Vínová, bordó, burgundská červená neboli bordeaux red. Všechny tyto názvy odkazují k barvě, jakou má červené víno. Tato tlumená teplá barva rozzáří zejména tmavovlásky. Bordó dokáže oživit outfit, aniž by působil ostře. Nosit ji mohou všichni, kteří si na příliš výraznou červenou netroufají a hnědá je nudí.

KOMBINACE S BORDÓ BARVOU

Nachová vypadá skvěle, pokud ji doplňuje šedá, béžová nebo bílá. Často ji také uvidíte v kombinaci s černou barvou. Troufnete si na odvážnější kombinace? Hořčicová barva s bordó je to pravé!

Doporučujeme:

  • Protože vínová je tlumená barva, nechte ji rozzářit světlými barvami.
  • Hnědá a bordó? Tyto barvy příliš splývají - výsledek by působil jednotvárně, bez nápadu.
  • Bordó doplňky jsou to pravé, co vyzdvihne váš trenčkot - ať už je bílý, černý nebo béžový. Kabelka v této barvě rozhodně patří do vašeho šatníku.
  • Vínové nehty budou třešničkou na vašem outfitu.

PEKLO RADÍ: Kombinace bordó kabátu

Cleire píše: "Myslím si, že by barva mohla dobře fungovat s šedými odstíny. A potom téměř se všemi neutrálními, jako je nude, champagne, béžová, krémová, pudrová nebo i camel. Jako větší odvaz by kabát určitě snesl i hořčicovou nebo žlutou. Pokud chcete boty v neutrální barvě, aby byly použitelné i k dalším věcem, výraznější barvy můžete použít na další doplňky (šála, kabelka, rukavice).

Já bych se toho moc nebála, vínová je vděčná barva tím, že vyloženě „neřve“ a pokud to budete dělat s citem, vymyslet se dá spousta kombinací. Umím si představit i nějakou světlejší petrolejovou, tmavší odstíny modré apod."

BORDÓ INSPIRACE

Diskuze o tomto tématu:

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek