Šeříková neboli lila je pastelový odstín fialové barvy. Je světlejší než její základ.

Ve lila barvě zazáří především jarní typy žen - šeříková zdůrazní vaše světlé vlasy a ideálně i jemné opálení. Tuto barvu najdete v šatníku každé romantické duše. Není tolik sladká jako růžová, ale nikoliv tak důrazná jako fialová.

Do šeříkové barvy se často ladí svatební výzdoba a k tomu i oblečení pro svatebčany. Lila svatba se tedy neobejde bez družiček, které mají šeříkové šaty.

KOMBINACE S LILA ŠEŘÍKOVOU BARVOU

Šeříková je ideální barva na ladění tón v tónu. Hodí se k ní další pastelové nebo až zastřené barvy. Dobře vypadají odstíny žluté (tlumená, vanilková) nebo zelené. Romantický look podpoří nude, šedé nebo béžové boty a kabelky.

Pokud si v šeříkové připadáte mdlá a nevýrazná, doplňky zvolte v sytější fialové, žluté nebo zelené. Outfit bude působit dospěleji, nikoliv tolik sladce.

Doporučujeme

  • Fialová a lila se k sobě skvěle hodí. Lila pásek rozsvítí fialové šaty nebo sako - nepůsobí tolik zářivě jako například bílá barva. Naopak tmavá fialová může posloužit i jako zdůrazňující prvek k lila základu.
  • Černá barva působí k šeříkové příliš tvrdě.
  • Jste tmavší typ? Šeříkovou barvou noste raději na doplňcích, oživte jí svůj outfit.

Přečtěte si Adin článek na téma Šeříkové šaty.

Z diskuze: Fialková

Karoleenah píše: „No, já mám šeříkový svetr i kalhoty, fialová je má nejoblíbenější barva ve všech odstínech. Kombinuju taky hodně s černou, ale i s jinými odstíny fialové (podle Adina vzorníku třeba lilková nebo ametystová). Šeříková se mi líbí i s tmavomodrou a tmavozelenou (vzorník: ještě o odstín tmavší malachitová a pruská modř), tmavší béžovou až do světlehněda. Šeříkový svetr často nosím i k stříbrošedé sukni. Zkoušela jsem kombinovat i s malinovou, ale to jsem si už připadala jak lízátko.“

PEKLO RADÍ: Co si vzít k těmto šatům?

paradigm píše: „Popravdě řečeno, černé boty mi k těmto šatům přijdou velice tvrdé. Nechcete si je rozmyslet? Co takhle nude, šedivá nebo nějaká pastelová barvička? Na náhrdelník bych se úplně vykašlala a rozmyslela i další černé doplňky. Přes ten dlouhý rukáv se Vám bude těžko brát svetr. Umím si představit sáčko nebo krátkou kožešinovou vestu (pravděpodobně šedé nebo černé barvy). Manžel ať raději vsadí na klasiku - bílou košili a pořídí si kravatu v barvě Vašich šatů.“

Další dotazy z rubriky Peklo radí:

Hodí se stříbrné boty k fialovým šatům?

Diskuze o tomto tématu:

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek