Co nového v české módě

16.07.13 | autor Ada

Následující tipy a oznámení mi povětšinou přišly mailem přímo od zmiňovaných podniků nebo PR konzultantů. Ne každá reklama je ovšem špatná. Třeba tohle stojí za to vědět:

MOLO7 je nový e-shop, který sdružuje nabídku různých českých návrhářů a návrhářek, především těch menších a mladých. Najdete tu oblečení, kabelky i šperky. Mezi autory jsou známá jména jako youngprimitive, yaxitaxi, La Femme Mimi, ale i neznámí nováčci. Celá nabídka není bezvýhradně úžasná, nechybí tu taková ta pytlovitá frí móda začínajících mladých návrhářů, zkušenosti mi ovšem říkají, že i ty se vyplatí sledovat. Nápad udělat jeden e-shop sdružující nabídku více návrhářů je skvělý a doufám, že nabídka se bude pořád rozšiřovat.

Zleva: šaty Red Baron, MAYDA; šaty Aura Soma, KATOO; kalhoty Mist, 7dub; vše z obchodu MOLO7

Návrhářka Mirka Talavašková má novou kolekci, kterou připravila ve spolupráci s krejčovstvím Delor. Kolekce je monochromatická a je dobrá, přesně v duchu návrhářčina hesla "preferuji střídmou eleganci v luxusním materiálu". Mirka Talavašková studovala módu v ateliéru Josefa Ťapťucha a má doma prestižní titul Top Styl Designer.

Zdroj: http://mirkatalavaskova.cz/cz/kolekce/zeny

5.-7. září proběhne v Praze festival mladé módy Arcolor, jehož cílem je představit a podpořit mladé návrháře. Součástí festivalu je soutěž, ve které se utká osm návrhářů. Loňskou soutěž vyhrála Sandra Švehlíková s kolekcí Ornament & Crime. Novinky kolem Arcoloru najdete na FB stránce festivalu.

Zdroj: http://www.arcolor.cz/index.php/arfashion-designer-2012.html

V rámci výstavy Kruhy na vodě (pořádá Moravská Galerie v Brně, trvá do 18. srpna) proběhne tento víkend workshop pro módní designéry Silueta versus Dekor, jehož výsledky budou poté představeny v brněnském Uměleckoprůmyslovém muzeu na výstavě Voliéra No. 1. Výstava bude zahájena 27. září a potrvá do ledna (částečně až do května) příštího roku. Mezi autory najdete např. Zdeňku Imreczeovou, Pavla Ivančice, Denisu Novou, Jindru Jansovou, Jakuba Polanku a další známá i méně známá jména.

A na závěr jeden ovocný bonbonek: společnost Hamé se také rozhodla uspořádat módní soutěž, tentokrát pro studenty. Zadání zní: vytvořte model z ovoce nebo model, který bude ovoce evokovat. Cena pro tři nejlepší je tentokrát i finanční, což se chudému studentovi rozhodně šikne. Kdybyste se chtěli zúčastnit, propozice najdete na webu www.sladkanerest.cz. Nemyslete si, je mi naprosto jasné, že taková soutěž silně zavání peklem - ááále, co kdyby se zrovna tady našel studentský talent, který všem řádně vytře zrak (škrobovou přesnídávkou)?

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek
akubra
354 příspěvků 16.7.13 12:13

Švehlíková páchá svou džínovou sukní se skládaným volánem v pase fakt „crime“.

DarRayer
5 příspěvků 16.7.13 12:35

Právě, že mi tohle přijde jako vkusná a zajímavá verze džínové sukně narozdíl od těch všudeviděných krabic na zadky a nebo naopak těch ve střihu „jsemděsněsexiamericanroztleskávačka“ :)

Mahtiel
443 příspěvků 16.7.13 13:15

Rozhodně souhlasím…A to jsem na džínovinu hooodně alergická :)

Jovo
79 příspěvků 16.7.13 13:08

Mme. Talavašková mě baví docela hodně, ovšem nejlepší je ta rytiřka řádu Jedi úplně vlevo, té už opravdu chybí k dokonalosti jenom světelný meč.

A to víte, že značka Hamé je tvořena citoslovci? „Ham… éééé!“ ;-)

815
739 příspěvků 16.7.13 13:57

A ja co mi ta prvni slecna vpravo pripomina… Kdyz ja patrim k fandum… pekne :)

Evženie
201 příspěvků 16.7.13 20:58

No ale vždyť přece všechny ty tři modely jsou inspirované StarWars! Plášť je na mě až trochu zbytečně dramatický, ale bílé šaty a la princezna Leia by se mi hodily.

atrix
483 příspěvků 17.7.13 02:45

Mně se také právě kolekce Mirky Talavaškové z toho všeho, o čem tu Ada psala, líbí nejvíc - prostě: v jednoduchosti je síla!

pilotDodo
718 příspěvků 16.7.13 13:56

Nevím, nevím, zmiňovat zde YoungPrimitive, vždyť to je nekvalitní devadesátková móda! :-D Ale MOLO7 je super nápad, pár kousků, které bych ráda viděla u sebe doma, by se našlo :-)

Sicilianwidow
505 příspěvků 16.7.13 21:49

Ne, to jenom Vy jste v tom modelu vypadala jako vystřižená z devadesátek. Nic proti.

pilotDodo
718 příspěvků 16.7.13 22:36

Devadesátkově klidně, ale nekvalitně? ubohé šaty, i vietnamky je trumfly! :-D

Sicilianwidow
505 příspěvků 17.7.13 07:26

Ale ono přece fakt, že daný kus oděvu byl vyroben nějakou českou designérskou značkou, neznamená, že je kvalitní. Třeba by to vesmírné tričko na někom jiném s jinými detaily vypadalo lépe, ale Vám opravdu nijak moc neslušelo a ani nijak dobře nevypadalo (spíše jako viskózový kus hadru). Značka není zárukou kvality a toho, že to bude vypadat dobře (takový Versace by mohl vyprávět).

pilotDodo
718 příspěvků 17.7.13 14:54

Kvalita a krása nejsou to samé, i kvalitní materiál a kvalitní ušití muže byt užito na nepěkny design. Poté jsou šaty kvalitní, ale nehezké. Nedá se to směšovat. Na druhou stranu jsem ráda, že laciné a nekvalitní šaty od Vietnamců zde s klidem prošly ;-)
(omlouvám se za pravopis, ale píšu z tabletu, se kterým si nějak nerozumím)

Příspěvek upraven 17.07.13 v 14:57

Robena
1257 příspěvků 16.7.13 17:07

Tak jsem se na molu-sedmicce prosla a musim rict, ze jsou mi obzvlast mili prodejci, kteri nabizeji i zhotoveni na miru.
Edit:preklep

Příspěvek upraven 16.07.13 v 17:08

Kalanka
707 příspěvků 16.7.13 21:57

Mirka Talavaskova me nadchla, nadhera.

Ascari
315 příspěvků 17.7.13 12:01

Úplně první slečna vlevo nahoře vypadá jako namalovaný chlap. Modely slečny Talavaškové se mi nelíbí… když se to oblékne na člověka, přijde mi to až moc sterilní, přesně jako ty futuristické modely z filmů typu Ostrov, kde jednotlivci nemají jména, ale čísla. I mnohé zde kritizované kombinace zachycené Lovcem mi přijdou hezčí než to, co vznikne nového z dílny návrhářek.

ĺenkabruck
11 příspěvků 17.7.13 19:44

Molo7 super až na to, že mají jen velikost S…

Qruta
1 příspěvek 17.7.13 21:59

Já jsem si tedy prohlížela několik modelů a u všech šlo zvolit velikost. Některé vám dokonce upraví na míru.

ada7
8 příspěvků 9.8.13 16:44

Mirka má krásne šaty, prepracované strihy, premyslené. Zbytok nie je môj šálok.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek