Blogy, hrob inspirace

26.05.16 | autor Ada

Internet je zaplaven módními blogy, ale přesto mám pocit, že když hledám inspiraci, nemůžu na žádnou narazit. Když hledám blog, který bych chtěla pravidelně sledovat, protože autorka hýří nápady, podobá se to pátrání po jehle v kupce sena.

blogyv.jpg

Blogová historie

Módní blogování nemá dlouhou historii: jeden z prvních módních blogů, slavný The Sartorialist, vznikl v roce 2005, blog Garance Doré o rok později, v roce 2008 začala blogovat Tavi Gevinson. Spolu s rozšířením univerzálních blogovacích platforem jako WordPress, Blogger nebo Tumblr a dostupných digitálních foťáků, se začalo objevovat stále víc dalších blogerů, kteří se chtěli kreativně vyřádit nebo jednoduše proslavit po vzoru těch nejsledovanějších. Pak se do toho vložila marketingová oddělení firem, neboť zjistila, že blogy nebo instagramové kanály s vysokou sledovaností jsou skvělý nástroj reklamy. To přilákalo další vlnu blogerů, kteří chtěli blogem vydělávat nebo aspoň dostávat oblečení či kosmetiku zadarmo. Dneska módně bloguje skoro každý a podle toho to taky vypadá.

Módní orgie

Mám ráda módní blogy, které inspirují: zmíněný The Sartorialist, kde je skutečně mnoho zajímavých fotek z ulice. Atlantic-Pacific nebo Sea of Shoes, jejichž autorky nosí výrazné kusy a jejich kombinace. Micah Gianneli je modelka, která je vždy dokonale šik a sexy, blog The Rosenrot je zase plný japonské avantgardy. Čistě japonské blogy, např. Tokyo Fashion Diaries, jsou spolehlivým zdrojem extravagance. Style Bubble je obecně o módě, není to typický "one woman show" blog, ale co do inspirace... no, jen se podívejte :)

Screenshot z seaofshoes.com

Mohli byste mi vytknout, že třeba Blair z Atlantic-Pacific nosí drahé značkové věci, Micah má kolem sebe profesionální tým, který produkuje dokonalé fotky, a japonská móda se u nás nenosí a ani se nedá moc sehnat. Ale to přece vůbec nevadí! Když se chci inspirovat, chci vidět něco výjimečného, promyšleného, extravagantního, alternativního, netradičního, co povzbudí moji kreativitu. To, že nemám peníze na šaty od Byrona Larse nebo si nemůžu jít jen tak do vedlejší ulice koupit španělský manton nebo japonské kimono, mi nevadí - já si nějak poradím. Nechodím přece na blogy proto, abych pod fotkou klikla na odkazy, nakoupila a přesně okopírovala to, co má blogerka na sobě. Chci se podívat na zajímavé nápady, na krmivo pro mozkové závity.

Screenshot z micahgianneli.com

Průměrná lapálie

A máme tady hlavní problém mnoha dnešních blogů: jsou nudné a nezajímavé. Stejně jako v obchodech musíte pěkné oblečení hledat v hromadách nekvalitní vaty, tak i většina blogů je balast, který za nic nestojí. Jejich autorky chtějí blogovat, technicky je to snadné - blog si zařídíte zadarmo, ovládání je jednoduché, digitální foťák je dneska skoro v každé rodině -, ale hodně děvčat si myslí, že se stačí občas v něčem vyfotit a stanou se z nich stylové ikony. Hodně jejich čtenářek tomu bohužel věří, a tak se na internetu vytvořilo rozlehlé jezero průměru, do kterého nic nepřitéká a nic z něj neodtéká, jen si tak spokojeně stojí a pošplouchává khaki hladinou, na níž plavou modré džíny (momentálně roztrhané), bílé kecky, šedá basic trička a béžové kabelky.

Stačí se podívat na hlavní stránku Lookbooku, což je v podstatě výkladní skříň blogů z celého světa. Ne že by tam nebylo vůbec na co koukat, ale většina fotek vypadá nějak takhle:

Nahoře zleva holky z Německa, Británie, Francie, dole Polsko, Austrálie, Rusko. Žádná inspirace, obyčejné normcore nejhrubšího zrna, které je nicméně chváleno jako inspirativní. Přidej kecky, máš super ležérní styl; přidej lodičky, hle, elegance; martensky, velkej punk. Podobnou koláž bych mohla bez dlouhého hledání sestavit z "rockerek", které se oblékají úplně stejně, akorát místo modrých džín nosí černé, nebo z rozevlátých boho slečen v hadřících ze Sheinside.

Když se podívám na české blogy včetně těch slavných, jako jsou A Cup of Style nebo Czechchicks, najde se na nich sem tam zajímavý detail, ale většinu času autorky působí, jako by chtěly spáchat sebevraždu ubasicováním k smrti. Je pravda, že je k tomu částečně nutí čtenářstvo, které je na větvi z kombinace sukně a kožené bundy a skutečnou inspiraci by možná ani nerozdýchalo; ale poslední dobou je mi vážně mnohem sympatičtější třeba Víťa Ivičič, který si už řadu let nosí, co chce, přestože se za ním vytrvale táhne špalír posměváčků.

Suchá teorie

Nauka o trendech dělí konzumenty do pěti kategorií: inovátoři, první příjemci, první majorita, pozdní majorita, pozdní příjemci. (Toto dělení vymyslel sociolog Everett M. Rogers a najdete ho rozebrané třeba v této skvělé knížce). Inovátorů je jen 2,5 % a jsou to ti, kteří přijmou nový trend jako první, nebo ho sami vymyslí. Nevadí jim být výstřední, riskovat a vypadat "divně", spíš to naopak vyhledávají. Po nich přijdou první příjemci (13,5 %), kteří se o nové trendy intenzivně zajímají a přebírají je od inovátorů; v našem případě jsou to právě inspirativní blogeři, kteří se nebojí být středem pozornosti. Slouží mimo jiné jako "tlumočníci", kteří umějí nápady inovátorů upravit do podoby stravitelnější pro hlavní proud. Největšími skupinami jsou první majorita a pozdní majorita (které se rovným dílem dělí o 68 % celku), v jejichž průsečíku se nachází průměrný konzument, na začátku konzument s jistým zájmem o módu, ale bez výrazné vlastní invence, a na konci konzument, který je skeptický, hodně přemýšlí (ať už proto, že má málo peněz, nebo nemá rád změny) a trendy přijímá až po delší době a jistém nátlaku. Pozdní příjemci (16 %) si trendů nevšímají a nakupují dost často prostě to nejlevnější, ať to vypadá jakkoli.

Myslím, že je z toho krásně jasné, že běžné módní blogy se plácají někde v poli majority, ze kterého se rekrutují autoři i čtenáři. Část autorů je schopná přijmout něco z prvních dvou skupin, ale i když to udělají, většinou to rozmělní a zprůměrují tak, aby to masovému publiku nezaskočilo. Zbytek se točí dokolečka a stačí mu to.

Neméně zajímavá je křivka znázorňující typický průběh životního cyklu módního trendu:

z knihy Fashion Trends: Analysis and Forecasting

Po uvedení trendu se ho chopí inovátoři, ale teprve další skupiny rozhodnou, jestli půjde jen o výstřelek, který se dál nedostane, nebo mu bude dovoleno uzrát. V momentě, kdy se trend dostane na vrchol popularity, ho nosí všechny blogerky a je ho všude tolik, že se člověk bojí otevřít příslovečnou konzervu. Teď jsou to zrovna roztrhané džíny či najky a adidasky vždy a ke všemu, a rychle se sem derou šněrovací sandály na podpatku; na sestupu jsou ocvočkované lodičky od Valentina, které už si prošly vším včetně fáze laciných napodobenin, a okoukanost jim ubírá na přitažlivosti.

Závěrečná ironie

Fakt, že se samo blogování stalo masovým trendem, se nakonec zasloužil o to, že je málo trendových blogů. Jiné rozložení než "několik procent inspirace + tisíce blogů o ničem" ani není z vědeckého hlediska možné. Můžu lamentovat, jak chci, ale ze záplavy průměru není úniku, neboť má mnoho producentů i konzumentů.

Nezbývá než doufat, že i když má masa velkou sílu, inovativních a inspirativních módních osobností bude také dostatek a v té záplavě se neutopí.

Aspoň jednu výhodu ovšem blogosféra má oproti reálnému světu: když se mi něco nelíbí, tak to prostě zavřu a nemusím na to koukat. Jen kdyby se to, co se mi líbí, lépe hledalo...

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek
saisanka
16 příspěvků 26.5.16 04:09

Dík za tu suchou teorii Rogerse. Pokusím se o ní poučit i svou patnáctiletou dceru :-)

Betynka02
384 příspěvků 26.5.16 06:34

Ne že bych o inspiraci nestála, ale zde jsme mimo mísu. Nebloguji!

(Edit: fotka Micah je super, za mě škoda, že se soustředí spíš na kabelu a obleček pro psa, protože outfit mne zajímá víc..:-))

Při prohlížení fotek v článku jsem si vzpomněla na akci Muzejní noc z minulého pátku, která se konala na zahradě Muzea krajky ve Vamberku. Téma: podzim/zima 80. léta. No vážení, to vám byly kousky, že i moje čtrnáctiletá dcera byla překvapená, jaká slušivá móda se nosila (pominu-li materiály)!

Příspěvek upraven 26.05.16 v 06:41

linda21
102 příspěvků 26.5.16 07:19

…obleček pro kočku, téma je Karl's Kats :)

Betynka02
384 příspěvků 26.5.16 07:47

@linda21
@defilenaiguille

Oujéje, už to je se mnou zlý! Nepoznám kočku od psa. :-( A to mám doma tři!
To maximální soustředění na oděv a obuv zastínilo i mícu. :-D

rozmazlená
38 příspěvků 26.5.16 13:27

Já jsem kočku taky nějak přehlídla. Očekávala jsem, že tam je nějaký mikro pes a víc to nestudovala. Ani nadpis Karl's Kats nepomohl… :-D

Betynka02
384 příspěvků 26.5.16 14:15

@rozmazlená
Tak to jste mne potěšila! :-) Díky.

defilenaiguille
2824 příspěvků 26.5.16 07:17

@Betynka02
Na fotce Micah je přece dvojnice Choupette!!! Proto se to celé točí kolem Karla a koček (obleček pro kočku, kabelka + kočičí čepice).

Anutella
24 příspěvků 26.5.16 07:45

Po průzkumu křivky jsem shledala jako jednotlivec, že jsem se za totality stala inovátorem z nutnosti, po revoluci jsem se plně rozvinula zjevením second handů, ve kterých jsem labužnicky lovila perly, přešívala je a nosila podle svého, abych poté v záplavě různých trendů zastydla a trvale se stala pozdním příjemcem. Smutné.
Kdybych si měla nyní založit blog o své módě, musel by se jmenovat „co jsem našla ve své velikosti a zoufale dala dohromady s něčím v šatníku“.

A proto jsem vděčná za módní peklo, tedy to staré dobré Adino. Beru to odzdola. Místo top úrovně „co budu nosit“ se posouvám z módního hrobu směrem vzhůru skrze kategorie „co bych už opravdu neměla nosit“. Již žádná čouhající ramínka! Již žádné sportovní bundy k sukni! Již žádné kasičky na zadku! Již nikdy vuitón (no dobře, to jsem nikdy nenosila).

Takže můj oblíbený inspirační blog? Módní peklo.

Příspěvek upraven 26.05.16 v 07:46

JUBA
111 příspěvků 27.5.16 11:28

ANO, ANO,
milá Ado.
To tak pěkně napsané, že se musím přiznat, že je to vlastně jen Adin styl, co mne tady láká. Móda je mi dost šumák, nosím v podstatě leta stejný styl a díky Adě si uvědomuji, že ramínka-špeky z bokovek-lodičky s ponožkami opravdu NE a hlavně se těmi fotkami, kde je to ANO báječně bavím.
Nebudu vyhledávat jiné módní blogy, mně se strašně líbí, jak Ada píše.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.16 07:46

@Ada Pekelná Ado, nenašla jsem, jak poslat soukromou zprávu, tak píšu sem - Víťa je Ivičič, uteklo vám jedno i.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.16 08:14

Letmo jsem nakoukla do těch odkazovaných blogů, některé ujdou, ale vracet se k nim nebudu. Výjimku má ale tento http://stylebubble.co.uk/, nad ním mé srdce doslova zaplesalo.

