Hnědá je přírodní teplá barva, působí klidně, při nesprávném kombinovní až nevýrazně. Odstíny hnědé sahají od světlé pískové (podobné béžové) až po hnědou v barvě čokolády. Sluší ženám, které mají hnědé oči, hnědé nebo zrzavé vlasy. Hnědá barva je základem zemitých barev, proto s ní budou vypadat dobře barvy vyskytující se v přírodě.

KOMBINACE S HNĚDOU BARVOU

K hnědé barvě skvěle pasuje růžová nebo červená. Pokud vaší pleti sluší spíš studené barvy, přidejte k hnědé modrou a nebo bílou.

O tom, zda se netlučou černá a hnědá, se vedou debaty. Na Módním pekle se ale už objevila řada outfitů, které ukazují, že to jde! Pokud jste výrazný typ, můžete si tuto kombinaci dovolit. Jinak hrozí, že budete působit příliš smutně a nevýrazně.

A co béžová a hnědá? Ada ulovila na ulici příklad, jak to má vypadat. více ve článku BÉŽOVÁ & HNĚDÁ.Doporučujeme

  • Béžový trenčkot, hnědé boty a hnědá kabelka a džíny. Klasika, která neomrzí.
  • Zelená a hnědá v outfitu ano, ale z kvalitních materiálů. U zelené spíše doporučujeme smaragdovou nebo vyloženě zářivý odstín zelené, pokud sedí vaší pleti. Jinak budete vypadat spíše jako myslivec.

Z DISKUZE: Kombinování černé s hnědou

Světýlko.t píše: “Já jsem přesně ten typ člověka, který často váhá mezi hnědou černou. Jsem podzimní typ a mám pocit, že hnědá mi možná sluší snad i více než černá. Ale spoustu věcí třeba do divadla, či do lepší společnosti mám černé a navíc tu barvu mám i ráda. Teď v létě nosím hodně oblečení v krémových a přírodních barvách, sandálky mám také hnědé kožené, a až letos v létě v červenci jsem si k tomu pořídilo hnědo-krémovou kabelku, měla jsem dříve jen černou, ale přišlo mi, že to není úplně ono. Naopak na zimu mám, zase černý kabát a k tomu i černou kabelku. Když jsem sháněla kozačky, měla jsem na ně velmi specifické požadavky a podařilo se mi je sehnat jen v hnědé. Takže zima černý kabát-hnědé kozačky. S touhle kombinací se ale chystám taky brzy zatočit, a pokud se mi podaří sehnat rozumné kozačky v černé, možná nějaké vínové tak je určitě koupím."
HNĚDÁ INSPIRACE

Diskuze o tomto tématu:

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek