Decentní jaro

19.04.12 | autor Ada

*

Letošním trendem je colorblocking ve výrazných barvách: oranžová, fuchsiová, fialová, smaragdová, fosforově zelená, královská modrá. Když jsem se ale v Praze podívala do obchoďáku Van Graaf, našla jsem i spoustu kolekcí v jemných pastelových i neutrálních barvách. Tak jsem vám je vyfotila. Ne každý má výrazné barvy rád, někdo na ně není vhodný typ... A nejvíc je asi ocení starší ročníky, které mívají z výrazných barev přece jen trochu obavy.

Takže jak vypadat barevně a svěže a přitom nesvítit na celé náměstí?

Pudrově růžové a broskvové odstíny vypadají velmi dobře vedle teplejších zelených - světlé jarní i výrazné trávové nebo smaragdové. Je to navíc čistě jarní kombinace pučící zeleně a stromů kvetoucích v nejrůznějších odstínech růžové.

Hodně svěží je citrusově neutrální kombinace tlumených šedých a béžových s jasně žlutou a oranžovou. Díky neutrálním tónům to ale nevypadá nijak ukrutně a podobnou kombinaci si proto může dovolit i žena, která by se za jiných okolností ve svítivých barvách vůbec necítila.

Kombinaci šedé, vanilkové a modré jsem už před pár týdny fotila v Tatuumu; od té doby se objevila i jinde (podobnou kombinaci jsem viděla i v Reserved), takže se zdá, že to přece jen bude trend a ne jedinečný nápad. Každopádně jde opět o nenápadnou kombinaci, respektive kombinaci, kterou lze pojmout tak i tak (dejte jenom modrou a žlutou se špetkou šedé a bude to mnohem zářivější). Přihlédněte ke svému barevnému typu a vyberte si buď teplejší nebo studenější šedou.

Neutrální teplé tóny (ideálně přírodní "lněné" odstíny) s oranžovou či výraznou broskvovou už jsou provařené až až, přesto je připomínám znovu. Ostýchavější starší dáma si vezme víc neutrálních kousků a doplní jedním výrazným, nebo zvolí pouze barevné doplňky (korále, šátek, kabelka).

A další krásná, jemná a veskrze jarní kombinace: pudrová i výraznější růžová, světlá peprmintová a výrazná malachitová či chladná tmavá zelená, neutrální šedá či šedobéžová. Nenápadné a přitom příjemné pro oko.

Ještě jedna variace na modro-žluté téma, místo vanilkové a azurové v ní však figuruje žlutá s nádechem olivové zeleně a teple modré a nazelenalé odstíny.

Do jemných odstínů se může obléct i muž. K některým barevným typům půjdou vyloženě jemné barvy (peprmintová), k jiným výraznější (malinová, tmavší šedozelená). Všimněte si prosím i bot na druhé fotce; už aby se čeští muži konečně zbavili strachu z mokasín (boat shoes, chcete-li). Černé koženkové s bílými ponožkami přirozeně prosím nechat doma. Na semiši v neutrální barvě ovšem není nic veksláckého.

(Fotky jsou z kolekcí Hugo Boss, Marc Cain, Esprit, More&More a dalších.)

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.4.12 10:07

Tyto pastelové a jemné barvy jsou opravdu krásné a vypadá to, že budeme mít i krásné jaro/léto pokud se takto budou dámy oblékat :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.4.12 14:23

nechci sýčkovat, ale obávám se, že se té černé hned tak nezbavíme, nevim, kdy dámy konečně pochopí, že černá na jedné straně sice zeštíhluje a nese v sobě jistou eleganci, ale ksichtíku přidává léta!

kalivrata
459 příspěvků 19.4.12 10:08

Hurá, my přírodní blondýnky děkujeme letošnímu jaru! Konečně se zase nemusíme líčit…

infected
15 příspěvků 19.4.12 10:11

Proč starší ročníky?? Mě je 23 a pastelové barvy miluju…

Ada Pekelná
973 příspěvků 19.4.12 10:22

Napadlo mě, že starší dámy takové nenápadné kombinace hodně ocení. Ale jsou samozřejmě dobré i pro mladé, zvlášť pro blondýnky a jemné typy.

Jirina1
43 příspěvků 23.4.12 16:35

Nejde o to, jestli je starší nebo mladší, ale o barevný typ. Já jsem sice už hodně stará, ale v pastelových barvách vypadám jako týden po smrti ;-) Nosím výraznou červenou, malinovou, fuchsiovou, výraznou modrou, klidně i oranžovou… ale vzhledem k věku jen jako doplněk k neutrálním tónům.

Dadumilka
13 příspěvků 24.4.12 13:11

Ado, díky za doporučení knihy Colour me beautiful. Je fakt skvělá. Překvapil mě i návod co si zabalit když jedu na víkend, týden… Prostě super.

infected
15 příspěvků 19.4.12 10:29

To máš Ado asi pravdu, ostatně barvy sluší všem…ať už pastelové nebo výrazné…:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.4.12 10:38

@infected
ako ktoré a ako komu, ani blondýna nie je blond ako blond :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.4.12 10:40

mám docela ráda tyhle koukací reportáže…
ale jedna věc mi už dlouho vrtá hlavou a tenhle článek mi ji připomněl: často se tady objevujou sousloví jako „teplá modrá“ nebo naopak „chladná červená“. nám kdysi na ZŠ při výtvarce říkali rozdělení „teplý barvy=barvy ohně“, „studený=barvy vody“, podle kterýho by modrá vždycky měla bejt chladná, bez ohledu na odstín… no mně tohle rozdělení vždycky přišlo trochu primitivní a intuitivně asi tušim, jakej je rozdíl mezi (např.) chladnou a teplou modrou, ale dá se to nějak definovat slovně? nebo matematicky? :) (třeba poměr červený složky ku (G+B) nebo tak něco :) )


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.4.12 11:36

jahoda = tepla cervena; vhodna pre teple typy
malina = studena cervena; vhodna pre studene typy


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.4.12 11:37

no a modra
taka petrolejova je tepla modra
a ocelovomodra je jednoznacne studena


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.4.12 12:09

jasně, když mi ukážeš dva odstíny, tak ti taky řeknu, kterej je „teplejší“, ale zajímalo mě, jestli na to existuje nějaký obecný pravidlo. jestli je jasně daná hranice mezi teplostí a studeností nebo si to každej posuzuje podle sebe „by voko“…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.4.12 12:19

Vnímání barev je stejné jako v hudbě tóny - sice má každý svou frekvenci, ale pokud se hraje nebo zpívá, tóny kolem této hodnoty oscilují - mohou být o malinko vyšší nebo nižší, aniž by to lidské ucho vnímalo jako „falešné“ - naopak ty drobné nedokonalosti způsobují, že se nám zpravidla víc líbí hudba předváděná hudebníky než např. naprogramovaná v počítači, kde jsou frekvence dokonale přesné, ale lidskému uchu to zní cize. Přitom rozdíl čtvrttónu už většina lidí pozná a záleží na souvislostech, jestli ho vnímá falešně nebo ne. U barev je to hodně podobné. Nelze stanovit přesnou hranici - tohle ještě jo a tohle už ne. Navíc vnímání příjemnosti barev do značné míry závisí i na vnitřním rozpoložení. Takovýhle faktor pak samozřejmě jakoukoli exaktnost vylučuje :-)

anna r.
9 příspěvků 19.4.12 18:58

a taky kazdy barvy jinak vnimame (http://goo.gl/Sov04) - ne kazdy je jednotlive odstinove rozdily plne vnimat - takze je to opravdu ‚od oka‘ :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.4.12 20:32

Skvělý test, díky za odkaz! Měla jsem 24 bodů, mám radost, největší problémy u odstínů modrých, což jsem si i uvědomila v průběhu, že s nimi mám nejvíc práce :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.4.12 21:05
Test

Díky za test, měla jsem čtyři body! Jsem dobrá!:-)

rice
356 příspěvků 19.4.12 21:09

páni, skvělej test! Mám čtyři body a nejhorší zelenožlutý odstíny.

celebrian
521 příspěvků 19.4.12 21:20

Zajímavý test, díky za něj :-) Se s svými 20 body na tom sice nejsem, tak dobře jako Ivao, ale i tak jsem spokojená s výsledkem.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.4.12 22:04

Ten test je super, sama sebe jsem překvapila s 0 chyb, asi mám dobrý monitor, který nezkresluje barvy…

Mayim
401 příspěvků 19.4.12 22:09

test parádní, poměrně vysoké skóre můžu svést na unavené oči… :-)

Příspěvek upraven 19.04.12 v 22:11


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.4.12 23:17

skvělej test - ke svému překvapení mám 0 bodů :) tak to jsem netušila, že tak dobře rozlišuji barvy :)

-Anna-
187 příspěvků 20.4.12 05:12

Mám nulu a prý perfektní barevné vidění, ale jelikož jsem výtvarník, tak by mě jiný výsledek dost otrávil… :)

Pasithea
3 příspěvky 21.4.12 11:12

Díky za test, netušila jsem, že mám tak dobré oko. Musím se pochlubit, měla jsem to za nulu :-)

Konvalinka
244 příspěvků 21.4.12 21:26

Je to fakt zajímavý test. Měla jsem 12, ale když jsem si to prohlížela, přísahala bych, že to mám úplně správně :) Máme v rodině barvoslepost, tak jsem dopadla ještě hodně dobře.

Karin
3948 příspěvků 23.4.12 20:48

První proužek dobrý, ale u rovnání těch dalších už se mi to všechno míhalo, ještě teď mám před očima mžitky… Fuj. No a výsledek 32.

Petishee
51 příspěvků 24.4.12 23:21

3 body, ale skoro z toho nevidím :lol:

modra_kocka
903 příspěvků 19.4.12 12:54

Exaktněji by „teplota odstínu“ šla určit pomoci zlaté (bronzové) a stříbrné barvy. Jinak se to bere „baj voko“


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.4.12 20:59

skore 6 …hmmm nic moc, bolo by zaujimave to dat spravit , chlapom, ten moj je farboslepy…

modra_kocka
903 příspěvků 19.4.12 12:51

Tak já bych řekla přesně naopak - malinová je teplá a jahodová studená…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.4.12 12:09
Barvy

Tohle základní rozdělení na teplé a studené je přežité, v běžném životě nepoužitelné a platí tak možná u základních - přímých barev (přímá žlutá, přímá modrá, přímá červená). Naprostá většina barev reálného světa je ale namíchaná z těchto základních - a v ten moment začne jít o poměr jednotlivých složek a v ten moment se vytvoří buď teplý nebo studený odstín barvy. Jahodová má v sobě víc žluté než modré, malinová to má naopak a obě mají největší podíl červené. To samé platí v případě jakékoli jiné barvy. Co se fyziky týče, jde o vlnové délky, které přecházejí spojitě - mezi červenou a modrou, červenou a žlutou i modrou a žlutou (vznikají odstíny zelené). Kup si tempery ve třech základních barvách a míchej je postupně dohromady. Je to legrace a člověk si líp uvědomí, co se v každém odstínu skrývá.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.4.12 12:34

Mělo by jít o poměr žluté a modré. Ovšem třeba taková „teplá modrá“ (tyrkysová) už jaksi naznačuje, že přesně matematicky to určit nepůjde.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.4.12 20:39

V knížceJaká barva mi sluší je rozepsáno, že barvy mají v sobě buď podton žlutý - což jsou ty teplé anebo modrý, což jsou ty studené. Tudíž lososová je teplá, růžová je studená. Pak jsou zcela neutrální barvy, bez podtónu. Není to přežité, funguje to.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.4.12 21:40

Ve školách by se mělo víc dbát na porozumění psanému textu…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.4.12 21:42

sorry, ale ve vláknění jsem se opět ztratila a nevěděla, kde vlákno končí a kdo co psal přede mnou. CHápu dobře, pokud se k příspěvku vůbec prokoušu :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.4.12 22:21
;-)
Robena
1257 příspěvků 19.4.12 10:43
Odhalena

Tak ja jsem podle clanku „ostychavejsi starsi dama“ s vice neutralnimi kousky a jednim vyraznym doplnkem. Hm, je to pravda, jen jsem se takhle sama nedokazala pojmenovat. Neuveritelne, co na sebe clovek prozradi jen svym oblecenim :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.4.12 10:49
tohle je super

sem bruneta, můžu mít hodně výrazné věci, ale tohle je fakt krása, mě colorblocking až tak neuchvátil

MP Marianna
64 příspěvků 19.4.12 10:55

Tak teď ještě, aby si článek přečetli ti, kteří jsou se slušivým oblečením na štíru. Pak by to byla pastva pro oči konečně!

Kerstin
516 příspěvků 19.4.12 11:15

Tyhle „zmrzlinové“ barvy miluju, sice jenom na doplňcích nebo na malé ploše, ale pár věcí mám.
Jo a Ado, není ta „výrazná broskvová“ někde pojmenovaná jako „lososová“? Minulý rok byla všude, co si tak pamatuju. A nechápu pojmenování „peprmintová“ nebo „mátová“. Máta jako rostlina přece takhle nevypadá. Jediné, s čím mi ta barva koresponduje, jsou zelené Airwaysky (to možná bude tím):D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.4.12 19:37

nebo taky zubní pasta :)

Kerstin
516 příspěvků 20.4.12 10:02

To je ono! A máme to :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.4.12 11:38
trendy

To je zajímavé, já všude čtu, že trendem letošního jara/léta jsou pastelové barvy a neony. Myslela jsem, že colour blocking už je pasé.

janiiiv
781 příspěvků 19.4.12 12:18

To se přece nevylučuje, nebo snad ano? Můžete dělat colour blocking i s pastelovými ;) Jen, jak to řekla Ada, nebudete svítit na celé náměstí.

abilas
1 příspěvek 19.4.12 13:04
Decentní jaro

No jsem sice starší ročník (45), ale v některých z těch modelů bych si připadala na 100. Nedávno jsem potkala známou, která je asi o 2 roky starší a měla na sobě ty zářivé barvy, co teď vidí v každém obchodě pro mladé - to už taky nebylo ono. Tak nevím - kam se mám zařadit?

Jirina1
43 příspěvků 19.4.12 13:18

Vykašlete se na trendy a barvy a noste to, co vám sluší. Ani já si z této nabídky moc nevyberu, jsem výrazně zimní typ a pastelové barvy pro mne nejsou to pravé (jsem starší než vy). Áda to v článku zmínila, řeším to tak, že nosím oblečení spíš v neutrálních barvách a výraznými barvami jen oživuji outfit. V mém případě je to převážně šedá, antracitová a tmavěmodrá, v létě režná, tzv. „offwhite“, což doplňuji výraznou bižuterií, šátky a pásky ve fuchsiové, malinové, výrazně modré, zelené, ale v létě klidně i žluté nebo oranžové. Problém bývá v tom, že když zrovna nefrčí barva, která vám sluší, těžko v té barvě něco seženete.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.4.12 08:09
Souhlas s Jirinou1

Jsem výrazný zimní typ a nemohu souhlasit s tím, že pastelové barvy sluší všem. Kdybych si něco na sebe oblékla v barvách výše uvedených, tak bych vypadala, že už umírám. Nejsem mladice, je mi přes padesát, ale tyto barvy sluší opravdu pouze jarním a některým letním typům a ostatní v tom vypadají nevýrazně a unyle. Nehledě nato, že u nás tyto barvy se asi bohužel líbí těm jiným typům, pak to na ulicích vypadá „neživě“. Ale když někomu opravdu sednou, je to zážitek. Ovšem když někdo považuje za pastelovou barvu pouze světle hnědou, či slonovou kost a nezkombinuje ji s jinými odstíny, pak je to jak v Čechách. Samá do hněda a fuj. A to nemluvím o tom, že se u nás asi hodně těžko dá sehnat barevné provedení s KVALITNÍ látkou. A to ve výše uvedených obchodech skutečně není. Stačí navštívit a takové výrobky si „ošahat“ a zdrháte. Myslím, že poměr modních a dobře střižených oděvů ke „kvalitním“ látkám je nízký, zato ceny silně nadnesené.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.4.12 09:26
decentní jaro

Jsem podle vás také starší ročník-i když si tak nepřipadám,je mi také 45.Od Marc Caina mám tak75%šatníku.-Marc Cain je většina vyfocených kolekcí.A můžu vám říct,že sklízím značný obdiv.akorát to trochu leze do peněz,je to dost drahá značka

monikazbrna
3 příspěvky 19.4.12 13:08
Ta poslední fotka!

Ta poslední fotka je úžasná! To by se moje oko pokochalo, kdyby někde potkalo takového muže! :o))

Ema_SN
148 příspěvků 19.4.12 13:15

Toto sú „moje“ farby! Nie že by som chcela pôsobiť decentne, ani nie som starší ročník, ale takéto farby mi (som svetlý typ) pristanú viac než kombinácia viacerých výrazných. A vanilkovú musím milovať už len kvôli názvu :-)

Lanevra
371 příspěvků 19.4.12 13:43
Lanevra

Sice mně těší že konečně jsou v našich obchodech nějaké barvy (leta letoucí to byla hnědá a šedá ve sto a jednom odstínu), ale i tak se mi tyhle barvy moc nezamlouvají. Osobně když už bych šla do barev, tedy zahodila svou milovanou černou, tak bych se rovnou vrhla na výrazné barvy. Snad jen ty pudrové a starorůžové odstíny se mi líbí.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.4.12 14:15

pastelové barvičky to sluší snad každému, škoda jen, že v ulicích, a to nejen českých, jsou málokdy k vidění. včera jsem se vrátila z prodlouženýho víkendu ve Francii-Nice, těšila jsem se velmi, jak si rozšířím módní obzory a celkem zklamání; v ulicích převažovaly „černé vrány“ aneb černá v černé, jen ty pověstné francouzské šálky ten pochmurný outfit trochu oživily, když už i Francouzky jsou líné trochu popřemýšlet co zajímavého na sebe, tak to je trága…
Výlohy butiků ovšem svítily všemi barvami hadříky v těch nejšílenějších kombinacích materiálů, vzorů a barev…

Atlacoya
2790 příspěvků 19.4.12 14:20

Mně nesluší. Jsem bledá bruneta a v pastelových vypadám poněkud, vyjádřím to mírně, nevýrazně.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.4.12 14:29

ale to přeci snadno vyřeší šálka,šáteček ve vhodné ,ve vašem případě asi výraznější barvě; zkuste někdy doma před zrcadlem jich pár prostřídat, možná budete žasnout, co vhodně zvolená barva udělá s obličejem, jak ho rozsvítí (a špatná naopak „zabije“)to je někdy skoro zázrak…

Atlacoya
2790 příspěvků 19.4.12 14:40

To já vím, třeba k tomu časem dospěji, ale šátky a šálky teď nosí každý a mně to přijde jako kliše. Prozatím si vystačím se svými oblíbenými výraznými barvami.

Lachenauerin
544 příspěvků 19.4.12 15:45

Toto se obávám, že není dobrý nápad. Pokud člověku nějaká barva moc nesluší, nejhorší, co může udělat, je dát si blízko k obličeji - třeba právě prostřednictvím šátku nebo šálky.

Lachenauerin
544 příspěvků 19.4.12 15:47

Aha, tak se omlouvám, nějak dneska neumím číst, teď vidím, že jste to napsala úplně obráceně, než jsem myslela, takže moje předchozí reakce je naprosto bezpředmětná.

Lliane
3 příspěvky 3.5.12 10:39

@Knihovnice krásne farebné kabelky má Desigual, (desigual.com pre online shop) ale neviem, ako doručujú po Európe… Ja som si od nich kúpila v kamennom obchode plátenú tašku na leto a myslím, že pomer cena a kvalita/originalita/neopozeranosť nie je tak zlý :)

Pardon, skočila som zle v niti, únava :) Chcela som ešte k tým Francúzkam podotknúť, že naozaj to nie je to, čo by človek čakal, po týždni života vo Francúzsku ma prešlo počiatočné nadšenie z nedostatku ošúpaných džínsov. botasiek a turistického obleččenia - pretože všetky sú upravené, ale všetky vo farbách čierna - hnedá - tmavomodrá - sivá s prevahou čiernej a výsledok je stádo. Keď som si zobrala pastelovo ružový trenč, podľa pohľadov sa to rovnalo rebelskému aktu.

Příspěvek upraven 03.05.12 v 10:48

pipilotta
2 příspěvky 19.4.12 14:25

Mám moc ráda pastelové a pudrové barvy - na ostatních, mně bohužel nesluší, se svou bledou pletí a zrz vlasy vypadám jak „vyblité lečo“ :S


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.4.12 17:53

Jsem taky bledá zrzka a dneska jsem vyrazila v pudrově růžové. Všichni mě chválili, že mi sluší, přestože by neměla. Tak nevím :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.4.12 22:11

pudrová je perfektní barva, sluší snad všem=)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.4.12 16:19

Nevybrala bych si tu. Možná snad jen ta druhá paleta barev, ale pastelový barvy nemám moc v lásc. Vypadám v nich vyblitě


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.4.12 17:07

aby som potešila Adu, s mojím priateľom sme mu kúpili jedny krásne tmavomodré kožené mokasíny, ako na jachtu. V kombinácii s tmavočerveným svetrom v nich vyzerá krásne ( má dlhé blond vlasy ), takže možno to s tými mokasínami až taká bieda nebude :) :)

-Anna-
187 příspěvků 20.4.12 20:10

Syn si také nedávno pořídil modré mokasíny. Má i tmavě červený svetr, ale nemá dlouhé blond vlasy, takže to už budou s modrými mokasínami nejmíň dva… :)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.4.12 18:26

Ado, ty barevné kostky nad obrázky jsou skvělé, dá se tak udělat dobrá představa o kombinacích.
Já teda studené světlé pastelové barvy můžu - jsem ten typ - ale jedině jako doplněk právě k té šedé, šedobéžové. Když se dá k tlumenému základu jen dílek výraznější barvy, jde pak vybrat jakoukoliv barvu a sedne to.
Mít třeba červené triko, zelené kalhoty a žluté boty - no to je pro odvážné, ale podle mě to hlavně není příliš příjemné pro oči, neladí mi to, příliš expresivní.
Ale přesně takto jemné,avšak výrazné barvy na pozadí neutrálního základu, to je harmonie pro oko. Teda aspoň to moje.

sarinka.v
426 příspěvků 19.4.12 20:33

Pastelové barvy na jaro miluju…jen u tohoto počasí, jsou pořád trochu ošemetné - vyrazila jsem si minulý týden ve světlých kalhotech a když začalo odpoledne pršet, měla jsem hnědé cákance až po kolena :D Ale to mě jen tak neodradí.
Mě se velmi zalíbila nová kolekce v H&M, hned jsem si tam pořídila šaty, barevně velmi podobné těm na první fotce a to jen za krásných 399,–

Ať žije jaro!!! :)

Puca
22 příspěvků 19.4.12 21:00
Test vybornej

naskorovala jsem „0“ :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.4.12 22:10

colorblocking byl totiž loni…letos jsou to pastelový barvy a la „obleč se jako lízátko“…a trochu těch neonů (hlavně žlutý zvýraznovač)

ale je to úplně fuk, každej má nosit odstíny, který mu padnou, ne shánět každou blbost jenom proto, že je in…viz. bláznění blogerek po mint, což je barva, která většině obyvatel naprosto nesluší

pragueneedsmorestyle

Atlacoya
2790 příspěvků 20.4.12 10:51

Já bych taky ráda nosila barvy které nejsou zrovna in, ale často je oříšek je sehnat.

frenekka
73 příspěvků 20.4.12 16:24

Letos ani ne…barvy jsou všude


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.4.12 22:21

ta vanilková, modrá a šedá je super nápad!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.4.12 08:20
Test

Díky moc za test na barvy, mám sice 11, ale jsem ráda, že stále ještě „rozeznávám“ a gratuluji těm s nulou. Super zkouška, předávám dál.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.4.12 10:14
Test

Bože, jsem asi slepá - mám 32, ale ty lišty mi přišly krásně seřazené - modrozelená slabé místo. Vám s nulou skládám obdiv.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.4.12 10:26

A teď mi ještě poraďte, jak do takového oblečení chlapa dostat. Se značným úsilím jsem ze šatníku svého přítele odstranila modré džíny, sportovní boty, mikiny a bundy, takže už chodí ve slušných kalhotách, svetrech, košilích a sáčku či kabátu. Všechno je to ale hnědé, černé, šedé, jen u košil se občas odváže na jinou barvu. Ale když občas v obchodě něco nesměle pípnu třeba u stojanu s vínovými kalhotami, dostane se mi odpovědi: Jsem snad gay? (kterou samozřejmě myslí jako vtip, ale stejně si to pak neobleče)…

sarinka.v
426 příspěvků 20.4.12 10:47

No já bych asi barevné kalhoty na svého taky nedostala. Mě se teda naštěstí šatník podařilo pozměnit celkem rychle - měl v něm spoustu slušných věcí, protože denně chodí do práce v košili, ale nejvíc jsem bojovala u světlých kalhot (u kterých měl pocit, že je bude mít brzy špinavé). Barevné věci ale také má spíše mezi košilemi a tričkami. Tam bych zkusila štěstí :) Prostě mu to donést do kabinky a třeba se mu to zalíbí…ale jak říkám, barevné kalhoty bych asi nezkoušela nějak moc. Nevím, kolik vašemu příteli je, ale ten můj už není vyloženě mladý kluk, takže ty kalhoty už zůstanou u černé, šedé a béžové :)

Atlacoya
2790 příspěvků 20.4.12 10:53

Taky myslím, že je dobré začít s barvou u těch trik, košil a svetrů, kalhoty třeba béžové, nebo jinak neutrální.

Karoleenah
2322 příspěvků 20.4.12 14:23

Zřejmě nějaká specifická mužská logika. Přítel taky nosí různobarevná trička a košile, ale barevné kalhoty a jakékoliv (i černé nebo šedé) svetry nosit nebude, protože „není žádnej nagelovanej blbeček“ případně „je na to přece moc mladej“. Ze stejného podivného důvodu nehodlá nosit jiné boty než skejtové tenisky. Třeba se mi někdy povede tomu přijít na kloub. Ačkoliv každej máme něco, věřím, že moje kolekce červených laků na nehty mu může připadat stejně absurdní. :)

Příspěvek upraven 20.04.12 v 14:23


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.4.12 15:16

Do barevných kalhot se ani nehrňte. To je zbytečné - já to řeším tak, že má zásobu tří různě neutrálních kalhot - cosi béžové, šedé, jedny džíny (ale mám fígl, když je dá k praní, leží mi tam třeba měsíc, protože „prostě nemám, s čím je vyprat“) takže nosí ty pěkné šedé od Buchmanna. K tomu ovšem manželovi kupuji pěkná barevná trika, polokošile, mikiny (třeba z Fleru malovaná, ovšem vkusně,nebo s filmovými tvářemi) - pracuje v filmovém prostředí, takže je to přijatelné, ženská část ocení nápad a barevnost. Manželovi lichotí, že si hned šéfka všimla „neuvěřitelně krásného trička“ - Favab.
Oproti tomu svetry má zase tlumené a neutrální - koupila jsem mu kvalitní vlněné - takže jediná barevná část jsou jen ta trika, ale zato vyniknou, není ve svém věku jako papoušek (45 let) a vypadá svěže a mladě. Záleží tedy i na věku, co se ještě hodí a v jakém prostředí se pohybuje.
Tuhle koláž s Sherlockem jsem nám nechala vytisknout na bílá trika teď ke 20. výročí svatby, dostane ho zítra. Už takhle dostal triko s bratry Marxovými s nápisem „Ano, jsem marxista“ - tohle ocenil a nosí ho doteď, jsou to jeho oblíbení komici. Takže třeba i tohle je způsob, jak zavést stydlivému chlapovi barvy do šatníku.

Oveeec
2820 příspěvků 24.4.12 16:04

Je Buchmann Bushman, nebo něco jinýho?:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.4.12 12:01

je to totéž, akorát nikdy nevím, kolik písmenek se zdvojuje.:-o Ten český obchod založený dvěma chlapy dobrodruhy.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.4.12 14:21

Bože, ženský, nechte už ty chlapy na pokoji! Oni se vám taky nehrabou v šatníku! HEFNER


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.4.12 17:12

Njn. Chcelo by to tuná ovšem už vyšší level !! Popostrčiť k tvorbe indivindi unikátnemu štýlu. Táto širokospektrálna konfekcia je pre analfabetov a ok. Ale čo takto štýl ! vlastný štýl v obliekaní telesnej schránky ako životný postoj ! Autentičnosť, ktorú síce nejde plebs naučiť, ale ide k tomu viesť - prebudiť to. Dočkám sa tu toho ?

coralline
840 příspěvků 20.4.12 19:16

Z barevného testu mám úspěšně 0 bodů, ale strašně mě z něj bolely oči. Stalo se to vám ostatním taky? Může za to nějaké špatné nastavení monitoru? (Barvy očividně zobrazuje správně a normálně mě oči nebolí.)

A z jiného šálku - dnes jsem si pořídila vanilkový svetřík a tričko. Láska na první pohled.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.4.12 20:13

http://pinterest.com/…13727304808/ Čo tam po trendoch a farbách,veľkosť je doležitá.:-)

LucaLuca
51 příspěvků 20.4.12 21:52

@coralline
Mám 22 bodů. Ve dne bych měla možná míň, ale jak píšete, strašně mi to tahalo oči.

Barvičkám v obchodech jsem hrozně ráda, ale kam vlezu, tam se mi nic nelíbí. Obecně vyznění obchodů jo, ale jednotlivé kousky ne. Včera jsem čekala na někoho na nádraží a bylo zpoždění a zoufale jsem potřebovala trička/halenky k sukni (mám totiž dvě - slovy dvě! - světle tyrkysové a řvavě růžové), i vlítla jsem do Tesca a zakoupila z nouze 2 trička. Jedno, ehm, světle tyrkysové a druhé řvavě růžové…

Jinak teda vtipné je, že ta první dvě trička jsem koupila před 5 lety a od té doby NIC, jak byla jenom hnědá, šedá a béžová. Tak teď přemýšlím, jestli si těch stejných triček (barevně) mám koupit 10, abych zas dalších 5 let nechodila nahá…

Na černou jsem zanevřela dávno a programově si nic černého nekupuji. Objevila jsem kouzlo šedé (ale ne na vršky) - mám šedou sukni, kozačky, kabelku, zimní kabát pepř a sůl. Jak mám málo oblečení, tak toto se hodilo fakt ke všemu. A pak mám ještě hnědou sukni, hnědá mi nesluší, ale k obličeji dám barvu, která mi sluší a je to. Baleríny mám v takové zvláštní nepopsatelné barvě, hodí se k té hnědé sukni a mají takový kovový nádech, k tomu mám podobnou kabelku.

A ještě k těm tričkům letos - co jsem zkoušela, vše mělo takový divný rukáv do půl paže, mně sluší takové ty krátké rukávky. Kde je sehnat?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.4.12 21:54
Test barev

Uff, tak jsem se pěkně lekla… Při první zkoušce testu mi vyšlo 54. Na to, že mě živí tvorba dosti barevných šperků jsem byla vcelku šokovaná, že nerozliším jednotlivé odstíny… Pak jsem zkusila test na notebooku a vyšla mi nula… Asi mám šílený monitor u počítače :-D

Blair
359 příspěvků 21.4.12 09:16

Mě vyšlo 47, takže taky nic moc. Ale šíleně mě z toho bolely oči.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.4.12 10:44

Tak to jste mě uklidnily - taky mě to tahalo oči děsně a monitor má starý, z praxe vím, že mám docela cit pro barvy a ladění :-) Ale vážně, jak psala Hanč. na notebooku měla výsledek na jedničku. No, já to nebudu opakovat, spokojím se s vysvětlením, že za to může technika.

-Anna-
187 příspěvků 21.4.12 16:20

On je to test barevného vidění a zároveň kvality a správné kalibrace monitoru…

Oveeec
2820 příspěvků 24.4.12 16:05

Já taky 54 a přitom jsem to měla krásně seřazený:) Ale vždycky mi na konci zbyl čtvereček úplně jiný barvy a nešel nikam dát. Je to chyba moje, nebo jejich?:D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.4.12 10:45

@gulietta propána, kam na ty perly chodíte? "… jinak, parádní bourák - myslím ikonku.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.4.12 13:44

Lilip auto mojho detstva bola http://cs.wikipedia.org/…eo_Giulietta ,oco bol zaťažený na talianske značky,tak mi to zostalo aj do dospelosti.:-)http://auto.idnes.cz/alfa-zachranarka-zasahuje-krasavice-giulietta-startuje-do-prodeje-10u-/auto_testy.aspx?c=A100701_100211_auto_testy_fdv
http://auto.idnes.cz/…o_testy.aspx?…

Příspěvek upraven 21.04.12 v 13:45

Starscream
12 příspěvků 21.4.12 14:00

Pastelové barvy mi připadají takové…no bez urážky…vyblité. Ale každému sluší něco jiného:) Moje matka je fanda pastelu a sluší jí to.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.4.12 14:28

Mě v tom testu na barvy vyšlo 170. Takže moje barvoslepost je potvrzená i testem :ú)

Knihovnice
2 příspěvky 21.4.12 17:36

Já jsem tedy barvami nadšená. Konečně si v obchodech přijdu jako v obchodech a ne jako v pohřebních ústavech, což je lahoda pro duši.

Ale co mě opravdu mrzí, je, že pokud sháním barevnou kabelku, tak mi vyjde nula nula nic. Mám zásadní problém dát za kabelku víc, jak pár stovek (na tu jednu pořádnou, koženou si zatím šetřím), nicméně si myslím, že i za těch pár stovek by mohla být alespoň kvalitně zpracovaná, když už materiál pokulhává. Zřejmě je můj požadavek nadstandard. Dneska jsem se při koupi dozvěděla „co byste chtěla, za tu cenu“ - namouduši, kdyby se mi ta taška tolik nelíbila, tak ji tam nechám, tolik mě to vytočilo.
Ale co mě spíš zaráží je nepřítomnost barevných kabelek i v obchodech typu HM a New Yorker (do toho jsem vkládala velkou naději, mám odsud aktovku do školy a jsem s ní navýsost spokojená). Samá černá, hnědá, jedna umrněná zelená, nebo podivné vzory, ani kočka ani pes. Bída, bída, bída.
Můj šatník zahrnuje převážně tmavé a tlumené odstíny, což považuju za dostatečné, abych musela mít ještě tmavou doplňky… Nu, zřejmě zůstanu ještě dlouho odkázána na svépomoc (háčkovaním ku zdraví!), což není nejhorší, ale toho času taky není tolik. :)

Nicméně, kromě barev mě taky potěšil fakt, že se zase objevuje námořnický styl, modré proužky a doplňky. Mám báječné náušnice s kotvou! :-)

Příspěvek upraven 21.04.12 v 17:37

Black Diamond
81 příspěvků 21.4.12 20:11

Milá Knihovnice, obávám se, že Tvé požadavky jsou „trochu“ sci-fi. Za pár stovek, pokud nebudeš mít výsostné štěstí, můžeš sice sehnat barevnou kabelku, ale zkrátka šunt. Žádnou kvalitu zpracování, ta je pochybná už i u drahých kabelek, bohužel. Nicméně, doporučím Ti obchod Mohito (opravdu netuším, jaké je jeho zastoupení v republice, donedávna jsem ho neznala), je teď nově v ostravské Nové Karolině a kabelky tam před pár týdny byly snad jen barevné (na ceny jsem se nedívala, ale vzhledem k tomu, že byly z koženky, nemusely by být neúměrné). Oblečení sice taky hrálo barvami, ale poměr cena / kvalita je tam k hlasitému smíchu.

Knihovnice
2 příspěvky 21.4.12 23:17

Dovolím si nesouhlasit… Mám kabelku za pár stovek, mám ji dva roky, nosím ji poměrně často a ejhle, drží. :)
Takže úplné sci-fi to není, kromě toho to byl spíš takový obecný povzdech, že už ani do obchodů, které jsou převážně pro holky mladší, než já, se nedováží barevné věci.

Nicméně mě to netrápí natolik, abych kvůli tomu nespala.

Sibyla
2646 příspěvků 22.4.12 10:48

Zkuste Aukro. Ze syntetické kůže tam mají barevných a levných spoustu - jenže, jak už to bývá, když člověk hledá konkrétní barvu, není k mání.

Atlacoya
2790 příspěvků 22.4.12 12:28

K námořnickém by se krásně hodila ta, co na ni dala odkaz Carolline. http://www.fler.cz/…-659-2649071


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.4.12 20:18

@Knihovnice já jsem se zamilovala do lakovaných jasně červených Gaborek, a oni je potvory nákupčí do Česka neobjednali. v Gaboru na Andělu ani omylem. Kabelky jsem naopak viděla barevné - jenže od 2000 nahoru - a to je teda na mě taky moc. Mám jednu červenou od Lacoste, tu kolekci z PVC, malou do ruky, za 2 tisíce a miluju ji - ale víc bych za kabelku už nedala. On si pak při těch cenách člověk říká, že pokud to není kůže, tak ta kabelka v kvalitě nijak tu cenu nedoběhne. PVC teda zatím drží dva roky, lze ji umýt mýdlem a je pořád jako nová, ale kůže to není. http://www.samsonite-domi.cz/…006-sleva-30
juj a koukám, že je na ně momentálně sleva !

coralline
840 příspěvků 21.4.12 22:55

@Knihovnice
A co zkusit Fler? Když se v tom prohrabete, dají se najít opravdu hezké tašky.
Pro inspiraci třeba:
http://www.fler.cz/zbozi?…
http://www.fler.cz/zbozi?…
http://www.fler.cz/zbozi?…
http://www.fler.cz/zbozi?…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.4.12 21:07

tomuto hovoris pekne kabelky ???…bleeee…musel by mi niekto velmi zaplatit, aby som sa s tymto ukazala na verejnosti…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.4.12 19:34

Krásné oblečení.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.4.12 12:49
Decentní jaro?

Pro mě to je spíš vyblité,nevýrazné jaro.O kvalitě materiálů radši pomlčet,střihy předpotopní-jako stará-mladá.V sobotu jsem se znechucená a demotivovaná vrátila ze shoppingu.Hnus.Koupila jsem si tam pouze trenchcoat v Zaře a tím bylo vymalováno.Nebudu utrácet penízky za šmejdy,kterými obchody přetékají.Mám pocit,že všude je podobné zboží,že se to všechno šije ve stejné fabrice,akorát si pak ty firmy našijou na hadry ty svoje značky..Jsem zastánce kvality na úkor kvantity.Bohužel,není kde nakoupit-kvalitně,šmrncovně a hlavně ne zbytečně předraženě…

infected
15 příspěvků 23.4.12 13:23

@Superstar
AMEN!!!

Karin
3948 příspěvků 23.4.12 14:13

Ty barevné kombinace jsou moc pěkné (líbí se mi zvlášť ta první, která mi připomíná kamenný chodníček mezi rozkvetlými tulipány), colour-blocking je dobrý nápad a jak se tak dívám po pražských ulicích, tak spousta dívek a žen ho umí správně uchopit… Ale často to bohužel postrádá nějakou osobitost, dívky vypadají jako vystřižené z módního časopisu, jsou upravené, barevně sladěné, stylově dokonalé… Ale chybí tomu takový ten náboj, jiskra osobitosti dotyčné ženy. A dalším příkladem smutného nepochopení funkce módy je barevně dokonalý colour-blocking ve stylu: špinavé kecky, nepadnoucí džíny, vytahané triko a ošoupaná koženková sportovní kabela. Věci jsou sice hezky barevné a ladí spolu, ale celek je pořád stejně zoufalý, jako když bývaly černé a šedé.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.4.12 17:04

Jo, svatá pravda.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.4.12 17:14
test barev

Pomoc! Asi jsem trochu jednodušší (??), ale jaká je funkce toho jednoho barevného čtverečku ve spodní řadě??


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.4.12 21:38

Zkus test otevřít v jiném prohlížeči, všechny by měly být vedle sebe.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.4.12 12:47

Moc díky, taky mně to mohlo napadnout… teď mám pěknou osmičku a dušička má pokoj.. :-)

Red Lady
2 příspěvky 24.4.12 11:57

Článek je pěkný, bohužel pro mě to jsou samé špatné zprávy. Už kolik let čekám, kdy přestanou být v oblibě jemné teplé barvy a hlavně ta proklatá béžová, která jako by prosakovala skrz veškeré moderní odstíny. Takové barvy si vůbec nemůžu dovolit nosit - V jemných a hlavně teplých tónech získává moje kůže barvu Rákosníčka. Najít v obchodech kombinovatelné oblečení ve výrazných a studených tónech se stává nadlidským úkolem. V některých sezónách je zhola nemožné najít v obchodech cokoli ve studených tónech… Ach jo:(

Red Lady
2 příspěvky 24.4.12 11:59

Článek je pěkný, bohužel pro mě to jsou samé špatné zprávy. Už kolik let čekám, kdy přestanou být v oblibě jemné teplé barvy a hlavně ta proklatá béžová, která jako by prosakovala skrz veškeré moderní odstíny. Nemůžu totiž takové barvy vůbec nosit, protože v jemných a hlavně teplých tónech získává moje kůže barvu Rákosníčka… Najít v obchodech kombinovatelné oblečení ve výrazných a studených tónech je často nadlidský úkol. V některých sezónách je zhola nemožné najít v obchodech cokoli ve studených tónech… Ach jo:(


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.4.12 15:51
Oblečení pro muže

Mně se hrozně líbí ty pánské kombinace, kéž by jich bylo více v českých ulicích…


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.4.12 10:26
Krásne!

Až mi srdiečko podskočilo od radosti, nakoľko som pochopila, že vkus tohtoročného leta pestujem už dlhú dobu :) Tieto farebné kombinácie nosím často. Som typ, ktorému sa tragicky nehodí sivá farba, nakoľko som úplne bledá, vlasy ryšavé a v sivej sa strácam. No mne sa veľmi páči a stále som rozmýšľala ako ju nosiť, až som si zvolila presne také kombinácie, aké vidím tu. Na čiernu nedám dopustiť, ale chodiť stále v ponurej farbe ma nebaví. Čierna je skutočne elegantná, ale netreba to prehánať a aj človek sa lepšie cíti v pekných svižich farbách :) čo ale absolútne neznášam je, keď niekto nahradí sivú farbu pri týchto kombináciach hnusnou béžovou! Ja tu farbu proste nenávidím…:)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.4.12 14:20

Nechci nic říkat, ale na těch pánských figurínách to není colour blocking… Navíc colour blocking vyžaduje pestré barvy, až neony. Tyhle vybletý pastelky žádný barevný blok nevytvoří. Sorry, ale jen další důkaz, že Módní peklo dělá naštvaná švadlena, a ne odbornice na módu. HEFNER


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.4.12 16:54

Člověče taky mám ten pocit

scarlete
404 příspěvků 25.4.12 17:05

a kde tam je něco o color blockingu? já jsem asi slepá, ale kromě první věty to tam fakt nevidím..


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.4.12 16:52
pr

píárko pro Van Graaf???

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Neutrální barvy

Autor: Ada

Oblečení neutrálních barev by nemělo chybět v žádném šatníku. Jsou... Celý článek

Oscar de la Renta podzim/zima 2013

Autor: Ada

Chtěla jsem to zařadit až do některého souhrnného článku s více... Celý článek