Boty pro frajera

20.09.16 | autor Andrea

Vydala jsem se do Zary. Nemohla jsem přejít jen tak vaše rozplývání se nad “frajerskými” kousky z Adina článku, a tak jsem chtěla pár takových vyfotit na normálním chlapovi. Bohužel jsme dorazili pozdě a hogo fogo oblečení ZARA vyměnila za nudnou podzimní kolekci. Zklamání naštěstí netrvalo dlouho, stačilo se totiž podívat na nabídku bot.

Neříkám, že oblečení, které Ada z přehlídek vytáhla, je ošklivé. Nápad, originalita z oblečení přímo sála, o to na přehlídkách jde především. Jenže když vám hezké hodinky, brýle a panamák nejsou dost dobré a nepřestáváte volat po oděvní revoluci a kouscích z přehlídkového šatníku, může se stát, že je jednou opravdu dostanete a nakonec se zas tolik rozplývat nebudete.

Stejně jako my ženy všechny nepřipomínáme modelky z Victoria's Secret, ani muži ve skutečnosti většinou nevypadají jako nedomrlí modelové. Prostě ten dvoumetrový udělaný chlap v tom lila obleku, květovaných tričkách a bomberu s odlesky nevypadá chlapsky.

Tím nechci volat po chlapovi v kapsáčích, trekovkách, vytahaném triku a se smrdutým podpaždím. Uvědomuji si, že hranice pánské módy se neustále posouvají. Například lososová barva byla dlouho záležitostí žen a čtyřprocentních mužů. Dnes je brána jako unisex. Otázkou je, jestli ty hranice opravdu chceme posouvat ještě dál. Mně ten chlap v nudném navy obleku přeci jen přitahuje víc než sebedokonaleji „vystajlovaný“ chlap v lila saku.

Nejde tady jen o mou módní přízemnost. Děsí mě, že nějaký Zdenda po výplatě přijde do krámu, aby ze sebe udělal trendy šviháka. Módou a citem nepolíbený vezme od každého vydařeného kousku jeden, protože: „Když se to prodává, tak je to asi v kurzu, ne?“

proslulá sportovní elegance


Podobné boty pravděpodobně navrhl člověk trpící schizofrenií. Tvořil elegantní botu, když v tom se najednou přihlásilo druhé já a namísto hezké polobotky vznikl sportovně elegantní hybrid.

K obleku takové boty vzít nejdou. K jinému oblečení dá chlap přednost jiné obuvi než zrovna tvrdým polobotkám. Zara má ale jistě pocit, že udělala pokrok v obuvnictví a zaplnila tak další díru na trhu.

Zdroj: www.zara.com/cz 2 299,-Zdroj: www.zara.com/cz 2 299,–

Skvělou vychytávkou je „ponožka“ v jinak docela hezkém páru bot, který by se skvěle hodil k chinos a volnější košili. Všitá „ponožtička“ botám doslova vdechla sportovní duši, díky které vás nezradí při dobíhání tramvaje a podtrhne smart casual look. A to je sen každého chlapa.

Zdroj: www.zara.com/cz  1 999,-Zdroj: www.zara.com/cz 1 999,–

Ne každý muž umí nosit mokasíny. Zara jim to chtěla trochu zjednodušit a udělat verzi, kterou by mohl nosit kdokoliv: sportovní boty v mokasínovém stylu. Přidáno trochu té rebelie v podobě kovových cvočků a je tu bota pro každého.

Zdroj: www.zara.com/cz  1 399,-Zdroj: www.zara.com/cz 1 399,–

U tohoto páru nejspíše nejdřív vznikla samotná podešev. Poté se vyměnily směny a botu dolepil někdo úplně jiný. Uznejte sami, kombinace polobotek se základem podobným trekové obuvi je… vskutku rafinovaná.

Zdroj: www.zara.com/cz 2 299,-Zdroj: www.zara.com/cz 2 299,–

V plném lesku


Lesklé věci tuhle sezónu evidentně jedou. Lesk je totiž úplně všude. Na tričkách, na botách, na kabelkách, v dámském, v pánském.

Takže pokud přemýšlíte nad dárkem pro vašeho muže, vydejte se do Zary. Za oživení šatníku bude jistě vděčný a na páteční sokolské zábavě bude za hvězdu. Že tři z těchto pěti párů bot díky materiálu nepropustí ani kapičku potu, je už jen taková maličkost.

Zdroj: www.zara.com/czZdroj: www.zara.com/cz

Podzimní kolekce Zary je vcelku nudná, ale na módní fajnšmekry přeci jen myslí. Lesklé „kecky“ tak máte možnost doladit alobalovým bomberem za 1800,–.

Zdroj: www.zara.com/cz 1 799,-Zdroj: www.zara.com/cz 1 799,–

Zara obuje každého


Nic proti osvědčené klasice, můj děda má tyhle sandále taky rád. Ale hádám, že v Zaře je nikdy kupovat nebyl a 1800,– by za ně též nedal.

Zdroj: www.zara.com/cz 1 799,-Zdroj: www.zara.com/cz 1 799,–

Myslím, že radost by měl i z těchto. Na fotce oproti skutečnosti vypadají ještě dobře. O reálnou fotku se s vámi podělit nemohu. Při focení druhého páru přišel prodavač a security s poznámkou o zákazu focení. To, že se mi boty líbí a chci si jejich koupi rozmyslet doma, mi nevěřili. Divný.

Přezka na botě visela na půl žerdi a barva se s fotkou shoduje velmi vzdáleně.

Zdroj: www.zara.com/cz 2 599,-Zdroj: www.zara.com/cz 2 599,–

Frajer se sucháčema


Na prvním stupni to možná byla frajeřina. Díky takovým botám bude všem jasný, že si neumíte zavázat tkaničku, natož vybrat boty.

Zdroj: www.zara.com/cz  999,-Zdroj: www.zara.com/cz 999,–

Takové ty boty na oživení jinak nudného outfitu.

Zdroj: www.zara.com/cz 1 799,-Zdroj: www.zara.com/cz 1 799,–

A co vy? Jaké chuťovky jste našli v podzimních kolekcích?

Autor

Andrea

Andrea miluje módu, fotografování, zdravý životní styl a sport. Ráda hledá inspiraci a zaměřuje se na propojení vkusu a funkčnosti všedního i sportovního oblečení.

Líbil se vám článek?
První příspěvek v tématu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Témata článku

Pánské nákupy: Pořizujeme rámové boty

V minulém článku jsme se ocitli ve světě rámových bot. Pokud vás... Celý článek

Jak adresa rozhoduje o šatníku

Autor: Matouš

Patří k maloměstu teplákovka a k metropoli blejzr? Možná. Vkus... Celý článek