Boty pro frajera

20.09.16 | autor Andrea

*

Vydala jsem se do Zary. Nemohla jsem přejít jen tak vaše rozplývání se nad “frajerskými” kousky z Adina článku, a tak jsem chtěla pár takových vyfotit na normálním chlapovi. Bohužel jsme dorazili pozdě a hogo fogo oblečení ZARA vyměnila za nudnou podzimní kolekci. Zklamání naštěstí netrvalo dlouho, stačilo se totiž podívat na nabídku bot.

Neříkám, že oblečení, které Ada z přehlídek vytáhla, je ošklivé. Nápad, originalita z oblečení přímo sála, o to na přehlídkách jde především. Jenže když vám hezké hodinky, brýle a panamák nejsou dost dobré a nepřestáváte volat po oděvní revoluci a kouscích z přehlídkového šatníku, může se stát, že je jednou opravdu dostanete a nakonec se zas tolik rozplývat nebudete.

Stejně jako my ženy všechny nepřipomínáme modelky z Victoria's Secret, ani muži ve skutečnosti většinou nevypadají jako nedomrlí modelové. Prostě ten dvoumetrový udělaný chlap v tom lila obleku, květovaných tričkách a bomberu s odlesky nevypadá chlapsky.

Tím nechci volat po chlapovi v kapsáčích, trekovkách, vytahaném triku a se smrdutým podpaždím. Uvědomuji si, že hranice pánské módy se neustále posouvají. Například lososová barva byla dlouho záležitostí žen a čtyřprocentních mužů. Dnes je brána jako unisex. Otázkou je, jestli ty hranice opravdu chceme posouvat ještě dál. Mně ten chlap v nudném navy obleku přeci jen přitahuje víc než sebedokonaleji „vystajlovaný“ chlap v lila saku.

Nejde tady jen o mou módní přízemnost. Děsí mě, že nějaký Zdenda po výplatě přijde do krámu, aby ze sebe udělal trendy šviháka. Módou a citem nepolíbený vezme od každého vydařeného kousku jeden, protože: „Když se to prodává, tak je to asi v kurzu, ne?“

proslulá sportovní elegance


Podobné boty pravděpodobně navrhl člověk trpící schizofrenií. Tvořil elegantní botu, když v tom se najednou přihlásilo druhé já a namísto hezké polobotky vznikl sportovně elegantní hybrid.

K obleku takové boty vzít nejdou. K jinému oblečení dá chlap přednost jiné obuvi než zrovna tvrdým polobotkám. Zara má ale jistě pocit, že udělala pokrok v obuvnictví a zaplnila tak další díru na trhu.

Zdroj: www.zara.com/cz 2 299,-Zdroj: www.zara.com/cz 2 299,–

Skvělou vychytávkou je „ponožka“ v jinak docela hezkém páru bot, který by se skvěle hodil k chinos a volnější košili. Všitá „ponožtička“ botám doslova vdechla sportovní duši, díky které vás nezradí při dobíhání tramvaje a podtrhne smart casual look. A to je sen každého chlapa.

Zdroj: www.zara.com/cz  1 999,-Zdroj: www.zara.com/cz 1 999,–

Ne každý muž umí nosit mokasíny. Zara jim to chtěla trochu zjednodušit a udělat verzi, kterou by mohl nosit kdokoliv: sportovní boty v mokasínovém stylu. Přidáno trochu té rebelie v podobě kovových cvočků a je tu bota pro každého.

Zdroj: www.zara.com/cz  1 399,-Zdroj: www.zara.com/cz 1 399,–

U tohoto páru nejspíše nejdřív vznikla samotná podešev. Poté se vyměnily směny a botu dolepil někdo úplně jiný. Uznejte sami, kombinace polobotek se základem podobným trekové obuvi je… vskutku rafinovaná.

Zdroj: www.zara.com/cz 2 299,-Zdroj: www.zara.com/cz 2 299,–

V plném lesku


Lesklé věci tuhle sezónu evidentně jedou. Lesk je totiž úplně všude. Na tričkách, na botách, na kabelkách, v dámském, v pánském.

Takže pokud přemýšlíte nad dárkem pro vašeho muže, vydejte se do Zary. Za oživení šatníku bude jistě vděčný a na páteční sokolské zábavě bude za hvězdu. Že tři z těchto pěti párů bot díky materiálu nepropustí ani kapičku potu, je už jen taková maličkost.

Zdroj: www.zara.com/czZdroj: www.zara.com/cz

Podzimní kolekce Zary je vcelku nudná, ale na módní fajnšmekry přeci jen myslí. Lesklé „kecky“ tak máte možnost doladit alobalovým bomberem za 1800,–.

Zdroj: www.zara.com/cz 1 799,-Zdroj: www.zara.com/cz 1 799,–

Zara obuje každého


Nic proti osvědčené klasice, můj děda má tyhle sandále taky rád. Ale hádám, že v Zaře je nikdy kupovat nebyl a 1800,– by za ně též nedal.

Zdroj: www.zara.com/cz 1 799,-Zdroj: www.zara.com/cz 1 799,–

Myslím, že radost by měl i z těchto. Na fotce oproti skutečnosti vypadají ještě dobře. O reálnou fotku se s vámi podělit nemohu. Při focení druhého páru přišel prodavač a security s poznámkou o zákazu focení. To, že se mi boty líbí a chci si jejich koupi rozmyslet doma, mi nevěřili. Divný.

Přezka na botě visela na půl žerdi a barva se s fotkou shoduje velmi vzdáleně.

Zdroj: www.zara.com/cz 2 599,-Zdroj: www.zara.com/cz 2 599,–

Frajer se sucháčema


Na prvním stupni to možná byla frajeřina. Díky takovým botám bude všem jasný, že si neumíte zavázat tkaničku, natož vybrat boty.

Zdroj: www.zara.com/cz  999,-Zdroj: www.zara.com/cz 999,–

Takové ty boty na oživení jinak nudného outfitu.

Zdroj: www.zara.com/cz 1 799,-Zdroj: www.zara.com/cz 1 799,–

A co vy? Jaké chuťovky jste našli v podzimních kolekcích?

Autor

Andrea

Andrea miluje módu, fotografování, zdravý životní styl a sport. Ráda hledá inspiraci a zaměřuje se na propojení vkusu a funkčnosti všedního i sportovního oblečení.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek
Nyxx
512 příspěvků 20.9.16 12:11

O kvalitě bot v Zaře mám vážné pochybnosti. Už to je dost dobrý důvod je nekupovat.

barvinok
655 příspěvků 20.9.16 12:49

.

Příspěvek upraven 17.10.18 v 14:34

miramis
1009 příspěvků 20.9.16 13:22

Tak na to se nedá říct vůbec nic. :D

Ascari
315 příspěvků 20.9.16 13:45

Jestli zase hodláte do pánské módy tahat přízemní a povrchní biologii („dvoumetrový udělaný chlap“, „mě ten chlap v navy obleku přitahuje víc“), tak to dělejte i v dámské módě („když neukážu kozy, nebudu nikoho přitahovat“). Mně vadí ten schizofrenní model, kdy se žena obléká hlavně podle sebe, ale současně by byla ráda, kdyby se muži oblékali tak, aby se líbili jí. Ano, chlapi to možná dělají taky, ale aspoň o tom nepíšou módní blogísky. Mně to jen dokazuje, že ženy mají potřebu oblékání muže (potenciálního partnera) řešit víc než muži u žen.

Kdyby podobně laděné články psali muži se zaměřením na ženy, tak diskutující ženy v komentářích roztrhají autora zaživa.

Jirkátor
1569 příspěvků 21.9.16 12:15

Amen.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.9.16 13:49

Gramatika
„Mě ten chlap v nudném navy obleku přeci jen přitahuje víc než sebedokonaleji „vystajlovaný“ chlap v lila saku.“…přitahuje víc, než…

„U tohoto páru nejspíše nejdřív vznikla samotná podešev.“…nejspíše nejdřív vznikla…nezlobte se, je to moc kostrbaté, špatně se to vyslovuje za sebou.
Co takhle - „U tohoto páru pravděpodobně vznikla jako první samotná podešev.“ (také to není zázrak stylistiky, ale jde to „líp“ vyslovit :)

Ještě bych se mohla rozepsat víc, mohla bych možná i článek celý přepsat (někdo se nám tu prsí..;), ale taková šťoura a prevít přece jenom nejsem.

Kvalita článku a jeho sdělení
Promiňte, ale článeček je „velmi odlehčený“.
Sdělení je mi ovšem jasné - do Zara se nevypravím, nevypravím tam ani svého přítele a děkuji za připomenutí faktu, že fotky a skutečnost se liší. Sem tam, když se podívám na web Zara na to pozapomenu, přitom mysl je třeba udržovat v pohotovosti a peněženku zavřenou :)

Příspěvek upraven 20.09.16 v 14:06

Nyxx
512 příspěvků 20.9.16 14:01

@PerMonik Já bych skoro řekla, že se nejedná o třetí, ale o čtvrtý pád- koho co přitahuje- a v tom případě je to napsané správně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.9.16 14:07

Ahoj, máte pravdu, už jsem si to po sobě taky přečetla a opravila si to, akorát pak jsem viděla Váš příspěvek a to už to mám opravené.

Cha, ještě mě napadlo - práce kvapná, málo platná :) jinými slovy nadrápala jsem svůj příspěvek rychle a to asi tak, jak rychle byl napsaný tenhle článeček.

Příspěvek upraven 20.09.16 v 14:31

if5
458 příspěvků 21.9.16 14:47

Tak si tam ještě opravte tu čárku před než.

ukrutnik
19 příspěvků 21.9.16 18:22

A Vy dávejte svůj příspěvěk pod ten správný. Tam, kam jste to připojila žádné „víc, než“ nebo „víc než“ není.
Ale najde se tu dost přispivatelek, které dají zelené ramínko, aniž by si pořádně textu všímaly.

ukrutnik
19 příspěvků 21.9.16 18:31

No vida, jedna-Permonik- umí přiznat, že napsala kravinku :) haha

Příspěvek upraven 21.09.16 v 18:31


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.9.16 22:44

@PerMonik Já přidávám „takže pokud přemýšlíte nad dárkem pro vašeho muže“ - svého muže! Pokud se přivlastňovací zájmeno vztahuje k podmětu, tak čeština používá zájmeno svůj.

akubra
354 příspěvků 22.9.16 11:07

Asi to tu nemá být úplně jazyková poradna, ale vážně si myslíte, že slovo „muže“ je ve větě podmětem?

Ten je přece nevyjádřený, vztahuje se k přísudku „přemýšlíte“ a je jím zájmeno „vy“ (kdo co přemýšlíte - vy).

Češtině a botkám značky ECCO zdar!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.9.16 16:32

@akubra No právě že podmět je vy - a proto je chybně napsat zájmeno vašeho a má být svého. Cituju příručku: „Zvratné přivlastňovací zájmeno svůj užijeme tehdy, jestliže přivlastňovaná věc, event. osoba patří osobě/věci, která je ve větě podmětem (původcem děje).“
A mě osobně by nejvíc potěšilo, kdyby jazykovou poradnu nemuseli dělat čtenáři, ale kdyby redakce uměla česky. Bohužel znám dost lidí, kteří různé chybné výrazy a spojení používají, protože to přece bylo v článku od novináře.

Phantasy
60 příspěvků 20.9.16 14:07

Článek mě pobavil, přečetla jsem ho s chutí. Chtělo by to zapracovat na gramatice a stylistice (některé věty jsou kostrbaté, hůře se čtou). Obdivuji autorčinu výdrž :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.9.16 14:58

Furt stejný harpyje, dejte už s tím kritizováním pokoj, číst vás to nikdo nenutí. Andrejko, lepšíš se, u mě dobrý! ;-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.9.16 16:13

Ahoj, možná máte pravdu, možná se lepší, ale než to bude dobrý, tak využiji Váš nápad a číst to opravdu nebudu :) a možná je dokonce u mě na čase dát si úplnou mediální dietu…

Voldemortka
362 příspěvků 21.9.16 15:22

Tak si ji dejte a ušetřte nás podobných komentářů :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.9.16 15:40

účet PerMoník byl zrušen.

Admin Módnípeklo.cz
1171 příspěvků 22.9.16 18:19

Zdravím Vás,

pokud si přejete opravdu zrušit účet, musíte kontaktovat administrátora.

Přeji pěkný večer,

admin Josefina


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.9.16 20:35

Ano, už jsem na admin psala, pokud mail nedorazil, prosím účet zrušte. děkuji

Admin Módnípeklo.cz
1171 příspěvků 23.9.16 07:14

@PerMonik Poslala jsem Vám tedy soukromou zprávu.

Hezký pátek všem,

Josefina


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.9.16 15:22

Dík za pobavení. Zvlášt ten první model - boty do rakve vylepšené gumicukama - je boží :)

Lierre
10 příspěvků 20.9.16 16:11

Hm, nikdy jsem o spojení lososové barvy a „čtyřprocentních“ neslyšel, omílala se vždycky růžová barva. Pro mě jsou ty barvy zřetelně odlišné. Vtipné je, že jediní muži co znám že nosí něco růžového, k té skupině nepatří, a to znám víc gayů než hetero.

Příspěvek upraven 21.09.16 v 21:54

MP Vladenka
1307 příspěvků 20.9.16 19:30

Trekopolobotka je vtipná, ale tedy boty se mi nelíbí ani jedny. Neměla jsem je v ruce, ale působí zoufale plastově, tvrdě, nepohodlně. Fascinuje mě, jak střihově zoufalý je výběr pánských bot - nepočítají s širší nohou, o vyšším nártu ani nemluvím. Uvítám článek o značkách, které mají široký výběr a přitom jejich boty nepřipomínají důchodky.

Jak tak sleduju komentáře článků - možná by bylo dobré rozdělit komentáře na dvě sekce. Jedna jako „komentáře k tématu“ a druhé „grammar koutek“. Chápu, že chyby rozčilují, ale poslední dobou mívám pocit, že jsem na na diskuzním fóru ujc a ne módy…

lesnížínka
223 příspěvků 20.9.16 19:42

Přiznám se, že jsem nedočetla..

hell-no
192 příspěvků 20.9.16 21:05

Mně se některé líbí. Problém ale je, že všechny boty ze Zary jsou umělá hrůzokvalita. Ale třeba ty první na si na casual Friday klidně umím představit (pokud by byly od nějaké normální obuvnické značky a kožené, což tyhle stopro nejsou). Stejně tak ty „dědovy“ jsou zajímavé vycházkové boty (opět, pokud by byly od jiné značky v lepší kvalitě). Ty druhé boty „s ponožkou“ klidně i přímo ze Zary, pokud by je měl na sobě nějaký mladík. Však nemusíme všichni vypadat jak přes kopírák, jeden jako druhý. Já se naopak ráda podívám, když někdo zajímavé kousky šatníku a botníku umí nosit.

Femme.Fiere
42 příspěvků 21.9.16 09:08

Pobavilo :-)

Knitty
63 příspěvků 21.9.16 09:13
Tak tak.

Jelikož mám sama doma dvoumetrového medvěda, Andrea mi mluví z duše. I když setřesu touhu po poctivých polobotkách, nevidím v téhle obuvi žádný pokrok, žádný estetický zážitek, žádný pocit lítosti, že mi takové páry bot nezdobí polici v botníku.

A zmiňované lila sako… To je jiná kategorie, řekla bych. Vyžadovalo by muže s citem pro celkový styling. Takový se možná i najde. A až se najde - mohl by prosím poslat fotografii sem do galerie? Moc ráda bych ho viděla.

Edit: A moc bych si přála, aby si můj muž pořídil něco z kolekce od Gucciho! Půjčovala bych si zejména ten vyšívaný kousek…

Příspěvek upraven 21.09.16 v 09:19

Karoleenah
2322 příspěvků 21.9.16 12:59

@hell-no Souhlasím, podle mě má Zara na řetězcové poměry celkem zajímavé věci, jen v mizerné kvalitě bohužel, o s tím související naprosto neodpovídající ceně nemluvě. A zrovna ty první černé s gumou i hybridní trekopolobotky si dovedu představit na hned několika svých kamarádech (a ne, fakt nejsou všichni čtyřprocentní). Ani na bílých keckách neshledávám nic závadného, komentář, že suchý zip je jen pro děcka, mi přijde trochu mimo. :)

ukrutnik
19 příspěvků 21.9.16 18:29

No, ještě před půl rokem by místní „odbornice“ Andreu za takový článek rozcupovaly. O (ne)kvalitě Zary nenížto pochyb, ale už to je nuda číst pořád o Zara, HM, Humanic a o dalších řetězcích.
Co takhle příště vyzkoušet Tatuum, Mexx nebo Esprit. Schválně, co tyhle, jakože vyšší střední řetězce dokážou.

MP Helena
85 příspěvků 22.9.16 08:05

Možná už to vzdaly.

Lierre
10 příspěvků 21.9.16 22:01

Mám od Zary jediné boty, kupované na jaře, kožené, Made in Portugal. Nemohl jsem odolat červenohnědé barvě a vyšší podrážce. Jsou to asi nejpohodlnější boty, které jsem nosil a také se zdají být docela kvalitní, ale mám je jen půl roku.

Příspěvek upraven 21.09.16 v 22:01

Vermilion
27 příspěvků 22.9.16 18:03

Nahodou jsem se pri cteni usmivala. Adin britky smysl pro humor to sice neni, ale cetlo se to dobre. Ja nevim, co furt mate…

JankaM
258 příspěvků 1 inzerát 23.9.16 09:42

Tak první boty a boty chlupaté bych klidně nosila jako boty dámské, ale na pánovi se je moc představit neumím.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.9.16 11:31

Já se teda Zary v tomhle zastanu. Kvalita stranou, ale aspoň je tam nějaký nápad, je to jiné, než všechny ty těžkopádné „elegantní“ boty z deichmannů, ccc, humaniců a spol., odkud to smrdí už na hony daleko a koupit se tam nedá nic.

XIII
71 příspěvků 23.9.16 16:14

Kdyby ty pružné pásky na těch prvních botách byly ve stejném dezénu jako zbytek boty, tak bych je klidně bral, bo je to vtipná alternativa ke šněrování. Ale tohle vypadá jak guma od tepláků - a zjevně nejen vypadá, takže se to za pár týdnů začne třepit a polezou z toho gumičky.

leninablahova
3 příspěvky 23.9.16 22:25

Nevím, nemám problém s jediným výše uvedeným kusem, znám muže, kteří dokážou prodat jak stříbrný bomber, tak kecky s kožichem. Mokasíny se cvočky bych si klidně pořídila pro sebe, třeba s černými slimkami a jednoduchým kabátem budou supr. Horší kvalita je smutná skutečnost, na druhou stranu, Zara je prostě konfekce a od konfekce neočekávám, že mi vydrží celý život, sama tam nakupuju spíš výstřelky než oblečení na denní nošení.

Co mě ale fakt zaujalo, je ta pitomost s dvoumetrovým udělaným chlapem jakožto vzorem normálního muže. Vážně? Kdo nemá dva metry a metrák tak není normální?

Je-li vám líto Zdendy, radila bych víc článků, které ty módou nepolíbené navedou správným směrem, aniž by z nich dělaly idioty. Méně článků s hloupými předsudky, nicneříkajícím obsahem a špatnou češtinou.