VeronikK
1330 příspěvků 26.5.16 09:09

Ubasicování k smrti :-))) Jinak sociologii mám hrozně ráda, škoda, že anglicky si moc nepočtu. Teda ne tak, abych zhltla sociologickou knížku… I to je pro mě aspoň inspirace a výzva. Díky.

VandaRybna
3713 příspěvků 26.5.16 10:03

A máte to!!!

janamarie
23 příspěvků 26.5.16 10:09

Souhlasím, že blogy moc inspirace nenabízejí. Všude to stejné. Čím dál víc mě inspirují filmy. Teď si nechávám šít šaty co měla na sobě Marlene při seznámení s Niki Laudou ve filmu Rush. Nebo Robin Wright, Romy Schneider…

ming_xing
1324 příspěvků 26.5.16 11:04

Skvely clanek, velmi vystizny. inspirativnich blogu je zoufale poskrovnu, ten „basicovy mainstream“ ubiji. samozrejme je chvalihodne, ze se tolik devcat o modu zajima a snazi se oblekat primerene trendum, ale dost chybi individualita, originalita, duse. odvaha vybocit z rady. modni znacky tomu s konfekci taky moc nepomahaji, vsechno je vicemene stejne, z stejnych lacinych materialu, stejne nekvalitne usite. doufejme, ze stara dobra profesionalni krejcovina se casem zas dostane na vysluni..

Lucelle
332 příspěvků 26.5.16 12:08

Otázka je, kdo je ochoten za „starou dobrou profesionální krejčovinu“ zaplatit. Pro začátek - ony i v H&M, Mangu i Zaře se dají koupit hedvábné šaty, svetry z merina, kabáty s kašmírem a celokožené boty, jen třeba ten zimní kabát nestojí 1199,–.
Ale jsem optimista, tak jako se dnes supermarkety vychloubají, kolik procent masa obsahuje jejich šunka, protože se ukázalo, že to lidem není jedno a jsou ochotni si připlatit, tak to třeba časem dopadne i s módou :-) Bohužel chybějí odborníci a osvěta.

ming_xing
1324 příspěvků 26.5.16 12:54

@Lucelle no presne tak, v to prave taky doufam! ale vseho do casu, ono se lide nakonec presyti tech dostupnych lacinych smejdu (jako u Vami zminenych potravin, nabytku atd.) a najdou si zase cestu ke kvalite. mozna i v souvislosti s ekonomickym vyvojem, jakmile zase pujde svetove hospodarstvi nahoru, zmeni se i pristup modnich tvurcu, znacek a konecne i spotrebitelu..

Betynka02
384 příspěvků 26.5.16 14:17

@Lucelle @ming_xing
Jsem trpělivá… také věřím, že k tomu dojdeme! ;-)

corrigan
2631 příspěvků 26.5.16 11:25

BINGO!

koritsi
426 příspěvků 26.5.16 11:57

Jediné dva blogy, ke kterým se vracím pravidelně jsou http://www.brooklynblonde.com/ a http://vivaluxury.blogspot.cz/, občas pak ještě mrknu na http://www.kayture.com/. Jinak mě až tak žádný zatím nezaujal.

Příspěvek upraven 26.05.16 v 11:58

DRW
2040 příspěvků 26.5.16 12:31

Ado, diky. Tohle tesat do kamene. Opravdu napadite oblecenych lidi vidam stale mene a mene. A v podstate, kdyz me neco nahodou zaujme, tak je to takovy lepsi prumer. Vzdy me desi zaplava dzin s nejakym trikem a khaki bundou ci krivakem (ten kdo vymyslel, ze krivak muze byt ze vseho je genius, jenom zapomel, ze ve skutecnosti je to cerne kozenkove neco, takze opet prumer). Nakonec nejlepsi ma moje svadlena, ktery si ho usila z krasne letne potistene bile dzinoviny a k nemu ma barevne kalhoty v barve kvetu na nem. Ale te pani je skoro 60 :( a je neskutecne chic. Snad se jeste ve svem zivote doziju doby, kdy devcata z jedne tridy se budou chtit od sebe odlisovat a nebudou vypadat jako v uniforme. Zajimave je, ze proti uniformam ve skole se u nas neskutecne protestuje, ale vlastne ji vsichni nosi. Totez je na uradech, bankach etc. Malokdy nekdo vycniva.

Příspěvek upraven 26.05.16 v 12:32

Kaninchenherz
246 příspěvků 26.5.16 12:42

Chce to prostě sbírat a hledat =) třeba můj feed na bloglovinu i LB obsahuje jenom inspirativní divnolidi =D

Mě spíš u dnešních blogů tohodle „obyč“ typu nejvíc štve, že většina toho co mají na sobě/k snídani/kam jeli na víkend je zaplacená reklama. Téměř nic z toho co představují není jejich svobodný výběr, ale pěkně penízky do kapsy a nebo věci zadarmo… stačí nasbírat dost followers na instagramu a nemusí si kupovat nic. Sama takové nabídky dostávám hodně často (a všechny odmítám) a to si nemyslím, že bych měla nějaký horentní počet „sledovatelů“… to jen tak, že to mi v článku o blogování trochu chybí =)

Katberries
5 příspěvků 26.5.16 12:55

No napríklad atlantic-pacific som jednu dobu sledovala a musela som ho odsledovať. Väčšina jej outfitov mi po nejakej dobe začala pripadať ako prototyp toho, čo nosia všetky fashion blogerky, ktoré to niekam „dotiahli.“ Jednoducho reprezentácia toho keď si dám do pinterestu „fashion blogger.“ Vynorí sa na mňa stovka pinov dievčat vo veľkej midi sukni, bielej košeli, lodičkách a statement náhrdelníku, akože glam. To je pre mňa taký strednoprúd.

O rifliach a teniskách a vzostupe casual štýlu, no a boyfriend rifliach a lodičkách ani hovoriť nebudem. Je. to. hrôza. Samozrejme aj ja nosím rifle a tenisky, ale nie každý taký outfit sa hodí na blog (áno, mám blog a síce nie som inovátor - i keď stále tvrdím, že s trendom hodvábnych šatiek okolo krku som prišla prvá ;) - ale ani to o sebe netvrdím.)

Ale dajú sa nájsť skvelé blogy, ja napríklad veľmi rada sledujem The Styling Dutchman, ktorá nosí normálnu módu a často sa jej to fakt podarí. Potom zo známejších Natalie Off Duty, tá ma neskutočný štýl, ktorý zvládne nosiť len málo ľudí. Tiež sa mi páči Wishwishwish, má nádherné fotky a články sú ako fotoreportáže. No a potom celkom sa dá aj Polienne, Kendi Everyday pre viac glam a grown up fashion, a ešte mám naozaj rada Style Bee. Jej osobný štýl je top notch, i keď na mne by to napr. nefungovalo.

Tak to len zopár z mojich obľúbených, je dosť dobrého contentu, ktorý sa dá na internete sledovať, mne sa najlepšie hľadajú nové blogy cez instagram.

ming_xing
1324 příspěvků 26.5.16 12:59

@Kaninchenherz Vy jste jedna z tech cestnych vyjimek, ktere nezapadaji do sedi blogerskych davu, moc Vam fandim! ;)

Kaninchenherz
246 příspěvků 31.5.16 12:14

@ming_xing Děkuju =)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.16 13:25

@Katberries

 1. Mrkla jsem na blog atlantic-pacific a naopak mi většina modelů přijde zajímavá, neotřelá
 2. Jaký je váš blog?
 3. Co znamená „top notch“?
Atlacoya
2790 příspěvků 27.5.16 09:52
Katberries
5 příspěvků 28.5.16 10:56

@ještěřička Atlantic-pacific je samozrejme vec vkusu-a tým nemyslím, že váš vkus je zlý. Jej outfity sú pekné aj celkom zaujímavé, ale mňa jednoducho nebavia, pretože ako som spomínala pre mňa predstavujú taký ten protoryp echt fashion bloggerky. Nemyslím tým, že sú škaredé, to by som si ani povedať nedovolila, ale ja preferujem blogy, ktoré sú mi módne a možno aj životne štýlovo bližšie.
Používateľka Atlacoya link odhadla a top notch znamená proste skvelý.

Grete
800 příspěvků 26.5.16 13:56

Výborně napsaný, díky.

Kikonela
2 příspěvky 26.5.16 14:07

Dobry clanok! vo vela veciach mate pravdu (blogov je prilis. neviem preco si kazdy, koho trochu zaujima moda mysli, ze ma na to, pisat blog!). ale v jednom porovnavate neporovnatelne. ja tiez rada sledujem take tie opulentne (vacsinou americke) blogy (Atlantic-Pacific, Chrisellefactor, Classygirlswearpearls), hlavne kvoli uzasnym fotkam. ale to su blogy ludi, ktori sa tym zivia a stoji za nimi profesionalny (a plateny) team! je trochu ine spravit zaujimavy post, ked je partnerom velky odevny alebo nakupny dom. tie veci su uzasne, ale v drvivej vacsine ich 2× uz neuvidite…pride mi trochu nefer ich porovnavat napr. s A cup of style, co su studentky, ktore si produkciu robia sami a vacsinu veci si naozaj kupuju…pre mna je napr. inspirativny Extrapetite - blogerka robi ako pravnicka, takze outfity su vzdy nositelne (do kancelarie), su zaujimave a jednotlive kusky vidite v roznych obmenach.

Ada Pekelná
973 příspěvků 26.5.16 14:31

@Kikonela Vím, že od děvčat z A Cup of Style nemůžu čekat drahé návrhářské oblečení, nebo aby se v ničem neukazovaly dvakrát - ani to nechci, naopak oceňuju, že jsou to normální holky s normálně velkým šatníkem. Ale obsah toho šatníku je nemlich stejný jako u všech ostatních blogerek. Modré džíny, černé legíny, pruhované tričko, šedé tričko, béžový trenčkot. V článku o základech šatníku jsou samozřejmě džíny, bílá košile, nude lodičky. Je to prostě celé takové basic, inspirace pomálu.

kalmar
235 příspěvků 26.5.16 14:08

Díky za článek. Tesat bílou křídou do komína. Bohužel se k blogerské prodejné bídě řadí i „přední“ české kosmetické blogerky. Rendy z ordinarylife jsem dříve celkem ráda sledovala a měla dobré tipy, teď už je to jen reklama.

Ada Pekelná
973 příspěvků 26.5.16 14:32

Rendy někdy čtu. Fascinuje mě, kolik té kosmetiky má, a říkám si, jestli někdo podobně kouká na mě, když vidí můj šatník…

kalmar
235 příspěvků 26.5.16 22:49

@Ada tak to máme stejné myšlenky - v duchu si vždy počítám, jak dlouho se blogování věnuje, kolik příspěvků uveřejňuje a vždycky skončím s představou pronajaté garáže narvané sprcháčema, šamponama a tvářenkama.

Kikonela
2 příspěvky 26.5.16 14:53
@Ada Pekelna

Myslim, ze to suvisi s tym, ze blogov je uz prilis ;-) ale pre teenagerky, ktore sa o modu zacnu zaujimat moze byt rozumny zaklad napr. zmienovane A cup of style, a casom sa trebars posunu inam, dalej, vyhrania sa, najdu si vlastny styl… Druha vec je, ked niekto blogerov nekriticky obdivuje a napodobuje, pricom vo vacsine pripadpv naozaj o nic prevratne nejde…;-)
Vy ste trochu ‚zdeformovana‘ tym, ze sa o oblast mody zaujimate dlhodobo, mate prehlad, takze Vas uz nezaujme len tak hocico ;-)

zuzitaa
56 příspěvků 26.5.16 15:51

Mně na blogování vadí, že se posouvá čím dál víc ke komerci. Ještě před pár lety si blogerky samy něco přešily, upravily, celé to bylo pestřejší. Teď si úspěšné blogy koupily oděvní firmy, jarní outfity se fotí už v lednu - aby si to čtenářky stihly pořídit. A všechno je to na jedno brdo.
Nicméně stále sleduji pár blogů - je to levnější než časopis, téměř každý den je tam něco k přečtení, trochu se procvičím v angličtině…a koneckonců ani MP už nepatří Adě

Příspěvek upraven 26.05.16 v 15:53


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.16 17:57

@zuzitaa Taky jsem pred par lety prestala kupovat casopisy diky velkemu rozmachu blogu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.16 18:19

Pravdou je, že valná většina blogů je to samé pořád dokola. Frčí crop topy? Všichni mají crop topy. Vcelku nuda.

Nejvíc mi asi vadí, když to někdo dělá či začne dělat jen pro produkty zdarma.

Mně osobně chybí blog na kterém bych se mohla inspirovat od někoho, kdo má nekonfeční postavu, ale zároveň je pořád v normě (myšleno tak, že nemá 150 kg).

Oli
97 příspěvků 26.5.16 21:53

Já mám moc ráda frocks and frou frou (http://frocksandfroufrou.com/). Mě inspiruje. Nosí věci, které samy o sobě nejsou nijak vyjímečné, ale vždycky vypadá krásně. Není to běžná nuda nuda šeď našich ulic a přitom jsou to obyčené kousky na denodenní nošení. Navíc je z druhé polokoule, takže mě baví, že zatímco my se odhalujeme, ona přidává vrstvy.
A taky je důkazem, že ke kráse není nutná modelkovská postava.

ming_xing
1324 příspěvků 27.5.16 10:08

@Bettz ja si oblibila treba Mimi G., protoze nema konfekcni postavu a sije, cimz je mi velmi blizka :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.5.16 10:22

@ming_xing
Moc Vám děkuji za tip! :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.5.16 03:06

Návod na český módní blog č. 8675

 • použít Blogger nebo Wordpress
 • bílý podklad, velká černá písmena
 • jmenovat se alespoň Debbie Stevenson
 • přidat kontakty na všechny soc. sítě
 • vlevo fotka, kde jsem cool
 • obsahově v pondělí vyfotit na sobě tenisky, co jsou trendy, v úterý napsat, že jsem byla shopovat v Palladiu stejně jako Jáša, Dáša, Máša i Sáša (pořídit selfie v „rajbenech“).
 • středa patří koláži z rtěnek, make upu a kapesníčků s aloe (vše doporučit)
 • čtvrtek dám upoutávku na knížku Jak on je tramp, ona baletka, umírají v náruči společně na žloutenku C (interferon nezabral, voe)
 • pátek nějaký výkřik do tmy (muži, státnice, pedikura u slečny Mio su)
 • sobota má oblíbená restaurace (tradiční food porno, kdy vyfotím žrádlo, přidat něco ve smyslu, že to víno z Argentiny mělo hodně tříslovin)
 • neděle (návštěva předraženého fitka, kde mají hoši růžová trika se zvednutým límcem, v ruce tablet, Ipod a chřestí klíčem od nové pětky, vyfotit zázemí a drink ve vířivce)
 • text psát dvojjazyčně
 • přidat seznam blogů podobných kamarádek, družím se s nimi v asociaci, co dohlíží, abych byla důvěryhodná

a je to…

Příspěvek upraven 27.05.16 v 03:08


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.5.16 17:43

To selfíčko zásadně s latíčkem v zelenobílém kelímku :-)))


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.5.16 08:23

@LCH Vy jste ňákej znalej! :-D
Napsal jste to trefně…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.5.16 10:07

@ještěřička :) Už jsem zvažoval takto založit blog Krasomila Přenádherná a jezdit na srazy blogerek jako její asistent a fitness trenér:).

Bara06
2039 příspěvků 27.5.16 10:30

@LCH Můžu dělat Krasomilu? Budu jakože XXL blogerka nad věcí a bude na mě vidět progres- co se toho fitka týče, slibuju!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.5.16 11:40

")

Příspěvek upraven 31.08.16 v 18:07

zuzitaa
56 příspěvků 27.5.16 14:03

Mažu, omyl

Příspěvek upraven 27.05.16 v 14:04

Bara06
2039 příspěvků 27.5.16 14:17

…chlápkům s pivním mozolem se zase líbí roštěnky 180/50 se čtyřkama, tak nemám problém :D

Shiro
355 příspěvků 27.5.16 12:04

Kéž by se takhle dalo mluvit jen o modních bogách/blozích (fakt nevím jak se to slovo skloňuje). Masu průměru totiž najdete v jakékoli lidské činnosti.

Iucinka.m
26 příspěvků 27.5.16 14:39

Ked uz sa niekto pasuje za modneho blogera, snad by mal vediet ako sa oblecenie tvori a upravuje. To je ten problem. Aku invenciu mozu mat cice-mice-paradnice ked cely ten tvorivy proces spociva v nakupe v miestnom malle podla aktualnej ponuky, naaranzovani habov na seba podla aktualneho trendu odkukaneho z internetu od podobnych blogerin a naslednej prezentacie s tagmi basic, chic, sporty…? O co lepsi je potom aj sashe s flerom kde sa to hemzi amaterizmom a folklorom. Aspon pokus o kreativitu aj ked nie vzdy dobry. Co vlastne mozu blogeri prezentovat, ked nic specialne nerobia a robit nevedia?
To taka Coco Chanel ktora zacinala upravovanim siat a neskor robenim klobukov chodila ako transvestita, alebo v na tu dobu neuveritelne strohom odeve (kralovna chudobnej mody) Keby vtedy boli modne blogy, nacancane blogeriny by ju utopili v lyzicke vody.

Ada Pekelná
973 příspěvků 27.5.16 15:41

@Iucinka.m Coco by chudák dopadla, to jo :)
Je to docela vidět i v místní galerii, když se tam objeví něco netradičního (třeba když Lovec dával fotky z Paříže), tak to obvykle dost špatně dopadne. Nejvíc se líbí úhledný standard bez „vylomenin“.

Marvie
82 příspěvků 27.5.16 18:07

Mám podobný názor jako @Anutella. Předpoklady pro inovátora, v praxi na samém konci v podobě pozdní majority. Na Pekle je super, že se tu člověk dozví, co fakt už nesmí být součást šatníku soudného člověka.
Zároveň si i já pamatuju svoje pokusy oblékat se jinak a jít proti proudu (především díky hledání oblečení v sekáčích), ale vyrůstání v maloměstě nepustilo. Prostě mě nebavilo nereagovat (nebo si na nereakci aspoň hrát) na blbé pohledy, blbé kecy, blbé připomínky, blbé šuškání za zády a vzdala jsem to. Až v posledních letech se vyhrabávám z modelu „džíny-kecky-mikina-hlavně nenápadně-ať mě nikdo nevidí“ a začínám kašlat na to, co si lidi myslí. Jde to pomalu, ale i díky Peklu si pomaličku polehoučku fixuju, co opravdu ne a postupně zkouším.

LorelaiH.
3426 příspěvků 28.5.16 22:19

Mě fakt docela pobavilo (a asi částečně i znechutilo), že během 14 dnů měly všechny blogerky, které sleduju (Jessica Q z WhatIWore , Jessica z Bowsandsequins , J´s Everyday Fashion
a další, příspěvky o tom, jak jsou letošním hitem spadlé rukávy. Prostě nic inspirativního, jedna byla jako druhá :/

Příspěvek upraven 28.05.16 v 22:21

Aija
56 příspěvků 1.6.16 14:16

Pravdou je, že dnes bloguje kdekdo. A většinou kopíruje s chybami těch vygůglených:-)

pozdni_ctyricitka
157 příspěvků 1.6.16 21:09

Ado, v jednom ze svých příspěvků jsem Vás prosila o článek o tom jak se něco stane módním trendem. A hle, je tu. Moc děkuji. Jsem ráda, že na tomhle blogu funguje zpětná reakce od čtenářů k tvůrcům. A z příspěvků soudím, že tohle téma je zajímavé i pro ostatní pekelnice. Přinejmenším proto, abychom věděly do které skupiny patříme. Za sebe mohu říct, že mě majoritní trendy nějak neberou. Asi proto, že je vidím všude kolem. Ale takové retro ve stylu například @Esmee

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Témata článku

Cukrová vata

Autor: Ada

Už jsem dlouho neviděla bělovlasou paní s pastelovým přelivem. A... Celý článek

Královny džungle

Autor: Ada

Sešlo se mi tentokrát v mailové schránce pár ukázek poněkud... Celý článek