oč mu schází na skutečném glancu a nonšalanci, na noblese a ušlechtilosti, to mu přebývá na vulgaritě a falešném pozlátku. Na normální akci takového významu si to nějaká diva přihasit oblečená jako madam Verešová, ani ji nepustí do sálu "). Adu, ani nikoho, kdo tam byl, nesoudím, motivy můžou být různé, u člověka se zájmem o oblékání zvlášť, ale sama nemám nejmenší touhu být mezi podobnými serebritami. To je společnost, o které radši ani nechci vědět.

MP Barbucha
3716 příspěvků 1.3.12 18:21

No, já ten náš ples v opeře nepovažuju za kdovíjakou prestižní záležitost, je to trochu trapná snaha o „velký svět“. Ale kdyby mě tam pozvali, tak bych šla a ráda:-) A chtěla bych vypadat dobře a mít krásné šaty. Proč ne? Jsme všechny trochu parádnice, ne?
No a kdybych byla šikovná a uměla si šaty ušít, tak se na to taky vrhnu. Ada sama píše, že ples využila jako záminku k tomu, ušít si pěkné šaty. Nemám pocit, že by se v těch šatech snažila zařadit, to tedy fakt ne!
Určitě bych si pro sebe ušila (kdybych to uměla) úplně jiné šaty a bez výšivky, to jen tak na okraj. Každému sluší něco jiného:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 12:06

Alena Čechová: ale proč by Ada prostě nemohla chtít jít si zatančit do budovy pražské Opery a zatančit si tam valčík na Modrý Dunaj? A strávit hezký večer s (pravděpodobně) partnerem a bavit se? Já nevím, ale kamery, VIP a boží raut s tím přece nemusí mít nic společného? Dobře, Vám tato zábava nevyhovuje, určitě máte spoustu jiných ušlechtilých koníčků (ježiš, to zní jako ironie, ale myslím to zcela bez urážky) a přece Vám je nikdo nekritizuje?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 19:17

Aleno, jaká křečovitá snaha zařadit se?! Prostě šla na ples, ne?

A rozhodně lepší, když je v Opeře - t.j. v hezkým prostředí (vůbec nemyslím na přítomné VIP kašpary), se slušnou muzikou a s dobrým jídlem - než candrbál v tělocvičně, Michalem Davidem na cédéčku a s párkem na papírovým tácku.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 20:26

Víte, Aleno, tomu se krásně říkávalo parvenu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 22:30

@Světluška - depák barvený, to je všecko echtovní! :-)
(http://www.misantrop.info/…-parvenu.php)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 16:26

@kiwi - tak to je ještě lehký kalibr, u nás v Jesencu je zítra 8. ročník společensko-erotického plesu, kdy je součástí „kulturního“ programu kromě striptýzu i půl hodiny po půlnoci LIVE SEX. nekecám.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.3.12 14:02

jajj: COŽE? :D Jako když je to společensko-erotický ples, tak se nedivím, ale čemu se divím je to, že EXISTUJE něco jako erotický ples. No to snad ne.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 19:33

A on to byl ples výhradně pro celebrity? Tam snad bylo i plno anonymních hostů, o kterých se noviny pochopitelně nezmiňují. Kdyby nám tu snad Ada ukazovala společné foto s Verešovou nebo se chlubila, kolik vlivných kontaktů na plese získala, prosím. Ale jen pro to, že se vyskytla na stejné akci s určitými osobami?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 20:49

Milá Aleno,
nemyslím že Ada ty šaty šila ve snaze se zařadit. Prostě ráda šije a umí to. Svou přítomností na plese o žádnou nezávislost nepřišla, možná právě naopak. Já bych to neřešila. Jsem ráda že tam šla ve VLASTNÍCH šatech. Je dobrá !


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 10:10

Aleno, za to Vaše nezávislost nikdy nezačala, neboť (co mohu usuzovat z příspěvků, které sem dáváte) jste neustále zavřená ve věži stvořené ze svého pozerství a silným názorem na vše (a to i na věci, o kterých nic nevíte-tím mám na mysli např.: vaši kritiku budovy a okolí opery).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 10:20

Nemůžu vám bohužel oplatit podobnou roztomilostí, protože si nepamatuju, co jste sem kdy napsala. Asi to nestálo mně za pozornost.
Takže si mne klidně dál sledujte, je mi to volný, včetně toho, co si myslíte o mé zdánlivé nezávislosti.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 10:28

To si ani pamatovat nemůžete, protože jsem reagovala asi jen třikrát. Vždy, když jsem měla dojem, že bych se měla vyjádřit. To, že Vás sleduji je naivní představa. Vám se bohužel jen nedá vyhnout…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 10:48

Prozrazujete na sebe základní nedostatek v logickém uvažování, proto vám trošku pomůžu: já nemusím být nezávislá, protože nemám blog.
Zřejmě vás ale nějak nekoordinovaně přitahuju, když se potřebujete vyjádřit k mé (bezvýznamné) osobě. Ujišťuji vás, že ten vztah není vzájemný. Používejte palce, od toho tady jsou, neunavujte se zbytečně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 11:15

pasiflora napsala jen tři příspěvky, ale zcela vystihla i můj pohled na vaše příspěvky. Úkrutňácké názory, vehementní snahu shodit vše, co není podle vašeho pohledu na svět to pravé ořechové a osobní navážení, to vám jde.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 12:14

Ten kdo má blog musí být nezávislý? Ale jděte…Vždyť blogy jsou zcela subjektivní záležitost, protože na nich lidé prezentují sami sebe, své názory atp. Jestliže jste nabyla dojmu, že blogy by měly být objektivní či nezávislé, pak jste asi právem zklamaná. Obávám se ale, že chyba nebude na straně blogů. Co se týče toho, zda mě přitahujete. Ne, Vaše názory mě spíš dokonale odpuzují. S Vaší osobou to nemá ovšem nic společného (právě díky tomu zmiňovanému pozérství, které z Vašich příspěvků vytryskuje…). Domnívám se, že ve skutečnosti jste jiná osoba než ta, jejíž obraz tu konstruujete. Bohužel Vámi vytvořený obraz o Vás mi sympatický není. Přiznávám.
P.S. Děkuji za rady, ale ráda si ponechám svůj rozum…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 12:53

Na plesech přece není nic špatného, a to ani na Plesech v Opeře.

Nechápu, proč by normální lidi měli vyklízet toto pole jen proto, že si je z nějakého důvodu přivlastňují rádobycelebrity, které by nejlíp vystihla moje prababička svým rčením: vyskočilo lejno na polici a už si myslí, že je tvaroh.

K šatům: bez ohledu na to, zda bych si já vybrala zrovna tuto barevnou kombinaci, musím konstatovat, že autorka se evidentně seznámila se zaměřením plesu a navíc má zjevně mozek a neváhá ho použít. O tom, že by se v rudolfinské době používaly šaty odhalující pohlavní orgány nebo leopardí vzory, není nic známo, takže použitý styl včetně výšivky je jednoznačně trefou do černého.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 15:00

Souhlasím s Vámi. Musím reagovat, protože jsem se zamilovala do rčení Vaší prababičky - budu ho používat:)

Pokud jde o šaty, tak mám podobný názor jako mnoho lidí zde: šaty jsou hezké, výšivka neuvěřitelně precizní a povedená. Takové šaty bych si ovšem já na sebe v životě neoblékla, protože zvlášť v té hořčicové barvě bych vypadala pekelně.
Nutno podotknout, že kdybych si vymyslela svoje šaty, dopadlo by to ještě hůř - trpím zoufalým nedostatkem fantazie. Adiny šaty ovšem nápadité jsou, takže věřím tomu, že by dokázala ušít šaty i podle mých (značně nekonkrétních) představ a tak, aby mi dokonale seděly - kdyby se tím ovšem živila, což podle všeho nedělá.
Líbily by se mi třeba ty zelené rozstříhané z módní přehlídky.

KaCZFi
128 příspěvků 2.3.12 14:47

Uz jsem to psala k minulemu clanku, ale naprosto nechapu, proc by navstevou plesu v Opere skoncila Ady nezavislost ci co to tu povidate. Pro cloveka, pro ktereho je moda konickem, vasni, zamestnanim a navic pise blog o mode, neni nic uzasnejsiho, zajimavejsiho, inspirativnejsiho nez takovato udalost. Takze chapu a souhlasim, kochala bych se, zavidela, kritizovala a uzivala bych si to.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.3.12 21:05

Myslím, že účast na jakékoliv společenské akci - plese, vernisáži, divadelním představení, recepci atd je někdy radost, někdy povinnost a nevidím důvod, proč by se měl těmto akcím kdokoliv, chce-li tam jít, vyhýbat. Aby ukázal svou intelektuální převahu? Upřímně, i na „plytkých“ akcích se vyskytují lidé, s nimiž je radost pobýt. Jestli to u slečny/ paní nejsou malinko kyselé hrozny.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 17:11

Ado,

kloubouk dolů, fakt úžasná práce. Mně by se k tomu víc líbila tmavomodrá sukně, ale to zase záleží na osobním vkusu. Každopádně ta výšivka mi vyrazila dech, je nádherná. Muselo Vám to moc slušet.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 17:21

Mně se ty šaty moc líbí. Barevná kombinace sice není můj šálek čaje, ale to jde spíš o barevný typ konkrétní osoby. Výšivka je úžasná, střih krásně jednoduchý, prostě super. Škoda, že to není vyfocené na postavě, třeba bez obličeje, ale včetně doplňků - na té figuríně to nikdy nebude ono, zvlášť když je to tak jednoduchý model. Věřím, že oblečené musely fakt vyniknout.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 18:42

Taky bych chtěla vidět, jak to vypadalo s doplňky, takhle je to takové..neúplné..

Mimochodem, neplánujete Ado článek i o tomto plese? Vím, že je maškarní, nicméně i tak by to mohlo být zajímavé:-)
http://www.masquerade2012.cz/index.php


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 17:24

Právě že musely být krásné s těma doplňkama a hlavně originální mezi těmi postavám nelichotícími seksy kroji.....


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 17:25

Ono to rudolfínské zadání byl trošku sadismus. A od autorky masochismus, že se na něj nevykašlala. Vymyslet historizující róbu, aniž by vyšel pseudostyl ala 19. stol. nebo divadelní kostým, nad tím by musel dlouho přemýšlet i protřelý návrhář. Navíc rudolfínská móda byla ponurá - černá a zlatá a rozměrné límce.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 17:31

Pseudostyl ala 19. století může vypadat velice noblesně, když se dobře udělá. Na ples do opery jako dělané:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 17:40

No, v 19. stol. naštěstí ta móda žila odtrženě od vyšších umění, takže i když se třeba stavělo pseudogoticky, tak se pseudogoticky většinou nešilo a pokud ano - pokud o národní oděvní styl - dopadalo to žalostně. Ale přesně takhle ty pseudo-pokusy dopadují - není to ani rudolfínské. ani moderní, resp.soudobé, ani originální, je to, řekněme, kultivované a řemeslně zdatné, na dnešní poměry to možná není málo…njn.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 17:41

POKUS - ne pokud


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 12:55

Na šlechtických nebo měšťanských portrétech. Když se podíváte na „momentky“ nebo na dívčí portréty, hned je to jiné.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 14:12

A kdo jiný než šlechta a bohatí měšťané chodil na plesy?
Nějak si rudolfínské momentky nevybavuji, přesně proti tomu vyvstalo baroko. Jako opozice proti manýristické strojenosti. Tento obraz byl ve své době kontroverzní:
http://en.wikipedia.org/…er%27s_Shop_(Annibale_Carracci)
neboť zpracovává „sprosté téma“ a je považován za „manifest" baroka.
Ale uznávám, že krom dvorských portrétů a měšťanských epitafů se dobová móda moc nezdokumentovala, a oba zdroje jsou holt ponuré. Jen si nejsem jistá, že si můžeme vypomáhat fantazií jak zkouřený akademik 19. století, osobně bych se na to vykašlala. (ty šaty se mi vcelku líbí, živůtek bych nosila jako vestičku k džínům a ta sukně samotná by se asi taky nějak mohla…)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 18:28

Momentky - vzpomněla jsem si, že na loňské výstavě R.Saveryho nějaké lidové veselice s opilými sedláky apod. byly. Ale na plese bych to nevyužívala.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.3.12 22:29

Nevím, proč se zde někteří diskutující ohánějí tím, že se Ada jako jediná držela zadáného téma plesu, když RUDOLFÍNSKÁ MÓDA VYPADALA ÚPLNĚ JINAK!!!!!!!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.3.12 22:31

Ukázka tzv. španělské módy:

http://www.krea.wz.cz/…faustria.jpg


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 17:27

Ado, klobouk dolů. Ta výšivka je prostě úžasná, tak precizní. Šaty skvěle ušité.

Přesto se mi nelíbí. Nelíbí se mi barevná kombinace a už vůbec si je nedovedu představit na ples v opeře. Připomínají mi spíš kostým z nějaké pohádky než šaty na takovouto příležitost. Ale je to jen můj názor. A jelikož se někteří vyjádřili, že kdo neumí šít, nemá právo kritizovat, tak potom není ani můj názor podstatný.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 17:30

Jen takový malý krejčovský detail - zdá se mi to, nebo je spodní lem sukně štepovaný? Na látku tohoto typu bych určitě doporučovala ručně podkřížkovat a záložku udělat širší.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 17:31

Nemohla jsem se rozhodnout, jestli se mi šaty líbí, nebo ne. Po krátkých úvahách jsem došla k tomu, že jsou pěkné, jen bych osobně volila jiné barvy (ale věřím, že tyhle Adě slušely a že v nich zářila).

Celkem chápu, že ne všem se šaty líbí, ale naprosto všichni musí uznat, že tyhle šaty jsou mnohem lepší než většina, co tam byla. Většina, která nám na dálku dávala najevo „jsem štětka“.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 17:35

Vidět někde bez kontextu poslední fotku, čekala bych, že bude z nějakého muzea oděvní tvorby (vždycky takhle slintám nad nějakýma těma „Dior vintage“). Klobouk dolů, potěšila mě i kombinace nezvyklých barev, musela´s na plese zářit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 17:41

Od chvíle, kdy jsem ty šaty viděla, jsem tak strašně na rozpacích, že nevím, co s tím. Jo, výšivka dala práci, o tom žádná. Ale bohužel mě napadla ta Dišperanda taky. Ne všechno, co je první v provincii, je i první v Římě.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 17:50

Docela by mě zajímalo jaký měla Ada účes.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 17:54

je ostříhaná na kluka, leda by měla paruku…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 17:55

Aha tak to jsem nevěděla, pardón.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 22:28

Pokud je mi známo, ostříhaná na kluka byla před víc jak rokem, od té doby mohlo narůst vlasů…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 17:58

jinak mě by samozřejmě také zajímalo, co měla ada na hlavě, protože i kdybych připustila, že ty šaty strašně miluju (což nemohu), tak vlasy na 3 cm je se k nim prostě za žádnou cenu nehodí. nemůžu si pomoci. šaty by měly ladit i s vlasovým porostem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 19:15

Videli jste nekdy Dagmar Peckovou?
Krasna ,smrncovni baba!
Vlasy na jezka a jaky nosi roby :).

Saty krasne,neni to muj salek ginu s tonikem,nicmene klobouk dolu! :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 00:25

J, Pecková se mi moc líbí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 10:17

mně se tedy pecková v tom ježkovi nelíbí ani trochu a v róbě tuplem ne. je to krásná žena, ale ten ježek jí prostě nesluší. a to já mám krátké vlasy ráda. ona v ježkovi vypadá hrubě. pokud má aspoň ofinu, je to mnohem lepší.

a samozřejmě, že i žena v krátkých vlasech může mít róbu, ale protože vím, jak ada vypadá, tak vím, že zrovna k té její róbě se styl vlasů na kluka prostě nehodí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.12 14:25

pecková dávno, dávno nemá žádnýho ježka. A je z ní tuctová macatá malá pani

katango
1356 příspěvků 7.3.12 12:43

2 I/Y: s takovým hlasem nebude nikdy tuctová paní, i kdyby vážila metrák.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 10:54

Ano, toto mě taky napadlo. Šaty se mi líbí, ale krátký sestřih si k nim fakt představit neumím, podle mě by to muselo dost neladit.
A na tu Peckovou mám v podstatě identický názor. Vím, že někomu se to spojení ježka a honosných rób hodně líbí, u mě je to tedy naopak.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 12:26

Dagmar Peckovou jsem viděla v prosinci u Šimona a Judy, a po ježku nebylo ani památky, takže už si klidně můžete myslet i něco jiného, absence ježka uvolnila vaše mozkové kapacity.......


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 16:10

Bramboro, nevím, proč si to berete tak osobně. Pro mě prostě krátké vlasy + velmi ženské šaty netvoří dokonale ladící celek, neberu nikomu, že to může vnímat jinak, a nemám potřebu mu to ironizovat.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 22:56

pokud jsem Adu poznala, tak vlasy má delší a měla čelenku, které k celému modelu rovněž ladila.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 18:17

obdivuju práci Ady, avšak neměla bych odvahu jít na ten ples v těchto šatech :( vypadají až příliš historicky. neříkám, že by se nehodily na jinou akci (jak se tomu říká? living history?) mimochodem, nechápu, proč vlastně měl ples téma, když jej takřka nikdo nedodržel :-O


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 19:15

Tak třeba šaty J.Válkové, pomiňme zda slušivé či nikoliv (rudolfínská móda nebyla slušivá): http://www.blesk.cz/…isky/223495/?…
mi připadají, že takňák téma dodržují - jsou černé a znásilňují postavu. Ale Ada je o 200 let jinde, představuji si, že v takových šatech si Marie Antoinetta hrála na pastýřku.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 22:37

Marie Antoinette si hrala na pastyrku v uplne jinych satech
http://3.bp.blogspot.com/…-posters.jpg


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 12:23

Sido, proč myslíte, že rudolfínská móda nebyla slušivá?
Její neslušivost jsem nepostřehla ......... Nějak jsem nad obrazy starých mistrů nenabyla pocitu, že by zrovna barokní oděv znásilňoval postavu. Naopak .......


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 14:13

Dobrá, to je subjektivní, mě je ta móda už na pokuk nepříjemná, jak z ní čiší tíha a neohebnost – http://krea.wz.cz/…nce_text.htm (doporučuji odst. Španělská móda na habsburských dvorech 2. poloviny 16. století). Já bych se na takové zadání vykašlala, pokud by mě neuchvátil nějaký geniální nápad.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.3.12 13:39

ýmo, living history jsou akce, kam by to v těchto šatech rozhodně nešlo:))) Tam jedině šaty podle dobových obrazů, všechny detaily musí souhlasit. Materiály jedině takové, které mohly v daném období existovat. Komplet všechno dobové spodní prádlo, účes, pokrývka hlavy, boty přesně na dané historické období.

Na těchto šatech je historizující leda ta výšivka, a i ta je rozvržením a barvama mnohem poplatnější dnešku než rudolfinské době… Víc v tom vidím diorovský new look, než dávnou historii.
A to je vlastně zajímavé…kdy se „vintage“ styl stává „až moc historickým“? Které desetiletí, století? :)))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 18:34

Ty šaty jsou dobře zpracované a jsou osobité, s názorem, nepoklonkujou žádným vzorům. Líbí se mi barevná kombinace i výběr přízí. Takže za mě bezva.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 18:36

Nelíbí se mi kombinace barev.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 18:37

Šaty jsou pěkně udělané, barvy nádherné.Sama bych si takový model na sebe nevzala už proto, že mám širší boky a nic moc prsa. O barvě nemluvě, jsem zimní typ a tyhle barvy ke mě nejdou. Hodnotit,jak v nich vypadala nositelka nemůžu. Neviděla jsem je na ní. Mohla vypadat úžasně anebo jako strašidlo do zelí.
Také bych se jednou vypravila na tento ples, jenže…přítel nepůjde. Bohatě nám stačí plesy v Plzni.
Diskuze na Omlazeni.cz bez komentáře.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.3.12 14:18

Co se psalo na Omlazení? Nedaří se mi to otevřít…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 18:53

Kdyby pozvali mě, jakože to nehrozí, tak bych šla spíš do brokátu a sametu v nějakých tmavých barvách. Mimochodem, existují ještě brokáty? Kdysi jich byly plné obchody.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 20:20

Velrybko, brokáty jsou, jen se špatně shání. A se sametem je to ještě horší. Poslední továrnu vytuneloval nějaký vykuk a krejčová, co mi šila gotické ma dceři renesanční šaty, plakala krvavý slzy, že pro látky musí do Němec.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 20:45

Světluško,viděla jsem v TV reportáž o textilním podniku u nás v Čechách,kde se specializují na brokát a jsou velmi úspěšní,vyvážejí ho do celého světa.Jen už bohužel nevím,co to bylo za podnik a kde,škoda.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 20:54

Aha. Takže se mi to nezdálo. Samet byl vždycky můj oblíbený materiál. Když mi bylo -náct, tak jsem měla na černých sametových šatech dokonce bílý krajkový krejzlík a manžety. A jedno brokátové bolerko, co mám z nostalgie schované, by se k tématu plesu báječně hodilo. …Nedávno jsem, mám dojem, viděla nějaké samety v KARSu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 21:12

http://www.evi-latky.cz/ třeba tady… ale podle mně není český, mají látky z dovozu. známá mi dala tip na jejich kamenný obchod ve Zlíně, ráda bych látky omrkla zblízka :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 21:57

Brokáty z jemné hedvábné či hedvábno viskózové příze: http://www.sartor.cz/14-brokaty
Polohedvábné samety: http://www.sartor.cz/6-samet


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 00:07

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 13:36

Český podnik, který se nedávno objevil v tv reportáži o brokátu, je Veba. Jde ovšem o africký brokát, který jim vydobyl slávu. Takže vzor je poněkud specifický. Více zde: http://www.veba.cz/?…

DanielaS
5253 příspěvků 2.3.12 15:04

NEKDE (ja vim, dost na nic informace) jsem videla reklamu na cesky podnik, ktery tkal brokaty se vzorem na prani.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 22:40

Český podnik vyrábějící brokáty se jmenuje Veba, ale vyváží je do Afriky, kde je po nich strašná poptávka a prázdný trh - hodně na tom vydělali. Český trh je pro ně nerentabilní záležitost.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 19:06

Taky jsem se až tady dozvěděla,že ples měl téma.Na jiných návštěvnicích plesu jsem neviděla tématicky zaměřené šaty.A za sebe říkám,že šaty se mi líbily.Není to barevně můj šálek čaje,ale styl se mi líbí moc.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 19:10

Možná už to bylo řečeno, ale mně tam chybí ještě něco v pase… líbil by se mi pás klidně ve stejný barvě jako sukně (aby to zas moc nerušilo) , ale s nějakým ozdobným uvázáním…

Jinak diskuse se Omlazení mě pobavila, zejména znalkyně Kubacis: „Jsem asi na dějinách spala, když tam ukazovali takovou maškarádu v téhle barvě jako dobový oděv. Já si pod touhle dobou představuju něco mnohem baroknějšího.“
Ta toho asi prochrápala víc… páč evidentně netuší, že Rudolf II. nemá s barokem nic společnýho :-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 20:28

Tak Rudolf II nemá s barokem nic společného! To je mi novina!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 20:35

To vidím.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 20:40

Nástup baroka se časuje až po skončení třicetileté války. Rudolfínská doba je vrchol pozdní renesance.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 20:37

Ano, jedná se o renesanci, všichni určitě dobře ví :-), že na Rudolfově dvoře se pěstovalo zejména umění, věda …bohužel se toho moc nedochovalo, což je myslím velká škoda …

Můj názor na článek/šaty:
Každý má svůj vkus. Já osobně mám ráda šaty, oblčení ráda spíše jednobarevné, spíš zajímavé střihově, takže mému moc nesedí. Neříkám však, že jsou ošklivé, to rozhodně ne! Podle mě vždycky šaty vypadají jina na panně a jinak oblečené vč. doplňků. Opravdu by to chtělo vidět celek, ale ten si myslím nám Ada vzhledem k probíhající diskuzi už těžko ukáže. Takže pokud nevidím celek, těžko hodnotit. Jinak sladění barev látky i výšivky mi nevadí, naopak! Výšivka je znamenitá a obdivuhodná, opravdu smekám klobouk.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 22:41

No jo, to stare lpeni na stylech… Rudolf je navic nekde mezi, obecne umeni v jeho doble neni nazyvano ani barokem, ani renesanci, ale manyrismem, coz je proste neco mezo. A to, ze jako baroko (manyrismus) muzeme oznacit treba vytvarne umeni v te dobe, neznamena to, ze moda jeste neprezivala jina atd.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 23:01

Mně u Rudolfa II. naskočí Arcimboldo, kámen mudrců, Tycho de Brahe no a pak Bílá hora a Valdštejn taky. Zlatá ulička na Hradčanech. Spousta barev, tvarů, sametu a jakési středověké dekadence. Taková exploze všeho, života, luxusu, budoucí zkázy.
No a pak ty hlavy na Staromáku. Obora Hvězda.
Myslím, že šaty jsou úplně přesné a ten odkaz je navíc rafinovaný, není pro blbce. Blbec v tom vidí rustikální motiv a Princeznu ze mlejna. Troška rulezzz.
Já bych šla za Golema.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 15:11

S Vaším názorem obecně na plesy nesouhlasím, ale Golem se Vám povedl.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 17:09

Aleno, mám obavu, že byste se strašně nadřela, než byste vypadala golémoidně. Volte spíše něco jiného.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 19:10

Pěkné.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 19:17

Pořád nějak nemůžu uvěřit té výšivce… Jen zírám s otevřenými ústy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 19:20

Tedy musím přiznat, že peklo navštěvuji už delší dobu a někdy jsem Adě příliš nevěřila při její tvrdé kritice ostatních, že taky něco umí. A musím říct, že nám pochybovačům jsi dokonale zavřela hubu. Na začátku článku jsem se modlila ať šiješ ty rozevláté z šifónu, po takových jsem totiž vždy toužila, bohužel musím říct že šaty se vůbec nejsou můj vkus, příliš mi připomínají kroj, ale zpracování je naprosto dokonalé. Vyděsila jsem se když jsem si přečetla slovo výšivka, ihned mě napadlo: a to to jako fakt chce vyšít ručné?dyť to musí vypadat děsně, ale to cos předvedla je prostě nádhera !!! Přimlouvám se za fotku na postavě :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 19:27

K těmto šatům jedině kloubouk s pérem!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 19:50

Ada šiť vie, je šikovná a som si istá aj jej bohatými teoretickými znalosťami. K šatom : technika zvládnutá na jednotku. Nič viac tam nevidím, podľa mňa sú škaredé.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 20:05

Páni, jsou krásný ! Kéž bych uměla taky takhle vyšívat :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 20:05

Myslím, že dát dohromady historismus s padesátými lety se podařilo skvěle. A oceňuji radu ohledně kapes- mnozí autoři návrhů oblečení, které je v současné době v obchodech, si myslí, že ženy kapsy nepotřebují. Mimo téma: Vždy mě hrozně naštve, když vidím pěkné kalhoty a při bližším prozkoumání zjistím, že ty kapsy jsou tam jen jako.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 20:10

Napad sam o sebe urcite dobry, avsak na moj vkus velmi vyrazne kontrastna kombinacia farieb. To je vsak cisto zalezitost vkusu, ja by som ich ale urcite nezvolila.
Tiez sa neviem zbavit pocitu, ze na nich nieco chyba, ale ako uz mnohe poznamenali, vidiet ich na nositelke s ucesom, sperkami atd, by mozno dodalo stavy.

Kazdopadne, Ada je velmi sikovna!:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 20:25

Asi nejhnusnější a nejkýčovitější šaty, co jsem kdy viděla. A ten ptáček..!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 10:15

Opravdu? Nejhnusnější?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 16:35

tak to jste toho viděla opravdu málo… ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 20:37

velmi dobre vypracovane, o tom zadna. I ta trochu kycovita vysivka mi prijde skvostna. Jen ta kombinace barev…nemuzu si pomoct, ale alespon na tehle fotce ta oranzova na zivutku vypada prilis nenapadne a ta sukne zase prilis vyrazne…trochu moc z toho celku sviti a pripomina mi zasterku. Kdyby to byly moje saty, bud bych to s vyraznosti barev jeste trochu prestrelila nebo vic ztlumila. A skoda, ze nemeli tu latku z prvni fotky. Jinak co se tyka stylu i strihu, klidne bych si takove saty oblekla. Pokud bych chodila na plesy …


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 20:42

Souhlasím: kdyby byl živůtek ve stejném odstínu jako sukně, byly by šaty noblesnější.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 11:21

a jaký přívlastek byste použila, kdyby si na prsa vyšila Hello Kity -?? Kýčovitý by teda určitě nestačilo. Zkuste si oživit, co opravdu znamená pojem kýč.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 13:06

nechapu…patrite k jazykovym puristkam nebo k dokrveservoucim fanynkam Ady? Nebo jste clenka ligy semiotiku? Pokud jste vy tak vzdelana a ja tak nevzdelana, prosim, priste mi to slusne vysvetlete, ale nepreju si, abyste se do me navazela timto vsevedoucim ironickym tonem, ktery ma zrejme vsechny jine lidi, nez vas, odradit, aby se vubec diskuzi ucastnily. A nebo pokud se mnou nechcete sdilet svuj nazor na urovni, nechte to byt a nenavazejte se do lidi kvuli kazde kravine. Jestli opravdu projizdite ty desitky a stovky vsech komentaru, jen abyste lidi chytala za slovo a shazovala je, tak mate podle me problem sama se sebou, a na ten se radeji soustredte. A mimochodem, dle meho vkusu je vysivka s ptacky na plesovych satech v oblasti lehkeho kyce, at vy jste si precetla kdekoliv cokoliv.

DanielaS
5253 příspěvků 2.3.12 15:09

Teda lilip… osvitil mne blesk nahle inspirace… manyristicky pojata Kitty na hedvabnem taftu… to je uplne genialni! Jdu na to!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 15:26

sab - omlouvám se, klikla jsem na špatné Odpovědět, ztratila jsem se ve vláknu - patřilo výše Shoena. Sama jsem se zarazila, proč jsem vám takto odpovídala - ach to vláknění…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 20:38

Ptáček jarabáček je brutální, ale čím víc ty šaty sleduju tím víc jim přicházím na chuť. Možná je to tím, že oko přivykne.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 15:32

…já na jarabáčka koukám důkladně, jak má krásně probarvené peří - vědět, kdy nitku ukončit a začít dalším odstínem a dalším, a ono to zapadá do sebe. Neumím malovat, a stínovat už vůbec ne, tak na to trochu zírám - to očičko z korálků:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 20:41

Ke komentářům k účesu: mně se naopak k plesovým šatům klučičí sestřihy velmi líbí - samozřejmě za předpokladu, že nositelce tento účes sluší obecně - vytváří to zajímavé napětí a ozvláštnění. Zkrátka něco jiného než drdol, lokny nebo sexy nakulmovaný pramen v čele.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 20:50

Trochu mám chuť pronést " to muselo dát práce a přitom…" … je pravda, že na konkrétní postavě a s doplňky to dostane jiný šmrnc, ale k ohromení a skandovanému potlesku u mě nedochází ani náhodou.
(nesedí mi především výšivka - poskládání motivů a jejich vzájemné barevné schema X podklad)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 20:54

Bohužel se musím přidat ke kritikům. Módní peklo čtu ráda, myslím, že jsem si z něj hodně vzala, ale tyto šaty jsou neštěstí. Určitě daly spoustu práce a obdivuju autorčinu zručnost, ale jsou ukázkou toho, že řídit se podle všech módních pravidel nemusí vždy fungovat. Barvy sice dle spektra ladí, ale v reálu spolu vypadají hrozně. Originalita v podobě výšivky a retra? Na ples tohoto typu se to nehodí. Šaty jsou vhodné k tanci a nikde nic lacině nekouká, ovšem je to vykoupeno asexuálním a puritánským vzezřením. Dodržení dress codu v podobě bílých rukaviček? K těmhle šatům nemohly ladit ani stylově, ani barevně. Vážně jsem tímto výtvorem velmi zklamaná a mrzí mě, že to musím napsat, ale od Ady jsem čekala něco naprosto jiného.

MP Barbucha
3716 příspěvků 1.3.12 21:18

Ale Vy jste ty šaty neviděla v reálu, jen na fotce, to může skreslovat. Já mám zkušenost, že kvalitní materiál mívá pěkné barvy, které v reálu vypadají mnohem lépe, než na monitoru.
Byla jsem trochu nahlodaná komentářema, tak jsem si šaty prohlédla ještě jednou. Když si je představím ještě s rukavičkami a šálou, střevíčky na podpatku a krátký sestřih, myslím, že musely vypadat nádherně a určitě bych se za nimi na plese zálibně ohlédla:-)
Já sama mám trochu minimalistický styl, v té výšivce bych vypadala jak balkánská tanečnice (mám tmavé vlasy i pleť) Ale to, že by neslušely mě, ještě neznamená, že je budu házet do žita:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 21:31

Samozřejmě, že fotka asi zkresluje, ale já bych v reálu bohužel ohlédla spíš zděšeně. Jsem proti šedi a tleskám vlastní výrobě a řemeslnému zvládnutí, ale prostě mám z těchto šatů pocit, že je to překombinované. Ne prvoplánově, ale že ze snahy o originalitu vyšlo cosi nepoužitelného (i když se tomu vlastně nic konkrétního vytknout nedá). Méně je více!

MP Barbucha
3716 příspěvků 1.3.12 21:45

Zklamání: Ale jo, to chápu. Někdo tady psal, že šatům chybí šmrnc, to je nedefinovatelná věc. S tím, že moc šmrnc nemají vlastně souhlasím.
Jinak je to pořád dokola, hned se najde nějaký extrémista, který zřejmě zná jen tyto šaty, nebo hypersexy příšernosti. Já chápu, že kou se nelíbí tyto šaty, nemusí hned obdivovat „róbu“ Verešová a spol. Já za sebe raději „pokecám“ s někým jako Vy, kdo má jiný názor, ale baví se slušně o šatech (proto tady jsme, abychom se bavily o šatech přece:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 21:32

Opravdu všechno musí být sexy???


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 21:34

Ale proč rovnou sexy? Jen tyto šaty jsou pro mé oko prostě nepřitažlivé a nelahodící z mnoha důvodů…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 03:33

Nemusíme být sexy, ale taky nemusíme vypadat jako puritánky… Šaty jsou úplně mimo, pro mě to jen potvrzuje rčení že ta kovářova kobyla…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 15:05

Překvapuje mě tvrzení, že jsou asexuální a puritánské. Beru, že se někomu nelíbí barevná kombinace, provedení, cokoli, ale asexuální a puritánské? Přece člověk nemusí mít minisukni a výstřih na pupík, aby nebyl asexuální? To se mi zdá divné. Mrzí mě, že poslední dobou je člověk považován za přitažlivého, jen když toho na sobě nemá víc než aby to zakrylo spodní prádlo…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.3.12 09:53

Přesně jak jste napsala: člověk nemusí mít minisukni a výstřih na pupík, aby nebyl asexuální!
Ovšem na Adiných šatech žádný prvek, který by podtrhoval ženskost, případně byl slušivý, nevidím. A takových prvků existuje víc než jenom mini a výstřih. Tyhlety extrémní názory…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.3.12 17:40

michelle: A co ta silueta? štíhlý pas a volné ruce? případně zdůraznění šíje?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.3.12 15:07

Michelle, co byste si představovala třeba u těchto Adiných plesových? Opravdu nechci rýt, zajímalo by mě to, protože sama nejsem sto vymyslet na nich více vhodných „ženských“ prvků. Pro mne je vypasovaný střih, nezanedbatelný výstřih, široká sukně, holé paže, pastelové barvy a výšivka dostatečně ne - puritánskou snůškou.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 21:02

já bych udělala vrchní díl bílý a na výšivku použila jen ty modrozelené odstínky v barvě sukně… v jednoduchosti je pro mě krása… Nicméně chválím za provedení a nápad.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 15:18

Jo, to je zatím jediná zde navrhovaná varianta, která by se asi líbila i mně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 21:02

Milá Ado, tento článek mi udělal velkou radost, protože taky ráda šiju a vymýšlím vlastní modely. Není to lehké, nápad obvykle krystalizuje dlouho, pak to najednou cinkne a přesně vím, že je to to pravé. Nikdy nezapomenu na mé plesové šaty asi před 30 lety. Byl to podnikový ples, látky tehdy nebyly a taky jsem neměla peníze. Tak jsem koupila 10m bílého organtýnu (taková hodně tuhá řídká tkanina), namáčením jsem z toho tu apreturu dostala, pak jsem ušila hodně nařasené bílé šaty ve stylu antické róby a ty jsem nakonec usušila zkroucené v provaze. Výsledek byl ohromující. Jsem ráda že nejsem sama, kdo šije rád, někdy už mi to tak připadalo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 22:26

Obdivne slintam, hodne me vas napad zaujal! To se mi libi, kdyz zena umi neco vymyslet

KaCZFi
128 příspěvků 2.3.12 15:22

Super, vidim, ze nejsem sama, kdo machal organtynu ve vode a pak ji zkroucenou susil … ja jsem ji jeste obarvovala v Duze…

katango
1356 příspěvků 3.3.12 16:53

Nebo gázu. Sice to chtělo desítky metrů, ale za tu práci to stálo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 21:09

Ado, moc se mi líbí ty šaty od Valentina, u nichž uvádíte, že nejsou tak náročné na ušití, jak vypadají. Směla bych mít prosbu, zda byste někdy v budoucnu mohla uvést, jak se něco takového stříhá a šije? Léta letoucí si šiju podle Burdy, ale jsou tam střihy stále na jedno brdo a na nic podobného jsem tam snad nikdy nenarazila. A bez krejčovské panny to asi bude dost složité pořádně udělat, že?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 00:22

Základní střih se dá různě upravovat, rozstříhat, něco zvětšit a pak nabrat, můžete s tím dělat leccos. Jen mít pravdu dobrý základní střih.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 11:04

V haute couture salonech se dělají střihy na figuríně vytvarované podle zákaznice z mušelínu/kalika, protě nějaké levné látky podobné váhy a splývavosti jako finální látka. Záleží na tom, co byste chtěla. Pokud jenom roztříhané a zpátky sešité šaty, tak to se dá udělat pouhou manipulací nějakým základním střihem. Ale konkrétně ten model od Valentina má skládané vrstvy látky na sobě, takže je to podle mě dělané tak, že udělali bázi živůtku třeba z bavlněného tylu, do kterého jsou všité kostice a na to pak na panně skládali ty vrstvy látky(osa těch skladů je v šikmém směru vlákna). Materiál asi hedvábný dyšes, bohužel se obávám, že obvyklá šíře 114 nebo 120 cm by nestačila, v délce tak 10-15 metrů, plus výztuha sukně ve formě hedvábné organzy, která taky něco stojí, takže mě osobně by spíš odrazovala cena za materiál.
Něco takového by se Vám nelíbílo?
http://voguepatterns.mccall.com/…cts-5476.php?…
Kdyžtak vogue střihy mají v Palladiu v galanterii u vstupu do metra, jinak lze objednat přímo na jejich stránkách, dobré je vyčkat na slevy, mají tak jednou do měsíce akci střih za pět dolarů, podobné akce mají i na sewingpatterns.com(tam je levnější pošta).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 13:14

Díky za rady, doporučení i tipy. Tyhle aranžované a skládané věci se mi moc líbí. Nic takového, jako jsou ty šaty od Valentina, si už jistě na sebe šít nebudu, ani nemám, kam bych je vzala, ale z už principu mě zajímá, jak se něco takového dělá.

DanielaS
5253 příspěvků 2.3.12 15:14

Primlouvam se za porizeni krejcovske panny, nejlepe na miru, je to uplne jina prace i pokud sijete jen obcas. Nemusite ji kupovat, s pomocnikem a gypsem se to da i v domacich podminkach.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 21:09

Perfektní zpracování, mohu-li soudit z fotky. Výšivka je krásná, ale něco mi na ní vadilo; nakonec jsem přišla na to, že na můj vkus je moc barevná. Líbila by se mi jednobarevná v barvě živůtku a i živůtek a sukně by se mi líbily víc ve shodné barvě a s nějakou šerpou v pase.

Prostě šaty krásné, ale můj šálek kávy to není; nicméně Adin asi ano a to je nejdůležitější.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 21:14

Nedalo mi to a vyhledala jsem si na netu a můj dojem se potvrdil - barevnost i motivy výšivky, co mi to připomíná? Obrazy G. Arcimbolda, který mimo jiné vytvořil i slavný portrét císaře Rudolfa z ovoce (např. tady http://www.infovis.net/…cimboldo.bmp) - mimochodem, jsou tam i ty bílé květy-kalichy…
další jeho obrazy z císařskýho dvora např. tady http://cs.wikipedia.org/…e_Arcimboldo

tyhle šaty mají ty jeho obrazy v sobě - inspirace dobou přece nemusí být otrocky podle toho, co se zrovna nosilo neeeee? případně tím, co se zrovna nosí teď ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 00:10

No nevím, sama Ada vtom článku o výšivce říká: „Jako inspiraci jsem si zvolila typické barokní a viktoriánské ornamenty. Renesanční ornament mi příliš připomínal historické kostýmy.“


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 21:14

Mě se to moc líbí. Sama bych si v Sartoru asi vybrala jinou barvu (dnes jsem tam byla, opravdu úžasný výběr), ale šaty jsou krásné…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 21:18

Došla jsem k fotkám výšivky, spadla mi brada a já fakt beze srandy vypadala jak ten smajlík :-o i s nepublikovatelným slovním doprovodem. Skláním se. Copak ta krejčovina, ale VYŠÍT TO!!! Ne, nepochopím… Ale slintá se nad tím fakt dobře!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 21:26

Výšivka na šatech je opravdu hodna složení poklony, dnes už si lidé málokdy dají s něčím takovou práci. Líbí se mi i střih šatů i barvy, jen jako celek mě to nějak úplně neoslovuje, nevím…možná je to tím nafocením na figuríně, ale prostě na zadek bych z nich nepadla. Je to model elegantní, vhodný k dané příležitosti, ale můj výběr by to nebyl.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 21:58

Já myslím, že se o šatech nedá říct, že jsou elegantní , já je vnímám jako mimořádně rustikální (proto nejspíš ty výše uvedené asociace na pohádky… ano, také vidím princeznu ze mlejna…) a to se prostě, alespoň dle mého názoru, s elegancí nesnese. Vím, jak Ada vypadá a nedokáži si ji v šatech představit (ano, je to můj problém), ale myslím, že typově je s šaty úplně mimo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 23:51

Myslím, že dojmu rustikálnosti hodně nahrává právě to nafocení na figuríně, bílý podklad pod živůtkem. Na těle to musí vypadat jinak a s vhodnými doplňky nevidím důvod, proč by šaty nebyly elegantní. Nevím, jak slečna/paní Ada vypadá, takže nemohu posoudit, zda k ní typově šaty „sedí“ a ani bych si to netroufla - předpokládám, že se k danému modelu adekvátně učesala a nalíčila, tím se dá hodně přizpůsobit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 21:27

Poslyšte, není tohle nějaký chyták? Šaty jsou šílené. Není to jen nějaký bláznivý experiment, kolik lidí bude slintat nad takovou příšerou jen kvůli tomu, že to „dělala Ada“?
Nehacknul někdo tuto stránku?

