Cool rady

13.04.14 | autor Ada

Nevíte, jaké si vybrat večerní šaty, aby vám slušely a hodily se k vaší postavě? Obchod Coolboutique ví, že to není snadné, a proto pro své zákaznice připravil stránku plnou skvělých rad. Když se jí budete řídit, vyniknete v nových šatech i vy!

* saty.jpg

Coolboutique má celkem normální (i když momentálně ne moc širokou) nabídku běžných společenských šatů. Mezi dlouhými nemají šlehačky a krátké nejsou těsně pod zadek. Vybralo by se. Ale nedoporučuju se u toho řídit návodem, který Coolboutique připravil pro nerozhodné zákaznice. Mimo jiné proto, že pravidlo "korzet zachrání světový mír" je zde uplatňováno do důsledku a korzetové šaty jsou doporučovány v podstatě pro všechny tělesné typy.

Tak třeba přesýpací hodiny. "Zvýraznění štíhlého pasu dosáhnete těsnějším bohatě zdobeným korzetem." Skutečný korzet by to dokázal, ale skutečný korzet je opravdu šitý ve tvaru přesýpacích hodin, na rozdíl od trubkovitých korzetoživůtků běžných společenských šatů. Chcete svůj štíhlý pas zarovnat do pomačkaného válce a prsa rozplácnout po hrudníku? Volte korzet!

Návod také doporučuje, aby živůtek byl zdobený, sukně áčková nebo nabíraná a šíje a ramena odhalené. Není potřeba být zbytečně originální, že.

U hrušky jsem samozřejmě našla staré známé pravidlo, že je potřeba "zeštíhlit spodní polovinu postavy a vytvořit iluzi výraznější a objemnější horní části". Není to úplně mimo, ale spíš by mělo znít "zbytečně nezvýrazňovat spodek a přiměřeně rozšířit vršek", protože když máte jednou velký zadek, nezeštíhlíte ho, kdybyste se rozkrájely. A už vůbec ne "pouze jemně se rozšiřující hladkou sukní... Doporučujeme pevnější materiál.". Hladké pevné áčko (taft npkc?) je pro hrušku to nejhorší, přes širokou zadel má stékat splývavá látka, ne se pnout tuhý sloup. Doporučení bolerka coby vhodného rozšiřovače horní části těla mě nepřekvapilo. Tento módní kousek z devadesátých let je pravděpodobně nesmrtelný.

Jediné, s čím lze souhlasit, je vhodnost empírových šatů se zvýšeným pasem.

Chudák jablko také schytalo radu za všechny peníze: "Je nutné vytvořit pas a siluetu proporciální postavy. Doporučujeme šněrovací korzet v kombinaci se širokou sukní."

Myšlenka, že korzetek vyztužený něčím, co je v podstatě takový tlustší vlasec, udělá z jablka sexy přesýpací hodiny, je velmi zábavná. Pokud se ji teda někdo nepokusí uvést do praxe. Obalit jablečný soudek lesklou slupkou, která se nahoře stáhne a skřípne prsa a uprostřed navarhánkuje podle pneumatik, je geniální nápad, viďte.

Aby byl efekt ještě lepší, "pas můžete zvýraznit broží, páskem nebo jiným zdobením". Skvěle to upozorní na hlavní pneumatiku. Širokou sukní posunete mohutnost postavy na ještě vyšší level.

I pro rovnou postavu je doporučován korzet, a to ze stejného důvodu jako pro jablko: aby se stáhl pas. Že to korzetový živůtek nedokáže je opět opomíjeno. Také máme nechat odhalený krk, což je skvělé především v případě výrazných klíčních kostí a vysportovaných ramen. Doporučeno je zvýraznění štíhlých paží, což jsem si dovolila trochu zlomyslně ztvárnit krajkovými návleky; nějak mi to k tomu "korzet pevný a tvarovaný" a "šaty s bohatě nabíranou sukní" sedělo.

V návodu je ještě stať pro trojúhelníkovou postavu se širokými rameny, ale věty "Snažte se přitáhnout pozornost dolů, volbou asymetrické nebo skládané sukně. Šaty, které odhalí Vaše lýtka či kolena" mi nějak vzaly chuť pokoušet se něco takového si představovat, natož kreslit.

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek
venhell
42 příspěvků 13.4.14 00:08

No, byly zde už lepší články…
Kdyby tam alespoň bylo napsáno, jak to má vypadat správně…

Boardergirl
2 příspěvky 13.4.14 00:29

@venhell snad kazdy se najde ve 12 kategoriich
katrinaleechambers.com/i-want-trinny-and-susannah-back-on-my-tv/

toffee13
108 příspěvků 13.4.14 08:09

Cornet! Děkuji mnohokrát - konečně jsem našla svou postavu. A dokonce se i zdá, že se řídím radami v článku. Díky tomu mi možná pořád všichni říkají, jak jsem hezky štíhlá, přitom… jsem vlastně dost normální.

toffee13
108 příspěvků 13.4.14 07:58

Já jsem se pobavila. Horší je, že mám postavu tak nějak mezi vším (jen snad nohy mám dost dlouhé a hubené), takže i kdyby rady dávaly smysl, já bych stejně nevěděla, kterou použít.

Stuclinka
166 příspěvků 13.4.14 09:17

Já myslím, že Adina doporučení pro různý tvar postavy jsou tu jinde, tak už je znovu nepřidávala. Ale taky by mi nevadilo opakování :o)) Podobné nebezpečné výklady jsou, myslím, v každém druhém časopise. Poslední dva roky řeším změnu tvaru a pořád ještě nejsem rozhodnutá, kam se zařadit. Někdy už si myslím, že mám vyhráno, pak se zahlédnu na fotce a mám pocit, že všechno je špatně…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.4.14 10:09

Aha, takže podle módní rozhodčí Ady bolerko nee. A to jako proč?
Když se umí nosit, je to krásnej kus oblečení.
Mně už přijde, že to s tou demagogií přeháníte. Džíny ne, legíny ne (sluší málokomu, přiznávám). Co ještě ne, abych nebyla úplně out, Ado?

Stuclinka
166 příspěvků 13.4.14 10:36

Ono jde asi spíš o to nadužívání ne? Nevšimla jsem si, že by tady Ada něco zakazovala. Ale běžně v různých radách a tipech to vypadá, že bolerko a rifle řeší všechno a výsledek je pak jaký je.. já jsem teda už dlouho neviděla hezky a smysluplně použité bolerko. Zato klasických šlehaček a obřích hranatých bolerek dotvářejících efekt ragbista travestita je všude hromady..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.4.14 10:45

Pardon, ale já píšu o něčem jiným.
1. O zakazování nikde nepadlo ani slova. A co se módy týká, tak toto slovo je trochu mimo, ne? Zakázat můžete kouření v restauraci, ale v módě prakticky nic.
2. I kdyby Ada zakazovala, tak je mi to fuk (nevím, jak vy :)
3. Nelíbí se mi ta generalizace: Doporučení bolerka coby vhodného rozšiřovače horní části těla mě nepřekvapilo. Tento módní kousek z devadesátých let je pravděpodobně nesmrtelný.

Stuclinka
166 příspěvků 13.4.14 10:48

Chápu. Asi jsem si špatně vyložila tu formulaci džíny ne, legíny ne, co ještě ne :o))

smycka
42 příspěvků 18.4.14 02:07

Ad žlutá růže, stuclinka: jasne ze Ada nema nic proti bolerkum obecne. Jak by mohla, kdyz to je potencialne tak krasny kus obleceni? A jsou tu s nami samozrejme mnohem dele nez od devadesatych let:-)

shirla
882 příspěvků 13.4.14 11:00

A já se těšila na něco, co opravdu poradí!

