Cool rady

13.04.14 | autor Ada

Nevíte, jaké si vybrat večerní šaty, aby vám slušely a hodily se k vaší postavě? Obchod Coolboutique ví, že to není snadné, a proto pro své zákaznice připravil stránku plnou skvělých rad. Když se jí budete řídit, vyniknete v nových šatech i vy!

saty.jpg

Coolboutique má celkem normální (i když momentálně ne moc širokou) nabídku běžných společenských šatů. Mezi dlouhými nemají šlehačky a krátké nejsou těsně pod zadek. Vybralo by se. Ale nedoporučuju se u toho řídit návodem, který Coolboutique připravil pro nerozhodné zákaznice. Mimo jiné proto, že pravidlo "korzet zachrání světový mír" je zde uplatňováno do důsledku a korzetové šaty jsou doporučovány v podstatě pro všechny tělesné typy.

Tak třeba přesýpací hodiny. "Zvýraznění štíhlého pasu dosáhnete těsnějším bohatě zdobeným korzetem." Skutečný korzet by to dokázal, ale skutečný korzet je opravdu šitý ve tvaru přesýpacích hodin, na rozdíl od trubkovitých korzetoživůtků běžných společenských šatů. Chcete svůj štíhlý pas zarovnat do pomačkaného válce a prsa rozplácnout po hrudníku? Volte korzet!

Návod také doporučuje, aby živůtek byl zdobený, sukně áčková nebo nabíraná a šíje a ramena odhalené. Není potřeba být zbytečně originální, že.

U hrušky jsem samozřejmě našla staré známé pravidlo, že je potřeba "zeštíhlit spodní polovinu postavy a vytvořit iluzi výraznější a objemnější horní části". Není to úplně mimo, ale spíš by mělo znít "zbytečně nezvýrazňovat spodek a přiměřeně rozšířit vršek", protože když máte jednou velký zadek, nezeštíhlíte ho, kdybyste se rozkrájely. A už vůbec ne "pouze jemně se rozšiřující hladkou sukní... Doporučujeme pevnější materiál.". Hladké pevné áčko (taft npkc?) je pro hrušku to nejhorší, přes širokou zadel má stékat splývavá látka, ne se pnout tuhý sloup. Doporučení bolerka coby vhodného rozšiřovače horní části těla mě nepřekvapilo. Tento módní kousek z devadesátých let je pravděpodobně nesmrtelný.

Jediné, s čím lze souhlasit, je vhodnost empírových šatů se zvýšeným pasem.

Chudák jablko také schytalo radu za všechny peníze: "Je nutné vytvořit pas a siluetu proporciální postavy. Doporučujeme šněrovací korzet v kombinaci se širokou sukní."

Myšlenka, že korzetek vyztužený něčím, co je v podstatě takový tlustší vlasec, udělá z jablka sexy přesýpací hodiny, je velmi zábavná. Pokud se ji teda někdo nepokusí uvést do praxe. Obalit jablečný soudek lesklou slupkou, která se nahoře stáhne a skřípne prsa a uprostřed navarhánkuje podle pneumatik, je geniální nápad, viďte.

Aby byl efekt ještě lepší, "pas můžete zvýraznit broží, páskem nebo jiným zdobením". Skvěle to upozorní na hlavní pneumatiku. Širokou sukní posunete mohutnost postavy na ještě vyšší level.

I pro rovnou postavu je doporučován korzet, a to ze stejného důvodu jako pro jablko: aby se stáhl pas. Že to korzetový živůtek nedokáže je opět opomíjeno. Také máme nechat odhalený krk, což je skvělé především v případě výrazných klíčních kostí a vysportovaných ramen. Doporučeno je zvýraznění štíhlých paží, což jsem si dovolila trochu zlomyslně ztvárnit krajkovými návleky; nějak mi to k tomu "korzet pevný a tvarovaný" a "šaty s bohatě nabíranou sukní" sedělo.

V návodu je ještě stať pro trojúhelníkovou postavu se širokými rameny, ale věty "Snažte se přitáhnout pozornost dolů, volbou asymetrické nebo skládané sukně. Šaty, které odhalí Vaše lýtka či kolena" mi nějak vzaly chuť pokoušet se něco takového si představovat, natož kreslit.

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
První příspěvek v tématu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Vítejte v pekle

Autor: Ada

Módních policií tu máme dost, většinou dost nepříčetných, ale... Celý článek

Oblečení pro těhotné - 2. díl

Autor: Channah

Uf, přehlídku hrůz máme za sebou, pojďme se vrhnout na tipy, jak... Celý článek