Prostě nevěřím, že by nám Ada prezentovala svoje šaty NEVYŽEHLENÉ!!! :ODDD


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 23:18

a že to už nechce žehlit? Když už to fotila, nemohla počkat, až to bude připravené-vyžehlené k oblíknutí? Nebo šla zmuchlaná? Nebo se zmuchlala až tam? (co jako dělala?)
už se jí to nechce žehlit…už si je nikdy nevezme na sebe a bude to viset ve skříni zmuchlané?

KAPSY- prosím detail střihu…když už ten střih teda prezentovala. Protože kapsy na večerních šatech do opery!, né jedna kapsa, ale hned KAPSY, to bych se teda nechala poučit. (abych nebyly u krejčové za blba, až si o ně řeknu!)

ehm, jedna technická: jak se do těch kapes leze? Jen na WC? Nějak spodem? Připomíná mi to totiž Růžičkovou, jak lovila pod sukní za války v jednom filmu kuřata. Na druhou stranu, možná by mohly být ze strany ve výši rukou, páč kapsáři v opeře asi nebyli…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 12:09

Ty jsi ještě nikdy neviděla kapsy ve švu? A zrovna u téhle látky se ztratí a jde to. Já je na fotce dokonce vidím.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 12:15

Inu, co by tak Ada na plese mohla dělat, že si zmačkala šaty? No já vážně nevím… Třeba měnit potrubí?
(omlouvám se, ale je to ta nejvíc iracionální věc, která mě napadla:-)
Ad KAPSY: ony totiž nejsou vidět, to bude asi ta podstatná věc. I kdyby si pod šaty Ada natáhla jégrovky, nemusel by si nikdo všimnout.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 12:47

Správně tady kolegyně podotkla, že nejsou vidět. Proto jsou ve švu, aby vidět nebyly. To že je vidím, mělo znamenat, že vím, jak taková kapsa vypadá a tudíž vím, kde jí hledat. Ne že by to Ada špatně ušila.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 21:33

Ta výšivka je skvělá! To je vážně umění! Přiznávám se že je mi 20 a umím pouze přišít knoflík,tohle mi bohužel nikdy nešlo:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 21:36

Fakt tomu nemůžu uvěřit. A ještě s KAPSAMI!???? přivázat dopředu bílou zástěru, na hlavu šátek…a máme krtka v kroji!!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 12:15

Co máš pořád s těma kapsama? Já jsem si kapes nevšimla…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 21:37

Ty šaty od Valentina jsou božské! A to na nich skoro nic není, že…? A přitom jsou noblesní, sexy, klasické, ženské, mají šmrnc a já nevím co ještě… prostě geniální a romanticko-krojových výšivek netřeba…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 21:40

Nelíbí se mi a nepřekvapuje mě to.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 21:46

Ado, já moc děkuji, že jste šla „se šaty na trh“. Vím, že to chtělo odvahu, protože Vám muselo být jasné, že zlí jazykové číhají na svou příležitost.
Nechci se trapně opakovat, ale šaty se mi opravdu líbí. Hlavně to precizní zpracování, za poctivě odvedenou práci se dnes platí zlatem… K dnešní době, přeplněné levnými šmejdy spíchlými na koleni a pseudonávrháři, co, promiňte mi to slovo, zvrací do světa svoje nápadité kreace, je toto takový krásný protipól.
Je mi jasné, že Vaším cílem nebylo vyniknout v davu, byť jste určitě vynikla. Vy jste si je ušila po svém, protože takhle se Vám to líbí. A Váš styl je opravdu pěkný.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 21:58

Tak tu sedím, čtu si komentáře a přemýšlím v čem to je, že se mi ty šaty nelíbí. Našla by se spousta drobností - že mi nesedí barevná kombinace vzhledem k zadanému tématu, že jsou výšivky moc velké, že oranžová s tyrkysovou jsou až příliš kontrastní na to, aby byly obě hlavními barvami, ale to jsou všechno drobnosti.
A pak jsem na to přišel. Ty šaty prostě nejsou sexy. Možná bych hodnotil jinak, naživo a s doplňky, ale takhle na figurýně je to za mě „jen“ dobře odvedená práce.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 22:03

no hej, dnes ked niečo nie je sexy, tak je to zlé :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 22:17

Jenže ale ono sexy neznamená „prsa a rozkrok do objektivu“ (ideálně bez prádla…), to je jen další příklad zmatení pojmů dnešní doby. Ty šaty sexy nejsou z hlediska toho šmrncovního významu slova sexy, nikoliv vulgárního. To ty šaty od Valentina sexy jsou, a pořádně!!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 00:43

to ja predsa viem, že sexy nemusí znamenať obliecť sa ako verešová…kozy von, rozkrok von…len mi to napadlo v súvislosti s médiami, oni sa nám snažia vnútiť taký názor, že čo je slušné, je nudné, čo je polonahé, je sexy :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 10:11

Jo, ty saty od Valentina jsou fakt pecka. Jinak Veresova a jeji saty podle me nic moc - jsou az moc vulgarni a postradaji smyslnost a jednoduchost. Vypadaji jako by si Andrea vzala na sebe spodni pradlo a pak premyslela, jak to zakryt, aby zustalo co nejvic videt a zaroven aby se lidi nepohorsovali.

katango
1356 příspěvků 3.3.12 16:51

mia: ty šaty s Verešovou zcela souzní.

katango
1356 příspěvků 3.3.12 16:52

J pardon, to patřilo MN.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 22:19

Určitě je třeba složit poklonu, že se Ada rozhodla šaty vlastnoručně ušít. Pro mě jsou však… rozpačité. Líbí se mi živůtek, ať už se jedná o výšivku nebo barvu. Zbytek bych změnila. Nemyslím si, že by se k sobě zlatá a tyrkysová ladily a přechod v pase je tvrdý. Sukni bych udělala ve stejné barvě a lem také vyšila. Samozřejmě, že záleží na vkusu každého, ale vzhledem k tomu, o koho se jedná, bych čekala něco opravdu „wow“.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 22:49

Jako jak WOW? Aby se líbily všem, tedy i vám? A už jste někdy viděla něco, co by se líbilo všem? Prostě vám se zrovna nelíbí, je tu spousta jiných, kterým jo a kterým vyráží dech na více než WOW…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 22:36

Saty jsou moc krasne. Predevsim ocenuji a to hodne! praci s barvami, ze to neni tuctova tmavomodra nebo cerna, ale originalni kombinace. Vysivka myslim byla na miste. Autorka blogu ma kratky sestrih (nebo mela) a proto si myslim, ze naopak jako disperanda nevypadala. Podle me kontrast kratke vlasy a zdobne saty dal ve vysledku dojem na ples tak akorat, s trochou napeti mezi temi prvky. Kdzbz mela nositelka satu dlouhe vlasy, tak bude dojem z satu jiny, jak rikate rustikalni. Takhle je z meho pohledu vse v poradku a zvedam palec.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 22:38

Těšila jsem se, že se dočkáme zveřejnění šatů a mně spadne brada. Brada mi spadla, ale bohužel ne z toho, že bych viděla krásné šaty… Do těch mají tyto šaty daleko. Tohle Ado myslíš vážně ? Ty šaty jsou strašné.. nehezká barva, výšivka hezká (ano ano, nádherně vyšité, Ada je zručná atd.), ale tak k babičce na přehoz na gauč… Bílé rukavičky si k tomu už vůbec neumím představit. Jsem upřímně zklamaná… A ted čekám komentáře, že se nedokážu odpoutat od šatů, které se nosí v Cannes a nejsem schopná přijmout originalitu. Originalitu miluji, ale musí se mi líbit… Také čekám dav fanynek, který můj komentář rozcupuje během minutky :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.3.12 13:53

Psát na konec svého komentáře něco jako „tak, a teď mě kamenujte“, „upalcujte si mě doruda“ nebo „čekám na dav fanynek, co mě rozcupuje během minutky“ je pěkně trapné.

To se nedá obejít bez toho zdůrazňování „halóó, tady jsem, napsala jsem něco, co se vám nebude líbit! Sice mi strašně vadí, že budu mít palce dolů, ale když sem napíšu, jak na to hrdě čekám, tak budu vypadat děsně nad věcí!“

Stejnej trapas jako „jdu blejt“ a „hnus, velebnosti“. Kdy už to lidi přejde…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 22:41

Nejprve jsem četla diskuzi na Omlazení a musím uznat, že na Adin model jsem se dívala s rozpačitostí,docela jsem zklamaná, toto není žádný model a jestli je, tak se Ada měla vyfotit těsně před odchodem na ples i s doplňkama,celý outfit by vynikl jako celek, ale toto jsou jen doměnky, jak Ada vypadala-boty, účes, kabelka.
Jsem zklamaná, Peklo mělo být s vytříbeným vkusem a vidím, že už není, výšivky a ruční práce patří asi na Flér.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 22:46

Asi mi to při večeru nemyslí, ale opravdu si myslíte, že poctivá a kvalitní ruční práce je podle vás směšné tvořilkovství?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 22:54

To si nemyslím, ale když jdu s něčím na trh jako je MP tak přeci nemůžu nafotit nevyžehlené šaty.Ada měla začít asi něčím možná vycházkovým, civilním, když se chtěla prezentovat svým stylem.Toto je opravdu silná káva.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.3.12 01:36

ano, těžkopádná upocená ruční práce je směšné tvořílkovství.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 00:43

Výšivky a ruční prácě patří na Flér. Klasický případ vylívání vaničky i s dítětem aneb naprosté nepochopení toho, o čem se zde v článcích vlastně píše.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.3.12 02:02

Co kam patří, je na blogu výsostná věc autora. Já tam mám kde co (výšivky taky), a naštěstí mi do toho nikdo nekecá. I kdyby sem Ada napsala, co si myslí o situaci na Středním Východě (což je svým způsobem přímo exemplární „módní peklo“), je to jen její věc. Výjimkou jsou dle mého názoru fotky cizích lidí ulovené bez jejich souhlasu na ulici (nezáleží na tom, jestli jsou kritické nebo pochvalné). S tím jsem nesouhlasila nikdy a nikdy nebudu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 23:01

Hustý!!! ještě by mě zajímalo, jak dlouho trvá tohleto vytvořit


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 23:04

Šaty se mi nelíbí. Od skoro módního guru jak se tu prezentuje bych čekala teda mnohem víc. Šaty jsou opravdu asexuální a vůbec se k Ade nehodí.....
Vůbec si ji v těchto šatech nedokážu představit, ještě k tomu ten krátký sestřih…no, i kdyby měla vlasy delší, tak se k ní ty šaty hodit nebudou.
Spíš si na ní představuju nějaké šaty, které její ženskost a eleganci trochu zdůrazní…právě proto, že té ženskosti a elegance trochu postrádá.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 00:01

„…že té ženskosti a elegance trochu postrádá.“
Nemůžu si pomoct, nerada se uchyluju k silným vyjádřením, ale prohlásit o ženě (nota bene na jejím vlastním území), že postrádá ženskost, mi přijde nejen jako pekelnost, ale jako vyložená sprostota.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 00:23

No nevím co ti na tom připadá jako sprostota…mám oči a nějaký názor. Nikoho jsem zde sprostě neurazila, jen píšu to co vidím.....a opravdu mi moc žensky a elegantně nepřijde. Stačilo pár fotek s Adou a nějaké video kde mluvila o módě.
Ada tu může kritizovat kde koho a všichni jí tleskaj jak to těm hrůzám nandala.....když se někdo opováží kritizovat Adu, tak jsou z toho pochlebovačky zralé na psychiatrii…jako by to byl skoro trestný čin. Že ji máte potřebu bránit zuby nehty..... nechapu, vždyť je to jedno a o nic nejde.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 10:33

Jo, chtělo by to nějaký průstřih, výstřih, šáličku z organzy a pár sexy hoblin. …


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 12:55

Naprosto souhlasím s Lachenauerin. Je opravdu nezdvořilé mluvit o někom tak neuctivě jako „Šaty“ o Adě, navíc na návštěvě na jejím blogu. Někteří lidi jsou s úsudkem a odsudkem hned hotoví. A mně zrovna nepřipadají asexuální plesové šaty s bohatou sukní a s přiléhavým živůtkem. Co může být víc šik a víc ženské? Mně osobně se šaty velmi líbí bez ohledu na to, že bych je nenosila a ani bych se svou postavou nemohla. Ale ráda bych je viděla „naživo“, na panně to není ono.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.3.12 05:06

Hmm, ja pořád nevim kde jsem Adu sprostě urazila nebo o ni psala neuctivě?! To, že jsem něco kritizovala je pravda, snad ještě múzu napsat svůj názor i bez toho abych byla ukamenovaná. Podle vás se tu možná musi chodit po špičkách aby se náhodou někdo necítil dotčeně.
Když si někdo píše blog, měl by počítat i s kritikou a nebo si taky může psát deníček sám pro sebe…tam se jistě žádné kritiky nedočká.
Je jen zajímavé, že Ada kritiku snese (to se cení). O něco hůře jsou na tom její věrné tleskačky, které mají pořád potřebu obhajovat, vyvracet, řvát…že to co dělá a co si myslí Ada je to jediné správné.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 00:52

Ona se tu neprezentuje jako módní guru. To, co dělá, dělá v každém druhém časopise „kdokoli“, kdo se nazve módní policií, a na spoustě dalších blogů jakákoli holka nebo kluk, kteří se o oblékání zajímají. Ale ne všem se podaří tak prorazit s názory a kritikou jako Adě, nikdo nemá takovou návštěvnost.
Takže módního guru jsme z Ady udělali my, čtenáři stránek. Pokud po shlédnutí jejích šatů už pro vás není taková ikona, asi si najdete jinou. Nebo ji stále budete chodit číst, ale už budete s jejími názory nesouhlasit, jen proto, že tyto šaty se vám nelíbí?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 01:28

