zdroj: www.mydaily.co.ukzdroj: www.mydaily.co.uk


Šedá je nová bílá! Pokud vás zaujal minimalimus v módě, pak se bez šedivé barvy na oblečení neobejdete. Je ideální jako základ vašeho šatníku na velkých kusech oblečení jako kabát nebo sako.

Šedivá barva je velmi univerzální. Jako jemná, nevýrazná barva dává prostor zkombinovat outfit. Na výběr máte několik odstínů šedé - světlé, tmavší, studené, teplé… nebo může být zcela neutrální.

KOMBINACE S ŠEDOU BARVOU

„Šedá a její odstíny nejsou tak oblíbené jako jiné neutrální barvy. Asi proto, že vyžaduje větší péči při kombinování a výběru oděvu, jinak může vypadat smutně. Jak dostat do šedé šmrnc? … trochu lesku, zajímavý střih, nápadné doplňky a z ucourané barvy je šik ohoz. Své nezastupitelné místo má šedá samozřejmě na kostýmech a oblecích,“ píše Ada ve článku Neutrální barvy.

Záleží, jaký odstín šedé chcete zkombinovat. Světlé odstíny ozvláštní růžová, černá nebo červená.

Jak dokážou správné doplňky proměnit nudný outfit, ukazuje Channah ve článku Šarm šedi.

Doporučujeme

  • Šedá vypadá dobře na větších plochách - šedý kabát, šedé kalhoty nebo šedý kostým. Šedou nudu rozbijte výraznými doplňky nebo barvami.
  • Pozor, abyste nevhodným odstínem šedé nevypadala smutně a unaveně. Pokud nesedí vaší pleti, přidá vám pár let a zvýrazní vrásky. Případně šedivý kabát doplňte šálou v takové barvě, která vám sluší.
  • Kvalita nad kvantitu. Ošuntělý kousek v šedé barvě zkrátka nevypadá dobře.

PEKLO RADÍ: Šedé džíny - co k nim nosit

dagur píše: „Myslím, že kombinovat můžete se všemi barvami, jenom opatrně se šedou. Studená a teplá šedá k sobě nejdou, ani dva moc podobné odstíny. Hnědá by mohla být dobrá snad jen úplně tmavá, ale tomu bych se radši taky vyhnula, vždyť je tolik jiných možností!“

ŠEDÁ INSPIRACE

Diskuze o tomto tématu:

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek