Decentní jaro

19.04.12 | autor Ada

Letošním trendem je colorblocking ve výrazných barvách: oranžová, fuchsiová, fialová, smaragdová, fosforově zelená, královská modrá. Když jsem se ale v Praze podívala do obchoďáku Van Graaf, našla jsem i spoustu kolekcí v jemných pastelových i neutrálních barvách. Tak jsem vám je vyfotila. Ne každý má výrazné barvy rád, někdo na ně není vhodný typ... A nejvíc je asi ocení starší ročníky, které mívají z výrazných barev přece jen trochu obavy.

Takže jak vypadat barevně a svěže a přitom nesvítit na celé náměstí?

Pudrově růžové a broskvové odstíny vypadají velmi dobře vedle teplejších zelených - světlé jarní i výrazné trávové nebo smaragdové. Je to navíc čistě jarní kombinace pučící zeleně a stromů kvetoucích v nejrůznějších odstínech růžové.

Hodně svěží je citrusově neutrální kombinace tlumených šedých a béžových s jasně žlutou a oranžovou. Díky neutrálním tónům to ale nevypadá nijak ukrutně a podobnou kombinaci si proto může dovolit i žena, která by se za jiných okolností ve svítivých barvách vůbec necítila.

Kombinaci šedé, vanilkové a modré jsem už před pár týdny fotila v Tatuumu; od té doby se objevila i jinde (podobnou kombinaci jsem viděla i v Reserved), takže se zdá, že to přece jen bude trend a ne jedinečný nápad. Každopádně jde opět o nenápadnou kombinaci, respektive kombinaci, kterou lze pojmout tak i tak (dejte jenom modrou a žlutou se špetkou šedé a bude to mnohem zářivější). Přihlédněte ke svému barevnému typu a vyberte si buď teplejší nebo studenější šedou.

Neutrální teplé tóny (ideálně přírodní "lněné" odstíny) s oranžovou či výraznou broskvovou už jsou provařené až až, přesto je připomínám znovu. Ostýchavější starší dáma si vezme víc neutrálních kousků a doplní jedním výrazným, nebo zvolí pouze barevné doplňky (korále, šátek, kabelka).

A další krásná, jemná a veskrze jarní kombinace: pudrová i výraznější růžová, světlá peprmintová a výrazná malachitová či chladná tmavá zelená, neutrální šedá či šedobéžová. Nenápadné a přitom příjemné pro oko.

Ještě jedna variace na modro-žluté téma, místo vanilkové a azurové v ní však figuruje žlutá s nádechem olivové zeleně a teple modré a nazelenalé odstíny.

Do jemných odstínů se může obléct i muž. K některým barevným typům půjdou vyloženě jemné barvy (peprmintová), k jiným výraznější (malinová, tmavší šedozelená). Všimněte si prosím i bot na druhé fotce; už aby se čeští muži konečně zbavili strachu z mokasín (boat shoes, chcete-li). Černé koženkové s bílými ponožkami přirozeně prosím nechat doma. Na semiši v neutrální barvě ovšem není nic veksláckého.

(Fotky jsou z kolekcí Hugo Boss, Marc Cain, Esprit, More&More a dalších.)

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
První příspěvek v tématu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Kousek duhy

Autor: Ada

V komentářích pod minulým článkem kdosi nadhodil, jestli bych se... Celý článek

Inspirace na jaro - přehlídky

Autor: Ada

Na přehlídkových molech teď pomalu končí defilé modelů na letošní... Celý článek