Nejsem žádná věrná čtenářka jejího blogu.....a proti Ade nemám vůbec nic…jen mi bohužel Ada nepasuje k módnímu blogu, módnímu peklu, k módě celkově.
Občas me tu nějaký článek zaujme, líbí se mi styl psaní.
Jenže po shlédnutí fotky s Adou vše beru s rezervou. Vše o čem tu píše vlastě sama ani nepraktikuje.....
Představovala jsem si ji jako elegantní, krásnou a skoro dokonalou dámu když tu kritizuje ostatním vlasy (přitom na hlavě nemá zrovna reprezentativní účes), oblečení (přitom na fotkách a videu byla oblečená jako šedá myška)...... Šití zajisté ovládá, to ji neberu, šaty jsou určitě dokonalé ušité…a že se líbí Ade, ještě neznamená, že se musí líbit všem ostatním.
Když jde někdo s kůží na trh musí počítat i s kritikou.
Přesto mě její blog zajímá, její články jsou určitě zajímavé, ale to neznamená, že souhlasím úplně se vším co tu píše.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 01:58

Já vím, že je zbytečné a asi trapné rozebírat a hodnotit někoho, koho osobně neznáme, ale taky přemýšlím o tom, že mi Ada mluví z duše, když kritizuje, ale její doporučení a chvály mi připadají nějak nenápadité, neelegantní. Těžko soudit. Možná, že se prostě mýlíme v jejím zaměření: nějak čekáme úsilí o haute couture, úroveň Grace Kelly, Jackie Kennedy nebo Walis Simpson, zatímco ona (možná) směřuje k solidnímu měšťanskému stylu. Možná si do ní promítáme své vlastní sny a cíle.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.3.12 22:16

Saty– vaše logika : „Představovala jsem si ji jako elegantní, krásnou a skoro dokonalou dámu když tu kritizuje ostatním vlasy (přitom na hlavě nemá zrovna reprezentativní účes…“
Cožpak jakýkoliv kritik v kterémkoliv oboru musí sám ovládat řemeslo? (jakože Ada předvedla, že ano) – filmový kritik nemusí umět natočit film, ale skvěle ovládá teorii a řeč filmu a může být uznávaný expert. A může být sám šeredný, hrbatý a s ježkem na hlavě – třebaže se vyjadřuje k estetice.. Nota bene – to, že vy si ji NĚJAK představujete – za to fakt dotyčná nemůže, že nesplnila VAŠE představy o NÍ. A když někoho osobně urážíte, to není kritika.
Taky jsem viděla Adu na videu o parfémech a osobně mě třeba překvapilo, že působí až tak charismaticky a sebevědomě (ale mile), třebaže jsem to předpokládala, vzhledem k tomu, co dělá. Takže třeba MOJI představu o její osobě předčila. …a artikulační vadu ignoruju.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.3.12 23:39

Mně se Ada zdá elegantní, byť, řekněme, nenápadná. Sama neusiluji o víc.
Nicméně už jsem tu psala, a nerada to opakuji, že srovnávání s uměleckým kritikem kulhá, neboť ten nekritizuje z pozice, že KAŽDÝ může točit dobré filmy, že KAŽDÝ člověk může vytvářet dobré umění. Cítíte, Lilip, rozdíl mezi výrokem, že tvorba těch a těch umělců je špatná a tvrzením, že KAŽDÝ se může slušně oblékat nebo KAŽDÝ se může slušně chovat?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.3.12 17:35

Sida -Nemyslím, že srovnání s uměnovědným kritikem kulhá, je to stejné jako kritik jídla – to, že každý se opravdu může oblékat slušně, nijak nemění pozici „kritika odívání“ (oblékat se vkusně stejně nikdy nenaučíte všechny, zrovna tak jako vařit )– rozumím vám, ale nemyslím si totéž. Jak píšete, prostě kritik odívání může zvolit nenápadný elegantní styl místo rozjásané barevnosti, odvahy, za kterou někoho chválí. Je to věc osobníh vkusu. To, co psala Saty, ale opravdu logiku nemá.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.3.12 20:01

lilip styl "vrchní pekelnice " jak se sama nazývá , je nenápadný, ovšem NENÍ elegantní.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.3.12 10:04

Vůbec nemám pocit, že si rozumíme. Pokud „oblékat se vkusně stejně nikdy nenaučíte všechny“, jaký má smysl takové nešťastníky fotit a zesměšňovat? To je ospravedlnitelné pouze pokud věřím, že možnost se vkusně oblékat má opravdu každý, bez ohledu na vlohy, finance, vzdělání atd. A pokud v to věřím, nejsem v pozici uměleckého kritika, nýbrž, řekněme, policisty, který sám musí zákony, na které dohlíží, dodržovat, a také musí strpět občasnou prověrku.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.3.12 13:46

Ale Sido – tím, že fotí a popisuje neučí JE ale na nich učí Nás, co ji čteme, protože chceme číst. Jako na dobrém filmu se učíme ty fungující postupy, na špatném studujeme chyby – a režisérovi to taky nikdo nepředhazuje, pač když mu to nedojde, tak je to zbytečné. Ti vyfocení snad fungují jako příklady,ne? Od Ady nic nechápu jako osobní a zesměšňování – jen břitkým způsobem kritizované, obecné nešvary, skrze které vyjadřuje svůj pohled – který, pokud je fundovaný, tak má nějakou váhu. Tohle jsem měla tak nějak za zřejmé? Nic z toho, co tu publikuje neberu jako samoúčelné zesměšňování chudáků – o tom přece nikdy žádná kritika nebyla a není. I když je vtipně napsaná – podobným stylem jsem toho napsala mraky. Také je toto její blog, nikoliv veřejné periodikum, je zodpovědná jen sama sobě. Vsadím boty, že kdyby psala do celonádroního periodika, tak by vypadal článek mnohem umírněněji – minimálně by jí zkrotil editor, protože za názory už nese zodpovědnost vydavatel a ten se bojí kde čeho. Tady je editorkou sama sobě, píše břitce, ostře, sarkasticky, úderně, výstižně, svobodně – a bez obalu a chození okolo horké kaše.
Každý má opravdu možnost, ale každý nemá tu schopnost, i kdyby se přetrhl. Nemyslím, že kdokoliv tohle čeká. Ale naučit, že mi nemá čouhat zadek a špeky optimisticky a naivně očekávám i já, že se dá naučit opravdu každého. Jenže ten, komu čouhá zadek a špek má viditelné mezery vůbec v chápání estetiky a mravnosti a je mu to úplně buřt. No třeba včera na plese v Lucerně si tři slečny v šlehačkových róbách při předtančení sedly na parket, nohy natažené před sebe. Stála jsem za nimi zavěšená v synovi a zírala… takže … no, pořád jsem optimista, protože kultivace je piplavá a zdlouhavá a nekonečná práce. Když to dokázali třeba Němci, tak proč ne my, že.

RenoLange – musela bych s Adou strávit týden vkuse, abych si udělala názor – pokud bych vůbec měla tu potřebu si ho dělat – zda je elegantní. Pokud by si dala do zahrádky trpáslíka, nebudu ji podezírat z toho, že neví,že je to kýč, ale že je to recese a jsou tak děsní, že si je tam prostě musela dát. A sama mám různé keramické aranže v záhoně s kytkama – lampy, ,vlastnoručně vyrobené figurky, věžičky - manžel kroutí hlavou, ale mně se to prostě jen líbí. Je to kýč, umělý květ v jezírku, ale uklidňuje mě ta jednoduchá líbivost –a vím, že je to kýčovité, neobhajuji ho tím, že je to krásné. Dala jsem ho tam s plným vědomím.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.3.12 17:18

Lilip : Ti, co si nezakrývají zadek mají mezery v chápání estetiky a mravnosti, ale o nás se předpokládá, že se o tom potřebujeme poučit? – No, je to jedno, nevím, jaký je to věkový, resp. zralostní průměr. Důležité je, že to nepociťujete jako výsměch, vnímání tohoto je individuální, a tím ten problém odpadá.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.3.12 19:52

Sido - myslím, že jste to shrnula na závěr výstižně :-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.3.12 01:54

Trochu? :-))))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 23:04

Výšivka mě také naprosto nadchla, kombinace barev se mi ale moc nelíbí. Šaty mi ale nepřipomínají kroj, čím déle se na ně dívám, tím víc se mi líbí :-) Pokud vím, Ada není návrhářka, takže nápad rozhodně neodsuzuji, i když já bych si takové šaty nevybrala. Rozhodně ale dokázala, že umí hodně dobře šít a může tím pádem kritizovat


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 23:07

Souhlasím s tím, že to chtělo fotku včetně všeho - zmíněných rukaviček, šálu, náušnic… Šaty pouze samotné mi připadají takové nekompletní, ale umím si představit, že dohormady to bylo skvěle rudolfinsky stylové. Ptáčci jsou úlet :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 23:17

Ach jo…
Po přečtení kritiky v předešlém článku, jsem čekala, že šaty autorky budou taková bomba, na způsob Zuhair Murad nebo Elie Saab. Musím se přiznat, že to co tu vidím, zklamalo mé očekávání. To i ty šaty kamarádek Jitky Nováčkové, o kterých se autorka zmínila v předešlém článku, vypadaly daleko líp.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 23:28

Typ šatů, který Ada zvolila, tj. živůtek s bohatou sukní je pro plesy této úrovně běžný. Hovořím o zemích na západ od ČR. V Adině případě je model designovaný do padesátých let. Proč ne? Nevím, jak vypadá, snad volba odpovídá jejímu typu. Barevné provedení celkem slušně odpovídá motivu plesu k poctě císaře Rudolfa II. Barevná kombinace s výšivkou jistě nemusí lahodit každému, šaty jako celek také ne. Nicméně to nemění nic na faktu, že volba stylu i provedení je pro danou příležitost naprosto správná. Ano, její šaty jsou v Česku nezvyklým jevem. Takto však mají šaty na ples v opeře vypadat a ne jako těsné a prostříhané nebo průsvitné šaty českých celebrit. Výjimku tvoří empír, ale i v této době byly plesové šaty výrazně bohatší než pro jiné společenské příležitosti. V angličtině se plesové šaty řeknou „ball gown“, doporučuji zadat do Googlu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 00:07

Sice není její zjev bez chyby (např. nemá rukavice), ale i Paris Hilton, která světu opravdu ukázala vše a ne jednou, měla ve Vídni v r. 2007 na plese v opeře „tradiční“ plesový model.
http://www.superphotospace.com/…27488a34.jpg

MP Ava
248 příspěvků 1.3.12 23:35

Šaty se mně osobně nelíbí, byť jsem původně, při zmínce o retru 50. let, zajásala. Nicméně oceňuji:
1. Že šla autorka takto veřejně s kůží na trh.
2. Ruční práci a ochotu se tak patlat s šaty kvůli jednomu večeru.
3. Celkově způsob uvažování o výběru šatů, materiálu, tématu plesu, přípravě atd.

MP Ava
248 příspěvků 1.3.12 23:40

Edit: Já si původně, když se Ada zmínila o padesátých letech, představila spíše něco takového:
http://www.sovintagepatterns.com/…/9533j27.JPG
http://www.millcrestvintage.com/….531x800.jpg
http://2.bp.blogspot.com/…+balmain.JPG


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 23:47

Ta fotka je celá špatně, jsou zmačkané a bez doplňků na panně nevyniknout. Popravdě mě při prvním pohledu napadlo, že to je fakt průšvih, ale že už jsem to někde viděla… A viděla! Audrey Hepburn jako Sabrina. Velmi podobný styl, také krátké vlasy (pokud je Ada ještě má) a v případě, že byly nažehlené a s rukavicemi tak naprosto v pořádku:-) Když vytáhnu svoje nejlepší a nejhezčí šaty ze skříně zmačkané, natáhnu je na figurínu, tak budou taky pekelné.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 01:18

http://closetmelbourne.blogspot.com/…sabrina.html pokud myslíš tyto tak bych řekla, že tento a filmový exemplář jsou si na hony vzdálené…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 01:51

Ano, taky mě to napadlo. Snad jen ten dekorativní motiv, ale Audreyiny šaty jsou Givenchy a mají jeho šmrnc.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 23:54

paaaaaani, smekam pred vysivkou a dekuji za uzasny tip, co se splyvavosti sukne tyce, asi by me nad tim nenapadlo tak premyslet, i kdyz jsem si po precteni uvedomila, ze o splyvavosti latky strizene zesikma neco malo vim :)
saty se vam moc povedly a ja jsem take milovnice retra 50. let, takze v tom nejste sama :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.12 23:57

Jakkoli oceňuji pracnost výšivky šaty se mi vůbec nelíbí. Působí na mě těžkopádně a vedle některých večerních rób v tom Ada musela vypadat jak selka. Rukavičky a účes si neumím představit.. nevím, jak z těchto šatů udělat něco slavnostního.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 00:05

TOHLE VŠECHNO mi zní úplně jako z pohádky. Ada je pozvaná na ples, a tak si vyšvihne šaty. To je prostě úžasný. A šaty jsou krásný! Supr! ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 12:28

Já si ale myslím, že Ada pozvaná nebyla. Ada si prostě pořídila lístky, ne? Na ples do Opery musíte být nutně pozvaní?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 01:16

Tak nevím, ať na šatky koukám jak koukám, nelíbí se mi. Nevím jak ve skutečnosti (vím jak fotky dokážou zkreslovat), ale barvy mi k sobě nesedí ( a to si myslím, že oko mám opravdu vytrénované). Ten tvrdý a jasný přechod na mě působí násilně, jako by si autorka nevěděla rady. A výšivka, jak už bylo několikrát řečeno působí jako lidový vzor(řekla bych že dvojbarevnost šatů a barevnost výšivky je už moc a působí přeplácaně a přesto nedodělaně). Řekla bych tak trochu „kýč“.

Samozřejmě oceňuji pracnost a zručnost autorky. A chápu že do opery nepatří gigantické výstřihy a průstřihy, ale toto snad taky ne. Opera není vesnický ples. (chápu že Vídeň je jiná třída, ale jen tak pro srovnání http://www.smh.com.au/…1008515.html
http://www.zimbio.com/…gang+Fiereck )

PS: vy které Adě nadšeně tleskáte a nejste schopné přijmout názor někoho jiného uvědomte si, že tím se dostáváte na stejnou úroveň tleskaček z fléru, který je tu mnohdy předhazován jako ukázka špatného lidového tvoření (ať už formou zpracování nebo jeho obsahem)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 10:42

Sama jako milovnice věcí, které jiní lidé rádi občas označí i za kýč, historizace a barevných kontrastů (s nimiž mám zkušenost takovou, že na fotkách vypadají vážně blbě i když je reality jiná, bude to nejspíš přechodem do jiného barevného prostředí) musím říci, že šaty vypadají pěkně. Je pravda, že oblast pasu vypadá trochu nedodělaně, kdyby třeba výšivka zasahovala kousek do tyrkysové části aby to vypadalo uceleněji, takhle se skoro dá spekulovat o tom, že to původně byly dvoje šaty. Velmi jednoduše - každý detail šatů se mi líbí, je nádherný. Dohromady ale nedosahují vlastního potenciálu. Přesto věřím, že v nich nositelka v dobrém slova smyslu vynikla.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.3.12 21:30

A mně se ty barvy zrovna líbí. Ale to bude asi tím, že nemám vytrénovaný oči a hlavně nedokážu přijmout cizí názor, byť sebetaktněji výjádřený.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 01:28

Má doměnka k diskuzi co tu proběhla, jestli se šaty hodí nebo nehodí na ples v Opeře - Kdyby se určeným tématem, který ples dostal, řídili všichni návštěvníci, a volili oděv tak, aby téma splňoval, myslím, že Adiny šaty by zde měly mnohem míň kritiků. Ale ono to tak nebylo, a asi ani být nemohlo. Nedovedu si představit, jak by si naše celebrity lámali hlavu s tím, kdo to Rudolf byl, a jaká byla doba, ve které žil, aby téma plesu splnili. Pak by totiž vesměs museli kvůli šatům oslovit „no name“ tvůrce/návrháře, aby jim šaty zhotovili přímo na zakázku. A to se prostě mezi našima celebritama nenosí - radši si vyrazí netematicky ve věceh od D&G či Versace, aby všichni viděli, že na to přece mají (a nebo jim to minimálně na ten večer zapůjčí). Pochybuju, že většina z těch „celebrit“, co tam byla by si jinak mohla dovolit jít a říct - Hele, Lagerfelde, ze starý známosti, že mi ušiješ něco prímovýho v rudolfínském stylu?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 01:37

Hm, tak tohle mě nebere, i když na tom muselo být práce jak na kostele. Nějak mi to připomíná lidový kroj. Jít na takový bál, zvolím spíš jednodušší decentní šaty a vyřádím se v doplňcích ( šperky, účes). Ty první šaty v petrol barvě se mi dost zamlouvají…:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 07:39

Šaty jsou jedním slovem strašné, na ples se nehodí, nepůsobí elegantně, výšivka, možná pracná, ale úplně mimo, na nějaký Rudolfínský styl, či styl 50.let se tady vymluvit nejde..za mě katastrofa a to si raději nepředstavuji zmíněné bílé rukavičky…autorka chtěla být zřejmě originální, celý článek jsem nečetla, jen jak v něm zmiňuje profesora Františka Cubra a slavné architekty, což mi vyrazilo dech v souvislosti s jejími šaty, hned jsem sjela dolů rovnou na onen výtvor…autorka by měla zůstat u svých pomluv, klepů, drbů, které ji jdou, ale tady prosím už ne


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 12:43

Tohle je diskuse K ČLÁNKU! A když jsi ho nečetla, tak co se tu předvádíš?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 08:50

V životě jsem neviděla krásnější šaty. Naprosto dokonalé! Gratuluji.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 09:21

To myslíte ironicky anebo opravdu vážně…?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 09:28

Ado šaty moc pěkné (taky miluju 50. léta) a výšivka super. Jen se mi zdá že se ti u sukně trochu zkroutilo olemování dole.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 09:41

Myslím, že jsi právě ucpala huby všem, co tvrdí, že jsi zakomplexovaná a nic neumíš :) Teď už není sebemenší pochyb, že umíš šít. A v těch šatech jsi musela vypadat nádherně!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 09:46

Ado jsou to krásné šaty! Líbí se mi, jaké barvy jsi zvolila a ta výšivka! Já teda osobně nejsem moc na výšivky a na historizující věci, ale líbí se mi to. Snad jen osobně bych zvolila jinačí materiál sukně, než jsi zvolila ty. V materiálech se vážně špatně vyznám, ale když kouknu na živůtek a na sukni, tak bych nevolila lesklej materiál, ale spíš matnější. Možná, že to na mě působí špatně kvůli nevyžehlené sukni, že to pak působí, jakoby si tu sukni odflákla. Mě by spíš zajímalo, jak to vypadalo na tobě, než na figuríně.

Ach jak ráda bych si ušila šaty podobného rázu (teda střih by byl jinačí trochu) ale vůbec nevím, na jaké akce se takové šaty dají nosit? To je opravdu tak dvakrát za rok někam takhle na ples? Ale vůbec o takových akcícgh ani envím, že se konali :/

MP Ava
248 příspěvků 2.3.12 11:55

Ne, takové šaty si vezmete jednou a pak už Vám jen leží ve skříni…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 13:45

I kdyby, tak proč ne? Někdo se kochá sbírkou motýlů… někdo zas svými šaty.
Ale řekla bych, že v případě chybějícího prostoru v šatníku by se daly i docela dobře prodat!
Pořád lepší, než vyhazovat (nemalé, leč neadekvátní!) peníze za půjčené hadroidní sexíí modely, x-krát už kdovíkým propocené.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.3.12 02:01

Jednou? Nikdy:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.3.12 18:07

Ale jo, však jako jsem taky rozmařilec. Jen člověk musí počítat, že plesové šaty člověk nebude tahat několik let furt dokola…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 09:50

Myslím, že spousta z nás, kterým se Adiny šaty nelíbí, zůstává uzavřená ve vlastní omezené přestavivosti, která je tvořená vesnickými či maloměstskými plesy, fotkami celebrit a nastajlovanými fotkami modelů z módních mol a současné sexy módy z ulice. Zkusme si představit, že ty vrchní šaty od Valentina bychom amatérsky vyfotily pomačkané na krejčovské panně…Asi by tak úžasně nevypadaly. A naopak - Adiny šaty vyladěné doplňky jako šála, šperky, rukavičky na krásné tipově vhodné gazele profesionálně vyfocené a nasvícené, by nám možná vzali dech.
Ačkoliv mi na Adiných šatech něco neladí, tak za mne říkám ano, jsou krásné a smekám klobouk před zručností autorky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 11:51

Máte naprostou pravdu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.3.12 18:22

No, já si dovolím nesouhlasit: právě že mě na jejím modelu zarazilo jakési ovzduší vesnických či maloměstských plesů. Na šatech s neladícími barevnými kombinacemi a přetíženým dekorem nemůžou spravit nic sebevhodnější doplňky - ty dokáží pozvednout jednotvárný, nedotažený model. Tady je toho prostě moc. Obdivuji precizní výšivku a líbí se mi střih, ale celkově je nepokládám za elegantní.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.3.12 02:04

Ty šaty jsou maloměstsky hnusné a žádné nasvícení jim nepomůže:-).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 10:11

Musím říct, že se mi Adiny šaty na ples moc nelíbí; jak už psali někteří čtenáři přede mnou, také mi nepřijdou tyto šaty nějak extra slavnostní na ples v Opeře. Ale nesmírně obdivuji Adinu zručnost a šikovnost a také pečlivost a trpělivost, že si šaty ušila a vyšila sama. Výšivka je nádherná, tu by snad nezvládl žádný stroj. A tím, že si šaty Ada ušila sama, jí určitě perfektně padly a nemusela se strachovat, že jí bude někde něco odstávat nebo se něčeho nedostávat :-) Ruční práce je to naprosto precizní a nádherná, ale přece jenom jsou to šaty vhodnější na jinou příležitost. Ale rozhodně před Adou smekám.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 10:32

Ado, nekritická milovnice usedlého retra…teď jste pro mě překročila vlastní stín. Pro mě zde velmi často prezentujete příjemné názory pro „stádo“, obecně platné pravdy, oblečky které si musí každá žena dotvořit a ozvláštnit sama… a to je ok, na můj vkus je to ale velmi často „příliš béžové“, málo barevné…ale tyto šaty - princezna Dišperanda to trochu je, ale co, mě se to líbí a s malinko jiným střihem sukně (aby můj zadek nebyl trojnásobný) bych si je hned vzala…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 10:33

Nejsem žádný expert, o módu se zajímám hodně povrchně, co nosí celebrity na ples mě v zásadě nezajímá ( zaznamenal jsem snad jen Noru Fridrichovou). Přesto si zde dovolím vyjádřit svůj názor: ty šaty jsou famózní. Jasně, že to není žádné „sexy sophisticated“, ale to by mi k Adě ani moc nepasovalo. Líbí si mi, jak jsou šaty barevné, optimistické, celé je to takové jarní… Moc nerozumím výtkám že " výšivka je naprosto nemožná". Včera jsem čistě náhodou shlédl kousek prehlídky D&G Fall 1012 a tam se to výšivkami podobného typu jenom hemžilo. Šaty musely dát hroznou práci, pro mě je to taková slow fashion v pravém slova smyslu. Adin manžel je šťastný muž, ušetří spoustu peněz, když si jeho manželka šije luxusní róby sama. :)) Možná je to tak trochu 19. století (automaticky mi naskočí slečna Váchová ze Sňatků z rozumu od Neffa, jak nikdo v Hradci nechce věřit, že ty šaty šila opravdu sama a nejsou z nějakého pražského salonu), ale mně je to více než sympatické. Respekt.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.3.12 21:38

Adame Key, vy jste úžasnej! Nejenom proto, že jste chlap, kterýmu se líbí něco jinýho než sexy sophisticated, ale hlavně kvůli těm Sňatků z rozumu a Haně Váchové v róbě za třicet zlatých: „Na celém plese nebyly hezčí šaty, viďte, maminko! Nikdo nechtěl věřit, že jsem si je šila sama!“ „I mlč, holka, vždyť je to malér! Všichni si mysleli, že ty šaty jsou od nejlepší švadleny z Prahy. Ještě řeknou, že si žijeme nad poměry!“ :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 10:36

To myslím naprosto vážně. Když si přimyslím bílé plesové rukavičky tak vidím naprosto dokonalý a neotřelý model, který jakoby zrovna vypadl z filmového plátna z dob Audrey Hepburn, kdy ještě ženy měly vkus.

KaCZFi
128 příspěvků 2.3.12 10:59

Musim rict, ze fakt dik za to, ze Ada sla s kuzi na trh…a nezklamala. Myslim, ze muze smele porizovat a komentovat pekelne snimky, kritizovat pseudonavrhare a Brigity a ja ji budu fandit, protoze na rozdil od jinych, ona fakt umi.
Krasne saty, neuveritelna vysivka a hlavne preciznost viditelna na prvni pohled.
Poukud mohu vyjadrit svuj nazor na saty jako takove, osobne bych barvu satu netristila jinak barevnym zivutkem a kdyz, tak nejakym ton v tonu, ale chapu, ze to je otazku vkusu a v pripade Ady asi i zameru. Ja jsem v tomto smeru asi trochu „pri zemi“ nebo mozna ta barevna kombinace neni pro mne az tak pritazliva, protoze se mi saty na prvni pohled jakoby tristi na „tilko a sukni“, ale kazdopadne je to originalni, nevsedni a vkusne.
Uvitala bych i fotku zezadu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 11:10

Absolutně. Různobarevný svršek a spodek navíc zkracuje postavu a prostě není slavnostní. Na fotkách z plesu jsem viděla kohosi v odlišně barevném živůtku, a působilo to, jako by šaty zkombinovala z toho, co našla ve skříni (jako Mary Bardová, která v době krize vždy prohrabala bedny na půdě a z několika nemoderních šatů zkombinovala novou kreaci. Bohužel své díla jen špendlila, takže člověk v nich měl dojem, že je fakír a leží na hřebících). Výšivky nejsou můj šálek čaje, ale pokud už, tak co nejmíň kontrastní, nejlépe madeira nebo richelieu v barvě podkladu. Ale to je má osobní úchylka.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 11:00

Šaty jsou v pořádku - nebo přinejmenším jejich přednosti bohatě vyvažují možné nedostatky.
Co v pořádku není, to je Adina účast na téhle sešlosti. Slušní lidé se přece takových věcí neúčastní, resp. štítivě se od „toho“ odtahují.
A trapná snaha o sebeobhajobu v minulém článku, že totiž přece Maxová dává na charitu víc než protestující, mi až zvedla kufr. Adin styl s nosem nahoru se mi vždycky líbil - tím hůř ale působí její ubohé podlézání plesající spodině.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 11:10

Přesně tak. Jak že tam nemůže fotit? Proč by si nemohla dát podmínku, že tam fotit prostě bude? Vždyť to je princip její práce, na tom tenhle blog vybudovala - na sžíravé kritice. Dostane najednou cukřík a je z ní poslušná, zařazená osoba. Takže kritizovat ocaď pocaď, třeba důchodkyně nebo zmatené puberťačky.
Vlastně tímhle dělá téhle události PR - koukněte, kde jsem byla, heč!
No a tím pohřbívá celý tenhle projekt, protože integrita. Větřím další verzi Omlazení.

Ada Pekelná
973 příspěvků 2.3.12 11:22

Na ples jsem nebyla pozvaná jako novinářka, ani jako blogerka, ale jako normální osoba. A už si delší dobu koleduješ o ban, podotýkám, že nikoli kritikou mé osoby (té je pod tímhle článkem dost a nemažu ji), ale svým neustálým rýpáním a udržováním sáhodlouhých vláken o hovínku. Za to se na většině diskuzí banuje hned.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 12:16

Aleno, omlouvám se, že přes vás reaguju na Adu, které nelze odpovědět přímo:
Ado, pohřbít svůj blog máš právo samozřejmě jen ty sama. Myslím (doufám), že o část čtenářů přijdeš - o ty, kteří od tebe očekávají víc než „holky, pozvali mě na ples do Prahy, kukejte, co jsem měla na sobě“.
Máš styl, odvahu a vtip a většinou i schopnost nadhledu. A pracovitost, která se s tím vším pojí jen vzácně. Nemusíš se prodávat lacino.
(Možná jsi jen moc mladá, ale to se časem určitě zlepší. Budu ti držet palce.)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 12:52

Na některých blozích, které mají úspěch a staly se komerčními, jsou uměle rozdmýchávány diskuse provokativními příspěvky, aby to tam nechcíplo. Doteď jsem za takového nasazeného agenta považovala nick Alena Čechová.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 13:48

Myslím, že si můžete ušetřit námahu, já už sem přispívat nebudu. Došlo mi samotné, že bych se zase měla zabývat něčím jiným, protože tady už nemám co pochytit. Děkuji za ten čas strávený s vámi, je třeba posunout se dál.
Aro, vaše paranoia pracuje na plný pecky

KaCZFi
128 příspěvků 2.3.12 14:40

Obcas jsem si o vasich komentarich myslela, ze jste se proste jenom blbe vyspala. Ale ono to bude asi uplne jinak…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.3.12 00:22

Ado,
jsem vaše fanynka, módní peklo mám ráda a i přesto co sem teď napíšu vás nepřestanu číst. Je evidentní že jste šikovná, nicméně souhlasím s tím, že tyto šaty naprosto popírají všechny myšlenky, které jste tu dosud prezentovala. Nemyslím, že jsou přímo ošklivé, jen že naprosto neodpovídají příležitosti. Zároveň mě bije do očí vždy když se snažíte diskuzi usměrnit a přimět lidi aby neofftopicovali. Toto je blog, kde se probírají subjektivní názory na módu a z toho titulu si nemyslím, že je potřeba kohokoli bannovat jen proto, že možná nereaguje vždy k tématu. Chce to víc klidu. K.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.3.12 23:57

To nechápete nebo závidíte? Áda tím snad chtěla ukázat, jak by se měl člověk vhodně obléct na akci takového společenského významu jako je ples v Opeře a že to nemusí být šaty z luxusního krejčovského salónu. Ty šaty jsou nádherné a Áda si tím ode mě získala ještě větší sympatie než kdykoli předtím, protože ona jen nekecá, ona i umí a ukazuje to tu. Zatímco vy jen pindáte o tom, do jaké společnosti to vlezla. Z těch šatů, co se na plese předváděly, byly tyto z těch nejkrásnějších. Jednoduchý střih, kvalitní látka, nádherná výšivka… velmi elegantní!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 11:30

Tady má někdo problém…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 13:17

Malatí, tak se nestyď a svěř se nám. Třeba ti s tím tvým problémem pomůžeme…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 11:34

Souhlasím, že český ples v Opeře je záležitost pro póvl, který si hraje na honóru. A podle toho vypadají i ty šaty.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 13:16

A Nanynko, prosím Tě, chtěla jsem jít na nějaký ples na úrovni. Poradila bys mi, který by to měl být? Státní opera se teď zaměřila na póvl… tak já fakt nevím…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 14:17

Cákriš - a můžu jít se synem na ples v Lucerně pořádaný tanečními? Je to póvl nebo nóbl nebo to pravé lidové - kdybyste viděly ty kreace některých slečen, nebyla jsem si jistá, jestli nejsem na diskošce, na letní parné ulici, na E 55 nebo v šantánu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 14:54

Já bych se bála jít do Opery i na operu - co když tam bude v lóži sedět Paroubek? To abychom po předehře vysmahli, co?

A teď mě tak napadá - kolik toho póvlu bydlí v Praze! Se budu muset vystěhovat… než aby si někdo myslel, že jsem s nima spřažená…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.12 14:39

Aro, takových plesů je spousta. Stačí si vybrat nějaký, na který se necpou všechny ty pseudomodelky, pseudomoderátorky, pseudopolitici a ostatní, které s dovolením pro stručnost označuji - a označovat budu - jako „póvl“. Třeba před týdnem jsem byla na plese na zámku Liblice (kongresové centrum Akademie věd): příjemní lidé, příjemná hudba, příjemný catering, vkusné šaty, nádherný Mramorový sál, ve kterém se - považte - dal tančit i valčík kolem dokola, protože nebylo přecpáno. Účastníci tam nebyli proto, aby se dali vyfotit, ale aby si zatančili a aby se bavili - a bylo to sakra poznat.

Lilip: vůči pubertální slečnám je třeba být milosrdný. Póvl z plesu v Opeře je úplně jiná kategorie.

Kiwi: ve Státní opeře jsem byla shodou okolností v pátek. Byla plná cizinců v riflích a odrbaných košilích… což bylo smutné, ale pořád jsem se tam cítila lépe než v přítomnost Veréšové, Partyšové a ostatních vulgárních ženštin, které si hrají na dámy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.12 20:14

Tak jsem se pročetla všemi komentáři a mám z toho zvláštní pocit. Adiny šaty mi připadají jako úžasné řemeslo. Já sama bych si je nepořídila, ale jsem jiný typ a patrně i jiná věková kategorie. Ale výšivka a snaha dodržet téma je fantastická. Chápu, že mnohým se to líbit nemusí, ale odsudky, které by si snad nedovolila Anna Wintour, mi připadají legrační. Jejich neomalenost je jiná kapitola. Zajímalo by mne, v čem chodí na ples ty nemilosrdné kritičky, ale to jen tak mimochodem. Pokud jde o samotný Ples v Opeře, mně osobně to hraní na smetánku připadá taky trochu legrační, ale i takové akci mohou být příjemné. Nevím, jestli ty příkré soudy nejsou malinko závist. Myslím, že mnohé z kritiček by se rozechvěly po celém těle, kdyby je tam někdo pozval. Chodím na společenské akce často, protože je to součást mé práce i práce mého muže. Někdy je to otrava, někdy je to překvapivě moc fajn. Prostě to beru jako setkání s lidmi, se kterými bych se možná jinak nesetkala a nenakoukla do jejich světa - byť prostřednictvím „small talk“ (což je, zdá se, taky zapomenuté umění).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.12 21:14

S johannou souhlasím
Nanynko - ono je docela legračně průhledné a licoměrné ohrnovat nos nad Plesem v Opeře, jak bych tam nikdy ani nepáchla, - když lístek stojí 3 tisíce. To se ani nedivím, že by tam leckdo z těch kritiků nešel. Já bych tam teď taky už nešla, ale jen kvůli té ceně, ne kvůli lidem. Kdyby mě někdo pozval, jdu si zatančit. A je dost sprosté označovat účastníky jakékoliv kulturní akce za póvl. Nedozvěděla jsem se, kde je to tedy na opravdové úrovni a není tam póvl, se kterým bych mohla kroužit po parketu.
Za týden se jdu vypotit do Lucerny na další ples se synem. Jestli si myslíte, že to má nějakou oděvní úroveň - nedej bože dress code, že se tam nemotají tanečníci po roce výuky pod lustrem jako banda medvědů - pche. To mě naopak tanečníci v Opeře docela překvapili, jak valčík zvládali .


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.12 22:49

Všimla jsem si už před nějakou dobou, Lilip, že Váš způsob uvažování se nějak míjí s mým. Ples v Opeře považuji za trapnou akci proto, že si tam nuly typu Andrey Veréšové hrají na elitu společnosti. Myslela jsem, že jsem to vyjádřila jasně. Proč mi na to píšete o ceně lístků (mimochodem, za ples v Liblicích jsme společně s ubytováním přímo na zámku a spol. dali srovnatelnou částku, akorát ji považuji za mnohem lepší investici) a co si obléknete na synův ples v Lucerně, je mi naprostou záhadou.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.12 18:56

Ano nanynko, míjíme se, já totiž nikdy a nikoho neoznačuji za „nulu“, „póvl“ a za trapnou akci.
Na plesy chodím v na míru šitých dlouhých šatech z drahého, matného, tmavě fialového saténu. Střih široká ramínka,přestřižené pod prsy, od boků široká sukně. Syn má kravatu v podobném odstínu. A je po záhadě.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 19:12

je to zavist?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 11:03

Zarazi mne ze Ada vystavila ty saty takhle - neozehlene, svy vypadaji jakoby tahali, spodni okraj se krouti… dela si z nas srandu? Ona kritizuje kazdy nerovny sev, kroutici se okraje, neozehlene veci a sama dela to same?
Nelibi sa mi ani kombinace barev, podle mne se vzajemne tlucou.
Bile rukavicky si opravdu k satam neumim predstavit. Saty nejsou podle meho gusta a ani Adu si v nich jaksi neumi predstavit.
Nekdo psal ze by vybral jiny material na sukni, s tim souhlasim. Sukne dela selske boky a je malo splyvava.
Ovsem za tu vysivku ma Ada u mne uznani, ta je opravdu krasna.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.3.12 04:53

tak pro mě je zásadní rozdíl v tom, že své šaty za těžký prachy nikomu neprodává ani si nenechá říkat návrhářka nebo umělkyně…

Praskla Vám někdy báovka? a vyhodila jste ji?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.12 15:24

mi čas od času praskne a máte pravdu, nevyhodím ji. Ale taky ji nedám nikomu jako prezent. Sním ji doma a upeču druhou, takovou, co se s ní můžu pochlubit. Zvlášť, pokud se prezentuju jako kritik cukrářských výrobků - když už jsme u těch paralel.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.3.12 09:53

Není to proto, že ty šaty nejsou vyčištěné? Rozumějte, nejsem fanatik hygieny, ale žehlit hadr, který jsem ponosila a opotila, se ekluje i mě - to zažehlování potu. A takovéhle šaty by se asi museli čistit chemicky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 11:17

Jsem si jistá, že:

  1. barevné spektrum šatů je pro zrzku doslova GENIÁLNÍ. Jasně, že zimní typy se musí něčemu takovému vyhýbat obloukem, ale pro podzimní typ je to prostě bomba.
  2. Kdyby byla Ada trend-setter takového formátu jako princezna Kate nebo Victoria Beckham, tak na plesech 2013 neuvidíte nic jiného než vyšité ptáčky


(3) prostě žeru ty ptáčky!!)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 11:45

…tím jste tedy chtěla říct, že adě ty šaty rozhodně nemohly slušet, když je černovlasá (a nejspíš zimní typ)?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 13:57

Mám za to, že někde uváděla, že má přírodně nazrzlou a dobarvuje do výraznější zrz. V případě doplňků se vždy shání po koňakové a velbloudí - ergo podzim.

Karoleenah
2322 příspěvků 2.3.12 15:28

Já jako dlouhovlasá zrzka jsem z té barevné kombinace na větvi jak ten ptáček. Nikdy bych si nemyslela, že by mi toto mohlo slušet, ale čím víc se na ty šaty koukám, tím víc mám nutkání utíkat do nejbližšího obchodu a koupit si něco oranžového a azurového. Ale vyšívat to teda nebudu, křížkama na kanavě moje schopnosti končí. :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 11:20

Výšivka je precizní, nápaditá a výborně sladěná - co bych dala za takovou šikovnost (nebo známou výšivkářku), moc bych chtěla výšivku na zimním vlněném kabátu.
Co se mi nelíbí, je moc velký rozdíl v barevnosti živůtku a sukně, ač to ladí. Sama bych volila barevně blízké odstíny (např. živůtek o 2-3 odstíny tmavší než sukně), tohle je na mě moc kontrastní.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 11:23

Tohle mě pobavilo:

Parááda: " Ado, jste jedinečná a originální a to většinovým ženám vadí. Protože ony toho nejsou schopné. Nejsou schopné v sobě najít své já a odpoutat se od věčného napodobování. Kašlete na to. V těch šatech je odraz vaší křehké duše. (…) Názor lze vyjádřit slušně, například: Tyto šaty mne neoslovily. Není to můj šálek čaje. Nikoliv: Šaty jsou hnusné, hrůza."

Ada: „Ty šaty, to je zase, pardonnez mon impolitesse, sračka. Někdo se přejedl borůvek a potom z něj na záchodě za velkého rachotu vyletělo tohle.“


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 11:24

Tak mě se ty šaty nelíbí,nelíbí se mi ani střih a ani zvolené barvy.Ale je možné,že kdybych je viděla v reálu,tak změním názor…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.3.12 04:48

a koho to zajímá, elliss…?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.3.12 12:54

Lilili, tak teď ten svůj komentář můžete ctrl+c a pak ctrl+v pod skoro každý komentář tady… ;) já měla vždycky dojem, že komentáři slouží k vyjádření názoru na obsah článku… já s ellis souhlasím, možná, že v reálu a se všemi doplňky i s osobností nositelky to vypadalo dobře, to bychom museli mít foto :) Jinak jsem ráda, že se tu nevyskytuje jen obdivné nekritické vzdychání, ale i konstruktivní kritika :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.12 21:23

Zdá se, že Lilili – (jakési mé alter ego?) - jediná pochopila absurditu toho, o čem jsem psala. Koho zajímá, že někomu se šaty nelíbí a neoblékl by si je. Ano, každý má právo se vyjádřit a komentovat. Ano, každý může napsat opravdu cokoliv. Ano, pak to taky tak vypadá, že, pane Vaněk.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 11:26

Vždyť těm ptáčkům chybí kloaka!

hanabanana76
160 příspěvků 2.3.12 11:39

Nadherne saty, cim vice se na ne koukam, tak se mi vice a vice libi!!!
Kritizovat umi kazdy - ale vytvorit neco vlastnima rukama uz malokdo :-)
Vysivky sice nejsou moje nejoblibenejsi, ale k tem satum sedi naprosto perfektne.

Ada byla na plese za damu, a tak by to melo byt…ale zase kdyby se ceske celebrity oblekaly vkusne a podle daneho dress code - kohopak by jsme tady probirali? :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 11:45

Ado, krásná a precizní práce, neměla bych na takové šaty odvahu, takže klobouk dolů.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 11:45

Ještě někdo prosím napište „názor“ slovy LÍBÍ SE MI NELÍBÍ SE MI a začnu tady psát sprostě.
Jste schopny pochopit pojem konstruktivní kritika, kritické myšlení a oddělit ho od čistě svého vkusu a preferencí? To jsou totiž dvě odlišné věci, které spolu nijak nesouvisí.
Najděte na šatech technickou chybu, krejčovský prohřešek, jakoukoliv věcnou, ale OPRAVDU VĚCNOU připomínku. Těmi totiž rozhodně není „nejsou seksi, nemají šmrnc, nelíbí se mi, jsou z pohádky, jsou hnusné“. Nečetla jsem tu jedinou kloudnou kritiku, výtku k vypracování. Dojmologie není užitečná, je dokonce úplně na ho.no. Každý má nějaký „dojem“ a „názor“ a zpravdila se diametrálně liší. Tudíž napsat, že je něco hnusné a nelíbí se mi je bezcené vůbec psát, pokud teda nemám prvoplánově zájem jen pomluvit a urazit.

Na šatech nevidím žádné chyby, ladí s tématem plesu, inspirujíc se dobou, jsou precizně vytvořené. To, že já osobně bych volila tmavší barvy, méně barevnou i když stejnou výšivku může být každému fuk, protože mám jiné preference než jejich autorka. Kdybych jí zadala ušít šaty podobné, ale v jiných barvách, nepochybně by jste tu řvaly, že jsou „usedlé“, tmavé, nevýrazné a určitě ne sexi. Šel by článek chápat jako ukázku toho, jak si jedna žena vyrobila vlastnoručně šaty od nápadu až po kapsu v sukni? Mimochodem skvělý nápad, pokud mám širokou sukni, kde se ztratí. Kapsa je podle popisu ve švu, takže neviditelná. A taky už vím, jak stříhat kolovou sukni.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 11:53

a o čem by se podle vás mělo pod články diskutovat? mohlo by se sem jen napsat, že se nám zdá, že je jedna kapsa nakřivo, ale jinak super? můžeme sem psát jen:ty šaty jsou krásně vypracované tečka? a pod jinými články se taky nesmí psát o líbí/nelíbí, ale jen komentovat třeba křivé límce? nebo se to nesmí jen ohledně ady? k čemu pak nějaké diskuze? nevím, jestli si uvědomujete, jakou absurditu jste napsala.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 12:26

V rodině máme jednu dámskou krejčovou, dneska už je tedy dávno v důchodu. Ta měla všechny svoje výtvory po technické stránce velmi pečlivě zpracované… ovšem když nešila podle střihu z Burdy, ale podle vlastní fantazie, byl to děs běs.

Když mi ušila šaty na moji první prodlouženou, proplakala jsem víkend. Byly HROZNÉ… ale po technické stránce se jim nedalo vytknout nic. Žádný krejčovský prohřešek se na nich nedal najít, byly bílé, dlouhé, jak znělo zadání… ale já jsem v nich nikdy nevyšla mezi lidi. Nevypadala jsem totiž jako slečna v tanečních šatech, ale jako Křeček v noční košili.

Technické vypracování je přece jedna věc a šmrnc (estetický dojem) je věc druhá. Tetiččiny šaty se mi prostě nelíbily a bulila jsem při představě, že si je mám vzít na prodlouženou, přitom ušité byly poctivě a tetičku jsem měla opravdu ráda. Jenom už jsem na ni nikdy nespoléhala jako na návrhářku, jenom jako na švadlenu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 14:08

Vím, jakou absurditu ve vašich očích jsem napsala, téměř jinou realitu v myšlení. Ono číst jeden komentář za druhým Mně se líbí - mně se to teda nelíbí, nevyšla bych v tom - vám to připadá jako diskuse? Říkají vám takové příspěvky něco? Co je mi potom, že nějaký nick považuje šaty za děsné. CO JE MI PO TOM? Stejné komentáře kdekoliv jsou stejně nudné a o ničem…
Jooo -kdyby se tu vyjádřila Blanka Matragi, nebo Ivana Follová, ráda si jejich postřehy přečtu. Ovšem pochybuju, že začnou slovy - „mně se to nelíbí“ - v tu chvíli bych je přestala číst taky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 15:56

Ona je otazka, zda se lze na zaklade fotek vyjadrit k tomu, zda jsou saty usite dobre nebo spatne, kor za situace, kdy nejsou vyzehlene (chapu nechut zehlit, ja ji mam odjakziva :-) ) . Navic kolik lidi rozumi krejcovine? Tak proste pisou, jaky na ne saty delaji dojem. O tom prece diskuze taky je.

Mne se saty libi hlavne ze dvou důvodů: Zaprvé, jsou něčím jiné, jsou zajímavé a originální. Možná tu je jistá inspirace krojem, ale nikoli ku*vím. Zadruhe, ocenuji takovy pocin od „amatera“, tj. od cloveka, ktery je profesne zameren uplne jinym smerem. Za teto situace je potom banalni resit detaily. Divejme se na to jako na konicka k odreagovani se. Vsak to nikde na FLERu neprodava a modniho navrhare ót kytýr ze sebe nedela.
Jinak myslim, ze stylem se na Ples v Opere hodi, barevne docela ladi, i kdyz je to docela odvazna kombinace, kterou bych zrovna ja asi nezvolila, nemyslim si, ze by nemohly byt slusive (bohuzel, z fotky na panne to nepozna nikdo).

MP Barbucha
3716 příspěvků 2.3.12 21:06

V ideálním světě budou všechny kritiky podepřené argumenty. V realitě: jsme lidé a řídíme se dojmy a emocemi, které v nás okolní svět vyvolává.
Já moc neumím popsat,proč se mi něco líbí a něco ne. Proto bych nemohla být módní kritička. Ale myslím,že do komentářů napsat líbí/nelíbí je OK, kdo má potřebu se vyjádřit, tak to udělá.

katango
1356 příspěvků 4.3.12 12:34

ad kritika podložená argumenty: líbí-nelíbí je DOST silný argument.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.3.12 23:35

katango - pokud má někdo na cokoliv argument, směle může vynechat to Líbí/nelíbí a přejít rovnou k němu. Drtivá většina komentářů zrovna pod tímhle článkem je jen o osobní vkusu, preferencích, barevné, střihové představě… A k čemu takové komenty jsou? Co nám řeknou - co je vám třeba po tom, když já napíšu, že „se mi šaty nelíbí, protože nejsou tmavě fialové, ale tyrkysové a já bych si takovou barvu NIKDY na sebe neoblékla?“
Takový komentář je totální nesmysl, blábol obsahový i logický a pod tímhle článkem se jen hemží. Monolog, na který nelze ani reagovat, proslov, který nečeká, že na něho někdo bude ani reagovat - není na co, prostě balast…
Proto jsem to napsala - a to jsem si libovala, jak před nějakým půl rokem a dál byly diskuse kultivované, obsažné a o něčem.

katango
1356 příspěvků 5.3.12 12:07

lilip: líbí/nelíbí je argument nevyvratitelný. Mně se něco líbí, něco nelíbí a něco je mi buřt. Ale pokud se mi něco nelíbí, nikdo mne nepřesvědčí, že se mi to líbit má a musí, protože…argumenty ad libitum. A to platí nejen v módě.

Taky si myslím, že tady klidně můžeme trousit informace o svých sbních preferencích; pokud to bude slušné, nelze proti tomu nic mít.

Nelze čekat, že jedny šaty budou chtít obléci všechny ženy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.12 13:39

Všimla jsem si, že většina „normálních“, t.j. pečlivých, šikovných atd. švadlen šije vlastně stále „pro sebe“, když je necháte. Pokud jsem kdy přinesla nějaké takové švadleně látku a nechala si ušít podle ní, šila podvědomě to, co by slušelo jí. Proto je dobré si „normální“ švadlenu sehnat sobě podobnou (zejména základem postavy - velkoprsé velkoprsou, širokoboké širokobokou, břichaté břichatou). Ona si většinou šije i pro sebe a má vychytané různé fígle. Proto je také tak svízelné to líbí/nelíbí Adiny šaty. I ty oduševnělejší z nás mají nastavené podvědomě oko na to, co by slušelo asi jim. Ty méně oduševnělé/zkušené ho mají nastavené na to, co zrovna frčí. Takže to, co si myslím, že by mi neslušelo (nebo co zrovna „neletí“), to mám pocit, že je ošklivé, se mi nelíbí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 15:16

lilip, v sartoru mají mimo jiné dyšesy ze směsi hedvábí/bavlna. Jsou tlumeně lesklé, velmi sofistikované, stojí stejně jako dupion a dle mé osobní zkušenosti neztrácí své vlastnosti ani po (ručním) vyprání. Podle toho, co jsem Adu viděla na fotkách a videu, by jí slušel tmavě modrý nebo broskvový, co tam mají. Kdyby ty šaty byly celé z tohoto materiálu, výšivka by byla jen černá a spodní lem by byl přišitý v ruce, s použitím krinolínové pásky(nemyslím obruč, ale pásku dřív splétanou z koňských žní, aby se široká sukně dobře nesla), tak bych řekla, že jsou dokonalé. Takhle mi to silně evokuje dirndl, nemůžu si pomoct. A myslím, že většina lidí má problém s tou barevností a stylem, do kterých ty šaty vrhá. Jinak já jsem fanynka výšivek, někdo tu vzpomínal kolekci Dolce&Gabbana F/W 2012 a ta je prostě dokonalá.

MP Pafka
185 příspěvků 2.3.12 20:12

To, co tady píšeme, se jmenuje „komentáře“. Takže nevidím nic špatného na tom, že tu každý napíše svůj názor.

MP Pafka
185 příspěvků 2.3.12 20:12

I když je to jen formou „líbí/nelíbí“.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.12 00:20

lilip, souhlasím s vámi. Ať si každý píše do diskuzí, co chce, ale vždy mi zůstává rozum stát nad tím, proč si tolik bezejmenných lidí z anonymního davu myslí, že někoho zajímá názor, že zrovna jemu se to nelíbí. Například to pravidelně zažívám u článků o architektuře na idnesu: někdo vytvoří osobité dílo a všichni mají nutkání to hodnotit ze svého subjektivního pohledu. Kde berou názor, že se jim to má líbit? Dům se má přece líbit obyvatelům a šaty ženě, která je nosí. Když hodnotím něco originálního a individuálního, sleduju nápad, kvalitu, provedení a spokojenost majitele. Kdybych potkala Adu na plese, jsem si jistá, že budu nadšená nápadem, historizujícím provedením a spokojeností nositelky, která z ní nepochybně vyzařovala. Možná by mě napadlo, jak bych se v takových šatech cítila sama, ale proč bych to měla někomu cpát??? Tohle mi přijde k věci jen, když bych si šaty prohlížela v obchodě na ramínku.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.12 00:45

Kdyby Ada před plesem přemýšlela ve stylu: „Jsem věhlasný módní guru, musím se předvést,“ šla by jednoduše nakoupit do solidního butiku. Očividně ale byla motivovaná něčím jiným - výzvou dobře odvedené práce, hravostí a vlastní spokojeností. Bohužel se zdá, že lidé jsou díky všudypřítomné reklamě a konzumu stiženi paranoií, že vše, co vidí, je jim nabízeno.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.12 12:08

Díky bohu -a vám - už jsem myslela, že jsem za exota, když nezačínám každý komentář k čemukoliv- Mně se to nelíbí/líbí. Mnohem zajímavější je, jak se věc, artefakt zapasoval do času, prostoru, souvislostí atd. přesně jak píšete…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.12 13:20

Dům se má veřejnosti líbit. Je součástí veřejného prostoru a sám jej vytváří. Navíc vydrží věky a demolice je nákladná, nehodíte to do popelnice.
Z představy, že se podobné pravidlo vztahuje i na šatstvo, vychází MP (osobně si s tím nejsem jistá). Samozřejmě je hloupost si šaty představit na sobě, shledat, že mi nejdou k postavě a pleti a prohlásit je za hnusné.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.12 19:14

Sido - rozumím. jak jste na tom třeba s Tančícím domem? Nebo chobotnicí na Letné? Lze se zavděčit všem? Ani jedno mi nevadí, přijde mi obojí zajímavé - tančící dům lehce samoúčelně roztančený, okna zbytečně rozskákaná, přiliš bezúčelného materiálu - ale mezeru vyplňuje celkem schůdně, netrčí, zapadá, je zdobný zrovna jako celé nábřeží, věžičky nahradila skleněná kupole - tedy stylově zapadá i když v rámci jiného století.. Nevím, zda se mi líbí… Chobotnice je famózní projekt s filozofií, vize budoucnosti stavebnictví. Výrazný otisk dnešní doby, odkaz dalším generacím, něco, co nepřejdu bez povšimnutí a nutilo by mne to oblhlížet zrovna jako lidi za 300 let, jako dodnes obdivujeme sv. Víta a čert vzal jeho nestylovou věž, která byla ve své době považovaná za hnus a bradavici na katedrále.
Bylo by to něco neuvěřitelně odvážného, technicky a řemeslně propracovaného a plnící maximálně účel. Je nutné říkat, zda se mi chobotnice líbí? Je jasné, co chci říct? Stejné je to i s těmito šaty.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.12 21:26

Lilip: s Tančícím domem příměří, na papíře vypadal lépe než v realizaci, kde se holt, jak to u nás chodívá, začalo šetřit; s tou Chobotnicí by to možná dopadlo podobně. Ale to frčíme první třídou. Jak jsme na tom třeba s „podnikatelským barokem“? dá se ve stylu „podnikatelské baroko“ vůbec postavit slušný barák? i kdyby byl řemeslně vymakaný? - protože Chobotnice i Tančící dům, kde původně slibovaly prostory pro veřejnost jako výstavní síň či přednáškový sálek, nebyly navrhovány pro potěchu svých obyvatel, nýbrž pro město, pro budoucnost, pro lidi, ať to dopadlo jak dopadlo. (nechci se úplně nahlas ptát, zda ty šaty mají blíž k Chobotnici nebo podnikatelskému baroku. jednak jsem na amatérské historismy vysazená, jednak se mi šaty svým způsobem líbí, řemeslo oceňuji, v pohybu vypadají zajímavěji než na fotce a to co neladí, by se jistě vychytalo, kdyby bylo více času vybírat, skicovat atd.)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 11:46

Ado, čtu Vás už dlouho, ale poprvé tu píšu vzkaz. Myslím, že šaty jsou překrásné, velmi slavnostní a že se k nim perfektně hodí dlouhé bílé rukavičky a šál. Dokonce mi připadají velmi dívčí. Viděla jsem Vaše fotky v novinách, a představuju si, že jste na tom plese musela zářit a mít takový ten pel A. Hepburnové. Zajímalo by mě, jaké jste měla boty, nemohla byste to sem připsat?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 11:58

… a ešte som nepochopila či to bol ples v opere alebo maškarný bál? lebo nechápem prečo sa všetci oháňajú tým že tieto šaty zapadajú do koncepcie témy Rufolf II.