MBPFW 2018: Co se bude nosit podle českých návrhářů

21.03.18 | autor Dominika

Zdroj: Facebook.cz/Mercedes-Benz-Prague-Fashion-Week

Lukáš Krnáč 1 / 7

Tento slovenský mladíček momentálně studuje v Ateliéru designu oděvu na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Má za sebou také studium animované tvorby, které se jasně odráží i v jeho modelech. Krnáč se nebojí barev a velmi často kombinuje různé druhy materiálu. Svými kousky rád provokuje a učí českou módu novým nekonvenčním pravidlům. Nebojí se modelky vypustit na přehlídkové molo s mokrými vlasy nebo s listím v silonkách. Jeho návrhy určitě unosíte i v běžném provozu a rozhodně neuděláte chybu, pokud si daný kousek z kolekce pořídíte, protože nuda se už dlouho nenosí.

Zdroj: Facebook.cz/Mercedes-Benz-Prague-Fashion-Week

NEHERA 2 / 7

Značka spatřila světlo světa už v roce 1930. Založil ji v tehdejším Československu známý obchodník Jan Nehera. Svoji skvělou pověst si vybudovala jak v tehdejší republice, tak v Evropě, a dokonce se prodávala i v USA a Africe. Za totality však upadla v zapomnění a teprve v roce 2014 ji vzkřísili manželé Ladislav a Bibiána Zdútovi. NEHERA se počítá už mezi stálice pražského fashion weeku a dokazuje, že slovenská móda má co nabídnout. Sazí na ženskost a nositelnost, což ji řadí mezi oblíbené. Letošní kolekce byla protkaná světle modrou a zemitými tóny, které společně utvořily nezapomenutelnou kombinaci.

Zdroj: Facebook.cz/Mercedes-Benz-Prague-Fashion-Week

Jakub Polanka 3 / 7

Známého českého návrháře asi netřeba dlouze představovat. Absolvent pražského UMPRUM a pařížského Institut Français de la Mode. Podle italského Vogue je Jakub Polanka jeden z nejnadanějších talentů mladé generace. Letos předvedl barevně laděnou kolekci, kde převládala barva roku ultra violet, ale i tóny světle růžové, zelené a modré. Jako u všech kolekcí se objevily i zemité tóny, které příjemně ladily s ostatními barvami. Nám se obzvlášť zalíbily růžové rozšířené kalhoty a vesmírné mikino šaty.

Zdroj: Facebook.cz/Mercedes-Benz-Prague-Fashion-Week

LAFORMELA 4 / 7

Už je tomu 8 let, co se LAFORMELA objevila na českém trhu. Koncept modelů „ready to wear“ přináší skvělou příležitost mít pár jejích kousků ve skříni. Hlavní designéři značky Antonín Soukup a Miroslava Kohutiarová si rádi hrají s výraznou barevností a grafickým zpracováním oděvu. LAFORMELA velmi často těží ze subkultur 80. a 90. let a outdooru. Kolekce pro MBPFW 2018 vynesla do popředí ledvinky a dlouhé kabáty s velkou kovovou sponou. Nám se líbily i plisované sukně v lahvově zelené.

Zdroj: Facebook.cz/Mercedes-Benz-Prague-Fashion-Week

NEHERA 5 / 7

Luxus, ležérnost a elegance – těmito třemi slovy se dá vystihnout hlavní koncepce značky IMRECZEOVA, kterou založila návrhářka a designérka Zdeňka Imreczeová. V kolekci převažovaly opět zemité tóny propojené s šedými odstíny a roztříštěné zářivě bílou. Avantgardní nádech prostupuje společně s jednoduchostí a elegancí každým modelem, takže si v ní vybere nejedna dáma. Nás zaujal šedivý kabát s rozšířeným límcem a hnědá bunda, která by zahřála v letošních mrazech.

Zdroj: Facebook.cz/Mercedes-Benz-Prague-Fashion-Week

UMPRUM: Ateliér designu oděvu a obuvi 6 / 7

Že jste ty modré šaty už někde viděli? Ano, máte pravdu. Oblékla si je na České lvy zpěvačka Bára Poláková. Kolekce mladých módních nadějí z UMPRUM ukázala, že se můžeme těšit na právoplatné nástupce. Již zmíněné blankytně modré šaty vytvořila Agáta Seeháková. Model nalevo pochází od Natálie Nepovímové a zaujme mohutným křišťálovým doplňkem na obličeji. Vpravo se nachází tvorba Sáry Beránkové, která vytvořila propracované šaty s třpytivými aplikacemi a odhalenými rameny.

Zdroj: Facebook.cz/Mercedes-Benz-Prague-Fashion-Week

ODIVI 7 / 7

Přiznávám se, tohle je moje srdcovka. Od této značky mi visí již pár kousků doma na ramínku. Za ODIVI stojí česká módní návrhářka Iva Burkertová. Do svých návrhů vkládá dvě hlavní vášně – extrémní sport a moderní městský styl. Propojením těchto dvou odlišných kultur vznikají unikátní oděvy pocukrované špetkou extravagance. Letošní kolekce pro pražský týden módy byla primárně o černé barvě a metalických odlescích zlaté a bronzové. Nejvíce nás zaujal dlouhý lesklý kabát v béžovém odstínu a třpytivé hnědé šaty převázané páskem s kabelkami, které měly nahradit nezapomenutelnou ledvinku.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek
Judy24
1412 příspěvků 21.3.18 09:07

Já se omlouvám, že se opakuji - ale jen kdybyste se, administrátoři, divili, proč mají tyto články méně kliknutí, tak proto, že já tohle rozstránkování fakt nechci podporovat (vycházím samozřejmě z naivní myšlenky, že v tom nejsem sama). Chápu, že na idnes to asi zvrátit tak snadno nejde, ale na Pekle už jsme si ověřili, že tam je minimálně šance.

Agraynel
81 příspěvků 26.3.18 12:45
...

Taky na to neklikám… stojím si za tím, že by peklo mělo začít psát zase kvalitní články, aby sem nalákali lidi… na tyhle laciný klikací triky jim skočí jen blbec…

Příspěvek upraven 26.03.18 v 12:46

Sibylle
3 příspěvky 10.4.18 15:24

Také souhlasím

Nugat
176 příspěvků 21.3.18 09:12

Určitě se chtěl Lukáš Krnáč o sobě dočíst „Tento slovenský mladíček…“?

Paris1789
5638 příspěvků 21.3.18 15:12

Přesně tak, do jeho národnosti nám nic není, zavání to nacionalismem a je to takové trochu nevychované.

Gorilka
1476 příspěvků 21.3.18 11:35

A zase ty trpasličí fotky.

Alterations
753 příspěvků 21.3.18 14:29

Tak možná něco z té modré kostky a snad i delší délky sukní a pláštů?

Paris1789
5638 příspěvků 21.3.18 15:11

Každopádně fialový rolák u Jakuba Polanky sděluje, že podprsenky se nosit nebudou :-)

mikrob
379 příspěvků 23.11.18 11:38

Je tam víc fotek než ta jedna (složená ze tří)? Jak se k nim dopracuji?

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek