PR článek

UKÁZKA: Detox šatníku - zatočte s chaosem ve vaší skříni

Podívejte se do své skříně. Najdete vše okamžitě? Stačí jen sáhnout po vhodných kouscích a vyrazit? Nemuchlá se vám oblečení? A co při balení na cesty, nepropadáte panice? Kniha Detox šatníku je praktickým rádcem pro všechny, kteří by se rádi proměnili z módního chaotika v mistra rychlooblékání a svou přehlednou šatnou by chtěli oslnit ostatní.

Stylistka Petra Šestáková sepsala všechny užitečné rady, na které doma i při nákupech často zapomínáme. Detox šatníku se tak hodí jak při (znovu)organizování oblečení, ale i při údržbě. Zabývá se mimo jiné i, jinak opomenutým, domácím oblečením a jeho důležitostí. Prakticky si také projdete balení na různě dlouhé cesty. S detoxikovaným šatníkem to půjde jedna báseň. A protože autorka pracuje i jako vizážistka, nezapomíná ani na úklid kosmetické taštičky.

Očista ve skříni vás překvapí svou jednoduchostí, praktičností a hlavně lehkostí. Jako byste si zároveň uklidili i v hlavě…

UKÁZKA: Čím začít?

Čím začíná vaření? Nákupem! Přesně takhle to tvrdí pan Pohlreich. Nebuďte proto zbrklí a dobře si vše promyslete. Nejdříve prozkoumejte všechny šuplíky, skříně a police, jestli vám jejich umístění a prostor vlastně vůbec vyhovují.

Zjistěte, jestli nemáte podprsenky namačkané v malém šuplíku a ponožky, které tolik místa nepotřebují a vydrží tlak, si „neválí šunky“ v nadrozměrném fochu. nebojte se prohodit dosud zaběhlá místa s jinými. Zaměřte se na praktičnost a přehlednost. Pokuste se teď na své věci podívat cizíma očima.

  • Popřemýšlejte o nákupu organizérů do šuplíků.
  • Uvažte, kolik druhů drobností, jako jsou ponožky, máte a podle toho volte počet a druh boxů.
  • Pečlivě přeměřte a poznamenejte šířku, hloubku a délku polic ve skříni či šatně. Pak teprv vyrazte na nákup. Není nic horšího, než když zjistíte, že boxík, který vás oslovil cestou domů, o půl centimetru do šuplíku nepasuje.

UKÁZKA: Najdi svůj styl

Nejdříve se zamyslete nad svým stylem oblékání. Položte si následující otázky:

  • Jaké oblečení máte nejraději?
  • V jakém oblečení se cítíte pohodlně a žensky?
  • Jaké oblečení zvolíte, když spěcháte a nechcete nad ním moc přemýšlet?
  • Jaké barvy máte ráda?
  • Jaké materiály preferujete?

Dobrou radou je prozkoumat nejoblíbenější věc z vašeho šatník z hlediska těchto otázek. A to samé udělat s věcí, kterou tam už máte léta a ani vás nenapadne si ji obléci.