Makinka
34 příspěvků 24.9.16 12:22

V Adině článku se to hemžilo jmény jako Gucci, YSL nebo Ralph Lauren. Andreina uražená ješitnost je chce srovnávat se Zarou?

dorry
5 příspěvků 26.9.16 18:11

@Ascari: Me naopak clanek pripada vuci chlapum dost v pohode. Kterej chlap si vezme lila sako kvuli sobe? Podobny komentare by naopak mohly bejt pro patrajici chlapy vysvobozeni z „diktatu trendu“.

dagino
868 příspěvků 2.10.16 12:32

Frajeri nosia na jeseň takéto:

MP Vladenka
1307 příspěvků 2.10.16 16:29

@dagino krásný boty! Ale tyhle jsou dámský ne?

dagino
868 příspěvků 2.10.16 18:23

@MP Vladenka Podľa čoho tak usudzujete?

MP Vladenka
1307 příspěvků 2.10.16 19:39

@dagino vyšší podpatek, úzká štíhlá bota, krátká špička - vypadá to jako ryze dámský střih. Neumím si představit, jaký chlap by se do toho vešel - leda nějaký velmi subtilní s nohou max. 40-41.

Příspěvek upraven 02.10.16 v 19:39

dagino
868 příspěvků 3.10.16 11:11

Podpätok je 5cm, predok topánky je skoro okrúhly, a pri mojej úzkej nohe č.46 a výške 188 cm vyzerajú podľa mňa elegantne. Ľudia, čo si ich na mne všimnú sú najprv trochu v rozpakoch, ale za dva roky, čo ich nosím prejavilo záujem o ne už desiatky mužov.

Příspěvek upraven 03.10.16 v 11:12

MP Vladenka
1307 příspěvků 3.10.16 15:58

Tak možná ta fotka jen zkresluje - pokud máte fotku v reálu, ráda se podívám.

dagino
868 příspěvků 3.10.16 20:25

Lepšiu som momentálne nenašiel

czechfashionisto
95 příspěvků 9.10.16 21:29

@dagino Téměř stejné jsem měl také, a to mám velikost 47. Možná slečně uniklo, že v e-shopech se obvykle fotí velikost… 42? Od té doby, co se mně rozpadly marně sháním podobné, s vyšším podpatkem. Skvěle se v tom chodí!

JUBA
111 příspěvků 6.10.16 10:09
DOTAZ

Dlouho jsem tu nebyla a divím se: KDE JSOU ČERVENÁ RAMÍNKA? UŽ NEBUDOU? Mohu jen souhlasit nebo být zticha?
Víte to někdo? Napíšete mi, proč zmizela a jestli zase budou?

MP Vladenka
1307 příspěvků 10.10.16 17:50

@JUBA z módního pekla je tleskačský web. Viz diskuze.

JenikZHor
7 příspěvků 18.10.16 11:09

Ach jo. Dámy, pokud chcete komentovat pánskou módu, je dobré o ní opravdu něco vědět, ne mít jen vágní představu o tom co se líbí vám.

Každopádně, pokud chcete pro přítele/manžela kvalitní a pěkné boty jakéhokoli typu krom tenisek na roztrhání, musíte holt kupovat jinde než v Zaře.
(a ideálně se inspirovat na stránkách pro muže, ne na módním peklu)

Karolina Krátká
33 příspěvků 19.10.16 10:11

Vzato kolem a kolem, lidé, pokud chcete chodit kvalitně oblečení a obutí, nenakupujte v laciných řetězcích.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Témata článku

Co o vás řeknou mokasíny?

Autor: Matouš

Poměrně dost. Mokasíny dokážou mluvit hlasitěji než jiné boty. Celý článek

Páteční momentky 9

Autor: Ada

Michaela Korse nechtějí v luxusním obchoďáku; v C&A zaspali, v H&M... Celý článek