Provokativní, živá, energická. Taková je červená barva - a vy s ní, pokud si ji obléknete. Červený kabát nebo červené šaty zkrátka nikdo nepřehlédne.

Červená je teplá barva, ale má mnoho odstínů. Šarlatová jde lehce do oranžova, třešňová koketuje s růžovou. Mezi tlumenější odstíny červené patří sytá granátová nebo zemitější bordó. Na vás je jen vybrat takovou červenou, ve které se cítíte nejlépe.

KOMBINACE S ČERVENOU BARVOU

Klasická červená barva září na dálku a má tedy tendenci v outfitu dominovat. Nejčastěji se kombinuje s černou barvou, působí velmi dramaticky a sebevědomě.

Je na vás černo-červená variace příliš tvrdá, agresivní až vulgární? Pak tyto barvy nekombinujte dohromady. Raději zkuste zjemnit ostrost červen a vsaďte na kombinaci bílá-červená, tělová-červená, zlatá-červená.

Červenou barvu mohou nosit i méně troufalé ženy. Využijte ji především na doplňcích. Kabelka, boty, brož nebo náramek oživí váš outfit, kde dominuje bílá, modrá nebo zelená.

Doporučujeme

  • Vybírejte odstín červené, který vám sluší.
  • Pokud červená nelichotí vaší pleti, nenoste ji na šátku, tričku nebo kabátu. Dopřát si ji ale můžete na prvcích, které máte co nejdál od obličeje. Ruměná sukně nebo rudé boty budou to pravé!
  • Všeho moc škodí. Červený náhrdelník, červené boty i červená kabelka je příliš. Barvu zkuste opakovat jen dvakrát v jednom outfitu - tedy kabelka a náhrdelník, nebo kabelka a boty, nebo boty a náhrdelník. Výsledný outfit pak nepůsobí prvoplánově až vykalkulovaně, ale je naopak přirozeně sladěný.

PEKLO RADÍ: Jak byste zkombinovaly červené šaty do práce

dagur píše: „Co zkusit sako s nějakým vzorem, třeba černobílé proužkované nebo puntíkované? Na zimu bych kombinovala např. se skotskou kostkou, třeba klasickou Burberry, prostě s nějakou s červenou barvou ve vzoru. Nebo také sako typu Chanel, dobéžova nebo tmavě modré s červenou kytkou jako broží.“

Další dotazy z rubriky Peklo radí:ČERVENÁ INSPIRACE

V hlavní roli červená

Červená jako doplněk

Rtěnka jako součást outfitu

Diskuze o tomto tématu:

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek