V barevném spektru hledejte zlatou barvu na pomezí žluté a béžové. Nosit tuto metalickou barvu budou všichni, kteří se nebojí zazářit.

Kombinace se zlatou barvou

Protože zlato je drahý kov, berte na sebe i zlatou barvu především při slavnostních příležitostech. Zlatá lesklá róba, případně róba se zlatavým štrasem, už k sobě nepotřebuje příliš mnoho doplňků. Zlatou látkou také rády ozvláštňují nevěsty své bílé svatební šaty.

I v každodenním outfitu má zlatá své místo jako šperk či doplněk, který krásně prozáří černou, nebo klasickou námořnickou modrou. Tyto barvy by mohly samy o sobě působit trošku nudně.

Doporučujeme

  • Skvěle bude fungovat zlatá barva na letním žhnoucím slunci. Kombinujte zlatou s neutrálními barvami, jako jsou bílá, černá a námořnická modrá. Nezapomínejte ale i na tyrkysovou a modrozelenou, případně ostrou růžovou a fialovou, které umí se zlatou barvou vytvořit také hvězdný efekt.
  • červeným nebo korálovým šatům se nebojte vzít zlatý pásek, boty nebo náušnice.

Na co si dát pozor

  • Se zlatou barvou se vyplatí šetřit. Rozhodně se vyvarujte kombinaci s přibližně podobnými odstíny žluté nebo oranžové, velmi snadno byste mohli přestřelit.
  • Na čem se opravdu nevyplatí šetřit, jsou materiály. Zlato je drahý kov a nebude vypadat dobře na flitrovaném tričku jako z tržnice.

Zlatá inspirace

Efekt zlatého pásku

Peklo radí: Jak kombinovat bílo-zlaté šaty?

Viktorie H.: „Kromě té vínové myslím, že by šla i smaragdová, tmavě modrá, purpurová apod.“

Orieta: „K bílo-zlaté se mi moc líbí „colorblockingová“ kombinace s fuchsiovou a oranžovou. Z barevných klasik vyloženě na večer zas červeno-černé variace. Šaty na mě působí lehce antickým nádechem, takže bych k nim zkusila i netradičnejší obuv. Místo lodiček něco nápaditějšího, více otevřeného.“

elesse: Já si myslím, že by k šatům v zásadě šla jakákoli výrazná (a tmavší) barva. S neonkami si to nedokážu představit. Další tipy »

Diskuze o tomto tématu:

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek