Mládí vpřed

02.03.12 | autor Ada

*

Mládeži jsem ochotná odpustit ledacos. Ani by mě nenapadlo důchodcovsky huhlat, že za nás to bylo lepší, poněvadž mám ještě v živé paměti, v čem jsem chodila na gympl. Kdybyste viděli mé tehdejší majstrštyky, ztratily byste i poslední zbytky iluzí o velké módní guru...

Ale toto mě prostě nějak rozčiluje. Bunda (na pozadí prý špinavá, tvrdí fotografka - věřila bych, světlé bundy z tohohle materiálu jsou jako prase za pár dní), tepláky, podivné návleky. Vynadala bych za to i padesátileté dělnici u pásu, natož mladé holce. Napadá vás, kam mohla takhle oděná jít, aby to mělo aspoň nějakou logiku.

fotila Barbucha

K úletům lze být benevolentní, máte-li dobrou náladu, a tu já dneska nemám, protože jsem dostala vynadáno od redaktorky za poslední překlad. Takže slečno: ty škorně dejte bráchovi na dřevárny a pořiďte si něco normálního. Tohle je něco mezi kocourem v botách a Olmerovými Playgirls1. Hračkárna na tašce budiž, ale nejpozději v osmnácti prosím sundat.

fotila Ell

Kde se to ty holky učí? Elasťáky coby kalhoty jsme ani v těch devadesátkách moc nenosily, obvykle se na ně bralo něco, co zakrylo zadek (nebo ještě lépe nabraná sukýnka na širokou gumu do pasu - možná vám jednou pro pobavení ukážu svoji fotku z osmé třídy). K tomu ještě kozačky a nahoru sportovní bundu a batoh, jak jinak. Ach jo.

fotila Yveil

Prdýlky už nekomentuju. Pokochejte se sami.

fotila Kristýna

Také už jsem několikrát říkala, že mám ráda pošuky, kteří chápou, že v džínové minisukni nikdo originální není a řetězy na kabelce nevyniknete. Tahle slečna to pojala papouškově barevně a ode mě má plus, protože ač přepestré, je to očividně promyšlené. Když máte veselou colorblockingovou náladu, proč se neodvázat?

fotila Ewelin

Na závěr jeden protipól nevycválanému mládí: elegantní starý pán v klasických botách, kabátu, šále a červeném baretu. Jel MHDéčkem v Praze a se svou paní prý mluvil francouzsky. Taky si přesně takhle představujete postaršího Francouze?

fotila Kateřina

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 18:16

Vzhledem k tomu, že protějšek tangové cyklistky má zimní bundu i s nasazenou kapucí, bylo v době fotografování zjevně dost chladno. Nezdržujte slečnu debatami o vkusu, spěchá na urologii a kamarád jí razí cestu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 18:36

Tak nějak mám pocit, že vzhledem k prádlu je to cílené ( počítala s tím, že jí bude z bokovek na kole zevlit zadek )


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 18:50

Tak musím přiznat, že tento kometář mne velmi pobavil:) A naprosto souhlasím. Ale myslím, že paní nebo slečna si ty tanga brát ani nemusela. Myslím, že by to vyšlo nastejno.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 18:17

Je mi těch zmiňovaných -náct, ale opravdu nechodím s polonahou prdelí a i když nosím džíny, snažím se aby to vypadalo :D No nic:) Peklo opět nezklamalo :)

MP Barbucha
3716 příspěvků 2.3.12 18:17

Tak tu první fotku prý fotila Barbucha, no já jsem to nebyla, takže asi tento nick užíváme dvě. Jinak jsem ráda, že barevná slečna má pochvalu!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 18:19

ta první „slečna“ je vážně síla …


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 18:23

Bezva, už tu dlouho nebyly pekelné fotky.:)
Té slečny s odhaleným pozadím je mi až líto, musela ukrutně mrznout a odnést to nejméně zánětem ledvin…
Pestrobarevná slečna má na hlavě čelenku s mašlí? Strašně se mi to líbí, ale na tohle jsem nenašla ještě odvahu. A elegantní pán jako třešnička na dortu je úchvatný. Ani mě nešokuje, že je to Francouz.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 19:00

pekelné fotky byly.. adiných šatů na ples..

MP Pafka
185 příspěvků 2.3.12 19:49

Copak, českého důchodce jste v elegantním oblečení neviděla? Já ano.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 19:59

Je pravda, že (čeští) důchodci se často oblékají elegantněji a vhodněji než (čeští) jedinci středního věku.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 21:26

Bývalo to s českými důchodci mnohem lepší. Můj děda, narozený před více než sto lety podobně chodil pořád. V neděli chodil do kostela a kamkoliv jinam v obleku a kravatě. Neexistovalo, aby si na veřejnost oblékl bundu, to nosil maximálně ke králíkům. Tuto úroveň si udržoval až do své smrti v polovině osmdesátých let a podle fotek na tom jeho vrstevníci byli stejně. Podotýkým, že se jednalo o obyčejného venkovana.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.3.12 10:41

Nas dedko tiez mimo domu isiel vzdy v elegantnom obleceni, ci uz sako alebo kabat, klobuk a sal museli byt. A babka sa pohybuje aj po dvore okolo hydiny vzdy v satovej zastere, pod ktorou ma vzdy farebne dokonalo zladeny svetrik a nohavice. Nikdy v zivote nemala na sebe teplaky. A na oslavu svojej osemdesiatky o tyzden ma poprosila, ci by som jej neurobila nechty a mejkap :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.3.12 15:38

Já teda za svoji rodinu musím říct, že děda chodil v oblekových kalhotech, placaté čepici, ale v bundě, babi měla i džíny, ale nosila kabáty, 2. babi chodila vždy a všude v kostýmku, nepamatuji si ji v kalhotách, ale prababi vždy a jedině tepláky a taková ta socialistická umělá šatozástěra, ke slepicům takové oblečení stačí, ale je pravda, že do města jsem ji oblečenou neviděla…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.12 11:08

Je to pravda, zcela jistě to souvisí s morálkou a s dodržováním určitých tradic-stolování, oblékání k různým příležitostem. dnes vše upadá, děti jdou se školou do divadla a můj syn je naštvanej, že má jedinej košili. Ostatní rodiče to prostě nehrotí! Spolužáci mají mikunu s kapucí a kapsáče. Smutné je , že je z divadla nemohou vykázat. Přesto přese všechno to doma nezdávám, tradice rodičů a svůj souhlas s nimi předávám dál.Jednou se to semínko ujme.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 22:38

Můj děda (85) chodí i do obchoďáku v obleku, natož k doktorovi. Dlouhý kabát přes to a ejhle, jde to. Na doma nosí rifle a svetr.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.3.12 13:02

Můj děda chodil tak, jak ten Francouz, akorát místo baretu míval klobouk. S důchodci bych to viděla na dva směry. Jedni, kteří se narodili před válkou nebo během. Ti chodí často velmi klasicky oblečení. A pak důchodci po válce. Netvrdím, že mezi nimi nenajdeme elegantně a hezky oděné, ale už je to trochu jiná generace a větší sklon k modernosti, kterou leckdy neodhadnou. Navíc před válkou se asi hodně dbalo na pravidla odívání. pak to zvolna šla dolů.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.3.12 17:42

tak tomu pánovi závidím. S manželem marně sháníme pro něj takový kabát dobře tři roky. V tomto státě není absolutně k dostání a v kabátě starém i když pěkném už dobře …náct let už opravdu chodit nechce. Jde o to, že chce kabát tak do půli lýtek, protože v postarším věku už je mu přece jenom v zimě v utíkáčcích zima.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.12 11:33

Moje babička nedávno dvěma úžasnými kabáty ucpala protékající střechu… :-(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.12 11:52

Podobné pánské kabáty (krátké i dlouhé) mívají v prodejně firmy König v Králově poli na Palackého - je to hned vedle prodejny Móda Marlen (zastávka Jungmannova?); manželovi i synovi jsme je tam už párkrát kupovali. Taky jsem něco podobného viděla minulý týden v M&S v Olympii.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 18:27

nechápu, jak si někdo může vzít legíny, a k tomu krátké tričko. u nás ve škole je tento „styl“ velmi rozšířený, ale já nechápu, že v tom těm holkám není zima! já bych v tom zmrzla… legíny a dlouhé tričko je ok, ale tohle…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 18:31

Hlavně legíny bez něčeho prodlouženého přes zadek ve mě evokují tepláky…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.3.12 18:50

… a ve mně punčocháče.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.3.12 21:03

A já už viděla holku i v krátkym triku punčocháčích…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.12 17:01

… mne detske dupacky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.3.12 17:25

Buď chodíme na rovnakú školu…alebo je celé Česko-Slovensko neskutočne „originálne“ čo sa týka obliekania…veď na tie tepláko-pančucho-legíny sa NEDÁ pozerať!!!to už kde sme sa dostali??…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.3.12 18:16

Legíny a krátké tričko vypadají značně vulgárně (jedinou výjimkou je tělocvična).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.12 11:47

skola jeste ujde, ja to ale nedavno potkala v bance… a neslo o klientku.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.12 15:47

… že by nový dress code? :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.12 13:49

Já jsem v zimě nosila legíny, pod nimi punčocháče a na tom zateplovací kraťasy do pasu, to vše schované pod šaty, které mám plus mínus po kolena, zjistila jsem že je to skvělá kombinace na zimu. Nikam mi „netáhne“ a můžu se cítit žensky i v zimě.
Legíny a tričko, jedině doma, a pouze tam, a i doma se snažím chodit hezky oblečená, přece jenom nechci, aby partner si myslel, že už je mi ukradený.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 18:29

Osoba ženského pohlaví na první fotografii si jede nejspíš pro cociální dávky…:-))))))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 18:49

To je jedna možnost. Mně ale připadá, že vyhlíží popeláře.
Ten možná Francouz je fajn, škoda že nemá na klopě stužku čestné legie. Když oni chodí hrát koulenou pod platany v obleku, v teplém počasí mají jen vestu…
Já se bojim! Jaro se blíží a pivní skauti odhalí panděra. Proč na tohle a podobné děsy nepamatoval Pospíšil při tvoření Občanského zákoníku?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 21:28

Občanský zákoník tvořil převážně prof. Eliáš.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 18:38

Ta barevná slečna je úžasná :) Chtěla bych ji potkat naživo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.3.12 15:18

Slečna na sebe naplácala barvy, a protože jediná nesplývá s barvou chodníku, tak všichni tleskají… . Dáma na prvním obrázku jde jistě do Kauflandu na slevy. Kdo se u nás ve městě postaví ke vchodu před otevírací dobou, tak má podobný pohled - se divím, že to nikdo ještě nevyfotil :D :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.3.12 19:17

No, já slečně tleskám proto, že se mi to prostě líbí, fakt ne kvůli nesplynutí s barvou chodníku. Prostě barvy, to je moje, a slečna to s nima umí…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.3.12 16:16

mě teda přijde jako chodící antidepresiva :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.3.12 18:46

Nebo jako chodící antikoncepece :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.3.12 18:47

Nebo jako chodící antikoncepce :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.3.12 21:04

Mně se ta barevná slečna taky moc líbí a potkat ji v jednom z těch pošmourných dnů, kterých bylo za poslední týdny dost, hned by mě to rozveselilo a prozářilo šedivé časy! Barvám fandím, a když je někdo dokáže takhle kreativně pojmout a nakombinovat, je to docela kulturně-estetický zážitek, který si užívá nositelka i její okolí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.3.12 14:58

Holka v teplákách je pod vší kritiku, ta na sebe prostě něco natáhla, aby jí venku nebyla zima. Ale ta barevná holka mi bohužel připadá stejně pekelná jako ty ostatní, tedy až na toho pána. Jako křiklavá hrůza z opačné strany. Nejen tou strakatinou, i tak celkově. Ta skládaná sukně vyčuhující pod tím kabátkem mi připadá strašně divná, možná kdyby nebyla tak krátká, aspoň by se schovaly ne zrovna výstavní nohy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 18:40

Legíny bez sukně jsem poprvé viděla právě na začátku devadesátých. Na prostitutce. A i to se mi zdálo zu moc.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 18:49

Ado, tyhlety články jsou úplně nejlepší. Možná bych pochopila kožené legíny, ale když už tak na hubenější nohy. Tím nechci říci, že slečna je tlustá. Naopak, ale musím přiznat, že i v naší třídě je pár jedinců, kteří nosí pouze legíny. A nejenom štíhlé. A když jsem viděla barevnou slečnu v červeném kabátu a žluté sukni, nachvíli jsem se zhrozila: nejsem to já náhodou. Oddechla jsem si, když jsem prozkoumala zbytek „outfitu“. Ale pravda je, že já tak šla za tmy a navíc z vystoupení. Nechtělo se mi prostě převlékat:)
P.S.: Bylo asi 9hodin večer:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 18:51

Jinak tu byly před nějakým časem články, muži mohou taky. Někteří se docela snaží posuďte www.facebook.com/LePremierCZ co říkáte Ado? Snad to nebude tak úplně ztracené :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 19:05
  • Barevná slečna „Papagena“ se mi moc líbí. A jestli své kousky ještě trochu vychytá, bude super.
  • Francouze si představuju ještě o něco lépe, nelíbí se mi barety na mužích.
  • Slečny na prvním obrázku = bundotepláky je mi líto. Takhle chodí občas některé hodně neupravené ženy, většinou starší a ještě jen doma nebo npo zahradě. Jak se může mladá holka takhle vymódit mi hlava nebere.

