Oranžové odstíny zahrnuje jak ostrou mandarinkovou, tak jemnou lososovou nebo zemitou dýňovou. Na barevném spektru se nachází mezi žlutou a červenou.

Kombinace s oranžovou barvou

Pokud chcete docílit čistého elegantního outfitu, kombinujte oranžovou barvu s bílou nebo černou barvou. Seriózně budete působit i v kombinaci s hnědou nebo šedou barvou.

Jemnější odstíny oranžové (například lososovou), zařaďte do jarního a letního outfitu. Pro nabuzení volte ostřejší mandarinkovou. Dýňová oranžová je velmi zemitá, proto bude ladit především s podzimními barvami.

Sytější odstíny oranžové barvy vybízejí, abyste vyzkoušela colorblocking. Pokud jste rády vidět a máte chuť se nabít energií, zkombinujte oranžovou se sytou tmavě modrou, s růžovou nebo třeba s tyrkysovou.

Článek od Ady: Jak kombinovat oranžový kabát?

„Kdyby vám rezavá byla málo, vsaďte na oranžovou. Teď koukám, že jsem našla převážně krotké kombinace s hnědými odstíny, černou či bílou, ale s oranžovou můžete, máte-li odvahu, vesele colorblockovat: hodí se k ní červená, modrá, oranžová, tyrkysová…Číst dál»

Oranžová inspirace

Sytá oranžáda

Jemná oranžová

Oranžová kabelka

Peklo radí: Jak kombinovat oranžové šaty?

stephora: „Já bych buď ladila tón v tónu. Nebo naopak bych přidala zmrzlinové barvy - všechny spolu ladí a bude to veselé a neokoukané.“

chioo: „Jděte třeba do hladkých nude lodiček, stuhu nechte v té krémové, podobnou stuhu použijte i do vlasů. Jako doplněk bych vzala perly (viděla bych to na jednoduché naušničky a náramek, na krk bych nic nedávala). Chce to ale vyzkoušet. Materiál je dost důležitý, pokud by byly šaty vyloženě hadrovité, byly by spíš na běžné nošení a slavnostní oděv z nich neuděláte ničím.“ Další tipy»

Diskuze o tomto tématu:

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek