7 praktických tipů pro vaši šatnu

14.06.18 | autor Redakce

Jak si zařídit šatnu, aby byla krásná a zároveň praktická? Co by v ní nemělo chybět? V našem článku najdete užitečné tipy, které vám pomohou vytvořit šatnu snů.

Jak mít uklizeno v šatníku Zdroj: Bonami.cz

Stojací nebo nástěnné zrcadlo?

Co by to bylo za šatnu bez zrcadla? Jsme ženy, takže víme, že něco chceme, ale “tohle” to určitě není. Proto v šatně před zrcadlem trávíme až desítky minut! Zkoušíme, kombinujeme, odhazujeme na zem a zase sbíráme a oblékáme. Být módní ikonou není jednoduché. Proto potřebujete velké zrcadlo, ve kterém se uvidíte ze všech stran. Malé zrcadlo, kvůli kterému se musíte nepříjemně krčit? Ani náhodou.

Moderní zrcadla nabízí i něco víc než pouhý odraz, dokonce do nich můžete ukládat šperky nebo na ně odložit boty a kabelku. Záleží pouze na tom, co potřebujete. Pokud máte ve své šatně málo místa, kupte nástěnné zrcadlo. Během montování na stěnu si rozmyslete, jak vysoko ho chcete. Důležité je, abyste v něm viděla i na boty. Jestliže vás nedostatek místa netrápí, zvolte stojací zrcadlo. Výhoda je ta, že ho můžete posunout kamkoliv se vám zlíbí. Například před okno, abyste neměla světlo za zády, ale naopak před sebou.

Před nákupem si určitě zjistěte šířku a výšku, ať nejste po rozbalení nepříjemně překvapená.

Zrcadlo by mělo být součástí každé šatny a šatního koutku Zdroj: Bonami.czZrcadlo by mělo být součástí každé šatny a šatního koutku Zdroj: Bonami.cz

Šperkovnice plná drahokamů

Milujete vše, co se blýská? Uschovejte si veškerou bižuterii, drahé kameny a ostatní šperky do elegantní šperkovnice. Odložené šperky často končí pod postelí a za skříňkami, kde je akorát tak omylem vysajete při uklízení. Proto jim vymezte jejich vlastní místo a ukládejte je tam vždy po příchodu domů. Většina šperkovnic obsahuje oddělené přihrádky na prstýnky, náramky a náušnice. Během nákupu se rozmyslete, kolik šperků vlastníte a jak je chcete oddělit.

Jak už jsme psali v prvním bodě, některá zrcadla obsahují úložné prostory na náhrdelníky, náušnice, náramky a jiné nezbytnosti. Díky tomu budete mít vše potřebné na jednom místě.

Stylová šperkovnice od YAMAZAKI Tosca ukryje vaše poklady Zdroj: Bonami.czStylová šperkovnice od YAMAZAKI Tosca ukryje vaše poklady Zdroj: Bonami.cz

Taburet vám usnadní nazouvání

Nesmíme zapomenout ani na nábytek. Například taburet celou místnost krásně ozvláštní. Můžete si na něj sednou při nandávání bot, což se v případě podpatků určitě hodí. Některé taburety mají víko, které lze odklopit a uložit dovnitř cokoliv vás napadne (např. sezónní doplňky - rukavice, šály, čepice).

Taburety se vyrábí v mnoha velikostech, tvarech a materiálech.

Stojan jako praktická součást šatny

Některé kousky si prostě zaslouží být vidět. Pověste je na stojan, ať je máte každý den po ruce. Určitě to oceníte ráno, kdy pospícháte do práce a hledáte vhodný kabát.

Jde využít několika způsoby. Zavěste si na něj třeba

  • oblíbené oblečení,
  • oblečení na druhý den,
  • základní kousky, které ráno čapnete a rovnou obléknete.

Výrobci nabízí různé varianty. Některé stojany jsou obyčejné, jiné mají několik tyčí a odkládacích ploch. Do malých místností si zamilujete rohový stojan, jenž nezabere skoro žádný prostor. Velmi zajímavou volbou jsou teleskopické stojany, se kterými využijete místnost od stropu až po podlahu.

Botník pro všechny vaše krásky

Vaše oblíbené podpatky, sandálky a jehly čekají na prostorný botník. Už žádné mačkání v krabici. Preferujete uzavřený botník, do kterého se nepráší? Většinou vypadají velmi čistě a slouží i jako sedátko při nandávání bot. Na druhou stranu otevřené botníky jsou levnější a hned vidíte, které boty obsahují. Zároveň musíte dávat pozor na to, aby boty nebyly špinavé, jinak by vaše šatna nepůsobila vůbec hezky.

Na výběr máte i z teleskopických a závěsných botníků.

Držáky na boty vám ušetří místo v poličce na boty nebo botníku Zdroj: BonamiDržáky na boty vám ušetří místo v poličce na boty nebo botníku Zdroj: Bonami

Nástěnné věšáky

Věšáky jsou super praktické. Využívají prostor přímo na zdi, což šetří místo. Zaplňte je třeba šálami, kabelkami nebo klobouky. Věřte, že promyšleně zaplněné věšáky dokáží překonat i kdejaký obraz.

Nám se zalíbil třeba stylový nástěnný věšák od značky KARE.

Krásný věšák KARE ozvláštní každý vstupní prostor a chodbu Zdroj: Bonami.czKrásný věšák KARE ozvláštní každý vstupní prostor a chodbu Zdroj: Bonami.cz

Sametová ramínka pro neposlušné oblečení

Sametová ramínka vás zbaví popadaného a potrhaného oblečení. Díky sametovému materiálu drží oblečení na místě, což oceníte hlavně u saténových košil. Při výběru se zaměřte hlavně na tenká ramínka, která ve skříní nebo na stojanu zaberou velmi málo místa.

Máte malou skříň? Kupte háčky na ramínka. Díky nim pod sebe pověsíte i několik kousků. Stejně jako u stojanu získáte několik možností, jak háčky využít:

  • připravte si na ně celý outfit na ráno,
  • oddělte si oblečení podle barev,
  • oddělte si oblečení podle typu (sukně, kalhoty, šaty, …).

Jaké organizační tipy ve své šatně používáte vy?

Autor

Redakce

Redakce Módního Pekla sleduje dění jak na Módním Pekle, tak ve světě módy. Připravuje pro Vás rychlovky a krátké články.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek