Bílá je neutrální odstín, a tak ji lze kombinovat v nějaké podobě se všemi ostatními barvami. Bez bílé košile se dnes neobejde ani mužský ani ženský šatník, tato barva bude slušet všem barevným typům. Pokud jste bledá, noste ji dál od obličeje, případně zvolte spíše krémovou.

Bílá evokuje čistotu a jemnost a tyto vlastnosti ve vás podtrhne. V bílých bavlněných šatech vám v létě bude příjemně a navíc na slunci budou zářit. Do bílých plavek byste měla ale být už trochu opálená, aby barva vynikla. Naopak v zimě zazáříte mezi všemi těmi černými kabáty a sportovními bundami právě ve sněhobílé projmuté bundě.

Kombinace s bílou barvou

Dejte pozor na různé odstíny bílé. Pokud byste v jednom outfitu kombinovala více bílých odstínů, budou méně zářivé bílé barvy vypadat špinavě.

Jinak bílou barvu coby neutrální odstín můžete kombinovat téměř libovolně. Rozjasní většinu outfitů. Se světlými barvami bude vypadat čistě a se sytými barvami utvoří zajímavý kontrast, který podtrhne především výrazné typy.

Kontrast černé a bílé do oběma barvám více vyniknout. K výrazným černobílým pruhům nebo puntíkům se čas od času rádi vracejí návrháři. Pruhy a proužky navíc báječně opticky vytvarují tělo.

Ada píše: Nekombinujte bílou a přibližně bílou

„K bílým džínům by se daly vymyslet fajn kombinace, ale ten kabátek a kabelka se k nim zrovna nehodí. Paní se zřejmě pokoušela ladit a kabátek barvy slonové kosti a stejnou kabelku vybrala zřejmě proto, že jsou přibližně podobné bílé barvě. Výsledek křičí, ale nezaujme, oko se nemá čeho chytit, vidí jen nesladěnou světlou plochu…“ Celý článek »


Bílá inspirace

Bílá do města

Bílé svatební šaty


Peklo radí: Jaké boty a doplňky ke krátkým svatebním šatům?

„Tak jestli bude krajka krémová, volila bych i krémové doplňky, záleží na odstínu krajky. Jestli bude hodně světlounká, tak třeba výrazněji krémove bozy a něco do vlasů. Ke krémové barvě by se mi líbila i decentně zlatá jak u bot tak ostatních doplňcích. Případně můžete volit jednoduše doplňky bílé a myslím, že by se daly vzít i nejaké jiné barvy ve světlých pudrových odstínech, kdyby jste to hezky sladila. Třeba na fotce má slečna světle růžové šaty a krémove boty.“ Čtěte dál »VIDEO: Bílé košile jako klasika v dámském šatníkuDiskuze o tomto tématu:

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

\t\t \t
\n
\n

\n", "description": "", "dateModified": "2020-01-10T14:39:28+01:00", "datePublished": "2020-01-10T14:39:28+01:00", "headline": "B\u00edl\u00e1 barva", "image": [ { "@type": "ImageObject", "url": "https://images.modnipeklo.cz/i/images/1920/169/128574.jpg?3", "width": "393", "height": "259" }, { "@type": "ImageObject", "url": "https://images.modnipeklo.cz/i/images/1920/169/134732.jpg?3", "width": "158", "height": "234" }, { "@type": "ImageObject", "url": "https://images.modnipeklo.cz/i/images/1920/169/134733.jpg?3", "width": "79", "height": "117" }, { "@type": "ImageObject", "url": "https://images.modnipeklo.cz/i/images/1920/169/167219.jpg?5", "width": "640", "height": "960" } ] }