7 věcí, se kterými v létě frajeřit

18.08.16 | autor Pavel Králíček

KralicekTitulka.jpg

Základy. Basics. Neutrální barvy. Šedá. Modrá. To už jste určitě slyšeli stokrát. I ode mě. Někdy ale prostě máte náladu blbnout. Frajeřit. Předvádět se. Léto k tomu vybízí. Snadno se to ale může zvrtnout a dopadnout špatně, obzvlášť když jste se doposud drželi pouze základů. Nabízím proto 7 možností, jak si trochu zafrajeřit bez ztráty květinky.

1) Sluneční brýle


Se slunečními brýlemi vypadá každý lépe. Pokud to tedy nejsou cyklistické, střelecké nebo jiné sportovní kousky. Trhu ale vévodí klasické tvary a modely několika málo značek, mezi kterými jasně dominují Ray-Ban Wayfarer a miliony jejich kopií. Po právu - sluší téměř každému.

Ale je to trochu nuda. U slunečních brýlí si můžete dovolit trochu extravagance. Přinejhorším je jednoduše sundáte z obličeje. Třeba s kalhotami je to horší. Zkuste nový tvar (podle toho, který sedí vašemu typu obličeje), barevnou kombinaci nebo třeba polarizační skla se zrcadlovým efektem.

Sluneční brýle shora: Komono Crafted Allen (tortoise demi), Komono Clement (lined tortoise), Persol Vintage Celebration Special, Ray-Ban Clubmaster

2) Výraznější košile


Čistě bílé a světle modré košile jsou jasné stálice šatníku po celý rok. Nejsnáze se kombinují a nejlépe vypadají. Čím výraznější vzor nebo odlišnější barva, tím větší problém při kombinování s kravatou a ostatními částmi oděvu. V létě si ale můžete trochu povyskočit a pořídit si pár veselejších košil. Typicky letní jsou syté barvy, výrazné vzory nebo materiálové kombinace lnu a bavlny.

U lnu počítejte s jeho vyšší mačkavostí, která je vykoupena vyšší prodyšností, která vám umožní parné dny snáze přežít.

Košile: John & Paul - Rieger, GentlemanStore.cz; Turnbull & Asser Informalist, turnbullandasser.eu; T.M. Lewin, tmlewin.cz

3) Bez ponožek


Kontroverze vzbuzuje chození bez ponožek, resp. s holými kotníky. Být v botách úplně bez ponožek je nehygienické, proto se nosí tzv. neviditelné ponožky. Puritáni se jen při pomyšlení ošívají hrůzou, protože podle tradičních gentlemanských příruček je to naprosto nemyslitelné. Vždyť by muži nemělo vykouknout ani lýtko, když dá nohu přes nohu, natož celý kotník!

Ale ono je to prostě pohodlné. Odhalený kotník udělá pro pocit teplotní pohody hrozně moc, v parných dnech je to neocenitelné. Zajímal by mě ale názor zdejších dam, jak na ně esteticky působí holé mužské nohy. Záleží jim na tom, komu patří? Zohledňují, jak jsou vykukující nohy chlupaté?

Nahoře: Letní cirkus z Pitti Uomo; Dole: gq-magazine.co.uk

4) Kapesníček


Kapesníček v kapse saka je u nás stále málo rozšířená věc. Přitom výrazně podtrhuje styl. A k létu se tak nějak více hodí. Často výrazně barevné kapesníčky mohou v pošmourném podzimním dnu vypadat nepatřičně, ale v létě je to přesně to pravé ořechové.

Jak psala Ada v článku Případ napraveného ajťáka, můžete začít pouze vystrčenou kapsičkou saka. Výrobci ji mnohdy naschvál dělají ze zajímavě vypadající látky, aby mohla dublovat funkci kapesníčku. Purista sice ohrne nos, ale nějak se začít musí. Až si zvyknete na vystrčenou kapsičku, je čas na pravý kapesníček.

Čistě bílá je naprostá klasika, v létě se můžete vrhnout do červených, modrých, zelených, fialových. Co hrdlo ráčí. A vyhrát se dá i se způsobem, jakým kapesníček složíte. Dá se to udělat usedle i flambojantně. Záleží na vás. Jako inspiraci doporučuji článek se 4 základními způsoby, jak ho složit.

Vlevo nahoře: Základní kombinace s bílým kapesníčkem, zdroj: Instagram @paulluxsartoria; Vpravo nahoře: Stejný bílý kapesníček, jen výrazněji složený, zdroj: Instagram @danielre; Dole: A trochu barev - kapesníček ladí se vzorem kravaty, zdroj: Instagram @aleksjj

5) Náramky (a hodinky)


Náramky frčí už několik let, obzvlášť na Instagramu v kombinaci s luxusními hodinkami působí jako totální magnet na lajky. Pořídíte je za pár korun v háemku, nebo za pár set až tisíc z kvalitnějších materiálů v designových obchodech. Často se kombinují s hodinkami, ale můžete je nosit i samotné. Mnohdy fungují jako otvírák konverzace, protože mohou symbolizovat znamení zvěrokruhu, temné síly a tak dále. Když na to věříte.

Dle příruček by měl muž mít maximálně tři ozdoby: hodinky, snubní a pečetní prsten. Ale kdo pravidla zná, může je porušovat.

Náramky (zleva): Náramek s kotvou od české značky Lavaliere; Trochu dražší kombinace s hodinkami Patek Philippe; Dostupnější kombinace s hodinkami Daniel Wellington

6) NATO straps


NATO straps jsou nylonové řemínky k hodinkám, které mají vojenský původ - jde o vynález britského ministerstva obrany z roku 1973. Nemají ale nic společného se Severoatlantickou aliancí, NATO se jim říká podle názvu formuláře, kterým se vyžadovaly z armádního skladu. Původně se vyráběly jen v šedé barvě, ale v civilní sféře je nabídka pestřejší.

Jsou poměrně levné a snadno se vyměňují, takže k jedněm hodinkám můžete mít několikero pásků a střídat je dle příležitosti nebo barevné kombinace. Jsou méně formální než klasické kožené nebo kovové řemínky, takže se skvěle hodí pro letní příležitosti spojené s vodou a koupáním.

Zdroj (zleva): Instagram @whatmeworry, @littletommyx, @mmcmarbeuf

7) Panamák


Klasické plstěné klobouky už kromě myslivců nosí málokdo, desítky let jsou na sestupu. I normální muž ale vezme v létě u vody na milost různé druhy slamáků a panamáků, protože jsou prostě praktické - chrání před úpalem a příjemně stíní oči. Jejich nošení ale není omezeno pouze na blízkost vodní plochy - můžete jim dát šanci i ve městě.

Chce to už trochu cviku, zkombinovat pronikavě bílou barvu panamáku se zbytkem oblečení, ale samozřejmě to jde. Hodí se také, když vám klobouky sluší a máte konfekční velikost hlavy. Levné kusy horší kvality a omezeného spektra velikostí můžete občas najít v řetězcích, kdybyste chtěli kvalitu a širší výběr velikostí, doporučuji tradičního českého výrobce - Tonak. Kromě vlastní značky dodává klobouky i některým luxusním zahraničním brandům.

Panamák Tonak, zdroj: Instagram @aleksjj; Kombinace z českého prostředí s panamákem Borsalino, zdroj: Instagram @robinbery; Typická letní Itálie, zdroj: Instagram @burezaonline

Tolik mých sedm letních možností. A teď kombinujte, veselte se. Zkuste při tom svůj nový klobouk, košili a brýle neutopit, neztratit, neodevzdat větru.

Autor

Pavel Králíček

Mladý klasik, který se poslední čtyři roky zajímá o klasický pánský styl. Svou cestu za gentlemanstvím dokumentuji na blogu http://pravygentleman.cz/

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.8.16 19:14

Baví mě současná móda brejlí, které vypadají jako dědečkovy za 26 korun od pojišťovny (foto 2). Z celkem pochopitelných důvodů mám 15 úplně jiných. :-)

MP blanka
2939 příspěvků 18.8.16 22:27

Vďaka
za fajn článok. Okrem toho, že autor poskytol informácie, ktoré môžu muži aj ženy oceniť a že tým prispel ku - s prepáčením za výraz - zkultúrneniu oblečenia v českých a slovenských uliciach, mňa si získal svojim štýlom. Nemám aktuálnu potrebu riešiť obliekanie mladých mužov, napriek tomu som si príspevok prečítala s radosťou. Možno jedno mi trochu nesedí, ale som stará generácia. Posledný model v bode 3 - ponožky. Ku obleku by som ja asi radšej videla ponožky ako bosé nohy, ale som zmierlivá - Proti gustu žádný dišputát.

Příspěvek upraven 18.08.16 v 22:30

kolúch
577 příspěvků 19.8.16 10:38

Mne sa páči sako košeľa bez kravaty a bezponožková varianta, akonáhle je tam viazanka tak je to smiešne. Načo vetrať nohy, keď hore je to zatiahnuté.

meky.v
105 příspěvků 18.8.16 23:05

Přiznám se, že jsem chvilku přemýšlela, jaký tvar kalhot se hodí k mému obličeji :)… ale článek dobrý, jen škoda, že můj muž je stará konzerva - ten z toho asi nic nevyužije

aerofrog
345 příspěvků 19.8.16 10:28

@meky.v Přesně! :-) Myšlenka ladit kalhoty k obličeji mě taky okamžitě zaujala, jaké zklamání hned v další větě, že nebyla rozvinuta! :-) Ne, bez legrace, takový minipřešlápek sice pobaví, ale celkově je ten článek napsaný moc hezky. Abych odpověděla na autorovu otázku, mě ty odhalené mužské kotníky, bez ohledu na chlupatost nohou, nijak nepobuřují, ale z nějakého mně neznámého důvodu mi muži, kteří to takto nosí, připadají míň mužní. Proč to tak je, to vysvětlit opravdu nedovedu, je to jen můj pocit. :-)

šancava
24 příspěvků 19.8.16 13:35

Přesně, taky mi připadá, že už to nejsou muži, ale dámy ve šmrncovním pánské stylu :-)

Shiro
355 příspěvků 19.8.16 04:13

Frajeřit? S čím tady z toho?! Milionkrát okoukaná pánská klasika, která začne nudit po prvních dvou sezónách.

Monulinecenka
86 příspěvků 19.8.16 06:48

„Vždyť by muži nemělo vykouknout ani lýtko, když dá nohu přes nohu, natož celý kotník!“ Nějak nerozumím této větě. Já osobně mám lýtko nad kotníkem, podle mě by tedy věta by měla znít - „by muži neměl vykouknout ani kotník, když dá nohu přes nohu, natož lýtko“. :)

Jirkátor
1570 příspěvků 19.8.16 07:46

Zkuste si to tedy přečíst ještě jednou a v kontextu.
Já to chápu tak, že když muži vykoukne holé lýtko, tak je to špatně, ale když vykoukne holý kotník (a sním pochopitelně i holé lýtko), tak je to taková katastrofa, že se Země začne otáčet na druhou stranu. :)
Vždyť je to logické.

Edit: Tak já to zkusím ještě jednou.
Když má muž běžně vysoké ponožky a dá si nohu přes nohu, může se stát, že vykoukne holé lýtko, ale kotník je stále schován v ponožce. To by se ve společnosti stát nemělo a proto se pro tyto případy vyrábí vysoké ponožky. Pokud ale ponožky nemá vůbec, kouká kotník i lýtko současně a to je pro většinu lidí ze „staré školy“ nepřijatelné.

Příspěvek upraven 22.08.16 v 08:12

Monulinecenka
86 příspěvků 19.8.16 07:56

Chápu, takže když má muž v nohavici díru a při přehození nožky přes nožku mu touto dírou vykoukne celé lýtko, ale kotník zůstane cudně skryt je to sice špatně, ale mnohem horší je, když mu ve stejné situaci vyjede nohavice až ke kolenu. :D Jsem ráda, že nejsem muž, aspoň nemusím podobné prekérní situace řešit. :D

Alterations
753 příspěvků 19.8.16 10:33

Mne zaujaly průhledné ponožky - jak to asi vypadá a funguje. Líbí se mi nápad s obracecí podšívkou kapsičky i ty pruhované pásky k hodinkám.

Nějak vůbec nechápu ten předchozí příspěvek s křičící dívkou. Nejsem schopna vymyslet nic víc, než že ona by byla tím vhodným doplňkem? Docela mne po chvíli štvala.

Atlacoya
2790 příspěvků 19.8.16 12:34

Ale houby. Konzervativci říkají, že muž má mít ponožky. A má je mít tak dlouhé, aby vůbec nebyl vidět lem, natož holé lýtko. A najednou se nosí ponožky tak nízké, že ukazují dokonce kotník.

http://www.menstyle.cz/…julie_10.jpg

Příspěvek upraven 19.08.16 v 12:35

Birgit
10 příspěvků 19.8.16 15:25

Přesně tak, tak. Když gentleman přehodí ležérně nožku přes nožku, má být vše, co vykukuje, pokryto textilem, tudíž ponožkou velmi vysokou. Tak praví etiketa.

Monulinecenka
86 příspěvků 19.8.16 16:43

Ach tak :) Děkuji za objasnění :) měla jsem za to, že by nemělo vykukovat lýtko vůbec ačkoliv je pokryto textilem (mám prostě pocit, že by musel mít dotyčný ty kalhoty hodně krátké, nebo sedět nějak velmi nevhodně, aby vyjely tak vysoko) :)

ponozkymax
11 příspěvků 1.3.17 08:31

Přesně tak… a proto vyrábíme Dress ponožky… ty nikdy nezklamou A navíc od podzimu budou i podvazky

chioo
292 příspěvků 19.8.16 11:04

Jsem ráda za článek týkající se též pánské módy…někdo sice řekne, že to nejsou žádné převratné novinky, ale na ulicích pořád potkáte víc pánů ve sportovních kraťasech, sandálech a reklamním tričku, než někoho s kloboukem nebo kapesníčkem (byť by to byla jen ta podšívka)…takže jen do nich, pokud to aspoň několika pánům rozšíří obzory, má to smysl ;-)
A mužské nohy mě nijak nepobuřují, proč by taky měly. Stejně jako to, že jsou chlupaté - to je prostě u chlapů normální. Ale celkově jsem zastánce toho, že pánové by si měli holit maximálně tvář, móda odchlupování mužských hrudníků, břich, nohou a kdo ví čeho ještě mě nějak minula, depilovaní muži na mě působí slizce, příliš metrosexuálně a tím i asexuálně…aby to nevyznělo špatně: myslím, muž by se o sebe měl starat, neměl by smrdět, mít mastné vlasy, špínu za nehty a zválené, k danému účelu nevhodné oblečení…na druhou stranu když cítím parfém na 10m, vidím jen solárko, posilovnu a nakupování hadrů, takový jedinec prostě není MUŽ…

JMaravelo
549 příspěvků 19.8.16 11:08
Klišae

NE-NE-NE! Jsem proti jakékoliv uniformovanosti a tohle je pro mě prostě pohled „new-gentlemana“, který ale s realitou nemá nic společnýho. Nechci nosit sako, nechci nosit „fedoru“( Fedora Shaming Fedora meme ), jsem mladý, nechci nosit hodinky s ciferníkem pro 40-50ti leté a textilní pásek. Kostkovaná košile je fakt už dost ohraný basic a Persol brejle jsou písničkou 5 let zpátky a dnes je trend opět jinde, stejně jako celého tohohle stylu oblékání.

Jako kdybych nemohl být gentleman a nosit veselý šortky. V pětadvaceti si kluci pěstujou kníry a krémujou boty na vojenský lesk - když je to váš styl, klidně, ale generalizovat něco takového jako to děláte vy Pavle, mi přijde značné nepochopení toho o čem móda je. Formálně proti článku jinak nic nemám, ale měl byste tam uvést, že se to týká pouze vašeho stylu.

Mimochodem celé tohle léto jde přesně proti tomuhle se svojí ležérností a pohodlností, kterou si konečně můžeme naplno užít. #chybíespardilkysteplákama #tílka

Za mě, pokud chcete s něčím frajeřit, doporučuju pořídit něco, co nenosí každej „wannabe“+„copycat“ a najít si svojí frajeřinu. To je frajerský.

Příspěvek upraven 19.08.16 v 11:11

VandaRybna
3713 příspěvků 19.8.16 14:18

Fuj, textilní pásek na hodinkách.

glu0n
17 příspěvků 19.8.16 18:56

Mě by zajímalo, kdo dneska chodí oblečen neuniformě.

JMaravelo
549 příspěvků 20.8.16 01:40

Frajeři ;-)

paviocko
70 příspěvků 19.8.16 12:19

Tomu říkám pořádný letní vodvaz :D

Shulamitka
116 příspěvků 19.8.16 13:37

Frajeřit? A s čím jako? Vždyť je to tady obehraná klasika. Vy asi nejste moc frajer, že Pavle? Frajer - to je pojem, to je něco převratného, něco co není běžné, co na první pohled odlišuje, je nevídané a nepřehlédnutelné. Frajerství taky není pýcha. Obleček s kapesníčkem či podšívkou podle mne žádnou frajeřinou není. Zvláště mladý kluk by ani mě - babu - nezaujal JAKO FRAJER oblečkem s vytaženou podšívkou místo kapesníčku. Frajer (zvláště mladý frajer) má mít šmrnc a má být na něm vidět, že bourá svět, je plnej šťávy. To není starej mladej znuděnej „klasik“.

VandaRybna
3713 příspěvků 19.8.16 14:16

Slovo „puritáni“ v textu mě vždy spolehlivě odradí číst cokoliv dál. Tak si sněte o množině těch puritánů, kteří se pohoršují nad tím či oním, klidně dál. Beze mě.

Eště jsem vám chtěla říct, že muž ve světlém obleku s kloboukem „panamákem“ ve mně VŽDY evokuje nacistického zločince uprchlého do Brazílie. A už jdu.

Příspěvek upraven 22.08.16 v 08:01

Birgit
10 příspěvků 19.8.16 15:28

Světlý oblek + panamák, jo jo, to je jasnej úchyl (tak mi to prostě naskočí v hlavě, nedá se s tím nic dělat). Nedej bože, když má ještě knírek nebo takové ty samozabarvovací brýle. :-)

VandaRybna
3713 příspěvků 22.8.16 08:35

Takový hodný strýček.

MP blanka
2939 příspěvků 19.8.16 14:54

Skôr, ako autora ukameňujete, skontrolujte si, či hovorí o konkrétnom veku mužov. Sú to dobre mienené rady - nie príkazy - pre neohraničený vek, skôr by som povedala pre mužov ktorí už majú vo svojom názore na obliekaní jasno, teda nie o sotva odrastených teen mladíčkoch. Ani nikoho nepresviedča, že ak je vyznavač ležérneho voľnoštýlového oblečenia, musí sa teraz preorientovať ausgerechnet na suchára v obleku. Nebuďte tak rigorózni, veď aj článok je písaný v ľahkom, úsmevnom tóne. Komu po môže, dobre, ale nikomu neškodí, nie?

ToteVierzig
44 příspěvků 19.8.16 20:43

Jak frajeřit v létě? Podívejte se na blog www.thesartorialist.com, kde je kvantum letních (i zimních) frajerů, hlavně italských… V porovnání s nimi je tenhle článek nuda
Jako třeba tenhle chlapík. Jasně, má košili od Prada, ale nejsou třebas kostičky už trošku out?

Příspěvek upraven 19.08.16 v 20:45

JMaravelo
549 příspěvků 20.8.16 01:36

PŮVODNÍ: Pokud vím, tak The Sartorialist fotí módu New Yorku ;-)
UPRAVENO (pro lepší pochopení): Pokud vím, tak The Sartorialist je z New Yorku a fotí hlavně módu New Yorku, nikoliv jak uvádíte, „hlavně italských frajerů“, přesto, že často fotí i z jiných míst po celém světě.

Příspěvek upraven 22.08.16 v 08:02

MarryJu
601 příspěvků 19.8.16 21:30

I kdyz mam saty a lodicky, tak i presto nechci vedle sebe muze v obleku s vytahnutou podsivkou a vest rozhovor o ponozkach a jeho kotnicich.Chci muze, ktery bude hezky oblecen, ale ne tak hezky, aby to prilis resil.Muze , ktery se nebude hroutit z toho, ze si sve hogo fogo slunecni bryle zapomnel u vody
A dekuji bohu, ze takoveho Pavla nemam doma, protoze by jse mi ty obleky denne zehlit nechtely a jeho panamaky mi nezavazeji v predsini


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.8.16 16:51

Mít doma exemplář co nemá vkus nebo prostředky na to, aby se uměl obléknout ( samozřejmě se to nemůže stát ;-) ), nenapsala bych to lépe!

MartinJ
34 příspěvků 19.8.16 21:43

@MarryJu: Milá dámo, obleky se příliš nežehlí, nejsou-li lněné nebo bavlněné…ale chápu, že to netušíte, neboť mužovy obleky by Vám doma překážely…A taková slušivá umaštěná baseballová čepička zabírá mnohem méně místa než odporný prodyšný panamák.

MarryJu
601 příspěvků 19.8.16 21:56

@MartinJ Ano dekuji za pouceni. Z technologie odevu jsem prece jen odmaturovala jen na chvalitebnou:-) Muz obleky ma, dokonce i mnou zhotoveny..Ale s panamakem na hlave by me pobavil stejne tak i s baseballovou cepickou.Ne vse je bilo- cerne

MarryJu
601 příspěvků 19.8.16 21:56

@MartinJ Ano dekuji za pouceni. Z technologie odevu jsem prece jen odmaturovala jen na chvalitebnou:-) Muz obleky ma, dokonce i mnou zhotoveny..Ale s panamakem na hlave by me pobavil stejne tak i s baseballovou cepickou.Ne vse je bilo- cerne

MartinJ
34 příspěvků 19.8.16 22:02

@MarryJu : Když jste z technologie oděvů odmaturovala, tak nechápu, proč tu argumentujete takovými nesmysly, jako že byste musela denně obleky žehlit…Také by mne zajímslo, co byste lidrm v obleku anebo v saku doporučila proti sluníčku na hlavu…

MarryJu
601 příspěvků 19.8.16 22:08

@MartinJ Martine, to bylo mysleno samozrejmne s nadsazkou. Myslim, ze obleky denne nezehli snad nikdo…
Noste si na hlave klidne i dva panamaky, ja jen rikam, ze mi ten klobouk pripada vtipny:-)

Harare
427 příspěvků 20.8.16 02:54

Nechci být kverulant, ale publikovat v půlce srpna článek o tom, v čem v LÉTĚ frajeřit…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.8.16 08:16

@JMaravelo ne jen NY, ma mnohem sirsi zaber.

JMaravelo
549 příspěvků 20.8.16 11:23

SMAZÁNO

Příspěvek upraven 22.08.16 v 08:00

ToteVierzig
44 příspěvků 20.8.16 14:46

Tak tohle je poslední fotka z The S…
Jestli je to tričko z Prady, nevim, ale chlapec evidentne z NY není a vypada x krat lip nez to, co se předvedlo v clanku. A taky bez bryly po dědovi.
Jediné doporučení bylo kouknout se jinam…

Příspěvek upraven 20.08.16 v 14:47

Atlacoya
2790 příspěvků 22.8.16 08:24

Že není podle doporučení článku? Vždyť má hodinky i náramek.

theline
17 příspěvků 21.8.16 00:41

@JMaravelo Scott Schuman italske frajery foti, a to pomerne casto. Zameruje se prevazne na trio velkomest New York - Pariz - Milano. A uvedeny frajer, co nosi Pradu, byl focen prave v Milane.

Druhym dechem ovsem dodavam: jestli je to opravdovy Ital, vam nepovim…:-)

Příspěvek upraven 21.08.16 v 02:01

JMaravelo
549 příspěvků 21.8.16 08:03

@theline SMAZÁNO

Příspěvek upraven 22.08.16 v 07:59


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.8.16 08:54

@JMaravelo a reagoval jste tim, ze the sartorialist foti modu NY, coz je taky nepresne… Kdyz chci nekoho opravovat, zjistim si, jak to je;-)

JMaravelo
549 příspěvků 22.8.16 07:44

@nolita SMAZÁNO - nebudu se tu rozčilovat nad nesmyslama.

Příspěvek upraven 22.08.16 v 07:59


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.8.16 11:25

@JMaravelo tak k nim nepřispívejte a nebudete muset :-) jinak mazat příspěvky je fakt dětinské…

JMaravelo
549 příspěvků 22.8.16 11:43

@nolita Viz osobní pošta.

Guptofrill
6 příspěvků 22.8.16 03:28

Flambojantne? Zahranicnim brandum? Panenko skakava…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.8.16 16:14

No, kdybych aspoň jednoho takhle oblečeného muže potkala, budu docela ráda. Tak třeba dneska, v práci, v bance - jeden kolega má košili, která se mu nebezpečně napíná v oblasti povislého břicha a k tomu má modráky. Druhý kolega má také košili (s roztřepeným límečkem), ale vytaženou z modráků, vyrolované rukávy a na nohou boty zřejmě do tanečních (podrážka je kožená). Třetí kolega má také košili, velice pěknou a padne mu, ale k tomu opět modráky a na nohou má prestige!
Suma sumárum - dokud sedí, jde to, jak vstanou, člověk by zaplakal.
Abych byla fér, taky nijak dneska nezářím, ale tenhle článeček je na téma muži :)

Příspěvek upraven 22.08.16 v 16:14

Veroniq
332 příspěvků 23.8.16 08:26

Kožená podrážka = taneční? To snad ne :D Ale těmi modráky myslíte co? Fakt montérky?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.8.16 11:02

http://talidance.wz.cz/proc.htm už je to tak - podrážka je vyrobená z chromové broušené kůže :) no a kolega měl včera skutečně boty, které vypadaly jako na tanec (ne do tanečních, jak jsem předtím napsala :) modráky - takhle se v Pekle označují džíny:)

Příspěvek upraven 23.08.16 v 11:03

Veroniq
332 příspěvků 23.8.16 22:20

Jo tak to jo. Už jsem si říkala, zda mě nešálí oči :)

Karin
3948 příspěvků 30.8.16 01:46

Lidi, co nosej montérky, jsou mimo záběr MP :-)

JenikZHor
7 příspěvků 18.10.16 11:26

Kožené podrážky má většina pánských formálních bot. (váš odkaz zmiňuje cosi o speciálních tenčích podrážkách pro lepší cit na parketu. Odvážím se tvrdit, že na pohled rozdíl nepoznáte.)
Džíny můžou být business casual a vypadat velmi dobře, pokud jsou kvalitní, sedí a nejsou nezáměrně vydřené a potrhané. A záleží jak se spárují se zbytkem oblečení.
Křížová výprava, kterou MP proti džínám vede je absurdní a věřte mi, že elegáni v zahraničí by se na vás dívali jako na blázny.

cottonmouth
28 příspěvků 23.8.16 14:50

Kostickovana kosile? Tak to je hustekrutoprisnej vodvaz! :D

zuzka1585
13 příspěvků 6.9.16 13:24

Tohle je clanek pro teplouse?

Alterations
753 příspěvků 2.3.17 13:19

@ponozkymax Gentlemani mají svá pravidla, která by se neměla měnit a designéři zpochybňují a mění všechno, protože jim chybí nápady, nebo jich mají příliš mnoho…

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Dřív si nedokázala představit pro někoho šít, dnes má svoji značku

Autor: Redakce

Uživatelku Kayav sledujeme na Módním pekle už delší dobu. Začínala... Celý článek

Pomoc! Partner se obléká fakt příšerně

Autor: Adéla

Vůbec nic byste na něm neměnila. Kromě jeho příšerného oblečení,... Celý článek