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 19:09

Ta cyklistka zasluhuje na holou…a řádně.....

Elasťáky prostě nepochopím.Vždyť se to nelíbí ani chlapům!!!!

Karoleenah
2322 příspěvků 3.3.12 16:40

Haha, to byste se divila. Není to tak dávno, co jsem na fórum dávala odkaz na facebookovou fanouškovskou stránku legín. Českou. Je plná fotek dámských zadků v legínách (často i průhledných s nějakým sexy prádýlkem vespod, případně s lezoucíma tangama) a téměř výhradně chlapci to tam houfně pochvalně komentují. :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.3.12 00:24

Ale řekla bych, že ti tam jsou, protože každej chlap se rád podívá na ženský zadek a tohle je fajn příležitost. Pochybuju, že tam jsou proto, že by byli fanoušci legín ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 19:14

Docela mě mrzí, že se lidi v Česku takhle oblíkaj. To je fakt ostuda. Hlavně kvůli takovým lidem, jsme odsuzováni jako "mo'dní kriminalisté snad všude.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 19:21

Někteří na lepší věcí nemaj´, ale hlavně chybí vkus a soudnost. Na mnoha aspektech kolem nás je vidět, že je potřeba klást důraz na estetickou výchovu.A etiketu bych zavedla jako povinnou hned na základní školu…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 22:44

Ten vkus je samozřejmě rozhodujicí.Ono i když máš peníze na hadry a nemáš vkus, tak můžeš vypadat jako šašek.
nevím čím to je, ale přijde mi, že se to přenáší z generaci na generaci ta neschopnost se hezky obléct.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.3.12 12:48

To FashionLoca : Můžeš vypadat jako šašek , i když máš vkusnou věc na sobě - pokud nejsi soudná ohledně tělesných a věkových dispozic- co si budeme povídat…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.12 18:11

Vkusné oblečení není o penězích. I v drahém značkovém oblečení lze vypadat strašně, i věci ze sekáče se dají velmi vkusně zkombinovat se samovýrobou a celek může, při dostatku vkusu, vypadat velmi dobře.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.3.12 19:16

Za škorně bych až tak neodsuzovala, slečna má silné nohy a zkuste si jít sehnat kozačky právě na takováhle lýtka - je to skoro utopie. Beru to tak, že prostě potřebovala na zimu vysoké boty a nesehnala jiné, do kterých by se dostala. Mám podobný problém a fakt je, že klasické kožené vysoké kozačky jsem za celý svůj (už poměrně dlouhý) život nesehnala nikdy. Doporučovali mi nechat si je ušít na zakázku - no, tak Sportku jsem fakt nevyhrála… Řeším to nízkými zimními botami (kotníkové nebo o fous vyšší), protože to je jediná možnost, jak s tímhle prokletím silných lýtek nezmrznout úplně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 23:17

Nejen v Česku. Zrovna dneska jsme s kolegyní dumaly nad turisty na Pražském hradě, jde především o davy italské mládeže. Černomodrá převažuje, objevují se ve „svátečních“ teplákách… Z davu 50 mají zajímavé oblečení tak 2. A to je plusmínus stejný poměr jak u nás.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.3.12 15:41

neštěstí jsem teda ještě narozdíl od italské mládeže v Praze ještě neviděla české školní výpravy v teplákách, to jsme ještě proti světu „pozadu“


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.3.12 11:04

Mám stejnou zkušenost s italskou mládeží, samé tepláky na výletě do města. Češi x Italové vychází podle men lépe pro českou mládež. Většina českých středoškoláků si na výlet do Říma tepláky nebere, Italové ano. Chodí za našimi památkami jako by právě odešli ze sportoviště. Naše mládež rozhodně nevypadá hůř než ta italská.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 23:41

Nejen v Česku. Sociálně slabé vrstvy v Anglii, tzv. chavs chodí oblíkaní (v lepším případě) jako slečna na první fotce - tepláky a návleky jsou naprosto typickým prvkem.

hanabanana76
160 příspěvků 4.3.12 14:18

K tem chavs pouze dodam, ze jejich teplakovky jsou vetsinou Adidas nebo Nike, vylepsene sem tak falesnymi doplnky od Burberry a devitikaratovymi zlatymi sperky z Argosu…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.3.12 21:09

FashionLoca, módní kriminalista je Ada, Češi jsou spíš módní kriminálníci a nezřídka módní recidivisti:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 19:19

Slečna na kole asi teď pěkně skučí, bych řekla. Hlavně mi přijde vtipný, jak má zadek červenej od mrazu :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 22:02

Kryoterapie zabírá na celulitidu… … …


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.3.12 13:47

Na druhou stranu ale chladu vystavovaná místa mají tendenci se kvůli ochraně těla ještě víc obalovat tukem…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 22:32

Hlavně bokovky a tangáče v takové zimě… :D

pixie
232 příspěvků 2.3.12 19:20

Té první slečně bych to odpustila tak maximálně, pokud jela ze stavby a někdo jí cestou vyhodil na autobus, občas se mi to stává, ale já teda tak blbě oblečená nejezdim ani na tu stavbu:) Sice jsem špinavější, ale ne v teplácích.
Ta druhá slečna mi tak hrozná nepřijde, pokud je to nějaká středoškolačka, tak to podle mě peklo není, sice by mohla mít hezčí boty, ale tak zlé to ještě není.
U té třetí bych prodloužila ten svetr a zahodila ten hnusný batoh a bylo by to fajn, ta bunda má prostě pěknou barvy a jestli je to nějaká školačka, tak to beru.
U slečny na kole mě napadá snad jen dobře jí tak. A jestli z toho má nějaký zánět, tak snad jí to konečně naučí.
Barevná slečna je přesně můj šálek čaje a postarší Francouz je super.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 19:30

Barevná slečna je prostě absolutně boží. =D I když si neodpustím, že ten kabátek by jí slušel v pase trochu propnutější, aby trochu zdůrazňoval pas. To by bylo teprve něco… =)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 19:32

Jsem ráda, že si někdo jiný než já všiml té pekelnosti ve formě plyšové havěti na kabelkách, peněženkách, klíčích mobilech… Tihle jsou ještě ukázkově umolousaní.
Celkově jsou pro mě tyhle infantilnosti peklo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 19:59

Fotky hrůza, jako vždycky. Musím se přiznat, že dneska bych v pekle skončila taky. Na vsi to tak neřeším, když jdu do sto metrů vzdáleného obchodu, vezmu si to, co ještě není úplně na vyhození, ale svoje lepší chvíle už to má za sebou, např. seprané džíny a starší bundu. Bůhví na co jsem myslela dnes, když jsem z domu vystřelila v ušmudlaných kalhotech, které nosím na dvůr ke zvířatům a všimla si toho až v obchodě. Vypadala jsem skoro tak příšerně jako slečna na první fotce. Teď se tomu směju, ale málem jsem se tam propadla hanbou. Doufám, že mě nikdo nevyfotil a neocitnu se tady příště já :))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.3.12 12:37

Taky jsem nedávno vyběhla z domu k poštovní schránce (asi 50 metrů) v domácím oblečení (tepláky a župan) a na nohy jsem si v té rychlosti vzala boty, které mi šly nazout co nejrychleji - červené střevíčky na podpatku. Taky jsem si cestou říkala, jestli náhodou neskončím v Pekle :).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.3.12 20:33

haha, já zas vlezla do auta ve sněhulích, co mám po babičce, chodím v nich po dvoře a sypat ptákům zob. Jsou fialový a já zrovna měla na sobě oranžový 3/4 pláťáky (na doma). Jela jsem jen vyzvednout přítele, ale zapomněla jsem, že jsem pak chtěla jít ještě nakoupit. Vyhodila jsem ho před obchodem s tím, že musí jít sám. Prej proč? Říkám, koukni na mý nohy. Zasmál se a šel :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 20:02

Já se tak vždycky těším na další kritický článek. Pokaždé velmi čtivé a vtipné.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 20:06

Mně se zdá, že ta slečna legínová má přes zadek černé minikraťásky. Nebo mě šálí brýle?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.12 12:06

Taky mi to tak nejdřív připadalo, ale bude to jen stín.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 20:06

Slečna na prvním obrázku jede zcela určitě provádět jarní úklid nejbližšího lesoparku od odpadků…(soudím i dle údernické pózy, kterou při čekání na spoj zaujala). Do obdrženého pytle na smetí posléze odloží i tento „popelářský“ úbor a zpoza keříků vyloví ukryté zavazadlo se slušivějším modelem (a hřebenem, účes typu umaštěný vodník coby milovnice dlouhých vlasů opravdu nesnáším…).

Slečna v tangách je vážně rozkošná, k té se nedá dodat nic:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 21:05

Kdepak, slečna na prvním obrázku jede (zase) vyžrat nějakej fastfood.

Postarší Francouz má dobrý botky, i ty kalhoty se záložkou… a vsadím se, že obojí měl i čistý.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 22:20

Ono hlavně na té první fotce bych takto zezadu absolutně nehádala mladou holku, ale uklízečku nebo kuchařku ze školní jídelny, osobu těsně předdůchodového věku, navíc tak někdy v 80. letech.
Nerozumím, jak si někdo může dobrovolně takto ubližovat. Formal dress by to na sebe nevzalo, aby to náhodou nevypadalo usedle (a to říkám jako člověk, který klasiku sám - byť z jiných důvodů - také nenosí), ale tepláky a mastné vlasy, to ano.
Proboha, vždyť je až hřích, takhle se hyzdit, když je člověk ve věku stříbrného větru.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 21:24

Leginy s tričinkem jsou s největší pravděpodobností z Anglie, už rok to tady nosí tak 80% ženských všech věkových i váhových kategorií. Tričko pod pupík nebo mikina. Zrovna před chvílí jsem se nad dvěma holčina pozastavovala, obě leginy k tomu plátěný boty a mikiny do pasu, k tomu lakovaný růžový baťůžek. Když některá nechce vystavovat celý zadek, vezme si k leginám a topu takový ten cípatý svetr vzadu mnohem kratší a vpředu skoro ke kolenům. Jo a samozřejmě baleríny, tady se skoro jiné boty nenosí, levné balerínky skoro bez podrážky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 23:25

Když na to má někdo věk a hlavně postavu, tak proč nemít placatou podrážku a upnuté kalhoty. Horší je to, že v tom pobíhají i ty, co by si měly pořídit podpatky, aby aspoň opticky byly štíhlejší a zadek by měly mít zakrytý něčím volnějším snad i za šera před manželem, aby mu definitivně nezazdily libido. Je to ale móda a každá musí být holt děsně „in“, i když v tom vypadá odporně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.3.12 12:12

Sice souhlasím s tím, že kdo si to nemůže dovolit, neměl by se trendama bezhlavě řídit (já se svejma od dospívání širšíma bokama a stehnama si taky nekupuju slimky, jelikož v nich vypadám strašně), ale na druhou stranu mi to vaše zakrytí zadku ‚i za šera před manželem‘ přijde z vaší strany zbytečně urážlivé…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.3.12 13:21

Nejde ani tak o to, že by se měly povinně nosit podpatky, ale spíš o to, že baleríny, co se prodávají v UK, jsou úplně ploché a nožní klenba majitelce určitě po letech poděkuje, i malé holčičky tady chodí v nekvalitních botkách koupených za 6Ł v Shoe Zone.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.3.12 21:53

Médeo, jak dlouho jste vdaná? Já už téměř 40 let.
Manžel před kterým bych " zadek měla mít zakrytý něčím volnějším snad i za šera , abych mu definitivně nezazdila libido " by si mne nezasloužil. To co jste napsala je hloupé ,hloupé a ještě víc hloupé.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 21:47

ado, dej radši nějaký typy na jaro, co furt s těmahle hrůzama, těm stejně není ani rady, ani pomoci…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 22:28

Teda já nevim, mě ta barevná slečna zase tak úchvatná nepřipadá. Samozřejmě je to lepší než džíny a lyžařská bunda nebo legíny a růžový triko, to bezevšeho. Ale těch barev je na můj vkus tak nějak příliš, kdybych si to měla obléct, nejspíš bych dost trpěla. A ani takhle na pohled se mi to moc nelíbí, nemyslím si, že hodně barevné musí nutně znamenat lepší než tmavé, což mi poslední dobou připadá jak převládající názor. Ale tak proti gustu..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 23:49

Souhlasím. Myslím že je to barevně opravdu přeplácané, modelu by prospěla absence růžovofialových proužků na lýtkách (neladících s červenou) a kabelka v (pěkné) barvě kozaček. Ta fialová se opravdu ke kabátu nehodí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.3.12 12:19

Teda, jestli se ta fialová kabelka ke kabátu nehodí, tak ať se na místě propadnu do země. Hodí se perfektně. To, že na vás osobně je to moc odvážné, je už věc druhá. Ale neříkejte, že ta fialová a červená spolu neladí. V mých očích rozhodně ladí…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.3.12 12:01

Arvari: Ale tak zrovna fialová s červenou spolu určitě ladit můžou, ale zvolila bych asi tlumenější odstíny (když už) a nedávala bych k tomu žlutou.. Ale znova-nepřipadá mi to nějak strašně ošklivý, jen mi přijde trošku škoda, že všem připadá hezký skoro jen to, co je hodně barevný. A taky si nemyslím, že aby něco bylo „odvážný“, musí to nutně znamenat hodně barevný.

katango
1356 příspěvků 4.3.12 12:53

Ohledně kombinace barev: myslím si, že jde kombinovat všechno, záleží jen na odstínech a osobních preferencích.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 22:37

Jé! Ten poslední pán vypadá jako můj bývalý učitel francouzštiny! Pokud je to tedy on, tak je to původem Čech, který byl za komunismu odejit do Francie. Tento pán mi vždy přišel jako vyšší liga kvůli svému noblesnímu chování, které se na českém území (bohužel) jen tak nevídá.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.3.12 13:51

Se svou ženou mluvili francouzsky, tak nevím. Byl na ně krásný pohled


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 22:44

Jinak teda pekelný fotky mě dost baví :-D ale ono je občas těžký soudit. Např. já vstávám do práce před pátou a abych nevzbudila spolubydlu, tak se oblíkám potmě. A to se těžko kombinuje a ladí detaily. To je pak člověk rád, že vůbec najde ponožky, natož přemýšlet nad tím, jestli má na sobě něco jinýho než rifle a triko.

ZetKa
292 příspěvků 3.3.12 00:01

Také vstávám brzo ráno, bohužel… A obléct se dokážu jen tak, že si všechno, vč. spodního prádla a punčocháčů/ponožek připravím večer předtím :( Není to ideální a už teď mně to nebaví, ale nedokážu si představit, že bych takhle hodně brzo ráno štrachala v ložnici a vymýšlela „outfity“. Vzbudila bych nejen manžela se synem, ale i staršího syna v pokojíčku :( Navíc ráno člověk šetří každou minutu, aby mohl co nejdéle spát, takže dopředu vymyšlené oblečení je velká výhoda. A tak připravuji komínek s oblečením jako za ranných školních let :)
Myslím, že pak chodím celkem i slušně oblékaná (jestli hezky, to je asi na vkusu ostatních, já se sama sobě zcela nekriticky líbím :)) ).
Zkuste to, třeba se pak budete cítit lépe a sebejistěji, určitě vám bude slušet víc promyšlený „outfit“, než něco narychlo potmě vyhrabaného …


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.3.12 19:00

Zkouším to, ale obvykle večer nejsem schopná nic pořádného vymyslet. Nejlepší doba pro vymýšlení outfitů je u mě víkendové ráno. Čistá hlava a světlo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 22:53

Tady to žije…:-))
Nejdřív dlouho dlouho nic a teď v rychlém sledu tři příspěvky:-) Co udělají jedny zveřejněné šaty, které si dokonce někdo dovolil kritizovat. No tak rychle pryč do bezpečí českých ulic, co?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.3.12 09:28

Myslím, že spíš Ada měla konečně na nějaké články vůbec čas, po tom plesu.:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 23:04

Jú, konečně jedovatá slina. Na pouliční směs už jsem se těšila. A za tu fotku z 8. třídy se přimlouvám.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 23:51

Legíny a krátké tričko, toť zakořeněný nešvar… Nedávno jsme jely ještě s kamarádkou autobusem, a kousek od nás stála jedna „playgirl“ z vedlejší třídy v legínách a nahucané snowboarďácké bundě. Taky není zrovna hubená, takže si dovedete představit, jak to asi vypadalo. Kamarádka se na ni jen podívala a zkonstatovala: "Ona má legíny, jo? No já nechápu, že jí neumrzne… sprosté slovo " . Nemyslela prdel, ale to druhé. V podstatě jsem si vduchu říkala něco podobného.
Kocouřice v botách má překrásnou buřtbundičku. Trochu mi to připomíná krůtí rolku ze staršího článku. Jen to tenkrát bylo na nohách.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 23:55

Jen k dotazu kam 1. slečna mohla jet… Já teď jezdím skoro denně z okraje Prahy za Prahu, kde rekonstruujeme vlastními silami byt. Od vlaku musím vyběhnout asi kilometr lesem do strmého kopce. Takže jsem po několika letech (od lyžáku na střední) vytáhla lyžařskou bundu, džíny a kecky. Jednak abych na ten výšlap k bytu měla pohodlné sportovní, a pak abych když se umažu to nevadilo (i když tam mám i ještě pracovnější úbor). Pokaždé si říkám, kdy se tu objeví moje fotka. :-)) Třeba šla slečna taky na nějakou makačku.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.3.12 01:00

no mladym, nemas co odpoustet. Prave co se v mladis naucis…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.12 00:44

vy jste se evidentně v mládí češtinu nenaučila.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.3.12 01:31

Ke slečně na první fotografii mě napadá:
1. Šla pouze někoho vyprovodit na autobus a nechtělo se jí převlékat. V tom případě nedávají smysl ty návleky a taky denní doba. (Občas to dělám, ale zpravidla pod rouškou tmy.) Případně šla vynést smetí a potkala známého a šla ho vyprovodit na autobus.
2. Byla na procházce, byla pěkně oblečená, ale uklouzla a spadla do bláta a roztrhla si kalhoty/sukni. Nic lepšího než tepláky na převlečení nesehnala.
3. Někdo ji před týdnem unesl a ona mu utekla a teď spěchá pryč.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.12 18:02

I doma chodím slušně oblečená (tedy pokud zrovna nemyju okna při teplotě pod nulou nebo neuklízím po malíři). I když se zastaví nečekaná návštěva a já ji jdu pak vyprovodit, mám na sobě něco, v čem neurazím náhodného kolemjdoucího. Nevím, proč bych se měla kdovíjak strojit pro cizí lidi na ulici a doma vypadat jak cuchta!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.12 19:13

Nápodobně.:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.3.12 11:44

Brzo si dám práci s výrobou teplého body v tělové barvě a patřičnou aplikací nebo potiskem řádně rajcovního spodního prádla


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.3.12 15:25

Ta první „modelka“ je jednou z těch, co maj děsný x-ovky (za to nemůže, taky jsem je mívala jako malá) a NEBOJEJ SE TO UKÁZAT, ba co víc - ještě zvýraznit. To prostě nechápu, takže jedinou možnost, kterou beru v potaz, je ta, co nabídla Martina. Někdo ji unesl, jí se podařilo uprchnout a cestou vybrala kontejner. Takže se odpouští.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.12 13:21

Tyhlety „ixovky“ jsou způsobené silnou nadváhou, tím, jak se ubohé nohy (plocha obou chodidel dohromady necelého cca 0,5m2, dvoje nebohé kotníky a dvé nebohá kolínka) zoufale snaží udržet vzpřímeně (nedejbože v pohybu) více než metrák živé váhy. Koukněte na jakéhokoli silně obézního člověka. Ixovky mají VŠICHNI, i ti, co by je neměli, být štíhlí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.12 15:04

sekhmet to je pouze iluze. Je to předevsím proto, že tlusté nohy mají největší objem na sthenech z vnější strany a tak vznika dojem X u tlustých lidí. :D ale postřeh je to vtipný.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.12 15:52

Aha, no jo, to me nenapadlo…:) Ja je mela jako batole, ale to asi nebylo nadvahou, ze. A taky ze se to zpravilo :)
To jsem teda trubka, ja si porad rikala, proc tolik rozmernych lidi podedilo i iksoidni nozicky…a ono by s tim neco delat slo…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.12 15:15

„Nohy do x“ tzv. valgozita vzniká při kontratuře (zkrácení) jedné z části čtyřhlavého stehenního svalu, konkrétně m. biceps femoris.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.12 13:59

ona nema x-ovky, ona tam ma celou abecedu


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.3.12 01:08

veronique…dovolte mi jen malou reakci na Váš příspěvek - čtyřhlavý sval stehenní je čtyřhlavý ( quadriceps) protože není dvouhlavý ( biceps), kterýžo tedy není vůbe jeho součástí,nýbrž je dokonce na zadní straně stehna a má opačnou funkci.....:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.3.12 00:36

Ach, prosím, neoznačujte autorky fotek jako fotografky. Jistě uznáte, že né každej kdo nenápadně cvakne někoho v děsnejch hadrách je fotograf.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.3.12 00:44

Ježiš co je tohle za stránku, lidi vzpamatujte se, to nemáte nic jinýho na práci, než nevraživě pomlouvat lidi, co kdo nosí na sobě? Dyť je to každýho věc, pokud se to někomu líbí, tak mu to neberte. Spousta lidí to ani neřeší, něco na sebe fláknou a jdou ven - no a co? Na světě je milion důležitějších věcí, než co zrovna mám na sobě.. Jasně, myslete si o lidech a jejich hadrech, co chcete, ale komentovat to veřejně na netu, jaká je to katastrofa, že jsou někomu vidět tanga nebo že má někdo tepláky nebo nezakrytej zadek s legínama… Todle je podle mě jen dokazování si něčeho, na co prostě nemáte, spousta z vás by do tang určitě nešla a zadek v legínách neukázala, protože „pane bože aby mě náhodou někdo nevykoukal, aby mě náhodou někdo nevyfotil a nedal na stránky, aby si náhodou někdo nemyslel, že nemám vkus, blabla..“. Jsou to kecy, každýmu může bejt buřt, co na sobě zrovna máte a omezovat se na to, co se zrovna nosí nebo nenosit něco, co kritizujou vaše kamarádky-puritánky, abyste se náhodou nedostaly vy do jejich hub, je akorát důkaz vaší omezenosti a malosti. Fakt se nad tím zkuste aspoň zamyslet a hned to neodsuzovat - nebo si snad myslíte, že zrovna vy chodíte oblíkaný dokonale a každýmu se líbí váš dokonalej styl? Pečte na to a zkuste se zabejvat důležitějšíma věcma.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.3.12 01:24

Paris a keď sú doležitejšie veci ako pomlouvani na netu,tak prečo ste to preboha čítala? Veď robte tie doležitejšie veci,nečítajte diskuziu na blogu ktorý sa vám nepáči.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.3.12 02:22

No mě na stránku odkázal přítel, který na slečně s tangama nevidí nic špatnýho a asi pro vás bude primitiv, ale mně osobně zaujalo, že řešíte tepláky a ne třeba tohle http://www.wfp.org/ . Tak mi připadalo zrovna důležitý vám tohle všechno napsat.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.3.12 13:02

Paris, evidentně sis spletla vlákno, tady se nezachraňuje svět a nesytí hladoví. Zde se jen občas řeší využití zvířat.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.3.12 03:43

Právě protože se člověk musí zabývat důležitějšíma věcma skoro furt, je docela příjemný odpočinout si třeba na pekle ;).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.3.12 12:41

Nechci vypadat jako cynic ( jsem!!!) ale když mi bude z elasťáků přetékat prdel, tak zachráním hladovějící? A že teda nebožka princezna Diana nechodila v modrákách???


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.3.12 12:58

Světluška kam na to chodíte? Nebožká princezna,to som nečakala. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.3.12 16:54

Světluško: Chodila. Docela často a ráda, když se jí podařilo zdrhnout od protokolu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.3.12 20:41

Paris, tak u té slečny s tangama nejde ani tak o módu jako spíš o zdraví, a to nejen její (ona slouží jen jako příklad), takže zrovna tohle podtéma by se ti mělo líbit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.3.12 21:31

Paris, já v soukromí i profesně musela řešit, vyřešit a stále potkávám tolik vážných věcí ,že Vám přeji abyste se s některými nikdy nesetkala.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.12 00:48

miluju lidi, jako seš ty - díky těm to tady žije! aneb kde by dneska bylo peklo bez těhle moralistů.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.3.12 15:03

No ty vole!! Tohle mě vždycky neuvěřitelně nas**e! Jak může ještě dneska někdo zastávat názor, že když někde komentuji oděv, tak jsem a priori kráva, které je putna, jak žije třetí svět. To je vrchol debility, vlastní omezenosti, neskutečný naivity a hlavně pokrytectví. Asi nemá cenu tady vysvětlovat (bylo to tu řečený už tisíc tisíc tisíckrát), že se tu neřeší „trendy“, ale jeden z nešvarů české společnosti - neumět se ADEKVÁTNĚ obléct podle dané příležitosti. A ano, to JE důležité a ovlivňuje to celou řadu dalších věcí, včetně chování. Jsem upřímně zvědavá, zda si Paris zajde sem tam do restaurace, koupí noviny, navštíví film nebo nějakou výstavu. Ano? Tak se STYĎTE, protože místo toho jste měl/a šetřit na letenku do Afriky a zasvětit celý svůj život dobrovolnictví. Jestli je hřích zajímat se občas o to, jak působím svým zevnějškem na okolí, tak pak nevím, co by měli dělat designéři/architekti/umělci/kuchaři/atd. Zřejmě si hodit mašli a radši hned teď.
A je mi fuk, že můj komentář nesouvisí s tématem a asi někoho urazí. Tohle ale nedokážu nekometovat, vážně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.12 00:54

jojo, taky jsem se chtěla do tý srandistky opřít, ale koneckonců na tom nesejde, protože tyhle lidi sem zavítali max. jedenkrát, přečetli jeden článek a alou jim všem vytřít zrak, jak jsem pokroková protože sem hodim link na wfp. takže podle Buddhovy rady jsem učinila meditaci, nalezla jsem vnitřní mír a odpověděla více méně sofistikovaně.
relax; lidi jsou různí, názory jsou od toho aby se lišily a ne všichni vidíme význam ve stejnejch věcech. rozbij talíř nebo tak a zas bude fajn.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.12 11:46

Já tedy znám jednu kluka, co si myslí, že spasí svět, když přiletí do afriky a uplácá tam s domorodci několik mýdel, a koupí si od nich pohlednice aby je podpořil ( a pak je se svatým výrazem ve tváři rozdává místo dárků k narozeninám ). Fakticky záslužné. Řekla bych, že se to bude hlavně hezky vyjímat v životopise, který na stará kolena sepíše pro další generace. Já obdivuji lidi, co ostatním pomáhají a pořád to o sobě nevytrubují do světa a nenutí k tomu ostatní. jinak je to podle mě sebechvála a vyvyšování se nad ostatní. Pokud někomu vadí, že si žiju vlastní život a stačí mi, když se vypořádám s vlastními problémy, a snažím si ten život užít co nejvíc, tak je to jen jeho smůla. Nebudu se nikomu omlouvat za to, že denně nemyslím na hladovějící děti v Africe. Pokud se někomu chce, jen do toho, je to jeho věc. Ale ať si to nechá pro ty, co je to zajímá. Já navíc ztratila veškerou důvěru v organizace, které se skrývají za zlatou masku charity. Vždycky si na tom někdo mastí kapsu, je to prostě dobrá obživa, protože se vdycky najdou lidi, co chtejí udelat neco dobrého a přispet. Ale kolik procent jde na co, se málokde dozvíte. Kamarádka prodávala magnety pro jakousi organizaci(brigádanicila). Meli kasicky a postávali u metra a prosili lidi o příspevek. rekli, že je to pro deti a ze na ne mohou prispet, kdyz si koupi magnetku, stála asi 45 korun(?), ale že mohou přispet kolik chtejí. Ale zapomněly se zmínit (tedy ne ze by to mely v popisu práce) ze cokoli, co bude víc nad tech 45 korun jde do kapsy jim(tomu prodávajícímu), a ne ze tim vic se dá detem. To nemluvím o tom, že z celého magnetku slo na ty deti asi jen po koruně a zbytek se rozdělilo mezi ty, co z toho žili a co to organizovali. Nepřispívám proto nikomu. Máma posílá peníze pro adoptivni holcicku do Indie a to jedine mi pripada, ze ma smysl, Protoze pomaha konkretni osobe, zameruje se na konkretni cil. Odpustky ve forme ze nekomu obcas prispeji nemají velký smysl. Až budu za vodou a nebudu vedet co s penezma, pak si o tom promluvime, ale ne, dokud mám sama problém s tím, abych pokryla vsechny sve vydaje a mohla si dovolit zalozit rodinu. Já se zamerila na sve blízke okoli, nakupuji v prodejnach ve svem meste(myslím malé prodejce). Kdyby to delalo víc lidi, jako stát bychom na tom byli o dost léepe a možná bychom pak měli přebytky a mohli se zabývat hladomorem kdesi v tramtárii.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.12 19:39

No to mi taky hlava nebere: Proč si někdo myslí, že když se každé ráno nalíčím, čistě a vkusně obleču a čtyřikrát ročně koupím nové boty, proč by to automaticky mělo znamenat, že mám v hlavě šrot, zabývám se výhradně samými nesmysly, hladomor v Africe je mi buřt a povrchnější a bezcharakternější osoba už po světě nechodí?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.3.12 20:40

hedviko - totálně a perfektně výstižné. Klobouček smekám.

…Na světě by byl blahobyt a mír, kdyby každý začal hlavně sám u sebe a v sobě.

MP Barbucha
3716 příspěvků 11.3.12 21:40

Á Mori, už si vzpomínám, bylo to na fóru:-) Promiňte, nemyslela jsem to proti Vám, doufám, že to byla opravdu jen mladická nerozvážnost a že teď už se nebojíte být krásná a chytrá:-).
Ten stereotyp se asi týká i mužů, ale tam mám pocit, že se spíš hezkých a chytrých žen občas muži bojí a dávají jim to vyžrat. Zrovna jedna moje kamarádka, toho času single, je úplně úžasná, krásná (ale neví to o sobě a není nafoukaná:-), chytrá a úspěšná. A nedávno měla rande, kde jí dotyčný pak řekl, jestli se zbláznila, být takhle samostatná (ve svých 30ti už nebydlí u rodičů a pracuje), k čemu prý vůbec potřebuje chlapa?

MP Barbucha
3716 příspěvků 9.3.12 20:54

Ara: nedávno tady kdosi psal komentář něco jako : mě to oblékání nebere, jsem totiž chytrá, takže nechci vypadat jako povrchní krasotinka. Slečna studuje matfyz, chytrá na matiku tedy zřejmě bude, ale obyčejný selský rozum evidentně nemá. Proč se nesnažit být chytrá a ještě k tomu hezká? Sama pak psala, že jí je líto, když na ní lidé hned poznají, že studuje ten matfyz a snad už se o sebe a o oblékání zajímá víc. Nakonec čte peklo, že :-)
Na jednu stranu chceme, aby ženy nebyly souzené podle vzhledu, na druhou stranu nám má potom být blbé, že jsme chytré a vypadáme dobře? Ten stereotyp „hezká a blbá“ a „chytrá a …vtipná“ mají v sobě mnohem víc ženy než muži, jak to tak vypadá


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.3.12 20:24

Tady se člověk přizná na fóru k mladický nerozvážnosti a hned ho osočujou z nedostatku selskýho rozumu - no ne že bych si tenkrát nezasloužila i prudší odsudek, ale naštěstí se časem ukázalo, že selský rozum přítomen je (i když je holt poněkud pomalejší). No co, kdo se může vytahovat, že vypadá rok od roku líp :)

S těmi stereotypy jste to, Barbucho, vystihla úplně přesně (právě to jsem se tam na fóru pokoušela říct), i když si nejsem jistá, že se to mužů netýká.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.3.12 15:21

Jednoho Francouze mám doma. A to přímo z Paříže. Do práce sice nosí skoro vše od Burberry, ale ve svém volnu bohužel džíny. Co naplat, ze jsou Hugo Boss, Replay,Diesel… pořád jsou to hnusný džíny a nedá si poradit. :-(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.3.12 19:39

Francouze mám doma taky . Nosí džíny, tmavě modré, bez vyšisovaných skvrn, cingrlátek a dalších „vylepšení“. K tomu košile, když je zima tak kašmírové svetry, většinou jednobarevné, decentní a k tomu na ven vlněný kabát. Bundu nenosí, ani ji nemá. V šatníku má pár kvalitních a vkusných kousků, které točí a vypadá vždy upraveně a šik. Umí je dobře sladit. Francouzi mají to oblečení holt v krvi od malička a je to znát. Džíny tu nosí i starší dámy. A jak jsou elegantní ! Design riflí, které mám na mysli, je ale na míle vzdálený od toho co vídáme zde na fotkách.

MP Barbucha
3716 příspěvků 4.3.12 21:30

Nedávno jsem manželovi na ebayi vydražila džíny Marc Jacobs, new without tags. I s poštovným vyšly na 1 000,– a oproti jakýmkoliv jiný džínům, které měl, je to nebe a dudy. Krásná tmavě modrá barva, vypracované detaily, perfektní střih. Muž si na oblékání příliš nepotrpí a nezajímá se o pánskou módu, ale i on je z nich nadšený. Kvalita se prostě pozná.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.12 11:44

Che. Já mám francouzskýho kolegu. Je to náruživej hráč rugby a do práce chodí celoročně v kraťasech a funkčním triku. Vážně.
Je ale fakt, že když je potřeba, umí se oblíknout i mezi lidi. V džínách jsem ho ještě neviděla.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.3.12 17:47

to su akoze slusne dziny spatne? tmavomodre dziny su na chlapoch uzasne a robia im peknu prdel


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.3.12 10:23

Dobre padnouci tmavemodre dziny ve spravne delce. Nikoli tri mesice neprany o dve cila vetsi usmudlany svetlemodry hadr, vytazeny az pod bradu nebo naopak spadly pod kolena, pokryty zlutymi fleky na stehnech a zadku a s roztrepenymi nohavicemi, jak jimi brousi o chodnik. A to je bohuzel realita ceskych dzin na ceskych muzich.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.3.12 20:35

ámen sekhmet -a od toho mají čeští muži manželky, aby je oblékaly vkusně, čistě, dbaly o správnou délku nohavic atd .
Svého muže do jiných než džín nebo plátěných nedostanu, ale nakupujeme kalhoty u Buchmanna, chodím s ním, aby mu perfektně seděly a měly elegantní střih. Místo flízové mikiny jsem mu nakonec vnutila i vlněné svetry a vlněný kabát na přechodová období. Docela si je oblíbil. A když má sem tam něco říct do programových relací, musí mi to hlásit a vybereme příhodné oblečení ( po jednom šoku, kdy se mihl v televizi ve vytahaném roláku s krátkými rukávy, jsem projistotu vyházela z jeho skříně všechno to „děsně pohodlné a ještě nositelné, co je škoda vyhodit“ :-)))

MP Barbucha
3716 příspěvků 9.3.12 20:45

Lilip: mě jako feministku teda tento názor, že o mužovo oblékání se má starat manželka, moc nebere. Samozřejmě ráda mu něco koupím, ale hádat se s ním nebudu a pokud se mě nezeptá, tak se mu do oblékání téměř nepletu. Nejen z přesvědčení, ale nemám na to kapacitu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.3.12 21:31

Pokud má muž vkus a nenapadne ho nosit odrbané džíny nebo zkombinovat barvy jako papoušek, není třeba mu do toho mluvit. Ovšem když na své oblečení kašle nebo nemá vůbec vkus a je ochoten přijít téměř kamkoliv v džínách a tričku, které si trošku přibarvil, když pral, je třeba ho trošku usměrnit. Pracovně (tj. po stavbách) ho nechávám chodit klidně v těch postarších odrbaných džínách (stejně tam dojede autem a nemá prakticky šanci nikoho v tom potkat), ale pečlivě kontroluji, co si oblékne, když má nějaké obchodní jednání nebo přednášku na konferenci. On ví, že k takové příležitosti si má obléknout kalhoty, košili a sako, ale je mu zcela jedno, jakou barvu to má, zda jsou kalhoty vyžehlené a jestli se náhodou nejedná o sako, které nosil ještě za svobodna (a je mu lehce malé). Vyhodit se nesmí, co kdyby do něj třeba ještě někdy zhubnul. Jednou jsem vyhodila starou prošívanou lyžařskou bundu (poměrně nápadné barvy) a hned mi hlásil, že ji potkal na místním bezdomovci!!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.3.12 22:05

Fler tým že má muž vkus je mieneno že má vkus zhodný s manželkou? Ak sa vkus nezhoduje,beda mu? Prisposobime ho vkusu manželky. Ja manželovi do oblečenia nekecám. Ak sa ma na názor spýta,tak sa vyjadrím,ak nie tak si svoj názor nechám pre seba. Je dospelý a svojprávny. Ak chce nakupovať spoločne,rada vyhoviem,ale ešte som mu nikdy nič nevyhodila zo skrine.

katango
1356 příspěvků 9.3.12 22:22

Můj muž je dospělý a svéprávný a tak mu do jeho oblečení nemluvím, ledaže by si to vyžádal. Jako dárky mu občas koupím něco na sebe. Nic mu nevyhazuju. Nemyslím si, že muž je vizitkou ženy.

MP Barbucha
3716 příspěvků 9.3.12 22:22

Souhlasím s Guliettou. Muži jsou dospělí a svéprávní, když si někde uříznou ostudu, je to jejich ostuda. Ne ostuda jeho manželky!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.3.12 00:34

Souhlas s lilip. Generální úklid manželovy skříně,argument :Tak se do toho obleč… děsný, pryč s tím. Kdo že přijede? Televize? Co si vezmeš na sebe? Chceš aby si všichni mysleli, že na tebe kašlu? Že seš rozvedenej? Vohol se. Tak takhle to u nás taky probíhalo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.3.12 01:49

Vůbec nejde o to, jestli má vkus shodný s manželkou, ale jestli má vůbec nějaký vkus. Když nemá cit pro barvy, je schopen kombinovat cokoliv s čímkoliv. Kdysi se vrátil z jednání, o kterém jsem nevěděla předem, a já s hrůzou zjistila, že zkombinoval barvu košile s kravatou tak, že vypadal jako papoušek a dorazil to sakem, které nemohl zapnout, aniž by ohrozil osobu sedící naproti možným odstřelem knoflíku. Pár let jsme s tím bojovali, ale teď už si před důležitými jednáními nechá oblečení schválit. Je to i ve výchově, tchýně byla stará škola a tvrdila, že nové věci jsou do práce škoda a že na oblečení vůbec nezáleží. A


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.3.12 01:59

Pokud muž své věci občas nevytřídí a nevyhodí sám, někdo to udělat musí. Nemáme tak velký byt. Teď máme kamaráda, který přišel o práci a obrací každou korunu, tak to byla dobrá záminka zbavit se věcí, které muž přestal nosit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.3.12 23:40

Někteří muži od oblečení očekávají jediné - že je ochrání před chladem. Vím, není to pravidlo, ale zejména mezi vědeckými pracovníky a Vš učiteli je spousta těch, kteří jsou tak zabráni do své práce, že nic jiného ani moc nevnímají. Když jsem v 70. letech studovala, VŠ učitelé sice nosili všichni do školy oblek, ale pamatuji si několik takových, kteří měli na kravatě vzorník jídel z menzy za posledních několik týdnů a sešmatlané boty. Jeden zvlášť vynikal tím, že jeho sako sice mělo všechny knoflíky, ty ovšem nebyly stejné. Na takovéto typy je opravdu potřeba dohlédnout. Oni mají jiné kvality a proto je doma máme… a máme je rády.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.3.12 17:58

Mam kolegyni, ktera je hyperelegantni takovym tim mimibazarovym zpusobem. Cely minuly tyden jsem uvazovala, jestli ji rict, ze si mezi to triko a silonky zapomněla vzit sukni…potom jsem zjistila, ze ona si u toho trika do pulky prdele mysli, ze ma na sobe saty O_o


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.3.12 22:27

Nechci se dotknout zadne mensiny ani vetsiny, ale taky uz dnes nemam kapacitu na co nejjemnejsi formulovani prispevku tak, aby nedejboze nebyl rasisticky… takze pojmenuji proste to co vidim - a tim jsou na prvni fotce dle meho bezni mladi cikani, ktere vidam kazdodenne pri projizdeni salinou pres Cejl a okoli. Celkem se divim, ze to doted nikoho nenapadlo anebo to nikdo neokomentoval. Pritom minimalne ta pomalu ale jiste tloustnouci mladoska a prostredni hulic ve svetru jsou uplne typicky vzorek.

A pokud se nepletu a opravdu to cikani jsou, tak si myslim, ze sem do Pekla nepatri… ne proto ze bych myslela, ze je to pro ne diskriminacni, ale proste proto, ze je to fakt jinej svet, to by se zrovna tak dalo nafotit par bezdomovcu nebo Vietnamcu a pak je tu hodnotit… zkratka je to (povetsinou) jina komunita, nevim jak to napsat, no… :) neresi to co vetsinova populace, nosi uplne jine hadry, alespon tihle vyfoceni - samozrejme se to netyka vsech.

(Uf, clovek se zapoti, aby nenapsal neco „nevhodne“ - stejne mam sto chuti to radeji smazat nez odeslat, to je tak citlivy tema - proc proste nemuzu napsat, ze je to trojice cikanu? :) )


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.12 09:47

Zvláštní věc, ale je to pravda: neviděla jsem ještě Vietnamku, která by nebyla hezky oblečená a upravená. A přitom vkusně, nikdy ne nápadně. Prý to patří k vietnamské kultuře, stejně jako zdvořilost a pracovitost.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.12 10:03

Souhlasím. Popravdě řečeno i Indky nebo Arabky, o Jihoameričankách nemluvě, dbají na upravenost a půvab. Ostatně i Afričanky, zavinuté do pestrých ale sladěných rób, ověšené kily náramků a nákotníků, dávají najevo, že jsou ženy a že se chtějí líbit. Suma sumárum: úsilí vypadat jako nedospělý bezdomovec neurčitého pohlaví vyvíjí jen naše pokročilá, kultivovaná euro-americká společnost.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.12 15:54

Sibyla: Tak tu posledni vetu bych vytesala do kamene :) Naprosty souhlas :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.12 19:50

Je pravda, že jsem nikdy neviděla Vietnamku, která by byla oblečená nedbale nebo špinavě. Ovšem mnohokrát jsem viděla Vietnamky a nejen mladé holky, které to trochu přepískly - plno tygřích vzorů, cingrlátek, mašlí a spon, rozhodně nemůžu říct, že vypadaly nenápadně. Na druhou stranu ale musím uznat, že Vietnamky na sebe celkově dbají asi víc než my, už jen z toho důvodu, že jsem nikdy nepotkala žádnou obézní.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.12 01:37

Ja teda videla dost nepekne oblecene Vietnamky. Byly uz starsi, s nadvahou a na sobe podobne hadry, jako slecna na prvni fotce. Ale obe ovesene sperky a zmalovane az za usima. Jinak taky jsem videla opileho Vietnamce, mel uz takovy notoricky vzhled, sel par kroku za nejakou vietnamkou a asi ji nadaval. Do te doby jsem si taky myslela, ze tohle snad ani neexistuje. A ono jo, akorat to neni tak na ocich.

MP Pafka
185 příspěvků 5.3.12 10:00

Jestli to chápu dobře, tak tím chceš říct, že špatně oblečené cikány tu zdrbnout nemůžeme, protože je omlouvá jejich rasa? To je přece nesmysl. Komentujeme tu oblečení a je snad jedno, jestli ho má na sobě běloch, cikán nebo marťan.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.12 12:12

Ne rasa, ale kultura. Kdyby tu někdo kritizoval fotku martana, taky by neslo o to, že na jeho chapadlech nevypadá Gucci dobře, ale o to, že je z jiné kultury, která na oblečení pohlíží úplně jinak. A kdo říká, že zrovna ten náš kulturní vkus je správny… no ano, my, ale oni mají zase jiný názor.

MP Pafka
185 příspěvků 5.3.12 12:32

Co když ale lidi, co třeba ukazují spodní prádlo, taky pocházejí z jiného kulturního prostředí, pak je omluvíme? Já myslela, že se tady na MP žádné omluvy/výmluvy netolerují a teď zase trochu jo (protože každý má jiný pohled na vkus atp.). Takže si asi můžu nosit, co chci.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.12 12:46

Pafko:
Ale jistě, kritizovat můžete i toho mimozemšťana, jde jen o to, že je trochu žalostnějjší, když víte, že ta tangaholka vyrůstá v podobném prostředí jako já, nebo vy(myslím tedy v ČR) a stejně nemá ani ponětí o tom, co se hodí a co ne. Při tom by stačilo se jen zamyslet, zatímco když tak vidíte mimozemšťana, máte pro něj přece jen víc pochopení, protože prostě vyrůstal jinde. Jistě, ta tangaholka je možná z Finska a prostě ji je u nás horko, ale dost o tom pochybuji.

MP Pafka
185 příspěvků 5.3.12 13:24

Já to beru, spíš šlo o ten komentář Brnacky, že se jedná o cikány a ti podle ní do MP nepatří. Cikáni v ČR by měli být bráni stejně jako bílí, Vietnamci atp., nežijí tu přece první generaci, tak proč by se mělo jejich oblečení omlouvat jejich kulturou?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.12 14:42

Ke slečně číslo 1 - když mě pes probudí ve dvě ráno ,chce jít ven a je 20 pod nulou, navlíknu na sebe všechno, co mám doma. Ale tady žádnýho psa nevidím :). ( Možná, že už ho sežrali )


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.12 17:08

Podle mě většina českých důchodců (potažmo Čechů, ale u této věkové skupiny je to vidět) chodí jako hastroši. Stačí přejet hranice a 5 km od nich potkáte dvakrát tolik slušně oblečených lidí nad 65, než tady. Ona i ta legrační a pro někoho nezkousnutelná Quelle móda, květáky a růžové tenisky značí alespoň elementární zájem o to, jak vypadám. Proto si jí cením víc, než zašedlých českých důchodců Made in China.

Musím říct, že i v naší rodině se spíš vyskytují umolousaní důchodci v oblečení od Vietnamců. Někteří i smrdí. Je mi to fakt nepříjemné, ale co s tím nadělám?
Ono se to projevuje ve všem. I to jídlo odbývají, vaří z odpadu.
Když přijdu k babičce, těším se na její kuře na paprice, ale jakmile do něj kousnu, ucítím tu pachuť uměle vyhnaného kuřecího a je po chuti. :(((


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.12 17:34

Podle mě to má cosi společného s datem narození. Mí prarodiče se narodili před válkou a ještě chvíli vyrůstali za doby prvorepublikové elegance. Zatímco třeba přítelovi prarodiče narození během války a po jsou ten druhý případ…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.12 22:25

Zuzko s datem narození, inteligencí a místem bydliště.
V pohraničním městečku kde jsem žila jako holka není žádný jiný obchod s oblečením než vietnamci. Ti mladší si zajedou autem do Polska, ale co ti ,jejichž děti se odstěhovaly ze lepší prací? Vlastně je to horší než za komunistů, protože to oblečení je hůř ušité a boty nejen že jsou nevzhledné, kdoví jaká lepidla se na ně použila atd.
Látky tam nikdo neprodává, krom toho babičky hůř vidí a všichni tam kupují tak co.
Polsko to je samostatná kapitola, má maminka se vždycky zlobila
„… ty ses zase nezastavila v Klodzku ? Všichni tam nakupují ale tobě je všechno málo nóbl,na tom trhu seženeš pěkné prádlo !“
No nezastavila, no :-).

MP Pafka
185 příspěvků 5.3.12 19:09

No vidíte a já myslela, že třeba němečtí důchodci jezdili/jezdí na vietnamská tržitště u nás a kupovali/kupují tam kromě sádrových figurek na zahradu i oblečení … Nebo se pletu?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.3.12 17:52

presneeee, som minule isla zo Stuttgartu do drazdan. V Norimbergu boli 4 vagony regio vlaku plne nemcov a nielen dochodcov, ktori isli do chebu a dohadovali sa vo vlaku, na ktoru vietnamsku trznicu pojdu, ze si vezmu 4 taxik a pojdu na trznicu co je dalej od nadrzai, lebo tam je to lepsie. A radili novacikom, ze nemaju dat za kalhoty viac ako 5e, pretoze proste vedia ake su ceny a Vietnamcom ani Cechom viac nie je treba, ze im to staci. No a potom sa rozhorcovali, ze si minule kupili hodinky za 7e a ze sa po mesiaci rozpadli. No verili by ste tomu?:-D Jo a neboli to ziadne socky - ucitelka, majitelka hospody, nejaky uctovnik vo firme a policajt, co som slysela, takze naozaj nezarabaju 100e. Nemci su rovnaki ako my a mozno je to este smutnejsie, pretoze maju viac penazi a su lakomejsi


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.12 19:38

A víš jaký němci? Všimla sis kolik důchodců je třeba v restauracích v Německu a kolik je těch našich u nás? Ti naši šetří i na potravinách, o restauracích a dovolených u moře si mohou ve většině nechat akorát zdát. Když vidím, co v obchodním domě nakupují německé důchodkyně, je mi to líto. U nás na nové věci v řádu tisíc nemá ani každá žena ve středním věku, natož důchodkyně.
A třeba moje maminka je na tom není špatně, má velký rodinný dům v Praze s velkou zahradou a chalupu v dobré lokalitě, mohla by si občas něco koupit, ovšem ne z důchodu, musela by sahat do úspor, a to se jí nechce. Nechodí k Vietnamcům, ale umí se pěkně vymódit. Nové věci si nekupuje, považuje je za zbytečné. I když jsem s ní šla do obchodu, ať si něco vybere, nebylo jí nic vhod a když jsem jí dávala peníze, aby si došla něco vybrat sama, nikdy je za oblečení neutratila.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.12 10:00

A můžu se zeptat, kde bylo vyrobeno vaše oblečení? Pokud nevlastníte nic, co by pocházelo z Číny, tak snad zavolejte do televize nebo o tom aspoň pište blog, to je v dnešní době opravdu unikát!
A až příště pojede k babičce, tak jí to kuře na paprice (z biokuřete samozřejmě!) uvařte a přivezte sama, určitě ji to potěší.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.12 10:14

Ale to není o tom,odkud je to které oblečení. Taky mám lyžařskou bundu Columbia ušitou v Indonésii.Ale je to o tom,že zboží z tržnice je umělotina.Podle štítku sice 100% bavlna,ale vedle bavlny to ani neleželo. Prát se musí na 40,po čase se udělají žmolky a v podpaží se pot nedá vyprat.Člověk se umyje,dá si čisté tričko a za chvíli je cítit. Mám 80ti letého tatínka, celý život vydržel s vodou,mýdlem a pitralonem, teď deodorant nebo antiperspirant používat nezačne. Oblečení mu voní aviváží,moje maminka je velmi pořádná,ale s věcmi z tržnice se zázraky dělat nedají.

MP Pafka
185 příspěvků 5.3.12 19:12

Nemyslím si, že by většina českých důchodců chodila jako hastroši. Jejich oblečení není nejnovější, ale většinou je čisté a na nikoho nevystrkují zadek v tangách. Pokud ovšem máme na mysli ty samé důchodce.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.12 21:44

Tak to nejspíš nemáme. Protože já opravdu mluvím o důchodcích, kteří chodí v l nepraných oděvech. Jak píšu, znám to i z domova, takže to mohu pozorovat zblízka.
Koukající zadek v tangách je opravdu nevkusný, ale stejně tak silonové podkolenky čoukající zpod sukně, odhalená stařecká hruď s vypadanými chlupy nebo nepoužívání deodorantu.
Musím ale souhlasit s tím, že pohled na ty mladé zadky má navíc pachuť pocitu, že z té východní Evropy nikdy nevyrosteme …


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.12 09:27

abys někdy vyrostla sama. Aby ses postarala o své rodiče, pokud bude třeba, aby oni se uskromňovat v oblečení, voňavkách ani jídle nemuseli!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.12 10:01

S důchodci je to někdy složité i v případě, že se o ně staráte. Buď nechtějí být na obtíž a tvrdí vám, že zrovna zítra se chystají prát (a vám až po několika návštěvách dojde, že už to nezvládají), nebo trpí nějakým typem demence a strašně se vztekají, že jim nemáte co poroučet, v čem mají chodit. Teď mluvím o opravdu starých lidech, 80+, ale určitou demencí často trpí i mnohem mladší, takže to nelze generalizovat. Ještě si dobře pamatuji, jak mne maminka vyhazovala z bytu, když jsem jí chtěla pomoct vykoupat se nebo jí vyprat prádlo. Vyhrožovala mi i policií. Teprve později jsme zjistili, že za všechno může její kamarád pan Alzheimer.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.12 10:08

Slečna na prvním snímku mi připoměla jednu mladou ženu z našeho města,ta ovšem nemá v hlavě všechno v pořádku. :-)
Diskutujete o důchodcích. Neustále naříkají,že nemají peníze,ale jsou schopní utratit velké peníze za pseudopotraviny a oblečení z tržiště.O páchnoucích botech nemluvě. Přitom u nás máme velmi slušný sekondhand,kde se za méně peněz dá koupit kvalita. Celý únor měli 50% slevy na zimní zboží, vlněný kabátek téměř nenošený mě stál 280 Kč, mám asi 8 šátků po dvacetikoruně, pes dostal do boudy několik šál pestrých barev.:-) Jen kalhoty jsem si nevybrala. Takže to není o penězích,každý může chodit čistý,umytý a adekvátně oblečený.
V sobotu jsem byla na pohřbu. I to je událost,na kterou by se aspoň nejbližší pozůstalí měli vhodně obléci. Pestrobarevné šátky kolem krku, černá bunda,rifle a tenisky, světlé punčochy. Růžová plastová čelenka ve vlasech. To není o penězích,ale o postoji. Přece si nebudu po kámoších půjčovat kalhoty, vždyť je to jen na 20 minut.:-(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.12 10:42

Pochybujem že na tom pohrebe boli v rifliach,teniskách a ružovej čelenke dochodcovia. A keďže ja som mladá a mám odpor voči sekáčom (oblečenie sa mi hnusí),tak predpokladam že väčšina tých dochodcov má rovnaký názor na sekače. Prečo nosiť handry čo niekto vyhodil,keď možem mať NOVÉ z tržnice. A ako dochodca by som kašlala na to že sa to niekomu nepáči. Ani dochodcov moda mladých nemusí vždy nadchnúť.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.12 11:01

Guliettko přesně, proč staré po někom
( nám starým to evokuuje šatstvo ze sbírek Červeného kříže pro ty nejubožejší ) ,když se dá koupit nové.
Takhle uvažuje důchodce.
To je ten rozdíl v uvažování, my jsme " po někom " nosili z chudoby,máme to pod kůží .


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.12 11:23

Ne důchodci to nebyli. Čelenku měla vnučka,která má těsně před promocí, v riflích mladší syn /asi 42 let/ a květovaný šál měla švagrová, které je něco přes padesát. My sousedé z ulice a spolupracovníci jsme byli vhodněji oblečení než rodina.
Stejně tak považuji za nevhodné obléct si na pohřeb šaty s odhalenými pažemi,byť jsou černé a pohřeb je v parném létě. Ale to se tady na MP bavíme stále dokola,co je a není adekvátní oblečení. Já jsem jen ráda, že má dcera nejezdí na kole s holým zadkem,na ples nosí dlouhé plesové šaty,nematurovala v kraťasech a se psem nechodí v lodičkách.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.3.12 10:16

Bude to znít možná cynicky, ale já mám doma model určený speciálně na pohřby. Dokonce i starý tříčtvrteční kabát černý, který už nehodlám pro jeho barvu nosit bude v mém šatníku pověšen pro případ potřeby. Ono když se během tří let zúčastníte pěti pohřbů, už Vám dojde, že je něco takového mít v šatníku.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.12 15:32

nedávno jsem potkala „kamarádku“ v legínach a bundičce do pasu. Dost jsem ji naštvala když jsem jí řekla že zapomněla doma sukni. Nemohla jsem si to odpustit protože je jí něco přes 50 .
Jinak si dámy všimněte dokonalého střihu a materiálu kabátu u toho starého pána. Jak ten kabát pěkně „leží“ a přitom drží tvar… kvalita. Dnešní mladí nosí kabáty jakési zmuchlané a zmačkané, vytahané, jako by byly sto let nošené. Přitom je vidět že je to trendy model.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.12 15:48

Občas mám pocit, že u mládeže se střídá několik zaběhnutých stylů oblékání. Jak kdysi byly „veksláci“ a „tesiláci“, tak dneska jsou oblibovači sportovní módy, jejichž vrcholem luxusu je kabelka puma, pak „kapucňáci“ ze skate shopů a v teplákách, pak ještě super modni ikony v šátcích kolem krku s ulíznutým culíkem a slunečních brýlích, pak jsou kabátkové typy v kozačkách po kotníky a další. Myslím, že by stálo za to je sumarizovat a vtipně pojmenovat. Samozřejmě v Brně by to bylo trochu těžší, protože studenti si ještě trochu potrpí na určité originální a netradiční prvky a jejcih prostředí je k tomu vybízí, na menším městě musí slabší povahy výt s vlky


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.12 16:10

Myslím, že až na pár výjimek se mladí ani střední ani staří škatulkovat moc nedají. Ani nevím, proč by se to mělo dělat :) I rozdělení na nevkusné a vkusné oblečení leckdy není možné..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.12 16:24

Těm Vaším „kapucňákům“ říká Iva Pekárková „kapucíni“ :) Líbí se mi to víc, líp to jde do pusy


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.3.12 10:22

Ta první slečna (?; zezadu bych to tipovala spíš na padesáti-šedesátiletou almaru) je vzhledem ke svým tělesným proporcím patrně ráda, že se vůbec do něčeho vejde. Na styl se*e pes, hlavně že nemusí chodit nahá.
A slečna s holým pozadím nejspíš jenom neví, že taky existují džíny s vyšším pasem, ve kterých se člověk může i ohnout.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.3.12 17:29

Trošku nechápu, proč je zde neustále kritizována mládež za batohy. Pokud si vzpomínám na má pubertální léta, tak jsme byli rádi za to, co nám rodiče koupili, určitě by mi nekoupili na školní učebnice kabelku. Nejen proto, že pěkná kabelka by byla zřejmě dražší, ale taky proto, že bychom si křivili záda, kdybychom zátěž nosili na rameni a ne na zádech. Když koukám na slečnu v legínách, řekla bych, že svetr je pod zadek, ale stejně jako bunda, je vytažen právě batohem trochu výš. Je těžké pro studující mládež sladit se od hlavy až k patě, když oblečení platí rodiče, kteří koukají spíše na multifunkčnost oblečení. I já jsem bývala ráda, když mi rodiče koupili alespoň jeden pěkný trendy kousek, kterým jsou pro uvedenou slečnu možná kozačky.

MP Pafka
185 příspěvků 9.3.12 18:51

Za chvíli dostanete přednášku o tom, že máte nakupovat v sekáčích, naučit se šít, jít na brigádu atp. Protože sekáče jsou zásobené kvalitním, padnoucím zbožím včetně kabelek a bot, a to za minimální ceny, šít umí každý a brigád je všude spousta, že? :-)

MP Barbucha
3716 příspěvků 9.3.12 20:19

Ano, například kašmírové svetry a vlněné kabátky za 30 korun. A vypadají jako nové. True story:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.3.12 20:21

Slečnu tipuji tak na max. 16 let a v tomhle věku je člověku „módní peklo“ ukradené ;-). Nebojte, občas to tu pročítám, takže štěkot očekávám :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.3.12 20:30

Prosila bych připomenout značkové kabelky za 50 czk „podobná značka jako Hermes“

katango
1356 příspěvků 9.3.12 22:16

Mně osobně nevaděj batohy, ale vadí mi, že s nima mládež ohrožuje spolucestující.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.3.12 20:48

Barbucha: bohužel se sekáči mám asi ten problém, že to zboží pouze vypadá jako nové. Zřejmě trpím fóbií z toho, že obnošené věci bych si nikdy nevzala, neb nevím, kdo je přede mnou nosil, ale to je jen můj osobní problém, který řešit nebudu :-)

MP Barbucha
3716 příspěvků 9.3.12 21:00

No ten můj komentář byl ironický, já sice občas v sekáči něco koupím, ale jsem hodně vybíravá a co mám děti, nemám čas se sekáčema prohrabovat. Ale je to prostě sekáč, beru to jako doplněk, rozhodně to není řešení, jak si zařídit a naplnit šatník. Nemůžete se spolehnout na to, co zrovna seženete, uhlídat si svůj styl v sekáči zvládne jen zkušený člověk, který už ví, co mu sluší, ne tedy slečna v 16ti. Ale podle komentářů to tady občas vypadá, že my, co platíme běžné ceny za oblečení, jsme tak trochu blbí, protože přece v sekáčích seženete vše úžasné a levné. Asi choděj ty děvčata do nějakých zázračných sekáčů.-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.3.12 22:09

Neodsuzuji sekáče, věřím, že tam člověk sežene i něco exklusivního, ale já si dám radši tu práci, že tu svojí představu najdu někde na internetu a ještě jsem tak trochu „blbá“, že za to zaplatím třeba 10× tolik, než by to stálo v sekáči :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.3.12 22:23

Petuli-na nie si blbá,si normálna. Predstava exkluzívne oblečenej sekáčovej lovkyne je fatamorgána. Skor je to žienka v zle padnúcom oblečení (jej veľkosť zrovna nemali),ale je to kvalitná vlna,pravý hodváb,kašmír atď aj keď už mierne z módy a mierne obnosený :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.3.12 10:41

Mám spíš opačný pocit. Při dnešních cenách, a zvlášť při slevách v obchodech, se mi zdají sekáče drahé. Jasně že v obchodě neseženu drahý krásný materiál za 100 nabo 200 Kč, ale ten se moc často neobjeví ani v sekáči. A když už, je to přesně jak píše Barbucha, není to zrovna v mé velikosti, má to střih nebo vzor, který se zrovna nenosí. A taky je plno věcí, které bych si tam nekoupila - prádlo, tričko, věci, na kterých je vidět obnošenost a pak věci, které nemohu vyprat - musím je vzít do čistírny. To jsou zase mé averze.
Nakouknu do sekáče opravdu jen vyjímečně, třeba nedávno po přečtení zdejších zastánkyň sekáčů, jsem se tam zašla podívat po několika letech a musím konstatovat, že nabídka je spíš horší než lepší než bývala. Možná je to tím, že jsem mnohem náročnější než když jsem měla méně prostředků a malé dítě.
Nevidím, moc důvod přehrabovat se v sekáči, jestli náhodou něco neobjevím (a když už objevím, tak to je zpravidla, to co jsem nehledala a vůbec to nepotřebuju) když si bavlněné tričko slušné kvality (nepožaduji po něm, aby mi vydrželo léta) koupím do 200, a můžu si vybírat z mnoha barev a velikostí. Nedávno se mi dokonce povedl koupit jarní kabát - baloňák, velmi pěkný ve slevě za 250 Kč, všichni si mysleli, že je z nějaké kolekce mých oblíbených značek v řádu tisíc. Byla to spíš náhoda, ale sam tam se dá koupit velmi výhodně a nemusím kvůli tomu prohrabovat haldy starých hadrů pochybné historie.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.3.12 14:46

Já v sekáčích nakupuju docela dost, ale v podstatě s vámi souhlasím. Už jsem to tu psala kdysi dříve. Sekáče nejsou pro každého, aby tam člověk dobře nakoupil, potřebuje moře času a trpělivosti. A taky dobré oko. Nedivím se, že to ledaskoho odradí. Pro mě osobně to není moc zábava, spíš řehole, ale na konci bývá často odměněna opravdu úžasnými kousky. Špatné velikosti a zoufale nemoderní věci fakt neberu. Naopak, pro mou nekonfekční postavu se špatně nakupuje v běžných obchodech s šablonovitými střihy, v sekáčích lze však sehnat oblečení na všechny typy postav. Je to ale o nervy, je nutné dávat veliký pozor, zda oblečení není nějak poškozené a vždy si ho vyzkoušet. Většinou v něm číhá nějaká zrada, vždyť málokdo by se zbavil bezvadného moderního kousku z kvalitního materiálu. A ty nejhezčí věci, které tam najdu, samozřejmě nemají správnou velikost. Trochu na zbláznění. Přesto jsem tam hodně věcí nakoupila a světe div se, většinou to byly klasické základy šatníku. Mně se tam zatím chodit vyplatí. Pokud bych však měla normální postavu, hodně peněz a nedostatek času, vůbec by mě tam nenapadlo vkročit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.3.12 21:42

Já patřím ke generaci, která celé dětství a mládí dědila oblečení, sametové šaty po o patnáct let starší sestřenici se trošku přešily a já měla nový model do divadla, když už mi rodiče koupili svetr, musel být takový, aby v něm po mně ještě mohl chodit bratr. Nemohu si stěžovat, maminka i babička byly velmi zručné a měla jsem určitě lepší modely, většinou ručně pletené (babička) nebo přešívané (maminka), než většina spolužaček, ale musím přiznat, že dnes jsem ráda, že si mohu koupit nové věci, které jsou kvalitní - a klidně si zajedu nakoupit do Vídně a věnovat víc peněz, protože na trendy už ve svém věku kašlu a nosím to, v čem se cítím dobře a co vím, že se k mému stylu hodí. Z tohoto důvodu mám ke všem sekáčům velkou averzi. Ale myslím si, že ten, kdo má málo peněz a víc času, tam může občas nějaký dobrý kousek ulovit, popřípadě tam najít něco vhodného pro příležitosti jednorázového charakteru.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.3.12 16:15

Mně oblečení ze sekáče nevadí ( i když nikdy, NIKDY bych si tam nekoupila plavky nebo spodní prádlo), pokud vypadá čistě a neobnošeně. A chápu, že někdo má stejný postoj jako já k tomu prádlu a plavkám ke všemu, co je z druhé ruky, zvlášť, když se člověk nedopátrá, kdo to předtím nosil. Ale na druhou stranu, to by se lidi museli bát si koupit i cokoli v obchodě - protože to předtím zkoušelo plno lidí a vsadím se, že ne všichni by se nám líbili…obávám se, že i taková upozornění typu - zkoušejte jen přes spodní prádlo - nebudou vždycky dodržována..:(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.3.12 17:54

Já hlavně obdivuju, že tam někdo najde pěkné věci. Už jsem do sekáče několikrát zavítala, ale vždy zděšeně prchla. Přitom některé ženy tam jsou schopné nalézt úplné poklady.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.3.12 21:22

Petuli: To chápu, když už jsem v sekáči, vždycky si důkladně prohlížím, v jakém stavu daná věc je a pokud nesplňuje přísná kriteria, nekoupím to. Ale na druhou stranu, i to nové oblečení si před Vámi mohl v kabince zkusit někdo, kdo byl zpocený od hlavy až k patě, s nějakou nehezkou vyrážkou, nebo špatnou hygienou… To je prostě riziko koupě jakéhokoli zboží. Ale oblečení ze sekáče si každý před nošením vypere, ale kolik lidí si vypere nové obleční?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.3.12 14:29

gulietko - když je něco staré, obnošené, nepadnoucí, tak není důvod to koupit ani v tom sekáči. já tam občas taky něco ulovím stylem: potřebuji takovou a makovou sukni, mrknu, jestli tam něco takového nenajdu. A našla jsem bez chybičky, dílovou, se zajímavým děrováním v dolní části, napůl vlněnou - jako šitou na mne. Když bych tam nenašla to pravé, nekoupím to. Stejně tak jsem ulovila blazer zn. Apriori, který se prodává za několik tisíc - za 380,– nový outlet. Módní výstřelky nenosím, sázím na klasiku, která je stejná před deseti lety jako teď. A oblečení vyšlé z módy pozná snad každý na první pohled.
takže myslím, že když tu kdokoliv píše, že něco našel v sekáči, tak výše zmíněným způsobem, neznamená, že když nakoupím v sekáči, musím vypadat jako od popelnice. Jsou také luxusnější výběrové sekáče - ty hrabací a hadrákové se dají úplně přejít. V lepších jsou věci vyžehlené, na ramínkách a často outlety za směšné ceny. Před pátnácti lety jsem takhle koupila z nějakého zrušeného obchodu péřák Gil Brett za tisícovku - netuše, jaká je to drahá a světoznámá značka. Vydržel mi 10 let, dvě těhotenství a i pak jsem ho prodala ještě za pětistovku. Když jsem ty kabáty viděla v obchodtě, tak jsem se nad cenou orosila.

Něco taky najdu v aukcích, kde za to matky nechtějí dát těch pár stovek, ty opravdu pak kupují hadry za pár korun, které já úplně pomíjím, takže např. nový kašmírový rolák právě dovežený z Anglie jsem získala za 450,–. Měl na sobě cedulku 70 liber.

Takže fakt bych spíš ocenila vynalézavost, s jakou se lze dostat ke kvalitním věcem za pár šlupek a využívat tak nevědomosti prodávajích a nemožnost prodávat v sekáčích draze oblečení, když ani obchodník neodhande jeho cenu.

MP Barbucha
3716 příspěvků 10.3.12 20:15

No jo Lilip, ale to jsou realistické ceny. Někteří tady dávají k lepšímu, jak nakupují v sekáčích kašmírové svetry za 30Kč. Kdo do sekáčů chodí, ten ví, jak svetr za 30 Kč vypadá. Můj úplně nejlepší úlovek ze sekáče byl kabát Next, nový pouze to tehdy byla rok stará kolekce, ale nadčasový, takový pepř a sůl. Stál 700Kč, hřál, slušel..bohužel po těch letech co jsem ho nosila už je dost zničený. Dlouho to byl můj jediný kabát a tahala jsem ho všude.
Teď by v tom sekáči stál těch 30 Kč, je to Next s vysokým podílem vlny. Ale je na něm sakra vidět, jak je obnošený…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.3.12 21:27

No tomu rozumím, ovšem taky nečekám, že za 30 korun svetr bude vypadat jako nový . Za tu cenu předpokládám, že to bude hadr - tudíž pak už je na mně, zda ho koupím . Polemika podle mého názoru není ZDA sekáče, ale CO v sekáči. Nelze tedy vinit primárně sekáče, že někdo chodí v hadrech. Za to může dotyčný sám, že si z nabídky neuměl vybrat, popř. rovnou neudělal čelem v zad. To si tady dost pletou.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.3.12 21:51

Barbu ono asi má každý/á jiné měřítko. Co vy nebo já nazveme hadrem ,nad tím někdo zajásá a napíše sem příspěvek o báječné koupi " skoro jako novej, za ty prachy jen málo nošenej " .
Já jsem se kdysi podívala jakousi doporučovanou aukci kabátů na mimibazaru . Ty hadry co tam nabízeli ,to jsem si říkala že jim není stydno za to chtít peníze.
Ano, v sekáči se možná dá obléct slušně tak aby to neurazilo, žádná paráda to ale není. Chce to čas , spoustu času .
Raději svůj čas strávím prací a koupím si za vydělané peníze novou věc.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.3.12 15:11

Tak v sekáči se opravdu nedá oblíknout od hlavy k patě. To by člověk musel mít setsakra štěstí a moře času všechny ty sekáče proběhnout, prohrabat se v nich a najít něco ve své velikosti, ve svém stylu a něco co vypadá ještě snesitelně a neonošeně.
Což je vcelku nereálné.

Spíš se tam dá sem tam pořídit něco originálního. Já třeba mám ráda to objevování zapomeutých pokladů, - vtipné je, že kousky, které mi chválí nejvíc lidí, jsou skoro všechny ze sekáčů - jenže to opravdu nejsou takové ty hrabárny „vše za 30“ - spíš takové ty napůl vintage. Třeba v Laly (Praha, kousek od Staromáku) teď měli slevněné věci a koupila jsem tam svetr jako nový za 250 a sukni za 200 Kč. Všechno netuctové kousky, žádná usedlost ani stádnost (jakože by to tam někdo dal z HáEmka)

Ale jít do sekáče s tím, že potřebuju zimní výbavu a mít na to rozpočet 300 korun, tak se to vždycky odrazí na zjevu - ne že ne. Proto taky beru s rezervou rady „nakup si v sekáči kvalitní věci“ - když jsem studovala a měla hlouběji do kapsy, tak to prostě na mém oblečení vidět bylo, málo darmo…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.3.12 21:49

Já mám radši Aukro, na sekáče většinou nemám trpělivost. Mám ráda prodejce, kteří zjevně kupují tuny slisovaného šatstva, co se do Evropy posílá lodí - často jsou to věci nepoužité, z výkladů, jen pomačkané. Důležité jsou kvalitní fotky a samozřejmě uvedení materiálu a rozměrů - někdo vyfotí cedulku a přesně uvede objem prsou a délku rukávu. Bere mě čert nad rozmazanýma fotkama z mobilu - svetr ležící na koberci - bez uvedení aspoň čísla. U takových se nezdržuji. Ale na letošní zimu jsem nakoupila pěkné věci - sukně Ralph Lauren, Pietro Filippi, a nejvíc jsem v mrazech užila vlněnou kalhotovou sukni La Boutique z Anglie. Stálo to kolem stovky/kus. Držím se při zemi, nepřihazuji na pěkné, hojně navštěvované věci, které se vyšplhají vysoko, na to nemám. Ale dá se tam nějít, a navíc je to takový příjemně riskantní pocit: vyhraji - nevyhraji?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.3.12 15:44

Olomouc taky dost tragédie, dnes kolem mně prošla úžasná slečna…sportovní bunda, o dvě čísla menší leopardí legíny a podpatky, na kterých klopýtala po kočičích hlavách…škoda, že na mobilu nemám natolik kvalitní foťák, abych to mohla zdokumentovat:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.3.12 21:32

Já dnes seděla ve Zlíně v kavárně na náměstí, ven byl krásný výhled a prošlo kolem mě také pár vhodných adeptů pro peklo. Král a královna všech byla žena a muž, oba v černé, vysoce lesklé bundě, oba v sešmajdaných tenickách, oba v teplákách. A ještě se tvářili, jací nejsou kingové :) každopádně mě už takové lidi neláká fotit, párkrát jsem si kdysi řekla, že taky někoho vyblejsknu a pošlu sem, ale pak jsem si řekla, že by to ode mě bylo pěkně hnusné a že by mi to pak bylo líto a od té doby na to ani nemyslím…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.3.12 22:35

Jsem na tom stejně Hedviko, proto jsem se hned ohradila, že fotku ze článku musela poslat nějaká jiná Barbucha:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.3.12 13:33

Však já si hned říkala," páni, Barbucha že někoho vyfotila?"
Taky mi to k tobě moc nešlo ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.3.12 21:39

Ann ale proč ty lidi fotit ? A posílat sem.....proč? Ti co to tady čtou vědí jak by měli vypadat. Zámerně píšu " by měli " protože viz. kašmír a perly:-).
Ti co tak chodí k tomu asi mají nějaký důvod, špatně oblečené lidi najdete všude.
Krom toho, v Olomouci se občas vyskytuji a zas taková tragédie ( krom věku) nejsem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.3.12 12:34

Já bych je fotila. Vždyť tohle je módní peklo, drobet srandy, drobet jedu a tak. Aspoň myslím, že kdyby tu nebyly pekelný fotky, ztratilo by to samu podstatu, ne?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.3.12 16:13

tak já taky patřím mezi studentky, taky mi trvalo než jsem se „našla“..proto oblečení a vzhled druhých tolik neřeším, ale tahle slečna byla opravdu extrém, za kterým by se otočil každý s trochou vkusu a rozhodně ne pro inspiraci…tak jako dokážu ocenit a dát to i najevo, že se mi něco líbí, tak naopak dokážu i něco zkritizovat…tahle slečna nevypadala na to, že něco kombinuje z nouze o peníze nebo podobně…obyčejný džíny a tenisky by v tomhle případě zafungovaly určitě lépe..a jak už tady někdo podotknul i ve mně je kousek té škodolibosti, přiznávám…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.3.12 23:31

Já osobně jsem tedy iluze o údajné velké módní guru ztratila, když jsem viděla její první outfit? Jestli Adu Bártlovou někdo považuje za módní guru, tak pak není s podivem, že Češky patří k nejhůře oblékaným na světě.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.3.12 12:28

Stelo, promiň, ale tohle mi nedá: Když někdo pokládá někoho za něco, na co si ten dotyčný nečiní nárok, je to jeho problém. Ada sama nikdy nikde netvrdila, že má patent na rozum a je módní guru apod. Prostě ji štvou nešvary v oblékání, řekla a napsala to xkrát. A lidé, kteří se oblíkají pekelně, zhusta nečtou módní peklo. Ostatně i Ada se v jednom rozhovoru vyjádřila, že se taky může stát pekelnou obětí. Kdo ne? Ale občas!
Adu (podle mě, nemluvím za ni!) štvou lhostejní a umolousaní, ušmajdaní a rezignovaní jedinci.
Nemyslím, že je módní guru. A nemyslím, že zrovna Češky patří k nejhůře oblékaným na světě. I jiné národy se umí příšerně oháknout. A mám pocit, že kdybychom na sebe navlíkly, co nosí Ada, tak nás zpekelní za stádnost bez nápadu!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.3.12 13:11

mila svetlusko, modni guru se ada nazvala ve clanku, na ktery reaguju.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.3.12 20:41

Kde?! Asi jsem chyběla. Jako ve čtvrtý třídě na číslovky, se kterýma mám dodnes problém?!:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.3.12 10:53

Studuju uz druhym rokem v Anglii v Bristolu a to byste meli videt, co se tu nosi!!! :-D myslim, ze autorka blogu by nestacila fotit a komentovat. takze, co je tu normalni: leginy (jakakoli barva a vzor) a k nim pouze tilko, teplaky, navleky, UGG boty (kdo nema, ten nezije), na party tak obri podpatky, ze ja v nich neujdu ani 5 kroku (zkusila jsem si v Primarku :-D). a hlavne se tu nikdo nestydi (nebo nema zadnou soudnost?!), takze tu opravdu muzete najit kreace, ze nad tim stoji rozum stat.

kdyz jsem na vanoce jela zpatky domu, tak slecny v centru Prahy v baru uz nosily skoro to sami, jako jejich kolegyne v Anglii, takze myslim, ze se mame na co tesit :-D takze si myslim, ze si tendle blog stezuje docela zbytecne…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.3.12 13:41

Třeba tyhle stránky budou mít takovou popularitu, že vychovají z Čechů národ vkusných elegánů. Vždyť i slečny z Omlazení začínají přebírat názory a termíny zde zavedené.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.3.12 10:25

ked sa bavime o nevkuse.
http://revue.idnes.cz/foto.aspx?…

posledna fotka - Veresovej „neviditelne“ ramienka


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.3.12 10:34

Pestrobarevná slečna je super. Ty barvy mají vzájemně ladí ;-) Rozhodně je to náročnější a poutavější výkon, než vsadit na jistotu a hodit se komplet do černé.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.3.12 11:56

Jak spolu ladí světle žlutá, červená a jasně fialová?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.3.12 13:25

Taky se divím. Brčálově zelená sukně by byla rozhodně lepší.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.3.12 21:43

Náhodou… když ještě umí volat Pepo, kamarrráde, dej mi ořřřech, je to šikovnej, hezkej a veselej papoušek.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.3.12 18:28

máme jednu, fyzicky hodně nepovedenou, a ta v elasťácích tráví úřední hodiny v kanceláři státní správy. Pohled pro bohy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.3.12 19:08

Bohužel jsem potkala na mezinárodním jednání Češku ze státní správy, která měla prezentaci na mezinárodním fóru a k této příležitosti se vyfikla do plandavé sukně, trička (vypadalo jako z vietnamského tržiště) a sešlapaných pantoflí bez punčoch. Paní měla velikost tak 50+; já docela chápu, že je obtížné něco na sebe sehnat, ale tohle už vypadalo jako naprostá rezignovanost… nejen na ta kila (nechci hodnotit, sama s nimi taky bojuji … jenže ta dáma očividně nebojovala) ale i na snahu obléknout se adekvátně společenské události. Mezi Němkami a Angličankami, které dodržely dress code a měly na sobě pracovní kostýmky, vypadala jako zbloudilá uklizečka, která se tam omylem nachomýtla.

Beaufort
67 příspěvků 14.4.12 23:17
Young style slečny

Hiphopové kreace,tričko s nápisem v kombinaci s bokovkami o dvě čísla menšími,v lepším případě laciné minišaty/džínová minisukně-top ,,skvělě'' doplněny sportovní bundou,young style šteklema a kabelkou guess.Nevkus v nejryzejší podobě.Vizáž lepší nerozvádět…

Samozřejmě existují výjimky,ale v kategorii dospívajících slečen jich je opravdu velmi málo.
A je to škoda.

Siimona
2 příspěvky 23.7.12 10:16

Pořád nechápu a nesouhlasím s vašim názorem na džínové sukně… v XXL podání asi ne, ale já jsem hubená a doma jednu takovou mám a nehodlám se jí vzdát :)

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Khaky

Autor: Ada

A ještě jedna hádanka. Jak vznikl tento apartní kostýmek? Zdroj:... Celý článek

Aby z nás měla radost Coco Chanel: Rozhovor ze sekáče

Autor: Monika

SecondParis se na první pohled (i čuch) vymyká všem představám, jak... Celý článek