Vraťte mi sníh!

14.03.12 | autor Ada

*

...volá celou svou bytostí slečna na fotce. Dobře, tak jenom botama. Ale zato pořádně: bílé kozačky pod kolena, na jehle a doladěné bílým podolkem. I když nejsou špičaté a ocvokované, výsledek je pořád "seksi východoevropanka". Přiléhavé džíny, bundička do pasu a peroxid included.

Vyfotila jsem ji na pražském nádraží při předvčerejší pracovní cestě do hlavního města. Ale vy už víte, že život překladatelův vine se od termínu k termínu, proložen lítáním po všech (nakladatelských) čertech. (A proto také nastávají pravidelná zadrhnutí v proudu nových článků. Což taky víte.) Člověk po cestách vyfotí leccos zajímavého.

Například důkaz totální promořenosti trhu padělky všeho druhu. Šátek na hlavě této starší paní je potištěn logy "Gianni Versace". Jsem si jistá, že vůbec netuší, co si to koupila, nebo že by Versace měla být nějaká značka. Šátek našla možná na tržnici, možná v nějakém menším obchodě za pár korun; proč musí být i obyčejný levný šátek něčím potištěný? Už jsme z těch značek úplně zblbli?

Ještě jedny bílé kozačky mi poslala čtenářka, tentokrát už takové lehce jeté a zašedlé, jak je v pekle máme rádi:

fotila MST

I zbytek ohozu stojí za povšimnutí, akorát nevím, jestli i za komentář. A než začnete hledat omluvu, například "vždyť si jen tak odběhla do supermarketu pro nákup", uvědomte si, že úplně stejně můžeme omluvit všechno: ráno si jen tak odběhneme do práce nebo do školy, kam se nebudeme činčat, protože tam budeme sedět celý den a musí nám být pohodlně; po práci si skočíme na nákup, případně do města honem něco vyřídit, zkrátka nic, na co by bylo potřeba se strojit. Celý lidský život je koneckonců v porovnání s vesmírem jen takové odskočení, které se dá zvládnout v keckách a teplákách, ne?

Co říkáte na modro-zeleno-černou slečnu z bratislavské tramvaje?

fotila Marion

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 12:53

Líbí se mi ten modrý kabát, moc :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 17:09

I mě! takový bych taky chtěla ;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 21:14

Taky bych se nezlobila, kdyby mi taková barevná kombinace přistála v šatníku. Chtělo by to ale ještě vidět, jak kabát vypadá zepředu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 14:07

Kabát je od značky Stradivarius. Mám tenhle kousek také doma. Barva je skutečně nádherně sytá, je i dobře projmutý zepředu, zkusím poslat „vedení“ fotografii i zepředu, třeba jí ještě dodatečně umístí :)… Jen si nejsem jistá, jestli se dá ještě sehnat, v nabídce už ho nevidím.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.3.12 00:00

Já mám taky skoro stejný, minimálně ta barva a střihem velmi podobný od Yves Tanguy


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 15:20

Copak kabát, ale ty botky… epesní.

Pinga
3 příspěvky 15.3.12 21:12

Škoda, že celý ten outfit kazí levná polodebilní kabel(k)a z tržnice. S jinou, pokud možno značkovou taškou by to bylo dokonalé.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.3.12 01:54

Kabát je super, boty taky. Škoda, že má slečna takový nevzhledný umaštěný chrouny s odrosty.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.3.12 14:15

Přesně tak. Co je platná snaha o elegantní svršky, když slečna zapomněla na šampón a hřeben :-(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.3.12 20:57

Tak pozor dámy, vlasy očividně umaštěné nejsou ani trošku, naopak by jim spíše prospěla nějaká hydratace a lepší sestřih. A člověk co by šel na kudrnaté vlasy hřebenem, asi nikdy kudrnaté vlasy neměl, na to se nedá asi nic říct… :) Možná tak maximálně, že asi nikdy neviděl jak vypadají rozčesané kudrnaté vlasy…;)
Slečna má úžasné boty, celkově je krásně sladěná i barvami, které sluší blondýnám, ale jak už tu bylo řečeno, tu kabelku zahodit do dáli a místo ní třeba zelené maxi psaníčko nebo (jelikož je to dost možná studentka, která potřebuje trochu více věci do kabelky) tak zelenou aktovku ( třeba takovouhle http://www.tombrownssatchelsoxford.com/…uct_info.php?… )


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.3.12 22:18

itoe, já na té fotce nevidím kudrnaté vlasy. Kudrnaté vlasy, které nelze rozčesávat, jsou něco hodně jiného, než zplihlé lehce zvlněné konce, které jsou k vidění zde. Na fotce každopádně vidím nevalně upravené vlasy, které ke snaze o eleganci bohužel neladí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.3.12 08:14

Věřte mi, že vím z ( nejen z vlastní zkušenosti) jak vypadají nepečované kudrnaté/silně vlnité vlasy v den nemytí a to je takhle. Samozřejmě máte pravdu v tom, že vlasy nevypadají elegantně ani hezky, nicméně jsem chtěla jenom poukázat na to, že hřeben by jim ani náhodou nepomohl, to spíš zastřihnout a když už si je teda musí odbarvovat, tak nějakou kvalitní péči na poničené vlasy…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 13:00

Kabát má krásnu farbu parížska modrá a si bude aj spredu jednoducho ušitý, lebo vidím náznak výrazných detailov - gombíky na rukávoch. Kamašle, či čo to má na nohách, nechám bez komentára, topánky sa mi nepáčia, ako pre vianočnú škriatkicu. Keby mali strih bez šašovskej špičky a podpatky o polovicu nižšie, boli by super.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 20:50

Já myslím, že tu šaškovskou špičku dělá pouze ten stín, ale jinak je kulatá…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 12:55

škriatkice je nejkrkolomnější slovenské slovo, které jsem kdy slyšela:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 14:23

Soňa ja som ani nevedela že na slovenskú máme vianočných škriatkov ženského rodu,nie že to má aj pomenovanie škriatkica. :-) Strašne by ma zaujímalo aka je ženská verzia českého skřítka. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 16:16

V mojej obľúbenej rozprávke o lesnom škriatkovi Kuzmovi sa pre škriatka ženského pohlavia používa slovné spojenie „pani škriatková“. Škriatkica je podľa mňa šmrncovnejšie, mohla by byť aj škriatkyňa, v češtine „skřítkyně“.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 16:51

ad ženská verzia českého skřítka: Někde jsem tuším viděla psáno „skřítka“ a asi je to v souladu s pravidly, jsou-li na to nějaká, ale zní to hrozně. Asi bych zůstala u skřítčice (ale slovensky to zní líp:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 17:20

Slovo skřítka použili bratři Medkové při překladu Harryho Pottera. Mě se to slovo líbí moc, ale nikde jinde jsem ho neviděl, nenašla ho ani příručka Ústavu pro jazyk český ani není v korpusu, tak předpokládám, že ho Medkové fakt vymysleli


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.3.12 22:42

je to přece skřetice :D:D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.3.12 14:51

Slečna má na nohou Lita-Boots, asi je to přece jenom větší znalkyně módy než vy:-)) Mně se taky líbí, i když jsou opravdu pěkný úlet, ale jsem na ně malá, takže bych vypadala jako ´škriatkica´ s protivětrnou úpravou, ale jinak, ta holka je fakt originál. Obecná otázka na pekelnice: také se vám tolik líbí kombinace zelená-modrá (hlavně ve variantě tmavomodrá-smaragdovozelená?). Mamina mi vždycky říkala ´zelená modrá . pro blázny dobrá´, ale toto pořekadlo odporuje mému barevnému vkusu. Jsem mimo nebo ne?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.3.12 15:14

Hm, mně zase říkával tatínek, mimochodem, krásně maloval, holka, modrou a zelenou můžeš dát k sobě, tak fungují barevně květiny, červená a zelená taky, ale nikdy nemíchej červenou a modrou, tam to je divné.
Je fakt, že ho asi podvědomě pořád slyším při vybírání barev, červená a modrá mi k sobě opravdu nepasuje, ale samo, mohou být modely, kde to jde.
Nevím, jak kombinují barvy návrháři, asi bez pravidle, pouze s vlastní fantazií, nebo je na určité spojení barev určité pravidlo.
Ale pořekadlo zelená a modrá…znám.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.3.12 00:46

ja si myslím, že to nie su Lita, lebo tieto vyzerajú, že majú na boku z vnútornej strany zips, ale zas nie je ich dobre vidieť.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.4.12 19:27

Pochybuju, že má pravé ‚Lita Boots‘ od JC;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 13:03

Tá žena v hnedo-tyrkysovozelenej kombinácii by bola dokonalá, keby namiesto prefláknutej pneumatickej bundy mala buď flaušový alebo tvídový kabát - tvíd najlepšie so zelenými nitkami.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 14:59

To jo… ale mě se docela líbí i tak :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 16:24

Ja bych akorat misto hnede kabelky vzala zelenou, at ty kalhoty nejsou tak „osamocene“, pak to dela dojem „kaktus na pousti“.

Nicmene ani mi tam nerusi ta „pneumaticka“ bunda: klasicky kabat by byl asi lepsi, ale tohle taky neni zadna hruza.

Za klobouk ma u mne pani palec nahoru 8)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 19:58

Kloubouk je pěkný, ta bunda by nebyla špatná, ale s klouboukem nejde dohromady.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 13:05

Ten modrý kabát je úžasný, barevné slečně bych vyměnila bundu a hnědé slečně zas kabát :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 21:16

A té slečně v modrém kabátu ještě vyměnit zavazadlo… :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 13:27

A ještě bych něco provedla s vlasy, je to takový ten štětkovský odrost (myslím tu do záchodu).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 13:06

Barevná slečna v metru by zasloužila pár facek za pokládání boty tam, kde si lidé sedají.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 15:37

Raději víc přemýšlej a až pak konej! Tvůj způsob komunikace je fackování? Určitě ji autorka fotografie hned po focení jemně napomenula :o)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 17:56

Není to tříleté děcko. Slečna by už dávno měla vědět, jak má sedět. Já už se trošku bojím si v MHD sednout, neb jsem jednou přišla k velkému fleku na letní bílé sukni a jednou usedla do něčeho mokrého… doufám, že tam jen nějaké dítě rozlilo čajíček.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 16:19

Jj, je to prase. Snad si jednou na takové ošlapané sedadlo sama v něčem světlým sedne…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 20:16

Nesedne, právě proto totiž lidi nosí džíny, aby sebou mohli plácnout skoro kdekoliv.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.4.12 16:02

No já už si zásadně nesedám, když kolikrát vidím, jak jsou sedačky poch..né od bezdomovců…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 16:43

vedle téhle sedačky je mezi tou sedačkou a oknem takový plechový parapet, akorát tak na šířku nohy:-) jako puberťačka jsem si tam taky nohu pokládala


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 17:46

Právě že není. Tedy je, ale na straně té sedačky, kde slečna sedí. Ona má viditelně nohu položenou na sedadle a žádný prostor už vedle není. Upřímně, taky to byla první věc, které jsem si všimla. O způsobu čištění sedaček v MHD nemám iluze, ale když si tam tu nohu někdo takhle „frajersky“ vyloží, je to pro mě známka úrovně jeho /jejího vychování.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 18:05

a jo, máš pravdu, je to naproti. Ok tedy, slečna je čuně


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 15:22

Popravdě - dělám to taky. Když člověk měří 180 cm, tak ty nohy prostě musí nějak poskládat.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 22:28

A to si je jako nějak líp poskládáte, když si dáte jednu špinavou podrážku na čalounění protějšího sedadla? Nebylo by jednodušší nechat obě chodidla na zemi? Nebo zůstat stát, Vy čuňátko?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 23:40

Souhlasím, jen jsem omylem dala palec dolů :(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.4.12 20:22

zajímalo by mě, co je tak špatného na věcech „barevné paní z metra“.. má pěkný značkový věci, který sou prostě v takovým stylu..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 13:08

Ani ta první slečna mi nepřipadá příšerná - jasně, ale kdo tvrdí, že o vzhled seksi východoevropanky neusiluje. Ty boty má čisté, podolek nezapraný, je to její styl.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 14:32

Mně se ta slečna líbí. Je čisťounká, upravená, vlásky vyfoukané, všechno jí ladí, fajn taška,kufr čistý… líbí se mi.
Paní " v hnědém" je oblečena strašně nekvalitně, je vidět úporná snaha , ale klobouk je olezlý ( asi sekáč) , boty beztvaré asi z tržnice ( zničí jí nohy jen tak mimochodem).
Slečna v modrém vypadá ušmudlaně, kdy ty vlasy naposledy myla? Plastová taška je odporná.
Slečna s nohou na sedačce vypadá na pravidelnou přispěvovatelku typu " …sem viděla zásadně nesouhlasím a je to můj názor „.
A taky potřebuje vyprat i s taškou.
Asi mne poznamenává povolání, mně vadí špína, ucuchtanost, až potom hodnotím barvy.
Drobná poznámka - než někoho nazveme "Východoevropankou“, podívejme se do zrcadla, zda vypadáme líp.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 14:50

RenoLange, Vy jste teda nesmlouvavá! Nechtěla bych Vás potkat, musíte být strašně drsná ženská… úplně se Vás bojím :)

MP Barbucha
3716 příspěvků 14.3.12 15:12

RenaLange: zrovna jsem to sem chtěla psát.
Ta první slečna není pekelná, je pěkně upravená a sluší jí to. Dokonce i ty bílé boty á čisté. Kdo mě už tady podle komentářů zná, ten ví, že tohle absolutně, ale absolutně není můj styl. Nevzala bych si na sebe nic z jejího outfitu. Ale potkat ji na ulici, tak mě pohled na ni potěší- ženská, která o sebe dbá a sluší jí to, zná svůj styl. To, že to není můj styl, neznamená že je to hned peklo.
Jinak tak přísná na ty ostatní slečny nejsem, mě se líbí vše, kde je vidět snaha a originalita. Ta slečna v metru je zřejmě teenager, té bych nějakou uválenost odpustila.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 15:27

mě se tedy nezdá,že by slečna/paní v hnědém vypadala, že má nekvalitní oblečení.Z fotky se to sice blbě pozná, ale kloubouk je podle mě celkem pěkný. Pozn. sekáč neznamená žádnou ucuchtanost.
Bílé kozačky jsou vrcholem odpornosti a nevkusu!
A ano, vypadám líp!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 16:13

Pani v hnedem ma kabelku Chanel, podle fotky velmi kvalitni kozene boty (musely byt pekelne drahe) a klobouk, ktery se ve Vogue Paris na fotkach z fashion weeku objevuje pomerne dosti hojne, z cehoz soudim, ze je to tendance N°1. Takove kousky se na trznici rozhodne neprodavaji. Ne kvuli tem znackam, ale kvuli tomu, ze celek je elegantni, sladeny, cisty a vkusny, je tato pani tim nejlepsim, co ze da na ceskych ulicich zatim potkat. Byla to vubec Ceska?

Bisous de France


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 16:42

Avo, proč? Nevypadat jako nocležník z kontejneru není až tak vysoce nastavená laťka.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 17:12

Já tedy nevím, velice dlouho jsem se zamýšlela, kterou že to slečnu v modrém myslíte, pak jsem vydedukovala, která že to je a tedy upřímně, zřejmě jste neviděla neumyté vlasy. Jak jste to podle téhle fotky vydedukovala? Z vašich slov také vyznívá, jakoby mít něco ze sekáče byl prohřešek. Já musím uznat, že jsem fanda sekáčů, ale když pominu tento fakt, musím říct, že pořád lepší než tržnice a dají se zde najít i velmi kvalitní kousky. A opět nechápu, jak z fotky zřejmě přiblížené, páč asi nebyla fosená ze dvou metrů, vůbec můžete poznat, zda je něco olezlé. Takže váš komentář jsem viděla a zásadně nesouhlasím. Ne nejsem přispěvatelka tohoto typu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 17:25

Protože hned vidíte jak to je a kolik ty boty stály a jak si někdo nemyl vlasy (má zřejmě odrosty, řekla bych já, ale stejně to neni vidět tak tu nůžem kafrat co chcem). Jakej typ je ta s nohou na sedačce je jedno, když hodnotíme oblečení - je tak těžký to oddělovat? Kde vidíte na těch rozmazanejch fotkách praní taky netušim. Kde to berete a proč tak zhurta?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 17:43
:-)

Příspěvek upraven 14.04.12 v 22:39


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 18:53

Faktem je, že východoevropanky mají prostě jinou mentalitu ohledně oblékání.
Můj otec pracoval léta na Kavkaze a jedna z posledních věcí, které jsme spolu probírali byl film/dokument. Hledám ženu zn. z Východu. Je to o ruských nevěstách a západních ženiších. Všechny jsou krásně namalované, učesané, vymydlené v minisukních a botách na podpatku. I zbytek toho, co se tam děje je zajímavý, ale to už nepatří k módě. Připadalo mi to přehnané, ale táta se k tomu vyjádřil tak, že je to prostě jejich mentalitou, ať už jsou z města nebo mají na dvorku deset centimetrů hnoje a svítí svíčkou, prostě takhle oblékané chodí.
Pamatuji si konkrétně scénu, kdy se učitelka, co nemá ve svém krcálku na ubytovně ani vlastní sporák nebo sprchu, chlubí štábu tím, že na rande si pořídila boty od Diora a parfém od Armaniho, aby udělala dojem. Vážně byly značkové a vážně to u ní vypadalo, že největší cenu tam budou mít ty boty, ale byla dokonale upravená v červených lakovaných lodičkách..

http://www.csfd.cz/…n-z-vychodu/

Abych pravdu řekla já v tuhle mentalitu nechápu, a radši žiji s vlastní sprchou a kabátem ze sekáče, než abych žila jen z pohledu na boty..
A ne, nezávidím nikomu, jsem docela spokojená se svým tělem i vlasy a snažím se ladit. ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 20:05

mila pani, tak toto ste zabila,) ako si moze dat niekto nick, pomerne znamej navrharky a nemat o mode vobec sajnu? ‚Beztvare boty‘ ako ste ich nazvali, stali urcite nemaly peniaz, lebo kazdy kto sa aspon trosku vyzna vidi, ze cizmy su z kvalitnej melirovanej koze, ktore isto nestali maly peniaz. Ale ano, urcite nicia nohy menej, ako plastikove steklaky. Odporna taska je viditelne od CHanelu, co vam asi vobec nic nehovori, ale nevadi. Tak isto urcite mizerny lacny plast. Ak vam vadi spina, az potom hodnotite barvy, nehodnote modu, pretoze sa v nej vyznate asi ako v jadrovej fyzike.
PS: je jedno ako vyzeras, hlavne ze si cisty… (vase zivotne kredo)
PS2: pozeram sa do zrkadla, ( aj do skrine) a ano…vyzeram lip…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 20:13

Aňo, já vím.
To je moje životní zkušenost a věřte že bych tu svou pravdu mockrát neměla .
Opravdu bych se radovala kdyby věci ( a lidé ) kolikrát dopadly jinak než jsem předpověděla ( a proto jednala jinak než k čemu mne třeba někdo přemlouval).
Když v životě chcete něčeho dosáhnout,musíte mít takové jednoduché jasno, být přesvědčená o svém názoru.
Musíte být tvrdá a přímá, okamžitě jednat ,jít dopředu, umět se prosadit prací.
Nezdržovat se zbytečným rozmělňováním věcí , nezaměňovat přímost se sprostotou. Být slušná a "nechat psy výt "
Jen takhle jsem dosáhla všeho co jsem chtěla
( mezi jiným i značkových kabelek :-).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 09:15

Awa: Vas komentar me az rozesmal, je uplne jak z idnes nebo novinek - podle hesla „sice tomu nerozumim, ale kopnu si“ :-)))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.3.12 18:32

Rena Lange,
ano, když má člověk ve všem rychle jasno a jde si tvrdě za svým, může to vysoko dotáhnout. To jistě. To ale ještě nic nevypovídá o tom, jestli má pravdu nebo jak kvalitní je to člověk. To vypovídá pouze o tom, že je dostatečně tvrdý a cílevědomý ;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.3.12 21:58

Ale my jsme Středoevropanky! Kdy to v této zemi lidé konečně pochopí? Žijeme ve Střední Evropě. Ne ve Východní.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 13:21

Nejde mi k sobě odstín té zelené na kalhotách a hnědé. Moc hnědé, divná zelená, k té bundě nejde ten klobouk.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 14:07

Mě spíš nejde do hlavy to, že když už si vezme zelené džíny, tak je zastrčí do vysokých kozaček. U kalhot neutrálních barev ať si je klidně zastrkuje, ale u těhle kalhot je to škoda.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 15:38

Proč mám palce dolů? Neptám se proto, že bych se cítila dotčená. Jen by mne zajímalo, jestli se ostatním ženám více líbí barevné kalhoty zastrčené do jezdeckých kozaček než např. spárované s kotníčkovými botami.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 16:42

Někdy mohou být některé kotníčkové boty k uzkým kalhotám docela problematické, protože zkrátí nohy nebo zdůrazní nehezky tvarovaná lýtka. Takže záleží na nositelce, kombinaci… Myslím, že na zde odkazovaném What I Wore byly i nějaké zdařilé kombinace barevných kalhot a kozaček.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 22:53

Nesnáším barevné kalhoty zastrkané do kozaček. Sama mám červené kalhoty a musela sem si k nim koupit kotníčkové boty (mám docela dlouhé nohy a rozhodně mi je nijak nezkracují). V kozačkách sem si připadala jak tetka v červených teplákách, která si právě odskočila na nákup.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 15:16

U této dámy jsem si hned pomyslela, že čte Módní peklo a jeho názor ji až příliš ovlivňuje. Místo černé nosí hnědou, místo modrých džínů zelené, místo lyžařské bundy „kabát“, místo čepice klobouk… Problém je v tom, že neumí kombinovat a věci, které jsou snad všechny samy o sobě pěkné, vypadají dohromady nějak podivně splácaně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 16:31

Jo,mne hned napadlo že to je někdo kdo čte MP a pak zamířil do sekáče. Modré džíny jsou fuj. dáme zelené,skvělej skoro nenošenej klobouk s úplně novou značkovou kabelkou za stovku,no nekup to!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.3.12 01:49

:DDD spíš tipuju, že neměla k dispozici kabát… proto jej nahradila bundokabátem, který je k tomu outfitu jako pěst na oko :-O jestli to tak nosí dobrovolně a pořád, tak nemá špetku vkusu


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 13:22

K tej seksi vychodoeuropanke len tolko, ze zijem uz chvilu Amsterdame a ani miestne zeny sa tomuto stylu podla mna nevyhybaju (a nemyslim tym len cernosky alebo vychodoeuropske sexualne pracovnicky, no aj ine zeny). Biele cizmy som tu asi nevidela, ale ostatne „klasiky“ v pohode. Mala som malo sebavedomia a nevzala si z domu svoju oblubenu leopardiu satku, nech zo mna z dialky nekrici „periferia EU/ Sibir“ a teraz vidim ovela vacsie sialenstva. Aspon som sa poucila a pre buducnost taketo obavy pustim z hlavy :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 15:21

Lili, také žiji v Amsterdamu a přijde mi, že tu všichni nosí takovou šílenou směsici… hlavně je tu spousta těch „co si jenom odskočili do supermarketu“ :-)) alespoň tak z nich mám pocit ;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 13:51

slečna v metru by mohla mít na sobě i velkou večerní róbu a diamanty, ale dokud sedí jako buranka a navíc špinavou nohu opírá o sedadlo, je pro jen velkým looserem…:(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 14:36

Ten buran v nás se holt vždycky nějak projeví, i když jsme hezky oblečení :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 17:18

Loser je člověk, který napíše „looser“ :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 17:24

looser - definition of looser by the Free Online Dictionary, Thesaurus …


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 17:24

nebo je loser člověk, který nepochopí, že looser je něco jako ahooj…případně něco jako veeeelký?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 19:51

„nebo je loser člověk, který nepochopí, že looser je něco jako ahooj.“ Hodinky/ holinky, pojem/ průjem, vždyť je to jedno, že? Začnemě psát jak se nám zlíbí, on si to čtenář nějak přebere…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 13:35

Nemám ráda, když má někdo hnátu špinavou na sedadle, ať je to holka, nebo kluk. Není nad to se v MHD posadit a přemýšlet, jestli si ušpiním sukni a kabát po bezdomovci, nebo hulvátovi, co musel mít nohy nahoře.. V létě raději nesedat vůbec.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 13:53

Všiml si někdo toho pána na první fotce vedle tej bílokozačky? To podle mě taky není špatný. A ta paní bílokozačka mě kupodivu moc neuráží. Víc mě uráží ta bundička do pasu. Chudáci ledviny.
Modrozelená slečna - paráda! Modrou sice nesnáším, ale jen na sobě.
Barevná slečna v pohodě. Takhle nějak si představuju oblečení mladých puberťaček! Ale pro mě to v pubertě nebylo ono, al ejá byla dycky jiná :))
A poslední hnědo zelená paní se mi líbí, kdyby neměla ten klobouk, nebo kdyby vyměnila bundu za hnědej kabát. Zelené kalhoty ten model jenom obzvláštní to se mi líbí!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 15:03

Pánovi nesluší ten kožený (nebo nedejbože koženkový) kabát, mnohem víc by se mi líbil v nějakém klasickém vlněném. A taky by mohl mít sako a kalhoty z stejné látky. A doufám, že má jednobarevnou košili a kravatu. A že si svůj oděv nezasviní tou taškou, kterou si položil na zem, kde se vynacházejí plivance, vajgly a holubí trus.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 20:00

ohledně toho pána: ani jsem si nevšimla, je hodně nenápadný. Ale v sobotu jsem potkala pána, co se mi moc líbil. Měl černý oblek s motýlkem, dlouhý tmavomodrý kabát, tmavošedý klobouk, bílý plnovous, dýmku a zelený batoh. Vypadal strašně malebně, tak trochu čarodějnicky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 15:13

Ten pán vypadá jako advokát. Ada mu asi měla víc rozpixelovat obličej. Na druhou stranu vypadá jako advokát - slušňák ze staré školy, tak snad Adu žalovat nebude:-) Jestlipak té slečně v brutálních kozačkách pomůže s kufrem? Já bych teda určitě pomohl, ta slečna ve mně vyloženě vzbuzuje ochranitelské pudy. Její outfit, eufemisticky řečeno, není příliš sofistikovaný.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 14:11

Slečna bílokozačka - bílé kozačky nesnáším
Modrá slečna - super
Barevná slečna - super, ale sedí, tak jak slečna sedět nemá
Hnědá slečná (paní) - pěkně sladěné, ale klobouk měla nechat doma anebo místo bundy hnědý kratší kabát
Paní s šátkem - tý bych nic nezazlívala, koupila zrovna to co bylo v akci nebo nejlevnější


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 14:15

Takže teda: na té na peróně nevidím nic špatného, ať koukám, jak koukám. Sice jsem si všimla zdejšího hromadného omdlévání nad bílými kozačkami, ale jelikož jsem doteď nepochopila, v čem je obecný problém, tak se mi tahle konkrétní ženská líbí. A opravdu moc se mi líbí ta modrá z Bratislavy, ta má šmrnc. Strakatá v metru se mi nelíbí, ty barvy sice působí sympaticky, ale jinak na ní sympatického nevidím pranic. Hnědozelená si co se mě týče, nemusí moc vyčítat s tou z toho supermarketu, já vidím jediný rozdíl v tom, že jedna má hadry staré a druhá nové.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 14:28

mně se zdá, že ta hnědozelená paní tak kombinovala, až překombinovala.

takové to ladění podobných hnědých (jakýchkoli jiných) odstínů je dost zrádné. ona má na sobě 5 různých odstínů hnědé…čímž to prostě zabila.

navíc ty boty jsou strašně humpolácké. vadí mi mnohem víc než bunda. a co ta „chanel“ kabelka? nebo je to nedejbože chanel kabelka?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.3.12 10:59

Mně spíš připadá, že si půjčila klobouk a kabelku od máti. Tyhle propriety přímo volají po dlouhém přepásaném flaušáku nebo baloňáku pánského střihu a jemnějších kozačkách na podpatku v barvě kabelky. Buřtokabát mám taky, ale nikdy bych si k němu nevzala klobouk. Cítím to podobně jako tenisky ke kostýmu nebo mikinu s kapucí pod sako. Tyhle věci ale móda čas od času provokativně připouští (resp. jde záměrně proti zavedenému vkusu), takže jsem možná vedle jak ta jedle já. Ale nemůžu si pomoct, toho klobouku mi tady připadá vyloženě škoda.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 14:32

Bílá kozačka - by se mi celkem líbila. Kozačky bych vyměnila za tmavě modré nebo přírodní bez jehly. Jehly vypadají jaxi lacině a bílé ještě laciněji. Peroxid stočený do volného drdolu by taky vypadal líp.
On je trochu problém, že 100% chlapů je z ní mimo. Tohle kolem projde a chlap se sebere a odchází za přeludem. Takže slečna by se asi taky lépe cítla v botách bez jehly… ale ty komplimenty a pohledy jí donutí se takhle vyfiknout. Mužský zvrácený vkus už přivedl do módního pekla mnoho žen a dívek :-) Vím o čem mluvím. Taky jsem nosila jehly, když jsem potřebovala zvedat sebevědomí. Ale to už je pryč. Mám svých max. 6 cm stabilního podpatku a to ještě vyjímečně a přes to vlak nejdede. Ať si pánové nosí jehly sami, když se jim tak líbí :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 14:37

Tomuhle moc nerozumím. Že jehly a peroxid vypadají lacině, to dejme tomu chápu. Ale nechápu, proč má být špatně, že chlapům se takhle líbí, a měla by se oblékat tak, aby se jim nelíbila? Jak? Aby se líbila jen ženám a ty jí záviděly? Ale co když ona dává mužům jaksi přednost? To se nesmí?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 14:50

Kdyby chodila po ulici jen v plavkách, tak by se jim taky líbila. Otázka je, co žena svým vzezřením dává najevo, jaký signál „vysílá“ do okolí ;-) A jak tu ženu asi ti chlapi vnímají.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 14:51

Možná trošku záleží na tom, jakým mužům se chce líbit… Protože věřte, že existují muži, kterým se toto opravdu nelíbí. Ale pravdou zůstává, že je čistá, neroztrhaná, nesepraná…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 16:44

Nevím co to tady, Karin, rozjíždíte za teorie, ale tahkle chodí oblečeno mnoho mích spolužaček z VŠ, ale vídám v tom i středoškolačky. Jsou to dívky různé úrovně i inteligence. Podobný styl měla i má spolužačka z gymplu, která byla premiantkou třídy. Holky tohle oblečení vidí kolem, líbí se jim to, přijdou si přitažlivé/ženské/sexy. Opravdu si myslím, že si (většina) nepřeje, aby je první chlap, co projde kolem přefik u kandelábru. Ale vy z nich bez výjimky děláte sexuchtivá hovádka s íkvé tykve, že?

(aby nedošlo k omylu: zaprvé nejsem z omlazení, zadruhé můj osobní styl není tzv. sexi východoevropanka)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 16:47

omluvte ten hrozný překlep výše


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 14:47

Já si teda nemyslím, že takováhle sexi vizáž přitahuje chlapy (kteří za to stojí). Jasně, že se otočí a čumí, ale je otázka, co si přitom myslí, jestli „Týjo, to je krásná ženská!“ anebo „Týjo, jestlipak kouří až do konce a bez gumy?“
Já si prostě takhle představuju holky z privátů - prvoplánově „sexy“ vzhled, jímž dotyčná dává najevo, že má dobrý tělo, který je k mání. A že staví hlavně na tom těle, protože mozkovna nic extra nenabízí (jak se často ukáže, jako například v případě jedné nejmenované módní návrhářky) :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 14:54

Karin, s tím kouřením jste mě teda pobavila, až jsem si prskla kafe a cookie na monitor :)
(prudérním diskutujícím se omlouvám..)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 14:57

občas lituju, že nejsem chlap. Zrovna teď by se mi chlapské myšlení hodilo, abych to pobrala. Ona opravdu vypadá jako hlupačka, které jde jen o to jedno, jen protože ten kramflek nemá trochu širší a solidnější?
Já prostě vidím jen docela normálně a čistě oblečenou ženskou, které to docela sluší.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 15:05

mujercito, nejde přece zdaleka jen o tvar podpatku a hlavně nemůžete hodnotit jednotlivé detaily, ale podívat se na tu babu jako na celek.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 15:09

Já nevím, Karin, mám dojem, že už trochu spekuluješ. Je trochu předsudečné hodnotit kvalitu obsahu mozkovny na základě oblečení, ne?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 15:18

Karin, ona nemá nic společného s tím, co nosím já, ale takhle na kouknutí prostě pořád nevím, proč bych se měla zhnuseně odvrátit a poslat ji do pekla. Nepohoršuje mě, nepřipadá mi vulgární ani vyzývavá, není křiklavá ani nějak výstřední. Sice se v tom, co má na sobě, pozná, že není ošklivá ani deformovaná, ale jestli je tohle chyba, tak už teda opravdu nevím, co je správně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 15:18

Já nejsem jasnovidec, takže dokud někoho neznám blíž, tak můžu soudit jen podle zevnějšku. A když mi někdo vizuálně připomíná šlapku, tak mě těžko hned napadne, že je to určitě chytrá a přemýšlivá holka, se kterou si skvěle pokecám o kvantové mechanice :D Jasně, přeháním, ale v podstatě je to tak, a není na tom nic ojedinělého ani zavrženíhodného. Každý, kdo kouká kolem sebe, v duchu hodnotí ostatní lidi, a pokud je osobně nezná, tak je může hodnotit jen podle zevnějšku. A kdo říká, že ne, tak je pokrytec.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 15:23

Karin ale mňa pri pohľade na ňu napadá,dalo by sa s ňou pokecať o kvantovej matike,ale keďže tej matike ja figu rozumiem,tak si s ňou pokecám o tom kam cestuje. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 17:36

já nevim, já karin rozumim - dost podobným způsobem jsem se taky oblíkala jako puberťačka - teď mluvim spíš o tom podolku a bundičce a myšlence tohohle stylu než jednotlivostech. Ale víte, ať si každej řiká jak chce bejt jeidnečnej, tak do vás stejně pořád cpou jak ženská musí bejt krásná a na co kluci letěj, topdívkou počínaje. Je to taková schizofrenie. Ukazujete okolí něco, čim chcete zaujmout a nedojde vám že to má podtext.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 17:38

A možná se s ní i dá mluvit o kvantový fyzice - je to docela typickej styl stylově nerozhodnutý vysokoškolačky


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 18:01

Karin, taky vám rozumím, co chcete říct - problém je, že už je to takový ten vyšší level souvislostí, faktorů, který se těžko vysvětluje :-)

Příspěvek upraven 14.04.12 v 22:38


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 09:33

Pořád mi nějak uniká, proč je vzhledem srovnávána s holkou s privátu. Protože má vysoké bílé kozačky s jehlovým podpatkem a krátkou bundu, tak jako to nosí některé prostitutky? Ony nosí i krátkou sukni a jí chleba - takže každá žena, která nosí krátkou sukni a jí chleba je prostitutka?! Měla si tedy obléct tenisky a šusťákovou soupravu, aby předešla tomuto označení? Pak tu ale bude znovu, jenže v pozici té paní z obchodu. Podle mne vypadá dobře - není to žádná usedlá paní a chce vypadat jinak než ta většina okolo ní. A upřímně si milé dámi, jež jste ji tolik strhaly, myslíte, že je to opravdu tak zlé, nebo je v tom i trocha závisti?! Neříkejte mi, že vám je nepříjemné, pokud se za Vámi ohlédne muž ( teď nemám na mysli olezlého ukrajince ve výkopu, který ještě zapíská a utrousí nechutnou poznámku, ale toho diskrétního elegána )?
Mě osobně se pouze nelíbí barva té bundy, ale to je tím, že hnědá není má oblíbená barva.
Také mi to nepřijde jako oblečení, ve kterém se dobře cestuje s takovou bagáží ( nejede do Prahy na koleje ČVUT? ), ale to je čistě její záležitost.
Tak a do mě - vždyť jsem pouze chlap kterého zajímá, „jestlipak kouří až do konce a bez gumy“ jak tu už někdo ( uboze ) napsal.

MP Barbucha
3716 příspěvků 15.3.12 09:54

Jirka: díky za názor muže, přesně to si také myslím. Ale kdyby měla ty tepláky a tenisky, třeba by se jí aspoň pár lidí zastalo, jako že se oblékla pohodlně do vlaku.
Ač se mi její oblečení nelíbí, tak srovnávání s prostitutkou je mimo a ubohé.
Nedávno jsem se tady pozastavovala nad tím, že některé chytré ženy se nechtějí pěkně oblékat a upravit aby si o nich lidi nemysleli, že jsou hloupé. Už se tomu nedivím. Tenhle předsudek je zažitý. Paní dala přednost stylu před pohodlím a už tím má u mě plus


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.3.12 09:29

Jako tahle slečna se neoblékám, ve svém věku bych si v těch botičkách pravděpodobně zlomila krček, ale !
Já zjistit, že si mne vzal protože dal přednost " usedlé solidní pečující matce nevynikající tělesnými přednostmi " , proto abych zajistila jemu i potomstvu zázemí, tak ho nakopnu těmi jehlami a dorazím tím kufrem.
A to jsem klidná povaha a nikdy nekřičím.
Prostě nás musí vidět krásné, musíme se jim líbit, odstáté uši jim mají připadat sexy a velký zadek roztomilý:-).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.3.12 18:43

Karin, vtipné a trefné :-)
Bohužel, u nás na východě :-) to tak většina žen asi ani nevnímá a oblékají se tak prostě proto, že to vidí kolem sebe, aniž by tušily, jak mohou na okolí působit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.3.12 02:00

Barbucho, jenže jakému stylu? její styl prostě připomíná prostitutku. ano, i mé spolužačky z VŠ chodí podobně oblékané. naštěstí ne všechny. občas se nemůžu rozhodnout, jestli vypadá hůř velmi krátká minisukně (s punčochami či bez nich), nebo poloprůhledné legíny (bez ničeho).

chodím oblékaná tak, aby mi to slušelo… nosím i krátké sukně. ale ne zbytečně moc krátké, nebaví mně furt pozorovat chlapy, narážející do sloupů :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 15:06

Nemám dojem, že by chlapi byli paf z jehel, aspoň né muži kolem mě :) Jeden mi dokonce řekl, že se nemůže ubránit pocitu, že bude nakopnut (mě zas na chlapech vadí koně). Mě ta slečna ale nijak nepobuřuje, myslím, že vypadá dobře. Bílé kozačky mě neiritují, sice bych je na sebe asi nevzala, ale to jen z čistě praktických důvodů… Tak mě samovolně napadlo, co kdyby Ada věnovala článek výhradně mužům?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 17:50

Já jsem teda už stará a do tohohle asi nemám moc co mluvit… nebo možná mám, protože mám zkušenosti… Mně se takové to prvoplánové sexy oblečení vůbec nelíbí, neb přitahuje ten typ mužů, o který bych ani náhodou neměla zájem. A solidní spolehlivé muže to spíš odradí, nebo si na takovou „sexbombu“ vůbec netroufnou. Když je ta žena hezká a hodně sexy, podívají se všichni… ne že ne. Ale osloví a projeví zájem právě ten pro život méně vhodný typ mužů. Ženy by měla vypadat přiměřeně sexy ve společnosti… tím ovšem nemyslím přemíru nahé kůže a průstřihy, spíš krásný slušivý výstřih nebo mini, pokud má krásné nohy. do zaměstnání nebo do školy sexy oblečení nepatří vůbec. Zahraniční návštěvníci se často hodně diví, v čem u nás ženy chodí do zaměstnání.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.3.12 07:48

Zvláštní, plno chlapů kolem mne z „jehel“ paf je.
Je zajímavé sledovat kolik mužů se, i podvědomě, kouká směrem odkud to klapání podpatků přichází. Očekávají totiž hezkou ženu či slečnu a ne obtloustlou selku v teplákovce. A na hezkou ženu se koukne každý normální chlap rád, a ten který ne, toho nenaláká ani ten kapot podpatků. Často jsme zklamáni, ale příště se zase ohlédnem, už jsme prostě takový ;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.3.12 09:10

To:Jirka: Myslíte opravdu jehly nebo jen klapot podpatků? Můj muž i syn jehly vysloveně nesnášejí, tvrdí, že mají pocit, že to nositelka neubalancuje. Ale boty na podpatku se jim líbí a za hezkou ženou se oba otočí ;-) Je rozdíl mezi krásnou lodičkou na podpatku, na kterém se dá ještě elegantně chodit a lacinými či lacině vypadajícími jehlami!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.3.12 23:43

Fler, nechápu, co máte s tím, že je to prvoplánově sexy. Já si pod tímto pojmem představím přelíčenou fuchtli v minisukni a s výstřihem bůhvíkam.Tahle ženská je přece uplně normálně oblečená, nikde jí nic nekouká. Má prostě krátkou bundu a bílý kozačky. No bóže. Proto je určitě laciná a co víc, Karin dokonce vydedukovala, že blbá. samozřejmě, že se všichni řídíme předsudky a na základě jedné věci přiřazujeme určitému člověku nějaké vlastnosti (brýle = inteligent, minisukně = fuchtle), ale je třeba si to uvědomit a trochu se tomu bránit, protože jinak se člověk docela ochuzuje, neb si dělá názor na základě povrchních věcí, ne hlubších znalostí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.3.12 11:31

To:Kamila: Ale já přece neříkám, že tahle slečna je prvoplánově sexy oblečená… konkrétně na ní to evokují jen ty kozačky na jehlách. Krátká bundička s podolkem na mne spíš působí dojmem, že nemá na to, aby si koupila kabát, v kterém jí v zimě bude teplo, tak to musela řešit takto. Ale na druhé straně je to lepší než slečny, které v mrazech -20 chodily v modrákách a krátkých bundičkách do pasu … potkávala jsem jich spoustu a bylo mi jich líto, neb vím, co je zánět ledvin.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.3.12 08:13

pro Fler: Nehodlal jsem to až tak rozdělovat a vyšel jsem z předpokladu, že jehly ( byla tu řeč o nich ) prostě klapou. Ano i jiné než jehlové podpatky klapou, vypadají pěkně a chlapy se také otočí, ale jehly mají ten efekt přece jenom silnější ( pokud v nich samozřejmě dáma umí chodit, ale to je jiné téma ) a nemá cenu si namlouvat nic jiného.
Jenom moc nechápu jaký je rozdíl mezi jehlovými podpatky a „lacinými či lacině vypadajícími jehlami“.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.3.12 08:59

To:Jirka: Jehly Od Blahnika, ale i od mnohem levnější firmy, pro příklad uvedu třeba firmu Salamandr, vypadají skvěle! JEnže na ulici potkáme spíš ty jehly z tržiště, a ten rozdíl je vidět na první pohled… nehledě na komfort nošení a tím i případné pajdání nositelky. Ale žena na převysokých podpatcích (tím myslím 10 + cm) v zaměstnání vypadá, jako by tam byla na ozdobu. V zahraničí je to prostě nepřípustné. Jako společenské boty je to naprosto ok a když v nich nositelka umí chodit, vypadají skvěle!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 14:41

Tak pri pohľade na tu blondinu na peróne som sa rozhodla že proti bielym kozačkam už nemam až taku averziu ako by sa patrila na čitateľku módneho pekla. Mne sa zdá v pohode a je zladená.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 15:11

Prolistujte někdy inzerci sexuálních služeb, tam je to taky samá hezky sladěná a čistě oblečená slečna :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 15:25

No a potom človek stretne reál tej inzerentky a zisti že si tá slečna fotku stiahla niekde z netu,lebo takto si predstavovala že naláka viac chlapov,pretože to brala z pohľadu ženy,nie muža. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 15:34

Tak to nemůžu hodnotit, já jsem si ještě nikdy slečnu neobjednávala.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 15:38

Karin a napriek tomu ste si istá že práve tie slečny v inzeráte neklamu. V dobe keď si každý svoj status vylepšuje. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 16:21

No, istá si určitě nejsem, ale některé jsou tak… nepěkné, že si evidentně nic nevylepšujou :-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 16:25

Anciášaelegantného Karin to na kieho ďasa si tak podrobne prezeráte inzerci sexuálnych služieb? :-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 16:41

gulietta: no tak když to chcete vědět, tak můj muž odkudsi přitáhl inzertní přílohu nějakého deníku nebo čeho (v práci se nad tím bavili s kolegy), je to věnováno výhradně „erotickému průmyslu,“ a já jsem si to dala na WC a vždycky si tím při vyprazdňování listuju a bavím se těma fotkama a textama… :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 16:45

Karin no ja by som mu výhovorku,že si to pozeral s kolegami a bavili sa nad tým neverila a hodila by som sa radšej do sexy ohozu. :-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 17:21

Co je tak sexy na bílých kozačkách? (Připomíná to debatu, zda se do kostela smí s odkrytými vlasy. ) Ale fakt, nemá minisukni, leginy, jako vyzývavé jsou pociťovány jen ty boty? Dejme tomu, že bílé kozačky nosí prostitutky, ale jak ty mrchy vykoumaly, že to na chlapy funguje? Funguje?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 23:17

Do háje zeleného co to pořád máte s „poskytovatelkami sexuálních služeb“? je fakt, že já bych si na sebe čistě bílé kozačky nikdy nevzala neb mi přijde že vypadají poněkud lacině bez ohledu na to, zda jsou od Blahnika (i když pochybuji, že ten by sestrojil takový paskvil) nebo z tržnice, ale když vidím takto oblečenou holku, tak mě napadne spíš „stádní jedinec“ bez nápadu kopírující než šlapka.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 00:01

Sakra co to? ale ma sme predsa riešili hezky sladěnu a čistě oblečenu slečnu z inzercie sexuálnych služieb a nie biele kozačky. A Blahnik má v ponuke biele kozačky. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.3.12 13:56

Karin, tohle už fakt přeháníte. Ta slečna na peróně možná není esence dokonalé elegance, ale jako štětka rozhodně nevypadá. Fakt mě při pohledu na ni nenapadá, co a jak by dělala s mým penisem. Možná i ten peroxid může být přírodní. Bílý kozačky asi ladila k tomu bílýmu triku a má to tak třeba proto, že má ráda bílou. Já mám zase většinu věcí zelených i když mi ta barva moc nesluší. Ale mám ji rád, tak ji nosím.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.3.12 22:10

pro „sakra co to“

Jestli to nebude tím, že v Praze na Václaváku se jednu dobu hojně a houfně vyskytovaly prostitutky (vesměs děvčata z Bulharska), které měli na sobě (všechny!) bílé kozačky a bílou bundu. Byla ta takjové jejich uniforma, každý sexuchtivý chlápek hned věděl za si pro službu zajít.
Takže proto se, alespoň pro mne, bílé kozačky a/či bílá bunda rovná prostitutka.
Nikdy bych to na sebe nevzala.Nejsem a nechci být považována za prostitutku.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.3.12 23:19

Mallena Corleone ono každý má prostitutku spojenú s iným označením. Ja nosím v lete zlatú retiazku na nohe,(slov. nákotniček česky neviem ako) a raz ma doma na návševe u rodičov na ulici oslovil otcov spolužiak asi 20krát trestaný väzeň s tým že či mi nevadí v takej malej dedinke,kde každy pozná každého tak okato dávať najavo že som kurva. Keď som naňho šokovane hľadela a oco vyzeral že dostane infarkt,tak nám vysvetlil,že retiazka na nohe znamená prostitútku. Takže tie biele čižmičky sú v tom nevinne. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.3.12 00:10

Já i ve svém věku nosím v létě tenký stříbrný řetízek na noze a nikdy by mne ani ve snu nenapadlo, že by to mohlo u někoho evokovat prostitutku. U nás je to sice poněkud neobvyklé, ale v zahraničí často potkávám i poměrně staré dámy s nákotníčkem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.3.12 01:00

Keby blondinka na peróne mala na nohách toto http://www.fashionfuss.com/…im-otk-boot/ odpustíme jej a máme ju za pannu? :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 16:48

Mně se tedy úbor slečny v bílých kozačkách nelíbí, akorát se mi zvráceně líbějí ty boty. Ale konečně jsem přišla na to proč! Připomínají mi totiž brusle, jen jim chybí želízko.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 19:51

gulietta: jak už jsem psala - na veřejnosti dáma, v posteli děvka ;-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 14:42

na celém módním pekle vládne antifaková nálada, ale přece tolik lidí chválí paní s kabelkou, o které jsem si jistá, že to je falešný chanel.

a vadí jim na ní…kabát nebo klobouk :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 14:45

Ta kabelka je prava,kúpena v sekači za 50 kč. Pani mala neskonale šťastie :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 14:51

A podle čeho to poznáte?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 14:53

Karin nepoznám to,ale tu vládne nálada v sekači kúpim všetko,tak načo sa trepať do Parížskej. Tak som si zaironizovala. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 14:55

taky jsem to vzala jako ironii a neskonale jsem se pobavila :D

MP Barbucha
3716 příspěvků 14.3.12 15:17

Tomě taky napadlo, ale říkala jsem si, že to snad není možné, že takhle evidentní fejk by snad nikdo nenosil!!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 15:19

Haló, můžu se zeptat, jak to poznáte? Já nejsem takový znalec Chanelu, proto se ptám.

MP Barbucha
3716 příspěvků 14.3.12 15:26

No na té kabelce je vytlačené nějaké cosi, co připomíná jejich logo, C a obrácené C propletené v sobě. Hoď si chanel do googlu pictures:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 15:37

Tak zase takový blb nejsem, abych neznala logo Chanelu ;-) Akorát mě zajímá, jak poznám pravou kabelku od padělku. Já už nevím, jak se zeptat. Podle čeho se dá poznat, že zrovna tahle kabelka je padělek? Já jsem schopná to poznat u Vuittona nebo Gucciho, ale výrobky Chanelu zase tak dobře neznám.

MP Barbucha
3716 příspěvků 14.3.12 15:41

No Karin, už nevím jak odpovědět…na tu kabelku se stačí podívat.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 16:19

Však já se dívám :-) A chtěla jsem vědět, co přesně mám vidět (když je to tak evidentní), nač se mám zaměřit, které detaily se liší od originálu, případně jestli Chanel tenhle typ kabelky vůbec dělá… Ale z vás to asi nevypáčím… :-(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 16:42

Tak si to velké tajemství nechte pro sebe, baby :-P Já se zeptám někoho, kdo tomu rozumí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 16:43

Nejlepší je asi srovnat s originálem (třeba podle webových stránek). Důležité jsou taky detaily, styl šití atd.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 17:19

On se bohužel dobře udělaný padělek od originálu jen tak na první pohled rozeznat nedá. Ovšem v některých případech je to zcela patrné, už jen proto, že takový typ kabelek ta firma vůbec v sortimentu nemá. Jinak „fejky“ úplně čehokoliv koupíte za pár peněz v Turecku na každém tržišti. Měla jsem strašlivé nutkání koupit si tam „šálu Burberry“, protože se mi ta kostka strašlivě líbí a moc by se mi hodila ke kabáti, ale nakonec jsem odolala…;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 18:10

Karin, z nich to nevypáčíte - nepodělej se a nepodělej. Taky by mě zajímalo, jak z mizerné fotky a napůl zakryté kabelky lze poznat, kde je koupená a kolik stála a jestli je olezlá. Nejsem znalec žádných značek - možná bych poznala Lacoste, pač ji mám doma.

MP Barbucha
3716 příspěvků 14.3.12 18:36

Karin, opravdu se zeptej někoho, kdo tomu rozumí. Já nepředstírám, že jsem odborník na kabelky a už vůbec ne na fejky. Ale všechny kabelky Chanel,které jsem kdy viděla, většinou na bloggerkách nebo na ebayi, kde se jimi kochám, vypadaly prostě úplně jinak.
Jiný tvar, jiné „uši“, jiné logo, kůže s těmi čtverečky (líp to popsat neumím).
PS: Měla jsem odpoledne po dlouhé době hlídání na děti, takjsem zavřela Peklo, abych udělala nějakou práci. To je důvod mého nereagování. To, že se na kabelku stačí podívat, to jsem myslela tak, že neznám žádnou kabelku od Chanelu, která by vypadala takto. Opravdu jsem to myslela tak, že já vlastně taky neumím říct, proč je to fejk, jen snad že to jako úplně evidentní fejk vypadá. Už jsemale měla výčitky, že prokrastinuji místo práce a proto jsem odpověděla tak neomaleně:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 18:48

A co má asi dělat, když se ta debilní loga značek cpou snad všude a na všechno?

MP Barbucha
3716 příspěvků 14.3.12 19:22

Médea: existuje spousta kabelek bez loga. Já mám jen jednu koženou kabelku, úplně hladkou a bez loga. Stála 2 tisíce a koupila jsem ji před pár lety v nějakém obchodě s kabelkama, neznačkovém, už přesně nevím.
Mě nevadí, když je kabelka inspirovaná nějakou slavnou značkou,to jsou asi všechny a není šance to poznat. Ale když tam je logo, tak bych si ji nekoupila. A podívala jsem se na fotku ještě jednou a ta kabelka vypadá spíš koženková, rozhodně není z kvalitní kůže, je taková jako nafouknutá a „inspiraci“ bych viděla tady: http://www.katsluxury.com/popup_image.php?…

Takže užchápete, proč jsem říkala, že je to velmi očividný fake a že se stačí podívat:-)

MP Barbucha
3716 příspěvků 14.3.12 20:50

Ještě dodávám, že kabelky Chanel mají popruhy z řetězy, protože Coco Chanel, která byla sirotek, se inspirovala řetězy,které nosily řádové sestry v sirotčinci kolem pasu a věšely na ně klíče. V té době neexistovaly kabelky, které by se daly pověsit na rameno. Dámy nosily pouze menší kabelky v ruce (dnešní psaníčko).
Takže Coco udělala opravdu převratnou věc, a praktickou!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 09:53

A dámy, které nosí pravou chanelku, jezdí MHD? U nás teda spíš takovými těmi většími osobními vozy…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 22:55

Berte v úvahu, že ne každý je Prahy. U nás je v Pařížskej bordel :))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.3.12 08:18

Taky me zajima, jak je to s tou kabelkou. Trochu jsem googlila, vetsina kabelek ma kosticky a/nebo retez, ale ne vsechny. Logo kabelky na fotce, vypada trochu jinak. Nejde o obycejnou „noname“ kabelku, jejiz vyrobce pouziva podobne logo jako Chanel? Takovych je prece spousta. Jinak pani ma jednotlive kousky pekne, dohromady je to hruza. Klobouk ji zavidim.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.3.12 09:58

Taky jsem googlila, našla hódně podobné Chanel kabelky, ale přec jen měly to kožené ucho připojené řetízkem o několika očkách namísto karabinkou a logo vždycky obšité (ev.kovové), nikdy vyražené.
Jinak mi ta kabelka připadá kvalitní a kožená, vůbec se mi ta paní líbí, vnímám, že tady moc nezabodovala, ale sama se oblékám podobně. Bratislavská modřinka je šik, až si přestane ničit vlasy, doroste do dámy. No, a kdybych následkem nějaké katastrofy přišla o veškeré oblečení a měla na výběr mezi outfitem rozvalené šusťákovky a kousky té bondgirl z povolží… tak holt odejdu v bílých kozačkách.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.3.12 15:30

No super. Mám 3 pravé značkové kabelky (koupené v zahraničí ve značkových buticích, a to Dior, Gucci a Guess - velmi střízlivá a bez hovadin, asi 8 let stará). Do města (do centra) jezdím zásadně MHD, protože (a) stejně není kde zaparkovat (b) nejsem typ rich nouveau, co se narve na zákaz a má to v paži, protože manžel „umí“ někoho důležitého z městského zastupitelstva, takže ani nemám nějakou stupidní SPZ, která by do dálky řvala: NESAHAT!!! © je to ekologické a (d) je to velmi pohodlné - stejně tam nejezdím moc často, protože pracuju doma.
No a teď se tady dozvím, kdo jezdí MHD, musí mít na sobě nutně fejky.
Dost krátkozraký soud, nemyslíte?

P.S. zas tak maniakálně se ve značkovém zboží nehrabu, abych z jedné fotky poznala, jestli je to fejk nebo ne. Když si koupím butikový kousek, tak proto, abych si udělala radost, a né aby všichni čuměli a abych držela trend. Faky rozeznám bezpečně jen v případě, že kabelku LV nese osoba evidentně sociálně potřebná.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 14:44

„Celý lidský život je koneckonců v porovnání s vesmírem jen takové odskočení, které se dá zvládnout v keckách a teplákách, ne?“


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 16:17

Ano, také jsem si všimla , zvláštní, že se nikdo nechytil - taky myslím, že toto je nejnosnější teze celého článku a dala by se rozvinout do opravdu hluboké debaty na téma relativity všehomíra. :-))

Příspěvek upraven 14.04.12 v 22:36


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.3.12 09:33

Kdysi jsem četl rozhovor s nějakým filosofem/spisovatelem (?) a ten právě tuhle větu nazval werichovskou záchodovou filosofií. Hodně lidí ji totiž mívalo - ještě za komunistů - vyvěšeno na toaletě a vystihuje to i takové to „mile české“ filosofování, kdy si po přečtení této věty řekneme, jak je důležité být opravdový (jako by to něřekly stovky lidí předtím) a jak to ten pan (!) Werich pěkně zformuloval a jak jsme teď nějak, když tomu rozumíme (což je pravděpodobnější než u Heideggera), lepší.
Adina věta je ovšem skvělá, taky mne v příspěvku hned zaujala.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.3.12 10:34

P - no jistě, je to existencialismus. A taky chápu, že je to tak obecné a neurčité, že se dá do výroku vkládat kde co, banální záchodový výklad nevyjímaje. Netušila jsem, že se jeho výkrok takto zprofanoval za minulého režimu. ALe jak to píšete, tak to dává logiku . Opravdová pracující dělnická třída. :-/ Ae hádám, že Werichovi to myslelo mnohem složitěji - zodpovědnost k sobě, vnitřní svobodu…
Na druhou stranu, kolik lidí za komoušů četlo Heideggera, Sartrea, Jasperse,že. :-(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.3.12 14:10

Lilip: jistě, v tom máte pravdu. Jen si nejsem jist tou Werichovou hloubkou (nejen tento výrok), ale může jít i o osobní záležitost, nesedí mi ani jako spisovatel, herec atd…Měl jsem na mysli právě profanaci toho „hlubokého“ výroku.

MP Barbucha
3716 příspěvků 16.3.12 14:32

Lilip: Tebe a Tvých komentářů je pro tuto diskusi škoda. Vzpomínám si, že jsi byla novinářka. Vrhněte se zase na psaní, založ si blog, já Tě určitě podpořím:-) Ve všem se sice neshodneme, ale vždy si ráda přečtu Tvůj názor. Někde v diskusi jsi psala o té dokonalosti, suchý strom atd.. To mě skoro dojalo (jsem citlivka) Myslím to Vážně.
P: Wericha mám celkem ráda, hlavně Osvobozené divadlo. Ale absolutně nesnáším kult „pan Werich“ a tu větu o tom, jak má člověk koukat, aby byl, tak to mi vždycky přišlo jako parodie na existencionalismus:-)
PS: Jestli ještě platí pozvání na kafe, tak jsem se ptala manžela a on by mi to dovolil:-). Samozřejmě ve vší počestnosti. Musím se přiznat, že na muže, který čte módní peklo a má Vaše názory jsem zvědavá


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.3.12 15:55

Barbu, chceš říct, ať vypadnu jo? Taktně :-)) To byla definice kýče a pojem „krásy“. Tahle oblast estetiky mě docela zajímá.

Příspěvek upraven 14.04.12 v 22:33


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.3.12 08:09

Barbucha: jen jsem si precetl, ze Vam vadi kult „pana Wericha“, tak mne napadlo, ze Vam odpovim: „vidite, ja rikal - na kafe“. Ale hned jsem to zavrhnnul, ono by to na Vas ( kohokoliv) nemuselo pusobit prijemne, mohlo by to byt vnimano jako obtezovani… A Vy s tim pak prijdete sama!!! Ano, plati, ted ale bohuzel az za nejaky cas. Manzela vezmete s sebou, muze popijet na baru a dohlizet, prip. vezmeme lilip jako garde.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.3.12 22:15

Lilip, a kolik lidí čte Heideggera, Sartrea, Jasperse atd. nyní? Tipuji, že stejně, možná i méně než před převratem. Většina lidí ani neumí jejich jména vyslovit, natož aby je četli.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.3.12 20:34

Komunismus jaksi filozofii obecně moc nenahrával, že, už vidím Jakeše, jak si brouzdá v Jaspersovi - bojler jeden.

Příspěvek upraven 14.04.12 v 22:30


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.3.12 22:11

P. - teď jsem si všimla - jako strážkyně počestnosti slibuji, že důvěru ve mně kladenou nezklamu - teda kdyby na to náhodou fakt někdy došlo.:-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.3.12 16:59

Lilip: ne, to neměl být taktní vyhazov:-) jen je mi líto, když pak tady v džungli někdo takové komentáře ´sepsuje´. No a tím, že se ve všem neshodnem jsem měla na mysli to, že i lidi, kteří mají jiné názory na jednotlivosti mohou mít stejný pohled na svět a rozhodně mohou komunikovat civilizovaně


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.3.12 21:10

To bezpochyby jde - když se diskutují zdrží osobního útočení - tady je ovšem ta úroveň dost vysoká, narozdíl od jiných veřejných diskusích..

Ale já jsem to napsala schválně, příklad: tzv. neshodly jsem se u slečny na jehlách, bundičce. Ale ono to není až tak horké. Chápu, co Karin chtěla říct - mně se v mžiku při pohledu na takto oděnou ženu také vybaví ta prvoplánová vulgárnost, laciné nabízení se. Nepoužila bych při popisu slovník jako Karin, ani takovu doslovnost,(jak jsi i ty kritizovala) a taky o té slečně bych nemohla říct naprosto nic. Jen jde o to, že její zevnějšek něco evokuje. Pokud bych s ní měla promluvit, tak tenhle první dojem odpadne, bude zapomenut a budu se s ní bavit slušně a budu ji považovat za seriózní kolemjdoucí jako všechny ostatní v okolí. Do jednání se nepromítne nic z toho, co bylo jen jako první, téměr podprahový vjem, asociace, instinkt, antropologie. Je to prostě mžik, který jsme tu ovšem roztáhly do neúměrných rozměrů. A o to myslím jde - i Karin psala, že není jasnovidec a neví o té slečně zhola nic, nesměšuje dojem ze zevnějšku s osobností.
Takže i s tím, co jsi psala ty, nemám problém. Někdo je jemnější a opatrnější ve výrazech, někdo otevřený a drsný. Nemusí se to líbit vždycky ..

MP Barbucha
3716 příspěvků 18.3.12 23:40

Můj muž mi věří, to s tím, že mi to „dovolil“ byl trochu humor:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.3.12 10:16

no jasně - moderní žena se „nedovoluje“, ale „oznamuje“ . :-))
Ale vážně jsem měla kamarádku, co se musela zeptat, zda smí jít se mnou večer posedět. Slyšela jsem do telefonu, jak se doslova schlíple ptá „můžu teda jít večer s P…ou ?“ Brr


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 14:46

Já si teda nemyslím, že takováhle sexi vizáž přitahuje chlapy (kteří za to stojí). Jasně, že se otočí a čumí, ale je otázka, co si přitom myslí, jestli „Týjo, to je krásná ženská!“ anebo „Týjo, jestlipak kouří až do konce a bez gumy?“
Já si prostě takhle představuju holky z privátů - prvoplánově „sexy“ vzhled, jímž dotyčná dává najevo, že má dobrý tělo, který je k mání. A že staví hlavně na tom těle, protože mozkovna nic extra nenabízí (jak se často ukáže, jako například v případě jedné nejmenované módní návrhářky) :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 14:50

Karin opytaj sa akehokoľvek chlapa čo si mysli o ženskej zo super postavou. Ani náhodou nie že „to tělo je k máni“ ,ale na tu asi nemám. Ak vidi tlstu a neupravenú tak ho napadne „ta da každemu,hlavne že ju niekto vojede“. Tvoj názor je názorom ženy. Skús sa opytať chlapa. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 14:54

Já se právě pýtám chlapov. A tady hlavně nejde o postavu, ale o oblečení. Navíc existují taky ženské se super postavou, které se neoblékají jako šlapky, vieš? ;-) A to je rozhodující. Jestli jsem oblečená hezky, nebo lacině.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 14:56

S tím nemůžu souhlasit, názor mužů mě vždy zajímal a opravdu všichni muži takto nepřemýšlí. Díky Bohu za tu pestrost :-)
Napadá mě, že toto si může myslet pouze muž, který neoplývá inteligencí a odvahou a nebo žena, která si myslí, že je dokonalá a že muži v jejím okolí si říkají „na tu nemám“.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 17:01

Zaujala jsi mě, tak jsem se taky ptala. Co se já ptala chlapů, tak ženská se super postavou a klidně ještě „vystajlovaná“, my bychoom to možná nazvaly umělá peroxidka, je prý dobrá na sex. Prý první co si pomyslí je: cituji několikrát ošukat, ale pro život si vybrat normální.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 17:15

Azavina,tak som dotiahla vlastného chlapa k monitoru. Jeho reakcia na tvoj komentár : to řekne chlap svojí manželce nebo přitelkyni když je „tzv normálni“. Chlap sa chce ukázať čo ulovil,takže radšej bude mať doma kosť. Vraj prečo chlapi keď majú prachy tak vymenia svoju starú manželku za sexi kosť aj keď im je jasne že je s nimi pre peniaze. Lebo každý chce mať doma to najlepšie. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 19:50

Gulietto, palec nahoru. Chlapi nejsou tak strašně nevšímaví, jak tvrdí jisté rubriky v jistých časopisech. Řekla bych, že i široko daleko vyhlášený playboy by okamžitě prohlásil, že něco takového by doma nechtěl, protože chápe, že tato odpověď se od něj očekává.
Kdo vypadá právě tak jako ta blondýna, ten se určitě na názor ptát nebude. Kdo vypadá jinak (jedno jak) a zeptá se, v podtextu naznačuje „jestli řekneš, že ti to nepřipadá opovrženíhodné, tak to u mě budeš mít špatný“. Rozlít si to u kolegyně je nepříjemné. U manželky často katastrofa.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 20:40

gulietta: pořád si pleteme pojmy… Sexy a sexy… Že by toto byl prototyp sexy baby a kromě toho existovaly už jen tlsté a neupravené? Ale to snad ne. Je mnoho druhů krásy.
Určitě se shodneme, že každý chlap se chce pochlubit, co ulovil, takže každý chce mít doma krásnou babu, se kterou se může ukázat.
Jenže taky záleží na tom, co je to za muže a v jakých společenstvích se pohybuje, jak je tam chápán pojem „krásná ženská.“ Já bych řekla, že s touhletou slečnou by někdo možná u kámošů velmi zabodoval, ale jinému by se třeba zase po straně pošklebovali :-)
Já nevím, netuším, co je to za babu, ale za ta léta, co se tenhle typ ohozu nosí, mám určitou představu, jaké jsou ty kočky, co se takhle oblékají, takže jsem si ji za prvé nekorektně zaškatulkovala a za druhé nemám obavu, že by mého samce napadlo něco takového lovit… :-)
On mi docela často ukazuje, co mu na ženách připadá sexy, co se mu líbí. Miluje barvy, sukně, šaty, lodičky, punčochy… Ale ještě jsem ho nezažila, aby slintal nad peroxidkou v džínách, kozačkách a bundičce do pasu…

MP Barbucha
3716 příspěvků 14.3.12 21:11

Já si také nemyslím, že tento typ ženy je sen každého chlapa. Ale pekelná prostě není.
Když se tu objeví fotka rezignované a špinavé paní v mikině a bílých teniskách, jak si vykračuje městem s igelitkou, najde se spousta lidí, kteří budou psát, že chuděra třeba nemá peníze, nebo je nemocná, je moc hodná a má na starosti důležitější věci.
A když je tu tahle mírně „vymazlená“ paní, tak je z ní pomalu prostitutka. Já denně ve městě potkávám mnohem horší kalibr. Paní je upravená, čistá,je to její styl, no a co?
Kdysi jsem mívala také předsudky vůči těmto ženám, jako že se se mnou nebudou bavit, že vedle nich vypadám jako popelka. Pakjsem jich pár poznala (bývalé kolegyně např.) a spousta z nich byly super baby, které milovaly svého manžela a nikoho lovit nechtěly. Jen se jim tento styl prostě líbil. Většina žen se chce v první řadě cítitdobře sama se sebou a tento „look“ jim zvedá sebevědomí.
A narozdíl od většiny cestujících vlakem má stylová zavazadla. Dost lidí jezdí s orvanými batohy nebo příšernými taškami.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 09:06

Milá Karin,
mám pocit, že mi asi nechcete rozumět. Měla jsem samozřejmě na mysli, že pekelná by byla dáma s těmi 80ti kily, ovšem ve stejných hadrech. A že takových člověk denně pár potká. Mě se celý ten outfit paní na peróně vůbec nelíbí, zdá se mi to ošklivé a zastánkyně takto odbarvených vlasů také nejsem. Ale to neznamená, že je to pekelné a už vůbec to neznamená, že paní je prostitutka.
Dala jsem si tu práci a odpověděla jsem Vám na dotaz o kabelce Chanel, dala jsem tam i odkaz, tak na to mrkněte. Detaily šití a jiné věci opravdu neznám, jsou stránky, kde se to dá najít. Nicméně na takovou dálku se to na fotce stejně nepozná…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 12:19

Karin: Toho vám závidím. To můj drahoušek se ohlídne a protože si nehrajeme na romantický vztah, tak i pochvalně okomentuje. Ale je pravda, že když jsem se tuhle pro jistotu přeptala, jestli to (slimky+kozačky+bundička do pasu) mám jako teda taky nosit, tak prý: „To jako mezi lidi? Blázníš?“
A vytáhla jsem z něho, že toto odění má spojené s dostupností slečny. Prý že tak si asi představuje slečnu, která chodí po večerech po barech a loví muže, ne nutně na trvalý vztah.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 12:50

gulietta: číču berte jako neutrální výraz, já to nemyslela hanlivě ani nijak jinak, prostě číča jako slečna, holka, dívka…

MP Barbucha
3716 příspěvků 14.3.12 15:33

Nelíbí se mi hodnotit kohokoliv podle oblečení tímto způsobem. Nemám tuto argumentaci ráda, ale teď to sem napíšu - zní to trochu jako nějaká zracionalizovaná závist. Prostě mi to trochu evokuje takové to - ona je sice hezká, ale já aspoň nejsem děvka. Nemyslím to na nikoho konkrétně, jen jsem prolítla komentáře, prosím neberte to nikdo jako útok na sebe.
Ta paní chce být sexy, OK. No a co? Postavu má pěknou, rozhodně ať chodí sexy oblečená ona, raději než nějaká, která na to tu postavu nemá. To mě třeba vadí na slečně z metra, jak se jí přes tu bundičku rýsují špeky:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 15:47

To je jasné, že chce být sexy. Já osobně si akorát myslím, že to jde i líp než takhle tuctově a lacině. Já si nemůžu pomoct, ale mně tenhle styl prostě připomíná profesionálky. Z čehož nevyplývá, že tahle dáma je šlapka. Co my víme, kdo to je. (Třeba je to chlap.) A mně je fuk, jaká je a co má v hlavě, mně se prostě jen nelíbí ten lacině vyhlížející ohoz, to je všechno. Postavičku má přepychovou, o tom žádná, ale tímhle oblečením, vysolárkovaným ksichtem a vybělenými vlasy to jen shazuje.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 15:51

Karin ja okrem vysolarkovaného ksichtu vidím na nej aj vybielené zuby. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 15:56

hm, možná není vysolárkovaná, ale vedle těch vybělených vlasů vypadá její pleť kontrastně…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 15:58

Mě by teda vůbec nenapadlo podobně oblečenou ženu označit jako vulgární či hloupou jenom kvůli tomu, co má na sobě. Znám mnoho slušných chytrých dívek, které se oblékají podobně. A oblékají se tak proto, že toto považují za nejvíce IN a zároveň ženský mladistvě elegantní outfit, který existuje. Nepřijde jim na něm nic laciného.
Já to mám naopak, zrovna tento model (bundička do pasu, čouhající mikina, bokové slimky v bílých kozačkách) mi připadá tak zprofanovaný, prvoplánově módní, že k němu mám odpor. Vyfocená žena má oblečení kvalitní, drahé, pěkně jí sedí a umí ho nosit. Je to v pořádku, když se jí tento styl líbí. U mě tím ale nezaboduje, jednotlivé kousky klidně, ale tato kombinace je moje osobní peklo, ať je jakkoliv luxusní.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 16:28

Taky záleží na tom, v jakém prostředí se pohybujete nejčastěji (myslím tedy profesním). Což jenom velmi zhruba vypovídá něco o inteligenci a vůbec nic to nevypovídá o charakteru.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 16:33

Bess: Vždycky, když někdo začne argumentovat stylem „já znám mnoho…“, tak ho vyzvu, aby mi jmenoval dva. A je ticho.

Barbucha: já jsem sice ten poslední, kdo by obhajoval tlusté holky, ale myslím, že i ta tlustá holka může být sexy, pokud ví, jak se má obléknout. Samozřejmě se nemůže rvát do stejných věcí jako padesátikilová číča.
Velmi užitečné je zeptat se mužů, co je pro ně sexy. Zásadní věc: muž obvykle chce mít ženu, která je na veřejnosti dáma a v posteli děvka. A když je to naopak, je to průšvih. Jenže spousta bab si patrně myslí, že musejí být „za děvku“ pořád, aby se líbily.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 16:38

Karin Vaša argumentácia tiež pokulháva. Ak sa vie správne obliecť tlustá holka a je sexi,tak je to podľa vás v pohode. Ak sa sexi oblečie štíhla,tak je štetka a číča?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 16:46

Karin, já bych jich jmenovala pět, ale to by vám nepomohlo, protože je neznáte a navíc by se jim nelíbilo, že je tady veřejně protřásám. Jenom chci podotknout, že jsou to mladé dívky okolo dvaceti, u žen nad třicet mi podobný ohoz připadá kapánek nepatřičný.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 18:18

Nepleťte dohromady sexi a vulgárně. Sexi je přitažlivě a vulgárně je prvoplánově. Že se někdo obléká vulgárně, neznamená, že vulgární je, ale že jeho outfit evokuje vulgárnost. Nakolik to souhlasí s osobností je už věc osobního zkoumání. Ovšem obvykle pořád do určité míry platí, že o člověku ledacos napoví jeho vnějšek - tím nemyslím jen oblečení, vnějšek jako celek.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 20:05

gulietta: jak píše lilip, není sexy jako sexy :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 22:04

Karin citujem Vás: já jsem sice ten poslední, kdo by obhajoval tlusté holky, ale myslím, že i ta tlustá holka může být sexy, pokud ví, jak se má obléknout. Samozřejmě se nemůže rvát do stejných věcí jako padesátikilová číča. Takže už to nebolo o tom či blondína na peróne je sexi alebo nie. Ale o tom že 50kg žena je číča : napísane vašimi slovami. Celá ďalšia debata o sexi ohoze už vami nebola vedená v duchu biele kozačky a krátka bundička,tak som sa prisposobila.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 01:00

gulietto, pro pořádek: já jsem Vámi citovaným příspěvkem reagovala na příspěvek Barbuchy, která psala: „Postavu má pěknou, rozhodně ať chodí sexy oblečená ona, raději než nějaká, která na to tu postavu nemá.“ - na to já odpovídám, proč by někdo, kdo takzvaně „nemá postavu“ nemohl chodit oblékaný sexy. A zároveň jen pro úplnost dodávám, že baculatá slečna pochopitelně nebude sexy ve stejných věcech jako padesátikilová slečna. Ano, tohle už není o Bílé Kozačce na peróně, to už je čistě reakce na Barbuchu :-)
A už bych se na to, velebnosti, vyprdla, jinak se v tom dočista ztratím.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 01:09

Karin s tým vyprdnutím sa na to súhlasim,ale prosím nenazývajte 50 kilovou ženu číča. Doruda a doběla ma vytáča ako štíhlym ženám vždy niekto dáva najavo že sú hubene. Ak by niekto povedal tlstej žene do oči že je tlstá,ale tu o nej tak napísal,tak sa zdvihne vlna nevole. Ale hubeným to vraví každý na do oči,poza chrbát. Tak ma to zodvihlo zo stoličky. Ak ma 50kg a je čiča,tak potom o 80 kg napišme rovno tlusté prasa a sú si kvit. A už držím klavesnicu a mlčim.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 16:09

Ako na to, ze v podstate sa podla Vasho nazoru za takymi prvoplanovo sexi zenami otacaju chlapi, ktori za to nestoja, tak mi pride, ze Vas to asi musi nesmierne zrat, ked nad tym tak vela meditujete…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 21:37

estee - tyhle falešné přímé úměry - kritizuji=závidím,jsme si tady snad už vyjasnily ne? Člověk myslí, píše, diskutuje z mnohem sofistikovanějších důvodů než jen že závidí.
Věřte, že mě tenhle sexy ohoz taky odpuzuje, ale na sebe bych něco takového nenavlékla ani na maškarní. I tam by mi bylo hloupě. Takže opravdu mě to ani nežere ani nezávidím. A vím, že jste nemluvila ke mně :-) Princip je stejný .


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.3.12 02:19

ale ne :) taky se ráda ohlédnu za hezkou ženou s pěknou postavou… nejsem chlap (i když nick mám neutrální). jenže je-li oblečená takto, dívám se znechuceně. ten styl se mi fakt nelíbí. kamarádka chodí oblečená mírně šlapkoidně, ale umí se oblékat originálně a nestádně. což oceňuju a fandím jí. fandila bych jí, i kdyby to nebyla moje kámoška ;) mimochodem má dlouhodobý spokojený vztah.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.3.12 03:26

Otáčejí se všichni. Ne že ne. Ale osloví ti, kteří za to nestojí. A v tom je rozdíl. A krom toho… za vyzývavě oblečenou ženou se otočí půlka chlapů proto, že se jim to líbí a druhá půlka proto, že jim připadne divně „vymóděná“. A krom toho… oblékám se tak, abych se v tom a) dobře cítila, b) nebyla mi zima c) měla sama pocit, že mi to sluší, d) byla oblečená vhodně pro tu kterou příležitost. No a když si vezmu kupř. jehly, minimálně tři z čtyř kritérií to nebude splňovat, tudíž si je nevezmu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.3.12 09:51

Fler: A k čemu vlastně potřebuje slušná žena, aby ji oslovovali cizí muži, pokud možno dobře vychovaní, s kulturním rozhledem, vybraným vkusem, platební kartou v plusu a žádnými závazky? To by se jí mělo stát jen jednou za život, ne? Nebo snad jde takové jemné a decentní dámě o nezávazné flirtování s muži, co stojí za víc než jen nezávazné flirtování?
Ta holka na tom nádraží je oblečená normálně podle současné módy a tudíž nenápaditě. Ale zrovna včera jsem viděla jednu, co byla oblečená více méně stejně, jen ty kozačky měla hnědé. K tomu ovšem taky neforemně bachratou postavu a křivé nohy. Buďte si jistá, že ta nevypadala sexy ani seksííí ani trochu. Ta na téhle fotce má tu „smůlu“, že jí to tuctové oblečení sluší. A schytává to za to hlava nehlava, což mi nepřipadá zrovna moc spravedlivé. Není originální a mohla se teda poohlédnout po botách s lepším podpatkem. Jinak fakt nevím, proč proti ní něco mít. Já bych okolo ní prošla a vůbec by mě nenapadlo podívat se na ni pořádně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.3.12 10:21

Brala jsem to z hlediska nezadané slečny, která třeba o to oslovení stojí. Tahle konkrétní slečna mi nijak přespříliš sexi ani sexíííí nepřipadá, snad jen ty kozačky na jehlách to evokují. Krátká bundička přes dlouhý svetr se mi nelíbí, evokuje mi to ženu, která nemá na to, aby si koupila teplý kabát a tak si pod jarní bundičku oblékne tlustý svetr, aby v zimě neumrzla. Jinak asi každé ženě je příjemné, když se za ní muži ohlédnou (protože je vkusně oblečená, ne proto, že se podivně „vymódila“), nezávisle na tom, zda je zadaná. Konečně i partner, pokud to není chronický žárlivec (a takového je třeba se rychle zbavit, pro život se nehodí) je rád, když mu ostatní muži jeho partnerku tak trošku závidí. Na druhé straně zbytečné oslovování neznámými muži je často obtížné. Já sama spolupracuji převážně s muži a z vlastní dlouholeté zkušenosti musím říct, že v pracovním vztahu je jakékoliv tzv sexi oblečení na obtíž. Při jednání má muž myslet na to, aby udělal obchod, a ne nechat se rozptylovat výstřihem nebo minisukní své tlumočnice.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.3.12 10:29

To jo, to je pravda. Takže ani vám nepřipadá příliš sexy, takže co vlastně řešíme?
Poměrně nedávno tady byly vyfocené dvě holky oblečené více méně stejně, jen boty a bundy měly černé. Následovalo hromadné zděšení, jak jsou stádní, tuctové, neviditelné a jak dlouho ještě ta nenápadnost a strach se zviditelnit bude trvat, dokonce to bylo nazváno tím pravým peklem a srovnáváno se zástupem čínských dělnic.Tahle tady udělala jen to, že vyměnila černou za bílou, tím pádem už není tak nenápadná, a najednou je dle některých komentářů na úrovni laciné šlapky.
Jinak já nevím, jestli je každé ženě příjemné, když se za ní muži ohlédnou, jak to pozná? To se snad musí otáčet taky, což mi připadá vyzývavější než dobře padnoucí džíny a tenké podpatky.

MP Barbucha
3716 příspěvků 17.3.12 11:19

Kdo chce ještě meditovat nad tím, co je prvoplánově sexy, doporučuji toto video http://www.youtube.com/watch?…
To, jak se ta slečna obléká, to je podle mě prvoplánově sexy. Když se podíváte na ten díl celý, tak je krásně vidět, že je to v jádru křehká duše, která je trochu tele a tímto zjevem si okolo sebe dělá nedobytnou hradbu. Vůbec jí nejde o chlapy, má milého přítele - snoubence. Je to prostě její způsob maskování, ví, že jí lidé budou brát jako sexy blbku a tím pádem se nemusí bát, že se jim třeba nebude líbit taková, jaká je. Je to vlastně takový protipól toho stylu je mi všechno jedno, tam ty ženy také říkají, že by je lidé neměli soudit povrchně.
Je to dost jiný kalibr než paní na refíži. Ta opravdu prvoplánově sexy není


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.3.12 13:11

Barbucho, sice vůbec nerozumím, o co tam jde, ale podle toho, jak vypadá ta blondýna, jasně, máte pravdu.
Já jsem tak trochu přemýšlela, aniž jsem dospěla k závěru, co je vlastně cílem pekla? Kromě tepání evidentních nešvarů?
Tyhle krátké bundy + dlouhé svetry jsou momentálně v módě. V módě je to, co v dané době nosí většina, je to tak? A být a la mode se vždycky považovalo spíš za plus, bez ohledu na to, jak ta móda vlastně vypadala (šedesátkové natupírované drdoly a umělé řasy taky nebyly vrchol estetiky a přitom vylézt bez toho na ulici znamenalo znemožnit se na příštích pět let).
Je-li cílem pekla mimo jiné zvrátit současnou módu, může být, ale je to úkol v podstatě nadlidský. To by se muselo začít u trendy udávajících módních ikon. Aspoň myslím, že tohle je to, co způsobuje, že najednou každá druhá chce nosit džíny a krátké bundičky, přestože před pěti lety by ji to ani nenapadlo a za deset let to bude jéžšimarjátaktrapnýýýý.

MP Barbucha
3716 příspěvků 16.3.12 14:34

Karin: píšete tady někde, že žena má být na veřejnosti dáma a v posteli atd…
Já beru internetovou diskusi jako tu veřejnost a podle mě se takto dáma nevyjadřuje (myslím to o tom kouření).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.3.12 10:26

V tom případě sem asi žádné dámy nechodí :) protože pro dámu se například nehodí, aby veřejně rozebírala, že je někdo nemožně oblečen nebo že mu čouhají spoďáry… :D Jistě dobře víte, Barbucho, že etiketa velí v takových případech mlčet a nic nekomentovat ;)

Ne, Barbucho, nejsme na veřejnosti. Toto je anonymní babská drbárna, kde se většina aktérek nechová podle dvorního protokolu (a přesto tu nemluvíme sprostě a k sobě se chováme slušně), nýbrž se zde normálně kecá a zdejší dámy se většinou nebojí vyjádřit svůj pohled na věc třeba i trochu expresivněji (je-li jim to vlastní), protože tady zpravidla nehrozí, že by je někdo sepsul, že mravné děvče se takhle nechová. Já nemluvím sprostě a na nikoho neútočím, jen někdy se prostě nevyjadřuju jako paní učitelka před prvňáčky. Berte to tak, nebo mě radši ignorujte, ale nepruďte mě už kvůli tomu, prosím. Ke mně to prostě patří, že se občas vyjadřím poněkud pikantněji, ale já prostě jenom co nejvýstižněji vyjadřuju své dojmy, a nenapadlo mě stylizovat se, protože tohle jsem prostě já, a komu se to nelíbí, ať si… víte co. Ahoj :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 14:53

ta Bratislava ma stale viac pozitivne prekvapuje. velmi dobra kombinacia


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 09:42

Gulietto, možná došlo k omylu. Já jsem zase možná taky pochopila nesprávně, jak Karin myslela označení slečny, která váží 50 kilo, že je číča. Já jsem to pochopila jako „kočka“ - sexy ženská, ne jako „hubená holka“. (A teď se budeme dohadovat, jak to vlastně Karin myslela. Ne, nebudeme.) Mimochodem jsem nezažila, aby se někdo někomu smál, že je hubený - spíš jsem zažila řadu slovních útoků na „tlustoprdky“, i když ne na mě osobně. Ale viděla jsem, že některé hodně hubené mladé holky se domnívají, že už jen proto jsou krásné. Asi „díky“ tomu kultu hubených modelek v posledních letech. Stejně jako poslední dobou se řada mladých žen domnívá, že hezčí jsou tmavé vlasy odbarvené na blond, než přírodní tmavá barva. Tady vůbec nevím, odkud sem ten kult blondýn přišel.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 14:57

Dobrý nápad, nechat hodnotit čtenářky. Osobně se mi ale i docela líbí ta první slečna… tak kamenujte :) Ne, vážně, sama bych to na sebe nevzala, ale podle mě je to nadprůměr, lepší než neforemné pytle, co na sebe jsou některé ženy schopné vzít. Peroxid vem čert. Zas nemůžete chtít zázraky. Ta dáma v modrém vypadá skvěle, ale v těch botech bych se asi přizabila, přiznávám, že se mi ani tak vysoké podpatky nelíbí, ale ten kabát je super. Až na tu šusťákovku se mi líbí i ta street slečna v metru.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 15:03

Hezké úlovky! Nejvíc se mi asi zamlouvá modro-zelená slečna, tedy až na tašku - ta je lehce mimo. Ale ono když máte botky J. Cambell (nebo podobného typu), které jsou sami o sobě tolik výrazné, tak většinou je zbytek naprosto přehlédnut :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 15:08

mně se právě ta taška velmi líbí, má to s ní určitý šmrnc, s nějakou klasickou kabelou by se mi to sice asi líbilo taky (ty barvy!), ale už by to působilo úplně jinak.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 15:09

právě ta špetka růžové na tašce, to, jak zelená na tašce ladí s punčochami/legínami…to dotvořilo celek.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 15:26

Ta modrozelená slečna se mi nelíbí vůbec. Odshoda dolů: peroxid - kabát nesedící v ramenou - příšerné legíny (takové jsem měla v 5. třídě) - štekle nehodící se ke zbytku - sportovní kabela. To je mišmaš.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 17:53

Kde jste vzala ten nesedící kabát? Já z té fotky teda tolik nevidím, abych mohla posoudit, jak jí sedí či nesedí… A ty „leginy“ jsou podle mě spíš punčocháče, sama mám velice podobné v šedivé barvě.
Ty boty jsou podle mě příšerné a kabelka se k outfitu moc nehodí, ale nepřijde mi to jako zlo. Řekla bych, že je to jedna z mála těch, které místo -chci vypadat elegantně, ale ne moc, tak si vezmu bundu a podpatky- zvolila opačný směr - vzala si kabát a podpatky a konečný výsledek záměrně shodila kabelkou. To už jsou ale dohady, prostě mi špatná nepřijde, i když já bych se do něčeho takového neoblékla (vyjma kabátu). Mě spíš zarazilo, kde má dotyčná sukni…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 15:14

Nejvíce se mi asi líbí slečna z bratislavské tramvaje, ovšem vyměnila bych punčocháče, možná fotka zkresluje, ale evokují mi takové, které jsem nosila, když jsem chodila do školky a strašně jsem je nesnášela.:)
Paní ze zastávky bych doporučila vyměnit kabát, kloubouk se mi libí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 15:24

Kabát? Podle mě to spíš kazí ty kozačky. Vypadají jako holiny do stáje. No a klobouk k péřovce a holinám do stáje to už jen dovršuje.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 15:30

Ahoj Pekelnice! Tohle je asi můj první příspěvek do internetové diskuse v životě! Módní peklo se mi moc líbí, tak jsem se rozhodla zapojit:-) Akorát v poslední době přemýšlim, jestli jsem vůbec někdy tak bezchybně oblečená, aby mě na ulici mohl někdo vyfotit tak, že bych v pekle obstála… Ve všední den při běhu do práce je prostě těžké být dokonalá. A i když mi někdo připadá dokonalej (dnes se tomu dost blíží modrozelená slečna), tak spoustě ostatních se nelíbí… Takže se asi hodim do klidu a až se tu objevím, doufám, že kritika bude milosrdná;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 15:36

Vandina ja až sa tu objavím,tak si kúpim šampanské Möet&Chandon a oslávim to. Konečne som v tom… pekle…:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 16:55

Guliettko já bych prosím přinesla skleničky,mám takové pěkné …:-).

MP Barbucha
3716 příspěvků 14.3.12 15:39

Ahoj Vandino,
neobstál by nikdo. Kdo obstojí u Ady, toho zdrbne někdo z diskutujících. Ano, ty modely, které sem Ada dala k ohodnocení, nejsou všechny úplně dokonale sladěné, vychytané a nakombinované. Ale jsou to proboha fotky z ulice.
Moje oblečení podléhá celé řadě filtrů, než v tom vyrazím. Něco je zrovna vyprané, něco je v koši na prádlo, u něčeho zjistím, že je na tom flek až při oblékání, na punčochách, které mi ladí k šatům je oko…málokdy jdu ven tak, abych byla 100% spokojená a sladěná. Proto já osobně, když vidím snahu o styl a sladěnost, tak to vždycky ocením. Ti komentující, které sem píšou ve smyslu : „Ten kabát má špatný odstín zelené, chtělo by to něco více smaragdového a k tomu koňakové boty“, tak ti by si měli uvědomit, jaká je realita.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 16:54

Barbu oprava : VÍCE smaragdového s drobnou nitkou, koňakové boty s přesně stanovenou výškou podpatku a typem špičky.
Kritička přitom v předchozí diskuzi jásala nad " úplně nenošeným heboučkým kašmírem za 20 Kč po třetí slevě v sekáči" :-).

MP Pafka
185 příspěvků 14.3.12 15:57

Přesně. A pokud se nepletu, tak Ada chce zlepšit oblékání všech lidí, těch skutečných, které potkáváme třeba na ulici. V rámci toho, co má kdo k dispozici, najít nejlepší řešení, jak se obléknout, a ne hledat nejlepší model vesmíru - což stejně nejde, protože se vsadím, že by se vždycky našel někdo, komu se daný model nelíbí a něco by na něm změnil. K čemu mi je, že se k tomu modelu více hodí např. koňakové boty, když se mi takové nepodaří sehnat? Odmítám trávit všechen čas snahou o dokonalost, která je stejně nemožná.

katango
1356 příspěvků 14.3.12 17:18

Dokonalost je nejen nemožná, ale podle mne i nudná.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 18:36

A tak to je věc výkladu, co znamená obsahově vlastně „dokonalé“ ?- dokonalé pro mě osobně je krásné a krása, jak říkají uměnovědci ,zahrnuje v sobě vše - jing - jang - krásný může být i rozježděná blátivá cesta, umírající strom, na kterém se zuby nehty snaží vyrašit tenké větvičky, dokonalý může být člověk s celou škálou rysů od laskavosti po nenávist, který je vyrovnaný, moudrý, otevřený, malicherný a sám se sebou spokojený. Ne nadarmo platí, že nejúchvatnější postavy v umění jsou ty záporné, protože v nich nalezneme ďábelskost, ale i dobrotu , protipóly - tedy tu symbiózu zla i dobra. Jen kladná postava je opravdu nudná, protože si nemůže dovolit být plastická - tedy všelijaká - pouze dobrá.
Dokonalost - krása je opakem kýče, přičemž kýč výstižně definoval Milan Kundera: Kýč je krása zbavená ho..v.na.

Dokonale oblečený nemůže být nikdo a nemyslím, že je to vůbec cíl, protože pro každého je to individuální - ovšem vhodně oblečený, to se dá naučit. Krásně oblečená můžu být, když mi ohoz bude korespondovat s postavou, temperamentem, naladěním, bude prostě doplňovat mě samotnou - třeba v něčem nebudu až tak druhému ladit, zkritizuje mi klobouk, ale bude to ladit na mně. Proč ne.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 15:30

Slečna v modro-zeleném se mi líbí. Jinak je to zase pěkné nadílka.

MP Pafka
185 příspěvků 14.3.12 15:43

Nelíbí se mi ty boty slečny z bratislavské tramvaje, tedy hlavně ta špička. Podobné špičky vídávám v obchodech, někdy jsou i prošité nití, a já jim říkám „dráp“.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 15:44

Tak tedy
modrozelena slecna je famozni, klobouk dolu, neboji se materialove kombinace a colorblokingu…vy, co narazite na leginy a tasku, znate tyto americke blogerky http://www.eatsleepwear.com/ a http://www.keikolynn.com/ a http://www.brooklynblonde.com/ at chceme nebo ne, cesko-slovensky rybnicek je furt maly a velka odlisnost „trestana“
c. 2 teenagerka v metru - je vesela, streetova a sedi „velmi pohodlne“ a coooooo..kdyby sedela, jak lady Di, asi by to k tomu looku neslo, ne?!
c.3 hbedo-zelena kloboucnice - urcite cte blog Zu…snazi se, ale jeste to nema uplne podchyceno.....brala bych to jako zastaveni na ceste k cily. Klobouk a jeans jsou super, boty mi k tomu jdou ale bundo-kabat je skutecne mimo misu.......a vam se nekdy nestava, ze hold chcete zkusit novy outfit, ale napoprve to nedate na 100%…mam 2 malicke deti mimino a batole a outfity si musim vymyslet ve volnych chvilich a ze jich je :-)) a obcas se mi podari nedoladit doplnky, napodruhe uz to trefim.
Casto v prazskych ulicich potkavam zeny s uhlazenym elegantnim stylem, ve kterem chybi kreativita a prvoplanovost je jasna. Pr. sukne a barvene puncochy sladene s salem a kdyz jdou 2 takove „vystajlovane“ damy vedle sebe, je to k popukani. Damy, kdyz uz pekny outfit, tak ne kopie kamosky...................


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 15:52

Nemusí sedět jako princezna, ale otírat si podrážky o sedačku je druhej extrém ;-) Ať si klidně sedí s komfortně roztaženýma nohama nebo si je dá třeba za krk, to si pak můžu akorát tak pomyslet něco o jejím vkusu… Ale když někde projde blátem (jestli je to aktuální fotka) a já si pak tu blátivou šlápotu obtisknu na kalhoty, tak mě takové bezohledné čuně pochopitelně naštve.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 17:41

Ta slečna je už dost stará na to, aby věděla, jak má sedět. Kdyby ji matka umravňovala když byla malá a často spolu někam jezdily, už by to dávno věděla… a teď už jí to sotva někdo řekne. I kdyby byla oblečená celá v Chanelu, s tímto posezem to bude buranka do konce života. Docela mne děsí, že si pak na tu sedačku třeba sednu. Napadla mne jedna věc… naše babičky či prababičky nosily i v létě háčkované přízové rukavičky… a myslím, že věděly proč. Protože hodně jezdím hromadnou dopravou, mám hroznou chuť si nějaké pořídit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 18:01

Fler: Každodenně řeším stejný problém, jezdím MHD a představa rukou pěstujících všechny organismy, které tam zanechají spolucestující mi přijde odporná. Rukavičky bych brala, ale šly by mi k máločemu, proto používám antibakteriální gel (ale ten pocit, že si musím umýt ruce mám stále, jen už není tak vtíravý).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 18:41

To:Len: Když jedu v létě do města, nosím většinou šaty, k těm by se rukavičky hodily. Možná to i vyzkouším, už i tak nosím často neobvyklé věci … třeba letní slaměné klobouky. Když je opravdu velké vedro, lépe to snáším a pak taky nemusím mít nutně sluneční brýle, které stále zapomínám doma. Ještě zbývá dořešit, co si vzít ke sportovnějšímu oblečení, když vyrážím do přírody. Ale já nejsem typický případ, pracuji z domu a MHD vyrážím jen občas služebně a na nákupy či za zábavou.

katango
1356 příspěvků 15.3.12 15:18

Fler: v létě jsou klobouky fajn, slamáky i látkové, taky je nosím. Ke sportovnímu odění do přírody by se mohl hodit právě takový látkový s užší krempou. I džínový.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 16:04

No, zrovna tyto zelené legíny jsou fajn. Ale třeba ve svém bydlišti (stotisícové město) potkávám legíny jen černé, občas trochu průsvitné, navíc nositelka často zapomene, že kraťounké triko k tomu vypadá divně a v případě těch průsvitných (a často i odrbaných) to nakonec vyzní, jako že jsi zapomněla kalhoty nebo sukni.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 23:58

ad ty blogy, dotaz mimo mísu. na všech blozích, kde takhle někdo fotí sám sebe, to vidím, a čím víc to vídám, tím víc se mi chce poslat ty chudinky vyčůrat, eventuelně je napomenout, ať stojí rovně a nekroutí se jak paragraf. To jsem vážně jediná, komu ten postoj špičky k sobě paty od sebe připomíná rozpačitou tříletou holčičku, co má trochu křivé nožičky?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 00:04

mujercita ono odfotiť sám seba,dá strašne zabrať. Trvá to hodnú chvíľu kým človek dosiahne želaný výsledok a to potom skutočne nie je čas odbehnúť si,takže na čúranie není čas a preto ten postoj. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 00:16

jo táák! Jasně, že mě to hned nenapadlo :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 00:56

mujercita tiež mimo mísu,ale takto si ja predstavujem lesanu. :-) http://www.maxmara.com/…ara-Elegante


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 08:15

Jé, vážně? Mně to připadá strašně elegantní, ani ty kytky ve vlasech nejsou moc lesní. V každém případě je to hezké


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 08:27

Já bych si lesanu představovala nějak takhle
http://img12.rajce.idnes.cz/…0_lesana.jpg
Ta vaše vypadá hezky, ale to, co má ta moje, bych klidně nosila


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 09:20

Probůh, ta Max Mara žádná lesana není, to je elegantní kočka ve večerním oblečení. Verunka ano, to je lesní klasika se sympatickým kukučem. „Lesanu, abys věděla, jen dlouhá sukně nedělá!“


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 10:32

Mujercita ale ta moja lesana má väčší šmrnc. :-) Ale ak je štýl lesana ten váš príklad tak nechcem byť za lesanu. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 11:24

Gulietto, vždyť nemusíte. Mně tenhle styl vyhovuje, dost dlouho mi trvalo, než jsem našla něco, v čem se cítím dobře a dokonce i docela dobře vypadám, zatímco váš model je hezký, ale pro tu modelku, nikoliv pro mě. A je mi úplně jedno, že tady se to považuje za ještě větší děs než ty bílé kozačky, já to nosit nepřestanu a ani nikoho nenutím, aby to nosil taky. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 17:43

mujercita keď ja som nemala poňatia čo je štyl lesana,tak som hľadala kvetinku vo vlasoch. :-) A ja proti tomuto štýlu nemám výhrady,len ja by som sa asi v tom nenašla. Ale nič proti lesanam nemám.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 18:01

Ale vždyť já taky ne, já to slovo lesana (s patřičným tssss) v závěsu viděla poprvé v životě tady. Kdysi kdesi jsem viděla nějaké dělení stylů oblíbených u adolescentů a tohle tam bylo uvedené jako „romantik“.
Ale to je jedno, já taky nechodím přesně takhle, ale kdybych si musela vybrat jedno oblečení ze všech těch fotek, co v tomhle tématu padly, tak nejspíš tohle. Batikované hábity nenosím, ne protože se mi nelíbí, ale protože ve volných šatech bez pasu se necítím dobře a protože stejně chodím pořád v černém a nosím barevné akorát šály a šátky. Občas.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 21:49

Mujercita čiernu som nenašla,ale predstavujem si vás takto. :-) http://www.vogue.it/…ction/360323


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 21:58

Kdybych skutečně vypadala takhle, tak bych byla nadšením bez sebe, ale ano, velmi přibližně to odpovídá, domyslete si pár centimetrů všemi směry :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 15:59

Ta, jak se tu říká, „východoevropanka“ mi přijde děsně nudná. Boty jsou hezké, čisté, ano, to se mi líbí. Kufr a kabelka mi nevadí. Ale naprosto nechápu tu bundičku. Tenhle styl nemám ráda. Proč nešla rovnou bez ní? Nastydne tak jako tak. Hezké to není, praktické to není, zábavné to není. Tak k čemu to je?? A ty džíny..no, ty jsou takový ten zlatý hřeb hned vedle bundičky. Zdá se mi, že budou i lehce vyšisované, nebo ne? Jak si může takové džíny vzít k tak krásným botám??? Takové džíny si představím u holky v keckách, která jde s kamarády grilovat…někam do nevlídné přírody.:o))

Babička je oblečená tak nějak klasicky, jak dnes babičky chodí. Nebudu k tomu nic říkat, jen co se týká toho šátku, souhlasím, že babča asi ani neví, o co jde. Ale zároveň si říkám, že při jejích nákupech na tržnici a tak podobně je rozhodně těžké najít něco normálního. Každé babče tam vnutí volné triko s tygrovaným vzorem nebo s flitry, šup na to sportovní nepromokavou bundu a protože je to jen za „tli tovky“, tak neber to… Žili v jiných dobách a pokud nejsou dcerami a vnučkami zasvěcené do novějších možností, nemají to jednoduché.

Paní z obchodu je důkazem toho, že bílá je jen pro ty, kteří jsou pečliví.:o)) (Proto si bílé boty rozhodně nepořizuji…) A zbytek..no, nuda a klasika. A legíny, které bych zakázala pod pohrůžkou smrti.

Slečna z tramvaje má na můj vkus podivné vlasy, ale jinak je moc hezky oblečená, jen ta taška, ta se mi k tomu vážně nelíbí. Celé to shazuje… Ale jinak krása, hezky se na to dívá.:o)

Ani slečna z metra mi nijak nevadí. Street móda je fajn, pokud to nejsou tepláky s rozkrokem u kolen, rozvázané boty a špinavá trička. To není street… To je zvěrstvo!
Má spolužačka také miluje tento druh módy a musím říci, že se obléká velmi hezky, domýšlí každý detail a hlavně - je nádherně barevná. Prostě super.:o)

Hnědá paní je na můj vkus moc hnědá. A každá ta hnědá je trošku jiná… což je škoda. Navíc tento druh kabátů osobně nemusím. Nepřijde mi to špatné, super je klobou a kabelka (ať si to klidně má z hrabáku), boty mi přijdou trochu prapodivné, ale kalhoty jsou skvělé.
Celkově z toho mám dojem, že snaha byla, ale nevyšlo to přesně tak, jak by mělo. Ale co, i tak je to fajn.:o)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 16:18

Nechci ten modrý kabát, na těch botách bych se zabila, ale ta boombox brašna je ženiální…!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 16:23

že jo? já ji taky žeru a strašně chci :-) nosila bych jí pořád, dávala si ji v noci pod polštář, aby se mi o ní zdálo, a v práci bych si ji postavila na stůl, abych ji měla pořád na očích!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 22:02

Sarcasm…? :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 16:24

Slečna z Bratislavy vypadá těžce „šlapkoidně“.
Asi jí ty boty spadly na hlavu…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 17:58

Vůbec, právě že vypadá slušňácky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 22:05

No nevim nevim… ale šlápota_look si představuju trochu jinak…
Tak jak psala brebarbora… slečna fakt vypadá slušňácky (v dobrém slova smyslu).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 16:25

Kromě supermarketové dvojice a paní v šátku to dnes není peklo.
Slečna v bílých kozačkách je sice banálně a prvoplánovitě vyfiknutá, ale peklo z tohoto stylu dělají spíš jeho umolousané a méně povedené variace.
Modrozelená slečna by si měla učesat nebo i umýt vlasy. Ty dvě modré na botách a na kabátu nejsou úplně stejný odstín, ale neuráží mě to.
Slečna v metru - je to sice puberťácká uniforma, ale jsou tu první náznaky přerodu k něčemu sofistikovanějšímu, snad jenom ty odrané rifle by nemusely být.
Hnědozelená slečna zase porušila téměř všechna pravidla kombinování a přesto se to k ní hodí a nepůsobí nápadně, takže asi OK. Rozpaky asi budou pociťovat spíš ti, co mají „nabiflovaná“ nejrůznější pravidla, která bezmyšlenkovitě aplikují. Například l'Hospitalovo pravidlo či Cauchyho kriterium taky platí jen za určitých podmínek…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 16:49

Hlasovací fotky mě nesmírně zaujaly. První hodnotím jako super, druhou jako dobrýý a třetí jako hrůza. Slečnu v modrém kabátu oceňuji a miluji, ten outfit mě nutí se stále na ni dívat a být v tom dotyčném dopravním prostředku, asi se ve svém „nudném pekelném oblečení“ hodně stydím. No rozhodně z hlasovacích fotek nejlepší.
Slečna v metru vykazuje známky skrytého promyšlení barev, což oceňuji a i když to podle některým jsou „jen“ rifle,kecky, Neoblékla bych sis to, protože nemám ráda přehršel barev na sobě, ale kdybych si měla vybrat pouze mezi metro slečnou nebo příklad třetí se slečnou ve všechnohnědé, volím metro. Protože slečna v hnědém mi připadá, jako by každý kousek vzala v jiném obchodě, splácala to dohromady. Péřovka, elegantní klobouk, barevné kalhoty protože někde četla, že modráky jsou tuctové, divná kabelka (můj osobní názor a je mi jedno jestli je/není značková, prostě se mi nelíbí) a do toho boty s designem „umělecky ošoupané“, což z duše nenávidím. Takže pro mě hrůza. Ale jde jen o můj osobní názor a nejsem žádný odborník jako většina tady, takže prosím, nesnězte mě.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 17:08

U té holky v metru mi nějak chybí ještě čtvrtá možnost. Mně se líbí ty kecky a ta taška. Ale nelíbí se mi zbytek. Ta bunda je prostě taková divně ušušňaná a vypadá jako vytažená z šatníku mladšího bráchy, mám dojem, že je jí dokonce malá, i když to může být i tím, jak je skrčená.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 17:22

to jsem taky koumala..přišlo mi to jako klasická šusťákovka a ty nikdy nevypadaly dobře, třebaže byla doba, kdy to byl skutečný módní hit, ale to si asi moc lidí pamatovat nebude. Ale zdá se mi, že ta bunda vypadá hůř jen proto, že slečna sedí. A během chůze je to určitě hezké nebo možná méně viditelné.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 17:33

Já šusťákovky pamatuju a ano, vypadá to tak. Mám dojem, že je to tím odstínem červené, celá ta bunda pak vypadá vybledle. Normálně si taky moc nepotrpím na jasné barvy, ale zrovna tady by určitě byly hezčí


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 17:14

Modrá slečna - super kabát, super boty, ale proboha, co ta hnusná kabelka?!?!
Slečna v metru - barvy nebarvy, jsou to pořád kecky, džíny, šusťákovka…
Slečna na zastávce - klobouk? šálí mě zrak? pěkný.....gatě vyměnit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 17:35

Občas tady vychválíte tak otřesné modely, že jsem z toho rozpačitá. Ta slečna v modrém kabátku a zelených kamaších mi přijde ,jako by si doma ve spěchu zapomněla sukni. Ta strakatá v šusťákovce a šílené čepici v metru vypadá ,jako chovanka psychiatrické léčebny.
A ta paní na zastávce v šíleném klóbrcu, který se vůbec nehodí ke sportovní bundě - no, nějak nevím… Proč ,proboha, pořád žádáte nějakou „avantgardu“ - proč nestačí prostá elegance, třeba i ležérní sportovní???


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 17:45

protože kdyby všichni nosili tu eleganci, umřeme nudou.

a přesně proto se mi líbí ta ujetá taška modré slečny. protože proto. je vtipná, veselá, je to trochu kýč, ale prostě správný úlet. je mladistvá, zajímavá.

copak musí všichni nosit kožené brašničky, lodičky, sukně? kalhoty?

je vidět, že ta modrá slečna nad svým zjevem přemýšlí, a přitom to dokáže s lehkostí, což se o paní v hnědém teda rozhodně říct nedá. a ta se asi o eleganci pokusila, dle vašeho přání.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 19:13

Julie: slečna zřejmě sukni má - ale krátkou, takže nevyčuhuje zpod kabátu. výšku, postavu i nohy na to ostatně má. kamaše se mi osobně moc nelíbí, ale na prostřídání na dny s větší zimou - proč ne. navíc jí to barevně ladí.

se slečnou bych se ráda seznámila, protože sama mám 180 cm a když si vezmu svoje 12 nebo 13 cm vysoké podpatky, mám tu tyč na držení rukou přesně v úrovni čela, jako má ona :) čili jsme se obě asi vylíhly ze stejného žirafího vejce a měly bychom si co říct.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.3.12 15:07

Zdravím Tě, milá Julie. Já už sem nějakou dobu pod tímto nickem píšu, ale doufám, že se o něj nepopereme, tím spíše, že v životě moc jmenovkyň nepotkávám.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.3.12 02:34

mno, nevšimla jsem si, že by tady někdo pochválil každý detail zmiňovaných outfitů. pár diskutujících slušnými slovy vypíchlo nedostatky (nebo přebytky, hehe :)) ), jako třeba klobouk u slečny s bundou.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 18:08

koment k posdnímu obrázku - není to děsné, jako proč ne, ale ty boty, to jsou hnědé gumáky a ty jsou peklo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 18:16

Já taky nepsala, že se mi paní v hnědém líbí. Ale až na ten klobouk a kalhoty by to celkem ušlo.
A nepíšu nic o lodičkách a kostýmech - takhle oblečená nechodím. Píšu o ležérní módě, mám ráda sportovní eleganci - kvalitní boty, kvalitní oblečení a doplňky. Nemusí stát majlant - docela se mi líbí móda Promod (v poslední době mají menší výběr) a Tatoom (kvalitní přírodní materiály - hlavně krásné vlněné svetry atd.). Nesnáším barevně nesladěné oblečení, míchání stylů (vlněný svetr a letní sukně apod.). Jsem středního věku a matka mi vštěpovala, že kabelka, boty a rukavice mají být barevně sladěné. Vím, že se to dnes nedodržuje, ale já to tak mám ráda. Žila jsem delší dobu v Itálii a musím konstatovat, že Italky se elegantně a zajímavě obléknout umí, i když občas taky ustřelí (co nechápu, je jejich obliba botoxu, kterým si hyzdí krásné ženy obličej, hlavně rty).
Často vůbec nechápu, jak může autorka blogu některé „modely“ chválit a nejsem zjevně sama. Dceři je šestnáct a občas taky zírá. Jinak bílé kozačky upřímně nesnáším - říkáme jim doma „kurví boty“.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 18:23

A kabelka na poslední fotce bude určitě taky pravá co?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 19:39

nejsou tak hrozný. Jsem sice klasik a myslím si, že tak krásné boty by měly mít jen černé nebo hnědé provedení (max. něco mezi šedou a béžovou) aby nepůsobily zbytečně lacině, ale jinak jsou, řekla bych, na slečně to nejhezčí ;-) ;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 19:54

uu,
mně se vysoké holky líbí, sama mám jen 167 . Brala bych tak 175. Pokud se té slečny v kamaších týká, tuším, že platí pravidlo ,že má sukně z kabátku vykukovat minimálně deset čísel. Aby to nevypadalo, že si člověk vyrazil naostro.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 20:35

167 je vám álo? Co bychom za to, my záprtci podměreční (pod 160), dali.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 20:36

Pardon, zařádil mi tam nějaký šotek, zkusím to ještě jednou:
167 je vám málo? Co bychom za to my, záprtci podměreční (čti pod 160), dali.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 21:00

záprdci :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 21:17

kdepak, Karin, je to záprTek, skutečně :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 21:58

Tak si zkuste mít 183, 70 cm dlouhé paže…a sehnat něco, co je dost dlouhé. Třeba kabát s dostatečnými rukávy…co bych za to dala, moct tyhle problémy řešit tím, že si dám rukávy zkrátit. Kus navíc mi nikde nedají, leda že na něj občas obětuju kapuci…

Ale tohle bychom mohly řešit do rána, každý chce to co nemá, žeáno :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 00:38

zelitschko: já koukala do slovníku… :-( a u nás se vždycky říkalo záprdek (ve smyslu prcek, mrňous, zakrslík)…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 13:23

jo tak… Já mám tohle slovo od mého slovenského koňského trenéra - záprtek bylo něco jako zkažené zanesené vejce či co, ale taky to používal i jako prcek.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 13:55

zelitschko slovné spojenie „slovenského koňského trenéra“ som si musela prečítať dvakrát. :-) Ja keď som sa učila jazdiť tak som mala českeho tenera koní,to bude asi tým. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 13:56

*trenéra

MP Barbucha
3716 příspěvků 15.3.12 14:12

Rozřešení záprtek versus záprdek je jednoduché. Záprtek se píše s T protože je od slova prťavý (=malý) :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 14:31

a záprdek je zaprdlý? :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 21:17

takže Julie, povím to takhle. Špaček říká, že sukně nemá zpod kabátu vyčuhovat nikdy a za žádných okolností. Já chodím tak i tak - mám kabáty jen v délce mini, tudíž buď chodím „jé, ty sis zapomněla sukni doma (“je tam, nebo tam není?„)?“ popřípadě 10 - 15 cm sukně prostě čouhá - a ne vždycky to čouhání vypadá dobře. Jo, je to supr, pokud mám áčkovou pudrovou zajímavou sukkni s černou sametkou po kolena pod tmavozeleným kabátkem, ale už podstatně hůř to vypadá s pouzdrovou sukní po kolena. Takže já kolikrát radši vyrazím „zapomněla jsem si doma sukni“, protože mini mám ráda a nohy prý na to taky mám :)

MP Barbucha
3716 příspěvků 14.3.12 21:23

Zelitscho: jeden kamarád mi říkal, že miluje, když má žena kabát delší, než sukni. Prý si vždy představuje, že je ta žena pod kabátem nahá… co ty chlapy všechno nenapadne:-). Od té doby, když si beru krátkou sukni pod kabát, vždy si na to vzpomenu:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 21:33

Barbuško, taky jsi mi teď něco připomněla - loni v létě jsem si vzala takové šedesátkové minišaty, jen tělové punčošky a fialové lodičky. Navrch jsem si vzala trenčkot a jeden kamarád slintal ještě půl dne a pořád mě přemlouval, ať si ten trenčkot na sobě nechám, že to podporuje fantazii :))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 00:43

zelitschko: no vida, u mě to taky podporuje fantazii :-)) taky si vás představuju a moc se mi to líbí (a to jsem hetero, fakt). Takhle já si totiž představuju sexy ženu. Elegantní a přitom rafinovaně využívající náznaků, poskytujících prostor fantazii. (A ne seksi bílý kozačky a bundičku do pasu). Tak.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 13:10

Karin: dík :)

Sibyla
2646 příspěvků 22.3.12 09:17

Barbucha: včera jsem si ověřila tvrzení vašeho kamaráda. Měla jsem červené italské paleto pod kolena, a černobílou tvídovou mini,černý rolák a punčocháče). Nechala jsem kabát otevřený a doslova strhával pohledy.

MP Barbucha
3716 příspěvků 22.3.12 09:56

Sibylo, výborně:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 00:08

Julie, já mám těch 175 cm a vskutku závidím všem, co mají pod 170. z Mojí výšky tvoří více jak metr nohy a věřte mi, že sehnat kalhoty tak abych je mohla nosit k podpatkům je neskutečný problém. stejně tak je v dnešní době problém sehnat adekvátně vysokého partnera :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 00:28

já mám podobný problém, takže nosím ponejvíc sukně. A jsem na menší kluky (což řeší můj problém, ne těch kluků, kteří občas bývají deprimovaní :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 09:59

Možná moje poznámka bude hloupá, ale domnívala jsem se, že například německé obchody poskytují spoustu oblečení i obutí pro vysoké postavy? Přece německé mladé ženy jsou v průměru mnohem vyšší než české nebo slovenské. A němečtí obchodníci jsou mnohem pružnější než ti naši - tím myslím, že se tam vyrábí a objednává to, o co je zájem. Chápala bych, že italské nebo francouzské velikosti jsou příliš krátké - ovšem nevím, jestli dnes se nevyrábí oblečení na „univerzální Evropanku“.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 13:10

spíš se vyrábí oblečení na univerzální ženu, celosvětovou :)) A prostě se nepočítá s velikostí 36 na 174 výšky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 13:27

Zelitschko, je mi tedy stále větší záhadou, kde nakupují oblečení běžné modelky:) Vždyť výška 174 je u nich minimální, velikost 36 maximální (spíš to vidím na 34 nebo 32). A ty české mají mnohdy navíc silikony, kdy obvod jejich hrudníku musí odpovídat minimálně konfekční 44. Kde na sebe proboha seženou třeba kabát?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 14:33

což, kabát to by ušlo, celkově věci, u kterých je řekněme „univerzální“ délka. Větší problém jsou rukávy či nohavice (u „lepších“ značek - pro mě např marks and spencer - to najednou problém není.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 14:35

a hvězdinky se silikony jsem v běžném kabátu ještě neviděla - nosí zásadně koženkové bundičky do pasu, které jim jsou v pase a přes prsa se nechají rozepnutý, aby to bylo seksí :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 11:49

Julie - mám 166 a jsem naprosto spokojená, lkát nad výškou by mě nenapadlo. - proč chtít být vysoké bidlo? Omlátíte si všude hlavu, každý pohyb trvá déle, protože než opíšete oblouk… Myslím tím těch nad 180 cm. A holky dole píší, jak je to nepraktické s oblečením.. Navíc malé je úhledné, skladné, roztomilé.:-) A 167 je úplně normální výška.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 14:15

Lilip: Tak mi to neda - ja mam 187 a se svou vyskou jsem spokojena, proc chtit byt trpaslik? Hlavu si neomlacuju, pohyby mi netrvaji dele, obleceni mam spoustu a problemy s jeho nakupovanim v podstate nemam (rekla bych asi jako kazdy jiny clovek) - koupit obleceni vel. 36/38 na vysokou a proporcne vyrovnanou postavu je podle meho jednodussi, nez nakupovat na vysku 165 s velkym zadkem a kratkyma nohama (nebo na co si tu vecne nekdo stezuje - ne Vy osobne).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 16:04

Susan - no vidíte - nahoře píše Sakra co to, jak závidí těm nižším, vy se svojí výškou nemáte problém, já se jako trpaslík necítím, i když mám problém koupit kalhoty, co mi sedí přes boky, to jste teda trefila. Ale taky je seženu.. A o to jde - vždycky si můžu najít negativa i pozitiva jednoho a téhož.. Ať je každý spokojen a smířen s tím, co mu nadělila příroda. Zlobit se na to je holý nesmysl - výšku, tvar hlavy a délku nohou nezměníme.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 17:09

Presne, kazdy je nejaky a kdyz se budu trapit tim, ze nejsem jina, nez mi priroda nadelila, tak se nikam nedostanu. To, na co si stezuje Sakra, tj. byt vysoka a mit dlouhe nohy, je opravdu luxusni problem. A s tim shanenim partneru - mela a mam okolo sebe dostatek napadniku, kterym moje vyska (mimo jine samozrejme :-) pripada atraktivni. Vysokych chlapu je spousta a taky existuje spousta prumerne vysokych s dostatecnym sebevedomim. Nerikam, ze vsichni muzi maji radi vysoke holky, ale ty co je radi nemaji me nejak minuli - proste je neznam :-). Kdyz clovek nema rad sam sebe, tak snad ani nemuze vypadat dobre, nejak z nej pak vyzaruje, ze se za sebe jakoby stydi.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.3.12 02:42

jo tak to se Vám nedivím :) konfekční velikost je tuším 164 cm? můžete si vybírat :) mám 180 a kalhoty se shání hooodně blbě, protože kromě přirozeně dlouhých nohou (díky výšce) mám typ postavy „kratší trup a delší nohy“. chystám se šít dlouhou sukni, bo su zimomřivá a sukni pro obryni, aby byla ke kotníkům, jsem v obchodě nenašla. sezónní letní maxisukně z tenké bavlny se nepočítají, na jaro/podzim nedejbože zimu se nehodí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 19:59

Modro-zelená slečna se mi líbí. Boty jsou pěkné, kamaše a kabát taky. Jen mi délka kabátu nesedí k těm botám. Podle mně kazí slečně proporce. Dala bych dlouhý a bylo by to super.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 20:01

Slečna z Bratislavy je super, kabát má moc pěknou barvu a na ty boty jsem taky koukala, jen bych se na nich asi zabila. Ale abych řekla pravdu, ta kabelka se mi nelíbí.
Pokud jde o slečnu v hnědém, tak vše ok, kromě té šílené bundy alá ,,mišelin". Doufám, že tyhle pneu bundy vyjdou z módy stejně rychle, jak do ní přišly.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 20:22

Co se týče pneu bund, kéžby je vzal čert. Nevím, proč v tom každý vypadá jak abstraktní nafukovací balonek. A ten klobouk to vypích! :))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 20:03

Mně to dneska vynechává a tudíž nechápu. Ty holky a ženy mi připadají tak 50:50, prostě nic moc, ale zase ne až tak děs. Každý máme nějaký vkus, každému jeho Poděbrady, jak říkal Jan Werich. Odmítám usilovat o dokonalý vzhled, to by pak bylo jak když klony útočí.
Ale proč, proč, proč??? se furt a pořád řeší ty zatracený značky? I když na tom bude nápis jako stodola, spousta lidí to nepozná. Ve filmu Pravá blondýnka je hláška: Jenom gay zná návrháře, normální chlap ne. To se fakt musim oblíknout do značek, aby ženský záviděly???
Jak říkám: nechápu děj. Omluvte mě, odcházím zdechnout do houští.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 21:21

Některé ženské si na značkách fakt asi zakládají. „Kukejte, je tam velké LV… pukněte závistí.“ :-)
PS: ta poslední věta mě fakt pobavila :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 20:27

Světluško já Vás budu mít ráda i když na sobě budete mít „značkové "tepláky z tržnice
( " čím víc proužek tím víc Adidas, šíslo doblý ty velkej,náááá,kus tohleee! “:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 00:08

Jo, a když velkí, to sraší, když malý, to vytahne… Dobrý pani, šluší. Pomóc!!!
Jinak díky, Reno, to mi spad kámen… :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.3.12 20:33

Pomoc, kuckám se kafeééém.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 20:55

Ado, já nevím nač je třeba pořád omlouvat ty český hastroše, mě prostě přijde úplně normální se o sebe starat a pěkně se oblíkat. Prostě se tak cítím dobře. Neříkám, že občas nejdu „jen tak na nákup“, ale je to pro mě tak výjimečná situace, že si spíš užívám, že po mě najednou nikdo nekouká. A nevím jak ostatní, ale já se v riflích necítím pohodlně ani trochu, protože škrtí, táhnou a sesouvají se dolů. Neznám nic pohodlnějšího, než je sukně…;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 21:02

Zkuste si vybrat džíny, které vám padnou.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 22:41

Děkuji za radu, ale nějak nemám potřebu :-)

MP Barbucha
3716 příspěvků 14.3.12 23:10

Em:jsemna tom stejně. Tolik úsilí a peněz na to, aby měl člověk džíny? To raději pět sukní:-) A padnoucí džíny jsem měla a pohodlnější než sukně prostě nebyly.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 00:44

Potřebu nosit padnoucí věci?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 00:48

Ouvej, zase jsem to blbě zařadila, ještě to s tímhle „novým“ řazením příspěvků moc neumím :-))
Em a Barbucha: já mám taky ráda sukně, ale nezavrhuju ani džíny, někdy se hodí víc než sukně, ale u všeho snad platí, že to musí sedět…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 14:44

No já si teda myslím, že mám džíny správné velikosti, ale mám zadek, na kterým kalhoty všeobecně moc nesedí a navíc mě ty knoflíčky tlačí do břicha. U sukně toto neřeším, ale ještě raději mám šaty :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 21:20

ad slečna bratislavská - oblečení a obutí se mi líbí moc, tašku bych vyměnila… ale ty oškubané, peroxidem vysušené vlasy!!! ech…
ad slečna z metra - čert vem oblečení; první, čeho jsem si všimla, je ta HNÁTA na sedačce!
ad paní na zastávce - trochu moc hnědé (asi věc vkusu, ale rozhodně ne mého), na bundokabátu mi vadí zejména ten buřtolímec (vlastně mi vadí celý bundokabát…:), jinak klobouk, kabelka a boty nádhera :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 21:39

Hele, teď jsem si všimla, že babička v šátku má botasky Nike. Pevně doufám, že je to fejk, to by byl gól, kdyby byly pravé :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 21:56

A co teprve, kdyby se ukázalo, že vede i tričko Adidas a spodní prádlo od Victoria's Secret :-)
U té babičky bych to asi moc neřešila. Vsadím se, že i kdyby babča věděla, že jde o nějakou značku (nebo napodobeninu), bylo by jí to fuk. Nejspíš nosí ten šátek (a boty) zkrátka proto, že se jí líbí barva, nebo ji zaujal, když kupovala něco jiného :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 11:32

Tyhle odhady, kam asi tak maximálně může sahat duševní obzor staršího člověka, mě vždycky spolehlivě pobaví. Opravdu se vám zdá tak nereálné, že by ta paní skutečně věděla, co je Nike? Klidně je znát může a dost možná ten šátek kupovala na tržnici zároveň s kabelkou LV pro vnučku…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 15:39

Ale jo, já ani nemyslela, že by nemohly být pravé, neznám Nike sortiment. Umím si představit, že si její mladí řekli: „Tak babča nakupuje v tržnici a kdykoliv jí koupíme pěkný hadr, řekne, že to jsou vyhozené peníze, ale na ty nohy si stěžuje, že ji bolí, tak jí pořídíme nějaké opravdu kvalitní, pohodlné boty. A co jsou nejlepší boty? - přece Nike!“ Mám dojem, že lidičky od hlavy ke kotníkům tržnice, ale níž známá sportovní značka, potkávám.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 21:52

Pominu-li to, jestli se někomu bílé kozačky líbí, nebo ne… napadá mě ještě jedna věc… není to nepraktické, mít bílé boty…?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 22:16

Modní policie nebo státní. Obojí se mi hnusí. Nemám rád lidi jako jste Vy. Jakým právem si dovolujete strkat čenich do soukromí cizích lidí?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 22:47

Vyslovujeme názor, nic víc. O žádném soukromí tu být nemůže, to by Ada musela fotit, co kdo nosí při milování, v čem jde spát, když je drahá polovička pryč a podobně. Toto lidé nosí venku mezi ostatními lidmi, je to zcela veřejné oblečení.
Názory typu „asi na to nemá, nerada o sebe pečuje“ jsou trochu zavádějící, ale čisté zhodnocení „toto k sobě nepasuje, boty jsou perfektní, kabát je špinavý“ nic špatného nedělá, ne?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 00:49

Kdepak se řeší soukromí? :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 12:05

Jo, tihle drsňáci, co by si hlídali svůj majetek s bouchačkou, aby nemusela zasahovat ta odporná policie - tak ti mi jsou dost k smíchu. Jistě, uznávám vaši svobodu nemít nás rád - a víte co? Nemějte. Vůbec mě to netrápí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.3.12 22:24

Až se stanete Vy nebo někdo z Vašich blízkých obětí trestného činu a budete potřebovat pomoc, tak nevolejte ani PČR a ani MP. Když se Vám tak hnusí, tak si pomožte sám. Ubožáku…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 22:39

Prosím podívejte se na fotku slečny z východu ještě jednou! Vždyť je to jasnej chlap, v kufříku má převlek na Zagorku!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 22:41

Tie biele kožačky sú náhodou dosť v pohode. A viete, prečo? Lebo nemajú ČIERNU podrážku!
Oveľa viac mi vadí tá koženka zdedená po mladšej segre. Pani si mohla zobrať radšej nejaký svetlý trenčkot po kolená. Žiadna originalita, ale mňa to rozhodne neuráža. A k tomu jej prvoplánovému sexy vzhľadu - áno, je to tam, ale no a čo? Nie každý má na to byť sexy rafinovaný v outfite ako Anna zo Zeleného domu (a to nemyslím nijak pejoratívne).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 09:45

Co je špatného na černé podrážce? Už by se to s tou bílou moc tlouklo?
Mně vadí u některých bot taková ta pruhovaná hnědá, resp. světle hnědá, béžová a přes to tmavší proužky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 12:56

To je vec vkusu, mne to vadí, na mňa to s čierou pôsobí dosť tvrdo a vyvoláva to dojem oných lacných špicákov pre „vieme, koho“.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 23:47

Barevné slečně bych jen vyměnila kalhoty na nějaké jednobarevné. Teď je jich všude zase plno - tmavě modrých, červených, žlutých atd.
Slečna s modrým kabátkem se mi líbí. Boty jsou… jednoduše zajímavé :D
A poslední se mi zdá fajn, jen bych nevolila tuhle bundu, ale kabát a vyměnila boty. Ale ne že by mě to pohoršovalo, takže dobrý :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 23:55

Jane ak vymenime kabát a boty u poslednej tak nám zostane hnedý klobúk a barevné džínsy,takže vlastne by ste vymenila okrem džinsov celý outfit,ale aj napriek tomu ste ho označila fajn. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 00:24

To mi připomnělo paní Menšíkovou, když dělala francouzské brambory. Neměla potřebné maso, tož dala itrnicu, kobzole byly ničemné, tož dala knedle a slepice nenesů, tož namísto vajec dala kapustu. To sis, Laďo, pochutnal, však? :) Jak říkám, mě si nevšímejte, dneska mě to bere!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 20:44

Tím jsem jen chtěla říct, že se mi to líbí, ale já bych si to jen takhle nevzala ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.3.12 09:20

Tak já počítám: klobouk, kabát, kabelka, džíny, boty. To je 5 kousků. Pokud by vyměnila kabát a boty, tak vymění 2/5 původního ohozu. Čili 2/3 - tzn. většina pořád ještě zůstává?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 23:51

Ty modré botky z Bratislavy trošku „fuck me shoes“ :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 00:13

Slečna s bílými kozačkami je stylová, i když můj styl to není. Její kozačky moc do zimy nejsou, nehledě na to, že loni obouvali návrháři do kozaček i holky v letních šatech. Jestli cestuje v botách na podpatku je její problém, zvlášť když v tom umí chodit líp než modelky po molu. Paní s šátkem zřejmě nechápe, proč někteří lidé padají na zadek s otevřenou hubou před určitými kombinacemi písmenek. Já to taky nechápu, ale protože jsem srab a nemám chuť nechat se rozebírat, jestli mám nebo nemám na sobě cosi pravé nebo falešné, nenosím radši písmena žádná. Jenomže ony existují i jiné markanty. Čemu všemu se vlastně musím vyhýbat, když se tím opravdu ale opravdu nechci zabývat? Kupuji si kabelku, triko nebo boty, protože se mi líbí, padnou, sluší. A je mi fakt jedno, kolik mají hvězd, pruhů nebo písmen. …Nemyslím, že bychom měli akceptovat kritiku někoho, kdo se provinil jenom tím, že nepodléhá sektářskému fetišismu znalců značek. Protože nic jiného to není. Musím říct, že to značkové kádrováctví mě štve čím dál víc.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 00:20

Důležité je, aby to bylo dobře ušité, padnul střih a kvalitní materiál značka neznačka.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 00:40

Tak mi poraďte kde bez značky zohnať toto? http://www.renalange-onlineshop.com/…er-3601.html ja to chcem. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 01:26

tak v tomhle pripade asi znacka. tohle se v krame jako H&M nebo Zara nesezene… :D Super matros, strih i zpracovani.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 09:47

ha, tak jsem právě zjistila, že Rena Lange je značka! a já myslela, že zdejší nick je odvozen od jména majitelky, něco jako Renata Langerová či tak něco:-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 11:32

Iron board : Oh my God ! :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 11:44

iron board: z toho si nic nedělejte, já jsem si myslela, že Rena Lange je majitelka tamtoho salónu :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 14:40

Kdyby se clovek mel vyznat mezi vsema tema znackama.. :D Vera Wang, Jason Wu, Madeleine Thompson atd… :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 14:50

Mujercito teď jsem se lekla, jaký salon máte na mysli? :-))
Trošku jsem si teď lámala hlavu jaká profese se dá úspěšně vykonávat se vzhledem lesany v pozdním věku. Nemohu na to přijít(.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 15:11

Reno, vím, že vám to vrtá hlavou už dlouho, tak já vám to teda prozradím: živím se překládáním ze španělštiny a portugalštiny a můžete si být jistá, že mým zákazníkům je srdečně jedno, jak vypadám, hlavně abych věděla, jak se řekne měření průtoku vzdušniny a podobné věci. Na tlumočení mám jednu takovou méně čarodějnicky vyhlížející sukni a jinak si můžu dělat, co chci, což je paráda.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 15:13

Dámy, tak teď skutečně nevím… Připadám si tady jako debil. Kdo nebo co se taky po kom nebo po čem jmenuje? Co je pravé a co falešné? Co je prvotní a co odvozené? Je to marketing nebo co? …Jenom doufám, že Velryba grónská žádná značka není.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 15:55

Velrybko nebyla bych si jista vůbec ničím,na Vašem místě bych si opatrně prostudovala oddělení mražených rybích výrobků:-).
Mujercita- víte že Vás asi znám osobně?
Jinak, dávat si přezdívku jako zkrácenou verzi jména a příjmení mne nenapadlo, no představte si, že bych se jmenovala třeba Krasava Pičmanová?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 16:04

RenaLange: Vážně? Jakože fakt osobně a naživo a ne jen z mailu? A nemohla byste aspoň naznačit odkud? Mě nic nenapadá. Neučím vás náhodou?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 16:06

popravdě, mě taky jako úplně první asociace napadlo, ,že se jmenujete Renata Langerová :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 16:10

No tedy Zelíčko! ET tu? :-))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 16:12

ano, i já jsem Brutem :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 18:14

Velrybko, pomoc. Já se taky ztrácím a tonu. Když už Rena atd., spíš jsem myslela herečku z filmu Housata, ale to je pidy, o to nejde. Jo, kdyby někomu vrtala hlavou moje :) přezdívka…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 20:36

Mujercito no prosím Vás:-). Hádejte:-).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 20:58

Ach jo. Reno, já neučím děti, abyste si zas nemyslela :-) Když já moc dam zhruba ve vašem věku neznám a mezi lidi celkově moc nechodím, a ani tak mě nic nenapadá. Moje matka zaručeně nejste… Ledaže byste bydlela někde poblíž a znala mě od vidění… sakra, teď se mi vymstil můj zlozvyk nekoukat lidem na kabelky, jinak bych vás třeba poznala podle toho. Nejsme nakonec kolegyně? Kdysi dávno, když jsem byla ještě zaměstnaná, jsem pracovala s jednou paní, co se hezky strojila a kupovala si drahé punčochy, nejste to vy?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 00:18

Ta modrozelena slecna je ako vystrihnuta z Lookbook.com , hlavne tie topanky. Ale tu kabelku by som na jej mieste vyhodila na prvej zastavke von oknom. Hnusny produkt NewYorkeru vlastneny asi kazdou z mojich dvadsiatich spoluziacok.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 09:21

první paní mě nijak neděsí, jo asi to nenížádný OCH, ale myslím, že tohle nijak neurazí. styl lezoucí podolek z bundy sice nemusím, stejně jako ty kozačky, ale dá se to. Kozačky na třetím obrázku nejsou nijak zešedlé, vypadají tak nově koupené, jsou jakoby béžovo bílé-zřejmě záměr doladit s kožešinou. Má je kolegyně, na noze, která se do nich vejde celá vypadají dobře. Paní má poněkud širší lýtka a když tam ještě nacpe kalhoty, tak udělá ze slušných bot jen ty „zapomenuté“kozačky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 10:17

To jsem tady zas spustila pěknou debatu o kozačkách :-)
Jen jsem chtěla říct, že bych si tak oblečená připadala jako na trhu. pro mě je to moc nabízecí. Nechci, aby se za mnou chlapi otáčeli na ulici, protže je mi vidět až do suterénu, jak říká můj táta. :-) Chci, aby mi otvírali dveře a líbali ruku :-) Abych pro ně byla s každým dalším pohledem krásnější. A to se mi celkem daří. Slečnabílá kozačka je ok. Je čistá, určitě voní, ladí :-)a o inteligneci se nebudeme bavit. Určitě je i chytrá. Jen si prostě zvolila proklatě seksi styl. A to je její svaté právo. Stejně jako moje právo je nenosit jehly :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 10:33

Slečna z nádraží mě neodpuzuje, je čistá a měla snahu se sladit. To, že bych si to sama nevzala na sebe neznamená, že se to někomu nemůže líbit.
Modrá slečna z tramvaje se mi líbí moc.
Slečna z metra má asi pravděpodobně pod 20, na ten ulítlý styl tenhle věk prostě sedí. Je barevná a není stádní. Fajn.
A ta paní s kloboukem, pro mě děs. Ještě nedávno se tady mnoho dam dušovalo, jak hnusné jsou buřtokabáty a jak by je na sebe nikdy nevzaly. A najednou se většině tady tahle překombinovaná paní s kloboukem v peří prošívaném líbí. Nevím, jestli její boty byly extra drahé, ale jsou ošklivé, zelené kalhoty by byly fajn, ale tak na léto a se psem na palouk. Do práce bych si je nikdy nevzala. Kabát prošívaný mám taky , ale tento se mi opravdu nelíbí. A klobouk k tomu všemu, no, tak to je pro mě pravdu peklo.
Kabelka je asi levá a ještě k tomu se mi nelíbí, ani kdyby stála 30. 000, Kč.
Jestli poslední hnědá paní investovala do svého oblečení hodně peněz, tak to jsou opravdu vyhozené z okna. Vypadá divně a ani značky jí nepomohly. Prostě nemá vkus.

katango
1356 příspěvků 15.3.12 15:06

Buřtokabát nosím v opravdu velké zimě a na hlavu si pak narazím čepici debilku. Ale jen v rodné vísce.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 16:46

Péřák je opravdu jen na mrazy, letos jsem o opět vytáhla. Mám ho takový trochu vypasovaný, v pase jinak štěpovaný, nejsem v něm jako úplný tlusťoch…
A k němu si opravdu klobouk nedovedu představit, a pár ji mám. Jedině pletenou apartní čapku, ta se mi k němu líbí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 19:12

Buřtokabát (ale ne černý) jsem si pořídila kvůli cestování. Tím myslím občasné služební cesty vlakem několik set kilometrů. Nehodlám válet ve vlaku svůj krásný vlněný flaušový kabát, který byl dost drahý a chci, aby mi dlouho vydržel. Nemusím se bát sednout si ve vlaku či na nádraží, nebo že se poliju kávou, když vlak cukne. A na jednání mne v něm stejně nikdo nevidí. Jinak v něm občas vyběhnu do obchodu nebo si ho vezmu v zimě na výlet.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 10:33

Z pohladu chlapa mi pride ovela viac prvoplanovo ‚sexy‘ ako zena na prvej fotke ta slecna z BA, s tie boty su vyslovene ako do porna / stripbaru. Des a hruza.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 11:01

Tam se imho nosí spíš páskové sandálky :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 12:01

To leda tak v Rusku. ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 10:48

Modrozelená kombinace - ovšem pouze a výhradně co se barev týče!! - je fajn. Botky jsou úděsný… ovšem na druhou stranu, když se už slečna rozhodla upozornit na svoje tyčky, ehm, nohy - tak vlastně zvolila dobře. Nakonec jí ještě odpustíme, že v tom fofru zapomněla doma sukni…

Hnědo-zelená slečna je (pro mě) naopak v pohodě - ležérní, ale sladěný oblečení, voživení v barvě kalhot jen vítám. Čistý, jednoduchý a přitom docela pohledný… žádný kašpařiny…
A jako jediná v tomhle článku nevypadá ani jako z Perlovky, ani jako z Bohnic. Blahopřeju.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 13:26

modrá slečna má hezký nohy, co blbneš, jaký tyčky?

ta hnědozelená je barevně hezká kombinace, ale ty boty šílený - vošmajdaný, beztvarý, nudný. pocitově na mě působí lacinějším dojmem než ty bílé kozačky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 15:36

Na tyčkách trvám :-) Představ si, že jí ještě přidávaj ty tlustý punčocháče (nebo co to je) - když je svlíkne, zůstanou jí jen dráty do betonu.

Hnědý kozačky budou pravděpodobně schválně v tom „jetým“ looku (ne že by to byl můj šálek čaje), a vošmajdaný je nevidim, ať to študuju jak to študuju…
Leč to je už na vkusu každé soudružky - já holt dávám přednost sportovnějšímu stylu před tím seksíí východňárským.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 19:22

Ačkoliv se mi ty hnědé kozačky taky nelíbí, slečnu bych neodsuzovala. Záleží na tom, do jakého počasí v tom vyrazila. Já sama už léta sháním černé jednoduché kozačky bez ozdob s protiskluznou podrážkou (kvůli řídnutí kostí) a protože takové boty snad ani neexistují, při náledí mi nezbývá než vyrazit v kozačkách v poněkud jezdeckém stylu, které se mi sice vůbec nelíbí a ke mně se nehodí, ale byly jediné s traktorovou protiskluznou podrážkou.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 19:45

Fler: a co si dát boty podrazit? Mně ta možnost dlouho vůbec nenapadla, ale problém to řeší a člověk si může konečně vybrat boty:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 19:50

To mne taky nenapadlo. Ale já potřebuji opravdu traktorovou podrážku, což už samo o sobě znamená, že ty boty nebudou kdovíjak elegantní… ale zkusím se zeptat, zda by něčím takovým šly boty podrazit.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.3.12 01:44

mně se strašně, opravdu strašně líbí vysoké holky s dlouhýma nohama. To je něco tak hezkýho až to vhání slzy do očí.
Ne, lesbička nejsem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.3.12 02:49

Fler, nech si je podrazit, jak doporučuje Mori. já jsem si například dávala kozačky takto upravit k Baťovi, u nás mají v obchodě opravnu obuvi. na výběr několik hrubostí podrážky, vybrala jsem si tu nejvíc protiskluzovou. nejenže chrání boty před ošlapáním, ale fakt to pak neklouže :*


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 11:01

Zelitschko,

Špaček tomu prd rozumí! Je to jenom chlap. Možná měl na mysli jiný typ kabátu. Ale tenhle úzus existuje - u třičtvrteční délky kabátu by to měl být nějaký poměr - ono to fakt vypadá blbě, když z krátkého kabátu vyčuhují jenom nohy.
Nedávno jsme s dcerou chtěly vyblejsknout jednu móóc pěknou paní, ale neměly jsme odvahu. Ona něco šestým smyslem tušila a pořád se po nás otáčela. Škoda ,stála by za hřích - červená čepičkaů-debilka, bundička v barvě žabí a mně to hned evokovalo Erbena (zelený kabát ,botky rudé - ty tedy rudé neměla). Jinak u nás máme jednu figurku a ta chodí vymunděná tak, že bych tady trhla jasný rekord , pokud se mi ji někdy podaří ulovit. Vyrazí třeba v botách na podpatku, k tomu pruhované podkolenky, zásadně šílený klobouk (třeba krajkový) a v létě krajkové rukavičky bez prstů. Lidé neznalí reálií našeho maloměsta v němém úřasu zírají. Dáma (právníčka středního věku) propluje kolem s blahosklonným úsměvem na rtech. Její sebevědomí bych chtěla mít.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 12:34

No, já nevím, ale zkuste se podívat na internetu, jak nosí kabáty například Kate Middleton, vévodkyně z Cambridge… Neviděla jsem na žádném snímku, že by nechávala koukat sukni. A zrovna ji tedy nepodezírám, že by tomu nerozuměla. A sluší jí to nesmírně. A obecně když se podívám na fotografie jiných elegantních ladies v kabátě, tak tu vykukující sukni vidím opravdu velmi ojediněle. A musí se to umět, aby to nepůsobilo nepatřičně.
Toť můj názor.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 13:25

Moje IQ chrápe, je jarně unavené, takže: Karin, nerozumím.
Od jaké délky kabátu? Když je to pod zadek, je to vůbec kabát? To mi pak nesmí koukat sukně? Ty kráso, tak to mě dřív zavřou pro ohrožování mravní výchovy, protože pohled na mý sádelný rajtky na stehnech šlehne i se Špačkem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 16:29

Ještě mne napadlo,pamatujete někdo v sedmdesátkách nástup sukní pod kolena? To byl poprask :-).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.3.12 14:24

Rena Lange - v sedmdesátkách jsem se už vyskytovala, byla malé robě, vím, že se nosily ultra mini, má sestra měla úžasný nohy a fakt ji to seklo.
Nedávno jsem našla šatičky, a to doslova, z jejích tanečních, pravda oblíkla jsem se do nich, což mě potěšilo, přes určité partie bylo hodně napětí, ale ta délka! Musela mít vidět kalhotky, jinak to nevidím, ty sukně byly hodně odvážné, a hlavně ženy, co je nosily, ale tenkrát to byla móda, nosily je i silnější dámy, tak co, že…
Naše mamina nosila sukně do půl stehen, co pamatuji, a přechod pod kolena, no to si nějak nevybavuji. Snad až v osmdesátkách, to už byly všechny pod kolena.
Jen vím, že se kolem roku 75 začaly nosit dlouhé sukně na zem, dole s volánem, letní, krásné, taky jsem ji strašně chtěla.
Svými vzpomínkami z dob minulých někdy dost vytáčím dceru, občas něco vidí, úžasného nového, co nikdy nikdo nenosil a návrháři to vymysleli určitě včera , já kouknu a řeknu jí něco ve stylu - jéé, no jo, něco podobného jsem nosila na základce a ona je silně zklamaná.
Někdy mám pocit, že mě podezřívá, že si vymýšlím, abych ji dokázala, že tady už opravdu všechno bylo…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.3.12 00:47

Anita : sukni až na zem jsem měla v roce 1971,říkalo se jí „banánová“.
Byly to šikmo střižené pruhy, buď kontrastních barev nebo tón v tónu.
K tomu byly v módě hnědé nazouváky na platformě, hnědá byla v oblibě. Ty platformy se udržely v oblibě nějak až do roku 75-76.
Do ČR se nová móda dostávala se zpožděním,boty taky minimálně o rok. To bylo o prázdninách, na podzim roku 71 se nosily propínací dlouhé sukně a pod ně šortky, k tomu šněrovací kozačky:-).
Tyhle novinky se třeba už rok nosily v západní Evropě, u nás se po roce objevily první vlaštovky v Praze a Bratislavě.....a trvalo ještě chvíli než se to rozšířilo i na venkov.
Pamatuju jak jsem si v OD Dunaj v roce 1972 koupila krásný vlněný maxikabát, v našem městečku způsobil pozdvižení .
Chudák maminka, co ta si v práci vyslechla,babička vyhrožovala že mi ho " v noci ustřihne".


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.3.12 13:10

RenaLange - na bánánovou sukni si pamatuji. Byla příliš pracná na šití, moje sestra si proto ušila jednodušší, s kanýrem a pak měla jednu áčkovou a s laclem. Nosila k nim boty na platformě, byla v nich jako čára. Děda ji říkával, že v tom vypadá, jako když bude šacovat letadla. No, byla v tom hodně vysoká.
Taky pamatuji, že měla i kozačky, tenkrát strašně moderní natahovačky, na platformě. A jedny měla s falešným šněrováním. Já byla malá, narozená jsem koncem šedesátek, ale pamatuji si, jak moc jsem je chtěla, no, a když nebyla doma, tak si je zkoušela, jako kocour v botách…
A taky si vybavuji, jak se nosily široké kalhoty. Čím širší zvon, tím lépe. Nevím, jestli jenom mně zůstalo v paměti ve spojení s těmi kalhotami jméno Afric Simon a jeho zvoňáky…
To jsem si zase zavzpomínala…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.3.12 13:34

Anito, s těmi zvonovými kalhoty jste mi připomněla, jak jsme si tenkrát na ZŠ přeměřovaly šířku zvonů pravítkem a která měla nejširší, ta byla královna!
Pamatuju si na své nejširší, ušila mi je starší sestra, byly to jedlově zelené bederky, na boku dokonce s výšivkou (mé iniciály + nějaké ozdoby - i za to patří dík mé sestře).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.3.12 14:42

Ošklivé káčátko - ano, kdo měl tenkrát nejširší nohavice, to byl king. Já měla děděné věci po sestřenici, ty sestřino ohozy mi, bohužel, byly veliké, tak jsem za královnu nikdy nebyla.
Ale doháněla jsem to různými výšivkami, na čemkoliv, od bundiček až po kabelky. Nejprve jsem otravovala maminu a babičku, pak už vyšívala sama.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 13:14

vážně, mám i další knihu o etiketě (napsaly ji dvě ženy) a popisují, že kabát by vždy měl být delší než sukně, ale v současné době jsou občas povoleny i výjimky.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 13:19

Krátký kabát a trochu delší vykukující sukně u mě vždycky vyvolá asociace na budovatelská 50. léta. Krátký kabát a dlouhá sukně, to může být, nebo samozřejmě ideálně sukně kratší.
Na začátku 90. let byla taková móda, kdy se nosily mini, přes ně takové široké rozevláté kabátky a lodičky, pamatujete to? To se mi docela líbilo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 15:59

Zelitchko, ale ony pravděpodobně myslely 4čtvrťový, čili celý kabát. Například k tříčtvrťáku se za mého mlada nosila sukně, jež z něj vyčuhovala běžně. I si myslím, že se to tak mělo nosit. Jestli ne, žiji půl století v bludu a asi v něm i skonám.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 16:02

já si pravou budovatelku představuju v montérkách a se šátkem na babku :D a devadesátky si nepamatuju, to jsem byla ještě příliš mladá a zajímaly mě jiné věci :) rozevláté široké kabátky něco jako ve stylu pánského baloňáku? Takového širokého, co se objevil v Pretty Woman?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 16:12

zelitschko: a když se nenosily montérky, tak to byly sukně ke kolenům a kabáty o něco kratší. Zkuste někdy mrknout na některý z těch prvních dílů Majora Zemana. Nebo na staré vydání Honzíkovy cesty.
Ty kabáty byly takové jako áčkové, nahoře úzké, dole široké, široké rukávy a délka asi do půl stehen. A pod to se nosily sukně, co byly ještě kratší. Asi dva roky to nosil kde kdo, pak to zase nějak zmizelo a nastoupily džíny.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 16:22

to zní jako kdyby se mi to v moderní úpravě líbilo, ač 90tky moc nemusím (spíš mám averzi na parky a šusťákovky) :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 16:26

Mujercito v devadesátkách se mi to nevybavuje.
V druhé polovině šedesátých let ( viz filmy Četník ze Saint Tropez) se nosily princesové kabátky a pod šatičky, vrchol elegance byly šaty a jarní pláštík ze stejného materiálu, nebo materiál stejný šaty v jiné ladící barvě. Colourblocking šedesátek :-).
Potom v sedmdesátkách se zase nosila krátká rozevlátá paletka a k nim široké kalhoty,často s manžetou, k tomu botky na platformě…
krom krinolín pamatuju všechno:-)-


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 19:34

Ano, o tom vím. Jinak v těch devadesátých to samozřejmě nebylo něco jako ty šedesátky, kdy každý nosil to samé, jen v trochu jiné barvě, ale prostě bylo to dost často vidět na ulici, řekněme ne tolik jako ten ohoz z nádraží výše, ale tak dvakrát třikrát za týden jsem potkala někoho, kdo to měl.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.3.12 18:46

Dříve platila zásada, že z kabátu smí koukat jen sukně velmi úzká. Sukně ve tvaru áčka, skládaná, plizovaná nebo zvonová by měla být kratší nebo stejně dlouhá jako kabát. Myslím, že to platí pořád.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.3.12 15:25

Alenko, zní to takhle dobře a bude to asi pravdivé, ale mě se prostě nelíbí můj áčkový kabát s úzkou sukní, radši se skládanou. Takže nakonec přece jen ta pravidla dost porušuju :) já když si beru pouzdrovku, tak většinou s kabátkem, co ji překryje. Ale je to jen jeden pohled, v téhle diskuzi jsme mohly zjistit, že názorů jen nepočítaně a ne jen dva - dobrý a špatný.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 11:35

Mne sa ta „sexy vychodoeuropanka“ paci. Pripomina mi sposob, akym sa obliekaju moje mladsie sestry a ich kamaratky (zo zapadneho Slovenska). Paci sa mi rozruch, ktory medzi chlapmi urobia, kamkolvek pridu. Verim, ze im robi dobre / a tiez ich partnerom, ktori sa maju cim chvalit. A prajem im to a tesi ma, ake mam sestry… Aj „intelektualni“ muzi z Ciech okolo mna hovoria - i ked im viac vyhovujem ja, rozhodne tie, ktore su svojim oblecenim viac „sexy“, su sestry..... A kludne bych ich za partnerky brali… Mozno sestry tak nelipnu na „intelektualnych“ hodnotach (to neznamena, ze by boli hlupe) a do hor idu, iba ked ich vezmeme so sebou (urcite by nespali vonku v prirode). Ale su jemne, zenske, chapajuce, starostlive, krasne, mile, radi varia, zaroven sa o seba vedia financne postarat, a pritom kariera pre ne nikdy nebude dolezitejsia, nez rodina… Pre svojho muza (ci uz realneho, alebo zatial iba vysneneho) by spravili vsetko a chcu byt pre neho sexy. A oblecenim svoju zivotnu filozofiu davaju najavo… A i ked ja sa lepsie citim v inom style, rozhodne im fandim…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 14:55

divahora - přesně jsi popsala tajný ideál všech chlapů: žádná velká intelektuálka (to tak!), ale vždy chápající, milá a sexy kuchařka. Místo pofidérní kariéry samozřejmě dostane přednost muž… ač mu nebude finančně přitěžovat.
Já to mužský uvažování chápu, a těm chlapům přeju, aby jejich nastávajícím tyhle proklamované priority vydržely aj po svadbe :-)
Když už tomu chtěj věřit…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 15:55

…tak teď mi naskočila husina - prototyp noční ženské můry.
-

Příspěvek upraven 14.04.12 v 22:37


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 16:16

Chválím použití zdrobnělin :-) Ano, ještě je potřeba, aby bylo všetko také peknučké, milučké… aby to zahřálo u srdiečka… Někdy, když se koukám na slovenskej program (nehledě na to, že všechny komentátorky vypadají stejně), tak mám pocit, že tam ženská normálně, t.j. bez těch zdrobnělinek, ani mluvit nesmí.
Jo, jinej kraj…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 16:58

proč žena, která zůstává jemnou ženou a baví jí vaření a místo kariéry jí zajímá péče o děti musí být nutně úplně vypatlaná dorota, která stojí v předklonu, posluhuje a na požádání štěká?! copak neexistuje nic mezi tím?!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 17:50

Já jsem ten mezistupeň. Někdy mám náladu a vyvařuju, jindy skřípu zuby při úklidu. Péče o děti mě bavila, občas bych bývala na nich páchala násilí. Manželovi nesloužím, kdybych začala, tak se vyděsí. Pravda, ve vsi, kam se jezdím občas válet ke kamarádce, čumí divně, protože na jejich vkus jsem „nastrojená madam“. ( Považte, pani, vona šla do lesa namalovaná!)
Lilip, čím víc tě čtu, tím víc mám pocit, že jsi mladší ségra, kterou nemám! :)))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 21:23

právě že jsem taky ten někdo mezi - práci mám ráda, ale nesmí mi kolidovat s dětmi. Ty mají přednost.

Příspěvek upraven 14.04.12 v 22:35


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.3.12 22:24

Lilip, ked som si citala tvoje prispevky, az som citila, ako ti ta husina naskocila..... Prajem ti, ze si si nasla zivotny styl, v ktorom ti je dobre a naucila si sa odolovat tlakom prerobit ta na kohosi ineho… A tiez ti prajem, ze ti je dobre v Tvojej kozi.
Neviem, ake hry mate s pribuznymi z manzelovej strany rozohrane… Ale nepisala si o nich moc pekne a asi aj prezyvku, ktoru oni Tebe dali, nemas extra rada…
Len ma tak napadlo, ci na tom s zenskou castou manzelovej rodiny nie ste rovnako / ze ty cakas na kusok prijatia od nich, a oni od teba…

Kazda z nas je ina a zije po svojom… A mame okolo seba spriaznene spoluputovnicky a potom tie „divne“. Co som chcela svojim prispevkom povedat, ze vsetky sme uzasne. A nie je dovod navzajom sebou opovrhovat a povazovat svoje zivotne styly za menej kvalitne a horsie…
Moje sestry ma povazuju za „inu“, ale je mi takto strasne dobre na svete. A sestry to vedia a praju mi to… Pre mna su zas sestry „ine“, ale vidim, ze ziju naplno a su stastne… Ty si zas, Lilip, uplne inak „ina“, a neviem, ako sa Ti zije, ale prajem Ti, nech co najlepsie. A paci sa mi, ako vies svoje kvality popisat a prezentovat. Len tak prosim nerob na ukor ponizenia inych uzasnych zien…
Este stastie, ze nie sme vsetky na jedno kopyto. Este stastie, ze kazda z nas je tak dolezitym jedinecnym originalom… A tiez je dobre, ze svojim oblecenim vieme toho o sobe tolko povedat. A uz podla vzhladu vieme „vynuchat“ svoju krvnu skupinu a najst si kamaratky na zivot a na smrt…

Len prosim skusme byt menej xenofobne a skusme vidiet krasu aj v tych „inych“ zenach…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 18:47

..a to je ta tragedia…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 20:13

A ještě umí sestry krásně zpívat, ne:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 20:18

Nepleťte do toho slovenštinu, je to krásná řeč (i když z některých slov nemůžu, a to nemyslím profláklou čučoriedku apod.). A z nějakýho důvodu se mi zdá, že se do ní věci jako zdrobněliny nebo anglicismy hodí mnohem líp než do češtiny. Nehledě na to, že pro zdrobnělinečky nemusíme chodit ani tak daleko, že jo.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.3.12 00:26

Jo, mně se na slovenštině také spousta věcí líbí. Například tvoření feminin.
Např. „úradníčka“ mi evokuje jemnou, upravenou ženu, zatímco „úřednice“ sršatou herdekbabu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.3.12 12:52

Už od dětství se mi slovenský cintorín zdál být mnohem krásnějším místem než náš hřbitov. Četla jsem tenkrát jako náctiletá žába Ženu v bielom ve slovenštině a tam se to cintorínem jen hemžilo. Je to od věci, se omlouvám. Ale to slovíčko se mi líbí dodnes. Ne už to místo samé…

ZetKa
292 příspěvků 18.3.12 15:50

A mně se nejvíc líbí slovenské slovo „drevokocúr“ (veverka). Až po delší době jsem se dozvěděla, že je to vtípek a takové slovo Slováci vůbec nemají :))))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.3.12 20:53

Manžel Slovák, slovensky čtu, rozumím , ale k významům slov jsem obezřetná od doby, co nás tchýně přiotrávila václavkami. Slovensky se houby řeknou „hriby“, takže jsem se k těm darovaným sušeným houbám chovala jako k českým hříbečkům - lehce podusit a šup do vánočního kuby. Jenže václavky se musejí mohutně povařit. Dva dny nevolností a bolestí hlavy o Silvestru jsou nezapomenutelné..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 13:42

Jaká délka kabátku je ta pravá

„Pro malé ženy je nejlepší tříčtvrteční délka kabátu. Ale i vysoké ženy si můžou dovolit tříčtvrteční kabát, bude na nich působit jako dlouhé sako. Svou pozornost si zaslouží i sukně, dejte pozor, aby sukně nekončila v úrovni spodní části kabátku!!!!!! Stejně tak nevzhledně vypadá sukně končící cca 2 cm pod okrajem kabátu!!!!!! Respektujte rozdíl mezi kabátem a sukní alespoň sedm centimetrů délky.“

Jaká délka kabátku je ta praváPro malé ženy je nejlepší tříčtvrteční délka kabátu. Ale i vysoké ženy si můžou dovolit tříčtvrteční kabát, bude na nich působit jako dlouhé sako. Svou pozornost si zaslouží i sukně, dejte pozor, aby sukně nekončila v úrovni spodní části kabátku. Stejně tak nevzhledně vypadá sukně končící cca 2 cm pod okrajem kabátu. Respektujte rozdíl mezi kabátem a sukní alespoň sedm centimetrů délky.

odkaz mi sem nejde otisknout

A Anglány bych se neoháněla - ti vědí o eleganci kulové. Královniny ohozy vypadají ,jako na maškarní (hlavně ty hrnce v pastelových barvách, co nosí na kebuli). Když se Kate vdávala, vzbudily ty módní kreace šlechty na svatbě v Itálii velké veselí. Přála bych vám někdy vidět italskou šlechtu - to je jiná třída (prince Viktor Emanuel Savojský - to je krásný, vždy elegantní chlap, stejně jako jeho žena). Nějak nechápu, co na té anorektičce máte??? Diana taky nikdy nebyla nic extra, ale fakt je, že když ji srovnám s tím, co jsem v Británii viděla, tak to byla krasavice, vysoká inteligentní…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 15:14

No, Victor Emmanuel a zejména (několikrát přešívaná) Marina Doria mi vždycky spíš připadali jako umytí Kočkovi, než reprezentanti high society.
A pravděpodobně tak připadají (odhlédneme-li od diskutabilní, až kriminální minulosti) i většině zmíněné vysoké společnosti, neboť zváni na důležité události nebývají. Patrně proto, že jsou opravdu „jiná třída“. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 18:16

umyti Kockovi je fakt vtipny. A hlavne trefny. Marina Doria by mela zazalovat toho doktora, trochu to s tema upravama prehnal…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 17:00

ano, budu doma před skříní stát ráno s pravítkem: á jéžiš, jen šest centimetrů, tak to je smůla, převlíct! :) neberte to tak smrtelně vážně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 18:14

marina doria mně tedy vždy připadal naprosto hrozná, a plastiky to ještě zhoršily. i kdyby byla oblečená podle posledního vogue, bude vypadat jak mojsejová…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 14:36

Stylově nerozhodnutá vysokoškolačka!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 16:15

Mně ta paní na nádraží příjde vcelku v cajku. Čistá, úhledná, když se jí dobře cestuje v bílých kozačkách, přeji jí to. Podolek mi nevadí, má krytý cemr, takže nebude zbůhdarma kvůli libové frajeřině pokoušet solidaritu nás všech plátců zdravotního pojištění.
Modrá cestující tramvají se mi zdá trochu zoufalá. Tři samy o sobě pěkné modré součásti outfitu, které dohromady působí nešťastně, barevně nesladěně a takhle i nesladitelně. Krom toho, že je to modré, či taky modr tam není jediný nápad, jediný důvod, proč toto takto. Taška - jako značkové holce by mi možná konvenovala, jako elegantní ženě by mi přišla nemyslitelná.
Pokud jde o slečnu v metru, souhlasím s RenouLange, ale myslím, že slečna má na takové vševědoucí a všekritické postoje včetně určité zahumusenosti věk, takže v pořádku.
K dámě v zelených kalhotách nemám, co bych řekla. Kalhoty tak oslní, že všechno ostatní zanikne.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 16:28

Já mám teda seksi východoevropanku taky nerozlučně spjatou s ženou - lovkyní. Takový ten typ posedávající s nohou přes nohu, špičkou kozačky mířící na vybraného muže, pohazující dlouhou peroxidovou hřívou a ukazující bezchybně vybělené zuby při sebemenším hloupém vtipu z mužské strany. Nevím proč to tak je, sama jsem měla na vysoké spolužačku, která se oblíkala stejně a žádná lovkyně to nebyla, ale takhle představa je ve mně silně zakořeněná a asi se jí jen tak nezbavím.
A jestli závidím? No, nejspíš ano, sedím tu v pláťákách, ve kterých bych na zahradu nevyšla a na nákup si budu muset vzít poslední kalhoty, do kterých se vejdu. Ale i kdyby mi někdo nabídl, že bych na ten nákup (a jen na něj) mohla mít figuru a oblečení jako ona, nepůjdu do toho, natolik silně mi to evokuje nízkou inteligenci, bohužel…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 17:20

ale abyste zhubla a koupila si na sebe něco hezkého podle vašeho vkusu, to vám asi nikdo nebrání, nebo jo?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 18:20

Jestli by to nevadilo, tak si na svých 47 kg počkám, až budu mít těhotenství za sebou ;)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 17:33

Ale potom by si o nej niekto mohol pomyslieť že má nízku inteligenciu. :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 18:22

pevně doufám, že výkyv mojí váhy není v přímé úměře s mou inteligencí, děkuji za vaši starost.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 22:27

Mam na zeny z azbukoveho civilisacniho prostoru stejny nazor. Koneckoncu i v Respektu byl clanek, rozhovor s nejakou milovnici Kazachstanu, ktera potvrdila, ze zivot Kazasek se odehrava ve stylu „puberta zacina - byt co nejvetsi samice (tzn. kozacky, minisukne, atd.) - sbalit co nejvetsiho macho molodce, rvace neandrtalskeho typu v kozene bunde - svatba - (X)- dite - vyprask od opileho manzela - (GOTO X) - starena krabicoidniho typu starajici se o senilniho muze“. A ze pristehovalkyne z Alma Aty hrozne divi, ze je tu muzi na ulici neobdivuji a nebali, natoz aby se kvuli nejake takove porvali, jak je tam v Asii na vychod od Schengenu bezne :))))