Ada Pekelná
973 příspěvků 13.4.14 11:21

Takové články už tu jsou. Klikni na tag „plesové šaty“ a sjeď až dolů, články „V čem na ples“ a „Další plesové tipy“ jsou pořád platné.

Milli
2524 příspěvků 13.4.14 13:26

Ještě by se mi fakt líbilo, kdyby vedle těch kreseb se špatnou radou byla zároveň druhá, kde by se ukazovalo, jak by to mohlo být lepší nebo vhodnější.
Nebo klidně i nějaké fotky, ale aby byl na první pohled vidět ten rozdíl.

shirla
882 příspěvků 13.4.14 11:36

@Ada Pekelná
Tak články mám docela pročtené..A co normální šaty? Ne zrovna plesové?

NočníMotýl
245 příspěvků 13.4.14 11:41

Koukám, že v článku je ale vynechána nejdůležitější rada z webových stránek společnosti - nutnost gelových ramínek u podprsenky. Bez nich už se dnes přeci žádná žena či dívka, nechce-li porušit dobrý vkus ve společnosti, neobejde, ne?

benyka
9115 příspěvků 13.4.14 15:25

Nejvíc mi sluší, když udělám všechno obráceně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.4.14 21:48

@shirla, @Ada Pekelná Mě by to také docela ( docela hodně ) zajímalo, léto se blíží, a já nemám čas hledat, zkoušet abych se pak znovu a znovu přesvědčila, že tohle opravdu ne, to asi nebude pro moji postavu… Zkouším to, co se mi líbí a třeba zrovna ty, které by mi seděly, přehlídnu, protože na ramínku vypadají nic moc. Mám postavu přesýpacích hodin ( zaoblené ), možná trochu širší ramena, potřebovala bych šaty na běžné nošení, co s tím? Šaty empírového střihu mám dvoje, myslím, že mi i sluší, ale jaké další střihy, to nevím, mám pocit, že mi nesluší nic.

Příspěvek upraven 13.04.14 v 22:04

BEZDOMOVEC
1704 příspěvků 13.4.14 22:14
Bea7

Chápu, že nemáte čas hledat a zkoušet. To znám, taky du z jednoho do druhýho. Kupte si džíny a tričko a je vyřešeno.

vážný_zájem
115 příspěvků 14.4.14 08:27

Mohlo by Vám pomoci http://www.modnipeklo.cz/…ak-je-nosit/, přesýpacím hodinám vskutku sluší zavinovací šaty.

Motyka
329 příspěvků 14.4.14 11:46

Já si celý život naivně myslela, že pro výběr šatů - tak aby lichotily mé postavě - platí pořád ta samá pravidla. Pouze materiál, délka a pár detailů se přizpůsobuje příležitosti.

Beldaran
82 příspěvků 15.4.14 12:45

Tak snad máte oči, ne? Nebo kamarádku, která poradí a klidně vám řekne, že v tomhle vypadáte blbě. Někdy jsou dobré i prodavačky, ale ne vždy - všeobecně mám ozkoušeno, že ve většině butiků člověku poradí, co by mu mohlo slušet a co si nebrat. Na promoci mi vyloženě vnutili v butiku šaty na vyzkoušení a pak jsem nestačila zírat, jak jsou elegantní (a s rukávy a ke kolenům).


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.4.14 22:36

@BEZDOMOVEC Taky „dete“ z jednoho do druhýho? :-) No já abych pravdu řekla, moc nechodím, byla bych ráda, kdybych věděla přesně co potřebuju, šla bych jen jednou :-) Se dvěma malými řvoucími dětmi se mi do kabinek opravdu nechce. Džíny a tričko mám, kdo kromě tuším Brunhildy ne, ale já bych ráda i ty šatičky :-)

BEZDOMOVEC
1704 příspěvků 13.4.14 22:44
Bea7

Vezměte první, co se líbí vám, nějakou jásavou, letní barvu a když se v nich budete líbit sama sobě, kašlete na ostatní.

Stuclinka
166 příspěvků 13.4.14 22:50

Musíte ty děti strčit do sousední kabinky. Nebo se pokuste dětem ztratit hned po vstupu do obchoďáku. I proto je výhodné nenakupovat v malých autorských obchodech ale zaměřit se na velké spletité nákupní galerie.

Go-lightly
3429 příspěvků 14.4.14 11:16

Ano, ztraťte se dětem a nebojte se o ně, oni je odchytí a pak vás budou co pět minut vyvolávat: „maminka malého Jarouška a Jarušky ať se dostaví do oddělení okurek, má tam děti.“. Nedejte se rušit vzrůstající nervozitou hlasatele a užijte si pěkné, pohodové zkoušení módních kousků.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.4.14 23:00

@BEZDOMOVEC Na celý "nákup " mám tak 25 - 35 min ( třeba se to jednou změní, taky je to o prioritách ) a toho co se mi líbí je docela dost. Uvítala bych třeba co rozhodně nebrat :-) Navíc o jásavých barvách pro tlumené léto se dá polemizovat. Ach jo, bezdomovče. S Vámi to asi nevyřeším.

Stuclinka
166 příspěvků 13.4.14 23:01

No, já teda s dvěma dětmi nakupuju přes internet..někdy to nevyjde :o)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.4.14 23:07

@Stuclinka No to je ono. V malém městě není výběr. Tam by ale byl čas na nákup. V Praze, která je nejblíž, v obch. centrech výběr je, je toho dost, ale není ten čas. Manžel nesnáší davy a honit po obchoďácích děti nevydrží déle než těch 30 minut :-) Bohužel, neumím nakupovat ve stresu.

Atlacoya
2790 příspěvků 14.4.14 11:07

Co zaparkovat manžela s dětmi na dětském hřišti/v technickém muzeu a nakupovat sama?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.4.14 23:14

@Stuclinka znám to. Sice za pár dobrých kousků jsem moc ráda, ale… co s tou halenkou, která se mi tak líbila, ale není to ono anebo to sáčko které má moc široké rukávy? Těch věcí by se našlo víc. Někdy je to zbytečné vyhazování peněz.

Stuclinka
166 příspěvků 13.4.14 23:19

Na malém městě nebývají ve skutečnosti ani ty obchody s oblečením. Většinou to pokryjí vietnamské tržnice nebo něco, co se jim snaží konkurovat. Ale v Praze jsou dětské koutky s hlídáním! Hodina času na zkoušení!

Campanelle
1991 příspěvků 14.4.14 06:40

@Bea7 Pošlete manžela s dětma do Stromovky (nebo někam jinam) a ať vás za dvě hodiny vyzvedne. :))

Příspěvek upraven 14.04.14 v 08:11


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.4.14 07:58

@Campanelle Ano,mám to v plánu, až dětem budou aspoň tři roky. Po příjezdu např. do Letňan jdeme vyřídit povinné nákupy, už tohle je velké dobrodružství, tři hoďky utečou jak nic, pak toho nakupování má manžel plný zuby, děti jsou unavené, do koutku nechtěji, řvou, chtějí spát, jíst a pít a já nevím co ještě. A já mám v pohodě jít vybírat si šaty? :-) Ženy, jak to děláte? Říkám, je to o prioritách. Většinou se na to vykašlu, kdybych aspoň věděla kde s největší pravděpodobnosti něco seženu a vědět co určitě ani nezkoušet, tak je to jednodušší. I když co určitě ne, vím. No, asi jsem si chtěla přečíst článek o neplesových šatech pro různé typy postav. Doma v klidu u kávy. A doufat, že jednou… :-) bude čas. A postava hubených přesýpacích hodin, kterou je radost oblékat.

Knitty
63 příspěvků 14.4.14 10:05
Děti kontra nakupování

Děti v batolecím věku mi buď a) utekly někam mezi stojany se šaty, takže jsem místo prohlížení šatstva ležela u země a hledala pohledem patřičné nožičky b) přikurtovány v kočárku a vtaženy do kabinky se dokázaly odkurtovat a vypařit přesně ve chvíli, kdy jsem byla pouze v prádle, následoval hon po prodejně c) ve chvíli nalezení nadějného kousku začaly kvílet, že potřebují na WC.
Manželova ochota hlídat dotyčné je přímo úměrná době, kterou je potřeba strávit v obchodě (jeden obchod? OK. DVA? No… TŘI? COŽE?) - A upřímně, kdo z nás má štěstí hned v prvním obchodu, že.
Upřímná rada - e-shop, ovšem s pravidelnou nutností vracet nevhodné kusy, které přece na fotce vypadaly tak pěkně.
U mně se ještě připojuje šicí stroj, overlock a ruce, a předělávám a předělávám… ale chápu že to není pro každého schůdné řešení.

Pruhovaná
82 příspěvků 17.4.14 08:06

Pokud každé dvě hodiny nekojíte, fakt nevím, kde je problém. Nechte děti v sobotu dopoledne s manželem (snad není nesveprávný, aby nevěděl, co se s dětmi dělá), a vyražte do víru velkoměsta.

Linie
2020 příspěvků 14.4.14 08:35

Bea7: Nechte děti s manželem doma a vyražte sama. On si nějak poradí, aspoň uvidí, že to s nimi nemáte lehké.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.4.14 10:22

@Knitty, a v jakých? Který e-shop je seriozní a mají tam dostatečný výběr? I když, já nevím co přesně potřebuju, takhle na dálku asi nedokážu odhadnout co mi bude sedět. Zkusila jsem nakoupit párkrát v second handu a outletu na Netu a dvě z pěti věcí jsou na vyhození, darování nebo prodej.

Knitty
63 příspěvků 8.5.14 22:48

Se spožděním, a čistě subjektivně odpovídám: Já měla po porodech + zdravotních komplikacích silnou nadváhu, a celkem mi vyhovuje Bonprix. Víceméně šijí přijatelně (např se zpevňující páskou v ramenou triček, náhradními knoflíčky apod), ale posuzuji vždy kus od kusu. Sleduji parametry, jako složení materiálu, detailní náhledy, zda modelce prosvítá prádlo, zda u horních dílů existuje prsní záševek, atd. Většinou kupuji více kusů oděvu najednou, např i na děti, a pak jim při jednom vracím, co mi nevyhovuje. Peníze bez problémů vždy vrátili. Už mám cca vychytané, jaká velikost mi nejspíš bude, jaký potřebuji výstřih, rukávy, délky apod. Např. s jejich péřovým kabátem, tričky, žerzejovými sáčky i barevnými kalhotami jsem hodně spokojená. I věci pro děti (trička, kalhoty, šaty) mi připadaly OK. Obecně se nesnažím kupovat „jemňounkou viskózu“ (protože by mi obkreslila každý špek), a dobré je, mít už předtím představu, jaké střihy Vám sluší, a nedat se zlákat k výjimkám, protože vypadají dobře na modelce. Zkoušela jsem i Otto, ale vracela jsem nakonec víc věcí, než z Bonprixu. Co se týče módních trendů, myslím že to je jako všude - něco vypadá moderně, něco ani náhodou. - Další e-shop, se kterým mám osobní praxi, je sportdirect - pro naši rodinu zdroj outletových sportovních věciček, např. triček pro děti apod.

  • Nevím, jaká móda Vás osobně zajímá, a jaké oblečení pro děti Vám vyhovuje - ale pokud si v bonprixu vyberete, klidně mi napište Vaše zkušenosti, ráda si poslechnu, jak jste pochodila. Ad šaty - já od nich kupuji hlavně žerzejové, a kvalita je dost různorodá, některé bych označila jen za prodloužená trička, jiné mají dokonce i záševky, různorodé nabírání, zajímavé barevné vzory. A k Vaší postavě - já mám široká ramena a velká prsa i břicho, takže ráda nosím véčko výstřih a lehce projmuté nepřepásané šaty. Zavinovací šaty mi často podivně lezou přes/pod prsa, takže tam jde určitě hodně i o konkrétní střih. Pokud bych měla nějaký pas, zřejmě bych volila šaty, které umožňují přepásání. A pokud jde o obecné rady typu hruška-jablko-přesýpačky-kalich atd atd, berte to opět jenom jako formu „konfekčních“ rad - konečný dojem udělá i Váš účes, obuv, doplňky, výška,… Nevím jak moc jste „zaoblená“, ale já jsem nucená kupovat si věci podle míry přes prsa, a tudíž mi NEJSOU věci z PLUS SIZE oddělení - mívají příliš široká ramena a často žádné záševky.


Pokud byste chtěla prubnout bonprix, doporučuji vybrat si takové šaty, které jsou Vám od pohledu sympatické, spíše žerzejové (když netrefíte přesně velikost, lépe se přizpůsobí), s příměsí elastanu (zpevní i viskózu do lepší kvality), a cca na středu cenové hladiny (příliš levné bývají z nekvalitních látek). Když k tomu využijete jejich slevový program plus nějakou jejich akci, vyjde vás to ještě levněji. A mimochodem, jejich sortiment na netu prodává ještě firma modino.cz, která prodává tuším bonprix, 3suisses a blancheporte, tak umožňuje ještě větší výběr, ale nemám s nimi žádnou zkušenost.
Tak doufám, že Vám moje „agitka“ bude k něčemu dobrá, a pokud se Vám u bonprixu nic nezalíbí, přeji úspěšný lov jinde. Přeji také hodně sil na dětičky, to je nakonec důležitější, než oblečení. A ráda si přečtu, jak jste dopadla :-)

Linie
2020 příspěvků 14.4.14 10:42

Od dětí se vrátím k tématu článku.
Vypasované šaty v konfekci sluší málokomu, protože málokterá zákaznice má zcela konfekční postavu. Výrobci pro jistotu šijí oblečení rourovité, málo tvarované. Počítají nejspíše s tím, že to zákaznice nepoznají. Ušít pěkně záševky dá práci, nemůže je šít zaučená švadlenka pro levný řetězec. Kdo má výrazněji postavu tvarovanou, buď musí oblečení upravovat nebo šít na míru.

Atlacoya
2790 příspěvků 14.4.14 11:03

Co znamená „taft npkc“?

MPSkrolew
1850 příspěvků 14.4.14 13:24

S empírovým střihem se zvýšeným pasem pro typ postavy hruška se rozhodně souhlasit nedá. Hrušky mají obvykle delší trup a lehce vypouklé bříško, i když jsou štíhlé, a se zvýšeným pasem na šatech působí dojmem, že jsou těhotné. Hruška by měla nosit věci zvýrazněné přímo v pase - ne nad ním, ani pod ním!!!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.4.14 13:39

Ano, taky mě tahle rada zarazila.

Ada Pekelná
973 příspěvků 14.4.14 17:00

Pokud je to tlustá hruška, tak pas nemá a musí ho posunout výš. Aby nevypadala těhotně, může si vzít stahovací prádlo, nebo se holt smířit s tím, že při nadváze bude břicho vidět.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.4.14 20:01

@Ada Pekelná je empírový střih šatů vůbec vhodný pro postavu přesýpacích hodin s nadváhou?

Knitty
63 příspěvků 8.5.14 23:07
"Přesýpačky"

Ad empírový střih: Není empír jak empír. Můžete mít šaty překrojené švem pod prsy, ale přitom látka dále rozumně kopíruje tvar těla. Většina zjednodušených konfekčních empírů ovšem inklinuje k nabírání pod prsy, a to nevypadá hubeně prakticky na nikom, takže jde i o to, jaký celkový dojem chcete vytvořit. Na zakrytí stehen nebo pozadí to funguje dobře; na vytvoření užšího pasu už obtížněji, pak už to bude kus po kusu, např i dle barevného řešení. Napřed se asi rozhodněte, co je pro Vás prioritní, abyste se cítila dobře: něco zakrýt? Něco vyzdvihnout? Splývavost? Výstřih? Celková délka? A potom zkuste na mnoha fotografiích na google najít outfit, kde se Vám bude zamlouvat ten dojem, který chcete vytvořit. Další možnost, jste-li kreativní - obkreslete si na papír vlastní siluetu v prádle, a na výsledný obrázek si zkuste načrtnout vyhlédnuté šaty. Možná odhalíte jak skrytý potenciál, tak záludnosti. Já využívám stažené siluety, odsud:
http://tracingrealbodymodels.org/ a kdybych byla přesýpačková, asi bych volila něco „řeckého“ - tj polosplývavého, jemně řaseného, přepásaného. Asi takto

Shiro
355 příspěvků 14.4.14 21:41

Navrhuji, po vzoru advokátní komory založit komoru módních poradců, možná by to pomohlo. :D

chitrá alex
368 příspěvků 15.4.14 15:22

@Shiro ehm. čemu jako by to pomohlo?

Shiro
355 příspěvků 16.4.14 08:56

Možná tomu, aby se nezjevovali podobné „cool rady“ a pokud už by se zjevily, tak aby se dalo dohledat, kdo si s nimi dal tu „práci.“

Draki
114 příspěvků 15.4.14 19:59

V galeriích obchodů mě vždy vadí totožné fotky šatů „vyfotošopované“ na jiné barvy. Nějak mám pak problém uvěřit, že šaty skutečně vypadají jako na fotce. Nemůžu si pomoct, paranoia. :D Ale jinak jsou šaty pěkné.

Canga
2 příspěvky 16.4.14 16:13

Omlouvám se, ale tenhle článek mi přijde poněkud jako kritika za každou cenu. Na stránku jsem zavítala a rady mi nepřijdou jako nějaká katastrofa. Je to zvláštní, ale třeba u jablka si dovedu představit jinou,,širokou sukni", než nakreslila Ada. Dokonce ani nemám dojem, že by stránky všem nutily korzet, spíš mi to přijde ve stylu,,pokud korzet, tak takový". Jasně, nejsou to rady, nad kterými bych zajásala, ale kritika ze strany Ady mi přijde prostě přehnaná.

pozdni_ctyricitka
157 příspěvků 20.4.14 21:20

Musím se Ady trochu zastat. Její kritika není, myslím, vůbec přehnaná. Podívala jsem se na stránku té firmy a oni opravdu doporučují své (hlavně) korzetové šaty prakticky všem postavám. Korzet bohužel nesluší všem postavám a také na všech postavách dokonce nedrží (pokud nemá tzv. neviditelná ramínka). Zdá se mi, že ta firma prodává iluzi. Myslím, že by měli problém nafotit ty šaty na postavách pro jaké je doporučují. Ve šněrovacím korzetu jablko neoslní - tvrdit něco jiného je čistá utopie. Hlavní poselství firmy adresované nerozhodným paním je: kupte u nás a podle našich rad a BUDE vám to slušet. Ada tvrdí NEBUDE a v tom má pravdu.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Nová norma hrbatosti

Autor: Channah

Bývala to jedna z nezastupitelných výsad maminek a babiček –... Celý článek

Nej maturantka

Autor: Ada

Už několik z vás mi poslalo odkaz na soutěž o nejhezčí maturantku,... Celý článek