Ani bílá, ani černá. Béžová neboli krémová je neutrální barva, která nemá žádný odstín. Proto s ní ladí všechny ostatní barvy.

Sluší zejména opálené pleti a ženám, které mají hnědé vlasy a nebo hnědé oči. Béžové je také podobná velbloudí barva (více do hněda) nebo nude (tedy tělová, s růžovým nádechem).

KOMBINACE S BÉŽOVOU BARVOU

Béžová se hodí prakticky ke všemu. Odpadá tedy problém s laděním doplňků. Béžové boty nebo béžová kabelka jsou zkrátka sázka na jistotu.

Nejlépe k ní jdou teplé barvy - červená, oranžová nebo hnědá. Černá v kombinaci s béžovou zdramatizuje váš look, romantičkám a blondýnkám naopak přijde vhod růžovo-béžové sladění.


Víte, co jsou neutrální barvy a jak je nosit?

Doporučujeme

  • Béžový trenčkot je ideální základ šatníku, podobně jako košile nebo džíny.
  • Pozor pouze na studené barvy. V kombinaci s béžovou vám mohou vizuálně ubrat na energii a přidat léta. Výsledný look není tak „šťavnatý“, jako v kombinaci s červenou.
  • Vypadáte v béžové příliš bledá? Nevolte ji na výrazných kusech oblečení jako kabát nebo sako. Pokud už takový kousek máte, přidejte na krk šátek v barvě, která vám sluší. Pomůže vám diskuze Jak poznat, která barva mi sluší.

PEKLO RADÍ: Béžový kabát a hnědá kabelky

Réza4 píše: „Dejte si pozor, jestli vám velbloudí barva „nevygumuje“ obličej, záleží, jaký jste barevný typ. Spousta lidí včetně mě vypadá ve velbloudí nemocně a nevýrazně. Pokud vám sluší, hurá do ní. V kombinaci s kabelkou nevidím problém, navíc s velbloudí můžete zvolit téměř libovolnou barvu šátku, kalhot.“

Ada radí: Takhle to má vypadat, když se kombinuje béžová a hnědá.BÉŽOVÁ INSPIRACE

V přírodních barvách

Černá a béžová? Může být!

Více barev

Diskuze o tomto tématu:

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek