Couture podzim/zima 2013/14

09.07.13 | autor Ada

Po tolika pekelných článcích by to chtělo nějaké hezčí pokoukání. Couture kolekce na zimní sezónu ho nabízejí ve všech podobách.

Dior, který mě tentokrát moc nenadchl, už v Pekle byl. Ale co ostatní?

První couture kolekce značky Viktor & Rolf po dlouhé době se skládadala z... černých pytlů. Aspoň to tak na první pohled vypadalo. Ještě před přehlídkou prý polovinu skoupil nějaký sběratel umění - a modely opravu připomínají spíš sochy než oblečení. Značka jimi zároveň oslavila 20 let své existence.

Zdroj: vogue.co.uk

Některé modely v detailu připomínaly mapu s vrstevnicemi. Některé působily uhlazeněji, jiné rozčepýřeně a všechny by se daly použít jako bohatá inspirace pro výjimečné, avšak běžně nositelné kusy (představte si ty střihové fígle třeba na zimním plášti!).

Zdroj: vogue.co.uk

Alexis Mabille představil kolekci tak napěchovanou nápady, že nebudete vědět, kam se dřív podívat. Secesní romantika, prvky z dekadentních 20. let a moderní šik jsou slité v bezchybný amalgám, dozdobený navíc malbou na látku. I pokrývky hlavy vypadaly, jako by je modelky měly přímo namalované na vlasech a na kůži.

Zdroj: vogue.co.uk

Zdroj: vogue.co.uk

Plastický kosatec pošitý třpytivými korálky je dominantní ozdobou jinak strohých černých šatů:

Zdroj: vogue.co.uk

Malované modely:

Zdroj: vogue.co.uk

Zdroj: vogue.co.uk

Zdroj: vogue.co.uk

Zdroj: vogue.co.uk

Elie Saab nevykročil ze zajetých kolejí. Jeho kolekce je přehlídkou třpytivých rób z hedvábí, šifonu a krajek. Letošní barvy: vínová, béžová, safírová, smrková zeleň.

Zdroj: vogue.co.uk

Karl Lagerfeld se přísně držel tlumených barev a mnoho modelů bylo ušitých z typických chanelovských látek, někdy tkaných z hodně hrubých přízí či protkávaných stříbrem. Tvary těla modelek deformovaly široké pásky, hranaté klobouky a střihové provedení, např. rozšířená ramena.

Zdroj: vogue.co.uk

Na večerních šatech si návrhář pohrál s různými metalickými tkaninami a s geometrickými vzory.

Zdroj: vogue.co.uk

Plastické a geometrické efekty na některých šatech byly vytvořené patchworkovým sešíváním čtverečků a proužků látek.

Zdroj: vogue.co.uk

Přehlídka salonu Versace byla v podstatě přehlídkou všeho, co tuto značku proslavilo. Hadí kůže, střih a dekorace zdůrazňující křivky, oblečení pospínané "spínacími špendlíky". Přehlídku zahajovala dřívější múza Gianniho Versace, nesmrtelná Naomi Campbell.

Zdroj: vogue.co.uk

Modely Nicholase Oakwella jsou očividně inspirované retro vlnou. Newlookové tvary, kloboučky se síťkou, starý hollywoodský glamour, peří a leopardí kožešina.

Zdroj: vogue.co.uk

Jeana Paula Gaultiera zajímá především drama a to také servíroval v míře až osmdesátkově vrchovaté. Křiklavé barvy, satén, Pátý element, samet, leopardi, nápadné klobouky, hranaté a špičaté tvary... jestli ono toho není až moc.

Zdroj: vogue.co.uk

Valentino tentokrát nemá v kolekci ani jeden červený model. (Teda má, ale není to ta jeho červená.) Zato milovníci baroka a kombinace tlumených odstínů s luxusním zlatem se namlsají dosytosti.

Zdroj: vogue.co.uk

Zdroj: vogue.co.uk

Snad aby se oko neunavilo, byly barokní orgie strategicky proloženy i minimalistickými modely ze sametu a vlněných látek.

Zdroj: vogue.co.uk

Modely, na které v článku nedošlo, si jako obvykle můžete prohlédnout na vogue.co.uk nebo style.com.

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
První příspěvek v tématu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Jak nosit krajku

Autor: Ada

Už jste o tom několikrát diskutovali: jak nosit krajku? Jak se dá... Celý článek

Nenápadné hvězdy

Autor: Ada

Když si prohlížím fotky z módních přehlídek, nikdy nezapomínám na... Celý článek