Fialová barva je velmi ženská a ušlechtilá. Její lila odstíny z vás udělají princeznu, jemně fialovými šaty neváhejte nahradit i tradičně bílé svatební šaty. Naopak v sytějších odstínech budete vypadat tajemně, ale stále elegantně.

Kombinace s fialovou barvou

Pudrový odstín fialové je neutrální barva a bude pasovat dobře k jakékoli další barvě. Zkombinujte výrazně fialovou košili s šedou sukní či sakem a získáte formální a zároveň šarmantní outfit. Velmi svěže a originálně budete působit v kombinaci jemné fialové (šeříkové) barvě s jemnou žlutou.

Výrazná fialová bude působit luxusně ve spojení se zlatou barvou, která fialový outfit prozáří. Klasická je kombinace hnědé a fialové barvy. Tu noste především v podzimních a zimních měsících. Pokud se nebojíte přijít s něčím opravdu výrazným, kombinujte sytou fialovou se sytou červenou.

Čtěte článek, jak nosit lila barvu a článek o purpurové barvě.

Adin článek: Jak kombinovat fialové kabáty

„Osvědčená kombinace je sytě fialová s hnědou v odstínu mléčné nebo hořké čokolády, případně doplněná ještě smetanovou. Purpurový kabát na prostřední fotce je netradičně doplněn červenou sukní. Zvláštní, velmi tlumená šedofialová z poslední fotky působí poněkud smutně, ale má své kouzlo…“ Čtěte dále »

Peklo radí: Jdu na fialovou svatbu, ale fialovou nerada nosím

madline: „Přemýšlela jste třeba o tom jít v sukni a pořídit si jen třeba fialovou halenku? To není taková investice a nemuselo by Vás pak mrzet, že ji nebudete nosit. Pokud si budete chtít vzít šaty v jiné barvě a volit jen fialové doplňky, pak si pořiďte třeba velkou fialovou květinu.“

andreadvorakova: „Dá se to vyřešit fialovou stuhou v pase, ozdobou ve vlasech, výraznějším šperkem, případné vypůjčeným šálem nebo psaníčkem (třeba některá vaše přítelkyně něco takového má).“ Další tipy »


Fialová inspirace

Fialové šaty a sukně

Fialová netradičně

Diskuze o tomto tématu:

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek